Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства по оказанию медицинских услуг, обращению лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники
Совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 марта 2011 года № 159 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 5 апреля 2011 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2011 года № 6937. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 сентября 2012 года № 608 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 3 октября 2012 года № 283
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения РК от 03.09.2012 № 608 и Министра экономического развития и торговли РК от 03.10.2012 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В соответствии с пунктом 5 статьи 19 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", статьей 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые формы проверочных листов в сфере частного предпринимательства по оказанию медицинских услуг, обращению лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бейсен Н.Е.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусов Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                 Министр экономического
здравоохранения                         развития и торговли
Республики Казахстан                    Республики Казахстан
______________ С. Каирбекова            __________ Ж. Айтжанова
Утвержден совместным приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

Медициналық қызметтерді көрсету, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы бойынша жеке кәсіпкерлік және саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 30 наурыздағы № 159 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 05 сәуірдегі № 89 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 03 мамырда № 6937 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 608 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 3 қазандағы № 283 Бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2012.09.03 № 608 және ҚР Экономикалық даму және сауда министрінің 2012.10.03 № 283 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бірлескен бұйрығымен.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 19-бабының 5-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 15-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған медициналық қызметтерді көрсету, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Бейсен Н.Е.):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық оны алғаш ресми жариялағаннан күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының          Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау                   Экономикалық даму және
министрі                           сауда министрі
____________ С. Қайырбекова        ____________ Ж. Айтжанова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

от 30 марта 2011 года № 159
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
от 5 апреля 2011 года № 89
Форма
Проверочный лист в сфере частного предпринимательства для
медицинских организаций, оказывающих
амбулаторно-поликлиническую помощь
Место составления                          Дата "__" ________ 201__ г
Наименование органа _________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
Адрес места нахождения объекта ______________________________________
Руководитель организации ____________________________________________
№ пп
Требования
Фактические
показатели
1
2
3
1
Наличие лицензии на медицинскую деятельность,
приложений к лицензии (номер, серия, дата выдачи)
2
Укомплектованность врачами, средними медицинскими
работниками (коэффициент совместительства) (%)
3
Наличие сертификатов специалиста у медицинских
работников (% от общего количества врачей, % от
общего количества среднего медицинского персонала)
4
Уровень категорийности специалистов (% по
категориям)
5
Наличие у специалистов свидетельств о прохождении
курсов повышения квалификации за последние 5 лет
(% от общего количества персонала)
6
Наличие лекарственных средств для оказания
неотложной медицинской помощи
7
Эффективность использования медицинского
оборудования (%)
8
Соответствие установленным нормативам уровня
оснащенности медицинским оборудованием (%)
Изношенность медицинского оборудования (%)
9
Качество ведения учетно-отчетной документации,
документирование рабочих процедур
10
Проведение мероприятий по предупреждению заражения
пациентов и персонала больницы инфекциями: СПИД,
ВИЧ, вирусные гепатиты
11
Увеличение или снижение показателя общей
смертности, в том числе трудоспособного возраста
среди прикрепленного населения
12
Число случаев материнской смертности среди
прикрепленного населения
13
Количество случаев младенческой смертности среди
прикрепленного населения
14
Применение новых методов и средств профилактики,
диагностики и лечения заболеваний
15
Раннее выявление беременных (до 12 недель) и
своевременность взятия под медицинское наблюдение
в ПМСП, с целью профилактики осложнений
беременности
16
Ведение женщин при физиологической и
патологической беременности
17
Своевременность и полнота охвата патронажем
новорожденных после выписки из родильного дома
18
Увеличение или снижение количества случаев смерти
на дому детей от 0 до 5 лет включительно
19
Увеличение или снижение количества случаев смерти
на дому лиц трудоспособного возраста от
заболеваний, по которым медицинская помощь
является стратегической
20
Увеличение или снижение количества случаев
первичного выхода на инвалидность лиц
трудоспособного возраста по заболеваниям, по
которым медицинская помощь является приоритетной
21
Проведение профилактических прививок, оценка
планирования и соблюдение календарных сроков
профилактических прививок
22
Внедрение стационарозамещающих технологий (дневной
стационар)
23
Несвоевременность диагностики и число запущенных
случаев злокачественных новообразований
24
Число запущенных форм туберкулеза среди впервые
выявленных
25
Экспертиза медицинской документации (амбулаторных
карт)
26
Показатели работы Службы внутреннего контроля
(аудита)

2011 жылғы 30 наурыздағы № 159
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 5 сәуірдегі № 89
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуші медициналық ұйымдарға арналған жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағы
Құрастыру орны                           күні "__"_____20___ж
Мемлекет органның атауы _____________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________
Субъектінің орналасқан мекенжайы ____________________________
Ұйым басшысы ________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
№ р/б
Талаптар
Факті бойынша көрсеткіштер
1
2
3
1
Медициналық қызмет көрсету лицензиясының, лицензияға қосымшалардың болуы (нөмірі, сериясы, берілген күні)
2
Дәрігерлермен, орта медициналық қызметкерлермен бірліктермен толықтырылуы (қосымша қызмет коэффициенті) (%)
3
Медициналық қызметкерлерде маман сертификаттарының болуы жалпы дәрігерлердің санына шаққанда %, жалпы орташа медициналық қызметкерлердің санына шаққанда %)
4
Мамандар санаттылығының деңгейі (санаттар бойынша %)
5
Соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру курсынан өтуі туралы мамандардың куәлігінің болуы (қызметкерлердің жалпы санына шаққанда%)
6
Шұғыл медициналық көмек көрсетуге арнаған дәрілік заттарды болуы
7
Медициналық жабдықты тиімді пайдалану(%)
8
Медициналық жабдықпен жарақтандыру деңгейінің белгіленген нормативтеріне сәйкестігі(%)
Медициналық жабдықтардың тозуы(%)
9
Тіркеу-есеп құжаттауды жүргізу сапасы, жұмыс үдерісін құжаттау
10
Пациенттер мен аурухана қызметкерлерінің инфекциялық ауруларды жұқтыруының алдын алу іс-шаралары: ЖИТС, АИТВ, вирустық гепатит
11
Бекітілген тұрғындардың, оның ішінде жұмысқа жарамдылары арасындағы жалпы өлім саны көрсеткішінің өсуі немесе төмендеуі
12
Бекітілген тұрғындардың арасындағы аналар өлім-жітімі оқиғаларының саны
13
Бекітілген тұрғындардың арасындағы сәбилер өлім-жітімі оқиғаларының саны
14
Аурулардың профилактикасы, диагностикасы және оларды емдеудің жаңа әдістері мен құралдары
15
Жүктіліктің белгілерін ерте анықтау (12 аптаға дейін) және жүктіліктің асқынулары профилактикасы мақсатында АМСК дер кезінде қадағалауға алу
16
Физиологиялық және патологиялық жүктілік кезінде әйелдерді жүргізу
17
Перзентханадан шыққан сәбилерді дер кезінде және толық патронажбен қамту
18
0 ден 5 жасқа дейінгі балалардың үйде өлуі оқиғаларының санының өсуі немесе төмендеуі
19
Басымды болып табылатын медициналық көмек көрсетілетін аурулардан үйде өлген еңбекке жарамды тұлғалар санының өсуі немесе төмендеуі
20
Басымды болып табылатын медициналық көмек көрсетілетін аурулар бойынша еңбекке жарамды тұлғалардың алғаш рет мүгедектікке шығу оқиғаларының санының өсуі немесе төмендеуі
21
Профилактикалық егу жүргізу, жоспарлауды бағалау және профилактикалық егулердің күнтізбектік мерзімін сақтау
22
Стационарды алмастыратын технологияларды енгізу (күндізгі стационар)
23
Диагностиканың дер кезінде қойылмауы және асқынған қатерлі ісіктердің саны
24
Ауру белгілілері алғаш анықталған науқастар арасындағы асқынған туберкулез формаларының саны
25
Медициналық құжаттардың сараптамасы (амбулаториялық карталар)
26
Ішкі бақылау қызметі (аудит)- жұмысының көрсеткіштері:

1) Результаты рассмотрения обращений пациентов
2) Анализ эффективности деятельности подразделений
организации
3) Разработка программных мероприятий,
направленных на предупреждение и устранение
дефектов в работе и способствующих повышению
качества и эффективности медицинской помощи
4) Обучение и методическая помощь персоналу
организации по вопросам обеспечения качества
медицинской помощи
5) Соблюдение правил оказания гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи
6) Соблюдение протоколов диагностики и лечения
27
Соблюдение требований нормативных правовых актов,
регулирующих порядок:
1) организации и проведения внутренней и внешней
экспертиз качества медицинских услуг;
2) обеспечения получения гражданами
гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи;
3) оказания платных услуг;
4) заполнения и выдачи форм первичной медицинской
документации, удостоверяющей случаи рождения,
смерти и перинатальной смерти;
5) соблюдения Перечня болезней подлежащих
стационарному и стационарозамещающему лечению, в
соответствии с Международной статистической
классификацией болезней (МКБ-10);
6) организации оказания восстановительного лечения
и медицинской реабилитации, в том числе и детской
медицинской реабилитации;
7) заполнения и выдачи медицинскими организациями
документов, удостоверяющих временную
нетрудоспособность граждан;
8) оказания паллиативной помощи и сестринского
ухода;
9) оказания консультативно-диагностической помощи
гражданам в организациях здравоохранения;
10) медицинского обследование донора перед дачей
(донацией) крови и ее компонентов в медицинских
организациях, осуществляющих заготовку крови и ее
компонентов;
11) проведения массовых профилактических
медицинских осмотров целевых групп населения;
12) оказания медицинской помощи детям раннего
возраста на уровне организаций первичной
медико-санитарной помощи;
13) проведения организациями здравоохранения
мероприятий по выявлению, учету и направлению на
принудительное лечение больных заразной формой
туберкулеза, отказавшихся или уклоняющихся от
лечения, а также режим пребывания в
специализированных противотуберкулезных
организациях;
14) оказания первичной медико-санитарной помощи
(далее - ПМСП), прикрепления граждан к
организациям ПМСП;
15) обеспечения получения гражданами Республики
Казахстан и оралманами гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи;
16) лечения заболеваний которых запрещается в
негосударственном секторе здравоохранения;
17) обеспечения лекарственными средствами в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи;
18) обеспечения пациентов бесплатными и льготными
рецептами;

1) пациенттердің өтініштерін қарау нәтижелері;
2) ұйым бөлімшелері қызметі тиімділігін талдау;
3) медициналық қызмет сапасы кем тиімділігін арттыруға және кемшіліктерді жоюға бағытталған бағдарламалық шараларды әзірлеу;
4) медициналық қызмет сапасын қамтамасыз ету бойынша қызметкерлерді оқыту және әдістемелік көмек;
5) тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету ережелерін сақтау;
6) диагностика және емдеу хаттамаларын сақтау
27
Іс-шаралардың тәртібін реттеуші нормативтік құқықтық актілердің талаптарын сақтау:
1) медициналық қызметтер сапасына ішкі және сыртқы сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу;
2) азаматтардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуын қамтамасыз ету;
3) ақылы қызметтерді көрсету;
4) бастапқы медициналық құжаттамалар нысандарын толтыру және беру;
5) халықаралық аурулардың статистикалық жіктемесіне (ХАЖ-10) сәйкес стационар және стационарды алмастырушы емдеуге жататын аурулар тізбесін сақтау;
6) қалпына келтіре емдеуді және медициналық оңалтуды көрсетуді, оның ішінде және балалар медициналық оңалтуды ұйымдастыру;
7) азаматтардың уақытша еңбекке жарамсыздығын куәландыратын медициналық ұйымдардың құжаттарын толтыру және беру;
8) паллиативтік көмек пен мейірбикелік күтімді көрсету;
9) денсаулық сақтау ұйымдарында азаматтрарға консультативтік-диагностикалық көмек көрсету;
10) қан және оның компоненттерін дайындауды жүзеге асырушы медициналық ұйымдарда қан және оның компоненттерін беру (донация) алдында донорды медициналық зерттеп қараудан өткізу;
11) халықтың нысаналы топтарын жаппай профилактикалық медициналық тексеріп қараудан өткізу;
12) бастапқы медициналық – санитариялық көмек ұйымдары деңгейінде ерте жастағы балаларға медициналық көмек көрсету;
13) денсаулық сақтау ұйымдарының туберкулездің жұқпалы формасымен ауыратын, емдеуден бас тартқан немесе қашып жүрген науқастарды анықтау, есепке алу және мәжбүрлі емдеуге жіберу бойынша іс-шараларды жүргізуі, сондай-ақ мамандандырылған туберкулезге қарсы ұйымдарда болу режімі;
14) бастапқы медициналық–санитариялық көмек көрсету (бұдан әрі - БМСК), азаматтарды БМСК ұйымдарына бекіту;
15) Қазақстан Республикасы азаматтарының және оралмандардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуын қамтамасыз ету;
16) денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында емдеуге тыйым салынатын ауруларды емдеу;
17) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттармен қамтамасыз ету;
18) пациенттерді тегін және жеңілдікті рецептермен қамтамасыз ету;

19) проведения плановых ежегодных профилактических
осмотров декретированного контингента, охват
профилактическими осмотрами декретированного
контингента.
Примечание: СПИД - синдром приобретенного иммунодефицита,
ВИЧ - вирус иммунодефицита человека,
ПМСП - первичная медико-санитарная помощь.
Утвержден совместным приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 марта 2011 года № 159
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
от 5 апреля 2011 года № 89
Форма
Проверочный лист в сфере частного предпринимательства для
медицинских организаций, оказывающих
стационарную и стационарозамещающую помощь
Место составления                          Дата "__" ________ 201__ г
Наименование органа _________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
Адрес места нахождения объекта ______________________________________
Руководитель организации ____________________________________________
№ пп
Требования
Фактические
показатели
1
2
3
1
Наличие лицензии на медицинскую деятельность,
приложений к лицензии (номер, серия, дата выдачи)
2
Укомплектованность врачами, средними медицинскими
работниками (коэффициент совместительства) (%)
3
Наличие сертификатов специалиста у медицинских
работников (% от общего количества врачей, % от
общего количества среднего медицинского персонала)
4
Уровень категорийности специалистов (% по категориям)
5
Наличие у специалистов свидетельств о прохождении
курсов повышения квалификации за последние 5 лет (%
от общего количества персонала)
6
Качество ведения учетно-отчетной документации,
документирование рабочих процедур
7
Проведение мероприятий по предупреждению заражения
пациентов и персонала больницы инфекциями: СПИД, ВИЧ,
вирусные гепатиты
8
Соблюдение безопасности пациентов и медицинского
персонала, наличие случаев ВБИ, расследования причин
ВБИ, меры, принятые для предотвращения ВБИ
9
Эффективность использования медицинского оборудования
(%)
10

19) декреттелген контингентке жыл сайынғы жоспарлы профилактикалық тексеріп қарау жүргізу, декреттелген контингентті профилактикалық тексеріп қараумен қамту
Ескерту: ЖИТС – жұқтырылған иммун тапшылығы синдромы,
АИТВ – адамның иммун тапшылығы вирусы,
АМСК – алғашқы медико-санитарлық көмек көрсету
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2011 жылғы 30 наурыздағы № 159
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 5 сәуірдегі № 89
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетуші медициналық ұйымдарға арналған жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағы
Құрастыру орны                            күні "__"_____20___ж
Мемлекет органның атауы ______________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ______________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы _______________________________
Субъектінің орналасқан мекенжайы _____________________________
Ұйым басшысы _________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Р/с №
Талаптар
Факті бойынша көрсеткіштер
1
2
1
Медициналық қызмет көрсету лицензиясы, лицензияға қосымшаларының болуы (нөмірі, сериясы, берілген күні)
2
Дәрігерлермен, орта медициналық қызметкерлермен бірліктермен толықтырылуы (қосымша қызмет коэффициенті) (%)
3
Медициналық қызметкерлерде маман сертификаттарының болуы (жалпы дәрігерлердің санына шаққанда %, жалпы орташа медициналық қызметкерлердің санына шаққанда %)
4
Мамандар санаттылығының деңгейі (санаттар бойынша %)
5
Қызметкерлердің соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру курсынан өтуі туралы куәлігінің болуы (қызметкерлердің жалпы санына шаққанда %)
6
Тіркеу-есеп құжаттарын жүргізу сапасы, жұмыс үдерісін құжаттау
7
Пациенттер мен аурухана қызметкерлерінің инфекциялық ауруларды жұқтыруының алдын алу іс-шаралары: ЖИТС, АИТВ, вирустық гепатит
8
Пациенттер мен медициналық қызметкерлердің қауіпсіздігін сақтау, АІЖ оқиғаларының болуы, АІЖ себептерін тексеру, болдырмау шаралары
9
Медициналық жабдықтарды тиімді пайдалану(%)
10

1) результаты рассмотрения обращений пациентов;
2) анализ эффективности деятельности подразделений
организации;
3) разработка программных мероприятий, направленных
на предупреждение и устранение дефектов в работе и
способствующих повышению качества и эффективности
медицинской помощи;
4) обучение и методическая помощь персоналу
организации по вопросам обеспечения качества
медицинской помощи;
5) соблюдение правил оказания гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи;
6) соблюдение протоколов диагностики и лечения.
21
Соблюдение нормативных правовых актов, регулирующих
порядок:
1) организации и проведения внутренней и внешней
экспертиз качества медицинских услуг;
2) обеспечения получения гражданами
гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи;
3) оказания платных услуг;
4) заполнения и выдачи форм первичной медицинской
документации, удостоверяющей случаи рождения,
смерти и перинатальной смерти;
5) соблюдения Перечня болезней подлежащих
стационарному и стационарозамещающему лечению, в
соответствии с Международной статистической
классификацией болезней (МКБ-10);
6) организации оказания восстановительного лечения
и медицинской реабилитации, в том числе и детской
медицинской реабилитации;
7) выдачи медицинскими организациями документов,
удостоверяющих временную нетрудоспособность граждан;
8) оказания паллиативной помощи и сестринского ухода;
9) оказания скорой медицинской помощи и медицинской
помощи в форме санитарной авиации в Республике
Казахстан;
10) оказания медицинской помощи организациями
здравоохранения, оказывающими стационарную помощь
(далее - стационары), независимо от формы
собственности и ведомственной принадлежности;
11) оказания стационарозамещающей помощи медицинскими
организациями, независимо от формы собственности;
12) обеспечения получения гражданами Республики
Казахстан и оралманами гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи;
13) лечения заболеваний которых запрещается в
негосударственном секторе здравоохранения;
14) обеспечения лекарственными средствами в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи.
Примечание: СПИД - синдром приобретенного иммунодефицита,
ВИЧ - вирус иммунодефицита человека,
ВБИ - внутрибольничная инфекция,
ГОБМП - гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
Утвержден совместным приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 марта 2011 года № 159
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
от 5 апреля 2011 года № 89
Форма
Проверочный лист в сфере частного предпринимательства для
медицинских организаций, оказывающих скорую медицинскую помощь
Место составления                          Дата "__" ________ 201__ г
Наименование органа _________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
Адрес места нахождения объекта ______________________________________
Руководитель организации ____________________________________________
пп
Требования
Фактические
показатели
1
2
3
1
Наличие лицензии на медицинскую деятельность,
приложений к лицензии (номер, серия, дата выдачи)
2
Укомплектованность врачами, средними медицинскими
работниками (коэффициент совместительства) (%)
3
Наличие сертификатов специалиста у медицинских
работников (% от общего количества врачей, % от
общего количества среднего медицинского персонала)
4
Уровень категорийности специалистов (% по
категориям)
5
Наличие у специалистов свидетельств о прохождении
курсов повышения квалификации за последние 5 лет (%
от общего количества персонала)
6
Эффективность использования медицинского
оборудования (%)
7
Соответствие установленным нормативам уровня
оснащенности медицинским оборудованием (%)
Изношенность медицинского оборудования (%)
8
Наличие лекарственных средств для оказания
неотложной медицинской помощи
9
Удельный вес повторных вызовов по одному и тому же
заболеванию в течение суток с момента первого вызова
за отчетный период (конкретные примеры, анализ)
10
Удельный вес вызовов с превышением времени прибытия
бригады скорой помощи за отчетный период (анализ
причин)
11
Количество случаев смерти при вызовах (смерть до
прибытия бригады, смерть в присутствии бригады)
12
Удельный вес доставок больных на госпитализацию без
медицинских показаний
13
Время обслуживания 1 вызова
14
Удельный вес переданных активов в организации ПМСП
15
Расхождение диагнозов бригады скорой медицинской
помощи и диагноза, установленного в стационаре в
случае госпитализации больных
16
Общее количество обоснованных жалоб по сравнению с
аналогичным периодом прошлого года (анализ причин
возникновения жалоб)
17
Качество ведения учетно-отчетной документации,
документирование рабочих процедур
18
Показатели работы Службы внутреннего контроля
(аудита):

1) пациенттердің өтініштерін қарау нәтижелері;
2) ұйым бөлімшелері қызметі тиімділігін талдау;
3) медициналық қызмет сапасы кем тиімділігін арттыруға және кемшіліктерді жоюға бағытталған бағдарламалық шараларды әзірлеу;
4) медициналық қызмет сапасын қамтамасыз ету бойынша қызметкерлерді оқыту және әдістемелік көмек;
5) тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету ережелерін сақтау;
6) диагностика және емдеу хаттамаларын сақтау;
21
Іс-шаралардың тәртібін реттеуші нормативтік құқықтық актілердің талаптарын сақтау:
1) жедел медициналық жәрдем және санитариялық авиация нысанындағы медициналық көмек көрсету;
2) азаматтардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуын қамтамасыз ету;
3) ақылы қызметтерді көрсету;
4) Бастапқы медициналық құжаттамалар нысандарын толтыру және беру;
5) Халықаралық аурулардың статистикалық жіктемесіне (ХАЖ-10) сәйкес стационар және стационарды алмастырушы емдеуге жататын аурулар тізбесін сақтау;
6) қалпына келтіре емдеуді және медициналық оңалтуды көрсетуді, оның ішінде және балалар медициналық оңалтуды ұйымдастыру;
7) азаматтардың уақытша еңбекке жарамсыздығын куәландыратын медициналық ұйымдардың құжаттарын толтыру және беру;
8) паллиативтік көмек пен мейірбикелік күтімді көрсету;
9) жедел медициналық жәрдем және санитариялық авиация нысанындағы медициналық көмек көрсету;
10) меншік нысанына және ведомстволық тиістілігіне қарамастан стационарлық көмек көрсететін (бұдан әрі - стационарлар) денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық көмек көрсетуі;
11) меншік нысанына және ведомстволық тиістілігіне қарамастан стационарды алмастыратын көмек көрсету;
12) Қазақстан Республикасы азаматтарының және оралмандардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуын қамтамасыз ету;
13) денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында емдеуге тыйым салынатын ауруларды емдеу;
14) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттармен қамтамасыз ету.
Ескерту: ЖИТС – жұқтырылған иммун тапшылығы синдромы,
АИТВ – адамның иммун тапшылығы вирусы,
АІЖ – ауруханішілік жұқпалар,
ТМККК - тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2011 жылғы 30 наурыздағы № 159
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 5 сәуірдегі № 89
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Жедел және шұғыл медициналық көмек көрсетуші медициналық ұйымдарға арналған жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағы
Құрастыру орны                  күні "__"_____________20___ж
Мемлекет органның атауы ___________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы ____________________________
Субъектінің орналасқан мекенжайы __________________________
Ұйым басшысы ______________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Р/с №
Талаптар
Факті бойынша көрсеткіштер
1
2
3
1
Медициналық қызмет көрсету лицензиясы, лицензияға қосымшаларының болуы (нөмірі, сериясы, берілген күні)
2
Дәрігерлермен, орта медициналық қызметкерлермен бірліктермен толықтырылуы (қосымша қызмет коэффициенті) (%)
3
Медициналық қызметкерлерде маман сертификаттарының болуы (жалпы дәрігерлердің санына шаққанда %, жалпы орташа медициналық қызметкерлердің санына шаққанда %) %)
4
Мамандар санаттылығының деңгейі (санаттар бойынша %)
5
Қызметкерлердің соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру курсынан өтуі туралы куәлігінің болуы (қызметкерлердің жалпы санына шаққанда %)
6
Медициналық жабдықтарды тиімді пайдалану
7
Медициналық құралдармен жабдықталу деңгейлерінің белгіленген нормативтеріне сәйкестік (%) Медициналық жабдықтың тозуы (%)
8
Шұғыл медициналық көмек көрсетуге арнаған дәрілік заттардың болуы
9
Бір ауру түрі бойынша алғашқы шақырудан кейін бір тәулік ішінде бірнеше қайталап шақырудың салыстырмалы салмағы (нақты оқиғалар, талдау)
10
Жедел көмек бригадасының уақытты асырып келуі шақыруларының есеп беру кезеңіндегі салыстырмалы салмағы (себептерді талдау)
11
Шақырулар кезіндегі өлім оқиғаларының саны (бригада келгенге дейінгі өлім, бригада келген кездегі өлім)
12
Медициналық көрсетімдерсіз науқастарды госпитальдауға жеткізудің салыстырмалы салмағы
13
1 шақыруға жұмсалған уақыт
14
АМСК ұйымдарына берілген активтердің салыстырмалы салмағы
15
Госпитальданған науқасқа жедел медициналық көмек бригадасы мен стационарда қойылған диагноздардың қарама-қайшылығы
16
Негізделген шағымдардың өткен жылдың осы уақытымен салыстырғандағы жалпы саны (шағымдардың себебі)
17
Тіркеу-есеп құжаттарын жүргізу сапасы, жұмыс үдерісін құжаттау
18
Ішкі бақылау қызметі (аудит) жұмысының көрсеткіші: