Об утверждении Положения о Государственном учреждении "Управление коммунального имущества и государственных закупок города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 9 сентября 2015 года № 10-1568. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 1 октября 2015 года № 947. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28 февраля 2018 года № 06-400 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата г. Астаны от 28.02.2018 № 06-400 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках", от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608 "Об утверждении базовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 02.11.2016 № 206-2092.
1. Утвердить Положение о Государственном учреждении "Управление коммунального имущества и государственных закупок города Астаны" согласно приложению 1.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата города Астаны согласно приложению 2.
3. Исполняющему обязанности руководителю Государственного учреждения "Управление государственных закупок города Астаны" Якупову Данияру Абаевичу обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Лукина А.И.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Джаксыбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 9 сентября 2015 года
№ 10-1568
Положение
о Государственном учреждении
"Управление коммунального имущества
и государственных закупок города Астаны"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление коммунального имущества и государственных закупок города Астаны" (далее - Управление) является исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета, уполномоченным владеть, пользоваться и распоряжаться коммунальным имуществом, а также осуществлять функции единого организатора государственных закупок города Астаны.

"Астана қаласының Коммуналдық мүлік және мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 10-1568 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 1 қазанда № 947 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 28 ақпандағы № 06-400 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 28.02.2018 № 06-400 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы, "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы, "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы заңдарына сәйкес, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару базалық құрылымын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 608 қаулысына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 02.11.2016 № 206-2092 қаулысымен.
1. "Астана қаласының Коммуналдық мүлік және мемлекеттік сатып алу басқармасы" Мемлекеттік мекемесі туралы ереже 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. 2-қосымшаға сәйкес Астана қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Астана қаласының Мемлекеттік сатып алу басқармасы" Мемлекеттік мекемесі басшысының міндетін атқарушы Якупов Данияр Абайұлы осы қаулыны кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялаумен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.И. Лукинге жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 10-1568 қаулысына
1-қосымша
"Астана қаласының Коммуналдық мүлік және мемлекеттік
сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Астана қаласының Коммуналдық мүлік және мемлекеттік сатып алу басқармасы" (бұдан әрі – Басқарма) мемлекеттік мекемесі коммуналдық мүлікті иеленуге, пайдалануға және билік етуге өкілетті, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Астана қаласының мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушысы қызметін атқаратын атқарушы орган болып табылады.

2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение Управления: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Сарыарка", улица Бейбітшілік, № 11.
8. Полное наименование государственного органа - Государственное учреждение "Управление коммунального имущества и государственных закупок города Астаны".
9. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
10. Финансирование деятельности Управления осуществляется за счет средств местного бюджета.
11. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Управления
12. Миссия Управления: управление коммунальным имуществом города Астаны, организация и проведение единых государственных закупок по бюджетным программам либо товарам, работам, услугам, определяемым акимом города Астаны (далее - аким).
13. Задачи Управления:
1) управление коммунальным имуществом города Астаны;
2) предоставление коммунального имущества города Астаны в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим и юридическим лицам с правом (без права) последующего выкупа;
3) обеспечение организации и проведения единых государственных закупок по бюджетным программам либо товарам, работам, услугам, определяемым акимом;
4) мониторинг процедур проведения государственных закупок по акимату;
5) соблюдение норм антикоррупционного законодательства Республики Казахстан;
6) реализация гендерной и семейно-демографической политики;
7) соблюдение норм гендерного баланса при принятии на работу и продвижении сотрудников;

2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
7. Басқарманың орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Бейбітшілік көшесі, № 11.
8. Басқарманың толық атауы - "Астана қаласының Коммуналдық мүлік және мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
9. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
10. Басқарма қызметін қаржыландыру жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарма функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Басқарманың миссиясы, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
12. Басқарманың миссиясы: Астана қаласының коммуналдық мүлкін басқару, Астана қаласының әкімі (бұдан әрі - әкім) анықтайтын бюджеттік бағдарламалар немесе тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу.
13. Басқарманың міндеттері:
1) Астана қаласының коммуналдық мүлкін басқару;
2) Астана қаласының коммуналдық мүлкін мүліктік жалдауға (жалға беру), кейіннен сатып алу құқығымен (құқығынсыз) жеке және заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға тапсыру;
3) әкім айқындайтын бюджеттік бағдарламалар немесе тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізуді қамтамасыз ету;
4) әкімдік бойынша мемлекеттік сатып алуды жүргізу рәсіміне мониторинг жүргізу;
5) Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамаларының нормаларын сақтау;
6) гендерлік және отбасылық-демографиялық саясатты іске асыру;
7) қызметкерлерді жұмысқа қабылдау және көтермелеу кезінде гендерлік теңгерім нормаларын сақтау.

