Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере учета государственного имущества
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 563. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2012 года № 8218. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2014 года № 153
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 02.04.2014 № 153 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» ПРИКАЗЫВАЮ:
2. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент электронной государственной услуги «Предоставление информации из Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в График выставления на торги объектов государственной собственности)» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент электронной государственной услуги «Выдача из Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пене и поступившим платежам в государственный бюджет», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан Утепова Э.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов                           Б. Жамишев
«СОГЛАСОВАНО»
И.о. Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
____________________ Р. Скляр
«__» _______________ 2012 года
Приложение 1
к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 декабря 2012 года № 563
Регламент электронной государственной услуги
«Предоставление информации из Реестра государственных
предприятий и учреждений, юридических лиц с участием
государства в уставном капитале (перечень контролируемых
государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных юридических лиц;
информация и материалы о государственном имуществе, включенном
в График выставления на торги объектов государственной
собственности)»

Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 563 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 26 желтоқсанда № 8218 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 2 сәуірдегі № 153 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 02.04.2014 № 153 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы 29-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес, «Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізімі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою Кестесіне қосылған мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар) ақпаратты ұсыну» электронды мемлекеттік қызметтің регламенті;
2) Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес, «Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасасылған жалға алу (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерін қамтитын анықтаманы беру» электронды мемлекеттік қызметтің регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада орнатылған тәртіппен мемлекеттік тіркеуін және оның кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Төрағасы Э.К. Өтеповке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қаржы министрі                             Б. Жәмішев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі м.а.
_______________________ Р. Скляр
2012 жылғы «__» ________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 563 бұйрығына 1-қосымша
«Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық
капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен
ақпаратты (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың тізімін; мемлекеттік меншік
объектілерін сауда-саттыққа қою Кестесіне қосылған мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен материалдарды) ұсыну» электрондық
мемлекеттік қызметтің регламенті

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Предоставление информации из Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в График выставления на торги объектов государственной собственности)» (далее - услуга) оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан через веб-портал реестра государственного имущества www.gosreestr.kz (далее – ИС услугодателя) и веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - ПЭП).
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Предоставление информации из Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в График выставления на торги объектов государственной собственности)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2012 года № 1373 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: полностью автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: информационная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) получатель - физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
2) информационная услуга - услуга по предоставлению пользователям информационных ресурсов;
3) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
4) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
5) структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее - СФЕ);
6) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;

1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен ақпаратты (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізімін; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою Кестесіне қосылған мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдарды) ұсыну» электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) мен www.gosreestr.kz мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы (бұдан әрі – қызмет берушінің АЖ) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қазандағы № 1373 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен ақпаратты (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізімін; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою Кестесіне қосылған мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдарды) ұсыну» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматталуының дәрежесі: толығымен автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: ақпараттық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) алушы – шартты жасасқан және өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарын алуға АЖ-ға жолығатын және оларды пайдаланатын субъект;
2) ақпараттық қызмет - пайдаланушыларға ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
3) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
4) тұтынушы - өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
5) құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органдар, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер мен олардың ішкі жүйелері;
6) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);

7) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий.
2. Порядок деятельности по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП/ИС услугодателя приведены в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ИС услугодателя согласно приложению 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель обращается к ПЭП/ИС услугодателя;
2) процесс 1 – выбор получателем услуги указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных);
3) процесс 2 – автоматическая регистрация запроса в ИС услугодателя;
4) условие 1 – проверка (обработка) запроса в ИС услугодателя;
5) процесс 3 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием запрошенных данных;
6) процесс 4 – получение получателем результата услуги (а) просмотр перечня контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; б) информация об объекте приватизации), сформированный ИС услугодателя.
7. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
2) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
3) заполнение запроса;
4) обработка запроса в ИС услугодателя.
8. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания электронной государственной услуги
9. В процессе оказания электронной государственной услуги участвуют следующие СФЕ – ПЭП, ИС услугодателя.
10. Текстовое табличное описание последовательности действий с указанием срока выполнения каждого действия приведены в таблице 1 описание действий СФЕ через ПЭП/ИС услугодателя согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ИС услугодателя согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
12. Результаты оказания услуги получателям Предоставление информации из Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в График выставления на торги объектов государственной собственности) измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.

7) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды қолданылумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қызметтің
тәртібі
6. Осы Регламенттің 1-қосымшасына көрсетілген қызмет берушінің АЖ/ЭҮП арқылы адымдық әрекеттері мен шешімдері ЭҮП/Қызмет берушінің АЖ-і арқылы қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесу № 1 диаграммасында көрсетілген:
1) алушы қызмет берушінің АЖ/ЭҮП электрондық мемлекеттік қызметке жолығады;
2) 1-ші үдеріс – осы Регламентте көрсетілген  қызметті алушымен таңдау, қызметті көрсету үшін сұрау нысандарын экранға шығару және алушымен нысандарды толтыру (деректерді енгізу);
3) 2-ші үдеріс – қызмет берушінің АЖ-де сауалды автоматты тіркеу;
4) 1-ші жағдай - қызмет берушінің АЖ-мен сауалды тексеру (өңдеу);
5) 3-ші үдеріс – сұралатын ақпараттың жоқ болуына байланысты  сұралатын ақпараттың жоқ болуы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 4-ші үдеріс – қызмет берушінің АЖ-мен құрылған, қызметті көрсету нәтижесін алу (а) мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізімін тізімді қарау; б) жекешелендіру объектілері туралы ақпарат).
7. Қызметті көрсету үшін сұрау нысандарын толтыру бойынша әрекеттер сипаттамасы:
1) осы Регламентте көрсетілген, қызметті таңдау;
2) «қызметті online таңдау» кнопкасы көмегімен қызметке тапсырыс беру;
3) сауалды толтыру;
4) қызмет берушінің АЖ-де сауалды өңдеу.
8. Қызметті көрсету тәртібі туралы анықтама ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде
әрекеттің (өзара іс-қимылдың) тәртібінің сипатталуы
9. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне мынадай: ҚФБ – ЭҮП, ЭҮШ, қызмет берушінің АЖ-і қатысады.
10. Осы Регламенттің 2-қосымшасында әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, қарапайым іс-қимылы 1 кесте ЭҮП/ Қызмет берушінің АЖ-і арқылы КФБ әрекеттерін сипаттау дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы көрсетілген.
11. Осы Регламенттің 1-қосымшаларына сәйкес ЭҮП/Қызмет берушінің АЖ-і арқылы қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесу № 1 диаграммасында іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалары көрсетілген.
12.  Алушыларға қызметті көрсету нәтижелері мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен ақпаратты (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізімін; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою Кестесіне қосылған мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдарды) ұсыну осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

13. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
14. Техническое условие оказания электронной государственной услуги является: доступ к Интернету.
Приложение 1
к регламенту оказания электронной
государственной услуги
«Предоставление информации из
Реестра государственных предприятий
и учреждений, юридических лиц с участием
государства в уставном капитале
(перечень контролируемых государством
акционерных обществ и товариществ с
ограниченной ответственностью, а также
государственных юридических лиц;
информация и материалы о государственном
имуществе, включенном в График
выставления на торги объектов
государственной собственности)»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту оказания электронной
государственной услуги
«Предоставление информации из
Реестра государственных предприятий
и учреждений, юридических лиц с участием
государства в уставном капитале
(перечень контролируемых государством
акционерных обществ и товариществ с
ограниченной ответственностью, а также
государственных юридических лиц;
информация и материалы о государственном
имуществе, включенном в График
выставления на торги объектов
государственной собственности)»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП/ИС услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Получатель
ИС услугодателя
ИС услугодателя
ИС услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Выбирает услугу и заполняет формы запроса
Автоматическая регистрация запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с отсутствием запрошенных данных
Получение получателем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса
Формирование отказа
Отображение результата оказания услуги
5
Сроки исполнения
1,5 минута (далее - мин)
1 мин
30 секунд
не более 10 мин
6
Номер следующего действия
2
3
4
-
Приложение 3
к регламенту оказания электронной
государственной услуги
«Предоставление информации из
Реестра государственных предприятий
и учреждений, юридических лиц с участием
государства в уставном капитале
(перечень контролируемых государством
акционерных обществ и товариществ с
ограниченной ответственностью, а также
государственных юридических лиц;
информация и материалы о государственном
имуществе, включенном в График
выставления на торги объектов
государственной собственности)»
«Предоставление информации из Реестра государственных
предприятий и учреждений, юридических лиц с участием
государства в уставном капитале (перечень контролируемых
государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных юридических лиц;
информация и материалы о государственном имуществе, включенном
в График выставления на торги объектов государственной
собственности)»

13. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты санкциясыз алудан қорғау);
2) тұтастығы (ақпаратты санкциясыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды санкциясыз ұстап қалудан қорғау).
14. Мемлекеттік қызметті көрсету көрсетудiң техникалық шарттары: Интернетке шығу.
«Мемлекеттік кәсіпорындар мен
мекемелердің, жарғылық капиталында
мемлекет қатысуы бар заңды
тұлғалардың тізілімінен ақпаратты
(мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізімін; мемлекеттік меншік
объектілерін сауда-саттыққа қою
Кестесіне қосылған мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен
материалдарды) ұсыну» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 1-қосымша
ЭҮП/Қызмет берушінің АЖ-і арқылы қызметті көрсету кезінде
өзара функционалдық әрекеттесу № 1 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Мемлекеттік кәсіпорындар мен
мекемелердің, жарғылық капиталында
мемлекет қатысуы бар заңды
тұлғалардың тізілімінен ақпаратты
(мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізімін; мемлекеттік меншік
объектілерін сауда-саттыққа қою
Кестесіне қосылған мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен
материалдарды) ұсыну» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 2-қосымша
1 Кесте. ЭҮП/ Қызмет берушінің АЖ-і арқылы КФБ әрекеттерін
сипаттау.
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Алушы
Қызмет берушінің АЖ-і
Қызмет берушінің АЖ-і
Қызмет берушінің АЖ-і
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипатталуы
Алушы қызмет түрін таңдап алады (ұйымдардың тізімі)
Сауалды автоматты түрде тіркеу
сұралатын ақпараттың жоқ болуына байланысты сұралатын ақпараттың жоқ болуы туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушымен қызметті көрсету нәтижесін алу
4
Аяқталудың нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру басқару шешімі)
Сауалды жөнелту
Сауалды тіркеу
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
Шығу құжатты бейнелеу
5
Орындау мерзімі
1,5 минут (бұдан әрі - мин)
1 мин
30 секунд
10 мин артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
-
«Мемлекеттік кәсіпорындар мен
мекемелердің, жарғылық капиталында
мемлекет қатысуы бар заңды
тұлғалардың тізілімінен ақпаратты
(мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізімін; мемлекеттік меншік
объектілерін сауда-саттыққа қою
Кестесіне қосылған мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен
материалдарды) ұсыну» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 3-қосымша
«Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық
капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен
ақпаратты (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың тізімін; мемлекеттік меншік
объектілерін сауда-саттыққа қою Кестесіне қосылған мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен материалдарды) ұсыну»

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 2
к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 декабря 2012 года № 563
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача из Реестра государственных предприятий и учреждений,
юридических лиц с участием государства в уставном капитале
справки арендаторам (доверительным управляющим)
государственного имущества по заключенным с ними договорам
аренды (доверительного управления), содержащей сведения о
начислениях по договору, пене и поступившим платежам в
государственный бюджет»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача из Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пене и поступившим платежам в государственный бюджет» (далее – услуга) оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан через веб-портал реестра государственного имущества www.gosreestr.kz (далее – ИС услугодателя), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - ПЭП).
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача из Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пене и поступившим платежам в государственный бюджет», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2012 года № 1373 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: полностью автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) получатель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі мен нәтижесінің сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) жартылай қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) жартылай қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 563 бұйрығына 2-қосымша
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік
басқарушылармен) жасасылған жалға алу (сенімгерлік басқару)
шарттары бойынша Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің,
жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың
тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және мемлекеттік
бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын
анықтаманы беру» электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттiк кәсiпорындардың және мекемелердiң, жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заңды тұлғалар тiзiлiмінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыларға (сенімгерлік басқарушыларға) олармен жасалған жалдау шарттары (сенімгерлік басқару) жөніндегі шарт бойынша есептеулер, айыппұлдар мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтаманы беру» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – қызмет) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен мемлекеттік мүліктің тізілімінің веб-порталы www.gosreestr.kz (бұдан әрі – қызмет көрсетушінің АЖ) арқылы, сонымен қатар «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қазандағы № 1373 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасасылған жалға алу (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерін қамтитын анықтаманы беру» мемлекеттік қызметтің стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматталуының дәрежесі: толығымен автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) алушы - уәкілетті органға қызмет көрсету жөнінде ресми өтініш беретін немесе ЭҮП құралдары арқылы электронды тапсырыс беретін жеке тұлға;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, жіберу және ұсыну үшін арналған жүйе;

3) бизнес–идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ФЛ);
6) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ЮЛ);
7) структурно-функциональные единицы - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее - СФЕ);
8) транзакционная услуга – услуга по предоставлению электронных информационных ресурсов пользователям, требующая взаимного обмена информацией, проведение платежей и иные действия, в том числе с использованием электронной цифровой подписи;
9) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу и к электронным государственным услугам;
11) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
12) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;

