Кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 135 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 мамырда № 32399 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің және Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрінің м.а.
Г. Азидуллин
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2023 жылғы 27 сәуірдегі
№ 135 бұйрығына
қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Қоршаған ортаға әсерді бағалау рәсіміне және көзделген шаруашылық және басқа да қызмет бойынша шешімдер қабылдау процесіне жататын экологиялық ақпаратқа қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 25 шілдедегі №238-ө бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4876 болып тіркелген);
2. "Шаруашылық және өзге де қызмет бойынша экологиялық нормативтер мен экологиялық талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қазандағы №57 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №9805 болып тіркелген);
3. "Ластану учаскелерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы №151 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10042 болып тіркелген);

О признании утратившими силу некоторых приказов
Приказ и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 27 апреля 2023 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2023 года № 32399
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан и Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Г. Азидуллин
Приложение
к приказу и.о. Министра
Экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 апреля 2023 года № 135
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 25 июля 2007 года № 238-п "Об утверждении Правил доступа к экологической информации, относящейся к процедуре оценки воздействия на окружающую среду и процессу принятия решений по намечаемой хозяйственной и иной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4876);
2. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 13 октября 2014 года № 57 "Об утверждении экологических нормативов и экологических требований по хозяйственной и иной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9805);
3. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 151 "Об утверждении Правил ведения государственного реестра участков загрязнения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10042);

4. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің қарамағындағы аумақтық органдарды арнайы көлік құралдарымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі №317 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №12138 болып тіркелген);
5. "Міндетті экологиялық аудит жүргізу туралы қорытындының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 12 мамырдағы №343 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11726 болып тіркелген);
6. "Шаруашылық және өзге қызметтерге экологиялық нормативтер мен экологиялық талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қазандағы №57 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 6 қаңтардағы №2 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13034 болып тіркелген);
7. "Міндетті экологиялық аудит жүргізу туралы қорытындының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 12 мамырдағы №343 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 14 ақпандағы №51 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14935 болып тіркелген);
8. "Ластану учаскелерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы №151 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 18 сәуірдегі №141 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15163 болып тіркелген);
9. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитетінің қарамағындағы аумақтық органдарды арнайы көлік құралдарымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі №317 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" (Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 28 қарашадағы №409 бұйрығы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №16105 болып тіркелген).

4. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 317 "Об утверждении натуральных норм обеспечения территориальных органов, находящихся в ведении Комитета экологического регулирования и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан, специальными транспортными средствами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12138);
5. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 12 мая 2015 года № 343 "Об утверждении формы заключения об обязательном экологическом аудите" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11726);
6. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 6 января 2016 года № 2 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 13 октября 2014 года № 57 "Об утверждении экологических нормативов и экологических требований по хозяйственной и иной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13034);
7. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 февраля 2017 года № 51 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 12 мая 2015 года № 343 "Об утверждении формы заключения об обязательном экологическом аудите" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14935);
8. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 апреля 2017 года №141 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 151 "Об утверждении Правил ведения государственного реестра участков загрязнения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15163);
9. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 ноября 2017 года №409 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 317 "Об утверждении натуральных норм обеспечения территориальных органов, находящихся в ведении Комитета экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан, специальными транспортными средствами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16105).