Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Национальное космическое агентство Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Национального космического агентства Республики Казахстан согласно приложениям 364 , 365 , 366 , 367 , 368 , 369 , 370 , 371 , 372 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 364
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области космической деятельности"
на 2008 год
1. Стоимость: 157932 тысячи тенге (сто пятьдесят семь миллионов девятьсот тридцать две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 , 21 - 24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 27 марта 2007 года N 302 "Об образовании Национального космического агентства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2007 года N 438 "Вопросы Национального космического агентства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение реализации единой государственной политики в области космической деятельности
5. Задачи бюджетной программы: реализация государственной политики в сфере космической деятельности; формирование и развитие космической отрасли в Республике Казахстан; создание законодательной базы космической деятельности в Республике Казахстан; осуществление государственного технического надзора и контроля в области космической деятельности; осуществление международного сотрудничества в области космической деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
космической
деятельности
2
001
Аппарат
центрального
органа
Обеспечение соблюде-
ния конституционных
прав и свобод граждан
в области космической
деятельности; реали-
зация единой государ-
ственной политики в
области космической
деятельности; разра-
ботка и реализация
национальных
космических программ
и проектов, участие
в реализации
межгосударственных
космических программ
и проектов; координа-
ция работ по реализа-
ции космических
проектов и программ
в интересах отраслей
экономики, обороны и
национальной безопас-
ности страны; органи-
зация и осуществление
отраслевой экспертизы
проектов в области
космической деятель-
ности; осуществление
лицензирования косми-
ческой деятельности;
участие в разработке
стандартов, применяе-
мых при создании и
эксплуатации
космической техники,
а также нормативных
документов по обеспе-
чению безопасности
при производстве,
испытаниях и эксплуа-
тации гражданской
космической техники
В те-
чение
года
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
2-1

2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Ұлттық ғарыш агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
364 , 365 , 366 , 367 , 368 , 369 , 370 , 371 , 372-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
364-ҚОСЫМША
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ғарыш саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 157 932 мың теңге (бір жүз елу жеті миллион тоғыз жүз отыз екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3, 21-24-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігін құру туралы" 2007 жылғы 27 наурыздағы N 302 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы N 438 Қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ғарыш қызметі саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : ғарыш қызметі саласында мемлекеттік саясатты іске асыру; Қазақстан Республикасында ғарыш саласын құру және дамыту; Қазақстан Республикасында ғарыш қызметінің заңнамалық базасын құру; ғарыш қызметі саласында мемлекеттік техникалық қадағалауды және бақылауды жүзеге асыру; ғарыш қызметі саласында халықаралық ықпалдастықты жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның (кіші бағдар-
ламаның) атауы
Бағдарламаның іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Ғарыш саласын-
дағы уәкілетті
органның
қызметін
қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Азаматтардың ға-
рыш қызметі сала-
сындағы конститу-
циялық құқықтары
мен бостандықта-
рын сақтауды қам-
тамасыз ету;
ғарыш қызметі са-
ласында бірыңғай
мемлекеттік сая-
сатты іске асыру;
ұлттық ғарыш бағ-
дарламалар мен
жобаларды әзірлеу
және іске асыру;
мемлекетаралық ғарыш бағдарлама-
лары мен жобалар-
ды іске асыруда
қатысу; экономи-
ка, қорғаныс са-
лалары және елдің
ұлттық қауіпсіз-
дігі мүддесінде
ғарыш бағдарлама-
лары мен жобалары
іске асыру жөнін-
дегі жұмыстарды
үйлестіру; ғарыш
саласындағы жоба-
лардың салық са-
раптамасын ұйым-
дастыру және
жүргізу; ғарыш
қызметіне лицен-
зиялауды жүзеге
асыру; ғарыш тех-
никасын құруда
және іске қосуда
қолданылатын
стандарттарды,
сондай-ақ азамат-
тық ғарыш техни-
касын өндіру,
сынау және іске
қосу кезінде қау-
іпсіздікті қамта-
масыз ету жөнін-
дегі нормативтік
құжаттарды әзір-
леуге қатысу.
Жыл
бойы
Қазақс-
тан Рес-
публика-
сы Ұлттық
ғарыш
агент-
тігі
2-1

007
Повышение
квалификации
государ-
ственных
служащих
Приобретение услуг по
повышению квалифика-
ции государственных
служащих по темам:
1) планирование
бюджета,
2) организация и
проведение государ-
ственных закупок.
Обучение
государственному и
английскому языкам.
в те-
чение
года
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
3
009
Материально-
техническое
оснащение
государ-
ственных
органов
Материально-техничес-
кое оснащение и
приобретение основных
средств для обеспече-
ния деятельности
Национального косми-
ческого агентства
Республики Казахстан
В те-
чение
года
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
4
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое
обеспечение
государ-
ственных
органов
Приобретение телеком-
муникационных услуг,
расходных материалов,
запасных частей,
комплектующих,
технических средств и
лицензионных про-
граммных продуктов.
Системно-техническое
обслуживание и ремонт
системно-вычислитель-
ной техники.
Администрирование,
сопровождение
локально-вычислитель-
ной сети, формацион-
ных систем программ-
ных продуктов.
В те-
чение
года
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: формирование единой государственной политики в области космической деятельности и реализация ее основных направлений.
Конечный результат: формирование и развитие космической отрасли в Республике Казахстан.
Финансово-экономический результат: средние расходы на содержание одного служащего в год составят 1249,50 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и утвержденным планом финансирования.
Качество: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.06.2008 N 561 ; от 13.06.2008 N 581 .
Приложение 365
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Прикладные научные исследования в
области космической деятельности"
на 2008 год
1. Стоимость: 900535 тысяч тенге (девятьсот миллионов пятьсот тридцать пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета"

