Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложениям 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 192
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 192 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 568793 тысячи тенге (пятьсот шестьдесят восемь миллионов семьсот девяносто три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-30 Закона  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ  Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 983 "Вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2001 года N 1668 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и его территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций.

2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1429 қаулысы.
РҚАО-ның ескертуі: P021429 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
192-қосымша
ЕСКЕРТУ. 192 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Әкімшілік шығындар" 001 республикалық бюджеттік
бағдарламаның 2003 жылға арналған
Паспорты
1. Құны: 568793 мың теңге (бес жүз алпыс сегiз миллион жетi жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 1-30-баптары ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын қызметкерлерiне еңбекақы төлеудің бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің аумақтық органдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 шiлдедегi N 983 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және xалықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінің кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 21 желтоқсандағы N 1668 қаулысы ; "Штат санының лимитiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген қызметтердi барынша тиiмдi атқаруға қол жеткiзу үшiн Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің орталық аппаратының және оның аумақтық бөлiмшелерiнің қызметiн қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов центрального и территориальных подразделений Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің орталық және аумақтық бөлiмшелер аппараттарын ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
!ламаның!бағ. !маның ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !маның) ! ! !
! !коды !атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

1.  001        Админист-  Содержание центрального   В те-  Минис-
ративные   аппарата Министерства     чение  терство
затраты    труда и социальной защиты года   труда и
населения Республики             социаль-
Казахстан в пределах             ной за-
001   Аппарат    утвержденного лимита             щиты на-
централь-  штатной численности в            селения
ного       количестве 149 единиц.           Респуб-
органа                                      лики
Казах-
стан
002   Аппараты   Содержание аппаратов      В те-  Минис-
террито-   территориальных подраз-   чение  терство
риальных   делений Министерства      года   труда и
органов    труда и социальной               социаль-
защиты населения                 ной за-
Республики Казахстан в           щиты на-
пределах утвержденного           селения
лимита штатной числен-           Респуб-
ности в количестве 1180          лики
единиц                           Казах-
стан
------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Приложение 193
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 193 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г ; от 30 декабря 2003 года N 150аф .
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Выполнение обязательств прошлых лет"
на 2003 год
1. Стоимость: 799907 тысяч тенге (семьсот девяносто девять миллионов девятьсот семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 13  Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная защита отдельных категорий граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном испытательном полигоне.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение обязательств прошлых лет перед гражданами, вышедшими на пенсию до 1 января 1998 года по выплате надбавок к пенсиям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1. 001 Әкiмшiлiк Еңбек және халықты Жыл Қазақстан
шығындар әлеуметтiк қорғау ішінде Республика.
министрлігінің орталық сының Еңбек
001 Орталық аппаратын 149 бiрлiк және
орган санында бекiтiлген халықты
аппараты штат санының лимитi әлеуметтік
шегiнде ұстау. қорғау
министрлігі
002 Аумақтық Қазақстан Республикасы Жыл Қазақстан
органдар. Еңбек және халықты iшiнде Республика.
дың аппа. әлеуметтiк қорғау сының
раты министрлігінің аумақтық Еңбек және
бөлiмшелер аппараттарын халықты
1180 бiрлiк санында әлеуметтік
бекiтiлген штат санының қорғау
лимитi шегінде ұстау министрлігі
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгiне жүктелген мiндеттердің сапалы және уақытылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
193-қосымша
ЕСКЕРТУ. 193 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Ескерту. 193 қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.30. N 150аф қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау"
006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 799907 мың теңге (жетi жүз тоқсан тоғыз миллион тоғыз жүз жетi мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының 13-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн зейнеткерлiкке шыққан азаматтардың алдындағы зейнетақыға үстемеақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiң мiндеттемелерiн орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
!ламаның!бағ. !маның ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !маның) ! ! !
! !коды !атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  006        Выполнение Выплата надбавок к пен-   В те-  Минис-
обяза-     сиям граждан, пострадав-  чение  терство
зательств  шим вследствие ядерных    года   труда и
прошлых    испытаний на Семипалатин-        социаль-
лет        ском испытательном               ной за-
ядерном полигоне.                щиты на-
Выплата надбавок к               селения
пенсиям наследникам              Респуб-
030   Надбавка   умерших граждан, прожи-          лики
к пенсиям  вавшим и проживающим по          Казах-
граждан,   следующим зонам:                 стан
пострадав- чрезвычайного и макси-
ших вслед- мального радиационного
ствие      риска: (Бескарагайский,
ядерных    Абайский районы Восточно-
испытаний  Казахстанской области;
на Семипа- Абралинский и Жанасемей-
латинском  ский районы г. Семипала-
испыта-    тинска), повышенного
тельном    радиационного риска:
ядерном    (г. Семипалатинск кроме
полигоне   Абралинского и Жанасемей-
ского районов),
г. Усть-Каменогорск,
г. Курчатов, г. Риддер,
Глубоковский, Уланский,
Зыряновский, Аягозкий,
Бородулихинский,
Жарминский районы
Восточно-Казахстанской
области.
Минимального
радиационного риска:
Тарбагатайский,
Кокпектинский,
Урджарский районы
Восточно-Казахстанской
области.
Среднегодовая численность
получателей - 40835
человек, в том числе
наследники умерших
граждан - 38114 человек.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение обязательств прошлых лет по выплате надбавок к пенсиям.
Приложение 194
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 2 045 тысяч тенге (два миллиона сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 , , ,  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 983 "Вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 006 Өткен Семей ядролық сынақ Жыл Қазақстан
жылдардың полигонындағы ядролық ішінде Республи.
міндетте. сынақтар салдарынан касының
мелерiн зардап шеккен азамат. Еңбек
орындау. тардың зейнетақыларына және
үстемеақы төлеу. халықты
әлеуметтік
030 Семей Қайтыс болған азамат. қорғау
ядролық тардың, оның ішінде министрлігі
сынақ по. төмендегі: төтенше
лигонын. және аса жоғары
дағы яд. радиациялық қатер
ролық сы. аймақтарында (Шығыс-
нақтардың Қазақстан облысының
салдары. Бесқарағай, Абай
нан зардап аудандары; Семей
шеккен қаласының Абыралы
азаматтар. және Жаңасемей
дың зейне. аудандары), ең жоғары
тақыларына радиациялық қатер:
үстеме. (Семей қаласы, Абыралы
ақылар және Жаңасемей аудан.
дарынан басқа), Шығыс
Қазақстан облысының
Өскемен қаласы, Курчатов
қаласы, Риддер қаласы,
Глубоков, Ұлан, Зырян,
Аякөз, Бородулиха,
Жарма аудандары. Ең төмен
радиациялық қатер: Шығыс
Қазақстан облысының
Тарбағатай, Көкпекті,
Үржар аудандары аймақ.
тарында тұрған және
тұрып жатқан мұрагер.
лерiнің зейнетақыла.
рына үстемеақылар
төлеу.
Алушылардың орташа
жылдық саны - 40835
адам, оның iшінде
қайтыс болған азамат.
тардың мұрагерлері -
38114 адам. <*>
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: зейнетақыларға үстемеақылар төлеу бойынша өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
194-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Кадрлардың білiктілiгiн арттыру және оларды қайта даярлау"
010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2 045 мың теңге (екi миллион қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi Заңының 3 , 6 , 8 , 9-баптары , "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 20 шiлдедегi N 983 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзiнің лауазымдық міндеттерiн тиiмдi орындау және кәсіптiк шеберлiгін жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктілiк талаптарына сәйкес кәсiби қызмет саласындағы теориялық және практикалық білімдi, iскерлік пен машықтарды жаңарту.

1.  010        Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Минис-
квалифика- повышению квалификации    чение  терство
ции и пе-  государственных служащих  года   труда и
реподго-   согласно утвержденному           социаль-
товка      плану повышения                  ной за-
кадров     квалификации, в том числе        щиты на-
обучение государственному        селения
005   Повышение  языку.                           Респуб-
квалифика- Среднегодовое количество         лики
ции госу-  государственных служащих,        Казах-
дарствен-  проходящих курсы повыше-         стан
ных слу-   ния квалификации, - 400
жащих      человек.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития стройной системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства.
Приложение 195
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 195 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Пенсионная программа" на 2003 год
1. Стоимость: 147866034 тысячи тенге (сто сорок семь миллиардов восемьсот шестьдесят шесть миллионов тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2  Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра", утвержденная приказом  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 1432.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение гарантированных государством обязательств в части социального обеспечения по возрасту.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата назначенных в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" пенсионных выплат с учетом ежегодного повышения размеров пенсий.

