Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан согласно приложениям 193, 194, 195, 196, 197 (секретно), 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 193
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области
стратегического, среднесрочного экономического и бюджетного планирования"
на 2005 год
1. Стоимость: 525360 тысяч тенге (пятьсот двадцать пять миллионов триста шестьдесят тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям", Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан", Указ  Президента Республики Казахстан от 24 августа 2004 года N 1426 "Об утверждении Положения о Республиканской бюджетной комиссии", постановление  Правительства Республики Казахстан от  28 октября 2004 года N 1116 "Вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан".

2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
193, 194, 195, 196, 197 (құпия), 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгінiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
193-ҚОСЫМША
Ескерту. 193-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Стратегиялық, орта мерзiмдi экономикалық және
бюджеттiк жоспарлау саласындағы уәкiлеттi
органның жұмысын қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 525360 мың теңге (бес жүз жиырма бес миллион үш жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексі , "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы , "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282  Жарлығы , "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық бюджет комиссиясы ережесiн бекiту туралы" 2004 жылғы 24 тамыздағы N 1426  Жарлығы , "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1240  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1116  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности аппарата Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан для достижения эффективного выполнения возложенных функций; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства; материально-техническое оснащение министерства; обеспечение функционирования информационно-телекоммуникационных систем министерства, техническая поддержка, сопровождение программного обеспечения, а также обеспечение запасными частями, расходными материалами компьютерного оборудования; обновление вычислительной техники и закуп необходимых программных продуктов.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, проведение заседаний Республиканской бюджетной комиссии; повышение профессиональной квалификации государственных служащих; укрепление материально-технической базы министерства; сопровождение, администрирование и поддержка функционирующих и вводимых в действие информационных систем, программных средств защиты информации и их техническая поддержка; осуществление системно-технического обслуживания средств вычислительной и организационной техники, локально-вычислительных сетей системы министерства и структурированной кабельной системы министерства; обеспечение информационной безопасности вычислительной сети и защиты информации, в том числе при обработке закрытой информации; обеспечение запасными частями и расходными материалами вычислительных средств, телекоммуникационного и организационного оборудования министерства; консультации конечных пользователей по работе в информационной системе и услуги по проведению аудита информационной инфраструктуры; анализ аварийных и сбойных ситуаций, возникающих при эксплуатации системы; получение консультативной и практической помощи по восстановлению программного обеспечения и баз данных, разрушенных в результате аварийных и сбойных ситуаций или при отказе вычислительной техники.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi аппаратының қызметiн қамтамасыз ету; өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiби қызмет саласында бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, шеберлiк пен дағдыны жаңарту; министрлiктi материалдық-техникалық жарақтандыру; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, бағдарламалық қамтамасыз етудi техникалық қолдау, сүйемелдеу, сондай-ақ компьютерлiк жабдықты қосалқы бөлшектермен, шығыс материалдарымен қамтамасыз eту, есептеу техникасын жаңарту және қажеттi бағдарламалық өнiмдердi сатып алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң аппаратын ұстау, Республикалық бюджет комиссиясының мәжiлiстерiн өткiзу; мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту; жұмыс iстеп тұрған және iске қосылатын ақпараттық жүйелердi, ақпаратты қорғаудың бағдарламалық құралдарын сүйемелдеу, әкiмшiлiк ету және қолдау әрi оларды техникалық қолдау; Министрлiк жүйесiнiң есептеу және ұйымдық техника құралдарына, жергiлiктi есептеу желiлерiне және Министрлiктiң құрылымдалған кабельдiк жүйесiне жүйелiк-техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асыру; есептеу желiсiнiң ақпараттық қауiпсiздiгiн және ақпаратты қорғауды, соның iшiнде жабық ақпаратты өңдеу кезiнде қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң есептеу құралдарын, телекоммуникациялық және ұйымдық жабдығын қосалқы бөлшектермен және шығыс материалдарымен қамтамасыз ету; түпкiлiктi пайдаланушыларға ақпараттық жүйеде жұмыс iстеу жөнiнде консультациялар беру және ақпараттық инфрақұрылымға аудит жүргiзу бойынша қызметтер көрсету, iстен шығу жағдайларын талдау; жүйенi пайдалану кезiнде туындайтын авариялық және iстен шығу жағдайларын талдау; авариялық және iстен шығу жағдайларының нәтижесiнде немесе есептеу техникасының iстен шығуы кезiнде бұзылған бағдарламалық қамтамасыз етудi және дерекқорды қалпына келтiру бойынша консультациялық және практикалық көмек алу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   001        Обес-
печение
деятель-
ности
уполно-
моченного
органа в
области
страте-
гического,
средне-
срочного
экономи-
ческого
и бюджет-
ного пла-
нирования
2         001  Аппарат     Содержание центрального  В       Министерство
централь-   аппарата Министерства    тече-   экономики
ного        экономики и бюджетного   ние     и бюджетного
органа      планирования Республики  года    планирования
Казахстан согласно               Республики
утвержденному лимиту             Казахстан
штатной численности
в количестве 406 единиц;
услуги по организации
проведения заседаний
Республиканской бюджет-
ной комиссии; аренда,
содержание автотранс-
порта в количестве 9
единиц в пределах
утвержденного лимита;
проведение спортивно-
оздоровительных меро-
приятий, проведение
семинаров по совершен-
ствованию системы
лицензирования в
регионах Республики
Казахстан; приобретение
товаров до 40 кратного
минимального расчетного
показателя.
3         007  Повышение   Приобретение услуг по    В       Министерство
квалифика-  повышению квалификации   тече-   экономики и
ции госу-   государственных служа-   ние     бюджетного
дарствен-   щих, обучение государ-   года    планирования
ных служа-  ственному и другим               Республики
щих         языкам. Среднегодовое            Казахстан
количество государст-
венных служащих,
проходящих курсы
повышения квалификации -
140 сотрудников.
4         009  Матери-     Приобретение офисной     В       Министерство
ально-тех-  мебели - 150 комплектов, тече-   экономики и
ническое    телефонных аппаратов     ние     бюджетного
оснащение   (с определителем) -      года    планирования
государст-  61 штука, металлических          Республики
венных      шкафов - 10 штук,                Казахстан
органов     уничтожителей бумаги -
12 штук, факсимильных
аппаратов - 16 штук и
прочих активов и
товаров.
5         017  Обеспе-     Сопровождение интегри-   В       Министерство
чение функ- рованных информационных  тече-   экономики и
ционирова-  систем и локальных       ние     бюджетного
ния инфор-  задач. Сопровождение     года    планирования
мационных   информационной аналити-          Республики
систем и    ческой системы Минис-            Казахстан
информа-    терства экономики и
ционно-     бюджетного планирования
техническое Республики Казахстан.
обеспечение Приобретение принтеров -
государст-  4 штуки, компьютеров -
венных      10 штук, модулей памяти
органов     для серверов информаци-
онных систем - 4 штуки.
Системное и техни-
ческое обслуживание
и администрирование
информационных систем
и сетей: серверов -
13 единиц, компьютерной
техники - 380 единиц,
ноутбуков - 51 единиц,
принтеров - 292 еди-
ницы, сканеров -
35 единиц, телеком-
муникационного и
другого оборудования -
200 единиц, а также
систем кондиционирова-
ния и бесперебойного
электропитания. Услуги
по проведению аудита
информационной инфра-
структуры.
Сопровождение инфор-
мационной безопасности
информационных систем.
Годовая подписка на
антивирусные программы.
Дооснащение вычисли-
тельными, телеком-
муникационными и
другими оборудованиями
и программными продук-
тами министерства и зала
заседаний Республиканской
бюджетной комиссии.
Обеспечение комплек-
тующими, запасными
частями и расходными
материалами.
Получение сопутствующих
услуг по ремонту,
монтажу, доставке
оборудования, поставке
расходных материалов
и комплектующих деталей.
Получение услуг по
подключению к сети
Интернет и VPDN.
__________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  001        Стратегия-
лық, орта
мерзiмдi
экономика-
лық және
бюджеттiк
жоспарлау
саласында-
ғы уәкi-
леттi ор-
ганның жұ-
мысын қам-
тамасыз
ету
2   001        Орталық     406 бiрлiк мөлше-  Жыл     Қазақстан
органның    рiнде бекiтiлген   бойы    Республикасы
аппараты    штат санының ли-           Экономика және
митiне сәйкес              бюджеттiк
Қазақстан Респуб-          жоспарлау
ликасы Экономика           министрлiгi
және бюджеттік
жоспарлау министр-
лiгiнiң орталық
аппаратын ұстау;
Республикалық
бюджет комиссия-
сының мәжілістерiн
өткiзудi ұйымдас-
тыру бойынша қыз-
меттер көрсету;
жалға алу, 9 бiр-
лiк есебiнен бе-
кiтiлген лимит
шегiнде автокөлiк
ұстау;
спорттық-сауықтыру
iс-шараларын жүр-
гiзу, Қазақстан
Республикасының
өңiрлерiнде лицен-
зиялау жүйесiн
жетілдiру жөнiнде
семинарлар өткiзу,
40 есе ең төменгi
есептiк көрсеткiш-
ке дейiнгi тауар-
лар сатып алу.
3        007   Мемле-      Мемлекеттiк қыз-   Жыл     Қазақстан
кеттiк      метшiлердiң бі-    бойы    Республикасы
қызмет-     лiктiлiгiн арттыру         Экономика және
шiлердiң    бойынша қызметтер          бюджеттiк
білікті-    алу, мемлекеттiк           жоспарлау
лiгiн       және басқа тiлдер-         министрлiгi
арттыру     ге оқыту. Білiкті-
ліктi арттыру
курстарын өтiп
жатқан мемлекет-
тік қызметшілер-
дiң жылдық орташа
саны - 140
қызметкер.
4        009   Мемлекет-   Қазақстан Респуб-  Жыл     Қазақстан
тiк ор-     ликасы Экономика   бойы    Республикасы
гандарды    және бюджеттiк             Экономика және
матери-     жоспарлау министр-         бюджеттiк
алдық-      лiгiн материалдық-         жоспарлау
техника-    техникалық жарақ-          министрлiгi
лық жа-     тандыру үшiн 150
рақтанды-   жиынтық офистiк
ру          жиhаз, 61 дана
телефон аппарат-
тарын (нөмiр анық-
тауышы бар), 10
дана металдан
жасалған шкаф,
12 дана қағаз
жоюшы, 16 дана
факсимильдiк
аппарат және өзге
активтер мен
тауарларды сатып
алу.
5        017   Ақпарат-    Интеграцияланған   Жыл     Қазақстан
тық жүйе-   ақпараттық жүйе-   бойы    Республикасы
лердiң      лердi және жергі-          Экономика және
жұмыс       лiктi мiндеттердi          бюджеттiк
iстеуiн     сүйемелдеу.                жоспарлау
қамтама-    Қазақстан Респуб-          министрлiгi
сыз ету     ликасы Экономика
және мем-   және бюджеттiк
лекеттiк    жоспарлау министр-
органдар-   лiгiнiң ақпараттық
ды ақпа-    талдамалық жүйесiн
раттық-     сүйемелдеу.
техника-    4 бiрлiктен кем
лық қам-    емес принтерлер,
тамасыз     10 бiрлiктен кем
ету         емес компьютерлер,
ақпараттық жүйелер
серверлерi үшiн сақ-
тау модульдерi - 4
дана сатып алу.
Ақпараттық жүйелер
мен желiлердiң: 13
бiрлiк серверiне,
380 бiрлiк компью-
терлiк техникасы-
на, 51 бiрлiк
ноутбукке, 292
бiрлiк принтерге,
35 бiрлiк сканер-
ге, 200 бiрлiк
телекоммуникация-
лық және басқа
жабдығына, сондай-ақ
кондиционерлер мен
үздiксiз электрмен
қоректендiру жүйесiне
жүйелiк-техникалық
қызмет көрсету және
әкiмшiлiк ету.
Ақпараттық инфра-
құрылымға аудит
жүргiзу жөнiнде
қызметтер көрсету.
Ақпараттық жүйе-
лердiң ақпараттық
қауiпсiздiгiн
сүйемелдеу.
Вирусқа қарсы
бағдарламаларға
жылдық жазылым.
Министрлiктi есеп-
теу, телекоммуни-
кациялық және
басқа жабдықпен
және бағдарламалық
өнiмдермен және Рес-
публикалық бюджет
комиссиясының отырыс
залымен толықтыра
жарақтандыру.
Жинақтаушы, қосал-
қы бөлшектермен
және шығыс матери-
алдарымен қамтама-
сыз ету.
Жабдықты жөндеу,
монтаждау, жеткi-
зу, шығыс матери-
алдары мен жинақ-
таушы детальдарды
жеткiзу бойынша
iлеспе қызметтердi
алу.
Интернет желiсiне
және VPDN-не қосу
жөнiндегi қызмет-
тердi алу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных функций на Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан; повышение профессионального уровня государственных служащих в соответствии с современными экономическими условиями; эффективная работа прикладного и системного обеспечения информационных систем министерства.
Приложение 194
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Создание ситуационной системы государственного управления"
на 2005 год
1. Стоимость: 25000 тысяч тенге (двадцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках", Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание программно-аппаратной платформы первого этапа создания ситуационной системы государственного управления.
