Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 2015 года № 751
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.09.2015 № 751 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра юстиции РК от 28.04.2015 г. № 246.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество»;
2) стандарт государственной услуги «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача технического паспорта объектов недвижимости»;
10) стандарт государственной услуги «Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1586
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество»

Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1586 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 қыркүйектегі № 751 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.09.2015 № 751 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлін тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлін тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлі жөнінде анықтама беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
9) «Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң техникалық паспортын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
10) «Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1586 қаулысымен
бекітілген
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк
тiркеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), по месту регистрации объекта недвижимости услугополучателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) по желанию услугополучателей государственная услуга оказывается нотариусами путем взаимодействия единой нотариальной информационной системы (далее – ЕНИС) после удостоверения ими сделки путем направления электронной копии правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра (далее – электронная регистрация).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в центр:
по государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения прав (обременений прав) на недвижимое имущество и иных объектов государственной регистрации – в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю, (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
по государственной регистрации прав на недвижимое имущество в ускоренном порядке – на следующий рабочий день с момента поступления заявления в центр (если в центре заявление принято после 18 часов или в субботу, то исчисление срока для услугодателя начинается на следующий рабочий день);
по регистрации обременений (прекращений обременений), налагаемых государственными органами и иными уполномоченными лицами, а также юридических притязаний с момента поступления заявления услугодателя – исполняется немедленно (исполненные документы выдаются услугополучателю не позднее трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю);

1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлкі объектісінің тіркелген жері бойынша;
2) «электрондық үкіметтің» www.е.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың қалауы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті нотариустар Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – БНАЖ) өзара іс-қимыл жасау арқылы құқықтық кадастр ақпараттық жүйесіне құқық белгілеуші құжаттың электрондық көшірмесін жолдау арқылы мәмілені куәландырғаннан (бұдан әрі – электрондық тіркеу) кейін жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының орталыққа жүгінген кезінде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
жылжымайтын мүлiкке және өзге де мемлекеттік тіркеу объектiлеріне құқықтардың (құқықтардың ауыртпалықтардың) туындауын, өзгеруiн немесе тоқтатылуын мемлекеттiк тiркеу бойынша – өтініш көрсетілетін қызметті берушіге келiп түскен кезден бастап бес жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
жылжымайтын мүлiкке құқықтарды жеделдетiлген тәртiппен мемлекеттiк тiркеу бойынша – өтiнiш орталыққа келіп түскен кезден бастап келесi жұмыс күнi (егер орталықта өтiнiш сағат 18-ден кейiн немесе сенбi күнi қабылданса, онда көрсетілетін қызметті беруші үшiн мерзiмдi есептеу келесi жұмыс күнi басталады);
мемлекеттiк органдар және өзге де уәкiлеттi адамдар салатын ауыртпалықтарды (ауыртпалықтардың тоқтатылуын), сондай-ақ заңдық талаптарды тiркеу – көрсетілетін қызметті берушіге өтiнiш келіп түскен кезден бастап дереу (орындалған құжаттар көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға берiледi);

по регистрации возникновения или изменения залога недвижимого имущества, а также выдаче ипотечного свидетельства, в случае, если залог обеспечивает исполнение обязательств по договору займа, субсидированного акционерным обществом «Фонд развития предпринимательства «Даму» в рамках реализации Программы «Дорожная карта бизнеса 2020», договоров Мурабаха, Иджара и Истисна в рамках реализации «Дорожной карты развития исламского финансирования до 2020 года» – в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания).
Оказание государственной услуги приостанавливается не более чем на один месяц в следующих случаях:
1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
3) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 августа 2009 года «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма»;
4) непредставления услугополучателем всех документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;
5) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
6) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
Решение о приостановлении оказания государственной услуги принимается услугодателем с момента приема документов, но не позднее истечения срока оказания государственной услуги.
При приостановлении оказания государственной услуги услугодатель направляет в центр письменное уведомление с указанием причин и сроков приостановления для последующей выдачи уведомления услугополучателю (уполномоченному представителю услугополучателя).
При электронной регистрации посредством ЕНИС в случае отсутствия подтверждения об оплате сбора через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) в течение трех рабочих дней с момента получения электронного запроса, в государственной базе данных «регистра недвижимости» (далее – ГБД РН) оказание государственной услуги автоматически присваивается.
При приостановлении регистрации услугодатель направляет в ЕНИС, на портал в личный кабинет услугополучателя и электронные адреса участников сделки (при наличии) уведомление с указанием причин и сроков приостановления оказания государственной услуги.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя обязан проверить полноту предоставленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, услугодатель в указанные сроки предоставляет письменный мотивированный ответ об отказе.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в центр за получением готовых документов по истечении одного месяца, центр в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в центр, после чего центр выдает готовые документы услугополучателю;

егер «Бизнестiң жол картасы 2020» бағдарламасын iске асыру шеңберiнде «Даму» кәсiпкерлiктi дамыту қоры» акционерлік қоғамы субсидиялаған қарыз шарты, «Исламдық қаржыландыруды дамытудың 2020 жылға дейінгі жол картасы» бағдарламасын iске асыру шеңберiнде Мурабаха, Иджара және Истисна шарттары бойынша мiндеттемелердi орындауды кепiл қамтамасыз еткен жағдайда, жылжымайтын мүлiк кепiлiнiң туындауын немесе өзгеруiн тiркеу, сондай-ақ ипотека куәлiгiн беру бойынша - өтiнiш көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді).
Мемлекеттік қызмет көрсету бір айдан аспайтын мерзімге мынадай жағдайларда тоқтатылады:
1) сотқа берілген талап және өзге де арыздар (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
2) заңның бұзылуын жойғанға дейін прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес;
3) «Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес;
4) егер қажетті құжаттардың болмауы құжаттарды тіркеуге қабылдамаудың негізі болып табылмаса, осы стандарттың 9-тармағында көзделген барлық құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының ұсынбауы;
5) егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдамаудың негізі болып табылмаса, түсініктеме алу немесе мемлекеттік органдардан шығатын құжаттарда қажетті ақпараттың болмауына немесе осындай құжаттарда қайшылықтардың болуына байланысты олардан қажетті ақпарат сұратып алу үшін;
6) құқық белгілеуші құжаттар негізінде белгілейтін тіркеу объектісі мен өтініште көрсетілген тіркеу объектісі сәйкес келмеген жағдайда олардың арасындағы қайшылықтарды жою үшін тоқтатылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру туралы шешімді құжаттар қабылданған кезден бастап, бірақ мемлекеттік тіркеу мерзімінің өтуінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті беруші қабылдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұрған кезде көрсетілетін қызметті беруші кейіннен көрсетілетін қызметті алушыға (көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкіліне) беру үшін тоқтата тұру себептері мен мерзімдерін көрсете отырып, орталыққа жазбаша хабарлама жібереді.
БНАЖ арқылы электрондық тіркеу кезінде «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы алымды төлеу туралы растама болмаған жағдайда, электрондық сұрау салу алынған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде «жылжымайтын мүлік тіркелімінің» мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖМТ МД) автоматты түрде «Тоқтатыла тұрады» деген мәртебе беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші тіркеуді тоқтата тұрған кезде БНАЖ-ға, порталдағы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне және мәміле қатысушыларының электрондық мекенжайларына (болған жағдайда) мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру себептері мен мерзімдерін көрсете отырып, хабарлама жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге тиіс. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімдерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі үшін жүгінбеген жағдайда, орталық олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң дайын құжаттарды алу үшін орталыққа жүгінген кезде орталық бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды орталыққа жібереді, содан кейін орталық дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді;

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут.
С момента обращения услугополучателя к нотариусу, электронная регистрация оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему ГБД РН подтверждения об оплате сбора или освобождении от оплаты сбора за государственную регистрацию.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной регистрации либо мотивированный ответ об отказе или приостановлении государственной регистрации по основаниям, предусмотренным Законом, а также выдача свидетельства о государственной регистрации (на бумажном носителе) в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
В случае обращения за электронной регистрацией в ЕНИС направление правоустанавливающего документа и уведомления о регистрации либо уведомления, содержащего мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги или приостановлении регистрации в форме электронных документов, удостоверенных электронной-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя (правообладателя) на портал в личный кабинет и на электронный адрес услугополучателя (при его наличии) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.
В случае предоставления мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, документ об оплате сбора за регистрацию может быть предъявлен услугополучателем при повторной подаче документов на регистрацию.
7. Государственная услуга оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету:
1) сумма исчисляется по ставкам, установленным в соответствии со статьей 456 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый Кодекс), и оплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения, за исключением лиц, освобожденных от оплаты сбора согласно статье 457 Налогового кодекса, таблица регистрационного сбора изложена в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) в случае подачи посредством ЕНИС электронного запроса на получение услуги электронной регистрации, оплата осуществляется в течение трех рабочих дней на портале в личном кабинете услугополучателя через ПШЭП;

2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін көрсетілетін қызметті алушыға күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушының нотариусқа жүгінген кезінен бастап, электрондық тіркеу ЖМТ МД-ның ақпараттық жүйесіне мемлекеттік тіркеу үшін алымды төлеу немесе алымды төлеуден босату туралы растау келіп түскен кезден бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi – жүргiзiлген тiркеу туралы белгiсi бар құқық белгiлеуші құжат не Заңда көзделген негiздер бойынша мемлекеттiк тiркеуден бас тарту немесе оны тоқтата тұру туралы дәлелді жауап, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген жағдайларда мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк (қағаз жеткізгіште) беру.
БНАЖ-ға электрондық тіркеуге жүгінген жағдайда құқық белгілеуші құжатты және көрсетілетін қызметті берушінің (құқық иеленушінің) уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тіркеу туралы хабарламаны не тіркеуді тоқтату немесе бас тарту туралы дәлелді жауабы бар хабарламаны порталдағы жеке кабинетке және ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына (бар болған жағдайда) жолдау.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап берген жағдайда, тіркеу үшін алымның төленгені туралы құжатты көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тіркеуге қайталап берген кезде ұсына алады.
7. Мемлекеттiк қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша көрсетiледi:
1) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексi) 457-бабына сәйкес алым төлеуден босатылған тұлғаларды қоспағанда, Салық кодексінің 456-бабына сәйкес белгiленген ставкалар бойынша есептелген сома салық салу объектісінің тіркелген орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді, тіркеу алымы кестесі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген;
2) электрондық тіркеу көрсетілетін қызметін алуға электрондық сұрау салуды БНАЖ арқылы берген жағдайда, порталда ЭҮТШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде үш жұмыс күні ішінде төлем жүзеге асырылады;

3) на портал – в «личный кабинет» услугополучателя направляется электронный чек об оплате государственного сбора. Информация о платеже сохраняется в истории оплаты услуг.
8. График работы:
1) центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке (электронной) очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) посредством ЕНИС, согласно графику работы нотариусов.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (правообладателя) либо его представителя по доверенности):
в центр:
для физического лица:
1) заявление о государственной регистрации установленной формы согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) удостоверение личности уполномоченного представителя услугополучателя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство услугополучателя, с указанием сведений документа, удостоверяющего личность услугополучателя (при обращении представителя услугополучателя);
4) правоустанавливающие и иные документы, подтверждающие объект регистрации, с приложением технического паспорта недвижимости и (или) идентификационного документа на земельный участок;
5) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, либо документ, подтверждающий освобождение от оплаты сбора.
Помимо указанных документов в зависимости от объекта регистрации представляются иные документы.
Для юридического лица:
1) заявление о государственной регистрации установленной формы согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) удостоверение личности уполномоченного представителя услугополучателя и документ, удостоверяющий полномочия (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя) на представительство услугополучателя (при обращении представителя услугополучателя);
3) правоустанавливающие и иные документы, подтверждающие объект регистрации, с приложением технического паспорта недвижимости и (или) идентификационного документа на земельный участок;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, либо документ, подтверждающий освобождение от оплаты сбора;
5) учредительные документы, справку о государственной регистрации юридического лица;

3) порталда - көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік алымды төлеу туралы электрондық түбіртек жолданады. Төлем туралы ақпарат көрсетілетін қызметтер төлемдері тарихында сақталады.
8. Жұмыс кестесі:
1) орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, күн сайын түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Қабылдау жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, (электронды) кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті бронға қоюға болады.
2) БНАЖ арқылы, нотариустардың жұмыс кестесіне сәйкес.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (құқық иеленуші) не оның өкілі (сенімхат бойынша) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мынадай:
орталыққа:
жеке тұлғалар үшін:
1) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
3) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке куәлігі және көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті алушының өкілеттіктерін білдіруді куәландыратын құжат не көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген жағдайда);
4) жылжымайтын мүліктің техникалық паспортын және (немесе) жер учаскесіне сәйкестендiру құжатын қоса бере отырып, тіркеу объектісін растайтын құқық белгілеуші және өзге де құжаттар;
5) бюджетке тіркеу алымы сомасын төлегенiн растайтын құжат не алым төлеуден босатуды растайтын құжат.
Көрсетiлген құжаттардан басқа тiркеу объектiсіне байланысты өзге де құжаттар ұсынылады.
Заңды тұлғалар үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке куәлігі және көрсетілетін қызметті алушының өкілеттіктерін білдіруді куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады) (көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген жағдайда);
3) жылжымайтын мүліктің техникалық паспортын және (немесе) жер учаскесіне сәйкестендiру құжатын қоса бере отырып, тіркеу объектісін растайтын құқық белгілеуші және өзге де құжаттар;
4) бюджетке тіркеу алымы сомасын төлегенiн растайтын құжат не алым төлеуден босатуды растайтын құжат;
5) құрылтай құжаттары, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама;

6) протоколы собраний (выписки из них) учредителей (участников, совета директоров, совета акционеров) на приобретение или отчуждение объектов недвижимости, в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан либо учредительными документами;
7) иностранные юридические лица представляют легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки.
Помимо указанных документов в зависимости от объекта регистрации представляются иные документы.
В случае, если в заявлении на регистрацию содержатся сведения, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то услугополучателем представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Сведения, содержащиеся в государственных информационных системах, о документе, удостоверяющем личность, справку о государственной регистрации юридического лица, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При приеме документов работник центра сверяет документы со сведениями, представленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы услугополучателю.
В случае оказания государственной услуги через центр услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В центре выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя и документа, удостоверяющего полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в центре – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;

6) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде не құрылтай құжаттарында көзделген жағдайларда жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алуға немесе иелiктен айыруға құрылтайшылар (қатысушылар, директорлар кеңесi, акционерлер кеңесi) жиналыстарының хаттамалары (олардан үзiндi көшірмелер);
7) шетелдiк заңды тұлғалар сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi көшірмені немесе шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттiң заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжатты мемлекеттiк тiлдегi және орыс тiлiндегi нотариалды куәландырылған аудармасымен бірге ұсынады.
Көрсетiлген құжаттардан басқа тiркеу объектiсіне байланысты өзге де құжаттар ұсынылады.
Егер тiркеуге арналған өтiнiште сатып алынатын немесе сатылатын активтердiң жиынтық теңгерiмдiк құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгiленген мөлшерден асып кететiні туралы мәлiметтер болса, онда көрсетілетін қызметті алушы монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келiсiмiн ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманы орталықтың қызметкері орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде құжатты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін аталған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы көрсетілген жағдайда, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін орталық ұсынған нысанда береді.
Орталықта құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының жеке куәлігі және заңнамада белгіленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының өкілеттіктерін білдіруді куәландыратын құжат ұсынылған кезде қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Орталықта құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде:
орталықта - көрсетілетін қызметті алушыға мыналар:
1) құжаттың нөмірі мен оны қабылдау күні;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;

4) даты (времени) получения государственной услуги и место выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.
При электронной регистрации:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП нотариуса;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица);
3) справка о государственной регистрации юридического лица;
4) правоустанавливающие документы, подтверждающие объект регистрации, удостоверенные у нотариуса – в электронной форме прикрепляются к электронному запросу;
5) документ, подтверждающий отдельную категорию льгот и освобождающий от оплаты сборов (для категорий: отдельно проживающие пенсионеры и субъекты малого предпринимательства, занимающиеся подготовкой и обучением кадров в течение трех лет с момента государственной регистрации) – в электронной форме прикрепляется к электронному запросу;
6) электронные адреса в сети Интернет участников сделки (при их наличии).
Оплату в бюджет суммы регистрационного сбора услугополучатель производит на портале в «личном кабинете» через ПШЭП на основании информации о номере запроса, присвоенном ЕНИС.
При электронной регистрации услугополучателю выдается информация об уникальном номере запроса, присвоенном ЕНИС.
В случае оплаты в бюджет суммы регистрационного сбора через портал, услугополучателю государственной услуги на портале в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
Результат оказания государственной услуги при электронной регистрации услугодателем направляется в ЕНИС, на портал в «личный кабинет» услугополучателя и электронные адреса участников сделки (при наличии).
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) несоответствия субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) предоставления услугополучателем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
3) представления на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;

4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) мен құжаттарды беру орындары;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Электрондық тіркеу кезінде:
1) нотариус ЭЦҚ-мен куәландырған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжат;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама;
4) нотариус куәландырған, тіркеу объектісін растайтын құқық белгілеуші құжаттар – электрондық нысанда электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
5) жекелеген жеңілдіктер санатын растайтын және алымдарды төлеуден босататын құжат (бөлек тұратын зейнеткерлер және мемлекеттік тіркеу кезінен үш жыл ішінде кадрларды даярлаумен және оқытумен айналысатын шағын кәсіпкерлік субъектілері санаттары үшін) – электрондық сұрау салуға электрондық нысанда қоса беріледі;
6) мәміле қатысушыларының Интернет желісіндегі электрондық мекенжайлары (олар болған жағдайда).
Көрсетілетін қызметті алушы порталдағы «жеке кабинетінде» ЭҮТШ арқылы БНАЖ берген сұрау салудың нөмірі туралы ақпарат негізінде тіркеу алымы сомасын бюджетке төлейді.
Электрондық тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға БНАЖ берген сұрау салудың бірегей нөмірі туралы ақпарат беріледі.
Бюджетке тіркеу алымы сомасын портал арқылы төлеген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Электрондық тіркеу кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші БНАЖ-ға, порталдағы «жеке кабинетке» және мәміле қатысушыларының электрондық мекенжайларына (болған жағдайда) жібереді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) құқықтық қатынастардың субъектілері мен объектілерінің, жылжымайтын мүлікке және өзге де тіркеу объектілеріне құқық немесе құқық ауыртпалығы түрі не олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негіздерінің заңнама талаптарына сәйкес келмеуі;
2) егер қажетті құжаттар мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру кезінде ұсынылмаса, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік тіркеуге қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынбауы;
3) нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттардың тіркеуге ұсынылуы;

4) наличия обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации;
5) наличие судебного акта, вступившего в законную силу;
6) если в течении сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
7) несоответствия ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, центров
обслуживания населения и (или) их работников по
вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц, центров и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8 подъезд 13, телефон: 8 (7172) 74-07-37.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер;
2) жалоба на действия (бездействия) работника центра направляется к руководителю центра по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии центра, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю центра для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или центра, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

4) құқықты немесе өзге де мемлекеттік тіркеу объектісін мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтардың болуы;
5) заңды күшіне енген сот актісінің болуы;
6) тіркеуді тоқтата тұру мерзімі ішінде тоқтата тұруға негіз болған мән-жайлардың жойылмауы;
7) егер тіркеу объектісі ауысу, өзгеру, тоқтату немесе осындай құқыққа қатысты ауыртпалықты белгілеу болып табылса, бұрын туындаған құқық ол туындаған кезде қолданыста болған заңнамаға сәйкес келмеуі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, орталықтың қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының
және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет
көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, орталықтардың және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша немесе Министрлік басшысының атына 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 13-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-07-37 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды кабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі;
2) орталық қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша орталық басшысына жіберіледі.
Қолма-қол сондай-ақ, пошта арқылы орталықтың кеңсесіне келіп түскен шағымды қабылдаудың растауы оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта қойылады) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін орталықтың басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе орталықтың мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткізілу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немес қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в
электронной форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www. adilet.qov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) центра – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество»
Ставки регистрационных сборов по государственной
услуге «Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество»
Ставки сборов исчисляются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете (далее – МРП) и действующего на дату уплаты сборов, которые составляют:
№ п/п
Виды регистрационных действий
Ставки (МРП)
1
2
3
За государственную регистрацию прав на недвижимое имущество:
1.
За регистрацию возникновения права собственности,  хозяйственного ведения, оперативного управления,  доверительного управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов):
1)
на квартиру, индивидуальный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), хозяйственные постройки
0,5 *
2)
на многоквартирный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), нежилое помещение в жилом доме, нежилое строение
8 *
3)
на гаражи
0,5 *

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, орталықтың қызметкері жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.adilet.gov.kz, «Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) орталықтың – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша тіркеу
алымдарының ставкалары
Алым ставкалары республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымдарды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшері негізге алына отырып есептеледі және мыналарды құрайды:
Р/с
Тіркеу іс-әрекеттерінің түрлері
Ставкалар
(АЕК)
1
2
3
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін:
1.
Мыналарға меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану (сервитуттардан басқа) құқығының пайда болуын тіркегені үшін:
1)
пәтерге, жеке тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осыған ұқсас объектілері бар), шаруашылық құрылыстарға
0,5*
2)
көп пәтерлі тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осыған ұқсас объектілері бар), тұрғын үйдегі тұрғын үй емес үй-жайға, тұрғын үй емес құрылысқа
8*
3)
гараждарға
0,5*

4)
на имущественные комплексы нежилого назначения (здания, строения, сооружения), включающие:
один объект
10 *
от двух до пяти отдельно стоящих объектов
15 *
от шести до десяти отдельно стоящих объектов
20 *
свыше десяти отдельно стоящих объектов
25 *
2.
Для субъектов малого предпринимательства:
1)
за регистрацию возникновения права собственности,  доверительного управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов) на многоквартирный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), нежилое помещение в жилом доме, нежилое строение, имущественные комплексы  нежилого назначения (здания, строения, сооружения)
1
3.
За регистрацию права собственности, землепользования, иных прав (обременений прав) на земельный участок
0,5 *
4.
За регистрацию сервитута (независимо от объектов)
0,5
5.
За регистрацию объекта кондоминиума
1
6.
За регистрацию выдачи ипотечного свидетельства и его последующей передачи другим владельцам
0,25 *
7.
За регистрацию изменений данных правообладателя,  идентификационной характеристики объекта недвижимости
0,25 *
8.
За регистрацию прекращения права на недвижимость в связи с гибелью (повреждением) недвижимого имущества или отказом от прав на него и в иных случаях, не связанных с переходом права
0,25 *
9.
За регистрацию прекращения обременения, не связанного с переходом права третьему лицу, в том числе за регистрацию прекращения ипотеки недвижимого имущества
0,25 *
10.
За регистрацию уступки права требования по договору банковского займа, обязательства по которому обеспечены ипотекой
0,25 *
11.
За регистрацию изменения права или обременения права в результате изменения условия договора, являющегося основанием возникновения права (обременения права) или иных юридических фактов
0,25 *
12.
За регистрацию иных прав на недвижимое имущество, а также обременений прав на недвижимое имущество
0,5 *
13
За регистрацию юридических притязаний
0,25
14.
За регистрацию обременения права на недвижимое имущество, налагаемого (производимого) государственными органами в порядке, предусмотренном законодательным актом Республики  Казахстан
0
15.
За регистрацию права на недвижимое имущество, отнесенное к государственной собственности, для уполномоченного государственного органа, осуществляющего права владения, пользования и распоряжения республиканской собственностью, и  его территориальных органов
0
16.
За систематическую регистрацию ранее возникших прав (обременений прав) на недвижимое имущество
0
17.
За регистрацию изменений идентификационных характеристик недвижимого имущества на основании решений государственных органов, в том числе при изменении наименования населенных пунктов, названия улиц, а также порядкового номера зданий и сооружений (адреса) или при изменении кадастровых номеров в связи с реформированием административно-территориального устройства Республики Казахстан
0
18.
За выдачу дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
0,25
Примечание:
* Ставки сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество, производимую в ускоренном порядке, устанавливаются Правительством Республики Казахстан.
Ставки сбора за государственную регистрацию прав на
недвижимое имущество, производимую в ускоренном порядке
№ п/п
Виды регистрационных действий
Ставки в месячных
расчетных показателях
для  физических лиц
для юридических  лиц
1
2
3
4
1.
За регистрацию возникновения права  собственности, хозяйственного ведения,  оперативного управления, доверительного  управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов):

4)
мыналарды қамтитын тұруға болмайтын мақсаттағы мүліктік кешендерге (үйлер, құрылыстар, ғимараттар):
бір объект
10*
екіден беске дейінгі жеке тұрған объектілер
15*
алтыдан онға дейінгі жеке тұрған объектілер
20*
оннан көп жеке тұрған объектілер
25*
2.
Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін:
1)
көп пәтерлі тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осыған ұқсас объектілері бар), тұрғын үйдегі тұрғын үй емес үй-жайға, тұрғын үй емес құрылысқа, тұруға болмайтын мақсаттағы мүліктік кешендерге (үйлер, құрылыстар, ғимараттар) меншік, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану (сервитуттардан басқа) құқығының пайда болуын тіркегені үшін
1
3.
Жер учаскесіне меншік, жер пайдалану құқығын, өзге де құқықтарды (құқықтардың ауыртпалықтарын) тіркегені үшін
0,5*
4.
Сервитутты (объектілерге қарамастан) тіркегені үшін
0,5
5.
Кондоминиум объектісін тіркегені үшін
1
6.
Ипотекалық куәлік беруді және оны кейіннен басқа иелерге беруді тіркегені үшін
0,25*
7.
Құқық иесі деректерінің, жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін тіркегені үшін
0,25*
8.
Жылжымайтын мүліктің апатқа ұшырауына (бүлінуіне) немесе оған құқықтан бас тартылуына байланысты және ауысу құқығына байланыссыз өзге де жағдайларда жылжымайтын мүлікке құқықты тоқтатуды тіркегені үшін
0,25*
9.
Құқықтың үшінші тұлғаға ауысуына байланысты емес ауыртпалықты тоқтатуды тіркегені үшін, оның ішінде жылжымайтын мүліктің ипотекасын тоқтатуды тіркегені үшін
0,25*
10.
Міндеттемелері ипотекамен қамтамасыз етілген банктік займ шарты бойынша талаптар құқықтарын басқаға беруді тіркегені үшін
0,25*
11.
Құқықтың пайда болуының негізі болып табылатын шарт талабының (құқық ауыртпалығы) немесе өзге де заңдық фактілердің өзгеруі нәтижесінде құқықтың өзгеруін немесе құқықтың ауыртпалығын тіркегені үшін
0,25*
12.
Жылжымайтын мүлікке өзге де құқықтарды, сондай-ақ жылжымайтын мүлікке құқық ауыртпалықтарын тіркегені үшін
0,5*
13.
Құқықтық талап етуді тіркегені үшін
0,25
14.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген тәртіппен мемлекеттік органдар салған (туындатқан) жылжымайтын мүлікке құқықтың ауыртпалығын тіркегені үшін
0
15.
Республикалық меншікті иелену, пайдалану және оған билік ету құқығын жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган мен оның аумақтық органдары үшін мемлекеттік меншікке жатқызылған жылжымайтын мүлікке құқықты тіркегені үшін
0
16.
Жылжымайтын мүлікке бұрын пайда болған құқықтарды (құқықтардың ауыртпалықтарын) жүйелі түрде тіркегені үшін
0
17.
Мемлекеттік органдар шешімінің негізінде жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгеруін, оның ішінде елді мекендердің атауы, көше аттары, сондай-ақ ғимараттар мен құрылыстардың реттік нөмірлері (мекенжайлары) өзгерген кезде немесе Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылымын реформалауға байланысты кадастр нөмірлері өзгерген кезде тіркегені үшін
0
18.
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілеуші құжаттың телнұсқасын бергені үшін
0,25
Ескертпе:
* Жылжымайтын мүлікке құқықтарды жылдамдатылған тәртіппен жүргізілетін мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейді.
Жедел тәртіппен жүргізілетін жылжымайтын мүлікке құқықтарды
мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкалары
Р/с
Тіркеу іс-әрекеттерінің түрлері
Айлық есептік көрсеткіштердегі ставкалар
жеке тұлғалар үшін
заңды тұлғалар үшін
1
2
3
4
1.
Мыналарға меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану (сервитуттардан басқа) құқығы пайда болуын тіркегені үшін:

1)
на квартиру, индивидуальный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), хозяйственные постройки;
5
15
2)
на многоквартирный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), нежилое помещение в жилом доме, нежилое строение;
15
20
3)
на гаражи;
4
8
4)
на имущественные комплексы нежилого назначения (здания, строения, сооружения), включающие:
один объект;
20
30
от двух до пяти отдельно стоящих объектов;
22
32
от шести до десяти отдельно стоящих объектов;
30
40
свыше десяти отдельно стоящих объектов.
35
45
2.
За регистрацию права собственности, землепользования, иных прав (обременении прав) на земельный участок
5
15
3.
За регистрацию выдачи ипотечного свидетельства и его последующей передачи другим владельцам
5
15
4.
За регистрацию изменений данных правообладателя, идентификационной характеристики объекта недвижимости
5
15
5.
За регистрацию прекращения права на недвижимость в связи с гибелью (повреждением) недвижимого имущества или отказом от прав на него и в иных случаях, не связанных с переходом права
5
15
6.
За регистрацию прекращения обременения, не связанного с переходом права третьему лицу, в том числе за регистрацию прекращения ипотеки недвижимого имущества
5
15
7.
За регистрацию уступки требования по договору банковского займа, обязательства по которому обеспечены ипотекой
5
15
8.
За регистрацию изменения права или обременения права в результате изменения условия договора, являющегося основанием возникновения права (обременения права) или иных юридических фактов
5
15
9.
За регистрацию иных прав на недвижимое имущество, а также обременении прав на недвижимое имущество
5
15
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество»
__________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Заявление № _____________
о государственной регистрации прав (обременений прав)
на недвижимое имущество для физического лица
Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О) __________________
_____________________________________________________________________
ИИН и место жительства ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия ______________,
№ ____________________ Выдан _______________, дата выдачи __________
_____________________________________________________________________
(повтор информации, если заявителей больше одного)
____________________________________________________________________
От имени, которого действует _______________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
____________________________________________________________________
Прошу (просим) зарегистрировать/возникновение, обременение, прекращение/права
(нужное подчеркнуть) на объект недвижимости, расположенный по адресу:
___________________________________________
____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:

1)
пәтерге, жеке тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстарымен және басқа да осыған ұқсас объектілерімен бірге), шаруашылық құрылыстарға;
5
15
2)
көп пәтерлі тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осыған ұқсас объектілерімен бірге), тұрғын үйдегі тұрғын емес үй-жайға, тұрғын емес құрылысқа;
15
20
3)
гараждарға;
4
8
4)
мыналарды қамтитын тұрғын емес мақсаттағы мүліктік кешендерге (ғимараттар, құрылыстар, құрылғылар):
бір объект;
20
30
екіден беске дейінгі жеке тұрған объектілер;
22
32
алтыдан онға дейінгі жеке тұрған объектілер;
30
40
оннан астам жеке тұрған объектілер.
35
45
2.
Жер учаскесіне меншік, жерді пайдалану құқығын, өзге де құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) тіркегені үшін
5
15
3.
Ипотекалық куәлік беруді және оны кейіннен басқа иелерге беруді тіркегені үшін
5
15
4.
Құқық иесі деректерінің, жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін тіркегені үшін
5
15
5.
Жылжымайтын мүліктің апатқа ұшырауына (бүлінуіне) немесе оған құқықтан бас тартылуына байланысты және ауысу құқығына байланысты емес өзге де жағдайларда жылжымайтын мүлікке құқықты тоқтатуды тіркегені үшін
5
15
6.
Құқығының үшінші тұлғаға ауысуына байланысты емес ауыртпалықты тоқтатуды тіркегені үшін, оның ішінде жылжымайтын мүлік ипотекасын тоқтатуды тіркегені үшін
5
15
7.
Міндеттемелері ипотекамен қамтамасыз етілген банктік қарыз шарты бойынша талаптарды басқаға беруді тіркегені үшін
5
15
8.
Құқықтың пайда болуының негізі болып табылатын шарт талабының (құқық ауыртпалығы) немесе өзге де заңдық фактілердің өзгеруі нәтижесінде құқықтың өзгеруін немесе құқықтың ауыртпалығын тіркегені үшін
5
15
9.
Жылжымайтын мүлікке өзге құқықтарды, сондай-ақ жылжымайтын мүлікке құқық ауыртпалықтарын тіркегені үшін
5
15
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Жеке тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы
№ _____________ өтініш
Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.Ә.А) _________________
_____________________________________________________________________
ЖСН және тұратын жері _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі __________, сериясы ___________,
№ _____________ Берілді ______________________________, берілген күні
(егер өтініш беруші біреуден артық болса, ақпаратты қайталау)
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________ атынан іс-әрекет ететін
(уәкілетті өкіл толтырады)
_____________________________________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтың
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуын/(керегінің астын сызу)
тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

1. Документ об оплате: вид ______ № ________ на сумму ________ тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество __________
____________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
3. Сведения, подтверждающие наличие или отсутствие факта брачных отношений
__________________________________________________________
____________________________________________________________________
необходимы ли сведения о собственнике Да Нет (ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная Да Нет (ненужное зачеркнуть)
балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов размеры,
установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан
__________________/____________________/_____________________________
(дата)          (подпись заявителя)         (Ф.И.О заявителя)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: ________ 20_____ г. Время ____ час ____ мин
Результат выполнения /рассмотрения/заявления _______________________
Проверено: дата ________________ 20___ г.
____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста-регистратора)
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержится
сведение, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или
продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным
законодательством Республики Казахстан, то заявителем представляется
предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ «___»________20__ г.
(подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество»
___________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Заявление № _____________
о государственной регистрации прав (обременений прав)
на недвижимое имущество для юридического лица
Полное наименование юридического лица ______________________________
____________________________________________________________________
Номер свидетельства о государственной регистрации___________________
____________________________________________________________________
Дата государственной регистрации __________, БИН ___________________
Юридический адрес __________________________________________________
Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О) руководителя или
уполномоченного представителя ______________________________________
____________________________________________________________________
От имени которого действует ________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
_____________________________________________________________________
Прошу зарегистрировать/возникновение, обременение, прекращение/права
(нужное подчеркнуть) на объект недвижимости, расположенный по адресу:
____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:

1. Төленгені туралы құжат: түрі ______ № ____ сомасы _________ теңге;
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат ______________________
_____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
3. Некеде тұрғанын немесе тұрмағанын растайтын мәліметтер ___________
_____________________________________________________________________
меншік иесі туралы мәліметтер қажет пе       Иә      Жоқ
(керек емесін сызып тастау)
Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны
Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген
мөлшерден аса ма                             Иә      Жоқ
(керек емесін сызып тастау)
__________________/_____________________/____________________________
(күні)      (өтініш берушінің қолы)  (өтініш берушінің Т.А.Ә.
(болған кезде)
_____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күні: ______ 20__ ж. Уақыты ______ сағ ____________ мин
Өтінішті орындау/қарау/нәтижесі _____________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілді: күні ________________ 20__ ж.
_____________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
________________________________
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініште сатып алынатын немесе
сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан
Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден
асып кеткендігі туралы мәліметтер болса, онда өтініш беруші
монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келісімін ұсынады.
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде
қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы «___» _______________                            _________
(қолы)
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Заңды тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(құқықтарды ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы
№ _____________ өтініш
Заңды тұлғаның толық атауы __________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі __________________________
Мемлекеттік тіркеу күні ________________, БСН: ______________________
Заңды мекенжайы _____________________________________________________
Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.Ә.А) басшысының немесе
уәкілетті өкілдің ___________________________________________________
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________ атынан іс-әрекет ететін
(уәкілетті өкіл толтырады)
мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтың
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуы/(керегінің астын сызу)
тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

1. Документ об оплате: вид ______ № _________ на сумму _______ тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество __________
____________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан):
Необходимы ли Сведения о собственнике   Да    Нет (ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов размеры,
установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан    Да     Нет (ненужное зачеркнуть)
__________/____________________________________________/_____________
(дата) (Ф.И.О руководителя или уполномоченного представителя) (подпись)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _____ 20 ___ г. время _____ час ____ мин
Результат выполнения/рассмотрения/заявления ________________________
Проверено: дата ________________ 20 ___ г.
____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста-регистратора)
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержится
сведение, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или
продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным
законодательством Республики Казахстан, то заявителем представляется
предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ «___»________20__г
(подпись)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество»
(Фамилия, имя, при наличии
отчество (далее – Ф.И.О),
либо наименование организации
услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1. Ақы төленгені туралы құжат: түрі _______ № _____ сомасы ____ теңге
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
Меншік иесі туралы мәлімет қажет пе          Иә          Жоқ
(керек емесін сызып тастау)
Сатып алынатын немесе сатылатын              Иә          Жоқ
активтердің жиынтық баланстық құны
Қазақстан Республикасының
монополияға қарсы заңнамасында
белгіленген мөлшерден асып кетеді ме
(керек емесін сызып тастау)
____________/_______________________________________/________________
(күні)  (басшысының немесе уәкілетті өкілдің қолы)    (Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күн: ______ 20__ ж. Уақыты ________ сағ ___________ мин
Өтінішті орындау/қарау/нәтижесі _____________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілді: күні _________________ 20__ ж.
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. және өтініш қабылдаған маманның қолы)
_____________________________
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініште сатып алынатын немесе
сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан
Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден
асып кететіндігі туралы мәліметтер болса, онда өтініш беруші
монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келісімін ұсынады.
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде
қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы «___» _______________                             ________
(қолы)
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
(Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.),
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
______________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы
15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № _________ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар
топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет
көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес
мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды
қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:

1) _________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника ЦОН)                                  (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1586
Стандарт государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата
свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной государственной регистрации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» и их филиалы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр) по месту регистрации услугополучателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал), путем взаимодействия с информационной системой «Банков второго уровня» (далее – ИС БВУ) в случае заключения физическими или юридическими лицами договора о залоге или иного договора, содержащего сведения о залоге с банком второго уровня (далее – электронная регистрация).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении:
в центр:
государственная услуга оказывается в течение двух рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в центр за получением готовых документов по истечении одного месяца, центр в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в центр, после чего центр выдает готовые документы услугополучателю;

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚКО қызметкері)                                 (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Алдым: ________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының/Т.А.Ә. қолы
20__ жылғы «___» ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1586 қаулысымен
бекітілген
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлiн тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын
беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының «Жылжымайтын мүлік орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары және олардың филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша;
2) «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы: екінші деңгейдегі банкпен кепіл туралы мәліметтерді қамтитын кепіл туралы шартты немесе өзге шартты жеке немесе заңды тұлғалармен жасасқан жағдайда (бұдан әрі – электрондық тіркеу) «Екінші деңгейдегі банктердің» ақпараттық жүйесі мен өзара іс-қимыл арқылы (бұдан әрі – ЕДБ АЖ) көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) Орталыққа жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
мемлекеттік қызмет екі жұмыс күнi iшiнде көрсетiледi (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
егер көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі үшін жүгінбеген жағдайда, орталық олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң дайын құжаттарын алуға орталыққа жүгінген кезде орталық бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды орталыққа жібереді, содан кейін орталық дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді;

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут.
Посредством ИС БВУ:
государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества или об освобождении от оплаты сбора.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – через центр на бумажном носителе:
1) договор залога или иной договор, содержащий условия залога с отметкой о регистрации и свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в регистрации, удостоверенный электронной-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя;
2) дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества взамен утраченного в отношении выданных свидетельств или письменный мотивированный ответ об отказе удостоверенный ЭЦП;
посредством ИС БВУ и портала в электронной форме:
1) свидетельство о регистрации залога движимого имущества;
2) мотивированный ответ об отказе в регистрации, удостоверенный ЭЦП услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету.
За регистрацию залога движимого имущества, не подлежащей обязательной государственной регистрации сумма регистрационного сбора составляет:
1) с физических лиц – 1 ставка месячного расчетного показателя (далее – МРП);
2) с юридических лиц – 5 МРП.
За выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 0,5 МРП.
8. График работы:
1) центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) посредством ИС БВУ, согласно графику работы банков второго уровня;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в центр:

2) көрсетілетін қызмет алушының құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берiлетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) көрсетiлетiн қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
ЕДБ АЖ арқылы:
мемлекеттік қызмет жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеуі үшін алымның төленгені туралы немесе алымды төлеуден босатылғаны туралы растау тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне түскен кезден бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi – орталық арқылы қағаз жеткізгіште:
1) кепіл шарты немесе мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiкті тіркеу туралы белгiсi бар кепiл талаптарын және тiркеу туралы куәлікті қамтитын өзге де шарт немесе көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған тіркеуден дәлелді бас тарту;
2) берілетін куәліктерге қатысты жоғалғанның орнына жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасы немесе ЭЦҚ-мен куәландырылған бас тарту туралы дәлелді жауап.
ЕДБ АЖ және портал арқылы электрондық нысанда:
1) жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік;
2) көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған тіркеуден бас тарту туралы дәлелді жауабы.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша көрсетіледі:
міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу үшін тіркеу алымының сомасы:
1) жеке тұлғалардан – айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) 1 мөлшерлемесі;
2) заңды тұлғалардан – 5 АЕК құрайды.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК.
8. Жұмыс кестесі:
1) орталықта, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, орталықтың белгiленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, «электрондық» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті бронға қоюға болады;
2) ЕДБ АЖ арқылы екінші деңгейдегі банктердің жұмыс кестесіне сәйкес;
3) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
орталық арқылы:

1) заявление на регистрацию залога движимого имущества, установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (для уполномоченного представителя услугополучателя);
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора;
5) договор о залоге или иной договор, содержащий условия залога, который после проверки регистрирующим органом и (или) центром по недвижимости сведений, содержащихся в заявлении, с отметкой о регистрации возвращается услугополучателю.
Сведения о документах, указанных в подпункте 2), являющихся государственным электронным информационным ресурсом, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугодателя.
Для получения дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества услугополучатель, представляет следующие документы:
1) заявление о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (заявителя) (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (для уполномоченного представителя услугополучателя);
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора.
Сведения о документах, являющихся государственным электронным информационным ресурсом, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
В случае получения государственной услуги через центр услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В центре выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя и документа, удостоверяющего полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в центр – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылады);
3) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттіктерін растайтын құжат (көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілі үшін);
4) бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенiн растайтын құжат;
5) өтініште қамтылған мәліметтерді тіркеуші орган және (немесе) жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық тексергеннен кейін тіркеу туралы белгімен көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылатын кепіл шарты немесе кепіл талаптарын қамтитын өзге де шарт.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын 2) тармақшада көрсетілген құжаттар туралы мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы өтінішті;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылады);
3) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттіктерін растайтын құжат (көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілі үшін);
4) бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенiн растайтын құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттар туралы мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет орталық арқылы алынған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға орталық берген нысан бойынша жазбаша келісім береді.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын куәлікті және заңнамада белгіленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттіктерін куәландыратын құжатты көрсеткен кезде қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
орталыққа – көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:

1) номера и даты приема документа;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.
Посредством ИС БВУ:
1) заявление (запрос) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП залогодержателя;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (залогодателя) (для уполномоченного представителя услугополучателя (залогодателя);
4) письменное согласие физического и юридического лица на отправление заявления на регистрацию залога движимого имущества в информационную систему услугодателя, удостоверенное ЭЦП залогодержателя;
5) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора;
6) договор о залоге или иной договор, содержащий условия залога, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя (залогодателя) и залогодержателя.
Сведения о документах, являющихся государственным электронным информационным ресурсом, залогодержатель получает из соответствующих государственных информационных систем через ИС БВУ в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При электронной регистрации в банках второго уровня документы подаются сотруднику банка, имеющему доступ к ИС БВУ.
При электронной регистрации государственной услуги информационная система услугодателя направляет в ИС БВУ и «личный кабинет» залогодателя на портал уведомление о принятии запроса и после осуществления электронной регистрации результат в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугодателя.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) если в договоре о залоге или ином договоре, содержащем условие залога, не указаны предмет залога и его оценка, существо, размер и срок исполнения обязательства, обеспечиваемого залогом и сведения о том, у какой из сторон находится заложенное имущество и допустимость его использования.
Оценка предмета залога выражается в тенге и может определяться соглашением сторон, если иное не установлено законами Республики Казахстан. Оценка предмета залога, обеспечивающего обязательство в иностранной валюте, выражается в тенге и валюте обязательства по рыночному курсу обмена валюты на дату заключения договора о залоге;

1) құжаттың нөмірі және оны қабылдау күнi;
2) сұрау салынатын мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік қызметтің көрсетілу күнi (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлға үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
ЕДБ АЖ арқылы:
1) кепіл ұстаушының ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысандағы өтініш (сұрау салу);
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылады);
3) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (кепіл берушінің) өкілеттіктерін растайтын құжат (көрсетілетін қызметті алушының (кепіл берушінің) уәкілетті өкілі үшін);
4) кепіл ұстаушының ЭЦҚ куәландырылған, көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесіне жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге өтінішті жіберуге жеке және заңды тұлғаның жазбаша келісімі;
5) бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенiн растайтын құжат;
6) кепіл шарты немесе көрсетілетін қызметті алушының (кепіл берушінің) немесе кепіл ұстаушының ЭЦҚ куәландырылған, кепiл талаптарын қамтитын электрондық құжат нысанындағы өзге де шарты.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттар туралы мәліметтерді кепіл ұстаушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЕДБ АЖ арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Екінші деңгейдегі банктерде электрондық тіркеу кезінде құжаттар ЕДБ АЖ рұқсаты бар банк қызметкеріне беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесі ЕДБ АЖ-ге және кепіл берушінің «жеке кабинетіне» порталға сұрау салудың қабылданғаны туралы және электрондық тіркеу жүзеге асырылғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында нәтижесі туралы хабарлама жібереді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) егер кепіл шартында немесе кепіл талаптарын қамтитын өзге де шартта кепіл нысанасы және оның бағалануы, мәні, көлемі және кепілмен қамтамасыз етілген міндеттемелерді орындау мерзімі және кепілге қойылған мүлік тараптардың қайсысында болғаны туралы және оны пайдалануға рұқсаты туралы мәліметтері көрсетілмеген.
Кепіл нысанасын бағалау теңгемен көрсетіледі және егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше белгіленбесе тараптардың келісімімен айқындалуы мүмкін. Шетелдік валютада міндеттемелерді қамтамасыз ететін кепіл нысанасын бағалау теңгемен және кепіл шартын жасасу күніндегі валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша міндеттемелер валютамен көрсетіледі;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в
электронной форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.adilet.qov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) центр – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
«Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной
регистрации, и выдача дубликата
свидетельства о регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации»
________________________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Заявление № ______
Залогодатель _______________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О)
____________________________________________________________________
(место жительства, дата и год рождения физического лица)
____________________________________________________________________
(место нахождения, наименование и peгистрационный номер юридического лица)
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия _______ № _____
выдан _________________________________________ дата выдачи ________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон ____________________________________________
От имени которого действует ________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель ____________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О, дата, год рождения физического лица или наименование и
регистрационный номер юридического лица)
_________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид ________ серия _____ № ____
выдан __________________________________ дата выдачи _____________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон __________________________________________
__________________________________________________________________
От имени которого действует ______________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества:
___________________________________________________________________
Дата заключения договора __________________________________________
Место заключения договора _________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества) _________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом __________
Срок действия договора ____________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя __________________ залогодержателя ___________________
Допустимость его использования: Да / Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да / Нет (ненужное зачеркнуть)
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)
1. Документ об оплате: вид ____________ № __________ на сумму _____
2. ________________________________________________________________
Необходимо ли свидетельство о государственной регистрации:
Да / Нет (ненужное зачеркнуть)
Дата подачи заявления: ______________ 20__ г.
Дата приема заявления: ______________ 20__ г.
Подпись заявителя: _________________________________________________
Ф.И.О и подпись регистратора _______________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ «___»________20__г
(подпись)
РГКП «Центр по недвижимости»
Комитета регистрационной службы
и оказания правовой помощи
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Заявление №________________________
о получении дубликата свидетельства о регистрации залога
движимого имущества
Я, __________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О)
_____________________________________________________________________
(паспортные данные (данные удостоверения личности)
и место жительства физического лица)
проживающий (ая) по адресу __________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
Действующий от имени ________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
На основании ______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить:
Дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(Ф.И.О физического лица или наименование юридического лица залогодателя)
Вид объекта движимого имущества ___________________________________
(заполняются при наличии данных по залогодателю)
Прилагаю следующие документы:
1. Документ об оплате: вид _________, № _______, дата _______
на сумму _________________________________________________
2. Документ, подтверждающий полномочие № ____________________
Дата ___________/________________/___________________________/
(подпись заявителя)        (Ф.И.О заявителя)
__________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста принявшего заявление)
Дата подачи заявления: «____»___20____г. Время:______час.______мин.
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: ____________________
__________________________________________________________________
Проверено: дата _________________г.
__________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста-регистратора)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ «___»________20__г
(подпись)
Приложение 2
«Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной
регистрации, и выдача дубликата
свидетельства о регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации»
(Фамилия, имя, при наличии
отчество (далее – Ф.И.О),
либо наименование организации
услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) _________________________________________________________;
2) _________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника ЦОН)                         (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1586
Стандарт государственной услуги «Выдача справки о
зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических характеристиках»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, орталықтың қызметкері жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.adilet.gov.kz, «Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) орталықтың – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн
тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн
тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
_____________________________________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
№ ____________ өтініш
Кепіл беруші ________________________________________________________
(Жеке тұлғаның тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(тұратын жері, туған күні мен жылы)
_____________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және тіркеу нөмірі)
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі _______ сериясы _______ № ______
____________________________ берілген, берген күні __________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны ________________________________________
________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған күні мен жылы және заңды тұлғаның атауы
мен тіркеу нөмірі)
_____________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжаты: түрі _______ сериясы _______ № _____
_________________________________ берілген, берген күні _____________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны ________________________________________
________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________________________
Жылжымалы мүлік кепілі шартын тіркеуді сұраймын: ____________________
Шартты жасасқан күн _________________________________________________
Шартты жасасқан орын ________________________________________________
Кепіл мәні туралы мәліметтер (жылжымалы мүлік сипаттамасы) __________
_____________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттемелердің ақшалай баламасы _______
Шарттың қолданылу мерзімі ___________________________________________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің _________ кепіл ұстаушының ___________ иелігінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны:                Иә/Жоқ
(керек емесін сызып тастау)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер:     Иә/Жоқ
(керек емесін сызып тастау).
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және
кім берген)
1. Төлем туралы құжат: түрі ____________ № _________ сомасы _________
2. __________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе:   Иә/Жоқ
(керек емесін сызып тастау)
Өтінішті берген күні: __________________ 20__ ж.
Өтінішті қабылдаған күні: ______________ 20__ ж.
Өтініш берушінің қолы: ______________________________________________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ________________________________________
Уақыты: _________________________ сағат ______________________ минут.
_________________________
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде
қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ «___»                  _____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Тіркеу қызметі және құқықтық көмек
көрсету комитетінің
«Жылжымайтын мүлік орталығы» РМҚК
Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын
алу туралы
№ ____________ өтініш
Мен,
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә)
_____________________________________________________________________
(паспорт деректері (жеке куәлігінің деректері) және жеке тұлғаның
тұратын жері)
___________________________________________ мекенжайы бойынша тұратын
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттіктерді куәландыратын құжаттың деректемелері)
________________________________________________ атынан әрекет ететін
(заңды тұлғаның атауы мен деректемелері)
_____________________________________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын беруді
сұраймын:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе кепіл берушінің заңды тұлғасының атауы)
Жылжымалы мүлік объектісінің түрі ___________________________________
_____________________________________________________________________
(кепіл беруші бойынша деректер болған кезде толтырылады)
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
1. Төлеу туралы құжат: түрі ________, № _________, күні _______
______________________________________________________________ сомаға
2. Өкілеттікті растайтын құжат ________________________________
Күні ___________/__________________/________________________________/
(өтініш берушінің қолы)   (өтініш берушінің Т.А.Ә)
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтінішті тапсырған күні: «___» _____________ 20__ ж.
Уақыты: __________ сағ. ________ мин.
Өтінішті орындау/қарау/нәтижесі: ____________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілді: күні _________________ ж.
_____________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
_________________________
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде
қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ «___»                    ___________
(қолы)
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн
тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн
тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
(Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.),
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
______________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы
15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № ___ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар
топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет
көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес
мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды
қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
4) ___________________________________________________________;
5) ___________________________________________________________;
6) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚКО қызметкері)                                 (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: ______________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының/Т.А.Ә.қолы
20__ жылғы «___» ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1586 қаулысымен
бекітілген
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және
оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов при обращении в центр – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – не более 15 минут;
на портал:
в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги продлевается до одного рабочего дня.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке (электронной) очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в центр:
1) запрос установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя).
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы услугополучателю.
Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
В случае оказания государственной услуги через центр услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1. В центр – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
2. На портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» услугополучателя. Запрос автоматически направляется услугодателю – адресату в соответствии с выбранной услугой.
При обращении через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата.

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы;
2) «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) орталыққа жүгінген кезде құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап – мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
порталға:
мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз жүзінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, орталықтың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз (электрондық) кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын өткізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
орталыққа:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа беріледі).
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде орталықтың қызметкері құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін осы құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілген жағдайда, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға орталық ұсынған нысан бойынша жазбаша келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде:
1. Орталыққа – көрсетілетін қызметті алушыға мыналар:
1) құжаттың нөмірі мен қабылдау күні;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2. Порталға:
ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Порталға жүгінген кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында сұрау салуды толтыру қажет.
Порталға жүгінген кезде электрондық сұрау салуды жіберу көрсетілетін қызметті берушінің «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған көрсетілетін қызметке сәйкес автоматты түрде адресат – көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» нәтижені алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в
электронной форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.adilet.qov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) центра – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о зарегистрированных
правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках»
__________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Запрос № ____________
на получение информации о государственной регистрации
прав (обременений прав) на недвижимое имущество
из правового кадастра
Я, ________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О)
__________________________________________________________________
(паспортные данные (данные удостоверения личности) и место жительства физического лица)
__________________________________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
__________________________________________________________________
Действующий от имени ____________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: нужное отметить
справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества;
копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
Вид объекта недвижимости __________________________________________
Место нахождения объекта __________________________________________
Прилагаю следующие документы:
___________________________________________________________________
Дата _________/_______________________________________/_____________
(Ф.И.О заявителя /уполномоченного представителя) (подпись)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ запроса: ______________________
__________________________ проверено: дата ______________ 20____ г.
___________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ «___»________20__г
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о зарегистрированных
правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках»
(Фамилия, имя, при наличии
отчество (далее – Ф.И.О),
либо наименование организации
услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №_____
филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (указать
наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ______________________________________________________;
2) _______________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1586
Стандарт государственной услуги «Выдача копий документов
регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов недвижимости»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, орталықтың қызметкері жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.adilet.gov.kz, «Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) орталықтың – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы
анықтама беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органы)
Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар
ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға
№ ________ сұрау салу
Мен,
_____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(паспорт деректерi (жеке куәлiк деректерi) және тұрғылықты жерi)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және деректемелерi)
___________________________________________________________ негізінде
өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректемелерi)
_________________________________________________ атынан әрекет етушi
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
Маған мыналарды беруді сұраймын: керегiн белгiлеу
жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүлiктiң меншiк иесi (құқық иеленушiсі) туралы мәлiметтер
қамтылған техникалық паспортқа қосымшаларды;
жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң жоспарын (сызбанұсқасын) қоса
алғанда, тiркеу органы растаған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерi.
Жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң түрi _________________________________
Объектiнiң орналасқан жерi __________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса беремiн:
_____________________________________________________________________
Күнi _____/__________________________________________/_______________
(өтiнiш берушiнiң/уәкiлеттi өкiлдiң (Т.А.Ә.)    (қолы)
_____________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Сұрау салуды орындау/қарау нәтижесi: ________________________________
тексерiлдi: күнi 20__ ж.______________
_____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
_________________________
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде
қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ «___»                             ________
(қолы)
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы
анықтама беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
(Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.),
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
______________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы
15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № ___ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар
топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет
көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес
мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды
қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚКО қызметкері)                                 (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: ______________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының/Т.А.Ә. қолы
20__ жылғы «___» ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1586 қаулысымен
бекітілген
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса
алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының
көшiрмелерiн беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызметi (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), по месту нахождения объекта недвижимого имущества.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов при обращении в центр:
копии правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенные регистрирующим органом, выдаются в течение одного рабочего дня (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя обязан проверить полноту предоставленных документов;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – не более 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
Копии документов, находящихся в регистрационном деле правового кадастра, предоставляются по мотивированным запросам судебных, правоохранительных и других государственных органов в соответствии с их компетенцией, установленной законодательством Республики Казахстан. Иным лицам указанная информация выдается с согласия правообладателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы: центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центр с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя услугополучателя по доверенности):
1) запрос установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
В случаях обращения правоохранительных, судебных и других государственных органов в соответствии с их компетенцией,  установленной законодательством Республики Казахстан, в запросе указываются основания, в соответствии с которыми истребуется информация, а также цель использования (назначение) запрашиваемой информации.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ удостоверяющий личность услугополучателя, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данный документ услугополучателю.
В случае оказания государственной услуги через центр услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В центре выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя и документа, удостоверяющего полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в центр за получением готовых документов по истечении одного месяца, центр в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в центр, после чего центр выдает готовые документы услугополучателю.
Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
В центре услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны арқылы (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) орталыққа жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
тіркеу органы куәландырған тіркеу ісіндегі құқық белгілеуші құжаттардың көшірмелері бір жұмыс күні ішінде беріледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда береді);
көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру.
Құқықтық кадастрдың тiркеу iсiндегi құжаттардың көшiрмелерi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген құзыреттеріне сәйкес сот, құқық қорғау және басқа да мемлекеттiк органдардың дәлелдi сұрау салулары бойынша беріледі. Өзге адамдарға көрсетiлген ақпарат құқық иеленушінің келiсiмi бойынша берiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет тегін көрсетiледi.
8. Жұмыс кестесі: орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз.
Мемлекеттік қызмет көрсету алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы бронға қоюға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшiн қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін беріледі);
3) заңнамада белгіленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкiлінің өкілеттігін куәландыратын құжат.
Құқық қорғау, сот және басқа да мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өз құзыреттерiне сәйкес жүгінген жағдайларда, сұрау салуда ақпаратты талап етудің негіздері, сондай-ақ сұрау салынатын ақпаратты пайдалану мақсаты (нысанасы) көрсетiледi.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде орталықтың қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы көрсетілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға орталық берген нысан бойынша жазбаша келісім береді.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы жеке куәлігін және заңнамада көзделген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжатты көрсеткен кезде қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі үшін жүгінбеген жағдайда, орталық бір ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін дайын құжаттарды алу үшін орталыққа жүгінген кезде, орталық бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды орталыққа жібереді, содан кейін орталық дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Орталықта мемлекеттік қызметті алушыға:
1) құжаттың нөмірі және оны қабылдау күнi;
2) сұрау салынып отырған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты, олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.

3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в центр – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает услугодателю;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут.
При обращении на портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания услуги продлевается до одного рабочего дня.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (на электронном и бумажном носителе), подписанная электронной-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке (электронной) очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).

3. Мемлекет көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны арқылы (бұдан әрі – орталық);
2) «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) көрсетілетін қызметті алушы орталыққа жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанда дейін бір күн қалғанда береді).
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызмет нәтижесі үшін белгіленген мерзімде жүгінбеген жағдайда, орталық бір ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады.
2) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Порталға жүгінген жағдайда – мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайларда қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) болуы туралы ақпарат (электрондық және қағаз жеткізгіште).
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) орталықтың – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, орталықтың сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз. Қабылдау жеделдетiп қызмет көрсетусiз (электрондық) кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в центр:
1) запрос установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ удостоверяющий личность услугополучателя, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы услугодателя, после чего возвращает данный документ услугополучателю.
Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
В случае получения государственной услуги через центр услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в центр – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.
В центре выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя и документа, удостоверяющего полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП.
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» услугополучателя.
Запрос автоматически направляется услугодателю – адресату в соответствии с выбранной государственной услугой.
При обращении через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшiн қажетті құжаттар тізбесі:
орталыққа:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін беріледі);
3) заңнамада белгiленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкiлінiң өкiлеттiгін куәландыратын құжат.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді орталықтың қызметкері орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Орталықтың қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексеріп, содан кейін аталған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы көрсетілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға орталық берген нысан бойынша жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
орталықта – көрсетілетін қызметті алушыға мыналар:
1) құжаттың нөмiрi және оны қабылдау күнi;
2) сұрау салынып отырған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң түрi;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күнi, (уақыты) және құжаттар берілетін орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегi, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетiле отырып, тиiстi құжаттар қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы жеке куәлігін және заңнамада көзделген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжатты көрсеткен кезде қолхат негізінде жүзеге асырылады.
порталға:
ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу.
Порталға жүгінген кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды толтыру қажет.
Порталға жүгінген кезде осы электрондық сұрау салуды жіберу көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады.
Сұрау салу таңдалған мемлекеттік көрсетілетін қызметке сәйкес адресатқа – көрсетілетін қызметті берушіге автоматты түрде жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету туралы сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

3. Государственная услуга оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы», и их филиалами (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), по месту регистрации услугополучателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в центр:
государственная услуга оказывается в течение двух рабочих дней, и выдача готовых документов производится на второй рабочий день с момента поступления письменного заявления (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания государственной услуги).
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя обязан проверить полноту предоставленных документов;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – не более 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выписка из реестра о регистрации залога движимого имущества (на бумажном носителе).
7. Государственная услуга оказывается платно. Плата за информационные услуги по залогу движимого имущества составляет
50 процентов от одного месячного расчетного показателя, действующего на дату оплаты сбора, и вносится на расчетный счет услугодателя в наличной или безналичной форме согласно постановлению Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Положения о размере и порядке взимания платы за оказание информационных услуг по залогу движимого имущества» от 29 июня 1999 года № 888.
8. График работы: центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке (электронной) очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.

3. Мемлекеттік қызметті «Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жылжымайтын мүлік орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары және олардың филиалдары (одан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижелерiн беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталықтары» шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы жылжымайтын мүлiк объектiсiнің орналасқан және көрсетілетін қызметті алушының тіркеу орны бойынша жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдер:
1) көрсетілетін қызметті алушы орталыққа құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
мемлекеттік қызмет екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі және дайын құжаттарды беру жазбаша өтініш келіп түскен кезден бастап екінші жұмыс күнінде жүргізіледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзiмі аяқталудан бір күн бұрын береді).
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат беретін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу тiзiлiмiнен үзінді көшiрме (қағаз жеткізгіште).
7. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі. Жылжымалы мүлiк кепiлi бойынша ақпараттық қызмет көрсеткені үшін төлем алым төлеген күні қолданыста болған бір айлық есептік көрсеткіштің 50 пайызын құрайды және көрсетілетін қызметті берушінің есепшотына қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшалай нысанда «Жылжымалы мүлiк кепiлi бойынша ақпараттық қызметтер көрсету үшiн ақы алудың мөлшерi мен тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 29 маусымдағы № 888 қаулысына сәйкес енгізіледі.
8. Жұмыс кестесі – орталықта, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, орталықтың белгiленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, «электрондық» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті бронға қоюға болады.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в центр:
1) письменный запрос установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет представленные документы, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы услугополучателю.
В случае получения государственной услуги через центр услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В центре выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя и документа, удостоверяющего полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в центр за получением готовых документов по истечении одного месяца, центр в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в центр, после чего центр выдает готовые документы услугополучателю.
Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
Услуголучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшiн жүгінген кезде қажетті құжаттар тізбесі:
орталыққа:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жазбаша сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
3) заңнамада белгіленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжат;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде мәліметті орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде ұсынылған құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтерімен салыстырады, содан кейін құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы орталық арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алған жағдайда ол ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға орталық берген нысанда жазбаша келісімін ұсынады.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілген қызметті алушының жеке куәлігі және заңнамада белгіленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжат көрсетілген кезде қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы қызмет көрсету нәтижесі үшін көрсетілген мерзімде жүгінбеген жағдайда, орталық бір ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы орталыққа дайын құжаттарды алу үшін бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде орталық бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды орталыққа жібереді, содан кейін орталық дайын құжаттарды көрсетілетін қызметі алушыға береді.
Құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
орталыққа – көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
1) құжаттың нөмірі және оны қабылдау күнi;
2) сұрау салынатын мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік қызметтің көрсетілу күнi (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлға үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.

3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов при обращении в центр – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут;
при обращении на портал:
в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги продлевается до одного рабочего дня.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество (на электронном носителе).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в центр:
1) запрос установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронных документов, удостоверенных электронной-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документы со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы услугодателя, после чего возвращает данные документы услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в центре – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
В центре выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности и документа, удостоверяющего полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
На портал: запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» услугополучателя. Запрос автоматически направляется услугодателю – адресату в соответствии с выбранной государственной услугой.
При обращении через портал услугополучателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы;
2) «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) орталыққа жүгінген кезде құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап – мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтама (электрондық жеткізгіште).
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Орталықтың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
орталыққа:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін беріледі);
3) заңнамада белгіленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттіктерін куәландыратын құжат.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде орталықтың қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін осы құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде:
орталықта – көрсетілетін қызметті алушыға мыналар:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылдау күні;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіліп, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру заңнамада белгіленген жағдайларда қолхаттың негізінде, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке куәлігі және өкілеттіктерін куәландыратын құжаты берілген кезде жүзеге асырылады.
Порталға: ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Порталға жүгінген кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында сұрау салуды толтыру қажет.
Порталға жүгінген кезде электрондық сұрау салуды жіберу көрсетілетін қызметті берушінің «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған мемлекеттік көрсетілетін қызметке сәйкес автоматты түрде адресат – көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күні мен уақыты көрсетіліп, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.

3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в центр:
государственная услуга оказывается в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю, (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя обязан проверить полноту предоставленных документов;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – не более 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество (на бумажном носителе).
7. Государственная услуга оказывается платно.
Регистрационный сбор оплачивается в бюджет Республики Казахстан по месту регистрации объекта налогообложения в размере 0,25 ставки месячного расчетного показателя, путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата также производится через платежный шлюз «электронного правительства».
8. График работы: центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в центр:

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлкі объектісінің тіркелген жері бойынша жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) орталыққа жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезде бастап:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті берушіге өтiнiш келiп түскен кезден бастап бес жұмыс күні ішінде көрсетіледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда береді;
көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлікке құқық белгiлейтiн құжаттың телнұсқасы (қағаз жеткізгіште).
7. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Тіркеу алымы салық салу объектісі тіркелген орны бойынша Қазақстан Республикасының бюджетіне айлық есептік көрсеткіштің 0,25 мөлшерлемесі көлемінде, банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару жолымен төленеді.
Төлем сондай-ақ «электрондық үкімет» порталы төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі: орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, күн сайын түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Қабылдау жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, (электронды) кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті бронға қоюға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшiн қажетті құжаттар тізбесі:

1) заявление о выдаче дубликата правоустанавливающего документа установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) экземпляр республиканской или местной газеты по месту регистрации недвижимого имущества с опубликованным объявлением о признании подлинника правоустанавливающего документа недействительными;
4) документ, подтверждающий оплату сбора за выдачу дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество либо чек об оплате, выдаваемый посредством платежного шлюза.
Сведения о документе, удостоверяющего личность услугополучателя, содержащиеся в государственных электронных информационных системах, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью.
При приеме документов работник центра сверяет документ, удостоверяющий личность со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данный документ услугополучателю.
В случае получения государственной услуги через центр услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В центре выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателем и документа, удостоверяющего полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в центр за получением готовых документов по истечении одного месяца, центр в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в центр, после чего центр выдает готовые документы услугополучателю.
В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в центр – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру туралы өтiнiш;
2) көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін беріледі);
3) құқық белгілейтін құжаттың түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған жылжымайтын мүлік объектісі тіркелген орны бойынша жергілікті немесе республикалық газеттің данасы;
4) жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын берілгені үшін алым төлегенiн растайтын құжат не төлем шлюзi арқылы берiлетiн төлем туралы чек.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде орталықтың қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы көрсетілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға орталық берген нысан бойынша жазбаша келісім береді.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы жеке куәлігін және заңнамада көзделген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжатты көрсеткен кезде қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі үшін жүгінбеген жағдайда, орталық бір ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін дайын құжаттарды алу үшін орталыққа жүгінген кезде, орталық бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды орталыққа жібереді, содан кейін орталық дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Орталықта мемлекеттік қызметті алушыға:

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр) по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) в части подачи заявления на получение технического паспорта.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в центр (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания):
1) в зависимости от вида объекта недвижимости:
технический паспорт на квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день;
технический паспорт на индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на седьмой рабочий день;
технический паспорт на остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день;
технический паспорт на объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на двадцатый рабочий день со дня обращения услугополучателя.
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с услугополучателем и услугодателем, при этом, общий срок не должен превышать трех месяцев со дня обращения услугополучателя;
2) государственная услуга по государственному техническому обследованию зданий, сооружений или их составляющих в ускоренном порядке в зависимости от вида объекта недвижимости:
технический паспорт на квартиры, комнаты в общежитиях предоставляется в течение одного и двух рабочих дней;
технический паспорт на индвидиуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения предоставляется в течение двух и четырех рабочих дней;
технический паспорт на остальные объекты недвижимости площадью до 1000 квадратных метров предоставляется в течение пяти рабочих дней;
технический паспорт на объекты недвижимого имущества общей площадью от 1000 до 2 000 квадратных метров и линейных сооружений протяженностью от 1000 метров до 10 000 метров предоставляется в течение десяти рабочих дней.
При этом, если в центре принято заявление об оказании государственной услуги в ускоренном порядке после 18 часов или в субботу, то исчисление срока для услугодателя начинается на следующий рабочий день.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в центр за получением готовых документов по истечении одного месяца, центр в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в центр, после чего центр выдает готовые документы услугополучателю;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут.
При обращении на портал:

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Облыстар, Астана және Алматы қалаларының жылжымайтын мүлік орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасу орны арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы техникалық паспортты алуға өтініш беру бөлігінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
көрсетілетін қызметті алушы орталыққа жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсету мерзімінің аяқталуынан бір күн бұрын ұсынады);
1) жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспорт үшінші жұмыс күнi берiледi;
жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорт жетінші жұмыс күнi берiледi;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорт оныншы жұмыс күнінде беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектiлерге техникалық паспорт көрсетілетін қызметті алушы жүгiнген күннен бастап жиырмасыншы жұмыс күні берiледi.
Мерзiмдi одан әрi ұзарту көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті берушінің келiсiмі бойынша объектiнiң күрделiлiк санатына қарай жүргiзiледi, бұл ретте жалпы мерзiм көрсетілетін қызметті алушы жүгiнген күннен бастап үш айдан аспауы тиiс;
2) ғимараттарды, құрылыстарды немесе олардың құрамдастарын мемлекеттiк техникалық тексеру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетілген тәртіпте жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспорт бір және екі жұмыс күні ішінде беріледі;
жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорт екі және төрт жұмыс күні ішінде берiледi;
алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорт бес жұмыс күні ішінде беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден 2000 шаршы метрге дейін жылжымайтын мүлік объектiлеріне және ұзындығы 1000 шаршы метрден 10 000 шаршы метрге дейін сызықтық құрылыстарға техникалық паспорт он жұмыс күнi ішінде берiледi.
Бұл ретте, егер орталықта жеделдетілген тәртіпте мемлекеттік қызмет көрсету туралы өтініш сағат 18-ден кейін немесе сенбі күні қабылданған болса, көрсетілетін қызметті беруші үшін мерзімді есептеу келесі жұмыс күнінен басталады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне белгіленген мерзімде жүгінбеген жағдайларда, орталық оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды әрі қарай сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай мерзім өткеннен кейін дайын құжаттарды алуға жүгінген кезде, орталық бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды орталыққа бір жұмыс күн ішінде жібереді, одан кейін орталық дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді;
көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсыру үшін рұқсат берілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету үшін рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт – 15 минуттан аспайды.
Порталға жүгінген кезде:

1) в зависимости от вида объекта недвижимости:
технический паспорт на квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день;
технический паспорт на индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на седьмой рабочий день;
технический паспорт на остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день;
технический паспорт на объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на двадцатый рабочий день со дня обращения услугополучателя.
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с услугополучателем, при этом, общий срок не должен превышать трех месяцев со дня обращения услугополучателя;
2) государственная услуга по государственному техническому обследованию зданий, сооружений или их составляющих в ускоренном порядке в зависимости от вида объекта недвижимости:
технический паспорт на квартиры, комнаты в общежитиях предоставляется в течение одного и двух рабочих дней;
технический паспорт на индвидиуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения предоставляется в течение двух и четырех рабочих дней;
технический паспорт на остальные объекты недвижимости площадью до 1000 квадратных метров предоставляется в течение пяти рабочих дней;
технический паспорт на объекты недвижимого имущества общей площадью более 1000 квадратных метров и линейных сооружений протяженностью от 1000 метров до 10 000 метров предоставляется в течение десяти рабочих дней.
При этом, если в центре принято заявление об оказании государственной услуги в ускоренном порядке после 18 часов или в субботу, то исчисление срока для услугодателя начинается на следующий рабочий день.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – технический паспорт объекта недвижимости (на бумажном носителе).
При этом, результат оказания государственной услуги выдается работником центра при предоставлении услугополучателем документа подтверждающего доплату за выдачу технического паспорта.
При обращении на портал: получение уведомления о приеме электронного заявления.
7. Государственная услуга оказывается платно. Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Прейскурантом цен, утверждаемым приказом председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 31 августа 2010 года № 277 (далее – Прейскурант цен), и вносится на расчетный счет услугодателя в наличной или безналичной форме.
Оплата также производиться через портал посредством платежного шлюза «электронного правительства» (далее – ПШЭП).

1) жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспорт үшінші жұмыс күнi берiледi;
жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорт жетінші жұмыс күнi берiледi;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорт оныншы жұмыс күні берiледi;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектiлерге техникалық паспорт көрсетілетін қызметті алушы жүгiнген күннен бастап жиырмасыншы жұмыс күні берiледi.
Мерзiмдi одан әрi ұзарту көрсетілетін қызметті алушымен келiсiм бойынша объектiнiң күрделiлiк санатына қарай жүргiзiледi, бұл ретте жалпы мерзiм көрсетілетін қызметті алушы жүгiнген күннен бастап үш айдан аспауы тиiс;
2) ғимараттарды, құрылыстарды немесе олардың құрамдастарын мемлекеттiк техникалық тексеру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетілген тәртіпте жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспорт бір және екі жұмыс күн ішінде беріледі;
жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорт екі және төрт жұмыс күн ішінде берiледi;
алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорт бес жұмыс күні ішінде беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден астын жылжымайтын мүлік объектiлерін және ұзындығы 1000 шаршы метрден 10 000 шаршы метрге дейін сызықтық құрылыстарға техникалық паспорт он жұмыс күн ішінде берiледi.
Бұл ретте, егер орталықта жеделдетілген тәртiпте мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету туралы өтініш сағат 18-ден кейін немесе сенбі күні қабылданған болса, көрсетілетін қызметті беруші үшін мерзімді есептеу келесі жұмыс күнінен басталады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспорты (қағаз жеткізгіште).
Бұл ретте, орталықтың қызметкерi мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының техникалық паспорттың берілуі үшін қосымша ақыны растайтын құжатты көрсетілетін қызметті алушы ұсынған кезде береді.
Порталға жүгінген кезде: электрондық өтінішті қабылдау туралы хабарламаны алу.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлемақы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу комитеті төрағасының 2010 жылғы 31 тамыздағы № 277 бұйрығымен бекітілген Бағалар прейскурантына (бұдан әрі – Бағалар прейскуранты) сәйкес айқындалады және көрсетілетін қызметті берушінің есеп айырысу шотына қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз түрде енгізіледі.
Ақы төлеу сондай-ақ «электрондық үкімет» төлем шлюзінің (бұдан әрі – ЭҮТШ) порталы арқылы жүргізіледі.

8. График работы:
1) центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
Государственная услуга оказывается в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (собственника объекта недвижимости (иного правообладателя) (либо его представителя по доверенности):
в центр:
1) заявление, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица), и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
3) правоустанавливающие документы на объект недвижимости с приложением существующего технического паспорта недвижимости при его наличии и (или) идентификационного документа на земельный участок;
4) документ, подтверждающий оплату за выдачу технического паспорта предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Прейскуранту цен;
при получении технического паспорта объекта недвижимости производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Прейскуранту цен.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
В случае оказания государственной услуги через центр услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В центре выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателем и документа, удостоверяющего полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в центр – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

8. Жұмыс кестесі:
1) орталықтарда - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, түскі үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, «электрондық» кезек тәртiбiмен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті бронға қоюға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесі (өзге де құқық иеленуші) (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
орталыққа:
1) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушыны өкiлінің жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшiн берiледi), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) бар болған жағдайда жылжымайтын мүлiктiң қолда бар техникалық паспортын және (немесе) жер учаскесiне сәйкестендiру құжатын қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжаттар;
4) техникалық паспорт бергенi үшiн ақы төленгенiн растайтын құжат екі кезеңде ұсынылады:
мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш берген кезде ақы төлеу Бағалар прейскурантына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша көрсетілетін қызметтің базалық құны бойынша жүргізіледі;
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт алған кезде Бағалар прейскурантына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмысқа толық ақы төлеу (қосымша төлем) жүргізіледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамның электрондық цифрлық қол таңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет орталық арқылы көрсетілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға орталық берген нысан бойынша жазбаша келісім береді.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын куәлікті және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттіктерін куәландыратын құжатты көрсеткен кезде қолхат негізінде беріледі.
Құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
орталыққа – мемлекеттік қызметті алушыға мыналар:

1) номера и даты приема документа;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
2) правоустанавливающие документы на объект недвижимости с приложением существующего технического паспорта недвижимости при его наличии и (или) идентификационного документа на земельный участок (прикрепляется к электронному запросу в виде сканированной копии);
3) документ, подтверждающий оплату за выдачу технического паспорта (прикрепляется к электронному запросу в виде сканированной копии или оплата производится посредством ПШЭП) предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Прейскуранту цен;
при получении технического паспорта объекта недвижимости производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Прейскуранту цен.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, оплата произведенная посредством ПШЭП содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При обращении через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата.
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, центров
обслуживания населения и (или) их работников по
вопросам оказания государственных услуг

1) құжаттың нөмірі және оны қабылдау күнi;
2) сұратылып отырған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік қызметтің көрсетілу күнi (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлға үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
порталда:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) бар болған жағдайда жылжымайтын мүлiктiң қолда бар техникалық паспортын және (немесе) жер учаскесiне сәйкестендiру құжатын қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжаттар (сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
3) техникалық паспортты беру үшін ақы төленгенін растайтын құжат (сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі немесе ЭҮТШ арқылы ақы төлеу жүргізіледі) екі кезеңде беріледі:
мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш берген кезде ақы төлеу Бағалар прейскурантына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша көрсетілетін қызметтің базалық құны бойынша жүргізіледі;
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт алған кезде Бағалар прейскурантына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмысқа толық ақы төлеу (қосымша ақы) жүргізіледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді ЭҮТШ арқылы жүргізілген ақы төлеуді көрсетілетін қызметті алушының қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаты нысанында алады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда орталық қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту жөнінде қолхат береді.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының
және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет
көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.adilet.qov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) центра – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача технического паспорта
объектов недвижимости»
Заявление на выдачу технического паспорта №____________
Подразделение РГКП «Центр по недвижимости»
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________ доверенное лицо (ИИН) __________
_________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О), год рождения)
От имени, которого действует ____________________________________
на основании
_________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ____________________________
__________________________________________________________________
Номер свидетельства о государственной регистрации
__________________________________________________________________
Дата гос. регистрации _________________, БИН ______________________
Юридический адрес
__________________________________________________________________
Ф.И.О (руководителя или уполномоченного представителя) ___________
__________________________________________________________________
От имени, которого действует _____________________________________
на основании _____________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
__________________________________________________________________
Адрес обследуемого объекта недвижимости: _________________________
__________________________________________________________________
Перечень принятых документов: (наименование, серия, когда и кем выдан):

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, орталықтың қызметкері жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.adilet.gov.kz, «Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) орталықтың – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң
техникалық паспортын беру»
мемлекеттiк қызмет стандартына
1-қосымша
Техникалық паспортты беруге № _______ өтініш
«Жылжымайтын мүлік орталығы» РМҚК бөлімшесі
Жеке тұлғалар үшін:
Азамат (ЖСН) ________________, сенiм білдірілген адам (ЖСН) _________
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты және болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.) туған жылы)
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________ атынан іс-әрекет етеді.
Заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы __________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі __________________________
Мемлекеттік тіркелген күні ____________________, БСН ________________
Заңды мекенжайы _____________________________________________________
Т.А.Ә. (басшысының немесе уәкілетті өкілдің) ________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________ атынан іс-әрекет етеді.
_____________________________________________________________________
Тексерілетін жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы:
_____________________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың тізбесі: (атауы, сериясы, қашан және кім
берді):

1. Документ об оплате: вид _______ № ______ дата ___________
на сумму __________ (прописью) _____________________________
2. Правоустанавливающие (правоподтверждающие) документы (в оригинале)
на объект недвижимости с приложением (при наличии) существующего технического
паспорта и идентификационного документа на земельный участок
__________________________________________________________________
3. Иные документы*__________________________________________
4. Контактный телефон ______________________________________
Прошу выполнить нижеследующую работу:
- проведение государственного технического обследования назначение объекта недвижимости
Примечание _______________________________________________________
Полную оплату (доплату) после выполнения работ гарантирую.
Подпись заявителя _________________ дата «_____» __________год.
Принял ____________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, инспектора)
дата «____» ___________ год, время: ____ часов _______ минут.
Дата выхода специалиста ____________________________________________
Дата выдачи документов ___________ Реестровый номер _________________
*данная графа заполняется при наличии дополнительных документов
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ «___»________20__г
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача технического паспорта
объектов недвижимости»
Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________________________;
2) ________________________________________________________;
3)….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: _________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1586
Стандарт государственной услуги
«Выдача дубликата технического паспорта
объектов недвижимости»

1. Төлем туралы құжат: түрі ______________ № _________ күні _________
сомаға __________________ (жазбаша) _________________________________
2. Қолда бар техникалық паспортты (бар болса кезде) және жер
учаскесiне сәйкестендiру құжатын қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк
объектiсiне құқық белгiлейтiн (құқық растайтын) құжаттар (түпнұсқада)
_____________________________________________________________________
3. Өзге де құжаттар* ________________________________________________
4. Байланыс телефоны ________________________________________________
Мынадай жұмыстарды орындауды сұраймын:
- мемлекеттік техникалық тексеруді жүргізу (жылжымайтын мүлік
объектісінің мақсаты)
Ескертпе ____________________________________________________________
Жұмысты бітірген соң төлемнің толық төленуіне (қосымша ақы) кепілдік
беремін.
Өтініш берушінің қолы __________, ____ жылы, күні «___» _____________
Қабылдады ___________________________________________________________
(маманның және инспектордың Т.А.Ә.)
жылы _______________, күні «___» ___________
уақыты: ____ сағат. ___ минут.
Маманның шығу күні __________________________________________________
Құжаттарды беру күні _____________ Тізілімдік нөмір _________________
*осы жол қосымша құжаттар болған жағдайда толтырылады
___________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
______________ 20__ ж. ___, __________
(қолы)
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң
техникалық паспортын беру»
мемлекеттiк қызмет стандартына
2-қосымша
(Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.),
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
______________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы
15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № ___ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар
топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет
көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес
мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды
қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚКО қызметкері)                                 (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: ______________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20__ жылғы «___» ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1586 қаулысымен
бекітілген
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнің техникалық паспорттың
телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» (далее – усугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр) по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) в части подачи заявления на получение технического паспорта.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в центр (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания):
в зависимости от вида объекта недвижимости:
дубликат технического паспорта на квартиры, комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения на первый рабочий день;
дубликат технического паспорта на остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на второй рабочий день;
дубликат технического паспорта на объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на третий рабочий день.
Услугодатель в течении двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя обязан проверить полноту представленных документов.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 15 минут;

1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлiк объектiлерiне техникалық паспорттың телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Облыстар, Астана және Алматы қалаларының жылжымайтын мүлік орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасу орны арқылы;
www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы техникалық паспортты алуға өтініш беру бөлігінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) орталыққа жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттiк қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір күн бұрын ұсынады):
жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге, жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорттың телнұсқасы бірінші жұмыс күнi берiледi;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорттың телнұсқасы екінші жұмыс күні беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектiлерге техникалық паспорттың телнұсқасы үшінші жұмыс күні берiледi.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған кезден бастап екі жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне белгіленген мерзімде жүгінбеген жағдайда, орталық олардың бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды әрі қарай сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады.
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсыру үшін рұқсат берілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 минуттан аспайды;

3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – дубликат технического паспорта объекта недвижимости (на бумажном носителе).
При обращении на портал: получение уведомления о приеме электронного заявления.
7. Государственная услуга оказывается платно. Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Прейскурантом цен, утверждаемым приказом председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 31 августа 2010 года № 277 (далее – Прейскурант цен), и вносится на расчетный счет услугодателя в наличной или безналичной форме.
Оплата также производиться через портал посредством платежного шлюза «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (собственник, правообладатель объекта недвижимости) (либо его представителя по доверенности):
в центр:
1) запрос установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством;
4) документ, подтверждающий оплату за выдачу дубликата технического паспорта.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
В случае оказания государственной услуги через центр услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В центре выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя и документа, удостоверяющего полномочия представителя услугополучателя в случаях, установленных законодательством.
При обращении услугополучателя в центр за получением готовых документов по истечении одного месяца, центр в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в центр, после чего центр выдает готовые документы услугополучателю.
Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в центр – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету үшін рұқсат берілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – жылжымайтын мүлік объектісі техникалық паспортының телнұсқасы болып табылады (қағаз жеткізгіште).
Порталға жүгінген кезде: электрондық өтінішті қабылдау туралы хабарламаны алу.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу комитеті төрағасының 2010 жылғы 31 тамыздағы № 277 бұйрығымен бекітілген Бағалар прейскурантына (бұдан әрі – Бағалар прейскуранты) сәйкес айқындалады және көрсетілетін қызметті берушінің есеп айырысу шотына қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз түрде енгізіледі.
Ақы төлеу сондай-ақ «электрондық үкімет» төлем шлюзінің (бұдан әрі – ЭҮТШ) порталы арқылы жүргізіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, күн сайын түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Қабылдау жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, (электронды) кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті бронға қоюға болады;
2) порталда тәулік бойы (жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесі, құқық иеленушісі) (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажет құжаттардың тізбесі:
орталыққа:
1) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
3) заңнамада белгіленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкiлінің өкілеттіктерін куәландыратын құжат;
4) техникалық паспорт бергенi үшiн ақы төленгенiн растайтын құжат.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Егер мемлекеттік көрсетілетін қызмет орталық арқылы көрсетілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға орталық берген нысан бойынша жазбаша келісімін береді.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын куәлікті және заңнамада белгіленген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттіктерін куәландыратын құжатты көрсеткен кезде, қолхат негізінде беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алу үшін бір ай мерзім өткеннен кейін орталыққа жүгінген кезде, орталық бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салу жасайды. Көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды орталыққа бір жұмыс күн ішінде жолдайды, одан соң орталық дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
орталыққа – мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:

1) номера и даты приема документа;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) оказания государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.
На портале:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
2) документ, подтверждающий оплату за выдачу дубликата технического паспорта (прикрепляется к электронному запросу в виде сканированной копии или оплата производится посредством ПШЭП).
Сведения о документе, удостоверяющего личность, сведения о правоустанавливающем документе, оплата произведенная посредством ПШЭП содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При обращении через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата.
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, центров
обслуживания населения и (или) их работников по
вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц, центров и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8 подъезд 13, телефон: 8 (7172) 74-07-37.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер;

1) құжатты қабылдау нөмірі және күнi;
2) сұратылып отырған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік қызметтің көрсетілген күнi (уақыты) және құжаттардың берілген орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлға үшін), байланыс мәліметтері көрсетілген қолхат беріледі.
Порталда:
1) ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) техникалық паспорт телнұсқасын беру үшін ақы төленгенін растайтын құжат (сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі немесе ЭҮТШ арқылы ақы төлеу жүргізіледі).
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, құқық белгілеу туралы мәліметтерді, мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ЭҮТШ арқылы жүргізілген ақы төлеуді орталық қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаты нысанында алады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың қабылдану статусы көрсетіледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда орталық қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту жөнінде қолхат береді.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының
және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет
көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, орталықтардың және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша немесе Министрлік басшысының атына 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 13-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-07-37 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі;