Об утверждении Правил возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года № 15. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 249
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.03.2014 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.10.2007 № 978.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.10.2007 N 978.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 января 2006 года N 15
Правила
возмещения расходов по проезду к постоянному месту
жительства и провозу имущества (в том числе скота),
выделения средств для приобретения жилья по месту
прибытия и выплаты единовременных пособий
оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции
Сноска. По всему тексту слова "по выплате", "по выплатам" заменены словами "по выдаче" постановлением Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения" и определяют порядок возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий (далее - дополнительные льготы) оралманам и членам их семей, прибывшим в Республику Казахстан с целью постоянного проживания и вошедшим в квоту иммиграции оралманов. См. Z1100000477
Сноска. Заголовок и преамбула Правил с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.10.2007 N 978.
1. Общие положения

Көшiп-келу квотасы бойынша келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жерiне бару және мүлкiн (оның iшiнде малын) апару жөнiндегi шығыстарын өтеу, келген жерi бойынша тұрғын үй сатып алу үшiн қаражат бөлу және бiржолғы жәрдемақылар төлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 15 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 249 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.03.2014 № 249 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 978 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Көшiп-келу квотасы бойынша келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жерiне бару және мүлкiн (оның iшiнде малын) апару жөнiндегi шығыстарын өтеу, келген жерi бойынша тұрғын үй сатып алу үшiн қаражат бөлу және бiржолғы жәрдемақылар төлеу ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 978 Қаулысымен.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 6 қаңтардағы
N 15 қаулысымен
бекiтiлген
Көшiп-келу квотасы бойынша келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жерiне бару және мүлкiн (оның iшiнде малын) апару жөнiндегi шығыстарын өтеу, келген жерi бойынша тұрғын үй сатып алу үшiн қаражат бөлу және бiржолғы жәрдемақылар төлеу ережесi
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 978 Қаулысымен.
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «төлемдер жөніндегі», «төлеу жөніндегі» деген сөздер «беру жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
Осы Ереже "Халықтың көшi-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасына тұрақты тұру мақсатында келген және оралмандардың көшiп-келу квотасына енген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жерiне бару және мүлкiн (оның iшiнде малын) апару жөнiндегi шығыстарын өтеудiң, келген жерi бойынша тұрғын үй сатып алу үшiн қаражат бөлу және бiржолғы жәрдемақылар (бұдан әрi - қосымша жеңiлдiктер) төлеудiң тәртiбiн айқындайды. Z110000477
1. Жалпы ережелер

1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган по вопросам миграции населения (далее - уполномоченный орган) - Министерство внутренних дел Республики Казахстан (Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан);
2) территориальное подразделение уполномоченного органа по вопросам миграции населения - Управление миграционной полиции Департамента внутренних дел;
2-1) уполномоченная организация по выплате дополнительных льгот (далее - Центр) - Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
2-2) филиалы Центра - областные, городов Астаны и Алматы филиалы Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
2-3) отделения Центра - городские, районные отделения Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
3) уполномоченная организация по выдаче - банки второго уровня или организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций;
4) оралман-участник Программы - оралман, включенный в квоту иммиграции оралманов и ставший участником Программы "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы (далее - Программа).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 15.01.2010 № 7; от 04.03.2011 № 230.
2. Дополнительные льготы выплачиваются оралманам и членам их семей, имеющим право на их получение.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.10.2007 N 978.
3. Переселение оралманов и членов их семей осуществляется путем самостоятельного и организованного переселения.
При организованном переселении оралманы и члены их семей обеспечиваются продуктами питания и лекарственными средствами в пути следования до места жительства.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.10.2007 N 978.
2. Обращение за назначением
и выплатой дополнительных льгот
4. Обращение за назначением и выплатой дополнительных льгот осуществляется после включения семьи оралмана в квоту иммиграции оралманов.
5. Для назначения и выплаты дополнительных льгот главой семьи оралмана по месту его жительства в территориальное подразделение уполномоченного органа по вопросам миграции населения от имени семьи подается заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с указанием лицевого счета, предварительно открытого в уполномоченной организации по выдаче.
Глава семьи определяется семьей оралмана.

1. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті);
2) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері - Ішкі істер департаментінің Көші-қон полициясы басқармасы;
2-1) қосымша жеңілдіктерді төлеу жөніндегі уәкілетті ұйым (бұдан әрі - Орталық) - «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2-2) Орталықтың филиалдары — «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының облыстың, Астана және Алматы қалаларындағы филиалдары;
2-3) Орталықтың бөлімшелері - «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының қалалық, аудандық бөлімшелері;
3) беру жөніндегі уәкiлеттi ұйым - екiншi деңгейдегi банктер немесе Қазақстан Республикасы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органының және Ұлттық Банкiнiң банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдар;
4) Бағдарламаға қатысушы оралман - оралмандардың көшіп келу квотасына енгізілген және 2009 - 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасына (бұдан әрі - Бағдарлама) қатысушы болған оралман.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.01.15 № 7, 2011.03.04 N 230 Қаулыларымен.
2. Қосымша жеңiлдiктер оларды алуға құқығы бар оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне төленедi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 978 Қаулысымен.
3. Оралмандардың және олардың отбасы мүшелерінің қоныс аударуы өз бетiмен және ұйымдасып қоныс аудару жолымен жүзеге асырылады.
Ұйымдасып қоныс аудару кезiнде оралмандар және олардың отбасы мүшелері тұрғылықты жерiне жеткенге дейiнгi жолда тамақ өнiмдерiмен және дәрiлiк заттармен қамтамасыз етiледi.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 978 Қаулысымен.
2. Қосымша жеңiлдiктердi тағайындауға және төлеуге өтiнiш беру
4. Қосымша жеңiлдiктердi тағайындауға және төлеуге өтiнiш беру оралманның отбасы оралмандардың көшiп-келу квотасына енгiзiлгеннен кейiн жүзеге асырылады.
5. Қосымша жеңілдіктер тағайындау және төлеу үшін оралман отбасының басшысы өзінің тұрғылықты жері бойынша халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне төлемдер беру жөніндегі уәкілетті ұйымда алдын ала ашқан жеке шотын көрсете отырып, отбасының атынан осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Отбасының басшысын оралманның отбасы белгілейді.

Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
3. Порядок назначения и выплаты дополнительных льгот
6. Территориальным подразделением уполномоченного органа по вопросам миграции населения в течение пяти рабочих дней со дня принятия ходатайства о приеме в гражданство Республики Казахстан выносится решение о назначении или об отказе в назначении дополнительных льгот с указанием причин отказа.
Решение о назначении или об отказе в назначении дополнительных льгот подписывается руководителем территориального подразделения уполномоченного органа по вопросам миграции населения или лицом, исполняющим его обязанности.
В течение трех рабочих дней со дня принятия решения о назначении дополнительных льгот оформляется выписка из данного решения (в одном экземпляре) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и направляется с извещением по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, через филиал Центра в отделение Центра для осуществления выплат.
Отделение Центра, поступившие выписки из решения о назначении дополнительных льгот, регистрирует их в журнале регистрации по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, формирует в централизованной базе данных карточку получателя (оралмана) и вносит соответствующие данные.
В случае отказа в назначении дополнительных льгот территориальное подразделение уполномоченного органа по вопросам миграции населения в течение трех рабочих дней уведомляет заявителя с указанием причин отказа.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
7. В решении о назначении дополнительных льгот указываются состав семьи оралмана, размеры соответствующих им выплат и номер лицевого счета, открытого главой семьи оралмана в уполномоченной организации по выдаче.
8. Отделение Центра не позднее трех рабочих дней после получения выписки из решения о назначении дополнительных льгот перечисляет соответствующие выплаты в уполномоченные организации по выдаче.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
9. Отказ территориального подразделения уполномоченного органа по вопросам миграции населения в назначении дополнительных льгот может быть обжалован в уполномоченном органе или в судебном порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
10. Дополнительные льготы не предоставляются членам семей оралманов, не прибывшим на территорию Республики Казахстан в течение года, в котором они включены в квоту иммиграции оралманов.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
3. Қосымша жеңiлдiктердi тағайындау және төлеу тәртiбi
6. Халықтың көші-қоны жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы қолдаухат қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қосымша жеңілдіктерді тағайындау туралы немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
Қосымша жеңілдіктер тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімге халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
Қосымша жеңілдіктер тағайындау туралы шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы шешімнен үзінді көшірме ресімделеді (бір дана) және осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламамен қоса төлемдерді жүзеге асыру үшін Орталықтың филиалы арқылы Орталықтың бөлімшесіне жіберіледі.
