О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 6 февраля 2020 года № 91. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2020 года № 20004.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пунктов 8, 9 и 17 Перечня которые вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 6 февраля 2020 года № 91
Перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 02.02.2023 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2011 года № 231 "Об утверждении Правил проведения мероприятий по установлению личности в приемниках-распределителях органов внутренних дел" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7029, опубликован 27 августа 2011 года в газете "Казахстанская правда", № 272-274 (26693-26695):
в Правилах проведения мероприятий по установлению личности в приемниках-распределителях органов внутренних дел:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. На лицо, помещенное в приемник-распределитель, составляется и направляется два экземпляра дактилоскопической карты по форме, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16667), в оперативно-криминалистические подразделения департаментов полиции и управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по территориальности.
В случае не установления личности по учетам оперативно-криминалистических подразделений и управления Комитета по правовой статистике и специальных учетов, дактилоскопические карты направлять для проверки по учетам Межгосударственного информационного банка функционирующего на базе Главного информационно-аналитического центра Министерства внутренних дел Российской Федерации через Департамент информатизации и связи Министерства внутренних дел Республики Казахстан.".

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 6 ақпандағы № 91 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 ақпанда № 20004 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізілетін Тізбенің 8, 9 және 17-тармақтарын қоспағанда, оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 6 ақпандағы
№ 91 бұйрығымен
бекітілді
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 02.02.2023 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
2. "Ішкі істер органдарының қабылдау-тарату орындарында адамдардың жеке басын анықтау жөніндегі іс-шараларды өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 23 мамырдағы № 231 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7029 болып тіркелген, 2011 жылғы 27 тамызда "Казахстанская правда" газетінің № 272-274 (26693-26695) санында жарияланған):
Ішкі істер органдарының қабылдау-тарату орындарында адамдардың жеке басын анықтау жөніндегі іс-шараларды өткізу ережесінде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қабылдау-тарату орнына орналастырылған адамға "Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16667 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша дактилоскопиялық карталар толтырылады және оның екі данасы полиция департаменттерінің жедел-криминалистикалық бөліністері мен аумақтылығы бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің басқармасына жолданады";
Жедел-криминалистикалық бөліністері Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті басқармасының есептері бойынша жеке басы анықталмаған жағдайда дактилоскопиялық карталар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақпараттандыру және байланыс департаменті арқылы Ресей Федерациясының Ішкі істер министрлігінің бас ақпараттандыру-талдау орталығының базасында жұмыс істейтін Мемлекетаралық ақпараттың банкі есептері арқылы тексеру үшін жолданады.".

3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2012 года № 10 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка приемников-распределителей органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7417, опубликован 19 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 144-145 (26963-26964):
в Правилах внутреннего распорядка приемников-распределителей органов внутренних дел:
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. На лицо, помещенное в приемник-распределитель, с целью установления личности и постановки на учет, составляются и направляются два экземпляра дактилоскопических карт, по форме, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16667), в оперативно-криминалистические подразделения департаментов полиции и управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по территориальности.
В случае не установления личности по учетам оперативно-криминалистических подразделений и управления Комитета по правовой статистике и специальных учетов, дактилоскопические карты направлять для проверки по учетам Межгосударственного информационного банка функционирующего на базе Главного информационно-аналитического центра Министерства внутренних дел Российской Федерации через Департамент информатизации и связи Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Порядок медицинского освидетельствования, а также нормы медико-санитарного обслуживания лиц, помещенных в специальный приемник, осуществляется в соответствии с Правилами оказания медицинской помощи гражданам, свобода которых ограничена, а также отбывающим наказание по приговору суда в местах лишения свободы, помещенным в специальные учреждения, утвержденных приказом министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 314 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11206).";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;

3. "Ішкі істер органдары қабылдау-тарату орындарының ішкі тәртіп ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы № 10 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7417 болып тіркелген, 2012 жылғы 19 мамырда "Казахстанская правда" газетінің № 144-145 (26963-26964) санында жарияланған):
Ішкі істер органдары қабылдау-тарату орындарының ішкі тәртіп ережесінде:
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Қабылдау-тарату орнына орналастырылған адамның жеке басын анықтау және есепке қою мақсатында "Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16667 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша дактилоскопиялық карталар толтырылады және оның екі данасы полиция департаменттерінің жедел-криминалистикалық бөліністері мен аумақтылығы бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің басқармасына жолданады";
Жедел-криминалистикалық бөліністер мен Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті басқармасының есептері бойынша жеке басы анықталмаған жағдайда дактилоскопиялық карталар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақпараттандыру және байланыс департаменті арқылы Ресей Федерациясының Ішкі істер министрлігінің бас ақпараттандыру-талдау орталығының базасы негізінде жұмыс істейтін Мемлекетаралық деректер банкі есептері арқылы тексеру үшін жолданады.
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Қабылдау-тарату орнына орналастырылған адамдарды медициналық куәландыру тәртібі, сондай-ақ оларға медициналық-санитарлық қызмет көрсету нормалары Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 314 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11206 болып тіркелген) бекітілген "Бас бостандығы шектеулі азаматтарға, сондай-ақ сот үкімі бойынша жазасын бас бостандығынан айыру орындарында өтеп жүрген, арнайы мекемелерге орналастырылған адамдарға медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.".
2-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню.
4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2012 года № 11 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка специальных приемников органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7415, опубликован в газетах "Егемен Қазақстан" от 19 мая 2012 года № 247-252 (27326) и "Казахстанская правда" от 19 мая 2012 года № 144-145 (26963-26964):
в Правилах внутреннего распорядка специальных приемников органов внутренних дел:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. На лицо, помещенное в специальный приемник, составляется и направляется один экземпляр дактилоскопической карты по форме, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16667), в оперативно-криминалистическое подразделение департамента полиции.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Порядок медицинского освидетельствования, а также нормы медико-санитарного обслуживания лиц, помещенных в специальный приемник, осуществляется в соответствии с Правилами оказания медицинской помощи гражданам, свобода которых ограничена, а также отбывающим наказание по приговору суда в местах лишения свободы, помещенным в специальные учреждения, утвержденных приказом министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 314 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11206).";
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
5. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 июля 2014 года № 438 "Об утверждении Правил назначения участковых инспекторов полиции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9696, опубликован 13 января 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах назначения участковых инспекторов полиции, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Вакантные должности участковых инспекторов полиции замещаются действующими сотрудниками, в случае отсутствия кандидатов, замещение производится на конкурсной основе в порядке, предусмотренном приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 870 "Об утверждении Перечня должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14305).".

4-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Ішкі істер органдары қабылдау орындарының ішкі тәртіп қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы № 11 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7415 болып тіркелген, 2012 жылғы 19 мамырдағы "Егемен Қазақстан" газетінің № 247-252 (27326) және 2012 жылғы 19 мамырдағы "Казахстанская правда" газетінің № 144-145 (26963-26964) сандарында жарияланған):
Ішкі істер органдары қабылдау орындарының ішкі тәртіп қағидаларында:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Арнайы қабылдау орнына орналастырылған адамға "Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық есебін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16667 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша дактилоскопиялық карта толтырылады және оның бір данасы полиция департаментінің жедел-криминалистикалық бөлінісіне жолданады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Арнайы қабылдау орнына орналастырылған адамдарды медициналық куәландыру тәртібі, сондай-ақ оларға медициналық-санитарлық қызмет көрсету нормалары Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 314 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11206 болып тіркелген) бекітілген Бас бостандығы шектеулі, азаматтарды сондай-ақ сот үкімі бойынша жазасын бас бостандығынан айыру орындарында өтеп жүрген, арнайы мекемелерге орналастырылған адамдары медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.".
5-қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Учаскелік полиция инспекторларын тағайындау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 шілдедегі № 438 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9696 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген учаскелік полиция инспекторларын тағайындау қағидасында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Учаскелік полиция инспекторларының бос лауазымдарын жұмыс істеп жүрген қызметкерлер алмастырады, кандидаттар болмаған жағдайда алмастыру конкурстық негізде "Конкурстық негізде орналастырылатын Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының лауазымдар тізбесін және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс және тағылымдама өткізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 870 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14305 болып тіркелген) көзделген тәртіппен жүргізіледі.".

6. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862 "Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056, опубликован 21 января 2015 года в газете "Казахстанская правда"):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Начальникам Департаментов полиции (далее - ДП) областей, городов Нур-Султан, Алматы, Шымкента и представительства Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД) в городе Байконыр:
1) обеспечить изучение настоящего приказа личным составом органов внутренних дел, а также изготовление служебной документации, предусмотренной Правилами;
2) организовать работу органов внутренних дел в соответствии с требованиями настоящего приказа.".
7. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 874 "Об утверждении форм и образцов бланков водительского удостоверения и свидетельства о регистрации транспортного средства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10064, опубликован 21 января 2015 года № 12 (27888) в газете "Казахстанская правда":
Образец бланка водительского удостоверения, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню.
8. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 5 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10352, опубликованный 30 июля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 143 (28019), 30 июля 2015 года в газете "Егемен Қазақстан" № 143 (28621):
в Квалификационных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"
10
Соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему пункт 7, 9 Правил оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176
Документ не представляется

6. "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10056 болып тіркелген, 2015 жылы 21 қаңтарда "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың полиция департаменттерінің (бұдан әрі - ПД), Қазақстан Республикасы ІІМ-нің (бұдан әрі - ІІМ) Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастықтары:
1) осы бұйрықты ішкі істер органдары жеке құрамының зерделеуін, сондай-ақ Қағидаларда көзделген қызметтік құжаттаманы дайындауды қамтамасыз етсін;
2) ішкі істер органдарының жұмысын осы бұйрықтың талаптарына сәйкес ұйымдастырсын.";
7. "Жүргізуші куәлігі және көлік құралын тіркеу туралы куәлік бланкілерінің нысандары мен үлгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 874 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10064 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 12 (27888) санында жарияланған):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жүргізуші куәлігі бланкісінің үлгісі осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
8. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 5 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10352 тіркелген, 2015 жылғы 30 шілдеде "Казахстанская правда" газетінің № 143 (28019), 2015 жылғы 30 шілдеде "Егемен Қазақстан" газетінің № 143 (28621) санында жарияланған):
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген Қару мен оның патрондары айналымы ережесінің 7, 9-тармағы
Құжат берілмейді

После подачи заявления сотрудником органа внутренних дел производится обследование объекта, помещения. Форма завершения – составляется акт о проверке объекта согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694 (далее – Приказ № 313)
";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"
18
Соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему
Документ не представляется
Приказ № 313
";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"
25
Соответствия требованиям органов внутренних дел порядка хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему
Документ не представляется
Приказ № 313
";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"
28
Соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему
Документ не представляется
Приказ № 313
";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"
31
Условий, обеспечивающих сохранность оружия и патронов к нему, безопасность их хранения и исключающих доступ к ним посторонних лиц.
Для частного оружия – по месту проживания владельцев оружия и патронов к нему в жилых помещениях, в запирающихся на замок сейфах или металлических шкафах
Документ не представляется
Приказ № 313
";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"
35
Соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему
Документ не представляется
Приказ № 313
".
9. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 6 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2015 года № 10353, опубликованный 18 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет", 30 июля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 143 (28019), 30 июля 2015 года в "Егемен Қазақстан" № 143 (28621):
в Квалификационных требованиях и перечне документов, подтверждающие соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, торговле и использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"
6
соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Документ не представляется
После подачи заявления сотрудником органа внутренних дел производится обследование объекта, помещения. Форма завершения – составляется акт о проверке объекта согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан № 313 зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694 (далее – Приказ № 313)
";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"
10
соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Документ не представляется
Приказ № 313
";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"
14
соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Документ не представляется
Приказ № 313
";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"
18
соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Документ не представляется
Приказ № 313
".

Өтініш бергеннен кейін ішкі істер органының қызметкері объектіні, үй-жайларды тексеруді жүргізеді. Аяқталу нысаны – нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа 20-қосымшаға сәйкес объектіні тексеру туралы акт толтырылады (бұдан әрі - № 313 бұйрық)
";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
18
Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық
";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
25
Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық
";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
28
Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық
";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
31
Қару мен оның патрондарының сақталуын, оларды сақтау қауіпсіздігін қамтамасыз ететін және оларға бөтен адамдардың қол жетімділігін болдырмайтын жағдайлар.
Жеке қару үшін – қару мен оның патрондары иелерінің тұрғылықты жері бойынша үй-жайлардағы кілтпен жабылатын сейфтер немесе металл шкафтар
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық
";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
35
Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық
".
9. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 6 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылдың 27 ақпанында № 10353 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2015 жылғы 30 шілдеде "Казахстанская правда" газетінің № 143 (28019), 2015 жылғы 30 шілдеде "Егемен Қазақстан" газетінің № 143 (28621) санында жарияланған):
Азаматтық пиротехникалық заттар және олардың қолданылуымен бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату және пайдалану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақталу және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келуі
Құжат берілмейді
Өтініш бергеннен кейін ішкі істер органы қызметкері объектіні, жайды тексеруді жүргізеді. Аяқталу нысаны – Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласын бақылау жөніндегі бөліністерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа 20-қосымшаға сәйкес объектіні тексеру туралы акті жасалады (бұдан әрі – №313 бұйрық)
";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақталу және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№313 бұйрық
";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақталу және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№313 бұйрық
";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақталу және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№313 бұйрық
".

10. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 150 "Об утверждении Правил приема, учета, хранения и обеспечения сохранности в органах внутренних дел изъятого, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2015 года № 10565, опубликованный 6 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет", в газете "Казахстанская правда" от 27 февраля 2016 года № 39 (28165), "Егемен Қазақстан" 27 февраля 2016 года № 39 (28767):
в Правилах приема, учета, хранения и обеспечения сохранности в органах внутренних дел изъятого, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для организации приема поступающего изъятого по административным и гражданским делам, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов (далее – предметов вооружения), а также в целях осуществления контроля за порядком его приема, учета, хранения и сохранностью в Департаментах полиции областей, городов республиканского значения, столицы и на транспорте (далее – ДП(Т), городских, районных и линейных подразделениях органов внутренних дел (далее – горрайлинорганы) приказами начальников ДП(Т) создаются постоянно действующие комиссии по контролю и приему изъятого по административным и гражданским делам, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов (далее – комиссия).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В состав комиссии включаются представители подразделений административной и криминальной полиции, следствия, собственной безопасности, тылового обеспечения оперативно-криминалистических подразделений (далее – ОКП) и информатизации и связи (далее – ИС) ДП(Т). Возглавляются эти комиссии одним из заместителей начальников ДП(Т).
Указанные комиссии осуществляют прием предметов вооружения на склады арттехвооружения ДП(Т) (далее – АТВ), а также проверки ДП(Т), горрайлинорганов по соблюдению требований настоящих Правил.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок приема изъятого, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов в органах внутренних дел";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

10. "Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды ішкі істер органдарында қабылдау, есепке алу, сақтау және олардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 150 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 27 наурызда № 10565 болып тіркелген, 2016 жылғы 6 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2016 жылғы 27 ақпанда "Казахстанская правда" газетінің № 39 (28165), 2016 жылғы 27 ақпанда "Егемен Қазақстан" газетінің № 39 (28767) санында жарияланған):
Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды ішкі істер органдарында қабылдау, есепке алу, сақтау және олардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Келіп түсетін әкімшілік және азаматтық істер бойынша алынған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды (бұдан әрі- қару-жарақ құралдарын) қабылдауды ұйымдастыру үшін, сондай-ақ оларды қабылдау, есепке алу, сақтау тәртібіне бақылауды жүзеге асыру мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және көліктегі (бұдан әрі- ПД, КПД) полиция департаменттері, қалалық, аудандық және желілік ішкі істер органдары бөліністерінде (бұдан әрі - қаладағы желілік органдары) ПД, КПД бастықтарының бұйрықтарымен әкімшілік және азаматтық істер бойынша алынған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды қабылдау және бақылау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссиялар (бұдан әрі- комиссия) құрылады";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Комиссияның құрамына ПД, КПД әкімшілік және криминалдық полиция бөліністерінің, тергеу, өзіндік қауіпсіздік, тылдық қамтамасыз ету, жедел криминалистикалық бөліністерінің (бұдан әрі - ЖКб) және ақпараттандыру және байланыс бөлімшелерінің (бұдан әрі – АББ) қызметкерлері кіреді. Осы комиссияларды ПД, КПД бастықтарының орынбасарларының бірі басқарады.
Көрсетілген комиссиялар қару-жарақ заттарын ПД, КПД арттехқару-жарақ (бұдан әрі – АТҚЖ) қоймаларына қабылдауды, сондай-ақ ПД, КПД, қалалық, аудандық, желілік органдарының осы Қағидалардың талаптарын сақтауы бойынша тексерісті жүзеге асырады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды ішкі істер органдарында қабылдау тәртібі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Все незарегистрированное в органах внутренних дел (далее – ОВД) оружие направляется в ОКП для определения пригодности к выстрелу и отнесению его типа и вида, в случае отсутствия идентификационного номера, марки, модели или невозможности их определения (нечеткое отображение) оружие направляется в ОКП ДП(Т) для проведения криминалистических исследований по установлению уничтоженных заводских номеров, маркировки.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Допускается передача добровольно сданного оружия по запросу ОКУ(О) – для создания, пополнения, замены в справочных коллекциях и музеев Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД РК), ДП(Т) – для экспонирования.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Передача для создания, пополнения, замены в справочных коллекциях ОКП, экспонирования в музеях МВД РК, ДП(Т) производится только со склада АТВ сотрудниками УТО ДП на основании направления на передачу оружия по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам, которое подписывается начальником УТО, регистрируется по журналу исходящей корреспонденции и скрепляется гербовой печатью ДП(Т).";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Информация о движении предметов вооружения (передача для создания, пополнения, замены в справочных коллекциях ОКП, экспонирования в музеях МВД РК, ДП(Т) заносятся заведующим складом в книгу учета изъятого, добровольно сданного, найденного оружия и боеприпасов поступивших на склад АТВ по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам, по оружию незарегистрированному в ОВД в течении суток в подразделения информатизации и связи направляется рапорт содержащий информацию о передвижении оружия, для внесения соответствующих корректировок в ИБД, по оружию зарегистрированному в ОВД в течении суток сотруднику КОГСО направляется рапорт содержащий информацию о передвижении оружия, для внесения соответствующих корректировок в ИБД.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Огнестрельное оружие из числа изъятого, добровольно сданного, найденного, для создания, пополнения, замены в справочных коллекциях оперативно-криминалистических подразделений, экспонирования в музеях МВД РК, ДП(Т) выдается только со склада АТВ ДП(Т) по письменному указанию заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан, начальника ДП(Т).";
абзац первый пункта 50 изложить в следующей редакции:
"50. Оружие, передаваемое для экспонирования в музеи МВД, ДП(Т), сотрудниками службы вооружения приводится в состояние непригодное для производства выстрела:";
пункт 58 изложить в следующей редакции:

"10. Ішкі істер органдарында (бұдан әрі – ІІО) тіркелмеген барлық қарулар атуға жарамдылығын және оның үлгісін және түрін анықтау үшін ЖКб жолданады, егер сәйкестендіру нөмірі, маркасы, моделі немесе оларды анықтау мүмкін болмаған (бейнеленуі анық болмаған) жағдайда қарудың жойылған зауыттық нөмірін, таңбаларын анықтау бойынша криминалистикалық зерттеу жүргізу үшін қару ПД, КПД ЖКБ-ға жолданады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Ерікті түрде тапсырылған қаруды ЖКБ(б)-ның сұрау салуы бойынша анықтамалық коллекцияларын құру, толықтыру, алмастыру және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ҚР ІІМ) ПД, КПД мұражайларында экспонаттау үшін беруге жол беріледі.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. ЖКБ анықтамалық коллекцияларын құру, толықтыру, алмастыру, Қазақстан Республикасы ІІМ, ПД, КПД мұражайларында экспонаттау үшін беру тек АТҚЖ қоймасынан осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТҚБ-ның бастығы қол қоятын, шығыс хат-хабарлар журналына тіркелетін және ПД, КПД елтаңбалық мөрімен бекітілетін қаруды беруге арналған жолдаманың негізінде ПД ТҚБ қызметкерлері жүргізеді.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Қару-жарақ заттарының қозғалысы (ЖКБ анықтамалық коллекцияларын құру, толықтыру, алмастыру Қазақстан Республикасы ІІМ, ПД, КПД мұражайларында экспонаттау үшін беру) туралы ақпаратты қойма меңгерушісі осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АТҚЖ қоймасына келіп түскен алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, табылған қаруды және оқ-дәрілерді есепке алу журналына енгізеді, бір тәулік ішінде ІІО-да тіркелмеген қару бойынша ақпараттандыру және байланыс бөлімшелеріне БДБ-ға тиісті түзетулер енгізу үшін қарудың қозғалысы туралы ақпаратты қамтитын баянат жолданады, бір тәулік ішінде ІІО-да тіркелген қару бойынша АҚҚАБ қызметкеріне БДБ-ға тиісті түзетулер енгізу үшін қарудың қозғалысы туралы ақпаратты қамтитын баянат жолданады.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған атыс қаруы жедел-криминалистикалық бөліністердің анықтамалық коллекцияларын құру, толықтыру, ауыстыру Қазақстан Республикасы ІІМ, ПД, КПД мұражайларында экспонаттауға қою үшін тек ПД, КПД АТҚ қоймаларынан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, ПД, КПД бастығының жазбаша нұсқауымен беріледі.";
50-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"ІІМ, ПД, КПД мұражайларына экспонаттау үшін берілетін қаруды қару-жарақ қызметінің қызметкерлері атуға жарамсыз күйге келтіреді:";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"58. Для сдачи оружия и боеприпасов в УТО (ОТО) ДП направляется письмо подписанное начальником территориального подразделения внутренних дел, сдающего оружие и боеприпасы.";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. УТО (ОТО) ДП в течении двух рабочих дней направляет ответ о согласии или отказе в приеме предметов вооружения (в случае отказа прилагается мотивированное пояснение).";
пункты 62 и 63 изложить в следующей редакции:
"62. Прием оружия и боеприпасов от юридических лиц непригодного к дальнейшему использованию служебного оружия и патронов к нему для дальнейшего уничтожения осуществляется по их письменному ходатайству о передаче оружия, боеприпасов по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам с разрешения начальника или заместителя начальника ДП(Т) после уведомления подразделения КОГСО по территориальности.
63. Прием оружия и боеприпасов от юридических лиц пригодного к дальнейшему использованию служебного оружия и патронов к нему для временного осуществляется по их письменному ходатайству о передаче оружия, боеприпасов по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам с разрешения начальника или заместителя начальника ДП(Т) после уведомления подразделения КОГСО по территориальности, в ходатайстве указывается срок хранения, с отметкой о том, что в случае если владелец оружия не обратился в ОВД с обращением о возврате оружия до окончания указанного в ходатайстве срока без уважительной причины (болезнь, длительная командировка) сданное оружие безвозмездно переходит в собственность государства.";
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. Служба вооружения ДП(Т) ежемесячно направляет отчет о принятых, находящихся на хранении и утилизированных предметах вооружения в Департамент тыла МВД РК.";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. Транспортировка предметов вооружения от органа внутренних дел до склада государственного учреждения "База военного и специального снабжения "Южная" для утилизации осуществляется сотрудниками подразделений УТО, ОТО ДП(Т) на специализированном автотранспорте в сопровождении вооруженной охраны и экипажа патрульной полиции на патрульной машине.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок учета изъятого, добровольно сданного, найденного оружия и боеприпасов в органах внутренних дел";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Хранение изъятого, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов";
пункт 98 изложить в следующей редакции:
"98. Порядок приема, хранения, учета изъятого, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов в ОВД, на складах АТВ проверяется:

"58. Қаруды және оқ-дәрілерді ПД ТҚЕБ(б)-ға тапсыру үшін қару мен оқ-дәрілерді тапсырушы аумақтық ішкі істер бөлінісінің бастығы қол қойған хаты жолданады.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. ПД ТҚЕБ(б)-ға екі жұмыс күні ішінде қару-жарақ заттарын қабылдауға келісу немесе қабылдаудан бас тарту туралы жауап жолдайды (бас тартқан жағдайда дәлелді түсіндірме қоса беріледі).";
62 және 63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Одан әрі пайдалануға жарамсыз қызметтік қару мен оның патрондарын одан әрі жою үшін заңды тұлғалардан қару мен оқ-дәрілерді қабылдау аумақтығы бойынша АҚҚА бөлімшелеріне хабарлағаннан кейін ПД, КПД бастығының немесе оның орынбасарының рұқсатымен осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларды беру туралы жазбаша қолдаухат бойынша жүзеге асырылады.
63. Одан әрі пайдалануға жарамды қызметтік қару мен оның патрондарын уақытша сақтау үшін заңды тұлғалардан қабылдау аумақтығы бойынша АҚҚА бөлімшелеріне хабарлағаннан кейін ПД, КПД бастығының немесе оның орынбасарының рұқсатымен осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша олардың жазбаша қолдаухаты бойынша жүзеге асырылады. Қолдаухатта егер қарудың иесі қолдаухатта көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін дәлелсіз себептермен (науқастығына, ұзақ іссапар) ІІО-ға қаруды қайтару туралы өтініш жасамаған жағдайда тапсырылған қару өтеусіз мемлекеттің меншігіне өтеді.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"77. ПД, КПД-нің Қару-жарақ қызметі қабылданған, сақтауда тұрған және кәдеге жаратылған қару-жарақ заттары туралы Қазақстан Республикасы ІІМ-нің Тыл департаментіне ай сайын есеп жолдайды.";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Қару-жарақ заттарын ішкі істер органынан "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базасы" мемлекеттік мекемесінің қоймасына дейін кәдеге жарату үшін тасымалдауды ПД, КПД ТҚЕБ, ТҚб бөлімшелерінің қызметкерлері мамандандырылған автокөліктегі қарулы күзеттің және патрульдік автокөліктегі патрульдік полициясы экипажының ілесіп жүруімен жүзеге асырады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қару мен оқ-дәрілерді ішкі істер органдарында есепке алу тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруды және оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды сақтау";
98-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"98. Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруларды, оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды ІІО-да, АТҚЖ қоймаларына қабылдау, сақтау, есепке алу тәртібін тексереді:

1) начальниками городских, районных, линейных подразделений полиции в своих подразделениях - не реже одного раза в месяц;
2) членами постоянно действующей комиссии ДП(Т) - не менее одного раза в квартал, а также по фактам чрезвычайных происшествий, связанных с недостачей, излишками, хищениями оружия и боеприпасов;
3) сотрудниками МВД РК – во время комплексных, инспекторских, контрольных проверок ДП(Т), а также по фактам чрезвычайных происшествий, связанных с недостачей, излишками, хищениями оружия и боеприпасов;
4) в соответствии с планами МВД РК, ДП(Т) один раз в год проводится документальная ревизия правильности учета, приема и передачи изъятого, добровольно сданного, найденного оружия и боеприпасов, взрывчатых материалов, а также инвентаризация всего хранящегося в органах внутренних дел, камерах вещественных доказательств, складах АТВ оружия и боеприпасов.";
абзац второй пункта 99 изложить в следующей редакции:
"в городских, районных, линейных подразделениях полиции – порядок оформления сотрудником КОГСО квитанций на сданное оружие и боеприпасы, взрывчатые материалы своевременность доклада руководству оперативным дежурным ОВД о принятых предметах, соблюдение правил перевозки и сроков сдачи оружия на склад АТВ ДП(Т);";
пункт 103 изложить в следующей редакции:
"103. О всех случаях недостач, излишков, утрат и порчи изъятого, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов и взрывчатых материалов, а также фактах их сокрытия от учета, присвоения работниками ОВД, немедленно сообщается в установленном порядке в МВД РК, ДП(Т), а затем в течение одного месяца высылаются копии заключений по результатам служебных проверок, приказов о наказании виновных лиц.".
11. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 266 "Об утверждении Правил добровольной возмездной сдачи гражданами незаконно хранящихся огнестрельного оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10840, опубликованный 9 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет", в газете "Казахстанская правда" 13 августа 2016 года № 155 (28281), "Егемен Қазақстан" 13 августа 2016 года № 155 (28883):
преамбулу изложить в следующей редакции:

