Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
Приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 20 февраля 2014 года № 52-ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2014 года № 9171. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 3 ноября 2014 года № 148-ж
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 03.11.2014 № 148-ж.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», Указом Президента Республики Казахстан «Об утверждении реестра должностей государственных служащих» от 7 марта 2013 года № 523, подпунктом 6) пункта 21 Положения о Министерстве окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2013 года № 172 ПРИКАЗЫВАЮ:
1.Утвердить:
1) квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» центрального аппарата Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан и его территориальных органов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан и его территориальных органов согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан и его территориальных органов согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) квалификационные требования административных государственных служащих корпуса «Б» Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан и его территориальных органов согласно приложению 5 к настоящему приказу;
2. Руководителям структурных подразделений Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее - Министерство) строго руководствоваться утвержденными квалификационными требованиями при подборе кадров на замещение вакантных должностей.

Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Б" корпусы әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 20 ақпандағы № 52-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 22 ақпанда № 9171 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 3 қарашадағы № 148 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 03.11.2014 № 148 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабының 5-тармағына, «Мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 523 Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 ақпандағы № 172 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі туралы ереженің 21-тармағы 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі орталық аппаратының «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитеті мен оның аумақтық органдарының «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтық органдарының «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтық органдарының «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетітінің мен оның аумақтық органдарының «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің біліктілік талаптары осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін;
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) құрылымдық бөлімшелерінің басшылары бос лауазымдарға орналасуға кадрларды іріктеу кезінде бекітілген біліктілік талаптарын қатаң басшылыққа алсын.

3. Департаменту административно-кадровой работы Министерства обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства.
4. Контроль за выполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства Дернового А.Г.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
Согласован
Председателем Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
______________ А. Байменов
«____» __________ 2014 года
Приложение 1
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 20 февраля 2014 года № 52-ө
Квалификационные требования к категориям
административных государственных должностей корпуса «Б»
центрального аппарата Министерства окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
Помощник Министра
по режиму Категория С-3 (01-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О государственных секретах», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Инструкцией по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан», Экологического кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан». Наличие допуска к секретным сведениям.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общий контроль по линии обеспечения режимных мер в Министерстве, с целью устранения предпосылок к утечке закрытой информации, хищению и утрате особой важности, секретных и совершенно секретных документов и материалов; оказание практической и методической помощи структурным подразделениям Министерства в решении вопросов связанных с обеспечением режима секретности и сохранения информации и материалов секретного характера. Проведение других работ, связанных с обеспечением национальной безопасности, а также осуществление иных функций по поручению Министра.
Помощник Министра

3. Министрліктің Әкімшілік-кадрлық жұмыс департаменті:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін оны ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Министрліктің ресми Интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Министрліктің жауапты хатшысы А.Г. Дерновойға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасымен
келісілді
_______________ Ә. Байменов
2014 жылы 18 ақпанда
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің
2014 жылғы 20 ақпандағы
№  52-ө бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі орталық аппаратының «Б» корпусының әкімшілік
мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік
талаптары Министрдің режим жөніндегі көмекшісі
С-3 санаты (01-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасында құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын білуі.
Құпия мәліметтерге рұқсатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптары) сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Жабық ақпараттың жайылып кетуіне, аса маңызды, құпиялы және аса құпиялы құжаттар мен материалдардың ұрлануы мен жоғалуына алғышарттарды жою мақсатымен Министрлікте режимдік шараларды қамтамасыз ету желісі бойынша жалпы бақылау. Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне құпиялық режимін қамтамасыз етумен байланысты және құпиялық сипаттағы ақпарат пен материалдардың сақталу мәселелерін шешуде практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етумен байланысты басқа да жұмыстарды жүргізу, сондай-ақ Министрдің тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Министрдің көмекшісі

Категория С-3 (01-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в формировании плана работы Министерства; составление графика работы и командировок Министра, рассмотрение обращений граждан, приема граждан Министром по личным вопросам; участие в заседаниях коллегии и совещаниях, проводимых руководством Министерства, участие в международных мероприятиях, перевод с английского на русский и казахский язык рабочих материалов/презентации, осуществление иных функций по поручению Министра.
Советник Министра
Категория С-3 (01-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Информационное, аналитическое, организационное и иное обеспечение деятельности Министра по вопросам, относящимся к компетенции Министерства, участие в формировании плана работы Министерства, контроль за исполнением поручений Министра, контрольных документов Министра, участие в подготовке проектов законодательных и подзаконных актов, рассмотрение проектов ответов на вопросы Генеральной прокуратуры, Парламента РК, обращений граждан, приема граждан Министром по личным вопросам, участие в заседаниях коллегии и совещаниях, проводимых руководством Министерства, осуществление иных функций по поручению Министра.
Пресс-служба
Руководитель пресс-службы

С-3 санаты (01-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасында құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты»«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жұмыс жоспарын қалыптастыруға қатысу; Министрдің жұмыс және іссапар кестесін құру, азаматтардың өтініштерін, жеке мәселелері бойынша Министрдің азаматтарды қабылдау мәселелерін қарау; Министрліктің басшылығымен өткізілетін алқа отырыстарына және кеңестерге қатысу; халықаралық іс-шараларға қатысу; жұмыс материалдарын/тұсаукесерлерін ағылшын тілінен орыс және қазақ тілдеріне аудару; Министрдің тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Министрдің кеңесшісі
С-3 санаты (01-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасында құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты», «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР Жер, Су және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Министрдің қызметін ақпараттық, талдау, ұйымдастырушылық және өзге де қамтамасыз ету; Министрліктің жұмыс жоспарын қалыптастыруға қатысу; Министрдің тапсырмаларының, бақылаудағы құжаттарының орындалуын бақылау; заңнамалық және заңға тәуелді актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; Бас прокуратураның, ҚР Парламентінің, азаматтардың өтініштерінің сұрақтарына жауап жобаларын қарау, жеке мәселелері бойынша Министрдің азаматтарды қабылдау; Министрліктің басшылығымен өткізілетін алқа отырыстарына және кеңестерге қатысу; Министрдің тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Баспасөз қызметі Баспасөз қызметінің басшысы

Категория С-3 (01-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О средствах массовой информации», «О телерадиовещании», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», «О рекламе», «О языках», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Информационное обеспечение деятельности Министра и ведомства, участие в формировании плана работы Министерства, контроль за исполнением поручений Администрации Президента и Правительства РК по служебным документам, взаимодействие со средствами массовой информации, Службой центральных коммуникаций при Президенте Республики Казахстан, пресс-службами других государственных органов, подготовка и обеспечение представителей средств массовой информации информационно-аналитическими материалами, осуществление иных функций и полномочий, возложенных руководством Министерства.
Главный эксперт пресс-службы
Категория С-4 (01-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О государственных секретах», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О средствах массовой информации», «О телерадиовещании», «О рекламе», «О языках», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», а также иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Освещение в средствах массовой информации деятельности Министерства и его структурных подразделений: организация и проведения пресс-конференций, брифингов, пресс-туров,
подготовка пресс-релизов, информационных сообщений, формирование ежедневного дайджеста, координация работы сайта Министерства, обеспечение реализации планов и подготовка отчетности; осуществление иных функций и полномочий, возложенных руководством Министерства.
Департамент внутреннего аудита
Директор Департамента внутреннего аудита

С-3 санаты (01-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Бұқаралық ақпарат құралдары туралы»«Телерадио хабарларын тарату туралы»«Жарнама туралы»«Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министр мен ведомствоның қызметін ақпараттық қамтамасыз ету; Министрліктің жұмыс жоспарын қалыптастыруға қатысу; ҚР Президенті Әкімшілігінің және Үкіметінің қызметтік құжаттары бойынша тапсырмаларының орындалуын бақылау; бұқаралық ақпарат құралдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Орталық коммуникациялар қызметімен, басқа мемлекеттік органдардың баспасөз қызметтерімен өзара іс-қимыл жасау; бұқаралық ақпарат құралдары өкілдеріне ақпараттық-талдау материалдарын дайындау және қамтамасыз ету; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге де функциялар мен өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Баспасөз қызметінің бас сарапшысы
С-4 санаты (01-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Бұқаралық ақпарат құралдары туралы»«Телерадио хабарларын тарату туралы»«Жарнама туралы»«Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарында Министрліктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметін жариялау; баспасөз-конференцияларын, брифингтер, баспасөз-турларды ұйымдастыру және өткізу; баспасөз-ақпараттар, ақпараттық хабарламалар дайындау; күнделікті дайджесті қалыптастыру; министрлік сайтының жұмысын үйлестіру; жоспарлардың іске асырылуын қамтамасыз ету және есептілікті дайындау; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге де функциялар мен өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ішкі аудит департаменті Ішкі аудит департаментінің директоры

Категория С-1 (02-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности. Наличие доступа к секретным сведениям.
Практический опыт
Не ниже требований, предъявляемых типовыми квалификационными требованиями и типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648; обязательное наличие стажа работы на руководящих должностях в областях, соответствующих функциональным направлениям; умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Планирование, организация, общее руководство и координация работы Департамента внутреннего аудита; участие в анализе достижения целей и задач Стратегического плана Министерства во взаимосвязи с бюджетными расходами; внесение Министру отчетов, аналитических материалов по итогам внутреннего контроля, оценки функционирования системы управления в Министерстве, его подведомственных организациях, ведомствах, их территориальных подразделениях, принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов с выработкой предложений и рекомендаций для повышения эффективности управления и использования государственных средств и активов; осуществление контроля за исполнением представлений, поручений, рекомендаций, направляемых структурным подразделениям Министерства, его подведомственным организациям, ведомствам, их территориальным подразделениям по итогам внутреннего контроля, аналитической работы; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента трудовой дисциплины; осуществление контроля за соблюдением Регламента работы Министерства, участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента; осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением сотрудниками Департамента приказов, распоряжений, решений, поручений Министра, утвержденных программ и планов, контрольных документов, нормативных правовых актов РК, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного аудита.
Заместитель директора
Департамента внутреннего аудита

С-1 санаты (02-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасында Мемлекеттік аудитты енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның орындалуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржылық-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамасын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Экология,  Су және Орман кодекстерін, Қазақстан Республикасының қоршаған орта саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілді білуі, сондай-ақ, негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттардың болуы.
Құпия мәліметтерге рұқсаттың болуы.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына қойылатын талаптардан төмен емес; функционалды бағыттарына сәйкес салаларында басшылық лауазымдарда жұмыс өтілінің міндетті түрде болуы; Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Ішкі аудит департаментінің жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, жалпы басқару және үйлестіру; Министрліктің Стратегиялық жоспарының мақсаттары мен міндеттеріне жетуді бюджеттік шығындармен өзара байланыста талдау жасауға қатысу; Министрге ішкі бақылау қорытындысы бойынша есептер, талдау материалдарын, Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында, олардың аумақтық бөлімшелерінде мемлекеттік қаражаттар мен активтерді басқару және пайдалану тиімділігін арттыру үшін ұсыныстар мен ұсынымдарды әзірлей отырып, басқару процестерін оңтайландыру бойынша қабылданатын шараларды басқару жүйесінің жұмыс істеуін бағасын енгізу; Ішкі бақылау, талдау жұмыстарының қорытындысы бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарына, ведомстволарына, олардың аумақтық бөлімшелеріне жолданатын ұсыныстардың, тапсырмалардың, ұсынымдардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру; Департамент қызметшілерінің еңбек тәртібінің сақтауын қамтамасыз ету; Министрліктің жұмыс регламентінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру, Департаменттің жұмысын регламенттейтін құжаттарды дайындауға қатысу; Департамент қызметшілерінің Министр бұйрықтарының, өкімдерінің, шешімдерінің, тапсырмаларының, бекітілген бағдарламалар мен жоспарлардың, бақылау құжаттардың, мемлекеттік қаржылық бақылау, мемлекеттік аудит органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің уақтылы және сапалы орындалуына бақылауды жүзеге асыру.
Ішкі аудит департаменті директорының орынбасары

Категория С-2 (02-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт
Не ниже требований, предъявляемых типовыми квалификационными требованиями и типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648; обязательное наличие стажа работы на руководящих должностях в областях, соответствующих функциональным направлениям; умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Планирование работы Департамента внутреннего аудита, формирование итоговых отчетов о выполнении планов Департамента; участие в проведении внутреннего финансового контроля, оценке функционирования системы управления в Министерстве, его подведомственных организациях, ведомствах, их территориальных подразделениях, принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов; участие в анализе достижения целей и задач Стратегического плана Министерства во взаимосвязи с бюджетными расходами; выработка предложений и рекомендаций для повышения эффективности управления и использования государственных средств и активов; сбор, обработка, анализ информации для отчетов, аналитических материалов по итогам внутреннего контроля, оценки функционирования системы управления в Министерстве, его подведомственных организациях, ведомствах, их территориальных подразделениях; осуществление контроля за исполнением представлений, поручений, рекомендаций, направляемых структурным подразделениям Министерства, его подведомственным организациям, ведомствам, их территориальным по итогам внутреннего контроля, аналитической работы; осуществление контроля за соблюдением Регламента работы Министерства, участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента.
Руководитель
Управления внутреннего контроля

С-2 санаты (02-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасында Мемлекеттік аудитты енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның орындалуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржылық-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамасын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Экология,  Су және Орман кодекстерін, Қазақстан Республикасының қоршаған орта саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілді білуі, сондай-ақ, негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттардың болуы.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына қойылатын талаптардан төмен емес; функционалды бағыттарына сәйкес салаларында басшылық лауазымдарда жұмыс өтілінің міндетті түрде болуы; Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Ішкі аудит департаментінің жұмысын жоспарлау, Департаменттің жоспарларын орындау туралы қорытынды есептерді қалыптастыру; ішкі қаржылық бақылауды жүргізуге, Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында, олардың аумақтық бөлімшелерінде басқару процестерін оңтайландыру бойынша қабылданатын шараларды басқару жүйесінің жұмыс істеуін бағалауға қатысу; Министрліктің Стратегиялық жоспарының мақсаттары мен міндеттеріне жетуді бюджеттік шығындармен өзара байланыста талдау жасауға қатысу; мемлекеттік қаражаттар мен активтерді басқару және пайдалану тиімділігін арттыру үшін ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу; Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында, олардың аумақтық бөлімшелерінде ішкі бақылау қорытындысы бойынша есептер, талдау материалдары, басқару жүйесінің жұмыс істеуін бағалау үшін ақпаратты жинау, өңдеу, талдау; ішкі бақылау, талдау жұмыстарының қорытындысы бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарына, ведомстволарына, олардың аумақтық бөлімшелеріне жолданатын ұсыныстардың, тапсырмалардың, ұсынымдардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру; Министрліктің жұмыс регламентінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру, Департаменттің жұмысын регламенттейтін құжаттарды дайындауға қатысу.
Ішкі бақылау басқармасының басшысы

Категория С-3 (02-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт
Не ниже требований, предъявляемых типовыми квалификационными требованиями и типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648; обязательное наличие стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям; умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация и общее руководство работой Управления внутреннего контроля, координация работы по вопросам совершенствования системы внутреннего контроля, планирование работы Управления; осуществление внутреннего контроля, проведение оценки функционирования системы управления в Министерстве и подведомственных Министерству объектах контроля, его ведомствах и их территориальных подразделениях, осуществление проверки соблюдения бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан; контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности; обеспечение контроля качества, контроля соблюдения сотрудниками Департамента стандартов и требований, предъявляемых к внутреннему контролю; подготовка отчетов по результатам внутреннего финансового контроля, проектов представлений на устранение нарушений; осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля по итогам внутреннего контроля; взаимодействие с уполномоченным Правительством Республики Казахстан органом по внутреннему контролю, в том числе своевременное и достоверное представление периодической отчетности по итогам проведенного финансового контроля, представление предложений и замечаний по организации и проведению государственного финансового контроля; совместная работа с управлением внутреннего аудита.
Главный эксперт
Управления внутреннего контроля

С-3 санаты (02-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасында Мемлекеттік аудитты енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның орындалуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржылық-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамасын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Экология,  Су және Орман кодекстерін, Қазақстан Республикасының қоршаған орта саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілді білуі, сондай-ақ, негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттардың болуы.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына қойылатын талаптардан төмен емес; функционалды бағыттарына сәйкес салаларында басшылық лауазымдарда жұмыс өтілінің міндетті түрде болуы; Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Ішкі бақылау басқармасының жұмысын ұйымдастыру және жалпы басқару, ішкі бақылау жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша жұмысты үйлестіру, Басқарма жұмысын жоспарлау. Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында, олардың аумақтық бөлімшелерінде ішкі қаржылық бақылауды жүзеге асыру, басқару жүйесінің жұмыс істеуіне бағалау жүргізу, Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасының сақталуына тексерісті жүзеге асыру; есепке алу және есептіліктің нақты және дұрыс жүргізілуін бақылау; Департаменттің қызметкерлерімен қаржылық бақылаудың стандарттары мен талаптарын сақтауға бақылауды жүзеге асыру, сапа бақылауды қамтамасыз ету; ішкі қаржылық бақылау нәтижесі бойынша есептерді, бұзушылықтарды жоюға ұсыныстардың жобаларын дайындау; ішкі бақылау қорытындысы бойынша бақылау объектілеріне жолданатын ұсыныстардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру; ҚР Үкіметімен ішкі бақылау бойынша уәкілетті органымен өзара қатынасу, оның ішінде жүргізілген қаржылық бақылау қорытындысы бойынша мерзімді есепті уақытылы және нақтылы ұсыну, мемлекеттік қаржылық бақылауды ұйымдастыру және өткізу бойынша ұсыныс пен ескертулерді енгізу; Ішкі аудит басқармасымен бірлесіп жұмыс жасау.
Ішкі бақылау басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (02-3-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт
Не ниже требований, предъявляемых типовыми квалификационными требованиями и типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648; наличие стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям; умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в планировании работы Управления внутреннего контроля, выполнение планов и текущей работы Управления; осуществление внутреннего финансового контроля, проведение оценки функционирования системы управления в Министерстве и подведомственных Министерству объектах контроля, его ведомствах и их территориальных подразделениях, осуществление проверки соблюдения бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан; контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности; подготовка отчетов по результатам внутреннего контроля; осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля по итогам внутреннего финансового контроля; участие в выработке предложений по совершенствованию организации и проведения государственного финансового контроля, подготовке аналитических материалов, исполнение поручений руководства Департамента. В случае производственной необходимости по решению руководства Департамента участие в работе управления внутреннего аудита.
Эксперт Управления внутреннего контроля

С-4 санаты (02-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасында Мемлекеттік аудитты енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның орындалуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржылық-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамасын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Экология,  Су және Орман кодекстерін, Қазақстан Республикасының қоршаған орта саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілді білуі, сондай-ақ, негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттардың болуы.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына қойылатын талаптардан төмен емес; функционалды бағыттарына сәйкес салаларында басшылық лауазымдарда жұмыс өтілінің міндетті түрде болуы; Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Ішкі бақылау басқармасының жұмысын жоспарлауға қатысу, Басқарманың жоспарлары мен ағымдағы жұмысын орындау; Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында, олардың аумақтық бөлімшелерінде ішкі қаржылық бақылауды жүзеге асыру, басқару жүйесінің жұмыс істеуіне бағалау жүргізу, Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасының сақталуына тексерісті жүзеге асыру; есепке алу және есептіліктің нақты және дұрыс жүргізілуін бақылау; ішкі бақылау нәтижесі бойынша есептерді дайындау; ішкі қаржылық бақылау қорытындысы бойынша бақылау объектілеріне жолданатын ұсыныстардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру; мемлекеттік қаржылық бақылауды ұйымдастыруды және өткізуді жетілдіру бойынша ұсыныс пен ескертулерді әзірлеуге, талдау материалдарын дайындауға, Департамент басшысының тапсырмаларын орындауға қатысу. Өндірістік қажеттілік болған жағдайда Департамент басшысының шешімі бойынша ішкі аудит басқармасының жұмысына қатысу.
Ішкі бақылау басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (02-3-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан.
Практический опыт
Не ниже требований, предъявляемых типовыми квалификационными требованиями и типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648; умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в планировании работы Управления внутреннего контроля, выполнение планов и текущей работы Управления; осуществление внутреннего финансового контроля, проведение оценки функционирования системы управления в Министерстве и подведомственных Министерству объектах контроля, его ведомствах и их территориальных подразделениях, осуществление проверки соблюдения бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан; контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности; подготовка отчетов по результатам внутреннего финансового контроля; осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля по итогам внутреннего контроля. В случае производственной необходимости по решению руководства Департамента участие в работе управления внутреннего аудита.
Руководитель Управления внутреннего аудита

С-5 санаты (02-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасында Мемлекеттік аудитты енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның орындалуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржылық-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамасын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының ЭкологияСу және Орман кодекстерін, Қазақстан Республикасының қоршаған орта саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілді білуі.
Практикалықтәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына қойылатын талаптардан төмен емес; Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Ішкі бақылау басқармасының жұмысын жоспарлауға қатысу, Басқарманың жоспарлары мен ағымдағы жұмысын орындау; Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында, олардың аумақтық бөлімшелерінде ішкі қаржылық бақылауды жүзеге асыру, басқару жүйесінің жұмыс істеуіне бағалау жүргізу, Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасының сақталуына тексерісті жүзеге асыру; есепке алу және есептіліктің нақты және дұрыс жүргізілуін бақылау; ішкі бақылау нәтижесі бойынша есептерді дайындау; ішкі қаржылық бақылау қорытындысы бойынша бақылау объектілеріне жолданатын ұсыныстардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Өндірістік қажеттілік болған жағдайда Департамент басшысының шешімі бойынша ішкі аудит басқармасының жұмысына қатысу.
Ішкі аудит басқармасының басшысы

Категория С-3 (02-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое или экономическое.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт
Не ниже требований, предъявляемых типовыми квалификационными требованиями и типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648; обязательное наличие стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям; умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация и общее руководство работой Управления внутреннего аудита, координация работы по вопросам совершенствования системы внутреннего аудита, планирование работы Управления; осуществление оценки качества и рисков внутреннего управления Министерства, его подведомственных организаций, ведомств и их территориальных подразделений по направлениям их деятельности; выявление, анализ и предупреждение рисков, которые влияют на достижение ведомством своих целей; анализ достижения целей и задач Стратегического плана Министерства во взаимосвязи с бюджетными расходами; подготовка отчетов по результатам проведенной аналитической работы по итогам оценки функционирования системы управления в Министерстве, его подведомственных организациях, ведомствах, их территориальных подразделениях, принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов; выработка рекомендаций по устранению выявленных недостатков, совершенствованию деятельности Министерства, его подведомственных организаций, ведомств и их территориальных подразделений, в том числе с учетом рекомендаций по итогам внутреннего финансового контроля, по итогам проведенной уполномоченными государственными органами оценки эффективности деятельности ведомства по направлениям деятельности; осуществление контроля за исполнением рекомендаций; обеспечение контроля качества, контроля соблюдения сотрудниками стандартов и требований, предъявляемых к контролю и аудиту; взаимодействие с государственными органами по вопросам государственного аудита, в том числе представление предложений и замечаний по организации и проведению внутреннего аудита; совместная работа с управлением внутреннего контроля.
Главный эксперт Управления внутреннего аудита

С-3 санаты (02-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасында Мемлекеттік аудитты енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның орындалуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржылық-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамасын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының ЭкологияСу және Орман кодекстерін, Қазақстан Республикасының қоршаған орта саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілді білуі, сондай-ақ, негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттардың болуы.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына қойылатын талаптардан төмен емес; функционалды бағыттарына сәйкес салаларында басшылық лауазымдарда жұмыс өтілінің міндетті түрде болуы; Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Ішкі аудит басқармасының жұмысын ұйымдастыру және жалпы басқару, ішкі аудит жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша жұмысты үйлестіру, Басқарма жұмысын жоспарлау; Министрліктің, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлімшелерінің қызметі бағыттары бойынша ішкі басқару сапасына және тәуекелдеріне бағалауды жүргізу; ведомствоның мақсаттарына жетуге ықпал ететін тәуекелдерді анықтау, талдау және алдын алу; Министрліктің Стратегиялық жоспарының мақсаттары мен міндеттеріне жетуді бюджеттік шығындармен өзара байланыста талдау жасауға қатысу; Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында, олардың аумақтық бөлімшелерінде басқару жүйесінің жұмыс істеуіне бағалау қорытындысы, басқару процестерін оңтайландыру бойынша қабылданып жатқан шаралар бойынша жүргізілген талдау жұмыстарының нәтижелері бойынша есептер дайындау; Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында және олардың аумақтық бөлімшелерінде ішкі қаржылық бақылау қорытындысы бойынша, уәкілетті мемлекеттік органдармен жүргізілген ведомствоның қызметінің бағыты бойынша қызметінің тиімділігін бағалау қорытындысы бойынша анықталған кемшіліктерді жою, қызметін жетілдіру жөнінде ұсынымдар әзірлеу; Ұсынымдардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру; қызметкерлермен бақылау мен аудитке қойылатын стандарттар мен талаптарының сапасын бақылауды, сақтауды бақылауды қамтамасыз ету; мемлекеттік органдармен мемлекеттік аудит мәселелері бойынша, өзара іс-қимыл жасау, оның ішінде ішкі аудитті ұйымдастыру және өткізу жөнінде ұсыныстар мен ескертулерді ұсыну, Қаржылық бақылау басқармасымен бірлесіп жұмыс жасау.
Ішкі аудит басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (02-4-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое или экономическое или экологическое или в сфере лесного, водного, рыбного хозяйства.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт
Не ниже требований, предъявляемых типовыми квалификационными требованиями и типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648; наличие стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям; умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в планировании работы Управления внутреннего аудита, выполнение планов и текущей работы Управления; осуществление оценки качества и рисков внутреннего управления Министерства, его подведомственных организаций, ведомств и их территориальных подразделений по направлениям их деятельности; выявление, анализ и предупреждение рисков, которые влияют на достижение ведомством своих целей; анализ достижения целей и задач Стратегического плана Министерства во взаимосвязи с бюджетными расходами; подготовка отчетов по результатам проведенной аналитической работы по итогам оценки функционирования системы управления в Министерстве, его подведомственных организациях, ведомствах, их территориальных подразделениях, принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов; участие в выработке рекомендаций по устранению выявленных недостатков, совершенствованию деятельности Министерства, его подведомственных организаций, ведомств и их территориальных подразделений; осуществление контроля за исполнением рекомендаций; участие в выработке предложений по совершенствованию организации и проведения государственного аудита, подготовке аналитических материалов, исполнение поручений руководства Департамента.
В случае производственной необходимости по решению руководства Департамента участие в работе управления внутреннего контроля.
Эксперт Управления внутреннего аудита

С-4 санаты (02-4-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық немесе экологиялық немесе орман, су, балық шаруашылығы аясында
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасында Мемлекеттік аудитты енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның орындалуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржылық-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамасын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының ЭкологияСу және Орман кодекстерін, Қазақстан Республикасының қоршаған орта саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілді білуі, сондай-ақ, негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттардың болуы.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына қойылатын талаптардан төмен емес; функционалды бағыттарына сәйкес салаларында басшылық лауазымдарда жұмыс өтілінің міндетті түрде болуы; Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Ішкі аудит басқармасының жұмысын жоспарлауға қатысу, Басқарма жоспарларын және ағымдағы жұмысын орындау; Министрліктің, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлімшелерінің қызметі бағыттары бойынша ішкі басқару сапасына және тәуекелдеріне бағалауды жүргізу; ведомствоның мақсаттарына жетуге ықпал ететін тәуекелдерді анықтау, талдау және алдын алу; Министрліктің Стратегиялық жоспарының мақсаттары мен міндеттеріне жетуді бюджеттік шығындармен өзара байланыста талдау жасауға қатысу; Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында, олардың аумақтық бөлімшелерінде басқару жүйесінің жұмыс істеуіне бағалау қорытындысы, басқару процестерін оңтайландыру бойынша қабылданып жатқан шаралар бойынша жүргізілген талдау жұмыстарының нәтижелері бойынша есептер дайындау.
Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында және олардың аумақтық бөлімшелерінде анықталған кемшіліктерді жою, қызметін жетілдіру жөнінде ұсынымдар әзірлеуге қатысу; ұсынымдардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру; мемлекеттік аудитті ұйымдастыруды және өткізуді жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге, талдау материалдарын дайындауға, Департамент басшысының тапсырмаларын орындауға қатысу. Өндірістік қажеттілік болған жағдайда Департамент басшысының шешімі бойынша қаржылық бақылау басқармасының жұмысына қатысу.
Ішкі аудит басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (02-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое или экономическое или экологическое или в сфере лесного, водного, рыбного хозяйства.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, основ бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, законодательства Республики Казахстан в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области окружающей среды, государственного языка Республики Казахстан.
Практический опыт
Не ниже требований, предъявляемых типовыми квалификационными требованиями; умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в планировании работы Управления внутреннего аудита, выполнение текущей работы Департамента, участие в подготовке аналитических материалов, исполнение поручений руководства Департамента; взаимодействие со структурными подразделениями Министерства, его подведомственными организациями, ведомствами и их территориальными подразделениями по вопросам, связанным со своевременным и полным представлением отчетов по исполнению рекомендаций проведенной аналитической работы по итогам оценки функционирования системы управления в Министерстве, его подведомственных организациях, ведомствах, их территориальных подразделениях, принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов; сбор, обработка, принятие участия в анализе и подготовке отчетных материалов; систематизация материалов внутреннего контроля, аналитической работы управления внутреннего аудита; ответственность за ведение делопроизводства Департамента, обеспечение формирования архива дел Департамента. В случае производственной необходимости по поручению руководства Департамента участие в сборе, обработке материалов Управления внутреннего контроля.
Управление защиты государственных секретов и
мобилизационной подготовки
Руководитель Управления защиты государственных
секретов и мобилизационной подготовки

С-5 санаты (02-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық немесе экологиялық немесе орман, су, балық шаруашылығы аясында
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасында Мемлекеттік аудитты енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларының негізін, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның орындалуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржылық-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамасын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Экология,  Су және Орман кодекстерін, Қазақстан Республикасының қоршаған орта саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына қойылатын талаптардан төмен емес; Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Ішкі аудит басқармасының жұмысын жоспарлауға қатысу, Департаменттің ағымдағы жұмысын орындау, талдау материалдарын дайындауға, Департамент басшылығының тапсырмаларын орындауға қатысу; Министрлікте, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында, ведомстволарында және олардың аумақтық бөлімшелерінде басқару жүйесінің жұмыс істеуін бағалау қорытындысы бойынша жүргізілген талдау жұмыстарының ұсынымдарын орындау, басқару процестерін оңтайландыру жөнінде қабылданған шаралар бойынша есептерді уақтылы және толық ұсынумен байланысты мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен,, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарымен, ведомстволарымен және олардың аумақтық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау; есеп материалдарын жинау, өңдеу, талдауға және дайындауға қатысу; ішкі бақылау материалдарын, ішкі аудит басқармасының талдау жұмыстарын жүйелендіру; Департаментте іс жүргізуге жауапты, Департамент ісінің мұрағатын қалыптастыруды қамтамасыз ету. Өндірістік қажеттілік болған жағдайда Департамент басшысының шешімі бойынша қаржылық бақылау басқармасының материалдарын жинауға, өңдеуге қатысу.
Мемлекеттік құпиялар және жұмылдыру
дайындығы басқармасы Мемлекеттік құпиялар және жұмылдыру дайындығы
басқармасының басшысы

Категория С-3 (03-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Законов Республики Казахстан «О государственных секретах», «О мобилизационной подготовке и мобилизации», Экологического кодекса Республики Казахстан, другие действующие нормативные правовые акты в области защиты государственных секретов.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация мероприятий по обеспечению режима секретности при проведении всех видов секретных работ Министерства, разработка и осуществление мероприятий по обеспечению режима секретности контроль выполнения требований Инструкции всеми исполнителями секретных работ; разработка ведомственных перечней сведений, подлежащих засекречиванию, и других нормативных актов, регламентирующих внутриведомственный порядок обеспечения режима секретности, а также осуществление контроля за своевременным засекречиванием, правильным определением степени (грифа) секретности работ и документов; участие в подготовке проектов документов, регламентирующих работу Управления; осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемости; обеспечение защиты разработанных государственных секретов в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе и в подведомственных организациях; участие в определении размеров ущерба, который нанесен или может быть нанесен национальной безопасности Республики Казахстан или интересам государственных органов и организаций вследствие разглашения или утраты сведений, составляющих государственные секреты; обеспечение защиты переданных другими государственными органами и организациями сведений, составляющих государственные секреты; получение в установленном порядке разрешения на проведение работ с использованием сведений, составляющих государственные секреты; ведение шифровальной связи, получение сертификатов на средства защиты сведений, составляющих государственные секреты; организация функционирования подразделений по защите государственных секретов и их своевременной ликвидации; участие в разработке и выполнении государственных программ в области защиты государственных секретов, материально-техническом и финансовом обеспечении работ по защите государственных секретов; обеспечение в пределах своей компетенции проведения проверочных мероприятий в отношении граждан, допускаемых к сведениям, составляющим государственные секреты; внесение предложений по совершенствованию системы защиты государственных секретов; участие в совещаниях центрального аппарата Министерства, осуществление доклада руководству Министерства об исполнительской дисциплине секретного делопроизводства и имеющихся нарушениях режима секретности; решение других вопросов в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки; обеспечение режима секретности в деятельности Министерства, ведение секретного делопроизводства, противодействие техническим разведкам; подготовка информации и ответов на поступающие в Министерство письма и запросы, проверка и оказание методической помощи подразделениям Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в проведении служебных расследований по фактам разглашения секретных сведений, утраты документов и изделий, содержащих такие сведения, и других нарушений режима секретности. участие в работе постоянно действующей комиссии по защите государственных секретов Республики Казахстан; осуществление иных функций по поручению руководства Министерства.
Главный эксперт Управления защиты государственных секретов
и мобилизационной подготовки

С-3 санаты (03-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Мемлекеттік құпиялар туралы»«Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін», Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы басқа да қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару; Министрліктің құпия жұмысының барлық түрлерін өткізу кезінде құпиялық режимді қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды өткізуді ұйымдастыру, құпия жұмыстарының барлық түрлерін өткізу кезінде құпиялық режимді қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды әзірлеу және жүзеге асыру, құпия құжаттармен жұмыс істеу, барлық орындаушылардың құпия жұмыстары нұсқаулықтарының талаптарын орындауды бақылау; құпияландыруға жататын ведомстволық мәліметтер тізбесін және құпиялық режимін қамтамасыз етудің ведомствоішілік тәртібін регламенттейтін басқа да нормативтік актілерді әзірлеу, сондай-ақ жұмысты және құжаттарды уақытылы құпияландыруды, құпиялық дәрежесін (белгі) дұрыс анықтауды бақылауды жүзеге асыру; Басқарма жұмысын регламенттейтін құжаттардың жобаларын дайындауға қатысу; Басқарма қызметшілерінің тапсырмаларды сапалы және уақытылы орындауларын бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысуларын қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, оның ішінде ведомстволық бағынысты ұйымдарда әзірленген мемлекеттік құпиялардың сақталуын қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігіне немесе мемлекеттік органдар мен ұйымдардың мүддесіне мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді тарату немесе жою салдарларынан келтірілген залал немесе келтірілуі мүмкін залалдың көлемін анықтауға қатысу; басқа мемлекеттік органдар мен ұйымдар берген мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып, жұмыстарды жүргізуге рұқсат алу; шифрлау байланысын жүргізу, мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді сақтауға сертификаттар алу; мемлекеттік құпияларды сақтау жөніндегі бөлімшенің жұмыс істеуін және оларды уақытында таратылуын қамтамасыз ету; мемлекеттік құпияларды сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және орындауға қатысу, мемлекеттік құпияларды сақтау жөніндегі жұмыстарды материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерге жол берілетін азаматтарға қатысты тексеріс іс-шараларын өткізуді қамтамасыз ету; мемлекеттік құпияларды сақтау жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу; Министрліктің орталық аппаратының отырыстарына қатысу; Министрліктің басшылығына құпия іс жүргізудің орындаушылық тәртібін және құпиялық режимнің бар бұзушылықтары туралы баяндама жасау; өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды сақтау және жұмылдыру дайындығы саласындағы басқа да мәселелерді шешу; Министрлік қызметінің құпиялық режимін қамтамасыз ету, құпиялық іс жүргізу, техникалық барлауларға қарсы іс-әрекет жасау; Министрлікке келіп түсетін хаттар мен сауалдарға ақпараттар мен жауаптарды дайындау, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің бөлімшелерін тексеру және әдістемелік көмек көрсету; құпия мәліметтерді жариялау, осындай мәліметтері бар құжаттар мен бұйымдардың күшін жою, басқа да құпиялық режимін бұзу фактілері бойынша қызметтік тергеу жүргізуге қатысу, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын сақтау жөніндегі тұрақты қолданыстағы комиссияның жұмысына қатысу; Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Мемлекеттік құпиялар және жұмылдыру дайындығы
басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (03-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося Законов Республики Казахстан «О государственных секретах», «О мобилизационной подготовке и мобилизации», Экологического кодекса Республики Казахстан,.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация мобилизационной подготовки, разработка нормативных правовых актов в области мобилизационной подготовки и мобилизации, бронирование военнообязанных Министерства; подготовка информации и ответов на поступающие в Министерство письма и запросы, проверка и оказание методической помощи подразделениям Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществление иных функций по поручению руководства Управления и Министерства, подготовка граждан по военно-учетным специальностям для комплектование Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан по мобилизации;  бронирование военнообязанных Министерства; подготовка специальных формирований и техники, предназначенных при объявлении мобилизации к поставке в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан, оказание правктической помощи организациям, выполняющим мобилизационные заказы; участие и проведение военно-экономических и командно-штабных учений (тренировок) по мобилизационному развертыванию и выполнению мобилизационного плана.
Главный эксперт Управления защиты государственных
секретов и мобилизационной подготовки
Категория С-4 (03-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Законов Республики Казахстан  «О государственных секретах», «О мобилизационной подготовке и мобилизации», Экологического кодекса Республики Казахстан, другие действующие нормативные правовые акты в области защиты государственных секретов.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в мероприятиях по обеспечению режима секретности при проведении всех видов секретных работ Министерства, разработка и осуществление мероприятий по обеспечению режима секретности участие в подготовке проектов документов, регламентирующих работу Управления; исполнение поручений руководителя Управления; обеспечение защиты разработанных государственных секретов в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе и в подведомственных организациях; участие в определении размеров ущерба, который нанесен или может быть нанесен национальной безопасности Республики Казахстан или интересам государственных органов и организаций вследствие разглашения или утраты сведений, составляющих государственные секреты; обеспечение защиты переданных другими государственными органами и организациями сведений, составляющих государственные секреты; получение в установленном порядке разрешения на проведение работ с использованием сведений, составляющих государственные секреты; получение сертификатов на средства защиты сведений, составляющих государственные секреты; организация функционирования подразделений по защите государственных секретов и их своевременной ликвидации; участие в разработке и выполнении государственных программ в области защиты государственных секретов, материально-техническом и финансовом обеспечении работ по защите государственных секретов; обеспечение в пределах своей компетенции проведения проверочных мероприятий в отношении граждан, допускаемых к сведениям, составляющим государственные секреты; ведение шифровальной связи, внесение предложений по совершенствованию системы защиты государственных секретов; ведение секретного делопроизводства, противодействие техническим разведкам; подготовка информации и ответов на поступающие в Министерство письма и запросы, проверка и оказание методической помощи подразделениям Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Департамент стратегического планирования и развития
Директор
Департамента стратегического планирования и развития

С-4 санаты (03-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Мемлекеттік құпиялар туралы»«Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін», Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы басқа да қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Жұмылдыру дайындықтарын ұйымдастыру, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, Министрліктің әскери міндеттілерін брондау; Министрлікке келіп түсетін хаттар мен сауалдарға ақпараттар мен жауаптарды дайындау, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің бөлімшелерін тексеру және әдістемелік көмек көрсету; Министрлік және Басқарма басшылығының тапсырмалары бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының Қарулы күштерін, басқа әскер және әскери құрамаларын жұмылдыруға жинақтау үшін әскери-есепке алу мамандықтары бойынша азаматтарды дайындау; Қазақстан Республикасының Қарулы күштерін, басқа әскер және әскери құрамаларына алуға жұмылдыруды жариялау кезінде арналған арнаулы құрамалар мен техникаларды дайындау, сондай-ақ жұмылдыру тапсырыстарын орындайтын ұйымдарға практикалық көмек көрсету; жұмылдыруды күшейту және жұмылдыру жоспарын орындау бойынша әскери-экономикалық және командалық штабтық оқуларға (жаттығулар) жүргізу және қатысу.
Мемлекеттік құпиялар және жұмылдыру дайындығы
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты (03-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Мемлекеттік құпиялар туралы»«Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін», Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы басқа да қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құпия жұмысының барлық түрлерін өткізу кезінде құпиялық режимді қамтамасыз ету бойынша іс-шараларға қатысу, құпиялық режимді қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды әзірлеу және жүзеге асыру; Басқарма жұмыстарын регламенттейтін құжаттар жобаларын дайындауға қатысу; Басқарма басшысының тапсырмаларын орындау; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, оның ішінде ведомстволық бағынысты ұйымдарда әзірленген мемлекеттік құпиялардың сақталуын қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігіне немесе мемлекеттік органдар мен ұйымдардың мүддесіне мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді тарату немесе жою салдарларынан келтірілген залал немесе келтірілуі мүмкін залалдың көлемін анықтауға қатысу; басқа мемлекеттік органдар мен ұйымдар берген мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып, жұмыстарды жүргізуге рұқсат алу; мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді сақтауға сертификаттар алу; мемлекеттік құпияларды сақтау жөніндегі бөлімшенің жұмыс істеуін және оларды уақытында таратылуын ұйымдастыру; мемлекеттік құпияларды сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және орындауға қатысу, мемлекеттік құпияларды сақтау жөніндегі жұмыстарды материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерге жол берілетін азаматтарға қатысты тексеріс іс-шараларын өткізуді қамтамасыз ету; шифрлау байланысын жүргізу, мемлекеттік құпияларды сақтау жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу; құпиялық іс жүргізу, техникалық барлауларға қарсы іс-әрекет жасау; Министрлікке келіп түсетін хаттар мен сауалдарға ақпараттар мен жауаптарды дайындау, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің бөлімшелерін тексеру және әдістемелік көмек көрсету.
Стратегиялық жоспарлау және даму департаменті Стратегиялық жоспарлау және даму департаментінің директоры

Категория С-1 (04-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса  Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Бюджетно, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию единой государственной экологической политики в рамках своей компетенции; к проектам стратегических и программных документов страны в области охраны окружающей среды в рамках своей компетенции; разработка проекты законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции в рамках своей компетенции; межсекторальных соглашений и операционного плана Министерства по реализации стратегического плана Министерства; разработка и организация выполнения программных документов в сфере охраны окружающей среды и природопользования в рамках своей компетенции; обеспечение формирования и развитие научных основ в области охраны окружающей среды в рамках своей компетенции, осуществление разработки и обеспечение утверждения проектов стратегического плана Министерства, предоставление отчетности по их исполнению; определение политики и осуществление координации реализации проектов, направленных на восстановление и сохранение окружающей среды в рамках своей компетенции; участие при разработке критериев оценки экологической обстановки территорий в рамках своей компетенции; в обеспечении проведения единой государственной экологической политики в рамках своей компетенции; подготовку национального доклада о состоянии окружающей среды в Республике Казахстан; ведение государственного мониторинга состояния окружающей среды и отдельных специальных видов мониторинга; согласование создания сетей наблюдений и перечни обмена информаций в рамках Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов; организация разработку и публикацию Национального экологического атласа; разработка и инициирует разработку нормативных правовых актов, участие в их совершенствовании и в рамках своей компетенции; организация ведения государственного фонда экологической информации в рамках своей компетенции; участие в утверждении порядка по проведению общественных слушаний; осуществление межотраслевой координации реализации государственной политики в области охраны окружающей среды; координация работы по согласованию стратегических планов государственных органов на основе стратегических и программных документов Республики Казахстан, прогноза социально-экономического развития в области охраны окружающей среды и природопользования; подготовка и предоставление сводной информации по посланиям Главы государства; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства; определение обязанности и полномочия работников Департамента; осуществление оперативное руководство, управление и координацию деятельности работников Департамента.
Заместитель Директора
Департамента стратегического планирования и развития

С-1 санаты (04-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өз құзыреті шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы еліміздің стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың жобаларына ұсыныстарды әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Министрліктің стратегиялық жоспарын іске асыру бойынша Министрліктің сектораралық келісімдері мен операциялық жоспарын әзірлеу; өз құзыреті шеңберінде қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыреті шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; Министрліктің стратегиялық жоспарының жобаларын әзірлеу және оны бекітуді қамтамасыз ету, олардың орындалуы бойынша есеп беру; өз құзыреті шегінде қоршаған ортаны сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған жобалардың іске асырылуын үйлестіруді жүзеге асыру және саясатты анықтау; өз құзырет шегінде аумақтың экологиялық ахуалын бағалау критерийін әзірлеуге, өз құзыреті шегінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізуді қамтамасыз етуге қатысу; Қазақстан Республикасындағы қоршаған ортаның жай-күйі туралы ұлттық баяндаманы дайындауды ұйымдастыру; қоршаған ортаның жай-күйіне мемлекеттік мониторингті және мониторингтің жекелеген арнайы түрлерін жүргізуді ұйымдастыру; Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесі шеңберінде қадағалау желілерін және ақпаратты алмасу тізбелерін құруды келісу; Ұлттық экологиялық атластың әзірленуін және басылымға шығуын ұйымдастыру; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге бастамашылық ету, өз құзыреті шегінде олардың жетілдірілуіне қатысу; өз құзыреті шегінде экологиялық ақпараттың мемлекеттік қорын жүргізуді ұйымдастыру; қоғамдық тыңдауларды жүргізу бойынша тәртіп бекітуге қатысу; қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттары, қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық даму болжамдары негізінде мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын келісу жұмыстарын үйлестіруді жүзеге асыру; Елбасының жолдауы бойынша жиынтық ақпаратты дайындау және ұсыну; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралардың өткізілуіне қатысу.
Департамент қызметшілерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтау; Департамент қызметшілері қызметін жедел басшылықты, басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау және даму департаменті
директорының орынбасары

Категория С-2 (04-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Бюджетно, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию единой государственной экологической политики в рамках своей компетенции; к проектам стратегических и программных документов страны в области охраны окружающей среды в рамках своей компетенции; разработка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции в рамках своей компетенции; межсекторальных соглашений и операционного плана Министерства по реализации стратегического плана Министерства; разработка и организация выполнения программных документов в сфере охраны окружающей среды и природопользования в рамках своей компетенции; обеспечение формирования и развитие научных основ в области охраны окружающей среды в рамках своей компетенции, осуществление разработки и обеспечение утверждения проектов стратегического плана Министерства, предоставление отчетности по их исполнению; определение политику и осуществление координация реализации проектов, направленных на восстановление и сохранение окружающей среды в рамках своей компетенции; участие при разработке критериев оценки экологической обстановки территорий в рамках своей компетенции; в обеспечении проведения единой государственной экологической политики в рамках своей компетенции; подготовку национального доклада о состоянии окружающей среды в Республике Казахстан; ведение государственного мониторинга состояния окружающей среды и отдельных специальных видов мониторинга; согласование создания сетей наблюдений и перечни обмена информаций в рамках Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов; организация разработки и публикации Национального экологического атласа; разработка и инициирует разработку нормативных правовых актов, участие в их совершенствовании и в рамках своей компетенции; организация ведения государственного фонда экологической информации в рамках своей компетенции; участие в утверждении порядка по проведению общественных слушаний; осуществление межотраслевой координации реализации государственной политики в области охраны окружающей среды и природопользования; координация работы по согласованию стратегических планов государственных органов на основе стратегических и программных документов Республики Казахстан, прогноза социально-экономического развития в области охраны окружающей среды; подготовка и предоставление сводной информации по посланиям Главы государства; осуществление в пределах своей компетенции международное сотрудничество в области устойчивого развития; участвует в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства
Руководитель Управления стратегического планирования и анализа

С-2 санаты (04-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; қоршаған ортаны қорғау саласындағы еліміздің стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың жобасына ұсыныстарды әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Министрліктің стратегиялық жоспарын іске асыру бойынша Министрліктің сектораралық келісімдері мен операциялық жоспарын әзірлеу; қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; Министрліктің стратегиялық жоспарының жобаларын әзірлеуді және оны бекітуді қамтамасыз ету, олардың орындалуы бойынша есеп беру; өз құзыреті шегінде қоршаған ортаны сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған жобалардың іске асырылуын үйлестіруді жүзеге асыру және саясатты анықтау; өз құзыреті шегінде аумақтардың экологиялық ахуалын бағалау критерийін әзірлеу; өз құзыреті шегінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізуді қамтамасыз етуге қатысу; Қазақстан Республикасындағы қоршаған ортаның жай-күйі туралы ұлттық баяндаманы дайындауды ұйымдастыру; қоршаған ортаның жай-күйіне мемлекеттік мониторингті және мониторингтің жекелеген арнайы түрлерін жүргізуді ұйымдастыру; Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесі шеңберінде қадағалау желілерін және ақпараттық алмасу тізбелерін құруды келісу; Ұлттық экологиялық атластың әзірленуін және басылымға шығуын ұйымдастыру; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге бастамашылық ету, өз құзыреті шегінде олардың жетілдірілуіне қатысу; өз құзыреті шегінде экологиялық ақпараттың мемлекеттік қорын жүргізуді ұйымдастыру; қоғамдық тыңдауларды жүргізу бойынша тәртіп бекітуге қатысу; қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттары, қоршаған ортаны және қорғау табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық даму болжамдары негізінде мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын келісу жұмыстарын үйлестіруді жүзеге асыру; Елбасының жолдауы бойынша жиынтық ақпаратты дайындау және ұсыну; өз құзыреті шегінде орнықты даму саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралардың өткізілуіне қатысу.
Стратегиялық жоспарлау және талдау басқармасының басшысы

Категория С-3 (04-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Бюджетного, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация работы управления; выработка предложений по формированию единой государственной экологической политики; выработка предложений к проектам стратегических и программных документов страны в области охраны окружающей среды; принятие участия в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; разработка межсекторальные соглашения и операционный план Министерства по реализации стратегического плана Министерства; разработка и организация выполнение программных документов в сфере охраны окружающей среды и природопользования; осуществление разработки и обеспечение утверждения проектов стратегического плана Министерства, предоставление отчетности по их исполнению; согласование стратегических планов регионов территорий; осуществление государственного управления в области охраны окружающей среды; осуществление межотраслевого координации реализации государственной политики в области охраны окружающей среды и природопользования; координация работ по согласованию стратегических планов государственных органов на основе стратегических и программных документов Республики Казахстан, прогноза социально-экономического развития в области охраны окружающей среды; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства; определение политики и осуществление координации реализации проектов, направленных на восстановление и сохранение окружающей среды.
Главный эксперт Управления стратегического
планирования и анализа

С-3 санаты (04-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру; бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; қоршаған ортаны қорғау саласындағы еліміздің стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың жобаларына ұсыныстарды әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; Министрліктің стратегиялық жоспарын іске асыру бойынша Министрліктің сектораралық келісімдері мен операциялық жоспарын әзірлеу; қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; Министрліктің стратегиялық жоспарының жобаларын әзірлеуді және оны бекітуді қамтамасыз ету, олардың орындалуы бойынша есеп беру; аумақтардың өңірлік стратегиялық жоспарларын келісу; қоршаған ортаны қорғау саласында мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру; қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттары, қоршаған ортаны қорғау саласындағы әлеуметтік-экономикалық даму болжамдары негізінде мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын келісу жұмыстарын үйлестіруді жүзеге асыру; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралардың өткізілуіне қатысу; қоршаған ортаны сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған жобалардың іске асырылуын үйлестіруді жүзеге асыру және саясатты анықтау.
Стратегиялық жоспарлау және талдау басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4, 2 единицы (04-3-2, 04-3-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса РК, Законов РК «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также  Бюджетного, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений в рамках своей компетенции по формированию единой государственной экологической политики, к проектам стратегических и программных документов страны в области охраны окружающей среды; принятие участия в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; разрабатотка и организация выполнения программных документов в сфере охраны окружающей среды; осуществление государственного управления в области окружающей среды и природопользования в рамках компетенции; осуществление межотраслевого координации реализации государственной политики в области охраны окружающей среды; координация работ по согласованию стратегических планов государственных органов на основе стратегических и программных документов Республики Казахстан, прогноза социально-экономического развития в области охраны окружающей среды и природопользования; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства.
Эксперт Управления стратегического планирования
и анализа
Категория С-5 (04-3-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Бюджетного, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений в рамках своей компетенции по формированию единой государственной экологической политики, к проектам стратегических и программных документов страны в области охраны окружающей среды; принятие участия в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; разработка межсекторальных соглашений и операционного плана Министерства по реализации стратегического плана Министерства; осуществление государственного управления в области охраны окружающей среды в рамках компетенции; осуществление межотраслевой координации реализации государственной политики в области охраны окружающей среды; координация работ по согласованию стратегических планов государственных органов на основе стратегических и программных документов Республики Казахстан, прогноза социально-экономического развития в области охраны окружающей среды; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства.
Руководитель Управления экологического мониторинга

С-4 санаты, 2 бірлік (04-3-2, 04-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты қалыптастыруға, қоршаған ортаны қорғау саласындағы еліміздің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының жобаларына ұсыныстар әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану саласында мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру; қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттары, қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық даму болжамдары негізінде мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын келісу жұмыстарын үйлестіруді жүзеге асыру; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралардың өткізілуіне қатысу.
Стратегиялық жоспарлау және талдау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (04-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты қалыптастыруға, қоршаған ортаны қорғау саласындағы еліміздің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының жобаларына ұсыныстар әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; Министрліктің стратегиялық жоспарын іске асыру бойынша Министрліктің сектораралық келісімдері мен операциялық жоспарын әзірлеу; өз құзыреті шегінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру; қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттары, қоршаған ортаны қорғау саласындағы әлеуметтік-экономикалық даму болжамдары негізінде мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын келісу жұмыстарын үйлестіруді жүзеге асыру; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралардың өткізілуіне қатысу.
Экологиялық мониторинг басқармасының басшысы

Категория С-3 (04-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Бюджетного, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация работы управления, выработка предложений по формированию единой государственной экологической политики в рамках своей компетенции; принятие участия в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; организация выполнения программных документов в сфере охраны окружающей среды и природопользования в рамках своей компетенции; обеспечение формирования и развитие научных основ в области охраны окружающей среды в раках своей компетенции; участие в разработке критерий оценки экологической обстановки территорий в рамках своей компетенции; организация подготовки национального доклада о состоянии окружающей среды в Республике Казахстан; организация ведение государственного мониторинга состояния окружающей среды и отдельных специальных видов мониторинга, согласование создания сетей наблюдений и перечни обмена информаций в рамках Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов.
Главный эксперт Управления экологического мониторинга
Категория С-4, 2 единицы (04-4-2, 04-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Бюджетного, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию единой государственной экологической политики в рамках своей компетенции; принятие участия в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; организация выполнение программных документов в сфере охраны окружающей среды и природопользования в рамках своей компетенции; обеспечение формирования и развития научных основ в области охраны окружающей среды в раках своей компетенции; участие в разработке критерий оценки экологической обстановки территорий в рамках своей компетенции; осуществление государственное управление в области охраны окружающей среды в рамках своей компетенции; организация подготовки национального доклада о состоянии окружающей среды в Республике Казахстан; организация ведение государственного мониторинга состояния окружающей среды и отдельных специальных видов мониторинга, согласование создания сетей наблюдений и перечни обмена информаций в рамках Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов.
Эксперт Управления экологического мониторинга

С-3 санаты (04-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы бағдарламалық құжаттардың орындалуын ұйымдастыру; қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде аумақтың экологиялық ахуалын бағалау критерийін әзірлеу; Қазақстан Республикасындағы қоршаған ортаның жай-күйі туралы ұлттық баяндаманы дайындауды ұйымдастыру; қоршаған ортаның жай-күйіне мемлекеттік мониторингті және мониторингтің жекелеген арнайы түрлерін жүргізуді ұйымдастыру; Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесі шеңберінде қадағалау желілерін және ақпарат алмасу тізбелерін құруды келісу.
Экологиялық мониторинг басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 2 бірлік (04-4-2, 04-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы бағдарламалық құжаттардың орындалуын ұйымдастыру; қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде аумақтың экологиялық ахуалын бағалау критерийін әзірлеу; өз құзыреті шегінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасындағы қоршаған ортаның жай-күйі туралы ұлттық баяндаманы дайындауды ұйымдастыру; қоршаған ортаның жай-күйіне мемлекеттік мониторингті және мониторингтің жекелеген арнайы түрлерін жүргізуді ұйымдастыру; Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесі шеңберінде қадағалау желілерін және ақпарат алмасу тізбелерін құруды келісу.
Экологиялық мониторинг басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (04-4-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса РК, Законов РК «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Бюджетного, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Принятие участия в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; выполнении программных документов в сфере охраны окружающей среды и природопользования в рамках своей компетенции; формировании и развитии научных основ в области охраны окружающей среды в раках своей компетенции; в разработке критерий оценки экологической обстановки территорий в рамках своей компетенции; в подготовке национального доклада о состоянии окружающей среды в Республике Казахстан; организации ведения государственного мониторинга состояния окружающей среды и отдельных специальных видов мониторинга, в согласовании создания сетей наблюдений и перечни обмена информаций в рамках Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов.
Руководитель Управления экологической информации и анализа
Категория С-3 (04-5-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Бюджетного, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация работы управления, выработка предложений по формированию единой государственной экологической политики в рамках своей компетенции; принятие участия в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; организация выполнения программных документов в сфере охраны окружающей среды и природопользования в рамках своей компетенции; осуществление взаимодействие с государственными органами, неправительственными организациями и средствами массовой информации по вопросам пропаганды, обеспечения доступа граждан к информации и усилению общественного участия в решении экологических проблем; организация формирования и реализации проектов социального заказа; осуществление взаимодействия с государственными органами, неправительственными организациями и высшими учебными заведениями по вопросам экологического образования; согласование государственные общеобязательные стандарты образования и типовые учебные программы профессионального образования по специальностям в области охраны окружающей среды и природопользования; обеспечение в установленном законодательством порядке доступ к экологической информации в пределах своей компетенции; организация подготовки и проведения заседаний Общественного экологического совета при Министре окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления экологической информации
и анализа

С-5 санаты (04-4-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы бағдарламалық құжаттардың орындалуын ұйымдастыру; қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде аумақтың экологиялық ахуалын бағалау критерийін әзірлеу; өз құзыреті шегінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасындағы қоршаған ортаның жай-күйі туралы ұлттық баяндаманы дайындауды ұйымдастыру; қоршаған ортаның жай-күйіне мемлекеттік мониторингті және мониторингтің жекелеген арнайы түрлерін жүргізуді ұйымдастыру; Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесі шеңберінде қадағалау желілерін және ақпарат алмасу тізбелерін құруды келісу.
Экологиялық ақпарат және талдау басқармасының басшысы
С-3 санаты (04-5-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы бағдарламалық құжаттардың орындалуын ұйымдастыру; насихаттау, азаматтардың ақпаратқа қол жетімділігін қамтамасыз ету және экологиялық проблемаларды шешуде қоғамның қатысуын күшейту мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара әрекеттестікті жүзеге асыру; әлеуметтік тапсырыс жоспарларының құрылуын және іске асуын ұйымдастыру; экологиялық білім беру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен және жоғары оқу орындарымен өзара әрекеттестікті жүзеге асыру; қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы мамандықтар бойынша мемлекеттік жалпы міндетті білім беру стандарттарын және кәсіптік білім берудің үлгі оқу бағдарламаларын келісу; өз құзыреті шегінде экологиялық ақпаратқа қол жеткізуді заңнамада белгіленген тәртіпте қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары қорғау министрі жанындағы Қоғамдық экологиялық кеңес отырыстарын дайындауды және өткізуді ұйымдастыру.
Экологиялық ақпарат және талдау басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4, 2 единицы (04-5-2, 04-5-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Бюджетного, ЗемельногоВодного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию единой государственной экологической политики в рамках своей компетенции; принятие участия в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; организация выполнения программных документов в сфере охраны окружающей среды и природопользования в рамках своей компетенции; осуществление взаимодействия с государственными органами, неправительственными организациями и средствами массовой информации по вопросам пропаганды, обеспечения доступа граждан к информации и усилению общественного участия в решении экологических проблем; организация формирования и реализации проектов социального заказа; осуществление взаимодействия с государственными органами, неправительственными организациями и высшими учебными заведениями по вопросам экологического образования; согласование государственных общеобязательных стандартов, образования и типовые учебные программы профессионального образования по специальностям в области охраны окружающей среды и природопользования; обеспечение в установленном законодательством порядке доступ к экологической информации в пределах своей компетенции; организация подготовки и проведения заседаний Общественного экологического совета при Министре окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
Эксперт Управления экологической информации и анализа

С-4 санаты, 2 бірлік (04-5-2, 04-5-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы бағдарламалық құжаттардың орындалуын ұйымдастыру; насихаттау, азаматтардың ақпаратқа қол жетімділігін қамтамасыз ету және экологиялық проблемаларды шешуде қоғамның қатысуын күшейту мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара әрекеттестікті жүзеге асыру; әлеуметтік тапсырыс жоспарларының құрылуын және іске асуын ұйымдастыру; экологиялық білім беру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен және жоғары оқу орындарымен өзара әрекеттестікті жүзеге асыру; қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы мамандықтар бойынша мемлекеттік жалпы міндетті білім беру стандарттарын және кәсіптік білім берудің үлгі оқу бағдарламаларын келісу; өз құзыреті шегінде экологиялық ақпаратқа қол жеткізуді заңнамада белгіленген тәртіпте қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрі жанындағы Қоғамдық экологиялық кеңес отырыстарын дайындауды және өткізуді ұйымдастыру.
Экологиялық ақпарат және талдау басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (04-5-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса РК, Законов РК «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также  Бюджетного, Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в проведении работы по осуществлению взаимодействия с государственными органами, неправительственными организациями и средствами массовой информации по вопросам пропаганды, обеспечения доступа граждан к информации и усилению общественного участия в решении экологических проблем; по формированию и реализации проектов социального заказа; по осуществлению взаимодействия с государственными органами, неправительственными организациями и высшими учебными заведениями по вопросам экологического образования; по согласовыванию государственных общеобязательных стандартов образования и типовые учебные программы профессионального образования по специальностям в области охраны окружающей среды и природопользования; обеспечение в установленном законодательством порядке доступ к экологической информации в пределах своей компетенции; организация подготовки и проведения заседаний Общественного экологического совета при Министре окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
Департамент по возобновляемым источникам энергии
Директор Департамента по возобновляемым источникам энергии
Категория С-1 (05-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов»,  «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией»,  «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Законов Республики Казахстан «О поддержке использования возобновляемых источников энергии», «Об электроэнергетике».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в области поддержки использования возобновляемых источников энергии; осуществление руководства и межотраслевой координации в области поддержки использования возобновляемых источников энергии; осуществление разработки и согласования нормативных правовых актов в области поддержки использования возобновляемых источников энергии; осуществление разработки технических регламентов в области использования возобновляемых источников энергии и внесение предложений по совершенствованию государственных стандартов в области проектирования, строительства, эксплуатации и техники безопасности объектов по использованию возобновляемых источников энергии для производства электрической и (или) тепловой энергии; осуществление международного сотрудничества в области использования возобновляемых источников энергии; осуществление иных обязанности согласно Положению о Департаменте; осуществление оперативного руководства, управление и координация деятельности работников Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; представление Ответственному секретарю предложения по структуре и штатному расписанию Департамента, его управлению в пределах установленной численности работников; определение функциональные обязанности и полномочия работников Департамента; подготовка и представление руководству Министерства предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников Департамента; обеспечение соблюдения режима секретности в Департаменте; обеспечение рассмотрения обращений граждан, осуществление приема граждан по личным вопросам; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, совещаниях, проводимых руководством Министерства и других мероприятиях; осуществление контроль за своевременным и качественным выполнением возложенных на Департамент функций, а также приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, контрольных документов.
Заместитель директора
Департамента по возобновляемым источникам энергии

С-5 санаты (04-5-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»,  «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ ҚР БюджеттікЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де ҚР нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Насихаттау, азаматтардың ақпаратқа қол жетімділігін қамтамасыз ету және экологиялық проблемаларды шешуде қоғамның қатысуын күшейту мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара әрекеттестікті жүзеге асыру; әлеуметтік тапсырыс жоспарларының құрылуын және іске асуын ұйымдастыру; экологиялық білім беру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен және жоғары оқу орындарымен өзара әрекеттестікті жүзеге асыру; қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы мамандықтар бойынша мемлекеттік жалпы міндетті білім беру стандарттарын және кәсіптік білім берудің үлгі оқу бағдарламаларын келісу; өз құзыреті шегінде экологиялық ақпаратқа қол жеткізуді заңнамада белгіленген тәртіпте қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрі жанындағы Қоғамдық экологиялық кеңес отырыстарын дайындауды және өткізуді ұйымдастыру.
Жаңартылатын энергия көздері департаменті Жаңартылатын энергия көздері департаментінің директоры
С-1 санаты (05-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы»,  «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Функционалдық міндеттері
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестірді жүзеге асыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді және келісуді жүзеге асыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы техникалық регламенттерді әзірлеуді және электр және (немесе) жылу энергиясын өндіру үшін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін жобалау, салу, пайдалану және олардың техникалық қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік стандарттарды жетілдіру жөнінде үсыныстар енгізуді жүзеге асыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; Департамент туралы ережеге сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру; Департамент қызметшілерінің қызметін жедел басшылықты, басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Департамент қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету; Департамент қызметшілерінің біліктілігін көтеру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; қызметшілердің белгіленген саны шегінде Жауапты хатшыға Департаменттің, оның Басқармаларының құрылымы және штат кестесі бойынша ұсыныстар ұсыну; Департамент қызметшілерінің функционалдық міндеттері мен өкілеттіктерін анықтау; Департамент қызметшілерін мадақтау және оларға тәртіптік жаза қолдану жөнінде ұсыныстарды дайындау және Министрліктің басшылығына ұсыну; Департаментте құпиялылық режимінің сақталуын қамтамасыз етеді; азаматтардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету, жеке мәселелері бойынша азаматтарды қабылдауды жүзеге асыру; белгіленген тәртіпте Министрлік алқасының отырыстарына, сондай-ақ, Министрлік басшылығы өткізетін отырыстарға және басқа да іс-шараларға қатысу; Департаментке жүктелген функциялардың, сондай-ақ Министрлік басшыларының тапсырмаларын, шешімдерін, өкімдерін, бұйрықтарын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарлардың, бақылауда тұрған құжаттардың уақытылы және сапалы орындалуына бақылауды жүзеге асыру.
Жаңартылатын энергия көздері
департаменті директорының орынбасары

Категория С-2 (05-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов»,  «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией»,  «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Законов Республики Казахстан «О поддержке использования возобновляемых источников энергии», «Об электроэнергетике».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в области поддержки использования возобновляемых источников энергии; осуществление руководства и межотраслевой координации в области поддержки использования возобновляемых источников энергии; осуществление разработки и согласования нормативных правовых актов в области поддержки использования возобновляемых источников энергии; осуществление разработки технических регламентов в области использования возобновляемых источников энергии и внесение предложений по совершенствованию государственных стандартов в области проектирования, строительства, эксплуатации и техники безопасности объектов по использованию возобновляемых источников энергии для производства электрической и (или) тепловой энергии; осуществление международного сотрудничества в области использования возобновляемых источников энергии; осуществление иных обязанности согласно Положению о департаменте; осуществление оперативного руководства, управление и координация деятельности работников Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; представление Ответственному секретарю предложения по структуре и штатному расписанию Департамента, его управлению в пределах установленной численности работников; определение функциональных обязанности и полномочия работников Департамента; подготовка и представление руководству Министерства предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников Департамента; обеспечение соблюдения режима секретности в Департаменте; обеспечения рассмотрения обращений граждан, осуществление приема граждан по личным вопросам; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, совещаниях, проводимых руководством Министерства и других мероприятиях; осуществление контроль за своевременным и качественным выполнением возложенных на Департамент функций, а также приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, контрольных документов.
Руководитель Управления разработки стандартов
и мониторинга реализации проектов

С-2 санаты (05-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы»,  «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Функционалдық міндеттері
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестірді жүзеге асыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді және келісуді жүзеге асыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы техникалық регламенттерді әзірлеуді және электр және (немесе) жылу энергиясын өндіру үшін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін жобалау, салу, пайдалану және олардың техникалық қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік стандарттарды жетілдіру жөнінде үсыныстар енгізуді жүзеге асыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; Департамент туралы ережеге сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру; Департамент қызметшілерінің қызметін жедел басшылықты, басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Департамент қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету, Департамент қызметшілерінің біліктілігін көтеру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; қызметшілердің белгіленген саны шегінде Жауапты хатшыға Департаменттің, оның Басқармаларының құрылымы және штат кестесі бойынша ұсыныстар ұсыну; Департамент қызметшілерінің функционалдық міндеттері мен өкілеттіктерін анықтау; Департамент қызметшілерін мадақтау және оларға тәртіптік жаза қолдану жөнінде ұсыныстарды дайындау және Министрліктің басшылығына ұсыну; Департаментте құпиялылық режимінің сақталуын қамтамасыз ету; азаматтардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету, жеке мәселелері бойынша азаматтарды қабылдауды жүзеге асыру; белгіленген тәртіпте Министрлік алқасының отырыстарына, сондай-ақ, Министрлік басшылығы өткізетін отырыстарға және басқа да іс-шараларға қатысу; Департаментке жүктелген функциялардың, сондай-ақ Министрлік басшыларының тапсырмаларын, шешімдерін, өкімдерін, бұйрықтарын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарлардың, бақылауда тұрған құжаттардың уақытылы және сапалы орындалуына бақылауды жүзеге асыру.
Стандарттарды әзірлеу және жобаларды іске асыру мониторингі
басқармасының басшысы

Категория С-3 (05-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Законов Республики Казахстан «О поддержке использования возобновляемых источников энергии», «Об электроэнергетике».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Функциональные обязанности
Подготовка предложений по формированию и реализации государственной политики в сфере использования возобновляемых источников энергии; участие в разработке проектов законодательных и нормативных правовых актов РК, государственных и отраслевых программ в сфере использования возобновляемых источников энергии; оперативное представления информационных, аналитических и справочных материалов по курируемым направлениям работы; подготовка и участие в совещаниях, семинарах, конференциях и других мероприятиях в рамках своей компетенции; своевременное исполнение поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, рассматрение вопросов в рамках своей компетенции; осуществление разработки технических регламентов в области использования возобновляемых источников энергии и внесение предложений по совершенствованию государственных стандартов в области проектирования, строительства, эксплуатации и техники безопасности объектов по использованию возобновляемых источников энергии для производства электрической и (или) тепловой энергии; осуществление международного сотрудничества в области использования возобновляемых источников энергии; разработка республиканского информационного справочника для инвесторов в области ВИЭ; осуществление мониторинга за использованием возобновляемых источников энергии, и предоставление итоговых отчетов 2 раза в год в Правительство Республики Казахстан; контроль исполнения Плана мероприятий по развитию альтернативной и возобновляемой энергетики в Казахстане на 2013 – 2020 годы, и предоставление итоговых отчет об исполнении Плана в Правительство 2 раза в год; участие в формировании бюджетных программ Министерства в области поддержки использования возобновляемых источников энергии; осуществление оперативного управления и координации деятельности Управления; общего руководства работой управления; осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемости.
Главный эксперт Управления разработки стандартов и
мониторинга реализации проектов

С-3 санаты (05-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы»,  «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Функционалдық міндеттері
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану аясындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; ҚР заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын, жаңартылатын энергия көздерін пайдалану аясындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін жұмыс бағыттары бойынша ақпараттық, талдамалық және анықтамалық материалдарды жедел ұсыну; өз құзыреті шеңберінде кеңестерге, семинарларға, конференцияларға және басқа да іс-шараларға дайындалу және қатысу; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын уақтылы орындау; өз құзыреті шеңберінде сұрақтарды қарастыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы техникалық регламенттерді әзірлеуді және электр және (немесе) жылу энергиясын өндіру үшін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін жобалау, салу, пайдалану және олардың техникалық қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік стандарттарды жетілдіру жөнінде үсыныстар енгізуді жүзеге асыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; ЖЭК саласындағы инвесторлар үшін республикалық ақпараттық анықтамалықты әзірлеу; жаңартылатын энергия көздерінің пайдалануына мониторингті жүзеге асыру және ҚР Үкіметіне жылына 2 рет қорытынды есептерді ұсыну; Қазақстанда баламалы және жаңартылатын энергетиканы дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының орындалуын бақылау және Жоспардың орындалуы туралы қорытынды есепті Үкіметке жылына 2 рет ұсыну; жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы ҚОСРМ бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыруға қатысу; Басқарма қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету; Басқарма қызметшілерінің тапсырмаларды сапалы және уақтылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара алмасушылықтарын қамтамасыз ету.
Стандарттарды әзірлеу және жобаларды іске асыру мониторингі
басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4, 2 единицы (05-3-2, 05-3-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Законов Республики Казахстан «О поддержке использования возобновляемых источников энергии», «Об электроэнергетике».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Функциональные обязанности
Подготовка предложений по формированию и реализации государственной политики в сфере использования возобновляемых источников энергии; участие в разработке проектов законодательных и нормативных правовых актов Республики Казахстан, государственных и отраслевых программ в сфере использования возобновляемых источников энергии; оперативное представления информационных, аналитических и справочных материалов по курируемым направлениям работы; подготовка материалов и участие в совещаниях, семинарах, конференциях и других мероприятиях в рамках своей компетенции; своевременно исполнение поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, рассматрение вопросов в рамках своей компетенции; осуществление разработки технических регламентов в области использования возобновляемых источников энергии и внесение предложений по совершенствованию государственных стандартов в области проектирования, строительства, эксплуатации и техники безопасности объектов по использованию возобновляемых источников энергии для производства электрической и (или) тепловой энергии; осуществляет международное сотрудничество в области использования возобновляемых источников энергии; разработка республиканского информационного справочника для инвесторов в области ВИЭ; осуществление мониторинга за использованием возобновляемых источников энергии, и предоставление итоговых отчетов 2 раза в год в Правительство РК; контролирование исполнения Плана мероприятий по развитию альтернативной и возобновляемой энергетики в Казахстане на 2013 – 2020 годы, и предоставление итоговых отчет об исполнении Плана в Правительство 2 раза в год; участие в формировании бюджетных программ Министерства в области поддержки использования возобновляемых источников энергии.
Эксперт Управления разработки стандартов и
мониторинга реализации проектов

С-4 санаты, 2 бірлік (05-3-2, 05-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы»,  «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Функционалдық міндеттері
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану аясындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөнінде ұсыныстар дайындау; ҚР заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын, жаңартылатын энергия көздерін пайдалану аясындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін жұмыс бағыттары бойынша ақпараттық, талдамалық және анықтамалық материалдарды жедел ұсыну; өз құзыреті шеңберінде кеңестерге, семинарларға, конференцияларға және басқа да іс-шараларға дайындалу және қатысу; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын уақтылы орындау; өз құзыреті шеңберінде сұрақтарды қарастыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы техникалық регламенттерді әзірлеуді және электр және (немесе) жылу энергиясын өндіру үшін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін жобалау, салу, пайдалану және олардың техникалық қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік стандарттарды жетілдіру жөнінде үсыныстар енгізуді жүзеге асыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; ЖЭК саласындағы инвесторлар үшін республикалық ақпараттық анықтамалықты әзірлеу; жаңартылатын энергия көздерінің пайдалануына мониторингті жүзеге асыру және ҚР Үкіметіне жылына 2 рет қорытынды есепті ұсыну; Қазақстанда баламалы және жаңартылатын энергетиканы дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының орындалуын бақылау және Үкіметке жылына 2 рет Жоспардың орындалуы туралы қорытынды есепті ұсыну; жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы ҚОСРМ бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыруға қатысу.
Стандарттарды әзірлеу және жобаларды іске асыру мониторингі
басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (05-3-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Законов Республики Казахстан «О поддержке использования возобновляемых источников энергии», «Об электроэнергетике».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Функциональные обязанности
Подготовка предложений по формированию и реализации государственной политики в сфере использования возобновляемых источников энергии; участие в разработке проектов законодательных и нормативных правовых актов Республики Казахстан, государственных и отраслевых программ в сфере использования возобновляемых источников энергии; оперативное представления информационных, аналитических и справочных материалов по курируемым направлениям работы; подготовка материалов и участие в совещаниях, семинарах, конференциях и других мероприятиях в рамках своей компетенции; своевременно исполнение поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, рассматрение вопросов в рамках своей компетенции; осуществление разработки технических регламентов в области использования возобновляемых источников энергии и внесение предложений по совершенствованию государственных стандартов в области проектирования, строительства, эксплуатации и техники безопасности объектов по использованию возобновляемых источников энергии для производства электрической и (или) тепловой энергии; осуществляет международное сотрудничество в области использования возобновляемых источников энергии; разработка республиканского информационного справочника для инвесторов в области ВИЭ; осуществление мониторинга за использованием возобновляемых источников энергии, и предоставление итоговых отчетов 2 раза в год в Правительство РК; контролирование исполнения Плана мероприятий по развитию альтернативной и возобновляемой энергетики в Казахстане на 2013 – 2020 годы, и предоставление итоговых отчет об исполнении Плана в Правительство 2 раза в год; участие в формировании бюджетных программ Министерства в области поддержки использования возобновляемых источников энергии.
Руководитель Управления по ЭКСПО

С-5 санаты (05-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы»,  «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Функционалдық міндеттері
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану аясындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөнінде ұсыныстар дайындау; ҚР заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын, жаңартылатын энергия көздерін пайдалану аясындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін жұмыс бағыттары бойынша ақпараттық, талдамалық және анықтамалық материалдарды жедел ұсыну; өз құзыреті шеңберінде кеңестерге, семинарларға, конференцияларға және басқа да іс-шараларға дайындалу және қатысу; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын уақтылы орындау; өз құзыреті шеңберінде сұрақтарды қарастыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы техникалық регламенттерді әзірлеуді және электр және (немесе) жылу энергиясын өндіру үшін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін жобалау, салу, пайдалану және олардың техникалық қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік стандарттарды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуді жүзеге асыру; жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; ЖЭК саласындағы инвесторлар үшін республикалық ақпараттық анықтамалықты әзірлеу; жаңартылатын энергия көздерінің пайдалануына мониторингті жүзеге асыру және ҚР Үкіметіне жылына 2 рет қорытынды есепті ұсыну; Қазақстанда баламалы және жаңартылатын энергетиканы дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының орындалуын бақылау және Үкіметке жылына 2 рет Жоспардың орындалуы туралы қорытынды есепті ұсыну; жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы ҚОСРМ бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыруға қатысу.
ЭКСПО басқармасының басшысы

Категория С-3 (05-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и Стратегии «Казахстан – 2050».
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в области возобновляемых источников энергии; инициирование, организация проведения и участие в межгосударственных и республиканских выставках, ярмарках; проведение анализа и рассмотрение предложений юридических и физических лиц с целью совершенствования методов регулирования отношений возникающих при организации и проведении выставочно-ярмарочных и других мероприятий на территории Республики Казахстан; подготовка аналитических материалов по вопросам, относящимся к компетенции Управления; организация взаимодействия Управления с другими структурными подразделениями; проведение единую государственную экологическую политику; осуществление международного сотрудничества; разработка и организация выполнения программных документов; разработка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; участие в разработке целевых показателей качества окружающей среды; в пределах своей компетенции обеспечивает защиту сведений, составляющих государственные секреты; осуществление оперативного руководства и координацию деятельности Управления; обеспечение рассмотрение обращений граждан; осуществление контроля за своевременным и качественным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемости.
Главный эксперт Управления по ЭКСПО

С-3 санаты (05-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы»,  «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Функционалдық міндеттері
Жаңартылатын энергия көздерін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар дайындау; мемлекетаралық және республикалық көрмелерді, жәрмеңкелерді бастамашылық ету, өткізуді ұйымдастыру және қатысу; Қазақстан Республикасының аумағында көрмелік-жәрмеңкелік және басқа да іс-шараларды ұйымдастырған және өткізген кезде туындайтын қатынастарды реттеу әдістерін жетілдіру мақсатымен заңды және жеке тұлғалардың өтініштеріне талдау жасау және қарау, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; Басқарманың басқа құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимылын ұйымдастыру; Бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізу; Халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; Бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және орындалуын ұйымдастыру; өзінің құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; реттелетін аяда өңірлік бағдарламалар мен іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу; өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету; Басқарма қызметін жедел басшылық етуді және үйлестіруді жүзеге асыру; азаматтардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерінің тапсырмаларды сапалы және уақтылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара алмасушылықтарын қамтамасыз ету.
ЭКСПО басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4, 2 единицы (05-4-2, 05-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и Стратегии «Казахстан – 2050». Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в организации проведения в межгосударственных и республиканских выставках, ярмарках; проведение анализа и рассмотрение предложений юридических и физических лиц с целью совершенствования методов регулирования отношений возникающих при организации и проведении выставочно-ярмарочных и других мероприятий на территории Республики Казахстан; подготовка аналитических материалов по вопросам, относящимся к компетенции Управления; осуществление международного сотрудничества; участие в разработке и выполнении программных документов; участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; участие в разработке целевых показателей качества окружающей среды; в пределах своей компетенции обеспечивает защиту сведений, составляющих государственные секреты.
Эксперт Управления по ЭКСПО
Категория С-5 (05-4-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и Стратегии «Казахстан – 2050».
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в организации проведения в межгосударственных и республиканских выставках, ярмарках; проведение анализа и рассмотрение предложения юридических и физических лиц с целью совершенствования методов регулирования отношений возникающих при организации и проведении выставочно-ярмарочных и других мероприятий на территории Республики Казахстан; участие в подготовке аналитических материалов по вопросам, относящимся к компетенции Управления; осуществление международного сотрудничества; участие в разработке и выполнении программных документов; участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; участие в разработке целевых показателей качества окружающей среды; в пределах своей компетенции обеспечивает защиту сведений, составляющих государственные секреты.
Департамент «зеленой экономики»
Директор Департамента «зеленой экономики»
Категория С-1 (06-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», Земельного, Водного и Лесного кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в области «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; осуществление международного сотрудничества в области «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; проведение единую государственную экологическую политику; осуществление межотраслевую координацию реализации государственной политики в области «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; разработка и организация выполнения программных документов в сфере «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; разработка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах, в разработке целевых показателей качества окружающей среды; разработка перечни наилучших доступных технологий; обеспечение формирования и развитие научных основ в области «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; обеспечение в пределах своей компетенции защиту сведений, составляющих государственные секреты; осуществление оперативного руководства, управление и координация деятельности работников Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; представление Ответственному секретарю предложения по структуре и штатному расписанию Департамента, его управлению в пределах установленной численности работников; определение функциональных обязанности и полномочия работников Департамента; подготовка и представление руководству Министерства предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников Департамента; обеспечение рассмотрения обращений граждан, осуществление прием граждан по личным вопросам; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, совещаниях, проводимых руководством Министерства и других мероприятиях; осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением возложенных на Департамент функций, а также приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, контрольных документов; осуществление иных обязанности согласно Положению о Департаменте.
Заместитель директора Департамента «зеленой экономики»

С-4 санаты, 2 бірлік (05-4-2, 05-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы»Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы»,  «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекетаралық және республикалық көрмелерді, жәрмеңкелерді өткізуді ұйымдастыруға қатысу; Қазақстан Республикасының аумағында көрмелік-жәрмеңкелік және басқа да іс-шараларды ұйымдастырған және өткізген кезде туындайтын қатынастарды реттеу әдістерін жетілдіру мақсатымен заңды және жеке тұлғалардың өтініштеріне талдау жасау және қарау; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге және орындауға қатысу; өзінің құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; реттелетін аяда өңірлік бағдарламалар мен іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу; өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету.
ЭКСПО басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (05-4-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы»,  «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекетаралық және республикалық көрмелерді, жәрмеңкелерді өткізуді ұйымдастыруға қатысу; Қазақстан Республикасының аумағында көрмелік-жәрмеңкелік және басқа да іс-шараларды ұйымдастырған және өткізген кезде туындайтын қатынастарды реттеу әдістерін жетілдіру мақсатымен заңды және жеке тұлғалардың өтініштеріне талдау жасау және қарау; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындауға қатысу; халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге және орындауға қатысу; өзінің құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; реттелетін аяда өңірлік бағдарламалар мен іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу; өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету.
«Жасыл экономика» департаменті «Жасыл экономика» департаментінің директоры
С-1 санаты (06-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
«Жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; «жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізу; «жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; «жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; реттеу салаларында өңірлік бағдарламаларды және іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу; озық қолжетімді технологиялардың тізбелерін әзірлеу; «жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; өз құзыретінің шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің қорғалуын қамтамасыз ету; Департамент қызметшілерінің қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Департамент қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету, Департамент қызметшілерінің біліктілігін көтеру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; қызметшілердің белгіленген саны шегінде Жауапты хатшыға Департаменттің, оның Басқармаларының құрылымы және штат кестесі бойынша ұсыныстар ұсыну; Департамент қызметшілерінің функционалдық міндеттері мен өкілеттіктерін анықтау; Департамент қызметшілерін мадақтау және оларға тәртіптік жаза қолдану жөнінде ұсыныстарды дайындау және Министрліктің басшылығына ұсыну; азаматтардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету, жеке мәселелері бойынша азаматтарды қабылдауды жүзеге асыру; белгіленген тәртіпте Министрлік алқасының отырыстарына, сондай-ақ, Министрлік басшылығы өткізетін отырыстарға және басқа да іс-шараларға қатысу; Департаментке жүктелген функциялардың, сондай-ақ Министрлік басшыларының тапсырмаларын, шешімдерін, өкімдерін, бұйрықтарын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарлардың, бақылауда тұрған құжаттардың уақытылы және сапалы орындалуына бақылауды жүзеге асыру; Департамент туралы ережеге сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
«Жасыл экономика» департаменті директорының орынбасары

Категория С-2 (06-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в области «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; осуществление международного сотрудничества в области «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; проведение единую государственную экологическую политику; осуществление межотраслевую координацию реализации государственной политики в области «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; разработка и организация выполнения программных документов в сфере «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; разрабаотка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; участие в разработке целевых показателей качества окружающей среды; разработка перечни наилучших доступных технологий; обеспечение формирования и развития научных основ в области «зеленой экономики» и развития «зеленых» технологий; обеспечение в пределах своей компетенции защиту сведений, составляющих государственные секреты; осуществление оперативного руководства, управление и координация деятельности работников Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; обеспечение рассмотрения обращений граждан, осуществление приема граждан по личным вопросам; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, совещаниях, проводимых руководством Министерства и других мероприятиях; осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением возложенных на Департамент функций, а также приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, контрольных документов, осуществление иных обязанности согласно Положению о Департаменте.
Руководитель Управления развития зеленых
технологий «зеленый мост»

С-2 санаты (06-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
«Жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; «жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізу; «жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; «жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; реттеу салаларында өңірлік бағдарламаларды және іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу; озық қолжетімді технологиялардың тізбелерін әзірлеу; «жасыл экономика» және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; өз құзыретінің шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің қорғалуын қамтамасыз ету; Департамент қызметшілерінің қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Департамент қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету, Департамент қызметшілерінің біліктілігін көтеру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; азаматтардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету, жеке мәселелері бойынша азаматтарды қабылдауды жүзеге асыру; белгіленген тәртіпте Министрлік алқасының отырыстарына, сондай-ақ, Министрлік басшылығы өткізетін отырыстарға және басқа да іс-шараларға қатысу; Департаментке жүктелген функциялардың, сондай-ақ Министрлік басшыларының тапсырмаларын, шешімдерін, өкімдерін, бұйрықтарын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарлардың, бақылауда тұрған құжаттардың уақытылы және сапалы орындалуына бақылауды жүзеге асыру; Департамент туралы ережеге сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
«Жасыл көпір» жасыл технологияларды дамыту
басқармасының басшысы

Категория С-3 (06-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в области развития «зеленых» технологий; осуществление международного сотрудничеств в области развития «зеленых» технологий; проведение единую государственную экологическую политику; осуществление межотраслевую координацию реализации государственной политики в области развития «зеленых» технологий; разработка и организация выполнения программных документов в сфере развития «зеленых» технологий; разрабатывает проекты законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; разработка перечни наилучших доступных технологий; обеспечение формирования и развития научных основ в области развития «зеленых» технологий; обеспечение в пределах своей компетенции защиту сведений, составляющих государственные секреты; осуществление оперативного руководства и координацию деятельности Управления; обеспечение рассмотрения обращений граждан; осуществление контроля за своевременным и качественным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемости.
Главный эксперт Управления развития зеленых технологий
«зеленый мост»

С-3 санаты (06-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
«Жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізу; «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; реттеу саласында өңірлік бағдарламаларды және іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу; озық қолжетімді технологиялардың тізбелерін әзірлеу; «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; өз құзыретінің шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің қорғалуын қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерінің қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; азаматтардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерімен тапсырмалардың сапалы және уақытылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысып тұруын қамтамасыз ету.
«Жасыл көпір» жасыл технологияларды дамыту басқармасының

Категория С-4, 2 единицы (06-3-2, 06-3-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды. Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики в области развития «зеленых» технологий; участие в осуществлении международного сотрудничества в области развития «зеленых» технологий; проведение единую государственную экологическую политику; осуществление межотраслевую координацию реализации государственной политики в области развития «зеленых» технологий; разработка и организация выполнения программных документов в сфере развития «зеленых» технологий; разработка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; разработка перечни наилучших доступных технологий; обеспечение формирования и развития научных основ в области развития «зеленых» технологий; обеспечение в пределах своей компетенции защиту сведений, составляющих государственные секреты.
Эксперт Управления развития зеленых технологий
«зеленый мост»
Категория С-5 (06-3-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды. Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики в области развития «зеленых» технологий; участие в осуществлении международного сотрудничества в области развития «зеленых» технологий; проведение единую государственную экологическую политику; осуществление межотраслевую координацию реализации государственной политики в области развития «зеленых» технологий; разработка и организация выполнения программных документов в сфере развития «зеленых» технологий; разработка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; разработка перечни наилучших доступных технологий.
Руководитель Управления по реализации Концепции
«зеленой экономики»

бас сарапшысы С-4 санаты, 2 бірлік (06-3-2, 06-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
«Жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруға қатысу; бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізу; «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; реттеу саласында өңірлік бағдарламаларды және іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; озық қолжетімді технологиялардың тізбелерін әзірлеу; «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; өз құзыретінің шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің қорғалуын қамтамасыз ету.
«Жасыл көпір» жасыл технологияларды дамыту басқармасының
сарапшысы С-5 санаты (06-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
«Жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруға қатысу; бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізу; «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; және «жасыл» технологияларды дамыту саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; реттеу саласында өңірлік бағдарламаларды және іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; озық қолжетімді технологиялардың тізбелерін әзірлеу.
«Жасыл экономика» тұжырымдамасын іске асыру басқармасының

Категория С-3 (06-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в области «зеленой экономики»; осуществление международного сотрудничества в области «зеленой экономики»; проведение единую государственную экологическую политику; осуществление межотраслевую координацию реализации государственной политики в области «зеленой экономики»; разработка и организация выполнения программных документов в сфере «зеленой экономики»; разрабатка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; участие в разработке целевых показателей качества окружающей среды; обеспечение формирования и развития научных основ в области «зеленой экономики»; обеспечение в пределах своей компетенции защиту сведений, составляющих государственные секреты; осуществление оперативного руководства и координацию деятельности Управления; обеспечение рассмотрения обращений граждан; осуществление контроля за своевременным и качественным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемости.
Главный эксперт Управления по реализации Концепции
«зеленой экономики»

басшысы С-3 санаты (06-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
«Жасыл экономика» саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; «жасыл экономика» саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізу; «жасыл экономика» саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; «жасыл экономика» саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; реттеу саласында өңірлік бағдарламаларды және іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу; «жасыл экономика» саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; өз құзыретінің шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің қорғалуын қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерінің қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; азаматтардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерімен тапсырмалардың сапалы және уақытылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысып тұруын қамтамасыз ету.
«Жасыл экономика» тұжырымдамасын іске асыру басқармасының бас

Категория С-4, 2 единицы (06-4-2, 06-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики в области «зеленой экономики»; участие в осуществлении международного сотрудничества в области «зеленой экономики»; проведение единую государственную экологическую политику; участие в осуществлении межотраслевой координации реализации государственной политики в области «зеленой экономики»; разработка и организация выполнения программных документов в сфере «зеленой экономики»; разработка проекты законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; участие в разработке целевых показателей качества окружающей среды; обеспечение формированиия и развития научных основ в области «зеленой экономики»; обеспечение в пределах своей компетенции защиту сведений, составляющих государственные секреты.
Эксперт Управления по реализации Концепции
«зеленой экономики»
Категория С-5 (06-4-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики в области «зеленой экономики»; участие в осуществлении международного сотрудничества в области «зеленой экономики»; проведение единую государственную экологическую политику; участие в осуществлении межотраслевой координации реализации государственной политики в области «зеленой экономики»; разработка и организация выполнения программных документов в сфере «зеленой экономики»; разработка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции; участие в согласовании региональных программ и планов мероприятий в регулируемых сферах; участие в разработке целевых показателей качества окружающей среды.
Департамент международного сотрудничества
Директор
Департамента международного сотрудничества

сарапшысы С-4 санаты, 2 бірлік (06-4-2, 06-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
«Жасыл экономика» саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; «жасыл экономика» саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруға қатысу; бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізу; «жасыл экономика» саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; «жасыл экономика» саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; реттеу саласында өңірлік бағдарламаларды және іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу; «жасыл экономика» саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз ету; өз құзыретінің шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің қорғалуын қамтамасыз ету.
«Жасыл экономика» тұжырымдамасын іске асыру басқармасының
сарапшысы С-5 санаты, (06-4-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
«Жасыл экономика» саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; «жасыл экономика» саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруға қатысу; бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізу; «жасыл экономика» саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; «жасыл экономика» саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; реттеу саласында өңірлік бағдарламаларды және іс-шаралар жоспарларын келісуге қатысу; қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу.
Халықаралық ынтымақтастық департаменті Халықаралық ынтымақтастық департаментінің директоры

Категория С-1 (07-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности министерства; организация работы по совершенствованию договорно-правовой базы в области охраны окружающей среды; содействие привлечению иностранных инвестиций и финансовых ресурсов для реализации государственных программ и приоритетных инвестиционных проектов в Республике Казахстан в области охраны окружающей среды; участие в разработке концепции и основных направлений внешней политики Республики Казахстан в области охраны окружающей среды и представление соответствующих предложений руководству Министерства; координация совместной работы государственных органов и других организаций Республики Казахстан по подготовке и проведению заседаний межправительственных комиссий по международному сотрудничеству в области охраны окружающей среды; организация работы по обеспечению исполнения обязательств по международным конвенциям, заключенным Республикой Казахстан в области охраны окружающей среды; участие на встречах руководства министерства с представителями международных организаций, зарубежных государств, финансовых институтов в рамках обсуждения двустороннего сотрудничества; руководство или участие в руководстве комитетами по управлению международными проектами; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины, подготовка и представление руководству министерства предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников Департамента; представление Ответственному секретарю предложений по структуре и штатному расписанию Департамента, в пределах установленной численности работников; обеспечение соблюдения режима секретности в Департаменте; принятие решений и подписание исходящей корреспонденции по вопросам, относящимся, в соответствии с Положением о Департаменте, к компетенции Департамента; обеспечение рассмотрения в Департаменте обращений граждан, осуществление приема граждан по личным вопросам; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства; осуществление анализа и планирования международного сотрудничества; осуществление анализа необходимости участия Казахстана в международных конвенциях и иных соглашениях, участие в их гармонизации с национальным законодательством, унификации и реализации; организация разработки международных проектов и их реализации; организация планирования и контроля разработки нормативных правовых актов, касающихся международного сотрудничества; координация деятельности структурных подразделений Министерства по международному сотрудничеству путем согласования соответствующих мероприятий и документов; координация деятельности организаций по региональному сотрудничеству в Центральной Азии, других международных программ и проектов, осуществляющих свою деятельность в сфере охраны окружающей среды; разработка технических спецификаций по бюджетным программам в пределах своей компетенции; подготовка, заключение и реализация международных договоров Республики Казахстан; обеспечение подготовки (разработки) нормативных правовых актов по вопросам подписания, присоединения, ратификации, утверждения, денонсации международных договоров; проведение анализа проектов международных договоров (соглашений, конвенций, меморандумов и др.), поступающих на согласование с других государственных органов-разработчиков; организация и проведение экспертизы проектов международных договоров и соглашений, разрабатываемых структурными подразделениями Министерства; проведение анализа практики привлечения международных донорских организаций для подготовки и финансирования проектов.
Заместитель директора
Департамента международного сотрудничества

С-1 санаты (07-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлiк қызметiнiң тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларды өткiзуге қатысу; қоршаған ортаны қорғау саласындағы шарттық-құқықтық базаны жетілдіру бойынша жұмысты ұйымдастыру; Қазақстан Республикасында қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды және басым инвестициялық жобаларды іске асыру үшін шетелдік инвестицияларды және қаржылық ресурстарды тартуға жәрдемдесу; қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының сыртқы саясатының тұжырымдамасын және негізгі бағыттарын әзірлеуге қатысу және Министрлік басшылығына тиісті ұсыныстарды ұсыну; Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының және басқа ұйымдарының қоршаған ортаны қорғау саласындағы халықаралық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияларын дайындау және өткізу бойынша бірлескен жұмысын үйлестіру; Қазақстан Республикасы жасасқан қоршаған ортаны қорғау саласындағы халықаралық конвенциялар бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; екіжақты ынтымақтастықты талқылау шеңберінде Министрлік басшылығының халықаралық ұйымдар, шетелдік мемлекеттер, қаржы институттарының өкілдерімен кездесулеріне қатысу; халықаралық жобаларды басқару комитетіне басшылық ету немесе басшылық етуге көмектесу; Департамент қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету, Департамент қызметшілерін мадақтау және оларға тәртіптік жаза қолдану жөнінде ұсыныстарды дайындау және Министрліктің басшылығына ұсыну; қызметшілердің белгіленген саны шегінде Жауапты хатшыға Департаменттің құрылымы мен штат саны бойынша ұсыныстарды ұсыну; Департаментте құпиялылық режимінің сақталуын қамтамасыз ету; Департамент туралы ережеге сәйкес Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешімдер қабылдау және шығыс хат-хабарға қол қою; Департаментте азаматтар өтініштерінің қаралуын қамтамасыз ету, жеке мәселелер бойынша азаматтарды қабылдауды жүзеге асыру; белгіленген тәртіпте Министрлік алқасының отырыстарына, сондай-ақ, Министрлік басшылығы өткізетін отырыстарға қатысу; халықаралық ынтымақтастықты талдау және жоспарлауды жүзеге асыру; Қазақстанның халықаралық конвенциялар мен өзге келісімдерге қатысу қажеттілігіне талдауды жүзеге асыру, олардың ұлттық заңнамамен үйлесімдендіруге, қалыптандыруға және іске асыруға қатысу; халықаралық жобаларды әзірлеуді және оларды іске асыруды ұйымдастыру; халықаралық ынтымақтастыққа қатысты нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді жоспарлау және бақылауды ұйымдастыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің тиісті іс-шаралары мен құжаттарын келісу арқылы халықаралық ынтымақтастық жөніндегі қызметін үйлестіру; өз қызметін қоршаған ортаны қорғау саласында жүзеге асыратын Орталық Азияда, басқа халықаралық бағдарламалар мен жобаларда өңірлік ынтымақтастық жөніндегі ұйымның қызметін үйлестіру; өз құзыреті шегінде бюджеттік бағдарламалар бойынша техникалық ерекшеліктерді әзірлеу; Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын әзірлеу, жасасу және іске асыру; халықаралық шарттардың күшін жою, бекіту, ратификациялау, қосылу, қол қою жөніндегі нормативтік құқықтық актілерін дайындауды (әзірлеуді) қамтамасыз ету; басқа әзірлеуші мемлекеттік органдардан келісуге түскен халықаралық шарттардың (келісімдер, конвенциялар, меморандумдар және басқалар) жобаларына талдау жүргізу; министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен әзірленген халықаралық шарттар мен келісімдердің жобаларына сараптама ұйымдастыру және жүргізу; жобаларды дайындау және қаржыландыру үшін халықаралық донорлық ұйымдарды тарту тәжірибесіне талдау жүргізу.
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
директорының орынбасары

Категория С-2 (07-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация мероприятий по достижению стратегических целей и задач, возложенных на Департамент; обеспечение исполнения актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; применение информационных технологий; замещение директора департамента в период его отсутствия по всем вопросам его компетентности; содействие привлечению иностранных инвестиций и финансовых ресурсов для реализации государственных программ и приоритетных инвестиционных проектов в Республике Казахстан в области охраны окружающей среды; координация работы по разработке, реализации, выполнению международных соглашений (договоров) в области охраны окружающей среды как двустороннего, так и многостороннего характера; координация совместной работы государственных органов и других организаций Республики Казахстан по подготовке и проведению заседаний межправительственных комиссий по международному сотрудничеству в области охраны окружающей среды; организация работы по обеспечению исполнения обязательств по международным соглашениям, заключенным Республикой Казахстан в области охраны окружающей среды; организация проведения конференций, симпозиумов, круглых столов и семинаров по международному сотрудничеству в области охраны окружающей среды; обеспечение протокольно-организационных мероприятий по проведению конференций, симпозиумов, круглых столов, семинаров, встреч с участием представителей представителями международных организаций, зарубежных государств, финансовых институтов; координация работы сотрудников департамента в пределах своей компетенции; обеспечение подготовки, подписания и ратификации международных соглашений; осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками департамента и обеспечение их взаимозаменяемость; осуществление анализа и планирования международного сотрудничества; осуществление анализа необходимости участия Казахстана в международных конвенциях и иных соглашениях, участие в их гармонизации с национальным законодательством, унификации и реализации; организация разработки международных проектов и их реализации; организация планирования и контроля разработки нормативных правовых актов, касающихся международного сотрудничества; координация деятельности структурных подразделений Министерства по международному сотрудничеству путем согласования соответствующих мероприятий и документов; координация деятельности организаций по региональному сотрудничеству в Центральной Азии, других международных программ и проектов, осуществляющих свою деятельность в сфере охраны окружающей среды; разработка технических спецификаций по бюджетным программам в пределах своей компетенции; подготовка, заключение и реализация международных договоров Республики Казахстан; обеспечение подготовки (разработки) нормативных правовых актов по вопросам подписания, присоединения, ратификации, утверждения, денонсации международных договоров; проведение анализа проектов международных договоров (соглашений, конвенций, меморандумов и др.), поступающих на согласование с других государственных органов-разработчиков; организация и проведение экспертизы проектов международных договоров и соглашений, разрабатываемых структурными подразделениями Министерства; проведение анализа практики привлечения международных донорских организаций для подготовки и финансирования проектов.
Руководитель
Управления экологических конвенций и работе
с международными организациями

С-2 санаты (07-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларының орындауын қамтамасыз ету; персоналды басқару; ақпараттық технологияларды қолдану; Департамент директоры жоқ болған кезде оның құзыреті шегінде барлық мәселелер бойынша міндеттерін атқару; Қазақстан Республикасында қоршаған орта және су ресурстары саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды және басым инвестициялық жобаларды іске асыру үшін шетелдік инвестицияларды және қаржылық ресурстарды тартуға жәрдемдесу; екіжақты және көпжақты сипаттағы қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық келісімдерді (шарттарды) әзірлеу, іске асыру, орындау бойынша жұмысты үйлестіру; Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының және басқа ұйымдарының қоршаған ортаны қорғау саласындағы халықаралық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияларын дайындау және өткізу бойынша бірлескен жұмысын үйлестіру; Қазақстан Республикасы жасасқан қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық келісімдер бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық бойынша конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді және семинарларды өткізуді ұйымдастыру; халықаралық ұйымдар, шетелдік мемлекеттер, қаржы институттарының өкілдерімен конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді, семинарларды, кездесулерді өткізу бойынша хаттамалық-ұйымдастырушылық іс-шараларды қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде Департамент қызметшілерінің жұмысын үйлестіру; халықаралық келісімдерді дайындауды, оларға қол қоюды және оларды ратификациялауды қамтамасыз ету; Департамент қызметшілерімен тапсырмалардың сапалы және уақытылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысып тұруын қамтамасыз ету; халықаралық келісімдер мен халықаралық жобалардың іске асырылуын жүзеге асыру. Қазақстанның халықаралық конвенциялар мен өзге келісімдерге қатысу қажеттілігіне талдауды жүзеге асыру, олардың ұлттық заңнамамен үйлесімдендіруге, қалыптандыруға және іске асыруға қатысу; халықаралық жобаларды әзірлеуді және оларды іске асыруды ұйымдастыру; халықаралық ынтымақтастыққа қатысты нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді жоспарлау және бақылауды ұйымдастыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің тиісті іс-шаралары мен құжаттарын келісу арқылы халықаралық ынтымақтастық жөніндегі қызметін үйлестіру; өз қызметін қоршаған орта және су ресурстары саласында жүзеге асыратын Орталық Азияда, басқа халықаралық бағдарламалар мен жобаларда өңірлік ынтымақтастық жөніндегі ұйымның қызметін үйлестіру; өз құзыреті шегінде бюджеттік бағдарламалар бойынша техникалық ерекшеліктерді әзірлеу; Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын әзірлеу, жасасу және іске асыру; халықаралық шарттардың күшін жою, бекіту, ратификациялау, қосылу, қол қою жөніндегі нормативтік құқықтық актілерін дайындауды (әзірлеуді) қамтамасыз ету; басқа әзірлеуші мемлекеттік органдардан келісуге түскен халықаралық шарттардың (келісімдер, конвенциялар, меморандумдар және басқалар) жобаларына талдау жүргізу; министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен әзірленген халықаралық шарттар мен келісімдердің жобаларына сараптама ұйымдастыру және жүргізу; жобаларды дайындау және қаржыландыру үшін халықаралық донорлық ұйымдарды тарту тәжірибесіне талдау жүргізу.
Экологиялық конвенциялар және халықаралық ұйымдармен жұмыс

Категория С-3 (07-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация мероприятий по достижению стратегических целей и задач, возложенных на Департамент; обеспечение исполнения актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; руководство деятельностью Управления; замещение заместителя директора департамента в период его отсутствия по всем вопросам его компетентности; применение информационных технологий; содействие привлечению иностранных инвестиций и финансовых ресурсов для реализации государственных программ и приоритетных инвестиционных проектов в Республике Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; координация работы по разработке, реализации, выполнению международных договоров в области окружающей среды и водных ресурсов как двустороннего, так и многостороннего характера; осуществление мониторинга и анализа международных конвенций, реализуемых Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан; организация работы по обеспечению исполнения обязательств по международным соглашениям, заключенным Республикой Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; организация проведения конференций, симпозиумов, круглых столов и семинаров по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов; обеспечение протокольно-организационных мероприятий по проведению конференций, симпозиумов, круглых столов, семинаров, встреч с участием представителей представителями международных организаций, зарубежных государств, финансовых институтов; координация работы сотрудников Управления в пределах своей компетенции; осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемость; осуществление анализа и планирования международного сотрудничества; осуществление анализа необходимости участия Казахстана в международных конвенциях и иных соглашениях, участие в их гармонизации с национальным законодательством, унификации и реализации; организация разработки международных проектов и их реализации; организация планирования и контроля разработки нормативных правовых актов, касающихся международного сотрудничества; координация деятельности структурных подразделений Министерства по международному сотрудничеству путем согласования соответствующих мероприятий и документов; координация деятельности организаций по региональному сотрудничеству в Центральной Азии, других международных программ и проектов, осуществляющих свою деятельность в сфере окружающей среды и водных ресурсов; разработка технических спецификаций по бюджетным программам в пределах своей компетенции; осуществляет мониторинг по действующим и разрабатываемым проектам по связанным и несвязанным грантам в области охраны окружающей среды: осуществление анализа международных конвенций, реализуемых Министерства; ведение работу по подготовке технических спецификаций по подготовке Национальных докладов по международным экологическим конвенциям, является членом секции законодательных актов и международных проектов Научно-технического совета при Министерстве; представление бюджетных заявок по софинансированию из республиканского бюджета для международных проектов по правилам представления связанных грантов; организация и проведение конференций, симпозиумов, круглых столов и семинаров по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов; проведение анализа практики привлечения международных донорских организаций для подготовки и финансирования проектов.
Главный эксперт Управления экологических конвенций
и работе с международными организациями
Категория С-4, 2 единицы (07-3-2, 07-3-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выполнение мероприятий по достижению стратегических целей и задач, возложенных на Департамент; выполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; применение информационных технологий; проведение работы по обеспечению исполнения обязательств по международным конвенциям, заключенными Республикой Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; принятие участия в работе по присоединению Республики Казахстан к международным конвенциям и иным соглашениям в области окружающей среды и рационального природопользования; проведение работы по совершенствованию договорно-правовой базы в области окружающей среды и водных ресурсов; оказание содействия деятельности Министерства в вопросах привлечения иностранных инвестиций и финансовых ресурсов для реализации государственных программ и приоритетных инвестиционных проектов в Республике Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; обеспечение протокольно-организационных мероприятий по проведению конференций, симпозиумов, круглых столов, семинаров, встреч с участием представителей представителями международных организаций, зарубежных государств, финансовых институтов; осуществление мониторинга по действующим и разрабатываемым проектам по связанным и несвязанным грантам в области охраны окружающей среды; осуществление мониторинга и анализа международных конвенций, реализуемых Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан; ведение работы по подготовке технических спецификаций по подготовке Национальных докладов по международным экологическим конвенциям; представление бюджетных заявок по софинансированию из республиканского бюджета для международных проектов по правилам представления связанных грантов; организация и проведение конференций, симпозиумов, круглых столов и семинаров по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов.
Эксперт Управления экологических конвенций и работе
с международными организациями

басқармасының басшысы, С-3 санаты (07-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша іс-шараларды орындау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындау; Басқарманың қызметін басқару; ақпараттық технологияларды қолдану; Департамент директорының орынбасары жоқ болған кезде оның құзыреті шегінде барлық мәселелер бойынша міндеттерін атқару; Министрліктің Қазақстан Республикасында қоршаған орта және су ресурстары саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды және басым инвестициялық жобаларды іске асыру үшін шетелдік инвестицияларды және қаржылық ресурстарды тарту қызметіне жәрдемдесу; екіжақты және көпжақты сипаттағы қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық келісімдерді (шарттарды) әзірлеу, іске асыру, орындау бойынша жұмысты үйлестіру; Қазақстан Республикасы жасасқан қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық конвенциялар бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты жүргізу; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық бойынша конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді және семинарларды өткізуді ұйымдастыру; халықаралық ұйымдар, шетелдік мемлекеттер, қаржы институттарының өкілдерімен конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді, семинарларды, кездесулерді өткізу бойынша хаттамалық-ұйымдастырушылық іс-шараларды қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерімен тапсырмалардың сапалы және уақытылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысып тұруын қамтамасыз ету; халықаралық ынтымақтастықты талдау және жоспарлауды жүзеге асыру; Қазақстанның халықаралық конвенциялар мен өзге келісімдерге қатысу қажеттілігіне талдауды жүзеге асыру, олардың ұлттық заңнамамен үйлесімдендіруге, қалыптандыруға және іске асыруға қатысу; халықаралық жобаларды әзірлеуді және оларды іске асыруды ұйымдастыру; халықаралық ынтымақтастыққа қатысты нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді жоспарлау және бақылауды ұйымдастыру; өз қызметін қоршаған орта және су ресурстары саласында жүзеге асыратын Орталық Азияда, басқа халықаралық бағдарламалар мен жобаларда өңірлік ынтымақтастық жөніндегі ұйымның қызметін үйлестіру; өз құзыреті шегінде бюджеттік бағдарламалар бойынша техникалық ерекшеліктерді әзірлеу; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы қолданыстағы және әзірленіп жатқан жобалар жөнінде байланысты және байланыссыз гранттар бойынша мониторингті жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі іске асыратын халықаралық конвенцияларға талдау жасау; халықаралық экологиялық конвенциялар жөнінде ұлттық баяндамаларды дайындау бойынша техникалық ерекшеліктерді дайындау жұмысын жүргізу; Министрлік жанындағы ғылыми-техникалық кеңестің заңнамалық актілер және халықаралық жобалар секцияларының мүшесі болып табылады; байланысты гранттарды ұсыну ережелері бойынша халықаралық жобаларды республикалық бюджеттен қосымша қаржыландыру жөнінде бюджеттік өтінімдерді ұсыну; жобаларды дайындау және қаржыландыру үшін халықаралық донорлық ұйымдарды тарту тәжірибесіне талдау жүргізу.
Экологиялық конвенциялар және халықаралық ұйымдармен жұмыс
басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты, 2 бірлік
(07-3-2, 07-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша іс-шараларды орындау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындау; ақпараттық технологияларды қолдану; Қазақстан Республикасы жасасқан қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық конвенциялар бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты жүргізу; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы шарттық-құқықтық базаны жетілдіру бойынша жұмысты жүргізу; Министрліктің Қазақстан Республикасында қоршаған орта және су ресурстары саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды және басым инвестициялық жобаларды іске асыру үшін шетелдік инвестицияларды және қаржылық ресурстарды тарту қызметіне жәрдемдесу; халықаралық ұйымдар, шетелдік мемлекеттер, қаржы институттарының өкілдерімен конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді, семинарларды, кездесулерді өткізу бойынша хаттамалық-ұйымдастырушылық іс-шараларды қамтамасыз ету; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы қолданыстағы және әзірленіп жатқан жобалар жөнінде байланысты және байланыссыз гранттар бойынша мониторингті жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі іске асыратын халықаралық конвенцияларға талдау жасау; халықаралық экологиялық конвенциялар жөнінде ұлттық баяндамаларды дайындау бойынша техникалық ерекшеліктерді дайындау жұмысын жүргізу; Министрлік жанындағы ғылыми-техникалық кеңестің заңнамалық актілер және халықаралық жобалар секцияларының мүшесі болып табылады; байланысты гранттарды ұсыну ережелері бойынша халықаралық жобаларды республикалық бюджеттен қосымша қаржыландыру жөнінде бюджеттік өтінімдерді ұсыну; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық бойынша конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді және семинарларды өткізуді ұйымдастыру.
Экологиялық конвенциялар және халықаралық ұйымдармен жұмыс
басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (07-3-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выполнение мероприятий по достижению стратегических целей и задач, возложенных на Департамент; выполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; применение информационных технологий; проведение работы по совершенствованию договорно-правовой базы в области окружающей среды и водных ресурсов; проведение работы по обеспечению исполнения обязательств по международным конвенциям заключенными Республикой Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; подготовка предложений о внесении изменений и дополнений в действующее законодательство Республики Казахстан в связи с заключением международных соглашений; принятие участия в работе по присоединению Республики Казахстан к международным конвенциям и иным соглашениям в области окружающей среды и рационального природопользования; оказание содействия деятельности Министерства в вопросах привлечения иностранных инвестиций и финансовых ресурсов для реализации государственных программ и приоритетных инвестиционных проектов в Республике Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; участвует в координации совместной работы государственных органов и других организаций Республики Казахстан по подготовке и проведению заседаний межправительственных комиссий по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов, организация визовой поддержки иностранным гражданам в целях развития сотрудничества в области окружающей среды и водных ресурсов; проведение анализа веб-сайтов Секретариатов международных природоохраных конвенций, Стороной которых является РК; подготовка проектов национальных докладов (отчетов) по выполнению международных конвенций, Стороной которых является Республика Казахстан; организация протокольно-организационных мероприятий при встрече зарубежных гостей в рамках переговорного процесса в области окружающей среды и водных ресурсов; организация и проведение конференций, симпозиумов, круглых столов и семинаров по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов.
Руководитель Управления по многостороннему сотрудничеству

С-5 санаты (07-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша іс-шараларды орындау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындау; ақпараттық технологияларды қолдану; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы шарттық-құқықтық базаны жетілдіру бойынша жұмысты жүргізу; Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына өзгерістер мен толықтыруларды енгізу жөнінде ұсыныстар дайындау; Қазақстан Республикасының қоршаған орта және су ресурстары және ұтымды табиғат пайдалану саласындағы халықаралық конвенцияларға және өзге де келісімдерге қосылуы бойынша жұмысқа қатысу; Министрліктің Қазақстан Республикасында қоршаған орта және су ресурстары саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды және басым инвестициялық жобаларды іске асыру үшін шетелдік инвестицияларды және қаржылық ресурстарды тарту қызметіне жәрдемдесу; Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының және басқа ұйымдарының қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияларын дайындау және өткізу бойынша бірлескен жұмысын үйлестіруге қатысу, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы ынтымақтастықты дамыту мақсатында шетелдік азаматтарға визалық қолдау көрсету; Қазақстан Республикасы Тарапы болып табылатын Халықаралық табиғат қорғау конвенциялары хатшылықтарының веб-сайттарына талдау жасау; Қазақстан Республикасы Тарапы болып табылатын Халықаралық конвенциялардың орындалуы бойынша ұлттық баяндамалар (есептер) жобаларын дайындау; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы келіссөз процестері шеңберінде шетелдік қонақтарды қарсы алу кезінде хаттамалық-ұйымдастырушылық іс-шараларды ұйымдастыру; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық бойынша конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді және семинарларды ұйымдастыру және өткізу.
Көпжақтық ынтымақтастық басқармасының басшысы

Категория С-3 (07-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация мероприятий по достижению стратегических целей и задач, возложенных на Департамент; обеспечение исполнения актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; руководство деятельностью Управления; применение информационных технологий; замещение заместителя директора департамента в период его отсутствия по всем вопросам его компетентности; содействие привлечению иностранных инвестиций и финансовых ресурсов для реализации государственных программ и приоритетных инвестиционных проектов в Республике Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; координация работы по разработке, реализации, выполнению международных соглашений (договоров) в области окружающей среды и водных ресурсов как двустороннего, так и многостороннего характера; координация совместной работы государственных органов и других организаций Республики Казахстан по подготовке и проведению заседаний межправительственных комиссий по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов; организация работы по обеспечению исполнения обязательств по международным соглашениям, заключенным Республикой Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; рассмотрение вопросов в рамках интеграции ТС, ЕЭП; организация проведения конференций, симпозиумов, круглых столов и семинаров по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов; обеспечение протокольно-организационных мероприятий по проведению конференций, симпозиумов, круглых столов, семинаров, встреч с участием представителей представителями международных организаций, зарубежных государств, финансовых институтов; координация работы сотрудников департамента в пределах своей компетенции; обеспечение подготовки, подписания и ратификации международных соглашений; осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками департамента и обеспечение их взаимозаменяемость; осуществление анализа и планирования международного сотрудничества; организация планирования и контроля разработки нормативных правовых актов, касающихся международного сотрудничества; разработка технических спецификаций по бюджетным программам в пределах своей компетенции; подготовка, заключение и реализация международных договоров Республики Казахстан; обеспечение подготовки (разработки) нормативных правовых актов по вопросам подписания, присоединения, ратификации, утверждения, денонсации международных договоров; проведение анализа проектов международных договоров (соглашений, меморандумов и др.), поступающих на согласование с других государственных органов-разработчиков; организация и проведение экспертизы проектов международных договоров и соглашений, разрабатываемых структурными подразделениями Министерства.
Главный эксперт
Управления по многостороннему сотрудничеству

С-3 санаты (07-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларының орындалуын қамтамасыз ету; Басқарманың қызметін басқару; ақпараттық технологияларды қолдану; Департамент директорының орынбасары жоқ болған кезде оның құзыреті шегінде барлық мәселелер бойынша міндеттерін атқару; Қазақстан Республикасында қоршаған орта және су ресурстары саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды және басым инвестициялық жобаларды іске асыру үшін шетелдік инвестицияларды және қаржылық ресурстарды тарту қызметіне жәрдемдесу; екіжақты және көпжақты сипаттағы қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық келісімдерді (шарттарды) әзірлеу, іске асыру, орындау бойынша жұмысты үйлестіру; Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының және басқа ұйымдарының қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияларын дайындау және өткізу бойынша бірлескен жұмысын үйлестіру; Қазақстан Республикасы жасасқан қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық келісімдер бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; КО және ЕЭК интеграция шеңберіндегі мәселелерді қарастыру; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық бойынша конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді және семинарларды өткізуді ұйымдастыру; халықаралық ұйымдар, шетелдік мемлекеттер, қаржы институттарының өкілдерімен конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді, семинарларды, кездесулерді өткізу бойынша хаттамалық-ұйымдастырушылық іс-шараларды қамтамасыз ету; халықаралық келісімдерді дайындауды, оларға қол қоюды және оларды ратификациялауды қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерімен тапсырмалардың сапалы және уақытылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысып тұруын қамтамасыз ету; халықаралық ынтымақтастықты талдау және жоспарлау жүргізу; келісімдерге қатысу қажеттілігіне талдауды жүзеге асыру, олардың ұлттық заңнамамен үйлесімдендіруге, қалыптандыруға және іске асыруға қатысу; халықаралық ынтымақтастыққа қатысты нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді жоспарлау және бақылауды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын әзірлеу, жасасу және іске асыру; халықаралық шарттардың күшін жою, бекіту, ратификациялау, қосылу, қол қою жөніндегі нормативтік құқықтық актілерін дайындауды (әзірлеуді) қамтамасыз ету; басқа әзірлеуші мемлекеттік органдардан келісуге түскен халықаралық шарттардың (келісімдер, меморандумдар және басқалар) жобаларына талдау жүргізу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен әзірленген халықаралық шарттар мен келісімдердің жобаларына сараптама ұйымдастыру және жүргізу.
Көпжақты ынтымақтастық басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (07-4-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выполнение мероприятий по достижению стратегических целей и задач, возложенных на Департамент; выполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; применение информационных технологий; проведение работы по совершенствованию договорно-правовой базы в области окружающей среды и водных ресурсов; осуществление работы по разработке, реализации, выполнению международных соглашений (договоров) в области окружающей среды и водных ресурсов как двустороннего, так и многостороннего характера; координация совместной работы государственных органов и других организаций Республики Казахстан по подготовке и проведению заседаний межправительственных комиссий; рассмотрение вопросов в рамках интеграции ТС, ЕЭП; организация работы по обеспечению исполнения обязательств по международным соглашениям, заключенным Республикой Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; организация проведения конференций, симпозиумов, круглых столов и семинаров по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов; обеспечение протокольно-организационных мероприятий по проведению конференций, симпозиумов, круглых столов, семинаров, встреч с участием представителей представителями международных организаций, зарубежных государств, финансовых институтов; обеспечение подготовки, подписания и ратификации международных соглашений; осуществление анализа и планирования международного сотрудничества; организация планирования и контроля разработки нормативных правовых актов, касающихся международного сотрудничества; согласование соответствующих мероприятий и документов; разработка технических спецификаций по бюджетным программам в пределах своей компетенции; обеспечение подготовки (разработки) нормативных правовых актов по вопросам подписания, присоединения, ратификации, утверждения, денонсации международных договоров; проведение анализа проектов международных договоров (соглашений, меморандумов и др.), поступающих на согласование с других государственных органов-разработчиков; организация и проведение экспертизы проектов международных договоров и соглашений, разрабатываемых структурными подразделениями Министерства.
Эксперт Управления по многостороннему сотрудничеству

С-4 санаты (07-4-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша іс-шараларды орындау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындау; ақпараттық технологияларды қолдану; екіжақты және көпжақты сипаттағы қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық келісімдерді (шарттарды) әзірлеу, іске асыру, орындау бойынша жұмысты үйлестіру; Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының және басқа ұйымдарының қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияларын дайындау және өткізу бойынша бірлескен жұмысын үйлестіру; Қазақстан Республикасы жасасқан қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық келісімдер бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; КО және ЕЭК интеграция шеңберіндегі мәселелерді қарастыру; Қазақстан Республикасымен қол қойылған қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық келісімдердің міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету үшін жұмыс жүргізу; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық бойынша конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді және семинарларды өткізуді ұйымдастыру; халықаралық ұйымдар, шетелдік мемлекеттер, қаржы институттарының өкілдерімен конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді, семинарларды, кездесулерді өткізу бойынша хаттамалық-ұйымдастырушылық іс-шараларды қамтамасыз ету; халықаралық келісімдерді дайындауды, оларға қол қоюды және оларды ратификациялауды қамтамасыз ету; халықаралық ынтымақтастыққа қатысты нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; өз құзыреті шегінде бюджеттік бағдарламалар бойынша техникалық ерекшеліктерді әзірлеу; Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын әзірлеу, жасасу және іске асыру; халықаралық шарттардың күшін жою, бекіту, ратификациялау, қосылу, қол қою жөніндегі нормативтік құқықтық актілерін дайындауды (әзірлеуді) қамтамасыз ету; басқа әзірлеуші мемлекеттік органдардан келісуге түскен халықаралық шарттардың (келісімдер, меморандумдар және басқалар) жобаларына талдау жүргізу; министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен әзірленген халықаралық шарттар мен келісімдердің жобаларына сараптама ұйымдастыру және жүргізу.
Көпжақты ынтымақтастық басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (07-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выполнение мероприятий по достижению стратегических целей и задач, возложенных на Департамент; выполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; применение информационных технологий; проведение работы по совершенствованию договорно-правовой базы в области окружающей среды и водных ресурсов; проведение работы по обеспечению исполнения обязательств по международных соглашениям заключенными Республикой Казахстан в области окружающей среды и водных ресурсов; подготовка предложений о внесении изменений и дополнений в действующее законодательство Республики Казахстан в связи с заключением международных соглашений; рассмотрение вопросов в рамках интеграции ТС, ЕЭП; участие в координации совместной работы государственных органов и других организаций Республики Казахстан по подготовке и проведению заседаний межправительственных комиссий по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов, организация визовой поддержки иностранным гражданам в целях развития сотрудничества в области окружающей среды и водных ресурсов; организация протокольно-организационных мероприятий при встрече зарубежных гостей в рамках переговорного процесса в области окружающей среды и водных ресурсов; организация и проведение конференций, симпозиумов, круглых столов и семинаров по международному сотрудничеству в области окружающей среды и водных ресурсов.
Департамент водных и биологических ресурсов
Директор Департамента водных и биологических ресурсов

С-5 санаты (07-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша іс-шараларды орындау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындау; ақпараттық технологияларды қолдану; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы құқықтық-шарттық базасын жетілдіру бойынша жұмысты жүргізу; Қазақстан Республикасымен қол қойылған қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық келісімдердің міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету үшін жұмыс жүргізу; халықаралық келісімдерді бекітуге байланысты ҚР заңнамасына өзгерістер мен толықтыруларды енгізу бойынша жұмысты жүргізу; КО және ЕЭК интеграция шеңберіндегі мәселелерді қарастыру; Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының және басқа ұйымдарының қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияларын дайындау және өткізу бойынша бірлескен жұмысын үйлестіру; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы ынтымақтастықты дамыту мақсатында шетелдік азаматтарға визалық қолдау көрсету; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы келіссөз процесі шеңберінде шетелдік қонақтарды қарсы алу кезінде хаттамалық-ұйымдастырушылық іс-шараларды ұйымдастыру; қоршаған орта және су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық бойынша конференцияларды, симпозиумдерді, дөңгелек үстелдерді және семинарларды ұйымдастыру және өткізу.
Су және биологиялық ресурстар департаменті Су және биологиялық ресурстар департаментінің директоры

Категория С–1 (08-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области водных, биологических ресурсов и природопользования.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента и персональная ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач; организация выполнения в установленные сроки поручений Министра, а также обеспечение участия сотрудников Департамента в подготовке другими структурными подразделениями и ведомствами Министерства необходимых документов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; подготовка в установленном законодательством порядке и представление Ответственному секретарю кадровые предложения по назначению на должность и об освобождении от должности работников Департамента, а также меры поощрения и наложения на них дисциплинарных взысканий; представление Министру и Ответственному секретарю предложения о структуре и штатном расписании Департамента в пределах установленных численности работников и фонда оплаты труда; письменное и устное поручение сотрудникам Департамента в пределах своей компетенции; осуществление иных полномочий в соответствии с законодательством.
Заместитель директора
Департамента водных и биологических ресурсов
Категория С-2 (08-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области водных, биологических ресурсов и природопользования.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Стратегическое планирование развития водного, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; мониторинг достижения стратегических целей в сфере развития водных ресурсов, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; анализ стратегического развития водного, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; разработка стратегических планов социально-экономического развития в сфере природопользования; Концепций законопроектов; разработка программ Правительства Республики Казахстан, мероприятий по реализации государственной политики в сфере природопользования; разработка основных направлений природопользования, в т.ч. использования водных, лесных ресурсов, ресурсов особо охраняемых природных территорий и животного мира; участие в мероприятиях международного сотрудничества в области лесного хозяйства, животного мира и особо охраняемых природных территорий, водных ресурсов; организация осуществления согласований нормативных правовых актов по вопросам природопользования; давать письменное и устное поручение руководителям Управления в пределах своей компетенции; осуществление контроля по исполнению в срок и на должном уровне контрольных документов по вопросам природопользования.
Руководитель Управления водных ресурсов

С-1 санаты (08-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Су, биологиялық ресурстар және табиғат пайдалану саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету және Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына жеке жауапкершілікте болу; Министрдің тапсырмаларын уақтылы орындалуын ұйымдастыру, сондай-ақ Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелері және ведомстволарының дайындауға департамент қызметкерлерінің қатысуын қамтамасыз ету; заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату жөнінде, мадақтау және оларға тәртіптік жаза қолдану жөнінде ұсыныстарды дайындау және Жауапты хатшыға ұсыну; қызметшілердің белгіленген саны мен еңбек ақы қоры шегінде Министр мен Жауапты хатшыға Департамент құрылымы және штат кестесі туралы ұсыныстар беру; Департамент қызметшілеріне өзінің құзыреті шегінде жазбаша және ауызша нұсқаулар беру; заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
Су және биологиялық ресурстар департаменті директорының
орынбасары С-2 санаты (08-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Су, биологиялық ресурстар және табиғат пайдалану саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Су, балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамытуды стратегиялық жоспарлау; cу, балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамыту саласындағы стратегиялық мақсаттарға жетуге мониторингі жасау; су, балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың стратегиялық дамуын талдау; табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық дамудың стратегиялық жоспарларын әзірлеу; Заң жобалары тұжырымдамаларын әзірлеу; табиғат пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын, мемлекеттік саясатты жүзеге асыру шараларын әзірлеу; табиғат пайдаланудың негізгі бағыттарын, оның ішінде су, орман ресурстарын, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың және жануарлар дүниесінің ресурстарын пайдалану бағыттарын әзірлеу; орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық шараларға қатысу; табиғатты пайдалану саласындағы нормативтік құқықтық актілерді келісуді ұйымдастыру; өзінің құзыреті шегінде Басқарма басшыларына жазбаша және ауызша нұсқаулар беру; табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі бақылау құжаттарды мерзімінде және тиісті дәрежеде орындалуын ұйымдастыру.
Су ресурстары басқармасының басшысы

Категория С-3 (08-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Стратегическое планирование развития водного хозяйства; мониторинг достижения стратегических целей в сфере развития водных ресурсов; анализ стратегического развития водного хозяйства; разработка стратегических планов социально-экономического развития в сфере природопользования; разработка программ Правительства Республики Казахстан, мероприятий по реализации государственной политики в сфере природопользования; разработка Концепций законопроектов; разработка основных направлений природопользования, в т.ч. использования водных ресурсов, а также в их реализации; участие в мероприятиях международного сотрудничества в области водных ресурсов; письменное и устное поручение сотрудникам Управления; организация исполнения в срок и на должном уровне контрольных документов по вопросам природопользования, координация в регулируемых сферах
Главный эксперт Управления водных ресурсов
Категория С-4, 3 единицы (08-3-2, 08-3-3, 08-3-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Стратегическое планирование развития водного хозяйства; мониторинг достижения стратегических целей в сфере развития водных ресурсов; анализ стратегического развития водного хозяйства; разработка стратегических планов социально-экономического развития в сфере природопользования; разработка программ Правительства Республики Казахстан, мероприятий по реализации государственной политики в сфере природопользования; участие в разработке Концепций законопроектов; разработка основных направлений природопользования, в т.ч. использования водных ресурсов, а также в их реализации; участие в мероприятиях международного сотрудничества в области водных ресурсов; исполнение в срок и на должном уровне контрольных документов по вопросам природопользования, координация в регулируемых сферах; оказание организационно-технического содействия в работе Департамента.
Эксперт Управления водных ресурсов

С-3 санаты (08-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған орта және су ресурстары саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Су шаруашылығын дамытуды стратегиялық жоспарлау; су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттарға жетуге мониторингі жасау; су ресурстарының стратегиялық дамуын талдау; табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық дамудың стратегиялық жоспарларын әзірлеу; табиғат пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын, мемлекеттік саясатты жүзеге асыру шараларын әзірлеу; Заң жобалары тұжырымдамаларын әзірлеу; табиғат пайдаланудың негізгі бағыттарын, оның ішінде су ресурстарын пайдалану бағыттарын әзірлеу, жүзеге асыру; су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық шараларға қатысу; Басқарма қызметшілеріне жазбаша және ауызша нұсқаулар беру; табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі бақылау құжаттарын мерзімінде және тиісті дәрежеде орындалуын ұйымдастыру, реттелетін салада үйлестіру.
Су ресурстары басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік (08-3-2, 08-3-3, 08-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған орта және су ресурстары саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Су шаруашылығын дамытуды стратегиялық жоспарлау; су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттарға жетуге мониторингі жасау; су ресурстарының стратегиялық дамуын талдау; табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық дамудың стратегиялық жоспарларын әзірлеу; табиғат пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын, мемлекеттік саясатты жүзеге асыру шараларын әзірлеу; Заң жобалары тұжырымдамаларын әзірлеуге қатысу; табиғат пайдаланудың негізгі бағыттарын, оның ішінде су ресурстарын пайдалану бағыттарын әзірлеу, сондай-ақ іске асыру; су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық шараларға қатысу; табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі бақылау құжаттарын мерзімінде және тиісті дәрежеде орындалуын ұйымдастыру, реттелетін салада үйлестіру; Департамент жұмысына ұйымдастырушылық-техникалық жәрдемдесу.
Су ресурстары басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (08-3-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Стратегическое планирование развития водного хозяйства; мониторинг достижения стратегических целей в сфере развития водных ресурсов; анализ стратегического развития водного хозяйства; участие в разработке стратегических планов социально-экономического развития в сфере природопользования; участие в разработке программ Правительства Республики Казахстан, мероприятий по реализации государственной политики в сфере природопользования; участие в разработке Концепций законопроектов; участие в разработке основных направлений природопользования, в т.ч. использования водных ресурсов, а также в их реализации; участие в мероприятиях международного сотрудничества в области водных ресурсов; исполнение в срок и на должном уровне контрольных документов по вопросам природопользования, координация в регулируемых сферах; оказание организационно-технического содействия в работе Департамента
Руководитель Управления биологических ресурсов
Категория С-3 (08-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области биологических ресурсов и природопользования.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Стратегическое планирование развития, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; мониторинг достижения стратегических целей в сфере развития ресурсов, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; анализ стратегического развития, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; разработка стратегических планов социально-экономического развития в сфере природопользования; разработка программ Правительства Республики Казахстан, мероприятий по реализации государственной политики в сфере природопользования; разработка Концепций законопроектов; разработка основных направлений природопользования, в т.ч. использования лесных ресурсов, ресурсов особо охраняемых природных территорий и животного мира, а также в их реализации; участие в мероприятиях международного сотрудничества в области лесного хозяйства, животного мира и особо охраняемых природных территорий; обеспечение исполнения в срок и на должном уровне контрольных документов по вопросам природопользования, координация в регулируемых сферах.
Главный эксперт Управления биологических ресурсов
Категория С-4, 3 единицы (08-4-2, 08-4-3, 08-4-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также  Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области биологических ресурсов и природопользования.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Стратегическое планирование развития, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; мониторинг достижения стратегических целей в сфере развития рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; анализ стратегического развития, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; разработка стратегических планов социально-экономического развития в сфере природопользования; разработка программ Правительства Республики Казахстан, мероприятий по реализации государственной политики в сфере природопользования; участие в разработке Концепций законопроектов; разработка основных направлений природопользования, в т.ч. использования лесных ресурсов, ресурсов особо охраняемых природных территорий и животного мира, а также в их реализации; участие в мероприятиях международного сотрудничества в области лесного хозяйства, животного мира и особо охраняемых природных территорий; исполнение в срок и на должном уровне контрольных документов по вопросам природопользования, координация в регулируемых сферах; оказание организационно-технического содействия в работе Департамента.
Эксперт Управления биологических ресурсов

С-5 санаты (08-3-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Қоршаған орта және су ресурстары саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Су шаруашылығын дамытуды стратегиялық жоспарлау; су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттарға жетуге мониторингі жасау; су ресурстарының стратегиялық дамуын талдау; табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық дамудың стратегиялық жоспарларын әзірлеуге қатысу; табиғат пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын, мемлекеттік саясатты жүзеге асыру шараларын әзірлеуге қатысу; Заң жобалары тұжырымдамаларын әзірлеуге қатысу; табиғат пайдаланудың негізгі бағыттарын, оның ішінде су ресурстарын пайдалану бағыттарын әзірлеуге қатысу, іске асыру; су ресурстары саласындағы халықаралық ынтымақтастық шараларға қатысу; табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі бақылау құжаттарды мерзімінде және тиісті дәрежеде орындау; реттелетін салада үйлестіру; Департамент жұмысына ұйымдастырушылық-техникалық жәрдемдесу.
Биологиялық ресурстар басқармасының басшысы
С-3 санаты (08-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Биологиялық ресурстар және табиғат пайдалану саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамытуды стратегиялық жоспарлау; балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамыту саласындағы стратегиялық мақсаттарға жетуге мониторингі жасау; балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың стратегиялық дамуын талдау; табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық дамудың стратегиялық жоспарларын әзірлеу; табиғат пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын, мемлекеттік саясатты жүзеге асыру шараларын әзірлеу; Заң жобалары тұжырымдамаларын әзірлеу; табиғат пайдаланудың негізгі бағыттарын, оның ішінде орман ресурстарын, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың және жануарлар дүниесінің ресурстарын пайдалану бағыттарын әзірлеу, іске асыру; орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, саласындағы халықаралық ынтымақтастық шараларға қатысу; Басқарма қызметшілеріне жазбаша және ауызша нұсқаулар беру; табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі бақылау құжаттарын мерзімінде және тиісті дәрежеде орындалуын ұйымдастыру, реттелетін салада үйлестіру.
Биологиялық ресурстар басқармасының бас сарапшысы
С-3 санаты, 3 бірлік (08-4-2, 08-4-3, 08-4-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Биологиялық ресурстар және табиғат пайдалану саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамытуды стратегиялық жоспарлау; балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамыту саласындағы стратегиялық мақсаттарға жетуге мониторингі жасау; балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың стратегиялық дамуын талдау; табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық дамудың стратегиялық жоспарларын әзірлеу; табиғат пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын, мемлекеттік саясатты жүзеге асыру шараларын әзірлеу; Заң жобалары тұжырымдамаларын әзірлеу; табиғат пайдаланудың негізгі бағыттарын, оның ішінде орман ресурстарын, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың және жануарлар дүниесінің ресурстарын пайдалану бағыттарын әзірлеу, жүзеге асыру; орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, саласындағы халықаралық ынтымақтастық шараларға қатысу; табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі бақылау құжаттарын мерзімінде және тиісті дәрежеде орындау; реттелетін салада үйлестіру; Департамент жұмысына ұйымдастырушылық - техникалық жәрдемдесу.
Биологиялық ресурстар басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (08-4-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области биологических ресурсов и природопользования.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Стратегическое планирование развития, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; мониторинг достижения стратегических целей в сфере развития ресурсов, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; анализ стратегического развития, рыбного, лесного и охотничьего хозяйств, особо охраняемых природных территорий; участие в разработке стратегических планов социально-экономического развития в сфере природопользования; участие в разработке программ Правительства Республики Казахстан, мероприятий по реализации государственной политики в сфере природопользования; участие в разработке Концепций законопроектов; участие в разработке основных направлений природопользования, в т.ч. использования лесных ресурсов, ресурсов особо охраняемых природных территорий и животного мира, а также в их реализации; участие в мероприятиях международного сотрудничества в области лесного хозяйства, животного мира и особо охраняемых природных территорий; исполнение в срок и на должном уровне контрольных документов по вопросам природопользования, координация в регулируемых сферах; оказание организационно-технического содействия в работе Департамента.
Департамент по изменению климата
Директор Департамента по изменению климата

С-5 санаты (08-4-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін және қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білуі. Биологиялық ресурстар және табиғат пайдалану саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамытуды стратегиялық жоспарлау; су ресурстары, балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамыту саласындағы стратегиялық мақсаттарға жетуге мониторингі жасау; су ресурстары, балық, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың стратегиялық дамуын талдау; табиғат пайдалану саласындағы әлеуметтік-экономикалық дамытудың стратегиялық жоспарларын әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын әзірлеуге қатысу; Заң жобалары тұжырымдамаларын әзірлеуге қатысу; табиғат пайдалану саласындағы нормативтік құқықтық актілерді келісуді жүзеге асыру; табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі бақылау құжаттарды мерзімінде және тиісті дәрежеде орындау; реттелетін салада үйлестіру; Департамент жұмысына ұйымдастырушылық- техникалық жәрдемдесу.
Климаттың өзгеруі жөніндегі департамент Климаттың өзгеруі жөніндегі департаментінің директоры