Орталықтың бөлімшесі келіп түскен қосымша жеңілдіктер тағайындау туралы шешімнен үзінді көшірмені осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, оны тіркеу журналына тіркейді, орталықтандырылған деректер базасында алушының (оралманның) карточкасын қалыптастырады және тиісті деректерді енгізеді.
Қосымша жеңілдіктер тағайындаудан бас тартылған жағдайда халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі бас тарту себептерін көрсете отырып, үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіні хабардар етеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
7. Қосымша жеңiлдiктердi тағайындау туралы шешiмде оралман отбасының құрамы, оларға тиесiлi төлемдердiң мөлшерi және беру жөніндегі уәкiлеттi ұйымда оралман отбасының басшысы ашқан жеке шоттың нөмiрi көрсетiледi.
8. Орталықтың бөлімшесі қосымша жеңiлдiктердi тағайындау туралы шешімнен үзінді көшірме алғаннан кейiн үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей беру жөніндегі уәкiлеттi ұйымдарға тиiстi төлемдердi аударады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
9. Халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің қосымша жеңілдіктер тағайындаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен уәкiлеттi органға немесе сотқа шағымдануға болады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
10. Қосымша жеңілдіктер оралман отбасының өздері оралмандардың көшіп-келу квотасына енгізілген жылдың ішінде Қазақстан Республикасының аумағына келмеген мүшелеріне берілмейді.

Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
4. Размеры выплат
11. Оралманам, не являющимся участниками Программы, выделяются:
1) единовременные пособия:
на главу семьи в размере 15-кратного месячного расчетного показателя;
на каждого члена семьи в размере 10-кратного месячного расчетного показателя;
2) средства на возмещение расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота) при самостоятельном переселении. При этом оплата проезда каждого члена семьи оралмана производится в размере 10-кратного месячного расчетного показателя. Оплата провоза личного имущества производится в размере 50-кратного месячного расчетного показателя на семью оралмана;
3) средства для приобретения жилья в размере 100-кратного месячного расчетного показателя на каждого члена семьи оралмана.
При этом отрицательная разница между суммой выделенных средств, перечисленных на лицевой счет главы семьи оралмана, и покупной стоимостью приобретаемого жилья доплачивается за счет средств самих членов семей оралманов, а положительная разница остается у семьи оралмана.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 15.01.2010 № 7.
12. Для оралманов-участников Программы выделяются единовременные пособия, включающие в том числе средства на возмещение расходов по проезду и провозу имущества, в следующих размерах:
1) на главу семьи в размере 100-кратного месячного расчетного показателя;
2) на каждого члена семьи, дифференцированно в зависимости от расселения по осям территориального развития:
в Северной оси (Акмолинская, Актюбинская, Восточно-Казахстанская, Западно-Казахстанская, Костанайская, Павлодарская и Северо-Казахстанская области) в размере 75-кратного месячного расчетного показателя;
в Центральной оси (Атырауская, Карагандинская, Кызылординская и Мангистауская области) в размере 65-кратного месячного расчетного показателя;
в Южной оси (Алматинская, Жамбылская и Южно-Казахстанская области) в размере 55-кратного месячного расчетного показателя.
Сумма единовременного пособия оралманов-участников Программы при их расселении в Северной оси умножается на повышающий коэффициент 2,0 и в Центральной оси - на 1,7.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 15.01.2010 № 7.
13. Для строительства, восстановления или приобретения жилья оралманам-участникам Программы предоставляются льготные кредитные займы в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 15.01.2010 № 7.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
4. Төлемдердiң мөлшерi
11. Бағдарламаға қатысушы болып табылмайтын оралмандарға:
1) біржолғы жәрдемақылар:
отбасы отағасына 15 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
отбасының әрбір мүшесіне 10 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) өз бетімен қоныс аудару кезінде тұрақты тұратын жеріне бару және мүлкін (оның ішінде малын) апару жөніндегі шығыстарды өтеуге қаражат. Бұл ретте оралман отбасының әрбір мүшесінің жол жүру ақысын төлеу 10 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі. Жеке мүлкін апару ақысын төлеу оралман отбасына 50 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі;
3) оралман отбасының әрбір мүшесіне 100 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға арналған қаражат бөлінеді. Бұл ретте оралман отбасы отағасының жеке шотына аударылған бөлінген қаражат сомасы мен сатып алынатын тұрғын үйдің сатып алу құны арасындағы теріс айырма оралмандардың отбасы мүшелерінің өз қаражаты есебінен төленеді, ал оң айырма оралман отбасында қалады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.01.15 № 7 Қаулысымен.
