Вопросы Министерства информации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2003 года N 1180. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 октября 2004 г. N 1130 (P041130).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2004 № 1130.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2003 года N 1189 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве информации Республики Казахстан;
2) перечень организаций, находящихся в ведении Министерства информации Республики Казахстан;
3) перечень государственных учреждений - территориальных органов Министерства информации Республики Казахстан.
2. Разрешить Министерству информации Республики Казахстан иметь двух вице-министров, в том числе одного первого.
3. Реорганизовать государственные учреждения - территориальные органы Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан в государственные учреждения - территориальные органы Министерства информации Республики Казахстан.
Министерству информации Республики Казахстан принять иные меры по реализации настоящего пункта постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года N 790 "О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 256):
в Перечне республиканских государственных предприятий, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 409-1, 409-4, 415, исключить;
дополнить разделом и строками, порядковые номера 416-1 и 416-2, следующего содержания:
"Министерство информации Республики Казахстан
416-1. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский литературно-художественный журнал "Жалын";
416-2. Республиканское государственное предприятие "Издательство "Ел орда";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
заголовок раздела "Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министерству информации Республики Казахстан".
5. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.

Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 қарашадағы N 1180 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.29. N 1130 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру туралы" 2003 жылғы 13 қыркүйектегi N 1189  Жарлығына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгінiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесi;
3) Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлігінiң мемлекеттiк мекемелерi - аумақтық органдарының тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгiне екi вице-министр, оның iшiнде бiреу бiрiншi вице-министр болуға рұқсат етiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерi - аумақтық органдары Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерi - аумақтық органдары болып қайта ұйымдастырылсын.
Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгі қаулының осы тармағын iске асыру жөнiнде өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
1) "Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiнде:
реттiк нөмiрлерi 409-1, 409-4, 415-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бөлiммен және реттiк нөмiрлерi 416-1 және 416-2-жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi
416-1. "Жалын" республикалық әдеби-көркем журналы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
416-2. "Елорда" баспасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiне" деген бөлiмнiң тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгiне".
5. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.

6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2003 года N 1180
Положение
о Министерстве информации Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Министерство информации Республики Казахстан (далее - Министерство) является центральным исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство, и в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию по реализации государственной политики в области информации, внутриполитической стабильности.
2. Министерство имеет территориальные органы в областях, городах Астане и Алматы.
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в банках.
Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Министра.
6. Лимит штатной численности Министерства утверждается Правительством Республики Казахстан.
7. Юридический адрес Министерства:
473000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, здание "Transport tower". <*>
Сноска. Пункт 7 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2004 года N 891 .
8. Полное наименование Министерства - государственное учреждение "Министерство информации Республики Казахстан".
9. Учредительными документами Министерства являются Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2003 года N 1189 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан" и настоящее Положение.
10. Финансирование деятельности Министерства осуществляется только из республиканского бюджета.
Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 қарашадағы
N 1180 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi (бұдан әрi - Министрлiк) басшылықты және заңнамада көзделген шекте ақпарат, iшкi саяси тұрақтылық салаларындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.
2. Министрлiктiң облыстарда, Астана және Алматы қалаларында аумақтық органдары бар.
3. Министрлiк өз қызметiн Қазақстан Республикасының  Конституциясы  мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң кесiмдерiне, өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлiк мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ заңнамаға сәйкес банктерде шоттары болады.
Министрлiк өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
Министрлiк мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға егер осыған заңнамаға сәйкес өкiметтi болса, құқылы.
5. Министрлiк өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Министрдiң бұйрықтарымен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
6. Министрлiктiң штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
7. Министрлiктің заңды мекен-жайы:
473000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, "Тransport tower" ғимараты.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.08.24. N 891  қаулысымен .
8. Министрлiктiң толық атауы - "Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi" мемлекеттiк мекемесi.
9. Министрлiктiң құрылтай құжаттары Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру туралы" 2003 жылғы 13 қыркүйектегi N 1189  Жарлығы  және осы Ереже болып табылады.
10. Министрлiктiң қызметiн қаржыландыру тек республикалық бюджеттен ғана жүзеге асырылады.
Министрлiкке Министрлiктiң функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлiкке заңнамалық кесiмдермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда мұндай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.

