"Ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 435 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 14 маусымда № 32783 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 20) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 20-бабының 23-7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының қауіпсіздігі" техникалық регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 435 бұйрықпен
бекітілген
"Ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламент
1-тарау. Қолдану саласы
1. "Ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламент (бұдан әрі – Техникалық регламент) "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Техникалық реттеу туралы Заң) 7-бабы 1-тармағының 20) тармақшасына, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы Заң) 20-бабының 23-7) тармақшасына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Технического регламента "О безопасности зданий и сооружений, строительных материалов и изделий"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 435. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2023 года № 32783
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4.
В соответствии с подпунктом 20) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании" и подпунктом 23-7) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Технический регламент "О безопасности зданий и сооружений, строительных материалов и изделий".
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шести месяцев со дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 435
Технический регламент "О безопасности зданий и сооружений, строительных материалов и изделий"
Глава 1. Область применения
1. Технический регламент "О безопасности зданий и сооружений, строительных материалов и изделий" (далее – Технический регламент) разработан в соответствии с подпунктом 20) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании" (далее – Закон о техническом регулировании), а также подпунктом 23-7) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности).

2. Техникалық регламент Қазақстан Республикасының аумағында ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының өмірлік циклінің барлық кезеңдеріндегі қауіпсіздігіне қойылатын талаптарды қолдану мен орындау үшін ең төменгі және міндетті минимумдарды, сондай-ақ оларды сәйкестендіру қағидаларын, сәйкестікті бағалау қағидалары мен нысандарын, оның ішінде өнімді айналымға шығару кезінде, құрылыс материалдары мен бұйымдарын таңбалауға қойылатын талаптарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында еркін қозғалысты қамтамасыз ету үшін оны салу қағидаларын белгілейді.
3. Техникалық регламенттің техникалық реттеу объектілерін сәйкестендіру нақты ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының Техникалық регламентті қолдану саласына тиесілігін белгілеу үшін жүзеге асырылады.
4. Ғимараттар мен құрылыстар Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 73-бабына, сондай-ақ "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жобалау құжаттамасына, пайдалануға қабылдау актісіне немесе техникалық паспортқа сәйкес функционалдық мақсаты бойынша сәйкестендіріледі.
5. Құрылыс материалдары мен бұйымдарын сәйкестендіруді, олардың мақсаты мен қолданылу саласын, шығу тегі мен құрамын, өндіру және пайдалану технологиясының ерекшеліктерін қоса алғанда, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) кодын ескере отырып, сәйкестендірілетін өнімге арналған ілеспе құжаттамада қамтылған белгілерге ұқсастығын белгілеу жолымен жүргізеді.
6. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының тізбесі және олардың кодтары ЕАЭО СЭҚ ТН жіктеуіші бойынша техникалық регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
7. Техникалық регламенттің күші:
- меншік нысандары мен ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, жаңа құрылыс, реконструкция немесе күрделі жөндеу аяқталғаннан кейін пайдалануға берілетін экономиканың барлық салаларының ғимараттары мен құрылыстары, инженерлік ізденістер, жобалау, салу, монтаждау, баптау, пайдалану, ғимараттар мен құрылыстарды кейіннен кәдеге жарату процестеріне,
- шығарылған еліне қарамастан құрылыс материалдары мен бұйымдары және оларды өндіру, таңбалау, тасымалдау, сақтау, пайдалану, кәдеге жарату процестеріне қолданылады.
8. Техникалық регламент жеке үй жанындағы учаскелер аумақтарындағы және бау-бақша серіктестіктері (қоғамдары) учаскелеріндегі шаруашылық-тұрмыстық құрылыстарға, сондай-ақ құрылыс материалдарына, бұйымдары мен конструкцияларына және ғимараттар мен құрылыстардың функционалдық мақсатына сәйкес келетін технологиялық процестердің қауіпсіздігіне қолданылмайды.

2. Технический регламент устанавливает минимальные и обязательные для применения и исполнения на территории Республики Казахстан требования к безопасности зданий и сооружений, строительных материалов и изделий на всех стадиях их жизненного цикла, а также правила их идентификации, правила и формы оценки соответствия, в том числе при выпуске продукции в обращение, требования к маркировке строительных материалов и изделий, а также правилам ее нанесения для обеспечения свободного перемещения на территории Республики Казахстан.
3. Идентификация объектов технического регулирования Технического регламента осуществляется для установления принадлежности конкретных зданий и сооружений, строительных материалов и изделий к сфере применения Технического регламента.
4. Здания и сооружения идентифицируются по функциональному назначению согласно проектной документации, акту приемки в эксплуатацию или техническому паспорту в соответствии со статьей 73 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, а также согласно Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество".
5. Идентификацию строительных материалов и изделий проводят путем установления тождественности их характеристик признакам, содержащимся в сопроводительной документации на идентифицируемую продукцию с учетом кода единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее - ТН ВЭД ЕАЭС), включая назначение и область ее применения, происхождение и состав, особенности технологии производства и использования.
6. Перечень строительных материалов и изделий и их коды по классификатору ТН ВЭД ЕАЭС приведен в приложении 1 Технического регламента.
7. Действие Технического регламента распространяется:
1) на здания и сооружения всех отраслей экономики независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности, вводимые в эксплуатацию после завершения нового строительства, реконструкции или капитального ремонта, процессы инженерных изысканий, проектирования, строительства, монтажа, наладки, эксплуатации, постутилизации зданий и сооружений;
2) на строительные материалы и изделия независимо от страны происхождения и процессы их производства, маркировки, транспортировки, хранения, использования, утилизации.
8. Технический регламент не распространяется на хозяйственно-бытовые постройки на территориях индивидуальных приусадебных участков и на участках садовых и огороднических товариществ (обществ), а также строительные материалы, изделия и конструкции, и на безопасность технологических процессов, соответствующих функциональному назначению зданий и сооружений.

2-тарау. Терминдер мен анықтамалар
9. Техникалық регламентте Қазақстан Республикасының техникалық реттеу және сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы заңнамасында белгіленген ұғымдар, сондай-ақ мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) ғимарат – функционалдық мақсатына қарай адамдардың тұруы немесе болуы, өндірістік процестерді орындау, сондай-ақ материалдық құндылықтарды орналастыру және сақтау үшін пайдаланылатын, міндетті түрде жерүсті тұйық көлемді құрайтын, тіреу және қоршау конструкцияларынан тұратын жасанды құрылыс. Ғимараттың жерасты бөлігі болуы мүмкін;
2) дайындаушы – Қазақстан Республикасының немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, өз атынан өнім өндіруді немесе өндіру мен өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға;
3) дайындаушы уәкілеттік берген тұлға – Қазақстан Республикасының немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, дайындаушымен, оның ішінде шетелдік дайындаушымен шарт негізінде Қазақстан Республикасының аумағында өнімнің сәйкестігін бағалау және оны айналысқа шығару кезінде осы дайындаушының атынан әрекеттерді жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға;
4) импорттаушы – Қазақстан Республикасының немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, шетелдік дайындаушымен (сатушымен) партиямен шығарылатын өнімді беруге сыртқы сауда шартын (келісімшартын) жасасқан және осы өнімді Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа шығаруды және (немесе) өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға;
5) құрылыс – табиғи немесе жасанды кеңістік шекаралары бар және өндірістік процестерді орындауға, материалдық құндылықтарды орналастыруға және сақтауға немесе адамдарды, жүктерді уақытша орналастыруға (орын ауыстыруға), сондай-ақ жабдықтарды немесе коммуникацияларды орналастыруға (төсеуге, жүргізуге) арналған жасанды жасалған көлемді, тегіс немесе желілік объектісі (жер үсті, су беті және (немесе) жер асты, су асты). Ғимарат көркемдік-эстетикалық, әшекей-қолданбалы немесе мемориалдық мақсатта да болуы мүмкін;
6) құрылыс бұйымы – өнеркәсіптік тәсілмен шығарылған және құрылыс конструкциясының немесе басқа құрылыс бұйымының элементі ретінде қолдануға арналған құрылыс өнімі;

Глава 2. Термины и определения
9. В Техническом регламенте используются понятия, установленные законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования и архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, а также следующие термины и определения:
1) здание – искусственное строение, состоящее из несущих и ограждающих конструкций, образующих обязательный наземный замкнутый объем, в зависимости от функционального назначения используемое для проживания или пребывания людей, выполнения производственных процессов, а также размещения и хранения материальных ценностей. Здание может иметь подземную часть;
2) изготовитель – зарегистрированное в соответствии с законодательством Республики Казахстан или государства – члена Евразийского экономического союза юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя, осуществляющее от своего имени производство или производство и реализацию продукции;
3) уполномоченное изготовителем лицо – зарегистрированное в соответствии с законодательством Республики Казахстан или государства – члена Евразийского экономического союза юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя, которое на основании договора с изготовителем, в том числе с иностранным изготовителем, осуществляет действия от имени этого изготовителя при оценке соответствия и выпуске в обращение продукции на территории Республики Казахстан;
4) импортер – зарегистрированное в соответствии с законодательством Республики Казахстан или государства – члена Евразийского экономического союза юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя, которое заключило с иностранным изготовителем (продавцом) внешнеторговый договор (контракт) на передачу выпускаемой партиями продукции и осуществляет выпуск этой продукции в обращение и (или) ее реализацию на территории Республики Казахстан;
5) сооружение – искусственно созданный объемный, плоскостной или линейный объект (наземный, надводный и (или) подземный, подводный), имеющий естественные или искусственные пространственные границы и предназначенный для выполнения производственных процессов, размещения и хранения материальных ценностей или временного пребывания (перемещения) людей, грузов, а также размещения (прокладки, проводки) оборудования или коммуникаций. Сооружение также может иметь художественно-эстетическое, декоративно-прикладное либо мемориальное назначение;
6) строительное изделие – строительная продукция, произведенная промышленным способом и предназначенная для применения в качестве элемента строительной конструкции или другого строительного изделия;

7) құрылыс конструкциясы – құрылыс материалдарынан және/немесе құрылыс бұйымдарынан жасалған, құрылыс объектісінің тұрақты элементі;
8) құрылыс құжаттамасы – объектілерді салу (кеңейту, жаңғырту, техникамен қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтіру, күрделі жөндеу, консервациялау және кейіннен кәдеге жарату), сондай-ақ құрылысты ұйымдастыру, аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру, көгалдандыру, сыртқы безендіру үшін қажетті (жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасын, мемлекеттік және мемлекетаралық нормативтік құжаттарды қоса алғанда) өзара байланысты құжаттардың жүйесі;
9) құрылыс материалы – құрылыс бұйымдары және/немесе құрылыс конструкцияларын дайындауға арналған табиғи пайда болған немесе өнеркәсіптік әдіспен өндірілген құрылыс өнімі;
10) құрылыс объектісі – құрылыс қызметінің түпкілікті нәтижесі болып табылатын, жасанды ортаның ғимараты, құрылысы немесе басқа да жылжымайтын объектісі;
11) құрылыс объектісінің өмірлік циклі - құрылыс объектісінің салынуын, пайдаланылуын және тіршілігінің аяқталуын қоса алғанда, жүйелі және өзара байланысты тіршілік ету кезеңдері;
12) құрылысты нормалаудың параметрлік әдісі - осы нормативтік талапқа қол жеткізуге тиіс нәтижеге (мақсатқа) назар аударатын және оған қол жеткізудің көптеген баламалы жолдарына мүмкіндік беретін әдіс;
13) объектiнi кейiннен кәдеге жарату - күрделi құрылыстың (үйдiң, ғимараттың, кешеннiң) пайдаланылуы (пайдалану, қолдану) тоқтатылғаннан кейiн кәдеге асатын элементтерiн (конструкцияларды, материалдарды, жабдықтарды) бiр мезгiлде қалпына келтiрiп және қайталап пайдаланып, сондай-ақ кәдеге аспайтын элементтер мен қалдықтарды өңдей отырып, бөлшектеп алу және бұзу жөнiндегi жұмыстар кешенi;
14) өнімді айналысқа шығару – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының аумағында тарату мақсатында өнімді беру (өткізу) немесе әкелу (оның ішінде дайындаушының қоймасынан жөнелту немесе жинап қоймай тиеп жөнелту);
15) өтiнiм берушi – Қазақстан Республикасының немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, сәйкестікті бағалауды жүргізу үшін өнімді, процестерді және көрсетілетін қызметті ұсынған заңды тұлға немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға (дайындаушы, импорттаушы, дайындаушы уәкілеттік берген тұлға, сатушы);
16) өнімдер мен процестердің қауіпсіздігі – құрылыс өнімі мен құрылыс объектілерінің адамдардың және жануарлардың өмірі мен денсаулығына, мүлкіне, қоршаған ортаға зиян келтіруін болдырмайтын жай-күйі;

7) строительная конструкция – постоянный элемент строительного объекта, изготовленный из строительных материалов и/или изделий;
8) строительная документация – система взаимоувязанных документов (включая предпроектную и проектную документацию, государственные и межгосударственные нормативные документы), необходимых для организации территорий, строительства (первичного, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального ремонта, консервации и постутилизации) объектов, а также организации строительства, инженерной подготовки территории, благоустройства, озеленения, внешнего оформления;
9) строительный материал – строительная продукция природного происхождения или произведенная промышленным способом, предназначенная для изготовления строительных изделий и/или конструкций;
10) строительный объект – здание, сооружение или иной недвижимый объект искусственной среды, являющийся конечным результатом строительной деятельности;
11) жизненный цикл строительного объекта – последовательные и взаимосвязанные этапы существования строительного объекта, включая его создание, эксплуатацию и завершение существования;
12) параметрический метод строительного нормирования – метод, акцентрирующий внимание на результате (цели), который данное нормативное требование должно достичь и допускающий множество альтернативных путей его достижения;
13) постутилизация объекта – комплекс работ по демонтажу и сносу капитального строения (здания, сооружения, комплекса) после прекращения его эксплуатации (пользования, применения) с одновременным восстановлением и вторичным использованием регенерируемых элементов (конструкций, материалов, оборудования), а также переработкой не подлежащих регенерации элементов и отходов;
14) выпуск продукции в обращение – поставка (реализация) или ввоз продукции (в том числе отправка со склада изготовителя или отгрузка без складирования) с целью распространения на территории Республики Казахстан при осуществлении предпринимательской деятельности;
15) заявитель – зарегистрированное в соответствии с законодательством Республики Казахстан или государства – члена Евразийского экономического союза юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя (изготовитель, импортер, уполномоченное изготовителем лицо, продавец), предоставившее продукцию, процессы и услугу для проведения оценки соответствия;
16) безопасность продукции и процессов – состояние строительных объектов и строительной продукции, при котором исключается нанесение вреда или угроза жизни и здоровью людей и животных, имуществу, окружающей среде;

17) техникалық регламентпен өзара байланысты нормативтік құжаттар - талаптарының орындалуы осы Техникалық регламенттің ережелерін сақтауды қамтамасыз ететін, осы Техникалық регламентке сәйкес үйлестірілген құрылыс нормалары, құрылыс нормалары және қағидалары, қағидалар жиынтығы, санитарлық нормалар мен қағидалар және өзге де нормативтік-техникалық құжаттар;
18) табиғи тастар – каверналарды (қуыстарды) және пигменттеуге және бояуға арналған басқа да химиялық препараттарды толтыруға арналған эпоксидтік шайырларды пайдаланбай, магмалық, шөгінді және метаморфикалық жыныстарды механикалық өңдеу жолымен өндірілетін табиғи құрылыс материалдары.
3-тарау. Өнімнің нарықтағы айналым шарттары
10. Қазақстан Республикасының аумағына айналымға шығару кезінде құрылыс материалдары мен бұйымдарын сәйкестік сертификаты немесе сәйкестік туралы декларациясы сүйемелденеді.
11. Құрылыс материалдары мен бұйымдары Техникалық реттеу туралы Заңның 35-бабы негізінде техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келген жағдайда және олар Техникалық регламенттің 6-тарауына сәйкес сәйкестікті бағалаудан өткен жағдайда Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылады.
12. Техникалық регламенттің жекелеген ерекше құрылыстардың қауіпсіздігіне қойылатын қосымша талаптары Қазақстан Республикасының арнайы техникалық регламенттерінде белгіленеді. Бұл ретте, Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда белгіленген талаптарды қоспағанда, көрсетілген талаптар Техникалық регламенттің талаптарына қайшы келмейді.
13. Техникалық реттеу туралы Заңның 33-бабының 4-тармағына сәйкес Техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келмейтін құрылыс материалдары мен бұйымдары сәйкестік белгісімен таңбаланбайды.
14. Сатылатын құрылыс материалдары мен бұйымдары (оның ішінде импортталатын):
1) қауіпсіз, сақтау немесе жарамдылық мерзімі өтіп кетпеген (бар болса), ыдысы және қорабы бүлінбеген (нормативтік құжаттар талаптарына сәйкес), пайдалану құжаттамасының толық жиынтығымен болады. Егер дайындаушыдан, тұтынушыдан немесе мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарынан нақты материалдар мен бұйымдардың белгіленген қауіпсіздік талаптарына сәйкессіздігі туралы ақпарат алынған болса, өткізілмейді (сатылмайды);
2) зиян келтірудің ықтимал тәуекелдерін бағалау және олардың тиісті қауіпсіздік шараларын қабылдауы үшін тұтынушы үшін ілеспе құжаттамамен (пайдалану жөніндегі нұсқаулық, сапа паспорты, сәйкестік сертификаты немесе сәйкестік туралы декларация, техникалық немесе нормативтік құжаттама) қамтамасыз етіледі;

17) взаимосвязанные с техническим регламентом нормативные документы – гармонизированные в соответствие с настоящим Техническим регламентом строительные нормы, строительные нормы и правила, своды правил, санитарные нормы и правила, и иные нормативно-технические документы, выполнение требований которых обеспечивает соблюдение положений настоящего Технического регламента;
18) природные камни – строительные материалы природного происхождения, добывающиеся путем механической обработки магматических, осадочных и метаморфических пород, без использования эпоксидных смол для заполнения каверн (пустот) и других химических препаратов для пигментирования и окрашивания.
Глава 3. Условия обращения продукции на рынке
10. Строительные материалы и изделия при выпуске в обращение на территорию Республики Казахстан сопровождаются сертификатом соответствия или декларацией о соответствии.
11. Строительные материалы и изделия выпускаются в обращение на территории Республики Казахстан при их соответствии требованиям Технического регламента на основании статьи 35 Закона о техническом регулировании, и при условии, что они прошли оценку соответствия согласно главе 6 Технического регламента.
12. Дополнительные требования Технического регламента к безопасности отдельных специфичных сооружений устанавливаются в специальных технических регламентах Республики Казахстан. При этом указанные требования не противоречат требованиям Технического регламента, за исключением требований, установленных международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
13. В соответствии с пунктом 4 статьи 33 Закона о техническом регулировании строительные материалы и изделия, не соответствующие требованиям Технического регламента, не маркируются знаком соответствия.
14. Реализуемые строительные материалы и изделия (в том числе импортируемые):
1) являются безопасными, с не истекшими сроками их хранения или годности (при наличии), ненарушенной тарой и упаковкой (в соответствии с требованиями нормативных документов), с полным комплектом эксплуатационной документации. Не реализуются (не продаются), если имеется информация от изготовителя, потребителя или органов государственного контроля и надзора о несоответствии конкретных материалов и изделий установленным требованиям безопасности;
2) обеспечиваются сопроводительной документацией для потребителя (инструкция по использованию, паспорт качества, сертификат соответствия или декларация о соответствии, техническая или нормативная документация), для оценки возможных рисков причинения вреда и принятия ими соответствующих мер безопасности;

3) оларды сату кезіндегі іс-қимылы тәртібі туралы, кейіннен тексеру мақсатында тұтынушылардың шағымдарын тіркеу туралы сатушыларға арналған ақпаратпен қамтамасыз етіледі.
4-тарау. Ғимараттар мен құрылыстардың қауіпсіздігіне және олардың өмірлік циклінің процестеріне қойылатын талаптар
1-параграф. Қауіпсіздіктің базалық талаптары
15. Ғимараттар мен құрылыстар есептік қызмет ету мерзімі ішінде мақсаты бойынша пайдалануға жарамды жобаланады және салынады және сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы заңнаманың және Техникалық регламенттің талаптарына сәйкес пайдалануға енгізіледі.
16. Ғимараттар мен құрылыстар мынадай базалық талаптарға сәйкес болуы тиіс:
1) механикалық беріктігі мен тұрақтылығы;
2) өрт қауіпсіздігі;
3) санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылық саласында;
4) пайдалану процесіндегі қауіпсіздік, сондай-ақ мүгедектігі бар адамдар үшін қолжетімділік;
5) энергетикалық тиімділік және энергия үнемдеу;
6) қоршаған ортаны қорғау және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану арқылы жүзеге асырылады.
17. Ғимараттар мен құрылыстардың, сондай-ақ олармен байланысты инженерлік ізденістер, жобалау, құрылыс, монтаждау, баптау, пайдалану және кейіннен кәдеге жарату процестерінің қауіпсіздігі, ғимараттың немесе құрылыстың бүкіл өмірлік циклі ішінде параметрлердің және сапалық сипаттамалардың жобалық мәндерінің қауіпсіздік талаптарына сәйкес келетін параметрлерін белгілеу және қолдау арқылы қамтамасыз етіледі.
2-параграф. Ғимараттар мен құрылыстарға қойылатын механикалық қауіпсіздік талаптары
18. Механикалық беріктік пен орнықтылық талаптарының орындалуын қамтамасыз ету үшін ғимараттар мен құрылыстар, оларға қоса берілген жүктемелер және оларды салу мен пайдалану кезеңіндегі әсерлер мынадай салдарларға:
ғимараттар мен құрылыстардың немесе олардың бөліктерінің қирауына;
шекті рұқсат етілетін шамадан асатын құрылыс объектісінің деформациясының пайда болуына;
тіреу конструкцияларының едәуір деформациясы нәтижесінде басқа құрылыс конструкцияларының немесе құрылыстардың, сондай-ақ жабдықтардың немесе басқа да монтаждалған құрылғылардың зақымдануына;
әсер ету дәрежесі бойынша зақымдану көзі болған бастапқы жүктемеден аспайтын жүктеме нәтижесіндегі зақымдануға;
жекелеген элементтер бұзылған жағдайда конструкциялардың үдемелі қирауына әкеп соқтырмайтындай етіп жобаланады және салынады.
19. Механикалық қауіпсіздік талаптарын орындау жүргізілген есептерге сәйкес беріктігі мен орнықтылығы бойынша құрылыс объектілерінің тірек конструкцияларының шекті жай-күйіне қол жеткізбеу шарттарын сақтаумен қамтамасыз етіледі.

3) обеспечиваются информацией для продавцов о порядке действий при их реализации, о регистрации жалоб потребителей с целью дальнейшей проверки.
Глава 4. Требования к безопасности зданий и сооружений и процессам их жизненного цикла
Параграф 1. Базовые требования безопасности
15. Здания и сооружения проектируются и строятся пригодными для использования по назначению в течение расчетного срока службы и вводятся в эксплуатацию в соответствии с требованиями законодательства в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и Технического регламента.
16. Здания и сооружения соответствуют следующим базовым требованиям:
1) механической прочности и устойчивости;
2) пожарной безопасности;
3) в области санитарно-эпидемиологического благополучия;
4) безопасности в процессе эксплуатации, а также доступности для лиц с инвалидностью;
5) энергетической эффективности и экономии энергии;
6) охраны окружающей среды и рационального использования природных ресурсов.
17. Безопасность зданий и сооружений, а также связанных с ними процессов инженерных изысканий, проектирования, строительства, монтажа, наладки, эксплуатации и постутилизации обеспечивается посредством установления и соблюдение в течение всего жизненного цикла требований безопасности проектных решений и качественных характеристик.
Параграф 2. Требования механической безопасности, предъявляемые к зданиям и сооружениям
18. Для обеспечения выполнения требований механической прочности и устойчивости, здания и сооружения проектируются и строятся так, чтобы нагрузки, приложенные к ним и воздействия в период их строительства и эксплуатации, не приводили к следующим последствиям:
обрушению зданий и сооружений или их частей;
образованию деформации конструкций строительного объекта, превышающей предельно допустимую величину;
повреждению других строительных конструкций или сооружений, а также оборудования или других смонтированных устройств, вследствие значительных деформаций несущих конструкций;
повреждению в результате нагрузки, по степени воздействия не превышающей первоначальную нагрузку, ставшую источником повреждения;
прогрессирующему обрушению конструкций в случае разрушения отдельных элементов.
19. Выполнение требований механической безопасности обеспечивается соблюдением условия не достижения предельных состояний несущих конструкций строительных объектов по прочности и устойчивости согласно произведенным расчетам.

20. Құрылыс объектілері құрылыс және пайдалану кезінде өндірілетін барлық ықтимал әсерлер мен әсерлерге қарсы тұрады, сондай-ақ құрылымдық элементтер үшін пайдалану жарамдылығы талаптарына сәйкес келеді.
3-параграф. Ғимараттар мен құрылыстарға қойылатын өрт қауіпсіздігі талаптары
21. Ғимараттар мен құрылыстар өрттің шығу қаупін болдырмау немесе азайту, адамдарды, мүлікті, өсімдіктер мен жануарлар дүниесін өрттің қауіпті факторларының әсерінен қорғау және (немесе) осы факторлардың әсерін шектеу мүмкіндігін қамтамасыз ете отырып, сондай-ақ өрт сөндіру, адамдарды құтқару және өрт туындаған жағдайда авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу кезінде тартылған өртке қарсы қызметтер бөлімшелері жеке құрамының қауіпсіздігін қамтамасыз етуді ескере отырып жобаланады және салынады.
22. Ғимараттар мен құрылыстар өртке қарсы қорғаудың мынадай талаптарына сәйкес болады:
1) көршілес ғимараттар мен құрылыстарға өрттің таралмауы қалалық және ауылдық елді мекендер мен ұйымдардың аумақтарында олардың мақсаты, отқа төзімділігі, конструкциялық өрт қауіптілігі және басқа да ерекшеліктері ескеріле отырып, ғимараттар мен құрылыстардың орналасуымен қамтамасыз етіледі;
2) өрт-жарылыс қаупі бар объектілер қоныстар шекарасынан тыс орналасуы тиіс, ал егер бұл мүмкін болмаса, онда көрші ғимараттар мен құрылыстарға жарылыстардың зақымдаушы факторлары мен осы объектілердегі өрттің қауіпті факторларының әсер етуін талап етілетін деңгейге дейін шектеуін ескере отырып орналасады;
3) қалалық және ауылдық елді мекендер мен ұйымдардың аумақтарында, ғимараттар мен құрылыстарда болуы мүмкін өрттерді сөндіруге арналған сыртқы және ішкі сумен жабдықтау көздері болады;
4) ғимараттар мен құрылыстарға өтетін жолдар, өтпе жолдар мен кіреберістер оларға өрт техникасы мен құтқару қызметтерінің техникалық құралдарына қол жеткізу мүмкіндігін қамтамасыз етіледі;
5) ғимараттар мен құрылыстардың өрт сөндіру бөлімшелері мен құтқару қызметтерінің жеке құрамының қол жетімділігі, сондай-ақ өрт сөндіру құралдарын ғимараттың немесе құрылыстың кез келген үй-жайына жеткізу және адамдарды құтқару және өрт келтірген залалды азайту, өртті одан әрі жою және оның қайта жаңғыруын болдырмау мақсатында өрт сөндіру құралдарын өрт ошағына беру мүмкіндігі болады;
6) ғимараттар мен құрылыстардың көлемдік-жоспарлау және конструктивтік шешімдері, өртке қарсы тосқауылдар, өрт бөлімдері мен секциялары, эвакуациялау жолдарындағы конструкцияларды әрлеу мен қаптауды қоса алғанда, құрылыс конструкциялары, қолданылатын құрылыс материалдары мен бұйымдары, сондай-ақ инженерлік қамтамасыз етудің ішкі жүйелерінің элементтері өртке қарсы жабдықты қолдануды ескере отырып, өрттің таралуын және оның қауіпті факторларын жану ошағынан тыс шектеу талаптарына жауап береді;

20. Строительные объекты противостоят всем возможным воздействиям и влияниям, которые производятся во время возведения и эксплуатации, а также соответствуют требованиям по эксплуатационной пригодности для конструктивных элементов.
Параграф 3. Требования пожарной безопасности, предъявляемые к зданиям и сооружениям
21. Здания и сооружения проектируются и строятся с обеспечением возможности предотвращения или уменьшения опасности возникновения пожара, защиты людей, имущества, растительного и животного мира от воздействия опасных факторов пожара и (или) с ограничением воздействия этих факторов, а также с учетом обеспечения безопасности личного состава подразделений противопожарных служб, задействованных при тушении пожара, спасении людей и проведении аварийно-спасательных работ в случае возникновения пожара.
22. Здания и сооружения соответствуют следующим требованиям противопожарной защиты:
1) нераспространение пожара на соседние здания и сооружения обеспечиваются расположением зданий и сооружений на территориях городских и сельских населенных пунктов, и организаций с учетом их назначения, огнестойкости, конструктивной пожарной опасности и других особенностей;
2) пожаровзрывоопасные объекты располагаются за границами поселений, а если это невозможно - то с учетом ограничения до требуемого уровня воздействия на соседние здания и сооружения поражающих факторов взрывов и опасных факторов пожара на этих объектах;
3) территории городских и сельских населенных пунктов, и организаций, здания и сооружения имеют источники наружного и внутреннего водоснабжения для тушения возможных пожаров;
4) проходы, проезды и подъезды к зданиям и сооружениям обеспечивают возможность доступа к ним пожарной техники и технических средств спасательных служб;
5) здания и сооружения имеют возможность доступа личного состава пожарных подразделений и спасательных служб, а также доставки средств пожаротушения в любое помещение здания или сооружения и возможность подачи огнетушащих веществ в очаг пожара, в целях спасения людей и сокращения наносимого пожаром ущерба, локализации пожара с последующей его ликвидацией и предотвращения его возобновления;
6) объемно-планировочные и конструктивные решения зданий и сооружений, противопожарные преграды, пожарные отсеки и секции, строительные конструкции, включая отделку и облицовку конструкций на путях эвакуации, применяемые строительные материалы и изделия, а также элементы внутренних систем инженерного обеспечения отвечают требованиям ограничения распространения пожара и его опасных факторов за пределы очага возгорания с учетом применения противопожарного оборудования;

7) ғимараттар мен құрылыстардың, олардың құрылыс конструкциялары мен ішкі инженерлік жүйелер элементтерінің отқа төзімділігі адамдарды, оның ішінде жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарды қауіпсіз аймаққа эвакуациялау және уақтылы эвакуациялау мүмкін болмаған адамдарды құтқару кезінде конструкциялардың орнықтылық талаптарына, сондай-ақ ғимараттар мен құрылыстардың сақталуын қамтамасыз ету және өрт кезінде нұқсанды азайту жөніндегі экономикалық негізделген талаптарға жауап береді;
8) құрылыс конструкцияларының отқа төзімділігі мен өрт қауіптілігі оныңфункционалдық мақсатын, негізгі параметрлері мен сипаттамаларын, оның ішінде өндірістік және қойма ғимараттары мен үй-жайлардағы технологиялық үдерістердің өрт-жарылыс қауіпсіздігі сипаттамаларын ескере отырып талап етілетін ғимараттар мен құрылыстардың отқа төзімділігі мен конструкциялық өрт қауіптілігіне сәйкес болады;
9) эвакуациялық жолдар мен ғимараттан, құрылыстан және олардың үй-жайларынан шығатын жолдар адамдардың өрт кезінде қауіпті факторлардың адамдарға әсер етуінің рұқсат етілетін деңгейін ескере отырып, олардың денсаулығына қауіп туғанға және (немесе) зиян келтіргенге дейін ең аз уақыт ішінде қауіпсіз эвакуациялау мүмкіндігін қамтамасыз етіледі;
10) адамдарды эвакуациялық жолдар мен шығулар бойынша толық көлемде қауіпсіз эвакуациялауды қамтамасыз ету мүмкін болмаған кезде, сондай-ақ олар бұғатталған жағдайда ғимараттар мен құрылыстар адамдарды тиімді құтқару мүмкіндігін, оның ішінде өрттің қауіпті факторларының адамдарға әсер етуінің рұқсат етілген деңгейін ескере отырып, өмірге қауіп төндірмеу және (немесе) олардың денсаулығына зиян келтірмеу үшін жеке және ұжымдық құтқару құралдарын қолдану арқылы қамтамасыз етеді;
11) ғимараттар мен құрылыстар нақты объект жағдайында адамдарды уақтылы және қауіпсіз эвакуациялауды ұйымдастыру мақсатында өртті анықтау, өрт кезінде адамдарды хабардар ету және эвакуациялауды басқару жүйелерімен, сондай-ақ автоматты өрт сөндіру қондырғыларымен жабдықталады;
12) ғимараттар мен құрылыстардың электр қондырғылары олар орнатылған ортаның жарылыс-өрт және өрт қауіптілігі сипаттамаларына сәйкес келеді және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 230 бұйрығымен бекітілген Электр қондырғыларын орнату қағидаларына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10851 болып тіркелген) құрылыс конструкцияларына және көрші үй-жайларға жануды және олар бойынша өрттің таралуын болғызбау мүмкіндігін қамтамасыз етеді;
13) өрт сөндіру бөлімшелерінің ғимараттары бірінші бөлімшенің шақыру орнына келу уақыты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нормативтерден аспайтын шартты негізге ала отырып, қолжетімді қашықтықта орналасады.

7) огнестойкость зданий и сооружений, их строительных конструкций и элементов внутренних инженерных систем отвечают требованиям устойчивости конструкций на время эвакуации в безопасную зону людей, в том числе с ограниченными физическими возможностями передвижения, и спасения людей, своевременная эвакуация которых не представилась возможной, а также экономически обоснованными требованиям по обеспечению сохранности зданий и сооружений и сокращению ущерба при пожаре;
8) огнестойкость и пожарная опасность строительных конструкций соответствуют огнестойкости и конструктивной пожарной опасности здания и сооружения, требуемых с учетом его функционального назначения, основных параметров и характеристик, в том числе характеристик пожаровзрывобезопасности технологических процессов в производственных и складских зданиях и помещениях;
9) эвакуационные пути и выходы из зданий, сооружений и их помещений обеспечивают возможность безопасной эвакуации людей при пожаре в течение минимального времени до создания угрозы и (или) нанесения вреда их здоровью с учетом допустимого уровня воздействия на людей опасных факторов пожара;
10) при невозможности обеспечить в полной мере безопасную эвакуацию людей по эвакуационным путям и выходам, а также на случай их блокирования, здании и сооружении обеспечивают возможность эффективного спасения людей, в том числе посредством применения индивидуальных и коллективных средств спасения, во избежание угрозы жизни и (или) нанесения вреда их здоровью с учетом допустимого уровня воздействия на людей опасных факторов пожара;
11) здания и сооружения оборудуются системами обнаружения пожара, оповещения и управления эвакуацией людей при пожаре в целях организации своевременной и безопасной эвакуации людей в условиях конкретного объекта, а также автоматическими установками пожаротушения;
12) электроустановки зданий и сооружений соответствуют характеристикам по взрывопожарной и пожарной безопасности среды, в которой они установлены и обеспечивать возможность предотвращения загорания и распространения по ним пожара на строительные конструкции и в соседние помещения в соответствии с Правилами устройства электроустановок, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 230 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10851);
13) здания пожарных подразделений размещаются на доступном расстоянии, исходя из условия, что время прибытия первого подразделения к месту вызова не превышает нормативов, установленных законодательством Республики Казахстан.

23. Өмірлік циклдің барлық кезеңдерінде құрылыс объектісі Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 17 тамыздағы № 405 бұйрығымен бекітілген "Өрт қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар" техникалық регламентінің талаптарына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24045 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 21 ақпандағы № 55 бұйрығымен бекітілген Өрт қауіпсіздігі қағидаларына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26867 болып тіркелген) сәйкес келеді.
4-параграф. Санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылық саласындағы талаптар
24. Ғимараттар мен құрылыстар олардың бүкілқызмет ету мерзімі ішінде адамдар тұрған және болған кезде ішкі ортаның физикалық, химиялық, биологиялық және өзге де зиянды факторларының адамға әсер етуі салдарынан адамдардың өмірі мен денсаулығына зиян келтірмейтіндей етіп жобаланады және салынады.
25. Ғимараттар мен құрылыстар мынадай талаптарға сәйкес болады:
1) тұрғын үй-жайлардың, қоғамдық ғимараттардың үй-жайларының ауасында және өндірістік үй-жайлардың жұмыс аймағында жабдықпен, құрылыс материалдарымен немесе адамның тіршілік әрекеті нәтижесінде бөлінетін ластаушы заттардың болуы адам денсаулығы үшін қауіпсіз рұқсат етілген деңгейден аспайды;
2) ғимараттар мен құрылыстардың құрылыс конструкциялары (көлік инфрақұрылымының желілік объектілерінен басқа), олардың инженерлік-техникалық қамтамасыз етудің ішкі жүйелері үй-жайларда немесе қызмет көрсетілетін аймақтарда ауа температурасын, ылғалдылығын және қозғалыс жылдамдығын қоса алғанда, микроклимат параметрлеріне қойылатын нормативтік талаптардың рұқсат етілген мәндер шегінде сақталуын және осы параметрлердің оңтайлы мәндерін қамтамасыз ету мүмкіндігін, сондай-ақ қабырғалардың ішкі беттерінің температурасына, қоршау конструкцияларының жылуға төзімділігі және еден бетінің жылу сіңірілуіне қойылатын талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қоршау конструкцияларының сыртқы беттерінен үй-жайларға су ағуының болмауы және конструкциялардың ішкі беттерінде дақтар немесе мұздар түрінде, сұйық түрінде конденсаттың пайда болуына жол бермеу, оның қоршаулардың жарық өткізгіш бөлігінде пайда болуын шектеу, сондай-ақ материалдар қасиеттерінің елеулі өзгерістерінсіз конструкциялардан ылғалды уақтылы жою үшін жағдайлар жасау қамтамасыз етіледі;
4) сумен жабдықтау жүйелері және су құбырының ішкі жүйелері суды үздіксіз және талап етілетін мөлшерде беру мүмкіндігін қамтамасыз етеді және оның қауіпсіздігіне қойылатын белгіленген талаптардың бұзылуына әкеп соғатын ағып кетулер мен ластануларға жол бермейді;

23. На всех этапах жизненного цикла строительный объект соответствует требованиям Технического регламента "Общие требования к пожарной безопасности", утвержденного приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 17 августа 2021 года № 405 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24045) и Правилам пожарной безопасности, утвержденных приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 февраля 2022 года № 55 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26867).
Параграф 4. Требования в области санитарно-эпидемиологического благополучия
24. Здания и сооружения проектируются и строятся так, чтобы в течение всего срока их службы при проживании и пребывании в них людей не возникало угрозы жизни и вреда здоровью людей вследствие воздействия на человека физических, химических, биологических и иных вредных факторов внутренней среды.
25. Здания и сооружения соответствуют следующим требованиям:
1) содержание в воздухе помещений жилых, общественных зданий и в рабочей зоне производственных помещений загрязняющих веществ, выделяемых оборудованием, строительными материалами или в результате жизнедеятельности человека, не превышает допустимых уровней, безопасных для здоровья человека;
2) строительные конструкции зданий и сооружений (кроме линейных объектов транспортной инфраструктуры), их внутренние системы инженерно-технического обеспечения обеспечивают соблюдение в помещениях или обслуживаемых зонах нормативных требований к параметрам микроклимата в пределах допустимых значений и возможность обеспечения оптимальных значений этих параметров, включая температуру, влажность и скорость движения воздуха, а также соблюдение требований к температуре внутренних поверхностей стен, теплоустойчивости ограждающих конструкций и теплоусвоению поверхности полов;
3) обеспечивается отсутствие протечек воды в помещения с наружных поверхностей ограждающих конструкций и недопущение образования конденсата в жидком виде, в виде пятен или наледи на внутренних поверхностях конструкций, ограничение его появления на светопрозрачной части ограждений, а также создание условий для своевременного удаления влаги из конструкций без существенных изменений свойств материалов;
4) системы водоснабжения и внутренние системы водопровода обеспечивают возможность непрерывной и в требуемом количестве подачи воды и не допускают утечек и загрязнений, приводящих к нарушению установленных требований к ее безопасности;

5) кәріз жүйелері мен желілері сұйық ағындарды сумен жабдықтау жүйесіне түспей, топырақ пен қоршаған ортаны ластамай және қоршаған ортаға оның ластаушы газдарын бөлмей жоюды қамтамасыз етеді;
6) ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайлары мақсатына қарай және сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы нормативтік техникалық құжаттардың талаптарына сәйкес адамдар мен жануарлардың тыныс-тіршілігі үшін табиғи және жасанды жарықтандырумен, сондай-ақ талап етілетін ұзақтығын инсоляциямен және күннен қорғаумен қамтамасыз етіледі;
7) ғимараттар мен құрылыстар орналастырылуы және қорғалуы, ал олардың үй-жайлары шудың адам денсаулығына және оның ғимаратта немесе құрылыста болуына теріс әсерін болғызбау үшін сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы нормативтік техникалық құжаттардың талаптарына сәйкес шудан қорғауды қамтамасыз етуді ескеріп жайластырылылады;
8) ғимараттар мен құрылыстардың құрылыс конструкцияларының технологиялық және инженерлік жабдықтармен, жерасты, жербеті және жерүсті көлігімен және басқа да ықтимал діріл көздерімен жасалатын дірілі, сондай-ақ ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларында топырақпен, құрылыс материалдарымен, электр беру желілерімен және жабдықпен жасалатын иондаушы және иондамайтын сәулелердің деңгейі белгіленген гигиеналық нормативтер талаптарынан аспайды;
9) ғимараттар, құрылыстар және оларға іргелес аумақтар қалдықтарды жинауға және шығаруға арналған ыдыстармен жабдықталады;
10) ғимараттар мен құрылыстар аумақтарда олардың функционалдық мақсатын ескере отырып орналастырылады, оларды салу, пайдалану және жою процесінде әртүрлі авариялық жағдайлардың туындауы нәтижесінде қоршаған ортаның ластануын қоса алғанда, қоршаған ортаға әсер ету деңгейін сақтау жөніндегі экологиялық нормативтерді ескере отырып жобаланады және салынады. Бұл ретте Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне сәйкес ерекше қорғалатын табиғи және рекреациялық аумақтарға, су айдындары мен су қорғау аймақтарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптардың экологиялық қорғалуы және сақталуы қамтамасыз етіледі.
5-параграф. Пайдалану процесінде жазатайым оқиғалардан, сондай-ақ мүгедектігі бар адамдар үшін ғимараттар мен құрылыстардың қол жетімділік қауіпсіздік талаптары
26. Пайдалану (қолдану) процесінде қауіпсіздік талаптарының орындалуын қамтамасыз ету үшін ғимараттар мен құрылыстар тайғанауды, құлауды, соқтығысуды, күйіктерді, электр тогының соғуын, жарылыстар нәтижесінде жарақаттануды қоса алғанда, құрылыс объектісін пайдалану немесе оған қызмет көрсету кезінде жазатайым оқиғалар салдарынан адамдарға төнетін қатерлерді болдырмауды ескере отырып жобаланады және салынады.

5) системы и сети канализации обеспечивают удаление жидких стоков без попадания их в систему водоснабжения, без загрязнения почвы и окружающей среды и без выделения в окружающую среду загрязняющих ее газов;
6) помещения зданий и сооружений в зависимости от их назначения и в соответствии с требованиями нормативных технических документов в сфере архитектуры, градостроительства и строительства обеспечиваются естественным и искусственным освещением для жизнедеятельности людей и животных, а также инсоляцией требуемой продолжительности и солнцезащитой;
7) здания и сооружения размещаются и защищаются, а их помещения обустраиваются с учетом обеспечения шумозащиты для предотвращения негативного воздействия шума на здоровье человека и его пребывании в здании или сооружении в соответствии с требованиями нормативных технических документов в сфере архитектуры, градостроительства и строительства;
8) вибрация строительных конструкций зданий и сооружений, создаваемая технологическим и инженерным оборудованием, подземным, наземным и надземным транспортом и другими возможными источниками вибраций, а также уровень ионизирующих и неионизирующих излучений в помещениях зданий и сооружений, создаваемых грунтом, строительными материалами, линиями электропередач и оборудованием, не превышают требований установленных гигиенических нормативов;
9) здания, сооружения и прилегающие к ним территории оборудуются емкостями для сбора и вывоза отходов;
10) здания и сооружения размещаются на территориях с учетом их функционального назначения, проектируются и строятся с учетом экологических нормативов по соблюдению уровня воздействия на окружающую среду, включая загрязнения среды в результате возникновения различных аварийных ситуаций в процессе их строительства, эксплуатации и ликвидации. При этом обеспечивается экологическая защищенность и соблюдение санитарно-эпидемиологических требований к особо охраняемым природным и рекреационным территориям, водоемам и водоохранным зонам в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан.
Параграф 5. Требования безопасности от несчастных случаев в процессе эксплуатации, а также доступности зданий и сооружений для лиц с инвалидностью
26. Для обеспечения выполнения требований безопасности в процессе эксплуатации (использования), здания и сооружения проектируются и возводятся с учетом исключения создаваемых угроз людям в результате несчастных случаев при использовании или обслуживании строительного объекта, включая подскальзывание, падение, столкновение, ожоги, удары электрическим током, травмы в результате взрывов.

Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы Заңның 11, 17, 27-2-баптарына сәйкес, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы уәкілетті орган бекітетін мемлекеттік нормативтік құжаттарға (құрылыс нормалары, қағидалар жиынтығы) сәйкес объектіні жобалау, сараптау, салу және кейіннен пайдалану процесінде мыналар көзделеді:
қозғалыс қауіпсіздігі;
механикалық және автоматтандырылған қозғалыс құралдарының қауіпсіздігі;
жазатайым оқиғалардың туындау және адамдарға (оның ішінде мүгедек адамдарға) жарақат алу ықтималдығын барынша азайту үшін есіктер мен қабырғалардағы толтырылмайтын ойықтардың, баспалдақтар мен алаңдардың, пандустар мен бұрылыс алаңдарының, дәліздердің, өндірістік ғимараттардың технологиялық жабдықтарының стационарлық элементтері мен қоғамдық ғимараттарды жарақтандыру элементтері арасындағы өту жолдарының ені параметрлері бойынша нормативтерді сақтау;
ғимараттар мен құрылыстардағы адамдарды ақпараттандыру үшін қосалқы шығу жолдары мен құтқарудың негізгі тәсілдерін сәйкестендіру;
адамдар мен көлік құралдарының қозғалу жолдарын табиғи және жасанды жарықтандыру нормаларын сақтау;
терезелердің қауіпсіз пайдаланылуын қамтамасыз ететін конструкциясы және терезе ойықтарынан адамдардың кездейсоқ түсуінің алдын алу;
пайдаланушылардың тіршілік әрекетіне теріс әсер ететін жабдықтарға, құрылымдарға және басқа элементтерге қол жеткізуді шектеу;
белгіленген шектерде инженерлік және электр желілерін реттеу;
электр қондырғыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар;
жарылыс көздерінен шектеу;
авариялық жағдайдағы қауіпсіздік;
ғимараттар мен құрылыстарға рұқсатсыз басып кіруден қорғау.
27. Ғимараттарды олардың мүмкіндіктігі бар адамдар, азаматтардың жекелеген санаттары (кәмелетке толмағандар, жүкті әйелдер, бала емізетін аналар) үшін қол жетімділігін, олардың қауіпсіздігін және тұратын, баратын және еңбек ететін жерлерге қол жетімділігін қамтамасыз етуін ескеріп жобаланады және салынады, сондай-ақ көлік инфрақұрылымы объектілеріне кедергісіз қол жеткізу үшін жағдайлар жасалады және кеңістікте бағдарлануға, сондай-ақ жабдықтар мен құрылғыларды пайдалануға мүмкіндік беретін ақпараттық қолдау құралдарымен жарақтандырылады.
28. Құрылыс объектісінде ғимараттар мен құрылыстардың табиғи және техногендік төтенше жағдайлардан қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін:
олардың салдарларының алдын алуға және (немесе) оларды азайтуға бағытталған;
құрылыс конструкциялары мен негіздерінің сезімталдығын азайтатын;
негіз топырақтарының қасиеттерін жақсарту бойынша;
құрылыс жұмыстарын жаңа және (немесе) қолданыстағы қауіпті табиғи процестер мен құбылыстардың қарқындатуына алып келмейтін тәсілдермен жүргізу бойынша шараларды көзделеді.

В соответствии со статьями 11, 17, 27-2 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, а также согласно государственных нормативных документов (строительных норм, сводов правил), утверждаемых уполномоченным органом в сфере архитектуры, градостроительства и строительства в процессе проектирования, экспертизы, строительства и последующей эксплуатации объекта предусматриваются:
безопасность передвижения;
безопасность механических и автоматизированных средств передвижения;
соблюдение нормативов по параметрам ширины дверных и незаполняемых проемов в стенах, лестничных маршей и площадок, пандусов и поворотных площадок, коридоров, проходов между стационарными элементами технологического оборудования производственных зданий и элементами оснащения общественных зданий, чтобы свести к минимуму вероятность наступления несчастных случаев и нанесения травм людям (в том числе лицам с инвалидностью);
идентификацию запасных выходов и основных способов спасения для информирования находящихся в зданиях и сооружениях людей;
соблюдение норм естественного и искусственного освещения путей перемещения людей и транспортных средств;
конструкцию окон, обеспечивающую их безопасную эксплуатацию и предупреждение случайного выпадения людей из оконных проемов,
ограничение доступа к оборудованиям, конструкциям и к другим элементам, оказывающих негативное влияние на жизнедеятельность пользователей;
регулирование инженерных и электрических сетей в установленных пределах;
меры по обеспечению безопасности электроустановок;
ограничение от источников взрыва;
безопасность в аварийных ситуациях;
защиту от несанкционированного вторжения в здания и сооружения.
27. Здания проектируются и строятся с учетом обеспечения их доступности для лиц с инвалидностью, отдельных категорий граждан (несовершеннолетних, беременных женщин, кормящих матерей), их безопасности и досягаемости мест проживания, посещения и приложения труда, а также созданием условий для беспрепятственного доступа к объектам транспортной инфраструктуры и оснащением средствами информационной поддержки, позволяющими ориентироваться в пространстве, с использованием оборудований и устройств.
28. Для обеспечения безопасности зданий и сооружений от природных и техногенных чрезвычайных ситуаций в строительном объекте предусматриваются меры:
направленные на предупреждение и (или) уменьшение их последствий;
уменьшающие чувствительность строительных конструкций и основания;
по улучшению свойств грунтов основания;
по ведению строительных работ способами, не приводящими к проявлению новых и (или) интенсификации действующих опасных природных процессов и явлений.

6-параграф. Энергетикалық тиімділік және энергияны үнемдеу талаптары
29. Құрылыс объектісі мен оның жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері үй-жайлардың микроклиматына және адамдардың тұруының және (немесе) қызметінің басқа да жағдайларына қойылатын белгіленген талаптарды орындау кезінде пайдаланудың бүкіл кезеңі ішінде жергілікті жердің климаттық жағдайларын ескере отырып, энергетикалық ресурстардың тиімді және үнемді жұмсалуын қамтамасыз етіп жобаланады және салынады.
30. Ғимарат немесе құрылыс энергияны тұтынуы мынадай көрсеткіштермен сипатталатын бірыңғай жүйе ретінде қарастырылады:
пайдалану кезінде энергетикалық ресурстардың үлестік шығысы;
құрылыс конструкциялары элементтерінің және ғимараттар мен құрылыстардың бөліктерінің, құбыржолдар мен жабдықтардың жылу қорғағыш қасиеттері.
31. Ғимараттар мен құрылыстарды жобалау және салу кезінде электр және жылу энергиясын тұтынудың есебін көздеу, ал оларды пайдалану кезінде олардың есебін қамтамасыз етеді.
32. Ғимараттар мен құрылыстардың жаңаларын салу, сондай-ақ күрделі жөндеу және қайта жаңарту олардың энергетикалық сипаттамаларының талап етілетін шарттарға сәйкестігін ескере отырып жүргізіледі.
7-параграф. Қоршаған ортаны қорғау және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану талаптары
33. Ғимараттар мен құрылыстар аумақтарда экологиялық талаптарды сақтай отырып, олардың функционалдық мақсатын ескере отырып, жобаланады және салынады. Бұл ретте Қазақстан Республикасының су және экологиялық заңнамасына сәйкес ерекше қорғалатын табиғи және рекреациялық аумақтардың, су айдындары мен су қорғау аймақтарының экологиялық қорғалуы қамтамасыз етіледі.
34. Құрылыс объектілері табиғи ресурстарды пайдалану тұрақты және жиі болатын тәсілмен жобаланады, салынады және қайта кәдеге жаратылады, мыналарға кепілдік береді:
Қазақстан Республикасының сейсмикалық аудандарында пайдалануды қоспағанда, құрылыс конструкцияларын, олардың материалдары мен бөлшектерін бөлшектегеннен кейін қайта қолдану (қайта өңдеу) мүмкіндігіне;
тиісті процестер, материалдар, бұйымдар мен конструкциялар үшін белгіленген қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуге;
ғимараттар мен құрылыстардың ұзақ мерзімділігіне.
35. Елді мекендердің аумақтарында қатты тұрмыстық және өндірістік қалдықтарды жою мен кәдеге жарату үшін инфрақұрылым жасалынады.
5-тарау. Құрылыс материалдары мен бұйымдарына қойылатын қауіпсіздік талаптары
1-параграф. Негізгі қауіпсіздік талаптары
36. Құрылыс материалдары мен бұйымдары құрылыста қолдану үшін жарамды және мақсаты бойынша қолдану мен оларды пайдаланудың белгіленген қағидаларын сақтау жағдайында ғимараттар мен құрылыстардың Техникалық регламенттің 4-тарауында көрсетілген базалық талаптарға сәйкестігін қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін қасиеттерге ие болады.

Параграф 6. Требования энергетической эффективности и экономии энергии
29. Строительный объект и его системы отопления, вентиляции и кондиционирования проектируются и строятся с обеспечением эффективного и экономного расходования энергетических ресурсов с учетом климатических условий местности в течение всего периода эксплуатации при выполнении установленных требований к микроклимату помещений и другим условиям проживания и (или) деятельности людей.
30. Здание или сооружение рассматривается как единая система, потребление энергии которой характеризуется показателями:
удельного расхода энергетических ресурсов при эксплуатации;
теплозащитных свойств элементов строительных конструкций и частей зданий и сооружений, трубопроводов и оборудования.
31. Проектирование и строительство зданий и сооружений предусматривает, а при их эксплуатации обеспечивает учет потребления электрической и тепловой энергии.
32. Строительство новых, а также капитальный ремонт и реконструкцию зданий и сооружений производятся с учетом соответствия их энергетических характеристик требуемым условиям.
Параграф 7. Требования охраны окружающей среды и рационального использования природных ресурсов
33. Здания и сооружения проектируются и строятся на территориях с учетом их функционального назначения и с соблюдением экологических требований. При этом обеспечивается экологическая защищенность особо охраняемых природных и рекреационных территорий, водоемов и водоохранных зон в соответствии с водным и экологическим законодательством Республики Казахстан.
34. Строительные объекты проектируются, строятся и постутилизируются таким способом, при котором использование природных ресурсов является устойчивым, и в частности, гарантирует следующее:
возможность повторного применения (рециклинга) строительных конструкций, их материалов и частей после демонтажа, за исключением использования их в сейсмических районах Республики Казахстан;
обеспечение соответствия требованиям безопасности, установленным для соответствующих процессов, материалов, изделий и конструкций;
долговечность зданий и сооружений.
35. На территориях населенных пунктов создается инфраструктура для удаления и утилизации твердых бытовых и производственных отходов.
Глава 5. Требования безопасности, предъявляемые к строительным материалам и изделиям
Параграф 1. Базовые требования безопасности
36. В строительстве предусматривается применение строительных материалов и изделий, обладающих свойствами, которые при условии применения по назначению и соблюдении установленных правил их использования, позволяют обеспечивать соответствие зданий и сооружений базовым требованиям, указанным в главе 4 Технического регламента.

37. Құрылыс материалдары мен бұйымдары оларға қойылатын Техникалық регламенттің талаптарына, оның ішінде олардың құрылыста қолдануға жарамдылығын қамтамасыз ететін елеулі сипаттамаларға қойылатын талаптарға сәйкес Қазақстан Республикасының нарығына айналысқа шығарылады.
38. Сәйкестікті міндетті растау үшін құрылыс материалдары мен бұйымдарының сипаттамаларына (қасиеттеріне) қойылатын қауіпсіздік талаптары өнімге стандарттау жөніндегі құжаттарға сәйкес айқындалады.
39. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының елеулі сипаттамалары стандарттау жөніндегі құжаттар тізбесіне енгізілген стандарттау жөніндегі өзара байланысты құжаттарда белгіленеді, оларды қолдану нәтижесінде таңдау бөлігінде ерікті негізде Техникалық регламенттің 2-қосымшасына сәйкес Техникалық регламенттің талаптарын сақтау қамтамасыз етіледі.
40. Құрылыс материалдары мен бұйымдары үй-жайларға зиянды заттардың адам денсаулығына қауіп төндіретін және адам денсаулығына радиациялық және химиялық қауіп төндіретін мөлшерде бөлінуін болдырмауды ескере отырып, конструкцияларда қолданылады.
2-параграф. Өнімнің өмірлік цикліне қойылатын талаптар
41. Құрылыс материалдары мен бұйымдарын тасымалдау, сақтау, тасымалдау дайындаушы ілеспе құжаттамада көрсеткен шарттарға сәйкес жүзеге асырылады және таңбалауда немесе ілеспе құжаттамада көрсетілген құрылыс материалдары мен бұйымдарының қауіпсіздігіне әсер ететін және оларды мақсаты бойынша пайдалануға мүмкіндік беретін қасиеттер мен сипаттамалардың сақталуын қамтамасыз етеді.
42. Ғимараттарды, құрылыстарды, өнеркәсіптік объектілерді, жолдарды, инженерлік және басқа да коммуникацияларды бұзу, бөлшектеу, реконструкциялау, жөндеу немесе салу процесінде пайда болған құрылыс қалдықтары тиісті қайта өңдеу кәсіпорындары, сондай-ақ аталған қалдықтармен себуге немесе қайта құнарландыруға қала құрылысы құжаттамасына сәйкес рұқсат етілген аумақтар болған кезде қайта өңдеуге және кәдеге жаратуға жіберіледі.
Елді мекенде тиісті кәсіпорындар мен аумақтардың болмауы себебінен құрылыс қалдықтарын қайта өңдеу, пайдалану немесе залалсыздандыру мүмкін болмаған кезде оларды өндіріс және тұтыну қалдықтарын жинауға, пайдалануға, қолдануға, залалсыздандыруға, тасымалдауға, сақтауға және көмуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес оларды мамандандырылған (өнеркәсіптік) полигондарда көму қамтамасыз етіледі.
6-тарау. Сәйкестікті растау ережелері мен нысандары
1-параграф. Ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының Техникалық регламент талаптарына сәйкестігін қамтамасыз ету

37. Строительные материалы и изделия выпускаются в обращение на рынок Республики Казахстан соответствующими предъявляемым к ним требованиям Технического регламента, в том числе требованиям к существенным характеристикам, обеспечивающим их пригодность для применения в строительстве.
38. Требования безопасности к характеристикам (свойствам) строительных материалов и изделий, для обязательного подтверждения соответствиия определяются согласно документам по стандартизации на продукцию.
39. Существенные характеристики строительных материалов и изделий, устанавливаются во взаимосвязанных документах по стандартизации, включенных в перечень документов по стандартизации, в результате применения которых на добровольной основе в части выбора обеспечивается соблюдение требований Технического регламента согласно приложению 2 Технического регламента.
40. Строительные материалы и изделия применяются в конструкциях с учетом исключения выделения ими в помещения вредных веществ в количестве, создающем угрозу здоровью человека и представляющих радиационную и химическую опасность для здоровья человека.
Параграф 2. Требования к жизненным циклам продукции
41. Перевозка, хранение, транспортировка строительных материалов и изделий осуществляется в соответствии с условиями, указанными изготовителем в сопроводительной документации, и обеспечивает сохранение указанных в маркировке или сопроводительной документации свойств и характеристик, влияющих на безопасность строительных материалов и изделий и позволяющих их использование по назначению.
42. Строительные отходы, образующиеся в процессе сноса, разборки, реконструкции, ремонта или строительства зданий, сооружений, промышленных объектов, дорог, инженерных и других коммуникаций, направляются на переработку и утилизацию при наличии соответствующих перерабатывающих предприятий, а также территорий, отсыпка или рекультивация которых указанными отходами разрешена в соответствии с градостроительной документацией.
При невозможности переработки, использования или обезвреживания строительных отходов по причине отсутствия в населенном пункте соответствующих предприятий и территорий, обеспечивается их захоронение на специализированных (промышленных) полигонах согласно санитарно-эпидемиологических требований к сбору, использованию, применению, обезвреживанию, транспортировке, хранению и захоронению отходов производства и потребления.
Глава 6. Правила и формы подтверждения соответствия
Параграф 1. Обеспечение соответствия зданий и сооружений, строительных материалов и изделий требованиям Технического регламента

43. Ғимараттар мен құрылыстардың техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігі, егер оның белгіленген талаптары толық көлемде орындалса, оның ішінде техникалық регламенттердің базалық талаптарын дамытатын және нақтылайтын өзара байланысты нормативтік құжаттарды қолдану арқылы қамтамасыз етіледі.
44. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 701 бұйрығымен бекітілген Сәулет, қала құрылысы және құрылыс каталогтарын қалыптастыру және жүргізу қағидаларына сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс каталогына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12423 тіркелген) енгізілген қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерді қолдану Техникалық регламент талаптарын сақтаудың жеткілікті шарты болып табылады.
45. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының техникалық регламент талаптарына сәйкестігі Техникалық регламенттің 2-қосымшасына сәйкес өзара байланысты стандарттау жөніндегі құжаттардың талаптарын орындау жолымен қамтамасыз етіледі.
46. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының сапалық сипаттамаларын зерттеу (сынау) және өлшеу әдістері Техникалық регламенттің 3-қосымшасына сәйкес техникалық регламенттің талаптарын қолдану және орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін үлгілерді іріктеу қағидаларын қоса алғанда, зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін қамтитын стандарттау жөніндегі құжаттар тізбесіне енгізілген стандарттау жөніндегі құжаттарда белгіленеді.
47. Өзара байланысты нормативтік құжаттар және стандарттау жөніндегі құжаттарды қолданбау Техникалық регламенттің талаптарын сақтамау ретінде қарастырылмайды.
Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-тармағына сәйкес "Стандарттау туралы" арнайы экономикалық аймақтар аумағындағы, сондай-ақ республикалық индустрияландыру картасына енгізілген өнеркәсіптік кәсіпорындар үшін Техникалық регламенттің талаптарын орындау үшін халықаралық, өңірлік стандарттау жөніндегі құжаттарды және шет мемлекеттердің стандарттау жөніндегі құжаттарын тікелей қолдануға жол беріледі.
Стандарттау объектілері Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа шығарылатын стандарттау жөніндегі құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы емес.
Техникалық регламенттерге стандарттар тізбесіне енгізілген өзара байланысты стандарттар қолданылмаған жағдайда сәйкестікті бағалау тәуекелдерді талдау негізінде жүзеге асырылады.
48. Жобалауға құрылыс нормалары мен қағидалар жиынтығы жоқ ғимараттар мен құрылыстарды жобалау үшін немесе осы нормативтік-техникалық құжаттардың талаптары жеткіліксіз болған жағдайда, құрылысты нормалаудың параметрлік әдісіне сәйкес балама шешімдерді пайдаланылады.

43. Соответствие зданий и сооружений требованиям Технического регламента обеспечивается, если в полном объеме выполнены установленные его требования, в том числе посредством применения взаимосвязанных нормативных документов, развивающих и конкретизирующих базовые требования технических регламентов.
44. Условием соблюдения требований Технического регламента является применение государственных нормативов в сфере архитектуры градостроительства и строительства, включенных в архитектурный, градостроительный и строительный каталог в соответствии с Правилами формирования и ведения архитектурных, градостроительных и строительных каталогов, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 701 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12423).
45. Соответствие строительных материалов и изделий требованиям технического регламента обеспечивается путем выполнения требований взаимосвязанных документов по стандартизации согласно приложению 2 Технического регламента.
46. Методы исследований (испытаний) и измерений качественных характеристик строительных материалов и изделий устанавливаются в документах по стандартизации, включенных в перечень документов по стандартизации, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, для применения и исполнения требований Технического регламента и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции согласно приложению 3 Технического регламента.
47. Неприменение взаимосвязанных нормативных документов и документов по стандартизации не рассматривается как несоблюдение требований Технического регламента.
В соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О стандартизации" допускается прямое применение международных, региональных документов по стандартизации и документов по стандартизации иностранных государств для выполнения требований Технического регламента для промышленных предприятий на территории специальных экономических зон, а также включенных в республиканскую карту индустриализации.
Документы по стандартизации, по которым объекты стандартизации выпускаются в обращение на территории Республики Казахстан, не противоречат законодательству Республики Казахстан.
В случае неприменения взаимосвязанных документов по стандартизации, включенных в перечни документов по стандартизации к техническим регламентам, оценка соответствия осуществляется на основе анализа рисков.
48. Для проектирования зданий и сооружений, на проектирование которых отсутствуют строительные нормы и своды правил или в случае, когда требования данных нормативно-технических документов недостаточны, используются альтернативные решения в соответствии с параметрическим методом строительного нормирования.

2-параграф. Ғимараттар мен құрылыстардың сәйкестігін бағалау
49. Ғимараттар мен құрылыстардың, сондай-ақ олармен байланысты инженерлік ізденістер, объектілерді жобалау, салу, монтаждау, баптау, пайдалану және кейіннен кәдеге жарату процестерінің Техникалық регламент талаптарына сәйкестігін бағалау міндетті сипатқа ие болады.
Бағалау құрылыс объектісінің, процестердің және қолданылатын материалдар мен бұйымдардың нақты параметрлері мен сипаттамаларын тікелей Техникалық регламенттің осы тарауының 1-параграфында көзделген Техникалық регламенттің талаптарымен, сондай-ақ тиісті кезеңдерде – жобалау құжаттамасында белгіленген осы параметрлер мен сипаттамалардың мәндерімен салыстыру арқылы жүргізіледі.
50. Ғимараттар мен құрылыстардың сәйкестігін бағалау ғимараттар мен құрылыстарға байланысты процестерге қойылатын талаптарды сақтауды ескере отырып, құрылыс объектісін құрудың, пайдаланудың және кейіннен кәдеге жаратудың әрбір кезеңінде мынадай нысандарда дәйекті түрде жүзеге асырылады:
құрылысқа арналған эскизді (эскиздік жобаны) жергілікті атқарушы органмен келісу;
жобалау құжаттамасына сараптама жүргізу қарастырылған жаңа ғимараттар мен құрылыстарды, олардың кешендерін, инженерлік және көлік коммуникацияларын салуға, сондай-ақ қолданыстағыларын өзгертуге (реконструкциялауға, кеңейтуге, техникалық қайта жарақтандыруға, жаңғыртуға және күрделі жөндеуге) арналған жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына ведомстводан тыс кешенді сараптама;
құрылыста қолдану үшін тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) жобалау құжаттамасын бекітуі;
мердігердің қолданылатын құжаттаманы, материалдарды, бұйымдарды және ол жүзеге асыратын құрылыс-монтаждау жұмыстарын өзіндік өндірістік бақылауы (кіру, операциялық, қабылдау, зертханалық, геодезиялық);
құрылысты авторлық және техникалық қадағалау;
орындалған (орындалатын) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының, бұйымдарының, конструкциялар мен жабдықтардың бекітілген жобалық шешімдерге және мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерге, оның ішінде тіреу және қоршау конструкцияларының беріктігін, тұрақтылығын, сенімділігін және ғимараттар мен құрылыстардың пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөніндегі профилактикалық мемлекеттік сәулет-құрылысын бақылау және қадағалау;
мердігердің тапсырыс берушіге (құрылыс салушыға) орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстарының жобалау және құрылыс кезінде қолданылған нормативтердің талаптарына сәйкестігін сәйкестік туралы декларацияны ұсыну арқылы растауы;
тапсырыс берушіге (құрылыс салушыға) авторлық және техникалық қадағалаудың тиісті қорытындыларды ұсыну арқылы орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігін және құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасын растауы;
тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) объектіні қабылдауы және объектіні пайдалануға қабылдау актісін бекіту;
пайдалану процесінде объектінің және (немесе) оның бөліктерінің жай-күйін тексеру және техникалық тексеру;
ғимараттарды, үйлерді, құрылыстарды, инженерлік және көліктік коммуникацияларды салу (кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу, реставрациялау және күрделі жөндеу) туралы жергілікті атқарушы органның шешімі;
объектіні кейіннен кәдеге жарату (құрылысты бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге жергілікті атқарушы органның шешімі;
объектіні кейіннен кәдеге жарату (құрылысты бұзу) жөніндегі жұмыстардың жүргізілуін бақылау және қадағалау.

Параграф 2. Оценка соответствия зданий и сооружений
49. Оценка соответствия зданий и сооружений, а также связанных с ними процессов инженерных изысканий, проектирования, строительства, монтажа, наладки, эксплуатации и постутилизации объектов, требованиям Технического регламента носит обязательный характер.
Оценка проводится путем сопоставления действительных параметров и характеристик строительного объекта, процессов и применяемых материалов и изделий непосредственно с требованиями Технического регламента, предусмотренных в параграфе 1 настоящей главы Технического регламента, а также на соответствующих этапах – со значениями этих параметров и характеристик, установленными в проектной документации.
50. Оценка соответствия зданий и сооружений осуществляется с учетом соблюдения требований к связанным со зданиями и сооружениями процессам последовательно на каждом этапе создания, эксплуатации и постутилизации строительного объекта в следующих формах:
согласование местным исполнительным органом эскиза (эскизного проекта) на строительство;
комплексная вневедомственная экспертиза проектной (проектно-сметной) документации на строительство новых, а также изменение (реконструкцию, расширение, техническое перевооружение, модернизацию и капитальный ремонт) существующих зданий и сооружений, их комплексов, инженерных и транспортных коммуникаций, по которым предусмотрено проведение экспертизы проектной документации;
утверждение проектной документации заказчиком (застройщиком) для применения в строительстве;
собственный производственный контроль (входной, операционный, приемочный, лабораторный, геодезический) подрядчиком применяемой документации, материалов, изделий и осуществляемых им строительно-монтажных работ;
авторский и технический надзор за строительством;
подтверждение подрядчиком заказчику (застройщику) соответствия выполненных строительно-монтажных работ, требованиям нормативов, примененным при проектировании и строительстве, и утвержденной проектной документации, посредством представления декларации о соответствии;
подтверждение авторским и техническим надзором заказчику (застройщику) соответствия выполненных работ проекту и качества строительно-монтажных работ посредством представления соответствующих заключений;
приемка заказчиком (застройщиком) объекта и утверждение акта приемки объекта в эксплуатацию;
осмотр и техническое обследование состояния объекта и (или) его частей в процессе эксплуатации;
решение местного исполнительного органа о строительстве (расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции, перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании, реставрации и капитальном ремонте) строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций;
решение местного исполнительного органа на проведение комплекса работ по постутилизации объекта (снос строения);
контроль и надзор за проведением работ по постутилизации объекта (снос строения).

51. Құрылыс объектісінің өмірлік циклінің кезеңіне және сенімділік сыныбына байланысты сәйкестікті растау мақсатында дәлелдемелер ретінде пайдаланылады материалдар тізбесіне мынадай құжаттар:
1) эскиз (эскиздік жоба);
2) жобалау құжаттамасы (сызбалар, кестелер, есептер, түсініктемелер);
3) сараптамалық қорытындылар;
4) атқарушылық техникалық құжаттама (сынау және өлшеу нәтижелері, жұмыс журналдары, қолданылатын құрылыс материалдарына, бұйымдар мен конструкцияларға сертификаттар, жасырын жұмыстарды куәландыру актілері, жауапты конструкцияларды аралық қабылдау актілері, іске қосу-баптау жұмыстарының актілері);
5) авторлық және техникалық қадағалау қорытындылары;
6) мердігердің сәйкестік туралы декларациясы;
7) объектіні пайдалануға қабылдау актісі;
8) техникалық паспорт;
9) тіркеу және рұқсат беру құжаттамасы енгізіледі.
3-параграф. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының сәйкестігін бағалау
52. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының Техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалау міндетті сипатта болады және бақылау нәтижесінде алынған өнімнің маңызды сипаттамаларының нақты мәндерін Техникалық регламенттің талаптарымен, оның ішінде сәйкестік рәсімдеріне және Техникалық регламенттің 6-тарауында көрсетілген қолданылған өзара байланысты стандарттау жөніндегі құжаттардың талаптарымен салыстыру жолымен жүргізіледі.
53. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының Техникалық регламент талаптарына сәйкестігін бағалау сәйкестікті міндетті растау (сертификаттау және сәйкестікті декларациялау) нысандарында жүргізіледі.
Сәйкестікті растауды сәйкестікті растау жөніндегі аккредиттелген органдар (бұдан әрі – СРО) өтініш берушімен шарт талаптарында жүргізеді.
Техникалық регламенттің маңызды қауіпсіздік талаптарына міндетті сертификаттау нысанында сәйкестігін міндетті растауға жататын құрылыс материалдары мен бұйымдарының тізбесі Техникалық регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
Сәйкестікті декларациялау нысанында сәйкестігі міндетті расталуға жататын құрылыс материалдары мен бұйымдары Техникалық регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
Техникалық регламенттің 2-қосымшасында, оларды қолдану нәтижесінде ерікті негізде техникалық регламент талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін стандарттау жөніндегі құжаттар болмаған жағдайда, өнімнің сәйкестігін растау тәуекелдерді талдау негізінде жүзеге асырылады.
54. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының сәйкестігін растау Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 433-НҚ бұйрығымен бекітілген Сәйкестікті бағалау қағидаларына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23364 болып тіркелген) (бұдан әрі – Сәйкесті бағалау қағидалары) жүргізіледі.

51. В зависимости от этапа жизненного цикла и класса надежности строительного объекта в перечень материалов, использующихся в качестве доказательств, с целью подтверждения соответствия включаются следующие документы:
1 эскиз (эскизный проект);
2 проектная документация (чертежи, таблицы, расчеты, пояснения);
3 экспертные заключения;
4 исполнительная техническая документация (результаты испытаний и измерений, журналы работ, сертификаты на применяемые строительные материалы, изделия и конструкции, акты освидетельствования скрытых работ, акты промежуточной приемки ответственных конструкций, акты пусконаладочных работ);
5 заключения авторского и технического надзора;
6 декларация о соответствии подрядчика;
7 акт приемки объекта в эксплуатацию;
8 технический паспорт;
9 регистрационная и разрешительная документация.
Параграф 3. Оценка соответствия строительных материалов и изделий
52. Оценка соответствия строительных материалов и изделий требованиям Технического регламента носит обязательный характер и производится путем сопоставления полученных в результате контроля действительных значений существенных характеристик продукции с требованиями Технического регламента, в том числе на процедуры соответствия и примененных взаимосвязанных документов по стандартизации, указанных в главе 6 Технического регламента.
53. Оценка соответствия строительных материалов и изделий требованиям Технического регламента проводится в формах обязательного подтверждения соответствия (сертификации и декларирования соответствия).
Подтверждение соответствия проводится аккредитованными органами по подтверждению соответствия (далее – ОПС) на условиях договора с заявителем.
Перечень строительных материалов и изделий, подлежащих обязательному подтверждению соответствия в форме обязательной сертификации существенным требованиям безопасности Технического регламента приведен в приложении 4 Технического регламента.
Строительные материалы и изделия, подлежащие обязательному подтверждению соответствия в форме декларирования соответствия, приведены в приложении 5 Технического регламента.
В случае отсутствия в приложении 2 Технического регламента документов по стандартизации, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента, подтверждение соответствия продукции осуществляется на основе анализа рисков.
54. Подтверждение соответствия строительных материалов и изделий проводится в соответствии с Правилами оценки соответствия, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 29 июня 2021 года № 433-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23364) (далее – Правила оценки соответствия).

55. Сәйкестікті декларациялау:
1) өзінің дәлелдемелері негізінде сәйкестік туралы декларацияны қабылдаумен;
2) сапа менеджменті жүйесінің және (немесе) аккредиттелген зертхананың СРО және (немесе) СРО қатысуымен алынған дәлелдемелер негізінде сәйкестік туралы декларацияны қабылдау арқылы жүзеге асырылады.
56. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының сәйкестігін декларациялау схемалары Техникалық регламенттің 6-қосымшасында келтірілген.
Декларациялаудың схемасын таңдауды өтініш беруші СРО-мен бірлесіп анықтайды.
57. Сәйкестік туралы декларацияны қабылдау үшін негіз болып табылатын құжаттар жиынтығы мыналарды қамтиды:
1) сериялық өндіріс өнімдері үшін:
өнімнің техникалық регламент талаптарына сәйкестігін бағалау мақсатында өнімнің негізгі параметрлері мен сипаттамаларын, сондай-ақ оның сипаттамасын қамтитын техникалық құжаттаманың (жобалау және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану құжаттамасының) көшірмесі;
оларға сәйкес өнім дайындалатын стандарттау жөніндегі құжаттардың немесе стандарттау саласындағы өзге де нормативтік құжаттардың тізімі;
оған сәйкес өнім дайындалған құжаттың (құжаттардың) көшірмесі (ұйымның стандарттау жөніндегі құжаты, техникалық шарттар немесе өзге құжат) (бар болса);
Қазақстан Республикасына жеткізілетін өнімнің техникалық регламент талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуді және мұндай өнімнің көрсетілген талаптарға сәйкес келмегені үшін жауапкершілікті көздейтін дайындаушымен (оның ішінде шетелдік дайындаушымен) шарт (дайындаушы уәкілеттік берген тұлға үшін) (сәйкестікті декларациялау схемасында көзделген жағдайларда);
менеджмент жүйесінің сәйкестік сертификаты (бар болса);
жиынтықтаушы бұйымдарға сәйкестік сертификаттары (бар болса);
өнім үлгілерін (сынамаларын) зерттеу (сынау) және өлшеу хаттамалары;
сәйкестік туралы декларацияны қабылдауға негіз болған өтініш берушінің таңдауы бойынша өзге де құжаттар (бар болса);
2) өнім партиясы немесе бірлі-жарым бұйым үшін:
келісімшарттың (жеткізу шартының) көшірмесі және өнім партиясын немесе дара бұйымды, оның ішінде мөлшерін сәйкестендіретін тауарға ілеспе құжаттар;
пайдалану құжаттарының көшірмесі (қажет болған жағдайда);
оларға сәйкес өнім дайындалатын стандарттау жөніндегі құжаттардың немесе стандарттау саласындағы өзге де нормативтік құжаттардың тізімі;
оған сәйкес өнім дайындалған құжаттың (құжаттардың) көшірмесі (ұйымның стандарттау жөніндегі құжаты, техникалық шарттар немесе өзге құжат) (бар болса);
өнім үлгілерін (сынамаларын) зерттеу (сынау) және өлшеу хаттамалары;
сәйкестік туралы декларацияны қабылдау үшін негіз болған өтініш берушінің таңдауы бойынша өзге де құжаттар (бар болса).

55. Декларирование соответствия осуществляется:
1) принятием декларации о соответствии на основании собственных доказательств;
2) принятием декларации о соответствии на основании доказательств, полученных при участии ОПС системы менеждмента качества и (или) аккредитованной лаборатории, и (или) ОПС.
56. Схемы декларирования соответствия строительных материалов и изделий приведены в приложении 6 Технического регламента.
Выбор схемы декларирования определяет заявитель совместно с ОПС.
57. Комплект документов, являющихся основанием для принятия декларации о соответствии включает в себя:
1) для продукции серийного производства:
копию технической документации (проектной, и (или) конструкторской, и (или) технологической, и (или) эксплуатационной документации), содержащей основные параметры и характеристики продукции, а также ее описание, в целях оценки соответствия продукции требованиям технического регламента;
список документов по стандартизации или иных нормативных документов в области стандартизации, в соответствии с которыми изготавливается продукция;
копия документа (документов), в соответствии с которым изготовлена продукция (документ по стандартизации организации, технические условия или иной документ) (при наличии);
договор с изготовителем (в том числе с иностранным изготовителем), предусматривающий обеспечение соответствия поставляемой в Республику Казахстан продукции требованиям технического регламента и ответственность за несоответствие такой продукции указанным требованиям (для уполномоченного изготовителем лица) (в случаях, предусмотренных схемой декларирования соответствия);
сертификат соответствия системы менеджмента (при наличии);
сертификаты соответствия на комплектующие изделия (при наличии);
протоколы исследований (испытаний) и измерений образцов (проб) продукции;
иные документы по выбору заявителя, послужившие основанием для принятия декларации о соответствии (при наличии);
2) для партии продукции или единичного изделия:
копию контракта (договора поставки) и товаросопроводительные документы, идентифицирующие партию продукции или единичное изделие, в том числе размер;
копию эксплуатационных документов (при необходимости);
список документов по стандартизации или иных нормативных документов в области стандартизации, в соответствии с которыми изготавливается продукция;
копия документа (документов), в соответствии с которым изготовлена продукция (документ по стандартизации организации, технические условия или иной документ) (при наличии);
протоколы исследований (испытаний) и измерений образцов (проб) продукции;
иные документы по выбору заявителя, послужившие основанием для принятия декларации о соответствии (при наличии).

58. Цемент өнімін сертификаттау "Портландцемент цементтері мен клинкерінің сәйкестігін растау тәртібі" ҚР СТ 3361 Қазақстан Республикасының Ұлттық стандарттау жөніндегі құжатына сәйкес жүзеге асырылады.
Табиғи тастан жасалған бұйымдарды сертификаттау ҚР СТ 3619 "Табиғи тастан жасалған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар" ҚР СТ 3619 Қазақстан Республикасының Ұлттық стандарттау жөніндегі құжатына сәйкес жүзеге асырылады. Табиғи тастан жасалған бұйымдарды сертификаттау кезінде сарапшы-аудитор кен орнынан алынған блок үлгілерін сертификаттауға мәлімделген бұйыммен салыстыру үшін кен орнына баруды жүзеге асырады.
59. Сәйкестігін бағалау үшін өзара байланысты стандарттау жөніндегі құжаттар жоқ құрылыс материалдары мен бұйымдары, оның ішінде инновациялық бұйымдар, сондай-ақ техникалық сипаттамалары өзара байланысты стандарттау жөніндегі құжаттармен белгіленгеннен ерекшеленетін құрылыс өнімі, сәйкестікті растау жөніндегі орган тәуекелдерді талдаудың аккредиттелген зертханаларымен бірлесіп жүргізген кезде Қазақстан Республикасының нарығына шығарылады.
60. Зертханалар СРО-мен немесе басқа да өтініш берушілермен шарт талаптарында өнімнің сынақтарын, зерттеу (сынақ) және өлшеу нәтижелерін фото- және (немесе) бейнетіркеуді жүргізеді.
4-параграф. Өнімді таңбалау және сәйкестік белгілері
61. Техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келетін және сәйкестікті бағалау қағидаларына сәйкес сертификат берумен сәйкестікті растау рәсімінен өткен құрылыс материалдары мен бұйымдары, Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 21 мамырдағы № 348-НҚ бұйрығымен бекітілген "Өнімді таңбалауға қойылатын талаптар" техникалық регламентіне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22836 болып тіркелген), сәйкестік белгісімен таңбаланады.
62. Сәйкестік белгісі сертификатталатын өнімнің әрбір бірлігіне қолданылады..
Қапталмаған құрылыс материалдары мен бұйымдарының сәйкестік белгісімен таңбалау оларға тікелей жазылады, сондай-ақ қоса беріліп отырған пайдалану құжаттарында келтіріледі.
Буып-түйілген құрылыс материалдары мен бұйымдарының сәйкестік белгісімен таңбалау қаптамаға салынады.
63. Өнімді өткізу кезінде тұтынушыға арналған ақпаратты дайындаушы және (немесе) уәкілетті дайындаушы тұлға және (немесе) импорттаушы береді.
Өнім туралы ақпарат құрамы, қасиеттері, мақсаты, дайындаушының және (немесе) дайындаушы уәкілеттік берген тұлғаның және (немесе) импортердің, сақтау, тасымалдау, пайдалану, кәдеге жарату шарттары, дайындау (өндіру) және қолдану тәсілін, өнімнің сапасы мен қауіпсіздігі бойынша дайындау (өндіру) күні, шығу тегі, жарамдылық мерзімі, массасы, көлемі, саны және басқа да мәліметтерді қамтиды.
Тұтынушыға ақпарат берудің, оның ішінде таңбалаудың мөлшері мен нысаны қаптаманың (тараның) мөлшері мен нысанына сәйкес айқындалады.

58. Сертификация цементной продукции осуществляется в соответствии с национальным документом по стандартизации Республики Казахстан СТ РК 3361 "Порядок подтверждения соответствия цементов и клинкера портландцементного".
Сертификация изделий из природного камня осуществляется в соответствии с национальным документом по стандартизации Республики Казахстан СТ РК 3619 "Изделия из природного камня. Общие технические условия". При сертификации изделий из природного камня экспертом-аудитором осуществляется выезд на месторождение для сравнения образцов блока, взятых из месторождения, с заявленным на сертификацию изделием.
59. Строительные материалы и изделия, в том числе инновационные, для оценки соответствия которой отсутствуют взаимосвязанные документы по стандартизации, а также строительная продукция, технические характеристики которой отличаются от установленных взаимосвязанными документами по стандартизации, выпускаются на рынок Республики Казахстан при проведении органом по подтверждении соответствия совместно с аккредитованными лабораториями анализа рисков.
60. Лаборатории на условиях договора с ОПС или другими заявителями проводят фото- и (или) видеофиксацию испытаний, результатов исследований (испытаний) и измерений продукции.
Параграф 4. Маркировка продукции и знаки соответствия
61. Строительные материалы и изделия, соответствующие требованиям Технического регламента и прошедшие, согласно Правилам оценки соответствия, процедуру подтверждения соответствия с выдачей сертификата, маркируется знаком соответствия в соответствии с Техническим регламентом "Требования к маркировке продукции", утвержденным приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 21 мая 2021 года № 348-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22836).
62. Знак соответствия наносится на каждую единицу сертифицируемой продукции.
Маркировка знаком соответствия неупакованных строительных материалов и изделий наносится на них непосредственно, а также приводится в прилагаемых эксплуатационных документах.
Маркировка знаком соответствия фасованных строительных материалов и изделий наносится на упаковку.
63. При реализации продукции, информация для потребителя предоставляется изготовителем и (или) уполномоченным изготовителем лицом и (или) импортером.
Информация о продукции включает в себя состав, свойства, назначение, изготовителя и (или) уполномоченного изготовителем лица и (или) импортера, условия хранения, перевозки, эксплуатации, утилизации, способа изготовления (производства) и применения, даты изготовления (производства), происхождения, срока годности, массы, объема, количества и других сведений по качеству и безопасности продукции.
Размеры и форма предоставления информации для потребителя, в том числе маркировки, определяются в соответствии с размером и формой упаковки (тары).

64. Құрылыс материалдары мен бұйымдарында мынадай мазмұндағы таңбалау болады:
құрылыс материалдарының атауы;
тұтынушылық қасиеттері;
тауарлардың жарамдылық мерзімі;
пайдалану ережелері;
өнімді дайындаушы және (немесе) дайындаушы уәкілеттік берген тұлға және (немесе) импорттаушы туралы ақпарат (компаниялардың атауы немесе ЖК ТАӘ, олардың заңды мекенжайлары);
тауарларға Қазақстан Республикасының немесе ЕАЭО (қажет болған жағдайда) заңнамасы шеңберінде рұқсат құжаттары (сертификаттар / декларациялар) алынғанын куәландыратын айланыс белгісі.
65. Табиғи тастан жасалған өнімдерді таңбалау ілеспе құжаттамада жүргізіледі және мәлімделген тас кен орнының атауы мен мекенжайын қамтиды.
66. Құрылыс материалдары мен бұйымдарының ілеспе құжаттамасы мен таңбалануы мемлекеттік және орыс тілдерінде орындалады.
7-тарау. Техникалық регламенттің қолданылу мерзімдері мен шарттары
67. Орындалуы үшін өнімді шығаруға байланысты іс-шараларды іске асыру талап етілетін талаптарды қоспағанда, техникалық регламент алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі.
68. Техникалық регламенттің алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап алты ай өткен соң қолданысқа енгізілмеген талаптары, техникалық регламент алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он екі айдан кешіктірілмей қолданысқа енгізіледі.

64. Строительные материалы и изделия содержат маркировку следующего содержания:
название строительных материалов;
потребительские свойства;
срок годности товаров;
правила эксплуатации;
информация об изготовителе и (или) уполномоченного изготовителем лица и (или) импортере продукции (названия компаний или ФИО ИП, их юридические адреса);
знак обращения, который удостоверяет, что на товары были получены разрешительные документы (сертификаты / декларации) в рамках законодательства Республики Казахстан или ЕАЭС (при необходимости).
65. Маркировка изделий из природного камня производится в сопроводительной документации и содержит наименование, адрес месторождения заявленного камня.
66. Сопроводительная документация и маркировка строительных материалов и изделий выполняется на государственном и русском языках.
Глава 7. Сроки и условия действия Технического регламента
67. Технический регламент вводится в действие по истечении шести месяцев со дня его первого официального опубликования, за исключением требований, для исполнения которых требуется реализация мероприятий, связанных с выпуском продукции.
68. Требования технического регламента, не введенные в действие по истечении шести месяцев со дня первого официального опубликования Технического регламента, вводятся действие не позднее двенадцати месяцев со дня первого официального опубликования технического регламента.

69. Техникалық регламент қолданысқа енгізілген күннен бастап жаңадан жобаланатын құрылыс объектілерінің, сондай-ақ айналымға шығарылатын құрылыс материалдары мен бұйымдарының қауіпсіздігін қамтамасыз ету белгіленген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.
70. Техникалық регламент қолданысқа енгізілгенге дейін берілген немесе қабылданған өнімнің міндетті талаптарға сәйкестігін бағалау туралы құжаттар оларда белгіленген мерзімдер аяқталғанға дейін жарамды деп есептеледі.
"Ғимараттар мен
құрылыстардың, құрылыс
материалдары мен
бұйымдардың қауіпсіздігі
туралы" техникалық
регламентке
1-қосымша
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес техникалық регламенттің талаптары қолданылатын құрылыс материалдары мен бұйымдарының тізбесі
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Атауы
1
2
Құрастырмалы темірбетон конструкциялар мен бөлшектерден басқа, құрылыс материалдары
Кеуекті толтырғыштар, кенді емес, қаптайтын, жол материалдары (табиғи тастан жасалған)

69. Со дня введения в действие Технического регламента обеспечение безопасности вновь проектируемых строительных объектов, а также выпускаемых в обращение строительных материалов и изделий осуществляется в соответствии с установленными требованиями.
70. Документы об оценке соответствия продукции обязательным требованиям, выданные или принятые до введения в действие Технического регламента, считаются действительными до окончания установленных в них сроков.
Приложение 1
к Техническому регламенту
"О безопасности зданий и сооружений,
строительных материалов и изделий"
Перечень строительных материалов и изделий, на которые распространяются требования Технического регламента, согласно Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование
1
2
Материалы строительные, кроме сборных железобетонных конструкций и деталей
Заполнители пористые, материалы нерудные, облицовочные, дорожные (из природного камня)

2515
Өрескел ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген немесе басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) пішінді тақталарға бөлінген мәрмәр, травертин, немесе әктас туф, экаусин және басқа әктастар ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған, меншікті салмағы 2,5 немесе одан да көп және алебастр
2516
Өрескел ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген немесе басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) пішінді тақталарға бөлінген ескерткіштерге немесе өзге де құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас
2517
тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе ұсақталған тас, әдетте бетон толтырғыштары, тас жолдарға немесе теміржол жолдарына арналған балласт немесе басқа балласт, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас қиыршық тас ретінде пайдаланылады; тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; шайырлы макадам;
2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан жасалған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ, термиялық өңделген немесе өңделмеген
6801000000
Табиғи тастан жасалған төсеніштер, жиектелген тастар және төсеу тақталары (тақтатастап басқа)
6802100000
Плиткалар, текшелер және ұқсас бұйымдар түрінде өңделген (тақтатастан басқа), тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) немесе тікбұрышты емес, ең үлкен беті өлшемі 7 см-ден аз квадратқа жазылуы мүмкін тас; табиғи тастан жасанды боялған түйіршіктер, үгінділер мен ұнтақтар
6802230000
Ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған гранит және одан кесілген немесе кесілген, тегіс немесе тегіс беті бар бұйымдар
6802290001
Известняки прочие для памятников или строительства и изделия из них, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью
6802290009
Ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған өзге де әктастар және олардан кесілген немесе кесілген, тегіс немесе тегіс беті бар бұйымдар
6802920000
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген (тақтатастан басқа) өзге де әктастар және одан жасалған бұйымдар, 6801 тауар позициясының тауарларынан басқа
6802931000
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін оюланған, салмағы 10 кг немесе одан көп неттодан басқа жылтыратылған, безендірілген немесе өзге де өңдеуден өткен гранит
68029000
Басқа тастар
6802991000
Ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған, жылтыратылған, безендірілген немесе өзге де өңдеуден өткен, салмағы 10 кг немесе одан артық нетто-оюлардан басқа өзге де тастар
6802999000
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген (тақтатастан басқа) өзге де тастар және одан жасалған бұйымдар, 6801 тауар позициясының тауарларынан басқа; мозаикаға арналған текшелер және негізге негізделген немесе негізсіз ұқсас табиғи тастан жасалған бұйымдар (тақтатасты қоса алғанда); жасанды боялған табиғи тастан жасалған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ (тақтатасты қоса алғанда)

2515
мрамор, травертин, или известковый туф, экауссин и другие известняки для памятников или строительства с удельным весом 2,5 или более, и алебастр, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2516
гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2517
галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные
6801000000
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
6802100000
Камень, обработанный (кроме сланца) в виде плитки, кубиков и аналогичных изделий, прямоугольной (включая квадратную) или непрямоугольной формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные из природного камня
6802230000
Гранит для памятников или строительства и изделия из него, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью
6802290001
Известняки прочие для памятников или строительства и изделия из них, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью
6802290009
Камни прочие для памятников или строительства и изделия из них, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью
6802920000
Известняки прочие, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801
6802931000
Гранит полированный, декорированный или прошедший прочую обработку, кроме резного, нетто-массой 10 кг или более, для памятников или строительства
68029000
камни прочие:
6802991000
Камни прочие для памятников или строительства, полированные, декорированные или прошедшие прочую обработку, кроме резных, нетто-массой 10 кг или более
6802999000
Камни прочие, обработанные (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные

6803001000
Өңделген тақтатас және тақтатастан немесе агломерацияланған тақтатастан жасалған бұйымдар: шатыр мен қабырғаға арналған материалдар
6803009000
Өңделген тақтатас және тақтатастан немесе агломерацияланған тақтатастан жасалған бұйымдар, өзгелері
6815
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тастан немесе басқа да минералдық заттардан жасалған бұйымдар (көміртекті талшықтарды, көміртекті талшықтардан жасалған бұйымдар мен шымтезектен жасалған бұйымдарды қоса алғанда) басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
Металлкенді емес материалдар
Цемент
2523
Портландцемент, глиноземді цемент, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер, боялмаған немесе боялған, дайын немесе клинкер түрінде
2523100000
Боялмаған немесе боялған цементті клинкерлер
2523210000
Жасанды боялған немесе боялмаған ақ цемент
2523290000
Өзге портландцемент
2523900000
Өзге де гидравликалық цементтер
2523300000
Сазбалшықты цемент
3816000000
Отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар және доломитті толтырғыш қоспаны қоса алғанда, ұқсас құрамдар, 3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа
Тұтқыр заттар (цементтен басқа)
2522
сөндірілмеген, сөндірілген және гидравликалық әк, 2825 тауар позициясында көрсетілген кальций оксиді мен гидроксидінен басқа
2520
гипс; ангидрит; құрамында аз мөлшерде үдеткіштер немесе модераторлар бар немесе жоқ боялған немесе боялмаған (өзі кальцийленген гипс немесе кальций сульфатын білдіретін) тұтқыр гипс
6807100001
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар (мысалы, мұнай битумынан немесе көмір пегінен), орамдарда: шатыр немесе қаптау материалдары
2714
Битум және асфальт, табиғи; битуминозды немесе мұнай тақтатастары және битуминозды құмтастар; асфальтиттер және асфальт жыныстары
Қабырғалық және қалқалық материалдар
6901000000
Кірпіштер, блоктар, плиткалар және кремнийлі тас ұнынан (мысалы, диатомды жер, триполит немесе диатомиттен) немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған басқа да керамикалық бұйымдар
6902
Кремнеземді тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземді жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, отқа төзімді кірпіштер, блоктар, плиткалар және ұқсас отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары
6903
Кремнеземді тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземді жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, өзге де отқа төзімді керамикалық бұйымдар (мысалы, реторттар, тигельдер, муфельдер, саптамалар, тығындар, тіректер, сынама шыныаяқтар, құбырлар, түтіктер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер және сырғымалы жапқыштар)
6904
Құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, арқалық конструкцияларын толтыруға немесе керамикадан жасалған ұқсас бұйымдарға арналған керамикалық тастар

6803001000
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца: материалы для кровли и стен
6803009000
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца, прочие
6815
изделия из камня или других минеральных веществ (включая углеродные волокна, изделия из углеродных волокон и изделия из торфа), в другом месте не поименованные или не включенные
Материалы неметаллорудные
Цемент
2523
портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров
2523100000
Клинкеры цементные, неокрашенные или окрашенные
2523210000
Портландцемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523290000
Портландцемент прочий
2523900000
Цементы гидравлические прочие
2523300000
Цемент глиноземистый
3816000000
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, включая доломитовую набивочную смесь, кроме товаров товарной позиции 3801
Вяжущие вещества (кроме цемента)
2522
известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825
2520
гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей
6807100001
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека), в рулонах: материалы кровельные или облицовочные
2714
битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и асфальтовые породы
Материалы стеновые и перегородочные
6901000000
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
6902
кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород
6903
прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни и скользящие затворы), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород
6904
кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики

6808000000
Цементпен, гипспен немесе өзге де минералды байланыстырғыш заттармен агломерацияланған өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе қырынудан, чиптерден, бөлшектерден, үгінділерден немесе басқа да ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, плиталар, плиткалар, блоктар және ұқсас бұйымдар
6809
Гипстен немесе оның негізіндегі қоспалардан жасалған бұйымдар
3816000000
3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар және доломитті толтырғыш қоспаны қоса алғанда, ұқсас құрамдар
382450
Отқа төзімді емес ерітінділер мен бетондар
2520200000
Боялған немесе боялмаған, құрамында аз мөлшерде үдеткіштер немесе баяулатқыштар бар немесе жоқ гипс тұтқырлары (өзі кальцийленген гипс немесе кальций сульфатын білдіретін)
6810
Арматураланбаған немесе арматураланған цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар
Керамикалық құрылыс материалдары мен бұйымдары
6907
Төсеуге арналған плиталар, едендерге, пештерге, каминдерге немесе қабырғаларға арналған қаптайтын керамикалық плиткалар; мозаикалық жұмыстарға арналған керамикалық текшелер және соған ұқсас негізінде немесе онсыз бұйымдар; әрлеу керамикалық бұйымдар
6905100000
Керамикадан жасаған черепица
6905900000
Басқа дефлекторлар, түтін құбырларының үстіндегі қолшатырлар, түтін мұржаларының бөліктері, сәулеттік әшекейлер және керамикадан жасалған өзге де құрылыс бөлшектері
Жылу және дыбыс оқшаулағыш материалдар мен бұйымдар
6811
Асбестцементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
Органикалық емес борпылдақ жылу оқшаулағыш материалдар
6806
Қож, минералды силикатты мақта және ұқсас минералды мақта; қабыршақталған вермикулит, ісінген саздар, көбіктенген қож және ұқсас көбіктелген минералды өнімдер; 6811 немесе 6812 тауар позициясындағы немесе 69-топтағы бұйымдардан басқа, жылу оқшаулағыш, дыбыс оқшаулағыш немесе дыбыс сіңіретін минералды материалдардан жасалған қоспалар мен бұйымдар
7019
Шыны талшық (шыны мақтаны қоса алғанда) және одан жасалған бұйымдар (мысалы, иірілген жіп, ровингтер, маталар)
6806209000
Өзге де қатпарланған вермикулит, көбіктенген қож және өзге де кеңейтілген минералды өнімдер (олардың қоспаларын қоса алғанда)
681140000
Құрамында асбест бар
Полимерлік, шатырлық, гидрооқшаулағыш және герметикалық әрлеу материалдары
5904
Пішінделмеген немесе пішінделмеген линолеум; пішінделмеген немесе пішінделмеген тоқыма негізіндегі еден жабындары
570500
Өзге де дайын немесе дайын емес кілемдер мен тоқыма еден жабындары
6807
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар (мысалы, мұнай битумынан немесе көмір пегінен)

6808000000
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепок, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
6809
изделия из гипса или смесей на его основе
3816000000
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, включая доломитовую набивочную смесь, кроме товаров товарной позиции 3801
382450
неогнеупорные строительные растворы и бетоны
2520200000
Гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей
6810
изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные
Материалы и изделия строительные керамические
6907
плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические; кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее; керамические изделия отделочные
6905100000
Черепица из керамики
6905900000
Прочие дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики
Материалы и изделия тепло- и звукоизоляционные
6811
изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов
6806
шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69
7019
стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ровинги, ткани)
6901000000
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
6806209000
Прочие вермикулит расслоенный, шлак вспененный и прочие вспученные минеральные продукты (включая их смеси)
681140000
содержащие асбест
Материалы отделочные полимерные, кровельные, гидроизоляционные и герметизирующие
5904
линолеум, не выкроенный или выкроенный по форме; напольные покрытия на текстильной основе, не выкроенные или выкроенные по форме
570500
ковры и текстильные напольные покрытия прочие, готовые или неготовые
6807
изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека)

2715000000
Табиғи асфальт, табиғи битум, мұнай битумы, минералды шайырлар немесе минералды шайырлар пегі негізіндегі битум қоспалары (мысалы, битум мастикалары, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)
Асбестцемент бұйымдары
6812
Өңделген асбест талшығы; асбест немесе асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; 6811 немесе 6813 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, осы қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, киім, бас киімдер, аяқ киім, төсемдер) арматураланған немесе арматураланбаған
2524
Асбест
Құрастырмалы темірбетон конструкциялар мен бөлшектер
Іргетастардың, ғимараттар мен құрылыстар қаңқасының, қабырға мен аражабындардың конструкциялары мен бөлшектері; аражабындар мен жабындардың плиталары, панельдері мен төсеніштері; инженерлік құрылыстардың конструкциялары мен бөлшектері; арнайы мақсаттағы конструкциялар мен бөлшектер; ғимараттар мен құрылыстардың конструктивтік және сәулет-құрылыс элементтері
6810
арматураланбаған немесе арматураланған цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар
3917
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, шлангтар және олардың фитингтері (мысалы, қосылыстар, иіндер, фланецтер)
391721
Этилен полимерлерінен
391722
Пропилен полимерлерінен
3917290009
Өзге де құбырлар, түтіктер мен шлангілер, қатты, өзге пластмассадан жасалған
8419190000
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды), электрлік емес, өзге де су жылытқыштар
7305390000
Сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден асатын дөңгелек қимасы бар қара металдардан жасалған құбырлар мен өзге де түтіктер (мысалы, дәнекерленген, тойтарылған немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген), өзге де дәнекерленген
8403109000
8402 тауар позициясының қазандықтарынан басқа орталық жылытудың өзге де қазандықтары
7308909809
Қара металдардан жасалған металл конструкциялар (9406 тауар позициясының құрама құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың бөлімдері, шлюз қақпалары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатыр жабындары, құрылыс фермалары, есіктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есік табалдырықтары, жалюзи, балюстрадалар, тіректер мен бағандар); металл конструкцияларында пайдалануға арналған қара металдардан жасалған табақтар, шыбықтар, бұрыштар, фасондық профильдер, құбырлар және ұқсас бұйымдар, өзгелері
7304499900
Сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден асатын коррозияға төзімді болаттан жасалған қуыс, жіксіз, өзге де, дөңгелек көлденең қималы құбырлар, түтіктер мен профильдер
Шыныдан жасалған бұйымдар
7003
Құйылған және илектелген, табақты немесе профильді, сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ қандай да бір өзге тәсілмен өңделмеген шыны

2715000000
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
Изделия асбестоцементные
6812
волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки), армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813
2524
асбест
Конструкции и детали сборные железобетонные
Конструкции и детали фундаментов, каркаса зданий и сооружений, стен и перегородок; плиты, панели и пастилы перекрытий и покрытий; конструкции и детали инженерных сооружений; конструкции и детали специального назначения; конструктивные и архитектурно-строительные элементы зданий и сооружений
6810
изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные
3917
трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс
391721
из полимеров этилена
391722
из полимеров пропилена
3917290009
Прочие трубы, трубки и шланги, жесткие, из прочих пластмасс
8419190000
Водонагреватели проточные или накопительные (емкостные), неэлектрические, прочие
7305390000
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов, прочие сварные
8403109000
Прочие котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402
7308909809
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях, прочие
7304499900
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, прочие, круглого поперечного сечения из коррозионностойкой стали, наружным диаметром более 406,4 мм
Изделия из стекла
7003
стекло литое и прокатное, листовое или профилированное, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом

7004
Тартылған және үрленген, парақтарда сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ қандай да бір өзге тәсілмен өңделмеген шыны
7005
Термиялық жылтыратылған шыны және сіңіргіш, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ өзге тәсілмен өңделмеген табақтардағы беті тегістелген немесе жылтыратылған шыны
700800
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулағыш бұйымдар
7007
Қауіпсіз, қатайтылған (шыңдалған) немесе көп қабатты шыны
7016
Құрылыста пайдаланылатын престелген немесе құйылған шыныдан жасалған, арматураланған немесе арматураланбаған төсеуге арналған блоктар, плиталар, кірпіштер, плиткалар және өзге де бұйымдар; мозаикалық немесе ұқсас сәндік жұмыстар үшін негізге негізделген немесе негізсіз шыны текшелер және өзге де шағын шыны нысандар; витраждар және ұқсас бұйымдар; блоктар, панельдер нысанындағы ұялы немесе көбік шыны, плиталар, қабықтар немесе басқа формалар түрінде
7014000000
Сигналдық құрылғыларға арналған шыны бұйымдар және оптикалық өңдеусіз шыныдан жасалған оптикалық элементтер (7015 тауар позициясына енгізілгендерден басқа)
701913000
Басқа иірілген жіп, таспалар
7019140000
Механикалық бекітілген шыны талшықты төсеніштер
7019150000
Химиялық бекітілген шыны талшықты төсеніштер
7019190000
Иірілген жіп және штапельденген талшық және шыны талшықтан жасалған төсеніштер, өзгелері
Сүректен жасалған конструкциялар мен құрылыс бұйымдары (элементтері)
4412
Желімделген фанера, фанерленген панельдер және ұқсас қабатты ағаш
4412330000
Тек қана ағаш парақтарынан (бамбуктан басқа) тұратын, әрқайсысының қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын, алдер (alnus spp.), күл (fraxinus spp.), бук (fagus spp.), қайың (Betula spp.), шие (Prunus spp.), каштан (castanea spp.), қарағаш(ulmus spp.), эвкалипт (eucalyptus spp.), хикори(carya spp.), жылқы каштаны (aesculus spp.), линден (tilia spp.), үйеңкі (acer spp.), емен (quercus spp.), шынар (platanus spp.), терек және көктерек (populus spp.), робиния (robinia spp.), лириодендрон (liriodendron spp.) немесе жаңғақ (juglans spp.)
түрлерінің қатты ағаштарынан жасалған кем дегенде бір сыртқы қабаты бар өзге де желімделген ванера
4408
Қаптауға арналған парақтар (қатпарлы сүректі бөлу арқылы алынғандарды қоса алғанда), желімделген фанера үшін немесе ұқсас қатпарлы сүрек үшін және ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, сүргілеумен, тегістеумен өңделмеген немесе өңделмеген, біріккен немесе қосылмаған, қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын соңғы түйіспелері бар немесе жоқ өзге де ағаш материалдары

7004
стекло тянутое и выдувное, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом
7005
стекло термически полированное и стекло со шлифованной или полированной поверхностью, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное иным способом
700800
многослойные изолирующие изделия из стекла
7007
стекло безопасное, включая стекло упрочненное (закаленное) или многослойное
7016
блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм
7014000000
Стеклянные изделия для сигнальных устройств и оптические элементы из стекла (кроме включенных в товарную позицию 7015) без оптической обработки
701913000
прочая пряжа, ленты
7019140000
Маты из стекловолокна, скрепленные механически
7019150000
Маты из стекловолокна, скрепленные химически
7019190000
Пряжа и штапелированное волокно и маты из стекловолокна, прочие
Конструкции и изделия (элементы) строительные из древесины
4412
фанера клееная, панели фанерованные и аналогичная слоистая древесина
4412330000
Фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород видов ольха (alnus spp.), ясень (fraxinus spp.), бук (fagus spp.), береза (betula spp.), вишня (prunus spp.), каштан (castanea spp.), вяз (ulmus spp.), эвкалипт (eucalyptus spp.), гикори (carya spp.), конский каштан (aesculus spp.), липа (tilia spp.), клен (acer spp.), дуб (quercus spp.), платан (platanus spp.), тополь и осина (populus spp.), робиния (robinia spp.), лириодендрон (liriodendron spp.) или орех (juglans spp.)
4408
листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, сращенные или не сращенные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм

4410
Шайырларға немесе басқа органикалық байланыстырғыштарға малынбаған немесе сіңдірілмеген, ағаштан немесе басқа лигирленген материалдардан жасалған ағаш-жоңқа тақталары, бағдарланған жоңқа тақталары (osb) және ұқсас тақталар (мысалы, вафли тақталары)
4411
Шайыр немесе басқа органикалық заттар қосылған немесе қосылмаған ағаштан немесе басқа да сүректенген материалдардан жасалған ағаш талшықты тақталар
4814
Тұсқағаздар және ұқсас қабырға жабындары; терезелерге арналған мөлдір қағаз
4413000000
Блоктар, плиталар, барлар немесе пішінделген қалыптар түрінде сығымдалған ағаш
4403
Өңделмеген, қабығы немесе заболоньесі алынып тасталған немесе алынбаған немесе өрескел жиектелген немесе канализацияланбаған ағаш материалдары
4407
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, өңделмеген немесе сүргілеумен, тегістеумен өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын түпкі қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары
940610
Ағаштан жасалған
9406109000
Ағаштан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары, өзгелері
4409
Профильденген погонаж түріндегі (жоталары, ойықтары, ойықтары бар, ойылған, қырлы жиектері бар, жартылай шеңберлі калевка түріндегі қосылуы бар, фасонды, дөңгелектелген немесе соған ұқсас) жиектерінің, ұштарының немесе жазықтықтарының кез келгені бойынша өңделмеген немесе сүргілеумен, тегістеумен өңделген, тегістеумен (еденді паркет жабуға арналған тақтайшалар мен фриздерді қоса алғанда, жиналмаған) қыр қосылыстары бар немесе жоқ өңделген ағаш
4418
Ағаш және ағаш ұстасы, ағаш, құрылыс бұйымдары, оның ішінде торлы ағаш панельдер, жиналған еден панельдері, гонт және шатыр жабыны
4418290000
Басқалар
441821
Тропикалық ағаш түрлерінен
4418300000
4418 81- 4418 89 субпозиция бұйымдарынан басқа ағаш тіректер мен арқалықтар
4418810000
Бойлық желімделген ағаш (glulam)
4418820000
Қиылыс желімделген ағаш (clt немесе x-lam)
4418830000
Ағаштан жасалған екі тавролық арқалықтар
4418890000
Ағаш материалдарынан жасалған конструкциялық бұйымдар, өзгелері
9406109000
Ағаштан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары, өзгелері
Қара металдар прокаты, дайын
7214
Соғудан, ыстық илектеуден, ыстық сүйреуден немесе ыстық экструдтаудан басқа, бірақ илектеуден кейін бұралғандарды қоса алғанда, одан әрі өңдеусіз темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар
7216
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер
7208
Ені 600 мм немесе одан да көп темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ыстықтай илектелген, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа жабыны жоқ жалпақ илем

4410
плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (osb) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, не пропитанные или пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами
4411
плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ
4814
обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная для окон
4413000000
древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм
4403
лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные
4407
лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм
940610
из древесины
9406109000
Сборные строительные конструкции, из древесины, прочие
4409
пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения
4418
изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные
4418290000
прочие
441821
из древесины тропических пород
4418300000
Стойки и балки деревянные, кроме изделий субпозиций 4418 81- 4418 89
4418810000
Продольно клееные пиломатериалы (glulam)
4418820000
Перекрестно клееные пиломатериалы (clt или x-lam)
4418830000
Двутавровые балки деревянные
4418890000
Конструкционные изделия из лесоматериалов, прочие
9406109000
Сборные строительные конструкции, из древесины, прочие
Прокат черных металлов, готовый
7214
прутки прочие из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, но включая скрученные после прокатки
7216
уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали
7208
прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия

7213
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған еркін оралған шығанақтарда ыстықтай илектелген шыбықтар
Болат құбырлар
730300
Шойыннан жасалған қуыс құбырлар, құбырлар және профильдер
7303009000
Басқалар
7304
Қара металдардан жасалған қуыс, жіксіз құбырлар, түтіктер және профильдер (шойын құюдан басқа)
7305
Сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден асатын дөңгелек қимасы бар қара металдардан жасалған құбырлар мен өзге де түтіктер (мысалы, дәнекерленген, тойтарылған немесе ұқсас тәсілмен жалғанған)
7306
Қара металдардан жасалған өзге де қуыс құбырлар, түтіктер және профильдер (мысалы, ашық тігісі бар немесе дәнекерленген, тойтарылған немесе ұқсас тәсілмен жалғанған)
Болат құрылыс конструкциялары
9406200000
Болаттан жасалған модульдік құрылыс блоктары
940690
Басқалар
7308200000
Қара металдардан жасалған мұнаралар мен торлы діңгектер
7308300000
Есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, қара металлдан жасалған есіктерге арналған табалдырықтар
730840000
Металл құрылыс тіректерге, қалыптарға, тіреу қабырғаларына немесе шахта бекіткіштеріне арналған жабдық
7308905100
Оқшаулағыш толтырғышы бар гофрленген (қырлы) парақтан жасалған екі қабырғадан тұратын қара металл панельдер
7308909809
Қара металдардан жасалған металл конструкциялар (9406 тауар позициясының құрама құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, шлюз қақпалары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатырларға арналған жабындар, құрылыс фермалары, есіктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, жалюзи, балюстрадалар, тіректер мен бағандар); металл конструкцияларында пайдалануға арналған қара металдардан жасалған парақтар, шыбықтар, бұрыштар, фасондық профильдер, құбырлар және ұқсас бұйымдар, өзгелері
9406
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары
9406200000
Болаттан жасалған модульдік құрылыс блоктары
940690
Басқалар
9406101000
Құрастырмалы құрылыс құрылымдары: ағаштан жасалған жылжымалы үйлер
9406901000
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары: жылжымалы үйлер, өзгелері
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған конструкциялар және құрылыс бұйымдары (элементтері)
7610
Алюминий металл конструкциялары (9406 тауар позициясының құрама құрылыс металл конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатырларға арналған жабындар, құрылыс фермалары, есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тіректер мен бағандар); парақтар, шыбықтар, профильдер, құбырлар және металл конструкцияларында пайдалануға арналған ұқсас алюминий бұйымдары

7213
прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали
Трубы стальные
730300
трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья
7303009000
прочие
7304
трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья)
7305
трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов
7306
трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов
Конструкции строительные стальные
9406200000
модульные строительные блоки из стали
940690
прочие
7308200000
Башни и решетчатые мачты из металлов черных
7308300000
Двери, окна и их рамы, пороги для дверей из черных металлов
730840000
оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи
7308905100
Панели из черных металлов, состоящие из двух стенок, изготовленных из гофрированного (ребристого) листа с изоляционным наполнителем
7308909809
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях, прочие
9406
сборные строительные конструкции
9406200000
модульные строительные блоки из стали
940690
прочие
9406101000
Сборные строительные конструкции: мобильные дома из древесины
9406901000
Сборные строительные конструкции: мобильные дома, прочие
Конструкции и изделия (элементы) строительные из алюминия и алюминиевых сплавов
7610
металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях

7604
Алюминий шыбықтар мен профильдер
Құрылыста қолданылатын полимерлер, пластикалық массалар, химиялық талшықтар және каучуктар
3918
Пластмассадан жасалған, өздігінен жабысатын немесе өздігінен жабыспайтын, орамдарда немесе пластиналарда еденге арналған жабындар; осы топқа 9-ескертпеде көрсетілген пластмассадан жасалған қабырғаларға немесе төбелерге арналған жабындар
3919
Пластмассадан жасалған, өздігінен жабысатын, орамдағы немесе орамдағы емес тақталар, парақтар, пленка, таспа, жолақ және өзге де жалпақ нысандар
3920
Пластмассадан жасалған, кеуекті емес және арматураланбаған, қабатсыз, субстратсыз және басқа материалдармен ұқсас тәсілмен жалғанбаған өзге де плиталар, парақтар, пленка және жолақтар немесе таспалар
3922
Ванналар, душтар, су ағызуға арналған раковиналар, жууға арналған раковиналар, биде, дәретханалар, оларға арналған орындықтар мен қақпақтар, пластмассадан жасалған төгетін және ұқсас санитарлық-техникалық бұйымдар
3923
Пластмассадан жасалған тауарларды тасымалдауға немесе буып-түюге арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және басқа да тығындау құралдары
3924
Пластмассадан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, асхана және ас үй керек-жарақтары, өзге де тұрмыстық заттар мен гигиена немесе дәретхана заттары
3925
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген пластмассадан жасалған құрылыс бөлшектері
3917
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, шлангтар және олардың фитингтері (мысалы, қосылыстар, иіндер, фланецтер)
3921
Пластмассадан жасалған плиталар, парақтар, пленка және жолақтар немесе таспалар, өзгелері
3916
Көлденең қимасының өлшемі 1 мм-ден асатын мононитті, өңделген немесе өңделмеген беті бар, бірақ өзге өңдеуге ұшырамаған, пластмассадан жасалған пішінді шыбықтар, өзектер мен профильдер
391910
Ені 20 см-ден аспайтын орамдарда
3919900000
Басқалар
3925200000
Пластмассадан жасалған есіктер мен олар үшін табалдырықтар, терезелер және олардың жақтаулары
4008
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған пластиналар, парақтар, жолақтар немесе таспалар, шыбықтар мен пішінді профильдер
4009
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер мен шлангтар, қатты резеңкеден басқа, фитингтері жоқ немесе фитингтері бар (мысалы, қосылыстар, келте құбырлар, фланецтер)
4016100009
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған кеуекті резеңкеден жасалған өзге де бұйымдар
4016910000
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған өзге де еден жабындары мен кілемшелер
Радиаторлар және олардың бөліктері
7322
Қара металдардан жасалған электр емес жылытуы бар орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың бөліктері; қара металдардан жасалған, кіріктірілген желдеткішпен немесе қозғалтқыштан жетегі бар үрлегішпен және олардың бөліктерімен жабдықталған, электр емес қыздыруы бар ыстық ауаны беруге арналған (сондай-ақ таза немесе кондиционерленген ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда) ауа жылытқыштар мен тарату құрылғылары

7604
Прутки и профили алюминиевые
Полимеры, пластические массы, химические волокна и каучуки, применяемые в строительстве
3918
покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9 к данной группе
3919
плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах
3920
плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами
3922
ванны, души, раковины для стока воды, раковины для умывания, биде, унитазы, сиденья и крышки для них, бачки сливные и аналогичные санитарно-технические изделия, из пластмасс
3923
изделия для транспортировки или упаковки товаров, из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства, из пластмасс
3924
посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
3925
детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные
3917
трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс
3921
плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс, прочие
3916
мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из пластмасс
391910
в рулонах шириной не более 20 см
3919900000
прочие
3925200000
двери и пороги для них, окна и их рамы из пластмасс
4008
пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины
4009
трубы, трубки и шланги из вулканизованной резины, кроме твердой резины, без фитингов или с фитингами (например, соединениями, патрубками, фланцами)
4016100009
прочие изделия из вулканизованной пористой резины, кроме твердой резины
4016910000
прочие покрытия напольные и коврики из вулканизованной резины, кроме твердой резины
Радиаторы и их части
7322
радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов; воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов

7322110000
Шойын құюдан жасалған электр емес қыздырумен орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың бөліктері
7322190000
Қара металдардан жасалған электрлік емес қыздырумен орталық жылытуға арналған өзге де радиаторлар және олардың бөліктері
732290000
Басқалар
7616991002
Электрлік емес қыздырумен орталық жылытуға арналған құйылған биметалды радиаторлар
7616991003
Электрлік емес қыздырумен орталық жылытуға арналған құйылған алюминийден жасалған өзге де радиаторлар
7616991004
Электрлік емес жылытуы бар орталық жылытуға арналған алюминий радиаторларының бөліктері
7616991008
Құйылған алюминийден жасалған өзге де бұйымдар
7616 99 900
Басқалар

7322110000
радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из чугунного литья
7322190000
прочие радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов
732290000
прочие
7616991002
радиаторы биметаллические литые для центрального отопления с неэлектрическим нагревом
7616991003
прочие радиаторы из алюминия литые для центрального отопления с неэлектрическим нагревом
7616991004
части радиаторов из алюминия для центрального отопления с неэлектрическим нагревом
7616991008
прочие изделия из алюминия, литые
7616 99 900
прочие

Портландцемент М 700 Д 0. Техникалық шарттар
53
39-тармақ
ҚР СТ 3184
Портландцементті клинкер. Техникалық шарттар
54
39-тармақ
ҚР СТ EN 13279-1
Тұтқыр гипс және құрғақ гипс қоспалары. 1-бөлім. Анықтамалар мен талаптар
55
39-тармақ
ҚР СТ EN 13279-2
Тұтқыр гипс және құрғақ гипс қоспалары. 2 бөлім.Сынақ әдістері
56
39-тармақ
ҚР СТ EN 14647
Сазбалшықты цемент. Құрамы, техникалық талаптар және сәйкестік өлшемдері
57
39-тармақ
МЕМСТ 125
Гипсті тұтқырлар. Техникалық шарттар
58
39-тармақ
МЕМСТ 965
Ақ портландцементтер. Техникалық шарттар
59
39-тармақ
МЕМСТ 969
Сазбалшықты және жоғары сазбалшықты цементтер. Техникалық шарттар
60
39-тармақ
МЕМСТ 1581
Тампонажды портландцементтер. Техникалық шарттар
61
39-тармақ
МЕМСТ 4013
Тұтқыр материалдарды өндіруге арналған гипс және гипсті ангидритті тас. Техникалық шарттар
62
39-тармақ
МЕМСТ 9179
Құрылыс әгі. Техникалық шарттар
63
39-тармақ
МЕМСТ 10178
Портландцемент және шлакты портландцемент. Техникалық шарттар
64
39-тармақ
МЕМСТ 11052
Гипсті сазбалшықты кеңейетін цемент
65
39-тармақ
МЕМСТ 15825
Түсті портландцемент. Техникалық шарттар
66
39-тармақ
МЕМСТ 22266
Сульфатқа төзімді цементтер. Техникалық шарттар
67
39-тармақ
МЕМСТ 25328
Құрылыс ерітінділеріне арналған цемент. Техникалық шарттар
68
39-тармақ
МЕМСТ 26871
Гипсті тұтқыр материалдар. Қабылдау ережелері. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау
69
39-тармақ
МЕМСТ 30515
Цемент. Жалпы техникалық шарттар
70
39-тармақ
МЕМСТ 31108
Жалпы құрылыс цементтері. Техникалық шарттар
Бетондар мен ерітінділер
71
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 206
Бетон. Техникалық талаптар, көрсеткіштер, өндіріс және сәйкестік
72
39-тармақ
ҚР СТ СТБ 1534
Шөгілмейтін цементте құрғақ бетон қоспасы. Техникалық шарттар
73
39-тармақ
ҚР СТ ИСО 4103
Бетон. Консистенция бойынша жіктеу
74
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 998-2
Тас қалауға арналған құрылыс ерітінділерге қойылатын талаптар. 2- бөлім. Қалау ерітіндісі
75
39-тармақ
МЕМСТ 7473
Бетон қоспалары. Техникалық шарттар
76
39-тармақ
МЕМСТ 24211
Бетондар мен құрылыс ерітінділеріне арналған қоспалар. Жалпы техникалық талаптар
77
39-тармақ
МЕМСТ 25192
Бетондар. Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
78
39-тармақ
МЕМСТ 25214
Тығыз силикатты бетон. Техникалық шарттар
79
39-тармақ
МЕМСТ 25246
Химиялық тұрақты бетондар. Техникалық шарттар
80
39-тармақ
МЕМСТ 25485
Ұяшықты бетондар. Техникалық шарттар
81
39-тармақ
МЕМСТ 25592
Бетондарға арналған жылу электр станцияларының күл-қож қоспалары. Техникалық шарттар
82
39-тармақ
МЕМСТ 25820
Жеңіл бетондар. Техникалық шарттар
83
39-тармақ
МЕМСТ 26633
Ауыр және ұсақ түйіршікті бетондар. Техникалық шарттар
84
39-тармақ
МЕМСТ 27006
Бетондар. Құрамды іріктеу ережесі
85
39-тармақ
МЕМСТ 28013
Құрылыс ерітінділері. Жалпы техникалық шарттар.
86
39-тармақ
МЕМСТ 31359
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетондар. Техникалық шарттар
87
39-тармақ
ҚР СТ
2857
Ғимарат пен имарат құрылысында автоклавты газ-бетон қолданылатын құрастырымдар. Жобалау мен салу қойылатын талаптар
88
39-тармақ
ҚР СТ EN 13369
Құрама темірбетон бұйымдарын өндірудің жалпы талаптары
89
39-тармақ

Портландцемент М 700 Д 0. Технические условия
53
Пункт 39
СТ РК 3184
Клинкер портландцементный. Технические условия
54
Пункт 39
СТ РК EN 13279-1
Вяжущие гипсовые и смеси сухие гипсовые. Часть 1. Определения и требования
55
Пункт 39
СТ РК EN 13279-2
Вяжущие гипсовые и смеси сухие гипсовые. Часть 2. Методы испытания
56
Пункт 39
СТ РК EN 14647
Цемент глиноземистый. Состав, технические требования и критерии соответствия
57
Пункт 39
ГОСТ 125
Вяжущие гипсовые. Технические условия
58
Пункт 39
ГОСТ 965
Портландцементы белые. Технические условия
59
Пункт 39
ГОСТ 969
Цементы глиноземистые и высокоглиноземистые. Технические условия
60
Пункт 39
ГОСТ 1581
Портландцементы тампонажные. Технические условия
61
Пункт 39
ГОСТ 4013
Камень гипсовый и гипсоангидритовый для производства вяжущих материалов. Технические условия
62
Пункт 39
ГОСТ 9179
Известь строительная. Технические условия
63
Пункт 39
ГОСТ 10178
Портландцемент и шлакопортландцемент. Технические условия
64
Пункт 39
ГОСТ 11052
Цемент гипсоглиноземистый расширяющийся
65
Пункт 39
ГОСТ 15825
Портландцемент цветной. Технические условия
66
Пункт 39
ГОСТ 22266
Цементы сульфатостойкие. Технические условия
67
Пункт 39
ГОСТ 25328
Цемент для строительных растворов. Технические условия
68
Пункт 39
ГОСТ 26871
Материалы вяжущие гипсовые. Правила приемки. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение
69
Пункт 39
ГОСТ 30515
Цементы. Общие технические условия
70
Пункт 39
ГОСТ 31108
Цементы общестроительные. Технические условия
Бетоны и растворы
71
Пункт 39
СТ РК ЕN 206
Бетон. Технические требования, показатели, производство и соответствие
72
Пункт 39
СТ РК СТБ 1534
Смесь бетонная сухая на безусадочном цементе. Технические условия
73
Пункт 39
СТ РК ИСО 4103
Бетон. Классификация по консистенции
74
Пункт 39
СТ РК ЕN 998-2
Требования к строительным растворам для каменной кладки. Часть 2. Раствор кладочный
75
Пункт 39
ГОСТ 7473
Смеси бетонные. Технические условия
76
Пункт 39
ГОСТ 24211
Добавки для бетонов и строительных растворов. Общие технические требования
77
Пункт 39
ГОСТ 25192
Бетоны. Классификация и общие технические требования
78
Пункт 39
ГОСТ 25214
Бетон силикатный плотный. Технические условия
79
Пункт 39
ГОСТ 25246
Бетоны химические стойкие. Технические условия
80
Пункт 39
ГОСТ 25485
Бетоны ячеистые. Общие технические условия
81
Пункт 39
ГОСТ 25592
Смеси золошлаковые тепловых электростанций для бетонов. Технические условия
82
Пункт 39
ГОСТ 25820
Бетоны легкие. Технические условия
8368
Пункт 39
ГОСТ 26633
Бетоны тяжелые и мелкозернистые. Технические условия
84
Пункт 39
ГОСТ 27006
Бетоны. Правила подбора состава
8570
Пункт 39
ГОСТ 28013
Растворы строительные. Общие технические условия
8671
Пункт 39
ГОСТ 31359
Бетоны ячеистые автоклавного твердения. Технические условия
87
Пункт 39
СТ РК 2857
Конструкции с применением автоклавного газобетона в строительстве зданий и сооружений. Требования к проектированию и строительству
88
Пункт 39
СТ РК EN 13369
Общие требования производства сборных железобетонных изделий
89
Пункт 39

102
39-тармақ
ҚР СТ СТБ 1719
Қуыс бөлінген керамикалық блоктар. Техникалық шарттар
103
39-тармақ
ҚР СТ CEN/TR 12872
Ағаш тақталары. Еденге, қабырғаға және шатырға арналған көтергіш тақталарды пайдалану жөніндегі нұсқаулық
104
39-тармақ
ҚР СТ DIN 18162
Жеңіл бетоннан жасалған арматураланбаған қабырға блоктары
105
39-тармақ
МЕМСТ 379
Кірпіш, тастар, блоктар және қалқа силикатты тақталар. Жалпы техникалық шарттар
106
39-тармақ
МЕМСТ 530
Керамикалық тас және кірпіш. Жалпы техникалық шарттар
107
39-тармақ
МЕМСТ 862.1
Паркет бұйымдары. Жеке паркет. Техникалық шарттар
108
39-тармақ
МЕМСТ 862.2
Паркет бұйымдары. Мозаикалық паркет. Техникалық шарттар
109
39-тармақ
МЕМСТ 862.3
Паркет бұйымдары. Паркеттік тақталар.Техникалық шарттар
110
39-тармақ
МЕМСТ 862.4
Паркет бұйымдары. Паркет қалқандары. Техникалық шарттар
111
39-тармақ
МЕМСТ 961
Қышқылға төзімді және термоқышқылға төзімді керамикалық тақтайшалар. Техникалық шарттар
112
39-тармақ
МЕМСТ 4001
Тау жыныстарынан жасалған қабырға тастары. Техникалық шарттар
113
39-тармақ
МЕМСТ 4248
Хризотилцементті электр техникалық доға төзімді тақталар (АЦЭИД). Техникалық шарттар
114
39-тармақ
МЕМСТ 4598
Ағаш талшықты тақталар. Техникалық шарттар
115
39-тармақ
МЕМСТ 6133
Бетон қабырғалық тастар. Техникалық шарттар
116
39-тармақ
МЕМСТ 6141
Қабырғаны ішкі қаптауға арналған глазурленген қыш тақтайшалар. Техникалық шарттар
117
39-тармақ
МЕМСТ 6787
Еденге арналған керамикалық тақтайлар. Техникалық шарттар
118
39-тармақ
МЕМСТ 8904
Лак-бояу жабыны бар қатты ағаш талшықты тақталар. Техникалық шарттар
119
39-тармақ
СТ РК 3619
Табиғи тастан жасалған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
120
39-тармақ
МЕМСТ 13996
Қасбеттік қыш тақтайшалар және олардан жасалған кілемдер. Техникалық шарттар
121
39-тармақ
МЕМСТ 14632
Көп қабатты және негізсіз бір қабатты поливинилхлоридті линолеум. Техникалық шарттар
122
39-тармақ
МЕМСТ 16475
Еденге арналған поливинилхлоридті тақтайлар. Техникалық шарттар
123
39-тармақ
МЕМСТ 16914
Көп қабатты резеңке линолеум - релин.
124
39-тармақ
МЕМСТ 17057
Кілем-мозаикалы қаптайтын шыны тақтайшалар және олардан жасалған кілемдер. Техникалық шарттар
125
39-тармақ
МЕМСТ 17241
Еденді жабуға арналған полимерлік материалдар мен бұйымдар. Жіктелуі
126
39-тармақ
МЕМСТ 18623
Құйылған керамикалық тақтайлар және олардан жасалған кілемдер. Техникалық шарттар
127
39-тармақ
МЕМСТ 24944
Поливинилхлоридті сәндік өңдеу пленкасы. Техникалық шарттар
128
39-тармақ
МЕМСТ 26149
Химиялық талшықтар негізіндегі еденге арналған орамды жабын. Техникалық шарттар
129
39-тармақ
МЕМСТ 26604
Жылу, дыбыс оқшаулағыш линолеум үшін барлық түрдегі талшықтардан антисептирленген тоқылмаған (негіздің асты) жаймалар. Техникалық шарттар
130
39-тармақ
МЕМСТ 27023
Жылу оқшаулағыш негіздің астындағы поливинилхлоридті линолеумнен жасалған дәнекерленген кілемдер. Техникалық шарттар

102
Пункт 39
СТ РК СТБ 1719
Блоки керамические поризованные пустотелые. Технические условия
103
Пункт 39
СТ РК CEN/TR 12872
Плиты древесные. Руководство по использованию несущих плит для пола, стен и крыш
104
Пункт 39
СТ РК DIN 18162
Блоки стеновые не армированные из легкого бетона
105
Пункт 39
ГОСТ 379
Кирпич, камни, блоки и плиты перегородочные силикатные. Общие технические условия
106
Пункт 39
ГОСТ 530
Кирпич и камень керамические. Общие технические условия
107
Пункт 39
ГОСТ 862.1
Изделия паркетные. Паркет штучный. Технические условия
108
Пункт 39
ГОСТ 862.2
Изделия паркетные. Паркет мозаичный. Технические условия
109
Пункт 39
ГОСТ 862.3
Изделия паркетные. Доски паркетные. Технические условия
110
Пункт 39
ГОСТ 862.4
Изделия паркетные. Щиты паркетные. Технические условия
111124
Пункт 39
ГОСТ 961
Плитки кислотоупорные и термокислотоупорные керамические. Технические условия
112
Пункт 39
ГОСТ 4001
Камни стеновые из горных пород. Технические условия
113
Пункт 39
ГОСТ 4248
Доски хризотилцементные электротехнические дугостойкие (АЦЭИД). Технические условия
114
Пункт 39
ГОСТ 4598
Плиты древесноволокнистые. Технические условия
115
Пункт 39
ГОСТ 6133
Камни бетонные стеновые. Технические условия
116
Пункт 39
ГОСТ 6141
Плитки керамические глазурованные для внутренней облицовки стен. Технические условия
117
Пункт 39
ГОСТ 6787
Плитки керамические для полов. Технические условия
118
Пункт 39
ГОСТ 8904
Плиты древесноволокнистые твердые с лакокрасочным покрытием. Технические условия
119
Пункт 39
СТ РК 3619
Изделия из природного камня. Общие технические условия
120
Пункт 39
ГОСТ 13996
Плитки керамические фасадные и ковры из них. Технические условия
121137
Пункт 39
ГОСТ 14632
Линолеум поливинилхлоридный многослойный и однослойный без подосновы. Технические условия
122
Пункт 39
ГОСТ 16475
Плитки поливинилхлоридные для полов. Технические условия
123
Пункт 39
ГОСТ 16914
Линолеум резиновый многослойный – релин.
124
Пункт 39
ГОСТ 17057
Плитки стеклянные облицовочные коврово-мозаичные и ковры из них. Технические условия
125
Пункт 39
ГОСТ 17241
Материалы и изделия полимерные для покрытия полов. Классификация
126
Пункт 39
ГОСТ 18623
Плитки керамические литые и ковры из них. Технические условия
127146
Пункт 39
ГОСТ 24944
Пленка поливинилхлоридная декоративная отделочная. Технические условия
128147
Пункт 39
ГОСТ 26149
Покрытие для полов рулонное на основе химических волокон. Технические условия
129148
Пункт 39
ГОСТ 26604
Полотна нетканые (подоснова) антисептированные из волокон всех видов для теплозвукоизоляционного линолеума. Технические условия
130149
Пункт 39
ГОСТ 27023
Ковры сварные из поливинилхлоридного линолеума на теплозвукоизоляционной подоснове. Технические условия

131
39-тармақ
МЕМСТ 28013
Құрылыс ерітінділері. Жалпы техникалық шарттар
132
39-тармақ
МЕМСТ 30301
Асбест-цементті бұйымдар. Қабылдау ережелері
133
39-тармақ
МЕМСТ 30307
Латекс желімді полимерлі құрылыс мастикасы. Техникалық шарттар
134
39-тармақ
ҚР СТ ISO 8145
Жылу оқшаулау. Жылу оқшаулағыш. Тегіс шатырларды сыртынан оқшаулауға арналған минералды мақтадан жасалған қатты тақталар. Техникалық шарттар
135
39-тармақ
МЕМСТ 31357
Цементті тұтқырлы құрылыстық құрғақ қоспалар. Жалпы техникалық шарттар
136
39-тармақ
МЕМСТ 31358
Цементті тұтқырлы едендік құрылыстық құрғақ қоспалары. Техникалық шарттар
137
39-тармақ
МЕМСТ 31360
Арматураланбаған ұялы бетоннан жасалған автоклавты қатаюдың қабырғалық бұйымдары
138
39-тармақ
МЕМСТ 31377
Гипс тұтқырдағы құрғақ құрылыс сылау қоспалары. Техникалық шарттар
139
39-тармақ
МЕМСТ 31386
Гипстік тұтқырдағы құрғақ құрылыс желім қоспалары. Техникалық шарттар
140
39-тармақ
МЕМСТ 31387
Гипсті тұтқырдағы құрғақ құрылыс шпатлевкалары. Техникалық шарттар
141
39-тармақ
МЕМСТ 32297
Ағаш талшықты тақталар негізіндегі қабырғаларға арналған құрғақ өндіріс әдісімен сәндік панельдер. Техникалық шарттар
142
39-тармақ
МЕМСТ 32304
Құрғақ өндіріс әдіспен ағаш талшықты тақталар негізіндегі ламинатталған едентөсеніштері. Техникалық шарттар

131
Пункт 39
ГОСТ 28013
Растворы строительные. Общие технические условия
132
Пункт 39
ГОСТ 30301
Изделия асбестоцементные. Правила приемки
133
Пункт 39
ГОСТ 30307
Мастики строительные полимерные клеящие латексные. Технические условия
134
Пункт 39
СТ РК ISO 8145
Теплоизоляция. Жесткие плиты из минеральной ваты для изоляции плоских крыш снаружи. Технические условия
135
Пункт 39
ГОСТ 31357
Смеси сухие строительные на цементном вяжущем. Общие технические условия
136
Пункт 39
ГОСТ 31358
Смеси сухие строительные напольные на цементном вяжущем. Технические условия
137
Пункт 39
ГОСТ 31360
Изделия стеновые неармированные из ячеистого бетона автоклавного твердения
138
Пункт 39
ГОСТ 31377
Смеси сухие строительные штукатурные на гипсовом вяжущем. Технические условия
139
Пункт 39
ГОСТ 31386
Смеси сухие строительные клеевые на гипсовом вяжущем. Технические условия
140
Пункт 39
ГОСТ 31387
Смеси сухие строительные шпатлевочные на гипсовом вяжущем. Технические условия
141156
Пункт 39
ГОСТ 32297
Панели декоративные для стен на основе древесно-волокнистых плит сухого способа производства. Технические условия
142157
Пункт 39
ГОСТ 32304
Ламинированные напольные покрытия на основе древесноволокнистых плит сухого способа производства. Технические условия

164
39-тармақ
ҚР СТ 3364
Көбік резеңкеден жасалған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Техникалық талаптар
165
39-тармақ
МЕМСТ 32310 (EN113164:20018)
Құрылыста қолданылатын экструзиялық көбікті полистиролды XPS өнеркәсіптік өндірістердің жылу оқшаулағыш бұйымдары. Техникалық шарттар
166
39-тармақ
МЕМСТ 32314
Құрылыста қолданылатын өнеркәсіптік өндірістің жылу оқшаулағыш минералды мақтадан жасалған бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар
167
39-тармақ
МЕМСТ 33676
Ғимараттар мен құрылыстарға арналған жылу оқшаулағыш көбікті шыныдан жасалған материалдар мен бұйымдары. Жіктелуі. Терминдер мен анықтамалар
Жабындық, гидрооқшаулағыш және герметикалық материалдар

164
Пункт 39
СТ РК 3364
Изделия теплоизоляционные из вспененного каучука. Технические требования
165188
Пункт 39
ГОСТ 32310 (EN 13164:2008)
Изделия из экструзионного пенополистирола XPS теплоизоляционные промышленного производства, применяемые в строительстве. Технические условия
166189
Пункт 39
ГОСТ 32314 (EN 13162:2008)
Изделия из минеральной ваты теплоизоляционные промышленного производства, применяемые в строительстве. Общие технические условия
167190
Пункт 39
ГОСТ 33676
Материалы и изделия из пеностекла теплоизоляционные для зданий и сооружений. Классификация. Термины и определения
Материалы кровельные, гидроизоляционные и герметизирующие

190
39-тармақ
ҚР СТ
2102-2
Кернеу арматурасы. 2-бөлім. Сым
191
39-тармақ
ҚР СТ ИСО 6934-1
Бетонның алдын ала кернеуіне арналған болат арматура. 1-бөлім. Жалпы талаптар
192
39-тармақ
ҚР СТ ИСО 6934-2
Бетонның алдын ала кернеуіне арналған болат арматура. 2-бөлім. Суықтай созылған сым
193
39-тармақ
ҚР СТ ISO 6935-1
Бетонды арматуралау үшін болат. 1-бөлім. Тегіс арматура
194
39-тармақ
ҚР СТ ISO 6935-2
Бетонды арматуралау үшін болат. 2-бөлім. Кезеңдік профильдің арматурасы
195
39-тармақ
ҚР СТ EN 10080
Темірбетон конструкцияларына арналған арматура. Дәнекерлеу арматурасы. Жалпы ережелер
196
39-тармақ
ҚР СТ EN 10138-1
Кернеу арматурасы. 1-бөлім. Жалпы талаптар
197
39-тармақ
ҚР СТ EN 10138-3
Кернеу арматурасы. 3-бөлім. Арқандар
198
39-тармақ
ҚР СТ EN 10138-4
Кернеу арматурасы. 4-бөлім. Өзектер
199
39-тармақ
МЕМСТ 380
Кәдімгі сападағы көміртекті болат. Маркалар
200
39-тармақ
МЕМСТ 535
Кәдімгі сапалы көміртекті болаттан жасалған сорттық және фасондық Прокат. Жалпы техникалық шарттар
201
39-тармақ
МЕМСТ 6727
Темір-бетон конструкцияларды арматуралау үшін суықтай созылған төмен көміртекті болат. Техникалық шарттар
202
39-тармақ
МЕМСТ 10922
Темірбетон конструкцияларына арналған арматуралық және салмалы бұйымдар, олардың дәнекерленген, тоқылған және механикалық қосылыстары. Жалпы техникалық шарттар
203
39-тармақ
МЕМСТ 13840
Арматуралық болат арқандар 1x7. Техникалық шарттар
204
39-тармақ
МЕМСТ 14098
Дәнекерленген арматуралар мен темір-бетон конструкцияларының салмалы бұйымдарының қосылыстары. Түрлері, конструкциялары және өлшемдері
205
39-тармақ
МЕМСТ 34028
Темірбетон конструкцияларына арналған арматуралық илек. Техникалық шарттар
Темірбетонды іргетас конструкциялары мен бөлшектері
206
39-тармақ
ҚР СТ 956
Таспалы іргетастардың темірбетон тақталары. Техникалық шарттар.
207
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1536
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Бұрғылау қадалары
208
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1537
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Топырақты анкерлер
209
39-тармақ
ҚР СТ EN 10248-1
Легірленбеген (қоспаланған) болаттан жасалған ыстықтай илектеу қадаларының шпунтты қабырғалары
210
39-тармақ
ҚР СТ EN 10248-2
Легірленбеген (қоспаланған) болаттан жасалған ыстықтай илектелген болат қадалар. 2-бөлім. Формалар мен өлшемдерге рұқсатнамалар
211
39-тармақ
ҚР СТ EN 10249-1
Қоспаланған болаттан жасалған суықтай қалыпталған болат қадалар. 1-бөлім. Жеткізудің техникалық шарттары
212
39-тармақ
ҚР СТ EN 10249-2
Легірленбеген болаттан жасалған суықтай қалыпталған болат қадалар. 2-бөлім. Формалар мен өлшемдерге рұқсатнамалар
213
39-тармақ
ҚР СТ EN 1536
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Бұрғылау қадалары

190
Пункт 39
СТ РК 2102-2
Напрягаемая арматура. Часть 2. Проволока
191
Пункт 39
СТ РК ИСО 6934-1
Арматура стальная для предварительного напряжения бетона. Часть 1. Общие требования
192
Пункт 39
СТ РК ИСО 6934-2
Арматура стальная для предварительного напряжения бетона. Часть 2. Холоднотянутая проволока
193
Пункт 39
СТ РК ISO 6935-1
Сталь для армирования бетона. Часть 1. Арматура гладкая
194
Пункт 39
СТ РК ISO 6935-2
Сталь для армирования бетона. Часть 2. Арматура периодического профиля
195
Пункт 39
СТ РК EN 10080
Арматура для железобетонных конструкций. Сварная арматура. Общие положения
196
Пункт 39
СТ РК EN 10138-1
Арматура напрягаемая. Часть 1. Общие требования
197
Пункт 39
СТ РК EN 10138-3
Напрягаемая арматура. Часть 3. Канаты
198
Пункт 39
СТ РК EN 10138-4
Напрягаемая арматура. Часть 4. Стержни
199
Пункт 39
ГОСТ 380
Сталь углеродистая обыкновенного качества. Марки
200
Пункт 39
ГОСТ 535
Прокат сортовой и фасонный из стали углеродистой обыкновенного качества. Общие технические условия
201
Пункт 39
ГОСТ 6727
Проволока из низкоуглеродистой стали холоднотянутая для армирования железобетонных конструкций. Технические условия
202
Пункт 39
ГОСТ 10922
Арматурные и закладные изделия, их сварные, вязаные и механические соединения для железобетонных конструкций. Общие технические условия
203
Пункт 39
ГОСТ 13840
Канаты стальные арматурные 1x7. Технические условия
204
Пункт 39
ГОСТ 14098
Соединения сварные арматуры и закладных изделий железобетонных конструкций. Типы, конструкции и размеры
205
Пункт 39
ГОСТ 34028
Прокат арматурный для железобетонных конструкций. Технические условия
Конструкции и детали фундаментов железобетонные
206
Пункт 39
СТ РК 956
Плиты ленточных фундаментов железобетонные. Технические условия
207
Пункт 39
СТ РК ЕN 1536
Выполнение специальных геотехнических работ. Буровые сваи
208
Пункт 39
СТ РК ЕN 1537
Выполнение специальных геотехнических работ. Грунтовые анкеры
209
Пункт 39
СТ РК EN 10248-1
Сваи стальные горячекатаные из нелегированной стали Часть 1. Технические условия поставки
210
Пункт 39
СТ РК EN 10248-2
Сваи стальные горячекатаные из нелегированной стали Часть 2. Допуски на формы и размеры
211
Пункт 39
СТ РК EN 10249-1
Сваи стальные холодноформованные из нелегированной стали. Часть 1. Технические условия поставки
212
Пункт 39
СТ РК EN 10249-2
Сваи стальные холодноформованные из нелегированной стали. Часть 2. Допуски на формы и размеры
213
Пункт 39
СТ РК EN 1536
Выполнение специальных геотехнических работ. Буровые сваи

214
39-тармақ
ҚР СТ EN 1537
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Топырақ анкерлері
215
39-тармақ
ҚР СТ EN 12063
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Шпунт қабырғалары
216
39-тармақ
ҚР СТ EN 12699
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Ығыстырушы қадалар
217
39-тармақ
ҚР СТ EN 14199
Арнайы геотехникалық құрылыстарды орындау. Микроқадалар
218
39-тармақ
ҚР СТ EN 12794
Құрама темірбетон бұйымдары. Іргетас қадалары
219
39-тармақ
ҚР СТ EN 14991
Құрама темір-бетон бұйымдары. Іргетас элементтері
220
39-тармақ
ГОСТ 13015
Құрылысқа арналған бетон және темірбетон бұйымдары. Жалпы техникалық талаптар. Қабылдау, таңбалау, тасымалдау және сақтау ережелері
221
39-тармақ
МЕМСТ 13580
Темірбетон таспалы іргетастардың тақталары. Техникалық шарттар

214
Пункт 39
СТ РК EN 1537
Выполнение специальных геотехнических работ. Грунтовые анкеры
215
Пункт 39
СТ РК EN 12063
Выполнение специальных геотехнических работ. Шпунтовые стены
216
Пункт 39
СТ РК EN 12699
Выполнение специальных геотехнических работ. Вытесняющие сваи
217
Пункт 39
СТ РК EN 14199
Выполнение специальных геотехнических сооружений. Микросваи
218
Пункт 39
СТ РК EN 12794
Изделия железобетонные сборные. Фундаментные сваи
219
Пункт 39
СТ РК EN 14991
Изделия железобетонные сборные. Элементы фундаментов
220
Пункт 39
ГОСТ 13015
Изделия бетонные и железобетонные для строительства. Общие технические требования. Правила приемки, маркировки, транспортирования и хранения
221
Пункт 39
ГОСТ 13580
Плиты железобетонные ленточных фундаментов. Технические условия

232
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-2
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 2-бөлім. Сырғанау элементтері
233
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-3
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 3-бөлім. Эластомерлік тіректер
234
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-4
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 4-бөлім. Катокты тіректер
235
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-5
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 5-бөлім. Қораптағы аралас тіректер
236
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-6
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 6-бөлім. Тербелмелі тіректер
237
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-7
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 7-бөлім. ПТФЭ сфералық және цилиндрлік тіректер
238
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-8
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 8-бөлім. Бағыттайтын және шектейтін тіректер
239
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-9
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 9-бөлім. Қорғау
240
39-тармақ
ҚР СТ EN 1337-10
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 10-бөлім. Бақылау және техникалық қызмет көрсету
241
39-тармақ
ҚР СТ EN 1337-11
Құрылыс конструкцияларының тіректері. 11-бөлім. Тасымалдау, сақтау және монтаждау
242
39-тармақ
ҚР СТ 2386
Электр беру және байланыс желілерінің тіреулеріне арналған темірбетон тіреуіштер. Техникалық шарттар
243
39-тармақ
ҚР СТ 2387
Электр беру желілерінің тіректері үшін дірілдеген темірбетон тіректер. Техникалық шарттар
244
39-тармақ
МЕМСТ 18979
Көп қабатты ғимараттарға арналған темірбетон бағаналар. Техникалық шарттар
245
39-тармақ
МЕМСТ 18980
Көп қабатты ғимараттарға арналған темірбетон ригельдер. Техникалық шарттар
246
39-тармақ
МЕМСТ 20213
Темірбетон фермалары. Техникалық шарттар
247
39-тармақ
МЕМСТ 20372
Темірбетонды итарқа және итарқа асты арқалықтары. Техникалық шарттар
248
39-тармақ
МЕМСТ 22687.0
Жоғары вольтті электр беру желілерінің тіректері үшін центрифугаланған темірбетон тіректері. Техникалық шарттар
249
39-тармақ
МЕМСТ 22687.1
Электр берілісінің жоғары вольтті желілерінің тіректері үшін центрифугаланған конустық темірбетон тіректері. Конструкциялары мен өлшемдері
250
39-тармақ
МЕМСТ 22687.2
Жоғары вольтті электр беру желілерінің тіректері үшін центрифугаланған цилиндрлі темірбетон тіректер. Конструкциялары мен өлшемдері
251
39-тармақ
МЕМСТ 22687.3
Жоғары вольтті электр беру желілерінің тіректері үшін центрифугаланған темір-бетон тіректері. Салмалы бұйымдар мен тіреуіштердің конструкциясы
252
39-тармақ
МЕМСТ 23899
Параболалық науалардың астына арналған темірбетон бағаналар. Техникалық шарттар
253
39-тармақ
МЕМСТ 24893
Өнеркәсіптік кәсіпорындар ғимараттарына арналған темірбетонды байлау арқалықтары. Техникалық шарттар
254
39-тармақ
МЕМСТ 25627
Элеваторлар мен астық өңдеу кәсіпорындарының сүрлемдік құрылыстарына арналған темірбетон бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар

232
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-2
Опоры строительных конструкций. Часть 2. Элементы скольжения
233
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-3
Опоры строительных конструкций. Часть 3. Опоры эластомерные
234
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-4
Опоры строительных конструкций. Часть 4. Опоры катковые
235
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-5
Опоры строительных конструкций. Часть 5. Опоры комбинированные в обойме
236
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-6
Опоры строительных конструкций. Часть 6. Опоры качающиеся
237
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-7
Опоры строительных конструкций. Часть 7. Опоры сферические и цилиндрические ПТФЭ
238
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-8
Опоры строительных конструкций. Часть 8. Опоры направляющие и ограничительные
239
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-9
Опоры строительных конструкций. Часть 9. Защита
240
Пункт 39
СТ РК EN 1337-10
Опоры строительных конструкций. Часть 10. Контроль и техническое обслуживание
241
Пункт 39
СТ РК EN 1337-11
Опоры строительных конструкций. Часть 11. Транспортирование, хранение и монтаж
242
Пункт 39
СТ РК 2386
Приставки железобетонные для опор линий электропередачи и связи. Технические условия
243
Пункт 39
СТ РК 2387
Стойки железобетонные вибрированные для опор линий электропередачи. Технические условия
244
Пункт 39
ГОСТ 18979
Колонны железобетонные для многоэтажных зданий. Технические условия
245
Пункт 39
ГОСТ 18980
Ригели железобетонные для многоэтажных зданий. Технические условия
246
Пункт 39
ГОСТ 20213
Фермы железобетонные. Технические условия
247
Пункт 38
ГОСТ 20372
Балки стропильные и подстропильные железобетонные. Технические условия
248
Пункт 39
ГОСТ 22687.0
Стойки железобетонные центрифугированные для опор высоковольтных линий электропередачи. Технические условия
249
Пункт 39
ГОСТ 22687.1
Стойки конические железобетонные центрифугированные для опор высоковольтных линий электропередачи. Конструкция и размеры
250
Пункт 39
ГОСТ 22687.2
Стойки цилиндрические железобетонные центрифугированные для опор высоковольтных линий электропередачи. Конструкция и размеры
251
Пункт 39
ГОСТ 22687.3
Стойки железобетонные центрифугированные для опор высоковольтных линий электропередачи. Конструкция закладных изделий и подпятников
252
Пункт 39
ГОСТ 23899
Колонны железобетонные под параболические лотки. Технические условия
253
Пункт 39
ГОСТ 24893
Балки обвязочные железобетонные для зданий промышленных предприятий. Технические условия
254
Пункт 39
ГОСТ 25627
Изделия железобетонные для силосных сооружений элеваторов и зерноперерабатывающих предприятий. Общие технические условия

255
39-тармақ
МЕМСТ 25628.1
Кәсіпорындардың бір қабатты ғимараттарына арналған темірбетон бағаналар. Техникалық шарттар
256
39-тармақ
МЕМСТ 25628.2
Кәсіпорындардың бір қабатты ғимараттарына арналған темірбетонды бағаналар. Техникалық шарттар
257
39-тармақ
МЕМСТ 25628.3
Кәсіпорындардың бір қабатты ғимараттарына арналған кранды темірбетон бағаналары. Техникалық шарттар
258
39-тармақ
МЕМСТ 28601.1
482,6 мм сериялы күш түсетін конструкциялардың жүйесі. Негізгі өлшемдері

255
Пункт 39
ГОСТ 25628.1
Колонны железобетонные для одноэтажных зданий предприятий. Технические условия
256
Пункт 39
ГОСТ 25628.2
Колонны железобетонные бескрановые для одноэтажных зданий предприятий. Технические условия
257
Пункт 39
ГОСТ 25628.3
Колонны железобетонные крановые для одноэтажных зданий предприятий. Технические условия
258
Пункт 39
ГОСТ 28601.1
Система несущих конструкций серии 482,6 мм. Панели и стойки. Основные размеры

259
39-тармақ
МЕМСТ 28601.2
482,6 мм сериялы күш түсетін конструкциялардың жүйесі. Шкафтар және тіреуіш конструкциялар.
260
39-тармақ
МЕМСТ 28601.3
482,6 мм сериялы күш түсетін конструкцияларының жүйесі. Блокты және ішінара қозғалмалы қаңқалар. Негізгі өлшемдері
Қабырғалар мен қалқалар конструкциялары, бөлшектері
261
39-тармақ
ҚР СТ ЕN
771-3
Құрылыс блоктарына қойылатын талаптар. 3-бөлім. Бетоннан жасалған құрылыс блоктары (тығыз және кеуекті толтырғыштарда)

259
Пункт 39
ГОСТ 28601.2
Система несущих конструкций серии 482,6 мм. Шкафы и стоечные конструкции. Основные размеры
260
Пункт 39
ГОСТ 28601.3
Система несущих конструкций серии 482,6 мм. Каркасы блочные и частичные вдвижные. Основные размеры
Конструкции, детали стен и перегородки
261
Пункт 39
СТ РК ЕN 771-3
Требования к строительным блокам. Часть 3. Блоки строительные из бетона (на плотных и пористых заполнителях)

272
39-тармақ
МЕМСТ 11024
Тұрғын және қоғамдық ғимараттарға арналған сыртқы бетонды және темір бетонды қабырғалық панельдер. Жалпы техникалық шарттар
273
39-тармақ
МЕМСТ 11118
Ғимараттардың сыртқы қабырғалары үшін автоклавты ұяшықты бетондардан жасалған панельдер. Техникалық шарттар
274
39-тармақ
МЕМСТ 12504
Тұрғын және қоғамдық ғимараттарға арналған ішкі бетонды және темір бетонды қабырғалық панельдер. Жалпы техникалық шарттар
275
39-тармақ
МЕМСТ 13578
Өндірістік ғимараттардың сыртқы қабырғаларына арналған кеуекті толтырғыштардағы жеңіл бетондардан жасалған панельдер. Техникалық талаптар
276
39-тармақ
МЕМСТ 13579
Жертөле қабырғаларына арналған бетонды блоктар. Техникалық шарттар
277
39-тармақ
МЕМСТ 17079
Темірбетонды желдеткіш блоктары. Техникалық шарттар
278
39-тармақ
МЕМСТ 18128
Жылытқышы бар ағаш қаңқадағы сыртқы қабырғаның асбест-цементті панельдері. Техникалық шарттар
279
39-тармақ
МЕМСТ 19570
Тұрғын және қоғамдық ғимараттардың ішкі күш түсетін қабырғаларына, қалқаларына және жабындарына арналған автоклавты ұяшықты бетондардан жасалған панельдер. Техникалық талаптар
280
39-тармақ
МЕМСТ 21520
Қабырғалық ұсақ ұяшықты бетондардан жасалған блоктар. Техникалық шарттар
281
39-тармақ
МЕМСТ 24581
Пенопластан жасалған жылытқышы бар үш қабатты асбестцемент панельдері. Жалпы техникалық шарттар
282
39-тармақ
МЕМСТ 24594
Кірпіш пен керамикалық тастардан жасалған қабырғалық панельдер мен блоктар. Жалпы техникалық шарттар
283
39-тармақ
МЕМСТ 25098
Өнеркәсіптік және ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының ғимараттарына арналған темір-бетон қалқалар панельдері. Техникалық шарттар
284
39-тармақ
МЕМСТ 25627
Элеваторлар мен астық өңдеу кәсіпорындарының сүрлемдік құрылыстарына арналған темір-бетон бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар

272
Пункт 39
ГОСТ 11024
Панели стеновые наружные бетонные и железобетонные для жилых и общественных зданий. Общие технические условия
273
Пункт 39
ГОСТ 11118
Панели из автоклавных ячеистых бетонов для наружных стен зданий. Технические условия
274
Пункт 39
ГОСТ 12504
Панели стеновые внутренние бетонные и железобетонные для жилых и общественных зданий. Общие технические условия
275
Пункт 39
ГОСТ 13578
Панели из легких бетонов на пористых заполнителях для наружных стен производственных зданий. Технические требования
276
Пункт 39
ГОСТ 13579
Блоки бетонные для стен подвалов. Технические условия
277
Пункт 39
ГОСТ 17079
Блоки вентиляционные железобетонные. Технические условия
278
Пункт 39
ГОСТ 18128
Панели асбестоцементные стеновые наружные на деревянном каркасе с утеплителем. Технические условия
279
Пункт 39
ГОСТ 19570
Панели из автоклавных ячеистых бетонов для внутренних несущих стен, перегородок и перекрытий жилых и общественных зданий. Технические требования
280
Пункт 39
ГОСТ 21520
Блоки из ячеистых бетонов стеновые мелкие. Технические условия
281
Пункт 39
ГОСТ 24581
Панели асбестоцементные трехслойные с утеплителем из пенопласта. Общие технические условия
282
Пункт 39
ГОСТ 24594
Панели и блоки стеновые из кирпича и керамических камней. Общие технические условия
283
Пункт 39
ГОСТ 25098
Панели перегородок железобетонные для зданий промышленных и сельскохозяйственных предприятий. Технические условия
284
Пункт 39
ГОСТ 25627
Изделия железобетонные для силосных сооружений элеваторов и зерноперерабатывающих предприятий. Общие технические условия

285
39-тармақ
МЕМСТ 27563
Биіктігі екі қабатқа дейінгі ғимараттарға арналған қабырғалық гипсті бетон блоктары. Техникалық шарттар
286
39-тармақ
МЕМСТ 31310
Тиімді жылытқышы бар үш қабатты темір-бетон қабырғалық панельдер. Жалпы техникалық шарттар
287
39-тармақ
МЕМСТ 32603
Минералды мақтадан жасалған жылытқышы бар үш қабатты металл панельдер. Техникалық шарттар
288
39-тармақ
МЕМСТ 32488
Тұрғын және қоғамдық ғимараттарға арналған керамзитті бетоннан жасалған сыртқы темірбетонды қабырғалық панельдер. Техникалық шарттар

285
Пункт 39
ГОСТ 27563
Блоки стеновые гипсобетонные для зданий высотой до двух этажей. Технические условия
286
Пункт 39
ГОСТ 31310
Панели стеновые трехслойные железобетонные с эффективным утеплителем. Общие технические условия
287
Пункт 39
ГОСТ 32603
Панели металлические трехслойные с утеплителем из минеральной ваты. Технические условия
288
Пункт 39
ГОСТ 32488
Панели стеновые наружные железобетонные из керамзитобетона для жилых и общественных зданий. Технические условия

296
39-тармақ
МЕМСТ 9561
Ғимараттар мен құрылыстарға арналған көп қуысты темірбетонды жабын тақталары. Техникалық шарттар
297
39-тармақ
МЕМСТ 12767
Ірі панельді ғимараттарға арналған тұтас темірбетонды жабын тақталары. Жалпы техникалық шарттар
298
39-тармақ
МЕМСТ 13015
Құрылысқа арналған бетон және темірбетон бұйымдары. Жалпы техникалық талаптар. Қабылдау, таңбалау, тасымалдау және сақтау ережелері
299
39-тармақ
МЕМСТ 17608
Бетонды жаяужол тақталары. Техникалық шарттар
300
39-тармақ
МЕМСТ 19231.0
Трамвай жолдарының жабындарына арналған темірбетон тақталар. Техникалық шарттар
301
39-тармақ
МЕМСТ 19231.1
Трамвай жолдарының жабындарына арналған темірбетон тақталар. Конструкциясы мен өлшемдері
302
39-тармақ
МЕМСТ 21506
Ғимараттар мен құрылыстарға арналған биіктігі 300 мм қырлы қабырғалы темірбетон жабын тақталары. Техникалық шарттар
303
39-тармақ
МЕМСТ 21924.0
Қалалық жолдардың жабындарына арналған темірбетон тақталар. Техникалық шарттар
304
39-тармақ
МЕМСТ 21924.1
Қалалық жолдардың жабындарына арналған алдын ала кернелген темір бетон тақталары. Конструкциялары мен өлшемдері
305
39-тармақ
МЕМСТ 21924.2
Қалалық жолдардың жабындарына арналған жылытылмайтын арматурасы бар темірбетонды тақталар. Конструкциялары мен өлшемдері
306
39-тармақ
МЕМСТ 21924.3
Қалалық жолдардың жабындарына арналған темірбетон тақталар. Арматуралық және монтаждық-түйіспелі бұйымдар. Конструкциялары мен өлшемдері
307
39-тармақ
МЕМСТ 22930
Мелиоративтік жүйелердің суару арналарын қаптауға арналған алдын ала кернеулі темір бетон тақталары. Техникалық шарттар
308
39-тармақ
МЕМСТ 25627
Элеваторлар мен астық өңдеу кәсіпорындарының сүрлемдік құрылыстарына арналған темір-бетон бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар

296
Пункт 39
ГОСТ 9561
Плиты перекрытий железобетонные многопустотные для зданий и сооружений. Технические условия
297
Пункт 39
ГОСТ 12767
Плиты перекрытий железобетонные сплошные для крупнопанельных зданий. Общие технические условия
298
Пункт 39
ГОСТ 13015
Изделия бетонные и железобетонные для строительства. Общие технические требования. Правила приемки, маркировки, транспортирования и хранения
299
Пункт 39
ГОСТ 17608
Плиты бетонные тротуарные. Технические условия
300
Пункт 39
ГОСТ 19231.0
Плиты железобетонные для покрытий трамвайных путей. Технические условия
301
Пункт 39
ГОСТ 19231.1
Плиты железобетонные для покрытий трамвайных путей. Конструкция и размеры
302
Пункт 39
ГОСТ 21506
Плиты перекрытий железобетонные ребристые высотой 300 мм для зданий и сооружений. Технические условия
303
Пункт 39
ГОСТ 21924.0
Плиты железобетонные для покрытий городских дорог. Технические условия
304
Пункт 39
ГОСТ 21924.1
Плиты железобетонные предварительно напряженные для покрытий городских дорог. Конструкция и размеры
305
Пункт 39
ГОСТ 21924.2
Плиты железобетонные с ненапрягаемой арматурой для покрытий городских дорог. Конструкция и размеры
306
Пункт 39
ГОСТ 21924.3
Плиты железобетонные для покрытий городских дорог. Арматурные и монтажно-стыковые изделия. Конструкция и размеры
307
Пункт 39
ГОСТ
22930
Плиты железобетонные предварительно напряженные для облицовки оросительных каналов мелиоративных систем. Технические условия
308
Пункт 39
ГОСТ
25627
Изделия железобетонные для силосных сооружений элеваторов и зерноперерабатывающих предприятий. Общие технические условия

313
39-тармақ
МЕМСТ 32499
Қабырғалық құрылымның 9 м дейін аралықпен ғимараттарға арналған көп қуысты темірбетонды жабын тақталары. Техникалық шарттар
Инженерлік және арнайы құрылыстардың конструкциялары мен бөлшектері
314
39-тармақ
ҚР СТ EN
488
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау құбырлары. Жерасты жылумен жабдықтау желілеріне арналған оқшауланған құбыр жүйесі. Полиуретанды жылу оқшаулағышы бар және полиэтиленнен жасалған сыртқы қаптамасы бар болат құбырларға арналған жинақталған болат клапандар
315
39-тармақ
ҚР СТ EN
489
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау құбырлары. Жерасты жылумен жабдықтау желілеріне арналған оқшауланған құбыр жүйесі. Полиуретанды жылу оқшаулағышы және сыртқы полиэтиленнен жасалған қаптамасы бар болат құбырларға арналған жиынтықтағы тармақталған қосылыстар
316
39-тармақ
ҚР СТ ISO 1127
Тот баспайтын болаттан жасалған құбырлар. Ұзындық бірлігіне арналған өлшемдер, рұқсатнамалар және шартты масса
317
39-тармақ
ҚР СТ EN 1443
Түтін құбырлары. Жалпы талаптар
318
39-тармақ
ҚР СТ
1971
Кәріздік, су құбыры және газ желілерінің темір бетонды конструкциялары. Техникалық шарттар

313
Пункт 39
ГОСТ
32499
Плиты перекрытий железобетонные многопустотные для зданий пролетом до 9 м стендового формирования. Технические условия
Конструкции и детали инженерных и специальных сооружений
314
Пункт 39
СТ РК EN 488
Трубы централизованного теплоснабжения. Изолированные трубопроводные системы, предназначенные для подземных сетей теплоснабжения. Стальные клапаны в сборе для стальных труб с полиуретановой теплоизоляцией и внешней обшивкой из полиэтилена
315
Пункт 39
СТ РК EN 489
Трубы централизованного теплоснабжения. Изолированные трубопроводные системы, предназначенные для подземных сетей теплоснабжения. Соединения ответвлений в сборе для стальных труб с полиуретановой теплоизоляцией и внешней обшивкой из полиэтилена
316
Пункт 39
СТ РК ISO 1127
Трубы из нержавеющей стали. Размеры, допуски и условная масса на единицу длины
317
Пункт 39
СТ РК EN 1443
Трубы дымовые. Общие требования
318
Пункт 39
СТ РК 1971
Конструкции железобетонные канализационных, водопроводных и газовых сетей. Технические условия

319
39-тармақ
ҚР СТ
2370
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізу құбырлары. Әр түрлі деңгейдегі көлік айрықтары.
320
39-тармақ
ҚР СТ EN 10216-5
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар жеткізу техникалық шарттары. 5-бөлім. Тот баспайтын болаттан жасалған құбырлар
321
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-7
Қысыммен жұмыс істеуге арналған дәнекерленген болат құбырлар жеткізу техникалық шарттары 7-бөлім. Тот баспайтын болаттан жасалған құбырлар

319
Пункт 39
СТ РК 2370
Сооружения мостовые и водопропускные трубы на автомобильных дорогах. Транспортные развязки в разных уровнях.
320
Пункт 39
СТ РК EN 10216-5
Трубы стальные бесшовные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 5. Трубы из нержавеющей стали
321
Пункт 39
СТ РК EN 10217-7
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 7. Трубы из нержавеющей стали

322
39-тармақ
ҚР СТ EN 10312
Су және су ерітінділерін беруге арналған тот баспайтын болаттан жасалған дәнекерленген құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары
323
39-тармақ
ҚР СТ EN 12007-1
Газбен жабдықтау жүйелері. 16 бар-ға дейінгі ең жоғары жұмыс қысымына есептелген құбырлар.1-бөлім. Жалпы функционалдық талаптар
324
39-тармақ
ҚР СТ EN 12007-2
Газбен жабдықтау жүйелері. 16 бар.-ға дейінгі ең жоғары жұмыс қысымына есептелген құбырлар. 2-бөлім. Полиэтиленді жүйелерге арналған арнайы функционалдық талаптар
(жұмыс қысымы 10 бар.-ға дейін, қоса алғанда)

322
Пункт 39
СТ РК EN 10312
Трубы сварные из нержавеющей стали для подачи воды и водных растворов. Технические условия поставки
323
Пункт 39
СТ РК EN 12007-1
Системы газоснабжения. Трубопроводы, рассчитанные на максимальное рабочее давление до 16 бар, включительно. Часть 1. Общие функциональные требования
324
Пункт 39
СТ РК EN 12007-2
Системы газоснабжения. Трубопроводы, рассчитанные на максимальное рабочее давление до 16 бар, включительно. Часть 2. Специальные функциональные требования для полиэтиленовых систем (рабочее давление до 10 бар, включительно)

325
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13084-1
Бос тұратын түтін құбырлары. 1-бөлім. Жалпы талаптар
326
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13084-2
Бос тұратын түтін құбырлары. 2-бөлім. Бетон құбырлар
327
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13084-5
Бос тұратын түтін құбырлары. 5-бөлім. Ішкі құбырларды кірпішпен қалауға арналған материалдар. Өнімге арналған техникалық шарттар
328
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13084-7
Бос тұратын түтін құбырлары. 7-бөлім. Бір жақты болатты мұржаларда және болатты ішкі құбырларда қолданылатын болатты цилиндрлік элементтер. Өнімге арналған техникалық шарттар

325
Пункт 39
СТ РК ЕN 13084-1
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 1. Общие требования
326
Пункт 39
СТ РК ЕN 13084-2
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 2. Бетонные трубы
327
Пункт 39
СТ РК ЕN 13084-5
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 5. Материалы для кирпичной кладки внутренних труб. Технические условия на продукцию
328
Пункт 39
СТ РК ЕN 13084-7
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 7. Стальные цилиндрические элементы, применяемые в одностенных стальных дымоходах и в стальных внутренних трубах. Технические условия на продукцию

336
39-тармақ
МЕМСТ 10498
Коррозияға төзімді болаттан жасалған аса жұқа қабырғалы жіксіз құбырлар. Техникалық шарттар
337
39-тармақ
МЕМСТ 12586.0
Дірілді гидросығымдалған арынды темір-бетонды құбырлар. Техникалық шарттар
338
39-тармақ
МЕМСТ 12586.1
Дірілді гидросығымдалған арынды темір-бетон құбырлар. Конструкциялары мен өлшемдері
339
39-тармақ
МЕМСТ 17584
Асбест-цементті арынды құбырларға арналған муфталар мен қосқыш бөлшектер
340
39-тармақ
МЕМСТ 20054
Арынсыз бетон құбырлар. Техникалық шарттар
341
39-тармақ
МЕМСТ 23235
Технологиялық құбырлар астындағы бір қабатты эстакадалар. Типтері мен негізгі параметрлері
342
39-тармақ
МЕМСТ 23236
Технологиялық құбырлар астындағы екі қабатты эстакадалар. Типтері мен негізгі параметрлері
343
39-тармақ
МЕМСТ 25772
Баспалдақтардың, балкондардың және шатырлардың болат қоршаулары. Жалпы техникалық шарттар
344
39-тармақ
МЕМСТ 26067.0
Гидротехникалық құрылыстарға арналған тікбұрышты қималы арынсыз құбырлардың темір-бетон буындары. Техникалық шарттар
345
39-тармақ
МЕМСТ 26067.1
Гидротехникалық құрылыстарға арналған тікбұрышты қималы арынсыз құбырлардың темір-бетон буындары. Конструкциясы мен өлшемдері
346
39-тармақ
МЕМСТ 26819
Болат өзекшесі бар арынды темірбетонды құбырлар. Техникалық шарттар
347
39-тармақ
МЕМСТ 31416
Хризотилцементті құбырлар мен муфталар. Техникалық шарттар
348
39-тармақ
МЕМСТ 32678
Жалпы мақсаттағы суықтай деформацияланған жіксіз және дәнекерленген болат құбырлар. Техникалық шарттар
349
39-тармақ
МЕМСТ 32415
Термопласттардан жасалған қысымды құбырлар және сумен жабдықтау және жылыту жүйелеріне арналған оларға қосатын бөлшектер. Жалпы техникалық шарттар
Ғимараттар мен құрылыстардың конструктивтік және сәулет-құрылыс элементтері
350
39-тармақ
ҚР СТ 958
Бетонды қасбеттік тақталар. Техникалық талаптар
351
39-тармақ
ҚР СТ 961
Балкондар мен лоджиялардың темірбетон тақталары. Техникалық шарттар.
352
39-тармақ
ҚР СТ EN 15258
Құрама темір-бетон бұйымдары. Тірек қабырғаларының элементтері
353
39-тармақ
МЕМСТ 6785
Терезе алды темір-бетон тақталары. Техникалық шарттар
354
39-тармақ
МЕМСТ 8484
Өндірістік ғимараттарға арналған терезе алды темір-бетон тақталары. Конструкциясы мен өлшемдері
355
39-тармақ
МЕМСТ 8717
Бетонды және темір-бетонды сатылар. Техникалық шарттар
356
39-тармақ
МЕМСТ 9818
Темірбетонды марштар мен баспалдақтар алаңдары. Жалпы техникалық шарттар
357
39-тармақ
МЕМСТ 18048
Санитариялық-техникалық темір-бетон кабиналары. Техникалық шарттар
358
39-тармақ
МЕМСТ 21096
Өндірістік ғимараттарға арналған ыстықтай иілген және иілген профильдерден жасалған терезе панельдері
359
39-тармақ
МЕМСТ 23120
Баспалдақтар, марштар, алаңдар және болат қоршаулар. Техникалық шарттар

336
Пункт 39
ГОСТ 10498
Трубы бесшовные особотонкостенные из коррозионностойкой стали. Технические условия
337
Пункт 39
ГОСТ 12586.0
Трубы железобетонные напорные виброгидропрессованные. Технические условия
338
Пункт 39
ГОСТ 12586.1
Трубы железобетонные напорные виброгидропрессованные. Конструкция и размеры
339
Пункт 39
ГОСТ 17584
Муфты и соединительные детали чугунные для асбестоцементных напорных труб
340
Пункт 39
ГОСТ 20054
Трубы бетонные безнапорные. Технические условия
341
Пункт 39
ГОСТ 23235
Эстакады одноярусные под технологические трубопроводы. Типы и основные параметры
342
Пункт 39
ГОСТ 23236
Эстакады двухъярусные под технологические трубопроводы. Типы и основные параметры
343
Пункт 39
ГОСТ 25772
Ограждения лестниц, балконов и крыш стальные. Общие технические условия
344
Пункт 39
ГОСТ 26067.0
Звенья железобетонные безнапорных труб прямоугольного сечения для гидротехнических сооружений. Технические условия
345
Пункт 39
ГОСТ 26067.1
Звенья железобетонные безнапорных труб прямоугольного сечения для гидротехнических сооружений. Конструкция и размеры
346
Пункт 39
ГОСТ 26819
Трубы железобетонные напорные со стальным сердечником. Технические условия
347
Пункт 39
ГОСТ 31416
Трубы и муфты хризотилцементные. Технические условия
348
Пункт 39
ГОСТ 32678
Трубы стальные безшовные и сварные холоднодеформированные общего назначения. Технические условия
349
Пункт 39
ГОСТ 32415
Трубы напорные из термопластов и соединительные детали к ним для систем водоснабжения и отопления. Общие технические условия
Конструктивные и архитектурно-строительные элементы зданий и сооружений
350
Пункт 39
СТ РК 958
Плиты бетонные фасадные. Технические требования
351
Пункт 39
СТ РК 961
Плиты балконов и лоджий железобетонные. Технические условия.
352
Пункт 39
СТ РК EN 15258
Изделия железобетонные сборные. Элементы подпорных стен
353
Пункт 39
ГОСТ 6785
Плиты подоконные железобетонные. Технические условия
354
Пункт 39
ГОСТ 8484
Плиты подоконные железобетонные для производственных зданий. Конструкция и размеры
355
Пункт 39
ГОСТ 8717
Ступени бетонные и железобетонные. Технические условия
356
Пункт 39
ГОСТ 9818
Марши и площадки лестниц железобетонные. Общие технические условия
357
Пункт 39
ГОСТ 18048
Кабины санитарно-технические железобетонные. Технические условия
358
Пункт 39
ГОСТ 21096
Панели оконные стальные из горячекатаных и гнутых профилей для производственных зданий
359
Пункт 39
ГОСТ 23120
Лестницы маршевые, площадки и ограждения стальные. Технические условия

360
39-тармақ
МЕМСТ 25772
Баспалдақтардың, балкондардың және шатырлардың болат қоршаулары. Жалпы техникалық шарттар
361
39-тармақ
МЕМСТ 26601
Аз қабатты тұрғын үйлерге арналған балкон терезелері және ағаш есіктер. Түрлері, конструкциясы және өлшемдері
362
39-тармақ
МЕМСТ 26919
Тұрғын, қоғамдық және қосалқы ғимараттарға арналған терезе алдындағы темір-бетон тақталары
Құрылыс шынысы және шыныдан жасалған бұйымдар
363
39-тармақ
ҚР СТ 1668
Арнайы жылжымалы құрамның терезе және есік шынылары. Техникалық талаптар

360
Пункт 39
ГОСТ 25772
Ограждения лестниц, балконов и крыш стальные. Общие технические условия
361
Пункт 39
ГОСТ 26601
Окна и балконные двери деревянные для малоэтажных жилых домов. Типы, конструкция и размеры
362
Пункт 39
ГОСТ 26919
Плиты подоконные железобетонные для жилых, общественных и вспомогательных зданий
Строительное стекло и изделия из стекла
363
Пункт 39
СТ РК 1668
Стекла оконные и дверные специального подвижного состава. Технические требования

364
39-тармақ
ҚР СТ 1869-1
Құрылыстағы шыны. Натрий-кальций-силикатты шыныдан жасалған негізгі бұйымдар. 1-бөлім Анықтамалар Жалпы физикалық және механикалық қасиеттері
365
39-тармақ
ҚР СТ
1869-2
Құрылыстағы шыны. Натрий-кальций-силикатты шыныдан жасалған негізгі бұйымдар. 2-бөлім Флоат-шыны
366
39-тармақ
МЕМСТ
111
Түссіз шыны табақ. Техникалық шарттар
367
39-тармақ
МЕМСТ EN 572-1
Натрий-кальций-силикат шынысы. Негізгі сипаттамалары

364
Пункт 39
СТ РК 1869-1
Стекло в строительстве. Основные изделия из натрий-кальций-силикатного стекла. Часть 1. Определения. Общие физические и механические свойства
365
Пункт 39
СТ РК 1869-2
Стекло в строительстве. Основные изделия из натрий-кальций-силикатного стекла. Часть 2. Флоат-стекло
366
Пункт 39
ГОСТ 111
Стекло листовое бесцветное. Технические условия
367
Пункт 39
ГОСТ EN 572-1
Стекло натрий-кальций-силикатное. Основные характеристики

368
39-тармақ
МЕМСТ EN 1279-1
Құрылыстағы шыны. Шыны пакеттер.
1-бөлім. Жалпы ережелер, өлшемдердің ауытқулары және жүйелерді сипаттау қағидалары
369
39-тармақ
МЕМСТ EN 1748-1-1
Боросиликатты шыны. Техникалық талаптар
370
39-тармақ
МЕМСТ 5533
Өрнекті шыны. Техникалық шарттар
371
39-тармақ
МЕМСТ 7481
Арматураланған шыны. Техникалық шарттар
372
39-тармақ
МЕМСТ 8325
Шыны талшық. Ширатылған кешенді жіптер. Техникалық шарттар
373
39-тармақ
МЕМСТ 9784
Органикалық жарық техникалық табақты шыны. Техникалық шарттар
374
39-тармақ
МЕМСТ 10667
Органикалық табақты шыны. Техникалық шарттар
375
39-тармақ
МЕМСТ ISO 11485-3
Моллирленген шыны. Шыңдалған және көп қабатты шыны. Техникалық талаптар
376
39-тармақ
МЕМСТ 13521
Жолаушылар вагондарының, электр поездарының және дизель-поездардың терезе шынылары. Негізгі өлшемдер және техникалық талаптар
377
39-тармақ
МЕМСТ EN 14178-1
Сілтілі жерлі силикатты шыны. Техникалық талаптар
378
39-тармақ
МЕМСТ 18328
Желілік аспалы және істік оқшаулағыштарға арналған шыныдан жасалған оқшаулау бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар
379
39-тармақ
МЕМСТ EN 15683-1
Шыңдалған бейінді шыны. Техникалық талаптар
380
39-тармақ
МЕМСТ 17139
Шыны талшық. Ровингтер. Техникалық шарттар
381
39-тармақ
МЕМСТ 17622
Органикалық техникалық шыны. Техникалық шарттар
382
39-тармақ
МЕМСТ 19170
Шыны талшық. Конструкциялық мақсаттағы мата. Техникалық шарттар
383
39-тармақ
МЕМСТ 21992
Бейінді құрылыс шынысы. Техникалық шарттар
384
39-тармақ
МЕМСТ 22160
Екі қабатты органикалық шыныдан жасалған күмбездер. Техникалық шарттар
385
39-тармақ
МЕМСТ 24866
Желімделген шыны пакеттер. Техникалық шарттар
386
39-тармақ
МЕМСТ 30733
Төмен эмиссиялы қатты жабыны бар шыны. Техникалық шарттар
387
39-тармақ
МЕМСТ 30698
Шыңдалған шыны. Техникалық шарттар
388
39-тармақ
МЕМСТ 30733
Төмен эмиссиялы қатты жабыны бар шыны. Техникалық шарттар
389
39-тармақ
МЕМСТ 31364
Төмен эмиссиялы жұмсақ жабыны бар шыны. Техникалық шарттар
390
39-тармақ
МЕМСТ 32650 (ISO 2078:1993)
Шыны талшық. Жіп. Түрлері мен маркалары
391
39-тармақ
МЕМСТ 32997
Массада боялған табақты шыны. Жалпы техникалық шарттар
392
39-тармақ
МЕМСТ 33004
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Сипаттамалары. Терминдер мен анықтамалар
393
39-тармақ
МЕМСТ 33676
Ғимараттар мен құрылыстарға арналған жылу оқшаулағышты көбікті шыныдан жасалған материалдар мен бұйымдар. Жіктелуі. Терминдер мен анықтамалар
394
39-тармақ
МЕМСТ 33891
Эмальданған шыңдалған шыны (стемалит). Техникалық шарттар
395
39-тармақ
МЕМСТ 33949
Ғимараттар мен құрылыстарға арналған жылу оқшаулағышты көбікті шыныдан жасалған бұйымдар. Техникалық шарттар

368
Пункт 39
ГОСТ EN 1279-1
Стекло в строительстве. Стеклопакеты. Часть 1. Общие положения, отклонения размеров и правила описания систем
369
Пункт 39
ГОСТ EN 1748-1-1
Стекло боросиликатное. Технические требования
370
Пункт 39
ГОСТ 5533
Стекло узорчатое. Технические условия
371
Пункт 39
ГОСТ 7481
Стекло армированное. Технические условия
372
Пункт 39
ГОСТ 8325
Стекловолокно. Нити крученые комплексные. Технические условия
373
Пункт 39
ГОСТ 9784
Стекло органическое светотехническое листовое. Технические условия
374
Пункт 39
ГОСТ 10667
Стекло органическое листовое. Технические условия
375
Пункт 39
ГОСТ ISO 11485-3
Стекло моллированное. Закаленное и многослойное стекло. Технические требования
376
Пункт 39
ГОСТ 13521
Стекла оконные пассажирских вагонов, электропоездов и дизель-поездов. Основные размеры и технические требования
377
Пункт 39
ГОСТ EN 14178-1
Стекло щелочноземельное силикатное. Технические требования
378
Пункт 39
ГОСТ 18328
Детали изоляционные из стекла для линейных подвесных и штыревых изоляторов. Общие технические условия
379
Пункт 39
ГОСТ EN 15683-1
Стекло закаленное профильное. Технические требования
380
Пункт 39
ГОСТ 17139
Стекловолокно. Ровинги. Технические условия
381
Пункт 39
ГОСТ 17622
Стекло органическое техническое. Технические условия
382
Пункт 39
ГОСТ 19170
Стекловолокно. Ткань конструкционного назначения. Технические условия
383
Пункт 39
ГОСТ 21992
Стекло строительное профильное. Технические условия
384
Пункт 39
ГОСТ 22160
Купола из органического стекла двухслойные. Технические условия
385
Пункт 39
ГОСТ 24866
Стеклопакеты клееные. Технические условия
386
Пункт 39
ГОСТ 30733
Стекло с низкоэмиссионным твердым покрытием. Технические условия
387
Пункт 39
ГОСТ 30698
Стекло закаленное. Технические условия
388
Пункт 39
ГОСТ 30733
Стекло с низкоэмиссионным твердым покрытием. Технические условия
389
Пункт 39
ГОСТ 31364
Стекло с низкоэмиссионным мягким покрытием. Технические условия
390
Пункт 39
ГОСТ 32650 (ISO 2078:1993)
Стекловолокно. Нити. Типы и марки
391
Пункт 39
ГОСТ 32997
Стекло листовое, окрашенное в массе. Общие технические условия
392
Пункт 39
ГОСТ 33004
Стекло и изделия из него. Характеристики. Термины и определения
393
Пункт 39
ГОСТ 33676
Материалы и изделия из пеностекла теплоизоляционные для зданий и сооружений. Классификация. Термины и определения
394
Пункт 39
ГОСТ 33891
Стекло закаленное эмалированное (стемалит). Технические условия
395
Пункт 39
ГОСТ 33949
Изделия из пеностекла теплоизоляционные для зданий и сооружений. Технические условия

396
39-тармақ
МЕМСТ 34337 (EN 14118-1:2003, EN 14118-2:2003, EN 14118-3:2003)
Шыны талшық. Маттар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері
397
39-тармақ
МЕМСТ 34338 (EN 12971-1:1999, EN 12971-2:1999, EN 12971-3:1999)
Шыны талшық. Кесілген жіптер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері
Ағаштан жасалған құрылыс конструкциялары мен бұйымдары (элементтері)
398
39-тармақ
ҚР СТ EN 316
Ағаш талшықты тақталар. Анықтау, жіктеу және таңбалау

396
Пункт 39
ГОСТ 34337
(EN 14118-1:2003, EN 14118-2:2003, EN 14118-3:2003)
Стекловолокно. Маты. Общие технические требования и методы испытаний
397
Пункт 39
ГОСТ 34338
(EN 12971-1:1999, EN 12971-2:1999, EN 12971-3:1999)
Стекловолокно. Нити рубленые. Общие технические требования и методы испытаний
Конструкции и изделия (элементы) строительные из древесины
398
Пункт 39
СТ РК EN 316
Плиты древесноволокнистые. Определение, классификация и маркировка

405
39-тармақ
ҚР СТ 2150
Ағаш конструкциялар. Тақтайлар пакетінен желімделген ағаш. Талаптар
406
39-тармақ
ҚР СТ 2805
Киіз үй. Техникалық шарттар
407
39-тармақ
ҚР СТ EN 12871
Ағаш тақталары. Еденге, қабырғаға және шатырға арналған күш түсетін тақталарға қойылатын техникалық сипаттамалар мен талаптар
408
39-тармақ
ҚР СТ EN 13810-1
Ағаш панельдер. Ауа қабаты бар еден.1-бөлім. Пайдалану сипаттамалары және техникалық талаптар
409
39-тармақ
ҚР СТ EN 14229
Құрылыстың ағаш материалдары. Әуе желілеріне арналған ағаш бағаналар
410
39-тармақ
ҚР СТ EN 14545
Ағаш конструкциялар. Байланыс элементтері. Талаптар
411
39-тармақ
ҚР СТ EN 14755
Экструзиялық ағаш жаңқалы тақталар. Техникалық шарттар
412
39-тармақ
ҚР СТ ISO 16893-2
Ағаш тақталары. Ағаш жаңқалы тақталар. 2-бөлім. Талаптар
413
39-тармақ
МЕМСТ 99
Аршылған шпон. Техникалық шарттар
414
39-тармақ
МЕМСТ 616
Ағашты кеніш тіреулері. Техникалық шарттар
415
39-тармақ
МЕМСТ 862.1
Паркет бұйымдары. Жеке паркет. Техникалық шарттар
416
39-тармақ
МЕМСТ 862.2
Паркет бұйымдары. Мозаикалық паркет. Техникалық шарттар
417
39-тармақ
МЕМСТ 862.3
Паркет бұйымдары. Паркеттік тақталар. Техникалық шарттар
418
39-тармақ
МЕМСТ 862.4
Паркет бұйымдары. Паркет қалқандары. Техникалық шарттар
419
39-тармақ
МЕМСТ 1005
Аз қабатты үйлерге арналған ағаш жабындарының қалқандары. Техникалық шарттар
420
39-тармақ
МЕМСТ 4598
Ағаш талшықты тақталар. Техникалық шарттар
421
39-тармақ
МЕМСТ 4981
Жабынның ағаш арқалықтары. Техникалық шарттар
422
39-тармақ
МЕМСТ 6810
Тұсқағаз. Техникалық шарттар
423
39-тармақ
МЕМСТ 8904
Лак-бояу жабыны бар қатты ағаш талшықты тақталар. Техникалық шарттар
424
39-тармақ
МЕМСТ 11214
Табақты шынысы бар ағаш терезе блоктары. Техникалық шарттар
425
39-тармақ
МЕМСТ 11368
Сүректі престеу массалары. Техникалық шарттар
426
39-тармақ
МЕМСТ 22297
Экспорт үшін жеткізілетін қылқан жапырақты жыныстардың кеніш тіректері (пропстар). Техникалық талаптар
427
39-тармақ
МЕМСТ 22298
Экспорттау үшін жеткізілетін қылқан жапырақты ағаш тұқымдарының бөренесі. Техникалық талаптар
428
39-тармақ
МЕМСТ 22299
Экспортқа жеткізілетін аралау жапырақты тұқымдарының бөренесі. Техникалық талаптар
429
39-тармақ
МЕМСТ 23477
Монолитті бетон және темір-бетон конструкцияларын тұрғызу үшін жиналмалы-алмалы-салмалы ұсақ-қалқанды инвентарды қалыптау. Техникалық шарттар
430
39-тармақ
МЕМСТ 23478
Монолитті бетон және темірбетон конструкцияларын салу үшін қорама (қалыптау). Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
431
39-тармақ
МЕМСТ 24404
Ағаштан және ағаш материалдардан жасалған бұйымдар. Лак-бояу жабындары. Жіктеу және белгілеу
432
39-тармақ
МЕМСТ 24699
Әйнектері мен шыны пакеттері бар ағаш терезе блоктары. Техникалық шарттар

405
Пункт 39
СТ РК 2150
Конструкции деревянные. Клееная древесина из пакета досок. Требования
406
Пункт 39
СТ РК 2805
Юрта. Технические условия
407
Пункт 39
СТ РК EN 12871
Плиты древесные. Технические характеристики и требования к несущим плитам для пола, стен и крыш
408
Пункт 39
СТ РК EN 13810-1
Панели деревянные. Полы с воздушной прослойкой. Часть 1. Эксплуатационные характеристики и технические требования
409
Пункт 39
СТ РК EN 14229
Лесоматериал строительный. Столбы деревянные для воздушных линий
410
Пункт 39
СТ РК EN 14545
Конструкции деревянные. Соединительные элементы. Требования
411
Пункт 39
СТ РК EN 14755
Плиты древесностружечные экструзионные. Технические условия
412
Пункт 39
СТ РК ISO 16893-2
Плиты древесные. Плиты древесностружечные. Часть 2. Требования
413
Пункт 39
ГОСТ 99
Шпон лущеный. Технические условия
414
Пункт 39
ГОСТ 616
Стойки рудничные деревянные. Технические условия
415
Пункт 39
ГОСТ 862.1
Изделия паркетные. Паркет штучный. Технические условия
416
Пункт 39
ГОСТ 862.2
Изделия паркетные. Паркет мозаичный. Технические условия
417
Пункт 39
ГОСТ 862.3
Изделия паркетные. Доски паркетные. Технические условия
418
Пункт 39
ГОСТ 862.4
Изделия паркетные. Щиты паркетные. Технические условия
419
Пункт 39
ГОСТ 1005
Щиты перекрытий деревянные для малоэтажных домов. Технические условия
420
Пункт 39
ГОСТ 4598
Плиты древесноволокнистые. Технические условия
421
Пункт 39
ГОСТ 4981
Балки перекрытий деревянные. Технические условия
422
Пункт 39
ГОСТ 6810
Обои. Технические условия
423
Пункт 39
ГОСТ 8904
Плиты древесноволокнистые твердые с лакокрасочным покрытием. Технические условия
424
Пункт 39
ГОСТ 11214
Блоки оконные деревянные с листовым остеклением. Технические условия
425
Пункт 39
ГОСТ 11368
Массы древесные прессовочные. Технические условия
426
Пункт 39
ГОСТ 22297
Стойки рудничные хвойных пород (пропсы), поставляемые для экспорта. Технические требования
427
Пункт 39
ГОСТ 22298
Бревна пиловочные хвойных пород, поставляемые для экспорта. Технические требования
428
Пункт 39
ГОСТ 22299
Бревна пиловочные лиственных пород, поставляемые для экспорта. Технические требования
429
Пункт 39
ГОСТ 23477
Опалубка разборно-переставная мелкощитовая инвентарная для возведения монолитных бетонных и железобетонных конструкций. Технические условия
430
Пункт 39
ГОСТ 23478
Опалубка для возведения монолитных бетонных и железобетонных конструкций. Классификация и общие технические требования
431
Пункт 39
ГОСТ 24404
Изделия из древесины и древесных материалов. Покрытия лакокрасочные. Классификация и обозначения
432
Пункт 39
ГОСТ 24699
Блоки оконные деревянные со стеклами и стеклопакетами. Технические условия

433
39-тармақ
МЕМСТ 24700
Шыны пакеттері бар ағаш терезе блоктары. Техникалық шарттар
434
39-тармақ
МЕМСТ 25458
Жол белгілерінің ағаш тіректері. Техникалық шарттар
435
39-тармақ
МЕМСТ 27321
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған тіректік тіреуіш сатылар. Техникалық шарттар
436
39-тармақ
МЕМСТ 28015
Бір қабатты ағаш еден жабындарының қалқандары. Техникалық шарттар
437
39-тармақ
МЕМСТ 28450
Ағашты көпір бөренелері. Техникалық шарттар
438
39-тармақ
МЕМСТ 30734
Мансардты ағаш терезе блоктары. Техникалық шарттар
439
39-тармақ
МЕМСТ 30834
Тұсқағаз. Анықтамалар және графикалық символдар
440
39-тармақ
МЕМСТ 30972
Терезе және есік блоктарына арналған желімделген ағаш дайындамалар мен бөлшектер. Техникалық шарттар
441
39-тармақ
МЕМСТ 31922
Сіңдірілген бағаналарға арналған бөренелер. Техникалық шарттар
442
39-тармақ
МЕМСТ 32158
Сыртқы қабатпен жабыстырылған шпоннан құрылыс фанерасы. Техникалық шарттар

433
Пункт 39
ГОСТ 24700
Блоки оконные деревянные со стеклопакетами. Технические условия
434
Пункт 39
ГОСТ 25458
Опоры деревянные дорожных знаков. Технические условия
435
Пункт 39
ГОСТ 27321
Леса стоечные приставные для строительно-монтажных работ. Технические условия
436
Пункт 39
ГОСТ 28015
Щиты покрытий пола деревянные однослойные. Технические условия
437
Пункт 39
ГОСТ 28450
Брусья мостовые деревянные. Технические условия
438
Пункт 39
ГОСТ 30734
Блоки оконные деревянные мансардные. Технические условия
439
Пункт 39
ГОСТ 30834
Обои. Определения и графические символы
440
Пункт 39
ГОСТ 30972
Заготовки и детали деревянные клееные для оконных и дверных блоков. Технические условия
441
Пункт 39
ГОСТ 31922
Бревна для столбов пропитанные. Технические условия
442
Пункт 39
ГОСТ 32158
Фанера строительная с наружными слоями из склеенного на ус шпона. Технические условия

443
39-тармақ
МЕМСТ 32297
Ағаш-талшықты тақталар негізіндегі қабырғаларға арналған сәндік панельдер. Техникалық шарттар
444
39-тармақ
МЕМСТ 32304
Өндірістік құрғақ әдіспен ағаш талшықты тақталар негізіндегі ламинатталған еден төсеніштері. Техникалық шарттар
445
39-тармақ
МЕМСТ 32687
Өндірістің құрғақ тәсілімен термореактивті полимерлер негізінде пленкалармен қапталған ағаш талшықты тақталар. Техникалық шарттар

443
Пункт 39
ГОСТ 32297
Панели декоративные для стен на основе древесноволокнистых плит сухого способа производства. Технические условия
444
Пункт 39
ГОСТ 32304
Ламинированные напольные покрытия на основе древесноволокнистых плит сухого способа производства. Технические условия
445
Пункт 39
ГОСТ 32687
Плиты древесноволокнистые сухого способа производства, облицованные пленками на основе термореактивных полимеров. Технические условия

446
39-тармақ
МЕМСТ 34026
Ағаш талшықты тақталар. Анықтау, жіктеу және шартты белгілер
447
39-тармақ
МЕМСТ 34329
Қалыптау (қорама). Жалпы техникалық шарттар
Құрылыста қолданылатын полимерлер, пластикалық массалар, химиялық талшықтар мен каучуктар
448
39-тармақ
ҚР СТ EN
253
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау құбырлары. Жерасты жылумен жабдықтау желілеріне арналған оқшауланған құбыр жүйесі. Полиуретанды жылу оқшаулағышы және полиэтиленнен жасалған сыртқы қаптамасы бар болат құбырлардан жасалған дайындалған құбырлар

446
Пункт 39
ГОСТ 34026
Плиты древесноволокнистые. Определение, классификация и условные обозначения
447
Пункт 39
ГОСТ 34329
Опалубка. Общие технические условия
Полимеры, пластические массы, химические волокна и каучуки, применяемые в строительстве
448
Пункт 39
СТ РК EN 253
Трубы централизованного теплоснабжения. Изолированные трубопроводные системы, предназначенные для подземных сетей теплоснабжения. Трубопроводы, изготовленные из стальных труб, с полиуретановой теплоизоляцией и внешней обшивкой из полиэтилена

449
39-тармақ
ҚР СТ EN
448
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау құбырлары. Жерасты жылумен жабдықтау желілеріне арналған оқшауланған құбыр жүйесі. Фитингтерді жинау үшін полиуретанды жылу оқшаулағышпен және сыртқы қаптамамен полиэтиленнен жасалған болат құбырлар
450
39-тармақ
ҚР СТ EN
489
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау құбырлары. Жерасты жылумен жабдықтау желілеріне арналған оқшауланған құбыр жүйесі. Полиуретанды жылу оқшаулағышы және сыртқы полиэтиленнен жасалған қаптамасы бар болат құбырларға арналған жиынтықтағы тармақталған қосылыстар
451
39-тармақ

449
Пункт 39
СТ РК EN 448
Трубы централизованного теплоснабжения Изолированные трубопроводные системы, предназначенные для подземных сетей теплоснабжения. Фитинги в сборе для стальных труб с полиуретановой теплоизоляцией и внешней обшивкой из полиэтилена
450
Пункт 39
СТ РК EN 489
Трубы централизованного теплоснабжения. Изолированные трубопроводные системы, предназначенные для подземных сетей теплоснабжения. Соединения ответвлений в сборе для стальных труб с полиуретановой теплоизоляцией и внешней обшивкой из полиэтилена
451
Пункт 39

ҚР СТ EN 1453-1
Ғимарат ішінде ағынды суларды (төмен және жоғары температурадағы) ағызуға арналған құрылымдалған қабырғасы бар пластмасса құбырларының жүйелері. Пластифицирленген емес, поливинилхлорид (PVC-U). 1-бөлім. Құбырларға және олардың жүйелеріне қойылатын техникалық талаптар
452
39-тармақ
ҚР СТ EN 1455-1
Акрилонитрил-бутадиен-стирол (ABS) ғимараттарының ішінде жерасты және ағынды суларды (төмен және жоғары температурадағы) бұруға арналған пластмасса құбырлар жүйесі. 1-бөлім. Құбырларға, фитингтерге және құбырлар жүйесіне қойылатын талаптар

СТ РК EN 1453-1
Системы пластмассовых трубопроводов со структурированной стенкой для отвода сточных вод (низкой и высокой температур) внутри зданий. Не пластифицированный поливинилхлорид (PVC-U). Часть 1. Технические требования к трубам и их системам
452
Пункт 39
СТ РК EN 1455-1
Системы пластмассовых трубопроводов для отвода грунтовых и сточных вод (низкой и высокой температуры) внутри зданий Акрилонитрил-бутадиен-стирол (ABS). Часть 1. Требования к трубам, фитингам и системе трубопроводов

453
39-тармақ
ҚР СТ EN 1555-3
Полиэтилендердің газ тәрізді отынды беруге арналған пластмассалық құбырлар жүйесі. 3-бөлім. Фитингтер
454
39-тармақ
ҚР СТ EN 1555-4
Газ тәрізді отынды беруге арналған пластмасса құбырлар жүйесі. Полиэтилен. 4-бөлім. Клапандар
455
39-тармақ
ҚР СТ EN 1555-5
Газ тәрізді отынды беруге арналған пластмасса құбырлар жүйесі. Полиэтилен (PE). 5-бөлім. Жүйенің мақсаттары үшін жарамдылығы
456
39-тармақ
ҚР СТ EN 1565-1
Ғимарат ішінде ағынды суларды (төмен және жоғары температурадағы) бұруға арналған пластмассалық құбырлар жүйесі Стиролды полимерлік қоспалармен бірге (SAN+PVC) 1-бөлім. Құбырларға, фитингтерге және құбырлар жүйесіне қойылатын талаптар

453
Пункт 39
СТ РК EN 1555-3
Системы пластмассовых трубопроводов для подачи газообразного топлива Полиэтилен. Часть 3. Фитинги
454
Пункт 39
СТ РК EN 1555-4
Системы пластмассовых трубопроводов для подачи газообразного топлива. Полиэтилен. Часть 4. Клапаны
455
Пункт 39
СТ РК EN 1555-5
Системы пластмассовых трубопроводов для подачи газообразного топлива. Полиэтилен (PE). Часть 5. Пригодность для целей системы
456
Пункт 39
СТ РК EN 1565-1
Системы пластмассовых трубопроводов для отвода сточных вод (низкой и высокой температуры) внутри зданий Стироловые сополимерные смеси (SAN+PVC) Часть 1. Требования к трубам, фитингам и системе трубопроводов