1) қалалық, аудандық, желілік полиция бөліністерінің бастықтары өз бөлімшелерінде – айына кемінде бір рет;
2) Қазақстан Республикасы ПД, КПД тұрақты жұмыс істейтін комиссияның мүшелері – тоқсанына кемінде бір емес, сондай-ақ қарудың, оқ-дәрілердің жетпей қалуына, артық шығуына, ұрлануына байланысты төтенше оқиғалар фактілері бойынша;
3) Қазақстан Республикасы ІІМ қызметкерлері – ПД, КПД-нің кешенді, инспекторлық, бақылау тексерістері кезінде, сондай-ақ қарудың және оқ-дәрілердің жетпей қалуына, артық шығуына, ұрлануына байланысты төтенше оқиғалар фактілері бойынша жүргізеді;
4) Қазақстан Республикасы ІІМ, ПД, КПД жоспарларына сәйкес жылына бір рет алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруларды, оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды есепке алу, қабылдау және тапсыру есебінің дұрыстығына құжаттамалық ревизия жүргізіледі, сондай-ақ ішкі істер органдарында, заттай дәлелдемелер сақталатын камераларда, АТҚЖ қоймаларында барлық сақталып тұрған қару мен оқ-дәрілерге түгендеу жүргізіледі.";
99-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қалалық, аудандық, желілік полиция бөліністерінде – АҚҚАБ қызметкерінің тапсырылған атыс қаруының және оқ-дәрілердің, жарылғыш материалдардың түбіртектерін ресімдеу тәртібі, ІІО жедел кезекшісінің қабылданған заттары туралы басшылыққа уақтылы баяндауы, ПД, КПД ТҚЕБ қоймасына қаруды тасымалдау ережесі мен тапсыру мерзімдерінің сақталуы;";
103-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"103. Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған атыс қарулары, оқ-дәрілер және жарылғыш материалдардың барлық жетіспеген, артық шыққан, жоғалған және бүлінген жағдайлары, сондай-ақ оларды есептен жасыру, ІІО-ның қызметкерлері иемденген фактілер туралы белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы ІІМ, ПД, КПД-ге дереу хабарланады, содан соң бір айдың ішінде қызметтік тексеру нәтижелері бойынша қорытындылардың, кінәлі адамдарды жазалау туралы бұйрықтардың көшірмелері жіберіледі.".
11. "Заңсыз сақталған атыс қаруын, оқ-дәріні және жарылғыш заттарды азаматтардың ерікті түрде өтемді тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 266 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10840 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2016 жылғы 13 тамызда "Казахстанская правда" газетінің № 155 (28281), 2016 жылғы 13 тамызда "Егемен Қазақстан" газетінің № 155 (28883) санында жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 8-3) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах добровольной возмездной сдачи гражданами незаконно хранящихся огнестрельного оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
абзац второй пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Антикварное оружие (огнестрельное оружие, изготовленное до 1899 года, за исключением огнестрельного оружия, изготовленного для стрельбы унитарными патронами центрального боя) и оружие, имеющее культурную ценность, по решению комиссии может передаваться в натурные коллекции оперативно-криминалистических подразделений или музеи Министерства внутренних дел, департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы и на транспорте.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок сдачи и регистрации огнестрельного оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок создания и работы комиссии по установлению вознаграждения за сданное огнестрельное оружие, боеприпасы и взрывчатые вещества";
абзац второй пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Состав комиссий утверждается приказами начальников Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы и состоит из сотрудников подразделений тылового и финансового обеспечения, по контролю за оборотом гражданского и служебного оружия, криминальной полиции, собственной безопасности, оперативно-криминалистической, информатизации и связи.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Комиссии создаются в каждом ГОРОП Департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы.";
абзац второй пункта 15 изложить в следующей редакции:
"Первый экземпляр заключения направляется в бухгалтерию Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы и является основанием для выплаты вознаграждения гражданину за сданное вооружение.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Материалы работы комиссий ГОРОП еженедельно обобщаются департаментами полиции областей, городов республиканского значения и столицы, направляются в соответствующие службы (комитеты административной, криминальной полиции и Департамент финансового обеспечения) центрального аппарата Министерства внутренних дел по утвержденным формам отчетности.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок выплаты вознаграждений";
абзац первый пункта 21 изложить в следующей редакции:

"Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 1-тармағының 8-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Заңсыз сақталған атыс қаруын, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды азаматтардың ерікті түрде өтемді тапсыру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
5-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Антикварлық қару (орталық соққыдағы біртұтас патрондармен атуға арналып жасалған атыс қаруынан басқа, 1899 жылға дейін жасалған атыс қаруы) және мәдени құндылығы бар қару комиссияның шешімі бойынша Ішкі істер министрлігінің, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және Көліктегі полиция департаменттері жедел-криминалистикалық бөлімшелерінің заттай коллекцияларына немесе мұражайларына берілуі мүмкін.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Атыс қаруын, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды тапсыру және тіркеу тәртібі";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Тапсырылған атыс қаруы, оқ-дәріні және жарылғыш заттар үшін сыйақы белгілеу жөніндегі комиссия құру және оның жұмыс істеу тәртібі";
11-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссия құрамы облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың полиция департаменттері бастықтарының бұйрықтарымен бекітіледі, тыл және қаржымен қамтамасыз ету, азаматтық және қызметтік қару айналымын бақылау, криминалдық полиция, өзіндік қауіпсіздік, жедел-криминалистикалық және ақпараттандыру және байланыс қызметтері бөліністерінің қызметкерлерінен тұрады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Комиссия облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың полиция департаменттерінің әрбір ҚАПб-да құрылады.";
15-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорытындының бірінші данасы облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың полиция департаменттерінің бухгалтериясына жолданады және ол тапсырылған қару үшін азаматқа сыйақы төлеуге негіз болып табылады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. ҚАПб комиссияларының жұмыс материалдарын апта сайын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың полиция департаменттері жинақтайды, есептіліктің бекітілген нысандары бойынша Ішкі істер министрлігі орталық аппаратының тиісті қызметтеріне (Әкімшілік полиция комитеті, Криминалдық полиция және Қаржымен қамтамасыз ету департаменттеріне) жібереді.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Сыйақы төлеу тәртібі";
21-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"21. Сотрудники подразделения по контролю за оборотом гражданского и служебного оружия ГОРОП (члены комиссий) для выплаты денежных средств направляют в службы финансового обеспечения (бухгалтерии) Департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы следующие документы:".
12. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 319 "Об утверждении Правил приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11193, опубликованный 9 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет", в газете "Казахстанская правда" 3 сентября 2016 года № 169 (28295), "Егемен Қазақстан" 3 сентября 2016 года № 169 (28897):
в Правилах приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Пиротехнические вещества и изделия IV класса опасности по месту их хранения реализуются со складов другим юридическим лицам, выданная по территориальности Департаментами полиции областей, городов республиканского значения, столицы и на транспорте.".
13. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 386 "Об утверждении Правил изготовления, хранения и учета бланков свидетельств о регистрации транспортных средств, присвоения и изготовления государственных регистрационных номерных знаков транспортных средств в подразделениях органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11186, опубликован 10 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах изготовления, хранения и учета бланков свидетельств о регистрации транспортных средств, присвоения и изготовления государственных регистрационных номерных знаков транспортных средств в подразделениях органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Допускается повторное присвоение ГРНЗ, бывших в пользовании на транспортные средства прежним владельцам (в том числе бывших в пользовании государственных органов), при их соответствии требованиям национального стандарта.
По волеизъявлению правопреемника (наследника) допускается повторная выдача прежних ГРНЗ на транспортное средство, являющееся предметом наследования, при их соответствии требованиям национального стандарта и государственной регистрации транспортного средства в пределах одного региона с уплатой государственных пошлин установленных Налоговым Кодексом.".

"21. ҚАПб азаматтық және қызметтік қару айналымын бақылау бөліністерінің қызметкерлері (комиссиялар мүшелері) ақшалай қаражат төлеу үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың полиция департаменттерінің қаржымен қамтамасыз егу қызметтеріне (бухгалтерияларына) мынадай құжаттарды жолдайды:".
12. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 319 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 27 мамырдағы № 11193 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2016 жылғы 3 қыркүйекте "Казахстанская правда" газетінің № 169 (28295), 2016 жылғы 3 қыркүйекте "Егемен Қазақстан" газетінің № 169 (28897) санында жарияланған):
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларында:
20-тарамақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Қауіптілігі ІV сыныптық пиротехникалық заттар мен бұйымдар облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және Көліктегі полиция департаменттерінің (бұдан әрі - ПД, КПД) аумақтылығы бойынша берген басқа да заңды тұлғаларға оларды сақтау орны бойынша қоймалардан сатылады".
13. "Көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктердің бланкілерін дайындау, сақтау және есепке алу, көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру және дайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 386 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11186 болып тіркелген, 2015 жылы 10 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөліністерінде көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктердің бланкілерін дайындау, сақтау және есепке алу, көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру және дайындау қағидаларында:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Ұлттық стандарттың талаптарына сәйкес келген кезде, бұрын пайдалануда болған (оның ішінде бұрын мемлекеттік органдардың пайдалануында болған) МТНБ-ларды бұрынғы иелеріне көлік құралына қайта беруге жол беріледі.
Құқықтық мирасқордың (мұрагердің) ерік білдіруі бойынша мұрагерлік мәні болып табылатын көлік құралына бұрынғы МТНБ-ны олар ұлттық стандарттың талаптарына сәйкес келген және Салық кодексінде белгіленген мемлекеттік баждарды төлей отырып, бір өңір шегінде көлік құралын мемлекеттік тіркеген кезде қайта беруге жол беріледі.".

14. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении Правил организации деятельности участковых инспекторов полиции, ответственных за организацию работы участкового пункта полиции, участковых инспекторов полиции и их помощников" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13004, опубликованный 11 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет", в газете "Казахстанская правда" 1 сентября 2016 года № 167 (28293), "Егемен Қазақстан" 1 сентября 2016 года № 167 (28895):
пункт 14 дополнить подпунктом 19-1) следующего содержания:
"19-1) Участковый инспектор полиции в пределах своей компетенции осуществляет взаимодействие с подразделением по контролю за оборотом гражданского и служебного оружия по вопросу контроля за соблюдением владельцами гражданского оружия установленных требований по хранению принадлежащих им оружия и патронов к нему.
Участковый инспектор полиции осуществляет проверку по месту жительства лиц, имеющих в личном пользовании огнестрельное оружие не реже одного раза в год, за исключением проверок, проводимых органами полиции в период проведения оперативно-профилактических мероприятий, а также по заданию сотрудника подразделения по контролю за оборотом гражданского и служебного оружия (далее – КОГСО) лиц претендующих на получение разрешений на приобретение, хранение, хранение и ношение оружия.
По результатам проверки участковый инспектор полиции составляет рапорт согласно приложению 18 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694), и в течении 5 рабочих дней направляет данный рапорт, а также в случае выявления нарушений правил хранения оружия проверочные материалы (копии протоколов об административном правонарушении, изъятия оружия и др.) сотруднику КОГСО.".
15. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 "Об утверждении Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13694, опубликованный 31 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет", в газете "Казахстанская правда" 23 мая 2017 года № 96 (28475), "Егемен Қазақстан" 23 мая 2017 года № 96 (29077):
в Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

