О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам организации деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 750.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 12 февраля 2014 года № 750
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента
Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 18, ст. 156; 2000 г., № 17, ст. 168; 2003 г., № 45, ст. 486; 2007 г., № 14, ст. 160; 2011 г., № 30, ст. 366; 2012 г., № 10, ст. 189; № 36, ст. 476; 2013 г., № 22, ст. 351; № 41, ст. 606):
в Положении о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Постоянными членами Совета являются по должности: Премьер-Министр Республики Казахстан, Председатель Национального Банка Республики Казахстан, Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместители Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, Министр иностранных дел Республики Казахстан, Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан и первый руководитель рабочего органа Совета.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Комиссия состоит из шести представителей с казахстанской стороны и шести представителей с иностранной стороны.
Членами Комиссии с казахстанской стороны являются по должности: заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы (председатель Комиссии), заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан, заместитель Министра юстиции Республики Казахстан, вице-министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан, вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, первый руководитель рабочего органа Совета (секретарь Комиссии).".

Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметін ұйымдастыру мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 750 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 12 ақпандағы
№ 750 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Шетелдік инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 18, 156-құжат; 2000 ж., № 17, 168-құжат; 2003 ж., № 45, 486-құжат; 2007 ж., № 14, 160-құжат; 2011 ж., № 30, 366-құжат; 2012 ж., № 10, 189-құжат; № 36, 476-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат; № 41, 606-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесі туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары, әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі және Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы Кеңестің тұрақты мүшелері болып табылады.".
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Комиссия қазақстандық тараптан алты өкілден және шетелдік тараптан алты өкілден тұрады.
Қазақстандық тараптан лауазымы бойынша: әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі (Комиссия төрағасы), Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасының Әділет министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі, Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі, Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы (Комиссия хатшысы) Комиссия мүшелері болып табылады.".

2. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 52, ст. 712; 2012 г., № 36, ст. 476; № 77-78, ст. 1131; 2013 г., № 22, ст. 351):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации, утвержденный вышеназванным Указом:
Саринжипова - Министра образования и науки Республики
Аслана Бакеновича Казахстан;
строку:
"Оразалин - председатель правления Союза писателей
Нурлан Мыркасымович Казахстана (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Оразалин - депутат Сената Парламента Республики
Нурлан Мыркасымович Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии Жумагулова Б.Т.
4. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125; 2004 г., № 15, ст.183; 2005 г., № 21, ст. 247; 2006 г., № 20, ст.195; 2007 г., № 1, ст.1; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 50, ст. 664; 2012 г., № 36, ст. 476; № 77-78, ст. 1131):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Айтимову - депутата Сената Парламента Республики
Бырганым Сариевну Казахстан (по согласованию),
Дуйсенову - Министра труда и социальной защиты
Тамару Босымбековну населения Республики Казахстан,
Маямерова - верховного муфтия, председателя
Ержана Малгажыулы Духовного управления мусульман
Казахстана (по согласованию),
Сейдуманова - депутата Мажилиса Парламента Республики
Серика Тураровича Казахстан (по согласованию);
строки:
"Абдыкаликова - советник Президента Республики
Гульшара Наушаевна Казахстан - председатель Национальной
комиссии по делам женщин и
семейно-демографической политике при
Президенте Республики Казахстан",
"Ахметов - секретарь Комитета по международным
Адиль Курманжанович отношениям, обороне и безопасности
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Онгарбаев - ректор университета "Астана" (по
Еркин Ануарович согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абдыкаликова - Заместитель Премьер-Министра Республики
Гульшара Наушаевна Казахстан",
"Ахметов - общественный деятель, профессор
Адиль Курманжанович Евразийского национального университета
имени Л.Н. Гумилева (по согласованию)",
"Онгарбаев - декан юридического факультета
Еркин Ануарович Евразийского национального университета
имени Л.Н. Гумилева (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Абденова С.С., Алиева Ж.А., Дербисали А.

2. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
3. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат; 2002 ж., № 44, 436-құжат; 2003 ж., № 45, 487-құжат; 2004 ж., № 21, 266-құжат; № 51, 671-құжат; 2007 ж., № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 52, 712-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат; № 77-78, 1131-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына:
Сәрінжіпов - Қазақстан Республикасының Білім және
Аслан Бәкенұлы ғылым министрі
енгізілсін;
мына:
"Оразалин - Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының
Нұрлан Мырқасымұлы төрағасы (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Оразалин - Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының
Нұрлан Мырқасымұлы төрағасы, Қазақстан Республикасы Парламенті
Сенатының депутаты (келісім бойынша)";
көрсетілген комиссияның құрамынан Б.Т. Жұмағұлов шығарылсын.
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат; 2004 ж., № 15, 183-құжат; 2005 ж., № 21, 247-құжат; 2006 ж., № 20, 195-құжат; 2007 ж., № 1, 1-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат; № 77-78, 1131-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына:
Әйтімова - Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының
Бірғаным Сарықызы депутаты (келісім бойынша),
Дүйсенова - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
Тамара Босымбекқызы әлеуметтік қорғау министрі,
Маямеров - бас мүфти, Қазақстан мұсылмандары Діни
Ержан Малғажыұлы басқармасының төрағасы (келісім бойынша),
Сейдуманов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Серік Тұрарұлы Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша),
енгізілсін;
мына:
"Әбдіхалықова - Қазақстан Республикасы Президентінің
Гүлшара Наушақызы кеңесші - Қазақстан Республикасы
Президентінің Әйелдер істері және
отбасылық-демографиялық саясат
жөніндегі ұлттық комиссияның төрайымы",
Ахметов - Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының
Әділ Құрманжанұлы Халықаралық қатынастар, қорғаныс және
қауіпсіздік комитетінің хатшысы (келісім
бойынша)",
"Оңғарбаев - "Астана" университетінің ректоры (келісім
Еркін Әнуарұлы бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбдіхалықова - Қазақстан Республикасы Премьер-
Гүлшара Наушақызы Министрінің орынбасары",
Ахметов - қоғам қайраткері, Л.Н. Гумилев атындағы
Әділ Құрманжанұлы Еуразия ұлттық университетінің профессоры
(келісім бойынша)",
"Оңғарбаев - Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық
Еркін Әнуарұлы университетінің заң факультетінің деканы
(келісім бойынша)";
көрсетілген комиссияның құрамынан С.С. Әбденов, Ж.Ә. Әлиев, Ә. Дербіселі шығарылсын.

5. В Указ Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года № 194 "О конкурсе на соискание премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и республиканском конкурсе-выставке "Лучший товар Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 418; 2007 г., № 24, ст. 267; № 42, ст. 476; 2008 г., № 42, ст. 464; 2009 г., № 33, ст. 307; 2010 г., № 39, ст. 335; 2012 г., № 10, ст. 189; № 36, ст. 476; 2013 г., № 22, ст. 351):
в составе Комиссии по присуждению званий лауреатов премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Лучший товар Казахстана", образованной вышеназванным Указом:
строку "Министр охраны окружающей среды Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан";
после строки "Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий" дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей".
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120; № 38, ст. 430; 2008 г., № 24, ст. 226; № 42, ст. 465; 2009 г., № 10, ст. 49; № 27-28, ст. 234; № 29, ст. 249; 2010 г., № 50, ст. 453; 2012 г., № 10, ст. 189; № 36, ст. 476; № 72-73, ст. 1051; 2013 г., № 22, ст. 351; № 49, ст. 678):
ввести в персональный состав Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Орынбаева - помощника Президента Республики
Ербола Турмахановича Казахстан, заместителем председателя,
строки:
"Жамишев - Министр финансов Республики Казахстан",
Болат Бидахметович
"Сагинтаев - Первый заместитель Премьер-Министра
Бакытжан Абдирович Республики Казахстан - Министр
регионального развития
Республики Казахстан",
"Султанов - заместитель Руководителя Администрации
Бахыт Турлыханович Президента Республики Казахстан,
заместитель председателя"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Жамишев - Министр регионального развития
Болат Бидахметович Республики Казахстан",
"Сагинтаев - Первый заместитель Премьер-Министра
Бакытжан Абдирович Республики Казахстан",
"Султанов - Заместитель Премьер-Министра Республики
Бахыт Турлыханович Казахстан - Министр финансов
Республики Казахстан";
вывести из состава указанной комиссии Келимбетова К.Н.