1. 010 Кадрлардың Бiлiктiлiгiн арттыру. Жыл Қазақстан
бiлiктiлi. дың, оның ішінде ішінде Республика.
гiн арттыру мемлекеттiк тілді сының
және оларды оқытудың бекiтiлген Еңбек және
қайта жоспарына сәйкес халықты
даярлау мемлекеттiк қызмет. әлеуметтік
шiлердің бiлiктiлiгiн қорғау
005 Мемлекеттiк арттыру жөнінде қыз. министрлігі
қызметшi. меттер сатып алу.
лердің бі. Бiлiктiлiгiн артты.
ліктiлiгiн рудың курстарын
арттыру өтетiн мемлекеттiк
қызметшiлердің орташа
жылдық саны 400.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк қызметшiлердің кәсiптiк деңгейiн қазiргi экономикалық жағдай мен мемлекеттiң pecуpc мүмкiндiктерiне сәйкес кәсіптік мемлекеттiк қызмет талаптарына жауап беретiн мемлекеттiк қызметшiлердi сапалы оқытудың үйлесімді жүйесiн қалыптастыру және дамыту жолымен арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
195-қосымша
ЕСКЕРТУ. 195 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Зейнетақы бағдарламасы"
030 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 147866034 мың теңге (бiр жүз қырық жетi миллиард сегiз жүз алпыс алты миллион отыз төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 2-бабы ; Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-ө бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тiркелген "Зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар мен Орталықтан төленетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды тағайындауды және төлеудi ұйымдастырудың тәртiбi туралы нұсқаулық".
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекет кепiлдiк берген жасына байланысты әлеуметтiк қамсыздандыруға қатысты мiндеттемелердi орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тағайындалған зейнетақы төлемдерiн жыл сайын зейнетақылар мөлшерлерiн арттыруды ескере отырып уақытылы төлеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  030        Пенсионная Повышение размеров        Январь Минис-
программа  пенсионных выплат из       2003  терство
Государственного центра    года  труда и
по выплате пенсий.               социаль-
ной за-
030   Выплата    В соответствии с решением В те-  щиты на-
солидар-   Правительства Республики  чение  селения
ных пенсий Казахстан своевременное   года   Респуб-
осуществление пенсионных         лики
выплат.                          Казах-
Прогнозируемая среднего-         стан
довая численность
получателей пенсий
составит 1675486 человек.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение ежемесячным доходом лиц, достигших пенсионного возраста.
Приложение 196
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 196 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Государственные социальные пособия"
на 2003 год
1. Стоимость: 36115181 тысяча тенге (тридцать шесть миллиардов сто пятнадцать миллионов сто восемьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2  Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"; "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра", утвержденная приказом  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 1432.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
!ламаның!бағ. !маның ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !маның) ! ! !
! !коды !атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 030 Зейнетақы Зейнетақы төлеу жөнін. 2003 Қазақстан
бағдарла. дегi мемлекеттiк орта. жылдың Республи.
масы лықтан төленетін зей. қаңтар касының
нетақы төлемдерiнің айы Еңбек және
мөлшерiн арттыру. халықты
әлеуметтік
030 Ортақ Қазақстан Республикасы Жыл қорғау
зейнет. Үкiметінің шешiмiне ішінде министрлігі
ақыларды сәйкес зейнетақы
төлеу төлемдерiн уақытылы
жүзеге асыру.
Зейнетақы алушылардың
болжамды орташа
жылдық саны 1675486
адам құрайды.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: зейнеткерлiк жасына жеткен адамдарды ай сайынғы табыспен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
196-қосымша
ЕСКЕРТУ. 196 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар"
031 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 36115181 мың теңге (отыз алты миллиард бiр жүз он бес миллион бiр жүз сексен бiр мың теңге). <*>
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттік әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының 2-бабы ; Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-ө бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тiркелген "Зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттік әлеуметтiк жәрдемақыларды және мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды Орталықтан тағайындауды және төлеудi ұйымдастырудың тәртiбi туралы нұсқаулық".
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение гарантированных государством обязательств в части социального обеспечения по возрасту, инвалидности, потери кормильца в установленных Законом размерах.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата государственных социальных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  031        Государст-
венные
социальные
пособия
Своевременная выплата     В те-  Минис-
030   По инва-   государственных социаль-  чение  терство
лидности   ных пособий.              года   труда и
Прогнозируемая среднего-         социаль-
031   По случаю  довая численность полу-          ной за-
потери     чателей государственных          щиты на-
кормильца  социальных пособий               селения
составит 670602 человек.         Респуб-
032   По возрас-                                  лики
ту                                          Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение ежемесячным доходом инвалидов, семей, потерявших кормильца и граждан пожилого возраста.
Приложение 197
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Специальные государственные пособия"
на 2003 год
1. Стоимость: 5 686 685 тысяч тенге (пять миллиардов шестьсот восемьдесят шесть миллионов шестьсот восемьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2  Закона Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" от 5 апреля 1999 года; постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 161 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка отдельных категорий граждан.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: мемлекет кепiлдiк берген жасына байланысты, мүгедектiгi, асыраушысынан айрылуы бойынша әлеуметтiк қамсыздандыруға қатысты мiндеттемелердi Заңда белгiленген мөлшерлерде қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк әлеуметтік жәрдемақыларды уақытылы төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
!ламаның!бағ. !маның ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !маның) ! ! !
! !коды !атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 031 Мемлекет. Қазақстан
тiк әлеу. Республика.
меттiк сының Еңбек
жәрдем. және халықты
ақылар әлеуметтік
қорғау
030 Мүгедек. Мемлекеттiк әлеуметтiк министрлігі
тiгi жәрдемақыларды уақытылы Жыл
бойынша төлеу. Мемлекеттiк әлеу. ішінде
меттік жәрдемақылар
031 Асыраушы. алушылардың болжанып
сынан ай. отырған орташа жылдық
рылуына саны 670602 адам
байланыс. құрайды.
ты
032 Жасы
бойынша
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мүгедектердi, асыраушысынан айрылып қалған отбасыларды және қартаң жастағы азаматтарды ай сайынғы табыспен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
197-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақылар"
032 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5 686 685 мың теңге (бec миллиард алты жүз сексен алты миллион алты жүз сексен бес мың теңгe).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуiрдегi Заңының 2-бабы ; "Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақыны тағайындаудың және төлеудің ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 1621 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтiк қорғау.

1.  032        Специаль-
ные госу-
дарствен-
ные посо-
бия
007   Инвалиды   Своевременная выплата     В те-  Минис-
Великой    специальных государствен- чение  терство
Отечест-   ных пособий.              года   труда и
венной     Прогнозируемая среднего-         социаль-
войны      довая численность                ной за-
получателей специальных          щиты на-
008   Участники  государственных пособий          селения
Великой    составит 139831 человек.         Респуб-
Отечест-                                    лики
венной                                      Казах-
войны                                       стан
009   Лица, при-
равненные
к инвали-
дам Вели-
кой Оте-
чественной
войны
013   Лица, при-
равненные
к участни-
кам Вели-
кой Оте-
чественной
войны
014   Вдовы
воинов,
погибших в
Великой
Отечест-
венной
войне
016   Жены
(мужья)
умерших
инвалидов
Великой
Отечест-
венной
войны
030   Герои
Советского
Союза,
Герои
Социалис-
тического
труда,
кавалеры
орденов
Славы трех
степеней,
трудовой
Славы трех
степеней
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение дополнительным ежемесячным доходом отдельных категорий граждан.
Приложение 198
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Единовременные государственные денежные компенсации"
на 2003 год
1. Стоимость: 378 430 тысяч тенге (триста семьдесят восемь миллионов четыреста тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 12  Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: дополнительная социальная помощь.
5. Задачи бюджетной программы: выплата денежной компенсации пенсионерам, получателям государственных социальных пособий, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1. 032 Арнаулы
мемлекеттiк
жәрдемақылар
007 ҰОС Арнаулы мемлекеттiк
мүгедектерi жәрдемақыларды
уақытылы төлеу.
008 ҰOC қаты. Арнаулы мемлекеттiк
сушылары жәрдемақы алушылардың
болжамды орташа
009 ҰOC мүге. жылдық саны 139831
дектеріне адам құрайды. Жыл Қазақстан
теңестiрiл. ішінде Республи.
ген адамдар касының
Еңбек және
013 ҰОС қатысу. халықты
шыларға әлеуметтік
теңестiрiл. қорғау
ген адамдар министрлігі
014 ҰОС қаза
болған
жауынгер.
лердің
жесiрлерi
016 Қайтыс
болған ҰОС
мүгедектер.
iнің әйел.
дерi (күйеу.
лерi)
030 Кеңес
Одағының
Батырлары,
Социалистiк
Еңбек Ерлерi,
үш дәрежедегі
Даңқ, үш
дәрежедегі
Еңбек Даңқы
ордендерiнiң
кавалерлері
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: азаматтардың жекелеген санаттарын қосымша ай сайынғы табыспен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
198-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Бiржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар"
033 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 378 430 мың теңге (үш жүз жетпiс сегiз миллион төрт жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының 12-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қосымша әлеуметтiк көмек.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi: Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен зейнеткерлерге, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар алушыларға ақшалай өтемақы төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
!ламаның!бағ. !маның ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !маның) ! ! !
! !коды !атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  033        Единовре-  Погашение задолженности   В те-  Минис-
менные     прошлых лет по выплате    чение  терство
государст- единовременных денежных   года   труда и
венные     компенсаций.                     социаль-
денежные   Выплата единовременных           ной за-
компенса-  денежных компенсаций             щиты на-
ции        пенсионерам, получателям         селения
государственных                  Респуб-
030   Пенсионе-  социальных пособий.              лики
рам, полу- Прогнозируемая среднего-         Казах-
чателям    довая численность                стан
государст- получателей единовремен-
венных     ной денежной компенсации
социальных составит 28957 человек.
пособий,
пострадав-
шим вслед-
ствие
ядерных
испытаний
на Семипа-
латинском
испыта-
тельном
ядерном
полигоне
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка отдельных категорий граждан.
Приложение 199
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 035
"Реабилитация инвалидов и ветеранов"
на 2003 год
1. Стоимость: 51 590 тысяч тенге (пятьдесят один миллионов пятьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 19  Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реабилитация инвалидов и ветеранов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение инвалидов и ветеранов лечебно-профилактическими мероприятиями, направленными на их оздоровление в здравницах республики, выигравших тендер на размещение государственного заказа на предоставление услуг по санаторно-курортному лечению.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 033 Бiржолғы Бiржолғы мемлекеттiк
мемлекет. ақшалай өтемақылар
тiк ақша. бойынша өткен жылдардың
лай өтем. берешегiн өтеу. Қазақстан
ақылар Зейнеткерлерге, мемле. Республика.
Мемлекет. кеттiк әлеуметтiк сының Еңбек
тiк әлеу. жәрдемақылар алушыларға Жыл және халықты
меттік бiржолғы мемлекеттік iшінде әлеуметтік
030 жәрдемақы ақшалай өтемақылар қорғау
алатын, төлеу. министрлігі
Семей Бiржолғы мемлекеттiк
сынақ по. ақшалай өтемақы
лигонын. алушылардың болжамды
дағы яд. орташа жылдық саны
ролық сы. 28957 адам құрайды.
нақтардың
салдарынан
зардап
шеккен
зейнеткер.
лерге.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
199-қосымша
ЕСКЕРТУ. 199 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 қарашадағы N 150о қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Мүгедектер мен ардагерлердi оңалту"
035 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 51 590 мың теңге (елу бiр миллион бес жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы Заңының 19-бабы, "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүгедектер мен ардагерлердi оңалту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: санаторлық-курорттық емдеу бойынша қызметтерi көрсетуге берiлген мемлекеттiк тапсырысты орналастыруға тендердi жеңiп шыққан республиканың сауықтыру
орталықтарында мүгедектер мен ардагерлерді сауықтыруға бағытталған оңалту емдеу-алдын алу іс-шараларын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  035        Реабили-   Обеспечение инвалидов и   В те-  Минис-
тация      ветеранов лечебно-профи-  чение  терство
инвалидов  лактическими мероприя-    года   труда и
и ветера-  тиями, направленными на          социаль-
нов        их оздоровление в                ной за-
здравницах республики,           щиты на-
выигравших тендер на             селения
размещение государствен-         Респуб-
ного заказа на предос-           лики
тавление услуг по                Казах-
санаторно-курортному             стан
лечению.
Реабилитацией плани-
руется охватить 1984
инвалидов и ветеранов.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 ноября 2003 г. N 150о  .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение индивидуальной программы реабилитации инвалидов в части предоставления санаторно-курортного лечения, улучшение общего состояния здоровья инвалидов и ветеранов.
Приложение 200
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 036 "Исследования
по вопросам занятости, социального страхования и труда"
на 2003 год
1. Стоимость: 8 250 тысяч тенге (восемь миллионов двести пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 35  Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан"; статьи 6 , 11 , 15 Закона  Республики Казахстан от 22 января 1993 года "Об охране труда"; статьи 6 , 12 Закона  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; статья 6  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"; статья 7  Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 января 1997 года N 64 "О работе по дальнейшему совершенствованию подзаконных актов"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 983 "Вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы".