457
39-тармақ
ҚР СТ EN
1844
Гидрооқшаулағыш иілгіш табақтар. Шатырларды гидрооқшаулауға арналған пластмасса және эластомерлі табақтар. Озонға төзімділігін анықтау
458
39-тармақ
ҚР СТ 2426
Химиялық төзімді полимербетоннан жасалған бұйымдар. Техникалық шарттар
459
39-тармақ
ҚР СТ 2433
Құрылыс мақсатындағы полимерлік торлар. Жалпы техникалық шарттар
460
39-тармақ
ҚР СТ ASTM D 2665
Поливинилхлоридті (pvc) кәріз және желдеткіш пластикалық құбырлар мен фитингтерге арналған стандартты ерекшеліктер
461
39-тармақ
ҚР СТ 2825
Полимер қабықтар негізіндегі құрама материал. Техникалық шарттар
462
39-тармақ
ҚР СТ 2828
Полистиролдан жасалған плинтустар мен бұрыштар. Техникалық шарттар
463
39-тармақ
ҚР СТ ISO 4437-2
Газ тәрізді отынды беруге арналған пластмасса құбырлар жүйесі. Полиэтилен 2-бөлім. Құбырлар
464
39-тармақ
ҚР СТ ИСО 10639
Қысымдағы және арынсыз сумен жабдықтауға арналған пластмассадан жасалған пластмассадан жасалған құбырлар жүйесі. Термореактивті шыны пластиктерден (GRP) қанықпаған полиэфирлі (UP) шайыр негізіндегі жүйелер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері
465
39-тармақ
ҚР СТ EN 12201-2
Сумен жабдықтауға, сорғытуға және ағынды суларды қысымда соруға арналған пластмассалық құбыр жүйесі. Полиэтилен. 2-бөлім. Құбырлар
466
39-тармақ
МЕМСТ 13448
Пластмассалы желдеткіш торлар. Техникалық шарттар
467
39-тармақ
ҚР СТ EN 14364
Қысыммен және қысымсыз жұмыс істейтін кәріз желісіне арналған пластмассадан жасалған құбырлар жүйесі. Құбырлардың, фитингтер мен қосылыстардың күшейтілген ішкі қабаты (GREY) бар қанықпаған полиэфирлі шайыр (up) негізінде армирленген шыны талшығымен (grp) арматураланған термореактивті пластиктен жасалған жүйелер
468
39-тармақ
ҚР СТ EN 14889-2
Бетонға арналған фибралар. 2-бөлім. Полимерлі фибралар. Анықтамалар, техникалық шарттар және сәйкестік Полиэтилен болат құбырлар мен фитингтер жабындары сынау талаптары мен әдістері
469
39-тармақ
ҚР СТ EN 14932
Пластмасса. Орау үшін серпімді термопластикалық пленка. Сынау талаптары мен әдістері
470
39-тармақ
ҚР СТ ИСО 15590-2
Мұнай және газ өнеркәсібі. Құбыр тасымалдау жүйелеріне арналған индукциялық бұрулар, фитингтер және фланецтер. 2-бөлім. Фитингтер
471
39-тармақ
ҚР СТ DIN 30670
Полиэтиленді жабындардың болат құбырлары мен фитингтер. Сынау талаптары мен әдістері
472
39-тармақ
МЕМСТ 22689.0
Кәріздік полиэтилен құбырлары мен олардың фасондық бөліктері. Жалпы техникалық шарттар.
473
39-тармақ
МЕМСТ 22689.1
Кәріздік полиэтилен құбырлары мен олардың фасондық бөліктері. Сұрыпша
474
39-тармақ
МЕМСТ 22689.2
Кәріздік полиэтилен құбырлары мен олардың фасондық бөліктері. Конструкция

457
Пункт 39
СТ РК EN 1844
Листы гибкие гидроизоляционные. Определение стойкости к озону Пластмассовые и эластомерные листы для гидроизоляции крыш
458
Пункт 39
СТ РК 2426
Изделия из химически стойкого полимербетона. Технические условия
459
Пункт 39
СТ РК 2433
Сетки полимерные строительного назначения. Общие технические условия
460
Пункт 39
СТ РК ASTM D 2665
Стандартные спецификации для поливинилхлоридных (pvc) канализационных и вентиляционных пластиковых труб и фитингов
461
Пункт 39
СТ РК 2825
Материал комбинированный на основе полимерных пленок. Технические условия
462
Пункт 39
СТ РК 2828
Плинтусы и уголки из полистирола. Технические условия
463
Пункт 39
СТ РК ISO 4437-2
Системы пластмассовых трубопроводов для подачи газообразного топлива. Полиэтилен Часть 2. Трубы
464
Пункт 39
СТ РК ИСО 10639
Системы пластмассовых трубопроводов из пластмассы для водоснабжения, находящиеся под давлением и безнапорные. Системы из термореактивных стеклопластиков (grp) на основе ненасыщенной полиэфирной (up) смолы. Общие технические требования. Методы испытаний
465
Пункт 39
СТ РК EN 12201-2
Пластмассовые трубопроводные системы для водоснабжения, дренажа и откачки сточных вод под давлением. Полиэтилен. Часть 2. Трубы
466
Пункт 39
ГОСТ 13448
Решетки вентиляционные пластмассовые. Технические условия
467
Пункт 39
СТ РК EN 14364
Система трубопроводов из пластмассы для канализационной сети, работающих под давлением и без давления. Системы из термореактивного пластика, армированного стекловолокном (grp) на основе ненасыщенной полиэфирной смолы (up) с усиленным внутренним слоем (grey) Спецификации труб, фитингов и соединений
468
Пункт 39
СТ РК EN 14889-2
Фибры для бетона. Часть 2. Полимерные фибры. Определения, технические условия и соответствие
469
Пункт 39
СТ РК EN 14932
Пластмасса. Эластичная термопластичная пленка для упаковки. Требования и методы испытаний
470
Пункт 39
СТ РК ИСО 15590-2
Нефтяная и газовая промышленность. Индукционные отводы, фитинги и фланцы для трубопроводных систем транспортировки. Часть 2. Фитинги
471
Пункт 39
СТ РК DIN 30670
Покрытия полиэтиленовые стальных труб и фитингов Требования и методы испытаний
472
Пункт 39
ГОСТ 22689.0
Трубы полиэтиленовые канализационные и фасонные части к ним. Общие технические условия
473
Пункт 39
ГОСТ 22689.1
Трубы полиэтиленовые канализационные и фасонные части к ним. Сортамент
474
Пункт 39
ГОСТ 22689.2
Трубы полиэтиленовые канализационные и фасонные части к ним. Конструкция

475
39-тармақ
МЕМСТ 30299
Шыныпластикалық конструкциялар. Радио мөлдірлі антенна құрылғыларының паналары. Жалпы техникалық шарттар.
476
39-тармақ
МЕМСТ 30300
Шыныпластикалық конструкциялар. Радио мөлдірлі антенна құрылғыларының паналары. Панелдер. Жалпы техникалық шарттар
477
39-тармақ
МЕМСТ 31433
Қысыммен және қысымсыз жұмыс істейтін сумен жабдықтауға арналған пластмассадан жасалған құбырлар жүйесі. Қанықпаған полиэфирлі шайыр негізіндегі термореактивті шыны пластиктен жасалған жүйелер
478
39-тармақ
МЕМСТ 32804
Іргетастар, тіректер және жер жұмыстары үшін геосинтетикалық материалдар. Жалпы техникалық талаптар
479
39-тармақ
МЕМСТ 33370
Құрылыс материалдары мен конструкцияларын арматуралауға арналған химиялық штапельді талшықтар. Жалпы техникалық шарттар
Болат құрылыс конструкциялары мен бұйымдары (элементтері)
480
39-тармақ
ҚР СТ EN 1592-2
Алюминий және алюминий қорытпалары. Роликті жоғары жиілікті дәнекерлеумен орындалған бойлық жіктері бар құбырлар. 2-бөлім. Механикалық сипаттамалары
481
39-тармақ
ҚР СТ EN 1592-3
Алюминий және алюминий қорытпалары. Роликті жоғары жиілікті дәнекерлеумен орындалған бойлық жіктері бар құбырлар. 3-бөлім. Дөңгелек құбырларға арналған өлшемдер мен қалыптарға рұқсат беру
482
39-тармақ
ҚР СТ EN 1592-4
Алюминий және алюминий қорытпалары. Роликті жоғары жиілікті Дәнекерлеумен орындалған бойлық жіктері бар құбырлар. 4-бөлім. Өлшемдерін белгілеудің және шаршы, тік бұрышты және профилденген құбырлар нысандары үшін рұқсатнамалар
483
39-тармақ
ҚР СТ 1645
Темір жолдардың түйіспе желісінің темірбетон тіректерінің тіреулеріне арналған салынатын және оқшаулайтын бөлшектері. Техникалық шарттар
484
39-тармақ
ҚР СТ 2218
Металл құрылыс конструкциялары. Сыртқы стационарлық өрт сатылары және шатырдың қоршаулары. Жалпы техникалық шарттар.
485
39-тармақ
ҚР СТ 2302
Мобильді (инвентарлық) контейнерлік және жиналмалы үлгідегі ғимараттар
486
39-тармақ
ҚР СТ 3255
Металды қуат беретін элементтер Техникалық шарттар
487
39-тармақ
ҚР СТ EN 10024
Қиғаш сөрелері бар екі таврлы ыстықтай илектелген профильдер. Формалар мен өлшемдердің рұқсаттары
488
39-тармақ
ҚР СТ EN 10058
Жалпы мақсаттағы болат, жазық, ыстықтай илектелген шыбықтар. Өлшемдері, және пішіндер мен өлшемдердің рұқсаттары
489
39-тармақ
ҚР СТ EN 10059
Жалпы мақсаттағы ыстықтай илектелген шаршы қималы болат шыбықтар. Өлшемдері, және пішіндер мен өлшемдердің рұқсаттары
490
39-тармақ
ҚР СТ EN 10060
Жалпы мақсаттағы дөңгелек қималы ыстықтай илектелген болат шыбықтар. Өлшемдері, және пішіндер мен өлшемдердің рұқсаттары
491
39-тармақ
ҚР СТ EN 10061
Жалпы мақсаттағы алты қырлы ыстықтай илектелген болат шыбықтар. Өлшемдері, және пішіндер мен өлшемдердің рұқсаттары

475
Пункт 39
ГОСТ 30299
Конструкции стеклопластиковые. Укрытия антенных устройств радиопрозрачные. Общие технические условия
476
Пункт 39
ГОСТ 30300
Конструкции стеклопластиковые. Укрытия антенных устройств радиопрозрачные. Панели. Общие технические условия
477
Пункт 39
ГОСТ 31433
Система трубопроводов из пластмассы для водоснабжения, работающая под давлением и без давления. Системы из термореактивного стеклопластика на основе ненасыщенной полиэфирной смолы
478
Пункт 39
ГОСТ 32804
Материалы геосинтетические для фундаментов, опор и земляных работ. Общие технические требования
479
Пункт 39
ГОСТ 33370
Волокна химические штапельные для армирования строительных материалов и конструкций. Общие технические условия
Конструкции и изделия (элементы) строительные стальные
480
Пункт 39
СТ РК EN 1592-2
Алюминий и алюминиевые сплавы. Трубы с продольными швами, выполненными роликовой высокочастотной сваркой. Часть 2. Механические характеристики
481
Пункт 39
СТ РК EN 1592-3
Алюминий и алюминиевые сплавы. Трубы с продольными швами, выполненными роликовой высокочастотной сваркой. Часть 3. Допуски размеров и формы для круглых труб
482
Пункт 39
СТ РК EN 1592-4
Алюминий и алюминиевые сплавы. Трубы с продольными швами, выполненными роликовой высокочастотной сваркой. Часть 4. Допуски размеров и формы для квадратных, прямоугольных и профилированных труб.
483
Пункт 39
СТ РК 1645
Детали закладные и изолирующие для стоек железобетонных опор контактной сети железных дорог. Технические условия
484
Пункт 39
СТ РК 2218
Конструкции строительные металлические. Лестницы пожарные наружные стационарные и ограждения кровли. Общие технические условия.
485
Пункт 39
СТ РК 2302
Здания мобильные (инвентарные) контейнерного и сборно-разборного типа
486
Пункт 39
СТ РК 3255
Элементы доборные металлические. Технические условия
487
Пункт 39
СТ РК EN 10024
Профили горячекатаные двутавровые с наклонными полками. Допуски на форму и размеры
488
Пункт 39
СТ РК EN 10058
Прутки стальные горячекатаные плоского сечения общего назначения. Размеры и допуски на форму и размеры
489
Пункт 39
СТ РК EN 10059
Прутки стальные горячекатаные квадратного сечения общего назначения. Размеры и допуски на форму и размеры
490
Пункт 39
СТ РК EN 10060
Прутки стальные горячекатаные круглого сечения общего назначения. Размеры и допуски на форму и размеры
491
Пункт 39
СТ РК EN 10061
Прутки стальные горячекатаные шестигранного сечения общего назначения. Размеры и на форму и размеры

492
39-тармақ
ҚР СТ EN 10216-1
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 1-бөлім. Бөлме температурасында нормаланатын қасиеттері бар легірленген болаттан жасалған құбырлар
493
39-тармақ
ҚР СТ EN 10216-2
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 2-бөлім. Жоғары температураға арналған белгіленген қасиеттері бар легірленген және легірленбеген болаттан жасалған құбырлар
494
39-тармақ

492
Пункт 39
СТ РК EN 10216-1
Трубы стальные бесшовные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 1. Трубы из нелегированных сталей с нормируемыми свойствами при комнатной температуре
493
Пункт 39
СТ РК EN 10216-2
Трубы стальные бесшовные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 2. Трубы из нелегированной и легированной стали с установленными свойствами для повышенной температуры
494
Пункт 39

ҚР СТ EN 10216-3
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 3-бөлім: легірленген ұсақ түйіршікті болаттан жасалған құбырлар
495
39-тармақ
ҚР СТ EN 10216-4
Қысыммен жұмыс істейтін жіксіз болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 4-бөлім. Төмен температураға арналған арнайы қасиеттері бар легірленген және легірленбеген болаттан жасалған құбырлар
496
39-тармақ
ҚР СТ EN 10216-5
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар. Техникалық жеткізу шарттары. 5-бөлім. Тот баспайтын болат құбырлар
497
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 10217-1
Қысыммен жұмыс істеуге арналған дәнекерленген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары.1-бөлім. Бөлме температурасына арналған қасиеттері бар легирленбеген болат құбырлар
498
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-2
Қысыммен жұмыс істеу үшін дәнекерленген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 2 бөлім. Жоғары температура үшін белгіленген қасиеттері бар электрмен дәнекерлеу арқылы алынған легирленбеген және легирленген болаттан жасалған құбырлар
499
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-3
Қысыммен жұмыс істеуге арналған дәнекерленген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары.3-бөлім. Легирленген ұсақ түйіршікті құрылымдық болаттан жасалған құбырлар
500
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-4
Қысыммен жұмыс істеуге арналған дәнекерленген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 4-бөлім. Төмен температураға арналған белгіленген қасиеттері бар электрмен дәнекерлеу арқылы алынған легирленбеген болаттан жасалған электрмен дәнекерленген құбырлар
501
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-5
Қысыммен жұмыс істеуге арналған дәнекерленген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 5-бөлім. Флюс астында доғалық дәнекерлеумен алынған, жоғары температурада белгіленген қасиеттері бар легірленбеген және легірленген болаттан жасалған құбырлар
502
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-6
Қысыммен жұмыс істеуге арналған дәнекерленген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары.
6-бөлім. Төмен температураға арналған белгіленген қасиеттері бар легірленбеген болаттан жасалған флюспен дәнекерленген құбырлар
503
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-7
Қысыммен жұмыс істеуге арналған дәнекерленген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 7- бөлім. Тот баспайтын болаттан жасалған құбырлар
504
39-тармақ
ҚР СТ EN 10220
Жіксіз және дәнекерленген болат құбырлар. Ұзындық бірлігіне өлшемдер мен массалар
505
39-тармақ
ҚР СТ EN 10279
Ыстықтай илектелген болат швеллерлер. Нысандарға, өлшемдерге және массасына рұқсатнамалар
506
39-тармақ
ҚР СТ ISO 11960
Мұнай және газ өнеркәсібі. Ұңғымаларда корпус немесе сорғы-компрессор ретінде қолданылатын болат құбырлар

СТ РК EN 10216-3
Трубы стальные бесшовные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 3. Трубы из легированной мелкозернистой стали
495
Пункт 39
СТ РК EN 10216-4
Бесшовные стальные трубы для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 4. Трубы из нелегированной и легированной стали со специальными свойствами для низкой температуры
496
Пункт 39
СТ РК EN 10216-5
Трубы стальные бесшовные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 5. Трубы из нержавеющей стали
497
Пункт 39
СТ РК ЕN 10217-1
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 1. Трубы из нелегированной стали с установленными свойствами для комнатной температуре
498
Пункт 39
СТ РК EN 10217-2
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки Часть 2. Трубы из нелегированной и легированной стали, полученные электросваркой, с установленными свойствами для повышенной температуры
499
Пункт 39
СТ РК EN 10217-3
Трубы стальные сварные для работы под давлением Технические условия поставки Часть 3 Трубы из легированной мелкозернистой конструкционной стали
500
Пункт 39
СТ РК EN 10217-4
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 4. Трубы электросварные из нелегированной стали, полученные электросваркой, с установленными свойствами для пониженной температуры
501
Пункт 39
СТ РК EN 10217-5
Трубы стальные сварные для работы под давлением Технические условия поставки Часть 5 Трубы из нелегированной и легированной стали, полученные дуговой сваркой под флюсом, с установленными свойствами при повышенной температуры
502
Пункт 39
СТ РК EN 10217-6
Трубы стальные сварные для работы под давлением Технические условия поставки. Часть 6. Трубы сварные из нелегированной стали, полученные дуговой сваркой под флюсом с установленными свойствами для низкой температуры
503
Пункт 39
СТ РК EN 10217-7
Трубы стальные сварные для работы под давлением Технические условия поставки Часть 7 Трубы из нержавеющей стали
504
Пункт 39
СТ РК EN 10220
Трубы стальные бесшовные и сварные. Размеры и массы на единицу длины
505
Пункт 39
СТ РК EN 10279
Швеллеры стальные горячекатаные. Допуски формы, размеров и массы
506
Пункт 39
СТ РК ISO 11960
Промышленность нефтяная и газовая. Стальные трубы, используемые в скважинах как обсадные или насосно-компрессорные

507
39-тармақ
ҚР СТ EN 14889-1
Бетонға арналған фибралар. 1-бөлім. Болат фибралар. Анықтамалар, техникалық шарттар және сәйкестік
508
39-тармақ
МЕМСТ 5172
Тұрақты көлемдегі болатты цилиндрлік газгольдерлер. Параметрлер және негізгі өлшемдер
509
39-тармақ
МЕМСТ 17032
Мұнай өнімдеріне арналған көлденең болат резервуарлар. Техникалық шарттар
510
39-тармақ
МЕМСТ 21096
Өндірістік ғимараттарға арналған ыстықтай иілген және иілген профильдерден жасалған терезе панельдері
511
39-тармақ
МЕМСТ 21562
Көбікті қабаттан жасалған жылытқышы бар металл панельдері. Жалпы техникалық шарттар
512
39-тармақ
МЕМСТ 23118
Болат құрылыс конструкциялары. Жалпы техникалық шарттар
513
39-тармақ
МЕМСТ 23120
Баспалдақтар, марштар, алаңдар және болат қоршаулар. Техникалық шарттар
514
39-тармақ
МЕМСТ 23344
Болат терезелер. Жалпы техникалық шарттар
515
39-тармақ
МЕМСТ 23486
Қабырға жылытқышы бар көбікті полиуретаннан үш қабатты металл панельдер. Техникалық шарттар
516
39-тармақ
МЕМСТ 24045
Құрылыс үшін майыстырылған трапеция түріндеті гофрлармен болатты қаңылтыр профильдері.Техникалық шарттар
517
39-тармақ
МЕМСТ 24524
Көбікті полиуретаннан жасалған жылытқышы бар ғимараттардың екі қабатты жабындарының болат панельдері. Техникалық шарттар
518
39-тармақ
МЕМСТ 24839
Құрылыс болат конструкциялары. Илектеу профильдерінде тесіктердің орналасуы. Өлшемдері
519
39-тармақ
МЕМСТ 25772
Баспалдақтардың, балкондардың және шатырлардың болат қоршаулары. Жалпы техникалық шарттар

507
Пункт 39
СТ РК EN 14889-1
Фибры для бетона. Часть 1. Стальные фибры. Определения, технические условия и соответствие
508
Пункт 39
ГОСТ 5172
Газгольдеры стальные постоянного объема, цилиндрические. Параметры и основные размеры
509
Пункт 39
ГОСТ 17032
Резервуары стальные горизонтальные для нефтепродуктов. Технические условия
510
Пункт 39
ГОСТ 21096
Панели оконные стальные из горячекатаных и гнутых профилей для производственных зданий
511
Пункт 39
ГОСТ 21562
Панели металлические с утеплителем из пенопласта. Общие технические условия
512
Пункт 39
ГОСТ 23118
Конструкции стальные строительные. Общие технические условия
513
Пункт 39
ГОСТ 23120
Лестницы маршевые, площадки и ограждения стальные. Технические условия
514
Пункт 39
ГОСТ 23344
Окна стальные. Общие технические условия
515
Пункт 39
ГОСТ 23486
Панели металлические трехслойные стеновые с утеплителем из пенополиуретана. Технические условия
516
Пункт 39
ГОСТ 24045
Профили стальные листовые гнутые с трапециевидными гофрами для строительства. Технические условия
517
Пункт 39
ГОСТ 24524
Панели стальные двухслойных покрытий зданий с утеплителем из пенополиуретана. Технические условия
518
Пункт 39
ГОСТ 24839
Конструкции строительные стальные. Расположение отверстий в прокатных профилях. Размеры.
519
Пункт 39
ГОСТ 25772
Ограждения лестниц, балконов и крыш стальные. Общие технические условия

520
39-тармақ
МЕМСТ 26429
Аспалы көліктің болат жолдарының конструкциялары. Техникалық шарттар
521
39-тармақ
МЕМСТ 29121
Лифт арқандарына арналған көміртекті болат сым. Техникалық шарттар
522
39-тармақ
МЕМСТ 30245
Құрылыс конструкцияларына арналған тікбұрышты және тұйық дәнекерленген болат иілген профильдер. Техникалық шарттар
523
39-тармақ
МЕМСТ 30246
Құрылыс конструкцияларына арналған қорғаныш-декоративті лак-бояу жабыны бар жұқа қабатты орамды илек. Техникалық шарттар

520
Пункт 39
ГОСТ 26429
Конструкции стальные путей подвесного транспорта. Технические условия
521
Пункт 39
ГОСТ 29121
Проволока стальная углеродистая для лифтовых канатов. Технические условия
522
Пункт 39
ГОСТ 30245
Профили стальные гнутые замкнутые сварные квадратные и прямоугольные для строительных конструкций. Технические условия
523
Пункт 39
ГОСТ 30246
Прокат тонколистовой рулонный с защитно-декоративным лакокрасочным покрытием для строительных конструкций. Технические условия

524
39-тармақ
МЕМСТ 31385
Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған тік цилиндрлік болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар
Алюминийден және алюминий қорытпаларынан жасалған құрылыс конструкциялары мен бұйымдары (элементтері)
525
39-тармақ
ҚР СТ EN
485-2
Алюминий және алюминий қорытпалары. Табақтар, жолақтар және тақталар.2-бөлім. Механикалық қасиеттері
526
39-тармақ
ҚР СТ EN
485-3
Алюминий және алюминий қорытпалары. Табақтар, жолақтар және тақталар. 3-бөлім. Ыстық илемге арналған пішіндер мен өлшемдерге рұқсатнамалар
527
39-тармақ
ҚР СТ EN
485-4
Алюминий және алюминий қорытпалары. Табақтар, жолақтар және тақталар. 4-бөлім. Суық илемге арналған пішіндер мен өлшемдерге рұқсатнамалар
528
39-тармақ
ҚР СТ ЕN
508-2
Металл табақтан жасалған жабын бұйымдары. Болат, алюминий немесе тот баспайтын болат табақтан жасалған өздігінен жүретін бұйымдарға қойылатын талаптар. 2-бөлім. Алюминий
529
39-тармақ
ҚР СТ EN
754-1
Алюминий және алюминий қорытпалары. Суықтай тартылған шыбықтар мен құбырлар. 1-бөлім. Бақылау мен жеткізудің техникалық шарттары
530
39-тармақ
ҚР СТ EN
755-1
Алюминий және алюминий қорытпалары. Шыбықтар, құбырлар және экструдирленген профильдер. 1-бөлім. Бақылау мен жеткізудің техникалық шарттары
531
39-тармақ
ҚР СТ EN
755-2
Алюминий және алюминий қорытпалары. Экструдталған шыбықтар, құбырлар және профильдер. 2-бөлім. Механикалық қасиеттері
532
39-тармақ
ҚР СТ EN
755-3
Алюминий және алюминий қорытпалары. Престелген шыбықтар, құбырлар және профильдер. 3-бөлім.
533
39-тармақ
ҚР СТ EN
755-7
Алюминий және алюминий қорытпалары. Шыбықтар, құбырлар және экструдирленген профильдер. 7-бөлім. Жіксіз құбырлар, мөлшерлер мен пішіндер рұқсаттары
534
39-тармақ
ҚР СТ EN
485-1
Алюминий және алюминий қорытпалары. Табақтар, жолақтар және тақталар.1-бөлім. Бақылау мен жеткізудің техникалық шарттары
535
39-тармақ
ҚР СТ EN
755-7
Алюминий және алюминий шыбықтар, құбырлар және экструдталған профильдер. 7-бөлім. Құбырлар жіксіз, мөлшерлері мен пішіндері

524
Пункт 39
ГОСТ 31385
Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия
Конструкции и изделия (элементы) строительные из алюминия и алюминиевых сплавов
525
Пункт 39
СТ РК EN 485-2
Алюминий и алюминиевые сплавы. Листы, полосы и плиты. Часть 2. Механические свойства
526
Пункт 39
СТ РК EN 485-3
Алюминий и алюминиевые сплавы. Листы, полосы и плиты. Часть 3. Допуски формы и размеров для горячего проката
527
Пункт 39
СТ РК EN 485-4
Алюминий и алюминиевые сплавы. Листы, полосы и плиты. Часть 4. Допуски формы и размеров для холодного проката
528
Пункт 39
СТ РК ЕN 508-2
Изделия кровельные из металлического листа. Требования к самонесущим изделиям из стального, алюминиевого или нержавеющего стального листа. Часть 2. Алюминий
529
Пункт 39
СТ РК EN 754-1
Алюминий и алюминиевые сплавы. Холоднотянутые прутки и трубы. Часть 1. Технические условия контроля и поставки
530
Пункт 39
СТ РК EN 755-1
Алюминий и алюминиевые сплавы. Прутки, трубы и профили экструдированные. Часть 1. Технические условия контроля и поставки
531
Пункт 39
СТ РК EN 755-2
Алюминий и алюминиевые сплавы. Прутки, трубы и профили экструдированные. Часть 2. Механические свойства
532
Пункт 39
СТ РК EN 755-3
Алюминий и алюминиевые сплавы. Прутки, трубы и профили прессованные. Часть 3.
533
Пункт 39
СТ РК EN 755-7
Алюминий и сплавы алюминиевые. Прутки, трубы и профили экструдированные. Часть 7. Трубы бесшовные, допуски размеров и формы
534
Пункт 39
СТ РК EN 485-1
Алюминий и алюминиевые сплавы. Листы, полосы и плиты. Часть 1. Технические условия контроля и поставки
535
Пункт 39
СТ РК EN 755-7
Алюминий и алюминиевые прутки, трубы и профили экструдированные. Часть 7. Трубы бесшовные, допуски размеров и формы

ҚР СТ ЕN 450-2
Бетон үшін ұшатын күл. 2-бөлім. Сәйкестікті бағалау
43
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 480-2
Бетонға, ерітіндіге және қоспаларға арналған қоспалар. Сынау әдістері. 2-бөлім. Қату мерзімін анықтау
44
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 480-4
Бетонға, ерітіндіге және қоспаға арналған қоспалар. Сынау әдістері. 4-бөлім. Бетонның бетінде су бөлуді анықтау
45
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 480-6
Бетонға, ерітіндіге және қоспаға арналған қоспалар. Сынау әдістері. 6-бөлім. Инфрақызыл спектралды талдау
46
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 480-11
Бетонға, ерітіндіге және қоспаға арналған қоспалар. Сынау әдістері. 11-бөлім. Қатайған бетондағы кеуектілік параметрлерін анықтау
47
46-тармақ
ҚР СТ EN 678
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетон. Құрғақ күйдегі тығыздықты анықтау
48
46-тармақ
ҚР СТ EN 679
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетон. Қысу беріктігін анықтау
49
46-тармақ
ҚР СТ EN 680
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетон. Кебу кезіндегі шөгуді анықтау
50
46-тармақ
ҚР СТ EN 1351
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетон. Иілу кезінде созылу беріктігінің шегін анықтау
51
46-тармақ
ҚР СТ EN 1352
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетон немесе құрылымы ашық жеңіл толтырғыштардағы бетон. Сығу кезінде серпімділіктің статикалық модулін анықтау
52
46-тармақ
ҚР СТ EN
1355
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетон немесе құрылымы ашық жеңіл толтырғыштардағы бетон. Қысу кезінде қисаюдың деформациясын анықтау
53
46-тармақ
ҚР СТ EN
1356
Құрама темір-бетон элементтері кеуек автоклавты қатаю бетоны немесе құрылымы ашық жеңіл толтырғыштардағы бетон. Көлденең жүктеме кезінде жұмыс сипаттамаларын анықтауға арналған сынақ
54
46-тармақ
ҚР СТ ЕN
1520
Құрама арматураланған бетоннан ашық құрылымы бар жеңіл толтырғыштарда жұмыс және монтаждау арматурасымен элементтер
55
46-тармақ
ҚР СТ EN
1738
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетоннан жасалған тиелмеген темір-бетон элементтері. Болаттағы кернеуді анықтау
56
46-тармақ
ҚР СТ EN
1739
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетон немесе ашық құрылымы бар жеңіл толтырғыштардың бетоны. Құрама элементтер арасындағы қосылыстар жазықтығында ойыққа беріктіктігін анықтау
57
46-тармақ
ҚР СТ EN
1740
Құрама темір-бетон элементтері ұяшықты автоклавты қатаю бетоны немесе құрылымы ашық жеңіл толтырғыштардағы бетон. Негізінен тік жүктеме астында жұмыс сипаттамаларын анықтауға арналған сынақ (тік элементтер)
58
46-тармақ
ҚР СТ EN
1741
Автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетон немесе құрылымы ашық жеңіл толтырғыштардағы бетон. Құрама элементтердің қосылыстары жазықтығынан тыс күштер кезінде қимаға беріктікті анықтау
59
46-тармақ
ҚР СТ EN 1742
Құрылымы ашық автоклавты қатаюдағы ұяшықты бетон. Көп қабатты элементтердің түрлі қабаттары арасындағы кесікке беріктіктігін анықтау
60
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 1920-3
Бетонды сынау. Үлгілерді дайындау және ұстау
61
46-тармақ

СТ РК ЕN 450-2
Зола летучая для бетона. Часть 2. Оценка соответствия
4342
Пункт 46
СТ РК ЕN 480-2
Добавки для бетона, раствора и смесей. Методы испытаний. Часть 2. Определение сроков схватывания
4443
Пункт 46
СТ РК ЕN 480-4
Добавки для бетона, раствора и смеси. Методы испытаний. Часть 4. Определение водоотделения на поверхности бетона
4544
Пункт 46
СТ РК ЕN 480-6
Добавки для бетона, раствора и смеси. Методы испытаний. Часть 6. Инфракрасный спектральный анализ
4645
Пункт 46
СТ РК ЕN 480-11
Добавки для бетона, раствора и смеси. Методы испытаний. Часть 11. Определение параметров пористости в затвердевшем бетоне
4746
Пункт 46
СТ РК EN 678
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение плотности в сухом состоянии
4847
Пункт 46
СТ РК EN 679
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение прочности на сжатие
4948
Пункт 46
СТ РК EN 680
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение усадки при высыхании
5049
Пункт 46
СТ РК EN 1351
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение предела прочности на растяжение при изгибе
5150
Пункт 46
СТ РК EN 1352
Ячеистый бетон автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Определение статического модуля упругости при сжатии
5251
Пункт 46
СТ РК EN 1355
Ячеистый бетон автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Определение деформации ползучести при сжатии
5352
Пункт 46
СТ РК EN 1356
Сборные железобетонные элементы из ячеистого бетона автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Испытание для определения рабочих характеристик при поперечной нагрузке
5453
Пункт 46
СТ РК ЕN 1520
Элементы сборные армированные из бетона на легких заполнителях с открытой структурой с рабочей и монтажной арматурой
5554
Пункт 46
СТ РК EN 1738
Железобетонные ненагруженные элементы из ячеистого бетона автоклавного твердения. Определение напряжений в стали
5655
Пункт 46
СТ РК EN 1739
Ячеистый бетон автоклавного твердения или бетона легких заполнителях с открытой структурой. Определение прочности на срез в плоскости соединений между сборными элементами
5756
Пункт 46
СТ РК EN 1740
Сборные железобетонные элементы из ячеистого бетона автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Испытание для определения рабочих характеристик преимущественно под вертикальной нагрузкой (вертикальные элементы)
5857
Пункт 46
СТ РК EN 1741
Ячеистый бетон автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Определение прочности на срез при усилиях вне плоскости соединений сборных элементов
5958
Пункт 46
СТ РК EN 1742
Ячеистый бетон автоклавного твердения с открытой структурой. Определение прочности на срез между различными слоями многослойных элементов
6059
Пункт 46
СТ РК ИСО
1920-3
Испытания бетона. Подготовка и выдержка образцов
6160
Пункт 46

ҚР СТ ИСО 1920-4
Бетонды сынау. 4-бөлім. Қатайған бетонның беріктігі
62
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 1920-5
Бетонды сынау. 5-бөлім. Қатқан бетонның беріктіктен басқа өзге де сипаттамалары
63
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 1920-6
Бетонды сынау. 6-бөлім. Үлгілерді іріктеу, темірбетон қаңқаларды дайындау және сынау
64
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 1920-7
Бетонды сынау. 7-бөлім. Қатайған бетонды бұзбайтын сынақтар
65
46-тармақ
ҚР СТ 2088 (ISО 1920-2:2005 MOD)
Бетонды сынау. Жаңадан төселген бетон қоспалар. Қасиеттері
66
46-тармақ
ҚР СТ 2089 (ISО 1920-1:2004 MOD)
Жаңадан төселген бетон қоспалар. Сынаулар үшін сынамаларды (үлгілерді) іріктеу
67
46-тармақ
ҚР СТ 2197-1 (EN 450-1-2008 MOD)
Бетон үшін ұшатын күл. 1-бөлім. Анықтау, талаптар және сәйкестік өлшемдері
68
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-2
Жаңа дайындалған бетон қоспасын сынау. 2 бөлім. Конустық жауын-шашынның анықтамасы
69
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-3
Жаңа дайындалған бетон қоспасын сынау. 3 бөлім. Веб әдісі
70
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-4
Жаңа дайындалған бетон қоспасын сынау. 4 бөлім. Тығыздау дәрежесі.
71
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-5
Жаңа дайындалған бетон қоспасын сынау. 5-бөлім. Еріп кетуін сынау
72
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-6
Жаңа дайындалған бетон қоспасын сынау. 6-бөлім: Тығыздық
73
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-7
Жаңа дайындалған бетонды қоспаны сынау. 7-бөлім. Ауа құрамы. Қысыммен анықтау әдістері
74
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-9
Бетон қоспасын сынау. 9-бөлім. Өздігінен тығыздайтын бетон. V-тәрізді воронкамен сынау
75
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-10
Бетон қоспасын сынау. 10-бөлім. Өздігінен тығыздайтын бетон. L-тәрізді қораппен сынау
76
46-тармақ

СТ РК ИСО 1920-4
Испытания бетона. Часть 4. Прочность затвердевшего бетона
6261
Пункт 46
СТ РК ИСО 1920-5
Испытания бетона. Часть 5. Характеристики затвердевшего бетона иные кроме прочности
6362
Пункт 46
СТ РК ИСО 1920-6
Испытания бетона. Часть 6. Отбор образцов, подготовка и испытания железобетонных каркасов
6463
Пункт 46
СТ РК ИСО 1920-7
Испытания бетона. Часть 7. Неразрушающие испытания затвердевшего бетона
6564
Пункт 46
СТ РК 2088
Испытания бетона. Смеси бетонные свежеуложенные. Свойства
6665
Пункт 46
СТ РК 2089
Смеси бетонные свежеуложенные. Отбор проб (образцов) для испытаний
6766
Пункт 46
СТ РК 2197-1
Зола летучая для бетона. Часть 1. Определение, требования и критерии соответствия
6867
Пункт 46
СТ РК EN 12350-2
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 2. Определение осадки конуса
6968
Пункт 46
СТ РК EN 12350-3
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 3. Метод Вебе
7069
Пункт 46
СТ РК EN 12350-4
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 4. Степень уплотняемости.
7170
Пункт 46
СТ РК EN 12350-5
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 5. Испытание на расплыв
7271
Пункт 46
СТ РК EN 12350-6
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 6. Плотность
7372
Пункт 46
СТ РК EN 12350-7
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 7. Содержание воздуха. Методы определение под давлением
7473
Пункт 46
СТ РК EN 12350-9
Испытание бетонной смеси. Часть 9. Самоуплотняющийся бетон. Испытание V-образной воронкой
7574
Пункт 46
СТ РК EN 12350-10
Испытание бетонной смеси. Часть 10. Самоуплотняющийся бетон. Испытание L-образной коробкой
7675
Пункт 46

162
46-тармақ
МЕМСТ
30548
Линолеум үшін тоқылмаған (негізасты) маталар. Сынау әдістері
163
46-тармақ
МЕМСТ
30629
Тау жыныстарынан жасалған қаптау материалдары мен бұйымдары. Сынау әдістері
164
46-тармақ
МЕМСТ
31356
Сынауға арналған құрғақ құрылыс қоспалары
Жылу және дыбыс оқшаулағыш материалдар мен бұйымдар
165
46-тармақ
ҚР СТ EN
1848-2
Гидрооқшаулағыш иілгіш табақтар. Ұзындығын, енін, түзу сызықты және жазықтықты анықтау. 2-бөлім. Шатырды гидрооқшаулауға арналған пластмасса және эластомерлі табақтар
166
46-тармақ
ҚР СТ EN
1847
Гидрооқшаулағыш иілгіш табақтар. Шатырларды гидрооқшаулауға арналған пластмасса және эластомерлі табақтар. Суды қоса алғанда, сұйық химикаттардың әсерін анықтау
167
46-тармақ
ҚР СТ ISO
22452
Ағаш құрылымдар. Қабырғаға арналған жылу оқшаулағыш құрылыс панельдері. Сынау әдістері
168
46-тармақ
МЕМСТ EN 822
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Ұзындығы мен енін анықтау әдісі
169
46-тармақ
МЕМСТ EN
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қалыңдығын анықтау әдісі
170
46-тармақ
МЕМСТ EN 824
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Тікбұрыштан ауытқуды анықтау әдісі
171
46-тармақ
МЕМСТ EN 825
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Жазықтықтан ауытқуды анықтау әдісі
172
46-тармақ
МЕМСТ EN 826
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қысу сипаттамаларын анықтау әдісі
173
46-тармақ
МЕМСТ EN 1602
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Көрінетін сияқты тығыздықты анықтау әдісі
174
46-тармақ
МЕМСТ EN 1604
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Берілген температура мен ылғалдылық кезінде өлшемдердің тұрақтылығын анықтау әдісі
175
46-тармақ
МЕМСТ EN 1605
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Берілген қысу жүктемесі мен температурасы кезінде деформацияны анықтау әдісі
176
46-тармақ
МЕМСТ EN 1606
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қысу кезінде сырғуды анықтау әдісі
177
46-тармақ
МЕМСТ EN 1607
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Жоғарғы беттеріне перпендикуляр созылу кезінде беріктікті анықтау әдісі
178
46-тармақ
МЕМСТ EN 1608
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Жоғарғы беттеріне параллель созылғанда беріктікті анықтау әдісі
179
46-тармақ
МЕМСТ EN 1609
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қысқа мерзімді ішінара батыру кезінде су сіңіруді анықтау әдісі
180
46-тармақ
МЕМСТ
7076
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Стационарлық жылу режимі кезінде жылу өткізгіштікті және термиялық кедергіні анықтау әдісі
181
46-тармақ
МЕМСТ EN 12085
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Сынауға арналған үлгілердің сызықтық өлшемдерін анықтау әдістері
182
46-тармақ
МЕМСТ EN 12086
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Бу өткізгіштіктің сипаттамаларын анықтау әдісі
183
46-тармақ
МЕМСТ EN 12087
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Ұзақ батыру кезінде су сіңіруді анықтау әдістері
184
46-тармақ
МЕМСТ EN 12088
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Ұзақ уақыт бойы диффузиялық ылғал сіңіруді анықтау әдісі
185
46-тармақ
МЕМСТ EN 12089
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Иілу сипаттамаларын анықтау әдістері
186
46-тармақ
МЕМСТ EN 12090
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдарЫғысу сипаттамаларын анықтау әдістері
187
46-тармақ
МЕМСТ EN 12430
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Шоғырланған жүктеме әрекеті кезінде беріктікті анықтау әдістері
188
46-тармақ
МЕМСТ EN 12431
Қалқымалы едендерде құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қалыңдықты өлшеу әдісі
189
46-тармақ
МЕМСТ EN 13467
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Зауытта жасалған цилиндрлердің өлшемін, тікбұрыштығы мен тік сызықтығынан ауытқуларды анықтау әдістері
190
46-тармақ
МЕМСТ EN 13470
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Зауытта дайындалған цилиндрлердің көрінетін сияқты тығыздығын анықтау әдісі
191
46-тармақ
МЕМСТ EN 13471
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Анықтау әдісі
192
46-тармақ
МЕМСТ
14256
Электр және жылу оқшаулағыш маталы таспалар. Техникалық шарттар
193
46-тармақ
МЕМСТ EN 14707
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Зауытта дайындалған цилиндрлердің ең жоғары жұмыс температурасын анықтау әдісі
194
46-тармақ
МЕМСТ
16297
Дыбыс оқшаулағыш және дыбыс жұтатын материалдар. Сынау әдістері
195
46-тармақ
МЕМСТ
16381
Жылу оқшаулағыш құрылыс материалдары мен бұйымдары. Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
196
46-тармақ
МЕМСТ
17177
Жылу оқшаулағыш құрылыс материалдары мен бұйымдары. Сынау әдістері
197
46-тармақ
МЕМСТ
18866
Минералды мақта өндіру үшін домна шлактарынан жасалған шағылтас Техникалық шарттар
198
46-тармақ
МЕМСТ
20916
Резольді фенолоформальдегидті шайырдың негізінде көбіктен жасалған жылу оқшаулағыш плиталар Техникалық шарттар
199
46-тармақ
МЕМСТ
21880
Минералды мақтадан тігілген жылу оқшаулағыш маттар . Техникалық шарттар
200
46-тармақ
МЕМСТ
22546
ФРП-1 көбіктен жасалған жылу оқшаулағыш. Техникалық шарттар
201
46-тармақ
МЕМСТ
22950
Синтетикалық байланыстырғыштағы жоғары қаттылықтағы минерал мақталы плиталар. Техникалық шарттар
202
46-тармақ
МЕМСТ
23208
Синтетикалық байланыстырғыштағы минералды мақтадан жылу оқшаулағыш цилиндрлер мен жартылай цилиндрлер. Техникалық шарттар