14. "Учаскелік полиция пунктінің жұмысын ұйымдастыруға жауапты учаскелік полиция инспекторларының, учаскелік полиция инспекторлары мен олардың көмекшілерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1095 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13004 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2016 жылғы 1 қыркүйекте "Казахстанская правда" газетінің № 167 (28293), 2016 жылғы 1 қыркүйекте "Егемен Қазақстан" газетінің № 167 (28895) санында жарияланған):
14-тармақ мынадай мазмұндағы 19-1) тармақшамен толықтырылсын:
"19-1) Учаскелік полиция инспекторы өз құзыреті шегінде азаматтық қару иелерінің өзіне тиесілі қару және оның патрондарын сақтау бойынша бекітілген талаптардың сақталуына бақылау жасау мәселесі бойынша азаматтық және қызметтік қару айналымын бақылау жөніндегі бөліністерімен өзара іс-қимыл жасасуды жүзеге асырады.
Учаскелік полиция инспекторы жедел-профилактикалық іс-шаралар өткізу кезеңінде полиция органдары жүргізген тексерістерді қоспағанда, жеке пайдаланымында атыс қаруы бар жеке адамдарды тұрғылықты орны бойынша жылына бір рет, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару айналымын бақылау бөлінісінің қызметкерінің (бұдан әрі- АҚҚАБ) тапсырмасы бойынша қаруды сатып алуға, сақтауға және алып жүруге рұқсатты алуға үміткер адамдарға тексерісті жүзеге асырады.
Тексеріс нәтижелері бойынша учаскелік полиция инспекторы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 13694 болы тіркелген) бекітілген Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекіту туралы нұсқаулыққа 18-қосымшаға сәйкес баянат толтырады және 5 жұмыс күн ішінде осы баянатты, сондай-ақ қаруды сақтау ережесін бұзу анықталған жағдайда тексеру материалдарын (әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама көшірмесін, қаруды алу және т.б.) АҚҚАБ қызметкеріне жібереді.".
15. "Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 31 мамырда, 2016 жылғы 23мамырда "Казахстанская правда" газетінің № 96 (28475), 2016 жылғы 23мамырда "Егемен Қазақстан" газетінің № 96 (29077) санында жарияланған):
Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулықта:
3-тарамақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Единую систему контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением образуют подразделения КОГСО Комитета административной полиции (далее – КАП) Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы и на транспорте (далее – ДП(Т), городских, районных и линейных управлений, отделов полиции (далее – ГОРОП, ЛУ(О)П).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Ведомственный контроль, за деятельностью подразделений КОГСО осуществляют:
в центральном аппарате МВД – заместитель министра внутренних дел, курирующий КАП, заместитель председателя КАП курирующий Управление КОГСО;
в ДП(Т) заместители начальников ДП(Т) курирующие Управления административной полиции (далее – УАП), начальники УАП, заместители начальников УАП курирующие подразделения КОГСО;
в ГОРОП (ЛУ(О)П) заместители начальников ГОРОП (ЛУ(О)П) курирующие ОАП, начальники ОАП, заместители начальников ОАП курирующие подразделения КОГСО.";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) оказывают государственные услуги в соответствии с Реестром государственных услуг, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 (далее – Реестр).
В подразделениях КОГСО ДП(Т), ГОРОП и ЛУ(О)П приказом начальника ОВД назначается ответственный сотрудник за оказание государственных услуг в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
С целью выявления, устранения и недопущения нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, подразделениями КОГСО МВД и ДП(Т), в соответствии с требованиями приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14740) осуществляется внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в форме контрольного мероприятия и мониторинга качества оказания государственных услуг;";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Сотрудники КОГСО, оказывающие государственные услуги и закрепленные за качеством их исполнения, освобождаются от дежурства (нарядов), а также участия оперативно-профилактических мероприятий за исключением мероприятий по контролю за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"3. ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдар айналымын бақылаудың бірыңғай жүйесін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – ІІМ) Әкімшілік полиция комитетінің (бұдан әрі – ӘПК), облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және Көліктегі полиция департаменттерінің (бұдан әрі – ПД, КПД), қалалық, аудандық және желілік полиция басқармаларының, бөлімдерінің (бұдан әрі – ҚАПО, ЖПБ(б)) АҚҚАБ бөліністері құрайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. АҚҚАБ бөліністерінің қызметіне ведомствалық бақылауды:
ІІМ-нің орталық аппаратында – Ішкі істер министрінің ӘПК-ге жетекшілік ететін орынбасары, ӘПК төрағасының АҚҚАБ басқармасына жетекшілік ететін орынбасары;
ПД, Көліктегі ПД-де – ПД, КПД бастығының Әкімшілік полиция басқармасына (бұдан әрі – ӘПБ) жетекшілік ететін орынбасарлары, ӘПБ бастықтары, ӘПБ бастығының АҚҚАБ бөлінісіне жетекшілік ететін орынбасарлары;
ҚАПБ-да (ЖПБ(б)) – ҚАПБ (ЖПБ(б)) бастықтарының ӘПб жетекшілік ететін орынбасарлары, ӘПб бастықтары, ӘПб бастығының АҚҚАБ бөлінісіне жетекшілік ететін орынбасарлары жүзеге асырады.";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес көрсетеді (бұдан әрі - Тізілім).
ПД, КПД, ҚАПБ және ЖПБ(б) АҚҚАБ бөлімшелерінде ІІО бастығының бұйрығымен азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетуге жауапты қызметкер тағайындалады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарын бұзуды анықтау, жою және жол бермеу мақсатында ІІМ, ПД және КПД АҚҚАБ бөлімшелерінде "Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығының талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 14740 болып тіркелген) мемлекеттік қызмет көрсету сапасына бақылау іс-шаралары мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасына мониторинг жүргізу нысанында ішкі бақылау жүзеге асырылады".
мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1. Мемлекеттік қызметті көрсететін және оларды орындау сапасына бекітілген АҚҚАБ қызметкерлері кезекшіліктен (нарядтардан), сондай-ақ ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымына бақылау жасау жөніндегі іс-шараларды қоспағанда, жедел-профилактикалық іс-шараларға қатысудан босатылады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Управление по контролю за оборотом гражданского и служебного оружия КАП МВД (далее – УКОГСО) в рамках проводимой работы по осуществлению контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
1) осуществляет ведомственный контроль за деятельностью подразделений КОГСО ДП(Т), ГОРОП и ЛУ(О)П по вопросам исполнения Решений Коллегий МВД, оперативных совещаний, указаний МВД, качества оказания государственных услуг, участия в проведении розыскных мероприятий по похищенному и утерянному гражданскому и служебному оружию, организации проведения мероприятий по установлению владельцев гражданского оружия, местонахождение которых не известно, законности выдачи разрешительных документов в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий), формирования и ведения учета "Зарегистрированное оружие" ИБД МВД, формирования ГБД "Е-лицензирование" и осуществления контроля за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сферах оборота гражданского и служебного оружия, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий);
2) осуществляет подбор кадров КОГСО ДП (Т), ГОРОП и ЛУ(О)П, вносит предложения об их поощрении, наказании, перемещения по службе;
3) в соответствии с планами работы МВД или в порядке реагирования на недостатки в работе проводит инспектирование и целевые проверки подразделений КОГСО ДП (Т), ГОРОП и ЛУ(О)П.
Проверки осуществляются на основе тщательного анализа состояния деятельности подразделений КОГСО ДП(Т), ГОРОП и ЛУ(О)П, особенностей регионов, количества контролируемых объектов и владельцев гражданского оружия.
В ходе проверок оказывается методическая и практическая помощь, в том числе по совершенствованию деятельности подразделений;
4) на основании анализа состояния преступности, с применением зарегистрированного в ОВД гражданского и служебного оружия, результатов работы подразделений основанных на отчетных данных, материалов инспектирования, проверок, мониторинга оказываемых государственных услуг разрабатывает ежеквартальные планы работ.
В соответствии с планами проводятся организационные и практические мероприятия, направленные на профилактику преступлений с применением зарегистрированного гражданского и служебного оружия, его краж и утерь, повышение качества осуществления контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, оказываемых государственных услуг и уровня ведомственного контроля, обеспечивается своевременное принятие решений и практических мер по устранению недостатков в работе подразделений КОГСО;

"16. ІІМ ӘПК Азаматтық және қызметтік қару айналымын бақылау басқармасы (бұдан әрі – АҚҚАББ) ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданып жасаған бұйымдар айналымын бақылауды жүзеге асыру жөніндегі жұмысты атқару шеңберінде:
1) ІІМ Алқаларының, жедел кеңестерінің шешімдерін, ІІМ нұсқауларын орындау, мемлекеттік қызмет көрсету сапасы, ұрланған және жоғалған азаматтық және қызметтік қару жөніндегі іздестіру іс-шараларын жүргізуге қатысу, мекенжайы анықталмаған азаматтық қару иелерін анықтау жөніндегі іс-шараларды жүргізуді ұйымдастыру, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар (мәдени-көпшілік іс-шараларды өткізу кезіндегі отшашулар, фейрверктер) айналымы саласындағы рұқсат беру құжаттарын берудің заңдылығы, ІІМ БДБ "Тіркелген қару" есебін қалыптастыру және жүргізу, "Е-лицензиялау" МДБ қалыптастыру, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар (мәдени-көпшілік іс-шараларды өткізу кезіндегі отшашулар, фейрверктер) айналымы саласындағы жеке және заңды тұлғалардың қызметін бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша ПД, КПД, ҚАПБ және ЖПБ(б) АҚҚАБ бөліністерінің қызметіне ведомстволық бақылауды жүзеге асырады;
2) ПД, КПД, ҚАПБ және ЖПБ(б) АҚҚАБ кадрларын іріктеуді жүзеге асырады, оларды көтермелеу, жазалау, қызмет бабымен жылжыту бойынша ұсыныстар енгізеді;
3) ІІМ жұмыс жоспарларына сәйкес немесе жұмыстағы кемшіліктерге ден қою тәртібінде ПД, КПД, ҚАПБ және ЖПБ(б) АҚҚАБ бөліністеріне инспекторлық және мақсатты тексерістер жүргізеді.
Тексерістер ПД, КПД, ҚАПБ және ЖПБ(б) АҚҚАБ бөліністері жұмысының жай-күйіне жүргізілген түпкілікті талдау, өңірлердің ерекшеліктері, бақыланатын объектілер мен азаматтық қару иелерінің саны негізінде жүзеге асырылады.
Тексеріс барысында, оның ішінде бөлініс қызметін жетілдіру бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсетіледі;
4) ІІО-да тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды қолданумен жасалған қылмыстың жай-күйіне талдау, бөліністердің есепті деректеріне негізделген жұмыс нәтижелері, инспекторлау, тексерулер материалдары, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге жүргізілген мониторниг негізінде тоқсан сайынғы жұмыс жоспарларын әзірлейді.
Жоспарларға сәйкес тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды қолдана отырып жасалған қылмыстар, оның ұрлығы мен жоғалту профилактикасына, ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалаған бұйымдар айналымын бақылауды жүзеге асыру, мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын және ведомствалық бақылау деңгейін арттыруға бағытталған ұйымдастырушылық және практикалық іс-шаралар өткізіледі, АҚҚАБ бөліністерінің жұмысындағы кемшіліктерді жою бойынша шешімдер мен практикалық шараларды уақтылы қабылау қамтамасыз етіледі;

5) на основании предложений подразделений КОГСО ДП(Т) формирует предложения по совершенствованию контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, и качества оказываемых государственных услуг;
6) разрабатывает, издает и ведет Государственный кадастр гражданского и служебного оружия и патронов к нему в порядке, установленном приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 283 "Об утверждении Правил разработки, издания и ведения Государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11045);
7) разрабатывает предложения по внесению изменений и дополнений в международные нормативные правовые акты и Республики Казахстан по вопросам контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. УКОГСО в пределах своей компетенции выдает разрешения на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку служебного оружия и патронов к нему предназначенного для использования в целях обеспечения личной безопасности должностных лиц государственных органов, должности которых в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" отнесены к политическим, депутатами Парламента Республики Казахстан, а также наградного оружия гражданам Республики Казахстан.
УКГСО согласовывает заявления на лицензию на импорт (экспорт) гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
Все виды вышеуказанных разрешений подписываются председателем КАП МВД и его заместителями.";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Организация работы подразделений КОГСО ДП(Т)";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Подразделения КОГСО УАП ДП(Т) в процессе осуществления контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
1) формируют учет "Зарегистрированное оружие" ИБД.
Осуществляют ввод, корректировку и снятие с учета "Зарегистрированное оружие" ИБД гражданского, служебного и наградного оружия;
2) проверяют представленные субъектами, имеющими право на приобретение оружия (государственные органы, должностные лица которых наделены правом хранения и ношения служебного оружия, юридические лица с особыми уставными задачами, охотохозяйственные организации, спортивные организации и организации образования) сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему, которые оформляются в двух экземплярах по форме, согласно приложению 17 к Правилам оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правительства от 3 августа 2000 года № 1176, на служебное нарезное, гладкоствольное, огнестрельное бесствольное, газовое с возможностью стрельбы патронами травматического действия и электрическое оружие;

5) ПД, КПД АҚҚАБ бөліністерінің ұсыныстары негізінде ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалаған бұйымдар айналымын бақылауды және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапасын жетілдіру бойынша ұсыныстар жасайды;
6) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының мемлекеттік кадастрын әзірлеу, басып шығару және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 283 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11045 болып тіркелген) белгіленген тәртіпте Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының мемлекеттік кадастрын әзірлейді, басып шығарады және жүргізеді;
7) халықаралық және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар айналымын бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлейді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. АҚҚАББ өз құзыреті шегінде "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лауазымдары саяси мемлекеттік қызметшілерге жатқызылған мемлекеттік органдардың лауазымды адамдардың, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының жеке қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында пайдалануына арналған қызметтік қаруды және оның патрондарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтарына марапаттық қаруды сатып алуға, сақтауға және алып жүруге, тасымалдауға рұқсаттар береді.
АҚҚАББ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдардың импортына (экспортына) лицензияға өтініштерді келіседі.
Жоғарыда көрсетілген рұқсаттардың барлық түрлеріне ІІМ ӘПК төрағасы және оның орынбасарлары қол қояды.";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. ПД, КПД АҚҚАБ бөліністерінің жұмысын ұйымдастыру";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдар айналымын бақылауды жүзеге асыру процесінде ІІД, КІІД ӘПБ АҚҚАБ бөліністері:
1) БДБ "Тіркелген қару" есебін құрастырады.
Азаматтық, қызметтік және марапаттық қаруды БДБ "Тіркелген қару" есебіне енгізуді, түзетулер мен шығаруды жүзеге асырады;
2) қару алуға құқығы бар субъектілермен ұсынылған (қызметтік қару ұстау мен сақтау құқығы берілген лауазымды тұлғалар, мемлекеттік органдар, ерекше жарғылық міндетке ие заңды тұлғалар, аң шаруашылығы ұйымдары, спорттық ұйымдар және білім беру ұйымдары) қару және оның патрондарының қолда бар және қажетті саны туралы мәліметтерді тексереді, олар Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы қару мен оның патрондары айналымы ережесінің 17-қосымшасына сәйкес қызметтік ойық, тегіс ұңғылы, ұңғысыз атыс, жарақат салатын әсері бар патрондармен ату мүмкіндігі бар газды және электрлік қаруға екі данада ресімделеді.

3) Первый экземпляр хранится в контрольно-наблюдательном деле, находящемся в подразделениях КОГСО, второй экземпляр у ответственного за приобретение и сохранность оружия и патронов к нему.
При производстве расчета на единицу оружия и количества патронов на неснижаемый запас на единицу оружия, практические стрельбы на одного человека, проверке боя на единицу оружия, необходимо руководствоваться штатной численностью сотрудников организаций, допущенных к хранению и ношению служебного оружия.
На вакантные должности расчет потребного количества оружия и патронов не производится.
Штатное расписание сотрудников юридических лиц, с указанием Ф.И.О. (при его наличии) и должности допущенных к хранению и ношению служебного оружия, представляется в произвольной форме, заверенной подписью руководителя и печатью юридического лица.
Субъекты охранной деятельности, заключившие с заказчиками договора на охрану дополнительно указывают количество вооруженных постов и режим охраны (круглосуточные посты.).
Для вооружения работников охранных организаций, учрежденных национальными компаниями, осуществляющими свою деятельность по охране магистральных железнодорожных сетей, магистральных трубопроводов, нефтеперерабатывающего производства и атомной энергии, для производства расчета, ответственным лицом закрепленным за сохранность служебного оружия предоставляется дислокация постов охраняемых объектов с копиями действующих договоров (контрактов) на их охрану (за исключением сведений, составляющих государственные секреты).
Получение филиалом и представительством разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия не требуется.
При возникновении обстоятельств у юридического лица в приобретении дополнительной единицы оружия, расчет оружия и патронов к нему производится только на дополнительную единицу оружия и патронов к нему.
После списания израсходованных патронов на практические стрельбы и для проверки боя на единицу оружия по акту списания боевых припасов по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции, юридические лица приобретают патроны по разрешениям, выдаваемым ОВД;
4) организовывают проведение региональных оперативно-профилактических мероприятий, направленных на соблюдение физическими и юридическими лицами требований законодательства в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
5) осуществляет ведомственный контроль за деятельностью подразделений КОГСО ГОРОП (ЛУ(О)П) по вопросам:
исполнения Решений Коллегии МВД, оперативных совещаний, указаний МВД, ДП(Т);
качества оказания государственных услуг;
участия в проведении розыскных мероприятий по похищенному и утерянному гражданскому и служебному оружию;
организации проведения мероприятий по установлению владельцев гражданского оружия, местонахождение которых не известно;
законности выдачи подразделениями разрешительных документов в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий);
формирования и ведения учета "Зарегистрированное оружие" ИБД МВД;
формирования ГБД "Е-лицензирование";
осуществления контроля за деятельностью юридических лиц, занятых в сферах оборота гражданского и служебного оружия, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий);

3) Бірінші данасы АҚҚАБ бөліністеріндегі бақылау-қадағалау ісінде, екінші данасы – қару мен оның патрондарын сатып алуға және сақтауға жауапты адамда сақталады.
Қару бірлігінің ортаймайтын қорына арналған қару бірлігі мен патрондар санына, бір адамға арналған практикалық атыстарға, қару бірлігіне арналған атысты тексеруге есеп жүргізу кезінде ұйымның қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсат етілген қызметкерлерінің штат санын басшылыққа алу қажет.
Лауазымдары бос орындарға қару мен патрондардың қажетті санына есеп жүргізілмейді.
Т.А.Ә. көрсетілген (ол болған кезде) заңды тұлғалардың және қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсат етілген қызметкерлердің штаттық кестесі басшының қолымен және заңды тұлғаның мөрімен расталған түрде еркін нысанда ұсынылады.
Күзетуге тапсырыс берушімен келісімшарт жасасқан күзет қызметінің субъектілері қаруланған бекеттердің саны және күзет режимі (тәулік бойы жұмыс істейтін бекеттер) қосымша ұсынылады.
Өзінің магистральдық теміржол желілерін, магистральдық құбырларды, мұнай өңдеу өндірісін және атом энергиясын күзету жөніндегі қызметін жүзеге асыратын ұлттық компаниялар қызмет атқаратын күзет ұйымының қызметкерлерін қаруландыру үшін қызметтік қарудың сақталуына бекітілген жауапты адаммен есептеу өндірісі үшін оларды күзетуге қолданыстағы келісімшарт көшірмесімен күзетілетін объектілер бекеттерінің орналасқан жері көрсетіледі (мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтерді қоспағанда).
Филиал немесе өкілдіктің азаматтық және қызметтік қаруды алуға рұқсат алуы талап етілмейді.
Заңды тұлғада қосымша қару бірлігін сатып алу мән-жайлары туындаған кезде қару мен оның патрондарының есебі тек қару мен оның патрондарының қосымша бірлігіне есептеледі.
Осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жауынгерлік оқ-дәрілерді есептен шығару актісі бойынша практикалық атысқа және қару бірлігіне арналған атыс тексерісіне жұмсалған патрондарды есептен шығарғаннан кейін заңды тұлғалар ІІО беретін рұқсаттар бойынша сатып алады;
4) жеке және заңды тұлғалардың азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар айналымы саласындағы заңнама талаптарын сақтауына бағытталған өңірлік жедел-профилатикалық іс-шаралар өткізуді ұйымдастырады;
5) мына:
ІІМ Алқасының, жедел кеңестерінің шешімдерін, ІІМ, ПД, КПД нұсқауларын орындау;
мемлекеттік қызмет көрсету сапасы;
ұрланған және жоғалған азаматтық және қызметтік қару жөніндегі іздестіру іс-шараларын жүргізуге қатысу;
мекенжайы анықталмаған азаматтық қару иелерін анықтау жөніндегі іс-шаралар жүргізуді ұйымдастыру;
бөліністердің азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар (мәдени-көпшілік іс-шараларды өткізу кезіндегі отшашулар, фейрверктер) айналымы саласындағы рұқсат беру құжаттарын беруінің заңдылығы;
ІІМ БДБ "Тіркелген қару" есебін қалыптастыру және жүргізу;
"Е-лицензиялау" МДБ қалыптастыру;
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар (мәдени-көпшілік іс-шараларды өткізу кезіндегі отшашулар, фейрверктер) айналымы саласындағы жеке және заңды тұлғалардың қызметін бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша ҚАПБ (ЖПБ(б) АҚҚАБ бөліністерінің қызметіне ведомстволық бақылауды жүзеге асырады;

6) осуществляют подбор кадров КОГСО ГОРОП (ЛУ(О)П), вносят предложения об их поощрении либо наказании, перемещения по службе;
7) на постоянной основе осуществляют анализ информации о состоянии преступности с применением зарегистрированного в ОВД гражданского и служебного оружия.
Информация по каждому факту совершения преступления с применением зарегистрированного в ОВД гражданского и служебного оружия сотрудниками КОГСО УАП ДП(Т) в течении суток направляется в КАП МВД и организуется служебная проверка, заключение которой в 10-дневный срок представляется в МВД.
По фактам хищений зарегистрированного гражданского и служебного оружия сотрудники подразделений КОГСО УАП ДП(Т) осуществляют выезды с целью установления соблюдения владельцем всех требований законодательства по сохранности оружия и принятия мер по привлечению владельца к ответственности, в случае нарушения правил хранения оружия.
По фактам совершения преступлений с применением незарегистрированного оружия, а также о нераскрытых преступлениях с применением оружия подразделениями криминальной полиции ДП(Т), в течении суток, информация направляется в Департамент криминальной полиции МВД;
8) в соответствии с планами работы ДП(Т) или в порядке реагирования на недостатки в работе проводят инспектирование и целевые проверки подразделений КОГСО ГОРОП (ЛУ(О)П).
Проверки осуществляются на основе тщательного анализа состояния деятельности подразделений КОГСО ГОРОП (ЛУ(О)П), особенностей регионов, количества контролируемых объектов и владельцев гражданского оружия.
В ходе проверок оказывается методическая и практическая помощь, в том числе по совершенствованию деятельности подразделений;
9) на основании комплексного анализа состояния преступности с применением зарегистрированного в ОВД гражданского и служебного оружия, результатов работы подразделений основанных на отчетных данных, материалов инспектирования, проверок, мониторинга оказываемых государственных услуг разрабатываются ежеквартальные планы работ.
В соответствии с планами проводятся организационные и практические мероприятия, направленные на профилактику преступлений с применением зарегистрированного гражданского и служебного оружия, его краж и утерь, повышение качества осуществления контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, оказываемых государственных услуг и уровня ведомственного контроля, обеспечивается своевременное принятие решений и практических мер по устранению недостатков в работе подразделений КОГСО;

6) ҚАПБ (ЖПБ(б) АҚҚАБ кадрларын іріктеуді жүзеге асырады, оларды көтермелеу, жазалау, қызмет бабымен ауыстыру туралы ұсыныстар енгізеді;
7) ұдайы негізде ІІО-да тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды қолданумен жасалған қылмыстың жай-күйі туралы ақпаратқа талдауды жүзеге асырады.
ПД, КПД ӘПБ АҚҚАБ қызметкерлері ІІО-да тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды қолданумен жасалған қылмыстардың әрбір фактісі бойынша ақпаратты тәулік ішінде ІІМ ӘПК-ге жолдайды және қызметтік тексеріс ұйымдастырады, оның қорытындысын 10 күндік мерзімде ІІМ-ге ұсынады.
Тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды ұрлау фактілері бойынша ПД, КПД ӘПБ АҚҚАБ бөліністерінің қызметкерлері қару иелерінің қаруды сақтау жөніндегі заңнаманың барлық талаптарын сақтауын анықтау және қаруды сақтау ережелерін бұзған жағдайда қару иесін жауапкершілікке тарту бойынша шаралар қабылдау мақсатында оқиға орнына шығуды жүзеге асырады.
Тіркелмеген қаруды қолданумен қылмыстар жасау фактілері бойынша, сондай-ақ қаруды қолданумен жасалған ашылмаған қылмыстар туралы ақпаратты тәулік ішінде ПД, КПД криминалдық полиция бөліністері ІІМ Криминалдық полиция департаментіне жолдайды;
8) ПД, КПД жұмыс жоспарларына сәйкес немесе жұмыстағы кемшіліктерге ден қою тәртібінде ҚАПБ (ЖПБ(б)) АҚҚАБ бөліністеріне инспекторлық және мақсатты тексерістер жүргізеді.
Тексерістер ҚАПБ (ЖПБ(б) АҚҚАБ бөліністері жұмысының жай-күйіне жасалған түпкілікті талдау, өңірлердің ерекшеліктері, бақылаудағы объектілердің және азаматтық қару иелерінің саны негізінде жүзеге асырылады.
Тексеріс барысында, оның ішінде бөліністердің қызметін жетілдіру бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсетіледі;
9) ІІО-да тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды қолданумен жасалған қылмыстың жай-күйіне жасалған кешенді талдау, есептік деректерге негізделген бөліністердің жұмыс нәтижелері, инспекторлау материалдары, тексерістер, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге жүргізілген мониторниг негізінде тоқсан сайынғы жұмыс жоспары әзірленеді.
Жоспарға сәйкес тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды қолданумен жасалған қылмыстар, оны ұрлаулар мен жоғалтулар профилактикасына, ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдар айналымын бақылауды, мемлекеттік көрсетілетін қызметті жүзеге асыру сапасын және ведомствалық бақылаудың деңгейін арттыруға бағытталған ұйымдастырушылық және практикалық іс-шаралар жүргізеді, АҚҚАБ бөліністерінің жұмысындағы кемшіліктерді жою бойынша шешімдер мен практикалық шараларды уақтылы қабылауды қамтамасыз етеді;

10) на основе предложений подразделений КОГСО ГОРОП (ЛУ(О)П) формируют предложения по совершенствованию контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением и качества оказываемых государственных услуг, которые направляют в КАП МВД.";
в пункте 21:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"21. Подразделения КОГСО УАП ДП в пределах своей компетенции выдают:";
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле и использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий);";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) заключения: на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан:
иностранцам, пребывающим на территорию Республики Казахстан по ходатайствам охотхозяйственных организации с целью охоты, а также приобретенного в установленном порядке на территории Республики Казахстан;
гражданского и служебного оружия физическими лицами приобретенного в третьей стране для личного пользования;
спортивного огнестрельного оружия и патронов к нему физическими лицами или спортивными организациями для участия в спортивных мероприятиях;
единичных экземпляров гражданского оружия физическими лицами, выезжающими на постоянное место жительства;
единичных экземпляров гражданского оружия физическими лицами, въезжающими на постоянное место жительства;
гражданского и служебного оружия и патронов к нему физическими или юридическими лицами для участия в выставках;
единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему для физических лиц;
на транзит по территории Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского и служебного оружия, его основных (составных) частей и патронов к нему для физических лиц;
юридическим лицам заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан гражданского и служебного оружия, его основных (составных) частей, и патронов к нему, а также гражданского и служебного оружия и патронов к нему для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия (сертификации или декларирования соответствия), на транзит по территории Республики Казахстан гражданского и служебного оружия, его основных (составных) частей и патронов к нему;";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

10) ҚАПБ (ЖПБ(б) АҚҚАБ бөліністерінің ұсыныстары негізінде ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдар айналымын бақылау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапасын жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындайды, оларды ІІМ ӘПК-ге жолдайды.";
21-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"21. ПД ӘПК АҚҚАБ бөліністері өз құзыреті шегінде:";
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау және экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға, азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды (мәдени-көпшілік іс-шараларды өткізу кезіндегі отшашулар, фейрверктер) әзірлеу, өндіру, сату және пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялар береді;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мыналарға:
аңшылық шаруашылық ұйымдарының шақыруымен Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау мақсатында келетін шетелдіктерге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы аумағында белгіленген тәртіпте сатып алынған қаруды;
жеке тұлғалардың жеке пайдалануы үшін үшінші елдерден сатып алған азаматтық және қызметтік қаруын;
жеке тұлғалардың немесе спорттық ұйымдардың спорттық іс-шараларға қатысуы үшін спорттық атыс қаруы мен оның патрондарын;
тұрақты тұру үшін шығатын жеке тұлғалардың азаматтық қарудың бірліжарым данасын;
тұрақты тұру үшін келетін жеке тұлғалардың азаматтық қарудың бірліжарым данасын;
жеке және заңды тұлғалардың көрмеге қатысуы үшін азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын;
жеке тұлғалар үшін азаматтық қару мен оның патрондарының бірліжарым данасын Қазақстан Республикасына әкелуге, Қазақстан Респубикасынан әкетуге;
жеке тұлғалар үшін азаматтық және қызметтік қарудың, оның негізгі (құрама) бөлшектері мен оның патрондарының бірліжарым данасын Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзиттеуге қорытындылар береді;
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қаруды, олардың негізгі (құрама) бөлшектері мен оның патрондарын, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын олардың сәйкестігін растау (сертификаттау немесе сәйкестігін декларациялау) мақсатында сынақ жүргізу үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге, азаматтық және қызметтік қаруды, олардың негізгі (құрама) бөлшектері мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар береді;";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"22. При непосредственном обращении юридических и физических лиц по вопросам получения иных государственных услуг оказываемых территориальными подразделениями КОГСО ГОРОП, допускается их оказание УАП ДП.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и торговле гражданского и служебного оружия и патронов к нему, на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле и использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий), разрешения на приобретение, хранение и ношение гражданского огнестрельного оружия с нарезным стволом, на приобретение гражданского оружия иностранцам, прибывшим в Республику Казахстан по туристическим путевкам, частным и служебным делам и зарегистрированным в ОВД, для проживания на территории Республики Казахстан, при условии его вывоза за пределы Республики Казахстан в течение 7 (семи) дней со дня приобретения, на приобретение, хранение и ношение, перевозку иностранцам, зарегистрированным в ОВД для проживания на территории Республики Казахстан на срок не менее одного года подписываются начальниками ДП и их заместителями, курирующими подразделения КОГСО.
Остальные виды вышеуказанных разрешений подписываются начальником УАП ДП или лицом исполняющим его обязанности.";
абзац первый пункта 24 изложить в следующей редакции:
"24. Подразделения КОГСО УАП ДПТ в рамках своей компетенции выдают:";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. При непосредственном обращении юридических и физических лиц по вопросам получения иных разрешений выдаваемых территориальными подразделениями КОГСО ЛУ(О)П, допускается их выдача УАП ДПТ.
Все виды вышеуказанных разрешений подписываются начальником УАП ДПТ или лицом, исполняющим его обязанности.";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Организация работы подразделений КОГСО ГОРОП и ЛУ(О)П.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Организация работы в ГОРОП и ЛУ(О)П возлагается на подразделения (отделения и группы) или инспекторов (старших инспекторов) КОГСО в составе подразделений административной полиции ГОРОП и ЛУ(О)П.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Назначение сотрудников КОГСО ГОРОП и ЛУ(О)П осуществляется после прохождения ими десятидневной стажировки в УАП ДП(Т), изучения нормативных правовых актов в сфере оборота гражданского и служебного оружия, взрывчатых материалов, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий) и сдачи по ним зачетов.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"22. ҚАПБ аумақтық АҚҚАБ бөліністері көрсететін өзге де мемлекеттік қызметті алу мәселелері бойынша заңды және жеке тұлалар тікелей жүгінген кезде оларды ПД ӘПБ-нің көрсетуіне жол беріледі.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Азаматтық ойық ұңғылы атыс қаруын сатып алуға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттарға, туристік жолдамалар, жеке және қызметтік істері бойынша Қазақстан Республикасына келген және Қазақстан Республикасының аумағында тұру үшін белгіленген тәртіпте ІІО-да тіркелген шетелдіктерге азаматтық қаруды, оны сатып алған күннен бастап 7 (жеті) күн ішінде Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкететін жағдайда азаматтық қаруды сатып алуға, Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бір жыл мерзімге тұру үшін ІІО-да тіркелген шетелдіктерге азаматтық қаруды сатып алуға, сақтауға және алып жүруге және, тасымалдауға рұқсаттарға ПД бастықтары және олардың АҚҚАБ бөліністеріне жетекшілік ететін орынбасарлары қол қояды.
Жоғарыда көрсетілген рұқсаттардың қалған түрлеріне ПД ӘПБ бастығы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.";
24-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Көліктегі ПД ӘПБ АҚҚАБ бөліністері өз құзыреті шеңберінде:";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. ЖПБ(б) аумақтық АҚҚАБ бөліністері беретін өзге де рұқсаттарды алу мәселелері бойынша заңды және жеке тұлалар тікелей жүгінген кезде оларды Көліктегі ПД ӘПБ-нің беруіне жол беріледі.
Жоғарыда көрсетілген рұқсаттардың барлық түрлеріне Көліктегі ПД ӘПБ бастығы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-парагараф. ҚАПБ және ЖПБ(б) АҚҚАБ бөліністерінің жұмысын ұйымдастыру";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. ҚАПБ және ЖПБ(б)-де жұмысты ұйымдастыру ҚАПБ және ЖПБ(б) әкімшілік полиция бөліністерінің құрамындағы АҚҚАБ бөліністеріне (бөлімшелер және топтар) немесе инспекторларына (аға инспекторларына) жүктеледі.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. ҚАПБ және ЖПБ(б) АҚҚАБ қызметкерлерін тағайындау олар ПД, Көліктегі ПД ӘПК-де онкүндік тағылымдамадан өткеннен, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары, жарылғыш материалдар, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар (мәдени-көпшілік іс-шараларды өткізу кезіндегі отшашулар, фейрверктер) айналымы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді зерделегеннен және олар бойынша сынақ тапсырғаннан кейін жүзеге асырылады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"28. Подразделения КОГСО (отделов и отделений) административной полиции (далее – ОАП) ГОРОП и ЛУ(О)П в процессе осуществления контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
1) формируют учет "Зарегистрированное оружие" Интегрированного банка данных МВД (далее – ИБД).
Осуществляют ввод, корректировку и снятие с учета "Зарегистрированное оружие" ИБД гражданского, служебного (кроме нарезного);
2) организуют взаимодействие с заинтересованными службами ГОРОП (ЛУ(О)П) по вопросам:
участия в проведении розыскных мероприятий по похищенному и утерянному гражданскому и служебному оружию;
организации проведения мероприятий по установлению владельцев гражданского оружия, местонахождение которых не известно (ГОРОП);
осуществления контроля за деятельностью юридических лиц, занятых в сферах оборота гражданского и служебного оружия, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий);
3) готовят на согласование в ДП(Т) сведения об имеющемся и потребном количестве оружия на служебное гладкоствольное, огнестрельное бесствольное, газовое с возможностью стрельбы патронами травматического действия и электрическое оружие юридических лиц;
4) на постоянной основе осуществляют сбор и накопление информации о состоянии преступности с применением зарегистрированного в ОВД гражданского и служебного оружия.
Информация по каждому факту совершения преступления с применением зарегистрированного в ОВД гражданского и служебного оружия сотрудниками КОГСО ГОРОП (ЛУ(О)П) в течении суток направляется в УАП ДП(Т) и незамедлительно проводится служебная проверка, заключение которой в 10-дневный срок представляется в УАП ДП(Т).
По фактам хищений зарегистрированного гражданского и служебного оружия сотрудники подразделений КОГСО осуществляют выезды с целью установления соблюдения владельцем всех требований законодательства по сохранности оружия и принятия мер по привлечению владельца к ответственности, в случае нарушения правил хранения оружия.
По каждому факту совершения преступлений с применением незарегистрированного оружия, а также о нераскрытых преступлениях с применением оружия подразделениями криминальной полиции ГОРОП (ЛУ(О)П в течении суток информация направляется в управления криминальной полиции ДП(Т);
5) на основании комплексного анализа состояния преступности, с применением зарегистрированного в ОВД гражданского и служебного оружия, результатов работы подразделений основанных на отчетных данных мониторинга оказываемых государственных услуг разрабатывают ежеквартальные планы работ.
В соответствии с ними проводятся мероприятия, направленные повышение качества осуществления контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением и оказываемых государственных услуг и уровня ведомственного контроля, обеспечивается своевременное принятие решений и практических мер по устранению недостатков в работе подразделений КОГСО;

"28. ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдардың айналымын бақылауды жүзеге асыру процесінде ҚАПБ және ЖПБ(б) әкімшілік полицияның (бұдан әрі – ӘПб) АҚҚАБ бөліністері (бөлімдерінің және бөлімшелерінің):
1) ІІМ Біріктірілген деректер банкінің (бұдан әрі – БДБ) "Тіркелген қару" есебін құрастырады;
Азаматтық, қызметтік қаруды (ойық ұңғыдан басқа) БДБ "Тіркелген қару" есебіне енгізуді, түзетуді және шығаруды жүзеге асырады;
2) мына:
ұрланған және жоғалған азаматтық және қызметтік қару бойынша іздестіру іс-шараларын жүргізуге қатысу;
мекенжайы (ҚАПБ) анықталмаған азаматтық қарудың иелерін анықтау жөніндегі іс-шаралар жүргізуді ұйымдастыру;
азаматтық және қызметтік қару, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар (мәдени-көпшілік іс-шараларды өткізу кезіндегі отшашулар, фейрверктер) айналымы саласындағы заңды тұлғалардың қызметін бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша ҚАПБ (ЖПБ(б)) мүдделі қызметтерімен өзара іс-қимыл жасасуды ұйымдастырады;
3) заңды тұлғалардың қызметтік тегіс ұңғылы, жарақат салатын патрондармен ату мүмкіндігі бар ұңғысыз атыс, газды және электр қаруының қолдағы бар және қажетті саны туралы мәліметті ПД, Көліктегі ПД келісуге дайындайды;
4) ІІО-да тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды қолдана отырып жасалған қылмыстың жай-күйі туралы ақпаратты жинауды және жинақтауды ұдайы негізде жүзеге асырады.
ІІО-да тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды қолдана отырып жасалған қылмыстың әрбір фактісі бойынша ақпаратты ҚАПБ (ЖПБ(б)) АҚҚАБ қызметкерлері тәулік ішінде ПД, КПД ӘПБ-ге жолдайды және дереу қызметтік тексеріс жүргізеді, оның қорытындысы 10 күндік мерзімде ПД, Көліктегі ПД ӘПБ-ге ұсынады.
Тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды ұрлау фактілері бойынша қару иесінің қаруды сақтау бойынша заңнаманың барлық талаптарын сақтауын анықтау және қаруды сақтау ережелерін бұзған жағдайда қару иесін жауапкершілікке тарту бойынша шаралар қабылдау мақсатында АҚҚАБ бөліністерінің қызметкерлері оқиға орнына шығуды жүзеге асырады.
Тіркелмеген қаруды қолдана отырып қылмыстар жасаудың әрбір фактісі бойынша, сондай-ақ қаруды қолдана отырып жасалған ашылмаған қылмыстар туралы ақпаратты тәулік ішінде ҚАІІБ (ЖІІБ(б)) криминалдық полиция бөліністері ПД, Көліктегі ПД Криминалдық полиция басқармасына жолдайды;
5) ІІО-да тіркелген азаматтық және қызметтік қаруды қолдана отырып жасалған қылмыстың жай-күйіне жасалған кешенді талдау, бөліністердің есептік деректеріне, көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге жүргізілген мониторингке негізделген жұмыс нәтижелері негізінде тоқсан сайынғы жұмыс жоспарларын әзірлейді.
Оларға сәйкес ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдар айналымын бақылауды жүзеге асырудың және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапасын және ведомствалық бақылау деңгейін арттыруға бағытталған іс-шаралар жүргізіледі, АҚҚАБ бөліністерінің жұмысындағы кемшіліктерді жою бойынша уақтылы шешімдер мен практикалық шаралар қабылау қамтамасыз етеді.

6) на основе анализа проводимой работы формируют предложения по совершенствованию контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, качества оказываемых государственных услуг и направляют в УАП ДП(Т).";
пункты 29, 30 и 31 изложить в следующей редакции:
"29. Подразделения КОГСО ОАП ГОРОП в пределах компетенции выдают:
1) разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему, за исключением нарезного и предназначенного для использования в целях обеспечения личной безопасности должностных лиц государственных органов, должности которых в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" отнесены к политическим, депутатами Парламента Республики Казахстан, а также наградного оружия гражданам Республики Казахстан;
2) направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему за исключением нарезного и предназначенного для использования в целях обеспечения личной безопасности должностных лиц государственных органов, должности которых в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" отнесены к политическим, депутатами Парламента Республики Казахстан, а также наградного оружия гражданам Республики Казахстан.
Все виды вышеуказанных разрешений подписываются начальником ГОРОП и его заместителями.
30. Подразделения КОГСО ОАП ЛУ(О)П в пределах своей компетенции выдают:
1) разрешения юридическим лицам на хранение, хранение и ношение, перевозку служебного оружия и патронов к нему, за исключением нарезного и предназначенного для использования в целях обеспечения личной безопасности должностных лиц государственных органов, должности которых в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" отнесены к политическим, депутатами Парламента Республики Казахстан;
2) направления юридическим лицам на комиссионную продажу служебного оружия и патронов к нему, за исключением нарезного и предназначенного для использования в целях обеспечения личной безопасности должностных лиц государственных органов, должности которых в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" отнесены к политическим, депутатами Парламента Республики Казахстан;
Все виды вышеуказанных разрешений подписываются начальником ЛУ(О)П и его заместителями.

6) атқарылған жұмысқа жүргізілген талдау негізінде ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдар айналымын бақылауды, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапасын жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындайды және ПД, КПД ӘПБ-ге жолдайды.";
29, 30 және 31-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. ҚАПБ ӘПб АҚҚАБ бөліністері өз құзыреті шегінде:
1) жеке және заңды тұлғаларға "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лауазымдары саяси мемлекеттік қызметшілерге жатқызылған мемлекеттік органдардың лауазымды адамдардың, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының жеке қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында пайдалануына арналғандарды және ойық қаруды қоспағанда, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтарына марапаттық қаруды сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге, тасымалдауға рұқсаттар;
2) жеке және заңды тұлғаларға "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лауазымдары саяси мемлекеттік қызметшілерге жатқызылған мемлекеттік органдардың лауазымды адамдардың, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының жеке қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында пайдалануына арналғандарды және ойық қаруды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтарына марапаттық қаруды қоспағанда, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдамалар береді.
Жоғарыда көрсетілген рұқсаттардың барлық түрлеріне ҚАПБ бастығы және оның орынбасарлары қол қояды.
30. ЖПБ(б) ӘПб АҚҚАБ бөліністері өз құзыреті шегінде:
1) заңды тұлғаларға "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лауазымдары саяси мемлекеттік қызметшілерге жатқызылған мемлекеттік органдардың лауазымды адамдардың, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының жеке қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында пайдалануына арналғандарды және ойық қаруды қоспағанда, қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге, тасымалдауға рұқсаттар береді;
2) заңды тұлғаларға "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лауазымдары саяси мемлекеттік қызметшілерге жатқызылған мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының жеке қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында пайдалануына арналғандарды және ойық қаруды қоспағанда, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдамалар береді.
Жоғарыда көрсетілген рұқсаттардың барлық түрлеріне ЖПБ(б) бастығы және оның орынбасарлары қол қояды.

31. Разрешения указанные в подпункте 2 пункта 8 настоящей Инструкции выдаются сотрудниками КОГСО в соответствии с требованиями приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) и приказа исполняющего обязанности Министра внутренних дел от 23 мая 2015 года № 474 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11514) в электронном формате через портал "электронного правительства".";
пункт 32 исключить;
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Выдача разрешений осуществляется в электронном виде, а также бумажном носителе, формата А-4, путем распечатывания выходной формы (документа) сформированной в ИС ГБД ЕЛ, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица.";
абзац четвертый и пятый пункта 35 изложить в следующей редакции:
"в ДП(Т) – в кабинете у начальника отдела (отделения) или старшего группы КОГСО, в сейфе;
в ГОРОП, ЛУ(О)П – в кабинете у заместителя начальника ГОРОП, ЛУ(О)П курирующего ОАП, в сейфе.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Регистрация заявлений физических и юридических лиц по вопросам выдачи разрешений в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий), осуществляется сотрудником УАП и ГОРОП в ИС ГБД ЕЛ с момента поступления обращения на Портале в поступивших заявках (в течении рабочего дня).
Заявления физических и юридических лиц о выдаче направлений на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия, поступившие через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" регистрируется по входящей корреспонденции.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Учету подлежат выдаваемые подразделениями КОГСО направления.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Бланки направлений на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия, являются документами строгой отчетности и пронумеровываются типографским способом. Направления на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему сброшюровываются и скрепляются печатью ОВД с оттиском "Лицензионно-разрешительная система".";
пункт 52 изложить в следующей редакции:

31. Осы Нұсқаулықтың 8-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген рұқсаттарды АҚҚАБ қызметкерлері "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың, жарылғыш материалдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 395 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) және "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың, жарылғыш материалдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы" Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 мамырдағы № 474 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11514 болып тіркелген) талаптарына сәйкес "электрондық үкімет" порталы арқылы электрондық форматта береді.";
32-тармақ алып тасталсын;
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Рұқсаттарды беру электрондық түрде, сондай-ақ ЕЛ МДБ АЖ-да қалыптастырылған шығыс нысандарды (құжат) А-4 форматта, қағаз тасымалдағышта басылып шығару арқылы жүзеге асырылады, уәкілетті адамның мөрімен және қолтаңбасымен куәландырылады.";
35-тармақтың төртінші және бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"ПД, КПД-де – АҚҚАБ бөлім (бөлімше) бастығының немесе топ басшысының кабинетінде, сейфте;
ҚАПБ, ЖПБ(б)-де – ҚАПБ, ЖПБ(б) бастығының ӘПБ-ге жетекшілік ететін орынбасарының кабинетінде, сейфте сақталады.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданып жасаған бұйымдар (мәдени-көпшілік іс-шараларды өткізу кезіндегі отшашулар, фейрверктер) айналымы саласындағы рұқсаттарды беру мәселелері бойынша өтініштерін тіркеуді ӘПБ және ҚАПБ қызметкері ЕЛ МДБ АЖ-ға келіп түскен арыздар порталында арыз келіп түскен кезден бастап (жұмыс күні ішінде) жүзеге асырады.
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен жеке және заңды тұлғалардың азаматтық және қызметтік қаруды комиссиялық сатуға жолдамалар беру туралы өтініштері кіріс хат-хабарлары бойынша тіркеледі.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. АҚҚАБ бөліністері беретін жолдамалар есепке алынуға жатады.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Азаматтық және қызметтік қаруды комиссиялық сатуға жолдамалардың бланкілері қатаң есептегі құжаттар болып табылады және типографиялық тәсілмен нөмірленеді. Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдамалар түптеліп, "Лицензиялау-рұқсат беру жүйесі" бедерімен ІІО-ның мөрімен бекітіледі.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"52. Формирование лицензии, заключений и остальных разрешений выдаваемых подразделениями КОГСО осуществляется в ИС ГБД ЕЛ.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Выданные лицензии, заключения, разрешения выданные посредством ИС ГБД ЕЛ и направления заносятся в книги учета по формам согласно приложениям 6, 7, 8 и 9 к настоящей Инструкции. Книги учета пронумеровываются, прошнуровываются и скрепляются печатью ОВД.";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. УАП ДП(Т) заводят на каждый ГОРОП (ЛУ(О)П) учетное дело, в котором содержатся данные о сотрудниках КОГСО ОВД, сведения об объектах КОГСО, с указанием их ведомственной принадлежности, обслуживаемых данным ОВД.";
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"68. Личные дела владельцев нарезного огнестрельного оружия ведутся в управлениях административной полиции ДП, а на владельцев огнестрельного гладкоствольного, газового и электрического оружия – в ГОРОП.".
16. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 июля 2016 года № 757 "Об утверждении Инструкции по организации деятельности подразделений административной полиции в области дорожной безопасности и соблюдения регламентов, нормативов и стандартов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14161, опубликован 19 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
В Инструкции по организации деятельности подразделений административной полиции в области дорожной безопасности и соблюдения регламентов, нормативов и стандартов, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Комплексное обследование проводится владельцами дорог, дорожными и местными исполнительными органами при участии:
1) сотрудников отдела (отделения, группы) административной полиции ДП городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент и областей - автомобильных дорог общего пользования международного, республиканского и областного значения, платных автодорог и дорожных сооружений на них;
2) сотрудников подразделения административной полиции районов (городов) - автомобильных дорог и дорожных сооружений на них, за исключением дорог, указанных в подпункте 1) настоящего пункта;
3) территориальные подразделения уполномоченного органа по указанию вышестоящего уполномоченного органа обследуют дороги международного, республиканского и областного значения, в пределах границ городов, районов и населенных пунктов.".
17. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2018 года № 16733, опубликованный 16 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, в газете "Казахстанская правда" от 17 мая 2018 года № 90 (28719):

"52. АҚҚАБ бөліністері беретін лицензиялар, қорытындылар және қалған рұқсаттарды қалыптастыру ЕЛ БДБ АЖ-да жүзеге асырылады."
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. ЕЛ МДБ АЖ арқылы берілген лицензиялар, қорытындылар, рұқсаттар және жолдамалар осы Нұсқаулыққа 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша есепке алу кітаптарына енгізіледі. Есепке алу кітаптары нөмірленеді, тігіледі және ІІО-ның мөрімен бекітіледі.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. ПД, КПД ӘПБ әрбір ҚАПО (ЖПБ(б)-ға есепке алу ісін жүргізеді, онда ІІО АҚҚАБ қызметкерлері туралы деректер, осы ІІО қызмет көрсететін АҚҚАБ объектілері туралы мәліметтер олардың ведомстволық тиісілігін көрсете отырып, көрсетіледі.";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"68. Ойық атыс қаруы иелерінің жеке істері ПД әкімшілік полиция бөлімшелерінде, ал тегіс ұңғылы, газды және электр қаруы иелерінің істері ҚАПО-да жүргізіледі.".
16. "Жол қауіпсіздігін және регламенттерді, нормативтер мен стандарттарды сақтау саласында әкімшілік полиция бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 22 шілдедегі № 757 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14161 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген әкімшілік полиция бөлімшелерінің жол қауіпсіздігін және регламенттерді, нормативтер мен стандарттарды сақтау саласындағы қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Кешенді тексеруді жол иелері, жол және жергілікті атқарушы органдар:
1) халықаралық, республикалық және облыстық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын, ақылы автожолдар мен олардағы жол құрылыстарын – Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың ПД әкімшілік полиция бөлімі (бөлімшесі, тобы) қызметкерлерінің;
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жолдарды қоспағанда, автомобиль жолдарын және олардағы жол құрылыстарын – аудандардың (қалалардың) әкімшілік полиция бөлінісі қызметкерлерінің қатысуымен жүргізеді;
3) уәкілетті органның аумақтық бөліністері жоғары тұрған уәкілетті органның нұсқауы бойынша қалалар, аудандар және елді мекендер шекараларының шегінде халықаралық, республикалық және облыстық маңызы бар жолдарды тексереді.".
17. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 сәуірде № 16733 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 16 сәуірде электрондық түрде енгізілген, "Казахстанская правда" газетінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 90 (28719) санында жарияланған):

приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню.
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан, в
которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра внутренних дел РК от 02.02.2023 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан, в
которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2 к Правилам
внутреннего распорядка
приемников-распределителей
органов внутренних дел
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник_________________
__________________________
__________________________
"____"______________ 20___г.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о задержании лица, не имеющего определенного места жительства
и(или) документов, удостоверяющих личность
"____" ___________ 20__г. "____" час. "___" мин. гор. (пос.) __________________
Я, ___________________________________________________________________________
(должность, наименование органа внутренних дел, звание, фамилия, имя, отчество)
рассмотрев материалы задержания на гр.__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
_____________________________________________________________________________
наличии), число, месяц год и место рождения)
УСТАНОВИЛ:Гр.______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (со слов)
_____________не имеет документов, удостоверяющих личность, определенного места жительства.
В своем объяснении гражданин __________________________сообщил,
что ___________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Подпись задержанного:________________
На основании изложенного и руководствуясь ст. 46-1 Закона Республики Казахстан "О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, специальных помещениях обеспечивающих временную изоляцию от общества".
ПОСТАНОВИЛ:
Гр. ___________________________________________ задержать и водворить
в приемник-распределитель _______________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
_____________________________для проверки и установления личности.
________________________________________________________________________________
(должность, звание и подпись работника, составившего постановление)
Постановление мне объявлено: ______________________________________
(подпись задержанного)
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан, в
которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 4 к Правилам
внутреннего распорядка
приемников-распределителей
органов внутренних дел
форма
САНКЦИОНИРУЮ
Судья_______________________
____________________________
____________________________
"_____"_____________ 20___г.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о применении превентивного ограничения свободы передвижения в отношении лица,
не имеющего определенного места жительства и (или) документов, удостоверяющих личность
"____" _____________ 20__г. "_____" час. "____" мин. гор. (пос.)_________________________
Я, ________________________________________________________________________
(должность, наименование органа внутренних дел, звание, фамилия)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
рассмотрев материалы на гр._______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год и место
________________________________________________________________________________
рождения)
УСТАНОВИЛ:
Гр. _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (со слов))
________________________________________________________________________________
не имеет документов, удостоверяющих личность,
________________________________________________________________________________
определенного места жительства)
В своем объяснении гражданин _________сообщил, что________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
На основании изложенного и руководствуясь ст. 29 Закона Республики Казахстан "О профилактики правонарушений".
ПОСТАНОВИЛ:
Применить в отношении гр.___________________превентивное ограничение свободы
передвижения сроком на 30 (тридцать) суток и водворить в приемник-
распределитель__________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
_____________________________________для проверки и установления личности.
________________________________________________________________________________
(должность, звание и подпись работника, составившего постановление)
Постановление мне объявлено ___________________________________
(подпись задержанного)
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 5 к Правилам
внутреннего распорядка
специальных приемников
органов внутренних дел
форма
ПРОТОКОЛ
личного досмотра и досмотра вещей, находящихся при лице помещенного в
специальный приемник
"__" _________ 20__г. _____часов____мин. место составления_________________
Мною, ______________________________________________________________________
(должность, звание, ф.и.о. (при наличии), лица составившего протокол)
В соответствии со статьей 791 Кодекса об административных правонарушениях составил
настоящий протокол на гражданина(ку)
_______________________________________________________________________________
(ф.и.о. (при наличии), гражданство, год и место рождения, место жительства)
Место работы, должность_________________________________________________________
Семейное положение_____________________________________________________________
на иждивении __________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность_______________________________________________
(серия, номер, когда кем выдан)
В присутствии понятых, которым в соответствии со статьей 755 Кодекса об
административных правонарушениях, разъяснены их права и обязанности
1.______________________________________________________________________________
(ф.и.о. (при наличии), адрес проживания)
2.______________________________________________________________________________
(ф.и.о. (при наличии), адрес проживания)
Подписи понятых: 1. ____________________ 2. ___________________________
Произведен личный досмотр и досмотр вещей гражданина (ки)
________________________________________________________________________________
(ф.и.о. (при наличии), подвергнутого досмотру)
Досматриваемый (ая) одет_________________________________________________________
При наружном осмотре обнаружены телесные повреждения:
________________________________________________________________________________
(не обнаружены, если имеются, указать характер телесных повреждений и оказывалась ли медицинская помощь)
В ходе досмотра обнаружены и изъяты:______________________________________________
Заявления, поступившие при досмотре_______________________________________________
В ходе досмотра применялись:_____________________________________________________
(фото-киносъемка, видеозапись, иные способы фиксации)
При поступлении в специальный приемник на состояние здоровья жалоб и заявлений не
имею (имею)______________________________
(нужное написать)
С внутренним распорядком в специальном приемнике ознакомлен: ______________________
(подпись)
Подписи:____________ (должностного лица проводившего досмотр)
_____________________(лица подвергнутого личному досмотру)
Понятых: 1. _________________________2. _________________________________
Копию протокола получил (а)_________________________________________________
(ф.и.о. (при наличии), подпись лица подвергнутого личному досмотру)
Приложение 5 к Перечню
некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 декабря 2014 года № 874
Форма
Образец водительского удостоверения
Лицевая сторона
Оборотная сторона
Интегральная микросхема водительского удостоверения содержит следующие сведения:

8-қосымша осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
9-қосымша осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің кейбір
бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар
тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 02.02.2023 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің кейбір
бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар
тізбесіне
2-қосымша
Ішкі істер органдары
қабылдау-тарату орындарының
ішкі тәртіп қағидасына
2-қосымша
нысан
БЕКІТЕМІН
Бастық
______________________
____________________________
____________________________
20___жылғы "____" _________
Белгілі бір тұрғылықты жері және (немесе) жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ адамдарды ұстау туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" __________ "__" сағ. "__" мин. қала (кент) __________________
Мен,__________________________________________________________________
(лауазымы, ішкі істер органының атауы, атағы тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________________________________________
азамат (ша) _______________________________ұстау материалдарын қарап,
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) туған күні, айы, жылы және жері)
______________________________________________________________________
АНЫҚТАДЫМ:
Азамат (ша)____________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (айтуы бойынша)
______________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттары, белгілі бір тұратын жері жоқ.
Өз түсініктемесінде азамат (ша) ______________________мынаны хабарлады:
______________________________________________________________________
Ұсталғанның қолы:_________________________
Баяндалғанның негізінде және "Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде, арнаулы үй-жайларда ұстау тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 46-1-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
Азамат (ша) ____________________ ұсталсын, тексеру және жеке басын анықтау үшін
_____________________________ қабылдау-тарату орнына қамауға алынсын.
(ішкі істер органының атауы)
__________________________________________________
(қаулыны толтырған қызметкердің лауазымы, атағы және қолы)
Қаулы маған хабарланды: _________________________________________________
(ұсталғанның қолы)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің кейбір
бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар
тізбесіне
3-қосымша
Ішкі істер органдары
қабылдау-тарату орындарының
ішкі тәртіп қағидасына
4-қосымша
Нысан
САНКЦИЯ БЕРЕМІН
Судья
__________________________
____________________________
____________________________
20 ___ жылғы " ___ " _________
Белгілі бір тұрғылықты жері және (немесе) жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ адамға қатысты жүріп-тұру бостандығын бастапқы шектеуді қолдану туралы ҚАУЛЫ
20 __ жылғы " __ " _______ " __ " сағат " __ " мин. қала (кент) _____________
Мен,___________________________________________________________________
(лауазымы, ішкі істер органының атауы,атағы, тегі)
_______________________________________________________________________
Азамат(ша)_____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, (бар болған жағдайда) туған жылы мен жері)
_________________________________________________ материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫМ:
Азамат(ша) _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (айтуы бойынша)
_______________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттары, белгілі бір тұратын жері жоқ)
Өз түсініктемесінде азамат __________мынаны хабарлады _____________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Баяндалғанның негізінде және Қазақстан Республикасының "Құқық бұзушылықтың алдын алу туралы Заңның 29-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
Азамат (ша) ______________________ қатысты 30 (отыз) тәулік мерзімге жүріп-тұру
бостандығын бастапқы шектеу қолдансын және тексеру, жеке басын анықтау үшін
__________________________________ қабылдау-тарату
(ішкі істер органының атауы)
орнына қамауға алынсын.
________________________________________________________________________
(қаулыны толтырған қызметкердің лауазымы, атағы мен қолы)
Қаулы маған жарияланды __________________________________________________
(ұсталғанның қолы)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің кейбір
бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар
тізбесіне
4-қосымша
Ішкі істер органдары
арнайы қабылдау орындарының
ішкі тәртіп қағидасына
5-қосымша
нысан
Арнайы қабылдау орнына орнластырылған адамды жеке тексеру және оның заттарын тексеру ХАТТАМАСЫ
Толтырылған жері мен уақыты
20 __ жылғы " __ " _______ ___ сағат __ мин. Толтырылған орын _______________
Мен ___________________________________________________________________
(хаттама толтырған адамның лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің
791-бабына сәйкес осы хаттаманы мына азаматқа (азаматшаға) қатысты толтырдым
___________________________________________________________________
(Т.А.Ә., азаматтығы, туған жылы мен жері, тұрғылықты жері)
Жұмыс орны, лауазымы _______________________________________________ ___
Отбасы жағдайы __________________________________________ асырауында
________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаты ________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім берген)
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекстің 755-бабына сәйкес құқықтары мен міндеттері түсіндірілген куәгерлердің қатысумен:
1. ______________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде), тұрғылықты жері)
2. ______________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде), тұрғылықты жері)
Куәгерлердің қолы: 1. _______ 2. _______ (тексерілген адамның Т.А.Ә.)
___________________ азаматты (шаны) және жеке заттарын тексеру жүргізілді.
Тексерілушінің киімі _____________________________________________________
Сыртқы тексеру кезіндегі дене жарақаттары:_________________________________
(анықталған жоқ, егер анықталса, дене жарақаттарының сипаттамасын көрсету қажет
және медициналық көмек көрсетілді ме)
Тексеру барысында анықталған және алынған заттар:_________________________
________________________________________
Тексеріс кезінде келіп түскен өтініштер_____________________________________
Тексеріс барысында:_____________________________________________________
(фото-кинотүсірілім, бейнежазба, тіркеудің өзге де тәсілдері)
Арнайы қабылдау орнына келіп түскен кезде денсаулық жағдайыма шағымдар
бар (жоқ) __________________________________________________________________
(керегін жазыңыз)
Арнайы қабылдау орнында ұстау шарттарымен таныстым:
_______________________________________________________________________
(қолы)
Қолдары: __________________________ (тексеруді жүргізген лауазымды адам)
______________________________________________ (жеке тексерілген адам)
Куәгерлердің қолдары: 1.__________________2.______________________________
Хаттаманың көшірмесін алдым_____________________________________________
(жеке тексеруге адамның Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің кейбір
бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар
тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 874 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Жүргізуші куәлігінің үлгісі
Беткі жағы
Сыртқы жағы
Жүргізуші куәлігінің интегралдық микросызбасы мынадай мәліметтерді қамтиды:

1) о водительском удостоверении: серия и номер;
дата выдачи;
наименование органа, выдавшего водительское удостоверение;
2) о водителе: фамилия, имя, отчество;
дата и место рождения;
место жительства;
индивидуальный идентификационный номер (ИИН);
тип, серия, номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность;
фотография;
3) о допуске к управлению транспортным средством:
разрешенные категории;
срок окончания действия водительского удостоверения;
особые отметки.
Примечание: За городами Нур-Султан, Алматы, Шымкент и областями Республики Казахстан для обозначения серий бланков водительских удостоверений закрепляются следующие буквенные обозначения в латинской транскрипции.
п/п
Наименование региона
Буквенное обозначение
1
город Нур-Султан
Z
2
город Алматы
A
3
Акмолинская область
C
4
Актюбинская область
D
5
Алматинская область
B
6
Атырауская область
E
7
Западно-Казахстанская область
L
8
Жамбылская область
H
9
Карагандинская область
M
10
Костанайская область
P
11
Кызылординская область
N
12
Мангистауская область
R
13
Туркестанская область
X
14
Павлодарская область
S
15
Северо-Казахстанская область
T
16
Восточно-Казахстанская область
F
17
город Шымкент
Y
18
резерв
G, Q, W
Водительские удостоверения в соответствии с настоящим образцом выдаются с 1 января 2020 года.
Водительские удостоверения, изготовленные и выданные до 1 января 2020 года, являются действительными до истечения срока их действия или замены.
Приложение 6 к Перечню
некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 8 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
_____________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение №_____
на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
Выдано ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), серия, номер уд. личности или паспорта)
проживающему __________________________________________________________________
(адрес)
на перевозку ______________________________________________________________
(вид транспорта)
от _____________________________________________________________________________
(пункт отправления)
до _____________________________________________________________________________
(пункт прибытия)
следующего груза ________________________________________________________________
(наименование груза и количество предметов указывается цифрами и прописью)
Номер доверенности на перевозку оружия ___________________________________________
Разрешение на хранение владельца оружия __________________________________________
(номер, дата выдачи, фамилия, имя,
________________________________________________________________________________
отчество (при его наличии) владельца оружия)
Виды, типы и количество гражданского оружия и патронов к нему указаны в приложении к настоящему разрешению.
Действительно по " ___" __________________ 20___ г.
Начальник ____________________________________
(подпись)
М.П.
" ___ " __________________ 20__ г.
Примечание: Срок действия разрешения на перевозку устанавливается из расчета реального времени, необходимого для доставки оружия и патронов к месту назначения, с учетом совмещаемых перевозок, но не более одного месяца
Приложение к разрешению № __
на перевозку гражданского и
служебного оружия и патронов
к нему юридическим лицам
Виды, типы и количество служебного оружия и патронов к нему:
№ п\п
Тип оружия (нарезное, гладкоствольное, электрическое, пневматическое, газовое, газовое с возможностью стрельбы патронами травматического действия, бесствольное травматическое, метательное)
Вид оружия (длинноствольное, короткоствольное, луки, арбалеты)
Номер оружия
Калибр
Количество
Патронов к оружию
1
2
(наименование груза и количество предметов указывается цифрами и прописью)
________________________________
Приложение 7 к Перечню
некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 9 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан ___________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение № _____ на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
Выдано ________________________________________________________________________
(наименование организации, учреждения)
находящемуся __________________________________________________________________
(адрес)
на перевозку ____________________________________________________________________
(вид транспорта)
от _____________________________________________________________________________
(пункт отправления)
до _____________________________________________________________________________
(пункт прибытия)
Виды, типы и количество гражданского и служебного оружия и патронов к нему указаны в приложении к настоящему разрешению
Ответственным за перевозку является _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), серия, номер уд. личности или паспорта)
Лица, охраняющие груз в пути следования (указываются фамилия, имя, отчество
(при его наличии), должность и наименование охранной организации):

1) жүргізуші куәлігі туралы:
сериясы мен нөмірі;
берілген күні;
жүргізуші куәлігін берген органның атауы;
2) жүргізуші туралы:
тегі, аты, әкесінің аты;
туған күні және жері;
тұрғылықты жері;
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
жеке басты куәландыратын құжаттың түрі, сериясы, нөмірі және берілген күні;
фотосуреті;
3) көлік құралын басқаруға рұқсаты туралы:
рұқсат етілген санаттар;
жүргізуші куәлігінің қолданылу мерзімінің аяқталуы;
ерекше белгілер.
Ескертпе: Қазақстан Республикасының Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары мен облыстарына жүргізуші куәліктері бланкілерінің серияларын белгілеу үшін латын транскрипциясындағы мынадай әріптік белгілеулер бекітіледі.
р/с
Өңірдің атауы
Әріптік белгілеу
1
Нұр-Сұлтан қаласы
Z
2
Алматы қаласы
A
3
Ақмола облысы
C
4
Ақтөбе облысы
D
5
Алматы облысы
B
6
Атырау облысы
E
7
Батыс Қазақстан облысы
L
8
Жамбыл облысы
H
9
Қарағанды облысы
M
10
Қостанай облысы
P
11
Қызылорда облысы
N
12
Маңғыстау облысы
R
13
Түркістан облысы
X
14
Павлодар облысы
S
15
Солтүстік Қазақстан облысы
T
16
Шығыс Қазақстан облысы
F
17
Шымкент қаласы
Y
18
Резерв
G, Q, W
Осы үлгіге сәйкес жүргізуші куәліктері 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап беріледі.
2020 жылғы 1 қаңтарға дейін дайындалған және берілген жүргізуші куәліктері олардың әрекет ету немесе ауыстыру мерзімі аяқталғанға дейін жарамды болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің кейбір
бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар
тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
8-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ______________________________________________________________________ (ішкі істер органының атауы) Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға №___ рұқсат
________________________________________________________________ берілді
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке куәлігінің немесе паспортының сериясы, нөмірі)
________________________________________________________________ тұрады
(мекенжайы)
тасымалдауға ___________________________________________________________
(көліктің түрі)
_______________________________________________________________________
(жөнелту пункті)
_______________________________________________________________________
(келу пункті)
мынадай жүк ___________________________________________________________
(жүктің атауы мен заттың саны санмен және жазумен көрсетіледі)
Қаруды тасымалдауға сенімхаттың нөмірі___________________________________
Қару иесінің сақтауға рұқсаты _____________________________________________
(нөмірі, берілген күні, қару иесінің тегі, аты,
_______________________________________________________________________
әкесінің аты (бар болса)
Азаматтық қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген.
20 ___ жылғы " ___ " _________________________ дейін жарамды
Бастық _________________________ (қолы)
М.О. 20 ___ жылғы " ___ " __________________
Ескертпе: Тасымалдауға рұқсаттың жарамдық мерзімі қару мен оның патрондарын межелі орынға жеткізу үшін қажетті нақты уақыт есебімен, бірге тасымалдау, бірақ бір орыннан артық емес есебімен белгіленеді.
Жеке тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын тасымалдауға
№ __ рұқсатына
қосымша
Қызметтік қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны:
р/с №
Қарудың типі (ойық, тегіс ұңғылы, электрлік, пневматикалық, газды, жарақат салатын әсері бар патрондармен ату мүмкіндігі бар газды, ұңғысыз жарақат салатын, лақтырғыш)
Қарудың түрі (ұзын ұңғылы, қысқа ұңғылы, садақтар, арбалеттер)
Қарудың нөмірі
Калибрі
Саны
Қарудың патрондары
1
2
(жүктің атауы мен заттардың саны санмен және жазумен көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің кейбір
бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар
тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
9-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ______________________________
_______________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын
тасымалдауға №___ рұқсат _____________________________________ берілді
(ұйымның, мекеменің атауы)
_____________________________________________________________ орналасқан
(мекенжайы)
_______________________________________________________________________
(көлік түрі)
_______________________________________________________________________
(жөнелту пункті)
_______________________________________________________________________
(келу пункті)
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген.
Тасымалдауға жауапты ____________________________ болып табылады
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), жеке куәлігінің немесе
паспортының сериясы, нөмірі)
Жол бойынша жүкті күзететін адамдар (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
лауазымы мен күзет ұйымының атауы көрсетіледі):

1. ___________________________________________________________________
2. ___________________________________________________________________
3. ___________________________________________________________________
Действительно по " ___ " __________________ 20__ г.
Начальник _________________________
(подпись)
М.П.
" ___ " __________________ 20__ г.
Примечание: Срок действия разрешения на перевозку устанавливается из расчета реального времени, необходимого для доставки оружия и патронов к месту назначения, с учетом совмещаемых перевозок, но не более одного месяца
Приложение к разрешению № __
на перевозку гражданского и
служебного оружия и патронов
к нему юридическим лицам
Виды, типы и количество служебного оружия и патронов к нему:
№ п\п
Тип оружия (нарезное, гладкоствольное, электрическое, пневматическое, газовое, газовое с возможностью стрельбы патронами травматического действия, бесствольное травматическое, метательное)
Вид оружия (длинноствольное, короткоствольное, луки, арбалеты)
Номер оружия
Калибр
Количество
Патронов к оружию
(наименование груза и количество предметов указывается цифрами и прописью)
_____________________________________

1. _____________________________________________________________________
2. _____________________________________________________________________
3. _____________________________________________________________________
20___ жылғы "___" __________________ дейін жарамды
Бастық _________________________
(қолы)
М.О.
2019 жылғы " ___ " __________________
Ескертпе: Тасымалдауға рұқсаттың жарамдық мерзімі қару мен оның патрондарын межелі орынға жеткізу үшін қажетті нақты уақыт есебімен, бірге тасымалдау, бірақ бір орыннан артық емес есебімен белгіленеді.
Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын тасымалдауға
№ __ рұқсатқа
қосымша
Қызметтік қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны:
р/с №
Қарудың типі (ойық, тегіс ұңғылы, электрлік, пневматикалық, газды, жарақат салатын әсері бар патрондармен ату мүмкіндігі бар газды, ұңғысыз жарақат салатын, лақтырғыш)
Қарудың түрі (ұзын ұңғылы, қысқа ұңғылы, садақтар, арбалеттер)
Қарудың нөмірі
Калибрі
Саны
Қарудың патрондары
1
2
(жүктің атауы мен заттардың саны санмен және жазумен көрсетіледі)
_______________