Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу және кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 20 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 23 қаңтарда № 35664 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2025 жылғы 20 қаңтардағы
№ 3 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Бюджет түсімдерін болжау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10322 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет түсімдерін болжау әдістемесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жоспарлы кезеңге арналған мемлекеттік бюджетке және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдерді болжау "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Салық кодексі), "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне, Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қаржысын басқарудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 10 қыркүйектегі № 1005 Жарлығына және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жүзеге асырылады.".
2. "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 шілдедегі № 564 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11854 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнын айқындау әдістемесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых приказов
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 января 2025 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2025 года № 35664
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы, согласно приложению к настоящему приказу.
3. Юридическому департаменту Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 20 января 2025 года № 3
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34 "Об утверждении Методики прогнозирования поступлений бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10322), следующее изменение:
в Методике прогнозирования поступлений бюджета, утвержденной указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Прогнозирование поступлений в государственный бюджет и в Национальный фонд Республики Казахстан на плановый период осуществляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый кодекс), Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", Бюджетным кодексом, Указом Президента Республики Казахстан от 10 сентября 2022 года № 1005 "Об утверждении Концепции управления государственными финансами Республики Казахстан до 2030 года" и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан.".
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июля 2015 года № 564 "Об утверждении методики определения стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11854), следующее изменение:
в Методике определения стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, утвержденной указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Бір кезеңдік конкурс бойынша конкурстық құжаттаманы әзірлеу құнына техникалық тапсырманы, жобаның ТЭН-ін әзірлеуге немесе түзетуге арналған шығыстар кіреді.
Жобалық құжаттаманы дайындау бойынша жұмыс құнын, сондай-ақ үлгілік жоба болған жағдайда ЖСҚ байланыстыру бойынша шығыстарды есептеу "Құрылыстағы баға белгілеу бойынша нормативтік құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 223-НҚ бұйрығына сәйкес жүзеге асырылады.".
3. "Мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолу жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 27 ақпандағы № 84 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14941 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолулар жүргізу жөніндегі әдістемеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Әдістемеде мынадай терминдер қолданылады:
1) бастамашы – мемлекеттік органдардың функцияларын бәсекелес ортаға немесе өзін-өзі реттейтін ұйымдарға беру мақсатында қайта қарауға бастамашылық жасайтын мемлекеттік органдар, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдар, Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы.
2) конкурстық негізде орындаушы – бәсекелес ортаның сыртқы субъектілері – бәсекелестік жағдайында халыққа қызмет көрсетуді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар.
3) қолдаушы функциялар – ішкі әкімшілік-шаруашылық қызметті қамтамасыз етуге бағытталған функциялар, сондай-ақ мемлекеттік органның ішкі бақылау және бұқаралық ақпарат құралдары қызметтерінің функциялары;
4) мазмұны жағынан ұқсас функциялар – іс-қимылдарының мазмұндық жақындығы, тікелей нәтижелері, нысаналы топтары есебінен бір топқа біріктірілуі мүмкін функциялар;
5) мемлекеттік басқару жүйесін дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолу жүргізуге жауапты орталық атқарушы орган;
6) нысаналы топ – функцияның тікелей нәтижесін алушы;
7) өзін-өзі реттейтін ұйымдарға функциялар беру (бұдан әрі – функцияларды беру) – экономикалық қызметтің немесе мамандықтың нақты түрінің қызметін реттейтін мемлекеттік функцияларды мемлекеттік органдардан өзін-өзі реттейтін ұйымдарға толығымен беру;

"5. По одноэтапному конкурсу в стоимость разработки конкурсной документации включаются расходы на разработку или корректировку технического задания, ТЭО проекта.
Расчет стоимости работы по подготовке проектной документации, а также расходов по привязке ПСД при наличии типового проекта, осуществляется в соответствии с приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года № 223-НҚ "Об утверждении нормативных документов по ценообразованию в строительстве".".
3. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2017 года № 84 "Об утверждении Методики по проведению отраслевых (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14941), следующие изменения:
в Методике по проведению отраслевых (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов, утвержденной указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В настоящей Методике используются следующие термины:
1) инициатор – государственные органы, уполномоченные органы по государственному планированию, Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан, инициирующие пересмотр функций государственных органов с целью передачи их в конкурентную среду или саморегулируемым организациям;
2) исполнитель на конкурсной основе – внешние субъекты конкурентной среды – физические или юридические лица, осуществляющие предоставление услуг населению, в условиях конкуренции;
3) поддерживающие функции – функции, направленные на обеспечение внутренней административно-хозяйственной деятельности, а также функции служб внутреннего контроля, и средств массовой информации государственного органа;
4) содержательно схожие функции – функции, которые могут быть объединены в группу за счет содержательной близости их действий, прямых результатов, целевых групп;
5) уполномоченный орган в сфере развития системы государственного управления (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, ответственный за проведение отраслевого (ведомственного) функционального обзора деятельности государственных органов;
6) целевая группа – получатель прямого результата функции;
7) передача функций саморегулируемым организациям (далее – передача функций) – полная передача государственных функций, регулирующие деятельность конкретного вида экономической деятельности или профессии, от государственных органов саморегулируемым организациям;

8) салалық функциялар – мемлекеттік органның мемлекеттік басқарудың тиісті аясында (саласында) мемлекеттік саясатты іске асыруға бағытталған функциялары;
9) тән емес функция – мемлекеттік органның қызметіне тән емес және бәсекелес ортаға, өзін-өзі реттейтін ұйымдарға беруге немесе алып тастауға жататын мына белгілердің біреуіне сәйкес келетін:
артық болып табылатын (мемлекеттік органның әкімшілік-басқарушылық процесінен алып тастау жұмыс сапасының төмендеуіне немесе мемлекеттік қызметті көрсетуге әкеп соқпайды);
қолдаушы болып табылатын;
негізгі болып табылатын, бірақ бұл ретте мемлекеттік реттеу шегінен шығатын, сондай-ақ осындай функцияны енгізу нәтижелері мен мақсаттары тиімсіз (рұқсат беру немесе хабардар ету тәртібі, мемлекеттік бақылау) функция;
10) тұрақты функциялар – мемлекеттік органдар өзінің бүкіл қызметі барысында жүзеге асыратын функциялар, яғни олар белгілі бір дәрежедегі міндеттерді шешуге бағытталған, әрдайым мемлекет алдында тұратын функциялар;
11) уақытша функциялар – қысқа мерзімді сипаттағы және белгілі бір міндет шешілгеннен кейін қолданысын тоқтататын функциялар;
12) функционалдық шолу – мемлекеттік органдардың функциялары мен штат санын оларды оңтайландыру тұрғысынан талдау құралы;
13) функцияларды аутсорсингілеу – мемлекеттік функциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыру жөніндегі мемлекеттік органдың функцияларын келісім шарт жасау арқылы бәсекелес ортаға беру;
14) функцияларды беру – стратегиялық, бақылау және қадағалау функцияларын қоспағанда, мемлекетке тән емес функцияларды мемлекеттік органдардан бәсекелес ортаға беру;
15) функцияларды процестік топтастыру – жеке алғанда толыққанды емес және бірыңғай іс-қимылдың дәйекті операцияларын білдіретін функциялардың топтарын іріктеу;
16) функцияларды семантикалық топтастыру – жеке алғанда толыққанды емес және бір тікелей нәтиженің кіші түрлерін қамтитын функциялардың топтарын іріктеу;
17) функцияларды синтаксистік талдау – зерттеліп отырған мемлекеттік орган функцияларының қолданыстағы (зерттеліп отырған мемлекеттік орган жұмыскерлеріне пікіртерім жүргізу барысында заңнамалық актілерде және зерттеліп отырған мемлекеттік орган, оның ведомстволары, аумақтық органдары туралы ережелерде қамтылған) тұжырымдарын мемлекеттік функцияны бірыңғай тұжырымдау стандартына сәйкестендіру;
18) функцияның тікелей нәтижесі – мемлекеттік органның функциясын іске асырудың тікелей нәтижесі;
19) хронометраждық жұмыстар – жедел жұмыстың жүйелі түрде қайталатын элементтері, сондай-ақ дайындау-қорытындылау жұмыстарының немесе жұмыс орнына қызмет көрсету жөніндегі жұмыстардың элементтері зерделенетін бақылаулардың түрі.";

