О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 26 февраля 2019 года № 862.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 26 февраля 2019 года № 862
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункты 4, 7 и 19 изложить соответственно в следующей редакции:
"4. Рабочим органом Совета является Комитет по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан (далее - рабочий орган Совета).";
"7. Постоянными членами Совета являются по должности: Премьер-Министр Республики Казахстан, Председатель Национального Банка Республики Казахстан, Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместители Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, Министр иностранных дел Республики Казахстан, Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр национальной экономики Республики Казахстан и первый руководитель рабочего органа Совета.";
"19. Комиссия состоит из шести представителей с казахстанской стороны и шести представителей с иностранной стороны.
Членами Комиссии с казахстанской стороны являются по должности: заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы (председатель Комиссии), заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан, заместитель Министра юстиции Республики Казахстан, вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, первый руководитель рабочего органа Совета (секретарь Комиссии).".

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 26 ақпандағы № 862 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі актiлерiнiң
жинағында жариялануға тиiс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 26 ақпандағы
№ 862 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанында Шетелдiк инвесторлар кеңесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Шетелдiк инвесторлар кеңесi туралы ережеде:
4, 7 және 19-тармақтар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Инвестициялар комитеті Кеңестің жұмыс органы (бұдан әрі - Кеңестің жұмыс органы) болып табылады.";
"7. Лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі және Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы Кеңестің тұрақты мүшелері болып табылады.";
"19. Комиссия қазақстандық тараптан алты өкілден және шетелдік тараптан алты өкілден тұрады.
Қазақстандық тараптан лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі (Комиссия төрағасы), Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасының Әділет министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі, Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы (Комиссия хатшысы) Комиссия мүшелері болып табылады.".

2. В Указе Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы, утвержденный вышеназванным Указом:
Есдаулетова Улугбека Оразбайулы
-
председателя правления Союза писателей Казахстана, лауреата Государственной премии Республики Казахстан (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной Комиссии Оразалина Н.М.
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Атамкулова Бейбута Бакировича
-
Министра иностранных дел Республики Казахстан,
ТургумбаеваЕрлана Заманбековича
-
Министра внутренних дел Республики Казахстан,
ОнгарбаеваЕркина Ануаровича
-
профессора кафедры уголовно-правовых дисциплин Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Абдрахманова К.К., Касымова К.Н.
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года № 194 "О конкурсе на соискание премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и республиканском конкурсе-выставке "Лучший товар Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 418):
в составе Комиссии по присуждению званий лауреатов премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Лучший товар Казахстана", образованной вышеназванным Указом:
строку:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (CАПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120):
в должностном составе Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".

2. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына енгізілсін:
Есдәулетов Ұлықбек Оразбайұлы
Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының төрағасы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты" (келісім бойынша);
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Н.М. Оразалин шығарылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөнiндегi комиссияның құрамына енгізілсін:
Атамқұлов Бейбіт Бәкірұлы
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі,
Тұрғымбаев Ерлан Заманбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі,
Оңғарбаев Еркін Әнуарұлы
-
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің қылмыстық-құқықтық пәндер кафедрасының профессоры (келісім бойынша);
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Қ.Қ. Әбдірахманов, Қ.Н. Қасымов шығарылсын.
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығын алуға арналған конкурс және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы № 194 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 418-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығының лауреаты атағын және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсының дипломанты атағын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі".
5. "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 11, 120-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның лауазымдық құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі".

6. В Указе Президента Республики Казахстан от 23 января 2008 года № 523 "О конкурсе по социальной ответственности бизнеса "Парыз" (САПП Республики Казахстан, 2008 год, № 3, ст. 36):
в должностном составе Комиссии по присуждению званий лауреатов конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
7. В Указе Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 477):
в составе Нефтегазового совета при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
8. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 октября 2013 года № 659 "О Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 59, ст. 807):
в Положении о Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Рабочим органом Совета является Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.";
в составе Совета по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"первый вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан, секретарь",
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить соответственно в следующей редакции:
"первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, секретарь",
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
9. В Указе Президента Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 791 "Об образовании Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 25, ст. 191):
в Положении о Совете национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

6. "Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы № 523 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 3, 36-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсының лауреаттары атақтарын беру жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі".
7. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 477-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесінің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі".
8. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 қазандағы № 659 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 59, 2807-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы ережеде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Кеңестің жұмыс органы Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі болып табылады.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңестің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму бірінші вице-министрі, хатшы",
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі, хатшы",
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі".
9. "Қазақстан Республикасының Президенті жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 791 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 25, 191-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесі туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Постоянными членами Совета являются по должности: Премьер-Министр Республики Казахстан, заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр национальной экономики Республики Казахстан.";
в должностном составе Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
10. В Указе Президента Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 823 "Об образовании Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 33, ст. 293):
в составе Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан, образованном вышеназванным Указом:
строку:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
11. В Указе Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2, ст. 6):
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан",
"Кальменов Тынысбек Шарипович
-
директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт математики и математического моделирования" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор физико-математических наук, профессор, академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)",
"Саданов Аманкелди Курбанович
-
генеральный директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт микробиологии и вирусологии" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор биологических наук, профессор (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан",
"Кальменов Тынысбек Шарипович
-
академик Национальной академии наук Республики Казахстан, доктор физико-математических наук, профессор (по согласованию)",
"Саданов Аманкелди Курбанович
-
доктор биологических наук, профессор (по согласованию)";
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Бектурганова Н.С., Кадыржанова К.К.

"7. Лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі Кеңестің тұрақты мүшелері болып табылады.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесінің лауазымдық құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі".
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 823 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 33, 293-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңестің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі".
11. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі",
"Қалменов Тынысбек Шәріпұлы
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Математика және математикалық модельдеу" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының директоры, физика-математика ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісім бойынша)",
"Саданов Аманкелді Құрбанұлы
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Микробиология және вирусология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры, биология ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша)"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі",
"Қалменов Тынысбек Шәріпұлы
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі, физика-математика ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша)",
"Саданов Аманкелді Құрбанұлы
-
биология ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Н.С. Бектұрғанов, К.К. Қадыржанов шығарылсын.

12. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 февраля 2016 года № 188 "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 14, ст. 52):
назначить членом Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, образованного вышеназванным Указом:
Акылбая Серика Байсеитулы
-
председателя Республиканского общественного объединения "Казахстанский союз юристов" (по согласованию),
Елемесова Нурмаханбета Махсутовича
-
судью Восточно-Казахстанского областного суда,
Жангуттинова Мейрама Курмашовича
-
судью Верховного Суда Республики Казахстан,
Каудырова Толеша Ерденовича
-
ректора Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан, доктора юридических наук, профессора (по согласованию),
Манапова Ел-Назара Турсынбековича
-
судью Медеуского районного суда города Алматы,
Раисову Балгуль Амангельдиевну
-
адвоката (по согласованию);
вывести из состава вышеназванного Совета: Балагумарову А.Д., Каржаубаева Е.К., Кудекову Л.С., Куркбаева А.Ж., Пазылова Н.А., Хожабергенова М.А.
13. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
ввести в состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Тургумбаева Ерлана Заманбековича
-
Министра внутренних дел Республики Казахстан;
вывести из состава вышеназванного Совета Касымова К.Н.
14. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 7, ст. 66):
в должностном составе Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".

12. "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 3 ақпандағы № 188 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 14, 52-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің мүшелері болып тағайындалсын:
Ақылбай Серік Байсейітұлы
-
"Қазақстанның заңгерлер одағы" Республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша),
Елемесов Нұрмаханбет Мақсұтұлы
-
Шығыс Қазақстан облыстық сотының судьясы,
Жанғұттинов Мейрам Құрмашұлы
-
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотының судьясы,
Қаудыров Төлеш Ерденұлы
-
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясының ректоры, заң ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша),
Манапов Ел-Назар Тұрсынбекұлы
-
Алматы қаласы Медеу аудандық сотының судьясы,
Райысова Балгүл Амангелдіқызы
-
адвокат (келісім бойынша);
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан: А.Д. Балағұмарова, Е.Қ. Қаржаубаев, Л.С. Кудекова, Ә.Ж. Құрықбаев, Н.Ә. Пазылов, М.А. Хожабергенов шығарылсын.
13. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкімінде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің құрамына енгізілсін:
Тұрғымбаев Ерлан Заманбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі;
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан Қ.Н. Қасымов шығарылсын.
14. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкімінде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 7, 66-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі".