Об утверждении критериев оценки степени риска и формы проверочного листа в области проведения нефтяных операций
Совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 июня 2015 года № 421 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 482. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2015 года № 11823. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 718 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 800
Сноска. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра энергетики РК от 14.12.2015 № 718 и Министра национальной экономики РК от 28.12.2015 № 800 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, пунктом 3 статьи 13 и со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска в области проведения нефтяных операций, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) форму проверочного листа в области проведения нефтяных операций, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые совместные приказы согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу.
3. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего совместного приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) направление копии настоящего совместного приказа в течение десяти календарных дней со дня его получения в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан;
4) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.

Мұнай операцияларын жүргізу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 маусымдағы № 421 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 30 маусымдағы № 482 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 тамызда № 11823 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 718 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 800 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 14.12.2015 № 718 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.12.2015 № 800 бірлескен бұйрығымен (2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы заңының 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 13-бабының 3-тармағына және 15-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес мұнай операцияларын жүргізу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
2) осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес мұнай операцияларын жүргізу саласындағы тексеру субъектілеріне қатысты тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Осы бірлескен бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес кейбір бірлескен бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
5) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
________________ М. Кусаинов
Министр энергетики
Республики Казахстан
____________ В. Школьник
«СОГЛАСОВАН»
Председатель
Комитета по правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_______________ С. Айтпаева
30 июня 2015 года
Приложение 1
к совместному приказу
и.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 482
и
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 июня 2015 года № 421
Критерии оценки степени риска в области проведения нефтяных
операций
1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска в области проведения нефтяных операций (далее - Критерии) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», «О недрах и недропользовании», «О разрешениях и уведомлениях» и Методикой формирования государственными органами (за исключением Национального Банка Республики Казахстан) системы оценки рисков, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 343 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11082), для отнесения субъектов проверки в области проведения нефтяных операций к степеням рисков.
2. В критериях используются следующие понятия:
1) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от степени риска в определенной сфере деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного проверяемого субъекта (объекта);
2) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от результатов деятельности конкретного проверяемого субъекта (объекта);
3) риск в области проведения нефтяных операций – вероятность причинения вреда в результате деятельности проверяемого субъекта жизни или здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства с учетом степени тяжести его последствий, вероятность снижения развития нефтегазового сектора, недостижение запланированного уровня добычи нефти и газа;

4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы          Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің    Энергетика министрі
міндетін атқарушы               _____________ В. Школьник
_______________ М. Құсайынов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
_____________ С. Айтпаева
30 маусым 2015 жыл
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
2015 жылғы 30 маусымдағы № 482
және Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 маусымдағы
№ 421 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Мұнай операцияларын жүргізу саласындағы тәуекел
дәрежесін бағалау критерийлері 1. Жалпы ережелер
1. Осы Мұнай операцияларын жүргізу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі – Критерийлер) «Қазақстан Республикасындағы бақылау және қадағалау туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы», «Рұқсаттар және хабарламалар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарына және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 343 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде № 11082 болып тіркелген) Мемлекеттік органдардың (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда) тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мұнай операцияларын жүргізу саласындағы тексерілетін субъектілерді тәуекел дәрежелеріне жатқызу мақсатында әзірленді.
2. Осы Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті критерийлері (бұдан әрі – объективті критерийлер) – белгілі бір қызмет саласында тәуекел дәрежесіне байланысты және жеке тексерілетін субъектіге (объектіге) тікелей байланыссыз тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
2) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері (бұдан әрі – субъективті критерийлер) – нақты тексерілетін субъектінің (объектінің) қызмет нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлері;
3) мұнай операцияларын жүргізу саласындағы тәуекел – тексерілетін субъектінің қызметі нәтижесінде адам өмірі немесе денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне салдарының ауырлық дәрежесін ескере отырып зиян келтіру ықтималдылығы, мұнай газ секторының дамуының төмендеуіне, мұнай мен газдың жоспарланған өндіру деңгейіне жетпеуіне әкеп соғады;

4) система оценки рисков – комплекс мероприятий, проводимый органом контроля и надзора, с целью назначения проверок;
5) проверяемый субъект – юридические лица, осуществляющие разведку и добычу нефти, газа и нефтегазоконденсата; а также юридические и физические лица осуществляющие деятельность по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических производств, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере нефти и газа.
3. Критерии оценки степени риска для выборочных проверок в области проведения нефтяных операций формируются посредством объективных и субъективных критериев.
2. Объективные критерии
4. Объективные критерии в области проведения нефтяных операций формируются посредством следующих этапов:
1) определение риска;
2) распределение проверяемых субъектов (объектов) по степеням риска (высокая и не отнесенная к высокой) и определение степени риска, в которой будут проводиться выборочные проверки, с учетом рисков в области проведения нефтяных операций.
5. Субъекты контроля, осуществляющие разведку и добычу нефти, газа и нефтегазоконденсата по уровню сложности объекта относятся к высокой степени риска. В отношении этих субъектов проводится выборочная проверка.
Субъекты контроля, осуществляющие деятельность по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных, нефтехимических производств, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, имеющие лицензию в сфере нефти и газа по уровню сложности объекта не относятся к высокой степени риска.
3. Субъективные критерии
6. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
7. Формирование базы данных и сбор информации необходимы для выявления проверяемых субъектов (объектов), нарушающих законодательство Республики Казахстан.
Формирование базы данных и сбор информации будут осуществляться из следующих источников информации:
1) результаты мониторинга отчетности, представляемых проверяемым субъектом, посредством интегрированной информационной системы «Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан» (далее – Результаты мониторинга отчетности);
2) результаты предыдущих проверок. При этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах;

4) тәуекелдерді бағалау жүйесі – тексерулерді белгілеу мақсатында бақылау және қадағалау органы жүргізетін іс-шаралар кешені;
5) тексерілетін субъект - мұнай, газ және мұнай-газ конденсатын барлауды және өндіруді жүзеге асыратын заңды тұлғалар; сонымен қатар мұнай және газ саласындағы тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдаланушы заңды және жеке тұлғалар.
3. Мұнай операцияларын жүргізу саласында ішінара тексерулер үшін тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері объективті және субъективті критерийлері арқылы қалыптастырылады.
2. Объективті критерийлер
4. Мұнай операцияларын жүргізу саласындағы объективті критерийлер мынадай кезеңдер арқылы қалыптастырылады:
1) тәуекелді анықтау;
2) тексерілетін субъектілерді (объектілерді) тәуекел дәрежелері бойынша (жоғары және жоғары дәрежеге жатпайтын) бөлу және ішінара тексерулер жүргізілетін тәуекел дәрежесін мұнай операцияларын жүргізу саласындағы тәуекелдерді ескере отырып айқындау.
5. Мұнай, газ және мұнай газ конденсатын барлау және өндіру жұмыстарын атқаратын бақылау субъектілері объектінің ауырлық деңгейіне байланысты тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатады. Бұл субъектілерге қатысты ішінара тексерулер жүргізіледі.
Мұнай және газ саласында лицензиясы бар тау-кен, мұнай химия өндірісін пайдалану және (немесе) жобалау, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану бойынша қызметін жүзеге асырушы бақылау субъектілері объектінің ауырлық деңгейіне байланысты тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатпайды.
3. Субъективті критерийлер
6. Субъективті критерийлер:
1) деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау кезеңдерін қолдана отырып жүзеге асырылады.
7. Деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзатын тексерілетін субъектілерді (объектілерді) анықтау үшін қажет.
Деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау мынадай ақпарат көздерінен жүзеге асырылады:
1) тексерілетін субъект «Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бiрыңғай мемлекеттiк жүйесi» интеграцияланған ақпараттық жүйесi арқылы ұсынатын есептілікті мониторингілеу нәтижелері (бұдан әрі - есептілікті мониторингілеу нәтижелері);
2) бұрынғы тексерулер нәтижелері. Бұл ретте, бұзушылықтың ауыртпалық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парағында көрсетілген заңнама талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді;

3) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений.
8. На основании имеющихся источников информации субъективные критерии подразделяются на три показателя: грубые, значительные, незначительные.
Субъективные критерии приведены в приложении к настоящим Критериям.
9. При не выполнении одного грубого показателя субъект относится к высокой степени риска.
Если по грубому показателю подтверждение критериев не выявлено, то для определения степени риска рассчитывается суммарное значение по значительным и незначительным показателям.
10. При определении суммарного значения значительных показателей к удельному весу невыполненных критериев применяется коэффициент 0,7 и рассчитывается по формуле:
Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7
где:
Рз – суммарное значение значительных показателей;
Р1 – общее количество применяемых при оценке критериев значительной степени;
Р2 – количество подтвержденных критериев значительной степени.
При определении суммарного значения незначительных показателей к удельному весу невыполненных показателей применяется коэффициент 0,3 и рассчитывается по формуле:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3
где:
Рн – суммарное значение незначительных показателей;
Р1 – общее количество применяемых при оценке критериев незначительной степени;
Р2 - количество подтвержденных критериев незначительной степени.
Общий показатель степени риска (Р) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей по следующей формуле:
Р = Рз + Рн
где:
Р – общий показатель степени риска по субъективным критериям;
Рз – суммарное значение значительных показателей;
Рн – суммарное значение незначительных показателей.
По показателям степени риска проверяемый субъект (объект) относится к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка; неотнесенной к высокой степени риска – при показателе степени 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка.
При анализе и оценке степени рисков не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного проверяемого субъекта (объекта).
Кратность проведения выборочной проверки не может быть чаще одного раза в год.
Анализ получаемых сведений и оценка по показателям осуществляется один раз в полугодие до первого числа последнего месяца полугодия. Анализируемым периодом является прошедшее полугодие.
Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на полугодие по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за 15 календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
Списки выборочных проверок составляются с учетом:

3) расталған шағымдар мен арыздардың болуы және саны.
8. Қолда бар ақпараттар негізінде субъективті критерийлер үш көрсеткішке бөлінеді: өрескел, елеулі, болмашы.
Субъективті критерийлер осы Критерийлерге қосымшада келтірілген.
9. Бір өрескел көрсеткішті орындамаған жағдайда субъект тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылады.
Егер өрескел көрсеткіш бойынша критерийлерді растау анықталмаған жағдайда тәуекел дәрежесін анықтауда елеулі және болмашы көрсеткіштердің қосынды мәні қолданылады.
10. Елеулі көрсеткіштердің қосынды мәнін анықтаған кезде орындалмаған критерийлердің үлесті салмағына 0,7 коэффициенті қолданылады және мына формула бойынша есептелінеді:
Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7
мұндағы:
Рз - елеулі көрсеткіштердің қосынды мәні;
Р1 - бағалауда қолданылатын елеулі дәрежедегі критерийлердің жалпы саны;
Р2 - елеулі дәрежедегі расталған критерийлер саны.
Болмашы көрсеткіштердің қосынды мәнін анықтаған кезде орындалмаған көрсеткіштердің үлесті салмағына 0,3 коэффициенті қолданылады және мына формула бойынша есептелінеді:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3
мұндағы:
Рн - болмашы көрсеткіштердің қосынды мәні;
Р1 - бағалауда қолданылатын болмашы дәрежедегі критерийлердің жалпы саны;
Р2 - болмашы дәрежедегі расталған критерийлер саны.
Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (УР) 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша есептеледі және мына формулаға сәйкес көрсеткіштерді қосу арқылы анықталады:
Р = Рз + Рн
мұндағы:
Р - субъективті критерийлер бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
Рз - елеулі көрсеткіштердің қосынды мәні;
Рн - болмашы көрсеткіштердің қосынды мәні.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект (объект) мыналарға жатады:
жоғары тәуекел дәрежесі – тәуекел дәрежесі 60-тан 100-ге дейінгі көрсеткіш аралығы және оған қатысты ішінара тексеру жүргізіледі; жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайды – тәуекел дәрежесі 0-ден 60-қа дейінгі көрсеткіш аралығы және оған қатысты ішінара тексеру жүргізілмейді.
Талдау мен бағалау кезінде нақты тексерілетін субъектіге (объектіге) қатысты бұрын ескерілген және пайдаланылған субъективті критерийлердің деректері қолданылмайды.
Ішінара тексеру жүргізу мерзімділігі жылына бір реттен аспауы тиіс.
Алынған мәліметтер талдауы және көрсеткіштер бойынша бағалау жартыжылдықта бір рет соңғы айының бірінші күніне дейін жүргізіледі. Өткен жартыжылдық талдау кезеңі болып табылады.
Жартыжылдыққа қалыптастырылатын жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша ішінара тексерулер тізімдері негізінде ішінара тексерулер жүргізіледі, тізім өз кезегінде тиісті есептік кезең басталғанға дейін күнтізбелік 15 күннен кешіктірмей құқықтық статистика және арнайы есептер бойынша уәкілетті органға жіберіледі.
Ішінара тексерулердің тізімдері:

1) приоритетности проверяемых субъектов (объектов) с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки государственного органа.
Приложение
к Критериям оценки
степени риска
в области проведения
нефтяных операций
Субъективные критерии к оценке степени риска
Источник информации
Критерии
Степень показателя
Результаты мониторинга отчетности
Отчетность по недропользованию не своевременно представлен три и более раза
Грубое
Отчетность по недропользованию не своевременно представлен два раза
Значительное
Отчетность по недропользованию не своевременно представлен один раз
Незначительное
Результаты предыдущих проверок (степень тяжести устанавливается при несоблюдении перечисленных требований)
Не соблюдение запрета по проведению поисковых, оценочных работ и работ по добыче без утвержденного (принятого) в установленном порядке проекта поисковых работ, проекта оценочных работ и проектного документа на проведение работ по добыче
Грубое
Не соблюдение запрета по сжиганию в факелах попутного и (или) природного газа, за исключением случаев угрозы или возникновения аварийных ситуаций, угрозы жизни персоналу или здоровью населения и окружающей среде
Грубое
Не соблюдение положений проектных документов и технологических схем на проведение операций по недропользованию, в части добычи нефти, газа, конденсата, газоконденсата, жидкости, фонда скважин, бурения скважин, ввода из бурения скважин, обводненности, системы сбора и промысловой подготовки продукции скважин, системы поддержки пластового давления
Значительное
Не соблюдение требования по представлению недропользователями сведений, указанных в Правилах ведения единой базы данных добычи и оборота нефти, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 40 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10456)
Значительное
Не соблюдение обязанности по представлению недропользователями отчетов о приобретенных товарах, работах и услугах
Значительное
Не соблюдение запрета по проведению промышленной разработки нефтегазовых месторождений без переработки и (или) утилизации попутного и (или) природного газа
Значительное
Не соблюдение обязанности предусматривать программы развития переработки попутного газа
Значительное
Отсутствие и (или) несоблюдение условий разрешения на проведение нефтяных операций на море и внутренних водоемах
Значительное
Не соблюдение обязанности по проведению разработки месторождений углеводородов в соответствии с едиными правилами по рациональному и комплексному использованию недр при разведке и добыче полезных ископаемых, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2011 года № 123, в части соблюдения нормы отбора углеводородного сырья предусмотренных проектным документом, соблюдения условий эксплуатации скважины, наличие первичной документации (рапорта, журналы и т.д.) по учету добычи нефти, газа, газоконденсата, жидкости, газового фактора и других
Незначительное
Не осуществление строительства необходимых промысловых объектов и иных объектов инфраструктуры, необходимых для добычи, подготовки, хранения и транспортировки углеводородов от места добычи и хранения до места перевалки в магистральный трубопровод и (или) на другой вид транспорта, в соответствии с проектными документами, утверждаемыми в установленном порядке
Незначительное
Не соблюдение обязанности по представлению недропользователями программ закупа товаров, работ и услуг на предстоящий год
Незначительное
Не направление отчета о выполнении программ развития переработки попутного газа
Незначительное
Отсутствие и (или) несоблюдение условий уведомления на проведение морских научных исследований
Незначительное

1) субъективті критерийлер бойынша ең жоғары тәуекел дәрежесі көрсеткіші бар тексерілетін субъектілердің (объектілердің) басымдығын;
2) мемлекеттік органды тексеруді жүзеге асыратын лауазымды адамдарға түсетін жүктемелерді ескере отырып жасалады.
Мұнай операцияларын жүргізу
саласындағы тәуекел дәрежесін
бағалау критерийлеріне қосымша
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері
Ақпарат көзі
Критерийлер
Көрсеткіш дәрежесі
Есептілікті мониторингілеу нәтижелері
Жер қойнауын пайдалану бойынша есептілік үш және одан көп рет мерзімінде ұсынылмады
Өрескел
Жер қойнауын пайдалану бойынша есептілік екі рет мерзімінде ұсынылмады
Елеулі
Жер қойнауын пайдалану бойынша есептілік бір рет ұсынылмады
Болмашы
Бұрынғы тексерулер нәтижелері
(ауыртпалық дәрежесі көрсетілген талаптарды сақтамау жағдайында белгіленеді)
Іздестіру, бағалау жұмыстарын және өндіру бойынша жұмыстарды белгіленген тәртіппен бекітілген (қабылданған) іздестіру жұмыстары жобасынсыз, бағалау жұмыстары жобасынсыз және өндіру жұмыстары бойынша жобалық құжаттарсыз жүргізу бойынша салынған тыйымды сақтамау
Өрескел
Авариялық жағдайлар қатері төнген немесе туындаған, персоналдың өміріне немесе халықтың денсаулығына және қоршаған ортаға қатер төнген жағдайларды қоспағанда, ілеспе және (немесе) табиғи газды алауда жағу бойынша салынған тыйымды сақтамау
Өрескел
Жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізуге жобалық құжаттар мен технологиялық сызбалар ережелерін, мұнайды, газды, конденсатты, газконденсатын, сұйықтықты, ұңғыма фонды, ұнғыма бұрғылау, ұнғыма бұрғылаудан шығару, сулану, ұнғыма өнімін дайындау мен жинау жүйесі пласт қысымын сүйемелдеу бөлігінде сақтамау
Елеулі
Қазақстан Республикасы энергетика министрінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 40 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде № 10456 болып тіркелген) жер қойнауын пайдаланушылармен мұнай өндірудің және айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасында көрсетілген мәліметтерді беру бойынша талапты сақтамау
Елеулі
Жер қойнауын пайдаланушылармен сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есепті беруді сақтамау
Елеулі
Ілеспе және (немесе) табиғи газды өңдемей және (немесе) кәдеге жаратпай мұнай-газ кен орындарын өнеркәсіптік игеру бойынша тыйымды сақтамау
Елеулі
Ілеспе газды кәдеге жарату бағдарламасын қарастыру міндетін сақтамау
Елеулі
Теңізде және ішкі суларда мұнай операцияларын жүргізуге рұқсаттың болмауы және рұқсат шарттарын сақтамауы
Елеулі
Көмірсутектер кен орындарын игеруді жүргізуді, жобалық құжатпен қарастырылған көмірсутек өнімін таңдау нормасы, ұнғыманы пайдалану шартын сақтау, мұнай, газ, газконденсатын, сұйықтық, газ факторы мен басқа көрсеткіштер есебі бойынша бастапқы құжаттардың (рапорт, журнал және т.б.) болуы бөлігінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 ақпандағы № 123 қаулысымен бекітілген пайдалы қазбаларды барлау мен өндіру кезінде жер қойнауын ұтымды әрі кешенді пайдалану жөніндегі бірыңғай қағидаларға сәйкес жүргізу бойынша міндетті сақтамау
Болмашы
Қажетті кәсіпшілік объектілерді және көмірсутектерді өндіру, дайындау, сақтау және өндіру мен сақтау орнынан магистральдық құбырға және (немесе) көліктің басқа түріне аудару орнына дейін тасымалдау үшін қажетті өзге де инфрақұрылым объектілерін салу белгіленген тәртіппен бекітілетін жобалау құжаттарына сәйкес жүзеге асырылмау.
Болмашы
Жер қойнауын пайдаланушылармен келер жылға арналған тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу бағдарламаларын беру міндетін сақтамау
Болмашы
Ілеспе газды өңдеуді дамыту бағдарламасының орындалуы туралы есепті жолдамау
Болмашы
Теңізде ғылыми зерттеулер жүргізуге арналған хабарламаның болмауы және (немесе) сақтамауы
Болмашы

Не соблюдение обязанности по осуществлению недропользователями и их подрядчиками, а также лицами, уполномоченными недропользователями процедур, связанных с приобретением товаров, работ и услуг, любым из способов, указанных в пункте 1 статьи 77 Закона Республики Казахстан «О недрах и недропользовании», на территории Республики Казахстан
Незначительное
Наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений;
Наличие трех и более подтвержденных жалоб и обращений
Грубое
Наличие двух подтвержденных жалоб и обращений
Значительное
Наличие одной подтвержденной жалобы и обращения
Незначительное
Приложение 2
к совместному приказу
и.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 482
и
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 июня 2015 года № 421
форма
Проверочный лист в области проведения нефтяных операций        (наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов))
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ________________________
_____________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) __________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
В отношении субъектов контроля в области проведения нефтяных операций при разведке, пробной эксплуатации, опытно-промышленной и промышленной эксплуатации нефтяных и газовых месторождений
1.
Соблюдение запрета по проведению поисковых, оценочных работ и работ по добыче без утвержденного (принятого) в установленном порядке проекта поисковых работ, проекта оценочных работ и проектного документа на проведение работ по добыче
2.
Соблюдение запрета по сжиганию в факелах попутного и (или) природного газа, за исключением случаев угрозы или возникновения аварийных ситуаций, угрозы жизни персоналу или здоровью населения и окружающей среде
3.
Соблюдение положений проектных документов и технологических схем на проведение операций по недропользованию, в части добычи нефти, газа, конденсата, газоконденсата, жидкости, фонда скважин, бурения скважин, ввода из бурения скважин, обводненности, системы сбора и промысловой подготовки продукции скважин, системы поддержки пластового давления
4.

Жер қойнауын пайдаланушылар және олардың мердігерлері, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылар уәкілеттік берген тұлғалар тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді иеленумен байланысты рәсімдерді «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 77-бабының 1-тармағында көрсетілген тәсілдердің кез келгенімен, Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыру бойынша міндетті сақтамау
Болмашы
Расталған шағымдар мен арыздардың болуы және саны
Үш немесе одан да көп расталған шағымдар мен арыздардың болуы
Өрескел
Екі расталған шағым мен арыздың болуы
Елеулі
Бір расталған шағым мен арыздың болуы
Болмашы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
2015 жылғы 30 маусымдағы № 482
және Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 маусымдағы
№ 421 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
нысан
Мұнай операцияларын жүргізу саласындағы тексеру парағы
(тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
_____________________________________________________________________
Тексерулерді тағайындау туралы акт __________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН ____________________
_____________________________________________________________________
Орналасу орны _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес
келмейді
1
2
3
4
5
6
Мұнай және газ кен орындарын барлау, сынамалы пайдалану, тәжірибелік-өнеркәсіптік және өнеркәсіптік игеру саласындағы тексеру субъектілеріне қатысты
1.
Іздестіру, бағалау жұмыстарын және өндіру бойынша жұмыстарды белгіленген тәртіппен бекітілген (қабылданған) іздестіру жұмыстары жобасынсыз, бағалау жұмыстары жобасынсыз және өндіру жұмыстары бойынша жобалық құжаттарсыз жүргізу бойынша салынған тыйымды сақтау
2.
Авариялық жағдайлар қатері төнген немесе туындаған, персоналдың өміріне немесе халықтың денсаулығына және қоршаған ортаға қатер төнген жағдайларды қоспағанда, ілеспе және (немесе) табиғи газды алауда жағу бойынша салынған тыйымды сақтау
3.
Жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізуге жобалық құжаттар мен технологиялық сызбалар ережелерін, мұнайды, газды, конденсатты, газконденсатын, сұйықтықты, ұңғыма фонды, ұнғыма бұрғылау, ұнғыма бұрғылаудан шығару, сулану, ұнғыма өнімін дайындау мен жинау жүйесі пласт қысымын сүйемелдеу бөлігінде сақтау
4.

Соблюдение требования по представлению недропользователями сведений, указанных в Правилах ведения единой базы данных добычи и оборота нефти, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 40 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10456)
5.
Соблюдение обязанности по представлению недропользователями отчетов о приобретенных товарах, работах и услугах
6.
Соблюдение запрета по проведению промышленной разработки нефтегазовых месторождений без переработки и (или) утилизации попутного и (или) природного газа
7.
Соблюдение обязанности предусматривать программы развития переработки попутного газа
8.
Наличие и (или) соблюдение условий разрешения на проведение нефтяных операций на море и внутренних водоемах
9.
Соблюдение обязанности по проведению разработки месторождений углеводородов в соответствии с едиными правилами по рациональному и комплексному использованию недр при разведке и добыче полезных ископаемых, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2011 года № 123, в части соблюдения нормы отбора углеводородного сырья предусмотренных проектным документом, соблюдения условий эксплуатации скважины, наличие первичной документации (рапорта, журналы и т.д.) по учету добычи нефти, газа, газоконденсата, жидкости, газового фактора и других
10.
Осуществление строительства необходимых промысловых объектов и иных объектов инфраструктуры, необходимых для добычи, подготовки, хранения и транспортировки углеводородов от места добычи и хранения до места перевалки в магистральный трубопровод и (или) на другой вид транспорта, в соответствии с проектными документами, утверждаемыми в установленном порядке
11.
Соблюдение обязанности по представлению недро-пользователями программ закупа товаров, работ и услуг на предстоящий год
12.
Направление отчета о выполнении программ развития переработки попутного газа
13.
Наличие и (или) соблюдение условий уведомления на проведение морских научных исследований
14.
Соблюдение обязанности по осуществлению недропользователями и их подрядчиками, а также лицами, уполномоченными недропользователями процедур, связанных с приобретением товаров, работ и услуг, любым из способов, указанных в пункте 1 статьи 77 Закона Республики Казахстан «О недрах и недропользовании», на территории Республики Казахстан
В отношении юридических и физических лиц, осуществляющих деятельность по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
15.
Наличие производственной базы (здания, помещения) на праве собственности или иных законных основаниях, которая должна быть технически оснащена в соответствии с заявленными подвидами деятельности
16.
Наличие контракта или иного законного основания права на недропользование, инженерных сооружений, механизмов, специализированной техники и оборудования, измерительного оборудования для контролирования технологического процесса при добыче нефти, газа, нефтегазоконденсата
17.
Наличие скважинных приборов и зондов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов и зондов, специального кабеля, лебедки для спускоподъемных операций в скважине; для сейсморазведочных работ – наличие сейсмостанции или другого сейсморазведочного оборудования при ведении технологических работ (промысловые исследования; сейсморазведочные работы; геофизические работы) на месторождениях углеводородного сырья: для промысловых исследований и геофизических работ
18.
Наличие: 1) лицензии либо договора со специализированной организацией, имеющей лицензию на работу со взрывчатыми веществами;

Қазақстан Республикасы энергетика министрінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 40 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде № 10456 болып тіркелген) жер қойнауын пайдаланушылармен мұнай өндірудің және айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасында көрсетілген мәліметтерді беру бойынша талапты сақтау
5.
Жер қойнауын пайдаланушылармен сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есепті беруді сақтау
6.
Ілеспе және (немесе) табиғи газды өңдемей және (немесе) кәдеге жаратпай мұнай-газ кен орындарын өнеркәсіптік игеру бойынша тыйымды сақтау
7.
Ілеспе газды кәдеге жарату бағдарламасын қарастыру міндетін сақтау
8.
Теңізде және ішкі суларда мұнай операцияларын жүргізуге рұқсаттың болуы және рұқсат шарттарын сақтау
9
Көмірсутектер кен орындарын игеруді жүргізуді, жобалық құжатпен қарастырылған көмірсутек өнімін таңдау нормасы, ұнғыманы пайдалану шартын сақтау, мұнай, газ, газконденсатын, сұйықтық, газ факторы мен басқа көрсеткіштер есебі бойынша бастапқы құжаттардың (рапорт, журнал және т.б.) болуы бөлігінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 ақпандағы № 123 қаулысымен бекітілген пайдалы қазбаларды барлау мен өндіру кезінде жер қойнауын ұтымды әрі кешенді пайдалану жөніндегі бірыңғай қағидаларға сәйкес жүргізу бойынша міндетті сақтау
10.
Қажетті кәсіпшілік объектілерді және көмірсутектерді өндіру, дайындау, сақтау және өндіру мен сақтау орнынан магистральдық құбырға және (немесе) көліктің басқа түріне аудару орнына дейін тасымалдау үшін қажетті өзге де инфрақұрылым объектілерін салу белгіленген тәртіппен бекітілетін жобалау құжаттарына сәйкес жүзеге асыру.
11.
Жер қойнауын пайдаланушылармен келер жылға арналған тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу бағдарламаларын беру міндетін сақтау
12.
Ілеспе газды өңдеуді дамыту бағдарламасының орындалуы туралы есепті жолдау
13.
Теңізде ғылыми зерттеулер жүргізуге арналған хабарламаның болмауы және (немесе) сақтау
14.
Жер қойнауын пайдаланушылар және олардың мердігерлері, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылар уәкілеттік берген тұлғалар тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді иеленумен байланысты рәсімдерді «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 77-бабының 1-тармағында көрсетілген тәсілдердің кез келгенімен, Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыру бойынша міндетті сақтау
Мұнай және газ саласындағы тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдаланушы заңды және жеке тұлғаларға қатысты
15
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде өндірістік базаның болуы (ғимарат, үй-жайлар), ол өтініш берілген кіші қызмет түрлеріне сәйкес жабдықталуы тиіс
16
Мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiру үшін жер қойнауын пайдалануға келісім-шарттың немесе өзге заңдық негіздік құқының болуы, инженерлік құрылыстардың, тетіктердің, арнайы техника және жабдықтардың, технологиялық процесті бақылауға арналған өлшеу жабдықтарының болуы
17
Көмірсутекті шикізат кен орындарында технологиялық жұмыстар (кәсіптік зерттеулер; сейсмобарлау жұмыстары; геофизикалық жұмыстар) жүргізу үшін:
кәсіптік зерттеулер және геофизикалық жұмыстар – ұңғымалық аспаптар мен зондтар, аспаптар мен зондтардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жер үсті аппараттары, арнайы кабель, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығыр;
сейсмобарлау жұмыстары – сейсмостансалар немесе басқа сейсмобарлау құрылғыларының болуы
18
Мұнай; газ; газ конденсаты; айдама ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын жүргiзу үшін:
1) лицензияның не жарылғыш заттармен жұмыс жасауға лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен жасалған шарттың;

2) перфорационного оборудования или системы при прострелочно-взрывных работах в нефтяных; газовых; газоконденсатных; нагнетательных скважинах
19.
Наличие бурового (в том числе плавучего на море и внутренних водоемах) оборудования, долота, буровых труб, противовыбросового оборудования, подъемных агрегатов при бурении скважин на месторождениях углеводородного сырья на суше; на море; на внутренних водоемах
20.
Наличие специализированной техники и оборудования при подземном ремонте (текущего; капитального) скважин на месторождениях
21.
Наличие подъемных транспортных средств, цементировочного агрегата, специализированной техники и оборудования, механизмов и инструментов при цементации; испытании; освоении, опробовании скважин на месторождениях углеводородного сырья
22
Наличие комплекса технических средств, специализированной техники и оборудования при повышении нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин
23
Наличие специализированной техники и оборудования для сбора нефти на суше; нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений при работах по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородного сырья на суше; на море
24
Наличие специализированной техники и оборудования, цементировочного агрегата и противовыбросового оборудования при консервации; ликвидации скважин на месторождениях углеводородного сырья
25
Наличие лаборатории, аттестованной в установленном законодательством Республики Казахстан порядке или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям при эксплуатации нефтехимических производств
26
Наличие технологического регламента выполнения лицензируемого вида и подвидов деятельности (работ)
27
Наличие служб или ответственных лиц, обеспечивающих:
1) эксплуатацию и техническое обслуживание машин, механизмов, транспортных средств, приборов, оборудования;

2) перфорациялық жабдықтар немесе жүйелерінің болуы
19
Құрлықта; теңізде; ішкі су қоймаларында көмірсутекті шикізат кен орындарында ұңғымаларды бұрғылау үшін - бұрғылау (оның ішінде теңізде және ішкі су қоймаларында жүзетін) қондырғыларының, қашаудың, бұрғылау құбырларының, шығарындыға қарсы жабдықтардың, көтергіш агрегаттардың болуы
20
Кен орындарында ұңғымаларды жер астында (күрделi, ағымдағы) жөндеу үшін - арнайы техника және жабдықтардың болуы
21
Көмірсутекті шикізат кен орындарында ұңғымаларды цементтеу; сынап көру; игеру, байқау үшін - көтергіш көлік құралдарының, цементтеу агрегатының, арнайы техника және жабдықтардың, тетіктер мен аспаптардың болуы
22
Мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың өнiмдiлiгiн ұлғайту үшін – техника құралдары кешенінің, арнайы техника және жабдықтардың болуы
23
Құрлықта; теңiзде кен орындарында көмірсутекті шикізат төгiлуiнiң алдын алу және оларды жою жөнiндегi жұмыстар үшін – теңіздегі мұнай жинау қондырғысының (скиммер), құрлықта мұнай жинауға арнайы техника және жабдықтардың, жүзуші резервуарлардың және бонолық тосқауылдардың болуы
24
Көмірсутекті шикізат кен орындарында ұңғымаларды консервациялау; жою үшін – құрлықта мұнай жинауға арналған техникалар мен жабдықтардың, цементтеу агрегатының және лақтыруға қарсы жабдықтардың болуы
25
Мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану үшін: Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте аттестацияланған лабораториялардың немесе өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының болуы
26
Қызметтің лицензияланатын түрлері мен кіші түрлерін (жұмыстарын) орындаудың технологиялық регламентінің болуы
27
Мыналарды:
1) машиналарды, тетіктерді, көлік құралдарын, аспаптарды, жабдықтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетуді;

2) контроль безопасности труда;
3) метрологический контроль;
4) маркшейдерские работы (не распространяется на подвид деятельности «эксплуатация нефтехимических производств»);
5) соблюдение технологического процесса и выпуск продукции заданного качества (распространяется на подвид деятельности «эксплуатация нефтехимических производств»);
6) охрану окружающей среды (не требуется для деятельности по составлению проектных документов; технологических регламентов;
технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородного сырья; проектированию (технологическому) нефтехимических производств)
28
Наличие квалификационного состава технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню
29
Наличие механизмов, технологических линий, установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции при эксплуатации нефтехимических производств
30
Наличие лицензионного программного обеспечения используемого для проектирования и специализированной техники и оборудования при составлении проектных документов; технологических регламентов; технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородного сырья; проектирования (технологического) нефтехимических производств
Должностное (ые) лицо (а) ______________ _________ ____________
(должность)    (подпись)   (Ф.И.О.)
______________ _________ ____________
(должность)   (подпись)     (Ф.И.О.)
Руководитель
проверяемого субъекта _________________________ ______________
(Ф.И.О., должность)        (подпись)
Приложение 3
к совместному приказу
и.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 482
и
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 июня 2015 года № 421
Перечень
утративших силу некоторых совместных приказов Министра
нефти и газа Республики Казахстан и Министра экономического
развития и торговли Республики Казахстан
1. Совместный приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 149 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 272 «Об утверждении критериев оценки степени риска в сфере частного предпринимательства в области проведения нефтяных операций» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7177, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 15 октября 2011 г., № 330-331 (26721-26722).
2. Совместный приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 150 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 273 «Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области проведения нефтяных операций» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7178, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 15 октября 2011 г., № 330-331 (26721-26722).

2) еңбек қауіпсіздігін бақылауды;
3) метрологиялық бақылауды;
4) маркшейдерлік жұмыстарды («мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану» қызметінің кіші түріне таратылмайды);
5) технологиялық процесті сақтауды және берілген сападағы өнімнің шығарылуын сақтауды («мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану» қызметтерінің кіші түрлеріне таратылады);
6) қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз ететін қызметтер немесе жауапты тұлғалардың болуы
28
Тиісті білім деңгейіне жауап беретін техникалық басшылар мен мамандардың біліктілік құрамының (техникалық басшылар үшін – мұнай және газ саласында жоғары техникалық білім, мамандар үшін - мұнай және газ саласында кемінде орта арнаулы білім) және техникалық басшылар үшін аталған салада кемінде 3 жыл практикалық тәжірибесі болуы
29
Мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану үшін:
тетіктердің, технологиялық желiлердiң, шикiзатты дайындау, қайта өңдеу қондырғыларының, шикiзатты, дайын өнiмдердi сақтау үшiн арнайы жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың және сыйымдылықтардың болуы
30
Жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді, көмірсутекті шикізат кен орындарын игеру жобаларының техникалық-экономикалық негіздемесін жасау; мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық) үшін – жобалау үшін пайдаланылатын лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудің, арнайы техника және жабдықтардың болуы
Лауазымдық тұлға (тұлғалар) ______________  _________  ____________
(лауазымы)      (қолы)     (Т.А.Ә.)
______________  _________  ____________
(лауазымы)      (қолы)     (Т.А.Ә.)
Тексерілетін субъектінің жетекшісі ________________________ _________
(Т.А.Ә., лауазымы)      (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
2015 жылғы 30 маусымдағы № 482
және Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 маусымдағы
№ 421 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрі мен Қазақстан
Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің күші
жойылған кейбір бірлескен бұйрықтарының тізбесі
1. «Мұнай операцияларын жүргізу саласындағы жеке кәсіпкерлік субъектілерінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2011 жылғы
25 тамыздағы № 149 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрі м.а 2011 жылғы 31 тамыздағы № 272 бірлескен бұйрығы (Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде № 7177 болып тіркелген, 2011 жылғы 15 қазандағы № 497-500 (26892) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).
2. «Мұнай өнiмдерiн өндiру саласындағы жеке кәсіпкерлік субъектілерін тексеру парағының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 150 және Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі м.а. 2011 жылғы 31 тамыздағы № 273 бірлескен бұйрығы (Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде № 7178 болып тіркелген, 2011 жылғы 15 қазандағы № 497-500 (26892) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).

3. Пункты 12 Перечня нормативных правовых актов Министерства нефти и газа Республики Казахстан и Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденною совместным приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан от 11 июля 2013 года № 123 и и.о. Министра регионального развития Республики Казахстан от 16 июля 2013 года     № 135/НҚ «О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Министерства нефти и газа Республики Казахстан и Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8619, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 11 сентября 2013 года № 271 (27545).

3. «Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі мен Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2013 жылғы 11 шілдедегі № 123 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің м.а. 2013 жылғы 16 шілдедегі № 135/НҚ бірлескен бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі мен Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілердің тізбесінің 12-тармақтары, (Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде № 8619 болып тіркелген, 2013 жылғы 11 қыркүйектегі № 209 (28148) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).