8) отраслевые функции – функции государственного органа, направленные на реализацию государственной политики в соответствующей сфере (отрасли) государственного управления;
9) несвойственная функция – функция государственного органа, не присущая его деятельности и подлежащая передаче в конкурентную среду, саморегулируемым организациям или исключению, соответствующая одному из следующих признаков:
является избыточной (исключение которой из административно – управленческого процесса государственного органа не приведет к снижению качества работы или предоставлению государственной услуги);
является поддерживающей;
является основной, но при этом выходит за пределы государственного регулирования, а также результаты и цели введения такой функции неэффективны (разрешительный или уведомительный порядок, государственный контроль);
10) постоянные функции – функции, которые государственные органы осуществляют в течение всей своей деятельности, то есть это функции, направленные на разрешение задач, в той или иной степени, всегда стоящих перед государством;
11) временные функции – функции, которые носят краткосрочный характер и прекращают свое действие с решением определенной задачи;
12) функциональный обзор – инструмент анализа функций и штатной численности государственных органов на предмет их оптимизации;
13) аутсорсинг функций – передача в конкурентную среду функций государственных органов по реализации конкретных видов государственных функций путем заключения контрактов;
14) передача функций – передача функций, несвойственных государству, от государственных органов в конкурентную среду, за исключением стратегических, контрольных и надзорных функций;
15) процессная группировка функций – выборка групп функций, неполноценных по отдельности и представляющих собой последовательные операции единого действия;
16) семантическая группировка функций – выборка групп функций, неполноценных по отдельности и содержащих подвиды одного прямого результата;
17) синтаксический анализ функций – приведение действующих (содержащихся в законодательных актах и положениях об исследуемом государственном органе, его ведомствах, территориальных органах, и предложенных в ходе опроса работников исследуемого государственного органа) формулировок функций исследуемого государственного органа к единому стандарту формулировки государственной функции;
18) прямой результат функции – непосредственный результат реализации функции государственного органа;
19) хронометражные работы – вид наблюдений, при котором изучаются циклически повторяющиеся элементы оперативной, а также элементы подготовительно-заключительной работы или работы по обслуживанию рабочего места.";

9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Президенті Әкiмшiлiгiнің, Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының тапсырмасы бойынша;";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"75. Түгендеу жүргізу кезінде функциялар Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 41-бабының 2-тармағына сәйкес стратегиялық, реттеуші, іске асыру және бақылау функцияларына бөлінеді.";
Мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолулар жүргізу жөніндегі әдістемеге 21-қосымшада:
функциялар паспорты мынадай редакцияда жазылсын:
"
Нысан
№ ___/_____/_____/_____ ФУНКЦИЯЛАР ПАСПОРТЫ (мемлекеттік органның нөмірі/құрылымдық бөлімше/функция түрі/реттік нөмірі)
Мемлекеттік органның атауы:
Құрылымдық бөлімше: Байланысатын тұлға:
Құжат көзіне байланысты функцияның атауы: ҚР-ның тиісті нормативтік құқықтық актісінен функциялар мәтіні толық келтіріледі
мемлекеттік орган туралы ережеден
салалық Заңдардан және Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлықтарынан
өзге де нормативтік құқықтық актілерден (Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысынан, бұйрықтардан және тағы басқалары.)
* Егер функция мемлекеттік көрсетілетін қызмет болып табылса, онда үшінші көзде Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес атауы және көрсетілетін қызмет коды көрсетіледі (Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығы. (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген). ФУНКЦИЯ СИПАТТАМАСЫ (тиісті ұяшықта Х түрінде және өзге де ақпаратты қажет болған жағдайда көрсетіңіз)
1
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӘКІМШІЛІК РӘСІМДІК-ПРОЦЕСТІК КОДЕКСІНЕ СӘЙКЕС ФУНКЦИЯНЫҢ ТҮРІ
1.1
Стратегиялық функция болып табыла ма?
Жоспарлы құжаттарды әзірлеу, қабылдау, мемлекеттік жоспарлау жүйесін айқындау, халықаралық қатынастарды, ұлттық қауіпсіздік пен қорғаныс қабілеттілігін қамтамасыз ету жөніндегі функциялар стратегиялық функциялар болып табылады
1.2
Реттеуші функция болып табыла ма?
Мемлекеттік функциялардың іске асырылуын нормативтік құқықтық қамтамасыз ету, нормативтік құқықтық актілерді тіркеу және олардың орындалуына талдау жүргізу, мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру, мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі функциялар реттеуші функциялар болып табылады
1.3
Іске асыру функциясы болып табыла ма?*
жоспарлы құжаттарды, нормативтік құқықтық актілерді орындауға, мемлекеттік органның жоспарлы құжаттарында көзделген мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуге, мемлекеттік қызметтер көрсетуге, оның ішінде рұқсаттарды, сондай-ақ оларға қосымшаларды беруге, ұзартуға, қайта ресімдеуге, жаңартуға және Қазақстан Республикасының заңнамасында рұқсаттарға, сондай-ақ оларға қосымшаларға қатысты көзделген басқа да әрекеттерді жүзеге асыруға бағытталған функциялар іске асыру функциялары болып табылады
1.3.1 1.4
* Функция мемлекеттік қызмет болып табыла ма? Бақылау функциясы болып табыла ма?
жеке және заңды тұлғалар, оның ішінде мемлекеттік мекемелер қызметінің нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарға, ал Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларында белгіленген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру және бақылау жөніндегі функциялар бақылау функциялары болып табылады.
2. ІС-ӘРЕКЕТТЕРІНІҢ ҰЗАҚТЫҒЫНА ЖӘНЕ ОРТАҚТЫҒЫ ДӘРЕЖЕСІНЕ БАЙЛАНЫСТЫ ФУНКЦИЯНЫҢ ТҮРІ
Тиісті ұяшықта Х түрінде және өзге де ақпаратты қажет болған жағдайда көрсетіңіз
уақытша іске асыру мерзімі көрсетіледі
тұрақты
тән емес *
* Тән емес функция – мемлекеттік органның өз қызметіне тән емес және бәсекелес ортаға азаматтық қоғам институттарына беруге жататын, мынадай белгілердің біріне сәйкес келетін функциясы: артық болып табылады (мемлекеттік органның әкімшілік-басқару процесінен алып тастау жұмыс немесе мемлекеттік қызмет көрсету сапасының төмендеуіне алып келмесе); қолдайтын болып табылады (яғни ішкі әкімшілік-шаруашылық қызметті қамтамасыз етуге бағытталған, сондай-ақ ішкі бақылау қызметінің функциясы мен мемлекеттік органның бұқаралық ақпарат құралдарының функциясы); негізгі болып табылады, бірақ бұл ретте мемлекеттік реттеу шегінен тыс, сондай-ақ нәтижелері және осындай функцияларының енгізу нәтижелері мен мақсаты тиімсіз (рұқсат беру немесе хабарлама жасау тәртібі, мемлекеттік бақылау)
3. ФУНКЦИЯНЫ КІМ ОРЫНДАЙДЫ
мемлекеттік органның дербес бөлімшесі
атауы
штаты
функцияны нақты орындаушылардың саны
бірнеше бөлімшелермен бірлесіп
атауы
бөлімшелер саны
аты
функцияны нақты орындаушылардың саны
қатысу дәрежесі еркін нысанда (пайыздық қатынаста)
аумақтық органдармен бірлесіп
атауы
аумақтық органдар саны
штаты
функцияны нақты орындаушылардың жалпы саны
қатысу дәрежесі еркін нысанда
мемлекеттік органның ведомствосы
атауы
басқарманың атауы
штаты
функцияны нақты орындаушылардың саны
ведомстволық бағынысты ұйымдар:
Мемлекеттік мекеме
Республикалық мемлекеттік кәсіпорын
Республикалық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорын
Акционерлік қоғам
Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
атауы
мемлекеттің қатысу үлесі
штаты
функцияны нақты орындаушылардың саны
* Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитетінен қосымша ақпарат сұралады;
бәсекелес орта
атауы
беру тәсілі
штаты
функцияны нақты орындаушылардың саны.
";
Мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолулар жүргізу жөніндегі әдістемеге 24-қосымшада:
орындалатын жұмыстар хронометражы мынадай редакцияда жазылсын:
"Орындалатын жұмыстар хронометражы
Мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің функциялары
Келіп түсуі
Тапсырманың авторы
Бірлесіп орындаушылар (саны)
Орындаушының жауап жобасын қарауға және қалыптастыруға (бизнес-процестерді) жұмсаған уақыты
Іс-жүзінде орындалды
Құжатты орындауға (жабуға) жұмсалған жалпы уақыт
Мақсатты жұмсалмаған уақыт
күні
уақыты
күні
уақыты
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Негізгі функциялар
1
Әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлейді
Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу
Нормативті құқықтық актілерді қарау
Президент Әкімшілігі, Үкімет Аппараты хаттарын қарау
қолданыстағы заңнаманы зерделеу
ағымдағы проблемаларды талдау
халықаралық тәжірибені талдау
Орталық мемлекеттік орган және жергілікті атқарушы органға ұсыныстар үшін сұрау салу дайындау
берілген ақпаратты талдау
жалпы ұсынымдар мен ұсыныстарды әзірлеу
талданған және ұсынылған ақпаратты қорыту
жауап жобасын қалыптастыру
жауап жобасын (ұсыныстарды) басшымен келісу
жауап жобасын (ұсыныстарды) пысықтау
жауап жобасын (ұсыныстарды) басшылықпен келісу
жауап жобасына (ұсыныстарға) қол қою
жіберу
телефонмен тілдесу
келісу үшін басқа кабинеттерге бару
кеңес ұйымдастыру
2
ЖИЫНЫ
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Орындаушы";
Мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолулар жүргізу жөніндегі әдістемеге 25-қосымшада:
құрылымдық бөлімшелердің стандартты функцияларды орындауының еңбек сыйымдылығы нормативтері мынадай редакцияда жазылсын:
"
Нысан
жылғы кезеңдегі құрылымдық бөлімшелердің стандартты функцияларды орындауының еңбек сыйымдылығы нормативтері
№ р/с
Жұмыс атауы
Штат санының лимиті, бірл.
Жұмысты қайталау еселігі, Е

подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан;";
пункт 75 изложить в следующей редакции:
"75. При проведении инвентаризации, в соответствии с пунктом 2 статьи 41 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан функции подразделяются на стратегические, регулятивные, реализационные и контрольные.";
в Приложении 21 к Методике по проведению (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов:
паспорт функции изложить в следующей редакции:
"
Форма
ПАСПОРТ ФУНКЦИИ № ___/_____/_____/_____
(номер госоргана/структурное подразделение/вид функции/номер по порядку)
Наименование Государственного органа:
Структурное подразделение:
Контактное лицо:
Наименование функции в зависимости от источника: Полностью приводится текст функции из соответствующего нормативного правового акта РК
из положения о государственном органе
из отраслевых Законов и Указов Президента Республики Казахстан
из иных нормативных правовых актов (из постановление Правительства Республики Казахстан, приказов и так далее.) *
* В случае если функция является государственной услугой, то в третьем источнике указывается наименование в соответствии с Реестром государственных услуг и код услуги (приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19982). ХАРАКТЕРИСТИКА ФУНКЦИИ (укажите в соответствующей ячейке Х и иную информацию при необходимости)
1
ВИД ФУНКЦИИ В СООТВЕТСТВИИ АДМИНИСТРАТИВНЫМ ПРОЦЕДУРНО-ПРОЦЕССУАЛЬНЫМ КОДЕКСОМ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
1.1
Функция является стратегической?
Стратегическими являются функции по разработке, принятию плановых документов, определению системы государственного планирования, обеспечению международных отношений, национальной безопасности и обороноспособности
1.2
Функция является регулятивной?
Регулятивными являются функции по нормативному правовому обеспечению реализации государственных функций, регистрации и ведению анализа исполнения нормативных правовых актов, координации деятельности государственных органов, управлению государственными активами
1.3
Функция является реализационной? *
реализационными являются функции, направленные на исполнение плановых документов, нормативных правовых актов, достижение целей и задач, предусмотренных плановыми документами государственного органа, оказание государственных услуг, в том числе выдачу, продление, переоформление, возобновление и осуществление других предусмотренных законодательством Республики Казахстан действий в отношении разрешений, а также приложений к ним
1.3.1
* Функция является государственной услугой
1.4
Функция является контрольной?
контрольными являются функции по проверке и наблюдению на предмет соответствия деятельности физических и юридических лиц, в том числе государственных учреждений, установленным нормативными правовыми актами требованиям, а в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан, требованиям, установленным законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан и постановлениями Правительства Республики Казахстан
2
ВИД ФУНКЦИИ В ЗАВИСИМОСТИ ОТ ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТИ ЕЕ ДЕЙСТВИЯ И СТЕПЕНИ ОБЩНОСТИ
Укажите в соответствующей ячейке Х и иную информацию при необходимости
временная Указывается срок реализации
постоянная
несвойственная *
* Несвойственная функция - функция государственного органа, не присущая его деятельности и подлежащая передаче в конкурентную среду институтам гражданского общества, соответствующая одному из следующих признаков:
является избыточной (исключение которой из административно-управленческого процесса государственного органа не приведет к снижению качества работы или предоставлению государственной услуги);
является поддерживающей (т.е. направленная на обеспечение внутренней административно-хозяйственной деятельности, а также функция службы внутреннего контроля, и средств массовой информации государственного органа);
является основной, но при этом выходит за пределы государственного регулирования, а также результаты и цели введения такой функции неэффективны(разрешительный или уведомительный порядок, государственный контроль)
3.
КЕМ ФУНКЦИЯ ВЫПОЛНЯЕТСЯ
самостоятельным подразделением госоргана наименование
штат количество реальных исполнителей функции совместно с несколькими подразделениями наименование количество подразделений
штат количество реальных исполнителей функции степень участия в произвольной форме (в процентном соотношении) совместно с территориальными органами наименование количество территориальных органов
штат общее количество реальных исполнителей функции степень участия в произвольной форме ведомством государственного органа наименование управления
штат количество реальных исполнителей функции подведомственными организациями*:
Государственное учреждение
Республиканское Государственное Предприятие
Республиканское Государственное казначейское предприятие
Акционерное общество
Товарищество с ограниченной ответственностью
наименование доля участия государства штат количество реальных исполнителей функции
*Дополнительно информация запрашивается у Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерство национальной экономики;
конкурентной средой наименование способ передачи штат количество реальных исполнителей функции.
";
в Приложении 24 к Методике по проведению (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов:
хронометраж выполняемых работ изложить в следующей редакции:
"Хронометраж выполняемых работ
Функции структурного подразделения государственного органа
Поступления
Автор поручения
Соисполнители (количество)
Время, затраченное на рассмотрение и формирование (бизнес-процессы) проекта ответа исполнителем
Фактически исполнен
Общее время, затраченное на исполнение (закрытие) документа
Время, затраченное по нецелевому назначению
дата
время
дата
время
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Основные функции
1
вырабатывает предложения по формированию основных направлений административной реформы;
разработка нормативных правовых актов
рассмотрение нормативных правовых актов
рассмотрение писем Администрации президента, Аппарата Правительства
изучение действующего законодательства
анализ текущих проблем
анализ международного опыта
формирование запроса в центральный государственный орган и местный государственный орган для предложений
анализ представленной информации
выработка общих рекомендаций и предложений
обобщение проанализированной и представленной информации
формирование проекта ответа (предложений)
согласование с руководством проекта ответа (предложений)
доработка проекта ответа (предложений)
согласование с руководством проекта ответа (предложений)
подписание проекта ответа (предложений)
отправка
телефонные переговоры
посещение других кабинетов для согласования
организация совещания
2
ИТОГО
Руководитель структурного подразделения
Исполнитель";
в Приложении 25 к Методике по проведению (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов:
нормативы трудоемкости выполнения стандартных функций структурного подразделения изложить в следующей редакции:
"
Форма
Нормативы трудоемкости выполнения стандартных функций
с структурного подразделения ________ за период _____ года
№ п/п
Наименование работ
Лимит штатной численности, единиц.
Кратность повторения работ

2.02.15ж. бастап 26.02.15жадам/сағат нақты еңбек сайымдылығы нысаны
Адам/сағат нақты еңбек сайымдылығының mix/max жиынтық мәні
Нақты еңбек сыйымдылығының орташа жиынтық мәні, адам/сағатта (асыра орындалған/толық орындамаған сағаттар)
Бекітілген лимитті ескерек отырып, нақты адам/сағат жалпы саны
Нақты еңбек сайымдылығының жиынтық мәні мен бекітілген адам/сағаттағы жалып санының арасындағы айырма
Штат бірлігінің артықтығының/жетіспеушілігінің көрсеткіші
Оңтайлы штат санын есептеу, бірл.
min
max
min
max
1
2
3
4
5
6

Фактическая трудоемкость, в человек/час с 2.02.15 г. по 26.02.15 г.
Суммарные значения min/max фактической трудоемкости, человек/часах
Средние суммарные значения фактической трудоемкости, человек/часах (переработка/ недоработка часов)
Общее количество фактических человек/часов с учетом утвержденного лимита
Разница между суммарным значением фактической трудоемкости и общим количеством утвержденных человек/часов
Показатель избытка / недостатка штатных единиц
Расчет оптимальной штатной численности, единиц.
min
max
min
max
1
2
3
4
5
6

9 (7
10(/ сағ жұмыс істейтін адамдардың 11 *саны.)
11 (9-10)
12 (/ сағ жұмыс істейтін адамдардың 11/саны. Кезеңде
13 (3-12)
1
Жарлық жобаларын қарау
*
*
*
*
*
2
Жарлық жобасын әзірлеу
*
*
*
*
*
3
Заң жобасын әзірлеу
*
*
*
*
*
4
Қаулы жобасын әзірлеу
*
*
*
*
*
5
Депутаттық сауалдарды қарау
*
*
*
*
*
6
Үкімет Аппаратының хаттарын қарау және жауап
*
*
*
*
*
7
Президент Әкімшілігі хаттарын қарау және жауабын дайындау
*
*
*
*
*
8
Орталық атқарушы орган хаттарын қарау және жауап
*
*
*
*
*
9
Жергілікті атқарушы орган хаттарын қарау
*
*
*
*
*
10
Заң жобасын қарау
*
*
*
*
*
11
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларын қарау
*
*
*
*
*
12
ішкі хаттарды қарау
*
*
*
*
*
13
азаматтардың өтініштерін қарау
*
*
*
*
*
14
басқа ұйымдардың хаттарын қарау
*
*
*
*
*
15
Баяндамаларды, анықтамаларды, таныстырылым материалдарын дайындау
*
*
*
*
*
16
Кеңестер ұйымдастыру
*
*
*
*
*
17
Кеңестерге қатысу
*
*
*
*
*
18
Талдамалық есептерді дайындау
*
*
*
*
*
19
Танысуды талап ететін, бірақ жауап талап етпейтін хаттар
*
*
*
*
*
20
Құрылымдық бөлімшелердің өтініші бойынша кесте нысанында ақпарат дайындау
*
*
*
*
*
21
*
*
*
*
*
22
*
*
*
*
*
ЖИЫНЫ
8
Ескертпе: Түзету коэффиценті 1,52".
4. "Республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың даму стратегияларын әзірлеу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 11 қаңтардағы № 3 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18174 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың даму стратегияларын әзірлеу жөніндегі әдістемеде:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Стратегияны іске асыру Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясының мақсаттарына қол жеткізуге бағытталатын болады.".
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2025 жылғы 20 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Қалаларда және моноқалаларда кредит беру/микрокредит беру қағидаларын және Қалаларда микроқаржы ұйымдары/екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 84 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17810 болып тіркелген).
2. "Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 10 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18237 болып тіркелген).

9 (7)
10 (11*количество рабочих человек/час. в периоде)
11 (9-10)
12 (11/количество рабочих человек/час. в периоде)
13 (3-12)
1
Рассмотрение проектов Указа
*
*
*
*
*
2
Разработка проекта Указа
*
*
*
*
*
3
Разработка проекта Закона
*
*
*
*
*
4
Разработка проекта постановления
*
*
*
*
*
5
Рассмотрение депутатских запросов
*
*
*
*
*
6
Рассмотрение писем Аппарата Правительства и подготовка ответа
*
*
*
*
*
7
Рассмотрение писем Администрации Президента и подготовка ответа
*
*
*
*
*
8
Рассмотрение писем центральный государственный орган и подготовка ответа
*
*
*
*
*
9
Рассмотрение писем местный исполнительный орган
*
*
*
*
*
10
Рассмотрение проекта закона
*
*
*
*
*
11
Рассмотрение проекта постановление Правительства Республики Казахстан
*
*
*
*
*
12
рассмотрение внутренних писем
*
*
*
*
*
13
рассмотрение обращений граждан
*
*
*
*
*
14
рассмотрение обращений от других организаций
*
*
*
*
*
15
Подготовка доклада, справки, презентационных материалов
*
*
*
*
*
16
Организация совещаний
*
*
*
*
*
17
Участие на совещаниях
*
*
*
*
*
18
Рассмотрение аналитических отчетов
*
*
*
*
*
19
Письма требующие ознакомления, но не требующие ответа
*
*
*
*
*
20
Подготовка информации в табличной форме по запросу структурных подразделений
*
*
*
*
*
21
*
*
*
*
*
22
*
*
*
*
*
Итого
8
Примечание: Поправочный коэффициент 1,52".
4. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 января 2019 года № 3 "Об утверждении Методики по разработке стратегий развития городов республиканского и областного значений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18174) следующее изменение:
в Методике по разработке стратегий развития городов республиканского и областного значений, утвержденной указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Реализация стратегии будет направлена на достижение целей Стратегии развития Казахстана до 2050 года.".
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 20 января 2025 года № 3
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 84 "Об утверждении Правил кредитования/микрокредитования в городах и моногородах и Правил гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/банками второго уровня в городах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17810).
2. Приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 10 "Об утверждении Правил проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18237).

3. "Қалаларда және моноқалаларда кредит беру/микрокредит беру қағидаларын және Қалаларда микроқаржы ұйымдары/екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 84 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 53 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18839 болып тіркелген).
4. "Қалаларда және моноқалаларда кредит беру/микрокредит беру қағидаларын және Қалаларда микроқаржы ұйымдары/екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 84 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің "Микрокредит беру бойынша субсидиялау шартының нысанын бекіту туралы" 2016 жылғы 8 қарашадағы № 470 және "Конкурстық іріктеу және бизнес-инкубаторлар қызметін қолдау қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 30 наурыздағы № 129 бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 қазандағы № 87 бұйрығының 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19535 болып тіркелген).
5. "Қалаларда және моноқалаларда кредит беру/микрокредит беру қағидаларын және Қалаларда микроқаржы ұйымдары/екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 84 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 9 сәуірдегі № 39 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22541 болып тіркелген).
6. "Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 10 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 41 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22560 болып тіркелген).
7. "Қалаларда және моноқалаларда кредит беру/микрокредит беру қағидаларын және Қалаларда микроқаржы ұйымдары/екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 84 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 30 қыркүйектегі № 87 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24599 болып тіркелген).

3. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2019 года № 53 "О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 84 "Об утверждении Правил кредитования микрокредитования в городах и моногородах и Правил гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/банками второго уровня в городах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18839).
4. Пункт 1 приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 октября 2019 года № 87 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 84 "Об утверждении Правил кредитования/микрокредитования в городах и моногородах и Правил гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/банками второго уровня в городах" и о признании утратившими силу приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан от 8 ноября 2016 года № 470 "Об утверждении формы Договора субсидирования по микрокредитованию" и от 30 марта 2018 года № 129 "Об утверждении Правил конкурсного отбора и поддержки деятельности бизнес-инкубаторов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19535).
5. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2021 года № 39 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 84 "Об утверждении Правил кредитования/микрокредитования в городах и моногородах и Правил гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/банками второго уровня в городах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22541).
6. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 апреля 2021 года № 41 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 10 "Об утверждении Правил проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22560).
7. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2021 года № 87 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 84 "Об утверждении Правил кредитования/микрокредитования в городах и моногородах и Правил гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/банками второго уровня в городах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24599).

8. "Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 2 наурыздағы № 18 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27033 болып тіркелген).
9. "Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 10 бұйрығына өзгерістер енгізу" және "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын кәсіпкерлік субъектілерін микрокредиттеу үшін микрокредит беру жөніндегі уәкілетті ұйым мен микроқаржы ұйымы арасында жасалатын үлгілік кредиттік шарт нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 794 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 119 бұйрығының 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30985 болып тіркелген).

8. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 марта 2022 года № 18 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 10 "Об утверждении Правил проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27033).
9. Пункт 1 приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2022 года № 119 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 10 "Об утверждении Правил проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов" и признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 794 "Об утверждении формы Типового кредитного договора, заключаемого между уполномоченной организацией по микрокредитованию и микрофинансовой организацией для микрокредитования субъектов малого предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30985).