Об утверждении Правил подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и форм решений о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и об отказе в их предоставлении
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 180. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2018 года № 16603.
В соответствии с пунктами 4 и 6 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 15.09.2021 № 943 (вводится в действие с 01.07.2021).
1. Утвердить:
1) Правила подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму решения о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму решения об отказе в предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 15.09.2021 № 943 (вводится в действие с 01.07.2021).
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 398 "Об утверждении Перечня документов, необходимых для принятия решения о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты таможенных пошлин" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11918, опубликован 9 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелердің растау қағидаларын және кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру немесе оны беруден бас тарту туралы шешімнің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 180 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 наурызда № 16603 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 92-бабы 4 және 6-тармақтарына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 15.09.2021 № 943 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Кедендік әкелу баждарын төлеуін кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелерін растау қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуді беру туралы шешімнің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге бас тарту туралы шешімнің нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 15.09.2021 № 943 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Кедендік баждарды төлеу мерзімін кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну туралы шешім қабылдау үшін қажетті құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 398 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11918 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіде 2015 жылы 9 қыркүйекте жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________ У. Шукеев
28 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________ Ж. Касымбек
23 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
____________ К. Касымов
26 февраля 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 февраля 2018 года № 180
Правила подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин
Сноска. Правила в редакции приказа Министра финансов РК от 29.09.2020 № 933 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктами 4 и 6 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Изменение сроков уплаты ввозных таможенных пошлин" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 15.09.2021 № 943 (вводится в действие с 01.07.2021).
2. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 27.04.2023 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
______________ Ө. Шөкеев
2018 жылғы 28 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________ Ж. Қасымбек
2018 жылғы 23 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
______________ Қ. Қасымов
2018 жылғы 26 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 180 бұйрығына
1-қосымша
Кедендік әкелу баждарын төлеуін кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелерін растау қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.09.2020 № 933 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Кедендік әкелу баждарын төлеуін кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелерін растау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 92-бабы 4 және 6-тармақтарына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Кедендік әкелу баждарын төлеуін мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 15.09.2021 № 943 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, республикалық маңыздылығы бар қалалары мен астана бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 27.04.2023 № 426 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Изменение сроков уплаты ввозных таможенных пошлин" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Физические или юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляют через Государственную корпорацию заявление о принятии решения о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин (далее – заявление) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и пакет документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено Законом.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, содержащихся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала "электронного правительства" (далее – портал) в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных должностных лиц.
Представление документов не требуется в случае получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 27.04.2023 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок рассмотрения документов и выдача результата оказания государственной услуги составляет не более 5 (пяти) рабочих дней со дня их поступления.
В случаях представления услугополучателем полного пакета документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) передает документы услугодателю через курьерскую, и (или) почтовую связь, и (или) посредством информационной системы – в течение 1 (одного) рабочего дня;
в случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления, и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию на бумажном носителе, день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Работник канцелярии услугодателя принимает документы, представленные курьерской, и (или) почтовой связью, и (или) посредством информационной системы, регистрирует в ЕСЭДО – в течение 4 (четырех) часов и передает пакет документов для рассмотрения руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности, который определяет ответственного исполнителя услугодателя.

2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі
3. Қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Кедендік әкелу баждарын төлеуін мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) жазылған.
Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорация арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну туралы шешім қабылдау туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбе бойынша құжаттар топтамасын жолдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Заңда өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді "электрондық үкімет" порталы (бұдан әрі – портал) арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды адамның электронды цифрлық қол қоюымен расталған электрондық құжат нысанында алады.
Оларда қамтылған ақпараттар мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алынған жағдайда құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 27.04.2023 № 426 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Құжаттарды қарау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру мерзімі олар келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушы келу тәртібімен Мемлекеттік корпорацияға қағаз жеткізгіште толық құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда:
1) 15 (он бес) минут ішінде – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді;
2) 1 (бір) жұмыс күні ішінде – курьерлік және (немесе) пошталық байланыс және (немесе) ақпараттық жүйе арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі;
Мемлекеттік корпорациясына жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы осы Қағиданың 1-қосымшасының 8-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын табыс етпеген жағдайда, сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорациясының қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініштер мен құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
4 (төрт) сағат ішінде – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері курьерлік және (немесе) пошталық байланыс, және (немесе) ақпараттық жүйе арқылы ұсынған құжаттарды қабылдайды, ЭҚАБЖ-да тіркейді және құжаттар топтамасын қарау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның міндетін атқарушыға береді, ол көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.

Ответственным исполнителем услугодателя в сроки, указанные в части первой пункта 4 настоящих Правил, проверяется соответствие сведений, указанных в заявлении и (или) представленных документов необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным статьей 92 Кодекса и настоящими Правилами.
В случае отсутствия сведений необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления указывает услугополучателю, каким требованиям не соответствует представленный пакет документов и срок приведения его в соответствие.
Срок приведения в соответствие указанных в уведомлении документов составляет 2 (два) рабочих дня.
В случае если в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления услугополучатель не привел его в соответствие с требованиями, услугодатель направляет отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания составляется протокол и услугодатель выдает разрешение либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При этом в случае ходатайства услугополучателя процедура заслушивания может не проводиться.
Результатом оказания государственной услуги является решение о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин, либо решение об отказе в предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных пошлин в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 приложения 1 к настоящим Правилам.
Ответственный исполнитель услугодателя направляет результат оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо лицу, исполняющему его обязанности.
Результат оказания государственной услуги подписывается руководителем услугодателя либо лицом, исполняющим его обязанности, и направляется через курьерскую, и (или) почтовую связь, и (или) посредством информационной системы в Государственную корпорацию.
Работник Государственной корпорации получает результат оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.

Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы Қағидалардың 4-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімде өтініште көрсетілген мәліметтердің және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттардың Кодекстің 92-бабында және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді.
Осы Қағидаларға сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ақпарат болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері ұсынылған құжаттар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға ұсынылған құжаттар топтамасы қандай талаптарға сәйкес келмейтінін және оны сәйкес келтіру мерзімін көрсетеді.
Хабарламада көрсетілген құжаттарды сәйкестендіру мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Егер хабарлама алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы оны талаптарға сәйкес келтірмеген болса, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.
Егер мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздер анықталған болса, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын-ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (әдісі) туралы хабарлау алдын-ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күн бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша хаттама жасалады және көрсетілетін қызметті беруші рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды береді.
Бұл жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының сұрауы болған жағдайда, тыңдау рәсімі жүргізілмеуі мүмкін.
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы не осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беруден бас тарту туралы шешім мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның міндетін атқарушы тұлғаға жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды және Мемлекеттік корпорацияға курьерлік және (немесе) пошталық байланыс, және (немесе) ақпараттық жүйе арқылы жіберіледі.
1 (бір) жұмыс күні ішінде – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алады.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра финансов РК от 15.09.2021 № 943 (вводится в действие с 01.07.2021); с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 27.04.2023 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона порядок внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг определяется Правилами внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и Государственную корпорацию посредством системы электронного документооборота.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 27.04.2023 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственной услуги
6. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучателем подается жалоба на решение, действия (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
на имя руководителя услугодателя;
на имя руководителя уполномоченного органа осуществляющего руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и платежей в бюджет;
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
При этом жалоба на действия (бездействие) работников Государственной корпорации при оказании услуг через Государственную корпорацию подается на имя руководителя Государственной корпорации, либо в уполномоченный орган в сфере информатизации.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 15.09.2021 № 943 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 27.04.2023 № 426 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
5. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес деректерді мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізу тәртібі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларында айқындалады.
Осы Қағидаларға өзгерістер (және) немесе толықтырулар енгізу кезінде көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер (және) немесе толықтырулар туралы ақпаратты электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы Бірыңғай байланыс орталығына және Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 27.04.2023 № 426 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметшілерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
6. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;
салықтардың және бюджетке төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның басшысының атына;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Бұл ретте, Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде Мемлекеттік корпорация басшысының атына, немесе ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Государственной корпорации, непосредственно оказывающих государственные услуги, подлежит рассмотрению в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалобы подаются услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услогодатель должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра финансов РК от 15.09.2021 № 943 (вводится в действие с 01.07.2021).
7. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Приложение 1
к Правилам подтверждения
наличия оснований
для предоставления отсрочки
или рассрочки уплаты ввозных
таможенных пошлин
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Изменение сроков уплаты ввозных таможенных пошлин"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 27.04.2023 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам республиканского значения и столицы
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация)
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов – 5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Решение о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин либо решение об отказе в предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга предоставляется бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25 бабы 2-тармағына сәйкес оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 15.09.2021 № 943 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексіне сәйкес Заңның 4-бабы 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Кедендік әкелу баждарын
төлеуді кейінге қалдыруды
немесе бөліп төлеуді ұсыну
үшін негіздемелерін растау
қағидаларына
1-қосымша
"Кедендік баждарды төлеу мерзімін өзгерту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 27.04.2023 № 426 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, республикалық маңыздылығы бар қалалары мен астана бойынша аумақтық органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күн
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуді туралы шешім немесе кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге бас тарту туралы шешім
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз ұсынылады
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке электронной очереди, по месту регистрации плательщика без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
8
Перечень документов, и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Через государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин;
2) к заявлению прилагаются перечень документов, необходимых для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и подтверждения наличия оснований, указанных в пункте 2 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс):
при причинении плательщику ввозных таможенных пошлин ущерба в результате стихийного бедствия, технологической катастрофы или иных обстоятельств непреодолимой силы:
письменное подтверждение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, в части предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказания экстренной медицинской и психологической помощи населению, обеспечения пожарной безопасности и организации гражданской обороны Республики Казахстан и его территориальных подразделений и (или) уполномоченного органа в сферах индустрии и индустриально-инновационной деятельности в части промышленной безопасности и его территориальных подразделений;
договор (контракт) и коммерческие документы;
при задержке плательщику ввозных таможенных пошлин финансирования из государственного бюджета или оплаты выполненного этим лицом государственного заказа:
письменное подтверждение соответствующего администратора государственных бюджетных программ о задержке финансирования из государственного бюджета или оплаты выполненного этим лицом государственного заказа;
договор (контракт) и коммерческие документы;
при осуществлении поставок товаров в рамках международных договоров Республики Казахстан:
заверенные копии соответствующих международных договоров Республики Казахстан;
договор (контракт) и коммерческие документы;
при ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза организациями государств-членов Евразийского экономического союза, осуществляющими сельскохозяйственную деятельность, либо поставке для указанных организаций посадочного или посевного материала, средств защиты растений, сельскохозяйственной техники, объектов племенного животноводства (племенных сельскохозяйственных животных, птицы, рыбы и других объектов племенного животноводства), племенной продукции (материала), продуктов, используемых для кормления животных:
свидетельство или справку о государственной регистрации юридического лица, осуществляющего сельскохозяйственную деятельность, услугодатель получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства";
договор (контракт) и коммерческие документы;
при иных основаниях, определяемых Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) перечень документов, необходимых для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин прилагаемый к заявлению, определяется Комиссией.

Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелу орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібінде жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік корпорация арқылы:
1) осы Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелерін растау қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өтінішке кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 92-бабы 2-тармағында көрсетілген негіздемелерін растау үшін қажетті құжаттардың тізбесі қоса беріледі:
төлеушіге дүлей зілзала, технологиялық апат немесе еңсерілмейтін күштің өзгеде мән-жайлары нәтижесінде залал келтірілген кезде:
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, халыққа щұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының және оның аумақтық бөлімшелерінің және (немесе) индустрия және индустриялық-инновациялық қызмет салаларында өнеркәсіптік қауіпсіздік және оның аумақтық бөлімшілері бөлігіндегі азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің төтенше жағдайлар туралы жазбаша растауы;
шарт (келісімшарт) және коммерциялық құжаттар;
кедендік әкелу баждарын төлеушіге мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру немесе осы тұлға орындаған мемлекеттік тапсырысқа ақы төлеу кідіртілген кезде:
мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру немесе осы тұлға орындаған мемлекеттік тапсырысқа ақы төлеуді кідірту туралы мемлекеттік бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшісінің жазбаша растауы;
шарт (келісімшарт) және коммерциялық құжаттар;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары шеңберінде тауарларды жеткізуді жүзеге асыру кезінде:
Қазақстан Республикасының тиісті халықаралық шарттарының расталған көшірмелері;
шарт (келісімшарт) және коммерциялық құжаттар;
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын ұйымдар Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына, көшет немесе себу материалдарын, өсімдіктерді қорғау құралдарын, ауыл шаруашылығы техникасын, асыл тұқымды мал шаруашылығы объектілерін (асыл тұқымды ауыл шаруашылығы жануарларын, құстарды, балықтарды және асыл тұқымды мал шаруашылығының басқа объектілерін), асыл тұқымды өнімді (материалды), жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдерді әкелу не оларды көрсетілген ұйымдар үшін жеткізу кезде:
ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтамасы немесе куәлігі, көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады;
шарт (келісімшарт) және коммерциялық құжаттар;
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) айқындайтын өзге де негіздер болған кезде өтінішке кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін қажетті құжаттардың тізбесі Комиссиямен айқындалады.

Для подтверждения наличия оснований, указанных в пункте 3 статьи 92 Кодекса, к заявлению, прилагаются перечень документов, необходимых для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин:
при ввозе товаров для использования в промышленной переработке, в том числе сырья, материалов, технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему:
договор (контракт) о поставке ввозимого сырья, материалов, технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему, для их использования в промышленной переработке, а также коммерческие документы;
технологическая схема производства (фрагмента производства) с использованием в качестве сырья, материалов, технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему ввозимых товаров;
3) график поэтапной уплаты ввозных таможенных пошлин, составленный плательщиком, при рассрочке уплаты ввозных таможенных пошлин.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) не представлены документы, указанные в пункте 8 настоящего перечня, либо представлены документы с истекшим сроком;
2) услугополучатель имеет задолженность по уплате таможенных пошлин, таможенных сборов, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов;
3) в отношении услугополучателя возбуждена процедура банкротства или возбуждено уголовное дело по признакам уголовного правонарушения.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах услугодателя – www.kgd.gov.kz, www.minfin.gov.kz.
2) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра.
3) Контактные телефоны Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2
к Правилам подтверждения
наличия оснований для
предоставления отсрочки или
рассрочки уплаты ввозных
таможенных пошлин
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица или
фамилия, имя, отчество
(если оно указано
в документе, удостоверяющем
личность)
(далее – ФИО) физического лица)
__________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес или
место жительства)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер
или индивидуальный
идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о принятии решения о предоставлении отсрочки
или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин

Кодекстің 92-бабы 3-тармағында көрсетілген негіздемелерді растау үшін өтінішке кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
өнеркәсіптік қайта өңдеуде пайдалану үшін тауарларды, оның ішінде шикізатты, материалдарды, технологиялық жабдықты, олардың құрауыштарын мен оның қосалқы бөлшектерін әкелу кезінде:
шикізаттың, материалдардың, технологиялық жабдықтың, оларды өнеркәсіптік қайта өңдеуде пайдалану үшін құрауыштар мен оның қосалқы бөлшектерін, сондай-ақ коммерциялық құжаттарын жеткізу туралы шарт (келісімшарт); әкелінетін тауарларды шикізат, материалдар, технологиялық жабдық, құрауыштар және оның қосалқы бөлшектері ретінде пайдалана отырып өндірудің технологиялық схемасы (өндірістің фрагменті);
3) кедендік әкелу баждарын бөліп төлеуді ұсынуы кезінде толтырылады кедендік әкелу баждарын бөліп төлеу кезеңінің кестесі қоса беріледі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) осы тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмаған, немесе мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынылған;
2) көрсетілетін қызметті алушының кедендік баждар, кедендік алымдар, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегінің болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты банкроттық рәсім қозғалуы немесе құқық бұзушылық белгілері бойынша қылмыстық іс қозғалуы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
1) Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің – www.kgd.gov.kz, www.minfin.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
2) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
3) Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8-800-080-7777.
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін
негіздемелерін растау
қағидаларына
2-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы
немесе тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта
көрсетілсе) (бұдан әрі – аты-
өні)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы немесе
тұрғылықты жері)
____________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке сәйкестендіру
нөмірі)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефон)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге туралы шешім қабылдау өтініші

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра финансов РК от 15.09.2021 № 943 (вводится в действие с 01.07.2021).
В соответствии с пунктом 6 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
прошу принять решение о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты
ввозных таможенных пошлин.
Договор (контракт), коммерческие документы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(номер (при его наличии) и дата)
Наименование и описание товара
Количество товара (с указанием единицы измерения)
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС)*
Отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек:
о предоставлении отсрочки по уплате ввозных таможенных пошлин;
о предоставлении рассрочки по уплате ввозных таможенных пошлин.
Основание для изменения сроков уплаты ввозных таможенных пошлин
(отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек):
в соответствие с пунктом 1 статьи 92 Кодекса;
причинение услугополучателю ввозных таможенных пошлин ущерба в результате
стихийного бедствия, технологической катастрофы или иных обстоятельств
непреодолимой силы;
задержка услугополучателю ввозных таможенных пошлин финансирования
из государственного бюджета или оплаты выполненного этим лицом
государственного заказа;
осуществление поставок в рамках международных договоров Республики Казахстан;
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза организациями
государств-членов Евразийского экономического союза, осуществляющими
сельскохозяйственную деятельность, либо поставка для указанных организаций
посадочного или посевного материала, средств защиты растений,
сельскохозяйственной техники, объектов племенного животноводства (племенных
сельскохозяйственных животных, птицы, рыбы и других объектов племенного
животноводства), племенной продукции (материала), продуктов, используемых
для кормления животных;
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров
для использования в промышленной переработке, в том числе сырья, материалов,
технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему
(с уплатой процентов за отсрочку или рассрочку уплаты ввозных таможенных пошлин).
Требуется ли заслушивание при принятии решения о предоставлении отсрочки
или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин
(отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек):
да, требуется
нет, не требуется
Срок, на который запрашивается отсрочка или рассрочка уплаты ввозных
таможенных пошлин:
_____________________________________________________________
(количество месяцев)
Сумма ввозных таможенных пошлин, в отношении которой запрашивается
отсрочка или рассрочка
**___________________________________________________________ (тенге)
График поэтапной уплаты сумм ввозных таможенных пошлин,
в отношении которых запрашивается рассрочка:
Сумма ввозных таможенных пошлин, тенге
Дата уплаты ввозных таможенных пошлин
1
2
****
Итого***
К заявлению прилагаем документы согласно перечню, предусмотренному

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 15.09.2021 № 943 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі –Кодекс) 92-бабының 6-тармағына сәйкес кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу туралы шешім қабылдауды сұраймыз.
Шарт (келісімшарт), коммерциялық құжаттар
__________________________________________________________________ __________________________________________________________________ (нөмірі (ол болған кезде ) және күні)
Тауардың атауы және сипаттамасы
Тауардың саны (өлшем бірлігінің көрсетілуімен)
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы (бұдан әрі - ЕАЭО СЭҚ ТН)*
Тиісті ұяшықтың бірі Х белгісімен белгіленеді:
кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру ұсыну туралы;
кедендік әкелу баждарын бөліп төлеуді ұсыну туралы.
Кедендік әкелу баждарын төлеу мерзімдерін өзгерту мына негіздемелер бойынша іске асырылады (тиісті ұяшықтың бірі Х белгісімен белгіленеді):
Кодекстің 92-бабының 1-тармағына сәйкес;
кедендік әкелу баждарын төлеушіге дүлей зілзала, технологиялық апат немесе мән-жайлары салдарынан зиян келтіруі өзге еңсерілмейтін күш;
кедендік әкелу баждарын төлеушіге мемлекеттік бюджеттен қаржыландыруды немесе осы тұлға орындаған мемлекеттік тапсырысқа ақы төлеуді кідіртуі;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары шеңберінде жеткізулерді жүзеге асыруы;
ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына, көшет немесе егу материалдарын, өсімдіктерді қорғау құралдарын, ауыл шаруашылығы техникасын, асыл тұқымды мал шаруашылығы объектілерін (асыл тұқымды ауыл шаруашылығы жануарларын, құстарды, балықтарды және асыл тұқымды мал шаруашылығының басқа объектілерін), асыл тұқымды өнімді (материалды), жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдерді әкелген не олар көрсетілген ұйымдар үшін берілген кезде;
өнеркәсіптік өңдеуге, оның ішінде шикізатты, материалдарды, технологиялық жабдықты, оның жинақтаушы және қосалқы бөлшектерін пайдалану үшін тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу (кедендік әкелу баждары төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеудің пайыздар төлеумен).
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге туралы шешім қабылдау кезінде тыңдауды өткізу қажет етеме
(тиісті ұяшықтың бірі Х белгісімен белгіленеді):
ия, қажет етеді
жоқ, қажет етпейді
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеудің берілген мерзімі:
__________________________________________________________________ (айдың саны)
Төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуді ұсынуда төлеуге жататын кедендік әкелу баждардың сомасы
**________________________________________________________________ (теңгеде)
Бөлім кедендік әкелу баждарын бөліп төлеуді ұсынуы кезінде толтырылады кедендік әкелу баждарын бөліп төлеу кезінде кезеңімен бөліп төлеу кестесі:
Кедендік әкелу баждардың сомасы, теңгеде
Кедендік әкелу баждардың төлеу мерзімі
1
2
****
Барлығы***

пунктом 8 приложения 1 к настоящим Правилам подтверждения наличия оснований
для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин:
_______________________________________________________________________
(номер (при его наличии) и дата)
Примечания:
* Столбец заполняется, когда запрашивается отсрочка или рассрочка уплаты ввозных
таможенных пошлин по основаниям, установленным в подпункте 4) пункта 2 и пункте
3 статьи 92 Кодекса, при этом правильность классификации товаров в соответствии
с ТН ВЭД ЕАЭС определяется при таможенном декларировании товаров.
** Сумма ввозных таможенных пошлин, в отношении которой запрашивается
отсрочка или рассрочка, рассчитана по рыночному курсу обмена валют,
устанавливаемому в соответствии с налоговым законодательством
Республики Казахстан, действующему на день регистрации заявления
о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин.
*** Итоговая сумма ввозных таможенных пошлин должна быть равна сумме ввозных
таможенных пошлин.
**** Окончательная дата уплаты ввозных таможенных пошлин не должна превышать
срока, на который запрашивается отсрочка или рассрочка уплаты ввозных
таможенных пошлин.
________________________________________________________________
полное наименование юридического лица или ФИО (если оно указано
в документе, удостоверяющем личность) физического лица
______________
подпись
Приложение 3
к Правилам подтверждения
наличия оснований для
предоставления отсрочки или
рассрочки уплаты ввозных
таможенных пошлин
Расписка
об отказе в приеме документов
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Министра финансов РК от 15.09.2021 № 943 (вводится в действие с 01.07.2021).
Приложение 4
к Правилам подтверждения
наличия оснований
для предоставления отсрочки
или рассрочки уплаты ввозных
таможенных пошлин
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
(далее – ФИО), либо
наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Сноска. Правила дополнены приложением 4 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 27.04.2023 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", отдел №_____ филиала Государственной корпорации
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов
на оказание государственной услуги "Изменение сроков уплаты ввозных таможенных
пошлин" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному приложением 1 к Правилам, а также документов с истекшим
сроком действия, а именно:
наименование отсутствующих документов и документов с истекшим сроком действия:

Өтінішке осы Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелерін растау қағидаларының 1-қосымшасының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын қоса береміз:
__________________________________________________________________ (нөмірі (ол болған кезде) және күні)
Ескертпе:
* Баған кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді Кодекстің 92-бабы 2-тармағының 4) тармақшасында және 3-тармағында белгіленген негіздер бойынша сұратылған кезде толтырылады, бұл ретте ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың сыныпталуының дұрыстығы кедендік декларациялауда кезінде айқындалады.
** Кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді қатысты берілген кедендік әкелу баждарын төлеу сомасы, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес белгіленетін, кедендік әкелу баждарын төлеу бойынша кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы өтініш тіркеген күні қолданыста болатын валюталар айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша жүргізіледі.
*** Кедендік әкелу баждардың қортынды сомасы төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуді ұсынуда төлеуге жататын кедендік әкелу баждардың сомасына тең болуы керек.
**** Кедендік әкелу баждарын төлеудің соңғы мерзімі кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеудің берілген мерзімнен аспауы керек.
_________________________________________________ заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
________________
қолы
Кедендік әкелу баждарын
төлеуін кейінге қалдыруды
немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін
негіздемелерін растау
қағидасына
3-қосымша
нысан
____________________________
(аты-жөні (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе көрсетілетін
қызметті алушы ұйымның
атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 15.09.2021 № 943 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кедендік әкелу баждарын
төлеуді кейінге қалдыруды
немесе бөліп төлеуді ұсыну
үшін негіздемелерін
растау қағидаларына
4-қосымша
_______________________
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, (болған
кезде) әкесінің аты (бұдан
әрі – аты-жөні), не
ұйымының атауы)
________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. Қағида 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 27.04.2023 № 426 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясының филиалының №____ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің Қағиданың 1-қосымшасында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын табыс етпеуіңізге сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуыңызға байланысты "Кедендік әкелу баждарын төлеуін мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың және қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттардың атауы:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 февраля 2018 года № 180
Форма
Решение о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 15.09.2021 № 943 (вводится в действие с 01.07.2021).
№ _________ от "___" ____________ 20 __ года
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
заявление плательщика ввозных таможенных пошлин от "__"____20__ года №____
_____________________________________________________________________
(наименование заявителя)
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
или уникальный идентификационный номер нерезидента) Договор (контракт),
коммерческие документы:
___________________________________________________________
(номер (при его наличии) и дата)
Наименование и описание товара
Количество товара (с указанием единицы измерения)
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза*
1. Отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек:
о предоставлении отсрочки по уплате ввозных таможенных пошлин;
о предоставлении рассрочки по уплате ввозных таможенных пошлин.
2. Изменение сроков уплаты ввозных таможенных пошлин осуществляется по следующему основанию (отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек):
причинение плательщику ввозных таможенных пошлин ущерба в результате стихийного бедствия, технологической катастрофы или иных обстоятельств непреодолимой силы;
задержка плательщику ввозных таможенных пошлин финансирования из государственного бюджета или оплаты выполненного этим лицом государственного заказа;
осуществление поставок в рамках международных договоров Республики Казахстан;
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза организациями государств-членов Евразийского экономического союза, осуществляющими сельскохозяйственную деятельность, либо поставка для указанных организаций посадочного или посевного материала, средств защиты растений, сельскохозяйственной техники, объектов племенного животноводства (племенных сельскохозяйственных животных, птицы, рыбы и других объектов племенного животноводства), племенной продукции (материала), продуктов, используемых для кормления животных;
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров для использования в промышленной переработке, в том числе сырья, материалов, технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему (с уплатой процентов за отсрочку или рассрочку уплаты ввозных таможенных пошлин).

1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)….
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 (екі) данада жасалды.
Аты-жөні (болған кезде) (Мемлекеттік корпорациясының қызметкері) (қолы)
Орындаушы: аты-жөні (болған кезде) _____________
Телефон __________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының аты-жөні / қолы
20__ жыл "___" _________
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 180 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге туралы шешім
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 15.09.2021 № 943 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ _________ 20 __ жылғы "___" ____________ _____________________________________________________________________ (мемлекеттік кірістер органдарының атауы) 20__ жылғы "___" _________ № ________ кедендік әкелу баждар төлшінің өтініші _____________________________________________________________________ (өтініш берушінің атауы) _____________________________________________________________________ (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес–сәйкестендіру нөмірі немесе или бейрезиденттің бірегей сәйкестендіру нөмірі неризидента)
Келісім (келісімшарт), коммерциялық құжаттар: ______________________________________ (нөмірі (ол болған кезде) және и мерзімі)
Тауардың атауы және сипаттамасы
Тауардың саны (өлшем бірлігінің көрсетілуімен)
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенкратурасы*
1. Тиісті екікөздің бірі Х белгісімен белгіленеді:
кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру ұсыну туралы;
кедендік әкелу баждарын бөліп төлеуді ұсыну туралы.
2. Кедендік әкелу баждарын төлеу мерзімдерін өзгерту мына негіздемелер бойынша іске асырылады (тиісті көздердің бірі Х белгісімен белгіленеді):
кедендік әкелу баждарын төлеушіге дүлей зілзала, технологиялық апат немесе мән-жайлары салдарынан зиян келтіруі өзге еңсерілмейтін күш;
кедендік әкелу баждарын төлеушіге мемлекеттік бюджеттен қаржыландыруды немесе осы тұлға орындаған мемлекеттік тапсырысқа ақы төлеуді кідіртуі;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары шеңберінде жеткізулерді жүзеге асыруы;
ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына, көшет немесе егу материалдарын, өсімдіктерді қорғау құралдарын, ауыл шаруашылығы техникасын, асыл тұқымды мал шаруашылығы объектілерін (асыл тұқымды ауыл шаруашылығы жануарларын, құстарды, балықтарды және асыл тұқымды мал шаруашылығының басқа объектілерін), асыл тұқымды өнімді (материалды), жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдерді әкелген не олар көрсетілген ұйымдар үшін берілген кезде;
өнеркәсіптік өңдеуге, оның ішінде шикізатты, материалдарды, технологиялық жабдықты, оның жинақтаушы және қосалқы бөлшектерін пайдалану үшін тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу (кедендік әкелу баждары төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеудің пайыздар төлеумен).

3. Срок, на который предоставляется отсрочка или рассрочка уплаты
ввозных таможенных пошлин: _________________________
(количество месяцев)
4. Сумма ввозных таможенных пошлин, в отношении которой
предоставляются отсрочка или рассрочка** ___________________
(тенге)
5. Раздел заполняется в случае предоставления рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин.
Настоящим утверждается следующий график поэтапной уплаты ввозных таможенных пошлин при рассрочке:
№ п/п
Сумма ввозных таможенных пошлин, тенге
Дата уплаты ввозных таможенных пошлин
1
2
****
Итого***
Примечания:
* Столбец заполняется при предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин по основаниям, установленным в подпункте 4) пункта 2 и пункте 3 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", при этом правильность классификации товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС определяется при таможенном декларировании товаров.
** Сумма ввозных таможенных пошлин, в отношении которой предоставляются отсрочка или рассрочка, рассчитана по рыночному курсу обмена валют, устанавливаемому в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, действующему на день регистрации заявления о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин
*** итоговая сумма ввозных таможенных пошлин должна быть равна сумме ввозных таможенных пошлин, отраженных в пункте 4 настоящего решения
**** окончательная дата уплаты ввозных таможенных пошлин не должна превышать срока, указанного в пункте 3 настоящего решения
______________________________________________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностного лица органа государственных доходов, подготовившего решение
_____________
подпись
______________________________________________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя или заместителя органа государственных доходов, подписывающего решение
______________
подпись
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 февраля 2018 года № 180
форма
Решение об отказе в предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 15.09.2021 № 943 (вводится в действие с 01.07.2021).
№ _________ от "___" ____________ 20 __ года
_______________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) заявление плательщика ввозных
таможенных пошлин от "___" "_______" 20__ года №___
_______________________________________________________________________
(наименование заявителя)
_______________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
или уникальный идентификационный номер нерезидента) Договор (контракт),
коммерческие документы:
_______________________________________________________________________
(номер (при его наличии) и дата) Товар:
_______________________________________________________________________
(описание товара, количества и иных характеристик товара) принято решение
об отказе в предоставлении отсрочки или рассрочки по уплате ввозных таможенных
пошлин таможенным органом по следующим основаниям
(отмечается знаком Х одна или несколько соответствующих ячеек):
не представлены документы, подтверждающие наличие оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин;
плательщик ввозных таможенных пошлин имеет задолженность по уплате таможенных пошлин, таможенных сборов, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней;
в отношении плательщика ввозных таможенных пошлин возбуждена процедура банкротства;
в отношении плательщика ввозных таможенных пошлин возбуждено уголовное дело по признакам уголовного правонарушения.
___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностного лица органа государственных доходов, подготовившего решение
________
подпись
____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя
или заместителя органа государственных доходов, подписывающего решение
________
подпись

3. Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеудің берілген мерзімі:
_____________________________________________________________________(айдың саны)
4. Төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуді ұсынуда төлеуге жататын кедендік әкелу баждардың сомасы**
_____________________________________________________________ (теңгеде)
5. Бөлім кедендік әкелу баждардын бөліп төлеуді ұсынуы кезінде толтырылады кедендік әкелу баждарын бөліп төлеу кезінде кезеңімен бөліп төлеу кестесі бекітіледі:
№ т/б
Кедендік әкелу баждардың сомасы, теңгеде
Кедендік әкелу баждардың төлеу мерзімі
1
2
****
Қорытынды***
Ескертпе
* Кедендік әкелу баждарын төлеуін кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 92-бабының 2-тармағының 4) тармақшасына, 3-тармақтарына айқындалған негіздердің болуын қатар толтырылады, бұл ретте СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың классификациясы кедендік декларациялауда дұрыстығы айқындалады.
** Кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді қатысты берілген кедендік әкелу баждарын төлеу сомасы, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес белгіленетін, кедендік әкелу баждарын төлеу бойынша кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы өтініш тіркеген күні қолданыста болатын валюталар айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша жүргізіледі.
*** Кедендік әкелу баждардың қортынды сомасы 3 бөлімде көрстеліген кедендік әкелу баждардың сомасына тең болуы керек
**** Кедендік әкелу баждарын төлеу күні осы шешімнің 3 тармағында көрсетілген мерзімнен аспауы керек.
________________________________________________
Шешімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаның аты, тегі, әкесінің аты (ол болған кезде)
_________________
қолы
______________________________________________
Шешімге қол қойған мемлекеттік кірістер органның басшысы немесе орынбасары аты, тегі, әкесінің аты (ол болған кезде)
_________________
қолы
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 180 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге бас тарту туралы шешім
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 15.09.2021 № 943 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ _________ 20 __ жылғы "___"____________ __________________________________________________________________ (мемлекеттік кірістер органдарының атауы) 20__ жылғы "___" ___________________ № ________ кедендік әкелу баждар төлеушінің өтініші __________________________________________________________________, (өтініш берушінің атауы) __________________________________________________________________ (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес–сәйкестендіру нөмірі немесе или бейрезиденттің бірегей сәйкестендіру нөмірі) Келісім (келісімшарт), коммерциялық құжаттар: ________________________________________________________________ (нөмірі (ол болған кезде) және и мерзімі) Тауар: _________________________________________________________________ (тауардың сипаттамасы, саны және тауардың өзге мінездемесі)
Келесі негіздер бойынша кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге бас тарту туралы шешім қабылданды (тиісті көздердің бірі Х белгісімен белгіленеді):
кедендік әкелу баждарын төлеуін кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелерді растайтын құжаттар тапсырылмаса
төлеушінің кедендік әкелу баждарын төлеу мерзімін кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге кедендік баждарды, кедендік алымдарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдарыды төлеу бойынша берешегі бар болса
Кедендік әкелу баждарын төлеушіге қатысты банкроттық рәсімі қозғалған болса
Кедендік әкелу баждарын төлеушіге қатысты қылмыстық құқық бұзұшылық белгілері бойынша қылмыстық іс қозғалғса, қабылданса
_________________________________________________ Шешімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаның аты, тегі, әкесінің аты (ол болған кезде)
________қолы
_________________________________________________ Шешімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаның аты, тегі, әкесінің аты (ол болған кезде)
________ қолы