8) проведение аукционов по продаже земельного участка или права аренды земельного участка;
9) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Астаны от 21.10.2015 № 10-1869 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.06.2017 № 206-1105.
14. Функции Управления:
1) осуществление приема имущества в коммунальную собственность города Астаны, построенного за счет бюджетных средств, и закрепление его за коммунальными юридическими лицами;
2) осуществление приема-передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой;
3) проведение процедуры по приобретению государством прав на имущество по договору дарения от физических лиц и негосударственных юридических лиц;
4) организация работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (поступившего) по отдельным основаниям в коммунальную собственность;
5) осуществление работы по регистрации права собственности и оперативного управления объектов коммунальной собственности в органах юстиции;
6) осуществление приватизации коммунального имущества в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
7) осуществление контроля и анализа выполнения планов развития государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью;
8) согласование списания коммунального имущества государственным учреждениям и предприятиям;
9) по решению акимата Управление выступает акционером акционерных обществ и участником товариществ с ограниченной ответственностью, а также уполномоченным государственным органом подведомственных коммунальных государственных предприятий;
10) обеспечение участия представителей государственных органов в органах управления общих собраний акционерных обществ, наблюдательных советах товариществ с ограниченной ответственностью, связанных с представительством от имени акимата;
11) предоставление коммунального имущества города Астаны в имущественный наем (аренду) и доверительное управление физическим и негосударственным юридическим лицам с правом (без права) последующего выкупа;
12) предоставление коммунального имущества города Астаны в безвозмездное пользование в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
13) осуществление организации и проведения единых государственных закупок по бюджетным программам либо товарам, работам, услугам, определяемым акимом;

8) жер учаскесiн немесе жер учаскесiн жалдау құқығын сату жөнiндегi аукциондарды өткізу.
9) өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
Ескерту 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 21.10.2015 № 10-1869 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.06.2017 № 206-1105 қаулысымен.
14. Басқарманың функциялары:
1) Астана қаласының коммуналдық меншігіне бюджет қаражаты есебінен салынған мүлікті қабылдау және оны коммуналдық заңды тұлғаларға бекітуді іске асыру;
2) мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітілген мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне қабылдау-тапсыруды іске асыру;
3) жеке тұлғалар мен мемлекеттік емес заңды тұлғалардан сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болуы бойынша рәсімдерді жүргізу;
4) жекелеген негіздер бойынша коммуналдық меншiкке айналдырылған (келіп түскен) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрi пайдалану бойынша жұмысты ұйымдастыру;
5) әділет органдарында коммуналдық меншік объектілерінің меншік және жедел басқару құқығын тіркеу бойынша жұмыстарды жүзеге асыру;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асыру;
7) мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің даму жоспарларының орындалуын бақылау мен талдауды жүзеге асыру;
8) мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелерге коммуналдық мүлікті есептен шығаруға келісім беру;
9) әкімдіктің шешімі бойынша Басқарма акционерлік қоғамдардың акционері және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің қатысушысы, сондай-ақ ведомстволық бағынысты коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың уәкілетті мемлекеттік органы болады;
10) әкімдіктің атынан уәкілдік етуге байланысты акционерлік қоғамдардың жалпы жиналыстарын басқару органдарына, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің байқау кеңестеріне мемлекеттік органдар өкілдерінің қатысуын қамтамасыз ету;
11) Астана қаласының коммуналдық мүлкін жеке тұлғаларға және мемлекеттiк емес заңды тұлғаларға, кейiннен сатып алу құқығымен (құқығынсыз) мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) және сенiмгерлiк басқаруға беру;
12) Астана қаласының коммуналдық мүлкін Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда өтеусіз пайдалануға ұсыну;
13) әкім айқындайтын бюджеттік бағдарламалар немесе тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізуді жүзеге асыру;

14) мониторинг процедур проведения государственных закупок администраторами бюджетных программ и подведомственными акимату юридическими лицами;
15) участие представителей Управления в работе конкурсных комиссий при проведении государственных закупок товаров, работ и услуг администраторами бюджетных программ и подведомственными акимату юридическими лицами;
16) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
17) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
18) проведение аукционов по продаже земельного участка или права аренды земельного участка.
19) заключение договоров государственно-частного партнерства по местным проектам государственно-частного партнерства;
20) принятие созданных на основе договоров государственно-частного партнерства объектов в коммунальную собственность;
21) ведение реестра заключенных договоров государственно-частного партнерства по местным проектам государственно-частного партнерства;
22) запрашивать у органов управления дополнительные сведения или документы, необходимые для ведения реестра.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Астаны от 21.10.2015 № 10-1869 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 07.04.2017 № 206-654; от 01.06.2017 № 206-1105.
15. Права и обязанности Управления:
1) вносить в акимат предложения по определению целей, приоритетов и стратегии развития города Астаны;
2) в целях организации работы разрабатывать и принимать в пределах своей компетенции приказы;
3) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты по вопросам управления коммунальным имуществом города Астаны;
4) в пределах своей компетенции запрашивать информацию, необходимую для организации и проведения единых государственных закупок по бюджетным программам либо товарам, работам, услугам, определяемым акимом, в том числе о годовом плане государственных закупок товаров, работ и услуг, технической спецификации закупаемых товаров, работ и услуг, проектно-сметной документации, проекте договора о государственных закупках, привлеченных экспертах или экспертной комиссии, а также иную дополнительную информацию;
5) в пределах своей компетенции запрашивать необходимую информацию для проведения мониторинга государственных закупок, включая планы, отчетность, договоры, сведения о платежах, а также любую иную информацию по государственным закупкам от администраторов бюджетных программ и подведомственных акимату предприятий и учреждений;

14) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және әкімдікке ведомстволық бағынысты заңды тұлғалар өткізетін мемлекеттік сатып алу рәсімдеріне мониторинг;
15) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері және әкімдікке ведомстволық бағынысты заңды тұлғалармен тауарлар, жұмыстар мен қызметтердің мемлекеттік сатып алуын өткізу кезінде конкурстық комиссиясының жұмысына Басқарма өкілдерінің қатысуы;
16) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
18) жер учаскесiн немесе жер учаскесiн жалдау құқығын сату жөнiндегi аукциондарды өткізу.
19) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жергілікті жобалары бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарын жасау;
20) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарының негізінде құрылған объектілерді коммуналдық меншікке қабылдау.
21) жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарының тізілімін жергілікті мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша жүргізу;
22) басқару органдарынан тізілімді жүргізу үшін қажетті қосымша мәліметтерді немесе құжаттарды сұрату.
Ескерту 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 21.10.2015 № 10-1869 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 07.04.2017 № 206-654; 01.06.2017 № 206-1105 қаулысымен.
15. Басқарманың құқықтары мен міндеттері:
1) әкімдікке Астана қаласының даму мақсаттарын, басымдылықтарын және стратегиясын анықтау жөніндегі ұсыныстар енгізу;
2) өз құзыретінің шегінде жұмысты ұйымдастыру мақсатында бұйрықтарды әзірлеу және қабылдау;
3) Астана қаласының коммуналдық мүлкін басқару мәселелері жөнінде орындалуы міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдау;
4) өз құзыретінің шегінде әкім айқындайтын бюджеттік бағдарламалар немесе тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу үшін қажетті ақпаратты, оның ішінде тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспары туралы, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің техникалық ерекшеліктерін, жобалау-сметалық құжаттамасын, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасын, тартылған сарапшылар немесе сараптау комиссиясы, сондай-ақ өзге де қосымша ақпаратты сұрату;
5) өз құзыретінің шегінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және әкімдікке ведомстволық бағынысты кәсіпорындар мен мекемелерден жоспарларды, есептілікті, шарттарды, төлемдер туралы, сондай-ақ мемлекеттік сатып алу бойынша басқа да мәліметті қоса алғанда, мемлекеттік сатып алу мониторингін өткізу үшін қажетті ақпаратты сұрату;

6) в пределах своей запрашивать компетенции информацию от балансодержателей коммунального имущества о наличии излишних и неиспользуемых объектов коммунальной собственности города Астаны для последующей передачи в имущественный наем (аренду), с правом последующего выезда и осуществления замеров представленных объектов;
7) представлять интересы Управления по вопросам коммунального имущества и защищать его имущественные права на территории города Астаны;
8) представлять в установленном законодательством Республики Казахстан порядке интересы Управления в суде.
9) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Управления
16. Руководство Управлением осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и исполнение им своих функций.
17. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности акимом.
18. Руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей руководителем Управления в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
19. Полномочия руководителя Управления:
1) определяет обязанности и устанавливает степень ответственности своих заместителей и руководителей структурных подразделений Управления;
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников Управления в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения и награждения сотрудников Управления и налагает на них дисциплинарные взыскания;
4) подписывает приказы, обязательные для исполнения сотрудниками Управления;
5) утверждает положения об отделах Управления;
6) представляет Управление в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) утверждает Регламент работы Управления;
8) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции;
9) имеет право первой подписи руководителя Управления на документах, касающихся обеспечения деятельности Управления;
10) принимает меры по противодействию коррупции в Управлении и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляет один из заместителей, который координирует деятельность Управления, исполняет иные обязанности, возложенные на него руководителем.
20. Руководитель Управления определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

6) өз құзыретінің шегінде коммуналдық мүліктің теңгерім ұстаушыларынан артық және пайдаланылмайтын Астана қаласының коммуналдық меншік объектілерінің мүлкін мүліктік жалдауға (жалға беруге), кейіннен тапсыру туралы және берілген объектілердің кейінгі шығуын және өлшемін жүзеге асыру құқығымен ақпаратты сұрату;
7) коммуналдық мүлік мәселелері жөнінде Басқарманың мүддесін білдіру және Астана қаласының аумағында оның мүліктік құқығын қорғау;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотта Басқарманың мүддесін ұсыну.
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Басқарманың қызметін ұйымдастыру
16. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. Басқарманың басшысын Астана қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. Басқарма басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқарма басшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасарлары болады.
19. Басқарма басшысының өкілеттігі:
1) өзінің орынбасарлары мен Басқарманың құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттерін айқындайды және жауапкершілік дәрежесін белгілейді;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқарма қызметкерлерін лауазымына тағайындайды және лауазымынан босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және марапаттау мәселелерін шешеді және оларға тәртіптік жазалар қолданады;
4) Басқарма қызметкерлері үшін орындауға міндетті бұйрықтар шығарады;
5) Басқарманың бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Басқарма мүддесін ұсынады;
7) Басқарма жұмысының Регламентін бекітеді;
8) оның құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды;
9) Басқарма қызметін қамтамасыз етуге қатысты құжаттарға Басқарма басшысының бірінші қол қою құқығы бар;
10) Басқармада сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасау жөнінде шаралар қабылдайды және оған дербес жауапты болады.
Басқарма басшысы болмаған уақытта оның міндеттерін Басқарманың қызметін үйлестіретін, оған басшы жүктеген өзге де міндеттерді орындайтын орынбасарларының бірі атқарады.
20. Басқарма басшысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктерін белгілейді.

4. Имущество Управления
21. Имущество Управления является коммунальной собственностью и принадлежит ему на праве оперативного управления.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 9 сентября 2015 года
№ 10-1568
Перечень
утративших силу некоторых постановлений акимата города Астаны
1. Постановление акимата города Астаны от 30 декабря 2014 года № 114-2213 "Об утверждении Положения о Государственном учреждении "Управление государственных закупок города Астаны".
2. Постановление акимата города Астаны от 25 февраля 2015 года № 114-288 "О внесении изменения в постановление акимата города Астаны от 30 декабря 2014 года № 114-2213 "Об утверждении Положения о Государственном учреждении "Управление государственных закупок города Астаны".
3. Постановление акимата города Астаны от 6 мая 2015 года № 114-683 "О внесении дополнений в постановление акимата города Астаны от 30 декабря 2014 года № 114-2213 "Об утверждении Положения о Государственном учреждении "Управление государственных закупок города Астаны".

4. Басқарманың мүлкі
21. Басқарманың мүлкі коммуналдық меншікке жатады және ол оған жедел басқару құқығында тиесілі.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, Басқарма, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жүргізіледі.
Астана қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 10-1568 қаулысына
2-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің күші жойылған кейбір қаулылырының тізімі
1. "Астана қаласының Мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 114-2213 қаулысы.
2. "Астана қаласының Мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 114-2213 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 114-288 қаулысы.
3. "Астана қаласының Мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 114-2213 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 114-683 қаулысы.