3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиалдың және өкілдіктің) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЖТ МДҚ)- Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруге енгізу мақсатында Ұлттық бизнес - сәйкестендіру номері тізілімін құру мен мемлекеттік басқару органдарына олардың өкілеттігі шеңберінде өзге де субъектілерге нақты және олар туралы көкейкесті мәліметтерді ұсыну, ақпаратты өңдеу мен сақтауға, автоматтандырылған жинақ үшін арналған ақпараттық жүйе;
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЗТ МДҚ)- Қазақстан Республикасындағы заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруге енгізу мақсатында Ұлттық бизнес - сәйкестендіру номері тізілімін құру мен мемлекеттік басқару органдарына олардың өкілеттігі шеңберінде өзге де субъектілерге нақты және олар туралы көкейкесті мәліметтерді ұсыну, ақпаратты өңдеу мен сақтауға, автоматтандырылған жинақ үшін арналған ақпараттық жүйе;
7) құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің және өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
8) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
9) тұтынушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
10) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
11) «электрондық үкiметтiң» шлюзi (бұдан әрi – ЭҮШ) – электрондық қызметтi iске асыру аясында «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
12) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологиялар қолданылып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;

13) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП приведены в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП в соответствии с приложением 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель должен пройти регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) получателю предоставляется результат оказания электронной государственной услуги на основе запроса, поданного в государственный орган в виде электронного документа, подписанного ключом электронной цифровой подписи получателя услуг с использованием средства криптографической защиты, реализующего процесса формирования и проверки ЭЦП получателя и информационной системы УЦ в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года № 370 «Об электронном документе и электронной цифровой подписи»;
3) процесс 1 – ввод получателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
4) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН/БИН и пароль;
5) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
6) процесс 3 – выбор получателем услуги указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
7) процесс 4 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП получателя на ПЭП;
8) условие 2 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП получателя;
9) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
10) процесс 6 - подписание посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги и направление запроса через ШЭП в ИС услугодателя;
11) условие 3 – проверка (обработка) запроса ИС услугодателя;
12) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием запрошенных данных;
13) процесс 8 – получение получателем результата оказания услуги (справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа), сформированного ИС услугодателя.

13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қызметтің
тәртібі
6. Осы Регламенттің 1-қосымшасына көрсетілген ЭҮП арқылы адымдық әрекеттері мен шешімдері ЭҮП арқылы қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесу № 1 диаграммасы көрсетілген:
1) алушы ЖСН/БСН көмегімен ЭҮП-да тіркеуді өту қажет (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) Қазақстан Республикасының «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370 Заңына сәйкес КО ақпараттық жүйесі және алушының ЭЦҚ тексеру және құрастыру процессін іске асыратын, криптографиялық қорғау құжаттар қолдануымен қызмет алушының электрондық сандық қол таңбасымен қол қойылған, электронды құжат түрде мемлекеттік органға берілген, сұрау негізінде электронды мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға беріледі;
3) 1-ші үдеріс – қызметті алу үшін ЭҮП-да алушымен ЖСН/БСН және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізу;
4) 1-ші шарт - ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы дұрыс деректерді ЭҮП-да тексеру;
5) 2-ші үдеріс – алушының қате деректеріне орай авторизациялауда бас тарту туралы ЭҮП-да хабарламаны қалыптастыру;
6) 3-ші үдеріс - алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, алушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
7) 4-ші үдеріс – сәйкестендіру деректерін сұрау және ЭҮП-да алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі туралы деректер туралы сұрау;
8) 2-ші шарт – алушының ӘЦҚ-ның дұрыстығын және тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін тексеру;
9) 5-ші үдеріс – алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмағанына орай сұралған электронды мемлекеттік қызметте бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 6-шы үдеріс – электронды мемлекеттік қызметті көрсетуге толтырылған (енгізілген деректер) сұрау нысанын алушының ЭЦҚ арқылы қол қою және қызмет берушінің АЖ-не ЭҮШ-і арқылы сұрауды бағыттау;
11) 3-ші шарт – қызмет берушінің АЖ-де сұрауды тексеру (өңдеу);
12) 7-ші үдеріс - сұралатын ақпараттың жоқ болуына байланысты сұралатын ақпараттың жоқ болуы туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 8-ші үдеріс - қызмет берушінің АЖ-мен құрылған, қызметті көрсету нәтижесін (электрондық құжат түрінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап немесе анықтама) алушымен алу.

7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ИС услугодателя приведены в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ИС услугодателя в соответствии с приложением 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель обращается к ИС услугодателя;
2) процесс 1 – выбор получателем услуги указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
3) процесс 2 – автоматическая регистрация запроса в ИС услугодателя;
4) условие 1 – проверка (обработка) запроса ИС услугодателя;
5) процесс 3 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием запрошенных данных;
6) процесс 4 – получение получателем результата услуги (справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа), сформированного ИС услугодателя.
8. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем ИИН/БИН, логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса:
ИИН/БИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
с указанием номера договора;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС услугодателя;
7) направление запроса на обработку в ИС услугодателя;
8) обработка запроса в ИС услугодателя;
9) с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка «просмотр результата».
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг».
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. В процессе оказания электронной государственной услуги участвуют следующие СФЕ – ПЭП, ШЭП, ИС услугодателя, ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий с указанием срока выполнения каждого действия приведены в таблице 1 описание действий СФЕ через ПЭП согласно приложения 2 к настоящему Регламенту.

7. Осы Регламенттің 2-қосымшасына көрсетілген қызмет берушінің АЖ-і арқылы адымдық әрекеттері мен шешімдері АЖ-і арқылы қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесу № 2 диаграммасында көрсетілген:
1) алушы көрсетілген қызмет берушінің АЖ—не үндейді;
2) 1-ші үдеріс - алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, алушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
3) 2-ші үдеріс – қызмет берушінің АЖ-де сауалды автоматты тіркеу;
4) 1-ші жағдай - қызмет берушінің АЖ-мен сауалды тексеру (өңдеу);
5) 3-ші үдеріс – сұралатын ақпараттың жоқ болуына байланысты сұралатын ақпараттың жоқ болуы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 4-ші үдеріс – қызмет берушінің АЖ-мен құрылған, қызметті көрсету нәтижесін (электрондық құжат түрінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап немесе анықтама) алушымен алу.
8. Қызметті көрсету үшін сұрау нысандарын толтыру бойынша әрекеттер сипаттамасы:
1) ЭҮП-на кіру үшін алушымен ЖСН/БСН, логин және парольді енгізу;
2) осы Регламентте көрсетілген, қызметті таңдау;
3) «қызметті online таңдау» кнопкасы көмегімен қызметке тапсырыс беру;
3) сауалды толтыру:
ЭҮП-да алушымен тіркелген нәтижесі бойынша, автоматты түрде ЖСН/БСН таңдалады;
шарт номері нұсқауымен;
5) алушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) сұрауды растау (қол қою) – алушы «қол қою» кнопкасы көмегімен ЭЦҚ сұрауын растауды жүзеге асырады, одан кейін сұрау қызмет беруші АЖ-не өңдеуге беріледі:
7) қызмет беруші АЖ-не өңдеуге сауалды бағыттау;
8) қызмет берушінің АЖ-де сауалды өңдеу;
9) «мәртебені жаңарту» кнопкасы көмегімен алушыға сауалды өңдеу нәтижесін көру мүмкіншілігі беріледі.
9. Электронды мемлекеттік қызмет бойынша сұрау тарихы мәртебесін алушымен тексеру әдісі: ЭҮП-ның «Қызметті алу тарихы» бөлімінде.
10. Қызметті көрсету тәртібі туралы анықтама ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде
әрекеттің (өзара іс-қимылдың) тәртібінің сипатталуы
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне мынадай: ҚФБ – ЭҮП, ЭҮШ, қызмет берушінің АЖ-і қатысады.
12. Осы Регламенттің 2-қосымшасында әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, қарапайым іс-қимылы (1 кесте ЭҮП-ы арқылы КФБ әрекеттерін сипаттау дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы көрсетілген.

13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий, в соответствии с их описаниями, приведены в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП и диаграмме № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ИС услугодателя приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 3 к настоящему Регламенту представлены выходные формы отрицательного ответа на электронную государственную услугу и положительного ответа на электронную государственную услугу в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
15. Результаты оказания услуги получателям Выдача из Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пене и поступившим платежам в государственный бюджет измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Технические условия оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация на ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту оказания электронной
государственной услуги
«Выдача из Реестра государственных
предприятий и учреждений, юридических
лиц с участием государства в уставном
капитале справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества по
заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях
по договору, пене и поступившим
платежам в государственный бюджет»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту оказания электронной
государственной услуги
«Выдача из Реестра государственных
предприятий и учреждений, юридических
лиц с участием государства в уставном
капитале справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества по
заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях
по договору, пене и поступившим
платежам в государственный бюджет»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наимено-
вание СФЕ
Получа-
тель
ПЭП
Получа-
тель
ПЭП
ПЭП
Получа-
тель
ИС услуго-
дателя
ИС услугода-
теля
3
Наимено-
вание действия (проце-
сса, проце-
дуры, операции) и их описание
Автори-
зуется на ПЭП по ИИН/БИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющи-
мися наруше-
ниями в данных получа-
теля
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Запраши-
вает иденти-
фикацио-
нные данные и данные о сроке действия регист-
рацион-
ного свиде-
тельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государс-
твенной услуге в связи с не подтверж-
дением подлин-
ности ЭЦП получа-
теля
Направ-
ление запроса в ИС услуго-
дателя
Формиро-
вание сообще-
ния об отказе в связи с отсутствием запроше-
нных данных
Получение получа-
телем на ПЭПе резуль-
тата услуги
4
Форма заверше-
ния (данные, документ организа-
ционно–
распоря-
дительное решение)
Отобра-
жение уведом-
ления об успешном формиро-
вании запроса
Формиро-
вание сообщения об отказе в авториза-
ции
Маршрути- зация запроса
Маршру-
тизация запроса
Формиро-
вание сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государс-
твенной услуге
Маршру-
тизация запроса
Формиро-
вание сообще-
ния
Отображе-
ние выходного документа
5
Сроки исполне-
ния
30 сек – 1 минута (далее - мин)
30 секунд (далее - сек)
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 мин
30 сек – 1 мин
30 сек
не более 10 мин
6
Номер следую-
щего действия
2 – если есть наруше-
ния в данных получа-
теля; 3–если автори-
зация прошла успешно
4
5 – если есть наруше-
ния в данных запроса получа-
теля; 6 – если проверка прошла успешно
7 – если есть наруше-
ния в данных запроса получа-
теля; 8 – если проверка прошла успешно
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ИС услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Получатель
ИС услугодателя
ИС услугодателя
ИС услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбирает ЭЦП для подписания запроса
Автоматическая регистрация запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с отсутствием запрошенных данных
Получение получателем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса
Формирование сообщения
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
1,5 мин
1 мин
30 сек
не более 10 мин
6
Номер следующего действия
2
3
4
-
Приложение 3
к регламенту оказания электронной
государственной услуги
«Выдача из Реестра государственных
предприятий и учреждений, юридических
лиц с участием государства в уставном
капитале справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества по
заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях
по договору, пене и поступившим
платежам в государственный бюджет»
Выходная форма отрицательного ответа на электронную
государственную услугу
Справка по договору о передаче республиканского имущества в аренду (доверительное управление)
Документ сформирован: Реестром государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения справки:
Уважаемый потребитель государственных услуг веб-портала www.gosreestr.kz!
По заданным Вам критериям поиска: № договора-___ и БИН/ИИН-__, в базах данных Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале сведения не найдены.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих - код содержит данные, подписанные электронной цифровой подписью акционерного общества "Информационно-учетный центр", определенного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 единым оператором в сфере учета государственного имущества.
Выходная форма положительного ответа на электронную
государственную услугу
Справка
по договору о передаче республиканского имущества в аренду
(доверительное управление)
Документ сформирован: реестром государственных
предприятий и учреждений, юридических лиц
с участием государства в уставном капитале
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения справки:
Уважаемый потребитель государственных услуг веб-портала
www.gosreestr.kz!
По заданным Вам критериям поиска: № договора -____ и БИН/ИИН -_____, в базах данных реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале зарегистрированы следующие:
- сведения по договору и республиканскому имуществу:
Тип договора: имущественный наем (аренда)/ доверительное управление
Наймодатель (учредитель доверительного управления):
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Баласодержатель:
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Наниматель (доверительный управляющий):
БИН/ИИН, полное наименование, адрес, контакты
Номер и дата договора:
Тип государственного имущества
транспорт или помещение в здании или здание или оборудование или др.
Период аренды (доверительного управления):
Объект аренды (доверительного управления):
Местонахождение, описание и характеристика государственного имущества
- начисления, пеня и поступления в государственный бюджет по договору
Дата зачисления
Начислено, тенге
Количество просроченных
Пеня не за своевременную уплату, тенге (сумма пени за один день х количество просроченных дней)
Поступило в гос. бюджет, тенге
Дата платежа
Итого начислено:
арендная плата, тенге.: _____
пеня, тенге.: ____
Поступило в гос. бюджет, тенге.: ____
Итого к оплате, тенге.: _______
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, подписанные электронной цифровой подписью акционерного общества "Информационно-учетный центр", определенного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 единым оператором в сфере учета государственного имущества.
Приложение 4
к регламенту оказания электронной
государственной услуги
«Выдача из Реестра государственных
предприятий и учреждений, юридических
лиц с участием государства в уставном
капитале справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества по
заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях
по договору, пене и поступившим
платежам в государственный бюджет»
«Выдача из Реестра государственных предприятий и учреждений,
юридических лиц с участием государства в уставном капитале
справки арендаторам (доверительным управляющим)
государственного имущества по заключенным с ними договорам
аренды (доверительного управления), содержащей сведения о
начислениях по договору, пене и поступившим платежам в
государственный бюджет»

13. Осы Регламенттің 1-қосымшаларына сәйкес ЭҮП арқылы қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесу № 1 диаграммасында және АЖ-і арқылы қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесу № 2 диаграммасында көрсетілген іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалары көрсетілген.
14. Осы Регламентке 3-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне сәйкес ұсынылуы тиіс нысандар «Мемтізілім» АЖ мәліметтер жоқ болуы негізінде, «Мемтізілім» АЖ мәліметтер жоқ болуы негізінде және «Мемтізілім» АЖ мәліметтер жоқ болуы негізінде көрсетілген.
15. Алушыларға қызметті көрсету нәтижелері мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасасылған жалға алу (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтаманы беру осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Алушыларға қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты санкциясыз алудан қорғау);
2) тұтастығы (ақпаратты санкциясыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды санкциясыз ұстап қалудан қорғау).
17. Қызметтi көрсетудiң техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетілетін адамда ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП-да авторизациялау;
4) алушыда ЭЦҚ болуы.
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасасылған
жалға алу (сенімгерлік басқару)
шарттары бойынша Мемлекеттік
кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық
капиталында мемлекет қатысуы
бар заңды тұлғалардың тізілімінен
шарт бойынша есептеулер, өсімпұл
және мемлекеттік бюджетке түскен
төлемдер туралы мәліметтерді
қамтитын анықтаманы беру» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 1-қосымша
ЭҮП арқылы қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық
әрекеттесу № 1 диаграммасы
АЖ-і арқылы қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық
әрекеттесу № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасасылған
жалға алу (сенімгерлік басқару)
шарттары бойынша Мемлекеттік
кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық
капиталында мемлекет қатысуы
бар заңды тұлғалардың тізілімінен
шарт бойынша есептеулер, өсімпұл
және мемлекеттік бюджетке түскен
төлемдер туралы мәліметтерді
қамтитын анықтаманы беру» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 2-қосымша
1 Кесте. ЭҮП-ы арқылы КФБ әрекеттерін сипаттау.
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
ЭҮП
Алушы
Қызмет берушінің АЖ
Қызмет берушінің АЖ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипатталуы
ЭҮП-да ЖСН/БСН мен парольды авторизациялау үшін енгізу
Алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушының қызмет түрін таңдайды және сауал деректерін қалыптастырады
Алушының сәйкестендіру деректерді және ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі туралы деректерге сұрау салу;
Алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты мемлекеттік электронды қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
Қызмет берушінің АЖ-не сауалды бағыттау
сұралатын ақпараттың жоқ болуына байланысты сұралатын ақпараттың жоқ болуы туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушымен ЭҮП-да қызметті көрсету нәтижесін алу
4
Аяқталудың нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру басқару шешімі)
Табысты сауал қалыптастырған туралы хабарламаны бейнелеу
Авторизациялау кезінде бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауалды жөнелту
Сауалды жөнелту
Алушының мемлекеттік электронды қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5
Орындау мерзімі
30 сек - 1 минут (бұдан әрі - мин)
30 секунд (бұдан әрі - сек)
1,5 мин
1,5 мин
30 сек - 1 минут
30 сек - 1 минут
30 сек
10 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2-алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты
3-авторизациялау дұрыс өткен жағдайда
-
4
5-алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты
6-тексеру дұрыс өткен жағдайда
-
7-алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты
8-тексеру дұрыс өткен жағдайда
-
-
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасасылған
жалға алу (сенімгерлік басқару)
шарттары бойынша Мемлекеттік
кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық
капиталында мемлекет қатысуы
бар заңды тұлғалардың тізілімінен
шарт бойынша есептеулер, өсімпұл
және мемлекеттік бюджетке түскен
төлемдер туралы мәліметтерді
қамтитын анықтаманы беру» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 3-қосымша
«Мемтізілім» АЖ мәліметтер жоқ болуы негізінде
Республикалық мүлікті жалға беру туралы шарт жөніндегі анықтама
(сенімгерлік басқару)
Құжат қалыптастырылды: Мемлекеттiк кәсiпорындар
мен мекемелердiң, жарғылық капиталында
мемлекеттiң қатысуы бар заңды тұлғалар тiзiлiмімен
Бірегей нөмір:
Салуды сұрау күні мен уақыты:
Анықтаманы алу күні мен уақыты:
Құрметті www.gosreestr.kz веб-порталының мемлекеттік қызметін тұтынушы!
Сіз белгілеген іздестіру критерийлері бойынша: шарттың № - және БСН/ЖИН - ________, Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң, жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заңды тұлғалар тiзiлiмінің дерекқорында мәліметтер табылған жоқ.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚР Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатпен бірдей.
штрих-кодта Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысымен Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор болып айқындалған «Ақпараттық-есептеу орталығы» акционерлік қоғамының электрондық цифрлық қол қойылған деректер қамтылған.
«Мемтізілім» АЖ мәліметтер жоқ болуы негізінде
Республикалық мүлікті жалдауға (сенімгерлік басқаруға) беру
туралы шарты бойынша анықтама
Құжат қалыптастырылды: Мемлекеттік кәсіпорындар
мен мекемелердің, жарғылық капиталында мемлекет
қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінен
Бірегей нөмір:
Сауалды сұрау күні мен уақыты:
Анықтаманы алу күні мен уақыты:
Құрметті www.gosreestr.kz веб-порталының мемлекеттік қызметтерін тұтынушы!
Сіз берген іздеу критериясы бойынша: шарттың № - _____ және БСН/ЖСН - __________, мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімінің дерекқорында мыналар тіркелген:
- шарт және республикалық мүлік жөніндегі мәліметтер:
Шарттың түрі: мүліктік жалға беру (жалдау)/сенімгерлік басқару
Жалға беруші (сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы):
БСН, толық атауы, мекен жайы, байланыс
Теңгерім ұстаушы:
БСН, толық атауы, мекен жайы, байланыс
Жалға алушы (сенімгерлік басқарушы):
БСН/ЖСН, толық атауы, мекен жайы, байланыс
Шарттың нөмірі мен күні:
Мемлекеттік мүліктің түрі:
көлік немесе орынжай ішіндегі ғимарат немесе бөлме немесе жабдық немесе т.б.
Жалдаудың (сенімгерлік басқарудың) кезеңі:
Жалдау (сенімгерлік басқару) объектісі:
орналасқан жері, сипаттама және мемлекеттік мүлікке мінездеме
- шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түсімдер:
Есептеу күні
Есептелді, теңге
Мерзімі өткен күндердің саны
Кешіктірілген ақы төлеудің өсімпұлы, теңге (бір күннің өсімпұлының сомасы х кешіктіріп төленген күндер саны).
Мем.бюджетке түсті, теңге.
Төлем күні
Есептеулер жинағы:
жалдау ақысы, теңге (бұдан әрі - тг).: _____
өсімпұл, тг.: _____
Мем.бюджетке түсті, тг.:_____
Ақы төлеу жинағы, тг.:_____
Осы құжат «Электрондық құжат пен электрондық сандық қол таңба туралы» ҚР заңының 2003 жылғы 7 қаңтардағы 7-бабы 1-тармағына сәйкес, қағазды тасымалдағыштағы құжатқа теңдес.
*Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысымен мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында бірыңғай оператор болып айқындалған, «Ақпараттық-есептеу орталығы» акционерлік қоғамының электрондық сандық қол таңбасы қолы қойылған деректерін штрих-код қамтиды.
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасасылған
жалға алу (сенімгерлік басқару)
шарттары бойынша Мемлекеттік
кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық
капиталында мемлекет қатысуы
бар заңды тұлғалардың тізілімінен
шарт бойынша есептеулер, өсімпұл
және мемлекеттік бюджетке түскен
төлемдер туралы мәліметтерді
қамтитын анықтаманы беру» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 4-қосымша
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік
басқарушылармен) жасасылған жалға алу (сенімгерлік басқару)
шарттары бойынша Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің,
жарғылық капиталында мемлекет қатысуы бар заңды тұлғалардың
тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және мемлекеттік
бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын
анықтаманы беру»