О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 446.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства
Республики Казахстан
(выписка)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 14 марта 2017 года № 446
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года № 378 "О некоторых вопросах Управления Делами Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 218):
пункт 9 Положения об Управлении Делами Президента Республики Казахстан, утвержденного вышеназванным Указом, изложить в следующей редакции:
"9. Местонахождение Управления Делами Президента Республики Казахстан: 010000, Республика Казахстан, г. Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 8.".
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503):
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
"заведующий Отделом государственной службы и кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан"
дополнить строкой следующего содержания:
"заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан";
строку:
"Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Министр здравоохранения Республики Казахстан,
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
строку "заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан" исключить.
3. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации, утвержденный вышеназванным Указом:
Абдрахманова
Кайрата Кудайбергеновича
-
Министра иностранных дел Республики Казахстан;
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Идрисова Е.А., Майлыбаева Б.А.

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 446 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы Президентінің
2017 жылғы 14 наурыздағы
№ 446 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 сәуір № 378 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 20, 218-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы туралы ережесінің 9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының орналасқан жері: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 8-үй.".
2. "Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Мемлекеттік қызмет және кадр саясаты бөлімінің меңгерушісі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі";
мына:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі,
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі";
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары" деген жол алып тасталсын.
3. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
4. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына:
Әбдірахманов
Қайрат Құдайбергенұлы
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
енгізілсін;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Е.Ә. Ыдырысов, Б.А. Майлыбаев шығарылсын.

5. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92):
в составе Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденном вышеназванным Указом:
слова "два заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан," заменить словами "заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан,";
вывести из состава вышеназванной Комиссии Малярчук Н.Н.
7. Утратил силу Указом Президента РК от 26.11.2022 № 5.
8. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абдрахманова
Кайрата Кудайбергеновича
-
Министра иностранных дел Республики Казахстан,
Абдыкадырова
Елиса Нуркасымовича
-
председателя Судебной коллегии по гражданским делам Верховного Суда Республики Казахстан (по согласованию),
Байсакову
Зульфию Мухаммедбековну
-
председателя правления объединения юридических лиц "Союз кризисных центров" в Республике Казахстан (по согласованию),
Соловьеву
Айгуль Сагадибековну
-
директора общественного фонда по развитию местного самоуправления "Аймақ" (по согласованию);
строку:
"Дуйсенова
Тамара Босымбековна
-
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Дуйсенова
Тамара Босымбековна
-
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии: Идрисова Е.А., Кусмангалиеву Ж.Д., Рахметулина А.Ж.
9. В Указ Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 421):
в пункте 8 Положения о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан и составе Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
слова "Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан," заменить словами "Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан,";
слова "Министр национальной экономики Республики Казахстан," исключить.

5. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2002 ж., № 10, 92-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының екі орынбасары," деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары," деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Н.Н. Малярчук шығарылсын.
7. Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.11.2022 № 5 Жарлығымен.
8. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегi комиссияның құрамына:
Әбдірахманов
Қайрат Құдайбергенұлы
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі,
Әбдіқадыров
Еліс Нұрқасымұлы
-
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Азаматтық және әкімшілік істер жөніндегі қадағалау сот алқасының төрағасы (келісім бойынша),
Байсақова
Зүлфия Мұхамедбекқызы
-
Қазақстан Республикасындағы "Дағдарыс орталықтары одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің басқарма төрайымы (келісім бойынша),
Соловьева
Айгүл Сағадибекқызы
-
жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту жөніндегі "Аймақ" қоғамдық қорының директоры (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Дүйсенова
Тамара Босымбекқызы
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Дүйсенова
Тамара Босымбекқызы
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Е.Ә. Ыдырысов, Ж.Ж. Құсманғалиева, А.Ж. Рахметулин шығарылсын.
9. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереженің 8-тармағында және Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі," деген сөздер "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі," деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі," деген сөздер алып тасталсын.

10. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
11. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
12. В Указ Президента Республики Казахстан от 23 января 2008 года № 523 "О конкурсе по социальной ответственности бизнеса "Парыз" (САПП РК, 2008 год, № 3, ст. 36):
в составе Комиссии по присуждению званий лауреатов конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", образованной вышеназванным Указом:
перед строкой:
"Министр сельского хозяйства Республики Казахстан"
дополнить строкой следующего содержания:
"Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан";
строки:
"Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
-
заместитель председателя,
Директор департамента труда и социального партнерства и Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
-
секретарь Комиссии"
изложить в следующей редакции:
"Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
-
заместитель председателя,
Директор департамента труда и социального партнерства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
-
секретарь Комиссии";
13. Утратил силу Указом Президента РК от 18.09.2019 № 163.
14. ДСП.
15. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
в составе Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, образованной вышеназванным Указом:
строку "Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр здравоохранения Республики Казахстан,
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
строку "заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя" исключить.
16. В Указ Президента Республики Казахстан от 10 мая 2011 года № 76 "Об утверждении Правил и условий присвоения статуса "Национальный" государственным организациям культуры, отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 37, ст. 442):
в Правилах и условиях присвоения статуса "Национальный" государственным организациям культуры, отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам, утвержденных вышеназванным Указом:

10. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
11. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
12. "Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы № 523 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 3, 36-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсының лауреаттары атақтарын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі" деген жолдың алдында мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі";
мына:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
- төрағаның орынбасары,
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаментінің директоры
- Комиссия хатшысы"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
- төрағаның орынбасары,
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаментінің директоры
- Комиссия хатшысы";
13. Күші жойылды - ҚР Президентінің 18.09.2019 № 163 Жарлығымен.
14. ҚБПҮ.
15. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Мемлекеттік рәміздер және ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі," деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі,
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі";
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, төраға орынбасары" деген жол алып тасталсын.
16. "Мемлекеттік мәдениет ұйымдарына, жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға "Ұлттық" мәртебе берудің қағидасы мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 10 мамырдағы № 76 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 37, 442-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік мәдениет ұйымдарына жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға "Ұлттық" мәртебе берудің қағидасы мен шарттарында:

абзац второй подпункта 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"имеют статус "Академический", присвоенный в порядке, утверждаемом уполномоченным органом в области культуры;".
17. В Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 477):
в составе Нефтегазового совета при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
18. В Указ Президента Республики Казахстан от 3 октября 2013 года № 659 "О Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 59, ст. 807):
в составе Совета по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
19. В Указ Президента Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 767 "О некоторых вопросах государственного учреждения "Библиотека Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан 2014 г., № 15, ст. 124):
в Уставе государственного учреждения "Библиотека Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации", утвержденном вышеназванным Указом:
в подпунктах 8) и 11) пункта 25 слова "исполнительного директора," исключить.
20. В Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2 ст. 6):
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Министр здравоохранения Республики Казахстан";
строку:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
-
первый заместитель председателя"
исключить.
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
-
заместитель председателя"
исключить.

2-тармақтың 1) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мәдениет саласындағы уәкілетті орган бекітетін тәртіппен берілген "Академиялық" мәртебесі бар;".
17. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 477-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі".
18. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 қазандағы № 659 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 59, 807-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі".
19. "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының кітапханасы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 767 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 15, 124-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітіліген "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының кітапханасы" мемлекеттік мекемесінің жарғысында:
25-тармақтың 8) және 11) тармақшаларында тиісінше "атқарушы директорды," және "атқарушы директордың," деген сөздер алып тасталсын.
20. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі";
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары
-
төрағаның бірінші орынбасары"
деген жол алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары
-
төрағаның орынбасары"
деген жол алып тасталсын.

21. В Указ Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 137 "О мерах по совершенствованию деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан" ("Казахстанская правда" от 26 декабря 2015 г., № 247 (28123):
пункт 8 Положения об Аппарате Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, утвержденного вышеназванным Указом, изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Аппарата: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 8, подъезд 1В.".
22. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 1. Политические государственные должности:
в строке:
"Директор Библиотеки Первого Президента Республики – Лидера Нации, исполнительный директор, заместители директора"
слова "исполнительный директор," исключить.
23. Утратил силу Указом Президента РК от 16.08.2017 № 532.
24. Утратил силу Указом Президента РК от 09.02.2018 № 632.
25. В Указ Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295 "Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 39, ст. 230):
в Перечне уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Заместители директора Архива Президента Республики Казахстан Заместители директора Музея Первого Президента Республики Казахстан Исполнительный директор, заместители директора Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации
-
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Заместители директора Архива Президента Республики Казахстан Заместители директора Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации
-
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан".
26. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
ввести в персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Абдрахманова
Кайрата Кудайбергеновича
-
Министра иностранных дел Республики Казахстан,
Сулейменова
Тимура Муратовича
-
Министра национальной экономики Республики Казахстан,
Туякбаева
Сапарбека Куракбаевича
-
председателя Комитета по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
вывести из состава вышеуказанного Совета: Бишимбаева К.В., Джумагалиеву Л.Ж., Идрисова Е.А., Тасмагамбетова И.Н.

21. "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін жетілдіру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 137 Жарлығына ("Егемен Қазақстан" 2015 жылғы 26 желтоқсан, № 247 (28725):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты туралы ереженің 8-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Аппараттың заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 8-үй, 1В-кіреберіс.".
22. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
1-тарауда. Мемлекеттік саяси лауазымдар:
мына:
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы кітапханасының директоры, атқарушы директоры, директорының орынбасарлары" деген жолда "атқарушы директоры," деген сөздер алып тасталсын.
23. Күші жойылды – ҚР Президентінің 16.08.2017 № 532 Жарлығымен.
24. Күші жойылды - ҚР Президентінің 09.02.2018 № 632 Жарлығымен.
25. "Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 39, 230-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесінде:
мына:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Архиві директорының орынбасарлары Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Музейі директорының орынбасарлары Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы кітапханасының атқарушы директоры, директорының орынбасарлары
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Архиві директорының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Музейі директорының орынбасарлары
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы".
26. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкіміне:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына енгізілсін:
Әбдірахманов
Қайрат Құдайбергенұлы
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі,
Сүлейменов
Тимур Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі,
Тұяқбаев
Сапарбек Құрақбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестициялар комитетінің төрағасы;
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан: Қ.У. Бишімбаев, Л.Ж. Жұмағалиева, Е.Ә. Ыдырысов, И.Н. Тасмағамбетов шығарылсын.

27. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Мукашева
Рахмета Желдыбаевича
-
председателя Республиканского общественного объединения "Казахстанский союз юристов" (по согласованию).
28. Утратил силу Указом Президента РК от 03.04.2021 № 544.
29. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 6 декабря 2013 года № 250 "О Национальном конкурсе "Мерейлі отбасы" ("Казахстанская правда" от 10.12.2013 г. № 333 (27607):
в должностном составе Комиссии по присуждению звания лауреата Национального конкурса "Мерейлі отбасы", утвержденном вышеназванным распоряжением:
после строки "Секретарь Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, секретарь Комиссии" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан";
строку "Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
строку "Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" исключить.

27. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына енгізілсін:
Мұқашев
Рахмет Желдібайұлы
-
"Қазақстанның заңгерлер одағы" Республикалық бірлестігінің төрағасы" (келісім бойынша).
28. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.04.2021 № 544 Жарлығымен.
29. "Мерейлі отбасы" ұлттық конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 6 желтоқсандағы № 250 өкіміне ("Егемен Қазақстан" 2013 жылғы 10 желтоқсан № 271 (28210):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген "Мерейлі отбасы" ұлттық конкурсының лауреаты атағын беру жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер iстерi және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссияның хатшысы, Комиссия хатшысы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі";
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі";
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жол алып тасталсын.