Об образовании комиссии по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу
Постановление акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 12 сентября 2005 года № 1716. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 18 октября 2005 года № 5-4-6. Утратило силу постановлением акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 1 октября 2024 года № 295
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 01.10.2024 № 295 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы", Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года N 279 "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими", постановления Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года N 411 "О программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы", руководствуясь подпунктами 1, 17 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат города Риддера ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать консультативно-совещательный орган - комиссию по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу.
2. Предоставить персональный состав вышеназванной комиссии акиму города для последующего вынесения на утверждение сессии городского маслихата.
3. Разработать план мероприятий по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу для последующего вынесения на утверждение сессии городского маслихата.
4. Утвердить Положение о комиссии по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу согласно приложению.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Ушанову Г.Д.
Аким города Риддера Ш.С. Буктугутов
Утверждено постановлением
акимата города Риддера
от "12" 09 2005 года № 1716
Положение о комиссии по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу
1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом.

Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу бойынша жұмыстарды үйлестіру мәселелері жөніндегі комиссияны құру туралы
Риддер қала әкімдігінің 2005 жылғы 12 қыркүйектегі № 1716 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық Әділет басқармасында 2005 жылғы 18 қазанда № 5-4-6 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 1 қазандағы № 295 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 01.10.2024 № 295 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394 "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2001-2005 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Жарлығын Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шілдедегі N 279 "Есірткі, психотропты заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" Заңын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 411 "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" қаулысын жүзеге асыру үшін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағы 1, 17 тармақшаларын басшылыққа ала отырып, Риддер қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Консультативтік-кеңестік орган - нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу бойынша жұмыстарды үйлестіру мәселелер жөніндегі қалалық комиссия құрылсын.
2. Қалалық мәслихат сессиясының бекітілуіне шығару үшін жоғарыда аталған комиссияның дербес құрамы қала әкіміне ұсынылсын.
3. Қалалық мәслихат сессиясының бекітілуіне шығару үшін Ңашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу бойынша іс- шаралар жоспары әзірленсін.
4. Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу бойынша жұмыстарды үйлестіру мәселелері жөніндегі комиссияны құру туралы Ереже қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы қаулының орындаулына бақылау қала әкімінің орынбасары Г.Д. Ушановаға жүктелсін.
Риддер қаласының әкімі Ш.С. Буктугутов
Риддер қаласының әкімдігінің
2005 жылғы "12" 09
№ 1716 қаулысымен бекітілген
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу бойынша жұмыстарды үйлестіру жөніндегі комиссия туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу бойынша жұмыстарды үйлестіру жөніндегі қалалық комиссия ( бұдан былай - Комиссия) консультативтік - кеңестік орган болып табылады.

2. Комиссия в своей деятельности руководствуетс. Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим положением.
2. Основные задачи и функции Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) содействие в осуществлении мероприятий по реализации Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001- 2005 годы;
2) выработка предложений по:
реализации и дальнейшему совершенствованию мероприятий, направленных на борьбу с наркоманией и наркобизнесом, незаконным оборотам наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
совершенствованию государственной политики в области оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими.
4. Комиссия в соответствии с возложенными на нее задачами осуществляет следующие функции:
1) участие в разработке районных программ по вопросам противодействия незаконному обороту наркотиков и наркосодержащих веществ;
2) участие в рассмотрении предложений и проектов решений местных исполнительных органов по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
3) выработка рекомендаций по:
определению основных направлений борьбы с наркоманией и наркобизнесом, злоупотреблением наркотических средств и психотропных веществ, профилактики наркомании, лечения и социальной реабилитацик наркозависимых лиц;
дальнейшему совершенствованию деятельности правоохранительных и других государственных органов в сфере борьбы с наркоманией и наркобизнесом;
совершенствованию координации деятельности государственных органов в области борьбы с наркоманией и наркобизнесом;
формированию социального наркотического иммунитета населения города Риддера;
4) анализ состояния и тенденций развития наркоситуации в районе, подготовка информационно-аналитических материалов о ходе реализации стратегий и государственных программ в области противодействия незаконного оборота наркотиков.
3. Права Комиссии
5. Комиссия имеет право:
1) приглашать и заслушивать на заседаниях Комиссии руководителей и представителей исполнительных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
2) запрашивать и получать от исполнительных органов и иных организаций необходимые для осуществления своей деятельности материалы и информацию;
3) привлекать в качестве внештатных экпертов специалистов государственных органов и иных организаций для анализа и изучения наркоситуации в районе, участия в разработке районных программ;

2. Комиссия өз жұмысында Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Заңдарын, Президент пен Үкіметтің актілерін және басқа да Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін, сонымен қатар осы ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның негізгі мақсаттары мен міндеттері
3. Комиссияның негізгі мақсаттары:
1) Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің жоспарын жүзеге асыру жөніндегі 2001-2005 жылдарға арналған іс-шараларды жүзеге асыру үшін қолдау көрсету;
2) нашақорлық пен есірткі бизнесіне, есірткі заттарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы күреске бағытталған шаралардың әрі қарай жетілдірілуі;
есірткі заттарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы мен олардың заңсыз айналымына, орынсыз қолданылуына қарсы әрекет жасау саласындағы мемлекеттік саясаттың жетілдірілуі жөнінде ұсыныстар дайындау болып табылады.
4. Комиссия өзіне жүктелген мақсаттарға сәйкес төмендегі міндеттерді жүзеге асырады:
1) есірткі мен есірткісі бар заттардың заңсыз айналымына қарсы тұру мәселелері жөніндегі аудандық бағдарламаларды дайындауға қатысу;
2) жергілікті атқару органдарының комиссия құзырына кіретін мәселелер жөніндегі ұсыныстары мен жобаларын қарауға қатысу;
3) нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрестің, есірткі заттары мен қоздырғыш заттарды орынсыз қолдану, нашақорлықтың алдын алу, емдеу және есірткіге тәуелді адамдарды сауықтырудың негізгі бағыттарын анықтау, нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрес саласында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдардың жұмыстарын одан әрі жетілдіру;
нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрес саласында мемлекеттік органдардың жұмыстарын үйлестіруді жетілдіру;
Риддер қаласы халқының әлеуметтік есірткілік иммунитетін қалыптастыру жөніндегі ұсыныстар әзірлеу;
4) Риддер қаласында есірткі жағдайының даму тенденциясы мен халахуалына талдау жасау, есірткінің заңсыз айналымына қарсы тұру саласындағы мемлекеттік бағдарламалар мен түбегейлі жоспарларды жүзеге асыру барысы туралы ақпараттық-талдау қүжаттамаларын дайындау.
3. Комиссия құқықтары
Комиссияның:
1) комиссия мәжілістерінде атқару органдары мен басқа да ұйымдардың басшылары мен өкілдерін комиссия құзырына жататын мәселелер бойынша шақыруға және тыңдауға;
2) өз мақсаттарын жүзеге асыру үшін атқару органдары мен басқа да ұйымдардан қажетті құжаттамалар мен ақпараттарды сұратып алуға;
3) мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдардың мамандардың штаттан тыс сарапшы ретінде аудандағы нашақорлық сараптау және зерттеу үшін тартуға;

4) вносить предложения в государственные органы по дальнейшему совершенствованию работы в данном направлении;
5) осуществлять взаимодействие с общественными организациями, межведомственную и районную координацию по реализации стратегий, государственных и иных программ;
6) осуществлять иные права, относящиеся к компетенции Комиссии.
4. Организация работы Комиссии
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
7. Подготовку предложений по повестке дня заседания Комиссии, необходимых документов, материалов и оформление протокола после заседания осуществляет секретарь Комиссии.
8. Подготовка материалов к проведению заседания Комиссии осуществляется секретарем Комиссии, который не менее, чем за 3 дня до заседания направляет членам Комиссии все необходимые документы.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже 1 раза в квартал. Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов
10. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии и оформляются протоколом заседания Комиссии. При равенстве голосов Председатель имеет решающий голос. Протокол подписывается Председателем и секретарем Комиссии.
Руководитель аппарата акима города Риддера А.Т. Жумабаева

4) мемлекеттік органдарға осы бағыттағы осы жұмысты одан әрі жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
5) түбегейлі жоспарларды, мемлекеттік және басқа да бағдарламаларды жүзеге асыру жөніндегі қоғамдық ұйымдармен ведомствоаралық және аудандық үйлестірудің өзара қызметін жүзеге асыруға;
6) Комиссия құзырына жататын басқа да құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
4. Комиссия жұмыстарын ұйымдастыру
6. Комиссия төрағасы оның жұмысын басқарады, мәжілістерінде төрағалық етеді, жұмыстарын жоспарлайды, оның шешімдерінің жүзеге асырылуына жалпы бақылау жасайды. Төраға болмаган кезде оның міндеттерін орынбасары атқарады.
7. Комиссия мәжілісінің күн тәртібі бойынша ұсыныстары, құжаттарды;
материалдар әзірлеуді және мәжілістен соң хаттамасын рәсімдеуді комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады.
8. Комиссия отырысының материалдарын дайындауды комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады, ол комиссия мәжілісін өткізуден 3 күн бұрын барлық қажетті құжаттарды комиссия мүшелеріне таратады.
9. Комиссия отырысы қажет болган кезде өткізіледі, бірақ тоқсанына бір реттен кем болмауы тиіс.
Комиссия мәжілісі оған мүшелерінің үштен бірі қатысқан жағдайда заңды саналады.
10. Комиссия шешімі оған комиссия мүшелерінің жалпы санынан ашық көп дауыс берілсе қабылданады және комиссия мәжілісінің хаттамасымен рәсімделеді. Дауыс тең болған жағдайда төрағаның дауысы шешуші дауысқа ие болады.
Хаттамаға комиссия төрағасы қол қоялды.
Риддер қаласы әкімнің аппарат басшысы А.Т. Жумабаева