О внесении изменений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 сентября 2017 года № 108. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2017 года № 15888. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 января 2020 года № 10.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 15.01.2020 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение копии настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным управлениям Комитета для сведения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 26 сентября 2017 года № 108
Перечень
некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой
статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения
1. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 101 "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимых и достаточных для выполнения осуществляемых задач органами прокуратуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8808, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 26 октября 2013 года № 302 (27576):
преамбулу изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 108 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 13 қазанда № 15888 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2020 жылғы 15 қаңтардағы № 10 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 15.01.2020 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығына" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жолдануын;
3) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алу мүдделі субъектілеріне және Комитеттің аумақтық басқармаларына мәлімет үшін жолдануын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 108 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының қүқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Прокуратура органдары жүзеге асыратын міндеттерді атқару үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 101 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8808 санымен тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылы 26 қазанда № 240 (28179) жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:

"В целях реализации подпункта 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите" ПРИКАЗЫВАЮ:".
2. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 70 "О создании централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников), и утверждении Инструкции по его ведению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9628, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 15 сентября 2014 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 14) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:".
3. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 августа 2014 года № 81 "О создании банка данных о гражданах Республики Казахстан, привлеченных к уголовной ответственности, отбывающих наказание за рубежом и утверждении Инструкции по его ведению (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9724, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 25 сентября 2014 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации статьи 11 Конституции Республики Казахстан, обязывающей государство обеспечивать защиту и покровительство казахстанским гражданам за пределами страны ПРИКАЗЫВАЮ:".
4. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 21 октября 2014 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с частью 3 статьи 180 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 4 июля 2014 года ПРИКАЗЫВАЮ:".
5. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 101 "Об утверждении формы статистического отчета "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов и вещественных доказательствах по уголовным делам" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9859, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 24 ноября 2014 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабы 2-тармағының 1) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:".
2. "Атқарушылық құжаттар бойынша міндеттемелерін орындамаған адамдарды, сондай-ақ әкімшілік айыппұл салу туралы қаулыларды ерікті түрде орындамаған адамдардың орталықтандырылған деректер банкін (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі) құру және оны жүргізу жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 70 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9628 санымен тіркелген, 2014 жылы 15 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 14) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН: ".
3. "Қылмыстық жауаптылыққа тартылған және жазасын шетелде өтеп жүрген Қазақстан Республикасының азаматтары туралы деректер банкін және оны жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 12 тамыздағы № 81 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9724 санымен тіркелген, 2014 жылы 25 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Елден тыс жерлерде жүрген қазақстандық азаматтарды қорғауды және оларға қамқорлық жасауды мемлекетке міндеттейтін Қазақстан Республикасы Конституциясының 11-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН: ".
4. "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу қағидаларын, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 санымен тіркелген, 2014 жылы 21 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2014 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 180-бабы 3-бөліміне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:".
5. "Есірткі заттардың, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымына және қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелеріне байланысты құқық бұзушылықтар туралы" статистикалық есеп нысанын құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 101 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9859 санымен тіркелген, 2014 жылы 24 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" и в целях обеспечения отражения результатов деятельности в сфере борьбы с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров или аналогов, ядовитых веществ ПРИКАЗЫВАЮ:".
6. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении формы статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9852, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 24 ноября 2014 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:".
7. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 октября 2014 года № 114 "Об утверждении Инструкции по формированию централизованного учета данных об административных правонарушениях и по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9869, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 24 ноября 2014 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 6) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:".
8. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 6 "О ведении специальных учетов, связанных с легализацией (отмыванием) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем, и финансированием терроризма (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10193, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 27 февраля 2015 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпунктов 16), 17), 18) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:".
9. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 января 2015 года № 11 "Об утверждении Правил ведения учета лиц, признанных судом недееспособными и ограниченно дееспособными" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10218, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 27 февраля 2015 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 12) тармақшасын іске асыру мақсатындажәне есірткі заттардың, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына және қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелеріне байланысты құқық бұзушылық саласындағы қызмет нәтижелерін қамтамасыз ету мақсатында БҰЙЫРАМЫН:".
6. "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оны құрастыру Нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9852 санымен тіркелген, 2014 жылы 24қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 12) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН: ".
7. "Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған адамдар туралы орталықтандырылған деректер есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 10 қазандағы № 114 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9869 санымен тіркелген, 2014 жылы 24 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықтың кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 6) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:".
8. "Қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастырумен (жылыстатумен) және терроризмді қаржыландырумен байланысты арнайы есепке алуды жүргізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 6 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10193 санымен тіркелген, 2015 жылы 27 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 16), 17), 18) тармақшаларын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:".
9. "Сотпен әрекетке қабілетсіз және әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылған адамдардың есебін жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 11 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10218 санымен тіркелген, 2015 жылы 27 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:

"В целях реализации подпункта 7) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах ведения учета лиц, признанных судом недееспособными и ограниченно дееспособными, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учет осуществляется путем ввода территориальными органами Комитета сведений о лицах, признанных судом недееспособными и ограниченно дееспособными (далее – данные учета) в АИС СУ Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет), с прикреплением графических копий решений судов, электронных информационных учетных документов на гражданское дело (далее - ЭИУД), утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 52 "Об утверждении форм судебных статистических отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции по их формированию вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов в гражданско-правовой сфере (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13690) (далее – приказ № 52), копии документа, удостоверяющего личность.";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"В случае выявления фактов повторного признания лица недееспособным и ограниченно дееспособным территориальный орган Комитета в течение одного рабочего дня направляет информацию надзирающему прокурору для принятия соответствующих мер в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре", в случае выявления лица на розыскном учете - инициатору розыска.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Ежеквартально территориальные органы Комитета проводят сверки сведений учета в АИС СУ со статистической информацией судебных отчетов, утвержденных приказом № 52, формируемых в автоматизированной информационной системе "Единая унифицированная статистическая система".".
10. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 38 "Об утверждении отчета формы № 4 "О работе по исполнению судебных актов" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10567, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 9 апреля 2015 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 7) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
Сотпен әрекетке қабілетсіз және әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылған адамдардың есебін жүргізу қағидасына, осы бұйрығымен бекітілген:
4-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. Есеп Комитеттің аумақтық органдарының "Азаматтық-құқықтық саладағы соттық нысанды есептерді және Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 30 наурыздағы № 52 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13690 санымен тіркелген) (бұдан әрі – № 52 бұйрық) бекітілген сот шешімдерінің кестелік көшірмелерін, азаматтық іске арналған электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын (бұдан әрі – ЭАЕҚ), жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерін қоса отырып, сотпен әрекетке қабілетсіз және әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылған адамдар туралы мәліметтерді (бұдан әрі – есепке алу деректері) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) АЕ ААЖ-не енгізу жолымен жүзеге асырылады.";
6-тармақтың екінші бөлігі келесі редакцияда жазылсын:
"Адамды әрекетке қабілетсіз және әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танудың қайталанған дерегі анықталған жағдайда Комитеттің аумақтық органы бір жұмыс күні ішінде "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңына сәйкес тиісті шаралар қабылдау үшін қадағалаушы прокурорға, ал егер адамның іздестіру есебінде тұрғаны анықталған жағдайда іздеу салған бастамашыға ақпарат жолдайды.";
11-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. Тоқсан сайын Комитеттің аумақтық органдары АЕ ААЖ-нің есептік мәліметтерін № 52 бұйрықпен бекітілген, Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйенің Автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған сот есептерінің статистикалық ақпараттарымен салыстыру жүргізеді.".
10. "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 38 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10567 санымен тіркелген, 2015 жылы 27 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 14) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции по составлению отчета формы № 4 "О работе по исполнению судебных актов", утвержденной указанным приказом:
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. В графе 11, в том числе, отражается количество исполненных производств администратором бюджетной программы в соответствии с пунктом 3-1 статьи 6 Закона.".
11. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 131 "Об утверждении формы статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12397, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 18 декабря 2015 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 13) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:".
12. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 13 "Об утверждении Правил регистрации актов о назначении проверки, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверке и ее результатах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13171, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 23 февраля 2016 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с частью 2 статьи 146 Предпринимательского Кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах регистрации актов о назначении проверки, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверке и ее результатах, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила регистрации актов о назначении проверки, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверке и ее результатах (далее - Правила) разработаны во исполнение части 2 статьи 146 Предпринимательского кодекса Республики Казахстана от 29 октября 2015 года (далее – Предпринимательский кодекс), Законов Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах", от 30 июня 2017 года "О прокуратуре", а также других законодательных актов Республики Казахстан, регламентирующих порядок осуществления государственного контроля и надзора.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 14) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 нысанды есептің құрылуы жөніндегі кіріспе:
24-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"24. Соның ішінде 11-бағанда Заңының 6-бабы 3-1) тармақшасына сәйкес, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі орындаған іс жүргізулердің саны бейнеленеді.".
11. "Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкелген жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есептің нысанын және оның қалыптасуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 қарашадағы № 131 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12397 санымен тіркелген, 2015 жылы 18 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 13) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН: ".
12. "Тексерудi тағайындау туралы актiлердi, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну туралы хабарламаларды тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 13 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13171 санымен тіркелген, 2016 жылы 23 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексіның 146-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
аталған бұйрықпен бекітілген Тексерудi тағайындау туралы актiлердi, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну туралы хабарламаларды тіркеу қағидаларында:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Осы Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсыну қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексіның 146-бабы 2-тармағына сәйкес (бұдан әрі - Кәсіпкерлік Кодексі), "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы, сондай-ақ мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру тәртібін реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін орындау мақсатында әзірленген.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Особенности порядка, сроки проведения, продления, приостановления проверок, оформления акта о назначении, результатах и завершении проверок, осуществляемых органами государственных доходов, определяются Налоговым кодексом Республики Казахстан, проверок, осуществляемых органами государственного аудита и финансового контроля, определяются Законом Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", Правилами проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, утвержденными нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 30 ноября 2015 года № 17-НҚ (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12557) и Правилами осуществления внутреннего государственного финансового контроля на республиканском и местном уровнях в Республике Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2009 года № 235, проверок, осуществляемых органами прокуратуры определяются Законом Республики Казахстан "О прокуратуре".".
13. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 03.06.2019 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 22 "Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных органов прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13343, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 марта 2016 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Во исполнение подпункта 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:".
15. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 марта 2016 года № 49 "Об утверждении Правил ведения учетов лиц, привлеченных к ответственности за осуществление террористической деятельности, а также организаций информационных материалов, признанных судом террористическими, и лиц, привлеченных к ответственности за совершение экстремизма, а также организаций и информационных материалов, признанных судом экстремистскими" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13613, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 29 апреля 2016 года):
Правил изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 10-1), 11) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" и во исполнение требований статьи 12-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О противодействии терроризму", статьи 9 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2005 года "О противодействии экстремизму", статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"20. Мемлекеттік кіріс органдары жүзеге асыратын тексерулер тәртібінің, оларды жүргізу, ұзарту, тоқтату мерзімдерінің, тексерулерді тағайындау, олардың нәтижелері мен аяқталуы туралы актіні ресімдеудің ерекшеліктері Қазақстан Республикасының Салық кодексімен, ал мемлекеттік қаржылық бақылау органдарымен жүзеге асырылатын тексерулер Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексімен, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 17-НҚ нормативтік қаулысымен бекітілген Сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізу қағидасымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12557 санымен тіркелген) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 наурыздағы № 235 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында республикалық және жергілікті деңгейлерде ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыру ережесімен айқындалады, прокуратура органдарымен жүзеге асырылатын тексерістер Қазақстан Республикасы "Прокуратура туралы" Заңымен айқындалады.".
13. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 03.06.2019 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. "Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 29 қантардағы № 22 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13343 санымен тіркелген, 2016 жылы 10 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 24 қарашадағы Заңының 9-бабы 15) тармақшасын орындау үшін БҰЙЫРАМЫН:";
15. "Террористік іс-әрекетті жүзеге асырғаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдарды, сондай-ақ cот террористік деп таныған ұйымдарды және ақпараттық материалдарды және экстремизмді жүзеге асырғаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдарды, сондай-ақ cот экстремистік деп таныған ұйымдарды және ақпараттық материалдарды есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 24 наурыздағы № 49 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13613 санымен тіркелген, 2016 жылы 29 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 10-1), 11) тармақшасын және "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 12-1-бабы, "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" 2005 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабы, "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.".
16. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2016 года № 113 "Об утверждении Правил ведения учета лиц, совершивших дисциплинарные проступки, дискредитирующие государственную службу" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 13977, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 августа 2016 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 11-1) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:".
17. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 125 "Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14126, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 1 сентября 2016 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в отчете формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений":
строку 8 в разделе 1, строку 9 в разделе 2, строку 8 в разделе 3, строку 4 в таблицах А и Б раздела 4 исключить.
18. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 24.04.2019 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. В приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 февраля 2017 года № 10 "Об утверждении Правил ведения учета лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14898, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов 4 апреля 2017 года):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 16-1) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:".
в Правилах ведения учета лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.".
16. "Мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтар жасаған адамдарды есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 22 маусымдағы № 113 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13977 санымен тіркелген, 2016 жылы 10 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 11-1) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:".
17. "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 125 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14126 санымен тіркелген, 2016 жылы 1 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 12) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:".
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепте:
1-бөлімнің 8 жолы, 2-бөлімнің 9 жолы, 3-бөлімнің 8 жолы, А және Б кестелерің 4-бөлімнің 4 жолы жойылсын.
18. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 24.04.2019 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. "Кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 8 ақпандағы № 10 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14898 санымен тіркелген, 2017 жылы 4 сәуірде нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған):
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 16-1) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
"Кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алуды жүргізу қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Бланки информационных учетных документов установленных форм и качества материала, предусмотренных настоящими Правилами, изготавливаются правоохранительными, судебными и иными государственными органами и организациями, а также лицами, которые в соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" предоставляют правовую статистическую информацию уполномоченному органу для целей государственной правовой статистики, ведения специальных учетов, изучения и анализа документированной информации, применяемой в уголовно-правовой, гражданско-правовой, административно-правовой сферах (далее – субъекты правовой статистики и специальных учетов), в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 68 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения, и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15516) (далее – приказ ГП РК № 68).";
подпункт 1) пункта 29 изложить в следующей редакции:
"1) снятие лица с пофамильного учета, в соответствии с приказом ГП РК № 68;".

"6. Осы Қағидалар қарастырған ақпараттық есепке алу құжаттарының бланктерінің белгіленген нысаны және материалдың сапасы мемлекеттiк құқықтық статистика, арнайы есепке алу iсiн жүргiзу, қылмыстық-құқықтық, азаматтық-құқықтық, әкiмшiлiк-құқықтық салаларда қолданылатын құжатталған ақпаратты зерделеу және талдау мақсаттары үшiн уәкiлеттi органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқықтық статистикалық ақпарат беретiн құқық қорғау, сот органдары және өзге де мемлекеттiк органдар мен ұйымдар, сондай-ақ адамдар (бұдан әрі - құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері) "Қылмыстық жауаптылыққа тартылатын, қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, және ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық есебін жүргізу мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15516 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 68 бұйрығына сәйкес (бұдан әрі – ҚР БП № 68 бұйрығы) дайындайды.";
29-тармағының бірінші тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
1) ҚР БП № 68 бұйрығына сәйкес, адамды тегі бойынша есептен алу;".