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 035 Мүгедектер Санаторлық-курорттық Қазақстан
мен емдеу бойынша қызмет. Республика.
ардагер. терi көрсетуге Жыл сының
лердi берiлген мемлекеттiк ішінде Еңбек және
оңалту тапсырысты орналасты. халықты
руға тендерді жеңіп әлеуметтік
шыққан республиканың қорғау
сауықтыру орталықта. министрлігі
рында мүгедектер мен
ардагерлердi сауықты.
руға бағытталған
оңалту емдеу-алдын алу
iс-шараларын
қамтамасыз ету.
Оңалтумен 1984 мүге.
дек мен ардагердi
қамту жоспарланып отыр. <*>
-------------------------------------------------------------------
5. Бюджеттiк бағдарламаның орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасын мүгедектер мен ардагерлердiң жалпы денсаулық жағдайын жақсарту, санаторлық-курорттық емдеудi көрсету бөлiгiнде орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
200-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Жұмыспен қамту, әлеуметтік сақтандыру
және еңбек мәселелері бойынша зерттеулер"
036 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8 250 мың теңге (сегiз миллион екi жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы Заңының 35-бабы, "Еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 22 қаңтардағы Заңының 6 , 11, 15-баптары , "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 , 12-баптары , "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегi Заңының 6-бабы , "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шiлдедегi Заңының 7-бабы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Кіші заң актiлердi одан әрi жетiлдiру бойынша жұмыс туралы" 2001 жылғы 14 қаңтардағы N 64 қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің мәселелерi" туралы 2001 жылғы 20 шілдедегi N 983 қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнің "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған Бағдарламасы туралы" 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение нормативно-правовой базой для совершенствования системы социальной защиты, занятости населения и охраны труда.
5. Задачи бюджетной программы: проведение исследований и разработка нормативных документов по проблемам занятости, охраны труда, государственных стандартов социального обслуживания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  036        Исследова- 1. Разработка и издание   В те-  Минис-
вания по   методических рекомендаций чение  терство
вопросам   по анализу состояния      года   труда и
занятости, региональных рынков              социаль-
социаль-   труда.                           ной за-
ного стра- 2. Разработка государст-         щиты на-
хования    венных стандартов                селения
и труда    социального обслуживания         Респуб-
и Правил организации             лики
социального обслуживания         Казах-
одиноких инвалидов и             стан
престарелых граждан,
детей с ограниченными
возможностями.
3. Проведение исследова-
ний и разработка механиз-
ма определения среднеду-
шевого дохода малообеспе-
ченных граждан.
4. Разработка межотрасле-
вых нормативных актов на
государственном языке (с
переводом на русский
язык) по выдаче за счет
средств работодателя
специальной одежды,
специальной обуви и дру-
гих средств индивидуальной
защиты (СИЗ) по следующим
видам экономической
деятельности:
- сельское, водное, лесное
и коммунальное хозяйство
(3 тома);
- строительные работы,
транспорт и связь,
машиностроение и металло-
обработка, радиоактивные
вещества (3 тома);
- здравоохранение и
полиграфия (2 тома).
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение нормативно-правовыми актами в области социальной защиты населения, охраны труда, занятости населения.
Приложение 201
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 038
"Предоставление медицинских услуг по протезированию и
обеспечение протезно-ортопедическими изделиями"
на 2003 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықты әлеуметтiк қорғау, жұмыспен қамту және еңбекті қорғау жүйесiн жетiлдiру үшiн нормативтiк-құқықтық базамен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жұмыспен қамту, еңбектi қорғау, әлеуметтiк қамсыздандырудың мемлекеттiк стандарттары проблемалары бойынша зерттеулер жүргiзу және нормативтiк құжаттар әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 036 Жұмыс пен 1. Аймақтық еңбек Қазақстан
қамту, рыноктарының жағдайын Республика.
әлеуметтiк талдау бойынша әдiсте. Жыл сының
сақтандыру мелiк ұсынымдарды ішінде Еңбек және
және еңбек әзiрлеу және басып әлеуметтiк
мәселелерi шығару. қорғау
бойынша 2. Әлеуметтiк қызмет министрлiгi
зерттеулер көрсетудiң мемлекеттiк
стандарттарын және
Жеке басты мүгедектер
мен қарт азаматтарға,
кемтар балаларға
әлеуметтiк қызмет
көрсетуді ұйымдастыру
ережесiн әзiрлеу.
3. Аз қамтылған
азаматтардың жан
басына шаққандағы
орташа табыстарын
анықтау механизмін
әзiрлеу және зерттеу.
лер жүргізу.
4. Меншiк иесi қаражаты
есебiнен арнайы киiмді,
арнайы аяқкиімді және
басқа да жеке қорғаныс
құралдарын (ЖҚҚ) беру
бойынша салааралық
нормативтiк актілердi
мемлекеттiк тiлде
(орыс тіліне аудару)
әзiрлеу, соның iшінде:
- ауыл, су, орман және
коммуналдық шаруашылық.
тары (3 том);
- құрылыс жұмыстары,
көлiк және байланыс,
машина жасау және
металды өңдеу, радио.
активтi заттар
(3 том);
- денсаулық сақтау
және баспа (2 том).
--------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халықты әлеуметтік қорғау, еңбекке ақы төлеу, еңбектi қорғау, халықты жұмыспен қамту саласындағы нормативтiк-құқықтық актiлермен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
201-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Протездеу жөнiндегi медициналық қызметтер көрсету және протездiк-ортопедиялық бұйымдармен қамтамасыз ету"
038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 297 491 тысяча тенге (двести девяносто семь миллионов четыреста девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 35  Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы"; "Инструкция о порядке предоставления населению Республики Казахстан протезно-ортопедической помощи", утвержденная приказом  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 апреля 1998 года N 88-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 19 мая 1999 года N 763.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: адаптация и интеграция инвалидов в общество.
5. Задачи бюджетной программы: предоставление медицинских услуг по протезированию и обеспечение протезно-ортопедическими изделиями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  038        Предостав- Обеспечение протезно-     В те-  Минис-
ление      ортопедическими изделия-  чение  терство
медицин-   ми, в том числе современ- года   труда и
ских услуг ными протезами по новой          социаль-
по проте-  технологии: протезами            ной за-
зированию  рук, голени, бедра,              щиты на-
и обеспе-  аппаратами, ортопедичес-         селения
чение      кой обувью и другими             Респуб-
протезно-  изделиями; оказание              лики
ортопеди-  медицинских услуг по             Казах-
ческими    протезированию.                  стан
изделиями  Среднегодовая численность
инвалидов, которые будут
обеспечены протезирова-
нием, составит 8500
человек.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реабилитация инвалидов, нуждающихся в протезировании верхних и нижних конечностей; обеспечение протезно-ортопедическими изделиями, в том числе протезами, изготовленными по новой технологии.
Приложение 202
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 042
"Обеспечение сурдосредствами и сурдопомощью инвалидов,
в том числе детей-инвалидов" на 2003 год

1. Құны: 297 491 мың теңге (екi жүз тоқсан жеті миллион төрт жүз тоқсан бiр мың теңге)
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтықтың негiзi: "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің әлеуметтік қорғалуы туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы Заңының 35-бабы; Қазақстан Республикасы Yкiметінің "2002-2005 жылдарға арналған мүгедектерді оңалтудың бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысы , Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгінiң 1998 жылғы 1 сәуiрдегi N 88-ө бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 19 мамырда N 763 тiркелген Қазақстан Республикасының халқына протез-ортопедиялық көмек көрсету тәртібi туралы нұсқаулық.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүгедектердi қоғамға бейiмдеу және кiрiктiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Протездеу бойынша медициналық қызметтер көрсету және протездiк-ортопедиялық бұйымдармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. ! маның ! бағдарламаның) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның ! маның) ! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 038 Протездеу Протез-ортопедиялық Қазақстан
жөнiндегi бұйымдармен оның Республика.
медицина. iшiнде жаңа техноло. Жыл сының
лық гия бойынша қазiргi ішінде Еңбек және
қызметтер заманғы қол; балтыр; халықты
көрсету сан протездерiмен; әлеуметтік
және аппараттарымен; қорғау
протездiк- ортопедиялық аяқ- министрлігі
ортопедия. киiммен және басқа да
лық бұйымдармен қамтамасыз
бұйымдар. ету, протездеу бойынша
мен медициналық қызметтер
қамтамасыз көрсету.
ету Протезбен қамтамасыз
етiлетiн мүгедектердiң
орташа жылдық саны
8500 адамды құрайды.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қол-аяқ буындары протездерiне зәру мүгедектердi оңалту, протез-ортопедиялық бұйымдарымен, оның iшiнде жаңа технология бойынша жасалған протез-ортопедиялық бұйымдармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
202-қосымша
ЕСКЕРТУ. 202 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 қарашадағы N 150о қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Мүгедектердi, оның iшiнде мүгедек балаларды сурдоқұралдармен және сурдокөмекпен қамтамасыз ету"
042 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 92 588 тысяч тенге (девяносто два миллиона пятьсот восемьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 35  Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан"; статья 15  Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: адаптация и интеграция инвалидов с нарушением слуха в общество.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение инвалидов, в том числе детей-инвалидов сурдосредствами и оказание им слухопротезной помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  042        Обеспече-  Обеспечение сурдосредст-  В те-  Минис-
ние сурдо- вами (слуховыми аппара-   чение  терство
средствами тами, многофункциональ-   года   труда и
и сурдо-   ной сигнальной системой,         социаль-
помощью    звукоусиливающей аппара-         ной за-
инвалидов, турой, беспроводными             щиты на-
в том чис- учебными классами) и             селения
ле детей-  оказание слухопротезной          Респуб-
инвалидов  помощи инвалидам по              лики
слуху.                           Казах-
Для повышения эффективности      стан
представления слухопротезной
помощи инвалидам по слуху -
приобретение 1 анализатора.
Среднегодовая численность
инвалидов, которые будут
обеспечены сурдосредствами -
5747 человек, в том числе
детей инвалидов - 940 человек
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 ноября 2003 г. N 150о  .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение сурдотехникой и реабилитация инвалидов по слуху, в том числе детей с нарушением слуха, обучающихся в специальных коррекционных учреждениях системы Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Приложение 203
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 043
"Обеспечение тифлосредствами инвалидов,
в том числе детей-инвалидов" на 2003 год

1. Құны: 92 588 мың теңге (тоқсан екi миллион бес жүз сексен сегiз мың теңге)
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтықтың негiзi: "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің әлеуметтiк қорғалуы туралы" Қазақстан Республикасы 1991 жылғы 21 маусымдағы Заңының 35-бабы; "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегi N 15 Заңы . Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "2002-2005 жылдарға арналған мүгедектердi оңалтудың бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүгедектердi қоғамға бейiмдеу және кiрiктiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: естiмейтiн мүгедектердi, оның ішінде мүгедек балаларды сурдоқұралдармен қамтамасыз ету және оларға еступротез көмегiн көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. ! маның ! бағдарламаның) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның ! маның) ! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 042 Мүгедек. Сурдоқұралдармен Қазақстан
тердi, (есту аппараттарымен, Республика.
оның көп функционалды Жыл сының
iшінде дабыл қағатын жүйемен, ішінде Еңбек және
мүгедек дыбыс күшейткiш халықты
балаларды аппараттармен сымсыз әлеуметтік
сурдо. оқу сыныптарымен) қорғау
құралдар. қамтамасыз ету және министрлігі
мен және естiмейтiн мүгедек.
сурдокө. терге еступротездiк
мекпен көмек көрсету.
қамтамасыз Есту қабiлетi бойынша
ету мүгедектерге есту-про-
тездеу көмегiн көрсе-
тудiң тиiмдiлiгiн арт-
тыру үшiн 1 анализатор
сатып алу. Сурдоқұрал-
дарымен қамтамасыз
етiлетiн мүгедектердiң
орташа жылдық саны -
5747 адам, оның iшiнде
940 адам - мүгедек
балалар <*> -------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Сурдотехникамен қамтамасыз ету және естiмейтiн мүгедектердi, соның ішінде есту қабiлетi нашар, Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi жүйесiнiң арнаулы мекемесiнде оқитын балаларды оңалту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
203-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Мүгедектердi, оның iшiнде мүгедек балаларды
тифлоқұралдармен қамтамасыз ету"
043 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 65 046 тысяч тенге (шестьдесят пять миллионов сорок шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 35  Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан"; статья 15  Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: адаптация и интеграция инвалидов в общество.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение тифлосредствами инвалидов по зрению, в том числе детей-инвалидов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  043        Обеспече-  Обеспечение тифломагнито- В те-  Минис-
ние тифло- лами, читающими машинами, чение  терство
средствами компьютерами с Брайлев-   года   труда и
инвалидов, ским дисплеем, компьюте-         социаль-
в том чис- рами с программой увели-         ной за-
ле детей-  чения экрана.                    щиты на-
инвалидов  Среднегодовая численность        селения
инвалидов по зрению,             Респуб-
которые будут обеспечены         лики
тифлосредствами, - 6557          Казах-
человек, в том числе             стан
детей-инвалидов - 576
человек.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение тифлотехникой и реабилитация инвалидов по зрению, а также детей с нарушением зрения, обучающихся в специальных коррекционных учреждениях системы Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Приложение 204
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 204 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 044
"Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью,
возложенное судом на государство, в случае
прекращения юридического лица" на 2003 год

1. Құны: 65 046 мың теңге (алпыс бес миллион қырық алты мың теңге)
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Қазақстан Республикасы 1991 жылғы 21 маусымдағы Заңының 35-бабы, "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық- педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шiлдедегi Заңының 15-бабы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүгедектердi қоғамға бейiмдеу және кiрiктiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: көрмейтiн мүгедектердi оңалтуды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. ! маның ! бағдарламаның) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның ! маның) ! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
043 Mүгедек. Тифломагнитоламен, Қазақстан
тердi, оқитын машиналармен, Республика.
оның Брайло дисплейi бар Жыл сының
iшінде компьютерлермен, ішінде Еңбек және
мүгедек экранды ұлғайту халықты
балаларды бағдарламасы бар әлеуметтік
тифлоқұ. компьютерлермен қорғау
ралдармен қамтамасыз ету. министрлігі
қамтамасыз Тифлоқұралдармен
ету қамтамасыз етiлетiн
зағиптығы бойынша
мүгедектердiң жылдық
орташа саны - 6557
адам, оның iшiнде
мүгедек-балалар - 576.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Зағип-мүгедектердi, сондай-ақ көру қабiлетi нашарлаған, Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң арнаулы түзеу мекемелерiнде оқитын балаларды оңалту, оларды тифлотехникамен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
204-қосымша
ЕСКЕРТУ. 204 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Заңды тұлға тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке жүктеген
өмiр мен денсаулыққа келтiрiлген зиянды өтеу"
044 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1011000 тысяч тенге (один миллиард одиннадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 945  Гражданского кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств государства.
5. Задачи бюджетной программы: возмещение вреда, нанесенного жизни и здоровью работников, возложенное на государство, в случае прекращения юридического лица.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  044        Возмещение Осуществление выплат по   В те-  Минис-
за вред,   решению суда              чение  терство
причинен-                            года   труда и
ный жизни                                   социаль-
и здоровью,                                 ной за-
возло-                                      щиты на-
женное                                      селения
судом на                                    Респуб-
государст-                                  лики
во, в слу-                                  Казах-
чае прек-                                   стан
ращения
юридичес-
кого лица
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение обязательств государства по возмещению за вред, причиненный жизни и здоровью, в случае прекращения юридического лица.
Приложение 205
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 045
"Пособие на погребение" на 2003 год
1. Стоимость: 1 761 990 тысяч тенге (один миллиард семьсот шестьдесят один миллион девятьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 6  Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"; статья 8  Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; статья 7  Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда"; статья 32 Указа  Президента Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247, имеющий силу Закона, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра", утвержденная приказом  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 1432.

1. Құны: 1011000 мың теңге (бiр миллиард он бiр миллион теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: 1999 жылғы 1 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Азаматтық Кодексiнің 945-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттің мiндеттемелерiн орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: заңды тұлға тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген өмiр мен денсаулыққа келтiрілген зиянды өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның ! маның) ! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 044 Заңды Сот шешімдерi Қазақстан
тұлға бойынша төлемдерді Республика.
тоқтатыл. жүзеге асыру Жыл сының
ған ішінде Еңбек және
жағдайда, халықты
сот мем. әлеуметтік
лекетке қорғау
жүктеген министрлігі
өмiр мен
денсаулық.
қа келті.
рiлген
зиянды
өтеу
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: заңды тұлға тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке жүктеген өмiр мен денсаулыққа келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегi мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
205-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы"
045 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 761 990 мың теңге (бiр миллиард жетi жүз алпыс бiр миллион тоғыз жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының 6-бабы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 8-бабы ; "Жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға мемлекеттік арнаулы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңының 7-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңілдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi Заң күшi бар N 2247 Жарлығының 32-бабы ; Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-б бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тіркелген "Зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен Орталықтан төленетiн мемлекеттiк арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеудi ұйымдастырудың тәртiбi туралы нұсқаулық".

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: дополнительная социальная помощь.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата пособия на погребение пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны, получателей государственных социальных пособий, получателей государственных специальных пособий лицами, работавшими на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  045        Пособие на Своевременная выплата     В те-  Минис-
погребение пособия на погребение     чение  терство
пенсионеров, участников и года   труда и
инвалидов Великой Оте-           социаль-
чественной войны, получа-        ной за-
телей государственных            щиты на-
социальных пособий, полу-        селения
чателей государственных          Респуб-
специальных пособий              лики
лицами, работавшими на           Казах-
подземных и открытых             стан
030   Пособие на горных работах, на рабо-
погребение тах с особо вредными и
пенсионе-  особо тяжелыми условиями
ров,       труда. Среднегодовая
участни-   численность получателей
ков и      пособий на погребение
инвалидов  составит 120000
Великой    человек.
Отечест-
венной
войны
031   Пособие на
погребение
получате-
лей госу-
дарствен-
ных со-
циальных
пособий,
государст-
венных
специаль-
ных посо-
бий, рабо-
тавших на
подземных
и открытых
горных ра-
ботах, на
работах с
особо
вредными и
особо тя-
желыми ус-
ловиями
труда
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка в связи со смертью пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны, получателей государственных социальных пособий, получателей государственных специальных пособий лицами, работавшими на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
Приложение 206
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 206 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 047
"Государственные специальные пособия лицам,
работавшим на подземных и открытых горных работах,
на работах с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда" на 2003 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қосымша әлеуметтiк көмек.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: зейнеткерлердi, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушыларды, жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары аса зиянды және аса ауыр жұмыстарда iстеген мемлекеттiк арнаулы жәрдемақы алушыларды жерлеуге арналған жәрдемақыларды уақытылы төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 45 Жерлеуге Зейнеткерлердi, Ұлы Қазақстан
берілетін Отан соғысының Республика.
жәрдемақы қатысушылары мен Жыл сының
030 Зейнеткер. мүгедектерін, ішінде Еңбек және
лердi, ҰOС мемлекеттiк әлеу. халықты
қатысушы. меттiк жәрдемақы, әлеуметтік
лары мен мемлекеттiк арнаулы қорғау
мүгедек. жәрдемақы алушыларды, министрлігі
терін жер асты және ашық
жерлеуге кен жұмыстарында,
берiлетiн еңбек жағдайлары
жәрдемақы аса зиянды және аса
ауыр жұмыстарда
iстеген адамдарды,
жерлеуге арналған
жәрдемақыларды
уақытылы төлеу.
Жерлеуге жәрдемақы
031 Жер астын. алушылардың орташа
дағы және жылдық саны 120 000
ашық кен адам құрайды.
жұмыста.
рында,
еңбектің
ерекше
зиян және
ерекше
ауыр жағ.
дайларын.
дағы
жұмыстарда
жұмыс
iстеген
мемлекет.
тiк әлеу.
меттiк
жәрдемақы.
лар және
мемлекет.
тiк арнайы
жәрдемақы.
лар алушы.
ларды жер.
леуге
берiлетiн
жәрдемақы.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: қайтыс болуына байланысты зейнеткерлерді, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы, мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушыларды, жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары аса зиянды және аса ауыр жұмыстарда iстеген адамдарды әлеуметтік қолдау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
206-қосымша
ЕСКЕРТУ. 206 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Жер астындағы және ашық кен жұмыстарында, еңбектің ерекше зиянды және ерекше ауыр жағдайларындағы жұмыстарда жұмыс iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар" 047 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 998396 тысяч тенге (девятьсот девяносто восемь миллионов триста девяносто шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2  Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда", "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра", утвержденная приказом  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 1432.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение гарантированных государством обязательств по выплате государственных специальных пособий лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда в установленных Законом размерах.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата пособий лицам, выработавшим стаж на подземных, открытых, горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда и получившим право на пособие.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  047        Государст- Своевременная выплата     В те-  Минис-
венные     пособий лицам, выработав- чение  терство
специаль-  шим стаж на подземных,    года   труда и
ные посо-  открытых, горных работах,        социаль-
бия лицам, на работах с особо               ной за-
работавшим вредными и особо тяжелыми        щиты на-
на подзем- условиями труда.                 селения
ных и от-  Прогнозируемая средне-           Респуб-
крытых     годовая численность              лики
горных ра- получателей пособий              Казах-
ботах, на  составит 10 995 человек.         стан
работах с
особо
вредными
и особо
тяжелыми
условиями
труда
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 998396 мың теңге (тоғыз жүз тоқсан сегiз миллион үш жүз тоқсан алты мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары аса зиянды және аса ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңының 2-бабы ; Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің "Орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерi, мемлекеттік әлеуметтiк жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеудi ұйымдастырудың тәртiбi туралы Нұсқаулықты бекiту туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-ө бұйрығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары аса зиянды және аса ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнаулы жәрдемақылар төлемдерi бойынша мемлекеттің кепiлдi мiндеттемелерiн, Заңда белгiленген мөлшерлерде, қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары аса зиянды және аса ауыр жұмыстарда iстеген стажы бар және жәрдемақы алу құқығын алған адамдарға уақытында жәрдемақы төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
047 Жер астын. Жерасты, ашық кен Қазақстан
дағы және жұмыстарында, жұмыс Республика.
ашық кен жағдайлары аса зиянды сының
жұмыста. және аса ауыр жұмыс. Жыл Еңбек және
рында, тарда iстеген стажы ішінде халықты
еңбектің бар және жәрдемақы әлеуметтік
ерекше алу құқығын алған қорғау
зиянды адамдарға уақытында министрлігі
және жәрдемақы төлеу.
ерекше Жәрдемақы алушылардың
ауыр болжамды орташа
жағдай. жылдық caны 10995
ларындағы aдам құрайды.
жұмыстар.
да жұмыс
iстеген
адамдарға
берiлетiн
мемлекет.
тiк арнайы
жәрдемақы.
лар
-------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение своевременной выплаты пособий лицам, выработавшим стаж на подземных, открытых, горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
Приложение 207
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 049
"Единовременная денежная компенсация реабилитированным
гражданам - жертвам массовых политических репрессий"
на 2003 год
1. Стоимость: 810 360 тысяч тенге (восемьсот десять миллионов триста шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 22  Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка граждан, подвергшихся массовым политическим репрессиям.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выплат единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  049        Единовре-  Обеспечение выплат едино- В те-  Минис-
менная     временной денежной ком-   чение  терство
денежная   пенсации реабилитирован-  года   труда и
компенса-  ным гражданам - жертвам          социаль-
ция реаби- массовых политических            ной за-
литорован- репрессий.                       щиты на-
ным граж-  Прогнозируемая числен-           селения
данам -    ность получателей еди-           Респуб-
жертвам    новременной денежной             лики
массовых   компенсации составит             Казах-
политичес- 38504 человек.                   стан
ких реп-
рессий
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение обязательств государства по выплате единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий.
Приложение 208
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 208 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 055
"Оплата услуг Государственного центра по выплате
пенсий" на 2003 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары аса зиянды және аса ауыр жұмыстарда iстеген стажы бар және жәрдемақы алу құқығы бар адамдарды жәрдемақы төлемдерімен уақытында қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
207-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Ақталған азаматтар - жаппай саяси қуғын-сүргiн
құрбандарына бiржолғы ақшалай өтемақы"
049 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 810 360 мың теңге (сегiз жүз он миллион үш жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуiрдегi Заңының 22-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жаппай саяси қуғын-сүргiнге ұшыраған азаматтарды әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандары азаматтарға берiлетiн бiржолғы ақшалай өтемақы төлемдерiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
049 Ақталған Жаппай саяси қуғын- Қазақстан
азамат. сүргіндер құрбандарына Республика.
тар - берілетін біржолғы Жыл сының
жаппай ақшалай өтемақы ішінде Еңбек және
саяси төлемдерiн қамтамасыз халықты
қуғын- ету. әлеуметтік
сүргін Бiржолғы ақшалай қорғау
құрбанда. өтемақы алушылардың министрлігі
рына болжамды орташа
бiржолғы жылдық саны 38504
ақшалай адам құрайды.
өтемақы
--------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарына берiлетiн бiржолғы ақшалай өтемақы төлемдерi жөнiндегi мемлекеттiң мiндеттемелерiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
208-қосымша
ЕСКЕРТУ. 208 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк
орталықтың қызметтеріне ақы төлеу"
055 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2887074 тысячи тенге (два миллиарда восемьсот восемьдесят семь миллионов семьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 1  Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 года N 926 "О создании Республиканского государственного центра по выплате пенсий"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года N 245 "Об утверждении правил удержания и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1997 года N 1342 "Об утверждении порядка присвоения социального индивидуального кода гражданам Республики Казахстан в Государственном центре по выплате пенсий"; "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий, государственных специальных пособий из Центра", утвержденная приказом  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 1432.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: представление услуг, связанных с выполнением государственных обязательств по выплате пенсий и пособий.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выплаты пенсий и пособий; присвоение социально-индивидуальных кодов всем гражданам Республики Казахстан; учет и перевод обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды; ведение единой централизованной базы получателей пенсий и пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  055        Оплата     Обеспечение выплаты пен-  В те-  Минис-
услуг Го-  сий; государственных      чение  терство
сударст-   социальных пособий;       года   труда и
венного    специальных государствен-        социаль-
центра по  ных пособий; государст-          ной за-
выплате    венных специальных посо-         щиты на-
пенсий     бий лицам, работавшим на         селения
подземных и открытых             Респуб-
горных работах, на рабо-         лики
тах с особо вредными и           Казах-
особо тяжелыми условиями         стан
труда; пособий на погре-
бение; надбавок к пенсиям
гражданам, пострадавшим
вследствие ядерных испы-
таний на Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне; единовременных
денежных компенсаций
жертвам массовых полити-
ческих репрессий; едино-
временных государственных
пособий в связи с
рождением ребенка.
Формирование макета дел
получателей для назначе-
ния пенсий и пособий.
Присвоение социально-
индивидуальных кодов всем
гражданам Республики
Казахстан. Учет и транзит
обязательных пенсионных
взносов.
Предоставление информации
о размерах пенсий и
пособий для назначения
государственной адресной
социальной помощи.
Обеспечение информацией о
перечисленных ошибочных
платежах и обязательных
пенсионных взносов в
накопительные пенсионные
фонды.
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 2887074 мың теңге (екi миллиард сегiз жүз сексен жетi миллион жетпiс төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 1-бабы , "Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталық" Республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 маусымдағы N 926 қаулысы , "Мiндеттi зейнетақы жарналарын ұстап қалудың және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың Ережесi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 қаулысы , "Қазақстан Республикасының азаматтарына Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықта әлеуметтік жеке код берудің тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1997 жылғы 16 қыркүйектегi N 1342 қаулысы , Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-ө бұйрығымен бекiтiлген, Әдiлет министрлiгiнде 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тіркелген "Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар мен мемлекеттiк арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеудi ұйымдастыру тәртiбi туралы Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау Министрiнің 2001 жылғы 25 наурыздағы бұйрығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: зейнетақы мен жәрдемақыларды төлеу жөніндегi мемлекеттiк міндеттемелердi орындауға байланысты қызметтердi ұсыну.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: зейнетақы мен жәрдемақылардың төленуiн қамтамасыз ету. Республиканың барлық азаматтарына әлеуметтiк жеке код бepу, мiндеттi зейнетақы жарналарын есепке алу және жинақтаушы зейнетақы қорларына аудару, зейнетақы мен жәрдемақыларды алушылардың бiрыңғай орталықтандырылған базасын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 055 3ейнетақы Зейнетақыларды; Қазақстан
төлеу мемлекеттiк әлеумет. Республика.
жөнiндегi тiк жәрдемақыларды; Жыл сының
мемлекет. арнаулы мемлекеттік ішінде Еңбек және
тiк жәрдемақыларды; халықты
орталықтың жерасты және ашық әлеуметтік
қызметтері. кен жұмыстарында, қорғау
не ақы еңбек жағдайы ерекше министрлігі
төлеу зиян және ерекше
ауыр жұмыстарда
iстеген адамдарға
мемлекеттiк арнаулы
жәрдемақыларды;
жерлеуге арналған
жәрдемақыларды;
Семей сынақ
полигонында ядролық
сынақтар салдарынан
зардап шеккен
азаматтардың
зейнетақыларына
үстемеақыларды;
Жаппай саяси қуғын
сүргіндер құрбан.
дарына бiр жолғы
ақшалай
өтемақыларды;
бала тууына
байланысты берілетiн
бiржолғы мемлекеттiк
жәрдемақыларды
төлеудi қамтамасыз
ету.
Зейнетақы мен
жәрдемақыларды
тағайындау үшiн
алушылар iстерiнің
үлгi жобасын
қалыптастыру.
Қазақстан Республика.
сының барлық
азаматтарына әлеумет.
тiк жеке код беру.
Міндеттi зейнетақы
жарналарының транзитi
және оларды есепке
алу.
Мемлекеттiк атаулы
әлеуметтік көмектi
тағайындау үшiн
зейнетақы мен
жәрдемақылар мөлшерi
туралы ақпарат беру.
Жинақтаушы зейнетақы
қорларына қате
аударылған төлемдер
мен міндеттi зейнетақы
жарналары туралы
ақпаратпен қамтамасыз
eту
-------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий и пособий. Учет и своевременный перевод обязательных пенсионных взносов.
Приложение 209
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 209 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 056
"Единовременные выплаты родителям, усыновителям,
опекунам погибших, умерших военнослужащих"
на 2003 год
1. Стоимость: 2502 тысячи тенге (два миллиона пятьсот две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ  Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1999 года N 284 "О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 января 2000 года N 80 "Об утверждении Правил осуществления единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка родителей, усыновителей, опекунов погибших, умерших военнослужащих.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление своевременных денежных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  056        Единовре-  Выплата денежных средств  В те-  Минис-
менные     путем перечисления на их  чение  терство
выплаты    лицевые счета родителям,  года   труда и
родителям, усыновителям, опекунам           социаль-
усыновите- погибших, умерших военно-        ной за-
лям, опе-  служащих с учетом расхо-         щиты на-
кунам по-  дов на организацию               селения
гибших,    выплаты. Прогнозируемое          Респуб-
умерших    количество получателей           лики Ка-
военнослу- - 28 человек.                    захстан,
жащих                                       област-
ные уп-
равления
(депар-
таменты)
труда и
социаль-
ной за-
щиты на-
селения
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: зейнетақы мен жәрдемақылардың толық және уақытылы төленуiн қамтамасыз ету. Мiндеттi зейнетақы жарналарын есепке алу және уақытылы аудару.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
209-қосымша
ЕСКЕРТУ. 209 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына,
қамқоршыларына бiржолғы төлемдер"
056 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2502 мың теңге (екi миллион бес жүз екі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшiлердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiржолғы төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1999 жылғы 13 желтоқсандағы N 284 Жарлығы , "Қаза болған қайтыс болған әскери қызметшiлердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiржол төлемдердi жүзеге асыру Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 23 мамырдағы N 80 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарын, асырап алушыларын, қамқоршыларын әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақшалай төлемдердi уақытылы жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 056 Қаза Қаза болған, қайтыс Қазақстан
болған, болған әскери Республика.
қайтыс қызметшiлердің ата- Жыл сының
болған аналарының, асырап ішінде Еңбек және
әскери алушыларының, қамқор. халықты
қызметшi. шыларының жеке әлеуметтік
лердің шоттарына, төлемдердi қорғау
ата-анала. ұйымдастыруға арнал. министрлі.
рына, ған шығыстарды гі, еңбек
асырап ескере отырып, аудару және
алушыла. арқылы ақша қаражатын халықты
рына, төлеу. әлеуметтік
қамқоршы. Болжалып отырған қорғаудың
ларына алушылардың саны - 28 облыстық
бiржолғы адам. басқарма.
төлемдер лары
(департа.
таменттерi)
-------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное осуществление единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих в целях социальной поддержки.
Приложение 210
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 058
"Обеспечение консультационными услугами работников
государственных учреждений для совершенствования
системы оплаты труда и социальной защиты населения"
на 2003 год
1. Стоимость: 4 512 тысяч тенге (четыре миллиона пятьсот двенадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 70 , 75 Закона  Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года "О труде в Республике Казахстан"; статья 17  Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 1532 "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 886 "Об одобрении Концепции социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2001 года N 1668 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование системы оплаты труда работников организаций, финансируемых из бюджета. Создание и разработка нормативной базы по труду Республики Казахстан. Обеспечение нормативно-правовой базой для совершенствования медико-социальной экспертизы и создание единой государственной политики в области реабилитации инвалидов в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: получение консультационных услуг по созданию и разработке нормативной базы с учетом приобретения Единых тарифно-квалификационных справочников и Квалификационных справочников. Привлечение консультантов для разработки нормативно-правовой базы по вопросам определения степени утраты трудоспособности, совершенствование методологической базы по определению правового регулирования медико-социальной экспертизы и реабилитации инвалидов.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: әлеуметтiк қолдау мақсатында қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiржолғы төлемдердi уақытылы төлеудi қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
210-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Еңбекақы төлеу және халықты әлеуметтiк қорғау жүйесiн жетілдiру үшiн мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерi консультациялық қызметтермен қамтамасыз ету"
058 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 512 мың теңге (төрт миллион бес жүз он екi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 70, 75-бабы , "Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000-2002 жылдарға арналған iс қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 қарашадағы N 1532 қаулысы , "Қазақстан Республикасында мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы N 692-XII Заңы, "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы N 126-I Заңы , "Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 886 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгiнің кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 21 желтоқсандағы N 1668 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің еңбекақы төлеу жүйесiн жетілдiру. Қазақстан Республикасының еңбек жөнiндегi нормативтiк базасын құру және әзiрлеу. Медициналық-әлеуметтiк сараптаманы жетiлдiру үшiн нормативтiк-құқықтық базамен қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасында мүгедектердi оң саласында бiрыңғай мемлекеттік саясат құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Бiрыңғай тарифтiк-бiлiктiлiк анықтамалық пен Бiлiктiлiк анықтамалықтарын сатып алуды ескере отырып, нормативтік база құру және әзiрлеу жөнiнде консультациялық қызметтер алу. Еңбек ету қабiлетiн жоғалту дәрежесiн белгiлеу, медициналық-әлеуметтiк сараптаманы және мүгедектердi оңалтуды құқықтық реттеудi белгiлеудің мәселелерi бойынша нормативтiк-құқықтық база әзiрлеу консультанттар тарту.

1.  058        Обеспече-  Получение консультацион-  В те-  Минис-
ние кон-   ных услуг по созданию и   чение  терство
сульта-    разработке нормативной    года   труда и
ционными   базы по труду с учетом           социаль-
услугами   приобретения Единых              ной за-
работников тарифно-квалификационных         щиты на-
государст- справочников и Квалифи-          селения
венных     кационных справочников.          Респуб-
учреждений Получение консультацион-         лики
для совер- ных услуг по разработке          Казах-
шенство-   нормативно-правовой базы         стан
вания сис- по вопросам определения
мы оплаты  степени утраты трудоспо-
труда и    собности, совершенство-
социальной вание методологической
защиты на- базы по определению
селения    правового регулирования
медико-социальной экспер-
тизы и реабилитации
инвалидов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение консультационных услуг по вопросам совершенствования системы оплаты труда, созданию и разработке нормативной базы с учетом приобретения Единых тарифно-квалификационных справочников и Квалификационных справочников. Обеспечение нормативно-правовой базой совершенствования методологии по определению степени утраты трудоспособности и системы социально-профессиональной реабилитации инвалидов.
Приложение 211
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 079
"Выполнение функций лицензиаров" на 2003 год
1. Стоимость: 1 000 тысяч тенге (один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 862 "Об утверждении Правил по вопросам лицензирования, привлечения иностранной рабочей силы и вывоза рабочей силы из Республики Казахстан за границу".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление защиты внутреннего рынка труда.
5. Задачи бюджетной программы: изготовление бланочной продукции и бланков разрешений на привлечение рабочей силы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1. 058 Еңбекақы Бiрыңғай тарифтік- Қазақстан
төлеу және біліктілік анықтама. Республика.
халықты лық пен Бiлiктiлiк Жыл сының
әлеуметтiк анықтамалықтарды ішінде Еңбек және
қорғау сатып алуды ескере халықты
жүйесiн отырып, еңбек жөнін. әлеуметтік
жетілдiру дегi нормативтiк база қорғау
үшiн құру және әзiрлеу министрлігі
мемлекет. жөнінде консультация.
тiк меке. лық қызметтер алу.
мелер Еңбек ету қабiлетiн
қызметкер. жоғалту дәрежесiн
лерiн белгiлеу, медицина.
консульта. лық-әлеуметтiк
циялық сараптаманы және
қызметтер. мүгедектердi оңалту.
мен қамта. ды құқықтық реттеудi
масыз ету белгiлеудің мәселе.
лерi бойынша
нормативтiк-құқықтық
база әзiрлеу үшiн
консультациялық
қызметтер алу.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Бiрыңғай тарифтiк-бiліктілік анықтамалық пен Бiлiктiлiк анықтамалықтарын сатып алуды ескере отырып, еңбекке ақы төлеу жүйесiн жетілдiру, нормативтiк база құру және әзiрлеу мәселелерi жөнінде консультациялық қызметтер алу. Еңбек ету қабiлетiн жоғалту дәрежесiн белгiлеу методологиясын және мүгедектердi оңалтудың әлеуметтiк-кәсiптiк жүйесiн жетiлдiрудi нормативтiк-құқықтық базамен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
211-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Лицензиарлардың функцияларын орындау"
079 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1000 мың теңге (бiр миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысы , "Шетелдiк жұмыс күшiн лицензиялау, тарту және жұмыс күшiн Қазақстан Республикасынан шетелге шығару мәселелерi жөніндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 25 маусымдағы N 862 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ішкі еңбек рыногын қорғауды жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жұмыс күшiн тартуға берiлетiн рұқсаттарды және бланкi өнімдерін дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  079        Выполнение Изготовление и приобрете- В те-  Минис-
функций    ние бланочной продукции в чение  терство
лицензиа-  количестве 100000 штук.   года   труда и
ров                                         социаль-
ной за-
щиты на-
селения
Респуб-
лики Ка-
захстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стимулирование работодателей, сохраняющих действующие и создающих новые рабочие места. Защита внутреннего рынка труда путем квотирования привлечения иностранной рабочей силы.
Приложение 212
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 200
"Материально-техническое оснащение территориальных
органов" на 2003 год
1. Стоимость: 13 600 тысяч тенге (тринадцать миллионов шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 11  Конвенции Международной организации труда от 11 июля 1947 года N 81 "Об инспекции труда в промышленности и торговле", ратифицированной Законом Республики Казахстан от 7 мая 2001 года "О ратификации Конвенции об инспекции труда в промышленности и торговле"; статьи 102 , 103 , 104  Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года "О труде"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2001 года N 1668 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для достижения эффективного выполнения возложенных функций.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение контрольно-измерительных приборов для оперативного проведения замеров по определению вредных производственных факторов государственными инспекторами труда и качественное проведение медико-социальной экспертизы подразделениями медико-социальной экспертизы территориальных Департаментов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 079 Лицензиар. 100000 дана лицензия Қазақстан
лардың бланкiлерін дайындау Жыл Республика.
функция. және сатып алу. ішінде сының
ларын Еңбек және
орындау халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлігі
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: қолда бар жұмыс орындарын сақтаушы және жаңа жұмыс орындарын құрушы жұмыс берушілердi ынталандыру. Шетелдiк жұмыс күшiн тартуды квоталау арқылы iшкi еңбек рыногын қорғау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
212-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Аумақтық органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру"
200 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 13 600 мың теңге (он үш миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Өнеркәсiптегi және саудадағы еңбек инспекциясы туралы конвенцияны ратификациялау туралы" 2001 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңымен ратификацияланған "Өнеркәсіптегi және саудадағы еңбек инспекциясы туралы" Халықаралық еңбек ұйымының 1947 жылғы N 81 Конвенциясының 11-бабы , "Еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 102, 103, 104-баптары , "Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің аумақтық органдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 2000 жылғы 21 желтоқсандағы N 1668 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларды тиiмдi орындауға жету үшiн Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттік еңбек инспекторлары зиянды өндiрiстiк факторларды жедел анықтау үшiн бақылау-өлшеу құралдарын сатып алу және Аумақтық департаменттердiң медициналық-әлеуметтiк сараптама бөлiмшелерiнiң медициналық-әлеуметтiк сараптаманы сапалы жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  200        Материаль- Приобретение контрольно-  В те-  Минис-
но-техни-  измерительных приборов:   чение  терство
ческое     электроаспираторов - 16   года   труда и
оснащение  единиц; аппаратов для            социаль-
террито-   отбора проб воздуха - 16         ной за-
риальных   единиц; люксметров - 16          зиты на-
органов    единиц; газоанализаторов         селения
- 16 единиц; спектрора-          Респуб-
диометров - 16 единиц;           лики Ка-
шумомеров - 16 единиц;           захстан
вибрамометров - 16 единиц;
фиксирующего оборудования
- 49 единиц.
Приобретение медицинского
оборудования: медицинских
кушеток - 62 шт.; меди-
цинских складных ширм -
30 шт.; ростомеров - 82
шт.; мед.весов - 80 шт.;
динамометров - 60 шт.;
негатоскопов - 16 шт.;
тонометров - 90 шт.;
фонендоскопов - 90 шт.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение контрольно-измерительными приборами территориальных органов для проведения замеров по определению вредных производственных факторов, защита конституционных и трудовых прав работников организаций, работающих во вредных условиях труда, проведение профилактических работ в организациях по снижению производственного травматизма. В результате оснащения необходимым оборудованием совершенствуется качество проведения медико-социальной экспертизы подразделениями медико-социальной экспертизы территориальных Департаментов, создание приемлемых условий освидетельствуемым и получение своевременного заключения об инвалидности и дальнейшей реабилитации.
Приложение 213
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 400
"Выплата единовременных государственных пособий
в связи с рождением ребенка" на 2003 год
1. Стоимость: 2 914 603 тысячи тенге (два миллиарда девятьсот четырнадцать миллионов шестьсот три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 14  Закона Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка семей в связи с рождением ребенка.
5. Задачи бюджетной программы: выплата единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя.

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 200 Аумақтық Бақылау-өлшеу құрал. Қазақстан
органдарды дарын: электроаспи. Республика.
материал. раторлар - 16 дана; Жыл сының
дық-техни. ауа сынақтарын алу ішінде Еңбек және
калық аппараттары - 16 халықты
жарақтан. дана; люксметрлер әлеуметтік
дыру. - 16 дана; газтал. қорғау
дауыштар - 16 дана, министрлігі
спектррадиометр -
16 дана, шу өлшеуiш.
тер - 16 дана,
вибрамометр - 16
дана, тәркiлейтiн
жабдықтар - 49 дана
сатып алу.
Медициналық жабдықтар:
медициналық күшетка.
лар - 62; медицина.
лық жиналатын шымылдық
- 30, бойөлшеуіш - 82,
медициналық таразылар
- 80, динамометрлер -
60, негатоскоптар -
16, тонометрлер - 90,
фонендоскоптар - 90
дана сатып алу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: зиянды өндiрiстiк факторларды анықтау бойынша өлшеулердi жүргiзу жұмыс жағдайы зиянды жұмыстарда iстейтiн ұйымдар қызметкерлерiнің конституциялық және еңбек құқықтарын қорғау, ұйымдарда өндiрiстiк жарақаттануды төмендету бойынша профилактикалық жұмыстар жүргiзу. Куәландырылатындар үшiн қолайлы жағдай жасау және Аумақтық департаменттердің медициналық-әлеуметтiк сараптама бөлiмшелерiн қажетті жабдықтармен қамтамасыз ету жолымен мүгедектiк пен одан әрi оң туралы уақытылы қорытынды алу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
213-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Бала тууға байланысты бiржолғы мемлекеттік
жәрдемақылар төлеу"
400 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2 914 603 мың теңге (екi миллиард тоғыз жүз он төрт миллион алты жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңының 14-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: бала тууына байланысты отбасыларын әлеуметтiк әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi: бала тууына байланысты он бес еселенген айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде біржолғы мемлекеттiк жәрдемақы төлеу

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  400        Выплата    Обеспечение своевременной В те-  Минис-
единовре-  выплаты единовременных    чение  терство
менных     государственных пособий   года   труда и
государст- в связи с рождением              социаль-
венных     ребенка.                         ной за-
пособий    Прогнозируемая среднего-         щиты на-
в связи с  довая численность получа-        селения
рождением  телей единовременного            Респуб-
ребенка    государственного пособия         лики
в связи с рождением              Казах-
ребенка составит 221500          стан
человек.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение демографической ситуации в стране.
Приложение 214
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 401
"Целевые трансферты Кызылординскому областному бюджету
для оказания адресной социальной помощи населению
Аральского и Казалинского районов" на 2003 год
1. Стоимость: 270 000 тысяч тенге (двести семьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-9 Закона  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"; статья 27  Закона Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка населения Аральского и Казалинского районов Кызылординской области.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка областного бюджета Кызылординской области в целях оказания населению Аральского и Казалинского районов адресной социальной помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 400 Бала тууға Бала тууына байланысты Қазақстан
байланысты бiржолғы мемлекеттік Жыл Республика.
бiржолғы жәрдемақы төлемiн ішінде сының
мемлекеттiк уақытында қамтамасыз Еңбек және
жәрдемақы. ету. халықты
лар төлеу Бала тууына байланысты әлеуметтік
бiржолғы мемлекеттiк қорғау
жәрдемақы алушылардың министрлігі
болжамды орташа
жылдық саны 221500
адам құрайды.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: елдегi демографиялық жағдайды жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
214-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Арал және Қазалы аудандарының тұрғындарына атаулы
әлеуметтiк көмек көрсету үшiн Қызылорда облыстық
бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
401 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 270 000 мың теңге (екi жүз жетпiс миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттік атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының 1-9-баптары , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңының 28-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қызылорда облысы Арал және Қазалы аудандарының халқын әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Арал және Қазалы аудандарының халқына атаулы әлеуметтiк көмек көрсету мақсатында Қызылорда облыстық бюджетiн қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:*
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. ! маның ! бағдарламаның) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның ! маның) ! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  401        Целевые    Обеспечение выделения     В те-  Минис-
трансферты трансфертов из республи-  чение  терство
Кызылор-   канского бюджета Кызылор- года   труда и
динскому   динскому областному              социаль-
областному бюджету для оказания             ной за-
бюджету    адресной социальной              щиты на-
для оказа- помощи населению Араль-          селения
ния адрес- ского и Казалинского             Респуб-
ной со-    районов в соответствии с         лики Ка-
циальной   решением Правительства           захстан
помощи на- Республики Казахстан.
селению
Аральского
и Казалин-
ского
районов
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* оказание адресной социальной помощи населению Аральского и Казалинского районов Кызылординской области.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 215
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 402
"Целевые трансферты Актюбинскому областному бюджету
для оказания адресной социальной помощи населению
Шалкарского района" на 2003 год
1. Стоимость: 74 354 тысяч тенге (семьдесят четыре миллиона триста пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 28 Закона  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"; статья 28  Закона Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка населения Шалкарского района Актюбинской области.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка областного бюджета Актюбинской области в целях оказания населению Шалкарского района адресной социальной помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 401 000 Арал және Арал және Қазалы Қазақстан
Қазалы аудандарының халқына Жыл Республика.
аудандары. атаулы әлеуметтiк ішінде сының
ның көмек көрсету үшiн Еңбек және
тұрғын. республикалық халықты
дарына бюджеттен Қызылорда әлеуметтік
атаулы облыстық бюджетiне қорғау
әлеуметтiк мақсатты трансферттер министр.
көмек бөлінуін қамтамасыз лігі,
көрсету ету Қызылорда
үшiн облысының
Қызылорда Әкімі
облыстық
бюджетiне
берiлетiн
мақсатты
трансферт.
тер
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер:* Қызылорда облысы Арал және Қазалы аудандарының халқына атаулы әлеуметтiк көмек көрсету
Ескерту:
*) Iске асыру жөніндегi іс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтілетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
215-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Шалқар ауданының тұрғындарына атаулы әлеуметтiк көмек көрсету үшiн Ақтөбе облыстық бюджетiне
берілетiн мақсатты трансферттер"
402 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 74 354 мың теңге (жетпiс төрт миллион үш жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының 1-9-баптары , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңының 28-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ақтөбе облысы Шалқар ауданының халқын әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Шалқар ауданының халқына атаулы әлеуметтiк көмек көрсету мақсатында Ақтөбе облыстық бюджетiн қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:*
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  402        Целевые    Обеспечение выделения     В те-  Минис-
трансферты трансфертов из республи-  чение  терство
Актюбин-   канского бюджета Актюбин- года   труда и
скому об-  скому областному бюджету         социаль-
ластному   для оказания адресной            ной за-
бюджету    социальной помощи населе-        щиты на-
для оказа- нию Шалкарского района в         селения
ния адрес- соответствии с решением          Респуб-
ной со-    Правительства Республики         лики Ка-
циальной   Казахстан.                       захстан
помощи
населению
Шалкарско-
го района
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* оказание адресной социальной помощи населению Шалкарского района Актюбинской области.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 216
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационной базы занятости, бедности"
на 2003 год
1. Стоимость: 41 613 тысяч тенге (сорок один миллион шестьсот тринадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 , , 12 Закона  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; Закон  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 983 "Вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация государственной политики в организации мониторинга рынка труда с целью снижения уровня безработицы, бедности, анализа данных об оказании адресной социальной помощи малообеспеченным гражданам республики, а также создание базы для мониторинга привлечения иностранной рабочей силы в Республику Казахстан.

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 402 Шалқар Халыққа атаулы Қазақстан
ауданының әлеуметтік көмек Жыл Республика.
тұрғында. көрсету үшін Ақтөбе ішінде сының
рына облыстық бюджетіне Еңбек және
атаулы республикалық халықты
әлеуметтiк бюджеттен қаржы әлеуметтік
көмек бөлінуін қамтамасыз қорғау
көрсету ету министрлігі
үшiн Ақтөбе
облыстық
бюджетiне
берiлетiн
мақсатты
трансферт.
тер
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ақтөбе облысы Шалқар ауданының халқына атаулы әлеуметтік көмек көрсету.*
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
216-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Жұмыспен қамтылудың, кедейшiлiктің
ақпараттық базасын сүйемелдеу"
500 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 41 613 мың теңге (қырық бip миллион алты жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 4 , 6 , 12-баптары , "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңы , "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" "Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 24 желтоқсандағы N 1685 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 20 шілдедегі N 983 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жұмыссыздықтың, кедейшiлiктiң деңгейiн төмендету, республиканың аз қамтамасыз етiлген азаматтарына атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы деректердi талдау мақсатында мемлекеттiк саясатты iске асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасына шетелдiк жұмыс күшiн тарту мониторингі үшiн база құру.

5. Задачи бюджетной программы: сбор, поддержание и обработка данных рынка труда, обобщение информации об адресной социальной помощи малоимущим гражданам Республики Казахстан, разработка, совершенствование, внедрение информационных технологий по занятости, созданию региональной базы бедности, назначению и выплате адресной помощи, созданию и обработке базы по иностранным специалистам, работающим в Республике Казахстан, работодателям, привлекающим рабочую силу других стран, oбработка единой республиканской базы занятости, мониторинга по получателям адресной социальной помощи, обобщение и анализ информации о малообеспеченных гражданах по предоставлению им социальной помощи в разрезе каждой области и в целом по республике, обработка информации об объемах затрат на адресную социальную помощь.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: еңбек рыногының деректерiн жинау, қолдау және өңдеу, Қазақстан Республикасының аз қамтылған азаматтарына атаулы әлеуметтiк көмек көрсету туралы ақпарат жинақтау, жұмыспен қамту, кедейшiлiктiң аймақтық базасын құру, атаулы көмектi тағайындау және төлеу, Қазақстан Республикасында жұмыс iстейтiн шетел мамандары, басқа елдердiң жұмыс күшін тартатын жұмыс берушiлер жөнiнде база құру және өңдеу жөнiндегi ақпараттық технологияларды әзiрлеу, жетiлдiру, енгiзу, бiрыңғай республикалық жұмыспен қамту базасын, атаулы әлеуметтік көмек алушылары жөніндегi мониторингтi өңдеу, аз қамтамасыз етiлген азаматтарға әр облыс және жалпы республика бойынша әлеуметтiк көмек беру туралы ақпараттарды қорыту және талдау, атаулы әлеуметтік көмекке жұмсалған шығындардың көлемi туралы ақпарат өңдеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

1.  500        Сопровож-  Обработка информации о    В те-  Минис-
дение ин-  ходе выполнения Программы чение  терство
формацион- борьбы с бедностью и      года   труда и
ной базы   безработицей по регионам,        социаль-
занятости, созданию новых рабочих           ной за-
бедности   мест по отраслям экономи-        щиты на-
ки, привлечении в оплачи-        селения
ваемые общественные              Респуб-
работы.                          лики
Сопровождение, поддержка         Казах-
программно-прикладной            стан
подсистемы по адресной
социальной помощи:
сопровождение региональной
базы получателей адресной
социальной помощи;
- автоматизированное
формирование справочников
категорий получателей,
классификации видов,
нормативов дохода, видов
получаемой продукции;
- автоматизированное
назначение адресной
социальной помощи,
контроль выплат;
- формирование сводных
данных.
Мониторинг за ввозом
иностранной рабочей силы
и выполнением работода-
телей условий по выданным
разрешениям:
- поддержание базы данных
работодателей, привлекаю-
щих специалистов других
стран, по регионам, видам
деятельности;
- база данных заявлений и
выданных по ним разреше-
ний;
- база персонального учета
иностранных специалистов;
- база данных о дополни-
тельных рабочих местах,
числу переобученных
граждан РК для замещения
иностранных специалистов,
численности работающих в
организациях с иностранным
управлением граждан РК и
т.д.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение возможности ежедневного доступа к общереспубликанской информации зарегистрированного органами занятости рынка предложений и спроса со стороны работодателей и граждан; предоставление гражданам, ищущим работу, и работодателям, имеющим запросы на специалистов, самостоятельно разместить собственное резюме и требование на прием специалиста с помощью электронной сети; предоставление возможности межрегионального трудоустройства на основе республиканской базы рынка труда путем повсеместной и оперативной передачи информации на регионы и ежедневного доступа к банку информации по республике.
Приложение 217
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Развитие информационной базы занятости, бедности"
на 2003 год
1. Стоимость: 3 572 тысячи тенге (три миллиона пятьсот семьдесят две тысячи тенге).

1. 500 Жұмыс пен Аймақтар бойынша Қазақстан
қамтылу. кедейшілікпен және Жыл Республика.
дың, кедей. жұмыссыздықпен ішінде сының
шiлiктің бағдарламаның Еңбек және
ақпараттық орындалу барысы, халықты
базасын экономика салалары әлеуметтік
сүйемелдеу бойынша жаңа жұмыс қорғау
орындарын құру, министрлігі
ақылы қоғамдық жұмыс
орындарына тарту
жөніндегі ақпаратты
өңдеу.
Атаулы әлеуметтiк
көмек бойынша
бағдарламалы-қолдан.
балы кiшi жүйе құру,
ере жүру, қолдау:
- атаулы әлеуметтiк
көмек алушылардың
аймақтық базасына
ере жүру;
- алушылар санаттарын
анықтамалығын,
түрлерінің сыныптама.
сын, табыстың,
алынатын өнiм түрлерi
нормативтерін
автоматтандырып
қалыптастыру;
- атаулы әлеуметтік
көмек тағайындауды,
төлемдердi бақылауды
автоматтандыру;
- жиынтық деректердi
қалыптастыру.
Шетелдiк жұмыс күшiн
әкелудiң және жұмыс
берушiлердің берiлген
рұқсаттар бойынша
шарттарды орындау
мониторингi:
- басқа елдердiң маман.
дарын тартатын, жұмыс
берушiлердің аймақтар,
қызмет түрлерi бойынша
деректер базасын
қолдау;
- өтiніштердің және
олар бойынша берiлген
рұқсаттардың деректер
базасы;
- шетел мамандарының
дербес есебiнің
базасы;
- қосымша жұмыс
орындары, шетел маман.
дарын алмастыру үшiн
қайта оқыған Қазақстан
Республикасы азамат.
тарының саны, шетелдiк
басқару ұйымдарында
жұмыс iстейтiн
Қазақстан Республикасы
азаматтарының саны
және т.б. туралы
деректер базасы.
Мемлекеттiк сатып алу
жөніндегi конкурсты
ұйымдастырумен
байланысты iс-шаралар.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: азаматтар мен жұмыс берушілер тарапынан түсетiн ұсыным мен сұраным рыногының жұмыспен қамту органдары тiркеген жазушы республикалық ақпаратқа күнделiктi қол жеткiзудi қамтамасыз ету, жұмыс iздеушi азаматтар мен мамандарға сұранысы бар жұмыс берушiлерге электронды жүйенің көмегiмен өз бетiнше өзінің резюмесiн және маманды қабылдауға талапты орналастыруға мүмкiндiк беру; еңбек рыногының республикалық базасының негiзiнде аймақтарға ақпаратты жаппай және жедел жолмен аймақтарға ақпараттар беру және республика бойынша ақпараттар базасына күн сайын қол жеткiзу арқылы аймақаралық еңбекке орналастыру мүмкiндiгiн беру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
217-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Жұмыспен қамтылудың, кедейшіліктің
ақпараттық базасын дамыту"
600 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3 572 мың теңге (үш миллион бес жүз жетпiс екi мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 , , 8, 12 Закона  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; статья 1  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 983 "Вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оснащение лицензионным программным обеспечением, необходимым для бесперебойной работы серверов баз данных занятости, адресной социальной помощи, веб-сайта, электронной почты и других серверов корпоративной сети.
5. Задачи бюджетной программы: внедрение информационных технологий, систем обработки информации в области труда, занятости, бедности и обработка информации о численности и категориях малообеспеченных граждан, об объемах финансирования на оказание адресной социальной помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  600        Развитие   Приобретение 9 наименова- В те-  Минис-
информа-   ний лицензионного прог-   чение  терство
ционной    раммного обеспечения для  года   труда и
базы заня- развития информационной          социаль-
тости,     базы занятости, адресной         ной за-
бедности   социальной помощи.               щиты на-
селения
Респуб-
лики Ка-
захстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение доступа к общереспубликанской информации рынка предложений и спроса со стороны граждан и работодателей, реализация возможности межрегионального трудоустройства на основе представления регулярно обновляемых данных республиканской базы занятости.
Поддержание и сопровождение республиканской и региональных баз рынка труда, сбор, обобщение и обработка информации по бедности, оказанию адресной социальной помощи малообеспеченным семьям, среднедушевых доходах малоимущих семей, имеющих детей, возможность использования комплекса информационных систем по рынку труда и адресной социальной помощи в получении аналитических, статистических и оперативных данных, представление их в соответствующие государственные органы.
Приложение 218
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 601
"Развитие информационной системы Государственного
центра по выплате пенсий" на 2003 год

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 4 , 6 , 8 , 12-баптары , "Мемлекеттік атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегi Заңының 1-бабы , "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы N 1685 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi туралы ереже" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 20 шiлдедегi N 983 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жұмыспен қамту, атаулы деректер базаларының, әлеуметтік көмек, веб-сайттың, электронды поштаның, корпоративтiк жүйенің басқа да серверлерінің тоқтаусыз жұмысы үшiн қажетті лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етумен жарақтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық технологияны, еңбек, жұмыспен қамту, кедейлiк саласындағы ақпараттарды өңдеу жүйесiн енгізу және аз қамтамасыз етiлген азаматтардың саны мен санаттары, атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге арналған қаржыландыру көлемi туралы ақпаратты өңдеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 600 Жұмыспен Жұмыс пен қамту, Қазақстан
қамтылудың, кедейлiк ақпараттық Жыл Республика.
кедейшiлiк. базасын дамыту үшiн ішінде сының
тің лицензиялық бағдар. Еңбек және
ақпараттық ламалық қамтамасыз халықты
базасын етудің 9 атауын әлеуметтік
дамыту сатып алу қорғау
министрлігі
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: азаматтар мен жұмыс берушiлер тарапынан жалпы республикалық ұсыныстар мен сұраным рыногына қол жеткiзуiн қамтамасыз ету тұрақты жаңартылып тұратын жұмыспен қамту республикалық деректер базасын ұсыну негiзiнде аумақаралық жұмысқа орналастыру мүмкiндiктерiн iске асыру.
Республикалық және аймақтық еңбек рыногi базаларын қолдау, кедейлік, аз қамтамасыз етiлген отбасыларына атаулы әлеуметтiк көмек көрсету, балалы аз қамтамасыз етiлген отбасыларының жан басына шаққандағы орташа табысы, талдау, еңбек рыногi бойынша ақпараттық жүйелер кешенiн статистикалық және жедел деректердi алуға пайдаланудың мүмкіндігі, оларды тиiстi мемлекеттік мекемелерге ұсыну.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
218-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың
ақпараттық жүйесiн дамыту"
601 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 150 000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ  Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2000 года N 991 "О создании автоматизированного банка данных учета налогоплательщиков Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 886 "Об одобрении Концепции социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление технического парка Государственного центра по выплате пенсий.
5. Задачи бюджетной программы: техническое оснащение и развитие информационной системы Государственного центра по выплате пенсий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  601        Развитие   Обновление технического   В те-  Минис-
информа-   парка ГЦВП: приобретение  чение  терство
ционной    компьютеров в количестве  года   труда и
системы    337 штук; приобретение           социаль-
Государ-   общесистемного программ-         ной за-
ственного  ного продукта - 250              щиты на-
центра по  лицензий; приобретение           селения
выплате    комплекта программного           Респуб-
пенсий     продукта по управлению           лики Ка-
корпоративной сетью - 1          захстан
комплект.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: техническое оснащение информационной системы Государственного центра по выплате пенсий на современном уровне, оптимизация процесса по формированию макета дел получателей пенсий и пособий, создание эффективной информационно-платежной системы по учету и систематизации информации по всем социальным выплатам гражданам, завершение внедрения единой системы идентификации населения Республики Казахстан, ведение персонифицированного учета обязательных отчислений.
Приложение 219
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 602
"Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан" на 2003 год

1. Құны: 150 000 мың теңге (бip жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерi есебiнiң автоматтандырылған деректер банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 30 маусымдағы N 9921 қаулысы, "Қазақстан Республикасының халқын әлеуметтiк қорғау Тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 886 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттік орталықтың техникалық паркін жаңалау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың ақпараттық жүйесiн техникалық жарақтандыру және дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. !малардың ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның !малардың)! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 601 Зейнетақы ЗТМО техникалық Қазақстан
төлеу паркiн жаңалау: Жыл Республика.
жөніндегі 337 дана - компьютер; ішінде сының
мемлекет. жалпы жүйелік бағдар. Еңбек және
тiк ламалық өнімді - 250 халықты
орталықтың лицензия, корпоратив. әлеуметтік
ақпарат. тiк жүйенi басқару қорғау
тық жүйесiн жүйесiн - 1 комплектiн министрлігі
дамыту сатып алу.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың ақпараттық жүйесiн қазiргi заманғы деңгейде техникалық жарақтандыру, зейнетақы мен жәрдемақы алушылардың iс-қағаздары үлгiлерiн қалыптастыру жөнiндегi процестi оңтайландыру, азаматтарға берiлетiн барлық әлеуметтiк төлемдер бойынша есепке алу және жүйелеу жөнiндегi тиiмдi ақпараттық-төлем жүйесiн құру, Қазақстан Республикасы халқын теңестiрудің бiрыңғай жүйесiн енгiзудi аяқтау, мiндеттi аударымдар есебiн бiрегейлендiрудi жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
219-қосымша
ЕСКЕРТУ. 219 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 қарашадағы N 150о қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
_______________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiн есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету"
602 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 66 300 тысяч тенге (шестьдесят шесть миллионов триста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 983 "Вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для достижения эффективного выполнения возложенных функций.
5. Задачи бюджетной программы: техническое оснащение Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан современной вычислительной и организационной техникой.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1.  602        Обеспече-  Закуп компьютеров в       В те-  Минис-
ние вычис- количестве 215 штук;      чение  терство
лительной  принтеров - 100 шт.;      года   труда и
и органи-  ксероксов - 16 шт.;              социаль-
зационной  факсов - 16 шт,                  ной за-
техникой   сервер - 1 шт.                   щиты на-
Министер-                                   селения
ства труда                                  Респуб-
и социаль-                                  лики Ка-
ной защиты                                  захстан
населения
Республики
Казахстан
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 ноября 2003 г. N 150о  .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оснащение органов Министерства труда и социальной защиты населения компьютерной техникой на современном уровне.

1. Құны: 66 300 мың теңге (алпыс алты миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің аумақтық органдарын құру туралы" 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгiнiң мәселелерi" туралы 2001 жылғы 20 шілдедегi N 983 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жүктелген функциялардың тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiн қазiргi заманғы есептеу және ұйымдық техникамен техникалық жарақтандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
N!ламаның!бағ. ! маның ! бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
! коды !дар. ! (кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !ның ! маның) ! ! !
! !коды ! атауы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 602 Қазақстан Саны 215 дана компьютер; Жыл Қазақстан
Республика. 100 дана - принтер; ішінде Республика.
сының Еңбек 16 дана - ксерокс; сының
және 16 дана - факс; Еңбек және
халықты 1 дана сервер сатып халықты
әлеуметтiк алу. <*> әлеуметтік
қорғау қорғау
министрлi. министрлігі
гiн есептеу
және ұйым.
дастыру
техникасы.
мен қамта.
масыз eту
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Еңбек және әлеуметтiк қорғау министрлiгi органдарын қазiргi деңгейдегi компьютерлiк техникамен жарақтандыру.