Вопросы Национального космического агентства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2007 года № 438.
Сноска. Утратило силу за исключением пунктов 1 и 3 постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 марта 2007 года N 302 "Об образовании Национального космического агентства Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Упразднить Аэрокосмический комитет Министерства образования и науки Республики Казахстан с передачей его функций, полномочий и имущества Национальному космическому агентству Республики Казахстан (далее - Агентство).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение об Агентстве;
2) исключен постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1814.
3) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1814.
3. Определить, что лимит штатной численности и расходы упраздняемого Аэрокосмического комитета Министерства образования и науки Республики Казахстан, предусмотренные в республиканском бюджете на 2007 год Министерству образования и науки Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке передаются Агентству.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2007 года N 438
Положение
о Национальном космическом агентстве Республики Казахстан
Сноска. Положение в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2012 № 1814.
1. Общие положения
1. Национальное космическое Агентство Республики Казахстан (далее – Агентство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в области космической деятельности, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию в сфере космической деятельности.
2. Агентство не имеет ведомств.
3. Агентство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Агентство является юридическим лицом в организационно–правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы N 438 Қаулысы.
Ескерту. 1 және 3-тармақтарды қоспағанда күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 27 наурыздағы N 302 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Аэроғарыш комитеті функцияларын, өкілеттіктерін және мүлкін Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігіне (бұдан әрі - Агенттік) бере отырып таратылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Агенттік туралы ереже;
2) алынып тасталды енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 № 1814 Қаулысымен;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 № 1814 Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне 2007 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген таратылатын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Аэроғарыш комитетінің штат санының лимиті мен шығыстары заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттікке беріледі деп белгіленсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 мамырдағы
N 438 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі туралы ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 № 1814 Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) ғарыш қызметі саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте ғарыш қызметі саласындағы салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Агенттіктің ведомстволары жоқ.
3. Агенттік өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Агенттік мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртабандары бар, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Агентство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Агентство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Агентство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Председателя Агентства и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Агентства утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение Агентства: почтовый индекс 010000, город Астана, район Есиль, ул. Орынбор, 8, Дом министерств.
10. Полное наименование Агентства - государственное учреждение "Национальное космическое агентство Республики Казахстан". Сокращенное наименование Агентства – "Казкосмос".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Агентства.
12. Финансирование деятельности Агентства осуществляется из республиканского бюджета.
13. Агентству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Агентства.
Если Агентству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и
обязанности Агентства
14. Миссия Агентства:
формирование новой для страны полноценной космической отрасли, удовлетворяющей потребностям экономики и общества.
15. Задачи:
1) обеспечение реализации государственной политики в области космической деятельности;
2) осуществление государственного регулирования и межотраслевой координации в области космической деятельности;
3) формирование и развитие космической отрасли Республики Казахстан;
4) создание условий для формирования рынка космических технологий и услуг;
5) создание законодательной и договорно-правовой базы космической деятельности в Республике Казахстан;
6) осуществление государственного контроля в области космической деятельности;
7) осуществление международного сотрудничества в области космической деятельности;
8) координация работ в пределах своей компетенции по аренде Российской Федерацией комплекса "Байконур".
16. Функции:
1) проводит анализ состояния и прогнозирования развития космической деятельности в Республике Казахстан и мировых тенденций в исследовании и использовании космического пространства;
2) разрабатывает и вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по приоритетным направлениям развития космической деятельности, а также формированию государственного заказа в области космической деятельности;

5. Агенттік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Егер Агенттікке оған заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілсе, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
7. Агенттік өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттік төрағасының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Агенттіктің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Агенттіктің орналасқан жері: пошталық индексі 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі.
10. Агенттіктің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі" мемлекеттік мекемесі. Агенттіктің қысқартылған атауы – "Қазғарыш".
11. Осы Ереже Агенттіктің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Агенттіктің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Агенттікке кәсіпкерлік субъектілерімен Агенттіктің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Агенттікке заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, ондай қызметтен түскен кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2.Агенттіктің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Агенттіктің миссиясы:
ел үшiн экономиканың және қоғамның қажеттiлiктерiн қанағаттандыратын толыққанды жаңа ғарыш саласын қалыптастыру.
15. Міндеттері:
1) ғарыш қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
2) ғарыш қызметі саласындағы мемлекеттік реттеуді және салааралық үйлестіруді жүзеге асыру;
3 ) Қазақстан Республикасының ғарыш саласын қалыптастыру және дамыту;
4) ғарыштық технологиялар мен қызметтер нарығын қалыптастыру үшін жағдайлар жасау;
5) Қазақстан Республикасында ғарыш қызметінің заңнамалық және шарттық-құқықтық базасын құру;
6) ғарыш қызметі саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
7) ғарыш қызметі саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
8) өз құзыреті шегінде "Байқоңыр" кешенін Ресей Федерациясының жалға алуы жөніндегі жұмыстарды үйлестіру.
16. Функциялары:
1) Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамытудың жай-күйі мен болжамына және ғарыш кеңістігін зерттеу мен пайдалануда әлемдік үрдістерге талдау жүргізеді;
2) ғарыш қызметін дамытудың басым бағыттары, сондай-ақ ғарыш қызметі саласында мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлейді және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді;

3) обеспечивает реализацию проектов и программ в области космической деятельности, включая проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
4) организует функционирование системы наблюдений за состоянием окружающей среды с использованием средств наблюдения космического базирования и дистанционного зондирования (космического мониторинга);
5) разрабатывает и принимает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты в области космической деятельности;
6) заключает в пределах своей компетенции международные договоры в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
7) разрабатывает порядок согласования и принятия решений о запусках космических объектов с территории Республики Казахстан, а также за ее пределами, в случае их осуществления казахстанскими участниками космической деятельности;
8) разрабатывает порядок отбора кандидатов в космонавты и присвоения статуса кандидата в космонавты, космонавта;
9) разрабатывает порядок выплаты единовременной компенсации кандидату в космонавты, космонавту при установлении инвалидности, наступившей в результате травмы, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) в связи с исполнением служебных обязанностей;
10) осуществляет лицензирование в сфере использования космического пространства;
11) разрабатывает квалификационные требования, предъявляемые к деятельности в сфере использования космического пространства;
12) обеспечивает безопасность космической деятельности в пределах компетенции, установленной законодательством Республики Казахстан;
13) проводит мониторинг деятельности участников космической деятельности;
14) организует в пределах своей компетенции представление интересов государства в органах управления организаций с участием государства, работающих в области космической деятельности;
15) осуществляет отраслевую экспертизу проектов в области космической деятельности;
16) разрабатывает порядок государственной регистрации космических объектов и прав на них;
17) осуществляет государственную регистрацию космических объектов и прав на них и ведет регистр космических объектов;
18) определяет маркировку космических объектов Республики Казахстан, запускаемых в космическое пространство;
19) осуществляет организацию и координацию деятельности по подготовке, переподготовке и повышению квалификации космонавтов, а также переподготовке и повышению квалификации специалистов в области космической деятельности;
20) разрабатывает и утверждает положение об отряде космонавтов Республики Казахстан;

3) ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуді қоса алғанда, ғарыш қызметі саласындағы жобаларды және бағдарламаларды іске асыруды қамтамасыз етеді;
4) ғарыштық орналастыру және қашықтықтан зондтауды бақылау құралдарын (ғарыш мониторингін) пайдалана отырып, қоршаған ортаның жай-күйiн бақылау жүйесінің жұмыс істеуін ұйымдастырады;
5) өз құзыреті шегінде ғарыш қызметі саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және қабылдайды;
6) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен халықаралық шарттар жасасады;
7) ғарыш қызметін қазақстандық қатысушылар жүзеге асырған жағдайда Қазақстан Республикасының аумағынан, сондай-ақ оны одан тыс жерлерде ғарыш объектілерін ұшыру туралы шешімдерді келісу және қабылдау тәртібін әзірлейді;
8) ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу және ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер мәртебесін беру тәртібін әзірлейді;
9) ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан мүгедектік белгіленген кезде, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда бiржолғы өтемақы төлеу тәртібін әзірлейді;
10) ғарыш кеңістігін пайдалану саласында лицензиялауды жүзеге асырады;
11) ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шегінде ғарыш қызметінің қауіпсіздігін қамтамасыз етеді;
13) ғарыш қызметінің қатысушылары қызметіне мониторинг жүргізеді;
14) мемлекеттің қатысуымен ғарыш қызметі саласында жұмыс істейтін ұйымдардың басқару органдарында мемлекет мүдделерін білдіруді өз құзыреті шегінде ұйымдастырады;
15) ғарыш қызметі саласындағы жобаларға салалық сараптаманы жүзеге асырады;
16) ғарыш объектiлерiн және оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу тәртiбiн әзірлейді;
17) ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады және ғарыш объектілерінің тіркелімін жүргізеді;
18) ғарыш кеңістігіне ұшырылатын Қазақстан Республикасының ғарыш объектілерінің таңбалануын айқындайды;
19) ғарышкерлерді даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру, сондай-ақ ғарыш қызметі саласындағы мамандарды қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi қызметтi ұйымдастыру мен үйлестiрудi жүзеге асырады;
20) Қазақстан Республикасының ғарышкерлер жасағы туралы ережені әзірлейді және бекітеді;

21) организует разработку технических регламентов и национальных стандартов в области космической деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан о техническом регулировании;
22) представляет на утверждение в Правительство Республики Казахстан перечень государственных заданий на производство космической техники, создаваемой для Республики Казахстан;
23) разрабатывает порядок предоставления транспондеров космических аппаратов физическим и (или) юридическим лицам;
24) разрабатывает порядок планирования космических съемок, получения, обработки и распространения данных дистанционного зондирования Земли национальным оператором космической системы дистанционного зондирования Земли;
25) разрабатывает порядок организации и предоставления спутниковых навигационных услуг национальным оператором системы высокоточной спутниковой навигации;
26) представляет в Правительство Республики Казахстан перечень юридических лиц для определения национальных операторов космических систем, а также их задач и функций;
27) разрабатывает правила создания и эксплуатации (применения) космических систем на территории Республики Казахстан, а также в космическом пространстве, правила создания и эксплуатации (применения) космических ракетных комплексов на территории Республики Казахстан;
28) разрабатывает порядок утилизации космических объектов и технических средств, выведенных из эксплуатации;
29) устанавливает порядок приемки результатов по завершенным проектам в области космической деятельности;
30) участвует в пределах своей компетенции в организации поисковых, аварийно-спасательных работ, а также расследовании аварий при осуществлении космической деятельности;
31) организует и проводит приемку результатов по завершенным проектам в области космической деятельности;
32) осуществляет контроль за исполнением требований законодательства в области космической деятельности;
33) осуществляет лицензионный контроль, направленный на обеспечение соблюдения лицензиатом законодательства Республики Казахстан;
34) осуществляет контроль за исполнением условий международных договоров в области космической деятельности и по комплексу "Байконур";
35) осуществляет взаимодействие и представляет интересы Республики Казахстан в международных организациях и иностранных государствах по вопросам космической деятельности;
36) осуществляет координацию деятельности государственных органов Республики Казахстан по исполнению международных договоров по комплексу "Байконур";
37) осуществляет взаимодействие с Российской Федерацией по вопросам функционирования комплекса "Байконур" в условиях аренды;

21) Қазақстан Республикасының техникалық реттеу туралы заңнамасына сәйкес ғарыш қызметі саласындағы техникалық регламенттер мен ұлттық стандарттар әзірлеуді ұйымдастырады;
22) Қазақстан Республикасы үшiн жасалатын ғарыш техникасы өндiрiсiне арналған мемлекеттiк тапсырмалардың тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынады;
23) жеке және (немесе) заңды тұлғаларға ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну тәртібін әзірлейді;
24) Жердi қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесі ұлттық операторының ғарыш түсірілімдерін жоспарлау, Жерді қашықтықтан зондтау деректерін алу, өңдеу және тарату тәртiбiн әзірлейді;
25) дәлдiгi жоғары спутниктiк навигация жүйесi ұлттық операторының спутниктiк навигациялық қызметтердi ұйымдастыру және ұсыну тәртiбiн әзірлейді;
26) Қазақстан Республикасының Үкіметіне ғарыш жүйелерінің ұлттық операторларын, сондай-ақ олардың міндеттері мен функцияларын айқындау үшін заңды тұлғалардың тізбесін ұсынады;
27) Қазақстан Республикасының аумағында, сондай-ақ ғарыш кеңiстiгiнде ғарыш жүйелерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын, Қазақстан Республикасының аумағында ғарыш зымыран кешендерiн құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын әзірлейді;
28) пайдаланудан шығарылған ғарыш объектілері мен техникалық құралдарды кәдеге жарату тәртібін әзірлейді;
29) ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау тәртібін белгілейді;
30) ғарыш қызметін жүзеге асыру кезінде өз құзыреті шегінде іздестіру, авариялық-құтқару жұмыстарын ұйымдастыруға, сондай-ақ аварияларды тексеруге қатысады;
31) ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдауды ұйымдастырады және жүргізеді;
32) ғарыш қызметі саласында заңнама талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
33) лицензиаттың Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауын қамтамасыз етуге бағытталған лицензиялық бақылауды жүзеге асырады;
34) ғарыш қызметі саласындағы және "Байқоңыр" кешені жөніндегі халықаралық шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
35) ғарыш қызметiнің мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асырады және халықаралық ұйымдар мен шет мемлекеттерде Қазақстан Республикасының мүдделерiн бiлдiредi;
36) Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының "Байқоңыр" кешені бойынша халықаралық шарттарды орындау жөніндегі қызметін үйлестіруді жүзеге асырады;
37) жалға алу жағдайында "Байқоңыр" кешенінің жұмыс істеуі мәселелері бойынша Ресей Федерациясымен өзара іс-қимылды жүзеге асырады;

38) организует подготовку ежегодного заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур", осуществляемых Российской Федерацией, и мониторинг его реализации;
39) обеспечивает решение в установленном порядке организационных и иных хозяйственных вопросов комплекса "Байконур";
40) обеспечивает допуск физических лиц на объекты комплекса "Байконур", находящиеся в ведении Республики Казахстан, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
41) участвует в осуществлении контроля за сохранностью и условиями эксплуатации арендуемых объектов и имущества комплекса "Байконур".
17. Права и обязанности:
Агентство для реализации возложенных на него задач и осуществления своих функций имеет право в установленном законодательном порядке:
1) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
Агентство обязано:
1) обеспечивать реализацию возложенных на Агентство задач и функций;
2) соблюдать законодательство Республики Казахстан и нормы международного права в области космической деятельности.
3. Организация деятельности Агентства
18. Руководство Агентства осуществляется Председателем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Агентство задач и осуществление им своих функций.
19. Председатель Агентства назначается на должность и освобождается от должности Правительством Республики Казахстан.
20. Председатель Агентства имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия Председателя Агентства:
1) формирует государственную политику в области космической деятельности;
2) представляет Агентство в Парламенте Республики Казахстан, иных государственных органах и организациях;
3) утверждает ежегодные планы развития Агентства;
4) организует работу коллегии и научно-технического совета Агентства и председательствует на их заседаниях;
5) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Агентстве, и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
6) согласовывает и визирует проекты нормативных правовых актов;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Председателя Агентства в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

