Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32959 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 111-бабының 10-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір бұйрықтары мен кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 275 бұйрығына
1 қосымша
Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидалары

Об утверждении Правил организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32959.
Примечание. Вводится в действие с 01.07.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего приказа.
В соответствии с пунктом 10 статьи 111 Социального кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурные элементы некоторых приказов Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 275
Правила организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 111-бабының 10-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуметтік-еңбек саласындағы бірыңғай ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Еңбек нарығы" ААЖ) – уәкілетті мемлекеттік органның, халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың, еңбек мобильділігі орталықтарының, мансап орталықтарының, Еңбек ресурстарын дамыту орталығының қызметін автоматтандыруға және әлеуметтік-еңбек саласында халыққа мемлекеттік қызметтер көрсету мақсатында ведомствоаралық өзара іс-қимылға арналған ақпараттандыру объектісі;
2) бос орын – жұмыс берушідегі бос жұмыс орны (лауазым);
3) еңбек мобильділігі орталығы – жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын әзірлеу және іске асыру мақсатында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы құратын заңды тұлға;
4) жалақыны субсидиялау – жұмыс берушінің субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеуге жұмсаған шығындарын толық немесе ішінара өтеу;
5) жұмыссыз – жұмыс іздеуші және жұмысқа кірісуге дайын жеке тұлға;
6) жұмыс беруші – жұмыскер еңбек қатынастарында болатын жеке немесе заңды тұлға;
7) жұмыс орны – еңбек қызметі процесінде жұмыскердің еңбек міндеттерін орындауы кезінде оның тұрақты немесе уақытша болатын орны;
8) жұмысқа орналастыру – халықтың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге септігін тигізуге бағытталған ұйымдық, экономикалық және құқықтық іс-шаралар кешені;
9) мансап орталығы – еңбек мобильділігі орталығының аудандарда, облыстық және республикалық маңызы бар қалаларда, астанада оның функцияларын орындауды жүзеге асыратын филиалы;
10) субсидияланатын жұмыс орны – жұмыссыздарды, сондай-ақ оқудан бос уақытта жұмысқа қатысатын студенттер мен жалпы білім беретін мектептердің жоғары сынып оқушыларын денсаулығына зиян келтірмей және оқу процесін бұзбай, олардың жалақысын толық немесе ішінара субсидиялай отырып, жұмысқа орналастыру үшін, еңбек мобильділігі орталығымен (мансап орталығымен) шарт негізінде жұмыс беруші құратын жұмыс орны;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 10 статьи 111 Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) единая информационная система социально-трудовой сферы (далее – АИС "Рынок труда") – объект информатизации, предназначенный для автоматизации деятельности уполномоченного государственного органа, местных исполнительных органов по вопросам социальной защиты и занятости населения, центров трудовой мобильности, карьерных центров, Центра развития трудовых ресурсов и межведомственного взаимодействия в целях предоставления государственных услуг населению в социально-трудовой сфере;
2) вакансия – свободное рабочее место (должность) у работодателя;
3) центр трудовой мобильности – юридическое лицо, создаваемое местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы в целях разработки и реализации мер содействия занятости;
4) субсидирование заработной платы – полная или частичная компенсация затрат работодателя на оплату труда работников, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места;
5) безработный – физическое лицо, осуществляющее поиск работы и готовый приступить к работе;
6) работодатель – физическое или юридическое лицо, с которым работник состоит в трудовых отношениях;
7) рабочее место – место постоянного или временного нахождения работника при выполнении им трудовых обязанностей в процессе трудовой деятельности;
8) трудоустройство – комплекс организационных, экономических и правовых мероприятий, призванных способствовать обеспечению занятости населения;
9) карьерный центр – филиал центра трудовой мобильности, осуществляющий выполнение его функций в районах, городах областного и республиканского значения, столице;
10) субсидируемое рабочее место – рабочее место, создаваемое работодателем на договорной основе с центром трудовой мобильности (карьерным центром) для трудоустройства безработных, а также студентов и учащихся старших классов общеобразовательных школ в свободное от учебы время, участвующих в работах, не причиняющих вреда здоровью и не нарушающих процесса обучения, с полным или частичным субсидированием их заработной платы;

11) халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту жөніндегі жергілікті атқарушы орган – облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласындағы бағыттарын айқындайтын жергілікті атқарушы органы;
12) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дәйектілігін, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
3. Субсидияланатын жұмыс орындарының тізбесі, субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылатын адамдарға қойылатын талаптар, олардың жалақысын субсидиялау мөлшері мен мерзімдері Кодекстің 111-бабының 9-тармағына сәйкес айқындалады.
4. Субсидияланатын жұмыс орындары жұмыссыздар, оқудан бос уақытта студенттер мен жалпы білім беретін мектептердің жоғары сынып оқушылары үшін құрылады.
5. Субсидияланатын жұмыс орындарын мансап орталықтары салық және басқа да әлеуметтік аударымдарды жүйелі жүргізетін, жалақы бойынша мерзімі өткен берешегі жоқ және бір жылдан астам қызмет ететін жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша ұйымдастырады.
Бұл ретте, әлеуметтік жұмыс орындары және "Күміс жас" жобасы жеке меншік нысанындағы кәсіпорындар мен ұйымдарда, сондай-ақ табысы аз және (немесе) көпбалалы отбасылардың еңбекке қабілетті мүшелері, мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеуші адамдар үшін үйде ұйымдастырылады.
6. Қоғамдық жұмыстар жұмыскердің алдын ала кәсіптік даярлығын талап етпейді және әлеуметтік пайдалы бағытқа ие.
Қоғамдық жұмыстарға табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою қажеттілігіне байланысты қызмет түрлері жатпайды.
Қоғамдық жұмыстардың мынадай ерекшеліктері бар:
1) жұмыстарды толық емес жұмыс күні шарттарында немесе икемді кесте бойынша ұйымдастыру мүмкіндігі;
2) өңір үшін экономикалық, әлеуметтік және экологиялық тұрғыдан пайдалы;
3) арнайы білімі жоқ адамдарға уақытша жұмысқа орналасуға мүмкіндік беріледі.
7. Осы Қағидалардың 24 және 25-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, жұмыссыздарды субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру жұмыссыз ретінде тіркелген күніне сәйкес кезектілік тәртібімен күнтізбелік жыл ішінде бір рет жүзеге асырылады.
8. Жұмыс беруші бос жұмыс орны болған кезде жұмыссызды оның келісімімен тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналастырады.
2-тарау. Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру тәртібі
9. Мансап орталығы жыл сайын 1-31 қазан аралығында қаржыландыру лимитін негізге ала отырып, жұмыс берушілерден осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдағы қаржы жылына өтінімдер (бұдан әрі – өтінім) жинауды жүзеге асырады.

11) местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения – местный исполнительный орган области, городов республиканского значения, столицы, определяющий направления в сфере социальной защиты и занятости населения;
12) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Перечень субсидируемых рабочих мест, требования к лицам, трудоустраиваемым на субсидируемые рабочие места, размер и сроки субсидирования их заработной платы определяются в соответствии с пунктом 9 статьи 111 Кодекса.
4. Субсидируемые рабочие места создаются для безработных, студентов и учащихся старших классов общеобразовательных школ в свободное от учебы время.
5. Субсидируемые рабочие места организуются карьерными центрами по заявкам работодателей, которые регулярно производят налоговые и другие социальные отчисления, у которых отсутствует просроченная задолженность по заработной плате, и действующие более одного года.
При этом, социальные рабочие места и проект "Серебряный возраст" организуются на предприятиях и в организациях с частной формой собственности, а также на дому для трудоспособных членов многодетных и (или) малообеспеченных семей, матерей воспитывающих детей с инвалидностью.
6. Общественные работы не требуют предварительной профессиональной подготовки работника и имеют социально-полезную направленность.
К общественным работам не относятся виды деятельности, связанные с необходимостью ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
Общественные работы имеют следующие особенности:
1) возможность организовывать работы на условиях неполного рабочего дня или по гибкому графику;
2) экономическая, социальная и экологическая полезность для региона;
3) предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования.
7. Трудоустройство безработных на субсидируемые рабочие места осуществляется один раз в течение календарного года, в порядке очередности согласно дате регистрации в качестве безработных, за исключением случаев, предусмотренных в пунктах 24 и 25 настоящих Правил.
8. Работодатель при наличии вакансии трудоустраивает безработного с его согласия на постоянное рабочее место.
Глава 2. Порядок организации субсидируемых рабочих мест
9. Карьерный центр ежегодно с 1 по 31 октября, исходя из лимита финансирования, осуществляет сбор заявок на предстоящий финансовый год по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка) от работодателей.

10. Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын құрғысы келетін жұмыс беруші электрондық еңбек биржасында "жеке кабинет" арқылы мансап орталығына өтінім береді.
11. Мансап орталығы өтінімдерді жинау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жұмыс берушілердің бірыңғай тізбесін әзірлеп, қарау және бекіту үшін еңбек мобильділігі орталығына жібереді
12. Еңбек мобильділігі орталығы 3 (үш) жұмыс күні ішінде субсидияланатын жұмыс орындарының түрін, жұмыстың ұзақтығын, кәсіп пен айына еңбекақы төлеу мөлшерін көрсете отырып, субсидияланатын жұмыс орындарын құруға өтінім берген ұйымдардың тізбесін және ұйымдастырылатын жұмыс орындарының санын (бұдан әрі – Тізбе) бекітеді.
Еңбек мобильділігі орталығы Тізбені жұмыс берушілерден мансап орталығына өтінімдер келіп түсуіне қарай жаңартады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мансап орталығы жұмыс берушілердің тізбесін бекіткеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде еңбек ұтқырлығы орталығының шешімін әрбір өтінім бойынша "Еңбек нарығы" ААЖ-ға енгізеді.
14. Еңбек мобильділігі орталығы жұмыс берушінің субсидияланатын жұмыс орындары бойынша жұмыс орындарын ұйымдастыруға қатысудан бас тарту туралы кезекті қаржы жылына шешімді қабылдаған кезде жұмыс берушінің Электрондық еңбек биржасындағы "жеке кабинетіне" автоматты түрде "Еңбек нарығы" ААЖ-дан себептері көрсетіле отырып, бас тарту туралы хабарлама келіп түседі.
Жұмыс берушіні Тізбеге енгізуден бас тарту үшін:
1) жұмыс берушіні субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға жіберу үшін қажетті құжаттардың және (немесе) мәліметтердің, оның ішінде мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі мәліметтердің дәйексіздігін белгілеу;
2) жұмыс берушінің бұрын жасалған шарттар бойынша міндеттемелерін орындамауы негіз болып табылады.
15. Еңбек мобильділігі орталығы "Еңбек нарығы" ААЖ-дан осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) Электрондық еңбек биржасында жұмыс берушінің "жеке кабинетіне" жолдайды.
16. Жұмыс беруші еңбек мобильділігі орталығынан Шарт келіп түскеннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, оған Электрондық еңбек биржасында қол қояды.
17. Жұмыс беруші Шартқа қол қойған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын құрады және оларды Электрондық еңбек биржасында жариялайды.
Бұл ретте әлеуметтік жұмыс орындары, "Алғашқы жұмыс орны" және "Күміс жас" жобалары бойынша жұмыс орындары біліктілігі төмен кәсіптер немесе қызметтер бойынша құрылмайды.
Оқу орындарының түлектері үшін жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары бойынша жұмыс орындары олар алған кәсіп (мамандық) бойынша немесе ұқсас кәсіп (мамандық) бойынша құрылады.

10. Работодатель, желающий создать рабочие места для организации субсидируемых рабочих мест, посредством "личного кабинета" на Электронной бирже труда подает заявку в карьерный центр.
11. Карьерный центр в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня завершения сбора заявок формирует единый перечень работодателей и направляет в центр трудовой мобильности для рассмотрения и утверждения.
12. Центр трудовой мобильности в течение 3 (трех) рабочих дней утверждает перечень организаций, представивших заявку на создание субсидируемых рабочих мест и количество организуемых рабочих мест (далее – Перечень), с указанием вида субсидируемых рабочих мест, продолжительности работы, профессии и размера оплаты труда в месяц.
Перечень обновляется центром трудовой мобильности по мере поступления заявок от работодателей в карьерный центр.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Карьерный центр в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения Перечня вносит решение центра трудовой мобильности в АИС "Рынок труда" по каждой заявке.
14. При принятии центром трудовой мобильности решения об отказе в участии работодателя в организации рабочих мест по субсидируемым рабочим местам на очередной финансовый год в "личный кабинет" работодателя на Электронной бирже труда автоматически из АИС "Рынок труда" поступает уведомление об отказе с указанием причин.
Основаниями для отказа во включение работодателя в Перечень являются:
1) установление недостоверности документов и (или) сведений, в том числе получаемых из государственных информационных систем, необходимых для допуска работодателя к организации субсидируемых рабочих мест;
2) невыполнение обязательств работодателя по ранее заключенным договорам.
15. Центр трудовой мобильности из АИС "Рынок труда" направляет договор об организации субсидируемых рабочих мест (далее – Договор) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в "личный кабинет" работодателя на Электронной бирже труда.
16. Работодателем Договор подписывается на Электронной бирже труда с использованием ЭЦП в течение 5 (пяти) рабочих дней после его поступления из центра трудовой мобильности.
17. Работодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня подписания Договора создает рабочие места для организации субсидируемых рабочих мест и публикует их на Электронной бирже труда.
При этом, социальные рабочие места, рабочие места по проектам "Первое рабочее место" и "Серебряный возраст" не создаются по низкоквалифицированным профессиям или занятиям.
Рабочие места по молодежной практике, проектам "Первое рабочее место" и "Контракт поколений" для выпускников учебных заведений создаются по полученной ими профессии (специальности) или родственной профессии (специальности).

18. Субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшін үміткер мансап орталығына Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген) бекітілген "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларымен бекітілген нысан бойынша өтініш береді.
19. Мансап орталығы үміткерге оның келісімімен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген) бекітілген "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына сәйкес субсидияланатын жұмыс орнына жолдама береді.
Үміткер жұмыстан босаған сәтке дейін соңғы 6 (алты) ай ішінде еңбек қатынастарында тұрған жұмыс берушілерге субсидияланатын жұмыс орнына жолдама берілмейді.
Аталған талап үміткер субсидияланатын жұмыс орындары шеңберінде еңбек қатынастарында болған жұмыс берушілерге қолданылмайды.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Үміткер мансап орталығынан жолдама алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жұмыс берушіге жұмысқа орналасу мәселесі бойынша жүгінеді.
21. Жұмыс беруші мансап орталығы берген жолдама бойынша жүгінген үміткерді субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналастырады.
22. Жұмыс беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде мансап орталығына үміткерлерді жұмысқа қабылдау немесе жұмысқа қабылдаудан бас тарту туралы хабарлайды.
23. Жұмыс беруші жастар практикасына, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобаларына қатысушыларға кәсіби білімін және жұмыс тәжірибесін беру үшін тәлімгер бекітеді.
24. Жұмыс беруші таратылған немесе жұмыс беруші осы Қағидадаларды бұзған жағдайларда жұмыссыздар қалған мерзімі аяқталғанға дейін жұмыстарын басқа жұмыс берушіде жалғастырады.
25. Субсидияланатын жұмыс орындарындағы еңбек қызметін өз еркімен, дәлелсіз себеппен тоқтатқан жұмыссыздар жұмыссыздар ретінде есептен шығарылады және жұмыссыздар ретінде қайта тіркелген күннен бастап 3 (үш) ай өткен соң ғана жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қайта қатысады.

18. Для трудоустройства на субсидируемое рабочее место претендент подает в карьерный центр заявление по форме, утвержденной Правилами оказания государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости", утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22394).
19. Карьерный центр выдает претенденту с его согласия направление на субсидируемое рабочее место в соответствии с Правилами оказания государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости", утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22394).
Направление на субсидируемое рабочее место не выдается работодателям, с которыми претендент состоял в трудовых отношениях в течение последних 6 (шести) месяцев до момента увольнения.
Данное требование не распространяется на работодателей, с которыми претендент состоял в трудовых отношениях в рамках субсидируемых рабочих мест.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Претендент обращается к работодателю по вопросу трудоустройства на субсидируемое рабочее место в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения направления от карьерного центра.
21. Работодатель трудоустраивает на субсидируемое рабочее место претендента, обратившегося по направлению, выданному карьерным центром.
22. Работодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней извещает карьерный центр о приеме на работу или отказе в приеме на работу претендентов.
23. Работодатель за участниками молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и "Контракт поколений" закрепляет наставника для передачи профессиональных знаний и опыта работы.
24. При ликвидации работодателя или нарушении работодателем настоящих Правил, безработные продолжают работу у другого работодателя на оставшийся не отработанный срок.
25. Безработные, самовольно, без уважительной причины прекратившие трудовую деятельность на субсидируемых рабочих местах, снимаются с учета в качестве безработных и повторно участвуют в активных мерах содействия занятости только по истечении 3 (трех) месяцев со дня повторной регистрации в качестве безработных.

26. Мансап орталығы субсидияланатын жұмыс орындарына қатысу аяқталғаннан кейін жұмыссыздарды тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруға жәрдемдеседі.
3-тарау. Субсидияланатын жұмыс орындарына орналасқан адамдардың еңбекақысын субсидиялау тәртібі
27. Субсидияланатын жұмыс орындарына орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау және экологиялық үстемеақыларды төлеу жергілікті бюджет қаражаты және жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша олардың қаражаты есебінен жүргізіледі.
28. Субсидияланатын жұмыс орындарына орналасқан адамдардың жалақысын жергілікті бюджет қаражаты есебінен субсидиялауды халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган жүзеге асырады.
29. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын адамдардың жалақы мөлшерін халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган белгілейді.
30. Субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекақы төлеу еңбек шарты негізінде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексімен реттеледі.
31. Жалақының субсидияланатын бөлігін қоспағанда, әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекақы төлеуді жұмыс беруші ай сайын нақты орындалған жұмыс уақыты үшін жүргізеді.
Бұл ретте, жұмыс беруші әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдар үшін еңбек шартында белгіленген жалақы мөлшерін негізге ала отырып, салықтар мен әлеуметтік төлемдер төлеуді жүзеге асырады.
Жалақының субсидияланатын бөлігін төлеуді жұмыс беруші ұсынған мәліметтердің негізінде Еңбек мобильділігі орталығы әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдардың екінші деңгейдегі банкте ашылған ағымдағы (карточкалық) шоттарына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31-1. Төтенше жағдай жарияланған аумақта субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың еңбегіне ақы төлеуді Еңбек мобильділігі орталығы ай сайын жұмыс берушілерден мәліметтерді талап етпей, субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың ағымдағы (карточкалық) шоттарына ақша қаражатын аудару жолымен жүзеге асырады.
Ескерту. Қағидалар 31-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 11.04.2024 № 104 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

26. Карьерный центр содействует трудоустройству безработных на постоянные рабочие места после завершения участия в субсидируемых рабочих местах.
Глава 3. Порядок субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места
27. Субсидирование заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, и выплата экологических надбавок производятся за счет средств местного бюджета и средств работодателей по их заявкам.
28. Субсидирование заработной платы труда лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, за счет средств местного бюджета осуществляется местным исполнительным органом по вопросам социальной защиты и занятости населения.
29. Размер заработной платы лиц, участвующих в общественных работах, устанавливается местным исполнительным органом по вопросам социальной защиты и занятости населения.
30. Оплата труда лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, регулируется Трудовым кодексом Республики Казахстан на основании трудового договора.
31. Оплата труда лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст", за исключением субсидируемой части заработной платы, производится работодателем ежемесячно за фактически отработанное время.
При этом, работодатель производит уплату налогов и социальных платежей за лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст", исходя из размера заработной платы, установленного трудовым договором.
Выплата субсидируемой части заработной платы осуществляется центром трудовой мобильности ежемесячно на основании сведений, представленных работодателем, путем перечисления денежных средств на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст", открытые в банках второго уровня.
Сноска. Пункт 31 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31-1. Оплата труда лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места на территории, где объявлена чрезвычайная ситуация, осуществляется Центром трудовой мобильности ежемесячно без истребования сведений от работодателей, путем перечисления денежных средств на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места.
Сноска. Правила дополнены пунктом 31-1 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 11.04.2024 № 104 (вводится в действие со дня его официального опубликования).

бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексің (бұдан әрі – Кодекс) 111-бабының 3-тармағына сәйкес субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) Электрондық еңбек биржасы арқылы жасасты және төмендегі туралы келісімге келді:
1-тарау. Шарттың мәні
1.1. Жұмыссыздар үшін олардың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету мақсатында субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру.
1.2. Шарттың жалпы сомасы ______________ теңгені құрайды. (жазбаша)
1.3. Жұмыссыздардың жалпы саны_____________ адамды құрайды. (жазбаша)
2-тарау. Тараптардың міндеттемелері
2.1. Тапсырыс беруші:
1) Орындаушыдан Шарттың уақтылы және тиісінше орындалуын талап етуге;
2) Шарт талаптарының орындалуына барып тексеру жасауға құқылы. Шарт талаптарының орындалуын тексеру нәтижелері барып тексеру актілерімен рәсімделеді.
2.2. Орындаушы:
1) өз қаражаты есебінен адамдарға қосымша үстемеақы төлеуге;
2) адамға оның талабы бойынша субсидияланатын жұмыс орнындағы жұмыстың нәтижесі жөнінде пікір (ұсыным хат) ұсынуға құқылы.
Ескерту. 2.2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2.3. Тапсырыс беруші:
1) адамдарды олардың келісімімен Орындаушыға ____________________ (жазбаша)
адамды субсидияланатын жұмыс орындарына, оның ішінде:
- қоғамдық жұмыстар бойынша __________ адамды; (жазбаша)
- жастар практикасы бойынша ______________ адамды; (жазбаша)
- әлеуметтік жұмыс орындары бойынша ________________ адамды (жазбаша)
- "Алғашқы жұмыс орны" жобасы бойынша __________ адамды; (жазбаша)
- "Күміс жас" жобасы бойынша ______________ адамды; (жазбаша)
- "Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша ________________ адамды (жазбаша)
жұмысқа орналасу үшін жіберуге;
2) әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдардың ағымдағы (карточкалық) шоттарына жалақының субсидияланатын бөлігін уақтылы және толық көлемде аударуға;
3) Орындаушы ұсынған ай сайынғы мәліметтердің негізінде Еңбек кодексіне сәйкес қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға субсидиялау мерзімі аяқталғанға дейін уақтылы және толық көлемде жалақы төлеуге;
4) Қоғамдық жұмыстарға, жастар практикасына, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобаларына қатысатын адамдарға уақытша жұмысқа жарамсыздығы жөніндегі әлеуметтік жәрдемақы төлеуді Еңбек кодексіне сәйкес уақтылы және толық көлемде жүргізуге;

далее совместно именуемые "Стороны", в соответствии с пунктом 3 статьи 111 Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) посредством Электронной биржи труда заключили настоящий договор об организации субсидируемых рабочих мест (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:
Глава 1. Предмет Договора
1.1. Организация субсидируемых рабочих мест для безработных в целях обеспечения их занятости.
1.2. Общая сумма Договора составляет _________________________________тенге.
(прописью)
1.3. Общее количество безработных составляет _______________________ человек.
(прописью)
Глава 2. Обязательства Сторон
2.1. Заказчик вправе:
1) требовать от Исполнителя своевременного и надлежащего исполнения Договора;
2) проводить выездные проверки выполнения условий Договора. Результаты проверки оформляются актом выездной проверки выполнения условий Договора.
2.2. Исполнитель вправе:
1) производить оплату дополнительных надбавок лицам за счет собственных средств;
2) предоставлять лицу по его требованию отзыв (рекомендательное письмо) по результатам работы на субсидируемом рабочем месте.
2.3. Заказчик обязуется:
1) направлять лиц с их согласия к Исполнителю для трудоустройства на субсидируемые рабочие места в количестве ____________ человек, в том числе: (прописью)
- по общественным работам ____________ человек; (прописью)
- по молодежной практике ____________ человек; (прописью)
- по социальным рабочим местам ____________ человек; (прописью)
- по проекту "Первое рабочее место" ____________ человек; (прописью)
- по проекту "Серебряный возраст" ____________ человек; (прописью)
- по проекту "Контракт поколений" ____________ человек; (прописью)
2) своевременно и в полном объеме перечислять на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст" субсидируемую часть заработной платы;
3) на основании представленных Исполнителем ежемесячных сведений своевременно и в полном объеме перечислять заработную плату лицам, трудоустроенным в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и "Контракт поколений" в соответствии с Трудовым кодексом;
4) своевременно и в полном объеме производить выплату социального пособия по временной нетрудоспособности лицам, участвующим в общественных работах, молодежной практике, проектах "Первое рабочее место" и "Контракт поколений", в соответствии с Трудовым кодексом;

5) субсидияланатын жұмыс орындарын қаржыландыруға бөлінген бюджет қаражатының мақсатқа сай жұмсалуына мониторинг жүргізуге;
6) Орындаушының әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салықтар мен әлеуметтік аударымдарды уақтылы төлеуіне ай сайын мониторинг жүргізуге;
7) жұмыспен қамтудың жеке картасында субсидияланатын жұмыс орынындағы жұмысы аяқталғаннан кейін (мерзімі аяқталғанға дейін) адамның әлеуметтік жұмыс орнына және тұрақты жұмысқа орналасуы туралы мәліметті көрсетуге міндеттенеді.
Ескерту. 2.3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2.4. Орындаушы:
1) субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын құруға:
2) Орталық жолдамасы бойынша жүгінген адамдарды субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруға;
3) 5 (бес) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіні жұмысқа қабылдау немесе одан бас тарту туралы хабардар етуге;
4) Еңбек кодексіне сәйкес әрбір адаммен еңбек шартын жасауға;
5) әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға уақтылы және толық көлемде еңбекақы төлеуге;
6) әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдар үшін жеке табыс салығын және әлеуметтік төлемдерді төлеуді жүргізуге;
7) әлеуметтік жұмыс орындарына немесе "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекке уақытша жарамсыздығы жөніндегі әлеуметтік жәрдемақы төлеуді Еңбек кодексіне сәйкес уақтылы және толық көлемде жүргізуге;
8) әрбір адамға қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқама өткізуге;
9) қажет болған жағдайда адамдарды арнайы киіммен, құрал-саймандармен, жабдықтармен қамтамасыз етуге;
10) адамдарды Еңбек кодексіне сәйкес тиісті еңбек жағдайларымен қамтамасыз етуге;
11) еңбек міндеттерін атқару кезінде адамның денсаулығына зиян келтірілген жағдайда Еңбек кодексіне сәйкес зиянды өтеуге;
12) жасалған еңбек шартының мерзімі өткеннен кейін еңбек кітапшасына (бар болса) субсидияланатын жұмыс орынындағы жұмыс кезеңін енгізуге;
13) Тапсырыс берушіге Шартқа 1, 2 және (немесе) 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша мәліметтерді есепті ай аяқталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынуға;
14) Тапсырыс берушіге Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуына мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты, құжаттарды және материалдарды толық көлемде ұсынуға;