2. Основные задачи, функции и права Министерства
11. Основными задачами Министерства являются:
1) обеспечение и защита в пределах своей компетенции информационной безопасности Республики Казахстан;
2) формирование единого информационного пространства и реализация государственной информационной политики;
3) содействие развитию отечественных средств массовой информации;
4) разработка концептуальных основ по демократизации общественных процессов, консолидации общественно-политических сил республики;
5) проведение государственной политики в сфере книгоиздания и полиграфии.
12. Министерство в соответствии с возложенными на него задачами в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) участвует в укреплении демократических институтов общества;
2) реализует государственную политику в сфере средств массовой информации, книгоиздания и полиграфии;
3) координирует деятельность средств массовой информации, находящихся в собственности государства;
4) формирует и контролирует в пределах своей компетенции осуществление государственных закупок через средства массовой информации, издательских программ по социально важным видам литературы, а также общественно значимых мероприятий;
5) осуществляет постановку на учет средств массовой информации, в том числе и рассчитанных на зарубежную аудиторию;
6) осуществляет мониторинг продукции средств массовой информации на предмет соблюдения действующего законодательства Республики Казахстан;
7) организует работу Комиссии по проведению конкурсов на получение права на наземное телерадиовещание;
8) осуществляет контроль за соблюдением лицензиатом условий, указанных в лицензии на деятельность по организации телевизионного и/или радиовещания;
9) принимает решения о признании утратившим силу свидетельства о постановке на учет средства массовой информации, а также приостановлении действия лицензии на деятельность по организации телевизионного и/или радиовещания в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
10) осуществляет подготовку предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в сферах, относящихся к его компетенции;
11) обеспечивает разъяснение и пропаганду в средствах массовой информации общенациональной государственной стратегии развития республики;
12) осуществляет анализ газетно-журнальной, аудио-визуальной и иной отечественной и зарубежной информационной продукции;
13) организует работу по управлению государственной сетью телевидения и радиовещания;
14) участвует в работе по развитию и обеспечению эффективного использования технических средств для повышения качества представляемых услуг в сфере телекоммуникаций;

2. Министрлiктiң негiзгi мiндеттерi, функциялары және құқықтары
11. Министрлiктiң негiзгi мiндеттерi:
1) Қазақстан Республикасының ақпараттық қауiпсiздiгiн өз құзыретi шегiнде қамтамасыз ету және қорғау;
2) бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi қалыптастыру және мемлекеттік ақпараттық саясатты iске асыру;
3) отандық бұқаралық ақпарат құралдарының дамуына көмек көрсету;
4) республиканың қоғамдық процестерiн демократияландыру қоғамдық-саяси күштерiн топтастыру жөнiндегi тұжырымдамалық негiздердi әзiрлеу;
5) кiтап шығару және полиграфия саласындағы мемлекеттiк саясатты жүргiзу.
12. Министрлiк өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес заңнамада белгiленген тәртiппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) қоғамның демократиялық институттарын нығайтуға қатысады;
2) бұқаралық ақпарат құралдары, кiтап шығару және полиграфия саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асырады;
3) мемлекет меншiгiндегi бұқаралық ақпарат құралдарының қызметiн үйлестірeдi;
4) өз құзыретiнiң шегiнде әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерi бойынша баспа бағдарламаларын, сондай-ақ қоғамдық маңызы бар iс-шараларды бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыруды қалыптастырады және бақылайды;
5) бұқаралық ақпарат құралдарын, оның iшiнде шетел аудиториясына арналғандарды да есепке алуды жүзеге асырады;
6) бұқаралық ақпарат құралдары өнiмiнiң Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын сақтауы мәнiне мониторингтi жүзеге асырады;
7) Жерүстi телерадио хабарларын тарату құқығын алуға конкурстар өткiзу жөнiндегi комиссияның жұмысын ұйымдастырады;
8) лицензиаттың теледидар және/немесе радио хабарларын таратуды ұйымдастыру жөнiндегi қызметiне лицензияда көрсетiлген шарттардың сақтауын бақылауды жүзеге асырады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою туралы куәлiктiң күшi жойылды деп тану, сондай-ақ теледидар және/немесе радио хабарларын таратуды ұйымдастыру жөнiндегi қызметке берiлген лицензияның қызметiн тоқтата тұру туралы шешiм қабылдайды;
10) өз құзыретiне жататын салаларда Қазақстан Республикасының заңнамасын жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
11) бұқаралық ақпарат құралдарында республиканың жалпыұлттық мемлекеттiк даму стратегиясын түсiндiру мен насихаттауды қамтамасыз етедi;
12) газет-журналдық, дыбыс-бейне және өзге де отандық және шетелдiк ақпарат өнiмдерiне талдауды жүзеге асырады;
13) теледидар және радиохабарларын таратудың мемлекеттік желiсiн басқару жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастырады;
14) телекоммуникациялар саласында ұсынылатын қызметтердің сапасын арттыру үшiн техникалық құралдарды дамыту және тиiмдi пайдалануды қамтамасыз ету жөнiндегi жұмысқа қатысады;

15) осуществляет учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Республики Казахстан, и ведет их единый Реестр;
16) взаимодействует с политическими партиями, общественными объединениями, неправительственными организациями, профессиональными союзами и иными по вопросам, относящимся к компетенции Министерства;
17) выполняет функции рабочего органа Республиканской комиссии по государственным символам;
18) проводит всестороннее и объективное изучение, обобщение и анализ происходящих в республике общественно-политических процессов;
19) осуществляет подготовку информационно-аналитических материалов, экспертных и прогнозных оценок по вопросам, относящимся к компетенции Министерства;
20) осуществляет разработку социальных, информационных и коммуникативных технологий и их внедрение в социально значимые сферы деятельности государства;
21) проводит научно-практические мероприятия (конференции, семинары, совещания, круглые столы, симпозиумы и т.д.), направленные на укрепление внутриполитической стабильности, гражданского мира и согласия, воспитание казахстанского патриотизма;
22) проводит изучение, адаптацию с учетом казахстанской специфики инновационных методов анализа и моделирования общественного мнения;
23) анализирует состояние и прогнозирует развитие издательско-полиграфической отрасли, проводит маркетинговые исследования в данной сфере;
24) принимает меры по повышению профессионального уровня отечественного книгоиздания, книжного маркетинга и качества издательско-полиграфической продукции и развития издательско-полиграфической отрасли;
25) организует проведение республиканских книжных и полиграфических выставок и ярмарок, а также принимает участие в международных конференциях, симпозиумах и семинарах;
26) разрабатывает и обеспечивает внедрение отраслевых стандартов, технических условий и нормативно-технической документации в сфере средств массовой информации, издательств и организаций полиграфии;
27) вносит в установленном законодательством порядке предложения по заключению, исполнению и денонсации международных договоров, регулирующих отношения в сферах, относящихся к компетенции Министерства;
28) осуществляет международное сотрудничество по вопросам, относящимся к компетенции Министерства;
29) анализирует и обобщает практику применения законодательства в сферах деятельности, относящихся к компетенции Министерства, участвует в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов и обеспечивает их внесение в Правительство;
30) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты по вопросам своей компетенции;

15) Қазақстан Республикасының аумағында таралатын шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алуды жүзеге асырады және олардың бiрыңғай Тiзiлiмiн жүргiзедi;
16) Министрлiк құзыретiне жататын мәселелер бойынша саяси партиялармен, қоғамдық бiрлестiктермен, үкiметтiк емес ұйымдармен, кәсiби одақтармен және өзгелерiмен өзара iс-қимыл жасайды;
17) Мемлекеттiк нышандар жөнiндегi республикалық комиссияның жұмыс органының функциясын орындайды;
18) республикада болып жатқан қоғамдық-саяси процестерді жан-жақты әрi шынайы зерделеудi, қорытуды және талдауды жүргiзедi;
19) Министрлiк құзыретiне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-талдау материалдарын, сараптама және болжамды бағаларды дайындауды жүзеге асырады;
20) әлеуметтiк, ақпараттық және коммуникативтік технологияларды әзiрлеудi және оларды мемлекет қызметiнiң әлеуметтiк маңызы бар салаларына енгізуді жүзеге асырады;
21) iшкi саяси тұрақтылықты, азаматтық бейбiтшiлiк пен келiсiмдi нығайтуға, қазақстандық патриотизмге тәрбиелеуге бағытталған ғылыми-практикалық iс-шараларды (конференциялар, семинарлар, мәжiлiстер, дөңгелек үстелдер, симпозиумдар және т.б.) өткiзедi;
22) қазақстандық ерекшелiктердi есепке ала отырып, қоғамдық пiкiрдi талдау мен модельдеудiң инновациялық әдiстерiн зерделеудi, бейiмдеудi жүргізеді;
23) баспа-полиграфия саласының жағдайын талдайды және дамуын болжайды, аталған салада маркетингтiк зерттеулер жүргiзедi;
24) отандық кiтап шығару, кiтап маркетингiнiң кәсiби деңгейiн және баспа-полиграфия өнiмдерiнiң сапасын арттыру және баспа-полиграфия саласын дамыту жөнiндегi шараларды қабылдайды;
25) республикалық кiтап және полиграфия көрмелері мен жәрмеңкелерiн жүргiзудi ұйымдастырады, сондай-ақ халықаралық конференциялар, симпозиумдар мен семинарларға қатысады;
26) бұқаралық ақпарат құралдары, баспа және полиграфия ұйымдары саласындағы салалық стандарттар, техникалық шарттар мен нормативтiк-техникалық құжаттама әзiрлейдi және оларды енгiзудi қамтамасыз етедi;
27) заңнамада белгiленген тәртiппен Министрлiк құзыретiне жататын салалардағы қатынастарды реттейтiн халықаралық шарттарды жасасу, орындау және олардың күшiн жою жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
28) Министрлiк құзыретiне жататын мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
29) Министрлiктiң құзыретiне жататын қызмет саласындағы заңнаманы қолдану практикасын талдайды және қорытады, заңнамалық және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдер жобаларын дайындауға қатысады және оларды Үкiметке енгiзудi қамтамасыз етедi;
30) өз құзыретiнiң мәселелерi жөнiндегi нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлейдi және бекiтедi;

31) разрабатывает и обеспечивает реализацию отраслевых программ в сферах, относящихся к деятельности Министерства;
32) координирует деятельность организаций, находящихся в ведении Министерства;
33) иные функции, возложенные на Министерство законодательством.
13. Министерство для реализации основных задач и функций имеет право в установленном законодательством порядке:
1) запрашивать у государственных органов, иных организаций и граждан информацию по вопросам, относящимся к компетенции Министерства;
2) вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по основным направлениям государственной информационной политики, общественно-политическим процессам, развитию и совершенствованию книгоиздания и полиграфии;
3) осуществлять межведомственную координацию и контроль по вопросам, входящим в компетенцию Министерства;
4) осуществлять право пользования и владения переданным ему имуществом;
5) осуществлять лицензирование и контроль за деятельностью лицензиатов по соблюдению ими лицензионных обязательств;
6) вносить предложения по вопросам создания, реорганизации, ликвидации подведомственных организаций;
7) получать в соответствии с действующим законодательством бесплатные контрольные экземпляры периодических печатных изданий;
8) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством.
3. Имущество Министерства
14. Министерство имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Министерства.
15. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
16. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
Министерству может быть предоставлено право распоряжаться имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством республики.
4. Организация деятельности Министерства
17. Министерство, его территориальные органы и подведомственные организации образуют единую систему Министерства информации.
18. Министерство возглавляет Министр, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Президентом Республики Казахстан.
Министр имеет заместителей - двух вице-министров, в том числе одного первого, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра.
19. Министр организует и руководит работой Министерства, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.

31) Министрлiктiң қызметiне жататын салаларда салалық бағдарламаларды әзiрлейдi және олардың iске асырылуын қамтамасыз етедi;
32) Министрлiктiң қарамағындағы ұйымдардың қызметiн үйлестiредi;
33) Министрлiкке заңнамамен жүктелген өзге де функциялар.
13. Министрлiктiң негiзгi мiндеттер мен функцияларды iске асыру үшiн заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) мемлекеттiк органдардан, өзге де ұйымдар мен азаматтардан Министрлiктiң құзыретiне жататын мәселелер бойынша ақпарат сұратуға;
2) Қазақстан Республикасының Үкiметiне мемлекеттiк ақпарат саясатының негiзгi бағыттары, қоғамдық-саяси процестер, кiтап шығару мен полиграфияны дамыту және жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзуге;
3) Министрлiктiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша ведомствоаралық үйлестiрудi және бақылауды жүзеге асыруға;
4) өзіне берiлген мүлiктi пайдалану және иелену құқығын жүзеге асыруға;
5) лицензиялауды және лицензиаттардың лицензиялық мiндеттемелердi сақтау жөнiндегi қызметiн бақылауды жүзеге асыруға;
6) ведомстволық бағыныстағы ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру, тарату мәселелерi жөнiнде ұсыныстар енгiзуге;
7) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мерзiмді баспасөз басылымдарының бақылау даналарын тегiн алуға;
8) заңнамада көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Министрлiктің мүлкi
14. Министрлiктiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
Министрлiктiң мүлкi оған мемлекет берген мүлiк есебiнен қалыптасады және негiзгi қорлар мен айналым қаражатынан, сондай-ақ құны Министрлiктiң теңгерiмiнде көрсетiлген өзге де мүлiктен тұрады.
15. Министрлiкке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
16. Министрлiктiң өзiне бекiтiлген мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе өзге де тәсiлмен иелiк етуiне құқығы жоқ.
Министрлiкке республика заңнамасында белгiленген жағдайларда және шектерде мүлiкке иелiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
4. Министрлiктiң қызметiн ұйымдастыру
17. Министрлiк, оның аумақтық органдары және ведомстволық бағыныстағы ұйымдары Ақпарат министрлiгiнiң бiрыңғай жүйесiн құрады.
18. Министрлiктi Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Министр басқарады.
Министрдiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Министрдiң екi вице-министр - орынбасарлары оның iшiнде бiр бiрiншi вице-министрi болады.
19. Министр Министрлiктiң жұмысын ұйымдастырады әрi оған басшылық жасайды, Министрлiкке жүктелген мiндеттердiң орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшiн жеке жауап бередi.

20. В этих целях Министр:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей структурных подразделений Министерства;
2) в соответствии с законодательством и в пределах своей компетенции назначает на должности и освобождает от должностей работников Министерства, руководителей территориальных органов и подведомственных организаций;
3) представляет Министерство во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями;
4) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий на сотрудников Министерства и руководителей территориальных органов;
5) утверждает уставы и/или положения о структурных подразделениях и территориальных подразделениях Министерства, подведомственных организаций, за исключением государственных предприятий;
6) определяет структуру и штатную численность Министерства и его территориальных органов в пределах лимита их штатной численности, утвержденного Правительством Республики Казахстан;
7) отменяет либо приостанавливает полностью, либо в части, действия актов руководителей территориальных органов Министерства;
8) в пределах своей компетенции издает приказы и дает указания;
9) утверждает регламент работы Министерства;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
21. Министерство имеет Коллегию, являющуюся консультативно-совещательным органом при Министре. Численный и персональный состав Коллегии утверждается Министром.
5. Реорганизация и ликвидация Министерства
22. Реорганизация и ликвидация Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2003 года N 1180
Перечень
организаций, находящихся в ведении
Министерства информации Республики Казахстан <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 16 февраля 2004 г. N 179 ; от 24 августа 2004 года N 891 .
Организации полиграфии
ТОО Издательство "Мектеп"
ОАО "Издательско-полиграфический комплекс "Алатау"
ОАО "Карагандинская полиграфия"
ЗАО "Казак энциклопедиясы"
РГП "Издательство "Елорда"
АО "Баспалар уйi"
ГУ "Национальная государственная книжная палата Республики Казахстан"
Организации в сфере средств массовой информации
АО "Республиканская Телерадиокорпорация "Казакстан"
АО "Агентство "Хабар"
ОАО "Республиканская газета "Егемен Казахстан"
OAO "Республиканская газета "Казахстанская правда"
ЗАО "Казак газеттерi"
ОАО "Жас оркен"
РГКП "Республиканский литературно-художественный журнал "Жалын"
ОАО "Казбаспасоз"
ОАО "Национальная компания "Казахское информационное агентство"
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2003 года N 1180
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов
Министерства информации Республики Казахстан
Акмолинская область

20. Осы мақсатта Министр:
1) өзiнiң орынбасарлары мен Министрлiктiң құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн белгiлейдi;
2) заңнамаға сәйкес және өз құзыретi шегiнде Министрлiктiң қызметкерлерiн, аумақтық органдар мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) мемлекеттiк органдармен және өзге де ұйымдармен өзара қарым-қатынастарда Министрлiктi бiлдiредi;
4) заңнамада белгiленген тәртiппен Министрлiк қызметкерлерiн және аумақтық органдар басшыларын көтермелеу, оларға материалдық көмек көрсету және тәртiптiк жаза қолдану мәселелерiн шешедi;
5) Министрлiктiң мемлекеттiк кәсiпорындарды қоспағанда, ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi мен аумақтық бөлiмшелерi туралы жарғыларын және/немесе ережелерiн бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен штат санының лимитi шегiнде Министрлiктiң және оның аумақтық органдарының құрылымы мен штат санын белгiлейдi;
7) Министрлiктiң аумақтық органдарының басшылары кесiмдерiнiң күшiн толығымен не ішінapa жояды немесе тоқтата тұрады;
8) өз құзыретi шегiнде бұйрықтар шығарады және нұсқаулар бередi;
9) Министрлiктiң жұмыс регламентiн бекiтедi;
10) заңнамаға сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
21. Министрлiктiң Министр жанындағы консультативтiк-кеңесшi органы болып табылатын Алқасы болады. Алқаның сандық және жеке құрамын Министр бекiтедi.
5. Министрлiктi қайта ұйымдастыру және тарату
22. Министрлiктi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 қарашадағы
N 1180 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлігінiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесi
Полиграфия ұйымдары
"Мектеп" баспасы ЖШС
"Алатау" баспа-полиграфия корпорациясы" ААҚ
"Қарағанды полиграфиясы" ААҚ
"Қазақ энциклопедиясы" ЖАҚ
"Елорда" баспасы" РМК
"Баспалар үйi" АҚ
"Қазақстан Республикасының Ұлттық мемлекеттік кiтап палатасы" MM
Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы ұйымдар
"Қазақстан" Республикалық Телерадиокорпорациясы" АҚ
"Хабар" агенттiгi" АҚ
"Егемен Қазақстан" республикалық газетi" ААҚ
"Казахстанская правда" республикалық газетi" ЖАҚ
"Қазақ газеттерi" ЖАҚ
"Жас өркен" ААҚ
"Жалын" республикалық әдеби-көркем журналы" РМҚК
"Қазбаспасөз" ААҚ
"Қазақ ақпарат агенттiгi" ұлттық компаниясы" ААҚ
Ескерту. Тізбе толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.02.16. N 179
қаулысымен .
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.24. N 891  қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 қарашадағы
N 1180 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң аумақтық органдары - мемлекеттiк мекемелерiнiң тiзбесi
Ақмола облысы

1. Управление информации по Акмолинской области Министерства информации Республики Казахстан
Актюбинская область
2. Управление информации по Актюбинской области Министерства информации Республики Казахстан
Алматинская область
3. Управление информации по Алматинской области Министерства информации Республики Казахстан
Атырауская область
4. Управление информации по Атырауской области Министерства информации Республики Казахстан
Восточно-Казахстанская область
5. Управление информации по Восточно-Казахстанской области Министерства информации Республики Казахстан
Жамбылская область
6. Управление информации по Жамбылской области Министерства информации Республики Казахстан
Западно-Казахстанская область
7. Управление информации по Западно-Казахстанской области Министерства информации Республики Казахстан
Карагандинская область
8. Управление информации по Карагандинской области Министерства информации Республики Казахстан
Кызылординская область
9. Управление информации по Кызылординской области Министерства информации Республики Казахстан
Костанайская область
10. Управление информации по Костанайской области Министерства информации Республики Казахстан
Мангистауская область
11. Управление информации Мангистауской области Министерства информации Республики Казахстан
Павлодарская область
12. Управление информации по Павлодарской области Министерства информации Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область
13. Управление информации по Северо-Казахстанской области Министерства информации Республики Казахстан
Южно-Казахстанская область
14. Управление информации по Южно-Казахстанской области Министерства информации Республики Казахстан
город Астана
15. Управление информации по городу Астане Министерства информации Республики Казахстан
город Алматы
16. Управление информации по городу Алматы Министерства информации Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2003 года N 1180
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года N 499 "Вопросы Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г.,N 16, ст. 163).
2. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 18 июня 1999 года N 803 "О ликвидации Республиканского государственного казенного предприятия "Типография оперативной печати".
3. Пункт 21 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 августа 1999 года N 1093 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 40, ст. 343).

1. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Ақмола облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Ақтөбе облысы
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Ақтөбе облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Алматы облысы
3. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Алматы облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Атырау облысы
4. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Атырау облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Шығыс Қазақстан облысы
5. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Шығыс Қазақстан облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Жамбыл облысы
6. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Жамбыл облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Батыс Қазақстан облысы
7. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Батыс Қазақстан облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Қарағанды облысы
8. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Қарағанды облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Қызылорда облысы
9. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Қызылорда облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Қостанай облысы
10. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Қостанай облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Маңғыстау облысы
11. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Маңғыстау облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Павлодар облысы
12. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Павлодар облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Солтүстiк Қазақстан облысы
13. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Оңтүстiк Қазақстан облысы
14. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Ақпарат басқармасы
Астана қаласы
15. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Астана қаласы бойынша Ақпарат басқармасы
Алматы қаласы
16. Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң Алматы қаласы бойынша Ақпарат басқармасы
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 қарашадағы
N 1180 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 сәуiрдегi N 499  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 16, 163-құжат).
2. "Жедел басу баспаханасы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 маусымдағы N 803  қаулысы  3-тармағының 2) тармақшасы.
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбір шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 2 тамыздағы N 1093  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлген өзгерiстер мен толықтырулардың 21-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 40, 343-құжат).

4. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2000 года N 351 "О создании Республиканского государственного предприятия "Производственно-эксплуатационное объединение" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 13-14, ст. 135).
5. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2000 года N 779 "О дополнительных мерах по сохранению некоторых объектов историко-культурного наследия народа Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 23, ст. 271).
6. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2000 года N 1110 "О создании открытого акционерного общества "Жас оркен" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 30, ст. 374).
7. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2000 года N 1626 "О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 44-45, ст. 531).
8. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1701 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Республиканское издательство "Рауан" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 47-48, ст. 558).
9. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2000 года N 1807 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года N 499 и от 31 августа 2000 года N 1328" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 54, ст. 594).
10. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 января 2001 года N 88 "О Республиканском государственном предприятии "Научно-издательский центр "Гылым" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 1-2, ст. 23).
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 656 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года N 499" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 18, ст. 231).
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 1366 "Некоторые вопросы Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан".
13. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2001 года N 1383 "О реорганизации открытого акционерного общества "Мектеп" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 36-37, ст. 486).

4. "Өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгi" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 наурыздағы N 351  қаулысы  5-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 13-14, 135-құжат).
5. "Қазақстан халқы тарихи-мәдени мұрасының кейбiр объектiлерiн сақтау жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 24 мамырдағы N 779  қаулысы  5-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 23, 271-құжат).
6. "Жас өркен" ашық акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 26 шiлдедегi N 1110  қаулысы  3-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 30, 374-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбір шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 қазандағы N 1626  қаулысы  1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 44-45, 531-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң "Рауан" республикалық баспасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1701  қаулысы  3-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 47-48, 558-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 сәуiрдегi N 499 және 2000 жылғы 31 тамыздағы N 1328 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 желтоқсандағы N 1807  қаулысы  1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 54, 594-құжат).
10. "Ғылым" ғылыми-баспа орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 қаңтардағы N 88  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлген өзгерiстер мен толықтырулардың 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 1-2, 23-құжат).
11. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 сәуiрдегi N 499 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 18 мамырдағы N 656  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 18, 231-құжат).
12. "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 қазандағы N 1366  қаулысы .
13. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң "Мектеп" ашық акционерлiк қоғамын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 31 қазандағы N 1383  қаулысы  3-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 36-37, 486-құжат).

14. Подпункт 3) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2002 года N 1186 "О реорганизации Республиканского казенного предприятия "Казахское информационное агентство (КазААГ) Министерства культуры, информации и общественного согласия" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 39, ст. 402).
15. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1441 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 49, ст. 489).
16. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 35 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Акмолинское государственное издательство "Елорда" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 1, ст. 13).
17. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2003 года N 341 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский литературно-художественный журнал "Жалын" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 16, ст. 163).
18. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2003 года N 872 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
19. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года N 906 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Производственно-эксплуатационное объединение Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан".

14. "Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң Қазақ ақпарат агенттiгi (ҚазААГ)" республикалық қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 8 қарашадағы N 1186  қаулысы  3-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 39, 402-құжат).
15. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1441  қаулысы  1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 49, 489-құжат).
16. "Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң "Елорда" Ақмола мемлекеттiк баспасы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 35  қаулысы  3-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 1, 13-құжат).
17. "Жалын" республикалық әдеби-көркем журналы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 9 сәуiрдегi N 341  қаулысы  5-тармағының 2-тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 16, 163-құжат).
18. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 27 тамыздағы N 872  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 1-тармағы.
19. "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң "Өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 қыркүйектегi N 906  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.