О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам воинской службы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2006 года N 793
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам воинской службы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
воинской службы"
Статья 1.   Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Уголовный  кодекс Республики Казахстан от 16 июля 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 15-16, ст. 211; 1998 г., N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 225; 1999 г., N 20, ст. 721; N 21, ст. 774; 2000 г., N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53, 54; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 10, ст. 106; N 17, ст. 155; N 23-24, ст. 192; 2003 г., N 15, ст. 137; N 18, ст. 142; 2004 г, N 5, ст. 22; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139; 2005 г., N 13, ст. 53; N 14, ст. 58; N 21-22, ст. 87; 2006 г., N 2, ст. 19; N 3, ст. 22; N 5-6, ст. 31; N 8, ст. 45):
по всему тексту слова "военную службу", "военной службе", "военной службы" заменить соответственно словами "воинскую службу", "воинской службе", "воинской службы".
2. В Уголовно-процессуальный  кодекс  Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 23, ст. 335; 1998 г., N 23, ст. 416; 2000 г., N 3-4, ст. 66 N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53; N 15-16, ст. 239; N 17-18, ст. 245; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 17, ст. 155; N 23-24, ст. 192; 2003 г., N 18, ст. 142; 2004 г., N 5, ст. 22; N 23, ст. 139; N 24, ст. 153, 154, 156; 2005 г., N 13, ст. 53; N 21-22, ст. 87; N 24, ст. 123; 2006 г., N 2, ст. 19; N 5-6, ст. 31; N 5-6 (2463), ст. 31):
по всему тексту слова "военную службу" заменить соответственно словами "воинскую службу".
3. В Уголовно-исполнительный  кодекс  Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 24, ст. 337; 2000 г, N 6, ст. 141; N 8, ст. 189; N 18, ст. 339; 2001 г., N 8, ст. 53; N 17-18, ст. 245; N 24, ст. 338; 2002 г., N 23-24, ст. 192; 2004 г., N 5, ст. 22; N 23, ст. 139, 142; N 24, ст. 154; 2005 г., N 13, ст. 53):

"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне жауынгерлiк қызмет мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 22 тамыздағы N 793 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне жауынгерлiк қызмет мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық
актiлерiне жауынгерлiк қызмет мәселелерi бойынша
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"
1-бап.  Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1. 1997 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Қылмыстық   кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 15-16, 211-құжат; 1998 ж., N 16, 29-құжат; N 17-18, 225-құжат; 1999 ж., N 20, 721-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53, 54-құжаттар; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар; N 10, 106-құжат; N 17, 155-құжат; N 23-24, 192-құжат; 2003 ж., N 15, 137-құжат; N 18, 142-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 21-22, 87-құжат; 2006 ж., N 2, 19-құжат; N3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат):
бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет", "әскери қызметтен", "әскери қызметке" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметтен", "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық iс жүргiзу  кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 23, 335-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар; N 17, 155-құжат; N  23-24, 192-құжат; 2003 ж., N 18, 142-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 23, 139-құжат; N 24, 153, 154, 156-құжаттар; 2005 ж., N 13, 53-құжат; N 21-22, 87-құжат; N 24, 123-құжат; 2006 ж., N 2, 19-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 5-6 (2463), 31-құжат):
бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызметтi" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызметтi" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару  кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 24, 337-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; N 8, 189-құжат; N 18, 339-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 23-24, 192-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 23, 139, 142-құжаттар; N 24, 154-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат):

