Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Атбасарского района
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 12 апреля 2010 года № 4С25/17. Зарегистрировано Управлением юстиции Атбасарского района Акмолинской области 14 мая 2010 года № 1-5-136. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 25 апреля 2013 года № 5С 15/8
Сноска. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 25.04.2013 № 5С 15/8.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Атбасарского района:
1) малообеспеченным семьям, имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума или в силу определенных жизненно трудных обстоятельств, нуждающихся в экстренной социальной поддержке, предоставляется социальная помощь в денежной форме один раз в год одному члену семьи в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
2) исключен - решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 02.05.2012 5С 5/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы на оплату коммунальных услуг в размере 100 процентов ежемесячно за счет целевых текущих трансфертов, выделяемых из областного бюджета на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг;
4) отдельным категориям граждан к Государственному празднику День Победы - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере - 15000 тенге, военнослужащим, ставшие инвалидами в следствии ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в размере -5000 тенге, инвалидам и участникам ликвидации катастрофы на Чернобыльской АЭС за период с 1988 по 1989 годы в размере - 5000 тенге, вдовам, погибших на фронте участников Великой Отечественной войны в размере 5000 тенге, участникам боевых действий в Афганистане и на территории других государств в размере - 5000 тенге, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны в размере – 5000 тенге, семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время в размере - 3000 тенге, семьям погибших военнослужащих в Афганистане в размере - 3000 тенге, труженикам тыла в размере - 3000 тенге, пенсионерам с минимальным размером пенсии в размере - 2000 тенге, женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидам, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Житель блокадного Ленинграда», признанных инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак в размере 3000 тенге.
Социальные выплаты осуществляются без подачи заявления, путем перечисления денежных средств на лицевые счета получателей, согласно списков, представленных Атбасарским районным отделением Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий.

Атбасар ауданының мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2010 жылғы 12 сәуірдегі № 4С25/17 шешімі. Ақмола облысы Атбасар ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 14 мамырда № 1-5-136 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 5С 15/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 25.04.2013 № 5С 15/8 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңның 6 бабына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Атбасар ауданының мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен немесе шұғыл әлеуметтік қолдауды қажет ететін әлеуметтік көмек ақшалай түрде жылына бір рет отбасының бір мүшесіне 5 (бес) айлық есеп көрсеткіші мөлшерінде беріледі өмірдің қиын жағдайында деп анықталған отбасыларына.
2) алынып тасталды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2012.05.02 № 5С 5/2 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтер төлемін ай сайын 100 пайыз көлемінде облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер есебінен коммуналдық қызметтер төлемі бойынша шығындарды өтеуге;
4) азаматтардың жекеленген санаттарына Мемлекеттік мереке Жеңіс күніне - Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 15000 теңге көлемінде, бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде, әскери қызметтің басқа да міндеттерін орындау кезінде жаралану, контузия алу, зақымдану салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілерге - 5000 теңге көлемінде, 1988-1989 жылдары кезеңінде Чернобыль АЭС апатын жоюға қатысқан мүгедектерге және қатысушыларға - 5000 теңге көлемінде, майданда қаза болған Ұлы Отан соғысына қатысушылардың жесірлеріне - 5000 теңге көлемінде, Ауғаныстандағы және басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарға қатысушыларына - 5000 теңге көлемінде, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашисттер және олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына - 5000 теңге көлемінде, бейбітшілік уақытта әскери қызметін өтеу кезінде қаза болған (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына - 3000 теңге көлемінде, Ауғаныстанда қаза болған әскери қызметшілердің отбасыларына - 3000 теңге көлемінде, тыл еңбеккерлеріне - 3000 теңге көлемінде, ең аз мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлерге - 2000 теңге көлемінде, қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай ақ, қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен марапатталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінің басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) - 3000 теңге көлемінде.
Әлеуметтік төлем-өтінішсіз алушылардың жеке есепшотына ақшалай қаражатты аудару жолымен, «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Атбасар аудандық бөлімшесімен берілген тізімдер негізінде жүзеге асырылады.

