О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 1 июня 2019 года № 57.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 июня 2019 года № 57
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503):
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Министр оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан",
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан",
"Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан",
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан",
"Министр информации и общественного развития Республики Казахстан".
2. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 41, ст. 426):
ввести в состав Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Тажина Марата Муханбетказиевича
-
Государственного секретаря Республики Казахстан, председателем,
Онжанова Нурлана Баймолдаулы
-
начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан, заместителем председателя Комиссии;
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Абдыкаликову Г.Н., Касымбекова М.Б.
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Сапарбаева Бердибека Машбековича
-
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
строку:
"Абаев Даурен Аскербекович
-
Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Абаев Даурен Аскербекович
-
Министр информации и общественного развития Республики Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии: Абылкасымову М.Е., Калетаева Д.А.

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 1 маусымдағы № 57 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
(үзінді)
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 1 маусымдағы
№ 57 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі",
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі",
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі",
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі",
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі".
2. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 829 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 41, 426-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Тәжин
Марат Мұханбетқазыұлы
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, төраға,
Онжанов
Нұрлан Баймолдаұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы, төрағаның орынбасары;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Г.Н. Әбдіқалықова, М.Б. Қасымбеков шығарылсын.
4. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөнiндегi комиссияның құрамына енгізілсін:
Сапарбаев
Бердібек Машбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Еңбек жəне халықты əлеуметтік қорғау министрі;
мына:
"Абаев
Дәурен Әскербекұлы
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Абаев
Дәурен Әскербекұлы
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: М.Е. Әбілқасымова, Д.А. Кəлетаев шығарылсын.

5. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в подпунктах 1) и 2) пункта 3 слова "Стратегии гендерного равенства в Республике Казахстан на 2006-2016 годы" заменить словами "Концепции семейной и гендерной политики в Республике Казахстан до 2030 года";
в подпункте 6) пункта 4 слова "городов Астаны, Алматы" заменить словами "городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента";
в составе Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Абдыкаликова
Гульшара Наушаевна
-
Государственный секретарь Республики Казахстан, председатель",
"Ибрагимова Ляззат Еркеновна
-
заместитель председателя правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)",
"Рамазанова Лаззат Керимкуловна
-
руководитель Секретариата председателя Президиума Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен",
"Турсынбекова
Салтанат Пархатовна
-
старший помощник Генерального прокурора Республики Казахстан по особым поручениям"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абдыкаликова
Гульшара Наушаевна
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель",
"Ибрагимова Ляззат Еркеновна
-
председатель правления акционерного общества "Жилстройсбербанк Казахстана" (по согласованию)",
"Рамазанова Лаззат Керимкуловна
-
заместитель председателя Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию),
"Турсынбекова Салтанат Пархатовна
-
общественный деятель (по согласованию)".
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 23 января 2008 года № 523 "О конкурсе по социальной ответственности бизнеса "Парыз" (САПП Республики Казахстан, 2008 год, № 3, ст. 36):
в Правилах проведения конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", утвержденных вышеназванным Указом:
в пунктах 4, 8, 10 и 12:
слова "Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" заменить словами "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
в Положении о Комиссии по присуждению званий лауреатов конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 16:
слова "Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" заменить словами "Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
в должностном составе Комиссии по присуждению званий лауреатов конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", образованной вышеназванным Указом:
строку "Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр информации и общественного развития Республики Казахстан".

5. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссия туралы ережеде:
3-тармақтың 1) және 2) тармақшаларында "Қазақстан Республикасында Гендерлік теңдіктің 2006-2016 жылдарға арналған стратегиясы" және "Қазақстан Республикасында Гендерлiк теңдiктiң 2006-2016 жылдарға арналған стратегиясын" деген сөздер тиісінше "Қазақстан Республикасындағы 2030 жылға дейінгі отбасылық және гендерлік саясат тұжырымдамасы" және "Қазақстан Республикасындағы 2030 жылға дейінгі отбасылық және гендерлік саясат тұжырымдамасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың 6) тармақшасында "Астана, Алматы қалалары" деген сөздер "Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссияның құрамында:
мына:
"Әбдіхалықова
Гүлшара Наушақызы
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, төрайым",
"Ибрагимова
Ләззат Еркінқызы
-
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)",
"Рамазанова
Лаззат Керімқұлқызы
-
"Қазақстан Республикасы "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы төралқа төрағасы Хатшылығының басшысы (келісім бойынша)",
"Тұрсынбекова
Салтанат Пархатқызы
-
"Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының ерекше тапсырмалар бойынша аға көмекшісі"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбдіқалықова
Гүлшара Наушақызы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрайым",
"Ибрагимова
Ләззат Еркінқызы
-
"Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамының басқарма төрайымы (келісім бойынша)",
"Рамазанова
Лаззат Керімқұлқызы
-
"Қазақстан Республикасы "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)",
"Тұрсынбекова
Салтанат Пархатқызы
-
"қоғам қайраткері (келісім бойынша)".
6. "Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы № 523 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 3, 36-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсын өткізудің ережелерінде:
4, 8, 10 және 12-тармақтарда:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Еңбек жəне халықты əлеуметтік қорғау министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсының лауреаттары атақтарын беру жөніндегі комиссия туралы ережеде:
16-тармақта:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсының лауреаттары атақтарын беру жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі".

7. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 год, № 32, cт. 332):
в составе Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Министр общественного развития Республики Казахстан, заместитель председателя Совета",
"заместитель заведующего Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь Совета",
"Споткай Максим Александрович
-
заместитель генерального директора ТОО "НУР-Медиа", председатель Республиканского молодежного движения Ассамблеи народа Казахстана "Жаңғыру жолы" (по согласованию)",
"Газдиева Белла Асланбековна
-
аким сельского округа Родина Целиноградского района Акмолинской области, член Ассамблеи народа Казахстана (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Министр информации и общественного развития Республики Казахстан, заместитель председателя Совета",
"вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан, секретарь Совета",
"Споткай Максим Александрович
-
руководитель пресс-службы Центрального аппарата партии "Nur Otan", председатель Республиканского молодежного движения Ассамблеи народа Казахстана "Жаңғыру жолы" (по согласованию)",
"Газдиева Белла Асланбековна
-
директор филиала Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан по Акмолинской области, член Ассамблеи народа Казахстана (по согласованию)";
перед строкой "Министр информации и общественного развития Республики Казахстан, заместитель председателя Совета" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель Совета";
после строки "вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"председатель Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан",
"заместитель начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан";
ввести в состав вышеназванного Совета:
Нургожина Адлета
-
генерального директора Международного технопарка IT-стартапов Astana Hub (по согласованию),
Абдуллаева Расула
-
основателя маркетингового агентства KEX (по согласованию),
Жакиева Нурхата Куандыковича
-
научного сотрудника Назарбаев Университета (по согласованию),
Алябьеву Анну Розматовну
-
мастера спорта международного класса по художественной гимнастике (по согласованию),
Ордабаева Олжаса Темирбековича
-
заместителя председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию),
Бахретдинова Валихана Кабимуллаевича
-
директора общественного объединения "Ұлан-ғайыр Дала Елі", руководителя координационного центра "Модель ООН Центральной Азии" при Назарбаев центре (по согласованию),
Тосканбаева Армана Айдосовича
-
предпринимателя, руководителя Ассоциации молодых предпринимателей (по согласованию),
Ахметову Лейлу Ерназаровну
-
президента студенческого правительства Назарбаев Университета (по согласованию),
Ерниязову Айсулу Алимжановну
-
председателя Общественного фонда "Лига волонтеров", лидера молодежного движения "G 38" (по согласованию),
Чайжунусову Динару Гаплановну
-
директора корпоративного фонда "Болашак" (по согласованию);
вывести из состава вышеназванного Совета: Государственного секретаря Республики Казахстан, заместителя Министра обороны Республики Казахстан, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Министра юстиции Республики Казахстан, Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан, Министра финансов Республики Казахстан, Министра энергетики Республики Казахстан, директора научно-исследовательского центра "Молодежь", председателя республиканского общественного объединения "Единая детско-юношеская организация "Жас Ұлан", Абдилову А.С., Ауесбай К.А., Ержанову А.М., Здоровец М.В., Кудайбергена К., Маратову Ж., Мектепбаеву Д.К., Мельниченко Ю.В., Мырзахметова А.И., Назарбаеву Д.Н., Нурахметова Н.М., Сарина К.А., Умарова А. К., Хаматдинова А.Н.

7. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 32, 332-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі, Кеңес төрағасының орынбасары",
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімі меңгерушісінің орынбасары, Кеңес хатшысы",
"Споткай
Максим Александрович
-
"НҰР-Медиа" ЖШС бас директорының орынбасары, Қазақстан халқы Ассамблеясының "Жаңғыру жолы" республикалық жастар қозғалысының төрағасы (келісім бойынша)",
"Газдиева
Белла Асланбекқызы
-
"Ақмола облысы Целиноград ауданы Родина ауылдық округінің әкімі, Қазақстан халқы Ассамблеясының мүшесі (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі, Кеңес төрағасының орынбасары",
"Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі, Кеңес хатшысы",
"Споткай
Максим Александрович
-
"Nur Otan" партиясы орталық аппаратының баспасөз қызметінің жетекшісі, "Жаңғыру жолы" Қазақстан халқы Ассамблеясы Республикалық жастар қозғалысының төрағасы (келісім бойынша)",
"Газдиева
Белла Асланбекқызы
-
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының Ақмола облысы бойынша филиалының директоры, Қазақстан халқы Ассамблеясының мүшесі (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі, Кеңес төрағасының орынбасары" деген жолдың алдында мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, Кеңес төрағасы";
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы",
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы бастығының орынбасары";
жоғарыда аталған Кеңестің құрамына мыналар енгізілсін:
Нұрғожин
Әділет
-
Astana Hub Халықаралық IT-стартаптар технопаркінің бас директоры (келісім бойынша),
Абдуллаев
Расул
-
KEX маркетингтік агенттігінің негізін қалаушысын (келісім бойынша),
Жакиев
Нұрхат Қуандықұлы
-
Назарбаев Университетінің ғылыми қызметкері (келісім бойынша),
Алябьева
Анна Розматовна
-
көркем гимнастикадан халықаралық дәрежедегі спорт шебері (келісім бойынша),
Ордабаев
Олжас Темірбекұлы
-
Қазақстан Республикасының "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасы Басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша),
Бахретдинов
Уалихан Қабимоллаұлы
-
"Ұлан-ғайыр Дала Елі" қоғамдық бірлестігінің директоры, Назарбаев орталығы жанындағы "Орталық Азия БҰҰ Моделі" үйлестіру орталығының жетекшісі (келісім бойынша),
Тосқанбаев
Арман Айдосұлы
-
кәсіпкер, Жас кәсіпкерлер қауымдастығының жетекшісі (келісім бойынша),
Ахметова
Лейла Ерназарқызы
-
Назарбаев Университеті студенттік үкіметінің президенті (келісім бойынша),
Ерниязова
Айсұлу
Әлімжанқызы
-
"Волонтерлер лигасы" қоғамдық қорының төрағасы, "G 38" жастар қозғалысының көшбасшысы (келісім бойынша),
Шайжүнісова
Динара Ғапланқызы
-
"Болашақ" корпоративтік қорының директоры (келісім бойынша);
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі, Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Энергетика министрі, "Жастар" ғылыми-зерттеу орталығының директоры, "Жас Ұлан" бірыңғай балалар-жасөспірімдер ұйымы" республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы, Әбділов Ә.С., Әуесбай Қ.Ә., Ержанова А.М., Здоровец М.В., Құдайберген Қ., Маратов Ж., Мектепбаева Д.Қ., Мельниченко Ю.В. Мырзахметов А.И., Назарбаева Д.Н., Нұрахметов Н.М., Сарин Қ.А., Омаров А.Қ., Хаматдинова А.Н. шығарылсын.

8. ДСП.
9. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
в Правилах награждения ведомственными и иными, приравненными к ним, наградами (лишения ведомственных и иных, приравненных к ним, наград) некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
в пункте 74:
слова "городов Астаны, Алматы" заменить словами "городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента";
в составе Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, образованном вышеназванным Указом:
строки:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан",
"Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующе редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан",
"Министр информации и общественного развития Республики Казахстан";
в Положении о Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, утвержденном вышеназванным Указом:
в подпункте 6) пункта 5:
слова "городов Астаны и Алматы" заменить словами "городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента".
10. В Указе Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 477):
в составе Нефтегазового совета при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя".
11. В Указе Президента Республики Казахстан от 24 июня 2013 года № 587 "Об утверждении Положения о республиканском, областном, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) и морском оперативных штабах по борьбе с терроризмом" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 38, ст. 548):
в Положении о республиканском, областном, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) и морском оперативных штабах по борьбе с терроризмом, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:

8. ҚБП.
9. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларымен марапаттау (ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларынан айыру) қағидаларында:
74-тармақта:
"Астана, Алматы қалаларының" деген сөздер "Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Мемлекеттік рәміздер және ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі",
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі",
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік рәміздер мен ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссия туралы ережеде:
5-тармақтың 6) тармақшасында:
"Астана, Алматы қалаларының" деген сөздер "Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 477-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары".
11. "Терроризмге қарсы күрес жөніндегі республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) және теңіздік жедел штабтары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 маусымдағы № 587 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 38, 548-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Терроризмге қарсы күрес жөніндегі республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) және теңіздік жедел штабтары туралы ережеде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Постоянными членами республиканского оперативного штаба по борьбе с терроризмом являются:
1) Министр внутренних дел Республики Казахстан (заместитель руководителя);
2) заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (заместитель руководителя);
3) Начальник Службы государственной охраны Республики Казахстан;
4) Министр обороны Республики Казахстан;
5) Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
6) Министр информации и общественного развития Республики Казахстан;
7) Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
По решению руководителя республиканского оперативного штаба по борьбе с терроризмом в состав штаба могут включаться руководители иных государственных органов.".
12. В Указе Президента Республики Казахстан от 24 июня 2013 года № 588 "Об утверждении Положения об Антитеррористическом центре Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 39, ст. 563):
в Положении об Антитеррористическом центре Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Членами Антитеррористического центра Республики Казахстан по должности являются:
1) Начальник Службы государственной охраны Республики Казахстан;
2) Директор Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар";
3) Министр информации и общественного развития Республики Казахстан;
4) Министр сельского хозяйства Республики Казахстан;
5) Министр юстиции Республики Казахстан;
6) Министр образования и науки Республики Казахстан;
7) Министр здравоохранения Республики Казахстан;
8) Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
9) Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
10) Министр финансов Республики Казахстан;
11) Министр обороны Республики Казахстан;
12) Министр культуры и спорта Республики Казахстан;
13) Министр иностранных дел Республики Казахстан;
14) Министр национальной экономики Республики Казахстан;
15) Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
16) Министр внутренних дел Республики Казахстан;
17) Министр энергетики Республики Казахстан;
18) заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (заместитель руководителя Антитеррористического центра Республики Казахстан).".
13. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 октября 2013 года № 659 "О Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2013 г., № 59, ст. 807):
в составе Совета по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя",
"первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, секретарь"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя",
"вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, секретарь".

"10. Терроризмге қарсы күрес жөніндегі республикалық жедел штабтың тұрақты мүшелері мыналар болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі (басшының орынбасары);
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары (басшының орынбасары);
3) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы;
4) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі;
5) Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі;
6) Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі;
7) Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі.
Терроризмге қарсы күрес жөніндегі республикалық жедел штаб басшысының шешімі бойынша штабтың құрамына өзге де мемлекеттік органдардың басшылары енгізілуі мүмкін."
12. "Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережені бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 маусымдағы № 588 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 39, 563-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Лауазымдары бойынша Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығының мүшелері мыналар болып табылады:
1) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы;
2) Қазақстан Республикасының "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің директоры;
3) Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі;
4) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі;
5) Қазақстан Республикасының Әділет министрі;
6) Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі;
7) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі;
8) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрі;
9) Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі;
10) Қазақстан Республикасының Қаржы министрі;
11) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі;
12) Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі;
13) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі;
14) Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі;
15) Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі;
16) Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі;
17) Қазақстан Республикасының Энергетика министрі;
18) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары (Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы басшысының орынбасары).".
13. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 қазандағы № 659 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 59, 807-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңестің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі, хатшы"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі, хатшы".

14. В Указе Президента Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 791 "Об образовании Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 25, ст. 191):
в должностном составе Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "председатель правления акционерного общества "Национальный холдинг "Казагро" (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Казагро" (по согласованию)".
15. В Указе Президента Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 823 "Об образовании Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 33, ст. 293):
в составе Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан, образованного вышеназванным Указом:
после строки "директор программы Организации Объединенных Наций по окружающей среде в Центральной Азии (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель президиума Объединения юридических лиц "Ассоциация экологических организаций Казахстана (по согласованию)";
строку "Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя";
строку "председатель совета директоров товарищества с ограниченной ответственностью "MAC ALIANS" (по согласованию)" исключить.
16. В Указе Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2, ст. 6):
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Молдабеков Мейрбек Молдабекович
-
советник Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, академик Национальной академии наук Республики Казахстан, доктор технических наук, профессор (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Молдабеков Мейрбек Молдабекович
-
академик Национальной академии наук Республики Казахстан, доктор технических наук, профессор (по согласованию)".
17. Утратил силу Указом Президента РК от 26.04.2023 № 202.
18. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 февраля 2016 года № 188 "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 14, ст. 52):
назначить членом Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, образованного вышеназванным Указом:
Джолдасбекова Нуржана Утепбаевича
-
судью Верховного Суда Республики Казахстан,
Тлегенова Сакена Саваргалиевича
-
судью Северо-Казахстанского областного суда,
Кайшибекова Галыма Айдашевича
-
судью специализированного межрайонного суда по уголовным делам Акмолинской области,
Карбенову Бекзат Есембековну
-
судью Аркалыкского городского суда Костанайской области.

14. "Қазақстан Республикасының Президенті жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 791 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 25, 191-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесінің лауазымдық құрамында:
мына жолда:
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)"
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді.
15. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 823 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 33, 293-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңестің құрамында:
"Біріккен Ұлттар Ұйымының Қоршаған орта жөніндегі бағдарламасының Орталық Азия бойынша басшысы" (келісім бойынша) деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстанның экологиялық ұйымдарының қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі төралқасының төрайымы (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары";
"МАС ALIANS" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)" деген жол алып тасталсын.
16. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Молдабеков
Мейірбек Молдабекұлы
-
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің кеңесшісі, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі, техника ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Молдабеков
Мейірбек Молдабекұлы
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі, техника ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша)".
17. Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.04.2023 № 202 Жарлығымен.
18. "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 3 ақпандағы № 188 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 14, 52-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің мүшелері болып тағайындалсын:
Жолдасбеков
Нұржан Өтепбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотының судьясы,
Тілегенов
Сәкен Сауарғалиұлы
-
Солтүстік Қазақстан облыстық сотының судьясы,
Қайшыбеков
Ғалым Айдашұлы
-
Ақмола облысы қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы,
Карбенова
Бекзат Есембекқызы
-
Қостанай облысы Арқалық қалалық сотының судьясы.

19. В Указе Президента Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 590 "О рейтинге регионов и городов по легкости ведения бизнеса и присуждении специальной премии по его итогам" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 64-65, ст. 382):
в составе Комиссии по подведению итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку "Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
20. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 января 2018 года № 621 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан":
в должностном составе Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Министр оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан",
"Министр общественного развития Республики Казахстан",
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя",
"Министр информации и общественного развития Республики Казахстан",
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
после строки "Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя" дополнить строкой следующего содержания:
"вице-министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь";
строки:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы цифровизации отраслей и развития цифровой экономики, заместитель председателя",
"Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан, секретарь" исключить;
в Положении о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Рабочим органом Комиссии является Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.".
21. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2019 года № 838 "О некоторых вопросах Совета Безопасности Республики Казахстан":
в пункте 6 Положения о Совете Безопасности Республики Казахстан, утвержденного вышеназванным Указом:
после слов "Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан," дополнить словами "Начальник Службы государственной охраны Республики Казахстан,".

19. "Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингі және оның қорытындылары бойынша арнайы сыйлық беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 24 қарашадағы № 590 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 64-65, 382-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің қорытындыларын шығару жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі".
20. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 621 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі",
"Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі",
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, төраға орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі",
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі";
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, төраға орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі, хатшы";
мына жолдар алып тасталсын:
"Салаларды цифрландыру және цифрлық экономиканы дамыту мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі, хатшы";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.".
21. "Қазақстан Республикасының Қауіпсіздік Кеңесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 12 ақпандағы № 838 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қауіпсіздік Кеңесі туралы ереженің 6-тармағында:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы," деген сөздерден кейін мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын: "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы,".

22. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
ввести в персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Абдыкаликову Гулшару Наушаевну
-
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан,
Атамкулова Бейбута Бакировича
-
Министра иностранных дел Республики Казахстан,
Скляра Романа Васильевича
-
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан,
Даленова Руслана Ерболатовича
-
Министра национальной экономики Республики Казахстан,
Батыршаева Бакыта Данабековича
-
председателя Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
строки:
"Мамин Аскар Узакпаевич
-
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан",
"Досаев Ерболат Аскарбекович
-
заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан",
"Смаилов Алихан Асханович
-
Министр финансов Республики Казахстан",
"Қасымбек Женис Махмудулы
-
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан",
"Сулейменов Тимур Муратович
-
Министр национальной экономики Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Мамин Аскар Узакпаевич
-
Премьер-Министр Республики Казахстан",
"Досаев Ерболат Аскарбекович
-
Председатель Национального Банка Республики Казахстан",
"Смаилов Алихан Асханович
-
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов Республики Казахстан",
"Қасымбек Женис Махмудулы
-
заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан",
"Сулейменов Тимур Муратович
-
помощник Президента Республики Казахстан";
вывести из состава указанного Совета: Абдрахманова К.К., Акишева Д.Т., Жаксылыкова Т.М., Жумагалиева А.К., Сагинтаева Б.А., Шукеева У.Е., Хаирова Е.К.

22. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына енгізілсін:
Әбдіқалықова
Гүлшара Наушақызы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары,
Атамқұлов
Бейбіт Бəкірұлы
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі,
Скляр
Роман Васильевич
-
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрі,
Дəленов
Руслан Ерболатұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі,
Батыршаев
Бақыт Данабекұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Инвестициялар комитетінің төрағасы;
мына:
"Мамин
Асқар Ұзақбайұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары",
"Досаев
Ерболат Асқарбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары",
"Смайылов
Әлихан Асханұлы
-
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі",
"Қасымбек
Жеңіс Махмұдұлы
-
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі",
"Сүлейменов
Тимур Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Мамин
Асқар Ұзақбайұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі",
"Досаев
Ерболат Асқарбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы",
"Смайылов
Әлихан Асханұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қаржы министрі",
"Қасымбек
Жеңіс Махмұдұлы
-
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің орынбасары",
"Сүлейменов
Тимур Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі";
аталған Кеңестің құрамынан: Қ.Қ. Әбдірахманов, Д.Т. Ақышев, Т.М. Жақсылықов, А.Қ. Жұмағалиев, Б.Ә. Сағынтаев, Ө.Е. Шөкеев, Е.К. Хаиров шығарылсын.

23. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
ввести в состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Нурдаулетова Гизата Дауренбековича
-
Генерального Прокурора Республики Казахстан, заместителем председателя Совета;
вывести из состава вышеназванного Совета Кожамжарова К.П.
24. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 22 марта 2013 года № 190 "Об утверждении Правил присуждения премий, вручения грантов и объявления Благодарности Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации" ("Казахстанская правда" от 2 апреля 2013 г. № 113-114 (27387-27388):
в Правилах присуждения премий, вручения грантов и объявления Благодарности Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации, утвержденных вышеназванным распоряжением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Ежегодно присуждается не более четырех премий.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Ежегодно вручается не более четырех грантов.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Размеры присуждаемых премий, вручаемых грантов и объявления Благодарности ежегодно устанавливаются Правительством Республики Казахстан.";
в пункте 11:
слова "Денежное вознаграждение лауреатам премий и грантов вручается или перечисляется в установленном законодательством Республики Казахстан порядке." изложить в следующей редакции:
"Денежное вознаграждение лауреатам премий, грантов и Благодарности вручается или перечисляется в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
в пункте 14:
часть первую изложить в следующей редакции:
"Общественную комиссию возглавляет заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий деятельность Пресс-службы Президента Республики Казахстан.";
слова "Состав Общественной комиссии ежегодно утверждается Государственным секретарем Республики Казахстан." изложить в следующей редакции:
"Состав Общественной комиссии ежегодно утверждается заместителем Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующим деятельность Пресс-службы Президента Республики Казахстан.";
в пункте 37:
слова "Государственным секретарем Республики Казахстан" заменить словами "иным должностным лицом".
25. Утратил силу Указом Президента РК от 03.04.2021 № 544.
26. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 6 декабря 2013 года № 250 "О Национальном конкурсе "Мерейлі отбасы" ("Казахстанская правда" от 10 декабря 2013 г. № 333 (27607):
в должностном составе Комиссии по присуждению звания лауреата Национального конкурса "Мерейлі отбасы", утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку "Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр информации и общественного развития Республики Казахстан".

23. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкімінде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің құрамына енгізілсін:
Нұрдəулетов
Ғизат Дəуренбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры, Кеңес төрағасының орынбасары;
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан Қ.П.Қожамжаров шығарылсын.
24. "Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтарын беру, гранттарын тапсыру және Алғысын жариялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 22 наурыздағы № 190 өкімінде ("Егемен Қазақстан" 2013 ж. 2 сәуір № 97 (28036):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтарын беру, гранттарын тапсыру және Алғысын жариялау қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жыл сайын төрт сыйлықтан артық берілмейді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Жыл сайын төрт гранттан артық тапсырылмайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Берілетін сыйлықтар, тапсырылатын гранттар және Алғысын жариялаудың мөлшерін жыл сайын Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейді."
11-тармақта:
"Ақшалай сыйақы сыйлықтар мен гранттар лауреаттарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тапсырылады немесе аударылады." деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын:
"Сыйлықтар, гранттар және Алғыс лауреаттарына ақшалай сыйақы Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тапсырылады немесе аударылады.";
14-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Қоғамдық комиссияны Қазақстан Республикасы Президентінің Баспасөз қызметіне жетекшілік етуші Қазақстан Республикасының Президент Әкімшілігі Басшысының орынбасары басшылық жасайды.";
"Қоғамдық комиссия құрамын жыл сайын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы бекітеді." деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын:
"Қоғамдық комиссия құрамын Қазақстан Республикасы Президентінің Баспасөз қызметіне жетекшілік етуші Қазақстан Республикасының Президент Әкімшілігі Басшысының орынбасары жыл сайын бекітеді.";
37-тармақта:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы" деген сөздер "басқа лауазымды адам" деген сөздермен ауыстырылсын.
25. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.04.2021 № 544 Жарлығымен.
26. "Мерейлі отбасы" ұлттық конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 6 желтоқсандағы № 250 өкімінде ("Егемен Қазақстан" 2013 ж. 10 желтоқсан. № 271 (28210):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген "Мерейлі отбасы" ұлттық конкурсының лауреаты атағын беру жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі".

27. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 7, ст. 66):
в должностном составе Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденном вышеназванным распоряжением:
после строки "Министр общественного развития Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан",
"Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
строки:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы координации и реализации проектов Организации экономического сотрудничества и развития, заместитель председателя",
"Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан",
"Министр общественного развития Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя",
"Министр здравоохранения Республики Казахстан",
"Министр информации и общественного развития Республики Казахстан";
строки:
"Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан",
"Министр финансов Республики Казахстан" исключить.

27. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкімінде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 7, 66-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек жəне халықты əлеуметтік қорғау министрі"
"Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
мына:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Экономикалық ынтымақтастық пен даму ұйымының жобаларын үйлестіру және іске асыру мәселелеріне жетекшілік етуші орынбасары, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі",
"Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі"
деген жолдар тиісінше мынадай мазмұнда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қаржы министрі, төрағаның орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі",
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі";
мына жолдар алып тасталсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі",
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрі".