Об утверждении перечня пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2013 года № 697.
В соответствии с пунктом 3 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" и пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 16 января 2013 года "О Государственной границе Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2013 года № 697
Перечень пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.10.2014 № 1134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.12.2014 № 1328 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 30.01.2017 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.07.2017 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 25.08.2017 № 509 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.09.2018 № 577 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.08.2019 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 03.12.2020 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.03.2024 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Пункты пропуска, открытые для международных авиаперевозок в аэропортах городов Республики Казахстан:
Астана
город Астана
Алматы
город Алматы
Караганда
город Караганда
Жезказган
город Жезказган
Актау
город Актау
Актобе
город Актобе
Атырау
город Атырау
Орал
город Орал
Костанай
город Костанай
Петропавловск
город Петропавловск
Павлодар
город Павлодар
Семей
город Семей
Оскемен
город Оскемен
Шымкент
город Шымкент
Тараз
город Тараз
Кызылорда
город Кызылорда
Кокшетау
город Кокшетау
Туркестан
город Туркестан

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткiзу пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көлiктiк бақылау бекеттерінің тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 9 шілдедегі № 697 қаулысы.
"Автомобиль көлiгi туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" 2013 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткiзу пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көлiктiк бақылау бекеттерінің тiзбесi бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінiң кейбір шешiмдерiнің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 9 шілдедегі
№ 697 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткiзу
пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы
стационарлық көлiктiк бақылау бекеттерінің
тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы қалаларының әуежайларында халықаралық
авиатасымалдар үшін ашық өткізу пункттері
Ескерту. 1-кіші бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.10.2014 № 1134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1328 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.08.2017 № 509 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.08.2019 № 567; 03.12.2020 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.03.2024 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Астана
Астана қаласы
Алматы
Алматы қаласы
Қарағанды
Қарағанды қаласы
Жезқазған
Жезқазған қаласы
Ақтау
Ақтау қаласы
Ақтөбе
Ақтөбе қаласы
Атырау
Атырау қаласы
Орал
Орал қаласы
Қостанай
Қостанай қаласы
Петропавл
Петропавл қаласы
Павлодар
Павлодар қаласы
Семей
Семей қаласы
Өскемен
Өскемен қаласы
Шымкент
Шымкент қаласы
Тараз
Тараз қаласы
Қызылорда
Қызылорда қаласы
Көкшетау
Көкшетау қаласы
Түркістан
Түркістан қаласы

2) международные пункты пропуска через границу с Российской Федерацией:
Курмангазы
Атырауская область
Таскала
Западно-Казахстанская область
Сырым
Западно-Казахстанская область
Аксай
Западно-Казахстанская область
Алимбет
Актюбинская область
Жайсан
Актюбинская область
Кайрак
Костанайская область
Акбалшык
Костанайская область
Жана Жол
Северо-Казахстанская область
Каракога
Северо-Казахстанская область
Кызыл Жар
Северо-Казахстанская область
Урлютобе
Павлодарская область
Косак
Павлодарская область
Шарбакты
Павлодарская область
Ауыл
область Абай
Убе
Восточно-Казахстанская область
Жезкент
область Абай
открытые для двустороннего сообщения:
Жаныбек
Западно-Казахстанская область
Орда
Западно-Казахстанская область
Шаган
Западно-Казахстанская область
Карашатау
Актюбинская область
Кондыбай
Костанайская область
Желкуар
Костанайская область
Аят
Костанайская область
Убаган
Костанайская область
Бидаик
Северо-Казахстанская область
Амангельды
Павлодарская область
Найза
Павлодарская область
Байтанат
область Абай
Коянбай
область Абай";
3) международные пункты пропуска через границу с Республикой Узбекистан:
открытые для многостороннего сообщения:
Тажен
Мангистауская область
Жибек Жолы
Южно-Казахстанская область
Б. Конысбаева
Южно-Казахстанская область
Капланбек
Южно-Казахстанская область
Казыгурт
Южно-Казахстанская область
Атамекен
Южно-Казахстанская область
открытые для двустороннего сообщения:
Целинный
Южно-Казахстанская область
Сырдарья
Южно-Казахстанская область
4) секретно;

2) Ресей Федерациясымен шекара арқылы халықаралық өткізу пункттері:
көпжақты қатынастар үшін ашық:
Құрманғазы
Атырау облысы
Тасқала
Батыс Қазақстан облысы
Сырым
Батыс Қазақстан облысы
Ақсай
Батыс Қазақстан облысы
Әлімбет
Ақтөбе облысы
Жайсаң
Ақтөбе облысы
Қайрақ
Қостанай облысы
Ақбалшық
Қостанай облысы
Жаңа жол
Солтүстік Қазақстан облысы
Қарақоға
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызыл Жар
Солтүстік Қазақстан облысы
Үрлітөбе
Павлодар облысы
Қосақ
Павлодар облысы
Шарбақты
Павлодар облысы
Ауыл
Абай облысы
Үбе
Шығыс Қазақстан облысы
Жезкент
Абай облысы
екіжақты қатынастар үшін ашық:
Жәнібек
Батыс Қазақстан облысы
Орда
Батыс Қазақстан облысы
Шаған
Батыс Қазақстан облысы
Қарашатау
Ақтөбе облысы
Қондыбай
Қостанай облысы
Желқуар
Қостанай облысы
Аят
Қостанай облысы
Обаған
Қостанай облысы
Бидайық
Солтүстік Қазақстан облысы
Амангелді
Павлодар облысы
Найза
Павлодар облысы
Байтанат
Абай облысы
Қоянбай
Абай облысы";
3) Өзбекстан Республикасымен шекара арқылы халықаралық өткізу пункттері:
көпжақты қатынастар үшін ашық:
Тәжен
Маңғыстау облысы
Жібек Жолы
Оңтүстік Қазақстан облысы
Б. Қонысбаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
Қапланбек
Оңтүстік Қазақстан облысы
Қазығұрт
Оңтүстік Қазақстан облысы
Атамекен
Оңтүстік Қазақстан облысы
екіжақты қатынастар үшін ашық:
Целинный
Оңтүстік Қазақстан облысы
Сырдария
Оңтүстік Қазақстан облысы
4) құпия;

5) международные пункты пропуска через границу с Туркменистаном:
открытые для многостороннего сообщения:
Темирбаба
Мангистауская область
6) стационарные посты транспортного контроля на территории Республики Казахстан:
№ п/п
Наименование поста
Наименование области или города
Наименование автодороги
1
2
3
4
1.
Еркин
Жетісу
Алматы – Усть-Каменогорск, 270 км
2.
Карабутак
Актюбинская
Самара – Шымкент, 965 км
3.
Молодежный
Карагандинская
Кызылорда – Павлодар – Успенка – граница Российской Федерации, 1066 км
4.
Семей
Абай
Омск – Майкапчагай, 757 км
5.
Карабалык
Костанайская
Граница Российской Федерации (на Екатеринбург) – Алматы, 422 км
6.
Бейнеу
Мангистауская
Доссор – Кульсары – Бейнеу – Сай – Утес – Шетпе – Жетыбай – порт Актау, 844 км
7.
Мамлютка
Северо–Казахстанская
Челябинск – Новосибирск, 496 км
8.
Кызыл Жар
Астана
Екатеринбург – Алматы, 1281 км
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2013 года № 697
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2003 года № 648 "Об утверждении перечня железнодорожных пунктов пропуска на Государственной границе Республики Казахстан".
2. Пункт 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года № 238 "Об утверждении Перечня автомобильных пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 10, ст. 128).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года № 1275 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2003 года № 648 и от 27 февраля 2004 года № 238" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 49, ст. 630).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2006 года № 652 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года № 238" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 260).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2010 года № 655 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года № 238" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 39, ст. 352).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2010 года № 1164 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года № 238" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 59, ст. 576).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 1082 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года № 238 "Об утверждении Перечня автомобильных пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 67, ст. 959).

5) Түрікменстанмен шекара арқылы халықаралық өткізу пункттері:
көпжақты қатынастар үшін ашық:
Темірбаба
Маңғыстау облысы
6) Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көліктік бақылау бекеттері:
Р/с
Бекеттің атауы
Облыстың немесе қаланың атауы
Автожолдың атауы
1
2
3
4
1.
Еркін
Жетісу
Алматы – Өскемен, 270 км
2.
Қарабұтақ
Ақтөбе
Самара – Шымкент, 965 км
3.
Молодежный
Қарағанды
Қызылорда – Павлодар – Успенка – Ресей Федерациясының шекарасы, 1066 км
4.
Семей
Абай
Омбы – Майқапшағай, 757 км
5.
Қарабалық
Қостанай
Ресей Федерациясының шекарасы (Екатеринбургке) – Алматы, 422 км
6.
Бейнеу
Маңғыстау
Доссор – Құлсары – Бейнеу – Сай – Өтес – Шетпе – Жетібай – Ақтау порты, 844 км
7.
Мамлютка
Солтүстік Қазақстан
Челябинск – Новосибирск, 496 км
8.
Қызыл Жар
Астана
Екатеринбург – Алматы, 1281 км
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 9 шілдедегі
№ 697 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінiң кейбір күші жойылған
шешiмдерiнің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасындағы темір жол өткізу пункттерiнiң тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 шілдедегі № 648 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көліктік бақылау посттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 ақпандағы № 238 қаулысының 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 10, 128-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 шілдедегі № 648 және 2004 жылғы 27 ақпандағы № 238 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы № 1275 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 49, 630-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 ақпандағы
№ 238 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 11 шілдедегі № 652 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 260-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 ақпандағы № 238 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 28 маусымдағы № 655 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 39, 352-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 ақпандағы № 238 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 5 қарашадағы № 1164 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 59, 576-құжат).
7. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көліктік бақылау посттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 ақпандағы № 238 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 тамыздағы № 1082 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 67, 959-құжат).

8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1608 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2003 года № 648 "Об утверждении перечня железнодорожных пунктов пропуска на Государственной границе Республики Казахстан".
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2013 года № 258 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года № 238 "Об утверждении Перечня автомобильных пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан".

8. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы темір жол өткізу пункттерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 шілдедегі № 648 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1608 қаулысы.
9. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің және Қазақстан Республикасы аумағындағы стационарлық көліктік бақылау посттарының тізбесін бекіту туралы" "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 ақпандағы № 238 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 наурыздағы № 258 қаулысы.