5) многодетные, малообеспеченные семьи из сельской местности, со среднедушевым доходом до прожиточного минимума, в виде оплаты за учебу студентам, обучающимся в колледжах по дневной форме обучения. Социальная помощь производится один раз в год в полном размере оплаты за обучение;
6) инвалидам 1, 2 групп, нуждающихся в постороннем уходе, одиноко проживающим инвалидам, детям-инвалидам до 18 лет, онкологический больным, выплачивается без учета доходов социальная помощь в денежной форме один раз в год в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей. Больным туберкулезом выплачивается социальная помощь в денежной форме в размере 10 (десять) месячных расчетных показателей два раза в год, с целью их оздоровления на поддерживающей форме. Проезд больным туберкулезом в Акмолинской областной противотуберкулезный диспансер оплачивается один раз в год в денежной форме;
7) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, на ежемесячную дополнительную помощь в размере 1 месячного расчетного показателя, на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг, на основании списков, представленных Атбасарским районным отделением Акмолинского областного филиала РГКП «Государственный центр по выплате пенсий», путем перечисления денежных средств на лицевые счета получателей.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 26.07.2010
№ 4С 28/6 (порядок введение в действия см. п-2); от 11.02.2011 № 4С 33/2 (порядок введение в действия см. п-2); от 02.05.2012 5С 5/2 (вводится в действие со дня официального опубликования); от 27.06.2012 5С 7/3 (вводится в действие со дня официального опубликования); от 09.11.2012 № 5С 10/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1-1. Определить перечень документов необходимых для получения социальной помощи согласно приложению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 - решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 02.05.2012 5С 5/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Атбасарского района» обеспечивает назначение и выплату социальной помощи вышеуказанным категориям.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан производится за счет средств бюджета района, предусмотренных по программе 451007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».

5) жан басына шаққандағы орташа табыстары күнкөріс деңгейіне дейінгі ауылды жерлердің көп балалы, аз қамтамасыз етілген отбасылар, күндізгі нысан бойынша колледждерде оқитын студенттерге оқу үшін төлем түрінде. Әлеуметтік көмек жылына бір рет, оқу төлемінің толық мөлшерінде жүргізіледі;
6) басқа адамның күтіміне мұқтаж 1, 2 топ мүгедектеріне, жалғызілікті мүгедектерге, 18 жасқа дейінгі мүгедек - балаларға, онкологиялық ауруларға әлеуметтік көмек ақшалай түрде жылына бір рет кірістерді есептеусіз 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде беріледі. Туберкулез ауруларына әлеуметтік көмек қолдау формасында оларды сауықтыру мақсатында ақшалай түрде жылына екі рет 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде беріледі. Туберкулез ауруларына Ақмола облыстық туберкулезге қарсы диспансерге жол жүру ақысы жылына бір рет ақшалай түрде төленеді;
7) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашисттер және олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, коммуналдық қызмет төлемі бойынша шығындарды өтеуге ай сайынғы қосымша көмекке 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық» РМҚК Ақмола облыстық филиалының Атбасар аудандық бөлімшесімен берілген тізім негізінде, алушылардың жеке есепшотына ақшалай қаражатты аудару жолымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2010.07.26 № 4С28/6 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2011.02.11 № 4С 33/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2012.05.02 № 5С 5/2 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.27 № 5С 7/3 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.09 № 5С 10/2 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Әлеуметтік көмекті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі қосымшаға сәйкес анықталсын.
Ескерту. Шешім 1-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2012.05.02 № 5С 5/2 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Уәкілетті орган - «Атбасар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген санаттарға әлеуметтік көмек тағайындауын және төлеуін қамтамасыз етеді.
3. Мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге шығындарды қаржыландыру 451007 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімімен мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек» бағдарламасында қарастырылған аудандық бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.

4. Оплата услуг производится на основании договора, заключенного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, между Акционерным обществом «Казпочта», Акмолинским областным филиалом Акционерного общества «Народный Банк Казахстана» и ГУ «Отдел занятости и социальных программ Атбасарского района».
5. Признать утратившим силу решения Атбасарского районного маслихата «Об утверждении Правил осуществления социальных выплат отдельным категориям граждан в Атбасарском районе» от 13 декабря 2007 года № 4С 4/7 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-5-85, опубликованного от 18 января 2008 года в газетах «Атбасар», «Простор»).
6. Настоящее решение вступает в действие со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Атбасарского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        Дюсембаев М.М.
Секретарь Атбасарского
районного маслихата                        Борумбаев Б.А.
«СОГЛАСОВАНО»
Аким
Атбасарского района                        Аубакиров Р.Ш.
Начальник ГУ «Отдела
занятости и социальных
программ Атбасарского
района»                                    Дюсенбаева С.А.
Приложение
к решению Атбасарского
районного маслихата
от 12 апреля 2010 года
№ 4С 25/17
Перечень
документов, необходимых для
получения социальной помощи
Сноска. Решение дополнено приложением в соответстии с решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 02.05.2012 5С 5/2 (вводится в действие со дня официального опубликования); в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2012 5С 10/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Инвалидам 1, 2 групп, нуждающихся в постороннем уходе, одиноко проживающим инвалидам, детям-инвалидам до 18 лет:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия справки об инвалидности;
4) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) копия направления медицинского учреждения на лечение.
2. Малообеспеченным семьям, имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума или в силу определенных жизненно трудных обстоятельств, нуждающихся в экстренной социальной поддержке:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) справка подтверждающая доходы семьи;
4) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);

4. Қызметке ақы төлеу Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген тәртіппен, «Қазпошта» Акционерлік қоғамының, «Қазақстан Халық Банкі» Акционерлік қоғамның Ақмола облыстық филиалының және «Атбасар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ арасында жасалған шарт негізінде жүргізіледі.
5. Атбасар аудандық мәслихатының «Атбасар ауданында жеке категориялы азаматтардың әлеуметтік төлемдерін іске асыру ережесі туралы» 2007 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С 4/7 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1-5-85 тіркелген, 2008 жылғы 18 қаңтарда «Атбасар», «Простор» газеттерінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім Атбасар ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Дүйсембаев М.М.
Атбасар аудандық
мәслихатының хатшысы                       Борұмбаев Б.А.
КЕЛІСІЛДІ
Атбасар ауданының
әкімі                                      Әубәкіров Р.Ш.
«Атбасар ауданының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» ММ бастығы                         Дүйсенбаева С.А.
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 2 мамырдағы
№ 5С 5/2 шешіміне қосымша
Әлеуметтік көмекті
алу үшін қажет құжаттардың тізімі
Ескерту. Шешім қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2012.05.02 № 5С 5/2 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2012.11.09 № 5С 10/2 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1. Басқа адамның күтіміне мұқтаж 1, 2 топтағы мүгедектерге, жалғызілікті мүгедектерге, 18 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
4) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
5) медициналық мекеменің емделуге жолдаманың көшірмесі.
2. Жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен немесе шұғыл әлеуметтік қолдауды қажет ететін өмірдің қиын жағдайында деп анықталған отбасыларына:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) отбасының табыстарын растайтын анықтама;
4) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);

5) копия документа, подтверждающего факт стихийного бедствия.
3. Онкологический больным, выплачивается без учета доходов социальная помощь в денежной форме один раз в год:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) выписка из истории болезни.
4. Больным туберкулезом независимо от вида лечения:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) справка медицинского учреждения о нахождении на лечении в туберкулезном диспансере;
5) проездные билеты за проезд в областной противотуберкулезный диспансер.
5. Многодетные, малообеспеченные семьи из сельской местности, со среднедушевым доходом до прожиточного минимума, в виде оплаты за учебу студентам, обучающимся в колледжах по дневной форме обучения:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) справка, подтверждающая место обучения;
5) копия договора на обучение;
6) копии документов, подтверждающие сведения о доходах семьи, либо статус многодетной семьи.
5-1. Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы на оплату коммунальных услуг:
1) заявление;
2) копия документа удостоверяющего личность;
3) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) технический паспорт на дом (квартиру);
5) копия квитанции на потребление коммунальных услуг;
6. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.

5) апатты жағдай фактісін растайтын құжаттың көшірмесі.
3. Онкологиялық ауруларға әлеуметтік көмек ақшалай түрде жылына бір рет кірістерді есептеусіз:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
4) ауру тарихынан жазба.
4. Туберкулезбен ауыратындарға, емделу түріне қарамастан:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
4) медициналық мекеменің туберкулез диспансерінде емделуде тұрғандығы туралы анықтамасы;
5) облыстық түберкулезге қарсы диспансерге жол жүргені үшін жол жүру билеттері.
5. Жан басына шаққандағы орташа табыстары күнкөріс деңгейіне дейінгі ауылды жерлердің көп балалы, аз қамтамасыз етілген отбасылар, күндізгі нысан бойынша колледждерде оқитын студенттерге оқу үшін төлем түрінде:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
4) оқу орнын растайтын анықтама;
5) оқу келісімшартының көшірмесі;
6) отбасының табыстары, немесе көп балалы отбасы дәрежесі туралы мәліметтерді растайтын құжаттың көшірмесі.
5-1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтердің төлемдеріне:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
4) үйдің (пәтердің) техникалық паспорты;
5) коммуналдық қызметтерді пайдалануға түбіртектердің көшірмесі.
6. Құжаттар салыстыру үшін көшірмеде және түпнұсқада ұсынылады, кейін түпнұсқалар өтініш берушіге өтініш берген күні қайтарылады.