5. Задачи бюджетной программы: совершенствование пилотного проекта создания ситуационной системы государственного управления.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындалуы, қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн кәсiби мемлекеттiк қызмет талаптарына сай жоғарылату; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігінің ақпараттық жүйелерін тиімді қолданбалы және жүйелі қамтамасыз ету жұмыстары.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
194-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк басқарудың ахуалдық жүйесiн құру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 25000 мың теңге (жиырма бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк басқарудың ахуалдық жүйесiн жасаудың бiрiншi кезеңiн бағдарламалық-аппараттық платформасын жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк басқарудың ахуалдық жүйесiн жасаудың пилоттық жобасын жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1    002       Создание    Получение услуг по       В       Министерство
ситуацион-  развитию ситуационной    тече-   экономики и
ной сис-    системы государственного ние     бюджетного
темы госу-  управления и обучение    года    планирования
дарствен-   4 человек. Получение             Республики
ного уп-    сопутствующих услуг.             Казахстан
равления
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: технико-технологические уточнения проекта ситуационной системы; эксплуатация системы в процессе планирования и принятия решений.
Приложение 195
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Создание информационных систем Министерства экономики
и бюджетного планирования Республики Казахстан"
на 2005 год
1. Стоимость: 32718 тысяч тенге (тридцать два миллиона семьсот восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный Кодекс  от 24 апреля 2004 года, Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение комплексной информатизации, направленной на достижение современного уровня информатизации бюджетно-финансового планирования, а также обеспечение своевременной модернизации и оснащение средствами вычислительного, системного, программного обеспечения интегрированной информационной системы и обеспечение защиты информации.
5. Задачи бюджетной программы: внедрение современных информационных систем, обеспечение надежности и высокой производительности их функционирования, развитие   информационной аналитической системы, закупка лицензионного программного продукта по   обеспечению информационной безопасности, а также закупка серверного оборудования для Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  005        Мемлекеттiк Мемлекеттiк бас-   Жыл     Қазақстан
басқарудың  қарудың ахуалдық   бойы    Республикасы
ахуалдық    жүйесiн дамыту             Экономика және
жүйесін     жөнiнде қызметтер-         бюджеттiк
құру        дi алу және 4              жоспарлау
адамды оқыту.              министрлiгi
Басқа да iлеспе
қызметтердi алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: ахуал жүйесiнiң жобасын техника-технологиялық нақтылау; шешiмдердi жоспарлау мен қабылдау барысында жүйенi iске қосу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
195-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 32718 мың теңге (отыз екi миллион жетi жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бюджеттiк-қаржылық жоспарлауды ақпараттандырудың қазiргi деңгейiне жетуге, сондай-ақ есептеу, жүйелiк бағдарламалық қамтамасыз ету, бiрiктiрiлген ақпараттық жүйе және ақпаратты қорғаудың құралдарымен жарақтандыру және уақтылы жаңғыртуын қамтамасыз етуге бағытталған кешендi ақпараттандыруды жүргiзу.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: қазiргi заманғы ақпараттық жүйелердi енгізу, олардың жұмыс iстеуiнiң сенiмдiлiгiн және жоғары өнiмдiлiгін қамтамасыз ету, ақпараттық талдамалық жүйенi дамыту, ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету бойынша лицензиялық бағдарламалық өнiмдi сатып алу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгі үшiн серверлiк жабдықты сатып алу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   003        Создание    1. Развитие интегриро-   В       Министерство
информа-    ванной информационной    тече-   экономики и
ционных     системы "Формирование    ние     бюджетного
систем      проекта республиканского года    планирования
Министер-   бюджета".                        Республики
ства эко-   2. Развитие интегриро-           Казахстан
номики и    ванной информационной
бюджетного  системы "База данных
планирова-  НСИ".
ния Рес-    3. Развитие информа-
публики     ционной аналитической
Казахстан   системы.
4. Приобретение лицен-
зионного программного
продукта на обеспечение
информационной безо-
пасности.
5. Приобретение сервер-
ного оборудования -
4 штуки.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение современного уровня информатизации бюджетно-финансового планирования, требований и обязательств государства на базе новых технологических решений и инструментальных средств, а также обеспечение эффективного управления и мониторинг ресурсов вычислительной сети и защиты информации.
Приложение 196
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований
республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ)"
на 2005 год
1. Стоимость: 670000 тысяч тенге (шестьсот семьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Закон  Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана", Закон  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2002 года N 1219 "Об утверждении Правил рассмотрения инвестиционных проектов".

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Қазақстан   1. "Республикалық  Жыл     Қазақстан
Республи-   бюджеттiң жобасын  бойы    Республикасы
касы Эконо- қалыптастыру" ат-          Экономика
мика және   ты бiрiктiрiлген           және бюджеттік
бюджеттiк   ақпараттық жүйенi          жоспарлау
жоспарлау   дамыту.                    министрлiгi
министрлi-  2. "НСИ дерек
гiнiң ақ-   қоры" бiрiктi-
параттық    рiлген ақпараттық
жүйелерiн   жүйенi дамыту.
құру        3. Ақпараттық
талдамалық жүйенi
дамыту.
4. Ақпараттық
қауiпсiздiктi
қамтамасыз етуге
лицензиялық бағ-
дарламалық өнiмдi
сатып алу.
5. Серверлiк жаб-
дық сатып алу -
4 дана.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бюджеттiк-қаржылық жоспарлауды ақпараттандырудың қазiргi деңгейiн, жаңа технологиялық және аспаптық құралдардың базасында мемлекеттiң талаптары мен мiндеттемелерiн қамтамасыз ету, сондай-ақ есептеу желiсi мен ақпаратты қорғау ресурстарын тиімді басқару мен мониторингін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
196-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Республикалық бюджеттiк инвестициялық жобалардың
(бағдарламалардың) техникалық-экономикалық
негiздемелерiн әзiрлеу және сараптау"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 670000 мың теңге (алты жүз жетпiс миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексi , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" 2001 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы , "Қазақстанның Даму Банкi туралы" 2001 жылғы 25 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "Инвестициялық жобаларды қарау ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 18 қарашадағы N 1219  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация государственной инвестиционной политики, определенной среднесрочным планом социально-экономического развития республики на соответствующий трехлетний период.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная подготовка инвестиционных проектов, в соответствии с приоритетами бюджетных инвестиций, определенных среднесрочным планом социально-экономического развития республики на соответствующий трехлетний период.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   004        Разработка  Разработка технико-эко-  В       Министерство
и экс-      номических обоснований   тече-   экономики и
пертиза     республиканских          ние     бюджетного
технико-    бюджетных инвестицион-   года    планирования
экономи-    ных проектов (программ).         Республики
ческих      Проведение государствен-         Казахстан,
обоснований ной и других предусмот-          администра-
республи-   ренных законодательством         торы респуб-
канских     экспертиз технико-эконо-         ликанских
бюджетных   мических обоснований             бюджетных
инвести-    республиканских бюджет-          программ
ционных     ных инвестиционных
проектов    проектов (программ)
(программ)  администраторами
республиканских бюджетных
программ, согласно
распределению,
утвержденному решением
Правительства
Республики Казахстан.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: технико-экономические обоснования республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ), прошедшие предусмотренные законодательством экспертизы.
Приложение 198
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам на капитальный
ремонт объектов жизнеобеспечения малых городов с депрессивной экономикой"
на 2005 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республиканың әлеуметтiк-экономикалық дамуының тиiстi үш жыл кезеңiне арналған орта мерзiмдi жоспарда белгiленген мемлекеттiк инвестициялық саясатты iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республиканың әлеуметтiк-экономикалық дамуының тиiстi үш жыл кезеңiне арналған орта мерзiмдi жоспарында белгiленген бюджеттiк инвестициялар басымдықтарына сәйкес инвестициялық жобаларды уақытында дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  004        Республика- Республикалық бюд- Жыл     Қазақстан
лық бюджет- жеттiк инвестиция- бойы    Республикасы
тiк инвес-  лық жобалардың             Экономика және
тициялық    (бағдарламалардың)         бюджеттiк
жобалардың  техникалық-эконо-          жоспарлау
(бағдарла-  микалық негiздеме-         министрлiгi,
малардың)   сін әзiрлеу.               республикалық
техникалық- Қазақстан Респуб-          бюджеттiк
экономика-  ликасы Үкiметiнiң          бағдарлама-
лық негiз-  шешiмiмен бекiтiл-         лардың
демелерін   ген бөлуге сәйкес          әкiмшiлерi
әзiрлеу     республикалық
және са-    бюджеттiк бағдар-
раптау      ламалары әкiмшi-
лерiнiң республи-
калық бюджеттiк
инвестициялық
жобалардың (бағ-
дарламалардың)
техникалық-эконо-
микалық негізде-
мелерiне мемлекет-
тiк және заңнамада
көзделген басқа да
сараптамалар жүр-
гiзуi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: заңдарда көзделген сараптамалардан өткен республикалық бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негiздемелерi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
197-ҚОСЫМША (құпия)
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
198-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге экономикасы күйзелiске ұшыраған
шағын қалалардың тiршiлiк ету объектiлерiн күрделi
жөндеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 21500 тысяч тенге (двадцать один миллион пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1389 "Об утверждении Программы развития малых городов на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий для социально-экономического развития малых городов с депрессивной экономикой.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления мер, направленных на капитальный ремонт объектов жизнеобеспечения малых городов с депрессивной экономикой.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   008        Целевые     Обеспечение выделения    В       Министерство
текущие     финансовых средств из    тече-   экономики и
транс-      республиканского бюджета ние     бюджетного
ферты       в областные бюджеты для  года    планирования
областным   финансирования расходов,         Республики
бюджетам    связанных с капитальным          Казахстан
на капи-    ремонтом объектов
тальный     жизнеобеспечения малых
ремонт      городов с депрессивной
объектов    экономикой
жизне-
обеспече-
ния малых
городов с
депрес-
сивной
экономикой.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: перечисление предусмотренных средств из республиканского бюджета в местные бюджеты.*
*Примечание: Распределение выделяемых средств областным бюджетам осуществляется на основании решения Правительства Республики Казахстан. Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 199
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354 <*>
Сноска. Приложение 199 исключено - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
Приложение 200
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами
по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан"
на 2005 год

1. Құны: 21500 мың теңге (жиырма бiр миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "Шағын қалаларды дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1389  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экономикасы күйзелiске ұшыраған шағын қалаларды әлеуметтiк-экономикалық дамыту үшiн жағдайлар жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экономикасы күйзелiске ұшыраған шағын қалаларда тiршiлiк ету объектiлерiн күрделi жөндеуге бағытталған шараларды жүзеге асыру үшiн жергiлiктi бюджеттерге қаржылық қолдау көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  008        Облыстық    Экономикасы күйзе- Жыл     Қазақстан
бюджеттерге лiске ұшыраған     бойы    Республикасы
экономикасы шағын қалаларда            Экономика және
күйзелiске  тiршiлiк ету               бюджеттiк
ұшыраған    объектiлерін               жоспарлау
шағын қала- күрделi жөндеуге           министрлiгi
лардың      байланысты шығыс-
тiршiлiк    тарды қаржыландыру
ету объек-  үшiн облыстық
тiлерiн     бюджеттерге
күрделi     республикалық
жөндеуге    бюджеттен қаржы
берiлетiн   қаражатын бөлудi
ағымдағы    қамтамасыз ету.
нысаналы
трансферт-
тер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: көзделген қаражатты республикалық бюджеттен жергiлiктi бюджеттерге аудару.*
*Ескерту: облыстық бюджеттерге берiлетiн қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде жүзеге асырылады. Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиістi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
199-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Экономиканың мемлекеттiк секторында
мамандарды перспективалы оқыту"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 199-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
200-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының егемен кредиттiк
рейтингiн қайта қарау мәселелерi бойынша
халықаралық рейтинг агенттiктерiмен өзара іс-қимыл жасау"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 23071 тысяча тенге (двадцать три миллиона семьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1116 "Вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 июля 2002 года N 116-р "О некоторых вопросах координации деятельности государственных органов по предоставлению информации рейтинговым агентствам", Соглашения на представление агентствами Standard and Poor's (от 4 июня 1997 года), Fitch Rating Ltd (от 8 сентября 1997 года), Moody's Investors Service (от 1 июля 1996 года) услуг по присвоению и пересмотру суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам повышения суверенного кредитного рейтинга для формирования позитивного инвестиционного имиджа Республики Казахстан и выход на международные рынки капитала, привлечение прямых инвестиций в страну стабильность внешнеэкономических связей.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная оплата услуг рейтинговым агентствам за присвоение и ежегодный пересмотр суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан на основе анализа и независимой оценки ее социально-экономического развития согласно условиям Соглашений, заключенных Правительством Республики Казахстан с тремя ведущими международными рейтинговыми агентствами: Standard&Poor's (от 4 июня 1997 года), Moody's Investors Service (от 1 июля 1996 года), Fitch Rating Ltd (от 8 сентября 1997 года).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------

1. Құны: 23071 мың теңге (жиырма үш миллион жетпiс бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1116  қаулысы , "Мемлекеттiк органдардың рейтингiлiк агенттiктерi ақпаратты ұсыну жөнiндегi қызметiн үйлестiрудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2002 жылғы 31 шiлдедегi N 116-ө  өкiмi ,  Standard and Poor's (1997 жылғы 4 маусымдағы), Fitch Rating Ltd (1997 жылғы 8 қыркүйектегi), Moody's Investors Service (1996 жылғы 1 шiлдедегi) агенттіктерi Қазақстан Республикасының егемен кредиттiк рейтингтi беру және қайта қарау жөнiнде қызметтердi ұсынуға арналған келiсiмдер.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының жағымды инвестициялық беделiн қалыптастыру үшiн егемен кредиттiк рейтингтi арттыру мәселелерi жөнiнде халықаралық рейтингілік агенттiктермен өзара iс-қимыл жасау және халықаралық капитал рыноктарына шығу, елге тiкелей инвестицияларды тарту, сыртқы экономикалық байланыстардың тұрақтылығы.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: рейтингілік агенттiктерге Қазақтан Республикасының Үкiметi Standard and Poor's (1997 жылғы 4 маусымдағы), Fitch Rating Ltd. (1997 жылғы 8 қыркүйектегi), Moody's Investors Service (1996 жылғы 1 шiлдедегі) сияқты үш озық халықаралық рейтингтік агенттіктерiмен жасасқан Келiсiмдердiң шарттарына сәйкес оның әлеуметтiк-экономикалық дамуын талдау және тәуелсiз бағалау негiзiнде Қазақстан Республикасының егемен кредиттiк рейтингiн бергенi және жыл сайынғы қайта қарағаны үшiн рейтингтiк агенттiктердiң қызметтерiне уақтылы ақы төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

1   010        Взаимо-     Оплата услуг, предостав-  В      Министерство
действие с  ляемых международными     тече-  экономики и
между-      рейтинговыми агентствами  ние    бюджетного
народными   Standard&Poor's, Moody's  года   планирования
рейтин-     Investors Service и              Республики
говыми      Fitch Rating Ltd.                Казахстан
агентст-
вами по
вопросам
пересмотра
суверен-
ного кре-
дитного
рейтинга
Республики
Казахстан
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан; расширение инвесторской базы; повышение международного инвестиционного имиджа Казахстана; низкий риск для обязательств Казахстана и достаточная способность погашать свои долги; увеличение притока прямых инвестиций в Республику Казахстан.
Приложение 201
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Аналитические исследования социально-экономического развития"
на 2005 год
1. Стоимость: 242064 тысячи тенге (двести сорок два миллиона шестьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года "О членстве Республики Казахстан в Международном Валютном Фонде, Международном Банке Реконструкции и Развития, Международной финансовой корпорации, Международной ассоциации развития, Многостороннем агентстве гарантии инвестиций, Международном центре по урегулированию инвестиционных споров, Европейском Банке Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития, Исламском Банке Развития", Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", Послание  Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, к конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации", Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2002 года N 1285 "О подписании Соглашения о техническом сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по разработке и реализации Программы совместных экономических исследований", постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1116 "Вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан".

1  010        Қазақстан   Standard and       Жыл     Қазақстан
Республика- Poor's, Fitch      бойы    Республикасы
сының еге-  Rating Ltd,                Экономика және
мен кредит- Moody's Investors          бюджеттiк
тiк рей-    Service                    жоспарлау
тингiн      халықаралық рей-           министрлiгi
қайта қа-   тингтiк
рау мәсе-   агенттiктерi ұсы-
лелерi      натын қызметтерге
бойынша     ақы төлеу.
халықа-
ралық рей-
тинг
агенттiк-
терiмен
өзара iс-
қимыл жа-
сау
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының егемен кредиттiк рейтингiн арттыру; инвесторлық базаны кеңейту; Қазақстанның халықаралық инвестициялық беделiн арттыру; Қазақстанның мiндеттемелерi үшiн төмен тәуекел және өзi борышын өтеуге жеткiлiктi қабiлеттiлiгi; Қазақстан Республикасына тiкелей инвестициялардың ағынын ұлғайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
201-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Әлеуметтiк-экономикалық дамудың талдамалық зерттеулерi"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 242064 мың теңге (екi жүз қырық екi миллион алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепiлдiгiнiң Көпжақты Агенттiгiне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөнiндегi Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкіне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне мүшелiгi туралы" 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабiлеттi экономика үшiн, бәсекеге қабiлеттi халық үшiн" 2004 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан халқына  Жолдауы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы
N 1096  Жарлығы , "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасында Бiрлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әзiрлеу және iске асыру жөнiндегi техникалық ынтымақтастық туралы келiсiмге қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 5 желтоқсандағы N 1285  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1116  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение совместных аналитических исследований Правительством Республики Казахстан с Международным Банком Реконструкции и Развития по реализации задач, поставленных Стратегическим планом развития Республики Казахстан до 2010 года, а также на основе соглашения о техническом сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по разработке и реализации Программы совместных экономических исследований; обеспечение реализации стратегических и среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, совершенствование управления государственными финансами, формирование эффективного экономического механизма, обесценивающего повышение уровня жизни населения на основе устойчивого социально-экономического развития, повышения уровня сбалансированности экономики страны.
5. Задачи бюджетной программы: расширение применения аналитических методов в работе государственных органов в ключевых секторах экономики, формирование методологической и методической базы планирования и перспективного прогнозирования государственных финансов, проведение исследований по приоритетам социально-экономического развития Республики Казахстан в соответствии с индикативным планом социально-экономического развития на среднесрочный период, развитие международного научно-технического сотрудничества; создание и развитие эффективной системы внедрения инноваций и развитие конкурентоспособности в соответствии с посланием  Президента Республики Казахстан 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации"; проведение исследований по приоритетам социально-экономического развития Республики Казахстан в соответствии с планом социально-экономического развития на среднесрочный период; выработка мер и механизмов по реализации стратегии  страны "Казахстан-2030" в части решения общеэкономических, межотраслевых, региональных, внешнеэкономических проблем; проведение комплексных исследований по изучению тенденций развития мировой экономики, стран основных торговых и экономических партнеров Казахстана, оценке воздействия на экономику и социальную сферу внешних и внутренних факторов и смягчению негативных последствий от этого.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының 2010 жылға дейiнгi дамуының стратегиялық жоспарында көзделген мiндеттердi iске асыру бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы Бiрлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әзiрлеу және iске асыру жөнiндегi Техникалық ынтымақтастық туралы келiсiм негізiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiмен бiрлескен талдамалық зерттеулер жүргiзуi;
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының стратегиялық және орта мерзiмдi жоспарларының iске асырылуын қамтамасыз ету, мемлекеттiк қаржыны басқаруды жетiлдiру, тұрақты әлеуметтiк-экономикалық даму, ел экономикасының теңгерiмдiлiк деңгейiн арттыру негiзiнде халықтың тұрмыс деңгейiн жоғарылатуды қамтамасыз ететiн тиiмдi экономикалық тетiктi қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экономиканың түйiндi секторларындағы мемлекеттiк органдардың жұмысында талдамалық әдiстердi қолдануды өрiстету, мемлекеттiк қаржыны жоспарлау мен перспективалы болжаудың әдiснамалық және әдiстемелiк базасын қалыптастыру, әлеуметтiк-экономикалық дамудың орта мерзiмдi кезеңге арналған индикативтiк жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының басымдықтары бойынша зерттеулер жүргiзу, халықаралық ғылыми-техникалық ынтымақтастықты дамыту; ҚР Президентi H.Ә.Назарбаевтың "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабiлеттi экономика үшiн, бәсекеге қабiлеттi халық үшiн" атты 2004 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауына сәйкес инновацияларды енгiзудiң тиiмдi жүйесiн құру және дамыту әрi бәсекеге қабiлеттiлiктi дамыту;
орта мерзімді кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының басымдықтары жөнінде зерттеулер жүргізу; жалпы экономикалық, салааралық, өңірлік, сыртқы экономикалық проблемаларды шешу бөлігінде елдің "Қазақстан-2030" Стратегиясын іске асыру жөніндегі шаралар мен тетіктерді тұжырымдау; дүниежүзілік экономиканың, Қазақстанның негізгі сауда және экономикалық әріптестері болып саналатын елдердің даму үрдістерін зерделеу, сыртқы және ішкі факторлардың экономика мен әлеуметтік салаға ықпалын бағалау және мұның келеңсіз салдарларын жеңiлдету жөнiнде кешендi зерттеулер жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1  011         Аналити-
ческие ис-
следования
социально-
экономи-
ческого
развития
2        100   Совместные  Долевое участие в         В      Министерство
аналити-    совместных исследованиях  тече-  экономики и
ческие      с Международным Банком    ние    бюджетного
исследо-    Реконструкции и Развития  года   планирования
вания с     на основе Соглашения о           Республики
между-      техническом сотрудничестве       Казахстан
народными   по следующим тематикам:
финансо-    1. Государственные
выми        расходы и институциональ-
органи-     ный обзор;
зациями     2. Макроэкономическое
прогнозирование, опреде-
ление точек экономи-
ческого роста;
3. Региональные водно-
энергетические вопросы;
4. Территориальное
развитие;
5. Конкурентоспособность
недобывающих отраслей;
6. Вступление во
Всемирную Торговую
Организацию;
7. Оценка бедности;
8. Стратегия секторов
здравоохранения и
образования;
9. Стратегические
вопросы окружающей
среды;
10. Вопросы
телекоммуникаций;
11. Исследования в
финансовом секторе;
12. Исследования по
вопросам коммерциализации
технологий и развития
поставщиков в нефте-
добывающей отрасли;
13. Проведение
консультаций по запросам
Правительства Республики
Казахстан.
3         101  Аналити-    Проведение аналитических  В      Министерство
ческие ис-  исследований социально-   тече-  экономики и
следования  экономического развития   ние    бюджетного
в области   Республики Казахстан по   года   планирования
экономики   следующим направлениям:          Республики
и государ-  прогнозно-аналитические          Казахстан
ственных    работы для Министерства
финансов    экономики и бюджетного
планирования Республики
Казахстан; анализ и
перспективы социально-
экономического развития
страны;
мониторинг развития
внутренней и мировой
экономики;
исследование проблем
устойчивого экономи-
ческого развития на
долгосрочный и
среднесрочный период;
совершенствование
системы стратегического
среднесрочного и
бюджетного
планирования;
другие направления
аналитических
исследований социально-
экономического развития
Республики Казахстан.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка методических и инструктивных материалов, повышающих эффективность расходования средств республиканского бюджета по вопросу межбюджетных отношений, совершенствование территориального развития, создание условий для обеспечения конкурентоспособности экономики Казахстана, а также совершенствование макроэкономического прогнозирования и стратегии экономического роста, улучшение социально-экономического развития Республики Казахстан; проведение макроэкономического анализа социально-экономического развития Республики Казахстан и на его основе осуществление оценки хода реформ, выработка рекомендаций по государственному регулированию социально-экономических процессов в Республике Казахстан, разработка комплекса мер по территориальному развитию Республики Казахстан, выработка предложений по совершенствованию государственной налогово-бюджетной и инвестиционной политики, методологическое обеспечение разработки и реализации стратегии развития Республики Казахстан, среднесрочных планов социально-экономического развития, государственных, отраслевых (секторальных) и региональных программ.
Приложение 202
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Развитие Центра маркетингово-аналитических исследований"
на 2005 год

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  011        Әлеуметтiк-
экономика-
лық дамудың
талдамалық
зерттеулерi
2       100   Халықаралық Техникалық ынты-   Жыл     Қазақстан
қаржы ұйым- мақтастық туралы   бойы    Республика-
дарымен     келiсiм негiзiнде          сының
бiрлескен   Халықаралық Қайта          Экономика және
талдамалық  Құру және Даму             бюджеттiк
зерттеулер  Банкiмен бiрлескен         жоспарлау
жүргiзу     зерттеулерге               министрлiгi
мынадай тақырыптар
бойынша үлестiк
қатысу:
1. Мемлекеттiк
шығыстар және
институционалдық
шолу;
2. Макроэкономи-
калық болжау және
экономикалық өсу
нүктелерiн
айқындау;
3. Өңiрлiк су-
энергетикалық
мәселелерi;
4. Аумақтық даму;
5. Өндiрумен ай-
налыспайтын сала-
лардың бәсекеге
қабiлеттiлiгi;
6. ДСҰ-на кiру;
7. Кедейшiлiктi
бағалау;
8. Денсаулық
сақтау және бiлiм
беру секторлары-
ның стратегиясы;
9. Қоршаған орта-
ның стратегиялық
мәселелерi;
10. Телекоммуни-
кациялар мәселе-
лерi;
11. Қаржы секто-
рындағы зерттеу-
лер;
12. Мұнай өндiру
саласында
технологияларды
коммерцияландыру
және жеткiзушiлер-
дi дамыту мәселе-
лерi жөнiндегi
зерттеулер;
13. Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
сұраулары бойынша
консультациялар
өткiзу
3       101   Экономика   Мынадай:           Жыл     Қазақстан
және мем-    Экономика және    бойы    Республика-
лекеттiк    бюджеттiк жоспар-          сының
қаржы са-   лау министрлiгi            Экономика және
ласындағы   үшiн болжамдық-            бюджеттiк
талдама-    талдамалық жұмыс-          жоспарлау
лық зерт-   тар;                       министрлiгi
теулер       елдiң әлеуметтiк-
экономикалық
дамуын талдау
және оның перс-
пективалары;
iшкi және әлемдiк
экономика дамуы-
ның мониторингi;
ұзақ мерзiмдi
және орта мерзiм-
дi кезеңге арнал-
ған тұрақты эко-
номикалық даму
проблемаларын
зерттеу;
стратегиялық
орта мерзiмдi
және бюджеттi
жоспарлау жүйесiн
жетiлдiру бағыт-
тары;
Қазақстан
Республикасының
әлеуметтік-
экономикалық
дамуының талда-
малық зерттеулерi-
нiң басқа да
бағыттары бойынша
Қазақстан Респуб-
ликасының әлеумет-
тiк-экономикалық
дамуына талдама-
лық зерттеулер
жүргiзу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: республикалық бюджет қаражатын жұмсаудың тиiмдiлiгiн арттыратын және бюджетаралық қатынастар бойынша әдiстемелiк және нұсқамалық материалдарды әзiрлеу, аумақтық дамуды жетiлдiру, Қазақстан экономикасының бәсекеге қабiлеттiлiгiн қамтамасыз ету үшiн жағдайлар жасау, сондай-ақ макроэкономикалық болжамдау мен экономикалық өсу стратегиясын жетiлдiру, Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуын жақсарту;
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуына макроэкономикалық талдау жүргiзу және соның негiзiнде реформалар барысын бағалауды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасындағы әлеуметтiк-экономикалық даму процестерiн мемлекеттiк реттеу жөнiнде ұсыныстар тұжырымдау, Қазақстан Республикасын аумақтық дамыту жөнiнде кешендi шаралар әзiрлеу, мемлекеттiк салық-бюджет саясаты мен инвестициялық саясатты жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар тұжырымдау, Қазақстан Республикасының даму стратегиясын, әлеуметтiк-экономикалық дамудың орта мерзiмдi жоспарларын, мемлекеттiк, салалық және өңiрлiк бағдарламаларды әзiрлеудi және iске асыруды әдiснамалық қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
202-ҚОСЫМША
Ескерту. 202-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Маркетингтiк-талдамалық зерттеулер орталығын дамыту"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1373887 тысяч тенге (один миллиард триста семьдесят три миллиона восемьсот восемьдесят семь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 795 "Отдельные вопросы акционерного общества "Центр маркетингово-аналитических исследований", постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2003 года "О некоторых вопросах акционерного общества "Центр маркетингово-аналитических исследований".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение маркетингово-аналитических исследований по актуальным направлениям Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: проведение исследований отечественных и международных рынков, отраслей и секторов экономики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   012        Развитие    Пополнение уставного      В      Министерство
Центра      капитала АО "Центр        тече-  экономики и
маркетин-   маркетингово-аналити-     ние    бюджетного
гово-анали- ческих исследований"      года   планирования
тических    для проведение                   Республики
исследо-    масштабных исследований          Казахстан
ваний       в нефтехимической
промышленности и
фондовом рынке.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: определение основных направлений развития нефтехимической отрасли и фондового рынка Казахстана.
Приложение 203
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Проведение внешней оценки хода реализации Стратегии
индустриально-инновационного развития Республики Казахстан"
на 2005 год

1. Құны: 1373887 мың теңге (бір миллиард үш жүз жетпiс үш миллион сегiз жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы , "Маркетингтiк-талдамалық зерттеулер орталығы акционерлiк қоғамның жекелеген мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 тамыздағы N 795  қаулысы , "Маркетингтiк-талдамалық зерттеулер орталығы" акционерлiк қоғамының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 26 қыркүйектегі  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму стратегиясының өзектi бағыттары бойынша маркетингтік-талдамалық зерттеулер жүргізу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: отандық және халықаралық рыноктарға, экономиканың салалары мен секторларына зерттеу жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  012        Маркетинг-  Мұнай-химия өнер-  Жыл     Қазақстан
тiк-талда-  кәсiбiнде және қор бойы    Республикасы
малық зерт- рыногында ауқымды          Экономика және
теулер ор-  зерттеулер жүргiзу         бюджеттiк
талығын да- үшiн "Маркетинг-           жоспарлау
мыту        тiк-талдамалық             министрлiгi
зерттеулер орталы-
ғы" АҚ-тың жарғы-
лық капиталын
толықтыру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Мұнай-химия саласы мен Қазақстанның қор рыногын дамытудың негiзгi бағыттарын айқындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
203-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық
дамуы стратегиясын iске асыру барысына сыртқы бағалау жүргiзу"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1500 тысяч тенге (один миллион пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ  Президента Республики Казахстан от 2 июня 2003 года N 1099 "О правилах разработки и реализации государственных программ", постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2003 года N 712-1 "О Плане мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Стратегии индустриально- инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение внешней оценки хода реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы.
5. Задачи бюджетной программы: отражение имеющихся позитивных и негативных тенденций реализации Стратегии, определение эффективности использования материальных, трудовых и финансовых ресурсов, степени достижения запланированных задач и индикаторов и влияния ее реализации на социально-экономическое развитие страны, а также подготовка предложений по дальнейшему совершенствованию процесса реализации Стратегии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   013        Проведение  Получение консультаци-    В      Министерство
внешней     онных услуг по прове-     тече-  экономики и
оценки хода дению внешней оценки      ние    бюджетного
реализации  хода реализации           года   планирования
Стратегии   Стратегии индустриально-         Республики
индустри-   инновационного развития          Казахстан
ально-ин-   Республики Казахстан
новацион-   на 2003-2015 годы
ного раз-
вития
Республики
Казахстан
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение внешней оценки хода реализации Стратегии, определение степени достижения запланированных задач и индикаторов, мультипликативного эффекта ее реализации на социально-экономическую ситуацию и выработка мер по дальнейшему улучшению реализации Стратегии.
Приложение 204
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам
на развитие малых городов с депрессивной экономикой"
на 2005 год

1. Құны: 1500 мың теңге (бiр миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк бағдарламаларын әзiрлеу және iске асыру ережелерi туралы" 2003 жылғы 2 шiлдедегi N 1099  Жарлығы , "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыру бойынша 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 17 шiлдедегi N 712-1  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыру барысының сыртқы бағалауын жүргiзу.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Стратегияны iске асырудың оң және келеңсiз үрдiстерiнiң көрiнiсi, материалдық, еңбек және қаржы ресурстарын тиiмдi пайдалануды, жоспарланған мiндеттер мен индикаторларға қол жеткiзу дәрежесiн және елiмiздiң әлеуметтiк-экономикалық дамуына оның iске асыруының әсерiн айқындау, сондай-ақ Стратегияның тиiмдi iске асыру процесiн одан әрi жетiлдiру жөнiнде ұсыныстарды дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  013        Қазақстан   Қазақстан Респуб-  Жыл     Қазақстан
Республика- ликасының Индус-   бойы    Республикасы
сының Ин-   триялық-инновация-         Экономика және
дустриялық- лық дамуының               бюджеттiк
инновация-  2003-2015 жылдарға         жоспарлау
лық дамуы   арналған страте-           министрлiгi
стратегия-  гиясын iске асыру
сын iске    барысының сыртқы
асыру ба-   бағалауын жүргiзу
рысына      бойынша консуль-
сыртқы      тациялық
бағалау     қызметтер алу
жүргiзу
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: стратегияны iске асыру барысында сыртқы бағалау негiзiнде жоспарланған мiндеттер мен индикаторларға жету дәрежесiн айқындау;
әлеуметтiк-экономикалық ахуалға оның мультипликативтiк тиiмдiлiгiн бағалау және Стратегияны iске асыруын одан әрi арттыру жөнiндегi шараларды әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
204-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге экономикасы күйзелiске ұшыраған
шағын қалаларды дамытуға берiлетiн нысаналы
даму трансферттерi"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 278500 тысяч тенге (двести семьдесят восемь миллионов пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1389 "Об утверждении Программы развития малых городов на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий для социально-экономического развития малых городов с депрессивной экономикой.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления мер, направленных на строительство и реконструкцию объектов жизнеобеспечения в малых городах с депрессивной экономикой.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   015        Целевые     Обеспечение выделения     В      Министерство
трансферты  финансовых средств из     тече-  экономики и
на развитие республиканского бюджета  ние    бюджетного
областным   в областные бюджеты для   года   планирования
бюджетам    финансирования расходов,         Республики
на разви-   связанных со строитель-          Казахстан
тие малых   ством и реконструкцией
городов с   объектов жизне-
депрес-     обеспечения малых
сивной      городов с депрессивной
экономикой  экономикой.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: перечисление предусмотренных средств из республиканского бюджета в местные бюджеты.*
*Примечание: Распределение выделяемых средств областным бюджетам осуществляется на основании решения Правительства Республики Казахстан. Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 205
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
042 "Повышение квалификации, руководящих работников в сфере экономики"
на 2005 год

1. Құны: 278500 мың теңге (екi жүз жетпiс сегiз миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , "Шағын қалаларды дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1389  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экономикасы күйзелiске ұшыраған шағын қалаларды әлеуметтiк-экономикалық дамыту үшiн жағдайлар жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экономикасы күйзелiске ұшыраған шағын қалаларда тiршiлiк ету объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға бағытталған шараларды жүзеге асыру үшiн жергілiктi бюджеттерге қаржылық қолдау көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  015        Облыстық    Экономикасы күйзе- Жыл     Қазақстан
бюджеттерге лiске ұшыраған     бойы    Республикасы
экономикасы шағын қалаларда            Экономика және
күйзелiске  тiршiлiк ету               бюджеттiк
ұшыраған    объектiлерiн салу          жоспарлау
шағын қала- және қайта жаңар-          министрлiгi
ларды дамы- тумен байланысты
туға бері-  шығыстарды қаржы-
летiн ныса- ландыру үшiн
налы даму   облыстық бюджет-
трансферт-  терге республи-
терi        калық бюджеттен
қаржы қаражатын
бөлудi қамтамасыз
ету.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: көзделген қаражатты республикалық бюджеттен жергiлiктi бюджеттерге 100% аудару.
Eскерту: облыстық бюджеттерге көрсетiлген қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде жүзеге асырылады. Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиістi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
205-ҚОСЫМША
220-Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Экономика саласындағы басшы қызметкерлердiң
бiлiктiлiгін арттыру"
деген 042 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 123771 тысяча тенге (сто двадцать три миллиона семьсот семьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Совместное заявление о сотрудничестве в области повышения квалификации руководящих работников в сфере экономики Республики Казахстан между Республикой Казахстан и Федеральной Республикой Германией (от 4 декабря 2003 года).
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение конкурентоспособности и ориентация на работу в рыночных условиях тех казахстанских предприятий, сотрудники которых принимают участие в программах обучения. Интенсификация двухсторонних экономических связей между казахскими    и немецкими предприятиями, участвующими в Программе.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление образовательных функций по повышению квалификации руководящих работников в сфере экономики. Удовлетворение потребности специалистов в получении знаний по экономике и управлению производством; углубление полученных ранее или приобретение новых профессиональных знаний. Направление на стажировку в предприятия Федеральной Республики Германии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   042        Повышение   Проведение курсов         В      Министерство
квалифика-  повышения квалификации    тече-  экономики и
ции руко-   руководящих работников    ние    бюджетного
водящих     (не менее 600 человек)    года   планирования
работников  в сфере экономики и              Республики
в сфере     управления производством.        Казахстан
экономики
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессиональной, социальной и межкультурной компетентности казахстанских менеджеров среднего и высшего звена; выработка предложений по решению проблем, сформулированных заранее предприятием стажера с перспективой их решения в будущем; установление и расширение хозяйственных контактов между немецкими и казахскими предприятиями.

1. Құны: 123771 мың теңге (бiр жүз жиырма үш миллион жетi жүз жетпiс бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қызметкерлерi оқыту бағдарламаларына қатысатын қазақстандық кәсiпорындардың бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру және оларды рыноктық жағдайларда жұмыс iстеуге бағдарлау. Бағдарламаға қатысатын қазақ және немiс кәсiпорындарының арасындағы екi жақты экономикалық байланыстарын қарқындандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Экономика саласындағы басшы қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi бiлiм беру функцияларын жүзеге асыру. Мамандардың экономика және өндiрiстi басқару бойынша бiлiм алу қажеттiлiктерiн қанағаттандыру; бұрын алынған кәсiптiк бiлiмдi тереңдету немесе жаңа бiлiм алу. ГФР-ның кәсiпорындарына тағылымдамаға жiберу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  042        Экономика   Экономика және     Жыл     Қазақстан
саласындағы өндiрiстi басқару  бойы    Республикасы
басшы қыз-  саласындағы басшы          Экономика және
меткерлер-  қызметкерлердiң            бюджеттiк
дiң бiлiк-  бiлiктілiгiн (600          жоспарлау
тiлiгiн     адамнан кем емес)          министрлiгi
арттыру     арттыру курстарын
өткізу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Орта және жоғары буындағы қазақ менеджерлерінің кәсіптік, әлеуметтiк және мәдениаралық құзыреттiлiгiн арттыру;
келешекте шешу перспективасымен тағылымдамадан өтушiнiң кәсiпорны алдын ала қалыптастырған проблеманы шешу жөнінде ұсыныстар тұжырымдау; немiс және қазақ кәсiпорындары арасында шаруашылық қарым-қатынастар орнату және оларды өрiстету.