5) вести мониторинг целевого использования бюджетных средств, выделенных на финансирование субсидируемых рабочих мест;
6) ежемесячно вести мониторинг своевременной уплаты Исполнителем за лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и в рамках проекта "Серебряный возраст", налогов и социальных платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) отражать в индивидуальной карте занятости сведения о трудоустройстве лица на субсидируемое рабочее место и на постоянную работу после завершения (до окончания срока) работы на субсидируемом рабочем месте.
Сноска. Пункт 2.3 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.4. Исполнитель обязуется:
1) создать рабочие места для организации субсидируемых рабочих мест;
2) трудоустроить на субсидируемые рабочие места лиц, обратившихся по направлению Центра;
3) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня направления для трудоустройства извещать Заказчика о приеме на работу или отказе в приеме на работу;
4) заключать с каждым лицом трудовой договор в соответствии с Трудовым кодексом;
5) своевременно и в полном объеме производить оплату труда лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и в рамках проекта "Серебряный возраст";
6) производить уплату индивидуального подоходного налога и социальных платежей за лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и в рамках проекта "Серебряный возраст";
7) своевременно и в полном объеме производить выплату социального пособия по временной нетрудоспособности лицам, трудоустроенным на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст", в соответствии с Трудовым кодексом;
8) проводить с каждым лицом инструктаж по технике безопасности;
9) обеспечивать лица при необходимости спецодеждой, инструментами и инвентарем;
10) обеспечивать лицам условия труда в соответствии с Трудовым кодексом;
11) возмещать ущерб лицу в случае причинения вреда здоровью во время выполнения трудовых обязанностей в соответствии с Трудовым кодексом;
12) вносить в трудовую книжку лица (при ее наличии) период работы на субсидируемом рабочем месте по истечении срока заключенного трудового договора;
13) представлять Заказчику за 5 (пять) рабочих дней до окончания отчетного месяца сведения на оплату по форме согласно приложениям 1, 2 и (или) 3 к Договору;
14) представлять Заказчику в полном объеме информацию, документы и материалы, необходимые для осуществления мониторинга исполнения обязательств по Договору;

15) Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастырудың және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялаудың тәртібін бұзған және/немесе "Алғашқы жұмыс орны", "Ұрпақтар келісімшарты" және "Күміс жас" жобалары шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарды тұрақты жұмысқа қабылдаудан бас тартқан жағдайларда, адамдардың жалақысының субсидияланған бөлігін төлеуге жұмсаған мемлекеттің шығыстарын бюджетке өтеуге;
16) жастар практикасы және "Алғашқы жұмыс орны" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға кәсіби білімдері мен жұмыс тәжірибесін беру үшін тәжірибелі жұмыскерлердің арасынан тәлімгер тағайындауға;
17) "Ұрпақтар келісімшарты" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға Кодекстің 207-бабының 1-тармағында белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткенге кемінде 6 (алты) ай қалған немесе зейнет жасындағы тәлімгер тағайындауға;
18) "Алғашқы жұмыс орны" жобасына қатысу мерзімі аяқталғаннан кейін жұмыссызды кемінде 12 (он екі) ай мерзімге тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналастыруға;
19) "Ұрпақтар келісімшарты" жобасына қатысу мерзімі аяқталғаннан кейін жұмыссызды Еңбек кодексінің 38-бабына сәйкес тәлімгердің бос жұмыс орнына немесе басқа бос орынға ауыстыруға;
20) "Күміс жас" жобасына қатысу мерзімі аяқталғаннан кейін Кодекстің 207-бабының 1-тармағында белгіленген зейнеткерлік жасқа толмаған адамды кемінде 1 жыл мерзімге, ал зейнеталды жастағы адамды зейнеткерлікке шыққанға дейін тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналастыруға;
21) әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасының шеңберінде жұмысқа орналастырылған адамдармен еңбек шартын тоқтатқан жағдайда Еңбек кодексіне сәйкес өтемақы төлеуге;
22) Еңбек кодексінде көзделген тәртіппен еңбек шарттарын есепке алудың бірыңғай жүйесіне адаммен жасалған және тоқтатылған еңбек шарты туралы ақпаратты енгізуге міндетті.
Ескерту. 2.4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Еңбекақы төлеу
3.1. Жалақының субсидияланатын бөлігін қоспағанда, әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекақы төлеуді Орындаушы Еңбек кодексіне сәйкес жүргізеді.
Ескерту. 3.1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

15) возмещать в бюджет расходы государства на выплату субсидируемой части заработной платы лицам, трудоустроенным на субсидируемые рабочие места, в случаях нарушения установленного порядка организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места и (или) отказа от приема на постоянную работу лиц, трудоустроенных в рамках проектов "Первое рабочее место", "Контракт поколений" и "Серебряный возраст";
16) закреплять за лицом, трудоустроенным в рамках молодежной практики и проекта "Первое рабочее место", наставника из числа опытных работников для передачи профессиональных знаний и опыта работы;
17) закреплять за лицом, трудоустроенным в рамках проекта "Контракт поколений", наставника, которому до достижения пенсионного возраста, установленного пунктом 1 статьи 207 Кодекса, осталось менее 6 (шести) месяцев или пенсионного возраста;
18) после завершения срока участия в проекте "Первое рабочее место" трудоустроить безработного на постоянное рабочее место со сроком не менее 12 (двенадцати) месяцев;
19) после завершения срока участия в проекте "Контакт поколений" переводит безработного на вакантное рабочее место наставника или на другое вакантное место в соответствии со статьей 38 Трудового кодекса Республики Казахстан;
20) после завершения срока участия в проекте "Серебряный возраст" трудоустроить лицо, не достигшее пенсионного возраста, установленного пунктом 1 статьи 207 Кодекса, на постоянное рабочее место сроком не менее 1 года, а также лицо предпенсионного возраста – до выхода на пенсию;
21) при прекращении трудового договора с лицами, трудоустроенными на социальные рабочие места, и в рамках проекта "Серебряный возраст" производить за них компенсационные выплаты в соответствии с Трудовым кодексом Республики Кахахстан;
22) вносить информацию о заключении и прекращении с лицом трудового договора в единую систему учета трудовых договоров в порядке, предусмотренном Трудовым кодексом.
Сноска. Пункт 2.4 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Оплата труда
3.1. Оплата труда лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и в рамках проекта "Серебряный возраст", за исключением субсидируемой части заработной платы, производится Исполнителем в соответствии с Трудовым кодексом.
Сноска. Пункт 3.1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3.2. Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға субсидиялау мерзімі аяқталғанға дейін еңбекақы төлеуді Орындаушы мәліметтерінің негізінде Тапсырыс беруші жүргізеді.
4-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Орындаушының Шарт бойынша өз міндеттемелерін не толығымен, не ішінара басқа біреуге беруіне жол берілмейді.
4.2. Орындаушы әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырудың және қаржыландырудың белгіленген тәртібін бұзған жағдайда, Шарт бұзушылық анықталған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде бұзылуға жатады.
Шарт Тараптардың бірінің бастамасы бойынша бұзылуы мүмкін, бұл ретте бір Тарап екінші тарапты бұл туралы кемінде бір ай мерзімде хабардар етуге тиіс.
4.3. Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы Тараптарды осы мерзім аяқталғанға дейін болған заң бұзушылықтар үшін жауаптылықтан босатпайды.
5-тарау. Форс-мажор
5.1. Тараптар Шарт талаптарын, егер ол Форс-мажорлық жағдайлардың нәтижесі болып табылса, орындамағаны үшін жауаптылықта болмайды.
5.2. Шарттың мақсаты үшін "форс-мажор" Тараптардың бақылауына көнбейтін және күтпеген сипатқа ие оқиғалар. Мұндай оқиғалар өртті, жер сілкінуін, су тасқынын, апатты жағдайларды және әскери әрекеттерді қамтуы мүмкін.
5.3. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған кезде Орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіге мұндай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді.
Егер Тапсырыс берушіден өзге жазбаша нұсқаулықтар түспесе, Орындаушы орындылығына қарай Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауды жалғастырады және форс-мажорлық жағдайларға тәуелді емес Шартты орындаудың балама көздерін іздейді.
5.4. Егер жоғарыда көрсетілген мән-жайлар күнтізбелік 30 (отыз) күннен артық жалғасатын болса, онда тараптардың әрқайсысы Шарт бойынша міндеттемелерді одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы және бұл жағдайда тараптардың ешқайсысының басқа тараптан ықтимал шығындарды өтеуді талап етуге құқығы жоқ.
6-тарау. Дауларды шешу тәртібі
6.1. Тапсырыс беруші мен Орындаушы тікелей келіссөздер процесінде араларында Шарт немесе соған байланысты туындаған барлық даулар мен келіспеушіліктерді шешуге барлық күштерін салуға тиіс.
6.2. Егер мұндай келіссөздерден кейін Тапсырыс беруші мен Орындаушы Шарт бойынша дауды шеше алмаса, онда тараптың кез келгені Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес осы мәселенің шешілуін талап ете алады.
7-тарау. Өзге де жағдайлар
7.1. Шарт бірдей заңды күші бар қазақ және орыс тілдерінде қалыптастырылды және Электрондық еңбек биржасы арқылы жасалды.

3.2. Оплата труда лиц, трудоустроенных в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и "Контракт поколений", производится Заказчиком на основании сведений Исполнителя до завершения срока субсидирования.
Глава 4. Ответственность Сторон
4.1. Не допускается передача Исполнителем ни полностью, ни частично кому-либо своих обязательств по Договору.
4.2. В случае нарушения Исполнителем установленного порядка организации и финансирования субсидируемых рабочих мест, Договор подлежит расторжению в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня выявления нарушения.
Договор может быть расторгнут по инициативе одной из Сторон, при этом она обязана предупредить об этом другую сторону не менее чем в месячный срок.
4.3. Окончание срока действия Договора не освобождает Стороны от ответственности за его нарушение, имевшее место до истечения этого срока.
Глава 5. Форс-мажор
5.1. Стороны не несут ответственность за неисполнение условий Договора, если оно явилось результатом форс-мажорных обстоятельств.
5.2. Для целей Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю Сторон, и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать пожар, землетрясение, наводнения, стихийные явления и военные действия.
5.3. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Исполнитель продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
5.4. Если вышеуказанные обстоятельства продолжаются более 30 (тридцати) календарных дней, то каждая из сторон вправе отказаться от исполнения дальнейших обязательств по Договору, и в этом случае ни одна из сторон не вправе требовать у другой стороны возмещения возможных убытков.
Глава 6. Порядок разрешения споров
6.1. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
6.2. Если после таких переговоров Заказчик и Исполнитель не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Прочие условия
7.1. Договор составлен на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, и заключен посредством Электронной биржи труда.

7.2. Бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама почта байланысы немесе Электрондық еңбек биржасы арқылы жіберіледі. Осы күндердің қайсысы кейін туатынына қарай хабарлама ол жеткізілгеннен кейін немесе күшіне ену көрсетілген күні (хабарламада көрсетілсе) күшіне енеді.
7.3. Шартқа өзгерістер немесе толықтырулар жасалған Шарттың нысанында қосымша келісіммен рәсімделеді.
Орындаушы таңдауының негізі болып табылатын шарттардың өзгермеуі талаптарында жасалған Шартқа өзгерістер енгізу:
1) Шарт бойынша жұмыс орындары санының ұлғаюы;
2) Шарт бойынша жұмыссыздар санының ұлғаюы бөлігінде міндетті.
Егер жұмыс беруші жастар практикасы, әлеуметтік жұмыс орындары және "Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша жұмыс орнына біліктілік талаптарына сәйкес келмеу себебі бойынша мансап орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасу үшін жүгінген адамдардың арасынан кандидатты таба алмаса, онда Тапсырыс беруші Шартқа өзгерістер енгізбей-ақ, жұмыс берушінің өтінімі бойынша жұмыс орнының кәсібін (мамандығын) өзгертуі мүмкін.
7.4. Егер қаржы жылы ішінде бюджеттен субсидияланатын жұмыс орындарын қаржыландыру көлемі азайса, онда Тапсырыс беруші Шарт бойынша міндеттемелерді одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы және бұл жағдайда бір Тарап екінші Тараптан ықтимал шығындарды өтеуді талап етуге құқылы емес. Тапсырыс беруші кемінде 2 (екі) ай бұрын Орындаушыға бюджеттен субсидияланатын жұмыс орындарын қаржыландыру көлемінің азайғаны туралы хабарлама жібереді және бұл жағдайда Шартқа өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілмейді.
8-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
8.1. Осы шарттың қолданылу мерзімі 20__ жылғы __ ________ бастап 20__ жылғы __ ___________ дейін.
8.2. Осы Шарт қол қойылған күнінен бастап немесе оны Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде тіркегеннен кейін күшіне енеді.
Тараптардың заңды мекенжайлары:
Тапсырыс беруші
Жұмыс беруші
______________________ облысының (астананың, республикалық маңызы бар қаланың) еңбек мобильділігі орталығы
заңды мекенжайы: _________________
ЖСК _________________________
БСК _________________________
БСН (ЖСН) ___________________
Коды ________________________
__________________________________ (Тегі, аты, әкесінің (қолы) аты (бар болса))
__________________________________ (қолы)
заңды мекенжайы: ____________________
ЖСК_________________________
БСК _________________________
БСН (ЖСН) ___________________
Коды _______________________
_____________________________________ (Тегі, аты, әкесінің (қолы) аты (бар болса))
__________________________________ (қолы)

7.2. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне, высылается посредством почтовой связи или Электронной биржи труда. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
7.3. Изменения и/или дополнения в Договор оформляются дополнительным соглашением в той же форме, что и заключение Договора.
Внесение изменений в заключенный Договор при условии неизменности условий, явившихся основой выбора Исполнителя, обязательно в части:
1) увеличения количества рабочих мест по Договору;
2) изменения количества безработных по Договору.
Если работодатель не может подобрать на рабочее место по молодежной практике, социальным рабочим местам и проекту "Контракт поколений" кандидата из числа лиц, обратившихся для трудоустройства, по направлению карьерного центра по причине несоответствия квалификационным требованиям, то Заказчик по заявке работодателя может изменить профессию (специальность) рабочего места, без внесения изменений в Договор.
7.4. Если в течение финансового года объем финансирования субсидируемых рабочих мест из бюджета уменьшился, то Заказчик вправе отказаться от исполнения дальнейших обязательств по Договору, и в этом случае ни одна из Сторон не вправе требовать у другой Стороны возмещения возможных убытков. Заказчик не менее, чем за 2 (два) месяца направляет Исполнителю уведомление об уменьшении объема финансирования субсидируемых рабочих мест из бюджета, и в этом случае изменения и/или дополнения в Договор не вносятся.
Глава 8. Срок действия Договора
8.1. Срок действия настоящего договора с "___" _____ 20____ года до "___" ___________ 20_____ года.
8.2. Настоящий Договор вступает в силу со дня подписания или после его регистрации в территориальных подразделениях казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Юридические адреса Сторон:
Заказчик
Исполнитель
Центр трудовой мобильности _________
__________________ области
(столицы, города республиканского значения)
юридический адрес: _________________
__________________________________.
ИИК ______________________________
БИК ______________________________
БИН (ИИН) ________________________
Код ______________________________
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество при его наличии)
___________________________________
(подпись)
___________________________________
___________________________________
(наименование работодателя)
юридический адрес: _________________
__________________________________.
ИИК ______________________________
БИК _______________________________
БИН (ИИН) _______________________
Код _______________________________
___________________________________
(Фамилия, имя, отчество при его наличии)
____________________________________
(подпись)

Аталған құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі қол қойылған құжатпен бірдей.
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру
туралы шартқа
1-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: мансап орталықтарына
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: ЖОС
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ айы.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жұмыс берушілер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 25-і күніне қарай
Кесте. Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер
Жұмыс берушінің атауы
Субсидияланатын жұмыс орны түрінің атауы
Мансап орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасу үшін жүгінген адамдардың саны
Субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамдардың саны
Субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын аяқтаған адамдардың саны
Субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдар
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы:
Әртүрлі себеппен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын аяқтаған адамдар саны
Еңбек заңнамасын бұзғандар
Өз еркімен
Сырқатына байланысты
Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің шұғыл қызметіне шақырту алғандар
Жұмысқа орналасу себебімен
Қайтыс болғандар
Жүктілік, босану, бала күтімі бойынша демалыс алғандар
Тұрақты мекен –жайдың ауысуына байланысты
Басқа да себептер
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы:
_____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам:
_____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___"____________________.
Мөрдің орны
"Субсидияланатын жұмыс
орындарының іске асырылу
барысы туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерінің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Приложение 1
к Договору об организации
субсидируемых рабочих мест
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в карьерные центры
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.kz
Наименование формы административных данных: Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест
Индекс формы административных данных: СРМ
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих информаци: работодатели
Срок представления формы административных данных: к 25 числу отчетного месяца
Таблица. Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест
Наименование работодателя
Наименование вида субсидируемых рабочих мест
Количество человек, обративших по направлению карьерного центра для трудоустройства
Количество человек, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места
Количество человек, завершивших работу на субсидируемых рабочих местах
Количество человек досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы:
Количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах по видам причин
Нарушения трудового законодательства
По собственному желанию
заболевание
призыв на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан
трудоустройство
смерть
беременность, роды, отпуск по уходу за ребенком
смена постоянного места жительства
прочие
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель: ________________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
______________________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Дата: "____" ___________ 20__ года
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о ходе реализации
субсидируемых рабочих мест"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жұмыс берушілер толтырады және мансап орталықтарына ұсынады.
3. Нысанға білім беру ұйымының басшысы не оның міндетін атқарушы адам, оның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдан кейінгі айдың 1-күніне қарай ұсынылады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында жұмыс берушінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында субсидияланатын жұмыс орны түрінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында мансап орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасу үшін жүгінген адамдардың саны көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Нысанның 4-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамдардың саны көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында еңбек заңнамасын бұзу себебімен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында өз еркімен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында сырқатына байланысты субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің шұғыл қызметіне шақырту алу себебімен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында жұмысқа орналасу себебімен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында қайтыс болу себебімен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
18. Нысанның 13-бағанында жүктілік, босану, бала күтімі бойынша демалыста болу себебімен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
19. Нысанның 14-бағанында тұрақты мекен–жайдың ауысуына байланысты субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест" (далее - Форма).
2. Форма заполняется работодателями и предоставляется в карьерные центры.
3. Форма подписывается первым руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется к 1 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование работодателя.
7. В графе 2 Формы указывается наименование вида субсидируемых рабочих мест.
8. В графе 3 Формы количество человек, обративших по направлению карьерного центра для трудоустройства.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В графе 4 Формы указывается количество человек, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места.
10. В графе 5 Формы указывается количество человек, завершивших работу на субсидируемых рабочих местах.
11. В графе 6 Формы указывается количество человек досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах.
12. В графе 7 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине нарушений трудового законодательства.
13. В графе 8 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по собственному желанию.
14. В графе 9 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине болезни.
15. В графе 10 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине призыва на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан.
16. В графе 11 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине трудоустройства.
17. В графе 12 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине смерти.
18. В графе 13 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине беременности, родов, отпуска по уходу за ребенком.
19. В графе 14 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине смены постоянного местожительства.

20. Нысанның 15-бағанында басқа да себептер бойынша субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру
туралы шартқа
2-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: мансап орталықтарына
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.enbek.kz
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Әлеуметтік жұмыс орындары және "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: СЖО-1
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жұмыс берушілер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдың 25-і күніне қарай
Кесте. Әлеуметтік жұмыс орындары және "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Р/с
Жұмыс берушінің атауы
Жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі
Жұмыссыздың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыссыздың жеке сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
Айдағы жұмыс күндерінің саны
Нақты жұмыс істеген күндері
Уақытша жұмысқа жарамсыздық күндері
Еңбек шартына сәйкес жалақының мөлшері, теңге
Жалақының субсидияланатын бөлігінің сомасы, теңге
6
7
8
9
10
Атауы ________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы:
_____________________________________             ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам:
_____________________________________             ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___"_____________
Мөрдің орны (бар болса)
"Әлеуметтік жұмыс орындары
және "Күміс жас" жобасы
шеңберінде субсидияланатын
жұмыс орындарына жұмысқа
орналасқан адамдар туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Әлеуметтік жұмыс орындары және "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерінің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

20. В графе 15 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по прочим причинам.
Приложение 2
к Договору об организации
субсидируемых рабочих мест
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в карьерные центры
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.kz
Наименование формы административных данных:
Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места,
в рамках социальных рабочих мест и проекта "Серебряный возраст"
Индекс формы административных данных: СРМ-1
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ________ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: работодатели
Срок представления формы административных данных: к 25 числу отчетного месяца
Таблица. Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места,
в рамках социальных рабочих мест и проекта "Серебряный возраст"
№ п/п
Наименование работодателя
Бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) безработного
Индивидуальный идентификационный номер безработного
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
Количество рабочих дней в месяце
Фактически отработано, дни
Временная нетрудоспособность, дни
Размер заработной платы согласно трудовому договору, тенге
Сумма субсидируемой части заработной платы, тенге
6
7
8
9
10
Наименование ____________________________________________
Адрес ___________________________________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель:
_______________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
_______________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Дата: "____" ___________ 20__ года
Место печати (при наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о лицах,
трудоустроенных на субсидируемые
рабочие места, в рамках
социальных рабочих мест
и проекта "Серебряный возраст""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места,
в рамках социальных рабочих мест и проекта "Серебряный возраст""

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Әлеуметтік жұмыс орындары және "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жұмыс берушілер толтырады және мансап орталықтарына ұсынады.
3. Нысанға бірінші басшы не оның міндетін атқарушы адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 25-күніне қарай ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында жұмыс берушінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында есепті айдағы жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың есепті айда нақты істеген жұмыс күндері көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың жұмысқа уақытша жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың еңбек шартына сәйкес жалақысының мөлшері көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында жалақының субсидияланатын бөлігінің сомасы көрсетіледі.
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру
туралы шартқа
3-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.02.2024 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: мансап орталықтарына
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.enbek.kz
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: СЖО-2
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жұмыс берушілер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдың 25-і күніне қарай
Кесте. Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Р/с
Жұмыс берушінің атауы
Жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі
Адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
Кестенің жалғасы
Адамның жеке сәйкестендіру нөмірі
Айдағы жұмыс күндерінің саны
Нақты жұмыс істеген күндері
Уақытша жұмысқа жарамсыздық күндері
5
6
7
8
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы:
_____________________________________             ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам:
_____________________________________             ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___"____________________.
Мөрдің орны (бар болса)
"Қоғамдық жұмыстар, жастар
практикасы, "Алғашқы жұмыс
орны" және "Ұрпақтар
келісімшарты" жобалары
шеңберінде субсидияланатын
жұмыс орындарына жұмысқа
орналасқан адамдар туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерінің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках социальных рабочих мест и проекта "Серебряный возраст"" (далее - Форма).
2. Форма заполняется работодателями и предоставляется в карьерные центры.
3. Форма подписывается первым руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется к 25 числу отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Формы указывается наименование работодателя.
8. В графе 3 Формы указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя.
9. В графе 4 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст".
10. В графе 5 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст".
11. В графе 6 Формы указывается количество рабочих дней в отчетном месяце.
12. В графе 7 Формы указывается фактически отработанные дни безработным, трудоустроенным на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст", в отчетном месяце.
13. В графе 8 Формы указывается количество дней временной нетрудоспособности безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст".
14. В графе 9 Формы указывается размер заработной платы безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст", согласно трудовому договору.
15. В графе 10 Формы указывается сумма субсидируемой части заработной платы.
Приложение 3
к Договору об организации
субсидируемых рабочих мест
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.02.2024 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в карьерные центры
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.kz
Наименование формы административных данных:
Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках
общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место"
и Контракт поколений"
Индекс формы административных данных: СРМ-2
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих информацию: работодатели
Срок представления формы административных данных: к 25 числу отчетного месяца
Таблица. Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места,
в рамках общественных работ, молодежной практики,
проектов "Первое рабочее место" и Контракт поколений"
№ п/п
Наименование работодателя
Бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) лица
1
2
3
4
Продолжение таблицы
Индивидуальный идентификационный номер лица
Количество рабочих дней в месяце
Фактически отработано, дни
Временная нетрудоспособность, дни
5
6
7
8
Наименование ____________________________________________
Адрес ___________________________________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель: _________________________________ ___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
__________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Дата: "____" ___________ 20__ года
Место печати (при наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о лицах,
трудоустроенных
на субсидируемые рабочие места,
в рамках общественных работ,
молодежной практики, проектов
"Первое рабочее место"
и Контракт поколений""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках общественных работ,
молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и Контракт поколений""

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары (бұдан әрі – субсидияланатын жұмыс орындары) шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жұмыс берушілер толтырады және мансап орталықтарына ұсынады.
3. Нысанға бірінші басшы не оның міндетін атқарушы адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 25-күніне қарай ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында жұмыс берушінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында есепті айдағы жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның есепті айда нақты істеген жұмыс күндері көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның жұмысқа уақытша жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 275 бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтары мен кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13938 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 14 ақпандағы № 8 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14863 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и Контракт поколений" (далее – субсидируемые рабочие места)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется работодателями и предоставляется в карьерные центры.
3. Форма подписывается первым руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется к 25 числу отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Формы указывается наименование работодателя.
8. В графе 3 Формы указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя.
9. В графе 4 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, трудоустроенного на субсидируемое рабочее место.
10. В графе 5 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер лица, трудоустроенного на субсидируемое рабочее место.
11. В графе 6 Формы указывается количество рабочих дней в отчетном месяце.
12. В графе 7 Формы указывается фактически отработанные дни лицом, трудоустроенным на субсидируемое рабочее место, в отчетном месяце.
13. В графе 8 Формы указывается количество дней временной нетрудоспособности лица, трудоустроенного на субсидируемое рабочее место, согласно трудовому договору.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 275
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурных элементов некоторых приказов Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13938).
2. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 февраля 2017 года № 8 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14863).

3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 242 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17194 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 6-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің "Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аудару қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 14 маусымдағы № 515 және "Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 5 бұйрығы. (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18161 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 27 наурыздағы № 146 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18446 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 4-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 тамыздағы № 461 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19289 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы.
7. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 226 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20854 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы.

3. Пункт 6 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 июня 2018 года № 242 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17194).
4. Приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 января 2019 года № 5 "О внесении изменений и дополнений в приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 515 "Об утверждении Правил добровольного переселения лиц для повышения мобильности рабочей силы" и от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18161).
5. Пункт 4 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 марта 2019 года № 146 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18446).
6. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 августа 2019 года № 461 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19289).
7. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 226 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20854).

8. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 16 наурыздағы № 78 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22354 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 12-тармағы.
9. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2022 жылғы 7 ақпандағы № 46 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26748 болып тіркелген).
10. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 26 мамырдағы № 178 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28258 болып тіркелген).
11. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 367 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29707 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы.
12. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 28 қазандағы № 442 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30397 болып тіркелген).

8. Пункт 12 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 марта 2021 года № 78 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22354).
9. Приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 февраля 2022 года № 46 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26748).
10. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 178 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28258).
11. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 сентября 2022 года № 367 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29707).
12. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 октября 2022 года № 442 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 30397).

13. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 535 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31463 болып тіркелген).
14. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 наурыздағы № 97 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32194 болып тіркелген).
15. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 наурыздағы № 98 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32196 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 5-тармағы.

13. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 535 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31463).
14. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 марта 2023 года № 97 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32194).
15. Пункт 5 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 98 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32196).