Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство туризма и спорта Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (Выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан согласно приложениям  72-1 72-2 72-3 72-4 72-5 72-6 72-7 72-8 72-9 72-10 72-11 72-12
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 72-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-1 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области туризма и спорта"
на 2006 год
1.  Стоимость: 234792 тысячи тенге (двести тридцать четыре миллиона семьсот девяносто две тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года N 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.

2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
72-1 72-2 72-3 72-4 72-5 72-6 72-7 72-8 72-9 72-10 72-11 72-12 -қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Туризм және  спорт министрлігінің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-1 ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Туризм және спорт саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 234792 мың теңге (екi жүз отыз төрт миллион жетi жүз тоқсан екi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 26 сәуiрдегi N 329  қаулысы ; "Қызмет телефондары және мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаңдардың нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар үшін электр жарығын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызметтердi қолданудың нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiктiк қызмет көрсетуге арналған қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының iшiндегi қызметтiк iссапары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1428  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.

4. Цель бюджетной программы:  проведение стратегической политики, формирование и реализация государственной политики в области туризма и спорта.
5. Задачи бюджетной программы:  организация и обеспечение проведения мероприятий по созданию правовых, экономических и организационных основ в сфере туризма и спорта, обеспечение организации пропаганды и развития физической культуры, спорта высших достижений и здорового образа жизни. Разработка и реализация государственных, отраслевых (секторальных) программ, проведение анализа развития отраслей туризма и спорта, изучение и обобщение мирового опыта индустрии туризма и спорта, в том числе в рамках кластерных инициатив. Создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в спорт и туристскую индустрию. Обеспечение контроля за реализацией государственной политики в сфере туризма, физической культуры и спорта, разработка новых технологий и проведение мониторинга состояния развития отраслей. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявленными квалификационными требованиями для эффективного выполнения должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответствен-
ный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
туризма и
спорта
2
001
Аппарат
центрального органа
Содержание и обслужи-
вание центрального
аппарата и его
комитетов в пределах
утвержденного лимита
штатной численности;
Разработка проектов
нормативных правовых
актов и предложений по
их совершенствованию;
Обеспечение контроля и
надзора за выдачей
лицензий на оказание
физкультурно-
оздоровительных и
спортивных услуг,
аккредитации
республиканских
общественных
объединений,
осуществляющих
деятельность по
физической культуре и
спорту, и выдаче
разрешений на
использование
наименования
"Сборная команда
Республики Казахстан"
при оформлении
спортивных костюмов и
других спортивных
принадлежностей, а
также контроля за
деятельностью
юридических лиц по
обеспечению мер
защиты и безопасности
туристов, по заключению ими
договоров обязательного
страхования гражданско-
правовой ответствен-
ности туроператора и
турагента;
Осуществление между-
народного сотрудни-
чества;
проведение семинаров,
тренингов по вопросам
физической культуры и
спорта, индустриально-
инновационного развития
туристской отрасли;
подготовка информа-
ционно-аналитических
материалов;
содержание зданий и
аренда служебных авто-
транспортных средств;
оплата услуг по содер-
жанию и техническому
обслуживанию оргтех-
ники, услуг связи;
приобретение услуг по
изготовлению бланков:
строгой отчетности,
бланков лицензий,
аккредитации и
разрешений.
В течение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
3

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : стратегиялық саясатты жүргiзу, туризм және спорт саласында мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi : туризм және спорт саласында құқықтық, экономикалық және ұйымдық негiздердi құру жөнiнде iс-шаралар өткiзудi ұйымдастыру және қамтамасыз ету, дене шынықтыруды, жоғары жетiстiктер спортын және салауатты өмiр салтын дамыту мен насихаттауды ұйымдастыруды қамтамасыз ету. Мемлекеттiк, салалық (секторалдық) бағдарламалар әзiрлеу және оларды iске асыру, туризм және спорт салаларының дамуына талдаулар жүргiзу, туризм индустриясы мен спорттың әлемдiк тәжiрибесiн, соның iшiнде кластерлiк бастамалар шеңберiнде зерттеу және жинақтау. Спортқа және туристiк индустрияға инвестициялар тарту үшiн қолайлы жағдайлар жасау. Туризм, дене шынықтыру мен спорт салаларындағы мемлекеттiк саясаттың iске асырылуын бақылауды қамтамасыз ету, жаңа технологиялар әзiрлеу және салалардың даму жағдайына мониторинг жүргiзу. Лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн оларға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiптiк қызмет саласындағы теориялық және практикалық бiлiмiн, машықтары мен дағдыларын жаңалау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Туризм
және
спорт
саласын-
дағы
уәкілетті
органның
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Бекітілген штат саны
лимиті шегінде орта-
лық аппаратты және
оның комитеттерін
ұстау және қызмет
көрсету; нормативтік-құқықтық
кесімдердің жобаларын
әзірлеу және оларды
жетілдіру жөнінде
ұсыныстар беру;
дене шынықтыру-сауық-
тыру және спорттық
қызметтерге лицензия-
лар беруді, дене
шынықтыру және спорт
жөніндегі қызметті
жүзеге асыратын рес-
публикалық қоғамдық
бірлестіктерді аккре-
диттеуді және спорт-
тық костюмдер мен
басқа да спорттық
керек-жарақты ресім-
деу кезінде "Қазақс-
тан Республикасының
құрама командасы"
атауын пайдалануға
рұқсаттамалар беруді
бақылау мен қадаға-
лауды, сондай-ақ
туристерді қорғау мен
қауіпсіздік шараларын
қамтамасыз ету, туро-
ператор мен турагент-
тің азаматтық-құқық-
тық жауапкершілігін
міндетті сақтандыру
шарттарын жасау
жөніндегі заңды тұл-
ғалардың қызметін
бақылауды қамтамасыз
ету;
халықаралық ынтымақ-
тастықты жүзеге
асыру;
дене шынықтыру және
спорт, туристік сала-
ны дамытудың индуст-
риалды-инновациялық
дамыту мәселелері
бойынша семинарлар,
тренингтер өткізу;
ақпараттық-талдама-
лы материалдар дайын-
дау;
үйлерді ұстау және
қызметтік автокөлік-
терді жалға алу;
ұйымдық техниканы
ұстау және техникалық
қызмет көрсету, бай-
ланыс қызметтері жө-
ніндегі қызметтерге
ақы төлеу;
бланкілер шығару жө-
ніндегі қызметтерді
сатып алу;
лицензиялардың,
аккредиттеудің және
рұқсаттардың бланкі-
леріне қатаң есеп
жүргізу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
3

007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих.
Обучение
государственному и
английскому языкам
государственных
служащих.
в течение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
4
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Приобретение расходных
материалов, комплек-
тующих и запасных
частей.
Услуги доступа к сети
Интернет.
Оплата услуг по
сопровождению и
техническому обслу-
живанию средств вычи-
слительной техники.
Создание и сопровож-
дение веб-сайта и
программных продуктов.
Приобретение вычи-
слительной техники и
программных продуктов.
Монтаж и настройка
локальной сети, услуги
по передаче информацио-
нного и мультимедийного
контента через системы
спутниковой связи.
в течение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 11 декабря 2006 года N  1190 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение в полном объеме 165 сотрудниками возложенных на Министерство функций, задач, предусмотренных в плане мероприятий;
обучение: государственному языку - 19 сотрудников, английскому языку - 18 сотрудников;
проведение 4 семинара и тренинга по вопросам развития туризма и спорта;
аккредитация не менее 15 организаций;
разработка нормативных актов в областях, относящихся к компетенции Министерства.
Конечный результат: создание необходимых условий для дальнейшего роста индустрии туризма и спорта;
привлечение крупных инвесторов для развития туристских кластеров;
обеспечение повышения имиджа республики на мировой спортивной арене;
обеспечение потребности в обучении государственному языку на 11,5 % и в обучении английскому языку - 10,9 %.
Финансово-экономическая эффективность: средние затраты на содержание 1 государственного служащего центрального аппарата 1423 тыс. тенге;
средние затраты на обучение государственному языку 1 государственного служащего - 22,1 тыс. тенге;
средние затраты на обучение английскому языку 1 государственного служащего - 23,2 тыс. тенге;
своевременность: выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки и в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями;
совершенствование предоставляемых услуг государственными служащими путем повышения профессионального уровня;
утверждение нормативно-правовых актов - 100 %.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

007
Мемлекет-
тік қыз-
меткер-
лердің
білікті-
лігін
арттыру
Қызметкерлерді мемлекеттік және ағылшын тіліне оқыту
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
4
017
Ақпарат-
тық жүй-
елердің
қызметін
қамтама-
сыз ету
және мем-
лекеттік
органдар-
ды ақпа-
раттық-
техника-
лық қам-
тамасыз
ету
Шығыс материалдарын,
жинақтаушы және қо-
салқы бөлшектерді
сатып алу. Интернет
желісіне қол жеткізе-
тін қызметтер.
Есептеу техникасы құ-
ралдарына ілесу және
техникалық қызмет
көрсету жөніндегі
қызметтерге ақы
төлеу. Веб-сайт пен
бағдарламалық өнiмдердi құру және сүйемелдеу. Есептеу
техникасын және бағ-
дарламалық өнімдерді
сатып алу.
Жергiлiктi жүйенi монтаждау және дәлдеп келтiру, спутниктiк байланыс жүйесi арқылы ақпараттық және мультимедиялық контенттi беру жөнiндегi қызметтер.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.12.11. N  1190  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: iс-шаралар жоспарында көзделген Министрлiкке жүктелген функциялар мен мiндеттердi 165 қызметкердiң толық көлемiнде орындауы;
мемлекеттiк тiлге - 19 қызметкердi, ағылшын тiлiне - 18 қызметкердi оқыту;
туризм және спортты дамыту мәселелерi бойынша 4 семинар және тренинг өткiзу;
кемiнде 15 ұйымды аккредиттеу;
Министрлiктiң құзыретiне жатқызылған салаларда нормативтiк кесiмдер әзiрлеу.
Соңғы нәтиже: туризм индустриясы мен спортты одан әрi өркендету үшiн қажетті жағдайлар жасау;
туристiк кластерлердi дамыту үшiн iрi инвесторлар тарту;
әлемдiк спорт аренасында республика имиджiн көтерудi қамтамасыз ету;
мемлекеттiк тілдi оқуды 11,5% және ағылшын тiлiн оқуды - 10,9% қажеттілiгiн қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: орталық аппараттағы 1 мемлекеттiк қызметкердi ұстау үшiн кететiн шығынның орташа құны - 1423 мың теңге;
1 мемлекеттiк қызметшіге мемлекеттiк тiлдi оқытуға кететiн орташа шығынның құны - 22,1 мың теңге;
1 мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тiлдi оқытуға кететiн орташа шығынның құны - 23,2 мың теңге;
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес және белгiленген мерзiмде жоспарланған iс-шараларды орындау;
Сапасы: замана экономикалық жағдайларға және мемлекеттiк кәсiби қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметкерлердiң кәсіптiк деңгейiн арттыру;
мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру жолымен ұсынылатын қызметтердi жетiлдiру;
нормативтiк-құқықтық кесiмдердi бекiту - 100%.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 72-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-2 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 - "Строительство и реконструкция объектов образования по спорту"
на 2006 год
1. Стоимость:  942690 тысячи тенге (девятьсот сорок два миллиона шестьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие спорта в Республике Казахстан, достижение высоких показателей на международных спортивных аренах.
5. Задачи бюджетной программы:  Обеспечение благоприятных условий одаренным детям для занятий избранными видами спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
гра
ммы
Код
под
прог
рам
мы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализа-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
002
Строитель-
ство и ре-
конструкция
объектов
образования
по спорту
Реализация бюджетного
инвестиционного проекта
и проведение технического
надзора в соответствии с
утвержденной проектно-
сметной документацией по
строительству республи-
канской школы-интернат
для одаренных в спорте
детей в микрорайоне
"Шанырак" города Алматы
(заключение Госэкспертизы
по рабочему проекту от
28 октября 2003 года N
7-475/2003 год).
Январь-
декабрь
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Завершение строительства Республиканской школы-интернат в микрорайоне "Шанырак" города Алматы на 400 мест.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов и создание условий занятий и тренировок одаренных в спорте детей.
Финансово-экономический результат: по результатам анализа эффективности реализации проектов.
Своевременность: согласно плану выполнения работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил.
Приложение 72-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-3 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 - "Обучение и воспитание одаренных в спорте детей"
на 2006 год

72-2-ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасы Tуризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Спорт бойынша бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 942690 мың теңге (тоғыз жүз қырық екi миллион алты жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау мен дамыту туралы" 1996 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасы Президентiнiң N 3002  өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында спортты дамыту, халықаралық спорт ареналарында жоғары көрсеткiштерге жету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дарынды балаларға таңдап алған спорт түрлерімен айналысу үшiн қолайлы жағдайлар жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Спорт
бойынша
білім
беру
объекті-
лерін
салу және
қайта
жаңарту
Бекітілген смета-
жобалық құжаттамалар-
ға (28.10.2003 ж. N
7-475/2003 ж. жұмыс
жобасы бойынша Мемса-
раптаманың қорытынды-
сы) сәйкес "Алматы
қаласындағы "Шаңырақ"
ықшам ауданында
спортта дарынды бала-
ларға арналған рес-
публикалық мектеп-
интернатының құрылы-
сын салу" инвестиция-
лық жобасын іске
асыру және құрылыстың
жүру барысына техни-
калық қадағалау
жүргізу
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Алматы қаласындағы "Шаңырақ" ықшам ауданында 400 орындық республикалық мектеп-интернаттың құрылысын аяқтау.
Соңғы нәтиже: спорттағы дарынды балаларға арналған объектiлердi қолданысқа енгiзу және спортпен айналысуға, жаттығуға жағдай жасау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жобаларды жүзеге асырудың тиiмдiлiгiн талдау нәтижелерi бойынша.
Уақтылығы: келiсiм шарттар бойынша жоспарланған жұмыстарды орындау.
Сапасы: заңдылық пен құрылыстық нормалардың талаптарына сай.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-3-ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасы Tуризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Спортта дарындылық көрсеткен балаларды оқыту және тәрбиелеу"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  674184 тысячи тенге (шестьсот семьдесят четыре миллионов сто восемьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи  18  и  24   Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", статьи  16  и  17   Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте",  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 июня 2002 года N 900 "О переименовании города Лениногорска Восточно-Казахстанской области";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1996 года N 1125 "О мерах по реализации Распоряжения Президента Республики Казахстан "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2002 года N 673 "О создании государственного учреждения "Республиканская школа-интернат для одаренных в спорте детей в городе Лениногорске" Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2003 года N 629 "Вопросы некоторых республиканских государственных казенных предприятий Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту" и  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан",  приказ  Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/208 "Об установлении норм питания участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2007 и  приказ  Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 октября 2002 года N 06-2-2/209 "О фармакологических восстановительных средствах, витаминах и белково-глюкозных препаратах участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2008.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие индивидуальных особенностей одаренных в спорте детей и подготовка высококвалифицированных спортсменов международного уровня, кандидатов и членов сборных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта.
5. Задачи бюджетной программы:  создание благоприятных условий для занятий учащихся избранным видом спорта, организация качественного учебного процесса и тренировочных занятий, осуществление физкультурно-оздоровительной и воспитательной работы среди молодежи, направленной на укрепление их здоровья и всестороннее физическое развитие, обеспечение спортсменами составы сборных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта.

1. Құны : 674184 мың теңге (алты жүз жетпiс төрт миллион бiр жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңының  18 және   24-баптары ; "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  16 және   17-баптары ; "Шығыс Қазақстан облысындағы Лениногорск қаласын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 маусымдағы N 900  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Спортта дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Өкiмiн жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" 1996 жылғы 16 қыркүйектегi N 1125  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Лениногорск қаласындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернаты" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 маусымдағы N 673  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттігінің кейбір республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 маусымдағы  N 629  және "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің штат саны лимитін бекіту туралы" 2005 жылғы 5 наурыздағы  N 214  қаулылары; ҚР Әділет министрлігінде 2002 жылғы 11 қазанда  N 2007  болып тіркелген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөніндегі агенттігінің "Спорттық iс-шараларға қатысушылардың тамақтану нормаларын белгiлеу туралы" 2002 жылғы 11 қыркүйектегi N 06-2-2/208 және ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылғы 11 қазанда  N 2008  болып тiркелген "Спорттық iс-шаралардың қатысушыларын фармакологиялық қалпына келтiру құралдарымен, витаминдермен және белоктық-глюкозалық препараттармен қамтамасыз ету туралы" 2002 жылғы 11 қазандағы N 06-2-2/209 бұйрықтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : әрбiр оқушының жеке қабiлетiн дамыту, олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларына мүшелердi, үмiткерлердi және халықаралық деңгейдегi бiлiктiлiгi жоғары спортшыларды дайындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : оқушылардың таңдаған спорт түрлерiмен шұғылдануы үшiн қолайлы жағдайлар жасау, сапалы оқу-жаттығу процесi мен жаттығу сабақтарын ұйымдастыру, олардың денсаулығын нығайтуға және жан-жақты физикалық жетiлуге бағытталған жастар арасында дене шынықтыру-сауықтыру және тәрбие жұмыстарын жүзеге асыру, олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын спортшылармен қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
003
Обучение и
воспитание
одаренных в
спорте детей
Проведение учебного
процесса в соответствии
с государственными
общеобязательными
стандартами образования
и проведение в полном
объеме круглогодичных
учебно-тренировочных
занятий с одаренными
детьми по выбранным
видам спорта.
Подготовка спортивного
резерва и спортсменов
международного класса.
Участие в спортивных
мероприятиях.
В течение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
100
Республикан-
ские школы-
интернаты
для
одаренных
в спорте
детей
Приобретение основных
средств.
Проведение капитального
ремонта согласно
проектно-сметной
документации и заклю-
чении государственной
экспертизы.
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
им. Х. Мунайтпасова
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
им. К.
Ахметова
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
в городе
Риддере
101
Обеспечение
функциони-
рования школ
олимпийского
резерва и
высшего
спортивного
мастерства
Организация подготовки
кандидатов и членов
сборных команд
республики по
олимпийским видам
спорта; проведение
учебно-тренировочных
занятий; участие в
республиканских и
международных
спортивных
соревнованиях.
Перечисление
капитальных трансфертов
Республиканской школы
высшего спортивного
мастерства по водным и
прикладным видам спорта
для приобретения
основных средств.
В течение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обучение среднегодового контингента учащихся в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей им. Х. Мунайтпасова - 260 человек, в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей им. К. Ахметова - 385 человек, в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей в городе Риддере - 150 человек.
Приобретение оборудования для Республиканской школы-интернат для одаренных в спорте детей им. Х. Мунайтпасова в целях улучшения условий подготовки учащихся: автотранспорт (Газель) - 1 единица для перевозки спортсменов, спортивный инвентарь - 7 штук, столовое оборудование - 2 штук, классы комплекты для специализированных кабинетов - 11 штук.
Приобретение оборудования для Республиканской школы-интернат для одаренных в спорте детей им. К. Ахметова в целях обеспечения условий подготовки учащихся: автотранспорт (микроавтобус) - 1 единица для перевозки спортсменов отделения гребли на байдарках и каноэ; столовое оборудование - 13 штук, спортивный инвентарь - 41 штук. Проведение капитального ремонта здания Республиканской школы-интернат для одаренных в спорте детей им. К. Ахметова.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Спортта
дарынды-
лық
көрсеткен
балаларды
оқыту
және
тәрбиелеу
Мемлекеттің жалпыға
бірдей білім беру
стандарттарына сәйкес
оқу процесін өткізу
және дарынды балалар-
мен таңдаған спорт
түрлері бойынша толық
көлемінде жыл бойы
оқу-жаттығу сабақта-
рын өткізу.
Спорт резерві мен
халықаралық дәрежеде-
гі спортшыларды
даярлау.
Спорттық іс-шараларға
қатысу.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
2
100
Республи-
калық
спортқа
дарынды
балаларға
арналған
мектеп-
интернат
Негізгі құралдарды
сатып алу.
Мемлекеттік сараптама
қорытындысы мен жоба-
лық құжат негізінде
күрделі жөндеу
жүргізу.
жыл
бойы
Спортта
дарынды
балаларға
арналған
Қ.Мұңайт-
пасов
атындағы
республи-
калық
мектеп-
интернат
Спортта
дарынды
балаларға
арналған
Қ.Ахметов
атындағы
Республи-
калық
мектеп-
интернат
Риддер
қаласын-
дағы
спортта
дарынды
балаларға
арналған
республи-
калық мектеп-
интернат
3
101
Олимпиа-
далық
резерв
және
жоғары
спорттық
шеберлік
мектепте-
рінің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
Олимпиадалық спорт
түрлері бойынша рес-
публика құрама коман-
даларына үміткерлер
мен мүшелер даярлауды
ұйымдастыру;
Оқу-жаттығу сабақта-
рын өткізу;
Республикалық және
халықаралық спорт
жарыстарына қатысу.
Су спорты және қол-
данбалы спорт түрлері
бойынша республикалық
жоғары спорт шеберлі-
гі мектебіне жабдық-
тар сатып алу үшін
күрделі трансферттер
аудару
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: спортта дарынды балаларға арналған Қ.Мұңайтпасов атындағы республикалық мектеп-интернатта белгiленген лимит шегiнде орташа жылдық контингентi - 260 оқушыны, спортта дарынды балаларға арналған Қ.Ахметов атындағы республикалық мектеп-интернатта штат саны белгiленген лимит шегiнде орташа жылдық контингентi - 385 оқушыны, Риддер қаласындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернатта штат саны белгіленген лимит шегінде орташа жылдық контингентi - 150 оқушыны оқыту; Спортта дарынды балаларға арналған Қ.Мұңайтпасов атындағы республикалық мектеп-интернат оқушыларының дайындалуына жағдай жасау үшiн жабдықтар сатып алу: спортшыларды тасымалдау үшiн 1 дана автокөлiгiн ("Газель"), спорттық мүкәмал - 7 дана, асхана жабдығы -  2 дана, арнаулы кабинеттерге арналған жиынтық сыныптар - 11 дана. Спортта дарынды балаларға арналған К.Ахметов атындағы республикалық мектеп-интернат оқушыларының дайындалуына жағдай жасау үшiн жабдықтар сатып алу: байдарка мен каноэде есу бөлiмiнiң спортшыларын тасымалдау үшiн 1 дана автокөлiк (микроавтобус); асхана жабдығы - 13 дана, спорттық мүкәмал - 41 дана және мектептiң ғимаратына күрделi жөндеу жүргiзу.

Приобретение оборудования Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей в городе Риддере для обеспечения условий подготовки учащихся: медицинское оборудование - 1 штук, столовое оборудование - 2 штук, бытовое оборудование - 1 штук, спортивный инвентарь - 44 штук, оборудование для кабинета физики и биологии - 2 комплекта.
Приобретение оборудования Республиканской школе высшего спортивного мастерства по водным и прикладным видам спорта: пневматические пистолеты - 2 штук и винтовки - 2 штук для осуществления тренировок и занятий по пулевой стрельбе. Приобретение 1 спортивной лошади для отделения современного пятиборья; микроавтобус - 1 единица для учебно-тренировочного процесса для отделения велоспорта и современного пятиборья, трактор "Беларусь" - 1 единица для хозяйственных нужд.
Проведение не менее 80 учебно-тренировочных сборов, участие не менее в 75 республиканских и не менее 45 международных соревнованиях по олимпийским видам спорта.
Конечный результат: пополнение членов сборных команд Республики Казахстан квалифицированными спортсменами международного уровня по олимпийским видам спорта. Оснащенность оборудованием Республиканских школ-интернатов для одаренных в спорте детей составляет 32 % и в Республиканских школах высшего спортивного мастерства составляет 18 %.
Финансово-экономический результат: стоимость затрат на обучение одного учащегося в школах интернатах составляет 577,8 тыс. тенге и на подготовку одного спортсмена в школах олимпийского резерва составляет 144,3 тыс. тенге.
Своевременность: выпуск 182 спортсменов международного класса и формирование перспективного резерва кандидатов в сборные команды республики, подготовка учащихся по учебному плану и проведение учебно-тренировочных занятий и участие в спортивных мероприятиях согласно календарного плана спортивных мероприятий.
Качество: подготовка спортсменов, способных занять призовые места и показать высокие результаты на республиканских и международных соревнованиях.
Приложение 72-4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-4 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием"
на 2006 год
1. Стоимость:  120873 тысячи тенге (Сто двадцать миллионов восемьсот семьдесят три тысячи)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи  8,    24,   43  и  44   Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статьи  4,    28   Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1264 "О реорганизации учреждений Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики
Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2005 года N 508 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов со средним профессиональным образованием в организациях образования, получающих средства из республиканского бюджета, с высшим профессиональным образованием, с послевузовским профессиональным образованием в высших учебных заведениях и научных организациях на 2005/2006 учебный год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования",  приказ  Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/208 "Об установлении норм питания участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2007,  приказ  Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/209 "О фармакологических восстановительных средствах, витаминах и белково-глюкозных препаратах участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2008.

Риддер қаласындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернат оқушыларының дайындалуына жағдай жасау үшiн жабдықтар сатып алу: медициналық жабдық - 1 дана, асхана жабдығы - 2 дана, тұрмыстық техника - 1 дана, спорттық мүкәмал - 44 дана, физика және биология кабинеттерiне арналған жабдық - 2 жиынтық.
Су спорты және қолданбалы спорт түрлерi бойынша республикалық жоғары спорт шеберлiгi мектебiне жабдықтар сатып алу: нысана көздеуден сабақтар мен жаттығу өткiзу үшiн пневматикалық пистолет - 2 дана, вентовка - 2 дана, қазiргi көпсайыс бөлiмiне спорттық ат - 1 бас, велосипед спорты мен қазiргi көпсайыс бөлiмiнде оқу-жаттығу процесiн өткiзу үшiн 1 дана микроавтобус, шаруашылық мұқтаждықтары үшiн - 1 дана "Беларусь" тракторы. Кемiнде 80 оқу-жаттығу жиынын өткiзу, кемiнде 75 республикалық және 45 халықаралық олимпиадалық спорт түрлерi бойынша жарысқа қатысу.
Соңғы нәтиже: олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын халықаралық деңгейдегi бiлiктi спортшылармен толықтыру. Спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың жабдықтармен жарақтандырылуы 32%-ды, республикалық жоғары спорт шеберлiгi мектебiнде 18%-ды құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мектеп-интернаттарда бiр оқушыны оқытуға кететiн шығынның құны - 577,8 мың теңге және олимпиада резервi мектептерiнде бiр спортшыға кететiн шығынның құны - 144,3 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: халықаралық дәрежеде 182 спортшы және республика құрама командаларына келешегi бар үмiткерлер дайындап шығару, оқу жоспары бойынша оқушылар даярлау және оқу-жаттығу сабақтарын өткiзу, спорттық iс-шаралардың күнтiзбелiк жоспарына сәйкес спорттық iс-шараларға қатысу.
Сапасы: республикалық және халықаралық жарыстарда жүлделi орындарды иеленуге және жоғары нәтижелер көрсетуге қабiлеттi спортшыларды даярлау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-4-ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 120873 мың теңге (бiр жүз жиырма миллион сегiз жүз жетпiс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  8 ,   24,   43 және   44-баптары ; "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  4 және   28-баптары ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгiнiң мекемелерiн қайта ұйымдастыру туралы" 1999 жылғы 27 тамыздағы  N 1264 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаражат алатын бiлiм беру ұйымдарында кәсiптiк орта бiлiмдi, кәсiптiк жоғары бiлiмдi, жоғары оқу орындарында және ғылыми ұйымдарда жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлауға 2005/2006 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын бекiту туралы" 2005 жылғы 25 мамырдағы  N 508 , "Жастар арасынан орта және жоғары кәсiптiк оқу орындарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде оқитындар үшiн өтемақы төлеу арқылы жеңiлдiкпен жол жүру туралы" 2005 жылғы 18 шiлдедегi  N 736 , "Бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендияларды тағайындау мен төлеудiң ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903  қаулысы ; ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылы 11 қазанда  N 2007  болып тiркелген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Спорттық iс-шараларға қатысушыларға тамақтану нормаларын белгiлеу туралы" 2002 жылғы 11 қыркүйектегi N 06-2-2/208 және ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылғы 11 қазанда N 2008 болып тiркелген "Спорттық іс-шаралардың қатысушыларын фармакологиялық қалпына келтiру құралдарымен, витаминдермен және белоктық-глюкозалық препараттармен қамтамасыз ету туралы" 2002 жылғы 11 қазандағы N 06-2-2/209 бұйрықтары.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах со средним профессиональным образованием в области физической культуры и спорта.
5. Задачи бюджетной программы:  создание необходимых условий для организации учебного процесса в подготовке специалистов в области физической культуры и спорта со средним профессиональным образованием, обеспечение высококвалифицированными спортсменами сборные команды Республики Казахстан по культивируемым олимпийским видам спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
004
Подготовка
специалистов
со средним
профессио-
нальным
образованием
Проведение учебного
процесса в соответствии
с Государственными
общеобязательными
стандартами
образования.
Осуществление образова-
тельной деятельности,
включающей учебную,
методическую, культурно
-просветительскую,
физкультурную и
спортивную работу.
Прием учащихся в
соответствии с
государственным
образовательным
заказом на подготовку
специалистов со средним
профессиональным обра-
зованием, утверждаемым
ежегодно постановлением
Правительства
Республики Казахстан.
Перечисление
трансфертов
Республиканскому
колледжу спорта для
выплаты денежных
компенсаций на проезд
обучающимся по
государственному
образовательному заказу
в период зимних и
летних каникул.
Перечисление капиталь-
ных трансфертов
Республиканскому
колледжу спорта на
приобретение основных
средств.
В течение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: подготовка и участие не менее в 13 международных соревнованиях. Обучение учащихся Республиканского колледжа спорта со среднегодовым контингентом - 238 человек.
Приобретение оборудования и мебели Республиканскому колледжу спорта для обеспечения условий подготовки специалистов: столовое оборудование - 6 штук, мебель для столовой (столы обеденные - 40 штук, стулья для столовой - 160 штук, шкафы для хранения посуды - 4 штук, столы производственные - 3 штук).
Конечный результат: доля выпускников, которые трудоустраиваются в спортивные организации - 60 %, доля выпускников, которые продолжают обучение в высших учебных заведениях - 40 %.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на обучение одного учащегося составляет 492,8 тыс. тенге.
Своевременность: выпуск квалифицированных специалистов в области спорта и физической культуры со средним профессиональным образованием - 76.
Качество: развитие отрасли по физической культуре и спорту путем обеспечения высококвалифицированными специалистами.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қоғамның дене шынықтыру және спорт саласында орта кәсiптiк бiлiмi бар бiлiктi мамандар даярлау жөнiндегi әлеуметтiк-экономикалық талаптарын қажеттiлiктерiн қанағаттандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дене шынықтыру және спорт саласына орта кәсiптiк бiлiмi бар мамандар даярлау үшiн оқу процесiн ұйымдастыруға қажеттi жағдайлар жасау, насихатталатын олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын жоғары бiлiктi спортшылармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Орта
кәсіптік
білімді
мамандар
даярлау
Білім берудің мемле-
кеттік жалпыға бірдей
міндетті стандартта-
рына сәйкес оқу про-
цесін өткізу.
Оқу, әдістемелік, мә-
дени ағарту, дене шы-
нықтыру және спорттық
жұмысты біріктірген
білім беру қызметін
жүзеге асыру. Білім
берудің мемлекеттік
тапсырысына сәйкес
жыл сайын Қазақстан
Республикасы Үкіметі-
нің қаулысымен бекі-
тілген орта кәсіптік
білімі бар мамандар
даярлау үшін оқушылар
қабылдау.
Республикалық спорт
колледжіне мемлекет-
тік білім беру тап-
сырысы бойынша оқи-
тындарға қысқы және
жазғы демалыс кезінде
жеңілдікпен жол жүру-
іне ақшалай өтемақы
төлеу үшін трансферттер аудару Республикалық спорт
колледжіне негізгі
құралдар сатып алу
үшін күрделі транс-
ферттер аудару
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: кем дегенде 13 халықаралық жарысқа даярлану және қатысу. Республикалық спорт колледжiнде жылдық орташа контингентi - 238 адамды оқыту.
Республикалық спорт колледжiнде мамандар даярлауға жағдайлар жасау үшiн жабдықтар сатып алу: асхана жабдықтары - 6 дана, асханаға арналған жиһаз (түскi ас үстелдерi - 40 дана, асханалық орындықтар - 160 дана, ыдыс салатын шкаф - 4 дана, өндiрiстiк үстелдер - 3 дана).
Соңғы нәтиже: спорт ұйымдарында еңбекке орналасатын түлектердiң үлесi - 60%, жоғары оқу орындарында оқуын жалғастыратын түлектердiң үлесi - 40%-ды құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр оқушыны оқытуға кететiн шығынның орташа құны - 492,8 мың теңге.
Уақтылығы: дене шынықтыру және спорт саласына 76 - орта кәсiптiк бiлiмi бар бiлiктi мамандар даярлап шығару.
Сапасы: бiлiктiлiгi жоғары мамандармен қамтамасыз ету арқылы дене шынықтыру және спорт саласын дамыту.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 72-5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-5 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Прикладные научные исследования в области спорта"
на 2006 год
1.   Стоимость:  40 000 тысячи тенге (сорок миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья  20 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  достижение высоких результатов на международной спортивной арене.
5. Задачи бюджетной программы:  разработка научно-методических рекомендаций по обеспечению питанием, медико-биологическими и восстановительными препаратами, повышение функциональных возможностей организма спортсменов путем применения новейших методик тренировки. На научной основе создание строго сбалансированной системы тренировочных и соревновательных нагрузок, отдыха, питания, средств восстановления, стимуляции работоспособности и мобилизации функциональных резервов организма спортсменов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реали-
зации
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Прикладные
научные
исследования
в области
спорта
Проведение прикладных
научных исследований
в сфере спорта по
изучению энергозатрат
организма спортсменов
во время учебно-
тренировочного и
соревновательного
процессов и методов
их оперативного
восстановления,
разработки
эффективности методики
подготовки спортсменов
в условиях
среднегорья,
высокогорья и
искусственной
гипоксии, позволяющих
интенсифицировать
процессы адаптации
факторам
тренировочного
воздействия.
Оплата услуг по
проведению
государственной
научно-технической
экспертизы.
январь-
декабрь
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение научных исследований по 2 темам: 1) "Обоснование рационализации питания и применения биологически активных добавок к пище спортсменов некоторых специализации сборной Республики Казахстана" будут разработаны рекомендуемые нормы питания для указанных групп спортсменов и рекомендации по применению специализированных биологически активных добавок к пище и продуктов функционального питания;
2) "Обоснование для разработки эффективной методики подготовки спортсменов в условиях среднегорья, высокогорья и искусственной гипоксии" будут разработаны методические рекомендации по проведению учебно-тренировочных сборов, по планированию спортивных нагрузок в условиях среднегорья, высокогорья и искусственной гипоксии.
Конечный результат: будет сформирована стабильно-развивающая система обеспечения услугами в сфере спорта.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на реализацию одного научного проекта не менее 20 000 тыс. тенге
Своевременность: обеспечение своевременной разработки научных проектов. Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: подготовка высококвалифицированных спортсменов.

72-5 ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Спорт саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОPTЫ
1. Құны : 40 000 мың теңге (қырық миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  20-бабы , "Қазақстан Республикасының "Ғылым туралы" 2001 жылғы 9 шiлдедегi  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықаралық спорт аренасында жоғары нәтижелерге қол жеткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi : тағаммен, медициналық-биологиялық және қалпына келтiру препараттарымен қамтамасыз ету жөнiнде ғылыми-әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеу, жаттығудың жаңа әдiстерiн қолдану жолымен спортшылардың ағзаларының функционалдық мүмкiндiктерiн арттыру. Ғылыми негiзде жаттығу мен жарысу жүктемелерiнiң, демалудың, тамақтанудың, қалпына келтiру құралдарының, қатаң теңгермелiк жүйесiн жасау, жұмыс қабiлетiн ынталандыру және спортшы ағзасының функционалдық қорын жұмылдыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Спорт
саласын-
дағы қол-
данбалы
ғылыми
зерттеу-
лер
Оқу-жаттығу және
жарысу процестері
кезінде спортшының
ағзасы жұмсайтын
күш-қуат шығындарын
және оларды шұғыл
түрде қалпына келтіру
әдістерін іздестіру,
жаттығудың әсер ету
факторларына бейімде-
лу процестерінің
үдемелігіне мүмкіндік
беретін жағдайда
спортшыларды орта
тауда, биік тауда
және табиғи гипоксия
жағдайында тиімді
дайындау үшін спорт
саласында қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргізу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: 1. "Қазақстан Республикасы құрамасының бiрқатар маманданған спортшыларының тағамына белсендi биологиялық қоспаларды қолданудың және тамақтанудың тиiмдi негiздерi" тақырыбына көрсетiлген спортшылар тобы үшiн ұсынылатын тамақтану нормалары және функционалды тамақтануда тағам мен азық-түлiкке арнайы биологиялық активтi қоспаларды пайдалану жөнiндегi ұсыныстар әзiрлеу.
2. "Спортшыларды орта таулы, жоғары таулы және жасанды гипоксия жағдайында даярлаудың тиiмдi әдiстерiн әзiрлеу" тақырыбына оқу-жаттығу жиындарын өткiзу, орта тауда, биiк тауда және табиғи гипоксия жағдайында спорттық жүктемелердi жоспарлау жөнiндегi әдiстемелiк ұсыныстар жасау.
Соңғы нәтиже: спорт саласын қызметтермен қамтамасыз етудiң тұрақты және дамымалы жүйесi қалыптасатын болады.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: 1 ғылыми жобаны iске асыруға кететiн шығынның орташа құны - 20 000 мың теңге.
Уақтылығы: ғылыми жобалардың уақтылы әзiрленуiн қамтамасыз ету.
Сапасы: бiлiктiлiгi жоғары спортшыларды дайындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 72-6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-6 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 - "Строительство и реконструкция объектов спорта"
на 2006 год
1.  Стоимость: 10607200 тысяч тенге (десять миллиардов шестьсот семь миллионов двести тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  отсутствует.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  пропаганда здорового образа жизни, развитие спорта и достижение высоких результатов, повышение имиджа Казахстана на мировой спортивной арене.
5. Задачи бюджетной программы:  Создание современной базы для подготовки спортсменов высокого класса, широкой сети физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений. Улучшение условий в спортивных сооружениях и занятие физической культурой и спортом населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
гра
ммы
Код
под
прог
рам
мы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
005
Строительство
и реконструк-
ция объектов
спорта
Реализация
инвестиционных
проектов в пределах
сумм согласно
Приложению 2
постановления
Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2005
года N 1228 "О
реализации Закона
Республики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2006 год"
по строительству
следующих объектов
в соответствии
с утвержденной
проектно-сметной
документацией, в
том числе проведение
технического
надзора:
1) республиканского
велотрека в городе
Астане;
2) республиканской
базы олимпийской
подготовки в
Алматинской области;
3) республиканской
лыжной базы в
городе Щучинске.
Разработка проектно-сметной документации по проектам, в рамках мероприятий по проведению Азиатских игр в городе Алматы.
Январь-
декабрь
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Завершение строительства Республиканского велотрека в городе Астане, пропускная способность которой составляет в день 290 человек, и Республиканской базы олимпийской подготовки в Алматинской области, пропускная способность в день составляет 487 человек; строительство Республиканской лыжной базы в городе Щучинске, пропускная способность которой составляет в день 380 человек (68 % от общей стоимости строительно-монтажных работ в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, прошедшей государственную экспертизу), разработанная проектно-сметная документация по проектам, в рамках мероприятий по проведению Азиатских игр в городе Алматы..
Конечный результат: ввод в эксплуатацию республиканских спортивных объектов для создания условий подготовки спортсменов высокого класса по велосипедному спорту, для спортсменов международного класса по олимпийским видам спорта и по лыжным видам спорта активного отдыха населения в зимний период. Создание условий для проведения Азиатских игр в 2011 году в г. Алматы.
Финансово-экономический результат: будет определена на основании проведения оценки эффективности реализации инвестиционного проекта.
Своевременность: согласно плана акта выполненных работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

72-6 ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Спорт объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 10607200 мың теңге (он миллиард алты жүз жетi миллион екi жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : жоқ.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : салауатты өмiр салтын насихаттау, спортты дамыту және жоғары нәтижелерге қол жеткiзу, әлемдiк спорттық аренада Қазақстанның имиджiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық құрылыста да кең көлемде жоғары дәрежедегi спортшыларды дайындау үшiн қазiргi кезең базасын құру, спорттық құрылыстарда тұрғындардың дене шынықтыру және спортпен шұғылдану жағдайын жақсарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Спорт
объекті-
лерін
салу және
қайта
жаңарту
Қазақстан Республика-
сы Үкіметінің 2005
жылғы 9 желтоқсандағы
N 1228 "2006 жылға
арналған республика-
лық бюджет туралы"
Қазақстан Республика-
сының Заңын іске асы-
ру туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметі
қаулысының 2 Қосымша-
сына сәйкес және
бекітілген смета-
жобалық сомалар ше-
гінде инвестициялық
жобаларды іске асыру,
сондай-ақ құрылыстың
жүру барысына техни-
калық қадағалау
жасау:
1) Астана қаласында
республикалық велот-
рек;
2) Алматы облысындағы
республикалық олим-
пиадалық даярлау
базасын;
3) Щучье қаласында
республикалық шаңғы
спорты базасын салу.
Алматы қаласында Азия ойындарын өткiзу жөнiндегi iс-шаралар шеңберiндегi жобалар бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзiрлеу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Өткiзу жағдайы күшiне 290 адамды құрайтын Астана қаласындағы республикалық велотректiң құрылысын, өткiзу жағдайы күшiне 487 адамды құрайтын Алматы облысындағы республикалық олимпиадалық даярлау базасын; өткiзу жағдайы күнiне 380 адамды құрайтын Щучье қаласында республикалық шаңғы спорты базасын салуды аяқтау (мемлекеттiк сараптамадан өткен, заңды тәртiппен белгiленген, бекiтiлген смета-жобалық құжаттарға сәйкес құрылыс-монтаждау жұмысының жалпы құнының 68%), Алматы қаласында Азия ойындарын өткiзу жөнiндегi iс-шаралар шеңберiндегi жобалар бойынша әзiрленген жобалау-сметалық құжаттама.
Соңғы нәтиже: қысқы мерзiмде тұрғындардың белсендi демалуы үшiн олимпиадалық спорттың түрлерi, спорттың шаңғы тебу түрi, велосипед спорты бойынша халықаралық дәрежедегi спортшыларды және жоғары дәрежедегi спортшыларды даярлау үшiн республикалық спорт объектiлерiн эксплуатацияға енгiзу жағдайларын жасау. 2011 жылы Алматы қаласында Азия ойындарын өткiзу үшiн жағдай жасау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: инвестициялық жобаны жүзеге асырудың тиiмдiлiк бағасын беру негiзiнде анықталатын болады.
Уақтылығы: жасасқан келiсiм шарттарға сәйкес атқарылған жұмыстың жоспар актiсiне сәйкес.
Сапасы: құрылыс ережелерi мен нормаларының талаптарына сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 72-7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-7 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 - "Развитие спорта высших достижений"
на 2006 год
1. Стоимость:  2 973 148 тысяч тенге (два миллиарда девятьсот семьдесят три миллиона сто сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи  2,    4,    8,    15,    18,   25,   30   Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 года N 774 "О Президентских тестах физической подготовленности населения Республики Казахстан",  приказ  Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/208 "Об установлении норм питания участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2007,  приказ  Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/209 "О фармакологических восстановительных средствах, витаминах и белково-глюкозных препаратах участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2008,  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2005 года N 286 "О мерах по подготовке спортсменов Республики Казахстан к участию в очередных XX зимних 2006 года в Турине (Итальянская Республика) и XXIX летних 2008 года в Пекине (Китайская Народная Республика) Олимпийских играх".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  достижение высоких спортивных результатов и укрепление авторитета Республики Казахстан на международной спортивной арене.
5. 3адачи бюджетной программы:  подготовка олимпийского резерва для сборных команд Республики Казахстан по видам спорта, организация республиканских, международных спортивных мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан по видам спорта в международных соревнованиях, организационное медицинское обеспечение сборной команды республики, патриотическое воспитание и пропаганда физической культуры и спорта среди населения, создание необходимых условий для развития и повышения мастерства спортсменов сборных команд, социальная поддержка спортсменов и тренеров.

72-7-ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-7-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а , өзгерту енгізілді - 2006.12.29. N  470h  қаулыларымен.
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Жоғары жетiстiктер спортын дамыту"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2973148 мың теңге (екi миллиард тоғыз жүз жетпiс үш миллион бiр жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  2 ,   4 ,   8 ,   15,   18,   25,   30-баптары ; "Қазақстан Республикасының дене тәрбиесi дайындығының Президенттiк сынақтары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 24 маусымдағы N 774  қаулысы ; ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылы 11 қазанда  N 2007  болып тiркелген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Оқу-жаттығу жиындары мен спорттық iс-шараларға қатысушыларға тамақтану нормаларын белгiлеу туралы" 2002 жылғы 11 қыркүйектегi N 06-2-2/208 және ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылғы 11 қазанда  N 2008  болып тiркелген "Спорттық iс-шаралардың қатысушыларын фармакологиялық қалпына келтiру құралдарымен, витаминдермен және белоктық-глюкозалық препараттармен қамтамасыз ету туралы" 2002 жылғы 11 қазандағы N 06-2-2/209 бұйрықтары; "Қазақстан Республикасының спортшыларын кезектi 2006 жылғы Туриндегi (Италия Республикасы) XX қысқы және 2008 жылғы Пекиндегi (Қытай Халық Республикасы) XXIX жазғы Олимпиадалық ойындарға даярлау жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 30 наурыздағы N 286  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жоғары спорттық нәтижелерге жету және халықаралық спорттық аренадағы Қазақстан Республикасының беделiн нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларына олимпиадалық резерв даярлау, республикалық және халықаралық спорттық iс-шараларды ұйымдастыру және Қазақстан Республикасының құрама командаларының спорт түрлерi бойынша халықаралық жарыстарға қатысуы, республика құрама командаларын ұйымдық медициналық қамтамасыз ету, халық арасында дене шынықтыру мен спортты насихаттау және патриоттық тәрбие, құрама командалар спортшыларының шеберлiгiн арттыру және дамыту үшiн қажеттi жағдайлар жасау, спортшылар мен жаттықтырушыларға әлеуметтiк қолдау көрсету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
гра
ммы
Код
под
прог
рам
мы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Развитие
спорта высших
достижений
Подготовка
спортивного резерва
и спортсменов
международного
уровня по видам
спорта, проведение
республиканских
соревнований по
видам спорта,
учебно-тренировочных
сборов и участие в
международных
соревнованиях (в
чемпионатах Азии,
Европы, Мира и
Кубках Мира, зимних
Олимпийских играх в
городе Турине
(Италия), 16-х
Летних Азиатских
играх, на
международных
спортивных играх
стран Содружеств и
других международных
турнирах);
материальное
обеспечение штатных
национальных команд,
разовое страхование
членов национальных
сборных команд
Республики Казахстан
по видам спорта при
участии в офици-
альных международных
соревнованиях.
Развитие футбола на
республиканском
уровне.
Привлечение на
контрактной основе
ведущих спортсменов
и их тренеров по
видам спорта, в том
числе тренеров из
зарубежных стран.
Пропаганда спорта
высших достижений.
Проведение
Республиканского
конкурса "Спортсмен
года".
Пожизненное мате-
риальное обеспечение
спортсменов и
тренеров -
чемпионов и призеров
Олимпийских игр,
победителей
Чемпионатов мира,
входивших в состав
сборных команд СССР
и Республики
Казахстан по
олимпийским видам
спорта и имеющим
трудовой стаж не
менее двадцати лет
в порядке и разме-
рах, установленных
законодательством.
Диспансерное
наблюдение и
лечение спортсменов.
Обеспечение меди-
цинской, консуль-
тативной помощью
спортсменов,
инвалидов сборных
команд республики
по видам спорта.
Организация и
обеспечение
медицинского
обслуживания
спортивно-массовых
мероприятий и
соревнований.
Закуп
фармакологических
восстановительных
средств, витаминных
и белково-глюкозных
препаратов для
спортсменов-участ-
ников спортивных
мероприятий и
учебно-тренировочных
сборов, исходя из
установленных норм
обеспечения, а
также медикаментов
и химических реак-
тивов на проведения
тестирования на
наличие в организме
спортсменов анабо-
лических стероидов
и пептидных гормонов
перед международными
и республиканскими
спортивными
соревнованиями.
Подготовка олимпий-
ского резерва в
центрах олимпийской
подготовки по
летним и зимним
олимпийским видам
спорта.
обеспечение спортив-
ным инвентарем и
экипировкой
спортсменов
Республиканских
центров олимпийской
подготовки.
Перечисление капи-
тальных трансфертов
Дирекции штатных
национальных команд
на приобретение
спортивного инвен-
таря и оборудования,
зачисленных в
национальные команды
Республики Казахстан
по видам спорта.
Перечисление капи-
тальных трансфертов
Республиканскому
центру спортивной
медицины и
реабилитации на
приобретение специ-
ального медицинского
оборудования,
Республиканским
центрам олимпийской
подготовки на
приобретение
основных средств.
в
течение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Жоғары
жетістік-
тер
спортын
дамыту
Спорт түрлерінен
халықаралық деңгейде-
гі спортшылар мен
спорт резервін даяр-
лау, спорттың түрлері
бойынша республикалық
жарыстар, оқу-жаттығу
жиындарын өткізу және
халықаралық жарыстар
(Азия, Европа, әлем
чемпионаттары мен
әлем кубогына, Турин
қаласындағы (Италия)
қысқы Олимпиада
ойындарына, 16-шы
жазғы Азия ойындарына
және Достастық елде-
рінің халықаралық
спортты ойындарына
және басқа халықара-
лық турнирлерге)
қатысу, ұлттық штат-
тық командаларды
материалдық қамсыз-
дандыру, спорт түрле-
рінен Қазақстан
Республикасы ұлттық
құрама командасының
мүшелерін ресми
халықаралық ресми
жарыстарға қатысу
кезінде бір мәрте
сақтандыру.
Республикалық деңгей-
де футболды дамыту.
Спорт түрлерінен
жетекші спортшылар
мен олардың жаттықты-
рушыларын, соның
ішінде шет елдерден
жаттықтырушыларды
келісім-шарт негізін-
де жұмысқа тарту.
Жоғары жетістіктер
спортын насихаттау.
"Жыл спортшысы" рес-
публикалық конкурсын өткізу.
Олимпиадалық спорт
түрлерінен КСРО және Қазақстан Республикасы құрама
командаларында болған
және кемінде жиырма
жыл еңбек өтілі бар
спортшыларды және
жаттықтырушыларды-
олимпиадалық ойындар-
дың чемпиондары мен
жүлдегерлерін, әлем
чемпионатының жеңім-
паздарын заңнамада
белгіленген тәртіппен
және мөлшерде өмір
бойы материалдық
қамсыздандыру.
Спортшыларды диспан-
серлік қадағалау және
емдеу.
Спорт түрлерінен
спортшыларға, респуб-
ликалық құрама коман-
далардың мүгедектері-
не медициналық кон-
сультативтік кеңес
беру. Спорттық іс-шаралар мен оқу-жаттығу жиындарын
қатысушыларға медици-
налық қызмет көрсету.
Спорттық іс-шаралар
мен оқу-жаттығу жиын-
дарын қатысушыларды
қамтамасыз етуге
белгіленген нормалар-
ды есепке ала отырып,
фармакологиялық қал-
пына келтіру құралда-
рын, витаминді және
белоктық-глюкозалы
препараттарды сатып
алу.
Халықаралық және рес-
публикалық спорт жа-
рыстарының қарсаңында
ағзадағы анаболик-
стероидтердің және
пептидті гормондардың
болуын анықтау үшін
допингке қарсы зерт-
ханада тестілеуден
өткізу үшін арнаулы
жабдықтар, химиялық
реактивтер мен меди-
каменттер сатып алу.
Жазғы және қысқы
олимпиадалық спорт
түрлері бойынша олим-
пиадалық даярлау ор-
талықтарында олимпиа-
да резервін даярлау.
Республикалық олимпи-
адалық даярлау орта-
лықтарының спортшыла-
рын мүкәмалмен және
киіммен қамтамасыз ету. Спорт түрлерінен
Қазақстан Республика-
сының командаларына
алынған спортшыларды,
жаттықтырушыларды
материалдық қамсыз-
дандыруға арналған
күрделі трансферттер,
сондай-ақ спорт түр-
лерінен ҚР-ның ұлттық
құрама командаларына
қабылданғандар үшін
спорттық мүкәмал және
жабдықтар сатып алуға
Ұлттық штаттық коман-
далар дирекциясына
күрделі трансферттер
аудару.
Республикалық спорт-
тық медицина және
оңалту орталығы үшін
арнайы жабдықтар са-
тып алуға, Республи-
калық олимпиадалық
даярлау орталықтарына
негізгі құралдар
сатып алу үшін күрде-
лі трансферттер
аудару.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выступление членов национальных сборных команд Республики Казахстан на зимних Олимпийских играх в Турине по 8 видам спорта, летних Азиатских играх по 35 видам спорта и других международных спортивных мероприятиях в среднем по 64 видам спорта. Проведение в среднем 652 учебно-тренировочных сборов, 278 республиканских соревнований и участие в 480 международных соревнованиях по видам спорта.
Подготовка мастеров спорта и мастеров спорта международного класса, победителей и призеров международных соревнований, включая чемпионаты Мира и Азии среди юниоров и кадетов. Диспансерное наблюдение и лечение спортсменов сборных команд республики не менее 2560 человек.
Приобретение спортивного инвентаря и оборудования в количестве не менее 52 штук для Дирекции штатных национальных команд и спортивного резерва, в целях организации качественной подготовки национальных сборных команд республики по видам спорта. Приобретение 2-х микроавтобусов для дирекции штатных национальных команд.
Выплата пожизненного материального обеспечения спортсменам и тренерам не менее 110 человек - чемпионам и призерам Олимпийских игр и победителям чемпионатов мира, входивших в состав сборных команд СССР и Республики Казахстан по олимпийским видам спорта и имеющим трудовой стаж не менее двадцати лет в порядке и размерах, установленных законодательством.
Приобретение: спортивный инвентарь не менее 46 штук, мебель (столы офисные - 5 штук, шкафы-стеллажи - 2 штук, шкаф для одежды - 21 штук, кровати - 24 штуки, столы - 10 штук, мягкая мебель - 2 компл.), компьютер - 3 единицы, бытовая техника не менее 7 штук, сейф - 1 штука, в целях улучшения условий подготовки спортсменов в Республиканских центрах олимпийской подготовки.
Приобретение медицинского оборудования - 11 штук для Республиканского центра спортивной медицины и реабилитации, в целях улучшения здоровья спортсменов сборных команд Республики Казахстан по видам спорта.
Конечный результат: совершенствование системы подготовки спортсменов высокого класса. Успешное выступление сборных команд республики среди взрослых, молодежи и юниоров на международных соревнованиях, в том числе на Чемпионатах Мира, Азии, Европы, Азиатских играх по летним видам спорта и Олимпийских играх по зимним видам спорта.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на подготовку 1 спортсмена - 1164,0 тыс. тенге.
Своевременность: проведение мероприятий согласного календарного плана республиканских и международных соревнований.
Качество: повышение международного рейтинга спортсменов национальных сборных команд Республики Казахстан по видам спорта и укрепление авторитета Казахстанского спорта на мировой спортивной арене, внедрение принципов здорового образа жизни средствами физической культуры и спорта.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 29 декабря 2006 года N  470х .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Туринде Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командалары мүшелерiнiң қысқы Олимпиада ойындарында спорттың 8 түрiнен, жазғы Азия ойындарында спорттың 35 түрiнен және басқа халықаралық спорттық iс-шараларда орта есеппен спорттың 64 түрiнен қатысу. Орта есеппен 652 оқу-жаттығу жиынын, 278 республикалық жарыс өткiзу және спорт түрлерiнен 480 халықаралық жарысқа қатысу. Жеткiншектер мен жасөспiрiмдер арасындағы әлем және Азия чемпионаттарын қоса алғанда халықаралық жарыстардың жеңiмпаздары мен жүлдегерлерi, спорт шеберлерi мен халықаралық дәрежедегi спорт шеберлерiн даярлау. Кемiнде 2560 адамды, республика құрама командалары спортшыларын диспансерлiк қадағалау және емдеу. Спорт түрлерiнен республиканың ұлттық құрама командаларын сапалы ұйымдастыру мақсатында Ұлттық штаттық командалар және спорт резервi дирекциясы үшiн кемiнде 52 дана спорттық мүкәмалмен жабдықтар сатып алу. Ұлттық штаттық командалар дирекциясы үшiн 2 шағын автобус сатып алу. Олимпиадалық спорт түрлерiнен КCPO және Қазақстан Республикасы құрама командаларында болған және кемiнде жиырма жыл еңбек өтiлi бар спортшыларды және жаттықтырушыларды-олимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлерi, әлем чемпионатының жеңiмпаздарына - кемiнде 110 адамға заңнамада белгiленген тәртiппен және мөлшерде өмiрлiк материалдық қамсыздандыру төлеу.
Республикалық олимпиадалық даярлау орталықтарында спортшыларды даярлауды жақсарту үшiн кемiнде 46 дана спорттық мүкәмал, жиһаз (кеңселiк үстел - 5 дана, қабырғалық шкаф - 2 дана, киiм шкафы - 21 дана, кереует - 24 дана, үстел - 10 дана, жұмсақ жиһаз - 2 жиынтық), компьютер - 3 бiрлiк, тұрмыс техникасы кемiнде 7 дана, сейф - 1 дана сатып алу. Спорт түрлерiнен Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командалары спортшыларының денсаулығын жақсарту үшiн республикалық спорттық медицина және оңалту орталығына - 11 дана медициналық жабдық сатып алу.
Соңғы нәтиже: жоғары сыныпты спортшылар даярлау жүйесiн жетiлдiру. Ересектер, жастар мен жасөспiрiмдер арасында республиканың құрама командалары мүшелерiнiң халықаралық жарыстарда, соның iшiнде Әлем, Азия, Европа чемпионаттарында жазғы спорт түрлерi бойынша Азия ойындарында және қысқы спорт түрлерi бойынша Олимпиада ойындарында табысты өнер көрсетуi.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр спортшыны дайындауға кететiн шығынның орташа құны - 1164,0 мың теңге.
Уақтылығы: республикалық және халықаралық жарыстардың күнтiзбелiк жоспарына сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: спорт түрлерiнен Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командалары спортшыларының халықаралық деңгейдегi рейтингiн арттыру және әлемдiк спорт аренасында Қазақстан спортының беделiн нығайту, дене шынықтыру және спорт құралдары арқылы салауатты өмiр салты қағидаттар өндiру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 72-8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-8 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 - "Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта"
на 2006 год
1. Стоимость:  55534 тысяч тенге (пятьдесят пять миллионов пятьсот тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья  2 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте",  Указ  Президента Республики Казахстана от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий на 2004-2010 годы";  приказ  Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/208 "Об установлении норм питания участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2007,  приказ  Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/209 "О фармакологических восстановительных средствах, витаминах и белково-глюкозных препаратах участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2008.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  Развитие национальных видов спорта и народных игр.

72-8-ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерiн дамытуды қолдау"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 55534 мың теңге (елу бес миллион бес жүз отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  2-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149  Жарлығы ; ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылы 11 қазанда N 2007 болып тiркелген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Оқу-жаттығу жиындары мен спорттық іс-шараларға қатысушыларға тамақтану нормаларын белгiлеу туралы" 2002 жылғы 11 қыркүйектегi N 06-2-2/208 және ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылғы 11 қазанда  N 2008  болып тiркелген "Спорттық ic-шараларға қатысушыларды фармакологиялық қалпына келтiру құралдарымен, витаминдермен және белоктық-глюкозалық препараттармен қамтамасыз ету туралы" 2002 жылғы 11 қазандағы N 06-2-2/209 бұйрықтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамыту.

5. Задачи бюджетной программы:  создание условий для развития национальных видов спорта и народных игр среди населения, активизация работы физкультурно-спортивных объединений и спортивных клубов, программное и методическое обеспечение развития национальных видов спорта и народных игр.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Поддержка
развития
массового
спорта и
национальных
видов спорта
Проведение и участие
в календарных
спортивных мероприя-
тиях по национальным
и массовым видам
спорта.
Проведение игр
народного спорта на
призы Президента
Республики Казахстан.
Пропаганда
национальных видов и
народных игр внутри
страны и за рубежом.
Обеспечение
спортивным инвентарем
и экипировкой спорт-
сменов и тренеров по
национальным видам
спорта.
Январь-
декабрь
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение не менее 10 учебно-тренировочных сборов, 42 республиканских соревнований и участие в 20 международных соревнованиях по национальным и массовым видам спорта.
Конечный результат: внедрение здорового образа жизни путем привлечения к занятиям национальными видами спорта и народными играми различных слоев населения.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на 1 мероприятие - 771,0 тыс. тенге.
Своевременность: проведение мероприятий по национальным и массовым видам спорта согласно календарного плана республиканских и международных соревнований.
Качество: повышение имиджа Республики Казахстан через развитие национальных видов спорта и популяризация национальных видов спорта среди населения.
Приложение 72-9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-9 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Государственные премии"
на 2006 год
1. Стоимость:  153 тысячи тенге (сто пятьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1994 года N 1363 "Об увековечении памяти писателя Сейдахмета Бердикулова".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  стимулирование журналистов за лучшие публикации о спорте и физической культуре.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : халық арасында ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамытуға жағдай жасау, дене шынықтыру спорт бiрлестiктерiнiң және спорт клубтарының жұмысын жандандыру, ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамытуды бағдарламалық және әдiстемелiк қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Бұқаралық
спортты
және
спорттың
ұлттық
түрлерін
дамытуды
қолдау
Ұлттық және бұқаралық
спорт түрлерінен күн-
тізбелік спорттық
іс-шараларға қатысу
және еткізу.
Қазақстан Республика-
сы Президентінің
жүлдесі үшін халық
спорты ойындарын өт-
кізу.
Ел ішінде және шет
елдерде ұлттық спорт
түрлері мен халық
ойындарын насихаттау.
Ұлттық спорт түрлері
бойынша спортшылармен
жаттықтырушыларды
спорттық мүкәмалмен
және киіммен қамтама-
сыз ету.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: ұлттық және бұқаралық спорт түрлерi бойынша кемiнде 10 оқу-жаттығу жиынын, 42 республикалық жарыс өткiзу және 20 халықаралық жарысқа қатысу.
Соңғы нәтиже: халықтың әртүрлi жiктерiн ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарымен шұғылдануға тарту арқылы салауатты өмiр салтын енгiзу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 1 iс-шараға жұмсалатын шығынның орташа құны - 7710 мың теңге.
Уақтылығы: республикалық және халықаралық жарыстардың күнтiзбелiк жоспарына сәйкес бұқаралық және ұлттық спорт түрлерi бойынша iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: ұлттық спорт түрлерін дамыту және халық арасында оны кеңінен таныту арқылы Қазақстан Республикасының беделін арттыру.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-9 ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк сыйлықтар"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 153 мың теңге (жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : "Жазушы Сейдахмет Бердiқұловты мәңгiлiк есте қалдыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 2 желтоқсандағы N 1263 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : спорт және дене шынықтыру туралы үздiк жарияланымдары үшiн журналистердi ынталандыру.

5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение выплат государственных премий журналистам за лучшие публикации в области спорта и физической культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Государст-
венные премии
Изготовление значков
и дипломов для
вручения трех
премий, а также
организация конкурса
и выплата премии
лучшим журналистам
за публикацию и
передачу на
телевидении и радио
о спорте и
физической культуре.
Январь-
декабрь
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственных премий:
3-премии лучшим журналистам за подготовку публикации и передачу на телевидении и радио о спорте и физической культуре.
Конечный результат: стимулирование журналистов, видных деятелей в области спорта Республики Казахстан за лучшее опубликование трудов.
Финансово-экономический результат: средние затраты на выплату одной государственной премии - 51 тыс. тенге.
Своевременность: обеспечение запланированных выплат государственной премии.
Качество: усиление государственной поддержки деятелей средств массовой информации и спорта.
Приложение 72-10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-10 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов спорта"
на 2006 год
1. Стоимость:  924 900 тысячи тенге (девятьсот двадцать четыре миллиона девятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  отсутствует.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение здорового образа жизни населения, развитие физической культуры и спорта.
5. Задачи бюджетной программы:  развитие инфраструктуры спорта.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : спорт және дене шынықтыру туралы үздiк жарияланымдары үшiн журналистерге мемлекеттiк сыйлық төлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Мемлекет-
тік
сыйлықтар
Үш сыйлықты тапсыру
үшін омырау белгілері
мен дипломдар әзір-
леу, сондай-ақ бай-
қауды ұйымдастыру
және спорт пен дене
шынықтыру туралы үз-
дік жарияланымдары
мен теледидар мен
радиодағы хабарлары
үшін үздік журналис-
терге сыйлықтар
төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: мемлекеттiк сыйлықтарды төлеу;
спорт пен дене шынықтыру туралы үздiк жарияланымдары мен теледидар мен радиодағы хабарлары үшiн үздiк журналистерге арналған 3 сыйлық.
Соңғы нәтиже: жарияланған ең үздiк еңбектерi үшiн журналистердi, Қазақстан Республикасының спорт саласындағы көрнекi өкiлдерiн ынталандыру.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: 1 мемлекеттiк сыйлыққа төленетiн орташа шығынның құны - 51 мың теңге.
Уақтылығы: жоспарланған мемлекеттiк сыйлықтарды төлеудi қамтамасыз ету.
Сапасы: бұқаралық ақпарат құралдары қайраткерлерiне мемлекеттiк қолдауды күшейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-10 ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-10-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасының Tуризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Спорт объектiлерiн дамытуға облыстық бюджеттер, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттерiне арналған мақсатты трансферттер"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 924 900 мың теңге (тоғыз жүз жиырма төрт миллион тоғыз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : жоқ.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4 . Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : тұрғындардың салауатты өмір салтын қамтамасыз ету, дене шынықтыру мен спортты дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi : спорттың инфрақұрылымын дамыту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Целевые
трансферты на
развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
объектов
спорта
Перечисление целевых
трансфертов на
развитие областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на развитие
объектов спорта по
перечню и в пределах
сумм согласно
приложению 2 к
постановлению
Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2005
года N 1228 "О
реализации Закона
Республики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2006 год"
на мероприятия в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодательством
порядке проектно-
сметной документацией
по строительству
теннисного корта в
городе Астане
(заключение
Государственной
экспертизы от
22.12.2004 года N
2-702/04).
в течение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан,
аким
г. Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение объема работ по строительству теннисного корта в городе Астана.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объекта спорта для обеспечения здорового образа жизни населения.
Финансово-экономический результат: по результатам анализа эффективности реализации проекта.
Своевременность: согласно графику по производству работ и заключенным договорам.
Качество: согласно строительных норм и правил.
Приложение 72-11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-11 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2006 год
1. Стоимость:  10503 тысяч тенге (десять миллионов пятьсот три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья  8 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года N 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  укрепление основных звеньев системы по дальнейшему распространению эффективного противодействия наркомании и наркобизнесу в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  профилактика злоупотребления наркотиками, формирование общественного иммунитета путем проведения антинаркотических спортивных мероприятий на республиканском уровне; пропаганда физической культуры и спорта, привлечение к систематическим занятиям физической культурой и спортом молодежи и подростков, проведение республиканских соревнований среди юниоров и молодежи по массовым видам спорта; формирование антинаркотического сознания у молодежи; прокат видео роликов на казахском и русском языках направленных на формирование социального антинаркотического иммунитета, культа здорового образа жизни.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Спорт
объекті-
лерін
дамытуға
облыстық
бюджет-
тер,
Астана
мен
Алматы
қалалары-
ның
бюджетте-
ріне
арналған
мақсатты
транс-
ферттер
Тізбе бойынша және
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметі-
нің 2005 жылғы 9
желтоқсандағы N 1228
қаулысының 2-қосымша-
сындағы соманың
шегінде заңнамада
белгіленген тәртіппен
бекітілген смета-
жобалау құжаттамала-
рына сәйкес мына
іс-шараларға дене
шынықтыру және спорт
объектілерін дамытуға
облыстық бюджеттер,
Астана мен Алматы
қалаларының бюджетте-
ріне арналған мақсат-
ты трансферттерді
аудару:
Астана қ. теннис
кортын (22.12.2004
ж. N 2-702/04
Мемлекеттік сараптама
қорытындысы).
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі,
Астана
мен
Алматы
қалалары-
ның,
облыстар-
дың
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Астана қаласында теннис кортын салу жөнiндегi жұмыс көлемiн орындау.
Соңғы нәтиже: тұрғындардың салауатты өмiр салтын қамтамасыз ету үшiн спорт объектiсiн iске қосу.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: жобаларды iске асырудың тиiмдiлiгiн талдау нәтижелерi бойынша.
Уақтылығы: жұмыс өнiмдiлiгiнiң кестесiне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-11 ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-11-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОPTЫ
1. Құны : 10503 мың теңге (он миллион бес жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  8-бабы , "Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 26 сәуiрдегi N 329  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы әрекеттiң тиiмдiлiгiн одан әрi тарату жөнiндегi жүйелердiң негiзгі буындарын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi : есiрткiнi пайдаланудың алдын алу, республикалық деңгейде есiрткiге қарсы спорттық iс-шаралар өткiзу жолымен қоғамдық иммунитеттi қалыптастыру; дене шынықтыру мен спортты насихаттау, жастар мен жасөспiрiмдердi дене шынықтырумен және спортпен жүйелi шұғылдануға тарту, жасөспiрiмдер мен жастар арасында бұқаралық спорттан республикалық жарыстар өткiзу; жастардың санасында есiрткiге қарсылықты қалыптастыру; есiрткiге қарсы әлеуметтiк иммунитеттi қалыптастыруға, салауатты өмiр салтын уағыздауға бағытталған қазақ және орыс тiлдерiндегi бейнероликтердi прокатқа шығару.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией и
наркобизнесом
Организация и повсе-
местное проведение
спортивно-массовых
мероприятий, посвя-
щенных Международному
дню борьбы с
наркоманией.
Организация проведе-
ния соревнований по
хоккею с шайбой по
двум возрастным
группам.
Организация проведе-
ния работ по уста-
новлению в общест-
венных местах средств
наглядной агитации
(рекламных щитов,
билбордов, плакатов
и т.д.).
Организация
проведения турнира
по футболу "Былгары
доп".
Организация проведе-
ния Чемпионата
Республики по летнему
и зимнему Прези-
дентскому многоборью.
Организация проведе-
ния соревнований
среди подростковых
клубов по стритболу,
мини-футболу,
настольному теннису.
Оплата услуг по
производству и
трансляции телеви-
зионных программ на
казахском и русском
языках.
Оплата услуг по
производству и
проката видеороликов
на казахском и
русском языках.
в течение
года
Комитет
спорта
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение 6 спортивных мероприятий для привлечения молодежи и подростков к занятиям физической культуры и спортом.
Конечный результат: рост численности молодежи и подростков, занимающихся физической культурой и спортом.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на 1 мероприятие - 1750,5 тыс. тенге.
Своевременность: Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: Осознание гражданами вреда наркомании, пагубных последствий от употребления наркотических средств.
Приложение 72-12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 72-12 - постановлением Правительства РК от 28 июня 2006 года N  470а .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 - "Формирование туристского имиджа Казахстана"
на 2006 год
1. Стоимость:  410840 тысяч тенге (четыреста десять миллионов восемьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи  4,    9,    10,   11,   14,    16   Закона Республики Казахстана от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  повышение имиджа Казахстана как привлекательного туристского объекта и развитие туристского кластера для создания конкурентоспособной туристской индустрии.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақор-
лық пен
есірткі
бизнесіне
қарсы
күрес
Нашақорлықпен күрес-
тің халықаралық күніне арналған бұқа-
ралық спорттық
іс-шаралар ұйымдасты-
ру және жер-жерлерде
ұйымдастыру.
Шайбалы хоккейден екі
жас топтары арасында
жарыстар ұйымдастыру.
Қоғамдық орындарында
көрнекі үгіт құрал-
дарын (жарнамалық
қалқандар, билборд-
тар, плакаттар және
т.б.) орнату жөнінде
жұмыстар ұйымдастыру.
Футболдан»"Былғары доп" турнирін ұйымдастыру.
Жазғы және қысқы
президенттік көпсай-
ыстан республика чем-
пионатын ұйымдастыру.
Стритболдан, кіші
футболдан, үстел
теннисінен жасөспі-
рімдер клубтары ара-
сында жарыстар ұйым-
дастыру.
Қазақ және орыс тіл-
деріндегі телевизия-
лық бағдарламалар
шығару мен көрсету
жөніндегі қызметтерге
ақы төлеу.
Қазақ және орыс тіл-
деріндегі бейнеролик-
тер шыға көрсету
жөніндегі қызметтерге
ақы төлеу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: жастар мен жасөспiрiмдердi дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануға тарту үшiн 6 спорттық iс-шара өткiзу.
Соңғы нәтиже: дене шынықтырумен және спортпен шұғылданушы жасөспiрiмдер мен жастардың санын көбейту.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: 1 iс-шараға кететiн шығынның құны - 1750,5 мың теңге.
Уақтылығы: жоспарланған iс-шаралардың уақтылы орындалуы.
Сапасы: азаматтардың нашақорлықтың зиянын, есiрткi заттарын пайдаланудан кейін болатын өкiнiштi салдарларды ұғыну.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-12-ҚОСЫМША
Ескерту. Қаулы 72-12-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.28.   470а  қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Қазақстанның туристiк имиджiн қалыптастыру"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 410840 мың теңге (төрт жүз он миллион сегiз жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы туристiк қызмет туралы" 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңның  4 ,   9 ,   10,   11,    14,16-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бәсекеге қабiлеттi туристiк индустрияны құру үшiн туристiк кластердi дамыту және тартымды туристiк объект ретiнде Қазақстанның беделiн нығайту.

5. Задачи бюджетной программы:  защита внутреннего рынка, увеличение экспорта туристских услуг через проведение и участие в туристских мероприятиях, привлечение инвестиций в инфраструктуру туризма в рамках кластерного развития туристской отрасли в Республике Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Формирование
туристского
имиджа
Казахстана
Разработка брэнда и
логотипа националь-
ного туристского
продукта; организация
инфотуров для ведущих
зарубежных туропера-
торов и представите-
лей СМИ;
издание рекламно-
информационной про-
дукции на электронных
и бумажных носителях;
создание и демонстра-
ция рекламного
видеоролика о турист-
ских возможностях
Казахстана;
проведение двух
республиканских
семинар-совещаний
по вопросам развития
туристской отрасли;
проведение междуна-
родного туристского
фестиваля "Европа-
Азия" в Западно-
Казахстанской
области;
проведение междуна-
родного туристского
фестиваля "Шелковый
путь - путь диалога"
в Южно-Казахстанской
области;
проведение
республиканского
туристского слета
"Бурабай" в
Акмолинской области;
проведение междуна-
родного туристского
фестиваля "Белуха" в
Восточно-Казахстан-
ской области;
проведение Иле-
Балхашской регаты в
Алматинской области;
обеспечение участия
в международной
туристской выставке
Vakantiebeurs в г.
Утрехт (Королевство
Нидерланды);
обеспечение участия
на международной
туристской ярмарке
"FITUR" в г. Мадриде
(Испания);
обеспечение участия
на международной
туристской бирже
"ITB" в г. Берлине
(ФРГ);
обеспечение участия
на международной
туристской выставке
"MITT" в г. Москве
(РФ);
проведение
Казахстанской
международной
туристской выставки
"KITF" в г. Алматы;
проведение 3-й
Казахстанской
международной
туристской выставки
"Астана-Отдых" в
г. Астане;
обеспечение участия
на международной
туристской ярмарке
"WTM" в г. Лондоне
(Великобритания);
проведения 45-го
заседания Комиссии
Всемирной Туристской
Организации для
Европы в г. Алматы.
январь-
декабрь
Комитет
индустрии
туризма
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- обеспечение участия Казахстана в пяти международных туристских выставках с целью популяризации туристского потенциала республики;
- проведение пяти внутренних туристских мероприятий и двух отечественных туристских выставок в г.г. Астана и Алматы, которые будут способствовать развитию внутреннего туризма и привлечению иностранных туристов;
- издание рекламно-информационной продукции о туристских возможностях (по каждому виду не менее 10 тыс. экз.), трансляция видеоматериалов о туристском потенциале республики на мировых каналах (не менее 2-х выходов в день) и размещение статей и PR-публикаций в мировых изданиях для устранения информационного вакуума о туризме в Казахстане.
Конечный результат:
- продвижение туристского продукта Казахстана на мировой рынок туристских услуг с целью формирования положительного туристского имиджа Казахстана и повышения информированности потенциальных туристов о возможностях Казахстана;
- популяризация туристских возможностей среди местного населения и зарубежных граждан и привлечения зарубежных туроператоров для работы в Казахстане.
Финансово-экономический результат:
- средние расходы на обеспечение участия Казахстана в международных туристских мероприятиях - 10 млн. тенге;
- средние расходы на проведение внутренних туристских мероприятий - 1 млн. тенге.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : iшкi рынокты қорғау, туристiк iс-шараларды өткiзу және қатысу арқылы туристiк қызметтер экспортын ұлғайту, Қазақстан Республикасында туристiк саланы кластерлiк дамыту шеңберiнде туризмнiң инфрақұрылымына инвестицияларды тарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Қазақс-
танның
туристік
имиджін
қалыптас-
тыру
Ұлттық туристік өнімнің брэнді мен
логотипін әзірлеу;
шетелдік жетекші
туристік операторлар
мен БАҚ-тың өкілдері
үшін ақпараттық
турлар ұйымдастыру;
электронды және қағаз
тасығыштарда жарнама-
лы-ақпараттық өнімдер
басып шығару;
Қазақстанның туристік
мүмкіндіктері туралы
жарнамалық видеоро-
ликті құру және көр-
сету;
туристік саланы дамы-
ту мәселелері бойынша
екі республикалық
семинар-кеңес өткізу;
Батыс Қазақстан
облысында "Еуропа -
Азия" халықаралық
туристік фестивалін
өткізу;
Оңтүстік Қазақстан
облысында "Жібек
жолы - диалог жолы"
халықаралық туристік
фестивалін өткізу;
Ақмола облысында
"Бурабай" республика-
лық туристік слетін
өткізу;
Шығыс Қазақстан облы-
сында "Белуха" халық-
аралық туристік фес-
тивалін өткізу;
Алматы облысындағы
Іле-Балқаш регаттарын
өткізу;
Утрехт қаласында
(Нидерланды король-
дігі) "Vakantiebeurs"
халықаралық туристік
жәрмеңкеге қатысуды
қамтамасыз ету;
Мадрид қаласында
(Испания) "FITUR"
халықаралық туристік
жәрмеңкеге қатысуды
қамтамасыз ету;
Берлин қаласында
(Германия Федератив-
тік Республикасы)
"ІТВ" Халықаралық
туристік биржаға
қатысуды қамтамасыз
ету;
Мәскеу қаласында
(Ресей Федерациясы)
"МІТТ" Халықаралық
туристік көрмеге
қатысуды қамтамасыз
ету;
Алматы қаласында
"КІТҒ" Қазақстандық
халықаралық туристік
жәрмеңкесін өткізу;
Астана қаласында
"Астана - Демалыс"
қазақстандық 3-халық-
аралық туристік
көрмесін өткізу;
Лондон (Ұлыбритания)
қаласындағы "WTM"
халықаралық туристік
жәрмеңкесіне қатысуды
қамтамасыз ету;
Алматы қаласында
Еуропа үшін Дүниежү-
зілік туристік ұйым
комиссиясының
45-мәжілісін өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Туризм
индуст-
риясы
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
- республиканың туристiк әлеуетiн тарату мақсатында Қазақстанның бес халықаралық туристiк көрмелерге қатысуын қамтамасыз eту;
- iшкi туризмдi дамытуға және шетелдiк туристердi тартуға ықпал жасайтын бес iшкi туристiк iс-шараларды және Астана және Алматы қалаларында екi отандық туристiк жәрмеңке өткiзу;
- туристiк мүмкiндiктер туралы жарнамалық-ақпараттық өнiмдердi басып шығару (әр түрiнен кемiнде 10 мың данадан), әлемдiк каналдарда республиканың туристiк әлеуетi туралы бейне материалдарды көрсету (күнiне кемiнде 2 көрсетiлiм) және Қазақстандағы туризм туралы ақпараттық беймәлiмдiлiктi жою үшiн әлемдiк басылымдарда мақалалар, РR жариялау.
Түпкiлiктi нәтиже:
- Қазақстанның оң туристiк беделiн қалыптастыру мақсатында туристiк қызметтiң әлемдiк рыногына Қазақстанның туристiк өнiмiн жылжыту және Қазақстанның мүмкiндiктерi туралы әлеуеттi туристердiң ақпараттандырылуын арттыру;
- жергiлiктi халық пен шетелдiк азаматтардың арасында туристiк мүмкiндiктердi тарату және Қазақстанда жұмыс iстеу үшiн шетелдiк туроператорларды тарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- Қазақстанның халықаралық туристiк iс-шараларға қатысуын қамтамасыз етуге арналған орташа шығыс - 10 млн. теңге;
- iшкi туристiк iс-шараларды өткiзуге арналған орташа шығыс - 1 млн. теңге;

В 2006 году увеличение объемов въездного туризма до 40,3 тыс. человек и внутреннего - до 145 тыс. человек.
Своевременность:
- реализация мероприятий в соответствии с отраслевой программой развития туризма.
Качество:
- повышения туристского имиджа Казахстана как страны привлекательной для туризма.

- 2006 жылы шығу туризмiнiң ұлғайту көлемiн 40,3 мың адамға дейiн және iшкi туризм - 145 мың адамға дейiн.
Уақтылығы: туризм дамуының салалық бағдарламасына сәйкес iс-шараларды iске асыру.
Сапасы: туризм үшiн тартымды ел ретiнде Қазақстанның туристiк беделiн нығайту.