Категория С-1 (09-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды. Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию единой государственной политики в области смягчения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление в пределах своей компетенции координацию деятельности физических и юридических лиц в области смягчения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка и организация выполнения программных документов, методик, инструкций в области предотвращения последствий и адаптации к изменению климата, низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка системы распространения информации и просвещения, обучения и образования, а также повышения потенциала по вопросам снижения выбросов парниковых газов и адаптации к последствиям изменения климата; осуществление международного сотрудничества в области изменения климата, включая реализацию международных договоров; участие в международном переговорном процессе в рамках РКИК ООН, а также на международных и внутристрановых мероприятиях по вопросам изменения климата, а также в международных общественных, гуманитарных и финансовых организациях; организация ведения государственного кадастра парниковых газов; организация разработки порядка инвентаризации выбросов парниковых газов, включая разработку плана обеспечения качества/контроля качества отчетности по инвентаризации выбросов парниковых газов; организация разработки, ведения, обновления, публикации и предоставления в соответствии со статьей 12 РКИК ООН, отчетов о национальном кадастре антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями всех парниковых газов, не регулируемых Монреальским протоколом; обеспечение подготовки Национальных Сообщений и двухгодичных отчетов Республики Казахстан по РКИК ООН; выработка предложений, касающихся нормативного регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов и низкоуглеродного развития; выработка предложений по развитию внутреннего рынка торговли выбросами парниковых газов; обеспечение работы по сопровождению процессов торговли квотами углеродных единиц внутри страны и взаимодействию с региональными и международными углеродными рынками; обеспечение разработки порядка рассмотрения, одобрения и реализации проектов, направленных на сокращение выбросов и поглощение парниковых газов; осуществление координации научных исследований в области низкоуглеродного развития, смягчения последствий и адаптации к процессам изменения климата; осуществление обзора научных исследований, публикаций в сфере низкоуглеродного развития, глобального потепления, смягчения и предотвращения последствий и адаптации к процессам изменения климата; организация разработки порядка и планов распределения квот на выбросы парниковых газов; организация работы ведения национальной системы оценки антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями парниковых газов, а также разработка порядка ее ведения с учетом институциональных, правовых и процедурных механизмов; организация работу по ведению государственного реестра углеродных единиц и разрабатывает порядок его ведения; осуществление оперативное руководство, управление координации деятельности работников Департамента; организация работу по повышению квалификации сотрудников Департамента; несение персональную ответственность за исполнительскую и трудовую дисциплину в Департаменте; представление Ответственному секретарю предложения по структуре и штатному расписанию Департамента, его управлению в пределах установленной численности работников; определение функциональных обязанности и полномочия работников Департамента; подготовка и представление руководству Министерства предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников Департамента; обеспечение соблюдения режима секретности в Департаменте; обеспечение рассмотрения обращений граждан, осуществление приема граждан в рамках своей компетенции; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, совещаниях, проводимых руководством Министерства и других мероприятиях; осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением возложенных на Департамент функций, а также приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, контрольных документов; соблюдение требования стандарта ИСО 14001; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности министерства, в пределах своей компетенции обеспечивает защиту сведений, составляющих государственные секреты; осуществление иных полномочий в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Заместитель директора
Департамента по изменению климата

С-1 санаты (09-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білу. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өз құзыреті шегінде климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы жеке және заңды тұлғалардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыру; климаттың өзгеру салдарларын алдын алу және оған бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы бағдарламалық құжаттарды, әдістемелерді, нұсқаулықтарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; парниктік газдар шығарындыларын төмендету және климаттың өзгеру салдарларына бейімделу мәселелері бойынша ақпараттарды тарату және ағарту, оқыту мен білім беру, сондай-ақ әлеуетті арттыру жүйесін әзірлеу; халықаралық шарттарды іске асыруды қоса алғанда, климаттың өзгеруі саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; БҰҰ КӨНК шеңберінде халықаралық келіссөздер процестеріне, сондай-ақ климаттың өзгеру мәселелері бойынша халықаралық және мемлекетішілік іс-шараларға, сондай-ақ халықаралық қоғамдық, гуманитарлық және қаржылық ұйымдарға қатысу; парниктік газдардың мемлекеттік кадастрын жүргізуді ұйымдастыру; парниктік газдар шығарындыларын түгендеу бойынша есептілік сапасын қамтамасыз ету /сапасын бақылау жоспарын әзірлеуді қоса алғанда, парниктік газдар шығарындыларын түгендеу тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; БҰҰ КӨНК 12-бабына сәйкес Монреаль хаттамасымен реттелмейтін барлық парниктік газдардың көздерінен шығатын антропогендік шығарындылардың және оларды сіңірушілер абсорбциясының ұлттық кадастры туралы есептерді әзірлеуді, жүргізуді, жаңартуды, жариялауды және ұсынуды ұйымдастыру; БҰҰ КӨНК бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Хабарламасын және екі жылдық есептерді дайындауды қамтамасыз ету; парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін және төменкөміртекті дамуды нормативтік реттеуге қатысты ұсыныстарды әзірлеу; парниктік газдар шағырандыларымен сауда жасаудың ішкі нарығын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекет ішінде көміртегі бірліктерінің квоталарын сауда жасаудың процестерін сүйемелдеу жұмыстарын және өңірлік және халықаралық көміртегі нарығымен өзара әрекет етуді қамтамасыз ету; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін қысқартуға бағытталған жобаларды қарау, мақұлдау және іске асыру тәртібін әзірлеуді қамтамасыз ету; төменкөміртекті даму, климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және оның процестеріне бейімделу саласындағы ғылыми зерттеулерді үйлестіруді жүзеге асыру; төменкөміртекті даму, ғаламдық жылыну, климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және алдын алу және оның процесіне бейімделу саласындағы ғылыми зерттеулерді, жарияланымдарды шолуды жүзеге асыру; парниктік газдар шығарындыларына квота бөлу тәртібі мен жоспарын әзірлеуді ұйымдастыру; көздерден шығарылатын антропогендік шығарындылар мен парниктік газдар сіңіргіштерінің абсорбциясына ұлттық бағалау жүйесін жүргізу жұмысын ұйымдастыру, сондай-ақ институционалдық, құқықтық және рәсімдік тетіктер есебімен оны жүргізудің тәртібін әзірлеу; көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және оны жүргізу тәртібін әзірлеу; Департамент қызметшілерінің қызметін үйлестіру мен басқаруды, жедел басшылыққа алуды жүзеге асыру; Департамент қызметшілерінің біліктілігін жоғарылату бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Департаментте еңбек және орындаушылық тәртібіне дербес жауапты болу; Департаменттің құрылымы мен штат кестесі, қызметшілердің белгіленген саны шегінде оны басқару бойынша ұсыныстарды жауапты хатшыға ұсыну; Департамент қызметшілерінің функционалдық міндеттері мен өкілеттіліктерін айқындау; Министрлік басшылығына Департамент қызметшілеріне тәртіптік жаза қолдану және оларды мадақтау жөнінде ұсыныстарды дайындау және ұсыну; Департаментте құпиялық режимінің сақталуын қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде азаматтардың өтініштерін қарауды қамтамасыз етеді, азаматтарды қабылдауды жүзеге асыру; Министрлік басшыларымен жүргізілетін Министрліктің Алқа отырыстарында және өзге де іс шараларға белгіленген тәртіпте қатысу; Департаментке жүктелген функцияларды, сондай-ақ Министрлік басшыларының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалары мен жоспарларын, бақылау құжаттарын уақытылы және сапалы орындалуына бақылауды жүзеге асыру; ИСО 14001 стандартының талаптарын сақтау; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс шараларды жүргізуге қатысу; мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтерді өз құзыреті шегінде қорғауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
Климаттың өзгеруі жөніндегі департамент директорының орынбасары

Категория С-2 (09-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области охраны окружающей среды.
Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию единой государственной политики в области смягчения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление межотраслевую координацию реализации государственной политики по вопросам смягчения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление в пределах своей компетенции координацию деятельности физических и юридических лиц в области изменения климата; разработка и организация выполнения программных документов в области смягчения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление международного сотрудничества в области изменения климата, включая реализацию международных договоров; участие в международном переговорном процессе в рамках РКИК ООН, а также на международных и внутристрановых мероприятиях по вопросам изменения климата, а также в международных общественных, гуманитарных и финансовых организациях; установка порядка инвентаризации выбросов парниковых газов, включая разработку плана обеспечения качества/контроля качества отчетности по инвентаризации выбросов парниковых газов; организация ведения Государственного кадастра парниковых газов; организация проведения ежегодной государственной инвентаризации выбросов и поглощения парниковых газов; организация разработки, ведения, обновления, публикацию и предоставление в соответствии со статьей 12 РКИК ООН, отчетов о национальном кадастре антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями всех парниковых газов, не регулируемых Монреальским протоколом; обеспечение подготовки Национальных Сообщений и двухгодичных отчетов Республики Казахстан по РКИК ООН; выработка предложений, касающихся нормативного регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов процессов и низкоуглеродного развития; выработка предложений по развитию внутреннего рынка торговли выбросами парниковых газов; обеспечение работы по сопровождению процессов торговли квотами углеродных единиц внутри страны и взаимодействию с региональными и международными углеродными рынками; организация разработки порядка и планов распределения квот на выбросы парниковых газов; организация ведения национальной системы оценки антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями парниковых газов, а также разработка порядок ее ведения с учетом институциональных, правовых и процедурных механизмов; организация ведения государственного реестра углеродных единиц и разрабатывает порядок его ведения; осуществление координацию научных исследований в области низкоуглеродного развития, смягчения последствий и адаптации к процессам изменения климата; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства, обеспечение в пределах своей компетенции защиту сведений, составляющих государственные секреты; осуществление иных полномочий в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Руководитель Управления по адаптации и
климатическими рисками

С-2 санаты (09-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білу. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибе
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды салааралық үйлестіруді жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы жеке және заңды тұлғалардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыру; климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуын ұйымдастыру; халықаралық шарттарды іске асыруды қоса алғанда, климаттың өзгеруі саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; БҰҰ КӨНК шеңберінде халықаралық келіссөздер процестеріне, сондай-ақ климаттың өзгеру мәселелері бойынша халықаралық және мемлекетішілік іс-шараларға, сондай-ақ халықаралық қоғамдық, гуманитарлық және қаржылық ұйымдарға қатысу; парниктік газдардың мемлекеттік кадастрын жүргізуді ұйымдастыру; парниктік газдар шығарындыларын түгендеу бойынша есептілік сапасын қамтамасыз ету /сапасын бақылау жоспарын әзірлеуді қоса алғанда, парниктік газдар шығарындыларын түгендеу тәртібін орнату; БҰҰ КӨНК 12-бабына сәйкес Монреаль хаттамасымен реттелмейтін барлық парниктік газдардың көздерінен шығатын антропогендік шығарындылардың және оларды сіңірушілер абсорбциясының ұлттық кадастры туралы есептерді әзірлеуді, жүргізуді, жаңартуды, жариялауды және ұсынуды ұйымдастыру; БҰҰ КӨНК бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Хабарламасын және екі жылдық есептерді дайындауды қамтамасыз ету; парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін және төменкөміртекті дамуды нормативтік реттеуге қатысты ұсыныстарды әзірлеу; парниктік газдар шағырандыларымен сауда жасаудың ішкі нарығын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекет ішінде көміртегі бірліктерінің квоталарын сауда жасаудың процестерін сүйемелдеу жұмыстарын және өңірлік және халықаралық көміртегі нарығымен өзара әрекет етуді қамтамасыз ету; парниктік газдар шығарындыларына квота бөлу тәртібі мен жоспарын әзірлеуді ұйымдастыру; көздерден шығарылатын антропогендік шығарындылар мен парниктік газдар сіңіргіштерінің абсорбциясына ұлттық бағалау жүйесін жүргізу жұмысын ұйымдастыру, сондай-ақ институционалдық, құқықтық және рәсімдік тетіктер есебімен оны жүргізудің тәртібін әзірлеу; көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және оны жүргізу тәртібін әзірлеу; төменкөміртекті даму, климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және оның процесіне бейімделу, және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары саласындағы ғылыми зерттеулерді үйлестіруді жүзеге асыру; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс шараларды жүргізуге қатысу; мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтерді өз құзыреті шегінде қорғауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
Бейімделу және климаттық тәуекел басқармасының басшысы

Категория С-3 (09-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также  Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области охраны окружающей среды.
Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка единой государственной политики по вопросам смягчения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление межотраслевой координации реализации государственной политики по вопросам предотвращения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка и организация выполнения программных документов, методик, инструкций в области смягчения последствий изменения климата и адаптации к изменению климата, регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; реализация государственного управления в области охраны климата; осуществление в пределах своей компетенции координации деятельности физических и юридических лиц в области охраны климата, озонового слоя Земли, предотвращения последствий изменения климата и адаптации к изменению климата; осуществление обзора научных исследований, публикаций в сфере глобального потепления, предотвращения последствий и адаптации к процессам изменения климата; разработка системы распространения информации и просвещения, обучения и образования, а также повышения потенциала по вопросам ограничения или снижения выбросов парниковых газов и адаптации к последствиям изменения климата; разработка в пределах своей компетенции или согласование экологических нормативов и экологических требований по хозяйственной и иной деятельности; согласование соглашений и меморандумов в области охраны климата; разработка законодательных и других нормативных правовых актов в пределах своей компетенции; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства; организация ведения национальной системы оценки антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями парниковых газов, а также разработка порядка ее ведения с учетом институциональных, правовых и процедурных механизмов; обеспечение проведения ежегодной национальной инвентаризации выбросов и поглощений парниковых газов; разработка порядка мониторинга и контроля инвентаризации парниковых газов, включая разработку плана обеспечения качества/контроля качества отчетности по инвентаризации выбросов парниковых газов; обеспечение утверждения методик расчетов выбросов, сокращений выбросов и поглощений парниковых газов; организация разработки, ведения, обновления, публикации и предоставления в Секретариат Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата национальных кадастров антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями всех парниковых газов, не регулируемых Монреальским протоколом; обеспечение подготовки Национальных Сообщений и двухгодичных отчетов Республики Казахстан по РКИК ООН; организация разработки порядка реализации проектных и рыночных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов; определение рабочего органа для Уполномоченного национального органа по реализации положений РКИК ООН и других международных договоров и протоколов в области изменения климата; обеспечение в установленном законодательством порядке доступа к экологической информации в пределах своей компетенции; в пределах своей компетенции обеспечение защиты сведений, составляющих государственные секреты; участие в международном переговорном процессе в рамках РКИК ООН, а также на международных и внутристрановых мероприятиях по вопросам изменения климата, а также в международных общественных, гуманитарных и финансовых организациях; предоставление необходимой информации в органы Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата; осуществление обзора международной научной деятельности в пределах своей компетенции, в том числе с МГЭИК и другими международными научными организациями и институтами в области оценки изменения климата и низкоуглеродного развития; организация ведения государственного кадастра парниковых газов и государственного кадастра потребления озоноразрушающих веществ и разработки порядка его ведения; определение по согласованию с уполномоченным органом в области статистики перечня организаций, осуществляющих в установленном порядке статистические наблюдения в области охраны климата и озонового слоя Земли на соответствующих территориях; рассмотрение и одобрение проектов по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов, реализуемых на территории Республики Казахстан; рассмотрение отчетов о реализации внутренних проектов по сокращению выбросов парниковых газов; осуществление в пределах своей компетенции иных функций, возложенных законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления по адаптации
и климатическими рисками

С-3 санаты (09-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білу. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты дайындау; климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды салааралық үйлестіруді жүзеге асыру; климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне бейімделу, парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласында бағдарламалық құжаттарды, әдістемелерді, нұсқаулықтарды әзірлеу және орындалуын ұйымдастыру; климатты қорғау саласында мемлекеттік басқаруды іске асыру; климатты қорғау, Жердің озон қабаты, климаттың өзгеру салдарларының алдын алу және климаттың өзгеруіне бейімделу саласында жеке және заңды тұлғалардың қызметін өз құзыреті шегінде үйлестіруді жүзеге асыру; ғаламдық жылыну, климаттың өзгеру салдарларының алдын алу және процестеріне бейімделу саласындағы ғылыми зерттеулерді, жарияланымдарды шолуды жүзеге асыру; парниктік газдар шығарындыларын шектеу немесе төмендету және климаттың өзгеруі салдарларына бейімделу мәселелері бойынша ақпарат тарату және ағарту, оқыту мен білім беру, сондай-ақ әлеуетін арттыру жүйесін әзірлеу; шаруашылық және басқа да қызметтер бойынша экологиялық нормативтер мен экологиялық талаптарды өз құзыреті шегінде әзірлеу немесе келісу; климатты қорғау саласындағы келісімдер мен меморандумдарды келісу; өз құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативттік құқықтық актілерді әзірлеу; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізуге қатысу; парниктік газдардың шығу көздерінен антропогендік шығарындыларға және сіңіргіштермен абсорбциялаудың ұлттық бағалау жүйесін жүргізуді ұйымдастыру, сондай-ақ институционалдық, құқықтық және рәсімдік тетіктерді ескере отырып, оны жүргізу тәртібін әзірлеу; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерінің жылсайынғы ұлттық түгендеуін жүргізуді қамтамасыз ету; парниктік газдар шығарындыларын түгендеу бойынша есептілік сапасын қамтамасыз ету/сапасын бақылау жоспарын әзірлеуді қоса алғанда, парниктік газдарды түгендеу мониторингі мен бақылау тәртібін әзірлеу; парниктік газдар шығарындыларын, шығарындыларын азайтуды және сіңіруді есептеу әдістеместемелерін бекітуді қамтамасыз ету; Монреаль хаттамасымен реттелмейтін барлық парниктік газдардың шығу көздерінен антропогендік шығарындыларға және сіңіргіштермен абсорбциялаудың ұлттық кадастрын әзірлеуді, жүргізуді, жаңартуды, жариялауды және Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеру жөніндегі негіздемілік конвенциясының Хатшылығына ұсынуды ұйымдастыру; БҰҰ КӨНК бойынша Қазақстан Республикасының екі жылдық есебі мен Ұлттық Хабарламасын дайындауды қамтамасыз ету; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы жобалық және нарықтық тетіктерді іске асыру тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; БҰҰ КӨНК ережелерін және климаттың өзгеруі саласындағы өзге де халықаралық шарттар мен хаттамаларды іске асыру бойынша Уәкілетті ұлттық орган үшін жұмыс органын анықтау; заңнамамен бекітілген тәртіпте экологиялық ақпаратқа өз құзыреті шегінде рұқсатты қамтамасыз ету; мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді өз құзыреті шегінде сақтауды қамтамасыз ету; БҰҰ КӨНК шеңберінде халықаралық келіссөз процесіне, сондай-ақ климаттың өзгеруі бойынша халықаралық және мемлекетішілік іс-шараларға, сондай-ақ халықаралық қоғамдық гуманитарлық және қаржы ұйымдарға қатысу; Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі жөніндегі негіздемілік конвенциясының органдарына қажетті ақпаратты ұсыну; өз құзыреті шеңберінде халықаралық ғылыми қызметке, соның ішінде КӨСҮТ және климаттың өзгеруін бағалау және төменкөміртекті даму саласындағы басқа да халықаралық ғылыми ұйымдар мен институттарымен шолуды жүзеге асыру; парниктік газдардың мемлекеттік кадастрын және озон қабатын бұзатын заттарды тұтынудың мемлекеттік кадастрын жүргізуді және оны жүргізу тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; климатты және Жердің озон қабатын қорғау саласындағы статистикалық бақылауларды белгіленген тәртіпте тиісті аумақтарда жүзеге асыратын ұйымдар тізбесін статистика саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша анықтау; Қазақсан Республикасының аумағында іске асырылатын парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін азайту бойынша жобаларды қарау және мақұлдау; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін азайту бойынша ішкі жобаларды іске асыру туралы есептерді қарау; Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру.
Бейімделу және климаттық тәуекел басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (09-3-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области охраны окружающей среды.
Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка единой государственной политики по вопросам смягчения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление межотраслевой координации реализации государственной политики по вопросам предотвращения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка и организация выполнения программных документов, методик, инструкций в области смягчения последствий изменения климата и адаптации к изменению климата, регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; реализация государственного управления в области охраны климата; осуществление в пределах своей компетенции координации деятельности физических и юридических лиц в области охраны климата, озонового слоя Земли, предотвращения последствий изменения климата и адаптации к изменению климата; осуществление обзора научных исследований, публикаций в сфере глобального потепления, предотвращения последствий и адаптации к процессам изменения климата; разработка системы распространения информации и просвещения, обучения и образования, а также повышения потенциала по вопросам ограничения или снижения выбросов парниковых газов и адаптации к последствиям изменения климата; разработка в пределах своей компетенции или согласование экологических нормативов и экологических требований по хозяйственной и иной деятельности; согласование соглашений и меморандумов в области охраны климата; разработка законодательных и других нормативных правовых актов в пределах своей компетенции; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства; обеспечение проведения ежегодной национальной инвентаризации выбросов и поглощений парниковых газов; разработка порядка мониторинга и контроля инвентаризации парниковых газов, включая разработку плана обеспечения качества/контроля качества отчетности по инвентаризации выбросов парниковых газов; обеспечение утверждения методик расчетов выбросов, сокращений выбросов и поглощений парниковых газов; организация разработки, ведения, обновления, публикации и предоставления в Секретариат Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата национальных кадастров антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями всех парниковых газов, не регулируемых Монреальским протоколом; обеспечение подготовки Национальных Сообщений и двухгодичных отчетов Республики Казахстан по РКИК ООН; организация разработки порядка реализации проектных и рыночных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов; обеспечение в установленном законодательством порядке доступа к экологической информации в пределах своей компетенции; в пределах своей компетенции обеспечение защиты сведений, составляющих государственные секреты; участие в международном переговорном процессе в рамках РКИК ООН, а также на международных и внутристрановых мероприятиях по вопросам изменения климата, а также в международных общественных, гуманитарных и финансовых организациях; предоставление необходимой информации в органы Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата; осуществление обзора международной научной деятельности в пределах своей компетенции, в том числе с МГЭИК и другими международными научными организациями и институтами в области оценки изменения климата и низкоуглеродного развития; организация ведения государственного кадастра парниковых газов и государственного кадастра потребления озоноразрушающих веществ и разработки порядка его ведения; рассмотрение и одобрение проектов по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов, реализуемых на территории Республики Казахстан; рассмотрение отчетов о реализации внутренних проектов по сокращению выбросов парниковых газов; осуществление в пределах своей компетенции иных функций, возложенных законодательством Республики Казахстан.
Эксперт Управления по адаптации и климатическими рисками

С-4 санаты (09-3-2)
Критериилер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білу. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты дайындау; климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды салааралық үйлестіруді жүзеге асыру; климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне бейімделу, парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласында бағдарламалық құжаттарды, әдістемелерді, нұсқаулықтарды әзірлеу және орындалуын ұйымдастыру; климатты қорғау саласында мемлекеттік басқаруды іске асыру; климатты қорғау, Жердің озон қабаты, климаттың өзгеру салдарларының алдын алу және климаттың өзгеруіне бейімделу саласында жеке және заңды тұлғалардың қызметін өз құзыреті шегінде үйлестіруді жүзеге асыру; ғаламдық жылыну, климаттың өзгеру салдарларының алдын алу және процестеріне бейімделу саласындағы ғылыми зерттеулерді, жарияланымдарды шолуды жүзеге асыру; парниктік газдар шығарындыларын шектеу немесе төмендету және климаттың өзгеруі салдарларына бейімделу мәселелері бойынша ақпарат тарату және ағарту, оқыту мен білім беру, сондай-ақ әлеуетін арттыру жүйесін әзірлеу; шаруашылық және басқа да қызметтер бойынша экологиялық нормативтер мен экологиялық талаптарды өз құзыреті шегінде әзірлеу немесе келісу; климатты қорғау саласындағы келісімдер мен меморандумдарды келісу; өз құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативттік құқықтық актілерді әзірлеу; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізуге қатысу; парниктік газдардың шығу көздерінен антропогендік шығарындыларға және сіңіргіштермен абсорбциялаудың ұлттық бағалау жүйесін жүргізуді ұйымдастыру, сондай-ақ институционалдық, құқықтық және рәсімдік тетіктерді ескере отырып, оны жүргізу тәртібін әзірлеу; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерінің жылсайынғы ұлттық түгендеуін жүргізуді қамтамасыз ету; парниктік газдар шығарындыларын түгендеу бойынша есептілік сапасын қамтамасыз ету/сапасын бақылау жоспарын әзірлеуді қоса алғанда, парниктік газдарды түгендеу мониторингі мен бақылау тәртібін әзірлеу; парниктік газдар шығарындыларын, шығарындыларын азайтуды және сіңіруді есептеу әдістеместемелерін бекітуді қамтамасыз ету; Монреаль хаттамасымен реттелмейтін барлық парниктік газдардың шығу көздерінен антропогендік шығарындыларға және сіңіргіштермен абсорбциялаудың ұлттық кадастрын әзірлеуді, жүргізуді, жаңартуды, жариялауды және Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеру жөніндегі негіздемілік конвенциясының Хатшылығына ұсынуды ұйымдастыру; БҰҰ КӨНК бойынша Қазақстан Республикасының екі жылдық есебі мен Ұлттық Хабарламасын дайындауды қамтамасыз ету; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы жобалық және нарықтық тетіктерді іске асыру тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; БҰҰ КӨНК ережелерін және климаттың өзгеруі саласындағы өзге де халықаралық шарттар мен хаттамаларды іске асыру бойынша Уәкілетті ұлттық орган үшін жұмыс органын анықтау; заңнамамен бекітілген тәртіпте экологиялық ақпаратқа өз құзыреті шегінде рұқсатты қамтамасыз ету; мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді өз құзыреті шегінде сақтауды қамтамасыз ету; БҰҰ КӨНК шеңберінде халықаралық келіссөз процесіне, сондай-ақ климаттың өзгеруі бойынша халықаралық және мемлекетішілік іс-шараларға, сондай-ақ халықаралық қоғамдық гуманитарлық және қаржы ұйымдарға қатысу; Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі жөніндегі негіздемілік конвенциясының органдарына қажетті ақпаратты ұсыну; өз құзыреті шеңберінде халықаралық ғылыми қызметке, соның ішінде КӨСҮТ және климаттың өзгеруін бағалау және төменкөміртекті даму саласындағы басқа да халықаралық ғылыми ұйымдар мен институттарымен шолуды жүзеге асыру; парниктік газдардың мемлекеттік кадастрын және озон қабатын бұзатын заттарды тұтынудың мемлекеттік кадастрын жүргізуді және оны жүргізу тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; климатты және Жердің озон қабатын қорғау саласындағы статистикалық бақылауларды белгіленген тәртіпте тиісті аумақтарда жүзеге асыратын ұйымдар тізбесін статистика саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша анықтау; Қазақсан Республикасының аумағында іске асырылатын парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін азайту бойынша жобаларды қарау және мақұлдау; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін азайту бойынша ішкі жобаларды іске асыру туралы есептерді қарау; Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру.
Бейімделу және климаттық тәуекел басқармасының сарапшысы

Категория С-4 (09-3-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также  Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области окружающей среды и водных ресурсов. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка единой государственной политики по вопросам смягчения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление межотраслевой координации реализации государственной политики по вопросам предотвращения последствий изменения климата и адекватной адаптации к изменению климата, регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка и организация выполнения программных документов, методик, инструкций в области смягчения последствий изменения климата и адаптации к изменению климата, регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; реализация государственного управления в области охраны климата; осуществление в пределах своей компетенции координации деятельности физических и юридических лиц в области охраны климата, озонового слоя Земли, предотвращения последствий изменения климата и адаптации к изменению климата; осуществление обзора научных исследований, публикаций в сфере глобального потепления, предотвращения последствий и адаптации к процессам изменения климата; разработка системы распространения информации и просвещения, обучения и образования, а также повышения потенциала по вопросам ограничения или снижения выбросов парниковых газов и адаптации к последствиям изменения климата; разработка в пределах своей компетенции или согласование экологических нормативов и экологических требований по хозяйственной и иной деятельности; согласование соглашений и меморандумов в области охраны климата; разрабатывает законодательные и других нормативные правовые акты в пределах своей компетенции; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства; обеспечение проведения ежегодной национальной инвентаризации выбросов и поглощений парниковых газов; разработка порядка мониторинга и контроля инвентаризации парниковых газов, включая разработку плана обеспечения качества/контроля качества отчетности по инвентаризации выбросов парниковых газов; обеспечение утверждения методик расчетов выбросов, сокращений выбросов и поглощений парниковых газов; организация разработки, ведения, обновления, публикации и предоставления в Секретариат Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата национальных кадастров антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями всех парниковых газов, не регулируемых Монреальским протоколом; обеспечение подготовки Национальных Сообщений и двухгодичных отчетов Республики Казахстан по РКИК ООН; организация разработки порядка реализации проектных и рыночных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов; обеспечение в установленном законодательством порядке доступа к экологической информации в пределах своей компетенции; в пределах своей компетенции обеспечение защиты сведений, составляющих государственные секреты; участие в международном переговорном процессе в рамках РКИК ООН, а также на международных и внутристрановых мероприятиях по вопросам изменения климата, а также в международных общественных, гуманитарных и финансовых организациях; предоставление необходимой информации в органы Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата; осуществление обзора международной научной деятельности в пределах своей компетенции, в том числе с МГЭИК и другими международными научными организациями и институтами в области оценки изменения климата и низкоуглеродного развития; рассмотрение и одобрение проектов по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов, реализуемых на территории Республики Казахстан; рассмотрение отчетов о реализации внутренних проектов по сокращению выбросов парниковых газов; осуществление в пределах своей компетенции иных функций, возложенных законодательством Республики Казахстан.
Руководитель Управления низкоуглеродного развития

С-4 санаты (09-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білу. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты дайындау; климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне барабар бейімделу, төменкөміртекті даму және парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды салааралық үйлестіруді жүзеге асыру; климаттың өзгеру салдарларын жұмсарту және климаттың өзгеруіне бейімделу, парниктік газдардың антропогендік шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласында бағдарламалық құжаттарды, әдістемелерді, нұсқаулықтарды әзірлеу және орындалуын ұйымдастыру; климатты қорғау саласында мемлекеттік басқаруды іске асыру; климатты қорғау, Жердің озон қабаты, климаттың өзгеру салдарларының алдын алу және климаттың өзгеруіне бейімделу саласында жеке және заңды тұлғалардың қызметін өз құзыреті шегінде үйлестіруді жүзеге асыру; ғаламдық жылыну, климаттың өзгеру салдарларының алдын алу және процестеріне бейімделу саласындағы ғылыми зерттеулерді, жарияланымдарды шолуды жүзеге асыру; парниктік газдар шығарындыларын шектеу немесе төмендету және климаттың өзгеруі салдарларына бейімделу мәселелері бойынша ақпарат тарату және ағарту, оқыту мен білім беру, сондай-ақ әлеуетін арттыру жүйесін әзірлеу; шаруашылық және басқа да қызметтер бойынша экологиялық нормативтер мен экологиялық талаптарды өз құзыреті шегінде әзірлеу немесе келісу; климатты қорғау саласындағы келісімдер мен меморандумдарды келісу; өз құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативттік құқықтық актілерді әзірлеу; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізуге қатысу; парниктік газдардың шығу көздерінен антропогендік шығарындыларға және сіңіргіштермен абсорбциялаудың ұлттық бағалау жүйесін жүргізуді ұйымдастыру, сондай-ақ институционалдық, құқықтық және рәсімдік тетіктерді ескере отырып, оны жүргізу тәртібін әзірлеу; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерінің жылсайынғы ұлттық түгендеуін жүргізуді қамтамасыз ету; парниктік газдар шығарындыларын түгендеу бойынша есептілік сапасын қамтамасыз ету/сапасын бақылау жоспарын әзірлеуді қоса алғанда, парниктік газдарды түгендеу мониторингі мен бақылау тәртібін әзірлеу; парниктік газдар шығарындыларын, шығарындыларын азайтуды және сіңіруді есептеу әдістеместемелерін бекітуді қамтамасыз ету; Монреаль хаттамасымен реттелмейтін барлық парниктік газдардың шығу көздерінен антропогендік шығарындыларға және сіңіргіштермен абсорбциялаудың ұлттық кадастрын әзірлеуді, жүргізуді, жаңартуды, жариялауды және Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеру жөніндегі негіздемілік конвенциясының Хатшылығына ұсынуды ұйымдастыру; БҰҰ КӨНК бойынша Қазақстан Республикасының екі жылдық есебі мен Ұлттық Хабарламасын дайындауды қамтамасыз ету; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы жобалық және нарықтық тетіктерді іске асыру тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; БҰҰ КӨНК ережелерін және климаттың өзгеруі саласындағы өзге де халықаралық шарттар мен хаттамаларды іске асыру бойынша Уәкілетті ұлттық орган үшін жұмыс органын анықтау; заңнамамен бекітілген тәртіпте экологиялық ақпаратқа өз құзыреті шегінде рұқсатты қамтамасыз ету; мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді өз құзыреті шегінде сақтауды қамтамасыз ету; БҰҰ КӨНК шеңберінде халықаралық келіссөз процесіне, сондай-ақ климаттың өзгеруі бойынша халықаралық және мемлекетішілік іс-шараларға, сондай-ақ халықаралық қоғамдық гуманитарлық және қаржы ұйымдарға қатысу; Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі жөніндегі негіздемілік конвенциясының органдарына қажетті ақпаратты ұсыну; өз құзыреті шеңберінде халықаралық ғылыми қызметке, соның ішінде КӨСҮТ және климаттың өзгеруін бағалау және төменкөміртекті даму саласындағы басқа да халықаралық ғылыми ұйымдар мен институттарымен шолуды жүзеге асыру; парниктік газдардың мемлекеттік кадастрын және озон қабатын бұзатын заттарды тұтынудың мемлекеттік кадастрын жүргізуді және оны жүргізу тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; климатты және Жердің озон қабатын қорғау саласындағы статистикалық бақылауларды белгіленген тәртіпте тиісті аумақтарда жүзеге асыратын ұйымдар тізбесін статистика саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша анықтау; Қазақсан Республикасының аумағында іске асырылатын парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін азайту бойынша жобаларды қарау және мақұлдау; парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін азайту бойынша ішкі жобаларды іске асыру туралы есептерді қарау; Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру.
Төменкөміртекті даму басқармасының басшысы

Категория С-3 (09-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области охраны окружающей среды.
Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов. Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка единой государственной политики по вопросам низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление межотраслевой координации реализации государственной политики по низкоуглеродному развитию и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка и организация выполнения программных документов, методик, инструкций в области низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка законодательных и других нормативных правовых актов в пределах своей компетенции; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства; осуществление контроля количества выбросов парниковых газов субъектами администрирования (менее 20 000 тонн в год в эквиваленте двуокиси углерода) путем мониторинга отчетности по инвентаризации парниковых газов; осуществление аккредитации независимых организаций и ведение учета аккредитованных независимых организаций, осуществляющих профессиональную верификационную и валидационную (детерминационную) деятельность в области сокращения выбросов и поглощений парниковых газов, а также подтверждение отчета об инвентаризации парниковых газов; в пределах своей компетенции обеспечение защиты сведений, составляющих государственные секреты; участие в международном переговорном процессе в рамках РКИК ООН, а также на международных и внутристрановых мероприятиях по вопросам изменения климата, а также в международных общественных, гуманитарных и финансовых организациях; выработка предложений по развитию внутреннего рынка торговли квотами выбросов парниковых газов; обеспечение разработки порядка торговли квотами на выбросы парниковых газов и углеродными единицами; организация разработки порядка и Национальных планов распределения квот на выбросы парниковых газов; установка квот выбросов парниковых газов для субъектов рыночного механизма сокращения выбросов и поглощения парниковых газов; обеспечение ведения государственного реестра углеродных единиц и разработки порядка его ведения; обеспечение разработки порядка конвертации единиц проектных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов в единицы установленных количеств; обеспечение утверждения порядка стандартизации измерения и учета выбросов парниковых газов; организация разработки порядка осуществления взаимного признания единиц квот и иных углеродных единиц на основе международных договоров Республики Казахстан; обеспечение утверждения формы паспорта установки и формы отчета об инвентаризации парниковых газов; организация разработки порядка ведения мониторинга, учета и отчетности по углеродным единицам выбросов парниковых газов для целей торговли; обеспечение работы по сопровождению процессов торговли квотами углеродных единиц внутри страны и взаимодействию с региональными и международными углеродными рынками; осуществление в пределах своей компетенции иных функций, возложенных законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления низкоуглеродного развития

С-3 санаты (09-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білу. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Төменкөміртекті даму және парниктік газдар сіңірулеру мен антропогендік шығарындыларын реттеу мәселелері бойынша бірыңғай мемлекеттік саясатты әзірлеу; төменкөміртекті даму және парниктік газдар сіңірулері мен антропогендік шығарындыларды реттеу бойынша мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; төменкөміртекті даму және парниктік газдар сіңірулері мен антропогендік шығарындыларды реттеу саласында бағдарламалық құжаттар, әдістемелер, нұсқаулықтар әзірлеу және орындалуын ұйымдастыру; өз құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативттік құқықтық актілерді әзірлеу; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізуге қатысу; парниктік газдарды түгендеу бойынша есептілік мониторингісі арқылы әкімшілендіру субъектілерінің (жылына көміртегі қос тотығының 20 000 тоннасынан кем) парниктік газдар шығарындыларының мөлшерін қадағалауды жүзеге асыру; тәуелсіз ұйымдарды аккредиттеуді жүзеге асыру және парниктік газдар шығарындыларын және сіңірулерін азайту саласындағы кәсіби верификациялық және валидациялық (детерминациялық) қызметті, сондай-ақ парниктік газдарды түгендеу туралы есепті растауды жүзеге асыратын тәуелсіз аакредиттелген ұйымдардың есебін жүргізу; мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді өз құзыреті шегінде сақтауды қамтамасыз ету; БҰҰ КӨНК шеңберінде халықаралық келіссөз процесіне, сондай-ақ климаттың өзгеруі бойынша халықаралық және мемлекетішілік іс-шараларға, сондай-ақ халықаралық қоғамдық гуманитарлық және қаржы ұйымдарға қатысу; парниктік газдар шығарындыларына квоталардың ішкі сауда нарығын дамыту бойынша ұсыныстарды дайындау; парниктік газдар шығарындыларына квоталардың және көміртегі бірліктерінің сауда тәртібін әзірлеуді қамтамасыз ету; Парниктік газдар шығарындыларына квоталарды бөлудің ұлттық жоспары мен тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; парниктік газдар шығарындыларын және сіңірулерін азайтудың нарықтық тетігінің субъектілері үшін парниктік газдар шығарындыларына квоталар белгілеу; көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін жүргізуді және оны жүргізу тәртібін әзірлуді қамтамасыз ету; парниктік газдар сіңірулері мен шығарындыларын реттеу саласындағы жобалық тетік бірліктерін белгіленген мөлшер бірліктеріне ауыстыру тәртібін әзірлеуді қамтамасыз ету; парниктік газдар шығарындыларын өлшеу және есепке алуды стандарттау тәртібін бекітуді қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары негізінде квоталар бірліктерін және өзге де көміртегі бірліктерін өзара тануды жүзеге асыру тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; қондырғы парпортының нысанын және парниктік газдарды түгендеу туралы есеп нынсанын бекітуді қамтамасыз ету; сауда мақсаты үшін парниктік газдар шығарындыларының көміртегі бірліктері бойынша мониторинг, есепке алуды және есептілікті жүргізу тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; ел ішінде көміртегі бірліктері квоталарымен сауда жасау процесін сүйемелдеу және аймақтық және халықаралық көміртегі нарығымен өзара әрекет ету бойынша жұмыстарды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру.
Төменкөміртекті даму басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (09-4-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области охраны окружающей среды.
Знание основных направлений государственной политики в области окружающей среды и водных ресурсов. Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка единой государственной политики по вопросам низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление межотраслевой координации реализации государственной политики по низкоуглеродному развитию и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка и организация выполнения программных документов, методик, инструкций в области низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка законодательных и других нормативных правовых актов в пределах своей компетенции; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства; осуществление аккредитации независимых организаций и ведение учета аккредитованных независимых организаций, осуществляющих профессиональную верификационную и валидационную (детерминационную) деятельность в области сокращения выбросов и поглощений парниковых газов, а также подтверждение отчета об инвентаризации парниковых газов; в пределах своей компетенции обеспечение защиты сведений, составляющих государственные секреты; участие в международном переговорном процессе в рамках РКИК ООН, а также на международных и внутристрановых мероприятиях по вопросам изменения климата, а также в международных общественных, гуманитарных и финансовых организациях; выработка предложений по развитию внутреннего рынка торговли квотами выбросов парниковых газов; обеспечение разработки порядка торговли квотами на выбросы парниковых газов и углеродными единицами; организация разработки порядка и Национальных планов распределения квот на выбросы парниковых газов; установка квот выбросов парниковых газов для субъектов рыночного механизма сокращения выбросов и поглощения парниковых газов; обеспечение ведения государственного реестра углеродных единиц и разработки порядка его ведения; обеспечение разработки порядка конвертации единиц проектных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов в единицы установленных количеств; организация разработки порядка осуществления взаимного признания единиц квот и иных углеродных единиц на основе международных договоров Республики Казахстан; обеспечение утверждения формы паспорта установки и формы отчета об инвентаризации парниковых газов; организация разработки порядка ведения мониторинга, учета и отчетности по углеродным единицам выбросов парниковых газов для целей торговли; обеспечение работы по сопровождению процессов торговли квотами углеродных единиц внутри страны и взаимодействию с региональными и международными углеродными рынками; осуществление в пределах своей компетенции иных функций, возложенных законодательством Республики Казахстан.
Эксперт Управления низкоуглеродного развития

С-4 санаты (09-4-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білу. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Төменкөміртекті даму және парниктік газдар сіңірулеру мен антропогендік шығарындыларын реттеу мәселелері бойынша бірыңғай мемлекеттік саясатты әзірлеу; төменкөміртекті даму және парниктік газдар сіңірулері мен антропогендік шығарындыларды реттеу бойынша мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; төменкөміртекті даму және парниктік газдар сіңірулері мен антропогендік шығарындыларды реттеу саласында бағдарламалық құжаттар, әдістемелер, нұсқаулықтардың орындалуын әзірлеу және ұйымдастыру; өз құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативттік құқықтық актілерді әзірлеу; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізуге қатысу; тәуелсіз ұйымдарды аккредиттеуді жүзеге асыру және парниктік газдар шығарындыларын және сіңірулерін азайту саласындағы кәсіби верификациялық және валидациялық (детерминациялық) қызметті, сондай-ақ парниктік газдарды түгендеу туралы есепті растауды жүзеге асыратын тәуелсіз акредиттелген ұйымдардың есебін жүргізу; мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді өз құзыреті шегінде сақтауды қамтамасыз ету; БҰҰ КӨНК шеңберінде халықаралық келіссөз процесіне, сондай-ақ климаттың өзгеруі бойынша халықаралық және мемлекетішілік іс-шараларға, сондай-ақ халықаралық қоғамдық гуманитарлық және қаржы ұйымдарға қатысу; парниктік газдар шығарындыларына квоталардың ішкі сауда нарығын дамыту бойынша ұсыныстарды дайындау; парниктік газдар шығарындыларына квоталардың және көміртегі бірліктерінің сауда тәртібін әзірлеуді қамтамасыз ету; Парниктік газдар шығарындыларына квоталарды бөлудің ұлттық жоспары мен тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; парниктік газдар шығарындыларын және сіңірулерін азайтудың нарықтық тетігінің субъектілері үшін парниктік газдар шығарындыларына квоталар белгілеу; көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін жүргізуді және оны жүргізу тәртібін әзірлуді қамтамасыз ету; парниктік газдар сіңірулері мен шығарындыларын реттеу саласындағы жобалық тетік бірліктерін белгіленген мөлшер бірліктеріне ауыстыру тәртібін әзірлеуді қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары негізінде квоталар бірліктерін және өзге де көміртегі бірліктерін өзара тануды жүзеге асыру тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; қондырғы парпортының нысанын және парниктік газдарды түгендеу туралы есеп нынсанын бекітуді қамтамасыз ету; сауда мақсаты үшін парниктік газдар шығарындыларының көміртегі бірліктері бойынша мониторинг, есепке алуды және есептілікті жүргізу тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; ел ішінде көміртегі бірліктері квоталарымен сауда жасау процесін сүйемелдеу және аймақтық және халықаралық көміртегі нарығымен өзара әрекет ету бойынша жұмыстарды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру.
Төменкөміртекті даму басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (09-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, «Об особо охраняемых природных территориях», «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», а также Земельного, Водного и Лесного Кодексов РК, иных нормативных правовых актов РК в области окружающей среды и водных ресурсов. Знание основных направлений государственной политики в области охраны окружающей среды.
Желательно знание иностранного языка, необходимого для исполнения функциональных обязанностей.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выработка единой государственной политики по вопросам низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; осуществление межотраслевой координации реализации государственной политики по низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка и организация выполнения программных документов, методик, инструкций в области низкоуглеродного развития и регулирования антропогенных выбросов и поглощений парниковых газов; разработка законодательных и других нормативных правовых актов в пределах своей компетенции; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства; осуществление контроля количества выбросов парниковых газов субъектами администрирования (менее 20 000 тонн в год в эквиваленте двуокиси углерода) путем мониторинга отчетности по инвентаризации парниковых газов; в пределах своей компетенции обеспечение защиты сведений, составляющих государственные секреты; участие в международном переговорном процессе в рамках РКИК ООН, а также на международных и внутристрановых мероприятиях по вопросам изменения климата, а также в международных общественных, гуманитарных и финансовых организациях; выработка предложений по развитию внутреннего рынка торговли квотами выбросов парниковых газов; обеспечение разработки порядка торговли квотами на выбросы парниковых газов и углеродными единицами; организация разработки порядка и Национальных планов распределения квот на выбросы парниковых газов; установка квот выбросов парниковых газов для субъектов рыночного механизма сокращения выбросов и поглощения парниковых газов; обеспечение ведения государственного реестра углеродных единиц и разработки порядка его ведения; обеспечение разработки порядка конвертации единиц проектных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов в единицы установленных количеств; организация разработки порядка осуществления взаимного признания единиц квот и иных углеродных единиц на основе международных договоров Республики Казахстан; обеспечение утверждения формы паспорта установки и формы отчета об инвентаризации парниковых газов; организация разработки порядка ведения мониторинга, учета и отчетности по углеродным единицам выбросов парниковых газов для целей торговли; осуществление в пределах своей компетенции иных функций, возложенных законодательством Республики Казахстан.
Департамент управления отходами
Директор Департамента управления отходами

С-5 санаты (09-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы»«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының ЖерСу және Орман кодекстерін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін білу. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Мүмкіндігінше функционалдық міндеттерін орындауға қажетті шетел тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Төменкөміртекті даму және парниктік газдар сіңірулеру мен антропогендік шығарындыларын реттеу мәселелері бойынша бірыңғай мемлекеттік саясатты әзірлеу; төменкөміртекті даму және парниктік газдар сіңірулері мен антропогендік шығарындыларды реттеу бойынша мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асыру; төменкөміртекті даму және парниктік газдар сіңірулері мен антропогендік шығарындыларды реттеу саласында бағдарламалық құжаттар, әдістемелер, нұсқаулықтардың орындалуын әзірлеу және ұйымдастыру; өз құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативттік құқықтық актілерді әзірлеу; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізуге қатысу; парниктік газдарды түгендеу бойынша есептілік мониторингісі арқылы әкімшілендіру субъектілерінің (жылына көміртегі қос тотығының 20 000 тоннасынан кем) парниктік газдар шығарындыларының мөлшерін қадағалауды жүзеге асыру; мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді өз құзыреті шегінде сақтауды қамтамасыз ету; БҰҰ КӨНК шеңберінде халықаралық келіссөз процесіне, сондай-ақ климаттың өзгеруі бойынша халықаралық және мемлекетішілік іс-шараларға, сондай-ақ халықаралық қоғамдық гуманитарлық және қаржы ұйымдарға қатысу; парниктік газдар шығарындыларына квоталардың ішкі сауда нарығын дамыту бойынша ұсыныстарды дайындау; парниктік газдар шығарындыларына квоталардың және көміртегі бірліктерінің сауда тәртібін әзірлеуді қамтамасыз ету; Парниктік газдар шығарындыларына квоталарды бөлудің ұлттық жоспары мен тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; парниктік газдар шығарындыларын және сіңірулерін азайтудың нарықтық тетігінің субъектілері үшін парниктік газдар шығарындыларына квоталар белгілеу; көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін жүргізуді және оны жүргізу тәртібін әзірлуді қамтамасыз ету; парниктік газдар сіңірулері мен шығарындыларын реттеу саласындағы жобалық тетік бірліктерін белгіленген мөлшер бірліктеріне ауыстыру тәртібін әзірлеуді қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары негізінде квоталар бірліктерін және өзге де көміртегі бірліктерін өзара тануды жүзеге асыру тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; қондырғы парпортының нысанын және парниктік газдарды түгендеу туралы есеп нынсанын бекітуді қамтамасыз ету; сауда мақсаты үшін парниктік газдар шығарындыларының көміртегі бірліктері бойынша мониторинг, есепке алуды және есептілікті жүргізу тәртібін әзірлеуді ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру.
Қалдықтарды басқару департаменті Қалдықтарды басқару департаментінің директоры

Категория С-3 (10-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, законодательства Республики Казахстан о государственных секретах, Экологического кодекса  РК, ратифицированных Республикой Казахстан международных договоров в области охраны окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам охраны окружающей среды, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ
Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление оперативного управления и координации деятельности Управления, общего руководства работой Управления; координация работы по управлению твердыми бытовыми отходами; обеспечение исполнения международных документов (конвенций, протоколов); осуществление взаимодействия с международными организациями; координация работы по реализации инвестиционных проектов в секторе ТБО; обеспечение выполнения программных документов Министерства, планов работы Министерства, Департамента; рассмотрение региональных программ и планов мероприятий; соблюдение Регламента работы Министерства; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента, рассмотрении проектов нормативно-правовых актов в области охраны окружающей среды; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение режима секретности, исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов.
Главный эксперт Управления твердых бытовых отходов

С-3 санаты (10-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды, қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сондай-ақ негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттарының болуы қажет.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Жедел басқаруды және Басқарма қызметін үйлестіруді, Басқарма қызметін жалпы басқаруды жүзеге асыру, тұрмыстық қатты қалдықтарды басқару бойынша жұмысты үйлестіру; халықаралық құжаттарды (конвенцияларды, хаттамаларды) орындауды қамтамасыз ету; халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; ТҚҚ секторында инвестициялық жобалардың іске асырылуы бойынша жұмысты үйлестіру; Министрліктің, Департаменттің бағдарламалық құжаттарын, жұмыс жоспарларын орындауды қамтамасыз ету; өңірлік бағдарламалар мен іс-шаралар жоспарларын қарау; Министрліктің жұмыс регламентін сақтау; Департаменттің жұмысын регламенттейтін құжаттарды дайындауға қатысу, қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарау; Министрліктің басқа бөлімшелермен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен Департаменттің өзара әрекет етуін жүзеге асыру; Орындаушылық және еңбек тәртібін, Министрлік, Департамент басшыларының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалардың және жоспарлардың, кіріс хат-хабарлардың және бақылаудағы құжаттардың уақытылы және сапалы орындалуын сақтау.
Тұрмыстық қатты қалдықтар басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4, 3 единицы (10-3-2, 10-3-3, 10-3-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, законодательства Республики Казахстан о государственных секретах, Экологического кодекса Республики Казахстан, ратифицированных Республикой Казахстан международных договоров в области охраны окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам охраны окружающей среды, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ
Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечение исполнения международных документов (конвенций, протоколов); осуществление взаимодействия с международными организациями; обеспечение выполнения программных документов министерства, планов работы министерства, департамента; рассмотрение региональных программ и планов мероприятий; соблюдение Регламента работы Министерства; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента, разработка и рассмотрение проектов нормативно-правовых актов в области управления ТБО; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение режима секретности, исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов.
Эксперт Управления твердых бытовых отходов
Категория С-5 (10-3-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, государственного языка Республики Казахстан.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ
Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечение выполнения программных документов министерства, планов работы Министерства, Департамента; рассмотрение и согласование проектов нормативно-правовых, методических документов; соблюдение Регламента работы Министерства; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента, организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области охраны окружающей среды; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; составление отчета о ТБО.
Руководитель управления промышленных отходов

С-4 санаты, 3 бірлік (10-3-2, 10-3-3, 10-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды, қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сондай-ақ негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттарының болуы қажет.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық құжаттарды (конвенцияларды, хаттамаларды) орындауды қамтамасыз ету; халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; Министрліктің бағдарламалық құжаттарын, Министрліктің, Департаменттің жұмыс жоспарларын орындауды қамтамасыз ету; өңірлік бағдарламалар мен іс-шаралар жоспарларын қарау; Министрліктің жұмыс регламентін сақтау; Департаменттің жұмысын регламенттейтін құжаттарды дайындауға қатысу; ТҚҚ басқару саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау; Министрліктің басқа бөлімшелермен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен Департаменттің өзара әрекет етуін жүзеге асыру; құпиялылық режимді сақтау; орындаушылық және еңбек тәртібін, Министрлік, Департамент басшыларының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалардың және жоспарлардың, кіріс хат-хабарлардың және бақылаудағы құжаттардың уақытылы және сапалы орындалуын сақтау.
Тұрмыстық қатты қалдықтар басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (10-3-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды, қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сондай-ақ негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттарының болуы қажет.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бағдарламалық құжаттарын, Министрліктің, Департаменттің жұмыс жоспарларын орындауды қамтамасыз ету; нормативтік-құқықтық, әдістемелік құжаттардың жобаларын қарау және келісу, Министрліктің жұмыс регламентін сақтау; Департаменттің жұмысын регламенттейтін құжаттарды дайындауға қатысу, қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді және қарауды ұйымдастыру; Министрліктің басқа бөлімшелермен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен Департаменттің өзара әрекет етуін жүзеге асыру; орындаушылық және еңбек тәртібін, Министрлік, Департамент басшыларының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалардың және жоспарлардың, кіріс хат-хабарлардың және бақылаудағы құжаттардың уақытылы және сапалы орындалуын сақтау; ТҚҚ туралы есепті құру.
Өнеркәсіптік қалдықтар басқармасының басшысы

Категория С-3 (10-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, законодательства Республики Казахстан о государственных секретах, Экологического кодекса Республики Казахстан, ратифицированных Республикой Казахстан международных договоров в области охраны окружающей среды, нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам охраны окружающей среды, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление оперативного управления и координации деятельности Управления, общего руководства работой Управления, осуществление международного сотрудничества по вопросам управления промышленными отходами; участие в реализации международных конвенций и соглашений в пределах своей компетенции; участие в разработке проектов соглашений и меморандумов с международными организациями в пределах своей компетенции; координация работы по рассмотрению документов транзиту отходов с территории (по территории) Республики Казахстан в торговле с государствами-членами Таможенного союза; координация реализации проектов, направленных на ликвидацию бесхозяйных отходов, переданных решением суда в республиканскую собственность; организация ведения государственного кадастра захоронений вредных веществ, радиоактивных отходов и сброса сточных вод в недра; обеспечение выполнения программных документов министерства, планов работы министерства, Департамента; разработка, рассмотрение и согласование проектов нормативно-правовых, методических документов; организация рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых и методических документов в области обращения с промышленными отходами; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями. соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; обеспечение ведения делопроизводства в Департаменте.
Главный эксперт Управления промышленных отходов

С-3 санаты (10-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды, қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сондай-ақ негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы сертификаттарының болуы қажет.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Жедел басқаруды және Басқарма қызметінің үйлестіруді, Басқарма қызметін жалпы басқаруды жүзеге асыру; өнеркәсіптік қалдықтарын басқару мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде халықаралық конвенциялар мен келісімдерді іске асыруға қатысу; өз құзыреті шегінде халықаралық ұйымдармен келісімдер мен меорандумдар жобаларын әзірлеуге қатысу; Кеден одағына мүше мемлекеттермен сауда жасауда Қазақстан Республикасы аумағынан қалдықтарды транзиттеу құжаттарын қарау бойынша жұмысты үйлестіру; соттың шешімімен республикалық меншікке берілген иесіз қалдықтарды жоюға бағытталған жобаларды іске асыруды үйлестіру; жер қойнауына зиянды заттарды, радиоактивті қалдықтарды және сарқынды сулардың төгінділерін көмудің мемлекеттік кадастрын жүргізуді ұйымдастыру; Министрліктің бағдарламалық құжаттарын, Министрліктің, Департаменттің жұмыс жоспарларын орындауды қамтамасыз ету; нормативтік-құқықтық, әдістемелік құжаттардың жобаларын әзірлеу, қарау және келісу; өнеркәсіптік қалдықтармен жұмыс істеу саласындағы нормативтік-құқықтық, әдістемелік құжаттардың жобаларын әзірлеу, қарау және келісу; Министрліктің басқа бөлімшелермен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен Департаменттің өзара әрекет етуін жүзеге асыру; орындаушылық және еңбек тәртібін, Министрлік, Департамент басшыларының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалардың және жоспарлардың, кіріс хат-хабарлардың және бақылаудағы құжаттардың уақытылы және сапалы орындалуын сақтау; Департаментте іс жүргізуді қамтамасыз ету.
Өнеркәсіптік қалдықтар басқармасының бас сарапшысы

Категория С-1 (11-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая и финансовая
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за: финансовым обеспечением деятельности центрального аппарата и Комитета; осуществление эффективного бюджетного и стратегического планирования на основе целевых показателей; обеспечение достоверными и обоснованными данными бухгалтерского учета; целевым использованием бюджетных средств и соблюдением требований бюджетного законодательства; эффективным управление государственными активами. Обеспечением соблюдения режима секретности; контроль за организацию, общее руководство и планирование работы Департамента, представление руководству Министерства предложений по структуре и штатному расписанию Департамента в пределах установленной численности работников, представление в установленном порядке плана работы Департамента на утверждение, обеспечение координацию деятельности управлений Департамента, организация взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями, распределение обязанностей между сотрудниками Департамента, организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; осуществление контроля за соблюдением Регламента работы Министерства, участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента, организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативных актов, регулирующих порядок использования средств республиканского бюджета, выделенных Министерству; контроль по обеспечению своевременного и качественного выполнения сотрудниками Департамента приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; участие в установленном порядке в работе заседаний Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства; в целях оценки эффективности деятельности министерства обеспечение контроля: достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента; применение сотрудниками Департамента информационных технологий; исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; обеспечение реализации бюджетных программ при исполнении бюджета в пределах компетенции Департамента; управлением персонала и обеспечением соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины.
Заместитель директора Департамента экономики и финансов

С-1 санаты (11-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық және қаржылық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін білуі;
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Орталық аппарат және Комитеттің қаржылық қызметін қамтамасыз етілуіне бақылауды жүзеге асыру; нысаналы көрсеткіштер негізінде тиімді бюджеттік жоспарлауды жүзеге асыру; шынайы және негізделген бухгалтерлік есепке алу деректерімен қамтамасыз ету; бюджет қаражатын нысаналы пайдалану және бюджеттік заңнама талаптарын сақтау; мемлекеттік активтерді тиімді басқару, құпиялық режимінің сақталуын қамтамасыз ету, Департамент жұмысын ұйымдастыру, жалпы басқару және жоспарлау, Министрлік басшылығына белгіленген қызметшілер саны шегінде Департаменттің құрылымы және штаттық саны бойынша ұсыныстар беру, белгіленген тәртіпте Департаменттің жұмыс жоспарын бекітуге ұсыну, Департаменттің Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және оған ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекетін ұйымдастыру, Департамент қызметшілері арасында міндеттерді бөлу, Департамент қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру, Министрліктің Жұмыс регламентін сақтауды бақылауды жүзеге асыру, Департамент жұмысын регламенттейтін құжаттарды әзірлеуге қатысу, Министрлікке республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты пайдалану тәртібін реттейтін қоршаған орта және су ресурстары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеу, қарау және келісуге қатысу; Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс құжаттарын, бақылаудағы құжаттарды Департамент қызметшілерімен уақытылы және сапалы орындауды қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің алқа мәжілісінің жұмысына, сондай-ақ Министрлік басшылығы өткізетін жиналыстарға қатысу; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында: Департамент құзыреті шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттарға және міндеттерге қол жеткізуді; Департамент қызметшілерінің ақпараттық технологияларды қолдануын; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындауды; Департамент құзыреті шегінде бюджетті орындау кезінде бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын қамтамасыз етуді; персоналды басқаруды және Департамент қызметшілерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз ету.
Экономика және қаржы департаменті директорының орынбасары

Категория С-2 (11-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая и финансовая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан
«О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Контроль за финансовым обеспечением деятельности центрального аппарата и Комитета; осуществлением эффективного бюджетного и стратегического планирования на основе целевых показателей; целевым использованием бюджетных средств и соблюдением требований бюджетного законодательства. Обеспечением соблюдения режима секретности; контроль за организацию, общее руководство и планирование работы Департамента, представление руководству Министерства предложений по структуре и штатному расписанию Департамента в пределах установленной численности работников, представление в установленном порядке плана работы Департамента на утверждение, организация взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями, распределение обязанностей между сотрудниками Департамента, организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; осуществление контроля за соблюдением Регламента работы Министерства, участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента, организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативных актов, регулирующих порядок использования средств республиканского бюджета, выделенных Министерству; контроль по обеспечению своевременного и качественного выполнения сотрудниками Департамента приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; участие в установленном порядке в работе заседаний Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства; в целях оценки эффективности деятельности министерства обеспечивает контроль: достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента; применение сотрудниками Департамента информационных технологий; исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; обеспечение реализации бюджетных программ при исполнении бюджета в пределах компетенции Департамента; управлением персонала и обеспечением соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; осуществление контроля по выполнению поручений Директора департамента, а в его отсутствие обеспечивает полную взаимозаменяемость.
Руководитель Управления планирования и
государственных закупок

С-2 санаты (11-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық және қаржылық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық
міндеттері
Орталық аппарат және Комитеттің қаржылық қызметін қамтамасыз етуді бақылау; нысаналы көрсеткіштер негізінде тиімді бюджеттік жоспарлауды жүзеге асыру; шынайы және негізделген бухгалтерлік есепке алу деректерімен қамтамасыз ету; бюджет қаражатын нысаналы пайдалану және бюджеттік заңнама талаптарын сақтау; мемлекеттік активтерді тиімді басқару; құпиялық режимінің сақталуын қамтамасыз ету; Департамент жұмысын ұйымдастыру, жалпы басқару және жоспарлау, Министрлік басшылығына белгіленген қызметшілер саны шегінде Департаменттің құрылымы және штаттық саны бойынша ұсыныстар беру, белгіленген тәртіпте Департаменттің жұмыс жоспарын бекітуге ұсыну, Департаменттің Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және оған ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекетін ұйымдастыру, Департамент қызметшілері арасында міндеттерді бөлу, Департамент қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; Министрліктің Жұмыс регламентін сақтауды бақылауды жүзеге асыру, Департамент жұмысын регламенттейтін құжаттарды әзірлеуге қатысу, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеу, қарау және келісуге қатысу; Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс құжаттарын, бақылаудағы құжаттарды Департамент қызметшілерімен уақытылы және сапалы орындауды қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің алқа мәжілісінің жұмысына, сондай-ақ Министрлік басшылығы өткізетін жиналыстарға қатысу; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында: Департамент құзыреті шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттарға және міндеттерге қол жеткізуді; Департамент қызметшілерінің ақпараттық технологияларды қолдануын; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындауды; Департамент құзыреті шегінде бюджетті орындау кезінде бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын қамтамасыз етуді; персоналды басқаруды және Департамент қызметшілерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етеді. персоналды басқаруды және Департамент қызметшілерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етеді; Директор департаментінің тапсырмасын орындау жөніндегі бақылауды жүзеге асырады, ал ол болмаған кезде толық өзара алмасуды қамтамасыз ету.
Жоспарлау және мемлекеттік сатып алу басқармасының басшысы

Категория С-3 (11-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая и финансовая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства работой Управления; контроль за финансовое обеспечение деятельности центрального аппарата и Комитета, разработку и утверждение республиканского бюджета по бюджетным программам (подпрограммам) Министерства, осуществление эффективного бюджетного планирования на основе целевых показателей; соблюдение требований бюджетного законодательства; обеспечение выполнения Министерством функций органа государственного управления подведомственными республиканскими государственными предприятиями и акционерными обществами; обеспечение выполнения программных документов министерства, планов работы министерства, Департамента. Разработка, рассмотрение и согласование проектов нормативно-правовых, методических документов, исполнение международных документов (конвенций, протоколов), рассмотрение региональных программ и планов мероприятий; соблюдение режима секретности и Регламента работы Министерства; в целях оценки эффективности деятельности министерства обеспечивает: достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента;
- Осуществление контроля по исполнению актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; в пределах компетенции Департамента обеспечение реализации бюджетных программ при исполнении бюджета; управление персоналом и обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины; применение сотрудниками Департамента информационных технологий; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов.
Главный эксперт Управления планирования и
государственных закупок

С-3 санаты (11-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық және қаржылық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басқаруды жүзеге асыру, орталық аппарат және Комитеттің қаржылық қызметін қамтамасыз ету, Министрліктің бюджеттік бағдарламалары (кіші бағдарламалар) бойынша республикалық бюджетті әзірлеуді және бекітуді бақылау; нысаналы көрсеткіштер негізінде тиімді бюджеттік жоспарлауды жүзеге асыру; бюджеттік заңнама талаптарын сақтау; Министрліктің ведомстволық бағынысты республикалық мемлекеттің кәсіпорындарымен және акционерлік қоғамдарымен мемлекеттік басқару органы функцияларының орындалуын қамтамасыз ету; Министрліктің бағдарламалық құжаттарының, Министрліктің, Департаменттің жұмыс жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету; нормативтік-құқықтық, әдістемелік құжаттар жобаларын әзірлеу, қарау және келісу, халықаралық құжаттарды (конвенцияларды, хаттамаларды) орындау, өңірлік бағдарламалар мен іс-шаралар жоспарын қарау. Құпиялық режимін және Министрліктің Жұмыс регламентін сақтау; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында: Департамент құзыреті шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттарға және міндеттерге қол жеткізуді; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындауды; Департамент құзыреті шегінде бюджетті орындау кезінде бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын қамтамасыз етуді; Басқарма қызметшілерінің ақпараттық технологияларда қолдануын; Персоналды басқаруды және Басқарма қызметшілерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз ету; Департамент қызметшілерінің ақпараттық технологияларда қолдануын; Департамент жұмысын регламенттейтін құжаттарды әзірлеуге қатысу, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеу, қарау және келісуге қатысу; Департаменттің Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және оған ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекетін жүзеге асыру. Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз ету және Министрлік, Департамент басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс құжаттарын, бақылаудағы құжаттарды уақытылы және сапалы орындауды бақылау.
Жоспарлау және мемлекеттік сатып алу басқармасының
бас сарапшысы

Категория С-4 (11-3-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая, финансовая или юридическая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)», Закона «О государственных закупках»
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft
Функциональные обязанности
Выполнение процедур по разработке и утверждению плана государственных закупок Министерства, в том числе: проведение процедур государственных закупок. Подготовка отчетов государственных закупок; внесение изменение в утвержденный план государственных закупок; участие в разработке нормативно-методической базы, регулирующих порядок и использование бюджетных средств. Работа со структурными подразделениями, подведомственных Министерству; обеспечение выполнения процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по бюджетным программам Министерства для осуществления Министерством основных экологических мероприятий и экологической политики; соблюдение режима секретности, Регламента работы Министерства; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов и других поручений вышестоящего руководства, связанных с деятельностью департамента; в целях оценки эффективности деятельности министерства обеспечивает:
- достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента;
- исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; в пределах компетенции Департамента обеспечивает реализацию бюджетных программ при исполнении бюджета.
Эксперт Управления планирования и государственных закупок

сарапшысы С-4 санаты (11-3-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық және қаржылық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін, «Мемлекеттік сатып алу туралы» ҚР Заңын білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық
міндеттері
Министрліктің мемлекеттік сатып алу жоспарын әзірлеу және бекіту рәсімдерін орындау, оның ішінде мемлекеттік сатып алу рәсімін жүргізу; мемлекеттік сатып алу есептерін дайындау; бекітілген мемлекеттік сатып алу жоспарына өзгерістер енгізу; бюджет қаражаты тәртібі мен пайдалануын реттейтін нормативтік-әдістемелік базаны әзірлеуге қатысу; Министрліктің ведомстволық бағынысты құрылымдық бөлімшелерімен жұмыс жасау; Министрлікпен негізгі экологиялық іс-шаралар мен экологиялық саясатты жүзеге асыру үшін Министрліктің бюджеттік бағдарламалары бойынша тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерінің орындалуын қамтамасыз ету; құпиялық режимін және Министрліктің Жұмыс регламентін сақтау; Департамент жұмысын регламенттейтін құжаттарды әзірлеуге қатысу, Департаменттің Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және оған ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекетін жүзеге асыру; орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау және Министрлік, Департамент басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс құжаттарын, бақылаудағы құжаттарын және департамент қызметіне байланысты жоғары тұрған басшылықтың басқа тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау.
Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында:
- Департамент құзыреті шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттарға және міндеттерге қол жеткізуді;
- Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындауды;
Департамент құзыреті шегінде бюджетті орындау кезінде бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын қамтамасыз ету.
Жоспарлау және мемлекеттік сатып алу басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (11-3-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая, финансовая, юридическая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)», Экологического кодекса Республики Казахстан, Закона «О государственных закупках»
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выполнение процедур по разработке и утверждению плана государственных закупок Министерства, в том числе: проведение процедур государственных закупок. Подготовка отчетов государственных закупок; внесение изменение в утвержденный план государственных закупок; участие в разработке нормативно-методической базы, регулирующих порядок и использование бюджетных средств. Работа со структурными подразделениями, подведомственных Министерству; обеспечение выполнения процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по бюджетным программам Министерства для осуществления Министерством основных экологических мероприятий и экологической политики; соблюдение режима секретности, Регламента работы Министерства; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента;
осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов и других поручений вышестоящего руководства, связанных с деятельностью департамента; в целях оценки эффективности деятельности министерства обеспечивает:
- достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента;
- исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; в пределах компетенции Департамента обеспечение реализации бюджетных программ при исполнении бюджета.
Эксперт Управления планирования и государственных закупок