5. "Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығын алуға арналған конкурс және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы № 194 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 418-құжат; 2007 ж., № 24, 267-құжат; № 42, 476-құжат; 2008 ж., № 42, 464-құжат; 2009 ж., № 33, 307-құжат; 2010 ж, № 39, 335-құжат; 2012 ж., № 10, 189-құжат; № 36, 476-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығының лауреаты атағын және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсының дипломанты атағын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрі";
"Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің төрағасы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің төрағасы".
6. "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 11, 120-құжат; № 38, 430-құжат; 2008 ж., № 24, 226-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 10, 49-құжат; № 27-28, 234-құжат; № 29, 249-құжат; 2010 ж., № 50, 453-құжат; 2012 ж., № 10, 189-құжат; № 36, 476-құжат; № 72-73, 1051-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат; № 49, 678-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның дербес құрамына:
Орынбаев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Ербол Тұрмаханұлы көмекшісі
енгізілсін;
мына:
"Жәмішев - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі",
Болат Бидахметұлы
"Сағынтаев - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бақытжан Әбдірұлы бірінші орынбасары - Қазақстан
Республикасының Өңірлік даму министрі",
"Сұлтанов - Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі
Бақыт Тұрлыханұлы Басшысының орынбасары, төрағаның орынбасары"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Жәмішев - Қазақстан Республикасының Өңірлік даму
Болат Бидахметұлы министрі",
"Сағынтаев - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бақытжан Әбдірұлы бірінші орынбасары",
Сұлтанов - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бақыт Тұрлыханұлы орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрі";
көрсетілген комиссияның құрамынан Қ.Н. Келімбетов шығарылсын.

7. Утратил силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015).
8. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
9. В Указ Президента Республики Казахстан от 23 января 2008 года № 523 "О конкурсе по социальной ответственности бизнеса "Парыз" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 3, ст. 36; № 38, ст. 405; № 43, ст. 481; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 33, ст. 309; 2010 г., № 45, ст. 402; 2011 г., № 47, ст. 630; 2012 г., № 36, ст. 476):
в должностном составе Комиссии по присуждению званий лауреатов конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Министр охраны окружающей среды Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
10. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 332; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 50, ст. 664; 2012 г., № 36, ст. 476; № 44, ст. 589; 2013 г., № 22, ст. 351):
ввести в состав Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Ким - председателя объединения юридических
Веру Александровну лиц "Национальная волонтерская сеть"
(по согласованию),
Хамидуллина - руководителя частного учреждения
Рахат Мухамедсалимулы "Республиканский штаб молодежных
трудовых отрядов "Жасыл Ел"
(по согласованию);
вывести из состава указанного Совета: Бескемпирова Ч.Ж., Гиззатова Т.Т., Досымову Ж.К.
11. Утратил силу Указом Президента РК от 03.02.2016 № 188.
12. Утратил силу Указом Президента РК от 18.12.2019 № 220 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О ведомственных и иных, приравненных к ним, наградах некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783; 2012 г., № 36, ст. 476; № 69, ст. 997; 2013 г., № 17, ст. 294; № 31, ст. 465):
в составе Геральдической комиссии по ведомственным и иным, приравненным к ним, наградам, образованной вышеназванным Указом:
строку:
"Есим Гарифолла - депутат Сената Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Есим Гарифолла - доктор философских наук, академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан, профессор
(по согласованию)".

7. Күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
8. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
9. "Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы № 523 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 3, 36-құжат; № 38, 405-құжат; № 43, 481-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 33, 309-құжат; 2010 ж., № 45, 402-құжат; 2011 ж., № 47, 630-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсының лауреаттары атақтарын беру жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрі".
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 32, 332-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат; 2012 ж. № 36, 476-құжат; № 44, 589-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамына:
Ким - "Ұлттық еріктілер желісі" заңды тұлғалар
Вера Александровна бірлестігінің төрайымы (келісім бойынша),
Хамидуллин - "Жасыл ел" жастар еңбек жасақтарының
Рахат Мұхамедсәлімұлы республикалық штабы" жеке мекемесінің
басшысы (келісім бойынша) енгізілсін;
көрсетілген кеңестің құрамынан Ш.Ж. Бескемпіров, Т.Т. Ғиззатов, Ж.Қ. Досымова шығарылсын.
11. Күші жойылды - ҚР Президентінің 03.02.2016 № 188 Жарлығымен.
12. Күші жойылды - ҚР Президентінің 18.12.2019 № 220 Жарлығымен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. "Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат; № 69, 997-құжат; 2013 ж., № 17, 294-құжат; № 31, 465-құжат):
аталған Жарлықпен құрылған Ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар бойынша геральдикалық комиссияның құрамында:
мына:
"Есім Ғарифолла - Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының
депутаты (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Есім Ғарифолла - философия ғылымдарының докторы, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым академиясының
академигі, профессор (келісім бойынша)".

14. В Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 477; 2013 г., № 22, ст. 351):
в составе Нефтегазового совета при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя",
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы макроэкономической и бюджетной политики, заместитель председателя",
"Министр охраны окружающей среды Республики Казахстан" изложить соответственно в следующей редакции:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя",
"Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя",
"Министр окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
15. В Указ Президента Республики Казахстан от 24 июня 2013 года № 588 "Об утверждении Положения об Антитеррористическом центре Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 39, ст. 563):
в Положении об Антитеррористическом центре Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 11) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"11) Министр окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;".
16. В Указ Президента Республики Казахстан от 3 октября 2013 года № 659 "О Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 59, ст. 807):
в составе Совета по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "Министр нефти и газа Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр регионального развития Республики Казахстан";
строки:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя",
"Министр охраны окружающей среды Республики Казахстан" изложить соответственно в следующей редакции:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя",
"Министр окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан";
строку "первый вице-министр регионального развития Республики Казахстан" исключить.

14. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 477-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесінің құрамында:
мына:
"Әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, төрағаның орынбасары",
"Макроэкономикалық және бюджеттік саясат мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрі" деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрі".
15. "Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережені бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 маусымдағы № 588 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 39, 563-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережеде:
6-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрі;".
16. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 қазандағы № 659 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 59, 807-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрі";
мына:
"Әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Қоршаған органы қорғау министрі" деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрі";
"Қазақстан Республикасының Өңірлік даму бірінші вице-министрі" деген жол алып тасталсын.

17. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 52, ст. 507; 2001 г., № 23, ст. 283; 2006 г., № 50, ст. 530; 2008 г., № 20, ст. 182; № 30, ст. 292; № 48, ст. 543; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 29, ст. 249; 2010 г., № 40, ст. 355; 2011 г., № 37, ст. 445; 2012 г., № 31, ст. 404; № 54, ст. 719; № 77-78, ст. 1131; 2013 г., № 22, ст. 351; № 35, ст. 509):
ввести в персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Абдыкаликову - Заместителя Премьер-Министра Республики
Гульшару Наушаевну Казахстан;
строки:
"Келимбетов - Заместитель Премьер-Министра Республики
Кайрат Нематович Казахстан",
"Орынбаев - Заместитель Премьер-Министра Республики
Ербол Турмаханович Казахстан",
"Сагинтаев - Первый заместитель Премьер-Министра
Бакытжан Абдирович Республики Казахстан - Министр
регионального развития
Республики Казахстан",
"Султанов - заместитель Руководителя Администрации
Бахыт Турлыханович Президента Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Келимбетов - Председатель Национального Банка
Кайрат Нематович Республики Казахстан",
"Орынбаев - помощник Президента Республики
Ербол Турмаханович Казахстан",
"Сагинтаев - Первый заместитель Премьер-Министра
Бакытжан Абдирович Республики Казахстан",
"Султанов - Заместитель Премьер-Министра
Бахыт Турлыханович Республики Казахстан - Министр финансов
Республики Казахстан";
вывести из состава указанного Совета: Марченко Г.А., Жамишева Б.Б.
18. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
19. Утратил силу Указом Президента РК от 17.09.2014 № 911.

17. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 52, 507-құжат; 2001 ж., № 23, 283-құжат; 2006 ж., № 50, 530-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 30, 292-құжат; № 48, 543-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 29, 249-құжат; 2010 ж., № 40, 355-құжат; 2011 ж., № 37, 445-құжат; 2012 ж., № 31, 404-құжат; № 54, 719-құжат; № 77-78, 1131-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат; № 35, 509-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына:
Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Гүлшара Наушақызы орынбасары
енгізілсін;
мына:
"Келімбетов - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Қайрат Нематұлы орынбасары",
"Орынбаев - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Ербол Тұрмаханұлы орынбасары",
"Сағынтаев - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бақытжан Әбдірұлы бірінші орынбасары Қазақстан Республикасының
Өңірлік даму министрі",
"Сұлтанов - Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі
Бақыт Тұрлыханұлы Басшысының орынбасары, төрағаның орынбасары"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Келімбетов - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
Қайрат Нематұлы Төрағасы",
"Орынбаев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Ербол Тұрмаханұлы көмекшісі",
"Сағынтаев - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бақытжан Әбдірұлы бірінші орынбасары",
"Сұлтанов - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бақыт Тұрлыханұлы орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрі";
көрсетілген Кеңестің құрамынан Г.А. Марченко, Б.Б. Жәмішев шығарылсын.
18. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
19. Күші жойылды - ҚР Президентінің 17.09.2014 № 911 Жарлығымен.