2. Қордың зейнетақы активтері төменде аталған қаржы құралдарына зейнетақы активтерінің жалпы көлемінің (инвестицияның ағымдағы көлемін және Қордың кастодиандағы инвестициялық есепшоттардағы мәміле жасау күніне ақша қалдығын қоса отырып) мынадай мөлшерлерінде инвестициялана алынады:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарына (оның ішінде басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес эмиссияланған), Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған бағалы қағаздарды қоспағанда - 50%-тен , оның iшiнде Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес эмиссияланған, айналыс мерзiмiнiң аяқталуына кемiнде бiр жыл қалған бағалы қағаздарға - кемiнде 5 % кем емес;
1-1) Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдары шығарған мемлекеттiк бағалы қағаздар (оның iшiнде басқа мемлекеттердiң заңдарына сәйкес эмиссияланған), осы бағалы қағаздардың "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның сауда жүйелерiнде айналысқа жiберу және зейнетақы активтерiнiң есебiнен сатып алуға уәкілетті органының рұқсат ету шартымен, - 5%-тен көп емес;
2) осы Қағидалардың 3-тармағымен айқындалған халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздарына - 10%-тен көп емес;
3) Осы Қағидалардың 3-1 тармақтарының шарттарына сәйкес айқындалған екінші деңгейдегі банктердегі салымдарына (депозиттерiне) және осы Қағидалардың 3-1 тармақтарының шарттарына сәйкес келетін екінші деңгейдегі банктер шығарған депозиттік сертификаттарға және/немесе бағалы қағаздары "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның ресми тізіміне "А" санаты бойынша енгізілгендердің - 20%-тен көп емес (осы Қағидалардың 5 және 6-тармағымен белгіленген шектеулермен қоса).
3-1) Депозиттік сертификаттарына ондағы салымдарға (депозиттерге) Қордың зейнетақы активтері орналастырылатын банкті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің екінші деңгейдегі банктерді (өз капиталының ең төменгі мөлшеріне қойылатын талаптарға сәйкес келмейтін бірінші топтағы банктерді қоспағанда) халықаралық стандарттарға өткізу туралы нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бірінші топқа жатқызу керек не оған аталған нормативтік құқықтық актілердің талаптары қолданылмау керек.
4-1) "Қазақстанның Даму Банкi" ЖАҚ-ның облигациялары - 5%-тен көп емес.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.05.17. N 32 қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ толықтырылды және өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.06.11. N 35 қаулысымен
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ 1-1)-тармақпен толықтырылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.06.24. N 37 қаулысымен
Ескерту: 2-тармақ толықтырылды және өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 107 қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 4-1)-тармақшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2001 жылғы 8 қазан N 388 қаулысымен .
Ескерту: 2-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2002 жылғы 13 мамыр N 176 қаулысымен .
3. Мына халықаралық қаржы құралдары эмиссияланған бағалы қағаздарды Қордың зейнетақы активтері есебінен сатып алуға болады:
1) Халықаралық қайта құру және даму банкі;
2) Еуропа қайта құру даму банкі;
3) Америкааралық даму банкі;
4) Халықаралық есеп айырысу банкі;
5) Азия даму банкі;
6) Африка даму банкі;
7) Халықаралық қаржы корпорациясы;
8) Ислам даму банкі.

2. Пенсионные активы Фонда могут инвестироваться в нижеуказанные финансовые инструменты в следующих размерах от общего объема пенсионных активов (включая текущий объем инвестиций и остаток денег на инвестиционных счетах Фонда у кастодиана на дату заключения сделки):
1) государственные ценные бумаги Республики Казахстан (в том числе эмитированные в соответствии с законодательством других государств), за исключением ценных бумаг, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан, - не менее 45%, в том числе в ценные бумаги, эмитированные в соответствии с законодательством Республики Казахстан, до истечения срока обращения которых осталось не менее одного года, - не менее 5%;
1-1) государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные местными исполнительными органами (в том числе эмитированные в соответствии с законодательством других государств), при условии, что данные ценные бумаги допущены к обращению в торговых системах ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" и разрешены уполномоченным органом к приобретению за счет пенсионных активов, - не более 5%;
2) ценные бумаги международных финансовых организаций, определенных пунктом 3 настоящих Правил, - не более 20%;
3) во вклады (на депозиты) в банках второго уровня, определенных в соответствии с условиями пункта 3-1 настоящих Правил, и депозитные сертификаты, выпущенные банками второго уровня, которые соответствуют условиям пункта 3-1 настоящих Правил и/или чьи ценные бумаги на дату размещения включены в официальный список ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" по категории "А", - не более 20% (с ограничениями, установленными пунктами 5 и 6 настоящих Правил).
Сноска. Пункт 2 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями НКЦБ от 17.05.99г. N 32 ; от 11 июня 1999 г. N 35 ; от 24 июня 1999 г. N 37 ; постановлением НКЦБ РК от 20 апреля 2001 года N 107 ; постановлением Правления Национального Банка РК от 13 мая 2002 года N 176 ; постановлением Правления Национального Банка РК от 15 июля 2002 года N 251 .
3. За счет пенсионных активов Фонда могут приобретаться ценные бумаги, эмитированные следующими международными финансовыми организациями:
1) Международным банком реконструкции и развития;
2) Европейским банком реконструкции и развития;
3) Межамериканским банком развития;
4) Банком международных расчетов;
5) Азиатским банком развития;
6) Африканским банком развития;
7) Международной финансовой корпорацией;
8) Исламским банком развития.
3-1. Банк, в депозитные сертификаты которого (во вклады (на депозиты) в котором) размещаются пенсионные активы Фонда, на дату размещения должен быть отнесен Национальным Банком Республики Казахстан к первой группе в соответствии с нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан о порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам (за исключением банков первой группы, не соответствующих требованиям к минимальному размеру собственного капитала), либо на него не должны распространяться требования указанных нормативных правовых актов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 - постановлением НКЦБ от 11 июня 1999 г. N 35 ; пункт - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ РК от 20 апреля 2001 года N 107 .

4. Қордың зейнетақы активтері есебінен бастапқы рынокта мемлекеттік бағалы қағаздармен мәмілелер Қордың басқарушысы (оның мемлекеттік бағалы қағаздар рыногындағы Бастапқы дилер мәртебесі бар болса) арқылы не жасасқан келісімдердің негізінде осындай мәртебесі бар ұйымдар арқылы жасалады.
Қордың зейнетақы активтері есебінен қайталама рынокта мемлекеттік бағалы қағаздармен мәмілелер тек қана Қордың басқарушысы (оның бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар болса) арқылы не жасасқан келісімдердің негізінде осындай мәртебесі бар ұйымдар арқылы жасалады.
5. Қордың зейнетақы активтерін екінші деңгейдегі бір банктің депозиттік сертификаттарына (депозиттерге) екiншi деңгейдегi бiр банктiң салымдарына (депозиттерiне) инвестициялаудың мөлшері зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компанияларға арналған пруденциялық нормативтермен белгіленген шектеулерге сәйкес болу керек.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.06.11. N 35 қаулысымен .
Ескерту: 5-тармақ толықтырылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 107 қаулысымен
6. Қордың зейнетақы және өз активтерi орналастырылатын екiншi деңгейдегi банктегi салым (депозит) (екiншi деңгейдегi банктiң депозиттiк сертификатты) бойынша алынған сыйақының (мүдденiң) жылдық ставкасы салымның (депозиттiң) мерзiмiне ұқсас инвестициялау кезеңiндегi салым (депозит, депозиттiк сертификат) бойынша номинацияланған Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздары бойынша жуықтатылған кiрiстiлiк ставкасынан төмен болмауы тиiс. Аталған жуықтату кiрiстiлiгiн уәкілетті орган:
1) Қазақстан Республикасының ұлттық валютада номинацияланған мемлекеттiк бағалы қағаздарына қатысты - зейнетақы және өз активтерiн салымға (депозитке, депозиттiк сертификатқа)орналастыру алдындағы күннен бiр апта бұрын кезеңде;
2) Қазақстан Республикасының шетелдiк валютада номинацияланған мемлекеттiк бағалы қағаздарына қатысты зейнетақы және өз активтерiн салымға (депозитке, депозиттiк сертификатқа) орналастыру алдындағы күннен бiр ай бұрын кезеңде Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-да өткiзiлген сауда-саттықтың нәтижесi бойынша қалыптасқан бағалардың негізiнде логарифмдiк жуықтату әдiсiмен айқындайды.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.06.11. N 35 қаулысымен .