С-5 санаты (11-3-6)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық және қаржылық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін, «Мемлекеттік сатып алу туралы» ҚР Заңын білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық
міндеттері
Министрліктің мемлекеттік сатып алу жоспарын әзірлеу және бекіту рәсімдерін орындау, оның ішінде мемлекеттік сатып алу рәсімін жүргізу; мемлекеттік сатып алу есептерін дайындау; бекітілген мемлекеттік сатып алу жоспарына өзгерістер енгізу; бюджет қаражаты тәртібі мен пайдалануын реттейтін нормативтік-әдістемелік базаны әзірлеуге қатысу; Министрліктің ведомстволық бағынысты құрылымдық бөлімшелерімен жұмыс жасау; Министрлікпен негізгі экологиялық іс-шаралар мен экологиялық саясатты жүзеге асыру үшін Министрліктің бюджеттік бағдарламалары бойынша тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерінің орындалуын қамтамасыз ету; құпиялық режимін және Министрліктің Жұмыс регламентін сақтау; Департамент жұмысын регламенттейтін құжаттарды әзірлеуге қатысу, Департаменттің Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және оған ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекетін жүзеге асыру; орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау және Министрлік, Департамент басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс құжаттарын, бақылаудағы құжаттарын және департамент қызметіне байланысты жоғары тұрған басшылықтың басқа тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау.
Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында:
- Департамент құзыреті шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттарға және міндеттерге қол жеткізуді;
- Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындауды;
Департамент құзыреті шегінде бюджетті орындау кезінде бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын қамтамасыз ету.
Жоспарлау және мемлекеттік сатып алу басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (11-3-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая и финансовая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)»,  Экологического кодекса Республики Казахстан.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft
Функциональные обязанности
Качественное выполнение процедур по разработке и утверждению республиканского бюджета по бюджетным программам (подпрограммам) Министерства, в том числе: подготовка бюджетной заявки на соответствующий финансовый год. Подготовка материалов на рассмотрение республиканской бюджетной комиссии на уточнение, формирование республиканского бюджета; составление и утверждение планов финансирования, штатного расписания на соответствующий финансовый год. Рассмотрение и подготовка на утверждение финансовых планов развития республиканских государственных предприятий, проверка финансово-экономической деятельности подведомственных Министерству организаций и учреждений; участие в разработке нормативно-методической базы, регулирующих порядок и использование бюджетных средств; работа со структурными подразделениями, подведомственными организациями Министерства; соблюдение режима секретности, Регламента работы Министерства; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента, организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области окружающей среды и водных ресурсов; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов и других поручений вышестоящего руководства, связанных с деятельностью департамента; в целях оценки эффективности деятельности министерства обеспечивает:
- достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента;
- исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
- в пределах компетенции Департамента обеспечивает реализацию бюджетных программ при исполнении бюджета.
Руководитель Управления финансов и учета

С-5 санаты (11-3-7)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық және қаржылық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін, білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бюджеттік бағдарламалары (кіші бағдарламалар) оның ішінде: тиісті қаржылық жылға бюджеттік өтінімді дайындау бойынша республикалық бюджетті әзірлеу және бекіту жөніндегі рәсімдерді сапалы орындау; республикалық бюджеттік комиссияның қарауына республикалық бюджетті қалыптастыруға, нақтылауға арналған материалдарды дайындау; тиісті қаржы жылына қаржыландыру жоспарын, штаттық кестені жасау және мақұлдау; республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың қаржы жоспарларын қарау және бекітуге дайындау, Министрлікке бағынысты ұйымдар мен мекемелердің қаржы-экономикалық қызметін тексеру; бюджеттік қаражатты пайдалану мен тәртіпті реттейтін нормативтік-әдістемелік қорды әзірлеуге қатысу; Министрліктің ведомстволық бағынысты құрылымдық бөлімшелерімен жұмыс жасау; басқа Министрліктермен және мекемелермен хат алмасу; құпиялылық режимін және Министрліктің Жұмыс регламентін сақтау; Департамент жұмысын регламенттейтін құжаттарды әзірлеуге қатысу, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеу, қарау және келісуді ұйымдастыру; Департаменттің Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және оған ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекетін жүзеге асыру; орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау және Министрлік, Департамент басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс құжаттарын, бақылаудағы құжаттарын және департамент қызметіне байланысты жоғары тұрған басшылықтың басқа тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау.
Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында:
- Департамент құзыреті шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттарға және міндеттерге қол жеткізуді;
- Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындауды, Департамент құзыреті шегінде бюджетті орындау кезінде бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын қамтамасыз ету.
Қаржы және есепке алу басқармасының басшысы

Категория С-3 (11-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая и финансовая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft
Функциональные обязанности
Контроль за ведением бухгалтерского учета, исполнением плана финансирования по обязательствам и платежам по центральному аппарату министерства и бюджетных программ, администрируемых министерством; организация финансирования бюджетных программ, обеспечение учета и контроля за сохранностью товарно-материальных ценностей и основных средств, их инвентаризации; подготовка бухгалтерского баланса по министерству; ведение систематизированного учета положений, инструкций, методических указаний по вопросам учета и отчетности, других нормативных документов, относящихся к компетенции Управления; проведение внутренних проверок по организации бухгалтерского учета и целевому использованию средств в областных территориальных управлениях; подготовка в установленном законодательством порядке проектов нормативных правовых актов; обеспечение выполнения программных документов министерства, планов работы Министерства, Департамента; рассмотрение и согласование региональных программ и планов мероприятий; соблюдение режима секретности и Регламента работы Министерства; в целях оценки эффективности деятельности министерства обеспечивает:
- достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента;
- исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
- в пределах компетенции Департамента обеспечивает реализацию бюджетных программ при исполнении бюджета;
- управление персоналом и обеспечивает соблюдение сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов.
Главный эксперт Управления финансов и учета

С-3 санаты (11-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары қаржылық және экономикалық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін, білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есеп жүргізуді, министрліктің орталық аппараты және министрлік әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша міндеттемелер және төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын орындауды бақылау. бюджеттік бағдарламларды қаржыландыруды ұйымдастыру, тауар-материалдық құндылықтар және негізгі құралдардың, оларға түгендеу жүргізудің сақталуына есеп жүргізу және бақылауды қамтамасыз ету. Министрлік бойынша бухгалтерлік теңгерімді дайындау; есеп және есеп беру мәселелері жөніндегі ережелердің, нұсқаулықтардың, әдістемелік нұсқаулықтардың, басқарманың құзыретіне жататын басқа нормативтік құжаттардың жүйеленген есебін жүргізу; облыстық аумақтық басқармаларда бухгалтерлік есепті ұйымдастыру және қаражаттарды мақсатты пайдалану жөніндегі ішкі тексерістерді жүргізу; заңнамада белгіленген тәртіпте нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау.
Министрліктің, Департаменттің бағдарламалық құжаттарының, жұмыс жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету.
Өңірлік бағдарламалар мен іс-шаралар жоспарын қарау және келісу.
Құпиялылық режимін және Министрліктің Жұмыс регламентін сақтау.
Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында:
Департамент құзыреті шегінде қоршаған орта және су ресурстар саласындағы стратегиялық мақсаттарға және міндеттерге қол жеткізу;
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларын орындау;
Департамент құзыреті шегінде бюджетті орындау кезінде бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
Басқарма қызметшілерімен ақпараттық технологияларды пайдалануды қамтамасыз ету;
Персоналды басқару және Басқарма қызметшілерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз ету.
Департаменттің Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және оған ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекетін жүзеге асыру. Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз ету және Министрлік, Департамент басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс құжаттарын, бақылаудағы құжаттарды уақытылы және сапалы орындау.
Қаржы және есепке алу басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (11-4-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая и финансовая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft
Функциональные обязанности
Осуществление проверки за своевременным и правильным оформлением документов и законности совершаемых финансовых операций, обеспечение контроля за целевым использованием бюджетных средств по центральному аппарату; своевременное удержание перечисление для выплаты в срок заработной платы сотрудникам, начислений отпускных и пособий, ведение свода расчетных ведомостей по зарплате, представление отчетности в статистические органы и налоговую инспекцию, подготовка расчетов; участие в подготовке оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета по администрируемым бюджетным программам (подпрограммам); обеспечение выполнения программных документов Министерства, планов работы Министерства, Департамента; соблюдение Регламента работы Министерства; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента, организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области охраны окружающей среды; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов.
В целях оценки эффективности деятельности министерства обеспечивает:
- достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента;
- исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления финансов и учета

С-4 санаты (11-4-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары қаржылық және экономикалық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін, білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Құжаттардың уақытылы және дұрыс ресімделуіне және жүргізіліп жатқан қаржы операцияларының заңдылығына тексерісті жүзеге асыру, орталық аппарат бойынша бюджеттік қаражаттың нысаналы пайдаланылуына бақылауды қамтамасыз ету; қызметшілерге жалақыны мерзімінде төлеу, еңбек демалысы мен жәрдемақыларды енгізу үшін аударымдарды уақытында ұстау, жалақы бойынша есептік ведомостардың жинағын жүргізеді, статистика органдарына және салық инспекциясына есептерді ұсыну, есеп-қисапты дайындау; әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша республикалық бюджеттің қаражатын игеру туралы шұғыл есепті дайындауға қатысу; Министрліктің бағдарламалық құжаттарының, Министрліктің, Департаменттің жұмыс жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету; Министрлік жұмысының регламентін сақтау; Департаменттің жұмысын реттейтін құжаттарды дайындауға қатысу, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеуді, қарауды және келісуді ұйымдастыру; Департаменттің Министрліктің басқа бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекетін жүзеге асыру; орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау, Министрлік, Департамент басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, белгіленген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс хат-хабарды және бақылау құжаттарын уақытылы және сапалы орындау.
Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында:
- Департамент құзыретінің шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуді;
- Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларының орындалуын қамтамасыз ету.
Қаржы және есепке алу басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (11-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая и финансовая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft
Функциональные обязанности
Осуществление проверки за своевременным и правильным оформлением документов и законности совершаемых финансовых операций, обеспечение контроля за целевым использованием бюджетных средств по центральному аппарату; своевременное удержание перечисление для выплаты в срок заработной платы сотрудникам, начислений отпускных и пособий, ведение свода расчетных ведомостей по зарплате, представление отчетности в статистические органы и налоговую инспекцию, подготовка расчетов; участие в подготовке оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета по администрируемым бюджетным программам (подпрограммам); обеспечение выполнения программных документов Министерства, планов работы Министерства, Департамента; соблюдение Регламента работы Министерства; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов.
В целях оценки эффективности деятельности министерства обеспечивает:
- достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента;
- исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления финансов и учета

С-4 санаты (11-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары қаржылық және экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін, білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Құжаттардың уақытылы және дұрыс ресімделуіне және жүргізіліп жатқан қаржы операцияларының заңдылығына тексерісті жүзеге асыру, орталық аппарат бойынша бюджеттік қаражаттың нысаналы пайдаланылуына бақылауды қамтамасыз ету; қызметшілерге жалақыны мерзімінде төлеу, еңбек демалысы мен жәрдемақыларды енгізу үшін аударымдарды уақытында ұстау, жалақы бойынша есептік ведомостардың жинағын жүргізу, статистика органдарына және салық инспекциясына есептерді ұсыну, есеп-қисапты дайындау; әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша республикалық бюджеттің қаражатын игеру туралы шұғыл есепті дайындауға қатысу; Министрліктің бағдарламалық құжаттарының, Министрліктің, Департаменттің жұмыс жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету; Министрлік жұмысының регламентін сақтау; Департаменттің жұмысын реттейтін құжаттарды дайындауға қатысу, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеуді, қарауды және келісуді ұйымдастыру; Департаменттің Министрліктің басқа бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекетін жүзеге асыру; орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау, Министрлік, Департамент басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, белгіленген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс хат-хабарды және бақылау құжаттарын уақытылы және сапалы орындау.
Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында:
- Департамент құзыретінің шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуді;
- Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларының орындалуын қамтамасыз ету.
Қаржы және есепке алу басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (11-4-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая и финансовая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft
Функциональные обязанности
Осуществление проверки за своевременным и правильным оформлением документов и законности совершаемых финансовых операций, обеспечение контроля за целевым использованием бюджетных средств по центральному аппарату; постановка и снятие с учета основных средств; проведение инвентаризации материальных ценностей, регистрация доверенностей, проводит работы с подведомственными организациями (РГП, дочерние предприятия РГП и территориальными департаментами) по передаче основных средств; представление отчетности в статистические органы и налоговую инспекцию, подготовка расчетов; участие в подготовке оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета по администрируемым бюджетным программам (подпрограммам); обеспечение выполнения программных документов министерства, планов работы министерства, Департамента; соблюдение Регламента работы Министерства;
осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов.
В целях оценки эффективности деятельности Министерства обеспечивает:
- достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента;
- исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Эксперт Управления финансов и учета

С-4 санаты (11-4-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары қаржылық және экономикалық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін, білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Құжаттардың уақытылы және дұрыс ресімделуіне және жүргізіліп жатқан қаржы операцияларының заңдылығына тексерісті жүзеге асыру, орталық аппарат бойынша бюджеттік қаражаттың нысаналы пайдаланылуына бақылауды қамтамасыз ету; негізгі құралдарды есепке алады және есептен шығаруды; материалдық құндылықтардың түгендеуін жүргізу, сенімхаттарды тіркеу, ведомстволық бағынысты ұйымдармен (РМК, РМК еншілес кәсіпорындары және аумақтық департаменттер) негізгі құралдарды табыстау бойынша жұмысты жүргізу; статистика органдарына және салық инспекциясына есептерді ұсыну, есеп-қисаптарды дайындау; әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша республикалық бюджет қаражатының игерілуі туралы шұғыл есепті дайындауға қатысу; Министрліктің бағдарламалық құжаттарының, Министрліктің, Департаменттің жұмыс жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету; Министрлік жұмысының регламентін сақтау; Департаменттің Министрліктің басқа бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекеттестігін жүзеге асыру; орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау, Министрлік, Департамент басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, белгіленген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс хат-хабарды және бақылау құжаттарын уақытылы және сапалы орындау.
Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында:
- Департамент құзыретінің шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуді;
- Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларының орындалуын қамтамасыз ету.
Қаржы және есепке алу басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (11-4-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическая и финансовая.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft
Функциональные обязанности
Осуществление проверки за своевременным и правильным оформлением документов и законности совершаемых финансовых операций, обеспечение контроля за целевым использованием бюджетных средств по центральному аппарату; постановка и снятие с учета основных средств; проведение инвентаризации материальных ценностей, регистрация доверенностей, проводит работы с подведомственными организациями (РГП, дочерние предприятия РГП и территориальными департаментами) по передаче основных средств; представление отчетности в статистические органы и налоговую инспекцию, подготовка расчетов; участие в подготовке оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета по администрируемым бюджетным программам (подпрограммам); обеспечение выполнения программных документов министерства, планов работы министерства, Департамента; соблюдение Регламента работы Министерства; осуществление взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, своевременное и качественное исполнение приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, Департамента, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; в целях оценки эффективности деятельности Министерства обеспечивает:
- достижение стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента;
- исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Юридический департамент
Директор Юридического департамента

С-5 санаты (11-4-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары қаржылық және экономикалық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының кодексін, білуі;
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Құжаттардың уақытылы және дұрыс ресімделуіне және жүргізіліп жатқан қаржы операцияларының заңдылығына тексерісті жүзеге асыру, орталық аппарат бойынша бюджеттік қаражаттың нысаналы пайдаланылуына бақылауды қамтамасыз ету; негізгі құралдарды есепке алу және есептен шығару; материалдық құндылықтардың түгендеуін жүргізу, сенімхаттарды тіркеу, ведомстволық бағынысты ұйымдармен (РМК, РМК еншілес кәсіпорындары және аумақтық департаменттер) негізгі құралдарды табыстау бойынша жұмысты жүргізу; статистика органдарына және салық инспекциясына есептерді ұсыну, есеп-қисаптарды дайындау; әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша республикалық бюджет қаражатының игерілуі туралы шұғыл есепті дайындауға қатысу; Министрліктің бағдарламалық құжаттарының, Министрліктің, Департаменттің жұмыс жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету; Министрлік жұмысының регламентін сақтау; Департаменттің Министрліктің басқа бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекеттестігін жүзеге асыру; орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау; Министрлік, Департамент басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, белгіленген бағдарламалар мен жоспарларды, кіріс хат-хабарды және бақылау құжаттарын уақытылы және сапалы орындау.
Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында:
- Департамент құзыретінің шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласындағы стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуді;
- Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларының орындалуын қамтамасыз ету.
Заң департаменті Заң департаментінің директоры

Категория С-1 (12-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация представления интересов Министерства в суде и в других органах; обеспечение проведения мероприятий по повышению правовых знаний работников Министерства; проведение анализа работы по предъявлению и рассмотрению исков, в пределах компетенции Министерства; организация правововой работы по совершенствованию экологического законодательства; обеспечение подготовки и защиту проектов законодательных, подзаконных и иных актов, в целях обеспечения их принятия; организация проведения мониторинга нормативных правовых актов; организация разработки мероприятий по пропаганде действующего законодательства; обеспечение систематизации, учет и хранение нормативных правовых актов с использованием современной техники; организация проведения внутриведомственной правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов и иных документов правового характера, представляемых на подпись руководству, визирует их, дает письменное заключение с предложением о законном порядке разрешения рассматриваемых вопросов, в случае несоответствия действующему законодательству РК этих проектов; осуществление оперативного управление и координацию деятельности работников Департамента; организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; представление Ответственному секретарю предложения по структуре и штатному расписанию Департамента, его Управлений, в пределах установленной численности работников; определение обязанности и полномочия работников Департамента; подготовка и представление руководству Министерства предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников Департамента; обеспечение соблюдения режима секретности в Департаменте; принятие решения относящимся к компетенции Департамента, обеспечение рассмотрения в Департаменте обращений граждан; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства.
Заместитель директора Юридического департамента

С-1 санаты (12-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Сотта және басқа да органдарда министрліктің мүдделерін білдіруді ұйымдастыру; Министрлік қызметкерлерінің құқықтық білімдерін арттыру бойынша іс-шараларды өткізуді қамтамасыз ету; Министрліктің құзыреті шегінде талап қою және қарау жұмыстарына талдау жүргізу; экологиялық заңнаманы жетілдіру бойынша құқықтық жұмысты ұйымдастыру; заңнамалық, заңға тәуелді және басқа да актілердің жобаларының қабылдануын қамтамасыз ету мақсатында оларды дайындау мен қорғауды қамтамасыз ету; нормативтік құқықтық актілердің мониторингін жүргізуді ұйымдастыру; қолданыстағы заңнаманы насихаттау бойынша іс-шараларды әзірлеуді ұйымдастыру; заманауи техниканы пайдалана отырып, нормативтік құқықтық актілерді жүйелендіруді, есепке алуды және сақтауды қамтамасыз ету; басшылыққа қол қоюға ұсынылатын нормативтік құқықтық актілердің және құқықтық сипаттағы өзге де құжаттардың жобаларының ведомствоішілік құқықтық сараптама өткізуді ұйымдастыру, оларға бұрыштама қою, осы жобалардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келмеген жағдайда, қарастырылып отырған мәселелерді заңды тәртіпте шешу туралы ұсыныспен жазбаша қорытынды беру; Департамент қызметшілерінің қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Департамент қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; Департамент қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету; қызметшілердің белгіленген саны шегінде Жауапты хатшыға Департаменттің, оның Басқармаларының құрылымы және штат кестесі бойынша ұсыныстар ұсыну; Департамент қызметшілерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтау; Департамент қызметшілерін мадақтау және оларға тәртіптік жаза қолдану жөнінде ұсыныстарды дайындау және Министрліктің басшылығына ұсыну; Департаментте құпиялылық режимінің сақталуын қамтамасыз ету; Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешімдер қабылдау және шығыс хат-хабарға қол қою; Департаментте азаматтар өтініштерінің қаралуын қамтамасыз ету, белгіленген тәртіпте Министрлік алқасының отырыстарына, сондай-ақ Министрлік басшылығы өткізетін отырыстарға қатысу.
Заң департаменті директорының орынбасары

Категория С-2 (12-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация представления интересов Министерства в суде и в других органах; обеспечение проведения мероприятий по повышению правовых знаний работников Министерства; проведение анализа работы по предъявлению и рассмотрению исков, в пределах компетенции Министерства; организация проведения внутриведомственной правовой экспертизы документов правового характера, представляемых на подпись руководству, визирует их, дает письменное заключение с предложением о законном порядке разрешения рассматриваемых вопросов, в случае несоответствия действующему законодательству РК этих проектов; осуществление оперативного управления и координации деятельности работников Департамента; организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; определение обязанности и полномочия работников Департамента; подготовка и представление руководству Министерства предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников Департамента; обеспечение соблюдения режима секретности в Департаменте; принятие решения и подписывает исходящую корреспонденцию по вопросам, относящимся к компетенции Департамента, обеспечение рассмотрения в Департаменте обращений граждан; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства.
Заместитель директора Юридического департамента
Категория С-2 (12-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечение проведения мероприятий по повышению правовых знаний работников Министерства; организация правовую работу по совершенствованию экологического законодательства Республики Казахстан; обеспечение подготовки и защиты проектов законодательных, подзаконных и иных актов, в целях обеспечения их принятия; организация проведения мониторинга нормативных правовых актов; организация разработки мероприятий по пропаганде действующего законодательства; обеспечение систематизации, учет и хранение нормативных правовых актов с использованием современной техники; организация проведения внутриведомственной правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов и иных документов правового характера, представляемых на подпись руководству, визирует их, дает письменное заключение с предложением о законном порядке разрешения рассматриваемых вопросов, в случае несоответствия действующему законодательству Республики Казахстан этих проектов; осуществление оперативного управления и координации деятельности работников Департамента; организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; определение обязанности и полномочия работников Департамента; подготовка и представление руководству Министерства предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников Департамента; обеспечение соблюдения режима секретности в Департаменте; принятие решения и подписание исходящую корреспонденцию по вопросам, относящимся к компетенции Департамента, обеспечение рассмотрения в Департаменте обращений граждан; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства.
Руководитель Управления
экспертизы нормативных правовых актов

С-2 санаты (12-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалды міндеттері
Сотта және басқа да органдарда министрліктің мүдделерін білдіруді ұйымдастыру; Министрлік қызметкерлерінің құқықтық білімдерін арттыру бойынша іс-шараларды өткізуді қамтамасыз ету; Министрліктің құзыреті шегінде талап қою және қарау жұмыстарына талдау жүргізу; басшылыққа қол қоюға ұсынылатын нормативтік құқықтық актілердің және құқықтық сипаттағы өзге де құжаттардың жобаларының ведомствоішілік құқықтық сараптама өткізуді ұйымдастыру, оларға бұрыштама қою, осы жобалардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келмеген жағдайда, қарастырылып отырған мәселелерді заңды тәртіпте шешу туралы ұсыныспен жазбаша қорытынды беру; Департамент қызметшілерінің қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Департамент қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; Департамент қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету; Департамент қызметшілерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтау; Департамент қызметшілерін мадақтау және оларға тәртіптік жаза қолдану жөнінде ұсыныстарды дайындау және Министрліктің басшылығына ұсыну; Департаментте құпиялылық режимінің сақталуын қамтамасыз ету; Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешімдер қабылдау және шығыс хат-хабарға қол қою; Департаментте азаматтар өтініштерінің қаралуын қамтамасыз ету, белгіленген тәртіпте Министрлік алқасының отырыстарына, сондай-ақ Министрлік басшылығы өткізетін отырыстарға қатысу.
Заң департаменті директорының орынбасары
С-2 санаты (12-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды бiлуi.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалды міндеттері
Министрлік қызметкерлерінің құқықтық білімдерін арттыру бойынша іс-шараларды өткізуді қамтамасыз ету; министрліктің құзыреті шегінде талап қою және қарау жұмыстарына талдау жүргізу; басшылыққа қол қоюға ұсынылатын құқықтық сипаттағы өзге де құжаттардың жобаларының ведомствоішілік құқықтық сараптама өткізуді ұйымдастыру, оларға бұрыштама қою, осы жобалардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келмеген жағдайда, қарастырылып отырған мәселелерді заңды тәртіпте шешу туралы ұсыныспен жазбаша қорытынды беру; Департамент қызметшілерінің қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Департамент қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; Департамент қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету; Департамент қызметшілерінің міндеті мен уәкілеттігін анықтау; Департамент қызметшілерін мадақтау және оларға тәртіптік жаза қолдау жөнінде ұсыныстарды дайындау және Министрліктің басшылығына ұсыну; Департаментте құпиялылық режимінің сақталуын қамтамасыз ету; Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешімдер қабылдау және шығыс хат-хабарға қол қою; Департаментте азаматтар өтініштерінің қаралуын қамтамасыз ету, белгіленген тәртіпте Министрлік алқасының отырыстарына, сондай-ақ, Министрлік басшылығы өткізетін отырыстарға қатысу.
Нормативтік құқықтық актілерді сараптау басқармасының басшысы

Категория С-3 (12-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление оперативного управления и координации деятельности Управления; общее руководство работой управления; организация работы по повышению квалификации сотрудников Управления; обеспечение соблюдения сотрудниками Управления; исполнительской и трудовой дисциплины; определение обязанности и полномочия работников Управления; обеспечение согласования проектов нормативных правовых актов, поступающих из других государственных органов посредством Интранет-портала государственных органов, организация проведения экспертизы проектов нормативных правовых актов Министерства; участие в разработке проектов нормативных правовых актов; осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемости, участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства.
Главный эксперт Управления экспертизы нормативных
правовых актов
Категория С-4, 3 единицы (12-3-2, 12-3-3, 12-3-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление работы по совершенствованию экологического законодательства; осуществление анализа и правовую экспертизу проектов нормативных правовых актов, разработанных структурными подразделениями Министерства и подведомственными организациями; участие в разработке проектов нормативных правовых актов; обеспечение согласования проектов нормативных правовых актов, поступающих из других государственных органов посредством Интранет-портала государственных органов, проведение экспертизы предложений структурных подразделений и подведомственных организаций; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства.
Руководитель Управления претензионно-исковой работы

С-3 санаты (12-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласында Қазақстан Республикасымен ратификацияланған халықаралық шарттарды бiлуi.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметшілерінің қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету; Басқарма қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; Басқарма қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтау; басқа мемлекеттік органдардан келісуге келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Мемлекеттік органдардың интранет-порталында келісуді қамтамасыз ету; Министрліктің нормативтік құқықтық актілері жобаларына сараптама жүргізуді ұйымдастыру; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; Басқарма қызметшілерімен тапсырмалардың сапалы және уақытылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысып тұруын қамтамасыз ету. Министрлік қызметінің тиімділігіне бағалау бойынша іс-шараларды өткізуге қатысу.
Нормативтік құқықтық актілерді сараптау басқармасының
бас сарапшысы С-4 санаты, 3 бірлік (12-3-2, 12-3-3, 12-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласында Қазақстан Республикасымен ратификацияланған халықаралық шарттарды бiлуi.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Экологиялық заңнамаларды жетілдіру бойынша жұмыстарды жүзеге асыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері және ведомстволық бағынысты ұйымдары әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талдау және құқықтық сараптама жүргізуді жүзеге асыру; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; басқа мемлекеттік органдардан келісуге келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Мемлекеттік органдардың интранет-порталында келісуді қамтамасыз ету; құрылымдық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың ұсыныстарына сараптама жүргізу; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларды өткізуге қатысу.
Талап-арыз жұмысы басқармасының басшысы

Категория С-3 (12-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление оперативного управления и координации деятельности Управления; общее руководство работой управления; организация работы по повышению квалификации сотрудников Управления; обеспечение соблюдения сотрудниками Управления; исполнительской и трудовой дисциплины; определение обязанности и полномочия работников Управления; представление в установленном порядке интересы Министерства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Министерства, организация претензионно-исковой работы, представление интересов Министерства в правоохранительных органах, по поручению руководства Министерства проверяет состояние правовой работы и соблюдения законности в Министерстве и его ведомствах, обеспечение подготовки обоснованных ответов при отклонении претензий, подготовка совместно с другими подразделениями материалы о правонарушениях для передачи их в следственные и судебные органы, осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемости; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства.
Главный эксперт Управления претензионно-исковой работы
Категория С-4, 2 единицы (12-4-2, 12-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление претензионно-исковой работы Министерства; составление исковых заявлений, отзывы на исковые заявления, апелляционные, кассационные и надзорные жалобы, ходатайства в органы прокуратуры о принесении апелляционных и надзорных протестов, возражений на апелляционные, кассационные и надзорные жалобы; осуществление контроля за исполнением судебных актов, вступивших в законную силу, принятие участия в работе комиссий, рабочих групп, судебных заседаний по вопросам, входящим в компетенцию Управления; подготовка юридических заключений по запросам структурных подразделений и поручениям руководства Министерства, для их передачи правоохранительным, судебным органам. Участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства.
Эксперт Управления претензионно-исковой работы

С-3 санаты (12-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласында Қазақстан Республикасымен ратификацияланған халықаралық шарттарды бiлуi.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық
міндеттері
Басқарма қызметшілерінің қызметін жедел басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету; Басқарма қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; Басқарма қызметшілерімен орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтау; сотта, сондай-ақ басқа ұйымдарда Министрлік қызметінің құқықтық мәселелерін қараған кезде белгіленген тәртіпте Министрліктің мүддесін білдіру, талап-арыздық және шағымдық жұмысты ұйымдастыру, құқық қорғау органдарында Министрліктің мүдделерін білдіру, Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша Министрлікте және оған ведомстволық бағынысты ұйымдарда құқықтық жұмыс және заңдылықтың сақталу жай-күйін тексеру, талап-арыздар қабылданбаған жағдайда негізделген жауаптарды дайындауды қамтамасыз ету, басқа бөлімшелермен бірлесіп тергеу және сот органдарына беру үшін құқық бұзушылықтар туралы материалдарды дайындау, Басқарма қызметшілерімен тапсырмалардың сапалы және уақытылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысып тұруын қамтамасыз ету. Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларды өткізуге қатысу.
Талап-арыз жұмысы басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 2 бірлік (12-4-2, 12-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласында Қазақстан Республикасымен ратификацияланған халықаралық шарттарды бiлуi.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің талап-арыз жұмысын жүзеге асыру; талап өтініштерді әзірлеу, талап өтініштерді кері қайтарып алу, апелляциялық және қадағалау шағымдарын әзірлеу, апелляциялық және қадағалау наразылықтарын білдіру туралы прокуратура органдарына қолдаухаттарды, апелляциялық және қадағалау шағымдарына қарсылық білдіруді әзірлеу, заңды күшіне енген сот актілерінің орындалуына бақылауды жүзеге асыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша комиссиялардың, жұмыс топтарының, сот отырыстарының жұмысына қатысу, құрылымдық бөлімшелердің сұранымдары және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша заң қорытындыларын дайындау, құқық қорғау, сот органдарына беру үшін сыбайлас жемқорлық және өзге де құқық бұзушылықтар белгілері көрініс табатын дайындалған материалдарын заңды ресімдеуді жүзеге асыру. Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларды өткізуге қатысу.
Талап-арыз жұмысы басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (12-4-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также ратифицированных РК международных договоров в области охраны окружающей среды.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Составление исковых заявлений, отзывы на исковые заявления, апелляционные, кассационные и надзорные жалобы, ходатайства в органы прокуратуры о принесении апелляционных и надзорных протестов, возражений на апелляционные, касационные и надзорные жалобы; осуществление учета и хранения находящихся в производстве и законченных исполнением судебных дел; осуществление правовую экспертизу документов и актов, принимаемых Министерством на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, участие в проведении мероприятий по оценке эффективности деятельности Министерства.
Управление работы с персоналом
Руководитель Управления работы с персоналом
Категория С-3 (13-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, законодательных и нормативно-правовых актов по организации труда, основ кадровой политики и делопроизводства.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация и осуществление деятельности комиссий Министерства; разработка профессиональных стандартов; ведение аналитической работы по состоянию кадрового персонала Министерства; проведение мероприятий по оценке эффективности управления персоналом, применение информационных технологий в части использования отдельных функций Интранет портала государственных органов; обеспечение контроля оценки эффективности Министерства; осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемости; осуществление контроля за соблюдением Регламента работы Министерства; организация повышения квалификации и переподготовки государственных служащих Министерства; осуществление контроля за исполнением поручений руководства Министерства; организация проведения ежемесячной оценки государственных служащих Министерства; внесение предложений руководству Министерства по вопросам поощрения, карьерного роста государственных служащих Министерства, обеспечение соблюдения сотрудниками Управления трудовой и исполнительской дисциплины; осуществление иных функций по поручению руководства Министерства.
Главный эксперт Управления работы с персоналом

С-5 санаты (12-4-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, сондай-ақ, қоршаған ортаны қорғау саласында Қазақстан Республикасымен ратификацияланған халықаралық шарттарды бiлуi.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Талап өтініштерді әзірлеу, талап өтініштерді кері қайтарып алу, апелляциялық және қадағалау шағымдарын әзірлеу, апелляциялық және қадағалау наразылықтарын білдіру туралы прокуратура органдарына қолдаухаттарды, апелляциялық және қадағалау шағымдарына қарсылықтарды әзірлеу; өндірістегі және орындалған сот істерін есепке алуды және сақтауды жүзеге асыру; Министрлік қабылдайтын құжаттардың және актілердің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігіне құқықтық сараптаманы жүзеге асыру; Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларды өткізуге қатысу.
Персоналмен жұмыс басқармасы Персоналмен жұмыс басқармасының басшысы
С-3 санаты (13-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, еңбекті ұйымдастыру және кадр саясаты және іс жүргізу негіздері жөніндегі заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық
міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару; Министрлік комиссияларының қызметін ұйымдастыру және жүзеге асыру; кәсіби стандарттарды әзірлеу; Министрліктің кадрлық және персоналдық жай-күйі бойынша талдау жұмысын жүргізу; персоналды басқару тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларды жүргізу, Мемлекеттік органдардың интранет порталының жекелеген функцияларын пайдалану бөлігінде ақпараттық технологияларды қолдану; Министрліктің тиімділігін бағалауды бақылауды қамтамасыз ету; Басқарма қызметшілерінің құжаттарды сапалы және уақытылы орындауларын бақылауды және олардың өзара ауысуын жүзеге асыру; Министрлік жұмысының регламентін сақтауды бақылауды жүзеге асыру; Министрліктің мемлекеттік қызметшілерінің біліктілігін арттыруды және қайда даярлауды ұйымдастыру; Министрлік басшылығының тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; Министрліктің мемлекеттік қызметшілерін ай сайын бағалау жүргізуді ұйымдастыру; Министрліктің мемлекеттік қызметшілерін мадақтау, мансаптық өсіру мәселелері бойынша Министрліктің басшылығына ұсыныс енгізу; Басқарма қызметшілерінің еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауларын қамтамасыз ету; Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Персоналмен жұмыс басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4, 2 единицы (13-2, 13-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», указа «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан, законодательных и нормативно-правовых актов по организации труда, основ кадровой политики и делопроизводства.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечение выполнения функций кадровой службы в соответствии с Законом «О государственной службе» и Трудовым кодексом Республики Казахстан; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности управления персоналом, а также применения информационных технологий в части использования отдельных функций Интранет портала государственных органов; анализ и обобщение практики применения законодательства о труде и о государственной службе; консультация госслужащих по вопросам применения законодательства о государственной службе, подготовка материалов для проведения конкурсов на занятие вакантных должностей административных госслужащих, осуществление контроля за исполнением приказов и распоряжений руководства; рассмотрение заявлений и обращений государственных служащих Министерства по трудовым спорам; оформление трудовых договоров о найме технического персонала, подготовка информации по заданию руководства на поступающие письма и запросы; организация и участие в деятельности комиссий Министерства; участие в решении кадровых и организационных вопросов Министерства; проверка и оказание методической помощи подразделениям Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, подготовка данных по исчислению выслуги лет госслужащих, статистических отчетов о составе и сменяемости государственных служащих Министерства в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан, ежеквартальных отчетов о составе и сменяемости государственных служащих в Агентство РК по делам государственных службы; осуществление иных функций по поручению руководства Управления.
Департамент административной и документационной работы
Директор
Департамента административной и документационной работы

С-4 санаты, 2 бірлік (13-2, 13-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санат лауазымының тиісті мамандандырылуы саласындағы қатынастарын реттейтін заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерін, сондай-ақ еңбекті ұйымдастыру және кадр саясаты негіздерін білуі.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық
міндеттері
«Мемлекеттік қызмет туралы» ҚР Заңына және ҚР Еңбек кодексіне сәйкес кадр қызметі функцияларын орындауды қамтамасыз ету; персоналды басқару, сондай-ақ, Мемлекеттік органдардың интранет порталының жекелеген функцияларын пайдалану бөлігінде ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларды жүргізуге қатысу; еңбек туралы және мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы қолдану практикасын талдау және қорыту; мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы қолдану мәселесі бойынша мемлекеттік қызметшілерге консультациялар беру; әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің бос лауазымдық орындарын алу үшін конкурстарды өткізу үшін материалдарды дайындау, басшылықтың бұйрықтары мен өкімдерінің орындалуына бақылауды жүзеге асыру; еңбек даулары бойынша ҚР Министрліктің мемлекеттік қызметшілерінің өтініштерін және арыздарын қарау; техникалық персоналды жалдау туралы еңбек шарттарын ресімдеу, келіп түсетін хаттар мен сауалдарға басшылықтың тапсырмасы бойынша ақпаратты дайындау; Министрлік комиссияларының қызметін ұйымдастыру және қатысу; Министрліктің кадрлық және ұйымдастырушылық мәселелерін шешуге қатысу; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің бөлімшелерін тексеру және әдістемелік көмек көрсету, мемлекеттік қызметшілердің еңбек өткерген жылдарын санау бойынша мәліметтерді, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесіне Министрліктің мемлекеттік қызметшілерінің құрамы және ауысуы жөніндегі статистикалық есептерді, ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне мемлекеттік қызметшілерінің құрамы және ауысуы жөніндегі тоқсан сайынғы есептерді дайындау; Басқарма басшылығының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Әкімшілік және құжаттамалық жұмыс департаменті Әкімшілік және құжаттамалық жұмыс департаментінің директоры

Категория С-1 (14-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан»,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан и другие законодательные и нормативно-правовые акты.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация и общее руководство работой Департамента, выполнение задач и принятие решений по вопросам, относящимся к компетенции Департамента; осуществление контроля за соблюдением Регламента работы Министерства; осуществление контроля за своевременным исполнением поручений Президента, Премьер-Министра, Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства, по служебным документам и письмам граждан, другим документам, подлежащим контролю, а также применения информационных технологий в части единой системы электронного документооборота, осуществление контроля исполнительской дисциплиной в Министерстве; решение кадровых и организационных вопросов Департамента; рассмотрение и разработка регламента работы Министерства; осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, контрольных документов; участие в заседаниях коллегии и совещаниях, проводимых руководством Министерства; осуществление иных функций по поручению руководства Министерства.
Заместитель директора
Департамента административной и документационной работы
Категория С-2 (14-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан и другие законодательные и нормативно-правовые акты.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление оперативного управления и координации деятельности работников Департамента; организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской; принятие решений и подписание исходящей корреспонденции по вопросам, относящимся к компетенции Департамента; обеспечение рассмотрения в Департаменте обращений граждан; участие в установленном порядке на заседаниях Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства; осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками департамента и обеспечение их взаимозаменяемости; организация работы архива Министерства.
Руководитель Управления

С-1 санаты (14-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, еңбекті ұйымдастыру және кадр саясаты негіздері жөніндегі заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын ұйымдастыру және жалпы басшылық ету, Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша міндеттерді орындау және шешімдерді қабылдау; Министрліктің жұмыс регламентінің сақталуына бақылауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының Президенті, Премьер-Министрі, Президент Әкімшілігі, Үкіметі, Министрлік басшылығы тапсырмаларының, қызметтік құжаттардың және азаматтар өтініштерінің, бақылауға жататын басқа құжаттардың уақытылы орындалуына бақылауды жүзеге асыру; электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі бөлігінде ақпараттық технологияларды қолдану; Министрлікте орындаушылық тәртіпті бақылауды жүзеге асыру; Департаменттің кадрлық және ұйымдастырушылық мәселелерін шешу; Министрлік жұмысының регламентін қарау және әзірлеу; Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламалар мен жоспарларды, бақылаудағы құжаттарды Департаментте уақытылы және сапалы орындауды бақылауды жүзеге асыру; Министрлік басшылығы өткізетін алқалар мен кеңестер отырыстарына қатысу; Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Әкімшілік және құжаттамалық жұмыс департаменті
директорының орынбасары
С-2 санаты (14-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, еңбекті ұйымдастыру және кадр саясаты негіздері жөніндегі заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық
міндеттері
Жедел басқаруды және Департамент қызметкерлерінің қызметін үйлестіруді жүзеге асыру; Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жұмыстарын ұйымдастыру; Департамент қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртіпті сақтауды қамтамасыз ету; Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешім қабылдау және шығыс хат-хабарларға қол қою; Департаментте азаматтарды өтініштерін қарауды қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің алқа отырыстарына, сондай-ақ Министрліктің басшылығы өткізетін кеңестерге қатысу; Департамент қызметкерлерінің тапсырмаларды сапалы және уақытылы орындауды бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысуларын қамтамасыз ету; Министрліктің мұрағатының жұмысын ұйымдастыру.
Құжаттамалық жұмыс басқармасының басшысы

документационной работы Категория С-3 (14-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Экологического кодекса Республики Казахстан и другие законодательные и нормативно-правовые акты.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; осуществление контроля за соблюдением Регламента работы Министерства; осуществление контроля за своевременным исполнением поручений Президента, Премьер-Министра, Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства, по служебным документам и письмам граждан, других документов, подлежащим контролю; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий в части использования отдельных функций единой системы электронного документооборота; организация приема граждан и посетителей Министром; организация аппаратных совещаний руководства; участие в подготовке проектов документов, регламентирующих работу Министерства; осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поручений сотрудниками Управления и обеспечение их взаимозаменяемости; организация и проведение аппаратной учебы для государственных служащих Министерства; осуществление контроля за исполнением поручений руководства Министерства; организация и проведение Коллегий Министерства, совещаний и мероприятий руководства Министерства; ведение Протокола Коллегий; обеспечение соблюдения сотрудниками Управления трудовой и исполнительской дисциплины; осуществление иных функций по поручению руководства Департамента, организация работы архива Министерства; организация приема и обработки документов, оформлению описей дел и актов о выделении к уничтожению документов, не подлежащих хранению, Передача документов Национального архивного фонда на постоянное хранение в государственный архив, обеспечение организации Центральной экспертной комиссии.
Главный эксперт
Управления документационной работы

С-3 санаты (14-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»,«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, еңбекті ұйымдастыру және кадр саясаты мен іс жүргізудің негіздері жөніндегі заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару; Министрліктің жұмыс регламентін сақтауды бақылауды жүзеге асыру; ҚР Президентінің, Премьер-Министрінің, Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік басшылығының тапсырмаларын, қызметтік құжаттарды және азаматтардың өтініштерін, бақылауға жататын басқа да құжаттарды уақытылы орындауды бақылауды жүзеге асыру; электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінің жекелеген функцияларын пайдалану бөлігінде ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларды жүргізуге қатысу; Министрге азаматтар мен келіп-кетушілерді қабылдауды ұйымдастыру; Басшылықтың аппараттық отырыстарын ұйымдастыру; Министрліктің жұмысын регламенттейтін құжаттардың жобаларын дайындауға қатысу; Басқарма қызметшілерінің тапсырмаларды сапалы және уақытылы орындауларын бақылауды жүзеге асыру және олардың өзара ауысуларын қамтамасыз ету; Министрліктің мемлекеттік қызметшілері үшін аппараттық оқуды ұйымдастыру және жүргізу; Министрлік басшылығының тапсырмаларының орындалуына бақылауды жүзеге асыру; Министрліктің Алқа отырысын, Министрлік басшылығының кеңестерін және іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу; Алқа отырысының хаттамасын жүргізу; Басқарма қызметшілерінің еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауларын қамтамасыз ету; Департамент басшысының тапсырмалары бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру; Министрліктің мұрағатының жұмысын ұйымдастыру; құжаттарды қабылдау мен өңдеуді, сақтауға жатпайтын құжаттарды жоюға бөлу туралы актілер мен істер тізілімін ресімдеуді ұйымдастыру, Ұлттық мұрағат қоры құжаттарын тұрақты сақтауға мемлекеттік мұрағатқа беру, Орталық сарапшылық комиссиясын ұйымдастыруды қамтамасыз ету.
Құжаттамалық жұмыс басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4, 3 единицы (14-3-2,14-3-3,14-3-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, «О нормативных правовых актах», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента РК от 27 апреля 2010 года № 976 «Об утверждении Правил подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан», Законом Республики Казахстан "О Национальном архивном фонде и архивах", Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1999 года № 1538 "Об утверждении Положения о Национальном архивном фонде Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года № 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года № 578 "Об утверждении Положения о Государственном страховом фонде копий документов", Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, законодательных и нормативно-правовых актов по организации труда, бухгалтерского учета и бюджетного законодательства Республики Казахстан, а также основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за своевременным исполнением поручений Президента, Премъер-Министра, Администрации Президента, Правительства РК, сбор и обобщение аналитических материалов для руководства Министерства; подготовка отчетов в Администрацию Президента, Канцелярию Премьер-Министра РК по исполнению контрольных документов; участие в проведении мероприятий по оценке эффективности исполнения актов и поручений Президента РК, Государственного секретаря РК, Правительства РК, Администрации Президента РК и Канцелярии Премьер-Министра РК и применения информационных технологий в части единой системы электронного документооборота; оперативное рассмотрение входящей и исходящей корреспонденции, ведение учета и обеспечение хранения документов ограниченного распространения с пометкой «Для служебного пользования», подготовка информации по заданию руководства на поступающие письма и запросы, участие в организации коллегий и аппаратных совещаний Министерства, осуществление контроля за исполнением поручений руководства, данных на аппаратных совещаниях, подготовка еженедельного перечня контрольных документов для структурных подразделений Министерства, осуществление иных функций по поручению руководства Министерства; Департамента и Управления; подготовка нормативных документов для использования их при работе с архивом Министерства, организация приема и обработки документов, оформлению описей дел и актов о выделении к уничтожению документов, не подлежащих хранению, Передача документов Национального архивного фонда на постоянное хранение в государственный архив, обеспечение организации Центральной экспертной комиссии
Эксперт Управления документационной работы

С-4 санаты, 3 бірлік (14-3-2, 14-3-3, 14-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін, «Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығын«Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы»«Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағат қоры туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 7 қазандағы № 1538 қаулысын, «Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 21 мамырдағы № 674 қаулысын, «Құжаттар көшірмелерінің мемлекеттік сақтандыру қоры туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 28 мамырдағы № 578 қаулысын«Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, еңбекті ұйымдастыру жөніндегі заңнамалық және құқықтық актілерді, бухгалтерлік есепті және Қазақстан Республикасы бюджеттік заңнамасын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қаржылық-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық
міндеттері
ҚР Президентінің, Премьер-Министрінің, Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің тапсырмаларын уақытылы орындауға бақылауды жүзеге асыру, Министрліктің басшылығы үшін талдау материалдарды жинақтау және қорыту; бақылау құжаттарының орындалуы жөнінде ҚР Президентінің Әкімшілігіне, Премьер-Министрінің Кеңсесіне есептер дайындау; ҚР Президентінің, ҚР Мемлекеттік хатшысының, ҚР Үкіметінің, ҚР Президенті Әкімшілігінің, ҚР Премьер-Министрі Кеңсесінің актілері мен тапсырмаларын орындау және электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінің жекелеген функцияларын пайдалану бөлігінде ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларды жүргізуге қатысу; кіріс және шығыс хат-хабарларды шұғыл қарау, «Қызмет бабында пайдалану үшін» деген белгісі бар таратуы шектеулі құжаттарды есепке алуды жүргізу және сақтауды қамтамасыз ету, келіп түсетін хаттар мен сауалдарға басшылықтың тапсырмасы бойынша ақпарат дайындау, Министрліктің алқалары мен аппараттық отырыстарын ұйымдастыруға қатысу, аппараттық отырыстарда берілген басшылықтың тапсырмаларының орындалуына бақылауды жүзеге асыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелері үшін бақылау құжаттарының апталық тізбесін дайындау, Министрлік, Департамент және Басқарма басшылығының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру; Министрліктің мұрағатымен жұмыс істеу кезінде пайдалану үшін нормативтік құжаттар дайындау, құжаттарды қабылдау мен өңдеуді, сақтауға жатпайтын құжаттарды жоюға бөлу туралы актілер мен істер тізілімін ресімдеуді ұйымдастыру, Ұлттық мұрағат қоры құжаттарын тұрақты сақтауға мемлекеттік мұрағатқа беру, Орталық сарапшылық комиссиясын ұйымдастыруды қамтамасыз ету.
Құжаттамалық жұмыс басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (14-3-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией»,  Кодекса чести государственных служащих РК, Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства,, законодательных и нормативно-правовых актов регулирующих отношения в области, соответствующие специализации должности данной категории, а также по организации труда и основ делопроизводства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечение своевременной обработки входящей и исходящей корреспонденции; прием и регистрация входящих и исходящих документов, ведение учета поступающих документов в системе электронного документооборота, подготовка информации о ходе исполнения контрольных документов; подготовка отчетов для Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра РК по перечню контрольных документов; подготовка информации по заданию руководства на поступающие письма и запросы; ведение протоколов аппаратных совещаний у Министра и совещаний по исполнительской дисциплине у Ответственного секретаря, осуществление иных функций по поручению руководства Управления и Департамента.
Руководитель
Управления языковой политики
Категория С-3 (14-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О языках в Республике Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, законодательных и нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области по внедрению государственного языка и документационного обеспечения государственных органов на государственном языке.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация работы по реализации государственной языковой политики в Министерстве и его структурных подразделениях; контроль за ведением делопроизводства на государственном языке в соответствии с Законом Республики Казахстан «О языках в Республике Казахстан» по обеспечению контроля качественного и своевременного перевода материалов на государственный язык; по проведению курсов повышения квалификации и обучению государственных служащих государственному языку; организация мероприятий Министерства и встреч с делегацией; осуществление иных функций по поручению руководства Управления и Департамента. Участие в решении организационных вопросов Министерства; участие в организации работы по реализации государственной языковой политики, изучение предложений, поступающих от структурных подразделений по вопросам развития государственного языка, проведению курсов по обучению государственному языку, контроль ведения делопроизводства на государственном языке, обеспечение качественной и своевременной корректировки материалов на государственном языке; подготовка информации по заданию руководства на поступающие письма и запросы; обеспечение соблюдения сотрудниками Управления трудовой и исполнительской дисциплины; осуществление иных функций по поручению руководства Департамента
Главный эксперт
Управления языковой политики

С-5 санаты (14-3-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, осы санат лауазымының тиісті мамандандырылуы саласындағы қатынастарын реттейтін заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді, сондай-ақ еңбекті ұйымдастыру және іс жүргізу негізі жөнінде білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Кіріс және шығыс хат-хабарларды уақытылы өңдеуді қамтамасыз ету; кіріс және шығыс хат-хабарларды қабылдау және тіркеу; электрондық құжат айналымы жүйесіндегі түсетін құжаттардың есебін жүргізу; бақылаудағы құжаттардың орындалу барысы жөніндегі ақпаратты дайындау; ҚР Президентінің Әкімшілігі, Премьер-Министрінің Кеңсесі үшін бақылау құжаттарының тізбесі бойынша есептерді дайындау; келіп түсетін хаттар мен сауалдарға басшылықтың тапсырмасы бойынша ақпарат дайындау; Министрде өтетін аппараттық отырыстардың және орындаушылық тәртіп бойынша Жауапты хатшыда өтетін отырыстардың хаттамаларын жүргізу, Басқарма және Департамент басшылығының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Тіл саясаты басқармасының басшысы
С-3 санаты (14-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасындағы тіл туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, мемлекеттік тілді енгізу және мемлекеттік органдарда мемлекеттік тілде құжаттамалық қамтамасыз ету жөніндегі саладағы қатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару; Министрлікте және оның құрылымдық бөлімшелерінде мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік тілде іс жүргізуді, мемлекеттік тілге материалдарды сапалы және уақытылы аударылуын бақылауды қамтамасыз ету бойынша, мемлекеттік тілге мемлекеттік қызметшілерді оқыту және біліктілігін арттыру курстарын өткізу бойынша бақылау жүргізу; Басқарма және Департамент басшылығының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру. Мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыруға қатысу; мемлекеттік тілді дамыту мәселелері жөнінде құрылымдық бөлімшелерден келіп түсетін ұсыныстарды зерделеу; мемлекеттік тілді үйрету бойынша курстарды жүргізу; мемлекеттік тілде іс жүргізуді бақылау, материалдарды мемлекеттік тілге сапалы және уақытылы түзетуді қамтамасыз ету; басшылықтың тапсырмасы бойынша тіл саясатына қатысты келіп түсетін хаттар мен сұрауларға ақпарат дайындау; Басқарма қызметшілерінің еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауларын қамтамасыз ету; Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру
Тіл саясаты басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4, 2 единицы (14-4-2,14-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «О языках в Республике Казахстан», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, законодательных и нормативно-правовых актов регулирующих отношения в области, соответствующие специализации должности данной категории и по организации труда.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация работы по реализации государственной языковой политики в Министерстве и его структурных подразделениях; контроль за ведением делопроизводства на государственном языке в соответствии с Законом Республики Казахстан «О языках в Республике Казахстан» по обеспечению контроля качественного и своевременного перевода материалов на государственный язык; по проведению курсов повышения квалификации и обучению государственных служащих государственному языку; организация мероприятий Министерства и встреч с делегацией; осуществление иных функций по поручению руководства Управления и Департамента, участие в организации работы по реализации государственной языковой политики, изучение предложений, поступающих от структурных подразделений по вопросам развития государственного языка, проведению курсов по обучению государственному языку, контроль ведения делопроизводства на государственном языке, обеспечение качественной и своевременной корректировки материалов на государственном языке; подготовка информации по заданию руководства на поступающие письма и запросы.
Департамент информационных технологий
Директор
Департамента информационных технологий
Категория С-1 (15-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, других законодательных и нормативно-правовых актов по направлению деятельности.
Наличие допуска к секретным сведениям.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Практические навыки:
- знание порядка проектирования, создания, внедрения и развития информационных систем и базы данных;
- знание ГОСТов по разработке технической документации в области информационных технологий;
- знание устройства и состава серверного оборудования и персональных компьютеров;
- разработка техно-рабочей документации в области информационных технологий.
Функциональные обязанности
В целях оценки эффективности деятельности Министерства обеспечение достижения стратегических целей и задач в области окружающей среды и водных ресурсов в пределах компетенции Департамента; организация, общее руководство и планирование работы Департамента, представление руководству Министерства предложений по осуществлению исполнительных, контрольных и регулирующих функций в области информационных систем, проведение политики направленной на решение приоритетных проблем информатизации систем окружающей среды и водных ресурсов; обеспечение деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам создания, внедрения, развития и обеспечения функционирования информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных; организация работы по вводу в эксплуатацию и техническому обслуживанию средств вычислительной техники, сетевого и телекоммуникационного оборудования Министерства, в том числе на договорной основе с внешними и специализированными организациями, включая участие в деятельности рабочих групп и других совещательных органов, на совещаниях и иных мероприятиях по вопросам, отнесенным к компетенции Департамента; организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; осуществление входного контроля при постановке на баланс Министерства программно-технических средств, приобретаемых за счет государственных капитальных вложений и иных источников финансирования, передаваемых в установленном порядке из других государственных органов; осуществление контроля за состоянием, условиями эксплуатации и использованием программно-технических средств, проведение анализа эффективности их функционирования и использования; организация мероприятий по автоматизации государственных услуг и функций министерства; обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства, организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области информационных технологий окружающей среды и водных ресурсов, включая вопросы информационной безопасности Министерства; организация работ по выполнению требований законодательства Республики Казахстан по защите информации в информационных системах Министерства; организация взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями, проведение мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий; в пределах компетенции Департамента обеспечение работы информационных систем охраны окружающей среды; мультимедийное обеспечение совещаний и других мероприятий; распределение обязанностей между сотрудниками Департамента, обеспечение своевременного и качественного выполнения сотрудниками Департамента приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; участие в установленном порядке в работе заседаний Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства; осуществление контроля за соблюдением сотрудниками департамента Регламента работы Министерства, а также исполнительской и трудовой дисциплины, организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента.
Заместитель директора
Департамента информационных технологий

С-4 санаты, 2 бірлік (14-4-2, 14-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасындағы тіл туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын,  «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексін«Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, мемлекеттік тілді енгізу және мемлекеттік органдарда мемлекеттік тілде құжаттамалық қамтамасыз ету жөніндегі саладағы қатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық
міндеттері
Министрлікте және оның құрылымдық бөлімшелерінде мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік тілде іс жүргізуді, мемлекеттік тілге материалдарды сапалы және уақытылы аударылуын бақылауды қамтамасыз ету бойынша, мемлекеттік тілге мемлекеттік қызметшілерді оқыту және біліктілігін арттыру курстарын өткізу бойынша бақылау жүргізу; Басқарма және Департамент басшылығының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру, мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу, мемлекеттік тілді дамыту мәселелері бойынша, мемлекеттік тілді оқыту жөнінде курстарды өткізу бойынша құрылымдық бөлімшелерден келіп түсетін ұсыныстарды зерделеу, мемлекеттік тілде іс жүргізуді бақылау, Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша тіл саясатына қатысты келіп түсетін хаттар мен сұрауларға ақпарат дайындау.
Ақпараттық технологиялар департаменті Ақпараттық технологиялар департаментінің директоры
С-1 санаты (15-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексін«Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, қызметтінің бағыты бойынша басқа заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Құпия мәліметтерге рұқсатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Практикалық дағдысы:
- ақпараттық жүйелерді және деректер базасын жобалау, құру, ендіру және дамыту тәртібін білуі;
- ақпараттық технологиялар саласындағы техникалық құжаттамаларды әзірлеу бойынша МЕМСТ білуі;
- серверлік құрал-жабдықтардың және дербес компьютерлердің құрылғылары мен құрамын білуі;
- ақпараттық технологиялар саласындағы техникалық-жұмыс құжаттамаларын әзірлеу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінің тиімділігін бағалау мақсатында Департамент құзыреті шегінде қоршаған орта және су ресурстары саласында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге жетуді қамтамасыз ету; Департамент жұмысын ұйымдастыру, жалпы басқару және жоспарлау, Министрлік басшылығына ақпараттық жүйелер саласында атқарушылық, бақылау және реттеу функцияларын жүзеге асыру бойынша ұсыныстар беру, қоршаған орта және су ресурстары жүйелерін ақпараттандырудың басым проблемаларын шешуге бағытталған саясат жүргізу; ақпараттық жүйелер және деректер базасын құру, енгізу, дамыту және жұмыс істеуін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелер және деректер қорымен өзара әрекет етуді ұйымдастыру мәселелері бойынша орталық аппарат және Комитеттердің қызметін қамтамасыз ету; сыртқы ақпараттық жүйелермен және деректер базасымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру; Министрліктің есептеу техникасы құралдарын, желілік және телекоммуникациялық құрал-жабдықты пайдалануға беруді және оған техникалық қызмет көрсету бойынша, оның ішінде келісімшарт негізінде сыртқы және мамандандырылған ұйымдармен, сонымен қатар Департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша жұмыс топтары және басқа кеңес органдарының қызметтеріне, жиналыстарға және өзге іс-шараларға қатысу жұмыстарын ұйымдастыру; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлікпен пайдаланылатын ақпараттық жүйелер, байланыс құралдары және ақпараттық технологиялардың сенімділігін және тиімділігін арттыру бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу; белгіленген тәртіпте басқа мемлекеттік органдардан берілетін мемлекеттік капитал салымы және өзге қаржыландыру көздері есебінен сатып алынған бағдарламалық-техникалық құралдарды Министрліктің теңгеріміне қою кезінде кіріс бақылауын жүзеге асыру; бағдарламалық-техникалық құралдардың жай-күйіне, пайдалану және қолданылу жағдайына бақылауды жүзеге асыру, олардың жұмыс істеуіне және қолданылуының тиімділігіне талдау жасау; Министрліктің мемлекеттік қызметтерін және функцияларын автоматтандыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; құпиялық тәртіп сақталуын, сонымен қатар Министрлік қызметінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету; қоршаған орта және су ресурстары ақпараттық технологиялары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын жасау, қарастыру және келісу, сонымен қатар Министрліктің ақпараттық қауіпсіздігі мәселелерін ұйымдастыру; Министрліктің ақпараттық жүйелеріндегі ақпаратты қорғау бойынша Қазақстан Республикасы заңнамаларының талаптарын орындау жұмыстарын ұйымдастыру; Департаменттің Министрліктің өзге құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекет етуін ұйымдастыру; ақпараттық технологиялардың қолданылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізу; Департамент құзыреті шеңберінде қоршаған орта және су ресурстары ақпараттық жүйелерінің жұмысын қамтамасыз ету; жиналыстар мен басқа іс-шараларды мультимедиалық қамтамасыз ету; Департамент қызметшілері арасында міндеттерді бөлу, Департамент қызметшілерінің Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламаларды және жоспарларды, кіріс хат-хабарды және бақылауға алынған құжаттарды уақытылы және сапалы орындауын қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің Алқа мәжілісінің жұмыстарына, сондай-ақ Министрліктің басшылығымен өткізілетін жиналыстарға қатысу; Департамент қызметшілерінің Министрліктің жұмыс регламентін, сонымен қатар орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын бақылауды жүзеге асыру, сонымен қатар Департамент қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Ақпараттық технологиялар департаменті директорының орынбасары

Категория С-2 (15-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, других законодательных и нормативно-правовых актов по направлению деятельности.
Наличие допуска к секретным сведениям.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Практические навыки:
- знание порядка проектирования, создания, внедрения и развития информационных систем и базы данных;
- знание ГОСТов по разработке технической документации в области информационных технологий
- знание устройства и состава серверного оборудования и персональных компьютеров;
- разработка техно-рабочей документации в области информационных технологий.
Функциональные обязанности
Организация, общее руководство и планирование работы Департамента, представление руководству Департамента и Министерства предложений по осуществлению исполнительных, контрольных и регулирующих функций в области информационных систем, проведение политики направленной на решение приоритетных проблем информатизации систем окружающей среды и водных ресурсов; обеспечение деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам создания, внедрения, развития и обеспечения функционирования информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных; организация работ по вводу в эксплуатацию и техническому обслуживанию средств вычислительной техники, сетевого и телекоммуникационного оборудования Министерства, в том числе на договорной основе с внешними и специализированными организациями, включая участие в деятельности рабочих групп и других совещательных органов, на совещаниях и иных мероприятиях по вопросам, отнесенным к компетенции Департамента; организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; осуществление контроля за состоянием, условиями эксплуатации и использованием программно-технических средств, проведение анализа эффективности их функционирования и использования; составление необходимых справок и других аналитических материалов для подготовки докладов руководству Министерства; проведение мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий; организация мероприятий по автоматизации государственных услуг и функций Министерства. обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства; организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области информационных технологий окружающей среды и водных ресурсов, включая вопросы информационной безопасности Министерства; организация работ по выполнению требований законодательства Республики Казахстан по защите информации в информационных системах Министерства;
организация взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями, проведение мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий; в пределах компетенции Департамента обеспечение работы информационных систем охраны окружающей среды; мультимедийное обеспечение совещаний и других мероприятий; распределение обязанностей между сотрудниками Департамента, обеспечение своевременного и качественного выполнения сотрудниками Департамента приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; участие в установленном порядке в работе заседаний Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства; осуществление контроля за соблюдением сотрудниками департамента Регламента работы Министерства, а также исполнительской и трудовой дисциплины, организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента.
Руководитель
Управления методологического обеспечения

С-2 санаты (15-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексін«Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, қызметтінің бағыты бойынша басқа заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Құпия мәліметтерге рұқсатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Практикалық дағдысы:
- ақпараттық жүйелерді және деректер базасын жобалау, құру, ендіру және дамыту тәртібін білуі;
- ақпараттық технологиялар саласындағы техникалық құжаттамаларды әзірлеу бойынша МЕМСТ білуі;
- серверлік құрал-жабдықтардың және дербес компьютерлердің құрылғылары мен құрамын білуі;
- ақпараттық технологиялар саласындағы техникалық-жұмыс құжаттамаларын әзірлеу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын ұйымдастыру, жалпы басқару және жоспарлау, Министрлік және Департамент басшылығына ақпараттық жүйелер саласында атқарушылық, бақылау және реттеу функцияларын жүзеге асыру бойынша ұсыныстар беру, қоршаған орта және су ресурстары жүйелерін ақпараттандырудың басым проблемаларын шешуге бағытталған саясат жүргізу; ақпараттық жүйелер және деректер базасын құру, енгізу, дамыту және жұмыс істеуін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелер және деректер базасымен өзара әрекет етуді ұйымдастыру мәселелері бойынша орталық аппарат және Комитеттердің қызметін қамтамасыз ету; Министрліктің есептеу техникасы құралдарын, желілік және телекоммуникациялық құрал-жабдықты пайдалануға беруді және оған техникалық қызмет көрсету бойынша, соның ішінде келісімшарт негізінде сыртқы және мамандандырылған ұйымдармен, сонымен қатар Департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша жұмыс топтары және басқа кеңес органдарының қызметтеріне, жиналыстарға және өзге іс-шараларға қатысу жұмыстарын ұйымдастыру; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлікпен пайдаланылатын ақпараттық жүйелер, байланыс құралдары және ақпараттық технологиялардың сенімділігін және тиімділігін арттыру бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу; бағдарламалық-техникалық құралдардың жай-күйіне, пайдалану және қолданылу жағдайына бақылауды жүзеге асыру, олардың жұмыс істеуіне және қолданылуының тиімділігіне талдау жасау; Министрліктің басшылығына баяндамалар дайындау үшін қажетті анықтамалар мен басқа да аналитикалық материалдарды құрастыру; ақпараттық технологиялардың қолданылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізу; Министрліктің мемлекеттік қызметтерін және функцияларын автоматтандыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; құпиялық тәртіп сақталуын, сонымен қатар Министрлік қызметінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету; қоршаған орта және су ресурстары ақпараттық технологиялары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын жасау, қарастыру және келісу, сонымен қатар Министрліктің ақпараттық қауіпсіздігі мәселелерін ұйымдастыру; Министрліктің ақпараттық жүйелеріндегі ақпаратты қорғау бойынша Қазақстан Республикасы заңнамаларының талаптарын орындау жұмыстарын ұйымдастыру; Департаменттің Министрліктің өзге құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекет етуін ұйымдастыру; Департамент құзыреті шеңберінде қоршаған орта және су ресурстары ақпараттық жүйелерінің жұмысын қамтамасыз ету; жиналыстар мен басқа іс-шараларды мультимедиалық қамтамасыз ету; Департамент қызметшілері арасында міндеттерді бөлу, Департамент қызметшілерінің Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламаларды және жоспарларды, кіріс хат-хабарды, және бақылауға алынған құжаттарды уақытылы және сапалы орындауын қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің Алқа мәжілісінің жұмыстарына, сондай-ақ Министрліктің басшылығымен өткізілетін жиналыстарға қатысу; Департамент қызметшілерінің Министрліктің жұмыс регламентін, сонымен қатар орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын бақылауды жүзеге асыру, сонымен қатар Департамент қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Әдіснамалық қамтамасыз ету басқармасы басшысы

Категория С-3 (15-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, других законодательных и нормативно-правовых актов по направлению деятельности.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Практические навыки:
- знаниепрограмм Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express);
- знание порядка систематизации, учета и ведения документации с использованием современных информационных технологий;
- знание действующих стандартов в области информационных систем;
- знание порядка оформления технической документации;
- знание порядка разработки проектов, программ-графиков;
- знание порядка проектирования информационных систем и базы данных;
- знание ГОСТов по разработке технической документации в области информационных систем.
Функциональные обязанности
Организация, общее руководство и планирование работы Управления, представление руководству Департамента предложений по осуществлению функций в области информационных систем, проведение политики направленной на решение приоритетных проблем информатизации систем окружающей среды и водных ресурсов; обеспечение деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам создания, внедрения информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных; организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; составление необходимых справок и других аналитических материалов для подготовки докладов руководству Министерства; организация мероприятий по нормативному, методическому обеспечению процесса автоматизации государственных услуг и функций Министерства; обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства; организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области информационных технологий окружающей среды и водных ресурсов, включая вопросы информационной безопасности Министерства; организация работ по выполнению требований законодательства Республики Казахстан по защите информации в информационных системах Министерства;
организация взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями; участие в деятельности рабочих групп и других совещательных органов, на совещаниях и иных мероприятиях по вопросам, отнесенным к компетенции Управления; проведение мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий; распределение обязанностей между сотрудниками Управления, обеспечение своевременного и качественного выполнения сотрудниками Управления приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; участие в установленном порядке в работе заседаний Коллегии Министерства, а также совещаниях, проводимых руководством Министерства; осуществление контроля за соблюдением сотрудниками департамента Регламента работы Министерства, а также исполнительской и трудовой дисциплины, организация работы по повышению квалификации сотрудников Управления.
Главный эксперт
Управления методологического обеспечения

С-3 санаты (15-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексін«Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, қызметтінің бағыты бойынша басқа заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Құпия мәліметтерге рұқсатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Практикалық дағдысы:
- Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express) бағдарламаларын білуі;
- заманауи ақпараттық технологияларды қолдану арқылы құжаттаманы жүйелендіру, есепке алу және жүргізу тәртіптерін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласындағы қолданыстағы стандарттарды білуі;
- техникалық құжаттаманы дайындау тәртібін білуі;
- жобалар, бағдарлама-графиктер әзірлеу тәртібін білуі;
- ақпараттық жүйелер және деректер базасын жобалау ретін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласында техникалық құжаттама әзірлеу бойынша МЕМСТ білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, жалпы басқару және жоспарлау, Департамент басшылығына ақпараттық жүйелер саласында атқарушылық, бақылау және реттеу функцияларын жүзеге асыру бойынша ұсыныстар беру, қоршаған орта және су ресурстары жүйелерін ақпараттандырудың басым проблемаларын шешуге бағытталған саясат жүргізу; ақпараттық жүйелер және деректер базасын құру, енгізу, дамыту және жұмыс істеуін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелер және деректер базасымен өзара әрекет етуді ұйымдастыру мәселелері бойынша орталық аппарат және Комитеттердің қызметін қамтамасыз ету; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлікпен пайдаланылатын ақпараттық жүйелер, байланыс құралдары және ақпараттық технологиялардың сенімділігін және тиімділігін арттыру бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу; Министрлік басшылығына баяндамалар дайындау үшін қажетті анықтамалар мен басқа да аналитикалық материалдарды құрастыру; Министрліктің мемлекеттік қызметтерін және функцияларын автоматтандыру үрдісін нормативтік, әдістемелік қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; құпиялық тәртіп сақталуын, сонымен қатар Министрлік қызметінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету; қоршаған орта және су ресурстары ақпараттық технологиялары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын жасау, қарастыру және келісу, сонымен қатар Министрліктің ақпараттық қауіпсіздігі мәселелерін ұйымдастыру; Министрліктің ақпараттық жүйелеріндегі ақпаратты қорғау бойынша Қазақстан Республикасы заңнамаларының талаптарын орындау жұмыстарын ұйымдастыру; Департаменттің Министрліктің өзге құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекет етуін ұйымдастыру; Басқарма құзыретіне жататын жиналыстарға және өзге іс-шараларға, жұмыс топтарының және басқа кеңестік ұйымдардың қызметіне қатысу; ақпараттық технологиялардың қолданылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізу; Басқарма қызметшілері арасында міндеттерді бөлу, Басқарма қызметшілерінің Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламаларды және жоспарларды, кіріс хат-хабарды, және бақылауға алынған құжаттарды уақытылы және сапалы орындауын қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің Алқа мәжілісінің жұмыстарына, сондай-ақ Министрліктің басшылығымен өткізілетін жиналыстарға қатысу; Департамент қызметшілерінің Министрліктің жұмыс регламентін, сонымен қатар орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын бақылауды жүзеге асыру, сонымен қатар Басқарма қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Әдіснамалық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (15-3-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, других законодательных и нормативно-правовых актов по направлению деятельности.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Практические навыки:
- знание программ Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express);
- знание порядка систематизации, учета и ведения документации с использованием современных информационных технологий;
- знание действующих стандартов в области информационных систем;
- знание порядка оформления технической документации;
- знание порядка разработки проектов, программ-графиков;
- знание порядка проектирования информационных систем и базы данных;
- знание ГОСТов по разработке технической документации в области информационных систем.
Функциональные обязанности
Организация, планирование работы Управления, представление руководству Управления и Департамента предложений по осуществлению функций в области информационных систем, проведение политики направленной на решение приоритетных проблем информатизации систем окружающей среды и водных ресурсов; обеспечение деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам создания, внедрения информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных; организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; составление необходимых справок и других аналитических материалов для подготовки докладов руководству Министерства; организация мероприятий по нормативному, методическому обеспечению процесса автоматизации государственных услуг и функций Министерства; обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства; организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области информационных технологий окружающей среды и водных ресурсов; взаимодействие с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями по направлению деятельности Департамента; участие в деятельности рабочих групп и других совещательных органов, на совещаниях и иных мероприятиях по вопросам, отнесенным к компетенции Управления; проведение мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий; обеспечение своевременного и качественного выполнения приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; участие в установленном порядке в работе совещаний, проводимых руководством Министерства, а также на мероприятиях по повышению квалификации; соблюдение Регламента работы Министерства, а также исполнительской и трудовой дисциплины.
Эксперт
Управления методологического обеспечения

С-4 санаты (15-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексін«Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, қызметтінің бағыты бойынша басқа заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Практикалық дағдысы:
- Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express) бағдарламаларын білуі;
- заманауи ақпараттық технологияларды қолдану арқылы құжаттаманы жүйелендіру, есепке алу және жүргізу тәртіптерін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласындағы қолданыстағы стандарттарды білуі;
- техникалық құжаттаманы дайындау тәртібін білуі;
- жобалар, бағдарлама-графиктер әзірлеу тәртібін білуі;
- ақпараттық жүйелер және деректер базасын жобалау ретін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласында техникалық құжаттама әзірлеу бойынша МЕМСТ білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау, Басқарма және Департамент басшылығына ақпараттық жүйелер саласында атқарушылық, бақылау және реттеу функцияларын жүзеге асыру бойынша ұсыныстар беру, қоршаған орта және су ресурстары жүйелерін ақпараттандырудың басым проблемаларын шешуге бағытталған саясат жүргізу; ақпараттық жүйелер және деректер базасын құру, енгізу, дамыту және жұмыс істеуін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелер және деректер базасымен өзара әрекет етуді ұйымдастыру мәселелері бойынша орталық аппарат және Комитеттердің қызметін қамтамасыз ету; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлікпен пайдаланылатын ақпараттық жүйелер, байланыс құралдары және ақпараттық технологиялардың сенімділігін және тиімділігін арттыру бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу; Министрлік басшылығына баяндамалар дайындау үшін қажетті анықтамалар мен басқа да аналитикалық материалдарды құрастыру; Министрліктің мемлекеттік қызметтерін және функцияларын автоматтандыру процесін нормативтік, әдістемелік қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; құпиялық режимнің сақталуын, сонымен қатар Министрлік қызметінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету; қоршаған орта және су ресурстары ақпараттық технологиялары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын жасау, қарастыру және келісу; Департамент қызметінің бағыты бойынша Министрліктің өзге құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекет етуін ұйымдастыру; Басқарма құзыретіне жататын жиналыстарға және өзге іс-шараларға, жұмыс топтарының және басқа кеңестік ұйымдардың қызметіне қатысу; ақпараттық технологиялардың қолданылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізу; Басқарма қызметшілерінің Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламаларды және жоспарларды, кіріс хат-хабарды және бақылауға алынған құжаттарды уақытылы және сапалы орындауын қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің басшылығымен өткізілетін жиналыстарға, сондай-ақ біліктілікті арттыру іс-шараларына қатысу; Министрліктің жұмыс регламентін, сонымен қатар орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау.
Әдіснамалық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы

Категория С-5 (15-3-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, других законодательных и нормативно-правовых актов по направлению деятельности.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Практические навыки:
- знание программ Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express);
- знание порядка систематизации, учета и ведения документации с использованием современных информационных технологий;
- знание действующих стандартов в области информационных систем;
- знание порядка оформления технической документации;
- знание порядка разработки проектов, программ-графиков;
- знание порядка проектирования информационных систем и базы данных;
- знание ГОСТов по разработке технической документации в области информационных систем.
Функциональные обязанности
Участие в мероприятиях по обеспечению деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам создания, внедрения информационных систем и баз данных, организации взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных; организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; составление необходимых справок и других аналитических материалов для подготовки докладов руководству Министерства; организация мероприятий по нормативному, методическому обеспечению процесса автоматизации государственных услуг и функций Министерства; обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства; организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области информационных технологий окружающей среды и водных ресурсов; взаимодействие с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями по направлению деятельности Департамента; участие в деятельности рабочих групп и других совещательных органов, на совещаниях и иных мероприятиях по вопросам, отнесенным к компетенции Управления; проведение мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий; обеспечение своевременного и качественного выполнения приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; участие в установленном порядке в работе совещаний, проводимых руководством Министерства, а также на мероприятиях по повышению квалификации; соблюдение Регламента работы Министерства, а также исполнительской и трудовой дисциплины.
Руководитель
Управления развития информационных систем

С-5 санаты (15-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексін«Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, қызметтінің бағыты бойынша басқа заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Практикалық дағдысы:
- Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express) бағдарламаларын білуі;
- заманауи ақпараттық технологияларды қолдану арқылы құжаттаманы жүйелендіру, есепке алу және жүргізу тәртіптерін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласындағы қолданыстағы стандарттарды білуі;
- техникалық құжаттаманы дайындау тәртібін білуі;
- жобалар, бағдарлама-графиктер әзірлеу тәртібін білуі;
- ақпараттық жүйелер және деректер базасын жобалау ретін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласында техникалық құжаттама әзірлеу бойынша МЕМСТ білуі.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық жүйелер және деректер базасын құру, енгізу, сыртқы ақпараттық жүйелер және деректер базасымен өзара әрекет етуді ұйымдастыру мәселелері бойынша орталық аппарат және Комитеттердің қызметін қамтамасыз ету іс-шараларына қатысу; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлікпен пайдаланылатын ақпараттық жүйелер, байланыс құралдары және ақпараттық технологиялардың сенімділігін және тиімділігін арттыру бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу; Министрлік басшылығына баяндамалар дайындау үшін қажетті анықтамалар мен басқа да аналитикалық материалдарды құрастыру; Министрліктің мемлекеттік қызметтерін және функцияларын автоматтандыру процесін нормативтік, әдістемелік қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; құпиялық режимнің сақталуын, сонымен қатар Министрлік қызметінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету;қоршаған орта және су ресурстары ақпараттық технологиялары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын жасау, қарастыру және келісу мәселелерін ұйымдастыру; Департамент қызметінің бағыты бойынша Министрліктің өзге құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекет етуін ұйымдастыру; Басқарма құзыретіне жататын жиналыстарға және өзге іс-шараларға, жұмыс топтарының және басқа кеңестік ұйымдардың қызметіне қатысу; ақпараттық технологиялардың қолданылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізу; Басқарма қызметшілерінің Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламаларды және жоспарларды, кіріс хат-хабарды, және бақылауға алынған құжаттарды уақытылы және сапалы орындауын қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің басшылығымен өткізілетін жиналыстарға, сондай-ақ біліктілікті арттыру іс-шараларына қатысу; Министрліктің жұмыс регламентін, сонымен қатар орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау.
Ақпараттық жүйелерді дамыту басқармасының басшысы

Категория С-3 (15-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, других законодательных и нормативно-правовых актов по направлению деятельности.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям
Практические навыки:
- знание программ Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express);
- знание порядка систематизации, учета и ведения документации с использованием современных информационных технологий;
- знание действующих стандартов в области информационных систем;
- знание порядка оформления технической документации;
- знание порядка разработки проектов, программ-графиков;
- знание порядка проектирования информационных систем и базы данных;
- знание ГОСТов по разработке технической документации в области информационных систем.
Функциональные обязанности
Проведение политики направленной на решение приоритетных проблем информатизации систем окружающей среды и водных ресурсов; обеспечение деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам развития и обеспечения функционирования информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных; организация работ по вводу в эксплуатацию и техническому обслуживанию средств вычислительной техники, сетевого и телекоммуникационного оборудования Министерства, в том числе на договорной основе с внешними и специализированными организациями, включая участие в деятельности соответствующих рабочих групп, на совещаниях и иных мероприятиях по вопросам, отнесенным к компетенции Департамента; организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; осуществление входного контроля при постановке на баланс Министерства программно-технических средств, приобретаемых за счет государственных капитальных вложений и иных источников финансирования, передаваемых в установленном порядке из других государственных органов; осуществление контроля за состоянием, условиями эксплуатации и использованием программно-технических средств, проведение анализа эффективности их функционирования и использования; мультимедийное обеспечение совещаний и других мероприятий; Управление работами по сопровождению, профилактике, оперативному обслуживанию компьютерной техники и программных продуктов, СВТ, сопровождению рабочих станций пользователей, контроль сетевых подключений, а также по работам по администрированию серверов и маршрутизации, сопровождению Интранет-портала ГО, обеспечению безопасного доступа к глобальным сетевым ресурсам; ведение контроля по сопровождению веб-сайтов Министерства и подведомственных органов; подготовка технических спецификаций по товарам и услугам, утвержденным планом государственных закупок на соответствующий период по мероприятиям, связанным с информационными технологиями; контроль и проведение мероприятий по автоматизации государственных услуг и функций Министерства; обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства; осуществление исполнительных, контрольных и регулирующих функций в области информационных систем; участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента, организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области охраны окружающей среды; обеспечение своевременного и качественного выполнения приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; участие в установленном порядке в работе совещаний, проводимых руководством Министерства; организация, общее руководство и планирование работы Управления, участие в подготовке документов, регламентирующих работу Департамента, представление руководству Департамента предложений по осуществлению исполнительных, контрольных и регулирующих функций в области информационных систем, организация взаимодействия Департамента с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями, распределение обязанностей между сотрудниками Управления, организация работы по повышению квалификации сотрудников Управления. осуществление контроля за соблюдением регламента работы Министерства, трудовой и исполнительской дисциплины в Управлении.
Главный эксперт Управления развития
информационных систем

С-3 санаты (15-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексін«Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, қызметтінің бағыты бойынша басқа заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Практикалық дағдысы:
- Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express) бағдарламаларын білуі;
- заманауи ақпараттық технологияларды қолдану арқылы құжаттаманы жүйелендіру, есепке алу және жүргізу тәртіптерін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласындағы қолданыстағы стандарттарды білуі;
- техникалық құжаттаманы дайындау тәртібін білуі;
- жобалар, бағдарлама-графиктер әзірлеу тәртібін білуі;
- ақпараттық жүйелер және деректер базасын жобалау ретін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласында техникалық құжаттама әзірлеу бойынша МЕМСТ білуі.
Функционалдық міндеттері
Қоршаған орта және су ресурстары жүйелерін ақпараттандырудың басым проблемаларын шешуге бағытталған саясат жүргізу; ақпараттық жүйелер және деректер базасын құру, енгізу, дамыту және жұмыс істеуін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелер және деректер базасымен өзара әрекет етуді ұйымдастыру мәселелері бойынша орталық аппарат және Комитеттердің қызметін қамтамасыз ету; Министрліктің есептеу техникасы құралдарын, желілік және телекоммуникациялық құрал-жабдықты пайдалануға беруді және оған техникалық қызмет көрсету бойынша, соның ішінде келісімшарт негізінде сыртқы және мамандандырылған ұйымдармен, сонымен қатар Департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша сәйкес жұмыс топтарының қызметіне, жиналыстарға және өзге іс-шараларға қатысу жұмыстарын ұйымдастыру; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлікпен пайдаланылатын ақпараттық жүйелер, байланыс құралдары және ақпараттық технологиялардың сенімділігін және тиімділігін арттыру бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу; белгіленген тәртіпте басқа мемлекеттік органдардан берілетін, мемлекеттік капитал салымы және өзге қаржыландыру көздері есебінен сатып алынатын бағдарламалық-техникалық құралдарды Министрліктің теңгеріміне қою кезінде кіріс бақылауын жүзеге асыру; бағдарламалық-техникалық құралдардың жай-күйіне, пайдалану және қолданылу жағдайына бақылауды жүзеге асыру, олардың жұмыс істеуіне және қолданылуының тиімділігіне талдау жасау; жиналыстар мен басқа іс-шараларды мультимедиалық қамтамасыз ету; компьютерлік техника және бағдарламалық тауарлар, ЕТҚ сүйемелдеу, алдын алу шараларын жүргізу, жедел қызмет көрсету, пайдаланушылардың жұмыс станцияларын сүйемелдеу, желілік қосылуларды бақылау, сонымен қатар серверлер және маршруттауды әкімшілендіру жұмыстарын, МО Интранет-порталын сүйемелдеу, ғаламдық желілік ресурстарға қауіпсіз қолжетімділікті қамтамасыз ету жұмыстарын басқару; Министрліктің және ведомстволық бағынысты ұйымдардың веб-сайттарын сүйемелдеу бойынша бақылау жүргізу; ақпараттық технологиялармен байланысты іс-шаралар бойынша сәйкес аралыққа мемлекеттік сатып алу жоспарымен бекітілген тауарлар мен қызметтер бойынша техникалық ерекшеліктер дайындау; Министрліктің мемлекеттік қызметтерін және функцияларын автоматтандыру бойынша іс-шараларды бақылау және жүргізу; құпиялық режимнің сақталуын, сонымен қатар Министрлік қызметінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету; ақпараттық жүйелер саласындағы орындаушы, бақылаушы және реттеуші функцияларды жүзеге асыру; Департаменттің жұмысын регламенттейтін құжаттарды дайындауға қатысу, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын жасау, қарастыру және келісу жұмыстарын ұйымдастыру; Басқарма қызметшілерінің Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламаларды және жоспарларды, кіріс хат-хабарды, және бақылауға алынған құжаттарды уақытылы және сапалы орындауын қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің басшылығымен өткізілетін жиналыстарға қатысу; Басқарма жұмысын ұйымдастыру, жалпы басқару және жоспарлау, Департамент жұмысын регламенттейтін құжаттарды дайындауға қатысу, ақпараттық жүйелер саласындағы функцияларды орындауды, бақылауды және реттеуді жүзеге асыру бойынша Департамент басшылығына ұсыныстар беру, Департаменттің Министрліктің өзге құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекет етуін ұйымдастыру, Басқарма қызметшілері арасында міндеттерді бөлу, Басқарма қызметшілерінің біліктілігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; Басқармада Министрліктің жұмыс регламентін, орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру.
Ақпараттық жүйелерді дамыту басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (15-4-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее профессиональное образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Экологического кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, других законодательных и нормативно-правовых актов по направлению деятельности.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям
Практические навыки:
- знание программ Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express);
- знание порядка систематизации, учета и ведения документации с использованием современных информационных технологий;
- знание действующих стандартов в области информационных систем;
- знание порядка оформления технической документации;
- знание порядка разработки проектов, программ-графиков;
- знание порядка проектирования информационных систем и базы данных;
- знание ГОСТов по разработке технической документации в области информационных систем.
Функциональные обязанности
Обеспечение деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам развития и обеспечения функционирования информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных; организация работ по вводу в эксплуатацию и техническому обслуживанию средств вычислительной техники, сетевого и телекоммуникационного оборудования Министерства, в том числе на договорной основе с внешними и специализированными организациями, включая участие в деятельности соответствующих рабочих групп, на совещаниях и иных мероприятиях по вопросам, отнесенным к компетенции Департамента; организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; осуществление входного контроля при постановке на баланс Министерства программно-технических средств, приобретаемых за счет государственных капитальных вложений и иных источников финансирования, передаваемых в установленном порядке из других государственных органов; осуществление контроля за состоянием, условиями эксплуатации и использованием программно-технических средств, проведение анализа эффективности их функционирования и использования; мультимедийное обеспечение совещаний и других мероприятий; Управление работами по сопровождению, профилактике, оперативному обслуживанию компьютерной техники и программных продуктов, СВТ, сопровождению рабочих станций пользователей, контроль сетевых подключений, а также по работам по администрированию серверов и маршрутизации, сопровождению Интранет-портала ГО, обеспечению безопасного доступа к глобальным сетевым ресурсам; ведение контроля по сопровождению веб-сайтов Министерства и подведомственных органов; подготовка технических спецификаций по товарам и услугам, утвержденным планом государственных закупок на соответствующий период по мероприятиям, связанным с информационными технологиями; контроль и проведение мероприятий по автоматизации государственных услуг и функций Министерства; обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства; организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области информационных технологий окружающей среды и водных ресурсов; взаимодействие с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями по направлению деятельности Департамента; проведение мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий; обеспечение своевременного и качественного выполнения приказов, распоряжений, решений, поручений руководства Министерства, утвержденных программ и планов, входящей корреспонденции, и контрольных документов; участие в установленном порядке в работе совещаний, проводимых руководством Министерства, а также на мероприятиях по повышению квалификации; участие в деятельности рабочих групп и других совещательных органов, на совещаниях и иных мероприятиях по вопросам, отнесенным к компетенции Управления; соблюдение Регламента работы Министерства, а также исполнительской и трудовой дисциплины.
Эксперт
Управления развития информационных систем

С-4 санаты (15-4-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіби білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексін«Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, қызметтінің бағыты бойынша басқа заңнамалық және нормативтік-құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Практикалық дағдысы:
- Microsoft Office (Excel, Word, Access, Power Point, Visio, Outlook Express) бағдарламаларын білуі;
- заманауи ақпараттық технологияларды қолдану арқылы құжаттаманы жүйелендіру, есепке алу және жүргізу тәртіптерін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласындағы қолданыстағы стандарттарды білуі;
- техникалық құжаттаманы дайындау тәртібін білуі;
- жобалар, бағдарлама-графиктер әзірлеу тәртібін білуі;
- ақпараттық жүйелер және деректер базасын жобалау ретін білуі;
- ақпараттық жүйелер саласында техникалық құжаттама әзірлеу бойынша МЕМСТ білуі.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық жүйелер және деректер базасын құру, енгізу, дамыту және жұмыс істеуін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелер және деректер базасымен өзара әрекет етуді ұйымдастыру мәселелері бойынша орталық аппарат және Комитеттердің қызметін қамтамасыз ету; Министрліктің есептеу техникасы құралдарын, желілік және телекоммуникациялық құрал-жабдықты пайдалануға беруді және оған техникалық қызмет көрсету бойынша, соның ішінде келісімшарт негізінде сыртқы және мамандандырылған ұйымдармен, сонымен қатар Департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша сәйкес жұмыс топтарының қызметіне, жиналыстарға және өзге іс-шараларға қатысу жұмыстарын ұйымдастыру; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлікпен пайдаланылатын ақпараттық жүйелер, байланыс құралдары және ақпараттық технологиялардың сенімділігін және тиімділігін арттыру бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу; белгіленген тәртіпте басқа мемлекеттік органдардан берілетін, мемлекеттік капитал салымы және өзге қаржыландыру көздері есебінен сатып алынатын бағдарламалық-техникалық құралдарды Министрліктің теңгеріміне қою кезінде кіріс бақылауын жүзеге асыру; бағдарламалық-техникалық құралдардың жай-күйіне, пайдалану және қолданылу жағдайына бақылауды жүзеге асыру, олардың жұмыс істеуіне және қолданылуының тиімділігіне талдау жасау; жиналыстар мен басқа іс-шараларды мультимедиалық қамтамасыз ету; компьютерлік техника және бағдарламалық тауарлар, ЕТҚ сүйемелдеу, алдын алу шараларын жүргізу, жедел қызмет көрсету, пайдаланушылардың жұмыс станцияларын сүйемелдеу, желілік қосылуларды бақылау, сонымен қатар серверлер және маршруттауды әкімшілендіру жұмыстарын, МО Интранет-порталын сүйемелдеу, ғаламдық желілік ресурстарға қауіпсіз қолжетімділікті қамтамасыз ету жұмыстарын басқару; Министрліктің және ведомстволық бағынысты ұйымдардың веб-сайттарын сүйемелдеу бойынша бақылау жүргізу; ақпараттық технологиялармен байланысты іс-шаралар бойынша сәйкес аралыққа мемлекеттік сатып алу жоспарымен бекітілген тауарлар мен қызметтер бойынша техникалық ерекшеліктер дайындау; Министрліктің мемлекеттік қызметтерін және функцияларын автоматтандыру бойынша іс-шараларды бақылау және жүргізу; құпиялық режимнің сақталуын, сонымен қатар Министрлік қызметінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету; қоршаған орта және су ресурстары ақпараттық технологиялары саласындағы нормативтік-құқықтық актілер жобаларын жасау, қарастыру және келісу мәселелерін ұйымдастыру; Департамент қызметінің бағыты бойынша Министрліктің өзге құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара әрекет етуін ұйымдастыру; Басқарма құзыретіне жататын жиналыстарға және өзге іс-шараларға, жұмыс топтарының және басқа кеңестік ұйымдардың қызметіне қатысу; ақпараттық технологиялардың қолданылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шаралар жүргізу; Басқарма қызметшілерінің Министрлік басшылығының бұйрықтарын, өкімдерін, шешімдерін, тапсырмаларын, бекітілген бағдарламаларды және жоспарларды, кіріс хат-хабарды, және бақылауға алынған құжаттарды уақытылы және сапалы орындалуын қамтамасыз ету; белгіленген тәртіпте Министрліктің басшылығымен өткізілетін жиналыстарға, сонымен қатар біліктілікті арттыру іс-шараларына қатысу; Министрліктің жұмыс регламентін, орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау.
Ақпараттық жүйелерді дамыту басқармасының сарапшысы

Заместитель председателя Комитета С-1 (2-1)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Необходимые навыки работы по разработке нормативных правовых актов.
Функциональные обязанности
Координация и контроль деятельности по охране, воспроизводству и использованию лесов, особо охраняемых природных территорий и объектов природно-заповедного фонда. Организация и контроль проведения научно-исследовательских и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования лесных ресурсов, особо охраняемых природных территорий. Осуществление общего контроля и организация работы по выполнению требований пожарной безопасности в лесах, мероприятий по предупреждению лесных пожаров, обеспечению их своевременного обнаружения и ликвидации, своевременностью принятых мер по ликвидации последствий лесных пожаров. Осуществление контроля за выполнением мероприятий по защите лесов от вредителей и болезней, а также организация профилактической работы по предупреждению возникновения, распространения и прогнозирования очагов вредителей и болезней леса. Координация деятельности и осуществление контроля по обеспечению воспроизводства лесов и лесоразведения. Осуществление контроля по подготовке и регистрации нормативных правовых актов по курируемым вопросам, руководство работой по вопросам государственных закупок и формирование бюджетной заявки Комитета по бюджетным программам. Координация деятельности по реализации международных конвенций и соглашений, организация реализации международных проектов в области охраны, воспроизводства и использования лесов, а также ООПТ. Осуществление других функции по организации деятельности, а также несение ответственности за другие работы по курируемой отрасли, исполнительскую дисциплину и внутренний контроль.

министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Комитет төрағасының орынбасары С-1 (2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу бойынша қажетті жұмыс дағдылары.
Функционалдық міндеттері
Ормандарды, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және табиғи-қорық қоры объектілерін қорғау, молықтыру және пайдалану жөніндегі қызметті үйлестіру және бақылау. Орман ресурстарын, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау, молықтыру және пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру және бақылау. Ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптарын, орман өрттерінің алдын алу бойынша іс-шараларды орындау, оларды дер кезінде байқау мен сөндіруді қамтамасыз ету, орман өрттерінің зардаптарын жою жөнінде қолданылған шаралардың уақыты бойынша жұмыстарға жалпы бақылау жасау және оларды ұйымдастыру. Ормандарды зиянкестер мен аурулардан қорғау жөніндегі іс-шаралардың орындалуына бақылау жасауды жүзеге асыру, сондай-ақ орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының пайда болуының, таралуының алдын алу жөнінде профилактикалық жұмысты және осы ошақтарға болжам жасауды ұйымдастыру. Ормандарды молықтыру мен орман өсіруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметті үйлестіру және бақылауды жүзеге асыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді дайындау және тіркеу жұмыстарына бақылау жасау, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша жұмысқа және бюджеттік бағдарламалар бойынша Комитеттің бюджеттік өтінімін қалыптастыруға басшылық жасау. Халықаралық конвенциялар мен келісімдерді іске асыру қызметін үйлестіру, ормандарды, сондай-ақ ЕҚТА-ны қорғау, молықтыру және пайдалану саласындағы халықаралық жобаларды іске асыруды ұйымдастыру. Қызметті ұйымдастыру бойынша басқа да функцияларды жүзеге асыру, сондай-ақ қадағалайтын сала бойынша басқа да жұмыстар, орындаушылық тәртіп пен ішкі бақылау үшін жауапкершілікте болу.

Заместитель председателя Комитета С-1 (2-2)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство или охотоведение и звероводство) или зоотехниии или естественных наук (биология или экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft. Наличие опыта работы в области растительного и животного мира, охраны окружающей среды. Необходимые навыки работы по разработке нормативных правовых актов.
Функциональные обязанности
Координация и контроль деятельности по охране, воспроизводству и рациональному использованию животного мира. Организация работы по подготовке и регистрации нормативных правовых актов по курируемым вопросам. Организация и контроль проведения научно-исследовательских и проектно-изыскательных работ в области охраны, воспроизводства и использования животного мира. Курирование вопросов государственных закупок и формирования бюджетной программы, а также вопросов областных территориальных инспекций, заповедных зон и заказников. Координация деятельности по реализации международных конвенций и соглашений, организация реализации международных проектов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира. Организация работы Административного органа СИТЕС в Республике Казахстан (кроме рыбы и других водных животных). Несение ответственности по вопросам укрепления дисциплины и соблюдения внутреннего распорядка работниками Комитета. Осуществление других функции по организации и контролю за деятельностью, а также несение непосредственной ответственности и за другие работы по курируемой отрасли, закрепленной в Положении Комитета.
Главный эксперт
Служба управления персоналом (кадровая служба)
категория С-4, (№ 15-04-04)
Критерии
Требования
Образование
В области право (юриспруденция) или образования (казахский язык и литература)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области организации и подготовки кадров. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Оформление приказов Председателя Комитета, связанные с прохождением работниками государственной службы, заключением трудового договора при приеме на работу, переводом и увольнением, ведение и хранение личных дел, обучение, переподготовка (переквалификация) и повышение квалификации государственных служащих, руководящих работников и специалистов, проведение конкурсов на замещение вакантных должностей, аттестация кадров в центральном аппарате и руководителей подведомственных организаций, установление стажа работы, выплаты процентных надбавок за выслугу лет государственным служащим, табельный учет, организация прохождения государственными служащими обязательной специальной проверки и сдачи декларации о доходах. Фиксирует в письменной форме согласие государственных служащих о принятии ограничений, установленных законом, подготовка материалов по награждению, консультативная помощь специалистам, отвечающим за кадровую работу в подведомственных организациях, отчет о работе с кадрами, соблюдение ограничений, связанных с государственной службой. Выполняет и другие поручения руководства комитета и управления.
Руководитель Управления леса и особо
охраняемых природных территорий

Комитет төрағасының орынбасары С-1 (2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы немесе биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер, зоотехния мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология не экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу бойынша қажетті жұмыс дағдылары.
Функционалдық
міндеттері
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және ұтымды пайдалану жөніндегі қызметті үйлестіру және бақылау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер дайындау және тіркеу жұмысын ұйымдастыру. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру және бақылау. Мемлекеттік сатып алу және бюджеттік бағдарламаны қалыптастыру мәселелерін, сондай-ақ облыстық аумақтық инспекциялар, қорықтық аймақтар мен қаумалдар мәселелерін қадағалау. Халықаралық конвенциялар мен келісімдерді жүзеге асыру жөніндегі қызметті үйлестіру, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы халықаралық жобаларды іске асыруды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасындағы СИТЕС Әкімшілік органының жұмысын ұйымдастыру (балықтан және өзге су жануарларынан басқа). Тәртіпті нығайту және Комитет қызметкерлерінің ішкі тәртіпті сақтау мәселелері үшін жауапкершілікте болу. Қызметті ұйымдастыру және бақылау бойынша басқа да функцияларды жүзеге асыру, сондай-ақ Комитеттің ережесінде бекітілген жетекшілік ететін сала бойынша басқа да жұмыстар үшін тікелей жауапкершілікте болу.
Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі)
бас сарапшысы
С–4 санаты (№ 15-04-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары кәсіптік білім (мүмкіндігінше заңгер немесе қазақ тілі және әдебиеті мамандығы бойынша)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Ұйымдастыру және кадрлар даярлау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қызметкерлердің мемлекеттік қызметті атқаруымен, жұмысқа қабылдау кезінде еңбек шартын жасаумен, қызмет ауыстырумен және жұмыстан шығарумен байланысты Комитет төрағасының бұйрықтарын ресімдейді, жеке істер жүргізу мен сақтауды жүзеге асырады, мемлекеттік қызметшілерді, басшы қызметкерлер мен мамандарды оқытуды, қайта даярлауды (біліктілігін өзгертуді) және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады, бос лауазымдарға орналасуға конкурстар өткізуді қамтамасыз етеді, орталық аппаратта кадрлар мен ведомстволық бағынысты ұйымдар басшылары аттестациясының дер кезінде өткізілуін үйлестіреді және өтілін белгілеу, жұмыс істеген жылдары үшін пайыздық үстемеақы төлеу үшін материалдар әзірлейді, табельдік есеп жүргізуді ұйымдастырады, мемлекеттік қызметшілердің міндетті арнайы тексеруден өтуін және табысы туралы декларация тапсыруын ұйымдастырады. Заңмен белгіленген шектеулерді қабылдау туралы мемлекеттік қызметшілердің келісімін жазбаша толтырады, марапаттау жөніндегі материалдарды әзірлеуді жүзеге асырады, ведомстволық бағынысты бөлімшелерде кадр жұмысына жауап беретін мамандарға консультациялық көмек көрсетеді. Кадрлармен жұмыс туралы есеп береді, мемлекеттік қызметпен байланысты шектеулерді сақтауды қамтамасыз етеді. Комитет пен басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Орман және ерекше қорғалатын
табиғи аумақтар басқармасының басшысы,

категория С-3, (№ 15-02)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью Управления, организация в Управлении разработки нормативных правовых актов в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, организует и координирует проверку территориальных органов Комитета и подведомственных особо охраняемых природных территорий и организаций по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществляет общее руководство деятельностью подведомственных Комитету территориальных органов и других организаций по вопросам, входящим в компетенцию Управления; курирует работу научно-технического совета в области лесного хозяйства и ООПТ, координация и контроль работы международных проектов в области сохранения и устойчивого развития лесов и ООПТ, координация внешнеэкономической деятельности Комитета по вопросам лесного хозяйства и ООПТ, вносит предложения, направленные на совершенствование лесного хозяйства и ООПТ.
Главный эксперт контрольно-инспекционной
деятельности по лесу и ООПТ
Управления леса и особо охраняемых природных территорий,
категория С-4, (№ 15-02-01)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Организует контрольно-инспекционную деятельность в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий. Составляет ежегодный план проверок лесовладельцев, лесопользователей, природоохранных учреждений по осуществлению охраны, защиты, воспроизводства лесов и лесопользования на территории государственного лесного фонда Республики Казахстан, а также состояния охраны, защиты и использования особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда. Обеспечивает на территории государственного лесного фонда проведение лесоустроительных работ и государственного учета лесного фонда в соответствии с заключенным с РГКП «Казлеспроект» договорами и авторского надзора за лесоустроительными проектами. Осуществляет международное сотрудничество в области лесного хозяйства и ООПТ, сотрудничество с заинтересованными министерствами, организациями и представителями НПО, организует работу секции научно-технического совета в области лесного хозяйства,.
Главный эксперт по учету лесных ресурсов, контролю за
использованием земель лесного фонда и ООПТ
Управления леса и особо охраняемых природных территорий,

С-3 санаты, (№ 15-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік-құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру. Басқармада орман шаруашылығы мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында нормативтік құқықтық актілер әзірлеуді ұйымдастыру, Басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ведомстволық бағынысты ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен ұйымдарды тексеруді ұйымдастырады және үйлестіреді; Басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша Комитетке ведомстволық бағынысты аумақтық органдар мен басқа ұйымдардың қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады; Орман шаруашылығы мен ЕҚТА саласында ғылыми-техникалық кеңестің жұмысын үйлестіреді, ормандарды сақтау және орнықты дамыту мен ЕҚТА саласындағы халықаралық жобалардың жұмысын үйлестіру және бақылау, орман шаруашылығы мен ЕҚТА мәселелері бойынша Комитеттің сыртқы экономикалық қызметін үйлестіру, орман шаруашылығы мен ЕҚТА-ны жетілдіруге бағытталған ұсыныстар енгізеді.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының
орман және ЕҚТА бойынша инспекциялық-бақылау
қызметінің бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 15-02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында инспекциялық-бақылау қызметін ұйымдастырады. Орман иеленушілерді, орман пайдаланушыларды, табиғат қорғау мекемелерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман қорының аумағында ормандарды қорғау, күзету, молықтыру мен орман пайдалануды жүзеге асыру жөнінде, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен мемлекеттік табиғи-қорық қорының объектілерін қорғаудың, күзетудің және пайдаланудың жай-күйін тексерудің жыл сайынғы жоспарын жасайды. Мемлекеттік орман қорының аумағында орман орналастыру жұмыстары мен орман қорының мемлекеттік есебінің «Қазорманжобалау» РМҚК-мен жасалған шарттарға және орман орналастыру жобаларына авторлық қадағалауға сәйкес жүргізілуін қамтамасыз етеді. Орман шаруашылығы мен ЕҚТА саласында халықаралық ынтымақтастықты, мүдделі министрліктермен, ұйымдармен және ҒӨБ өкілдерімен ынтымақтастықты жүзеге асырады, орман шаруашылығы саласында ғылыми-техникалық кеңес секциясының жұмысын ұйымдастырады.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының
орман ресурстарын есепке алу, орман қоры мен ЕҚТА жерлерінің
пайдаланылуына бақылау жасау бойынша бас сарапшысы,

категория С-4, (№ 15-02-02)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке нормативных правовых актов, методических документов по вопросам охраны и защиты лесов и лесопользования, использования земель лесного фонда и ООПТ. Рассматривает и подготавливает заключения по нормативным правовым актам, проектно-сметной, проектной, научной, нормативно-технической и иной документации по вопросам изъятия и использования земель лесного фонда и ООПТ. Осуществляет контроль за использованием земель лесного фонда и ООПТ. Оказывает практическую и методическую помощь областным территориальным инспекциям лесного и охотничьего хозяйства, подведомственным организациям по вопросам использования земель лесного фонда и ООПТ. Организовывает ведение ежегодного учета лесного фонда, лесного кадастра и мониторинга лесов. Принимает участие в планировании и проведении государственных закупок работ и услуг, касающихся вопросов государственного учета лесного фонда, ведения государственного лесного кадастра, а также их исполнения.
Главный эксперт по воспроизводству лесов и лесоразведению
Управления леса и особо охраняемых природных территорий,
категория С-4, (№ 15-02-03)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Организует и контролирует работы по воспроизводству лесных ресурсов, повышению продуктивности и качественного состава лесов, уходу за ними, устойчивому сохранению и развитию биологического разнообразия лесных ресурсов, сохранению их генофонда, созданию полезащитных лесных полос, облесению песков, эродированных земель и пастбищных угодий, лесохозяйственному проектированию. Участвует в разработке нормативных правовых актов, методических документов по вопросам лесного хозяйства, в т. ч. государственных и иных программ по развитию лесного хозяйства, Организует и контролирует работы по воспроизводству лесных ресурсов, включая создание зеленой зоны г. Астаны, лесохозяйственного проектирования, повышению продуктивности и качественного состава лесов, уходу за ними, устойчивому сохранению и развитию биологического разнообразия лесных ресурсов, сохранению их генофонда, созданию полезащитных лесных полос, облесению песков, эродированных земель и пастбищных угодий. Участвует в подготовке документов по размещению государственного заказа, в части проектирования в области лесного хозяйства, лесосеменному делу, лесной селекции, созданию санитарно-защитной зеленой зоны г. Астаны.
Главный эксперт по развитию особо охраняемых природных территорий
Управления леса и особо охраняемых природных территорий,

С-4 санаты, (№ 15-02-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ормандарды күзету мен қорғау және орман пайдалану, орман қоры мен ЕҚТА жерлерін пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, әдістемелік құжаттар әзірлеуге қатысады. Орман қоры мен ЕҚТА жерлерін алу және пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, жобалау-смета, жобалау, ғылыми, нормативтік-техникалық және өзге құжаттар бойынша қорытындыларды қарайды және дайындайды. Орман қоры мен ЕҚТА жерлерін пайдалану мәселелері бойынша облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларына, ведомстволық бағынысты ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсетеді. Орман қорының жыл сайынғы есебін, орман кадастрын және ормандар мониторингін жүргізуді ұйымдастырады. Орман қорының мемлекеттік есебі мәселелеріне, мемлекеттік орман кадастрын жүргізуге қатысты жұмыстар мен қызметтердің мемлекеттік сатып алуын жоспарлауға және өткізуге, сондай-ақ оларды орындауға қатысады.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының
ормандарды молықтыру және орман өсіру бойынша бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 15-02-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орман ресурстарын молықтыру, ормандардың өнімділігі мен сапалық құрамын арттыру, оларға күтім жасау, орман ресурстарының биологиялық әртүрлілігін орнықты сақтау және дамыту, олардың генетикалық қорын сақтау, егістікті қорғайтын орман жиектерін құру, шөлдерді, эрозияға ұшыраған жерлер мен жайылымдық алқаптары ормандандыру, орман шаруашылығын жобалау бойынша жұмыстарды ұйымдастырады және бақылайды. Орман шаруашылығы мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, әдістемелік құжаттар, оның ішінде орман шаруашылығын дамыту бойынша мемлекеттік және өзге бағдарламалар әзірлеуге қатысады. Астана қаласының жасыл аймағын құруды, орман шаруашылығын жобалауды қоса алғанда, орман ресурстарын молықтыру, орман ресурстарын молықтыру, ормандардың өнімділігі мен сапалық құрамын арттыру, оларға күтім жасау, орман ресурстарының биологиялық әртүрлілігін орнықты сақтау және дамыту, олардың генетикалық қорын сақтау, егістікті қорғайтын орман жиектерін құру, шөлдерді, эрозияға ұшыраған жерлер мен жайылымдық алқаптары ормандандыру, орман шаруашылығын жобалау бойынша жұмыстарды ұйымдастырады және бақылайды. Орман шаруашылығы саласындағы жобалау, орман тұқымы ісі, орман селекциясы бөлігінде мемлекеттік тапсырысты орналастыру, Астана қаласының санитариялық-қорғаныштық жасыл аймағын құру жөніндегі құжаттарды дайындауға қатысады.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамыту бойынша бас

категория С-4, (№ 15-02-04)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Организует работу управления в области особо охраняемых природных территорий (далее – ООПТ). Руководит работой по разработке нормативных правовых актов, методических документов по вопросам ООПТ, в т. ч. государственных и иных программ по развитию ООПТ, а также в их реализации. Участвует в разработке и проведении единой научно-технической политики в вопросах ООПТ в республике, учредительных документов ООПТ (положений, уставов, структур). Участвует в организации работ по разработке естественно-научных и технико-экономических обоснований создания или расширения ООПТ.
Анализирует работу ООПТ Комитета.
Эксперт по рекреации и туризму на особо охраняемых природных
территорий Управления леса и особо охраняемых природных территорий,
категория С-5, (№ 15-02-05)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Координирует действия особо охраняемых природных территорий по вопросам туристской и рекреационной, ограниченной хозяйственной деятельности, в т. ч. по земельным вопросам. Организует ведение государственного кадастра ООПТ. Осуществляет контроль за ведением паспортов ООПТ со статусом юридического лица и памятников природы и их регистрацию (перерегистрацию). Ведет формирование информационного банка данных об ООПТ. Рассматривает ходатайства о посещении территории ООПТ по вопросам туристской и рекреационной. Проводит работу по развитию экологического туризма на ООПТ. Участвует в организации работ по разработке естественно-научных и технико-экономических обоснований создания или расширения ООПТ. Рассматривает тендерную документацию по вопросам предоставления в долгосрочное (краткосрочное) пользование земельных участков ООПТ в туристских целях, согласно генеральных планов развития природоохранных учреждений и готовит по ним заключения. Рассматривает материалы и вносит предложения по выдаче разрешений на пользование участками ООПТ и на строительство объектов туризма на закрепленной территории. Проводит работу по оказанию государственных услуг физическим и юридическим лицам в области ООПТ.
Главный эксперт по науке и экопросвещению на особо охраняемых
природных территориях
Управления леса и особо охраняемых природных территорий,

сарапшысы, С-4 санаты, (№ 15-02-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар (бұдан әрі –ЕҚТА) саласындағы басқару жұмысын ұйымдастырады. ЕҚТА мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, әдістемелік құжаттар, оның ішінде ЕҚТА дамыту бойынша мемлекеттік және өзге де бағдарламалар әзірлеу жұмысына басшылық жасайды, сондай-ақ оларды іске асыруға қатысады. Республикада ЕҚТА мәселелерінде бірыңғай ғылыми техникалық саясат, ЕҚТА құрылтай құжаттарын (ережелер, жарғылар, құрылымдар) әзірлеуге және жүргізуге қатысады. ЕҚТА құрудың немесе кеңейтудің жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу жұмысын ұйымдастыруға қатысады. Комитеттің ЕҚТА жұмысына талдау жасайды.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы рекреация
мен туризм бойынша сарапшысы,
С-5 санаты, (№ 15-02-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Туристік және рекреациялық, шектеулі шаруашылық қызмет мәселелері бойынша, оның ішінде жер мәселелері бойынша ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың іс-әрекетін үйлестіреді. ЕҚТА мемлекеттік кадастрын жүргізуді ұйымдастырады. Заңды тұлға мәртебесі бар ЕҚТА-лар мен табиғат ескерткіштері паспорттарының жүргізілуіне және олардың тіркелуіне (қайта тіркелуіне) бақылау жасайды. ЕҚТА туралы деректердің ақпараттық банкінің қалыптастырылуын жүргізеді. Туристік және рекреациялық қызмет мәселелері бойынша ЕҚТА аумағында болу туралы өтініштерді қарайды. ЕҚТА-да экологиялық туризмді дамыту жұмысын жүргізеді. ЕҚТА құрудың немесе кеңейтудің жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу жұмыстарын ұйымдастыруға қатысады. Табиғат қорғау мекемелерін дамытудың бас жоспарларына сәйкес туристік мақсаттарда ЕҚТА жер учаскелерін ұзақ мерзімді (қысқа мерзімді) пайдалануға беру мәселелері бойынша тендерлік құжаттаманы қарайды және олар бойынша қорытындылар әзірлейді. ЕҚТА учаскелерін пайдалануға және бекітіп берілген аумақта туризм объектілерін салуға рұқсаттар беру жөніндегі материалдарды қарап, олар бойынша ұсыныстар енгізеді. ЕҚТА саласында жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жұмыс жүргізеді.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының
ғылым және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы экологиялық

категория С-4, (№ 15-02-06)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке нормативных правовых актов, нормативно-технических и методических документов по вопросам особо охраняемых природных территорий (далее – ООПТ), в т. ч. государственных и иных программ по развитию ООПТ. Участвует в подготовке бюджетной заявки на соответствующий год, подготовке документов по размещению государственного заказа. Организует и контролирует работу по пропаганде охраны природы, проведению «Марша парков» и других природоохранных мероприятий, экологическому туризму, ведению «Летописи природы» в ООПТ со статусом юридического лица. Обеспечивает осуществление научной деятельности в ООПТ, привлечение научно-исследовательских и проектных организации, высших учебных заведений, отдельных работников и специалистов к выполнению исследовательских и проектных работ в области ООПТ. Ведет в установленном порядке переписку с органами государственного управления и другими организациями по вопросам ООПТ. Рассматривает и подготавливает заключения по нормативным правовым актам, проектно-сметной, проектной, научной, нормативно-технической и иной документации (ПредОВОС, ОВОС). Рассматривает ходатайства о посещении территории ООПТ и выполнении на них отдельных видов научных работ, подготавливает по ним проекты решений. Ведет делопроизводство в области ООПТ и документацию по проведению Научно-технического совета Комитета. Участвует в организации работ по разработке естественно-научных и технико-экономических обоснований создания или расширения ООПТ.
Главный эксперт по лесопользованию
Управления леса и особо охраняемых природных территорий,

ағарту бойынша бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 15-02-06)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар (бұдан әрі – ЕҚТА) мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, нормативтік-техникалық және әдістемелік құжаттар, оның ішінде ЕҚТА-ны дамыту бойынша мемлекеттік және өзге бағдарламалар әзірлеуге қатысады. Тиісті жылға бюджеттік өтінім дайындауға, мемлекеттік тапсырысты орналастыру құжаттарын дайындауға қатысады. Табиғат қорғауды насихаттау, «Парктер шеруін» және басқа да табиғат қорғау іс- шараларын өткізу, экологиялық туризм, заңды тұлға мәртебесі бар ЕҚТА-да «Табиғат жылнамасын» жүргізу жұмысын ұйымдастырады және бақылайды. ЕҚТА-да ғылыми қызметтің жүзеге асырылуын, ЕҚТА саласындағы зерттеу және жобалау жұмыстарын орындауға ғылыми-зерттеу және жобалау ұйымдарын, жоғары оқу орындарын, жекелеген қызметкерлер мен мамандарды тартуды қамтамасыз етеді. Белгіленген тәртіппен ЕҚТА мәселелері бойынша мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен хат-хабар алысып тұрады. Нормативтік құқықтық актілер, жобалау-сметалық, жобалау, ғылыми, нормативтік-техникалық және өзге құжаттамалар (ПредОВОС, ОВОС) бойынша қорытындыларды қарайды және дайындайды. ЕҚТА аумағында болып, онда ғылыми жұмыстардың жекелеген түрлерін орындау туралы өтініштерді қарайды, олар бойынша шешімдердің жобаларын дайындайды.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының
орман пайдалану бойынша бас сарапшысы,

категория С-4, (№ 15-02-07)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке нормативных правовых актов, методических документов по вопросам лесопользования. Рассматривает и подготавливает заключения по нормативным правовым актам, проектно-сметной, проектной, научной, нормативно-технической и иной документации по вопросам лесопользования. Организует сбор, обобщение и анализ отчетности по лесопользованию. Оказывает практическую и методическую помощь государственным учреждениям по охране лесов акиматов областей, управлениям природных ресурсов и регулирования природопользования акиматов областей, областным территориальным инспекциям лесного и охотничьего хозяйства, природоохранным учреждениям по вопросам лесопользования. Подготавливает заключение и вносит предложения по объемам рубок по главному, промежуточному пользованию и прочим рубкам, представленных на утверждение в Комитет, на соответствие их проектам лесоустройства, Правилам рубок и Санитарным правилам. Проводит предварительное рассмотрение и вносит предложение руководству Комитета на согласование лицензий на экспорт лекарственных трав. Подготавливает заключение и вносит предложения по согласованию лот-заявок и проектов договоров о представлении лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование. Подготавливает заключение и вносит предложения по выдаче разрешений на строительство объектов на закрепленных участках долгосрочного лесопользования. Организует изготовление, учет, выдачу и приемку отчетности по бланкам строгой отчетности (лесорубочные и лесные билеты). Осуществляет государственный контроль за соблюдением Правил отвода и таксации лесосек, Правил рубок леса и отпуска древесины на корню. Осуществляет контроль за исполнением подведомственными организациями решений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Министерства охраны окружающей среды и Комитета. Подготавливает заключение и вносит предложения по утверждению лимитов заготовки лекарственных трав на территории государственного лесного фонда. Проводит работу по оказанию государственных услуг физическим и юридическим лицам в области лесного хозяйства.
Эксперт по охране и защите леса
Управления леса и особо охраняемых природных территорий,

С-4 санаты, (№ 15-02-07)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу.«Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орман пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, әдістемелік құжаттар әзірлеуге қатысады.
Орман пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, жобалау-сметалық, жобалау, ғылыми, нормативтік-техникалық және өзге құжаттамалар бойынша қорытындыларды қарайды және дайындайды.
Орман пайдалану бойынша есептілік жинауды, қорытуды және талдауды ұйымдастырады. Орман пайдалану мәселелері бойынша облыстар әкімдіктерінің орман қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелеріне, облыстар әкімдіктерінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармаларына, облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларына, табиғат қорғау мекемелеріне практикалық және әдістемелік көмек көрсетеді. Комитетке бекітуге берілген басты мақсатта, аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесу және өзге мақсаттарда ағаш кесу бойынша ағаш кесу көлемдері бойынша, олардың орман орналастыру жобаларына, Ағаш кесу қағидаларына және Санитариялық қағидаларға сәйкестігіне қорытынды дайындайды және ұсыныстар енгізеді. Дәрі-дәрмектік шөптерді экспорттауға лицензияларды алдын-ала қарайды және Комитет басшылығына оларға келісім беруге ұсыныс енгізеді. Орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру туралы өтінім-лоттар мен шарттар жобаларын келісу бойынша қорытынды дайындайды және ұсыныстар енгізеді.
Бекітіп берілген ұзақ мерзімді орман пайдалану учаскелерінде объектілер салуға қорытынды дайындайды және рұқсаттар беру жөнінде ұсыныстар енгізеді. Қатаң есептіліктегі бланкілер (ағаш кесу және орман билеттері) жасауды, есепке алуды, беруді және олар бойынша есептіліктер қабылдауды ұйымдастырады. Кеспеағаштар бөлу және бағалау қағидаларының, Ағаш кесу және өсіп тұрған сүректі босату қағидаларының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.
Ведомстволық бағынысты ұйымдардың Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі мен Комитеттің шешімдерін орындауына бақылау жасайды. Мемлекеттік орман қорының аумағында дәрі-дәрмектік шөптер дайындау лимиттерін бекіту бойынша қорытынды дайындайды және ұсыныстар енгізеді.Орман шаруашылығы саласында жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызметтер көрсету жұмысын жүргізеді.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының
орман күзету және қорғау бойынша сарапшысы,

категория С-5, (№ 15-02-08)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке нормативных правовых актов, методических документов по вопросам охраны и защиты лесов. Рассматривает и подготавливает заключения по нормативным правовым актам, проектно-сметной, проектной, научной, нормативно-технической и иной документации по вопросам охраны и защиты лесов. Организовывает планирование работ и мероприятий по охране и защите лесов. Осуществляет государственный контроль за соблюдением Правил пожарной безопасности в лесах Республики Казахстан. Организует сбор, обобщение и анализ отчетности по лесонарушениям, лесным пожарам и лесозащите. Оказывает практическую и методическую помощь областным территориальным инспекциям лесного и охотничьего хозяйства, подведомственным организациям по вопросам охраны и защиты лесов. Рассматривает и согласовывает проекты нормативных правовых актов и методических указаний, касающихся вопросов охраны и защиты лесов. Организует представление государственными лесовладельцами сведений о лесных пожарах и незаконных рубках леса в Республиканскую диспетчерскую службу и сводной отчетности о пожарах и незаконных рубках леса в Комитет. Вносит предложения по установлению даты начала и окончания пожароопасного сезона в лесу. Обеспечивает анализ и свод материалов служебных расследований по фактам крупных лесных пожаров и ревизии лесных обходов, а так же формирование информационного банка данных о нарушениях законодательства в области лесного хозяйства и ООПТ. Проводит работу по изучению и внедрению прогрессивных форм организации охраны леса и технологии тушения лесных пожаров. Осуществляет контроль за изготовлением, распределением и использованием клейм в государственных учреждениях лесного хозяйства и ООПТ.
Эксперт по лесному семеноводству и селекции
Управления леса и особо охраняемых природных территорий,

С-5 санаты, (№ 15-02-08)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орман қорғау және күзету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер әзірлеуге қатысады. Орман қорғау және күзету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, жобалау-сметалық, жобалау, ғылыми, нормативтік-техникалық және өзге құжаттамалар бойынша қорытындыларды қарайды және дайындайды. Орман қорғау және күзету жөніндегі жұмыстар мен іс-шараларды жоспарлауды ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасының ормандарында өрт қауіпсіздігі ережелерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады. Орман тәртібін бұзушылықтар, орман өрттері және орман қорғау бойынша есептілік жинауды, қорытуды және талдауды ұйымдастырады. Облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларына, ведомстволық бағынысты ұйымдарға орман қорғау және күзету мәселелері бойынша практикалық және әдістемелік көмек көрсетеді.
Орман қорғау және күзету мәселелеріне қатысты нормативтік құқықтық актілер мен әдістемелік нұсқаулардың жобаларын қарайды және келіседі.
Мемлекеттік орман иеленушілердің орман өрттері мен ағаштың заңсыз кесілуі туралы мәліметтерді Республикалық диспетчерлік қызметке және орман өрттері мен ағаштың заңсыз ағаш кесілуі туралы жиынтық есептіліктің Комитетке беруін ұйымдастырады. Орманда өрт қаупі бар маусымның басталу және аяқталу күнін белгілеу жөнінде ұсыныстар енгізеді. Ірі орман өрттері фактілері бойынша қызметтік тексерулер мен орман айналымдарын ревизиялау материалдарын талдауды және жинауды, сондай-ақ орман шаруашылығы мен ЕҚТА саласындағы заңнаманы бұзу туралы деректердің ақпараттық банкісін қалыптастыруды қамтамасыз етеді. Орман қорғауды ұйымдастырудың прогрессивті нысандарын және орман өрттерін сөндіру технологияларын зерделеу және енгізу жұмысын жүргізеді. Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелері мен ЕҚТА-ларда таңбалардың жасалуына, бөлінуіне және пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының
орман тұқым шаруашылығы мен селекциясы бойынша сарапшысы,

категория С-5, (№ 15-02-09)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесного хозяйства и лесоводство) или естественных наук (биология и экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, ООПТ и охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке нормативных правовых актов, методических документов по вопросам лесного хозяйства, в т. ч. государственных и иных программ по развитию лесного хозяйства. Участвует в разработке и проведении единой научно-технической политики в вопросах организации и ведения лесного хозяйства. Организует и контролирует работы по воспроизводству лесных ресурсов, повышению продуктивности и качественного состава лесов, уходу за ними, устойчивому сохранению и развитию биологического разнообразия лесных ресурсов, сохранению их генофонда, созданию полезащитных лесных полос, облесению песков, эродированных земель и пастбищных угодий. Организует и развивает лесосеменное дело на селекционной основе, обеспечивает организацию заготовок семян древесных и кустарниковых пород, выращивание посадочного материала, внедрение научных достижений по интенсификации питомнического хозяйства.
Руководитель Управления животного мира,
категория С-3, (№ 15-03)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или зоотехнии или естественных наук (биология или экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области животного и растительного мира, охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Обеспечивает реализацию государственной политики в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (кроме рыбы и других водных животных), особо охраняемых природных территорий (заповедные зоны, заказники), развития охотничьего хозяйства. Осуществляет государственный контроль за охраной, воспроизводством и использованием ресурсов животного мира, состоянием особо охраняемых природных территорий. Планирует работу Управления в области охраны, воспроизводства и использования животного мири, разработки нормативных правовых актов и контроль за их выполнением. Организует проверку территориальных подразделений Комитета и подведомственных особо охраняемых природных территорий по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Обеспечивает межведомственное сотрудничество в области охраны, воспроизводства и использования животного мира. Организует и контролирует выполнение международных Соглашений, Конвенции, проектов, а также поручений руководства Комитета по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Осуществляет общее руководство деятельностью областных территориальных инспекций лесного и охотничьего хозяйства, подведомственных организаций и структурных подразделений Комитета по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Представляет Управление в государственных органах и иных организациях. Осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Главный эксперт по регулированию и воспроизводству
животного мира Управления животного мира,

С-5 санаты, (№ 15-02-09)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, ЕҚТА және қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орман шаруашылығы мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, әдістемелік құжаттар, оның ішінде орман шаруашылығын дамыту бойынша мемлекеттік және өзге бағдарламалар әзірлеуге қатысады. Орман шаруашылығын ұйымдастыру және жүргізу мәселелерінде біріңғай ғылыми-техникалық саясат әзірлеуге және жүргізуге қатысады.Орман ресурстарын молықтыру, ормандардың өнімділігі мен олардың сапалық құрамын арттыру, оларға күтім жасау, орман ресурстарының биологиялық әртүрлілігін орнықты сақтау және дамыту, олардың генетикалық қорын сақтау, егісті қорғайтын орман жиектерін құру, шөлдерді, эрозияға ұшыраған жерлерді және жайылымдық алқаптарды ормандандыру бойынша жұмыстар ұйымдастырады және бақылайды. Селекциялық негізде орман тұқымы ісін ұйымдастырады және дамытады, ағаш және бұта тұқымдыларының тұқымдарын дайындауды, көшеттік материал өсіруді, тұқымбақ шаруашылығын интенсивтендіру бойынша ғылыми жетістіктерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Жануарлар дүниесі басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 15-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер, зоотехния мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология не экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы (қорықтық өңірлер, қаумалдар) аңшылық шаруашылықты дамыту, жануарлар дүниесін (балық және өзге де су жануарларынан басқа) қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді.
жануарлар дүниесінің ресурстарын қорғау, өсімін молайту және пайдалануға, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жай-күйіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Басқарма жұмыстарын, олардың орындалуына бақылау жасауды және нормативтік құқықтық актілерді дайындауды жоспарлайды. Басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ведомстволық бағынысты ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға тексеру ұйымдастырады. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ведомствоаралық ынтымақтастықты қамтамасыз етеді. Халықаралық Келісімдерді, Конвенцияларды, жобаларды, сондай-ақ Басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша Комитет басшылығының тапсырмасын орындауды ұйымдастырады және бақылау жасайды. Басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша Комитеттің құрылымдық ұйымдары мен ведомстволық бағыынсты ұйымдарының, облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларының қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады. Мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың өкілі болады. Заңнамаға сәйкес өзге өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Жануарлар дүниесі басқармасының жануарлар дүниесін реттеу
және өсімін молайту бойынша бас сарапшысы,

категория С-4, (№ 15-03-01)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или зоотехнии или агрономии или естественных наук (биология или экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области животного и растительного мира, охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Участвует в подготовке государственных и отраслевых программ по сохранению биологического разнообразия животного мира. Координирует и организовывает работу по совершенствованию нормативной правовой базы и методических документов по вопросам, входящим в компетенцию управления и ведения базы данных по нормативным правовым актам. Участвует в пределах своей компетенции в работе по развитию международных связей, выполнении процедуры Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС); по защите мигрирующих видов животных; о водно-болотных угодьях международного значения, в особенности как мест обитания водоплавающих птиц. Организует и контролирует выдачу разрешений. Организует и контролирует осуществление международных Соглашений, проектов, Административного органа СИТЕС в Республике Казахстан. Организовывает деятельность по искусственному разведению редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, работу по ведению и обеспечению издания Красной книги Республики Казахстан, регулированию численности животного мира, учету и ведению зоологических коллекций, питомников по разведению животных и ведение журнала учета. Обеспечивает практическую помощь, методическое руководство и координацию деятельности областных территориальных инспекций лесного и охотничьего хозяйства и подведомственным организациям Комитета по вопросам регулирования и воспроизводства животного мира.
Главный эксперт по воспроизводству животного мира и развитию
охотхозяйств Управления животного мира,

С-4 санаты, (№ 15-03-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер, зоотехния не агрономия мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология, экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласында және нормативтік құқықтық актілер әзірлеу бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесінің биологиялық әртүрлілігін сақтау бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламалар дайындауға қатысады. Басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық база мен әдістемелік құжаттарды жетілдіру бойынша жұмыстарды үйлестіреді және ұйымдастырады. Құрып кету қаупі төнген (СИТЕС), фауналар мен флоралардың жабайы түрлерінің халықаралық саудасы туралы Конвенциялардың рәсімін орындау, халықаралық байланысты дамыту бойынша; қоныс аударатын жануарлар түрлерін қорғау бойынша; суда жүзетін құстардың мекендеу орындарының ерекшеліктері, халықаралық маңызы бар сулы-батпақты жерлер туралы жұмыстарға өз құзыреті шегінде қатысады. Рұқсаттар беруді ұйымдастырады және бақылау жасайды. Қазақстан Республикасындағы СИТЕС Әкімшілік органын, жобаларды, халықаралық Келісімдерді жүзеге асыруды ұйымдастырады және бақылау жасайды. Қазақстан Республикасының Қызыл кітабын шығаруды қамтамасыз ету және жасау бойынша жұмыстарды, сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерін табиғи өсіру, питомниктерде жануарларды өсіру мен есепке алу журналын жасау, зоологиялық коллекцияларды жасау және есепке алу, жануарлар дүниесінің санын реттеу қызметін ұйымдастырады. Жануарлар дүниесін реттеу және өсімін молайту мәселелері бойынша Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларына нақты көмек көрсетеді, олардың қызметін үйлестіруді және әдістемелік басшылық жасауды қамтамасыз етеді.
Жануарлар дүниесі басқармасының жануарлар дүниесінің өсімін
молайту және аңшылық шаруашылығын дамыту бойынша бас сарапшысы,

категория С-4, (№ 15-03-02)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или зоотехнии или естественных наук (биология или экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области животного и растительного мира, охраны окружающей среды, в разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Организует работу по привлечению научно-исследовательских учреждений, отдельных научных работников и специалистов к выполнению научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (кроме рыбных ресурсов), а также проведению консультаций. Принимает участие и вносит предложения по разработке государственных отраслевых программ в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира, развития охотничьего хозяйства, а также нормативно-правовых актов. Ведет банк данных по нормативно-правовым актам в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира. Рассматривает и подготавливает материалы по определению категории охотничьих хозяйств, вопросы по искусственному разведению редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных. Осуществляет работу по учету и ведению зоологических коллекций, питомников по разведению животных, ведет журнал учета; сбор и свод данных по учету редких и исчезающих видов животных, обобщение и анализ отчетов областных территориальных инспекций лесного и охотничьего хозяйства и ООПТ по регулированию и воспроизводству животного мира и подготавливает предложения. Обеспечивает практическую помощь, методическое руководство и координацию деятельности областных территориальных инспекций лесного и охотничьего хозяйства и подведомственным организациям Комитета по вопросам регулирования и воспроизводства животного мира.
Эксперт по воспроизводству животного мира и развитию
охотхозяйств Управления животного мира,

С-4 санаты, (№ 15-03-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер не зоотехния мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология не экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласында және нормативтік құқықтық актілер әзірлеу бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы (балық ресурстарынан басқа) ғылыми-зерттеу және жобалау-іздестіру жұмыстарын орындауды, сондай-ақ консультациялар өткізуді жекелеген ғылыми қызметкерлер мен мамандарды ғылыми-зерттеу мекемелеріне тарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады. Аңшылық шаруашылығын дамыту, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік салалық бағдарламаны әзірлеу, сондай-ақ нормативтік құқықтық актілер бойынша ұсыныс енгізеді және қатыса алады. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтік құқықтық актілер бойынша деректер банкін жүргізеді. Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерінің табиғи өсіру жөніндегі мәселелерді, аңшылық шаруашылығының санаттарын анықтау жөніндегі материалдарын қарастырады және дайындайды. Зоологиялық коллекцияларды жасау және есепке алу, тұқымбақтардағы жануарларды өсіру бойынша есеп журналын жасау; сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерін есепке алу бойынша мәліметтер жиыны мен жиынтығын, жануарлар дүниесін реттеу және өсімін молайту бойынша ЕҚТА мен облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясының есебін талдау мен жинақтау жөніндегі жұмыстарды жүзеге асырады және ұсыныстар әзірлейді. Жануарлар дүниесін реттеу және өсімін молайту мәселелері бойынша Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларына нақты көмек көрсетеді, олардың қызметін үйлестіруді және әдістемелік басшылық жасауды қамтамасыз етеді.
Жануарлар дүниесі басқармасының жануарлар дүниесінің өсімін
молайту және аңшылық шаруашылығын дамыту бойынша сарапшысы,

категория С-5, (№ 15-03-03)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или зоотехнии или агрономии или естественных наук (биология или экология) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области животного и растительного мира, охраны окружающей среды, в разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Участвует в пределах своей компетенции в работе по развитию международных связей, выполнении процедуры Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС), по защите мигрирующих видов животных, о водно-болотных угодьях международного значения, в особенности как мест обитания водоплавающих птиц. Организует работу по определению категории видов животных и перевод их из одной категории в другую, за исключением отнесения к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения, интродукции диких животных, ведению и обеспечению издания Красной книги Республики Казахстан. Разрабатывает обоснования и принимает участие в подготовке бюджетной заявки в рамках государственного заказа по охране, воспроизводству и рациональному использованию диких животных в пределах своей компетенции. Обеспечивает практическую помощь, методическое руководство и координацию деятельности областных территориальных инспекций лесного и охотничьего хозяйства и подведомственным организациям Комитета по вопросам регулирования и воспроизводства животного мира.
Эксперт по регулированию животного мира
Управления животного мира,
категория С-5, (№ 15-03-04)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или зоотехнии или агрономии или естественных наук (биология или экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области животного и растительного мира, охраны окружающей среды, в разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Разрабатывает и организовывает мероприятия по взаимодействию государственными органами, а также со СМИ по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Осуществляет выдачу разрешений на ввоз и вывоз объектов животного мира, их частей и производных, на использование животных. Организовывает работу по закреплению резервного фонда охотничьих угодий. Рассматривает материалы по передаче и списанию основных средств областных территориальных инспекций лесного и охотничьего хозяйства, РГКП «ПО «Охотзоопром». Разрабатывает обоснования и принимает участие в принятии бюджетных программ по охране, воспроизводству и рациональному использованию диких животных, в подготовке бюджетной заявки в рамках государственного заказа по охране, воспроизводству и рациональному использованию диких животных в пределах своей компетенции. Осуществляет свод данных по выступлениям в СМИ сотрудников управления, по вопросам деятельности управления, подготовку материалов о деятельности управления для освещения на Веб-сайте министерства. Обеспечивает практическую помощь, методическое руководство и координацию деятельности областных территориальных инспекций лесного и охотничьего хозяйства и подведомственным организациям Комитета по вопросам регулирования и воспроизводства животного мира.
Главный эксперт по контрольно-инспекционной деятельности
по животному миру Управления животного мира,

С-5 санаты, (№ 15-03-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер не зоотехния мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология не экология не құқық мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласында және нормативтік құқықтық актілер әзірлеу бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құрып кету қаупі төнген (СИТЕС), фауналар мен флоралардың жабайы түрлерінің халықаралық саудасы туралы Конвенциялардың рәсімін орындау, халықаралық байланысты дамыту бойынша; қоныс аударатын жануарлар түрлерін қорғау бойынша; суда жүзетін құстардың мекендеу орындарының ерекшеліктеріндегі халықаралық маңызы бар сулы-батпақты жерлер туралы жұмыстарға өз құзыреті шегінде қатысады.
Қазақстан Республикасының Қызыл кітабын шығаруды қамтамасыз ету және жасау, жабайы жануарларды жерсіндіру, сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санатқа қатыстысын қоспағанда олардың бірін басқа санатқа ауыстыру және жануарлар түрлерінің санатын анықтау бойынша жұмыстарды ұйымдастырады. Негіздеме әзірлейді және өз құзыреті шегінде жабайы жануарларды қорғау, өсімін молайту және ұтымды пайдалану жөніндегі мемлекеттік тапсырыс шеңберінде бюджеттік өтінім әзірлеуге қатысады. Жануарлар дүниесін реттеу және өсімін молайту мәселелері бойынша Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларына нақты көмек көрсетеді, олардың қызметін үйлестіруді және әдістемелік басшылық жасауды қамтамасыз етеді.
Жануарлар дүниесі басқармасының жануарлар
дүниесін реттеу бойынша сарапшысы,
С-5 санаты, (№ 15-03-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер не зоотехния мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология не экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласында және нормативтік құқықтық актілер әзірлеу бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың өзара іс-қимылы жөніндегі, сондай-ақ Басқарма құзыретіне енетін БАҚ-дағы мәселелер бойынша іс-шараларды әзірлейді және ұйымдастырады.
Жануарлар дүниесі объектілерін әкелу мен әкетуге, жануарлар пайдаланудағы олардың бөлігі мен өндірісіне рұқсат беруді жүзеге асырады. Аңшылық ісін пайдаланатын жерлердің резервтік қорын бекіту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады. «Охотзоопром» ӨБ РМҚК, облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциялардың негізі құралдарын беру және есептен шығару бойынша материалдарды қарайды.
Негіздеме әзірлейді және өз құзыреті шегінде жабайы жануарларды қорғау, өсімін молайту және ұтымды пайдалану жөніндегі мемлекеттік тапсырыс шеңберіндегі бюджеттік өтінім әзірлеуге қатыса алады.
Министрліктің Веб-сайтына шығару үшін басқарма қызметі туралы материалдарды әзірлеу, басқарма қызметінің мәселелері бойынша басқарма қызметкерлері БАҚ-на шығару жөніндегі деректер жиынын жүзеге асырады. Жануарлар дүниесін реттеу және өсімін молайту мәселелері бойынша Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларына нақты көмек көрсетеді, олардың қызметін үйлестіруді және әдістемелік басшылық жасауды қамтамасыз етеді.
Жануарлар дүниесі басқармасының жануарлар дүниесі бойынша
инспекциялық-бақылау қызметінің бас сарапшысы,

категория С-4, (№ 15-03-05)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или зоотехнии или агрономии или естественных наук (биология или экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области животного и растительного мира, охраны окружающей среды. Навыки работы по разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Организовывает осуществление государственного контроля в области охраны, воспроизводства и использования животного мира. Осуществляет контроль за соблюдением областными территориальными инспекциями введения и соблюдения ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, соблюдения правил ведения охотничьего хозяйства, соблюдения правил охоты. Организовывает и принимает участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам охраны, воспроизводства и использования животного мира. Организовывает и обеспечивает охрану, воспроизводство и государственный учет животного мира в резервном фонде охотничьих угодий. Согласовывает распределение квоты на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов. Организовывает проверку деятельности пользователей животным миром в целях соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводстве и использования животного мира, ведение государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира в том числе в особо охраняемых природных территориях (ООПТ), работу по развитию охотничьих хозяйств, подготовки охотников, функционирования программы АС «Охотник», выдачи удостоверении охотников, работу по изготовлению бланков строгой отчетности. Обеспечивает практическую помощь, методическое руководство и координацию деятельности областных территориальных инспекции по вопросам осуществления государственного контроля, охраны и использовании животного мира, охраны государственных природных резерватов, заповедных зон и заказников, развития охотничьих хозяйств.
Главный эксперт по контролю за охраной животного мира
и охотпользователями Управления животного мира,

С-4 санаты, (№ 15-03-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер не зоотехния мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология не экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы. Нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыс дағдысы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруды ұйымдастырады. Аң аулау ережесін сақтау, аңшылық шаруашылығын жүргізу ережесін сақтау, жануарлар дүниесі объектілерін пайдаланудағы шектеу қоюлардың сақталуы мен тыйым салуларды және жүргізуді облыстық аумақтық инспекциялардың сақтауына бақылау жасауды жүзеге асырады. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатыса алады және ұйымдастырды. Аңшылық ісін пайдаланатын жерлердің резервтік қорындағы жануарлар дүниесі қорғау, өсімін молайту, және мемлекеттік есебін қамтамасыз етеді және ұйымдастырады. Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алуға квоталар бөлуге келіседі.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мақсатында жануарлар дүниесін пайдалану жұмыстарын, жануарлар дүниесінің мемлекеттік есебі, кадастры мен мониторингін жүргізу, оның ішінде ерекше қорғалатын аумақтарда (ЕҚТА) аңшылық шаруашылығын дамыту жөніндегі жұмыстар, аңшылардың дайындығы, «Охотник» АЖ бағдарламасын жасау, аңшыларға куәлік беру, бланктерді дайындаудың қатаң есептемесі бойынша жұмыстарды тексеруді ұйымдастырады. Аңшылық шаруашылығын дамыту, қорық өңірі мен қаумалдар, мемлекеттік табиғи резерваттарды қорғау, жануарлар дүниесін қорғау және пайдалану, мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша облыстық аумақтық инспекцияларға нақты көмек көрсетуді, олардың қызметін үйлестіруді және әдістемелік басшылық жасауды, қамтамасыз етеді.
Жануарлар дүниесі басқармасының жануарлар дүниесін қорғауды
және аңшылық ісін пайдаланушыларды бақылау бойынша бас

категория С-4, (№ 15-03-06)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или зоотехнии или агрономии или естественных наук (биология или экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области животного и растительного мира, охраны окружающей среды, в разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Осуществляет государственный контроль в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
Осуществляет контроль за соблюдением подведомственными организациями: введения и соблюдения ограничений и запретов на пользование объектами животного мира; правил ведения охотничьего хозяйства; правил охоты. Оказывает практическую и методическую помощь Республиканскому государственному казенному предприятию «ПО «Охотозоопром», государственным природным резерватам «Иргиз-Тургай» и «Алтын дала». Организовывает: проверку деятельности пользователей животным миром по соблюдению требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводстве и использования животного мира; ведение государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира; мероприятия по разработке тем бюджетных программ в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, развития охотничьих хозяйств; разработку естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению государственных природных заповедных зон; разработку и регистрацию паспортов государственных природных заповедных зон; работу по выполнению Программы по сохранению и рациональному использованию животного мира; работу по выполнению соглашений с природопользователями. Согласовывает с учетом специальных экологических требований, установленных Экологическим кодексом Республики Казахстан осуществления геологического изучения, разведки полезных ископаемых на территории государственных природных заповедных зон. Организовывает и принимает участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам охраны, воспроизводства и использования животного мира. Обеспечивает практическую помощь, методическое руководство и координацию деятельности областных территориальных инспекции по вопросам осуществления государственного контроля, охраны и использовании животного мира, охраны государственного природного резервата, государственных природных резерватов «Иргиз-Тургай» и «Алтын Дала», государственных заповедных зон, развития охотничьих хозяйств. Представляет интересы Управления в государственных и иных органах по поручению руководства Комитета, Управления и главного эксперта. Выполняет другие поручения и указания руководства Комитета, начальника Управления и главного эксперта.
Эксперт по контролю за охраной животного мира
и охотпользователями Управления животного мира,

сарапшысы, С-4 санаты, (№ 15-03-06)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер не зоотехния мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология не экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласында және нормативтік құқықтық актілер әзірлеу бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Фунционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың: жануарлар дүниесі объектілерін пайдалануға шектеулер мен тыйым салулар енгізуі мен сақтауына; аңшылық шаруашылығын жүргізу ережесінің; аң аулау ережесінің сақталуына бақылау жасайды. Мыналарды: жануарлар дүниесін пайдаланушылардың жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау жөніндегі қызметін тексеруді; жануарлар дүниесінің мемлекеттік есебін, кадастры мен мониторингін жүргізуді; жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, аңшылық шаруашылықтарын дамыту саласында бюджеттік бағдарламалардың тақырыптарын әзірлеу жөніндегі іс-шараларды; мемлекеттік табиғи қорық аймақтарын құру және кеңейту бойынша жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелер әзірлеуді; мемлекеттік табиғи қорық аймақтарының паспорттарын әзірлеуді және тіркеуді; жануарлар дүниесін сақтау және ұтымды пайдалану бағдарламаларын орындау жөніндегі жұмысты; табиғат пайдаланушылармен келісімдерді орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады. Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексі белгілеген арнайы экологиялық талаптарды ескере отырып мемлекеттік табиғи қорық аймақтарының аумағында геологиялық зерттеуді, пайдалы қазбалар барлауды жүзеге асыруды келіседі. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер әзірлеуді ұйымдастырады және оған қатысады. Жануарлар дүниесін қорғау мен пайдалануға, «Ырғыз-Торғай» және «Алтын дала» мемлекеттік табиғи резерваттарын, мемлекеттік қорық аймақтарын қорғауға, аңшылық шаруашылықтарын дамытуға мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша облыстық аумақтық инспекцияларға практикалық көмек көрсетуді, оларға әдістемелік басшылық жасауды және қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді. Комитет, Басқарма басшылығының және бас сарапшының тапсырмасы бойынша мемлекеттік және өзге органдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді. Комитет басшылығының, Басқарма басшысының және бас сарапшының басқа да тапсырмалары мен нұсқауларын орындайды.
Жануарлар дүниесі басқармасының жануарлар дүниесін қорғауды
және аңшылық ісін пайдаланушыларды бақылау бойынша сарапшысы,

категория С-5, (№ 15-03-07)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или зоотехнии или агрономии или естественных наук (биология или экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, соответствующих функциональным обязанностям.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области животного и растительного мира, охраны окружающей среды, в разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Осуществляет государственный контроль в области охраны, воспроизводства и использования животного мира. Организовывает и обеспечивает охрану, воспроизводство и государственный учет животного мира в резервном фонде охотничьих угодий. Согласовывает распределение квоты на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов. Организовывает и принимает участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам охраны, воспроизводства и использования животного мира. Разрабатывает и организовывает мероприятия по взаимодействию с правоохранительными и другими государственными органами. Осуществляет сбор и свод оперативных информаций областных территориальных инспекции по браконьерству в области животного мира. Организовывает подготовку охотников по охотничьему минимуму, выдачу удостоверений охотника. Обеспечивает практическую помощь, методическое руководство и координацию деятельности областных территориальных инспекции по вопросам осуществления государственного контроля, охраны и использовании животного мира, развития охотничьих хозяйств и борьбы с браконьерством.
Эксперт по учету и мониторингу животного мира
Управления животного мира,
категория С-5, (№ 15-03-08)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или зоотехнии или агрономии или естественных наук (биология или экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области животного и растительного мира, охраны окружающей среды, в разработке нормативных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Организовывает осуществление государственного контроля в области охраны, воспроизводства и использования животного мира. Организовывает проверку деятельности пользователей животным миром в целях соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводстве и использования животного мира, ведение государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира в том числе в особо охраняемых природных территориях (ООПТ), работу по изготовлению бланков строгой отчетности, работу по анализу отчетов областных территориальных инспекции и выработке рекомендации по повышению эффективности их работы, выдачу разрешений на пользование животным миром, ведением журналов учета выдачи разрешений, работу по хранению и списанию бланков строгой отчетности, удостоверении охотников. Организовывает и обеспечивает охрану, воспроизводство и государственный учет животного мира в резервном фонде охотничьих угодий. Организовывает и принимает участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам охраны, воспроизводства и использования животного мира. Обеспечивает практическую помощь, методическое руководство и координацию деятельности областных территориальных инспекции по вопросам осуществления государственного контроля, охраны и использовании животного мира, охраны государственных природных резерватов, заповедных зон и заказников, развития охотничьих хозяйств.
Руководитель Управления финансовой и
организационно-правовой работы,

С-5 санаты, (№ 15-03-07)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер не зоотехния мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология не экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласында және нормативтік құқықтық актілер әзірлеу бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруды ұйымдастырады. Аңшылық ісін пайдаланатын жерлердің резервтік қорындағы жануарлар дүниесі қорғау, өсімін молайту, және мемлекеттік есебін қамтамасыз етеді және ұйымдастырады. Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алуға квоталар бөлуге келіседі. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатыса алады және ұйымдастырды. Құқық қорғау органдары және өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылдар бойынша іс-шараларды әзірлейді және ұйымдастырады. Жануарлар дүниесі саласындағы браконьерлік бойынша облыстық аумақтық инспекциялардың шұғыл ақпараттық мәліметі мен жиынтығын жүзеге асырады. Аңшылық ісін ұйымдастыру, аңшы куәлігін беру бойынша аңшылардың дайындығын ұйымдастырады. Жануарлар дүниесін мемлекеттік бақылау, қорғау және пайдалануды жүзеге асыру, браконьерлікпен күрес және аңшылық шаруашылығын дамыту мәселелері бойынша облыстық аумақтық инспекцияларға нақты көмек көрсетуді, олардың қызметін үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды қамтамасыз етеді.
Жануарлар дүниесі басқармасының жануарлар дүниесінің
есебі мен мониторингі бойынша сарапшысы,
С-5 санаты, (№ 15-03-08)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (биолог-аңтанушы не аңшылықтану және аң өсіру не зооинженер не зоотехния мамандықтары бойынша) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология не экология мамандықтары бойынша) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласында және нормативтік құқықтық актілер әзірлеу бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруды ұйымдастырады. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мақсатында жануарлар дүниесін пайдалану жұмыстарын, жануарлар дүниесінің мемлекеттік есебі, кадастры мен мониторингін жүргізу, оның ішінде ерекше қорғалатын аумақтардағы (ЕҚТА) облыстық аумақтық инспекциялардың есептік талдамасы бойынша жұмыстарды, бланктер дайындаудағы қатаң есептеме бойынша жұмыстарды және аңшылық куәлігін, бланктің қатаң есебін сақтау және есептен шығару жөніндегі жұмыстарды, есептік журнал жүргізуге рұқсат беру, жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру, олардың жұмыстарының тиімділігін көтеру бойынша ұсыныстар әзірлеу бойынша жұмыстарды тексеруді ұйымдастырады. Аңшылық ісін пайдаланатын жерлердің резервтік қорын бекіту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатыса алады және ұйымдастырды. Жануарлар дүниесін мемлекеттік бақылау, қорғау және пайдалануды жүзеге асыру, браконьерлікпен күрес және аңшылық шаруашылығын дамыту мәселелері бойынша облыстық аумақтық инспекцияларға нақты көмек көрсетуді, олардың қызметін үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды қамтамасыз етеді.
Қаржылық және ұйымдастыру-құқықтық
жұмысы басқармасының басшысы,

категория С–3, (№ 15-04)
Критерии
Требования
Образование
В области социальные науки, экономика и бизнес (учет и аудит или экономика или менеджмент или финансы).
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области бюджетного планирования и исполнения, бухгалтерского учета (МСФООС), размещения и проведения государственных заказов и закупок, организационно-правовой работы.
Функциональные обязанности
Руководство управлением и несет ответственность за выполнение задач, предусмотренных Положением об управлении. Определение полномочий и обязанностей работников управления. В пределах своей компетенции обеспечивает исполнения требований законодательства РК. Совместно с управлениями Комитета принимает участие в подготовке текущих и перспективных прогнозов экономического развития подведомственных организаций, предложений по улучшению их финансового состояния, а также в работе по формированию, уточнению и исполнению бюджета, планов финансирования учреждений и финансово-хозяйственной деятельности предприятий, обеспечивает их согласование в Министерстве охраны окружающей среды РК, уполномоченных органах по бюджетному планированию и исполнению, размещение и проведение государственных заказов и закупок, организационно-правовой работы. Обеспечивает практическую помощь, методическое руководство и координацию деятельности подведомственных организаций Комитета по этим вопросам. Выполняет и другие поручения руководства комитета.
Главный эксперт Управления финансовой
и организационно-правовой работы,
категория С–4, (№ 15-04-01)
Критерии
Требования
Образование
В области социальные науки, экономика и бизнес (по учет и аудит или экономика или менеджмент или финансы).
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области бюджетного планирования и исполнения, бухгалтерского учета (МСФООС). Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Принимает и рассматривает совместно с управлениями составление и представление бюджетной заявки подведомственными организациями и непосредственно Комитета. Вносит предложения по уточнению (корректировке) республиканского бюджета. Участвует совместно с управлениями Комитета в разработке и формировании ежегодных проектов бюджета на планируемый финансовый год и обеспечивает их согласование в Министерстве охраны окружающей среды РК и уполномоченных органах по бюджетному планированию и исполнению. Подготавливает к утверждению планы финансирования по платежам и обязательствам государственных учреждений. Принимает и рассматривает совместно с управлениями формирование плана доходов и финансирования расходов по платным услугам, осуществляемыми государственными учреждениями и обеспечивает их утверждение. Готовит к согласованию и утверждению штатные расписания подведомственных учреждений. Оказывает практическую и методическую помощь подведомственным организацим по вопросам планирования, финансирования и экономического анализа. Подготавливает в установленном порядке переписки с органами государственного управления и другими организациями по вопросам планирования, финансирования и других вопросов касательно деятельности подведомственных организации. Выполняет и другие поручения руководства комитета и управления.
Эксперт по госзакупкам
Управления финансовой и организационно-правовой работы,

С-3 санаты, (№ 15-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес білімі (есепке алу және аудит не экономика не менеджмент не қаржы).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Бюджеттік жоспарлау мен атқару, бухгалтерлік есеп (ҚСХҚЕС), мемлекеттік тапсырыс пен сатып алуды орналастыру және өткізу, ұйымдастыру-құқықтық жұмыс саласында тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық жасайды және Басқарма туралы ережеде көзделген міндеттердің орындалуы үшін жауапты болады. Басқарма қызметкерлерiнiң өкiлеттiгін және мiндеттерiн анықтау. Өз құзыретінің шегiнде ҚР заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз етедi. Комитеттiң басқармаларымен бірлесіп ведомстволық бағынысты ұйымдардың ағымдағы және перспективалық экономикалық даму болжамдарын дайындауға, олардың қаржылық жағдайын жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлеуге, сондай-ақ бюджеттi, мекемелердi қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру, нақтылау және атқару жөніндегі жұмысқа және кәсiпорындардың қаржы-шаруашылық қызметiне қатысады, оларды Қоршаған ортаны қорғау министрлігінде, бюджеттік жоспарлау және атқару жөніндегі уәкілетті органдарда келісуді, мемлекеттік тапсырыстар мен сатып алуларды орналастыруды және өткізуді, ұйымдастыру-құқықтық жұмысты қамтамасыз етеді. Осы мәселелер бойынша Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметіне практикалық көмек көрсетуді, әдістемелік басшылық жасауды және үйлестіруді қамтамасыз етедi. Комитет басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Қаржылық және ұйымдастыру-құқықтық
жұмысы басқармасының бас сарапшысы,
С–4 санаты, (№ 15-04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес білімі (есепке алу және аудит не экономика не менеджмент не қаржы).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Бюджеттік жоспарлау мен атқару, бухгалтерлік есеп (ҚСХҚЕС) саласында тәжірибесінің болуы. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармалармен бірлесе отырып Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының және тікелей Комитеттің бюджеттік өтінімдерін жасау мен беруге қатысады. Комитеттің басқармаларымен бірлесіп жоспарланып отырған қаржы жылына жыл сайынғы бюджет жобаларын әзірлеуге және қалыптастыруға қатысады және олардың ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрлігі мен бюджеттік жоспарлау және атқару жөніндегі уәкілетті органдарда келісілуін қамтамасыз етеді. Мемлекеттік мекемелердің төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларын бекітуге дайындайды. Басқармалармен бірге мемлекеттік мекемелер жүзеге асыратын ақылы қызметтер бойынша кірістер және шығыстарды қаржыландыру жоспарларын қабылдайды және қарайды, олардың бекітілуін қамтамасыз етеді. Комитеттің ведомстволық бағынысты бюджеттік мекемелерінің штаттық кестелерін келісуге және бекітуге дайындайды. Жоспарлау, қаржыландыру және экономикалық талдау мәселелері бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсетеді. Жоспарлау, қаржыландыру мәселелері және ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметіне қатысты басқа да мәселелер бойынша белгіленген тәртіппен мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен хат-хабар дайындайды. Комитет пен басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Қаржылық және ұйымдастыру-құқықтық жұмысы басқармасының
мемлекеттік сатып алулар бойынша сарапшысы,

категория С–5, (№ 15-04-02)
Критерии
Требования
Образование
В области социальные науки, экономика и бизнес (учет и аудит или экономика или менеджмент или финансы).
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области бюджетного планирования и исполнения, государственных закупок, финансово-хозяйственной деятельности и бухгалтерского учета предприятий. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Подготавливает и обеспечивает доведения утвержденных финансовых показателей, согласование и утверждение штатных расписаний. Обеспечивает подготовку к утверждению годового плана государственных закупок товаров, работ и услуг, организацию и проведение их в соответствии с законодательством. Осуществляет мониторинг освоения бюджетных средств и ежемясячно готовит по ним информацию, прием отчетов подведомственных предприятий. Обеспечивает свод отчета по дебиторской и кредиторской задолженности, ведение главной книги журналов ордеров №2, № 6 предприятий. Готовит предложения по списанию основных средств. Оказывает практическую и методическую помощь подведомственным организацим по вопросам планирования, финансирования и экономического анализа. Ведет в установленном порядке переписки с органами государственного управления и другими организациями по вопросам планов финансово-хозяйственной деятельности и государственным закупкам подведомственных предприятий. Выполняет и другие поручения руководства комитета и управления.
Главный эксперт по финансам
Управления финансовой и организационно-правовой работы,
категория С–4, (№ 15-04-03)
Критерии
Требования
Образование
В области социальные науки, экономика и бизнес (учет и аудит или экономика или менеджмент или финансы).
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в области бюджетного планирования и исполнения, бухгалтерского учета (МСФООС). Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Ведет мониторинг и контроль за исполнением плана финансирования, обеспечивает свод отчета по дебиторской и кредиторской задолженности и меры к их погашению. Готовит еженедельную информацию по использованию бюджетных средств подведомственными учреждениями. Готовит предложения по списанию основных средств. Обеспечивает свод бухгалтерских балансов на отчетный период и предоставление в министерство в сроки, установленные по графику. Ведет в установленном порядке переписки с органами государственного управления и другими организациями по вопросам исполнения бюджета учреждениями. Сбор информации по проверкам, принятых по их результатам мер и подготовка отчетности по ним. Выполняет и другие поручения руководства комитета и управления.
Главный эксперт по правовым вопросам
Управления финансовой и организационно-правовой работы,

С–5 санаты, (№ 15-04-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес білімі (есепке алу және аудит не экономика не менеджмент не қаржы).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Бюджеттік жоспарлау және атқару, мемлекеттік сатып алу, кәсіпорындардың қаржы-шаруашылық қызметі мен бухгалтерлік есептілігі саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген қаржылық көрсеткіштерді дайындайды және жеткізеді, штаттық кестелердің келісуін және бекітілуін қамтамасыз етеді. Тауарлар, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық жоспарын бекітуге дайындайды, заңнамаға сәйкес олардың ұйымдастырылуы мен өткізілуін қамтамасыз етеді. Бюджет қаражатының игерілуіне мониторинг жасайды және осы бойынша ай сайын ақпарат дайындайды, ведомстволық бағынысты кәсіпорындардың есептерін қабылдайды. Дебиторлық және кредиторлық қарыздар бойынша жиынтық есепті, кәсіпорындардың № 2, № 6 журнал ордерлерінің басты кітабын жүргізуді қамтамасыз етеді. Негізгі құралдарды есептен шығаруға ұсыныстар дайындайды. Белгіленген тәртіппен мемлекеттік басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен, Комитеттің ведомстволық бағынысты кәсіпорындарымен қаржы-шаруашылық жоспар мәселелері бойынша хат-хабар алысып тұрады. Комитет пен басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Қаржылық және ұйымдастыру-құқықтық
жұмысы басқармасының қаржы бойынша бас сарапшысы,
С–4 санаты (№ 15-04-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес білімі (есепке алу және аудит не экономика не менеджмент не қаржы).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Көрсетілген әкімшілік мемлекеттік лауазым санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Бюджеттік жоспарлау және орындау жұмыстары, бухгалтерлік есеп (ҚСХҚЕС) саласында тәжірибесінің болғаны жөн. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қаржыландыру жоспарларының орындалуына мониторинг және бақылау жасайды, дебиторлық және кредиторлық қарыздар бойынша жиынтық есепті және оларды өтеу шараларын қамтамасыз етеді. Апта сайын ведомстволық бағынысты мекемелердің бюджет қаражатын пайдалануы туралы ақпарат дайындайды. Негізгі құрал-жабдықтарды есептен шығару жөнінде ұсыныстар дайындайды. Есепті кезеңге бухгалтерлік баланстардың жиынтығын дайындайды және оның кесте бойынша белгіленген мерзімде ҚР ҚОҚМ-не тапсырылуын қамтамасыз етеді. Белгіленген тәртіппен мемлекеттік басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен Комитеттің ведомстволық бағынысты мекемелерімен бюджетті игеру мәселелері бойынша хат-хабар алысып тұрады. Тексерулер, олардың нәтижелері бойынша қабылданған шаралар туралы ақпарат жинайды және олар бойынша есептілік дайындайды. Комитет пен басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Қаржылық және ұйымдастыру-құқықтық жұмысы басқармасының
құқықтық мәселелері бойынша бас сарапшысы,

категория С–4, (№ 15-04-05)
Критерии
Требования
Образование
В области право (юриспруденция или международное право)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в юридической службе, в разработке нармотивных правовых актов. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Обеспечивает безупречное соблюдение сотрудниками Комитета Законов Республики Казахстан и подзаконных актов, представляет интересы Комитета в судах и других правоохранительних органах, проводит работу по предъявлению исковых заявлений, правовую экспертизу входящей документации Комитета по вопросам использования и соблюдения действующего законодательства, участвует в разработке проектов нормативно-правовых актов и проводит по ним правовую экспертизу, в пределах своей компетенции обеспечивает исполнения требований законодательства РК о борьбе коррупцией, участвует в мероприятиях по установлению, недопущению и устранению правонарушений связанные с коррупцией, проводит мероприятия по изучению должностными лицами Комитета требования законодательства о коррупции, консультирует работников Комитета по правовым вопросам, вносит заключение и выдает справки. Проводит системный учет входящих и исходящих нормативных актов. Выполняет и другие поручения руководства комитета и управления.
Эксперт по делопроизводству
Управления финансовой и организационно-правовой работы,
категория С–4, (№ 15-04-06)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в области социальных наук (архивоведение или документоведение или документационное обеспечение) или право (юриспруденция) или образования (казахский язык и литература) или ветеринария (ветеринарная медицина)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы делопроизводства. Умение работать с персональным компьютером.
Функциональные обязанности
Обеспечение единого порядка документирования, организации работы с документами, создания и ведения информационно-поисковых систем, контроля исполнения документов и подготовки документов для передачи в архив, осуществляет первоначальную обработку, предварительное рассмотрение, регистрацию, учет, хранение, доставку и рассылку документов, организует своевременное рассмотрение руководителем организации входящих документов, осуществляет контроль за оформлением документов, представляемых на подпись руководителю, составляет номенклатуру дел организации, разрабатывает типовую (примерную) номенклатуру дел, обеспечивает оперативное хранение дел и их использование до передачи в установленном порядке в архив, разрабатывает мероприятия по совершенствованию форм и методов работы с документами, повышению исполнительской дисциплины, осуществляет контроль за правильностью оформления и формирования дел в структурных подразделениях, организует экспертизу ценности документов с целью их отбора на хранение и уничтожения. Выполняет и другие поручения руководства комитета и управления.
Руководитель областной территориальной инспекции
лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан

С-4 санаты, (№ 15-04-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Юриспруденция немесе халықаралық құқық мамандықтары бойынша жоғары кәсіби білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Заң қызметінде, нормативтік құқықтық актілер әзірлеуде жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитет қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының Заңдарын және заңға қосымша актілерін мүлтіксіз сақтауын қамтамасыз етеді, соттарда және басқа да құқық қорғау органдарында Комитеттің мүдделерін білдіреді, талап-арыздар беру жұмысын жүргізеді, қолданыстағы заңнаманы пайдалану және сақтау мәселелері бойынша Комитеттің кіріс құжаттамаларына құқықтық сараптама жасайды, нормативтік құқықтық актілер жобасын дайындауға қатысады және олар бойынша құқықтық сараптама жүргізеді, өзінің құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз етеді, сыбайлас жемқорлықпен байланысты құқық бұзушылықтарды анықтау, жол бермеу және тыю жөніндегі іс-шараларға қатысады, Комитеттің лауазымды тұлғаларының сыбайлас жемқорлық туралы заңнама талаптарын оқып-үйренуі бойынша іс-шаралар өткізеді, Комитет қызметкерлеріне құқықтық мәселелер бойынша консультациялар береді, қорытынды енгізеді және анықтамалар береді. Кіріс және шығыс нормативтік актілерінің жүйелі есебін жүргізеді. Комитет пен басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Қаржылық және ұйымдастыру-құқықтық жұмысы басқармасының
іс жүргізу бойынша бас сарапшысы,
С–4 санаты, (№ 15-04-06)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары кәсіптік білім (мүмкіндігінше мұрағаттану, құжаттаматану және құжаттамалық қамтамасыз ету, заңгер немесе қазақ тілі және әдебиеті мамандығы бойынша) және ветеринария (ветеринариялық медицина).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Іс жүргізу саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Жеке компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құжаттаудың бірыңғай тәртібін қамтамасыз ету, құжаттармен жұмыс істеуді, ақпараттық-ізденіс жүйелерін құруды енгізуді ұйымдастыру, құжаттардың орындалуына және құжаттарды мұрағатқа тапсыруға дайындауға бақылау жасау, оны бастапқы өңдеуден өткізуді алдын-ала қарауды, тіркеуді, есепке алуды, сақтауды, жеткізіп беруді және құжаттарды таратуды қамтамасыз етеді, кіріс құжаттарын ұйым басшысының дер кезінде қарауын ұйымдастырады, басшыға қол қоюға берілетін құжаттардың ресімделуіне бақылау жасайды, ұйымның іс жүргізу номенклатурасын жасайды, істердің типтік (үлгілік) номенклатурасын әзірлейді, істердің жедел сақталуын және олардың белгіленген тәртіппен мұрағатқа тапсырғанға дейін пайдаланылуын қамтамасыз етеді, құжаттармен жұмыс істеудің нысандары мен әдістерін жетілдіру, орындаушылық тәртіпті арттыру жөнінде іс-шаралар әзірлейді, құрылымдық бөлімшелерде істердің дұрыс ресімделуіне және қалыптасуына бақылау жасауды жүзеге асырады, сақтауға іріктеу және жою мақсатында құжаттардың құндылығына сараптама жасауды ұйымдастырады. Комитет пен басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігінің облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
инспекциясының басшысы

главный специалист, категория С-О-5, 1 единица ( № 04-02)
Критерий
Требования
Образование
в области право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечивает выполнение требований антикоррупционного законодательства, мероприятий по выявлению, и устранению коррупционного правонарушения ведение банка данных об административных правонарушениях, ведение программы АРМ ЕУОЛ, ведение претензионно-исковой работы, контроль за выполнением Медиа-планов по работе со СМИ.
РГУ «Алматинская областная территориальная инспекция лесного и
охотничьего хозяйства»
Служба управления персоналом (кадровая служба)
главный специалист, категория С-О-5, 1 единица (№ 02-01)
Критерий
Требования
Образование
в области право (юриспруденция), юридический или гуманитарные науки (филолог), сельскохозяйственные науки (лесные ресурсы и лесоводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Комплекс работ, связанных с подбором, эффективным использованием и высвобождением кадров. Подготовка, оформление и сдача отчета по работе с кадрами в соответствующие организации. Ведение кадровых документов по личному составу инспекции (личные дела, трудовые книжки, специальная проверка), аттестация кадров, работа конкурсной комиссии. Организует направления и учебу кадров госслужащих на повышение квалификации. Оформление очередных трудовых и других видов отпусков. Контроль за своевременной сдачей деклараций о доходах и имуществе госслужащих инспекции. Контроль за соблюдением госслужащими ограничений, связанных с госслужбой и исполняет работы и другой в этой отрасли. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Отдел регулирования и контроля в области лесного хозяйства
Руководитель отдела регулирования и контроля
в области лесного хозяйства

Бас маман, С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 04-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (юриспруденция) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықтарды анықтау және жою бойынша іс-шараларын, сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңдарының талаптарын орындауды, әкімшілік құқық бұзушылық бойынша деректер банкін, АРМ ЕУОЛ бағдарламасын жүргізуді және БАҚ-пен жұмыс жүргізу жөніндегі Медиа-жоспардың орындалуына қадағалау жүргізуді қамтамасыз етеді.
«Алматы облыстық орман және аңшылық
шаруашылығы аумақтық инспекциясы» РММ Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі)
Бас маман, С-О–5 санаты, 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (юриспруденция), заңгерлік немесе гуманитарлық (филология) ғылымдары, ауыл шаруашылығы (орман ресурстары және орман өсіру) ғылымдары саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Кадрларды таңдаумен, тиімді пайдалану және босатумен байланысты кешенді жұмыс. Тиісті ұйымдарға кадрлармен жұмыс бойынша есептерді ресімдеу, тапсыру және дайындау. Инспекцияның жеке құрамы бойынша (жеке істер, еңбек кітапшалары, арнайы тексеріс) кадрлық құжаттарды, кадрларды аттестациялау, конкурстық комиссия жұмысын жүргізу. Біліктіліктерін арттыру үшін мемлекеттік қызметші кадрларын бағыттауды және оқытуды ұйымдастыру. Кезекті еңбек демалысын және басқа да демалыс түрлерін ресімдеу. Инспекциядағы мемлекеттік қызметшілердің табысы мен мүлкі туралы декларацияларды уақытында тапсыруын бақылау. Мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметпен байланысты шектеулерді сақтауға бақылау жүргізу және осы саладағы басқа да жұмыстарды атқару. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асырады. Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet, E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Орман шаруашылығы саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Орман шаруашылығы саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің

категория С-О-4, 1 единица № (03-01)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечивает ведение документации по государственному учету лесов, государственному лесному кадастру и отраслевому учету состояния и использования земель государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий. Организует учет и отчетность деятельности инспекции по лесному хозяйству, а также внесение изменений в материалы лесоустройства и книги учета лесного фонда. Осуществляет проверки выполнения госучреждениями по особо охраняемых природных территорий, лесов и животного мира, охране выполнение мероприятий по отводу лесосек главного и промежуточного пользования, по проведению рубок ухода за лесом и рубок главного пользования, отпуску леса на корню, по противопожарной профилактике в лесах, охране лесов от пожаров, незаконных рубок и других нарушений, защите их от вредных насекомых и болезней, воспроизводству лесных ресурсов и лесоразведению. Осуществляет проверки по соблюдению правил сенокошения, пастьбы скота и другим видам эксплуатации государственного лесного фонда. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений природоохранного законодательства, а также о приостановлении хозяйственной деятельности. Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам в области лесного и особо охраняемых природных территорий. Осуществляет руководство отделом. Организовывает и участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства. Разрабатывает планы работ отдела, контролирует их выполнение. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины.
Специальные навыки: Знание системы управления лесами в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail.
Главный специалист отдела регулирования и контроля
в области лесного хозяйства
категория С-О-5, 4 единицы, (№ 03-02, № 03-03, № 03-04, № 03-05)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществляет проверки выполнения госучреждениями по охране лесов и животного мира, особо охраняемых природных территорий мероприятий по охране лесов от пожаров, незаконных порубок, повреждений и загрязнении химическими веществами и выбросами, сточными водами и другими действиями, причиняемыми вред лесу. Проверяет правильность выдачи лесорубочных и лесных билетов. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений, а также приостановлении хозяйственной деятельности. Участвует в разработке текущих и перспективных планов по охране леса, противопожарному и рекреационному обустройству его. Принимает участие при проведении лесоустройства и проектировании противопожарного обустройства лесов. Участвует в проведении государственного учета лесного фонда.
Обеспечивает контроль выполнения плана по лесовосстановлению, лесосеменному делу, выращиванию посадочного материала, по созданию и использованию постоянной лесосеменной базы в учреждениях особо охраняемых природных территорий и лесного хозяйства и контролирует качество этих работ. Ведет государственный контроль и надзор за требованиями пожарной безопасности в лесах всеми пользователями леса. Осуществляет государственный контроль и надзор по всем видам лесопользования, за рациональным использованием лесных ресурсов, соблюдением правил рубок и отпуска леса на корню, очистки мест рубок. Ведет государственный контроль за качеством отвода лесосек учреждениями лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий ведением ими технической документации, выпиской разрешительных документов на лесные пользования. Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам. Участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства. Выступает истцом в судах от имени инспекции. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины. Специальные навыки: Знание системы управления лесами в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail
Отдел регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира
Руководитель отдела регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира,
категория С-О-4, 1 единица (№ 04-01)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организовывает и обеспечивает охрану, воспроизводство и использование животного мира на незакрепленных охотничьих угодьях. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений природоохранного законодательства, а также приостановления хозяйственной деятельности. Разрабатывает и вносит предложения в акимат по улучшению использования охотничьих угодий области. Организует и проводит работу по охране, учету и воспроизводству запасов охотничьих животных, промысловой и любительской охоте. Организует борьбу с браконьерством и вредными хищниками, следит за нормальным состоянием в охотхозяйствах пограничных знаков и охот хозяйственных сооружений. Выступает истцом в судах от имени инспекции. Организует выдачу государственных разрешений на добычу диких животных. Запрашивает и получает информацию от госорганов и иных организаций, необходимую для осуществления контроля за охраной, воспроизводством и использованием животного мира, ООПТ. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины. Осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением требований законодательства в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий. Осуществляет контроль за выполнением планов по проведению биотехнических, охранных, охотхозяйственных и мелиоративных мероприятий, способствующих увеличению количества дичи в лесоохотничьих хозяйствах области, внедрение достижений научно-технических прогресса в практику ведения охотничьего хозяйства и повышения качества продукции охоты. Разрабатывает планы работы отдела и контролирует их исполнение. Проводит воспитательную работу среди коллектива охотоведов, егерей и другими работниками охотхозяйств, а также с населением области по вопросам охраны животного мира. Специальные навыки: знание системы охотничьего хозяйства в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
охраны, воспроизводства и использования животного мира,

басшысы С-О-4-санаты, 1-бірлік (№ 03-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ормандарды мемлекеттік есепке алу, мемлекеттік орман кадастры және салалық есепке алу жағдайы және мемлекеттік орман қоры жерлері және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бойынша құжаттама жүргізуді қамтамасыз ету. Орман орналастыру және орман шаруашылығын жобалауды қамтамасыз ету. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы қызметі бойынша есепке алуды және есеп беруді ұйымдастыру, сондай-ақ орман орналастыру материалдарына және орман қорының есеп кітабына өзгерістер енгізу. Орман және жануарлар дүниесін қорғау және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бойынша мемлекеттік мекемелерімен бас және аралық пайдаланудағы кеспеағаштарды белгілеу бойынша іс-шаралардың орындалуларына тексеруді жүзеге асыру, орман сыртында және бас пайдалануды кесуде, күтіп-баптау мақсатында кесу жүргізу бойынша, орманды түбінен босату, ормандарда өртке қарсы алдын алу шаралары бойынша, ормандарды өрттен, заңсыз кесулерден және басқа да бұзушылықтардан қорғауды жүргізу, оларды зиянкес жәндіктерден және аурулардан қорғаумен, орман ресурстарының өсімін молайту және орманды дамытумен айналысады. Шөп шабу ережелерінің сақталуы, мал жаю және басқа да мемлекеттік орман қоры жерлерін пайдалану түрлері бойынша тексерістерді жүзеге асыру. Белгіленген тәртіпте табиғат қорғау заңнама бұзушылықтарын жою, сондай-ақ шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарым беру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы саласында облыстағы атқарушы органдарға әдістемелік және кеңестік көмек көрсету. Бөлімді басқаруды жүзеге асыру. Орман және жануарлар дүниесін браконьерлерден қорғау бойынша рейдтерді ұйымдастыру және оған қатысу. Бөлімнің жұмыс жоспарын әзірлеу, олардың орындалуын бақылау. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру. Арнайы бдағдылар: облыстағы орман басқару жүйесін білу, компьютерде Word. Excel. E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Орман шаруашылығы саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Орман шаруашылығы саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас
маманы С-О-5-санаты, 4 бірлік ( № 03-02, № 03-03, № 03-04,
№ 03-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы (орман ресурстары және орман шаруашылығы) ғылымдары саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман және жануарлар дүниесін қорғау, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бойынша мемлекеттік мекемелері мен ормандарды өрттерден қорғау бойынша, заңсыз кесулерден, химиялық заттармен ластанулардан және зақымдаулардан, қалдықтардан, лай сулардан және басқа да орманға келтірілетін залал түрлеріне қарсы шаралардың орындалуларын тексеруді жүзеге асыру. Орман кесу билеттерін және ағаш билеттерінің дұрыс берілуін тексеру. Белгіленген тәртіпте табиғат қорғау заңнама бұзушылықтарын жою, сондай-ақ шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарым беру. Орманды және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау бойынша ағымдағы және болашаққа жоспарларды әзірлеуге, оны өртке қарсы және рекреациялық орналастыруға қатысу. Орман орналастыруды жүргізуге және ормандарды өртке қарсы жабдықтауды жобалауға қатысу. Орман қорын мемлекеттік есепке алуды жүргізуге қатысу. Орманды жандандыру, орман тұқымды жұмыстарды, отырғызу материалдарын өсіру бойынша жоспардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы мекемелерінде тұрақты орман тұқымды базаны құру, пайдалану және ол жұмыстардың сапасын бақылау. Барлық орман пайдаланушылармен ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптарын қадағалап, мемлекеттік бақылау жүргізу. Барлық орман пайдалану түрлері бойынша, орман ресурстарын тиімді пайдалануға, орманды түбінен босату мен кесу ережелерінің сақталуына, кесу орындарының тазалануын қадағалауды және мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы мекемелерінің кеспе ағаштарды белгілеу сапасына, олардың техникалық құжаттардың толтыруына, орман пайдалануларға рұқсат құжаттарының берілуіне мемлекеттік бақылау жүргізу.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы саласында облыстағы атқарушы органдарға әдістемелік және консультациялық көмек көрсету. Орман және жануарлар дүниесін браконьерлерден қорғау бойынша рейдтерді ұйымдастыру және оларға қатысу. Инспекция атынан соттарда талапкер ретінде қатысу. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру. Арнайы дағдылар: облыстағы орман басқару жүйесін білу, компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы С-О-4-санаты,
1-бірлік (№ 04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы (аңшылықтану және аң өсіру) ғылымдары саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бекітілмеген аңшылық аумақтарда жануарлар дүниесін пайдалану және өсімін молайтуды, қорғауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Табиғатты қорғау заңнама бұзушылықтарын жою және белгіленген тәртіпте шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарымдар беру. Облыстағы аңшылық аумақтарды пайдалануды жақсарту бойынша әкімдікке ұсыныстар енгізу және әзірлеу. Жабайы жануарларды қорғау, есепке алу және өсім қорын молайту, кәсіптік және әуесқойлық аңшылық бойынша жұмыстарды ұйымдастырып жүргізу. Браконьерлікпен және зиянды жыртқыштармен күресті ұйымдастыру, аңшылық шаруашылықтардағы құрылыстарда шекаралық белгілердің жағдайын қадағалау. Инспекция атынан соттарда талапкер ретінде қатысу. Инспекция атынан талапкер ретінде соттарға қатысу. Жабайы аңдарды аулауға мемлекеттік рұқсаттарды беруді ұйымдастыру. ЕҚТА, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалануды бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік және басқа да органдардан сұрастыру және алу. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнама талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүргізу. Облыстағы орман аңшылық шаруашылықтарында жабайы аңдардың көбеюіне әсері тиетін биотехникалық, қорғау, аңшылық шаруашылық және мелиоративтік шаралар бойынша жоспарлардың орындалуына, аңшылық шаруашылығын жүргізу тәжірибесіне ғылыми-техникалық прогресс жетістіктерін енгізуді және аң аулау өнімінің сапасын көтеруге бақылау жүргізу. Бөлімнің жұмыс жоспарын әзірлеп, олардың орындалуын бақылау. Аңшылық жетекшілер, қорықшылар және басқа да аңшылық шаруашылықтары қызметкерлерінің ұйымдарымен, облыс тұрғындарымен тәрбиелік және жануарлар дүниесі мәселелері бойынша жұмыстарды жүргізу. Арнайы дағдылар: облыстағы аңшылық шаруашылығы жүйесін білу. Word, Excel, E-mail бағдарламаларында жұмыс істей білу.
Жануарлар дүниесін қорғау,өсімін молайту мен пайдалану
саласындағы реттеу және бақылау бөлімінің бас маманы

категория С-О-5, 3 единицы, (№ 04-02, № 04-03, № 04-04)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство, лесные ресурсы и лесоводство, естественные или педогогический науки ( биология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществляет проверки выполнения госучреждениями по охране лесов и животного мира и охотпользователей соблюдения ими природоохранного законодательства и условий договора на пользование животным миром. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений природоохранного законодательства, а также о приостановлении хозяйственной деятельности. Запрашивает и получает сведения и материалы, необходимые для осуществления государственного контроля.. Участвует в работе по борьбе с браконьерством и вредными хищниками, по проведению мероприятий, способствующих увеличения количества дичи в охотничьих хозяйствах области. Выступает истцом в судах по делам об административных нарушениях в области животного мира от имени инспекции. Ведет государственный учет животного мира. Проводит рейды по охране животного мира в охотхозяйствах. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебное табельное оружие. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины. Осуществляет контроль и надзор за соблюдением требований в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий. Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам в области охотничьего хозяйства. Специальные навыки: знание системы охотничьего хозяйства в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail
Отдел регулирования и контроля в области
особо охраняемых природных территорий
Руководитель отдела регулирования и контроля в области
особо охраняемых природных территорий,
категория С-О-4, 1 единица № (05-01)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечивает ведение документации по государственному учету лесов, государственному лесному кадастру и отраслевому учету состояния и использования земель государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий. Организует учет и отчетность деятельности инспекции по лесному хозяйству, а также внесение изменений в материалы лесоустройства и книги учета лесного фонда. Осуществляет проверки выполнения госучреждениями по особо охраняемых природных территорий, лесов и животного мира, охране выполнение мероприятий по отводу лесосек главного и промежуточного пользования, по проведению рубок ухода за лесом и рубок главного пользования, отпуску леса на корню, по противопожарной профилактике в лесах, охране лесов от пожаров, незаконных рубок и других нарушений, защите их от вредных насекомых и болезней, воспроизводству лесных ресурсов и лесоразведению. Осуществляет проверки по соблюдению правил сенокошения, пастьбы скота и другим видам эксплуатации государственного лесного фонда. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений природоохранного законодательства, а также о приостановлении хозяйственной деятельности. Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам в области лесного и особо охраняемых природных территорий. Осуществляет руководство отделом. Организовывает и участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства. Разрабатывает планы работ отдела, контролирует их выполнение. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины.
Специальные навыки: Знание системы управления особо охраняемых природных территорий в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
и особо охраняемых природных территорий,

С-О-5-санаты, 3-бірлік (№ 04-02, № 04-03, № 04-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану мен аң өсіру, орман ресурстары және орман өсіру), жаратылыстану немесе педогогикалық ғылымдары (биология) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу.«Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ормандарды және жануарларды қорғау бойынша мемлекеттік мекемелермен және аңшылық пайдаланушылармен табиғат пайдалану заңнамаларының сақталуын және жануарлар дүниесін пайдаланудың шарт міндеттерінің орындалуын тексеруді жүзеге асыру. Табиғат қорғау заңнамасының бұзушылықтарын жою және белгіленген тәртіпте шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарым беру. Мемлекеттік бақылауды жүргізу үшін қажетті мәліметтер мен материалдарды сұрату және оларды алу. Браконьерлікпен және зиянды жыртқыштармен күресті және облыстағы аңшылық шаруашылықтарында жабайы жануарлардың көбеюіне әсері тиетін шараларды өткізуді ұйымдастыру. Инспекция атынан соттарда жануарлар дүниесіндегі әкімшілік бұзушылықтар туралы істері бойынша талапкер ретінде қатысу. Жануарлар дүниесін мемлекеттік есепке алуды жүргізу. Аңшылық шаруашылықтарында жануарлар дүниесін қорғау бойынша рейдтер жүргізу. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қарудың дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы талаптардың сақталуын қадағалап. бақылауды жүргізу.
Облыстағы атқарушы органдарға аңшылық шаруашылығы саласы бойынша әдістемелік және консультациялық көмек көрсету.
Арнайы дағдылар: облыстағы аңшылық шаруашылығы жүйесін білу, Word, Excel, E-mail бағдарламаларында жұмыс істей білу.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы
реттеу мен бақылау бөлімі Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау
бөлімінің басшысы, С-О-4-санаты, 1-бірлік (№ 05-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ормандарды мемлекеттік есепке алу, мемлекеттік орман кадастры және салалық есепке алу жағдайы және мемлекеттік орман қоры жерлері және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бойынша құжаттаманы жүргізуді қамтамасыз ету. Орман орналастыру және орман шаруашылығын жобалауды қамтамасыз ету. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы қызметі бойынша есепке алуды және есеп беруді ұйымдастыру, сондай-ақ орман орналастыру материалдарына және орман қорының есеп кітабына өзгерістер енгізу. Орман және жануарлар дүниесін қорғау және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бойынша мемлекеттік мекемелерімен бас және аралық пайдаланудағы кеспеағаштарды белгілеу бойынша іс-шаралардың орындалуларына тексеруді жүзеге асыру, орман сыртында және бас пайдалануды кесуде, күтіп-баптау мақсатында кесу жүргізу бойынша, орманды түбінен босату, ормандарда өртке қарсы алдын алу бойынша, ормандарды өрттен, заңсыз кесулерден және басқа да бұзушылықтардан қорғауды жүргізу, оларды зиянкес жәндіктерден және аурулардан қорғаумен, орман ресурстарының өсімін молайту және орманды дамытумен айналысу. Шөп шабу ережелерінің сақталуы, мал жаю және басқа да мемлекеттік орман қоры жерлерін пайдалану түрлері бойынша тексерістерді жүзеге асыру. Белгіленген тәртіпте табиғат қорғау заңнама бұзушылықтарын жою, сондай-ақ шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарым беру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы саласында облыстағы атқарушы органдарға әдістемелік және консультациялық көмек көрсету. Бөлімді басқаруды жүзеге асыру. Орман және жануарлар дүниесін браконьерлерден қорғау бойынша рейдтерді ұйымдастыру және оған қатысу. Бөлімнің жұмыс жоспарын әзірлеу, олардың орындалуын бақылау. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру. Арнайы дағдылар: облыстағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жүйесін білу, компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы
реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы

категория С-О-5, 1 единица (№ 05-02)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство, охотоведение и звероводство).
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществляет проверки выполнения госучреждениями по охране особо охраняемых природных территорий, лесов и животного мира, мероприятий по охране лесов от пожаров, незаконных порубок, повреждений и загрязнении химическими веществами и выбросами, сточными водами и другими действиями, причиняемыми вред лесу. Проверяет правильность выдачи лесорубочных и лесных билетов. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений, а также приостановлении хозяйственной деятельности. Участвует в разработке текущих и перспективных планов по охране леса, противопожарному и рекреационному обустройству его. Принимает участие при проведении лесоустройства и проектировании противопожарного обустройства лесов. Участвует в проведении государственного учета лесного фонда.
Обеспечивает контроль выполнения плана по лесовосстановлению, лесосеменному делу, выращиванию посадочного материала, по созданию и использованию постоянной лесосеменной базы в учреждениях особо охраняемых природных территорий и лесного хозяйства и контролирует качество этих работ. Ведет государственный контроль и надзор за требованиями пожарной безопасности в лесах всеми пользователями леса. Осуществляет государственный контроль и надзор по всем видам лесопользования, за рациональным использованием лесных ресурсов, соблюдением правил рубок и отпуска леса на корню, очистки мест рубок. Ведет государственный контроль за качеством отвода лесосек учреждениями лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий ведением ими технической документации, выпиской разрешительных документов на лесные пользования. Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам. Участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства. Выступает истцом в судах от имени инспекции. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины. Специальные навыки: Знание системы управления особо охраняемых природных территорий в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail
Отдел регулирования и контроля в области лесного и охотничьего
хозяйства по пригородным районам г. Алматы

С-О-5-санаты, 1-бірлік (№ 05-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру, аңшылықтану және аң өсіру) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу.«Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман және жануарлар дүниесін қорғау, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бойынша мемлекеттік мекемелерімен ормандарды өрттерден қорғау бойынша, заңсыз кесулерден, химиялық заттармен ластанулардан және зақымдаулардан, қалдықтардан, лай сулардан және басқа да орманға келтірілетін залал түрлеріне қарсы шаралардың орындалуларын тексеруді жүзеге асыру. Орман кесу билеттерін және ағаш билеттерінің дұрыс берілуін тексеру. Белгіленген тәртіпте табиғат қорғау заңнама бұзушылықтарын жою, сондай-ақ шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарым беру. Орманды және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау бойынша ағымдағы және болашаққа жоспарларды әзірлеуге, оны өртке қарсы және рекреациялық орналастыруға қатысу. Орман орналастыруды жүргізуге және ормандарды өртке қарсы жабдықтауды жобалауға қатысу. Орман қорын мемлекеттік есепке алуды жүргізуге қатысу. Орманды, ағаш тұқымын отырғызу материалдарын өсіру жұмыстарын жандандыру жөніндегі жоспардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы мекемелерінде тұрақты орман тұқымды базаны құру, пайдалану және ол жұмыстардың сапасын бақылау. Барлық орман пайдаланушылармен ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптарын қадағалап, мемлекеттік бақылау жүргізу. Барлық орман пайдалану түрлері бойынша, орман ресурстарын тиімді пайдалануға, орманды түбінен босату және кесу ережелерінің сақталуына, кесу орындарының тазалануына қадағалау мен мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы мекемелерінің кеспе ағаштарды белгілеу сапасына, олармен техникалық құжаттардың толтырылуына, орман пайдалануларға рұқсат құжаттарының берілуіне мемлекеттік бақылау жүргізу. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы саласында облыстағы атқарушы органдарға әдістемелік және кеңестік көмек көрсету. Орман және жануарлар дүниесін браконьерлерден қорғау бойынша рейдтерді ұйымдастыру және оларға қатысу. Инспекция атынан соттарда талапкер ретінде қатысу. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру.
Арнайы дағдылар: облыстағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жүйесін білу, компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Алматы қаласы маңындағы аудандарда орман және аңшылық
шаруашылығы саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі

Руководитель отдела, категория С-О-4, 1 единица (№ 06-01)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организует борьбу с браконьерством и вредными хищниками, следит за нормальным состоянием в охотхозяйствах пограничных знаков и охот хозяйственных сооружений. Запрашивает и получает информацию от госорганов и иных организаций, необходимую для осуществления контроля за охраной, воспроизводством и использованием животного мира, ООПТ. Выступает истцом в судах от имени инспекции. Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам в области лесного и особо охраняемых природных территорий. Осуществляет руководство отделом. Организовывает и участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства. Разрабатывает планы работ отдела, контролирует их выполнение. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины.
Специальные навыки: Знание системы управления лесами в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
лесного и охотничьего хозяйства по пригородным районам г. Алматы
категория С-О-5, 1 единица (№ 06-02)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство или охотоведение и звероводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществляет контроль и надзор за соблюдением требований в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий. Ведет государственный учет животного мира. Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам в области охотничьего хозяйства. Участие в разработке нормативно правовых актов в области лесного и охотничьего хозяйства. Участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины и исполняет работы и другой в этой отрасли.
Специальные навыки: Знание системы управления лесами в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail.
Отдел финансовой и организационной работы
Руководитель отдела финансовой и организационной работы,

Бөлім басшысы, С-О-4-санаты, 1-бірлік (№ 06-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары және орман өсіру) ғылымдары саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Браконьерлікпен және зиянды жыртқыштармен күресті ұйымдастыру, аңшылық шаруашылықтардағы шекаралық белгілер мен құрылыстардың қалыпты жай-күйін қадағалау. ЕҚТА, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалануды бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік және басқа да органдардан сұрастыру және алу. Инспекция атынан талапкер ретінде соттарға қатысу. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы саласында облыстың атқарушы органдарына әдістемелік және консультациялық көмек көрсету. Бөлімнің жұмысына басшылық ету. Орман және жануарлар дүниесін браконьерлерден қорғау бойынша рейдтерді ұйымдастыру және оған қатысу. Бөлімнің жұмыс жоспарын әзірлеу, олардың орындалуын бақылау. Қызметтік мақсаттарда қызметтік табельді қарудың дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру. Арнайы дағдылар: облыстағы орман басқару жүйесін білу, компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Алматы қаласы маңындағы аудандарда орман және аңшылық
шаруашылығы саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы
С-О-5-санаты, 1-бірлік (№ 06-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы (аңшылықтану және орман өсіру немесе орман ресурстары және орман өсіру) ғылымдары саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы талаптардың сақталуын қадағалап, бақылау жүргізу. Жануарлар дүниесін мемлекеттік есепке алуды жүргізу. Облыстағы атқарушы органдарға аңшылық шаруашылығы саласы бойынша әдістемелік және консультациялық көмек көрсету. Орман және аңшылық шаруашылығы саласында нормативтік-құқықтық актілерді жасауға қатысу. Орман және жануарлар дүниесін браконьерлерден қорғау бойынша рейдтерге қатысу. Қызметтік мақсаттарда қызметтік табельді қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру және осы саладағы басқа да жұмыстарды атқару.
Арнайы дағдылар: облыстағы орман басқару жүйесін білу, компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Қаржы және ұйымдастыру жұмыстары бөлімі
Қаржы және ұйымдастыру жұмыстары бөлімінің басшысы

категория С-О-4, 1 единица (№ 07-01)
Критерий
Требования
Образование
в области социальных наук, экономика и бизнес (экономика или финансы или учет и аудит)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организует работу по открытию финансирования инспекции. Осуществляет мероприятия по целевому использованию бюджетных средств. Осуществляет организацию бухгалтерского учета в инспекции. Организует хранение и использование бухгалтерских отчетов и балансов до момента передачи их в архив.. Осуществляет анализ финансово-хозяйственной деятельности, обеспечение сохранности государственной собственности. Составляет и представляет соответствующим органам в установленные сроки статистические и бухгалтерские отчеты. Составляет и сдает отчеты МОСиВР и КЛОХ.
Обеспечивает контроль за рациональным экономным использованием материальных и финансовых ресурсов. Осуществляет контроль за ходом исполнения плана финансирования, заданий по управлению. Организация работы и контроль за надлежащим выполнением должностных обязанностей работников отдела. Контролирует соблюдение работниками отдела трудовой дисциплины. Информационный обмен, решение финансовых вопросов с финансовым отделом МОСиВР и КЛОХ. Проводит воспитательную работу, по повышению квалификации работников отдела.
Специальные навыки: Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, отчисления в пенсионные фонды
Главный специалист отдела финансовой и организационной работы,
категория С-О-5, 1 единица (№ 07-02)
Критерий
Требования
Образование
в области экономика и бизнес (экономика или финансы или учет и аудит) или технические науки
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативно правовых актов в области лесного и охотничьего хозяйства. Инспекторская работа по борьбе с браконьерством и нарушениями природоохранного законодательства. Разработка нормативных документов по технике безопасности и кантроль за соблюдением техники безопасности сотрудниками и техническими работниками инспекции. Организация хозяйственной дятельностние, обеспечение функционирования административного здания, заключение договоров с поставщиками и организациями. Оветстенный за сохранением и оборотом огнестрельного оружия и специальних средств. Участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины.
Специальные навыки: умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail
РГУ «Атырауская областная территориальная инспекции лесного
и охотничьего хозяйства»
Служба управления персоналом (кадровая служба)

С-О-4-санаты, 1-бірлік (№ 07-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы немесе есепке алу және аудит) саласындағы білімі
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Инспекцияны қаржыландыруды ашу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Бюджеттік қаражаттарды нысаналы мақсатта пайдалану іс-шараларын жүзеге асыру. Инспекцияның бухгалтерлік есебін ұйымдастыруды жүзеге асыру. Бухгалтерлік есептер мен баланстарды мұрағатқа тапсыру уақытына дейін пайдаланып, сақтауды ұйымдастыру. Қаржы-шаруашылық қызметтің сараптамасын жүргізу, мемлекеттік меншіктің сақталуын қамтамасыз ету. Статистикалық және бухгалтерлік есептерді жасау, тиісті органдарға белгіленген мерзімде тапсыру. Есептерді жасау, Қоршаған орта және су ресурстары министрлігіне және Орман және аңшылық шаруашылығы комитетіне тапсыру.
Материалдық және қаржылық ресурстарды тиімді және үнемді пайдаланылуына бақылау жүргізу. Қаржыландыру жоспарының орындалу барысына, инспекция бойынша тапсырмалардың орындалуына бақылау жүргізу. Бөлім қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерінің лайықты орындалуына бақылау жүргізу, жұмысты ұйымдастыру. Бөлім қызметкерлерімен еңбек тәртібінің сақталуына бақылау жасау. Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі мен Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің қаржы бөлімімен бірге ақпаратпен алмасу, қаржы мәселелерін шешу. Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін көтеру бойынша тәрбиелік жұмыстар жүргізу. Арнайы дағдылар: компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу, зейнетақы қорларына аударымдар жіберу.
Қаржы және ұйымдастыру жұмыстары бөлімінің бас маманы
С-О-5-санаты, 1-бірлік (№ 07-02)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Экономика және бизнес (экономика немесе қаржы немесе есепке алу және аудит) және техникалық ғылымдары саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман және аң шаруашылығы саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Браконьерлікке қарсы күрес және табиғат қорғау заңнамасының бұзушылықтары бойынша инпекторлық жұмыс. Техника қауіпсіздігі жөнінде нормативтік құжаттар әзірлеу және инспекцияның қызметкерлері мен техникалық жұмысшылардың техника қауіпсіздігін сақтау бойынша бақылау жүргізу. Шаруашылық қызметін ұйымдастыру, әкімшілік ғимараттың жұмыс істеуін қамтамасыз ету, жеткізушілермен және ұйымдармен шарттар жасау. Қару-жарақтар мен арнайы құралдардың сақталуына және қолдану айналымына жауапты. Орман және жануарлар дүниесін браконьерлерден қорғау бойынша рейдтерді ұйымдастыру және оған қатысу. Қызметтік мақсаттарда қызметтік табельді қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру және осы саладағы басқа да жұмыстарды атқару.
Арнайы дағдылар: компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларында жұмыс істей білу.
«Атырау облыстық орман және аңшылық
шаруашылығы аумақтық
инспекциясы» РММ Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі)

главный специалист, категория (С-О-5), 1 единица (№ 02-01)
Критерий
Требования
Образование
в области право (юриспруденция) или гуманитарные науки (филолог), сельскохозяйственные науки (лесные ресурсы и лесоводство), экономические, технические
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области управления персоналом и кадровой работы. Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Разработка и реализация стратегии управления персоналом; анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям; формирование кадрового состава государственного органа и организация конкурного отбора; организация профессиональной адаптации и наставничества; обеспечение профессионального развития кадров, в том числе путем организации переподготовки, повышения квалификации, стажировок; организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной и иных комиссий по кадровым вопросам; обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы; организация проведения оценки деятельности государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации; обеспечение исполнения трудового законодательства и законодательства о государственной службе, обеспечение соблюдения режима и условий труда, а также ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе.
Отдела регулирования и контроля в области в области
животного, растительного мира и особо охраняемых
природных территорий
Руководитель отдела категория С-О-4, 1 единица № (03-01)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство, охотоведение и звероводство) или естественные науки (биология и экология), технические, экономические
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
не менее одного года стажа государственной службы; не менее двух лет стажа работы в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий; завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом; наличие ученой степени.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и контроль за работой отдела. Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и использованием лесов, ресурсов растительного мира и особо охраняемых природных территорий. Надзор за соблюдением требований лесного законодательства и особо охраняемых природных территорий. Осуществление руководства разработки производственных и перспективных планов по охране и защите леса, противопожарному и рекреационному обустройству, охране редких и исчезающих растений в лесах гослесфонда и особо охраняемых природных территорий. Ведение государственного учета лесного фонда, мониторинга лесов, государственного лесного кадастра и особо охраняемых природных территорий.
Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и рациональным использованием животного мира. Надзор за соблюдением требований законодательства об охране животного мира, определение категорий охотничьих хозяйств, обеспечение учета животного мира в резервном фонде охотничьих угодий, распределение квот на изъятие объектов животного мира. Заключение договоров на ведение охотничьего хозяйства с пользователями животного мира. Организация и проведение работ по борьбе с браконьерством, разрешений на пользование животным миром. Контроль за качеством выполнения лесохозяйственных мероприятий. Контроль за выполнением требований пожарной безопасности в лесах по предупреждению лесных пожаров. Государственный контроль за соблюдением требований законодательства о животном мире и особо охраняемых природных территориях, Лесного кодекса, за соблюдением Правил ведения охотничьего хозяйства, Правил охоты.
Контроль за надлежащим исполнением функциональных обязанностей работников отдела.
Осуществление иных полномочий, определяемых Комитетом и руководством инспекции.
Главный специалист отдела регулирования и контроля
в области животного, растительного мира и особо
охраняемых природных территорий
категория С-О-5, 4 единицы, (№ 03-02, № 03-03, № 03-04, № 03-05)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство, охотоведение и звероводство) или естественные науки (экология и биология), в области право (юриспруденция), технические, экономические
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий;
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и использованием лесов, растительного мира и особо охраняемых природных территорий. Надзор за соблюдением требований лесного законодательства и особо охраняемых природных территорий. Осуществление руководства разработки производственных и перспективных планов по охране и защите леса, противопожарному и рекреационному обустройству, охране редких и исчезающих растений в лесах гослесфонда и особо охраняемых природных территорий. Ведение государственного учета лесного фонда, мониторинга лесов, государственного лесного кадастра и особо охраняемых природных территорий. Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и рациональным использованием животного мира. Обеспечение выполнения планов по проведению биологических и охотхозяйственных мероприятий, борьбе с раконьерством, проводит работу по охране, учету и воспроизводству запасов редких и охотничьих животных. Осуществление проверки деятельности пользователей животным миром в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан об охране, воспроизводстве и использовании животного мира. Контроль за качеством выполнения лесохозяйственных мероприятий. Контроль за выполнением требований пожарной безопасности в лесах по предупреждению лесных пожаров.
Руководитель отдела финансовой и организационной работы

Бас маман, С-О–5 санаты, 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (юриспруденция), гуманитарлық ғылымдары (филолог) немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру), экономикалық, техникалық саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе персоналды басқару және кадрлық жұмыс саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Жеке компьютерде және Word. Excel. Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Персоналдық басқару стратегиясын жасау және жүзеге асыру; қажетті кадрларды, оның ішінде мамандығы және біліктілігі бойынша жоспарлау және талдау жасау; мемлекеттік органның кадрлық тізімін қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру; кәсіби бейімделу және тәлімгерлікті ұйымдастыру; кадрларды кәсіби дамуын қамтамасыз ету, оның ішінде қайта даярлауды ұйымдастыру, біліктілігін арттыру, сынақ ісі; конкурстық, аттестациялық, тәртіптік және кадр мәселесі бойынша басқа да комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметке келу, өту және тоқтату тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалауды ұйымдастыру, аттестациядан өту тәртібін сақтауды ұйымдастыру; еңбек заңнамасының және мемлекеттік қызмет туралы заңнамасының орындалуын қамтамасыз ету, еңбек режимі мен жағдайының, сондай-ақ мемлекеттік қызметте болуға байланысты шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету
Жануарлар, өсімдіктер дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Бөлім басшысы, С-О-4-санаты, 1-бірлік (№ 03-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман қорлары және орман өсіру, аңшылықтану мен аң өсіру) ғылымдары, немесе жаратылыстану ғылымдар (биология және экология) техникалық, экономикалық саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік ызмет өтілі бір жылдан кем емес;
орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы; ғылыми дәрежесінің болуы.
Жеке компьютерде және Word, Excel, E-mail компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және қадағалау. Ормандарды, өсімдіктер дүниесінің ресурстарын және ерекше қорғалатын аумақтарды күзету, қорғау, молықтыру және пайдалану бойынша мемлекеттік бақылау жүргізуді жүзеге асыру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар заңнамасы талаптарының сақталуын қадағалау. Орман қорғау және күзету, өртке қарсы және рекреациялық орналастыру, мемлекеттік орман қоры мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы сирек кездесетін және құрып кету қауіпі бар өсімдіктерді қорғау бойынша өндірістік және перспективалық жоспарларын әзірлеу басшылығын жүзеге асыру. Мемлекеттік орман қорының есебін, мемлекеттік орман кадастрын және ормандардың, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мониторингін жүргізу. Жануарлар дүниесін күзету, қорғау, өсімін молайту және ұтымды пайдалану бойынша мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Жануарлар дүниесін қорғау туралы заң талаптарының сақталуын қадағалау, аңшылық шаруашылықтарының санатын анықтау, резерв қорындағы аңшылық алқаптарда жануарлар дүниесінің есебін жүргізу, жануарлар дүниесі объектілерін алуға квоталарды тарату. Жануарлар дүниесін пайдаланушымен бірге аңшылық шаруашылықтарын жүргізуге шарттарды жасау. Браконьерлікке қарсы күрес жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу, жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру. Орман шаруашылығы іс-шараларының сапалы орындалуын бақылау. Орман өрттерін алдын алу бойынша ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптарының орындалуын бақылау. Жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, Орман кодексі туралы заңнама, Аңшылық шаруашылығын жүргізу қағидасын, Аңшылық қағидасын сақтау талаптарын мемлекеттік бақылау. Бөлім қызметкерлерінің өз функционалдық міндеттерін тиісінше орындауына бақылау жасау. Комитет пен инспекция басшылығы анықтаған өзге де өкілеттікті іске асырады.
Жануарлар, өсімдіктер дүниесі және ерекше қорғалатын
табиғи аумақтар саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас
маманы С-О-5 санаты, 4 бірлік (№ 03-02, № 03-03, № 03-04,
№ 03-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру, аңшылықтану мен аң өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) құқық (юриспруденция), техникалық, экономикалық саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі. Персоналдық компьютерде, Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және қадағалау. Ормандарды, өсімдіктер дүниесінің ресурстарын және ерекше қорғалатын аумақтарды күзету, қорғау, молықтыру және пайдалану бойынша мемлекеттік бақылау жүргізуді жүзеге асыру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар заңнамасы талаптарының сақталуын қадағалау. Орман қорғау және күзету, өртке қарсы және рекреация орналастыру, мемлекеттік орман қоры мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы сирек кездесетін және құрып кету қауіпі бар өсімдіктерді қорғау бойынша өндірістік және перспективалық жоспарларын әзірлеу басшылығын жүзеге асыру. Мемлекеттік орман қорының есебін, мемлекеттік орман кадастрын және ормандардың, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мониторингін жүргізу.
Жануарлар дүниесін күзетуге, қорғауға, молықтыру және пайдалануға мемлекеттік қадағалау жүргізу. Биологиялық және аңшылық шаруашылығы іс-шаралары жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету, браконьерлікке қарсы күрес жұмысын жүргізу, сирек кездесетін және аңшылық жануарлар қорын қорғау, есепке алу және өсімін молайту бойынша жұмыстарын жүргізу. Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы заңнама талаптарының орындалуын анықтау мақсатында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың жұмысын тексеру.
Орман шаруашылығы іс-шараларының сапалы орындалуын бақылау. Орман өрттерін алдын алу бойынша ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптарының орындалуын бақылау.
Қаржы және ұйымдастыру жұмыстары бөлімінің басшысы

категория С-О-4, 1 единица (№ 04-01)
Критерий
Требования
Образование
в области социальных наук, экономика и бизнес (экономика или финансы или бухгалтерский учет, учет и аудит)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
не менее одного года стажа государственной службы; не менее двух лет стажа работы в области экономики, юриспруденции; завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом; наличие ученой степени.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и контроль за работой отдела. Обеспечение проведения работ по повышению обоснованности составления планов комплексного экономического анализа всех видов деятельности, разработка мер по эффективному использованию материально-технических и финансовых ресурсов и сохранности собственности. Организация и проведение работ по правовому, материально-техническому обеспечению функционирования учреждения. Организация и осуществление государственных закупок. Подготовка планов финансирования и бюджетных заявок и их согласование. Обеспечение соблюдения действующего законодательства Республики Казахстан при ведении административного производства по делам о нарушениях природоохранного законодательства. Представление интересов инспекции в судах, правоохранительных органах, прокуратуре.
Контроль за надлежащим исполнением функциональных обязанностей работников отдела.
Осуществление иных полномочий, определяемых Комитетом и руководством инспекции.
Главный специалист по юридической работе
отдела финансовой и организационной работы,
категория С-О-5, 1 единица (№ 04-02)
Критерий
Требования
Образование
в области право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области юриспруденции и правоведении.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение соблюдения действующего законодательства Республики Казахстан при ведении административного производства по делам о нарушениях природоохранного законодательства. Проведение претензионно-исковой работы; проведение работы по административной практике; Обеспечение государственного контроля за охраной, воспроизводством и использованием животного и растительного мира, за особо охраняемыми территориями, а также за ведением лесного и охотничьего хозяйства; обеспечивать соблюдение природоохранного законодательства.
Представление интересов инспекции в судах, правоохранительных органах, прокуратуре.
РГУ «Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция
лесного и охотничьего хозяйства»
Служба управления персоналом (кадровая служба)

С-О-4-санаты, 1-бірлік (№ 04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Экономикалық және бизнес, әлеуметтік (экономика немесе бухгалтерлік есеп, есеп және аудит не қаржы) ғылымдары саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызметте бір жылдан кем емес қызмет өтілі; екі жылдан кем емес экономика, заңгерлік саласында жұмыс; жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы; ғылыми дәрежесі болуы.
Жеке компьютерде, Word. Excel. Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және қадағалау. Барлық бағыттағы қызметтерді кешенді және экономикалық талдау жоспарын жасау негіздерін арттыру бойынша жұмыс жүргізуін қамтамасыз ету, материалдық-техникалық және қаржы ресурстары мен меншікті сақтауды тиімді пайдалану бойынша шара қолдану. Мекеменің жұмыс істеуі үшін құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу. Мемлекеттік сатып алуларды ұйымдастыру және жүзеге асыру. Қаржыландыру жоспарын және бюджеттік өтінімдерді дайындау және оларды келісімдеу. Табиғат қорғау заңнамасын бұзу жөніндегі істер бойынша әкімшілік іс жүргізу кезінде қолданыстағы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету. Инспекцияның мүддесін сотта, құқық қорғау органдарында, прокуратурада ұсыну. Бөлім қызметкерлерінің өз функционалдық міндеттерін тиісінше орындауына бақылау жасау. Комитет пен инспекция басшылығы анықтаған өзге де өкілеттікті іске асырады.
Қаржы және ұйымдастыру жұмыстары бөлімінің
заң жұмысы жөніндегі бас маманы
С-О-5-санаты, 1-бірлік (№ 04-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (юриспруденция) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе құқықтану және құқық саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат беріледі. Жеке компьютерде және Word, Excel, E-mail компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Табиғат қорғау заңнамасын бұзу жөніндегі істер бойынша әкімшілік іс жүргізу кезінде қолданыстағы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету. Талап қою-қуыну жұмыстарын, әкімшілік-тәжірибе жөнінде жұмыс жүргізу; жануарлар мен өсімдіктер дүниесін, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғауды, өсімін молайтуды және пайдалануды, сондай-ақ орман және аңшылық шаруашылығын жүргізуді қамтамасыз ету; табиғат қорғау заңнамасын сақтауды қамтамасыз ету. Инспекцияның мүддесін сотта, құқық қорғау органдарында, прокуратурада ұсыну.
«Шығыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық
шаруашылығы аумақтық инспекциясы» РММ Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі)

главный специалист, категория (С-О-5), 1 единица (№ 02-01)
Критерии
Требования
Образование
в области гуманитарных наук (филология) право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Наличие опыта работы с кадрами. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office, Internet.
Функциональные обязанности
Ведет учет личного состава учреждения, его структурных подразделений и установленную документацию по кадрам; оформляет прием, перевод и увольнение работников в соответствии с законодательными актами, положениями, инструкциями и приказами руководителя учреждения; формирует и ведет личные дела работников, вносит в них изменения, связанные с трудовой деятельностью и Положением о порядке прохождения государственной службы; подготавливает необходимые материалы для квалификационной и аттестационной комиссий и представления работников к поощрениям и награждениям; принимает участие в подготовке и проведении конкурса на занятие вакантной административной государственной должности; ведет учет предоставления отпусков работникам учреждения;
производит необходимые записи в трудовые книжки, подсчет трудового стажа, выдает справки о трудовой деятельности работников; осуществляет контроль за неукоснительным соблюдением сотрудниками учреждения антикоррупционного законодательства и иных законов и подзаконных актов Республики Казахстан; принимает участие в разработке мероприятий по реализации рекомендаций аттестационной комиссии; определяет круг специалистов, подлежащих аттестации, обеспечивает подготовку необходимых документов; ведет учет нарушений трудовой дисциплины, составляет установленную отчетность о работе с кадрами; сдает в уполномоченные органы установленные отчеты.
Отдел регулирования и контроля в области лесного хозяйства
и особо охраняемых природных территорий
Руководитель отдела регулирования и контроля в области лесного
хозяйства и особо охраняемых природных территорий категория (С-О-4),
1 единица (№ 03-01)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство), или естественных наук (география, биология, экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях, знание основ психологии, умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Участвует в реализации государственной политики по вопросам лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий; координирует деятельности структурных подразделений местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, ведающих лесным хозяйством, а также лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения; приостанавливает, ограничивает, прекращает права лесопользования на участках государственного лесного фонда, а также работ, представляющие опасность для состояния и воспроизводства лесов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан; рассматривает дела об административных правонарушениях в области лесного законодательства Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области особо охраняемых природных территорий; осуществляет государственный контроль за качеством выполнения лесохозяйственных мероприятий и их соответствием лесоустроительным проектам на участках государственного лесного фонда; осуществление государственного контроля и надзора путем проверок за:
состоянием, охраной, защитой, пользованием лесным фондом, воспроизводством лесов и лесоразведением;
количественными и качественными изменениями лесного фонда, санитарным состоянием лесов, лесопатологической обстановкой в лесах; порядком передачи лесных ресурсов в лесопользование на участках государственного лесного фонда и соблюдением договоров долгосрочного лесопользования; выполнением требований пожарной безопасности в лесах, мероприятий по предупреждению лесных пожаров, обеспечению их своевременного обнаружения и ликвидации, а также точностью учета площадей гарей и определения причиненного пожарами ущерба государственному лесному фонду, своевременностью принятых мер по ликвидации последствий лесных пожаров; состоянием, охраной, защитой, использованием и воспроизводством древесной и кустарниковой растительности, на участках государственного лесного фонда, переданных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в пользование собственникам земельных участков или землепользователям для комплексного ведения лесного хозяйства; выполнением мероприятий по защите лесов от вредителей и болезней, своевременностью принятых мер по предупреждению возникновения, распространения, точностью учета и прогнозированию очагов вредителей и болезней леса, ослабления и гибели насаждений от неблагоприятных воздействий природного, антропогенного характера; отводом лесосек; соблюдением правил отпуска древесины на корню и рубок леса, иных правил лесопользования на участках государственного лесного фонда; соблюдением режимов охраны в лесах особо охраняемых природных территорий; соблюдением лесосеменного районирования, заготовки, переработки, хранения и использования лесных семян, ведением питомнического хозяйства на участках государственного лесного фонда; использованием земель лесного фонда в соответствии с их целевым назначением и охраной этих земель; соблюдением порядка пользования государственным лесным фондом при строительных работах, добыче полезных ископаемых, прокладке коммуникаций и выполнении иных работ, не связанных с ведением лесного хозяйства; за состоянием, охраной, защитой и использованием особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда.
согласовывает с местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы разработанные ими проекты ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню); проверяет материалы тендеров и условий договоров на участках государственного лесного фонда, находящихся в функциональном ведении местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы и представляет заключение в уполномоченный орган; осуществляют государственную регистрацию договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонд; организует работу по обеспечению сохранности документов постоянного хранения их оформлению и сдаче в установленном порядке в архив.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий,

Бас маман, (С-О-5) санаты, 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар (филология), құқық (юриспруденция) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мекеменің, оның бөлімшелерінің жеке құрамының есебін және кадрлар бойынша белгіленген құжаттамаларды жүргізу;
заңдық актілерге, ережелерге, нұсқаулықтарға және мекеме басшысының бұйрықтарына сәйкес қызметкерлердің жұмысқа қабылдануын, ауыстырылуын және жұмыстан шығарылуын ресімдеу; қызметкерлердің жеке іс қағаздарын жүргізу, оған қызметкерлердің еңбек жолына байланысты және Мемлекеттік қызмет өткеру тәртібі ережесіне сәйкес өзгерістер енгізу; аттестациялық және біліктілік комиссиясы және қызметкерлерді көтермелеу мен марапаттауға ұсыну үшін қажетті материалдарды әзірлеу; бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға арналған конкурсты ұйымдастыруға және өткізуге қатысу; мекеме қызметкерлеріне еңбек демалысын берудің есебін жүргізу;
еңбек кітапшаларын қажетті жазбалармен толтыру, еңбек өтілін санау, қызметкерлердің қызметі туралы анықтамалар беру; инспекция қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы және басқа да Қазақстан Республикасының заңдары мен заңға тәуелді актілерін бұлжытпай орындауларына бақылау жасау; аттестациялық комиссиясының ұсыныстарын іске асыру шараларын әзірлеуге қатысу; кезекті және қайтадан аттестациядан өтетін мамандарды анықтау және оған қажетті құжаттарды даярлауды қамтамасыз ету; еңбек тәртібінің бұзылуына есеп жүргізу, кадрлармен жұмыс жөнінде белгіленген есептілікті жасау; уәкілетті органға белгіленген есептерді тапсыру.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 03-01)
Критерийлер
Талап
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру), жаратылыстану ғылымдары (география, биология, экология) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының орман шаруашылығымен айналысатын құрылымдық бөлімшелерінің, сондай-ақ орман мекемелері мен табиғат қорғау ұйымдарының орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша қызметін үйлестіру; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану құқығын, сондай-ақ ормандардың жай-күйі мен молықтырылуына қауіп төндіретін жұмыстарды тоқтата тұру, шектеу, тоқтату; Қазақстан Республикасының орман заңнамасы, Қазақстан Республикасының ерекше қорғалатын табиғи аумақтары саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау; мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман шаруашылығы іс-шараларының орындалу сапасына және олардың орман орналастыру жобаларының сәйкестігіне мемлекеттік бақылау жасау; төмендегілерге тексеріс арқылы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру:
орман қорының жай-күйіне, оны күзетуге, қорғауға, пайдалануға, ормандарды молықтыруға және орман өсіруге орман қорының сандық және сапалық өзгерістеріне, ормандардың санитарлық жай-күйіне, ормандардағы орманның патологиялық жағдайына; мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын орман пайдалануға беру тәртібіне және ұзақ мерзімді орман пайдалану шарттарының сақталуына; ормандарда өрт қауіпсіздігі талаптарының, ормандағы өрттердің алдын алу, оларды дер кезінде байқау мен жоюды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың орындалуына, сондай-ақ өртеңдер алқаптарының есебін жүргізудің және мемлекеттік орман қорына өрттен келген залалды анықтаудың дәлме-дәлдігіне, орман өрттерінің зардаптарын жою жөніндегі шаралардың уақтылы қабылдануына; орман шаруашылықтарын кешенді жүргізу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жер учаскелерінің меншік иелеріне немесе жер пайдаланушыларға пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі ағаш және бұта өсімдіктерінің жай-күйіне, күзетілуіне, қорғалуына, пайдаланылуы мен молықтырылуына; ормандарды орман зиянкестері мен ауруларынан қорғау жөніндегі іс-шаралардың орындалуына, орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының пайда болуының, таралуының, екпелердің табиғи, антропогендік және техногендік сипаттағы қолайсыз әсерлерден қурап-солып қалуының алдын алу жөніндегі шаралардың дер кезінде қабылдануына, олардың есебін жүргізу мен болжаудың дәлме-дәлдігіне; кеспеағаштардың бөлінуіне; мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі өсіп тұрған сүректі босату мен ағаш кесу қағидаларының, орман пайдаланудың өзге де қағидаларының сақталуына; ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ормандарында күзет режимдерінің сақталуына; мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман тұқымдарын аудандастырудың сақталуына, орман тұқымдарының дайындалуына, өңделуіне, сақталуы мен пайдаланылуына, питомник шаруашылығының жүргізілуіне; орман қоры жерлерінің олардың нысаналы мақсатына сәйкес пайдаланылуына және осы жерлердің қорғалуына; құрылыс жұмыстары, пайдалы қазбалар өндіру, коммуникациялар тарту және орман шаруашылығын жүргізумен және орман пайдаланумен байланысты емес өзге де жұмыстарды орындау кезінде мемлекеттік орман қорын пайдалану тәртібінің сақталуына; ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерінің жай-күйіне, қорғалуына, күзетілуіне және пайдаланылуына.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы ставкаларының (өсіп тұрған күйінде босатылатын сүрек үшін ставкаларды қоспағанда) өзі әзірлеген жобаларын облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен келісу; облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының функционалдық қарауындағы мемлекеттік орман қоры учаскелерінде тендерлердің материалдары мен шарттардың талаптарын тексеру және қорытындыны уәкілетті органға беру; мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман шарттарын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, тұрақты сақталатын құжаттардың сақталуын және олардың белгіленген тәртіпте ресімделуін және мұрағатқа тапсырылуын қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын
табиғи аумақтар саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің

категория С-О-5, 6 единиц (№ 03-02, № 03-03,
№ 03-04, № 03-05, № 03-06, № 03-07)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство), в области естественных наук (география, биология, экология) допускается послесреднее в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство), в области естественных наук (география, биология, экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, растительного и животного мира, охраны окружающей среды. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Участвует в выработке предложений по организации государственной политики по вопросам лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий и ее реализации; координирует деятельности структурных подразделений местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, ведающих лесным хозяйством, а также лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения; приостанавливает, ограничивает, прекращает права лесопользования на участках государственного лесного фонда, а также работ, представляющие опасность для состояния и воспроизводства лесов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан; рассматривает дела об административных правонарушениях в области лесного законодательства Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области особо охраняемых природных территорий; осуществляет государственный контроль за качеством выполнения лесохозяйственных мероприятий и их соответствием лесоустроительным проектам на участках государственного лесного фонда; осуществление государственного контроля и надзора путем проверок за:
состоянием, охраной, защитой, пользованием лесным фондом, воспроизводством лесов и лесоразведением; количественными и качественными изменениями лесного фонда, санитарным состоянием лесов, лесопатологической обстановкой в лесах;порядком передачи лесных ресурсов в лесопользование на участках государственного лесного фонда и соблюдением договоров долгосрочного лесопользования; выполнением требований пожарной безопасности в лесах, мероприятий по предупреждению лесных пожаров, обеспечению их своевременного обнаружения и ликвидации, а также точностью учета площадей гарей и определения причиненного пожарами ущерба государственному лесному фонду, своевременностью принятых мер по ликвидации последствий лесных пожаров; состоянием, охраной, защитой, использованием и воспроизводством древесной и кустарниковой растительности, на участках государственного лесного фонда, переданных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в пользование собственникам земельных участков или землепользователям для комплексного ведения лесного хозяйства; выполнением мероприятий по защите лесов от вредителей и болезней, своевременностью принятых мер по предупреждению возникновения, распространения, точностью учета и прогнозированию очагов вредителей и болезней леса, ослабления и гибели насаждений от неблагоприятных воздействий природного, антропогенного характера; отводом лесосек; соблюдением правил отпуска древесины на корню и рубок леса, иных правил лесопользования на участках государственного лесного фонда; соблюдением режимов охраны в лесах особо охраняемых природных территорий; соблюдением лесосеменного районирования, заготовки, переработки, хранения и использования лесных семян, ведением питомнического хозяйства на участках государственного лесного фонда; использованием земель лесного фонда в соответствии с их целевым назначением и охраной этих земель; соблюдением порядка пользования государственным лесным фондом при строительных работах, добыче полезных ископаемых, прокладке коммуникаций и выполнении иных работ, не связанных с ведением лесного хозяйства; за состоянием, охраной, защитой и использованием особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда.
осуществляет проверку всех видов работ и мероприятий по охране, защите, воспроизводству лесов и лесопользованию, а также контроль и надзор за соблюдением порядка, установленного законодательством Республики Казахстан, при производстве в лесах работ, не связанных с ведением лесного хозяйства и лесопользованием на территории лесного фонда; составляет акты проверок, протоколы об административных правонарушениях в области лесного законодательства Республики Казахстан и особо охраняемых природных территорий, выносит постановления и осуществляет контроль по исполнению вышеуказанных документов;
дает письменные указания физическим и юридическим лицам по устранению выявленных фактов нарушений природоохранного законодательства.
Отдела регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира
Руководитель отдела регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира,
категория С-О-4, 1 единица (№ 04-01)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство) или право (юриспруденция) или естественные науки (экология) или ветеринария (ветеринарная медицина) или зоотехния
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, растительного и животного мира, охраны окружающей среды. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office, Internet.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке и реализации государственной политики по вопросам охотничьего хозяйства; осуществляет контроль над работой по охране, воспроизводству и рациональному использованию ресурсов животного мира в охотничьих хозяйствах области, борьбе с браконьерством; участвует в разработке нормативно-правовых актов в области охотничьего хозяйства; осуществляет взаимодействие с природоохранными организациями; организует ведение государственного учета и кадастра животного мира; оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам и охотпользователям в области охотничьего хозяйства; оказывает помощь экспедициям и партиям в проведении охотустроительных работ; составляет акты проверок, протоколы, выносит постановления и осуществляет контроль по исполнению вышеуказанных документов; дает письменные распоряжения физическим и юридическим лицам по устранению выявленных фактов нарушений природоохранного законодательства.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
охраны, воспроизводства и использования животного мира,

бас маманы, С-О – 5 санаты, 6 бірлік (№ 03-02, № 03-03,
№ 03-04, № 03-05, № 03-06, № 03-07)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) саласындағы, жаратылыстану ғылымдары (география, биология, экология) саласындағы білім, ауыл шаруашылығы ғылымдыры (орман ресурстары және орман өсіру) саласындағы, жаратылыстану ғылымдары (география, биология, экология) саласындағы ортадан кейінгі білім рұқсат етіледі.
Үлігілік біліктілік талаптарына сәйкес
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Орман шаруашылығы, өсімдіктер және жануарлар дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы. Word, Excel, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының орман шаруашылығымен айналысатын құрылымдық бөлімшелерінің, сондай-ақ орман мекемелері мен табиғат қорғау ұйымдарының орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша қызметін үйлестіру; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану құқығын, сондай-ақ ормандардың жай-күйі мен молықтырылуына қауіп төндіретін жұмыстарды тоқтата тұру, шектеу, тоқтату; Қазақстан Республикасының орман заңнамасы, Қазақстан Республикасының ерекше қорғалатын табиғи аумақтары саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау; мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман шаруашылығы іс-шараларының орындалу сапасына және олардың орман орналастыру жобаларының сәйкестігіне мемлекеттік бақылау жасау; төмендегілерге тексеріс арқылы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру:
орман қорының жай-күйіне, оны күзетуге, қорғауға, пайдалануға, ормандарды молықтыруға және орман өсіруге;
орман қорының сандық және сапалық өзгерістеріне, ормандардың санитарлық жай-күйіне, ормандардағы орманның патологиялық жағдайына; мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын орман пайдалануға беру тәртібіне және ұзақ мерзімді орман пайдалану шарттарының сақталуына; ормандарда өрт қауіпсіздігі талаптарының, ормандағы өрттердің алдын алу, оларды дер кезінде байқау мен жоюды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың орындалуына, сондай-ақ өртеңдер алқаптарының есебін жүргізудің және мемлекеттік орман қорына өрттен келген залалды анықтаудың дәлме-дәлдігіне, орман өрттерінің зардаптарын жою жөніндегі шаралардың уақтылы қабылдануына; орман шаруашылықтарын кешенді жүргізу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жер учаскелерінің меншік иелеріне немесе жер пайдаланушыларға пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі ағаш және бұта өсімдіктерінің жай-күйіне, күзетілуіне, қорғалуына, пайдаланылуы мен молықтырылуына; ормандарды орман зиянкестері мен ауруларынан қорғау жөніндегі іс-шаралардың орындалуына, орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының пайда болуының, таралуының, екпелердің табиғи, антропогендік және техногендік сипаттағы қолайсыз әсерлерден қурап-солып қалуының алдын алу жөніндегі шаралардың дер кезінде қабылдануына, олардың есебін жүргізу мен болжаудың дәлме-дәлдігіне; кеспеағаштардың бөлінуіне;
мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі өсіп тұрған сүректі босату мен ағаш кесу қағидаларының, орман пайдаланудың өзге де қағидаларының сақталуына; ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ормандарында күзет режимдерінің сақталуына; мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман тұқымдарын аудандастырудың сақталуына, орман тұқымдарының дайындалуына, өңделуіне, сақталуы мен пайдаланылуына, питомник шаруашылығының жүргізілуіне;
орман қоры жерлерінің олардың нысаналы мақсатына сәйкес пайдаланылуына және осы жерлердің қорғалуына; құрылыс жұмыстары, пайдалы қазбалар өндіру, коммуникациялар тарту және орман шаруашылығын жүргізумен және орман пайдаланумен байланысты емес өзге де жұмыстарды орындау кезінде мемлекеттік орман қорын пайдалану тәртібінің сақталуына; ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерінің жай-күйіне, қорғалуына, күзетілуіне және пайдаланылуына. Ормандарды қорғау, күзету, молықтыру мен орман пайдалану жөніндегі барлық жұмыс түрлері мен іс-шараларды тексеруді, сондай-ақ орман қорының аумағында орман шаруашылығын жүргізумен және орман пайдаланумен байланысты емес жұмыстарды жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіптің сақталуын бақылауды мен қадағалауды жүзеге асыру; тексеріс актілерін, Қазақстан Республикасы орман заңнамасы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы әкімшілік құқықбұзушылықтар туралы хаттамалар жасау, қаулы шығарады және жоғарыда аталған құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру; жеке және заңды тұлғаларға анықталған табиғат қорғау заңнамасын бұзу фактілерін жою жөнінде жазбаша нұсқаулар беру.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
пайдалану саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы, С-О-4 санаты,
1 бірлік (04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары және орман өсіру) немесе құқық (юриспруденция) не жаратылыстану ғылымдары (экология) не ветеринария (ветеринариялық медицина) не зоотехния саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Орман шаруашылығы, өсімдіктер және жануарлар дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы, компьютерде Microsoft Office бағдарламаларының стандарттық топтамасымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Аңшылық шаруашылығы мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге және іске асыруға қатысу; облыстық аңшылық шаруашылықтарында жануарлар дүниесі ресурстарын қорғау, өсімін молайту және тиімді пайдалану, браконьерлікпен күрес жұмыстарына бақылауды жүзеге асыру; аңшылық шаруашылығы саласындағы нормативтік- құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; табиғат қорғау ұйымдарымен өзара қарым-қатынасты жүзеге асыру; жануарлар дүниесінің мемлекеттік есебін және кадастрын жүргізуді ұйымдастыру; аңшылық шаруашылығы саласында облыстық атқару органдары мен аңшылықты пайдаланушыларға әдістемелік және ақыл-кеңестік көмек көрсету; экспедициялар мен партияларға аңшылық шаруашылығын орналастыру жұмыстарын жүргізуге көмек көрсету; тексеріс актілерін, хаттамаларды жасау, қаулы шығару және жоғарыда аталған құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Заңды және жеке тұлғаларға табиғат қорғау заңнамасын бұзушылықтың анықталған фактілерін жою бойынша жазбаша өкімдер беру.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
пайдалану саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің

категория С-О-5, 3 единицы (№ 04-02, № 04-03, № 04-04)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство или охотоведение и звероводство), или естественные науки (экология и биология) или ветеринария (ветеринарная медицина) или право (юриспруденция) или зоотехния
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Наличие опыта работы в области лесного хозяйства, растительного и животного мира, охраны окружающей среды. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office, Internet.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке и реализации государственной политики по вопросам охотничьего хозяйства; осуществляет контроль над работой по охране, воспроизводству и рациональному использованию ресурсов животного мира в охотничьих хозяйствах области, борьбе с браконьерством; участвует в разработке нормативно-правовых актов в области охотничьего хозяйства; осуществляет взаимодействие с природоохранными организациями; организует ведение государственного учета и кадастра животного мира; оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам и охотпользователям в области охотничьего хозяйства; оказывает помощь экспедициям и партиям в проведении охотустроительных работ; составляет акты проверок, протоколы, выносит постановления и осуществляет контроль по исполнению вышеуказанных документов; дает письменные распоряжения физическим и юридическим лицам по устранению выявленных фактов нарушений природоохранного законодательства.
Отдел финансовой и организационной работы,
Руководитель отдела финансовой и организационной работы,
категория С-О-4, 1 единица (№ 05-01)
Критерии
Требования
Образование
в области социальных наук, экономика и бизнес (экономика или финансы или учет и аудит)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям. Наличие опыта работы в бюджетных организациях с выполнением функциональных обязанностей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office, Internet, 1С Бухгалтерия для государственных учреждений.
Функциональные обязанности
Обеспечивает рациональную организацию учета в учреждении на основе прогрессивных форм и методов бухгалтерского учета и контроля; осуществляет контроль за соблюдением Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания; обеспечивает соблюдение порядка списания основных средств и товарно-материальных ценностей в соответствии с действующим законодательством; обеспечивает соблюдение порядка оформления документов при движении основных средств, а также своевременное отражение на счетах бухгалтерского учета операций, связанных с движением основных средств и товарно-материальных ценностей; обеспечивает своевременное проведение инвентаризации основных средств, товарно-материальных ценностей, денежных средств в кассе учреждения; принимает меры по предупреждению недостач, незаконного расходования денежных средств, товарно-материальных ценностей;

бас маманы, С-О-5 санаты, 3 бірлік (№ 04-02, № 04-03, № 04-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру немесе аңтану және аң өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) не ветеринария (ветеринариялық медицина) не құқық (юриспруденция) не зоотехния саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Орман шаруашылығы, өсімдіктер және жануарлар дүниесі, қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы, компьютерде Microsoft Office бағдарламаларының стандарттық топтамасымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Аңшылық шаруашылығы мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге және іске асыруға қатысу; облыстық аңшылық шаруашылықтарында жануарлар дүниесі ресурстарын қорғау, өсімін молайту және тиімді пайдалану, браконьерлікпен күрес жұмыстарына бақылауды жүзеге асыру; аңшылық шаруашылығы саласындағы нормативтік- құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; табиғат қорғау ұйымдарымен өзара қарым-қатынасты жүзеге асыру; жануарлар дүниесінің мемлекеттік есебін және кадастрын жүргізуді ұйымдастыру; аңшылық шаруашылығы саласында облыстық атқару органдары мен аңшылықты пайдаланушыларға әдістемелік және ақыл - кеңестік көмек көрсету; экспедициялар мен партияларға аңшылық шаруашылығын орналастыру жұмыстарын жүргізуге көмек көрсету; тексеріс актілерін, хаттамаларды жасау, қаулы шығару және жоғарыда аталған құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Заңды және жеке тұлғаларға табиғат қорғау заңнамасын бұзушылықтың анықталған фактілерін жою бойынша жазбаша өкімдер беру.
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімі
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің басшысы,
С-О–4 санаты, 1 бірлік (№ 05-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы не есепке алу және аудит) саласындағы білім
Кәсіби
Біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Осы лауазымның фнкционалдық міндеттеріне сәйкес бюджеттік ұйымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы. компьютерде Microsoft Office бағдарламаларының стандарттық топтамасымен, мемлекеттік мекемелерге арналған 1С Бухгалтерия бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мекемеде бухгалтерлік есеп жүргізу мен бақылаудың озық әдістері мен формалары негізінде есеп жүргізуді тиімді ұйымдастыру; Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің сақталуына бақылау жасау;

осуществляет контроль за обеспечением сохранности основных средств и товарно-материальных ценностей в местах их использования; обеспечивает составление и своевременное представление статистической отчетности по основным средствам и товарно-материальным ценностям в органы статистики. Осуществляет контроль за соблюдением порядка оформления первичных бухгалтерских документов, расчетных и платежных документов; обеспечивает правильность установления должностных окладов работников, начисления заработной платы, гарантийных и компенсационных выплат; составляет и представляет статистические отчеты 1-Т, 1-т (ЗП) в органы статистики; обеспечивает начисление и перечисление в бюджет налогов и других обязательных платежей, а также начисление и перечисление обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений в ГФСС в соответствии с действующим законодательством; обеспечивает рациональность и полноту освоения средств, выделенных в соответствии с детальным планом финансирования; ведет работу по обеспечению строгого соблюдения финансовой дисциплины, законности списания недостач, дебиторской задолженности и других потерь; организует работу по обеспечению сохранности бухгалтерских документов, оформлению и сдаче их в установленном порядке в архив; обеспечивает своевременное и правильное составление бухгалтерской и налоговой отчетности на основе данных первичных документов и бухгалтерских записей, представление ее в установленном порядке в соответствующие органы; оказывает методическую помощь работникам учреждения по вопросам бухгалтерского учета, контроля, отчетности и экономического анализа.
Главный специалист финансовой и организационной работы,
категория С-О-5, 1 единица (№ 05-02)
Критерии
Требования
Образование
в области образование (казахский язык и литература)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требования.
Наличие опыта преподавательской работы или переводчиком. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществляет перевод нормативных актов и документов с государственного на русский язык и с русского на государственный язык обеспечивая при этом их аутентичность; осуществляет редактирование переводов, распечатку текста перевода; поддерживает и организует деятельность, направленную на развитие и расширение сферы применения государственного языка; составляет программу по изучению государственного языка с учетом знаний языка работниками управления; осуществляет обучение работников учреждения государственному языку в рамках Закона «О языках в Республике Казахстан»; участвует в работе по приему посетителей и рассмотрении обращений граждан, обеспечивает представление необходимой информации по вопросам развития и расширения сферы применения государственного языка; осуществляет техническое оформление документов, издающихся в учреждении на государственном языке в соответствии с требованиями, предъявляемыми к составлению документов.
Главный специалист финансовой и организационной работы,

қолданыстағы заңнамаға сәйкес негізгі құралдар пен тауарлық-материалдық құндылықтарды есептен шығару тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету; негізгі құралдардың қозғалысында құжаттардың ресімделу тәртібінің сақталуын, сондай-ақ негізгі құралдар пен тауарлық-материалдық құндылықтардың қозғалуымен байланысты операциялардың уақытында бухгалтерлік есеп шоттарда көрсетілуін қамтамасыз ету; негізгі құралдарға, тауарлық-материалдық құндылықтарға, мекеменің кассасындағы ақшалай қаражатқа уақытында түгендеу жүргізуді қамтамасыз ету; ақшалай қаражаттың, тауарлық-материалдық құндылықтардың жетпей қалуын, заңсыз шығындалуын болдырмауға арналған алдын алу шараларын жүргізу; негізгі құралдар және тауарлық-материалдық құндылықтарды олардың пайдаланылатын орындарында сақталуын қамтамасыз етуге бақылауды жүзеге асыру; негізгі құралдар және тауарлық-материалдық құндылықтар бойынша статистикалық есептіліктерді жасауды және оларды өз уақытында статистика органдарына ұсынуды қамтамасыз ету. Бастапқы бухгалтерлік құжаттардың, есеп айырысу және төлем құжаттарының ресімделу тәртібінің сақталуына бақылау жасау; қызметкерлердің лауазымдық жалақысының дұрыс белгіленуін, еңбекақының, кепілақы мен өтемақы төлемдерінің дұрыс есептелуін қамтамасыз ету; 1-Е, 1-е (Ж) статистикалық есептерді жасау және статистика органдарына ұсыну; қолданыстағы заңнамаға сәйкес салықтар мен бюджеттің басқа да міндетті төлемдерін есептеуді және ақша аударуды, сондай-ақ зейнеткерлік міндетті жарналарды, әлеуметтік аударымдарды есептеуді және оларды мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорларына аударуды қамтамасыз ету; қаржыландырудың егжей-тегжейлі нақтыланған жоспарына сәйкес бөлінген қаражаттың толығымен және ұтымды пайдалануын қамтамасыз ету; қаржы тәртібінің, есептен шығарудың, дебиторлық қарыздар мен басқа да шығындардың заңдылығын қатал сақтауды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүргізу; бухгалтерлік құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету, ресімдеу және оларды белгіленген тәртіпте мұрағатқа тапсыру жұмыстарын ұйымдастыру; бастапқы құжаттар мен бухгалтерлік жазбалардағы деректер негізінде уақытында және дұрыс бухгалтерлік және салықтық есеп берулерді жасау және оны белгіленген тәртіпте тиісті органдарға тапсыру; мекеменің қызметкерлеріне бухгалтерлік есеп жүргізу, бақылау, есеп беру және экономикалық талдау мәселелері бойынша әдіскерлік көмек көрсету.
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманы,
С-О–5 санаты, 1 бірлік (№ 05-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім беру (қазақ тілі және әдебиеті) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Оқытушы немесе аудармашы болып істеген жұмыс тәжірибесінің болуы. компьютерде Microsoft Office бағдарламаларының стандарттық топтамасымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік-құқықтық актілер мен құжаттарды орыс тілінен мемлекеттік тілге, мемлекеттік тілден орыс тіліне аударады, аударманың түпнұсқамен бірдейлігін қамтамасыз ету; аударманы саралауды, аударма мәтінін басып шығаруды жүзеге асыру;
мемлекеттік тілдің қолдану аясын кеңейтуге және дамытуға бағытталған іс-әрекеттерді қолдау және ұйымдастыру; инспекция қызметкерлерінің тілді білу деңгейін ескеріп, мемлекеттік тілді оқыту бағдарламасын жасайды. «Қазақстан Республикасындағы Тілдер туралы» заңның аясында мекеме қызметкерлеріне мемлекеттік тілді оқытуды жүзеге асыру; келушілерді қабылдау және азаматтардың арыз-талаптарын қарау жұмыстарына қатысу, мемлекеттік тілдің қолдану аясын кеңейту және дамыту мәселелері бойынша қажетті ақпараттарды ұсынуды қамтамасыз ету; құжаттарды құрастыруға қойылатын талаптарға сәйкес мекемеде мемлекеттік тілде шығарылатын құжаттарды техникалық ресімдеуді жүзеге асыру.
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5, 1 единица (№ 05-03)
Критерии
Требования
Образование
в области социальных наук, экономика и бизнес (экономика или финансы или учет и аудит)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Наличие опыта работы в бюджетных организациях с выполнением функциональных обязанностей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office, Internet, 1С Бухгалтерия для государственных учреждений.
Функциональные обязанности
Обеспечивает осуществление процедуры государственных закупок в учреждении в соответствии с Законом Республики Казахстан «О Государственных закупках» и Правилами осуществления государственных закупок, а также заключение договоров по итогам государственных закупок; Обеспечивает деятельность учреждения по исполнению плана финансирования, в части оформления расчетно-платежных документов в соответствии с Правилами исполнения бюджета и его кассового обслуживания и предоставления их в территориальный орган Казначейства; Обеспечивает ведение кассовых операций учреждения и формирование отчетов по ним; Обеспечивает оформление и систематизацию документов по движению средств на бюджетном счете и расчетам с разными организациями; Осуществляет аналитический учет и списание материалов, ГСМ; Обеспечивает ведение делопроизводства в отделе в соответствии с Правилами документирования и утвержденной номенклатурой отдела.
РГУ «Жамбылская областная территориальная инспекция
лесного и охотничьего хозяйства»
Отдел регулирования и контроля в области лесного хозяйства
и особо охраняемых природных территорий
Руководитель отдела, категория (С-О-4), 1 единица (№ 02-01)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология и биология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
не менее одного года стажа государственной службы; не менее двух лет стажа работы в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий; завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом; наличие ученой степени.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и контроль за работой отдела. Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и использованием лесов, ресурсов растительного мира и особо охраняемых природных территорий. Надзор за соблюдением требований лесного законодательства и особо охраняемых природных территорий. Осуществление руководства разработки производственных и перспективных планов по охране и защите леса, противопожарному и рекреационному обустройству, охране редких и исчезающих растений в лесах гослесфонда и особо охраняемых природных территорий. Ведение государственного учета лесного фонда, мониторинга лесов, государственного лесного кадастра и особо охраняемых природных территорий.
Отдел регулирования и контроля в области лесного
хозяйства и особо охраняемых природных территорий
главный специалист, категория С-О-5, 4 единицы
(№ 02-02, № 02-03, № 02-04, № 02-05)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология и биология).
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
нормативных правовых актов, согласно программе тестирования, а также необходимых для исполнения функциональных обязанностей
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и использованием лесов, растительного мира и особо охраняемых природных территорий. Надзор за соблюдением требований лесного законодательства и особо охраняемых природных территорий. Осуществление руководства разработки производственных и перспективных планов по охране и защите леса, противопожарному и рекреационному обустройству, охране редких и исчезающих растений в лесах гослесфонда и особо охраняемых природных территорий. Ведение государственного учета лесного фонда, мониторинга лесов, государственного лесного кадастра и особо охраняемых природных территорий.
Отдела регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира

С-О–5 санаты, 1 бірлік (№ 05-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы не есепке алу және аудит) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Осы лауазымның фнкционалдық міндеттеріне сәйкес бюджеттік ұйымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы. компьютерде Microsoft Office бағдарламаларының стандарттық топтамасымен, мемлекеттік мекемелерге арналған 1С Бухгалтерия бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мекемедегі мемлекеттік сатып алу рәсімдерін «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасы Заңына және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесіне сәйкес жүзеге асыруды, сондай-ақ сатып алудың қорытындысы бойынша шарттар жасауды қамтамасыз ету; Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесіне сәйкес есеп айырысу-төлем құжаттарын ресімдеу және оларды аумақтық Қазынашылық органына тапсыру бөлігінде қаржыландыру жоспарын орындау бойынша мекеменің қызметін қамтамасыз ету; Мекеменің кассалық операцияларын жүргізуді және олар бойынша есептерді қалыптастыруды қамтамасыз ету; Бюджет шоттарында қаражаттардың қозғалысы және әртүрлі ұйымдармен есеп айырысулар бойынша құжаттарды ресімдеуді және жүйеге келтіруді қамтамасыз ету; талдамалы есепті және материалдарды, жанар-жағармайды есептен шығаруды жүзеге асыру; Бөлімде Құжаттау ережелеріне және бекітілген бөлім номенклатурасына сәйкес іс қағаздарын жүргізуді қамтамасыз ету.
«Жамбыл облыстық орман және аңшылық
шаруашылығы аумақтық инспекциясы» РММ Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі Бөлім басшысы, С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман шаруашылығы) немесе жаратылыстану (экология және биология) саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес;
орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы; ғылыми дәрежесінің болуы.
Жеке компьютерде және Word, Excel, E-mail компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және қадағалау. Ормандарды, өсімдіктер дүниесінің ресурстарын және ерекше қорғалатын аумақтарды күзету, қорғау, молықтыру және пайдалану бойынша мемлекеттік бақылау жүргізуді жүзеге асыру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар заңнамасы талаптарының сақталуын қадағалау. Орман қорғау және күзету, өртке қарсы және рекреация орналастыру, мемлекеттік орман қоры мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы сирек кездесетін және құрып кету қауіпі бар өсімдіктерді қорғау бойынша өндірістік және перспективалық жоспарларын әзірлеу басшылығын жүзеге асыру. Мемлекеттік орман қорының есебін, мемлекеттік орман кадастрын және ормандардың, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мониторингін жүргізу.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Бас маман, С-О-5 санаты, 4 бірлік (№ 02-02, № 02-03, № 02-04,
№ 02-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман шаруашылығы) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ормандарды, өсімдіктер дүниесінің ресурстарын және ерекше қорғалатын аумақтарды күзету, қорғау, молықтыру және пайдалану бойынша мемлекеттік бақылау жүргізуді жүзеге асыру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар заңнамасы талаптарының сақталуын қадағалау. Орман қорғау және күзету, өртке қарсы және рекреациялық орналастыру, мемлекеттік орман қоры мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы сирек кездесетін және құрып кету қауіпі бар өсімдіктерді қорғау бойынша өндірістік және перспективалық жоспарларын әзірлеу басшылығын жүзеге асыру. Мемлекеттік орман қорының есебін, мемлекеттік орман кадастрын және ормандардың, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мониторингін жүргізу.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту мен пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі

Руководитель отдела, категория С-О-4, 1 единица (№ 03-01)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология и биология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее одного года стажа государственной службы;
2) не менее двух лет стажа работы в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий;
3) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
4) наличие ученой степени.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и контроль за работой отдела. Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и рациональным использованием животного мира. Надзор за соблюдением требований законодательства об охране животного мира, определение категорий охотничьих хозяйств, обеспечение учета животного мира в резервном фонде охотничьих угодий, распределение квот на изъятие объектов животного мира. Заключение договоров на ведение охотничьего хозяйства с пользователями животного мира. Организация и проведение работ по борьбе с браконьерством, разрешений на пользование животным миром.
Отдела регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира
главный специалист, категория С-О-5, 3 единицы
(№ 03-02, № 03-03, № 03-04)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или естественные науки (экология и биология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области охраны животного мира.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и рациональным использованием животного мира. Обеспечение выполнения планов по проведению биологических и охотхозяйственных мероприятий, борьбе с браконьерством, проводит работу по охране, учету и воспроизводству запасов редких и охотничьих животных. Осуществление проверки деятельности пользователей животным миром в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан об охране, воспроизводстве и использовании животного мира.
Отдел финансовой и организационной работы,

Бөлім басшысы, С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 03-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары мен орман өсіру) немесе жаратылыстану (биология және экология) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Жеке компьютерде және Word, Excel, E-mail компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және қадағалау.
Жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молықтыру және ұтымды пайдалану бойынша мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Жануарлар дүниесін қорғау туралы заң талаптарының сақталуын қадағалау, аңшылық шаруашылықтарының санатын анықтау, резерв қорындағы аңшылық алқаптарда жануарлар дүниесінің есебін жүргізу, жануарлар дүниесі объектілерін алуға квоталарды тарату. Жануарлар дүниесін пайдаланушымен бірге аңшылық шаруашылықтарын жүргізуге шарттар жасау. Браконьерлікке қарсы күрес жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу, жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту мен пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
бас маман, С-О-5 санаты, 3 бірлік, (№ 03-02, № 03-03, № 03-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (биология немесе экология) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе жануарлар дүниесін қорғау саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Жеке компьютерде, Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесін күзетуге, қорғауға, молықтыру және пайдалануға мемлекеттік қадағалау жүргізу. Биологиялық және аңшылық шаруашылығы іс-шаралары жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету, браконьерлікке қарсы күрес жұмысын жүргізу, сирек кездесетін және аңшылық жануарлар қорын қорғау, есепке алу және өсімін молайту бойынша жұмыстарын жүргізу. Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы заңнама талаптарының орындалуын анықтау мақсатында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың жұмысын тексеру.
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімі

Руководитель отдела, категория С-О-4, 1 единица (№ 04-01)
Критерий
Требования
Образование
в области социальных наук, экономика и бизнес (экономика или финансы)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
не менее одного года стажа государственной службы; не менее двух лет стажа работы в области экономики, юриспруденции; завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом; наличие ученой степени.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и контроль за работой отдела. Обеспечение проведения работ по повышению обоснованности составления планов комплексного экономического анализа всех видов деятельности, разработка мер по эффективному использованию материально-технических и финансовых ресурсов и сохранности собственности. Организация и проведение работ по правовому, материально-техническому обеспечению функционирования учреждения. Организация и осуществление государственных закупок. Подготовка планов финансирования и бюджетных заявок и их согласование. Обеспечение соблюдения действующего законодательства Республики Казахстан при ведении административного производства по делам о нарушениях природоохранного законодательства. Представление интересов инспекции в судах, правоохранительных органах, прокуратуре.
РГУ «Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция
лесного и охотничьего хозяйства»
Служба управления персоналом (кадровая служба)
главный специалист, категория (С-О-5), 1 единица (№ 02-01)
Критерий
Требования
Образование
В области право (юриспруденция) или гуманитарное образование (казахский язык и литература)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Комплекс работ, связанных с подбором, эффективным использованием и высвобождением кадров. Подготовка, оформление и сдача отчета по работе с кадрами в соответствующие организации. Ведение кадровых документов по личному составу инспекции (личные дела, трудовые книжки, специальная проверка), аттестация кадров, работа конкурсной комиссии. Организует направления и учебу кадров госслужащих на повышение квалификации. Оформление очередных трудовых и других видов отпусков. Контроль за своевременной сдачей деклараций о доходах и имуществе госслужащих инспекции. Контроль за соблюдением госслужащими ограничений, связанных с госслужбой и исполняет работы и другой в этой отрасли.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Отдел регулирования и контроля в области лесного
хозяйства и особо охраняемых природных территорий
Руководитель отдела регулирования и контроля в области лесного
хозяйства и особо охраняемых природных территорий

Бөлім басшысы, С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдары (экономика немесе қаржы), экономика және бизнес саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызметте бір жылдан кем емес қызмет өтілі; екі жылдан кем емес экономика, заңгерлік саласында жұмыс; жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы; ғылыми дәрежесі болуы.
Жеке компьютерде, Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және қадағалау. Барлық бағыттағы қызметтерді кешенді және экономикалық талдау жоспарын жасау негіздерін аттыру бойынша жұмыс жүргізуін қамтамасыз ету, материалдық-техникалық және қаржы ресурстарын және меншікті сақтауды тиімді пайдалану бойынша шаралар қолдану. Мекеме жұмыс істеуі үшін құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу. Мемлекеттік сатып алуларды ұйымдастыру және жүзеге асыру. Қаржыландыру жоспарын және бюджеттік өтінімдерді дайындау және оларды келісімдеу. Табиғат қорғау заңнамасын бұзу жөніндегі істер бойынша әкімшілік іс жүргізу кезінде қолданыстағы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету. Инспекцияның мүддесін сотта, құқық қорғау органдарында, прокуратурада ұсыну.
«Батыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық
шаруашылығы аумақтық инспекциясы» РММ
Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі)
Бас маман, С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық ғылымдары (юриспруденция) немесе гуманитарлық білім беру (қазақ тілі және әдебиеті) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Кадрларды таңдаумен, тиімді пайдалану және босатумен байланысты кешенді жұмыс. Сәйкес ұйымдарға кадрлармен жұмыс бойынша есептерді ресімдеу, тапсыру және дайындау. Инспекцияның жеке құрамы бойынша (жеке істер, еңбек кітапшалары, арнайы тексеріс) кадрлық құжаттарды, кадрларды аттестациялау, конкурстық комиссия жұмысын жүргізу. Біліктіліктерін арттыру үшін мемлекеттік қызметші кадрларын бағыттауды және оқытуды ұйымдастыру. Кезекті еңбек демалысын және басқа да демалыс түрлерін ресімдеу. Инспекциядағы мемлекеттік қызметшілердің табысы мен мүлкі туралы декларацияларды уақытында тапсыруын бақылау. Мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметпен байланысты шектеулерді сақтауға бақылау жүргізу және осы саладағы басқа да жұмыстарды атқару. Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы,

категория С-О-4, 1 единица (№ 03-01)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы, лесоводство, охотоведение и звероводство, агрономия, агроинженерия, почвоведение и агрохимия), кадастр или естественные науки (биология, экология).
Профессиональная  компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечивает ведение документации по государственному учету лесов, государственному лесному кадастру и отраслевому учету состояния и использования земель государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий. Организует учет и отчетность деятельности инспекции по лесному хозяйству, а также внесение изменений в материалы лесоустройства и книги учета лесного фонда. Осуществляет проверки выполнения госучреждениями по особо охраняемых природных территорий, лесов и животного мира, охране выполнение мероприятий по отводу лесосек главного и промежуточного пользования, по проведению рубок ухода за лесом и рубок главного пользования, отпуску леса на корню, по противопожарной профилактике в лесах, охране лесов от пожаров, незаконных рубок и других нарушений, защите их от вредных насекомых и болезней, воспроизводству лесных ресурсов и лесоразведению. Осуществляет проверки по соблюдению правил сенокошения, пастьбы скота и другим видам эксплуатации государственного лесного фонда. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений природоохранного законодательства, а также о приостановлении хозяйственной деятельности. Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам в области лесного и особо охраняемых природных территорий. Осуществляет руководство отделом. Организовывает и участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства. Разрабатывает планы работ отдела, контролирует их выполнение. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия.
Специальные навыки: Знание системы управления лесами в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий

С-О-4-санаты, 1-бірлік (№ 03-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру, аңшылықтану мен агрономия, аң өсіру, агроинженерия, топырақтану және агрохимия), кадастр немесе жаратылыстану ғылымдары (биология, экология) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ормандарды мемлекеттік есепке алу, мемлекеттік орман кадастры және салалық есепке алу жағдайы және мемлекеттік орман қоры жерлері және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бойынша құжаттануды жүргізуді қамтамасыз ету. Орман орналастыруды және орман шаруашылығын жобалауды қамтамасыз ету. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы қызметі бойынша есепке алу және есеп беруді ұйымдастыру, сондай-ақ орман орналастыру материалдарына және орман қорының есеп кітабына өзгерістер енгізу. Орман және жануарлар дүниесін қорғау және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бойынша мемлекеттік мекемелерімен бас және аралық пайдаланудағы кеспеағаштарды белгілеу бойынша іс- шаралардың орындалуларына тексеруді жүзеге асыру, орман сыртында және бас пайдалануды кесуде, күтіп-баптау мақсатында кесу жүргізу бойынша, орманды түбінен босату, ормандарда өртке қарсы алдын алу бойынша, ормандарды өрттен, заңсыз кесулерден және басқа да бұзушылықтардан қорғауды жүргізу, оларды зиянкес жәндіктерден және аурулардан қорғаумен, орман ресурстарының өсімін молайту және орманды дамытумен айналысу. Шөп шабу ережелерінің сақталуы, мал жаю және басқа да мемлекеттік орман қоры жерлерін пайдалану түрлері бойынша тексерістерді жүзеге асыру. Белгіленген тәртіпте табиғат қорғау заңнамаларының бұзушылықтарын жою, сондай-ақ шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарым беру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы саласында облыстағы атқарушы органдарға әдістемелік және кеңестік көмек көрсету. Бөлімді басқаруды жүзеге асыру. Орман және жануарлар дүниесін браконьерлерден қорғау бойынша рейдтерді ұйымдастыру және оған қатысу. Бөлімнің жұмыс жоспарын әзірлеу, олардың орындалуын бақылау. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Арнайы дағдылар: облыстағы орман басқару жүйесін білу, компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы

категория С-О-5, 2 единицы (№ 03-02, № 03-03)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы, лесоводство, охотоведение и звероводство, агрономия, агроинженерия, почвоведение и агрохимия), землеустроитель, кадастр или естественные науки (биология, экология).
Профессиональная  Компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществляет проверки выполнения госучреждениями по охране лесов и животного мира, особо охраняемых природных территорий мероприятий по охране лесов от пожаров, незаконных порубок, повреждений и загрязнении химическими веществами и выбросами, сточными водами и другими действиями, причиняемыми вред лесу. Проверяет правильность выдачи лесорубочных и лесных билетов. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений, а также приостановлении хозяйственной деятельности. Участвует в разработке текущих и перспективных планов по охране леса, противопожарному и рекреационному обустройству его. Принимает участие при проведении лесоустройства и проектировании противопожарного обустройства лесов. Участвует в проведении государственного учета лесного фонда.
Обеспечивает контроль выполнения плана по лесовосстановлению, лесосеменному делу, выращиванию посадочного материала, по созданию и использованию постоянной лесосеменной базы в учреждениях особо охраняемых природных территорий и лесного хозяйства и контролирует качество этих работ. Ведет государственный контроль и надзор за требованиями пожарной безопасности в лесах всеми пользователями леса. Осуществляет государственный контроль и надзор по всем видам лесопользования, за рациональным использованием лесных ресурсов, соблюдением правил рубок и отпуска леса на корню, очистки мест рубок. Ведет государственный контроль за качеством отвода лесосек учреждениями лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий ведением ими технической документации, выпиской разрешительных документов на лесные пользования. Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам. Участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства. Выступает истцом в судах от имени инспекции. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия.
Специальные навыки: Знание системы управления лесами в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail
Руководитель отдела регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира

С-О-5 санаты, 2-бірлік (№ 03-02, № 03-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру, аңшылықтану мен агрономия, аң өсіру, агроинженерия, топырақтану және агрохимия), кадастр немесе жаратылыстану ғылымдары (биология, экология) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман және жануарлар дүниесін қорғау, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бойынша мемлекеттік мекемелерімен ормандарды өрттерден қорғау бойынша, заңсыз кесулерден, химиялық заттармен ластаулардан және зақымдаулардан, қалдықтардан, лай сулардан және басқа да орманға келтірілетін залал түрлеріне қарсы шаралардың орындалуларын тексеруді жүзеге асыру. Орман кесу билеттерін және ағаш билеттерінің дұрыс берілуін тексеру. Белгіленген тәртіпте табиғат қорғау заңнамаларының бұзушылықтарын жою, сондай-ақ шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарым беру. Орманды және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау бойынша ағымдағы және болашаққа жоспарларды әзірлеуге, оны өртке қарсы және рекреациялы орналастыруға қатысу. Орман орналастыруды жүргізуге және ормандарды өртке қарсы жабдықтауды жобалауға қатысу. Орман қорын мемлекеттік есепке алуды жүргізуге қатысу. Орманды жандандыру, орман тұқымды жұмыстарды, отырғызу материалдарын өсіру бойынша жоспардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы мекемелерінде тұрақты орман тұқымды базаны құру, пайдалану және ол жұмыстардың сапасын бақылау. Барлық орман пайдаланушылармен ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптарын қадағалау, мемлекеттік бақылау жүргізу. Барлық орман пайдалану түрлері бойынша, орман ресурстарын тиімді пайдалануға, орманды түбінен босату және кесу ережелерінің сақталуына, кесу орындарының тазалануына қадағалау мен мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы мекемелерінің кеспе ағаштарды белгілеу сапасына, олармен техникалық құжаттардың толтырылуына, орман пайдалануларға рұқсат құжаттарының берілуіне мемлекеттік бақылау жүргізу.
Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар шаруашылығы саласында облыстағы атқарушы органдарға әдістемелік және кеңестік көмек көрсету. Орман және жануарлар дүниесін браконьерлерден қорғау бойынша рейдтерді ұйымдастыру және оларға қатысу. Инспекция атынан соттарда талапкер ретінде болу. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Арнайы дағдылар: облыстағы орман басқару жүйесін білу, компьютерде Word. Excel. E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы,

категория С-О-4, 1 единица (№ 04-01)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство, лесоводство, зоотехния, агрономия), естественных наук (биология, экология), ветеринарии (ветеринарная медицина).
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организовывает и обеспечивает охрану, воспроизводство и использование животного мира на незакрепленных охотничьих угодьях. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений природоохранного законодательства, а также приостановления хозяйственной деятельности. Разрабатывает и вносит предложения в акимат по улучшению использования охотничьих угодий области. Организует и проводит работу по охране, учету и воспроизводству запасов охотничьих животных, промысловой и любительской охоте. Организует борьбу с браконьерством и вредными хищниками, следит за нормальным состоянием в охотхозяйствах пограничных знаков и охот хозяйственных сооружений. Выступает истцом в судах от имени инспекции. Организует выдачу государственных разрешений на добычу диких животных. Запрашивает и получает информацию от госорганов и иных организаций, необходимую для осуществления контроля за охраной, воспроизводством и использованием животного мира, ООПТ. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебного табельного оружия. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины. Осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением требований законодательства в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий. Осуществляет контроль за выполнением планов по проведению биотехнических, охранных, охотхозяйственных и мелиоративных мероприятий, способствующих увеличению количества дичи в лесоохотничьих хозяйствах области, внедрение достижений научно-технических прогресса в практику ведения охотничьего хозяйства и повышения качества продукции охоты. Разрабатывает планы работы отдела и контролирует их исполнение. Проводит воспитательную работу среди коллектива охотоведов, егерей и другими работниками охотхозяйств, а также с населением области по вопросам охраны животного мира. Специальные навыки: знание системы охотничьего хозяйства в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
охраны, воспроизводства и использования животного мира

С-О-4 санаты, 1-бірлік (№ 04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру, орман өсіру, зоотехния, агрономия), жаратылыстану ғылымдары (биология, экология), ветеринария (ветеринариялық медицина) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бекітілмеген аңшылық аумақтарда жануарлар дүниесін пайдалану және өсімін молайтуды, қорғауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Табиғатты қорғау заңнамаларының бұзушылықтарын жою және белгіленген тәртіпте шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарымдар беру. Облыстағы аңшылық аумақтарды пайдалануды жақсарту бойынша әкімдікке ұсыныстар енгізу және әзірлеу. Жабайы жануарларды қорғау, есепке алу және өсім қорын молайту, кәсіптік және әуесқойлық аңшылық бойынша жұмыстарды ұйымдастырып жүргізу. Браконьерлікпен және зиянды жыртқыштармен күресті ұйымдастыру, аңшылық шаруашылықтардағы құрылыстарда шекаралық белгілердің жағдайын қадағалау. Инспекция атынан соттарда талапкер ретінде болу. Инспекция атынан талапкер ретінде соттарға қатысу. Жабайы аңдарды аулауға мемлекеттік рұқсаттарды беруді ұйымдастыру. ЕҚТА, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалануды бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік және басқа да органдардан сұрастыру және алу. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қаруды дұрыс пайдаланылуына жауапты. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамалар талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылау жүргізу. Облыстағы орман аңшылық шаруашылықтарында жабайы аңдардың молаюына әсері тиетін биотехникалық, қорғау, аңшылық шаруашылық және мелиоративтік шаралар бойынша жоспарлардың орындалуына, аңшылық шаруашылығын жүргізу тәжірибесіне ғылыми-техникалық прогресс жетістіктерін енгізуді және аң аулау өнімінің сапасын көтеруге бақылау жүргізу. Бөлімнің жұмыс жоспарын әзірлеу, олардың орындалуын бақылау. Аңшылық жетекшілер, қорықшылар және басқа да аңшылық шаруашылықтары жұмысшыларының ұйымдарымен, облыс тұрғындарымен тәрбиелік және жануарлар дүниесі мәселелері бойынша жұмыстарды жүргізу. Арнайы дағдылар: Облыстағы аңшылық шаруашылығы жүйесін білу керек. Word, Excel, E-mail бағдарламаларында жұмыс істей білу.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы

категория С-О-5, 3 единицы (№ 04-02, № 04-03, № 04-04)
Критерий
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство) или право (юриспруденция) или естественные науки (экология) или ветеринария (ветеринарная медицина)
Практический опыт
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществляет проверки выполнения госучреждениями по охране лесов и животного мира и охотпользователей соблюдения ими природоохранного законодательства и условий договора на пользование животным миром. Выдает в установленном порядке предписания об устранении нарушений природоохранного законодательства, а также о приостановлении хозяйственной деятельности. Запрашивает и получает сведения и материалы, необходимые для осуществления государственного контроля. Участвует в работе по борьбе с браконьерством и вредными хищниками, по проведению мероприятий, способствующих увеличения количества дичи в охотничьих хозяйствах области. Выступает истцом в судах по делам об административных нарушениях в области животного мира от имени инспекции. Ведет государственный учет животного мира. Проводит рейды по охране животного мира в охотхозяйствах. Несет ответственность за правильное использование в служебных целях служебное табельное оружие. Осуществляет обслуживание закрепленной автомашины.
Осуществляет контроль и надзор за соблюдением требований в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий.
Оказывает методическую и консультативную помощь областным исполнительным органам в области охотничьего хозяйства.
Специальные навыки: знание системы охотничьего хозяйства в области, умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail
Руководитель отдела финансовой и организационной работы
категория С-О-4, 1 единица (№ 05-01)
Критерий
Требования
Образование
В области социальных наук, экономика и бизнес (экономика или финансы или учет и аудит)
Профессиональная Компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организует работу по открытию финансирования инспекции. Осуществляет мероприятия по целевому использованию бюджетных средств. Осуществляет организацию бухгалтерского учета в инспекции. Организует хранение и использование бухгалтерских отчетов и балансов до момента передачи их в архив.. Осуществляет анализ финансово-хозяйственной деятельности, обеспечение сохранности государственной собственности. Составляет и представляет соответствующим органам в установленные сроки статистические и бухгалтерские отчеты. Составляет и сдает отчеты МОСиВР и КЛОХ.
Обеспечивает контроль за рациональным экономным использованием материальных и финансовых ресурсов. Осуществляет контроль за ходом исполнения плана финансирования, заданий по управлению. Организация работы и контроль за надлежащим выполнением должностных обязанностей работников отдела. Контролирует соблюдение работниками отдела трудовой дисциплины. Информационный обмен, решение финансовых вопросов с финансовым отделом МОСиВР и КЛХ. Проводит воспитательную работу, по повышению квалификации работников отдела.
Специальные навыки: Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, отчисления в пенсионные фонды
Главный специалист по юридической работе
отдела финансовой и организационной работы

С-О-5 санаты, 3-бірлік (№ 04-02, № 04-03, № 04-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары және орман өсіру) не құқық (юриспруденция) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) не ветеринария (ветеринариялық медицина) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу.«Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ормандарды және жануарларды қорғау бойынша мемлекеттік мекемелермен және аңшылық пайдаланушылармен табиғатты пайдалану заңнамаларының сақталуын және жануарлар дүниесін пайдаланудың шарт міндеттерінің орындалуын тексеруді жүзеге асыру. Белгіленген тәртіпте табиғат қорғау заңнамасының бұзушылықтарын жою және шаруашылық қызметті тоқтату туралы ұйғарым беру. Мемлекеттік бақылауды жүргізу үшін қажетті мәліметтер мен материалдарды сұрату және оларды алу. Браконьерлікпен және зиянды жыртқыштармен күресті және облыстағы аңшылық шаруашылықтарында жабайы жануарлардың көбеюіне әсері тиетін шараларды өткізуді ұйымдастыру. Инспекция атынан соттарда жануарлар дүниесіндегі әкімшілік бұзушылықтар туралы істері бойынша талапкер ретінде қатысу. Жануарлар дүниесіне мемлекеттік есепке алуды жүргізу. Аңшылық шаруашылықтарында жануарлар дүниесін қорғау бойынша рейдтер жүргізу. Қызметтік мақсаттарда қызметтік қарудың дұрыс пайдаланылуына жауапты. Бекітілген автокөлікке қызмет етуді жүзеге асыру. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы талаптардың сақталуын қадағалау, бақылау жүргізу. Облыстағы атқарушы органдарға аңшылық шаруашылығы саласы бойынша әдістемелік және кеңестік көмек көрсету. Арнайы дағдылар: Облыстағы аңшылық шаруашылығы жүйесін білу, Word, Excel, E-mail бағдарламаларында жұмыс істей білу
Қаржы және ұйымдастыру жұмыстары бөлімі
Қаржы және ұйымдастыру жұмыстары бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты, 1-бірлік (№ 05-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика не қаржы не есепке алу және аудит) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Инспекцияның қаржыландыруды ашу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Бюджеттік қаражаттарды нысаналы мақсатта пайдалану іс-шараларын жүзеге асыру. Инспекцияның бухгалтерлік есебін ұйымдастыруды жүзеге асыру. Бухгалтерлік есептер мен баланстарды мұрағатқа тапсыру уақытына дейін пайдаланып, сақтауды ұйымдастыру. Қаржы-шаруашылық қызметтің сараптамасын жүргізу, мемлекеттік меншіктің сақталуын қамтамасыз ету. Статистикалық және бухгалтерлік есептерді жасау, тиісті органдарға белгіленген мерзімде тапсыру. Есептерді жасау, Қоршаған орта және су ресурстары министрлігіне және Орман және аңшылық шаруашылығы комитетіне тапсыру.
Материалдық және қаржылық ресурстарды тиімді және үнемді пайдаланылуына бақылау жүргізу.
Қаржыландыру жоспарының орындалу барысына, инспекция бойынша тапсырмалардың орындалуына бақылау жүргізу. Бөлім қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерінің лайықты орындалуына бақылау жүргізу, жұмысты ұйымдастыру. Бөлім қызметкерлерімен еңбек тәртібінің сақталуына бақылау жасау. Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі мен Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің қаржы бөлімімен бірге ақпаратпен алмасу, қаржы мәселелерін шешу. Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін көтеру бойынша тәрбиелік жұмыстар жүргізу.
Арнайы дағдылар: компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларымен жұмыс істей білу, зейнетақы қорына аударымдар жіберу.
Қаржы және ұйымдастыру жұмыстары бөлімінің құқықтық жұмыстары

категория С-О-5, 1 единица (№ 05-02)
Критерий
Требования
Образование
В области права (правоведение), юрист
Профессиональная  компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Ознакамливает сотрудников инспекции с законами и подзаконными актами Республики Казахстан. Представляет интересы инспекции в судах и других правоохранительных органах, ведет претензионно-исковую работу. Решает с руководством вопросы по обеспечению инспекции блоком законодательных подзаконных и иных актов. Осуществляет правовую экспертизу поступающих в инспекцию документов по вопросам применения и соблюдения действующего законодательства. Проводит занятия правового всеобуча. Принимает участие по подготовке проектов нормативно-правовых документов и при необходимости проводит по ним юридическую экспертизу.
Проверяет соответствие требованиям законодательства представляемых на подпись руководству приказов, правил, инструкций и регламентов. Участвует в подготовке проектов приказов, договоров, а также иных нормативных правовых актов, разрабатываемых инспекцией, визирует указанные проекты нормативных актов, организует и контролирует работу по направлению нормативных актов в соответствующий территориальный юстиции на регистрацию. Участвует в оперативных совещаниях, в разработке и осуществлении мероприятий по укреплению трудовой дисциплины: обеспечивает в пределах компетенции исполнение требований антикоррупционного законодательства, мероприятий по выявлению, пресечению и устранению коррупционных правонарушений, консультирует работников инспекции по правовым вопросам, вносит заключения, дает справки. Участвует в рейдах по охране лесов и животного мира от браконьерства.
Специальные навыки: умение работать на компьютере с программами Word. Excel. E-mail
РГУ «Карагандинская областная территориальная инспекция лесного
и охотничьего хозяйства»
Служба управления персоналом (кадровая служба)

жөніндегі бас маманы, С-О-5 санаты, 1-бірлік (№ 05-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
құқық (құқықтану) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Инспекция қызметкерлерін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен және Заңдарымен таныстыру. Инспекция атынан соттарда және басқа да құқық қорғау органдарындағы рәсімдерге қатысу, қарсылық-талапкерлік жұмыстарды жүргізу. Басшылықпен бірге инспекцияны заңға тәуелді және басқа да заңнамалық актілер блогымен қамтамасыз ету бойынша мәселелерді шешу. Инспекцияға келіп түсетін құжаттардың қызмет етуші заңнамалардың қолдану және сақталу мәселелері бойынша құқықтық сараптаманы жүзеге асыру. Құқықтық оқыту сабақтарын өткізу. Нормативтік-құқықтық құжаттардың жобасын дайындауға қатысу және қажетінше олар бойынша заңгерлік сараптама өткізу. Басшылыққа қол қоюға ұсынылатын бұйрықтардың, ережелердің, нұсқаулардың және регламенттердің заңнамалық талаптарға сәйкестігін тексеру. Бұйрықтардың, іс-шаралардың жобасын дайындауға, сол сияқты инспекциямен әзірленетін нормативтік-құқықтық актілерді дайындауға қатысу, көрсетілген нормативтік-құқықтық актілер жобасын бекіту, сәйкес аумақтық әділетте тіркеуге нормативтік актілерді бағыттау бойынша жұмысты ұйымдастыру және оларға бақылау жасау. Оперативтік отырыстарға, еңбек тәртібін күшейту бойынша іс-шараларды өткізуге және әзірлеуге қатысу: сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамалар талаптарын орындаудың құзырет шегінде қамтамасыз ету, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар болдырмау және жою бойынша шаралар анықтау, инспекция қызметкерлеріне құқықтық мәселелер бойынша кеңестер беру, қорытындылар енгізу, анықтамалар беру. Ормандарды және жануарлар дүниесін браконьерліктен қорғау бойынша рейдтерге қатысу. Арнайы дағдылар: компьютерде Word, Excel, E-mail бағдарламаларында жұмыс істей білу.
«Қарағанды облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
инспекциясы» РММ
Персоналды басқару қызметі (кадр қызметінің бөлімі)

главный специалист, категория (С-О-5),1 единица (№ 02-01)
Критерий
Требования
Образование
В области права (юриспруденция) или социальных наук экономика и бизнес (местное и государственное управление, менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области управления персоналом и кадровой работы.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Разработка и реализация стратегии управления персоналом; анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям; формирование кадрового состава государственного органа и организация конкурного отбора; организация профессиональной адаптации и наставничества; обеспечение профессионального развития кадров, в том числе путем организации переподготовки, повышения квалификации, стажировок; организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной и иных комиссий по кадровым вопросам; обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы; организация проведения оценки деятельности государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации; обеспечение исполнения трудового законодательства и законодательства о государственной службе, обеспечение соблюдения режима и условий труда, а также ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе.
Отдел регулирования и контроля в области лесного хозяйства
и особо охраняемых природных территорий
Руководитель отдела, категория (С-О-4), 1 единица (№ 03-01)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (биология, экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
не менее одного года стажа государственной службы; не менее двух лет стажа работы в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий; завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом; наличие ученой степени.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и контроль за работой отдела. Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и использованием лесов, ресурсов растительного мира и особо охраняемых природных территорий. Надзор за соблюдением требований лесного законодательства и особо охраняемых природных территорий. Осуществление руководства разработки производственных и перспективных планов по охране и защите леса, противопожарному и рекреационному обустройству, охране редких и исчезающих растений в лесах гослесфонда и особо охраняемых природных территорий. Ведение государственного учета лесного фонда, мониторинга лесов, государственного лесного кадастра и особо охраняемых природных территорий.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий,

бас маман, С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
құқық (юриспруденция) немесе білім беру (қазақ тілі және әдебиеті) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе персоналды басқару және кадрлық жұмыс саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Персоналды басқару стратегиясын дайындау және оны жүзеге асыру; кадр қажеттілігін жоспарлау және талдау, оның ішінде мамандықтары және біліктілігі бойынша; конкурстық іріктеуді ұйымдастыру және мемлекеттік ұйымның кадрлық құрамын қалыптастыру; кәсіптік бейімделуді және тәлімгерлікті ұйымдастыру; тағылымдаманы, біліктілікті арттыру, қайта даярлауды ұйымдастыру жолымен кадрлардың кәсіптік дамуын қамтамасын ету; кадрлық мәселелер бойынша тәртіптік, аттестациялық, конкурстық және басқа да комиссиялық қызметін қамтамасыз ету және ұйымдастыру; түсу тәртіптерін сақтауды қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалауды өткізуді ұйымдастыру, олардың аттестациясының тәртібін сақтауын қамтамасыз ету; мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы және еңбек заңнамасын орындауды қамтамасыз ету; еңбек талаптарын және тәртібін, сонымен қатар мемлекеттік қызметке келуіне байланысты шектеулерді сақтауын қамтамасыз ету.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 03-01)
Критерийлер
Талабы
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) және жаратылыстану ғылымдары (биология, экология) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес, немесе орман шаруашылығында немесе ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында жұмыс өтілі екі жылдан кем емес, жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы; ғылыми дәрежесінің болуы.
Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және қадағалау. Ормандарды, өсімдіктер дүниесінің ресурстарын және ерекше қорғалатын аумақтарды күзету, қорғау, молықтыру және пайдалану бойынша мемлекеттік бақылау жүргізуді жүзеге асыру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар заңнамасы талаптарының сақталуын қадағалау. Орман қорғау және күзету, өртке қарсы және рекреациялық орналастыру, мемлекеттік орман қоры мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы сирек кездесетін және құрып кету қауіпі бар өсімдіктерді қорғау бойынша өндірістік және перспективалық жоспарларын әзірлеу басшылығын жүзеге асыру. Мемлекеттік орман қорының есебін, мемлекеттік орман кадастрын және ормандардың, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мониторингін жүргізу.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы,

4 единицы, категория С-О-5, (№ 03-02, 03-03, 03-04, 03-05)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология и биология). Допускается послесреднее образование в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология и биология).
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий;
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и использованием лесов, растительного мира и особо охраняемых природных территорий. Надзор за соблюдением требований лесного законодательства и особо охраняемых природных территорий. Осуществление руководства разработки производственных и перспективных планов по охране и защите леса, противопожарному и рекреационному обустройству, охране редких и исчезающих растений в лесах гослесфонда и особо охраняемых природных территорий. Ведение государственного учета лесного фонда, мониторинга лесов, государственного лесного кадастра и особо охраняемых природных территорий.
Руководитель отдела регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира,
категория С-О-4, ( № 04-01)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или естественные науки (экология и биология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
не менее одного года стажа государственной службы; не менее двух лет стажа работы в области охраны животного мира и особо охраняемых природных территорий; завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом; наличие ученой степени.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и контроль за работой отдела. Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и рациональным использованием животного мира. Надзор за соблюдением требований законодательства об охране животного мира, определение категорий охотничьих хозяйств, обеспечение учета животного мира в резервном фонде охотничьих угодий, распределение квот на изъятие объектов животного мира. Заключение договоров на ведение охотничьего хозяйства с пользователями животного мира. Организация и проведение работ по борьбе с браконьерством, разрешений на пользование животным миром.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
охраны, воспроизводства и использования животного мира,
5 единиц, категория С-О-5, (№04-02, №04-03, №04-04, №04-05, №04-06)
Критерий
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или естественные науки (экология и биология).Допускается послесреднее образование в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или естественные науки (экология и биология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области охраны животного мира.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel,Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за охраной, защитой, воспроизводством и рациональным использованием животного мира. Обеспечение выполнения планов по проведению биологических и охотхозяйственных мероприятий, борьбе с браконьерством, проводит работу по охране, учету и воспроизводству запасов редких и охотничьих животных. Осуществление проверки деятельности пользователей животным миром в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан об охране, воспроизводстве и использовании животного мира.
Руководитель отдела финансовой и организационной работы,
категория С-О-4, (№ 05-01)
Критерий
Требования
Образование
В области социальных наук, экономика и бизнес (экономика, менеджмент) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
не менее одного года стажа государственной службы; не менее двух лет стажа работы в области экономики, юриспруденции; завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом; наличие ученой степени.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel,Internet.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и контроль за работой отдела. Обеспечение проведения работ по повышению обоснованности составления планов комплексного экономического анализа всех видов деятельности, разработка мер по эффективному использованию материально-технических и финансовых ресурсов и сохранности собственности. Организация и проведение работ по правовому, материально-техническому обеспечению функционирования учреждения. Организация и осуществление государственных закупок. Подготовка планов финансирования и бюджетных заявок и их согласование. Ведение полного учета поступающих денежных средств, а также своевременное отражение в бухгалтерском учете операций, связанных с их движением; составление бухгалтерской, налоговой и статистической отчетности на основе первичных документов бухгалтерских записей. Расчет заработной платы, компенсационных выплат, а также расчет по листкам нетрудоспособности. Составление счетов к оплате, заявок на регистрацию гражданско-правовых сделок в органах Казначейства. Обеспечение соблюдения действующего законодательства Республики Казахстан при ведении административного производства по делам о нарушениях природоохранного законодательства. Представление интересов инспекции в судах, правоохранительных органах, прокуратуре.
Главный специалист – юрист
отдела финансовой и организационной работы,
категория С-О-5, (№ 05-02)
Критерий
Требования
Образование
В области права (юриспруденция) допускается послесреднее в области права (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области юриспруденции и правоведении.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение соблюдения действующего законодательства Республики Казахстан при ведении административного производства по делам о нарушениях природоохранного законодательства. Проведение претензионно-исковой работы; проведение работы по административной практике; Обеспечение государственного контроля за охраной, воспроизводством и использованием животного и растительного мира, за особо охраняемыми территориями, а также за ведением лесного и охотничьего хозяйства; обеспечивать соблюдение природоохранного законодательства.
Главный специалист – главный бухгалтер
отдела финансовой и организационной работы,
категория С-О-5, № (№ 05-03)
Критерий
Требования
Образование
в области социальных наук экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит), допускается послесреднее в области социальных наук. Экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области экономики и финансов.
Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение организации бухгалтерского учета и контроля за рациональным, экономным использованием материальных, трудовых и финансовых ресурсов, сохранностью собственности. Ведение полного учета поступающих денежных средств, а также своевременное отражение в бухгалтерском учете операций, связанных с их движением; составление бухгалтерской, налоговой и статистической отчетности на основе первичных документов бухгалтерских записей. Расчет заработной платы, компенсационных выплат, а также расчет по листкам нетрудоспособности. Составление счетов к оплате, заявок на регистрацию гражданско-правовых сделок в органах Казначейства. Контроль за платежами в бюджет за использование животного мира, ведение информационной системы государственная база данных Е- лицензирование. Распределение квот на предстоящий год согласно утвержденного лимита. Составление и сдача отчетов о добыче диких животных и поступивших платежей, о результатах охотпромысла, спортивно-любительской охоты и интурохот, по использованию специальных разрешений на добычу диких животных. Работа с налоговыми органами по обязательным платежам в бюджет.
РГУ «Костанайская областная территориальная инспекция
лесного и охотничьего хозяйства»
Служба управления персоналом (кадровая служба)

С-О-5 санаты, 4 бірлік (№ 03-02, № 03-03, № 03-04, № 03-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру), жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) саласындағы білім. Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) саласындағы немесе жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) саласындағы ортадан кейінгі білім рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ормандарды, өсімдіктер дүниесінің ресурстарын және ерекше қорғалатын аумақтарды күзету, қорғау, молықтыру және пайдалану бойынша мемлекеттік бақылау жүргізуді жүзеге асыру. Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар заңнамасы талаптарының сақталуын қадағалау. Орман қорғау және күзету, өртке қарсы және рекреациялық орналастыру, мемлекеттік орман қоры мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы сирек кездесетін және құрып кету қауіпі бар өсімдіктерді қорғау бойынша өндірістік және перспективалық жоспарларын әзірлеу басшылығын жүзеге асыру. Мемлекеттік орман қорының есебін, мемлекеттік орман кадастрын және ормандардың, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мониторингін жүргізу.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту мен пайдалану
саласындағы реттеу және бақылау бөлімінің
басшысы, С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аңшылық өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес, немесе орман шаруашылығында немесе ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында жұмыс өтілі екі жылдан кем емес, жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы; ғылыми дәрежесінің болуы.
Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмыстарын ұйымдастыру, жоспарлау және бақылау. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және тиімді пайдалануына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Жануарлар дүниесі туралы заңнама талаптарының орындалуын қадағалау, аңшылық шарушылықтарының санаттарын анықтау, аңшылық алқаптарының резервтік қорындағы жануарлар дүниесінің санағын жүргізуді қамтамасыз ету, жануарлар дүниесі объектілерін алуға арналған квотаны тарату. Жануарлар дүниесін пайдаланушыларымен аңшылық шаруашылығын жүргізуге арналған шарттар жасау. Браконьерлікке қарсы күрес жұмысын ұйымдастырып жүргізу, жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсаттаманы беру.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту мен пайдалану
саласындағы реттеу және бақылау бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 5 бірлік (№ 04-02, № 04-03, № 04-04,
№ 04-05, № 04-06)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) саласындағы білім. Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) саласындағы ортадан кейінгі білім рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе жануарлар дүниесі саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және тиімді пайдалануына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Биологиялық және аңшылық шаруашылығы, браконьерлікке қарсы күрес шараларын өткізу жөніндегі жоспарлардың орындалуын қамтамасыз ету, сирек кездесетін және аңшылық жануарлар қорының өсімін молайту, есепке алу мен қорғау жұмыстарын атқару. Жануарлар дүниесін пайдаланушылар қызметін жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы Қазақстан Республикасы заңнама талаптарының орындалуын анықтау мақсатында тексеріс жүргізу.
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің
басшысы, С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 05-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы) немесе құқық (юриспруденция) саласындағы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
мемлекеттік қызметте бір жылдан кем емес қызмет өтілі; екі жылдан кем емес экономика, заңгерлік саласында жұмыс; жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы; ғылыми дәрежесі болуы.
Жеке компьютерде, Word. Excel. Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және қадағалау. Барлық бағыттағы қызметтерді кешенді және экономикалық талдау жоспарын жасау негіздерін аттыру бойынша жұмыс жүргізуін қамтамасыз ету, материалды-техникалық және қаржы ресурстарын және меншікті сақтауды тиімді пайдалану бойынша шара қолдану. Мекеме жұмыс істеуі үшін құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу. Мемлекеттік сатып алуларды ұйымдастыру және жүзеге асыру. Қаржыландыру жоспарын және бюджеттік өтінімдерді дайындау және оларды келісімдеу. Келіп түсетін ақша қаражаттарының толық есебін жүргізу, сондай-ақ олардың қозғалысына байланысты операцияларды бухгалтерлік есепте уақытында көрсетіп отыру; бастапқы бухгалтерлік жазба құжаттары негізінде бухгалтерлік, салықтық және статистикалық есеп жасау. Жалақы, өтемеақы төлемдерін есептеу. Қазынашылық органдарына төлеуге есепшоттарды, азаматтық-құқықтық келісімдерді тіркеуге арналған өтінімдерді жасау. Табиғат қорғау заңнамасын бұзу жөніндегі істер бойынша әкімшілік іс жүргізу кезінде қолданыстағы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету. Инспекцияның мүддесін сотта, құқық қорғау органдарында, прокуратурада ұсыну.
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің
бас маманы, С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 05-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (юриспруденция) саласында, ортадан кейінгі құқық (юриспруденция) саласындағы білімі барларға рұқсат етіледі
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе юриспруденция және құқық саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Табиғат қорғау заңнамасын бұзу жөніндегі істер бойынша әкімшілік іс жүргізу кезінде қолданыстағы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету. Талап қою-қуыну жұмыстарын, әкімшілік тәжірибе жөнінде жұмыс жүргізу; жануарлар мен өсімдіктер дүниесін, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғауды, өсімін молайтуды және пайдалануды, сондай-ақ орман және аңшылық шаруашылығын жүргізуді қамтамасыз ету; табиғат қорғау заңнамасын сақтауды қамтамасыз ету.
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің
бас маманы, С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 05-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика және қаржы) саласындағы, ортадан кейінгі әлеуметтік ғылымдары экономика және бизнес (экономика және қаржы) саласындағы білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе қаржы және экономика саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есепті ұйымдастырылуын және материалдық, еңбек және қаржы ресурстарын тиімді, үнемді пайдаланылуы мен меншіктің сақталуына бақылау жүргізуді қамтамасыз ету. Келіп түсетін ақша қаражаттарының толық есебін жүргізу, сондай-ақ олардың қозғалысына байланысты операцияларды бухгалтерлік есепте уақытында көрсетіп отыру; бастапқы бухгалтерлік жазба құжаттары негізінде бухгалтерлік, салықтық және статистикалық есеп жасау. Жалақы, өтемеақы төлемдерін, сондай-ақ еңбекке жарамсыздық парағы бойынша есеп айырысуды есептеу. Қазынашылық органдарына төлеуге есепшоттарды, азаматтық-құқықтық келісімдерді тіркеуге арналған өтінімдерді жасау. Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін бюджетке төленетін төлемді бақылау, «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесін жүргізу. Бекітілген лимитке сәйкес келер жылға квота бөлу. Жабайы жануарларды олжалауға берілетін арнайы руқсаттаманы пайдалану бойынша спорттық - әуесқойлық аңшылығының, аңшылық кәсіпшілігі мен шетел туристік аңшылығының нәтижелері туралы, жабайы жануарларды олжалауға және түскен төлемдер туралы есеп беруді тапсыру. Бюджетке міндетті төлемдері бойынша салық органдарымен жұмыс жасау.
«Қостанай облыстық орман және аңшылық
шаруашылығы аумақтық инспекциясы» РММ Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі)

главный специалист категория С-О-5, 1 единица (№ 02-01)
Критерии
Требования
Образование
в области образование (казахский язык и литература) или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Разработка и реализация стратегии управления персоналом; анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям; формирование кадрового состава государственного органа и организация конкурного отбора; организация профессиональной адаптации и наставничества; обеспечение профессионального развития кадров, в том числе путем организации переподготовки, повышения квалификации, стажировок; организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной и иных комиссий по кадровым вопросам; обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы; организация проведения оценки деятельности государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации; обеспечение исполнения трудового законодательства и законодательства о государственной службе, обеспечение соблюдения режима и условий труда, а также ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе.
Отдел регулирования и контроля в области лесного хозяйства и
особо охраняемых природных территорий
Руководитель отдела регулирования и контроля в области лесного
хозяйства и особо охраняемых природных территорий,
категория С-О-4, 1 единица (№ 03-01)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация работы отдела по осуществлению государственного контроля и надзора за соблюдением требований лесного законодательства, особо охраняемых природных территорий. Осуществление государственного контроля за надлежащим исполнением всеми государственными органами, юридическими и физическими лицами законодательства Республики Казахстан, других нормативно – правовых актов в области лесного хозяйства и ООПТ.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий,

Бас маман, С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім беру (қазақ тілі және әдебиеті) немесе әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан-2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және іске асыру; кадр, оның ішінде мамандық және біліктілік бойынша қажеттілігін талдау және жоспарлау; кадр құрамын қалыптастыру, конкурстық іріктеуді ұйымдастыру; мемлекеттік органда кәсіби бейімделу мен тәлімгерлікті ұйымдастыру; кадрлардың кәсіби дамуын, оның ішінде қайта даярлау, біліктілігін арттыру, тағылымдамалардан өтуін ұйымдастыру арқылы қамтамасыз ету;
конкурстық, аттестаттау, тәртіптік және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметке келу, өту және тоқтату рәсімдерін сақтауды қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру, олардың аттестаттау рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету; мемлекеттік органда еңбек заңнамасы мен мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын қамтамасыз ету, еңбек режимі мен жағдайларының сақталуын, сондай-ақ мемлекеттік қызметте болуға байланысты шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы, С-О-4 санаты,
1 бірлік (№ 03-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар заңнамасының талаптарын сақтауға мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру жөнінде бөлім жұмыстарын ұйымдастыру. Барлық мемлекеттік органдар, заңды және жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасы заңнамаларының, және басқа да орман шаруашылығы мен ЕҚТА саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді тиісті орындалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5, 2 единицы (№ 03-02, № 03-03)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля и надзора за надлежащим исполнением всеми государственными органами, юридическими и физическими лицами законодательства Республики Казахстан, других нормативно – правовых актов в области лесного хозяйства и ООПТ, в том числе: за соблюдением порядка и правил осуществления лесных пользований, порядком и правилами проведения мероприятий на участках государственного лесного фонда по воспроизводству лесов и лесоразведению.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий,
категория С-О-5, 1 единица (№ 03-04)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля и надзора за надлежащим исполнением всеми государственными органами, юридическими и физическими лицами законодательства Республики Казахстан, других нормативно – правовых актов в области лесного хозяйства и ООПТ, в том числе: за соблюдением режима ООПТ, организацией и деятельностью ООПТ; за выполнением договорных обязательств лесопользователями долгосрочного лесопользования для культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий,

С-О-5 санаты, 2 бірлік (№ 03-02, № 03-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Барлық мемлекеттік органдардың, заңды және жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасы заңнамаларын, басқа да орман шаруашылығы және ЕҚТА саласындағы нормативтік-құқықтық актілердің тиісті орындалуын, соның ішінде: мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды молықтыру мен орман өсіру жөнінде іс-шаралар өткізу тәртібін сақтауға мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 03-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) немесе құқық (юриспруденция) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Барлық мемлекеттік органдардың, заңды және жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасы заңнамаларын, басқа да орман шаруашылығы және ЕҚТА саласындағы нормативтік-құқықтық актілердің тиісті орындалуын, соның ішінде: ЕҚТА тәртібінің, ЕҚТА ұйымдастыру мен қызметінің сақталуын, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін орман пайдаланушылар ұзақ мерзімді орман пайдаланудың шарттық міндеттерінің орындалуын мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5, 1 единица (№ 03-05)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология) или пожарная безопасность
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля и надзора за надлежащим исполнением всеми государственными органами, юридическими и физическими лицами законодательства Республики Казахстан, других нормативно - правовых актов в области лесного хозяйства и ООПТ, в том числе: за требованием правил пожарной безопасности в лесах, состоянием учета, причин возникновения, распространения лесных пожаров и своевременностью мер по тушению, состоянием работ по выявлению лесонарушений, соблюдением санитарных правил в лесах.
Руководитель отдела регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира,
категория С-О-4 1 единица (№ 04-01)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство) или право (юриспруденция) или естественные науки (экология и биология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечение соблюдения природоохранного законодательства и контроля за охраной, воспроизводством и использованием животного мира, особо охраняемых природных территорий. Регулирование и обеспечение рационального пользования ресурсами животного мира, сохранение его биологического разнообразия. Контроль за надлежащим исполнением функциональных обязанностей работников отдела.
Осуществление иных полномочий, определяемых Комитетом и руководством инспекции. Оказание государственных услуг.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
охраны, воспроизводства и использования животного мира,

С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 03-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) немесе өрт қауіпсіздігі саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман заңнамасының, ерекше қорғалатын Барлық мемлекеттік органдардың, заңды және жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасы заңнамаларын, басқа орман шаруашылығы және ЕҚТА саласындағы нормативтік-құқықтық актілердің тиісті орындалуына, соның ішінде: ормандарда өрт қауіпсіздігі талаптарына, орман өрттерінің туындау, таралу себептерінің есептелу жайы мен оларды мерзімінде сөндіру жөніндегі жоспарлардың орындалуына, орманда санитарлық ережесінің сақталуына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары және орман өсіру) немесе құқық (юриспруденция) не жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Табиғат қорғау заңнамасын сақтауды және жануарлар дүниесін қорғауға, өсімін молайтуға, және пайдалануға, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға бақылауды қамтамасыз ету. Жануарлар дүниесі ресурстарын реттеу және ұтымды пайдалануды, оның биологиялық әртүрлілігін сақтауды қамтамасыз ету. Бөлім қызметкерлерінің функционалдық міндеттерін дұрыс орындауларын бақылау.
Комитет және инспекция басшылығы белгілейтін өзге де өкілеттікті орындау. Мемлекеттік қызмет көрсету.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5 3 единицы (№ 04-02, № 04-03, № 04-04)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство), или право (юриспруденция) или естественные науки (экология и биология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Государственный контроль за соблюдением требований законодательства о животном мире и особо охраняемых природных территорий, за соблюдением Правил ведения охотничьего хозяйства, Правил охоты. Сохранение биологического разнообразия животного мира. Оказание государственных услуг.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
охраны, воспроизводства и использования животного мира,
категория С-О-5 1 единица (№ 04-05)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство) или право (юриспруденция) или естественные науки (экология и биология) или технические (техник-механик)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Государственный контроль за соблюдением требований законодательства о животном мире и особо охраняемых природных территорий, за соблюдением Правил ведения охотничьего хозяйства, Правил охоты. Сохранение биологического разнообразия животного мира.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
охраны, воспроизводства и использования животного мира,

С-О-5 санаты, 3 бірлік (№ 04-02, № 04-03, № 04-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары және орман өсіру), немесе құқық (юриспруденция) не жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы заңнаманың талаптарын сақтауға, Аңшылық шаруашылығын жүргізу қағидасын, Аң аулау қағидасын сақтауға мемлекеттік бақылау. Жануарлар дүниесінің биологиялық әртүрлілігін сақтау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 04-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары және орман өсіру) немесе құқық (юриспруденция) не жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) не техникалық (техник-механик) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы заңнаманың талаптарын сақтауға, аңшылық шаруашылығын жүргізу қағидасын, аң аулау қағидасын сақтауға мемлекеттік бақылау. Жануарлар дүниесінің биологиялық әртүрлілігін сақтау.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5, 1 единица (№ 04-06)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство) или право (юриспруденция) или естественные науки (экология и биология) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика или финансы)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Государственный контроль за соблюдением требований законодательства о животном мире и особо охраняемых природных территорий, за соблюдением Правил ведения охотничьего хозяйства, Правил охоты. Сохранение биологического разнообразия животного мира. Составление и предоставление отчетов в Налоговое управление по госпошлине по выданным разрешениям на пользование животным миром. Оказание государственных услуг.
Руководитель отдела финансовой и организационной работы,
категория С-О-4, 1 единица (№ 05-01)
Критерии
Требования
Образование
в области социальных наук, экономика и бизнес (экономика или финансы)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Контроль за правильным и эффективным расходованием средств по целевому назначению в полном объеме в пределах плановых назначений, ведение финансового, бухгалтерского учета и отчетности. Контроль за надлежащим исполнением функциональных обязанностей работников отдела.
Главный специалист отдела финансовой и организационной работы,

С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 04-06)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары және орман өсіру) немесе құқық (юриспруденция) не жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) не әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика немесе қаржы) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы заңнаманың талаптарын сақтауға, аңшылық шаруашылығын жүргізу қағидасын, аң аулау қағидасын сақтауға мемлекеттік бақылау. Жануарлар дүниесінің биологиялық әртүрлілігін сақтау. Жануарлар дүниесін пайдалануға берілген рұқсатнамалар бойынша мемлекеттік бааж жөнінде есептерді құрастыру және Салық басқармасына беру. Мемлекеттік қызметтерді көрсету.
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімі
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 05-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика және қаржы) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жоспарлы тағайындау шегінде мақсатты тағайындау қаражатын толық көлемде дұрыс және тиімді жұмсалуына, қаржы, бухгалтерлік есепке алу мен есептілікті жүргізуде бақылау. Бөлім қызметкерлерінің функционалдық міндеттерін тиісінше орындауына бақылау жасау.
Қаржы және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманы,

Главный специалист, категория (С-О-5), 1 единица (№ 02-01)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) право (юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществляет организационную деятельность инспекции, определяет должностные обязанности работников, организовывает и осуществляет контроль за ведением делопроизводства в инспекции, участие в разработке документов, регламентирующих работу инспекции, консультирует государственных служащих по вопросам их правового положения, контролирует соблюдение ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе, составляет установленную отчетность по учету кадров, оформляет решения, связанные с прохождением государственными служащими государственной службы, ведет личные дела служащих, вносит необходимые записи в трудовые книжки (послужные списки) государственных служащих.
Участие в проверке деятельности госучреждений по охране лесов и животного мира и других природопользователей.
Руководитель отдела регулирования и контроля в области
животного мира и особо охраняемых природных территорий
категория С-О-4 1 единица (03-01)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация деятельности отдела, организация и осуществление контрольно-надзорных функций путем проверок в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий; разработка и выполнение программ по вопросам охраны, защиты, воспроизводства и использования животного мира; организация и осуществление правил ведения охотничьих хозяйств, разработка и организация совместных мероприятий по охране животного мира; разработка мероприятий по взаимодействию с правоохранительными и другими государственными органами, СМИ по вопросам входящим в компетенцию отдела; организация учета и отчетности, оперативных информаций по браконьерству, обеспечение хранение изъятого оружия у браконьеров, проведение инструктажа среди инспекторов по применению служебного табельного оружия, подготовка материалов на утверждение лимитов на добывание животных; закрепление охотничьих угодий; организация и обеспечение борьбы с браконьерством. Организация и государственный контроль путем проверок за соблюдением требований законодательства об особо охраняемых природных территориях; организация и координация работ особо охраняемых природных территорий; подготовка предложений по развитию сети особо охраняемых природных территорий. Организация и оказание методической и консультативной помощи областным исполнительным органам в области охотничьего хозяйства и особо охраняемых природных территорий.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
животного мира и особо охраняемых природных территорий,

Бас маман, (С-О-5) санаты 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру), құқық (юриспруденция) саласындағы білім
Кәсіби
Біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Инспекцияның ұйымдық қызметін жүзеге асыру; қызметкерлердің лауазымды міндетін белгілеу; инспекцияның іс жүргізу құжаттарын ұйымдастыру және жүзеге асыруына бақылау жасау; құжаттарды рәсімдеуіне қатысу, мемлекеттік қызметкерлерге құқықтық мәселелер бойынша кеңес беру, мемлекеттік қызметке келуіне байланысты шектеудің сақталуын қадағалау, кадр жөніндегі тиісті анықтама есептерін дайындау, мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік қызметке өту жөнінде тиісті шешімдер әзірлеу, қызметкерлердің жеке істерін жүргізу, мемлекеттік қызметшілердің еңбек кітапшаларына (қызмет парағына) қажетті жазбаларды енгізу.
Ормандарды қорғау және жануарлар дүниесі мемлекеттік мекемелерінің және басқа да табиғат пайдаланушылардың қызметін тексеруге қатысу.
Жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты, 1 бірлік (03-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) саласындағы білім
Кәсіби
Біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық Тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің қызметін ұйымдастыру, жануарлар дүниесі мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау, молықтыру және пайдалану саласын тексеру арқылы бақылау-қадағалау функциясын ұйымдастыру және жүзеге асыру; жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молықтыру және пайдалану мәселелері бойынша бағдарламалар әзірлеу және орындауға қатысу; аңшылық шаруашылығын жүргізу ережесін ұйымдастыру және жүзеге асыру, жануарлар дүниесін қорғау жөнінде бірлескен іс-шаралар ұйымдастыру; құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, БАҚ-пен бөлім өзара әрекет ету жөніндегі іс-шараларды әзірлеу, есепке алу және есептеу жұмыстарын ұйымдастыру, браконьерлік жөнінде жедел ақпарат беру, браконьерлерден алынған қару жарақтардын сақталуын қамтамасыз ету, қызмет бабында табельдік қаруларды қолдануға нұсқаулық жүргізу, аң аулауға арналған лимиттерді бекіту құжаттарын дайындау, аңшылық алқаптарын бекіту, браконьерлікке қарсы жұмыстарды ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы заңнама талаптарының сақталуын тексеру арқылы ұйымдастыру және мемлекеттік бақылау жасау; ерекше қорғалатын табиғи аумақтарының жұмыстарын ұйымдастыру және үйлестіру; ерекше қорғалатын табиғи аумақтары желісін дамыту бойынша ұсыныстар дайындау. Облыстық аңшылық шаруашылығы мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы атқарушы органдарға әдістемелік және консультациялық көмек беру жұмыстарын ұйымдастыру.
Жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласындағы реттеу мен бақылау
бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5 1 единица (03-02)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или право (юриспруденция) или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Государственный контроль и надзор путем проверок за соблюдением требований законодательства о животном мире, особо охраняемых природных территориях, растительного мира; ведение учета животного мира, кадастр животного мира, разработка и осуществление работ по развитию сети особо охраняемых природных территорий, проверка всех видов работ и мероприятий по охране, защите, воспроизводству, пользованию животного и растительного мира, борьба с браконьерством.
Государственный контроль путем проверок за мероприятиями по сохранению и воспроизводству объектов природно-заповедного фонда, выполняемыми особо охраняемыми природными территориями со статусом юридического лица.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
животного мира и особо охраняемых природных территорий,
категория С-О-5 1 единица (03-03)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или право (юриспруденция) или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Государственный контроль и надзор путем проверок за соблюдением требований законодательства о животном мире, особо охраняемых природных территориях, растительного мира, проверка всех видов работ и мероприятий по охране, защите, воспроизводству, пользованию животного и растительного мира, борьба с браконьерством, исполнение отчетов по охотнарушениям и контроль за проведением учета диких животных, выдача по охотничьим хозяйствам области марок и разрешений на пользование животным миром, обеспечивает учет и контроль за их использованием. Государственный контроль путем проверок за мероприятиями по сохранению и воспроизводству объектов природно-заповедного фонда, выполняемыми особо охраняемыми природными территориями со статусом юридического лица.
Главный специалист отдела регулирования и контроля в области
животного мира и особо охраняемых природных территорий,

С-О-5 санаты, 1 бірлік (03-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру) немесе құқық (юриспруденция) не жаратылыстану ғылымдары (экология) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесі мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, өсімдіктер дүниесі туралы заңнама талаптарын сақтау арқылы мемлекеттік бақылау және қадағалау; жануарлар дүниесін есепке алу, жануарлар дүниесі кадастырын жүргізу, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың желісін дамыту жұмыстарын әзірлеу және жүзеге асыру; жануарлар мен өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, өсімін молайту, пайдалану жұмыстары мен іс-шаралар барлық түрлерін тексеру. Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтармен орындалатын табиғи қорық қоры объектілерін сақтау және өсімін молайту жөніндегі іс-шараларын тексеру арқылы мемлекеттік бақылау жүргізу.
Жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласындағы реттеу мен
бақылау бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік (03-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру) немесе құқық (юриспруденция) не жаратылыстану ғылымдары (экология) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесі мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, өсімдіктер дүниесі туралы заңнама талаптарын сақтау арқылы мемлекеттік бақылау және қадағалау; жануарлар мен өсімдіктер дүниесін қорғау және молайту, пайдалану бойынша барлық жұмыстары мен іс-шаралар түрлерін тексеру, браконьерлікке қарсы күрес, аңшылық бұзушылық бойынша есептерді орындау және жабайы жануарлардың есепке алынуына бақылау жүргізу, жануарлар дүниесін пайдалануға арналған облыстың аңшылық шаруашылықтары бойынша маркалар мен рұқсаттар беру, оларды пайдаланғаны үшін есепке алуды және бақылау жүргізуді қамтамасыз ету. Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтармен орындалатын табиғи қорық қоры объектілерін сақтау және өсімін молайту жөніндегі іс-шараларын тексеру арқылы мемлекеттік бақылау жүргізу.
Жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5 1 единица (03-04)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство) или право (юриспруденция) или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Государственный контроль и надзор путем проверок за соблюдением требований законодательства о животном мире, особо охраняемых природных территориях, растительного мира, проверка всех видов работ и мероприятий по охране, защите, воспроизводству, пользованию животного и растительного мира, борьба с браконьерством, исполнение отчетов по охотнарушениям и контроль за проведением учета диких животных, организация технического обслуживания автотранспорта. Государственный контроль путем проверок за мероприятиями по сохранению и воспроизводству объектов природно-заповедного фонда, выполняемыми особо охраняемыми природными территориями со статусом юридического лица.
Руководитель отдела регулирования и контроля
в области лесного хозяйства,
категория С-О-4 1 единица (04-01)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация деятельности отдела; разработка и выполнение программ по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения; организация и осуществление контрольно-надзорных функций путем проверок в области охраны, защиты, воспроизводства лесов и лесоразведения; организация государственного учета лесного фонда, лесного мониторинга и лесного кадастра, обеспечение проведения лесоустройства, разработка и организация совместных мероприятий по охране растительного мира; разработка мероприятий по взаимодействию с правоохранительными и другими государственными органами, СМИ по вопросам входящим в компетенцию отдела; организация учета и отчетности, оперативных информаций; организация и обеспечение борьбы с браконьерством; организация надзора за соблюдением природоохранного законодательства землепользователей области. Государственный контроль путем проверок за мероприятиями по сохранению и воспроизводству объектов природно-заповедного фонда, выполняемыми особо охраняемыми природными территориями со статусом юридического лица. Организация и оказание методической и консультативной помощи областным исполнительным органам в области лесного хозяйства.
Главный специалист отдела регулирования и
контроля в области лесного хозяйства,

С-О-5 санаты, 1 бірлік (03-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру) немесе құқық (юриспруденция) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) саласындағы білімі
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жануарлар дүниесі мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, өсімдіктер дүниесі туралы заңнама талаптарын сақтау арқылы мемлекеттік бақылау және қадағалау; жануарлар мен өсімдіктер дүниесін қорғау және молайту, пайдалану бойынша барлық жұмыстары мен іс-шаралар түрлерін тексеру, браконьерлікке қарсы күрес, аңшылық бұзушылық бойынша есептерді орындау және жабайы жануарлардың есепке алынуына бақылау жүргізу, автокөліктің техникалық қызмет көрсетілуін ұйымдастыру. Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтармен орындалатын табиғи қорық қоры объектілерін сақтау және өсімін молайту жөніндегі іс-шараларын тексеру арқылы мемлекеттік бақылау жүргізу.
Орман шаруашылығы саласындағы реттеу
мен бақылау бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты 1 бірлік (04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің қызметін ұйымдастыру; орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша бағдарламалар әзірлеу және орындау; орман күзету, қорғау, молықтыру, пайдалану және орман өсіру саласында тексеру арқылы бақылау-қадағалау функциялары арқылы ұйымдастыру және жүзеге асыру; орман қорының мемлекеттік есебін, орман мониторингін, мемлекеттік орман кадастрын жүргізуін қадағалау; орман орналастыру жұмыстарының өткізілуін қамтамасыз етеді; өсімдіктер дүниесін қорғау жөнінде бірлескен іс-шараларды ұйымдастыру; құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, БАҚ-пен бөлім өзара әрекет ету жөніндегі іс-шараларды әзірлеу, есепке алу және есептеу, жедел ақпарат беру жұмыстарын ұйымдастыру; браконьерлікке қарсы күресті ұйымдастыру және қамтамасыз ету; табиғат қорғау заңнамасын сақтау бойынша облыстың жер пайдаланушыларына қадағалау ұйымдастыру. Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтармен орындалатын табиғи қорық қоры объектілерін сақтау және өсімін молайту жөніндегі іс-шараларын тексеру арқылы мемлекеттік бақылау жүргізу. Орман шаруашылығы саласында облыстың атқарушы органына әдістемелік және консультативтік көмек ұйымдастыру және көрсету.
Орман шаруашылығы саласындағы реттеу
мен бақылау бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5 1 единица (04-02)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Государственный контроль и надзор путем проверок за соблюдением требований законодательства по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения; осуществление контрольно-надзорных функций путем проверок в области охраны, защиты, воспроизводства лесов и лесоразведения; борьба с браконьерством, ведет надзор за соблюдением природоохранного законодательства землепользователей области. Государственный контроль за организацией и обеспечением охраны, защиты, регулирования лесопользования на территории лесного фонда, осуществляет сбор сведений и исполнение отчетов. Государственный контроль путем проверок за мероприятиями по сохранению и воспроизводству объектов природно-заповедного фонда, выполняемыми особо охраняемыми природными территориями со статусом юридического лица.
Главный специалист отдела регулирования и
контроля в области лесного хозяйства,
категория С-О-5 1 единица (04-03)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Государственный контроль и надзор путем проверок за соблюдением требований законодательства по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения; осуществление контрольно-надзорных функций путем проверок в области охраны, защиты, воспроизводства лесов и лесоразведения; борьба с браконьерством, ведет надзор за соблюдением природоохранного законодательства землепользователей области. Государственный контроль за соблюдением правил воспроизводства лесов и лесоразведения, лесосеменной базы, исполнение отчетов. Государственный контроль путем проверок за мероприятиями по сохранению и воспроизводству объектов природно-заповедного фонда, выполняемыми особо охраняемыми природными территориями со статусом юридического лица.
Главный специалист отдела регулирования и
контроля в области лесного хозяйства,

С-О-5 санаты, 1 бірлік (04-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) саласындағы білім
Кәсіби Біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық Тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша заңнама талаптарын сақтау тексерісі арқылы мемлекеттік бақылау және қадағалау; орман күзету, қорғау, молықтыру, пайдалану және орман өсіру саласында тексеру арқылы бақылау-қадағалау функциялары арқылы ұйымдастыру және жүзеге асыру; орман қорының мемлекеттік есебін, орман мониторингін, мемлекеттік орман кадастрын жүргізуін қадағалау; браконьерлікке қарсы күрес; табиғат қорғау заңнамасын сақтау бойынша облыстың жер пайдаланушыларына қадағалау ұйымдастыру. Орман қоры аумағын күзетуді, қорғауды, орман пайдалануды реттеуді ұйымдастыратын және қамтамасыз ететін мемлекеттік бақылау мәліметтер жинақтап, есептердің орындалуын жүзеге асырады. Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтармен орындалатын табиғи қорық қоры объектілерін сақтау және өсімін молайту жөніндегі іс-шараларын тексеру арқылы мемлекеттік бақылау жүргізу.
Орман шаруашылығы саласындағы реттеу
мен бақылау бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік (04-03)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) саласындағы білім
Кәсіби Біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
Тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша заңнама талаптарын сақтау тексерісі арқылы мемлекеттік бақылау және қадағалау; орман күзету, қорғау, молықтыру, пайдалану және орман өсіру саласында тексеру арқылы бақылау-қадағалау функциялары арқылы ұйымдастыру және жүзеге асыру; браконьерлікке қарсы күрес; табиғат қорғау заңнамасын сақтау бойынша облыстың жер пайдаланушыларына қадағалау ұйымдастыру. Орман қоры аумағын күзетуді, қорғауды, орман пайдалануды реттеуді ұйымдастыратын және қамтамасыз ететін мемлекеттік бақылау мәліметтер жинақтап, есептердің орындалуын жүзеге асырады. Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтармен орындалатын табиғи қорық қоры объектілерін сақтау және өсімін молайту жөніндегі іс-шараларын тексеру арқылы мемлекеттік бақылау жүргізу.
Орман шаруашылығы саласындағы реттеу
мен бақылау бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5 1 единица (04-04)
Критерии
Требования
Образование
В области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство) или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Государственный контроль и надзор путем проверок за соблюдением требований законодательства по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения; осуществление контрольно-надзорных функций путем проверок в области охраны, защиты, воспроизводства лесов и лесоразведения; борьба с браконьерством, ведет надзор за соблюдением природоохранного законодательства землепользователей области. Государственный контроль за выполнением мероприятий по защите леса от вредителей и болезней, своевременности принятых мер по предупреждению возникновения, лесопатологической обстановкой в лесах, исполнение отчетов. Государственный контроль путем проверок за мероприятиями по сохранению и воспроизводству объектов природно-заповедного фонда, выполняемыми особо охраняемыми природными территориями со статусом юридического лица.
Руководитель отдела финансовой, правовой и
организационной работы (главный бухгалтер),
категория С-О-4 1 единица (05-01)
Критерии
Требования
Образование
В области социальных наук, экономика и бизнес (экономика или финансы)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Организация деятельности отдела; организация бухгалтерского учета хозяйственно-финансовой деятельности инспекции, участие в разработке нормативно-правовых актов по бюджетным программам, целевой использование бюджетных средств; участие в составление бюджетной заявки на финансовый год; учет операций проводимых через казначейство; обеспечение удовлетворительного состояния и содержания административного здания, стабильного состояние услуг связи, отопления, электроэнергии, коммунальных услуг; представление отчетности; проведение государственных закупок; оказание методической и консультативной помощи областным исполнительным органам в области финансирования лесного, охотничьего хозяйства и составления финансовых отчетов. Участие в проверке деятельности госучреждений по охране лесов и животного мира и других природопользователей.
Главный специалист по правовой работе отдела финансовой,
правовой и организационной работы,

С-О-5 санаты, 1 бірлік (04-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) саласындағы білім
Кәсіби Біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық Тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша заңнама талаптарын сақтау тексерісі арқылы мемлекеттік бақылау және қадағалау; орман күзету, қорғау, молықтыру, пайдалану және орман өсіру саласында тексеру арқылы бақылау-қадағалау функциялары арқылы ұйымдастыру және жүзеге асыру; браконьерлікке қарсы күрес; табиғат қорғау заңнамасын сақтау бойынша облыстың жер пайдаланушыларына қадағалау жұмысын ұйымдастыру. Орманның зиянкестері мен ауруларынан қорғау жөніндегі іс-шаралардың орындалуына, орманда орман патологиясының пайда болуын алдын алу бойынша уақытында қолданылған шараларға, есептерді орындауға мемлекеттік бақылау жүргізу. Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтармен орындалатын табиғи қорық қоры объектілерін сақтау және өсімін молайту жөніндегі іс-шараларын тексеру арқылы мемлекеттік бақылау жүргізу.
Қаржы, құқық және ұйымдастыру жұмыстары
бөлімінің басшысы (бас бухгалтер),
С-О-4 санаты, 1 бірлік (05-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің қызметін ұйымдастыру; инспекцияның шаруашылық-қаржылық қызметіне бухгалтерлік есебін жүргізуін қамтамасыз ету, бюджеттік бағдарламалар бойынша нормативтік-құқықтық актілер әзірлеу; бюджеттің қаражатын мақсатты және тиімді пайдалану; жылдық бюджеттік қаржыны жоспарлау және оған қатысу; қазынашылық арқылы өткізетін операцияны есепке алу; әкімшілік ғимаратты қанағаттанарлық күйде ұстауын қамтамасыз ету; тұрақты түрде байланыс қызметін көрсету, жылу, электр қуаты, коммуналдық қызмет көрсету; есептілік тапсыру; мемлекеттік сатып алу жұмыстарын жүргізу, жергілікті орман және аңшылық шаруашылығы атқару органдарына сала қаржыландыру жөнінде әдістемелік кеңес беру, олардың қаржы есебін жасауына көмек көрсету. Орман және аң шаруашылығы мемлекеттік мекемелеріне және басқа табиғат пайдаланушыларға тексеруге қатысу.
Қаржы, құқық және ұйымдастыру жұмыстары бөлімінің
құқықтық жұмыстар жөніндегі бас маманы,

категория С-О-5 1 единица (05-02)
Критерии
Требования
Образование
В области право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Правовое обеспечение управления, ведение юридических дел, административных правонарушений природоохранного законодательства, участие в разработке нормативных актов, договоров, справочно-информационная работа по законодательству, осуществление правовой экспертизы проектов приказов, инструкций, положений и других актов правового характера, визирование их и участие в подготовке этих документов; регистрация и выдача предписаний, постановлений, актов, протоколов; обучение, инструктаж инспекторов по заполнению бланков предписаний, постановлений, актов, протоколов, работа по правовой пропаганде, ознакомлению работников инспекции с действующим законодательством и изменениях в нем, ведение учета и отчетности обращений физических и юридических лиц, проведение аппаратной учебы работников инспекции. Государственный контроль и надзор путем проверок за соблюдением требований лесного законодательства, законодательства о животном мире и особо охраняемых природных территориях. Участие в проверке деятельности госучреждений по охране лесов и животного мира и других природопользователей.
РГУ «Мангистауская областная территориальная инспекция
лесного и охотничьего хозяйства»
Служба управления персоналом (кадровая служба)
главный специалист, категория (С-О-5), 1 единица (№ 02-01)
Критерии
Требованияс
Образование
в области право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (финансы, экономика, учет и аудит)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области лесного хозяйства, охраны животного мира и особо охраняемых природных территорий. Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ по кадровым вопросам, ведение личных дел работников, оформление приказов о приеме, переводе, прохождении государственными служащими государственной службы и уволнение работников в соответствии с законодательством о государственной службе, составление отчетности и информации по кадрам, а также осуществление иных полномочий установленных законодательством.
Отдел регулирования и контроля в области животного,
растительного мира и особо охраняемых природных территорий

С-О-5 санаты, 1 бірлік (05-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (юриспруденция) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Инспекцияны құқықтық қамтамасыз ету, табиғат қорғау заңнамасымен әкімшілік құқық бұзушылық құқықтық ісін жүргізу, заңнама бойынша нормативтік актілерді, шарттарды, анықтамалық-ақпараттық жұмыстарды әзірлеуге қатысу, бұйрықтардың, нұсқаулықтардың, ережелер және басқа да құқықтық сипаттағы актілердің жобаларына құқықтық сараптаманы іске асыру, оларға бұрыштама қою және осы құжаттарды дайындауға қатысу; нұсқамаларды, қаулыларды, актілерді, хаттамаларды тіркеу және беру; нұсқамалардың, қаулылардың, актілердің, хаттамалардың бланкілерін толтыру бойынша инспекторларды оқыту және нұсқау беру; құқықтық насихат бойынша жұмыс; инспекцияның қызметкерлерін қолданыстағы заңнамамен және ондағы өзгерістермен таныстыру; жеке және заңды тұлғалардың өтініш хаттарын есепке алу және есептілігін жүргізу; инспекцияның қызметкерлеріне аппараттық оқыту жүргізу. Орман заңнамасын, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы заңнама талаптарын сақтау бойынша тексеріс арқылы мемлекеттік бақылау және қадағалау жүргізу. Ормандарды, жануарлар дүниесін қорғау бойынша мемлекеттік мекемелердің және басқа да табиғат пайдаланушылардың қызметін тексеруге қатысу.
«Маңғыстау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
инспекциясы» РММ
Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі)
Бас маман, С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (юриспруденция) немесе әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (қаржы, экономика не есепке алу және аудит) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционал-дық міндеттері
Кадр мәселелері бойынша кешенді жұмыс жүргізу, мемлекеттік қызметшілердің жеке іс қағаздарын жүргізу, мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік қызметке өту, қабылдау, ауыстыру және мемлекеттік қызмет туралы заңдарына сәйкес қызметтен босату бұйрықтарын ресімдеу. Кадр қызметі бойынша ақпараттар мен есептерді жасау, сондай-ақ заңнамамен белгіленген басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Жануарлар, өсімдіктер дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің басшысы,

Руководитель отдела, категория (С-О-4), 1 единица (№ 03-01)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство или агрономия) или зоотехния или право (юриспруденция) или естественные науки (экология и биология) или ветеринария (ветеринарная медицина)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Обеспечение рционального пользования ресурсами растительного и животного мира, особо охраняемых природных территорий, участие по вопросам лесного и охотничьего хозяйства ООПТ, осуществления государственного контроля и надзора за охраной, защитой, воспроизводством и использование лесных ресурсов и ресурсов животного мира, состоянием и деятельности ООПТ, осуществления государственного контроля за качеством выполнения лесохозяйственных мероприятий и их соответствием лесоустроительным проектам на участках государственного лесного фонда, выполнением требований пожарной безопасности в лесах, мероприятий по предупреждению лесных пожаров, обеспечению их своевременного обнаружения и ликвидации, а также точностью учета площадей гарей и определения причиненного пожарами ущерба государственному лесному фонду, своевременностью принятых мер по ликвидации последствий лесных пожаров
Отдел регулирования и контроля в области животного,
растительного мира и особо охраняемых природных территорий
главный специалист, категория С-О-5, 3 единицы
(№ 03-02, № 03-03, № 03-04)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство или агрономия) или зоотехния или право (юриспруденция) или естественные науки (экология и биология) или ветеринария (ветеринарная медицина)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области лесного хозяйства, охраны животного мира и особо охраняемых природных территорий. Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение установленного законодательством РК режима охраны и воспроизводства объектов государственного природно-заповедного фонда на ООПТ, рассмотрение дел об административных правонарушениях в области лесного законодательства РК, законодательства РК в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и ООПТ, составлять протоколы об административных правонарушениях в области лесного законодательства РК, охраны, воспроизводства и использовании животного мира и ООПТ, определять размеры вреда, причиненного в результате нарушения законодательства РК в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и на основании этого предъявлять к виновным лицам претензии о добровольном возмещении этого вреда либо предъявлять иск в суд
Отдел финансовой и организационной работы

С-О-4 санаты, 1 бірлік, (№ 03-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары мен орман өсіру не агрономия) немесе зоотехния не құқық (юриспруденция) не жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) не ветеринария (ветеринариялық медицинасы) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өсімдіктер мен жануарлар дүниесінің, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ресурстарын ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету, орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу, орман ресурстары мен жануарлар дүниесі ресурстарын күзетуге, қорғауға, молықтыруға және пайдалануға, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жай-күйіне және қызметіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру, өсімдіктер, жануарлар дүниесінің биологиялық әртүрлілігін, кәдімгі, бірегей және сирек ландшафтарды сақтау, мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман шаруашылығы іс-шараларының орындалу сапасына және олардың орман орналастыру жобаларына сәйкестігіне, ормандарда өрт қауіпсіздігі талаптарының, ормандағы өрттердің алдын алу, оларды дер кезінде байқауды және жоюды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың орындалуына, сондай-ақ өртеңдер алқаптарының есебін жүргізудің және мемлекеттік орман қорына өрттен келген залалды анықтаудың дәлме-дәлдігіне, орман өрттерінің зардаптарын жою жөніндегі шараларды уақытында қабылдауға мемлекеттік бақылау жасау.
Жануарлар, өсімдіктер дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласындағы реттеу мен бақылау бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 3 бірлік, (03-02, 03-03, 03-04)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары және орман өсіру не агрономия) немесе зоотехния не құқық (юриспруденция) немесе жаратылыстану ғылымдары (экология және биология) не ветеринария (ветеринариялық медицинасы) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Тестілеу бағдарламасына сәйкес, сондай-ақ қызметтік міндеттерін орындауға қажетті нормативтік-құқықтық актілермен жұмыс істей білу
Жеке компьютерде және Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда мемлекеттік табиғи-қорық қорының объектілерін қорғау мен молықтырудың Қазақтан Республикасының заңнамасы белгілеген режимін қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының орман заңнамасы, Қазақтан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасы саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау, Қазақстан Республикасының орман заңнамасы, Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасы саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар толтыру, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу салдарынан келтірілген залалдың мөлшерін анықтау және осының негізінде кінәлі адамдарға осы залалды өз еркімен өтеу туралы шағым-арыз не сотқа талап-арыз беру.
Қаржы және ұйымдастыру жұмыс бөлімі

Руководитель отдела, категория С-О-4, 1 единица (№ 04-01)
Критерии
Требования
Образование
в области социальных наук, экономика и бизнес (экономика или финансы или учет и аудит)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Осуществление работ по финансовым вопросам, обеспечение учета поступающих денежных средств, товарно-материальных ценностей и основных средств, составление бухгалтерской отчетности
Отдел финансовой и организационной работы
Главный специалист, категория С-О-5, 1 единица (№ 04-02)
Критерии
Требования
Образование
в области право (юриспруденция) и юридический
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
При наличии послесреднего образования не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в области лесного хозяйства, охраны животного мира и особо охраняемых природных территорий. Умение работать с персональным компьютером и компьютерными программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществления координации докуметаций инспекций согласно законодательствами, представление интересов инспекции в суде и других организациях, работа с правоохранительными органами.
Осуществление государственного контроля за состоянием, охраной, защитой, использованием особо охраняемых природных территорий, объектов государственного природно-заповедного фонда, осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере деятельности отнесенной к его компетенции в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использовании животного мира, особо охраняемых природных территорий, рассмотрение дел, составление протоколов об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в соответствии с законодательством РК об административных правонарушениях, осуществления контроля за выполнением мероприятий по охране, воспроизводству и использованию животного мира.
РГУ «Павлодарской областной территориальной инспекции
лесного и охотничьего хозяйства»
Служба управления персоналом (кадровая служба)

Бөлім басшысы, С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы не есепке алу және аудит) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Microsoft бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қаржы мәселесі бойынша жұмыс жүргізу, түскен қаражаттың есебін қамтамасыз ету және тауарлық, құндылық негізгі қаражаттың бухгалтерлік есебін жасау.
Қаржы және ұйымдастыру жұмыс бөлімі
Бас маман, С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 04-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (юриспруденция) және заңгерлік саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Үлігілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау саласында екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Персоналдық компьютерде, Word, Excel, Internet компьютерлік бағдарламаларымен жұмыс жасай білу.
функционалдық міндеттері
Инспекция құжаттарын заңнамаларға сәйкес үйлестіруін жүзеге асыру, инспекцияның мүддесін сотта және басқа мекемелерде ұсыну, құқық қорғау органдарымен жұмыс жүргізу. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың, мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерінің жай-күйіне, күзетілуіне, қорғалуына, пайдаланылуына мемлекеттік бақылау жасауды, орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды саласында өзінің құзыретіне жатқызылған қызмет аясында мемлекеттік органдарды салааралық үйлестіруді жүзеге асыруды, әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақтан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарауды, хаттамалар толтыруды және әкімшілік жазалар қолдануды, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану жөніндегі іс-шаралардың орындалуына бақылау жасауды жүзеге асыру.
Павлодар облыстық аумақтық орман және аңшылық шаруашылығы
инспекциясының ММ
Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі)

главный специалист, категория (С-О-5), 1 единица (№ 02-01)
Критерии
Требования
Образование
в области право (юриспруденция) или образование (казахский язык и литература)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Функциональные особенности
Подготовка и проведение конкурсов на замещение вакантных должностей государственных административных служащих, аттестации специалистов инспекции, взаимодействие с госорганами области по сбору и обобщению периодической информации об итогах деятельности, подготовка отчетности по установленным формам, консультация госслужащих, контроль за внедрением и использованием государственного языка в делопроизводстве.
Наличие организаторских способностей, требовательности и коммуникабельности.
Отдел регулирования и контроля в области лесного
хозяйства и особо охраняемых природных территорий
Руководитель отдела, категория (С-О-4), 1 единица (№ 03-01)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
1) не менее одного года стажа государственной службы;
2) не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
3) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;

Бас маман, С-О-5 санаты, 1 бірлік (№ 02-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (юриспруденция) немесе білім беру (қазақ тілі және әдебиеті) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі екі жылдан кем болмаған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Функционалдық міндеттері
Әкімшілік мемлекеттік қызметтің бос лауазымдарына орналасуға конкурсты, инспекция қызметкерлерінің аттестациялаудан өтуін  дайындау және өткізу, қызметтің қортындысы туралы кезеңдік ақпаратты жинау және талқылау жөнінде облыстың мемлекеттік органдарымен өзара қызмет жасау, белгіленген үлгі бойынша есеп беруді дайындау, мемлекеттік қызметкерлерге кеңес беру, мемлекеттік тілдің іс жүргізуде қолданысы мен енгізілуіне бақылау жасау.
Ұйымдастырушылық қабілеті мен талап ете білу, тіл табысу қабілеттерінің болуы.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Бөлім басшысы, С-О-4 санаты, 1 бірлік (№ 03-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1) мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтау;

4) наличие ученой степени.
Функциональные особенности
Осуществление государственного контроля за охраной, воспроизводством и рациональным использованием лесных ресурсов, состоянием и деятельностью особо охраняемых природных территорий, обеспечение соблюдения природоохранного законодательства.
Наличие организаторских способностей, требовательности и коммуникабельности.
Отдел регулирования и контроля в области лесного
хозяйства и особо охраняемых природных территорий
главный специалист, категория С-О-5, 4 единицы
(№ 03-02, № 03-03, № 03-04, № 03-05,)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (лесные ресурсы и лесоводство)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Функциональные особенности
Осуществление государственного контроля за охраной, воспроизводством и рациональным использованием лесных ресурсов, состоянием и деятельностью особо охраняемых природных территорий, обеспечение соблюдения природоохранного законодательства.
Наличие организаторских способностей, требовательности и коммуникабельности.
Отдела регулирования и контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира
Руководитель отдела, категория С-О-4, 1 единица (№ 04-01)
Критерии
Требования
Образование
в области сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство или лесные ресурсы и лесоводство) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық Міндеттері
Орман ресурстарын қорғау, өсімін молайту және тиімді пайдаланылуына, ерекше қорғалатын табиғи  аумақтардың қызметі мен жағдайына мемлекеттік бақылау жасау, табиғатты қорғау заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету.
Ұйымдастырушылық қабілеті мен талап ете білу, тіл табысу қабілеттерінің болуы.
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Бас маман, С-О-5 санаты, 4 бірлік,
(№ 03-02, 03-03, 03-04, 03-05)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (орман ресурстары және орман өсіру) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі
Функционалдық міндеттері
Орман ресурстарын қорғау, өсімін молайту және тиімді пайдаланылуына, ерекше қорғалатын табиғи   аумақтардың қызметі мен жағдайына мемлекеттік бақылау жасау, табиғатты қорғау заңының сақталуын қамтамасыз ету.
Ұйымдастырушылық қабілеті мен талап ете білу, тіл табысу қабілеттерінің болуы.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы реттеу мен бақылау бөлімі
Бөлім басшысы, С-О-4 санаты, 1 бірлік  (№ 04-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары (аңшылықтану және аң өсіру немесе орман ресурстары мен орман өсіру) немесе құқық (юриспруденция) саласындағы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік-құқықтық актілерді білу. «Қазақстан–2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салаларда қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Мемлекеттік тілді білу. Осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Координация работы отдела; связь с государственными органами, осуществляющими мониторинг в бассейнах; анализ и оценка первичных материалов государственного мониторинга, ежегодное обобщение данных о состоянии водных объектов и использовании водных ресурсов, ведение банка данных государственного мониторинга; ведение банка данных водного кадастра в части водопотребления, водоотведения; составление реестра водопользователей с основными техническими характеристиками водозаборных устройств; составление расчетных балансовых водохозяйственных схем бассейнов рек; проведение инспекторских проверок государственного контроля рационального использования и охраны водного фонда; обеспечение разработки рекомендаций по осуществлению мероприятий по ликвидации или снижению последствий негативного воздействия на водные объекты и рациональному использованию водных ресурсов; в соответствии со ст.40 Водного кодекса РК согласование предпроектной документации, проектов строительства и реконструкции предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, проектов установленных водоохранных зон и полос, а также выделения земельных участков расположенных в водоохранных зонах и полосах; составление текущих и годовых отчетов по комплексному использованию и охране водного фонда, прием и подготовка годового отчета об использовании воды по форме 2 ТП (водхоз); введение данных в «Кадастр использования водных ресурсов»; организация и участие в работе Нура-Сарысуского Бассейнового Совета; осуществление охраны и рациональное использование водных ресурсов; осуществление иных полномочий, установленных законодательством Республики Казахстан.
Главный специалист отдела мониторинга,
государственного учета и кадастра водных ресурсов С-О-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее, допускается послесреднее – гидротехническое строительство речных сооружений и гидроэлектростанций, или технические науки и технологии (гидротехническое строительство и сооружение; безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды), или водоснабжение, водоотведение и охрана водных ресурсов, или сельскохозяйственные науки (водные ресурсы и водопользование), или естественные науки (гидрология), или гидрогеология, или гидромелиорация, или гидрометеорология, или промышленная и прикладная экология.
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Желательно наличие опыта работы в областях, связанных с поверхностными и подземными водными ресурсами.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Связь с государственными органами, осуществляющими мониторинг в бассейнах; ведение водного кадастра в части водопотребления, водоотведения; сбор, систематизация, анализ и обработка данных мониторинга водных ресурсов в бассейнах; проведение инспекторских проверок государственного контроля рационального использования и охраны водного фонда; согласование предложений по определению мест строительства предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, предпроектной документации, проектов строительства и реконструкции предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, документов о проведении строительных, дноуглубительных, взрывных работ по добыче полезных ископаемых, водных растений, прокладке кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, рубке леса, а также буровых, сельскохозяйственных и других работ на водных объектах, водоохранных полосах и зонах, планов мероприятий водопользователей по сохранению, улучшению состояния водных объектов; составление текущих и годовых отчетов по комплексному использованию и охране водного фонда, прием и подготовка годового отчета об использовании воды по форме 2 ТП (водхоз); введение данных в «Кадастр использования водных ресурсов»; участие в работе Нура-Сарысуского Бассейнового Совета; осуществление охраны и рациональное использование водных ресурсов; осуществление иных полномочий, установленных законодательством Республики Казахстан.
Ведущий специалист отдела мониторинга,
государственного учета и кадастра водных ресурсов С-О-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее или послесреднее – гидротехническое строительство речных сооружений и гидроэлектростанций, или технические науки и технологии (гидротехническое строительство и сооружение; безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды),или водоснабжение, водоотведение и охрана водных ресурсов, или сельскохозяйственные науки (водные ресурсы и водопользование), или естественные науки (гидрология), или гидрогеология, или гидромелиорация, или гидрометеорология, или промышленная и прикладная экология.
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан. Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Связь с государственными органами, осуществляющими мониторинг в части своей компетенции; сбор, обработка информации в целях своевременного выявления негативных процессов на водные объекты; проведение инспекторских проверок государственного контроля рационального использования и охраны водного фонда; согласование предложений по определению мест строительства предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, предпроектной документации, проектов строительства и реконструкции предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, документов о проведении строительных, дноуглубительных, взрывных работ по добыче полезных ископаемых, водных растений, прокладке кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, рубке леса, а также буровых, сельскохозяйственных и других работ на водных объектах, водоохранных полосах и зонах, планов мероприятий водопользователей по сохранению, улучшению состояния водных объектов; осуществление охраны и рациональное использование водных ресурсов; осуществление иных полномочий, установленных законодательством Республики Казахстан.
Руководитель отдела бухгалтерского учета,
кадровой и правовой работы С-О-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее – маркетинг и коммерция, или социальные науки, экономика и бизнес (экономика; учет и аудит; финансы; менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.  Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Желательно наличие опыта работы в области бухгалтерского учета и финансирования.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой отдела; организация работы аппарата Инспекции; координация деятельности структурных подразделений инспекций по кадровым, правовым, финансовым вопросам; участие в разработке проектов бюджетных программ, комплексного и перспективного планов финансирования инспекции; осуществление предварительного контроля за своевременным и правильным оформлением документов и законностью совершаемых операций; обеспечение контроля и отражение на счетах бухгалтерского учета всех осуществляемых хозяйственных операций; предоставление оперативной операции; составление и сдача в установленные сроки бухгалтерской отчетности; контроль за проведением государственных закупок товаров, работ и услуг; ведение учета основных средств, товарно-материальных запасов, обеспечение их сохранности и проведение своевременного их списания и инвентаризации; участие в проведении инвентаризации денежных средств, расчетов и материальных ценностей, своевременное и правильное определение результатов инвентаризации и отражение их в учете; заключение договоров с материально-ответственными лицами по вопросам учета и сохранности ценностей, находящихся на их ответственном хранении; ведет выдачу путевых листов, горюче-смазочных материалов в пределах установленной нормы; обеспечение принятия обязательств в пределах сумм, утвержденных индивидуальными планами финансирования по обязательствам на соответствующий финансовый год, и базовых расходов второго и третьего годов планового периода; контроль за правильным, эффективным и целевым расходованием средств в соответствии с индивидуальными планами финансирования по платежам с учетом внесенных в установленном порядке изменений; обеспечение исполнения бюджета и его кассового обслуживания, а также за сохранностью материальных ценностей; состоит в составе всех действующих комиссиях Инспекции, согласно приказа Руководителя; осуществление иных полномочий, установленных законодательством Республики Казахстан.
Главный специалист отдела бухгалтерского учета,
кадровой и правовой работы С-О-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее, допускается послесреднее – право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание нормативных правовых актов согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.  Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям.
Желательно наличие опыта работы в области юриспруденции.
Желательно умение работать на веб-портале государственных закупок.
Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft Office.
Функциональные обязанности

Бөлім жүмыстарын үйлестіру;бассейндерде бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органдармен байланыс жасау; мемлекеттік мониторинг бойынша бастапқы материалдарды бағалау және талдау, су ресурстарын тиімді пайдаланылуы және су объектілерінің жағдайы туралы мәліметтерді үйлестіру, мемлекеттік мониторинг мәліметтері банкін жүргізу жұмыстарын кешенді түрде жүргізу; су пайдалану және су тарту бойынша мемлекеттік мониторинг мәліметтерінің банкін жүргізу; тоған құрылғыларының негізгі техникалық мінездемелері негізінде су пайдаланушылар тізімін жасау; өзен алаптарының су қожалық баланстық есептік сұлбаларын жасау;су қорын қорғау және тиімді пайдалану бойынша мемлекеттікбақылауға инспекторлық тексерулерін жүргізу;су ресурстарын тиімді пайдалану және су объектілеріне кері әсер ету салдарын азайту немесе жою шараларын жүргізу бойынша ұсыныстаржасауды қамту; ҚР Су кодексінің 40 бабына сәйкес бекітілген су қорғау аймағы мен белдік жобасы сулардың жағдайына әсер ететiн кәсiпорындарды және басқа да құрылыстарды салу мен қайта жаңартуды жобалау алдындағы құжаттамалар жобаларын, сондай-ақ су қорғау аймағы мен белдікте орналасқан жер учаскелерін бөлуді келісу; су ресурстарын қорғау және кешенді пайдалану бойынша ағымды және жылдық есептерді құрастыру, 2-ТП (cушар) үлгісі бойынша су пайдалану туралы жылдық есептерді қабылдау және дайындау; Су ресурстарын пайдалану кадастрына» мәліметтерді енгізу;Нұра-Сарысу Бассейндік кеңес жұмыстарына қатысу және ұйымдастыру; су ресурстарын тиімді пайдалану мен қорғауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген басқада өкілеттіктерін жүзеге асыру.
Су ресурстары мониторингі, мемлекеттік есеп және кадастры
бөлімінің бас маманы С-О-5
Белгілері
Талаптары
Білімі
Жоғары, ортадан кейінгі рұқсат етіледі - өзендердегі гидротехникалық құрылыстар мен су электрстанциялары немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (гидротехникалық құрылыс және ғимарат, қоршаған ортаны қорғау және тіршілік қызметінің қауіпсіздігі) немесе сумен қамтамасыз ету, су бұру және су ресурстарын қорғау немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары (су ресурстары және суды пайдалану) немесе жаратылыстану ғылымдары (гидрология) немесе гидрогеология немесе гидромелиорация немесе гидрометеорология немесе өнеркәсіптік және қолданбалы экология.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасы заңнамаларын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілерді білуі. «Қазақстан–2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Мүмкіндігінше жер үсті және жер асты су ресурстары облыстарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Microsoft Office бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бассейндерде бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органдармен байланыс жасау; суды пайдалану және су бұру бөлігінде су кадастрын жүргізу; бассейндегі су ресурстарын бақылау туралы мәліметтерін өңдеу және талдау, жүйелендіріп жинау; су қорын қорғау және тиімді пайдалану бойынша мемлекеттік инспекторлық бақылау тексерістерін жүргізу; судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындардың және басқа да құрылыстардың құрылыс орнын айқындау жөнiндегi ұсыныстарды, судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындарды және басқа да құрылыстарды салу мен қайта жаңартудың жобалау алдындағы құжаттамасы жобаларын, су объектiлерiнде, су қорғау белдеулерi мен аймақтарында құрылыс, түбiн тереңдету, пайдалы қазбалар, су өсiмдiктерiн өндiру жөнiндегi жарылыс жұмыстарын, кабельдер, құбырларды және басқа да коммуникацияларды төсеу, ағаш кесу, сондай-ақ бұрғылау, ауыл шаруашылығы және басқа да жұмыстарды жүргiзу туралы құжаттарды, су пайдаланушылардың су объектiлерiн сақтау, олардың жай-күйiн жақсарту жөнiндегi iс-шаралар жоспарларын келiсу; су ресурстарын қорғау және кешенді пайдалану бойынша ағымды және жылдық есептерді құрастыру, 2-ТП (cушар) үлгісі бойынша су пайдалану туралы жылдық есептерді қабылдау және дайындау; «Су ресурстарын пайдалану кадастрына» мәліметтерді енгізу;Нұра-Сарысу Бассейндік кеңес жұмыстарына қатысу; су ресурстарын тиімді пайдалану мен қорғауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген басқада өкілеттіктерін жүзеге асыру.
Су ресурстары мониторингі, мемлекеттік есеп және кадастры
бөлімінің жетекші маманы С-О-6
Белгілері
Талаптары
Білімі
Жоғары немесе ортадан кейінгі - өзендердегі гидротехникалық құрылыстар мен су электрстанциялары немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (гидротехникалық құрылыс және ғимарат, қоршаған ортаны қорғау және тіршілік қызметінің қауіпсіздігі) немесе сумен қамтамасыз ету, су бұру және су ресурстарын қорғау немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары (су ресурстары және суды пайдалану) немесе жаратылыстану ғылымдары (гидрология) немесе гидрогеология немесе гидромелиорация немесе гидрометеорология немесе өнеркәсіптік және қолданбалы экология
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасы заңнамаларын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілерді білуі. «Қазақстан–2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Microsoft Office бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бассейндерде бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органдармен байланыс жасау; су объектілерінің жағымсыз процестерін уақытында анықтау, алған ақпаратты жинау, өндеу; су қорын қорғау және тиімді пайдалану бойынша мемлекеттік инспекторлық бақылау тексерістерін жүргізу; судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындардың және басқа да құрылыстардың құрылыс орнын айқындау жөнiндегi ұсыныстарды, судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындарды және басқа да құрылыстарды салу мен қайта жаңартудың жобалау алдындағы құжаттамасы жобаларын, су объектiлерiнде, су қорғау белдеулерi мен аймақтарында құрылыс, түбiн тереңдету, пайдалы қазбалар, су өсiмдiктерiн өндiру жөнiндегi жарылыс жұмыстарын, кабельдер, құбырларды және басқа да коммуникацияларды төсеу, ағаш кесу, сондай-ақ бұрғылау, ауыл шаруашылығы және басқа да жұмыстарды жүргiзу туралы құжаттарды, су пайдаланушылардың су объектiлерiн сақтау, олардың жай-күйiн жақсарту жөнiндегi iс-шаралар жоспарларын келiсу; су ресурстарын тиімді пайдалану мен қорғауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген басқада өкілеттіктерін жүзеге асыру.
Бухгалтерлік есеп, кадрлық және құқықтық жұмыс бөлімінің
басшысы С-О-4
Белгілері
Талаптары
Білімі
Жоғары – маркетинг және коммерция немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, менеджмент)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасы заңнамаларын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілерді білуі. «Қазақстан–2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Мүмкіндігінше қаржыландыру және бухгалтерлік есеп облыстарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Microsoft Office бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысына жалпы басшылық ету; Инспекция аппаратының жұмысын ұйымдастыру; кадрлық, құқықтық, қаржылық сұрақтар бойынша инспекцияның құрылымдық бөлімдерінің қызметін үйлестіру; инспекцияның кешендік және келешектік қаржыландыру жоспарларын, бюджеттік бағдарламалар жобасын дайындауға қатысу; құжаттарды уақытында және дұрыс өндеуге және жүргізілген операциялардың заңдылығына алдын ала бақылау жүргізу; бухгалтерлік есепшотында барлық жүргізілетін шаруашылық операцияларды көрсетуін және бақылауды қамтамасыз ету; жедел операцияны ұсыну; бухгалтерлік есепті бекітілген мерзімде құру және тапсыру, тауар, жұмыс және қызметті мемлекеттік сатып алуды жүргізу бойынша бақылау; негізгі құралдар, тауар-материалдық қорлар есебін жүргізу, олардың сақталуын қамтамасыз етуді және оларды уақытында есептен шығаруы мен түгендеуін жүргізу; ақша қаражаттарын, есеп айырысу және материалдық құндылықтарды түгендеу жүргізу барысына қатысу, түгендеу нәтижесін уақытында және дұрыс анықтау және оларды есепте көрсету; материалды-жауапты тұлғалармен олардың жауапты сақталуындағы құндылықтардың есебі мен сақтау сұрақтары жөнінде келісімшарттарды құрады; жол парағын, белгіленген тәртіп шегінде жанар-жағар май материалдарын беруді жүргізеді; сәйкес қаржылық жылға міндеттер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларымен бекітілген сомалар шегінде міндеттемелерді қабылдауды қамтамасыз ету, жоспарлық мерзімнің екінші және үшінші жылғы базалық шығындарға қадағалау жасау; белгіленген тәртіптегі өзгерістермен енгізілген төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларына сәйкес қаражатты дұрыс, тиімді және мақсатты жұмсауын бақылау; бюджеттің және оның кассалық қызмет көрсетуін орындауды қамтамасыз ету, сонымен қатар материалдық құндылықтардың сақталуына бақылау жүргізу; басшы бұйрығына сәйкес Инспекцияның барлық әрекет ететін комиссиялар құрамына кіреді; Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген басқада өкілеттіктерін жүзеге асыру.
Бухгалтерлік есеп, кадрлық және құқықтық
жұмыс бөлімінің бас маманы С-О-5
Белгілері
Талаптары
Білімі
Жоғары, ортадан кейінгі рұқсат етіледі – құқық (құқықтану).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасы заңнамаларын білуге тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілерді білуі. «Қазақстан–2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» Стратегиясын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибе
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Мүмкіндігінше заңгерлік салаларында жұмыс тәжірибесінің болуы.
Мүмкіндігінше мемлекеттік сатып алудың веб-порталымен жұмыс дағдысының болуы.
Microsoft Office бағдарламаларының стандартты пакетімен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері