Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года № 469. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 января 2008 года № 5079. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 июня 2011 года № 325
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 23.06.2011 № 325.
Во исполнение п. 2.2 Рабочего графика по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года N 273 "О мерах по модернизации системы государственного управления Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 января 2007 года N 20, и в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг:
" Регистрация налогоплательщиков Республики Казахстан";
" Регистрация плательщиков налога на добавленную стоимость (НДС)";
" Регистрация индивидуальных предпринимателей";
" Регистрация налогоплательщиков в качестве "электронных налогоплательщиков";
" Присвоение персонального идентификационного номера (ПИН-код) - на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции и мазута";
" Регистрация объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением";
" Регистрация и снятие с учета контрольно-кассовых машин с фискальной памятью (ККМ с ФП)";
" Выдача справок об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, выписок из лицевого счета";
" Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных налогов";
" Заверение резидентства налогоплательщиков";
" Прием налоговой отчетности ";
" Проведение зачетов и возвратов уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пени";
" Возврат НДС по оборотам , облагаемым по нулевой ставке";
" Возврат подоходного налога , удержанного у источника выплаты";
" Решение об изменении срока уплаты налогов";
" Апостилирование официальных документов , исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений".
2. Перечень телефонов "доверия" налоговых органов согласно приложению N 1 к настоящему приказу.
3. Контактные данные:
канцелярий налоговых органов по областям, гг. Алматы и Астана, на территории специальных экономических зон согласно приложению N 2 к настоящему приказу;
руководителей Центров приема и обработки информации налоговых органов согласно приложению N 3 к настоящему приказу;
руководителей налоговых органов согласно приложению N 4 к настоящему приказу.

Мемлекеттік қызметтерді көрсету стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 469 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 3 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5079 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 23 маусымдағы N 325 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.06.23 N 325 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 20 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қаңтардағы  N 273» "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқарудың жүйесін модернизациялау бойынша шаралары туралы" Жарлығын жүзеге асыру бойынша Жұмыс кестесінің 2.2.-тармағын орындауда және "Салықтар және бюджетке басқа міндетті төлемдері туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының  Кодексіне сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
Мемлекеттік қызметтерді көрсетудің қоса беріліп отырған стандарттары бекітілсін:
"Қазақстан Республикасының  салық төлеушілерін тіркеу ";
" Қосылған құн салығын (ҚҚС) төлеушілерді тіркеу";
" Жеке кәсіпкерлерді тіркеу ";
" Электронды салық төлеушілер " ретінде салық төлеушілерді тіркеу";
" Акцизделген өнім мен мазуттың кейбір түрлерін шығарушылар мен импорттаушылар товарларына жеке сәйкестендіру номерін (ЖСН-код)";
" Салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу";
" Фискалды жадымен бақылау-кассалық машинаны (ФЖ БКМ) тіркеу және есептен алып тастау";
" Салық берешегі, міндетті зейнетақы жарнасы  мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің салық берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама, жеке шоттан көшірмелерді беру";
" Қазақстан Республикасы көзінен алынған табыстар және ұсталған салықтар соммалары туралы анықтама беру";
" Салық төлеушілердің резиденттілігін растау ";
" Салық есептілгін қабылдау ";
" Салықтардың, бюджетке басқа міндетті төлемдердің, баждардың төленген сомаларына есептеу мен қайтару өткізу";
" Нөлдік мөлшерлеме бойынша салық түсетін айналымдар бойынша ҚҚС қайтару";
" Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару ";
" Салықтарды төлеу мерзімдерін өзгерту туралы шешім ";
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрілігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын  ресми құжаттарды апостильдеу ".
2. Осы бұйрықтың  N 1 қосымшасына сәйкес салық органдарының "сенім" телефондарының тізбесі.
3. Байланыс мәліметтері:
осы бұйрықтың  N 2 қосымшасына сәйкес облыстар, Алматы және Астана қалалары, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтары бойынша салық органдарының кеңселерін;
осы бұйрықтың  N 3 қосымшасына сәйкес Салық органдарының ақпараттарын қабылдау және өндіру орталықтарының жетекшілерін;
осы бұйрықтың  N 4 қосымшасына сәйкес салық органдарының жетекшілерін.

4. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Рахметов Н.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства финансов Республики Казахстан Султангазина А.Ж.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Министр
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Стандарт по оказанию государственной услуги
"Регистрация налогоплательщиков Республики Казахстан" 1. Общие положения
1. Регистрация налогоплательщиков Республики Казахстан - это услуга налоговых органов по внесению сведений о налогоплательщике в Государственный реестр налогоплательщиков Республики Казахстан, включающая регистрационный учет и изменение регистрационных данных, выдачу дубликата Свидетельства налогоплательщика.
Регистрационный учет и изменение регистрационных данных - это постановка на учет в налоговом органе налогоплательщика, в результате которой фиксируются регистрационные данные налогоплательщика, в том числе место нахождения налогоплательщика, принадлежность ему объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, регистрация текущих изменений регистрационных данных, снятие с учета.
2. Услуга по регистрации налогоплательщиков Республики Казахстан частично автоматизирована.
3. Услуга по регистрации налогоплательщиков Республики Казахстан оказывается на основании статей 520 525 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Услугу по регистрации налогоплательщиков Республики Казахстан оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) услуги по регистрации налогоплательщика Республики Казахстан является:
1) при регистрации налогоплательщика и изменении регистрационных данных - выдача Свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
2) при выдаче дубликата Свидетельства налогоплательщика - выдача дубликата Свидетельства налогоплательщика.
6. Услуга по регистрации налогоплательщиков Республики Казахстан оказывается физическим и юридическим лицам, в том числе нерезидентам, на которых распространяется обязательство по государственной регистрации в качестве налогоплательщика Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:

4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Н.К.Рахметов) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрыққа мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін және бұқаралық ақпарат құралдарында оны ресми жарияласын.
5. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Жауапты хатшысы А.Ж.Сұлтанғазинға жүктелсін.
6. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін іске енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы 19 желтоқсандағы
N 469 бұйрығымен бекітілген
"Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеу - бұл салық төлеуші тіркеу мәліметтерін тіркеу есебін және өзгертуді енгізетін Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің Мемлекеттік реестріне салық төлеушілер туралы мәліметті енгізу бойынша және салық төлеуші куәлігінің дубликатын беру салық органдарының қызметі.
Тіркеу есебі және өзгертуді енгізу - бұл салық төлеушінің салық органына есепке қою, соның нәтижесінде салық төлеушінің тіркеу деректері, оның ішінде салық төлеушінің тұрған жері, оған салық салу объектілері мен салық салуға байланысты объектілердің тиесілігі, салық төлеушінің тіркеу деректерінің ағымдағы өзгерістерін тіркеу; есептен шығару.
2. Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеу қызметі кей жерлерінде автоматтандырылған.
3. Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеу қызметі Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі)  520-525-баптары негізінде ұсынылады.
4. Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеу қызметі Қазақстан Республикасының салық органдарымен көрсетіледі.
5. Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеу қызметінің аяқтау (нәтижесі) формасы болып табылады:
1) салық төлеушіні тіркеу және тіркеу мәліметтерін өзгерту кезінде - Қазақстан Республикасының салық төлеуші куәлігі;
2) салық төлеуші куәлігі дубликатын алған кезде - салық төлеуші куәлігі дубликаты.
6. Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеу бойынша қызметі Қазақстан Республикасы салық төлеушісі ретінде мемлекеттік тіркеу бойынша міндеттер таралатын физикалық және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыты бойынша шектеу мерзімдері:

1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
при государственной регистрации и постановки на регистрационный учет в налоговых органах - 2 рабочих дня;
при выдаче дубликата Свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан - 2 рабочих дня;
снятие с регистрационного учета - 5 рабочих дней, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан (смерти, объявления умершим и т.д.);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 20 минут.
8. Услуга по регистрации налогоплательщиков Республики Казахстан осуществляется налоговыми органами на бесплатной основе. Сбор за государственную регистрацию взимается:
1) при регистрации в качестве индивидуальных предпринимателей;
2) при регистрации юридических лиц:
при государственной (учетной) регистрации создания и прекращения деятельности юридических лиц и их филиалов и представительств, их перерегистрации;
при выдаче дубликата Свидетельства о государственной (учетной) регистрации.
Для государственной (учетной) регистрации ставки сбора определены в зависимости от категории, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2001 года N 1660 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию юридических лиц", и составляют:
при государственной (учетной) регистрации создания и прекращения деятельности юридических лиц, филиалов, представительств и перерегистрации:
1) юридических лиц, их филиалов и представительств - 7 600 тенге;
2) юридических лиц - субъектов малого предпринимательства, их филиалов и представительств - 2 280 тенге;
3) политических партий, их филиалов и представительств - 15 960 тенге;
4) учреждений, финансируемых из средств бюджета, казенных предприятий и КСК, их филиалов и представительств:
при государственной (учетной) регистрации создания - 1 месячный расчетный показатель (далее - МРП), действующий на день уплаты сбора;
при государственной (учетной) перерегистрации - 50% от соответствующей ставки, установленной при государственной (учетной) регистрации создания;
при прекращении деятельности (в том числе при реорганизации в случаях предусмотренных законодательством) - 1 МРП, действующий на день уплаты сбора;
5) детских и молодежных общественных объединений, общественных объединений инвалидов, их филиалов и представительств, филиалов республиканских и региональных национально-культурных общественных объединений:
при государственной (учетной) регистрации создания - 2 МРП, действующего на день уплаты сбора;
при государственной (учетной) перерегистрации - 50% от соответствующей ставки, установленной при государственной (учетной) регистрации создания;
при прекращении деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством) - 1 МРП, действующий на день уплаты сбора;

1) тұтынушымен қажетті құжаттарды берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
салық органдарына мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік есепке қою кезінде - 2 жұмыс күні;
Қазақстан Республикасы салық төлеушілері куәлігі дубликатын берген кезде - 2 жұмыс күні;
тіркеу есебінен алып тастау - 5 жұмыс күні, Қазақстан Республикасы заңнамасымен қарастырылған жағдайлардан басқа (қайтыс болған, қайтыс болғанын жариялау және т.б.);
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекті күтудің максималды жіберілетін уақыты - 20 минут;
3) Құжаттарды алған кезде табыстар кезекті күтудің максималды жіберілетін уақыты - 20 минут.
8. Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеу бойынша қызметі салық органымен ақысыз түрде жүзеге асырылады. Мемлекеттік тіркеуге алынатын жиын алынады:
1) жеке кәсіпкер ретінде тіркеу кезінде;
2) заңды тұлғаны тіркеу кезінде:
заңды тұлғаның және оның филиалдарының және өкілеттіліктерінің қызметін құру және тоқтатуды мемлекеттік (есептік) тіркеу, оларды қайта тіркеу кезінде;
мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы Куәлік дубликатын алу кезінде;
мемлекеттік (есептік) тіркеу үшін жинақтау ставкасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеу ставкаларын бекіту туралы" 2001 жылғы 19 желтоқсандағы  N 1660 қаулысы санатына байланысты анықталған және келесі мөлшерді құрайды:
заңды тұлғаның және оның филиалдарының және өкілеттіліктерінің қызметін құру және тоқтатуды мемлекеттік (есептік) тіркеу, оларды қайта тіркеу үшін:
1) заңды тұлғаның және оның филиалдарының және өкілеттіліктеріне - 7 600 теңге;
2) заңды тұлғаларға - кіші кәсіпкерлер субъектілеріне, олардың филиалдарына және өкілеттіліктеріне - 2 280 теңге;
3) саяси партияларына, олардың филиалдарына және өкілеттіліктеріне - 15 960 теңге;
4) бюджет қаражаттарынан қаржыландыратын мекемелерге, қазыналық мекемелерге және КСК, олардың филиалдарына және өкілеттіліктеріне:
құруды мемлекеттік (есептік) тіркеу кезінде - алым төленген күнге қолданылатын 1 айлық есептік көрсеткіш (АЕК);
мемлекеттік қайта тіркеу (есептік) кезінде - құруды мемлекеттік (есептік) тіркеу кезінде төленетін алымның 50%;
қызметі тоқтатылған кезде (соның ішінде заңнамада көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) - алым төленген күнге қолданылатын 1 АЕК;
5) балалар және жастар қоғамдық бірлестіктеріне, қоғамдық мүгедектер бірлестіктеріне, олардың филиалдарына және өкілеттіліктеріне, республикалық және жергілікті ғылыми-мәдени қоғамдық бірлестіктердің филиалдарында:
құруды мемлекеттік (есептік) тіркеу кезінде - алым төленген күнге қолданылатын 2 АЕК;
мемлекеттік қайта тіркеу - (есептік) кезінде - құруды мемлекеттік (есептік) тіркеу кезінде төленетін алымның 50%;
қызметі тоқтатылған кезде (соның ішінде заңнамада көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) - алым төленген күнге қолданылатын 1 АЕК.

6) для получения дубликата Свидетельства - 50 тенге.
Сбор уплачивается до подачи документов на регистрацию либо заявления на получение дубликата Свидетельства.
Уплата сбора осуществляется в любых отделениях банков, АО "Казпочта" и других организациях, осуществляющих прием платежей.
9. Стандарт оказания государственной услуги по регистрации налогоплательщиков Республики Казахстан размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для прохождения регистрации и (или) постановки на регистрационный учет необходимо представить документы согласно приложению 1 к данному Стандарту.
13. Бланки заявлений на регистрацию, изменение регистрационных данных и снятие с учета налогоплательщика на бумажных носителях можно распечатать на цветных бланках с сайта inis.taxkz.kz (раздел "Нормативные документы", подраздел "Регистрация налогоплательщиков") либо приобрести их в типографских организациях, в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
Заявления на регистрацию налогоплательщиков Республики Казахстан являются платными за исключением заявлений налогоплательщика физического лица, в том числе осуществляющего индивидуальную предпринимательскую деятельность, адвокатскую деятельность, частную нотариальную деятельность (резидент Республики Казахстан) (форма 001.00) и о регистрации налогоплательщика физического лица, в том числе осуществляющего индивидуальную предпринимательскую деятельность (нерезидент Республики Казахстан) (форма 003.00), которые выдаются в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
14. Чтобы пройти процедуру регистрации налогоплательщика Республики Казахстан, необходимо обратиться к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.

6) куәлік дубликатын алған кезде - 50 теңге.
Жиын тіркеуге құжаттарды, немесе Куәлік дубликатын алғанға арызды тапсырғанға дейін төленеді.
Жиынды төлеу банк бөлімшелерінде, "Қазпочта" АҚ және төлемді қабылдауды жүзеге асыратын басқа ұйымдарда жүзеге асырылады.
9. Анықтама беруге мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты орналасқан:
1) мына мекен-жай бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің web-порталы "Салық қызметі сапасы" бөлімінде: www.salyk.kz;
2) Салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарының ақпараттық қабырғаларында;
3) Салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарында салық төлеушілерге тарату үшін жеке материалдар үшін белгіленген сөрелерде, жәшіктерде, үстелдерде.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық"терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Тіркеуден өту және (немесе) тіркеу есебіне қою үшін келесі құжаттарды ұсыну қажет:
13. Қағаздағы тіркеуге арыз бланкісін, тіркеу мәліметтерін өзгертуді және салық төлеуші есебінен алып тастауды түрлі-түсті бланкіде inis.taxkz.kz сайтынан шығаруға болады ("Нормативті құжаттар" бөлімі,»"Салық төлеушіні тіркеу" бөлімшесі) немесе типографиялық ұйымдарда, салық органдары мекемелерінде осыған арнайы арналған жерлерден алуға болады.
Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеуге арыз физикалық тұлғаның арызын, соның ішінде жеке кәсіпкерлік қызметті, адвокаттық қызметті, жеке нотариалды қызметті (Қазақстан Республикасы резиденті) (001.00 нысаны) және салық органдарындағы Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында алуға болатын салық төлеушілерін физикалық тұлғаның тіркеуі туралы, соның ішінде жеке кәсіпкерлік қызметті, адвокаттық қызметті, жеке нотариалды қызметті (Қазақстан Республикасы резиденті емес) (003.00 нысаны) болып табылады.
14. Қазақстан Республикасы салық төлеушілерін тіркеу процедурасынан өту үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті»"терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.

15. Подтверждением сдачи всех необходимых документов служит:
1) отметка работника налогового органа о приеме заявлений на регистрацию налогоплательщика, изменение регистрационных данных или о снятии с учета, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, кода налогового органа и даты приема на втором экземпляре заявления, остающегося у налогоплательщика;
2) выдача талона по форме, установленной приложением N 3 Правил обращения физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной  регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
16. Свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан, дубликат свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан выдается в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
17. Основанием для приостановления или отказа в оказании услуги по регистрации в качестве налогоплательщика Республики Казахстан служит представление неполного пакета документов.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре регистрации налогоплательщиков Республики Казахстан;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по регистрации налогоплательщиков Республики Казахстан;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, которую предоставляет налогоплательщик.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) работников налоговых органов можно получить:
1) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
2) на сайте www.salyk.kz (раздел Информационные материалы/Новости).
22. Жалоба на действия (бездействие) работников Центров приема и обработки информации налоговых органов может быть направлена по выбору путем:

15. Барлық құжаттарды тапсыруға растау болып табылады:
1) салық төлеушілерде қалатын арыздың екінші данасында салық органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, қолы, код және қабылдау күні қойылған салық төлеушілерді тіркеуге арызды қабылдау, тіркеу мәліметтерін өзгерту туралы және есептен шығару туралы салық органы қызметкерімен белгі;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының»"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін,»"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы»N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырындағы  N 20 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген физикалық және заңды тұлғаның қарау Ережелерінің N 3 қосымшасымен белгіленген форма бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
16. Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігін, Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігі дубликатын Сіз салық органдары Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті»"терезеден (-лерінен)" ала аласыз.
17. Қазақстан Республикасы салық төлеушісі ретінде тіркеу бойынша қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіздеме құжаттардың толық пакетін бермеуі болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) анықтама беру процедурасы туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет көрсету кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) анықтама беру бойынша ақысыз қызмет көрсету;
4) салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтары қызметкерлері тарапынан жылы қарым-қатынас жасау;
5) салық төлеушінің ұсынған ақпараттардың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа көрсеткіштерімен және қол жеткізушілігімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсетуші мемлекеттік органның, мекеменің немесе басқа субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа көрсеткіштері және қол жеткізушілігінің толық мағынасы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтарымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Салық органы қызметкерінің іс-әрекетін (әрекетсіздігін) шағымдау тәртібі туралы ақпаратты алуға болады:
1) салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарындағы ақпараттық қабырғаларынан;
2) www.salyk.kz сайтында (Ақпараттық материалдар бөлімі/
Жаңалықтар).
22. Салық органдары Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтары қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдар таңдау арқылы мына жолдармен жіберілуі мүмкін:

1) обращения непосредственно к руководителям Центров приема и обработки информации налоговых органов по месту регистрационного учета, руководителям налоговых органов по месту регистрационного учета или руководителям вышестоящих налоговых органов;
2) заполнения специального бланка опроса мнений налогоплательщиков по качеству оказания услуг или карточки посещения, находящихся в Центрах приема и обработки информации налоговых органов, заполненный бланк необходимо опустить в специальный ящик для жалоб и предложений;
3) обращения на телефоны "доверия" налоговых органов по месту регистрационного учета, вышестоящих налоговых органов или по номеру 8(7172) 717963 в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан. Перечень телефонов "доверия" налоговых органов республики приведен в приложении N 1 к приказу;
4) обращения на электронную книгу жалоб по адресу: call-e-tax@mgd.kz ;
5) через ящики для жалоб и предложений, расположенные в Центрах приема и обработки информации налоговых органов по месту регистрационного учета, в вышестоящих налоговых органах или в Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан;
6) в канцелярию вышестоящего налогового органа. Адреса канцелярий налоговых органов по областям, гг. Алматы и Астана, на территории специальных экономических зон приведен в приложении N 2 к приказу;
7) в канцелярию Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, расположенного по адресу: г. Астана, пр. Победы, 11.
23. Подтверждением приема жалобы на неправомерные действия (бездействие) работников органов налоговой службы служит талон, выдаваемый при приеме жалобы, представленной на бумажных носителях в явочном порядке. В талоне будут указаны дата и время, фамилия и инициалы лица, принявшего обращение.
О ходе рассмотрения и результат рассмотрения жалобы можно узнать:
1) у лица, принявшего жалобу - если жалоба представлена на бумажных носителях в явочном порядке;
2) отправив электронное сообщение - если жалоба представлена на электронную книгу жалоб.
Жалоба на неправомерные действия (бездействие) работников органов налоговой службы рассматривается в сроки установленные законодательством Республики Казахстан.
6. Контактная информация
24. Контактные данные приведены:
1) руководителей Центров приема и обработки информации налоговых органов - в приложении N 3 к приказу;
2) руководителей налоговых органов - в приложении N 4 к приказу.
25. На web-портале Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz налогоплательщик может:

1) тіркеу есебі бойынша салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарының басшыларына тікелей, тіркеу есебі бойынша салық органдарының басшыларына немесе жоғарғы салық органдарының басшыларына жүгініс ету;
2) салық органдары Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығында орналасқан қызмет көрсету сапасы бойынша салық төлеушілердің арнайы пікірлері бланкісі немесе келу карточкасын толтыру, толтырылған бланкіні шағымдар мен ұсыныстардың арнайы жәшігіне салу;
3) тіркеу есебі бойынша салық органдарының»"сенім" телефонына, жоғарғы салық органдарының»"сенім" телефонына немесе Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің 8(7172) 717963»"сенім" телефонына хабарласу. Республика салық органдарының»"сенім" телефондар нөмірлері Бұйрықтың N 1 қосымшасында келтірілген;
4) мына мекен жай бойынша электрондық шағым кітабына: call-e-tax@mgd.kz;
5) тіркеу есебі бойынша салық органдарының, жоғарғы салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығында немесе Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстар жәшігі арқылы;
6) жоғарғы салық органының кеңсесіне почта байланысы арқылы немесе барып хабарласуға болады. Облыстар, Алматы және Астана қаласы бойынша, арнайы экономикалық аймақтар аумағындағы салық органдары кеңселерінің почта байланысы Бұйрықтың N 2 қосымшасында келтірілген;
7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Астана қаласы бойынша Салық комитетінің кеңсесіне, мекен-жайы: Астана қ, Победа даңғ, 11.
23. Салық органы қызметкерлерінің заңсыз әрекеттеріне (әрекетсіздіктері) шағым қабылдау ретінде қағаз тасымалдаушысында ұсынылған шағымды қабылдау кезінде берілетін талон болады. Талонда шағымды қабылдаған адамның аты жөні, күні және уақыты көрсетіледі.
Шағымды қарастыру барысы және қарастыру нәтижесі туралы:
егер шағым өзі келу тәртібімен қағаз тасығышта ұсынылған болса - шағымды қабылдаған адамнан;
егер шағым электрондық шағым кітабына ұсынылған болса - электрондық хат жолдау арқылы білуге болады.
Салық органы қызметкерлерінің заңсыз әрекеттеріне (әрекетсіздіктері) шағым Қазақстан Республикасы заңнамасымен бекітілген мерзімінде қарастырылады.
6. Байланыс ақпараты
24. Байланыс туралы ақпараттар:
1) Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтары басшыларының байланыс ақпараттары - Бұйрықтың N 3 қосымшасында келтірілген;
2) салық органдары басшыларының байланыс ақпараттары - Бұйрықтың N 4 қосымшасында келтірілген.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің web-порталында келесі мекен-жайда: www.salyk.kz салық төлеуші ала алады:

1) получить информацию о Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан и мероприятиях, проводимых Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан, а также адреса и телефоны всех налоговых органов республики;
2) просмотреть нормативные правовые акты и письма разъяснительного характера по вопросам налогообложения;
3) участвовать в форуме по обсуждению различных вопросов налогообложения и информационных систем Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, а также в опросе мнения налогоплательщиков.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация налогоплательщиков
Республики Казахстан"
Таблица. Необходимые документы для прохождения регистрации
и (или) постановки на регистрационный учет
для физических лиц-резидентов:
Кате-
гории
налого-
платель-
щиков
Форма
Заяв-
ления
Перечень документов, копии которых необходимо
представить (отметка* означает, что копии
документов необходимо заверить у нотариуса,
отметка ** означает, что документ представляется
только при изменении места жительства):
Доку-
мент,
удос-
тове-
ряющий
лич-
ность
Сви-
дете-
льство
о
госу-
дарст-
вен-
ной
реги-
стра-
ции в
каче-
стве
ИП *
Доку-
мент,
под-
тверж-
дающий
право
на
объекты
налого-
обложе-
ния при
их на-
личии
Свиде-
тель-
ство
нало-
го-
пла-
тель-
щика
РК
или
копию
доку-
мента,
под-
тверж-
дающую
нало-
говую
реги-
стра-
цию в
стране
граж-
дан-
ства
доку-
менты,
опре-
деля-
ющие
срок и
место
пребы-
вания
в РК
Тамо-
женных
декла-
раций
при
ввозе
иму-
щества
в РК
Доку-
мент,
под-
тверж-
дающий
изме-
нение
места
житель-
ства
или
копия
справ-
ки
регист-
рирую-
щего
органа
о новом
место-
житель-
стве**
Физи-
ческие
лица-
рези-
денты
001.
00
V
V
V
V
Индиви-
дуаль-
ные
пред-
прини-
матели
(ИП)
001.
00
V
Индиви-
дуальные
предпри-
ниматели
в форме
совмест-
ного
предпри-
нима-
тельства
(СП)
002.
00
V
(всех
членов
СП)
V
(всех
членов
СП)
для физических лиц-нерезидентов:
Перечень документов, копии которых необходимо представить
Форма
Заяв-
ления
Доку-
мент,
удосто-
веряющий
личность
Доку-
мент,
подтверж-
дающий
право на
объекты
налого-
обложения
при их
наличии
Свиде-
тельство
налого-
платель-
щика РК
или копию
документа,
подтверж-
дающую
налоговую
регистрацию
в стране
гражданства
Тамо-
женных
декла-
раций
при
ввозе
иму-
щества
в РК
Договор
на пред-
став-
ление
полно-
мочий
на
осуществ-
ление
деятель-
ности в
РК от
нере-
зидента
Физические
лица,
владеющие
объектами
налого-
обложения
Форма 003.00
V
V
V
V
Физические
лица,
осуществ-
ляющие
деятель-
ность от имени
нерезидента
Форма 003.00
V
V
V
Физические
лица,
получающие
доходы от
прироста
стоимости
Форма 003.00
V
V
V
Физические
лица,
открывающие
счета в
банках-
резидентах
Форма 003.00
V
V
для юридических лиц, филиалов и представительств:
Кате-
гории
налого-
платель-
щиков
Форма
Заяв-
ления
Перечень документов, копии которых необходимо
представить (отметка * означает, что копии
документов необходимо заверить у нотариуса)
Приказ
о наз-
начении
руково-
дителя
лица
Приказ
о наз-
наче-
нии
ответ-
ствен-
ного
работ-
ника
по рас-
четам
с бюд-
жетом
Доку-
мент,
под-
тверж-
дающий
юриди-
ческий
адрес
Копии
учре-
дитель-
ных
доку-
ментов
или
поло-
жения
о
струк-
турном
под-
разде-
лении *
Доверен-
ность,
выданную
юридическим
лицом -
нерези-
дентом
на главу
(управ-
ляющего)
филиала,
предста-
вительства
или его
замес-
тителя, с
заверенным
в установ-
ленном
порядке
переводом
на государ-
ственный или
русский язык
Юриди-
ческие
лица
Форма

1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті туралы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетімен жүргізілетін шаралар, сонымен қатар Республиканың барлық салық органдарының мекен-жайлары мен телефондары туралы ақпаратты;
2) нормативтік құқықтық актілерді және салық салу мәселелері бойынша түсіндірме сипаттағы хаттарды қарастыра;
3) салық салудың әр түрлі мәселелерін және Қазақстан республикасы Салық комитеті ақпараттық жүйелерін талқылау бойынша форумға, сонымен қатар салық төлеушілерді сұрауға қатыса.
"Қазақстан Республикасы салық
төлеушілерін тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына 1-қосымшасы
Кесте. Тіркеуден өту және (немесе) тіркеу есебіне
қою үшін қажетті құжаттар.
физикалық тұлғалар-резидент еместер:
Салық төлеуші
санаттары
Арыз формасы
Көшірмесін беру керек болатын
құжаттар тізбесі (*белгісі
құжаттар көшірмесін нотариуста
растау керектігін білдіреді,
**белгісі тұрғын орыны ауысқан
кезде ғана құжат тапсырылады):
Жеке басын растай-
тын
құжат
ЖК ретінде мемлекет-
тік тіркеу туралы
куәлік*
Салық салу
объектілері,
олар болған
кезде растай-
тын құжат
Физикалық тұлғалар -
резидент еместер
001.00
Жеке кәсіпкерлер (ЖК)
001.00
Ортақ кәсіпкерлер фор-
масында жеке кәсіпкер-
лер (ОК)
002.00
v
(ОК бар-
лық мүшелер)
кестенің жалғасы
ҚР салық тө-
леушінің куә-
лігі немесе
азаматтық
елде салық
тіркеуін рас-
тайтын құжат
ҚР келген мерзімі
мен орнын
анықтайтын
құжаттар
ҚР мүлікті
енгізу кезін-
дегі кедендік
декларациялар
Тұрғын жерін өзгеруін
растайтын құжат немесе
жаңа тұрғын орны туралы
тіркеуші органы анықта-
масының көшірмесі**
v
v
v
(ОК барлық
мүшелер)
физикалық тұлғалар-резидент еместер үшін:
Көшірмесін беру керек болатын   құжаттар тізбесі
Арыз
формасы
Жеке басын
растайтын
құжат
Салық салу объектілері,
олар болған
кезде растай-
тын құжат
Салық салу объектілерін
иеленетін жеке тұлға
003.00
v
v
Резидент емес атынан қыз-
метті жүзеге асырушы жеке
тұлға
003.00
v
Құнның өсуінен табысты
алатын жеке тұлға
003.00
v
Банк-резиденттерде есеп-
шот ашушы жеке тұлға
003.00
v
кестенің жалғасы
ҚР салық төлеуші-
нің куәлігі немесе
азаматтық елде салық
тіркеуін растайтын
құжат
ҚР мүлікті енгізу
кезіндегі кеден-
дік декларациялар
Резидент еместен ҚР-да
қызметін жүзеге асыруға
кепілдікті ұсынуға шарт
v
v
v
v
v
v
заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге:
Салық төлеуші
санаттары
Арыз
формасы
Басшы тұлғаны
тағайындау туралы
бұйрық
Бюджетпен есептеу
бойынша жауапты
қызметкерді
тағайындау туралы
бұйрық
Заңды тұлға

004.00
V
V
V
Филиалы,
пред-
стави-
тель-
ства
юриди-
ческого
лица
Форма
006.00
V
V
V
V
Юриди-
ческие
лица-
нерези-
денты,
осущест-
вляющие
деятель-
ность
в РК
через
постоян-
ное
учреж-
дение
Форма  005.00
V
V
V
V
V
для юридических лиц - нерезидентов:
Кате-
гории
налого-
платель-
щиков
Форма
Заяв-
ления
Перечень документов, копии которых необходимо
представить (отметка * означает, что копии
документов необходимо заверить у нотариуса,
отметка ** означает, что документ представляется
только при регистрации работников представительств)
Доку-
мен-
ты,
под-
тверж-
дающих
право
на
объек-
ты
нало-
гооб-
ложе-
ния и
их
реги-
стра-
цию в
РК*
Тамо-
жен-
ная
дек-
лара-
ция
при
вво-
зе
иму-
щест-
ва
в РК
доку-
мент,
под-
тверж-
дающий
нало-
говую
регист-
рацию
в
стране
инкор-
порации
Дого-
вор
на
пред-
став-
ление
полно-
мочий
на
осу-
ществ-
ление
дея-
тель-
ности
в РК
от
нере-
зиден-
та
Письмо
МИД
РК,
под-
тверж-
даю-
щего
аккре-
дита-
цию
Пред-
стави-
тель-
ства
и
место
его
рас-
поло-
жения
Письмо
Пред-
стави-
тель-
ства с
указа-
нием
места
пребы-
вания
работ-
ника в
РК**
Дипло-
мати-
ческая
кар-
точка
с
предъ-
явле-
нием
ориги-
нала**
Юриди-
ческие
лица,
владею-
щие
объек-
тами
налого-
обложе-
ния
Форма
005.00
V
V
V
Юриди-
ческое
лицо,
осущест-
вляющее
деятель-
ность
от имени
нерези-
дента
Форма
005.00
V
V
Юриди-
ческие
лица,
полу-
чающие
доходы
от
прироста
стои-
мости
Форма
005.00
V
Юриди-
ческие
лица,
откры-
вающие
счета в
банках-
рези-
дентах
Форма
005.00
V
Дипло-
мати-
ческие
и при-
равнен-
ные к
ним
пред-
стави-
тель-
ства
иност-
ранных
госу-
дарств,
аккреди-
тованных
в РК
Форма
005.00
V
V
V
Для получения дубликата Свидетельства в случае порчи или его утраты
в налоговый орган необходимо представить:
1) заявление на получение дубликата Свидетельства;
2) испорченный бланк Свидетельства (в случае порчи Свидетельства).
Для изменений регистрационных данных необходимо подать заявление
о регистрации с указанием вида операции "Изменение регистрационных данных"
и приложением копии документов, подтверждающих данные изменения.
Для того, чтобы сняться с регистрационного учета (исключить из
Государственного реестра налогоплательщиков) представляются следующие документы:
для физических лиц - резидентов:
Категории
налого-
плательщиков
Форма
заяв-
ления
Перечень документов
Свиде-
тельство
налого-
плательщика
(дубликат)
Свиде-
тельство
о государ-
ственной
регистрации
в качестве
ИП
Свиде-
тельство о
постановке
на учет
по НДС
(дубликат)
Заявление
на полу-
чение
акта
сверки
Физические
лица -
резиденты
007.00
V
Индивидуаль-
ные предпри-
ниматели
007.00
V
V
V
V
для юридических лиц, филиалов и представительств:
Категории
налого-
плательщиков
Форма
заяв-
ления
Перечень документов
Свиде-
тельство
налого-
платель-
щика
(дубликат)
Свиде-
тельство о
постановке
на учет
по НДС
(дубликат)
(платель-
щика НДС)
Копия
приказа
уполно-
моченного
органа о
прекращении
деятельности
либо
решения
суда
копия
распоря-
дительных
документов
о прек-
ращении
деятель-
ности
филиалов
и пред-
стави-
тельств
Юридические
лица-резиденты
008.00
V
V
V
Филиалы,
представи-
тельства
юридического
лица-резидента
008.00
V
V
V
Юридические
лица-нерези-
денты,
осуществляющие
деятельность
в РК с
образованием
постоянного
учреждения
008.00
V
V
V
V
для нерезидентов:
Категории
налого-
платель-
щиков
Форма
заяв-
ления
Перечень документов
Свиде-
тель-
ство
нало-
гопла-
тель-
щика
(дубли-
кат)
Доку-
мент,
под-
тверж-
дающий
прекра-
щение
прав
на
объекты
налого-
обложе-
ния
Письмо
казах-
стан-
ского
банка
о
закры-
тии
счета
в
банке
Доку-
мент,
под-
тверж-
дающий
прекра-
щение
дейст-
вия
конт-
ракта
или акт
выпол-
ненных
работ
Заяв-
ление
на
полу-
чение
акта
сверки
Акт
нало-
говой
про-
верки
Свиде-
тель-
ство
НДС
(дуб-
ликат)
Физические
и юридичес-
кие лица
нерезиден-
ты, владею-
щие
объектами
налогооб-
ложения
в РК
007.00
или
008.00
V
V
V
Физические
и юридичес-
кие лица
нерезиден-
ты, имеющие
счета в
банках-
резидентах
007.00
или
008.00
V
V
Физические
или
юридические
лица,
осуществля-
ющие дея-
тельность
в РК от
имени
нерезидента
007.00
или
008.00
V
V
V
V
V
Физическое
лицо -
нерезидент,
осуществ-
ляющее дея-
тельность
в РК
007.00
V
V
V
V
Заявление подписывается налогоплательщиком и заверяется печатью налогоплательщика (при ее наличии). В случае отсутствии либо недееспособности налогоплательщика - физического лица заявление подписывается и заверяется его представителем.
Приложение 2
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация налогоплательщиков
Республики Казахстан"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее значение показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

004.00
v
Заңды тұлға фили-
алдары, өкілетті-
ліктері
006.00
v
v
Тұрақты мекеме
арқылы ҚР қызметін
жүзеге асыратын
заңды тұлға,
резидент емес
005.00
v
v
кестенің жалғасы
Көшірмесін беру керек болатын   құжаттар тізбесі (* белгісі
құжаттар көшірмесін нотариуста растау керектігін білдіреді)
Заңды мекен-
жайды растай-
тын құжат
Құрылтайшылық құжат-
тар немесе құрылым-
дық бөлімшелер
туралы ережелер
көшірмесі*
Заңды тұлға - резидент
емеспен филиал, өкілділіктің
басшысына (басқарушысына)
немесе оның орындастарына
белгіленген тәртіпте мемле-
кеттік немесе орыс тіліне
аударылымы расталып берілген
сенімхат
v
v
v
v
v
заңды тұлғалар-резидент еместер:
Салық төлеуші
санаттары
Арыз
формасы
Көшірмесін беру керек болатын құжаттар
тізбесі (*белгісі құжаттар көшірмесін
нотариуста растау керектігін білдіреді,
** белгісі тұрғын орыны ауысқан кезде
ғана құжат тапсырылады):
Салық салу
объектілеріне
құқықты және
олардың ҚР
тіркеуін
растайтын
құжаттар*
ҚР мүлікті ен-
гізу кезіндегі
кедендік
декларациялар
Инкорпорация
елінде салық
тіркеуін рас-
тайтын құжат
Салық салу объектілерін
иеленетін
заңды тұлға-
лар
005.00
Резидент емес
атынан қыз-
метті жүзеге
асырушы заңды
тұлға
005.00
Құнның өсуі-
нен табысты
алатын заңды
тұлға
005.00
Банк рези-
денттерде
есепшот ашушы
заңды тұлға
005.00
Демократиялық
және оларға
жақындатылған
ҚР аккредит-
телген шетел
мемлекеттері
өкілеттілік-
тері
005.00
Резидент еместен
ҚР-да қызметін
жүзеге асыруға
кепілдікті
ұсынуға шарт
Үкімет аккреди-
тациясы туралы
ҚР СІМ хат және
оның орналасқан
жері
Қызметкердің
келген жерін
көрсетумен
өкілеттілікке
хат **
Оригиналды
ұсынумен дипломатиялық карточка **
v
v
v
v
Бүлінген немесе жоғалған кезде Куәлік дубликатын алу үшін салық органына ұсыну қажет:
1) Куәлік дубликатын алуға арыз;
2) Бұзылған куәлік бланкісі (Куәлікті бүлдірген кезде).
Тіркеу мәліметтерінің өзгерісі кезінде "Тіркеу мәліметтерін өзгерту" операция түрін көрсете отыра тіркеу туралы арызды және осы өзгерістерді растайтын құжаттар көшірмесі қосымшасын тапсыру қажет.
Тіркеу есебінен алып тастау үшін (Салық төлеушілердің Мемлекеттік реестрінен алып тастау үшін) келесі құжаттар ұсынылады:
Физикалық тұлғалар - резидент еместер үшін:
Құжаттар  тізбесі
Салық төлеушінің куәлігі (дубликат)
ЖК ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
ҚҚС бойынша есепке қою ту-
ралы куәлік (дубликат)
Салыстыру актісін алуға арыз
Физикалық тұлғалар- резидент еместер
007.00
v
Жеке кәсіпкер-
лер
007.00
v
v
v
v
Заңды тұлғалар, филиалдар және өкілеттіліктер үшін:
Салық төлеуші санаттары
Арыз фор-
масы
Құжаттар  тізбесі
Салық төлеуші-
нің куә-
лігі (дубли-
кат)
ҚҚС бойынша есепке қою тура-
лы куәлік
(ҚҚС тө-
леуші дубликат)
Қызметтің тоқтауы туралы уәкілетті органның бұйрығының немесе сот шешімінің көшірмесі
Филиалдар және өкілет-
тіліктердің қызметті тоқтатуы туралы өкімдік құжаттардың көшірмесі
Заңды тұлғалар-
резидент еместер
008.00
v
v
v
Заңды тұлғалар-
резидент еместердің филиалдары,өкілетті-
ліктері
008.00
v
v
Тұрақты мекемені құрумен ҚР қызметті жүзеге асырушы заңды тұлғалар- резидент еместер
008.00
v
v
v
v
резидент еместер үшін:
Салық төлеу-
ші санат-
тары
Арыз фор-
масы
Құжаттар тізбесі
Салық тө-
леу-
шінің куә-
лігі (дуб-
ли-
кат)
Салық салу объек-
тіле-
ріне құқық-
тың тоқ-
тауын рас-
тайтын құжат
Банкте-
гі есеп
-шоттың жабылуы туралы қазақс-
тандық банкке хат
Келі-
сімнің тоқтау-
ын рас-
тайтын құжат немесе орын-
далған жұмыс актісі
Салыс-
тыру акті-
сін алуға арыз
Салық тек-
серіс акті-
сі
ҚҚС куәлі-
гі (дуб-
ликат)
ҚР салық салу объек-
тілерімен иеле-
нетін физи-
калық, заңды тұлға-
лар рези-
дент емес-
тер
007.00 немесе 008.00
v
v
банк-
рези-
дент-
терде есеп-
шотта-
ры бар
физи-
калық және заңды тұлға-
лар
007.00 немесе 008.00
v
v
Рези-
дент емес-
тің атынан
ҚР қызме-
тін жүзеге асыру-
шы фи-
зика-
лық немесе заңды тұлға
007.00 немесе 008.00
v
v
v
v
ҚР қызме-
тін жүзеге асыру-
шы физи-
калық тұлға- рези-
дент емес
007.00
v
v
v
v
Арыз салық төлеушімен қол қойылады және салық төлеушілер мөрімен мөрленеді (бар болған кезде). Салық төлеушінің - физикалық тұлғасының жоқ болған немесе қабілетсіз болған кезде арызды оның өкілетімен қол қойылады және мөрленеді.
"Қазақстан Республикасы салық
төлеушілерін тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

96,2%
95,1%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100%
96,2%
95,1%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
58,2%
50,2%
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172 "Об утверждении модельных методических рекомендаций по определению показателей стандартов государственных услуг"»(сайт www.kyzmet.kz ).
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Стандарт оказания государственной услуги
"Регистрация плательщиков налога на добавленную стоимость (НДС)" 1. Общие положения

96,2%
95,1%
4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
100%
96,2%
95,1%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лығына қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
90%
58,2%
50,2%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 "Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын анықтау үшін модельдік методикалық нұсқауларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсыныстарға сәйкес есептеледі (www.кyzmet.kz сайты).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы»19 желтоқсандағы
N 469 бұйрығымен бекітілген
"Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер

1. Регистрация плательщиков налога на добавленную стоимость (НДС) - это услуга налоговых органов по внесению сведений о налогоплательщике в систему базы данных учета плательщиков НДС (Единый реестр плательщиков НДС), заключающаяся в регистрации плательщиков НДС, снятии с учета плательщиков НДС, замене Свидетельства о постановке на учет по НДС и выдаче дубликата Свидетельства о постановке на учет по НДС.
Услуга по замене Свидетельства о постановке на учет по НДС предоставляется только в случае изменения наименования налогоплательщика.
2. Услуга по регистрации плательщиков НДС не автоматизирована.
3. Услуга по регистрации плательщиков НДС оказывается на основании статей 208 210 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Услугу по регистрации плательщиков НДС оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) услуги по регистрации плательщиков НДС является:
1) при регистрации плательщиков НДС и замене Свидетельства о постановке на учет по НДС - выдача Свидетельства о постановке на учет по НДС;
2) при выдаче дубликата Свидетельства по НДС - дубликат Свидетельства о постановке на учет по НДС.
6. Услуга по регистрации плательщиков НДС оказывается:
1) физическим и юридическим лицам, нерезидентам, у которых оборот по реализации товаров (работ, услуг) со дня окончания любого периода (не более двенадцатимесячного), превысил 15000-кратную величину месячного расчетного показателя (далее -МРП), установленного за последний месяц данного периода;
2) налогоплательщикам, применяющим специальный налоговый режим для отдельных видов деятельности (оказание услуг в области игорного бизнеса, игровых автоматов без денежного выигрыша, по боулингу (кегельбану), по картингу, по бильярду, по организации игры лото);
3) физическим и юридическим лицам, нерезидентам, по желанию самого налогоплательщика, независимо от размера оборота по реализации товаров (работ, услуг).
К физическим и юридическим лицам, нерезидентам для регистрации в качестве плательщика НДС относятся:
1) индивидуальные предприниматели;
2) юридические лица, за исключением государственных учреждений;
3) нерезиденты, осуществляющие деятельность в Республике Казахстан с образованием постоянного учреждения;
4) структурные подразделения юридического лица, признанные уполномоченным государственным органом самостоятельными плательщиками НДС.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
при выдаче Свидетельства и дубликата Свидетельства о постановке на учет по НДС - 2 рабочих дня;
при выдаче разрешения о признании самостоятельным плательщиком НДС (для филиалов и представительств юридического лица-резидента Республики Казахстан) либо письменного отказа - 30 календарных дней;

1. Қосылған құн салығын (ҚҚС) төлеушілерді тіркеу - бұл ҚҚС төлеушілерді тіркейтін, ҚҚС төлеушілерді есептен шығаратын, ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлікті ауыстыратын және ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәліктің көшірмесін беретін кезде ҚҚС төлеушілерді есепке қою деректері базасының жүйесінде (ҚҚС төлеушілердің бірыңғай тізілімі) салық төлеуші туралы мәліметтер енгізу бойынша салық органдары көрсететін қызмет.
ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлікті ауыстыру бойынша қызмет тек салық төлеушінің атауы өзгерген жағдайда ғана ұсынылады.
2. ҚҚС төлеушілерін тіркеу бойынша қызмет көрсету автоматтандырылмаған.
3. ҚҚС төлеушілерін тіркеу бойынша қызмет"Салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдер туралы" (Салық Кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің  208-210-баптары негізінде көрсетіледі.
4. ҚҚС төлеушілерін тіркеу бойынша Қазақстан Республикасының салық органдарымен көрсетіледі .
5. ҚҚС төлеушілерін тіркеу бойынша қызмет көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) мыналар:
1) ҚҚС төлеушілерін тіркеу және ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлікті ауыстыру кезінде - ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлік алу;
2) ҚҚС бойынша куәліктің көшірмесін алу кезінде - ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәліктің көшірмесін беру.
6. ҚҚС төлеуші ретінде тіркеу бойынша қызмет мыналарға көрсетіледі:
1) кез келген кезеңнің (кемінде он екі айлық) аяқталу күнінен бастап тауарларды (жұмысты, қызмет көрсетуді) тарату бойынша айналымы осы кезеңнің соңғы айына белгіленген айлық есептік көрсеткішінен (АЕК) 15000 есе асып кеткен жеке және заңды тұлғаларға. АЕК мөлшерін "Әрбір есептік жылға арналған республикалық бюджетті бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Заңы белгілейді;
2) қызметтің жекелеген түрлеріне (ойын бизнесі, боулинг (кегельбан), картинг, бильярд және лотоны ұйымдастыру бойынша ақшасыз ұтыс ойын автоматтары саласында қызмет көрсету) арнаулы салық режимін (АСР) қолданатын салық төлеушілерге;
3) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) тарату бойынша айналым мөлшеріне тәуелсіз, салық төлеушінің қалауы бойынша, жеке және заңды тұлғаларға, резидент еместерге.
ҚҚС ретінде тіркеуге арналған жеке және заңды тұлғаларға, резидент еместерге мыналар жатады:
1) жеке кәсіпкерлер;
2) мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, заңды тұлғалар;
3) қызметін Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме құра отырып жүзеге асыратын резидент еместер;
4) уәкілетті мемлекеттік орган жеке ҚҚС төлеуші деп таныған құрылымдық бөлімшелердің заңды тұлғалары.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлік және Куәліктің көшірмесін алу кезінде - 2 жұмыс күні;
жеке ҚҚС тапсырушы деп тану туралы шешім немесе жазбаша бас тарту алу кезінде (заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері - Қазақстан Республикасының резиденттері үшін) - 30 күнтізбелік күн.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 20 минут.
8. Услуга по регистрации плательщиков НДС осуществляется налоговыми органами на бесплатной основе.
9. Стандарт оказания государственной услуги по регистрации плательщиков НДС размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для прохождения регистрации плательщиков НДС необходимо:
1) представление заявления о постановке на учет по НДС по форме 342.00, установленной Правилами постановки на учет по НДС, снятия с учета по НДС, выдачи, замены, аннулирования и приостановления действия свидетельства о постановке на учет по НДС, утвержденными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 25 марта 2007 года N 157 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4605) (далее - Правила по НДС) в Центры приема и обработки информации налоговых органов в двух экземплярах;
2) подписание налогоплательщиком и заверение печатью налогоплательщика (при ее наличии) заявления о постановке на учет по НДС;
3) разрешение Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан о признании самостоятельным плательщиком НДС - при постановке на учет по НДС структурных подразделений юридического лица-резидента Республики Казахстан.
Для снятия с учета плательщику НДС необходимо:
представление заявления о снятии с учета по НДС по форме 362.00, установленной Правилами по НДС, в двух экземплярах;
приложение к заявлению оригинала Свидетельства (дубликата Свидетельства);
основанием для снятия с учета в качестве плательщика НДС:
для налогоплательщиков, зарегистрированных в качестве плательщиков НДС более 2-х лет - за последний двенадцатимесячный период размер облагаемого оборота не превысил минимума облагаемого оборота;
прекращение деятельности, связанной с облагаемым оборотом более 6-ти месяцев.
Для замены Свидетельства необходимо:
представление заявления на замену Свидетельства о постановке на учет по НДС по форме 372.00, установленной Правилами по НДС, в двух экземплярах;
представление в приложении к заявлению ранее выданного Свидетельства (дубликата Свидетельства);
подписание налогоплательщиком и заверение печатью налогоплательщика (при ее наличии) заявления.
Для получения дубликата Свидетельства необходимо:
представление заявления на получение дубликата Свидетельства о постановке на учет по НДС по форме 352.00, установленной Правилами по НДС, в двух экземплярах;
представление в приложении к заявлению испорченного бланка Свидетельства (при порче Свидетельства);
подписание налогоплательщиком и заверение печатью налогоплательщика (при ее наличии) заявления.

2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 20 минут;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 20 минут.
8. ҚҚС төлеушілерін тіркеу бойынша қызмет көрсетуді, өтініш бланкілерінің құнын қоспағанда, салық органдары ақысыз негізде жүзеге асырады.
9. ҚҚС төлеушілерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты:
1) www.salyk.kz мекен жайы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті web-порталының "Салық қызметтерінің сапасы" бөлімінде;
2) салық органдарының Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарындағы ақпараттық стенділерде;
3) салық органдарының Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарындағы салық төлеушілерге таратуға арналған материалдар үшін орнатылған сөрелерде, жәшіктерде, столдарда орналастырылған.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. ҚҚС төлеуші ретінде тіркеуден өту үшін мыналар қажет:
1) Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығына екі данада Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының "Қосылған құн салығы бойынша есепке қою, қосылған құн салығы бойынша есептен шығару, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою және қолданысын тоқтата тұру ережесін бекіту туралы"  2007 жылғы 25 наурыздағы N 157  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4605 болып тіркелген) бекітілген ҚҚС бойынша есепке қою, ҚҚС бойынша есептен шығару, ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою және қолданысын тоқтата тұру Ережесінің (әрі қарай - ҚҚС Ережесі) 342.00 нысаны бойынша ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтініш ұсыну;
2) салық төлеушінің ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішке қол қоюы және салық төлеушінің мөрімен (бар болған жағдайда) бекіту;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің жеке ҚҚС төлеуші деп тану туралы шешімі - заңды тұлға - Қазақстан Республикасы резидентінің құрылымдық бөлімшелерін ҚҚС бойынша есепке қою кезінде.
ҚҚС төлеушіні есептен шығару үшін мыналар қажет:
1) екі данада ҚҚС Ережесінің 362.00 нысаны бойынша ҚҚС бойынша есептен шығару туралы өтініш ұсыну;
2) өтінішке Куәліктің түпнұсқасын (куәліктің көшірмесін) тіркеу;
3) ҚҚС төлеушісі ретінде есептен шығарудың мына себептерінің бірі:
2 жылдан астам ҚҚС төлеуші ретінде тіркелген салық төлеушілер үшін - соңғы он екі ай кезеңінде салық салынатын айналымның мөлшері салық салынатын айналымның ең аз мөлшерінен аспаса;
6 айдан астам салық салынатын айналымға байланысты қызметті тоқтатса.
Куәлікті ауыстыру үшін мыналар қажет:
1) екі данада ҚҚС Ережесінің 372.00 нысаны ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлікті ауыстыруға өтініш ұсыну;
2) өтінішке бұрын берілген Куәлікті (куәліктің көшірмесін) тіркеп ұсыну;
3) өтінішке салық төлеушінің қол қоюы және салық төлеушінің мөрімен (бар болған жағдайда) растау.
Куәліктің көшірмесін алу үшін мыналар қажет:
1) екі данада ҚҚС Ережесінің 352.00 нысаны ҚҚС бойынша есепке қою туралы Куәліктің көшірмесін алуға өтініш ұсыну;
2) өтінішке Куәліктің бүлінген бланкісін (куәлік бүлінген жағдайда) тіркеп ұсыну;
3) өтінішке салық төлеушінің қол қоюы және салық төлеушінің мөрімен (бар болған жағдайда) растау.

13. Бланки заявлений на регистрацию и снятие с учета по НДС, на замену или получение дубликата Свидетельства на бумажных носителях можно распечатать на цветных бланках с сайта www.salyk.kz (раздел "Налоговое законодательство", подраздел "Нормативно-правовые акты Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан") либо приобрести их в типографских организациях в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
14. Чтобы пройти процедуру регистрации в качестве плательщика НДС, необходимо обратиться к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
15. Подтверждением сдачи всех необходимых документов служит:
1) отметка работника налогового органа о приеме заявлений, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, кода налогового органа и даты приема на втором экземпляре заявления, остающегося у налогоплательщика;
2) выдача талона по форме, установленной приложением N 3 Правил обращения физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
16. Свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан, дубликат Свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан выдается в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
17. Основаниями для приостановления или отказа в оказании услуги по регистрации в качестве плательщика НДС служит представление неполного пакета документов, установленного пунктом 12 Стандарта.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре регистрации плательщиков НДС;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по регистрации плательщиков НДС, за исключением стоимости бланков заявлений;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, которую предоставляет налогоплательщик.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.

13. ҚҚС бойынша есепке тіркеу және шығару, Куәліктің көшірмесін алу немесе ауыстыру өтініштерінің бланкілерін қағаз тасығышта www.salyk.kz сайтынан ("Салық заңнамасы" бөлімі, "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің нормативтік-құқықтық актілері" бөлімшесі) түрлі-түсті бланкілерге басып шығаруға болады не оларды салық органдары ғимараттарында осыған арнайы бөлінген орындардағы баспахана ұйымдарынан сатып алуға болады.
14. ҚҚС төлеуші ретінде тіркеу рәсімінен өту үшін сізге тиісті құжаттарды салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсыруды келесі құжаттар растайды:
1) салық органы қызметкерінің салық төлеушіде қалатын өтініштің екінші данасына қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, қолы, салық органының коды мен қабылдаған күні қойылатын ҚҚС төлеуші ретінде тіркеуге, ҚҚС бойынша есептен шығару туралы, ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлікті ауыстыруға немесе ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәліктің көшірмесін алуға өтініш қабылдағаны туралы белгісі;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы N 20  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
16. Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігін, Қазақстан Республикасы салық төлеушісі куәлігінің көшірмесін Сіз салық органдары Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті "терезеден (-лерінен)" ала аласыз.
17. Құжаттар пакетін толық тапсырмау ҚҚС төлеуші ретінде тіркеу бойынша қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе одан бас тартуға негіз бола алады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) ҚҚС төлеуші ретінде тіркеу рәсімі туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет ұсыну кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) өтініш бланкілерінің құнын қоспағанда, ҚҚС төлеуші ретінде тіркеу бойынша ақысыз қызмет көрсету;
4) салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығы қызметкерлері тарапынан сыпайы қарым-қатынас жасау;
5) салық төлеушінің ұсынған ақпараттардың құпиялылығын сақтау және қорғалу.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы үлгі стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

6. Контактная информация
24. Контактные данные приведены:
1) руководителей Центров приема и обработки информации налоговых органов - в приложении N 3 к приказу;
2) руководителей налоговых органов - в приложении N 4 к приказу.
25. На web-портале Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz можно:
1) получить информацию о Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан и мероприятиях, проводимых Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан, а также адреса и телефоны всех налоговых органов республики;
2) просмотреть нормативные правовые акты и письма разъяснительного характера по вопросам налогообложения;
3) участвовать в форуме по обсуждению различных вопросов налогообложения и информационных систем Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, а также в опросе мнения налогоплательщиков.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация плательщиков
налога на добавленную стоимость"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

6. Байланыс ақпараты
24. Байланыс туралы ақпараттар:
1) Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтары басшыларының байланыс ақпараттары - Бұйрықтың N 3 қосымшасында көрсетілген;
2) салық органдары басшыларының байланыс ақпараттары - Бұйрықтың N 4 қосымшасында көрсетілген.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің web-порталында келесі мекен-жайда: www.salyk.kz салық төлеуші ала алады:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті туралы  және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетімен жүргізілетін шаралар, сонымен қатар республиканың барлық салық органдарының мекен-жайлары мен телефондары туралы ақпаратты;
нормативтік құқылық актілерді және салық салу мәселелері бойынша түсіндірме сипаттағы хаттарды қарастыра;
салық салудың әр түрлі мәселелерін және Қазақстан республикасы Салық комитеті ақпараттық жүйелерін талқылау бойынша форумға, сонымен қатар салық төлеушілерді сұрауға қатыса.
"ҚҚС төлеушілерді тіркеу"
мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы нысаналы мәні
Көрсет-
кіштің есепті жылдағы
ағымдағы мәні
1
2
3
4

94,6%
93,3%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100%
94,6%
93,3%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
54,4%
45,5%
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172 "Об утверждении модельных методических рекомендаций по определению показателей стандартов государственных услуг" (сайт www.kyzmet.kz ).
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Стандарт оказания государственной услуги
"Регистрация индивидуальных предпринимателей" 1. Общие положения

94,6%
93,3%
4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
100%
94,6%
93,3%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сы-
пайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
54,4%
45,5%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172
"Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын анықтау үшін модельдік методикалық нұсқауларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсыныстарға сәйкес есептеледі (www.кyzmet.kz сайты).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
19 желтоқсандағы 2007 жылғы
N 469 бұйрығымен бекітілген
"Жеке кәсіпкерлерді тіркеу" мемлекеттік
қызмет көрсетудің  стандарты 1. Жалпы ережелер

1. Регистрация индивидуальных предпринимателей - это услуга налоговых органов по постановке на учет в качестве индивидуального предпринимателя, замене Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя и выдаче дубликата Свидетельства, а также временному приостановлению деятельности индивидуального предпринимателя и снятию с учета индивидуального предпринимателя.
Регистрация индивидуальных предпринимателей проводится по выбору налогоплательщиков в виде:
личного предпринимательства;
совместного предпринимательства.
Личное предпринимательство осуществляется одним физическим лицом самостоятельно, на базе имущества, принадлежащего ему на праве собственности, а также в силу иного права, допускающего пользование и (или) распоряжения имуществом.
Совместное предпринимательство - осуществление предпринимательской деятельности группой физических лиц (индивидуальных предпринимателей) на базе имущества, принадлежащего им на праве общей собственности, а также в силу иного права, допускающего совместное пользование и (или) распоряжение имуществом.
Формами совместного предпринимательства являются:
предпринимательство супругов, осуществляемое на базе общей совместной собственности супругов;
семейное предпринимательство, осуществляемое на базе общей совместной собственности крестьянского (фермерского) хозяйства или общей совместной собственности на приватизированное жилище;
простое товарищество, при котором частное предпринимательство осуществляется на базе общей долевой собственности.
Услуга по замене Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя предоставляется только в случае изменения наименования (Ф.И.О.) налогоплательщика, услуга по выдаче дубликата Свидетельства оказывается в случае порчи или утраты Свидетельства.
Временное приостановление деятельности - это приостановление деятельности индивидуального предпринимателя согласно представленному заявлению на определенный период времени, которое является основанием для непредставления налоговой отчетности за предстоящие налоговые периоды до даты возобновления деятельности.
2. Услуга по регистрации индивидуальных предпринимателей не автоматизирована.
3. Услуга по регистрации индивидуальных предпринимателей оказывается на основании главы 6 Закона Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве", а также статей 68 и  401 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Услугу по регистрации индивидуальных предпринимателей оказывают налоговые органы Республики Казахстан.

1. Жеке кәсіпкерлерді тіркеу - бұл салық органының жеке кәсіпкер ретінде есепке қою, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру және Куәлік дубликатын беру, сонымен қатар жеке кәсіпкер қызметін уақытша тоқтату және жеке кәсіпкер есебінен алу бойынша салық органының қызметі.
Салық төлеушінің қалауы бойынша жеке кәсіпкер ретінде тіркеу келесі түрде жүргізілуі мүмкін:
жеке кәсіпкерлік;
ортақ кәсіпкерлік.
Жеке кәсіпкерлік оның жеке меншігіне жататын, сонымен қатар мүлікті қолдануға және (немесе) өкім беруге құқық беретін мүлік базасында өздігінен бір физикалық тұлғамен жүзеге асырылады.
Ортақ кәсіпкерлік - оның жеке меншігіне жататын, сонымен қатар мүлікті қолдануға және (немесе) өкім беруге құқық беретін мүлік базасында кәсіпкерлік қызметті физикалық тұлғалар тобымен жүзеге асырылуы.
Ортақ кәсіпкерлік формасы болып табылады:
жұбайлардың жалпы ортақ меншігі базасында жүзеге асатын жұбайлар кәсіпкерлігі;
жалпы ортақ крестьян (фермерлік) шаруашылық немесе мүлікті меншіктеуге жалпы ортақ кәсіпкерлік базасында жүзеге асатын жанұялық кәсіпкерлік;
жеке кәсіпкерлік жалпы үлестік меншік базасында жүзеге асатын жай серіктестік.
Жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы Куәлікті ауыстыру бойынша қызмет салық төлеушінің аты (тегі, аты, әкесінің аты) өзгерген жағдайда ұсынылады, Куәлік дубликатын беру бойынша қызметті Куәлікті бүлдірген немесе жоғалтқан кезде көрсетіледі.
Қызметтің уақытша тоқтатылуы - қызметін қайта жандандыруына дейін келешек салық кезеңдеріне салық есептіліктің ұсынбауы үшін негіздеме болып табылатын белгілі бір уақытқа дейін тапсырылған өтінішіне сәйкес жеке кәсіпкердің қызметін тоқтатылуы.
2. Жеке кәсіпкерлерді тіркеу бойынша қызмет кей жерлерінде автоматтандырылған.
3. Жеке кәсіпкерлерді тіркеу бойынша қызмет Қазақстан Республикасының  2006 жылғы 31 қаңтардағы "Жеке кәсіпкерлік туралы" N 124-III Заңының  6-тарауы және Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық Кодексі) 68 және  401-баптары негізінде ұсынылады.
4. Жеке кәсіпкерлерді тіркеу бойынша қызмет Қазақстан Республикасының салық органдарымен көрсетіледі.

5. Формой завершения (результатом) услуги по регистрации индивидуальных предпринимателей является:
1) при регистрации индивидуального предпринимателя и замене Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя - выдача Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя. При регистрации индивидуального предпринимателя в форме совместного предпринимательства к Свидетельству прилагается список членов совместного предпринимательства, заверенный руководителем налогового органа, а также присваивается новый регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН), который будет отличаться от РНН членов совместного предпринимательства;
2) при выдаче дубликата Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя - дубликат Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
3) при снятии с учета - снятие с учета индивидуального предпринимателя;
4) при временном приостановлении деятельности индивидуального предпринимателя:
решение налогового органа о временном приостановлении деятельности;
решение налогового органа об отказе во временном приостановлении деятельности.
6. Регистрацию индивидуальных предпринимателей проходят физические лица, прошедшие регистрацию в качестве налогоплательщиков Республики Казахстан, по своему желанию независимо от установленных условий для их регистрации.
Регистрацию в качестве индивидуального предпринимателя должны пройти физические лица:
использующие труд наемных работников на постоянной основе;
имеющие от частного предпринимательства совокупный годовой доход в размере, превышающем необлагаемый налогом размер совокупного годового дохода, установленный для физических лиц.
Необлагаемый налогом размер совокупного годового дохода составляет 12-кратный размер минимальной заработной платы (МЗП), размер которой утверждается Законом Республики Казахстан об утверждении республиканского бюджета на каждый отчетный год.
Услуга по временному приостановлению деятельности оказывается:
индивидуальным предпринимателям, за исключением применяющих специальные налоговые режимы для крестьянских (фермерских) хозяйств и отдельных видов деятельности;
частным нотариусам;
адвокатам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
при получении Свидетельства и дубликата Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя - 1 рабочий день;
при снятии с учета:
при самостоятельном принятии решения о прекращении предпринимательской деятельности - с момента исключения такого предпринимателя из Государственного регистра на основании его заявления;
при принудительном снятии с учета - с вступления в законную силу решения суда;
при временном приостановлении деятельности - 5 рабочих дней;

5. Жеке кәсіпкерлерді тіркеу бойынша қызметтің аяқтау (нәтижесі) формасы болып табылады:
1) жеке кәсіпкерлерді тіркеу және жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру кезінде - жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін алу. Куәлік формасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алым ставкаларын, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нысанын бекіту туралы"   2001 жылғы 6 желтоқсанындағы   N 1586 қаулысымен бекітілген. Ортақ кәсіпкер формасында жеке кәсіпкер ретінде тіркеу кезінде Куәлікке салық органы басшысымен мөрленген ортақ кәсіпкерлік мүшелері тізбесі қоса беріледі, сонымен қатар ортақ кәсіпкерлік мүшелерінің салық төлеушінің тіркеу нөмірінен (СТН) ерекшеленетін жаңа СТН беріледі;
2) жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің дубликатын алған кезде - Жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің дубликаты;
3) есептен алып тастаған кезде - жеке кәсіпкерді есептен алып тастау;
4) жеке кәсіпкер қызметін уақытша тоқтатқан кезде:
қызметті уақытша тоқтату туралы салық органының шешімі;
қызметті уақытша тоқтату кезінде бас тарту туралы салық органының шешімі.
6. Жеке кәсіпкерлерді тіркеуді оларды тіркеу үшін белгіленген жағдайларға тәуелсіз өз қалауы бойынша Қазақстан Республикасы салық төлеушісі ретінде тіркеуден өткен физикалық тұлғалар өтуі мүмкін. Жеке кәсіпкер ретінде тіркеуді физикалық тұлғалар міндетті түрде өтуі қажет:
тұрақты негізде жалдамалы қызметкерлердің еңбегін қолданушы;
Қазақстан Республикасы заңымен физикалық тұлғалар үшін белгіленген жиынтықты жылдық табыс (ЖЖТ) көлемін салық көлемінен асатын көлемде Қазақстан Республикасы салық заңнамасына сәйкес есептелген жеке кәсіпкерден алатын жиынтықтық жылдық табыс.
Қызметті уақытша тоқтату бойынша қызметті алуға болады:
1) крестьян (фермалық) шаруашылық және қызметтің жеке түрлері үшін арнайы салық режимін қолданудан басқа жеке кәсіпкерлер;
2) жеке нотариустар;
3) адвокаттарға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушымен қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
Жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы Куәлікті және Куәлік дубликатын алған кезде - 1 жұмыс күні;
есептен алып тастау кезінде:
жеке кәсіпкерлікті тоқтату туралы шешімді өздігінен қабылдаған кезде - оның арызы негізінде Мемлекеттік регистрден осындай кәсіпкерді шығарған сәттен бастап;
есептен күштеп шығарған кезде - сот шешімінің заңды күшіне енгеннен бастап;
қызметті уақытша тоқтатқан кезде - 5 жұмыс күні;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 20 минут.
8. Услуга по регистрации индивидуальных предпринимателей осуществляется налоговыми органами на бесплатной основе, за исключением оплаты сбора за государственную регистрацию, которая взимается в следующих размерах:
при регистрации в качестве индивидуального предпринимателя сумма сбора составляет 4-кратный месячный расчетный показатель (МРП), действующий на дату уплаты сбора;
при получении дубликата Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сумма сбора составляет 25% от ставки сбора или 1 МРП.
Сбор уплачивается до подачи документов на регистрацию либо заявления на получение дубликата Свидетельства.
Уплата сбора осуществляется в любых отделениях банков, АО "Казпочта" и других организациях, осуществляющих прием платежей.
Не уплачивают сбор за регистрацию:
крестьянские (фермерские) хозяйства;
инвалиды I, II и III групп;
репатрианты (оралманы), занимающиеся предпринимательской деятельностью без образования юридического лица до приобретения гражданства Республики Казахстан.
9. Стандарт оказания государственной услуги по регистрации налогоплательщика Республики Казахстан размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для прохождения регистрации в качестве индивидуального предпринимателя представляются следующие документы:
1) заявление на получение Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя по форме, утвержденной приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 21 марта 2002 года N 379 "Об утверждении формы Заявления на получение Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1820);

2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің максималды кететін уақыт - 20 минут;
3) құжаттарды алу кезінде күтуге максималды кететін уақыт - 20 минут.
8. Жеке кәсіпкер ретінде тіркеу бойынша қызметі  салық органымен Қазақстан Республикасы заңнамасымен қарастырылған жағдайларда мемлекеттік пошлинаны төлеуден басқа кезде ақысыз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік тіркеу үшін жиын алынады:
1) жеке кәсіпкер ретінде тіркеу кезінде жиын сомасы жиынды алу күніне 4-еселік АЕК құрайды;
2) жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы Куәлік дубликатын алған кезде жиын сомасы жиын ставкасынан 25% құрайды.
Құжаттарды тіркеуге бергенге немесе Куәлік дубликатын алуға арызды бергенге дейін жиын төленеді.
Жиынды төлеу банк бөлімшелерінде, "Қазпочта" АҚ және төлемді қабылдауды жүзеге асыратын басқа ұйымдарда жүзеге асырылады.
Тіркеу үшін алынбайды:
крестьян (фермерлік) шаруашылық;
I, II және III топ мүгедектері;
Қазақстан Республикасы азаматтығын алғанға дейінгі заңды тұлғаның құрылуынсыз кәсіпкерлік қызметпен айналысатын репатрианттар (оралмандар).
9. Қазақстан Республикасы салық төлеушісін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты орналасқан:
1) мына мекен-жай бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің  Салық комитетінің web-порталы "Салық қызметі сапасы" бөлімінде: www.salyk.kz;
2) салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарының ақпараттық қабырғаларында;
3) салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарында салық төлеушілерге тарату үшін жеке материалдар үшін белгіленген сөрелерде, жәшіктерде, үстелдерде.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Жеке кәсіпкер ретінде тіркеуден өту үшін келесі құжаттар ұсынылады:
1) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік табыстар министрінің "Жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу жөніндегі куәлік алуға өтініш нысанын бекіту туралы" 2002 жылғы 21 наурызындағы N 379 бұйрығымен бекітілген форма бойынша жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы Куәлікті алуға арыз;

2) фотографии 3х4 (2 штуки);
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей (квитанция об оплате сбора);
4) при прохождении регистрации в качестве индивидуального предпринимателя в форме совместного предпринимательства - заявление о регистрации налогоплательщика, осуществляющего предпринимательскую деятельность в качестве крестьянского (фермерского) хозяйства (резидент Республики Казахстан) по форме 002.00 к Правилам государственной регистрации и регистрационного учета налогоплательщиков Республики Казахстан, утвержденным приказом И.о. Министра государственных доходов Республики Казахстан от 22 февраля 2002 года N 279 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1826).
Документы на регистрацию совместного предпринимательства подаются лицом, уполномоченным представлять интересы в отношениях с третьими лицами и государственными органами.
Указанные документы представляются в Центры приема и обработки информации налоговых органов:
по месту жительства физического лица - при регистрации в качестве индивидуального предпринимателя в форме личного предпринимательства;
по месту жительства уполномоченного лица - при регистрации в качестве индивидуального предпринимателя в форме совместного предпринимательства.
Для замены Свидетельства необходимо представить заявление на получение Свидетельства с отметкой поля "при изменении данных" и указанием правильных сведений, фотографии 3х4 (2 штуки), а также с приложением ранее выданного Свидетельства (дубликата Свидетельства).
Для получения дубликата Свидетельства необходимо подать:
заявление в произвольной форме;
испорченный бланк Свидетельства - в случае порчи Свидетельства;
фотографии 3х4 (2 штуки).
Для временного приостановления деятельности необходимо:
подача заявления о временном приостановлении деятельности по форме, установленной приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года N 666 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4538) в Центр приема и обработки информации налогового органа по месту регистрации. Заявление представляется на любой календарный период, но не более 12 месяцев;
представление налоговой отчетности, составленной с начала налогового периода, до даты, с которой приостанавливается деятельность.
Снятие с учета индивидуальных предпринимателей осуществляется в следующих случаях:
личное предпринимательство:
при прекращении деятельности в добровольном порядке на основании решения, принятого самостоятельно индивидуальным предпринимателем;
при прекращении деятельности в принудительном порядке;
при признании индивидуального предпринимателя недееспособным;
при объявлении умершим либо смерти.
совместное предпринимательство:
при прекращении деятельности в добровольном порядке на основании решения, принятого всеми участниками совместно;
при прекращении деятельности в принудительном порядке;
в случае, если в результате признания недееспособным, объявлении умершим либо смерти индивидуальных предпринимателей остался один или не осталось ни одного участника совместного предпринимательства;
раздела имущества в связи с расторжением брака.
В принудительном порядке деятельность индивидуального предпринимателя прекращается по решению суда в следующих случаях:
признания его банкротом;
признания недействительной регистрации индивидуального предпринимателя в связи с допущенными при регистрации нарушениями законодательства Республики Казахстан, которые носят неустранимый характер;
осуществления деятельности с неоднократными в течение календарного года или грубыми нарушениями законодательства Республики Казахстан.
При принятии решения о прекращении предпринимательской деятельности (добровольном прекращении деятельности) необходимо:
письменно сообщить о принятом решении налоговому органу - в течение 3 рабочих дней со дня вынесения решения;
представить ликвидационную налоговую отчетность, составленную с начала налогового периода до дня прекращения предпринимательской деятельности - в течение 1-го месяца со дня вынесения решения;
представить заявление о проведении налоговой проверки в связи с прекращением предпринимательской деятельности одновременно с ликвидационной налоговой отчетностью.
Для снятия с регистрационного учета индивидуального предпринимателя представляются следующие документы:
заявление о снятии с учета налогоплательщика, осуществляющего предпринимательскую деятельность в качестве крестьянского (фермерского) хозяйства, физического лица, в том числе осуществляющего индивидуальную предпринимательскую деятельность, адвокатскую деятельность, частную нотариальную деятельность по форме 007.00 к Правилам государственной регистрации и регистрационного учета налогоплательщиков Республики Казахстан, утвержденным приказом И.о. Министра государственных доходов Республики Казахстан от 22 февраля 2002 года N 279 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1826);
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (дубликат Свидетельства);
Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (далее - НДС) (дубликат Свидетельства), в случае, если индивидуальный предприниматель зарегистрирован в качестве плательщика НДС;
заявление на получение акта сверки.
Заявления, подаваемые в налоговые органы, подписывается налогоплательщиком и заверяются печатью налогоплательщика (при ее наличии). В случае отсутствии либо недееспособности налогоплательщика - физического лица заявление подписывается и заверяется его представителем.

2) 3х4 сурет (2 данада);
3) Жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеуге жиын сомасын бюджетке төлегенін растайтын құжат (жиынды төлеу туралы квитанция);
4) крестьян (фермерлік) шаруашылығы ретінде жеке кәсіпкерлікті (Қазақстан Республикасының резиденті) (002.00 нысаны) жүзеге асыратын салық төлеушіні тіркеу туралы арыз - ортақ кәсіпкерлік формасында жеке кәсіпкер ретінде тіркеуден өткен кезде.
Ортақ кәсіпкерлікті тіркеуге құжаттар үшінші тұлғалар мен мемлекеттік органдар қатынасына қызығушылығын ұсынатын өкілетті тұлғамен беріледі.
Көрсетілген құжаттар салық комитетінің Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығына ұсынылады:
физикалық тұлғаның тұратын жері бойынша -  жеке кәсіпкер формасында жеке кәсіпкер ретінде тіркеу кезінде;
өкілетті тұлғаның тұратын жері бойынша - ортақ кәсіпкер формасында жеке кәсіпкер ретінде тіркеу кезінде.
Куәлікті ауыстыру үшін "мәліметтерді өзгерту кезінде" жолында белгісі бар және дұрыс мәліметтерді көрсетумен Куәлікті алуға арыз,  3х4 сурет (2 данада), сонымен қатар алдында берілген Куәлікті (Куәлік дубликатын) ұсыну қажет.
Куәлік дубликатын алу үшін беру қажет:
еркін формада арыз;
3х4 сурет (2 данада);
Куәліктің бүлінген бланкісі - Куәлік бүлінген жағдайда.
Қызметтің уақытша тоқтауы үшін қажет:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының "Жеке кәсіпкердің, жеке нотариустың, адвокаттың қызметін уақытша тоқтата тұру туралы өтініш нысанын бекіту туралы" 2006 жылғы 29 желтоқсанындағы N 666 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4538 болып тіркелген) бекітілген форма бойынша қызметті уақытша тоқтатуға арызды салық органына тіркеу орны бойынша беру. Арыз 12 айдан аспайтын кез-келген күнтізбелік кезеңде ұсынылады;
2) Салық кезеңінің басынан қызмет тоқталған күнге дейін құрылатын салық есептілігін ұсыну.
Жеке кәсіпкер ретінде есептен шығару келесі жағдайларда жүзеге асады:
Жеке кәсіпкерлік:
1) жеке кәсіпкердің өзімен қабылдаған шешім негізінде еркін тәртіпте қызметті тоқтатқан кезде;
2) міндеттеп қызметті тоқтатқан кезде;
3) жеке кәсіпкер қабілетсіз болып саналған кезде;
4) қайтыс болған туралы жариялаған немесе қайтыс болған кезде.
Ортақ кәсіпкерлік:
1) барлық қатысушылармен бірге қабылданған шешім негізінде еркін тәртіпте қызметтің тоқтауы кезінде;
2) міндеттеп қызметті тоқтатқан кезде;
3) қайтыс болған туралы жариялаған немесе қайтыс болған кезде немесе жеке кәсіпкер жалғыз қалса немесе ортақ кәсіпкерліктің біреуі де қалмаған жағдайда;
4) некені бұзғанда мүлікті бөлу кезінде.
Міндеттеп жеке кәсіпкерліктің қызметі келесі жағдайларда сот шешімімен тоқтатылады:
1) оны банкрот деп танылғанда;
2) түзетілмейтін сипаттағы Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзушылығын тіркеу кезінде жіберумен байланысқан жеке кәсіпкердің әрекетсіз тіркеуін мойындау;
3) Қазақстан Республикасы заңнамасының қатаң бұзушылығымен және күнтізбелік жыл ішінде бірнеше рет қызметті жүзеге асыру.
Жеке кәсіпкерліктің тоқтауы туралы шешім қабылдаған кезде қажет:
1) салық органына қабылданған шешім туралы жазбаша хабарлау - шешім қабылданған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
2) кәсіпкерлік қызметі тоқтаған күніне дейін салық кезеңінің басталуымен құрылған таралған салық есептілігін ұсыну;
3) кәсіпкерлік қызметтің таралуы салық есептілікпен байланысты салық тексеруді жүргізу туралы арызды ұсыну.
Жеке кәсіпкер ретінде тіркеу есебінен алып тастау үшін қажетті құжаттарды ұсыну қажет:
1) крестьян (фермерлік) шаруашылық, физикалық тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік қызметті, адвокаттық қызметті, жеке нотариалды қызметті  Қазақстан Республикасы мемлекеттік кіріс министрінің м.а. "Қазақстан Республикасының салық төлеушілердің мемлекеттік тіркеу және тіркеу есебінің Ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 22 ақпандағы  N 279 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1826 болып тіркелген) бекітілген 007.00 нысаны бойынша жүзеге асырушы салық төлеуші есебінен алып тастауға арыз;
2) жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (Куәлік дубликаты);
3) ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлігі (Куәлігі дубликаты), егер жеке кәсіпкер ретінде тіркелсе;
1) Салыстыру актісін алуға арыз.
Салық органына берілетін арыз салық төлеушімен қол қойылады және салық төлеушінің мөрімен мөрленеді (бар болған кезде). Салық төлеуші - физикалық тұлға болмаған кезде немесе қабілетсіз болған кезде арыз оның өкілетімен қол қойылады және мөрленеді.

13. Бланки заявления на получение Свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя можно получить бесплатно в Центрах приема и обработки информации налоговых органов. Бланки заявлений формы 002.00 и 007.00 на бумажных носителях можно распечатать с сайта inis.taxkz.kz (раздел "Нормативные документы", подраздел "Регистрация налогоплательщиков") либо приобрести их в типографских организациях, в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
14. Чтобы пройти процедуру регистрации налогоплательщика в качестве индивидуального предпринимателя, необходимо обратиться к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
15. Подтверждением сдачи всех необходимых документов является:
1) отметка работника налогового органа о приеме заявлений, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, кода налогового органа и даты приема на втором экземпляре заявления, остающегося у налогоплательщика;
2) выдача талона по форме, установленной приложением N 3 Правил обращения физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
16. Свидетельство налогоплательщика в качестве индивидуального предпринимателя, дубликат свидетельства налогоплательщика в качестве индивидуального предпринимателя выдается в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
17. Основанием для отказа в оказании услуги по регистрации в качестве индивидуального предпринимателя служит представление неполного пакета документов.
Извещение об отказе во временном приостановлении деятельности направляется в случае:
1) наличия налоговой задолженности;
2) непредставления налоговой отчетности, составленной за период с начала налогового периода до даты приостановления деятельности.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, за исключением оплаты бланков форм налоговой отчетности;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;

13. Жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы Куәлікті алуға арыз бланкісін ақысыз түрде Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында алуға болады. 002.00 және 007.00 нысаны бойынша арыз бланкісін қағазда inis.taxkz.kz сайтынан шығаруға болады ("Нормативті құжаттар" бөлімі, "Салық төлеушіні тіркеу" бөлімшесі) немесе типографиялық ұйымдарда, салық органдары мекемелерінде осыған арнайы арналған жерлерден алуға болады.
14. Жеке кәсіпкер ретінде салық төлеушісін тіркеу процедурасынан өту үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
15. Барлық құжаттарды өткізуді растау құжаттары келесі:
1) салық төлеушілерде қалатын арыздың екінші данасында салық органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, қолы, код және қабылдау күні қойылған салық төлеушілерді тіркеуге арызды қабылдау, тіркеу мәліметтерін өзгерту туралы және есептен шығару туралы салық органы қызметкерімен белгі;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырындағы N 20 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген физикалық және заңды тұлғаның қарау Ережелерінің N 3 қосымшасымен белгіленген форма бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
16. Қазақстан Республикасы жеке кәсіпкер ретінде салық төлеушісінің куәлігін, Қазақстан Республикасы жеке кәсіпкер ретінде салық төлеушісінің куәлігі дубликатын Сіз салық органдары Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті "терезеден (-лерінен)" ала аласыз.
17. Қазақстан Республикасы жеке кәсіпкер ретінде салық төлеушісін тіркеу бойынша қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіздеме құжаттардың толық пакетін бермеуі болып табылады.
Қызметті уақытша тоқтатудан бас тарту туралы хабарлама келесі жағдайда бағытталады:
1) салық қарызының болуы;
2) кәсіпкерлік қызметі тоқтаған күніне дейін салық кезеңінің басталуымен құрылған таралған салық есептілігін ұсынбау.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) жеке кәсіпкер ретінде тіркеу процедурасы туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет көрсету кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) салық есептілік формалары бланкілерін төлеуден басқа жеке кәсіпкер ретінде тіркеу бойынша ақысыз қызмет көрсету;
4) салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтары қызметкерлері тарапынан жылы қарым-қатынас жасау;

1. Регистрация налогоплательщиков в качестве "электронных налогоплательщиков" - это услуга налоговых органов по выдаче, аннулированию и замене электронной цифровой подписи налогоплательщика.
2. Услуга по регистрации налогоплательщиков в качестве "электронных налогоплательщиков" не автоматизирована.
3. Предоставление услуги по регистрации налогоплательщиков в качестве "электронных налогоплательщиков" осуществляется на основании статей 68 70 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Услугу по регистрации налогоплательщиков в качестве "электронных налогоплательщиков" оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) услуги по регистрации налогоплательщиков в качестве "электронных налогоплательщиков" является:
1) заключение между налоговым органом и налогоплательщиком Соглашения об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами по форме 009.02 (далее - Соглашение) к Правилам государственной регистрации и регистрационного учета налогоплательщиков Республики Казахстан, утвержденным приказом И.о. Министра государственных доходов Республики Казахстан от 22 февраля 2002 года N 279 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1826) (далее - Правила), и выдача налогоплательщику электронной цифровой подписи, записанной на электронный носитель информации (floppy диск, СD-диск);
2) замена электронной цифровой подписи;
3) аннулирование электронной цифровой подписи.
6. Услуга по регистрации налогоплательщиков в качестве "электронных налогоплательщиков" оказывается физическим и юридическим лицам, прошедшим государственную регистрацию в качестве налогоплательщиков Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания услуги с момента сдачи налогоплательщиком необходимых документов - 3 рабочих дней с момента подачи заявления на регистрацию, отказ или замену электронной цифровой подписи;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявлений на получение, отказ или замену электронной цифровой подписи - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении, отказе или замене электронной цифровой подписи - 20 минут.
8. Услуга по регистрации налогоплательщиков в качестве "электронных налогоплательщиков" является бесплатной, за исключением стоимости бланков заявлений установленной формы.
9. Стандарт оказания государственной услуги по регистрации налогоплательщиков в качестве "электронных налогоплательщиков" размещен:

1. "Электронды салық төлеуші" ретінде салық төлеушілерді тіркеу - бұл салық органдарының салық төлеушінің электрондық сандық қолын беру, жою және ауыстыру бойынша салық органдарының қызметі.
2. "Электронды салық төлеуші" ретінде салық төлеушілерді тіркеу қызметі автоматтандырылмаған.
3. "Электронды салық төлеуші" ретінде салық төлеушілерді тіркеу қызметін ұсыну қызметі Қазақстан Республикасы "Салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі)  68-70-баптары негізінде ұсынылады.
4. "Электронды салық төлеуші" ретінде салық төлеушілерді тіркеу қызметін Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
5. Салық төлеушіні "электрондық" салық төлеуші ретінде тіркеу қызметінің аяқталу (нәтижесі) формасы:
1) "Қазақстан Республикасының салық төлеушілердің мемлекеттік тіркеу және тіркеу есебінің Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Кіріс министрлігінің 2002 жылғы 22 ақпандағы  N 279 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1826 болып тіркелген) бекітілген Салық төлеушілердің мемлекеттік тіркеу есебі Ережесінің 009.02 нысаны бойынша салық органы мен салық төлеуші арасында екі жақтық Келісім және ақпараттың электрондық тасымалдаушыға (floppy диск, СD-диск) жазылған сандық электрондық қолын салық төлеушіге беру;
2) "электрондық" сандық қолды ауыстыру;
3) "электрондық" сандық қолды жою болып табылады.
6. Салық төлеушіні "электронды салық төлеуші" ретінде тіркеу қызметі Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде мемлекеттік тіркеуден өткен заңды және жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
1) қажетті құжаттарды салық төлеуші өткізген сәттен бастап қызмет көрсету мерзімі - "электрондық" сандық қолды тіркеу, бас тарту немесе ауыстыруға өтініш берген сәттен бастап 2 жұмыс күні;
2) "электрондық" сандық қолды тіркеу, бас тарту немесе ауыстыруға өтініш берген сәттен бастап кезекте ең ұзақ күту мерзімі - 20 минут;
3) "электрондық" сандық қолды алу, бас тарту немесе ауыстыруға өтініш берген сәттен бастап кезекте ең ұзақ күту мерзімі - 20 минут;
8. Белгіленген өтініш формасының құнынан басқа "электрондық" салық төлеуші ретінде тіркеу қызметі тегін көрсетіледі.
9. "Электрондық" салық төлеуші ретінде тіркеу қызметі бойынша мемлекеттік қызмет көрсету Стандарты:

1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для регистрации в качестве "электронных налогоплательщиков" необходимо:
представление в налоговый орган заявления об обмене электронными документами с налоговым органом по форме 009.00 к Правилам (заявление на регистрацию) и Соглашения;
подача заявления на регистрацию и Соглашения в двух экземплярах в Центр приема и обработки информации налогового органа по месту нахождения (жительства). Один экземпляр заявления на регистрацию с отметкой о приеме возвращается, второй остается в налоговом органе для дальнейшей обработки. По прохождении срока, установленного для предоставления услуги, второй экземпляр Соглашения также будет возвращен с отметкой об обработке;
заявление на регистрацию и Соглашение должны быть подписаны налогоплательщиком и заверены печатью налогоплательщика (при ее наличии). В случае отсутствии либо недееспособности налогоплательщика - физического лица заявление на регистрацию и Соглашение подписываются и заверяются его представителем.
В случае отказа или необходимости замены электронной цифровой подписи необходимо:
представить в налоговый орган заявление об отказе обмена электронными документами с налоговым органом или замене ключевого контейнера по форме 009.01 к Правилам (заявление на отказ или замену);
заявление на отказ или замену представляются в двух экземплярах в Центр приема и обработки информации налогового органа по месту нахождения (жительства). Один экземпляр заявления на отказ или замену с отметкой о приеме возвращается, второй остается в налоговом органе для дальнейшей обработки;
заявление на отказ или замену должны быть подписаны налогоплательщиком и заверены печатью налогоплательщика (при ее наличии). В случае отсутствии либо недееспособности налогоплательщика - физического лица заявление на отказ или замену подписываются и заверяются его представителем.

1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің "Салық қызметі сапасы" web-порталында: www.salyk.kz сайтында;
2) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығының ақпараттық стендтерінде;
3) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығының салық төлеушілерге тарататын материалдарға арналған сөрелерде, жәшіктерде, столдарда орналасқан.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. "Электронды салық төлеуші" ретінде тіркеу үшін мынадай құжаттар қажет:
1) Салық органымен электрондық құжаттармен алмасу туралы салық органына өтініш беру (009.00 нысаны) (тіркеуге өтініш) және электрондық құжат алмасу кезінде электрондық сандық қолды пайдалану және тану туралы Келісім (009.02 нысаны) (Келісім). Тіркеу және Келісімге өтініш формасы Қазақстан Республикасы мемлекеттік кіріс министрінің м.а. "Қазақстан Республикасының салық төлеушілердің мемлекеттік тіркеу және тіркеу есебінің Ережесін бекіту туралы"  2002 жылғы 22 ақпандағы N 279  бұйрығымен бекітілген;
2) Тіркеу және Келісімге өтінішті тұрғылықты жері бойынша салық органы Ақпаратты өңдеу және қабылдау орталығына екі дана етіп өткізеді. Тіркеуге арналған өтініштің бір данасы сізге қайтарылады, екіншісі одан әрі өңдеуге салық органында қалады. Қызмет көрсету үшін белгіленген мерзім өткен соң, Келісімнің екінші данасы сізге өңдеу туралы белгі соғылып қайтарылып береді;
3) Тіркеу және Келісімге өтінішке салық төлеуші қол қояды және салық төлеушінің мөрімен расталады. Салық төлеуші - заңды тұлға болмаған немесе әрекет қабілетсіз болған жағдайда тіркеу және келісімге өтінішке оның өкілі қол қояды және растайды.
Электрондық сандық қолдан бас тартқан немесе ауыстыру қажет болған жағдайда:
1) Салық органымен электрондық құжаттарды алмастырудан бас тарту немесе кіліттік контейнерін ауыстыру туралы салық органына өтініш беріледі (009.01 нысаны) (бас тарту немесе ауыстыру туралы өтініш). Бас тарту немесе ауыстыру туралы өтініш формасы Қазақстан Республикасы мемлекеттік кіріс министрінің м.а. "Қазақстан Республикасының салық төлеушілердің мемлекеттік тіркеу және тіркеу есебінің Ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 22 ақпандағы  N 279 бұйрығымен бекітілген;
2) Бас тарту немесе ауыстыру туралы өтінішті тұрғылықты жері бойынша салық органы Ақпаратты өңдеу және қабылдау орталығына екі дана етіп өткізеді. Тіркеуге арналған өтініштің бір данасы сізге қайтарылады, екіншісі одан әрі өңдеуге салық органында қалады. Қызмет көрсету үшін белгіленген мерзім өткен соң, Келісімнің екінші данасы сізге өңдеу туралы белгі соғылып қайтарылып береді;
3) Бас тарту немесе ауыстыру туралы өтінішке салық төлеуші қол қоюы және салық төлеушінің мөрі (болған жағдайда) басылған болуы керек. Салық төлеуші - заңды тұлға болмаған немесе әрекет қабілетсіз болған жағдайда бас тарту немесе ауыстыру туралы өтінішке оның өкілі қол қояды және растайды.

13. Бланки заявлений на бумажных носителях можно распечатать в черно-белом формате с сайта www.taxkz.kz (раздел "Нормативные документы") и с сайта inis.taxkz.kz (раздел "Нормативные документы", подраздел "Регистрация налогоплательщиков") либо приобрести их в типографских организациях в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
14. Для представления заявлений на регистрацию, отказ или замену электронной цифровой подписи необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
15. Подтверждением сдачи документов на регистрацию, отказ или замену электронной цифровой подписи являются:
1) отметка работника налогового органа о приеме заявлений на регистрацию, отказ или замену электронной цифровой подписи, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, кода налогового органа и даты приема на том экземпляре заявлений, которые остаются у налогоплательщика;
2) талон, выдаваемый согласно приложению N 3 Правил учета обращений физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
16. Электронная цифровая подпись, записанная на электронный носитель информации, выдается в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
17. Отказ в предоставлении услуги по регистрации в качестве "электронного" налогоплательщика не предусмотрен.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре получения услуги по регистрации в качестве "электронного" налогоплательщика;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по регистрации в качестве "электронного" налогоплательщика, за исключением оплаты бланков заявлений;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, предоставляет налогоплательщик.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.

13. Өтініш бланкілерін www.taxkz.kz сайтынан ("Нормативтік құжаттар" бөлімі) және ("Нормативтік құжаттар" бөлімі, "Салық төлеушілерді тіркеу" бөлімшесінен) inis.taxkz.kz сайтынан қара-ақ форматта қағаз тасымалдаушыларға шығарып алуға немесе салық органдары ғимаратында арнайы бөлінген орындарда типографиялық ұйымдардан сатып алуға болады.
14. Электрондық сандық қолды тіркеу, бас тарту және ауыстыру туралы өтінішті тіркету үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
15. Электрондық сандық қолды тіркеу, бас тарту және ауыстыру туралы құжаттарды өткізуді растау ретінде:
1) электрондық сандық қолды тіркеу, бас тарту және ауыстыру туралы өтінішті салық органы қызметкері қабылдауы туралы белгі қояды, онда аты-жөні, қызметкердің қолы, салық органы коды және қабылдау күні қойылады, және салық төлеушіге өтініштің екінші данасы қабылдау туралы белгісі қойылып қайтарылып беріледі;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы  N 20 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
16. Электрондық тасымалдаушыға жазылған электрондық сандық қолды салық органдары Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті "терезеден (-лерінен)" алуға болады.
17. "Электронды салық төлеуші" ретінде тіркеу бойынша қызмет көрсетуден бас тарту қарастырылмаған.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) "электронды салық төлеуші" ретінде тіркеу бойынша қызмет көрсетудің рәсімі туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет көрсету кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) "электронды салық төлеуші" ретінде тіркеу бойынша, өтініш бланкілерінен төлемінен басқа, тегін қызмет көрсету;
4) салық органдары Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығы қызметкерлері тарапынан сыпайы қарым-қатынас жасау;
5) салық төлеушінің ұсынған ақпараттардың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарт қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

96,5%
95,6%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100%
96,5%
95,6%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
58,2%
50,2%
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими  рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172 "Об утверждении модельных методических рекомендаций по определению показателей стандартов государственных услуг" (сайт www.kyzmet.kz ).
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Стандарт оказания государственной услуги
"Присвоение персонального идентификационного номера
(ПИН-код) - на товары производителей и импортеров некоторых
видов подакцизной продукции и мазута" 1. Общие положения

96,5%
95,6%
4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
100%
96,5%
95,6%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лығына қанағаттанған тұтынушы-
лардың % (үлесі)
90%
58,2%
50,2%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 "Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын анықтау үшін модельдік методикалық нұсқауларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсыныстарға сәйкес есептеледі (www.кyzmet.kz сайты).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
19 желтоқсандағы 2007 жылғы
N 469 бұйрығымен бекітілген
"Акцизделген өнім мен мазуттың кейбір түрлерін
шығарушылар мен импорттаушылар тауарларына жеке
сәйкестендіру нөмірін (ЖСН-код)" беру бойынша
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер

1. Присвоение персонального идентификационного номера (ПИН-код) на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции и мазута - это услуга органов налоговой службы по приему заявления на получение ПИН-кода и выдаче присвоенного ПИН-кода, который предназначен для осуществления контроля и регулирования производства и оборота некоторых видов подакцизных товаров, за правильностью исчисления и своевременностью уплаты акцизов (услуга по присвоению ПИН-кода).
ПИН-код - персональный идентификационный номер, который присваивается производителю  (импортеру) отдельных видов нефтепродуктов, а также каждому виду подакцизных товаров, производимому в Республике Казахстан и ввозимому на таможенную территорию Республики Казахстан в таможенном режиме выпуска товаров для свободного обращения:
1) по маркам/наименованиям табачных изделий;
2) по видам/наименованиям этилового спирта, алкогольной продукции (кроме пива);
3) по маркам бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива и мазута.
2. Услуга по присвоению ПИН-кода не автоматизирована.
3. Услуга по присвоению ПИН-кода предоставляется на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий", подпункта 9 пункта 32 Правил оформления сопроводительных накладных, утвержденных приказом И.о. Министра финансов Республики Казахстан от 8 октября 2003 года N 366 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2543).
4. Услугу по присвоению ПИН-кода оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги является уведомление о присвоении ПИН-кодов на бланке письма налогового органа с указанием перечня видов продукции и присвоенных им ПИН-кодов. Каждой марке/наименованию товара присваивается индивидуальный ПИН-код.
6. Услуга по присвоению ПИН-кода предоставляется физическим и юридическим лицам, осуществляющим в Республики Казахстан деятельность в сфере производства или импорта на таможенную территорию Республики Казахстан, а также реализацию конкурсной массы конфискованных, бесхозных в отношении следующих видов продукции:
1) табачных изделий;
2) этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива);
3) бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива и мазута.

1. Акцизделген өнім мен мазуттың кейбір түрлерін шығарушылар мен импорттаушылар тауарларына жеке сәйкестендіру номерін (ЖСН-код) беру - бұл ЖСН-код беру және ЖСН-код алуға өтініштерді қабылдау бойынша салық қызметі органдарының акцизделген товарлардың кейбір түрлерінің өндірісі және айналымына, акциз төлемдерінің дұрыс және уақтылы аударылуына (ЖСН-код алу қызметі) бақылау жүргізу және реттеуді жүзеге асыруға арналған қызметі.
ЖСН-код - мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндірушіге (импорттаушыға), сондай-ақ Қазақстан Республикасында өндірілетін және еркін айналыс үшін тауар шығарудың кедендік режимінде Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелінген акцизделетін тауарлардың әрбір түріне берілетін дербес сәйкестендіру нөмірі:
1) темекі өнімдерінің маркалары/атаулары бойынша;
2) этил спирті түрлері/атауы бойынша, алкоголь өнімдері (сырадан басқа);
3) бензин маркасы бойынша (авиациялық бензиннен басқасы), дизелдік отын және мазут.
2. ЖСН-код алу қызметі жартылай автоматтандырылған.
3. ЖСН-код алу қызметі 2003 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының "Темекі өнімдері өндірісі және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Заңының  11-бабы , Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2003 жылдың 8 қазандағы N 336 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2543 болып тіркелген) бекітілген Ілеспе жүк құжаттарын ресімдеу Ережесінің  32-тармағы 9-тармақшасы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2003 жылғы 30 маусымдағы N 266 "Авиациялық дизельдік отыннан басқа, бензин ЖСН-коды құрылымын бекіту туралы" бұйрығы,  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2003 жылғы 24 маусымдағы N 259 "Этил спирті және алкоголь өнімдеріне (сырадан басқа) жеке сәйкестендіру номер-кодтарын бекіту туралы" бұйрығы негізінде ұсынылады.
4. ЖСН-кодын беру қызметін Қазақстан республикасының салық органдары көрсетіледі .
5. Салық органының бланкісінде өнімдер түрлерінің тізімі және оларға берліген ЖСН-кодтар көрсетілген ЖСН-кодын беру туралы хабарлама көрсетілген мемлекеттік қызметтің аяқталу (нәтижесі) формасы болып табылады. Әрбір товар маркасы/атауына жеке ЖСН-коды беріледі.
6. ЖСН-код беру қызметі Қазақстан Республикасында өндіріс немесе импорт саласында Қазақстан Республикасының кедендік аумағына қызмет атқаратын заңды және жеке тұлғаларға, сондай-ақ тәркіленген, иесіз қалған төмендегі өнім түрлеріне ұсынылады:
1) темекі өнімдері;
2) этил спирті және алкоголь өнімдері (сырадан басқа);
3) бензин (авиациялық бензиннен басқа), дизелдік отын және мазут.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания услуги по присвоению ПИН-кода на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции и мазута:
в сфере производства и оборота табачных изделий - не позднее, чем за 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором заявитель планирует осуществлять реализацию новых марок табачных изделий;
в сфере производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции (кроме пива) - в течение 30 календарных дней со дня получения заявки;
в сфере производства и оборота бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива и мазута - в течение 15 рабочих дней со дня получения заявки;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявки на присвоение ПИН-кода - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении уведомление о присвоении ПИН-кодов в явочном порядке - 20 минут;
4) заявка на присвоение ПИН-кода подается:
в сфере производства и оборота табачных изделий - не позднее, чем за 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором планируется осуществлять реализацию новых марок табачных изделий;
в сфере производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции (кроме пива), бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива и мазута - до осуществления реализации новых видов этилового спирта, алкогольной продукции (кроме пива), бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива и мазута.
8. Услуга по присвоению ПИН-кода осуществляется налоговыми органами на бесплатной основе.
9. Стандарт оказания государственной услуги по присвоению ПИН-кода на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции и мазута размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде шектеу мерзімі:
1) Акцизделген өнім мен мазуттың  кейбір түрлерін шығарушылар мен импорттаушылар товарларына жеке сәйкестендіру номерін (ЖСН-код) беру бойынша қызмет көрсету мерзімі:
темекі өнімдерін өндіру және айналымы саласында - кем дегенде айдың 1-не дейін 30 күнтізбелік күн, онда өтініш беруші темекі өнімдерінің жаңа маркаларын сатуды жүзеге асырады;
этил спирті мен алкоголь өнімдері (сырадан басқа), бензин (авиациялық бензиннен басқа), дизелдік отын және мазут өндіру және айналымы саласында - өтініш алған күннен бастап 30 күнтізбелік күн ішінде;
2) ЖСН-кодын алуға өтінішті өткізу кезінде кезекте ең ұзақ күту уақыты - 20 минут;
3) ЖСН-кодын алу туралы хабарлама алған кезде кезекте ең ұзақ күту уақыты - 20 минут;
4) ЖСН-кодын беруге өтініш беріледі:
темекі өнімдерін өндіру және айналымы саласында - кем дегенде айдың 1-не дейін 30 күнтізбелік күн, онда өтініш беруші темекі өнімдерінің жаңа маркаларын сатуды жүзеге асырады;
этил спирті мен алкоголь өнімдері (сырадан басқа), бензин (авиациялық бензиннен басқа), дизелдік отын және мазут өндіру және айналымы саласында - этил спирті мен алкоголь өнімдері (сырадан басқа), бензин (авиациялық бензиннен басқа), дизелдік отын және мазут жаңа түрлерін сатуды жүзеге асырғанға дейін.
8. Салық органдары ЖСН-кодын беру қызметін тегін негізде жүргізеді.
9. Акцизделген өнім мен мазуттың  кейбір түрлерін шығарушылар мен импорттаушылар товарларына жеке сәйкестендіру номерін (ЖСН-код) беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің "Салық қызметі сапасы" web-порталында: www.salyk.kz орналасқан;
2) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығының ақпараттық стендтерінде;
3) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығының салық төлеушілерге тарататын материалдарға арналған сөрелерде, жәшіктерде, столдарда орналасқан.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги по присвоению ПИН-кода на соответствующий вид подакцизной продукции необходимо представить в налоговый орган по месту производства и реализации соответствующей подакцизной продукции заявку на присвоение ПИН-кодов с приложением их перечня на бумажных носителях в явочном порядке или по почте. Заявка на присвоение ПИН-кода подписывается налогоплательщиком и заверяется печатью налогоплательщика. При представлении необходимых документов на бумажных носителях в явочном порядке, заявка на присвоение ПИН-кода подается в двух экземплярах.
Заявка на присвоение ПИН-кода представляется по следующим формам:
1) табачным изделиям - по форме, утвержденной приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 18 марта 2004 года N 133 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов табачным изделиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2785);
2) этиловому спирту и алкогольной продукции (кроме пива) - в произвольной форме, содержащей следующие сведения:
номер по порядку;
наименование субъекта;
вид этилового спирта и/или алкогольной продукции (спирт, водка, вино, крепкие и слабоградусные ликероводочные изделия, коньяк, бренди);
наименование этилового спирта и/или алкогольной продукции;
емкость;
процентное содержание этилового спирта.
3) отдельным видам нефтепродуктов - в произвольной форме, содержащей следующие сведения:
в случае присвоения ПИН-кода вновь зарегистрированному юридическому лицу и индивидуальному предпринимателю, производящим, импортирующим бензин (за исключением авиационного), дизельное топливо и мазут:
номер по порядку;
наименование области;
наименование юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
РНН.
в случае присвоения ПИН-кода перечню производимых и импортируемых новых марок бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива и мазута:
номер по порядку;
наименование области;
наименование предприятия;
РНН;
марка бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива и мазута;
номер нормативного документа, техническое условие;
данные сертификата качества (номер, дата выдачи и т.д.).
В случае импорта на таможенную территорию Республики Казахстан одинаковых марок/наименований указанных видов товаров несколькими хозяйствующими субъектами, заявка на присвоение ПИН-кодов подается каждым хозяйствующим субъектом отдельно.
Перечень товаров соответствующей продукции представляется:
1) в сфере производства и оборота табачных изделий - с указанием марки, наименования табачных изделий, количества единиц табачных изделий в пачке или упаковке и наличия фильтра;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Акцизделген өнімнің тиісті түріне ЖСН-код алу қызметі бойынша тиісті акциздік өнімді шығару және сату орны бойынша ЖСН-код алу үшін олардың тізімін қағаз және электронды тасымалдауыштарда қоса салық органына почта арқылы немесе апарып беру арқылы ұсыну қажет. ЖСН-код алуға өтінішке салық төлеуші қол қояды және салық төлеушінің мөрімен расталады. Қажетті құжаттарды қағаз тасымалдауышта апарып берген кезде, ЖСН-код алуға өтініш екі дана түрінде ұсынылады.
ЖСН-код алуға өтініш төмендегі нысандар бойынша ұсынылады:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі салық комитеті төрағасының 2004 жылғы 18 наурыздағы  N 133 "Темекі өнімдеріне жеке сәйкестендіру нөмірлерді-кодтарды беру Ережелерін бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2785 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша - темекі өнімдеріне;
2) этил спирті мен алкоголь өнімдері (сырадан басқа) - төмендегі мәліметтері бар еркін нысанда:
реттік номері;
субъект атауы;
этил спирті түрі және/немесе алкоголь өнімдері (спирт, арақ, шарап, күшті және аз градустық ликер өнімдері, коньяк, бренди);
этил спирті түрі және/немесе алкоголь өнімдері;
ыдыс;
этил спиртінің проценттік құрамы.
3) мұнай өнімдерінің жеке түрлеріне - төмендегі мәліметтер бар еркін нысанда:
бензин, дизель отын және мазут өндіруші және импорттаушы (авиациялық бензиннен басқасы) жаңа тіркелген заңды тұлғаға және жеке кәсіпкерге ЖСН-код берілген жағдайда:
реттік номер;
облыс атауы;
заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер атауы;
СТН.
бензин, дизель отын және мазут өндіруші және импорттаушы (авиациялық бензиннен басқасы) тізіліміне ЖСН-код берілген жағдайда:
реттік номер;
облыс атауы;
кәсіпорын атауы;
СТН.
бензин, (авиациялық бензиннен басқасы) дизель отын және мазут маркасы;
нормативтік құжат номері, техникалық жағдай;
сапа сертификаты туралы деректері (номері, берілген күні т.б.).
Қазақстан Республикасы кедендік аумағына бірнеше шаруашылық етуші субъектілер көрсетілген бірдей товар түрлерінің маркалары/атауын импорттаған жағдайда ЖСН-код беруді әрбір шаруашылық етуші субъект жеке береді.
Өнімдерге сәйкес  товарлар тізімі:
1) темекі өнімдерін өндіру және айналымы саласында - темекі өнімдерінің маркасы, атауы, қорапта немесе орамдағы темекі өнімдері бірлігінің саны және сүзбесі болуы;

2) в сфере производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива) - с указанием наименования продукции, объема используемой тары и группы товаров;
3) в сфере производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов - с указанием наименования каждой марки бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива и мазута, а также номер нормативного технического документа.
13. Заявки на присвоение ПИН-кода на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции и мазута можно:
1) получить на бесплатной основе в Центре приема и обработки информации налоговых органов;
2) распечатать с сайта www.salyk.kz (раздел "Налоговое законодательство", подраздел "Подакцизная продукция");
3) распечатать с нормативно-правовой базы "Юрист", "Закон".
14. Чтобы пройти процедуру присвоения ПИН-кода, необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
15. Подтверждением приема заявки на присвоение ПИН-кода на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции и мазута являются:
при представлении необходимых документов на бумажных носителях в явочном порядке:
1) отметка работника налогового органа о приеме заявки на присвоение ПИН-кода, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, входящего номера и даты приема на втором экземпляре заявки, остающегося у налогоплательщика;
2) выдача талона по форме, установленной приложением N 3 Правил обращения физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон);
при представлении необходимых документов по почте - наличие даты почтового штемпеля на конверте.
16. Уведомление о присвоении ПИН-кода Вы получите в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
17. В предоставлении услуги по присвоению ПИН-кода отказывается в случае:
1) отсутствия регистрационной карточки учета объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, согласно статье 531 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
2) несоответствия требованиям законодательства в области государственного регулирования производства и оборота отдельных видов подакцизной продукции;

2) этил спирті және алкоголь өнімінің (сырадан басқа) өндіріс және айналым саласында - өнім атауы, пайдаланылған ыдыс көлемі және товар тобы көрсетілген болуы;
3) мұнай өнімдері өндірісі және айналымы саласында - бензин, (авиациялық бензиннен басқасы) дизель отын және мазут маркасының атауы, сондай-ақ нормативтік-техникалық құжат номері көрсетілген болуы керек.
13. Акцизделген өнім мен мазуттың  кейбір түрлерін шығарушылар мен импорттаушылар тауарларына ЖСН-код беруге өтінішті:
1) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығынан тегін алуға;
2) www.salyk.kz сайтынан ("Салық заңдары" бөлімі, "Салықтық есептілік") бөлімшесінен басып шығаруға;
3) "Юрист", "Закон" т.б. нормативтік базалардан алуға болады.
14. ЖСН-кодын алу қызметін пайдалану үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
15. Акцизделген өнім мен мазуттың  кейбір түрлерін шығарушылар мен импорттаушылар тауарларына ЖСН-код беруге өтінішті қабылдауды растау ретінде:
қажетті құжаттарды қағаз тасымалдаушыда әкеліп берген жағдайда:
1) салық органы қызметкерінің ЖСН-код беруге өтінішті қабылдау туралы белгі қояды, онда аты-жөні, қызметкердің қолы, салық органы коды және қабылдау күні қойылады, және салық төлеушіге өтініштің екінші данасы қабылдау туралы белгісі қойылып қайтарылып беріледі;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылғы 30 мамырдағы  N 20 "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
қажетті құжаттарды почтамен жіберген кезде - конвертте почталық мөрмен бірге жіберілген күні көрсетілуі керек.
16. ЖСН-код алу туралы хабарламаны Сіз салық органдары Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті "терезеден (-лерінен)" ала аласыз.
17. ЖСН-код беру туралы қызмет көрсетуден бас тарту жағдайлары:
1) Қазақстан Республикасының "Салық және басқа да бюджетке міндетті төлемдер туралы" (Салық Кодексі) Кодекстің  531-бабына сәйкес салық салуға байланысты, салық салынатын объектілерді есепке алуды тіркеу карточкасы болмаған жағдайда;
2) өндірісті және акцизделген өнімдердің жекелеген түрлері айналымы мемлекеттік реттеу салаларында заң талаптарына сәйкессіздік кезде;

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100%
99%
99%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
54,4%
45,5%
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172 "Об утверждении модельных методических рекомендаций по определению показателей стандартов государственных услуг" (сайт www.kyzmet.kz ).
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Стандарт оказания государственной услуги
"Регистрация объектов налогообложения и объектов,
связанных с налогообложением" 1. Общие положения
1. Регистрация объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением - это постановка на учет в налоговом органе объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, принадлежащих налогоплательщику, регистрация изменений, снятие с учета.
2. Услуга по регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, частично автоматизирована.
3. Услуга по регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, предоставляется на основании статей 397 и 531 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Услугу по регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) оказания услуги по регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, является получение налогоплательщиком регистрационной карточки учета объектов. Регистрационная карточка учета объектов - документ, удостоверяющий регистрацию объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением в налоговых органах.
6. Услуга по регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, предоставляется юридическим лицам, их структурным подразделениям, нерезидентам, осуществляющим деятельность в Республики Казахстан через постоянное учреждение и индивидуальным предпринимателям в случае осуществления следующих видов деятельности и наличия соответствующей лицензии (при необходимости лицензирования):
1) оптовая и розничная торговля бензином (кроме авиационного), дизельным топливом;
2) производство и (или) оптовая реализация алкогольной продукции;
3) прием стеклопосуды;

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
100%
99%
99%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лығына қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
90%
54,4%
45,5%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 "Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын анықтау үшін модельдік методикалық нұсқауларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсыныстарға сәйкес есептеледі (www.кyzmet.kz сайты).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
19 желтоқсандағы 2007 жылғы
N 469 бұйрығымен бекітілген
"Салық салумен байланысты объектілер мен салық салу
объектілерін тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Салық салумен байланысқан объектілері мен салық салу объектілерінің тіркеу есебі - салық төлеушіге қатысты салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерінің салық органдарында есепке қою, өзгерістерді тіркеу, есептен шығару.
2. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу бойынша қызметі кей жерлерінде автоматтандырылған.
3. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу бойынша қызметі Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық Кодексі)  397 және  531-баптары негізінде ұсынылады.
4. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу бойынша қызмет Қазақстан Республикасының салық органдарымен көрсетіледі.
5. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу бойынша қызметін аяқтау формасы (нәтижесі) объектілерді есепке алудың тіркеу карточкаларын салық төлеушілерді алу болып табылады. Объектілерді есепке алудың тіркеу карточкасы - салық органдарында салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеуді растайтын құжат.
6. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу бойынша қызметі Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы іс-әрекетін жүзеге асырушы заңды тұлғаларға, олардың құрылымдық бөлімшелеріне, резидент емеске және келесі қызмет түрлерін жүзеге асырған жағдайда және тиісті лицензия бар болған жағдайда (қажет болған жағдайда лицензиялау) жеке кәсіпкерлерге ұсынылады:
1) Бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель жағармайымен көтерме және жекелей саудалау;
2) ішімдік өнімдерді өндіру және (немесе) көтермелеп сату;
3) шыны ыдысты қабылдау;

4) организация, проведение лотереи и реализация лотерейных билетов;
5) производство, оптовая реализация и импорт табачных изделий;
6) оказания услуг:
игровых автоматов без денежного выигрыша, предназначенных для проведения игры с одним игроком;
игровых автоматов без денежного выигрыша, предназначенных для проведения игры с участием более одного игрока;
персональных компьютеров, используемых для проведения игры;
боулинга;
картинга;
бильярдных столов;
в сфере игорного бизнеса.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания услуги по регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, с момента сдачи потребителем необходимых документов - 2 рабочих дней, по снятию с регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением - 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявлений на регистрацию, перерегистрацию или снятие объектов налогообложения или объектов, связанных с налогообложением - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении регистрационной карточки учета - 20 минут;
4) за регистрацией выпуска лотерейных билетов необходимо обращаться за 10 календарных дней до начала их реализации.
8. Услуга по регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, является бесплатной, за исключением стоимости бланков заявлений.
9. Стандарт оказания государственной услуги по регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.

4) лотереяны ұйымдастыру, жүргізу және лотереялық билеттерді сату;
5) темекі өнімдерін өндіру, көтермелеп сату және импорттау;
6) қызмет көрсету:
бір ойыншымен ойын жүргізу үшін тағайындалған ақшалай ұтыссыз ойын автоматтарына;
бірнеше ойыншымен ойын жүргізу үшін тағайындалған ақшалай ұтыссыз ойын автоматтарына;
ойынды жүргізу үшін қолданылатын персоналды компьютерлеріне;
боулингке;
картингка;
бильярд үстелдерінде;
ойын бизнес аясында.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушымен қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мерзімдері - 2 жұмыс күні, салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеуден шығару бойынша - 5 жұмыс күні.
2) салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу, қайта тіркеу немесе тіркеуден шығаруға арыз беру кезінде кезекте күтудің максималды кететін уақыт - 20 минут;
3) есептің тіркеу карточкасын алу кезінде күтуге максималды кететін уақыт - 20 минут;
4) лотерейлік билеттерді шығаруды тіркеуге оларды сатуға 10 күнтізбелік күн бұрын келу қажет.
8. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу бойынша қызмет арыз бланкі құнын қоспағанда ақысыз болып табылады.
9. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) бойынша қызмет көрсету стандарты орналасқан:
1) мына мекен-жай бойынша Қазақстан республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің web-порталы "Салық қызметі сапасы" бөлімінде: www.salyk.kz;
2) Салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарының ақпараттық қабырғаларында;
3) Салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарында салық төлеушілерге тарату үшін жеке материалдар үшін белгіленген сөрелерде, жәшіктерде, үстелдерде.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, необходимо:
1) представление заявления на регистрацию и соответствующие приложения к нему по форме за соответствующий год. При представлении заявления на регистрацию на бумажных носителях заполняется два экземпляра заявления, один экземпляр остается в налоговом органе, второй возвращается Вам с указанием даты приема.
при оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом - заявление о регистрации и перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом (форма 012.00);
при производстве и (или) оптовой реализации алкогольной продукции - заявление о регистрации и перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции (форма 022.00);
при приеме стеклопосуды - заявление о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по приему стеклопосуды (форма 032.00);
при организации, проведении лотереи и реализации лотерейных билетов - заявление на получение регистрационных карточек учета объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов (форма 042.00);
при оказании услуг (игровых автоматов без денежного выигрыша, персональных компьютеров, используемых для проведения игры, боулинга, картинга, бильярда) в специальном налоговом режиме для отдельных видов предпринимательской деятельности - заявление на регистрацию (перерегистрацию) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, фиксированным суммарным налогом (форма 942.00);
в сфере производства, оптовой реализации и импорта табачных изделий - заявление о регистрации и перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по производству, оптовой реализации и импорту табачных изделий (форма 052.00);
в сфере игорного бизнеса - заявление о регистрации и перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением налогом на игорный бизнес (форма 062.00).
2) подача заявления на регистрацию в Центр приема и обработки информации налогового органа по месту нахождения объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением;
3) заявление на регистрацию может представляться по выбору - на бумажных носителях или в электронном виде. Представление заявления на регистрацию в электронном виде возможно только при наличии электронной цифровой подписи, выданной налоговым органом;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу үшін қажет:
1) тіркеуге арызды және оған тиісті қосымшаны ұсыну. Қағазда тіркелген арызды ұсыну кезінде арыз екі данада толтырылады, бір данасы салық органында қалады, ал екіншісі қабылдау күні жазылған Сізге қайтарылып беріледі.
Тіркеуге арыз келесі формалар бойынша ұсынылады:
Көтерме және жекелей бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель майынан саудалау кезінде - көтерме және жекелей бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель майынан саудалау бойынша cалық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу туралы өтініш (012.00 нысаны);
Ішімдік өнімдерін өндіру және (немесе) көтерме сату кезінде- арыз ішімдік өнімдерін өндіру және (немесе) көтерме саудалау бойынша cалық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу және қайта тіркеу туралы өтініш (022.00 нысаны);
Шыны ыдысын қабылдау кезінде - шыны ыдысын қабылдау бойынша cалық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтініш (032.00 нысаны);
Лотереяны ұйымдастыру, жүргізу кезінде және лотереялық билеттерді сату кезінде - лотереяны ұйымдастыру, жүргізу кезінде және лотереялық билеттерді сату бойынша cалық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін есепке алудың тіркеу карточкаларын алуға өтініш (042.00 нысаны);
қызмет көрсету кезінде (ақшалай ұтыссыз ойын автоматтарында, ойынды жүргізу үшін қолданылатын персоналды компьютерлерлерде, боулингта, картингта, бильярдта) кәсіпкерлер қызметінің жеке түрлері үшін арнайы салық режимінде - фиксацияланған сомалық салықпен cалық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш (942.00 нысаны);
өндіріс саласында, көтерме сауда және темекі өнімдерін импорттау - ішімдік өнімдерін өндіру, көтерме саудалау және импорттау бойынша cалық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу және қайта тіркеу туралы өтініш (052.00 нысаны);
ойын бизнесі салық салу объектілерін және салық салумен байланысты объектілерді тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтініш (062.00 нысаны);
2) cалық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерінің орналасқан орны бойынша салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығына тіркеуге арызды беру;
3) тіркеуге арыз таңдау бойынша ұсынылады - қағазда немесе электрондық түрде. Электрондық түрде тіркеуге арызды ұсынуды салық органымен берілген электрондық цифрлық қол қойылу болған кезде ғана мүмкін;

4) заявление на регистрацию на бумажных носителях должна быть подписана налогоплательщиком (руководителем и главным бухгалтером) либо его уполномоченным представителем, а также заверена печатью налогоплательщика либо его уполномоченного представителя; в электронном виде - электронный документ должен быть заверен электронной цифровой подписью налогоплательщика;
5) к заявлению на регистрацию представляется соответствующая лицензия, если данный вид деятельности подлежит лицензированию.
Для представления заявления на регистрацию в электронном виде необходимо установить:
программное обеспечение "Система гарантированной доставки сообщений" (СГДС), которое можно скачать с web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.taxkz.kz или получить бесплатно в Центрах приема и обработки информации налоговых органов;
программное обеспечение "Информационная система электронной формы налоговой отчетности" (ИС ЭФНО), которое также можно скачать с раздела "Программное обеспечение" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресам: report.taxkz.kz или получить бесплатно в Центрах приема и обработки информации налоговых органов. Также в разделе "Программное обеспечение" данного сайта можно получить Руководство установки программного обеспечения Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан и Руководство пользователя.
13. Бланки форм заявлений на регистрацию можно распечатать в черно-белом формате с сайта www.salyk.kz (раздел "Налоговое законодательство", подраздел "Налоговая отчетность") либо приобрести их в типографских организациях в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
14. Для представления заявлений на бумажных носителях в явочном порядке необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
Для представления заявления на регистрацию в электронном виде необходимо заявление на регистрацию, заполненное в соответствующем программном обеспечении, отправить на сервер Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
15. При представлении заявлений на бумажных носителях в явочном порядке подтверждение о приеме заявлений выдается незамедлительно после проведения работником Центра приема и обработки информации налогового органа проверки на предмет соблюдения требований пункта 10  статьи 69 Налогового кодекса и представления всех необходимых документов.
При представлении заявления на регистрацию в электронном виде документ "Уведомление/подтверждение о представлении налогоплательщиком (налоговым агентом) налоговой отчетности в электронном виде" Вы получите в режиме "Файл/Исходящие/Исходящие документы" в соответствующем программном обеспечении на том компьютере, с которого осуществлялась отправка заявления на регистрацию, либо в режиме "Файл/Исходящие/Исходящие документы/Запросить уведомление по представленным формам налоговой отчетности" в соответствующем программном обеспечении на любом компьютере, где установлено необходимое программное обеспечение.

4) қағазда жазылған тіркеуге арыз салық төлеушімен қол қойылу керек, (басшыларға және бас бухгалтерге), немесе олардың өкілетті тұлғаларына, сонымен қатар салық төлеушінің немесе оның өкілетті тұлғасының мөрімен басылған болуы тиіс; электрондық түрде - электронды құжат салық төлеушінің электрондық цифрлық қолымен мөрленуі қажет;
5) егер қызметтің осы түрі лицензиялауға жатса, өтінішке тиісті лицензия ұсынылады.
Тіркеуге арызды электрондық түрде ұсыну үшін келесі бағдарламаларды орнату қажет:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті "Хабарламаны кепілдендірілген жеткізу жүйесі" (ХКЖЖ) бағдарламалық қамтамасыз ету мына мекен-жай бойынша: www.taxkz.kz немесе салық органдарында ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарынан ақысыз алуға болады;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті  web-порталының "Бағдарламалық қамтамасыз ету" бөлімінен "Салық есептіліктің электрондық нысаны" Ақпараттық жүйесі" (СЕЭН АЖ) бағдарламалық қамтамасыз ету мына мекен-жай бойынша: report.taxkz.kz немесе салық органдарында ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарынан ақысыз алуға болады. Сонымен қатар осы сайттың "Бағдарламалық қамтамасыз ету" бөлімінен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетін бағдарламалық қамтамасыз етуді қондыру басшылығын және Қолдану басшылығын алуға болады.
13. Тіркеуге арыз формалары бланкілері www.salyk.kz сайтынан қара-ақ форматта шығару қажет ("Салық заңнама" бөлімі, "Салықтық есептілік" бөлімшесі) немесе типографиялық ұйымдардан салық органдарында арнайы белгіленген жерлерден алуға болады.
14. Өзі келіп қағаз түрінде тіркеуге арызды ұсыну үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
Тіркеуге арызды электрондық түрде ұсыну үшін бағдарламалық қамтамасыз етуге сәйкес толтырылуы тиіс, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті сервиріне жіберу қажет.
15. Өзі келіп қағаз түрінде тіркеуге арызды ұсынған кезде тіркеуге арызды қабылдау туралы растауды салық органы Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығындағы қызметкерімен Салық кодексінің  10-бабы 69-тармағы талаптарын сақтау затына тексергеннен және барлық қажетті құжаттарды ұсынғаннан кейін ала аласыз.
Тіркеуге арызды электрондық түрде ұсынған кезде "салық төлеушінің (салық агентімен) электрондық түрде салық есептілігін ұсыну туралы хабарлама/растама" құжатын тіркеуге арыз жіберілген компьютерден тиісті бағдарламалық қамтамасыз етуге сәйкес "Файл/Шығыс/Шығыс құжаттар" режиміне, немесе қажетті бағдарламалық қамтамасыз ету орнатылған кез-келген компьютерде тиісті бағдарламалық қамтамасыз етуге сәйкес "Файл/Шығыс/Шығыс құжаттар/ ұсынылған салық есептіліктер нысандары бойынша ескертпені сұрау" режиміне алуға болады.

16. Основаниями для отказа в приеме заявления на регистрацию являются следующие основания:
1) если в заявлении на регистрацию:
не указан либо неверно указан регистрационный номер налогоплательщика;
не указан налоговый период;
нарушены требования относительно подписи и заверения налоговой отчетности;
нарушена структура электронного формата, установленного Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан;
2) предоставления недостоверных сведений и данных, указанных в заявлении на регистрацию и соответствующих приложениях к нему;
3) непредставления соответствующих приложений к форме заявления на регистрацию;
4) заполнения форм заявлений на регистрацию и соответствующих приложений к нему с исправлениями, подчистками, помарками;
5) отсутствия или непредставления копии лицензии на осуществление деятельности.
3. Принципы работы
17. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, за исключением оплаты бланков заявлений;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, которую предоставляет налогоплательщик.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги по регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) работников налоговых органов можно получить:
1) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
2) на сайте www.salyk.kz (раздел Информационные материалы/Новости).
21. Жалоба на действия (бездействие) работников Центров приема и обработки информации налоговых органов может быть направлена по выбору путем:
1) обращения непосредственно к руководителям Центров приема и обработки информации налоговых органов по месту регистрационного учета, руководителям налоговых органов по месту регистрационного учета или руководителям вышестоящих налоговых органов;

16. Тіркеуге арызды қабылдауға бас тарту үшін негіздемеге келесі негіздемелер болып табылады:
1) егер тіркеуге арызда:
салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетілмесе немесе дұрыс көрсетілмесе;
салық кезеңі көрсетілмесе;
қол қою талаптары және салық есептілігін мөрлеу талаптары бұзылғанда;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетімен белгіленген электрондық формат құрылымы бұзылғанда;
2) тіркеуге арызда көрсетілген мәліметтер мен белгілердің және оларға тиісті қосымшаларын дұрыс ұсынбағанда;
3) тіркеуге арыз формасына тиісті қосымшаны ұсынбаса;
4) тіркеуге арыз формасын және оның қосымшаларын түзетусіз, кірсіз толтыруға;
5) қызметті жүзеге асыруға лицензия көшірмесінің жоқтығы немесе ұсынбауы.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу процедуралары туралы анықтама беру процедурасы туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет көрсету кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу бойынша, арыз бланкісін төлеуден басқа ақысыз қызмет көрсету;
4) салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтары қызметкерлері тарапынан жылы қарым-қатынас жасау;
5) салық төлеушінің ұсынған ақпараттардың құпиялылығын сақтау және қорғалу.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері тұтынушылармен осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа көрсеткіштерімен және қол жеткізушілігімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсетуші мемлекеттік органның, мекеменің немесе басқа субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа көрсеткіштері және қол жеткізушілігінің толық мағынасы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтарымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Салық органы қызметкерінің іс-әрекетін (әрекетсіздігін) шағымдау тәртібі туралы ақпаратты алуға болады:
1) салық органдарының  Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарындағы ақпараттық қабырғаларынан;
2) www.salyk.kz сайтында (Ақпараттық материалдар бөлімі/Жаңалықтар).
21. Салық органдары Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтары қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдар таңдау арқылы мына жолдармен жіберілуі мүмкін:
1) тіркеу есебі бойынша салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарының басшыларына тікелей, тіркеу есебі бойынша салық органдарының басшыларына немесе жоғарғы салық органдарының басшыларына жүгініс ету;

2) заполнения специального бланка опроса мнений налогоплательщиков по качеству оказания услуг или карточки посещения, находящихся в Центрах приема и обработки информации налоговых органов, заполненный бланк необходимо опустить в специальный ящик для жалоб и предложений;
3) обращения на телефоны "доверия" налоговых органов по месту регистрационного учета, вышестоящих налоговых органов или по номеру 8(7172) 717963 в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан. Перечень телефонов "доверия" налоговых органов республики приведен в приложении N 1 к приказу;
4) обращения на электронную книгу жалоб по адресу: call-e-tax@mgd.kz ;
5) через ящики для жалоб и предложений, расположенные в Центрах приема и обработки информации налоговых органов по месту регистрационного учета, в вышестоящих налоговых органах или в Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан;
6) в канцелярию вышестоящего налогового органа. Адреса канцелярий налоговых органов по областям, гг. Алматы и Астана, на территории специальных экономических зон приведен в приложении N 2 к приказу;
7) в канцелярию Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, расположенного по адресу: г. Астана, пр. Победы, 11.
22. Подтверждением приема жалобы на неправомерные действия (бездействие) работников органов налоговой службы служит талон по форме согласно приложению N 3 к Правилам обращения физических и юридических лиц, утвержденным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699), выдаваемый при приеме жалобы, представленной на бумажных носителях в явочном порядке. В талоне будут указаны дата и время, фамилия и инициалы лица, принявшего обращение.
О ходе рассмотрения и результат рассмотрения жалобы можно узнать:
1) у лица, принявшего жалобу - если жалоба представлена на бумажных носителях в явочном порядке;
2) отправив электронное сообщение - если жалоба представлена на электронную книгу жалоб.
Жалоба на неправомерные действия (бездействие) работников органов налоговой службы рассматривается в сроки установленные законодательством Республики Казахстан.
6. Контактная информация
23. Контактные данные приведены:
1) руководителей Центров приема и обработки информации налоговых органов - в приложении N 3 к приказу;

2) салық органдары Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығында орналасқан қызмет көрсету сапасы бойынша салық төлеушілердің арнайы пікірлері бланкісі немесе келу карточкасын толтыру, толтырылған бланкіні шағымдар мен ұсыныстардың арнайы жәшігіне салу;
3) тіркеу есебі бойынша салық органдарының "сенім" телефонына, жоғарғы салық органдарының "сенім" телефонына немесе Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің 8(7172) 717963 "сенім" телефонына хабарласу. Республика салық органдарының "сенім" телефондар нөмірлері Бұйрықтың N 1 қосымшасында келтірілген;
4) мына мекен жай бойынша электрондық шағым кітабына: call-e-tax@mgd.kz;
5) тіркеу есебі бойынша салық органдарының, жоғарғы салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығында немесе Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстар жәшігі арқылы;
6) жоғарғы салық органының кеңсесіне почта байланысы арқылы немесе барып хабарласуға болады. Облыстар, Алматы және Астана қаласы бойынша, арнайы экономикалық аймақтар аумағындағы салық органдары кеңселерінің почта байланысы Бұйрықтың N 2 қосымшасында келтірілген;
7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Астана қаласы бойынша Салық комитетінің кеңсесіне, мекен-жайы: Астана қ, Победа даңғ, 11.
22. Салық органы қызметкерлерінің заңсыз әрекеттеріне (әрекетсіздіктері) шағым қабылдау ретінде қағаз тасымалдаушысында ұсынылған шағымды қабылдау кезінде берілетін Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы N 20  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон). Талонда шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, күні және уақыты көрсетіледі.
Шағымды қарастыру тәртібі және қарастыру қорытындысы туралы:
шағымды қабылдаған адамнан - егер  шағым қағаз тасымалдаушыда ұсынылған болса;
егер шағым электрондық шағым кітабына түскен болса, электрондық хат арқылы білуге болады.
Салық органы қызметкерлерінің заңсыз әрекеттеріне (әрекетсіздіктері) шағым Қазақстан Республикасы заңнамасымен бекітілген мерзімінде қарастырылады.
6. Байланыс ақпараты
23. Байланыс туралы ақпараттар:
1) Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтары басшыларының байланыс ақпараттары - Бұйрықтың N 3 қосымшасында келтірілген;

94,9%
93,6%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100%
94,9%
93,6%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
54,4%
45,5%
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172 "Об утверждении модельных методических рекомендаций по определению показателей стандартов государственных услуг" (сайт www.kyzmet.kz ).
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Стандарт оказания государственной услуги
"Регистрация и снятие с учета контрольно-кассовых машин
с фискальной памятью (ККМ с ФП)" 1. Общие положения

94,9%
93,6%
4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушы-
лардың % (үлесі)
100%
94,9%
93,6%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттан-
ған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
54,4%
45,5%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 "Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын анықтау үшін модельдік методикалық нұсқауларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсыныстарға сәйкес есептеледі (www.кyzmet.kzсайты).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
19 желтоқсандағы 2007 жылғы
N 469 бұйрығымен бекітілген
"Фискалды жадымен бақылау-кассалық машинаны (ФЖ БКМ)
тіркеу және есептен алып тастау" мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер

1. Регистрация и снятие с учета контрольно-кассовых машин с фискальной памятью (ККМ с ФП) - это услуга налоговых органов по регистрации, изменению регистрационных данных и снятию с учета ККМ с ФП, модели которых включены в Государственный реестр ККМ с ФП, а также включению новых моделей ККМ с ФП в Государственный реестр ККМ с ФП.
ККМ с ФП - это электронные устройства с блоком фискальной памяти и (или) компьютерные системы, которые используются для регистрации денежных расчетов при реализации товаров и оказания услуг, обеспечивающие некорректируемую ежесменную регистрацию и энергозависимое долговременное хранение информации.
2. Услуга по регистрации и снятию с учета ККМ с ФП не автоматизирована.
3. Услуга по регистрации и снятию с учета ККМ с ФП оказывается на основании статьи 547 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Правил применения ККМ с ФП, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года N 449 (далее - Правила).
4. Услугу по регистрации и снятию с учета ККМ с ФП оказывают органы налоговой службы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) услуги является:
1) по регистрации ККМ с ФП:
опломбированная ККМ с ФП с установленным фискальным режимом работы;
регистрационная карточка ККМ с ФП по форме согласно приложению N 2 к Правилам;
2) по снятию с учета ККМ с ФП:
ККМ с ФП;
книга учета наличных денег по форме согласно приложению N 3 к Правилам с отметкой о снятии ККМ с ФП с учета;
книга товарных чеков по форме согласно приложению N 4 к Правилам с отметкой о снятии ККМ с ФП с учета;
регистрационная карточка ККМ с ФП согласно приложению N 2 к Правилам с отметкой о закрытии карточки;
3) включению новых моделей ККМ с ФП в Государственный реестр ККМ с ФП - Решение о включении (отказе во включении) новой модели ККМ с ФП в Государственный реестр ККМ с ФП.
6. Услуга по регистрации и снятию с учета ККМ с ФП оказывается:
1) юридическим лицам, их структурным подразделениям, за исключением освобожденных от применения ККМ с ФП.
От применения ККМ с ФП освобождаются:
1) индивидуальные предприниматели (кроме реализующих подакцизные товары):
осуществляющие деятельность на основе разового талона или патента в рамках специального налогового режима для субъектов малого бизнеса;
если с момента государственной регистрации налогоплательщика в качестве индивидуального предпринимателя, ранее не получившего Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, не истекло шесть месяцев;
осуществляющие деятельность в рамках специального налогового режима для крестьянских (фермерских) хозяйств;

1. Фискалды жадымен бақылау-кассалық машинаны тіркеу және есептен алып тастау (ФЖ БКМ) - бұл салық органының ФЖ БКМ-мен Мемлекеттік реестрге енгізілген модельдерді, сонымен қатар ФЖ БКМ Мемлекеттік реестріне ФЖ БКМ-ге енгізілген жаңа модельдерді тіркеу, тіркеу мәліметтерін өзгерту және ФЖ БКМ-ден есептен шығару.
ФЖ БКМ - бұл корректірленбейтін ай сайынғы тіркеуді және ақпараттың энерготәуелді ұзақ мерзімді сақтауын қамтамасыз ететін тауарларды тарту және қызмет көрсету кезінде ақша есептерін тіркеу үшін қолданылатын фискальды жады блогы бар электронды құрылғы және (немесе) компьютерлік жүйе.
2. ФЖ БКМ тіркеу және есептен алу бойынша қызметі кей жерлерінде автоматтандырылған.
3. ФЖ БКМ тіркеу және есептен алу бойынша қызметі Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық Кодексі)  547-бабы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Фиcкальдық жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану ережесiн бекiту туралы"   2002 жылғы 18 ақпанындағы  N 449 қаулысымен бекітілген  ФЖ БКМ қолдану Ережелерінің (бұдан әрі - Ереже) 3-15 тармақтары негізінде ұсынылады.
4. ФЖ БКМ тіркеу және есептен алу бойынша қызмет Қазақстан Республикасы салық органдарымен көрсетіледі.
5. Қызметтің аяқтау (нәтижесі) формасы болып табылады:
1) ФЖ БКМ тіркеу бойынша:
фиксалды жұмыс режимімен белгіленген ФЖ БКМ пломбирлеу;
Ереженің N 2 қосымшасына сәйкес тіркеу карточкасы;
2) ФЖ БКМ есептен алу бойынша:
ФЖ БКМ;
Ереженің N 3 қосымшасына сәйкес ФЖ БКМ есептен алу туралы белгісі бар қолма-қол ақшаны есепке алу кітабы;
Ереженің N 4 қосымшасына сәйкес ФЖ БКМ есептен алу туралы белгісі бар тауарлық чектер кітабы;
Ереженің N 2 қосымшасына сәйкес карточканы жабу туралы белгісі бар ФЖ БКМ тіркеу карточкасы;
3) ФЖ БКМ Мемлекеттік реестріне ФЖ БКМ-ге енгізілген жаңа модельдерді енгізілуі - Мемлекеттік реестріне ФЖ БКМ-ге енгізілген жаңа модельдерді енгізілуі туралы шешім (енгізуден бас тарту).
6. ФЖ БКМ қолданудан босатылғандардан басқа заңды тұлғаларға, олардың құрылымдық бөлімшелеріне;
ФЖ БКМ қолданудан кім босатылады:
1) жеке кәсіпкерлер (акциз асты тауарларды сатушылардан басқа):
бір реттік талон немесе кіші бизнес субъектілері үшін арнайы салық режимі шегіндегі патент негізінде қызметті жүзеге асырушы;
жеке кәсіпкерге, егер мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін алдында алмаған жеке кәсіпкер ретінде салық төлеушінің мемлекеттік тіркеуі сәтінен бастап алты ай өтпесе;
крестьян (фермерлік) шаруашылық үшін арнайы салық режимі шегінде қызметті жүзеге асырушыға;

2) налогоплательщики, осуществляющие деятельность:
в рамках специального налогового режима для отдельных видов предпринимательской деятельности;
в части оказания услуг населению с выдачей квитанций, билетов, талонов, знаков почтовой оплаты или других приравненных к чекам документов строгой отчетности по формам, утвержденным приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 26 августа 2003 года N 344 "Об утверждении форм квитанций и других приравненных к чекам документов строгой отчетности, выдаваемых населению при оказании услуг без применения ККМ с ФП" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2491);
3) адвокаты;
2) индивидуальным предпринимателям, за исключением освобожденных от применения ККМ с ФП;
3) нотариусам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
по регистрации ККМ с ФП - 2 рабочих дня;
по снятию с учета ККМ с ФП - 2 рабочих дня;
по включению новых моделей ККМ с ФП в Государственный реестр ККМ с ФП - 30 дней.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 20 минут.
8. Услуга по регистрации ККМ с ФП осуществляются бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги по регистрации и снятию с учета ККМ с ФП размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для регистрации ККМ с ФП необходимо представить:
заявление на регистрацию ККМ с ФП по форме согласно приложению N 1 к Правилам;
Свидетельство о государственной регистрации юридического лица или Свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя; нотариусом - документ, подтверждающий осуществление нотариальной деятельности;
ККМ с ФП;
пронумерованные, прошнурованные, заверенные подписью и/или печатью налогоплательщика:
книга учета наличных денег по форме согласно приложению N 3 к Правилам, проведенных через ККМ с ФП;
книга товарных чеков при расчетах с потребителями без применения ККМ с ФП по форме согласно приложению N 4 к Правилам;
паспорт завода-изготовителя ККМ с ФП.
Для снятия с учета в налоговом органе ККМ с ФП необходимо представить:
заявление на снятие с учета ККМ с ФП по форме согласно приложению N 5 к Правилам;
ККМ с ФП, опломбированную налоговым органом;
книгу учета наличных денег, проведенных через ККМ с ФП, выданную при постановке на учет ККМ с ФП;
книгу товарных чеков, выданную при постановке на учет ККМ с ФП;
регистрационную карточку ККМ с ФП.
При технической неисправности ККМ с ФП представляется заявление в произвольной форме о технической неисправности ККМ с ФП с указанием сроков проведения ремонта, причины неисправности, суммовых показаний счетчика ККМ с ФП на начало дня, в котором произошла неисправность.
В случае постановки на учет по налогу на добавленную стоимость (НДС), необходимо представить в налоговый орган ККМ с ФП для внесения в контрольный чек, выдаваемый ККМ с ФП, сведений о серии и номере свидетельства по НДС.
В случае изменения места нахождения ККМ с ФП (если такое изменение не влечет необходимость регистрации ККМ с ФП в другом налоговом органе), наименования или вида деятельности налогоплательщика, Вам необходимо подать заявление на регистрацию ККМ с ФП с указанием измененных сведений в налоговый орган по месту регистрации ККМ с ФП.
Для включения новой модели ККМ с ФП в Государственный реестр ККМ с ФП в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан необходимо представить:
заявление на включение ККМ с ФП в Государственный реестр;
паспорт завода-изготовителя ККМ с ФП;
образцы формируемых чеков;
нотариально заверенная копия сертификата соответствия ККМ с ФП;
руководство по эксплуатации ККМ с ФП;
техническая документация завода-изготовителя;
руководство для должностного лица налогового органа на бумажном и электронном (магнитном) носителях;
гарантийное обязательство завода-изготовителя по технической поддержке ККМ с ФП;
сведения о соответствии технических характеристик модели ККМ с ФП, указанных в документации завода-изготовителя, основным техническим требованиям;
цветная фотография или рекламный проспект с фотографией модели ККМ с ФП.
В случае, если моделью ККМ с ФП является компьютерная система, то к заявлению прилагаются:
заключение Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи о соответствии компьютерной системы техническим требованиям;
паспорт завода-изготовителя;
образцы формируемых чеков;
руководство для должностного лица налогового органа;
гарантийное обязательство завода-изготовителя по технической поддержке компьютерной системы.

2) салық төлеушілер:
кәсіпкерлік қызметтің жеке түрлері үшін арнайы салық режимі шегінде қызметті жүзеге асырушыларға;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2003 жылғы 26 тамызындағы N 344  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2491 болып тіркелген) бекітілген формалар бойынша квитанция, билеттер, талондар, пошта төлемдері белгілері және қатаң есептілік құжаттары чектеріне теңестірілген басқа да құжаттарды берумен халыққа қызмет көрсету бөлігінде;
3) адвокаттар;
4) ФЖ БКМ қолданудан босатылғандардан басқа жеке кәсіпкерлерге;
5) нотариус.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушымен қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ФЖ БКМ тіркеу бойынша - 2 жұмыс күні;
ФЖ БКМ есептен алып тастау бойынша - 2 жұмыс күні;
ФЖ БКМ Мемлекеттік реестріне ФЖ БКМ-ге енгізілген жаңа модельдерді енгізу бойынша - 30 күн;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің максималды кететін уақыт - 20 минут;
3) құжаттарды алу кезінде күтуге максималды кететін уақыт - 20 минут.
8. ФЖ БКМ тіркеу бойынша қызметі ФЖ БКМ ақысыз жүзеге асырылады.
9. ФЖ БКМ тіркеу және есептен алу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты орналасқан:
1) мына мекен-жай бойынша Қазақстан республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің web-порталы "Салық қызметі сапасы" бөлімінде: www.salyk.kz;
2) Салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарының ақпараттық қабырғаларында;
3) Салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарында салық төлеушілерге тарату үшін жеке материалдар үшін белгіленген сөрелерде, жәшіктерде, үстелдерде.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. ФЖ БКМ тіркеу үшін ұсыну қажет:
1) ФЖ БКМ тіркеуге арызды;
2) Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі немесе жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) ФЖ БКМ;
4) нөмірленген, байлаған, салық төлеушінің қолымен және/немесе мөрімен мөрленген:
Ереженің N 3 ФЖ БКМ арқылы жүргізілген қолма-қол ақшаны есепке алу кітабы;
Ереженің N 4 ФЖ БКМ қолданусыз тұтынушымен есептесу кезінде тауарлық чектер кітабы;
5) ФЖ БКМ зауыт-құрастырушы паспорты.
ФЖ БКМ-ны салық органында есептен алып тастау үшін ұсыну қажет:
1) ФЖ БКМ есептен алып тастауға арыз;
2) ФЖ БКМ салық органымен пломбирленген;
3) ФЖ БКМ есепке қойған кезде берілген ФЖ БКМ арқылы жүргізілген қолма-қол ақшаны есепке алу кітабы;
4) ФЖ БКМ есепке қойған кезде берілген тауарлық чектер кітабы;
5) ФЖ БКМ тіркеу карточкасы.
ФЖ БКМ техникалық бұзушылығы кезінде Сіз жөндеу жүргізу мерзімдері, бұзушылық себептері, бұзушылық болған күннің басына ФЖ БКМ счетчиктерінің сомалық  көрсеткіштері көрсетілген ФЖ БКМ техникалық бұзушылық туралы арызды ұсыну қажет.
Қосылған құн салығы (ҚҚС) бойынша есепке қойған салық органына бақылау чегіне енгізу үшін ФЖ БКМ, ФЖ БКМ берілетін ҚҚС бойынша среия және нөмірі туралы мәліметті ұсыну қажет.
ФЖ БКМ орналасқан жері өзгерген, салық төлеуші қызметінің атауы немесе түрі өзгерген кезде (егер осындай өзгеріс басқа салық органында ФЖ БКМ тіркеуін қажет етпеген жағдайда) Сіз ФЖ БКМ тіркеу орны бойынша салық органы мәліметтерінің өзгеруін көрсетумен ФЖ БКМ тіркеуге арыз береді.
ФЖ БКМ жаңа моделін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің ФЖ БКМ Мемлекеттік реестріне енгізу үшін ұсыну қажет:
Мемлекеттік реестрін қалыптастыру туралы Ережесінің сәйкес  Мемлекеттік реестірге ФЖ БК енгізуге арыз;
ФЖ БКМ зауыт-құрастырушы паспортын;
қалыптасатын чек үлгілерін;
ФЖ БКМ сәйкестендіру сертификатының нотариалды мөрленген көшірмесі;
ФЖ БКМ пайдалану бойынша басшылық;
зауыт-құрастырушының техникалық құжаттамасы;
қағаз және электрондық (магниттік) құралда салық органының лауазымдық тұлғасы үшін басшылық;
ФЖ БКМ техникалық қолдауы бойынша зауыт-құрастырушысының кепілдік міндеттемесі;
зауыт-құрастырушы құжаттарында көрсетілген ФЖ БКМ моделдерінің техникалық мінездемесінің негізгі техникалық талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер;
ФЖ БКМ моделінің түрлі-түсті суреті немесе суреті бар жарнамалық проспектісі.
Егер ФЖ БКМ моделі компьютерлік жүйе болып табылса, онда арызға қоса беріледі:
техникалық талаптарға компьютерлік жүйенің сәйкестігі туралы ақпараттау және байланыс бойынша Қазақстан Республикасы Агенттігінің қорытындысы;
зауыт-құрастырушы паспорты;
қалыптасатын чек үлгілері;
салық органының лауазымдық тұлғасы үшін басшылық;
компьютерлік жүйенің техникалық қолдауы бойынша зауыт-құрастырушысының кепілдік міндеттемесі;

13. Бланки заявлений на регистрацию и снятие с учета ККМ с ФП, на включение ККМ с ФП в Государственный реестр ККМ с ФП на бумажных носителях можно распечатать с сайта www.salyk.kz (раздел "Налоговое законодательство", подраздел "Контрольно-кассовые машины с фискальной памятью") либо получить на бесплатной основе в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
14. Чтобы пройти процедуры по регистрации и снятию с учета ККМ с ФП, необходимо обратиться к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
15. Подтверждением сдачи всех необходимых документов служит выдача талона по форме, установленной приложением N 3 Правил обращения физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
16. Опломбированную ККМ с ФП с установленным фискальным режимом работы, регистрационную карточку ККМ с ФП выдают в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
17. В регистрации ККМ с ФП отказывается в случаях:
1) отсутствия модели ККМ с ФП в Государственном реестре ККМ с ФП;
2) неисправности ККМ с ФП;
3) предоставления неполного пакета документов.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации по регистрации и снятию с учета ККМ с ФП;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по регистрации и снятию с учета ККМ с ФП;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, которую предоставляет налогоплательщик.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) работников налоговых органов можно получить:

13. ФЖ БКМ тіркеуге және есептен алуға, ФЖ БКМ Мемлекеттік реестріне ФЖ БКМ www.salyk.kz ("Салық заңнамасы" бөлімі, "Фиксальды жады бар бақылау-кассалық машиналар" бөлімшесі) сайтынан немесе ақысыз түрде салық комитетінің Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында алуға болады.
14. ФЖ БКМ тіркеуге және есептен алу бойынша процедуралардан өту үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
15. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырындағы N 20  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген физикалық және заңды тұлғаның қарау Ережелерінің N 3 қосымшасымен белгіленген форма бойынша талон барлық қажетті құжаттарды тапсыруға растау болып қызмет атқарады (бұдан әрі - талон).
16. Фискалды жұмыс режимімен белгіленген пломбирленген ФЖ БКМ бірге ФЖ БКМ тіркеу карточкасын салық органдары Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті "терезеден (-лерінен)" алуға болады.
17. Келесі жағдайларда ФЖ БКМ тіркеуге бас тартылуы мүмкін:
1) ФЖ БКМ Мемлекеттік реестрінде ФЖ БКМ моделі жоқ болған кезде;
2) ФЖ БКМ бұзылған кезде;
3) Құжаттардың толық пакеті тапсырылмағанда.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) ФЖ БКМ тіркеуге және есептен алу бойынша толық ақпарат беру;
2) қызмет ұсыну кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) ФЖ БКМ тіркеуге және есептен алу бойынша ақысыз қызмет көрсету;
4) салық органдарының  Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтары қызметкерлері тарапынан жылы қарым-қатынас жасау;
5) салық төлеушінің ұсынған ақпараттардың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Салық салумен байланысты объектілері мен салық салу объектілерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері тұтынушылармен осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа көрсеткіштерімен және қол жеткізушілігімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсетуші мемлекеттік органның, мекеменің немесе басқа субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа көрсеткіштері және қол жеткізушілігінің толық мағынасы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтарымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Салық органы қызметкерінің іс-әрекетін (әрекетсіздігін) шағымдау тәртібі туралы ақпаратты алуға болады:

1. Выдача справок об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, выписок из лицевого счета - это услуга налоговых органов по предоставлению справки и выписки согласно заявлениям налогоплательщиков.
Справка - документ, отражающий состояние расчетов с бюджетом по исполнению налоговых обязательств налогоплательщика (налогового агента) на дату подачи заявления.
Выписка - документ, отражающий состояние лицевого счета за период, который указан в заявлении налогоплательщика (налогового агента).
2. Услуга по выдаче справки и выписки частично автоматизирована.
3. Услуга по выдаче выписки оказывается на основании подпункта 5) пункта 1 статьи 11 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс). Услуга по выдаче справки осуществляется на основании пункта 20 Правил ведения лицевых счетов, утвержденных приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 530 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2672) (далее - Правила).
4. Услугу по выдаче справки и выписки оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) услуги по выдаче справки и выписки является выдача справки по форме согласно приложению N 11 к Правилам и выписка по форме согласно  приложению N 9 к Правилам.
6. Услуга по выдаче справки и выписки оказывается налогоплательщикам - юридическим и физическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
для выдачи справки юридическим лицам, не имеющим структурные подразделения, индивидуальным предпринимателям и физическим лицам - три рабочих дня;
для выдачи справки остальным налогоплательщикам - пять рабочих дней;
для выдачи выписки - три календарных дня.
В случае ликвидации налогоплательщика (налогового агента) и его структурных подразделений справка выдается после проведения налоговой проверки.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 20 минут.
8. Услуга по выдаче справки и выписки является бесплатной, включая бланки заявлений установленной формы.
9. Стандарт оказания государственной услуги по выдаче справки и выписки размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;

1. Салық берешегі, міндетті зейнетақы жарнасы мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің салық берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама, жеке шоттан көшірмелерді   беру - салық төлеушілердің өтініштеріне орай анықтама және көшірме ұсыну бойынша салық органдарының қызметі.
Анықтама - салық төлеушінің (салық агентінің) өтініш берген мерзімге салық міндеттемелерін орындау жөніндегі бюджет есебі жағдайын көрсететін құжат.
Көшірме   - салық төлеушінің (салық агентінің) өтінішінде көрсетілген мерзімде жеке шотының жағдайын көрсететін құжат.
2. Анықтама және көшірме беру қызметі жартылай автоматтандырылған.
3. Көшірме беру қызметі Қазақстан Республикасы»"Салық және бюджетке басқа да төлемдер туралы"»(Салық кодексі) Кодексінің  11-бабы 5) тармағы негізінде көрсетіледі. Анықтама беру қызметі Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық комитеті төрағасының»Жеке шоттарды жүргізу ережесін бекіту туралы» 2003 жылғы 23 желтоқсандағы  N 530 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2672 болып тіркелген) бекітілген Жеке шоттарды жүргізу ережесінің (бұдан әрі - Ереже) 20 тармағы негізінде жүзеге асырылады.
4. Анықтама және көшірме беру қызметін Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
5. Анықтама және көшірме беру қызметінің аяқталу формасы Ережесінің N 9 және N 11 қосымшасына сәйкес анықтама және көшірме беру болып табылады.
6. Анықтама және көшірме беру бойынша қызмет салық төлеуші - заңды және жеке тұлғаларға беріледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды өткізген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
құрылымдық бөлімшелері жоқ, заңды тұлғаларға, жеке кәсіпкерлерге және жеке тұлғаларға анықтама беру үшін - үш жұмыс күні;
басқа да салық төлеушілерге анықтама беру үшін - бес жұмыс күні;
көшірме беру үшін - үш күнтізбелік күн.
Салық төлеушіні (салық агентін) және оның  құрылымдық бөлімшелерін жойған жағдайда анықтама салық тексеруін жүргізген соң беріледі.
2) қажетті құжаттарды өткізу кезінде кезекте ең ұзақ күту уақыты - 20 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте ең ұзақ күту уақыты - 20 минут.
8. Анықтама және көшірме беру қызметі, белгіленген нысандағы өтініш бланкісін қоса тегін болып табылады.
9. Анықтама және көшірме беру мемлекеттік қызметі стандарты:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің»Салық қызметі сапасы» web-порталында: www.salyk.kz сайтында орналасқан;

2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения справки или выписки необходимо:
1) представление заявления на выдачу справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды и социальным отчислениям по Республике Казахстан по форме согласно приложению N 18-1 к Правилам или заявления на получение выписки из лицевого счета о состоянии расчетов по исполнению налоговых обязательств по форме согласно приложению N 8 к Правилам;
2) обращение в Центры приема и обработки информации налоговых органов:
с заявлением на получение справки:
юридическим лицом - по месту нахождения, с учетом данных лицевых счетов структурных подразделений;
индивидуальным предпринимателем - по месту осуществления деятельности и/или по месту жительства;
физическим лицом - по месту жительства или по месту нахождения налогооблагаемого объекта;
с заявлением на получение выписки:
по месту нахождения/жительства;
по месту осуществления деятельности;
по месту нахождения и/или регистрации объектов налогообложения;
3) составление с соответствующим налоговым органом акта сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям до представления заявления на выдачу справки;
4) представления заявления на выдачу выписки по выбору - на бумажных носителях или в электронном виде.
Представление заявления на выдачу выписки в электронном виде осуществляется следующими способами:
из офиса налогового органа через программное обеспечение "Клиентское приложение для налогоплательщика (e-INIS-Client)". Возможность пользоваться телекоммуникациями и компьютерным оборудованием налоговых органов предоставляется на бесплатной основе;
с рабочего или домашнего компьютера налогоплательщика (налогового агента), имеющего доступ к сети Интернет. Для заполнения заявления на выдачу выписки в электронном виде самостоятельно с рабочего или домашнего компьютера необходимо установить:
программное обеспечение СГДС;
программное обеспечение e-INIS-Client;
5) наличие электронной цифровой подписи, выданной налоговым органом, для представления заявления на выдачу выписки в электронном виде.

2) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығының ақпараттық стендтерінде;
3) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығының салық төлеушілерге тарататын материалдарға арналған сөрелерде, жәшіктерде, столдарда орналасқан.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Анықтама және көшірме алу үшін:
1) салық төлеушінің салық қарызы болуы (болмауы) туралы анықтама беруге өтініш ұсынуы, Ереженің N 8 қосымшасына сәйкес салық міндеттемелерін орындау нысаны бойынша салық міндеттемелерін орындау бойынша есептілік жағдайы туралы жеке шоттан көшірме алуға өтініш немесе ереженің N 18-1 к қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан республикасы бойынша жинақтаушы зейнетақы қоры мен әлеуметтік аударымдар мен міндетті зейнетақы жарналары бойынша қарыздары болмауы;
2) салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарына хабарласуы:
анықтама алуға өтініш беруі:
заңды тұлғаларға - құрылымдық бөлімшелердің жеке шоттары мәліметтерін есепке ала отырып, орналасқан жері бойынша;
жеке кәсіпкерлерге - жұмысты атқару орны бойынша және/немесе тұратын жері бойынша;
жеке тұлғаларға - салық төленуші нысан орналасқан жері немесе тұрғылықты орны бойынша;
көшірме алуға өтініш:
орналасқан жері/тұрғылықты жері бойынша;
қызметті жүзеге асыру орны бойынша;
3) орналасқан жері және/немесе салық төлеу нысандарын тіркеу орны бойынша салық және басқа да бюджетке міндетті төлемдер бойынша, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша өтінішті ұсынғанға дейін есептеулерді салыстыру актісін тиісті салық органымен құру;
4) таңдау бойынша көшірмені беруге өтінішті ұсыну - қағаз тасымалдаушыда немесе электрондық түрде.
Көшірмені беруге өтініш ұсыну электронды түрде төмендегі әдістермен жүзеге асырылады:
салық органының кеңсесінен»"Салық төлеуші үшін клиенттік қосымша" бағдарламалық қамтамасыз ету бойынша (e-INIS-Client)". Салық органдарының телекоммуникация және компьютерлік жабдықтарын пайдалану мүмкіндігі тегін негізде жүзеге асырылады;
Интернет желісіне рұқсаты бар салық төлеушінің (салық агентінің) жұмыс немесе үй компьютерінен. Жұмыс немесе үй компьютерінен өз бетінше электрондық түрде көшірме алуға өтініш толтыру үшін:
СГДС бағдарламалық қамтамасыз ету;
e-INIS-Client бағдарламалық қамтамасыз ету;
электрондық түрде көшірме алуға өтініш беру үшін салық органы берген электрондық сандық қол болуы қажет.

13. Бланки заявлений установленной формы можно получить бесплатно в Центрах приема и обработки информации налоговых органов, а также на web-сайте www.salyk.kz (раздел "Налоговая консультация", подраздел "Правила ведения лицевых счетов"), inis.taxkz.kz (раздел "Нормативные документы", подраздел "Лицевые счета"). Программное обеспечение Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан e-INIS-Client можно получить в соответствующем кабинете налогового органа, а также на сайте inis.taxkz.kz (раздел "Программное обеспечение").
14. Чтобы пройти процедуры по выдаче справки и выписки, необходимо обратиться к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
15. Подтверждением сдачи всех документов, необходимых для получения справки или выписки, являются:
1) отметка работника налогового органа о приеме заявлений, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, входящего номера и даты приема на втором экземпляре заявления, остающегося у налогоплательщика;
2) талон, выдаваемый согласно приложению N 3 Правил учета обращений физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
16. Если заявления на выдачу справки или выписки представлены в налоговый орган на бумажных носителях, справку или выписку Вы получите в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
При представлении заявления на выдачу выписки в электронном виде выписку можно получить в режиме "Выписка из лицевого счета" программного обеспечения Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан e-INIS-Client.
17. Основанием для отказа в выдаче справки является непредставление налоговой отчетности налогоплательщиком (налоговым агентом) и его структурными подразделениями на дату представления заявления. В случае ликвидации налогоплательщика (налогового агента) и его структурных подразделений справка выдается после проведения налоговой проверки.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре выдачи справки и выписки;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по выдаче справки и выписки;

13. Белгіленген нысандардағы өтініштер бланкілерін Сіз салық органдарының Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарынан, сондай-ақ www.salyk.kz ("Салық консультациясы" бөлімі,»"Жеке шоттарды жүргізу ережелері"»бөлімшесі) және inis.taxkz.kz ("Нормативтік құжаттар бөлімі",»"Жеке шоттар" бөлімшесі) web-сайтынан ала аласыз. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің e-INIS-Client бағдарламасын салық комитетінің тиісті кабинетінде, сондай-ақ inis.taxkz.kz сайтында (Бағдарламалық қамтамасыз ету) бөлімінен ала аласыз.
14. Анықтама және көшірме беру бойынша рәсімдерден өту үшін Сізге салық органдарының Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті»"терезесіне" (-леріне) бару қажет.
15. Анықтама және көшірме алуға қажетті барлық құжаттарды өткізу үшін:
1) өтінішті салық органы қызметкері қабылдауы туралы белгі қояды, онда аты-жөні, қызметкердің қолы, салық органы коды және қабылдау күні қойылады, және салық төлеушіге өтініштің екінші данасы қабылдау туралы белгісі қойылып қайтарылып беріледі;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының»"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін,»"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы"»N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы» 2007 жылғы 30 мамырдағы  N 20 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Заңды және жеке тұлғалардың  өтінішін қарау Ережесіне қоса берілген N 3 форма бойынша талон беру (бұдан әрі - талон);
16. Егер анықтама және көшірме алуға өтініш қағаз тасымалдарында салық органдарына ұсынылса, онда анықтама немесе көшірмені Сіз Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталығындағы "терезеден" ала аласыз.
Көшірме алуға өтінішті электронды түрде ұсынса, көшірмені Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің e-INIS-Client бағдарламасында»"Жеке шотынан көшірме" режимінде алуға болады.
17. Анықтама беруден бас тарту негіздемесі салық төлеуші (салық агенті) және оның құрылымдық бөлімшелері өтініш ұсынған күнге салық есептілігін ұсынбау болып табылады. Салық төлеуші (салық агенті) және оның құрылымдық бөлімшелері жойылған жағдайда салықтық тексеру жүргізген соң ғана анықтама беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) анықтама және көшірме беру бойынша қызмет көрсетудің рәсімі туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет көрсету кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) анықтама және көшірме беру бойынша тегін қызмет көрсету;

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100%
99%
99%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
58,2%
50,2%
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172 "Об утверждении модельных методических рекомендаций по определению показателей стандартов государственных услуг" (сайт www.kyzmet.kz ).
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Стандарт оказания государственной услуги
"Выдача справки о суммах полученных доходов из источников
в Республике Казахстан и удержанных налогов" 1. Общие положения
1. Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных налогов (далее - справка) - это услуга налоговых органов по выдаче документа, отражающего размер и источник доходов нерезидента, а также информацию о начисленных и уплаченных суммах налогов, удержанных с доходов из источников Республики Казахстан. Справка необходима в целях устранения двойного налогообложения и получения зачета (вычета) налогов, уплаченных в Республике Казахстан.
2. Услуга по выдаче справки о доходах частично автоматизирована.
3. Услуга по выдаче справки предоставляется на основании статьи 204 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Услугу по выдаче справки оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является справка о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и уплаченных налогов.
Справка о доходах выдается по форме согласно приложению N 8 Правил администрирования международных договоров об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 октября 2002 года N 469 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2003).

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
100%
99%
99%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лығына қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
90%
58,2%
50,2%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 "Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын анықтау үшін модельдік методикалық нұсқауларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсыныстарға сәйкес есептеледі (www.кyzmet.kz сайты).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
19 желтоқсандағы 2007 жылғы
N 469 бұйрығымен бекітілген
"Қазақстан Республикасы көзінен алынған табыстар және
ұсталған салықтар сомалары туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы көзінен алынған табыстар және ұсталған салықтар сомалары туралы анықтама беру (бұдан әрі - анықтама) - бұл резидент емес табыстарының көлемі мен көздерін көрсететін құжаттарды, сонымен қатар Қазақстан Республикасы көздерінен табысты ұстайтын және төленген салық сомалары туралы ақпаратты беру бойынша салық органдарының қызметі. Анықтама Қазақстан Республикасына төленген салықты есепке алуын (есептен шығарылуын) алу және екі рет салық төлемеуді болдырмау мақсатында қажет.
2. Табыс туралы анықтама беру бойынша қызмет кей жерлерінде автоматтандырылған.
3. Анықтама беру бойынша қызмет Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі)  204-бабы негізінде ұсынылады.
4. Анықтама беру бойынша қызмет Қазақстан Республикасының салық органдарымен көрсетіледі.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқтау формасы (нәтижесі) Қазақстан Республикасы көздерінен алынған табыстар мен төленген салықтар сомалары туралы анықтама болып табылады.
Табыс туралы анықтама Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының "Қазақстан Республикасы жасасқан табыс пен капиталға (мүлiкке) салық төлеуден жалтарудың алдын алу және қосарланған салық салуды болдырмау жөнiндегi халықаралық шарттарды әкiмшiлiктендiру ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 3 қазандағы N 469  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2003 болып тіркелген)бекітілген Қазақстан Республикасымен жасалған қосарланған салықты болдырмау және табыс пен капиталға (мүлiкке) салық төлеуден жалтарудың алдын-алу жөнiндегi халықаралық шарттарды әкiмшiлiктендiру Ережесінің N 8 қосымшасына сәйкес беріледі.

6. Услуга по выдаче справки предоставляется нерезидентам Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки о доходах - 20 минут.
8. Услуга по выдаче справки осуществляется налоговыми органами на бесплатной основе.
9. Стандарт оказания государственной услуги выдаче справки размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги по выдаче справки необходимо:
1) представление заявления произвольной формы (при наличии на фирменном бланке) на получение справки, которое содержит следующие обязательные сведения:
фамилия, имя, отчество, место жительства, номер и дата документа, удостоверяющего личность, иностранного гражданина-нерезидента (при подаче физическим лицом);
точное и полное наименование юридического лица, место нахождения (при подаче юридическим лицом);
подпись (при наличии печать);
страна резидентства;
номер налоговой регистрации в стране резидентства;
наименование и регистрационный номер налогоплательщика налогового (-ых) агента (-ов).
2) представление заявления в соответствующие налоговые органы:
юридическому лицу - нерезиденту, осуществляющему деятельность в Республике Казахстан без образования постоянного учреждения (филиалов, представительств) - по месту регистрации налогового агента, выплатившего доход;
юридическому лицу - нерезиденту, осуществляющему деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение - по месту регистрации и нахождения постоянного учреждения (филиала, представительства);
иностранному гражданину и лицу без гражданства - по месту регистрации налогового агента, выплатившего доход;
иностранному гражданину и лицу без гражданства, уплачивающему налоги с доходов из источников в Республике Казахстан самостоятельно, - по месту пребывания в Республике Казахстан.

6. Анықтама беру бойынша қызмет Қазақстан Республикасының резидент еместерге ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушымен қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - 30 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекті күтудің максималды жіберілетін уақыты - 20 минут;
3) табыстар туралы анықтаманы алу кезінде кезекті күтудің максималды жіберілетін уақыты - 20 минут.
8. Анықтама беру бойынша қызмет ақысыз негізде салық органымен жүзеге асады.
9. Анықтама беруге мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты орналасқан:
1) мына мекен-жай бойынша Қазақстан республикасы Қаржы министрлігінің  Салық комитетінің web-порталы "Салық қызметі сапасы" бөлімінде: www.salyk.kz;
2) салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарының ақпараттық қабырғаларында;
3) салық органдары ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарында салық төлеушілерге тарату үшін жеке материалдар үшін белгіленген сөрелерде, жәшіктерде, үстелдерде.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Анықтама беру бойынша қызметті алу үшін қажет:
1) келесі міндетті мәліметтері бар анықтаманы алуға ерікті формада (фирмалық бланк болса, сонда) арыз ұсыну:
тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері, жеке тұлғаны, шетел азаматы-резидент еместі (физикалық тұлғамен берілген кезде) куәландыратын құжаттың N және күні;
заңды тұлғаның нақты және толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлғамен берілген кезде);
қолы  (болған жағдайда мөр);
резиденттік елі;
резиденттік елдегі салық тіркеу нөмірі;
салық агентінің (-терінің) атауы және салық төлеушінің нөмірі.
2) тиісті салық органдарына арыз ұсыну:
заңды тұлғаға - тұрақты мекемелерді (филиалдарды, үкіметтерді) құрусыз Қазақстан Республикасы резиденті емеске, жүзеге асырушы қызметіне - табысты төлеген салық агентін тіркеу орны бойынша;
заңды тұлғаға - Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы іс-әрекетін жүзеге асырушы резидент емес - тіркеу және тұрақты мекеменің (филиалдың, үкіметтің) орналасқан жері бойынша;
шетел азаматына және азаматтығы жоқ тұлғаға  - табысты төлеген салық агентін тіркеу орны бойынша;
Қазақстан Республикасы көздеріндегі табыстан салықты өздігінен төлеген шетел азаматына және азаматтығы жоқ тұлғаға - Қазақстан Республикасында келген орны бойынша.

13. Заявление на получение справки заполняется в произвольной форме.
14. Для представления документов, необходимых для получения справки, необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
15. Подтверждением сдачи заявления на выдачу справки служит:
1) отметка работника налогового органа о приеме заявления, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника и даты приема на втором экземпляре заявления, остающегося у нерезидента;
2) выдача талона по форме, установленной приложением N 3 Правил обращения физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
16. Справка выдается в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
17. Предоставление услуги по выдаче справки подлежит отказу в случае отсутствия уплаты налога.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) получение полной информации о процедуре выдачи справки;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по выдаче справки;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, которую предоставляет нерезидент в налоговый орган.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) работников налоговых органов можно получить:
1) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
2) на сайте www.salyk.kz (раздел Информационные материалы/Новости).
22. Жалоба на действия (бездействие) работников Центров приема и обработки информации налоговых органов может быть направлена по выбору путем:

13. Анықтама алуға арыз ерікті формада толтырылады.
14. Анықтаманы алу үшін қажетті салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
15. Анықтаманы беруге арызды тапсыруды растайтын келесі құжаттар:
2) резидент еместе қалатын данада салық органы қызметкерімен тегі, аты-жөні, қызметкердің қолы және қабылдаған күні бар арызды қабылдау туралы белгі;
3) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы N 20  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
16. Анықтаманы алу үшін қажетті құжаттарды Сіз салық органдары Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті "терезеден (-лерінен)" ала аласыз.
17. Анықтама беру бойынша қызметті көрсету салық төлеу болмаған жағдайда бермеуге құқығы бар.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) анықтама беру процедурасы туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет ұсыну кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) анықтама беру бойынша ақысыз қызмет көрсету;
4) салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтары қызметкерлері тарапынан жылы қарым-қатынас жасау;
5) салық төлеушінің ұсынған ақпараттардың құпиялылығын сақтау және қорғалу.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа көрсеткіштерімен және қол жеткізушілігімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсетуші мемлекеттік органның, мекеменің немесе басқа субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа көрсеткіштері және қол жеткізушілігінің толық мағынасы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтарымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Салық органы қызметкерінің іс-әрекетін (әрекетсіздігін) шағымдау тәртібі туралы ақпаратты алуға болады:
1) салық органдарының  Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарындағы ақпараттық қабырғаларынан;
2) www.salyk.kz сайтында (Ақпараттық материалдар бөлімі/Жаңалықтар).
22. Салық органдары Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтары қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдар таңдау арқылы мына жолдармен жіберілуі мүмкін:

1. Заверение резидентства налогоплательщиков - это услуга налоговых органов по выдаче Сертификата резидентства Республики Казахстан по заявлению резидента Республики Казахстан или отказу в выдаче Сертификата резидентства Республики Казахстан.
Сертификат резидентства Республики Казахстан - это документ, выдаваемый налоговым органом, в целях применения налогоплательщиком в иностранных государствах положений международных договоров (конвенций) об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доходы и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан.
2. Услуга по заверению резидентства налогоплательщиков частично автоматизирована.
3. Услуга по заверению резидентства налогоплательщиков предоставляется на основании пункта 3 статьи 130-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), а также положений Конвенций об избежании двойного налогообложения, заключенные между Республикой Казахстан и другими государствами.
4. Услугу по заверению резидентства налогоплательщиков оказывают налоговые органы по областям, гг. Алматы и Астана, являющиеся вышестоящими по отношению к налоговому органу, в котором налогоплательщик состоит на регистрационном учете (кроме Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан).
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача Сертификата резидентства Республики Казахстан или отказ в выдаче Сертификата резидентства Республики Казахстан.
Форма Сертификата резидентства Республики Казахстан выдается согласно приложению N 10 к Правилам администрирования международных договоров об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан, утвержденным приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 октября 2002 года N 469 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2003).
6. Услуга по заверению резидентства налогоплательщиков оказывается резидентам Республики Казахстан.
Резидентом Республики Казахстан в целях налогообложения признаются:

1. Салық төлеушілердің резиденттілігін растау - бұл салық органдарының Қазақстан Республикасы резидентінің өтініші бойынша Қазақстан Республикасының резиденті сертификатын немесе Қазақстан Республикасының резидентілігі сертификатын беруден бас тарту беру бойынша көрсететін қызмет.
Қазақстан Республикасы резидентінің сертификаты - салық төлеушінің Қазақстан Республикасында жасалған табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және табыстар мен капиталға (мүлікке) салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы халықаралық келісімдердің (конвенциялардың) ережелерін қолдануы мақсатында салық органы беретін құжат.
2. Қазақстан Республикасының салық резиденттілігін растайтын құжатты беру бойынша қызмет көрсету ішінара автоматтандырылған.
3. Қазақстан Республикасының салық резиденттілігін растайтын құжатты беру бойынша қызмет көрсету "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық Кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексі  130-1-бабының 3-тармағы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мен басқа да мемлекеттер арасында жасалған Қосарланған салық салуды болдырмау туралы Конвенциялардың ережелері негізінде ұсынылады.
4. Қазақстан Республикасының салық резиденттілігін растайтын құжатты беру бойынша қызметі облыстар, Алматы және Астана қаласы бойынша, арнайы экономикалық аймақтар аумағындағы салық органдары, салық төлеушінің есеп тіркеуінде тұрған салық органынан жоғары салық органы көрсетеді (Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінен басқа).
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) Қазақстан Республикасының резидентілігі сертификаты немесе Қазақстан Республикасының резидентілігі сертификатын беруден бас тарту болып табылады.
Қазақстан Республикасы резиденттілігі сертификатының нысаны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының "Қазақстан Республикасы жасасқан табыс пен капиталға (мүлiкке) салық төлеуден жалтарудың алдын алу және қосарланған салық салуды болдырмау жөнiндегi халықаралық шарттарды әкiмшiлiктендiру ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 3 қазандағы  N 469 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2003 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасымен жасалған қосарланған салықты болдырмау және табыс пен капиталға (мүлiкке) салық төлеуден жалтарудың алдын-алу жөнiндегi халықаралық шарттарды әкiмшiлiктендiру Ережесінің N 10 қосымшасына сәйкес беріледі.
6. Қазақстан Республикасының резиденттілігі сертификатын беру бойынша қызмет Қазақстан Республикасының резиденттеріне көрсетіледі.
Салық салу мақсатында Қазақстан Республикасының резиденті деп мыналар танылады:

1) физические лица:
постоянно пребывающие в Республике Казахстан;
центр жизненных интересов которых находятся в Республике Казахстан;
являющиеся гражданином Республики Казахстан (независимо от времени их проживания в Республике Казахстан и любых других критериев);
подавшие заявления о приеме в гражданство Республики Казахстан или о разрешении постоянного проживания в Республике Казахстан без приема в гражданство Республики Казахстан (независимо от времени их проживания в Республике Казахстан и любых других критериев);
Физическое лицо является постоянно пребывающим в Республике Казахстан для текущего налогового периода, если оно находится в Республике Казахстан не менее 183 календарных дней в любом последовательном 12-месячном периоде или в течение 3 лет последующих лет, с применением следующих коэффициентов: 1 - количество дней пребывания в текущем налоговом периоде, 1/3 - количество дней пребывания в первом предыдущим налоговом периоде, 1/6 - количестве дней пребывания во втором предыдущем налоговом периоде.
Центр жизненных интересов физического лица рассматривается как находящийся в Республике Казахстан при одновременном выполнении следующих условий:
1) физическое лицо имеет гражданство Республики Казахстан или разрешение на проживание в Республике Казахстан (вид на жительство);
2) семья и (или) близкие родственники физического лица проживают в Республике Казахстан;
3) наличие в Республике Казахстан недвижимого имущества, принадлежащего на праве собственности или на иных основаниях физическому лицу и (или) членам его семьи, доступного в любое время для его проживания и (или) для проживания членов его семьи.
Местом эффективного управления признается место осуществления основного управления и принятия стратегических коммерческих решений, необходимых для проведения предпринимательской деятельности юридического лица;
2) юридические лица, созданные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и (или) иные юридические лица, место эффективного управления (фактические органы управления) которых находится в Республике Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги по заверению резидентства налогоплательщиков с момента сдачи необходимых документов - 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 20 минут.
8. Услуга по заверению резидентства налогоплательщиков осуществляется налоговыми органами на бесплатной основе, за исключением стоимости бланков заявлений.

1) жеке тұлғалар:
Қазақстан Республикасында тұрғылықты тұратын;
өмірлік мүдделерінің орталығы Қазақстан Республикасында болып табылатын;
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын (олардың Қазақстан Республикасында тұру уақытына және басқа да кез келген өлшемдеріне тәуелсіз);
Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы немесе Қазақстан республикасының азаматтығына қабылдаусыз Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру туралы өтініш бергендер (олардың Қазақстан Республикасында тұру уақытына және басқа да кез келген өлшемдеріне тәуелсіз);
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғалар және (немесе) тиімді басқару орны (нақты басқару органдары) Қазақстан Республикасында болып табылатын заңды тұлғалар.
Жеке тұлға ағымдағы салық кезеңінде аяқталатын кез келген үздіксіз 12 айлық кезеңде кемінде 183 күнтізбелік күн немесе мынадай коэффициенттерді қолдан отырып: ағымдағы салық кезеңінде болған күндердің санына - 1; өткен бірінші салық кезеңінде болған күндердің санына - 1/3; өткен екінші салық кезеңінде болған күндердің санына - 1/6 келесі 3 жыл ішінде Қазақстан Республикасында болса, ол ағымдағы салық кезеңі үшін Қазақстан Республикасында тұрақты болатын жеке тұлға болып табылады. Мынадай шарттар бір мезгілде орындалған жағдайда:
1) жеке тұлға Қазақстан Республикасының азаматы болса немесе оның Қазақстан Республикасында тұруға рұқсаты (ықтиярхаты) болса;
2) жеке тұлғаның отбасы және (немесе) жақын туыстары Қазақстан Республикасында тұрса;
3) кез келген уақытта жеке тұлғаның тұруы және (немесе) оның отбасы мүшелерінің тұруы үшін оған және (немесе) оның отбасы мүшелеріне жеке меншік құқығындағы немесе өзге де негіздерде тиесілі жылжымайтын мүлкі Қазақстан Республикасында бар болса, жеке тұлғаның өмірлік мүдделерінің орталығы Қазақстан Республикасында орныққан деп қарастырылады.
Негізгі басқаруды жүзеге асыратын және заңды тұлғаның кәсіпкерлік қызметін жүргізу үшін қажет стратегиялық коммерциялық шешімдерді қабылдайтын орын тиімді басқару орны деп танылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап Қазақстан Республикасының салық резиденттілігін растайтын құжатты беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - 30 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 20 минут;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 20 минут.
8. Қазақстан Республикасының салық резиденттілігін растайтын құжатты беру бойынша қызметті салық органдары ақысыз негізде жүзеге асырады.

9. Стандарт оказания государственной услуги по заверению резидентства налогоплательщиков размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения Сертификата резидентства Республики Казахстан, необходимо:
1) подать в двух экземплярах заявление на получение подтверждения налогового резидентства по форме 102.02 за соответствующий год;
2) к заявлению на получение налогового резидентства приложить следующие документы:
иностранным юридическим лицам, являющимся резидентом Республики Казахстан, место эффективного управления которого находится в Республики Казахстан - документ, подтверждающий наличие в Республике Казахстан места эффективного управления юридического лица (протокол общего собрания учредителей (акционеров) с указанием места его проведения или иные документы, подтверждающие наличие места осуществления основного управления и принятия стратегических коммерческих решений, необходимых для проведения предпринимательской деятельности юридического лица);
гражданам-резидентам Республики Казахстан - копия удостоверения личности или паспорта Республики Казахстан;
иностранным гражданам или лицам без гражданства - резидентам Республики Казахстан - копия удостоверения личности или паспорта, а также документы, подтверждающие период пребывания в Республике Казахстан (сроки визы, сведения по учету рабочего времени и иные документы);
3) представление необходимых документов в налоговый орган, являющийся вышестоящим по отношению к налоговому органу по месту регистрации в качестве налогоплательщика (за исключением Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан);

9. Қазақстан Республикасының салық резиденттілігін растайтын құжатты беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты:
1) www.salyk.kz мекен жайы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті web-порталының "Салық қызметтерінің сапасы" бөлімінде;
2) салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы ақпараттық стенділерде;
3) салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы салық төлеушілерге таратуға арналған материалдар үшін орнатылған сөрелерде, жәшіктерде, столдарда орналастырылған.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Қазақстан Республикасының резиденттілігі сертификатын алу үшін мыналар қажет:
1) тиісті жылға сәйкес 102.02 нысаны бойынша салық резиденттігін растауға арналған өтінішті екі данада беру:
2) салық резиденттілігін алу өтінішіне мына құжаттарды тіркеу:
тиiмдi басқару орны Қазақстан Республикасындағы резидент болып табылатын шет елдiк заңды тұлға үшiн - заңды тұлғаның тиiмдi басқару орны Қазақстан Республикасында бар екендiгiн растайтын құжат (заңды тұлғаның кәсiпкерлiк қызметiн жүргiзу үшiн қажеттi негiзгi басқаруды жүзеге асыру және стратегиялық коммерциялық шешiмдер қабылдау орнын көрсетумен құрылтайшылардың (акционерлердiң) жалпы жиналысының хаттамасы);
резидент болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматы үшін - Қазақстан Республикасының жеке басы куәлігінің немесе төлқұжатының көшірмесі;
резидент болып табылатын шет ел азаматы немесе азаматтығы жоқ тұлғалар үшiн - жеке басы куәлiгiнің немесе төлқұжатының көшірмесі, сондай-ақ Қазақстан Республикасында болуын растайтын құжаттар (визаның мерзiмi, жұмыс уақытын есепке алу бойынша мәлiметтер және өзге де құжаттар);
3) салық төлеуші ретінде тіркелген жеріңіз бойынша салық органына қатысты (Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетін қоспағанда) жоғары тұрған салық органына қажетті құжаттарды ұсыну;

4) представление заявления по выбору - на бумажных или электронных носителях;
5) заявление на бумажном носителе должно быть подписано налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем, а также заверено печатью налогоплательщика либо его уполномоченного представителя; в электронном виде - электронный документ должен быть заверен электронной цифровой подписью налогоплательщика;
6) составление заявления на государственном или русском языке.
В случае представления заявления в электронном виде через программное обеспечение "Терминал налогоплательщика" работник Центра приема и обработки информации налогового органа окажет консультационную и практическую помощь с формированием и отправкой налоговой отчетности в электронном виде.
Для представления заявления в электронном виде с рабочего или домашнего компьютера дополнительно необходимо установить программное обеспечение по приему и обработке налоговой отчетности "Информационная система "Электронные формы налоговой отчетности" ( ИС ЭФНО), которое можно установить с сайта www.taxkz.kz либо получить в соответствующем кабинете налогового органа. При представлении заявления в электронном виде сдачи этого же заявления на бумажном носителе в налоговые органы не требуется, за исключением случаев требования представлении копии такого заявления Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан.
Заявление принимается без предварительного камерального контроля.
13. Бланк заявления на бумажном носителе можно распечатать в черно-белом формате с сайта www.salyk.kz (раздел "Налоговое законодательство", подраздел "Налоговая отчетность") либо приобрести их в типографских организациях в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
14. Для представления необходимых документов на бумажных носителях в явочном порядке, необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
Для представления необходимых документов в электронном виде, необходимо заявление, заполненное в соответствующем программном обеспечении, отправить на сервер Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, приложения к заявлению необходимо представить в явочном порядке или по почте.
15. Подтверждением сдачи всех необходимых документов при представлении документов на бумажных носителях в явочном порядке являются:
1) отметка работника налогового органа о приеме формы 102.02, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, регистрационного номера заявления, кода налогового органа и даты приема на втором экземпляре заявления, остающейся у налогоплательщика;

4) өтінішті таңдау бойынша - қағаз немесе электронды тасығышта ұсыну;
5) қағаз тасығыштағы өтінішке салық төлеуші не оның уәкілетті өкілі қол қоюы, сондай-ақ салық төлеушінің не оның уәкілетті өкілінің мөрімен расталуы қажет; электронды түрде - электрондық құжат салық төлеушінің электрондық сандық қол қоюымен расталуы тиіс;
6) өтінішті мемлекеттік және орыс тілінде толтыру.
Өтініш "Салық төлеушінің терминалы" бағдарламалық қамтамасыз етуі арқылы электронды түрде ұсынылған жағдайда салық органдары Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығының қызметкері электронды түрде салық есептілігін жасауға және жолдауға консультациялық және практикалық көмек көрсетеді.
Өтінішті жұмыс орнындағы немесе үйдегі компьютерден ұсыну үшін қосымша www.taxkz.kz сайтынан орнатуға болатын немесе салық органының тиісті кабинетінен алуға болатын "салық есептіліктің электрондық нысаны" Ақпараттық жүйесі" (СЕЭН АЖ)  бағдарламалық қамтамасыз етуді орнату қажет. Өтінішті электронды түрде ұсынған кезде, уәкілетті орган осындай өтініштің көшірмесін ұсынуды талап еткен жағдайларды қоспағанда, салық органдарына осы өтініштің қағаз тасығышта тапсыру талап етілмейді.
Өтініш алдын ала камералдық бақылаусыз қабылданады.
13. Қағаз тасығыштағы өтініштің бланкісін түрлі-түсті бланкілерде www.salyk.kz сайтынан ("Салық заңнамасы" бөлімі, "Салық есептілігі" бөлімшесі) қағазға басып шығаруға не оларды салық органдары ғимаратындағы осыған арнайы бөлінген жерлердегі баспаханалық ұйымдардан сатып алуға болады.
14. Қажетті құжаттарды қағаз тасығышта өзі келу тәртібінде ұсыну үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
Қажетті құжаттарды электронды түрде ұсыну үшін тиісті бағдарламалық қамтамасыз етуде толтырылған өтінішті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің серверіне жолдау қажет, өтініштің қосымшаларын өзі келу тәртібінде немесе почта арқылы ұсыну қажет.
15. Құжаттарды қағаз тасығышта өзі келу тәртібінде ұсыну кезінде барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын мыналар растайды:
1) салық органы қызметкерінің салық төлеушіде қалатын салық есептілігінің екінші данасына қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, қолы, салық есептілігін тіркеу нөмірі, салық органының коды және қабылданған күні қойылатын 102.02 нысанды қабылдау туралы белгісі;

2) талон, выдаваемый согласно приложению N 3 Правил учета обращений физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
При представлении заявления в электронном виде подтверждением сдачи заявления служит документ "Уведомление/подтверждение о представлении налогоплательщиком (налоговым агентом) налоговой отчетности в электронном виде", которое выдается в режиме "Файл/Исходящие/Исходящие документы" в соответствующем программном обеспечении на том компьютере, с которого осуществлялась отправка заявления, либо в режиме "Файл/Исходящие/Исходящие документы/Запросить уведомление по представленным ФНО" в соответствующем программном обеспечении на любом компьютере, где установлено необходимое программное обеспечение.
16. Сертификат резидентства Республики Казахстан или отказ в выдаче Сертификата резидентства Республики Казахстан выдается в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов или по почте.
17. Основаниями для отказа в приеме документов, необходимых для получения Сертификата резидентства Республики Казахстан, являются следующие основания:
1) лицо, представившее документы, не является резидентом Республики Казахстан;
2) неуказание либо неверное указание регистрационного номера налогоплательщика;
3) неуказание налогового периода;
4) нарушение требований Налогового кодекса относительно подписи и заверения заявления;
5) нарушение структуры электронного формата, установленного уполномоченным органом, - при представлении заявления в электронном виде.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре заверения резидентства налогоплательщиков;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги, за исключением оплаты бланка заявления;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, которую предоставляет налогоплательщик.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги по приему налоговой отчетности потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.

2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы N 20 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
Өтінішті электронды түрде ұсынған жағдайда өтінішті тапсыруды өтініш жолдау жүзеге асырылған компьютердегі тиісті бағдарламалық қамтамасыз етудің "Файл/Шығыс/Шығыс құжаттары" режимінде не қажетті бағдарламалық қамтамасыз ету орнатылған кез келген компьютердегі тиісті бағдарламалық қамтамасыз етудің "Файл/Шығыс/Шығыс құжаттар/ҚСҚ ұсыну бойынша хабарлама сұрау" режимінде алатын "Салық төлеушінің (салық агентінің) салық есептілігін электронды түрде ұсынғандығы туралы хабарлама/растау" құжаты растайды.
16. Қазақстан Республикасының резиденттілігі сертификатын немесе Қазақстан Республикасының резиденттілігі сертификатын беруден бас тартуды Сіз салық органдары Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті "терезеден (-лерінен)" ала аласыз.
17. Қазақстан Республикасының резиденттілігі сертификатын алу үшін қажетті құжаттарды қабылдаудан бас тартуға мынадай себептер негіз бола алады:
1) құжаттарды ұсынушы адамның Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмауы;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірін көрсетпеуі не дұрыс көрсетпеуі;
3) салық кезеңін көрсетпеу;
4) Салық кодексінің өтінішке қол қоюға және оны растауға қатысты талаптарының бұзылуы;
5) өтінішті электронды түрде ұсынған кезде - уәкілетті орган бекіткен электронды формат құрылымының бұзылуы.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) Республикасының салық резиденттілігін растайтын құжат алу рәсімі туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет көрсету кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) өтініш бланкілерінің құнын қоспағанда, ақысыз қызмет көрсету;
4) салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығы қызметкерлері тарапынан сыпайы қарым-қатынас жасау;
5) салық төлеушінің ұсынған ақпараттардың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға салық есептілігін қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы үлгі стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.

1. Прием налоговой отчетности - это услуга налоговых органов, предназначенная для обеспечения исполнения налогоплательщиками (налоговыми агентами) налогового обязательства по представлению налоговой отчетности.
2. Услуга по приему налоговой отчетности полностью автоматизирована. Представление налоговой отчетности может осуществляться по выбору налогоплательщика (налогового агента):
в явочном порядке;
по почте заказным письмом с уведомлением;
в электронном виде.
Представление налоговой отчетности в электронном виде осуществляется следующими способами:
из офиса налогового органа через программное обеспечение "Терминал налогоплательщика". Возможность пользоваться телекоммуникациями и компьютерным оборудованием налоговых органов предоставляется на бесплатной основе;
с рабочего или домашнего компьютера налогоплательщика (налогового агента), имеющего доступ к сети Интернет и на котором установлено соответствующее программное обеспечение Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по приему и обработке налоговой отчетности.
3. Услуга по приему налоговой отчетности оказывается на основании подпункта 4) пункта 2 статьи 29 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Услугу по приему налоговой отчетности оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) услуги по приему налоговой отчетности является:
1) при представлении налоговой отчетности на бумажных носителях в явочном порядке - отметка работника налогового органа о приеме налоговой отчетности, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, регистрационного номера налоговой отчетности, кода налогового органа и даты приема на втором экземпляре налоговой отчетности, остающейся у налогоплательщика;
2) при представлении налоговой отчетности на бумажных носителях по почте - отметка работника налогового органа о приеме налоговой отчетности, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, регистрационного номера налоговой отчетности, кода налогового органа и даты приема на налоговой отчетности, а также отметка времени и даты приема налоговой отчетности почтовой или иной организации связи;
3) при представлении налоговой отчетности в электронном виде - документ "Уведомление/подтверждение о представлении налогоплательщиком (налоговым агентом) налоговой отчетности в электронном виде".
6. Услуга по приему налоговой отчетности оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан, на которых в соответствии с законодательством Республики Казахстан возложена обязанность по представлению налоговой отчетности.

1. Салық есептілігін қабылдау - салық төлеушілердің (салық агенттерінің) салық есептілігін ұсыну бойынша салық міндеттерін орындауын қамтамасыз етуге арналған салық органдары көрсететін қызметі.
2. Салық есептілігін қабылдау бойынша көрсетілетін қызмет толығымен автоматтандырылған. Салық есептілігін ұсыну салық төлеушінің таңдауы бойынша:
1) өзі келу тәртібімен;
2) хабарламасы бар тапсырысты хатпен почта арқылы;
3) уәкілетті орган белгілеген жағдайларда ақпаратты компьютерлік өңдеуге болатын электронды түрде жүзеге асырылуы мүмкін.
Салық есептілігін электронды түрде ұсыну мынадай тәсілдермен жүзеге асырылады:
1) салық органының офисінен "Салық төлеуші терминалы"  бағдарламалық қамтамасыз ету арқылы. Салық органдарының телекоммуникациясын және компьютерлерін пайдалану мүмкіндігі ақысыз негізде ұсынылады;
2) Интернет желісі қолжетімді және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің салық есептілігін қабылдау және өңдеу бойынша тиісті бағдарламалық қамтамасыз етуі орналастырылған салық төлеушінің (салық агентінің) жұмыстағы немесе үйдегі компьютерінен.
3. Салық есептілігі бойынша қызмет "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің  29-бабы 2-тармағының 4) тармақшасы негізінде жүргізіледі: салық төлеуші салық міндеттемесін орындау үшін салық есептілігін жасайды және оны белгіленген тәртіппен және мерзімдерде салық қызметі органдарына табыс етеді.
4. Салық есептілігін қабылдау қызмет Қазақстан Республикасының салық органдарымен көрсетіледі .
5. Салық есептілігін қабылдау бойынша қызметтердің аяқталу нысаны (нәтижесі) мынадай:
1) қағаз тасығыштағы салық есептілігін өзі келу тәртібімен ұсыну кезінде - салық органы жұмысшысының салық төлеушіде қалатын салық есептілігінің екінші данасына жұмысшының тегі, аты, әкесінің аты, қолы, салық есептілігінің тіркелу нөмірі, салық органының коды және қабылдау күні қойылатын салық есептілігін қабылдау туралы белгісі;
2) қағаз тасығыштағы салық есептілігін пошта арқылы ұсыну кезінде - салық органы жұмысшысының тегі, аты, әкесінің аты, қолы, салық есептілігінің тіркелу нөмірі, салық органының коды және салық есептілігін қабылдаған күні қойылатын салық есептілігін қабылдау туралы белгісі, сондай-ақ пошта және өзге де байланыс ұйымдарының салық есептілігін қабылдау уақыты мен күні белгісі;
3) салық есептілігін электронды түрде ұсыну кезінде - "Салық төлеушінің (салық агентінің) салық есептілігін электронды түрде ұсынуы туралы хабарлама/растау" құжаты.
6. Салық есептілігін қабылдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық есептілігін ұсыну бойынша міндет жүктелген Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания услуги по приему налоговой отчетности:
при представлении на бумажных носителях в явочном порядке с момента сдачи налоговой отчетности работнику - 10 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче налоговой отчетности на бумажных носителях в явочном порядке - 20 минут.
8. Услуга по приему налоговой отчетности оказывается на бесплатной основе.
9. Стандарт оказания государственной услуги по приему налоговой отчетности размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги по приему налоговой отчетности необходимо следующее:
1) составление налоговой отчетности налогоплательщиком, налоговым агентом либо их представителями самостоятельно в порядке и по формам, утвержденным уполномоченным органом;
2) представление налоговой отчетности в двух экземплярах в налоговый орган по месту регистрации налогоплательщика, налогового агента в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
3) представление налоговой отчетности по выбору - на бумажных или электронных носителях;
4) налоговая отчетность на бумажных носителях должна быть подписана налогоплательщиком, налоговым агентом (руководителем и главным бухгалтером) либо его уполномоченным представителем, а также заверена печатью налогоплательщика, налогового агента либо его уполномоченного представителя; в электронном виде - электронный документ должен быть заверен электронной цифровой подписью налогоплательщика;
5) составление налоговой отчетности на государственном или русском языке.
В случае представления налоговой отчетности в электронном виде через программное обеспечение "Терминал налогоплательщика" работник Центра приема и обработки информации налогового органа окажет консультационную и практическую помощь с формированием и отправкой налоговой отчетности в электронном виде.
Для представления налоговой отчетности в электронном виде с рабочего или домашнего компьютера дополнительно необходимо установить соответствующее программное обеспечение по приему и обработке налоговой отчетности, которое можно установить с сайта www.taxkz.kz либо получить в соответствующем кабинете налогового органа. При представлении налоговой отчетности в электронном виде сдачи этой же налоговой отчетности на бумажных носителях в налоговые органы не требуется, за исключением случаев требования представлении копии такой налоговой отчетности Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан.
Налоговая отчетность принимается без предварительного камерального контроля.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) салық есептілігін қабылдау бойынша қызмет көрсету мерзімі: қағаз тасығышта өзі келу тәртібімен ұсыну кезінде жұмысшыға салық есептілігін тапсыру сәтінен бастап - 10 минут;
2) салық есептілігін қағаз тасығышта өзі келу тәртібімен тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп берілетін уақыт - 20 минут.
8. Салық есептілігін қабылдау қызметі ақысыз негізде жүргізіледі.
9. Салық есептілігін қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты мына жерлерге орналастырылады:
1) www.salyk.kz мекен-жайы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті web-порталының "Салық қызметтерінің сапасы" бөлімінде;
2) Салық органдарының ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарының ақпараттық стенділерінде;
3) Салық органдарының ақпараттарын қабылдау және өңдеу орталықтарында салық төлеушілерге таратуға арналған материалдар үшін қойылған сөрелерде, жәшіктерде, столдарда.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбімен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Салық есептілігін қабылдау қызметін алу үшін мыналар қажет:
1) салық төлеушінің, салық агентінің не олардың өкілдерінің уәкілетті орган бекіткен тәртіпте және нысандар бойынша салық есептілігін жасауы;
2) салық есептілігін салық органына салық төлеушінің, салық агентінің тіркелу орны бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген мерзімде ұсыну;
3) салық есептілігін таңдауы бойынша - қағаз немесе электронды тасығышта ұсыну;
4) қағаз тасығыштағы салық есептілігіне салық төлеуші, салық агенті (басшысы және бас бухгалтері) не оның уәкілетті өкілі қол қоюы, сондай-ақ салық төлеушінің, салық агентінің не оның уәкілетті өкілінің мөрімен бекітілуі тиіс;
5) электронды түрде - электронды құжат салық төлеушінің электронды сандық қол қоюымен бекітілуі тиіс;
Салық есептілігі "Салық төлеушінің терминалы" бағдарламалық қамтамасыз етуі арқылы электронды түрде ұсынылған жағдайда салық органдары Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығының қызметкері Сізге электронды түрде салық есептілігін жасауға және жолдауға консультациялық және практикалық көмек көрсетеді.
Салық есептілігін жұмыс орнындағы немесе үйдегі компьютерден ұсыну үшін қосымша www.taxkz.kz сайтынан орнатуға болатын немесе салық органының тиісті кабинетінен алуға болатын салық есептілігін (СЕЭН АЖ, ҚҚС АЖ, ККАЖ, МОП АЖ) қабылдау және өңдеу бойынша тиісті бағдарламалық қамтамасыз етуді орнату қажет. Салық есептілігі электронды түрде ұсынған кезде, уәкілетті орган осындай салық есептілігінің көшірмесін ұсынуды талап еткен жағдайларды қоспағанда, салық органдарына осы салық есептілігін қағаз тасығышта тапсыру талап етілмейді.
Салық есептілігі алдын ала камералдық бақылаусыз қабылданады.

13. Бланки форм налоговой отчетности на бумажных носителях можно распечатать в черно-белом формате с сайта www.salyk.kz (раздел "Налоговое законодательство", подраздел "Налоговая отчетность") либо приобрести их в типографских организациях в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
14. Для представления налоговой отчетности на бумажных носителях в явочном порядке, необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
Для представления налоговой отчетности в электронном виде, необходимо налоговую отчетность, заполненную в соответствующем программном обеспечении, отправить на сервер Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
Для представления налоговой отчетности на бумажных носителях по почте в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан, необходимо налоговую отчетность сдать в почтовую или в иную организацию связи до двадцати четырех часов последнего дня срока, установленного законодательством Республики Казахстан.
15. При представлении налоговой отчетности на бумажных носителях в явочном порядке подтверждение о приеме налоговой отчетности выдается незамедлительно после проведения работником Центра приема и обработки информации налогового органа проверки на предмет соблюдения требований пункта 10 статьи 69 Налогового кодекса.
При представлении налоговой отчетности в электронном виде документ "Уведомление/подтверждение о представлении налогоплательщиком (налоговым агентом) налоговой отчетности в электронном виде" выдается в режиме "Файл/Исходящие/Исходящие документы" в соответствующем программном обеспечении на том компьютере, с которого осуществлялась отправка налоговой отчетности, либо в режиме "Файл/Исходящие/Исходящие документы/Запросить уведомление по представленным ФНО" в соответствующем программном обеспечении на любом компьютере, где установлено необходимое программное обеспечение.
16. Основаниями для отказа в приеме налоговой отчетности являются следующие основания:
1) неуказание либо неверное указание регистрационного номера налогоплательщика;
2) неуказание налогового периода;
3) нарушение требований статьи 69 Налогового кодекса относительно подписи и заверения налоговой отчетности;
4) при представлении налоговой отчетности в электронном виде - нарушение структуры электронного формата, установленного уполномоченным органом.
3. Принципы работы
17. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре представления налоговой отчетности;

13. Қағаз тасығыштағы салық есептілігі нысандарының бланкілерін ақ-қара түсті пішінде www.salyk.kz сайтынан ("Салық заңнамасы" бөлімі, "Салық есептілігі" бөлімшесі) қағазға басып шығаруға не оларды салық органдары ғимараттарындағы осыған арнайы бөлінген жерлердегі баспаханалық ұйымдардан сатып алуға болады.
14. Салық есептілігін қағаз тасығышта өзі келу тәртібінде ұсыну үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
Салық есептілігін электронды түрде ұсыну үшін тиісті бағдарламалық қамтамасыз етуде толтырылған салық есептілігін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің серверіне жолдау қажет.
Салық есептілігін қағаз тасығышта почта арқылы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген мерзімдерде ұсыну үшін салық есептілігін Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген мерзімнің соңғы күніне жиырма төрт сағат қалғанға дейін почта немесе өзге де байланыс ұйымдарына тапсыру қажет.
15. Салық есептілігін қағаз тасығышта өзі келу тәртібінде ұсыну кезінде салық есептілігінің қабылданғандығы туралы растауды Сіз Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Астана қаласы Алматы ауданы Салық комитетінің Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығы жұмысшысының Салық кодексінің  69-бабының 10-тармағы талаптарының сақталуына тексеру жүргізгеннен кейін тез арада ала аласыз.
Салық есептілігін электронды түрде ұсыну кезінде "Салық төлеушінің (салық агентінің) салық есептілігін электронды түрде ұсыну туралы хабарлама/растау" құжатын Сіз салық есептілігін жолдау жүзеге асырылған компьютерде не қажетті бағдарламалық қамтамасыз ету орнатылған кез келген компьютердегі "Файл/Шығыс/Шығыс құжаттары" режимінде тиісті бағдарламалық қамтамасыз етудегі "Файл/Шығыс/Шығыс құжаттары/ҚСЕ ұсыну жөнінде хабарлама сұрау" режимінде ала аласыз.
16. Салық есептілігін қабылдаудан бас тартуға мыналар негіз бола алады:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көрсетілмеуі не дұрыс көрсетілмеуі;
2) салық кезеңінің көрсетілмеуі;
3) Салық кодексінің салық есептілігіне қол қою және оны растау талаптарының бұзылуы;
4) уәкілетті орган белгілеген электронды нысан құрылымының бұзылуы - салық есептілігі электронды түрде ұсынылған кезде.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) салық есептілігін ұсыну рәсімі туралы толық ақпарат беру;

7) в канцелярию Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, расположенного по адресу: г. Астана, пр. Победы, 11.
22. Подтверждением приема жалобы на неправомерные действия (бездействие) работников органов налоговой службы служит талон по форме согласно приложению N 3 к Правилам обращения физических и юридических лиц, утвержденным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699), выдаваемый при приеме жалобы, представленной на бумажных носителях в явочном порядке. В талоне будут указаны дата и время, фамилия и инициалы лица, принявшего обращение.
О ходе рассмотрения и результат рассмотрения жалобы можно узнать:
у лица, принявшего жалобу - если жалоба представлена на бумажных носителях в явочном порядке;
отправив электронное сообщение - если жалоба представлена на электронную книгу жалоб.
Жалоба на неправомерные действия (бездействие) работников органов налоговой службы рассматривается в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
6. Контактная информация
23. Контактные данные приведены:
1) руководителей Центров приема и обработки информации налоговых органов - в приложении N 3 к приказу;
2) руководителей налоговых органов - в приложении N 4 к приказу.
24. При получении письменного (электронного) заявления от налогоплательщика до срока представления налоговой декларации, установленного настоящим Кодексом, уполномоченный орган вправе продлить срок представления налоговой декларации и (или) документации, представляемой налогоплательщиками, подлежащими электронному мониторингу, на период не более трех месяцев.
Разрешение на продления срока представления налоговой декларации в электронном виде выдается налоговыми органами при соблюдении следующих условий:
заявление произвольной формы должно быть представлено до срока представления налоговой декларации, установленной законодательством Республики Казахстан;
по истечении периода продления налоговая декларация должна быть представлена в электронном виде.
Изменения и дополнения в представленную налоговую отчетность вносятся путем представления дополнительной налоговой отчетности. Дополнительная налоговая отчетность представляется в соответствии с требованиями, установленными для представления налоговой отчетности.
Ошибка, допущенная по содержанию налоговой отчетности (при определении объектов налогообложения, объектов, связанных с налогообложением, исчислении налогов и платежей), устраняется путем представления дополнительной налоговой отчетности:
по строке для суммарных значений с указанием только суммы выявленной разницы по сравнению с ранее представленной налоговой отчетностью;
по строкам для буквенных или цифровых значений (не суммарных) с указанием правильных сведений изменяемых либо дополняемых строк.
Ошибка, допущенная при составлении налоговой отчетности в разделе "Общая информация о налогоплательщике", устраняется путем представления в налоговый орган по месту представления налоговой отчетности заявления на отзыв данной налоговой отчетности с обязательным указанием правильных сведений. Порядок и форма заявления на отзыв налоговой отчетности размещены на сайте www.taxkz.kz (раздел "Нормативные документы").
На web-портале Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz налогоплательщик может:
получить информацию о Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан и мероприятиях, проводимых Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан, а также адреса и телефоны всех налоговых органов республики;
просмотреть нормативные правовые акты и письма разъяснительного характера по вопросам налогообложения;
участвовать в форуме по обсуждению различных вопросов налогообложения и информационных систем Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, а также в опросе мнения налогоплательщиков.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Прием налоговой отчетности"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Астана қаласы бойынша Салық комитетінің кеңсесіне, мекен-жайы: Астана қ, Победа даңғ, 11.
22. Салық органы қызметкерлерінің заңсыз әрекеттеріне (әрекетсіздіктері) шағым қабылдау ретінде қағаз тасымалдаушысында ұсынылған шағымды қабылдау кезінде берілетін Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы N 20  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон). Талонда шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, күні және уақыты көрсетіледі.
Шағымды қарастыру тәртібі және қарастыру қорытындысы туралы:
егер шағым өзі келу тәртібімен қағаз тасығышта ұсынылған болса - шағымды қабылдаған адамнан;
егер шағым электрондық шағым кітабына ұсынылған болса - электрондық хат жолдау арқылы білуге болады.
Салық органы қызметкерлерінің заңсыз әрекеттеріне (әрекетсіздіктері) шағым Қазақстан Республикасы заңнамасымен бекітілген мерзімінде қарастырылады.
6. Байланыс ақпарат
23. Байланыс туралы ақпараттар:
1) Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтары басшыларының байланыс ақпараттары - бұйрықтың N 3 қосымшасында келтірілген;
2) салық органдары басшыларының байланыс ақпараттары - бұйрықтың N 4 қосымшасында келтірілген.
24. Салық декларациясын тапсыру мерзімін ұзартуға рұқсат салық төлеушінің өтінішіне сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық комитетімен беріледі. Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық комитетіне жүгінген жағдайда салық декларациясын тапсыру ұзарту мерзімі - 3 айға дейін.
Салық декларациясын электрондық түрде тапсыру мерзімін ұзартуға рұқсат салық органдарымен келесі шарттар орындалған жағдайда беріледі:
Қазақстан Республикасының заңдарымен бекітілген салық декларациясын тапсыру мерзіміне дейін ерікті түрде жазылған өтініш берілуі тиіс;
ұзарту мерзімі өткеннен кейін салық декларациясы электрондық түрде тапсырылуы тиіс.
Салық декларациясын электрондық түрде тапсыру мерзімін ұзартуға рұқсат Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық комитетінің бұйрығы негізінде беріледі.
Тапсырылған салық есептілігіне толықтырулар мен өзгертулер қосымша салық есептілігі тапсыру арқылы енгізіледі. Қосымша салық есептілігі салық есептілігі тапсыруға қойылған талаптарға сәйкес тапсырылады.
Салық есептілігі мазмұнында жіберілген қате (салық салу объектілерін, салық салумен байланысты объектілерін анықтаған жағдайда, салық пен төлемдер есептегенде) қосымша салық есептілігін тапсыру арқылы жойылады:
жиынтық мағыналарына арналған жол бойынша ертерек тапсырылған салық есептілігімен салыстырғанда анықталған айырмасын ғана көрсету арқылы;
әріп немесе санға (жиынтық емес) арналған жол бойынша өзгерту немесе толықтыруды қажет ететін жолдарында дұрыс мәлімет қою арқылы.
Салық есептілігінің "Салық төлеуші туралы жалпы мәлімет" бөлімінде жіберілген қате салық органдарына дұрыс мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып осы салық есептілігін кері шақырту өтініші арқылы дұрысталады. Салық есептілігін кері шақырту өтініші және Салық есептілігін кері шақырту тәртібі  www.taxkz.kz сайтында орналасқан ("Нормативтік құжаттар" бөлімі).
"Салық есептілігін
қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсетудің
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің норма-
тивтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

1. Услуга по зачету излишне или ошибочно уплаченных сумм в бюджет (зачет) - это операция налогового органа по зачислению излишне или ошибочно уплаченных сумм в бюджет в счет погашения других налоговых обязательств.
Услуга по возврату излишне или ошибочно уплаченных сумм в бюджет (возврат) - это операция налогового органа по возврату на банковский счет налогоплательщика излишне или ошибочно уплаченных сумм в бюджет после проведения операции по зачету.
Излишне уплаченная сумма налога, платы, пени - это разница между уплаченной и начисленной к уплате суммами налога, платы, пени в бюджет за налоговый период с учетом обязательств по данному виду налога, платы, пени за предыдущие налоговые периоды.
В настоящем стандарте под платами понимаются плата за пользование земельными участками, пользование водными ресурсами поверхностных источников, эмиссии в окружающую среду, использование радиочастотного спектра, предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи.
Ошибочные поступления - это поступления, при перечислении которых допущены следующие ошибки:
1) Регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН) не соответствует наименованию налогоплательщика (налогового агента);
2) неверно указан РНН налогового органа - получателя;
3) банком или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, неверно оформлено платежное поручение;
4) банком или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, ошибочно дважды зачислены налоги и другие обязательные платежи;
5) текстовое назначение платежа не соответствует коду назначения платежа и коду бюджетной классификации доходов;
6) отсутствие регистрационных данных налогоплательщика (налогового агента) в данном налоговом органе;
7) налогоплательщик не является плательщиком по данному виду налога или другому обязательному платежу.
2. Услуга по проведению зачетов и возвратов частично автоматизирована.
3. Услуга по проведению зачетов и возвратов оказывается на основании статей 39 40 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Услугу по проведению зачетов и возвратов оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) услуги по проведению зачетов и возвратов является осуществление налоговым органом зачета излишне (ошибочно) уплаченных сумм с одного кода бюджетной классификации на другой и/или с одного налогового органа в другой, а также возврат излишне уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей и пени на банковский счет налогоплательщика.

1. Бюджетке артық немесе қате төленген соманы есепке жатқызу (есепке жатқызу) бойынша қызмет көрсету - бұл салық органының бюджетке артық немесе қате төленген соманы басқа салық міндеттерін өтеу есебіне жатқызу жөніндегі операциясы.
Бюджетке артық немесе қате төленген соманы қайтару (қайтару) бойынша қызмет көрсету - салық органының есепке жатқызу бойынша операция жүргізілгеннен кейін бюджетке артық немесе қате төленген соманы салық төлеушінің банктік шотына қайтару бойынша операциясы.
Салықтың, төлемақының, өсімпұлдың артық төленген сомасы - бұл өткен салық кезеңдерiндегi салықтың, төлемақының, өсiмпұлдың осы түрi бойынша мiндеттемелер ескерiле отырып, салықтың, төлемақының, өсiмпұлдың салық кезеңiнде бюджетке төленген және төлеуге есептелген сомалары арасындағы айырма.
Осы стандартта төлемақы деп жер учаскелерін пайдаланғаны, жер бетіндегі көздердің су ресурстарын пайдаланғаны, қоршаған ортаға эмиссия, радио желілік спекторын пайдаланғаны, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын бергені үшін төлемақылар танылады.
Қате келіп түсу - бұл мынадай қателіктер жіберілген аудару кезіндегі келіп түсу:
1) СТН салық төлеушінің (салық агентінің) атауына сәйкес келмейді;
2) салық органының-алушының СТН дұрыс көрсетілмеген;
3) банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың төлем тапсырмасын дұрыс рәсімдемеуі;
4) банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың салықты және басқа да міндетті төлемдерді қателікпен екі рет аударуы;
5) төлемнің мәтіндік тағайындауы төлем тағайындау кодына және кірістерді бюджеттік сыныптау кодына сәйкес келмеуі;
6) салық төлеушінің (салық агентінің) осы салық органында тіркелу деректерінің болмауы;
7) салық төлеуші салықтың немесе басқа да міндетті төлемдердің осы түрі бойынша төлеуші болып табылмайды.
2. Есепке жатқызу және қайтару бойынша қызмет көрсету ішінара автоматтандырылған.
3. Есепке жатқызу және қайтару бойынша қызмет көрсету "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің  39-40-баптары негізінде жүргізіледі.
4. Есепке жатқызу және қайтару бойынша қызметті Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
5. Есепке жатқызу және қайтару бойынша қызмет көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) салық органының артық (қате) төленген соманы бір бюджеттік сыныптаудан басқасына және/немесе бір салық органынан басқасына есепке жатқызуды, сондай-ақ артық төленген салықтардың, басқа да міндетті төлемдер мен өсімпұлдар сомасын салық төлеушінің банктік шотына қайтаруды жүзеге асыруы болып табылады.

6. Услуга по проведению зачетов и возвратов оказывается физическим и юридическим лицам, прошедшим государственную регистрацию в качестве налогоплательщика Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
по зачету - 10 рабочих дней;
по возврату - 15 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут.
8. Услуга по проведению зачетов и возвратов является бесплатной.
9. Стандарт оказания государственной услуги по проведению зачетов и возвратов размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для проведения зачета или возврата необходимо:
1) представление следующих документов для зачета:
заявления на зачет излишне (ошибочно) уплаченной суммы налогов (заявление на зачет) по форме согласно приложению N 27 к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 530 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2672) (далее - Правила);
акта сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, составленный налоговым органом по форме согласно приложению N 10 к Правилам (акт сверки);
копий платежных документов об уплате таможенных платежей и налогов, пени в бюджет - при зачете излишне уплаченных в бюджет налогов, взимаемых таможенными органами при перемещении товаров через таможенную границу Республики Казахстан;
подтверждения таможенных органов о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных платежей и налогов, пени в бюджет - при зачете излишне уплаченных в бюджет налогов, взимаемых таможенными органами при перемещении товаров через таможенную границу Республики Казахстан;

6. Есепке жатқызу және қайтару бойынша қызмет Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде мемлекеттік тіркеуден өткен жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
есепке жатқызу бойынша - 10 жұмыс күні;
қайтару бойынша - 15 жұмыс күні;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 20 минут.
8. Есепке жатқызу және қайтару бойынша қызмет, белгіленген нысандағы өтініштер бланкілерін қоса алғанда, ақылы болып табылады.
9. Есепке жатқызу және қайтару бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты:
1) www.salyk.kz мекен-жайы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті web-порталының "Салық қызметтерінің сапасы" бөлімінде;
2) салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы ақпараттық стенділерде;
3) салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы салық төлеушілерге таратуға арналған материалдар үшін орнатылған сөрелерде, жәшіктерде, столдарда орналастырылған.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Есепке жатқызуды немесе қайтаруды жүргізу үшін мыналар қажет:
1) есепке жатқызу үшін мына құжаттарды ұсыну:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының "Жеке шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 530  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2672 болып тіркелген) бекітілген Жеке шоттарды жүргізу ережелері белгілеген нысан бойынша артық (қате) төленген салық сомасын есепке жатқызуға өтініш (есепке жатқызуға өтініш);
салық органы жасаған салықтар және бюджетке төленетін басқа да төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша есептерді салыстыру актісі (салыстыру актісі);
бюджетке кеден төлемдері мен салықтарды, өсімпұлдарды төлеу бойынша төлем құжаттарының көшірмесі - Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы тауарларды өткiзген кезде кеден органдары алатын салықтардың артық төленген сомасын есепке жатқызу кезінде;
бюджетке кедендiк төлемдердiң және салықтардың, өсiмпұлдың артық (қате) төленген сомасының бар екендiгi туралы кеден органдарының растамасы - Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы тауарларды өткiзген кезде кеден органдары алатын салықтардың артық төленген сомасын есепке жатқызу кезінде;

2) представление следующих документов для возврата:
заявления на возврат излишне уплаченной суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет по форме согласно приложению N 28 к Правилам (заявление на возврат);
акта сверки;
подлинника или копии платежного документа об уплате налога и другого обязательного платежа, пени в бюджет. При утере подлинника или копии платежного документа об уплате налогов и других обязательных платежей, пени в бюджет возврат излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа, пени осуществляется на основании документов налоговых органов, подтверждающих наличие излишне уплаченных сумм;
копии платежного документа об уплате таможенных платежей и налогов, пени в бюджет - при возврате излишне уплаченных в бюджет налогов, взимаемых таможенными органами при перемещении товаров через таможенную границу Республики Казахстан;
подтверждения таможенного органа о наличии излишне уплаченных сумм таможенных платежей и налогов, пени в бюджет, выданное по месту уплаты таможенных платежей и налогов, пени;
3) подача документов на зачет или возврат по выбору - на бумажных носителях явочно, по почте или в электронном виде (для проведения зачета и возврата, если не требуется подачи дополнительных документов налоговых, регистрирующих и уполномоченных органов).
Представление документов на зачет или возврат в электронном виде осуществляется следующими способами:
из офиса налогового органа через программное обеспечение "Клиентское приложение для налогоплательщика (e-INIS-Client)". Возможность пользоваться телекоммуникациями и компьютерным оборудованием налоговых органов предоставляется на бесплатной основе;
с рабочего или домашнего компьютера налогоплательщика (налогового агента), имеющего доступ к сети Интернет. Для заполнения документов на зачет или возврат в электронном виде самостоятельно с рабочего или домашнего компьютера необходимо установить:
программное обеспечение СГДС;
программное обеспечение e-INIS-Client.
4) наличие электронной цифровой подписи, выданной налоговым органом, для представления заявления на зачет или возврат в электронном виде;
5) подача документов на зачет излишне и ошибочно уплаченных в бюджет налогов, взимаемых таможенными органами при перемещении товаров через таможенную границу Республики Казахстан, возможно только на бумажных носителях и по почте;
6) представление документов для проведения зачета и возврата:
по налогам, платам, пени - в Центр приема и обработки информации налогового органа по месту излишней или ошибочной уплаты;
по таможенным платежам и налогам, пени - в Центр приема и обработки информации налогового органа по месту регистрации таможенного органа, куда произведена уплата.

2) қайтару үшін мынадай құжаттарды ұсыну:
артық төленген салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің сомасын қайтаруға өтініш (қайтаруға өтініш);
салыстыру актісі;
салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдер, өсімпұлдар төлеу туралы төлем құжатының түпнұсқасы немесе көшірмесі. Салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдер, өсімпұлдар төлеу туралы төлем құжатының түпнұсқасы немесе көшірмесі жоғалған жағдайда артық төленген салық және басқа да міндетті төлемдер, өсімпұлдар сомасын қайтару салық органдарының артық төленген соманың болуын растайтын құжаттары негізінде жүзеге асырылады;
бюджетке кедендік төлемдер мен салықтарды, өсімпұлдарды төлеу туралы төлем құжатының көшірмесі -  Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы тауарларды өткiзген кезде кеден органдары алатын салықтардың артық төленген сомасын қайтару кезінде;
бюджетке кедендiк төлемдердiң және салықтардың, өсiмпұлдың артық төленген сомасының бар екендiгi туралы кедендік төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар төленген жер беретін кеден органының растамасы;
3) есепке жатқызу немесе қайтару құжаттарын таңдау бойынша - өзі келу тәртібімен қағаз тасығышта, почта арқылы немесе электронды түрде ұсыну (тіркеуші және уәкілетті органдар қосымша салық құжаттарды талап етпеген жағдайда, есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу үшін).
Есепке жатқызу немесе қайтару құжаттарын электронды түрде ұсыну мынадай тәсілдер арқылы жүзеге асырылады:
салық органы офисінен "Салық төлеушіге арналған клиенттік қосымша (e-INIS-Client)" бағдарламалық қамтамасыз етуі арқылы. Салық органдарының телекоммуникация және компьютер жабдықтарын пайдалану мүмкіндігі ақысыз негізде ұсынылады;
салық төлеушінің (салық агентінің) Интернет желісіне қол жетімділігі бар жұмыс орнындағы немесе үйдегі компьютерінен. Есепке жатқызу немесе қайтару құжаттарын электронды түрде жұмыс орнындағы немесе үйдегі компьютерде өз бетінше толтыру үшін мыналарды орнату қажет:
ХКЖЖ бағдарламалық қамтамасыз ету;
e-INIS-Client бағдарламалық қамтамасыз ету.
4) есепке жатқызу немесе қайтару өтінішін электронды түрде ұсыну үшін салық органы берген электрондық сандық қол қоюдың болуы;
5) Қазақстан Республикасы кедендiк шекарасы арқылы тауарларды өткiзген кезде кеден органдары алатын салықтардың бюджетке артық немесе қате төленген сомасын есепке жатқызу құжаттары тек қағаз тасығышта және почта арқылы тапсырылуы мүмкін;
6) есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу үшін құжаттар ұсыну:
салықтар, төлемдер, өсімпұлдар бойынша - артық немесе қате төленген жер бойынша Ақпарат қабылдау және өңдеу орталығына;
кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша - төлем жүргізілген кеден органы тіркелген жер бойынша Ақпарт қабылдау және өңдеу орталығына.

7) наличие следующих причин при возврате других обязательных платежей в бюджет:
отказ от совершения регистрации, постановки на учет или получения документа до подачи документов в уполномоченный (регистрирующий) орган по нижеперечисленным видам других обязательных платежей в бюджет:
сбор за постановку на учет средства массовой информации;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за выдачу разрешения на использование радиочастотного спектра телевизионным и радиовещательным организациям;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств,
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
сбор за государственную регистрацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств;
сбор за государственную регистрацию лекарственных средств;
сбор за государственную регистрацию прав на произведения и объекты смежных прав, лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав.
при возврате сбора с аукционов признание судом сделки купли-продажи предметов аукциона недействительной;
при возврате платы за лесные пользования принятие решения Правительством Республики Казахстан или уполномоченным органом в области лесного хозяйства о запрещении использования лесных ресурсов при возникновении угрозы деградации или гибели лесов в пределах компетенции в соответствии с лесным законодательством Республики Казахстан.
при возврате государственной пошлины:
внесения пошлины в большем размере, чем это требуется по Налоговому кодексу, за исключением случаев уменьшения истцом своих требований;
возвращения заявления (жалобы) или отказа в его (ее) принятии, а также отказа нотариусов или уполномоченных на то лиц в совершении нотариальных действий;
прекращения производства по делу или оставления иска без рассмотрения, если дело не подлежит рассмотрению в суде, а также когда истцом не соблюден установленный для данной категории дел порядок предварительного разрешения спора либо когда иск предъявлен недееспособным лицом;
отказа лиц, уплативших государственную пошлину, от совершения юридически значимого действия или от получения документа до обращения в орган, совершающий данное юридически значимое действие.
в иных случаях, установленных законодательными актами Республики Казахстан;

7) бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді қайтару кезінде мынадай себептердің болуы:
a) бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің төменде берілген түрлері бойынша уәкілетті (тіркеуші) органға құжаттарды тапсырғанға дейін құжаттарды тіркеуді, есепке алуды немесе қабылдауды жүргізуден бас тарту:
бұқаралық ақпарат құралын есепке қойғаны үшiн алым;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым;
телевизия және радио хабарларын тарату ұйымдарына радиожиiлiк спектрiн пайдалануға рұқсат беру үшiн алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркегенi үшiн алым;
жеке кәсiпкерлердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және олармен жасалған мәмiлелердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
жылжымалы мүлiк кепiлiн және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
радиоэлектрондық құралдарды және жиiлiгi жоғары құрылғыларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
дәрi-дәрмек құралдарын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
туындылар мен сабақтас құқықтар объектiлерiне құқықтарды, туындылар мен сабақтас құқықтар объектiлерiн пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттiк тiркеу үшiн алым;
б) аукционнан алынатын алымдарды қайтару кезінде соттың аукцион заттарын сату-сатып алу мәмілелерін жарамсыз деп тануы;
в) орманды пайдаланғаны үшін төлемақыны қайтару кезінде Қазақстан Республикасының орман заңнамасына сәйкес құзыреттері шегінде ормандардың тозуы немесе апатқа ұшырауы қаупі туындаған кезде Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның орман ресурстарын пайдалануға тыйым салу туралы шешім қабылдауы;
г) мемлекеттік бажды қайтару кезінде:
баж талапкер өз талаптарын азайтатын жағдайларды қоспағанда, Салық кодексі бойынша талап етiлгеннен көбiрек мөлшерде енгiзу;
арыздар (шағымдар) қайтарылған немесе оны қабылдаудан бас тарту, сондай-ақ нотариустар немесе осыған уәкiлеттi адамдар нотариаттық iс-әрекеттердi жасаудан бас тартуы;
іс жүргiзу тоқтатылған немесе, егер iс соттың қарауына жатпайтын болса, сондай-ақ талапкер осы iстер санаты үшiн белгiленген дауды алдын ала шешудiң тәртiбiн сақтамаған не талап қоюды әрекетке қабiлетсiз адам табыс еткен жағдайда талап қоюды қараусыз қалдыру;
мемлекеттiк бажды төлеген адамдар заңдық маңызы бар iс-әрекеттердi жасаудан немесе осы заңдық маңызы бар iс-әрекеттердiң жасаған органға жүгiнгенге дейiн құжатты алудан бас тарту;
Қазақстан Республикасының заң актiлерiнде белгiленген өзге де жағдайлар;

8) представление дополнительных документов для возврата нижеперечисленных видов других обязательных платежей в бюджет:
решение (заключение) уполномоченных органов на возврат излишне уплаченных сумм других обязательных платежей, если обязанность по исчислению сумм других обязательных платежей возложена на уполномоченный орган. Решение (заключение) уполномоченных органов на возврат излишне уплаченных сумм требуется при возврате следующих видов других обязательных платежей в бюджет:
сбор с аукционов;
сбор за постановку на учет средства массовой информации;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за выдачу разрешения на использование радиочастотного спектра телевизионным и радиовещательным организациям;
плата за лесные пользования;
государственная пошлина.
документ, выданный соответствующим регистрирующим органом, с решением о необходимости возврата платежа. Документ, выданный соответствующим регистрирующим органом, с решением о необходимости возврата платежа необходимо представить в случае, если произведена уплата нижеперечисленных сборов в бюджет, но не произвели регистрационных действий в органе, куда произведена уплата:
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
сбор за государственную регистрацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств;
сбор за государственную регистрацию лекарственных средств;
сбор за государственную регистрацию прав на произведения и объекты смежных прав, лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав.
13. Бланки заявлений установленной формы Вы можете получить в Центрах приема и обработки информации налоговых органов, а также на web-сайте www.salyk.kz (раздел "Налоговая консультация", подраздел "Правила ведения лицевых счетов") и inis.taxkz.kz (раздел "Нормативные документы", подраздел "Лицевые счета").
14. Для подачи заявлений на зачет и возврат на бумажных носителях, Вам необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
Для подачи заявлений на зачет и возврат в электронном виде необходимо в режиме "Зачеты и возвраты" программного обеспечения Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан e-INIS-Client ввести соответствующее заявление на зачет или возврат, а также представить подтверждающие документы на бумажных носителях.

8) бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің төменде берілген түрлерін қайтару үшін қосымша құжаттар ұсыну:
егер басқа да міндетті төлемдер сомасын есептеу бойынша міндет уәкілетті органға жүктелген болса, басқа міндетті төлемдердің артық төленген сомасын қайтару бойынша уәкілетті органдардың шешімі (қорытындысы). Уәкілетті органдардың артық төленген соманы қайтаруға шешімі (қорытындысы) бюджетке төленетін міндетті төлемдердің мынадай түрлерін қайтару кезінде талап етіледі:
аукциондардан алынатын алым;
бұқаралық ақпарат құралын есепке қойғаны үшiн алым;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым;
телевизия және радио хабарларын тарату ұйымдарына радиожиiлiк спектрiн пайдалануға рұқсат беру үшiн алым;
орманды пайдаланғаны үшiн төлемақы;
мемлекеттік баж.
төлемді қайтару қажеттілігі туралы шешімі бар тиісті тіркеуші орган берген құжат. Бюджетке төменде берілген алымдарды төлеуді жүргізген жағдайда, бірақ төлем жүргізілген органға тіркелу әрекеттерін жүргізілмесе, төлемді қайтару қажеттілігі туралы шешімі бар тиісті тіркеуші орган берген құжатты ұсынуыңыз қажет:
заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркегенi үшiн алым;
жеке кәсiпкерлердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және олармен жасалған мәмiлелердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
жылжымалы мүлiк кепiлiн және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
радиоэлектрондық құралдарды және жиiлiгi жоғары құрылғыларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
дәрi-дәрмек құралдарын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым;
туындылар мен сабақтас құқықтар объектiлерiне құқықтарды, туындылар мен сабақтас құқықтар объектiлерiн пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттiк тiркеу үшiн алым.
13. Белгіленген нысандардағы өтініштер бланкілерін Сіз салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарынан, сондай-ақ www.salyk.kz ("Салық консультациясы" бөлімі, "Жеке шоттарды жүргізу ережелері" бөлімшесі) және inis.taxkz.kz ("Нормативтік құжаттар" бөлімі, "Жеке шоттар" бөлімшесі) web-сайтынан ала аласыз.
14. Есепке жатқызу және қайтару өтініштерін қағаз тасығыштарда ұсыну үшін тиісті құжаттарды салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
Есепке жатқызу және қайтару өтініштерін электронды түрде ұсыну үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің e-INIS-Client бағдарламалық қамтамасыз етуінің "Есепке жатқызу және қайтару" режиміне тиісті есепке жатқызу немесе қайтару өтінішін енгізу қажет.

15. Подтверждением сдачи документов, необходимых для зачета и возврата, представленных на бумажных носителях являются:
1) при подаче второго экземпляра - отметка работника налогового органа о приеме заявлений, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, входящего номера и даты приема на втором экземпляре заявления, остающегося у налогоплательщика;
2) талон, выдаваемый согласно приложению N 3 Правил учета обращений физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
Подтверждением сдачи документов, необходимых для зачета и возврата, представленных в электронном виде, является информация о дате отправки заявления, дата получения результата рассмотрения заявления в Налоговом комитете и краткое описание заявления в режиме "Зачеты и возвраты" программного обеспечения Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан e-INIS-Client и талон, выданный при приеме подтверждающих документов.
16. О проведении зачета можно узнать, составив акт сверки или получив справку об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям или выписку из лицевого счета. О проведении возврата можно узнать по сведениям о состоянии банковских счетов.
17. В проведении зачета или возврата отказывается в случаях:
1) предоставления неполного пакета документов;
2) не подлежат возврату из бюджета следующие виды уплаченных других обязательных платежей, за исключением ошибочно уплаченных:
сбор за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан;
плата за пользование животным миром;
плата за лесные пользования;
плата за использование особо охраняемых природных территорий;
плата за пользование судоходными водными путями;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы;
консульские сборы.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре зачета и возврата;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по зачету и возврату;

15. Қағаз тасығыштарда ұсынылған есепке жатқызу және қайтару үшін қажетті құжаттарды тапсыруды растаушы мыналар болып табылады:
1) салық органы қызметкерінің өтініштің салық төлеушіде қалатын екінші данасына қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, кіріс нөмірі және қабылдаған күні қойылатын өтінішті қабылдау туралы белгісі;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы "N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы N 20  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
Электронды түрде ұсынылған есепке жатқызу және қайтару үшін қажетті құжаттарды тапсыруды растаушы өтінішті жолдау күні, өтініштің Салық комитетінде қаралу нәтижесін алу күні және өтініштің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің e-INIS-Client бағдарламалық қамтамасыз етуінің "Есепке жатқызу және қайтару" режиміндегі қысқаша сипаттамасы туралы ақпарат және қосымша құжаттарды тапсырған туралы талон болып табылады.
16. Есепке жатқызуды жүргізу туралы салыстыру актісін жасай отырып немесе салық қарыздары, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша қарыздары болмауы (болуы) туралы анықтама немесе жеке шоттан көшірме алу арқылы білуге болады.
Қайтарудың жүргізілуі туралы банктік шоттардың жағдайы туралы мәліметтер бойынша білуге болады.
17. Келесі жағдайларда есепке жатқызуды немесе қайтаруды жүргізуден бас тартылады:
1) құжаттардың толық емес пакетін ұсыну;
2) қате төленген жағдайларды қоспағанда, басқа да міндетті төлемдердің төленген мына түрлерін бюджеттен қайтаруға болмайды:
автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүру алымы;
жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлемақы;
орманды пайдаланғаны үшiн төлемақы;
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшiн төлемақы;
кеме жүретiн су жолдарын пайдаланғаны үшiн төлемақы;
сыртқы (көрнекi) жарнаманы орналастырғаны үшiн төлемақы;
консульдық алымдар.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) есепке жатқызу және қайтару рәсімі туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет ұсыну кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) есепке жатқызу және қайтары бойынша ақысыз қызмет көрсету;

1. Возврат налога на добавленную стоимость (НДС ) по оборотам, облагаемым по нулевой ставке - это операция налогового органа по зачету НДС в счет погашения налоговой задолженности по НДС и другим видам налогов и возврату на банковский счет плательщика НДС суммы НДС на товары (работы, услуги), по которым ранее им уплачен НДС в бюджет.
К оборотам, облагаемым по нулевой ставке, относятся обороты:
1) оборот по реализации товаров на экспорт;
2) оборот по реализации резидентами Республики Казахстан аффинированных драгоценных металлов - золота, платины, изготовленных из сырья собственного производства, Национальному Банку Республики Казахстан и финансовым организациям;
3) оборот по реализации следующих услуг по международным перевозкам:
транспортировка товаров, в том числе почты, экспортируемых с территории Республики Казахстан и импортируемых на территорию Республики Казахстан;
транспортировка по территории Республики Казахстан транзитных грузов;
перевозка пассажиров и багажа в международном сообщении;
4) оборот по реализации на территории специальных экономических зон (далее - СЭЗ) товаров, полностью потребляемых в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов административного и производственного назначения в соответствии с проектно-сметной документацией, предназначенных для осуществления на территориях СЭЗ видов деятельности, указанных в подпункте 3) пункта 1 статьи 140-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах  и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и СЭЗ "Астана - жаңа қала";
5) оборот по реализации товаров собственного производства, реализуемых налогоплательщику, заключившему концессионный договор с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта. Данный подпункт применяется в период строительства новых объектов;
6) обороты по реализации товаров собственного производства, реализуемых налогоплательщикам, осуществляющим на территории Республики Казахстан деятельность в рамках контракта на недропользование, в соответствии с условиями которого освобождаются от НДС импортируемые товары.
2. Услуга по возврату НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, не автоматизирована.
3. Услуга по возврату НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, оказывается на основании статьи 252 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Правил возврата НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, утвержденных приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 26 июня 2007 года N 428 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4813).

1. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша қосымша құн салығын (ҚҚС) қайтару - ҚҚС бойынша салық қарызын өтеу есебіне ҚҚС есепке алу бойынша салық органының операциясы және салықтың басқа түрлері мен ҚҚС төлеушінің банктік шотына бұрын бюджетке төлеген ҚҚС бойынша товарларға (жұмыс, қызмет көрсету) төленген ҚҚС қайтару.
Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдарға мынадай айналымдар жатады:
1) экспортқа шығарылған товарларды сату бойынша айналымдар;
2) Қазақстан Республикасы резиденттерінің аффинирленген құнды металдарды - алтын, платина, жеке өндіріс шикізатынан дайындалған бұйымдарды Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі және қаржы ұйымдарына сату бойынша айналымдары;
3) халықаралық тасымалдау бойынша төмендегі қызмет түрлерін көрсету бойынша айналымдар:
товарларды, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан экспортталатын және Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын почталарды тасымалдау;
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзиттік жүктерді
тасымалдау;
халықаралық хабарламада жолаушылар мен жүктерді тасымалдау;
4) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" кодексі (Салық кодексі)  140-1-бабының 1 тармағы 3) тармақшасында және "Астана - жаңа қала" АЭА көрсетілген АЭА аумағында қызмет түрлерін жүзеге асыруға арналған жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес әкімшілік және өндірістік бағыттағы нысандарды пайдалануға беру және құрылыс кезінде толық пайдаланылған товарларды АЭА аумағында жүзеге асыру бойынша айналымдар;
5) инфрақұрылымдық жобаны жүзеге асыруға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметімен концессиялық келісім-шарт жасасқан жеке өнімі товарларын сату бойынша айналым. Осы тармақша жаңа нысандарды салу кезеңінде қолданылады;
6) Қазақстан Республикасы аумағында жерді пайдалану шарты аясында, шарттарға сәйкес импортталған товарларға ҚҚС төлеуден босатылған салық төлеуді жүзеге асыратын жеке өндірісіндегі товарларды сату бойынша айналымдар.
2. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтару қызметі автоматтандырылмаған.
3. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналым бойынша ҚҚС қайтару жөніндегі қызмет Салық кодексінің  252-бабы негізінде және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 26 маусымдағы  N 428 "Нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша ҚҚС қайтару ережесін бекіту және "Салық есептілігін жасау ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 13 желтоқсандағы N 637 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығымен бекітілген нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналым бойынша ҚҚС қайтару Ережесіне сәйкес көрсетіледі.

4. Услугу по возврату НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, оказывают налоговые органы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) услуги по возврату НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, является:
1) зачет НДС в счет погашения имеющейся налоговой задолженности по НДС и другим видам налогов.
Юридическому лицу НДС возвращается путем зачета НДС в счет погашения налоговой задолженности по НДС и другим видам налогов, имеющейся у структурных подразделений.
Структурному подразделению юридического лица НДС возвращается путем зачета НДС в счет погашения налоговой задолженности по НДС и другим видам налогов, имеющейся у юридического лица;
2) зачет в счет НДС, подлежащего уплате при импорте товаров;
3) зачет в счет НДС, подлежащего уплате при получении работ, услуг от нерезидента, не являющегося плательщиком налога на добавленную стоимость в Республике Казахстан;
4) зачет в счет погашения налоговой задолженности по НДС и другим видам налогов структурных подразделений юридического лица, являющихся самостоятельными плательщиками налогов - в случае отсутствия у налогоплательщика налоговой задолженности по НДС и другим видам налогов;
5) перечисление денег на Ваш банковский счет;
6) зачет в счет предстоящих платежей по другим видам налогов (по требованию), в случае отсутствия налоговой задолженности.
Возврат (зачет) суммы НДС, подтвержденного актом налоговой проверки, производится налоговым органом по месту представления заявления о возврате НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке.
Возврат НДС на банковский счет плательщика НДС производится при отсутствии налоговой задолженности.
В случае, если плательщиком НДС является юридическое лицо, возврат НДС на банковский счет производится также при отсутствии у его структурных подразделений налоговой задолженности по данному и другим видам налогов.
6. Услуга по возврату НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, оказывается исключительно плательщикам НДС при выполнении следующих условий:
1) осуществляется постоянная реализация товаров (работ, услуг), облагаемых по нулевой ставке;
2) оборот по реализации, облагаемый по нулевой ставке, за каждый из трех месяцев, предшествующих месяцу подачи заявления на возврат, составляет не менее 70% в общем облагаемом обороте по реализации;
3) поступает валютная выручка на банковские счета плательщика НДС, открытые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, либо осуществлен фактический ввоз товаров на территорию Республики Казахстан, поставленных плательщику НДС покупателем экспортированных товаров по внешнеторговым товарообменным (бартерным) операциям.

4. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналым бойынша ҚҚС қайтару жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының салық органдарымен көрсетіледі .
5. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналым бойынша ҚҚС қайтару жөніндегі қызметтің аяқталу формасы (қорытындысы):
1) ҚҚС және басқа да салық түрлері бойынша салық қарыздарды өтеу есебінен ҚҚС есепке алу.
Заңды тұлғаларға ҚҚС қайтару ҚҚС және басқа да салық түрлері бойынша құрылымдық бөлімшелердегі салық қарыздарын өтеу есебіне ҚҚС есепке алу арқылы жүргізіледі.
Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелеріне ҚҚС қайтару ҚҚС және құрылымдық бөлімшелердегі басқа да салық түрлері бойынша салық қарыздарын өтеу есебіне ҚҚС есепке алу арқылы жүргізіледі;
2) товарларды импорттау кезінде төлеуге жататын ҚҚС есебіне алу;
3) Қазақстан Республикасындағы қосымша құн салығының төлеушісі болып табылмайтын резидент емес тұлғадан жұмыс, қызмет көрсету түрлерін алу кезіндегі төлемге жататын ҚҚС есебіне алу;
4) ҚҚС және басқа да салық түрлерінен салық қарызы болмаған жағдайда - өз бетінше салық төлеуші болып табылатын сіздің құрылымдық бөлімшеңіз ҚҚС және басқа да салық түрлері бойынша салық қарызы есебіне алу;
5) Салық төлеушінің банктік шотына ақша аудару;
6) Салық төлеушінің салық қарызы болмаған жағдайда басқа да салық түрлерін төлеу жөніндегі есепке алу (салық төлеушінің талабы бойынша).
Салықтық тексеру актісімен бекітілген ҚҚС сомасын қайтару (есепке алу) Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналым бойынша ҚҚС қайтару туралы өтінімді ұсыну орнына салық органы арқылы жүргізіледі.
ҚҚС төлеушінің банктік шотына ҚҚС қайтару салық қарызы болмаған жағдайда жүргізіледі.
Егер ҚҚС төлеушісі заңды тұлға болып табылса, ҚҚС банктік шотқа қайтару салықтың аталған түрі және басқа да түрлері бойынша оның құрылымдық бөлімшелерінде салықтық қарызы болмаған жағдайда қайтарылады.
6. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналым бойынша ҚҚС қайтару қызметі төмендегі шарттарды орындаған жағдайда ғана ҚҚС төлеушілеріне ғана көрсетіледі:
1) Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған товар (жұмыс, қызмет) сатуды үнемі жүзеге асыру;
2) Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған сату бойынша айналым қайтаруға өтінім берген айдың алдындағы әрбір үшінші айда сату бойынша жалпы айналым бойынша салынған салықтың кем дегенде 70% құрайды;
3) Қазақстан Республикасы заңында белгіленген тәртіп бойынша ашылған ҚҚС төлеушінің салық шотына валюталық түсім түседі, немесе экспортталған товарларды сыртқы товар айырбас (бартер) операциялары бойынша сатып алушы Қазақстан Республикасы аумағына ҚҚС төлеушіге товардың нақты жеткізілуі орындалады.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - 60 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут.
8. Услуга по возврату НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, осуществляется налоговыми органами на бесплатной основе.
9. Стандарт оказания государственной услуги по возврату НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для возврата суммы НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, необходимо представление следующих документов в Центр приема и обработки информации налогового органа по месту регистрационного учета плательщика НДС:
заявление о возврате НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке по форма 302.00, установленной Правилами составления налоговой отчетности на соответствующий год;
декларации по НДС за налоговый период, указанный в заявлении и период, предшествующий налоговому периоду, указанному в заявлении;
документы, необходимые для подтверждения экспорта товаров;
документы, необходимые для подтверждения реализации товаров на территории (СЭЗ);
документы, необходимые для подтверждения реализации товаров собственного производства налогоплательщику, заключившему концессионный договор с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта (применяется в период строительства новых объектов);
документы, подтверждающие оборот по реализации резидентами Республики Казахстан аффинированных драгоценных металлов - золота, платины;
документы, необходимые для подтверждения реализации товаров собственного производства налогоплательщикам, осуществляющим на территории Республики Казахстан деятельность в рамках контракта на недропользование, в соответствии с условиями которого освобождаются от НДС импортируемые товары;
подтверждение достоверности сумм налога, предъявленного к возврату в соответствии с актом налоговой проверки, произведенной налоговым органом, либо заключением налогового органа к акту налоговой проверки.
Документами, необходимыми для подтверждения экспорта товаров, являются:
договор (контракт) на поставку экспортируемых товаров, заключенный с налогоплательщиком страны-экспорта;
грузовая таможенная декларация с отметками таможенного органа, осуществляющего выпуск товаров в режиме экспорта, а также с отметкой таможенного органа, расположенного в пункте пропуска на таможенной границе Республики Казахстан;
копии товаросопроводительных документов;
подтверждение уполномоченного органа в области охраны прав интеллектуальной собственности о наличии товара на магнитном носителе и прав на его авторство, а также его стоимости - в случае экспорта объекта интеллектуальной собственности.
В случае осуществления дальнейшего экспорта товаров, ранее вывезенных за пределы таможенной территории Республики Казахстан в режиме переработки вне таможенной территории, или продуктов их переработки, подтверждение экспорта осуществляется на основании следующих документов:
грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой производится изменение режима переработки на режим экспорта;
грузовой таможенной декларации, оформленной в режиме переработки товаров вне таможенной территории;
копии грузовой таможенной декларации, оформленной при ввозе товаров на территорию иностранного государства в режиме переработки товаров на таможенной территории (переработки товаров под таможенным контролем), заверенной таможенным органом, осуществившим такое оформление;
копии грузовой таможенной декларации, оформленной в режиме экспорта при вывозе товаров или продуктов их переработки с территории государства переработки и заверенной таможенным органом, осуществившим такое оформление.
Документами, подтверждающими оборот по реализации резидентами Республики Казахстан аффинированных драгоценных металлов - золота, платины, являются:
договор (контракт) на поставку аффинированных драгоценных металлов - золота, платины, изготовленных из сырья собственного производства;
копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку аффинированных драгоценных металлов - золота, платины, изготовленных из сырья собственного производства;
копии документов, подтверждающих получение аффинированных драгоценных металлов - золота, платины, изготовленных из сырья собственного производства, Национальным Банком Республики Казахстан и финансовым организациями.
Документами, необходимыми для подтверждения реализации товаров на территории СЭЗ, являются:
договор (контракт) на поставку товаров с организациями, осуществляющими на территории СЭЗ строительство объектов, полностью потребляемых в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов административного и производственного назначения в соответствии с проектно-сметной документацией, предназначенных для осуществления на территориях СЭЗ;
копии грузовой таможенной декларации с отметками таможенного органа, осуществляющего выпуск товаров в таможенном режиме свободной таможенной зоны;
копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку товаров организациям, осуществляющим на территории СЭЗ строительство объектов;
копии документов, подтверждающих получение товаров организациями, осуществляющими на территории СЭЗ строительство объектов.
Документами, необходимыми для подтверждения реализации товаров собственного производства налогоплательщику, заключившему концессионный договор с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта (применяется в период строительства новых объектов), являются:
договор на поставку товаров юридическому лицу, заключившему концессионный договор с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта;
копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку товаров налогоплательщику, заключившему концессионный договор с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта (применяется в период строительства новых объектов);
копии документов, подтверждающих получение товаров налогоплательщиком, заключившим концессионный договор с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта (применяется в период строительства новых объектов).
Документами, необходимыми для подтверждения реализации товаров собственного производства налогоплательщикам, осуществляющим на территории Республики Казахстан деятельность в рамках контракта на недропользование, в соответствии с условиями которого освобождаются от НДС импортируемые товары, являются:
договор на поставку товаров налогоплательщикам, осуществляющим на территории Республики Казахстан деятельность в рамках контракта на недропользование, в соответствии с условиями которого освобождаются от НДС импортируемые товары, с указанием в нем, что поставляемые товары предназначены для выполнения рабочей программы контракта на недропользование;
копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку товаров налогоплательщикам, осуществляющим на территории Республики Казахстан деятельность в рамках контракта на недропользование, в соответствии с условиями которого освобождаются от НДС импортируемые товары;
копии документов, подтверждающих получение товаров налогоплательщиками, осуществляющими на территории Республики Казахстан деятельность в рамках контракта на недропользование, в соответствии с условиями которого освобождаются от НДС импортируемые товары.
В случае, если сумма НДС, подтвержденного актом налоговой проверки либо заключением налогового органа к акту налоговой проверки, не превышает налоговую задолженность согласно акту сверки, то Вы должны представить в налоговый орган следующие документы:

7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша мерзімі шектеулі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушының қажетті құжаттарды өткізу мерзімінен бастап - 60 жұмыс күні;
2) қажетті құжаттарды өткізу кезінде рұқсат етілген ең ұзақ мерзімі - 20 минут.
8. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналым бойынша қызметті салық органдары тегін жүргізеді.
9. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналым бойынша ҚҚС қайтару бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің web-порталының "Салық қызметі сапасы" бөлімінде көрсетілген : www.salyk.kz;
2) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарының ақпараттық стендтерінде;
3) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарының салық төлеушілерге тарату материалдары үшін бөлінген сөрелерде, жәшіктерде, столдарда орналасқан.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналым бойынша ҚҚС қайтару үшін келесі құжаттарды ҚҚС тіркеу орнына қарай ҚҚС төлеушіні тіркеу бойынша Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығына ұсынылады табыс ету:
тиісті жылға сәйкес салық есептілік толтыру Ережесімен бекітілген 302.00 нысаны бойынша Нөлдік ставка салық салынатан айналым бойынша ҚҚС қайтару туралы өтініш;
ҚҚС бойынша декларациялар өтініште көрсетілген кезеңде және өтініште көрсетілген салық кезеңінің алдыңғы салық кезеңіне беріледі;
товарларды экспорттауды растауға қажетті құжаттар;
арнайы экономикалық аймақтарда товарды сатуды растауға қажетті құжаттар (АЭА);
инфрақұрылымдық жобаны жүзеге асыруға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметімен концессиялық келісім-шарт жасасқан жеке өнімі товарларын сатуға қажетті құжаттар (жаңа нысандар құрылысы кезеңінде қолданылады);
Қазақстан Республикасы резиденттерімен аффинирленген қымбат металдарды - алтын, платина сатуды растайтын құжаттар;
Қазақстан Республикасы аумағында жерді пайдалану шарты аясында, шарттарға сәйкес импортталған товарларға ҚҚС төлеуден босатылған салық төлеуді жүзеге асыратын жеке өндірісіндегі товарларды сатуды растайтын құжаттар;
Салық органы жүргізген салықтық тексеру актісіне сәйкес қайтаруға ұсынылған немесе салықтық тексеру актісіне салық органы қорытындысымен анықталған  салық сомасының дұрыстығын анықтау.
Товарларды экспорттауды растаушы құжаттар:
экспорттаушы ел салық төлеушісімен жасалған экспортталған товарды жеткізуге арналған шарты (контракт);
экспорт режимінде товар шығарушы кеден органы белгісі соғылған кедендік жүк декларациясы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы кедендік шекарадағы өткізу пунктінде орналасқан кеден органы белгісімен;
товар құжаттарының көшірмелері;
зияткерлік меншік құқығын қорғау саласында уәкілетті органның магниттік тасымалдаушы және оның авторлық құқығы туралы товары болуын, сондай-ақ зияткерлік меншік нысанын экспорттау жағдайында оның құнын анықтау.
Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан кедендік аумақтан тыс өңдеу режимінде бұрынырақ шығарылған товарларды одан әрі экспорттау жағдайында немесе өнімдерді өңдеу экспортты анықтау төмендегі құжаттар негізінде жүзеге асырылады:
кедендік жүк декларациясы, оған сәйкес өңдеу режимін экспорт режиміне өзгерту жүргізіледі;
кедендік аумақтан тыс товарларды өңдеу режимінде рәсімделген кедендік жүк декларациясы;
шет мемлекет аумағына товарды енгізу кезінде кедендік аумақта товарды өңдеу режимінде рәсімделген, мұндай рәсімдеуді жүргізуші кеден органы растаған, кедендік жүк декларациясының көшірмесі;
товарды және өнімдері өңдеуден өткізген мемлекет аумағынан өткізген кезде экспорт режимінде рәсімделген және мұндай рәсімдеу жүргізуші кеден органы растаған кедендік жүк декларациясының көшірмесі.
Қазақстан Республикасы резиденттерінің аффинирленген бағалы металдардың - алтын, платина айналымын растайтын құжаттар:
аффинирленген бағалы металдардың - алтын, платина, жеке шикізат өндірісінен алынған өнімдерді жеткізуге арналған келісім-шарт (контракт);
аффинирленген бағалы металдардың - алтын, платина, жеке шикізат өндірісінен алынған өнімдерді түсіруге рұқсат етілген товардың ілеспе құжаттары;
аффинирленген бағалы металдардың - алтын, платина, жеке шикізат өндірісінен алынған өнімдерді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі және қаржы ұйымдары алуға рұқсат ететін құжаттардың көшірмесі.
АЭА аумағында товарларды сатуға рұқсат етуге қажетті құжаттар:
АЭА аумағында қызмет түрлерін жүзеге асыруға арналған жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес әкімшілік және өндірістік бағыттағы нысандарды пайдалануға беру және құрылыс кезінде толық пайдаланылған товарларды АЭА аумағында жүзеге асыратын ұйымдармен товар жеткізуге арналған келісім-шарт (контракт);
еркін кедендік аймақта кедендік режимде товар шығаруды жүзеге асырушы кеден органының белгісі соғылған кедендік жүк декларациясының көшірмесі;
АЭА аумағында құрылыс нысандарын жүзеге асырушы ұйымдарға жүк түсіруге рұқсат етуші товарға ілеспе құжаттар көшірмесі;
АЭА аумағында құрылыс нысандарын жүзеге асырушы ұйымдарға товар алуға рұқсат етуші құжаттардың көшірмесі.
Инфрақұрылымдық жобаны жүзеге асыруға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметімен концессиялық келісім-шарт жасасқан жеке өнімі товарларын сатуға қажетті құжаттар (жаңа нысандар құрылысы кезеңінде қолданылады):
инфрақұрылымдық жобаны жүзеге асыруға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметімен концессиялық келісім-шарт жасасқан заңды тұлғаға товар жеткізуге арналған келсім-шарт;
инфрақұрылымдық жобаны жүзеге асыруға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметімен концессиялық келісім-шарт жасасқан салық төлеушіге товарды түсіруге рұқсат ететін товарға ілеспе құжаттардың көшірмесі;
инфрақұрылымдық жобаны жүзеге асыруға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметімен концессиялық келісім-шарт жасасқан салық төлеушіге товарды қабылдап алуға рұқсат ететін товарға ілеспе құжаттардың көшірмесі.
Қазақстан Республикасы аумағында  жерді пайдалану шарты аясында, шарттарға сәйкес импортталған товарларға ҚҚС төлеуден босатылған жеке өндірісіндегі товарларды сатуды жүзеге асыратын салық төлеушілерге рұқсат беретін қажетті құжаттар:
Шарттарға сәйкес импортталған товарларға ҚҚС төлеуден босатылған, Қазақстан Республикасы аумағында жерді пайдалану шарты аясында қызметін жүзеге асырушы салық төлеушілерге товарды жеткізуге арналған келісім-шарт, онда жеткізілген товарлар жерді пайдалануға арналған шарттың жұмысшы бағдарламасын орындауға арналғандығы көрсетілуі тиіс;
Шарттарға сәйкес импортталған товарларға ҚҚС төлеуден босатылған, Қазақстан Республикасы аумағында жерді пайдалану шарты аясында қызметін жүзеге асырушы салық төлеушілерге товарды түсіріп алуға рұқсат ететін товарға ілеспе құжаттардың көшірмесі;
Шарттарға сәйкес импортталған товарларға ҚҚС төлеуден босатылған, Қазақстан Республикасы аумағында жерді пайдалану шарты аясында қызметін жүзеге асырушы салық төлеушілерге товарды қабылдап алуға рұқсат етуші құжаттардың көшірмесі.
Егер салық тексеру актісі немесе салық органының қорытындысымен бекітілген ҚҚС сомасы салыстыру актісіне сәйкес салық қарызынан аспайтын болса, онда Сіз салық органына төмендегі құжаттарды ұсынуыңыз қажет:

заявление о возврате НДС, подтвержденного актом налоговой проверки по форме 332.00, установленной Правилами составления налоговой отчетности на соответствующий год;
подтверждение таможенного органа с указанием суммы НДС, подлежащего уплате при импорте товаров (при проведении зачета НДС в счет уплаты НДС, подлежащего уплате при импорте товаров).
В случае непредставления заявления по форме 332.00 в течение 5 рабочих дней со дня подписания акта налоговой проверки либо заключения к акту, возврат (зачет) НДС осуществляется в счет погашения имеющейся налоговой задолженности юридического лица и/или структурных подразделений в данном и других налоговых органах на основании акта налоговой проверки либо заключения к акту и документа об отсутствии задолженности.
Если сумма НДС, подтвержденного актом налоговой проверки либо заключением к акту, превышает Вашу налоговую задолженность, то возврат оставшейся суммы НДС, подтвержденного актом налоговой проверки либо заключением к акту, без заявления по форме 332.00 на банковский счет не производится.
Возврат (зачет) НДС осуществляется налоговыми органами в пределах суммы НДС, подтвержденного актом налоговой проверки либо заключением к акту и числящегося на лицевом счете плательщика НДС на момент возврата.
13. Бланки заявлений на возврат НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, на бумажных носителях можно распечатать в черно-белом формате с сайта www.salyk.kz (раздел "Налоговое законодательство", подраздел "Налоговая отчетность") либо приобрести их в типографских организациях в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
14. Для представления документов, необходимых для возврата НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, в явочном порядке, необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
15. Подтверждением сдачи всех документов, необходимых для осуществления возврата НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, служат:
1) отметка работника налогового органа о приеме заявления, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, регистрационного номера заявления, кода налогового органа и даты приема на втором экземпляре заявления, остающегося у налогоплательщика;
2) выдача талона по форме, установленной приложением N 3 Правил обращения физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).

Салық тексеру актісімен расталған салық есептілігін жасау Ережесімен бекітілген ҚҚС қайтару туралы өтініш (332.00 нысаны). Өтініш бланкісін салық органдары ғимаратында арнайы бөлінген типографиялық ұйымдардың орнынан алуға болады;
товарларды импорттау кезінде төлеуге жататын ҚҚС сомасын көрсете отырып кеден органы бекітеді.
Егер Сіз 332.00 нысаны бойынша салықтық тексеру актісіне қол қойған немесе актіге қорытынды берген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұсынбаған жағдайда ҚҚС қайтару (есепке алу) заңды тұлғаның және/немесе құрылымдық бөлімшенің салықтық қарызын өтеу есебінен салықтық тексеру актісі негізінде немесе актіге берілген қорытынды және қарызы жоқ деген құжат негізінде жүргізіледі.
Егер салықтық тексеру актісі негізінде немесе актіге берілген қорытынды мен анықталған ҚҚС сомасы сіздің салықтық қарызыңыздан асып кетсе, онда салықтық тексеру актісі негізінде немесе актіге берілген қорытындысымен бекітілген қалған ҚҚС сомасын қайтару 332.00 нысаны бойынша өтінішсіз Сіздің банктік шотыңызға аударылмайды.
ҚҚС қайтару (есепке алу) салықтық тексеру актісі немесе актіге берілген қорытынды негізінде және қайтару сәтінде ҚҚС төлеушісінің жеке шотына аудару арқылы ҚҚС сомасы шегінде салық органдары жүзеге асырады.
13. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтаруға арналған өтінім бланкілерін www.salyk.kz сайтынан ("Салық заңдары" бөлімі, "Салықтық есептілік" бөлімшесінен) қара-ақ форматта қағаз тасымалдаушыларға шығарып алуға немесе салық органдары ғимаратында арнайы бөлінген орындарда типографиялық ұйымдардан сатып алуға болады.
14. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтаруға арналған құжаттарды ұсыну үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
15. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтаруға арналған құжаттарды өткізуді растау құжаттары келесі:
1) салық органы қызметкерінің Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтаруға арналған өтініштің (302.00 нысаны) салық төлеушіде өтініштің екінші данасында қабылдау туралы белгісі - аты-жөні, қызметкердің қолы, салық органы коды және қабылдау күні;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы  N 20 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).

16. О возврате суммы НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, Вы узнаете при поступлении суммы НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, на банковский счет. О возврате суммы НДС путем зачета в счет НДС подлежащего уплате за нерезидента налогоплательщику выдается подтверждение о проведенном зачете по НДС согласно приложению N 18-1 к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 530 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2672).
17. Отказ в возврате НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, предоставляется в случае:
1) наличия налоговой задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
2) неправильного составления заявления о возврате НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке (форма 302.00);
3) неподтверждения актом налоговой проверки возврата НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке;
4) отсутствия переплаты (положительное сальдо) на лицевом счете.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре возврата НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по возврату НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, за исключением оплаты бланков форм заявлений;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, которую предоставляет налогоплательщик.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги по приему налоговой отчетности потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) работников налоговых органов можно получить:
1) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
2) на сайте www.salyk.kz (раздел Информационные материалы/Новости).
22. Жалоба на действия (бездействие) работников Центров приема и обработки информации налоговых органов может быть направлена по выбору путем:

16. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтаруға арналған сомасы туралы Сіздің банктік шотыңызға Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС сомасы түскен кезде біле аласыз. ҚҚС сомасын қайтару туралы салық төлеуші бейрезидент тұлға үшін төлеуге жататын ҚҚС есебіне алу арқылы төлемді растау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының "Жеке шоттарды жүргізу ережесін бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген Жеке шоттарды жүргізу ережесіне N 18-1 к қосымшасына сәйкес беріледі.
17. Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтарудан бас тарту туралы хабарды сіз мынадай жағдайларда алуыңыз мүмкін:
1) салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер бойынша салық қарызының болуы;
2) Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтару туралы өтінішті (302.00 нысаны) дұрыс толтырмау;
3) Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтаруды салық тексеру актісімен растамау;
4) жеке шотында асыра төлеу болмауы (оң сальдо).
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтару рәсімі туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет көрсету кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) өтініш бланкілерін төлеуден басқа, Нөлдік мөлшерлеме бойынша салынған айналымдар бойынша ҚҚС қайтару бойынша тегін қызмет көрсету;
4) салық органдары Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығы қызметкерлері тарапынан сыпайы қарым-қатынас жасау;
5) салық төлеушінің ұсынған ақпараттардың құпиялылығын сақтау және қорғалу.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Салық есептілігін қабылдау бойынша тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарт қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік органның, мекемелердің және басқа да мемлекеттік қызмет көрсетуші субъектілердің жұмысы соған қарай бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мақсаттық маңызын жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Салық органдары қызметкерлерінің әрекетін (әрекетсіздігін) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты:
1) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтары стендтерінен;
2) www.salyk.kz сайтынан (Ақпараттық материалдар/Жаңалықтар бөлімінен).
22. Салық органдары Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтары қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдар таңдау арқылы мына жолдармен жіберілуі мүмкін:

1. Возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты - это возврат нерезиденту ранее удержанной суммы подоходного налога согласно соответствующему заявлению по завершении выполнения работ (оказания услуг) в Республике Казахстан и при выполнении условий международного договора или отказ в возврате сумм подоходного налога:
1) уплаченных в государственный бюджет;
2) размещенных на условных банковских вкладах.
2. Услуга по возврату нерезидентам подоходного налога, удержанного у источника выплаты, частично автоматизирована.
3. Услуга по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, предоставляется на основании статей 198 198-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Услугу по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, оказывают налоговые органы по областям, гг. Алматы и Астана, являющиеся вышестоящими по отношению к налоговому органу, в котором налогоплательщик состоит на регистрационном учете.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой услуги по возврату нерезидентам подоходного налога, удержанного у источника выплаты, являются:
решение налогового органа о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты;
отказ в возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты.
Решение о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты доходов, оформляется путем проставления суммы подоходного налога, подлежащего возврату в соответствии с положениями международного договора, на представленном заявлении и заверения заявления.
При размещении подоходного налога, удержанного у источника выплаты, на условных банковских вкладах, заверенное заявление о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты доходов, полученное в налоговом органе, необходимо подать в банк, в котором размещены условные банковские вклады. Банк, получивший заверенное заявление о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты доходов, осуществляет возврат указанной в решении суммы на банковский счет.
При уплате подоходного налога, удержанного у источника выплаты, в государственный бюджет, налоговый орган производит возврат суммы подоходного налога, указанного в заявлении, из государственного бюджета на банковский счет.
Решение об отказе в возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты, оформляется на бланке письма органа налоговой службы за подписью руководителя органа налоговой службы и направляется заявителю или доверенному лицу.
При несогласии с решением налогового органа об отказе, а также в случае отсутствия решения налогового органа по истечении установленного срока формой завершения (результатом) оказываемой услуги по повторному рассмотрению заявления на возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты, являются:
решение Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты;
отказ Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты.
Решение Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты также оформляется путем проставления суммы подоходного налога, подлежащего возврату в соответствии с положениями международного договора, на представленном заявлении и заверения заявления.
При размещении подоходного налога, удержанного у источника выплаты, на условных банковских вкладах, решение Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты, необходимо представить в банк, который перечислит суммы подоходного налога, размещенного на условном банковском вкладе, и банковских вознаграждений. Копия решения Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты, направляется в налоговый орган, в который подавалось заявление в первый раз.
При уплате подоходного налога, удержанного у источника выплаты, в государственный бюджет, решение Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты, необходимо представить в налоговый орган по месту обращения в первый раз, который произведет возврат суммы налога, указанного в заявлении, из государственного бюджета.
Отказ Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты, оформляется на бланке письма Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, копия отказа направляется Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан в налоговый орган по месту обращения в первый раз.

1. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару - төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығы сомасын салық төлеушіге қайтару бойынша салық органының қызметі:
1) мемлекеттік бюджетке төленген;
2) шартты банктік салымдарда орналасқан.
2. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару қызметі жартылай автоматтандырылған.
3. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару қызметі Қазақстан Республикасы "Салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі)  198 ,  198-1 баптары негізінде ұсынылады.
4. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару қызметі облыстар, Алматы және Астана қаласы бойынша, арнайы экономикалық аймақтар аумағындағы салық органдары, салық төлеушінің есеп тіркеуінде тұрған салық органынан жоғары салық органы көрсетеді (Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінен басқа).
5. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару қызметін көрсетудің аяқталу формасы (нәтижесі):
1) төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы салық органдарының шешімі;
2) төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтарудан бас тарту.
Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы салық органдарының шешім халықаралық келісім-шарт ережелеріне сәйкес қайтаруға жататын табыс салығы сомасын қою арқылы, ұсынылған өтініште және өтінішті растай отырып рәсімделеді.
Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын шартты банк салымдарына орналастыру кезінде төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы расталған, салық органынан алынған өтінішті шартты банк салымдары орналасқан банкке беру қажет.
Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы расталған өтінішті алған банк, банктік шотқа шешім бойынша көрсетілген соманы қайтарады.
Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын төлеу кезінде мемлекеттік бюджетке салық органы өтініште көрсетілген табыс салығы сомасын мемлекеттік бюджеттен банктік шотқа аударады.
Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтарудан бас тарту туралы шешім салық органының хат бланкісінде салық органы басшысының қолы қойылған түрде ресімделеді және сенімді тұлға немесе өтініш берушіге жіберіледі.
Салық органының бас тартқан жағдайымен келіспеген жағдайда, сондай-ақ төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы өтінішін қайта қарастыру бойынша көрсетілген қызмет түрі бойынша салық органы белгілеген мерзімде, салық органының шешімі болмаған кезде:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы шешімі;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтарудан бас тартуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы шешімі сондай-ақ, ұсынылған өтініш негізінде халықаралық келісім-шарт ережесіне сәйкес қайтаруға жататын табыс салығы сомасын қою арқылы ресімделеді.
Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын шартты банктік салымдарға орналастыру кезінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы шешімін шартты банк салымы және банктік сыйақыларға орналастырылған кіріс салығы сомасын аударатын банкке ұсынуы қажет. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы шешімінің көшірмесі алғаш рет өтініш берілген салық органына жіберіледі.
Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын мемлекеттік бюджетке төлеу кезінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы шешімін бірінші рет қараған салық органына ұсыну қажет, олар мемлекеттік бюджеттен өтініште көрсетілген салық сомасын қайтарады.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтарудан бас тартуы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің хаттар бланкісінде ресімделеді, оның көшірмесін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті алғаш рет қараған салық органына жібереді.

6. Услуга по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, предоставляется резидентам тех государств, с которыми Республикой Казахстан заключены соответствующие международные договоры (конвенции) об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доходы и капитал (имущество).
Нерезидентами признаются физические и юридические лица, не являющиеся резидентами Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания услуги по возврату нерезидентам подоходного налога, удержанного у источника выплаты, с момента сдачи необходимых документов - 30 рабочих дней;
2) срок получения отказа в рассмотрении заявления на возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты, с момента сдачи документов (при наличии основания для отказа) - 3 рабочих дня;
3) срок подачи заявления о повторном рассмотрении вопроса возврата подоходного налога, удержанного у источника выплаты, с одновременным уведомлением налогового органа об обжаловании его решения (в случае получения решения налогового органа об отказе в возврате подоходного налога) со дня получения решения налогового органа об отказе в возврате подоходного налога - 90 календарных дней;
4) срок возврата суммы подоходного налога, указанного в заявлении, из государственного бюджета - 15 рабочих дней со дня заверения заявления;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут;
6) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении нарочно решения о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты - 20 минут.
8. Услуга по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, осуществляется налоговыми органами на бесплатной основе.
9. Стандарт оказания государственной услуги по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.
10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.

6. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару қызметі Қазақстан Республикасымен қос салық төлеуден сақтану туралы және табыс және капиталға (мүлік) салық төлеуден бас тартуды болдырмау туралы тиісті халықаралық келісім-шарттар (конвенция) жасасқан мемлекеттердің резиденттеріне ұсынылады.
Бейрезиденттер дегеніміз Қазақстан Республикасының резиденттері болып танылмайтын заңды және жеке тұлғалар болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
1) төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару бойынша қызмет көрсету мерзімі қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 30 жұмыс күні;
2) төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы өтінішті қараудан бас тарту мерзімі қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап (бас тартуға қажетті негіз болса) - 3 жұмыс күні;
3) төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару мәселесін қайта қарастыру туралы өтініш беру мерзімі табыс салығын қайтарудан бас тарту туралы салық органы шешімін алған күннен бастап, оның шешімін шағымдану туралы салық органының хабарлауымен бірге (салық органы табыс салығын қайтарудан бас тарту туралы шешім шығарған жағдайда) - 90 күнтізбелік күн;
4) өтініште көрсетілген кіріс салығы сомасын мемлекеттік бюджеттен қайтару мерзімі - өтінішті растаған күннен бастап 15 жұмыс күн;
5) қажетті құжаттарды өткізген кезде күтетін ең ұзақ уақыт- 20 минут;
6) төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы шешімді қолма-қол алған кезде кезек күтуге қажетті уақыт - 20 минут.
8. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару қызметін салық органдары тегін орындайды.
9. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің "Салық қызметі сапасы" web-порталында: www.salyk.kz орналасқан;
2) Салық органдарының Ақпараттарды қабылдау және өңдеу орталығының ақпараттық стендтерінде;
3) Салық органдарының Ақпараттарды қабылдау және өңдеу орталығының салық төлеушілерге тарататын материалдарға арналған сөрелерде, жәшіктерде, столдарда орналасқан.
10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпараттарды қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, необходимо:
1) представление заявления на возврат налога с дохода из источников в Республики Казахстан, получаемого юридическим или физическим лицом, являющимся нерезидентом, имеющим право на применение положений международного договора об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход (форма 102.01) (заявление) и дополнительных форм к нему;
2) составление заявления налоговым агентом либо их представителями самостоятельно в порядке и по формам, установленным Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан;
3) подача заявления в налоговый орган, являющийся вышестоящим по отношению к налоговому органу по месту регистрации в качестве налогоплательщика (выше на один ранг), за исключением Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан;
4) заявление на бумажных носителях должно быть подписано налогоплательщиком, налоговым агентом (руководителем и главным бухгалтером) либо его уполномоченным представителем, а также заверено печатью налогоплательщика, налогового агента либо его уполномоченного представителя; в электронном виде - электронный документ должен быть заверен электронной цифровой подписью налогоплательщика;
5) составление заявления на государственном или русском языке;
6) представление заявления по выбору - на бумажных или электронных носителях;
7) подача заявления после завершения выполнения работ (оказания услуг) в Республике Казахстан, за исключением долгосрочных контрактов, если уплата подоходного налога, удержанного у источника выплаты, произведена в государственный бюджет или условный банковский вклад; по долгосрочным контрактам - в течение срока исковой давности, по мере их фактического исполнения;
8) подача заявления в течение срока исковой давности для возврата подоходного налога, удержанного у источника выплаты, то есть 5-и лет после окончания налогового периода;
9) приложение к заявлению следующих документов:
документы нерезидента:
копии контрактов (договоров, соглашений) на выполнение работ (оказание услуг) или на иные цели;
копии документов (учредительных документов либо выписки из торгового реестра) с указанием учредителей (участников) юридического лица-нерезидента;
акт выполненных работ и (или) иной документ, подтверждающий факт и сроки выполнения нерезидентом различных видов работ;
акт приемки объекта в эксплуатацию и (или) иной документ, подтверждающий факт и сроки выполнения строительных работ;
счет, платежный документ (заявления на перевод в иностранной валюте), подтверждающий факт и сроки оказания услуг;
документ, подтверждающий суммы выплаченных доходов и суммы уплаченных налогов;
акт приемки и сдачи в аренду имущества (оборудования) в Республике Казахстан, подтверждающий факт и сроки сдачи в аренду имущества (оборудования);
список физических лиц, в том числе нерезидентов, выполнявших работы (услуги) в Республике Казахстан от имени заявителя (физического или юридического лица) в целях исполнения обязательств заявителя по заключенному контракту (договору, соглашению) на выполнение работ (оказание услуг) с указанием паспортных данных таких физических лиц, сроков их пребывания в Республике Казахстан;
документ, подтверждающий резидентство налогоплательщика-нерезидента, заверенный компетентным или уполномоченным органом государства, с которым Республикой Казахстан заключен международный договор. Подтверждение резидентства оформляется на бланке заявления или на отдельном бланке. Вместо оригинала документа, подтверждающего резидентства, можно подать нотариально засвидетельствованную копию такого документа. В случае изменения регистрационных данных нерезидента в стране резидентства, необходимо представить документ, подтверждающий резидентство, или его нотариально засвидетельствованную копию с учетом измененных данных;
осуществления дипломатической или консульской легализации подписи и печати органа, заверившего резидентство нерезидента (документа, подтверждающего резидентство), и иностранного нотариуса в случае представления нотариально засвидетельствованной копии документа, подтверждающего резидентство, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан или международным договором, одной из сторон которого является Республика Казахстан.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару бойынша қызмет көру үшін мынадай құжаттар қажет:
1) қос салық төлеуден сақтану және табыс және табысқа салық төлеуден бас тартуды болдырмау туралы халықаралық келісім-шарт ережелерін қолдануға құқылы, резидент болып табылатын, заңды және жеке тұлғалардан алатын Қазақстан Республикасындағы кіріс қайнарынан салықты қайтаруға арналған өтініш (102.01 нысаны) (өтініш) және оған қосымша нысаны;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті бекіткен тәртіп және нысаны бойынша салық агенті немесе оның өкілдері өз бетінше жазған өтініші.
3) салық төлеуші ретінде өтініш уәкілетті мемлекеттік органнан басқа (Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті) тіркеу орны бойынша салық органынан жоғары тұрған органға (бір саты жоғары) беріледі;
4) қағаз тасымалдаушыдағы өтінішке салық төлеуші, салық агенті немесе оның уәкілетті өкілі (басшысы не бас бухгалтер) қол қоюы қажет, сондай-ақ салық төлеушінің, салық агентінің не оның уәкілетті өкілінің мөрімен расталуы қажет; электрондық түрінде - электрондық құжат салық төлеушінің электрондық сандық қолымен расталуы қажет;
5) өтінішті мемлекеттік немесе орыс тілінде толтыру;
6) таңдау бойынша өтінішті ұсыну - қағаз не электрондық тасымалдаушыда;
7) Қазақстан Республикасында ұзақ мерзімді шарттардан басқа, жұмысты аяқтаған соң (қызмет көрсеткен соң) өтініш беру егер төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын төлеу мемлекеттік бюджетке немесе шартты банктік салымға төленсе; ұзақ мерзімді шарт бойынша - оның нақты орындалу шегі бойынша талаптық мерзім өткен соң беріледі;
8) төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару үшін талап қою мерзімі өткен соң өтініш беру, яғни салықтық кезең аяқталған соң 5 жылдан кейін;
9) төмендегі құжаттар өтінішіне қосымша:
1. бейрезидент құжаттары:
жұмысты орындау немесе басқа да мақсаттарға арналған шарт көшірмелері (келісім-шарт, келісім);
заңды тұлға-резидент құрылтайшыларын көрсетілген құжаттар көшірмесі (құрылтайшы құжаттары немесе сауда тізілімінен үзінді жазба);
бейрезиденттің әртүрлі жұмыс түрлерін орындау мерзімін растайтын басқа құжат немесе атқарылған жұмыс актісі;
объектінің пайдалануға қабылдау актісі және (немесе) құрылыс жұмысы орындалу мерзімін растайтын басқа құжаттар;
қызмет көрсету мерзімін растайтын шот, төлем құжаты (шет ел валютасына ауыстыруға өтініш);
төленген табыс және төленген табыс сомаларын растайтын құжат;
Қазақстан Республикасында мүлікті (жабдықтарды) арендаға алу және өткізу мерзімін растайтын акт;
Қазақстан Республикасында өтініш берушінің (заңды және жеке тұлға) міндеттемелерін орындау мақсатында жұмысты (қызмет) орындауға (қызмет көрсетуге) жасалған шарт (келісім-шарт, келісім) бойынша жұмысты орындаушы бейрезиденттердің, оның ішінде жеке тұлғалардың паспорт бойынша мәліметтерін көрсете отырып, тізімін ұсыну;
Қазақстан Республикасымен халықаралық келісім жасасқан, құзіретті немесе уәкілетті орган растаған салық төлеуші бейрезиденттің резиденттігін растайтын құжат. Резиденттігін растау өтініш бланкісінде немесе жеке бланкіде ресімделеді. Резиденттігін растайтын құжат түпнұсқасының орнына сондай құжаттың нотариалдық куәландырылған көшірмесін ұсынуға болады. Резиденттік елінде бейрезиденттің тіркеу деректерін өзгерткен жағдайда, резиденттігін растайтын құжатты ұсыну қажет, немесе оның нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынады;
Резиденттіктің бейрезиденттігін растайтын органның дипломатиялық немесе консулдық қолы мен мөрін легализациялау (резиденттігін растайтын құжатты), және бір тарап Қазақстан Республикасы болып табылатын Қазақстан Республикасы заңымен немесе халықаралық келісім-шартпен белгіленген тәртіппен шет елдік нотариустың резиденттігін растайтын құжаттың нотариалдық куәландырылған көшірмесін ұсынған жағдайда.

При этом, в случае, если налогоплательщик-заявитель является резидентом государства-участника Гаагской конвенции (Гаага, 1961 год), апостилем должна быть заверена подпись и качество лица, подписавшего документ, в соответствии со статьей 4 Гаагской конвенции. Единственной формальностью, которая может быть потребована для удостоверения подлинности подписи, качества, в котором выступало лицо, подписавшее документ, и в надлежащем случае, подлинности печати или штампа, которыми скреплен этот документ, является проставление предусмотренного статьей 4 Конвенции, отменяющая требование легализации иностранных официальных документов (городе Гаага, 5 октября 1961 года) апостиля компетентным органом государства, в котором этот документ был совершен.
документы, представляемые налоговым агентом:
бухгалтерские документы, подтверждающие суммы начисленных и выплаченных доходов и удержанных налогов;
копии заявлений о начале и об окончании осуществления нерезидентом предпринимательской деятельности в Республике Казахстан.
При несогласии с решением налогового органа об отказе, а также в случае отсутствия решения налогового органа по истечении установленного срока необходимо:
подача заявления о повторном рассмотрении вопроса возврата подоходного налога, удержанного у источника выплаты по форме 102.01;
представление повторного заявления и дополнительных форм к нему в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан с одновременным уведомлением налогового органа, в который подавалось заявление в первый раз.
13. Бланк заявления на возврат налога с дохода из источников в Республике Казахстан, получаемого юридическим или физическим лицом, являющимся нерезидентом, имеющим право на применение положений международного договора об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход (форма 102.01) на бумажных носителях можно распечатать в черно-белом формате с сайта www.salyk.kz (раздел "Налоговое законодательство", подраздел "Налоговая отчетность") либо приобрести их в типографских организациях в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
14. Чтобы получить услугу по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
15. Подтверждением приема заявления для возврата подоходного налога, удержанного у источника выплаты, служит:
1) отметка работника налогового органа о приеме заявления, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника, регистрационного номера заявления, кода налогового органа и даты приема на втором экземпляре заявления, остающегося у налогоплательщика;

Сонымен бірге, егер салық төлеуші - өтініш беруші Гаага конвенциясының (Гаага, 1961 жыл) қатысушы мемлекет резиденті болып табылатын болса, Гаага конвенциясының 4-бабына сәйкес қол қойған адамның қолы апостилмен расталуы керек. Құжатқа қол қойған тұлғаның қойылған қолын, қажет болған жағдайда сол құжатқа басылған мөр мен мөртабан дұрыстығын растау үшін талап етілуі мүмкін жалғыз құжат, Конвенцияның (Гаага қ., 5 қазан 1961 жыл) 4-бабында қарастырылған, шет елдің арнайы құжаты - апостилді заңдастыру талабын өзгертетін құзіретті органның құжаты.
2. салық агенттігі ұсынған құжаттар:
аударылған және төленген табыс сомаларын және ұсталған салықтарды растайтын бухгалтерлік құжаттар;
Қазақстан Республикасында бейрезиденттердің кәсіпкерлік қызметі жүзеге асыруды бастау және аяқтау туралы өтініш көшірмелері.
Салық органының бас тартуы туралы шешімімен келіспеген жағдайда, сондай-ақ белгіленген мерзім өткен соң салық органы шешімі болмаған жағдайда:
1) 102.01 нысаны бойынша төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару мәселесін қайта қарау туралы өтініш беру;
2) қайта жазылған өтініш және оған қосымша нысандарды алғаш өтініш берген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетіне салық органының хабарламасымен қоса ұсыну қажет.
13. Қос салық төлеуден сақтану және табыс және табысқа салық төлеуден бас тартуды болдырмау туралы (102.01 нысаны) халықаралық келісім-шарт ережелерін қолдануға құқылы, резидент болып табылатын, заңды және жеке тұлғалардан алатын Қазақстан Республикасындағы төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтаруға арналған өтініш бланкілерін www.salyk.kz сайтынан ("Салық заңдары" бөлімі, "Салықтық есептілік" бөлімшесінен) қара-ақ форматта қағаз тасымалдаушыларға шығарып алуға немесе салық органдары ғимаратында арнайы бөлінген орындарда типографиялық ұйымдардан сатып алуға болады.
14. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару қызметін пайдалану үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
15. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтаруға арналған құжаттарды тапсыруды келесі құжаттар растайды:
1) салық төлеушілерде қалатын арыздың екінші данасында салық органы қызметкерінің белгісі - аты-жөні, қызметкердің қолы, салық органы коды және қабылдау күні, және салық төлеушіге өтініштің екінші данасы қабылдау туралы белгісі қойылып қайтарылып беріледі;

2) выдача талона по форме, установленной приложением N 3 Правил обращения физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
16. Решение о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты, или отказ в возврате направляется по почте.
17. Отказ в предоставлении услуги по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, будет произведен в случаях:
1) неправомерного применения международных договоров;
2) отсутствия уплаты подоходного налога, удержанного у источника выплаты, на условный банковский вклад или в государственный бюджет;
3) представления неполного пакета документов.
В случае представления неполного пакета документов или направления запроса компетентному органу иностранного государства или государственному органу Республики Казахстан о предоставлении необходимой информации, срок рассмотрения заявления на возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты, будет приостановлен до предоставления требуемых документов, информации.
О приостановлении в предоставлении услуги по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, будет сообщено соответствующим письмом.
4. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре возврата подоходного налога, удержанного у источника выплаты;
2) соблюдение прав налогоплательщиков при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты, за исключением оплаты бланков форм заявлений;
4) вежливое отношение со стороны работников Центра приема и обработки информации налоговых органов;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, которую предоставляет налогоплательщик.
5. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги по возврату подоходного налога, удержанного у источника выплаты потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
6. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) работников налоговых органов можно получить:

2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы  N 20 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы шешім немесе қайтару туралы бас тарту почтамен жіберіледі.
16. Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару бойынша қызмет көрсетуден бас тарту мынадай жағдайларда болады:
1) халықаралық келісім-шарттарды заңсыз пайдалану;
2) төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын шартты банктік салым немесе мемлекеттік бюджетке төленбеген жағдайда;
3) толық құжаттар пакетін ұсынбаған жағдайда.
17. Толық құжаттар пакетін немесе шет мемлекет құзіретті органына немесе Қазақстан Республикасы мемлекеттік органына қажетті ақпарат ұсыну туралы сұранымды ұсынбаған жағдайда төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару туралы өтінішті қарастыру мерзімі талап етілген құжаттар мен ақпараттарды ұсынғанға дейін тоқтатыла тұрады.
Төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару бойынша қызмет көрсетуді тоқтата тұру туралы тиісті хатпен хабарланады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдары жұмыста төмендегідей қағидаттарды басшылық етеді:
1) төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару рәсімі туралы толық ақпарат беру;
2) қызмет көрсету кезінде салық төлеуші құқықтарының сақталуын қадағалау;
3) өтініш нысаны бланкілерін төлеуден басқа, төлеу қайнарынан ұсталған кіріс салығын қайтару бойынша тегін қызмет көрсету;
4) салық органдары Ақпараттарды қабылдау және өңдеу орталығы қызметкерлері тарапынан сыпайы қарым-қатынас жасау;
5) салық төлеушінің ұсынған ақпараттардың құпиялылығын сақтау және қорғалу.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға салық есептілігін қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы үлгі стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Салық органдары қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты:

97,5%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100%
98%
97,5%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
54,4%
45,5%
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2006 года N 02-01-02/172 "Об утверждении модельных методических рекомендаций по определению показателей стандартов государственных услуг" ( сайт www.kyzmet.kz ).
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Стандарт оказания государственной услуги
"Решение об изменении срока уплаты налогов" 1. Общие положения

97,5%
4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
100%
98%
97,5%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лығына қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
90%
54,4%
45,5%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 02-01-02/172 "Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын анықтау үшін модельдік методикалық нұсқауларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсыныстарға сәйкес есептеледі (www.кyzmet.kz сайты).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы 19 желтоқсандағы
N 469 бұйрығымен бекітілген
"Салықтарды төлеу мерзімдерін өзгерту туралы шешім" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер

1. Изменение сроков уплаты налогов - это услуга органов налоговой службы, заключающаяся в переносе сроков уплаты налогов, установленных Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и налога на добавленную стоимость на импортируемые товары (далее - НДС на импорт).
2. Услуга по изменению сроков уплаты налогов частично автоматизирована.
3. Услуга по изменению сроков уплаты налогов оказывается на основании статей 41 44  Налогового кодекса.
4. Услугу по изменению сроков уплаты налогов оказывают органы налоговой службы Республики Казахстан.
5. Формой завершения (результатом) услуги по изменению сроков уплаты налогов является:
решение об изменении срока уплаты налогов на срок, не превышающий 10 календарных месяцев;
отказ в изменении срока уплаты налогов;
решение об изменении срока уплаты НДС на импорт;
отказ в изменении срока уплаты НДС на импорт.
Решение об изменении срока уплаты НДС на импорт может быть двух видов в зависимости от срока действия:
решение, действующее в течение трех месяцев;
решение, действующее в течение календарного года (генеральная отсрочка).
6. Услуга предоставляется:
1) по изменению сроков уплаты налогов - физическим и юридическим лицам, прошедшим государственную регистрацию в качестве налогоплательщика Республики Казахстан;
2) по изменению сроков уплаты НДС на импорт - плательщикам НДС.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
по изменению срока уплаты налогов - 30 календарных дней;
по изменению срока уплаты НДС на импорт - 5 рабочих дней;
по выдаче генеральной отсрочки - 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 20 минут.
8. Услуга по изменению сроков уплаты налогов осуществляется на бесплатной основе, за исключением оплаты бланков заявлений об изменении срока уплаты НДС на импорт.
9. Стандарт оказания государственной услуги по изменению сроков уплаты налогов размещен:
1) в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
2) на информационных стендах Центров приема и обработки информации налоговых органов;
3) на полках, в ящиках, на столах, отведенных для материалов для раздачи налогоплательщикам в Центрах приема и обработки информации налоговых органов.

1. Салық төлеу мерзімін өзгерту - Қазақстан Республикасы "Салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексімен белгіленген (Салық кодексі) салық төлеу мерзімін ауыстыру және импорттаушы товарларға қосылған құн салығы (импортқа ҚҚС) бойынша салық қызметі органдарының көрсететін қызмет түрі.
2. Салық төлеу мерзімін өзгерту қызметі жартылай автоматтандырылған.
3. Салық төлеу мерзімін өзгерту қызметі Салық кодексінің  41-44-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Салық төлеу мерзімін өзгерту қызметін Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
5. Салық төлеу мерзімін өзгерту қызметінің аяқталу формасы (нәтижесі) ретінде:
салық төлеу мерзімін 10 күнтізбелік айдан аспайтын мерзімге өзгерту туралы шешім;
салық төлеу мерзімін өзгертуден бас тарту;
импортқа ҚҚС салық төлеу мерзімін өзгерту туралы шешім;
импортқа ҚҚС салық төлеу мерзімін өзгертуден бас тарту.
Импортқа ҚҚС салық төлеу мерзімін өзгерту туралы шешім әрекет ету мерзіміне қарай екі түрлі болады:
үш айға жарамды шешім;
күнтізбелік жыл ішінде жарамды шешім (бас мерзімін ұзарту құжаты).
6. Қызмет:
1) салық төлеу бойынша салық міндеттемелерінің орындалу мерзімін өзгерту бойынша - Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде мемлекеттік тіркеуден өткен заңды және жеке тұлғаларға;
2) Салық төлеу бойынша салық міндеттемелерінің орындалу мерзімін өзгерту бойынша - ҚҚС төлеушілерге.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
1) тұтынушы қажетті құжаттарын өткізген сәтен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
салық төлеу мерзімін өзгерту бойынша - 30 күн;
импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту бойынша - 5 жұмыс күні;
мерзімін ұзарту туралы бас құжат - 30 күнтізбелік күн;
2) құжатты тапсырған кезде кезекте ең ұзақ күту уақыты - 20 минут;
3) құжатты алған кезде кезекте ең ұзақ күту уақыты - 20 минут.
8. Салық төлеу бойынша салық міндеттемелерінің орындалу мерзімін өзгерту бойынша қызмет көрсету импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту туралы өтініш бланкілерін төлеуден басқасы тегін көрсетіледі.
9. Салық төлеу бойынша салық міндеттемелерінің орындалу мерзімін өзгерту бойынша стандарт:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің "Салық қызметі сапасы" web-порталында: www.salyk.kz сайтында;
2) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығының ақпараттық стендтерінде;
3) Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығының салық төлеушілерге тарататын материалдарға арналған сөрелерде, жәшіктерде, столдарда орналасқан.

10. Режим работы: ежедневно кроме субботы и воскресенья с 09.00 до 18.00 часов со скользящим графиком работы. Предварительно записываться для получения услуги не требуется. Режима ускоренного обслуживания не предусмотрено.
11. В Центрах приема и обработки информации налоговых органов установлено вентиляционное, тепловое оборудование, предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг, справочные "окошки" для оказания справочных, консультационных услуг и другие условия.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги по изменению сроков уплаты налогов необходимо:
1) представление следующих документов:
обоснованного заявления на отсрочку уплаты налогов в произвольной форме в двух экземплярах;
копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
выписку из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, подтверждающую наличие задолженности по указанным в заявлении налогам. Выписка должна быть выдана налоговым органом не ранее 15 дней до даты подачи заявления;
договор залога, заключенный между налогоплательщиком и соответствующим налоговым органом по месту регистрационного учета, или гарантию банка;
график погашения налоговой задолженности, который устанавливает сроки уплаты налогов в бюджет и является неотъемлемой частью договора залога или гарантии банка;
отчет об оценке рыночной стоимости залогового имущества на момент подачи заявления налогоплательщика об изменении сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов в бюджет;
2) представление необходимых документов в орган налоговой службы в зависимости от уровня бюджета:
по налогам, поступающим в республиканский бюджет - в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан;
по налогам, распределяемым между республиканским и местным бюджетом - в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан;
по налогам, поступающим в местный бюджет - в налоговый орган по месту уплаты налогов и получения отсрочки;
К налогам, поступающим в республиканский бюджет, распределяемым между республиканским и местным бюджетами, относятся:
корпоративный подоходный налог;
налог на добавленную стоимость;
рентный налог на экспортируемую сырую нефть, газовый конденсат;
налоги и специальные платежи недропользователей:
налог на сверхприбыль;
бонусы (подписной и коммерческого обнаружения);
роялти;
доля Республики Казахстан по разделу продукции;
дополнительный платеж недропользователей, осуществляющего деятельность по контракту  о разделе продукции;
к налогам, поступающим в полном объеме в местный бюджет, относится:
социальный налог;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налог на имущество;
3) подача документов на бумажных носителях в явочном порядке либо по почте.
Для изменения срока уплаты НДС на импорт необходимо:
1) представить следующие документы:
заявление об изменении срока уплаты НДС на импортируемые товары в двух экземплярах по форме 312.00, утвержденным приказом и.о. Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 27 мая 2004 года N 254 "О некоторых вопросах изменения срока НДС на импортируемые товары" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2912);
копия договора (контракта) на поставку товаров;
2) подача документов на бумажных носителях в явочном порядке либо по почте;
3) представление документов в налоговый орган по месту регистрации в качестве плательщика НДС;
4) наличие следующих условий:
импортируемые товары предназначены для промышленной переработки;
импортируемыми товарами являются вода, газ, электроэнергия.
Для получения генеральной отсрочки необходимо:
1) представление следующих документов:

10. Жұмыс тәртібі: жексенбі мен сенбіден басқа күндері 09.00 ден 18.00 сағатқа дейін түскі үзіліссіз. Қызмет түріне алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
11. Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығында желдету, жылу жабдықтары, күту орындары, құжаттарды толтыруға арналған столдар, керексіз қағаздар, шимайжазбаларды жинауға арналған арнайы қондырғылар, анықтамалық, кеңес беру қызметі үшін анықтамалық "терезелер" және тағы басқа жағдайлар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Салық төлеу мерзімін өзгерту қызметін алу үшін мынадай құжаттар қажет:
1) салық міндеттемелерінің орындалу мерзімін өзгерту туралы еркін нысанда екі дана етіп негізделген өтініш жазу;
Қазақстан Республикасы салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
өтініште көрсетілген қарыздар бойынша салық міндеттемелерінің орындалуы бойынша бюджетпен есептесу жағдайы туралы жеке шотынан үзінді жазба. Үзінді жазбаны салық органдары өтініш берген күнге дейін кем дегенде 15 күн бұрын берілуі тиіс;
тіркелген орны немесе банк кепілдігі орны бойынша Сіз бен тиісті салық органы арасында жасалған кепілдік шарты;
бюджетке салық төлеу мерзімін белгілейтін және кепілдеме шарты немесе банк кепілінің ажырамас бөлігі болып табылатын салық қарызын өтеу кестесі;
бюджетке төленетін салық міндеттемелерінің орындалу мерзімін өзгерту туралы салық төлеушінің өтініш беру мерзімінде кепіл мүлкінің нарықтық құнын бағалау туралы есеп;
2) бюджет деңгейіне қарай салық қызметі органына қажетті құжаттарды ұсыну:
республикалық бюджетке түсетін салықтар бойынша - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне;
республикалық және жергілікті бюджет арасында бөлінетін салықтар бойынша - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне;
жергілікті бюджетке түсетін салықтар бойынша - салық төлеу орны бойынша салық органына.
Республикалық және жергілікті бюджет арасында бөлінетін, республикалық бюджетке түсетін салыққа:
корпоративті табыс салығы;
қосымша құн салығы;
экспортталған шикі мұнай, газ конденсатына арналған ренталық салық;
жер пайдаланушылардың салықтары және арнайы төлемдері:
жоғары пайда салығы;
бонустар (жазылу және коммерциялық);
роялти;
өнімді бөлісу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі;
өнімді бөлісу туралы келісім-шарт бойынша қызметті жүзеге
асыратын жер пайдаланушысының қосымша төлемі жатады;
жергілікті бюджетке толық көлемде түсетін салыққа:
әлеуметтік салық;
жер салығы;
көлік салығы;
мүлік салығы жатады;
3) қағаз тасымалдаушы түріндегі құжаттарды апарып беру немесе почтамен жіберу.
Импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту үшін:
төмендегі құжаттарды ұсыну қажет:
импорттаушы товарларға ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту туралы (312.00 нысаны) екі дана. 312.00 нысаны және өтініш жазу Ережесі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті төрағасының "Импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлеу мерзімін өзгертудің кейбір мәселелері туралы" м.а. 2004 жылғы 27 мамырдағы N 254  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2912 болып тіркелген) бекітілген;
товарды жеткізуге келісім-шарт көшірмесі (келісім);
құжаттарды қағаз тасымалдаушыда апарып беру немесе почтамен жіберу;
ҚҚС салық төлеушісі ретінде тіркеу орнына қарай салық органына құжаттарды ұсыну;
төмендегі шарттардың болуы:
импортталушы товарлар өндірістік қайта өңдеуге жататын;
импортталушы товарлар су, газ, электр энергиясы.
Мерзімін ұзарту бас құжатын алу үшін төмендегі құжаттарды ұсыну қажет:

заявление об изменении срока уплаты НДС на импортируемые товары (форма 312.00) в двух экземплярах;
копия договора (контракта) на поставку товаров;
заключение налогового органа по месту регистрации  налогоплательщика, о наличии у налогоплательщика производственных мощностей и помещений;
2) регулярное получение товаров по импорту для промышленной переработки;
3) подача необходимых документов в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Бланки заявлений на изменение срока уплаты НДС на импорт можно распечатать в черно-белом формате с сайта www.salyk.kz (раздел "Налоговое законодательство", подраздел "Налоговая отчетность") либо приобрести в типографских организациях, в местах специально отведенных для этого в зданиях налоговых органов.
14. Для представления документов на изменение сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов необходимо подойти к соответствующему (-им) "окошку (-ам)" Центров приема и обработки информации налоговых органов.
Для получения генеральной отсрочки необходимые документы необходимо представить в явочном порядке в канцелярию Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан или по почте на адрес: г. Астана, пр. Победы, 11.
15. Подтверждением сдачи всех необходимых документов служит:
1) отметка работника органа налоговой службы о приеме заявлений, которая заключается в проставлении фамилии, имени, отчества, подписи работника и даты приема на втором экземпляре заявления, остающегося у налогоплательщика;
2) талон, выдаваемый согласно приложению N 3 Правил учета обращений физических и юридических лиц, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года N 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4699) (далее - талон).
16. При представлении необходимых документов в явочном порядке, решение об изменении срока уплаты налогов либо отказ в изменении срока уплаты налогов налогоплательщик получает в соответствующем (-их) "окошке (-ах)" Центров приема и обработки информации налоговых органов, при представлении необходимых документов по почте решение об изменении срока уплаты налогов либо отказ в изменении срока уплаты налогов будет направлено на адрес налогоплательщика по почте.
17. Решение об отказе в отсрочке по уплате налогов выносится в следующих случаях:
рыночная стоимость имущества, предоставляемого в залог, меньше суммы налоговой задолженности, подлежащей уплате в бюджет, включая расходы по взысканию;
отсутствия полного пакета документов, необходимых для рассмотрения заявления;
содержание договора залога или гарантии банка не соответствует требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
отсутствие согласия местного исполнительного органа (для решений, принимаемых налоговыми органами).
Отказ в предоставлении отсрочки по уплате НДС на импорт выносится в следующих случаях:
импортируемые товары не предназначены для промышленной переработки;
импортируемые товары не являются водой, газом, электроэнергией;
если неправильно заполнено заявление об изменении срока уплаты НДС на импортируемые товары;
если не представлены копии контрактов;
если отсутствуют необходимые производственные мощности и помещения.

Импортталушы товарларға ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту туралы өтініш (312.00 нысаны) екі дана;
товар жеткізуге арналған келісім-шарт (контракт) көшірмесі;
сізде өндірістік күштер мен үй-жайлар болған кезде тіркелу орныңыз бойынша салық органының қорытындысы.
өндірістік қайта өңдеуге арналған импорт бойынша товарларды үнемі алу;
қажетті құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне ұсыну.
13. Импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгертуге арналған өтініш бланкілерін www.salyk.kz сайтынан ("Салық заңдары" бөлімі, "Салықтық есептілік" бөлімшесінен қара-ақ форматта қағаз тасымалдаушыларға шығарып алуға немесе салық органдары ғимаратында арнайы бөлінген орындарда типографиялық ұйымдардан сатып алуға болады.
14. Салық төлеу мерзімін өзгертуге құжаттарды ұсыну үшін, салық органдарының Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтарындағы тиісті "терезеге (-лерге)" келіп өткізу қажет.
Мерзімін ұзарту туралы бас құжаттаманы алу үшін қажетті құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің кеңсесіне немесе мына мекен-жай бойынша: Астана қ., Победа даңғ., 11, почтамен жіберу қажет.
15. Барлық қажетті құжаттарды өткізуді растайтын айғақтар:
1) салық органы қызметкері қабылдауы туралы белгі қояды, онда аты-жөні, қызметкердің қолы, салық органы коды және қабылдау күні қойылады, және салық төлеушіге өтініштің екінші данасы қабылдау туралы белгісі қойылып қайтарылып беріледі;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" N 1-ОЛ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 30 мамырдағы N 20  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4699 болып тіркелген) бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережелерінің N 3 қосымшасында белгіленген нысан бойынша талон беру (бұдан әрі - талон).
16. Қажетті құжаттарды келіп ұсынған кезде салық төлеу мерзімін өзгерту туралы шешім немесе салық төлеу мерзімін өзгертуден бас тарту туралы хабарды Сіз салық органдары Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтарының тиісті "терезеден (-лерінен)" ала аласыз.
17. Салық төлеу мерзімін ұзартудан бас тарту туралы шешім мынадай жағдайларда шығарылады:
Кепілдікке ұсынылған мүліктің рыноктық бағасы өндіріп алу шығынын қоса есептегенде, бюджетке төленетін салық қарызынан аз болса;
өтінішті қарауға қажетті толық құжаттар пакетінің болмауы;
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген талаптарға кепіл шарты мазмұны немесе банк кепілдемесі сәйкес келмесе;
жергілікті атқару органының келісім болмаса (салық органдары қабылдаған шешімдер үшін).
Импортқа ҚҚС мерзімін төлеуді ұзартудан бас тарту мынадай жағдайларда болады:
импортталған товарлар өндірістік қайта өңдеуге арналмаған;
импортталған товарлар су, газ, электр энергиясы болып табылмайды;
егер импортталушы товарларға ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту туралы өтініш дұрыс толтырылмаса;
келісім-шарт көшірмелері ұсынылмаса;
қажетті өндірістік күштер мен үй-жайлар болмаса.

6) в канцелярию вышестоящего налогового органа. Адреса канцелярий налоговых органов по областям, гг. Алматы и Астана, на территории специальных экономических зон приведен в приложении N 2 к приказу;
7) в канцелярию Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, расположенного по адресу: г. Астана, пр. Победы, 11.
23. Подтверждением приема жалобы на неправомерные действия (бездействие) работников органов налоговой службы служит талон, выдаваемый при приеме жалобы, представленной на бумажных носителях в явочном порядке. В талоне указаны дата и время, фамилия и инициалы лица, принявшего обращение.
О ходе рассмотрения и результат рассмотрения жалобы можно узнать:
1) у лица, принявшего жалобу - если жалоба представлена на бумажных носителях в явочном порядке;
2) отправив электронное сообщение - если жалоба представлена на электронную книгу жалоб.
Жалоба на неправомерные действия (бездействие) работников органов налоговой службы рассматривается в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
6. Контактная информация
24. Контактные данные приведены:
1) руководителей Центров приема и обработки информации налоговых органов - в приложении N 3 к приказу;
2) руководителей налоговых органов - в приложении N 4 к приказу.
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги "Решение
об изменении сроков уплаты налогов"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
90%
53%
43,4%
1.2. % (доля) потребителей,
ожидавших получения услуги в
очереди не более 20 минут
90%
75,5%
71,7%
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
90%
50,5%
40,6%
2.2. % (доля) случаев
правильно оформленных
документов должностным лицом
(произведенных начислений,
расчетов и т.д.)
100%
90,5%
88,1%
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
90%
50%
39,9%
3.2. % (доля) случаев
правильно заполненных
потребителем документов и
сданных с первого раза
100%
86,6%
83,3%
3.3. % (доля) услуг
информации, о которых
доступно через Интернет
100%
90%
85%
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб общему количеству
обслуженных потребителей по
данному виду услуг
0,1%
0,1%
0,1%

6) жоғарғы салық органының кеңсесіне почта байланысы арқылы немесе барып хабарласуға болады. Облыстар, Алматы және Астана қаласы бойынша, арнайы экономикалық аймақтар аумағындағы салық органдары кеңселерінің почта байланысы Бұйрықтың N 2 қосымшасында келтірілген;
7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Астана қаласы бойынша Салық комитетінің кеңсесіне, мекен-жайы: Астана қ, Победа даңғ, 11.
23. Салық органы қызметкерлерінің заңсыз әрекеттеріне (әрекетсіздіктері) шағым қабылдау ретінде қағаз тасымалдаушысында ұсынылған шағымды қабылдау кезінде берілетін талон болады. Талонда шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, күні және уақыты көрсетіледі.
Шағымды қарастыру тәртібі және қарастыру қорытындысы туралы:
егер шағым өзі келу тәртібімен  қағаз тасығышта ұсынылған болса - шағымды қабылдаған адамнан;
егер шағым электрондық шағым кітабына ұсынылған болса - электрондық хат жолдау арқылы білуге болады.
Салық органы қызметкерлерінің заңсыз әрекеттеріне (әрекетсіздіктері) шағым Қазақстан Республикасы заңнамасымен бекітілген мерзімінде қарастырылады.
6. Байланыс туралы ақпарат
24. Байланыс туралы ақпараттар:
1) Ақпараттар қабылдау және өңдеу орталықтары басшыларының байланыс ақпараттары - бұйрықтың N 3 қосымшасында келтірілген;
2) салық органдары басшыларының байланыс ақпараттары - бұйрықтың N 4 қосымшасында келтірілген.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің web-порталында келесі мекен-жайда:  www.salyk.kz салық төлеуші ала алады:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті туралы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетімен жүргізілетін шаралар, сонымен қатар республиканың барлық салық органдарының мекен-жайлары мен телефондары туралы ақпаратты;
2) нормативтік құқықтық актілерді және салық салу мәселелері бойынша түсіндірме сипаттағы хаттарды қарастырады;
3) салық салудың әр түрлі мәселелерін және Қазақстан республикасы Салық комитеті ақпараттық жүйелерін талқылау бойынша форумға, сонымен қатар салық төлеушілерді сұрауға қатыса.
"Салықтарды төлеу мерзімдерін
өзгерту туралы шешім"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің норма-
тивтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4
1. Уақтылы ғ ы
1.1. құжаттарды тапсырған
сәттен бастап белгіленген
мерзімде қызметті ұсыну
оқиғаларының % (үлесі)
90%
53%
43,4%
1.2. қызмет алуды кезекте 20
минуттан аспайтын уақыт
күткен тұтынушылардың %(үлесі)
90%
75,5%
71,7%
2. Сапасы
2.1. қызметті ұсыну үдерісінің
сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
50,5%
40,6%
2.2. құжаттарды лауазымды тұлға дұрыс ресімдеген жағдай-
дың (жүргізілген төлемдер,
есеп айырысулар және т.б.) %
(үлесі)
100%
90,5%
88,1%
3.  Қол жетімділік
3.1. қызметті ұсыну тәртібі
туралы сапаға және ақпаратқа
қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
50%
39,9%
3.2. тұтынушы құжаттарды дұрыс
толтырған және бірінші реттен
тапсырған оқиғалардың %(үлесі)
100%
86,6%
83,3%
3.3. Интернет арқылы қол жет-
імді қызметтерінің ақпарат %
(үлесі)
100%
90%
85%
4. Ша ғ ымдану үдерісі
4.1. қызметтің осы түрі бойын-
ша қызмет көрсетілген тұтыну-
шылардың жалпы санына негіз-
делген шағымдардың % (үлесі)
0,1%
0,1%
0,1%

1. Апостиль - специальный штамп, удостоверяющий подлинность подписи лица, подписавшего документ, и подтверждение его полномочий, а также подлинность печати или штампа, которыми скреплен этот документ.
Целью процедуры проставления апостиля является обеспечение гарантии подлинности и надлежащего оформления апостилируемых документов, предназначенных для действия на территории стран-участниц Конвенции , отменяющей требование легализации иностранных официальных документов, совершенной в городе Гааге 5 октября 1961 года (далее - Гаагская Конвенция).
2. Данная услуга не автоматизирована, осуществляется в явочном порядке.
3. Услуга по апостилированию оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года N 545 "О мерах по реализации положений Гаагской Конвенции", а также приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 4 июня 2001 года N 67 "Об утверждении Единых правил о порядке и условиях проставления апостиля на официальных документах, исходящих из государственных органов, также от нотариусов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1536) (далее - Приказ МЮ РК).
4. Услугу по апостилированию оказывает Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан и налоговые комитеты по областям, гг. Астана, Алматы и созданные на территории специальных экономических зон.
Места оказания данной услуги: здание Министерства финансов Республики Казахстан, находящееся по адресу: г. Астана, пр. Победы 11, а также здания налоговых комитетов по областям, гг. Астана, Алматы и созданные на территории специальных экономических зон, сайт " www.salyk.kz ".
5. Формой завершения (результатом) услуги по апостилированию является выдача апостилированных документов. Апостиль (штамп) проставляется на самом документе (на свободном от текста месте, на оборотной стороне) либо на отдельном листе бумаги и производится на нем соответствующая запись (фамилия, инициалы и должность лица, подписавшего документ; название государственного органа, печатью которого скреплен документ; место и дата апостилирования; порядковый номер согласно Книге регистрации документов; фамилия, инициалы, должность и роспись лица, проставившего апостиль), а также ставится гербовая печать органа, наделенного полномочием по проставлению апостиля.

1. Апостиль - құжаттамаға қол қойған адамның қолын және оның өкiлеттiктерiн, сондай-ақ осы құжат бекiтiлген мөрдiң немесе мөртаңбаның түпнұсқалылығын растайтын арнайы мөртаңба.
Апостильдi қою рәсiмiнiң мақсаты Гаага қаласында 1961 жылғы 5 қазанда жасалған»Шетелдiк ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудiң күшiн жоятын Конвенцияға (бұдан әрі - Гаага Конвенциясы) мүше-елдердiң аумағында қолдануға арналған апостиленетiн құжаттардың түпнұсқалылығы мен дұрыс ресiмделiнуiне кепiлдiктi қамтамасыз ету болып табылады.
2. Бұл қызмет көрсету автоматтандырылмаған, келу тәртібімен жүзеге асырылады.
3. Апостиль қою бойынша қызмет көрсету»"Қазақстан Республикасының Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыру талаптарын жоятын конвенцияға қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң»"Гаага Конвенциясының ережелерiн iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 24 сәуiрдегi  N 545 қаулысы ,»сондай-ақ "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарынан, нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою тәртiбi мен шарттары туралы Бiрыңғай қағиданы бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2001 жылғы 4 маусымдағы  N 67 бұйрығы (бұдан әрі - Біріңғай Ережелер) негізінде көрсетіледі.
4. Апостиль қою бойынша қызметті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті және облыстық, Алматы, Астана қалалары бойынша және арнайы экономикалық аумақтарда құрылған салық комитеттері көрсетеді.
Аталған қызметті көрсетудің орындары: Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 11 мекен-жайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ғимараты, сондай-ақ облыстық, Алматы, Астана қалалары бойынша және арнайы экономикалық аумақтарда құрылған салық комитеттерінің ғимараттары (сайт»www.salyk.kz«).
5. Апостиль қою бойынша қызмет көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) апостиль қойылған құжаттарды беру болып табылады. Апостиль (мөртаңба) құжаттың өзіне (мәтiннен бос орында не оның арғы бетiнде) немесе қағаздың бөлек парағына қойылады және оған сәйкесінше жазба жүргізіледі (құжатқа қол қойған адамның тегi, инициалдары және лауазымы; мөрімен құжат бекітілген мемлекеттік органның атауы; апостильдi қою орны мен күнi; Құжаттарды тiркеу кiтабына сәйкес реттік нөмір; апостильдi қойған адамның тегi, инициалдары, лауазымы және қолы), сондай-ақ апостиль қою өкілеттігіне ие органның елтаңбалы мөрі қойылады.

6. Услуга по апостилированию оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги: прием и выдача документов осуществляется в течение 1 рабочего дня.
8. За проставление апостиля согласно подпункту 12) пункта 1 статьи 495 Налогового кодекса Республики Казахстан взимается государственная пошлина, размер которой согласно подпункту 7) статьи 500 Налогового кодекса составляет 20 процентов от ежегодно устанавливаемого месячного расчетного показателя.
Указанная государственная пошлина согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 507 Налогового кодекса уплачивается до проставления апостиля.
Согласно пункту 3 статьи 507 Налогового кодекса государственная пошлина зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, то есть по месту апостилирования (вид платежа: государственная пошлина за проставление апостиля, код бюджетной классификации - 108 113).
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги по апостилированию размещен:
на информационном стенде Министерства финансов Республики Казахстан;
в разделе "Качество налоговых услуг" web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz ;
на информационных стендах налоговых органов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно (кроме субботы и воскресенья) в течение установленного рабочего времени. В Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан с 9.00 до 13.00 и с 15.00 до 19.00. Предварительная запись не требуется, ускоренное обслуживание не ведется.
11. Услуга оказывается в здании Министерства финансов Республики Казахстан и налоговых комитетов по областям, гг. Астана, Алматы и созданных на территории специальных экономических зон, в которых предусмотрены места для ожидания, столы для заполнения и формирования документов, специальные сооружения для накопления мусора, черновиков, бумаг.
Документ, направляемый в государство - участник Гаагской Конвенции, апостилируется по выбору потребителя в налоговых комитетах по областям, гг. Астана, Алматы и созданных на территории специальных экономических зон или в Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги по апостилированию необходимо представить:
1) оригинал документа, подлежащего апостилированию;
2) оригинал квитанции, подтверждающий факт уплаты государственной пошлины за проставление апостиля, которая выдается банками или организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций;

6. Апостиль қою бойынша қызмет көрсету жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері: құжаттарды қабылдау мен беру 1 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
8. Апостильді қойғаны үшін Салық кодексінің  495-бабы 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес мемлекеттік баж алынады, оның мөлшері Салық кодексінің  500-бабы 7) тармақшасына сәйкес жыл сайынғы белгіленетін айлық есептік көрсеткіштің 20 процентін құрайды.
Көрсетілген мемлекеттік баж Салық кодексінің  507-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес апостильді қойғанға дейін төленеді.
Салық кодексінің  507-бабы 3-тармағына сәйкес мемлекеттiк баж соған уәкiлеттік берілген мемлекеттiк органдардың немесе лауазымды адамдардың заңдық мәнi бар іс-әрекеттер жасаған және (немесе) құжаттарды берген жері бойынша есепке алынады, яғни апостиль қойылатын жер бойынша (төлем түрі: апостиль қойғаны үшін мемлекеттiк баж, бюджеттік сыныптама коды (БСК) - 108113).
9. Апостиль қою бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық стендінде;
2) www.salyk.kz мекен жайы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті web-порталының»Салық қызметтерінің сапасы» бөлімінде;
3) салық органдарының ақпараттық стенділерде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету күн сайын (сенбі мен жексенбіден басқа) белгіленген жұмыс уақыты ішінде ұсынылады. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінде 9.00-ден 13.00-ге дейін және 15.00-ден 19-00-ге дейін. Алдын-ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету жүргізілмейді.
11. Қызмет көрсету күтуге арналған орындар, құжаттарды толтыруға және ресімдеуге арналған үстелдер, қоқысықтарды, жарамсыз қағаздарды, қағаздарды тастауға арналған арнайы орындар қарастырылған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің және облыстық, Алматы, Астана қалалары бойынша және арнайы экономикалық аумақтарда құрылған салық комитеттерінің ғимараттарында көрсетіледі.
Апостиль Гаага Конвенциясына қатысушы мемлекетке жолданатын құжатқа тұтынушының таңдауы бойынша облыстық, Алматы, Астана қалалары бойынша және арнайы экономикалық аумақтарда құрылған салық комитеттерінде немесе Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Министрлігі Салық комитетінде қойылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
12. Апостиль қою бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін келесідей құжаттар ұсынылуы қажет:
1) апостиль қойылатын құжаттың түпнұсқасы;
2) апостиль қою үшін алынатын мемлекеттік баждың төленгенін растайтын, банктермен немесе банктік операциялады жүзеге асыратын ұйымдармен берілетін түбіртектің түпнұсқасы;

3) документ, подтверждающий личность (паспорт, удостоверение личности), обращающегося лица;
4) доверенность, оформленная в установленном порядке, если обращающееся лицо является представителем другого лица.
13. Для получения государственной услуги по апостилированию заполнение бланков, заявлений не требуется.
14. Для получения апостилированного документа необходимо обратиться к налоговым комитетам, перечисленным в приложении 1 к настоящему стандарту.
15. В Книге регистрации документов согласно требованиям приказа МЮ РК фиксируется факт оказания государственной услуги по апостилированию и в отдельной графе расписывается лицо, обратившееся за проставлением апостиля.
16. Апостилированный документ выдается лицом, осуществившим проставление апостиля, при этом для получения результата данного вида оказываемой услуги требуется личное посещение обратившегося лица.
17. Основаниями для отказа в проставлении апостиля являются следующие основания:
1) страна, в которую направляется документ, не является участницей Гаагской Конвенции;
2) отсутствует доверенность, уполномочивающая обращающегося лица, либо она оформлена ненадлежащим образом;
3) документ, подлежащий апостилированию, подписан не уполномоченным лицом либо заверен печатью ненадлежащим образом, а также в содержании документа допущена ошибка, имеются исправления, подчистки;
4) нарушение требований Налогового кодекса, связанных с уплатой государственной пошлины.
3. Принципы работы
18. Принципами работы органов налоговой службы являются:
1) предоставление полной информации о процедуре проставления апостиля на исходящих из данных органов документах;
2) соблюдение прав потребителей при предоставлении услуг;
3) бесплатное оказание услуги по апостилированию, за исключением оплаты государственной пошлины;
4) вежливое отношение со стороны работников, осуществляющих апостилирование;
5) сохранность, защита и конфиденциальность информации, которую предоставляет потребитель.
4. Результаты работы
19. Результатом оказания государственной услуги является апостилирование официальных документов, исходящих из органов Налогового комитета МФ РК.
20. Результаты оказания государственной услуги по апостилированию измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) лиц, проставляющих апостиль, потребитель может обратиться к руководителю органа, наделенного полномочием по проставлению апостиля. Если потребитель не будет удовлетворен результатом рассмотрения его жалобы, он может направить жалобу в письменном виде в Министерство финансов Республики Казахстан.
Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) работников налоговых органов можно получить на сайте www.salyk.kz (раздел Информационные материалы/Новости).

3) жүгінуші адамның жеке басын куәландыратын құжат (төлқұжат, жеке куәлік);
4) егер жүгінуші адам басқа тұлғаның өкілі болса, белгіленген тәртіпте ресімделген сенімхат.
13. Апостиль қою бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін бланкілер толтыру немесе өтініштер талап етілмейді.
14. Апостиль қойылған құжатты алу үшін тізімі мен мекен-жайлары осы үлгі-стандартқа 1-қосымшада көрсетілген адамдарға хабарласу қажет.
15. Біріңғай Ережелер талаптарына сәйкес Құжаттарды тiркеу кiтабында апостиль қою бойынша мемлекеттік қызметті көрсету фактісі тіркеледі және арнайы бағанда апостиль қойдыру үшін жүгінген адам қол қояды.
16. Апостиль қойылған құжатты апостиль қоюды жүзеге асырған тұлға береді, мұнда көрсетілетін қызметтің осы түрінің нәтижесін алу үшін жүгінген адамның өзінің келуі талап етіледі.
17. Апостиль қоюдан бас тартуға келесілер негіз болып табылады:
1) құжат жолданатын елдің Гаага Конвенциясының қатысушысы болып табылмауы;
2) жүгінуші тұлғаны өкілдейтін сенімхаттың болмауы немесе оның тиісінше емес рәсімделуі;
3) апостиль қойылатын құжатқа өкілетті емес тұлғаның қол қоюы немесе тиісінше емес тәртіпте мөрмен бекітілуі, сондай-ақ құжат мазмұнында қателер жіберілуі, түзетулердің, тазартулардың болуы;
4) мемлекеттік бажды төлеумен байланысты Салық кодексі талаптарының бұзылуы.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Салық қызметі органдарының қағидаттары болып табылады:
1) осы органдардан шығатын құжаттарға апостиль қою рәсімі жөнінде толық ақпарат беру;
2) қызмет көрсету кезінде тұтынушылар құқықтарын сақтау;
3) мемлекеттік бажды төлеуді қоспағанда, апостиль қою бойынша қызметті тегін көрсету;
4) апостиль қоюды жүзеге асыратын қызметкерлер тарапынан сыпайылық таныту;
5) тұтынушы ұсынған ақпараттың сақталуы, қорғалуы және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою болып табылады.
20. Апостиль қою бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы үлгі-стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Апостиль қоятын адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым келтіру қажет болған ретте тұтынушы апостиль қою өкілеттігі берілген орган басшысына жүгіне алады. Егер тұтынушы оның шағымын қарау нәтижесімен келіспейтін болса, ол Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жазбаша түрде шағым жолдай алады.
Салық органдары қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты www.salyk.kz сайтынан (Ақпараттық материалдар/Жаңалықтар бөлімінен) алуға болады.

22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию.
23. Обращения, поданные в установленном законодательством порядке, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению. В канцелярии можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
6. Контактная информация
24. Контактные данные руководителей органов, наделенных полномочием по проставлению апостиля, размещены в разделе "Налоговый комитет" (Структура налоговых органов-Территориальные Налоговые комитеты-Налоговые комитеты по областям) web-портала Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан по адресу: www.salyk.kz .
Контактные данные лиц, осуществляющих апостилирование, приведены в приложении 1 к настоящему стандарту.
25. На веб-сайтах " www.minfin.kz " и "www.salyk.kz" можно оставить свои предложения и замечания касательно государственной услуги по апостилированию, осуществляемой Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 1 к стандарту оказания
государственной услуги "Апостилирование
официальных документов, исходящих из
структурных подразделений Министерства
финансов Республики Казахстан и (или)
их территориальных подразделений"
Список органов налоговой службы, работниками
которых осуществляется проставление апостиля на документах,
исходящих из налоговых органов
N
Налоговый комитет
Адрес и телефон
Налогового комитета
1
2
1
Налоговый комитет МФ РК
г. Астана, ул. Победы 11,
тел. 8(7172)71-80-01
2
НК по Акмолинской области
г. Кокшетау, ул. М.Горького 21а
тел. 8(7162)23-05-94
3
НК по Актюбинской области
г. Актобе ул. Некрасова, 73
тел. 8(7132)21-16-41
4
НК по Алматинской области
г. Талдыкорган, ул. Жансугурова 113,
тел. 8(7282) 24-72-97
5
НК по Атырауской области
г. Атырау, пр. Азаттык, 94 А
тел. 8(7122) 45-15-59
6
НК по г. Астана
г. Астана, ул. Пушкина 164/2,
тел. 8(7172) 77-31-11
7
НК по г. Алматы
г. Алматы, пр. Абылай хана,
93/95, тел. 8(7272) 67-70-70
8
НК "Астана-жаңа қала"
г. Астана ул. Кабанбай батыра
31, тел. 8(7172)24-02-10
9
НК по Восточно-
Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск, ул. Пермитина
27, тел. 8(7232) 24-02-03
10
НК по Жамбылской области
г. Тараз, ул. Толе би, 36
тел. 8(7262) 45-34-47
11
НК по Западно-
Казахстанской обл.
г. Уральск ул. Некрасова 30/1,
тел. 8(7112) 50-55-71,
8(7112) 51-39-78
12
НК по Карагандинской области
г. Караганда, ул. Чкалова 3,
тел. 8(7212) 41-09-58
13
НК по Костанайской области
г. Костанай, ул. Темирбаева 13,
тел. 8(7142) 53-65-54
14
НК по Кызылординской области
г. Кызыл орда, ул. Абая д. 64 г,
тел. 8(7242) 23-81-14
15
НК по Мангистауской области

22. Шағымдар жазбаша түрде поштамен немесе кеңсе арқылы қолма-қол қабылданады.
23. Заңнамамен белгіленген тәртіпте берілген жүгіністер міндетті түрде қабылдануға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.
6. Байланыс ақпараты
24. Апостиль қою өкілеттігі берілген органдар басшыларының байланыс мәліметтері www.salyk.kz мекен-жайы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті web-порталының»Салық комитеті» бөлімінде (Салық органдары құрылымы-Аумақтық салық комитеттері-Облыстар бойынша салық комитеттері) орналастырылған.
Апостиль қоюды жүзеге асыратын адамдардың байланыс мәліметтері осы үлгі-стандартқа 1-қосымшада келтірілген.
25.»www.minfin.kz және»www.salyk.kz«web-сайттарында Сіз Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетімен жүзеге асырылатын апостиль қою бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысты өзіңіздің ұсыныстарыңызды және ескертпелеріңізді қалдыра аласыз.
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің құрылымдық
бөлімшелерінен және (немесе)
олардың аумақтық бөлімшелерінен
шығатын ресми құжаттарға апостиль
қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына 1 қосымша
Салық органдарынан шығатын құжаттарға апостиль қоятын
тұлғалардың тізімі
Салық   комитеті Салық   комитеттері   мекен - жайлары
1 2
1
ҚР ҚМ Салық комитеті
Астана қ, Жеңіс даңғ. 11, тел. 8 (7172)71-80-01
2
Ақмола облысы бойынша салық комитеті
Көкшетау қ, М.Горький көш. 21а
тел. 8 (7162)23-05-94
3
Ақтөбе облысы бойынша салық комитеті
Ақтөбе қ. Некрасов көш, 73
тел. 8 (7132)21-16-41
4
Алматы облысы бойынша салық комитеті
Талдықорған қ, Жансүгіров көш. 113, тел. 8 (7282) 24-72-97
5
Алматы қаласы бойынша салық комитеті
Алматы қ, Абылай хан даңғ. 93/95, тел. 8(7272) 67-70-70
6
Астана қаласы бойынша салық комитеті
Астана қ, Пушкин көш. 164/2,
тел. 8 (7172)77-31-11
7
"Астана-жаңа қала" бойынша салық комитеті
Астана қ. Қабанбай батыр көшесі, 31, тел. 8 (7172)24-02-10
8
Атырау облысы бойынша салық комитеті
Атырау қ, Азаттық даңғылы, 94 А тел. 8 (7122) 45-15-59
9
Шығыс Қазақстан облысы бойынша салық комитеті
Өскемен қ. Пермитин көш. 27,
тел. 8 (7232) 24-02-03
10
Жамбыл облысы бойынша салық комитеті
Тараз қ, Төле би көш. 36.
тел. 8 (7262) 45-34-47
11
Батыс Қазақстан облысы бойынша салық комитеті
Орал қ. Некрасов көш. 30/1,
тел. 8 (7112) 50-55-71, 8(7112) 51-39-78
12
Қарағанды облысы бойынша салық комитеті
Қарағанды қ. Чкалов көш. 3,
тел: 8 (7212) 41-09-58
13
Қостанай облысы бойынша салық комитеті
Қостанай қ. Темірбаев көш. 13, тел. 8 (7142) 53-65-54
14
Қызылорда облысы бойынша салық комитеті
Қызылорда қ, Абай көш. 64 "г",
тел. 8 (7242)23-81-14
15
Маңғыстау облысы бойынша
салық комитеті

8 (7272)
673472
nkpit@taxpit.mgd.kz
19
СЭЗ Оңтүстік
160000,
г. Шымкент,
Ленгерское
шоссе, 7 км
8 (7252)
942220
ontustyk_sez@taxsouth.
mgd.kz
20
СЭЗ Морпорт
Актау
г. Актау, 4
мкр-н зд.12
8 (7292)
508902
nk_morport@morport.
mgd.kz
Приложение N 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Контактные данные руководителей Центров приема и
обработки информации налоговых органов
N
Налоговые
комитеты
Адрес
Ф.И.О.
Контактные
телефоны
Адрес
электронной
почты
Акмолинская область
1
Налоговый
комитет по
Аккольскому
району
г. Акколь  ул.  Октябрьская  д.21.
Роппель Оксана Анатольевна
8(71638)
20572,
8(71638)
20347,
8(71638)
20332
akkol@
taxakmola.
mgd.kz
(адрес канцелярии)
2
Налоговый комитет по Аршалынскому району
п.Аршалы, ул. Ташенова 14
Токбаев
Алтынбек
Алибекович
8(71644)
22032
atokbaev@
taxakmola.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Астраханскому
району
Астраханский
район
с. Астраханка,
ул. Байтурсынова
20
Губарев
Юрий
Викторович
8(71641)
22637,
8(71641)
22069,
8(71641)
23262
astrahanka@
taxakmola.
mgd.kz
(адрес канцелярии)
4
Налоговый
комитет по
Атбасарскому
району
г. Атбасар,
ул. Солнечная 4
на пересечении
улицы
Революционная
Бекбаева
Карлыгаш
Курбаналиевна
8(71643)
42664,
8(71643)
43911,
8(71643)
42879
atbasar@
taxakmola.
mgd.kz
адрес канцелярии)
5
Налоговый
комитет по
Буландинскому
району
Буландынский
район г.Макинск
ул. Клубная 32
Шаймерденов
Дулат
Какымович
8(71646)
21440,
8(71646)
22372
dshaimerdenov@
taxakmola.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
г. Степногорск
г. Степногорск,
коммунально-
складская зона,
район
Автохозяйства
Сапрыгина
Елена
Владимировна
8(71645)
62186,
8(71645)
66776
esaprigina@
taxakmola.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
Егиндыколь-
скому району
Егиндыкольский
район
с. Егиндыколь
ул. Мира 24
Романов
Сергей
Иванович
8(71642)
21872,
8(71642)
21241
sromanov@
taxakmola.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
Енбекшил-
дерскому
району
г. Степняк,
ул.Абылай-
Хана, 10 "а"
Оспанбекова
Фания
Сарсамбековна
8(71639)
21100,
8(71639)
21536
fospanbekova@
taxakmola.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
Ерейментау-
скому району
г. Ерейментау,
ул. А.Кунанбаева
115
Алдабергенова
Анар
Жексембаевна
8(71633)
21297,
8(71633)
21048
ereymentau@
taxakmola.
mgd.kz
(адрес канцелярии)
10
Налоговый
комитет по
Есильскому
району
п. Есиль,
ул. Конаева 13
Васютина
Татьяна
Федоровна
8(71647)
21687,
8(71647)
21421,
8(71647)
21207
esil@
taxakmola.
mgd.kz
(адрес
канцелярии)
11
Налоговый
комитет по
Жаксынскому
району
п. Жаксы,
ул. Дружбы 1
Габеркорн
Виктория
Викторовна
8(71635)
21262
vgaberkorn@
taxakmola.
mgd.kz
12
Налоговый
комитет по
Жаркаинскому
району
г. Державинск,
ул. Ниязбаева,
д.35
Ачханова
Людмила
Егоровна
8(71648)
91358,
8(71648)
91499
jarkain@
taxakmola.
mgd.kz
(адрес
канцелярии)
13
Налоговый
комитет по
Зерендинскому
району
с. Зеренда
ул. Мира 61
Тубеков
Жанат
Амурович

8 (7272)
673472
nkpit@taxpit.
mgd.kz
19
АЭА Оңтүстік
160000, Шымкент қаласы, Леңгер шоссесі 7 км
8 (7252)
942220
ontustyk_sez@
taxsouth.mgd.kz
20
АЭА Ақтау теңіз порты
Ақтау қаласы, 4-ші шағын ауданы
12
8 (7292)
508902
nk_morport@
morport.mgd.kz
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрінің "Мемлекеттік қызметтерді
көрсету стандарттарын бекіту туралы"
2007 жылғы 19 желтоқсандағы
N 469 бұйрығының N 3 қосымшасы
Ақпарат қабылдау және өңдеу орталықтары басшылыарының
байланыс ақпараттары
N
Салық комитет-
тері
Мекен-жайы Аты-жөні Байланыс
телефон-
дары
Электрондық
пошта мекен-жайы
Ақмола облысы
1
Ақкөл ауданы
Ақкөл қ., Октябрьская көш., 21 үйі.
Роппель Оксана Анатольев-
на
8(71638)
20572,
8(71638)
20347,
8(71638)
20332
akkol@taxakmo-
la.mgd.kz
(кеңселерінің адресі)
2
Аршалы ауданы
Аршалы қал.,
Ташенова көш. 14
Токбаев
Алтынбек
Алибекович
8(71644)
22032
atokbaev@taxak-
mola.mgd.kz
3
Астархан ауданы
Астраханка к., Байтұрсы-
нова көш. 20
Губарев Юрий Викторович
8(71641)
22637,
8(71641)
22069,
8(71641)
23262
astrahanka@ta-
xakmola.mgd.kz
(кеңселерінің
адресі)
4
Атбасар ауданы
Атбасар қ, Солнечная көш. 4
Бекбаева Қарлығаш Құрбан-
алиевна
8(71643)
42664,
8(71643)
43911,
8(71643)
42879
atbasar@taxak-
mola.mgd.kz
(кеңселерінің
адресі)
5
Бұланды ауданы
Макинск қ, Клубная көш.
32.
Шаймерде-
нов Дулат Какымович
8(71646)
21440,
8(71646)
22372.
dshaimerdenov@
taxakmola.mgd.
kz
6
Степно-
горск қаласы
Степногорск қ., коммунал-
дық-қоймалық аймақ
Сапрыгина
Елена Владимиро-
вна
8(71645)
62186, 8(71645)
66776
esaprigina@ta-
xakmola.mgd.kz
7
Егінді-
көл ауданы
Егіндікөл ауданы Егін-
дікөл к, Мира
көш. 24
Романов
Сергей Иванович
8(71642)
21872,
8(71642)
21241
sromanov@taxak-
mola.mgd.kz
8
Еңбек-
шілдер ауданы
Степняк қ, Абылай-Хан көш, 10 "а"
Оспанбеко-
ва Фания Сарсамбе-
ковна
8(71639)
21100,
8(71639)
21536
fospanbekova@ta-
xakmola.mgd.kz
9
Ереймен-
тау ауданы
Ерейментау қ,
А. Құнанбаев көш. 115
Алдаберге-
нова Анар Жексембае-
вна
8(71633)
21297, 8(71633)
21048
ereymentau@ta-
xakmola.mgd.kz
(кеңселерінің адресі)
10
Есіл ауданы
Есіл қаласы,
Қонаев көш. 13
Васютина Татьяна Федоровна
8(71647)
21687,
8(71647)
21421,
8(71647)
21207
esil@taxakmola.mgd.kz
(кеңселерінің адресі)
11
Жақсы ауданы
Жақсы қаласы,
көш. Дружбы 1
Габеркорн Виктория Викторовна
8(71635)
21262
vgaberkorn@ta-
xakmola.mgd.kz
12
Жарқайын ауданы
г.Державинск,Ниязбаев көш. 35
Ачханова Людмила Егоровна
8(71648)
91358,
8(71648)
91499
jarkain@taxak-
mola.mgd.kz
(кеңселерінің адресі)
13
Зеренді ауданы
Зеренді ауылы
Мира көш. 61
Түбеков Жанат Амурович

8(71632)
22439,
zerenda@
taxakmola.
mgd.kz
(адрес
канцелярии)
14
Налоговый
комитет по
Коргалжын-
скому району
п. Коргалжын,
ул. Ленина, 17
Байбекова
Асель
Курмантаевна
8(71637)
21461,
8(71637)
21062
abaibekova@
taxakmola.
mgd.kz
15
Налоговый
комитет по
Сандыктау-
скому району
Сандыктауский
район,
с. Балкашино,
ул. Ленина 128
Коклягин
Виталий
Геннадьевич
8(71640)
91896
sandyktau@
taxakmola.
mgd.kz
(адрес
канцелярии)
16
Налоговый
комитет по
Целиноград-
скому району
с. Малиновка,
ул. Гагарина 2
Жумагулова
Аягуль
Зейнуллаевна
8(71651)
31161
azhumagulova@
taxakmola.
mgd.kz
17
Налоговый
комитет по
Шортандинс-
кому району
Шортандинский
район,
с. Шортанды
ул. Абылай
хана д. 8
Бахтыбаев
Серик
Бахтыбаевич
8(71631)
21461,
8(71631)
21464,
8(71631)
21917
shortandy@
taxakmola.
mgd.kz
(адрес
канцелярии)
18
Налоговый
комитет по
Щучинскому
району
г. Щучинск,
Сейфуллина 90
Едыгенова
Айгуль
Берлесовна
8(71636)
43365
shuchinsk@
taxakmola.
mgd.kz
(адрес
канцелярии)
19
Налоговый
комитет по
Акмолинской
области
(г. Кокшетау)
г. Кокшетау,
ул. Горького
21 А
Аюпова
Назгуль
Укитаевна
8(7162)
253764,
8(7162)
230815,
8(7162)
251953
naupova@
taxakmola.
mgd.kz
Актюбинская область
1
Налоговый
комитет по
Айтекебийскому
району
с. Комсомоль-
ское, ул.
Абылайхана, 24
Нурыбаев
Еркин
Амантаевич
8(71339)
21483
2
Налоговый
комитет по
Алгинскому
району
г. Алга, ул.
Байтурсынова,
д.15
Биржанов
Абай
Куандыкович
8(71337)
31887
8(71337)
33470
8(71337)
33400
3
Налоговый
комитет по
Байганинскому
району
п. Байганин,
ул. Барак
батыра, д.38а
Шонаев
Жарас
Копаевич
8(71345)
22340
4
Налоговый
комитет по
Иргизскому
району
с. Иргиз,
ул. Канахина 28
Сарсенбаев
Абльгазы
Нұркасымұлы
8(71343)
21331
8(71343)
21752
5
Налоговый
комитет по
Каргалинскому
району
с. Бадамша
ул. Абулхаир-
Хана д.38
Костыря
Павел
Федорович
8(71342)
22945
8(71342)
22945
6
Налоговый
комитет по
Кобдинскому
району
с. Кобда, ул.
Пятковского 7
Айжариков
Сергали
Каримович
8(71341)
21686
7
Налоговый
комитет по
Мартукскому
району
п. Мартук,
ул. Мазкова, 6
Латыпов
Бекболат
Карагулович
8(71331)
21250
8
Налоговый
комитет по
Мугалджарскому
району
г. Кандыагаш,
ул. Джамбула
68А
Аккул
Нуржан
Байдаулетұлы
8(71333)
37062
8(71333)
36340
9
Налоговый
комитет по
Темирскому
району
п. Шубаркудук,
ул. Желтоксан, 4
Кенжегулова
Гулсим
Кенжеғұл қызы
8(71346)
22527
10
Налоговый
комитет по
Уилскому
району
с. Уил,
ул. Кокжар 47
Ержанов
Жасұлан
Менсізбайұлы
8(71332)
21676
8(71332)
21029
11
Налоговый
комитет по
Хромтаускому
району
г. Хромтау,
ул. Джамбула 38
Сержанов
Амангельды
Сержанович
8(71336)
21013
12
Налоговый
комитет по
Шалкарскому
району
г. Шалкар, ул.
Е. Котибарулы 70
Мунайтбасов
Марат
Алибекович
8(71335)
21739
13
Налоговый
комитет по
г. Актобе
г. Актобе,
ул. Маресьева
97, параллельно
к проспекту
Абулхаир-хана и
ул. Бр.Жубановых
И.о.
Арысбаева
Гулмира
Алиевна
8(7132)
562054,
8(7132)
563314
8(7132)
564581
Алматинская область
1
Налоговый
комитет по
Аксускому
району
п. Жансугурова,
ул Желтоксан 5
(рядом с
площадью)
Успанова
Самал
Сапашевна
8(72832)
22967,
8(72832)
22345
cpo_aks@taxalmaty.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Алакольскому
району
г. Ушарал,
ул.Конаева 68
Исаева
Нуршат
Турсыновна
8(72833)
21281,
8(72833)

8(71632)
22439,
zerenda@taxak-
mola.mgd.kz
(кеңселерінің адресі)
14
Қорғал-
жын ауданы
п.Корғалжын,
Ленина көш.,
17
Байбекова
Әсель Құрманта-
евна
8(71637)
21461,
8(71637)
21062
abaibekova@ta-
xakmola.mgd.kz
15
Сандық-
тау ауданы
Балкашино қ.,
Ленина көш. 128
Коклягин Виталий Геннадье-
вич
8(71640)
91896
sandyktau@taxa-
kmola.mgd.kz
(кеңселерінің
адресі)
16
Целиног-
рад ауданы
Малиновка қ.,
Гагарина көш.
2
Жұмағұлова Аягүл Зейнуллае-
вна
8(71651)
31161
azhumagulova@-
taxakmola.mgd.
kz
17
Шортанды ауданы
Шортанды қ.,
Абылай хан
көш. 8
Бахтыбаев Серік Бахтыбае-
вич
8 (71631)
21461,
8 (71631)
21464,
8 (71631)
21917
shortandy@taxa-
kmola.mgd.kz
(кеңселерінің адресі)
18
Щучинск ауданы
Щучинск қал.,
Сейфуллина 90
Едігенова Айгүл Бірлесовна
8 (71636)
43365
shuchinsk@taxa-
kmola.mgd.kz
(кеңселерінің адресі)
19
Ақмола облысы (Көкше-
тау қа-
ласы)
Көкшетау қ., Горький көш. 21 А
Аюпова Назгуль Үкітаевна
8 (7162)
253764,
8 (7162)
230815,
8 (7162)
251953
naupova@taxak-
mola.mgd.kz
Ақтөбе облысы
1
Әйтеке би
ауданы
Комсомольское қ., Абылай хан көш., 24
Нурыбаев Еркин Амантаевич
8(71339)
21483
2
Алға ауданы
Алға қаласы, Байтұрсынов көш., 15
Біржанов Абай Қуандықо-
вич
8 (71337)
31887
8 (71337)
33470
8 (71337)
33400
3
Байғанин ауданы
Байғанин қ., Барақ батыр көш., 38а
Шонаев Жарас Қопаевич
8 (71345)
22340
4
Ырғыз ауданы
Ырғыз ауылы, Канахина
көш. 28
Сарсенбаев Әбілғазы Нұрқасым-
ұлы
8 (71343)
21331
8 (71343)
21752.
5
Қарғалы ауданы
Бадамша қ., Әбілқайыр-Хан көш.,38
Костыря Павел Федорович
8 (71342)
22945
8 (71342)
22945
6
Қобда ауданы
Қобда қ., Пятковский көш. 7
Айжариков Сергали Каримович
8 (71341)
21686
7
Мәртүк ауданы
Мәртүк қ., Мазков көш., 6.
Латыпов Бекболат Қарағул-
ович
8 (71331)
21250
8
Мұғалжар ауданы
Қандыағаш қ.,
Жамбыл көш., 68А.
Ақкул Нұржан Байдәулет- ұлы
8 (71333)
37062
8 (71333)
36340
9
Темір ауданы
Шұбарқұдуқ қ.
Желтоқсан көш., 4
Кенжегуло-
ва Гулсим Кенжеғұл- қызы
8 (71346) 22527
10
Уил ауданы
Уил қ, Көкжар
көш., 47
Ержанов Жасұлан
Менсізбай-
ұлы
8 (71332) 21676
8 (71332) 21029
11
Хромтау ауданы
Хромтау қ, Джамбыл көш. 38
Сержанов Амангельды Сержанович
8(71336)21013
12
Шалқар ауданы
Шалқар қ, Е.
Көтібарұлы
көш. 70
Мұңайтбас-
ов Марат Әлібекович
8 (71335) 21739
13
Ақтөбе қаласы
Ақтөбе қ, Маресьева көш. 97
М.а. Арысбаева Гүлмира Әлиевна
8 (7132) 562054,
8 (7132) 563314
8 (7132) 564581
Алматы облысы
1
Ақсу ауданы
Жансүгіров қ., Желтоқсан
көш. 5
Оспанова Самал Сапашевна
8 (72832) 22967,
8 (72832) 22345
cpo_aks@taxal-
maty.mgd.kz
2
Алакөл ауданы
Үшарал қ., Қонаев көш. 68.
Исаева Нұршат Тұрсыновна
8 (72833) 21281,
8 (72833)

21167
Оpono_alk@
taxalmaty.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Балхашскому
району
с. Баканас,
ул. Конаева 75
Уйсимбаев
Гани
Сериккалиевич
8(72773)
91835
-
4
Налоговый
комитет по
г. Капчагай
г. Капчагай,
ул. Жамбыла, 13
Бакаев
Сабыржан
Каимбекович,
Акишев Серик
Токтарович
8(72772)
47156,
8(72772)
42651
Opono_ur_kpc@
taxalmaty.
mgd.kz
Opono_ind_kpc@
taxalmaty.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
г. Текели
г. Текели,
ул. Октябрьская
10, между
зданиями
акимата и
народного банка
Султангалиева
Каракат
Курмашевна
8(72835)
43543,
8(72835)
43941
Reg_gtekeli@
taxalmaty.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Енбекшиказах-
скому району
г. Есик, улица
Алтын Адам
аллеясы 155
Егизеков
Мурат
Рыскельдиевич
Губашева
Гульназ
Бекежановна
8(72775)
42072
Megizekov@
taxalmaty.
mgd.kz
Ggubasheva@
taxalmaty.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
Ескельдинс-
кому району
п. Карабулак
ул. Сатпаева 65
Алпысбаев
Елдос
Куатович
8(72836)
30733
-
8
Налоговый
комитет по
Жамбылскому
району
с. Узунагаш,
ул. Мажитова 10
Мыркасымова
Нуржамал
Сыдыковна
8(72770)
23018
Opono_jmb@
taxalmaty.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
Илийскому
району
п. Отеген
батыр,
ул. Титова 9а
Кудайбер-
генова
Светлана
Нургожаевна
Тогузбаев
Мурат
Бахитжанович
8(72752)
22839,
8(72752)
24547
Opono_ili@
taxalmaty.
mgd.kz
Mtoguzbaev@
taxalmaty.
mgd.kz
10
Налоговый
комитет по
Карасайскому
району
г. Каскелен,
ул. 10 Лет
Независимости
54 А
Казиева
Орынкуль
Нурлановна
8(72771)
21546,
8(72771)
22755,
8(72771)
22042
Opono_ur_krs@
taxalmaty.
mgd.kz
11
Налоговый
комитет по
Каратальскому
району
г. Уштобе, ул.
Абылайхана, 14
Ким
Зинаида
Енфаровна
8(72834)
21584
Reg_karatal@
taxalmaty.
mgd.kz
12
Налоговый
комитет по
Кербулакскому
району
п. Сарыозек,
ул. Б.Момышулы,
12
Алишеров
Алпыс
Ишанович
8(72840)
32238
Opono_krb@
taxalmaty.
mgd.kz
13
Налоговый
комитет по
Коксускому
району
пос. Балпык би
ул. Измаилова 6
Нурмукаев
Мухаметказы
Аскарович
8(72838)
20294,
8(72838)
20294,
8(72838)
20720
14
Налоговый
комитет по
Панфиловскому
району
г. Жаркент,
ул. Масанчи
17 А, угол
Головацкого
Кибраева
Гульнар
Мукатаевна
(юридические
лица),
Абдрахманова
Гульбак
Кохымбековна
(физические
лица)
8(72831)
53495,
8(72831)
53485
15
Налоговый
комитет по
Раимбекскому
району
п. Кеген, ул.
Б.Момышулы 19-А
Өтеген
Нұркен
Іліпбайұлы
8(72777)
22313,
8(72777)
21583
Opono_rmb@
taxalmaty.
mgd.kz
16
Налоговый
комитет по
Саркандскому
району
г. Сарканд,
ул. Ленина, 115
Илимханов
Даулет
Илимханович
8(72839)
21846
17
Налоговый
комитет по
Талгарскому
району
г. Талгар,
ул. Т.Бокина 30
Узбеков
Арман
Кенже-
галымович
8(72774)
22592,
8(7272)
956657
Opono_tlg@
taxalmaty.
mgd.kz
18
Налоговый
комитет по
Уйгурскому
району
с. Чунджа,
ул. Кудайбер-
генова 60
Назарова
Санам
Мариповна
8(72778)
21007
Opono_ugr@
taxalmaty.
mgd.kz
19
Налоговый
комитет по
Алматинской
области (г.
Талдыкорган)
г. Талдыкорган,
ул.Жансугурова
113
Абдуллина
Н.А.
каб.№205,
Разбеков
М.М.,
каб. 307
8(7282)
244142,
8(7282)
212354
nabdulina@
taxalmaty.
mgd.kz
Mrazbekov@
taxalmaty.
mgd.kz
Атырауская область
1
Налоговый
комитет по
Жылыойскому
району
г. Кульсары, ул.
Центральная, 7
Исмагулова
Зауреш
Кылышбаевна
8(71237)
52547,
8(71237)
51437
приемная
jiloi@
taxatyrau.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Индерскому
району
пос. Индер,
улица
Кунаева 14
Кашкинова
Ляйла
Кубашевна

21167
Оpono_alk@taxa-
lmaty.mgd.kz
3
Балхаш ауданы
Бақанас қ., Қонаев көш. 75
Үйсімбаев
Ғани Серік-
калиевич
8 (72773)
91835
-
4
Қапшағай қаласы
Қапшағай,
Жамбыл көш.,
13
Бақаев Сабыржан Қайымбек-
ович,
Ақышев Серік Тоқтарович
8 (72772)
47156,
8 (72772)
42651.
Opono_ur_kpc@-
taxalmaty.mgd.
kz
Opono_ind_kpc@
taxalmaty.mgd.
kz
5
Текелі қаласы
Текелі қ, Октябрьская көш. 10
Сұлтанға-
лиева Қарақат Құрмашевна
8 (72835)
43543,
8 (72835)
43941
Reg_gtekeli@ta-
xalmaty.mgd.kz
6
Еңбекши-
қазақ ауданы
Есік қ, Алтын
Адам аллеясы
көш. 155
Егизеков
Мұрат Рыскель-
диевич Губашева Гүлназ
Бекежанов-
на
8 (72775)
42072
Megizekov@taxa-
lmaty.mgd.kz
Ggubasheva@ta-
xalmaty.mgd.kz
7
Ескель-
дин
ауданы
Қарабұлақ к,
Сатпаев көш. 65
Алпысбаев Елдос Куатович
8 (72836)
30733
-
8
Жамбыл  ауданы
Ұзынағаш, Мажитов көш. 10
Мырқасым-
ова Нуржамал Сыдыковна
8 (72770)
23018
Opono_jmb@taxa-
lmaty.mgd.kz
9
Или  ауданы
Өтеген батыр к, Титов көш.
Кудайбер-
генова Светлана Нургожаев-
на Тогузбаев Мурат Ба-
хитжанович
8 (72752)
22839,
8 (72752)
24547
Opono_ili@taxa-
lmaty.mgd.kz
Mtoguzbaev@ta-
xalmaty.mgd.kz
10
Қарасай  ауданы
Қаскелен қ, 10 Жыл Тәүелсіздіқ көш. 54 А
Казиева Орынкуль Нурлановна
8 (72771)
21546,
8 (72771)
22755,
8 (72771)
22042.
Opono_ur_krs@
taxalmaty.mgd.
kz
11
Қаратал  ауданы
Үштобе қ,
Абылай хан көш.,14
Ким Зинаида Енфаровна
8 (72834)
21584
Reg_karatal@ta-
xalmaty.mgd.kz
12
Кербулақ
ауданы
Сарыөзек к, Б. Момышұлы көш., 12.
Алишеров Алпыс Ишанович
8 (72840) 32238
Opono_krb@taxa-
lmaty.mgd.kz
13
Көксу ауданы
Балпык би к,
Измаилов көш.
6
Нұрмұқаев Мұхаметқа-
зы Асқарович
8 (72838) 20294,
8 (72838)
20294,
8 (72838)
20720.
14
Панфиловауданы
Жаркент қ,
Масанчи көш. 17А
Кибраева Гульнар Мукатаевна
(юридичес-
кие лица),
Абдрахма-
нова Гульбак Кохымбеко-
вна (физи-
ческие лица)
8 (72831) 53495,
8 (72831) 53485.
15
Раимбек ауданы
Кеген қ.,
Б. Момышұлы көш. 19-А
Өтеген Нұркен Іліпбайұлы
8 (72777) 22313,
8 (72777)
21583
Opono_rmb@taxa-
lmaty.mgd.kz
16
Сарканд ауданы
Сарканд қ, Ленин көш., 115
Илимханов Дәулет Илимхано-
вич
8 (72839) 21846
17
Талғар ауданы
Талғар қ,
Т. Бокин көш.
30
Өзбеков Арман Кенжеғалы-
мович
8 (72774) 22592,
8 (7272)
956657
Opono_tlg@taxa-
lmaty.mgd.kz
18
Уйғур  ауданы
Чунджа к, Құдайбергенов көш. 60
Назарова
Санам Мариповна
8 (72778) 21007
Opono_ugr@taxa-
lmaty.mgd.kz
19
Алматы облысы
Талдықорған қ, Жансүгіров
көш. 113
Абдуллина
Н.А
каб.№205,
Разбеков М.М., каб. N 307
8 (7282) 244142,
8 (7282) 212354
nabdulina@taxa-
lmaty.mgd.kz
Mrazbekov@taxa-
lmaty.mgd.kz
Атырау облысы
1
Жылы ауданы
Күлсары қ,
Центральная көш., 7
Исмағұлова Зәуреш
Қылышбаев-
на
8 (71237) 52547,
8 (71237)
51437 приемная
jiloi@taxaty-
rau.mgd.kz
2
Индер ауданы
Индер к, Қонаев көш. 14
Қашкынова Ляйла Кубашевна

8(71234)
21564,
8(71234)
20331-
опер зал
inder@
taxatyrau.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Исатайскому
району
с. Аккистау,
ул. Егемен
Казахстан 9
Сариев
Куандык
Галламович
8(71231)
20698,
8(71231)
21404
опер зал
isatai@
taxatyrau.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Курмангазин-
скому району
с. Ганюшкино
ул. Х.Испул-
лаева 66
Куанышалиева
Баян
Адиловна
8(71233)
21415,
8(71233)
20111
опер зал
kurmangaz@
taxatyrau.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
Кызылкогин-
скому району
с. Миялы,
ул.А.Молдаө
гуловой 1
Нурмашева
Зубарзат
Кабдоловна
8(712238)
21244,
8(712238)
21970
опер зал
kzilkoga@
taxatyrau.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Макатскому
району
п. Макат, ул.
Сатпаева, 18-1
Байниязова
Айнагуль
Амангель-
диевна
8(71239)
30417
makat@
taxatyrau.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
Махамбетскому
району
с. Махамбет,
ул. Абая 11
Мырзагалиев
Рашид
Каиргалиевич
8(71236)
21625
mahambet@
taxatyrau.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
Атырауской
области
(г. Атырау)
г. Атырау, ул.
Азаттык 94 А
Кабдрахманова
Гулжан
Катаевна
8(7122)
451561
8(7122)
451543
gkabdrah-
manova@
taxatyrau.
mgd.kz
Восточно-Казахстанская область
1
Налоговый
комитет по
Абайскому
району
Абайский
район,
ул. Абая 53
Махат Ербол
Мухтарбекулы
Болганбекова
Айгуль
Болганбеккызы
8(72252)
91776
abay@taxeast.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Аягузскому
району
Аягузский
район,
бульвар
Абая, 52
Коккозов
Амангелды
Зияданович
Омарбеков
Жаркын
Ершекеевич
87223
735911
87223
735602
ayaguz@
taxeast.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Бескарагай-
скому району
с. Б-Влади-
мировка, ул.
Ауэзова, 39
Кульбеков
Асет
Маулетович
8(72236)
91510
beskaragay@
taxeast.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Бородулихин-
скому району
с. Бородулиха,
ул. Переулок
Мира 3
Байгаринова
Зауре
Акказиновна
8(72351)
21272
boroduliha@
taxeast.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
г. Курчатов
г. Курчатов,
ул. Кунанбая
(быв.
Октябрьская) 9
Темносагатая
Олеся
Александровна
8(72251)
25608
kurchatov@
taxeast.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
г. Риддер
г. Риддер, ул.
Тохтарова 6
Гусева Нина
Гавриловна
8(72336)
22486
ridder@
taxeast.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
г. Семей
г. Семей,
пл. Абая, 3
Бошанова
Бакыт
Бейсенбаевна
Мурзахметова
Айжан
Кушербаевна
8(7222)
522588
8(7222)
523143
8(7222)
523222
uchet-1827@
taxeast.
mgd.kz
reg_1827@
taxeast.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
г. Усть-
Каменогорск
г. Усть-
Каменогорск,
пр. Ленина, 86,
3 этаж
Нургалиев
Дамир
Бахытович
Бибишева
Ляззат
Маулиткановна
(87232)
473655
(87232)
479315
dnurgaliev@
taxeast.
mgd.kz
nachorn@
ustk.taxeast.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
Глубоковскому
району
п. Глубокое,
ул. Пирогова, 19
Балаганская
Надежда
Александровна
8(72231)
21057
glubokoe@
taxeast.
nalog.kz
10
Налоговый
комитет по
Жарминскому
району
Жарминский
район,
с. Георгиевка,
ул. Ленина 94
Ержепбаева
Шолпан
Жумахановна
8(72347)
65858
jarma@
taxast.
mgd.kz
11
Налоговый
комитет по
Зайсанскому
району
г. Зайсан,
ул. Победы 6
Оспанова
Гульнар
Калиолдановна

8 (71234)
21564,
8 (71234) 20331
-опер зал
inder@taxaty-
rau.mgd.kz
3
Исатай ауданы
Аққыстау к,
Егемен Қазақстан көш. 9
Сариев
Қуандық
Галламович
8 (71231) 20698,
8 (71231) 21404
опер зал
isatai@taxaty-
rau.mgd.kz
4
Құрман-
ғазы ауданы
Ганюшкино к,
Х. Испуллаев көш. 66
Қуанышали-
ева Баян Адиловна
8 (71233 21415,
8 (71233) 20111 опер зал
kurmangaz@taxa-
tyrau.mgd.kz
5
Қызылқо-
ға
ауданы
Миялы к, А.Молдағұлова көш. 1
Нурмашева Зубарзат Қабдоловна
8 (712238)
21244,
8 (712238)
21970
опер зал
kzilkoga@taxa-
tyrau.mgd.kz
6
Мақат ауданы
Мақат к, Сатпаев көш.,18-1
Байниязова Айнагүл Амангель-
диевна
8 (71239) 30417
makat@taxaty-
rau.mgd.kz
7
Махамбетауданы
Махамбет к,
Абай көш. 11
Мырзаға-
лиев Рашид
Қаирғали-
евич
8 (71236) 21625
mahambet@taxa-
tyrau.mgd.kz
8
Атырау облысы (Атырау қ.)
Атырау қ, Азаттық көш. 94А
Қабдрахма-
нова Гүлжан Қатаевна
8 (7122) 451561
8 (7122) 451543
gkabdrahmanova@taxatyrau.mgd.
kz
Шығыс Қазақстан облысы
1
Абай ауданы
Абай ауданы,
Абай көш. 53
Махат
Ербол Мұхтарбек-
ұлы
Болғанбек-
ова Айгуль Болғанбек-
қызы
8 (72252) 91776
abay@taxeast.
mgd.kz
2
Аягөз ауданы
Аягөз ауданы,
Абай бульварі, 52
Көккөзов
Амангелды Зияданович
Омарбеков Жарқын Ершекеевич
8 (72237)
35911
8 (72237)
35602
ayaguz@taxeast.mgd.kz
3
Бесқара-
ғай ауданы
Б-Владимиров-
ка қ, Әуезов
көш., 39
Кульбеков Асет Маулетович
8 (72236) 91510
beskaragay@ta-
xeast.mgd.kz
4
Бороду-
лихин
ауданы
Бородулиха қ,
Переулок Мира
көш. 3.
Байгарино-
ва Зәуре Аққазинов-
на
8 (72351) 21272
boroduliha@ta-
xeast.mgd.kz
5
Курчатов қаласы
Курчатов қ,
Құнанбай көш. 9
Темносага-
тая Олеся Александ-
ровна
8 (72251)
25608
kurchatov@ta-
xeast.mgd.kz
6
Риддер қаласы
Риддер қ, Тоқтаров көш. 6
Гусева Нина Гавриловна
8 (72336) 22486
ridder@taxeast.mgd.kz
7
Семей қаласы
Семей қ, Абай алаңы, 3
Бошанова Бақыт Бейсенбае-
вна
Мурзахме-
това Айжан
Кушербаев-
на
8 (7222) 522588
8 (7222) 523143
8 (7222) 523222
uchet-1827@ta-
xeast.mgd.kz
reg_1827@ta-
xeast.mgd.kz
8
Өскемен қаласы
Өскемен қ,
Ленин даң., 86, 3 қабат.
Нұрғалиев Дамир Бахытович
Бибишева Ляззат Маулитка-
новна
8 (7232) 473655
8 (7232) 479315
dnurgaliev@ta-
xeast.mgd.kz
nachorn@ustk.
taxeast.mgd.kz
9
Глубо-
ковский
ауданы
Глубокое қ,
Пирогов көш.,
19
Балаганс-
кая Надежда Александ-
ровна
8 (72231) 21057
glubokoe@ta-
xeast.nalog.kz
10
Жармен ауданы
Жармен ауда-
ны, Георгиев-
ка қ, Ленин көш., 94.
Ержепбаева Шолпан Жумаханов-
на
8 (72347) 65858
jarma@taxast.
mgd.kz
11
Зайсан ауданы
Зайсан қ,
Победа көш. 6.
Оспанова Гүлнар Қалиолда-
новна

8 (72340)
21057
8 701
427 00 09
reg_1804@
taxeast.
mgd.kz
12
Налоговый
комитет по
Зыряновскому
району
Зыряновский
район, ул.
Стахановская,
11, остановка
"Площадь"
Кабдргалиева
Гаухар
Сандыбаевна
8(72335)
63794
8(72335)
62305
regfiz1_1813@
taxeast.
mgd.kz
13
Налоговый
комитет по
Катон-Карагай-
скому району
с. Большинарым,
ул. Амангельды
64/1
Нуриева
Ботакоз
Мурзабековна
8(72341)
21136
katonkaragay@
taxeast.
mgd.kz
14
Налоговый
комитет по
Кокпектинс-
кому району
с. Кокпекты,
ул. Аухадиева,
27
Карашев
Жумабек
Толеубекович
8(72348)
22263
reg_@taxeast.
mgd.kz
15
Налоговый
комитет по
Курчумскому
району
с. Курчум, ул.
Бунтовских, 2
Балапанова
Алия
Амантаевна
8(72339)
33116
8(72339)
33117
kurchum@
taxeast.
mgd.kz
16
Налоговый
комитет по
Тарбагатайс-
кому району
с. Аксуат
Слямжанов
Курмангазы
Кумарбекович
8(72346)
21392
tarbagatay@
taxeast.
mgd.kz
17
Налоговый
комитет по
Уланскому
району
п. Молодежный,
д. 21
Кабдолданов
Руслан
Жомартович
8(72338)
27570
ulanka@
taxeast.
mgd.kz
18
Налоговый
комитет по
Урджарскому
району
с. Урджар,
ул. Фрунзе, 6
Икласова
Сания
Закарияновна
8(72230)
35170
urdjar@
taxeast.
mgd.kz
19
Налоговый
комитет по
Шемонаихин-
скому району
г. Шемонаиха,
ул. П. Морозова
43
Жаргалиева
Гульнара
Мукановна
8(7232)
31146
reg_1812@
taxeast.
mgd.kz
Жамбылская область
1
Налоговый
комитет по
Байзакскому
району
с. Сарыкемер
ул. Байзак-
батыра N 100
Кенжебаевой
Салтанат
8(726237)
21879
Orn_bzk@
taxtaraz.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Жамбылскому
району
с. Аса,
ул. Толе би
N 205
Джигитековой
Гульнар
Сулейменовне
8(72633)
21600
orn_jmb@
taxtaraz.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Жуалынскому
району
с. Бауыржан
Момыш-улы ул.
Энергетиков N 1
Рахимбердиеву
Жанадилу
8(72635)
21871
Jln_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Кордайскому
району
с. Кордай
ул. Домалак
ана N 207
Саурамбаевой
Сабине
8(72636)
22503,
8 (72636)
2496
ssaurambaeva@
taxtaraz.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
Меркенскому
району
с. Мерке ул.
М.Маметова 2
Альменовой
Сымбат
Джамбыр-
бековна
8(72632)
22068
Mrk_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Мойынкумскому
району
с. Мойынкум, ул.
Б.Омарова N 6
Баялиевой
Лауре
Тайгазиевне
8(72642)
24136
enagimbaev@
taxtaraz.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
району им.
Т. Рыскулова
с. Кулан, ул.
Жибек жолы N 187
Жарболовой
Светлане
8(72631)
21308
orn_trs@
taxtaraz.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
Сарысуйскому
району
г. Жанатас 1
мкр. 18 дом
Жаркенову
Умиргали
8(72634)
63375
zharkenov@
taxaraz.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
Таласскому
району
г. Каратау,
ул. А.Молда-
гулова 26
Дауову Оралу
Аскербайулы
8(72644)
60913
odauov@
taxtaraz.
mgd.kz
10
Налоговый
комитет по
Шускому району
г. Чу, ул.
Аубакирова 32
Кадырова
Айнаш
Ермековна
8(72638)
31856
akadyrova@
taxtaraz.
mgd.kz
11
Налоговый
комитет по
Жамбылской
области
(г. Тараз)
г.Тараз
ул. Колбасшы
Койгельды 188
Талипбеков
Кайрат
Газизович
8(7262)
433935
ktalipbekov@
taxtaraz.
mgd.kz
Западно-Казахстанская область
1
Налоговый
комитет по
Акжаикскому
району
с. Чапаево, ул.
Ихсанова 18
Бегеев
Утеген
Серикович
8(71136)
91634,
8(31136)
91967
akjaik@
taxwest.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Бокейординс-
кому району
Бокейординский
район,
с. Сайхин, ул.
Т.Жарокова 5
Жадраев
Сагыныш
Сатканович
8(71140)
21233,
8(71140)
21232
urda@taxwest.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Бурлинскому
району
г. Аксай,
мкр-н. 2,
дом 7/1
Алгазиев
Ермек
Алгазиевич

8 (72340)
21057
8 701 427 00 09
reg_1804@ta-
xeast.mgd.kz
12
Зырянов-
ский
ауданы -
Зыря-
новск қаласы
Зыряновский
ауданы,
Стахановская көш., 11
Кабдрга-
лиева Гаухар Сандыбаев-
на
8 (72335) 63794
8 (72335) 62305
regfiz1_1813@
taxeast.mgd.kz
13
Қатон-
Қарағай ауданы
Большинарым қ, Амангельды
көш. 64/1
Нұриева Ботакөз Мырзабеко-
вна
8 (72341) 21136
katonkaragay@
taxeast.mgd.kz
14
Көкпек-
ті
ауданы
Көкпекті қ., Аухадиев көш., 27
Қарашев Жумабек Төлеубеко-
вич
8 (72348) 22263
reg_@taxeast.
mgd.kz
15
Курчумс-
кий
ауданы
Курчум қ,
Бунтовских көш., 2
Балапанова Алия Амантаевна
8 (72339) 33116
8 (72339) 33117
kurchum@ta-
xeast.mgd.kz
16
Тарбаға-
тай
ауданы
Ақсуат қ.
Слямжанов
Құрманғазы
Құмарбеко-
вич
8 (72346) 21392
tarbagatay@ta-
xeast.mgd.kz
17
Ұлан
ауданы
Молодежный к, 21 үй
Қабдолда-
нов Руслан
Жомартович
8 (72338) 27570
ulanka@taxeast.mgd.kz
18
Үрджар
ауданы
Үрджар қ, Фрунзе көш., 6
Ықласова Сәния Закария-
новна
8 (72230) 35170
urdjar@taxeast.mgd.kz
19
Шемонаи-
хинский ауданы
Шемонаиха қ,
П. Морозова көш. 43
Жарғалиева
Гүлнара
Мұқановна
8 (7232) 31146
reg_1812@ta-
xeast.mgd.kz
Жамбыл облысы
1
Байзақ ауданы
Сарыкемер қ,
Байзақ батыр
көш. 100
Кенжебаева
Салтанат
8 (726237)
21879
Orn_bzk@taxta-
raz.mgd.kz
2
Жамбыл ауданы
Аса қ, Толе би көш., 205.
Жиігітеко-
ва Гүлнар
Сүлеймено-
вна
8 (72633)
21600
orn_jmb@taxta-
raz.mgd.kz
3
Жуалы ауданы
Бауыржан Момыш-ұлы қ.,
Энергетиктер көш.,1.
Рахымбер-
диев
Жанәдил
8 (72635)
21871
Jln_nk@taxta-
raz.mgd.kz
4
Қордай ауданы
Қордай қ,
Домалақ ана көш. 207
Саурамбае-
ва Сабина
8 (72636) 22503,
8 (72636) 42496
ssaurambaeva@
taxtaraz.mgd.kz
5
Мерке ауданы
Мерке қ, М. Мәметова көш.
2
Әлменова
Сымбат Жамбырбек-
овна
8 (72632) 22068
Mrk_nk@taxta-
raz.mgd.kz
6
Мойынқұмауданы
Мойынқұм қ.,
Б. Омаров көш. 6
Баялиева
Лаура Тайғазиев-
на
8 (72642) 24136
enagimbaev@tax-
taraz.mgd.kz
7
Т. Рыс-
құлов ауданы
Құлан қ.,
Жібек жолы
көш. 187
Жарболовай
Светлана
8 (72631) 21308
orn_trs@taxta-
raz.mgd.kz
8
Сарысу ауданы
Жаңатас қ, 1 ш/а., 18 үй
Жаркенов Өмірғали
8 (72634) 63375
zharkenov@taxa-
raz.mgd.kz
9
Талас ауданы
Қаратау қ,
Ә.Молдағұлова көш. 26
Дауов Орал Әскербай-
ұлы
8 (72644) 60913
odauov@taxta-
raz.mgd.kz
10
Шу ауданы
Шу қ, Аубакиров көш. 32
Қадырова Айнаш Ермековна
8 (72638) 31856
akadyrova@tax-
taraz.mgd.kz
11
Жамбыл облысы (Тараз қ.)
Тараз қ, Төле би көш., 36.
Таліпбеков
Қайрат
Ғазизович
8 (7262) 433935
ktalipbekov@ta-
xtaraz.mgd.kz
Батыс Қазақстан облысы
1
Ақжайық
ауданы
Чапаев қ,
Ихсанов көш.
18
Бегеев Өтеген Серікович
8 (71136) 91634,
8 (31136) 91967
akjaik@taxwest.mgd.kz
2
Бөкейор-
да ауданы
Сайхин қ,
Т. Жароков көш. 5
Жадраев Сағыныш Сатқанович
8 (71140) 21233,
8 (71140) 21232
urda@taxwest.
mgd.kz
3
Бурлинс-
кий ауданы
Ақсай қ, ш/а. 2, 7/1 үй
Алғазиев
Ермек Алғазиевич

8(71133)
31028,
8(71133)
35252
byrlin@
taxwest.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Жанибекскому
району
с. Жанибек, ул.
Г. Караш 63
Марденова
Маржан
Гиззатовна
8(71135)
21166,
8(71135)
21490,
8(71135)
21465
janibek@
taxwest.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
Жангалинскому
району
с. Жангала,
ул Халыкдостыгы
44
Жаксыбаева
Ардак
Жаксыбаевна
8(71141)
21879,
8(71141)
21878,
8(71141)
21882
djandala@
taxwest.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Зеленовскому
району
с. Переметное,
ул. Переулок
Мирный 5
Закупова
Роза
Сериковна
8(71130)
22598,
8(71130)
22131,
8(71130)
22677
zelenovsk@
taxwest.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
Казталовскому
району
п. Казталовка,
ул. Шарафут-
динова д.2
Гимранов
Асет
Канатович
8(71144)
31900
kaztalovka@
taxwest.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
Каратобинс-
кому району
с. Каратобе,
ул. Курман-
галиева 19
Утаубаев
Жасулан
8(71145)
31806,
8(71145)
31283
karatoba@
taxwest.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
Сырымскому
району
Сырымский район,
п. Жымпиты, ул.
Казахстанская,№8
Нурымгалиев
Марат
Дженисович
8(71134)
21434
sirim@
taxwest.
mgd.kz
10
Налоговый
комитет по
Таскалинскому
району
с. Таскала,
ул. Абая д.3
Нуретова
Кулян
8(71139)
21527
taskala@
taxwest.
mgd.kz
11
Налоговый
комитет по
Теректинскому
району
с. Федоровка,
ул. Юбилейная 16
Мурзагалиев
Ринат
Анварович
8(71132)
21750,
8(71132)
21345
terekta@
taxwest.
mgd.kz
12
Налоговый
комитет по
Чингирлаускому
району
с. Чингирлау,
ул. Клышева 87
Колодий
Светлана
Ивановна
8(71137)
33301
cingirlay@
taxwest.
mgd.kz
13
Налоговый
комитет по
Западно-
Казахстанской
области
(г. Уральск)
г. Уральск, ул.
Некрасова 30/1,
ост. Налоговый
комитет»по ул.
Курмангазы
(бывшая
ул.Фурманова)
Болдырев
Андрей
Борисович
8(7112)
508595,
8(7112)
506190,
8(7112)
507511
aboldyrev@
taxwest.
mgd.kz
Карагандинская область
1
Налоговый
комитет по
Абайскому
району
г. Абай, ул.
Курчатова, 41
Аужанова
Марьяш
Танирбер-
геновна
8(72131)
43406
eyatsishina@
abs.taxkrg.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Актогайскому
району
с. Актогай,
ул.Абая, 5
Стамбекова
Мейрамгуль
Манагуловна
8(71037)
21270
akt@taxkrg.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Бухар-Жыраус-
кому району
пос. Ботакара,
ул. Абылай
Хана 38А
Сковородко
Ирина
Петровна
8(72154)
22077
iskovorodko@
bjr.taxkrg.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
г. Балхаш
г. Балхаш, ул.
Ленина д.45А
Сапаргалиева
Айгуль
Сейтпековна
8(71036)
47107
asapargalieva@
blh.taxkrg.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
г. Жезказган
г. Жезказган,
ул. Мира д.26
Жаилканова
Асемкуль
8(7102)
733539,
8(7102)
736204
ajailkanova@
jzk.taxkrg.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
г. Караганда
г. Караганда,
ул. Ермекова,
д.73
Рахматуллина
Гульзат
Жетписбаевна
8(7212)
441510
ovoronova@
krg.taxkrg.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
г. Каражал
г. Каражал,
ул.Тойымбекова 5
Жуманбаев
Жасулан
Орынбаевич
8(71032)
26318,
8(71032)
26933,
8(71032)
26532
jjumanbaev@
krj.taxkrg.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
г. Приозерск
г. Приозерск
ул. Пушкина д.6
Селихова
Вера
Александровна
8(71039)
53644
vselihova@
pzk.taxkrg.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
г. Сарань
г. Сарань, ул.
Победы 33
Павлова
Татьяна
Федоровна
8(72137)
25506
tpavlova@srn.
taxkrg.mgd.kz
10
Налоговый
комитет по
г. Сатпаев
г. Сатпаев, ул.
Муратбаева, 10
Туримова
Анипа
Калмагам-
бетовна
8(71063)
72954,
8(71063)
74925
aturimova@
stp.taxkrg.
mgd.kz
11
Налоговый
комитет по
г. Темиртау
г. Темиртау,
б. Незави-
симости, 9
Копеев
Сулеймен
Копеевич
8(72123)
922750
skopeev@tmt.
taxkrg.mgd.kz
12
Налоговый комитет по
г. Шахтинск
г. Шахтинск,
ул. Парковая, 11
Лаврова
Ольга
Николаевна
8(72156)
51858,
8(72156)
52181
olavrova@shh.
taxkrg.mgd.kz
13
Налоговый
комитет по
Жанааркин-
скому району
п. Атасу, пр
Независимости, 3
Нуркенов
Бабажан
Нуркенович

8 (71133)
31028,
8 (71133)
35252
byrlin@taxwest.mgd.kz
4
Жәнібек ауданы
Жәнібек қ,
Г. Қараш
көш. 63
Марденова
Маржан
Ғиззатовна
8 (71135) 21166,
8 (71135) 21490,
8 (71135) 21465
janibek@tax-
west.mgd.kz
5
Жанғалы ауданы
Жанғала қ,
Халық достығы
көш. 44
Жақсыбаева
Ардақ Жақсыба-
евна
8 (71141) 21879,
8 (71141) 21878,
8 (71141) 21882
djandala@tax-
west.mgd.kz
6
Зеленов-
ский
ауданы
Переметное қ,
Переулок Мирный көш. 5
Закупова Роза Серіковна
8 (71130) 22598,
8 (71130) 22131,
8 (71130) 22677
zelenovsk@tax-
west.mgd.kz
7
Қазтал ауданы
Қазтал қ,
Шарафутдинов көш. 2.
Ғимранов Әсет Қанатович
8 (71144) 31900
kaztalovka@tax-
west.mgd.kz
8
Қаратөбеауданы
Қаратөбе қ,
Құрмангалиев көш. 19
Отаубаев Жасұлан
8 (71145) 31806,
8 (71145) 31283
karatoba@tax-
west.mgd.kz
9
Сырым ауданы
Жымпиты қ,
Қазақстан көш.,8
Нұрымға-
лиев Марат
Жеңісович
8 (71134) 21434
sirim@taxwest.
mgd.kz
10
Тасқалы ауданы
Тасқала қ,
Абай көш. 3.
Нұретова Күлән
8 (71139) 21527
taskala@tax-
west.mgd.kz
11
Теректі ауданы
Федоровка қ,
Юбилейная көш. 16
Мұрзаға-
лиев Ринат
Анварович
8 (71132) 21750,
8 (71132) 21345
terekta@tax-
west.mgd.kz
12
Шыңғыр-
лау ауданы
Шыңғырлау қ.,
Қлышев көш. 87
Колодий Светлана Ивановна
8 (71137) 33301
cingirlay@tax-
west.mgd.kz
13
Батыс
Қазақс-
тан облысы
(Орал қ.)
Орал қ,
Некрасов көш. 30/1
Болдырев Андрей Борисович
8 (7112) 508595,
8 (7112) 506190,
8 (7112) 507511
aboldyrev@tax-
west.mgd.kz
Қарағанды облысы
1
Абай
ауданы
Абай қ,
Курчатов көш., 41.
Аужанова Марьяш Тәңірбер-
геновна
8 (72131) 43406
eyatsishina@
abs.taxkrg.mgd.kz
2
Ақтоғай ауданы
Ақтоғай қ, Абай көш.,5.
Стамбекова Мейрамгүл Манағұлов-
на
8 (71037) 21270
akt@taxkrg.mgd.kz
3
Бұхар-
Жырау
ауданы
Ботақара қ., Абылай Хан көш. 38А.
Сковородко Ирина Петровна
8 (72154) 22077
iskovorodko@
bjr.taxkrg.mgd.kz
4
Балхаш қаласы
Балхаш қ,
Ленин көш. 45А
Сапарға-
лиева Айгүл Сейтпеков-
на
8 (71036) 47107
asapargalieva@
blh.taxkrg.mgd.
kz
5
Жезқаз-
ған қаласы
Жезқазған қ,
Мира көш. 26.
Жайылқан-
ова
Әсемгүл
8 (7102) 733539,
8 (7102) 736204
ajailkanova@
jzk.taxkrg.mgd.kz
6
Қараған-
ды қаласы
Қарағанды қ,
Ермеков көш.,
73.
Рахматул-
лина Гүьзат Жетпісбае-
вна
8 (7212) 441510
ovoronova@krg.
taxkrg.mgd.kz
7
Қаражал қаласы
Қаражал қ,
Тойымбеков көш. 5
Жұманбаев
Жасұлан
Орынбаевич
8 (71032) 26318,
8 (71032) 26933,
8 (71032) 26532
jjumanbaev@krj.taxkrg.mgd.kz
8
Прио-
зерск қаласы
Приозерск қ,
Пушкин көш. 6
Селихова Вера
Александ-
ровна
8 (71039) 53644
vselihova@pzk.
taxkrg.mgd.kz
9
Саран қаласы
Саран қ,
Победа көш. 33
Павлова Татьяна Федоровна
8 (72137) 25506
tpavlova@srn.
taxkrg.mgd.kz
10
Сатпаев қаласы
Сатпаев қ,
Мұратбаев көш., 10.
Тұрымова Анипа Қалмағам-
бетовна
8 (71063) 72954,
8 (71063) 74925
aturimova@stp.
taxkrg.mgd.kz
11
Теміртау қаласы
Теміртау қ,
Б. Независи-
мости көш, 9
Көпеев Сүлеймен Көпеевич
8 (72123) 922750
skopeev@tmt.
taxkrg.mgd.kz
12
Шахтинск қаласы
Шахтинск қ,
Парковая көш., 11
Лаврова
Ольга Николаевна
8 (72156) 51858,
8 (72156) 52181
olavrova@shh.
taxkrg.mgd.kz
13
Жаңаарқаауданы
Атасу қ,
Тәуелсіздік даңғылы, 3
Нүркенов Бабажан Нүркенович

8(71030)
26076
bnurkenov@
jnr.taxkrg.
mgd.kz
14
Налоговый
комитет по
Каркаралинс-
кому району
г. Каркаралинск,
ул. Аубакирова
19 а
Хасенова
Жайдары
Елеукеновна
8(72146)
31079
ghasenova@
krk.taxkrg.
mgd.kz
15
Налоговый
комитет по
Нуринскому
району
п. Киевка, ул.
Абая д.50
Касымов
Ардак
Жанай-
дарович
8(72144)
22594,
8(72144)
22641
akasymov@nrn.
taxkrg.mgd.kz
16
Налоговый
комитет по
Октябрьскому
району
г. Караганда
г. Караганда,
21 микрорайон,
д. 4/1
Шахова
Наталья
Влади-
мировна
8(7212)
531589
vischkaeva@
oct.taxkrg.
mgd.kz
17
Налоговый
комитет по
Осакаровскому
району
п. Осакаровка,
ул. Литвинская
118
Ксандинова
Клавдия
Федоровна
8(72149)
42201,
8(72149)
41469,
8(72149)
42151
osk@taxkrg.
mgd.kz
18
Налоговый
комитет по
району имени
Казыбек би
г. Караганда
г. Караганда,
ул.Ермекова, 73
Свиридова
Надежда
Николаевна
8(7212)
441855
nsviridova@
svt.taxkrg.
mgd.kz
19
Налоговый
комитет по
Улытаускому
району
с. Улытау,
ул.Абая 36
Оспанова
Айтбала
Наркешовна
8(71035)
21283
ult@taxkrg.
mgd.kz
20
Налоговый
комитет по
Шетскому
району
с. Аксу-Аюлы,
ул. Шортанбая,
12
Нуршина
Торгын
Нуршаевна
8(71031)
21109
sht@taxkrg.
mgd.kz
Костанайская область
1
Налоговый
комитет по
Алтынсарин-
скому району
с. Убаганское,
ул. Дружба
народов мира,
д. 5
Самоловова
Ирина
Владимировна
8(71445)
37176
nk3902@
taxkost.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Амангельдин-
скому району
с. Амангельды
ул. Майлина 14
Ахметшин
Шабден
Кабланович
8(71440)
21236
nk3920@
taxkost.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Аулиекольскому
району
с.Аулиеколь,
ул. Сиянова, 43
Искакова
Гульмира
Шариповна
8(71453)
21024
nk3912@
taxkost.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
г. Аркалыку
г. Аркалык,
пр. Абая, 29
Атембеков
Евгений
Жумабекович
8(71430)
71998
nk3925@
taxkost.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
г. Костанаю
г. Костанай,
ул. Мауленова -
21
Абилева
Балапан
Кузембаевна
8(7142)
288282
nk3917@
taxkost.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
г. Лисаковск
г. Лисаковск
мкр. 4 д. 25
Искабулов
Канат
Калиолаевич
8(71433)
32735
nk3918@
taxkost.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
г. Рудному
г. Рудный ул.
Фрунзе, 14
Капышев
Кинжали
Сеитович
8(71431)
91844
nk3919@
taxkost.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
Денисовскому
району
с. Денисовка
ул. Чапаева, 11
Баймурзина
Гульнара
Дюсенбаевна
8(71434)
91788
nk3911@
taxkost.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
Жангельдин-
скому району
п. Торгай,
ул. Касымхана
Алтынсары, 75
Зайнулла
Гулзада
Сабиткызы
8(71439)
21733
nk3923@
taxkost.
mgd.kz
10
Налоговый
комитет по
Житикаринс-
кому району
г. Житикара
ул. Тарана 18а
Баймухамедова
Айгуль
Бисимбаевна
8(714235)
20996
nk3904@
taxkost.
mgd.kz
11
Налоговый
комитет по
Камыстинскому
району
п. Камысты ул.
Киевская 12
Жалаушыбаев
Серик
Нагиметуа-
лиевич
8(71437)
21265
nk3905@
taxkost.
mgd.kz
12
Налоговый
комитет по
Карабалыкскому
району
п. Карабалык
ул. Ленина, 1
Сабиев Канат
Маликович
8(71441)
33736
nk3907@
taxkost.
mgd.kz
13
Налоговый
комитет по
Карасускому
району
с. Карасу ул.
А.Исакова 73
Тайшикова
Рафия
Какимжановна
8(71452)
22171
nk3906@
taxkost.
mgd.kz
14
Налоговый
комитет по
Костанайскому
району
п. Затобольск
ул. Калинина 78
Кокушева
Гульсара
Камзаевна
8(71455)
23152
nk3908@
taxkost.
mgd.kz
15
Налоговый
комитет по
Мендыкарин-
скому району
с. Боровское,
ул. Королева 3
Захарова
Татьяна
Григорьевна
8(71443)
22691
nk3903@
taxkost.
mgd.kz
16
Налоговый
комитет по
Наурзумскому
району
с. Караменды
ул. Шакшак
Жанибека 3
вр.и.о.
начальника
отдела ОРН
Жакаева
Гульжанат

8 (71030)
26076
bnurkenov@jnr.
taxkrg.mgd.kz
14
Қарқара-
лы
ауданы
Қарқаралы қ,
Т. Әубакіров
көш. 19 а
Хасенова Жайдары Елеукенов-
на
8 (72146) 31079
ghasenova@krk.
taxkrg.mgd.kz
15
Нұра ауданы
Киевка қ,
Абай көш., 50
Қасымов Ардақ Жанайдаро-
вич
8 (72144) 22594,
8 (72144) 22641
akasymov@nrn.
taxkrg.mgd.kz
16
Қараған-
ды қаласы
Октябрь
ауданы
Қарағанды қ,
21 ш/а, 4/1
Шахова Наталья Владимиро-
вна
8 (7212) 531589
vischkaeva@oct.taxkrg.mgd.kz
17
Осака-
ровск
ауданы
Осакаровка ,
Литвинская көш. 118
Ксандинова Клавдия Федоровна
8 (72149) 42201,
8 (72149)
41469,
8 (72149) 42151
osk@taxkrg.mgd.kz
18
Қараған-
ды қаласы
Қазыбек би ауданы
Қарағанды қ,
Ермеков көш., 73
Свиридова Надежда Николаевна
8 (7212) 441855
nsviridova@svt.taxkrg.mgd.kz
19
Ұлытау ауданы
Ұлытау қ,
Абай көш. 36
Оспанова Айтбала Наркешовна
8 (71035) 21283
ult@taxkrg.mgd.kz
20
Шет ауданы
Аксу-Аюлы қ,
Шортанбай көш.,12
Нұршина Торғын Нұршаевна
8 (71031) 21109
sht@taxkrg.mgd.kz
Қостанай облысы
1
Алтынса-
рин ауданы
Убаған қ,
Дружба наро-
дов мира көш., д. 5
Самоловова Ирина Владимиро-
вна
8 (71445) 37176
nk3902@taxkost.mgd.kz
2
Аманге-
лді ауданы
Амангелді қ.,
Майлина көш. 14
Ахметшин Шабден Қабланович
8 (71440) 21236
nk3920@taxkost.mgd.kz
3
Әулиекөлауданы
Әулиекөл
ауылы,
Сиянов көш.,
43
Ысқақова Гүлмира Шаріповна
8 (71453) 21024
nk3912@taxkost.mgd.kz
4
Арқалық қаласы
Арқалық қал.,
Абай даң., 29
Атембеков Евгений Жұмабеко-
вич
8 (71430) 71998
nk3925@taxkost.mgd.kz
5
Қостанай қаласы
Костанай қ,
Мауленов көш.
21
Әбілева Балапан Күзембаев-
на
8 (7142) 288282
nk3917@taxkost.mgd.kz
6
Лисаковск
қаласы
Лисаковск қ, 4 ша, 25 үйі
Исқабұлов Канат Калиолае-
вич
8 (71433) 32735
nk3918@taxkost.mgd.kz
7
Рудный қаласы
Рудный қ,
Фрунзе көш., 14
Капышев Кинжали Сеитович
8 (71431) 91844
nk3919@taxkost.mgd.kz
8
Денисов-
ский ауданы
Денисовка қ.,
Чапаев көш.,
11
Баймурзина Гүлнар Дүйсенба-
евна
8 (71434) 91788
nk3911@taxkost.mgd.kz
9
Жангелді
ауданы
Торғай қал.,
Ы. Алтынсарин
көш., 75
Зайнулла Гүлзада Сәбитқызы
8 (71439) 21733
nk3923@taxkost.mgd.kz
10
Жітіқараауданы
Жітіқара қ, Таран көш., 18а
Баймұхаме-
дова Айгул Бисимбаев-
на
8 (714235)
20996
nk3904@taxkost.mgd.kz
11
Қамысты
ауданы
Қамысты қал.,
Киевская көш. 12
Жалаушыба-
ев Серік Нағиметуа-
лиевич
8 (71437) 21265
nk3905@taxkost.mgd.kz
12
Қарабалық
ауданы
Қарабалық қ.,
Ленин көш.,1
Сабиев Канат Маликович
8 (71441) 33736
nk3907@taxkost.mgd.kz
13
Қарасу
ауданы
Қарасу қал.,
А. Исаков
көш. 73
Тайшықова Рафия Какімжано-
вна
8 (71452) 22171
nk3906@taxkost.mgd.kz
14
Қостанайауданы
Затобольск қ.
Калинина көш., 78
Қоқышева
Гүлсара Қамзаевна
8 (71455) 23152
nk3908@taxkost.mgd.kz
15
Меңдықара ауданы
Боровское қ.,
Королев көш. 3
Захарова Татьяна Григорьев-
на
8 (71443) 22691
nk3903@taxkost.mgd.kz
16
Наурызым ауданы
Қараменді қ.,
Шақшақ
Жәнибек көш.,
3
у. м. а.
начальника отдела ОРН Жақаева Гүлжанат

8(71454)
91634
nk3910@
taxkost.
mgd.kz
17
Налоговый
комитет по
Сарыкольскому
району
с. Сарыколь ул.
Ленина, 79
Баирова
Жанна
Тулегеновна
8(71451)
21932
nk3914@
taxkost.
mgd.kz
18
Налоговый
комитет по
Тарановскому
району
с. Тарановское
ул. Советская 39
Бондаренко
Алевтина
Александровна
8(71436)
37476
nk3913@
taxkost.
mgd.kz
19
Налоговый
комитет по
Узункольскому
району
c. Узунколь, ул.
Г.Мусрепова 16
Нурмышева
Аягоз
Есламовна
8(71444)
24481
nk3909@
taxkost.
mgd.kz
20
Налоговый
комитет по
Федоровскому
району
с. Федоровка,
улица Мелехова
41
Сиитова
Жибек
Сапавековна
8(71442)
21933
nk3915@
taxkost.
mgd.kz
Кызылординская область
1
Налоговый
комитет по
Аральскому
району
г. Аральск, ул.
Еримбет, 68
Медетбаева
Кунжаркын
Жалгасовна
8(72433)
22862
aralsk@
taxkzil.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Казалинскому
району
п.Айтеке би
ул. Примова, 3
Жумахметов
Жасулан
Мырзагулович
8(72438)
22147
kazalinsk@
taxkzil.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Кармакшинскому
району
п. Жосалы ул.
Абая 30
Құлқатов
Ораз
8(72437)
21671
karmak@
taxkzil.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Жалагашскому
району
п. Жалагаш ул.
Желтоксан 28
Несипбаев
Жомарт
Серикович
8(72431)
31288
jalagash@
taxkzil.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
Сырдарьинскому
району
п. Теренозек
ул. Казантаева
№20
Амангельдиев
Нурлыбек
Амангельдыулы
8(72436)
21453
sirdaria@
taxkzil.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Шиелийскому
району
пос. Шиели ул.
Рыскулова 12
Жусуп
Мухамедали
8(72432)
41974
shieli@
taxkzil.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
Жанакорган-
скому району
пос. Жанакорган
ул. Манап
Кокенова 58
Назаров
Жолдасбек
Амирович
8(72435)
22024
janakorgan@
taxkzil.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
Кызылординской
области
г. Кызылорда
пр Абая 64г
Акжигит
Базархан
Торекулович
8(7242)
237042
bakjigit@
taxkzil.
mgd.kz
Стамбекова
Кенескуль
Мухтаровна
8(7242)
238735
kstambekova@
taxkzil.
mgd.kz
Мангистауская область
1
Налоговый
комитет по
Мангистауской
области
г. Актау, 4
микрорайон 12
дом
Бабаева
Жансулу
Кумискалиевна
8(7292)
501443
zh_babaeva@
taxmang.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
г. Жанаозен
г. Жанаозен,
Строительная 15
Тургамбаева
Раушан
Коянбаевна
8(72934)
32103
rturganbaeva@
taxmang.
mgd.kz
jnz@taxmang.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Бейнеускому
району
с. Бейнеу,
ул. М. Бегенова,
дом N 7
Изекулова
Гульфия
8(72932)
21241
gizekulova@
taxmang.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Мангистаус-
кому району
с. Шетпе,
ул. Привок-
зальная
Кыдыргожаева
Нурсауле
Зиноллаевна
8(72931)
21480,
21975
man@taxmang.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
Каракиянскому
району
с. Курык
ул. Ардагер N 5
Томарова
Набат
Жумахановна
8(72937)
21243
ntomarova@
taxmang.
mgd.kz
krk@taxmang.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Тупкараган-
скому району
г. Форт-
Шевченко, ул.
Онгалбаева 13
Жубаназарова
Жанар
8(72938)
22455
tpk@taxmang.
mgd.kz
Павлодарская область
1
Налоговый
комитет по
Актогайскому
району
с. Актогай,
ул. Абая, 73
Саменовой
Кымбат
Кайсаровне
8(71841)
21140
aktognk@
taxpavlodar.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Баянаульскому
району
с. Баянаул,
ул. Жарыл-
гапберды
Акмолдина
Нуржамал
Казтаевна
8(71840)
91568
bayannk@
taxpavlodar.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Железинскому
району
с. Железинка,
ул. Квиткова, 7
Калиякпаровой
Гульмире
Бостауовне
8(71831)
22387
jeleznk@
taxpavlodar.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Иртышскому
району
с.Иртышск
ул. Исы
Байзакова, 10
Утюпова
Сандугаш
Караковна
8(71832)
21578
irtishnk@
taxpavlodar.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
Каширскому
району
с. Качиры, ул.
Целинная - 167
Садыков
Азамат
Сембаевич
8(71833)
21206
kachirnk@
taxpavlodar.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Лебяжинскому
району
с. Акку,
ул. Вс.Иванова,
95
Сагынбаевой
Жанар
Катбековне
8(71839)
21077
lebnk@
taxpavlodar.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет
Майский район
село Коктобе,
улица
Абылай-хана
дом 30
Аукаировой
Бикеш
Мырзатаевне
8(71838)
91063
maisknk@
taxpavlodar.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
Павлодарскому
району
г. Павлодар,
пл. Победы 5а
Сембаевой
Галие
Темирбековне
8(7182)
320557
pavlnk@
taxpavlodar.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
Успенскому
району
с. Успенка, ул.
Ленина, 30
Стегура
Людмила
Вячеславовна
8(71834)
91552
uspennk@
taxpavlodar.
mgd.kz
10
Налоговый
комитет по
Щербактинскому
району
с. Щербакты,
ул. Карла
Маркса, 56
Баисовой
Асем
Капсаматовне
8(71836)
21360
sherbnk@
taxpavlodar.
mgd.kz
11
Налоговый
комитет по
г. Аксу
г. Аксу,
ул. Донентаева,
дом N 50
Вильданова
Танзиля
Галимовна
Гайдаренко
Марина
Анатольевна
Раменская
Надежда
Моисеевна
8(71837)
65117
8(71837)
65114
8(71837)
65110
aksunk@
taxpavlodar.
mgd.kz
12
Налоговый
комитет по
г. Павлодар
г. Павлодар,
площадь Победы,
дом N 5
Смагулова
Гульбарам
Сергеевна
Шакенова
Арнай
Кабдыла-
насовна
Кадрин
Есенгельды
Мантаевич
Гладыш
Светлана
Ивановна

8  (71454)
91634
nk3910@taxkost.mgd.kz
17
Сарыкөл ауданы
Сарыкөль қ.,
Ленин көш., 79
Баирова Жанна Төлегенов-
на
8 (71451) 21932
nk3914@taxkost.mgd.kz
18
Таранов-
ский
ауданы
Тарановское қ., Советская
көш. 39
Бондаренко Алевтина Александ-
ровна
8 (71436) 37476
nk3913@taxkost.mgd.kz
19
Ұзынкөл ауданы
Ұзынкөл қ., Ғ. Мүсірепов көш., 16
Нұрмышева Аягөз Есламовна
8 (71444) 24481
nk3909@taxkost.mgd.kz
20
Федоров-
ский ауданы
Федоровка қ.,
Мелехов көш. 41
Сейітова Жібек Сапабеков-
на
8 (71442) 21933
nk3915@taxkost.mgd.kz
Қызылорда облысы
1
Арал
ауданы
Арал қаласы,
Ерімбет көш., 68
Медетбаева Күнжарқын Жалғасовна
8 (72433) 22862
aralsk@taxkzil.mgd.kz
2
Қазалы ауданы
Айтеке би қ.,
Примов көш., 3
Жұмахметов Жасұлан Мырзағұло-
вич
8 (72438) 22147
kazalinsk@taxk-
zil.mgd.kz
3
Қармақшы
ауданы
Жосалы қал.,
Абай көш. 30
Құлқатов Ораз
8 (72437) 21671
karmak@taxkzil.mgd.kz
4
Жалағаш ауданы
Жалағаш қ., Желтоқсан көш. 28
Несіпбаев Жомарт Серікович
8 (72431)
31288
jalagash@taxk-
zil.mgd.kz
5
Сырдарьяауданы
Тереңөзек қ,
Қазантай көш.
20
Амангел-
диев Нұрлыбек Амангел-
діұлы
8 (72436) 21453
sirdaria@taxk-
zil.mgd.kz
6
Шиелі ауданы
Шиели қ,
Рыскулов көш. 12
Жүсіп Мұхамедәлі
8 (72432) 41974
shieli@taxkzil.mgd.kz
7
Жаңақор-
ған
ауданы
Жаңақорған қ,
М. Көкенов көш. 58
Назаров Жолдасбек Әмірович
8 (72435) 22024
janakorgan@tax-
kzil.mgd.kz
8
Қызылорда
облысы
Қызылорда қ,
Абай даңғылы 64г
Ақжігіт Базархан Тореқұло-
вич
8 (7242) 237042
bakjigit@taxk-
zil.mgd.kz
Стамбекова Кеңескүл Мұхтаровна
8 (7242) 238735
kstambekova@
taxkzil.mgd.kz
Манғыстау облысы
1
Маңғыстау
облысы
Ақтау қ, 4
ш/а, 12 үй
Бабаева
Жансұлу
Күмісқа-
лиевна
8 (7292) 501443
zh_babaeva@tax-
mang.mgd.kz
2
Жаңаөзен қаласы
Жаңаөзен қ, Строительная көш. 15
Тұрғамбае-
ва Раушан
Қоянбаевна
8 (72934) 32103
rturganbaeva@
taxmang.mgd.kz
jnz@taxmang.
mgd.kz
3
Бейнеу ауданы
Бейнеу қал.,
М. Бегенов көш., 7
Изеқұлова
Гүлфия
8 (72932) 21241
gizekulova@tax-
mang.mgd.kz
4
Маңғыстау
ауданы
Шетпе қаласы,
Привокзальная көш.
Қыдырғожа-
ева Нұрсәуле Зиноллаев-
на
8 (72931) 21480, 21975
man@taxmang.
mgd.kz
5
Қарақия ауданы
Құрық қаласы,
Ардагер көш.,
5
Томарова Набат Жұ-
махановна
8 (72937) 21243
ntomarova@tax-
mang.mgd.kz
krk@taxmang.
mgd.kz
6
Түпқараған
ауданы
Форт-Шевченко қ., Оңғалбай көш. 13
Жұбаназа-
рова Жанар
8 (72938) 22455
tpk@taxmang.
mgd.kz
Павлодар облысы
1
Ақтоғай ауданы
Ақтоғай қ, Абай көш., 73
Саменова Қымбат Қайсаровна
8 (71841) 21140
aktognk@taxpav-
lodar.mgd.kz
2
Баянаул ауданы
Баянаул қ, Жарылғапберді көш.
Ақмолдина Нұржамал Қазтаевна
8 (71840) 91568
bayannk@taxpav-
lodar.mgd.kz
3
Железин-
ский ауданы
Железинка қ.,
Квитков көш., 7
Қалиякпа-
рова Гүлмира Бостауовне
8 (71831) 22387
jeleznk@taxpav-
lodar.mgd.kz
4
Ертіс ауданы
Ертіс қаласы,
И. Байзақов
көш.,10
Өтепова Сандуғаш Қарақовна
8 (71832) 21578
irtishnk@taxpa-
vlodar.mgd.kz
5
Качирский
ауданы
Качиры қал.,
Целинная көш. 167
Садықов Азамат Сембаевич
8 (71833) 21206
kachirnk@taxpa-
vlodar.mgd.kz
6
Лебяжин-
ский ауданы
Аққу к, Иванов көш., 95
Сағынбаева
Жанар Қатбековна
8 (71839) 21077
lebnk@taxpavlo-
dar.mgd.kz
7
Майский ауданы
Көктобе қ, Абылай хан көш. 30
Аукаирова Бикеш Мырзатаев-
на
8 (71838) 91063
maisknk@taxpav-
lodar.mgd.kz
8
Павлодарауданы
Павлодар қ, Победа аланы 5а
Сембаева Ғалия Темірбеко-
вна
8 (7182) 320557
pavlnk@taxpav-
lodar.mgd.kz
9
Успенс-
кий ауданы
Успенка қ., Ленин көш., 30
Стегура Людмила Вячеславо-
вна
8 (71834) 91552
uspennk@taxpav-
lodar.mgd.kz
10
Шарбақты
ауданы
Шарбақты қ.,
К. Маркс көш., 56
Баисова Әсем Қапсамато-
вне
8 (71836) 21360
sherbnk@taxpav-
lodar.mgd.kz
11
Ақсу қаласы
Ақсу қ, Донентаев көш. 50
Вильданова Танзиля Галимовна
Гайдаренко
Марина Анатольев-
на Раменская Надежда Моисеевна
8 (71837) 65117
8 (71837) 65114
8 (71837) 65110
aksunk@taxpav-
lodar.mgd.kz
12
Павлодар қаласы
Павлодар қ, Победа алаңы,
5
Смағұлова Гүлбарам Сергеевна,
Шакенова Арнай
Қабдылана-
совна, Кадрин Есенгелді Мантаевич,
Гладыш Светлана
Ивановна

8(7182) 326474
8(7182)
322162
8(7182)
323955
8(7182)
320417
gornkanc@
taxpavlodar.
mgd.kz
13
Налоговый
комитет по
г. Экибастуз
г. Экибастуз,
улица Ленина,
дом N 94
Бектемирова
Кымбат
Кенжебаевна
Байтанова
Гулькатира
Капсалямовна
Оканов Айбек
Шураевич
Турганов
Алтынбай
Акылбекович
8(71835)
40996
8(71835)
40195
8(71835)
40763
8(71835)
40195
ekb_nk@
taxpavlodar.
mgd.kz
Северо-Казахстанская область
1
Налоговый
комитет по
Северо-
Казахстанской
области
г. Петропавловск
ул. Мира 85
Мейрамов
Кайрат
Ергалиевич
8(7152)
461927
meyramov_k@
taxsko.mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Кызылжарскому
району
с. Бишкуль
ул. Гагарина, 10
Мухамбетова
Алина
Ондасыновна
8(71538)
22146
nk@tax4802.
taxsko.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
району
М. Жумабаева
г. Булаево,
ул. Юбилейная,
31
Наумова
Тамара
Викторовна
8(71531)
21584
nk@tax4803.
taxsko.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Жамбылскому
району
п. Пресновка,
ул.Потанина, 1
Майорова
Наталья
Николаевна
8(71544)
21561
nk@tax4805.
taxsko.mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
Есильскому
району
п. Явленка ул.
Ы. Ибраева, 11
Турсунов
Тимур
Кабдешевич
8(71543)
21472
nk@tax4806.
taxsko.mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Мамлютскому
району
г. Мамлютка ул.
Октябрьская, 5
Тихонова
Наталья
Викторовна
8(71541)
22290
nk@tax4807.
taxsko.mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
району Шал
Акына
г. Сергеевка
ул. Перво-
майская 33
Христевич
Александр
Михайлович
8(71534)
21708
nk@tax4810.
taxsko.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
Аккаинскому
району
п. Смирново,
ул. 9 мая, 69
Дюсембин
Азамат
Мауленбаевич
8(71532)
21359
nk@tax4811.
taxsko.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
Тимирязевскому
району
с. Тимирязево,
ул. Строитель-
ная, 59
Косубаева
Аккагаз
Темирбаевна
8(71537)
21653
nk@tax4813.
taxsko.mgd.kz
10
Налоговый
комитет по
Айыртаускому
району
с. Саумалколь
ул. Матросова, 19
Анашева
Динара
Куанышевна
8(71533)
21654
nk@tax4815.
taxsko.mgd.kz
11
Налоговый
комитет по
Акжарскому
району
п. Талшик
ул. Абылай
Хана, 5
Альжанова
Жаныл
Каирбековна
8(71546)
21367
nk@tax4816.
taxsko.mgd.kz
12
Налоговый
комитет по
Тайыншинскому
району
п. Тайынша
ул. Красноар-
мейская, 170
Кабачек
Елена
Григорьевна
8(71536)
21145
nk@tax4818.
taxsko.mgd.kz
13
Налоговый
комитет по
району
Г.Мусрепова
п.Новоишимский,
ул.Аблай-хана, 63
Жуламанова
Аякоз
Казизовна
8(71535)
21338
nk@tax4820.
taxsko.mgd.kz
14
Налоговый
комитет по
Уалихановскому
району
с. Кишкенеколь,
ул. Торай-
гырова, 76
Нурмухаметов
Канат
Нурмухаме-
тович
8(71542)
21235
nk@tax4819.
taxsko.mgd.kz
Южно-Казахстанская область
1
Налоговый
комитет по
Толебийскому
району
г. Ленгер,
ул. Амангельды
б/н
Бастыков
Мырзабек
Алипбайулы
8(72547)
62363
ur_tol@
taxsouth.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Сайрамскому
району
с. Аксу,
ул. Парковая, 5
Айтбаев
Тулеген
Мамадиярович
8(72531)
22455
ur_sai@
taxsouth.
mgd.kz
Камбаров
Еркин
Салыбекович
8(72531)
22395
Сарыбеков
Ербол
Омирбекович
8(72531)
20544
3
Налоговый
комитет по
Тюлькубасскому
району
с. Т.Рыскулова,
ул. Рыскулова,
153
Ториев
Гани
Шаймерденович
8(72538)
52843
nal_tul@
taxsouth.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Казыгуртскому
району
с. Казыгурт,
ул. Туткабаева, 2
Салыбеков
Жумагали
Амангелдиевич
8(72539)
21375
nal_kaz@
taxsouth.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
Сарыагашскому
району
г. Сарыагаш,
ул. Исмаилова,
44
Кошкаров
Берик
Кайрулаевич
8(72537)
23276
buh_srg@
taxsouth.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Мактаараль-
скому району
г. Жетысай,
ул. Кожанова, 3
Алтуреев
Утеген
Ауелбекович
8(72534)
65413
ur_mak@
taxsouth.
mgd.kz
7
Налоговый
комитет по
Шардаринскому
району
г. Шардара,
ул.Абая б/н
Атеев Ербол
Ерсултанович
8(71535)
21067
fiz_shar@
taxsouth.
mgd.kz
8
Налоговый
комитет по
Отрарскому
району
с. Шаульдер,
ул. Ауэзова, 2
Ұзақов
Уалихан
Жамалханұлы
8(72544)
22174
nal_otr@
taxsouth.
mgd.kz
9
Налоговый
комитет по
г. Арысь
г. Арысь,
ул. Айтеке Би,
2-А
Батырханова
Базаркуль
8(72540)
21119,
21230
nal_arys@
taxsouth.
mgd.kz
10
Налоговый
комитет по
г. Туркестан
г. Туркестан,
ул.Тауке-Хана
б/н
Тулепов
Асембек
Утепович
8(72533)
33229
nal_turk@
taxsouth.
mgd.kz
11
Налоговый
комитет по
г. Кентау
г. Кентау,
ул. Логинова, 40
Лесов
Жумагали
Асилбекович
8(72536)
33713
ur_kent@
taxsouth.
mgd.kz
12
Налоговый
комитет по
г. Шымкент
г. Шымкент,
ул. Момышулы, 27
Джандарбекова
Гульнара
Ынтымаковна
8(7252)
300462
nalog@shym.kz
13
Налоговый
комитет по
Сузакскому
району
с. Шолаккорган,
ул.Жибек Жолы,
95
Айдарбеков
Жарылқасын
Кеңесбайұлы
8(72546)
22394
jarilkasin@
taxsouth.
mgd.kz
14
Налоговый
комитет по
Байдибекскому
району
с. Шаян,
ул. Джумабаева,
29
Кадиров
Бакытжан
Турысбекович
8(72548)
21907
nal_baid@
taxsouth.
mgd.kz
15
Налоговый
комитет по
Ордабасынскому
району
с. Темирла-
новка, ул.1 Мая
Шалдарбеков
Болат
Беккенович
8(72530)
21475
nal_ord@
taxsouth.
mgd.kz
г. Алматы
1
Налоговый
комитет по
Алмалинскому
району
г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылай хана,
93/95
Нургалиев
М.М.
8(727)
2671545,
8(727)
2671544
nurgaliev@
taxgalmaty.
mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
Ауэзовскому
району
г. Алматы
г. Алматы, пр.
Алтынсарина, 23
Байжанов Н.С.
8(727)
2982901,
8(727)
2982902
Baizhanov@
taxgalmaty.
mgd.kz
3
Налоговый
комитет по
Бостандыкскому
району
г. Алматы
г. Алматы, пр.
Айманова, 191
Бекбердиев
А.Л.
8(727)
2748070,
8(727)
2746501
abekberdiev@
taxgalmaty.
mgd.kz
4
Налоговый
комитет по
Жетысускому
району
г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылай
хана, 2
Танабаев А.А.
8(727)
2780550,
8(727)
2793837
tanabaev@
taxgalmaty.
mgd.kz
5
Налоговый
комитет по
Медеускому
району
г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылай
хана, 93/95
Нурдаулетов
А.Д.
8(727)
2613530,
8(727)
2612964
nurdauletov@
taxgalmaty.
mgd.kz
6
Налоговый
комитет по
Турксибскому
району
г. Алматы
г. Алматы,
ул. Шолохова, 14
Кабышев А.Ж.
8(727)
2511621,
8(727)
2350232
kabyshaz@
taxgalmaty.
mgd.kz
г. Астана
1
Налоговый
комитет по
району
"Алматы"
г. Астана, ул.