007
Мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін
арттыру
Мынадай тақырып-
тар бойынша мем-
лекеттік қызмет-
шілердің білікті-
лігін арттыру жө-
ніндегі қызмет-
терді сатып алу:
1) бюджетті жос-
парлау;
2) мемлекеттік
сатып алуды ұйым-
дастыру және өт-
кізу.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдерін
оқыту
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агентті-
гі
3
009
Мемлекеттік органдарды материалдық-
техникалық
жарақтандыру
Қазақстан Респуб-
ликасы Ұлттық ға-
рыш агенттігінің
қызметін қамтама-
сыз ету үшін оны
материалдық-тех-
никалық қамтама-
сыз ету және не-
гізгі құралдар
сатып алу.
Жыл бойы
Қазақс-
тан Рес-
публика-
сы Ұлттық
ғарыш
агент-
тігі
4
017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс істеуін
қамтамасыз
ету және
мемлекеттік
органдарды
ақпараттық-
техникалық
қамтамасыз ету
Телекоммуникаци-
ялық қызметтер,
шығыс материалда-
рын, қосалқы
бөлшектер,
техникалық құрал-
дар мен лицензиялық
бағдарламалық өнімдер сатып алу. Жүйелі-есептеу техникасын жүйе-
лі-техникалық
қызмет көрсету
және оны жөндеу.
Жергілікті-есеп-
теу желісін, бағ-
дарламалық өнім-
дердің формация-
лық жүйесін әкім-
шілендіру, сүйе-
мелдеу.
Жыл бойы
Қазақс-
тан Рес-
публика-
сы Ұлттық
ғарыш
агент-
тігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: ғарыш қызметі саласында бірыңғай мемлекеттік саясат қалыптастыру және оның негізгі бағыттарын іске асыру.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасында ғарыш саласын қалыптастыру және дамыту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір қызметшіні ұстауға орташа шығын жылына 1 249,50 мың теңгені құрайды.
Уақытылы: жасасқан шарттарға және бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес.
Сапалығы: кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына және қазіргі экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.10 N 561 , 2008.06.13 N 581 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
365-ҚОСЫМША
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ғарыш қызмет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 900 535 мың теңге (тоғыз жүз миллион бес жүз отыз бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Ғылым туралы" 2001 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің»Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің»2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының индустриалық-инновациялық дамуы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ;»"Республикалық бюджет қаражаты есебінен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастырудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : научно-техническое обеспечение потребностей космической отрасли, создание благоприятных условий для организации новых наукоемких производств, развития инновационной деятельности в научно-технической и других сферах, способствующих переходу к единому научно-производственному циклу "исследования - разработка - подготовка производства - промышленное освоение".
5. Задачи бюджетной программы: проведение прикладных научных исследований. Повышение конкурентоспособности отечественных технологий, создание условий для устойчивого развития наукоемких сфер производства; реализация достижений науки и новых отечественных технологий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Прикладные
научные
исследо-
вания
в области
космичес-
кой дея-
тельности
1. Проведение приклад-
ных научных исследова-
ний в области космичес-
кой деятельности:
1) Разработать научно-
методическое обеспече-
ние и технологии
обработки информации
космической системы
научного назначения.
2) Разработать
концептуальный проект,
техническое предложение
и технико-экономическое
обоснование на создание
космической ядерной
энергоустановки на базе
термоэмиссионного
реактора-преобразовате-
ля (ТРП) и технической
позиции для предполет-
ной подготовки ТРП на
космодроме "Байконур".
3) (исключен - постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ) .
4) Провести системные
научные исследования
развития космической
техники в Республике
Казахстан.
5) Организовать сеть
наземного и спутниково-
го мониторинга около-
земного космического
пространства. Создать
сегмент бортовых
измерений естественных
ионизирующих излучений
космического
пространства на базе
модифицированных
прототип-приборов.
6) Подготовить радио-
геофизические экспери-
менты на космические
аппараты (КА) научного
назначения.
7) Разработать способы
снижения рисков для
здоровья человека
условий длительных
космических полетов на
основе выявленных
молекулярно-биологичес-
ких особенностей
функционирования генов
человека и модельных
систем.
8) Разработать методы и
аппаратуру для повыше-
ния эффективности
психофизической подго-
товки и послеполетной
реабилитации
космонавтов.
9) Сконструировать и
экспериментально
опробовать комплекс
специализированных
продуктов - адаптогенов
с направленными
физиолого-биохимичес-
кими свойствами и
длительным сроком
хранения.
10) Провести серию
экспериментов по изуче-
нию влияния факторов
космического простран-
ства на свойства
сплавов, метаармидных
волокон и композитов,
тонкопленочных,
пористых и мембранных
материалов, а также
конденсированных и
ионизированных сред.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ғарыш саласының қажеттіліктерін ғылыми-техникалық қамтамасыз ету, "зерттеулер-әзірлеу-өндірісті дайындау-өнеркәсіптік игеру" бірыңғай ғылыми-өндірістік циклға көшуге ықпал ететін жаңа ғылымды қажетсінетін өндірістерді ұйымдастыру, ғылыми-техникалық және т.б. салаларда инновациялық қызметті дамыту үшін қолайлы жағдай туғызу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу. Отандық технологиялардың бәсекеге қабілеттігін арттыру, өндірістің ғылымды қажетсінетін салаларын тұрақты дамыту үшін жағдайлар жасау; ғылым мен жаңа отандық технологиялар жетістіктерін іске асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдар-
ламаның) атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Ғарыш қызмет
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
Ғарыш қызметі саласында қол-
данбалы ғылыми
зерттеулер жүр-
гізу:
1) Ғылыми мақсаттағы ғарыш
жүйесінің ақпа-
ратын ғылыми-
әдістемелік қам-
тамасыз етуді
және өңдеу
технологиясын
әзірлеу.
2) Термоэмиссия-
лық өңдегіш ре-
акторының база-
сында ғарыштық
ядролық энерго-
қондырғыш және
"Байқоңыр" ғарыш
айлағында ТӨР
ұшу алдында
дайындау үшін
техникалық
позиция құруға
концептуалды
жоба, техникалық
ұсыныс және ТЭН
әзірлеу.
3) алынып тасталды .
4) Қазақстан Республикасында ғарыш техникасы-
ның жүйелі ғылым
зерттеулерін
жүргізу.
5) Жер маңындағы
ғарыш кеңістігінің жер
үсті және спут-
никтік монитор-
ингі желісін
ұйымдастыру.
Түрлендірген
прототип-аспап-
тар базасында
ғарыш кеңістігін
табиғи иондармен
қанықтырып сәу-
лелендірудің
борттық өлшемдер
сегментін құру.
6) Ғылыми мақ-
саттағы ҒА радио-геофизи-
калық экспери-
менттер дайындау.
7) Адам гендары-
ның қызмет етуі-
нің анықталған
молекулярлы-
биологиялық ерек-
шеліктерінің
және модельды
жүйелерінің
негізінде ұзақ
ғарыш ұшулар
жағдайларында
адамның денсау-
лығы үшін қатерді төменде-
ту тәсілдерін
әзірлеу.
8) Ғарышкерлер-
ді психофизика-
лық даярлау және
ұшқаннан кейін
оңалту тиімділі-
гін арттыру үшін
әдістер мен ап-
паратура әзірлеу.
9) Маманданды-
рылған азық-тү-
лік кешенін - ба-
ғытталған физи-
ологиялық-био-
химиялық қасиет-
термен және ұзақ
сақтау мерзімімен
адаптогендерді
құрастыру және
эксперименталды
сынау.
10) Ғарыш кеңіс-
тігі факторлары-
ның қорытпалар-
дың, метаармидті
талшықтар мен
композиттердің,
жұқа пленкалы,
кеуек және мем-
браналы матери-
алдардың, сон-
дай-ақ конден-
сирленген және
иондалған орта-
ның қасиеттеріне
әсерін зерттеу
жөнінде экспери-
менттер сериясын
жүргізу.

33) Провести системати-
зацию нормативных
правовых актов
Республики Казахстан в
сфере экологической
безопасности космичес-
кой деятельности с
целью его дальнейшего
совершенствования.
34) Провести
комплексную оценку
экологического,
санитарно-гигиеническо-
го состояния районов
падения отделяющих
частей ракеты-носителя,
зоны аварийного падения
РС-20 "Днепр",
населенных пунктов,
прилегающих к ним, а
также подтрассовых
территорий.
Разработать и издать
атлас экологического и
санитарно-гигиеническо-
го состояния террито-
рий, подтвержденных
воздействию ракетно-
космической деятель-
ности (РКД).
35) Создать систему
физико-химической
диагностики содержания
компонентов ракетного
топлива (КРТ) и
продуктов их превраще-
ния в объектах окру-
жающей среды методами
высокоэффективной жид-
костной хроматографии.
36) Разработать эффек-
тивные экологически
безопасные методы и
технологии детоксикации
почв, загрязненных ток-
сичными КРТ и продук-
тами их трансформации.
37) Обосновать методо-
логические подходы к
оценке экологического
риска РКД и
нормированию на основе
устойчивости природных
экосистем, дать токси-
кологическую характе-
ристику воздействия
продуктов химической
трансформации
несимметричного диметил
гидрозина на растения и
животных, разработать
экологически-гигиени-
ческие нормативы.
38) (исключен - постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ) .
39) (исключен - постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ) .
40) Разработать
технические регламенты
и стандарты, создать
фонд нормативных актов
по вопросам техническо-
го регулирования в
области космической
деятельности.
Разработать схемы и
нормативно-методическое
обеспечение для
подтверждения
соответствия объектов
космической техники.
2. Перечисление капи-
тальных трансфертов на
приобретение оборудова-
ния юридическим лицам -
поставщикам работ по
проведению прикладных
научных исследований.
в те-
чение
года
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение прикладных научных исследований по приоритетным направлениям прикладных научных программам, по темам, утвержденным приказом Председателя Национального космического агентства Республики Казахстан.
Конечный результат: развитие научной и научно-экспериментальной базы астрогеофизических исследований, создание и развитие наукоемких компонентов космической отрасли, включающих многоуровневую систему мониторинга и прогноза космической погоды, базовую инфраструктуру и тематические подсистемы национальной системы космического мониторинга Республики Казахстан, систему наземно-космического геодинамического, геодезического и геофизического мониторинга земной коры Казахстана и прилегающих территорий, систему экологической безопасности космической деятельности.
Финансово-экономический результат: возможен косвенный экономический и социальный эффект, получаемый в результате повышения уровня развития научной и научно-экспериментальной базы космической деятельности; снижение вредных воздействий на население и технические средства, благодаря созданию многоуровневой системы прогноза космической погоды; повышение эффективности использования природных ресурсов за счет использования национальной системы космического мониторинга Республики Казахстан; снижение ущерба от природных и техногенных катастроф, благодаря созданию системы наземно-космического геодинамического, геодезического и геофизического мониторинга земной коры Казахстана и прилегающих территорий; повышение уровня безопасности в результате внедрения системы экологической безопасности космической деятельности.
Своевременность: согласно графика проведения работ;
Качество: проведение вышеперечисленных прикладных научных исследований приведет в конечном итоге к решению стратегически важной для Республики проблемы - созданию и последующему функционированию космической отрасли Республики Казахстан и будет способствовать вхождению Казахстана в число ведущих космических держав.
Приложение 366
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Подготовка космонавтов Республики Казахстан"
на 2008 год

33) Ғарыш қызме-
тінің экология-
лық қауіпсіздігі
аясындағы Қазақ-
стан Республика-
сының норматив-
тік құқықтық ак-
тілерін жүйелеу.
34) РП ОЧ РН,
"Днепр" РС-20
авариялық құлау
аймақтарының,
оларға іргелес
халық орналасқан
пункттердің, сондай-ақ трасса
астындағы аумақ-
тардың экология-
лық, санитарлық-
гигиеналық жағ-
дайын кешенді
бағалау. РКД
әсері тиетін
аумақтардың
экологиялық
және санитарлық-
гигиеналық мән
жайының атласын
әзірлеу және
шығару.
35) КРТ және
ВЭЖХ әдістерімен
қоршаған орта
объектілерінде
айналу өнімдерін
физикалық-хими-
ялық диагности-
касы жүйесін құру.
36) КРТ және
оларды өңдеу
өнімдерімен лас-
танған жерлерді
детоксикациялау-
дың тиімді эко-
логиялық қауіп-
сіз әдістері мен
технологияларын
әзірлеу.
37) РКД экологи-
ялық қатерін ба-
ғалауға және та-
биғи экожүйелер
негізінде норма-
лауға әдістеме-
лік тәсілдерді
негіздеу, НДМГ
химиялық транс-
формациялау
өнімдерінің өсімдіктер мен
хайуандарға әсе-
рінің токсиколо-
гиялық сипатта-
масын беру, эко-
логиялық-гигие-
налық норматив-
тер әзірлеу.
38) алынып тасталды .
39) алынып тасталды .
40) Техникалық регламенттер мен
стандарттар
әзірлеу, ғарыш қызметі саласын-
да техникалық реттеу мәселеле-
рі жөнінде нор-
мативтік актілер
қорын құру.
Ғарыш техникасы
объектілерінің
сәйкестігін рас-
тау үшін схема-
лар құру және
нормативтік-
әдістемелік қам-
тамасыз ету.
2. Жабдық пен
негізгі құралдар
сатып алуға
капиталды
трансферттер
аудару.
жыл бойы
Қазақс-
тан Рес-
публика-
сы
Ұлттық
ғарыш
агентті-
гі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының Ұлттық ғарыш агентгігі төрағасының бұйрығымен бекітілген қолданбалы ғылыми бағдарламалар бойынша, тақырыптар бойынша жобалардың басым бағыттары бойынша өткізу.
Түпкі нәтиже: Астрогеофизикалық зерттеулердің ғылыми және эксперименттік базасын дамыту, ғарыш ауа-райы мониторингінің және болжаудың көп деңгейлі жүйесін, базалық инфрақұрылымды және Қазақстан Республикасының ұлттық ғарыш мониторингі жүйесінің тақырыптық кіші жүйелерін, Қазақстанның және оған іргелес аумақтардың жер қабатының жер үсті-ғарыштық геодинамикалық және геофизикалық мониторингі жүйесін, ғарыш қызметінің экологиялық қауіпсіздік жүйесін қоса алғандағы ғарыш саласының ғылымды қажетсінетін компоненттерін құру және дамыту.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: ғарыш қызметінің ғылыми және ғылыми-эксперименттік базасының даму деңгейін арттыру нәтижесіңде алынатын жанама экономикалық әрі әлеуметтік әсер болуы мүмкін халыкқа және техникалық кұралдарға зиянды әсерін азайту; ғарыш ауа-райының көп деңгейлі жүйесін құруға байланысты; Қазақстанның және оған іргелес аумақтардың жер қабатының жер үсті-ғарыштық геодинамикалық және геофизикалық мониторингі жүйесін құруға байланысты;, ғарыш қызметінің экологиялық қауіпсіздік жүйесін енгізу нәтижесінде қауіпсіздік деңгейін арттыру.
Уақтылылғы: жұмыстар жүргізу кестесіне сәйкес.
Сапасы: жоғарыда аталған қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу түпкі нәтижесінде Республикамыз үшін стратегиялық тұрғыдан алғандағы проблеманы шешуге - Қазақстан Республикасында ғарыш саласын құруға және оның кейіннен жүмыс істеуіне және Қазақстанның озық ғарыш мемлекеттердің қатарына енуіне ықпал етеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
366-ҚОСЫМША
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының ғарышкерлерін даярлау"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 16276 тысяч тенге (шестнадцать миллионов двести семьдесят шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 7 января 2000 года N 27 "О создании Межведомственной комиссии при Правительстве Республики Казахстан по предварительному отбору кандидатов в космонавты Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2005 года N 819 "О подписании протокола между Министерством образования и науки Республики Казахстан и Федеральным космическим агентством о порядке и условиях прохождения космонавтами-испытателями Республики Казахстан специальной подготовки в группах в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина", постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2005 года N 919 "Об утверждении норм расходов, связанных с подготовкой космонавтов-испытателей Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: специальная подготовка в группах двух космонавтов-испытателей Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина (г. Москва) к полетам на Международную космическую станцию и выполнению казахстанских программ космических исследований и экспериментов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение условий для пребывания и прохождения обучения двух космонавтов-испытателей в Российском государственном научно-исследовательском центре подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина (г. Москва).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Подготовка
космонав-
тов
Республики
Казахстан
Создание условий для
прохождения двумя
космонавтами-испытате-
лями Республики
Казахстан специальной
подготовки в Российском
государственном научно-
исследовательском
испытательном центре
подготовки космонавтов
имени Ю.А. Гагарина с
выплатой стипендии,
командировочных
расходов, расходов на
проживание, специальное
питание и обеспечение
специальной одеждой
в те-
чение
года
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан

1. Құны : 16 276 мың теңге (он алты миллион екі жүз жетпіс алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Қазақстан Республикасының
ғарышкерлеріне кандидаттарды алдын ала іріктеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 7 қаңтардағы N 27 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мен Федеральды ғарыш агенттігі арасындағы Қазақстан Республикасының сынаушы-ғарышкерлерінің Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында топтағы арнайы дайындықтан өту тәртібі мен шарттары туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 тамыздағы N 819 қаулысы ; "Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында Қазақстан Республикасының ғарышкер-сынаушыларын даярлауға байланысты шығыстардың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қыркүйектегі N 919 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Халықаралық ғарыш станциясына ұшу және ғарыштық зерттеулер мен эксперименттер жасаудың
қазақстандық бағдарламасын орындау үшін Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында (Мәскеу қаласы) Қазақстан Республикасының екі ғарышкер-сынаушысын топта даярлауға арнайы дайындық.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : екі ғарышкер-сынаушының Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында (Мәскеу қаласы) болу және арнайы оқу үшін жағдайлармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Қазақстан
Республи-
касының
ғарышкер-
лерін
даярлау
Қазақстан Республи-
касының екі
ғарышкер-сынаушыны
Ю.А. Гагарин
атындағы Ресей
ғарышкерлер даярлау
мемлекеттік ғылыми-
зерттеу сынау
орталығында арнайы
даярлықтан өткізу
үшін, стипендия,
іссапар шығыстарын,
тұруға, арнайы
тамақтану және
жеке арнайы киім
мен аяқ киім сатып
алуға арналған
шығыстарды төлей
отырып, жағдай
жасау
жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: прямой результат: прохождение специальной подготовки в группах двух космонавтов-испытателей Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина;
конечный результат: освоение космонавтами-испытателями в полном объеме учебных планов и программ и их готовность к выполнению казахстанской программы космических исследований и экспериментов во время своих полетов на Международную космическую станцию;
финансово-экономический результат: стоимость специальной подготовки в группах одного космонавта-испытателя составляет 8138 тысячи тенге;
своевременность: в соответствии с заключенным договором с Российским государственным научно-исследовательским испытательным центром подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина;
качество: реализация протокола между Министерством образования и науки Республики Казахстан и Российским авиационно-космическим агентством о порядке и условиях прохождения космонавтами-испытателями Республики Казахстан специальной подготовки в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
Приложение 367
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Увеличение уставного капитала АО "Национальная
компания "Қазақстан Ғарыш Сапары""
на 2008 год
1. Стоимость: 5276242 тысячи тенге (пять миллиардов двести семьдесят шесть миллионов двести сорок две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2005 года N 242 "О создании акционерного общества "Национальная компания "Казкосмос".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для реализации текущих, долгосрочных межотраслевых программ в сфере космической деятельности Республики Казахстан, создание высокоэффективных информационных, космических технологий и систем, направленных на решение социально-экономических задач Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: создание космической системы дистанционного зондирования Земли Республики Казахстан; сборочно-испытательного комплекса СКТБ КТ, способного одновременно создавать КА массой до 3 тонн с технологическим циклом создания каждого аппарата 3 года; создание наземной инфраструктуры системы высокоточной спутниковой навигации Республики Казахстан.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының екі ғарышкер-сынаушысының топта Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында арнайы даярлықтан өтуі.
Соңғы нәтиже: ғарышкер-сынаушылардың оқу жоспары мен бағдарламаларды толық көлемде игеруі және олардың Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығымен бекітілген 2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамытудың мемлекеттік бағдарламасына сәйкес әзірленген Халықаралық ғарыш станциясына ұшу кезінде ғарыштық зерттеулер мен эксперименттердің қазақстандық бағдарламаларын орындауға дайындығы.
Қаржы-экономикалық тиімділік: топтағы бір ғарышкер-сынаушы  арнайы дайындығының құны 8138 мың теңгені құрайды.
Уақытылығы: Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығымен жасасқан шартқа сәйкес.
Сапа: Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында Қазақстан Республикасының сынаушы-ғарышкерлерінің арнаулы дайындықтан өту тәртібі және жағдайы туралы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі мен Ресей авиация-ғарыш агенттігі арасындағы хаттаманы іске асыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
367-ҚОСЫМША
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
""Қазақстан Ғарыш Сапар" ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5276242 мың теңге (бес миллиард екі жүз жетпіс  алты миллион екі жүз қырық екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 17 наурыздағы N 242 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының ғарыш қызметі саласында ағымдағы, ұзақ мерзімді
салааралық бағдарламаларды іске асыру үшін жағдайлар жасау, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық міндеттерін  шешуге бағытталған жоғары тиімді ақпараттық, ғарыштық технологиялар мен жүйелер жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтау ғарыштық жүйесін, 3 жыл әр аппаратты жасау технологиялық кезеңімен массасы 3 тоннаға дейін ҒА бір уақытта жасай алатын ҒТ АКТБ құрастыру-сынау кешенін құру; Қазақстан Республикасының жоғары нақтылы спутниктік навигациясы жүйесінің жер үсті инфрақұрылымын құру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Увеличение
уставного
капитала
АО "Нацио-
нальная
компания
"Қазақстан
Ғарыш
Сапары"
Пополнение уставного
капитала Акционерного
общества "Национальная
компания "Қазақстан
ғарыш сапары" для
проведения следующих
мероприятий и работ по
созданию космической
системы дистанционного
зондирования Земли
Республики Казахстан:
1) разработка
эскизного проекта
космической системы
дистанционного
зондирования Земли;
2) начало работ по:
разработке конструк-
торской документации
на космический
аппарат;
разработке документа-
ции на наземный
целевой комплекс,
наземный комплекс
управления;
созданию наземного
целевого комплекса;
изготовлению средства
выведения;
3) создание
экспериментально-
демонстрационного
фрагмента наземного
целевого комплекса и
ввод его в
эксплуатацию;
по созданию сборочно-
испытательного
комплекса СКТБ КТ
(СбИК), являющегося
производственно-
технологической осно-
вой казахстанского
сектора на комплексе
"Байконур":
1) решение организа-
ционных и юридических
вопросов по отводу
земельного участка и
отвода участка под
строительство здания
СбИК;
2) предварительное
изучение потенциальных
исполнителей инженер-
ных изысканий, разра-
ботки и согласования с
потенциальными
исполнителями ТЗ на
выполнение инженерных
изысканий;
3) проведение
инженерных изысканий
на участке застройки;
4) разработка оконча-
тельного варианта
состава, перечня и
планировки испытатель-
ных участков, техноло-
гического оборудования
и этапов создания
СбИК;
5) проведение незави-
симой экспертизы окон-
чательного варианта
технического задания
и спецификаций на
строительство СбИК и
корректировка по
замечаниям экспертизы;
6) разработка ТЗ на
ПСД по окончательному
варианту здания СбИК;
7) предварительное
изучение потенциальных
производителей и
поставщиков сборочно-
испытательного обору-
дования, установления
с ними контактов и
уточнение параметров,
условий и сроков
поставок необходимого
оборудования;
8) подготовка уточнен-
ной с поставщиками и
согласованной с
партнерами технической
спецификации на обору-
дование, программное
обеспечение и здание
для разработки
технического проекта
создания СбИК;
по созданию наземной
инфраструктуры системы
высокоточной спутнико-
вой навигации:
1) разработка
системного проекта по
созданию наземной
инфраструктуры системы
высокоточной спутнико-
вой навигации Респуб-
лики Казахстан, для
построения спутниковой
геодезической сети и
установления единой
государственной
системы координат;

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
№N р/р
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Багдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
"Қазақстан Ғарыш Сапар" ұлттық компания-
сы" АҚ-ның
жарғылық капиталын ұлғайту
"Қазақстан Ғарыш Сапар" ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын
Қазақстан Республи-
касында Жерді
қашықтықтан зондтау
ғарыштық жүйесін
құру бойынша мынадай
іс-шаралар мен
жұмыстар:
1) Жерді қашықтықтан
зондтау ғарыштық
жүйенің нобайлық
жобасын әзірлеу;
2) ғарыш аппаратына
конструкторлық
құжаттама әзірлеу;
жерүсті мақсатты
кешеніне, жерүсті
басқару кешеніне
құжаттама әзірлеу;
шығару құралдарын
жасау жөніндегі
жұмыстарды бастау;
3) жерүсті мақсатты
кешенінің экспери-
менттік-демонстраци-
ялық фрагментін
құру;
"Байқоңыр" кешенінде
қазақстандық сектор-
дың өндірістік-тех-
нологиялық негізі
болып табылатын
құрастыру-сынау
кешенін (ҚұСК) құру
бойынша:
1) жер учаскесін
бөлу және ҚұСК ғима-
ратының құрылысына
учаске бөлу жөнінде-
гі ұйымдық және заң
мәселелерін шешу;
2) инженерлік зерт-
теулердің әлеуетті
орындаушыларын алдын
ала зерттеу, инже-
нерлік зерттеулер
орындауға арналған
ТТ әзірлеу және
әлеуетті орындаушы-
лармен келісу;
3) құрылыс учаске-
сінде инженерлік
зерттеулер жүргізу;
4) сынау учаскеле-
рінің, құрамын, тіз-
бесі мен жоспарлау-
дың соңғы нұсқасын,
технологиялық жаб-
дықты және ҚұСК құру
кезеңдерін әзірлеу;
5) ҚұСК құрылысына
техникалық тапсырма-
ның және сипаттама-
ның соңғы нұсқасына
тәуелсіз талдау жүр-
гізу және сараптама
ескертулері бойынша
түзету;
6) ҒТ АКТБ ҚұСК
ғимаратының соңғы
нұсқасы бойынша ЖСҚ-ға ТТ әзірлеу;
7) құрастыру-сынау
жабдығының әлеуетті
өндірушілері мен
жеткізушілерін алдын
ала зерттеу, олармен
байланыс жасау әрі
қажетті жабдықтың
параметрін, шарттары
мен жеткізу мерзімін
нақтылау;
8) жеткізушілермен нақтыланған және
әріптестермен келі-
сілген жабдыққа ар-
налған техникалық
сипаттама дайындау,
бағдарламалық қамта-
масыз ету және ҚұСК
құрудың техникалық
жобасын әзірлеу
үшін ғимарат.
Жоғары нақтылы спут-
никтік навигация
жүйесінің жер үсті
инфрақұрылымын құру
жөнінде:
1) спутниктік геоде-
зиялық желі құру
және бірыңғай мемле-
кеттік координаттар
жүйесін белгілеу үшін Қазақстан Рес-
публикасының жоғары
нақтылы спутниктік
навигациясы жер үсті
инфрақұрылымының
жүйесін құру жөнінде
жүйелі жоба әзірлеу;

2) разработка пакета
документов для органи-
зации Национального
оператора функциональ-
ных дополнений КНС;
3) анализ состояния
нормативно-правовой
базы навигационных
услуг и формирование
пакета документов для
применения
навигационно-информа-
ционных систем в
Республике Казахстан;
4) разработка
эскизного проекта
системы высокоточной
спутниковой навигации
в Республики
Казахстан;
5) анализ и проведение
маркетинговых исследо-
ваний о целесообраз-
ности организации
производства
унифицированного ряда
навигационной аппара-
туры потребителя
навигационного обору-
дования, функциональ-
ных дополнений
глобальных навигацион-
ных систем и создание
опытного производства
телематического
навигационного
оборудования.
Январь-
декабрь
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: разработка рабочей документации космической системы дистанционного зондирования земли, спутника высокого разрешения, спутника среднего разрешения, наземного комплекса управления, наземного целевого комплекса; решение организационных и юридических вопросов по отводу земельного участка и отвод участка под строительство здания СбИК, предварительное изучение потенциальных исполнителей инженерных изысканий, разработка и согласование с ним ТЗ на выполнение инженерных изысканий и проведение инженерных изысканий на участке застройки, разработка окончательного варианта состава, перечня и планировки испытательных участков, технологического оборудования и этапов создания СбИК, проведение независимой экспертизы окончательного варианта СбИК и корректировка по замечаниям экспертизы, разработка ТЗ на ПСД по окончательному варианту здания СбИК СКТБ КТ, предварительное изучение потенциальных производителей и поставщиков сборочно-испытательного оборудования, установление с ними контактов и уточнение параметров, условий и сроков поставок необходимого оборудования, подготовка уточненной с поставщиками и согласованной с партнерами технической спецификации на оборудование, программное обеспечение и здание для разработки технического проекта создания СбИК; разработка системного проекта по созданию наземной инфраструктуры системы высокоточной спутниковой навигации Республики Казахстан, построения спутниковой геодезической сети и установления единой государственной системы координат.
Конечный результат: развитие инфраструктуры для проведения системных исследований по обоснованию основных направлений развития космической техники и опытно-конструкторских работ по ее созданию, повышение скорости принятия и эффективности решений в государственных органах управления и коммерческих организациях за счет получения оперативной информации об объектах и процессах на поверхности Земли на регулярной основе в области картографирования, разведки и добычи полезных ископаемых, мониторинга, профилактики и устранения последствий чрезвычайных ситуаций, строительства и эксплуатации объектов промышленности и инфраструктуры, контроля недвижимого имущества (в целях учета и налогообложения), земле- и лесопользования (учета, планирования и контроля), сельскохозяйственного планирования, учета и контроля, экологического мониторинга; в Казахстане будет создано собственное высокотехнологическое предприятие, способное осуществлять полный цикл работ по проектированию, сборке и испытанию космических аппаратов, что позволит размещать в стране заказы на создание собственных космических аппаратов и в перспективе выйти на мировой рынок производителей спутников; учет всего спектра сложного взаимодействия подсистем наземной инфраструктуры системы спутниковой навигации.

2) ҒҒЖ функционалдық
қосымшаларының ұлт-
тық операторын ұйым-
дастыру үшін құжат-
тар пакетін әзірлеу;
3) навигациялық қыз-
меттердің норматив-
тік-құқықтық базасы-
ның жағдайын талдау
және Қазақстан Рес-
публикасында навига-
циялық-ақпараттық
жүйелерді қолдану
үшін құжаттар паке-
тін қалыптастыру;
4) Қазақстан Респуб-
ликасында жоғары
нақтылы спутниктік
навигация жүйесінің
нобайлық жобасын
әзірлеу;
5) тұтынушының нави-
гациялық аппаратура-
сының, ғаламдық на-
вигациялық жүйелері
функционалдық қосым-
шаларының навигация-
лық жабдығының біре-
гейленген қатарының өндірісін ұйымдасты-
рудың мақсатқа лай-
ықтығы туралы және
жүргізуге әрі тема-
тикалық навигациялық
жабдықтың тәжірибе-
лік өндірісін құру.
қантар-
желтоқсан
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы
Ұлттық ғарыш
агент-
тігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: Жерді қашықтықтан зондтау ғарыштық жүйесінің, жоғары шешімді спутниктің, орта шешімді спутниктің, жерүсті басқару кешенінің, жерүсті мақсатты кешенінің жұмыс құжаттамасын әзірлеу; жер телімін бөлу жөніндегі ұйымдық және заң мәселелерін шешу және ҚұСК ғимаратын салуға жер бөлу, инженерлік зерттеулердің әлеуетті орындаушыларын алдын ала зерделеу, инженерлік зерттеулер орындауға арналған ТТ әзірлеу және олармен келісу әрі құрылыс учаскесінде инженерлік зерттеулер жүргізу, сынау учаскелерінің, құрамын, тізбесі мен жоспарлаудың нұсқасын, технологиялық жабдықты және ҚұСК құру кезеңдерін әзірлеу; ҚұСК соңғы нұсқасына тәуелсіз талдау жүргізу және сараптама ескертулері бойынша түзету, ҒТ АКТБ ҚұСК ғимаратының соңғы нұсқасы бойынша ЖСҚ-ға ТТ әзірлеу, құрастыру-сынау жабдығының әлеуетті өндірушілері мен жеткізушілерін алдын ала зерттеу, олармен байланыс жасау әрі қажетті жабдықтың параметрін, шарттары мен жеткізу мерзімін нақтылау, жеткізушілермен нақтыланған және әріптестермен келісілген жабдыққа арналған техникалық сипаттама дайындау, бағдарламалық қамтамасыз ету және ҚұСК құрудың техникалық жобасын әзірлеу үшін ғимарат; Қазақстан Республикасының жоғары нақтылы спутниктік навигациясы жер үсті инфрақұрылымының жүйесін құру, спутниктік геодезиялық желі құру және бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесін белгілеу жөнінде жүйелі жоба әзірлеу.
Соңғы нәтиже: ғарыш техникасын дамытудың негізгі бағыттарын негіздеу жөнінде жүйелік зерттеулер және оны құру жөнінде тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізу үшін инфрақұрылымды дамыту, картография, пайдалы қазбаларды барлау мен өндіру, төтенше жағдайлар зардаптарының мониторингі, алдын алу және жою, өнеркәсіп пен инфрақұрылым нысандарын салу мен іске қосу, қозғалмайтын мүлікке бақылау (есепке алу және салық салу үшін), жер мен орман пайдалану (есепке алу, жоспарлау және бақылау), ауылшаруашылығын жоспарлау, есепке алу мен бақылау, экологиялық мониторинг саласында Жер бетіндегі объектілер мен процестер туралы шұғыл ақпарат алу есебінен мемлекеттік басқару органдары мен коммерциялық ұйымдарда шешімдер қабылдаудың жылдамдығы мен тиімділігін арттыру; Қазақстанда ғарыш аппараттарын жобалау, құрастыру және сынау жөніндегі жұмыстың толық циклын жүзеге асыра алатын өз жоғары технологиялық кәсіпорыны құрылады, бұл елде өз ғарыш аппараттарын жасауға тапсырыстар орналастыруға және болашақта спутниктер өндірушілердің әлемдік нарығына шығуға мүмкіндік береді; спутниктік навигация жүйесінің жер үсті инфрақұрылымы шағын жүйелерінің барлық күрделі әрекет ету спектрын есепке алу.

Финансово-экономический результат: снижение накладных расходов и стоимости космических снимков на 10-20 процентов, срок окупаемости с начала эксплуатации спутников - 4,2 года, высокий экономический эффект от внедрения технологий дистанционного зондирования Земли в различных сферах экономики, увеличение и диверсификацию экспортного потенциала страны; снижение стоимости космических аппаратов, экономический эффект от внедрения космических технологий в различных сферах экономики, увеличение и диверсификация экспортного потенциала страны, повышение научного потенциала специалистов космической отрасли Республики Казахстан; построение спутниковой геодезической сети и установление единой государственной системы координат Республики Казахстан, что приведет к понижению эксплуатационных расходов и тарифов на транспортные услуги, обеспечение высокоточной координатной информации всем геодезическим, топографическим, кадастровым операторам на территории РК, что особенно позитивно скажется на горнометаллургическом и сельскохозяйственном секторах экономики.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и графиками работ по созданию космической системы дистанционного зондирования Земли, наземной инфраструктуры системы высокоточной спутниковой навигации Республики Казахстан; в соответствии с подготовленным теоретическим обоснованием структуры, функциональной модели, состава оборудования и испытательных участков обеспечивается непрерывность выполнения функциональной модели, состава оборудования и испытательных участков обеспечивается непрерывность выполнения проекта по разработке ТЗ на ПСД строительства СбИК СКТБ КТ.
Качество: возможность проведения следующих видов съемок: панхроматическая в видимом диапазоне с разрешением 1 м и 6.7 м, многозональная в видимом диапазоне с разрешением 4 м и 28 м, инфракрасная в среднем и дальнем ИК диапазонах с разрешением 30 м, гиперспектральная с разрешением 30 м; увеличивается оперативность получения снимков высокого разрешения с 24 до 3-5 суток; возможность проведения следующих этапов создания СбИК по разработке технического проекта, строительства здания, оснащению передовым сборочно-испытательным оборудованием в соответствии с требованиями международных стандартов; эффективность решения социально-экономических задач за счет внедрения передовых технологий навигационно-временного обеспечения: расширение возможности международного сотрудничества и кооперации для ускорения процессов перехода на технологии навигационно-временного обеспечения, сокращение финансовых затрат и временного периода для выполнения топографо-геодезических работ при строительстве и капитальном ремонте автомобильных дорог и железнодорожных путей; создание обновленной, отвечающую потребностям экономики и соответствующей мировому уровню спутниковой геодезической сети, координаторной основы государственного земельного кадастра и кадастра объектов недвижимости Республики Казахстан, а также основы для эффективного функционирования Единого государственного реестра земель.
Приложение 368
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Оплата услуг поверенным агентам"
на 2008 год

Қаржы-экономикалық нәтиже: қосымша үстеме шығындар мен ғарыш түсірілімдерінің құнын 10-20% пайызға төмендету, спутниктер пайдалана бастағаннан шығынның орны өтелу мерзімі - 4,2 жыл, Жерді қашықтықтан зондтау технологиясын экономиканың түрлі салаларына енгізудің жоғарғы экономикалық тиімділігі, елдің экспорттық әлеуетін арттыру және диверсификациялау, ғарыш аппараттарының құнын төмендету, ғарыш технологияларын экономиканың түрлі салаларына енгізуден экономикалық тиімділігі, елдің экспорттық әлеуетін арттыру және диверсификациялау, Қазақстан Республикасы ғарыш саласы мамандарының ғылыми әлеуетін арттыру; спутниктік геодезиялық желі құру және Қазақстан Республикасының бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесін белгілеу, бұл пайдалану шығыстары мен көлік қызметтері тарифтерінің төмендеуіне әкеледі, Қазақстан Республикасының аумағындағы барлық геодезиялық, топографиялық, кадастрлық операторларға жоғары нақтылы координаттық ақпаратты қамтамасыз ету, бұл экономиканың әсіресе кен металлургиялық және ауылшаруашылық секторларына оң әсерін тигізеді.
Уақыттылығы: Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтау ғарыштық жүйесін, жоғары нақтылы спутниктік навигация жүйесінің жерүсті инфрақұрылымын құру жөнінде жасасқан шарттар мен жұмыс кестесіне сәйкес; жабдық пен сынау учаскелері құрылымының, функционалдық моделінің, құрамының дайындалған теориялық негіздемесіне сәйкес ҒТ АКТБ ҚұСК құрылысына ЖСҚ-на ТТ әзірлеу жөніндегі жобаны орындаудың үздіксіздігін қамтамасыз етеді.
Сапасы: түсірілімдердің келесі түрлерін жүргізу мүмкіндігі: 1м. және 6,7 м. шешімдегі көрінетін диапазондағы панхроматикалық, 4 м. және 28 м. шешімдегі көрінетін диапазондағы көп аумақты, 30 м. шешімдегі орташа және алыс ИК диапазондағы инфрақызыл, 30 м. шешімдегі гиперспектралды; 24-тен 3-5 тәулікке дейін жоғары шешімді суреттер алу шұғылдығы артады, техникалық жоба әзірлеу, ғимарат салу, халықаралық стандарттар талаптарына сай озық құрастыру-сынау жабдығымен жабдықтау; навигациялық-уақыттық қамтамасыз етудің озық технологияларын енгізу есебінен әлеуметтік-экономикалық міндеттер шешудің тиімділігі: навигациялық-уақыттық қамтамасыз ету технологияларына көшу процестерін жылдамдату үшін халықаралық ынтымақтастық пен кооперация мүмкіндіктерін кеңейту, автомобиль жолдары және темір жолдары құрылысы мен күрделі жөндеу кезіндегі топографиялық-геодезиялық жұмыстар орындау үшін қаржы шығындары мен уақыт кезеңін қысқарту; жаңартылған, экономика қажеттіліктеріне жауап беретін және дүниежүзілік деңгейге сәйкес келетін спутниктік геодезиялық желі, Қазақстан Республикасының мемлекеттік жер кадастры мен жылжымайтын объектілер кадастрының координаттық негізін, сондай-ақ Бірыңғай мемлекеттік жер ресурстарының тізілімінің тиімді қызметі үшін негіз құру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
368-ҚОСЫМША
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Сенім артылған агенттер қызметіне ақы төлеу"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 750 тысяч тенге (семьсот пятьдесят тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 21 октября 2005 года "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обслуживание банком-агентом бюджетного кредита.
5. Задачи бюджетной программы: выплата комиссионного вознаграждения Банку-агенту за агентское обслуживание бюджетного кредита.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Оплата
услуг
поверенным
агентам
Выплата комиссионного
вознаграждения Банку-
агенту за агентское
обслуживание республи-
канского бюджетного
инвестиционного
проекта "Создание на
космодроме "Байконур"
космического ракетного
комплекса "Байтерек".
январь-
декабрь
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выплата Банку-агенту комиссионного вознаграждения за агентское обслуживание республиканского бюджетного инвестиционного проекта "Создание на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек".
Конечный результат: выполнение мероприятий, связанных с созданием космического ракетного комплекса "Байтерек" на космодроме "Байконур".
Финансово-экономическая эффективность: повышение качества реализации республиканского бюджетного инвестиционного проекта.
Своевременность: своевременность исполнения обязательств перед Банком-агентом.
Качество: достоверность, своевременность предоставления отчетности и информации в соответствии с условиями кредитного договора.
Приложение 369
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Учет арендованного имущества комплекса "Байконур""
на 2008 год
1. Стоимость: 12753 тысячи тенге (двенадцать миллионов семьсот пятьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Казахской ССР от 31 августа 1991 года N 410 "О переходе государственных предприятий и организаций союзного подчинения в ведение Правительства Казахской ССР"; постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 14 июля 1994 года "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об основных принципах и условиях использования космодрома "Байконур"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2000 года N 61 "О мерах по закреплению государственного имущества, не закрепленного за юридическими лицами"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 563 "О создании государственного учреждения "Байконырбаланс" Аэрокосмического комитета Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".

1. Құны : 750 мың теңге (жеті жүз елу мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2008.11.12.  N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру туралы Келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 21 қазандағы Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : банк-агенттің бюджеттік несиелеу қызметін көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Банк-агентке бюджеттік несиелеуге қызмет көрсеткені үшін комиссиялық
сыйақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
№N р/р
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Сенім
артылған
агенттер
қызметіне
ақы төлеу
"Байқоңыр"»ғарыш
айлағында«"Бәйтерек
"зымырандық-ғарыш-
тық кешенін құру"
республикалық бюд-
жеттік инвестиция-
лық жобасына агент-
тік қызмет көрсет-
кені үшін Банк-
агентке комиссиялық
сыйақы төлеу
Қаңтар-
желтоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:»"Байқоңыр" ғарыш айлағында»"Бәйтерек" зымыран-ғарыш кешенін құру" республикалық бюджеттік инвестициялық жобасына агенттік қызмет көрсеткені үшін Банк-агентке комиссиялық сыйақы төлеу.
Соңғы нәтиже:»"Байқоңыр" ғарыш айлағында»"Бәйтерек" зымыран-ғарыш кешенін құрумен байланысты іс-шаралардың орындалуы.
Қаржы-экономикалық тиімділік: республикалық бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру сапасын арттыру.
Уақытылығы: Банк-агент алдындағы міндеттерінің уақытылы орындалуы.
Сапасы: несиелік шарт жағдайына сәйкес есептілікті және ақпаратты дұрыс, уақытында беру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
369-ҚОСЫМША
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Байқоңыр" кешенінің жалға берілген мүлкінің есебі"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 12753 мың теңге (он екі миллион жеті жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Одақтық бағыныстағы мемлекеттік кәсіпорындар мен ұйымдардың Қазақ ССР-і Үкіметінің қарамағына көшуі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1991 жылғы 31 тамыздағы N 410 Жарлығы; "Байқоңыр" ғарыш айлағын пайдаланудың негізгі принциптері мен шарттары туралы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы 1994 жылғы 14 шілдедегі Келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесінің 1994 жылғы 14 шілдедегі қаулысы; "Заңды тұлғаларға бекітілмеген мемлекеттік мүлікті бекіту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қаңтардағы N 61 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Аэроғарыш комитетінің "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 маусымдағы N 563 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности и учета имущества комплекса "Байконур", арендованного Российской Федерации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: учет и инвентаризация, ведение бухгалтерского учета имущества объектов космодрома "Байконур" арендуемых Российской Федерацией в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Учет арен-
дованного
имущества
комплекса
"Байконур"
Содержание государ-
ственного учреждения со
штатной численностью -
15 человек для осущест-
вления инвентаризации,
ведения бухгалтерского
учета имущества
объектов комплекса
"Байконур", арендуемых
Российской Федерацией
в соответствии с
законодательством
Республики Казахстан
в те-
чение
года
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан,
Государ-
ственного
учреждение
"Байконыр-
баланс"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: постановка на учет и ведение бухгалтерского учета, учет движения имущества комплекса "Байконур" арендованного Правительством Российской Федерации и находящегося в ведении организаций Федерального космического агентства.
Конечный результат: сохранность имущества комплекса "Байконур".
Финансово-экономический результат: финансово-хозяйственное содержание одного работника государственного учреждения составляет 850,2 тысяч тенге в год.
Своевременность: в соответствии с индивидуальным планом финансирования Государственного учреждения "Байконырбаланс".
Качество: совершенствование бухгалтерского учета и предупреждение хищений имущества комплекса "Байконур".
Приложение 370
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Обеспечение управления космическими
аппаратами связи и вещания"
на 2008 год
1. Стоимость: 981620 тысяч тенге (девятьсот восемьдесят один миллион шестьсот двадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Глава 40 Гражданского кодекса Республики Казахстан (особенная часть); Закон Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания", постановление Правительства от 15 июня 2004 года N 648 "О государственных закупках товаров, работ и услуг, имеющих важное стратегическое значение".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ресей Федерациясы жалға
алған "Байқоңыр" кешені мүлкінің сақталуын және есепке алынуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ресей Федерациясы Үкіметі жалға алған "Байқоңыр" ғарыш айлағы объектілерінің мүлкін есепке алу және түгендеу, бухгалтерлік есеп жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
"Байқоңыр"
кешенінің
жалға
берілген
мүлкінің
есебі
Қазақстан Республи-
касының заңнамасына
сәйкес Ресей
Федерациясы жалға
алған "Байқоңыр"
кешені объектілері-
нің мүлкін есепке
алу және түгендеу,
бухгалтерлік есеп
жүргізуді жүзеге
асыру мақсатында
штат саны 15 адам
мемлекеттік мекемені ұстау.
жыл бойы
Қазақстан
Республикасы
Ұлттық ғарыш
агенттігі,
"Байқоңыр-
баланс"
мемлекеттік
мекеме
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Ресей Федерациясының Үкіметі жалға алған және Федералдық ғарыштық агенттіктің қарамағындағы "Байқоңыр" кешенінің мүлкін есепке алу және бухгалтерлік есеп жүргізу, жылжымалы мүлкінің есебі.
Соңғы нәтиже: "Байқоңыр" кешені мүлкінің сақталуы.
Қаржы-экономикалық тиімділік: мемлекеттік мекеменің бір қызметкерін қаржы-шаруашылық ұстау жылына 850,2 мың теңгені құрайды.
Уақытылығы: "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемені қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес.
Сапа: бухгалтерлік есепті жетілдіру және "Байқоңыр" кешені мүлкін талан-таражға салудың алдын алу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
370-ҚОСЫМША
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Байланыс және хабар тарату ғарыш аппараттарымен басқаруды
қамтамасыз ету"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 981620 мың теңге (тоғыз жүз сексен бір миллион алты жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 40-тарауы (ерекше бөлік); Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы "Сақтандыру қызметі туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1355»"Байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін жасау және ұшырудың кейбір мәселелері" қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 маусымдағы N 648»"Маңызды стратегиялық мәні бар тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы" Қаулысы .
3 . Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования национальной спутниковой системы связи и вещания.
5. Задачи бюджетной программы: проведение работ по международной координации орбитальной позиции казахстанского спутника с другими странами-членами Международного Союза Электросвязи; обеспечение страхования национального геостационарного спутника связи и вещания, наземной космической инфраструктуры, обеспечение деятельности наземного комплекса управления космической инфраструктуры, обеспечение технического сопровождения работ по созданию телекоммуникационного спутника.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Обеспече-
ние
управления
космичес-
кими
аппаратами
связи и
вещания
Перечисление различных
прочих текущих транс-
фертов акционерному
обществу "Республикан-
ский центр космической
связи и электромагнит-
ной совместимости
радиоэлектронных
средств" на осущест-
вление координации
орбитальной позиции
казахстанского
спутника, страхование
национального геоста-
ционарного спутника
связи и вещания,
наземной космической
инфраструктуры,
страхование граждан-
ской ответственности
за нанесение ущерба в
результате космической
деятельности.
Обеспечение штатной
поддержки эксплуатации
космических аппаратов
(К.А.), в том числе
аренда каналов связи
январь-
декабрь
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: 1) анализ, обоснование и выбор частотно-орбитальных планов, международная координация частотных присвоений системы KAZSAT; разработка, оформление и подготовка для представления в Администрацию связи Заказчика и непосредственно Заказчику проектов международных заявочных документов в плановых и неплановых полосах частот, проведение международной координации частотных присвоений системы KAZSAT; обоснование и разработка предложений при рассмотрении проблем регламентации соответствующих полос частот в Исследовательских комиссиях; информационно-аналитическое обеспечение координации; подготовка и представление на регулярной основе отчетов по международной координации и регистрации частотных присвоений системы; разработка (модификация) специального программного обеспечения; 2) страхование национального геостационарного спутника связи и вещания, наземной космической инфраструктуры, страхование гражданской ответственности за нанесение ущерба в результате космической деятельности; 3) осуществление обеспечения штатной поддержки эксплуатации КА.
Конечный результат: обеспечение надежного функционирования национальной спутниковой системы связи и вещания.
Финансово-экономическая эффективность: проведение процедур государственных закупок в соответствии с действующим законодательством.
Своевременность: в соответствии с утвержденным планом финансирования.
Качество: обеспечение международной правовой защиты собственной орбитальной позиции казахстанского спутника, обеспечение защиты при наступлении страхового случая, обеспечение штатной эксплуатации КА.
Приложение 371
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Увеличение уставного капитала АО "Республиканский
центр космической связи и электромагнитной
совместимости радиоэлектронных средств""
на 2008 год

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: байланыс және хабар тарату ұлттық спутниктік жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Халықаралық Электр байланыс Одағына мүше басқа елдермен қазақстандық спутниктің орбиталық позицияларын халықаралық үйлестіру бойынша жұмыстар жүргізу; байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін, жердегі ғарыштық инфрақұрылымды сақтандыру, ғарыштық инфрақұрылымды жерден басқару кешенінің қызметін қамтамасыз ету, телекоммуникациялық спутникті жасау бойынша жұмыстарды техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Байланыс және хабар
тарату ға-
рыш аппа-
раттарымен
басқаруды
қамтамасыз
ету
Қазақстандық спут-
никтің орбиталық позицияларын үйле-
стіруді жүзеге
асыру, байланыс
және хабар тарату
ұлттық геостацио-
нарлық спутнигін,
жердегі ғарыштық
инфрақұрылымды сақтандыру, ғарыш-
тық қызмет нәтиже-
сінде залал келті-
ргені үшін азамат-
тық жауапкершілік-
ті сақтандыру үшін
"Ғарыштық байланыс
және радиоэлект-
рондық құралдардың
электр магниттік
үйлесімділігі рес-
публикалық орталы-
ғы" акционерлік
қоғамына түрлі басқа ағымдағы
трансферттерді
аудару ғарыштық
аппараттардағы
(Ғ.А.) пайдалану-
ды, оның ішінде
байланыс арналарын
жалға беруді штат-
ты қолдауды қамта-
масыз ету
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республикасы
Ұлттық ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
1) талдау, жиілікті-орбиталық жоспарларды негіздеу және таңдау, КАZSAT жүйесіне жиіліктер беруді халықаралық үйлестіру; Тапсырыс берушінің Байланыс әкімшісіне және тікелей Тапсырыс берушіге беру үшін жиіліктердің жоспарлы және жоспарланбаған жолақтарына халықаралық өтінімдік құжаттар жобаларын талдау, ресімдеу және әзірлеу, КАZSАТ жүйесіне жиіліктер беруді халықаралық үйлестіруді жүргізу; Зерттеу комиссияларында жиіліктердің тиісті жолақтарын реттеу мәселелерін қарау кезінде ұсыныстарды негіздеу және жасау; үйлестіруді ақпараттық-аналитикалық қамтамасыз ету; жиіліктерді беру жүйесін халықаралық үйлестіру және тіркеу бойынша есептерді жүйелі негізде әзірлеу және ұсыну; арнаулы бағдарламалық қамтамасыз етуді жасау (түрлеу);
2) байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін, жердегі ғарыштық инфрақұрылымды сақтандыру, ғарыштық қызмет нәтижесінде залал келтіргені үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру;
3) ҒА пайдалануды штатты қолдауды қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
Соңғы нәтиже: байланыс және хабар тарату ұлттық спутниктік жүйесінің сенімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық тиімділік: мемлекеттік сатып алу үдерістерін қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жүргізу.
Уақыттылығы: қаржыландырудың бекітілген жоспарына сәйкес.
Сапасы: қазақстандық спутниктің меншікті орбиталық позициясын халықаралық құқықтық қорғауды қамтамасыз ету, сақтандыру оқиғасы туындағанда қорғауды қамтамасыз ету, ҒА штатты пайдаланылуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
371-ҚОСЫМША
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
""Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі республикалық орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2099562 тысячи тенге (два миллиарда девяносто девять миллионов пятьсот шестьдесят две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Ускоренное развитие инфраструктуры связи и телевещания, обеспечение связью труднодоступных районов, совместимость с международными спутниковыми системами связи и телевещания, согласованность с наземной инфраструктурой связи Республики Казахстан, внедрение новых технологий спутниковой связи.
5. Задачи бюджетной программы: создание и запуск национального геостационарного спутника связи и вещания "KazSat-2".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Увеличение
уставного
капитала
АО "Рес-
публикан-
ский центр
космичес-
кой связи
и электро-
магнитной
совмести-
мости
радиоэлек-
тронных
средств"
Увеличение уставного
капитала АО
"Республиканский центр
космической связи и
электромагнитной
совместимости
радиоэлектронных
средств" для продолже-
ния и контроля за
ходом работ по
созданию и запуску
национального
геостационарного
спутника связи и
вещания "KazSat-2".
Январь-
декабрь
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: будет запущен национальный геостационарный спутник связи и вещания "KazSat-2".
Конечный результат: удовлетворение потребностей операторов спутниковой связи с целью предоставления конечным пользователям необходимого объема услуг связи.
Финансово-экономический результат: бюджетная эффективность составит 125 % за весь срок эксплуатации спутника связи и вещания, экономическая эффективность составит 129 %.
Своевременность: потребности операторов страны в спутниковом ресурсе - 30 %, с постепенным ростом до 90 %.
Качество: снижение тарифов на услуги передачи данных на 5-10 %, улучшение качества доступа к всемирной сети Интернет, развитие новых видов связи, расширение телекоммуникационных услуг.
Приложение 372
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Утилизация и рекультивация объектов, выведенных
из аренды Российской Федерации, а также ликвидация
несанкционированных свалок на комплексе "Байконур""
на 2008 год

1. Құны: 2099562 мың теңге (екі миллиард тоқсан тоғыз миллион бес жүз алпыс екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 "Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған ғарыштық қызметті дамыту туралы" Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1355»Байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін жасау және ұшырудың кейбір мәселелері" қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Байланыс және телехабар тарату инфрақұрылымын жеделдете дамыту, жетуі қиын аудандарды байланыспен қамтамасыз ету, байланыс және телехабар таратудың халықаралық спутникті байланыс жүйелерімен үйлесімділік, Қазақстан Республикасының жердегі байланыс инфрақұрылымымен келісімде болу, спутниктік байланыстың жаңа технологияларын енгізу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:» "KazSat-2" ұлттық геостационарлық байланыс және хабар тарату спутнигін жасау және ұшыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның (кіші
бағдарла-
малардың)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
"Ғарыштық байланыс және ради-
оэлектрон-
дық құрал-
дардың
электро-
магниттік
үйлесімді-
лігі
респуб-
ликалық
орталығы"
АҚ-ның
жарғылық
капиталын
ұлғайту
"KazSat-2" ұлттық
геостационарлық
байланыс және
хабар тарату спутнигін жасау
және ұшыру бойынша
жұмыстарды
жалғастыру және
барысын бақылау
үшін "Ғарыштық
байланыс және
радиоэлектрондық
құралдардың электр
магниттік үйлесім-
ділігі республика-
лық орталығы" АҚ
жарғылық капиталын
көбейту
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Ұлт-
тық ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: "KazSat-2" ұлттық геостационарлық байланыс және хабар тарату спутнигі ұшырылатын болады.
Соңғы нәтиже: соңғы пайдаланушыларға қажетті байланыс қызметтерінің көлемін беру мақсатында спутниктік байланыс операторларының қажеттіліктерін қанағаттандыру.
Қаржылық-экономикалық тиімділік: байланыс және хабар тарату спутнигін пайдаланудың барлық мерзімінде бюджет тиімділігі 125% құрайды, экономикалық нәтижелер 129% құрайды.
Уақыттылығы: ел операторларының спутниктік ресурсқа қажеттілік % - 30%, біртіндеп өсуімен 90% дейін.
Сапасы: деректерді беру қызметтерінің тарифтерін арзандату % - 5-10 %, бүкілдүниежүзілік Интернет желісіне қол жетімділік сапасын жақсарту, байланыстың жаңа түрлерін дамыту, телекоммуникациялық қызметтерді кеңейту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
372-ҚОСЫМША
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арнаған
"Ресей Федерацияның жалдауынан шығарылған объектілерді кәдеге жарату және қайта құнарландыру, сонымен қатар "Байқоңыр" кешеніндегі рұқсат етілмеген үгінділерді жою"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 160000 тысяч тенге (сто шестьдесят миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: раздел 3.5 Указа Президента Республики Казахстан от 14 ноября 2006 года N 216 "О Концепции перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию на 2007-2024 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 января 1996 года N 27 "Об образовании Республиканского государственного предприятия "Инфракос".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: восстановление природной среды путем реабилитации объектов комплекса "Байконур", повышение имиджа Республики Казахстан при посещении комплекса "Байконур" делегациями ближнего и дальнего зарубежья.
5. Задачи бюджетной программы: сбор, утилизация и рекультивация объектов, ликвидация несанкционированных свалок на комплексе "Байконур".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Утилизация
и рекуль-
тивация
объектов,
выведенных
из аренды
Российской
Федерации,
а также
ликвидация
несанкцио-
нированных
свалок на
комплексе
"Байконур"
Реализация проекта по
сбору, утилизации,
захоронении строитель-
ных отходов, рекульти-
вации несанкционирован-
ных свалок на площадках
37, 37А, 37Б, 38, 113,
110Ж, 110РП, 250РП
комплекса "Байконур":
- разработка
котлованов;
- перевозка мусора
автотранспортом;
- планировка и рекуль-
тивация территорий;
- засыпка котлованов.
в те-
чение
года
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан,
Республи-
канское
государ-
ственное
предприятие
"Инфракос"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: - восстановление природной среды на площадках 37, 37А, 37Б, 38, 113, 110Ж, 110РП, 250РП комплекса "Байконур" (общий размер 265,0 га земель).
Конечный результат: проведение природоохранных мероприятий по очистке территорий от несанкционированных свалок твердых отходов и рекультивация земель объектов, выведенных из аренды Российской Федерацией на комплексе "Байконур".
Финансово-экономический результат: по результатам анализа эффективности реализации проекта.
Своевременность: согласно графику производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно требованиям действующих строительных норм и правил.

1. Құны: 160000 мың теңге (бір жүз алпыс миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасы Президентінің»"2007-2024 жылдарға арналған орнықты дамуға көшу тұжырымдамасы" туралы 2006 жылғы 14 қарашадағы N 216 Жарлығының 3.5 бөлімі»"Инфракос" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 8 қаңтардағы N 27 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:» "Байқоңыр" кешені объектілерін қайта өңдеу арқылы табиғи ортаны қалпына келтіру,»"Байқоңыр" кешеніне келетін алыс және жақын шетел делегациялары алдында Қазақстан Республикасы мәртебесін көтеру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: "Байқоңыр" кешеніндегі рұқсат етілмеген қоқыстарды жою, қайта өңдеп қалпына келтіру, қалдықтарды пайдалану, жинау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Ресей Федерация-
ның жалдауынан
шығарылған объ-
ектілерді кәдеге
жарату және қай-
та құнарландыру,
сонымен қатар
"Байқоңыр" кеше-
ніндегі рұқсат
етілмеген үгін-
ділерді жою
"Байқоңыр" кеше-
ніндегі N 37,
37А, 37Б, 38,
113, 110 Ж, 110
РП, 250 РП, алаң-
дарындағы рұқсат
етілмеген қоқыс-
тарды жою, қал-
дықтарды пайдала-
ну, көму, құрылыс
қалдықтарын жи-
нау, қайта өңдеп
қалпына келтіру-
дің жобасын жүзе-
ге асыру:
- шұңқырларды
қазу;
- қалдықтарды
автокөлікпен
тасымалдау;
- тегістеу қайта
өңдеп қалпына
келтіру;
- шұңқырларды көму.
жыл бойы
Қазақс-
тан Рес-
публика-
сы Ұлт-
тық ға-
рыш
агент-
тігінің "Ин-
фракос"
Респуб-
ликалық
мемле-
кеттік
кәсіп-
орны
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Төте нәтижесі:
- "Байқоңыр" кешенінің (жалпы көлемі 256,0 Га жері) N 37, 37 А, 37 Б, 38, 113, 110 Ж, 110 РП, 250 РД алаңдарында табиғи ортаны қалпына келтіру.
Соңғы нәтижесі:
- "Байқоңыр" кешеніндегі Ресей Федерациясы жалдан шығарған объектілердің жерін қайта өңдеп қалпына келтіру, алаңдарды рұқсат етілмеген қатты қалдықтардан тазарту үшін, табиғатты қорғау іс-шараларын жүргізу.
Экономикалық-қаржылық қорытынды: Жобаны жүзеге асырудың тиімділігін талдаудың қорытындысына сәйкес.
Өз уақытында: Келісім-шарттар және жұмыс өндірісінің графигіне сәйкес.
Сапасы: Қолданыстағы құрылыс нормалары және ережелері талабына сәйкес.