162
Пункт 46
ГОСТ 30548
Полотна нетканые (подоснова) для линолеума. Методы испытаний
163
Пункт 46
ГОСТ 30629
Материалы и изделия облицовочные из горных пород. Методы испытаний
164173
Пункт 46
ГОСТ 31356
Смеси сухие строительные на цементном вяжущем. Методы испытаний
Материалы и изделия тепло- и звукоизоляционные
165174
Пункт 46
СТ РК EN 1848-2
Листы гибкие гидроизоляционные. Определение длины, ширины, прямолинейности и плоскостности. Часть 2.Пластмассовые и эластомерные листы для гидроизоляции крыш
166175
Пункт 46
СТ РК EN 1847
Листы гибкие гидроизоляционные. Пластмассовые и эластомерные листы для гидроизоляции крыш. Определение воздействия жидких химикатов, включая воду
167176
Пункт 46
СТ РК ISO 22452
Конструкции деревянные. Строительные теплоизоляционные панели для стен. Методы испытаний
168179
Пункт 46
ГОСТ EN
822
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения длины и ширины
169180
Пункт 46
ГОСТ EN
823
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения толщины
170181
Пункт 46
ГОСТ EN
824
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения отклонения от прямоугольности
171182
Пункт 46
ГОСТ EN
825
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения отклонения от плоскостности
172183
Пункт 46
ГОСТ EN
826
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения характеристик сжатия
173184
Пункт 46
ГОСТ EN 1602
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения кажущейся плотности
174185
Пункт 46
ГОСТ EN 1604
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения стабильности размеров при заданной температуре и влажности
175186
Пункт 46
ГОСТ EN 1605
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения деформации при заданной сжимающей нагрузке и температуре
176187
Пункт 46
ГОСТ EN 1606
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения ползучести при сжатии
177188
Пункт 46
ГОСТ EN 1607
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения прочности при растяжении перпендикулярно к лицевым поверхностям
178189
Пункт 46
ГОСТ EN 1608
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения прочности при растяжении параллельно лицевым поверхностям
179190
Пункт 46
ГОСТ EN 1609
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения водопоглощения при кратковременном частичном погружении
180191
Пункт 46
ГОСТ 7076
Материалы и изделия строительные. Метод определения теплопроводности и термического сопротивления при стационарном тепловом режиме
181192
Пункт 46
ГОСТ EN 12085
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения линейных размеров образцов, предназначенных для испытаний
182193
Пункт 46
ГОСТ EN 12086
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения характеристик паропроницаемости
183194
Пункт 46
ГОСТ EN 12087
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения водопоглощения при длительном погружении
184195
Пункт 46
ГОСТ EN 12088
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения диффузного влагопоглощения в течение длительного времени
185196
Пункт 46
ГОСТ EN 12089
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения характеристик изгиба
186197
Пункт 46
ГОСТ EN 12090
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения характеристик сдвига
187198
Пункт 46
ГОСТ EN 12430
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения прочности при действии сосредоточенной нагрузки
188199
Пункт 46
ГОСТ EN 12431
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве в плавающих полах. Метод измерения толщины
189200
Пункт 46
ГОСТ EN 13467
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Методы определения размеров, отклонений от прямоугольности и прямолинейности цилиндров заводского изготовления
190201
Пункт 46
ГОСТ EN 13470
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Метод определения кажущейся плотности цилиндров заводского изготовления
191202
Пункт 46
ГОСТ EN 13471
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Метод определения
192203
Пункт 46
ГОСТ 14256
Ленты тканые электро- и теплоизоляционные. Технические условия
193204
Пункт 46
ГОСТ EN 14707
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Метод определения максимальной рабочей температуры цилиндров заводского изготовления
194205
Пункт 46
ГОСТ 16297
Материалы звукоизоляционные и звукопоглощающие. Методы испытаний
195206
Пункт 46
ГОСТ 16381
Материалы и изделия строительные теплоизоляционные. Классификация и общие технические требования
196207
Пункт 46
ГОСТ 17177
Материалы и изделия строительные теплоизоляционные. Методы испытаний
197208
Пункт 46
ГОСТ 18866
Щебень из доменного шлака для производства минеральной ваты. Технические условия
198209
Пункт 46
ГОСТ 20916
Плиты теплоизоляционные из пенопласта на основе резольных феноло-формальдегидных смол. Технические условия
199210
Пункт 46
ГОСТ 21880
Маты из минеральной ваты прошивные теплоизоляционные. Технические условия
200211
Пункт 46
ГОСТ 22546
Изделия теплоизоляционные из пенопласта ФРП-1. Технические условия
201212
Пункт 46
ГОСТ 22950
Плиты минераловатные повышенной жесткости на синтетическом связующем. Технические условия
202213
Пункт 46
ГОСТ 23208
Цилиндры и полуцилиндры теплоизоляционные из минеральной ваты на синтетическом связующем. Технические условия

МЕМСТ EN 1848-1
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Ұзындығын, енін және тік сызықты анықтау әдісі
232
46-тармақ
МЕМСТ EN 1849-1
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Аудан бірлігіне қалыңдық пен массаны анықтау әдістері
233
46-тармақ
МЕМСТ EN 1849-2
Жабындық және гидрооқшаулағыш икемді полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) материалдар. Бірлік қалыңдығы мен массасын анықтау әдістері
234
46-тармақ

ГОСТ EN 1848-1
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие. Метод определения длины, ширины и прямолинейности
232
Пункт 46
ГОСТ EN 1849-1
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Методы определения толщины и массы на единицу площади
233244
Пункт 46
ГОСТ EN 1849-2
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие полимерные (термопластичные или эластомерные). Методы определения толщины и массы на единицу
234245
Пункт 46

МЕМСТ EN 1850-2
Жабындық және гидрооқшаулағыш икемді полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) материалдар. Көрінетін ақауларды анықтау әдісі
235
46-тармақ
МЕМСТ EN 1928
Құрамында битум бар және полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Су өткізбеушілікті анықтау әдісі
236
46-тармақ
МЕМСТ
2678
Жабындық және гидрооқшаулағыш орама материалдар. Сынау әдістері

ГОСТ EN 1850-2
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод определения видимых дефектов
235246
Пункт 46
ГОСТ EN 1928
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод определения водонепроницаемости
236247
Пункт 46
ГОСТ 2678
Материалы рулонные кровельные и гидроизоляционные. Методы испытаний

237
46-тармақ
МЕМСТ
8747
Асбест-цементті табақты бұйымдар. Сынау әдістері
238
46-тармақ
МЕМСТ EN 12039
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Жабын қабатына себудің түйіршіктері адгезиясын анықтау әдісі
239
46-тармақ
МЕМСТ EN 12730
Құрамында битум бар және полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Статикалық басу кедергісін анықтау әдісі
240
46-тармақ
МЕМСТ EN 13416
Құрамында битум бар және полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Үлгілерді іріктеу ережесі
241
46-тармақ
МЕМСТ
18956
Орама жабын материалдары. Жасанды климаттық факторлардың әсерінен қартаюды сынау әдістері
242
46-тармақ
МЕМСТ
20182
Желімделген асбестцемент конструкциялары. Жылжыту кезінде желім қосылыстарының беріктігін анықтау әдісі
243
46-тармақ
МЕМСТ
25945
Герметикалайтын қатпайтын полимерлік құрылыс материалдары мен бұйымдары. Сынау әдістері
244
46-тармақ
МЕМСТ
25609
Еденге арналған орама және плиткалы полимерлі материалдар. Жылу меңгеруінің көрсеткішін анықтау әдісі
245
46-тармақ
МЕМСТ
25621
Герметикалайтын және тығыздайтын полимерлік құрылыс материалдары мен бұйымдары. Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
246
46-тармақ
МЕМСТ
26589
Жабындық және гидрооқшаулағыш мастикалар. Сынау әдістері
247
46-тармақ
МЕМСТ
27019
Еденге арналған орама полимерлік материалдар. Дыбыс оқшаулағыш қасиеттерін анықтаудың жедел әдісі
248
46-тармақ
МЕМСТ
27180
Керамикалық плиткалар. Сынау әдістері
249
46-тармақ
МЕМСТ
31897
Құрамында битум бар және полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Динамикалық басу кедергісін анықтау әдісі
250
46-тармақ
МЕМСТ
31898-1
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Шеге өзекшесімен тітіркендіргіш кедергісін анықтау әдісі
251
46-тармақ
МЕМСТ
31899-1
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Деформативті-берік қасиеттерін анықтау әдісі
252
46-тармақ
МЕМСТ
31899-2
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар.
Деформативті-берік қасиеттерін анықтау әдісі
253
46-тармақ
МЕМСТ 32315.1
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Желім қосылысының тітіркендіргіш кедергісін анықтау әдісі
254
46-тармақ
МЕМСТ 32316.1
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Желім қосылысының жылжуына беріктікті анықтау әдісі
255
46-тармақ
МЕМСТ
32317
Құрамында битум бар және полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Жасанды климаттық факторлардың: УК-сәулеленудің, жоғары температура мен судың әсерінен қартаюды сынау әдісі
Конструкциялық арматура

237
Пункт 46
ГОСТ 8747
Изделия асбестоцементные листовые. Методы испытаний
238249
Пункт 46
ГОСТ EN 12039
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие. Метод определения адгезии гранул посыпки к покровному слою
239250
Пункт 46
ГОСТ EN 12730
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод определения сопротивления статическому продавливанию
240251
Пункт 46
ГОСТ EN 13416
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Правила отбора образов
241252
Пункт 46
ГОСТ 18956
Материалы рулонные кровельные. Методы испытаний на старение под воздействием искусственных климатических факторов
242253
Пункт 46
ГОСТ 20182
Конструкции асбестоцементные клееные. Метод определения прочности клеевых соединений при сдвиге
243254
Пункт 46
ГОСТ 25945
Материалы и изделия полимерные строительные герметизирующие нетвердеющие. Методы испытаний
244255
Пункт 46
ГОСТ 25609
Материалы полимерные рулонные и плиточные для полов. Метод определения показателя теплоусвоения
245256
Пункт 46
ГОСТ 25621
Материалы и изделия полимерные строительные герметизирующие и уплотняющие. Классификация и общие технические требования
246257
Пункт 46
ГОСТ 26589
Мастики кровельные и гидроизоляционные. Методы испытаний
247258
Пункт 46
ГОСТ 27019
Материалы полимерные рулонные для полов. Ускоренный метод определения звукоизоляционных свойств
248
Пункт 46
ГОСТ 27180
Плитки керамические. Методы испытаний
249260
Пункт 46
ГОСТ 31897
(EN 12691:2006)
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод определения сопротивления динамическому продавливанию
250261
Пункт 46
ГОСТ 31898-1
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие. Метод определения сопротивления раздиру стержнем гвоздя
251262
Пункт 46
ГОСТ 31899-1
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Метод определения деформативно-прочностных свойств
252263
Пункт 46
ГОСТ 31899-2
(EN 12311-2)
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Метод определения деформативно-прочностных свойств
253264
Пункт 46
ГОСТ 32315.1
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Метод определения сопротивления раздиру клеевого соединения
254265
Пункт 46
ГОСТ 32316.1
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Метод определения прочности на сдвиг клеевого соединения
255266
Пункт 46
ГОСТ 32317
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод испытания на старение под воздействием искусственных климатических факторов: УФ-излучения, повышенной температуры и воды
Арматура конструкционная

МЕМСТ 30247.0
Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділігін сынау әдістері. Жалпы талаптар
281
46-тармақ
МЕМСТ 30247.1
Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділігін сынау әдістері. Салмақ түсетін және қоршау конструкциялары
Қабырғалар мен арақабырғалардың конструкциялары, бөлшектері
282
46-тармақ
ҚР СТ EN
1365-1
Конструкциялардың күш түсетін элементтерінің отқа төзімділігін сынау. 1 бөлім. Қабырғалар
283
46-тармақ
ҚР СТ 2219
Құрылыс конструкциялары. Қоршау конструкциялары және жарық өткізетін элементтері бар ойықтарды толтыру. Отқа төзімділікті сынау әдісі.
284
46-тармақ
ҚР СТ 2884
Құрылыс конструкциялары. Металл қаптамасы бар панельдерден жасалған конструкциялар. Отқа төзімділікті және өрт қауіптілігін сынау әдістері
285
46-тармақ
ҚР СТ ENV 13381-3
Құрылыс конструкцияларының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларды анықтау үшін сынау әдістері. 3-бөлім. Темір бетон конструкцияларын қорғау
286
46-тармақ
ҚР СТ EN 15254-2
Отқа төзімділікке сынау нәтижелерін кеңейтілген қолдану. Салмақ түспейтін қабырғалар емес. 2-бөлім. Қабырғалық және гипсті блоктар
287
46-тармақ
ҚР СТ EN 15254-5
Отқа төзімділікке сынау нәтижелерін кеңейтілген қолдану. Салмақ түспейтін қабырғалар. 5-бөлім. Металл сэндвич-панельдерден жасалған конструкциялар
288
46-тармақ
ҚР СТ EN 15254-6
Отқа төзімділікке сынау нәтижелерін кеңейтілген қолдану. Салмақ түспейтін қабырғалар. 6-бөлім. Аспалы қасбеттер
289
46-тармақ
ҚР СТ EN 15254-7
Отқа төзімділікке сынау нәтижелерін кеңейтілген қолдану. Салмақ түспейтін төбелер. 7-бөлім. Металл сэндвич-панельдерден жасалған конструкциялар
290
46-тармақ
ҚР СТ ISO 22452
Ағаш құрылымдар. Қабырғаға арналған жылу оқшаулағыш құрылыс панельдері. Сынау әдістері
291
46-тармақ
МЕМСТ
8829
Зауытта жасалған темір-бетон және бетон құрылыс бұйымдары. Жүктеу арқылы сынау әдістері. Беріктілікті, қаттылықты және жарықтық төзімділікті бағалау қағидалары
292
46-тармақ
МЕМСТ 11024
Тұрғын және қоғамдық ғимараттарға арналған сыртқы бетонды және темір бетонды қабырғалық панельдер. Жалпы техникалық шарттар
293
46-тармақ
МЕМСТ 22695
Қабырға панельдері мен ғимараттардың жабындары қабатты көбік қабаттарынан жасалған жылытқышы бар. Пенопласттар. Беріктікке сынау әдістері
294
46-тармақ
МЕМСТ 23404
Пенопласттан жасалған жылытқышы бар жеңіл қоршағыш панельдер. Пенопласт ығысу және серпімділік модульдерін анықтау әдісі
295
46-тармақ
МЕМСТ 23486
Жылы астары бар пенополиуретаннан үш қабатты қабырғалы металл панельдер. Техникалық шарттар
296
46-тармақ

ГОСТ 30247.0
Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования
281288
Пункт 46
ГОСТ 30247.1
Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Несущие и ограждающие конструкции
Конструкции, детали стен и перегородки
282
Пункт 46
СТ РК EN 1365-1
Испытания на огнестойкость несущих элементов конструкций. Часть 1. Стены
283
Пункт 46
СТ РК 2219
Конструкции строительные. Конструкции ограждающие и заполнения проемов с наличием светопропускающих элементов. Метод испытаний на огнестойкость.
284291
Пункт 46
СТ РК 2884
Конструкции строительные. Конструкции из панелей с металлическими обшивками. Методы испытаний на огнестойкость и пожарную опасность
285292
Пункт 46
СТ РК ENV 13381-3
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 3. Защита железобетонных конструкций
286293
Пункт 46
СТ РК EN 15254-2
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость. Ненесущие стены. Часть 2. Стеновые и гипсовые блоки
287294
Пункт 46
СТ РК EN 15254-5
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость. Ненесущие стены. Часть 5. Конструкции из металлических сэндвич-панелей
288295
Пункт 46
СТ РК EN 15254-6
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость. Ненесущие стены. Часть 6. Навесные фасады
289296
Пункт 46
СТ РК EN 15254-7
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость. Ненесущие потолки. Часть 7. Конструкции из металлических сэндвич-панелей
290297
Пункт 46
СТ РК ISO 22452
Конструкции деревянные. Строительные теплоизоляционные панели для стен. Методы испытаний
291298
Пункт 46
ГОСТ 8829
Изделия строительные железобетонные и бетонные заводского изготовления. Методы испытаний нагружением. Правила оценки прочности, жесткости и трещиностойкости
292299
Пункт 46
ГОСТ 11024
Панели стеновые наружные бетонные и железобетонные для жилых и общественных зданий. Общие технические условия
293300
Пункт 46
ГОСТ 22695
Панели стен и покрытий зданий слоистые с утеплителем из пенопластов. Пенопласты. Методы испытаний на прочность
294301
Пункт 46
ГОСТ 23404
Панели легкие ограждающие с утеплителем из пенопласта. Метод определения модулей упругости и сдвига пенопласта
295302
Пункт 46
ГОСТ 23486
Панели металлические трехслойные стеновые с утеплителем из пенополиуретана. Технические условия
296303
Пункт 46

ҚР СТ EN 15269-1
Фурнитура элементтерін қоса алғанда, отқа төзімділікке және/немесе есіктерді, тіректерді, ашылатын терезелерді түтіннен қорғауға сынау нәтижелерін кеңейтілген қолдану. 1-бөлім. Жалпы талаптар
315
46-тармақ
ҚР СТ EN 15269-2
Фурнитура элементтерін қоса алғанда, отқа төзімділікке және/немесе есіктерді, тіректерді, ашылатын терезелерді түтіннен қорғауға сынау нәтижелерін кеңейтілген қолдану. 2-бөлім. Аспалы және айналмалы болат есік блоктарының отқа төзімділігі
316
46-тармақ
ҚР СТ EN 15269-5
Ғимараттардың жақша бұйымдарының элементтерін қоса алғанда, есіктердің, қақпақтардың және ашылатын терезе блоктарының отқа төзімділігін және/немесе түтінденуін бақылауды сынау нәтижелерін кеңейтілген қолдану. 5-бөлім. Аспалы және айналмалы әйнектелген есік блоктарының және металл рамалы ашылатын терезелердің отқа төзімділігі
317
46-тармақ
ҚР СТ EN 15269-7
Фурнитура элементтерін қоса алғанда, отқа төзімділікке және/немесе есіктерді, тіректерді,ашылатын терезелерді түтіннен қорғауға сынау нәтижелерін кеңейтілген қолдану. 7-бөлім. Болат жылжымалы есік отқа төзімділігі блоктар
318
46-тармақ
ҚР СТ EN 15269-10
Сынақ нәтижелерін кеңейтілген қолдану фурнитура элементтерін қоса алғанда, есіктердің, қақпақтардың, ашылатын терезелердің отқа төзімділігіне және/немесе түтіннен қорғауға. 10-бөлім. Болат сырғыма перделердің отқа төзімділігі
319
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 15822
Есік блоктары. Ойықтардың пайдалану сипаттамаларын сынау әдісі диагональдік деформация жағдайындағы есік блоктары. Сейсмикалық аспектілер

СТ РК EN 15269-1
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость и/или защиту от дыма дверей, ставней, открываемых окон, включая элементы фурнитуры. Часть 1. Общие требования
315325
Пункт 46
СТ РК EN 15269-2
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость и/или защиту от дыма дверей, ставней, открываемых окон, включая элементы фурнитуры. Часть 2. Огнестойкость навесных и вращающихся стальных дверных блоков
316327
Пункт 46
СТ РК EN 15269-5
Расширенное применение результатов испытания на огнестойкость и/или контроля задымления дверей, ставней и открываемых оконных блоков, включая элементы скобяных изделий зданий. Часть 5. Огнестойкость навесных и поворотных остекленных дверных блоков и открываемых окон c металлической рамой
317328
Пункт 46
СТ РК EN 15269-7
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость и/или защиту от дыма дверей, ставней, открываемых окон, включая элементы фурнитуры. Часть 7. Огнестойкость стальных раздвижных дверных блоков
318329
Пункт 46
СТ РК EN 15269-10
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость и/или защиту от дыма дверей, ставней, открываемых окон, включая элементы фурнитуры. Часть 10. Огнестойкость стальных рольставней
319330
Пункт 46
СТ РК ИСО 15822
Блоки дверные. Метод испытания эксплуатационных характеристик проемов дверных блоков в условиях диагональной деформации. Сейсмические аспекты

320
46-тармақ
МЕМСТ 24033
Ағаш терезелер мен балкон есіктері. Механикалық сынау әдістері
321
46-тармақ
МЕМСТ
23166
Терезе блоктары.Жалпы техникалық шарттар
322
46-тармақ
МЕМСТ 26602.1
Терезе және есік блоктары. Жылу беру кедергісін анықтау әдістері
323
46-тармақ
МЕМСТ 26602.2
Терезе және есік блоктары. Ауа және су өткізгіштікті анықтау әдістері
324
46-тармақ
МЕМСТ 26602.3
Терезе және есік блоктары. Дыбыс оқшаулауды анықтау әдісі
325
46-тармақ

320
Пункт 46
ГОСТ 24033
Окна и балконные двери деревянные. Методы механических испытаний
321
Пункт 46
ГОСТ 23166
Блоки оконные. Общие технические условия
322333
Пункт 46
ГОСТ 26602.1
Блоки оконные и дверные. Методы определения сопротивления теплопередаче
323334
Пункт 46
ГОСТ 26602.2
Блоки оконные и дверные. Методы определения воздухо- и водопроницаемости
324
Пункт 46
ГОСТ 26602.3
Блоки оконные и дверные. Метод определения звукоизоляции
325
Пункт 46

МЕМСТ 26602.4
Терезе және есік блоктары. Жарықты өткізудің жалпы коэффициентін анықтау әдісі
326
46-тармақ
МЕМСТ 30247.2
Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Есіктер мен қақпалар
327
46-тармақ
МЕМСТ 30247.3
Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Лифт шахтасының есіктері
328
46-тармақ
МЕМСТ
31166
Ғимараттар мен құрылыстардың қоршау конструкциялары. Жылу беру коэффициентін калориметриялық анықтау әдісі
Құрылыс шынысы және шыныдан жасалған бұйымдар
329
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 9050
Құрылыстағы шыны. Жарық өткізу коэффициенттерін, тікелей күн сәулесін, жиынтық күн энергиясын, ультракүлгін сәулелерді және шынылауға тән көрсеткіштерді анықтау
330
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 9051
Құрылыстағы шыны. Құрылыста пайдалануға арналған отқа төзімді мөлдір немесе жартылай мөлдір шыны бар шыныланған конструкциялар.
331
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 16933
Құрылыстағы шыны. Қауіпсіз жарылысқа төзімді шынылау. Спорт ғимараттарының соққы толқынын сынау және материалдарды жіктеу
332
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 16934
Құрылыс шынысы. Қауіпсіз жарылысқа төзімді шынылау. Соққы құбыры бар жүктемемен сынау және материалдарды жіктеу
333
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 16935
Құрылыстағы шыны. Оқпен сыналатын әйнектеу. Сынау және жіктеу
334
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 16936-1
Құрылыстағы шыны. Қорғаныш шынысы. 1-бөлім. Шарды қайта лақтыру негізінде сынау және жіктеу
335
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 16936-2
Құрылыстағы шыны. Қорғаныш шынысы. 2-бөлім. Бөлме температурасында балға және балтамен қайталап соғу негізінде сынау және жіктеу
336
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 16936-3
Құрылыстағы шыны. Қорғаныш шынысы. 3-бөлім. Қолда бар құралдармен физикалық әсер ету арқылы шыныны сынау және жіктеу
337
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 16936-4
Құрылыстағы шыны. Қорғаныш шынысы. 4-бөлім. Оттың және жоғары температураның әсер етуі жағдайында маятниктің соққысы негізінде шыныны сынау және жіктеу
338
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 16940
Құрылыстағы шыны. Шынылау және дыбыс оқшаулау. Көп қабатты шынының механикалық толық кедергісін өлше
339
46-тармақ

ГОСТ 26602.4
Блоки оконные и дверные. Метод определения общего коэффициента пропускания света
326338
Пункт 46
ГОСТ 30247.2
Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери и ворота
327339
Пункт 46
ГОСТ 30247.3
Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери шахт лифтов
328340
Пункт 46
ГОСТ 31166
Конструкции ограждающие зданий и сооружений. Метод калориметрического определения коэффициента теплопередачи
Строительное стекло и изделия из стекла
329341
Пункт 46
СТ РК ИСО 9050
Стекло в строительстве. Определение коэффициентов пропускания света, прямых солнечных лучей, суммарной солнечной энергии, ультрафиолетовых лучей и показателей, свойственных остеклению.
330342
Пункт 46
СТ РК ИСО 9051
Стекло в строительстве. Остекленные конструкции, содержащие огнестойкое прозрачное или полупрозрачное стекло, для использования в строительстве.
331343
Пункт 46
СТ РК ИСО 16933
Стекло в строительстве. Безопасное взрывоустойчивое остекление. Испытание ударной волной спортивных сооружений и классификация материалов
332344
Пункт 46
СТ РК ИСО 16934
Стекло строительное. Безопасное взрывоустойчивое остекление. Испытание под нагрузкой с ударной трубой и классификация материалов
333345
Пункт 46
СТ РК ИСО 16935
Стекло строительное. Остекление пуленепробиваемых стеклом. Испытание и классификация
334346
Пункт 46
СТ РК ИСО 16936-1
Стекло в строительстве. Остекление защитное. Часть 1. Испытание и классификация на основе повторных сбрасываний шара
335347
Пункт 46
СТ РК ИСО 16936-2
Стекло в строительстве. Остекление защитное. Часть 2. Испытание и классификация на основе повторных ударов молотом и топором при комнатной температуре
336348
Пункт 46
СТ РК ИСО
16936-3
Стекло в строительстве. Остекление защитное. Часть 3. Испытание и классификация стекла посредством физического воздействия подручными средствами
337349
Пункт 46
СТ РК ИСО 16936-4
Стекло в строительстве. Остекление защитное. Часть 4. Испытание и классификация стекла на основе ударов маятника в условиях воздействия огня и высоких температур
338350
Пункт 46
СТ РК ИСО 16940
Стекло в строительстве. Остекление и звукоизоляция. Измерение механического полного сопротивления многослойного стекла
339351
Пункт 46

ҚР СТ ISO 20492-1
Құрылыстағы шыны. Жылу оқшаулағыш шыны пакеттер. 1-бөлім. Шеттік тығыздағыштардың беріктігін анықтауға арналған климаттық сынақтар
340
46-тармақ
ҚР СТ ISO 20492-2
Құрылыстағы шыны. Жылу оқшаулағыш шыны пакеттер. 2-бөлім. Шынының терлеуін анықтауға арналған химиялық сынақтар
341
46-тармақ
ҚР СТ ISO 20492-3
Құрылыстағы шыны. Жылу оқшаулағыш шыны пакеттер. 3-бөлім. Газ концентрациясын және газдың ағу жылдамдығын анықтау
342
46-тармақ

СТ РК ISO 20492-1
Стекло в строительстве. Теплоизоляционные стеклопакеты. Часть 1. Климатические испытания для определения прочности краевых уплотнений
340352
Пункт 46
СТ РК ISO 20492-2
Стекло в строительстве. Теплоизоляционные стеклопакеты. Часть 2. Химические испытания для определения запотевания
341353
Пункт 46
СТ РК ISO 20492-3
Стекло в строительстве. Теплоизоляционные стеклопакеты. Часть 3. Определение концентрации газа и скорости утечки газа
342354
Пункт 46

ҚР СТ ISO 20492-4
Құрылыстағы шыны. Жылу оқшаулағыш шыны пакеттер. 4-бөлім. Шеттік тығыздаулардың физикалық қасиеттерін анықтау әдістері
343
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 22897
Құрылыстағы шыны. Шынылау және дыбыс оқшаулау. Бұйымдардың сипаттамасы және қасиеттерін анықтау
344
46-тармақ
МЕМСТ
9900
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Механикалық қасиеттерді анықтау әдістері. Көлденең статикалық иілу кезіндегі серпімділік модулін анықтау
345
46-тармақ
МЕМСТ
10134.0
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Химиялық төзімділікті анықтау әдістері. Жалпы талаптар
346
46-тармақ
МЕМСТ
10134.1
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Химиялық төзімділікті анықтау әдістері. 98 °С кезінде суға төзімділікті анықтау
347
46-тармақ
МЕМСТ
11067
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Механикалық қасиеттерді анықтау әдісі. Соққы тұтқырлығын анықтау
348
46-тармақ
МЕМСТ EN 12898
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Жылу сипаттамаларын анықтау әдістері. Эмиссия коэффициентін анықтау
349
46-тармақ
МЕМСТ EN 13541
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Жарылыс әсеріне төзімділікті сынау әдісі
350
46-тармақ
МЕМСТ
25535
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Термотөзімді анықтау әдістері
351
46-тармақ
МЕМСТ
26302
Құрылыс шынысы. Жарық өткізу және шағылысу коэффициенттерін анықтау әдістері
352
46-тармақ
МЕМСТ 32278
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Оптикалық сипаттамаларды анықтау әдістері. Түс координаттарын анықтау
353
46-тармақ
МЕМСТ 32281.1 (EN 1288-1:2000)
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Иілу беріктігін анықтау. Сынақтарды жүргізудің негізгі принциптері
354
46-тармақ
МЕМСТ 32281.3 (EN 1288-3:2000)
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Иілу беріктігін анықтау. Екі нүктеге(төрт иілу нүктесі) тірелетін үлгіге сынау
355
46-тармақ
МЕМСТ
32529
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Қабылдау ережелері
356
46-тармақ
МЕМСТ
32530
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Таңбалау, орау, тасымалдау, сақтау
357
46-тармақ
МЕМСТ
32539
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Терминдер мен анықтамалар
358
46-тармақ
МЕМСТ
32540
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Оптикалық сипаттамаларды анықтау әдістері. Сыну көрсеткішін анықтау
359
46-тармақ
МЕМСТ
32557
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Сыртқы көріністің геометриялық параметрлері мен көрсеткіштерін бақылау әдістері
360
46-тармақ
МЕМСТ 32564.1 (ISO 16936-1:2005)
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Шармен соғуға төзімділігін сынау әдісі
361
46-тармақ
МЕМСТ 32564.2 (ISO 16936-2:2005)
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Балта және балғамен ұруға төзімділігін сынау әдісі
362
46-тармақ
МЕМСТ 32566
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Оққа төзімділікті сынау әдісі
363
46-тармақ
МЕМСТ
32996
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Климаттық әсерлерге төзімділікке сынау әдістері. Аязға төзімділікті сынау.
364
46-тармақ
МЕМСТ
32998.4
Желімделген шыны пакеттер. Герметикалайтын қабаттардың физикалық сипаттамаларын анықтау әдістері
365
46-тармақ
МЕМСТ
32999
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Тұзды тұманға төзімділікті сынау әдісі

СТ РК ISO 20492-4
Стекло в строительстве. Теплоизоляционные стеклопакеты. Часть 4. Методы определения физических свойств краевых уплотнений
343355
Пункт 46
СТ РК ИСО 22897
Стекло в строительстве. Остекление и звукоизоляция. Описание изделий и определение свойств
344
Пункт 46
ГОСТ 9900
Стекло и изделия из него. Методы определения механических свойств. Определение модуля упругости при поперечном статическом изгибе
345363
Пункт 46
ГОСТ 10134.0
Стекло и изделия из него. Методы определения химической стойкости. Общие требования
346364
Пункт 46
ГОСТ 10134.1
Стекло и изделия из него. Методы определения химической стойкости. Определение водостойкости при 98°С
347368
Пункт 46
ГОСТ 11067
Стекло и изделия из него. Метод определения механических свойств. Определение ударной вязкости
348369
Пункт 46
ГОСТ EN 12898
Стекло и изделия из него. Методы определения тепловых характеристик. Определение коэффициента эмиссии
349370
Пункт 46
ГОСТ EN 13541
Стекло и изделия из него. Метод испытания на стойкость к воздействию взрыва
350
Пункт 46
ГОСТ 25535
Стекло и изделия из него. Методы определения термостойкости
351375
Пункт 46
ГОСТ 26302
Стекло. Методы определения коэффициентов направленного пропускания и отражения света
352377
Пункт 46
ГОСТ 32278
Стекло и изделия из него. Методы определения оптических характеристик. Определение цветовых координат
353379
Пункт 46
ГОСТ 32281.1 (EN 1288-1:2000)
Стекло и изделия из него. Определение прочности на изгиб. Основные принципы проведения испытаний
354381
Пункт 46
ГОСТ 32281.3 (EN 1288-3:2000)
Стекло и изделия из него. Определение прочности на изгиб. Испытание на образце, опирающемся на две точки (четыре точки изгиба)
355
Пункт 46
ГОСТ 32529
Стекло и изделия из него. Правила приемки
356
Пункт 46
ГОСТ 32530
Стекло и изделия от него. Маркировка, упаковка, транспортирование, хранение
357
Пункт 46
ГОСТ 32539
Стекло и изделия из него. Термины и определения
358386
Пункт 46
ГОСТ 32540
Стекло и изделия из него. Методы определения оптических характеристик. Определение показателя преломления
359387
Пункт 46
ГОСТ 32557
Стекло и изделия из него. Методы контроля геометрических параметров и показателей внешнего вида
360388
Пункт 46
ГОСТ 32564.1 (ISO 16936-1:2005)
Стекло и изделия из него. Метод испытания на стойкость к удару шаром
361389
Пункт 46
ГОСТ 32564.2 (ISO 16936-2:2005)
Стекло и изделия из него. Метод испытания на стойкость к удару топором и молотком
362
Пункт 46
ГОСТ 32566
Стекло и изделия из него. Метод испытаний на пулестойкость
363391
Пункт 46
ГОСТ 32996
Стекло и изделия из него. Методы испытаний на стойкость к климатическим воздействиям. Испытание на морозостойкость.
364392
Пункт 46
ГОСТ 32998.4 (EN 1279-4:2002)
Стеклопакеты клееные. Методы определения физических характеристик герметизирующих слоев
365393
Пункт 46
ГОСТ 32999
Стекло и изделия из него. Метод испытания на стойкость к соляному туману

ҚР СТ ENV 13381-7
Құрылыс конструкцияларының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларды анықтау үшін сынау әдістері. 7-бөлім. Ағаш конструкцияларын қорғау
390
46-тармақ
ҚР СТ CEN/TS 13810-2
Ағаш панельдер. Ауа қабаты бар еден. 2-бөлім. Сынау әдістері
391
46-тармақ
ҚР СТ EN 14081-1
Ағаш құрылымдар. Беріктігі бойынша сұрыпталған тікбұрышты қиманың салмақ түсетін мақсатының құрылыс сүрегі.1-бөлім. Жалпы талаптар
392
46-тармақ

СТ РК ENV 13381-7
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 7. Защита деревянных конструкций
390421
Пункт 46
СТ РК CEN/TS 13810-2
Панели деревянные. Полы с воздушной прослойкой. Часть 2. Методы испытания
391422
Пункт 46
СТ РК EN 14081-1
Конструкции деревянные. Строительная древесина несущего назначения прямоугольного сечения, сортированная по прочности. Часть 1.Общие требования
392423
Пункт 46

ISO 527-3
Пластмасса. Созылу кезіндегі механикалық қасиеттерді анықтау. 3-бөлім. Пленкалар мен парақтарға арналған сынау шарттары
414
46-тармақ
ҚР СТ
EN 1848-2
Гидрооқшаулағыш иілгіш табақтар. Ұзындығын, енін, түзу сызықты және жазықтықты анықтау. 2-бөлім. Шатырды гидрооқшаулауға арналған пластмасса және эластомерлі табақтар
415
46-тармақ
ҚР СТ EN
1847
Гидрооқшаулағыш иілгіш табақтар. Шатырларды гидрооқшаулауға арналған пластмасса және эластомерлі табақтар. Суды қоса алғанда, сұйық химикаттардың әсерін анықтау
416
46-тармақ
ҚР СТ 2433
Құрылыс мақсатындағы полимерлік торлар. Жалпы техникалық шарттар
417
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 10639
Қысымдағы және қысымсыз сумен қамтамасыз етуге арналған пластмассадан жасалған пластмассадан жасалған құбырлар жүйесі. Термореактивті шыны пластиктерден (grp) қанықпаған полиэфирлі (up) шайыр негізіндегі жүйелер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері
418
46-тармақ
ҚР СТ ISO
10928
Пластмасса құбырлар. Термореактивті шыны пластиктен жасалған құбырлар мен фитингтер(GRP). Регрессиялық талдау әдістері және оларды қолдану
419
46-тармақ
ҚР СТ ISO
10952
Пластмасса құбырлар жүйесі. Термореактивті шыны пластиктен жасалған құбырлар мен фитингтер (GRP) деформация жағдайында ішкі беттің химиялық әсеріне төзімділігін анықтау
420
46-тармақ
ҚР СТ ISO
12162
Қысымды қосымшаларға арналған құбырлар мен фитингтерді өндіруге арналған термопластикалық материалдар. Жіктелуі және белгіленуі. Жалпы пайдалану (есептік) коэффициенті
421
46-тармақ
ҚР СТ EN 12201-2
Сумен жабдықтауға, дренаждауға және сарқынды суларды қысымда соруға арналған пластмассалық құбыр жүйесі. Полиэтилен. 2-бөлім. Құбырлар
422
46-тармақ
ҚР СТ ISO
14125
Шыныпластика негізіндегі композиттер. Икемділік қасиеттерін анықтау
423
46-тармақ
ҚР СТ EN
14932
Пластмасса. Орау үшін серпімді термопластикалық пленка. Талаптар және сынау әдістері
424
46-тармақ
МЕМСТ
11529
Еденге арналған поливинилхлоридті материалдар. Бақылау әдістері
425
46-тармақ
МЕМСТ
11583
Полимерлі құрылыс әрлеу материалдары.. Жарықтың әсерінен түс тұрақтылығын, бояудың біркелкілігін және жарықтың әсерінен анықтау әдістері
426
46-тармақ
МЕМСТ
25209
Полимерлі пластмассалар мен пленкалар. Электреттердің беттік зарядтарын анықтау әдістері
427
46-тармақ
МЕМСТ 26150
Поливинилхлорид негізіндегі полимерлі Әрлеу құрылыс материалдары мен бұйымдары. Санитариялық-химиялық бағалау әдісі
428
46-тармақ
МЕМСТ 31362
Терезе және есік блоктарына арналған тығыздағыш төсемдер. Пайдалану әсерлеріне кедергіні анықтау әдісі
Болат құрылыс конструкциялары мен бұйымдары (элементтері)
429
46-тармақ
ҚР СТ ISO
148-1
Металл материалдар. Шарпи бойынша соққы иілісіне сынау. 1 бөлім: Сынақ әдісі
430
46-тармақ
ҚР СТ AСTM A 370
Болат бұйымдарды техникалық сынау. Стандартты әдіс және анықтамалар
431
46-тармақ
ҚР СТ ISO
6506-1
Металл материалдар. Бринелл бойынша қаттылықты анықтау. 1-бөлім: Сынау әдісі

СТ РК ISO 527-3
Пластмассы. Определение механических свойств при растяжении. Часть 3. Условия испытаний для пленок и листов
414449
Пункт 46
СТ РК EN 1848-2
Листы гибкие гидроизоляционные. Определение длины, ширины, прямолинейности и плоскостности. Часть 2. Пластмассовые и эластомерные листы для гидроизоляции крыш
415450
Пункт 46
СТ РК EN 1847
Листы гибкие гидроизоляционные. Пластмассовые и эластомерные листы для гидроизоляции крыш. Определение воздействия жидких химикатов, включая воду
416451
Пункт 46
СТ РК 2433
Сетки полимерные строительного назначения. Общие технические условия
417452
Пункт 46
СТ РК
ИСО 10639
Системы пластмассовых трубопроводов из пластмассы для водоснабжения, находящиеся под давлением и безнапорные. Системы из термореактивных стеклопластиков (grp) на основе ненасыщенной полиэфирной (up) смолы. Общие технические требования. Методы испытаний
418453
Пункт 46
СТ РК ISO 10928
Трубопроводы пластмассовые. Трубы и фитинги из термореактивных стеклопластиков (GRP). Методы регрессионного анализа и их применение
419454
Пункт 46
СТ РК ISO 10952
Системы пластмассовых трубопроводов. Трубы и фитинги из термореактивных стеклопластиков (GRP) Определение стойкости к химическому воздействию внутренней поверхности в условиях деформации
420456
Пункт 46
СТ РК ISO 12162
Термопластичные материалы для производства труб и фитингов, предназначенных для напорных приложений Классификация и обозначение. Общий эксплуатационный (расчетный) коэффициент
421457
Пункт 46
СТ РК EN 12201-2
Пластмассовые трубопроводные системы для водоснабжения, дренажа и откачки сточных вод под давлением. Полиэтилен. Часть 2. Трубы
422
Пункт 46
СТ РК ISO 14125
Композиты на основе стеклопластика. Определение свойств гибкости
423459
Пункт 46
СТ РК EN 14932
Пластмасса. Эластичная термопластичная пленка для упаковки. Требования и методы испытаний
424
Пункт 46
ГОСТ 11529
Материалы поливинилхлоридные для полов. Методы контроля
425461
Пункт 46
ГОСТ 11583
Материалы полимерные строительные отделочные. Методы определения цветоустойчивости под воздействием света, равномерности окраски и светлоты
426462
Пункт 46
ГОСТ 25209
Пластмассы и пленки полимерные. Методы определения поверхностных зарядов электретов
427463
Пункт 46
ГОСТ 26150
Материалы и изделия строительные полимерные отделочные на основе поливинилхлорида. Метод санитарно-химической оценки
428464
Пункт 46
ГОСТ 31362
Прокладки уплотняющие для оконных и дверных блоков. Метод определения сопротивления эксплуатационным воздействиям
Конструкции и изделия (элементы) строительные стальные
429508
Пункт 46
СТ РК ISO 148-1
Металлические материалы. Испытание на ударный изгиб по Шарпи. Часть 1: Метод испытания
430509
Пункт 46
СТ РК AСTM A 370
Техническое испытание стальных изделий. Стандартный метод и определения
431510
Пункт 46
СТ РК ISO 6506-1
Материалы металлические. Определение твердости по Бринеллю. Часть 1: Метод испытания

437
46-тармақ
ҚР СТ EN
10274
Металл материалдар. Үзілуге соққы сынағы
438
46-тармақ
ҚР СТ ISO 10893-9
Болат құбырларды бұзбайтын бақылау.
9-бөлім. Дәнекерленген болат құбырларды дайындау үшін пайдаланылатын жолақта / парақта қабаттану ақауларын анықтауды автоматты ультрадыбыстық бақылау
439
46-тармақ
ҚР СТ
ISO 12135
Металл материалдар. Квазистатикалық жүктеме әсерінен бұзылудың тұтқырлығын анықтауға арналған сынаудың біріздендірілген әдісі
440
46-тармақ
ҚР СТ EN 13084-7
Бос тұратын түтін құбырлары. 7-бөлім. Бір жақты болат мұржаларда және болат ішкі құбырларда қолданылатын болат цилиндрлік элементтер өнімге техникалық шарттар
441
46-тармақ
ҚР СТ ENV 13381-4
Құрылыс конструкцияларының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларды анықтау үшін сынау әдістері. 4-бөлім. Болат конструкцияларды қорғау
442
46-тармақ
ҚР СТ ENV 13381-5
Құрылыс конструкцияларының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларды анықтау үшін сынау әдістері. 5-бөлім. Бетон және жұқа қабатты пішінделген болат кіретін болат-темір бетон конструкцияларын қорғау
443
46-тармақ

437
Пункт 46
СТ РК EN 10274
Материалы металлические. Ударное испытание на разрыв
438517
Пункт 46
СТ РК ISO 10893-9
Контроль неразрушающий стальных труб. Часть 9. Автоматический ультразвуковой контроль обнаружения дефектов расслоения в полосе/листе, используемых для изготовления сварных стальных труб
439518
Пункт 46
СТ РК ISO 12135
Материалы металлические. Унифицированный метод испытания на определение вязкости разрушения под действием квазистатической нагрузки
440519
Пункт 46
СТ РК EN 13084-7
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 7. Стальные цилиндрические элементы, применяемые в одностенных стальных дымоходах и в стальных внутренних трубах. Технические условия на продукцию
441520
Пункт 46
СТ РК ENV 13381-4
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 4. Защита стальных конструкций
442521
Пункт 46
СТ РК ENV 13381-5
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 5. Защита сталежелезобетонных конструкций, включающих бетон и тонколистовую профилированную сталь
443522
Пункт 46

ҚР СТ ENV 13381-6
Құрылыс конструкцияларының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларды анықтау үшін сынау әдістері. 6-бөлім. Бетонмен толтырылған болат қуыс конструкцияларды қорғау
444
46-тармақ
ҚР СТ EN 13381-8
Құрылыс конструкцияларының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларды анықтау үшін сынау әдістері. 8-бөлім. Болат элементтердің реактивті қорғанысын қолдану
445
46-тармақ
ҚР СТ EN 13480-5
Өнеркәсіптік металл құбырлар. 5-бөлім. Бақылау және сынау
446
46-тармақ
МЕМСТ ИСО 10124
Жіксіз және дәнекерленген қысымды болат құбырлар (флюспен доғалық дәнекерлеуден жасалған құбырлардан басқа). Ультрадыбыстық қатпарлауды бақылау әдісі
447
46-тармақ
МЕМСТ ISO 10893-12
Жіксіз және дәнекерленген болат құбырлар. 12-бөлім. Барлық шеңбер бойынша қабырға қалыңдығын автоматты бақылаудың ультрадыбыстық әдісі
448
46-тармақ
МЕМСТ
23404
Пенопласттан жасалған жылытқышы бар жеңіл қоршағыш панельдер. Пенопласт ығысу және серпімділік модульдерін анықтау әдісі
449
46-тармақ
МЕМСТ
24434
Қабырғаларға және ғимараттардың жабындарына арналған пенопласттардан жасалған жылытқышы бар қабатты панельдер. Пенопласттар. Шөгуді анықтау әдісі
Алюминийден және алюминий қорытпаларынан жасалған құрылыс конструкциялары мен бұйымдары (элементтері)
450
46-тармақ
ҚР СТ
EN 1669
Алюминий және алюминий қорытпалары. Сынау әдістері. Парақтар мен жолақтар үшін фестон түзілуін сынау
451
46-тармақ
ҚР СТ
ASTM G34
2XXX және 7XXX сериялы алюминий қорытпаларының коррозиялық ыдырауға сезімталдығын анықтау үшін стандартты сынау әдісі (exco сынау)
452
46-тармақ
ҚР СТ
ASTM G47
Алюминий қорытпалары бұйымының 2xxx және 7XXX кернеуінде коррозиялық жаруға сезімталдығын анықтау үшін стандартты сынау әдісі
453
46-тармақ
ҚР СТ
ASTM G66
5XXX сериялы алюминий қорытпаларының коррозиялық ыдырауға сезімталдығын визуалды бағалауға арналған стандартты сынақ әдісі (ASSET сынағы)
454
46-тармақ
ҚР СТ
ASTM G67
Азот қышқылының әсерінен кейін салмақ жоғалту бойынша 5XXX сериялы алюминий қорытпаларының кристалл аралық коррозияға сезімталдығын анықтауға арналған стандартты сынақ әдісі (NAMLT сынағы)
Радиаторлар және олардың бөліктері
462
46-тармақ
МЕМСТ
31311
Жылыту құралдары. Жалпы техникалық шарттар.
"Ғимараттар мен
құрылыстардың, құрылыс
материалдары мен
бұйымдардың қауіпсіздігі
туралы" техникалық
регламентке
4-қосымша
Техникалық регламент қауіпсіздігінің елеулі талаптарына міндетті сертификаттау нысанында сәйкестігі міндетті расталуға жататын құрылыс материалдары мен бұйымдарының тізбесі
№ п/п
Құрылыс материалдары мен бұйымдарының атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
1
2
3
1
Гипс; ангидрит боялмаған немесе боялған, құрамында аз мөлшерде үдеткіштер немесе модераторлар бар немесе жоқ

СТ РК ENV 13381-6
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 6. Защита стальных полых конструкций, заполненных бетоном
444523
Пункт 46
СТ РК EN 13381-8
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций Часть 8. Применение реактивной защиты стальных элементов
445524
Пункт 46
СТ РК EN 13480-5
Трубопроводы металлические промышленные. Часть 5. Контроль и испытания
446525
Пункт 46
ГОСТ ИСО 10124
Трубы стальные напорные бесшовные и сварные (кроме труб, изготовленных дуговой сваркой под флюсом). Ультразвуковой метод контроля расслоений
447528
Пункт 46
ГОСТ ISO 10893-12
Трубы стальные бесшовные и сварные. Часть 12. Ультразвуковой метод автоматизированного контроля толщины стенки по всей окружности
448529
Пункт 46
ГОСТ 23404
Панели легкие ограждающие с утеплителем из пенопласта. Метод определения модулей упругости и сдвига пенопласта
449530
Пункт 46
ГОСТ 24434
Панели слоистые с утеплителем из пенопластов для стен и покрытий зданий. Пенопласты. Метод определения усадки
Конструкции и изделия (элементы) строительные из алюминия и алюминиевых сплавов
450531
Пункт 46
СТ РК EN 1669
Алюминий и алюминиевые сплавы. Методы испытаний. Испытание на фестонообразование для листов и полос
451532
Пункт 46
СТ РК ASTM G34
Стандартный метод испытаний для определения чувствительности алюминиевых сплавов серии 2XXX и 7XXX к коррозионному расслаиванию (испытание exco)
452533
Пункт 46
СТ РК ASTM G47
Стандартный метод испытаний для определения чувствительности изделий из алюминиевых сплавов 2XXX и 7XXX к коррозионному растрескиванию под напряжением
453534
Пункт 46
CТ РК ASTM G66
Стандартный метод испытания для визуальной оценки чувствительности алюминиевых сплавов серии 5XXX к коррозионному расслаиванию (испытание ASSET)
454535
Пункт 46
СТ РК ASTM G67
Стандартный метод испытаний для определения чувствительности к межкристаллитной коррозии алюминиевых сплавов серии 5XXX по потери массы после воздействия азотной кислоты (испытание NAMLT)
Радиаторы и их части
455
Пункт 46
ГОСТ 31311
Приборы отопительные. Общие технические условия.
Приложение 4 к Техническому
регламенту "О безопасности зданий
и сооружений, строительных
материалов и изделий"
Перечень строительных материалов и изделий, подлежащих обязательному подтверждению соответствия в форме обязательной сертификации существенным требованиям безопасности технического регламента
№ п/п
Наименование строительных материалов и изделий
Код ТН ВЭД ЕАЭС
1
2
3
1
Гипс; ангидрит неокрашенные или окрашенные, содержащие или несодержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей

2520100000
2
2825 тауар позициясында көрсетілген кальций оксиді мен гидроксидінен басқа сөндірілмеген әк
2522100000
3
2825 тауар позициясында көрсетілген кальций оксиді мен гидроксидінен басқа сөндірілген әк
2522200000
4
Портландцемент, глиноземді цемент, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер, боялмаған немесе боялған, дайын немесе клинкер түрінде
2523
5
Өзге де портландцемент
2523290000
6
Ақ портландцемент, жасанды боялған немесе боялмаған
2523210000
7
Цементті, боялмаған немесе боялған клинкерлер
2523100000
8
Өзге де гидравликалық цементтер
2523900000
9
Глиноземді цемент
2523300000
10
3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар және доломитті толтырғыш қоспаны қоса алғанда, ұқсас құрамдар
3816000000
11
Отқа төзімді емес ерітінділер мен бетондар
382450
12
Тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе ұсақталған тас, әдетте бетон толтырғыштары, тас жолдарға немесе теміржол жолдарына арналған балласт немесе басқа балласт, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас қиыршық тас ретінде пайдаланылады; тауардың бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам позициялар; гудрондалған макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясының түйіршіктері, үгіндісі және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген
2517
13
Керамикадан жасалған құрылыс кірпіштері
6904100000
14
Еденге арналған өзге де блоктар, арқалық конструкцияларды толтыруға арналған немесе керамикадан жасалған ұқсас бұйымдар
6904900000
15
Өзге де саздар (6806 тауар позициясының көтерілген саздарын қоспағанда), кальциленген немесе кальциленбеген андалузит, кианит және силлиманит; муллит; шамот немесе динас жерлер
2508
16
Дайын желімдер және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де дайын адгезивтер; желімдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретінде бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын өнімдер
3506
17
Шыны және бақша сылақтары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және өзге де мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар; қасбеттердің, ғимараттардың ішкі қабырғаларының, едендердің, төбелердің беттерін дайындауға арналған отқа төзімді емес құрамдар немесе осыған ұқсас құрамдар
3214
18
Төсеуге арналған плиталар, едендерге, пештерге, каминдерге немесе қабырғаларға арналған қаптайтын керамикалық плиткалар; мозаикалық жұмыстарға арналған керамикалық текшелер және соған ұқсас бұйымдар, негізінде немесе онсыз; әрлеу керамикалық бұйымдар

2520100000
2
Известь негашеная, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825
2522100000
3
Известь гашеная, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825
2522200000
4
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров
2523
5
Портландцемент прочий
2523290000
6
Портландцемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523210000
7
Клинкеры цементные, неокрашенные или окрашенные
2523100000
8
Цементы гидравлические прочие
2523900000
9
Цемент глиноземистый
2523300000
10
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, включая доломитовую набивочную смесь, кроме товаров товарной позиции 3801
3816000000
11
Неогнеупорные строительные растворы и бетоны
382450
12
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные
2517
13
Кирпичи строительные из керамики
6904100000
14
Прочие блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики
6904900000
15
Глины прочие (исключая вспученные глины товарной позиции 6806), андалузит, кианит и силлиманит, кальцинированные или некальцинированные; муллит; земли шамотные или динасовые
2508
16
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
3506
17
Замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или аналогичные
3214
18
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические; кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее; керамические изделия отделочные

6907
19
Басқа дефлекторлар, түтін құбырларының үстіндегі қолшатырлар, түтін мұржаларының бөліктері, сәулеттік әшекейлер және керамикадан жасалған өзге де құрылыс бөлшектері
6905900000
20
Табиғи тастан (тақтатастан басқа) жасалған төсеніштер, жиектелген тастар және төсеу тақталары
6801000000
21
Плиткалар, текшелер және ұқсас бұйымдар түрінде өңделген, тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) немесе тікбұрышты емес, ең үлкен беті өлшемі 7 см-ден аз квадратқа жазылуы мүмкін тас (тақтатастан басқа); табиғи тастан жасанды боялған түйіршіктер, үгінділер мен ұнтақтар
6802100000
22
Ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған гранит және одан кесілген немесе кесілген, тегіс немесе тегіс бетті бұйымдар
6802230000
23
Ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған өзге де әктастар және олардан кесілген немесе кесілген, Тегіс немесе тегіс бетті бұйымдар
6802290001
24
Ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған өзге де тастар және олардан кесілген немесе кесілген, тегіс немесе тегіс бетті бұйымдар
6802290009
25
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген (тақтатастан басқа) өзге де әктастар және одан жасалған бұйымдар, 6801 тауар позициясының тауарларынан басқа
6802920000
26
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін оюланған, нетто- салмағы 10 кг немесе одан көп басқа жылтыратылған, безендірілген немесе өзге де өңдеуден өткен гранит
6802931000
27
Басқа тастар
68029000
28
Ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған, жылтыратылған, безендірілген немесе өзге де өңдеуден өткен, нетто-салмағы 10 кг немесе одан артық оюлардан басқа өзге де тастар
6802991000
29
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген (тақтатастан басқа) өзге де тастар және одан жасалған бұйымдар, 6801 тауар позициясының тауарларынан басқа; мозаикаға арналған текшелер және негізге негізделген немесе негізсіз табиғи тастан жасалған ұқсас бұйымдар (тақтатасты қоса алғанда); жасанды боялған табиғи тастан (тақтатасты қоса алғанда) жасалған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ
6802999000
30
Өңделген тақтатас және тақтатастан немесе агломерацияланған тақтатастан жасалған бұйымдар: шатыр мен қабырғаға арналған материалдар
6803001000
31
Өңделген тақтатас және тақтатастан немесе агломерацияланған тақтатастан жасалған бұйымдар, өзгелері
6803009000
32
Соғудан, ыстық илектеуден, ыстық сүйреуден немесе ыстық экструдтаудан басқа, бірақ илектеуден кейін бұралғандарды қоса алғанда, одан әрі өңдеусіз темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған өзге де шыбықтар
7214
33
Арматураланбаған немесе арматураланған цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар
6810
34
811 немесе 6812 тауар позициясындағы немесе 69-топтағы бұйымдардан басқа, қож, минералды cиликат жүні және ұқсас минералды мақта; ламинатталған вермикулит, ісінген саздар, көбіктенген қож және ұқсас кеңейтілген минералды өнімдер; жылу оқшаулағыш, дыбыс оқшаулағыш немесе дыбыс сіңіретін минералды материалдардан жасалған қоспалар мен бұйымдар

6907
19
Прочие дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики
6905900000
20
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
6801000000
21
Камень, обработанный (кроме сланца) в виде плитки, кубиков и аналогичных изделий, прямоугольной (включая квадратную) или непрямоугольной формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные из природного камня
6802100000
22
Гранит для памятников или строительства и изделия из него, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью
6802230000
23
Известняки прочие для памятников или строительства и изделия из них, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью
6802290001
24
Камни прочие для памятников или строительства и изделия из них, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью
6802290009
25
Известняки прочие, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801
6802920000
26
Гранит полированный, декорированный или прошедший прочую обработку, кроме резного, нетто-массой 10 кг или более, для памятников или строительства
6802931000
27
Камни прочие
68029000
28
Камни прочие для памятников или строительства, полированные, декорированные или прошедшие прочую обработку, кроме резных, нетто-массой 10 кг или более
6802991000
29
Камни прочие, обработанные (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные
6802999000
30
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца: материалы для кровли и стен
6803001000
31
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца, прочие
6803009000
32
Прутки прочие из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, но включая скрученные после прокатки
7214
33
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные
6810
34
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69

6806
35
Шыны талшық (шыны мақтаны қоса алғанда) және одан жасалған бұйымдар (мысалы, иірілген жіп, ровингтер, маталар)
7019
36
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар (мысалы, мұнай битумынан немесе көмір пегінен)
6807
37
Гипстен немесе оның негізіндегі қоспалардан жасалған бұйымдар
6809
38
Тоқыма материалдарынан жасалған қабырға жабындары
590500
39
Тұсқағаздар және ұқсас қабырға жабындары; терезелер үшін мөлдір қағаз
4814
40
Винилхлорид полимерлерінен
391810
41
Пішінделмеген немесе қалып бойынша пішінделген линолеум; пішінделмеген немесе қалып бойынша пішінделген тоқыма негізіндегі еден жабындары
5904
42
Дайын немесе дайын емес өзге де кілемдер мен тоқыма еден жабындары
570500
43
Қаптауға арналған (қатпарлы сүректі бөлу арқылы алынғандарды қоса алғанда), желімделген фанера үшін немесе ұқсас қатпарлы сүрек үшін парақтар және ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, сүргілеумен, тегістеумен өңделмеген немесе өңделмеген, біріккен немесе қосылмаған, қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын соңғы түйіспелері бар немесе жоқ өзге де ағаш материалдары
4408
44
Шайырларға немесе басқа органикалық байланыстырғыштарға малынбаған немесе сіңдірілмеген, ағаштан немесе басқа лигирленген материалдардан жасалған ағаш-жоңқа тақталары, бағдарланған жоңқа тақталары (osb) және ұқсас тақталар (мысалы, вафли тақталары)
4410
45
Шайыр немесе басқа органикалық заттар қосылған немесе қосылмаған ағаштан немесе басқа да сүректенген материалдардан жасалған ағаш талшықты тақталар
4411
46
Желімделген фанера, фанерленген панельдер және ұқсас қабатты ағаш
4412
47
Тек қана ағаш парақтарынан (бамбуктан басқа) тұратын, әрқайсысының қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын, алдер (alnus spp.), күл (fraxinus spp.), бук (fagus spp.), қайың (Betula spp.), шие (Prunus spp.), каштан (castanea spp.), қарағаш (ulmus spp.), эвкалипт (eucalyptus spp.), хикори(carya spp.), жылқы каштаны (aesculus spp.), линден (tilia spp.), үйеңкі (acer spp.), емен (quercus spp.), шынар (platanus spp.), терек және көктерек (populus spp.), робиния (robinia spp.), лириодендрон (liriodendron spp.) немесе жаңғақ (juglans spp.) түрлерінің қатты ағаштарынан жасалған кем дегенде бір сыртқы қабаты бар өзге де желімделген ванера
4412330000
47
Блоктар, плиталар, барлар немесе пішінделген қалыптар түрінде сығымдалған ағаш
4413000000
48
Профильденген погонаж түріндегі (жоталары, ойықтары, ойықтары бар, ойылған, қырлы жиектері бар, жартылай шеңберлі калевка түріндегі қосылуы бар, фасонды, дөңгелектелген немесе соған ұқсас) жиектерінің, ұштарының немесе жазықтықтарының кез келгені бойынша өңделмеген немесе сүргілеумен, тегістеумен өңделген, тегістеумен (еденді паркет жабуға арналған тақтайшалар мен фриздерді қоса алғанда, жиналмаған) қыр қосылыстары бар немесе жоқ өңделген ағаш

6806
35
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ровинги, ткани)
7019
36
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека)
6807
37
Изделия из гипса или смесей на его основе
6809
38
Настенные покрытия из текстильных материалов
590500
39
Обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная для окон
4814
40
Из полимеров винилхлорида
391810
41
Линолеум, не выкроенный или выкроенный по форме; напольные покрытия на текстильной основе, не выкроенные или выкроенные по форме
5904
42
Ковры и текстильные напольные покрытия прочие, готовые или неготовые
570500
43
Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, сращенные или не сращенные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм
4408
44
Плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (osb) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, не пропитанные или пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами
4410
45
Плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ
4411
46
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичная слоистая древесина
4412
47
Фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород видов ольха (alnus spp.), ясень (fraxinus spp.), бук (fagus spp.), береза (betula spp.), вишня (prunus spp.), каштан (castanea spp.), вяз (ulmus spp.), эвкалипт (eucalyptus spp.), гикори (carya spp.), конский каштан (aesculus spp.), липа (tilia spp.), клен (acer spp.), дуб (quercus spp.), платан (platanus spp.), тополь и осина (populus spp.), робиния (robinia spp.), лириодендрон (liriodendron spp.) или орех (juglans spp.)
4412330000
47
Древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм
4413000000
48
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения

4409
49
Ағаш және ағаш ұстасы, ағаш, құрылыс бұйымдары, оның ішінде торлы ағаш панельдер, жиналған еден панельдері, гонт және шатыр жабыны
4418
50
Целлюлоза талшықтары бар немесе құрамында асбест жоқ ұқсас материалдардан жасалған гофрленген цемент парақтары
6811810000
51
Целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе құрамында асбест жоқ ұқсас материалдардан жасалған өзге де парақтар, панельдер, плиткалар және ұқсас бұйымдар
6811820000
52
Прочие
701690700
53
Қара металдардан жасалған, электр оқшаулаусыз бұралған сым, кабельдер, арқандар, өрілген сымдар, итарқа және ұқсас бұйымдар
7312
54
Ыстықтай илектелген, еркін оралған шығанақтарда, коррозияға төзімді болаттан жасалған шыбықтар
722100
55
Коррозияға төзімді болаттан жасалған өзге де шыбықтар; коррозияға төзімді болаттан жасалған бұрыштар, фасонды және арнайы профильдер
7222
56
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған бұрыштар, фасонды және арнайы профильдер
7216
57
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған еркін оралған шығанақтарда ыстықтай илектелген шыбықтар
7213
58
Соғудан, ыстық илектеуден, ыстық сүйреуден немесе ыстық экструдтаудан басқа, бірақ илектеуден кейін бұралғандарды қоса алғанда, одан әрі өңдеусіз темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған өзге де шыбықтар
7214
59
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, шлангтар және олардың фитингтері (мысалы, қосылыстар, иіндер, фланецтер)
3917
60
Этилен полимерлерінен жасалған қатты, жіксіз, ұзындығы өңделген немесе өңделмеген беті бар көлденең қиманың ең үлкен мөлшерінен асатын, бірақ қандай да бір өзге өңдеуге ұшырамаған сегменттерге кесілген құбырлар, түтіктер мен шлангілер
3917211000
61
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды), электрлік емес, өзге де су жылытқыштар
8419190000
62
Сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден асатын дөңгелек қимасы бар қара металдардан жасалған құбырлар мен өзге де түтіктер (мысалы, дәнекерленген, тойтарылған немесе ұқсас тәсілмен жалғанған), өзге де дәнекерленген
7305390000
63
8402 тауар позициясының қазандықтарынан басқа орталық жылытудың өзге де қазандықтары
8403109000
64
Сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден асатын коррозияға төзімді болаттан жасалған қуыс, жіксіз, өзге де, дөңгелек көлденең қималы құбырлар, түтіктер мен профильдер
7304499900
65
Қара металдардан жасалған электр емес жылытуы бар орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың бөліктері; қара металдардан жасалған, кіріктірілген желдеткішпен немесе қозғалтқыштан жетегі бар үрлегішпен және олардың бөліктерімен жабдықталған, электр емес қыздыруы бар ыстық ауаны беруге арналған (сондай-ақ таза немесе кондиционерленген ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда) ауа жылытқыштар мен тарату құрылғылары

4409
49
Изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные
4418
50
Гофрированные листы из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов, не содержащие асбест
6811810000
51
Прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов, не содержащие асбест
6811820000
52
Прочие
701690700
53
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции
7312
54
Прутки горячекатаные, в свободно смотанных бухтах, из коррозионностойкой стали
722100
55
Прутки прочие из коррозионностойкой стали; уголки, фасонные и специальные профили из коррозионностойкой стали
7222
56
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали
7216
57
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали
7213
58
Прутки прочие из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, но включая скрученные после прокатки
7214
59
Трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс
3917
60
Трубы, трубки и шланги, жесткие, из полимеров этилена, бесшовные, нарезанные на отрезки, длина которых превышает макс. размер поперечного сечения с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917211000
61
Водонагреватели проточные или накопительные (емкостные), неэлектрические, прочие
8419190000
62
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов, прочие сварные
7305390000
63
Прочие котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402
8403109000
64
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, прочие, круглого поперечного сечения из коррозионностойкой стали, наружным диаметром более 406,4 мм
7304499900
65
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов; воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов

7322
66
Шойын құюдан жасалған электр емес қыздырумен орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың бөліктері
7322110000
67
Қара металдардан жасалған электрлік емес қыздырумен орталық жылытуға арналған өзге де радиаторлар және олардың бөліктері
7322190000
68
Басқалар
732290000
69
Электрлік емес қыздырумен орталық жылытуға арналған құйылған биметалды радиаторлар
7616991002
70
Электрлік емес қыздырумен орталық жылытуға арналған құйылған алюминийден жасалған өзге де радиаторлар
7616991003
71
Электрлік емес жылытуы бар орталық жылытуға арналған алюминий радиаторларының бөліктері
7616991004
72
Құйылған алюминийден жасалған өзге де бұйымдар
7616991008
73
Басқалар
761699900
74
Шойын құюдан жасалған электр емес қыздырумен орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың бөліктері
7322110000
75
Кварц (табиғи құмдардан басқа); дөрекі ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген немесе басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) пішінді тақталарға бөлінген кварцит
2506
76
Құрамында 2517 10 субпозиция материалдары бар немесе жоқ, термиялық өңделген немесе өңделмеген қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам
2517200000
77
2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан жасалған, термиялық өңделген немесе өңделмеген өзге де түйіршіктер, үгінділер мен ұнтақтар
2517490000
Ғимараттар мен
құрылыстардың, құрылыс
материалдары мен
бұйымдардың қауіпсіздігі
туралы" техникалық
регламентке
5-қосымша
Декларациялау нысанында сәйкестігін растауға жататын құрылыс материалдары мен бұйымдарының тізбесі
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Атауы
1
2
2515
Өрескел ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген немесе басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) пішінді тақталарға бөлінген мәрмәр, травертин, немесе әктас туф, экаусин және басқа әктастар ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған, меншікті салмағы 2,5 немесе одан да көп және алебастр
2516
Өрескел ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген немесе басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) пішінді тақталарға бөлінген ескерткіштерге немесе өзге де құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас
6815
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тастан немесе басқа да минералдық заттардан жасалған бұйымдар (көміртекті талшықтарды, көміртекті талшықтардан жасалған бұйымдар мен шымтезектен жасалған бұйымдарды қоса алғанда) басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
2714
Битум және асфальт, табиғи; битуминозды немесе мұнай тақтатастары және битуминозды құмтастар; асфальтиттер және асфальт жыныстары*

7322
66
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из чугунного литья
7322110000
67
Прочие радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов
7322190000
68
Прочие
732290000
69
Радиаторы биметаллические литые для центрального отопления с неэлектрическим нагревом
7616991002
70
Прочие радиаторы из алюминия литые для центрального отопления с неэлектрическим нагревом
7616991003
71
Части радиаторов из алюминия для центрального отопления с неэлектрическим нагревом
7616991004
72
Прочие изделия из алюминия, литые
7616991008
73
Прочие
761699900
74
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из чугунного литья
7322110000
75
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2506
76
Макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы субпозиции 2517 10, термически обработанные или необработанные
2517200000
77
Прочие гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные
2517490000
Приложение 5
к Техническому регламенту
"О безопасности зданий и сооружений,
строительных материалов и изделий"
Перечень строительных материалов и изделий, подлежащих подтверждению соответствия в форме декларирования
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование
1
2
2515
Мрамор, травертин, или известковый туф, экауссин и другие известняки для памятников или строительства с удельным весом 2,5 или более, и алебастр, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2516
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
6815
Изделия из камня или других минеральных веществ (включая углеродные волокна, изделия из углеродных волокон и изделия из торфа), в другом месте не поименованные или не включенные
2714
Битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и асфальтовые породы*

6808000000
Цементпен, гипспен немесе өзге де минералды байланыстырғыш заттармен агломерацияланған өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе қырынудан, чиптерден, бөлшектерден, үгінділерден немесе басқа да ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, плиталар, плиткалар, блоктар және ұқсас бұйымдар
6905
Плиткалар, дефлекторлар, түтін құбырларының үстіндегі қолшатырлар, түтін мұржаларының бөліктері, сәулеттік әшекейлер және керамикадан жасалған басқа да құрылыс бөлшектері
6901000000
Кірпіштер, блоктар, плиткалар және кремнийлі тас ұнынан (мысалы, диатомды жер, триполит немесе диатомиттен) немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған басқа да керамикалық бұйымдар
2715000000
Табиғи асфальт, табиғи битум, мұнай битумы, минералды шайырлар немесе минералды шайырлар пегі негізіндегі битум қоспалары (мысалы, битум мастикалары, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)
6812
Өңделген асбест талшығы; асбест немесе асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; 6811 немесе 6813 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, осы қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, киім, бас киімдер, аяқ киім, төсемдер) арматураланған немесе арматураланбаған
7003
Құйылған және илектелген, табақты немесе профильді, сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ қандай да бір өзге тәсілмен өңделмеген шыны
7004
Тартылған және үрленген, парақтарда сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ қандай да бір өзге тәсілмен өңделмеген шыны
7005
Термиялық жылтыратылған шыны және сіңіргіш, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ өзге тәсілмен өңделмеген табақтардағы беті тегістелген немесе жылтыратылған шыны
7007
Қауіпсіз, қатайтылған (шыңдалған) немесе көп қабатты шыны
700800
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулағыш бұйымдар
700719
Басқалар
7014000000
Сигналдық құрылғыларға арналған шыны бұйымдар және оптикалық өңдеусіз шыныдан жасалған оптикалық элементтер (7015 тауар позициясына енгізілгендерден басқа)
7019190000
Иірілген жіп және штапельденген талшық және шыны талшықтан жасалған төсеніштер, өзгелері
7019
Шыны талшық (шыны мақтаны қоса алғанда) және одан жасалған бұйымдар (мысалы, иірілген жіп, ровингтер, маталар)
4403
Өңделмеген, қабығы немесе заболоньесі алынып тасталған немесе алынбаған немесе өрескел жиектелген немесе канализацияланбаған ағаш материалдары
4407
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, өңделмеген немесе сүргілеумен, тегістеумен өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын түпкі қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары

6808000000
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепок, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
6905
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики
6901000000
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
2715000000
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
6812
Волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки), армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813
7003
Стекло литое и прокатное, листовое или профилированное, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом
7004
Стекло тянутое и выдувное, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом
7005
Стекло термически полированное и стекло со шлифованной или полированной поверхностью, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное иным способом
7007
Стекло безопасное, включая стекло упрочненное (закаленное) или многослойное
700800
Многослойные изолирующие изделия из стекла
700719
Прочее
7014000000
Стеклянные изделия для сигнальных устройств и оптические элементы из стекла (кроме включенных в товарную позицию 7015) без оптической обработки
7019190000
Пряжа и штапелированное волокно и маты из стекловолокна, прочие
7019
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ровинги, ткани)
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные
4407
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм

9406101000
Құрастырмалы құрылыс құрылымдары: ағаштан жасалған жылжымалы үйлер
9406901000
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары: жылжымалы үйлер, өзгелері
9406
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары
9406200000
Болаттан жасалған модульдік құрылыс блоктары
940690
Басқалар
7610
Алюминий металл конструкциялары (9406 тауар позициясының құрама құрылыс металл конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатырларға арналған жабындар, құрылыс фермалары, есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тіректер мен бағандар); парақтар, шыбықтар, профильдер, құбырлар және металл конструкцияларында пайдалануға арналған ұқсас алюминий бұйымдары
7604
Алюминий шыбықтар мен профильдер
2505100000
Кремнийлі құмдар және кварцты құмдар

9406101000
Сборные строительные конструкции: мобильные дома из древесины
9406901000
Сборные строительные конструкции: мобильные дома, прочие
9406
Сборные строительные конструкции
9406200000
Модульные строительные блоки из стали
940690
Прочие
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях
7604
Прутки и профили алюминиевые
2505100000
Пески кремнистые и пески кварцевые

2505900000
26-топтағы металды құмдардан басқа, боялған немесе боялмаған барлық түрдегі табиғи өзге де құмдар
2517490000
2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан жасалған, термиялық өңделген немесе өңделмеген өзге де түйіршіктер, үгінділер мен ұнтақтар
2517108000
Прочий дробленый камень, обычно используемый в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные

2505900000
Прочие пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26
2517490000
Прочие гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные*
2517108000
Прочий дробленый камень, обычно используемый в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные

2517490000
2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан жасалған, термиялық өңделген немесе өңделмеген өзге де түйіршіктер, үгінділер мен ұнтақтар
2713
Мұнай коксы, мұнай битумы және битуминозды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар *
2715000000
Табиғи асфальт, табиғи битум, мұнай битумы, минералды шайырлар немесе минералды шайырлар пегі негізіндегі битум қоспалары (мысалы, битум мастикалары, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)*
5603
Нетканые материалы, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные*
6807900000
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған өзге де бұйымдар (мысалы, мұнай битумынан немесе көмір пегінен)*
Ескерту: *"Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" ЕАЭО ТР техникалық реттеу объектілерін қоспағанда, елді мекендердің жолдарын, сондай-ақ басқа да жолдарды (әуеайлақтарды, ауылдық жерлерді) салу кезінде қолданылатын құрылыс материалдары міндетті сертификаттауға жатады.
"Ғимараттар мен
құрылыстардың, құрылыс
материалдары мен
бұйымдардың қауіпсіздігі
туралы" техникалық
регламентке
6-қосымша
Құрылыс материалдары мен бұйымдарының сәйкестігін декларациялау схемалары
Схема нөмірі
Схема элементі
Қолдану
Сәйкестікті растайтын құжат
Декларацияның қолданылу мерзімі
Өнім сынақтары, типті зерттеу
Өндірісті бағалау
Өндірістік бақылау
1
2
3
4
5
6
7
1
өнім үлгілерін
сынауды
дайындаушы жүзеге асырады
-
Өндірістік
бақылауды
дайындаушы жүзеге асырады
Сериялық
шығарылатын
өнім үшін
Өтініш беруші -
дайындаушы
немесе
ҚР аумақтағы уәкілетті
шетелдік
өндіруші
тұлға
Сериялық шығарылатын
өнімнің сәйкестігі
туралы декларация
өнімдік жарамдылық мерзіміне, 6 айдан артық емес
2
өнім
партиясын
(бірлі-жарым бұйымның) сынауды
өтініш беруші жүзеге асырады
-
-
Өнімнің
партиясы
(бірлі-жарым бұйымның) үшін
Өтініш беруші -
дайындаушы
немесе
ҚР аумақтағы уәкілетті
шетелдік
өндіруші
тұлға
Өнім
партиясының
(дана бұйым) сәйкестігі
туралы декларация
өнімдік жарамдылық мерзіміне, 6 айдан артық емес
3
өнім
үлгілерін
аккредиттелген
зертханада
(орталығы) сынау
-
Өндірістік
бақылауды дайындаушы
жүзеге асырады
Сериялық
шығарылатын
өнім үшін
Өтініш беруші -
дайындаушы,
сатушы
(жеткізуші)
немесе
ҚР аумақтағы уәкілетті
шетелдік
өндіруші
тұлға
Сериялық шығарылатын
өнімнің сәйкестігі
туралы декларация
өнімдік жарамдылық мерзіміне, 12 айдан артық емес
4
өнім
партиясын
(дана
бұйымның)
аккредиттелген
зертханада
(орталықта) сынау
-
-
Өнімнің
партиясы
(дана бұйымның) үшін
Өтініш беруші -
дайындаушы,
сатушы
(жеткізуші)
немесе
ҚР аумақтағы уәкілетті
шетелдік
өндіруші
тұлға
Өнім
партиясының
(дана бұйым) сәйкестігі
туралы декларация
өнімдік жарамдылық мерзіміне, 12 айдан артық емес
5
типті зерттеу
(сынау)
-
Өндірістік
бақылауды дайындаушы
жүзеге асырады
Сериялық
шығарылатын
өнім үшін
Өтініш беруші -
дайындаушы,
сатушы
(жеткізуші)
немесе
ҚР аумақтағы уәкілетті
шетелдік
өндіруші
тұлға
Сериялық шығарылатын
өнімнің сәйкестігі
туралы декларация
өнімдік жарамдылық мерзіміне, 12 айдан артық емес
6
өнім
үлгілерін
аккредиттелген
зертханада
(орталықта) сынау
менеджмент жүйлерінің
сертификаттау жөніндегі
органымен
менеджмент жүйесін
сертификаттау
және инспекциялық
бақылау
Өндірістік
бақылауды дайындаушы
жүзеге асырады
Сериялық
шығарылатын
өнім үшін
Өтініш беруші -
дайындаушы,
сатушы
(жеткізуші)
немесе
ҚР аумақтағы уәкілетті
шетелдік
өндіруші
тұлға
Сериялық шығарылатын
өнімнің сәйкестігі
туралы декларация
36 ай

2517490000
Прочие гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные
2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород*
2715000000
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)*
5603
Нетканые материалы, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные*
6807900000
Прочие изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека)*
Примечание: *Обязательному декларированию подлежат строительные материалы, применяемые при строительстве дорог населенных пунктов, а также других дорог (аэродромов, сельской местности), за исключением объектов технического регулирования ТР ЕАЭС "Безопасность автомобильных дорог".
Приложение 6
к Техническому регламенту
"О безопасности зданий и сооружений,
строительных материалов и изделий"
Схемы декларирования соответствия строительных материалов и изделий
Номер схемы
Элемент схемы
Применение
Документ подтверждающий соответствие
Срок действия декларации
Испытания продукции, исследование типа
Оценка производства
Производственный контроль
1
2
3
4
5
6
7
1
испытания образцов продукции осуществляет изготовитель
-
Производственный контроль осуществляет изготовитель
Для продукции, выпускаемой серийно Заявитель - изготовитель или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК
Декларация
о соответствии на продукцию, выпускаемую серийно
на срок годности продукции, но не более 6 месяцев
2
испытания партии продукции (единичного изделия) осуществляет заявитель
-
-
Для партии продукции (единичного изделия) Заявитель - изготовитель, продавец (поставщик) или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК
Декларация
о соответствии на партию продукции (единичное изделие)
на срок годности продукции, но не более 6 месяцев
3
испытания образцов продукции в аккредитова- нной испытательной лаборатории (центре)
-
Производственный контроль осуществляет изготовитель
Для продукции, выпускаемой серийно Заявитель - изготовитель государства-члена Таможенного союза или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на
Декларация
о соответствии на продукцию, выпускаемую серийно
на срок годности продукции, но не более 12 месяцев
4
испытания партии продукции (единичного изделия) в аккредитова- нной испытательной лаборатории (центре)
-
-
Для партии продукции (единичного изделия) Заявитель - изготовитель, продавец (поставщик) или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК
Декларация
о соответствии на партию продукции (единичное изделие)
на срок годности продукции, но не более 12 месяцев
5
исследование (испытание) типа
-
Производственный контроль осуществляет изготовитель
Для продукции, выпускаемой серийно Заявитель - изготовитель, продавец (поставщик) или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК
Декларация
о соответствии на продукцию, выпускаемую серийно
на срок годности продукции, но не более 12 месяцев
6
испытания образцов продукции в аккредитова- нной испытательной лаборатории (центре)
сертификация системы менеджмента и инспекцио- нный контроль органом по сертификации систем менеджмента
Производственный контроль осуществляет изготовитель
Для продукции, выпускаемой серийно Заявитель - изготовитель, продавец (поставщик) или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК
Декларация
о соответствии на продукцию, выпускаемую серийно
36 месяцев