12. Бағдарламаға қатысушы оралмандарға тұратын жеріне бару және мүлкін апару жөніндегі шығыстарды өтеу қаражатын қамтитын біржолғы жәрдемақылар мынадай мөлшерде:
1) отбасы отағасына 100 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) отбасының әрбір мүшесіне аумақтық даму осьтері бойынша қоныстануына байланысты:
Солтүстік осьте (Ақмола, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қостанай, Павлодар және Солтүстік Қазақстан облыстары) 75 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Орталық осьте (Атырау, Қарағанды, Қызылорда және Маңғыстау облыстары) 65 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Оңтүстік осьте (Алматы, Жамбыл және Оңтүстік Қазақстан облыстары) 55 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде сараланып бөлінеді.
Бағдарламаға қатысушы оралмандар Солтүстік осьте қоныстанған жағдайда олардың біржолғы жәрдемақы сомасы 2,0 арттырушы коэффициентіне және Орталық осьте 1,7 арттырушы коэффициентіне көбейтіледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.01.15 № 7 Қаулысымен.
13. Бағдарламаға қатысушы оралмандарға тұрғын үйді салу, қалпына келтіру немесе сатып алу үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жеңілдікті кредиттік қарыздар беріледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.01.15 № 7 Қаулысымен.

14. При организованном переселении транспортные расходы по перевозке оралманов и членов их семей и провозу их имущества осуществляются:
1) уполномоченным органом - из государства выбытия до пункта прибытия на территорию Республики Казахстан;
2) территориальным подразделением уполномоченного органа по вопросам миграции населения - из пункта прибытия на территории Республики Казахстан до конечного места жительства.
При организованном переселении услуги транспортных организаций по провозу имущества  оралманов и членов их семей возмещаются за груз весом не более 1000 килограммов на оралманов и членов их семей.
Обеспечение продуктами питания, лекарственными средствами в пути следования до конечного места жительства производится в размерах 50 процентов размера месячного расчетного показателя на каждого члена семьи.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 22.10.2007 N 978; от 04.03.2011 № 230.
15. Оплата услуг по документированию (вид на жительство или удостоверение личности гражданина Республики Казахстан) оралманов и членов их семей производится в размере установленной стоимости этих документов для граждан Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 22.10.2007 N 978; от 04.03.2011 № 230.
5. Учет и отчетность
16. По выплаченным суммам между отделениями Центра и уполномоченными организациями по выдаче до 5 числа месяца, следующего за отчетным, составляются акты сверки.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
17. Отделения Центра на основании акта сверки между уполномоченной организацией по выдаче к 7 числу месяца, следующего за отчетным, представляют в Центр отчеты о выплатах.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
Приложение 1
к Правилам возмещения расходов
по проезду к постоянному месту
жительства и провозу имущества
(в том числе скота), выделения
средств для приобретения жилья
по месту прибытия и выплаты
единовременных пособий оралманам
и членам их семей,
прибывшим по квоте иммиграции
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 22.10.2007 N 978; от 04.03.2011 № 230.
Кому __________________________________
(должность, фамилия и инициалы
_______________________________________
руководителя организации)
_______________________________________
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество
_______________________________________
главы семьи оралмана)
проживающего по адресу ________________
_______________________________________
Заявление
о назначении и выплате дополнительных льгот
Прошу Вас выплатить мне дополнительные льготы в связи
с ____________________________________________________________
(указывается цель прибытия в Республику Казахстан)
с учетом следующего состава прибывших членов семьи:
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
Причитающуюся нам сумму прошу перечислить
______________________________________________________________
(указывается название банка, РНН банка, МФО банка,
номер лицевого счета получателя)
"___"__________20__года             ______________________
(подпись главы семьи)
Приложение 2
к Правилам возмещения расходов
по проезду к постоянному месту
жительства и провозу имущества
(в том числе скота), выделения
средств для приобретения жилья
по месту прибытия и выплаты
единовременных пособий оралманам
и членам их семей,
прибывшим по квоте иммиграции
Выписка из Решения Управления миграционной полиции
Департамента внутренних дел ____________ области (города)
о назначении дополнительных льгот
Сноска. Правила дополнены приложением 2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
Дело № ________________________________________________________
Фамилия (глава семьи) _________________________________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество ______________________________________________________
Дата рождения _________________________________________________
Члены семьи ________________________  _________________________
(количество)                (прописью)
Адрес места жительства (фактический) __________________________
Удостоверение личности (оралмана) № ____ от "___" __________ г.
Кем выдан _____________________________________________________
Социальный индивидуальный код (СИК) ___________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) _________________
Наименование оси __________ коэффициент _______________________
Назначить выплату в соответствии с п. __ ст. ___ Закона РК от ___ г. № ______ " __________________________________________________"

14. Ұйымдасып қоныс аудару кезiнде оралмандарды және олардың отбасы мүшелерін тасымалдау және олардың мүлкiн апару жөнiндегi көлiктiк шығыстарды:
1) шыққан мемлекетiнен Қазақстан Республикасының аумағындағы келу пунктiне дейiн - уәкiлеттi орган;
2) Қазақстан Республикасының аумағындағы келу пунктiнен соңғы тұрғылықты жерiне дейiн - халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі жүзеге асырады.
Ұйымдасып қоныс аудару кезiнде көлiк ұйымдарының оралмандардың және олардың отбасы мүшелерінің мүлкiн апару жөнiндегi қызметтерi оралман отбасына салмағы 1000 килограмнан аспайтын жүк үшiн өтеледi.
Соңғы тұрғылықты жерiне дейiнгi жолда тамақ өнiмдерiмен, дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету әрбiр отбасы мүшесiне айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнiң 50 пайызы мөлшерiнде жүргiзiледi.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 978, 2011.03.04 N 230 Қаулыларымен.
15. Оралмандарды және олардың отбасы мүшелерін құжаттамалау (тұруға ықтиярхат немесе Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлiгi) жөнiндегi қызметтерге ақы төлеу осы құжаттардың Қазақстан Республикасының азаматтары үшiн белгiленген құны мөлшерiнде жүргiзiледi. K080099
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 978, 2011.03.04 N 230 Қаулыларымен.
5. Есеп және есеп беру
16. Орталықтың бөлімшелері мен беру жөніндегі уәкiлеттi ұйымдардың арасында есептiден кейiнгi айдың 5-күнiне дейiн төленген сомалар бойынша салыстыру актiлерi жасалады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
17. Орталықтың бөлімшелері беру жөніндегі уәкiлеттi ұйыммен арадағы салыстыру актiсiнiң негiзiнде есептiден кейiнгi айдың 7-күнiне Орталыққа төлемдер туралы есептердi ұсынады.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
Көшiп-келу квотасы бойынша келген
оралмандарға және олардың отбасы
мүшелеріне тұрақты тұратын жерiне бару
және мүлкiн (оның iшiнде малын) апару
жөнiндегi шығыстарын өтеу, келген жерi
бойынша тұрғын үй сатып алу үшiн қаражат
бөлу және бiржолғы жәрдемақылар төлеу
ережесiне 1-қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің
2007.10.22 N 978, 2011.03.04 N 230 Қаулыларымен.
Кiмге ________________________________________
(ұйым басшысының лауазымы, тегi және аты-жөнi)
______________________________________________
______________________________________________
______________________________________________
___________________ мекен-жайы бойынша тұратын
______________________________________________
(оралман отбасы басшысының тегi, аты, әкесiнiң аты)
Қосымша жеңiлдiктердi тағайындау және төлеу туралы
өтiнiш
Сiзден маған ________________________________________________
(Қазақстан Республикасына келу мақсаты көрсетiледi)
байланысты, келген отбасы мүшелерiнiң мынадай құрамын:
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
ескере отырып, қосымша жеңiлдiктер төлеудi сұраймын.
Бiзге тиесiлi соманы ________________________________________
(банктiң атауы, банктiң СТН-i, банктiң
_____________________________________________________________
ФАА-сы, алушының жеке шотының нөмiрi көрсетiледi)
аударуды сұраймын.
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
20__жылғы "____"__________       ________________________
(отбасы басшысының қолы)
Көшіп келу квотасы бойынша
келген оралмандарға және олардың
отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын
жеріне бару және мүлкін (оның
ішінде малын) апару жөніндегі
шығыстарын төлеу, келген жері
бойынша тұрғын үй сатып алу үшін
қаражат бөлу және біржолғы
жәрдемақылар төлеу ережесіне
2-қосымша
______________ облысы (қаласы) Ішкі істер департаменті
Көші-қон полициясы басқармасының қосымша төлемдер
тағайындау туралы шешімінен үзінді көшірме
Ескерту. Ереже 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің
2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
Іс № __________________________________________________________
Тегі (отбасы басшысы) _________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты __________________________________________________
Туған күні ____________________________________________________
Отбасы мүшелері ________________ ______________________________
(саны)                (жазумен)
Тұрғылықты мекенжайы (нақты) __________________________________
Жеке куәлігі (оралманның) _____ ж. « ____ » _______ № _________
Кім берді ___________________ _________________________________
Әлеуметтік жеке коды (ЖӘК) ____________________________________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) __________________________
Осы атауы _____________ коэффициент ___________________________
« _____________________ » Қазақстан Республикасының _____ жылғы
« ____ » ______ № _____ Заңының _____ ___ бабының ___ тармағына
сәйкес төлемдер тағайындалсын.

1. Размер назначенного единовременного пособия к выплате:
__________________ тенге ____________________________________________
(прописью)
из них (для сведения):
на главу семьи ______________ тенге ___________________________
(прописью)
на членов семьи _____________ тенге ___________________________
(прописью)
2. Размер назначенного средства на приобретение жилья к выплате:
_______________________ тенге _______________________________________
(прописью)
из них (для сведения):
на главу семьи _______________ тенге __________________________
(прописью)
на членов семьи ______________ тенге __________________________
(прописью)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Реквизиты банка и номер текущего счета получателя:
БИК ___________________________________________________________
РНН банка _____________________________________________________
Счет банковский (текущий, картсчета) __________________________
_____________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
М.П. Начальник Управления миграционной полиции
Департамента внутренних дел   _____________________   __________
(фамилия, имя, отчество)  (подпись)
Специалист ________________________________     ___________________
(фамилия, имя, отчество)                (подпись)
Приложение 3
к Правилам возмещения расходов
по проезду к постоянному месту
жительства и провозу имущества
(в том числе скота), выделения
средств для приобретения жилья
по месту прибытия и выплаты
единовременных пособий оралманам
и членам их семей,
прибывшим по квоте иммиграции
_____________________________________________________________________
(наименование органа, назначившего дополнительные льготы)
_____________________________________________________________________
(наименование филиала Центра)
Извещение № _____ от "____" ___________ 20__ г.
о представляемых выписках для оформления выплаты
Сноска. Правила дополнены приложением 3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
п/п
№ дела
Фамилия, имя, отчество
Вид выплаты
Примечание
Всего приложено ______________ документов
Начальник Управления миграционной полиции
Департамента внутренних дел   ____________________   ________________
(ФИО)               (подпись)
Специалист  ___________________________  ______________________
(ФИО)                     (подпись)
М.Ш. Директор обл. филиала ГЦВП _____________  ________________
(ФИО)         (подпись)
Специалист ____________ вход. № ___ от "___" __________ 20__ г.
исх. № ___ от "___" ___________ 20__ г.
М.Ш. Начальник отд. ГЦВП ____________________  _______________
(ФИО)             (подпись)
Специалист ____________ вход. № ___ от "___" __________ 20__ г.
Приложение 4
к Правилам возмещения расходов
по проезду к постоянному месту
жительства и провозу имущества
(в том числе скота), выделения
средств для приобретения жилья
по месту прибытия и выплаты
единовременных пособий оралманам
и членам их семей,
прибывшим по квоте иммиграции
Журнал регистрации выписок _________________________________
(вид выплаты)
Сноска. Правила дополнены приложением 4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 04.03.2011 № 230.
п/п
№, дата
выписки
Фамилия, имя,
отчество оралмана
№, дата
извещения
дата
регистрации
Скрепление печатью: количество листов в журнале ___________________
(прописью)
М.Ш. Начальник филиала/отделения Центра ___________________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 января 2006 года N 15
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. Төлеуге тағайындалған біржолғы жәрдемақының мөлшері:
_________________ теңге. ______________________________________
(жазумен)
оның ішінде (мәлімет үшін):
отбасы басшысына _______________ теңге ________________________
(жазумен)
отбасы мүшелеріне _____________ теңге _________________________
2. Тұрғын үй сатып алуға тағайындалған қаржының төленетін мөлшері:
______________ теңге __________________________________________
(жазумен)
оның ішінде (мәлімет үшін):
отбасы басшысына ______________ теңге _________________________
(жазумен)
отбасы мүшелеріне ______________ теңге ________________________
(жазумен)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Банкінің деректемелері және алушының ағымдағы шотының нөмірі:
БЖК ___________________________________________________________
Банк СТН-і ____________________________________________________
Банк (ағымдағы, картшоты) _____________________________________
_______________________________________________________________
(банктің аты, мекен жайы)
М.О. Ішкі істер департаменті
Көші-қон полициясы басқармасының бастығы ______________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Маман __________________________________ ______________________
(тегі, аты, әкесінің аты)              (қолы)
Көшіп келу квотасы бойынша
келген оралмандарға және олардың
отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын
жеріне бару және мүлкін (оның
ішінде малын) апару жөніндегі
шығыстарын төлеу, келген жері
бойынша тұрғын үй сатып алу үшін
қаражат бөлу және біржолғы
жәрдемақылар төлеу ережесіне
3-қосымша
_______________________________________________________________
(қосымша жеңілдіктерді тағайындаған органның атауы)
_______________________________________________________________
(Орталық филиалының атауы)
Төлемдерді ресімдеу үшін ұсынылатын үзінді көшірмелер
туралы 20 __ ж.« ___ » № ___ хабарлама
Ескерту. Ереже 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің
2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
Р/с
Істің №
Тегі, аты, әкесінің аты
Төлемдердің түрі
Ескертпе
Қоса берілген құжаттардың барлығы ____________
Ішкі істер департаменті
Көші-қон полициясы басқармасының бастығы ______________ ______
(Т.А.Ә.)    (қолы)
Маман _______________________________ _________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)              (қолы)
М.О. ЗТМО облыстық филиалының директоры _____________ _________
(Т.А.Ә.)     (қолы)
Маман ____________ кіріс _____ 20 ж "___"____ № __________
шығыс _____ 20 ж "___"____ № __________
М.О. ЗТМО бөлімшесінің бастығы ____________________ ___________
(Т.А.Ә.)         (қолы)
Маман ____________ кіріс _____ 20 ж "____"____  № __________
Көшіп келу квотасы бойынша
келген оралмандарға және олардың
отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын
жеріне бару және мүлкін (оның
ішінде малын) апару жөніндегі
шығыстарын төлеу, келген жері
бойынша тұрғын үй сатып алу үшін
қаражат бөлу және біржолғы
жәрдемақылар төлеу ережесіне
4-қосымша
__________________________ көшірмелерін тіркеу журналы
(төлемдердің түрі)
Ескерту. Ереже 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің
2011.03.04 N 230 Қаулысымен.
Р/с
Үзінді көшірменің №, күні
Оралманның тегі, аты, әкесінің аты
Хабарлама уақыты, №
Тіркеу уақыты
Мөрмен бекітілген журналдағы парақтар саны ____________________
(жазумен)
М.О. Орталық филиал/бөлімшесінің бастығы ______________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 6 қаңтардағы
N 15 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1194 "Об утверждении Правил целевого использования средств, выделяемых из республиканского бюджета для оралманов" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 41, ст. 366).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 48 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1194 и от 4 мая 2001 года N 605" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 1, ст. 16).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2004 года N 225 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1194 и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2001 года N 605" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 10, ст. 121).
4. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2005 года N 140 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившим силу постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 января 1993 года N 31" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 7, ст. 73).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2004 года N 747 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1194" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 27, ст. 351).

1. "Республикалық бюджеттен оралмандар үшiн бөлiнетiн қаражатты мақсатты пайдалану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1194 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 41, 366-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1194 және 2001 жылғы 4 мамырдағы N 605 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 48 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 1, 16-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1194 қаулысына өзгерiстер енгiзу және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 4 мамырдағы N 605 қаулысының күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 25 ақпандағы N 225 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2004 ж., N 10, 121-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 қаңтардағы N 31 қаулысының күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 14 ақпандағы N 140 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 7, 73-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1194 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 шiлдедегi N 747 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 27, 351-құжат).