Ескерту: 6-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 81 қаулысымен
Ескерту: 6-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 107 қаулысымен .

4. Сделки с государственными ценными бумагами на первичном рынке за счет пенсионных активов Фонда совершаются посредством Управляющего Фонда (при наличии у него статуса Первичного дилера на рынке государственных ценных бумаг) либо посредством организаций, обладающих таким статусом, на основании заключенных с ними договоров.
Сделки с государственными ценными бумагами на вторичном рынке за счет пенсионных активов Фонда совершаются исключительно на организованных рынках ценных бумаг посредством Управляющего Фонда (при наличии у него лицензии на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг) либо посредством организаций, обладающих такими лицензиями, на основании заключенных с ними договоров.
5. Размер инвестиций пенсионных активов Фонда в депозитные сертификаты одного банка второго уровня (во вклады (на депозиты) в одном банке второго уровня) должен соответствовать ограничениям, установленным пруденциальными нормативами для компаний по управлению пенсионными активами.
Сноска. Пункт 5 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 11 июня 1999 г. N 35 ; постановлением НКЦБ РК от 20 апреля 2001 года N 107 .
6. Годовая ставка получаемого вознаграждения (интереса) по вкладу (депозиту) в банке второго уровня (депозитному сертификату банка второго уровня), в который размещаются пенсионные и собственные активы Фонда, должна быть не меньше ставки аппроксимированной доходности по государственным ценным бумагам Республики Казахстан, номинированным в национальной или иностранной валюте (в зависимости от валюты, к которой привязана ставка по вкладу (депозиту, депозитному сертификату), за период инвестирования, аналогичный сроку вклада (депозита) (сроку инвестирования в депозитный сертификат). Указанная аппроксимированная доходность определяется уполномоченным органом методом логарифмической аппроксимации на основе цен, сложившихся по результатам проведенных ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" торгов с государственными ценными бумагами Республики Казахстан:
1) в отношении государственных ценных бумаг Республики Казахстан, номинированных в национальной валюте, - за недельный период, предшествующий дате размещения пенсионных или собственных активов во вклад (на депозит, в депозитный сертификат);
2) в отношении государственных ценных бумаг Республики Казахстан, номинированных в иностранной валюте, - за месячный период, предшествующий дате размещения пенсионных или собственных активов во вклад (на депозит, в депозитный сертификат).
Сноска. Пункт 6 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 11 июня 1999 г. N 35 ; в новой редакции согласно постановлению НКЦБ РК от 30 сентября 2000 года N 81 ; с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ РК от 20 апреля 2001 года N 107 .

6-1. Қазақстан Республикасының ұлттық және шетелдiк валютадағы мемлекеттiк бағалы қағаздары бойынша осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетiлген жуықтатылған кiрiстiлiктi уәкілетті орган апта сайын аптаның бiрiншi жұмыс күнi алматы уақытымен 18.00. және 21.00 аралығында "кiрiстiлiктiң қисық сызығы" түрiнде Интернет желiсiнде "Активтердi бағалау" бөлiмiндегi ("Кiрiстiк қисығы" бөлiмшесi) www.nsс.кz мекен-жайы бойынша жариялайды және жаңартады.
Ескерту: 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 81 қаулысымен
6-2. Қордың зейнетақы және өз активтерiн екiншi деңгейдегi банктегi салымға (депозитке) (екiншi деңгейдегi банктiң депозиттiк сертификатына) орналастыру мерзiмi бiр жылдан аса алмайды. Осы мерзiм аяқталғанға дейiн салымның (депозиттiң) сомасы және ол бойынша сыйақының сомасы Қордың инвестициялық есепшоттарына есепке алынуы тиiс, ал депозиттiк сертификатты Қор (Қордың басқарушысы) өтеуге ұсынуы (осы екiншi деңгейдегi банктiң депозиттiк сертификаттарды шығару, айналысқа жiберу және өтеу шарттарына сәйкес) немесе тиесiлi соманы Қордың инвестициялық есепшоттарына есепке ала отырып сатылуы тиiс.
Ескерту: 6-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық  комиссиясының 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 81 қаулысымен .
Ескерту: 6-2-тармақ өзгертілді және толықтырылды- ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 107 қаулысымен .
Ескерту: 6-2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2002 жылғы 13 мамыр N 176 қаулысымен .
2-тарау. Шектеулер және тыйым салулар
7. Қорға (Қордың Басқарушысына) оларға заң бойынша жасауға (орындауға) тыйым салынған мәмiлелердi және әрекеттердi жасауға (орындауға), сондай-ақ:
1) бағалы қағаздар рыногындағы мәмiлелердi қоспағанда аффилиирленген тұлғалармен зейнетақы активтерiнiң есебiнен мәмiлелер жасауға;
2) кез келген тәсiлдермен займдар беруге;
3) зейнетақы активтерiнiң құрамына кiретiн бағалы қағаздарды оларды қайтадан сатып алу мiндеттемесiнiң шарттарымен сатуға;
4) маржа бойынша кез келген бағалы қағаздарды сатып алуға;
5) Қорға (Қордың Басқарушысына) тиесiлі және Қордың зейнетақы активтерiнiң құрамына кiрмейтiн бағалы қағаздарды сату туралы ("қысқартылған сату") шарттарды, сондай-ақ эмиссиялық болып табылмайтын бағалы қағаздарды сатып алуға шарттар жасауға;
6) кез келген түрдегі кепiлгерлiктердi және кепiлдемелердi беруге, зейнетақы активтерiмен кепiлдiк мәмiлелердi жасауға;
7) зейнетақы активтерiн кез келген тәсiлмен өзiнiң мүддесiнде және Қордың салымшыларын (зейнетақы салымдарын алушылар) қоспағанда өзге тұлғалардың мүддесiнде пайдалануға, оның iшiнде бiр ұлттық (халықаралық) бiрiздендiру нөмiр бар бағалы қағаздарды бiр күнi меншiктi активтерiнiң есебiнен сату (сатып алу) және инвестициялық басқаруға қабылданған зейнетақы активтерiнiң есебiнен сатып алу (сату) туралы инвестициялық шешiм қабылдауға;

6-1. Указанная в пункте 6 настоящих Правил аппроксимированная доходность по государственным ценным бумагам Республики Казахстан, номинированным в национальной и иностранной валютах, публикуется и обновляется уполномоченным органом еженедельно в первый рабочий день недели в промежутке между 18.00 и 21.00 часами алматинского времени в виде "кривых линий доходности" в сети Интернет по адресу www.nsс.кz в разделе "Оценка активов" (подраздел "Кривая доходности").
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-1 - постановлением НКЦБ РК от 30 сентября 2000 года N 81 .
6-2. Срок размещения пенсионных и собственных активов Фонда во вклад (на депозит) в банке второго уровня (в депозитный сертификат банка второго уровня) не может превышать одного года. До истечения этого срока сумма вклада (депозита) и сумма вознаграждения по нему должны быть зачислены на инвестиционные счета Фонда, а депозитный сертификат должен быть предъявлен Фондом (Управляющим Фондом) к погашению (согласно условиям выпуска, обращения и погашения депозитных сертификатов данного банка второго уровня) или продан с зачислением причитающихся сумм на инвестиционные счета Фонда.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-2 - постановлением НКЦБ РК от 30 сентября 2000 года N 81 ; с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ РК от 20 апреля 2001 года N 107 ; в новой редакции - постановлением Правления Национального Банка РК от 13 мая 2002 года N 176 .
Глава 2. Ограничения и запреты
7. Фонду (Управляющему Фонда) запрещается совершать (выполнять) сделки и действия, запрещенные им к совершению (выполнению) законодательством, а также:
1) совершать за счет пенсионных активов сделки с аффилиированными лицами, за исключением сделок на организованных рынках ценных бумаг;
2) предоставлять займы любыми способами;
3) продавать ценные бумаги, входящие в состав пенсионных активов, на условиях обязательства их обратной покупки;
4) приобретать любые ценные бумаги по марже;
5) заключать договоры о продаже ценных бумаг, которые не принадлежат Фонду (Управляющему Фонда) и не входят в состав пенсионных активов Фонда ("короткие продажи"), а также договоры на покупку ценных бумаг, не являющихся эмиссионными;
6) выдавать поручительства и гарантии любого рода, совершать залоговые сделки с пенсионными активами;
7) любым способом использовать в собственных интересах и в интересах иных, кроме вкладчиков (получателей пенсионных накоплений) Фонда, лиц пенсионные активы, в том числе принимать инвестиционные решения о продаже (покупке за счет собственных активов и покупке (продаже) за счет пенсионных активов, принятых в инвестиционное управление, ценных бумаг одного национального (международного) идентификационного номера в один и тот же день;

8) мазмұнында зейнетақы активтерiнiң инвестициялары бойынша кепiлдiктер мен уәделер бар ақпаратты жариялауға тыйым салынады.
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 27.06.2000 ж. N 75 қаулысымен .
7-1. Қордың қызметiн жарнамалауды олар Қордың құрылтай құжаттарына не оның жоғарғы органының немесе басқару органының шешiмiне сәйкес жүзеге асыру керек.
ЕСКЕРТУ. 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 27.06.2000 ж. N 75 қаулысымен .
3-тарау. Инвестициялаудың шарттары
8. Қордың кастодиан-банктегi инвестициялық есепшоттарына және осы Қордың кастодиан-банкiнiң шетелдегi кастодиан-банктердегi корреспонденттiк есепшоттарына келiп түсетiн зейнетақы активтерiн Компания ағымдағы аударымдарды шегере отырып толық көлемде он жұмыс күнi iшiнде инвестициялайды.
Егер Қордың кастодиан-банктегi инвестициялық есепшоттарындағы және осы Қордың кастодиан-банкiнiң шетелдегi кастодиан-банктердегi корреспонденттiк есепшоттарындағы ақша қалдығы уәкiлеттi орган белгiлеген өлшемнен аз болса не егер қаржы құралдары рыногындағы жағдайды негiзге ала отырып Қордың (Қор басқарушысының) зейнетақы активтерiн инвестициялау мерзiмiн ұзарту туралы дәлелдi өтiнiшiн қанағаттандырса, осы тармақтың бiрiншi бөлiгiнде белгiленген шартты Қордың (Қор басқарушысының) орындамауы мүмкiн. Өзге жағдайларда, осы тармақтың бiрiншi бөлiгiнде белгiленген шарт бұзылған әрбiр күн үшiн Қор немесе Қордың басқарушысы (Қордың зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiнде олардың арасында жасалған шарттың талаптарына сәйкес) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң үш айлық айналыс мерзiмi бар мемлекеттiк қазынашылық мiндеттемелерiнiң бұзушылықтың бiрiншi күнiнiң алдында өткен осы бағалы қағаздарды орналастыру жөнiндегi соңғы аукционда қалыптасқан кiрiстiлiк деңгейiн (бiр күнге есептелген) негiзге ала отырып белгiленген өсiмпұл төлейдi (орташа алынған орналастыру бағасы бойынша). Аталған өсiмпұл Қордың зейнетақы активтерiн ұлғайтуға жұмсалады.
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.06.11. N 35 қаулысымен .
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2002 жылғы 13 мамыр N 176 қаулысымен
8-1. Осы Қағидалардың 8-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген өтінішті уәкілетті орган осы Қағидалардың 8-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес айқындалған мерзім ішінде алу керек. Егер, осы мерзімнің аяқталуына кемінде екі жұмыс күні қалса, өтініште оның кешіктіріліп ұсынылу себептері болу керек.
ЕСКЕРТУ. 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.06.11. N 35 қаулысымен .

8) публиковать информацию, содержащую гарантии или обещания доходов по инвестициям пенсионных активов.
Сноска. Пункт 7 - в новой редакции согласно постановлению НКЦБ от 27.06.2000г. N 75 .
7-1. Реклама деятельности Фонда должна осуществляться им в соответствии с учредительными документами Фонда либо решениями его высшего органа или органа управления.
Сноска. Правила дополнены новым пунктом 7-1 согласно постановлению НКЦБ от 27.06.2000г. N 75 .
Глава 3. Условия инвестирования
8. Пенсионные активы, поступающие на инвестиционные счета Фонда в банке-кастодиане и на корреспондентские счета банка-кастодиана данного Фонда в зарубежных банках-кастодианах, подлежат инвестированию в полном объеме за вычетом текущих отчислений в течение десяти рабочих дней.
Условие, установленное частью первой настоящего пункта, может не выполняться Фондом (Управляющим Фонда), если остаток денег на инвестиционных счетах Фонда в банке-кастодиане и на корреспондентских счетах банка-кастодиана данного Фонда в зарубежных банках-кастодианах составляет менее величины, установленной уполномоченным органом, либо если уполномоченный орган удовлетворил обоснованное, исходя из ситуации на рынке финансовых инструментов, ходатайство Фонда (Управляющего Фонда) о продлении срока инвестирования пенсионных активов. В иных случаях за каждый день нарушения условия, установленного частью первой настоящего пункта, Фонд или Управляющий Фонда (в соответствии с условиями заключенного между ними договора об инвестиционном управлении пенсионными активами Фонда) выплачивает пеню, определяемую исходя из уровня доходности (в расчете на один день) государственных казначейских обязательств Министерства финансов Республики Казахстан с трехмесячным сроком обращения, который сложился на последнем аукционе по размещению данных ценных бумаг, предшествующем первому дню нарушения (по средневзвешенной цене размещения). Указанная пеня направляется на увеличение пенсионных активов Фонда.
Сноска. Пункт 8 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ от 11 июня 1999 г. N 35 ; в новой редакции - постановлением Правления Национального Банка РК от 13 мая 2002 года N 176 .
8-1. Ходатайство, указанное в части второй пункта 8 настоящих Правил, должно быть получено уполномоченным органом до истечения срока, определенного в соответствии с частью первой пункта 8 настоящих Правил. В случае, если до истечения данного срока осталось менее двух рабочих дней, ходатайство должно содержать объяснение причины его позднего представления.
Сноска. Правила дополнены пунктом 8-1 - постановлением НКЦБ от 11 июня 1999 г. N 35 .

9. Егер қандай да болмасын жағдаяттардың нәтижесінде Қордың зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары портфелінің құрылымының осы Қағидалардың 2-ші және 6-тармақтармен белгіленген шарттарға сәйкес келуі тоқтаса, Қор (Қордың басқарушысы) осындай сәйкессіздікті ұлғайтатын инвестициялық қызметті шұғыл түрде тоқтатуға және оны жою жөніндегі қолайлы және қажетті барлық шараларды қабылдауға міндетті.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақпен өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.06.11. N 35 қаулысымен .
4-тарау. Қордың және оның басқарушысының ісі
10. Қолданылып жүрген заңдармен белгіленген салықтарды, қолданылып жүрген заңдармен белгіленген басқа міндетті төлемдерді төлегеннен кейінгі Қордың өз активтерін инвестициялаудан түскен кірісі Қордың қарамағында қалады.
11. 11-тармақ алынып тасталды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.05.17. N 32 қаулысымен .
12. 12-тармақ алынып тасталды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.05.17. N 32 қаулысымен .
13. Алынған комиссиялық сыйақылар сомасынан Қордың зейнетақы активтерін инвестициялау бойынша Қор басқарушысының шығыстары асып кеткен жағдайда айырма оның өз қаражаттары есебінен жабылады.
Ұлттық комиссиясының Төрағасы

9. В случае, если в результате каких-либо обстоятельств структура портфеля финансовых инструментов, приобретенных за счет пенсионных активов Фонда, перестанет соответствовать условиям, установленным пунктами 2 и 6 настоящих Правил, Фонд (Управляющий Фонда) обязан незамедлительно прекратить инвестиционную деятельность, усугубляющую такое несоответствие, и принять все возможные и необходимые меры по его устранению.
Сноска. Пункт 9 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ от 11 июня 1999 г. N 35 .
Глава 4. Доход фонда и его управляющего
10. Доход от инвестирования собственных активов Фонда, после уплаты установленных действующим законодательством налогов, других обязательных платежей, установленных действующим законодательством, и отчислений для формирования резервного капитала, остается в распоряжении Фонда.
11.
Сноска. Пункт 11 - исключен согласно постановлению НКЦБ от 17.05.99г. N 32 .
12.
Сноска. Пункт 12 - исключен согласно постановлению НКЦБ от 17.05.99г. N 32 .
13. В случае превышения расходов Управляющего Фонда по инвестированию пенсионных активов Фонда над суммой полученных им комиссионных вознаграждений разница покрывается за счет его собственных средств.
Председатель Национальной комиссии