8 (7182) 326474
8 (7182) 322162
8 (7182) 323955
8 (7182) 320417
gornkanc@taxpa-
vlodar.mgd.kz
13
Екібастұз
қаласы
Екібастұз қ,
Ленин көш, 94
Бектемиро-
ва Қымбат
Кенжебаев-
на,
Байтанова Гүлқатира Қапсалямо-
вна,
Оқанов Айбек Шураевич,
Тұрғанов Алтынбай Аұылбеко-
вич
8 (71835) 40996
8 (71835) 40195
8 (71835) 40763
8 (71835) 40195
ekb_nk@taxpav-
lodar.mgd.kz
Солтүстік Қазақстан облысы
1
Солтүстік
Қазақстан
облысы
Петропавловск қ, Мира көш.
85
Мейрамов Қайрат Ерғалиевич
8 (7152) 461927
meyramov_k@tax-
sko.mgd.kz
2
Қызылжарауданы
Бішкүл қал., Гагарин көш., 10
Мұхамбет-
ова Алина Оңдасынов-
на
8 (71538) 22146
nk@tax4802.tax-
sko.mgd.kz
3
М. Жұмаба-
ев ауданы
Булаево қал.,
Юбилейная көш., 31
Наумова Тамара Викторовна
8 (71531) 21584
nk@tax4803.tax-
sko.mgd.kz
4
Жамбыл ауданы
Пресновка қал.,
Потанин көш., 1
Майорова Наталья Николаевна
8 (71544) 21561
nk@tax4805.tax-
sko.mgd.kz
5
Есіл ауданы
Явленка қал.,
Ы. Ибраев көш., 11
Тұрсұнов Тимур Қабдешевич
8 (71543) 21472
nk@tax4806.tax-
sko.mgd.kz
6
Мамлют ауданы
Мамлютка қ,
Октябрьская көш., 5
Тихонова Наталья Викторовна
8 (71541) 22290
nk@tax4807.tax-
sko.mgd.kz
7
Шал Ақын
ауданы
Сергеевка қ,
Первомайская көш. 33
Христевич Александр Михайлович
8 (71534) 21708
nk@tax4810.tax-
sko.mgd.kz
8
Аққайың ауданы
Смирново қ,
9 мая көш., 69
Дүйсембин Азамат Мәуленба-
евич
8 (71532) 21359
nk@tax4811.tax-
sko.mgd.kz
9
Тимирязев-
ский ауданы
Тимирязево қ.
Строительная
көш., 59
Қосубаева Аққағаз Темірбаев-
на
8 (71537) 21653
nk@tax4813.tax-
sko.mgd.kz
10
Айыртау ауданы
Саумалкөл қ.,
Матросов көш., 19
Анашева Динара Куанышевна
8 (71533) 21654
nk@tax4815.tax-
sko.mgd.kz
11
Ақжар
ауданы
Талшық қ,
Абылай Хан көш., 5
Әлжанова Жаңыл Каирбеков-
на
8 (71546) 21367
nk@tax4816.tax-
sko.mgd.kz
12
Тайынша
ауданы
Тайынша қ,
Красноармейс-
кая көш., 170
Кабачек Елена Гри-
горьевна
8 (71536) 21145
nk@tax4818.tax-
sko.mgd.kz
13
Г. Мүсір-
епов
ауданы
Новоишимский қ, Абылай-хан
көш., 63
Жұламанова Аякөз Қазизовна
8 (71535) 21338
nk@tax4820.tax-
sko.mgd.kz
14
Уалиханов
ауданы
Кішкенекөл қ,
Торайғыров көш., 76
Нұрмұхаме-
тов Қанат Нұрмұхаме-
тович
8 (71542) 21235
nk@tax4819.tax-
sko.mgd.kz
Оңтүстік Қазақстан облысы
1
Төлеби ауданы
Леңгер қ,
Аманкельды
көш.
Бастықов Мырзабек Әліпбайұлы
8 (72547) 62363
ur_tol@tax-
south.mgd.kz
2
Сайрам
ауданы
Ақсу қал.,
Парковая көш., 5
Айтбаев Төлеген Мамадияро-
вич
8 (72531) 22455
ur_sai@tax-
south.mgd.kz
3
Түлкібас
ауданы
Т.Рыскулов қ,
Рыскулов
көш., 153
Қамбаров Еркін Салыбеко-
вич
8 (72531) 22395
4
Қазығұрт
ауданы
Қазығұрт қ,
Тұтқабаев көш., 2
Сарыбеков Ербол Өмірбеко-
вич
8 (72531) 20544
5
Сарыағаш ауданы
Сарыағаш қ,
Исмаилов көш., 44
Ториев Ғани Шай-
мерденович
8 (72538) 52843
nal_tul@tax-
south.mgd.kz
6
Мақтаарал
ауданы
Жетісай қ,
Қожанов көш., 3
Салыбеков Жумагали Амангел-
диевич
8 (72539) 21375
nal_kaz@tax-
south.mgd.kz
7
Шардара ауданы
Шардара қ,
Абай көш.
Кошкаров Берик Қайрулае-
вич
8 (72537) 23276
buh_srg@tax-
south.mgd.kz
8
Отрар ауданы
Шауілдір қ, Әуезов көш., 2
Алтуреев Утеген Ауелбеко-
вич
8 (72534) 65413
ur_mak@tax-
south.mgd.kz
9
Арыс қаласы
Арыс қаласы,
Айтеке Би көш., 2-А
Атеев Ербол Ер-
сұлтанович
8 (71535) 21067
fiz_shar@tax-
south.mgd.kz
10
Түркістан қаласы
Түркістан қ, Тәуке-Хан көш.
Ұзақов Уалихан Жамалхан-
ұлы
8 (72544) 22174
nal_otr@tax-
south.mgd.kz
11
Кентау қаласы
Кентау қ, Логинов көш., 40
Батырхано-
ва Базаркуль
8 (72540) 21119, 21230
nal_arys@tax-
south.mgd.kz
12
Шымкент қаласы
Шымкент қ, Момышұлы даңғылы., 27
Төлепов Әсембек Өтепович
8 (7252) 33229
nal_turk@tax-
south.mgd.kz
13
Созақ ауданы
Шолаққорған қ, Жібек Жолы
көш., 95
Лесов
Жұмағали Асилбеко-
вич
8 (72536) 33713
ur_kent@tax-
south.mgd.kz
14
Бәйдібек ауданы
Шаян қ, Жұмабаев көш., 29
Жандар-
бекова Гүлнар Ынтымақов-
на
8 (7252) 300462
nalog@shym.kz
15
Ордабасы ауданы
Темірлановка қ, 1 Мая көш.
Айдарбеков Жарылқасын Кеңесбай-
ұлы
8 (72546) 22394
jarilkasin@tax-
south.mgd.kz
16
Төлеби ауданы
Леңгер қ, Аманкелді
көш.
Қадыров Бақытжан Тұрысбеко-
вич
8 (72548) 21907
nal_baid@tax-
south.mgd.kz
17
Сайрам ауданы
Ақсу қ, Парковая көш., 5
Шалдарбе-
ков Болат Беккенович
8 (72530) 21475
nal_ord@tax-
south.mgd.kz
Алматы қаласы
1
Алматы қаласы Алмалы ауданы
Алматы қ,
Абылай хан даңғылы, 93/95
Нұрғалиев М.М.
8 (727) 2671545,
8 (727) 2671544
nurgaliev@tax-
galmaty.mgd.kz
2
Алматы қаласы Әуезов ауданы
Алматы қ, Алтынсарин даңғылы, 23
Байжанов Н.С.
8 (727) 2982901,
8 (727) 2982902
Baizhanov@tax-
galmaty.mgd.kz
3
Алматы қаласы Бостандық
ауданы
Алматы қ, Айманов дыңғылы, 191
Бекбердиев А.Л.
8 (727) 2748070,
8 (727) 2746501
abekberdiev@-
taxgalmaty.mgd.kz
4
Алматы қаласы Жетысу ауданы
Алматы қ, Абылай хан даңғылы , 2
Танабаев А.А.
8 (727) 2780550,
8 (727) 2793837
tanabaev@tax-
galmaty.mgd.kz
5
Алматы қаласы Медеу ауданы
Алматы қ,
Абылай хан даңғылы, 93/95
Нұрдәуле-
тов А.Д.
8 (727) 2613530,
8 (727) 2612964
nurdauletov@
taxgalmaty.mgd.kz
6
Алматы қаласы Турксіб ауданы
Алматы қал.,
Шолохов көшесі, 14
Қабышев А.Ж.
8 (727) 2511621, 8 (727) 2350232
kabyshaz@tax-
galmaty.mgd.kz
Астана қаласы
1
"Алматы" ауданы

Кенесары 150/1
Начальник
ЦПО ЮЛ -
Уменова
Гульден
Женисовна
Начальник
ЦПО ФЛ -
Жанабергенова
Магриза
Алмашевна,
Начальник
ЦПО ИП -
Аппасов
Тлеукабыл
Камарович
8 (7172)
210945
8 (7172)
212750
8 (7172)
210132
GUmenova@
astana.
mgd.kz,
MZhanaberө
genova@
astana.
mgd.kz
TAppasov@
astana.mgd.kz
2
Налоговый
комитет по
району
"Сарыарка"
г. Астана, ул.
Пушкина 164/2
И.о.
начальника
ЦПО ЮЛ-
Исаева
Зада
Асановна,
Начальник
ЦПО ФЛ -
Кадирбаевна
Алма
Нуралиновна,
Начальник
ЦПО ИП -
Жумагулова
Батыш
Мандиевна
8(7172)
773198,
8(7172)
773224,
8(7172)
773213
ZIsaeva@
astana.
mgd.kz.
AKadyrbaeva@
astana.
mgd.kz.
BJumabekova@
astana.
mgd.kz
Астана - жана кала
1
Налоговый
комитет по
СЭЗ "Астана -
жана кала"
г. Астана
ул. Кабанбай
батыра 31
Бисеналиев
Дархан
Сайып-
Жамалович
8(7172)
241310,
8(7172)
240169
dbisenaliev@
mgd.kz
ПИТ
1
Налоговый
комитет СЭЗ
"Парк
информационных
технологий"
г. Алматы,
ул. Шевченко,
67 А
Калижанов
Б.У.
8(7272)
673465
Kalijanov@
taxpit.mgd.kz
Оңтүстік
1
Налоговый
комитет по
СЭЗ Оңтүстік
г .Шымкент,
Ленгерское
шоссе, 7 км
Лесов
Алибек
Шамшинович
8(7252)
942225
ontustyk_sez@
taxsouth.
mgd.kz
Морпорт Актау
1
Налоговый
комитет
"Морпорт
Актау"
г. Актау, 4
мкр-н,
здание 12
Утегалиев
Мирболат
Гиняитович
8(7292)
518966
m_utegaliev@
morport.
mgd.kz
Приложение N 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года N 469
Контактные данные руководителей налоговых органов
N
Налоговые
комитеты
Адрес
Ф.И.О.
Контактные
телефоны
Адрес
электронной
почты
График
приема
Акмолинская область
1
Налоговый
комитет по
Аккольскому
району
г. Акколь
ул.
Октябрь-
ская д.21
Курушин
Юрий
Викторович
8(71638)
20556
8(71638)
22914
chairman-
akk@
taxakmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
2
Налоговый
комитет по
Аршалынскому
району
п. Аршалы,
ул. Таше-
нова14
Махметов
Бегахмет
Сабиржанович
8(71644)
21287,
8(71644)
21765
chairman-
ars@
taxakmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
3
Налоговый
комитет по
Астраханскому
району
Астрахан-
ский район
с. Астра-
ханка, ул.
Байтур-
сынова 20
Шоламбаев
Ермек
Тукенович
8(71641)
22578,
8(71641)
22568,
chairman-
ast@
taxakmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
4
Налоговый
комитет по
Атбасарскому
району
г.Атбасар,
ул.Солнеч-
ная 4 на
пересечении
улицы
Революцион-
ная
Садыков
Канат
Наскенович
8(71643)
24264,
8(71643)
24259
chairman-
atb@
taxakmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
5
Налоговый
комитет по
Буландинскому
району
Буландын-
ский район
г. Макинск
ул.
Клубная 32
Абильдин
Оспан
Балтабаевич
8(71646)
21343,
8(71646)
22347
chairman-
bln@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
6
Налоговый
комитет по
г. Степ-
ногорск
г. Степно-
горск,
коммуналь-
но-склад-
ская зона,
район
Автохозяй-
ства
Бекболатов
Дуйсеналы
Нурсиевич
8(71645)
69161,
8(71645)
63616
chairman-
stp@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
7
Налоговый
комитет по
Егиндыколь-
скому району
Егиндыколь-
ский район
с. Егинды-
коль ул.
Мира N 24
Чепижко
Сергей
Владимирович
8(71642)
21244,
8(71642)
21241
chairman-
egn@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
8
Налоговый
комитет по
Енбекшилдер-
скому району
г. Степняк,
ул. Абылай-
Хана, 10«а»
Шаймерденов
Жасулан
Жумашевич

Астана қ, Кенесары көш. 150/1
Өменова Гүлден Жеңісовна; Жаңаберге-
нова Мағриза Алмашевна; Аппасов Тлеуқабыл Қамарович
8 (7172) 210945
8 (7172)
212750
8 (7172) 210132
GUmenova@asta-
na.mgd.kz,
MZhanabergenova@astana.mgd.kz
TAppasov@asta-
na.mgd.kz
2
"Сарыарқа"
ауданы
Астана қ ,
Пушкин көш. 164/2
Исаева Зада Асановна;
Қадырбаев-
на Алма Нұралинов-
на; Жұмағұлова Батыш Мәндиевна
8 (7172) 773198,
8 (7172) 773224,
8 (7172)
773213
ZIsaeva@astana.mgd.kz.
AKadyrbaeva@as-
tana.mgd.kz.
BJumabekova@as-
tana.mgd.kz
Астана жана қала
1
"Астана - жаңа қала"
АЕА
Астана қ,
Қабанбай батыр көш. 31
Бисеналиев Дархан Сайып-
Жамалович
8 (7172) 241310,
8 (7172)
240169
dbisenaliev@
mgd.kz
ПИТ
1
"Инфор-
мациялық
техноло-
гиялы паркі" АЕА
Алматы қ,
Шевченко көш.,67 А
Қалижанов Б.У.
8 (7272) 673465
Kalijanov@tax-
pit.mgd.kz
Оңтүстік
1
"Оңтүс-
тік" АЕА
Шымкент қ, Ленгерское шоссесі, 7 км
Лесов Әлібек Шамшинович
8 (7252)
942225
ontustyk_sez@
taxsouth.mgd.kz
Ақтау теңіз порты
1
"Ақтау Теңіз порты" АЕА
Ақтау қ, 4 ша, 12
Өтеғалиев Мирболат Гиняитович
8 (7292) 518966
m_utegaliev@
morport.mgd.kz
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрінің "Мемлекеттік қызметтерді
көрсету стандарттарын бекіту туралы"
2007 жылғы 19 желтоқсандағы
N 469 бұйрығының N 4 қосымшасы
Салық органдары басшыларының байланыс ақпараттары
№N№ Салы қ коми-
тетте р і
Мекен-
жайы
Аты-жөні Байла-
ныс теле-
фондары
Элект-
рондық пошта мекен-
жайы
Қабылдау кестесі
Ақмола облысы
1
Ақкөл ауданы
Ақкөл қ., Ок-
тябрьская көш., 21
үйі.
Курушин Юрий Викторо-
вич
8 (71638)
20556
8 (71638)
22914
chairman-akk@ta-
Күнделекті
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
2
Аршалы ауданы
Аршалы
қ., Ташенова
көш. 14
Махметов Бегахмет
Сабыржа-
нович
8 (71644)
21287,
8 (71644)
21765
chairman-ars@ta-
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
3
Астархан ауданы
Астрахан-
ка қ.,
Байтұрсы-
нова көш.
20
Шоламбаев Ермек Тукенович
8 (71641)
22578,
8 (71641)
22568,
chairman-ast@ta-
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
4
Атбасар ауданы
Атбасар
қ., Сол-
нечная
көш. 4
Садыков Қанат Наскено-
вич
8(71643)24264,
8(71643)24259
chairman-atb@ta-
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
5
Бұланды ауданы
Макинск
қ., Клуб-
ная көш.
32.
Абильдин
Оспан Балтабае-
вич
8 (71646)
21343,
8 (71646)
22347
chairman-bln@ta-
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
6
Степно-
горск қаласы
Степно-
горск қ.,
коммунал-
дық-қой-
малық
аймақ
Бекбола-
тов Дүйсеналы
Нұрсиевич
8 (71645)
69161,
8 (71645)
63616
chairman-stp@ta-
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
7
Егіндікөл ауданы
Егіндікөл ауданы Егіндікөл қ., Мира көш.  24
Чепижко Сергей Владимирович
8(71642)21244,
8(71642)21241
chairman-egn@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
8
Еңбекшіл-
дер
ауданы
Степняк
қ, Абылай
-Хан көш,
10"а"
Шаймерде-
нов Жасұлан
Жумашевич

8(71639)
21674,
8(71639)
21559
chairman-
enb@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
9
Налоговый
комитет по
Ерейментау-
скому району
г. Ереймен-
тау, ул.
А.Кунан-
баева 115
Уалиев
Жумабек
Адилбаевич
8(71633)
21858
8(71633)
22633
chairman-
erm@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
10
Налоговый
комитет по
Есильскому
району
п. Есиль,
ул.
Конаева 13
Салыкбаев
Тимур
Женисович
8(71647)
21967
8(71647)
21207
8(71647)
21537
chairman-
esl@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
11
Налоговый
комитет по
Жаксынскому
району
п. Жаксы,
ул. Дружбы 1
Байбашкаров
Салык
Ержанович
8(71635)
21200
8(71635)
21896
chairman-
jks@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
12
Налоговый
комитет по
Жаркаинскому
району
г. Держа-
винск, ул.
Ниязбаева,
д.35_
Пугачева
Галина
Семеновна
8(71648)
91238,
8(71648)
91308
chairman-
jrk@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
13
Налоговый комитет по Зерендинскому району
с. Зеренда ул. Мира 61
Наушарипов Еркин Мыктабаевич
8(71632)22335 8(71632)22345
chairman-
zrn@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
14
Налоговый
комитет по
Коргалжынс-
кому району
п. Коргал-
жын, ул.
Ленина, 17
Ахметуллин
Темир
Нуркенович
8(71637)
21842,
8(71637)
21956
chairman-
krg@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
15
Налоговый
комитет по
Сандыктаус-
кому району
Сандыктау-
ский район,
с. Балка-
шино, ул.
Ленина 128
Мустафин
Муратбек
Абдугап-
парович
8(71640)
92428
8(71640)
91964
chairman-
snd@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
16
Налоговый
комитет по
Целиноград-
скому району
с. Малинов-
ка, ул.
Гагарина 2
Рзаев
Ильгар
Амир-оглы
8(71651)
31160
8(71651)
31159
chairman-
cln@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
17
Налоговый
комитет по
Шортандин-
скому району
Шортан-
динский
район,
с. Шортанды
ул. Абылай
хана д.8
Балтабеков
Казбек
Жанатаевич
8(71631)
22256
8(71631)
21464
8(71631)
21917
chairman-
shr@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
18
Налоговый
комитет по
Щучинскому
району
г. Щучинск,
Сейфуллина
90
Абдуалиев
Еркеш
Серикович
8(71636)
45335
8(71636)
42518
chairman-
shc@tax
akmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
19
Налоговый
комитет по
Акмолинской
области
г. Кокше-
тау, ул.
Горького
21 А
Аккалиев
Ергали
Хаисович
8(7162)
230594,
8(7162)
254382
8(7162)
253764
eakkaliev@
taxakmola.
mgd.kz
ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов
Актюбинская область
1
Налоговый
комитет по
Айтекебийс-
кому району
с.Комсо-
мольское,
ул. Абылай-
хана, 24
Нурыбаев
Еркин
Амантаевич
8(71339)
21483
2
Налоговый
комитет по
Алгинскому
району
г. Алга,
ул. Байтур-
сынова,
д.15
Биржанов
Абай
Куандыкович
8(71337)
31887
8(71337)
33470
8(71337)
33400
3
Налоговый
комитет по
Байганинскому
району
п. Байга-
нин,
ул. Барак
батыра,
д.38а
Шонаев
Жарас
Копаевич
8(71345)
22340
4
Налоговый
комитет по
Иргизскому
району
с. Иргиз,
ул. Кана-
хина 28
Сарсенбаев
Абльгазы
Нұрқасымұлы

8 (71639)
21674,
8 (71639)
21559
chairman-enb@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
9
Ереймен-
тау
ауданы
Ереймен-
тау қ,
А.Құнан-
баев көш. 115
Уәлиев Жұмабек Адилбае-
вич
8 (71633)
21858
8 (71633)
22633
chairman-erm@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
10
Есіл ауданы
Есиль к, Қонаев  көш.  13
Салыкбаев Тимур Женисович
8 (71647)
21967
8 (71647)
21207
8 (71647)
21537
chairman-esl@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
11
Жақсы ауданы
Жақсы қ.,
көш.
Дружбы 1
Байбашқа-
ров Салық
Ержанович
8 (71635)
21200
8 (71635)
21896
chairman-jks@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
12
Жарқайың ауданы
г.Держа-
винск,
Ниязбаев
көш. 35
Пугачева
Галина
Семеновна
8 (71648)
91238,
8 (71648)
91308
chairman-jrk@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
13
Зеренді ауданы
с. Зерен-
да Мира
көш. 61
Наушари-
пов Еркин
Мыктабае-
вич
8 (71632)
22335
8 (71632)
22345
chairman-zrn@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
14
Қорғалжын ауданы
п.Корғал-
жын, Ле-
нин көш.,
17
Ахметул-
лин Темир
Нуркено-
вич
8 (71637)
21842,
8 (71637)
21956
chairman-krg@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
15
Сандықтау ауданы
Балкашино
қ, Ленина
көш. 128
Мустафин
Мұратбек
Әбдіғапа-
рович
8 (71640)
92428
8 (71640)
91964
chairman-snd@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
16
Целиног-
рад ауданы
Малиновка
қ., Гага-
рина көш.
2
Рзаев Ильгар Амир-оглы
8 (71651)
31160
8 (71651)
31159
chairman-cln@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
17
Шортанды ауданы
Шортанды қ. Абылай
хан көш.,
8
Балтабе-
ков Казбек
Жанатае-
вич
8 (71631)
22256
8 (71631)
21464
8 (71631)
21917
chairman-shr@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге дейін
18
Щучинск ауданы
Щучинск
қ., Сей-
фуллина 90
Абдуалиев Еркеш Серікович
8 (71636)
45335
8 (71636)
42518
chairman-shc@ta-xakmola.
Күнделектісағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
19
Ақмола облысы (Көкшетау қаласы)
Көкшетау қ., Горь-
кий көш.
21 А
Аққалиев Ерғали Хаисович
8 (7162)
230594,
8 (7162)
254382
8 (7162)
253764
eakkaliev@taxak-
Күнделекті
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
Ақтөбе облысы
1
Әйтеке би
ауданы
Комсомо-
льское қ,
Абылай
хан көш.,
24
Нұрыбаев Еркін Амантае-
вич
8 (71339)
21483
2
Алға ауданы
Алға қ.,
Байтұрсы-
нов көш.,
15
Біржанов Абай Қуандықо-
вич
8 (71337)
31887
8 (71337)
33470
8 (71337)
33400
3
Байғанин ауданы
Байғанин қ, Барақ
батыр көш., 38а
Шонаев Жарас Копаевич
8 (71345)
22340
4
Ырғыз ауданы
Ырғыз
ауылы,
Канахин
көш., 28
Сарсенба-
ев Абль-
газы
Нұркасым-
ұлы

8(71343)
21331
8(71343)
21752
5
Налоговый
комитет по
Каргалинскому
району
с. Бадамша
ул. Абул-
хаир-Хана
д.38
Костыря
Павел
Федорович
8(71342)
22945
8(71342)
22945
6
Налоговый
комитет по
Кобдинскому
району
с. Кобда,
ул. Пятков-
ского 7
Айжариков
Сергали
Каримович
8(71341)
21686
8
Налоговый
комитет по
Мартукскому
району
п. Мартук,
ул. Маз-
кова, 6
Латыпов
Бекболат
Карагулович
8(71331)
21250
9
Налоговый
комитет по
Мугалджар-
скому району
г. Канды-
агаш, ул.
Джамбула
68А
Аккул
Нуржан
Байдаулет
ұлы
8(71333)
37062
8(71333)
36340
10
Налоговый
комитет по
Темирскому
району
п. Шубар-
кудук,
ул. Желток-
сан, 4
Кенжегулова
Гулсим
Кенжеғұл
қызы
8(71346)
22527
11
Налоговый
комитет по
Уилскому
району
с. Уил,
ул. Кокжар
47
Ержанов
Жасұлан
Менсізбайұлы
8(71332)
21676
8(71332)
21029
12
Налоговый
комитет по
Хромтаускому
району
г. Хромтау,
ул. Джам-
була 38
Сержанов
Амангельды
Сержанович
8(71336)
21013
13
Налоговый
комитет по
Шалкарскому
району
г. Шалкар,
ул. Е. Ко-
тибарулы 70
Мунайтбасов
Марат
Алибекович
8(71335)
21739
14
Налоговый
комитет по
г. Актобе
г. Актобе,
ул.Маресь-
ева 97,
параллель-
но кпроспекту
Абулхаир-
хана и ул.
Бр. Жуба-
новых
И.о.
Арысбаева
Гулмира
Алиевна
8(7132)
562054
8(7132)
563314
8(7132)
564581
каждый
вторник
с 15.00
до 17.00
часов
Алматинская область
1
Налоговый
комитет по
Алакольскому
району
г. Ушарал,
ул.Конаева
68
Жабжанов
Саяхат
Рымжанович
8(72833)
21792,
8(72833)
22296
Szhabzhanov
@taxalmaty.
mgd.kz
Понедель-
ник с
10.00 до
16.00
Пятница
с 14.00
до 17.00
2
Налоговый
комитет по
Балхашскому
району
с. Баканас,
ул.Конаева
75
Тасканбаев
Серик
Дуйсебаевич
8(72773)
91333
8(72773)
91451
Staskanbaev
@taxalmaty.
mgd.kz
Понедель-
ник с
14.00 до
18.00
Вторник
с 10.00
до 12.00
Среда
с 10 до
12.00,
14.00 до
18.00
Пятница с
10.00 до
12.00
3
Налоговый
комитет по
г. Капчагай
г. Капча-
гай, ул.
Жамбыла, 13
Тлеубердин
Марат
Аблаевич
8(72772)
41205
Mtleuberdin@
taxalmaty.
mgd.kz
Вторник
с 14.00
до 18.00
4
Налоговый
комитет по
г. Текели
г. Текели,
ул. Октяб-
рьская 10,
между
зданиями
акимата и
народного
банка
Нурланов
Алтынхан
Кемалшанович
8(72835)
42518
Anurlanov@
taxalmaty.
mgd.kz
Вторник
с 15.00
до 17.00
5
Налоговый
комитет по
Енбекши-
казахскому
району
г. Есик,
улица
Алтын Адам
аллеясы 155
Садыров
Аманкул
Раушанович
8(72775)
42068
8(72775)
41695
Asadirov@
taxalmaty.
mgd.kz
Поне-
дельник
с 10.00
до 12.30
Вторник
с 10.00
до 12.30
6
Налоговый
комитет по
Ескельдин-
скому
району
п. Кара-
булак
ул. Сат-
паева 65
Бекмұханбет
Оразтай
Нұратайұлы
8(72836)
30390
8(72836)
30051
Obekmuhan-
betov@tax
almaty.
mgd.kz
Вторник
с 15.00
до 18.00
7
Налоговый
комитет по
Жамбылскому
району
с. Узун-
агаш,
ул. Мажи-
това 10
Ершигешев
Денис
Ашимханович
8(72770)
22481
ZhErshige-
shov@tax
almaty.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00
до 18.30
8
Налоговый
комитет по
Илийскому
району
п. Отеген
батыр,
ул. Титова
Айнабеков
Бауыржан
Казбекович

8 (71343)
21331
8 (71343)
21752
5
Қарғалы ауданы
Бадамша қ, Әбіл-
қайыр-Хан
көш., 38
Костыря Павел Федорович
8 (71342)
22945
8 (71342)
22945
6
Қобда ауданы
Қобда к,
Пятковс-
кий көш. 7
Айжариков Сергали Каримович
8 (71341)
21686
8
Мартук ауданы
Мартук к, Мазков көш., 6.
Латыпов Бекболат Карагуло-
вич
8 (71331)
21250
9
Мұғалжар ауданы
Кандыағашқ, Джам-
был көш.,
68А.
Аккул Нуржан Байдауле-
тұлы
8 (71333)
37062
8 (71333)
36340
10
Темір ауданы
Шубарқұ-
дуқ қ,
Желтоқсан көш., 4
Кенжеғұ-
лова Гулсим Кенжеғұл- қызы
8 (71346)
22527
11
Уил ауда-ны
Уил к,
Көкжар көш., 47
Ержанов Жасұлан Менсіз-
байұлы
8 (71332)
21676
8 (71332)
21029
12
Хромтау  ауданы
Хромтау
қ, Джам-
был көш.
38
Сержанов Амангель-
ды Сержа-
нович
8 (71336)
21013
13
Шалқар
ауданы
Шалқар қ,
Е. Қоти-
барұлы
көш. 70
Мұңайтба-
сов Марат
Әлібеко-
вич
8 (71335)
21739
14
Ақтөбе қаласы
Ақтөбе қ, Маре-
сьева көш. 97
М.А. Арысбаева Гулмира Алиевна
8 (7132)
562054
8 (7132)
563314
8 (7132)
564581
әр сейсен-
бі сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
Алматы облысы
1
Алакөл
ауданы
Үшарал қ,
Қонаев
көш. 68.
Жабжанов Саяхат Рымжано-
вич
8 (72833)
21792,
8 (72833)
22296
Szhabzhanov
дүйсенбі
сағат
10.00-нан
16.00-ге
дейін жұма
сағат
14.00-ден
17.00-ге
дейін
2
Балхаш
ауданы
Бақанас
к, Қонаев
көш. 75
Тасқанба-
ев Серік
Дүйсебае-
вич
8 (72773)
91333
8 (72773)
91451
Staskanbaev
дүйсенбі
сағат
14.00-ден
18.00-ге
дейін
сейсенбі
сағат
10.00-нан
12.00-ге
дейін
сәрсенбі
сағат
10-нан
12.00-ге
дейін,
сағат
14.00-ден
18.00-ге
дейін
Жұмасағат
10.00-нан
12.00- ге
дейін
3
Қапшағай қаласы
Қапшағай,
Жамбыл
көш., 13
Тлеубер-
дин Марат
Аблаевич
8 (72772)
41205
Mtleuberdin
сейсенбі
сағат
14.00-ден
18.00-ге дейін
4
Текелі
қаласы
Текелі қ,
Октябрь-
ская көш.
10
Нурланов Алтынхан Кемалша-
нович
8 (72835)
42518
Anurlanov
сейсенбі
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
5
Еңбекші-
қазақ
ауданы
Есік қ,
Алтын Адам
аллеясы
көш. 155
Садыров Аманкүл Раушано-
вич
8 (72775)
42068
8 (72775)
41695
Asadirov
дүйсенбі
сағат
10.00-нан
12.30-ге
дейін сей-
сенбі
сағат
10.00-нан
12.30-ге
дейін
6
Ескельдин
ауданы
Қарабулақк, Сатпа-
ев көш. 65
Бекмұхан-
бет Ораз-
тай Нұра-
тайұлы
8 (72836)
30390
8 (72836)
30051
Obekmuhanbetov
сейсенбі
сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
7
Жамбыл
ауданы
Ұзынағаш,
Мажитов
көш. 10
Ершигешев Денис Ашимхано-
вич
8 (72770)
22481
ZhErshigeshov
Күнделекті
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
8
Іле
ауданы
Өтеген
батыр к,
Титов
көш. 9а
Айнабеков Бауыржан Қазбеко-
вич

8(72752)
22273,
8(7272)
602460
BAinabekov@
taxalmaty.
mgd.kz
Поне-
дельник
с 15.00
до 18.00
Среда
с 15.00
до 18.00
9
Налоговый
комитет по
Карасайскому
району
г. Каске-
лен, ул.
10 Лет
Независиө
мости 54 А
Шабдарбаева
Айгуль
Жолдыбековна
8(72771)
21755,
8(72771)
22499
Pred_Karasai
@taxalmaty.
mgd.kz
Поне-
дельник
с 15.00
до 18.00
10
Налоговый
комитет по
Каратальскому
району
г. Уштобе,
ул. Абылай-
хана, 14
Асанов
Курманбек
Нусипбекович
8(72834)
21786
KAsanov@
taxalmaty.
mgd.kz
Поне-
дельник
с 16.00
до 18.00
Среда
с 16.00
до 18.00
11
Налоговый
комитет по
Кербулакскому
району
п. Сары-
озек, ул.
Б. Момышө
улы, 12
Абдымананов
Арман
Абдыма-
нанович
8(72840)
31209,
8(72840)
31709
Aabdyima-
nanov@tax
almaty.
mgd.kz
Поне-
дельник
с 9.00 до
12.30
Среда
с 9.00 до
18.30
Пятница
с 9.00 до
18.30
12
Налоговый
комитет по
Коксускому
району
пос.
Балпык би
ул. Измаи-
лова 6
Ахметов
Елдос
Турсын-
баевич
8(72838)
20215,
8(72838)
20226
Eahmetov@
taxalmaty.
mgd.kz
Вторник
с 10.00
до 17.00
Пятница
с 10.00
до 17.00
13
Налоговый
комитет по
Панфиловскому
району
г. Жар-
кент,
ул. Масан-
чи 17А,
угол
Головацкого
Керимбеков
Толевкан
Нурдау-
летович
8(72831)
51331,
8(72831)
52354
Ktolevkan@
taxalmaty.
mgd.kz
Поне-
дельник
с 9.00 до
12.30
Вторник
с 9.00 до
12.30
14
Налоговый
комитет по
Раимбекскому
району
п. Кеген,
ул. Б. Мо-
мышулы 19-А
Уркимбаев
Стамшал
Уркимбаевич
8(72777)
21228
Surkimbaev@
taxalmaty.
mgd.kz
Поне-
дельник с
14.00 до
18.00
Пятница
с 9.00 до
13.00
Суббота
с 9.00 до
13.00
15
Налоговый
комитет по
Саркандскому
району
г. Сарканд,
ул. Лени-
на, 115
Тусипов
Санат
Толеуович
8(72839)
21433
Stusipov@
taxalmaty.
mgd.kz
Вторник
с 16.00
до 18.00
Четверг
с 16.00
до 18.00
16
Налоговый
комитет по
Талгарскому
району
г. Талгар,
ул. Т. Бо-
кина 30
Куралбаев
Канат
Сабанбаевич
8(7272)
956344
Kkuralbaev@
taxalmaty.
mgd.kz
Вторник
с 15.00
до 18.00
17
Налоговый
комитет по
Уйгурскому
району
с. Чунджа,
ул.Кудай-
бергенова
60
Мушрапилов
Омар
Абукович
8(72778)
23439
8(72778)
21679
OMushrapilov@taxalmaty.
mgd.kz
Вторник
с 9.00 до
18.30
Четверг
с 9.00 до
18.30
18
Налоговый
комитет по
Алматинской
области
г.Талды-
корган,
ул.Жансу-
гурова 113
Киртаев
Бахытжан
Мухамед-
жанович
8(7282)
272393,
8(7272)
676408
Bkirtaev@
taxalmaty.
mgd.kz
Вторник
с 15.00
до 18.00
Атырауская область
1
Налоговый
комитет по
Жылыойскому
району
г. Куль-
сары,
ул. Цент-
ральная, 7
И.о.
Галимова
Напига
Магауовна
8(71237)
52547,
8(71237)
51437
приемная
Каждую
среду и
пятницу с
15.00-
17.00
часов
2
Налоговый
комитет по
Индерскому
району
пос.
Индер,
улица
Кунаева 14
Сагингалиев
Шайхат
Кабижанович
8(71234)
20504
8(71234)
20310
приемная
Каждую
среду с
15.00-
17.00
часов
3
Налоговый
комитет по
Исатайскому
району
с. Ак-
кистау,
ул. Егемен
Казахстан 9
Мухтаров
Адилхан
Мухтарович
8(71231)
21000
каждую
среду
второй
недели
месяца и
пятницу
каждой
третьей
недели
месяца

8 (72752)
22273,
8 (7272)
602460
BAinabekov
дүйсенбі
сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін сәр-
сенбі сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
9
Қарасай  ауданы
Қаскелен қ, 10 Жыл
Тәуелсіз-
дік көш.
54 А
Шабдар-
баева
Айгүл
Жолдыбе-
ковна
8 (72771)
21755,
8 (72771)
22499.
Pred
дүйсенбі
сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
10
Қаратал  ауданы
Үштобе қ,
Абылай
хан көш.,14
Асанов Құрманбек Нүсипбе-
кович
8 (72834)
21786
KAsanov@taxalmaty.
mgd.kz
дүйсенбі
сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін сәр-
сенбі сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
11
Кербулақ ауданы
Сарыөзек
қ, Б. Мо-
мышұлы
көш., 12.
Абдымана-
нов Арман
Абдымана-
нович
8 (72840)
31209,
8 (72840)
31709.
Aabdyimananov
дүйсенбі
сағат
9.00-дан
12.30-ге
дейін сәр-
сенбі сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін жұма
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
12
Көксу
ауданы
Балпық би
қ, Измаи-
лов көш.
6
Ахметов Елдос Тұрсынба-
евич
8 (72838)
20215,
8 (72838)
20226.
Eahmetov
сейсенбі
сағат
10.00-нан
17.00-ге
дейін жұма
сағат
10.00-нан
17.00-ге
дейін
13
Панфилов
ауданы
Жаркент
қ, Масан-
чи көш.
17А
Керімбе-
ков Төлепқан
Нұрдәуле-
тович
8 (72831)
51331,
8 (72831)
52354.
Ktolevkan
дүйсенбі
сағат
9.00-дан
12.30-ге
дейін
сейсенбі
сағат
9.00-дан
12.30-ге
дейін
14
Райымбек ауданы
Кеген қ.,
Б. Момыш-
ұлы көш.
19-А
Үркімбаев Стамшал Үркімбае-
вич
8 (72777)
21228
Surkimbaev
дүйсенбі
сағат
14.00-дан
18.00-ге
дейін жұма
сағат
9.00-дан
12.30-ге
дейін сен-
бі сағат
9.00-дан
12.30-ге
дейін
15
Сарқанд ауданы
Сарқанд
қ., Ленин
көш., 115
Түсіпов Санат Толеуович
8 (72839)
21433
Stusipov
сейсенбі
сағат
16.00-дан
18.00-ге
дейін бей-
сенбі
сағат
14.00-дан
18.00-ге
дейін
16
Талғар
ауданы
Талғар қ,
Т.Бокин
көш. 30
Құралбаев Қанат Сабанбае-
вич
8 (7272)
956344.
Kkuralbaev
сейсенбі
сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
17
Ұйғұр
ауданы
Шонжы к,
Құдайбер-
генов
көш. 60
Мушрапи-
лов Омар
Абукович
8 (72778)
23439
8 (72778)
21679
OMushrapilov
сейсенбі
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
бейсенбі
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
18
Алматы
облысы
Талдықор-
ған қ.,
Жансугу-
ров көш.
113
Қиртаев Бахытжан Мухамед-
жанович
8 (7282)
272393,
8 (7272)
676408.
Bkirtaev
сейсенбі
сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
Атырау облысы
1
Жылы
ауданы
Құлсары қ., Цент-
ральная
көш., 7
М.а. Ғалымова Напиға Мағауовна
8 (71237)
52547,
8 (71237)
51437
қабылдау
бөлмесі
Әр сәрсен-
бі және жұма күн-
дері сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
2
Индер ауданы
Индер к,
Кунаев
көш. 14
Сағынға-
лиев Шайхат
Қабижано-
вич
8 (71234)
20504
8 (71234)
20310
қабылдау
бөлмесі
Әр сәрсен-
бі сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
3
Исатай ауданы
Аққыстау
қ, Егемен
Қазақстан
көш. 9
Мұхтаров
Әділхан
Мұхтаро-
вич
8 (71231)
21000
Айдың
екінші ап-
таның сәр-
сенбісінде
және айдың
үшінші ап-
таның жұ-
масында
сағат

с 16.00
до 18.00
часов
4
Налоговый
комитет по
Курмангазин-
скому району
с.Ганюш-
кино
ул. Х. Ис-
пуллаева 66
Мурзагалиев
Галымжан
Гимранович
8(71233)
21415,
8(71233)
20111
приемная
каждую
среду,
пятницу
каждой
недели
месяца с
15.00 до
18.00
часов
5
Налоговый
комитет по
Кызылкогин-
скому району
с. Миялы,
ул. А.Мол-
дагуловой 1
Салыков
Болат
Едилович
8(712238)
21244
8(712238)
21970
приемная
каждую
пятницу
месяца с
16.00 до
18.00
часов
6
Налоговый
комитет по
Макатскому
району
п. Макат,
ул. Сат-
паева, 18-1
Балгожин
Максот
Молдага-
лиевич
8(71239)
30064
каждую
среду с
14.00 до
18.00
часов
7
Налоговый
комитет по
Махамбетскому
району
с. Ма-
хамбет,
ул. Абая 11
Аманшиева
Багытжан
Кубашевна
8(71236)
21625
каждую
среду
первой
недели
месяца и
пятницу
каждой
последней
недели
месяца с
16.00 до
18.00
часов
8
Налоговый
комитет по
Атырауской
области
(г. Атырау)
г. Атырау,
ул. Азат-
тык 94А
Таушов
Нариман
Багитович
8(7122)
451555
приемная
Каждую
среду
первой
недели
месяца и
пятницу
последней
недели
месяца с
16.00-
18.00
часов
Восточно-Казахстанская область
1
Налоговый
комитет по
Абайскому
району
Абайский
район, ул.
Абая 53
Оспанов
Кайрат
Кабиденович
8(72252)
91405
ospanov@
taxeast.
mgd.kz
среда,
четверг с
10-00 до
17-00
часов
2
Налоговый
комитет по
Аягузскому
району
Аягузский
район,
бульвар
Абая, 52
Куанышев
Ербол
Усенгалиевич
8(72237)
35744
ayaguz@
taxeast.
mgd.kz
ежедневно
с 10.00
часов до
17.00
часов
3
Налоговый
комитет по
Бескара-
гайскому
району
с. Б-Вла-
димировка,
ул. Ауэ-
зова, 39
Слямов
Нурсултан
Токтарга-
зинович
8(72236)
91046
8(72236)
90591
beskaragay@
taxeast.
mgd.kz
Каждый
четверг с
11.00 до
12.30
часов
4
Налоговый
комитет
по Бородули-
хинскому
району
с. Боро-
дулиха,
ул. Пере-
улок Мира 3
Аргумбаев
Мурат
Кусаинович
8(72351)
21636
8(72351)
21088
argumbaev@
taxeast.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00 до
18.00
часов
5
Налоговый
комитет по
г. Курчатов
г. Кур-
чатов, ул.
Кунанбая
(быв.
Октябрь-
ская) 9
6
Налоговый
комитет по
г. Риддер
г. Риддер,
ул. Тох-
тарова 6
7
Налоговый
комитет по
г. Семей
г. Семей,
пл. Абая, 3
Адильбаев
Канат
Серикканович
8(7222)
522229
adilbaev@
taxeast.
mgd.kz
ежедневно
с 09.00
до 18.00
часов
8
Налоговый
комитет по
г. Усть-
Каменогорск
г. Усть-
Камено-
горск, пр.
Ленина,
86, 3 этаж
Булгынов
Мурат
Токтар-
канович
8(7232)
470400
mbulginov@
ustk.mgd.kz
Каждый
вторник,
четверг с
9 ч. до
13 ч. и с
14 ч. до
17 ч.
9
Налоговый
комитет по
Глубоковскому
району
п. Глу-
бокое, ул.
Пирогова,
19
Жумажанов
Ержан
Дюсембекович
8(72231)
22100
ezhumazhanov
@taxeast.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00 до
18.00,
обед с
13.00 до
14.00 час
10
Налоговый
комитет по
Жарминскому
району
Жарминский
район,
с. Геор-
гиевка, ул.
Ленина 94
Кунчаев
Жунус
Рахымович
8(72347)
65498
8(72347)
65859
jkunchaev@
taxeast.
mgd.kz
Ежедневно
с  9
часов до
18 часов
11
Налоговый
комитет по
Зайсанскому
району
г. Зайсан,
ул.Победы 6
Насимов
Тимур
Бакытбекович

16.00-дан
18.00-ге
дейін
4
Құрманға-
зы ауданы
Ганюшкино
қ, Х. Ис-
пуллаев
көш. 66
Мұрзаға-
лиев
Ғалымжан
Гимрано-
вич
8 (71233)
21415,
8 (71233)
20111
қабылдау
бөлмесі
Айдың әр
аптаның
сәрсенбі-
сінде, жұ-
масында
сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
5
Қызылқоға
ауданы
Миялы к,
Ә. Молда-
ғұлова
көш. 1
Салықов
Болат
Еділович
8 (712238)
21244
8 (712238)
21970
қабылдау
бөлмесі
әр жұма күндері
сағат
16.00-дан
18.00-ге
дейін
6
Мақат ауданы
Мақат к,
Сатпаев
көш.,18-1
Балғожин
Мақсат
Молдаға-
лиевич
8 (71239)
30064
Әр сәрсен-
бі сағат
14.00-ден
18.00-ге
дейін
7
Махамбет
ауданы
Махамбет к, Абай
көш. 11
АманшиеваБақытжан
Құбашевна
8 (71236)
21625
Айдың бі-
рінші ап-
таның сәр-
сенбісінде
және айдың
соңғы ап-
таның жұ-
масында
сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін.
8
Атырау
облысы
(Атырау
қ.)
Атырау қ,
Азаттық
көш. 94А
Таушов Нариман Багитович
8 (7122)
451555
қабылдау
бөлмесі
Айдың бі-
рінші ап-
таның сәр-
сенбісінде
және айдың
соңғы ап-
таның жұ-
масында
сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін.
Шы ғ ыс Қазақстан   облысы
1
Абай
ауданы
Абай ауданы,
Абай көш. 53
Оспанов
Қайрат
Қабидено-
вич
8 (72252)
91405
ospanov@taxeast.
сәрсенбі, бейсенбі
күндерінде
сағат
10.00-нан
17.00-ге
дейін
2
Аягөз
ауданы
Аягөз
ауданы,
Абай бульварі,52
Қуанышев
Ербол
Үсенғали-
евич
8 (72237)
35744
ayaguz
Күнделекті
сағат
10.00-нан
17.00-ге
дейін
3
Бесқара-
ғай
ауданы
Б-Влади-
мировка
к, Әуезов
көш., 39
Слямов
Нұрсұлтан
Тоқтарға-
зинович
8 (72236)
91046
8 (72236)
90591
beskaragay@ta-
Әр бейсен-
бі сағат
11.00-ден
12.30-ге
дейін
4
Бородули-
хин
ауданы
Бородули-
ха к,
Переулок
Мира
көш. 3.
Аргұмбаев
Мурат
Құсаино-
вич
8 (72351)
21636
8 (72351)
21088
argumbaev@taxeast.mgd.kz
Күнделекті
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
5
Курчатов қаласы
Курчатов қ, Құнан-
бай көш.
9
6
Риддер
қаласы
Риддер қ,
Тоқтаров
көш. 6
7
Семей
қаласы
Семей қ,
Абай аланы, 3
Адильбаев Қанат Серікқа-
нович
8 (7222)
522229
adilbaev
Күнделекті
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
8
Өскемен
қаласы
Өскемен
қ., Ленин
даң., 86,
3 қабат.
Булгынов Мұрат Тоқтарқа-
нович
8 (7232)
470400
mbulginov
Әр сейсен-
бі, бейсе-
нбі сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін және
сағат
14.00-ден
17.00-ге
дейін
9
Глубоков-
ский
ауданы
Глубокое к, Пиро-
гов көш., 19
Жұмажанов Ержан Дюсембе-
кович
8 (72231)
22100
ezhumazhanov@ta-
Күнделекті
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
10
Жармен
ауданы
Жармен
ауданы,
Георгиев-
ка к,
Ленин көш. 94.
Құнчаев Жүнүс Рахымович
8 72347)
65498
8 (72347)
65859
jkunchaev
Күнделекті
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
11
Зайсан  ауданы
Зайсан қ,
Победа
көш. 6.
Насимов Тимур Бақытбе-
кович

8 (72340)
25190
8 701
235 04 54
tnasimov@
taxeast.
mgd.kz
Ежедневно
с 09.00
до 18.00
ч.
12
Налоговый
комитет по
Зыряновскому
району -
г. Зыряновск
Зыряновский
район, ул.
Стаханов-
ская, 11,
остановка
"Площадь"
Садыков
Айдос
Кабду-
ахитович
8(72335)
61384
sadikov@
taxeast.
mgd.kz
Понедель-
ник с
9.00 до
18.00
13
Налоговый
комитет по
Катон-Кара-
гайскому
району
с. Боль-
шинарым,
ул. Аман-
гельды 64/1
Кыпшаков
Серик
Замарханович
8(72341)
29297
katonkaragay
@taxeast.
mgd.kz
Каждые
понедель-
ник,
среда,
пятница с
9.00 до
18.00
14
Налоговый
комитет по
Кокпектин-
скому району
с. Кок-
пекты,
ул. Ауха-
диева, 27
Узаков
Марат
Мендешевич
8(72348)
27287
8(72348)
27281
uzakov@
taxeast.
mgd.kz
Каждый
вторник,
среду,
четверг
с 14.00-
до 18 час.
15
Налоговый
комитет по
Курчумскому
району
с. Курчум,
ул.Бунтов-
ских, 2
Уалиханов
Мухтар
Уалиханович
8(72339)
33116
8(72339)
33117
ualihanov@
taxeast.
mgd.kz
Каждый
четверг с
15-00 до
17-00
16
Налоговый
комитет по
Тарбагатай-
скому району
с. Аксуат
Шакенов
Мырзакан
Шакенович
8(72346)
21133
tarbagatay@
taxeast.
mgd.kz
Каждый
поне-
дельник и
среду с
15.00 до
17.00
часов
17
Налоговый
комитет по
Уланскому
району
п. Моло-
дежный,
д. 21
Сейлханов
Адильбек
Жылкыбакович
8(72338)
27432
seilhanov@
taxeast.
mgd.kz
Ежедневно
с 9:00 до
13:00 и
с 14:00
до 18:00
часов
18
Налоговый
комитет по
Урджарскому
району
с. Урджар,
ул. Фрун-
зе, 6
Дюсембаев
Советхан
Бекказинович
8(72230)
33420
8(72230)
21164
sdusembaev@
taxeast.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00 до
18.00
часов
19
Налоговый
комитет по
Шемонаихин-
скому району
г. Шемо-
наиха, ул.
П. Моро-
зова 43
Межкенов
Кадирхан
Рымжанович
8(7232)
31601
8(7232)
32100
mezhkenov@
taxeast.
mgd.kz
Каждый
поне-
дельник и
среду с
16 до 18
часов,
вторник и
четверг
с 11 до
13 часов,
в пятницу
с 11 до
18 часов
Жамбылская область
1
Налоговый
комитет по
Байзакскому
району
с. Сары-
кемер ул.
Байзак
батыра 100
Касабеков
Азамат
Ильясович
8(726237)
22693
bzk_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Каждый
понедель-
ник с
15.00
часов до
18.00
часов
2
Налоговый
комитет по
Жамбылскому
району
с. Аса,
ул. Толе
би 205
Нурасилов
Болат
Жетписбаевич
8(72633)
21733
jmb_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Ежедневно
с 09.00
часов до
18.30
часов
3
Налоговый
комитет по
Жуалынскому
району
с. Бауыр-
жан
Момыш-улы
ул. Энер-
гетиков 1
Тангузов
Мейрбек
Толенович
8(72635)
20144
jln_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Каждый
понедель-
ник с
16.00
часов до
18.00
часов
4
Налоговый
комитет по
Кордайскому
району
с. Кордай
ул. Домалак
ана 207
Едигеев
Талгат
Абдрахимович
8(72636)
21563
krd_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Ежедневно
с 09.00
часов до
18.30
часов
5
Налоговый
комитет по
Меркенскому
району
с. Мерке
ул. М.Ма-
метова 2
Бегасылов
Шолпанбек
Бегасылович
8(72632)
22661
mrk_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Ежедневно
с 09.00
часов до
18.30
часов
6
Налоговый
комитет по
Мойынкумскому
району
с. Мойын-
кум, ул.
Б. Ома-
рова 6
Кундызбекова
Гульмира
Дарменовна

8 (72340)
25190
8 701 235 04 54
tnasimov
Күнделекті
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
12
Зыряновс-
кий ауда-
ны - Зы-
ряновск
қаласы
Зыряновс-
кий ауда-
ны, Ста-
хановская
көш., 11
Садықов Айдос Қабдуа-
хитович
8 (72335)
61384
sadikov
дүйсенбі
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
13
Қатон-
Қарағай
ауданы
Большина-
рым қ.,
Амангел-
ді көш.
64/1
Қыпшаков
Серік
Замарха-
нович
8 (72341)
29297
katonkaragay@ta-
дүйсенбі,
сәрсенбі,
жұма
күндерінде
с 9.00 до
18.00
14
Көкпектинауданы
Көкпекты
к, Ауха-
диев
көш., 27
Ұзақов Марат Мендеше-
вич
8 (72348)
27287
8 (72348)
27281
uzakov
Әр сейсен-
бі, сәрсе-
нбі, бей-
сенбі сағат
14.00-ден
18.00-ге
дейін
15
Курчумс-
кий
ауданы
Курчум к,
Бунтовс-
ких көш., 2
Уәлиханов
Мұхтар
Уәлихано-
вич
8 (72339)
33116
8 (72339)
33117
ualihanov@taxeast.mgd.kz
Әр бейсен-
бі сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
16
Тарбаға-
тай
ауданы
Ақсуат к.
Шакенов
Мырзақан
Шакенович
8 (72346)
21133
tarbagatay
Әр дүйсен-
бі, сәрсе-
нбі сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
17
Ұлан
ауданы
Молодеж-
ный к,
21 үйі
Сейлханов Адильбек Жылқыба-
кович
8 (72338)
27432
seilhanov@taxeast.mgd.kz
Күнделекті
сағат
9:00-дан
13:00-ке
дейін және
сағат
14.00-ден
18.00-ге
дейін
18
Үржар  ауданы
Үржар қ.,
Фрунзе
көш., 6
Дюсембаев Советхан Бекқази-
нович
8 (72230)
33420
8 (72230)
21164
sdusembaev@ta-
Күнделекті
сағат
9:00-дан
18:00-ге
дейін
19
Шемонаи-
хинский
ауданы
Шемонаихақ, П. Мо-
розова
көш. 43
Межкенов Қадірхан Рымжано-
вич
8 (7232)
31601
8 (7232) 32100
mezhkenov@taxeast.mgd.kz
Әр дүйсен-
бі, сәрсе-
нбі сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін,
сейсенбі,
бейсенбі
сағат
11.00-ден
13-ке
дейін,
жұмада
сағат
11.00-ден
18-ге
дейін
Жамбыл облысы
1
Байзақ ауданы
Сарыкемер
қ. Байзақ
батыра
көш. 100
Қасабеков
Азамат
Ильясович
8 (726237)
22693
bzk_nk@taxtaraz.
Күнделекті сағат 9:00-дан 18:00-ге дейін
2
Жамбыл
ауданы
Аса қ.,
Толе би
көш. 205.
Нұрасылов Болат Жетпіс-
баевич
8 (72633)
21733
jmb_nk@taxtaraz.
Күнделекті
сағат
9:00-дан
18:00-ге
дейін
3
Жуалын
ауданы
Бауыржан
Момыш-ұлы
к Энерге-
тиков
көш.1.
Тангузов Мейрбек Толенович
8 (72635)
20144
jln_nk@taxtaraz.
Әр дүйсен-
бі сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін
4
Қордай
ауданы
Қордай қ,
Домалақ
ана көш. 207
Едигеев Талғат Абдрахи-
мович
8 (72636)
21563
krd_nk@taxtaraz.
Күнделекті
сағат
9:00-дан
18:30-ге
дейін
5
Меркен
ауданы
Мерке қ.,
М.
Маметова
көш. 2
Бегасылов Шолпанбек Бегасыло-
вич
8 (72632)
22661
mrk_nk@taxtaraz.
Күнделекті
сағат
9:00-дан
18:30-ге
дейін
6
Мойынқұм
ауданы
Мойынқұм
к, Б.Ома-
ров көш.6
Құндызбе-
кова Гүлмира Дарменов-
на

8(72642)
24678
mnk_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Ежедневно
с 09.00
часов до
18.30
часов
7
Налоговый
комитет по
району им.
Т. Рыскулова
с. Кулан,
ул. Жибек
жолы
Поен№187
Тойбаев
Нурдос
Турсын-
бекович
8(72631)
21746
trs_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Ежедневно
с 09.00
часов до
18.30
часов
8
Налоговый
комитет по
Сарысуйскому
району
г. Жанатас
1 мкр. 18
дом
Толегенов
Ертуган
Орынбетович
8(72634)
63336
srs_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Каждый
четверг
с 15.00
часов до
18.30
часов
9
Налоговый
комитет по
Таласскому
району
г. Кара-
тау, ул.
А.Молда-
гулова№26
Турумов
Саят
Кайырга-
лиевич
8(72644)
62657
tls_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Ежедневно
с 09.00
часов до
18.30
часов
10
Налоговый
комитет по
Шусскому
району
г. Чу, ул.
Аубакирова
32
Аристеев
Тынышхан
Загипбаевич
8(72638)
31540
shs_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Ежедневно
с 09.00
часов до
18.30
часов
11
Налоговый
комитет по
Жамбылской
области
(г. Тараз)
г. Тараз,
ул. Толе
би, 36
Искакбаев
Нурлан
Шайхиевич
8(7262)
453447
obl_nk@
taxtaraz.
mgd.kz
Каждый
понедель-
ник с
14.30
часов до
19.00
часов
Западно-Казахстанская область
1
Налоговый
комитет по
Акжаикскому
району
с. Чапае-
во, ул.
Ихсанова 18
Каймульдинов
Талгат
Рафаилович
8(71136)
91634,
8(71136)
91166
akjaik@
taxwest.
mgd.kz
каждый
вторник и
четверг с
14.00 до
18.30 ч.
2
Налоговый
комитет по
Бокейордин-
скому району
Бокейордин-
ский район,
с. Сайхин,
ул. Т.Жаро-
кова 5
Найзабеков
Ербол
Галымович
8(71140)
21233,
8(71140)
21161
urda@
taxwest.
mgd.kz
Ежедневно
с 10.00
до 12.00
часов
3
Налоговый
комитет
по Бурлин-
скому району
г. Аксай,
мкр-н. 2,
дом 7/1
Куспанова
Замзагуль
Менешовна
8(71133)
31180,
8(71133)
31022
burlin_ur@
taxwest.
mgd.kz
каждый
вторник
с 16.00
до 18.00
часов
4
Налоговый
комитет по
Жанибекскому
району
с. Жанибек,
ул. Г.
Караш 63
Исмагулов
Куаныш
Гилманович
8(71135)
21276,
8(71135)
21282,
8(71135)
21465
janibek@
taxwest.
mgd.kz
Каждую
среду с
9.00 до
18.30
часов
5
Налоговый
комитет по
Жангалинскому
району
с. Жангала,
ул Халык
достыгы 44
Даулетов
Абат
Рахимович
8(71141)
21879,
8(71141)
21878,
8(71141)
21882
djangala@
taxwest.
mgd.kz
каждый
(-ую)
вторник,
пятница
с 10.00
до 16.00
часов
6
Налоговый
комитет по
Зеленовскому
району
с. Пере-
метное,
ул. Пере-
улок
Мирный 5
Железнов
Виктор
Георгиевич
8(71130)
22232,
8(71130)
22598,
8(71130)
22131,
8(71130)
22677
zelenovsk@
taxwest.
mgd.kz
Каждый
понедель-
ник с
16.00 до
18.00 ч.
7
Налоговый
комитет по
Казталовскому
району
п. Каз-
таловка,
ул. Шара-
футдинова
д.2
Кусаинов
Мирлан
Нагимович
8(71144)
31563,
8(71144)
31900
kaztalovka@
taxwest.
mgd.kz
Каждую
пятницу с
10.00 до
12.00
часов
8
Налоговый
комитет по
Каратобинс-
кому району
с. Кара-
тобе, ул.
Курманга-
лиева 19
Бердигалиев
Есенжол
Калдыбаевич
8(71145)
31490,
8(71145)
31283
karatoba@
taxwest.
mgd.kz
Ежедневно
с 10.00
до 12.00
часов
9
Налоговый комитет по Сырымскому району
Сырымский
район, п.
Жымпиты,
ул. Казах-
станская,№8
Шалабаев
Муса
Кенесович

8 (72642)
24678
mnk_nk@taxtaraz.
Күнделекті
сағат
9:00-дан
18:30-ге
дейін
7
Т.Рысқұ-
лов
ауданы
Құлан қ,
Жібек жолы көш.187
Тойбаев Нұрдос Тұрсынбе-
кович
8 (72631)
21746
trs_nk@taxtaraz.
Күнделекті
сағат
9:00-дан
18:30-ге
дейін
8
Сарысу ауданы
Жаңатас
қ, 1 ша.
18 үйі.
Төлегенов Ертуган Орынбето-
вич
8 (72634)
63336
srs_nk@taxtaraz.
Әр бейсен-
бі сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
9
Талас  ауданы
Қаратау қ, А.Мол-
дагулов
көш. 26
Турумов Саят Кайырга-
лиевич
8 (72644)
62657
tls_nk@taxtaraz.
Күнделекті
сағат
9:00-дан
18:30-ге
дейін
10
Шу  ауданы
Шу қ,
Аубакиров
көш. 32
Аристеев Тынышхан Зағипбае-
вич
8 (72638)
31540
shs_nk@taxtaraz.
Күнделекті
сағат
9:00-дан
18:30-ге
дейін
11
Жамбыл
облысы
(Тараз
қ.)
Тараз қ,
Толе би
көш., 36.
Исқақбаев Нұрлан Шайхиевич
8 (7262)
453447
obl_nk@taxtaraz.
Әр дүйсен-
бі сағат
14.30-ден
19.00-ге
дейін
Батыс Қазақстан   облысы
1
Ақжайық
ауданы
Чапаев қ,
Ихса-
нов көш.
18
Қаймуль-
динов
Талгат
Рафаило-
вич
8 (71136)
91634,
8 (71136)
91166
akjaik
Әр сейсен-
бі және
бейсенбі
сағат
14.00-ден
18.00-ге
дейін
2
Бөкейорда
ауданы
Сайхин қ,
Т.Жароков көш. 5
Найзабе-
ков Ербол
Ғалымович
8 (71140)
21233,
8 (71140)
21161
urda
Күнделекті
сағат
10:00-нан
12:00-ге
дейін
3
Бурлинс-
кий
ауданы
Ақсай қ, ша. 2, 7/1 үйі
Құспанова
Зәмзәгүл
Менешовна
8 (71133)
31180,
8 (71133)
31022
burlin
Әр сейсен-
бі сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін
4
Жәнібек  ауданы
Жәнібек
қ., Г. Қараш
көш. 63
Исмагулов Куаныш Гилмано-
вич
8 (71135)
21276,
8 (71135)
21282,
8 (71135)
21465
janibek
Әр сәрсен-
бі сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
5
Жанғалы  ауданы
Жанғала
к, Халық
достығы
көш. 44
Дәулетов
Абат
Рахимович
8 (71141)
21879,
8 (71141)
21878,
8 (71141)
21882
djangala
Әр сейсен-
бі, жұма
сағат
10.00-нан
16.00-ге
дейін
6
Зеленовс-
кий
ауданы
Перемет-
ное қ.,
Переулок
Мирный
көш. 5
Железнов
Виктор
Георгие-
вич
8 (71130)
22232,
8 (71130)
22598,
8 (71130)
22131,
8 (71130)
22677
zelenovsk
Әр дүйсен-
бі сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін
7
Қазтал
ауданы
Казталов-
ка қ.,
Шарафут-
динов көш. 2.
Кусаинов Мирлан Нагимович
8 (71144)
31563,
8 (71144)
31900
kaztalovka
Әр дүйсен-
бі сағат
10.00-нан
12.00-ге
дейін
8
Қаратөбе
ауданы
Қаратөбе
қ., Құр-
манғалиев
көш. 19
Бердіға-
лиев Есенжол Қалдыбае-
вич
8 (71145)
31490,
8 (71145)
31283.
karatoba
Күнделекті
сағат
10:00-нан
12:00-ге
дейін
9
Сырым
ауданы
Жымпиты
қ. Қазақ-
стан
көш., 8
Шалабаев
Мұса
Кенесович

8(71134)
31128,
8(71134)
21434
sirim@
taxwest.
mgd.kz
Ежедневно
с 10.00
до 12.00
часов
10
Налоговый
комитет по
Таскалинскому
району
с. Тас-
кала, ул.
Абая д.3
Джубанышев
Галым
Сагинович
8(71139)
21336,
8(71139)
21527
taskala@
taxwest.
mgd.kz
Каждый
понедель-
ник с
10.00 до
12.00
часов
11
Налоговый
комитет по
Теректинскому
району
с. Федо-
ровка, ул.
Юбилейная
16
Жоламанов
Адил
Тауфикович
8(71132)
21994,
8(71132)
21750,
8(71132)
21345
terekta@
taxwest.
mgd.kz
каждый
(-ую)
вторник-
среда с
09.00 до
10.00
часов
12
Налоговый
комитет по
Чингирлау-
скому району
с. Чингир-
лау, ул.
Клышева 87
Калменов
Асылбек
Толыбаевич
8(71137)
33301
cingirlay@
taxwest.
mgd.kz
Каждый
вторник с
17.00 до
18.00
часов
13
Налоговый
комитет по
Западно-
Казахстанской
области
(г. Уральск)
г. Уральск,
ул. Нек-
расова
30/1, ост.
«Налоговый
комитет»по
ул. Кур-
мангазы
(бывшая
ул. Фур-
манова)
Искаков
Куанышбек
Досмаилович
8(7112)
519090,
8(7112)
505571
kiskakov@
taxwest.
mgd.kz
Каждый
четверг с
16.00 до
18.00
часов
Карагандинская область
1
Налоговый
комитет по
Абайскому
району
г. Абай,
ул. Кур-
чатова, 41
Алин
Кайрат
Жанбырбаевич
8(72131)
43406
alin@abs.
taxkrg.
mgd.kz
каждую
среду с
16.00 до
18.00
часов
2
Налоговый
комитет по
Актогайскому
району
с. Актогай,
ул. Абая, 5
Болганбаев
Кайыр
Ныгыметол-
лаулы
8(71037)
21546
kbolganbaev
@akt.taxkrg.
mgd.kz
каждый
понедель-
ник с
16.00 до
18.00
часов
3
Налоговый
комитет по
Бухар-Жырау-
скому району
пос.
Ботакара,
ул. Абылай
Хана 38А
Таханов Аян
Борисович
8(72154)
22077
atahanov@
bjr.taxkrg.
mgd.kz
каждую
среду с
17.00 до
19.00
часов
4
Налоговый
комитет по
г. Балхаш
г. Балхаш,
ул. Ленина
д.45А
Мукеева
Риза
Темирбаевна
8(71036)
66400
каждую
среду с
17.00 до
19.00
часов
5
Налоговый
комитет по
г. Жезказган
г. Жез-
казган,
ул.Мира
д.26
Ахметов
Батырлан
Дюсенбаевич
8(7102)
733099
bahmetov@
jzk.taxkrg.
mgd.kz
каждый
четверг с
17.00 до
19.00
часов
6
Налоговый
комитет по
г. Караганда
г. Кара-
ганда
ул. Ермеко-
ва, д.73
Дюсенова
Тогжан
Кайрешевна
8(7212)
481312
tdusenova@
krg.taxkrg.
mgd.kz
каждую
среду с
17.00 до
19.00
часов
7
Налоговый
комитет по
г. Каражал
г. Каражал,
ул. Тойым-
бекова 5
Крыкпышев
Дюсен
Толегенович
8(71032)
26502
dkrikpyshev@
krj.taxkrg.
mgd.kz
каждую
(-ый)
среда -
четверг
с 15.00
до 18.00
часов
8
Налоговый
комитет по
г. Приозерск
г. При-
озерск ул.
Пушкина д.6
Дюсенбаев
Тлеш
Сундетбаевич
8(71039)
54372
tdusenbaev@
pzk.taxkrg.
mgd.kz
каждый
вторник с
17.00 до
19.00,
четверг с
16.00 до
18.30
часов
9
Налоговый
комитет по
г. Сарань
г. Сарань,
ул. Победы
33
Ефанов
Алексей
Иванович
8(72137)
25648
aefanov@
srn.taxkrg.
mgd.kz
каждую
среду с
17.00 до
19.00
часов
10
Налоговый
комитет по
г. Сатпаев
г. Сатпаев,
ул. Мурат-
баева, 10
Шамбулов
Кадыр
Тагамбаевич
8(71063)
74605
kshambulov@
stp.taxkrg.
mgd.kz
каждую
среду с
17.00 до
19.00
часов
11
Налоговый
комитет по
г. Темиртау
г. Темиртау
Б. Незави-
симости, 9
Орынбеков
Алмасбек
Орынбекович

8 (71134)
31128,
8 (71134)
21434
sirim
Күнделекті
сағат
10:00-нан
12:00-ге
дейін
10
Тасқалы  ауданы
Тасқала
қ. Абай
көш. 3.
Жұбанышев Ғалым
Сағынович
8 (71139)
21336,
8 (71139)
21527
taskala
Әр дүйсен-
бі сағат
10.00-нан
12.00-ге
дейін
11
Теректі  ауданы
Федоровка
к, Юби-
лейная
көш. 16
Жоламанов
Адил
Тауфико-
вич
8 (71132)
21994,
8 (71132)
21750,
8 (71132)
21345
terekta
Әр сейсен-
бі, сәрсе-
нбі сағат
9.00-дан
10.00-ге
дейін
12
Шыңғырлау
ауданы
Шыңғырлау
қаласы, Клышев көш. 87
Қалменов Асылбек Толыбае-
вич
8 (71137)
33301
cingirlay
Әр сейсен-
бі сағат
17.00-ден
18.00-ге
дейін
13
Батыс Қа-
зақстан
облысы
(Уральск қ.)
Орал қ., Некра-
сов көш.
30/1
Искаков
Қуанышбек
Досмаило-
вич
8 (7112)
519090,
8 (7112)
505571
kiskakov
Әр бейсен-
бі сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін
Қара ғ анды обл ысы
1
Абай ауданы
Абай қ,
Курчатов
көш., 41.
Алин
Қайрат
Жанбыр-
баевич
8 (72131)
43406
alin@abs.taxkrg.
Әр сәрсен-
бі сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін
2
Ақтоғай ауданы
Ақтоғай қ, Абай
көш.,5.
Болған-
баев Қайыр
Нығымет-
оллаулы
8 (71037)
21546
kbolganbaev@akt.
Әр дүйсен-
бі сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін
3
Бұқар-
Жырау
ауданы
Ботақара қаласы, Абылай Хан көш. 38А.
Таханов Аян Борисович
8 (72154)
22077
atahanov@bjr.
Әр сәрсен-
бі сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін
4
Балхаш
қаласы
Балхаш қ,
Ленин
көш. 45А
Мукеева Риза Темирбае-
вна
8 (71036)
66400
Әр сәрсен-
бі сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін
5
Жезқазған
қаласы
Жезқазған
қ, Мира
көш. 26.
Ахметов Батырлан Дюсенбае-
вич
8 (7102)
733099
bahmetov@jzk.
Әр сәрсен-
бі сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін
6
Қарағанды қаласы
Қарағанды қ, Ерме-
ков көш.,
73.
Дюсенова Тоғжан Қайрешев-
на
8 (7212)
481312
tdusenova@krg.
Әр сәрсен-
бі сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін
7
Қаражал
қаласы
Қаражал
қ, Тойым-
беков көш. 5
Қрықпышев
Дюсен
Төлегено-
вич
8 (71032)
26502
dkrikpyshev@krj.
Әр сәрсен-
бі, бейсе-
нбі сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
8
Приозерск
қаласы
Приозерск
қ, Пушкин
көш. 6
Дюсенбаев
Тлеш Сүн-
детбаевич
8 (71039)
54372
tdusenbaev@pzk.
әр сейсен-
бі сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін,
бейсенбі
сағат
16.00-ден
18.30-ге
дейін
9
Саран
қаласы
Саран қ,
Победа
көш. 33
Ефанов Алексей Иванович
8 (72137)
25648
aefanov@srn.
Әр сәрсен-
бі сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін
10
Сатпаев қаласы
Сатпаев
қаласы,
Мұратбаев
көш., 10.
Шамбулов Кадыр Тагамбае-
вич
8 (71063)
74605
kshambulov@stp.
Әр сәрсен-
бі сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін
11
Теміртау қаласы
Теміртау қ, Б.Не-
зависимо-
сти көш, 9
Орынбеков Алмасбек Орынбеко-
вич

8(721239)
22505
aorynbekov@
tmt.taxkrg.
mgd.kz
Каждую
среду с
17.00 до
19.00
часов
12
Налоговый
комитет по
г. Шахтинск
г. Шах-
тинск, ул.
Парковая,
11
Медеубаев
Кабдылкаир
Рахмету-
линович
8(72156)
52027
kmedeubaev@
shh.taxkrg.
mgd.kz
каждую
среду с
15.00 до
17.00
часов
13
Налоговый
комитет по
Жанааркин-
скому району
п. Атасу,
пр. Незави-
симости, 3
Омаров
Рашид
Калиас-
карович
8(71030)
27938
romarov@inr.
taxkrg.mga.
kz
каждую
среду с
9.00 до
18.00
часов
14
Налоговый
комитет по
Каркаралин-
скому району
г. Карка-
ралинск,
ул. Т. Ау-
бакирова
19 а
Отебаев
Кайыржан
Отебаевич
8(72146)
31635
kotebaev@
krk.taxkrg.
mgd.kz
каждый
четверг с
17.00 до
18.00
часов
15
Налоговый
комитет по
Нуринскому
району
п. Киевка,
ул. Абая,
д. 50
Кульмагам-
бетов
Тасыбай
Шайкенович
8(72144)
22157
dkulmagam-
betov@nrn.
taxkrg.
mgd.kz
Каждый
четверг с
15.00 до
18.00
часов
16
Налоговый
комитет по
Октябрьскому
району
г. Караганда
г. Кара-
ганда, 21
микрорайон,
д. 4/1
Рахимова
Сауле
Сабировна
8(7212)
531575
srahimova@
oct.taxkrg.
mgd.kz
каждую
среду с
17.00 до
18.00
часов
17
Налоговый
комитет по
Осакаровскому
району
п. Осака-
ровка, ул.
Литвинская
118
Абишев
Серекбек
Жанузакович
8(72149)
41470
sabishev@
osk.taxkrg.
mgd.kz
каждую
среду с
17.00 до
19.00
часов
18
Налоговый
комитет по
району имени
Казыбек би
г. Караганда
г. Кара-
ганда,
ул. Ерме-
кова, д. 73
Ахметов
Бауржан
Абжалиевич
8(7212)
441526
bakhmetov@
svt.taxkrg.
mgd.kz
каждый
вторник с
16.00 до
18.00
часов
19
Налоговый
комитет по
Улытаускому
району
с. Улытау,
ул. Абая 36
Жандарбеков
Алимбек_
Жаканович
8(71035)
21479
каждый
вторник -
четверг с
17.00 до
18.30
часов
20
Налоговый
комитет по
Шетскому
району
с. Аксу-
Аюлы,
ул. Шортан-
бая, 12
Жунус
Шокан
Камелулы
8(71031)
21664
sht@taxkrg.
mgd.kz
ежедневно
с 17.00
до 19.00
часов
Костанайская область
1
Налоговый
комитет по
Алтынсарин-
скому району
с. Убаган-
ское, ул.
Дружба
народов
мира, д. 5
Куттыгожин
Нурлан
Сейсенбаевич
8(71445)
37176
nkuttigojin@
taxkost.mgd
Каждую
среду,
пятницу с
15.00 до
16.00
часов
2
Налоговый
комитет по
Амангельдин-
скому району
с.Аман-
гельды ул
Майлина 14
Карбозов
Ержан
Аманжолулы
8(71440)
21236
tkarbozov@
taxkost.mgd
каждую
среду с
15.00 до
18.00
часов
3
Налоговый
комитет по
Аулиеколь-
скому району
с. Аулие-
коль, ул.
Сиянова, 43
Нурахметова
Гульжиян
Кипшакбаевна
8(71453)
21024
Каждую
пятницу с
15.00 до
17.00
часов
4
Налоговый
комитет по
г. Аркалыку
г. Аркалык,
пр. Абая,
29
Сейткамалов
Муздыбай
Сейтка-
малович
8(71430)
71998
Каждую
среду,
пятницу с
15.00 до
17.00
часов
5
Налоговый
комитет по
г. Костанаю
г. Костанай
ул. Мау-
ленова - 21
Трегубова
Светлана
Яковлевна
8(7142)
288282
stregubova@
taxkost.mgd
ежедневно
с 09.00
до 18.30
часов
6
Налоговый
комитет по
г. Лисаковск
г.Лисаковск
мкр. 4
д. 25
Жаканов
Аманжол
Жомартович
8(71433)
32735
ajakanov@
taxkost.mgd
Каждую
среду с
09.00 до
11.00
часов
7
Налоговый
комитет по
г. Рудному
г. Рудный
ул. Фрунзе,
14
Зикеев
Ерлибек
Киргизбаевич

8 (721239)
22505
aorynbekov@tmt.
Әр сәрсен-
бі сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін
12
Шахтинск қаласы
Шахтинск қ, Парко-
вая көш.,
11
Медеубаев Қабдыл-
қаир Рахмету-
линович
8 (72156)
52027
kmedeubaev@shh.
Әр сәрсен-
бі сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
13
Жанаарқа
ауданы
Атасу к,
Тәуелсіз-
дік даң-
ғылы, 3
Омаров Рашид Қалиасқа-
рович
8 (71030)
27938
romarov@inr.
Әр сәрсен-
бі сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
14
Қарқаралы
ауданы
Қарқара-
лы қ,
Т.Аубаки-
ров көш.
19 а
Өтебаев Қайыржан Өтебаевич
8 (72146)
31635
kotebaev@krk.
Әр бейсен-
бі сағат
17.00-ден
18.00-ге
дейін
15
Нуринск  ауданы
Киевка к,
Абай
көш., 50
Құлмаға-
мбетов
Тасыбай
Шайкено-
вич
8 (72144)
22157
dkulmagambetov@
Әр бейсен-
бі сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
16
Қарағанды қаласы
Октябрь  ауданы
Қарағанды қ, 21 ша,
4/1
Рахимова
Сауле
Сабировна
8 (7212)
531575
srahimova@oct.
Әр сәрсен-
бі сағат
17.00-ден
18.00-ге
дейін
17
Осака-
ровск
ауданы
Осакаров-
ка қ.,
Литвинс-
кая көш.
118
Абишев
Серекбек
Жанұзақо-
вич
8 (72149)
41470
sabishev@osk.
Әр сәрсен-
бі сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін
18
Қарағанды қаласы Қазыбек Би ауданы
Қарағанды қ., Ерме-
ков көш.,
73
Ахметов Бауыржан Абжалие-
вич
8 (7212)
441526
bakhmetov@svt.
Әр сейсен-
бі сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін
19
Ұлытау
ауданы
Ұлытау қ.
Абай көш.
36
Жандарбе-
ков Алим-
бек Жаканович
8 (71035)
21479
Әр сейсен-
бі - бей-
сенбі
сағат
17.00-ден
18.30-ге
дейін
20
Шет ауданы
Аксу-Аюлы
к, Шор-
танбай
көш.,12
Жүнүс
Шокан
Камелулы
8 (71031)
21664
sht@
Күнделікте сағат
17.00-ден
19.00-ге
дейін
Қостанай облысы
1
Алтынса-
рин
ауданы
Убаганс-
кое к,
Дружба народов
мира
көш., д. 5
Құттығо-
жин Нұрлан
Сейсенба-
евич
8 (71445)
37176
nkuttigojin@tax-
әр сәрсен-
бі, жұма
сағат
15.00-ден
16.00-ге
дейін
2
Амангел-
ді ауданы
Амангел-
ді қ.,
Майлина
көш. 14
Қарбозов
Ержан
Аманжол-
ұлы
8 (71440)
21236
tkarbozov
әр сәрсен-
бі сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
3
Әулиекөл
ауданы
Әулиекөл
ауылы,
Сиянов
көш.,43
Нұрахме-
това
Гүльжиян
Қыпшақба-
евна
8 (71453)
21024
әр жұма
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
4
Аркалық
қаласы
Арқалык
қ, Абай
даң., 29
Сейткама-
лов
Мұздыбай
Сейткама-
лович
8 (71430)
71998
әр сәрсен-
бі, жұма
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
5
Қостанай қаласы
Костанай
қ, Мәуле-
нов көш.
21
Трегубова Светлана Яковлевна
8 (7142)
288282
stregubova@tax-
Күнделікте
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
6
Лисаковск
қаласы
Лисаковск
қ, 4 ша,
25 үйі
Жақанов Аманжол Жомарто-
вич
8 (71433)
32735
ajakanov@taxkost.
әр сәрсен-
бі сағат
9.00-дан
11.00-ге
дейін
7
Рудный қаласы
Рудный қ,
Фрунзе
көш., 14
Зикеев Ерлибек Киргиз-
баевич

8(71431)
91844
ezikeev@
taxkost.
mgd.kz
Каждую
среду с
15.00 до
17.00
часов
8
Налоговый
комитет по
Денисовскому
району
с. Дени-
совка ул.
Чапаева, 11
Макашев
Булат
Парискалович
8(71434)
91788
каждый
четверг с
14.30 до
18.30
часов
9
Налоговый
комитет по
Жангельдин-
скому району
п. Торгай,
ул. Касым-
хана
Алтынсары,
75
Зейнеке
Хамза
Жаксылыкович
8(71439)
21733
Каждый
понедель-
ник,
пятницу с
15.00 до
17.00
часов
10
Налоговый
комитет по
Житикарин-
скому району
г. Житикара
ул. Тарана
18а
Космухам-
бетов
Касымхан
Камзович
8(714235)
20996
kkosmuham-
betov@tax
kost.mgd.kz
Каждую
среду с
15.00 до
16.00
часов,
каждую
пятницу с
10.00 до
11.00
часов
11
Налоговый
комитет по
Камыстинскому
району
п. Камысты
ул. Киев-
ская 12
Утебаев
Калмухан
Кадыржанович
8(71437)
21265
каждый
вторник,
четверг с
15.00 до
16.00
часов
12
Налоговый
комитет по
Карабалык-
скому району
п. Кара-
балык ул.
Ленина, 1
Теменов
Ерлан
Олжабаевич
8(71441)
33736
Каждую
субботу с
10.00 до
13.00
часов
13
Налоговый
комитет по
Карасускому
району
с. Карасу
ул. А.Иса-
кова 73
Шохметов
Гилимбек
Кабдешевич
8(71452)
22171
Каждый
вторник,
среда с
10-00 до
12-00
часов
14
Налоговый
комитет по
Костанайскому
району
п. Зато-
больск ул.
Калинина 78
Сулейменов
Булат
Избаирович
8(71455)
23152
bsuleimenov@
taxkost.
mgd/kz
каждый
понедель-
ник,
среда,
пятница с
09.00 до
18.30
часов
15
Налоговый
комитет по
Мендыкарин-
скому району
с. Боров-
ское, ул.
Королева 3
И.о. Пред-
седателя
Муканов
Серик
Сабыржанович
8(71443)
22691
smukanov@
taxkost.
mgd.kz
Каждый
вторник,
пятница с
16.00 до
18.00
часов
16
Налоговый
комитет по
Наурзумскому
району
с. Кара-
менды ул.
Шакшак
Жанибека 3
Кожухов
Азамат
Нурлыбаевич
8(71454)
91634
akozhukov@
taxkost.
mgd.kz
Каждый
вторник,
четверг с
10.00 до
12.00
часов
17
Налоговый
комитет по
Сарыкольскому
району
с. Сары-
коль ул.
Ленина, 79
Уржанов
Мурат
Жумабаевич
8(71451)
21932
murzanov@
taxkost.
mgd.kz
Каждую
среду,
пятницу с
10.00 до
12.00
часов
18
Налоговый
комитет по
Тарановскому
району
с.Таранов-
ское ул.
Советская
39
Сарсенбаев
Кайрат
8(71436)
37476
ksarsembaev@
taxkost.
mgd.kz
Каждую
среду,
четверг с
10.00 до
12.00
часов
19
Налоговый
комитет по
Узункольскому
району
c. Узун-
коль, ул.
Г. Мусре-
пова 16
Буга
Сергей
Николаевич
8(71444)
24481
serzh@tax
kost.mgd.kz
Каждую
субботу с
10.00 до
12.00
часов
20
Налоговый
комитет по
Федоровскому
району
с. Федо-
ровка,
улица
Мелехова 41
Оркашбаев
Кайрат
Мурзаса-
лыкович
8(71442)
21933
korkashbaev@
taxkost.
mgd.kz
Каждый
вторник,
четверг с
09.00 до
18.00
часов
Кызылординская область
1
Налоговый
комитет по
Аральскому
району
г. Аральск,
ул. Ерим-
бет, 68
Кожабергенов
Фердоуси
Абилка-
сымович
8(72433)
22584
Pred3302@
taxkzil.
mgd.kz
Каждый
понедель-
ник,
среда,
пятница с
9.00 до
19.00
2
Налоговый
комитет по
Казалинскому
району
п. Айтеке
би ул.
Примова, 3
Бабанаев
Сабит
Кенесович
8(72438)

8 (71431)
91844
ezikeev@taxkost.
әр сәрсен-
бі сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
8
Денисовс-
кий
ауданы
Денисовка
к, Чапаев
көш., 11
Мақашев
Болат
Париска-
лович
8 (71434)
91788
әр бейсен-
бі сағат
14.30-ден
18.30-ге
дейін
9
Жангелді
ауданы
Торғай к,
Қ. Алтын-
сары
көш., 75
Зейнеке Хамза Жақсылы-
қович
8 (71439)
21733
әр дүйсен-
бі, жұма
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
10
Жітіқара
ауданы
Жітіқара
қ, Таран
көш. 18а
Қосмұхам-
бетов
Қасымхан
Қамзович
8 (714235)
20996
kkosmuhambetov@taxkost.mgd.kz
әр сәрсен-
бі сағат
15.00-ден
16.00-ге
дейін, әр
жұмада
сағат
10.00-ден
11.00-ге
дейін
11
Қамысты
ауданы
Қамысты
қ. Киевс-
кая көш.
12
Өтебаев
Қалмұхан
Қадыржа-
нович
8 (71437)
21265
әр сейсен-
бі, бейсе-
нбі сағат
15.00-ден
16.00-ге
дейін
12
Қарабалық
ауданы
Қарабалық
к, Ленин
көш., 1
Теменов
Ерлан
Олжабае-
вич
8 (71441)
33736
әр сенбі
сағат
10.00-нан
13.00-ге
дейін
13
Қарасу
ауданы
Қарасу қ,
А.Исаков
көш. 73
Шохметов
Гилимбек
Қабдеше-
вич
8 (71452)
22171
әр сейсен-
бі, сәрсе-
нбі сағат
10.00-нан
12.00-ге
дейін
14
Қостанай
ауданы
Зато-
больск к,
Калинина
көш. 78
Сүлейме-
нов Болат
Избаиро-
вич
8 (71455)
23152
bsuleimenov@tax-
Әр дүйсен-
бі, сәрсе-
нбі, жұма
сағат
9.00-нан
18.30-ге
дейін
15
Мендықара
ауданы
Боровское
к, Коро-
лев көш.
3
Төрағаның
м.а. Мұқанов
Серік
Сабыржа-
нович
8 (71443)
22691
smukanov@taxkost.
Әр сәрсен-
бі, жұма
сағат
16.00-нан
18.00-ге
дейін
16
Наурызым ауданы
Қараменды
қ. Шақшақ
Жәнибек
көш. 3
Кожухов
Азамат
Нурлыбае-
вич
8 (71454)
91634
akozhukov@taxkost.mgd.kz
Әр сейсен-
бі, бейсе-
нбі сағат
10.00-нан
12.00-ге
дейін
17
Сарыкөл ауданы
Сарыкөл қ. Ленин
көш., 79
Уржанов
Мұрат
Жұмабае-
вич
8 (71451)
21932
murzanov@taxkost.mgd.kz
Әр сәрсен-
бі, жұма
сағат
10.00-нан
12.00-ге
дейін
18
Тарановс-
кий
ауданы
Тарановс-
кое к,
Советская
көш. 39
Сәрсен-
баев
Қайрат
8 (71436)
37476
ksarsembaev@tax-
kost.mgd.kz
Әр сәрсен-
бі, бейсе-
нбі сағат
10.00-нан
12.00-ге дейін
19
Ұзұнкөл
ауданы
Ұзұнкөл к, Ғ.Мус-
репов
көш. 16
Буга
Сергей
Николае-
вич
8 (71444)
24481
serzh@taxkost.mgd.kz
Әр сенбі
сағат
10.00-нан
12.00-ге
дейін
20
Федоровс-
кий
ауданы
Федоровка
к, Мелехов
көш. 41
Орқашбаев Қайрат Мұрзаса-
лықович
8 (71442)
21933
korkashba-
ev
Әр сейсен-
бі, бейсе-
нбі сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
Қызылорда облысы
1
Арал ауданы
Арал қ, Ерімбет
көш., 68
Қожабер-
генов Фердоуси Абилқасы-
мович
8 (72433)
22584
Pred3302@taxkzil.
mgd.kz
Әр дүйсен-
бі, сәрсе-
нбі, жұма
сағат
9.00-нан
19.00-ге дейін
2
Қазалы
ауданы
Айтеке би
қ. Примов
көш., 3
Бабанаев Сәбит Кеңесович
8 (72438)

21328
Pred3303@
taxkzil.
mgd.kz
Ежедневно
с 15.00
до 19.00
3
Налоговый
комитет по
Кармакшин-
скому району
п. Жосалы
ул. Абая 30
Якия
Панаберген
Жанабер-
генович
8(72437)
21344
Pred3304@
taxkzil.
mgd.kz
Ежедневно
с 15.00
до 19.00
4
Налоговый
комитет по
Жалагашскому
району
п. Жалагаш
ул. Жел-
токсан 28
Сулейменов
Калдыбек
8(72431)
31288
Pred3305@
taxkzil.
mgd.kz
Ежедневно
с 15.00
до 19.00
5
Налоговый
комитет по
Сырдарьин-
скому району
п. Тере-
нозек ул.
Казантаева
20
Орынбаев
Ерсин
Сейтханович
8(72436)
21384
Pred3306@
taxkzil.
mgd.kz
Ежедневно
с 15.00
до 19.00
6
Налоговый
комитет по
Шиелийскому
району
пос. Шиели
ул. Рыск-
улова 12
Ермаганбетов
Данабек
Куандыкович
8(72432)
42947
Pred3308@
taxkzil.
mgd.kz
Ежедневно
с 15.00
до 19.00
7
Налоговый
комитет по
Жанакорган-
скому району
пос. Жана-
корган ул.
Манап
Кокенова 58
Нуридинов
Бектас
Балгабаевич
8(72435)
22064
Pred3309@
taxkzil.
mgd.kz
Ежедневно
с 15.00
до 19.00
8
Налоговый
комитет по
области
г. Кызыл-
орда пр.
Абая 64г
Сарсембаев
Тулеген
Капсаликович
8(7242)
235209
tsarsembaev@
taxkzil.
mgd.kz
Каждую
среду с
9.00 до
18.00
Мангистауская область
1
Налоговый
комитет по
Мангистауской
области
г. Актау, 4
микрорайон
12 дом
Тенгебаев
Ардак
Мырзабаевич
8(7292)
505416
atengebaev@
taxmang.
mgd.kz
ежедневно
с 9-00
до 18-30
часов
2
Налоговый
комитет по
г. Жанаозен
г.Жанаозен,
Строитель-
ная 15
Худибаев
Нурберген
8(72934)
71133
Jnz2@
taxmang.
mgd.kz
ежедневно
с 9-00
до 18-30
часов
3
Налоговый
комитет по
Бейнеускому
району
с. Бейнеу,
ул. М.Бе-
генова,
дом 7
Касмаган-
бетов
Сабидулла
Култаевич
8(72932)
21170
bns@taxmang.
mgd.kz
ежедневно
с 9-00
до 18-30
часов
4
Налоговый
комитет по
Мангистаус-
кому району
с. Шетпе,
ул. Привок-
зальная
Баулы
Мурат
Жузбер-
генович
8(72931)
21713
man@taxmang.
mgd.kz
ежедневно
с 9-00
до 18-30
часов
5
Налоговый
комитет по
Каракиянскому
району
с. Курык
ул. Ардагер
5
И.о пред-
седателя
Хамиев
Гиният
Смитович
8(72937)
21338
21158,
21243
krk@taxmang.
mgd.kz
ежедневно
с 9-00
до 18-30
часов
6
Налоговый
комитет по
Тупкараган-
скому району
г. Форт-
Шевченко,
ул. Онгал-
баева 13
Акимбаев
Адилхан
Адисович
8(72938)
22223
tpk@taxmang.
mgd.kz
ежедневно
с 9-00
до 18-30
часов
Павлодарская область
1
Налоговый
комитет по
Актогайскому
району
с. Актогай,
ул. Абая,
73
Дзязиков
Амирхан
Асланге-
риеевич
8(71841)
21580
каждую
среду с
15.00 до
18.00
часов
2
Налоговый
комитет по
Баянаульскому
району
с. Баянаул,
ул .Жарыл-
гапберды
Токубаев
Кажимурат
Искендирович
8(71840)
91797
каждую
среду с
09.00 до
18.00
часов
3
Налоговый
комитет по
Железинскиму
району
с. Желе-
зинка, ул.
Квиткова, 7
Бенера
Александр
Иванович
8(71831)
22381
каждый
вторник и
четверг с
14.00 до
18.00
часов
4
Налоговый
комитет по
Иртышскому
району
с. Иртышск
ул. Исы
Байзакова,
10
Мусабаев
Жумабай
Каллиолович
8(71832)
21344
каждую
среду с
09.00 до
18.00
часов
5
Налоговый
комитет по
Качирскому
району
с. Качиры,
ул. Целин-
ная - 167
Ершин Ерлан
Райханович

21328
Pred3303@taxkzil.
mgd.kz
күнделікте
сағат
15.00-ден
19.00-ге
дейін
3
Қармақшы
ауданы
Жосалы қ.
Абай көш.
30
Якия Панабер-
ген Жаңа-
бергено-
вич
8 (72437)
21344
Pred3304@taxkzil.
mgd.kz
күнделікте
сағат
15.00-ден
19.00-ге
дейін
4
Жалағаш ауданы
Жалағаш
к, Жел-
тоқсан
көш. 28
Сүлейме-
нов
Қалдыбек
8 (72431)
31288
Pred3305@taxkzil.
mgd.kz
күнделікте
сағат
15.00-ден
19.00-ге
дейін
5
Сырдария
ауданы
Тереңөзек
қ. Қазан-
тай көш.
20
Орынбаев Ерсин Сейтхано-
вич
8 (72436)
21384
Pred3306@taxkzil.
mgd.kz
күнделікте
сағат
15.00-ден
19.00-ге
дейін
6
Шиелі
ауданы
Шиелі к,
Рыскулов
көш. 12
Ермаған-
бетов
Данабек
Қуандықо-
вич
8 (72432)
42947
Pred3308@taxkzil.
mgd.kz
күнделікте
сағат
15.00-ден
19.00-ге
дейін
7
Жаңақор-
ған
ауданы
Жаңақор-
ған қ.,
М. Көке-
нов көш.
58
Нұридинов Бектас Балғабае-
вич
8 (72435)
22064
Pred 3309@ taxkzil . mgd . kz
күнделікте
сағат
15.00-ден
19.00-ге
дейін
8
Қызылорда облысы
Қызылорда
қ, Абай
даңғылы
64г
Сарсемба-
ев Төлеген
Қапсали-
кович
8 (7242)
235209
tsarsembaev@taxk-
Әр сейсен-
бі сағат
9.00-нан
18.00-ге
дейін
Ман ғ ыстау облысы
1
Манғыстау
облысы
Ақтау қ,
4 ша 12
үйі
Теңгебаев
Ардақ
Мырзабае-
вич
8 (7292)
505416
atengebaev@tax-
күнделікте
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
2
Жаңаөзен қаласы
Жаңаөзен
қ, Строи-
тельная
көш. 15
Худибаев Нұрберген
8 (72934)
71133
Jnz
күнделікте
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
3
Бейнеу ауданы
Бейнеу к,
М.Бегенов
көш., 7
Қасмаған-
бетов
Сабидулла
Күлтаевич
8 (72932)
21170
bns@taxmang.mgd.kz
күнделікте
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
4
Маңғыстау
ауданы
Шетпе қ.,
Привокза-
льная көш.
Баулы
Мұрат
Жүзберге-
нович
8 (72931)
21713
man@taxmang.mgd.kz
күнделікте
сағат
9.00-дан
18.30-ге дейін
5
Қарақия ауданы
Құрық қ.,
Ардагер
көш.  5
Төрағаның
м.а.
Хамиев
Гиният
Смитович
8 (72937)
21338
21158,
21243
krk
күнделікте
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
6
Түпқара-
ған
ауданы
Форт-Шев-
ченко қ,
Онғалбай
көш. 13
Әкімбаев Әділхан Әдісович
8 (72938)
22223
tpk@taxmang.mgd.kz
күнделікте
сағат
9.00-дан
18.30-ге
дейін
Павлодар облысы
1
Ақтоғай ауданы
Ақтоғай
қ., Абай
көш., 73
Дзязиков Амирхан Асланге-
риеевич
8 (71841)
21580
Әр сәрсен-
бі сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
2
Баянаул ауданы
Баянаул
қ. Жарыл-
ғапберді
көш.
Тоқұбаев Қажымұрат Искенди-
рович
8 (71840)
91797
Әр сәрсен-
бі сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
3
Железинс-
кий
ауданы
Железинка
қ., Квит-
ков көш., 7
Бенера Александр Иванович
8 (71831)
22381
Әр сейсен-
бі, бей-
сенбі
сағат
14.00-ден
18.00-ге
дейін
4
Ертіс
ауданы
Ертіс қ.,
Байзақов
көш., 10
Мұсабаев Жұмабай Қаллиоло-
вич
8 (71832)
21344
Әр сәрсен-
бі сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
5
Качирский
ауданы
Качиры
қ., Цели-
нная көш.
167
Ершін Ерлан Райхано-
вич

8(71833)
21208
каждый
понедель-
ник и
четверг с
16.00 до
17.00
часов
6
Налоговый
комитет по
Лебяжинскому
району
с. Акку,
ул. Вс.
Иванова,
95
Науразалиева
Баян
Утешовна
8(71839)
21638
каждую
среду с
10.00 до
12.00
часов
7
Налоговый
комитет
Майский
район
село
Коктобе,
улица
Абылай-
хана дом 30
Шамбасов
Айтас
Каменович
8(71838)
91102
каждую
среду с
16.00 до
18.00
часов и
пятницу с
9.00 до
11.00
часов
8
Налоговый
комитет по
Павлодарскому
району
г. Павло-
дар, пл.
Победы 5а
Машрапов
Марат
Масагутович
8(7182)
329386
ежедневно
с 9.00 до
18.00
часов
9
Налоговый
комитет по
Успенскому
району
с. Успенка,
ул. Ленина,
30
Шакатов
Женис
Каиырлыевич
8(71834)
91552
каждую
вторник с
15.00 до
17.00
часов
10
Налоговый
комитет по
Щербактин-
скому району
с. Щер-
бакты, ул.
Карла
Маркса, 56
Алдажаров
Сапарбек
Пазылович
8(71836)
21360
ежедневно
14.00 до
18.00
часов
11
Налоговый
комитет по
г. Аксу
г. Аксу,
ул. Донен-
таева, дом
N 50
Сабитов
Берик
Елтаевич
8(71837)
25326
каждую
вторую
среду с
09:00 до
18:00
часов
12
Налоговый
комитет по
г. Павлодар
г. Пав-
лодар,
площадь
Победы,
дом N 5
Дюсимбинов
Нурлан
Шайкслямович
8(7182)
321325
каждый
четверг с
16:00 до
17:00
часов
13
Налоговый
комитет по
г. Экибастуз
г. Экибас-
туз, улица
Ленина,
дом N 94
Куспеков
Булат
Каиржанович
8(71835)
40691
каждую
третью
среду с
16:00 до
18:00
часов
Северо-Казахстанская область
1
Налоговый
комитет по
Северо-Казах-
станской
области
г. Петро-
павловск
ул. Мира 85
Рахметов
Кали
Султанах-
медович
8(7152)
464915
rahmetova_r
@taxsko.
mgd.kz
Еженедель-
но каждый
вторник
2
Налоговый
комитет по
Кызылжарскому
району
с. Бишкуль
ул. Гага-
рина, 10
Шайкенов
Бауыржан
Мергенбаевич
8(71538)
22036
nk@tax4802.
taxsko.
mgd.kz
Ежедневно
3
Налоговый
комитет по
району
М. Жумабаева
г. Булае-
во, ул.
Юбилейная,
31
Зейнуллин
Берик
Зейнылгаби-
денович
8(71531)
22867
nk@tax4803.
taxsko.
mgd.kz
Ежедневно
4
Налоговый
комитет по
Жамбылскому
району
п. Прес-
новка,
ул. Пота-
нина, 1
Булатов
Кайрат
Багдатович
8(71544)
21536
nk@tax4805.
taxsko.
mgd.kz
По втор-
никам и
четвергам
с 10.00
до 12.00
5
Налоговый
комитет по
Есильскому
району
п. Явленка
ул. Ы.Иб-
раева, 11
Оразбаев
Марат
Макышевич
8(71543)
21445
nk@tax4806.
taxsko.
mgd.kz
По втор-
никам с
10.00 до
18.00
6
Налоговый
комитет по
Мамлютскому
району
г. Мамлютка
ул. Октяб-
рьская, 5
Акимжанов
Ескен
Мырзахме-
тович
8(71541)
21208
nk@tax4807.
taxsko.
mgd.kz
По чет-
вергам и
пятницам
с 9.00 до
12.30
7
Налоговый комитет по району Шал Акына
г.Сергеевка ул.Первомайская 33
Жусупов Арман Бекетович
8(71534)21724
nk@tax4810.taxsko.mgd.kz
По вторникам и четвергам
8
Налоговый
комитет по
Аккаинскому
району
п. Смирно-
во, ул. 9
мая, 69
Труш Юрий
Сергеевич
8(71532)
21405
nk@tax4811.
taxsko.
mgd.kz
Ежене-
дельно по
четвергам
9
Налоговый
комитет по
Тимирязев-
скому району
с. Тими-
рязево,
ул.Строи-
тельная, 59
Казбеков
Ерлан
Кабдуович

8 (71833)
21208
Әр дүйсен-
бі, бей-
сенбі
сағат
16.00-ден
17.00-ге
дейін
6
Лебяжинс-
кий
ауданы
Аққу қ, Иванов көш.,95
Наураза-
лиева
Баян
Утешовна
8 (71839)
21638
Әр сәрсен-
бі сағат
10.00-нан
12.00-ге
дейін
7
Майский ауданы
Көктөбе
қ. Абылай
хан көш.,
30
Шамбасов
Айтас
Каменович
8 (71838)
91102
Әр сәрсен-
бі сағат
16.00-ден
17.00-ге
дейін және
жұмада
сағат
9.00-дан
11.00-ге
дейін
8
Павлодар
ауданы
Павлодар
қ, Победа
аланы 5а
Машрапов
Марат
Масагуто-
вич
8 (7182)
329386
күнделікті
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
9
Успенский
ауданы
Успенка
қ. Ленин
көш., 30
Шақатов Жеңіс Қайырлые-
вич
8 (71834)
91552
Әр сейсен-
бі сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
10
Шербақты
ауданы
Шарбақты
қаласы,
К. Маркс
көш., 56
Алдажаров Сапарбек Пазылович
8 (71836)
21360
күнделікті
сағат
14.00-ден
18.00-ге
дейін
11
Ақсу
қаласы
Ақсу қ, Донентаев көш. 50
Сәбитов
Берік
Елтаевич
8 (71837)
25326
Әр сейсен-
бі, сәр-
сенбі
сағат
9.00-дан
18.00-ге
дейін
12
Павлодар қаласы
Павлодар
қаласы, Победа алаңы, 5
Дюсимби-
нов Нұрлан
Шайксля-
мович
8 (7182) 321325
әр бейсенбі
сағат
16.00-дан
17.00-ге
дейін
13
Екібастұз
қаласы
Екібастұз
қ., Ленин
көш, 94
Құспеков
Болат
Қаиржано-
вич
8 (71835)
40691
Әр үшінші
сәрсенбі
сағат
16.00-дан
18.00-ге
дейін
Солтүстік Қазақстан обл ысы
1
Солтүстік Қазақстан
облысы
Петропав-
ловск қ.,
Мира көш.85
Рахметов Қали Сұлтанах-
медович
8 (7152)
464915
rahmetova_r@taxs-
Әр сейсенбі
2
Қызылжар  ауданы
Бішкүл қ.
Гагарин
көш.,10
Шайкенов Бауыржан Мергенба-
евич
8 (71538)
22036
nk@tax4802.taxsko.mgd.k
Күнделікті
3
М. Жұма-
баев ауданы
Булаево
қ., Юби-
лейная
көш., 31
Зейнуллин
Берік
Зейнылға-
биденович
8 (71531)
22867
nk@tax4803.taxsko.mgd.k
Күнделікті
4
Жамбыл
ауданы
Пресновка
к, Пота-
нин көш.,1
Болатов
Қайрат
Бағдато-
вич
8 (71544)
21536
nk@tax4805.taxsko.mgd.k
Сейсенбі
және бей-
сенбі
сағат
10.00-нан
12.00-ге
дейін
5
Есіл
ауданы
Явленка
қ., Ы.Иб-
раев
көш., 11
Оразбаев Марат Мақышевич
8 (71543)
21445
nk@tax4806.taxsko.mgd.k
сейсенбі
сағат
10.00-нан
18.00-ге
дейін
6
Мамлют
ауданы
Мамлютка қ. Октяб-
рьская
көш., 5
Акимжанов
Ескен
Мырзахме-
тович
8 (71541)
21208
nk@tax4807.taxsko.mgd.k
Бейсенбі,
жұма сағат
9.00-дан
12.30-ге
дейін
7
Шал Ақын
ауданы
Сергеевка
қ, Перво-
майская
көш. 33
Жүсүпов Арман Бекетович
8 (71534)
21724
nk@tax4810.taxsko.mgd.k
Сейсенбі,
бейсенбі
8
Аққайың
ауданы
Смирнов
қ., 9 мая
көш., 69
Труш Юрий Сергеевич
8 (71532)
21405
nk@tax4811.taxsko.mgd.k
бейсенбі
9
Тимирязе-
вский
ауданы
Тимирязе-
в қаласы,
Стрқ.ите-
льная
көш., 59
Қазбеков Ерлан Кабдуович

8(71537)
21340
nk@tax4813.
taxsko.
mgd.kz
Ежедневно,
кроме
среды
10
Налоговый
комитет по
Айыртаускому
району
с. Саумал-
коль ул.
Матросова,
19
Жантемиров
Анаш
Сапиевич
8(71533)
21950
nk@tax4815.
taxsko.
mgd.kz
Ежене-
дельно по
вторникам
с 15.00
до 17.00
11
Налоговый
комитет по
Акжарскому
району
п. Талшик
ул. Абылай
Хана, 5
Токушев
Марат
Хаиржанович
8(71546)
21367
nk@tax4816.
taxsko.
mgd.kz
Ежедневно
12
Налоговый
комитет по
Тайыншинскому
району
п. Тайынша
ул. Красно-
армейская,
170
Койшыбаев
Серик
Окешович
8(71536)
22704
nk@tax4818.
taxsko.
mgd.kz
По средам
и пятницам
с 10.00
до 12.30
13
Налоговый
комитет по
району
Г. Мусрепова
п. Новоишим-
ский,
ул.Аблай-
хана, 63
Кабдушев
Тулеген
Дастемович
8(71535)
21328
nk@tax4820.
taxsko.
mgd.kz
Ежене-
дельно по
вторникам
с 10.00
до 17.00
14
Налоговый
комитет по
Уалиханов-
скому району
с. Кишке-
неколь,
ул. Торай-
гырова, 76
Ибраев
Хамитбек
Байкенович
8(71542)
21583
nk@tax4819.
taxsko.
mgd.kz
Ежедневно
Южно-Казахстанская область
1
Налоговый
комитет по
Толебийскому
району
г. Ленгер,
ул. Аман-
гельды  б/н
Сыздық
Қанжігіт
Сыздықұлы
8(72547)
60270
K_syzdyk@
taxsouth.
mgd.kz
Вторник
2
Налоговый
комитет по
Сайрамскому
району
с. Аксу,
ул. Парко-
вая, 5
Мелдебеков
Азамат
Азымханович
8(72531)
21176
pred_say@
taxsouth.
mgd.kz
Среда с
15-00 ч.
до 18-00ч.
3
Налоговый
комитет по
Тюлькубас-
скому району
с. Т.Рыс-
кулова,
ул. Рыс-
кулова, 153
Ермекбаев
Аскар
Абенович
8(72538)
52727
aermekbaev@
taxsouth.
mgd.kz
Среда с
15-00 ч.
до 17-00ч.
4
Налоговый
комитет по
Казыгуртскому
району
с. Казы-
гурт,
ул. Тутка-
баева, 2
Асканбеков
Шекербек
8(72539)
21575
nal_kaz@
taxsouth.
mgd.kz
Вторник,
четверг
5
Налоговый
комитет по
Сарыагашскому
району
г. Сары-
агаш,
ул. Исмаи-
лова, 44
Тагаев
Бахтыбай
Кенжеевич
8(72537)
22490
8(72537)
22761
pred_sar@
taxsouth.
mgd.kz
Среда с
15-00ч.
до 17-00ч.
6
Налоговый
комитет по
Мактаараль-
скому району
г. Жетысай,
ул. Кожа-
нова, 3
Орынбаев
М.К.
8(72534)
65138
pred_mkt@
taxsouth.
mgd.kz
Поне-
дельник,
пятница -
с 15-00ч.
до 19-00ч.
7
Налоговый
комитет по
Шардаринскому
району
г. Шардара,
ул. Абая
б/н
Ердыкаликов
Султанбек
Шиманович
8(72535)
21067
pred_shar@
taxsouth.
mgd.kz
Вторник,
пятница -
с 15-00ч.
до 17-00ч.
8
Налоговый
комитет по
Отрарскому
району
с.Шаульдер,
ул. Ауэ-
зова, 2
Нұрсейітов
Сұлтан
Қуандықұлы
8(72544)
21261
nal_otr@
taxsouth.
mgd.kz
Среда,
пятница с
15-00ч.
до 17-00ч.
9
Налоговый
комитет по
г. Арысь
г. Арысь,
ул. Айтеке
Би, 2-А
Молдабеков
Байдусен
Бекбайулы
8(72540)
21889
pred_arys@
taxsouth.
mgd.kz
Вторник,
четверг-
с 14.30
до 17-00ч.
10
Налоговый
комитет по
г. Туркестан
г. Тур-
кестан,
ул.Тауке-
Хана б/н
Тулендиев
Канат
Сагынович
8(72533)
43060
nal_turk@
taxsouth.
mgd.kz
Четверг с
16-00ч.
до 18-00ч.
11
Налоговый
комитет по
г. Кентау
г. Кентау,
ул. Логи-
нова, 40
Орынов
Галымжан
Калдыкозович
8(72536)
32752
pred_kent@
taxsouth.
mgd.kz
Вторник,
четверг с

8 (71537)
21340
nk@tax4813.taxsko.mgd.k
сәрсенбі
басқа
күнделікті
10
Айыртау ауданы
Саумалкөл
қ. Матро-
сов көш.,
19
Жантемі-
ров Анаш
Сапиевич
8 (71533)
21950
nk@tax4815.taxsko.mgd.k
сейсенбі
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
11
Ақжар
ауданы
Талшық қ.
Абылай
Хан көш., 5
Токушев Марат Хаиржано-
вич
8 (71546)
21367
nk
күнделікті
12
Тайынша
ауданы
Тайынша
қ, Крас-
ноармейс-
кая көш., 170
Койшыбаев Серик Окешович
8 (71536)
22704
nk@tax4818.taxsko.mgd.k
сәрсенбі,
жұма сағат
10.00-нан
12.30-ге
дейін
13
Г.Мүсіре-
пов
ауданы
Новоишим-
ский к,
Аблай-хан
көш., 63
Кабдушев Тулеген Дастемо-
вич
8 (71535)
21328
nk@tax4820.taxsko.mgd.k
сейсенбі
сағат
10.00-нан
17.00-ге
дейін
14
Уалиханов
ауданы
Кішкене-
көл қал.,
Торайғы-
ров көш.,76
Ибраев
Хамитбек
Байкено-
вич
8 (71542)
21583
nk@tax4819.taxsko.mgd.k
күнделікті
О ң түстік Қазақстан облысы
1
Төлеби
ауданы
Ленгер қ,
Аманкель-
ды көш.
Сыздық
Қанжігіт
Сыздықұлы
8 (72547)
60270
K
сейсенбі
2
Сайрам
ауданы
Ақсу к,
Парковая көш., 5
Мелдебе-
ков Азамат
Азымхано-
вич
8 (72531)
21176
pred
сәрсенбі
сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
3
Тюлькубас
ауданы
Т. Рысқұ-
лов қал.,
Рыскулов көш., 153
Ермекбаев Асқар Абенович
8 (72538)
52727
aermekbaev
сәрсенбі
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
4
Қазығурт ауданы
Қазығурт қ., Тұт-
қабаев көш., 2
Асқанбе-
ков
Шекербек
8 (72539)
21575
nal
сейсенбі,
бейсенбі
5
Сарыағаш ауданы
Сарыағаш қ, Исмаи-
лов көш.,
44
Тағаев Бахтыбай Кенжеевич
8(72537)22490   8(72537)22761
pred_sar@taxsouth.mgd.kz
сәрсенбі
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
6
Мақтаарал
ауданы
Жетісай
қ., Қожа-
нов көш.,
3
Орынбаев М.К.
8 (72534)
65138
pred
дүйсенбі,
жұма -
сағат
15.00-ден
19.00-ге
дейін
7
Шардары
ауданы
Шардары
қаласы,
Абай көш.
Ердықалы-
қов
Сұлтанбек Шиманович
8 (72535)
21067
pred
сейсенбі,
жұма -
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
8
Отырар
ауданы
Шәуілдір
ауылы, Әуезов көш., 2
Нұрсейі-
тов Сұлтан
Қуандық-
ұлы
8 (72544)
21261
nal_otr@taxsouth.
сәрсенбі,
жұма сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
9
Арыс
қаласы
Арыс қ,
Айтеке Би
көш., 2-А
Молдабе-
ков
Байдүйсен
Бекбайұлы
8 (72540)
21889
pred_arys@tax-
сейсенбі,
бейсенбі -
сағат
14.30-ден
17.00-ге
дейін
10
Түркістан
қаласы
Түркістан
қаласы, Тәуке-Хан көш.
Төлендиев Қанат Сағынович
8 (72533)
43060
nal_turk@taxsouth.mgd.kz
бейсенбі
сағат
16.00-ден
18.00-ге
дейін
11
Кентау
қаласы
Кентау қ,
Логинов
көш., 40
Орынов
Ғалымжан
Қалдықоз-
ович
8 (72536)
32752
pred_kent@tax-
сейсенбі,
бейсенбі
сағат

15-00ч.
до 17-00ч.
12
Налоговый
комитет по
г. Шымкент
г. Шымкент,
пр. Момыш-
улы, 27
Мамыталиев
Бауыржан
Джаймур-
заевич
8(7252)
213812
nal_chm@
taxsouth.
mgd.kz
Понедельө
ни с
15-00ч.
до 17-00ч.
13
Налоговый
комитет по
Сузакскому
району
с. Шолак-
корган,
ул. Жибек
Жолы, 95
Болитбеков
Елик
Бегманович
8(72546)
21542
nds_soz@
taxsouth.
mgd.kz
Понедель-
ник с
15-00ч.
до 17-00ч.
14
Налоговый
комитет по
Байдибекскому
району
с. Шаян,
ул. Джума-
баева, 29
Жұмағұлов
Төрехан
Тұрлықұлұлы
8(72548)
21462
nal_baid@
taxsouth.
mgd.kz
Понедель-
ник,
четверг с
10-00ч до
13-00ч.,
с 15-00ч.
до 18-00ч.
15
Налоговый
комитет по
Ордабасын-
скому району
с. Темир-
лановка,
ул.1 Мая
Жамалов
Амантай
Айдарулы
8(72534)
21177
nal_ord@
taxsouth.
mgd.kz
Среда,
пятница с
9-00ч. до
13-00ч.
г. Алматы
1
Налоговый
комитет по
г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылай
хана, 93/95
Баедилов
Канат
Ескендирович
8(727)
2671554,
8(727)
2671555
Baedilov@
taxgalmaty.
mgd.kz
Вторник,
четверг с
15.00-
18.00
2
Налоговый
комитет по
Алмалинскому
району
г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылай
хана, 93/95
Нургалиев
Мирболат
Мендибаевич
8(727)
2671545,
8(727)
2671544
nurgaliev@
taxgalmaty.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00 до
19.00,
обед с
12.30 до
14.30
3
Налоговый
комитет
по Ауэзов-
скому
району
г. Алматы
г. Алматы,
пр. Алтын-
сарина, 23
Байжанов
Нурлан
Сапарович
8(727)
2982901,
8(727)
2982902
Baizhanov@
taxgalmaty.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00 до
19.00,
обед с
12.30 до
14.30
4
Налоговый
комитет
по Бостандык-
скому району
г. Алматы
г. Алматы,
пр. Айма-
нова, 191
Бекбердиев
Акжигит
Лесович
8(727)
2748070,
8(727)
2746501
abekberdiev@
taxgalmaty.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00 до
19.00,
обед с
12.30 до
14.30
5
Налоговый
комитет по
Жетысускому
району
г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылай
хана, 2
Танабаев
Амангельды
Актыбекович
8(727)
2780550,
8(727)
2793837
tanabaev@
taxgalmaty.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00 до
19.00,
обед с
12.30 до
14.30
6
Налоговый
комитет по
Медеускому
району
г. Алматы
г. Алматы,
р. Абылай
хана, 93/95
Нурдаулетов
Азат
Дауренбе-
кович
8(727)
2613530,
8(727)
2612964
nurdauletov@
taxgalmaty.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00 до
19.00,
обед с
12.30 до
14.30
7
Налоговый
комитет по
Турксибскому
району
г. Алматы
г. Алматы,
ул. Шоло-
хова, 14
Кабышев
Аскар
Жылкышынович
8(727)
2511621,
8(727)
2350232
kabyshaz@
taxgalmaty.
mgd.kz
Ежедневно
с 9.00 до
19.00,
обед с
12.30 до
14.30
г. Астана
1
Налоговый
комитет по
г. Астана
г. Астана,
ул. Пушкина
164/2
Енсегенов
Амангельды
Жангалиевич
8 (7172)
73116
AEnsegenov@
astana.mgd.
kz
2
Налоговый
комитет по
району
"Алматы"
г. Астана,
ул. Кене-
сары 150/1
Тулешов
Габдулкамит
Маденович
8(7172)
210165,
8(7172)
210739,
GTuleshov@
astana.mgd.
kz
3
Налоговый
комитет по
району
"Сарыарка"
г. Астана,
ул. Пушкина
164/2
Арашапов
Тынысбек
Какимбекович
8(7172)
773116
TArashapov@
astana.mgd.
kz
Астана - жана кала
1
Налоговый
комитет по
СЭЗ "Астана -
жана кала"
г. Астана
ул. Кабан-
бай батыра
31
Байманов
Айдар
Итемгенович

15.00-ден
17.00-ге
дейін
12
Шымкент
қаласы
Шымкент
қ., Момы-
шұлы даң-
ғылы., 27
Мамытали-
ев Бауыржан
Жаймұрза-
евич
8 (7252)
213812
nal_chm@taxsouth.
дүйсенбі
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
13
Созақ
ауданы
Шолаққор-
ған ауылы
Жібек Жолы көш., 95
Болитбе-
ков Елік
Бегмано-
вич
8 (72546)
21542
nds
дүйсенбі
сағат
15.00-ден
17.00-ге
дейін
14
Бәйдібек ауданы ауданы
Шаян қ.,
Жұмабаев көш., 29
Жұмағұлов Төрехан Тұрлықұл-
ұлы
8 (72548)
21462
nal
дүйсенбі,
бейсенбі
сағат
10.00-нан
13.00-ге
дейін.,
сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
15
Ордабасы ауданы
Темірлан
қаласы,
1 Май
көш.
Жамалов Амантай Айдарұлы
8 (72534)
21177
nal
сәрсенбі,
жұма сағат
9.00-дан
13.00-ге
дейін.
Алматы   қаласы
1
Алматы
қаласы
Алматы қаласы, Абылай хан
даңғылы, 93/95
Баеділов Қанат Ескенді-
рович
8 (727)
2671554,
8 (727)
2671555
Baedilov@taxgalma-ty.mgd.kz
сейсенбі,
бейсенбі
сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
2
Алматы
қаласы
Алмалы ауданы
Алматы қ,
Абылай
хан
даңғылы, 93/95
Нұрғалиев Мирболат Меңдібае-
вич
8 (727)
2671545,
8 (727)
2671544
nurgaliev@taxgal-
күнделікті
сағат
9.00-дан
19.00-ге
дейін
3
Алматы қаласы Әуезов
ауданы
Алматы қ,
Алтынса-
рин даңғылы, 23
Байжанов Нұрлан Сапарович
8 (727)
2982901,
8 (727)
2982902
Baizhanov@taxgal-
күнделікті
сағат
9.00-дан
19.00-ге
дейін
4
Алматы
қаласы
Бостандықауданы
Алматы қ, Айманов
дыңғылы, 191
Бекбер-
диев
Акжігіт
Лесович
8 (727)
2748070,
8 (727)
2746501
abekberdiev@taxg-
күнделікті
сағат
9.00-дан
19.00-ге дейін
5
Алматы
қаласы
Жетысу
ауданы
Алматы қ,
Абылай
хан даңғылы,
2
Танабаев Амангелді Актыбек-
ович
8 (727)
2780550,
8 (727)
2793837
tanabaev@taxgalma-
күнделікті
сағат
9.00-дан
19.00-ге дейін
6
Алматы
қаласы
Медеу
ауданы
Алматы қ,
Абылай
хан
даңғылы, 93/95
Нұрдәуле-
тов Азат
Дәуренбе-
кович
8 (727)
2613530,
8 (727)
2612964
nurdauletov@taxg-
күнделікті
сағат
9.00-дан
19.00-ге
дейін
7
Алматы қаласы Турксиб ауданы
Алматы қаласы Шолохов көш., 14
Қабышев Асқар Жылқышын-
ович
8(727)2511621,
8(727)2350232
kabyshaz@taxgalma-
күнделікті
сағат
9.00-дан
19.00-ге
дейін
Астана   қаласы
1
Астана қ.
Астана қ,
Пушкин
көш.
164/2
Енсегенов Амангель-
ды Жанга-
лиевич
8 (7172)
773116
AEn
2
"Алматы" ауданы
Астана қ,
Кенесары
көш.
150/1
Төлешов Ғабдулқа-
мит Маде-
нович
8 (7172)
210165,
8 (7172)
210739,
GTuleshov@astana.
3
"Сарыар-
қа"
ауданы
Астана қ,
Пушкин
көш.
164/2
Арашапов Тынысбек Қакимбе-
кович
8 (7172)
773116
TArashapov@astana.mgd.kz
Астана - жана  қ ала
1
"Астана-
жаңа қа-
ла" АЕА
Астана қ,
Қабанбай
батыр
көш. 31
Байманов Айдар Итемгено-
вич

8(7172)
240210
8(7172)
243005
8(7172)
241183
Abaimanov@
mgd.kz
Среда,
пятница
с 15.00
до 18.00
ПИТ
1
Налоговый
комитет СЭЗ
"Парк инфор-
мационных
технологий"
г. Алматы,
ул. Шев-
ченко,67 А
Ундаганова
Жанслу
Базарбаевна
8(7272)
673462
Undaganova@
taxpit.
mgd.kz
Оңтүстік
1
Налоговый
комитет по
СЭЗ Оңтүстік
г. Шымкент,
Ленгерское
шоссе, 7 км
Нурахов
Даулет
Батырханович
8(7252)
942220
ontustyk_sez
@taxsouth.
mgd.kz
каждый
понедель-
ник с
11.00 до
13.00 и
среду с
10.00 до
13.00
часов
Морпорт Актау
1
Налоговый
комитет по
СЭЗ "Морпорт
Актау"
г. Актау,
4 мкр-н,
здание 12
Утегалиев
Мирболат
Гиниятович

8 (7172)
240210
8 (7172)
243005
8 (7172)
241183
Abaimanov@mgd.kz
сәрсенбі,
жұма сағат
15.00-ден
18.00-ге
дейін
ИТП
1
"Информа-
циялық
техноло-
гиялы
паркі"
АЕА
Алматы қ,
Шевченко
көш.,67 А
Оңдағано-
ва Жанслу
Базарбае-
вна
8 (7272)
673462
Undaganova@taxpit.mgd.kz
О ң түстік
1
"Оңтүс-
тік" АЕА
Шымкент
қ, Лен-
герское
шоссесі, 7 км
Нұрахов Дәулет Батырха-
нович
8 (7252)
942220
ontustyk_sez@taxsouth.mgd.
Әр дүйсен-
бі сағат
11.00-ден
13.00-ге дейін және
сәрсебіндесағат
10.00-ден
3.00-ге
дейін
Актау Те ң із порты
1
"Ақтау теңіз
порты"
АЕА
Ақтау қ, 4 ша, 12
Өтеғалиев Мирболат Гиниято-
вич