Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 663. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2016 года № 887
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016 № 887 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке и тексте, за исключением абзаца 3 подпункта 2) пункта 2 и подпункта 2) пункта 3, слово "легковых" исключено постановлением Правительства РК от 31.07.2008 N 725 .
В целях усиления режима экономии государственных средств и упорядочения пользования служебными автомобилями Правительство Республики Казахстан постановляет:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.07.2008 N 725 .
1. Утвердить прилагаемый норматив положенности служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан (далее - Норматив).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 6.03.2000 N 359 ; от 31.07.2008 N 725 .
2. Рекомендовать:
1) Управлению Делами Президента Республики Казахстан передать на баланс государственных органов закрепленные за ними служебные легковые автомобили, находящиеся на балансе Республиканского государственного предприятия "Автохозяйство Управления Делами Президента Республики Казахстан";
2) государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, а также иным государственным органам, не являющимся центральными исполнительными органами:
принять на баланс закрепленные за ними служебные легковые автомобили, находящиеся на балансе Республиканского государственного предприятия "Автохозяйство Управления Делами Президента Республики Казахстан";
не обновлять парк служебных легковых автомобилей до 2010 года.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.03.2009 N 388 .
3. Министерствам, агентствам и комитетам:
1) принять на баланс закрепленные за ними служебные легковые автомобили, находящиеся на балансе Республиканского государственного предприятия "Автохозяйство Управления Делами Президента Республики Казахстан";
2) не обновлять парк служебных легковых автомобилей до 2010 года;
3) исключен постановлением Правительства РК от 24.03.2009 N 388 .
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.03.2009 N 388 .
4. Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять финансирование государственных органов в строгом соответствии с заключенными договорами на транспортное обслуживание в пределах лимита расходов на эксплуатацию служебных автомобилей.

Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 887 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) № 887 қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбына және кіріспеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.07.31. N 725 Қаулысымен.
Мемлекеттiк қаражаттарды үнемдеу режимiн күшейту және қызметтік автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көлiк қызметін көрсету үшін қызметтік автомобильдердiң тиiстiлiк және көлiк құралдарын пайдалануға жұмсалатын шығыстар нормаларының нормативi (бұдан әрi Норматив) бекiтiлсiн.
2. Мыналарға:
1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасына "Қазақстан Республикасы Президентi Iс Басқармасының Автошаруашылығы республикалық мемлекеттік кәсiпорнының балансындағы мемлекеттік органдарға бекiтiлген қызметтiк автомобильдердi олардың балансына беру;
2) Қазақстан Республикасы Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттiк органдарға, сондай-ақ орталық атқарушы органдар болып табылмайтын өзге мемлекеттiк органдарға:
"Қазақстан Республикасы Президентi Iс Басқармасының Автошаруашылығы" республикалық мемлекеттік кәсiпорнының балансындағы оларға бекiтiлген қызметтiк автомобильдердi балансқа қабылдау;
2010 жылға дейiн қызметтік жеңіл автомобильдер паркiн жаңартпау.
Ескерту. 2-тармақтың 2) тармақшасының үшінші абзацын қоспағанда, мәтінге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.07.31. N 725 , 2009.03.24. N 388 Қаулыларыымен.
3. Министрлiктер, агенттiктер және комитеттер:
1) "Қазақстан Республикасы Президенті Iс Басқармасының Автошаруашылығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының балансындағы оларға бекiтілген қызметтiк автомобильдердi балансқа қабылдасын;
2) 2010 жылға дейiн қызметтiк жеңiл автомобильдер паркiн жаңартпасын;
3) (Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.03.24. N 388 Қаулысымен).
Ескерту. 3-тармақтың 2) тармақшасын қоспағанда, мәтінге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.07.31. N 725 , 2009.03.24. N 388 Қаулыларымен.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мемлекеттiк органдарды қаржыландыруды қызметтік автомобильдердi пайдалануға арналған шығыстар лимитiнiң шегiнде көлiк қызметiн көрсету шарттарымен қатаң сәйкестендiрiп жүзеге асырсын.

от 500 до 900
5
не более 3000
***
от 900 до 1 300
7
не более 3000
***
от 1 300 и выше
9
не более 3000
***
19
Транспортное обслуживание территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств в областях, городах Астане и Алматы**, за исключением Верховного Суда и Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, а также тех, которые имеют специальный транспорт при численности работников:
до 100
1***********
не более
3000
***
от 100 до 200
2
не более
3000
***
20
Транспортное обслуживание территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств в районах, (городах областного значения), за исключением Верховного Суда и Генеральной прокуратуры  Республики Казахстан, а также тех, которые имеют специальный транспорт
1 ***********
не более 3000
***
21
Транспортное
обслуживание
местных
исполнительных
органов,
финансируемых
из местных
бюджетов*****
Акмолинская
область
306
не более 3000
*****
Актюбинская
область
216
не более 3000
*****
Алматинская
область
306
не более 3000
*****
Атырауская
область
141
не более 3000
*****
Восточно-
Казахстанская
область
306
не более 3000
*****
Жамбылская
область
186
не более 3000
*****
Западно-
Казахстанская
область
216
не более 3000
*****
Карагандинская
область
291
не более 3000
*****
Костанайская
область
321
не более 3000
*****
Кызылординская
область
141
не более 3000
*****
Мангистауская
область
126
не более 3000
*****
Павлодарская
область
216
не более 3000
*****
Северо-
Казахстанская
область
231
не более 3000
*****
Южно-
Казахстанская
область
246
не более 3000
*****
города Астаны
35
не более 3000
*****
города Алматы
40
не более 3000
*****
21-1
Транспортное
обслуживание
ревизионных
комиссий
областей,
городов рес-
публиканского
значения,
столицы
1
не более
2600
*******
22
Транспортное
обслуживание
местных пред-
ставительных
органов,
финансируемых
из областного
бюджета,
бюджетов
города рес-
публиканского
значения,
столицы
1
не более
3000
***
Примечания:
* для Министерства иностранных дел Республики Казахстан установить норматив положенности служебных автомобилей в количестве 5 единиц, учитывая специфику внешнеполитического органа; для Администрации Президента Республики Казахстан - 7 единиц
** данный норматив также распространяется на филиалы государственных органов в областях, территориальные подразделения государственных органов в г. Байконуре
*** государственные органы самостоятельно устанавливают лимиты пробега для автомобилей транспортного обслуживания, но не более 2600 км в месяц на 1 единицу транспорта
**** для местных исполнительных органов лимиты пробега определяются по решению Акима области, города республиканского значения, столицы
***** распределение автотранспорта в разрезе исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, а также определение по ним лимита пробега определяется по решению Акима области, города республиканского значения, столицы
****** для Управления делами Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан установить норматив положенности дежурных автомобилей в количестве по 3 единицы, учитывая специфику деятельности, связанную с подготовкой протокольных мероприятий
******* для ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы лимиты пробега определяются по решению Акима области, города республиканского значения, столицы
******** данный норматив также распространяется на руководителя Республиканского государственного учреждения «Служба центральных коммуникаций» при Президенте Республики Казахстан и республиканского государственного учреждения «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан»

500-ден 900-ге дейін
5
3000-нан көп емес
***
900-ден 1300-ге дейін
7
3000-нан көп емес
***
1300-ден жоғары
9
3000-нан көп емес
***
19
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты мен Бас прокуратурасын, сондай-ақ арнайы көлігі барларын қоспағанда, қызметкерлерінің саны:
100-ге дейін
1***********
3000-нан көп емес
***
100-ден 200-ге дейін орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелеріне және олардың облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы** ведомстволарына көлік қызметін көрсету
2
3000-нан көп емес
***
20
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты мен Бас прокуратурасын, сондай-ақ, арнайы көлігі барларын қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелеріне және олардың аудандардағы (облыстық маңызы бар қалалардағы) ведомстволарына көлік қызметін көрсету
1***********
3000-нан көп емес
***
21
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарға көлік қызметін көрсету *****
Ақмола облысы
306
3000-нан көп емес
*****
Ақтөбе облысы
216
3000-нан көп емес
*****
Алматы облысы
306
3000-нан көп емес
*****
Атырау облысы
141
3000-нан көп емес
*****
Шығыс Қазақстан облысы
306
3000-нан көп емес
*****
Жамбыл облысы
186
3000-нан көп емес
*****
Батыс Қазақстан облысы
216
3000-нан көп емес
*****
Қарағанды облысы
291
3000-нан көп емес
*****
Қостанай облысы
321
3000-нан көп емес
*****
Қызылорда облысы
141
3000-нан көп емес
*****
Маңғыстау облысы
126
3000-нан көп емес
*****
Павлодар облысы
216
3000-нан көп емес
*****
Солтүстік Қазақстан облысы
231
3000-нан көп емес
*****
Оңтүстік Қазақстан облысы
246
3000-нан көп емес
*****
Астана қаласы
40
3000-нан көп емес
*****
Алматы қаласы
35
3000-нан көп емес
*****
21-1
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларына көліктік қызмет көрсету
1
2600-ден көп емес
*******
22
Облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен қаржыландырылатын жергілікті өкілді органдарға көлік қызметін көрсету
1
3000-нан көп емес
***
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі үшін сыртқы саяси органның ерекшелігін ескере отырып, саны 5 бірлік, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі үшін 7 бірлік қызметтік автомобильдердің тиістілік нормативі белгіленсін
** бұл норматив мемлекеттік органдардың облыстардағы филиалдарына, Байқоңыр қаласындағы мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелеріне де қолданылады
*** мемлекеттік органдар көлік қызметін көрсететін автомобильдер үшін жүру лимиттерін дербес, бірақ бір айда көліктің 1 бірлігіне 2600 км-ден асырмай белгілейді
**** жергілікті атқарушы органдар үшін жүру лимиті облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің шешімімен айқындалады
***** жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдар бөлінісінде автокөлікті бөлу, сондай-ақ олар бойынша жүру лимитін айқындау облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің шешімімен айқындалады
****** хаттамалық іс-шараларды дайындауға байланысты қызметтің ерекшелігін ескере отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасының Парламенті палаталарының аппараттары үшін саны 3 бірліктен кезекші автомобильдердің тиістілік нормативі белгіленсін
******* облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссиялары үшін жүру лимиті облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің шешімі бойынша анықталады
******** осы норматив Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің және Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттiк мекемесiнің басшысына да қолданылады

********* для государственных учреждений «Музей Первого Президента Республики Казахстан» Администрации Президента Республики Казахстан - 2 единицы, «Архив Президента Республики Казахстан» Администрации Президента Республики Казахстан - 2 единицы»
********** для Председателя Счетного комитета, Генерального прокурора, министров финансов и сельского хозяйства установить лимиты пробега для автомобилей транспортного обслуживания не более 3100 км в месяц на 1 единицу транспорта.
*********** автомобили, предусмотренные для транспортного обслуживания Инспекции финансового контроля по Актюбинской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан и районных управлений казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, находятся на балансе Актюбинского департамента государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
************* данный норматив также распространяется на заместителей руководителя Республиканского государственного учреждения «Служба центральных коммуникаций» при Президенте Республики Казахстан и республиканского государственного учреждения «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан»
************** данный норматив также распространяется на республиканское государственное учреждение «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан»
Настоящие нормы положенности не распространяются на Министерство обороны Республики Казахстан, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Службу внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар», Службу государственной охраны Республики Казахстан и воинские части гражданской обороны уполномоченного органа в сфере гражданской защиты.

********* Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің "Қазақстан Республикасы Президентінің Мұражайы" үшін - 2 бiрлiк, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентінің Мұрағаты" мемлекеттік мекемелері үшін - 2 бiрлiк
********** Есеп комитетінің төрағасы, Бас прокурор, Қаржы және Ауыл шаруашылығы министрлеріне көлік қызметін көрсететін автомобильдер үшін көліктің 1 бірлігіне айына 3100 км-ден аспайтын жүру лимиттері белгіленсін.
*********** Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Қаржылық бақылау инспекциясына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментінің аудандық қазынашылық басқармаларына көлік қызметін көрсету үшін көзделген автомобильдер Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Ақтөбе мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментінің теңгерімінде.
************* осы норматив Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесі және Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттiк мекемесi басшысының орынбасарларына да қолданылады
************** осы норматив Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттiк мекемесiне де қолданылады.
Осы тиістілік нормалары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Қазақстан Республикасы "Сырбар" сыртқы барлау қызметіне, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметіне және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның азаматтық қорғаныс әскери бөлімдеріне қолданылмайды.