Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 155. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2015 года № 10947. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 13.07.2021 № 454-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 22) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Канешев Б.Б.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________________ Б. Султанов
12 марта 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Е. Досаев

Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 155 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 мамырда № 10947 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 13.07.2021 № 454-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 22)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидалар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Б.Б. Қанешев):
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспа басылымдарға және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 12 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев

1 апреля 2015 года
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 155
Правила
по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата
о происхождении товара и отмене его действия
1. Общие положения
1. Настоящие Правила по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 22) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" и определяют порядок определения страны происхождения товара, выдачи сертификата о происхождении товара и отмены его действия.
2. Настоящие Правила распространяются на:
1) уполномоченный орган;
2) уполномоченную организацию;
3) экспертные организации;
4) экспертов-аудиторов по определению страны происхождения товара;
5) физических или юридических лиц, заинтересованных в получении сертификата о происхождении товара.
3. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) адвалорная доля - процентная доля стоимости используемых материалов или добавленная стоимость, достигающая фиксированной процентной доли в цене "франко-завод" поставляемого товара;
2) реэкспорт - вывоз из страны товаров, ввезенных из-за границы, без их переработки;
3) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) заявитель - физическое или юридическое лицо, заинтересованное в получении сертификата о происхождении товара;
5) экспертная организация - юридическое лицо, имеющее в штате эксперта-аудитора по определению страны происхождения товара, осуществляющее работы по проведению экспертизы происхождения товара;
6) товар серийного производства - товар, выпуск которого повторяется отдельными партиями в течение продолжительного времени;
7) сертификат о происхождении серийной продукции - сертификат о происхождении товара, производимого одним производителем Республики Казахстан (юридическое лицо или индивидуальный предприниматель) в рамках неизменного производственного процесса в течение срока действия сертификата, вывозимого на территории стран государств-членов Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС) в соответствии с требованиями Решения Евразийского межправительственного совета от 10 апреля 2020 года № 2 "О внесении изменения в Решение Евразийского межправительственного совета от 12 августа 2016 года № 5 и о применении сертификата о происхождении серийной продукции" (далее – Решение ЕМПС), имеющего 10-значный код в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности ЕАЭС;

2015 жылғы 1 сәуір
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 155 бұйрығымен бекітілген
Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидалар (бұдан әрі - Қағидалар) "Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 22) тармақшасына сәйкес әзірленді және тауардың шығарылған елін айқындау, шығу тегі туралы сертификатты беру және оның қолданысын жою тәртібін анықтайды.
2. Осы Қағидалар:
1) уәкілетті органға;
2) уәкілетті ұйымға;
3) сараптамалық ұйымдарға;
4) тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сарапшы аудиторларға;
5) тауардың шығу тегі туралы сертификат алуға мүдделі жеке немесе заңды тұлғаларға қолданылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) адвалорлық үлес - пайдаланылатын материалдар құнының пайыздық үлесі немесе жеткізілетін тауардың "франко-зауыт" бағасында тіркелген пайыздық үлеске жететін қосылған құн;
2) кері экспорт - шетелден әкелінген тауарларды қайта өңдемей елден әкету;
3) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) өтініш беруші - тауардың шығу тегі туралы сертификат алуға мүдделі жеке немесе заңды тұлға;
5) сараптама ұйымы - штатында тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы аудиторы бар, тауардың шығу тегіне сараптама жүргізу жөніндегі жұмысты жүзеге асыратын заңды тұлға;
6) сериялы өндіріс тауары - шығарылуы ұзақ уақыт бойы жеке топтамалармен қайталанатын тауар;
7) сериялық өнімнің шығу тегі туралы сертификат – "Еуразиялық үкіметаралық кеңесінің 2016 жылғы 12 тамыздағы № 5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы және сериялық өнімнің шығу тегі туралы сертификат қолдану туралы" Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 2 шешімінің талаптарына сәйкес (бұдан әрі – ЕАҮК шешімі) Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – ЕАЭО) мүше мемлекеттердің аумағына шығарылатын сертификаттың қолданылу мерзімі ішінде үздіксіз өндіріс процесі аясында Қазақстан Республикасының бір өндірушісі (заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер) шығарған тауардың шығу тегін және ЕАЭО сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес 10 таңбалы коды бар тауардың шығу тегі туралы сертификат;

8) товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности (далее – ТН ВЭД) - классификатор товаров, включающий в себя товарные группы, позиции, субпозиции, подсубпозиции в виде цифрового знака или группы цифровых знаков (кодов). Неотъемлемой частью товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности являются пояснения к позициям на любом уровне классификации, а также основные правила интерпретации товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
9) доля местного содержания в товаре - процентное содержание стоимости используемых местных материалов и затрат производителя товаров на переработку товара, осуществляемых на территории Республики Казахстан, в конечной стоимости товара;
10) критерии достаточной переработки товара - один из принципов определения страны происхождения товаров, в соответствии с которым товар, если в его производстве участвуют две или более страны, считается происходящим из страны, где он был подвергнут последней существенной переработке товара, достаточной для придания товару его характерных свойств;
11) сертификат о происхождении товара - документ, удостоверяющий страну происхождения товара и выданный в соответствии с законодательством данного государства или государства вывоза, если в государстве вывоза сертификат выдается на основе сведений, полученных из страны происхождения товара;
12) страна происхождения товара - страна, в которой товар был полностью произведен или подвергнут достаточной обработке/переработке;
13) товар - имущество, реализуемое на территории Республики Казахстан или перемещаемое через границу Республики Казахстан, в том числе электрическая, тепловая и иные виды энергии, а также транспортные средства, за исключением транспортных средств, используемых для осуществления международных перевозок пассажиров и товаров;
14) эксперт-аудитор по определению страны происхождения товара - физическое лицо, аттестованное в порядке, определяемом уполномоченным органом;
15) уникальный номер товара - номер изделия, который наносится на каждую единицу товара и является неизменным, действующим в течение срока службы/годности, определенного для данного вида товара, имеющим структуру в соответствии с отраслевым стандартом;
16) цена на условиях "франко-завод" - цена товара, подлежащая уплате производителю, на предприятии которого производилась последняя переработка, на условиях "франко-завод", за исключением любых внутренних налогов, которые уплачены или могут быть уплачены при экспорте произведенного товара;
17) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области технического регулирования;

8) сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы (СЭҚ ТН) - сандық белгі немесе топтық сандық белгілер (кодтар) түрінде тауарлық топтарды, позицияларды, қосалқы позицияларды, кіші қосалқы позицияларды қамтитын тауарлар жіктеуіші. Жіктеуіштің кез келген деңгейінде позицияларға берілетін түсініктер, сондай-ақ сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы түсіндірмесінің негізгі қағидалары сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының ажырамас бөлігі болып табылады;
9) тауардағы жергілікті қамту үлесі - пайдаланылатын жергілікті материалдар құны мен тауарларды өндірушінің Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылатын тауарды қайта өңдеуге жұмсаған шығынының тауардың түпкілікті құнындағы пайыздық құрамы;
10) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдері - тауарлардың шығарылған елін айқындау қағидаттарының бірі, оған сәйкес егер тауарды өндіруге екі немесе одан да көп ел қатысса, тауарға тән қасиеттерді беру үшін, тауар соңғы рет елеулі қайта өңдеуге қай жерде ұшыраса, сол елден шығарылды деп саналады;
11) тауардың шығу тегі туралы сертификат - егер әкетілетін елде сертификат тауар шығарылған елден алынған мәліметтер негізінде берілсе, тауар шығарылған елді куәландыратын және осы мемлекеттің немесе әкететін мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген құжат;
12) тауар шығарылған ел - тауар толық шығарылған немесе жеткілікті дәрежеде өңделген/қайта өңделген ел;
13) тауар - Қазақстан Республикасының аумағында өткізілетін немесе Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы тасымалданатын мүлік, оның ішінде энергияның электр, жылу және өзге де түрлері, сондай-ақ жолаушылар мен тауарларды халықаралық тасымалдауды жүзеге асыру үшін пайдаланылатын көлік құралдарын қоспағанда, көлік құралдары;
14) тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сарапшы-аудитор – уәкілетті органмен айқындалған тәртіпте аттестатталған жеке тұлға;
15) тауардың бірегей нөмірі - тауардың әр бірлігіне жазылатын және тауардың осы түрі үшін айқындалған қызмет/жарамдылық мерзімі ішінде пайдаланылатын, салалық стандартқа сәйкес құрылымы бар өзгермейтін бұйым нөмірі;
16) "франко-зауыт" жағдайындағы баға - өңдірілген тауар экспорты кезінде төленген немесе төленуі мүмкін кез келген ішкі салықтарды қоспағанда, "франко-зауыт" жағдайында соңғы қайта өңдеу жүргізілген кәсіпорында өндірушіге төленуге тиіс тауардың бағасы;
17) уәкілетті орган - техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;

18) уполномоченная организация - Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан, осуществляющая оформление, удостоверение, выдачу сертификата о происхождении товара и отмену его действия;
19) уполномоченное лицо - лицо, состоящее в штате уполномоченной организации, наделенное правом оформления, удостоверения и выдачи сертификата о происхождении товара;
20) классификатор продукции по видам экономической деятельности (далее - КП ВЭД) - классификатор продукции, устанавливающий порядок классификации и кодирования продукции по видам экономической деятельности;
21) экспорт - вывоз из страны отечественных либо ранее ввезенных из-за границы и подвергшихся переработке товаров для их реализации на внешнем рынке;
22) простые сборочные операции - операции по сборке товара из отдельных, не производимых заявителем узлов и деталей, в том числе монтаж, клепка, запрессовка, склеивание, соединение крепежными изделиями (болтами, гайками, винтами, шурупами и другими метизами), ручная пайка паяльником, выполнение которых не требует применения специальных навыков, предназначенных для выполнения таких операций;
23) внутренний аудит - проверка уполномоченной организацией соблюдения порядка определения страны происхождения товара и (или) порядка выдачи сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения формы "CT-KZ", предусмотренных настоящими Правилами;
24) информационная система уполномоченной организации - электронная система сертификации, посредством которой осуществляется прием заявок и электронных копий документов, а также оформление акта экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения, сертификата о происхождении товара и отмена его действия.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 04.11.2020 № 247-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 10.07.2021); с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок определения страны происхождения товара и выдачи
сертификата о происхождении товара на товары, экспортируемые,
реэкспортируемые из Республики Казахстан
4. Для определения страны происхождения товара должно быть установлено, что товар:
1) полностью казахстанского происхождения;
2) казахстанского происхождения с учетом критерия достаточной переработки товара;
3) иностранного происхождения.

18) уәкілетті ұйым - тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеуді, куәландыруды, беруді және оның күшін жоюды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы;
19) уәкілетті тұлға - тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу куәландыру және беру құқығы бөлінген, уәкілетті ұйымның штатындағы тұлға;
20) сыртқы экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуіші (СЭҚ ӨЖ) - экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдерді жіктеу мен кодтау тәртібін белгілейтін өнім жіктеуіші;
21) экспорт - отандық не бұрын шетелден әкелінген және оларды сыртқы нарықта өткізу үшін қайта өңдеуге ұшыраған тауарларды елден әкету.
22) қарапайым құрастыру операциялары - өтінім беруші өндірмеген жекелеген тораптар мен бөлшектерден тауарды жөніндегі, оның ішінде орындауы осындай операцияларда орындауға арналған арнайы машықтарды қолдануды талап етпейтін құрастыру, тойтармалау, нығыздау, желімдеу, бекіту бұйымдарымен қосу (бұрандалармен, сомындармен, бұрамалармен, бұрамашегелермен және метал бұйымдар), дәнекерлегішпен қолмен дәнекерлеу операциялары;
23) ішкі аудит - уәкілетті ұйымның осы Қағидаларда көзделген "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығарылған елін айқындау тәртібінің және (немесе) тауардың шығу тегі туралы сертификатты ішкі айналым үшін беру тәртібінің сақталуын тексеруі.";
24) уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйесі - тауардың шығу тегі туралы сертификатты және оған қоса берілген құжаттарды алуға өтінімдерді қабылдау, сондай-ақ ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін, тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу және оның күшін жою жүзеге асырылатын сертификаттаудың электрондық жүйесі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің 04.11.2020 № 247-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 10.07.2021 дейін қолданылады); өзгеріс енгізілді – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Тауардың шығарылған елін айқындау, Қазақстан Республикасынан экспортталатын, кері экспортталатын тауарларға тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру тәртібі
4. Тауардың шығарылған елін айқындау үшін тауардың:
1) толығымен Қазақстанда шығарылғаны;
2) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемін ескере отырып Қазақстанда шығарылғаны;
3) шетелде шығарылғаны белгіленуге тиіс.

5. Товарами, полностью произведенными в Республике Казахстан, считаются:
1) природные ресурсы (полезные ископаемые и минеральные продукты, водные, земельные ресурсы, ресурсы атмосферного воздуха), добытые из недр страны, на ее территории либо в ее территориальном море (ином водоеме страны) или с его дна, либо из атмосферного воздуха на территории данной страны;
2) продукция растительного происхождения, выращенная или собранная в данной стране;
3) живые животные, родившиеся и (или) выращенные в данной стране;
4) продукция, полученная в данной стране от выращенных в ней животных;
5) продукция, полученная в результате охотничьего и рыболовного промысла в данной стране;
6) продукция морского рыболовного промысла и другая продукция морского промысла, полученная судном данной страны либо арендованным (зафрахтованным) ею;
7) продукция, полученная на борту перерабатывающего судна данной страны исключительно из продукции, указанной в подпункте 6) настоящего пункта;
8) продукция, полученная с морского дна или из морских недр за пределами территориальных вод (моря) данной страны при условии, что данная страна имеет исключительные права на разработку этого морского дна или этих морских недр;
9) отходы и лом (вторичное сырье), полученные в результате производственных или иных операций по переработке, а также бывшие в употреблении изделия, собранные в данной стране и пригодные только для переработки в сырье;
10) продукция высоких технологий, полученная в открытом космосе на космических судах, принадлежащих данной стране либо арендованных (зафрахтованных) ею;
11) товары, изготовленные в данной стране исключительно из продукции, указанной в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) настоящего пункта.
6. Если в производстве товара участвуют две и более страны, страной происхождения товара считается страна, в которой были осуществлены последние операции по переработке товара, отвечающие критериям достаточной переработки товара.
7. В отношении товаров, вывозимых с территории Республики Казахстан на территории стран (союзов), с которыми имеются действующие (ратифицированные) международные соглашения/договоры, содержащие правила определения страны происхождения (критерии определения страны происхождения) или имеются правила определения страны происхождения (критерии определения страны происхождения), установленные в одностороннем порядке страной (союзом) ввоза, критерии определения страны происхождения товаров определяются в соответствии с такими международными соглашениями/договорами или правилами определения страны происхождения (критериями определения страны происхождения).
При отсутствии действующих (ратифицированных) международных соглашений/договоров или правил определения страны происхождения (критериев определения страны происхождения), установленных в одностороннем порядке страной (союзом) ввоза, определение страны происхождения товара осуществляется в соответствии с критериями происхождения, установленными настоящими Правилами.
При невыполнении условий, действующих (ратифицированных) международных соглашений/договоров или правил определения страны происхождения (критериев определения страны происхождения), установленных в одностороннем порядке страной (союзом) ввоза, по обращению заявителя возможно оформление сертификата о происхождении товара общей формы "Оригинал" в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.

5. Мыналар:
1) елдің жер қойнауынан, оның аумағынан немесе оның аумақтық теңіздерінде (елдің басқа суларында) немесе оның түбінен, немесе осы елдің аумағындағы атмосфералық ауадан өндірілген табиғи қорлар (пайдалы қазбалар және минералды өнімдер, су, жер қорлары, атмосфералық ауа қорлары);
2) осы елде өсірілген немесе жиналған өсімдік тектес өнім;
3) осы елде төлдеген және (немесе) өсірілген тірі жануарлар;
4) осы елде өсірілген жануарлардан алынған өнім;
5) осы елде аңшылық немесе балық аулау кәсіпшілігінің нәтижесінде алынған өнім;
6) осы елдің кемесімен не ол жалға алған (кіреге алған) кемемен алынған теңізде балық аулау кәсіпшілігінің өнімі мен теңіз кәсіпшілігінің басқа да өнімі;
7) осы елдің қайта өңдеуші кемесінің бортында осы тармақтың 6) тармақшасында көрсетілген өнімнен ғана алынған өнім;
8) осы елдің сол теңіз түбін немесе сол теңіз қойнауын игеруге арналған ерекше құқықтарының болу шартымен осы елдің аумақтық суларынан (теңізінен) тыс жерлердегі теңіз түбінен немесе теңіз қойнауынан алынған өнім;
9) өндірістік немесе қайта өңдеу жөніндегі өзге де операциялар нәтижесінде алынған қалдықтар мен металл сынықтары (қайталама шикізат), сондай-ақ осы елде жиналған және тек шикізат күйінде қайта өңдеу үшін ғана жарамды, пайдалануда болған бұйымдар;
10) осы елге тиесілі не ол жалға алған (кіреге алған) ғарыш кемелерінде ашық ғарышта алынған жоғары технологиялар өнімі;
11) осы елде осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) тармақшаларында көрсетілген өнімнен ғана дайындалған тауарлар толығымен Қазақстан Республикасында өндірілген тауарлар болып саналады.
6. Егер тауарды өндіруге екі және одан да көп ел қатысса, жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне жауап беретін, тауарды қайта өңдеу жөніндегі соңғы операциялар жүзеге асырылған ел тауарды шығарған ел болып саналады.
7. Қазақстан Республикасы аумағынан шығарылатын тауарларға қатысты (ратификацияланған) халықаралық тауардың шығарылған елін анықтау (шыққан елін анықтау өлшемдері) келісім/келісімшарт немесе шыққан елін анықтау ережелері (шығарылған елді анықтау өлшемдері) бар, елі (одағы) біржақты түрде белгілеген жағдайда, тауарлардың шыққан елін анықтау өлшемдері осындай халықаралық келісімдерге / шарттарға немесе шығарылған елді анықтау ережелеріне (шыққан елін анықтау өлшемдеріне) сәйкес анықталады.
Әкелу елінде (одағында) біржақты тәртіппен белгіленген қолданыстағы (ратификацияланған) халықаралық келісімдер/шарттар немесе шығу елін айқындау қағидалары (шығу елін айқындау өлшемшарттары) болмаған кезде тауардың шығу елін айқындау осы Қағидаларда белгіленген шығу өлшемдеріне сәйкес жүзеге асырылады.
Импорттаушы ел (одақ) біржақты тәртіппен белгілеген қолданыстағы (ратификацияланған) халықаралық келісімдердің/шарттардың талаптарын немесе шығу елін айқындау қағидаларын (шығу елін айқындау өлшемдерін) орындамаған кезде өтініш берушінің өтініші бойынша осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес "Түпнұсқа" жалпы нысандағы тауардың шығу тегі туралы сертификат ресімделуі мүмкін.

Сноска. Пункт 7 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Критериями достаточной переработки товара, экспортируемого из Республики Казахстан, для придания ему статуса товара, произведенного в Республики Казахстан, является переработка товара, достаточная для придания товару его характерных свойств, за исключением осуществления операций, указанных в пункте 9 настоящих Правил.
В случае выполнения критериев достаточной переработки, предусмотренных настоящим пунктом, оформляется сертификат о происхождении товара формы "Оригинал".
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Условиями, не отвечающими критериям достаточной переработки товара для придания ему статуса произведенного в Республике Казахстан, являются:
1) операции по обеспечению сохранности товаров во время их хранения или транспортировки;
2) операции по подготовке товаров к продаже и транспортировке (дробление партии, формирование отправок, сортировка, переупаковка);
3) мойка, чистка, удаление пыли, покрытие окисью, маслом и другими веществами;
4) глажка или прессование текстиля (любые виды волокон и пряжи, тканые материалы из любых видов волокон и пряжи и изделия из них);
5) операции по покраске или полировке;
6) шелушение, частичное или полное отбеливание, шлифовка и полировка зерновых и риса;
7) операции по окрашиванию сахара или формированию кускового сахара;
8) снятие кожуры, извлечение семян и разделка фруктов, овощей и орехов;
9) затачивание, простой помол или простая резка;
10) просеивание через сито или решето, сортировка, классифицирование, отбор, подбор (в том числе составление наборов изделий);
11) разлив, фасовка в банки, флаконы, мешки, ящики, коробки и другие простые операции по упаковке;
12) простые сборочные операции или разборка товаров по частям;
13) разделение товаров на компоненты, которое не приводит к существенному отличию полученных компонентов от исходного товара;
14) смешивание товаров (компонентов), которое не приводит к существенному отличию полученной продукции от исходных составляющих;
15) убой скота, разделка (сортировка) мяса;
16) комбинация двух или большего числа указанных выше операций.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген операцияларды жүзеге асыруды қоспағанда, тауарға тән қасиеттер беру үшін тауарды жеткілікті қайта өңдеу Қазақстан Республикасынан экспортталатын тауарды оған Қазақстан Республикасында өндірілген тауар мәртебесін беру үшін жеткілікті қайта өңдеу өлшемдері болып табылады.
Осы тармақта көзделген жеткілікті өңдеу өлшемшарттары орындалған жағдайда, "Түпнұсқа" нысанындағы тауардың шыққан жері туралы сертификат беріледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мыналар:
1) тауарларды сақтау немесе тасымалдау кезінде олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі операциялар;
2) тауарларды сатуға және тасымалдауға дайындау жөніндегі операциялар (лекті бөлшектеу, жөнелтуді қалыптастыру, сұрыптау, қайта буып-түю);
3) жуу, тазарту, шаңды тазалау, тотық, май және басқа заттар жағу;
4) тоқыманы үтіктеу немесе нығыздау (талшықтар мен иірілген жіптің кез келген түрлері, талшықтар мен иірілген жіптің кез келген түрлерінен жасалған тоқыма материалдар және олардан жасалған бұйымдар);
5) бояу немесе жылтырату жөніндегі операциялар;
6) дәнді дақылдарды және күрішті қауыздан аршу, ішінара немесе толық ағарту, қырнау және жылтырату;
7) қантты бояу немесе кесек кант жасау жөніндегі операциялар;
8) жемістердің, көкөністер мен жаңғақтардың қабығын аршу, тұқымдарын алу және оларды бөлу;
9) қайрау, қарапайым тарту немесе қарапайым кесу;
10) елек немесе елеуіш арқылы елеу, сұрыптау, жіктеу, іріктеу, талғау (оның ішінде бұйымдар жинағын жасау);
11) банкаларға, құтыларға, қаптарға, жәшіктерге, қораптарға құю, өлшеп салу және буып-түю жөніндегі басқа да қарапайым операциялар;
12) қарапайым құрастыру операциялары немесе тауарларды бөлшектер бойынша бөлшектеу;
13) алынған құрауыштардың бастапқы тауардан айтарлықтай ерекшеленуіне соқтырмайтын құрауыштарға тауарларды бөлу;
14) алынған өнімнің бастапқы құрауыштардан айтарлықтай ерекшеленуіне соқтырмайтын тауарларды (құрауыштарды) араластыру;
15) мал сою, етті бөлшектеу (сұрыптау);
16) жоғарыда көрсетілген операциялардың екі немесе одан көп санын біріктіру тауарға Қазақстан Республикасында өңдірілген деген мәртебе беру үшін оны жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу критерийлеріне жауап бермейтін шарттар болып табылады.

10. В случае, если применяется правило адвалорной доли, расчет адвалорной доли в производстве товара производится:
1) для импортированных товаров - по таможенной стоимости этих товаров при их ввозе в страну, где осуществляется производство конечной продукции, или в случае, если происхождение импортированных товаров неизвестно, - по документально подтвержденной цене их первой продажи на территории страны, где осуществляется производство конечной продукции;
2) для конечной продукции - по цене завода (склада) продавца, не включающей расходы на погрузку, таможенное декларирование и вывоз товара из страны экспорта (цена на условиях "франко-завод").
11. При определении страны происхождения товары в разобранном или несобранном виде, поставляемые несколькими партиями, если по производственным или транспортным условиям невозможна их отгрузка одной партией, а также в случаях, если партия товаров разбита на несколько партий в результате ошибки или неверной адресации, рассматриваются по желанию декларанта как единый товар.
Положения настоящего пункта применяются при соблюдении следующих условий:
1) предварительное уведомление таможенного органа страны ввоза о разбивке разобранного или несобранного товара на несколько партий с указанием причин такой разбивки, приложением подробной спецификации, каждой партии с указанием кодов товаров по ТН ВЭД, стоимости и страны происхождения товаров, входящих в каждую партию, а также уведомление о разбивке товара на несколько партий в результате ошибки или неверной адресации - при документальном подтверждении ошибочности разбивки товара;
2) поставка всех партий товаров из одной страны одним экспортером (поставщиком); ввоз и оформление всех партий товара через одну и ту же таможню;
3) поставка всех партий товара в срок, не превышающий шести месяцев с даты принятия таможенной декларации.
12. Для определения страны происхождения товара происхождение используемой для их производства тепловой и электрической энергии, машин, оборудования и инструментов не учитывается.
Приспособления, принадлежности, запасные части и инструменты, предназначенные для использования с машинами, оборудованием, аппаратами или транспортными средствами, считаются происходящими из той же страны, что и машины, оборудование, аппараты или транспортные средства, если данные приспособления, принадлежности, запасные части и инструменты ввозятся и продаются в комплекте с вышеуказанными машинами, оборудованием, аппаратами или транспортными средствами и в количестве, обычно поставляемом с данными устройствами.

10. Егер адвалорлық үлес қағидасы қолданылған жағдайда, тауар өндірісінде адволарлық үлесті есептеу:
1) импортталған тауарлар үшін – осы тауарларды түпкі өнім өндіру жүзеге асырылатын елге әкелу кезінде олардың кедендік құны бойынша немесе импортталған тауарлардың шығу тегі белгісіз болған жағдайда түпкі өнім өндіру жүзеге асырылатын елдің аумағына оларды алғаш рет сатудың құжат арқылы расталған бағасы бойынша;
2) түпкі өнім үшін – сатушы зауыттың (қойманың) тауарды тиеуге, кедендік декларациялауға және экспорт елінен тауарды әкетуге арналған шығыстарды қамтымайтын бағасы ("франко-зауыт" жағдайларындағы баға) бойынша жүргізіледі.
11. Егер өндірістік немесе көліктік жағдайлар бойынша оларды бір лекпен түсіру мүмкін болмаса, сондай-ақ тауарлар легі қателік немесе мекенжайын дұрыс көрсетпеу салдарынан бірнеше лекке бөлінген жағдайларда, шығарылған елін анықтау кезінде бірнеше лекпен жеткізілетін бөлшектелген немесе құрастырылмаған түрдегі тауарлар декларанттың қалауы бойынша біртұтас тауар ретінде қаралады.
Осы тармақтың ережелері мына шарттар сақталған кезде пайданылады:
1) мұндай жеткізудің себептерін көрсетіп, лек-легімен жеткізілетін бөлшектелген немесе құрастырылмаған түрдегі тауарлар туралы кеден органын алдын ала хабардар ету және СЭҚ ТН бойынша тауарлардың кодтарын, әр лекке кіретін тауарлардың құны мен шығарылған елін көрсетіп, әр лектің сипаттамасын табыс ету. Қателік немесе мекенжайын дұрыс көрсетпеу салдарынан тауар бірнеше лекке бөлінген жағдайда тауарды бөлудің қате екенін құжатпен растау қосымша табыс етіледі;
2) тауарлардың барлық легін бір елден бір келісімшарт шеңберінде бір экспорттаушының (өнім берушінің) беруі; тауарлардың барлық легін сол бір кеден арқылы әкелу және рәсімдеу;
3) тауарлардың барлық легін кедендік декларация қабылданған күннен бастап алты айдан аспайтын мерзімде беру.
12. Тауарлардың шығарылған елін айқындау кезінде оларды өндіру үшін пайдаланылатын жылу және электр энергиясының, машиналардың, жабдықтар мен аспаптардың шығу тегі есепке алынбайды.
Машиналармен, жабдықтармен, аппараттармен немесе көлік құралдарымен пайдалануға арналған құрал-саймандар, керек-жарақтар, қосалқы бөлшектер мен аспаптар, егер бұл құрал-саймандар, керек-жарақтар, қосалқы бөлшектер мен аспаптар жоғарыда аталған машиналармен, жабдықтармен, аппараттармен немесе көлік құралдарымен жиынтықта және әдетте, осындай құрылғылармен жеткізілетін мөлшерде әкелінсе және сатылса, сол машиналар, жабдықтар, аппараттар немесе көлік құралдары әкелінген елде шығарылған деп есептеледі.

13. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. При реэкспорте товаров в рамках государств - участников международного соглашения/договора возможна выдача заменных сертификатов при соблюдении условий, предусмотренных международным соглашением/договором.
При невыполнении условий, предусмотренных международным соглашением/договором или в случае отсутствия международного соглашения/договора, по обращению заявителя возможна выдача заменного сертификата о происхождении товара общей формы "Оригинал".
При выдаче заменных сертификатов не допускается изменение первоначальной страны происхождения данного товара.
При выдаче заменных сертификатов о происхождении товаров в уполномоченную организацию представляются документы, подтверждающие происхождение товара по перечню, утвержденному приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 257 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 9665) (далее - Перечень).

13. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Халықаралық келісім/шартқа қатысушы мемлекеттер шеңберінде тауарларды қайта экспорттау кезінде халықаралық келісімде / шартта көзделген шарттарды сақтай отырып, ауыстыру куәліктерін беруге болады.
Халықаралық шартта/келісімде көзделген шарттар орындалмаған жағдайда немесе халықаралық келісім/келісімшарт болмаған жағдайда, өтініш берушінің өтініші бойынша тауардың шығу тегі туралы "Түпнұсқа" жалпы үлгідегі сертификатын беруге болады.
Ауыстыру сертификаттарын беру кезінде осы өнімнің шыққан елін өзгертуге жол берілмейді.
Тауарлардың шығарылуы туралы ауыстыру сертификаттарын беру кезінде уәкілетті ұйымға Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 8 шілдедегі № 257 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9665 болып тіркелген) бекітілген тізбе (бұдан әрі – Тізбе) бойынша тауардың шығарылуын растайтын құжаттар ұсынылады.

Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Срок действия сертификата о происхождении товара определен международными договорами, вступившими в силу для Республики Казахстан.
Срок действия сертификата формы "Оригинал" составляет 12 (двенадцать) месяцев со дня его выдачи.
Срок действия сертификата о происхождении серийной продукции составляет 6 (шесть) месяцев со дня его выдачи при условии соблюдения неизменности производственного процесса.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 04.11.2020 № 247-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 10.07.2021).
29. Сертификат о происхождении товара считается недействительным, если в нем имеются подчистки, помарки, незаверенные исправления, отсутствуют необходимые подписи и (или) печати.
Сноска. Пункт 29 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Оформленные сертификаты выдаются заявителю под роспись в журнале регистрации выданных сертификатов о происхождении товара.
31. Передача сертификатов о происхождении товара другим лицам не допускается.
32. Копии сертификатов о происхождении товара и документы, на основании которых они были выданы, хранятся в уполномоченной организации не менее трех лет со дня выдачи сертификата о происхождении товара.
33. При реэкспорте товаров в рамках государств-участников Соглашения от 1994 года или 2009 года возможна выдача заменных сертификатов при наличии копии сертификата формы "СТ-1" страны происхождения товара.
При реэкспорте товаров в рамках государств-участников Соглашения от 1994 года или 2009 года, изготовленных на их территориях и завезенных на таможенные территории государств-участников Соглашения от 1994 года или 2009 года, которые не были подвергнуты обработке/переработке, за исключением операций по обеспечению сохранности товара и его упаковки, а также подготовке к продаже и транспортировке, возможна выдача сертификата о происхождении товара формы "СТ-1".
При этом в соответствующей графе сертификата должно быть указано: "Сертификат выдан на основании сертификата формы "СТ-1".
Выдача сертификата возможна при условии представления подтверждающих документов об изготовителе товара (наименование с указанием республики Союза Советских Социалистических Республик и почтового адреса) и года изготовления товара.

Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. 10.07.2021 дейін қолданыста болды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 04.11.2020 № 247-НҚ бұйрығымен.
29. Егер онда тазартып өшірулер, түзетілген жерлері, расталмаған түзетулер болса, қажетті қолдар және (немесе) мөрлер болмаса, тауардың шығу тегі туралы сертификат жарамсыз болып саналады.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.10.2018 № 711 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Ресімделген сертификаттар өтініш берушіге тауардың шығу тегі туралы берілген сертификаттарды тіркеу журналына қолын қойғызып беріледі.
31. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттарды өзге тұлғаларға беруге жол берілмейді.
32. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың көшірмелерімен беруге негіз болған құжаттар уәкілетті ұйымында тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген күннен бастап кемінде үш жыл сақталады.
33. Тауар шығарылған елде "СТ-1" нысанындағы сертификаттың көшірмесі болса, 1994 жылғы немесе 2009 жылғы Келісімге қатысушы мемлекеттер шеңберінде тауарларды кері экспорттау кезінде алмастырушы сертификат берілуі мүмкін.
1994 жылғы немесе 2009 жылғы Келісімге қатысушы мемлекеттер шеңберінде тауарларды 1994 жылғы немесе 2009 жылғы Келісімге қатысушы мемлекеттер шеңберінде өңдеуге/қайта өңдеуге тартылмаған тауарлар кері экспортталған жағдайда, тауардың және оның орамының сақталуын қамтамасыз ету, сондай-ақ сату мен тасымалдауға дайындау жөніндегі операцияларды қоспағанда, "СТ-1" нысанындағы сертификаттар берілуі мүмкін.
Бұл ретте сертификаттың сәйкестік бағанына мынадай жазба енгізіледі: "Сертификат "СТ-1" нысанындағы сертификат негізінде берілген".
Сертификат тауарды шығарушы туралы (атауын, Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының республикасы мен пошталық мекенжайын көрсете отырып) және тауардың дайындалған жылын растаушы құжаттар ұсынылған жағдайда берілуі мүмкін.

37-1. Для товара, не включенного в перечень условий, производственных и технологических операций, необходимых для придания товару статуса происхождения при использовании в производстве товара третьих стран, и в случае, когда при переработке продукции не достигается выполнение основного критерия достаточной переработки, указанного в подпункте 1) пункта 36 настоящих Правил, применяется критерий достаточной переработки подпункта 3) пункта 36 настоящих Правил, за исключением товара, вывозимого со свободных складов и специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан.
Сноска. Правила дополнены пунктом 37-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2016 № 632 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Условия, не отвечающие критериям достаточной переработки товара, установлены в пункте 9 настоящих Правил.
39. В случае, если применяется правило адвалорной доли, расчет адвалорной доли в производстве товара производится в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил.
Расчет адвалорной доли в производстве товара производится по формуле согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
40. Определение страны происхождения товаров, поставляемых в разобранном или несобранном виде, производится в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил.
41. Особенности определения страны происхождения товара для внутреннего обращения предусматриваются с учетом требований пункта 12 настоящих Правил.
На товар, полностью казахстанского происхождения, доля местного содержания составляет сто процентов. Расчет доли местного содержания упаковки, неотделимой от данного товара, не производится.
42. Экспертиза по определению страны происхождения товара проводится на договорной основе на основании заявки на проведение экспертизы происхождения товара для внутреннего обращения по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и представленных заявителем документов согласно перечню, указанному в пункте 45 настоящих Правил.
43. Экспертиза происхождения товара осуществляется экспертом-аудитором по определению страны происхождения товара в течение двух рабочих дней с момента представления и регистрации заявки с полным пакетом документов, согласно перечню, указанному в пункте 45 настоящих Правил, при условии соблюдения требований пункта 44 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 43 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

37-1. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға енгізілмеген тауар үшін және осы Қағидалардың 36-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген тауарды жеткілікті қайта өңдеудің негізгі өлшемшарттарын қайта өңдеуге (өңдеуге) сәйкес келмеген жағдайда, еркін қоймалар мен арнайы экономикалық аймақтардан Қазақстан Республикасының қалған аумағына шығарылатын тауарлардан басқа, осы Қағидалардың 36-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жеткілікті қайта өңдеу (өңдеу) өлшемшарттары қолданылады.
Ескерту. 3-тарау 37-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2016 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу критерийлеріне сай келмейтін шарттар осы Қағидалардың 9-тармағында белгіленген.
39. Егер адвалорлық үлес қағидасы қолданылған жағдайда, тауарды өндірудегі адвалорлық үлес есептемесі осы Қағидалардың 10-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Тауарды өндірудегі адвалорлық үлес есептемесі осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес формула бойынша жүргізіледі.
40. Бөлшектенген немесе құрастырылмаған түрде жеткізілетін тауарлардың шығарылған елін айқындау осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес жүргізіледі.
41. Ішкі айналымға арналған тауардың шығарылған елін айқындау ерекшеліктері осы Қағидалардың 12-тармағының талаптары ескеріліп көзделеді.
Толығымен Қазақстанда өндірілген тауарлардың жергілікті қамту үлесі жүз пайызды құрайды. Осы тауардан ажырағысыз буып-түюдің жергілікті қамту үлесін есептеу жүргізілмейді.
42. Тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сараптамаға байланысты жұмыстар шарттық негізде және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес өтінім мен осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес өтініш беруші ұсынған құжаттар негізінде жүргізіледі.
43. Тауардың шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы-аудитор осы Қағидалардың 44-тармағының талаптары сақталған жағдайда, осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасы бар өтінім ұсынылған және тіркелген кезден бастап екі жұмыс күні ішінде тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сараптаманы жүзеге асырады.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

44. Экспертиза происхождения товара включает:
1) экспертизу документов, подтверждающих происхождение товара, предоставленных согласно пункту 45 настоящих Правил;
2) проверку соответствия списка работников декларациям по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу за предыдущий квартал (форма 200.00) или упрощенным декларациям для субъектов малого предпринимательства за предыдущее полугодие (форма 910.00).
В случае расхождения сведений заявителем предоставляются трудовые договоры, оформленные в соответствии с главой 4 Трудового Кодекса Республики Казахстан и фактически подтверждающие список работников.
В случае осуществления с момента государственной регистрации деятельности менее шести месяцев заявителем, осуществляющим деятельность в упрощенном порядке, для фактического подтверждения списка работников предоставляются документы об оплате обязательных платежей с доходов работников за последние три месяца в соответствии с главой 38 Налогового Кодекса Республики Казахстан.
Требования настоящего подпункта не распространяются для субъектов крупного предпринимательства;
3) идентификацию товара по внешним признакам, маркировке (наименование, тип, упаковка, класс, предприятие-изготовитель), осуществление фотосъемки товара и места его производства с выездом на место нахождения производства;
4) экспертизу технологического процесса при производстве товара с целью установления критерия достаточной переработки товара и определения добавленной стоимости товара;
5) расчет доли местного содержания по формуле согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
6) проверку соответствия заявленного товара по ТН ВЭД и КПВЭД.
Сноска. Пункт 44 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Для проведения экспертизы происхождения товара совместно с заявкой на проведение экспертизы происхождения товара для внутреннего обращения предъявляются следующие документы:
1) документы, подтверждающие юридический статус заявителя (для юридических лиц, - справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справка об учетной регистрации филиала или представительства юридического лица, положение о филиале или представительстве юридического лица, для индивидуальных предпринимателей, - регистрационный документ индивидуального предпринимателя) предоставляются 1 (один) раз в год;
2) документы, подтверждающие приобретение товара (в случае, если заявитель не является производителем заявленного товара), - договор с производителем товара или на приобретение товара, накладные, счета-фактуры;

44. Тауардың шығу тегіне сараптама:
1) осы Қағидалардың 45-тармағына сәйкес ұсынылған тауарлардың шыққан жерін растайтын құжаттарға сараптама жүргізуді;
2) қызметкерлер тізімінің Өткен тоқсандағы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларацияларға (200.00-нысан) немесе алдыңғы жартыжылдықтағы шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін оңайлатылған декларацияларға (910.00-нысан) сәйкестігін тексеруді жүзеге асыруды қамтиды.
Мәліметтер сәйкес келмеген жағдайда өтініш беруші Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 4-тарауына сәйкес ресімделген және қызметкерлердің тізімін нақты растайтын еңбек шарттарын ұсынады.
Егер өтініш беруші қызметті мемлекеттік тіркеуден өткен кезден бастап қызметті оңайлатылған тәртіппен жүзеге асыратын болса, қызметкерлердің тізімін нақты растау үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 38-тарауына сәйкес соңғы үш айда қызметкерлердің кірістерінен міндетті төлемдер төлеу туралы құжаттар ұсынылады.
Осы тармақшаның талаптары ірі кәсіпкерлік субъектілеріне қолданылмайды;
3) тауарларды сыртқы белгілері, таңбалануы (атауы, түрі, буып-түюі, сыныбы, дайындаушы кәсіпорын) бойынша сәйкестендіру тауардың және оның өндірілген жерінің фототүсірілімін өндірістің орналасқан жеріне барып жүзеге асыру.
4) тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарын белгілеу және тауардың қосылған құнын айқындау мақсатында тауарды өндіру кезінде технологиялық процесті сараптау;
5) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес формула бойынша жергілікті қамту үлесін есептеу;
6) СЭҚ ТН және СЭҚ ӨЖ тауарлардың жіктеуішке сәйкес келуін тексеру.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Тауардың шығу тегіне сараптама жүргізу үшін тауардың шығу тегіне сараптама жасауға өтінішпен бірге ішкі айналымға мынадай құжаттар ұсынылады:
1) өтінім берушінің заңды мәртебесін растайтын құжаттар (заңды тұлғалар үшін - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама, заңды тұлғаның филиалын немесе өкілдігін мемлекеттік тіркеу туралы анықтама, заңды тұлғаның филиалын немесе өкілдігін мемлекеттік тіркеу туралы ереже, жеке кәсіпкерлер үшін – жеке кәсіпкердің тіркеу құжаты) жылына 1 рет ұсынылады;
2) тауарды сатып алуды растайтын құжаттар (егер өтініш беруші мәлімделген тауарды өндіруші болып табылмаған жағдайда) - тауарды өндірушімен немесе тауарды сатып алуға арналған шарт, жүкқұжаттар, шот-фактуралар;

3) разрешение или уведомление в соответствии с приложениями 1, 2 и 3 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
4) документы в соответствии с подпунктами 2), 3) 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21) и 22) пункта 3 Перечня, подтверждающие, что товар полностью произведен в Республике Казахстан (в случае, если товар полностью произведен в Республике Казахстан), за исключением разрешительных документов на экспорт;
5) документы для определения критерия достаточной переработки товара (для подтверждения стоимости сырья и (или) компонентов, используемых в производстве товара, договоры на поставку сырья и (или) счета-фактуры и (или) накладные, документация с описанием технологических операций, с приложением перечня нормативных технических документов, в соответствии с которыми произведен товар, перечень оборудования для производства заявленного товара, документы на производственное помещение, список работников, расчет себестоимости товара с учетом стоимости используемого сырья или компонента иностранного происхождения);
При отсутствии документов, подтверждающих происхождение сырья или компонента, данные сырье и (или) компонент считаются иностранного происхождения;
6) перечень наименований заявляемой продукции на государственном языке;
7) складская справка о наличии и количестве товара на складе с указанием адреса склада или справка о планируемом годовом объеме выпуска товара серийного производства;
8) доверенность на представление интересов заявителя;
9) для продукции растениеводства: справка-подтверждение местного исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы Республики Казахстан о выращивании заявленной партии продукции на указанной территории;
10) декларация по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу за предыдущий квартал (форма 200.00), упрощенная декларация для субъектов малого предпринимательства за предыдущее полугодие (форма 910.00) и (или) трудовые договора, документы об оплате обязательных платежей с доходов работников за последние три месяца (в случаях, предусмотренных абзацами вторым и третьим подпункта 2) пункта 44 настоящих Правил).
Требования настоящего подпункта не распространяются для субъектов крупного предпринимательства.
Для целей настоящих правил в момент осмотра производства товара при выезде на место его нахождения к ознакомлению предъявляется конструкторская документация, или одобрение типа транспортного средства, шасси (для производства транспортных средств, шасси), или техническая документация (для медицинских изделий), или рецептура, или состав (для производства и (или) изготовления пищевой или химической продукции). Требование настоящего абзаца не распространяется на документацию, составляющую государственные секреты или относящуюся к охраняемой, в соответствии с главой 4 Закона Республики Казахстан от 15 мая 1999 года "О государственных секретах" и информации ограниченного доступа, в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "О доступе к информации".

3) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес рұқсат немесе хабарлама;
4) экспортқа рұқсат беру құжаттарын қоспағанда, Тізбенің 3-тармағының 2), 3) 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21) и 22) тармақшаларына сәйкес тауардың Қазақстан Республикасында толық өндірілгенін растайтын құжаттар (егер тауар Қазақстан Республикасында толық өндірілген жағдайда);
5) тауарларды жеткілікті өңдеу өлшемшарттарын айқындауға арналған құжаттар (тауарды өндіруде пайдаланылатын шикізаттың және (немесе) компоненттердің құнын растау үшін, шикізатты жеткізуге арналған шарттар және (немесе) шот-фактуралар және (немесе) жүкқұжаттар, технологиялық операциялардың сипаттамасы бар, соған сәйкес тауар өндірілген нормативтік техникалық құжаттар тізбесі қоса берілген құжаттама, мәлімделген тауарды өндіруге арналған жабдықтар тізбесі, өндірістік үй-жайға арналған құжаттар, жұмыскерлердің тізімі, шетелде шығарылған пайдаланылатын шикізаттың немесе құрамдауыштың құнын ескере отырып, тауардың өзіндік құнын есептеу);
Шикізаттың немесе компоненттердің шыққан жерін растайтын құжаттар болмаған жағдайда, бұл шикізаттар және (немесе) компоненттер шетелде шығарылған болып есептеледі;
6) мемлекеттік тілде өтінім берілген өнім атауларының тізбесі;
7) қойманың мекенжайы көрсетілген қоймадағы тауардың бар-жоғы және саны туралы қойма анықтамасы немесе сериялы өндірілген тауарды шығарудың жоспарланған жылдық көлемі туралы анықтама;
8) өтініш берушінің мүдделерін білдіруге арналған сенімхат;
9) өсімдік шаруашылығы өнімдері үшін: көрсетілген аумақта өнімнің мәлімделген партиясын өсіру туралы Қазақстан Республикасының тиісті әкімшілік-аумақтық бірлігінің жергілікті атқарушы органының растау анықтамасы;
10) өткен тоқсандағы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша Өткен тоқсандағы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларация (200.00-нысан), алдыңғы жартыжылдық үшін шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін оңайлатылған декларация (910.00-нысан) және (немесе) еңбек шарттары, соңғы үш айдағы қызметкерлердің табыстарынан міндетті төлемдерді төлеу туралы құжаттар (осы Қағидалардың 44-тармағы 2) тармақшасының екінші және үшінші абзацтарында көзделген жағдайларда).
Осы тармақшаның талаптары ірі кәсіпкерлік субъектілеріне қолданылмайды.
Осы Қағидалардың мақсаттары үшін тауардың тұрған жеріне шығу кезінде оның өндірісін қарау кезінде таныстыруға конструкторлық құжаттама немесе көлік құралының типін, шассиді (көлік құралдарын, шассиді өндіру үшін) мақұлдау немесе техникалық құжаттама (медициналық бұйымдар үшін) немесе рецептура немесе құрам (тамақ немесе химиялық өнімді өндіру және (немесе) дайындау үшін) ұсынылады. Осы абзацтың талабы "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-тарауына және "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын немесе қорғалатын құпияға жататын құжаттамаға қолданылмайды.

Сноска. Пункт 45 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
46. При проведении экспертизы происхождения товара серийного производства накладные и счета-фактуры на используемые в производстве сырье и (или) компоненты, а также складская справка и фотосъемка товара не требуется.
Сноска. Пункт 46 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. В случае необходимости проведения дополнительных исследований и невозможности идентификации товара по внешним признакам, эксперт-аудитор по определению страны происхождения товара запрашивает:
1) документы, позволяющие идентифицировать используемые при производстве сырье, материалы, комплектующие изделия и (или) документы, удостоверяющие их происхождение;
2) протоколы испытаний, выданные аккредитованными испытательными лабораториями (центрами), если невозможна идентификация товара без лабораторных испытаний (измерений).
В случае непредставления запрошенных документов, а также при недостаточности сведений для подтверждения происхождения товара, эксперт-аудитор по определению страны происхождения товара возвращает документы заявителю, а экспертиза определения страны происхождения товара согласно условиям договора завершается.
Сноска. Пункт 47 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. По результатам экспертизы экспертная организация удостоверяет и выдает акт экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, о том, что товар является:
1) полностью казахстанского происхождения;
2) казахстанского происхождения с учетом критерия достаточной переработки товара;
3) иностранного происхождения.
В случае представления неполного пакета документов, а также при недостаточности сведений для подтверждения критерия происхождения товара, эксперт-аудитор по определению страны происхождения товара возвращает документы заявителю на доработку. В таком случае, срок проведения экспертизы происхождения товара продлевается до представления соответствующих документов.
Датой подачи заявки с доработанными документами считается дата фактического направления доработанного пакета документов и заявки к ним.
В случае отказа заявителя в представлении документов и сведений, предусмотренных главой 3 настоящих Правил, экспертиза определения страны происхождения товара, согласно условиям договора, завершается.
Срок действия акта экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения составляет двенадцать месяцев.

Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Сериялы өндіріс тауарының шығу тегіне сараптама жүргізу кезінде өндірісте пайдаланылатын шикізатқа және (немесе) компоненттерге жүкқұжаттар мен шот-фактуралар, сондай-ақ қоймалық анықтама және тауарды суретке түсіру талап етілмейді.
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Егер қосымша зерттеулер жүргізу қажет болса және тауарларды сыртқы белгілермен сәйкестендіру мүмкін болмаса, тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы-аудитор сұратады:
1) өндірісте қолданылатын шикізатты, материалдарды, компоненттерді және (немесе) олардың шыққан жерін куәландыратын құжаттарды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін құжаттар;
2) егер тауарды зертханалық сынақтарсыз (өлшемдерсіз) сәйкестендіру мүмкін болмаса, аккредиттелген сынақ зертханалары (орталықтары) берген сынақ хаттамалары.
Сұратылған құжаттар ұсынылмаған жағдайда, сондай-ақ тауардың шыққан жерін растайтын мәліметтер жеткіліксіз болса, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сарапшы-аудитор құжаттарды өтініш берушіге қайтарады, ал тауардың шығарылған елін айқындау сараптамасы шарттың талаптарына сәйкес аяқталады.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Сараптама нәтижелері бойынша сараптама ұйымы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі айналым үшін тауардың шыққан жері туралы сараптама актісін куәландырады және береді:
1) толығымен Қазақстанда шығарылған;
2) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемшарттарын ескере отырып, Қазақстанда шығарылған.
3) шетелде шыққан.
Құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда, сондай-ақ тауар шығарылған елдің өлшемін растау үшін мәліметтер жеткіліксіз болған кезде тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы-аудитор өтініш берушіге құжаттарды пысықтауға қайтарады. Бұл жағдайда тауардың шығу тегіне сараптама жүргізу мерзімі тиісті құжаттар ұсынылғанға дейін ұзартылады.
Пысықталған құжаттар пакеті мен оларға өтінімнің нақты жіберілген күні пысықталған құжаттармен өтінім берілген күн болып есептеледі.
Өтініш беруші осы Қағидалардың 3-тарауында көзделген құжаттар мен мәліметтерді ұсынудан бас тартқан жағдайда, шарт талаптарына сәйкес тауар шығарылған елді айқындау сараптамасы аяқталады.
Ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзімі он екі айды құрайды.

Сноска. Пункт 48 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
49. При проведении экспертизы происхождения товара серийного производства для заявителей, осуществляющих серийное производство товара в пределах идентичной товарной позиции ТН ВЭД более одного года, срок действия акта экспертизы о происхождении товара серийного производства составляет двенадцать месяцев. Для подтверждения осуществления серийного производства товара более одного года заявитель, ранее получавший сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства на двенадцать месяцев, дополнительно к документам, указанным в пункте 45 настоящих Правил, предоставляет документы, доказывающие неизменность страны поставщика сырья (материалов), а также стоимости сырья и компонентов (накладные, счета-фактуры), использованные в период его действия.
Заявитель, впервые обратившийся за получением акта экспертизы о происхождении товара серийного производства на срок действия двенадцать месяцев, предоставляет сведения о ранее полученных им сертификатах о происхождении товара формы "СТ-KZ" на партию товара в пределах идентичной товарной позиции ТН ВЭД более одного года, за исключением производителей лекарственных средств и медицинских изделий, которые предоставляют регистрационное удостоверение, а также лифтов, эскалаторов, траволаторов, подъҰмников для мало мобильных групп населения.
Для заявителей, осуществляющих серийное производство товара в пределах идентичной товарной позиции ТН ВЭД более трех лет, срок действия акта экспертизы о происхождении товара серийного производства составляет тридцать шесть месяцев. Для подтверждения осуществления серийного производства товара более трех лет заявитель дополнительно к документам, указанным в пункте 45 настоящих Правил, предоставляет сведения о ежегодном получении им сертификатов о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства в течение последних трех лет или сертификата о происхождении товара формы СТ-KZ серийного производства, выданного на тридцать шесть месяцев, за исключением производителей лекарственных средств и медицинских изделий, которые предоставляют сертификат "СТ-KZ" серийного производства, выданного ранее.
Акт экспертизы о происхождении товара серийного производства на тридцать шесть месяцев заявителю, ранее не получавшему сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства, не выдается.
Сведения по сертификатам о происхождении товара формы "СТ-KZ", которые отменены, при выдаче акта экспертизы о происхождении товара серийного производства не рассматриваются.
В случаях изменений технологии производства товара, страны-поставщика сырья (материалов), а также стоимости сырья и компонентов, влияющих на страну происхождения заявленного товара, заявитель в течение десяти рабочих дней информирует экспертную организацию о данных изменениях с целью получения нового акта экспертизы о происхождении товара и сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения.

Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. СЭҚ ТН ұқсас тауар позициясының шегінде тауарды сериялы өндіруді жүзеге асыратын өтініш берушілер үшін сериялы өндіріс тауарының шығу тегіне бір жылдан астам сараптама жүргізу кезінде сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзімі он екі айды құрайды. Тауардың сериялық өндірісін бір жылдан астам жүзеге асырғанын растау үшін бұрын сериялық өндірістің "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты он екі айға алған өтініш беруші осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша шикізат (материалдар) жеткізушісі елінің өзгермейтіндігін дәлелдейтін, сондай-ақ оның қолданылу кезеңінде пайдаланылған шикізат пен компоненттердің құны (шот-фактура, шот-фактура) құжаттарды ұсынады.
Он екі ай қолданылу мерзіміне сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісін алуға алғаш рет жүгінген өтініш беруші тіркеу куәлігін ұсынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өндірушілерді, сондай-ақ халықтың аз ұтқыр топтары үшін лифтілерді, эскалаторларды, траволаторларды, көтергіштерді қоспағанда, СЭҚ ТН ұқсас тауар позициясы шегінде бір жылдан астам тауар партиясына өзі бұрын алған "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттар туралы мәліметтерді ұсынады.
Үш жылдан астам уақыт ішінде СЭҚ ТН -нің бірдей тауарлық позициясы шеңберінде тауарларды сериялы өндіруді жүзеге асыратын өтінім берушілер үшін партиялық өндірістің шығу тегі туралы сараптама куәлігінің қолданылуы отыз алты айды құрайды.Үш жылдан астам уақыт бойы тауарларды сериялық өндірудің жүзеге асырылуын растау үшін өтінім беруші осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа соңғы үш жыл ішіндегі, бұрын берілген "CT-KZ" сертификатын ұсынатын дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндірушілерді қоспағанда, отыз алты айға берілетін сериялық өндірістің "CT-KZ" нысанындағы тауарлардың шығу сертификаты оның "CT-KZ" тауарларының шыққан тегі туралы сертификаттарын жыл сайын алғандығы туралы ақпарат ұсынады.
Сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісінен бұрын сериялы өндіріс "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат алмаған өтініш берушіге отыз алты айға берілмейді.
Сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісін беру кезінде күші жойылған "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттар жөніндегі мәліметтер қаралмайды.
Тауарды өндіру технологиясы, шикізатты (материалдарды) беруші ел, сондай-ақ мәлімделген тауардың шығарылған еліне әсер ететін шикізат пен компоненттердің құны өзгерген жағдайларда, өтініш беруші он жұмыс күні ішінде тауардың шығу тегі туралы жаңа сараптама актісін және ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу мақсатында осы өзгерістер туралы сараптама ұйымына хабарлайды.

Сноска. Пункт 49 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
50. Эксперт-аудитор по определению страны происхождения товара, получивший квалификационный аттестат в соответствии с разрешительными требованиями к экспертам-аудиторам по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестиция и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 116 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 10513), проводит экспертизу и подписывает акт экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения.
Реестр экспертов-аудиторов по определению страны происхождения товара и перечень экспертных организаций размещаются на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Выбор экспертной организации для получения акта экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения осуществляется заявителем самостоятельно.
Сноска. Пункт 50 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51. При установлении происхождения товара, произведенного из товаров (сырья, материалов, продукции) полностью казахстанского происхождения, в акте экспертизы о происхождении товара необходимо отразить:
1) технологический процесс изготовления данного товара (нормативный документ, технологические инструкции);
2) поставщиков сырья, материалов и компонентов, использованных при производстве товара;
3) наличие (название, номер) документов об оплате закупленного сырья и компонентов.
52. Перед оформлением сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" уполномоченное лицо составляет в произвольной форме заключение об оформлении сертификата о происхождении товара. Для этого проводится анализ представленных заявителем документов, указанных в пункте 45 настоящих Правил, и анализ акта экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения на предмет соблюдения требований настоящих Правил.
При этом анализ включает в себя:
1) проверку соответствия представленных заявителем документов перечню, указанному в пункте 45 настоящих Правил;
2) проверку акта экспертизы на предмет определения страны происхождения товара для внутреннего обращения в соответствии с главой 3 настоящих Правил.
Срок выдачи сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения или письменного мотивированного решения об отказе в его выдаче составляет не более 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем регистрации заявки в уполномоченной организации. Мотивированное решение об отказе в выдаче сертификата о происхождении товара выдается в электронной форме посредством информационной системы уполномоченной организации.
В случае подачи заявки на товарные позиции, выпуск которых осуществляется впервые, либо изменения перечня основного оборудования, а также при изменении технологических операций, уполномоченное лицо осуществляет выезд на место нахождения производства заявляемого товара для проверки производственной базы, технологического оборудования и идентификации товара по внешним признакам, маркировке (наименование, тип, упаковка, класс, предприятие-изготовитель). В таком случае срок выдачи сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения или письменного мотивированного решения об отказе в его выдаче составляет не более 4 (четырех) рабочих дней, следующих за днем регистрации заявки в уполномоченной организации.
При выезде на место нахождения производства заявляемого товара, уполномоченное лицо ознакамливается с документами, указанными в абзаце четырнадцатом пункта 45 настоящих Правил.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется, удостоверяется и выдается уполномоченной организацией на товары:

Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 116 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10513 болып тіркелген) сәйкестікті растау, тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторларға рұқсат беру талаптарына сәйкес біліктілік аттестатын алған, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сарапшы-аудитор), ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сараптама жүргізеді және сараптама актісіне қол қояды.
Тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторлардың тізілімі мен сараптама ұйымдарының тізбесі уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.
Ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін алу үшін сараптама ұйымын таңдауды өтініш беруші дербес жүзеге асырады.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. Толығымен Қазақстанда шығарылған тауарлардан (шикізаттан, материалдардан, өнімнен) шығарылған тауардың шығу тегін белгілеу кезінде тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінде мыналарды көрсету қажет:
1) осы тауарды шығарудың технологиялық процесі (нормативтік құжат, технологиялық нұсқаулар);
2) тауарды өндіру кезінде пайдаланылған шикізатты, материалдарды және құрамдауыштарды жеткізушілер;
3) сатып алынған шикізат пен құрамдауыштарға ақы төлеу туралы құжаттардың болуы (атауы, нөмірі).
52. "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу алдында уәкілетті тұлға еркін нысанда тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу туралы қорытынды жасайды. Бұл үшін осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген өтініш беруші ұсынған құжаттарға талдау және осы Қағидалардың талаптарын сақтау тұрғысынан ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сараптама актісіне талдау жүргізіледі.
Бұл жағдайда талдау:
1) өтініш беруші ұсынған құжаттардың осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген тізімге сәйкестігін тексеруді;
2) осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес ішкі айналымға арналған тауарлардың шығарылған елін айқындау мәніне сараптама актісін тексеруді қамтиды.
Ішкі өтініш үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты немесе оны беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді шешімді беру мерзімі өтінім уәкілетті ұйымда тіркелген күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді шешім уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда беріледі.
Шығарылуы алғаш рет жүзеге асырылатын тауар позицияларына өтінім берген не негізгі жабдық тізбесі өзгерген жағдайда, сондай-ақ технологиялық операциялар өзгерген кезде уәкілетті тұлға өндірістік базаны, технологиялық жабдықты тексеру және тауардың сыртқы белгілері, таңбалануы (атауы, типі, буып-түюі, сыныбы, дайындаушы кәсіпорын) бойынша сәйкестендірілуі үшін мәлімделген тауар өндірісінің орналасқан жеріне баруды жүзеге асырады). Мұндай жағдайда ішкі өтініш үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты немесе оны беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді шешімді беру мерзімі өтінім уәкілетті ұйымда тіркелген күннен кейінгі 4 (төрт) жұмыс күнінен аспайды.
Мәлімделген тауар өндірісінің орналасқан жеріне шыққан кезде уәкілетті тұлға осы Қағидалардың 45-тармағының он төртінші абзацында көрсетілген құжаттармен танысады.
Тауарларға "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат уәкілетті ұйыммен ресімделеді, куәландырылады және беріледі:

1) подвергнутые достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара и вывозимые с территории специальных экономических зон и свободных складов на остальную часть территории Республики Казахстан;
2) произведенные или подвергнутые достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан и реализуемые на территории Республики Казахстан.
Форма бланка сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" утверждена приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 января 2015 года № 6 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 10235).
Сноска. Пункт 52 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. При ввозе товара с территорий специальных экономических зон и свободных складов на остальную часть территории Республики Казахстан и (или) реализации товара на территории Республики Казахстан сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется на поставку товара или серийное производство и выдается производителю или уполномоченному им лицу.
На товары, произведенные на территории свободного склада и реализуемые владельцем свободного склада на территории Республики Казахстан, в течение срока действия акта экспертизы о происхождении товара, выданного на серийное производство, допускается оформление нескольких сертификатов о происхождении товара формы "CT-KZ".
Общее количество товара в сертификатах о происхождении, выданных на основании акта экспертизы на серийное производство, не может превышать годовой объем товара, указанный в акте экспертизы.
Неотъемлемой частью сертификата формы "СТ-KZ" является накладная, содержащая уникальный номер товара, которая оформляется производителем на каждую партию ввозимого товара и подлежит представлению только в случае запроса органа государственных доходов.
Сноска. Пункт 53 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. На товары серийного производства сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" выдается заявителю, являющемуся производителем товара серийного производства, на срок действия акта экспертизы о происхождении товара и объем товара, указанный в акте экспертизы о происхождении товара. В сертификате о происхождении товара для внутреннего обращения на серийное производство указывается годовой объем выпуска товара.

1) тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес жеткілікті қайта өңдеуге ұшыраған және арнайы экономикалық аймақтардың аумағынан және еркін қоймалардан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне әкетілетін тауарлар;
2) Қазақстан Республикасының аумағында тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес өндірілген немесе жеткілікті қайта өңдеуге ұшыраған және Қазақстан Республикасының аумағында өткізілетін тауарлар.
"CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы бланк нысаны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 6 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10235 болып тіркелген) бекітілген.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Тауарды арнайы экономикалық аймақтардың аумағынан және еркін қоймалардан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне әкелу және (немесе) тауарды Қазақстан Республикасының аумағында өткізу кезінде "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат тауарды жеткізуге немесе сериялық өндіруге ресімделеді және өндірушіге немесе ол уәкілеттік берген тұлғаға беріледі.
Еркін қойма аумағында өндірілген және Қазақстан Республикасының аумағында еркін қойма иесі өткізетін тауарларға сериялық өндіріске берілген тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзімі ішінде "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы бірнеше сертификатты ресімдеуге жол беріледі.
Сериялық өндіріске сараптама актісінің негізінде берілген шығу тегі туралы сертификаттардағы тауардың жалпы санын сараптама актісінде көрсетілген тауардың жылдық көлемінен асыруға болмайды.
Тауардың бірегей нөмірін қамтитын жүкқұжат "СТ-KZ" нысанындағы сертификаттың ажырамас бөлігі болып табылады, оны өндіруші әкелінетін тауардың әрбір партиясына ресімдейді және мемлекеттік кіріс органы сұрау салған жағдайда ғана ұсынуға жатады.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Сериялық өндірілген тауарлар үшін "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат сериялық өндіріс тауарын өндіруші болып табылатын өтініш берушіге тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзіміне және тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінде көрсетілген тауар көлеміне беріледі. Сериялық өндіріске ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатта тауарды шығарудың жылдық көлемі көрсетіледі.

В случае выявления несоблюдения заявителем требований части шестой пункта 49 Правил территориальное подразделение уполномоченной организации принимает решение в соответствии с подпунктом 7) пункта 62 настоящих Правил.
Если по истечении шестидесяти календарных дней через двенадцать месяцев или через двадцать четыре месяца со дня выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства, выданного на тридцать шесть месяцев, в территориальное подразделение уполномоченной организации не поступило от экспертной организации заключение и документы, предусмотренные настоящим пунктом, действие такого сертификата о происхождении товара отменяется в соответствии с подпунктом 8) пункта 62 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 54 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется, удостоверяется и выдается на основании:
1) заявки на получение сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения в электронной форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам посредством информационной системы уполномоченной организации в территориальное подразделение уполномоченной организации по месту нахождения производства;
2) акта экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения, представленного не позднее одного месяца с даты составления, за исключением случаев, предусмотренных абзацем вторым пункта 53 настоящих Правил;
3) документов в виде их электронных копий согласно пункту 45 настоящих Правил, прикрепленных к заявке и удостоверенных электронной цифровой подписью заявителя.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" выдается в электронной форме посредством информационной системы уполномоченной организации. По обращению заявителя возможна выдача сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" в бумажном виде, заверенном печатью уполномоченной организации и подписью уполномоченного лица.
В случае, если расстояние от места нахождения производства заявителя до соответствующего территориального подразделения уполномоченной организации превышает расстояние до другого территориального подразделения уполномоченной организации в двукратном размере, то заявителю допускается подавать заявку и приложенные к ней документы в ближайшее территориальное подразделение уполномоченной организации.
Сноска. Пункт 55 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Өтініш беруші Қағидалардың 49-тармағы алтыншы бөлігінің талаптарын сақтамағаны анықталған жағдайда уәкілетті ұйымның аумақтық бөлімшесі осы Қағидалардың 62-тармағының 7) тармақшасына сәйкес шешім қабылдайды.
Егер отыз алты айға берілген сериялы өндірістің "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген күннен бастап күнтізбелік алпыс күн өткеннен кейін немесе жиырма төрт айдан кейін уәкілетті ұйымның аумақтық бөлімшесіне сараптама ұйымынан осы тармақта көзделген қорытынды мен құжаттар келіп түспесе, осындай тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылуы осы Қағидалардың 62-тармағының 8) тармақшасына сәйкес күшін жояды.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы Сертификат ресімделеді, куәландырылады және мыналардың негізінде беріледі:
1) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес электрондық нысанда ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты алуға арналған өтінімдер уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйесі арқылы өндіріс орналасқан жердегі уәкілетті ұйымның аумақтық бөлімшесіне;
2) 53-тармақтың екінші абзацында көзделген жағдайларды қоспағанда, ішкі айналымға шығарылған тауарлардың шығу тегі туралы сараптама куәлігі, жасалған күннен бастап бір айдан кешіктірілмей ұсынылады;
3) өтінішке қоса берілген және өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, осы Қағидалардың 45-тармағына сәйкес олардың электрондық көшірмелері түріндегі құжаттар.
"CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйесі арқылы электронды түрде беріледі. Өтініш берушінің өтініші бойынша уәкілетті ұйымның мөрімен және уәкілетті тұлғаның қолымен расталған қағаз түрінде "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілуі мүмкін.
Егер өтініш беруші өндірісінің орналасқан жерінен уәкілетті ұйымның тиісті аумақтық бөлімшесіне дейінгі қашықтық уәкілетті ұйымның басқа аумақтық бөлімшесіне дейінгі қашықтықтан екі есе мөлшерде асып кетсе, онда өтініш берушіге уәкілетті ұйымның жақын маңдағы аумақтық бөлімшесіне өтінім және оған қоса берілген құжаттарды беруге жол беріледі.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

56. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" заполняется в соответствии с порядком, изложенным в приложении 10 к настоящим Правилам.
57. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие с 01.04.2019).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 58 предусмотрен в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие с 01.08.2021).
58. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется посредством информационной системы уполномоченной организации.
Сноска. Пункт 58 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие с 01.04.2019).
59. Сертификат о происхождении товара считается недействительным, если в нем имеются подчистки, помарки, отсутствуют необходимые подписи.
Сноска. Пункт 59 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие с 01.04.2019).
60. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" и документы, на основании которых они были выданы, хранятся в уполномоченной организации не менее трех лет со дня выдачи сертификата.
Сноска. Пункт 60 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие с 01.04.2019).
61. Срок действия сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения товара формы "CT-KZ" составляет двенадцать или тридцать шесть месяцев со дня выдачи в зависимости от срока действия акта экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" действует на количество товара, указанное в нем.
Сноска. Пункт 61 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Порядок отмены действия сертификата о происхождении товара
формы "CT-KZ"
62. Отмена действия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" принимается Решением уполномоченной организации в случаях/на основании:
1) обращения заявителя в связи с прекращением производства, указанного в сертификате о происхождении товара формы "CT-KZ", или прекращения деятельности предприятия-изготовителя;

56. "СТ-КZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат осы Қағидаларға 10-қосымшаға тәртіпке сәйкес толтырылады.
57. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.10.2018 № 711 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
58. Уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйесі арқылы:
1) өтінім және осы Қағидалардың 45 және 47-тармақтарында көзделген және өтініш берушінің ішкі айналым үшін тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуге электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық нысандағы құжаттардың электрондық көшірмелері ұсынылады;
2) ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сараптама актісі ресімделеді және оған тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы-аудитордың электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады, ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сараптама актісі;
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (01.08.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
59. Егер онда тазартып өшірулер, түзетілген жерлері болса, қажетті қолдар болмаса, тауардың шығу тегі туралы сертификат жарамсыз болып саналады.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.10.2018 № 711 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
60. "CT-KZ" нысанындағы тауарлардың шығу тегі туралы сертификат және олардың негізінде берілген құжаттар уәкілетті ұйымда сертификат берілген күннен бастап кемінде үш жыл бойы сақталады.
Ескерту. 60-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.10.2018 № 711 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
61. "CT-KZ" нысанындағы тауардың ішкі айналымы үшін тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзіміне байланысты берілген күннен бастап он екі немесе отыз алты айды құрайды.
"CT-KZ" нысанындағы тауарлардың шығу тегі туралы сертификат онда көрсетілген тауарлар санына қолданылады.
Ескерту. 61-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданысын жою тәртібі
62. "CT-KZ" нысанындағы тауарлардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданысын ауыстыру уәкілетті ұйымның шешімімен мына жағдайларда/негізінде қабылданады:
1) өтініш берушінің "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген өндірістің тоқтатылуына немесе дайындаушы кәсіпорын қызметінің тоқтатылуына байланысты жүгінуі;

2) обращения заявителя об изменении сведений, содержащихся в графах сертификата о происхождении товара, с приложением документов, подтверждающих эти изменения;
3) предписания уполномоченного органа, выданного в соответствии с пунктом 5-1) статьи 40 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";
4) предписания (постановления) иных государственных органов, уполномоченных выявлять недостоверность представленных заявителем документов (сведений), предоставляемых при получении сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения;
5) выявления нарушений требований настоящих Правил по результатам внутреннего аудита сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения;
6) отказа в беспрепятственном доступе членам комиссии по внутреннему аудиту на место производства товара для проведения осмотра с фото и видео фиксацией, за исключением случаев, предусмотренных статьей 104 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения";
7) не информирования заявителем в течение десяти рабочих дней об изменениях, предусмотренных частью шестой пункта 49 настоящих Правил;
8) не поступления в уполномоченную организацию от экспертной организации заключения и документов, предусмотренных пунктом 54 настоящих Правил.
Обращения заявителя, указанные в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, подаются посредством информационной системы уполномоченной организации. Обращения заявителя, указанные в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, представленные в период проведения внутреннего аудита уполномоченной организацией не принимаются для рассмотрения.
Порядок проведения внутреннего аудита сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения определяется уполномоченной организацией и подлежит опубликованию на официальном интернет-ресурсе уполномоченной организации. Срок проведения внутреннего аудита не может превышать тридцать рабочих дней.
Сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения при принятии решения на основании подпунктов 3), 4), 5) настоящего пункта отменяется с даты его выдачи в случаях, повлиявших на критерий и страну происхождения товара:
1) при обнаружении фактов фальсификации и (или) недостоверности в сведениях, содержащихся в заявке и представленных согласно пункту 45 настоящих Правил документах заявителя;
2) при несоответствии фактически используемого заявителем оборудования и (или) технологического процесса производства заявленному им при получении сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения.
В остальных случаях или основаниях сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения отменяется с даты принятия решения уполномоченной организации об его отмене.

2) осы өзгерістерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, тауардың шығу тегі туралы сертификаттың бағандарында қамтылған мәліметтердің өзгергені туралы өтініш берушінің өтініші;
3) "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабы 5-1) тармағына сәйкес шығарылған уәкілетті органның нұсқаулары;
4) ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу кезінде ұсынылатын, өтініш беруші ұсынған құжаттардың (мәліметтердің) анық еместігін анықтауға уәкілетті өзге мемлекеттік органдардың нұсқаулары (қаулылары);
5) ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатқа ішкі аудит нәтижелері бойынша осы Қағидалардың талаптарын бұзушылықтарды анықтау;
6) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 104-бабында көзделген жағдайларды қоспағанда, ішкі аудит жөніндегі комиссия мүшелерінің тауар өндірілген жерге фото және бейне тіркемесі бар қарап-тексеру жүргізу үшін кедергісіз кіруден бас тартуды ұсынады";
7) өтініш берушіге он жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 49-тармағының алтыншы бөлігінде көзделген өзгерістер туралы хабарламау;
8) сараптама ұйымынан уәкілетті ұйымға осы Қағидалардың 54-тармағында көзделген қорытындылар мен құжаттардың түспеуі.
Осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген өтініш берушінің өтініштері уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйесі арқылы ұсынылады. Өтініш берушінің осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген, уәкілетті ұйым ішкі аудит жүргізу кезеңінде берген өтініштері қарауға қабылданбайды.
Ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатқа ішкі аудит жүргізу тәртібін уәкілетті ұйым айқындайды және уәкілетті ұйымның ресми интернет-ресурсында жариялануға тиіс. Ішкі аудитті жүргізу мерзімі отыз жұмыс күнінен аспауға тиіс.
Осы тармақтың 3), 4), 5) тармақшалары негізінде шешім қабылдау кезінде ішкі айналымға арналған тауардың шығарылуы туралы сертификаттың өлшемшарттарға және тауар шығарылған елге әсер еткен жағдайларда, ол берілген күннен бастап күші жойылады:
1) өтінімдегі және осы Қағидалардың 45-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардағы мәліметтерде бұрмалау және (немесе) дәйексіз фактілер анықталған кезде;
2) өтініш беруші іс жүзінде пайдаланатын жабдық және (немесе) өндірістің технологиялық процесі ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу кезінде өзі мәлімдеген жабдыққа сәйкес келмеген кезде.
Қалған жағдайларда немесе негіздерде ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жою туралы Уәкілетті ұйым шешім қабылдаған күннен бастап күші жойылады.

Сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения при принятии решения на основании подпункта 7) настоящего пункта отменяется и признается недействительным с даты вступления изменений условий согласно пункту 49 настоящих Правил.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" серийного производства, выданного на тридцать шесть месяцев, при принятии решения на основании подпункта 8) настоящего пункта отменяется и признается недействительным с даты окончания шестидесяти календарных дней, согласно абзацу двенадцать пункта 54 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 62 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
63. Уполномоченная организация в Реестре выданных сертификатов о происхождении товара для внутреннего обращения указывает информацию об отмене действия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ", дату и причину его отмены и с какого времени он считается отмененным.
О принятом Решении об отмене действия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" в соответствии с подпунктами 4), 5), 6) или 7) пункта 62 настоящих Правил уполномоченная организация в письменном виде уведомляет уполномоченный орган в течение трех рабочих дней, следующих за днем принятия настоящего Решения с указанием причин его принятия.
К уведомлению прилагается акт экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения и заключение уполномоченного лица об оформлении сертификата о происхождении товара.
Сноска. Пункт 63 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
64. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие с 01.04.2019).
65. В случае принятия Решения об отмене действия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" на основании подпункта 2) пункта 62 настоящих Правил, новый сертификат выдается только при наличии необходимых документов, подтверждающих эти изменения.
Сноска. Пункт 65 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие с 01.04.2019).
66. В случае принятия Решения об отмене действия сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения на основании подпунктов 3), 4), 5), 6), 7) или 8) пункта 62 настоящих Правил уполномоченная организация в письменном виде уведомляет заявителя в течение пяти рабочих дней, следующих за датой принятия такого Решения с указанием причин его принятия.

Осы тармақтың 7) тармақшасының негізінде шешім қабылдау кезінде ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күші жойылады және осы Қағидалардың 49-тармағына сәйкес шарттардың өзгерістері енгізілген күннен бастап жарамсыз деп танылады.
Осы тармақтың 8) тармақшасының негізінде шешім қабылдау кезінде отыз алты айға берілген сериялы өндірілген "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат осы Қағидалардың 54-тармағының он екі абзацына сәйкес күнтізбелік алпыс күн аяқталған күннен бастап күші жойылады және жарамсыз деп танылады.
Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
63. Уәкілетті ұйым ішкі айналым үшін берілген тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың тізілімінде "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жою туралы ақпаратты, оның күшін жою күні мен себебін және ол қай уақыттан бастап күшін жойды деп есептелетінін көрсетеді.
Осы Қағидалардың 62-тармағының 4), 5), 6) немесе 7) тармақшаларына сәйкес "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылуын жою туралы қабылданған шешім туралы уәкілетті ұйым уәкілетті органды осы шешім қабылданған күннен кейінгі үш жұмыс күні ішінде оның қабылдану себептерін көрсете отырып, жазбаша түрде хабардар етеді.
Хабарламаға ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сараптама актісі және уәкілетті тұлғаның тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу туралы қорытындысы қоса беріледі.
Ескерту. 63-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.10.2018 № 711 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
65. "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жою туралы Шешім қабылдаған жағдайда осы Қағидалардың 62-тармағының 2) тармақшасының негізінде жаңа сертификат осы өзгерістерді растайтын қажетті құжаттар болғанда ғана беріледі.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.10.2018 № 711 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
66. Осы Қағидалардың 62-тармағының 3), 4), 5), 6), 7) немесе 8) тармақшалары негізінде ішкі айналымға арналған тауарлардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жою туралы шешім қабылданған жағдайда, уәкілетті ұйым мұндай шешім қабылданған күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде оны қабылдау себептерін көрсете отырып, өтініш берушіні жазбаша түрде хабардар етеді.

Сноска. Пункт 66 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. Исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие с 01.04.2019).
5. Заключительные положения
68. Сертификат о происхождении товара в исключительных случаях выдается после экспорта товара, вывоза и реализации товара со свободного склада и специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан при условии, что сертификат не был выдан в момент осуществления экспорта, а также вывоза товаров, производимых на территории свободных складов и специальных экономических зон, для реализации в Республике Казахстан из-за ошибки случайного упущения особых обстоятельств или по техническим причинам.
69. Уполномоченная организация выдает сертификат о происхождении товара впоследствии, то есть (ретроспективно), в случае, если сертификат о происхождении товара не был выдан, когда данный товар экспортировался или реализовывался со свободного склада или специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан, и только после проверки того, что сведения, содержащиеся в соответствующем заявлении заявителя, совпадают со сведениями, содержащимися в документах, предусмотренных пунктами 24 или 45 настоящих Правил, а также подтверждения фактической отгрузки товара (таможенная декларация с отметкой таможенного органа Республики Казахстан "Выпуск разрешен").
В случаях, предусмотренных Правилами возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 12730), допускается выдача одного сертификата о происхождении товара формы "Оригинал" ретроспективно на товары, отправленные отдельными партиями в рамках одного контракта. При этом в графе 4 "Для служебных отметок" вносится отметка "Сертификат выдан для применения на территории Республики Казахстан".
Сноска. Пункт 69 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.10.2018 № 711 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
5. Қорытынды ережелер
68. Сертификат экспортты жүзеге асыру, сондай-ақ қателік, кездейсоқ жіберіп алу, ерекше мән-жайлар немесе техникалық себептер бойынша Қазақстан Республикасында сату үшін еркін қойма және арнайы экономикалық аймақтардан өндірілген тауарларды әкету сәтінде берілмеген жағдайда, тауардың шығу тегі туралы сертификат айрықша жағдайларда Қазақстан Республикасының қалған аумағына еркін қойма және арнайы экономикалық аймақтардан тауарларды әкеткеннен және өткізгеннен кейін беріледі.
69. Уәкілетті ұйым тауардың шығу тегі туралы сертификатты кейіннен, яғни (ретроспективті түрде), егер тауардың шығарылуы туралы сертификат осы тауар еркін қоймадан немесе арнайы экономикалық аймақтардан Қазақстан Республикасының қалған аумағына экспортталған немесе өткізілген кезде берілмеген жағдайда және өтініш берушінің тиісті өтінішіндегі мәліметтер осы Қағидалардың 24 немесе 45-тармақтарында көзделген құжаттардағы мәліметтерге сәйкес келетіндігін тексергеннен, сондай-ақ тауардың нақты тиелгенін растағаннан кейін ғана (Қазақстан Республикасы кеден органының "Шығаруға рұқсат етілген" деген белгісі бар кедендік декларация) береді.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12730 болып тіркелген) Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларында, оларды ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесінде көзделген ерекше жағдайларда), бір келісімшарт шеңберінде жекелеген партиялармен жөнелтілген тауарларға ретроспективті түрде "Түпнұсқа" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы бір сертификат беруге жол беріледі. Бұл ретте, "Қызметтік белгілер үшін" деген 4-бағанда "Сертификат Қазақстан Республикасының аумағында қолдану үшін берілді" деген белгі енгізіледі.
Ескерту. 69-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными приказами Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2016 № 632 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); Министра торговли и интеграции РК от 15.09.2020 № 198-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код
ТН ВЭД
Наименование
Товара
Условия, производственные и технологические операции, необходимые для придания товару статуса происхождения при использовании в производстве товара третьих стран
1
2
3

Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2016 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.10.2018 № 711 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.09.2020 № 198-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
КО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Өндiрiсте үшiншi елдердiң тауарын пайдалану кезiнде тауарға шығу тегi мәртебесiн беру үшiн қажеттi шарттар, өндiрiстiк және технологиялық операциялар
1
2
3

0201
Мясо крупного рогатого скота, свежее или охлажденное
Изготовление из материалов любых позиций, кроме мяса крупного рогатого скота, мороженного позиции
0202
0202
Мясо крупного рогатого скота, замороженное
Изготовление из материалов любых позиций, кроме мяса крупного рогатого скота, свежего или охлажденного позиции 0201
0206
Пищевые субпродукты
крупного рогатого скота, свиней, овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие, охлажденные или
замороженные

0201
Ірi қара малдың етi, жас немесе тоңазытылған
0202 позициясындағы iрi қара малдың мұздатылған етiнен басқа, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0202
Iрi қара малдың етi, мұздатылған
0201 позициясындағы жас немесе тоңазытылған iрi қара малдың етiнен басқа, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0206
Iрi қара малдың, шошқаның, қойдың, ешкiнің, жылқының, есектің, қашырдың немесе лошактың тағамдық қосалқы өнімдері, жас, тоңазытылған немесе мұздатылған

Изготовление из материалов любых позиций, кроме костяков позиций 0201-0205
0207
Мясо и пищевые
субпродукты домашней птицы, указанной в товарной позиции 0105, свежие, охлажденные или замороженные
Изготовление из материалов любых позиций в условиях
специализированного производства в соответствии с технологией переработки
0210
Мясо и пищевые мясные субпродукты, соленые, в рассоле, сушеные или копченые;
пищевая мука тонкого и грубого помола из мяса или мясных субпродуктов
Изготовление из материалов любых
позиций, кроме мяса и пищевых
мясных субпродуктов позиций
0201-0206 и 0208 или печени птиц
позиций 0207

0201-0205 позицияларындағы сүйек қаңқаларынан басқа, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0207
0105 тауар позициясында көрсетiлген үй құсының етi және тағамдық қосалқы өнiмдері, жас, тоңазытылған немесе мұздатылған
Қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндiрiс жағдайында кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0210
Тұздалған, тұзды судағы, кептірілген немесе ысталған ет және тағамдық қосымша ет өнімдері; еттен немесе қосымша ет өнімдерінен жасалған майда және ірі тартылған тағамдық ұн
0201-0206 және 0208 позицияларындағы еттен және тағамдық қосымша ет өнiмдерiнен немесе 0207 позициясындағы құстардың бауырынан басқа, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау

0402
Молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 40 % цены конечной продукции
0408
Яйца птиц без скорлупы и яичные желтки, свежие, сушеные, сваренные на пару или в кипящей воде, формованные, замороженные или
консервированные другим способом, с
добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
Изготовление из материалов любых позиций, за исключением яиц птиц позиций 0407

0402
Қоюлатылған немесе қант немесе басқа да тәттiлендіретiн заттар қосылған сүт және кiлегей
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнімдікіндей позицияда пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 40 %-ынан аспауға тиiс
0408
Құстардың қабықсыз жұмыртқалары мен сары уыздары, жас, кептiрiлген, буға немесе қайнаған суға пiсiрiлген, пiшiнделген, мұздатылған немесе қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған басқа да тәсiлмен консервiленген
0407 позициясындағы құстардың жұмыртқаларын қоспағанда, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау

0506
Кости и роговой стержень, необработанные, обезжиренные, подвергнутые первичной обработке (без придания формы), обработанные кислотой или ежелатинизированные; порошок и отходы этих продуктов
Изготовление, при котором
используются материалы группы 02
0710 40
000 0
Сахарная кукуруза (сырая или сваренная в воде или на пару), замороженная
Изготовление из сахарной кукурузы, свежей или охлажденной
0711 90
300 0
Кукуруза сахарная консервированная
для кратковременного хранения, но в таком виде не пригодная для непосредственного употребления в пищу
Изготовление из сахарной кукурузы, свежей или охлажденной
0901
Кофе, жареный или нежареный, с кофеином или без кофеина; кофейная шелуха и оболочки зерен кофе;
заменители кофе, содержащие кофе в любой пропорции
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по составлению рецептуры и обжариванию
0902
Чай со вкусо-ароматическими
добавками или без них
Изготовление из материалов позиции 0902 при условии выполнения
технологических операций по
составлению рецептуры и купажной смеси, однако стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
1106 10
000 0
Мука тонкого и грубого помола из сушеных бобовых овощей товарной позиции 0713
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
1301
Шеллак природный неочищенный; природные камеди, смолы, гуммисмолы и живица (например, бальзамы)
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость используемых материалов позиции

0506
Өңделмеген, майсыздандырылған, бастапқы өңдеуге ұшыраған (пішінделмеген), қышқылмен өңделген немесе желатинсіздендірілген сүйектер мен мүйiз өзегі; осы өнімдердің ұнтақтары және қалдықтары
Дайындау, ол кезде 02-топтың материалдары пайдаланылады
0710 40 000 0
Қант жүгерiсі (шикi немесе суға немесе буға пiсiрiлген), мұздатылған
Жаңа піскен немесе тоңазытылған қант жүгерiсiнен дайындау
0711 90 300 0
Қысқа мерзiмге сақтау үшiн консервiленген, бiрақ мұндай түрде тiкелей тамаққа пайдалану үшiн жарамсыз қант жүгерiсi
Жаңа піскен немесе тоңазытылған қант жүгерiсiнен дайындау
0901
Қуырылған немесе қуырылмаған, кофеинмен немесе кофеинсiз кофе; кофе қауызы және кофе дәнiнiң қабықтары; кез келген үлесте кофесi бар кофені алмастырғыштар
Рецептура жасау және қуыру жөніндегі технологиялық операциялардың орындалу шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0902
Дәмдік-хош иісті қоспалары бар немесе оларсыз шай
Рецептура мен аралас қоспаны жасау жөніндегі технологиялық операциялардың орындалу шарттарымен 0902 позициясындағы материалдардан дайындау, алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс
1106 10 000 0
0713 тауар позициясындағы кептiрiлген бұршақ көкөнiстерінен жасалған майда және iрi тартылған ұн
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ын аспауға тиiс, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау
1301
Табиғи тазартылмаған малшайыр; табиғи камедтер, шайырлар, гуммишайырлар мен сығындылары (мысалы, бальзамдар)

1301 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
1501
Жир свиной (включая лярд) и жир домашней птицы, кроме жира
товарной позиции 0209 или 1503
Изготовление из материалов любой позиции, за исключением материалов позиции 0203, 0206 или 0207, или 0506; изготовление из мяса или
субпродуктов свиней позиции 0203 или 0206, или мяса либо субпродуктов птицы позиции 0207
1502
Жир крупного рогатого скота, овец или коз, кроме жира товарной позиции 1503
Изготовление из материалов любой позиции, за исключением материалов позиций 0201, 0202, 0204 или 0206, или 0506
1504 -
1506 00
000 0
Жиры, масла и их фракции, из рыбы или морских млекопитающих,
нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава – прочие животные жиры, масла и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения следующих технологических операций:
вытопка; выпаривание; очистка
1507 -
1515
Масло соевое и его фракции,
нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава – прочие нелетучие растительные жиры, масла (включая масло жожоба) и их фракции, нерафинированные
или рафинированные, но без изменения химического состава
Механическая очистка путем:
отстаивания, фильтрования;
центрифугирования; обработки
горячей водой или паром;
нейтрализации щелочью; обработки острым паром под вакуумом

1301 позициясындағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау
1501
Шошқаның тоң майы (қорытылған шошқа майын қоса алғанда) және 0209 немесе 1503 тауар позицияларының тоң майларынан басқа үй құсының тоң майы
0203, 0206 немесе 0207, немесе 0506 позицияларындағы материалдарды қоспағанда, кез келген позициядағы материалдардан дайындау; 0203 немесе 0206 позициялардағы еттен немесе шошқаның қосымша өнiмдерiнен немесе 0207 позициясындағы еттен не құстардың қосымша өнiмдерiнен дайындау
1502
1503 тауар позициясындағы тоң майынан басқа ірi қара малдың, қойдың немесе ешкiнiң тоң майы
0201, 0202, 0204 немесе 0206, немесе 0506 позицияларындағы материалдарды қоспағанда, кез келген позицияның материалдарынан дайындау
1504-1506 000 00 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген балықтың немесе теңiз сүт қоректiлерiнің тоң майлары, майлары және олардың фракциялары, тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де жануарлардың тоң майлары, майлары және олардың фракциялары
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезінде кез келген позициялардың материалдарынан дайындау: қорыту; булау; тазалау
1507-1515
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген қытай бұршағының майлары және оның фракциялары, - тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де өсімдіктен алынған ұшпайтын майлар және майлар (жожоба майын қоса алғанда) және оның өлшемдері
Тұндыру, сүзгiден өткiзу; үйірткілеу; ыстық сумен немесе бумен өңдеу; сiлтiмен бейтараптандыру; вакуумның астында күштi бумен өңдеу арқылы механикалық тазалау

1602
Готовые или консервированные
продукты из мяса, мясных субпродуктов или крови прочие
Изготовление из материалов группы 02 при условии выполнения
технологических операций: за
исключением операций по разделке, обвалке, жиловке, нарезке, смешиванию, в том числе мяса домашней птицы механической обвалки, со специями (пряностями) и/или растительными белками, и/или солью, посолу мяса методом шприцевания, операций по разделке необваленного мяса на части, а также операций по изготовлению мяса домашней птицы механической обвалки

1602
Еттен, қосымша ет өнiмдерiнен жасалған дайын немесе консервiленген өнiмдер немесе өзгеде қандар
Мүшелеу, бұзу, бөлшектеу, кесу, араластыру, оның ішінде үй құсының етін механикалық бұзу, етті хош иісті ащы дәмдермен (дәмдеуіштер) және/немесе өсімдік ақуыздарымен және/немесе тұзбен, тұздықпен піспектеу әдісі бойынша операцияларды сүйегінен ажыратылмаған етті бөлшектеп мүшелеу операцияларын, сондай-ақ үй құсының етін механикалық бұзу бойынша дайындау жөніндегі операцияларды орындау кезінде 02-топтың материалдарынан дайындау

1701
Сахар тростниковый, или свекловичный или химически чистая сахароза в твердом состоянии
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по клерированию (для сахара тростникового), сатурации, сульфитации, фильтрации и последующих операций (для сахара тростникового и свекловичного)
1702 50
000 0
1702 90
100 0
Фруктоза химически чистая;
Мальтоза химически чистая
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из других материалов позиции 1702
1806
Шоколад и прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт не должна превышать 50 % цены конечной продукции
1806 907000
готовые изделия, содержащие какао и предназначенные для производства или приготовления напитков
Изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: растарирование, взвешивание, смешивание сырья на специализированном технологическом оборудовании, сушка, первичная упаковка. Однако, стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50% цены конечной стоимости продукции
1905
Хлеб, мучные кондитерские изделия, пирожные, печенье и прочие хлебобулочные и мучные кондитерские изделия, содержащие или не содержащие какао; вафельные пластины, пустые капсулы, пригодные для использования в фармацевтических целях, вафельные облатки для запечатывания, рисовая бумага и аналогичные продукты
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
2009
Соки фруктовые (включая виноградное сусло) и соки овощные, несброженные и не содержащие добавок спирта, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт не должна превышать 50 % цены конечной продукции
2101 12
Готовые продукты на основе кофе любых позиций
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт не должна превышать 50 % цены конечной продукции
2101 129201
экстракты, эссенции и концентраты кофе и готовые продукты на основе этих экстрактов, эссенций или концентратов или на основе кофе: в первичных упаковках нетто-массой не более 3 кг
Изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: растарирование, взвешивание, смешивание сырья на специализированном технологическом оборудовании, сушка, первичная. Однако, стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50% цены конечной стоимости продукции

1701
Қатты күйдегі құрақ қанты немесе қызылша қанты немесе химиялық таза сахароза
Клерлеу (құрақ қанты үшін), сатурация, сульфитация, сүзу жөніндегі және кейінгі (құрақ қанты және қызылша қанты үшін) технологиялық операцияларды орындау шарттарымен кез келген позициядағы материалдарды дайындау
1702 50 000 0
1702 90 100 0
Химиялық таза фруктоза;
Химиялық таза мальтоза
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде 1702 позициясындағы басқа да материалдарынан дайындау
1806
Шоколад және құрамында какао бар өзге де дайын тамақ өнiмдерi
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
1806 907000
құрамында какао бар және өндіріс үшін немесе сусындарды дайындауға арналған дайын өнімдері
Технологиялық операциялар: мамандандырылған технологиялық жабдықта шикізатты бумадан шығару, өлшеу, араластыру, кептіру, алғашқы буып-түю орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау. Алайда сол позициядағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
1905
Нан, ұннан жасалған кондитерлiк бұйымдар, тәтті тоқаштар, печенье және құрамында какаосы бар немесе жоқ өзге де нан-тоқаш және ұннан жасалған кондитерлiк бұйымдар; вафли пластиналары, фармацевтикалық мақсаттарда пайдалану үшiн жарамды бос капсулалар, мөрлеуге арналған вафлилi орауыштар, күрiш қағазы және ұқсас өнiмдер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
2009
Ашытылмаған және құрамында спирт қоспалары жоқ, қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған жемiс шырындары (жүзiм ашытқысын қоса алғанда) және көкөнiс шырындары
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
2101 12
Кез келген позициялардағы кофенiң негiзiндегi дайын өнiмдер
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
2101 129201
осы сығындылар, эссенциялар немесе концентраттар негiзіндегі немесе кофе негiзiндегі сығындылар, эссенциялар және кофе концентраттары және дайын өнiмдер: бастапқы орамадағы таза массасы 3 кг аспайтын
Технологиялық операциялар: мамандандырылған технологиялық жабдықта шикізатты ыдыстан шығару, өлшеу, араластыру, кептіру, алғашқы буып-түю орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау. Алайда сол позициядағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс

2101 209200
готовые продукты: на основе экстрактов, эссенций или концентратов чая или мате, или парагвайского чая
Изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: растарирование, взвешивание, смешивание сырья на специализированном технологическом оборудовании, сушка, первичная упаковка. Однако, стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50% цены конечной стоимости продукции
2101 30
910 0
(кроме
2101 30
110 0)
Экстракты, эссенции и
концентраты обжаренного
цикория
Изготовление при условии выполнения основных технологических операций:
измельчение; экстрагирование или концентрирование
2103 30
900 0
Горчица готовая
Изготовление из горчичного порошка. Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции

2101 209200
шайдың немесе матенің, немесе парагвай шайының сығындылары, эссенциялары немесе концентраттары негiзiндегі дайын өнiмдер
Технологиялық операциялар: мамандандырылған технологиялық жабдықта шикізатты реставрациялау, өлшеу, араластыру, кептіру, алғашқы қаптау орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау. Алайда сол позициядағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
2101 30 910 0
(2101 30 110 0-ден басқа)
Сығындылар, эссенциялар және қуырылған цикорий концентраттары 2518
Негiзгi технологиялық операцияларды орындау шартымен дайындау, ұсату, сығындылау немесе концентрациялау
2103 30 900 0
Дайын қыша
Қыша ұнтағынан дайындау. Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс

2106
Сахарные сиропы с добавлением
ароматических или красящих веществ
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
2106 90
200 0
Составные спиртовые полуфабрикаты, используемые для изготовления напитков
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции
Из 2201
Воды газированные
Очистка воды; обеззараживание воды; газирование воды и розлив
2204
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по купажированию, фильтрации и других
последующих операций. Однако стоимость используемых материалов позиции 2204 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
2205
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения
технологических операций по
купажированию, фильтрации и других последующих операций. Однако
стоимость используемых материалов
той же позиции, что и продукт не должна превышать 50 % цены конечной продукции
2206 00
Напитки прочие сброженные (например, сидр, перри, или сидр грушевый, напиток медовый); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте непоименованные или не включенные
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по
купажированию, фильтрации и других последующих операций
2208
Спирт этиловый неденатурированный
с концентрацией спирта менее 80 об. %; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по
купажированию, фильтрации и других последующих операций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и продукт не
должна превышать 50 % цены конечной продукции
2309
Продукты, используемые для кормления животных
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции
2403
Прочий промышленно изготовленный табак и промышленные заменители табака; табак "гомогенизированный" или "восстановленный"; табачные экстракты и эссенции:
– курительный табак, содержащий или не содержащий заменители табака в любой пропорции
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиции
2403 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 25
Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы, известняк и цемент
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией обработки/переработки; помолка твердых кристаллов, обрезание, кальцинирование

2106
Хош иiстi немесе бояғыш заттар қосылған қант шәрбаттары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
2106 90 200 0
Сусындар дайындау үшін пайдаланылатын спирттік жартылай фабрикаты
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
2201-ден
Газдалған су
Суды тазарту, суды зарарсыздандыру, суды газдандыру және құю
2204
Күшейтiлгенді қоса алғанда, табиғи жүзiм шараптары, 2009 тауар позициясында көрсетiлгеннен басқа сығынды жүзiм шырыны
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiндегі технологиялық операцияларды және басқа кейiнгi операцияларды орындау шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2204 позициясындағы пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50% ынан аспауға тиiс
2205
Вермуттар және өсiмдiк немесе хош иiстi сығындылар қосылған өзге де табиғи жүзiм шараптары
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiнде технологиялық операцияларды және басқа кейiнгi операцияларды орындау шартыкезінде кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, сол позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
2206 00
Өзге де ашытылған сусындар (мысалы, сидр, перри немесе алмұрт сидрі, бал сусыны); басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған ашытылған сусындардан жасалған қоспалар мен ашытылған сусындардың және алкогольсіз сусындардың қоспалары
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiндегi технологиялық операцияларды және басқа кейiнгi операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
2208
Құрамында мөлшері 80 %-дан кем спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер және өзге де спиртті сусындар
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiндегi технологиялық операцияларды басқа кейiнгi операцияларды орындаушартыкезінде кез позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, сол позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
2309
Жануарларды қоректендіру үшін пайдаланылатын өнiмдер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
2403
Өнеркәсіптік жолмен дайындалған өзге де темекі және өнеркәсіптік темекі алмастырғыштар; "біртектендірілген" немесе "қалпына келтірілген" темекі; темекіден алынған сығындылар мен эссенциялар:
- құрамында кез келген ілеспе темекі алмастырғыштары бар немесе жоқ шегуге арналған темекі
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2403 позициясындағы пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
25-топ
Тұз; күкiрт; топырақ және тас; сылақ материалдары, әктас және цемент
Өңдеу/қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндiрiс жағдайларында кез келген позициялардағы материалдардан дайындау; қатты кристалдарды ұсату, кесу, кальцийлендіру

2504
Графит природный
Обогащение содержания углерода, очистка и измельчение сырья
из 2515 12 000 0
Мрамор, травертин, распиленные или разделенные иным способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы, толщиной более 4 см, но не более 25 см
Пиление или разделение другим
способом каменных блоков толщиной более 25 см
2516
Гранит, порфир, базальт, песчаники камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
Пиление или разделение другим
способом каменных блоков
2518
Доломит, кальцинированный или не кальцинированный, спекшийся или не спекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы; доломитовая
набивочная смесь
Дробление, распиловка, измельчение; для не кальцинированного доломита -
кальцинирование

2504
Табиғи графит
Көмiртегiнiң құрамын байыту, шикiзатты тазалау және ұсату
2515 12 000 0
Блоктарға немесе қалыңдығы 4 см-ден асатын, бiрақ 25 см-ден аспайтын тiк бұрышты (шаршылыны қоса алғанда) нысанды тақталарға арамен кесiлген немесе өзге тәсiлмен бөлiнген мәрмәр, травертин
Қалыңдығы 25 см-ден асатын тас блоктарды аралау немесе басқа тәсiлмен бөлу
2516
Ескерткіштерге немесе өзге де құрылыстарға арналған ірі ұсатылған немесе ұсатылмаған, арамен кесiлген немесе арамен кесiлмеген не блоктарға немесе тiк бұрышты (шаршылыны коса алғанда) нысанды тақталарға басқа тәсiлмен бөлiнгенгранит, порфир, базальт, құмтас және тас
Тас блоктарды аралап кесу немесе басқа тәсiлмен бөлу
2518
Ірі ұсатылған немесе арамен кесiлген не блоктарға немесе тiк бұрышты (шаршылыны қоса алғанда) нысанды тақталарға басқа тәсiлмен бөлiнген доломитті қоса алғанда, доломитті нығыздаушы қоспа
Уату, аралау, ұсату; ірi кальциленбеген доломит үшiн кальцилеу

2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшое количество других оксидов, добавляемых перед
агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей
Изготовление, при котором все
используемые вещества должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта, кроме натурального карбоната магния (магнезит)

2519
Табиғи магний карбонаты (магнезит); балқытылған магнезия; агломерациялау алдында қосылатын құрамында басқа оксидтің шағын мөлшері бар немесе жоқ жентектелгенге дейінкүйдірілген (кесектендірілген) магнезия; қоспалары бар немесе қоспалары жоқ өзге де магний оксиді
Дайындау, ол кезде табиғи магний карбонатынан (магнезит) басқа, барлық пайдаланылатын заттар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуге тиiс

2524
Асбест
Изготовление из асбестового
минерала асбеста (0-6)
2525
Слюда, в том числе расслоенная; слюдяные отходы
Расщепление, обрезка, измельчение
2707 50
100 0
Смеси ароматических углеводородов прочие, 65 об. % которых или более (включая потери) перегоняется при
температуре до 250 град. С по методу ASTMD 86 для использования в качестве топлива
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных обработок. Прочие операции, при которых все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако может использоваться материал той же позиции, что и один продукт при
условии, что его стоимость не
превышает 50 % цены конечной продукции
2709 00
Нефть сырая и нефтепродукты сырые, полученные из битуминозных пород
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по пирогенной перегонке битуминозных материалов и деструктивной перегонке битуминозных минералов
2710
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных обработок. Другие операции, при которых все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и изделия, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции

2524
Асбест
Асбест минералынан асбест дайындау (0-6)
2525
Слюда, оның iшiнде қатпарланған; слюда қалдықтары
Ыдырату, кесу, ұсату
2707 50 100 0
Отын ретiнде пайдалану үшiн ASTM D 86 әдiс бойынша 250 С градусқа дейiнгi температурада айдалатын 65 айн. % немесе одан астам (шығынды қоса алғанда) өзге де хош иiстi көмірсутектес қоспалары
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Өзге де операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда өнiм құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен дәл сол позицияның материалы пайдаланылуы мүмкiн
2709 00
Битуминозды жыныстардан алынған шикi мұнай және шикi мұнай өнiмдерi
Битуминозды материалдарды пирогендiк айдау және битуминозды минералдарды деструктивтiк айдау жөнiндегi технологиялық операциялардың орындалу шарты кезінде кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
2710
Шикілерін қоспағанда, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 сал.% немесе одан астам битуминозды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері бар өнімдер, оның үстіне бұл мұнай өнімдері негізгі құрама өнімдері болып табылады
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiмдiкiндей позициядан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, бұйым дәл сол олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен позицияның материалдары пайдаланылуы мүмкiн

2711
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных обработок. Другие операции, при которых все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и изделие, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции.
2712
Вазелин нефтяной; парафин, воск нефтяной микрокристаллический, гач парафиновый, озокерит, воск буроугольный, воск торфяной, прочие минеральные воски и аналогичные продукты, полученные в результате синтеза или других процессов, окрашенные или неокрашенные
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных обработок. Другие операции, при которых все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и изделие, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции

2711
Мұнай газдары мен өзге де газ тәрiздес көмiрсутектер
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, бұйым дәл сол олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен позицияның материалдары пайдаланылуы мүмкiн
2712
Мұнай вазелинi; парафин, микрокристалды мұнай балауызы, парафиндi гач, озокерит, қоңыр көмiрлi балауыз, шымтезек балауызы, синтез немесе басқа да процестердiң нәтижесiнде алынған, боялған немесе боялмаған өзге де минералды балауыздар мен ұқсас өнiмдер
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда бұйым дәл сол олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен позицияның материалдары пайдаланылуы мүмкiн

2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных обработок. Другие операции, при которых все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и изделие, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции

2713
Битуминозды жыныстардан алынған мұнай коксы, мұнай битумы және мұнай және мұнай өнімдерінен қалған өзге де қалдықтар
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс, Алайда бұйымның позициясымен бірдей позициядағы материалдар құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн

2714
Битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и асфальтовые породы
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных обработок. Другие операции, при которых все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и изделие, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
2715 00
000 0
Смеси битумные на основе природного
асфальта, природного битума,
нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных
обработок. Другие операции, при которых все используемые материалы должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы той же позиции, что и изделие, могут
использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
Группа 28
Продукты неорганической химии: соединения неорганические или
органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов, кроме продукции подсубпозиций из 2811 29 100 0, 2818 20 000 0, 2821 20 000 0, 2833 22 000 0, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы одной и той же позиции могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 20 % цены конечной
продукции

2714
Табиғи битум және асфальт; битуминозды тақтатастар немесе мұнайлы және битуминозды құмтастар; асфальтиттер және асфальтты жыныстар
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда бұйымның позициясымен бірдей позициядағы материалдар құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2715 00 000 0
Табиғи асфальттың, табиғи битумның, мұнай битумының, минералды шайырлардың немесе минералды шайырлар күлінің негізінде жасалған битуминозды қоспалар (мысалы битумды мастикалар, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, бұйым дәл сол олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен позицияның материалдары пайдаланылуы мүмкiн
28-топ
Бейорганикалық химия өнiмдерi: органикалық немесе бейорганикалық бағалы металдардың, жерде сирек кездесетiн металдардың, радиоактивтi элементтердiң немесе изотоптардың қосылыстары, 2811 29 100 0, 2818 20 000 0, 2821 20 000 0, 2833 22 000 0-ден қосымша кiшi позициялардағы өнiмдерден басқа, олар үшін қолданылатын қағидалар бұдан әрі жазылады
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, бiр ғана позициядағы материалдар олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн

из 2811 29 100 0
Оксид серы (VI) (серный ангидрид)
Изготовление из двуокиси серы
2818 20
000 0
Оксид алюминия, отличный от искусственного корунда
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией переработки
2821 20
000 0
Краски земляные (красители минеральные)
Обжиг или перемалывание земляных красок
2833 22
000 0
Сульфат алюминия
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 29

2811 29 100 0-ден
Күкiрт тотығы (VI) (күкiрт ангидридi)
Қос тотықты күкiрттен дайындау
2818 20 000 0
Жасанды корундтан ерекшеленетiн алюминий оксиді
Өңдеу/қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндiрiс жағдайларында кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
2821 20 000 0
Жер бояулары (минералды бояғыштар)
Жер бояуларын күйдiру немесе ұнтақтау
2833 22 000 0
Алюминий сульфаты
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
29-топ

Органические химические соединения, кроме соединений позиций из 2901, из 2902, 2905 19 100 0, 2915, 2932 99 300 0, 2932 99 700 0, 2933, 2934, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление из материалов любых позиций, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
из 2901
Углеводороды ациклические
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных обработок. Другие операции, при которых все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако вещества той же позиции, что и материал, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
из 2902
Углеводороды циклические: - циклоалканы, циклоалкены и циклотерпены
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных обработок. Другие операции, при которых все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако вещества той же позиции, что и материал, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
2905 19
000 0
Алкоголяты металлов
Изготовление из материалов любой позиции, в том числе из других материалов позиции 2905. Однако алкоголяты металлов настоящей позиции могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
2915
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиций 2915 или 2916 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
из 2932 99
000 0
Внутренние эфиры простые
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиции 2909 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
из 2932 99 000 0
Прочие циклические ацетали и внутренние гемиацетали, содержащие или не содержащие другие кислородсодержащие функциональные группы, и их галогенированные, сульфонированные, нитрованные или нитрозированные производные
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из других материалов позиции 2932
2933
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота

2901-ден, 2902-ден, 2905 19 100 0, 2915, 2932 99 300 0, 2932 99 700 0, 2933, 2934 позицияларындағы қосылыстардан басқа, органикалық химиялық қосылыстар, олар үшiн пайданылатын қағидалар бұдан әрi жазылады
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда бұйымның позициясымен бірдей позициядағы материалдар құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2901-ден
Ациклдық көмірсутектер
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда материалдар позициясымен бірдей позициядағы бұйымның құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2902-ден
Циклдық көмірсутектер: - циклоалкандар, циклоалкендер және циклотерпендер
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс басқа да операциялар. Алайда бұйымның позициясымен бірдей позициядағы материалдар құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2905 19 000 0
Металдардың алкоголяттары
Кез келген позицияның материалдарынан, оның iшiнде 2905 позициясыныдағы басқа да материалдардан дайындау. Алайда осы позиция металдарының алкоголяттары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2915
Ациклдық монокарбондық байытылған қышқылдар және олардың ангидридтерi, галогенангидридтерi, пероксидтерi және пероксиқышқылдар; олардың галогенденген сульфирленген, нитроленген немесе нитрозирленген туындылары
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда 2915 немесе 2916 позицияларындағы пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
50 %-ынан аспауға тиiс
2932 99 000 0-ден
Қарапайым iшкi эфирлер
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда 2909 позициясындағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының
50 %-ынан аспауға тиiс
2932 99 000 0-ден
Құрамында басқа оттегі бар функционалдық топты қамтитын немесе қамтымайтын өзге де циклдi ацеталдар мен iшкi гемиацеталдар, және олардың галогенделген, сульфатталған, нитрленген және нитрозаланған туындылары
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде 2932 позициясындағы басқа да материалдардан дайындау
2933
Құрамында тек азот гетероатом(дар)ы бар, гетероциклдi қосылыстар

Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиций 2932 или 2933 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
2934
Нуклеиновые кислоты и их соли, определенного или неопределенного химического состава; гетероциклические соединения прочие
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиций 2932, 2933 или 2934 не должна превышать 20 % цены конечной продукции
Группа 30
Фармацевтическая продукция, кроме товаров позиций 3002, 3002 12 000, 3002 15 000 0, 3002 20 000, 3003, 3004, 3005 и 3006 60, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 70 % цены конечной продукции.
3002 150000
Иммунологические продукты, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из материалов позиции 3002. Однако материалы позиции 3002 могут использоваться только при условии, что их стоимость не превышает 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: выделение штамма клеток и (или) генотипирование и фенотипирование штамма клеток и (или) создание и поддержание первчного банка клеток, и (или) создание и поддержание рабочего банка клеток, и (или) вирусная инактивация и (или) вирусная очистка полупродукта и (или) получение полупродукта и (или) стерилизация полупродукта и (или) растаривание, взвешивание, и (или) входной контроль сырья и материалов, и (или) получение воды очищенной и (или) воды для инъекций, и (или) наружная и внутренняя мойка флаконов, сушка и стерилизация/депирогенизация флаконов, и (или) наполнение флаконов, и (или) укупорка флаконов, стерилизация флаконов с полупродуктом, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, квалификация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, и (или) контроль флаконов) с раствором препарата, и (или) комплектация, проверка флаконов с готовым препаратом на герметичность, и (или) контроль качества готовой продукции, и (или) маркировка первичной и (или) вторичной упаковки, и (или) упаковка флаконов в контурную ячейковую упаковку, упаковка в пачки, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию.

Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда 2932 немесе 2933 позициясындағы пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс
2934
Химиялық құрамы айқындалған немесе айқындалмаған нуклеин қышқылдары және олардың тұздары; өзге де гетероциклдi қосылыстар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2932, 2933 немесе 2934 позицияларындағы пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20 %-ынан аспауға тиiс
30 топ
3002, 3002 12 000, 3002 15 000 0, 3002 20 000, 3003, 3004, 3005 және 3006 60 позицияларындағы тауарлардан басқа, фармацевтикалық өнім, олар үшін қолданылатын қағидалар бұдан әрі жазылады
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнім позициясынан ерекшеленетін позицияда жіктелуі тиіс. Алайда, өнімдікіндей позицияның материалдары олардың құны түпкілікті өнім бағасының 70%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкін.
3002 150000
Бөлшек сауда үшін мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе нысандарға немесе буып-түюге өлшеп оралған иммунологиялық өнімдер
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның ішінде 3002 позицияның материалдарынан дайындау. Алайда, 3002 позицияның материалдары олардың құны түпкілікті өнім бағасының 80% - ынан аспауы шартымен, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен ғана пайдаланылуы мүмкін: жасуша штаммының бөлінуі және (немесе) жасуша штаммының генотиптелуі және фенотиптелуі, және (немесе) жасушалардың бастапқы банкін құру және қолдау, және (немесе) жасушалардың жұмыс банкін құру және ұстап тұру және (немесе) жартылай өнімді вирустық инактивациялау және (немесе) вирустық тазарту және (немесе) жартылай өнімді алу және (немесе) жартылай өнімді стерилдеу және (немесе) шикізат пен материалдарды ыдысқа салу, өлшеу және (немесе) кіріс бақылау, және (немесе) инъекцияға арналған тазартылған суды және (немесе) суды алу және (немесе) құтыларды сыртқы және ішкі жуу, құтыларды кептіру және стерилдеу/депирогенизациялау, және (немесе) құтыларды толтыру және (немесе) құтыларды тығындау, жартылай өнімі бар құтыларды стерилдеу, өндірістік процестердің валидациясы, талдамалық әдістемелердің валидациясы, жабдықтың біліктілігі, инженерлік жүйелердің біліктілігі, ішкі өндірістік бақылау, тұрақтылықты сынау, және (немесе) флакондарды бақылау) және (немесе) жинақтау, дайын препараты бар құтылардың герметикалығын тексеру, және (немесе) дайын өнімнің сапасын бақылау, және (немесе) бастапқы және (немесе) қайталама ораманы таңбалау, және (немесе) құтыларды пішінді ұяшықты қаптамаға буып-түю, бумаларға буып-түю, картоннан жасалған қорапқа топтап буып-түю және (немесе) сатуға серия шығару.

3002
Сыворотки иммунные и фракции крови прочие
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из материалов позиции 3002. Однако материалы позиции 3002 могут использоваться только при условии, что их стоимость не превышает 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: при производстве препаратов крови из плазмы: скрининг доноров и (или), пулирование плазмы и (или) вирусная очистка пулированной плазмы крови и (или), и (или) фракционирование пулированной плазмы крови и (или) получение полупродукта и (или) проведение стерилизации (пастеризации) полупродукта и (или) растаривание, взвешивание, и (или) входной контроль сырья и материалов, и (или) получение воды очищенной и (или) воды для инъекций, и (или) наружная и внутренняя мойка флаконов, сушка и стерилизация/депирогенизация флаконов, и (или) наполнение флаконов, и (или) укупорка флаконов, стерилизация флаконов с полупродуктом, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, квалификация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, и (или) контроль флаконов) с раствором препарата, проверка флаконов с готовым препаратом на герметичность, и (или) контроль качества готовой продукции, и (или) маркировка первичной и (или) вторичной упаковки, и (или) упаковка флаконов в контурную ячейковую упаковку, упаковка в пачки, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию.

3002
Иммундық сарысулар және өзге де қан фракциялары
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның ішінде 3002 позицияның материалдарынан дайындау. Алайда, 3002 позицияның материалдары олардың құны түпкілікті өнім бағасының 80% - ынан аспауы шартымен, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен ғана пайдаланылуы мүмкін: плазмадан қан препараттарын өндіру кезінде: донор скринингі және (немесе) плазманы біріктіру және (немесе) біріктірілген қан плазмасын вирустық тазарту және (немесе) және (немесе) біріктірілген қан плазмасын фракциялау, және (немесе) жартылай өнімді алу және (немесе) жартылай өнімді стерильдеу (пастерлеу) жүргізу, шикізат пен материалдарды ыдысқа салу, өлшеу және (немесе) кіріс бақылау, және (немесе) тазартылған суды және (немесе) инъекцияға арналған суды алу, және (немесе) құтыларды сыртқы және ішкі жуу, құтыларды кептіру және стерилдеу/депирогенизациялау, және (немесе) флакондарды толтыру және (немесе) флакондарды тығындау, жартылай өнімі бар флакондарды стерилдеу, өндірістік процестердің валидациясы, талдамалық әдістемелердің валидациясы, жабдықтың біліктілігі, инженерлік жүйелердің біліктілігі, ішкі өндірістік бақылау, тұрақтылықты сынау, және (немесе) флакондарды бақылау) және (немесе) жинақтау, дайын препараты бар құтылардың герметикалығын тексеру, және (немесе) дайын өнімнің сапасын бақылау, және (немесе) бастапқы және (немесе) қайталама ораманы таңбалау, және (немесе) құтыларды пішінді ұяшықты қаптамаға буып-түю, бумаларға буып-түю, картоннан жасалған қорапқа топтап буып-түю және (немесе) сатуға серия шығару.

3002 20 000
Вакцины для людей
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из материалов позиции 3002. Однако материалы позиции 3002 могут использоваться только при условии, что их стоимость не превышает 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
при производстве вакцин, иммунобиологических препаратов: выделение штамма клеток и (или) генотипирование и фенотипирование штамма клеток и (или) создание и поддержание первичного банка клеток, и (или) создание и поддержание рабочего банка клеток, и (или) вирусная инактивация и (или) вирусная очистка полупродукта и (или) получение полупродукта и (или) стерилизация полупродукта и (или) растаривание, взвешивание, и (или) входной контроль сырья и материалов, и (или) получение воды очищенной и (или) воды для инъекций, и (или) наружная и внутренняя мойка флаконов, сушка и стерилизация/депирогенизация флаконов, и (или) наполнение флаконов, и (или) укупорка флаконов, стерилизация флаконов с полупродуктом, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, квалификация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, и (или) контроль флаконов) с раствором препарата, и (или) комплектация, проверка флаконов с готовым препаратом на герметичность, и (или) контроль качества готовой продукции, и (или) маркировка первичной и (или) вторичной упаковки, и (или) упаковка флаконов в контурную ячейковую упаковку, упаковка в пачки, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию;
3003

3002 20 000
Адамдарға арналған вакциналар
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның ішінде 3002 позицияның материалдарынан дайындау. Алайда, 3002 позицияның материалдары олардың құны түпкілікті өнім бағасының 80%-ынан аспауы шартымен, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен ғана пайдаланылуы мүмкін:
вакциналарды, иммундық-биологиялық препараттарды өндіру кезінде: жасуша штаммының бөлінуі және (немесе) жасуша штаммының генотиптелуі және фенотиптелуі және (немесе) жасушалардың бастапқы банкін құру және қолдау, және (немесе) жасушалардың жұмыс банкін құру және қолдау, және (немесе) жартылай өнімді вирустық инактивациялау және (немесе) вирустық тазарту, және (немесе) жартылай өнім алу, және (немесе) жартылай өнімді стерильдеу, және (немесе) ыдысқа салу, өлшеу, шикізат пен материалдарды кіріс бақылау, және (немесе) тазартылған суды және (немесе) инъекцияға арналған суды алу, және (немесе) құтыларды сыртқы және ішкі жуу, құтыларды кептіру және стерилдеу/депирогенизациялау, және (немесе) құтыларды толтыру, және (немесе) құтыларды тығындау, жартылай өнімі бар құтыларды стерильдеу, өндірістік процестердің валидациясы, талдамалық әдістемелердің валидациясы, жабдықтың біліктілігі, инженерлік жүйелердің біліктілігі, өндірісішілік бақылау, тұрақтылықты сынау, және (немесе) препараттың ерітіндісі бар флакондарды бақылау), және (немесе) жинақтау, дайын препараты бар құтылардың герметикалығын тексеру, және (немесе) дайын өнімнің сапасын бақылау, және (немесе) бастапқы және (немесе) қайталама ораманы таңбалау, және (немесе) құтыларды пішінді ұяшықты қаптамаға буып-түю, бумаларға буып-түю, картоннан жасалған қорапқа топтап буып-түю және (немесе) сатуға серия шығару.
3003

Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиции 3003 не должна превышать 20 % цены конечной продукции
3004

Терапевтік немесе профилактикалық мақсатында пайдалануға арналғанекi немесе одан көп құрамдас бөліктердің қоспаларынан құралған, бiрақ дозаланған дәрiлiк нысандар түрiнде немесе бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған, дәрiлiк заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позицияларындағы тауарлардан басқа)
Кез келген позициясындағы материалдардан дайындау. Алайда 3003 позициясындағы пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауға тиiс
3004

Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи
Изготовление, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 70 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
при производстве растворов для инъекции в ампулах (флаконах): растаривание, взвешивание, и (или) входной контроль сырья и материалов, и (или) получение воды очищенной и (или) воды для инъекций, и (или) приготовление раствора, резка ампул, наружная и внутренняя мойка ампул (флаконов), сушка и стерилизация/депирогенизация ампул, и (или) наполнение ампул (флаконов),и (или) запаивание (укупорка) ампул (флаконов), и (или) стерилизация ампул (флаконов) с раствором, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, квалификация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, и (или) контроль ампул (флаконов) с раствором препарата, проверка ампул (флаконов) с раствором на герметичность, и (или) контроль качества готовой продукции, и (или) маркировка первичной и (или) вторичной упаковки, и (или) упаковка ампул (флаконов) в контурную ячейковую упаковку, упаковка в пачки, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию;
при производстве таблеток методом влажного гранулирования: растаривание, входной контроль сырья и материалов, и (или) измельчение и просев, взвешивание, и (или) приготовление увлажнителя, и (или) смешивание, и (или) влажное гранулирование, и (или) сушка массы для таблетирования, и (или) сухое гранулирование, и (или) опудривание, таблетирование, обеспыливание, и (или) нанесение оболочки, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, валидация инженерных систем, внутрипроизводственныйконтроль, испытания стабильности, контроль качества готовой, и (или) первичная упаковка в блистер (флакон, банку), вторичная упаковка в пачки, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию;
при производстве таблеток в псевдоожиженном слое: растаривание, входной контроль сырья и материалов, и (или) измельчение и просев, взвешивание, и (или) приготовление увлажнителя, и (или) приготовление массы для таблетирования, и (или) сушка, гранулирование и (или) сухое гранулирование, и (или) опудривание, и (или) таблетирование, и (или) обеспыливание, и (или) нанесение оболочки, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, валидация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, контроль качества готовой продукции, и (или) первичная упаковка в блистер (флакон, банка), вторичная упаковка в пачку, групповая упаковка и (или) выпуск серии на реализацию;
при производстве таблеток методом прямого прессования: растаривание, входной контроль сырья и материалов, и (или) измельчение и просев, взвешивание, и (или) смешивание, и (или) таблетирование, и (или) обеспыливание, и (или) нанесение оболочки, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, валидация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, контроль качества готовой продукции, и (или) первичная упаковка в блистер (флакон, банку), вторичная упаковка в пачки, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию;
при производстве нанесения пленочных покрытий на таблетки: растаривание, входной контроль сырья и материалов, и (или) измельчение и просев, взвешивание, и (или) приготовление увлажнителя, и (или) смешивание, и (или) влажное гранулирование, и (или) сушка массы для таблетирования, и (или) сухое гранулирование, и (или) опудривание, и (или) таблетирование, и (или) обеспыливание, и (или) нанесение покрытия, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификацияоборудований, валидация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, контроль качества готовой продукции, и (или) первичная упаковка в блистер (флакон, банку), вторичная упаковка в пачку, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию;;
при производстве капсулированных лекарственных форм: валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, валидация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, растаривание, входной контроль сырья и материалов, и (или) измельчение и просев, взвешивание, и (или) приготовление увлажнителя, и (или) смешивание, и (или) влажное гранулирование, и (или) сушка массы для капсулирования, и (или) сухое гранулирование, и (или) опудривание, и (или) наполнение капсул, и (или) полировка капсул, и (или) первичная упаковка в блистер (флакон, банку),вторичная упаковка в пачки, испытания стабильности, контроль качества готовой продукции, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию;
при производстве порошков в саше-пакетах: валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, валидация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, растаривание, входной контроль сырья и материалов, и (или) измельчение и просев, взвешивание, и (или) приготовление увлажнителя, и (или) смешивание, и (или) влажное гранулирование (или) сухое гранулирование, и (или) сушка массы для наполнения саше пакетов, и (или) фасовка в саше-пакеты, вторичная упаковка в пачки, испытания стабильности, контроль качества готовой продукции, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию;
при производстве стерильных порошков (растворов): входной контроль сырья и материалов, получение воды очищенной и (или) воды для инъекции, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, валидация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, контроль качества готовой продукции, и (или)растаривание материалов первичной упаковки, и (или) наружная и внутренняя мойка флаконов, и (или) стерилизация флаконов, и (или) подготовка и стерилизация пробок, и (или) дозированная рассыпка порошка во флаконы и (или) укупоривание флаконов стерильными резиновыми пробками, и (или) укупоривание флаконов алюминиевыми колпачками, и (или) стерилизация флакона с заполненным продуктом, и (или) маркировка флаконов, и (или) комплектация с растворителем, контроль готовой продукции, вторичная упаковка в пачку из картона, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию;
при производстве инфузионных растворов: растаривание, входной контроль сырья и материалов, взвешивание, получение воды очищенной и (или) воды для инъекции, и (или) приготовление раствора, и (или) маркировка пакетов, и (или) асептическое наполнение и запаивание пакетов, бутылок, термическая обработка и (или) стерилизация бутылок, пакетов с раствором, контроль пакетов с раствором препарата, бутылок, валидация производственных процессов, валидация аналитических методик, квалификация оборудований, валидация инженерных систем, внутрипроизводственный контроль, испытания стабильности, контроль качества готовой продукции, маркировка бутылок, пакетов, групповая упаковка в коробку из картона, и (или) выпуск серии на реализацию;
при изготовлении инфузионных растворов в условиях аптеки: растаривание, входной контроль сырья и материалов, подготовка и стерилизация бутылок, пробок и алюминиевых колпачков, получение воды очищенной и (или) воды для инъекций, взвешивание, и (или) приготовление раствора, в соответствии с правилами изготовления лекарственных форм в аптеке, контроль качества раствора, наполнение, укупоривание бутылок пробками и алюминиевыми колпачками, маркировка бутылок, стерилизация бутылок, контроль бутылок с раствором препарата, внутриаптечный постадийный контроль, квалификация оборудования, контроль качества готовой продукции, маркировка бутылок, групповая упаковка в коробку из картона или металлические ящики.

Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарында пайдалануға арналған, араласқан немесе араласпаған өнiмдерден тұратын, дозаланған дәрiлiк нысандар түрiнде өлшенiп оралған (трансдермальдық жүйелер нысанындағы дәрiлiк заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудамен сатуға арналған дәрiлiк заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясындағы тауарлардан басқа)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнім позициясынан ерекшеленетін позицияда жіктелуі тиіс. Алайда, өнім де сол позициядағы материалдар да олардың құны түпкілікті өнім бағасының 70%-ынан аспауы кезінде, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде пайдаланылуы мүмкін:
ампулалардағы (құтылардағы) инъекцияға арналған ерітінділерді өндіру кезінде: ыдысқа салу, өлшеу, және (немесе) кіріс бақылау және (немесе) тазартылған суды және (немесе) инъекцияға арналған суды алу және (немесе) ерітіндіні дайындау, ампулаларды кесу, ампулаларды (құтыларды) сыртқы және ішкі жуу, ампулаларды (құтыларды) кептіру және зарарсыздандыру/ депирогенизациялау, және (немесе) ампулаларды (құтыларды) толтыру және (немесе) ампулаларды (құтыларды) және (немесе) (тығындау), ерітіндісі бар ампулаларды (құтыларды) зарарсыздандыру, өндірістік процестерді валидациялау, талдамалық әдістемелердің валидациясы, жабдықтың біліктілігі, инженерлік жүйелердің біліктілігі, өндірісішілік бақылау, тұрақтылығын сынау және (немесе) препарат ерітіндісі бар ампулаларды (құтыларды) бақылау, ерітіндісі бар ампулаларды (құтыларды) герметикалығына тексеру және (немесе) дайын өнімнің сапасын бақылау, және (немесе) буып-түюді бастапқы және (немесе) қайта таңбалау, және (немесе) ампулаларды (құтыларды) пішінді ұяшықты қаптамаға орау, қораптарға орау, бумаларға буып-түю, картоннан жасалған қорапқа топтық орау;
таблеткаларды дымқыл түйіршіктеу әдісімен өндіру кезінде: шикізатты және материалдарды ыдысқа салу, кіріс бақылау және (немесе) ұсақтау және елеу, және (немесе) өлшеу, және (немесе) ылғалдандырғышты дайындау, және (немесе) араластыру, және (немесе) дымқыл түйіршіктеу және (немесе) таблеткалауға арналған массаны кептіру, және (немесе) құрғақ түйіршіктеу, және (немесе) опалау, таблеткалау, шаңсыздандыру, және (немесе) қабықша жағу, өндірістік процестерді валидациялау, талдамалық әдістемелерді валидациялау, жабдықтардың біліктілігі, инженерлік жүйелерді валидациялау, ішкі өндірістік бақылау, тұрақтылықты сынау, дайын өнімнің сапасын бақылау, және (немесе) блистерге (құтыларға, банкаларға) алғашқы буып-түю, қорапқа екінші рет буып-түю, қораптарға буып-түю, топтық буып-түю;
таблеткаларды жалған сұйылтылған қабатта өндіру кезінде: булау, шикізат пен материалдарды кіріс бақылау және (немесе) ұсақтау және себу, өлшеу және (немесе) ылғалдандырғышты дайындау және (немесе) таблеткалауға арналған массаны дайындау және (немесе) кептіру, түйіршіктеу және (немесе) құрғақ түйіршіктеу және (немесе) тозаңдандыру және (немесе) таблеткалау және (немесе) шаңсыздандыру, өндірістік процестерді валидациялау, талдамалық әдістемелерді валидациялау, жабдықтардың біліктілігі, инженерлік жүйелерді валидациялау, ішкі өндірістік бақылау, тұрақтылықты сынау, дайын өнімнің сапасын бақылау, және (немесе) блистерге (құтыларға, банкаларға) алғашқы буып-түю, қорапқа екінші рет буып-түю, қораптарға орау, картоннан жасалған қорапқа топтық орау;
таблеткаларды тікелей престеу әдісімен өндіру кезінде: шикізатты және материалдарды ыдысқа салу, кіріс бақылау және (немесе) ұсақтау және себу, өлшеу және (немесе) араластыру және (немесе) таблеткалау және (немесе) шаңсыздандыру, қабықша жағу, өндірістік процестерді валидациялау, талдамалық әдістемелер валидациясы, жабдықтардың біліктілігі, инженерлік жүйелерді валидациялау, өндіріс ішіндегі бақылау, тұрақтылықты сынау, дайын өнімнің сапасын бақылау, және (немесе) блистерге (құтыларға, банкаларға) алғашқы буып-түю, қорапқа екінші рет буып-түю, қораптарға буып-түю, картоннан жасалған қорапқа топтық буып-түю;
таблеткаларға үлдірлі жабындарды жағу өндірісі кезінде: шикізатты және материалдарды ыдысқа салу, кіріс бақылау және (немесе) ұсақтау және себу, өлшеу және (немесе) ылғалдандырғышты дайындау және (немесе) араластыру және (немесе) дымқыл түйіршіктеу және (немесе) таблеткалауға арналған массаны кептіру және (немесе) құрғақ түйіршіктеу және (немесе) опалау және (немесе) таблеткалау және (немесе) шаңсыздандыру және (немесе) жабын жағу, өндірістік процестерді валидациялау, талдамалық әдістемелерді валидациялау, жабдықтардың біліктілігі, инженерлік жүйелердің валидациясы, өндірісішілік бақылау, тұрақтылықты сынау, дайын өнімнің сапасын бақылау, және (немесе) блистерге (құтыларға, банкаларға) алғашқы буып-түю, қорапқа екінші рет буып-түю, қораптарға буып-түю, картоннан жасалған қорапқа топтық буып-түю;
капсулаланған дәрілік түрлерді өндіру кезінде: өндірістік процестерді валидациялау, талдамалық әдістемелерді валидациялау, жабдықтардың біліктілігі, инженерлік жүйелерді валидациялау, өндірісішілік бақылау, тұрақтылықты сынау, булау, шикізат пен материалдарды кіріс бақылау және (немесе) ұсақтау және себу, ылғалдандырғышты өлшеу және (немесе) дайындау, және (немесе) капсулалау үшін массаны араластыру және (немесе) дымқыл түйіршіктеу және (немесе) таблеткалауды түйіршіктеуге арналған массаны кептіру және (немесе) құрғақ түйіршіктеу және (немесе) опалау, және (немесе) капсулаларды толтыру және (немесе) капсулаларды жылтырату, және (немесе) блистерге (құтыларға, банкаларға) алғашқы буып-түю, қорапқа екінші рет буып-түю, тұрақтылықты сынау, дайын өнімнің сапасын бақылау, картоннан жасалған қорапқа топтық буып-түю;
саше-пакеттерде ұнтақтарды өндіру кезінде: өндірістік процестерді валидациялау, талдамалық әдістемелерді валидациялау, жабдықтардың біліктілігі, инженерлік жүйелерді валидациялау, өндірісішілік бақылау, тұрақтылықты сынау, булау, шикізат пен материалдарды ыдысқа салу, кіріс бақылау және (немесе) ұнтақтау және себу, ылғалдағышты өлшеу және (немесе) дайындау және (немесе) араластыру және (немесе) ылғалды түйіршіктеу (немесе) құрғақ түйіршіктеу, саша-пакеттердің толтыру үшін массаны кептіру және (немесе) кептіру, және (немесе) саше-пакетте бөлшектеп өлшеу, бумада алғашқы буып-түю, тұрақтылықты сынау, дайын өнімнің сапасын бақылау, картоннан жасалған қорапқа топтық буып-түю;
зарарсыздандырылған ұнтақтарды (ерітінділерді) өндіру кезінде: шикізат пен материалдарды кіріс бақылау, тазартылған суды және (немесе) инъекцияға арналған суды алу, өндірістік процестерді валидациялау, талдау әдістемелерін валидациялау, жабдықтардың біліктілігі, инженерлік жүйелерді валидациялау, өндірісішілік бақылау, тұрақтылықты сынау, дайын өнімнің сапасын бақылау, және (немесе) бастапқы қаптама материалдарын булау және (немесе) құтыларды сыртқы және ішкі жуу және (немесе) құтыларды зарарсыздандыру және (немесе) тығындарды дайындау және зарарсыздандыру, және (немесе) құтыларға зарарсыздандырылған резеңке тығындармен тығындау және (немесе) құтыларды алюминий қалпақшалармен тығындау және (немесе) толтырылған өнімі бар сауытты зарарсыздандыру және (немесе) құтыларды таңбалау, және (немесе) еріткішпен жиынтықтау, дайын өнімді бақылау, картоннан жасалған бумадағы екінші рет буып-түю, картоннан жасалған қораптағы топтап буып-түю;
инфузиялық ерітінділерді өндіру кезінде: шикізат пен материалдарды ыдысқа салу, кіріс бақылау, тазартылған суды және (немесе) инъекцияға арналған суды өлшеу, алу және (немесе) ерітіндіні дайындау және (немесе) пакеттерді таңбалау және (немесе) пакеттерді, бөтелкелерді асептикалық толтыру және дәнекерлеу, шөлмектерді, ерітінді салынған пакеттерді термиялық өңдеу және (немесе) зарарсыздандыру, препарат, шөлмектер ерітіндісі бар пакеттерді бақылау, өндірістік процестерді валидациялау, талдамалық әдістемелерді валидациялау, жабдықтардың біліктілігі, инженерлік жүйелерді валидациялау, ішкі өндірістік бақылау, дайын өнімнің сапасын бақылау, шөлмектерді, пакеттерді таңбалау, картоннан жасалған қорапқа топтап буып-түю;
дәріхана жағдайында инфузиялық ерітінділерді дайындау кезінде: дәріханада дәрілік нысандарды дайындау қағидаларына сәйкес, шикізат пен материалдарды ыдысқа салу, кіріс бақылау, бөтелкелерді, тығындарды және алюминий қалпақшаларды дайындау және зарарсыздандыру, тазартылған суды және (немесе) инъекцияға арналған суды алу, ерітіндіні өлшеу және (немесе) дайындау, ерітінді сапасын бақылау, шөлмектерді тығындармен және алюминий қалпақшалармен толтыру, тығындау, шөлмектерді таңбалау, шөлмектерді зарарсыздандыру, препарат ерітіндісі бар шөлмектерді бақылау, дәріханадан кейінгі бақылау, жабдықтың біліктілігі, дайын өнімнің сапасын бақылау, шөлмектерді таңбалау, картоннан жасалған қорапқа немесе металл жәшіктерге топтап буып-түю.

3005
Вата, марля, бинты и аналогичные изделия (например, перевязочный материал, лейкопластыри, припарки), пропитанные или покрытые фармацевтическими веществами или расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи, предназначенные для использования в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии
Изготовление из материалов любых позиций, за исключением фармацевтических веществ. Однако стоимость используемых материалов позиции 3005 не должна превышать 50 % цены конечной продукции

3005
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолдануға арналған фармацевтикалық заттар сiңiрiлген немесе қапталған, бөлшек саудамен сату үшін қалыптарға немесе орамдарға өлшеніп оралған, мақта, дәке, бинттер және ұқсас бұйымдар (мысалы, таңу материалы, лейкопластар булаулар)
Фармацевтикалық заттарды қоспағанда, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау алайда, 3005 позицияндағы пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс

3006 60
Средства химические контрацептивные, изготовленные на основе гормонов или спермицидов
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 31
Удобрения
Изготовление материалов из любых позиций, при котором используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукты, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50% цены конечной продукции.
Группа 32
Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки; шпатлевка и прочие мастики; чернила [типографская краска], кроме продукции позиций из 3201, 3205 00 000 0, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление из материалов любых позиций, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 20 % цены конечной продукции.
из 3201
Экстракты дубильные растительного происхождения; таннины и их соли, эфиры простые и сложные и прочие производные
Изготовление из экстрактов дубильных веществ растительного происхождения
3205 00
000 0
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
Изготовление из материалов любых позиций, за исключением материалов позиций 3203 и 3204 при условии, что стоимость всех материалов, относящихся к позиции 3205, не превышает 20 % цены конечной продукции
Группа 33
Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные, косметические или туалетные средства, кроме продуктов позиции 3301, для которых применяемое правило излагается далее
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 40 % цены конечной продукции
3301
Масла эфирные (содержащие или не содержащие терпены), включая конкреты и абсолюты; резиноиды; экстрагированные эфирные масла; концентраты эфирных масел в жирах, нелетучих маслах, восках или аналогичных продуктах, получаемые методом анфлеража или мацерацией; терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел; водные дистилляты и водные растворы эфирных масел
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из других материалов той же позиции, с применением очистки специальным способом в производственных условиях в соответствии с технологией переработки. Однако стоимость используемых материалов позиции 3301 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Из группы 34

3006 60
Гормондардың немесе спермицидтердiң негiзiнде дайындалған химиялық контрацептивтiк құралдар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
31 топ
Тыңайтқыштар
Пайдаланылатын материалдар өнім позициясынан ерекшеленетін позицияда жіктелуі тиіс кез келген позициядан материалдарды дайындау. Алайда, өнім де сол позициядағы материалдар да олардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауы кезінде пайдаланылуы мүмкін.
32-топ
3201-ден, 3205 00 000 0 позицияларының өнiмдерiнен басқа, олар үшiн пайданылатын қағидалар бұдан әрi жазылады, илеу немесе бояу сығындылары; таниндер және олардың туындылары; бояғыштар, тигменттер және өзге де бояу заттары; бояулар мен лактар; тығыздағыштар мен өзге де мастикалар; сия [баспаханалық бояу]
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3201-ден
Өсімдіктен пайда болған илеу экстрактілері; танниндер мен олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлер мен өзге де туындылар
Өсiмдiктен алынатын илеу заттарының сығындыларынан дайындау
3205 00 000 0
Түрлi-түстi лактар; осы топқа 3-ескертуде көрсетiлген түрлi-түстi лактардың негiзiндегi препараттар
Бұл топқа 3203 және 3204 позицияларындағы материалдарды қоспағанда, 3205 позицияға жататын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
33-топ
Эфир майлары мен резиноидтар; парфюмерлiк, косметикалық немесе дәретхана заттары, олар үшiн пайданылатын қағидалар бұдан әрi жазылатын 3301 позициясындағы өнiмдерден басқа
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 40%-ынан аспауға тиiс
3301
Қатты және абсолюттi гүл сығындыларын қоса алғанда, эфир майлары (терпендерден құралған немесе құралмаған) резиноидтар; сығылған эфир майлары; анфлераж немесе мацерация әдiсiмен алынатын тоң майлардағы, ұшпайтын майлардағы, балауыздардағы немесе ұқсас өнiмдердегi эфир майларының концентраттары; эфир майларын терпенсiздендiру жолымен алынған терпендiк жанама өнiмдер; эфир майларының сулы дистиляттары мен сулы ерiтiндiлерi
Өңдеу/қайта өңдеу технологиясына сәйкес өндiрiстiк жағдайларда арнайы тәсiлмен тазалауды қолдана отырып, кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде сол позицияның басқа да материалдарынан дайындау. Алайда, 3301 позициясындағы пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
34-топтан

Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства, смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для чистки или полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки, пластилин, "зубоврачебный воск" и составы на основе гипса для зубоврачебных целей, кроме товаров позиций 3404 и из 3404, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором все использованные материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции готовой продукции. Однако материалы той же позиции могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции. Для мыла: изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: жировой набор по рецептуре (если предусмотрено технологией изготовления); варка мыла (если предусмотрено технологией изготовления); мылосборник; охлаждение и сушка; механическая обработка; смешивание с добавками; механическая обработка; резка; штамповка; упаковка. Для жидкого мыла: изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: водоподготовка; набор поверхностно активных веществ по рецептуре; нагрев (если необходимо по технологии изготовления); охлаждение (если необходимо по технологии изготовления); смешивание с добавками (если необходимо по технологии изготовления); розлив; упаковка.
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
Изготовление из материалов той же позиции при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
из 3404
Воски искусственные и готовые воски
Операции по рафинированию и/или одна или несколько определенных обработок. Прочие операции, в которых все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
Группа 35
Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи; ферменты, кроме продуктов подсубпозиций 3505 10 500 0; 3505 10 900 0, из 3507, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление из материалов любых позиций, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 20 % цены конечной продукции
3505 10
500 0
Крахмалы, эстерифицированные и этерифицированные [превращенные в сложный или простой эфир]
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из других материалов позиции 3505
3505 10
900 0
Модифицированные крахмалы прочие
Изготовление из материалов любых позиций, кроме материалов позиции 1108
из 3507
Ферменты; ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 36
Взрывчатые вещества; пиротехнические изделия; спички; пирофорные сплавы; некоторые горючие вещества
Изготовление из материалов любых позиций, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 20 % цены конечной продукции
Группа 37

Сабын, үстiңгi қабаты белсендi органикалық заттар, жуғыш заттар, майлау материалдары, жасанды және дайын балауыздар, тазалау мен әрлеуге арналған құрамдар, майшамдар мен ұқсас бұйымдар, жапсыруға арналған пасталар, пластилин, "тiс дәрiгерi балауызы" және тiс дәрiгерлiк мақсаттарға арналған гипс негiзiндегi құрамдар, 3404 және 3404-тен позицияларындағы тауарлардан басқа, олар үшiн қолданылатын қағидалар бұдан әрi жазылған
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар дайын өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда сол позициядағы материалдар олардың түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспаған жағдайда пайдаланыла алады.
Сабын үшiн: мынадай:
рецептура бойынша май жиынтығы (егер дайындау технологиясында көзделген болса); сабынды қайнату (егер дайындау технологиясында көзделген болса); сабын жинағы; суыту және кептiру; механикалық өңдеу; қоспалармен араластыру; механикалық өңдеу; кесу; моңтаңбалау; буып-түю технологиялық операциялары орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау. Сұйық сабын үшін: су дайындау; рецептура бойынша үстінгі қабаты белсенді заттар жиынтығы; қыздыру (егер дайындау технологиясы бойынша қажет болса); суыту (егер дайындау технологиясы бойынша қажет болса); қоспалармен араластыру (егер дайындау технологиясы бойынша қажет болса); құю; буып-түю технологиялық операциялары орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау
3403
Жақпа материалдары (кескiш жабдықтар үшiн жақпа-салқындатқыш эмульсияларды, бұрандамалар мен сомындарды бұрауды жеңiлдететiн құралдарды, датты кетiруге арналған құралдар мен жақпалар негiзiндегi бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңiлдететiн тотқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негiзгi құрамдас бөлiктер ретiнде 70 мас.%-дан не одан көп мұнай не мұнай өнiмдерi бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, терiнi, жүндi жаққы маймен және маймен өңдеу үшiн пайдаланылатын құралдар
Олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен осы позициядағы материалдардан дайындау
3404-тен
Жасанды балауыздар және дайын балауыздар
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Өзге де операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
35-топ
Ақуыз заттар; жетiлдiрiлген крахмалдар; желiмдер; ферменттер, олар үшiн пайданылатын қағидалар бұдан әрi 3505 10 500 0; 3505 10 900 0, 3507-ден қосымша кiшi позициялардың өнiмдерiнен басқа
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3505 10 500 0
Крахмалдар, эстерифицияланған және этерифицияланған (күрделi немесе қарапайым эфирге айналдырылған)
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде 3505 позициясындағы басқа да материалдарынан дайындау
3505 10 900 0
Өзге де түрлендірілген крахмалдар
1108 позицияның материалдарынан басқа, кез келген позициялардың материалдардан дайындау
3507-ден
Ферменттер; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған ферменттi препараттар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
36-топ
Жарылғыш заттар; пиротехникалық бұйымдар; сiрiңкелер; пирофорлық қорытпалар; кейбiр жанғыш заттар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
37-топ

Фото и кинотовары, кроме продуктов позиций 3701, 3702, 3704 00
Изготовление из материалов любых позиций, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 20 % цены конечной продукции
3701
Фотопластинки и фотопленки, плоские, сенсибилизированные, неэкспонированные, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленки плоские для моментальной фотографии, сенсибилизированные, неэкспонированные, в упаковке или без упаковки
Изготовление, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиций 3701 и 3702
3702
Фотопленки в рулонах, сенсибилизированные, неэкспонированные, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленки для моментальной фотографии в рулонах, сенсибилизированные, неэкспонированные
Изготовление, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиций 3701 и 3702
3704 00
Фотографические пластинки, пленки, бумага, картон и текстильные материалы, экспонированные, но не проявленные
Изготовление, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиций 3701 и 3704 00
Группа 38
Прочие химические продукты, кроме позиции 3801 20 100 0, 3801 30 100 0, из 3803 00, из 3805, 3806, 3806 30 000 0, из 3807 00, 3811 21 000 0, 3823 70 000 0, из 3824
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиций продукта. Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не превышает 20 % цены конечной продукции
3801 20
100 0
Пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футировки печей
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость используемых материалов позиции 3403 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
3801 30
000 0
Пасты углеродистые для электродов и
аналогичные пасты для футировки печей
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость используемых материалов позиции
3403 не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
из 3803 00
Масло талловое, рафинированное или нерафинированное
Рафинирование неочищенного масла

Фото және кино тауарлары, 3701, 3702, 3704 00 позицияларындағы өнiмдерден басқа
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3701
Фотопластинкалар мен фотопленка, жұқа, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, қағаздан, картоннан немесе тоқымалардан басқа, кез келген материалдардан жасалған; жылдам суретке түсiруге арналған жұқа пленка, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, орамда немесе орамсыз
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар 3701 және 3702 позицияларынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуге тиiс
3702
Орамдағы фотопленка, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, қағаздан, картоннан немесе тоқымалардан басқа, кез келген материалдардан жасалған; жылдам суретке түсiруге арналған рулондағы пленка, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар 3701 және 3702 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс
3704 00
Фотографиялық пластинкалар, пленка, қағаз, картон және тоқыма материалдары, экспонизацияланған, бiрақ айқындалмаған
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар 3701 және 370400 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс
38-топ
3801 20 100 0, 3801 30 100 0, 3803 00-ден, 3805-тен, 3806-дан, 3806 30 000, 3807 00-ден, 3811 21 000, 3823 70 000, 3824-тен позициялардан басқа, өзге де химиялық өнiмдер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар өнiмiнiң позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3801 20 100 0
Майдағы суспензия түрiндегi коллоидтi графит; жартылай коллоидтi графит
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
3801 30 000 0
Электродтарға арналған көмiртектi пасталар және пештердi шегендеуге арналған ұқсас пасталар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде 3403 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
3803 00-ден
Таллол майы, тазартылған немесе тазартылмаған
Тазартылмаған майды тазарту

из 3805 10 900 0
Масло скипидарное сульфатное, очищенное
Очистка путем дистилляции или рафинирования неочищенного масла скипидарного сульфатного
из 3806 90 000 0
Эфир сложный смоляной
Изготовление из смолосодержащих кислот
3806 30
000 0
Смолы сложноэфирные
Изготовление из смолосодержащих кислот
3807 00
900 0
Деготь черный (вар или смола из растительного гудрона)
Перегонка древесного дегтя
из 3824
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные
Изготовление, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиций продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
3811 21
000 0
Присадки к смазочным маслам, содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных минералов
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов позиции 3811 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
3823 70
000 0
Промышленные жирные спирты
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из жирных кислот
из 3901-3915*
Полимеры этилена в первичных формах
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50% цены конечной продукции. Однако стоимость всех используемых материалов группы 39 не должна превышать 20% цены конечной продукции
из 3916 -
3921
Мононить с размером поперечного сечения более 1мм, прутки, стержни и профили фасонные, собработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из пластмасс - плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс, прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. Однако стоимость всех использованных материалов группы 39 не должна превышать 20 % цены конечной продукции
3920 10
250 0
Пленка, полосы или ленты толщиной не более 0,125 мм из полимеров этилена, с удельным весом менее 0,94, с напечатанным рисунком и текстом, в рулонах
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50 % цены конечной продукции
3920 10
280 0
Пленка, полосы или ленты толщиной не более 0,125 мм из полимеров этилена, с напечатанным рисунком и текстом, с удельным весом 0,94 или более, в рулонах
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50 % цены конечной продукции
3920 20
210 0

3805 10 900 0-тен
Тазартылған сульфатты скипидар майы
Сульфатты скипидар тазаланбаған майын дистиляттау немесе тазалау жолымен тазарту
3806 90 000 0-ден
Күрделi шайырлы эфир
Құрамында шайыры бар қышқылдардан дайындау
3806 30 000 0
Күрделi эфирлi шайырлар
Құрамында шайыры бар қышқылдардан дайындау
3807 00 900 0
Қарамай (өсiмдiк гудронынан алынған нұм немесе шайыр)
Сүректiк қарамайды айдау
3824-тен
Құйма нысандарын немесе құю өзектерінің өндірісі үшін дайын байланыстырушы заттар; химиялық немесе өнеркәсіптің аралас салаларының өнімдері мен химиялық препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда), басқа жерде айтылмаған немесе қосылмаған
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар өнiмiнiң позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3811 21 000 0
Битуминозды минералдардан алынған құрамында мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар жағармайларға қосымдар
Дайындау, ол кезде 3811 позициясындағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
3823 70 000 0
Өнеркәсiптiк майлы спирттер
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде майлы қышқылдардан дайындау
3901 - 3915-тен
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлері
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс. Алайда 39-топтың барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауға тиiс
3916 – 3921-ден
Көлденең қимасы 1 мм асатын даражіп, шыбықтар, өзектер және фасондық кескіндер өңделген немесе өңделмеген жазықтықпен, бірақ басқа өңдеуге берілмеген, пластмассадан – пластмассадан жасалатын тақталар, жаймалар, қабықтар немесе жолақтар, өзгелер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Алайда, 39-топтың барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауға тиiс
3920 10 250 0
Қалыңдығы 0,125 мм аспайтын, этилен полимерлерiнен жасалған, үлес салмағы 0,94-тен кем, басылған суретi мен мәтiнi бар, орамдардағы үлдiр, жолақтар немесе таспалар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
3920 10 280 0
Қалыңдығы 0,125 мм аспайтын, этилен полимерлерiнен жасалған, басылған суретi мен мәтiнi бар, үлес салмағы 0,94 мм немесе одан асатын, орамдардағы үлдiр, жолақтар немесе таспалар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
3920 20 210 0

Пленка, полосы или ленты из полимеров пропилена, толщиной не более 0,10 мм, биаксально ориентированных, в рулонах
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50 % цены конечной продукции
3926
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 - 3914
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
3926 30
000 0
Крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей
3926 90

Қалыңдығы 0,10 мм аспайтын, пропилен полимерлерiнен жасалған, биоксалды бағдарланған, орамдардағы үлдiр, жолақтар немесе таспалар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
3926
Пластмассадан жасалған басқа бұйымдар және
3901-3914 тауар позицияларындағы материалдардан жасалған өзге де бұйымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
3926 30 000 0
Бекiткiш құралдар және жиhаз, көлiк құралдары үшiн фурнитура немесе ұқсас бұйымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындама жасау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу
3926 90

Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901-3914, прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей
4001
Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент
Расслоение листов натурального каучука
4005
Невулканизованная резиновая смесь, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции.
4009
Трубы, трубки и шланги из вулканической резины, кроме твердой резины, с фитингами и (или) другими соединительными элементами.
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих операций:
- нарезка шланга или применение мерного шланга (в зависимости от конструкции);
- нарезка фитингов и (или) изготовление соединительных элементов;
- установка фитингов и (или) других соединительных элементов (если предусмотрено нормативно-технологической документацией изготовителя);
- гидравлическое испытание шлангов (если предусмотрено нормативно-технологической документацией изготовителя).
4011
Шины и покрышки пневматические
резиновые новые
Изготовление, при котором стоимость используемого сырья, имеющего
одинаковую товарную позицию с готовым продуктом, не должна превышать 50 % цены конечной продукции
4015
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и
митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиции
4015 не должна превышать:
- 80 % цены конечной продукции – в первый год с даты начала
изготовления данного вида товара;
70 % цены конечной продукции - во второй год;
60 % цены конечной продукции в третий год;
50 % цены конечной продукции с четвертого года изготовления
данного вида товара.
При условии выполнения следующих операций для стерильных перчаток:
изготовление упаковки;
расфасовка в индивидуальную
упаковку попарно;
стерилизация;
проверка на стерильность.
При условии выполнения следующих
операций для нестерильных перчаток:
хлоринация или полимеризация;
изготовление упаковки;

Пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар және 3901 - 3914 тауар позициясындағы өзге де материалдарынан жасалған бұйымдар, басқалары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындама жасау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу
4001
Бастапқы нысандардағы немесе тiлiмдер, табақтар немесе жолақтар (немесе таспалар) түрiндегi табиғи көксағыз, балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар
Табиғи көксағыз табақтарының қабаттала бөлiнуi
4005
Бастапқы нысандардағы немесе тiлiмдер, табақтар немесе жолақтар түрiндегi қыздырылмаған резеңке қоспасы
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
4009
Қатты резеңкеден басқа вулкандық резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер және шлангтер, фитингтермен және (немесе) басқа жалғастырғыш элементтермен.
Дайындау, кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауға тиіс, мынадай операцияларды орындау шартымен:
- шлангіні кесу немесе өлшегіш шлангіні қолдану (конструкциясына байланысты);
- фитингтерді кесу және (немесе) жалғастырғыш элементтерді дайындау;
- фитингтерді немесе басқа жалғастырғыш элементтерді орнату (егер өндірушінің нормативтік-технологиялық құжаттамасында қарастырылған болса);
- шлангтарды сыққышта гидравликалық сынау (егер өндірушінің нормативтік-технологиялық құжаттамасында қарастырылған болса).
4011
Пневматикалық резеңке жаңа шиналар мен жапқыштар
Дайындау, ол кезде өнiммен бiрдей тауар позициясында пайдаланылатын шикiзаттың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
4015
Киiм және түрлi мақсаттарға арналған қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған киiмдерге (қолғаптарды, биялайларды және митенкiлердi қоса алғанда) арналған керек-жарақтар
Кез келген позицияның материалдарынан дайындау. Алайда, 4015 позициясындағы пайдаланылатын материалдар құны мыналардан:
- тауардың осы түрiн дайындаған күннен бастап бiрiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан;
- екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан;
- үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ынан;
- тауардың осы түрiн дайындаудың төртiншi жылынан бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Зарарсыздандырылған биялайлар үшін мынадай операцияларды орындау шартымен:
- орамаларды дайындау;
- екі-екіден жекелеген орамаға қаптау;
- зарарсыздандыру;
- зарарсыздандырылуын тексеру.
Зарарсыздандырылмаған биялайлар үшін мынадай операцияларды орындаған жағдайда:
- хлоринация немесе полимерлеу;
- орамалды дайындау;

расфасовка в групповую упаковку по 25-50 пар (полиэтиленовый вкладыш, картонная коробка/бокс)
4017 00
Резина твердая (например, эбонит)
во всех формах, включая отходы и
скрап; изделия из твердой резины
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей
из 4101 - 4103
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные - прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечаниями 1б или 1в к данной группе
Переработка шкур животных путем удаления волосяного покрова
из 4104 - 4107
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки - кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114
Изготовление кожи из шкур животных, прошедших операцию дубления
из 4302
Дубленые или выделанные меховые шкурки (включая головы, хвосты, лапы и прочие части или лоскут), несобранные или собранные (без добавления других материалов), кроме указанных в товарной позиции 4303
Изготовление из дубленых или
выделанных меховых шкурок несобранных
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или не удаленной корой или заболонью или грубо брусованные или не брусованные
Изготовление из необработанных
лесоматериалов, со снятой корой или просто ободранной
4407
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль, разделенные наслои или лущеные, строганые или
нестроганые, шлифованные или
нешлифованные, имеющие или не
имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм
Распиловка, строгание, шлифование,
соединения в шип
4408
Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, распиленные вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм
Соединение (склеивание), строгание, шлифование

-25-50 жұптан топты орамаға қаптау (полителенді қосымша бет, картонды қорап/бокс)
4017 00
Барлық нысандардағы қатты резеңке (мысалы, эбонит), қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда; қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындама жасау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу
4101- 4103-тен
Ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқытектес жануарлардың (жұпты немесе тұздалған, кептірілген, күлденген, басқа әдіспен пикельденген немесе консервіленген, бірақ иленбеген, пергаментке өңделмеген немесе кейінгі өңдеуге жатпайтын) өңделмеген терілері, жүн қабаты жоқ, қабатталған немесе қабатталмаған - (жұпты немесе тұздалған, кептірілген, күлденген, басқа әдіспен пикельденген немесе консервіленген, бірақ иленбеген, пергаментке өңделмеген немесе кейінгі өңдеуге жатпайтын), жүн қабаты бар немесе жоқ, қабатталған немесе қабатталмаған, осы топтың 1б немесе 1в ескертпелері алынғаннан басқа
Жануарлар терiлерiнің жүн қабатын қырқу жолымен өңдеу
4104- 4107-ден
Ірі қара малдың терісінен болған (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқытектес жануарлардың иленген терілері немесе былғары краст, жүн қабаты жоқ, қабатталған немесе қабатталмаған, бірақ кейінгі өңдеусіз – ірі қара малдың (енекені қоса алғанда) немесе жылқытектестер жануарлардың терілерінен болған, жүн қабаты бар немесе жоқ, екіленген немесе екіленбеген, 4114 позициясындағы тауар теріден басқа, пергаментке өңделгенді қоса алғанда, былғары краст ретінде немесе иленуден кейінгі қосымша өңделген тері
Илеу операциясынан өткен жануарлар терiлерiнен былғары дайындау
4302-ден
Құралған немесе құралмаған иленген немесе өңделген үлбір тері қиықтары (бастарды, құйрықтырды, табандарды және өзге де бөліктерді немесе қиықтарды қоса алғанда), 4303 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа
Құралмаған, иленген немесе өңделген үлбiр терi қиықтарынан дайындау
4403
Өңделмеген, қабығы алынған немесе қабығы алынбаған, дөрекі түрде қырланған немесе қырланбаған ағаш материалдары
Қабығы алынған немесе жай аршылған өңделмеген ағаш материалдарынан дайындау
4407
Ұзыннан арамен кесiлген немесе шабылған, сүргiленген немесе аршылған, жонылған немесе жонылмаған, жалтыратылған немесе жалтыратылмаған, қалыңдығы 6 мм астам кертiкке қосылысы бар немесе жоқ ағаш материалдары
Кесу, сүргiлеу, жалтырату, кертiкке қосу
4408
Қаптауға арналған табақтар (қабатты сүректің бөлуімен алынғандарды қоса алғанда), желімделген фанераға немесе ұқсас қабатты сүрекке арналған және өзге де бойлай кесілген, қабатқа бөлінген немесе жонылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жалтыратылған немесе жалтыратылмаған қалыңдығы 6 мм аспайтын кертікке қосылысы бар не жоқ
Қосу (желiмдеу), сүргiлеу, жалтырату

4409
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные, имеющие или не имеющие торцевые соединения
Фрезерование или профилирование, шлифование, или соединение в шип, распиловка
4410113000
Плиты древесно-стружечные из древесины, с поверхностью, покрытой бумагой, пропитанной меламиновой смолой
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- распиловка листового материала;
- установка пластин тиснения;
- подготовка поверхности основы, обеспыливание;
- укладка облицовочного материала;
- подача листового сэндвича в зону запрессовки:
- прессование заготовок при температуре более 200С на контактных прессах;
- вывод из зоны прессования;
- форматирование, снятие свесов облицовочного материала;
- формирование пакетов для остывания;
- перемещение в зону стабилизации температур;
- паллетирование.
4414 00
Рамы деревянные для картин,
фотографий, зеркал или налогичных
предметов
Профилирование, фрезерование, сборка
4416 00
000 0
Бочки, бочонки, чаны, кадки и прочие бондарные изделия и их части, из древесины, включая клепку
Изготовление из клепки, даже
опиленной по двум основным
плоскостям, но не обработанной иначе
4418
Изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные
Изготовление из лесоматериалов, причем используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако могут использоваться ячеистые панели из дерева гонт, дранка
4421
Изделия деревяные прочие
Изготовление из дерева любой
позиции, кроме хольцдрата позиции 4409
4802
Бумага и картон немелованные, используемые для письма, печати или
других графических целей, и неперфорированные карты и неперфорированные бумажные ленты в рулонах или прямоугольных (включая
квадратные) листах любого размера, кроме бумаги товарных позиций 4801 или 4803; бумага и картон ручного отлива
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- установка рулона на размотку на технологическом оборудовании;
- осуществление поперечной и
продольной резки установленного формата на технологическом оборудовании;
- осуществление комплектования
пачки установленного формата на технологическом оборудовании;
- упаковка на конвейере

4409
Жиектердің немесе жазықтықтардың кез келгені бойынша пішінделген погонаж түріндегі (қырлары, ойықтары бар, шпунтталған, жонылған жиектері бар, фасонды жартылай шеңбер калевка түріндегі қосылыстары бар, шеңберленген немесе ұқсас), сүргіленген
Жоңғылау немесе пiшiндеу, жалтырату немесе кертiкке қосу, арамен кесу
4410113000
Меламин шайыры сіңдірілген қағазбен қапталған беті бар сүректен жасалған сүрек-жоңқа тақталар
Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда кез келген позициялардың материалдарынан дайындау:
- табақ материалды аралау;
- өрнектеу пластиналарын орнату
- негіз бетін дайындау, шаңсыздандыру;
- қаптау материалын төсеу;
- престеу аймағына жайпақ сэндвичті беру
- дайындамаларды 200С-тан астам температурада түйіспелі престерде престеу;
- престеу аймағынан шығару;
- қаптау материалының қадаларын пішімдеу, алу;
- салқындатуға арналған бумаларды қалыптастыру;
- температураны тұрақтандыру аймағына көшу;
- паллеттеу.
4414 00
Картиналарға, фотосуреттерге, айналарға немесе ұқсас заттарға арналған ағаш рамалар
Пiшiндеу, жоңғылау, жинау
4416 00 000 0
Бөшкелер, шағын бөшкелер, күбiлер, кадкалар мен өзге де күбi бұйымдары мен олардың тойтарманы қоса алғанда, ағаштан жасалған бөлшектерi
Екi негiзгi жазықтық бойынша кесiлген, бiрақ өзгеше өңделмеген тойтармадан дайындау
4418
Ұсталық және балташылық, ұяшықты ағаш панельдерді, құрылыс, ұяшықты ағаш панельдерді қоса алғанда, жинақталған едендік панельдерді, гонт және төбелік дранкті ағаш құрылыс
Ағаш материалдарынан дайындау, әрi пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, гонт, дранкт ағашынан жасалған, ұяшықты панелдер пайдаланылуы мүмкiн
4421
Өзге де ағаш бұйымдары
Кез келген позицияның ағашынан дайындау, 4409 позициясындағы хольцдраттан басқа
4802
Жылтырлатылмаған, жазуға, басып шығаруға және басқа графикалық мақсаттар үшін пайданылатын қағаз және картон және тесілмеген карталар және тесілмеген қағаз таспалар, орамдарда немесе тік бұрышты (шаршыларды қоса алғанда) парақтарда кез келген мөлшерде, 4801 немесе 4803 тауар позицияларының қағаздарынан басқа; қолдан құйылған қағаз және картон
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- технологиялық жабдықта орамды тарқатуға орнату;
- технологиялық жабдықта белгіленген пішімде көлденең және бойлық кесуді жүзеге асыру;
- технологиялық жабдықта белгіленген пішімдегі бумаларды жиынтықтауды жүзеге асыру;
- конвейерде буып-түю

4810
Бумага и картон, покрытые с одной или с обеих сторон каолином
(китайской глиной) или другими неорганическими веществами, с
использованием связующего вещества или без него, и без какого-либо другого покрытия, с окрашенной или неокрашенной, декорированной или не
декорированной поверхностью,
напечатанные или не напечатанные, в рулонах или прямоугольных
(включая квадратные) листах любого размера:
- бумага и картон, используемые для письма, печати или других графических целей, несодержащие волокон, полученных механическим или
химико-механическим способами, или с содержанием таких волокон не более 10 % от общей массы волокна
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- установка рулона на размотку на
технологическом оборудовании;
- осуществление поперечной и
продольной резки установленного
формата на технологическом
оборудовании
4817
Конверты, карточки для писем, почтовые открытки без рисунков и карточки для переписки, из бумаги или картона; коробки, сумки, футляры и компендиумы, из бумаги или картона, содержащие наборы бумажных канцелярских принадлежностей
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
4819
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции товара. Однако
стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
5111
Ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных
При условии выполнения технологических операций: снование
пряжи в соответствии с заправочным
расчетом ткани, шлихтование пряжи,
проборка или привязка пряжи на ткацкий станок, ткачество, отделка ткани в соответствии с
технологическим режимом:
отварка-расшлихтовка, крашение, заключительная отделка, разбраковка
готовой ткани
5112
Ткани из шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных
При условии выполнения
технологических операций:
- снование пряжи в соответствии с заправочным расчетом ткани,
шлихтование пряжи, проборка или привязка пряжи на ткацкий станок, ткачество, отделка ткани в соответствии с технологическим режимом: отварка-расшлихтовка, крашение, заключительная отделка, разбраковка готовой ткани
5208 -
5212

4810
Бір немесе екі жағынан каолинмен (қытай саз балшығымен) немесе басқа бейорганикалық заттармен жабылған, байланыстырушы заттарды пайдаланумен немесе оларсыз, және қандай да бір басқа жабынсыз, боялған немесе боялмаған, безендірілген немесе безендірілмеген үстіңгі қабатымен, басып шығарылған немесе басып шығарылмаған, орамдарда немесе тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) кез келген мөлшердегі парақтардағы қағаз және картон:
- хат, басып шығару немесе басқа графикалық мақсаттар үшін құрамында механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтар жоқ немесе мұндай талшықтардың талшықтың жалпы салмағының 10 %-ынан көп болмайтын құрамы бар пайдаланылатын қағаз және картон
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- технологиялық жабдықта орамды тарқатуға орнату;
- технологиялық жабдықта белгіленген пішімде көлденең және бойлық кесуді жүзеге асыру
4817
Конверттер, хаттарға арналған карточкалар, суретсіз почта ашық хаттары және қағаздан немесе картоннан жасалған хат жазысуға арналған карточкалар; қағаздан немесе картоннан жасалған, қораптар, сөмкелер, қынаптар және кеңсе керек-жарақтарының жиынтықтары бар, қағаздардан немесе картондардан жасалған компендиумдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
4819
Картондар, жәшіктер, қораптар, қаптар, пакеттер және басқа да қаптау қораптары, целлюлоза мақтасынан және целлюлоза талшықтарынан; мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланатын қағаздан немесе картоннан жасалған карточкаларға арналған кораптар, хаттарға арналған тартпалар және ұқсас өнімдер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
5111
Жүн иiрiмжiптен немесе жануарлардың биязы қылынан аппараттық иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар
Технологиялық операциялар:
- матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: пiсiру-қайта шлихтау, бояу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
5112
Тарақпен иірілген жүн иiрiмжiбiнен немесе жануарлардың биязы қылынан тарақпен иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар
Технологиялық операциялар:
- матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: пiсiру-қайта шлихтау, бояу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
5208- 5212

Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
При условии выполнения технологических операций:
- снование пряжи в соответствии с заправочным расчетом ткани, шлихтование пряжи, проборка или привязка пряжи на ткацкий станок, ткачество, отделка ткани в соответствии с технологическим режимом: отварка-расшлихтовка, отбеливание, крашение, печать рисунка, заключительная отделка, разбраковка готовой ткани
из 5603
Комплекты и единичные изделия
медицинского одноразового стерильного белья из нетканого материала позиции 5603
Входной контроль, настил, раскрой, пошив (при необходимости), стерилизация, упаковка, выходной контроль
5701
Узелковые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, готовые или неготовые
Ткачество, стрижка полотна,
аппретирование, обшивка краев изделий. При этом используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиций 5702, 5703, 5704, 5705 00, а их стоимость не должна превышать 50 % цены конечной продукции
5702
Тканые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, нетафтинговые или нефлокированные, готовые или неготовые, включая "килим", "сумах", "кермани" и аналогичные ковры ручной работы
Ткачество, стрижка полотна, аппретирование, обшивка краев изделий. При этом используемые материалы должны классифицироваться в позиции отличной от позиций 5701, 5703, 5704, 5705 00, а их стоимость не должна превышать 70 % цены конечной продукции"
5705 00
Ковры и текстильные напольные покрытия прочие, готовые или не готовые
Ткачество, стрижка полотна, аппретирование, обшивка краев изделий. При этом используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиций 5701, 5702, 5703, 5704, а их стоимость не должна превышать 50 % цены конечной продукции
5801
Ткани ворсовые и ткани из синели, кроме тканей товарной позиции 5802 или 5806
При условии выполнения
технологических операций: снование пряжи в соответствии с
заправочным расчетом ткани,
шлихтование пряжи, проборка или привязка пряжи на ткацкий станок, ткачество, отделка ткани в соответствии с технологическим режимом: отварка-расшлихтовка, ворсование, отбеливание, крашение, печать рисунка, заключительная отделка, разбраковка готовой ткани
5802
Ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани, кроме узких тканей товарной позиции 5806; тафтинговые текстильные материалы, кроме изделий товарной позиции 5703
При условии выполнения технологических операций: снование пряжи в соответствии с заправочным расчетом ткани, шлихтование пряжи, проборка или привязка пряжи на ткацкий станок, ткачество, отделка ткани в соответствии с технологическим режимом: то есть отварка, промывка, отбеливание, крашение, релаксация, разбраковка готовой ткани
Группа 61
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Группа 62
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)

85 мас.%-ды немесе бұдан да көп мақта талшықтарын құрайтын, тығыздығы 200 г/м2-ден көп болмайтын жазықтықпен талшықтары бар мақта маталары
Технологиялық операциялар:
- матаның реттелiп есептелуiн сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: пiсiру-қайта шлихтау, ағарту, бояу, сурет басу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
5603-тен
5603 позициясындағы тоқылмаған материалдан жасалған медициналық бір реттік зарарсыздандырылған киімдердің жиынтықтары және бірлі-жарым бұйымдары
Кіріс бақылауы, төсем, пішу, тігу (қажеттілігіне қарай), зарарсыздандыру, буып түю, шығыс бақылауы
5701
Өрнектi кiлемдер және өзге де дайын немесе дайын емес еденге төсейтiн тоқыма жабындылар
Тоқымашылық, жайманың түгiн қырқу, аппреттеу, бұйымның шетiн көмкеру. Бұл ретте пайдаланылатын материалдар 5702, 5703, 5704, 5705 00 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс, ал олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс
5702
Мата кiлемдер және "килим", "сумах", "кермани" және осы сияқты қол жұмысының кiлемдерін қоса алғанда, өзге де дүрияландырылмаған немесе флокирлендiрiлмеген, дайын немесе дайын емес еденге төсейтiн тоқыма жабындылар
Тоқымашылық, жайманың түгiн қырқу, аппреттеу, бұйымның шетiн көмкеру. Бұл ретте пайдаланылатын материалдар 5701, 5703, 5704, 5705 00 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс, ал олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауға тиiс
5705 00
Кiлемдер және дайын немесе дайын емес еденге төсейтiн өзге де тоқыма жабындылар
Тоқымашылық, жайманың түгiн қырқу, аппреттеу, бұйымның шетiн көмкеру. Бұл ретте, пайдаланылатын материалдар 5701, 5702, 5703, 5704 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс, ал олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс
5801
5802 немесе 5806 тауар позицияcының маталарынан басқа түктi маталар және шашақ жiптерден жасалған маталар
Технологиялық операциялар: матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: пiсiру, қайта шлихтау, ағарту, бояу, сурет басу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
5802
5806-тауар позициясындағы енсiз маталарынан басқа, ұзын түктi сүлгiлiк маталар және ұқсас ұзын түктi маталар; 5703-тауар позициясындағы бұйымдардан басқа тафтингтiк тоқыма материалдар
Технологиялық операциялар: матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: яғни пiсiру, қайта жуу, ағарту, бояу, қалпына келтіру, дайын матаның ақауын тексеру
61-топ
Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62-топ
Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6211331000
Бронежилет
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
1. Настилание полотен материалов, предназначенных для изготовления бронежилета согласно НТД
2. Раскрой деталей бронежилета из материалов, предназначенных для изготовления бронежилета согласно НТД
3. Изготовление баллистического пакета.
4. Изготовление чехла баллистического пакета.
5. Пошив внешнего чехла баллистического пакета.
6. Чистка.
7. Маркировка.
8. Сборка изделия.
9. Упаковка.
6301
Одеяла и пледы дорожные
При условии выполнения технологических операций:
- снование пряжи в соответствии с заправочным расчетом ткани, эмульсирование пряжи, проборка или привязка пряжи на ткацкий станок, ткачество, отделка ткани в соответствии с технологическим режимом, то есть отварка, промывка, ворсование, декатирование, заключительная отделка, раскрой, обметывание среза, разбраковка
6302
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
6501 00
000 0 -
6506
Шляпные формы, шляпные заготовки и колпаки из фетра, неформованные, без полей; плоские и цилиндрические заготовки (включая с продольным разрезом) из фетра - головные уборы
прочие, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций: раскрой, монтаж, сборка, чистка изделия
6506 10
Шлем защитный
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
1. Настилание полотен материалов, раскрой по лекалам деталей корпуса шлема из материалов, предназначенных для изготовления шлема согласно НТД.
2. Формирование из деталей заготовки корпуса шлема.
3. Прессование заготовки шлема при температуре и давлении, обеспечивающие достижение установленных технических характеристик шлема.
4. Механическая обработка по периметру (обрезка краев изделия, шлифовка).
5. Окантовка защитным кантом.
6. Разметка и сверление отверстий.
7. Покраска.
8. Монтаж системы подвеса (подтулейной части).
9. Чистка изделия.
10. Маркировка.
11. Упаковка.
6601
Зонты и солнцезащитные зонты (включая зонты-трости, садовые зонты и аналогичные зонты)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции
6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров
товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из
природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного
камня (включая сланец),
искусственно окрашенные
Пиление или разделение другим
Способом

6211331000
Бронежилет
Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда кез келген позициялардың материалдарынан дайындау:
1. НТҚ-ға сәйкес бронежилет дайындауға арналған материалдар жаймаларын төсеу. 2. НТҚ сәйкес бронежилет дайындауға арналған материалдардан бронежилет бөлшектерін пішу.
3. Баллистикалық буманы дайындау.
4. Баллистикалық бума қаптамасын жасау.
5. Баллистикалық буманың сыртқы қаптамасын тігу.
6. Тазалау.
7. Таңбалау.
8. Бұйымды құрастыру.
9. Буып-түю.
6301
Жол көрпелерi мен жамылғылар
Технологиялық операциялар:
- матаны толтыру есебіне сәйкес иiрiмжiптi жаңарту, иiрiмжiптi эмульсиялау, иiрiмжiптi тоқыма станогына байлау және керу, тоқыма, яғни, қайнату, жуу, түктеу, декатирлеу, соңғы әрлеу, пiшу, қиманы белгiлiк өлшеу, ақауын тексеру технологиялық режимiне сәйкес матаны әрлеу
6302
Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6501 00 000 0-6506
Фетрден жасалған қалпақты пішіндер, қалпақтық дайындамалар және қалпақтар, пішімделмеген, жолағы жоқ; фетрден жасалған тегіс және цилиндрлік дайындамалар (бойлық кескіні қоса алғанда) - астары бар немесе астары жоқ немесе әрлеуі бар немесе әрлеуі жоқ өзге де бас киімдер
Мынадай: қолмен пiшу, монтаждау, жинау, бұйымды тазалау технологиялық операцияларды орындау шарттарымен кез келген позицияның материалдарынан дайындау
6506 10
Қорғаныш дулыға
Технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау:
1. Материалдардың жаймаларын төсеу, дулыға корпусының бөлшектерін НТҚ-ға сәйкес дулыға дайындауға арналған материалдардан лекалолар бойынша пішу.
2. Дулыға корпусын дайындамасының бөлшектерінен қалыптастыру.
3. Дулыға дайындамасын дулығаның белгіленген техникалық сипаттамаларына қол жеткізуді қамтамасыз ететін температура мен қысым кезінде престеу.
4. Периметр бойынша механикалық өңдеу (бұйымның шеттерін кесу, тегістеу).
5.Қорғаныс жиегімен жиектеу.
6. аңылаулардыбелгілеу және бұрғылау.
7. Бояу.
8. Аспа жүйесін (тіреуіш бөлігін) монтаждау.
9. Бұйымды тазалау.
10. Таңбалау.
11. Буып-түю.
6601
Қолшатырлар және күннен қорғайтын қолшатырлар (қолшатыр-таяқты, бақша қолшатырлары мен ұқсас қолшатырларды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
6802
Ескерткiштерге немесе құрылысқа арналып өңделген тас (тақтатастан басқа) және 6801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, одан жасалған бұйымдар; таскестерге арналған текшелер және түйiршiктiң негiзiнде немесе онсыз табиғи тастан (тақтатасты қоса алғанда) жасалған ұқсас бұйымдар, қолдан боялған табиғи тастан (тақтатасты қоса алғанда) жасалған үгiндi және ұнтақ
Арамен кесу немесе басқа тәсiлмен бөлу

из 6803 00
Сланец обработанный и
изделия из сланца
или из агломерированного сланца
Изготовление из обработанного
сланца
из 6804,
из 6805
Жернова, камни точильные, круги
шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций,
предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или
резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из
природного камня, из агломерированных природных или
искусственных абразивов или из
керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих
деталей; природный или
искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной
формы, или необработанной
Изготовление из материалов любой
позиции, за исключением материалов
позиций 6804 и 6805 и карбидов
кремния позиции и 2849
из 6812
Волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или
асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки),
армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813
Изготовление из обработанных
волокон асбеста или из смесей на основе асбеста, или из смесей на
основе асбеста и магния
из 6814
Слюда обработанная и изделия из нее,
включая агломерированную или
регенерированную слюду, на бумажной,
картонной или другой основе или без нее
Изготовление из обработанной слюды
(включая агломерированную или
восстановленную слюду)
7006 00
Стекло товарной позиции 7003, 7004 или 7005, гнутое, граненое,
гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным
способом, но не вставленное в раму или не комбинированное с другими материалами
Изготовление из материалов той же
позиции при условии выполнения
специальных технологических
операций, обеспечивающих готовому
продукту характеристики, отличные от использованного сырья
7009
Зеркала стеклянные, в рамах или без рам, включая зеркала заднего обзора
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
материалов той же позиции, что и
готовый продукт, не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
из 7102
из 7103
из 7104
Алмазы обработанные или необработанные, но неоправленные или незакрепленные; драгоценные (кроме алмазов) и полудрагоценные камни,
обработанные или необработанные,
сортированные или несортированные, но ненанизанные, неоправленные или незакрепленные; несортированные
драгоценные камни (кроме алмазов) и полудрагоценные камни, временно нанизанные для удобства транспортировки; драгоценные или
полудрагоценные камни, искусственные или реконструированные, обработанные или необработанные, сортированные или несортированные, но ненанизанные, неоправленные или незакрепленные; несортированные
искусственные или реконструированные
драгоценные или полудрагоценные камни, временно нанизанные для удобства транспортировки
Изготовление из драгоценных или
полудрагоценных камней (натуральных или реконструированных), необработанных
из 7106,
из 7108,
из 7110
Серебро (включая серебро с гальваническим покрытием из золота или платины), необработанное или
полуобработанное, или в виде порошка; золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или
полуобработанное, или в виде порошка; платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка
Изготовление из драгоценных
металлов, необработанных
из 7107 00 000 0
из 7109 00 000 0
Металлы недрагоценные, плакированные серебром, полуобработанные; металлы недрагоценные или серебро, плакированные золотом, необработанные или полуобработанные
Изготовление из плакированных
металлов необработанных
7111 00
000 0
Металлы недрагоценные, серебро или золото, плакированные платиной, необработанные или полуобработанные
Электролитическое, химическое,
термическое обогащение, сплавка
металлов

6803 00-ден
Өңделген тақтатас және тақтатастан кесектендірілгеннен, тақтатастан жасалған бұйымдар
Өңделген тақтатастан дайындау
6804-тен 6805-тен
Тегiстеуге, қайрауға, жалтыратуға, икемдеуге немесе кесуге арналған диiрментас, қайрақ тастар, тегiстеу шеңберлерi мен ұқсас арқау құрастырмаларынсыз бұйымдар, басқа материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсiз, қолдан қайрауға арналған тастар және олардың табиғи тастан агломериялацияланған табиғи немесе жасанды қажақтардан немесе қыштан жасалған бөлiктерi
6804 және 6805 позицияларының материалдарын және 2849 позициясындағы кремний карбидтерiн қоспағанда, кез келген позицияның материалдарынан дайындау
6812-ден
Өңделген асбест талшықтары; асбестің негізіндегі қоспалар немесе асбест және магний карбонатының негізіндегі қоспалар; осы қоспалардан немесе таскендірден жасалған өнімдер (мысалы, жіптер, маталар, бас киімдер, аяқ киімдер, төсемдер), 6811 немесе 6813 тауар позициясынан басқа, бекемделген немесе бекемделмеген
Таскендірдің өңделген талшықтарынан немесе таскендірдің негiзiндегi қоспалардан немесе асбестiң және магнийдiң негiзiндегi қоспалардан дайындау
6814-тен
Өңделген слюда және кесектендірілген немесе қалпына келтірілген слюданы қоса алғанда, қағаз, картон немесе басқа негіздегі слюдадан жасалған немесе слюдасыз бұйымдар
Өңделген слюдадан (кесектендiрiлген немесе қалпына келтiрiлген слюданы қоса алғанда) дайындау
7006 00
7003, 7004 немесе 7005 тауар материалдарымен қосылмаған майысқан, қырланған, нақышталған, бұрғыланған, эмальданған немесе өзге тәсiлмен өңделген, рамаға қойылмаған немесе басқа позицияларының шынысы
Дайын өнiмге пайдаланылған шикiзаттан ерекшелiнетiн сипаттаманы қамтамасыз етушi арнайы технологиялық операциялардың орындалуы шартымен сол позицияның материалдарынан дайындау
7009
Артқы жақты көру айнасын қоса алғанда, жақтаудағы немесе жақтауларсыз шыны айналар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позиция материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
7102-ден, 7103-тен, 7104-тен
Өңделген немесе өңделмеген алмастар, бірақ жиектелмеген немесе бекітілмеген; Бағалы (алмастардан басқа) және жартылай бағалы тастар, өңделген немесе өңделмеген, сұрыпталған немесе сұрыпталмаған, тізілмеген, жиектелмеген немесе бекітілмеген; сұрыпталмаған бағалы тастар; сұрыпталмаған бағалы тастар (алмастардан басқа) және жартылай бағалы тастар, тасымалдау ыңғайлығына арналған уақытша тізілген; Бағалы немесе жартылай тастар, жасанды немесе қайта қалпына келтірілген, өңделген немесе өңделмеген, сұрыпталған немесе сұрыпталмаған, бірақ тізілмеген, жиектелмеген және бекітілмеген; сұрыпталмаған жасанды немесе қайта қалпына келтірілген бағалы немесе жартылай бағалы тастар, тасымалдау ыңғайлығына арналған уақытша тізілген
Өңделмеген қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан (табиғи немесе қайта жаңартылған) дайындау
7106-дан, 7108-ден 7110-нан
Өңделген немесе жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі күміс (алтын немесе платинадан жасалған гальвандық беті бар күмісті қоса алғанда); өңделген немесе жартылай өңделген немесе ұнтақ түрдегі алтын (платинадан жасалған гальвандық беті бар алтынды қоса алғанда); өңделген немесе жартылай өңделген немесе ұнтақ түрдегі платина
Өңделмеген қымбат бағалы металдардан дайындау
7107 00 000 0-ден, 7109 00 000 0-ден
Күміспен жалатылған бағалы емес металдар, жартылай өңделген; алтын жалатылған, өңделмеген немесе жартылай өңделген бағалы емес металдар немесе күміс
Өңделмеген жалатылған металдардан дайындау
7111 00 000 0
Қымбат бағалы емес металдар, платина жалатылған, өңделген күмiс немесе өңделмеген немесе жартылай алтын
Электролиттiк, химиялық, термиялық байыту, металдардың қорытпасы

7116
Изделия из природного или
культивированного жемчуга, драгоценных или полудрагоценных
камней (природных, искусственных или
реконструированных)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции
7117
Бижутерия:
– из недрагоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия из драгоценных металлов
Изготовление из частей недрагоценных металлов, непозолоченных, непосеребренных, неплатинированных при условии, что стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции
7217
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2016 № 632 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
из 7218
Сталь коррозионностойкая в слитках или прочих первичных формах;
полуфабрикаты из коррозионностойкой
стали
Изготовление из нержавеющей стали в
слитках или прочих первичных формах
позиции 7218
из 7224,
7225,
7226,
7227
Сталь легированная в слитках или других первичных формах прочая; полуфабрикаты из прочих легированных
сталей; прокат плоский из прочих легированных сталей, шириной 600 мм или более; прокат плоский из прочих
легированных сталей, шириной менее 600 мм; прутки горячекатаные в
свободно смотанных бухтах из прочих
легированных сталей
Изготовление из прочих легированных
сталей в слитках или прочих
первичных формах позиции 7224
7304
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов, той
же позиции, что и готовый продукт,
не должна превышать 80 % цены
конечной продукции в первый год
производства после 2010 года
(независимо от даты начала
производства) при условии
выполнения следующих операций:
- нарезка муфтовых резьбовых
соединений;
- навинчивание муфт;
- гидравлическое испытание труб;
- 70 % цены конечной продукции - во
второй год, при условии выполнения
следующих операций:
- производство/использование муфт
казахстанского производства,
производство/использование
протекторов резьбы казахстанского
производства;
- 60 % цены конечной продукции – в
третий год, при условии выполнения
следующих операций:
- нарезка газоплотных резьбовых
соединений класса "Премиум";
- 50 % цены конечной продукции - в четвертый год, при условии
выполнения следующих операций:
- нанесение внутреннего
антикоррозионного и гладкостного
покрытия на обсадные трубы
из 7304
Трубы обсадные, насосно-компрессорные и бурильные обычные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин
Выполнение одного из следующих критериев:
а) Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов, той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать:
- 80 % цены конечной продукции - в первый год производства, при условии выполнения следующих операций:
- нарезка стандартного резьбового соединения по ГОСТ или API 5CT;
- навинчивание муфты, если предусмотрено типом соединения.
- 70 % цены конечной продукции - во второй год производства, при условии выполнения следующих операций:
- нарезка стандартного резьбового соединения по ГОСТ или API 5CT;
- производство и навинчивание муфт или навинчивание муфт казахстанского происхождения, если предусмотрено типом соединения;
- гидравлическое испытание трубы и/или резьбового соединения, если муфта предусмотрена типом соединения.
- 60 % цены конечной продукции – в третий и последующие годы, при условии выполнения следующих операций:
- нарезка стандартного резьбового соединения по ГОСТ или API 5CT;
- производство и навинчивание муфт или навинчивание муфт казахстанского происхождения, если предусмотрено типом соединения;
- гидравлическое испытание трубы и/или резьбового соединения, если муфта предусмотрена типом соединения.
б) Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов, той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать:
- 80 % цены конечной продукции - в первый и второй год производства, при условии выполнения следующих операций:
- нарезка резьбового соединения класса "Премиум" по стандартам производителя;
- навинчивание муфт, если предусмотрено типом соединения.
- 75 % цены конечной продукции - в третий год производства, при условии выполнения следующих операций:
- нарезка резьбового соединения класса "Премиум" по стандартам производителя;
- навинчивание муфт, если предусмотрено типом соединения.
- 70 % цены конечной продукции - в четвертый и последующие годы, при условии выполнения следующих операций:
- нарезка резьбового соединения класса "Премиум" по стандартам производителя;
- навинчивание муфт, если предусмотрено типом соединения.

7116
Табиғи немесе өңделген iнжудей, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан жасалған бұйымдар (табиғи, жасанды немесе қайта жаңартылған)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
7117
Бижутериялар:
қымбат бағалы емес металдардан, қымбат бағалы металдардан гальваникалық қаптамасы бар немесе жоқ қымбат бағалы металдардан
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен қымбат бағалы емес, алтын жалатылмаған, күмiстелмеген, платиналанбаған металдар бөлшектерiнен дайындау
7217
Алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2016 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7218-ден
Құймадағы жемірулерге төзімді болат немесе өзге де бастапқы пішіндердегі; жемірулерге төзімді болаттан жасалған шала өнімдер
Құймадағы тоттанбайтын болаттан немесе 7218 позициясындағы өзге де бастапқы өзге де бастапқы пішіндерді дайындау
7224-тен, 7225, 7226, 7227
Құймадағы қоспалы болат немесе басқа да бастапқы пішімдердегі өзге де қоспаланған болат; өзге де қоспаланған болаттан болған шала өнімдер; ені 600 мм немесе одан да көп болған, өзге де қоспаланған болаттан тегіс илек; ені 600 мм-ден аз болған, өзге де қоспаланған болаттан тегіс илек; ыстықтай оралған, өзге де қоспа болаттан жасалған бос оралған орамдардағы шыбықтар
Құйма немесе 7224 позициясындағы өзге де бастапқы нысандарындағы өзге де қоспа болаттан дайындау
7304
Қара металдардан жасалған қуыс, жiксiз құбырлар, түтiктер және профильдер (шойыннан құйылғандардан басқа)
Дайындау кезiнде дайын өнім позицияның пайдаланылатын барлық материалдардың және түпкілікті өнiмнiң құны мынадай операцияларды орындау шартымен 2010 жылдан кейiн (өндірістің басталу күніне байланысты емес) өндiрiстiң бiрiншi жылындағы түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс:
- муфталық бұранда қосылыстарының ойығы;
- муфталарды бұрап кiргiзу;
- құбырларды гидравликалық сынау;
- екiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ы, мынадай операцияларды орындау шарты кезінде:
- Қазақстанда өндiрiлген муфталардың өндiрiсi/қолданылуы, Қазақстанда өндiрiлген ойма протекторларының өндiрiсi/қолданылуы;
- үшiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ы, мынадай операцияларды орындау шартымен:
- "Премиум" сыныпты газды тығыз бұрама қосылыстарды кесу;
- төртiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ы, мына операцияларды орындау шартымен:
- iшкi орнықты құбырларға жемірулерге қарсы және тегiс жамылғы жағу
7304-тен
мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылау кезінде пайдаланылатын қақтау, сорғы-компрессорлық және қарапайым бұрғылау құбырлары
Келесі өлшемшарттардың бірін орындау:
а) дайындау өнімі сияқты пайдаланылатын барлық материалдардың құны мыналардан аспауы тиіс:
- өнімнің түпкілікті бағасының 80%-ынан
- өндірістің бірінші жылы келесі операцияларға байланысты:
- ГОСТ немесе API 5CT бойынша стандартты бұрандалы қосылымды кесу;
- қосылу түріне сәйкес болған жағдайда, қосылуға арналған жалғастырғышты бұрау;
- өнімнің түпкілікті өнім бағасының 70%;
- өндірістің екінші жылы келесі операцияларға байланысты:
- ГОСТ немесе API 5CT бойынша стандартты бұрандалы қосылымды кесу;
- қосылыс түрінде ұсынылған жағдайда, Қазақстанда жасалған мүфталар мен бұрандаларды монтаждау және бұрау;
- гидравликалық сынау және/немесе бұрандалы қосылыс, егер жалғастырғыш қосылыс түрімен қамтамасыз етілсе;
- түпкілікті өнім бағасының 60% үшінші және кейінгі жылдары, келесі операцияларға байланысты:
- ГОСТ немесе API 5CT бойынша стандартты бұрандалы қосылымды кесу;
- қосылыс түрінде ұсынылған жағдайда, Қазақстанда жасалған жалғастырғыштар мен бұрандаларды монтаждау және бұрау;
- гидравликалық сынау және/немесе бұрандалы қосылыс, егер жалғастырғыш қосылыс түрімен қамтамасыз етілсе;
б) Дайындау өнімі сияқты пайдаланылатын барлық материалдардың құны мыналардан аспауы тиіс:
- өнімнің түпкілікті өнім бағасының 80%
- бірінші және екінші өндірістегі келесі операцияларға байланысты:
- өндірушінің стандарттарына сәйкес "Премиум" сыныбының бұрандалы қосылысын кесу;
- қосылыс түрімен қамтамасыз етілген жағдайда, жағастырғыштарды бұрау;
- өнімнің түпкілікті өнім бағасының 75%-ы, операцияларды орындау шартты кезінде келесі өндірістердің үшінші жылы:
- "Премиум" сыныбының бұрандалы қосылысын өндірушінің стандарттарына сәйкес кесу;
- қосылу түрімен қамтамасыз етілген жағдайда, жағастырғыштарды бұрау;
- түпкілікті өнім бағасының 70%-ы,
- операцияларды орындау шарты болған жағдайда төртінші және кейінгі жылдары:
- "Премиум" сыныбының бұрандалы қосылысын өндірушінің стандарттарына сәйкес кесу;
- қосылу түрімен қамтамасыз етілген жағдайда, жағастырғыштарды бұрау.

7308
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50% цены конечной продукции
7308 90
510 0
Панели, состоящие из двух стенок,
изготовленных из гофрированного (ребристого) листа с изоляционным наполнителем
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не должна превышать 55 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- нарезка утеплителя;
- укладка материалов на
автоматическую линию;
- изготовление панелей на
автоматической линии
7309
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
7311 00
990 0
Емкости для сжатого или
сжиженного газа из черных металлов, прочие, вместимостью 1000 л или более
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
7312
Скрученная проволока, тросы.
Канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 15 % цены конечной продукции
7314
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.02.2018 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
из 7314
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2016 № 632 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
из 7322
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов;
воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с
неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным
вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же позиции, что и продукт, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает суммы в пределах 5 % цены конечной продукции

7308
Қара металдардан жасалған металл конструкциялары (9406 тауарлық позициясындағы жинақталмалы құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, кішкентай қайықтардың қақпалары, мұнаралар, торлы діңгектер, төбе жабындылары, құрылыстық фермалар, есіктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есік табалдырықтары, терезе жапқыштар мен балюстрадалар, жақтаулар мен бағаналар);
металл құрылыстарында пайдалануға арналған қара металдардан жасалған табақтар, шыбықтар, бұрыштар, фассондық қапталдар, құбырлар мен оған ұқсас бұйымдар.
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауға тиіс.
7308 90 510 0
2 қабырғадан тұратын оқшаулағыш толықтырғышпен гофр парағынан жасалған панельдер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 55%-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- жылытқышты кесу;
- автоматтық жолға материалдарды төсеу;
- автоматтық жолдарда панельдердің жасалуы.
7309
Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа
7311 00 990 0
Өзге де қара металдардан жасалған сыйымдылығы 1000 литр немесе одан астам сығылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар
Олардың жасалуы, барлық пайданылатын материалдар құнының соңғы өнімінің 80%-ынан аспауы қажет, онымен қоса технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды жасау;
- бөлшектердің механикалық өңделуі;
- жинақтық – балқытып біріктіру операциялары;
- бар әдістемелік тапсырмаларға сынақ жүргізуге байланысты және құрылыстық құжаттамаларға салынған техникалық параметрлерді бақылауларды жалпы құрастыру
7312
Ширатылған сым, арқандар.
Арқандар, өрілген баулар, ілмектер және электр оқшаулағышсыз қара металдардан жасалған ұқсас бұйымдар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасыны 50 %-ынан аспауға тиіс. Алайда сол позицияда пайдаланылатын материалдардың құны, сол сияқты дайын өнімнің бағасының 15 %-ынан аспауы тиіс
7314-тен
Алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.02.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7314-тен
Алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2016 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7322-ден
Орталық жылытуға арналған, электрлік емес қыздырурадиаторлары және олардың қара металдан жасалған бөлшектері; электрлік емес қыздыруы бар, қозғалтқыштан жетекпен ауа үрлеуіші немесе желдеткіші ішіне жабдықталған, ыстық ауаны беруге арналған ауаны қыздыратын және таратушы құрылғылар және олардың қара металдан жасалған бөлшектері (таза немесе кондиционирленген ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуiге тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомадан аспайтын болуы шартымен пайдаланылуы мүмкiн

7323 99 0000
Изделия для бытовых нужд из черных металлов прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 40 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- нарезка заготовок;
- штамповка;
- сборка;
- варка;
- нанесение покрытий (горячее оцинкование или покраска эмалью или порошковое напыление);
- сборка.
Из 7326
Контейнеры под боеприпасы
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных узлов;
- общий монтаж с проведением силовых испытаний по полученным от заказчика методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
Группа 74
Медь и изделия из нее, кроме продуктов позиций 7401-7405
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
из 7403
Медь рафинированная и сплавы медные необработанные
Изготовление из рафинированной меди, необработанной или из отходов и лома
Группа 75
Никель и изделия из него, кроме продуктов позиций 7501-7503
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 76
Алюминий и изделия из него, кроме продуктов позиций 7601-7603
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 78
Свинец и изделия из него, кроме продуктов позиции 7802 00 000 0
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 79
Цинк или изделия из него, кроме продуктов позиции 7902 00 000 0
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 80

7323 99 0000
Тұрмыстық қажеттіліктерге арналған қара металдан жасалған бұйымдар, өзге де
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті соңғы өнімнің 40 %-ынан аспауғатиіс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды кесу;
- штампылау;
- жинақтау;
- пісіру;
- жабындылардың бекітілуі (ыстық мырыштау немесе эмальмен бояу немесе ұнтақпен тозаңдау);
- жинақтау.
7326-дан
Оқ-дәрі контейнерлері
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті соңғы өнімі бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды (жіптеп аралау машиналарында кесу, газды плазмалық машиналарда ажырату, соғу);
- бөлшектердің механикалық өңделуі;
- бөлшектердің термиялық өңделуі;
- корпустық бөлшектер жасаудан және олардың механикалық өңдеуде жинақтық – балқытып біріктіру операциялары;
- жинақтау және жеке ілмектердің сынақтары; - тапсырыс берушіден әдістемелік тапсырмамен және техникалық параметрлер бақылауымен алынған күштік сынақтарға байланысты конструкторлық құжаттамаларға салынған жалпы құрастыру
74-топ
Мыс және одан жасалған бұйымдар, 7401-7405 позицияларындағы өнiмдерден басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
7403-тен
Тазартылған мыс және өңделмеген мысты қорытпалар
Тазартылған, өңделмеген мыстан немесе қалдықтар мен сынықтардан дайындау
75-топ
Никель және одан жасалған бұйымдар, 7501-7503 позицияларындағы өнiмдерден басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
76-топ
Алюминий және одан жасалған бұйымдар, 7601-7603 позицияларындағы өнiмдерден басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
78-топ
Қорғасын және одан жасалған бұйымдар, 7802 00 000 0 позициясындағы өнiмдерден басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
79-топ
Мырыш немесе одан жасалған бұйымдар, 7902 00 000 0 позициясындағы өнiмдерден басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
80-топ

Олово и изделия из него, кроме продуктов позиции 8002 00 000 0
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
из группы
81
Прочие недрагоценные металлы; металлокерамика; изделия из них
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8208
Ножи и режущие лезвия для машин или механических приспособлений
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8307
Трубы гибкие из недрагоценных металлов с фитингами или без них
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих операций:
- подбор заготовки по параметру;
- нарезка трубы;
- подбор обжимных колец под
диаметр;
- сварка концевой арматуры и трубы;
- полировка сварных швов;
- сборка изделия;
- гидравлическое испытание на стенде
Группа 84
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства, их части, кроме продуктов, относящихся к следующим позициям, для которых применяемые правила излагаются далее: 8403, 8404, 8404 10 000 0, 8406, 8407, 8408, 8408 90 850 0, 8411, 8412, 8412 21, 8413, 8413 50 800 0, 8413 60 700 0, 8413 70 290 0, 8413 70 750 0, 8414, 8415, 8418, 8419 40 000 0, 8419 50 000 0, 8419 89, 8419 90, 8421, 8425-8428, 8425 42 000 0, 8425 49 000 0, 8429, 8430, 8430 41 000, 8430 49 000, 8430 50 000, 8431, 8431 43 000 0, 8432 3, 8433, 8433 51 000 9, 8433 59 110 9, 8433 59 850 9, 8444 -8447, 8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8471, 8474 32 000, 8480, 8481808110, 8481808120, 8481808199, 8481 80 850, 8484, 8432 31 110 0, 8432 39 110 0, 8424 49 910 0, 8424 49 990 0
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределе 5 % цены конечной продукции.
8403
Котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402
Изготовление, при котором
процентная доля добавленной
стоимости должна составлять не
менее 50 % цены конечной продукции

Қалайы және одан жасалған бұйымдар, 8002 00 000 0 позициясындағы өнiмдерден басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
81-топ
Өзге де қымбат бағалы емес металдар, металл керамика; олардан жасалған бұйымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8208
Машиналарға немесе механикалық құрал-жабдықтарға арналған пышақтар және кесетiн алмастар дайындау
Кез келген позициялардың материалдарынан Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8307
Бағалы емес металдардан жасалған, фитингтермен немесе оларсыз иілгіш құбырлар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс, мынадай операцияларды орындау шартымен:
- параметр бойынша дайындаманы іріктеу;
- құбырларды кесу;
- диаметрімен қысу сақиналарын іріктеу;
- соңғы арматуралар мен құбырларды дәнекерлеу;
- дәнекерлеу жіктерін жылтырату;
- бұйымдарды жинау;
- стендте гидравликалық сынау
84-топ
Ядролық реакторлар, қазандықтар, жабдық пен механикалық құрылғылар, олардың бөлшектері мынадай позицияларға жататын, олар үшін пайданылатын қағидалар төменде жазылған өнімдерден басқа: 8403, 8404, 8404 10 000 0, 8406, 8407, 8408, 8408 90 850 0, 8411, 8412, 8412 21, 8413, 8413 50 800 0, 8413 60 700 0, 8413 70 290 0, 8413 70 750 0, 8414, 8415, 8418, 8419 40 000 0, 8419 50 000 0, 8419 89, 8419 90, 8421, 8425-8428, 8425 42 000 0, 8425 49 000 0, 8429, 8430, 8430 41 000, 8430 49 000, 8430 50 000, 8431, 8431 43 000 0, 8432 3, 8433, 8433 51 000 9, 8433 59 110 9, 8433 59 850 9, 8444 -8447, 8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8471, 8474 32 000, 8480, 8481808110, 8481808120, 8481808199, 8481 80 850, 8484, 8432 31 110 0, 8432 39 110 0, 8424 49 910 0, 8424 49 990 0
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауға тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнімнің сондай позициясында жіктелетін материалдар тек қана түпкілікті өнім бағасының 5%-ы шегіндегі сомаға дейін пайданыла алады
8403
Орталық жылыту қазандықтары, 8402 тауар позициясындағы қазандықтардан басқа
Дайындау, ол кезде қосылған құнының пайыздық үлесi түпкiлiктi өнiм бағасының кемiнде 50%-ынан аспауға тиiс

8404
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых
силовых установок
Изготовление, при котором
процентная доля добавленной
стоимости должна составлять не
менее 50 % цены конечной продукции
8404 10
000 0
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
8406
Турбины на водяном пару и турбины
паровые прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8407
Двигатели внутреннего сгорания с искровым зажиганием, вращающимся или возвратно-поступательным движением поршня
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8408
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели), кроме машин товарной позиции 8408 90 850 0
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции; во второй год – 85 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- механическая обработка отливки корпуса водяного насоса;
- механическая обработка отливки шкива водяного насоса;
- изготовление вала водяного насоса из проката;
- механическая обработка отливки крыльчатки водяного насоса;
- сборка и испытание водяного
насоса;
- установка водяного насоса;
- испытание и покраска двигателя;
в третий год – 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- механическая обработка отливки
корпуса водяного насоса;
- механическая обработка отливки шкива водяного насоса;
- изготовление вала водяного насоса из проката;
- механическая обработка отливки крыльчатки водяного насоса;
- сборка и испытание водяного
насоса;
- установка водяного насоса;
- механическая обработка отливки корпуса масляного насоса;
- механическая обработка отливки крышки масляного насоса;
- изготовление шестерен масляного насоса из проката;
- механическая обработка поковки зубчатого колеса масляного насоса;
- изготовление клапанов масляного насоса из проката;
- сборка и испытание масляного
насоса;
- установка масляного насоса;
- испытание и покраска двигателя

8404
8402 немесе 8403, 8404 10 тауар позициясындағы қазандықтармен бірге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе кетіргіштер, газ рекуператорлары); бу-су немесе басқа да бу күш қондырғыларына арналған конденсаторлар
Дайындау, ол кезде қосылған құнның пайыздық үлесi түпкiлiктi өнiм бағасының кемiнде 50%-ынан аспауға тиiс
8404 10 000 0
8402 немесе 8403 тауар позициясындағы қазандықтармен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ орындалған мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезінде:
- дайындама жасау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары
8406
Су буындағы турбиналар және өзге де бу турбиналары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8407
Ұшқынмен тұтанатын, піспегенің қозғалысы айналатын немесе қайта түсетiн iштен жану қозғалтқыштары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8408
8408 90 850 0 тауар позициясындағы машиналардан басқа қысудан жалындаған піспектің іштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесе жартылай дизельдер):
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптардың және бөлшектердің құны бiрiншi жылы тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының
90 %-ынан аспауға тиiс; екiншi жылы мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- су сорғыштың корпусын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғыштың шкивiн құюды механикалық өңдеу;
- табақтан су сорғыштың бiлiгiн дайындау;
- су сорғыштың қанатшаларын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғышын құрастыру және сынау;
- су сорғышын орнату;
- қозғалтқышты сынау және бояу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауға тиiс;
үшiншi жыл мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- су сорғыштың корпусын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғыштың тегершігін құюды механикалық өңдеу;
- табақтан су сорғыштың бiлiгiн дайындау;
- су сорғыштың қанатшаларын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғышын құрастыру және сынау;
- су сорғышын орнату;
- май сорғыштың корпусын құюды механикалық өңдеу;
- май сорғыштың қақпақтарын құюды механикалық өңдеу;
- табақтан май сорғыштың тегершiктерiн дайындау;
- май сорғыштың тiстi дөңгелектерiнiң соқпаларын механикалық өңдеу;
- табақтан жасалған май сорғыштың клапандарын дайындау;
- май сорғышын құрастыру және сынау;
- май сорғышын орнату;
- қозғалтқышты сынау және бояу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс.

8408 90 850 0
Двигатели новые, мощностью более 1000 квт, но не более 5000 квт
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 95 % цены конечной продукции;
во второй год – 90 % цены конечной продукции;
в третий год – 85 % цены конечной продукции;
в четвертый год – 80 % цены конечной продукции;
в пятый год – 70 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующей технологической операции: изготовление, комплектация, сборка навесного оборудования: (радиаторы, электрические кабели, воздушные и топливные фильтры)
8411
Двигатели турбореактивные и турбовинтовые, газовые турбины прочие
В первый год с даты начала
изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: производство, сборка и установка:
- звукоизолирующего кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха в зону горения;
- системы выхлопа отработавших газов;
- электрика верхней части турбины;
- концевой панели звукоизолирующего кожуха;
- первичное наполнение смазочным маслом;
во второй год - 85 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
производство, сборка и установка:
- звукоизолирующего кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха в зону горения;
- системы выхлопа отработавших газов;
- электрика верхней части турбины;
- концевой панели звукоизолирующего кожуха;
- системы очистки воздуха для подачи в зону горения;
- трубной обвязки подачи и
- возврата смазочного масла;
- трубной обвязки модуля;
- автоматического дренажа;
- трубной обвязки модуля топливного газа;
- трубной обвязки пускового двигателя;
- трубной обвязки смазочного масла;
- трубной обвязки охлаждения
воздуха;
- первичное наполнение смазочным
маслом;
- покраска; проведение испытаний:
- трубной обвязки смазочного масла
(промывка и проверка на утечку);
- трубной обвязки модуля топливного
газа (проверка на течку);
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа (проверка на утечку);
в третий год - 75 % цены
конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление специальных
инструментов (грузовая траверса (50 т.)/одна на компрессорную станцию, вагонетка обслуживания, лестницы и проходы);
производство, сборка и установка:
- звукоизолирующего кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха в зону горения;
- системы выхлопа отработавших
газов;
- электрика верхней части турбины;
концевой панели
- звукоизолирующего кожуха;
- системы очистки воздуха для
подачи в зону горения;
- трубной обвязки подачи и
возврата смазочного масла;
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа;
- трубной обвязки модуля
топливного газа;
- трубной обвязки пускового
двигателя;
- трубной обвязки смазочного масла;
- трубной обвязки охлаждения
воздуха;
- системы охлаждения масла;
фитингов, в том числе
- соединительных болтов;
ответных фланцев для компрессора;
- всасывающего фильтра
компрессора и трубной вставки
- под фильтр;
- сапуна смазочного масла;
- модуля мокрой чистки турбины
(один на компрессорную станцию);
- кожуха соединительной муфты;
системы пожарной и газовой
сигнализации;
- первичное наполнение смазочным
маслом;
- покраска;
проведение испытаний:
- трубной обвязки смазочного масла (промывка и проверка на
утечку);
- трубной обвязки модуля топливного газа (проверка на течку);
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа (проверка на утечку);
в четвертый год - 70 % цены
конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление специальных
инструментов (грузовая траверса (50
т.)/одна на компрессорную станцию, вагонетка обслуживания, лестницы и
проходы);
производство, сборка и установка:
- звукоизолирующего кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха в зону горения;
- системы выхлопа отработавших газов;
- электрика верхней части
турбины;
- концевой панели звукоизолирующего кожуха;
- системы очистки воздуха для
подачи в зону горения;
- трубной обвязки подачи и возврата
смазочного масла;
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа;
- трубной обвязки модуля топливного газа;
- трубной обвязки пускового
двигателя;
- трубной обвязки смазочного масла;
- трубной обвязки охлаждения
воздуха;
- системы охлаждения масла;
фитингов, в том числе
- соединительных болтов;
- ответных фланцев для компрессора;
- всасывающего фильтра
компрессора и трубной вставки под фильтр;
- сапуна смазочного масла;
- модуля мокрой чистки турбины (один на компрессорную станцию);
- кожуха соединительной муфты;
- системы пожарной и газовой
сигнализации;
- прочих локализованных деталей и
узлов;
- первичное наполнение смазочным
маслом;
- покраска; проведение испытаний:
- трубной обвязки смазочного масла (промывка и проверка на утечку);
- трубной обвязки модуля
топливного газа (проверка на течку);
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа (проверка на утечку);
в пятый год - 65 % цены
конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление специальных
инструментов (грузовая траверса (50 т.)/одна на компрессорную станцию, вагонетка обслуживания, лестницы и проходы);
производство, сборка и установка:
- звукоизолирующего кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха
- в зону горения;
системы выхлопа отработавших газов;
- электрика верхней части турбины;
- концевой панели звукоизолирующего кожуха;
- системы очистки воздуха для
подачи в зону горения;
- трубной обвязки подачи и
возврата смазочного масла;
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа;
- трубной обвязки модуля топливного газа;
- трубной обвязки пускового
двигателя;
- трубной обвязки смазочного масла;
- трубной обвязки охлаждения
воздуха;
системы охлаждения масла;
фитингов, в том числе
соединительных болтов;
- ответных фланцев для компрессора;
- всасывающего фильтра компрессора
и трубной вставки под фильтр;
- сапуна смазочного масла;
- модуля мокрой чистки турбины
(один на компрессорную станцию);
- кожуха соединительной муфты;
- системы пожарной и газовой
сигнализации;
- прочих локализованных деталей и
узлов;
- первичное наполнение смазочным
маслом;
- покраска;
проведение испытаний:
- трубной обвязки смазочного масла (промывка и проверка на утечку);
- трубной обвязки модуля топливного газа (проверка на течку);
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа (проверка на утечку);
сборка и установка:
- модуля управления турбиной и компрессором;
- центра управления моторами;
панели управления пожарной и
газовой сигнализации;
- аккумуляторных батарей;
- зарядного устройства для
аккумуляторных батарей

8408 90 850 0
Қуаты 1000 квт астам, бірақ 5000 квт аспайтын жаңа қозғалтқыштар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан;
екінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан;
үшінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 85 %-ынан;
төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан;
бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияны орындау: аспалы жабдықты дайындау, жинау, құрастыру: (радиаторлар, электр кабельдері, әуе және отын фильтрлері) шартымен түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан аспауға тиіс.
8411
Турбореактивтiк және турбовинттiк қозғалтқыштар, өзге де газ турбиналары
Тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ы, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- Өндiру, құрастыру және орнату:
- дыбыс оқшаулағыш қаптама;
- дыбыс оқшаулағыш қаптамасының желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа жіберетiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығару жүйесi;
- турбинаның жоғарғы бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулағыш қаптамасының ұшты панелi;
- жағар маймен бастапқы толтыру;
екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ы, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- өндiру, құрастыру және орнату;
- дыбыс оқшаулағыш қаптама;
- дыбыс оқшаулағыш қаптамасының желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа жіберетiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығару жүйесi;
- турбинаның жоғары бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының ұштық панелi;
- жану аймағына беруге арналған ауаны тазарту жүйесi;
- жағар майды беру және қайтарудың құбыр байланысы;
- автомат дренаж модулiнiң құбыр байланысы;
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы;
- қосу қозғалтқышының құбыр байланысы;
- жағар майдың құбыр байланысы;
- ауа салқындататын құбыр байланысы;
- жағар маймен бастапқы толтыру;
- бояу;
- сынақ өткiзу: жағар майдың құбыр байланысы (жуылу және ағып кетуiн тексеру);
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
- автоматты дренаж модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 75%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау:
- арнайы құрал-саймандарды дайындау (жүк траверсi (50т.)/ біреуі-сығымдағыш станцияға, қызмет көрсету вагонеткасы, сатылар және өтетiн жерлер);
- өндiру, құрастыру және орнату;
- дыбыс оқшаулағыш қаптама;
- дыбыс оқшаулағыш қаптаманың желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа жіберетiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығару жүйесi;
- турбинаның жоғары бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының ұштық панелi;
- жану аймағына беруге арналған ауаны тазарту жүйесi;
- жағар майды беру және қайтарудың құбыр байланысы;
- автоматты дренаж модулiнiң құбыр байланысы;
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы;
- қосу қозғалтқышының құбыр байланысы;
- жағар майдың құбыр байланысы;
- ауа салқындататын құбыр байланысы;
- май салқындататын жүйе;
- фитингтер, оның iшiнде жалғастырғыш бұрандамалар;
- компрессорға арналған қайтарма фланецтер;
- компрессордың сорғыш сүзгiшi және сүзгiшке қойылатын құбыр жапсырмасы;
- жағар майдың сапуны;
- турбинаны сулап тазалау модулi (компрессорлық станцияға бiреу);
- жалғастырғыш муфтаның қаптамасы;
- өрт және газ сигнализациясы жүйесi;
- жағар маймен бастапқы толтыру;
- бояу;
- сынақ өткiзу:
- жағар майдың құбыр байланысы (жуылу және ағып кетуiн тексеру);
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
- автоматты дренаж модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
төртiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 70%-ы, мынадай технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- Арнайы құрал-саймандарды дайындау (жүк траверсi (50т.)/ біреуі сығымдағыш станциясына, қызмет көрсету вагонеткасы, сатылар және өтетiн жерлер);
- Өндiру, құрастыру және орнату;
- дыбыс оқшаулау қаптамасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа жіберетiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығару жүйесi;
- турбинаның жоғары бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының ұштық панелi;
- жану аймағына жіберуге арналған ауаны тазарту жүйесi;
- жағар майды беру және қайтарудың құбыр байланысы;
- автоматты дренаж модулiнiң құбыр байланысы;
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы;
- қосу қозғалтқышының құбыр байланысы;
- жағар майдың құбыр байланысы;
- ауа салқындататын құбыр байланысы;
- жағар маймен бастапқы толтыру;
- бояу;
- сынақ өткiзу:
- жағар майдың құбыр байланысы (жуылу және ағып кетуiн тексеру);
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы (ағуын тексеру);
- автоматты дренаж модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
бесiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 65%-ы, сондай-ақ мына технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- арнайы құрал-саймандарды дайындау (жүк траверсi (50т.) біреуі сығымдағыш станциясына, қызмет көрсету вагонеткасы, сатылар және өтетiн жерлер);
- өндiру, құрастыру және орнату:
- дыбыс оқшаулау қаптамасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа жіберетiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығару жүйесi;
- турбинаның жоғары бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының ұштық панелi;
- жану аймағына беруге арналған ауаны тазарту жүйесi;
- жағар майды беру және қайтарудың құбыр байланысы;
- автоматты дренаж модулiнiң құбыр байланысы;
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы;
- қосу қозғалтқышының құбыр байланысы;
- жағар майдың құбыр байланысы;
- ауа салқындататын құбыр байланысы;
- май салқындату жүйесi;
- фитингтер, оның iшiнде жалғастырғыш бұрандамалар;
- компрессорға арналған қайтарма ерекшеліктер;
- компрессордың сорғыш сүзгiшi және сүзгiшке қойылатын құбыр жапсырмасы;
- жағар майдың сапуны;
- турбинаны сулап тазалау модулi (компрессорлық станцияға бiреу);
- жалғастырғыш муфтаның қаптамасы;
- өрт және газ сигнализациясы жүйесi;
- өзге де оқшауландырылған бөлшектер мен тораптар;
- жағар маймен бастапқы толтыру;
- бояу;
- сынақ өткiзу:
- жағар майдың құбыр байланысы (жуылу және ағып кетуiн тексеру);
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
- автоматты дренаж модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
жинау және орнату:
- турбиналық және компрессормен басқару модулiн;
- мотормен басқару орталығын;
- өрт және газ сигнализациясын басқару панелiн;
- аккумулятор батареяларын;
- аккумулятор батареяларына арналған зарядтау құрылғысын

8412
Двигатели и силовые установки
Прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8412 21
Линейного действия (цилиндры)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- силовые гидравлические испытания
8413
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей
При производстве конструкционно-однотипного товара годовым объемом не менее 5000 штук - изготовление, при котором в первый год производства после 2010 года (независимо от даты начала производства), стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 35 % цены конечной продукции, во второй год – 30 % цены конечной продукции, в третий год – 25 % цены конечной продукции, с четвертого года 20 % цены конечной продукции. При производстве конструкционно-однотипного товара годовым объемом менее 5000 штук стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 20 % цены конечной продукции
8413 50 800 0
Насосы объемные возвратно-поступательные прочие: прочие
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов, с учетом выполнения нижеуказанных технологических операций, не должны превышать в первый год 80% цены конечной продукции, во второй год – 70%, в третий год – 60%, с четвертого года и в последующие года 50% цены конечной продукции:
нарезка резьбовых и муфтовых соединений;
производство и испытание соединительных муфт;
производство верхнего и нижнего переводника;
производство верхнего и нижнего удлинителя;
сборка и гидравлическое испытание резьбовых соединений;
производство узлов всасывающего и нагнетательного клапанов.
8413 60 700 0
Насосы винтовые
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов, с учетом выполнения нижеуказанных технологических операций, не должны превышать в первый год 80% цены конечной продукции, во второй год – 70%, в третий год – 60%, с четвертого года и в последующие года 50% цены конечной продукции:
нарезка резьбовых и муфтовых соединений;
производство и механическая обработка;
сборка и испытание резьбовых соединений;
нанесение лакокрасочного защитного покрытия.
841370
Насосы центробежные прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 60% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих операций:
изготовление вала;
изготовление рабочего колеса;
изготовление корпуса насоса;
изготовление крышки всасывающей (при ее наличии);
изготовление корпуса уплотнения;
изготовление корпуса подшипников;
изготовление муфты соединительной всасывающей (при ее наличии);
сборка насоса и/или агрегата;
проведение испытаний насоса или агрегата с определением технических характеристик насоса (агрегата) на специальном стенде.

8412
Қозғалтқыштар және өзге де күш қондырғылары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8412 21
Сызықтық қолданыстағы (цилиндрлер)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындама жасау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- күшті гидравликалық сынақтар
8413
Шығын өлшегiштерi бар немесе оларсыз сұйықтықты сорғылар; сұйықтықты көтергiштер
2010 жылдан кейiн өндiрiстiң бiрiншi жылында көлемi кемiнде 5000 дана бұйымнан кем емес құрылымдық-бiр типтi тауарды өндiру пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны түпкiлiктi өнiм бағасынан 35 %-дан, екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 30 %-дан, үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасынан 25 %-дан, төртiншi жылдан бастап түпкiлiктi өнiм бағасы 20 %-дан аспауы тиiс. Жылдың көлемi кемiнде 5000 данадан кем емес құрылымдық - бiр типтi тауарды өндiру пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны түпкiлiктi өнiм бағасынан 20 %-дан аспауы тиiс.
8413 50 800 0
Өзге де ілгері-кері көлемді сорғылар: өзгелері
Дайындау, ол кезде төменде көрсетілген технологиялық операцияларды орындауды есепке алғанда пайдаланылатын материалдардың құны бірінші жылы түпкілікті өнімнің құнының 80%-нан, екінші жылы – 70%, үшінші жылы – 60%, төртінші жылдан бастап және келесі жылдары түпкілікті өнімнің құнынан 50%-нан аспауға тиіс:
бұрандалық және жалғастырғыштық қосылыстарды кесу;
қосқыш жалғастырғыштарды өндіру және сынау;
жоғарғы және төменгі өткізгішті өндіру;
жоғарғы және төменгі ұзартқышты өндіру;
бұрандалық қосылыстарды жинау және гидравликалық сынау;
сору және айдау клапандарының тораптарын өндіру.
8413 60 700 0
Бұрандалық сорғылар
Дайындау, ол кезде төменде көрсетілген технологиялық операцияларды орындауды есепке алғанда пайдаланылатын материалдардың құны бірінші жылы түпкілікті өнімнің құнының 80%-нан, екінші жылы – 70%, үшінші жылы – 60%, төртінші жылдан бастап және келесі жылдары түпкілікті өнімнің құнының 50%-нан аспауға тиіс:
бұрандалық және жалғастырғыштық қосылыстарды кесу;
өндіру және механикалық өңдеу;
бұрандалық қосылыстарды жинау және сынау;
лак-бояу қорғаныш жабынын түсіру.

8413 70 290 0
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2016 № 632 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
8413 70 750 0
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2016 № 632 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
8413 70 810 0
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2016 № 632 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
84139
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей: части
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов не должны превышать 50% цены конечной продукции.
8414
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и
вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться до суммы в пределах 80 %
8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами, для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление корпуса;
- изготовление элементов
электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- заправка хладагента;
- регулировка и контроль параметров
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
изготовление элементов корпуса;
изготовление платы управления;
изготовление элементов электропроводки;
сборка и монтаж блоков;
заправка хладагента;
регулировка и контроль параметров
8419 40
000 0
Аппараты для дистилляции или
Ректификации
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации

8413 70 290 0
Алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2016 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8413 70 750 0
Алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2016 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8413 70 810 0
Алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2016 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
841370
Өзге де ортадан тепкіш сорғылар
Дайындау, ол кезде, мына операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім құнының
60%-нан аспауға тиіс:
білікті дайындау;
жұмыс дөңгелегін дайындау;
сорғы корпусын дайындау;
сорғыш қақпақты дайындау (ол болған жағдайда);
тығыздау корпусын дайындау;
мойынтіректер корпусын дайындау;
қосу сору жалғастырғышын дайындау (ол болған жағдайда);
сорғыны және/немесе агрегатты жинау;
арнайы стендте сорғының (агрегаттың) техникалық сипаттамаларын анықтау арқылы сорғыға немесе агрегатқа сынақ жүргізу.
84139
Шығын өлшегiштерi бар немесе жоқ сұйықтық сорғылары; сұйықтық көтергiштер: бөлшектер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 % аспауға тиiс.
8414
Ауа немесе вакуумдық сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары және желдеткіштері;
желдеткішпен, сүзгілермен немесе сүзгілерсіз желдеткіш немесе рециркуляциялық сорып шығару қақпақтары немесе шкафтары
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнімнің сондай позициясында жіктелетін материалдар 80 % шегіндегі сомаға дейін пайданыла алады
8415
Ылғалдылық жеке реттелмейтiн ауа баптағыштарды қоса алғанда, температура мен ауаның ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы және аспабы бар желдеткiшпен жабдықталған ауаны тазартуға арналған қондырғылар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезiнде кез келген позициядағы материалдардан дайындау:
- корпусты дайындау;
- электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаж;
- хладагенттi толтыру;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
8418
Электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
корпус элементтерiн дайындау;
электрөткізгіш элементтерін дайындау;
басқару платаларын дайындау;
электр сымы элементтерін дайындау;
блоктарды құрастыру және монтаждау;
хладагенттi толтыру;
параметрлерiн реттеу және бақылау.
8419 40 000 0
Тазартуға немесе тазалауға арналған аппараттар
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, бұл ретте мынадай технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар бойынша және конструкторлық құжаттамаларда берiлген техникалық өлшемдердi бақылау бойынша сынақтар өткiзе отырып, жалпы құрастыру

8419500000
Теплообменники
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8419 89
Машины, агрегаты и оборудование прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8419 90
Части
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8421
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и
устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться до суммы в пределах 90 % цены конечной продукции
8424 49 910 0,
8424 49 990 0
Прочие распылители для сельского хозяйства или садоводства, предназначенные для установки на тракторах или для буксирования тракторами.
Самоходные опрыскиватели.
В первый и во второй год с даты начала изготовления данного вида товара при условии выполнения технологических операций:
- сборка и установка балки оси колес;
- сборка и установка полурамы с креплением к балке оси колес;
- сборка и установка штанг с последующим креплением к маятниковому механизму;
- сборка и установка маятникового механизма с последующим креплением к параллелограмной подвеске;
- установка колес;
- сборка емкости с установкой успокоителя и рассекателя;
- установка гидромотора привода насоса;
- сборка и установка насоса высокого давления;
- установка двигателя при наличии;
- установка кабины при наличии;
- сборка гидросистемы с установкой гидрораспределителя, рукавов высокого давления и соединение с гидроцилиндрами параллелограмной подвески;
- сборка и установка пульта управления;
- монтаж жгутов электрооборудования на полураме;
- проверка работоспособности маятникового механизма, работоспособности гидромеханической системы гашения колебаний, привода раскладывания штанг, герметичности гидросистемы, пульта управления и электрооборудования.

8419500000
Жылу алмастырғыштар
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, бұл ретте мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар бойынша және конструкторлық құжаттамаларда берiлген техникалық өлшемдердi бақылау бойынша сынақтар өткiзе отырып, жалпы құрастыру
8419 89
Өзге де машиналар, агрегаттар және жабдықтар
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, бұл ретте мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар бойынша және құрастыру құжаттамаларда берiлген техникалық өлшемдердi бақылау бойынша сынақтар өткiзе отырып, жалпы құрастыру
8419 90
Бөлiктер
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, бұл ретте мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар бойынша және құрастыру құжаттамаларда берiлген техникалық өлшемдердi бақылау бойынша сынақтар өткiзе отырып, жалпы құрастыру
8421
Ортадан тепкіш күшімен кептіргіштерді;
сұйықтықтарды немесе газдарды сүзгілеуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғыларды қоса алғанда, центрифугалар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының
50 %-ынан аспауға тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнім позициясында жіктелетін материалдар түпкілікті өнім бағасының 90 %-ы шегіндегі сомаға дейін қолданыла алады
8424 49 910 0,
8424 49 990 0
Тракторларға орнатуға немесе тракторларды сүйреуге арналған ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған басқа да бүріккіштер. Өздігінен жүретін бүріккіштер
Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап бірінші және екінші жылы:
- дөңгелек осінің арқалығын құрастыру және орнату;
- дөңгелек осінің арқалығына бекіте отырып, жарты жақтауды құрастыру және орнату;
- штангаларды құрастыру және орнату, кейіннен маятник механизміне бекіту;
- маятникті механизмді құрастыру және орнату, кейіннен параллелограмм аспаға бекіту;
- дөңгелектерді орнату;
- тыныштандырғышты және ажыратқышты орната отырып сыйымдылықты құрастыру;
- сорғы жетегінің гидромоторын орнату;
- жоғары қысымды сорғыны құрастыру және орнату;
- болған жағдайда қозғалтқышты орнату;
- болған жағдайда кабинаны орнату;
- гидротаратқышты, жоғары қысымды жеңдерді орнатып гидрожүйені құрастыру және параллелограмм аспаның гидроцилиндрлерімен қосу;
- басқару пультін құрастыру және орнату;
- жарты жақтауда электр жабдықтарының бұрауларын монтаждау;
- маятник механизмінің жұмыс қабілеттілігін, тербелістерді сөндірудің гидромеханикалық жүйесінің жұмыс қабілеттілігін, штангаларды жаю жетегін, гидрожүйенің герметикалығын, басқару пультін және электр жабдықтарын тексеру.

В третий и последующие годы с даты начала изготовления данного вида товара выполнение технологических операций первого и второго года, а также не менее 3, в четвертый год не менее 5, в пятый год не менее 7 из следующих технологических операций:
- изготовление полурамы;
- изготовление штанг;
- изготовление кронштейна насоса;
- изготовление инструментального ящика;
- изготовление противооткатных упоров;
- изготовление крыльев колес;
- покраска.
8425 -
8428
Машины, оборудование и приспособления подъемные, погрузочные или разгрузочные, кроме товарной позиции 8425 42 000 0,
8425 49 000 0
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8425 42
000 0
Домкраты и подъемники
гидравлические прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- силовые гидравлические испытания
8425 49
000 0
Домкраты и подъемники прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- силовые гидравлические испытания
8429
Бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом, грейдеры, планировщики скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции;
во второй год - 90 % цены конечной продукции;
в третий год - 85 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- залив масла в двигатель, задний мост и гидробак;
- установка зеркал и противосолнечного козырька;
- установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан;
- установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан;
- установка табличек, рукояток и чехлов;
- установка поликов и боковых панелей;
в четвертый год - 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операции:
- залив масла в двигатель, задний мост и гидробак;
- установка зеркал и противосолнечного козырька;
- установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан;
- установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан;
- установка табличек, рукояток и чехлов;
- установка поликов и боковых панелей;
- установка звукового сигнала;
- испытание и проверка гидросистемы и двигателя;
- установка стеклоочистителей;
- установка щитка приборов и жгутов электропроводки;
в пятый год - 75 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- залив масла в двигатель, задний мост и гидробак;
- установка зеркал и противосолнечного козырька;
- установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан;
- установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан;
- установка табличек, рукояток и чехлов;
- установка поликов и боковых панелей;
- установка звукового сигнала;
- испытание и проверка гидросистемы и двигателя;
- установка стеклоочистителей;
- установка щитка приборов и жгутов электропроводки;
- установка двигателя;
- установка заднего моста;
- установка гидробака;
- установка маслопроводов гидросистемы;
- сборка и установка топливных баков;
- сборка и установка рулевой колонки и крана блокировки;
- установка кронштейнов передних крыльев;
- установка масляного и водяного радиатора;
- установка гидросистемы;
- испытание и проверка гидросистемы и двигателя;
- установка рычага стояночного тормоза, тяги, муфты сцепления;
- установка передних и задних колес;
- подсоединение шлангов, отопления и установка рулевого колеса;
- сборка и установка облицовки

Тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап үшінші және одан кейінгі жылдары бірінші және екінші жылдың технологиялық операцияларын, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялардың кемінде 3-ін, төртінші жылы кемінде 5-ін, бесінші жылы кемінде 7-ін орындау:
- жарты жақтау дайындау;
- штангалар дайындау;
- сорғы кронштейнін дайындау;
- құрал-сайман жәшігін дайындау;
- сырғуға қарсы тіректерді дайындау;
- дөңгелектің қанаттарын дайындау;
- бояу.
8425-8428
8425 42 000 0, 8425 49 000 0 тауар позициясынан басқа, машиналар, көтергiш, тиеу немесе түсiру жабдықтары мен құрал-жабдықтары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8425 42 000 0
Өзге де гидравликалық домкраттар мен көтергiштер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындама жасау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- күштік гидравликалық сынаулар
8425 49 000 0
Өзге де домкраттар мен көтергiштер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- дайындама жасау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- күштік гидравликалық сынау
8429
Бұрылмайтын және бұрылатын опырмасы бар бульдозерлер, грейдерлер, жобалаушылар, бекiткiштер, механикалық күректер, экскаваторлар, бiр шөмiштi тиегiштер, таптайтын машиналар және өздiгiнен жүретiн жол аунақтары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын топтар мен бөлшектер құны бірінші жылы тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап түпкілікті өнім бағасының 95%-ынан аспауға тиіс; екінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90%-ынан аспауға тиіс; үшінші жылы түпкілікті өнім бағасының 85%-ынан аспауға тиіс, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- қозғалтқышқа, артқы иінге және гидробакқа май құю;
- айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторлы батареяны орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген қозғалтқыштың ауа фильтрін орнату;
- маңдайшаларды, тұтқаларды және чехолдарды орнату;
- поликтерді және бүйірлі панельдерді орнату;
төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80%-ынаң асауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- қозғалтқышқа, артқы иінге және гидробакқа май құю,;
- айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторлы батареяны орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген қозғалтқыштың ауа фильтірін орнату;
- маңдайшаларды, тұтқаларды және чехолдарды орнату;
- поликтерді және бүйірлі панельдерді орнату;
- дыбыстық белгілерді орнату;
- гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру;
- шыны тазартқыштарды орнату;
- приборлар қалқандарын және электрөткізгіштерің таспаларын орнату;
бесінші жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 75%-ынан аспауға тиiс, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- қозғалтқышқа, артқы иiнге және гидробаққа май құю;
- айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторлық батареяны орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген қозғалтқыштың ауа фильтірін орнату;
- маңдайшаларды, тұтқаларды және чехолдарды орнату;
- поликтердi және бүйiрлi панельдердi орнату;
- дыбыстық белгілерді орнату;
- гидрожүйе және қозғалтқышты сынау және тексеру;
- шыны тазартқыштарды орнату;
- приборлар қалқанын және электрөткiзгiштердiң таспаларын орнату;
- қозғалтқышты орнату;
- артқы иінді орнату;
- гидробакты орнату;
- гидрожүйе май өткізгіштерін орнату;
- отын бактарын құрастыру және орнату;
- рульдік колонкаларды және блоктау кранын құрастыру және орнату;
- алдыңғы қанаттың кронштейндерін орнату;
- май және су радиаторын орнату;
- гидрожүйені орнату;
- гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру;
- тұрақты тежегішінің тартқышын, тартқыларды, ілінісу муфталарын орнату;
- алдыңғы және артқы дөңгелекті орнату;
- шлангтерді, жылуды қосу және рульдік дөңгелекті орнату;
- әрлегішті құрастыру және орнату

8430
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования, разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование для забивки и
извлечения свай; снегоочистители плужные и роторные, кроме товарных позиций 8430 41 000, 8430 49 000, 8430 50 000
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы позиции 8431 могут использоваться только до суммы в пределе 5 % цены конечной продукции
8430 41
000
Бурильные или проходческие машины самоходные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов (лебедок подъемных установок, редукторов с цилиндрическими коническими шестернями, гидродомкратов и гидроцилиндров,
несущих металлоконструкций);
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8430 49
000
Бурильные или проходческие машины прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов (лебедок подъемных установок,
редукторов с цилиндрическими
коническими шестернями,
гидродомкратов и гидроцилиндров,
несущих металлоконструкций);
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8430 50
000
Машины и механизмы самоходные прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов (лебедок подъемных установок,
редукторов с цилиндрическими
коническими шестернями,
гидродомкратов и гидроцилиндров,
несущих металлоконструкций);
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации

8430
8430 41 000, 8430 49 000, 8430 50 000 тауар позицияларын қоспағанда, топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кендi араластыруға, жоспарлауға, профильдеуге, игеруге, нығыздауға, тығыздауға, қазып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен өзге де тетiктер; тiреуiштер қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар; соқалы және роторлы қар тазартқыштар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8431 позициясындағы материалдар түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8430 41 000
Өздiгiнен жүретiн бұрғылау немесе ұңғылау машиналары
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машинада пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды (көтеру қондырғыларының шығырлары, цилиндрлi конусты тегершiктер бар редукторлар, гидродомкраттар және гидроцилиндрлер, көтерiп тұратын металл конструкциялары) құрастыру және сынау;
- қолда бар әдістемелік нұсқаулықтар бойынша күштік сынаулар өткізіп, конструкторлық кұжаттамада берілген техникалық өлшемдерді бақылап, қондырғыларды жалпы құрастыру
8430 49 000
Өзге де бұрғылау немесе ұңғылау машиналары
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машинада пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды (көтеру қондырғыларының шығырлары, цилиндрлi конусты тегершiктер бар редукторлар, гидродомкраттар және гидроцилиндрлер, көтерiп тұратын металл конструкциялары) құрастыру және сынау;
- қолда бар әдістемелік нұсқаулықтар бойынша күштік сынаулар өткізіп, конструкторлық кұжаттамада берілген техникалық өлшемдерді бақылап, қондырғыларды жалпы құрастыру
8430 50 000
Өзге де өздiгiнен жүретiн машиналар мен тетiктер
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машинада пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды (көтеру қондырғыларының шығырлары, цилиндрлi конусты тегершiктер бар редукторлар, гидродомкраттар және гидроцилиндрлер, көтерiп тұратын металл конструкциялары) құрастыру және сынау;
- қолда бар әдістемелік нұсқаулықтар бойынша күштік сынаулар өткізіп, конструкторлық кұжаттамада берілген техникалық өлшемдерді бақылап, қондырғыларды жалпы құрастыру

8431
Части, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8425 – 8430
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8431 43 000 0
Части бурильных или проходческих машин субпозиции 8430 41 или 8430 49
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50% цены конечной продукции.

8431
Тек қана немесе негiзiнен 8425-8430 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8431 43 000 0
8430 41 немесе 8430 49 қосалқы позицияларының бұрғылау немесе үңгiлеу машиналарының бөлiктерi
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнімдікіндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауға тиіс.

8432 3
Сеялки, сажалки и машины рассадопосадочные, кроме сеялок точного высева с центральным приводом 8432 31 110 0 и 8432 39 110 0, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 75 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- установки батарей катков; покраски сеялки; ходовые испытания сеялки;
- изготовление комплектующих бункера для семян на установке листового раскроя, сварка и сборка бункера для семян;
- сборка шасси бункера;
- установка сборка тормозной системы при наличии;
- установка гидравлической системы;
- установка пневматической системы при наличии;
- установка и настройка программного обеспечения при наличии;
- изготовление компонентов рамы и (крыльев при наличии);
- установка колес;
- установка прикатывающих колес;
- установка рабочих органов;
- монтаж семенных труб;
- монтаж пневматических труб;
- монтаж электрических жгутов;
- заправка смазочных материалов;
- изготовление и наклейка логотипов и заводского шильдика;
- проведение испытаний, согласно методике испытания.
во второй год - 65 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- технологические операции первого года;
- изготовление батарей катков и установки батарей катков;
- изготовление рамы сеялки,
покраски сеялки; ходовые испытания сеялки;
в третий и последующие годы - 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операции:
- технологические операции первого и второго года;
- изготовление батарей катков и установка батарей катков;
- изготовление передней вилки сеялки, рамки прикатывающего катка, дышла сеялки:
- изготовление ступицы колеса;
изготовление зернотукового ящика;
- изготовление рамы сеялки,
покраски сеялки;
- ходовые испытания сеялки
8432 31 110 0,
8432 39 110 0
Сеялки точного высева с центральным приводом
В первый и во второй год с даты начала изготовления данного вида товара при условии выполнения технологических операций:
- сборка шасси бункера;
- установка гидравлической, пневматической системы;
- сборка рамы и крыльев сеялки;
- установка прикатывающих и транспортных колес, рабочих органов;
- заправка смазочных материалов, монтаж элементов экстерьера;
- проведение ходовых испытаний.
В третий и последующие годы с даты начала изготовления данного вида товара выполнение технологических операций первого и второго года, а также не менее 3 и в пятый год не менее 7 из следующих технологических операций:
- изготовление или сварка бункера для семян;
- изготовление, сварка рамы бункера;
- изготовление, сварка шасси бункера;
- изготовление гидравлических рукавов;
- окраска несущей рамы и рамных конструкций, корпусов;
- окраска бункеров (если предусмотрено конструкторской документацией), рабочих органов и элементов экстерьера;
- установка прикатывающих и транспортных колес, установка рабочих органов.

8432 3
Қолданыстағы ережелер төменде келтірілген 8432 31 110 0 және 8432 39 110 0 дәл егу қондырғыларынан басқа сепкіштер, екпелер мен трансплантациялар
Пайдаланылатын қондырғылар мен бөлшектердің құны өндіріс басталған күннен бастап бірінші жылы аспауы керек өндіріс
соңғы өнім бағасының 75% -ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындауға жататын тауарлардың түрі:
- роликті аккумуляторларды орнату; сеялканы бояу; сепкіштің жұмыс сынағы;
- парақты кесу машинасында тұқым бункеріне арналған керек-жарақтарды өндіру, дәнекерлеу және тұқым бункерін құрастыру;
- бункер шассиін құрастыру;
- егер бар болса, тежегіш жүйесін орнату және құрастыру;
- гидравликалық жүйені орнату;
- егер бар болса, пневматикалық жүйені орнату;
- егер бар болса, бағдарламалық жасақтаманы орнату және конфигурациялау;
- рамалық компоненттерді және (егер бар болса, қанаттар) дайындау;
- дөңгелектерді орнату;
- домалақ дөңгелектерді орнату;
- жұмыс органдарын орнату;
- тұқым түтіктерін орнату;
- пневматикалық құбырларды орнату;
- электр әбзелдерін орнату;
- жағармай материалдарын толтыру;
- логотиптер мен тақтайшаларды шығару және таңбалау;
- сынақ процедурасына сәйкес сынақтарды өткізу.
екінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 65% -ы, сонымен қатар технологиялық операциялардың орындалуына байланысты:
- бірінші жылдағы технологиялық операциялар;
- роликті батареяларды өндіру және роликті батареяларды орнату;
- сепкіштің қаңқасын өндіру,
сеялканы бояу; сепкіштің жұмыс сынағы;
үшінші және одан кейінгі жылдары - түпкілікті өнім бағасының 50% -ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- бірінші және екінші курстардағы технологиялық операциялар;
- роликті батареяларды өндіру және роликті батареяларды монтаждау; - алдыңғы шанышқыны жасау сепкіштер, роликті жақтаулар, сеялкалар: - доңғалақ хабын жасау; астық қорапшасының өндірісі; - сепкіштің қаңқасын өндіру, сеялканы бояу; - сепкіштің жұмыс сынағы
8432 31 110 0,
8432 39 110 0
Орталық жетектерді дәл отырғызу
Технологиялық операцияларды орындау кезінде өнімнің осы түрі жасалынған күннен бастап бірінші және екінші жылдары:
- бункер шассиін құрастыру;
- гидравликалық, пневматикалық жүйені орнату;
- сепкіштің қаңқасы мен қанаттарын құрастыру;
- айналмалы және көлік дөңгелектерін, жұмыс органдарын орнату;
- жағармай құю, сыртқы элементтерін орнату;
- теңіз сынақтарын өткізу.
Өнімнің осы түрін жасау басталған күннен бастап үшінші және одан кейінгі жылдары бірінші және екінші жылдардың технологиялық операциялары, сондай-ақ кемінде 3 және бесінші жылы келесі технологиялық операциялардың кем дегенде 7-сі:
- тұқым бункерін дайындау немесе дәнекерлеу;
- бункер қаңқасын дайындау, дәнекерлеу;
- бункер шассиін дайындау, дәнекерлеу;
- гидравликалық шлангтарды дайындау;
- тіреу рамасы мен рамалық құрылымдарды, корпустарды сырлау;
- бункерлерді (егер жобалық құжаттамада көзделген болса), жұмыс органдары мен сыртқы элементтерді бояу;
- илектеу және тасымалдау дөңгелектерін орнату, жұмыс органдарын монтаждау.

8433
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8433 51 000 9, 8433 59 110 9, 8433 59 850 9
Выполнение одного из следующих условий:
изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределе 5 % цены конечной продукции;
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соответствующего соглашения "о промышленной сборке" товарной позиции 8433 ТН ВЭД ТС кроме машин товарных позиций 8433 51 000 9, 8433 59 110 9, 8433 59 850 9.
8433 51 000 9
Комбайны зерноуборочные: прочие
Выполнение одного из следующих условий:
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соответствующего соглашения "о промышленной сборке" товарной позиции 8433 51 000 9;
изготовление, при котором стоимость используемых узлов не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 90% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектация тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан;
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание ЗИП;
во второй год - 85% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектация тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан;
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание ЗИП;
установка измельчителя - разбрасывателя или копнителя.
В третий год - 80% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектование тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан.
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание ЗИП;
изготовление и установка измельчителя - разбрасывателя или копнителя.
В четвертый год - 70% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектование тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан;
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание ЗИП;
изготовление и установка измельчителя - разбрасывателя или копнителя;
изготовление подмоторной рамы;
обкатка двигателя и установка на подмоторную раму;
установка гидромотора, фильтра очистки, рукавов высокого и низкого давления гидросистемы привода ходовой части;
установка гидроцилиндров подъема жатки;
монтаж пульта автоматической системы контроля и проверка на функционирование;
монтаж системы обратной прокрутки наклонной камеры;
изготовление наклонной камеры и транспортера к ней, обкатка наклонной камеры, установка на комбайн;
монтаж и испытание централизованной системы смазки.
В пятый год и последующие годы - 60% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектование тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан.
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание ЗИП;
изготовление и установка измельчителя - разбрасывателя или копнителя;
изготовление подмоторной рамы;
обкатка двигателя и установка на подмоторную раму;
установка гидромотора, фильтра очистки, рукавов высокого и низкого давления гидросистемы привода ходовой части;
установка гидроцилиндров подъема жатки;
монтаж пульта автоматической системы контроля и проверка на функционирование;
монтаж системы обратной прокрутки наклонной камеры;
изготовление наклонной камеры и транспортера к ней, обкатка наклонной камеры, установка на комбайн;
монтаж и испытание централизованной системы смазки;
изготовление и установка лестниц капотов и ограждений

8433
Теріп алғыш престерді, сабанды немесе пiшендi дестелерге буып-түюге арналған баспақтарды қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе механизмдер; пiшен шапқыштар немесе көгал шапқыштар; 8433 51 000 9, 8433 59 110 9, 8433 59 850 9 тауар позициясындағы машиналардан басқа жұмыртқаларды, жемiстерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тазалауға, сорттауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
Келесі шарттардың бірі орындалады: барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50% -нан аспауы керек өндіріс. Жоғарыда аталған шегінде өніммен бірдей тауар позициясында жіктелген материалдар тек соңғы өнім бағасының 5% шегінде болатын мөлшерге дейін пайдаланылуы мүмкін; 8433 51 000 9, 8433 59 110 9, 8433 59 110 9, 8433 59 110 9, 8433 59 110 9, 8433 51 000 9 тауар позицияларын қоспағанда, сыртқы экономикалық қызмет тауар номенклатурасының 8433 тармағын "өнеркәсіптік құрастыру туралы" тиісті келісімге сәйкес, Кеден одағының сыртқы экономикалық қызмет тауар номенклатурасының материалдарынан дайындау.
8433 51 000 9
Астық жинайтын комбайндар: өзгелері
Келесі шарттардың бірі орындалады:
8433 51 000 9 тауар позициясының "өнеркәсіптік құрастыру туралы" тиісті келісіміне сәйкес ТН ВЭД КС кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау;
пайдаланылатын қондырғылардың құны келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, өнімнің осы түрін шығарған күннен бастап бірінші жылы соңғы өнім бағасының 90% -нан аспауы керек өндіріс:
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында шығарылған колонкамен тасымалдау;
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
екінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 85%:
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында шығарылған колонкамен тасымалдау;
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
ұсақтағыш - жайғыш немесе стекер орнату.
Үшінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 80% -ы:
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында өндірілген колонканы тасымалдау.
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
ұсақтағышты - жайғышты немесе стакерді дайындау және орнату.
Төртінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 70% -ы:
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында жасалған тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны аяқтау;
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
ұсақтағышты - жайғышты немесе стакерді дайындау және орнату;
қосалқы қозғалтқыштың жақтауын жасау;
қозғалтқышты іске қосу және ішкі жақтауға орнату;
гидравликалық қозғалтқышты, тазалағыш сүзгіні, шасси жетегінің гидравликалық жүйесіне арналған жоғары және төмен қысымды шлангтарды орнату;
тақырыпты көтеруге арналған гидравликалық цилиндрлерді орнату;
автоматты басқару жүйесінің басқару панелін орнату және жұмыс істеуін тексеру;
фидер камерасының кері айналдыру жүйесін орнату;
қоректендіру камерасын және оған конвейерді дайындау, қоректендіру камерасын іске қосу, комбайнға орнату;
орталықтандырылған майлау жүйесін орнату және сынау.
Бесінші жылы және одан кейінгі жылдары - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 60% -ы:
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында жасалған тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны аяқтау.
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
ұсақтағышты - жайғышты немесе стакерді дайындау және орнату;
қосалқы қозғалтқыштың жақтауын жасау;
қозғалтқышты іске қосу және ішкі жақтауға орнату;
гидравликалық қозғалтқышты, тазалағыш сүзгіні, шасси жетегінің гидравликалық жүйесіне арналған жоғары және төмен қысымды шлангтарды орнату;
тақырыпты көтеруге арналған гидравликалық цилиндрлерді орнату;
автоматты басқару жүйесінің басқару панелін орнату және жұмыс істеуін тексеру;
фидер камерасының кері айналдыру жүйесін орнату;
қоректендіргіш камерасын және оған жеткізгішті дайындау, қоректендіру камерасын іске қосу, комбайнға орнату;
орталықтандырылған майлау жүйесін орнату және сынау;
баспалдақтарды, сорғыштар мен қоршауларды дайындау және орнату

8433 59 110 9
Комбайны силосоуборочные: самоходные: прочие
Выполнение одного из следующих условий:
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соответствующего соглашения "о промышленной сборке" товарной позиции 8433 59 1109;
изготовление, при котором стоимость используемых узлов не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка двигателя;
- установка стеклоочистителя, установка фар;
- установка габаритных фонарей;
- установка проблесковых фонарей;
- установка звуковых сигналов;
- установка светоотражателей;
- установка жгута двигателя;
- установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан;
- установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан;
- установка лестниц и ограждений;
- установка ремней;
- установка гидроцилиндров рулевого управления;
- установка и заправка кондиционера;
- установка пульта управления (компьютеры);
- нанесение липких аппликаций;
- установка таблички;
- заправка, испытание комбайна;
- комплектование и упаковывание ЗИП;
- обкатка двигателя и установка на подмоторную раму;
- установка фильтра очистки топлива и систем топливоподачи, выпуска отработавших газов двигателя.
Во второй год 85 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка двигателя;
- установка стеклоочистителя, установка фар;
- установка габаритных фонарей;
- установка проблесковых фонарей;
- установка звуковых сигналов;
- установка светоотражателей;
- установка жгута двигателя;
- установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан;
- установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан;
- установка лестниц и ограждений;
- установка ремней;
- установка гидроцилиндров рулевого управления;
- установка и заправка кондиционера;
- установка пульта управления (компьютеры);
- нанесение липких аппликаций;
- установка таблички;
- заправка, испытание комбайна;
- комплектование и упаковывание ЗИП;
- обкатка двигателя и установка на подмоторную раму;
- установка фильтра очистки топлива и систем топливоподачи, выпуска отработавших газов двигателя;
- установка гидромотора, гидронасоса, фильтра очистки, рукавов высокого и низкого давления гидросистемы привода ходовой части;
- монтаж пульта автоматической системы контроля и проверка на функционирование;
- монтаж системы обратной прокрутки измельчителя массы.
В третий год 80 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка двигателя;
- установка стеклоочистителя, установка фар;
- установка габаритных фонарей;
- установка проблесковых фонарей;
- установка звуковых сигналов;
- установка светоотражателей;
- установка жгута двигателя;
- установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан;
- установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан;
- установка лестниц и ограждений;
- установка ремней;
- установка гидроцилиндров рулевого управления;
- установка и заправка кондиционера;
- установка пульта управления (компьютеры);
- нанесение липких аппликаций;
- установка таблички;
- заправка, испытание комбайна;
- комплектование и упаковывание ЗИП;
- обкатка двигателя и установка на подмоторную раму;
- установка фильтра очистки топлива и систем топливоподачи, выпуска отработавших газов двигателя;
- установка гидромотора, гидронасоса, фильтра очистки, рукавов высокого и низкого давления гидросистемы привода ходовой части;
- монтаж пульта автоматической системы контроля и проверка на функционирование;
- монтаж системы обратной прокрутки измельчителя массы;
- изготовление перил, ограждений, установка на комбайн.
В четвертый год 75 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка двигателя;
- установка стеклоочистителя, установка фар;
- установка габаритных фонарей;
- установка проблесковых фонарей;
- установка звуковых сигналов;
- установка светоотражателей;
- установка жгута двигателя;
- установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан;
- установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан;
- установка лестниц и ограждений;
- установка ремней;
- установка гидроцилиндров рулевого управления;
- установка и заправка кондиционера;
- установка пульта управления (компьютеры);
- нанесение липких аппликаций;
- установка таблички;
- заправка, испытание комбайна;
- комплектование и упаковывание ЗИП;
- обкатка двигателя и установка на подмоторную раму;
- установка фильтра очистки топлива и систем топливоподачи, выпуска отработавших газов двигателя;
- установка гидромотора, гидронасоса, фильтра очистки, рукавов высокого и низкого давления гидросистемы привода ходовой части;
- монтаж пульта автоматической системы контроля и проверка на функционирование;
- монтаж системы обратной прокрутки измельчителя массы;
- изготовление перил, ограждений, установка на комбайн;
- изготовление капота.
В пятый год и последующие годы 60 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка двигателя;
- установка стеклоочистителя, установка фар;
- установка габаритных фонарей;
- установка проблесковых фонарей;
- установка звуковых сигналов;
- установка светоотражателей;
- установка жгута двигателя;
- установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан;
- установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан;
- установка лестниц и ограждений;
- установка ремней;
- установка гидроцилиндров рулевого управления;
- установка и заправка кондиционера;
- установка пульта управления (компьютеры);
- нанесение липких аппликаций;
- установка таблички;
- заправка, испытание комбайна;
- комплектование и упаковывание ЗИП;
- обкатка двигателя и установка на подмоторную раму;
- установка фильтра очистки топлива и систем топливоподачи, выпуска отработавших газов двигателя;
- установка гидромотора, гидронасоса, фильтра очистки, рукавов высокого и низкого давления гидросистемы привода ходовой части;
- монтаж пульта автоматической системы контроля и проверка на функционирование;
- монтаж системы обратной прокрутки измельчителя массы;
- изготовление перил, ограждений, установка на комбайн;
- изготовление капотов и аккумуляторных ящиков.

8433 59 110 9
Сүрлем жинайтын комбайндар: өздігінен жүретін: өзгелері
Келесі шарттардың бірі орындалады:
8433 59 1109 тауар позициясының "өнеркәсіптік құрастыру туралы" тиісті келісімі болған жағдайда, ТН ВЭД КС кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау;
пайдаланылатын қондырғылардың құны келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, өнімнің осы түрін шығарған күннен бастап бірінші жылы соңғы өнім бағасының 90% -нан аспауы керек өндіріс:
- қозғалтқышты орнату;
- сүрткішті орнату, фараларды орнату;
- бүйір шамдарды орнату;
- жыпылықтайтын шамдарды орнату;
- дыбыстық сигналдарды орнату;
- рефлекторларды орнату;
- қозғалтқыш байламын орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
- Қазақстан Республикасында шығарылатын қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
- баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
- белдіктерді орнату;
- гидравликалық цилиндрлерді басқару;
- кондиционерді орнату және жанармай құю;
- басқару панелін орнату (компьютерлер);
- жабысқақ қосымшаларды қолдану;
- тәрелкені орнату;
- жанармай құю, комбайнды сынау;
- қосалқы бөлшектерді жинау және орау; - қозғалтқышты іске қосу және ішкі жақтауға орнату; - отын сүзгісін және отын беру жүйелерін, қозғалтқыштың шығатын газдарын орнату. Екінші жылы келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 85% -ы: - қозғалтқышты орнату; - сүрткішті орнату, фараларды орнату; - бүйір шамдарды орнату; - жыпылықтайтын шамдарды орнату; - дыбыстық сигналдарды орнату; - рефлекторларды орнату; - қозғалтқыш байламын орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату; - Қазақстан Республикасында шығарылатын қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
- баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
- белдіктерді орнату;
- гидравликалық цилиндрлерді басқару;
- кондиционерді орнату және жанармай құю;
- басқару панелін орнату (компьютерлер);
- жабысқақ қосымшаларды қолдану;
- тәрелкені орнату;
- жанармай құю, комбайнды сынау;
- қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
- қозғалтқышты іске қосу және ішкі жақтауға орнату;
- отын сүзгісін және отын беру жүйелерін, қозғалтқыштың пайдаланылған газдарын орнату;
- шасси жетегінің гидравликалық жүйесіне арналған гидравликалық қозғалтқышты, гидравликалық сорғыны, тазартқыш сүзгіні, жоғары және төмен қысымды шлангтарды орнату;
- автоматты басқару жүйесінің басқару панелін орнату және жұмыс істеуін тексеру;
- жаппай ұсақтағыштың артқа айналдыру жүйесін орнату.
Үшінші жылы келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, түпкілікті өнім бағасының 80% құрайды:
- қозғалтқышты орнату;
- сүрткішті орнату, фараларды орнату;
- бүйір шамдарды орнату;
- жыпылықтайтын шамдарды орнату;
- дыбыстық сигналдарды орнату;
- рефлекторларды орнату;
- қозғалтқыш байламын орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
- Қазақстан Республикасында шығарылатын қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
- баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
- белдіктерді орнату;
- гидравликалық цилиндрлерді басқару;
- кондиционерді орнату және жанармай құю;
- басқару панелін орнату (компьютерлер);
- жабысқақ қосымшаларды қолдану;
- тәрелкені орнату;
- жанармай құю, комбайнды сынау;
- қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
- қозғалтқышты іске қосу және ішкі жақтауға орнату;
- отын сүзгісін және отын беру жүйелерін, қозғалтқыштың пайдаланылған газдарын орнату;
- шасси жетегінің гидравликалық жүйесіне арналған гидравликалық қозғалтқышты, гидравликалық сорғыны, тазартқыш сүзгіні, жоғары және төмен қысымды шлангтарды орнату;
- автоматты басқару жүйесінің басқару панелін орнату және жұмыс істеуін тексеру;
- жаппай ұсақтағыштың артқа айналдыру жүйесін орнату;
- тұтқалар, қоршаулар жасау, комбайнға орнату.
Төртінші жылы келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 75% -ы:
- қозғалтқышты орнату;
- сүрткішті орнату, фараларды орнату;
- бүйір шамдарды орнату;
- жыпылықтайтын шамдарды орнату;
- дыбыстық сигналдарды орнату;
- рефлекторларды орнату;
- қозғалтқыш байламын орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
- Қазақстан Республикасында шығарылатын қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
- баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
- белдіктерді орнату;
- гидравликалық цилиндрлерді басқару;
- кондиционерді орнату және жанармай құю;
- басқару панелін орнату (компьютерлер);
- жабысқақ қосымшаларды қолдану;
- тәрелкені орнату;
- жанармай құю, комбайнды сынау;
- қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
- қозғалтқышты іске қосу және ішкі жақтауға орнату;
- отын сүзгісін және отын беру жүйелерін, қозғалтқыштың пайдаланылған газдарын орнату;
- шасси жетегінің гидравликалық жүйесіне арналған гидравликалық қозғалтқышты, гидравликалық сорғыны, тазартқыш сүзгіні, жоғары және төмен қысымды шлангтарды орнату;
- автоматты басқару жүйесінің басқару панелін орнату және жұмыс істеуін тексеру;
- жаппай ұсақтағыштың артқа айналдыру жүйесін орнату;
- тұтқалар, қоршаулар жасау, комбайнға орнату;
- сорғышты дайындау. Бесінші жылы және одан кейінгі жылдары келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 60% -ы:
- қозғалтқышты орнату;
- сүрткішті орнату, фараларды орнату;
- бүйір шамдарды орнату;
- жыпылықтайтын шамдарды орнату;
- дыбыстық сигналдарды орнату;
- рефлекторларды орнату;
- қозғалтқыш байламын орнату;
- Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
- Қазақстан Республикасында шығарылатын қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
- баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
- белдіктерді орнату;
- гидравликалық цилиндрлерді басқару;
- кондиционерді орнату және жанармай құю;
- басқару панелін орнату (компьютерлер);
- жабысқақ қосымшаларды қолдану;
- тәрелкені орнату;
- жанармай құю, комбайнды сынау;
- қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
- қозғалтқышты іске қосу және ішкі жақтауға орнату;
- отын сүзгісін және отын беру жүйелерін, қозғалтқыштың пайдаланылған газдарын орнату;
- шасси жетегінің гидравликалық жүйесіне арналған гидравликалық қозғалтқышты, гидравликалық сорғыны, тазартқыш сүзгіні, жоғары және төмен қысымды шлангтарды орнату;
- автоматты басқару жүйесінің басқару панелін орнату және жұмыс істеуін тексеру;
- жаппай ұсақтағыштың артқа айналдыру жүйесін орнату;
- тұтқалар, қоршаулар жасау, комбайнға орнату;
- сорғыштар мен аккумулятор қораптарын жасау.

8433 59 850 9
Машины для уборки урожая прочие;
машины или механизмы для обмолота: прочие: прочие
Выполнение одного из следующих условий:
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соответствующего соглашения "о промышленной сборке" товарной позиции 8433 59 8509;
изготовление, при котором стоимость используемых деталей и узлов не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 80% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций: - установка подборщика или мотовило;
- обкатка платформы - подборщика или жатки навесной на стенде;
- окраска платформы-подборщика или жатки навесной;
- установка светоотражающих наклеек и знаков безопасности;
- установка заводской таблички.
Во второй год - 70% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка подборщика или мотовило;
- обкатка платформы - подборщика или жатки навесной на стенде;
- окраска платформы-подборщика или жатки навесной;
- установка светоотражающих наклеек и знаков безопасности;
- установка заводской таблички;
- установка вариатора или гидромотора;
- установка гидросистемы вариатора или гидравлического оборудования;
- установка шнека консольного или транспортерной ленты;
- установка привода шнека консольного или карданных цепных и ременных передач .
В третий год и последующие годы - 60% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка подборщика или мотовило;
- обкатка платформы-подборщика или жатки навесной на стенде;
- окраска платформы-подборщика или жатки навесной;
- установка светоотражающих наклеек и знаков безопасности;
- установка заводской таблички;
- установка вариатора или гидромотора;
- установка гидросистемы вариатора или гидравлического оборудования;
- установка шнека консольного или траспортерной ленты;
- установка привода шнека консольного или карданных цепных и ременных передач;
- сборка-сварка каркаса-платформы или корпуса жатки навесной.
Из 8443 99 900 0
Картриджи для печатающей техники
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределе 5 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
- производство корпуса изделия и/или фотобарабана и/или магнитного вала и/или дозирующего лезвия и/или чистящего лезвия и/или тонера и/или чипа;
- Сварка деталей корпуса изделия должна осуществляться при помощи ультразвукового аппарата и других специальных аппаратов и оснастки;
-Тестирование готового изделия на денситометре, аппарате климат-камера, вакуумного аппарата, вибрационного стола и другого специального оборудования.
8444 -
8447
Машины для экструдирования,
вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов – машины трикотажные,
вязально-прошивные, для получения
позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции

8433 59 850 9
Егін жинауға арналған өзге де машиналар; бастыруға арналған машиналар немесе механизмдер:өзгелері
Келесі шарттардың бірі орындалады:
8433 59 8509 тауар позициясының "өнеркәсіптік жинақтау туралы" тиісті келісіміне сәйкес ТН ВЭД КС кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау;
пайдаланылатын бөлшектер мен тораптардың құны келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, өнімнің осы түрін шығарған күннен бастап бірінші жылы соңғы өнім бағасының 80% -нан аспауы керек өндіріс:
- көтергішті немесе катушканы орнату;
- платформада жүгіру - көтергіш немесе тіреуіште орнатылған бас;
- платформаны алу немесе орнатылған тақырыпты бояу; - шағылыстыратын жапсырмалар мен қауіпсіздік белгілерін орнату;
- тақтайшаны орнату.
Екінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, түпкілікті өнім бағасының 70% -ы:
- көтергішті немесе катушканы орнату;
- платформада жүгіру
- көтергіш немесе тіреуіште орнатылған бас;
- платформаны алу немесе орнатылған тақырыпты бояу; - шағылыстыратын жапсырмалар мен қауіпсіздік белгілерін орнату;
- тақтайшаны орнату; - вариаторды немесе гидравликалық қозғалтқышты орнату; - вариаторлық гидравликалық жүйені немесе гидравликалық жабдықты орнату; - консоль немесе конвейерлі ленталы шнекті орнату; - шнек жетек консолін немесе кардалық тізбек пен белдік жетектерін орнату. Үшінші жылы және одан кейінгі жылдары - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 60% -ы: - көтергішті немесе катушканы орнату; - тіреуіште көтеру платформасын немесе орнатылған тақырыпты іске қосу; - платформаны алу немесе орнатылған тақырыпты бояу;
- шағылыстыратын жапсырмалар мен қауіпсіздік белгілерін орнату;
- тақтайшаны орнату;
- вариаторды немесе гидравликалық қозғалтқышты орнату;
- вариаторлық гидравликалық жүйені немесе гидравликалық жабдықты орнату;
- консольді немесе конвейерлі ленталы шнекті орнату;
- шнек жетек консолін немесе кардан тізбегі мен белдік жетектерін орнату;
- жақтау-платформаны немесе бекітілген үстіңгі корпусты құрастыру-дәнекерлеу.
8443 99 900 0
Баспа жабдықтарына арналған картридж
Барлық қолданылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50% -нан аспауы керек өндіріс. Жоғарыда көрсетілген шектерде өніммен бірдей позицияда жіктелген материалдар тек түпкілікті өнім бағасының 5% мөлшерінде қолданыла алады,
және келесі технологиялық операцияларды орындау қажет:
- бұйым корпусын және / немесе фото-барабанды және / немесе магнитті роликті және / немесе өлшеуіш пышағын және / немесе тазартқыш пышақты және / немесе тонерді және / немесе чипті жасау;
- бұйым корпусының бөлшектерін дәнекерлеу ультрадыбыстық аппаратты және басқа да арнайы құрылғылар мен жабдықтарды қолдану арқылы жүзеге асырылуы керек;
-Денситометрде, климаттық камерада, вакуумдық аппаратта, діріл үстелінде және басқа арнайы жабдықта дайын өнімді сынау.
8444 -8447
Химиялық тоқыма материалдарды кесу немесе экструдирлеу, тарту, текстурирлеуге арналған машиналар - зерлі жіптерді, тюльдерді, шілтерлерді, кестелеуді, бауды немесе торларды өруді алуға арналған тоқыма, тоқыма-қобылау машиналары және тафтингтік машиналар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс

8448
Оборудование вспомогательное для использования с машинами товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, ремизоподъемные каретки, жаккардовые машины, автоматические механизмы останова, механизмы смены
челноков); части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для машин данной товарной позиции или товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, веретена и рогульки, игольчатая гарнитура, гребни, фильеры, челноки, ремизки и ремизные рамы, трикотажные иглы)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8450
Стиральные машины
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
изготовление элементов корпуса;
изготовление платы управления;
монтаж элементов электропроводки;
сборка и монтаж блоков;
регулировка и контроль параметров
8452
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8456 -
8466
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических,
электронно-лучевых,
ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов – части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8456 – 8465, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к
станкам; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8469 -
8472
Машинки пишущие, кроме принтеров товарной
позиции 8443; устройства для обработки текстов - оборудование конторское (например, гектографические или трафаретные множительные аппараты, машины адресовальные, автоматические устройства
для выдачи банкнот, машины для сортировки, подсчета или упаковки монет, машинки
для заточки карандашей, перфорационные
машины или машины для скрепления скобами) прочее
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
изготовление электронных модулей
(заготовка радиоэлементов, SMD-монтаж, установка всех радиоэлементов на печатные платы, пайка, диагностика, регулировка, контроль);
программирование электронного модуля;
финишная сборка и регулировка (сборка, монтаж, регулировка, контроль, комплекс испытаний (регламентов) конечной продукции)

8448
8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, ремизо көтергiш күймешелер, жаккард машиналары, автоматты түрде тоқтату тетiктерi, қайықшаларды ауыстыру тетiктерi); тек қана немесе негiзiнен аталған тауар позициялардың немесе 8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар (мысалы, ұршықтар мен мүйiзшелер, инелi гарнитура, тарақтар, фильерлер, қайықшалар, ремизгалар немесе ремиздiк рамалар, трикотаж инелерi)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8450
Кір жуатын машиналар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
корпус элементтерін дайындау;
басқару платасын дайындау;
электр сымы элементтерін дайындау;
блоктарын жинау және құрастыру;
параметрлерін реттеу және бақылау.
8452
8440 тауар позициясындағы кiтап блоктарын тiгуге арналған кiтаптардан басқа тiгiн машиналары; тiгiн машиналарына арналған жиhаз, негiз және құтылар; тiгiн машиналарына арналған инелер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8456-8466
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленiң, ультрадыбыстық, электро-разрядтық, электро-химиялық, электронды-сәулелiк, ионды-сәулелiк немесе плазмалық-доғалық процестер арқылы материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар - құралдарды немесе бөлшектердi бекiтуге арналған керек- жарақтарды, өздiгiнен ашылатын бұранда кесу бастиектерiн, бөлу бас тиектерiн және станоктардың басқа да арнайы керек-жарақтарын қоса алғанда, тек қана немесе негiзiнен 8456-8465 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар; қол құралдарының барлық түрлерiне арналған жұмыс құралдарын бекiту керек – жарақтары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8469-8472
8443 тауарлық позициясындағы принтерлерден басқа жазу машинкалары; мәтіндерді өңдеуге арналған қондырғы
- кеңсе жабдығы (мысалы, гектографикалық немесе трафареттік көбейткіш аппараттар, жіберу машиналары, банкнотты беруге арналған автоматты қондырғы, тиындарды сұрыптау, есептеу немесе буып-түюге арналған машиналар, қарындаштарды ұштауға арналған машинкалар, тескіш машиналар немесе қапсырмамен қыстыруға арналған машиналар) өзгелері.
Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау:
электрондық модульдердің дайындалуы (радиоэлементтерді әзірлеу, SMD-монтаж, мөрлік тақшаларға барлық радиоэлементтерді орнату, дәнекерлеу, диагностика, реттелім, бақылау);
электрондық модульді бағдарламалау;
мәрелік құрастыру және реттеу (құрастыру, монтаж, реттелім, бақылау, түпкілікті өнім сынанақтарының кешені

8471
Вычислительные машины и их блоки;
магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в
кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в
другом месте не поименованные или не включенные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, при условии выполнения технологических операций:
- конфигурирование и настройка
вычислительной техники;
- монтаж в корпусе следующих
функциональных узлов: системной
платы, блока питания и других
компонентов, входящих в
конфигурацию вычислительной
техники;
- входной контроль сборочных
элементов;
- установка ПО и тестирование
вычислительной техники, в том числе выполнение комплексного теста проверки работоспособности
компьютера с сохранением полученных результатов
8474 32 000
Машины для смешивания минеральных веществ с битумом (асфальтобетонные заводы)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газопламенной машине);
механическая обработка деталей;
сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка; сборка и испытание отдельных узлов; общий монтаж установок и ввод в эксплуатацию с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8480
Опоки для металлолитейного производства; литейные поддоны; модели литейные; формы для литья
металлов (кроме изложниц), карбидов металлов, стекла, минеральных материалов, резины или пластмасс
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции
8481 80 81 10
8481 80 81 20
8481 80 81 99
Краны для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха - 40 °С и ниже, давлении 16 Мпа и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S);
Краны для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха - 55 °С и ниже, давлении 80 Мпа и выше;
Прочие краны для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей
Изготовление, при котором стоимость всех использованных материалов не должна превышать 70 % цены конечной продукции, при условии выполнении следующих технологических операций:
механическая обработка;
сборка;
сварка собранных узлов, неразрушающий контроль сварных соединений (если предусмотрено конструкторской документацией);
испытание давлением;
установка и настройка привода управления крана (если предусмотрено конструкторской документацией);
подготовка поверхности к нанесению покрытия;
нанесение покрытия.

8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары;
магниттiк немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректердi кодталған нысанда ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған, басқа жерде аталмаған және енгiзiлмеген машиналар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдар құны мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс:
- есептеуiш техниканы конфигурациялау және реттеу;
- корпуста мынадай функционалды тораптарды: жүйелiк тақшаны, қоректендiру блогын және есептеуiш техникасының конфигурациясына кiретiн басқа құрамдауыштарды құрастыру;
- құрастырушы элементтердiң кiрiсiн бақылау;
- БҚ орнату және есептеуiш техниканы тестiлеу, оның iшiнде алынған нәтижелердi сақтай отырып, компьютердiң жұмысқа қабiлеттiлiгiн тексерудiң кешендi тестiн орындау
8474 32 000
0
Минералды заттарды битуммен араластыруға арналған машина (асфальтбетон зауыттары)
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 % -ынан аспауға тиіс, сондай – ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: дайындамаларды жасау (таспалы кескіш машиналарда кесу, газды - плазмалық машинада пішу); бөлшектерді механикалық өңдеу; корпусты бөлшектерді жасау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастырушы-дәнекерлегіш операциялар; жеке тораптарды құрастыру және сынау;
қолда бар әдістемелік нұсқаулар бойынша күштік сынақтар өткізе отырып, конструкторлық құжаттамада берілген техникалық параметрлерді бақылай отырып, қондырғыларды жалпы құрастыружәне пайдалануға енгізу
8480
Металл құю өндiрiсiне арналған oпoктap; құю табандықтары; құю модельдерi; металдарды, металдардың карбидтерiн, шыныны, минералдық материалдарды, резеңке мен пластмассаны құюға арналған нысандар (құйма қалыптардан басқа)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8481 80 81 10
8481 80 81 20
8481 80 81 99
Құбыржолдарға, қазандықтарға, резервуаларға, цистерналарға, бактарға немесе құрамында күкіртсутегі (H2S) бар ортада қоршаған ауаның ˗ 40 °С температурасында және 16 Мпа қысымнан төмен кезде жұмыс істеуге арналған басқа ыдыстарға арналған крандар.
Құбыржолдарға, қазандықтарға, резервуаларға, цистерналарға, бактарға немесе қоршаған ауаның - 55 °С температурасында және 80 Мпа және одан жоғары қысымнан төмен кезде жұмыс істеуге арналған басқа ыдыстарға арналған крандар.
Құбыржолдарға, қазандықтарға, сұйыққоймаларға, цистерналарға, бактарға немесе соған ұқсас ыдыстарға арналған басқа да крандар.
Мына технологиялық операциялар:
механикалық өңдеу;
жинау;
жиналған түйіндерді дәнекерлеу, дәнекерлеу қосылыстарын бұзбай бақылау (егер құрастырылымдық құжаттамада көзделсе);
қысыммен сынау;
кранды басқару жетегін орнату және баптау (егер конструкторлық құжаттамада көзделсе);
жабынды жағуға беттерді дайындау;
жабын жағу орындалған жағдайда дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 70%-ынан аспауға тиiс.

8481 80 850
Затворы дисковые поворотные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции.
8484
Прокладки и аналогичные
соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла;
наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты
или аналогичную упаковку;
механические уплотнения
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции
8485
Части оборудования, не имеющие электрических соединений, изоляторов
контактов, катушек, проводов или других электрических деталей, в другом месте не поименованные
Изготовление, при котором
стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 85
Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности, кроме товаров следующих позиций, для которых применяемые правила излагаются далее: 8501, 8501 51-8501 53, 8502, 8507, 8508, 8515, 8516 50 000 0, 8517, из 8518, 8519, 8521, 8521 90 000 1, 8523, 8525, 8526, 8527, 8528, из 8528, из 8529, 8535, 8536, 8537, 8539, 8541 40 900 9, 8542, 8544, 8545
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50% цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределах 10% цены конечной продукции
8501
Двигатели и генераторы
электрические (кроме
электрогенераторных установок), кроме машин товарной продукции 8501 51 - 8501 53
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы позиции 8503 могут использоваться только до суммы в пределах 10 % цены конечной продукции
8501 51 - 8501 53
Двигатели переменного тока многофазные: прочие
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов и комлектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 95 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства.
Во второй год – 90 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного канала;
- сборка клеммной колодки.
В третий год – 85 % цены конечной продукции при условий выполнения следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного канала;
- сборка клеммной колодки;
- установка подшипников на вал;
- сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах)
- установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров;
- установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки;
- установка заглушек коробки выводов;
- сборка вводного устройства;
- установка клемм заземления на корпусе станины;
- установка клемм заземления в коробке выводов;
- грунтовка поверхностей;
- покраска поверхностей.
В четвертый год – 80 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операции:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного канала;
- сборка клеммной колодки;
- установка подшипников на вал;
- сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах)
- установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров;
- установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки;
- установка заглушек коробки выводов;
- сборка вводного устройства;
- установка клемм заземления на корпусе станины;
- установка клемм заземления в коробке выводов;
- грунтовка поверхностей;
- покраска поверхностей;
- механическая обработка валов;
- механическая модификация корпуса станины;
- механическая обработка замковых поверхностей станины;
- механическая обработка замковых поверхностей подшипникового щита;
- механическая обработка прочих поверхностей;
- сверление установочно-присоединительных отверстий;
- установка дополнительных датчиков в обмотках;
- установка дополнительных датчиков на подшипниках;
- установка токосъемной щетки на валу.
В пятый год – 75 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного канала;
- сборка клеммной колодки;
- установка подшипников на вал;
- сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах)
- установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров;
- установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки;
- установка заглушек коробки выводов;
- сборка вводного устройства;
- установка клемм заземления на корпусе станины;
- установка клемм заземления в коробке выводов;
- грунтовка поверхностей;
- покраска поверхностей;
- механическая обработка валов;
- механическая модификация корпуса станины;
- механическая обработка замковых поверхностей станины;
- механическая обработка замковых поверхностей подшипникового щита;
- механическая обработка прочих поверхностей;
- сверление установочно-присоединительных отверстий;
- установка дополнительных датчиков в обмотках;
- установка дополнительных датчиков на подшипниках;
- установка токосъемной щетки на валу;
- балансировка ротора в сборе;
- установка датчиков обратной связи;
- установка комплекта электромагнитного тормоза;
- установка комплекта независимой вентиляции

8481 80 850
Дискілі бұру ысырмалары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс.
8484
Басқа материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын жаймалық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер; төсемдердiң және пакеттерге, конверттерге немесе осыған ұқсас бумаларға салынған ұқсас бiрiктiру элементтерiнің жинақтары немесе жиынтықтары; механикалық нығыздағыштар:
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8485
Жабдықтардың электрлiк қосылыстары, түйiспелердiң, орауыштардың, сымдар мен басқа электр бөлшектерiнiң оқшаулауыштары жоқ басқа жерде аталмаған бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
85-топ
Электр машиналары мен жабдықтар, олардың бөлшектері; дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппаратура, телевизиялық бейне мен дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппаратура, олардың бөлшектері мен керек-жарақтары, олар үшін пайданылатын қағидалар төменде баяндалған мына позициялардың тауарларынан басқа: 8501, 8501 51-8501 53, 8502, 8507, 8508, 8515, 8516, 50 000 0, 8517, 8518-ден, 8519, 8521, 8521 90 000 1, 8523, 8525, 8526, 8527, 8528, 8528-ден, 8529-ден, 8530, 8535, 8536, 8537, 8539, 8541 40 900 9, 8542, 8544, 8545
Барлық қолданылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50% -нан аспауы керек өндіріс. Жоғарыда аталған шегінде өніммен бірдей тауар позициясында жіктелген материалдар тек соңғы өнім бағасынан 10% дейінгі мөлшерде қолданыла алады.
8501
8501 51 - 8501 53 тауар позициясындағы машиналарынан басқа электрлi қозғалтқыштар мен генераторлар (электргенераторлық қондырғылардан басқа)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8503 позициясындағы материалдар түпкiлiктi өнiм бағасының 10 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8501 51 - 8501 53
Ауыспалы токтың көпфазалы өзге қозғалтқыштары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен құрауыштардың құны, мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар шартымен тауардың осы түрін жасау басталған күнінен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауға тиiс.
Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауға тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарына (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауға тиіс.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарына (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс.
Бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарына (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату;
- жинақтағы роторды теңгерімдеу;
- кері байланыс датчиктерін орнату;
- электрмагнитті тежегіш жиынтығын орнату;
- тәуелсіз желдеткіш жиынтығын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауға тиіс.

8502
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические
Преобразователи
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы позиций 8501 или 8503 могут использоваться только до суммы в пределах 10 % цены конечной продукции
8507
Аккумуляторы электрические,
включая сепараторы для них,
прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8508
Пылесосы
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление корпуса,
изготовление элементов электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- регулировка и контроль параметров
8515
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной
пайки, высокотемпературной
пайки или сварки, независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или
металлокерамики
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться до суммы в пределах 85 % цены конечной продукции
8516 50
000 0
Печи микроволновые
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление корпуса,
изготовление элементов
электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- регулировка и контроль параметров
8517
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других
беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других
данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной
или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры
товарной позиции
8443, 8525, 8527 или 8528
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
сборка и монтаж электронных
компонентов;
механическая сборка изделия;
запись программного обеспечения;
регулировка и контроль
параметров;
комплексное тестирование.
из 8518
Микрофоны и подставки для них; громкоговорители, смонтированные или
не смонтированные в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей;
электрические усилители звуковой частоты; электpические
звукоусилительные комплекты

8502
Электргенераторлық қондырғылар және айналып тұратын электрлi түрлендiргiштер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектерде 8501 немесе 8503 позициясындағы материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 10%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8507
Айырғыштарын қоса алғанда, тiкбұрышты (оның iшiнде шаршы) немесе өзге пiшiндi электрлі аккумуляторлар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8508
Шаңсорғыштар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- корпусты дайындау, электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаждау;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
8515
Электрлік (оның ішінде электрлік газбен қыздырылатын), лазерлік немесе басқа да жарық түсіретін немесе фотонды, ультрадыбысты, электронды-сәулелі, магнитті-импульсті немесе плазмалы-доғалы төменгi температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пiсiруге арналған, кесу үшiн жарамды немесе жарамсыз машиналар мен аппараттар; металл немесе металл керамикаларын ыстықпен жалатуға арналған электрлік машиналар мен аппараттар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнім позициясында жіктелетін материалдар құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ына дейінгі шегінде қолданыла алады
8516 50 000 0
Қысқатолқынды пештер
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- корпусты дайындау, электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаждау;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
8517
Ұялы байланыс желiлерiне немесе басқа сымсыз байланыс желiлерiне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда телефон аппараттары; басқа сымды немесе сымсыз байланыс желiсiне арналған коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда дауысты, бейненi немесе басқа деректердi таратуға немесе қабылдауға арналған басқа аппаратура (мысалы, жергiлiктi немесе ғаламдық байланыс желiсiнде), 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының таратқыш және қабылдағыш аппаратурасынан басқа.
Мына технологиялық операциялар орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау:
электрондық құрауыштарды құрастыру және монтаждау;
бұйымды механикалық құрастыру;
бағдарламалық қамтамасыз ету жазбасы;
параметрлердi реттеу және бақылау;
кешендi тестiлеу.
8518-ден
Микрофондар мен олардың тағандары; корпусына орнатылған немесе орнатылмаған дауыс зорайтқыштар; микрофонымен бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген, басқа киетiн құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бiр немесе одан көп дауыс зорайтқыштан тұратын жинақталымдар; дыбыс жиiлiгiн электр күшейткiштер; электр дыбыс күшейткiш жинақталымдар

Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
8519
Аппаратура звукозаписывающая или звуковоспроизводящая
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8521
Аппаратура видеозаписывающая
или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8521 90
000 1
DVD-проигрыватели
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций: изготовление корпуса, изготовление
элементов электропроводки;
сборка и монтаж блоков;
регулировка и контроль параметров
8523
Диски, ленты, твердотельные
энергонезависимые устройства хранения данных, интеллектуальные карточки" и другие носители для
записи звука или других явлений, записанные или незаписанные, включая матрицы и мастер-диски для изготовления дисков, кроме изделий группы 37
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8525
Аппаратура передающая для
радиовещания или телевидения, включающая или не включающая в свой состав приемную, звукозаписывающую или звуковоспроизводящую аппаратуру; телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8526
Аппаратура радиолокационная,
радионавигационная и радиоаппаратура дистанционного управления
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8527
Аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или
звуковоспроизводящей аппаратурой или часами
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы позиции 8529 могут использоваться только до суммы в пределах 10 % цены конечной продукции
8528 (кроме 8528 71 1900)
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру, аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление электронных модулей
(заготовка радиоэлементов, SMD-монтаж, установка всех радиоэлементов на печатные платы, пайка, диагностика, регулировка, контроль);
- изготовление корпусных деталей;
- финишная сборка и регулировка (сборка, монтаж, регулировка, контроль, комплекс испытаний (регламентов) конечной продукции)

Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде өнiмдiкiндей позицияда жiктелетiн материалдар түпкiлiктi өнiм құнының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8519
Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратура
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8521
Бейнетюнер орнатылған немесе орнатылмаған бейнежазғыш немесе бейнекөрсеткiш аппаратура
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8521 90 000 1
DVD-ойнатқыштары
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позиция материалдарынан дайындау: корпусты дайындау, электр өткiзгiш элементтерiн құрастыру және монтаждау; параметрлерiн реттеу және бақылау
8523
37-топ бұйымдарынан өзге, дискiлердi дайындауға арналған матрицалар мен мастер-дискiлердi қоса алғанда жазылған немесе жазылмаған дискiлер, таспалар, қатты энергияға тәуелсiз деректердi сақтау құрылғылары, "зияткерлiк карточкалары" және дыбысты немесе басқа да құбылыстарды жазуға арналған басқа да тасығыштар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8525
Радиохабарға немесе телевидениеге арналған, өзiнiң құрамында енгiзетiн немесе енгiзбейтiн қабылдағыш, дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш құрылғысы бар таратқыш аппаратура; теледидар камералары, цифрлық камералар және жазғыш бейнекамералар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8526
Радиолокациялық, радионавигациялық аппаратура және қашықтан басқаратын радиоаппаратура
Дайындау, ол кезде барлық, пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8527
Бiр корпуста дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш аппаратурамен немесе сағатпен бiрге орнатылған немесе орнатылмаған, радиохабар таратуға арналған қабылдағыш аппаратура
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс.
Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8529 позициясындағы материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 10%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8528
(8528 71 1900 басқа)
Құрамында қабылдағыш телевизиялық аппаратура енгізілмеген мониторлар және проекторлар; радиохабар қабылдағышы немесе дыбыс, бейне жазып алатын немесе шығаратын аппаратурасын қамтитын немесе қамтымайтын теледидар байланысына арналған қабылдағыш аппаратура
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- электрондық модульдерді дайындау (радио-элементтердiң дайындамасы, SMD-құрастыру, барлық радиоэлементтердi баспалық платаларға орнату, дәнекерлеу, диагностика, бұрау, бақылау);
- корпустық бөлшектерді дайындау;
- фиништiк құрастыру және бұрау (түпкiлiктi өнiмдердi (регламенттердi) құрастыру, монтаждау, бұрау, бақылау, сынау кешенi

8528 71 1900
Аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение, не предназначенная для включения в свой состав видеодисплея или экрана: видеотюнеры прочие
В первый год производства после 2018 года (независимо от даты начала производства):
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление электронных модулей;
(заготовка радиоэлементов, SMD-монтаж, установка всех радиоэлементов на печатные платы, пайка, диагностика, регулировка, контроль);
- финишная сборка и регулировка (сборка, монтаж, регулировка, контроль, комплекс испытаний (регламентов) конечной продукции).
Со второго года производства после 2018 года (независимо от даты начала производства):
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление электронных модулей (заготовка радиоэлементов, SMD-монтаж, установка всех радиоэлементов на печатные платы, пайка, диагностика, регулировка, контроль);
- разработка программного обеспечения или использование казахстанского программного обеспечения;
- финишная сборка и регулировка (сборка, монтаж, регулировка, контроль, комплекс испытаний (регламентов) конечной продукции).
С четвертого года производства после 2018 года (независимо от даты начала производства):
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление электронных модулей (заготовка радиоэлементов, SMD-монтаж, установка всех радиоэлементов на печатные платы, пайка, диагностика, регулировка, контроль);
- разработка программного обеспечения или использование отечественного программного обеспечения;
- изготовление корпусных деталей или использование корпусных деталей казахстанского производства;
- финишная сборка и регулировка (сборка, монтаж, регулировка, контроль, комплекс испытаний (регламентов) конечной продукции).
из 8529
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2016 № 632 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
8530
Исключена приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2016 № 632 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
8535, 8536
Аппаратура электрическая для
коммутации или защиты
электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например,
выключатели, переключатели,
прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители,
соединительные коробки) на напряжение более 1000 В;
аппаратура электрическая для
коммутации или защиты
электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие предохранители, гасители скачков
напряжения, штепсельные вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие соединители,
соединительные коробки) на напряжение не более 1000 В;
соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы позиции 8538 могут использоваться только до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции

8528 71 1900
Құрамына теледидар қабылдағыш аппаратура енілмеген мониторлар мен проекторлар; құрамында кең ауқымды радиоқабылдағыш немесе құрамына бейнедисплейді немесе экранды бейнетюнерлер және өзгелерін енгізуге арналмаған бейне жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратураны енгізетін немесе енгізбейтін теледидар байланысына арналған қабылдағыш аппаратура;
2018 жылдан кейін өндірістің бірінші жылы (өндірістің басталған күніне қарамастан):
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- электрондық модульдерді дайындау (радио-элементтердiң дайындамасы, SMD-құрастыру, барлық радиоэлементтердi баспалық платаларға орнату, дәнекерлеу, диагностика, бұрау, бақылау);
- фиништiк құрастыру және бұрау (түпкiлiктi өнiмдердi (регламенттердi) құрастыру, монтаждау, бұрау, бақылау, сынау кешенi.
2018 жылдан кейін өндірістің екінші жылынан бастап (өндірістің басталған күніне қарамастан):
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- электрондық модульдерді дайындау (радио-элементтердiң дайындамасы, SMD-құрастыру, барлық радиоэлементтердi баспалық платаларға орнату, дәнекерлеу, диагностика, бұрау, бақылау);
- бағдарламалық қамтылымды әзірлеу немесе қазақстандық бағдарламалық қамтылымды қолдану;
- фиништiк құрастыру және бұрау (түпкiлiктi өнiмдердi (регламенттердi) құрастыру, монтаждау, бұрау, бақылау, сынау кешенi.
2018 жылдан кейін өндірістің төртінші жылынан бастап (өндірістің басталған күніне қарамастан):
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- электрондық модульдерді дайындау (радио-элементтердiң дайындамасы, SMD-құрастыру, барлық радиоэлементтердi баспалық платаларға орнату, дәнекерлеу, диагностика, бұрау, бақылау);
- бағдарламалық қамтылымды әзірлеу немесе қазақстандық бағдарламалық қамтылымды қолдану;
- корпустық бөлшектерді дайындау немесе қазақстандық өндірістегі корпустық бөлшектерді пайдалану;
- фиништiк құрастыру және бұрау (түпкiлiктi өнiмдердi (регламенттердi) құрастыру, монтаждау, бұрау, бақылау, сынау кешенi
8529-дан
Алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2016 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8530
Алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2016 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8535, 8536
1000 В-дан асатын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тiзбектерiн қорғауға арналған немесе электр тiзбектерiне қосуға арналған немесе электр тiзбектерiндегi электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгiштер, жатық сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеу шектегiштер, кернеу секiрiсiн сөндiрушiлер, қосқыш қорапшалар, ток қабылдағыштар, ток алғыштар және өзге де қосқыштар, қосқыш қорапшалар); 1000 В-дан аспайтын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тiзбектерiн қорғауға арналған немесе электр тiзбектерiне қосуға арналған немесе электр тiзбектерiндегi электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгiштер, реле, жатық сақтағыштар, кернеу секірісін сөндiрушiлер, ашамайлы ашалар мен розеткалар, электр шамдарына арналған патрондар, қосқыштар, қосқыш қорапшалар): талшықты-оптикалық, талшықты-оптикалық бұраулар немесе кәбiлдерге арналған қосқыштар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс.
Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8538 позициясындағы материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн

8537
Пульты, панели, консоли, столы,
распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие,
оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции
8535 или 8536 для
управления или распределения
электрического тока, в том числе
включающие в себя приборы или
устройства группы 90 и цифровые
аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы позиции 8538 могут использоваться только до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
8539
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов (деталей)
не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 70 % цены конечной продукции, во второй год и последующие годы - 60 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- сборка на конвейере;
- закрепление цоколя на усадочной машине;
- пайка на конвейере;
- тестирование на поверочном
конвейере;
- изготовление электронного
балласта;
- маркировка на машине тампонной
печати;
- упаковка на конвейере
8541 40 900 0
Фотоэлектрический модуль (солнечные батареи)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
создание гирлянд из поликристаллических (или монокристаллических) ячеек (солнечных элементов);
контроль качества гирлянд;
ремонт гирлянд, отбракованных в ходе контроля;
осмотр, подготовка и укладка медной шины;
соединение между собой медных шин;
первоначальный электролюминесцентный контроль;
укладка этиленвинилацетатной пленки и листа полимерного слоя;
ламинирование (термическое спекание);
обрезка краев;
установка распределительной коробки;
контроль на симуляторе солнечного излучения;
полуавтоматическая установка рамки;
испытание сопротивления изоляции;
окончательный электролюминесцентный контроль;
осмотр и выгрузка готового модуля.
либо:
подача ламината на конвейер;
обрезка краев;
установка распределительной коробки;
контроль на симуляторе солнечного излучения;
полуавтоматическая установка рамки;
испытание сопротивления изоляции;
окончательный электролюминесцентный контроль;
осмотр и выгрузка готового модуля.
упаковка фотоэлектрических модулей.
8542
Схемы электронные интегральные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы позиций 8541 и 8542 могут
использоваться только до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции

8537
8517 тауар позициясындағы жалғау құрылғыларынан өзге, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536 тауар позициясындағы екi немесе одан көп, оның iшiнде 90-топтың аспаптарын немесе құрылғыларын және цифрлы басқару аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен басқа да электр аппаратурасына арналған тұғырықтар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8538 позициясындағы материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8539
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгiн немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар
Дайындау кезінде пайдаланылатын материалдар (бөлшектер) құны, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының
70 %-ынан аспауға тиiс, екiншi жылы және кейiнгi жылдары - түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- конвейерде жинақтау;
- орнату машинасына табанын бекiту;
- конвейерде пiсiру;
- тексеру конвейерiнде тестiлеу;
- электронды балласт әзiрлеу;
- тампонды мөрдi машинада таңбалау;
- конвейерде буып-түю
8541 40 900 0
Фотоэлектрлік модуль (күн батареялары)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, түпкілікті өнім бағасының 80%-ынан аспауға тиіс:
поликристалды немесе (немесе) монокристалды ұяшықтардан (күн элементтерінен) тізбек жасау;
тізбек сапасын бақылау;
бақылау барысында ақауы анықталған тізбекті жөндеу;
мыс шиналарын қарау, дайындау және қалау;
мыс шиналарын өзара қосу;
алғашқы электролюминесценттік бақылау;
шыныталшық мат, этиленвинилацетат үлдірді және полимер қабаттың табағын төсеу;
ламинаттау (термиялық жымдастыру);
шеттерін кесу;
таратқыш қорапты орнату;
күннің сәулелену симуляторымен бақылау;
раманы жартылай автоматты орнату;
оқшаулау кедергісін сынау;
соңғы электролюминесценттік бақылау;
дайын модульді қарау және түсіру. немесе:
ламинатты конвейерге беру;
шеттерін кесу;
таратқыш қорапты орнату;
күннің сәулелену симуляторымен бақылау;
раманы жартылай автоматты орнату;
оқшаулау кедергісін сынау;
соңғы электролюминесценттік бақылау;
дайын модульді қарау және түсіру.
фотоэлектрлік модульдерді буып-түю.
8542
Электронды интегралды сызбалар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8541 және 8542 позициясындағы материалдар түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн

8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели-волоконно оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями.
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а для оптоволоконного кабеля – 80 % цены конечной продукции.

8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кәбiлдер (коаксиалды кәбілдерін қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетiктерi бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткiзгiштермен немесе жалғағыш тетiктермен бiрге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кәбiлдер.
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан, ал оптикалық талшық кәбілі үшін түпкілікті өнім құнының 80 %-ынан аспауға тиiс.

8545
Электроды угольные, угольные щетки, угли для ламп или батареек и изделия из графита или других видов углерода с металлом или без металла, прочие,
применяемые в электротехнике
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8601
Железнодорожные локомотивы с питанием от внешнего источника
электроэнергии, или аккумуляторные
Изготовление данного вида товара, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год производства данного вида товара 99 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза.
Во второй год – 95 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя.
В третий год – 90 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки кузова;
- изготовление задней балки кузова;
-изготовление боковины рамы кузова;
- изготовление поперечной балки кузова;
- изготовление и сборка центральной части рамы и объединение центральной части рамы и двух концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных составляющих кузова.
В четвертый год - 85 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы кузова;
- изготовление поперечной балки кузова;
- изготовление и сборка центральной части рамы и объединение центральной части рамы и двух концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных составляющих кузова;
- окраска кузова;
- сборка коробки поглощающего аппарата и установка автосцепки;
- сборка, установка снегоочистителя, лестниц, поручней;
- изготовление, сборка и установка трубопроводов;
- установка лобового и бокового стекла;
- установка пульта машиниста и помощника машиниста;
- установка приборов безопасности;
- установка дисплея в кабине, установка холодильника, микроволновой печи;
- установка пантографа;
- установка воздушных резервуаров;
- установка осветительных приборов.
В пятый год - 80% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы кузова;
- изготовление поперечной балки кузова;
- изготовление и сборка центральной части рамы и объединение центральной части рамы и двух концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных составляющих кузова;
- окраска кузова;
- сборка коробки поглощающего аппарата и установка автосцепки;
- сборка, установка снегоочистителя, лестниц, поручней;
- изготовление, сборка и установка трубопроводов;
- установка лобового и бокового стекла;
- установка пульта машиниста и помощника машиниста
- установка приборов безопасности;
- установка дисплея в кабине, установка холодильника, микроволновой печи;
- установка пантографа;
- установка воздушных резервуаров;
- установка осветительных приборов;
- установка кранов машиниста;
- установка блока микропроцессорной системы управления тягой и иного электронного оборудования.
В шестой и последующие годы производства данного вида товара 75 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы кузова;
- изготовление поперечной балки кузова;
- изготовление и сборка центральной части рамы и объединение центральной части рамы и двух концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных составляющих кузова;
- окраска кузова;
- сборка коробки поглощающего аппарата и установка автосцепки;
- сборка, установка снегоочистителя, лестниц, поручней;
- изготовление, сборка и установка трубопроводов;
- установка лобового и бокового стекла;
- установка пульта машиниста и помощника машиниста
- установка приборов безопасности;
- установка дисплея в кабине, установка холодильника, микроволновой печи;
- установка пантографа;
- установка воздушных резервуаров;
- установка осветительных приборов;
- установка кранов машиниста;
- установка блока микропроцессорной системы управления тягой и иного электронного оборудования;
- установка отсеков преобразователя и высоковольтного оборудования;
- монтаж крышевого электрооборудования, сборка и проверка электрических цепей и схем системы управления, питания, торможения;
- установка оборудования реостатного тормоза

8545
Көмiр электродтары, көмiр щеткалары, шамдарға немесе батареяларға арналған көмiрлер және графиттен немесе көмiртегiнiң басқа түрлерiнен металмен немесе металсыз жасалған бұйымдар, өзге де электр техникасында пайданылатындар
Дайындау, ол кезде барлық, пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
8601
Электр энергиясының сыртқы көзiнен қоректенетiн немесе аккумуляторлық темiржол локомотивтерi
Осы тауар түрін дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектер құны мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау шартымен тауардың осы түрі өндірілетін бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 99 %-ынан аспауға тиiс.
Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауға тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауға тиіс.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу;
- шанақты бояу;
- сіңіру аппараты қорабын құрастыру және өздігінен тіркеуді орнату;
- қар тазартқышты, сатыларды, тұтқаны құрастыру, орнату;
- құбыржолдар жасау, құрастыру және орнату;
- маңдай және бүйір терезелерін орнату;
- машинист және машинист көмекшісі пультін орнату;
- қауіпсіздік аспаптарын орнату;
- кабинада дисплейді орнату, тоңазытқышты, қысқатолқынды пеш орнату;
- пантографты орнату;
- ауа резервуарларын орнату;
- жарықтандыру аспаптарын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауға тиіс.
Бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу;
- шанақты бояу;
- сіңіру аппараты қорабын құрастыру және өздігінен тіркеуді орнату;
- қар тазартқышты, сатыларды, тұтқаны құрастыру, орнату;
- құбыржолдар жасау, құрастыру және орнату;
- маңдай және бүйір терезелерін орнату;
- машинист және машинист көмекшісі пультін орнату;
- қауіпсіздік аспаптарын орнату;
- кабинада дисплейді орнату, тоңазытқышты, қысқатолқынды пеш орнату;
- пантографты орнату;
- ауа резервуарларын орнату;
- жарықтандыру аспаптарын орнату;
- машинист крандарын орнату;
- тартқышты басқарудың микропроцессорлық жүйесі блогын және өзге де электрондық жабдықты орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Алтыншы жылы және одан кейінгі жылдары – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу;
- шанақты бояу;
- сіңіру аппараты қорабын құрастыру және өздігінен тіркеуді орнату;
- қар тазартқышты, сатыларды, тұтқаны құрастыру, орнату;
- құбыржолдар жасау, құрастыру және орнату;
- маңдай және бүйір терезелерін орнату;
- машинист және машинист көмекшісі пультін орнату;
- қауіпсіздік аспаптарын орнату;
- кабинада дисплейді орнату, тоңазытқышты, қысқатолқынды пеш орнату;
- пантографты орнату;
- ауа резервуарларын орнату;
- жарықтандыру аспаптарын орнату;
- машинист крандарын орнату;
- тартқышты басқарудың микропроцессорлық жүйесі блогын және өзге де электрондық жабдықты орнату;
- түрлендіргіш және жоғары вольтты жабдықтар бөліктерін орнату;
- шатыр электр жабдықтарын монтаждау, электр тізбектері мен басқару, қуат беру, тежеу жүйесі схемаларын құрастыру және тексеру;
- реостатты тежеуіш жабдығын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауға тиіс.

8602
Железнодорожные локомотивы прочие; локомотивные тендеры
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции;
во второй год - 90 % цены конечной продукции;
в третий год - 85 % цены конечной продукции;
в четвертый год - 80 % цены
конечной продукции;
в пятый год - 75 % цены конечной продукции;
в шестой год - 70 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: изготовление, комплектация, сборка рамы тележки тепловоза; изготовление, комплектация, сборка первичных и
вторичных подвесок и их установка на тележки; изготовление, комплектация, сборка и установка тормозного оборудования; изготовление и сборка концевых частей рамы тепловоза, торцевой пластины, кармана автосцепки; изготовление и сборка шкворневого узла, балки коробчатого сечения; изготовление и сборка центральной части рамы тепловоза и топливного бака, испытание топливного бака на герметичность и объединение центральной части рамы тепловоза с топливным баком и двух концевых
частей рамы тепловоза;
изготовление, сборка, установка
снегоочистителя, лестниц, поручней; установка автосцепки; изготовление,
сборка и установка трубопроводов, кабелепроводов, воздуховодов,
аккумуляторного ящика; изготовление, сборка, установка кабины машиниста, пультов машиниста и помощника машиниста; изготовление, сборка, установка дверей, жалюзи, настила пола; изготовление, сборка, установка
дизельного отсека, отсеков
генератора и вентилятора охлаждения; изготовление, сборка, установка отсеков преобразователя и высоковольтного оборудования;
изготовление, сборка, установка
воздушного, дополнительного,
радиаторного отсеков, отсека
динамического тормоза;
изготовление, сборка, установка
расширительного бака; обработка оси и колесных пар тепловоза; сборка колесно-моторных блоков; сборка
тележки; подкатка тележек под раму тепловоза; проверка рамы тепловоза на геометрию; установка воздушных
резервуаров; установка дисплея в кабине, системы обеспечения
безопасности движения, установка холодильника, кондиционера;
установка кранов машиниста;
установка электронного оборудования, блокировок управления; установка системы отопления, вентиляции, охлаждения; установка огнетушителей, туалета, кресел машиниста; установка осветительных приборов, защитных
экранов над радиатором; установка
воздушных компрессоров,
вентиляторов, топливного, масляного, воздушного фильтров; установка радиатора, масляного теплообменника; установка панелей управления, диффузоров, резисторов, электронного оборудования; установка изоляторов, кабелей; установка топливных шлангов,
трубопроводов, топливных насосов; сборка и установка системы
пожаротушения; установка опоры вентиляторов, вентиляторов
охлаждения, преобразователя,
фильтров; объединение и установка дизельгенератора на раму тепловоза;
установка аккумуляторных батарей; сборка и проверка электрических цепей и схем управления, питания,
торможения; установка приборов безопасности; покраска узлов,
агрегатов и оборудования тепловоза;
экипировка тепловоза топливом, маслом, водой, песком; испытания
тепловоза

8602
Өзге де темiр жол локомотивтерi; локомотивтiк тендерлер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 95%-ынан аспауға тиiс;
екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ы;
үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ы;
төртiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ы;
бесiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ы;
алтыншы жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ы, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
тепловоз арбасының рамасын жасау, жинақтау, құрастыру; бастапқы және екінші аспаларды жасау, жинақтау, құрастыру, тежегiш жабдығын дайындау, жинақтау, құрастыру және орнату; тепловоз қаңқасының соңғы бөлiктерiн, шеткi пластинасын, автоқармау ұясын дайындау және құрастыру; шкворлық торапты, қорапты қима белдiктi дайындау және құрастыру; тепловоз қаңқасының орталық бөлiгi мен отын багын дайындау және құрастыру, отын багын герметикалығына сынау және тепловоздың орталық бөлiгiн отын багымен және электровоздың екi соңғы бөлiгiмен бiрiктiру; қар тазалағышты, сатыларды, ұстағыштарды дайындау, құрастыру, орнату; автоқармау орнату; құбыржолдар, кәбiл өткiзгiштер, ауа арнасын, аккумулятор жәшiгiн дайындау, құрастыру және орнату; машинист кабинасын, машинистiң және машинист көмекшiсiнiң пультiн дайындау, құрастыру орнату; есiктердi, жалюздердi, еден төсемiн дайындау, құрастыру, орнату; дизель қуысжайларын, генератор және салқындату желдеткішінің бөліктерін дайындау,құрастыру, орнату; түрлендіргіш және жоғары вольтті жабдықтар бөліктерін дайындау, құрастыру, орнату; ауа, қосымша, радиатор бөліктерін, динамикалық тежегіш бөліктерін дайындау, құрастыру, орнату; ұлғайтқыш багын дайындау, құрастыру, орнату; тепловоздың осін және доңғалақ жұптарын өңдеу; доңғалақ-мотор блоктарын құрастыру; арба құрастыру; арбаны тепловоз қаңқасына енгізу; тепловоз қаңқасын геометрияға тексеру; ауа резервуарларын орнату; кабинада дисплей, қозғалыс қауіпсіздігін қамтамасыз ету жүйесін орнату, тоңазытқыш, ауа баптағыш орнату; машинист крандарын орнату; электронды жабдықтарды, басқару тосқаулын орнату; жылу, желдеткіш, салқындату жүйелерін орнату; өрт сөндіргіштерді, дәретхана,
машинист креслосын орнату; жарықтандыру аспаптарын, радиатордың үстіне қорғау экрандарын орнату; ауа
компрессорларын, желдеткіштерін,
отын, май, ауа сүзгілерін орнату;
радиатор, майлы жылу ауыстырғыш
орнату; басқару панельдерін, диффузорларды, резисторларды,
электронды жабдықтарды орнату;
оқшаулағыштарды, кәбілдерді орнату; отын шлангасын, құбыржолдарды, отын
сорғыларын орнату; өрт сөндіру
жүйесін құрастыру және орнату;
желдеткіштің, салқындату
желдеткіштерінің, түрлендіргіштің, сүзгілердің тірегін орнату; тепловоз қаңқасына дизел-
генераторды біріктіру және орнату;
аккумулятор батареяларын орнату; электр шынжырларын және басқару, қоректендіру, тежеу схемаларын құрастыру және тексеру; қауіпсіздік құралдарын орнату; тепловоздың тораптарын, агрегаттарын және жол
жабдықтарын сырлау; тепловозды отынмен, маймен, сумен, құммен жабдықтау; тепловозды сынау

8603
Моторные железнодорожные или трамвайные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые
платформы, кроме входящих в товарную позицию 8604
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов и
комплектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара - 90 % цены конечной продукции;
во второй год - 85 % цены конечной
продукции;
в третий год - 80 % цены конечной
продукции;
в четвертый год - 75 % цены
конечной продукции;
в пятый год - 70 % цены конечной
продукции;
в шестой год - 65 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических
операций:
- порезка железнодорожных профилей в том числе Z - профилей хребтовой
балки, двутавра, верхнего листа
промежуточных балок, вагонных стоек, верхней и нижней обвязки бортов кузова;
- вырезка на плазменной установке листовых деталей и гибка на листогибочных и гидравлических прессах;
- сборка хребтовой балки с
выполнением сверловки и клепки передних и задних упоров автосцепки;
- автоматическая сварка под слоем флюса сварного шва Z – профилей хребтовой балки;
- сборка-сварка шкворневых,
концевых и промежуточных балок;
- сборка-сварка рамы полувагона;
- сборка-сварка баковых и
торцевых бортов с изготовлением панелей бортов;
- сборка-сварка кузова в
кантователе;
- формирование колесных пар и
монтаж буксовых узлов;
- сборка тележек с изготовлением узлов и опорной балки авторежима и
комплектом деталей тормозной
рычажной передачи опорной балки авторежима и комплектом износостойких деталей;
- подкатка тележек под вагон;
- монтаж ударно-тягового устройства поглощающих аппаратов, тяговых
хомутов, автосцепок, расцепных рычагов;
- монтаж, регулировка и испытание автоматического и стояночного тормозов;
- монтаж крышек люков и запорных
устройств и нанесение
маркировочных секторов, закидок, торсионов;
- окраска надписей и трафаретов;
- взвешивание и нанесение массы тары
8604
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей
Изготовление, при котором стоимость
используемых иностранных материалов и
комплектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара - 90 % цены конечной продукции;
во второй год - 85 % цены конечной продукции;
в третий год - 80 % цены конечной продукции;
в четвертый год - 75 % цены
конечной продукции;
в пятый год - 70 % цены конечной продукции;
в шестой год - 65 % цены конечной продукции, при условии выполнения технологических операций, соответствующих утвержденному технологическому процессу, на доработку полуфабрикатов транспортных средств

8603
8604 тауар позициясына енгізілгендерден басқа, жолаушы, тауар немесе багаж таситын моторлы теміржол немесе трамвай вагондары, ашық платформалар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен жиынтықтауыштар құны тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс;
екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс;
үшiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс;
төртiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауға тиіс;
бесiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауға тиіс;
алтыншы жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- темiр жол пiшiмдерiн, оның iшiнде Z - арқалық бiлiктерiнiң, екi тавр, аралық бiлiктердiң жоғарғы табақтарының, вагонды тiректерiнiң, шанақ бортының жоғарғы және төменгi байламаларының пiшiмiн қию;
- табақты бөлшектердің плазмалық құрылғыларында ойық және табақты иiлгiште және гидравликалық бастырмалардағы ию;
- өздігінен тіркеудің алдыңғы және артқы тiректерiн бұрғылау мен тойтаруды орындай отырып, арқалық бiлiктi құрастыру;
- арқалық бiлiктiң Z - пiшiмiнiң дәнекерленген жiгiнің флюсi қабатының астында автоматтандырылған дәнекерлеу;
- белдiктi, ұштық және аралық бiлiктердi құрастыру-дәнекерлеу;
- жартылай вагон рамасын құрастыру-дәнекерлеу;
- борттардың панельдерiн жасай отырып, бүйiрлiк және шетжақтық борттарды құрастыру-дәнекерлеу;
- аударғышта шанақты құрастыру-дәнекерлеу;
- дөңгелек жұптарын қалыптастыру және сүйреу тораптарын құрастыру;
- авторежим тораптарын және тiрек бағандарын және авторежимнiң тiрек бағандарының тежегiштiк тартқышты бөлшектерiнiң жиынтығын және тозуға төзiмдi бөлшектерiн дайындай отырып, арбаларды құрастыру;
- арбаларды вагон астына әкелу;
- аппараттарды, тарту қамыттарын, өздігінен тіркеудің, ағытушы иінтіректерді өзiне тартатын соққылы-тартқышты құрылғыны құрастыру;
- автоматты және тұрақтағыш тежегiштердi монтаждау, ретке келтіру және сынау;
- люк қақпақтарын және тиек құрылғыларын монтаждау және белгiлеу секторларын, таратқыштар, торсиондар жапсыру;
- жазулар мен трафареттердi бояу;
- ыдыс салмағын өлшеу және жазу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 65 %-ынан аспауға тиіс.
8604
Теміржол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе техникалық қызмет көрсетуге арналған өздігінен жүретін немесе өздігінен жүрмейтін көлік құралдары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын шетелдік материалдар мен жиынтықтауыштардың құны тауардың осы түрін жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан;
екінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 85 %-ынан;
үшінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан;
төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 75 %-ынан;
бесінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан;
алтыншы жылы – көлік құралдарының жартылай фабрикаттарын пысықтауға бекітілген технологиялық процеске сәйкес келетін технологиялық операцияларды орындау шартымен түпкілікті өнім бағасының 65 %-ынан аспауға тиіс.

8605
Вагоны железнодорожные или трамвайные, пассажирские несамоходные; вагоны багажные, почтовые и прочие специальные железнодорожные или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в товарную позицию 8604)
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией переработки, при которой стоимость используемых материалов не должна превышать в первый и второй год с даты начала изготовления модели или типа товара - 97% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона.
- проведение стационарных и ходовых испытаний.
В третий год - 93% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- монтаж оборудования и элементов интерьера для пассажирских мест и служебных отделений вагона;
- монтаж и наладка внутреннего электрического и электронного оборудования вагона;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона;
- проведение стационарных и ходовых испытаний.
В четвертый год - 88% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- монтаж оборудования и элементов интерьера для пассажирских мест и служебных отделений вагона;
- монтаж и наладка внутреннего электрического и электронного оборудования вагона;
- монтаж и наладка бытовых технических устройств вагона;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона;
- проведение стационарных и ходовых испытаний.
В пятый год - 83% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- монтаж оборудования и элементов интерьера для пассажирских мест и служебных отделений вагона;
- монтаж и наладка внутреннего электрического и электронного оборудования вагона;
- монтаж и наладка бытовых технических устройств вагона;
- монтаж и наладка составных частей вагонов для обеспечения их использования на железнодорожном транспорте;
- монтаж и наладка элементов санитарно-технического оборудования вагона;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона;
- проведение стационарных и ходовых испытаний.
В шестой и последующие годы - 78% цены конечной продукции, при условии выполнения технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- монтаж оборудования и элементов интерьера для пассажирских мест и служебных отделений вагона;
- монтаж и наладка электрического и электронного оборудования вагона;
- монтаж и наладка бытовых технических устройств вагона;
- монтаж и наладка составных частей вагона для обеспечения использования на железнодорожном транспорте, включая монтаж и распределение поперечных и продольных перегородок в вагоне, элементов обшивки стен, напольных панелей и покрытий вагонов в соответствии с технологией переработки;
- монтаж и наладка электрических блоков и шкафов;
- монтаж и наладка элементов санитарно-технического оборудования вагона;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона;
- проведение стационарных и ходовых испытаний.

8605
Теміржол немесе трамвай, өздігінен жүрмейтін жолаушылар вагондары; өздігінен жүрмейтін жүк, пошта және өзге де арнайы теміржол немесе трамвай вагондары (8604 тауар позициясына енгізілгендерден басқа)
Өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндіріс жағдайында кез-келген позициядағы материалдардан дайындау, онда пайдаланылатын материалдардың құны келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, өнімнің үлгісін немесе түрін жасау басталған күннен бастап бірінші және екінші жылдары соңғы өнім бағасының 97% -нан аспауы керек:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау; - макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау. - стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.
Үшінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 93%:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау;
- жолаушылар креслолары мен вагондарға қызмет көрсету бөлімдері үшін жабдықтар мен интерьер элементтерін орнату;
- автомобильдің ішкі электрлік және электрондық жабдықтарын орнату және реттеу;
- макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау;
- стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.
Төртінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 88%:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау;
- жолаушылар креслолары мен вагондарға қызмет көрсету бөлімдері үшін жабдықтар мен интерьер элементтерін орнату;
- автомобильдің ішкі электрлік және электрондық жабдықтарын орнату және реттеу;
- автомобильдің тұрмыстық техникалық құрылғыларын орнату және реттеу;
- макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау;
- стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.
Бесінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 83%:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау;
- жолаушылар креслолары мен вагондарға қызмет көрсету бөлімдері үшін жабдықтар мен интерьер элементтерін орнату;
- автомобильдің ішкі электрлік және электрондық жабдықтарын орнату және реттеу;
- автомобильдің тұрмыстық техникалық құрылғыларын орнату және реттеу;
- вагондардың құрамдас бөліктерін теміржол көлігінде пайдалануды қамтамасыз ету үшін орнату және реттеу;
- автомобильдің санитарлық-техникалық жабдықтау элементтерін орнату және реттеу;
- макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау;
- стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.
Алтыншы және одан кейінгі жылдары - технологиялық операцияларды орындау кезінде соңғы өнім бағасының 78%:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау;
- жолаушылар креслолары мен вагондарға қызмет көрсету бөлімдері үшін жабдықтар мен интерьер элементтерін орнату;
- автомобильдің электр және электронды жабдықтарын орнату және реттеу;
- автомобильдің тұрмыстық техникалық құрылғыларын орнату және реттеу;
- өңдеу технологиясына сәйкес вагонға көлденең және бойлық бөлімдерді, қабырға қаптау элементтерін, еден панельдері мен вагон жабындарын орнатуды және таратуды қоса алғанда, теміржол көлігінде пайдалануды қамтамасыз ету үшін вагонның компоненттерін орнату және реттеу;
- электр тораптары мен шкафтарды орнату және реттеу;
- автомобильдің санитарлық-техникалық жабдықтау элементтерін орнату және реттеу;
- макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау;
- стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.

8606
Вагоны железнодорожные или трамвайные, грузовые несамоходные
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов и комплектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 90 % цены конечной продукции.
Во второй год – 85 % цены конечной продукции.
В третий год – 80 % цены конечной продукции.
В четвертый год – 75 % цены конечной продукции.
В пятый год – 70 % цены конечной продукции.
В шестой год – 65 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- порезка железнодорожных профилей, в том числе Z-профилей хребтовой балки, двутавра, верхнего листа промежуточных балок, вагонных стоек, верхней и нижней обвязки бортов кузова;
- вырезка на плазменной установке листовых деталей и гибка на листогибочных и гидравлических прессах;
- сборка хребтовой балки с выполнением сверловки и клепки передних и задних упоров автосцепки;
- автоматическая сварка под слоем флюса сварного шва Z-профилей хребтовой балки;
- сборка-сварка шкворневых, концевых и промежуточных балок;
- сборка-сварка рамы полувагона;
- сборка-сварка баковых и торцевых бортов с изготовлением панелей бортов;
- сборка-сварка кузова в кантователе;
- формирование колесных пар и монтаж буксовых узлов;
- сборка тележек с изготовлением узлов и опорной балки авторежима и комплектом деталей тормозной рычажной передачи опорной балки авторежима и комплектом износостойких деталей;
- подкатка тележек под вагон;
- монтаж ударно-тягового устройства поглощающих аппаратов, тяговых хомутов, автосцепок, расцепных рычагов;
- монтаж, регулировка и испытание автоматического и стояночного тормозов;
- монтаж крышек люков и запорных устройств и нанесение маркировочных секторов, закидок, торсионов;
- окраска надписей и трафаретов;
- взвешивание и нанесение массы тары
8607
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
8607 19
Части железнодорожных
локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава прочие, кроме 8607 19 1 009
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции

8606
8607
Жүк таситын өздігінен жүрмейтін теміржол немесе трамвай вагондары
Теміржол локомотивтерінің немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөлшектері
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен жиынтықтауыштардың құны тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауға тиiс.
Екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауға тиіс.
Үшiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс.
Төртiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауға тиіс.
Бесiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауға тиіс.
Алтыншы жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- темiр жол пiшiмдерiн, оның iшiнде Z - арқалық бiлiктерiнiң, екi тавр, аралық бiлiктердiң жоғарғы табақтарының, вагон тiректерiнiң, шанақ бортының жоғарғы және төменгi байламаларының пiшiмiн қию;
- табақты бөлшектердің плазмалық құрылғыларында ойық және табақты иiлгiште және гидравликалық бастырмалардағы ию;
- өздігінен тіркеудің алдыңғы және артқы тiректерiн бұрғылау мен тойтаруды орындай отырып, арқалық бiлiктi құрастыру;
- арқалық бiлiктiң Z - пiшiмiнiң дәнекерленген жiгiнің флюсi қабатының астында автоматтандырылған дәнекерлеу;
- белдiктi, ұштық және аралық бiлiктердi құрастыру-дәнекерлеу;
- жартылай вагон рамасын құрастыру-дәнекерлеу;
- борттардың панельдерiн жасай отырып, бүйiрлiк және шетжақтық борттарды құрастыру-дәнекерлеу;
- аударғышта шанақты құрастыру-дәнекерлеу;
- дөңгелек жұптарын қалыптастыру және сүйреу тораптарын құрастыру;
- авторежим тораптарын және тiрек бағандарын және авторежимнiң тiрек бағандарының тежегiштiк тартқышты бөлшектерiнiң жиынтығын және тозуға төзiмдi бөлшектерiн дайындай отырып, арбаларды құрастыру;
- арбаларды вагон астына әкелу;
- аппараттарды, тарту қамыттарын, өздігінен тіркеудің, ағытушы иінтіректерді өзiне тартатын соққылы-тартқышты құрылғыны құрастыру;
- автоматты және тұрақтағыш тежегiштердi монтаждау, ретке келтіру және сынау;
- люк қақпақтарын және тиек құрылғыларын монтаждау және белгiленген секторлар, таратқыштар, торсиондар жапсыру;
- жазулар мен трафареттердi бояу;
- ыдыс салмағын өлшеу және жазу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 65 %-ынан аспауға тиіс.
8607 19
8607 19 1 009 қоспағанда, темiр жол локомотивтерiнiң немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамының бөлiктерi
Дайындау,ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары

8607191009
Оси в собранном или разобранном виде; колеса и их части: прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
механическая обработка деталей;
ультразвуковой контроль;
магнитопорошковый контроль;
упрочнение в соответствии с нормативной документацией на продукцию;
замеры твердости
8607 21
Пневматические тормоза и их части
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
8607 30
Крюки и прочие сцепные устройства, буфера, их части
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
8608 00
Путевое оборудование и устройства для железнодорожных или трамвайных путей;
механическое (включая
электромеханическое) сигнальное
оборудование, устройства обеспечения
безопасности или
управления движением на железных дорогах, трамвайных путях,
автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных
сооружениях, портах или аэродромах;
части упомянутых устройств и
оборудования, кроме 8608 00 0 001
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
8608 000 001
Оборудование для
железнодорожных или трамвайных путей
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 75 % цены конечной продукции
8609 00
Контейнеры (включая емкости для перевозки жидкостей или газов), специально предназначенные и
оборудованные для перевозки одним или несколькими видами транспорта
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 87
Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного или трамвайного подвижного состава, и их части и принадлежности, кроме товаров позиций 8701, 8701 20 101, 8702-8705, 8705 20 000 1, 8705 30 000 1, 8705 90, 8706 00 - 8707**, 8708, 8710 00 000 0, 8711, 8711 2098 00, 8716, 8716 31, 8716 39, 8716 40, 8716 80, 8716 90, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции

8607 19 1 009
Жиналған не жиналмаған түрдегі осьтеp; дөңгелектер және олардың бөліктерi: өзгелері.
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
80 %-ынан аспауға тиiс:
бөлшектердi механикалық өңдеу;
ультрадыбыстық бақылау;
магнитті ұнтақты бақылау;
өнімге қойылатын нормативтік құжаттамаға сәйкес бекіту;
мықтылығын өлшеу.
8607 21
Пневматикалық тежегiштер және олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
8607 30
Iлмектер және өзге де тiркесетiн құрылғылар, буферлар, олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
8608 00
8608 00 0 001 қоспағанда, темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электр механикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, темiр жолдарға, трамвай жолдарына, автомобиль жолдарына, iшкi су жолдарына, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған қауiпсiздiкті қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; келтiрiлген құрылғылардың және жабдықтардың бөлшектерi
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде өнiм жiктелетiн позициядағы материалдар түпкiлiктi өнiм құнының 5 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8608 00 001
Темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жабдықтар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауға тиiс
8609 00
Көлiктiң бiр немесе бiрнеше түрiмен тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған контейнерлер (сұйық жүктердi немесе газдарды тасымалдауға арналған ыдыстарды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
87-топ
Темiржол немесе трамвайлық жылжымалы құрамды қоспағанда, жердегi көлiк құралдары, олардың бөлшектерi мен барлық жабдықтары, олар үшiн пайданылатын ережелер бұдан әрi жазылатын 8701, 8701 20 101, 8702-8705, 8705 20 000 1, 8705 30 000 1, 8705 90, 8706 00-8707**, 8708, 8710 00 000 0, 8711, 8711 2098 00, 8716, 8716 31, 8716 39, 8716 40, 8716 80, 8716 90 позицияларындағы тауарлардан басқа
Дайындау кезінде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс

8701
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709 и тягачей седельных товарной позиции 8701 20 101)
Выполнение одного из следующих условий:
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соответствующего соглашения "о промышленной сборке" товарной позиции 8701 (кроме тракторов товарной позиции 8709 и тягачей седельных товарной позиции 8701 20 101);
изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции;
во второй год - 90 % цены конечной продукции;
в третий год - 85 % цены конечной продукции;
в четвертый год - 80 процентов цены конечной продукции;
в пятый год - 75 % цены конечной продукции;
в шестой год – 70 % цены конечной продукции и выполнение следующих технологических операций:
- установка передней оси с полурамой;
- установка двигателя; установка заднего моста;
- установка гидробака;
- сборка и установка гидронавесок;
- сборка и установка опоры с карданным валом;
- сборка и установка воздушных баллонов;
- установка маслопроводов гидросистемы;
- сборка и установка топливных баков;
- установка рулевой тяги с цилиндром;
- сборка и установка рулевой колонки и крана блокировки;
- установка кронштейнов передних крыльев;
- сборка и установка масляного и водяного радиатора;
- установка гидросистемы и гидрообъемное рулевое управление;
- установка звукового сигнала;
- установка глушителя;
- залив масла в двигатель, задний мост и гидробак;
- испытание и проверка гидросистемы и двигателя;
- установка газовых пружин, зеркал и противосолнечного козырька;
- установка фонарей и габаритных фар передних и задних;
- установка стеклоочистителей аккумуляторных батарей;
- сборка и установка задних крыльев;
- установка кабины на трактор;
- сборка и установка щитка приборов и жгутов электропроводки;
- установка рулевой колодки, тяги включения переднего ведущего моста, выключения стоп;
- установления шторки, рычага стояночного тормоза, тяги, муфты сцепления;
- установка передних и задних колес;
- подсоединение шлангов, отопления и установка рулевого колеса;
- сборка и установка облицовки;
- установка табличек, рукояток и чехлов;
- установка поликов и боковых панелей.
8701 20 101, 8702-8705,
кроме товаров, указанных в строках
из 8704 10 102 9,
из 8703, 8705 20 000 1,
8705 30 000 1,
8705 90
Тягачи седельные, моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей, включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили, моторные транспортные средства для перевозки грузов, моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками)
Моторные транспортные средства, произведенные при выполнении одного из следующих условий:
изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 50% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций по сварке и окраске кузова, сборке и испытанию транспортного средства;
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соответствующего соглашения "о промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД ТС.
из 8703
Автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
Выполнение одного из следующих условий:
изготовление на базе транспортных средств казахстанского происхождения и выполнения следующих операций:
комплектация салона автомобиля имуществом, предназначенным для медицинских целей (комплектация отсека транспортного средства, предназначенного для транспортировки пациентов и/или проведения лечебных мероприятий скорой медицинской помощи медицинской мебелью и/или медицинским оборудованием и/или медицинским имуществом и/или типовым санитарным оборудованием);
установка специальных опознавательных знаков, оборудования звуковой и световой сигнализации медицинской принадлежности;
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соглашения "о промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД ТС.
из 8704 10 102 9

8701
Тракторлар (8709 тауар позициялы және 870120 101 тауар позициялы адам отыратын тартқыштардан басқа)
Келесі шарттардың бірі орындалады: 8701 тауар позициясының ("8709 тауар позициясы тракторлары" және 8701 20 101 тауар позициясының жүк тракторларын қоспағанда) "өнеркәсіптік жинақтау туралы" тиісті келісімге сәйкес, ТН ВЭД КС кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау; қолданылатын қондырғылар мен бөлшектердің құны өнімнің осы түрін жасау басталған күннен бастап бірінші жылдағы түпкілікті өнім бағасының 95% -нан аспауы тиіс өндіріс;
екінші жылы - соңғы өнім бағасының 90%;
үшінші жылы - соңғы өнім бағасының 85%;
төртінші жылы - соңғы өнім бағасының 80 пайызы;
бесінші жылы - соңғы өнім бағасының 75%;
алтыншы жылы - соңғы өнім бағасынан 70% және келесі технологиялық операциялар:
- жартылай рамамен алдыңғы осьті орнату;
- қозғалтқышты орнату; артқы осьті орнату;
- гидравликалық сыйымдылықты орнату;
- гидравликалық қондырмаларды құрастыру және орнату;
- кардан білігімен тіреуді құрастыру және орнату;
- ауа баллондарын құрастыру және орнату;
- гидравликалық мұнай құбырларын монтаждау;
- отын багтарын жинау және монтаждау;
- цилиндрі бар рульдік штанганы орнату;
- рульдік баған мен құлыптау клапанын құрастыру және орнату;
- Алдыңғы қорғаныс кронштейндерін орнату;
- майлы және су радиаторларын құрастыру және монтаждау;
- гидравликалық жүйені және гидростатикалық рульді орнату;
- дыбыстық сигналды орнату;
- глушительді орнату;
- қозғалтқышқа, артқы оське және гидравликалық бакқа май құю;
- гидравликалық жүйені және қозғалтқышты тексеру және тексеру;
- газ көздерін, айналарды және күн көзілдірігін орнату;
- алдыңғы және артқы шамдар мен бүйір шамдарды орнату;
- аккумуляторлық экран сүрткіштерін орнату;
- артқы қоршауларды құрастыру және орнату;
- кабинаны тракторға орнату;
- аспаптық панельді және сымдарды жинау және монтаждау;
- рульдік блокты орнату, алдыңғы жетек білігін бұруға, аялдамаларды өшіруге арналған итергіш;
- ысырманы, тұрақ тежегішінің рычагын, штанганы, іліністі орнату;
- алдыңғы және артқы дөңгелектерді орнату;
- шлангтарды қосу, рульді жылыту және орнату;
- қаптаманы құрастыру және орнату;
- плиталар, тұтқалар мен қақпақтар орнату;
- еден тақталарын және бүйірлік панельдерді орнату.
8701 20 101, 8702-8705 жолдарда көрсетілген тауарлардан басқа 8704 10 102 9 ішінен, 8703 ішінен, 8705 20 000 1, 8705 30 000 1, 8705 90
Жүргізушіні қоса алғанда 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған адам отыратын тартқыштар, мотор көлік құралдары, жүк тасымалдауға арналған жүкжолаушы фургон-автомобильдерін және жарыс автомобильдерін, мотор көлік құралдарын, жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға пайдаланатындардан (мысалы, жүк авариялық автомобильдер, автокрандар, өрт көлік құралдары, автобетонараластырғыш, жол жинауға арналған автомобильдер, су шашатын автомобильдер, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер) басқа арнайы мотор көлік құралдарын қоса алғанда бастапқы күйде адамдарды тасымалдауға арналған басқа да мотор көлік құралдары.
Автокөлік құралдары келесі шарттардың бірінде шығарылады:
пайдаланылатын тетіктер мен бөлшектердің құны түпкілікті өнім бағасының 50% -нан аспауы керек, сондай-ақ корпусты дәнекерлеу мен сырлау, көлік құралын құрастыру және сынау жөніндегі технологиялық операцияларды орындау кезінде өндірісті;
8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД КС тауар позициялары бар автокөлік құралдарын "өндірістік құрастыру туралы" тиісті келісім болған жағдайда, ТН ВЭД КС кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау.
8703-тен
Арнайы медициналық мақсат үшін арналған автомобильдер.
Мына шарттардың бірін орындау:
Қазақстанда шығарылған көлік құралдары базасында дайындау және мына операцияларды орындау:
автомобиль салонын медициналық мақсатқа арналған мүлікпен жиынтықтау
(пациенттерді тасымалдауға және/немесе жедел медициналық көмек берудің емдік шараларын жүргізуге арналған көлік құралдары бөлігін медициналық жиһазбен және/немесе медициналық жабдықпен және/немесе медициналық мүлікпен және/немесе типтік санитариялық жабдықпен жиынтықтау);
арнайы айырым белгілерін, медициналық арналған дыбыстық және жарық сигнал беру жабдығын орнату;
КО СЭҚ ТН 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 тауарлық позициясының моторлы көлік құралдарын "өнеркәсіптік жинау туралы" келісім болған жағдайда, КО СЭҚ ТН кез келген тауарлық позициясындағы материалдарды дайындау.
8704 10 102 9-дан
Жолсыздық жағдайында пайдалану үшін арналған өзі аударатын автомобильдер: қысудан тұтануы бар іштен жанатын піспекті қозғалтқышты (дизельді немесе жартылай дизельді) және цилиндрінің жұмыстық көлемі

Автомобили-самосвалы, предназначенные для эксплуатации в условиях бездорожья: с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя более 2500 см3 или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя более 2800 см3, прочие: прочие: прочие
Моторные транспортные средства, произведенные при выполнении одного из следующих критериев:
изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций по сборке и испытанию транспортного средства;
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соглашения "о промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД ТС.
8705 20 000 1
Автобуровые
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление заготовок;
механическая обработка деталей;
термическая обработка деталей;
сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
сборка и испытание отдельных узлов;
общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8705 30 000 1
Моторные транспортные средства пожарные новые
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление заготовок;
механическая обработка деталей;
термическая обработка деталей;
сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
сборка и испытание отдельных узлов;
общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации.
8705 90
Моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками) прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление заготовок;
механическая обработка деталей;
термическая обработка деталей;
сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
сборка и испытание отдельных узлов;
общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации.
8706 00 -
8707**
Шасси с установленными
двигателями для моторных
транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705 – кузова (включая кабины) для моторных
транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления каждой
модели товара, 90 % цены конечной
продукции;
во второй год – 85 % цены конечной
продукции;
в третий год - 80 % цены конечной
продукции;
в четвертый год - 75 % цены
конечной продукции;
в пятый год - 70 % цены конечной продукции

2500 см3 артық немесе ұшқынды тұтануы бар іштен жанатын және қозғалтқыш цилиндрінің 2800 см3 артық жұмыстық көлемі бар піспекті қозғалтқышты және басқалар.
Мына өлшемшарттардың бірі орындалған жағдайда, жасап шығарылған моторлы көлік құралдары:
дайындау, ол кезде, сондай-ақ көлік құралын жинау және сынау бойынша мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс;
КО СЭҚ ТН 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлік құралдарын "өнеркәсіптік жинау туралы" келісім болған жағдайда, КО СЭҚ ТН кез келген тауарлық позициясындағы материалдарды дайындау.
8705 20 000 1
Автобұрғылау.
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс:
дайындамаларды дайындау;
бөлшектердi механикалық өңдеу;
бөлшектердi термиялық өңдеу;
корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау.
8705 30 000 1
Жаңа моторлы өрт сөндiру көлiк құралдары.
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс:
дайындамаларды дайындау;
бөлшектердi механикалық өңдеу;
бөлшектердi термиялық өңдеу;
корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау.
8705 90
Арнайы мақсаттағы моторлы көлiк құралдары, жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдау үшiн пайдаланылатындардан басқа (мысалы, авариялық жүк автомобильдерi, автокрандар, өрт сөндiру көлiк құралдары, автобетон-араластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобильдер, су себетiн және жуатын машиналар, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер).
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс:
дайындамаларды дайындау;
бөлшектердi механикалық өңдеу;
бөлшектердi термиялық өңдеу;
корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау.
8706-8707 **
8701-8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлік құралдарына арналған қозғалтқыштар орнатылған шассилер - 8701-8705 тауар позициясындағы моторлы көлік құралдарына арналған шанақтар (кабиналарды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, үшiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан, төртiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 75%-ынан; бесінші жылы - құны түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс

8708
Части и принадлежности моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления каждой
модели товара, 90 % цены конечной
продукции;
во второй год – 85 % цены конечной
продукции;
с третьего года - 80 % цены конечной продукции
8710 00
000 0
Танки и прочие боевые самоходные бронированные транспортные средства, с вооружением или без вооружения, и их части
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж с проведением
силовых испытаний по полученным от
заказчика методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации
8711
Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с установленным
вспомогательным двигателем, с колясками или без них; коляски, кроме товарной позиции 8711 2098 00
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции
8711 2098 00
Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с установленным
вспомогательным двигателем, с колясками или без них; коляски, с двигателем внутреннего сгорания с
возвратно-поступательным
движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 125 см3, но не более 250 см3
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год с
даты начала изготовления данного
вида товара 90 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- монтаж заднего моста;
- монтаж двигателя;
- установка карданной передачи;
- установка глушителя и системы выпуска отработанных газов двигателя;
- установка передней вилки на раму;
- установка переднего
грязезащитного щитка;
- установка колес;
- установка руля и зеркал;
- установка воздушного фильтра и системы впуска двигателя;
- монтаж электрических жгутов;
- монтаж грузовой платформы на раму;
- установка топливного бака;
- установка фары, задних фонарей, светоотражателей и подключение;
- установка аккумуляторных батарей;
- установка табличек и
предупреждающих надписей по
безопасной эксплуатации;
- заправка топливного бака;
- обкатка и приемочные испытания;
- во второй год и последующие годы
– 80 % цены конечной продукции, а
также при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление-сварка рамы;
- изготовление грузовой платформы;
- монтаж заднего моста;
- монтаж двигателя;
- установка карданной передачи;
- установка глушителя и системы выпуска отработанных газов двигателя;
- установка передней вилки на раму;
- установка переднего
грязезащитного щитка;
- установка колес;
- установка руля и зеркал;
- установка воздушного фильтра и
системы впуска двигателя;
- монтаж электрических жгутов;
- монтаж грузовой платформы на раму;
- установка топливного бака;
- установка фары, задних фонарей,
светоотражателей и подключение;
- установка аккумуляторной батареи;
- установка табличек и
предупреждающих надписей по
безопасной эксплуатации;
- заправка топливного бака;
- обкатка и приемочные испытания

8708
8701-8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлiк құралдарының бөлiктерi және керек-жарақтары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, үшiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс
8710 00 000 0
Танкілер және басқа да қару-жарақтарымен немесе қару-жарақтарсыз жауынгерлік өзі жүретін броньдалған көлік құралдары және оның бөліктері
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдар құны түпкілікті өнімінің 80 %-нан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды (таспа кесетін машиналарда кесу, газды –плазмалық машиналарда пішу, соғу);
- бөлшектерді механикалық өңдеу;
- бөлшектерді термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектер жасаудан және олардың механикалық өңдеуде жинақтық – балқытып біріктіру операциялары;
- жеке бөлшектерді жинақтау және сынақтан өткізу;
- жинақтау және жеке ілмектердің сынақтары;
- тапсырыс берушіден алынған әдістемелік нұсқаулықтар бойынша күштік сынақтар өткізіп, конструкторлық құжаттамаларда берілген техникалық параметрлерді бақылауды өткізіп жалпы монтаждау.
8711
Қосалқы қозғалтқыштар орнатылған, арбалары бар немесе арбаларсыз мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) және велосипедтер: арбалар, 8711 2098 00 тауар позициясынан басқа
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс
8711 2098 00
Қосалқы қозғалтқыш орнатылған, арбалары бар немесе арбасыз мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) және велосипедтер; қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 125 смі артық, бірақ 250 смі артық емес, піспегінің қайтымды-ілгерлемелі қозғалысымен, іштен жану қозғалтқышы бар арбалар
Дайындау кезінде пайдаланылатын тораптар және бөлшектердің құны берілген тауар түрінің дайындау күнінен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату;
- рамаға алдыңғы ашаны орнату;
- алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату;
- руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру;
- отын багын орнату;
- фараларды, артқы фонарьларды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяларды орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша маңдайшалар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары;
- екінші және кейінгі жылдары -түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- раманы дайындау-дәнекерлеу;
- жүк платформасын дайындау;
- артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату;
- рамаға алдыңғы ашаны орнату;
- алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату;
- руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру;
- отын багын орнату;
- фараларды, артқы фонарьларды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяны орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша маңдайшалар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары

8716
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные транспортные средства;
их части, кроме товарных позиций
8716 31, 8716 39, 8716 39 800, 8716 40, 8716 80, 8716 90.
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции;
во второй год – 85 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических
операций:
- установка рессор на оси колес,
крепление рессор стремянками;
- установка опор тележки на раму;
- установка и крепление тележки к
раме;
- установка и крепление буферов,
бампера, кронштейнов крепления
передних фонарей и номерного знака, установка упора предохранительного;
- установка и крепление дышла,
сборка колес и установка их на оси тележки;
- установка стояночного тормоза;
- установка и сборка ресивера,
пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов;
- установка фильтра магистрального
пневматической тормозной системы, испытание пневматической тормозной
системы на герметичность,
регулировка тормозов, сборка и
сварка кузова, сварка кронштейнов рамы;
- установка и сборка балансира и гидроцилиндра подъема кузова,
подсоединение гидравлического трубопровода;
- установка кузова на шасси;
- установка стропа страховочного, крепление опоры гидроцилиндра к
днищу кузова;
- установка кузова на опоры рамы,
регулировка положения кузова
относительно рамы, сварка опоры кузова, крепление кузова к опорам рамы;
- установка опоры регулируемой на дышло, испытание гидросистемы на
герметичность, покраска
полуприцепа, нанесение надписей;
- установка таблички,
комплектование и упаковывание ЗИП;
в третий год - 80 % цены конечной продукции, при условии
выполнения следующих технологических операций:
- установка рессор на оси колес
крепление рессор стремянками;
- установка опор тележки на раму;
- установка и крепление тележки к раме;
- установка и крепление буферов, бампера, кронштейнов крепления передних фонарей и номерного знака;
- установка упора
предохранительного, установка и крепление дышла, сборка колес и установка их на оси тележки;
- установка стояночного тормоза;
- установка и сборка ресивера,
пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов;
- установка фильтра магистрального
пневматической тормозной системы, испытание пневматической тормозной
системы на герметичность,
регулировка тормозов;
- изготовление деталей кузова
(балок, кронштейнов, опор,
лонжеренов, листов боковых, листов днища, стоек, брусьев, обшивок, косынок, лестниц) из листового и сортового проката, сборка и сварка узлов кузова (боковых бортов, переднего борта, рамы кузова, листов днища, лестниц), сборка и
сварка кузова, сварка кронштейнов рамы;
- установка и сборка балансира и гидроцилиндра подъема кузова, подсоединение гидравлического трубопровода;
- установка кузова на шасси;
- установка стропа страховочного, крепление опоры гидроцилиндра к
днищу кузова;
- установка кузова на опоры рамы, регулировка положения кузова относительно рамы, сварка опоры
кузова, крепление кузова к опорам рамы;
- установка опоры регулируемой на
дышло, испытание гидросистемы на
герметичность;
- покраска полуприцепа, нанесение
надписей, установка таблички,
комплектование и упаковывание ЗИП

8716
8716 31, 8716 39, 8716 39 800, 8716 40, 8716 80, 8716 90 тауар позицияларынан басқа тiркемелер мен жартылай тiркемелер; өзге де өздiгiнен жүрмейтiн көлiк құралдары; олардың бөлшектері
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны осы тауар түрiн жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауға тиiс;
екiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту, сақтандырғыш тiректi орнату;
- оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу, шанақты құрастыру және дәнекерлеу, рама кронштейндерiн дәнекерлеу;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау, жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу;
- маңдайшаларды орнату, ҚҚК-ні жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауға тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту;
- сақтандырғыш тiректi орнату, оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу;
- шанақ бөлшектерін (біліктер, кронштейндер, тiрегiштер, лонжерондар, бүйірлік табақшалары, түп табақшалары, діңгектер, қырлы діңгектер, қаптамалар, күнқағарлар, баспалдақтар) жасау, шанақ торабын (бүйірлік борттар, алдыңғы борт, шанақтың рамасы, түп табақшалары, баспалдақтар), шанақты орнату және пісіру, раманың кронштейндерін пісіру;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау;
- жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу, маңдайшаларды орнату, ҚҚК-ні жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс

8716 31
Прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов, прочие: прицепы-цистерны, полуприцепы-цистерны
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8716 39
Прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8716 40
Прицепы и полуприцепы прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции

8716 31
Жүктерді тасымалдауға арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер,
өзгелер: тіркеме - цистерналар, жартылай тіркеме - цистерналар
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс
8716 39
Жүктерді тасымалдауға арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер,
өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс
8716 40
Өзге тіркемелер және жартылай тіркемелер
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс

8716 80
Транспортные средства прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8716 90
Части: шасси, кузова, оси, части, прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8802
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты);
космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и
космические ракеты-носители
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов, узлов и деталей не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 85 % цены конечной продукции, во
второй год - 80 % цены конечной продукции, в третий год - 75 %
цены конечной продукции, а также при условии выполнения
технологических операций:
- производство деталей самолета из
полимерно-композиционного
материала, механическая обработка деталей самолета;
- окраска, шлифовка и сушка деталей самолета;
- процесс сборки: сверловочные
работы, пайка, монтаж электро/радио оборудования;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8802 11 000 0
Вертолеты с массой пустого снаряженного аппарата не более 2000 кг
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 95 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: -применительно вертолетов с открытым рулевым винтом: установка фюзеляжа (основного корпуса) летательного аппарата; установка хвостовой балки;
соединение и подключение систем управления хвостовой балки; выполнение функционального теста аэронавигационных огней; выполнение функционального теста проблескового маяка; выполнение функционального теста индикатора металлической стружки хвостового редуктора; выполнение функционального теста органов управления хвостового винта; установка концевой балки и задних аэронавигационных огней; установка VOR/LOC антенны на хвостовую балку; установка вертикального стабилизатора; установка горизонтального стабилизатора; установка и регулировка лопастей рулевого винта; проверка корректности установки тяг управления шагом; установка гидробаков (если применимо); выполнение теста гидравлической системы; снятие вала несущего винта с транспортировочной станины; установка вала несущего винта; установка капотов; установка лопастей несущего винта; проверка динамической балансировки лопастей несущего винта; установка бортового аккумулятора; де-консервация топливного бака; прокачка топливной и гидравлической системы (при необходимости); смазка редукторов (при необходимости); очистка воздушного судна; инспекция воздушного судна; выполнение наземных и летных испытаний после сборки;
- применительно вертолетов с туннельным рулевым винтом (фенестроном): установка фюзеляжа (основного корпуса) летательного аппарата; установка хвостовой балки; выполнение функционального теста аэронавигационных огней; выполнение функционального теста проблескового маяка; выполнение функционального теста индикации магнитной пробки; установка VOR/LOC антенны на хвостовую балку; сборка фенестрона; установка вертикального стабилизатора: установка концевого обтекателя, хвостовой опоры и подфюзеляжного стабилизатора; установка горизонтального стабилизатора; де-консервация лопастей несущего винта: очистка и полная проверка состояния каждой лопасти; установка лопастей несущего винта; проверка динамической балансировки; снятие заглушек двигателя, портов воздушного и статичного давления; установка бортового аккумулятора; де-консервация топливного бака; прокачка топливной и гидравлической системы (при необходимости); смазка редукторов (при необходимости); очистка воздушного судна; инспекция воздушного судна; выполнение наземных и летных испытаний после сборки

8716 80
Өзге көлік құралдары
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс
8716 90
Бөлшектер: шассилер, шанақтар, осьтер, өзге бөлшектері
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауға тиіс
8802
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тiкұшақтар, ұшақтар); ғарыш аппараттары (жер серiктерiн қоса алғанда) және қосалқы орбиталық пен ғарыш зымыран тасығыштары
Дайындау кезінде пайдаланылатын материалдардың, тораптар мен бөлшектердiң құны осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан, екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан; үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- ұшақтың бөлшектерiн полимерлi-композициялық материалдардан жасау, ұшақтың бөлшектерiн механикалық өңдеу;
- ұшақтың бөлшектерiн сырлау, тегiстеу және кептiру;
- құрастыру процесі: бұрғылау жұмыстары, пiсiру, электр/радио жабдықтарын құрастыру;
- конструкторлық құжаттамада берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша күштік сынақтар өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы құрастыру
8802 11 000 0
Жабдықталған көліктің бос салмағы 2000 кг-нан аспайтын тікұшақтар
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 95% -нан аспайтын өндіріс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде: - ашық құйрықты роторлы тікұшақтар үшін: әуе кемесінің фюзеляжын (негізгі корпусын) орнату; құйрықты бумды орнату;
бумды басқару жүйелерін қосу және қосу; аэронавигациялық шамдардың функционалды сынағын орындау; маяктың функционалды сынағын орындау;
Құйрық тісті доңғалақ металының жоңқасы индикаторының функционалды сынағын орындау; артқы ротордың басқару элементтерінің функционалды сынағын орындау; соңғы сәулені және артқы аэронавигациялық шамдарды орнату; VOR / LOC антеннасын құйрықты бумға орнату; тік тұрақтандырғышты орнату; көлденең тұрақтандырғышты орнату; артқы ротордың қалақтарын орнату және реттеу; қадамды басқарудың штангаларын орнатудың дұрыстығын тексеру;
гидравликалық цистерналарды орнату (егер бар болса); гидравликалық жүйенің сынағын орындау; ротор білігін көлік рамасынан алу; негізгі ротор білігін орнату; сорғыштарды орнату; ротор қалақтарын орнату; ротор қалақтарының динамикалық теңгерімін тексеру; борттық аккумуляторды орнату; жанармай багының консервациясы; отын мен гидравликалық жүйені айдау (қажет болса); тісті майлау (қажет болса); ұшақтарды тазарту;авиация инспекциясы; құрастырудан кейін жердегі және ұшу сынақтарын орындау; - туннель құйрықты роторы бар тікұшақтар үшін (фенестрон): әуе кемесінің фюзеляжын (негізгі корпусын) орнату; құйрықты бумды орнату; аэронавигациялық шамдардың функционалды сынағын орындау; маяктың функционалды сынағын орындау; магниттік штепсельдік көрсеткіштің функционалдық сынағын орындау; VOR / LOC антеннасын құйрықты бумға орнату; фенестронды құрастыру; тік тұрақтандырғышты орнату: ақырғы қоршауды, құйрықты тіреуішті және вентральды тұрақтандырғышты орнату; көлденең тұрақтандырғышты орнату; ротордың қалақтарын консервациялаудан тазарту: әр қалақтың күйін тазарту және толық тексеру; ротор қалақтарын орнату; динамикалық теңгерімді тексеру; Қозғалтқыш тығындарын, ауа және статикалық қысым порттарын алу; борттық аккумуляторды орнату; жанармай багының консервациясы; отын мен гидравликалық жүйені айдау (қажет болса); тісті майлау (қажет болса); ұшақтарды тазарту; авиация инспекциясы; құрастырудан кейін жер және ұшу сынақтарын орындау

8802 12 000 0***
Вертолеты с массой пустого снаряженного аппарата более 2 000 кг
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 95% цены конечной продукции; во второй год - 90% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- установка основного корпуса летательного аппарата на оригинальное шасси;
- установка кормовой части (хвостовой балки) на корпус летательного аппарата;
- подключение гидравлических трубопроводов и приборов управления полетом к приводу рулевого винта;
-подключение проводки автопилота к рулевому винту, крепление антенн и внешнего светотехнического оборудования к хвостовой балке;
- подключение хвостового вала трансмиссии;
- установка лопастей несущего винта;
- установка главного редуктора и двигателей (левого и правого);
- установка главного вала двигателя и хвостового вала трансмиссии;
- подключение и настройка органов управления двигателем;
- установка втулки несущего винта со всеми элементами управления;
- выполнение покраски;
- установка специального оборудования;
- установка внутренней обшивки;
- установка монтажного оборудования (механического и электрического);
-подключения бортовой электрической сети к компонентам летательного аппарата и проверка ее работоспособности;
- интеграция (настройка и проверка работоспособности в комплексе) бортового радиоэлектронного оборудования;
- установка компонентов радиооборудования, навигационного оборудования, антенн;
- эксплуатационные испытания всех установленных систем,
- наземные и летные испытания;
в третий год - 85% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- установка основного корпуса летательного аппарата на оригинальное шасси;
- установка кормовой части (хвостовой балки) на корпус летательного аппарата;
- подключение гидравлических трубопроводов и приборов управления полетом к приводу рулевого винта;
-подключение проводки автопилота к рулевому винту, крепление антенн и внешнего светотехнического оборудования к хвостовой балке;
- подключение хвостового вала трансмиссии;
- установка лопастей несущего винта;
- установка главного редуктора и двигателей (левого и правого);
- установка главного вала двигателя и хвостового вала трансмиссии;
- подключение и настройка органов управления двигателем;
- установка втулки несущего винта со всеми элементами управления;
- выполнение покраски;
- установка специального оборудования;
- установка внутренней обшивки;
- установка монтажного оборудования (механического и электрического);
- подключения бортовой электрической сети к компонентам летательного аппарата и проверка ее работоспособности;
- интеграция (настройка и проверка работоспособности в комплексе) бортового радиоэлектронного оборудования;
- установка компонентов радиооборудования, навигационного оборудования, антенн;
- эксплуатационные испытания всех установленных систем,
- наземные и летные испытания;
- установка монтажных элементов для оборудования, включая кронштейны для крепления оборудования, пультов и антенн;
- установка и тестирование спецоборудования, авионики и радиосвязного оборудования;
- установка жгутов электропроводки и коммутаций для дополнительного оборудования ( в т.ч. навигационного при наличии), включая проведение проверки электропроводки

8802 12 000 0***
Жарақтандырылған бос құрылғының массасы 2000 кг-нан асатын тікұшақтар
Пайдаланылатын қондырғылар мен бөлшектердің құны өнімнің осы түрін шығарған күннен бастап бірінші жылы соңғы өнім бағасының 95% -нан аспауы керек өндіріс. екінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 90% -ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- әуе кемесінің негізгі корпусын түпнұсқа шассиде орнату;
- ұшақтың корпусына артқы жағын (құйрықты бум) орнату;
- гидравликалық құбырларды және ұшуды басқару құрылғыларын артқы ротор жетегіне қосу;
- автопилот сымдарын құйрық роторына қосу, антенналар мен сыртқы жарық беру қондырғыларын құйрық бумына қосу; - беріліс қорабының білігін қосу; - ротор қалақтарын орнату; - негізгі беріліс қорабы мен қозғалтқыштарды орнату (солға және оңға); - қозғалтқыштың негізгі білігі мен беріліс қорабының артқы білігін орнату; - қозғалтқыштың басқару элементтерін қосу және реттеу;
- Барлық роторлы ротордың негізгі хабын орнату;
- кескіндеме;
- арнайы жабдықты орнату;
- ішкі қаптаманы орнату;
- қондырғы жабдықтарын монтаждау (механикалық және электрлік);
-борттық электр желісін ұшақтың құрамдас бөліктеріне қосу және оның жұмысын тексеру;
- борттық радиоэлектрондық жабдықты интеграциялау (кешенде функционалдылықты орнату және тексеру);
- радиоаппаратураның, навигациялық жабдықтың, антенналардың компоненттерін монтаждау;
- барлық орнатылған жүйелердің өнімділік сынақтары,
- жер және ұшу сынақтары;
үшінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 85%, сондай-ақ технологиялық операциялардың орындалуына байланысты:
- әуе кемесінің негізгі корпусын түпнұсқа шассиде орнату;
- ұшақтың корпусына артқы жағын (құйрықты бум) орнату;
- гидравликалық құбырларды және ұшуды басқару құрылғыларын артқы ротор жетегіне қосу;
- автопилот сымдарын құйрық роторына қосу, антенналар мен сыртқы жарық беру қондырғыларын құйрық бумына қосу;
- беріліс құйрығының білігін қосу;
- ротор қалақтарын орнату;
- негізгі беріліс қорабы мен қозғалтқыштарды орнату (солға және оңға);
- қозғалтқыштың негізгі білігі мен беріліс қорабының артқы білігін орнату;
- қозғалтқыштың басқару элементтерін қосу және реттеу;
- Барлық роторлы ротордың негізгі хабын орнату;
- кескіндеме;
- арнайы жабдықты орнату;
- ішкі қаптаманы орнату;
- қондырғы жабдықтарын монтаждау (механикалық және электрлік);
- борттық электр желісін әуе кемесінің құрамдас бөліктеріне қосу және оның жұмысын тексеру;
- борттық радиоэлектрондық жабдықты интеграциялау (кешенде функционалдылықты орнату және тексеру);
- радиоаппаратураның, навигациялық жабдықтың, антенналардың компоненттерін монтаждау;
- барлық орнатылған жүйелердің өнімділік сынақтары, - жер және ұшу сынақтары; - жабдықты, консольдар мен антенналарды монтаждау үшін кронштейндерді қоса, қондырғы элементтерін монтаждау; - арнайы жабдықты, авиациялық және радиобайланыс жабдығын орнату және сынау; - сымдарды тексеруді қоса алғанда, қосымша жабдыққа (егер бар болса, навигациялық жабдықты қоса алғанда) сымдарды тарту мен қосылыстарды орнату

8803
Части летательных аппаратов товарной позиции 8801 или 8802
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов позиции 8803 не должна превышать 5 % цены конечной продукции
8804 00
000 0
Парашюты (включая управляемые парашюты и парапланы) и ротошюты; их части и принадлежности
Изготовление из материалов любой позиции, в том числе из прочих материалов позиции 8804 00 000 0.
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов позиции 8804 00 000 0 не должна превышать 5 % цены конечной продукции

8803
8801 немесе 8802 тауар позицияларының ұшу аппараттарының бөлiктерi
Дайындау, ол кезде 8803 позициясындағы барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауға тиiс
8804 00 000 0
Парашюттар, (басқарылатын парашюттар мен парапландарды қоса алғанда) және ротошюттер; олардың бөлшектерi мен керек-жарақтары
Кез келген позицияның материалдарынан, оның iшiнде 8804 00 000 0 позициясындағы өзге де материалдарынан дайындау Дайындау, ол кезде 8804 00 000 0 позициясындағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауға тиiс

8805
Стартовое оборудование для летательных аппаратов;
палубные тормозные или аналогичные устройства; наземные тренажеры
для летного состава; их части
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов позиции
8805 не должна превышать 5 % цены конечной продукции
8805 10
Стартовое оборудование для летательных аппаратов и его части; палубные тормозные или
аналогичные устройства и их части
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на ленточно-пильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и силовые испытания
отдельных узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных
в конструкторской документации
Группа 89
Суда, лодки и плавучие конструкции
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта, однако корпуса судов позиции 8906 00 использоваться не могут
Группа 90
Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; их части и принадлежности, кроме товаров следующих позиций, для которых применяемые правила излагаются далее: 9019 20 000 0, из 9020 00 000 0, 9022
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50% цены конечной продукции
9019 20 000 0
Аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый и второй год с даты начала изготовления данного вида товара 90% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- сборочные операции корпуса;
- нарезка шланга высокого давления;
- установка шланга высокого давления;
- монтаж инфраструктуры линии подачи воздуха;
- монтаж инфраструктуры линии подачи кислорода;
- промежуточное испытание оборудования;
- настройка и калибровка оборудования;
- конечное испытание оборудования (испытание под высоким давлением, испытание точного контроля потока, испытание электробезопасности, испытание на срок службы);
- маркировка, упаковка.
В третий год - 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- сборочные операции корпуса;
- изготовление электронной платы;
- механический монтаж оборудования;
- нарезка шланга высокого давления;
- установка шланга высокого давления;
- монтаж инфраструктуры линии подачи воздуха;
- монтаж инфраструктуры линии подачи кислорода;
- промежуточное испытание оборудования;
- настройка и калибровка оборудования;
- конечное испытание оборудования (испытание под высоким давлением, испытание точного контроля потока, испытание электробезопасности, испытание на срок службы);
- маркировка, упаковка
из 9020
000000
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров.
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией производства, однако, стоимость всех используемых материалов не должна превышать 70% цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
сборка и испытание изделия;
общий монтаж и маркировка изделия.

8805
Ұшу аппараттарына арналған бастау жабдығы; палубалық тежегiш немесе ұқсас қондырғылар; ұшқыш құрамға арналған жердегi жаттығу жабдықтары; олардың бөліктерi
Дайындау, ол кезде 8805 позициясындағы барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауға тиiс
8805 10
Ұшу аппараттарына арналған бастау жабдығы және олардың бөліктерi; палубалық тежегiш немесе ұқсас қондырғылар және олардың бөлiктерi
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машинада пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар бойынша конструкторлық құжаттамаларда берiлген күштік сынақтар өткізіп, мен техникалық өлшемдердi бақылап, қондырғыларды жалпы құрастыру
89-топ
Кемелер, қайықтар және жүзетiн конструкциялар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс,
алайда 8906 00 позициясы кемелерiнiң корпустары пайдаланылмайды
90-топ
Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшеу, бақылау, дәлдік, медициналық немесе хирургиялық құралдар мен аппараттар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары, төменде қолданылатын ережелер көрсетілген, келесі тауарлардың тауарлары қоспағанда: 9019 20 000 0, 9020 00 000 0, 9022
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
9019 20 000 0
Озонды, оттекті және аэрозольді терапияға, жасанды тыныс алуға арналған аппаратура немесе өзге де терапиялық тыныс алу аппаратурасы
Дайындау кезінде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны осы тауар түрі дайындала басталған бірінші және екінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90%-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- корпусты құрастыру операциялары;
- жоғары қысымды шлангыны кесу;
- жоғары қысымды шлангты орнату;
- ауа беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- оттегі беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- жабдықты аралық сынау;
- жабдықты баптау және калибрлеу;
- жабдықты соңғы сынау
(жоғары қысыммен сынау, нақты ағынды бақылау сынағы, электр қауіпсіздігін сынау, қызмет мерзімін сынау);
- таңбалау, орау.
Үшінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 80%, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- корпусты құрастыру операциялары;
- электрондық платаны жасау;
- жабдықты механикалық монтаждау;
- жоғары қысымды шлангыны кесу;
- жоғары қысымды шлангыны орнату;
- ауа беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- оттегі беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- жабдықты аралық сынау;
- жабдықты баптау және калибрлеу;
- жабдықты соңғы сынау
(жоғары қысыммен сынау, ағынды дәл бақылау сынағы, электр қауіпсіздігін сынау, қызмет мерзімін сынау);
- таңбалау, орау.
9020
000000 ішінен
Механикалық бөлшектер мен ауыстыратын сүзгілерсіз қорғаныш маскаларынан басқа, өзге де тыныс алу жабдығы мен газ маскалары.
Өндіріс технологиясына сәйкес мамандандырылған өндіріс жағдайында кез келген позициядағы материалдардан жасау, алайда сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының
70%-нан аспауға тиіс:
бұйымды құрастыру және сынау;
бұйымды жалпы монтаждау және таңбалау.

9022
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучения, предназначенная или не
предназначенная для медицинского,
хирургического,
стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или
радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы
высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 70 % цены конечной продукции
Группа 91
Часы всех видов и их части
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 92
Инструменты музыкальные;
их части и принадлежности
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Группа 93
Оружие и боеприпасы; их части и принадлежности
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
9301 10
000 0
Оружие артиллерийское (например, пушки, гаубицы и минометы) самоходное
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем
технических параметров, заложенных в конструкторской документации
9301 20
000 0
Ракетные пусковые установки:
огнеметы, гранатометы, торпедные аппараты и аналогичные пусковые установки
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем
технических параметров, заложенных в конструкторской документации
9301 90
000 0
Прочее военное оружие, кроме ракетных пусковых установок
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных
в конструкторской документации

9022
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны, рентгендiк түтiктердi және басқа да рентгендiк сәулелену генераторларын, кернеуi жоғары қысымды генераторларды, басқару қалқандары мен пульттерiн, экрандарды, тексеруге немесе емдеуге арналған үстелдердi, креслоларды және ұқсас бұйымдарды қоса алғанда, рентгендiк, альфа-, бета- немесе гамма- сәулеленудi пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалану үшiн арналған немесе арналмаған аппаратура.
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
70 %-ынан аспауға тиiс
91-топ
Сағаттардың барлық түрлерi мен олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
92-топ
Музыкалық аспаптар; олардың бөлшектерi мен керек-жарақтары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
93-топ
Қарулар және оқ-дәрiлер; олардың бөлшектерi мен керек-жарақтары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
9301 10 000 0
Өздiгiнен жүретiн артиллериялық қару (мысалы, зеңбiректер, гаубицалар және минометтер)
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машинамен пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы құрастыру
9301 20 000 0
Зымырандық iске қосу қондырғылары; отты қарулар; гранатометтер; торпеда аппараттары және ұқсас iске қосу қондырғылары
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машинамен пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы құрастыру
9301 90 000 0
Зымырандық iске қосу қондырғыларынан басқа өзге де әскери қару
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
80 %-ынан аспауға тиiс, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машинамен пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы құрастыру

9306 90
Бомбы, гранаты, торпеды, мины, ракеты и аналогичные средства для ведения боевых действий, их части; патроны, прочие боеприпасы, снаряды и их части, включая дробь и пыжи для патронов прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
механическая обработка деталей;
сборка и силовые испытания
отдельных узлов;
общий монтаж изделий с проведением силовых испытаний по полученным от заказчика методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации.
Для гранат не летального действия:
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
литье деталей изделия;
сборка отдельных деталей изделий;
общий монтаж изделий;
наполнение изделий соответствующим составом;
контроль технических параметров, заложенных в конструкторской документации;
маркировка и упаковка изделий.
Для взрывпакета:
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
резка и раскрой материала;
сборка, склейка и сверление отдельных деталей изделий;
наполнение изделий соответствующим составом;
вклеивание шнура огнепроводного;
контроль технических параметров, заложенных в конструкторской документации;
маркировка и упаковка изделий.
9401
Мебель для сидения (кроме указанной в товарной позиции 9402), трансформируемая или не трансформируемая в кровати, и ее части
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
9403
Мебель прочая и ее части
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
9405
Лампы и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление корпуса изделия методом литья, или штамповки, или экструзии и/или иным способом с использованием производственного оборудования;
- механическая обработка корпуса изделия (с помощью резака, или токарных, или фрезерных, или шлифовочных и/или других станков);
- установка и пайка компонентов путем SMD-монтажа состоящего из: принтера трафаретной печати, автоматического установщика SMD-компонентов и печи для пайки.

9306 90
Бомбалар, гранаталар, торпедалар, миналар, зымырандар және ұрыс қимылдарын жүргiзуге арналған ұқсас құралдар, олардың бөлшектері; патрондар, өзге де оқ-дәрiлер, снарядтар және олардың бөлшектерi, патрондарға арналған бытыраларды және тығындарды қоса алғанда, өзгелері
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс:
бөлшектердi механикалық өңдеу;
жекелеген тораптарды құрастыру және күштік сынау;
конструкторлық құжаттамаларда берілген техникалық параметрлердi бақылау және тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулар бойынша күштік сынақтар жүргізе отырып бұйымдарды жалпы монтаждау.
Өлім-жітімге әкелмейтін граната: дайындау, ол кезде, сондай-ақ мына технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдың құны түпкі өнім бағасының 80 %-нан аспауға тиіс:
бұйым бөлшектерін құю;
бұйымның жекелеген бөлшектерін жинау;
бұйымды жалпы монтаждау;
бұйымды тиісті құраммен толтыру;
конструкторлық құжаттамаға салынған техникалық параметрлерді бақылау;
бұйымды таңбалау және буып-түю.
Жарылғыш пакет үшін:
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
80 %-ынан аспауға тиiс:
материалды кесу және пішу;
бұйымның жекелеген бөлшектерін жинау, жапсыру және тесу;
бұйымды тиісті құраммен толтыру;
от өткізетін сымды желімдеу;
конструкторлық құжаттамаға салынған техникалық параметрлерді бақылау;
бұйымды таңбалау және буып-түю.
9401
Отыруға арналған, кереуетке өзгертiлетiн немесе өзгертілмейтін (9402 тауар позициясында көрсетiлгеннен басқа) жиһаз, оның бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
9403
Өзге де жиһаз және олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
9405
Шамдар мен жарықтандыру жабдықтары, басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған прожекторларды, жарық беру бағыты аз шамдарды, фарлар мен олардың бөлшектерін қоса алғанда; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған жарықтық маңдайша жазулар, есімдермен немесе атауымен, немесе мекенжайымен және жарықтық маңдайша жазулар, ішіне жарық көзі қондырылған ұқсас өнімдер, және олардың бөліктері,
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50% -нан аспауы керек өндіріс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- өндіріс жабдығын қолдана отырып, құю, немесе штамптау, немесе экструзия және / немесе басқа тәсілмен өнім корпусын жасау;
- өнім корпусын механикалық өңдеу (кескішті пайдалану, немесе токарлық өңдеу, немесе фрезерлеу, немесе ұнтақтау және / немесе басқа машиналар);
- компоненттерді SMD-монтаждау арқылы монтаждау және дәнекерлеу, құрамына: экрандық принтер, SMD компоненттерін автоматты түрде орнатушы және дәнекерлеу пеші кіреді.

9406
Сборные строительные конструкции
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
9503 00
Трехколесные велосипеды, самокаты,
педальные автомобили и аналогичные игрушки на колесах; коляски для кукол; куклы; прочие игрушки; модели в уменьшенном размере ("в масштабе") и аналогичные модели для развлечений, действующие или
недействующие; головоломки всех видов
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта, стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
из 9602 00 000 0
Обработанные материалы растительного или минерального происхождения, пригодные для резьбы, и изделия из них; изделия формованные или резные из воска, стеарина, натуральных смол или натурального каучука или модельных паст, и прочие формованные или резные изделия, в другом месте не поименованные или не включенные; желатин обработанный,
неотвержденный (кроме желатина товарной позиции 3503) и изделия из неотвержденного желатина
Изготовление из обработанных
материалов для резьбы тех же позиций
из 9603
Метлы, щетки (включая щетки, являющиеся частями механизмов,
приборов или транспортных средств), щетки ручные механические без двигателей для уборки полов, швабры и метелки из перьев для смахивания пыли; узлы и пучки, подготовленные для изготовления метел или щеточных изделий; подушечки и валики малярные для краски; резиновые швабры (кроме резиновых валиков для удаления влаги)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
9605 00
000 0
Наборы дорожные, используемые для личной гигиены, шитья или чистки одежды или обуви
Каждое изделие, входящее в набор, должно удовлетворять требованию, которое применялось бы к нему, если
бы оно не входило в комплект.
Однако изделия без происхождения могут входить в состав набора при
условии, что их общая стоимость не превышает 15 % цены конечной продукции
9606
Пуговицы, кнопки, застежки-защелки, формы для пуговиц и прочие части этих изделий; заготовки для пуговиц
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта.
Стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
9608
Ручки шариковые; ручки и маркеры с наконечником из фетра и прочих пористых материалов; авторучки чернильные, стилографы и ручки прочие; перья копировальные; карандаши с выталкиваемым или
скользящим стержнем;
держатели для перьев, держатели для карандашей и аналогичные держатели; части (включая колпачки и зажимы) изделий, перечисленных выше, кроме изделий товарной позиции 9609
Изготовление из материалов,
относящихся к позиции, отличной от позиции изделия. Однако перья и наконечники для перьев могут
использоваться как и другие
материалы той же позиции, что и продукт, который может
использоваться, в свою очередь,
только при условии, что его
стоимость не превышает 5 % цены конечной продукции

9406
Жинақталатын құрылыстық конструкциялар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
9503 00
Үш дөңгелекті велосипедтер, өздігінен айдайтын, педальды автомобильдер және дөңгелекті ұқсас ойыншықтар, қуыршақтарға арналған бесік-арбалар; қуыршақтар; өзге де ойыншықтар; жұмыс iстейтiн немесе жұмыс iстемейтiн мөлшерi кiшiрейтiлген ("ауқымдағы") модельдер және ойын-сауыққа арналған ұқсас модельдері; жұмбақтардың барлық түрлерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
9602 00 000 0-ден
Кесу үшiн жарамды, өсiмдiктен немесе минералдан шыққан өңделген материалдар, және олардан жасалған бұйымдар; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген балауыздан, cтeapиннан, табиғи шайырлардан немесе табиғи каучуктан немесе модельдi пасталарданқалыпқа келтiрiлген немесе оюланған бұйымдар, және өз; өңделген, қатпаған желатин (3503 тауар позициясындағы желатинінен басқа) және қатпаған желатиннен жасалған бұйымдар
Сол позициялардың кесуге арналған өңделген материалдарынан дайындау
9603-тен
Едендерді жинауға арналған сыпырғыштар, щеткалар (тетіктердің бөліктері, көлік құралдары аспаптарының бөліктері болып табылатын щеткаларды қоса алғанда), қозғалтқышы жоқ қол механикалық щеткалары, тозаңды ұшыруға арналған қауырсыннан жасалған швабралар және сыпырғыштар; сыпырғыштарды немесе щеткалық өнімдерді дайындауға арналған сылақ түйіндер және шоғырлар; бояуға арналған малярлық жастықшалары және білікшелер; резеңке швабралар (ылғалды сүртуге арналған резеңке білікшелерден басқа)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
9605 00 000 0
Жеке гигиенаға, тiгу немесе киiм немесе аяқ киiмді тазалау үшiн пайдаланылатын жол жинақтары
Жинаққа енетiн әрбiр бұйым, егер ол жинаққа енбегенде пайданылатын талапты қанағаттандыруы тиiс. Алайда шығу тегi жоқ бұйымдар олардың жалпы құны түпкiлiктi өнiм бағасының 15%-ынан аспау шартымен жинаққа ене алады
9606
Түймелер, батырмалар, қапсырма-бекіткіштер, осы бұйымдардың өзге де бөлшектері және түймелерге арналған пішіндер; түймелерге арналған дайындамалар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
9608
Шарикті қаламдар; фетрден немесе басқа кеуектік материалдардан жасалған ұштығы бар қаламдар мен таңбалауыштар; сия автоқаламдар, өзге де стилографтар мен қаламдар; көшіргіш қаламұштар; сырғымалы немесе тартылатын өзегі бар қарындаштар; қаламұштарға арналған ұстағыштар, қарындаштарға арналған ұстағыштар және ұқсас ұстағыштар; 9609 тауар позициясындағы бұйымдарынан басқа, жоғарыда аталған бұйымдардың бір бөлігі (қалпақтар мен қысқыштарды қоса алғанда)
Бұйым позициясынан ерекшеленетiн позицияға жататын материалдардан дайындау. Алайда, қаламұштар мен қаламұштарға арналған ұштықтар өз кезегiнде оның құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауға шартымен ғана өнiмдiкiндей позицияның басқа да материалдары сияқты пайдаланылуы мүмкiн

9614 00
Трубки курительные (включая чашеобразные части), мундштуки для сигар или сигарет, и их части.
Изготовление из грубых заготовок трубок
Примечания:
* В случае, если продукт изготовлен из материалов, относящихся одновременно к позициям 3901-3906 и 3907-3911, настоящее положение применяется только к той категории продуктов, которая преобладает в весовом отношении в изготовленном товаре.
** Настоящие критерии достаточной переработки товаров применяются к товарам позиции 8707, произведенным только в рамках реализации крупномасштабных инвестиционных проектов. При этом под крупномасштабным инвестиционным проектом понимается проект по созданию или развитию производственных мощностей для выпуска современных средств автомобильного транспорта и автомобильных компонентов, осуществляемый юридическим лицом, инвестировавшим в основной капитал не менее 2 млрд. тенге на дату начала производства товара. Объем инвестиции необходимо подтвердить аудиторским отчетом.
*** Настоящие критерии достаточной переработки товаров применяются к товарам позиций 8802 12 000 0, произведенным юридическим лицом, инвестировавшим в основной капитал не менее 0,5 млрд. тенге на дату начала производства товара. Объем инвестиций необходимо подтвердить аудиторским отчетом.
Примечание 1:
1.1. В первых двух колонках настоящего Перечня условий, производственных и технологических операции, необходимых для придания товару статуса происхождения при использовании в производстве товара третьих стран (далее – Перечень условий и операций) указываются данные о продукте, полученном в результате переработки сырья или материалов. В первой колонке Перечня условий и операций приводится код продукта по ТН ВЭД ТС, во второй – описание продукта в соответствии с кодом, указанным в первой колонке. Для каждого конкретного продукта, описанного в первых двух колонках, условия, производственные или технологические операции, определяющие его происхождение, (далее - условия и операции) указаны в третьей колонке.
Товары в критериях достаточной переработки товаров определяются исключительно кодом товара по ТН ВЭД ТС, наименование товара приведено только для удобства пользования.
В случае, если коду товара по ТН ВЭД ТС предшествует предлог "из", это указывает на то, что условия и операции в третьей колонке применяются только к товарам, которые классифицируются в данной товарной позиции и указаны во второй колонке. В этом случае следует руководствоваться также наименованием товара.
1.2. В случае, если в первой колонке приводятся номера нескольких товарных позиций или номер группы и одновременно с этим во второй колонке имеется обобщенное описание продуктов, то соответствующие условия и операции, указанные в третьей колонке, применяются ко всем продуктам, классифицируемым в соответствии с ТН ВЭД ТС в товарных позициях, указанных в первой колонке, или к любой из товарных позиций, указанных в первой колонке.

9614 00
Темекі трубкалары (табақша тәрізді бөлшектерді қоса алғанда), сигараларға немесе темекілерге арналған ауыздық, олардың бөліктері
Трубкалардың ірі дайындамаларынан жасау
Ескертпелер:
* Егер өнiм бiр мезгiлде 3901-3906 позицияларға және 3907-3911 позицияларға жататын материалдардан дайындалған жағдайда, осы ереже тек дайындалған тауардағы салмақтық қатынасы артық өнiм санатына ғана пайданылады.
** Осы тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi тек iрi көлемдi инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде өндiрiлген 8707 тауар позицияларына ғана пайданылады. Бұл ретте iрi ауқымды инвестициялық жоба деп тауар өндiрiсiнiң басталатын күнiне негiзгi капиталға кемiнде 2 млрд. теңге инвестициялаған заңды тұлға жүзеге асыратын қазiргi заманғы автомобиль көлiгi құралдары мен автомобиль құрамдас бөліктерiн шығару үшiн өндiрiс қуаттарын құру немесе дамыту жөнiндегi жоба ұғынылады. Инвестициялардың көлемiн аудиторлық есеппен растау қажет.
***Осы тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемшарттары тауар өндірісі басталған күні негізгі капиталға кемінде 0,5 млрд. теңге инвестициялаған заңды тұлға өндірген 8802 12 000 0 позициясының тауарларына қолданылады. Инвестиция көлемін аудиторлық есеппен растау қажет.
1-ескертпе:
1.1. Осы тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiнiң алғашқы екi бағанасында шикiзатты немесе материалдарды қайта өңдеу нәтижесiнде алынған өнiм туралы деректер көрсетiледi. Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiнiң бiрiншi бағанасында КО СЭҚ ТН бойынша өнiм коды, екiншi бағанада - бiрiншi бағанада көрсетiлген кодқа сәйкес өнiм сипаттамасы берiледi. Алғашқы екi бағанада сипатталған әрбiр нақты өнiм үшiн оның шығу тегiн айқындайтын шарттар, өндiрiстiк немесе технологиялық операциялар (бұдан әрi – шарттар мен операциялар) үшiншi бағанада көрсетiлген.
Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiндегi тауарлар тек КО СЭҚ ТН бойынша тауар коды мен айқындалады, тауар атауы пайдалану қолайлылығы үшiн ғана берiлген.
Егер тауардың КО СЭҚ ТН бойынша кодына "-дан/-ден" деген жалғау жалғанған болса, бұл үшiншi бағанадағы шарттармен операциялар осы тауар позициясында жiктелгенiн және екiншi бағанада көрсетiлген тауарларға ғана пайданылатынын көрсетедi. Бұл жағдайда да тауар атауын басшылыққа алу керек.
1.2. Егер бiрiншi бағанада бiрнеше тауар позицияларының нөмiрлерi немесе топ нөмiрi берiлсе, сонымен бiрге екiншi бағанада өнiмдердiң жалпы сипаттамасы берiлсе, онда үшiншi бағанада көрсетiлген тиiстi шарттармен операциялар КО СЭҚ ТН-ге сәйкес бiрiншi бағанада көрсетiлген тауар позицияларында жiктелетiн барлық өнiмдерге немесе бiрiншi бағанада көрсетiлген тауар позицияларының кез келгенiне пайданылады.

1.3. В случае, если в отношении части товаров, классифицируемых в одной и той же товарной позиции, применяются одни условия и операции, а в отношении другой (других) части (частей) применяются иные условия и операции, то во второй колонке имеется соответствующее количество абзацев, в каждом из которых приводятся конкретные описания товаров, и соответственно в третьей колонке указываются условия и операции, относящиеся к товарам, описания которых приведены в том или ином абзаце второй колонки.
Примечание 2:
2.1. Термин "изготовление" означает выполнение любых видов производственных или технологических операций, включая сборку или какие-либо особые операции. При этом следует иметь в виду положения примечания 3.4.
2.2. Термин "материал" означает любые ингредиенты, сырье, составные элементы, части и т.п., используемые для изготовления продукта.
2.3. Термин "продукт" означает изготовленный продукт, даже если он предназначается для дальнейшего использования в других производственных операциях.
2.4. Термин "товар" означает и материалы, и продукты.
2.5. Термин "государство-участник Соглашения" означает государство-участник Соглашения о создании зоны свободной торговли от 15 апреля 1994 года и Протокола о внесении изменений и дополнений в это Соглашение от 2 апреля 1999 года и государство-участник Соглашения о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года.
2.6. Термин "третьи страны" означает государства, не являющиеся участниками Соглашения о создании зоны свободной торговли от 15 апреля 1994 года и Протокола о внесении изменений и дополнений в это Соглашение от 2 апреля 1999 года и Соглашения о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года.
Примечание 3:
3.1. Условия и операции, указанные в третьей колонке настоящего Перечня условий и операций, должны осуществляться только в отношении используемых для изготовления продукта материалов, не происходящих с территории государств-участников Соглашения от 1994 года и 2009 года (далее - материалы иностранного происхождения). Ограничения, определенные условиями и операциями в третьей колонке, также распространяются только в отношении используемых для изготовления продукта материалов иностранного происхождения.
3.2. В случае, если условиями и операциями установлено, что в производстве продукта могут быть использованы материалы любых товарных позиций, это означает, что материалы, классифицируемые в той же товарной позиции, что и продукт, также могут быть использованы при условии соблюдения особых ограничений, которые могут быть определены условиями и операциями.

1.3. Егер бiрдей тауар позициясында жiктелетiн тауарлардың бiр бөлiгiне қатысты бiр шарттармен операциялар қолданылып, ал басқа бөлiгiне (бөлiктерiне) қатысты өзге шарттармен операциялар қолданылса, онда екiншi бағанада абзацтардың тиiстi саны болады, олардың әр қайсысында тауарлардың нақты сипаты берiледi және тиiсiнше үшiншi бағанада сипаты екiншi бағанның қандайда бiр абзацында берiлген тауарларға қатысты шарттармен операциялар көрсетiледi.
2-ескертпе:
2.1."Дайындау" деген термин құрастыруды немесе қандай да бiр ерекше операцияларды қоса алғанда, өндiрiстiк немесе технологиялық операциялардың кез келген түрiн орындауды бiлдiредi. Бұл ретте 3.4-ескертпенiң ережелерiн назарға алған жөн.
2.2. "Материал" деген термин өнiм дайындау үшiн пайдаланылатын кез келген ингредиенттердi, шикiзатты, құрамдас элементтердi, бөлiктердi жәнет.с.с. бiлдiредi.
2.3. "Өнiм" деген термин, тiптi ол басқа өндiрiстiк операцияларда одан әрi пайдалануға арналса да, дайындалған өнiмдi бiлдiредi.
2.4. "Тауар" деген термин материалдарды да, өнiмдердi де бiлдiредi.
2.5. "Келiсiмге қатысушы мемлекет" деген термин 1994 жылғы 15 сәуiрдегi Еркiн сауда аймағын құру туралы келiсiмге және 1999 жылғы 2 сәуiрдегi осы Келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттамаға немесе 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге қатысушы мемлекетті білдіреді.
2.6. "Үшiншi елдер" деген термин 1994 жылғы 15 сәуiрдегi Еркiн сауда аймағын құру туралы келiсiмге және 1999 жылғы 2 сәуiрдегi осы Келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттамаға немесе 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге қатысушы болып табылмайтын мемлекеттерді білдіреді.
3-ескертпе:
3.1. Осы тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiнің үшiншi бағанында көрсетiлген шарттар мен операциялар өнiм дайындау үшiн пайдаланылатын, Келiсiмге қатысушы мемлекеттердiң аумағында шығарылмайтын материалдарға (бұдан әрi - шетелде шығарылған материалдар) қатысты ғана жүзеге асырылуға тиiс. Үшiншi бағанадағы шарттармен және операциялармен айқындалған шектеулер, сондай-ақ өнiм дайындау үшiн пайдаланылатын, шетелде шығарылған материалдарға ғана пайданылады.
3.2. Егер шарттармен және операциялармен өнiм өндiруде кез келген тауар позицияларының материалдары пайдаланылуы мүмкiн деп белгiленген жағдайда, бұл өнiм сияқты сол тауар позициясында жiктелетiн материалдарды шарттармен және операциялармен айқындалуы мүмкiн ерекше шектеулер сақталған жағдайда ғана пайдалануға болатындығын бiлдiредi.

3.3. В случае, если продукт, изготовленный из материалов иностранного происхождения, приобретает статус происходящего из государства-участника Соглашения, где осуществляется его переработка в силу изменения товарной позиции или в силу относящегося к нему особого условия либо операции в соответствии с критериями, и затем используется в качестве материала для производства другого продукта, то условия и операции, применяемые в отношении продукта, при изготовлении которого он используется, к нему не применяются.
3.4. Если в отношении того или иного продукта достигается выполнение критериев достаточной переработки товаров (в случае, если применяется правило адвалорной доли) в результате проведения операций, не отвечающих критериям достаточной переработки товара, то данный продукт не будет считаться происходящим из той страны, где эти операции имели место.
3.5. Объектом применения условий и операций является тот или иной продукт, определяемый в качестве самостоятельного объекта классификации в соответствии с правилами классификации товаров по ТН ВЭД ТС. В случае определения происхождения наборов продуктов, классифицируемых как таковых в силу третьего основного правила интерпретации ТН ВЭД ТС, объектом применения условий и операций рассматривается каждый отдельный элемент, входящий в состав набора.
Соответственно:
продукт, состоящий из группы элементов или собранный из ряда частей и классифицируемый в соответствии с положениями ТН ВЭД ТС как единый товар, в целом рассматривается как объект применения условий и операций;
если партия товаров состоит из идентичных продуктов, классифицируемых в одной и той же товарной позиции ТН ВЭД ТС, то каждый продукт должен рассматриваться отдельно для целей применения условий и операций;
если в силу пятого основного правила интерпретации ТН ВЭД ТС упаковка классифицируется совместно с находящимися в ней продуктами, то упаковка должна рассматриваться как составная часть товара при определении происхождения данного товара.
3.6. Продукт, состоящий из группы элементов или собранный из ряда частей и классифицируемый в соответствии с правилами классификации товаров по ТН ВЭД ТС как единый товар, должен рассматриваться как удовлетворяющий условиям и операциям, если все его составляющие удовлетворяют таким условиям и операциям.
Если часть составляющих данного продукта удовлетворяет, а часть не удовлетворяет условиям и операциям или имеет товарную позицию, одинаковую с готовым продуктом, то данный продукт будет считаться удовлетворяющим условиям и операциям в случае, если стоимость составляющих, не удовлетворяющих условиям и операциям или с товарной позицией, одинаковой с конечным продуктом, не превышает 15 % цены франко-завода конечного продукта.
Данное правило может применяться во всех случаях, за исключением тех товаров, для которых в критериях указано другое условие.
Примечание 4:

3.3. Егер шетелде шығарылған материалдардан дайындалған өнiм тауар позициясындағы өзгеруiне орай немесе өлшемдерге сәйкес оған қатысты ерекше шартқа немесе операцияларға орай қайта өңдеу жүзеге асырылатын және содан соң басқа өнiм өндiру үшiн материал ретiнде пайдаланылатын Келiсiмге қатысушы мемлекеттен шыққан мәртебеге ие болатын жағдайда, оны дайындау кезiнде пайдаланылатын өнiмге қатысты пайданылатын шарттар мен операциялар оған қолданылмайды.
3.4. Егер сол не өзге өнiмге қатысты тауарларды жеткiлiктi қайта өңдеу өлшемдерiне жауап бермейтiн операциялар жүргiзу нәтижесiнде тауарлардың жеткiлiктi қайта өңдеу өлшемдерiн орындауға қол жеткiзiлсе (адвалорлық үлес қағидасы қолданылса), онда осы өнiм бұл операциялар орын алған елден шықты депсаналмайтын болады.
3.5. Тауарларды КО СЭҚ ТН бойынша жiктеу ережелерiне сәйкес жiктеудiң дербес объектiсi ретiнде айқындалатын сол немесе басқа өнiм шарттар мен операцияларды қолдану объектiсi болып табылады. КО СЭҚ ТН-дi түсiндiрудiң үшiншi негiзгi қағидасына орай жiктелетiн өнiмдер жиынтығының шығу тегi айқындалған жағдайда, жиынтық құрамына кiретiн әрбiр жеке элемент шарттар мен операцияларды қолдану объектiсi ретiнде қарастырылады.
Тиісінше:
элементтер тобынан тұратын немесе бiрқатар бөлiктерден жиналған және КО СЭҚ ТН ережелерiне сәйкес біртұтас тауар ретiнде жiктелетiн өнiм тұтастай алғанда, шарттар мен операцияларды қолдану объектiсi ретiнде қарастырылады;
егер тауарлар партиясы КО СЭҚ ТН-нiң бiр тауар позициясында жiктелетiн ұқсас өнiмдерден тұрса, онда әрбiр өнiм шарттар мен операциялардың қолдану мақсаты үшiн жеке қарастырылуға тиiс;
егер КО СЭҚ ТН-дi түсiндiрудiң бесiншi негiзгi қағидасына орай орам оған салынған өнiмдермен бiрге жiктелсе, онда осы тауардың шығу тегiн айқындау кезiнде орам тауардың құрамдас бөлiгi ретiнде қарастырылуға тиiс.
3.6. Элементтер тобынан тұратын немесе бiрқатар бөлiктерден жиналған және тауарларды КО СЭҚ ТН бойынша жiктеу қағидасына сәйкес жеке тауар ретiнде жiктелетiн өнiм, егер оның барлық құрауыштары осы шарттар мен операцияларды қанағаттандырса, шарттар мен операцияларды қанағаттандыратын ретiнде қарастырылуға тиiс.
Егер осы өнiм құрауыштарының бiр бөлiгi шарттар мен операцияларды қанағаттандырса, ал бiр бөлiгi қанағаттандырмаса немесе дайын өнiммен бiрдей тауар позициясына ие болса, онда, егер шарттар мен операцияларды қанағаттандырмайтын немесе тауар позициясы түпкi өнiммен бiрдей құрауыштардың құны түпкi өнiмнiң франко-зауыттық бағасының 15 %-ынан аспаған жағдайда, осы өнiм шарттар мен операцияларды қанағаттандыратын болып саналады.
Бұл қағида өлшемдерде олар үшiн өзге шарт көрсетiлген тауарлардан басқа барлық жағдайларда қолданылуы мүмкiн.
4-ескертпе:

4.1. Условия и операции, приведенные в третьей колонке настоящего Перечня условий и операций, устанавливают минимальный объем выполнения производственных или технологических операций. Выполнение установленных производственных или технологических операций в меньшем объеме не определяет происхождение продукта.
4.2. В случае, если условиями и операциями, приведенными в критериях достаточной переработки товаров, установлено, что продукт может быть изготовлен из более чем одного материала, это означает, что может быть использован один или более материал. При этом не обязательно, чтобы использовались все материалы.
Однако, если в рамках одного условия или операции имеется какое-либо ограничение, установленное в отношении одного материала, и одновременно с этим имеются другие ограничения, установленные в отношении других материалов, то данные ограничения применяются только в отношении тех материалов, которые реально были использованы при изготовлении продукта.
4.3. В случае, если условиями и операциями, приведенными в списке, установлено, что продукт должен быть изготовлен из определенного материала, это означает, что данное условие не является препятствием для использования других материалов, которые в силу их природы не могут нарушить положения данного условия или операции. (Например: если условиями и операциями особо оговаривается использование хлебных злаков или их производных, это не препятствует использованию минеральных солей, химических и других добавок, которые не производятся из хлебных злаков).
Приложение 5
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
выдаче сертификата о происхождении
товара и отмене его действия
Расчет адвалорной доли в производстве товара
С ин.мат.
Д.ад.доли. = --------------Х 100 %,
С гот.пр.
где,
Д.ад.доли - адвалорная доля в производстве товара, %;
С ин.мат. - стоимость сырья и материалов иностранного происхождения;
С гот.пр. - стоимость готовой продукции по цене "франко-завод".
Приложение 6
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
выдаче сертификата о происхождении
товара и отмене его действия
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявка на проведение
экспертизы происхождения товара для внутреннего обращения
_______________________________________________
(экспертная организация)
________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заявка № __
от "___" ____________________ 20__ года.
Просим провести экспертизу происхождения товара на
___________________ языке на основании следующих реквизитов:

4.1. Осы өлшемдердiң үшiншi бағанында келтiрiлген шарттар мен операциялар өндiрiстiк немесе технологиялық операцияларды орындаудың ең аз көлемiн белгiлейдi. Белгiленген өндiрiстiк немесе технологиялық операциялардың ең аз көлемде орындалуы өнiмнiң шығу тегiн айқындамайды.
4.2. Егер өлшемдерде келтiрiлген шарттар мен операцияларда өнiм бiрден артық материалдан дайындалуы мүмкiн екендiгi белгiленген жағдайда, бұл бiр немесе одан көп материал пайдаланылуы мүмкiн екендiгiн бiлдiредi. Бұл ретте барлық материалдардың пайдаланылуы мiндеттi емес.
Алайда, егер бiр шарт немесе операция шеңберiнде бiр материалға қатысты белгiленген қандай да бiр шектеу белгiленсе және сонымен бiрге өзге материалдарға қатысты белгiленген өзге шектеулер болса, онда бұл шектеулер өнiмдi дайындау кезiнде нақты пайдаланылған материалдарға қатысты ғана пайданылады.
4.3. Егер тiзiмде келтiрiлген шарттар мен операцияларда өнiм белгiлi материалдан дайындалуға тиiс екендiгi белгiленген жағдайда, бұл табиғатына қарай осы шарт немесе операция ережесiн бұза алмайтын басқа материалдарды пайдалану үшiн осы шарт кедергi болып табылмайтындығын бiлдiредi. (Мысалы: егер шарттар мен операцияларда дәндi дақылдарын немесе олардан өндiрiлгендердi пайдалану айрықша ескерiлетiн болса, бұл дәнді дақылдарынан өндiрiлмейтiн минералды тұздарды, химиялық және басқа қоспаларды пайдалануға кедергi болмайды).
Тауардың шығарылған елін айқындау,
тауардың шығарылуы туралы сертификат
беру және оның күшін жою жөніндегі
қағидаларға 5-қосымша
Тауар өндірісіндегі адвалорлық үлес есептемесі
Қ шет.мат.
Ү.ад.үлесі = ----------------- х 100%,
Қ дайын өнім
мұндағы, Ү.ад.үлес – тауар өндірісіндегі адвалорлық үлес, %;
Қ шет.мат. – шетелде шығарылған шикізат пен материалдардың құны;
Қ дайын өнім – "франко-зауыт" бағасы бойынша дайын өнімнің құны.
Тауардың шығарылған елін
айқындау, тауардың шығарылуы
туралы сертификат беру және
оның күшін жою жөніндегі
6-қосымша
Нысан
Ішкі айналысқа арналған тауардың шығарылуына сараптама жүргізуге арналған өтінім
_______________________________________________
(сараптамалық ұйым)
________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
№ __өтінім
20__ жылғы "___" ____________________
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мынадай деректемелер негізінде _________ тілінде тауардың шығарылуына сараптама жүргізуді сұраймыз:

1. Производитель товара, его адрес, телефон, факс
_____________________________________________________________________
2. Получатель товара, адрес, страна ___________________________________
3. Точное наименование товара _______________________________________
Код ТНВЭД _______________________________________________________
Код КП ВЭД _______________________________________________________
4. Масса брутто/нетто, кг ____________________________________________
5. Количество мест товара и вид упаковки______________________________
6. Маркировка на товаре и упаковке товара ____________________________
7. Стоимость товара в тенге __________________________________________
8. Расчетный счет, отделение банка ____________________________________
9. Для физических лиц - индивидуальный идентификационный номер, для
юридических лиц - бизнес-идентификационный номер_______________________
10. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя, телефон
_____________________________________________________________________
Оплату гарантируем.
За достоверность сведений, содержащихся в настоящей заявке и представленных
документах, несем ответственность в соответствии со статьей 417 Кодекса Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
Подпись руководителя
Приложение 7
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
выдаче сертификата о происхождении
товара и отмене его действия
Расчет доли местного содержания
в производстве товара
С ин. мат.
ДМС = 100 % - ---------------- х 100 %
С гот. пр.
где,
ДМС - доля местного содержания в цене конечной продукции, %;
С ин. мат. - стоимость сырья и материалов иностранного
происхождения;
С гот. пр. - стоимость готовой продукции по цене
"франко-завод".
Приложение 8
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
выдаче сертификата о происхождении
товара и отмене его действия
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________
(наименование и БИН организации)
Акт экспертизы № _____
о происхождении товара для внутреннего обращения
1. Производитель товара __________________________________________
2. Дата составления акта __________________________________________
3. Основание для проведения экспертизы ____________________________
4. Наименование товара (коммерческое наименование товара и другие сведения,
позволяющие произвести однозначную идентификацию товара)
__________________________________________________________________

1. Тауарды өндіруші, оның мекенжайы, телефоны, факсы ________________
2. Тауарды алушы, оның мекенжайы, елі _______________________________
3. Тауардың нақты атауы ____________________________________________
СЭҚ ТН коды ___________________________________________________
СЭҚ ӨЖ коды ___________________________________________________
4. Жалпы/таза салмағы, кг _________________________________________
5. Тауар орнының саны және орама түрі _____________________________
6. Тауардағы және тауар орамасындағы таңбалау _____________________
7. Тауардың теңгемен құны _______________________________________
8. Есеп айырысу шоты, банк бөлімшесі _____________________________
9. Жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды тұлғалар үшін –бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________________________________________
10. Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефоны ________________________________________________________________________
Ақысын төлеуге кепілдік береміз.
Осы өтінімде және ұсынылған құжаттарда қамтылған мәліметтердің анықтығы үшін Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 417-бабына сәйкес жауапты боламыз.
Басшының қолы
Тауардың шығарылған елін айқындау,
тауардың шығарылуы туралы сертификат
беру және оның күшін жою жөніндегі
қағидаларға 7-қосымша
Тауар өндіру ісіндегі жергілікті қамту үлесін есептеу
Қ шет.мат.
ЖҚҮ = 100% -------------------- Х 100%,
Қ дайын өнім
мұндағы,
ЖҚҮ – түпкі өнім бағасындағы жергілікті қамту үлесі, %;
Қ шет.мат. – шетелде шығарылған шикізат пен материалдардың құны;
Қ дайын өнім – "франко-зауыт" бағасы бойынша дайын өнімнің құны.
Тауардың шығарылуы туралы сертификат
беру және оның күшін жою
жөніндегі қағидаларға
8-қосымша
Нысан
___________________________________________
(ұйымның атауы және БСН)
Ішкі айналысқа арналған тауардың шығарылуы туралы
№ _____ сараптама актісі
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тауарды өндіруші ________________________________________________
2. Акт жасалған күні ________________________________________________
3. Сараптама жасау үшін негіздеме ____________________________________
4. Тауардың атауы (тауардың коммерциялық атауы және тауарды бірмәнді сәйкестендіруге мүмкіндік беретін басқа да мәліметтер) ____________________

5. Количество ___________________________________________________
(мест, вес брутто и нетто, штук, комплектов, м., объем)
5.1. В случае если акт экспертизы составляется на товары серийного производства
указывается, что акт экспертизы составлен на товары серийного производства
______________________________________________________
6. Контракт _____________________________________________________
7. Получатель товара ____________________________________________
8. Вид упаковки, маркировка ______________________________________
9. Предъявленная документация ____________________________________
10. Экспертизой установлено:
Заполняются сведения по осмотру производства (о месте нахождения производства
заявленного товара, о составе и принадлежности основных и производственных фондов
(здания, оборудования в собственности, арендуемые), об используемом при производстве
товара оборудовании, выполнении технологического процесса производства, о составе
работников, находящихся в трудовых отношения с заявителем, о выполнении критерия
достаточной переработки с установлением происхождения заявленного товара, коды ТН
ВЭД используемых сырья, материалов и конечной продукции):
11. Приложение на _____________ листах является неотъемлемой частью настоящего
акта.
12. Заключение: на основании вышеизложенного товар может быть определен как
___________________ в количестве, указанном в пункте 5 настоящего акта
Критерии происхождения _________________________________________
Доля местного содержания ________________________________________
ТН ВЭД готовой продукции _______________________________________
КП ВЭД готовой продукции _______________________________________
Фото места производства и товара (не менее 3-х фотографий с разных сторон)
_________________________________________________________________
Подпись эксперта______Ознакомлен представитель______
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), Индивидуальный идентификационный
номер (эксперта)
Дата начала экспертизы ___ Дата окончания экспертизы __20 __ года.
Акт экспертизы о происхождении товара и его копии без электронной цифровой
подписи эксперта, недействительны.
Приложение 9
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
выдаче сертификата о
происхождении товара и отмене
его действия
Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявка на получение сертификата о происхождении товара для
внутреннего обращения
Руководителю уполномоченной организации
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О.) (при наличии)
Заявка № _______
от "___" _________________________ 20 __ г.
Просим выдать сертификат о происхождении товара на ________________________________
______________________________________________________ языке на основании акта
экспертизы о происхождении товара № ______ от "___" ____________ 20__ г., выданного
________________________________________________________________________________
(наименование организации, уполномоченной на проведение
________________________________________________________________________________
экспертизы происхождения товара)
и следующих реквизитов:

5. Саны ___________________________________________________________
(орны, жалпы және таза салмағы, дана, жиынтық, м., көлемі)
5.1. Егер сериялық өндіріс тауарларына сараптама актісі жасалса, онда сериялық өндіріс тауарларына сараптама сертификаты жасалғандығы көрсетіледі_____________
6. Келісімшарт _______________________________________________________
7. Тауарды алушы ____________________________________________________
8. Орама түрі, таңбалау ________________________________________________
9. Ұсынылған құжаттама ______________________________________________
10. Сараптама бойынша:
Өндірісті қарау бойынша мәліметтер толтырылады (мәлімделген тауар өндірісінің орналасқан орны туралы, негізгі және өндірістік қорлардың құрамы және керек-жарағы туралы (ғимараттар, меншіктегі, жалға алынатын жабдығы), тауар өндірген кездегі жабдық, өндірістің технологиялық өндіру процесінің орындалуы туралы, өтінім берушінің еңбек қатынасында болатын жұмыскерлер құрамы туралы, өтінім берушінің ұсынған құжаттар және тауардың (пайдаланылатын шикізаттың, материалдардың және түпкі өнімнің СЭҚ ТН кодтары) шығарылуына өткізілген сараптама негізінде мәлімделген тауардың шығу тегін анықтай отырып, жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарын орындау туралы) анықталды:
11. _________ парақтағы қосымша осы актінің ажырамас бөлігі болып табылады.
12. Қорытынды: жоғарыда айтылғанғанның негізінде тауар осы актінің 5-тармағында көрсетілген мөлшерде ________________ ретінде айқындалуы мүмкін.
Шығарылуының өлшемшарттары _______________________________________
Жергілікті қамтудың үлесі _____________________________________________
Дайын өнімнің СЭҚ ТН _______________________________________________
Өндіріс орны мен тауардың фотосы (әр қырынан кемінде 3 фотосурет) _______
Сарапшының қолы_____________Өкіл танысты____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), Жеке сәйкестендіру нөмірі (сарапшының)
Сараптама жүргізудің басталған күні __ Сараптама жүргізудің аяқталған күні __20 __ жыл.
Дайын өнімнің СЭҚ ӨЖ ________________________________________________
Тауардың шығарылуы туралы сараптаманың актісі және оның көшірмелері сарапшының электрондық цифрлық қолтаңбасысыз жарамсыз.
Тауардың шығарылған елін
айқындау, тауардың шығарылуы
туралы сертификат беру және
қолданысын жою жөніндегі
қағидаларға 9-қосымша
Нысан
Ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты алуға арналған өтінім
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.10.2018 № 711 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Уәкілетті ұйымның басшысы _______________________________________________________
(Т.А.Ә.) (болған жағдайда)
20 __ жылғы "__" ___________
№ __ өтінім
________________________________________________________________________________
(тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуге уәкілетті ұйымның атауы)
20__ жылғы "__" _______________ берген тауардың шығу тегі туралы № _________ сараптама
актісінің және мынадай деректемелердің негізінде____________ тілінде тауардың шығу тегі
туралы сертификат беруді сұраймыз: ________________________________________________

1. Производитель товара, его адрес, телефон, факс ____________________________
2. Получатель товара, адрес, страна _________________________________________
3. Сведения о товаре:
Точное наименование товара
Количество товара
Единица измерения
Масса брутто/нетто, кг
Количество мест товара
Вид упаковки
Код ТН ВЭД
Код КП ВЭД
4. Стоимость товара в тенге ________________________________________________
5. Для физических лиц - индивидуальный идентификационный номер/для юридических лиц -
бизнес-идентификационный номер ________________________________________________
6. Расчетный счет, отделение банка ________________________________________________
7. Ф.И.О. (при наличии) руководителя, телефон _____________________________________
За достоверность сведений, содержащихся в данной заявке и представленных документах,
несем ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Подпись руководителя
Приложение 10
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
выдаче сертификата о
происхождении товара и отмене
его действия
Порядок заполнения сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ"
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.10.2018 № 711 (вводится в действие с 01.04.2019); с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.04.2021 № 249-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" заполняется на государственном или русском языках с указанием в графах следующих сведений о товаре, на который он выдан:
1) графа 1 - "Производитель товара (наименование и почтовый адрес)" - наименование юридического или физического лица, являющегося производителем товара согласно документам, подтверждающим юридический статус производителя товара:
для юридического лица - согласно нотариально заверенной копии свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справки о государственной регистрации филиала или представительства юридического лица;
для физического лица - согласно нотариально заверенной копии свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя.
При заполнении графы указывается почтовый адрес производителя, согласно документу, подтверждающему фактическое место нахождения производителя товара;
2) графа 2 "Получатель товара (наименование и почтовый адрес)" - наименование юридического или физического лица, являющегося получателем товара согласно документам, подтверждающим юридический статус получателя товара:
для юридического лица - согласно нотариально заверенной копии свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справки о государственной регистрации филиала или представительства юридического лица;

1. Тауарды өндіруші, оның мекенжайы, телефоны, факсы _______________________________
2. Тауарды алушы, мекенжайы, елі__________________________________________________
3. Тауар туралы мәлімет:
Тауардың нақты атауы Тауарлардың саны Өлшем бірлігі Масса брутто нетто, кг Тауар орнының саны Қаптама түрі СЭҚ ТН коды СЭҚ ӨЖ коды Тауардың шығу тегіне өлшемшарттар ЖҚҮ
4. Теңгедегі тауарлардың құны _____________________________________________________
5. Жеке тұлғалар үшін - жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды тұлғалар үшін - бизнес сәйкестендіру
нөмірі __________________________________________________________________________
6. есеп айырысу шоты, банк бөлімшесі _______________________________________________
7. Басшының Т.А.Ә.(болған жағдайда), телефоны ______________________________________
Осы өтінімде және ұсынылған құжаттарда қамтылған мәліметтердің анықтылығы үшін
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты боламыз.
Басшының қолы
Тауардың шығарылған елін
айқындау, тауардың шығарылуы
туралы сертификат беру және
қолданысын жою жөніндегі
қағидаларға 10-қосымша
"СТ-КZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат толтыру тәртібі
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.10.2018 № 711 (01.04.2019 бастап күшіне енеді); өзгеріс енгізілді – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.04.2021 № 249-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"СТ-КZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат мемлекеттік немесе орыс тілдерінде толтырылады, берілген сертификат бағандарында тауар туралы мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-баған - "Тауарды өндіруші (атауы мен пошталық мекенжайы)" - тауар өндірушінің заңды мәртебесін растайтын құжаттарға сәйкес тауар өндіруші болып табылатын заңды немесе жеке тұлғаның атауы:
заңды тұлға үшін - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың, филиалдың немесе заңды тұлғаның өққілдігін мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманың нотариалды куәландырылған көшірмесіне сәйкес;
жеке тұлға үшін - жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесіне сәйкес.
Бағанды толтырған кезде өндірушінің пошталық мекенжайы тауар өндірушінің нақты мекенжайын растайтын құжатына сәйкес көрсетіледі;
2) 2-баған - "Тауарды алушы (атауы мен пошталық мекенжайы)" - тауарды алушы болып табылатын тауарды алушының заңды мәртебесін растайтын құжаттарға сәйкес заңды немесе жеке тұлғаның атауы.

примечание. *Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
для физического лица - согласно нотариально заверенной копии свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя.
При заполнении графы указывается почтовый адрес получателя товара, согласно документу, подтверждающему фактическое место нахождения получателя товара.
Графа "Получатель товара" заполняется только в том случае, если заявителем выступают не сам производитель данного товара, а уполномоченное им лицо, представляющее интересы производителя товара по доверенности, или лицо, которому был продан данный товар самим производителем, в графе 5 "Для служебных отметок" указывается вышеназванный договор на приобретение товара между производителем товара и получателем товара.
В случае вывоза товара с территории специальных экономических зон и свободных складов Республики Казахстан на остальную территорию Республики Казахстан, графа 2 "Получатель товара" заполняется аналогично только в случае наличия уполномоченного лица (посредника);
3) графа 3 - "Цель получения сертификата о происхождении товара" вносится следующая запись "Для подтверждения страны происхождения товара и доли местного содержания";
4) графа 4 - регистрационный номер сертификата о происхождении товара; страна, выдавшая сертификат ("Республика Казахстан");
5) графа 5 - "Для служебных отметок". Вносятся служебные отметки государственных контролирующих органов, а также следующие записи: "Выдан впоследствии", "Дубликат", "Выдан взамен сертификата...", "Выдан на серийное производство. Срок действия сертификата о происхождении товара составляет двенадцать месяцев со дня выдачи", "Выдан на серийное производство. Срок действия сертификата о происхождении товара составляет тридцать шесть месяцев со дня выдачи". В случае наличия получателя товара указывается договор на приобретение товара между получателем товара и производителем товара. В случае переоформления сертификата указываются все номера сертификатов, на основании которых он был переоформлен;
6) графа 6 - "Номер" указывается порядковый номер товара;

Ескертпе:* "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
жеке тұлға үшін - жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесіне сәйкес.
Тауарды алушының нақты орналасқан жерін растайтын құжатқа сәйкес тауарды алушының пошталық мекенжайы бағанды толтырған кезде көрсетіледі.
"Тауарды алушы" деген баған өтініш беруші осы тауарды өндірушінің өзі емес, ол уәкілеттік берген, сенімхат бойынша тауар өндірушінің мүддесін білдіретін адам немесе өндірушінің өзі осы тауарды сатқан адам болған жағдайда ғана толтырылады, "Қызметтік белгілер үшін" деген 5-бағанда тауар өндіруші мен тауарды алушы арасындағы тауарды алуға арналған жоғарыда аталған шарт көрсетіледі.
Тауарды арнайы экономикалық аймақ аумағынан және Қазақстан Республикасының бос қоймаларынан Қазақстан Республикасының қалған аумағына шығарған жағдайда "Тауарды алушы" деген 2-баған уәкілетті тұлға (делдал) болған жағдайда ғана соған ұқсас толтырылады.
3) "Тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу мақсаты" деген
3-бағанға мынадай "Тауардың шығарылған елін және жергілікті қамту үлесін растау үшін" деген жазба енгізіледі";
4) 4-баған - тауардың шығу тегі туралы сертификаттың тіркеу нөмірі, сертификатты берген ел ("Қазақстан Республикасы");
5) 5-баған - "Қызметтік белгілер үшін". Мемлекеттік бақылау органдарының қызметтік белгілері, сондай-ақ мынадай жазулар енгізіледі: "Кейіннен берілген", "Телнұсқа", "Сертификат орнына берілді", "Сериялық өндіріске берілді. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап он екі айды құрайды", "Сериялық өндіріске берілді. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап отыз үш айды құрайды". Тауарды алушы болған жағдайда тауарды алушы мен тауарды өндіруші арасындағы тауарды сатып алуға жасалған шарт көрсетіледі. Сертификат қайта ресімделген жағдайда, оны қайта ресімдеуге негіз болған сертификаттардың барлық нөмірлері көрсетіледі;
6) 6-баған - "Нөмір" - тауардың реттік нөмірі жазылады;

7) графа 7 - "Количество мест и вид упаковки" указываются количество мест и вид упаковки товара (партии);
8) графа 8 - "Описание товара" - коммерческое наименование товара и другие сведения, позволяющие произвести однозначную идентификацию товара.
При заполнении графы указывается код товара по ТН ВЭД и КП ВЭД;
9) графа 9 - "Критерий происхождения" указываются следующие критерии происхождения товаров:
П - товар, полностью произведенный в Республике Казахстан;
Д - товар, подвергнутый достаточной переработке, с указанием первых четырех цифр кода (товарной позиции) ТН ВЭД конечной продукции. При заполнении графы указывается в процентах доля местного содержания в товаре.
Если в сертификате заявлены товары, классифицируемые в различных товарных позициях ТН ВЭД и имеющие различные критерии происхождения, то в графе 9 указываются критерии происхождения дифференцированно для всех заявленных товаров;
10) графа 10 - "Количество товара".
Указываются масса брутто/нетто (кг) и/или другие количественные характеристики товара согласно ТН ВЭД. Расхождение между фактическим количеством товара и указанным в сертификате не должно превышать 5%.
При оформлении сертификата формы "CT-KZ" на продукцию серийного производства графы 2, 7, 10 не заполняются;
11) графа 11 - "Удостоверение" содержит наименование уполномоченной организации, ее адрес, дату удостоверения сведений, указанных в сертификате, а также электронную цифровую подпись, фамилию и инициалы лица, уполномоченного заверить сертификат;
При выдаче на бумажном носителе содержит наименование уполномоченной организации, ее адрес, печать, дату удостоверения сведений, указанных в сертификате, а также подпись, фамилию и инициалы лица, уполномоченного заверить сертификат;
12) графа 12 – "Декларация заявителя" указывается наименование страны происхождения товара, место и дата декларирования сведений о стране происхождения товара, фамилия и инициалы уполномоченного лица заявителя, электронную цифровую подпись заявителя;
При выдаче на бумажном носителе указывается наименование страны происхождения товара, место и дата декларирования сведений о стране происхождения товара, фамилия и инициалы уполномоченного лица заявителя.

7) 7-баған - "Орындар саны мен қаптама түрі" тауардың (лектің) орындар саны мен қаптама түрі көрсетіледі;
8) 8-баған - "Тауардың сипаттамасы" - тауардың коммерциялық атауы және тауарды бір белгімен сәйкестендіруді жүргізуге мүмкіндік беретін басқа мәліметтер.
Бағанды толтырған кезде СЭҚ ТН және СЭҚ ӨЖ бойынша тауардың коды көрсетіледі;
9) 9-баған - "Шығу тегінің критерийлері" - тауарлардың шығу тегінің мынадай критерийлері көрсетіледі:
Т - толығымен Қазақстан Республикасында шығарылған тауар;
Ж - түпкілікті өнімнің сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасындағы кодының (тауарлық позициясындағы) алғашқы төрт санын көрсете отырып, жеткілікті дәрежеде қайта өңдеуге түскен тауар. Бағанды толтырған кезде тауардағы жергілікті қамтудың пайызға шаққандағы үлесі көрсетіледі.
Егер сертификатта сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының әртүрлі тауар позицияларында жіктелетін және шығу тегінің критерийлері әртүрлі тауарларға өтініш берілсе, онда 9-бағанда барлық өтініш берілген тауарлар үшін шығу тегінің критерийлері сараланған түрде көрсетіледі.
10) 10-баған - "Тауардың саны".
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына сәйкес тауардың жалпы/таза (кг) салмағы және/немесе басқа сандық сипаттамасы көрсетіледі. Тауардың нақты саны мен сертификатта көрсетілген санының арасындағы алшақтық 5 %-дан аспауға тиіс.
"СТ-КZ" нысанындағы сертификатты сериялық өндіріс өніміне ресімдеген жағдайда, 2, 7, 10-бағандар толтырылмайды;
11) 11-графа - "Куәлік" уәкілетті ұйымның атауын, оның мекенжайын, сертификатта көрсетілген мәліметтерді куәландыру күнін, сондай-ақ сертификатты куәландыруға уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасын, тегі мен аты-жөнін қамтиды;
Қағаз тасығышта беру кезінде уәкілетті ұйымның атауы, оның мекенжайы, мөрі, сертификатта көрсетілген мәліметтерді куәландыру күні, сондай-ақ сертификатты куәландыруға уәкілетті адамның қолы, тегі және аты-жөні қамтылады;
"12) 12-графа – "Өтінім берушінің декларациясы" тауар шығарылған елдің атауы, тауар шығарылған ел туралы мәліметтерді декларациялау орны мен күні, өтінім берушінің уәкілетті тұлғасының тегі мен аты-жөні, өтінім берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы көрсетіледі;
Қағаз тасығышта беру кезінде тауар шығарылған елдің атауы, тауар шығарылған ел туралы мәліметтерді декларациялау орны мен күні, өтінім берушінің уәкілетті тұлғасының тегі мен аты-жөні көрсетіледі.