38) Ресей Федерациясы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан жүзеге асыратын ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша жыл сайынғы қорытынды дайындауды және оны іске асыру мониторингін ұйымдастырады;
39) "Байқоңыр" кешенінің ұйымдастыру және өзге де шаруашылық мәселелерін белгіленген тәртіппен шешуді қамтамасыз етеді;
40) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының қарамағындағы "Байқоңыр" кешенінің объектілеріне жеке тұлғалардың кіруін қамтамасыз етеді;
41) "Байқоңыр" кешенінің жалға берілетін объектілері мен мүлкінің сақталу және пайдалану жағдайларын бақылауды жүзеге асыруға қатысады.
17. Құқықтары мен міндеттері:
Агенттіктің өзіне жүктелген міндеттерді іске асыру және өз функцияларын жүзеге асыру үшін заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарға құқығы бар:
1) орындау үшін міндетті нормативтік құқықтық актілерді өз құзыреті шегінде қабылдауға;
2) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан заңнамада белгіленген тәртіппен қажетті ақпарат пен материалдарды сұратуға және алуға;
3) қолданыстағы заңнамада көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
Агенттік:
1) Агенттікке жүктелген міндеттер мен функцияларды іске асыруды қамтамасыз етуге;
2) ғарыш қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын және халықаралық құқық нормаларын ұстануға міндетті.
3. Агенттіктің қызметін ұйымдастыру
18. Агенттікке басшылықты Агенттікке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын төраға жүзеге асырады.
19. Агенттік төрағасын Қазақстан Республикасының Үкіметі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Агенттік төрағасының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. Агенттік төрағасының өкілеттіктері:
1) ғарыш қызметі саласында мемлекеттік саясатты қалыптастырады;
2) Қазақстан Республикасының Парламентінде, өзге де мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Агенттікті білдіреді;
3) Агенттіктің жыл сайынғы даму жоспарларын бекітеді;
4) Агенттік алқасының және ғылыми-техникалық кеңесінің жұмысын ұйымдастырады және олардың мәжілістерінде төрағалық етеді;
5) Агенттікте сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қабылданған шаралар үшін дербес жауапкершілікте болады;
6) нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келіседі және оларға бұрыштама соғады;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Агенттіктің төрағасы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

22. Председатель Агентства определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
23. Аппарат Агентства возглавляется ответственным секретарем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Агентства
24. Агентство имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество Агентства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за Агентством, относится к республиканской собственности.
26. Агентство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Агентства
27. Реорганизация и упразднение Агентства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении
Национального космического агентства Республики Казахстан
1. Республиканское государственное предприятие "Инфракос" (на праве хозяйственного ведения).
2. Республиканское государственное предприятие "Научно-исследовательский центр "Ғарыш-Экология" (на праве хозяйственного ведения).
3. Акционерное общество "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек".
4. Акционерное общество "Республиканский центр космической связи".
5. Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары".
6. Акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий".
7. Акционерное общество "Управляющая компания "Казсат".
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2007 года N 438
Перечень
организаций, находящихся в ведении
Национального космического агентства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1814.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2007 года N 438
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 753 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 января 1996 года N 27 "Об образовании Республиканского государственного предприятия "Инфракос" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 9):
пункт 3 изложить в следующей редакции:

22. Агенттіктің төрағасы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
23. Агенттіктің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын жауапты хатшы басқарады.
4. Агенттіктің мүлкі
24. Агенттіктің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Агенттіктің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
25. Агенттікке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Агенттіктің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Агенттікті қайта ұйымдастыру және тарату
27. Агенттікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
1. "Инфракос" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (шаруашылық жүргізу құқығында).
2. "Ғарыш-Экология" ғылыми-зерттеу орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны" (шаруашылық жүргізу құқығында).
3. "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамы.
4. "Ғарыштық байланыс республикалық орталығы" акционерлік қоғамы.
5. "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
6. "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" акционерлік қоғамы.
7. "Қазсат" басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 мамырдағы
N 438 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 № 1814 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 мамырдағы
N 438 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 753 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2. "Инфракос" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 8 қаңтардағы N 27 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 2, 9-құжат):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Определить органом государственного управления Республиканским государственным предприятием "Инфракос" Национальное космическое агентство Республики Казахстан.".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
4. (Утратил силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года N 807 ).
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
заголовок раздела "Аэрокосмическому комитету Министерства образования и науки Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Национальному космическому агентству Республики Казахстан";
раздел "Национальному космическому агентству Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 282-1, следующего содержания:
"282-1. АО "Республиканский центр космической связи и электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств";
в разделе "Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи" строку, порядковый номер 278, исключить.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 1999 года N 1996 "Об инструкции по подготовке заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 58, ст. 570):
в Инструкции по подготовке заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур", утвержденной указанным постановлением:
в абзаце четвертом пункта 2, в абзаце втором пункта 3 и в абзаце первом пункта 4 слова "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" заменить словами "Национальное космическое агентство Республики Казахстан".
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2007 N 1395 (вводится в действие по истечении 21-дневного срока после официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.04.2009 N 598.
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
10. (Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1339 (вводится в действие с 1.01.2009 г.).
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1362 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 50, ст. 648):
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 4 "Воздушный транспорт":
администратора бюджетных программ с бюджетными программами:
"225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан"
042 "Учет арендованного имущества комплекса "Байконур"
043 "Подготовка космонавтов Республики Казахстан"
047 "Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Казкосмос" исключить;
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами и бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"601 Национальное космическое агентство Республики Казахстан
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области космической деятельности"
001 Аппарат центрального органа
007 Повышение квалификации государственных служащих
008 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
009 Материально-техническое оснащение государственных органов
017 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов
003 "Подготовка космонавтов Республики Казахстан"
005 "Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Казкосмос"
006 "Оплата услуг поверенным агентам"
008 "Учет арендованного имущества комплекса "Байконур"
100 "Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан"
101 "Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты"
105 "Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ)"
109 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
администратора бюджетных программ с бюджетной программой:
"225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан"
054 "Инвентаризация и переоценка объектов и имущества комплекса "Байконур", являющихся собственностью Республики Казахстан" исключить;
дополнить администратором бюджетной программы с бюджетной программой следующего содержания:
"601 Национальное космическое агентство Республики Казахстан
007 "Инвентаризация и переоценка объектов и имущества комплекса "Байконур", являющихся собственностью Республики Казахстан".

"3. Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі "Инфракос" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын мемлекеттік басқару органы болып белгіленсін.".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14 N 807 Қаулысымен.
5. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік
пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Аэроғарыш комитетіне" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігіне";
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 282-1-жолмен толықтырылсын:
"282-1. "Ғарыштық байланыс және радиоэлектронды құралдардың электромагниттік үйлесімділігі республикалық орталығы" АҚ;
"Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігіне" деген бөлімдегі реттік нөмірі 278-жол алынып тасталсын.
6. "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшыру және
зымырандарды сынақтық ұшыру жоспарлары бойынша қорытындыны
(келісуді) дайындау жөніндегі нұсқаулық туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 желтоқсандағы N 1996 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 58, 570-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшыру және зымырандарды сынақтық ұшыру жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) дайындау жөніндегі нұсқаулықта:
2-тармақтың төртінші абзацындағы, 3-тармақтың екінші абзацындағы және 4-тармақтың бірінші абзацындағы "Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігіне" және "Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі" деген сөздер тиісінше "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігіне" және "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.12.29 N 1395 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.04.29 N 598 Қаулысымен.
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.12.31 N 1339 Қаулысымен (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі).
11. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын
бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы
24 желтоқсандағы N 1362 (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж.,
N 50, 648-құжат) қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
12 "Көлік және коммуникация" функционалдық тобында:
4 "Әуе көлігі" кіші функциясында:
мынадай бюджеттік кіші бағдарламаларымен бірге бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі алынып тасталсын:
"225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі"
042 "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген мүлкінің есебі"
043 "Қазақстан Республикасының ғарышкерлерін даярлау"
047 "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту";
9 "Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламаларымен және кіші бағдарламаларымен бірге бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"601 Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі"
001 "Ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
001 Орталық органның аппараты
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайларын және
құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жабдықтау
017 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
003 "Қазақстан Республикасының ғарышкерлерін даярлау"
005 "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын
ұлғайту"
006 "Сенім артқан агенттер қызметіне ақы төлеу"
008 "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген мүлкінің есебі"
100 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу"
101 "Өкілдік шығындарға арналған қаражат есебінен іс-шаралар өткізу"
105 "Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және сараптау"
109 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
13 "Басқалар" функциялық тобында:
9 "Басқалар" кіші функциясында:
мынадай бюджеттік бағдарламаларымен бірге бюджеттік бағдарламалар әкімшісі алынып тасталсын:
"225 Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі"
054 "Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешенінің объектілері мен мүлкін түгендеу және қайта бағалау";
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламасымен бірге бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"601 Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі"
007 "Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешенінің объектілері мен мүлкін түгендеу және қайта бағалау".

12. (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 15.04.2008 N 339 ).
13. (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 15.04.2008 N 339 ).
14. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года N 700 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 27, ст. 290):
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "1. Республиканские государственные предприятия" строку, порядковый номер 3, исключить.
15. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2006 года N 954 "Об утверждении Программы "Развитие инфраструктуры комплекса "Байконур" на 2007-2009 годы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 36, ст. 406):
в пункте 3 слова "Министерству образования и науки Республики Казахстан" заменить словами "Национальному космическому агентству Республики Казахстан";
в Программе "Развитие инфраструктуры комплекса "Байконур" на 2007-2009 годы", утвержденной указанным постановлением:
в подразделе 5.7 "Строительство жилых домов и гостиничного комплекса в городе Байконыр" слова "Аэрокосмический комитет Министерства образования и науки" заменить словами "Национальное космическое агентство";
в разделе 8 "План мероприятий по реализации Программы "Развитие инфраструктуры комплекса "Байконур" на 2007-2009 годы":
в графе 4 аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "НКА";
примечание (расшифровка аббревиатур) дополнить строкой следующего содержания:
"НКА - Национальное космическое агентство Республики Казахстан".".
16. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2006 года N 1204 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе II. "Затраты":
в функциональной группе 04 "Образование":
цифры "127069699" заменить цифрами "127008821";
в подфункции 09 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетной программы 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан" цифры "33374170" заменить цифрами "33313292";
в бюджетной программе 001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области образования и науки" цифры "1337862" заменить цифрами "1277259";
в бюджетной подпрограмме 001 "Аппарат центрального органа" цифры "802023" заменить цифрами "741420";

12. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.04.15 N 339 Қаулысымен.
13. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.04.15 N 339 Қаулысымен.
14. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 шілдедегі N 700 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 27, 290-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"1. Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген бөлімдегі реттік нөмірі 3-жол алынып тасталсын.
15. "2007 - 2009 жылдарға арналған "Байқоңыр" кешенінің
инфрақұрылымын дамыту" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 қыркүйектегі N 954 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 36, 406-құжат):
3-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "2007 - 2009 жылдарға арналған "Байқоңыр" кешенінің инфрақұрылымын дамыту" бағдарламасында:
"Байқоңыр қаласында тұрғын үйлер мен қонақ үй кешенін салу" деген 5.7-кіші бөлімдегі "Білім және ғылым министрлігінің Аэроғарыш комитеті" деген сөздер "Ұлттық ғарыш агенттігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2007 - 2009 жылдарға арналған "Байқоңыр" кешенінің инфрақұрылымын дамыту" бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлімде:
4-бағандағы "БҒМ" деген аббревиатура "ҰҒА" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпе (әріптік аббревиатуралардың толық жазылуы) мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ҰҒА - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі".
16. "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысында:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
II "Шығындар" бөлімінде:
04 "Білім беру" функционалдық тобында:
"127069699" деген сандар "127008821" деген сандармен ауыстырылсын;
09 "Білім беру саласындағы өзге де қызметтер" ішкі функциясында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша "33374170" деген сандар "33313292" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Білім және ғылым саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасындағы "1337862" деген сандар "1277259" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Орталық органның аппараты" бюджеттік кіші бағдарламасындағы "802023" деген сандар "741420" деген сандармен ауыстырылсын;

в бюджетной программе 050 "Оплата услуг поверенным агентам" цифры "66670" заменить цифрами "66395";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
цифры "161435371" заменить цифрами "161496249";
в подфункции 04 "Воздушный транспорт":
по администратору бюджетной программы 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан" цифры "591540" заменить цифрами "565463";
бюджетные программы:
042 "Учет арендованного имущества комплекса "Байконур" 12045"
043 "Подготовка космонавтов Республики Казахстан 14032" исключить;
в подфункции 09 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами и бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"601 Национальное космическое агентство Республики Казахстан 86955
001 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области космической деятельности 60603
001 Аппарат центрального органа 60603
003 Подготовка космонавтов Республики Казахстан 14032
006 Оплата услуг поверенным агентам 275
008 Учет арендованного имущества комплекса "Байконур" 12045";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в подфункции 09 "Прочие":
администратора бюджетных программ с бюджетной программой:
"225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан 1220000"
054 "Инвентаризация и переоценка объектов и имущества комплекса "Байконур", являющихся собственностью Республики Казахстан - 1220000" исключить;
дополнить администратором бюджетной программы с бюджетной программой следующего содержания:
"601 Национальное космическое агентство Республики Казахстан - 1220000
007 Инвентаризация и переоценка объектов и имущества комплекса "Байконур", являющихся собственностью Республики Казахстан 1220000";
в разделе V. "Сальдо по операциям с финансовыми активами":
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в подфункции 04 "Воздушный транспорт":
администратора бюджетных программ с бюджетной программой:
"225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан 8224165"
047 Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Казкосмос" 8224165" исключить;
в подфункции 09 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетной программой следующего содержания:
"601 Национальное космическое агентство Республики Казахстан 8224165
005 Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Казкосмос" 8224165".

050 "Сенім артқан агенттер қызметіне ақы төлеу" бюджеттік бағдарламасындағы "66670" деген сандар "66395" деген сандармен ауыстырылсын;
12 "Көлік және коммуникация" функционалдық тобында:
"161435371" деген сандар "161496249" деген сандармен ауыстырылсын;
04 "Әуе көлігі" ішкі функциясында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша "591540" деген сандар "565463" деген сандармен ауыстырылсын;
мына бюджеттік бағдарламалар алынып тасталсын:
042 "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген мүлкінің есебі 12045"
043 "Қазақстан Республикасының ғарышкерлерін даярлау 14032";
09 "Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" ішкі функциясында:
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламаларымен және кіші бағдарламаларымен бірге бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"601 Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі 86955
001 Ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету 60603
001 Орталық органның аппараты 60603
003 Қазақстан Республикасының ғарышкерлерін даярлау 14032
006 Сенім артқан агенттер қызметіне ақы төлеу 275
008 "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген мүлкінің есебі 12045";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
09 "Басқалар" ішкі функциясында:
мынадай бюджеттік бағдарламасымен бірге бюджеттік бағдарламаның әкімшісі алынып тасталсын:
"225 Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі 1220000"
054 "Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешенінің объектілері мен мүлкін түгендеу және қайта бағалау 1220000";
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламасымен бірге бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"601 Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі 1220000
007 Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешенінің объектілері мен мүлкін түгендеу және қайта бағалау 1 220 000";
V "Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо"" бөлімінде:
12 "Көлік және коммуникациялар" функционалдық тобында:
04 "Әуе көлігі" ішкі функциясында:
мынадай бюджеттік бағдарламасымен бірге бюджеттік бағдарламалар әкімшісі алынып тасталсын:
"225 Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі 8224165"
047 "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту 8224165";
09 "Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" ішкі функциясында:
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламасымен бірге бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"601 Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі 8224165
005 "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын
ұлғайту 8224165".

17. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год":
в пункте 1:
в абзаце девятнадцатом цифры "279, 280, 283, 289" исключить;
дополнить абзацем тридцать девятым следующего содержания:
"Национальное космическое агентство Республики Казахстан согласно приложениям 406-1, 406-2, 406-3, 406-4, 406-5, 406-6";
дополнить приложениями 406-1, 406-2, 406-3, 406-4, 406-5, 406-6 к указанному постановлению согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему постановлению;
в приложении 240 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1277259 тысяч тенге (один миллиард двести семьдесят семь миллионов двести пятьдесят девять тысяч тенге)";
в пункте 5 слова "аэрокосмической деятельности и" исключить;
в приложении 285 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 66395 тысяч тенге (шестьдесят шесть миллионов триста девяносто пять тысяч тенге)";
в пункте 2 слова "Закон Республики Казахстан от 21 октября 2005 года "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек";" исключить;
в пункте 4 слова ", а также обслуживание банком-агентом бюджетного кредита" исключить;
в пункте 5 слова ", выплата комиссионного вознаграждения банку-агенту за агентское обслуживание бюджетного кредита" исключить;
в графе 5 таблицы пункта 6 слова "и выплата комиссионного вознаграждения банку-агенту за агентское обслуживание республиканского бюджетного инвестиционного проекта "Создание на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек" исключить;
в пункте 7:
в Прямом результате слова "и выплата банку-агенту комиссионного вознаграждения за агентское обслуживание республиканского бюджетного инвестиционного проекта "Создание на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек" исключить;
в Конечном результате слова ", выполнение мероприятий, связанных с созданием космического ракетного комплекса "Байтерек" на космодроме "Байконур" исключить;
в Финансово-экономическом результате слова ", повышение качества реализации республиканского бюджетного инвестиционного проекта" исключить;
в Своевременности слова "и банком-агентом" исключить;
в Качестве слова "и кредитного договора" исключить.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2007 года N 438
Приложение 406-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области космической деятельности"
на 2007 год

17. "2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 қаулысында:
1-тармақта:
он тоғызыншы абзацтағы "279, 280, 283, 289" деген сандар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы отыз тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"406-1, 406-2, 406-3, 406-4, 406-5, 406-6-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі";
осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес 406-1, 406-2, 406-3, 406-4, 406-5, 406-6-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 240-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құны: 1277259 мың теңге (бір миллиард екі жүз жетпіс жеті миллион екі жүз елу тоғыз мың теңге);
5-тармақтағы "аэроғарыш қызметі және" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 285-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Құны: 66395 мың теңге (алпыс алты миллион үш жүз тоқсан бес мың теңге);
2-тармақтағы "Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру туралы келісімді ратификациялау туралы" 2005 жылғы 21 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңы;" деген сөздер алынып тасталсын;
4-тармақтағы ", сондай-ақ бюджеттік кредит банк-агентінің қызмет көрсетуі" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақтағы ", Банк-агентке бюджеттік кредитке агенттік қызмет көрсету үшін комиссиялық сыйақы төлеу" деген сөздер алынып тасталсын;
6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы "және Банк-агентке "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру" республикалық бюджеттік инвестициялық жобаға агенттік қызмет көрсеткені үшін комиссиялық сыйақы төлеу" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақта:
Тікелей нәтижедегі "және Банк-агентке "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру" республикалық бюджеттік инвестициялық жобаға агенттік қызмет көрсеткені үшін комиссиялық сыйақы төлеу" деген сөздер алынып тасталсын;
Түпкі нәтижедегі "Байқоңыр" ғарыш айлағында","Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құруға байланысты іс-шаралардың орындалуы" деген сөздер алынып тасталсын;
Қаржылық-экономикалық нәтижедегі", республикалық бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру сапасын көтеру" деген сөздер алынып тасталсын;
Сапасындағы "мен кредиторлық шарттың" деген сөздер алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 мамырдағы
N 438 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-1-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
001 - "Ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 60603 тысячи тенге (шестьдесят миллионов шестьсот три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 , 21 - 24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 27 марта 2007 года N 302 "Об образовании Национального космического агентства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 352 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение реализации единой государственной политики в области космической деятельности
5. Задачи бюджетной программы: реализация государственной политики в сфере космической деятельности; формирование и развитие космической отрасли в Республике Казахстан; создание законодательной базы космической деятельности в Республике Казахстан; осуществление государственного технического надзора и контроля в области космической деятельности; осуществление международного сотрудничества в области космической деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наиме-
нование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
космической
деятельности
2
001
Аппарат
центрального
органа
Обеспечение соблюдения
конституционных прав и свобод
граждан в области космической
деятельности; реализация
единой государственной полити-
ки в области космической
деятельности; разработка и
реализация национальных
космических программ и
проектов, участие в реализации
межгосударственных космических
программ и проектов; координа-
ция работ по реализации
космических проектов и прог-
рамм в интересах отраслей
экономики, обороны и
национальной безопасности
страны; организация и
осуществление отраслевой
экспертизы проектов в области
космической деятельности;
осуществление лицензирования
космической деятельности;
участие в разработке стандар-
тов, применяемых при создании
и эксплуатации космической
техники, а также нормативных
документов по обеспечению
безопасности при производстве,
испытаниях и эксплуатации
гражданской космической
техники
В
течение
года
Нацио-
нальное
косми-
ческое
агент-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан

1. Құны : 60 603 мың теңге (алпыс миллион алты жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі : "Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3, 21-24-баптары; Қазақстан Республикасы Президентінің "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігін құру туралы" 2007 жылғы 27 наурыздағы N 302 Жарлығы; "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 сәуірдегі N 352 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ғарыш қызметі саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : ғарыш қызметі саласында мемлекеттік саясатты іске асыру; Қазақстан Республикасында ғарыш саласын құру және дамыту; Қазақстан Республикасында ғарыш қызметінің заңнамалық базасын құру; ғарыш қызметі саласында мемлекеттік техникалық қадағалауды және бақылауды жүзеге асыру; ғарыш қызметі саласында халықаралық ықпалдастықты жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/р
Бағ-
дар-ламакоды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Ғарыш қыз-
меті сала-
сындағы
уәкілетті
органның
қызметін
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық органның
аппараты
Ғарыш қызметі са-
ласында азаматтар-
дың конституциялық
құқығы мен бостан-
дығын сақтауды қамтамасыз ету; ғарыш қызметі са-
ласында бірыңғай мемлекеттік сая-
сатты іске асыру; ұлттық ғарыш бағ-
дарламаларын және жобаларын әзірлеу және іске асыру; мемлекетаралық ғарыш бағдарлама-
ларын және жобала-
рын іске асыруға қатысу; экономика,
қорғаныс және елдің ұлттық қау-
іпсіздігі салалары
мүддесінде ғарыш жобалары мен бағ-
дарламаларын іске асыру жөніндегі жұмысты үйлестіру;
ғарыш қызметі саласында жобалар-
дың салалық сарап-
тамасын ұйымдасты-
ру және жүзеге асыру; ғарыш қыз-
метін лицензиялау-
ды жүзеге асыру; ғарыш техникасын құру және пайдала-
ну кезінде қолдан-
ылатын стандарт-
тарды әзірлеуге, сондай-ақ азамат-
тық ғарыш техника-
сын өндіру, сынау және пайдалану қауіпсіздігін қам-
тамасыз ету жөнін-
дегі нормативтік құжаттарды әзір-
леуге қатысу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: формирование единой государственной политики в области космической деятельности и реализация ее основных направлений.
Конечный результат: формирование и развитие космической отрасли в Республике Казахстан.
Финансово-экономическая эффективность: средние расходы на содержание одного служащего в год составят 1515,07 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и утвержденным планом финансирования.
Качество: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2007 года N 438
Приложение 406-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 - "Подготовка космонавтов Республики Казахстан"
на 2007 год
1. Стоимость: 14032 тысячи тенге (четырнадцать миллионов тридцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 7 января 2000 года N 27 "О создании Межведомственной комиссии при Правительстве Республики Казахстан по предварительному отбору кандидатов в космонавты Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2005 года N 819 "О подписании протокола между Министерством образования и науки Республики Казахстан и Федеральным космическим агентством о порядке и условиях прохождения космонавтами-испытателями Республики Казахстан специальной подготовки в группах в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина", постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2005 года N 919 "Об утверждении норм расходов, связанных с подготовкой космонавтов-испытателей Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: специальная подготовка в группах двух космонавтов-испытателей Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина (г. Москва) к полетам на Международную космическую станцию и выполнению казахстанских программ космических исследований и экспериментов.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: ғарыш қызметі саласында бірыңғай мемлекеттік саясат қалыптастыру және оның негізгі бағыттарын іске асыру.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасында ғарыш саласын қалыптастыру және дамыту.
Қаржы-экономикалық тиімділік: бір қызметшіні ұстауға орташа шығын жылына 1 515,07 мың теңгені құрайды.
Уақытылы: жасасқан шарттарға және бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес.
Сапалығы: кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына және қазіргі экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 мамырдағы
N 438 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-2-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
003 - "Қазақстан Республикасының ғарышкерлерін даярлау"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 14032 мың теңге (он төрт миллион отыз екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Қазақстан Республикасының
ғарышкерлеріне кандидаттарды алдын ала іріктеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 7 қаңтардағы N 27 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мен Федеральды ғарыш агенттігі арасындағы Қазақстан Республикасының сынаушы-ғарышкерлерінің Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында топтағы арнайы дайындықтан өту тәртібі мен шарттары туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 тамыздағы N 819 қаулысы; "Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында Қазақстан Республикасының ғарышкер-сынаушыларын даярлауға байланысты шығыстардың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қыркүйектегі N 919 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Халықаралық ғарыш станциясына ұшу және ғарыштық зерттеулер мен эксперименттер жасаудың
қазақстандық бағдарламасын орындау үшін Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында (Мәскеу қаласы) Қазақстан Республикасының екі ғарышкер-сынаушысын топта даярлауға арнайы дайындық.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение условий для пребывания и прохождения обучения двух космонавтов-испытателей в Российском государственном научно-исследовательском центре подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина (г. Москва).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Подготовка космонавтов Республики Казахстан
Создание условий для прохож-
дения двумя космонавтами-
испытателями Республики
Казахстан специальной
подготовки в Российском
государственном научно-иссле-
довательском испытательном
центре подготовки космонавтов
имени Ю.А. Гагарина с
выплатой стипендии, команди-
ровочных расходов, расходов
на проживание, специальное
питание и обеспечение
специальной одеждой
в
течение
года
Национа-
льное
косми-
ческое
агент-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: прямой результат: прохождение специальной подготовки в группах двух космонавтов-испытателей Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина;
конечный результат: освоение космонавтами-испытателями в полном объеме учебных планов и программ и их готовность к выполнению казахстанской программы космических исследований и экспериментов во время своих полетов на Международную космическую станцию, разработанную в соответствии с Государственной программой развития космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513;
финансово-экономический результат: стоимость специальной подготовки в группах одного космонавта-испытателя составляет 7016,0 тысяч тенге;
своевременность: в соответствии с заключенным договором с Российским государственным научно-исследовательским испытательным центром подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина;
качество: реализация протокола между Министерством образования и науки Республики Казахстан и Российским авиационно-космическим агентством о порядке и условиях прохождения космонавтами-испытателями Республики Казахстан специальной подготовки в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2007 года N 438
Приложение 406-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 - "Увеличение уставного капитала Акционерного общества
"Национальная компания "Казкосмос""
на 2007 год

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : екі ғарышкер-сынаушының Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында (Мәскеу қаласы) болу және арнайы оқу үшін жағдайлармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Қазақстан
Республи-
касының
ғарышкер-
лерін
даярлау
Қазақстан Респуб-
ликасының екі
ғарышкер-сынаушыны
Ю.А. Гагарин
атындағы Ресей
ғарышкерлер даярлау
мемлекеттік ғылыми-
зерттеу сынау
орталығында арнайы
даярлықтан өткізу
үшін, стипендия,
іссапар шығыстарын,
тұруға, арнайы
тамақтану және
жеке арнайы киім
мен аяқ киім сатып
алуға арналған
шығыстарды төлей
отырып, жағдай
жасау
жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының екі ғарышкер-сынаушысының топта Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында арнайы даярлықтан өтуі.
Соңғы нәтиже: ғарышкер-сынаушылардың оқу жоспары мен бағдарламаларды толық көлемде игеруі және олардың Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығымен бекітілген 2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамытудың мемлекеттік бағдарламасына сәйкес әзірленген Халықаралық ғарыш станциясына ұшу кезінде ғарыштық зерттеулер мен эксперименттердің қазақстандық бағдарламаларын орындауға дайындығы.
Қаржы-экономикалық тиімділік: топтағы бір ғарышкер-сынаушы арнайы дайындығының құны 7 016,0 мың теңгені құрайды.
Уақытылығы: Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығымен жасасқан шартқа сәйкес.
Сапа: Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында Қазақстан Республикасының сынаушы-ғарышкерлерінің арнаулы дайындықтан өту тәртібі және жағдайы туралы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі мен Ресей авиация-ғарыш агенттігі арасындағы хаттаманы іске асыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 мамырдағы
N 438 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-3-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
005 - "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту" деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 8224165 тысяч тенге (восемь миллиардов двести двадцать четыре миллиона сто шестьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстана 2005-2007 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2005 года N 242 "О создании акционерного общества "Национальная компания "Казкосмос"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 352 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для реализации текущих, долгосрочных межотраслевых программ в сфере космической деятельности Республики Казахстан, создание высокоэффективных информационных, космических технологий и систем, направленных на решение социально-экономических задач Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: создание специального конструкторско-технологического бюро Акционерного общества "Национальная компания "Казкосмос" на комплексе "Байконур".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Увеличение
уставного
капитала АО
"Нацио-
нальная
компания
"Казкосмос"
Пополнение уставного капитала
Акционерного общества
"Национальная компания
"Казкосмос" для:
завершения работ по рекон-
струкции пристройки здания
информационно-вычислительного
центра для административного
персонала, организаций
Республики Казахстан в сфере
космической деятельности и
реконструкция двух жилых
домов для использования в
качестве служебного жилья в
городе Байконыр;
проведения работ по созданию
космической системы
дистанционного зондирования
Земли Республики Казахстан.
Январь-
март
Нацио-
нальное
косми-
ческое
агент-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: завершение работ по реконструкции одной пристройки здания информационно-вычислительного центра для создания условий деятельности представителей государственных органов и организаций Республики Казахстан в сфере космической деятельности и реконструкция двух жилых домов, разработка рабочей документации космической системы дистанционного зондирования земли, спутника высокого разрешения, спутника среднего разрешения, наземного комплекса управления, наземного целевого комплекса;
Конечный результат: развитие инфраструктуры для проведения системных исследований по обоснованию основных направлений развития космической техники и опытно-конструкторских работ по ее созданию, повышение скорости принятия и эффективности решений в государственных органах управления и коммерческих организациях за счет получения оперативной информации об объектах и процессах на поверхности Земли на регулярной основе в области картографирования, разведки и добычи полезных ископаемых, мониторинга, профилактики и устранения последствий чрезвычайных ситуаций, строительства и эксплуатации объектов промышленности и инфраструктуры, контроля недвижимого имущества (в целях учета и налогообложения), земле- и лесопользования (учета, планирования и контроля), сельскохозяйственного планирования, учета и контроля, экологического мониторинга, создание социальных условий для работников в сфере космической деятельности;

1. Құны : 8 224 165 мың теңге (сегіз миллиард екі жүз жиырма төрт миллион бір жүз алпыс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту туралы" 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру Жоспарын бекіту туралы" 2005 жылғы 14 сәуірдегі N 352 қаулысы; "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 17 наурыздағы N 242 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының ғарыш қызметі саласында ағымдағы, ұзақ мерзімді
салааралық бағдарламаларды іске асыру үшін жағдайлар жасау, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық міндеттерін шешуге бағытталған жоғары тиімді ақпараттық, ғарыштық технологиялар мен жүйелер жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : "Байқоңыр" кешенінде "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының арнайы конструкторлық-технологиялық бюросын құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
№N р/р
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Багдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау
-шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
"Қазғарыш"
ұлттық
компания-
сы" акцио-
нерлік
қоғамының
жарғылық
капиталын
ұлғайту
"Қазғарыш" ұлттық
компаниясы" акцио-
нерлік қоғамының
жарғылық капиталын:
Байқоңыр қаласында
ғарыш қызметі сала-
сындағы Қазақстан
Республикасының
әкімшілік қызметкер-
лері, ұйымдары үшін
ақпараттық есептеу
орталығы ғимаратына
жалғастыра салынған
жайды жаңғырту және
қызметтік үй ретінде
екі тұрғын үйді
жаңғырту жөніндегі
жұмыстарды аяқтау
үшін;
Қазақстан Респуб-
ликасында Жерді
қашықтықтан зондтау
ғарыштық жүйесін
құру жөніндегі
жұмыстарды жүргізу
үшін толықтыру.
қантар-
наурыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: ғарыш қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен ұйымдары үшін ақпараттық есептеу орталығы ғимаратына жалғастыра салынған жайды жаңғырту және қызметтік үй ретінде екі тұрғын үйді жаңғырту жөніндегі жұмыстарды аяқтау, Жерді қашықтықтан зондтау ғарыштық жүйесінің, жоғары шешімді спутниктің, орта шешімді спутниктің, жер үсті басқару кешенінің, жер үсті мақсатты кешеннің жұмыс құжаттарын әзірлеу.
Соңғы нәтиже: ғарыш техникасын дамытудың негізгі бағыттарын негіздеу жөнінде жүйелік зерттеулер және оны құру жөнінде тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар, жүргізу үшін инфрақұрылымды дамыту, картография, пайдалы қазбаларды барлау мен өндіру, төтенше жағдайлар зардаптарының мониторингі, алдын алу мен болдырмау, өнеркәсіп пен инфрақұрылым нысандарын салу мен іске қосу, қозғалмайтын мүлікке бақылау (есепке алу және салық салу үшін), жер мен орман пайдалану (есепке алу, жоспарлау және бақылау), ауылшаруашылығын жоспарлау, есепке алу мен бақылау, экологиялық мониторинг саласында Жер бетіндегі объектілер мен процестер туралы шұғыл ақпарат алу есебінен мемлекеттік басқару органдары мен коммерциялық ұйымдарда шешімдер қабылдаудың жылдамдығы мен тиімділігін арттыру, ғарыш қызметі саласындағы қызметкерлер үшін әлеуметтік жағдайлар жасау.

Финансово-экономическая эффективность: снижение накладных расходов и стоимости космических снимков на 10-20 %, срок окупаемости с начала эксплуатации спутников - 4,2 года, высокий экономический эффект от внедрения технологий дистанционного зондирования Земли в различных сферах экономики, увеличение и диверсификацию экспортного потенциала страны, повышение научного потенциала специалистов космической отрасли Республики Казахстан;
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и графиками работ по реконструкции служебного здания, созданию космической системы дистанционного зондирования Земли Республики Казахстан;
Качество: возможность проведения следующих видов съемок: панхроматическая в видимом диапазоне с разрешением 1 м и 6.7 м, многозональная в видимом диапазоне с разрешением 4 м и 28 м, инфракрасная в среднем и дальнем ИК диапазонах с разрешением 30 м, гиперспектральная с разрешением 30 м; увеличивается оперативность получения снимков высокого разрешения с 24 до 3 - 5 суток, решение социальных и экономических вопросов при реализации Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2007 года N 438
Приложение 406-4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 - "Оплата услуг поверенным агентам"
на 2007 год
1. Стоимость: 275 тысяч тенге (двести семьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 21 октября 2005 года "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обслуживание банком-агентом бюджетного кредита.
5. Задачи бюджетной программы: выплата комиссионного вознаграждения Банку-агенту за агентское обслуживание бюджетного кредита.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Оплата услуг поверенным агентам
Выплата комиссионного
вознаграждения Банку-агенту
за агентское обслуживание
республиканского бюджетного
инвестиционного проекта
"Создание на космодроме
"Байконур" космического
ракетного комплекса
"Байтерек".
январь-
декабрь
Нацио-
нальное
косми-
ческое
агент-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан

Қаржы-экономикалық тиімділік: қосымша үстеме шығындар мен ғарыш түсірілімдерінің құнын 10-20%-ға төмендету, спутниктер пайдалана бастағаннан шығын орнының өтелу мерзімі - 4,2 жыл, Жерді қашықтықтан зондтау технологиясын экономиканың түрлі салаларына енгізудің жоғарғы экономикалық тиімділігі, елдің экспорттық әлеуетін арттыру және диверсификациялау, Қазақстан Республикасы ғарыш саласы мамандарының ғылыми әлеуетін арттыру.
Уақытылығы: қызметтік ғимаратты жаңғырту, Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтау ғарыштық жүйесін құру жөнінде жасаған шарттарға және жұмыс кестесіне сәйкес.
Сапа: түсірілімдердің келесі түрлерін жүргізу мүмкіндігі: 1м. және 6,7 м. шешімдегі көрінетін диапазондағы панхроматикалық, 4 м. және 28 м. шешімдегі көрінетін диапазондағы көп аумақты, 30 м. шешімдегі орташа және алыс ИК диапазондағы инфрақызыл, 30 м. шешімдегі гиперспектралды; 24-тен 3-5 тәулікке дейін сүреттер алу шұғылдығын артады, "2005 - 2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру кезінде әлеуметтік және экономикалық мәселелерді шешу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 мамырдағы
N 438 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-4-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
006 - "Сенім артылған агенттер қызметіне ақы төлеу"
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 275 мың теңге (екі жүз жетпіс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру туралы Келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 21 қазандағы Заңы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: банк-агенттің бюджеттік несиелеу қызметін көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Банк-агентке бюджеттік несиелеуге қызмет көрсеткені үшін комиссиялық
сыйақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
№N р/р
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Сенім
артылған
агенттер
қызметіне
ақы төлеу
"Байқоңыр" ғарыш
айлағында "Бәйтерек
"зымырандық-ғарыш-
тық кешенін құру"
республикалық
бюджеттік
инвестициялық
жобасына агенттік
қызмет көрсеткені
үшін Банк-агентке
комиссиялық сыйақы
төлеу
Қаңтар-
желтоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: выплата Банку-агенту комиссионного вознаграждения за агентское обслуживание республиканского бюджетного инвестиционного проекта "Создание на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек".
Конечный результат: выполнение мероприятий, связанных с созданием космического ракетного комплекса "Байтерек" на космодроме "Байконур".
Финансово-экономическая эффективность: повышение качества реализации республиканского бюджетного инвестиционного проекта.
Своевременность: своевременность исполнения обязательств перед Банком-агентом.
Качество: достоверность, своевременность предоставления отчетности и информации в соответствии с условиями кредитного договора.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2007 года N 438
Приложение 406-5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 - "Инвентаризация и переоценка объектов и имущества
комплекса "Байконур", являющихся собственностью
Республики Казахстан"
на 2007 год
1. Стоимость: 1220000 тысяч тенге (один миллиард двести двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2195 "О ратификации Договора аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: определение перспектив использования объектов космодрома "Байконур" и рыночной стоимости казахстанской собственности на комплексе "Байконур".
5. Задачи бюджетной программы: завершение исследовательских работ, связанных с комплексной оценкой технического состояния и перспектив использования объектов и имущества комплекса "Байконур", и проведение работ по переоценке объектов и имущества комплекса "Байконур", являющихся собственностью Республики Казахстан, в ходе инвентаризации 2007 года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наиме-
нование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Инвен-
таризация и
переоценка
объектов и
имущества
комплекса
"Байконур",
являющихся
собствен-
ностью
Республики
Казахстан
1. Оценка общего технического
состояния объектов комплекса
"Байконур" по функциональному
назначению

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" зымыран-ғарыш кешенін құру" республикалық бюджеттік инвестициялық жобасына агенттік қызмет көрсеткені үшін Банк-агентке комиссиялық сыйақы төлеу.
Соңғы нәтиже: "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" зымыран-ғарыш кешенін құрумен байланысты іс-шаралардың орындалуы.
Қаржы-экономикалық тиімділік: республикалық бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру сапасын арттыру.
Уақытылығы: Банк-агент алдындағы міндеттерінің уақытылы орындалуы.
Сапасы: несиелік шарт жағдайына сәйкес есептілікті және ақпаратты дұрыс, уақытында беру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 мамырдағы
N 438 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-5-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
007 - "Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешені объектілерін және кешенін түгендеу және қайта бағалау"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1220000 мың теңге (бір миллиард екі жүз жиырма миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" кешенін жалға алу шартын ратификациялау туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі N 2195 Жарлығы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : "Байқоңыр" ғарыш айлағы объектілерін пайдалану болашағын және "Байқоңыр" кешеніндегі қазақстандық меншіктің нарықтық құнын белгілеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : "Байқоңыр" кешені объектілері мен мүлігінің техникалық жағдайын кешенді бағалаумен және пайдаланумен байланысты зерттеу жұмыстарын аяқтау және 2007 жылғы түгендеу барысында Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешені объектілері мен мүлігін қайта бағалау жөнінде жұмыстар жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
№N р/р
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Қазақстан
Республи-
касының
меншігі
болып
табылатын
"Байқоңыр"
кешені
объектіле-
рі мен
мүлкін
түгендеу
және қайта
бағалау
1. "Байқоңыр"
кешені объекті-
лерінің жалпы
техникалық
жағдайын функцио-
налдық мақсат
бойынша бағалау

2. Прогнозный маркетинговый
анализ перспектив развития
космодрома в целом и
отдельных его элементов
3. Финансовый анализ
инвестиционной привлекатель-
ности объектов космодрома
"Байконур"
4. Анализ космодрома
"Байконур" с точки зрения
национальной безопасности
Республики Казахстан и
обеспечения ее политических
интересов
5. Проведение комплексных
работ по инвентаризации и
оценке арендованного имущест-
ва на космодроме "Байконур".
В
течение
года
Национа-
льное
косми-
ческое
агент-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: определение технического состояния и перспектив дальнейшего использования объектов комплекса "Байконур" в интересах Республики Казахстан; определение стоимости основных средств комплекса "Байконур", являющихся собственностью Республики Казахстан, в условиях рыночной экономики;
Конечный результат: оценка научно-технического потенциала комплекса "Байконур" и выработка технической политики его дальнейшего развития; системный учет активов комплекса "Байконур" в соответствии с национальным законодательством и международными стандартами в области бухгалтерского учета;
Финансово-экономический результат: позволит оптимизировать структуру комплекса "Байконур" и затраты на содержание и эксплуатацию объектов космодрома при реализации космических программ; позволит обоснованно ставить вопросы перед российской стороной о возмещении имущественного ущерба, нанесенного при эксплуатации арендованных объектов комплекса "Байконур", и приобрести финансовые инструменты для привлечения инвестиций в развитие инфраструктуры космодрома "Байконур";
Своевременность: результаты исследовательских работ послужат основой для разрабатываемой в настоящее время Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан до 2020 года"; в соответствии с Соглашением о порядке контроля со стороны Республики Казахстан за сохранением и условиями эксплуатации объектов комплекса "Байконур" от 18 августа 1995 года очередная инвентаризация арендованного имущества комплекса "Байконур" пройдет в 2007 году, а последующая только в 2011 году;
Качество: получение информационной основы для принятия управленческих решений по вопросам развития наземной космической инфраструктуры космодрома "Байконур" и реализации космических программ.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2007 года N 438
Приложение 406-6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 - "Учет арендованного имущества комплекса "Байконур""
на 2007 год

2. Тұтас ғарыш
айлағының және оның
жекелеген элемент-
терінің даму бола-
шағын болжаулық
маркетингтік талдау
3. "Байқоңыр"
ғарыш айлағы
объектілерінің
инвестициялық
тартымдылығын
қаржылық талдау
4. "Байқоңыр" ғарыш
айлағын Қазақстан
Республикасының
қауіпсіздігі
тұрғысынан талдау
және оның саяси
мүдделерін қамтама-
сыз ету
5. "Байқоңыр" ғарыш
айлағындағы жалға
берілген мүлікті
түгендеу және баға-
лау бойынша кешенді
жұмыстар жүргізу.
жыл бойы
Қазақстан Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының мүддесінде "Байқоңыр" кешені объектілері мен мүлкінің техникалық жағдайын бағалау мен пайдаланылу болашағын анықтау; нарықтық экономика жағдайында Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешенінің негізгі қаражатының құнын анықтау.
Соңғы нәтиже: "Байқоңыр" кешенінің ғылыми-техникалық әлеуетін бағалау және оның бұдан әрі дамуының техникалық саясатын әзірлеу; ұлттық заңнамаға және бухгалтерлік есеп саласындағы халықаралық стандарттарға сәйкес "Байқоңыр" кешені активтерінің жүйелік есебі.
Қаржы-экономикалық нәтиже: ғарыштық бағдарламаларды іске асыру барысында "Байқоңыр" кешенінің құрылымын және ғарыш айлағы объектілерін ұстауға арналған шығыстарды оңтайландыруға мүмкіндік береді; "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген объектілерін пайдалану кезінде келтірілген залалды қалпына келтіру жөнінде ресей тарабының алдына мәселелерді негіздеп қоюға және "Байқоңыр" ғарыш айлағы инфрақұрылымын дамытуға инвестициялар тарту үшін қаржылық құралдар сатып алуға мүмкіндік береді.
Уақытылығы: зерттеу жұмыстарының нәтижелері қазіргі уақытта әзірленіп жатқан "Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін 2020 жылға дейін дамыту" Мемлекеттік бағдарламасына негіз болады; "Байқоңыр" кешені объектілерін сақтау және пайдалану жағдайларын Қазақстан Республикасы жағынан бақылау тәртібі туралы 1995 жылғы 18 тамыздағы Келісімге сәйкес "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген мүліктерін кезекті түгендеу 2007 жылы, ал кейінгісі тек 2011 жылы өтеді.
Сапа: "Байқоңыр" ғарыш айлағы жер үсті инфрақұрылымын дамыту мәселелері бойынша басқару шешімдерін қабылдау және ғарыштық бағдарламаларды іске асыру үшін ақпараттық негіз алу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 мамырдағы
N 438 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-6-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
008 - "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген мүлкінің есебі"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 12045 тысяч тенге (двенадцать миллионов сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Казахской ССР от 31 августа 1991 года N 410 "О переходе государственных предприятий и организаций союзного подчинения в ведение Правительства Казахской ССР"; постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 14 июля 1994 года "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об основных принципах и условиях использования космодрома "Байконур"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2000 года N 61 "О мерах по закреплению государственного имущества, не закрепленного за юридическими лицами"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 563 "О создании государственного учреждения "Байконырбаланс" Аэрокосмического комитета Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности и учета имущества комплекса "Байконур", арендованного Российской Федерации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: учет и инвентаризация, ведение бухгалтерского учета имущества объектов космодрома "Байконур" арендуемых Российской Федерацией в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Учет
арендо-
ванного
имущества
комплекса
"Байконур"
Содержание государственного
учреждения со штатной
численностью - 15 человек для
осуществления инвентаризации,
ведения бухгалтерского учета
имущества объектов комплекса
"Байконур", арендуемых
Российской Федерацией в
соответствии с законодатель-
ством Республики Казахстан
в
течение
года
Национа-
льное
косми-
ческое
агент-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан, Государ-
ствен-
ное учреж-
дение
"Бай-
коныр-
баланс"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: постановка на учет и ведение бухгалтерского учета, учет движения имущества комплекса "Байконур" арендованного Правительством Российской Федерации и находящегося в ведении организаций Федерального космического агентства.
Конечный результат: сохранность имущества комплекса "Байконур".
Финансово-экономический результат: финансово-хозяйственное содержание одного работника государственного учреждения составляет 718,1 тысяч тенге в год.
Своевременность: в соответствии с индивидуальным планом финансирования Государственного учреждения "Байконырбаланс".
Качество: совершенствование бухгалтерского учета и предупреждение хищений имущества комплекса "Байконур".

1. Құны : 12045 мың теңге (он екі миллион қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Одақтық бағыныстағы мемлекеттік кәсіпорындар мен ұйымдардың Қазақ ССР-і Үкіметінің қарамағына көшуі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1991 жылғы 31 тамыздағы N 410 Жарлығы ; "Байқоңыр" ғарыш айлағын пайдаланудың негізгі принциптері мен шарттары туралы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы 1994 жылғы 14 шілдедегі Келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесінің 1994 жылғы 14 шілдедегі қаулысы; "Заңды тұлғаларға бекітілмеген мемлекеттік мүлікті бекіту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қаңтардағы N 61 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Аэроғарыш комитетінің "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 маусымдағы N 563 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ресей Федерациясы жалға
алған "Байқоңыр" кешені мүлкінің сақталуын және есепке алынуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ресей Федерациясы Үкіметі жалға алған "Байқоңыр" ғарыш айлағы объектілерінің мүлкін есепке алу және түгендеу, бухгалтерлік есеп жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
"Байқоңыр" кешенінің
жалға
берілген
мүлкінің
есебі
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ресей Федерациясы жалға алған "Байқоңыр" кешені объектілерінің мүлкін есепке алу және түгендеу, бухгалтерлік есеп жүргізуді жүзеге асыру мақсатында штат саны 15 адам мемлекеттік мекемені ұстау.
жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі, "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекеме
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: Ресей Федерациясының Үкіметі жалға алған және Федералдық ғарыштық агенттіктің қарамағындағы "Байқоңыр" кешенінің мүлкін есепке алу және бухгалтерлік есеп жүргізу, жылжымалы мүлкінің есебі.
Соңғы нәтиже: "Байқоңыр" кешені мүлкінің сақталуы.
Қаржы-экономикалық тиімділік: мемлекеттік мекеменің бір қызметкерін қаржы-шаруашылық ұстау жылына 718,1 мың теңгені құрайды.
Уақытылығы: "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемені қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес.
Сапа: бухгалтерлік есепті жетілдіру және "Байқоңыр" кешені мүлкін талан-таражға салудың алдын алу.