О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Западно-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 30 сентября 2020 года № 38-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 2 октября 2020 года № 6407.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 30.09.2021 № 6-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" от 7 июля 2020 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Западно-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению 1 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 30.09.2021 № 6-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу некоторые решения Западно-Казахстанского областного маслихата согласно приложению 2.
3. Руководителю аппарата областного маслихата (Е.Калиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Сергалиев
Секретарь маслихата М. Құлшар
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 сентября 2020 года № 38-3
Дополнительно предоставляемый гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Западно-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 24.10.2024 № 15-3 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Заболевание
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (форма выпуска)

Батыс Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 38-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 қазанда № 6407 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.09.2021 № 6-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес қосымша тегін берілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.09.2021 № 6-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының кейбір шешімдері 2-қосымшаға сәйкес күші жойылды деп танылсын.
3. Облыстық мәслихат аппаратының басшысы (Е.Калиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Сергалиев
Мәслихат хатшысы М. Құлшар
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2020 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 38-3 шешіміне 1-қосымша
Батыс Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына қосымша тегін берілетін амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.10.2024 № 15-3 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Аурулар
Халық санаты
Дәрілік заттарды, арнайы емдеу өнімдерді және медициналық бұйымдарды тағайындау үшін айғақтар (дәрежесі, сатысы, ауыр ағым)
Дәрілік заттардың (шығару нысаны) арнайы өнімдердің және медициналық бұйымдардың атауы

1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Хроническая сердечная недостаточность
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Сакубитрил + Валсартан таблетки, покрытые оболочкой; Эплеренон, таблетки, покрытые оболочкой Дапаглифлозин таблетка покрытая пленочной оболочкой
2
Ювенильный артрит
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора, раствор для подкожных инъекций; Адалимумаб, раствор для приготовления инъекций, раствора для подкожного введения; Анакинра, раствор для инъекций предварительно заполненных в шприцах; Канакинумаб, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения, раствор для подкожных инъекций. Тофацитиниб таблетка покрытая пленочной оболочкой
3
Состояние после пересадки органов и тканей
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тенофовир таблетки, Тенофовир Алафенамид таблетки, покрытая пленочной оболочкой
4
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Стерильные повязки с лекарственным содержимым, Стерильные антибактериальные атравматические абсорбирующие повязки, Бинт (высокоэластичный фиксирующий, сетчатый, трубчатый, ватный синтетический), Силиконовый пластырь, Защитный крем, пена, гель, бальзам, мазь с лекарственным содержимым, Эммолиенты, Антисептики, Стерильные ватные диски, Стерильные иглы апирогенные, салфетки (стерильные, влажные гигиенические), специализированный бессульфатный детский шампунь, антибактериальный спрей, специализированное детское масло, детский липидовостанавливающий лосьон
5
Ювенильный дерматомиазит
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Человеческий нормальный иммуноглобулин G, раствор для инфузий; Метотрексат, раствор для инъекций; Метилпреднизолон, таблетки
6
Целиакия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Панкреатин, капсулы, содержащие минимикросферы, покрытые кишечнорастворимой оболочкой
7
Детский церебральный паралич
Дети, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Комплекс ботулинический токсин типа А – гемагглютинин, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения
8
Гематологические заболевания, включая гемобластозы и апластическую анемию
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Третиноин, капсулы
9
Наследственные дефициты факторов свертывания крови
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Фактор свертывания крови VIII и фактор Виллебранда лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения во флаконе
10
Незавершенный остеогенез
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Врожденные аномалии (пороки крови), деформации и хромосомные нарушения
Ибандроновая кислота, таблетки, покрытые пленочной оболочкой, раствор для внутривенных инъекций; Памидроновая кислота, концентрат для приготовления раствора для инфузий
11
Ишемическая болезнь сердца
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Ривароксабан, таблетки, покрытые пленочной оболочкой
12
Системный склероз (системная склеродермия)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора, раствор для подкожных инъекций Микофенолата мофетил капсула покрытая пленочной оболочкой.
13
Системная красная волчанка
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий, раствор для подкожных инъекций
14
Злокачественное новообразование носоглотки
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Интерферон бета-1 b, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
15
Болезнь Шегрена
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Гидроксихлорохин, таблетка покрытая пленочной оболочкой, Ритуксимаб раствор для подкожного введения. Азатиоприн, таблетка
16
Оптиконевромиелит (болезнь Девика)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий, раствор для подкожных инъекций, Азатиоприн, таблетка
17
Другие врожденные аномалии поджелудочной железы
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Диазоксид, капсулы
18
Хроническая Тромбоэмболическая легочная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Риоцигуат, таблетки, покрытые пленочной оболочкой
19
Злокачественное новообразование яичника
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Олапариб таблетка покрытые пленочной оболочкой
20
Рак легких
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Атезолизумаб концентрат для приготовления раствора
21
Рассеянный склероз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кладрибин, таблетка покрытая пленочной оболочкой
22
Бронхиальная астма
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Омализумаб лиофилизат для приготовления раствора,для подкожного введения.
23
Псориаз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Секукинумаб Лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения
24
Первичный иммунодефицит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Ланаделумаб раствор для подкожного введения.
25
Венозная мальформация обеих нижних конечностей, области промежности, ствола и головки полового члена.
Дети, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Сиролимус раствор для приема внутрь.
26
Мантийноклеточная лимфома
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Акалабрутиниб Капсула в контурной ячейковой упаковке.
27
Псориаз распространенный, вульгарный, часторецививирующее течение. Псориатичекая артропатия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Гуселькумаб Раствор для подкожного введения, шприц ручка.
28
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (маркиафавы-микели)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Экулизумаб концентрат для приготовления раствора для инфузий
29
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Паливизумаб раствор для внутримышечного введения.
30
Стриктура (непроходимость) пищевода
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Панкреатин капсула, содержащие минимикросферы, покрытые кишечнорастворимой оболочкой
31
Мышечная Дистрофия Дюшенна/Беккера
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Голодирсен порошок для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий.
32
Легочная артериальная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Селексипаг таблетки, покрытые пленочной оболочкой
33
Эпилепсия
Взрослые состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Зонисамид капсула
34
Прочии дистонии
Взрослые состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ботулинический токсин лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения

1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
1
Созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Сакубитрил + Валсартан, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар; Эплеренон үлбірлі қабықпен қапталған таблетка. Дапаглифлозин, үбірлі қабықпен қапталған таблеткасы
2
Ювенильдық артрит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді; Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді, тері астына енгізуге арналған ерітінді; Анакинра, шприцте алдын ала толтырылған инъекцияға арналған ерітінді; Канакинумаб, бұлшықет ішіне және тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, тері астына енгізу үшін ерітінді. Тофацитиниб үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
3
Ағзалар мен тіндерді трансплантациялаудан кейінгі жағдай
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тенофовир таблеткалар, Тенофовир Алафенамид, үбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
4
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Дәрілік құрамы бар стерильді таңғыштар, стерильді Бактерияға қарсы атравматикалық сіңіргіш таңғыштар, Бинт (жоғары серпімді бекіткіш, торлы, құбырлы, синтетикалық мақта), Силикон бұласыр, қорғаныш кремі, көбік, гель, бальзам, дәрілік құрамы бар жақпа, Эммолиенттер, антисептиктер, стерильді мақта дискілері, стерильді апирогенді инелер, майлықтар (стерильді, ылғалды гигиеналық), арнайы сульфатсыз балалар сусабыны, Бактерияға қарсы спрей, мамандандырылған нәресте майы, балаларға арналған липидті тоқтататын лосьон
5
Ювенильдық дерматомиазит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Адамның қалыпты G иммуноглобулині, инфузияға арналған ерітінді;Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді; Метилпреднизолон, таблеткалар
6
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Панкреатин, құрамында минимикросфералар бар ішекте еритін қабықпен қапталған капсулалар
7
Балалар церебралды сал ауруы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Ботулиндік токсин А типі кешені –гемагглютинин, бұлшықет ішіне және тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
8
Гемотологиялық аурулар, гемобластоза және апластикалық анемияны қоса алғанда
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Верификацияланған диагнозда ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Третиноин, капсулалар
9
Қан ұю факторларының тұқым қуалаушылық тапшылығы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Қан ұюының VIII факторы және Виллебранд факторы вена ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған құтыдағы лиофилизат
10
Аяқталмаған остеогенез
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Туа біткен аномалия (қан ақаулары), қисаю және хромосомдық бұзылыстар
Ибандрон қышқылы, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар, көктамыр ішіне инъекцияға арналған ерітінді; Памидрон қышқылы, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
11
Жүректің ишемиялық аурулары
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Ривароксабан, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
12
Жүйелі беріштену (жүйелі склеродермия)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді. Микофенолата мофетил үлбірлі қабықпен қапталған капсула.
13
Жүйелі қызыл жегі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді
14
Мұрынжұтқынщақтың қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Интерферон бета-1b, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
15
Шегрен ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Гидроксихлорохин, үбірлі қабықпен қапталған таблеткасы. Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді.
16
Оптиконевромиелит (Девик ауруы)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, Азатиоприн, таблетка
17
Ұйқы безінің басқа туа біткен ауытқулары
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диазоксид, капсулалар
18
Созылмалы Тромбоэмболиялық өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Риоцигуат, қабықпен қапталған таблетка
19
Аналық бездің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Олапариб үбірлі қабықпен қапталған таблетка.
20
Өкпенің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Атезолизумаб ертінді дайындауға арналған концентрат
21
Жылжымалы беріш
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Кладрибин, үбірлі қабықпен қапталған таблеткасы
22
Бронхиалды астма
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Омализумаб венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат.
23
Псориаз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Секукинумаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат.
24
Бастапқы иммунитет тапшылығы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік – консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Ланаделумаб Тері астына енгізуге арналған ерітінді.
25
Екі аяқтың, шап аралық, жыныс мүшесінің басы мен денесінің венозды мальформациясы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік – консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Сиролимус Ішке қабылдауға арналған ерітінді
26
Мантия жасушаларының лимфомасы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Акалабрутиниб Контурлы ұяшық қаптамасындағы капсула.
27
Жайылмалы қарапайым псориаз ауруы. Жиі қайталамалы ағымды. Псориатикалық артропатия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Гуселькумаб Тері астына енгізуге арналған ерітінді шприц-ручка.
28
Пароксизмалды түнгі гемоглобинурия (Маркиафав-Микел)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Экулизумаб Инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат.
29
Перинаталдық кезеңде орын алған бронхөкпелік дисплазия
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Паливизумаб Бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді
30
Өңештің құрылымы (кедергісі)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Панкреатин құрамында ішекте еритін қабықпен қапталған минимикросфералар бар капсула.
31
Дюшен/Беккер Бұлшықет Дистрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Голодирсен инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат дайындауға арналған ұнтақ
32
Өкпе артериялық гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Селексипаг үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
33
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Зонисамид капсула
34
Басқа дистониялар
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ботулинді токсин
бұлшықет ішіне және тер астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат

2. Медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Стерильные повязки с лекарственным содержимым, Стерильные антибактериальные атравматические абсорбирующие повязки, Бинт (высокоэластичный фиксирующий, сетчатый, трубчатый, ватный синтетический), Силиконовый пластырь, Защитный крем, пена, гель, бальзам, мазь с лекарственным содержимым, Эммолиенты, Антисептики, Стерильные ватные диски, Стерильные иглы апирогенные, Салфетки (стерильные, влажные гигиенические)
2
Стеноз гортани и трахеи
Дети, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Трахеостомическая трубка; Аспирационный катетер
3. Специализированные лечебные продукты в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
Специализированные лечебные продукты на основе среднецепочных триглициридов
2
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты на основе среднецепочных триглициридов
3
Целиакия
Дети до 18 лет состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты без содержания глютена
4
Стриктура (непроходимость) пищевода
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
Приложение №2 к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 30 сентября 2020 года № 38-3
1. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года №8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4643, опубликованное 12 января 2017 года в газете "Приуралье");
2. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 1 июня 2017 года №10-8 "О внесении изменения в решение Западно–Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4838, опубликованное 5 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);

2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар
1
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Құрамында дәрі бар зарарсыз таңғыш, зарарсыз бактерияға қарсы атравматикалық сіңгіш таңғыштар, Дәке (жоғарысозымды бекіткіш, торлы, мақталы синтетикалық), Силиконды жабыстырғыш, Қорғаныш крем, көбік, гель, бальзам, құрамында дәрі бар жақпамай, Эммолиенттер, Антисептиктер, Зарарсыз мақталы дискілер, Зарарсыз инелер апирогенді, Майлықтар (зарарсыз, ылғалды гигиеналық)
2
Көмей және трахея стенозы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Трахеостомиялық түтік; Аспирациялық катетер
3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі мамандандырылған емдік өнімдер
1
Кистозды фиброз (Муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне қарамастан барлық түрі
Ортатізбелі триглициридтер негізіндегі арнаулы емдік өнімдер
2
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ортатізбелі триглициридтер негізіндегі арнаулы емдік өнімдер
3
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Глютенсіз мамандандырылған емдік өнімдер
4
Өңештің құрылымы (кедергісі)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Мамандандырылған емдік өнімдер
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2020 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 38-3 шешіміне 2-қосымша
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4643 тіркелген, 2017 жылы 12 қаңтарда "Орал өңірі" газетінде жарияланған);
2. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 1 маусымдағы № 10-8 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4838 тіркелген, 2017 жылы 5 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);

3. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года №15-7 "О внесении дополнений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года №8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5005, опубликованное 8 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
4. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2018 года №21-11 "О внесении изменений и дополнений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5461, опубликованное 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
5. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 28 августа 2019 года №28-5 "О внесении изменения и дополнения в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5776, опубликованное 5 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
6. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 18 марта 2020 года №33-5 "О внесении дополнения в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6089, опубликованное 27 марта 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

3. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 15-7 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне толықтыру енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5005 тіркелген, 2018 жылы 8 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
4. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 21-11 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5461 тіркелген, 2019 жылы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
5. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 28 тамыздағы № 28-5 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5776 тіркелген, 2019 жылы 5 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
6. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 18 наурыздағы № 33-5 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне толықтыру енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6089 тіркелген, 2020 жылы 27 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).