1) по всему тексту слова "военную службу", "военной службе", "военной службы" заменить соответственно словами "воинскую службу", "воинской службе", "воинской службы";
2) по всему тексту слова "военный комиссариат" заменить соответственно словами "местный орган военного управления";
3) в статье 145 слова "прапорщики, мичманы," исключить;
4) в пункте 3 статьи 148:
слово "пользуются" заменить словом "пользуется";
слова "и военный комендант" исключить.
4. В  Гражданский  процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 18, ст. 644; 2000 г., N 3-4, ст. 66 N 10, ст. 244; 2001 г., N 8, ст. 52; N 15-16, ст. 239; N 21-22, ст. 281; N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 10, ст. 49; N 14, ст. 109; N 15, ст. 138; 2004 г., N 5, ст. 25; N 17, ст. 97; N 23, ст. 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 13, ст. 53; 2005 г, N 24, ст. 123; 2006 г., N 2, ст. 19):
в подпункте 1) статьи 243 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
5. В  Кодекс  Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г, N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г, N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139, 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 7-8, ст. 19; N 9, ст. 26; N 13, ст. 53; N 14, ст. 58; N 17-18, ст. 72; N 21-22, ст. 86, 87; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 5; N 2, ст. 19, 20; N 3, ст. 22; N 5-6, ст. 31; N 8, ст. 45.):
1) по всему тексту слова "военную службу", "военной службе", "военной службы" заменить соответственно словами "воинскую службу", "воинской службе", "воинской службы";
2) по всему тексту слова "военный комиссариат", "военного комиссариата" заменить соответственно словами "местный орган военного управления", "местного органа военного управления";
3) в статье 511 слова "военных комиссариатов" заменить словами "местных органов военного управления";

1) бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет", "әскери қызметтен", "әскери қызметке" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметтен", "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) бүкiл мәтiн бойынша "әскери комиссариат" деген сөздер тиiсiнше "жергiлiктi әскери басқару органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 145-баптағы "прапорщиктер, мичмандар," деген сөздер алып тасталсын;
4) 148-баптың 3-тармағында:
"пайдаланылады" деген сөздер "пайдаланылады" деген сөздермен ауыстырылсын;
"және әскери комендант" деген сөздер алып тасталсын.
4. 1999 жылғы 13 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Азаматтық iс жүргiзу  кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 18, 644-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 21-22, 281-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 10, 49-құжат; N 14, 109-құжат; N 15, 138-құжат; 2004 ж., N 5, 25-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 140-құжат; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 55-құжат; N 13, 53-құжат; 2005 ж., N 24, 123-құжат; 2006 ж., N 2, 19-құжат):
243-баптың 1) тармақшасындағы "әскери қызметте" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызметте" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы  кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат):
1) бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет", "әскери қызметi", "әскери қызметке" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметi", "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) бүкiл мәтiн бойынша "әскери комиссариат", "әскери комиссариаттың" деген сөздер тиiсiнше "жергілiктi әскери басқару органы", "жергiлiктi әскери басқару органының" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 511-баптағы "әскери комиссариаттарды" деген сөздер "жергiлiктi әскери басқару органдарын" деген сөздермен ауыстырылсын;

4) в подпункте 1) пункта 2 статьи 556 слова "районные (городские) военные комиссары" заменить словами "начальники местных органов военного управления".
6. В  Кодекс  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 12 июня 2001 г. (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 168; 2002 г., N 6, ст. 73, 75; N 19-20, ст. 171; 2003 г., N 1-2, ст. 6; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 15, ст. 133, 139; N 21-22, ст. 160; N 24, ст. 178; 2004 г., N 5, ст. 30; N 14, ст. 82; N 20, ст. 116; N 23, ст. 140, 142; N 24, ст. 153; 2005 г., N 7-8, ст. 23; N 21-22, ст. 86, 87; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 4, 5; N 3, ст. 22; N 4, ст. 24; N 8, ст. 45, ст. 46):
в подпункте 4) пункта 1 статьи 316 слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу".
7. В  Таможенный  кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 7-8, ст. 40; N 15, ст. 139; 2004 г., N 18, ст. 106; 2005 г., N 11, ст. 43; N 21-22, ст. 86; 2006г., N 3, ст. 22):
в пункте 3 статьи 516 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
8. В  Закон  Республики Казахстан от 20 декабря 1991 г. "О гражданстве Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1991 г., N 52, ст. 636; 1995 г., N 19, ст. 117; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 10, ст. 101; 2004 г., N 19, ст. 115; N 23, ст. 142):
в абзаце втором подпункта 2) статьи 16 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
9. В  Закон  Республики Казахстан от 18 декабря 1992 г. "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 23, ст. 560; 1994 г., N 8, ст. 140; N 20, ст. 252; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184; N 22, ст. 334; 1998 г., N 24, ст. 432; 1999 г., N 8, ст. 247; N 23, ст. 923):
в статье 15 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
10. В  Закон  Республики Казахстан от 13 января 1993 г. "О Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 1, ст. 3; 1995 г., N 8, ст. 56; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 14, ст. 275; 2002 г., N 15, ст. 147; 2004 г., N 23, ст. 142);
в статье 9:
слова "военной службе", "военную службу" заменить соответственно словами "воинской службе", "воинскую службу";
слово ", прапорщикам" исключить.

4) 556-баптың 2-тармағының 1) тармақшасындағы "аудандық (қалалық) әскери комиссарлар" деген сөздер "жергiлiктi әскери басқару органдарының бастықтары" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  кодексiне  (Салық кодексi) (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжаттар; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 133, 139-құжаттар; N 21-22, 160-құжат; N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 14, 82-құжат; N 20, 116-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 4, 5-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45 46-құжаттар):
316-баптың 1-тармағының 4) тармақшасындағы "әскери қызметке" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. 2003 жылғы 5 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Кеден  кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 7-8, 40-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат; 2005 ж., N 11, 43-құжат; N 21-22, 86-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
516-баптың 3-тармағындағы "әскери қызметке" деген сөздер "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 20 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 52, 636-құжат; 1995 ж., N 19, 117-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 10, 101-құжат; 2004 ж., N 19, 115-құжат; N 23, 142-құжат):
16-баптың 2) тармақшасының екiншi абзацындағы "әскери қызмет" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.
9. "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 23, 560-құжат; 1994 ж., N 8, 140-құжат; N 20, 252-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; N 22, 334-құжат; 1998 ж., N 24, 432-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 23, 923-құжат):
15-баптағы "әскери қызмет" деген сөздер "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 13 қаңтардағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 1, 3-құжат; 1995 ж., N 8, 56-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 14, 275-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
9-бапта:
"әскери қызмет", "әскери қызметте" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметте" деген сөздермен ауыстырылсын;
", прапорщиктерiне" деген сөз алып тасталсын.

11. В  Закон  Республики Казахстан от 20 января 1993 г. "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст. 32; N 18, ст. 429; 1995 г., N 20, ст. 120; N 22, ст. 133; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; 1999 г., N 8, ст. 247; N 23, ст. 920; 2001 г., N 20, ст. 257; 2003 г., N 15, ст. 135; 2004 г., N 23, ст. 142):
в абзаце втором части пятой статьи 17 слова "прапорщикам, мичманам," исключить.
12. В  Закон  Республики Казахстан 14 апреля 1993 г. "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 10, ст. 242; 1994 г., N 8, ст. 140; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; N 17-18, ст. 220; N 22, ст. 334; 1998 г., N 24, ст. 432; 1999 г., N 8, ст. 247; 2001 г., N 2, ст. 14):
в абзаце втором подпункта в) статьи 2 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
13. В  Закон  Республики Казахстан от 28 апреля 1995 г. "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 45; N 14, ст. 98; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1999 г., N 8, ст. 247; N 23, ст. 925; 2004 г., N 23, ст. 142):
по всему тексту слова "военной службы" заменить соответственно словами "воинской службы".
14. В  Закон  Республики Казахстан от 3 октября 1995 г. "О Службе охраны Президента Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 19, ст. 118, N 23, ст. 142; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 108; N 12, ст. 184, 190; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 13-14, ст. 144; 2004 г., N 23, ст. 142):
1) по всему тексту слова "военной службы", "военной службе", "военную службу" заменить соответственно словами "воинской службы", "воинской службе", "воинскую службу";
2) в статье 15:
в части второй слово "прапорщики," исключить;
в части третьей:
после слов "регламентирующих порядок" слова "и условия" исключить;
после слова "прохождение" дополнить словом "воинской".

11. "Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 2, 32-құжат; N 18, 429-құжат; 1995 ж., N 20, 120-құжат; N 22, 133-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 23, 920-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2003 ж., N 15, 135-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
17-баптың бесiншi бөлiгiнiң екiншi абзацындағы "прапорщиктерге, мичмандарға," деген сөздер алып тасталсын.
12. "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуiрдегi  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 10, 242-құжат; 1994 ж., N 8, 140-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; N 17-18, 220-құжат; N 22, 334-құжат; 1998 ж., N 24, 432-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; 2001 ж., N 2, 14-құжат):
2-баптың в) тармақшасының екiншi абзацындағы "әскери қызмет" деген сөздер "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.
13. "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 6, 45-құжат; N 14, 98-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 23, 925-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.
14. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 3 қазандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 19, 118-құжат; N 23, 142-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 10, 108-құжат; N 12, 184, 190-құжаттар; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 13-14, 144-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет", "әскери қызметтен", "әскери қызметте" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметтен", "жауынгерлiк қызметте" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 15-бапта:
екiншi бөлiктегi "прапорщиктер," деген сөз алып тасталсын;
үшiншi бөлiкте:
"тәртiбiн және шарттарын регламенттейтiн" деген сөздердегi "және шарттарын" деген сөздер алып тасталсын;
"өткеру" деген сөздерден кейiн "жауынгерлiк" деген сөзбен толықтырылсын.

15. В  Закон  Республики Казахстан от 5 декабря 1995 г. "О Республиканской гвардии Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 22, ст. 139; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184, 190; 1998 г., N 11-12, ст. 174; N 24, ст. 436; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 15, ст. 147; 2004 г., N 1, ст. 2; 2004 г., N 23, ст. 142):
1) по всему тексту слова "военной службы", "военную службу" заменить соответственно словами "воинской службы", "воинскую службу";
2) в пункте 2 статьи 8 слово "прапорщиков," исключить.
16. В  Закон  Республики Казахстан от 12 декабря 1995 г. "О государственных наградах" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г, N 23, ст. 143; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 18, ст. 366; 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1999 г., N 8, ст. 247; N 21, ст. 782; 2001 г., N 10, ст. 121; 2002 г., N 15, ст. 147; 2003 г., N 15, ст. 131):
1) в статье 12 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе";
2) в части пятой статьи 14 слова ", прапорщики и мичманы" исключить.
17. В  Закон  Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 157; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 108; N 12, ст. 184; 1998 г., N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233; N 23, ст. 920; 2000 г., N 3-4, ст. 66;   2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 6, ст. 72; N 17, ст. 155; 2004 г., N 23, ст. 142):
1) в статье 17:
в пункте 4 слова ", прапорщики, мичманы" исключить;
в пункте 5 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы";
2) в пункте 2 статьи 20 слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу".
18. В  Закон  Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1998 г., N 17-18, ст. 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233, 247; N 23, ст. 920; 2000 г., N 3-4, ст. 66 2001 г., N 13-14, ст. 174; N 17-18, ст. 245; N 20, ст. 257; N 23, ст. 309; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 12, ст. 82; 2004 г., N 23, ст. 142; N 24, ст. 155; 2006 г., N 3 (2460), ст. 22):

15. "Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 22, 139-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184, 190-құжаттар; 1998 ж., N 11-12, 174-құжат; N 24, 436-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2004 ж., N 1, 2-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет", "әскери қызметке" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 8-баптың 2-тармағындағы "прапорщиктердi," деген сөз алып тасталсын.
16. "Мемлекеттiк наградалар туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 143-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 18, 366-құжат; 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 21, 782-құжат; 2001 ж., N 10, 121-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2003 ж., N 15, 131-құжат):
1) 12-баптағы "әскери қызметтегі" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызметтегi" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 14-баптың бесiншi бөлiгiндегi ", прапорщиктер және мичмандар" деген сөздер алып тасталсын.
17. "Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiк органдары туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 157-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 10, 108-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233-құжат; N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 6, 72-құжат; N 17, 155-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) 17-бапта:
4-тармақтағы ", прапорщиктерi, мичмандары" деген сөздер алып тасталсын;
5-тармақтағы "әскери қызмет" деген сөздер "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 20-баптың 2-тармағындағы "әскери қызметке" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
18. "Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат;  N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар; N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 13-14, 174-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; N 23, 309-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 12, 82-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 155-құжат; 2006 ж., N 3 (2460), 22-құжат):

1) в подпункте 7) статьи 11 слова "военным комендантам", "военным комиссарам" заменить соответственно словами "начальникам отрядов военной полиции", "начальникам местных органов военного управления";
2) по тексту статьи 17 слова "военной службе" заменить соответственно словами "воинской службе".
19. В  Закон  Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. "О Прокуратуре" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 156; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184; 1998 г., N 15, ст. 208; 1999 г., N 8, ст. 247; N 21, ст. 774; 2000 г., N 3-4, ст. 66 N 6, ст. 142; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 15, ст. 139; 2004 г., N 23, ст. 142):
1) в пункте 7 статьи 48 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе";
2) в абзаце двенадцатом пункта 1 статьи 49 слова ", старший прапорщик, прапорщик" исключить.
20. В  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 1996 г. "О пожарной безопасности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 18, ст. 368; 1998 г. N 23, ст. 416; 1999 г., N 20, ст. 728; N 23, ст. 931; 2000 г., N 6, ст. 142; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 14, ст. 112; N 24, ст. 177; 2004 г, N 23, ст. 142; 2006 г., N 3 (2460), ст. 22):
в части третьей статьи 10-2 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
21. В  Закон  Республики Казахстан от 16 апреля 1997 г. "О жилищных отношениях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 8, ст. 84; 1999 г., N 13, ст. 431; N 23, ст. 921; 2001 г., N 15-16, ст. 228; 2002 г., N 6, ст. 71; 2003 г., N 11, ст. 67; 2004 г., N 14, ст. 82; N 17, ст. 101; 2004 г., N 23, ст. 142):
1) по всему тексту слова "военную службу", "военной службе", "военной службы" заменить соответственно словами "воинскую службу", "воинской службе", "воинской службы";
2) двадцать девятый абзац статьи 2 изложить в следующей редакции:
"военнослужащие - граждане Республики Казахстан, состоящие на воинской службе в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях;".
22. В  Закон  Республики Казахстан от 7 мая 1997 г. "О гражданской обороне" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 9, ст. 93; 1998 г., N 23, ст. 416; 1999 г., N 4, ст. 101; 2000 г., N 6, ст. 142; 2004 г., N 23, ст. 142; 2006 г., N 1, ст. 5):
в статье 29-1:
в пункте 1 слова "состоят на действительной военной службе," исключить;
в абзаце втором пункта 2 слова "форменной военной" заменить словами "отдельных предметов военной формы одежды и знаков различия, а также форменной".

1) 11-баптың 7) тармақшасындағы "әскери коменданттарға", "әскери комиссарларға" деген сөздер тиiсiнше "әскери полиция жасақтарының бастықтарына", "жергiлiктi әскери басқару органдарының бастықтарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 17-баптың мәтiнi бойынша "әскери қызметте" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызметте" деген сөздермен ауыстырылсын.
19. "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 156-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; 1998 ж, N 15, 208-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) 48-баптың 7-тармағындағы "әскери қызмет" деген сөздер "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 49-баптың 1-тармағының он екiншi абзацындағы ", аға прапорщик, прапорщик" деген сөздер алып тасталсын.
20. "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 18, 368-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 20, 728-құжат; N 23, 931-құжат; 2000 ж., N 6, 142-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 14, 112-құжат; N 24, 177-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3 (2460), 22-құжат):
10-2-баптың үшiншi бөлiгiндегi "әскери қызмет" деген сөздер "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.
21. "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 8, 84-құжат; 1999 ж., N 13, 431-құжат; N 23, 921-құжат; 2001 ж., N 15-16, 228-құжат; 2002 ж., N 6, 71-құжат; 2003 ж., N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 14, 82-құжат; N 17, 101-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет", "әскери қызметке", "әскери қызметтен" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметке", "жауынгерлiк қызметтен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 2-баптың жиырма тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"әскери қызметшiлер - Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда жауынгерлiк қызметте тұрған Қазақстан Республикасының азаматтары;".
22. "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 9, 93-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 4, 101-құжат; 2000 ж., N 6, 142-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат):
29-1-баптағы:
1-тармақта "нақты әскери қызметте тұрады" деген сөздер алып тасталсын;
2-тармақтың екiншi абзацындағы "нысанды әскери" деген сөздер "әскери киiм нысаны мен айырым белгiлерiнiң жекелеген заттарын, сондай-ақ нысанды" деген сөздермен ауыстырылсын.

23. В  Закон  Республики Казахстан от 16 июня 1997 г. "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 11, ст. 154; 1999 г., N 8, ст. 239; N 23, ст. 925; 2002 г., N 6, ст. 71; 2003 г., N 1-2, ст. 13; 2004 г., N 24, ст. 157; 2005 г., N 23, ст. 98):
в подпункте 3) статьи 11 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
24. В  Закон  Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 186; 1998 г., N 24, ст. 437; 1999 г., N 8, ст. 237; N 23, ст. 925; 2001 г., N 17-18, ст. 245; N 20, ст. 257; 2002 г., N 1, ст. 1; N 23-24, ст. 198; 2003 г., N 1-2, ст. 9; N 11, ст. 56; N 15, ст. 139; N 21-22, ст. 160; 2004 г., N 11-12, ст. 66; N 23, ст. 140, 142; 2005 г., N 7-8, ст. 19; N 11, ст. 39; N 14, ст. 55, 58; N 23, ст. 104; 2006 г., N 3, ст. 22; N 8, ст. 45):
1) по всему тексту слова "военная служба", "военной службы", "военной службе", "военную службу" заменить соответственно словами "воинская служба", "воинской службы", "воинской службе", "воинскую службу";
2) в подпункте 13) пункта 1 статьи 11 слова ", прапорщиков, мичманов и военнослужащих сверхсрочной службы" заменить соответственно словами "и военнослужащих проходящих службу по контракту";
3) в подпункте 3) пункта 1 статьи 60 слова "прапорщики (мичманы)," исключить.
25. В  Закон  Республики Казахстан от 5 декабря 1997 г. "Об адвокатской деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 22, ст. 328; 2001 г., N 15-16, ст. 236; 2003 г., N 11, ст. 65; 2004 г., N 23, ст. 142):
в части первой статьи 11 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
26. В  Закон  Республики Казахстан от 30 июня 1998 г. "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 13, ст. 195; N 24, ст. 436; 1999 г., N 23, ст. 922; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 142; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 10, ст. 49; N 11, ст. 67; 2004 г., N 24, ст. 153):
по всему тексту слова "военной службы" заменить соответственно словами "воинской службы".

23. "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 11, 154-құжат; 1999 ж., N 8, 239-құжат; N 23, 925-құжат; 2002 ж., N 6, 71-құжат; 2003 ж., N 1-2, 13-құжат; 2004 ж., N 24, 157-құжат; 2005 ж., N 23, 98-құжат):
11-баптың 3) тармақшасындағы "әскери қызмет" деген сөздер "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.
24. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат; N 23, 925-құжат; 2001 ж., N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 1, 1-құжат; N  23-24, 198-құжат; 2003 ж., N 1-2, 9-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 139-құжат; N 21-22, 160-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат, N 11, 39-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 8, 45-құжат):
1) бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет", "әскери қызметте", "әскери қызметтен" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметте", "жауынгерлiк қызметтен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 11-баптың 1-тармағының 13) тармақшасындағы ", прапорщиктер, мичмандар және мерзiмiнен тыс қызмет атқаратын әскери қызметшiлер" деген сөздер тиiсiнше "және келiсiм-шарт бойынша қызмет өткеретiн әскери қызметшiлер" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 60-баптың 1-тармағының 3) тармақшасындағы "прапорщиктерi (мичмандары)," деген сөздер алып тасталсын.
25. "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 22, 328-құжат; 2001 ж., N 15-16, 236-құжат; 2003 ж., N 11, 65-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
11-баптың бiрiншi бөлiгiндегi "әскери қызметте" деген сөздер "жауынгерлiк қызметте" деген сөздермен ауыстырылсын.
26. "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы   Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 13, 195-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 23, 922-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; 2002 ж., N  17, 155-құжат" 2003 ж., N 10, 49-құжат; N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 24, 153-құжат):
бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.

27. В  Закон  Республики Казахстан от 7 июня 1999 г. "Об образовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 429; N 23, ст. 927; 2001 г., N 13-14, ст. 173; N 24, ст. 338; 2004 г., N 18, ст. 111; N 23, ст. 142; 2006 г., N 3, ст. 22):
в подпункте 3) пункта 4 статьи 36 слова "срочную военную службу" заменить словами "воинскую службу".
28. В  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 1999 г. "О физической культуре и спорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 24, ст. 1065; 2003 г., N 15, ст. 129; 2004 г., N 23, ст. 142; 2006 г., N 3 (2460), ст. 22):
в пункте 4 статьи 13 слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу".
29. В  Закон  Республики Казахстан от 10 декабря 1999 г. "О труде в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 24, ст. 1068; 2001 г., N 23, ст. 309; 2003 г., N 18, ст. 142; 2004 г., N 24, ст. 149; 2006 г. N 3, ст. 22):
в подпункте 1) статьи 30 слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу".
30. В  Закон  Республики Казахстан от 23 января 2001 г. "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 3, ст. 17; N 9, ст. 86; N 24, ст. 338; 2002 г., N 10, ст. 103; 2004 г., N 10, ст. 56; N 17, ст. 97; N 23, ст. 142; N 24, ст. 144; 2005 г., N 7-8, ст. 23; 2006 г., N 1, ст. 5):
1) по всему тексту слова "военной службы", "военную службу" заменить соответственно словами "воинской службы", "воинскую службу";
2) по всему тексту слова "всеобщей" исключить.
31. В  Закон  Республики Казахстан от 17 июля 2001 г. "О государственной адресной социальной помощи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 17-18, ст. 247; 2004 г., N 23, ст. 142):
в подпункте 3) пункта 6 статьи 4 слова "срочной военной службе" заменить словами "воинской службе".
32. В  Закон  Республики Казахстан от 18 марта 2002 г. "Об органах юстиции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 6, ст. 67; 2004 г., N 23, ст. 142; N 24, ст. 154; 2005 г., N 7-8, ст. 23; 2006 г. N 3, ст. 22):
по всему тексту слова "военной службы", "военной службе" заменить соответственно словами "воинской службы", "воинской службе".

27. "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 13, 429-құжат; N 23, 927-құжат; 2001 ж., N 13-14, 173-құжат; N 24, 338-құжат; 2004 ж., N 18, 111-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
36-баптың 4-тармағының 3) тармақшасындағы "мерзiмдi әскери қызметке" деген сөздер "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
28. "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 24, 1065-құжат; 2003 ж., N 15, 129-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3 (2460), 22-құжат):
13-баптың 4-тармағындағы "әскери қызметке" деген сөздер "жауынгерлік қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
29. "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 24, 1068-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; 2003 ж., N 18, 142-құжат; 2004 ж., N 24, 149-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
30-баптың 1) тармақшасындағы "әскери қызметке" деген сөздер "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
30. "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 3, 17-құжат; N 9, 86-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 103-құжат; 2004 ж., N 10, 56-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 142-құжат; N 24, 144-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат):
1) бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет", "әскери қызметке" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) бүкiл мәтiн бойынша "жалпыға бiрдей" деген сөздер алып тасталсын.
31. "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 17-18, 247-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
4-баптың 6-тармағының 3) тармақшасындағы "мерзiмдi әскери қызметтегi" деген сөздер "жауынгерлiк қызметтегi" деген сөздермен ауыстырылсын.
32. "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 6, 67-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 154-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
бүкiл мәтiн бойынша "әскери қызмет", "әскери қызметте" деген сөздер тиiсiнше "жауынгерлiк қызмет", "жауынгерлiк қызметте" деген сөздермен ауыстырылсын.

33. В  Закон  Республики Казахстан от 4 июля 2002 г. "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 13-14, ст. 145; 2004 г., N 23, ст. 142; 2005 г., N 14, ст. 62):
в пункте 3 статьи 16 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
34. В  Закон  Республики Казахстан от 5 марта 2003 г. "О военном положении" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 4, ст. 22; 2005 г., N 14, ст. 56):
в подпункте 8) статьи 9 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
35. В  Закон  Республики Казахстан от 4 июня 2003 г. "О системе здравоохранения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 11, ст. 70; 2004 г., N 23, ст. 142; 2006 г., N 3, ст. 22):
в статье 39:
в пункте 1 слово "военной" заменить словом "воинской";
в пункте 3 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
36. В  Закон  Республики Казахстан от 7 июля 2004 г. "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 16 (2424), ст. 95):
в подпункте 6) статьи 6 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
37. В  Закон  Республики Казахстан от 21 февраля 2005 г. "Об органах военной полиции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, февраль, 2005 г., N 5, ст. 4):
в подпункте 5) статьи 9 слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу".
38. В  Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 19 июня 1995 г. "О правовом положении иностранных граждан в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 9-10, ст. 68; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184; 2001 г., N 8, ст. 50; 2006 г, N 5-6, ст. 31):
в статье 20 слово "всеобщая" исключить.
Статья 2.   Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

33. "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 шiлдедегі  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 13-14, 145-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат, 2005 ж., N 14, 62-құжат):
16-баптың 3-тармағындағы "әскери қызметке" деген сөздер "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
34. "Соғыс жағдайы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 наурыздағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 4, 22-құжат; 2005 ж., N 14, 56-құжат):
9-баптың 8) тармақшасындағы "әскери қызмет" деген сөздер "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.
35. "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 11, 70-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
39-бапта:
1-тармақтағы "әскери" деген сөз "жауынгерлiк" деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "әскери қызметке" деген сөздер "жауынгерлiк қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
36. "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2004 ж., N 16 (2424), 95-құжат):
6-баптың 6) тармақшасындағы "әскери қызметтен" деген сөздер "жауынгерлiк қызметтен" деген сөздермен ауыстырылсын.
37. "Әскери полиция органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 21 ақпандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, ақпан, 2005 ж., N 5, 4-құжат):
9-баптың 5) тармақшасындағы "әскери қызмет" деген сөздер "жауынгерлiк қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.
38. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы шетел азаматтарының құқықтық жағдайы туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы заң күшi бар  Жарлығына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 9-10, 68-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; 2001 ж., N 8, 50-құжат; 2006 ж., N 5-6, 31-құжат):
20-баптағы "жалпыға бiрдей" деген сөздер алып тасталсын.
2-бап.  Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi