Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiнің күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 20 желтоқсандағы N 12 Заңы
1-бап.  Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1. "Қазақ CCP заңдарын және Қазақ CCP Жоғарғы Советi мен оның органдары, Қазақ CCP Президентi қабылдаған басқа да актiлердi жариялау және күшiне енгiзу тәртiбi туралы" 1990 жылғы 27 сәуiрдегi Қазақ ССР-iнiң Заңы (Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 19, 212-құжат; 1991 ж., N 25, 319-құжат).
2. Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң "Қазақ CCP заңдарын және Қазақ ССР Жоғарғы Советi мен оның органдары, Қазақ CCP Президентi қабылдаған басқа да актiлердi жариялау және күшiне енгiзу тәртiбi туралы" Қазақ ССР Заңын күшiне енгiзу туралы" 1990 жылғы 27 сәуiрдегi Қаулысы (Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 19, 213-құжат).
3. "Қазақ CCP-iндегi халық депутаттарының статусы туралы" 1990 жылғы 13 қарашадағы Қазақ ССР-iнiң Заңы (Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 46, 421-құжат; 1991 ж., N 29-30, 397-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 3, 44-құжат; N 21-22, 504-құжат; 1995 ж., N 3-4, 34-құжат).
4. Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң "Қазақ ССР-iндегi халық депутаттарының статусы туралы" Қазақ ССР Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы" 1990 жылғы 13 қарашадағы Қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 46, 422-құжат).
5. "Қазақ ССР халық депутатын керi шақырып алу тәртiбi туралы" 1990 жылғы 13 қарашадағы Қазақ CCP-iнiң Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 46, 423-құжат; 1991 ж., N 29-30, 397-құжат).
6. Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң "Қазақ ССР халық депутатын керi шақырып алу тәртiбi туралы" Қазақ ССР Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы" 1990 жылғы 13 қарашадағы Қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 46, 424-құжат).
7. "Қазақ ССР-iндегi мемлекеттiк өкiмет пен басқарудың құрылымын жетiлдiру және Қазақ ССР Конституциясына (Негiзгi Заңына) өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1990 жылғы 20 қарашадағы Қазақ CCP-iнiң Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 47, 431-құжат; 1991 ж., N 27, 357-құжат).
8. "Yйлерге, пәтерлерге, бағбандық (саяжай) үйлерге және өзге де мекен-жайларға өз бетiмен басып кiргенi, сондай-ақ жердi өз бетiмен басып алғаны және өз бетiмен құрылыс салғаны үшiн жауапкершiлiктi күшейту туралы" 1990 жылғы 23 қарашадағы Қазақ CCP-iнiң Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 48, 445-құжат).
9. "Қазақ CCP халық депутаттары жергiлiктi Советiнiң депутатын керi шақырып алу тәртiбi туралы" 1990 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақ CCP-iнiң Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 50, 469-құжат; 1991 ж., N 29-30, 397-құжат).

О признании утратившими силу некоторых законодательных актов Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 20 декабря 2004 года N 12.
Статья 1. Признать утратившими силу:
1. Закон Казахской ССР от 27 апреля 1990 г. "О порядке опубликования и вступления в силу законов Казахской ССР и других актов, принятых Верховным Советом Казахской ССР и его органами, Президентом Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 19, ст. 212; 1991 г., N 25, ст. 319).
2. Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 27 апреля 1990 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "О порядке опубликования и вступления в силу законов Казахской ССР и других актов, принятых Верховным Советом Казахской ССР и его органами, Президентом Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 19, ст. 213).
3. Закон Казахской ССР от 13 ноября 1990 г. "О статусе народных депутатов в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 46, ст. 421; 1991 г., N 29-30, ст. 397; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 3, ст. 44; N 21-22, ст. 504; 1995 г., N 3-4, ст. 34).
4. Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 13 ноября 1990 г. "О порядке введения в действие Закона Казахской ССР "О статусе народных депутатов в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 46, ст. 422).
5. Закон Казахской ССР от 13 ноября 1990 г. "О порядке отзыва народного депутата Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 46, ст. 423; 1991 г., N 29-30, ст. 397).
6. Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 13 ноября 1990 г. "О порядке введения в действие Закона Казахской ССР "О порядке отзыва народного депутата Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 46, ст. 424).
7. Закон Казахской ССР от 20 ноября 1990 г. "О совершенствовании структуры государственной власти и управления в Казахской ССР и внесении изменений и дополнений в Конституцию (Основной Закон) Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 47, ст. 431; 1991 г., N 27, ст. 357).
8. Закон Казахской ССР от 23 ноября 1990 г. "Об усилении ответственности за самовольный захват домов, квартир, садовых (дачных) домиков и иных помещений, а также за самовольный захват земли и самовольное строительство" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 48, ст. 445).
9. Закон Казахской ССР от 6 декабря 1990 г. "О порядке отзыва депутата местного Совета народных депутатов Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 50, ст. 469; 1991 г., N 29-30, ст. 397).

10. Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң "Қазақ ССР халық депутаттары жергiлiктi Советiнiң депутатын керi шақырып алу тәртiбi туралы" Қазақ ССР Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы" 1990 жылғы 6 желтоқсандағы Қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 50, 470-құжат).
11. "Қазақ ССР-iндегi шаруашылық қызметтiң еркiндiгi және кәсiпкерлiктi дамыту туралы" 1990 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақ ССР-iнiң Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 51, 483-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 96-құжат; N 24, 597-құжат; 1993 ж., N 8, 176-құжат; 1995 ж., N 20, 120, 121-құжаттар; N 21, 130-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; 1999 ж., N 23, 931-құжат).
12. Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң "Қазақ CCP-iндегi шаруашылық қызметтiң еркiндiгi және кәсiпкерлiктi дамыту туралы" Қазақ CCP Заңын күшiне енгiзу туралы" 1990 жылғы 11 желтоқсандағы Қаулысы (Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 5, 484-құжат).
13. "Қазақ ССР-iнде баға белгiлеу туралы" 1990 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақ CCP-iнiң Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 1, 6-құжат).
14. Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң "Қазақ CCP-iнде баға белгiлеу туралы" Қазақ CCP Заңын күшiне енгiзу туралы" 1990 жылғы 15 желтоқсандағы Қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 1, 7-құжат).
15. "Тұтыну товарлары мен қызметтер бағасының өсуiн ескере отырып, халықтың ақшалай табыстарын индекстеу туралы" 1991 жылғы 5 маусымдағы Қазақ CCP-iнiң Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 23, 265-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 20, 120-құжат).
16. Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң "Тұтыну товарлары мен қызметтер бағасының өсуiн ескере отырып, халықтың ақшалай табыстарын индекстеу туралы" Қазақ ССР Заңын күшiне енгiзу туралы" 1991 жылғы 5 маусымдағы Қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 23, 266-құжат).
17. "Қазақстан Республикасы халық депутаттары жергiлiктi Кеңестерiнiң тұрақты комиссиялары туралы" 1991 жылғы 17 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 25, 322-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 16, 412-құжат).
18. Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң "Қазақ ССР халық депутаттары жергiлiктi Советтерiнiң тұрақты комиссиялары туралы" Қазақ КСР Заңын күшiне енгiзу туралы" 1991 жылғы 17 маусымдағы Қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 25, 323-құжат).
19. "Қазақ ССР Министрлер Кабинетi туралы" 1991 жылғы 25 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 27, 355-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 73-құжат; 1995 ж., N 14, 96-құжат).

10. Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 6 декабря 1990 г. "О порядке введения в действие Закона Казахской ССР "О порядке отзыва депутата местного Совета народных депутатов Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 50, ст. 470).
11. Закон Казахской ССР от 11 декабря 1990 г. "О свободе хозяйственной деятельности и развитии предпринимательства в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 51, ст. 483; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 96; N 24, ст. 597; 1993 г., N 8, ст. 176; 1995 г., N 20, ст. 120, 121; N 21, ст. 130; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, ст. 205; 1999 г., N 23, ст. 931).
12. Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 11 декабря 1990 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "О свободе хозяйственной деятельности и развитии предпринимательства в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 51, ст. 484).
13. Закон Казахской ССР от 15 декабря 1990 г. "О ценообразовании в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 1, ст. 6).
14. Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 15 декабря 1990 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "О ценообразовании в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 1, ст. 7).
15. Закон Казахской ССР от 5 июня 1991 г. "Об индексации денежных доходов населения с учетом роста цен на потребительские товары и услуги" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 23, ст. 265; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 20, ст. 120).
16. Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 5 июня 1991 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "Об индексации денежных доходов населения с учетом роста цен на потребительские товары и услуги" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 23, ст. 266).
17. Закон Республики Казахстан от 17 июня 1991 г. "О постоянных комиссиях местных Советов народных депутатов Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 25, ст. 322; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 16, ст. 412).
18. Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 17 июня 1991 г. "О порядке введения в действие Закона Казахской ССР "О постоянных комиссиях местных Советов народных депутатов Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 25, ст. 323).
19. Закон Республики Казахстан от 25 июня 1991 г. "О Кабинете Министров Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 27, ст. 355; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 73; 1995 г., N 14, ст. 96).

20. Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Кабинетi туралы" Қазақ CCP Заңын күшiне енгiзу туралы" 1991 жылғы 25 маусымдағы Қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 27, 356-құжат).
21. "Мемлекеттiк ауылшаруашылық кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру ерекшелiктерi туралы" 1992 жылғы 14 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 80-құжат; N 13-14, 309-құжат; N 16, 411-құжат; 1993 ж., N 18, 441-құжат; 1995 ж., N 8, 52-құжат; N 20, 120-құжат; N 21, 130-құжат).
22. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң "Мемлекеттiк ауылшаруашылық кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру ерекшелiктерi туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшiне енгiзу туралы" 1992 жылғы 14 қаңтардағы Қаулысы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 81-құжат).
23. "Аграрлық-өнеркәсiптiк кешен салаларына кредит беру және мемлекеттiк шараларды қаржыландыру туралы" 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының  Заңы  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 9, 212-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 24, 443-құжат).
24. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң "Аграрлық-өнеркәсiптiк кешен салаларына кредит беру және мемлекеттiк шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшiне енгiзу туралы" 1993 жылғы 12 сәуiрдегi  Қаулысы  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 9, 213-215-құжаттар).
25. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Бақылау Палатасы туралы" 1993 жылғы 13 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының  Заңы  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 9, 224-құжат).
26. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Бақылау Палатасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшiне енгізу туралы" 1993 жылғы 13 сәуiрдегi Қаулысы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 9, 225-құжат).
27. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi Президиумының "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Бақылау Палатасының қызметiн қамтамасыз ету туралы" 1993 жылғы 20 мамырдағы Қаулысы.
28. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi мен жергiлiктi өкiлдi органдары депутаттарының сайлауы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 505-құжат).
29. "Қазақстан Республикасы халық депутаттары жергiлiктi Кеңестерiнiң өкiлеттігiн мерзiмiнен бұрын тоқтату туралы" 1993 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 509-құжат).

20. Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 25 июня 1991 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "О Кабинете Министров Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 27, ст. 356).
21. Закон Республики Казахстан от 14 января 1992 г. "Об особенностях приватизации имущества государственных сельскохозяйственных предприятий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 80; N 13-14, ст. 309; N 16, ст. 411; 1993 г., N 18, ст. 441; 1995 г., N 8, ст. 52; N 20, ст. 120; N 21, ст. 130).
22. Постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 14 января 1992 г. "О введении в действие Закона Республики Казахстан "Об особенностях приватизации имущества государственных сельскохозяйственных предприятий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 81).
23. Закон Республики Казахстан от 12 апреля 1993 г. "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 9, ст. 212; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, ст. 205; 1998 г., N 24, ст. 443).
24. Постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 12 апреля 1993 г. "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 9, ст. 213-215).
25. Закон Республики Казахстан от 13 апреля 1993 г. "О Контрольной Палате Верховного Совета Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 9, ст. 224).
26. Постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 13 апреля 1993 г. "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О Контрольной Палате Верховного Совета Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 9, ст. 225).
27. Постановление Президиума Верховного Совета Республики Казахстан от 20 мая 1993 г. "Об обеспечении деятельности Контрольной Палаты Верховного Совета Республики Казахстан".
28. Закон Республики Казахстан от 8 декабря 1993 г. "О выборах депутатов Верховного Совета и местных представительных органов Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 505).
29. Закон Республики Казахстан от 9 декабря 1993 г. "О досрочном прекращении полномочий местных Советов народных депутатов Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 509).

30. "Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 513-құжат).
31. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң өкiлеттiгiн мерзiмiнен бұрын тоқтату туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 514-құжат; 1995 ж., N 9-10, 59-құжат).
32. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң қатардағы және басшы құрамының арнаулы атақтары туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2719 заң күшi бар  Жарлығы  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 161-құжат).
2-бап.  Осы Заң 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

30. Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 513).
31. Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О досрочном прекращении полномочий Верховного Совета Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 514; 1995 г., N 9-10, ст. 59).
32. Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 23 декабря 1995 г. N 2719 "О специальных званиях рядового и начальствующего состава Государственного следственного комитета Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 161).
Статья 2 . Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2005 года.
Президент
Республики Казахстан