О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования
Закон Республики Казахстан от 12 января 2007 года N 222
Статья 1.  Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Гражданский  кодекс Республики Казахстан (Общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 г. (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 23-24 (приложение); 1995 г., N 15-16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 187; N 14, ст. 274; N 19, ст. 370; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 5, ст. 55; N 12, ст. 183, 184; N 13-14, ст. 195, 205; 1998 г., N 2-3, ст. 23; N 5-6, ст. 50; N 11-12, ст. 178; N 17-18, ст. 224, 225; N 23, ст. 429; 1999 г., N 20, ст. 727, 731; N 23, ст. 916; 2000 г., N 18, ст. 336; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52; N 17-18, ст. 240; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 10, ст. 102; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 11, ст. 56, 57, 66; N 15, ст. 139; N 19-20, ст. 146; 2004 г., N 6, ст. 42;  N 10, ст. 56; N 16, ст. 91; N 23, ст. 142; 2005 г., N 10, ст. 31; N 14, ст. 58; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 4; N 3, ст. 22; N 4, ст. 24; N 8, ст. 45; N 10, ст. 52; N 11, ст. 55; N 13, ст. 85):
пункт 4 статьи 10 изложить в следующей редакции:
"4. Введение лицензионного порядка по отдельным видам деятельности устанавливается в целях национальной безопасности, обеспечения правопорядка, защиты окружающей среды, собственности, жизни и здоровья граждан. Лицензирование отдельных видов деятельности устанавливается в случаях, если установленные законами Республики Казахстан требования к продукции, требования по обязательному подтверждению соответствия отдельных видов продукции, процессов и (или) государственный контроль за деятельностью недостаточны для достижения целей государственного администрирования.".
2. В  Уголовно-исполнительный  кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 24, ст. 337; 2000 г., N 6, ст. 141; N 8, ст. 189; N 18, ст. 339; 2001 г., N 8, ст. 53; N 17-18, ст. 245; N 24, ст. 338; 2002 г., N 23-24, ст. 192; 2004 г., N 5, ст. 22; N 23, ст. 139, 142; N 24, ст. 154; 2005 г., N 13, ст. 53; 2006 г., N 11, ст. 55):
в пункте 2 статьи 14 слова "отозвать лицензию на занятие соответствующими" заменить словами "лишить лицензиата лицензии на право занятия отдельными".

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы N 222 Заңы
РҚАО-ның ескертуі. Осы Заңның қолданысқа енгізілу тәртібін 2-баптан қараңыз.
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесі 1994 жылғы 27 желтоқсанда қабылдаған Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Жалпы бөлім) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., N 23-24 (қосымша); 1995 ж., N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 187-құжат; N 14, 274-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 5, 55-құжат; N 12, 183, 184-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 ж., N 2-3, 23-құжат; N 5-6, 50-құжат; N 11-12, 178-құжат; N 17-18, 224, 225-құжаттар; N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 20, 727, 731-құжаттар; N 23, 916-құжат; 2000 ж., N 18, 336-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 11, 56, 57, 66-құжаттар; N 15, 139-құжат; N 19-20, 146-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 56-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 10, 31-құжат; N 14, 58-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 4-құжат; N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 13, 85-құжат):
10-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жекелеген қызмет түрлері бойынша лицензиялау тәртібін енгізу ұлттық қауіпсіздік, құқық тәртібін қамтамасыз ету, қоршаған ортаны, азаматтардың меншігін, өмірі мен денсаулығын қорғау мақсатында белгіленеді. Қазақстан Республикасының заңдарында өнімге қатысты белгіленген талаптар, жекелеген өнім түрлерінің, процестердің сәйкестігін міндетті растау жөніндегі талаптар және (немесе) қызметті мемлекеттік бақылау мемлекеттік әкімшілік ету мақсаттарына қол жеткізу үшін жеткіліксіз болған жағдайларда жекелеген қызмет түрлерін лицензиялау белгіленеді.".
2. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 24, 337-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; N 8, 189-құжат; N 18, 339-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 23-24, 192-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 23, 139, 142-құжаттар; N 24, 154-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат; 2006 ж., N 11, 55-құжат):
14-баптың 2-тармағындағы "қызметтің тиісті түрлерімен айналысуға берілген рұқсатты қайтып алуға" деген сөздер "лицензиатты жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына берілген лицензиясынан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын.

3. В  Кодекс  Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33;  N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, cт. 25; N 5, cт. 30; N 11, cт. 56, 64, 68; N 14, cт. 109; N 15, cт. 122, 139; N 18, cт. 142; N 21-22, cт. 160; N 23, cт. 171; 2004 г., N 6, cт. 42; N 10, cт. 55; N 15, cт. 86; N 17, cт. 97; N 23, cт. 139, 140; N 24, cт. 153; 2005 г., N 5, cт. 5; N 7-8, cт. 19; N 9, cт. 26; N 13, cт. 53; N 14, cт. 58; N 17-18, cт. 72; N 21-22, cт. 86, 87; N 23, cт. 104; 2006 г., N 1, cт. 5; N 2, cт. 19, 20; N 3, cт. 22; N 5-6, cт. 31; N 8, cт. 45; N 10, cт. 52; N 11, cт. 55; N 12, cт. 72, 77; N 13, cт. 85, 86; N 15, cт. 92, 95; N 16, cт. 98, 102;  Закон  Республики Казахстан от 11 декабря 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 22 декабря 2006 г. и "Казахстанская правда" 26 декабря 2006 г.):
1) статью 52 дополнить частью четвертой следующего содержания:
"4. Лишение лицензии на осуществление деятельности в финансовой сфере и деятельности, связанной с концентрацией финансовых ресурсов, за исключением кредитного бюро, осуществляется Национальным Банком Республики Казахстан и уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций в пределах их компетенции по основаниям и в порядке, которые установлены законами Республики Казахстан.";
2) в статье 357-3:
в абзаце втором части первой слово "десяти" заменить словами "до пятидесяти";
в абзаце втором части второй слова "от десяти до пятнадцати" заменить словами "до пятидесяти";
в абзаце втором части третьей слова "от пятнадцати до двадцати пяти" заменить словами "от шестидесяти до семидесяти";
3) дополнить статьей 357-5 следующего содержания:
"Статья 357-5. Невозвращение лицензии и (или) приложения
к лицензии лицензиару
Невозвращение лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиатом лицензиару в течение десяти рабочих дней при прекращении действия лицензии и (или) приложения к лицензии -
влечет штраф на физических лиц в размере до десяти, на должностных лиц - в размере до двадцати, на юридических лиц - в размере до двухсот месячных расчетных показателей.";

3. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72, 77-құжаттар; N 13, 85, 86-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 98, 102-құжаттар; 2006 жылғы 22 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 26 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 52-бап мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
"4. Кредиттік бюроны қоспағанда, қаржы саласындағы қызметті және қаржы ресурстарын шоғырландырумен байланысты қызметті жүзеге асыруға арналған лицензиядан айыруды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мен қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган өз құзыреттері шегінде, Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер мен тәртіп бойынша жүзеге асырады.";
2) 357-3-бапта:
бірінші бөліктің екінші абзацындағы "онға дейінгі" деген сөздер "елуге дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөліктің екінші абзацындағы "оннан он беске дейінгі" деген сөздер "елуге дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші бөліктің екінші абзацындағы "он бестен жиырмаға дейінгі" деген сөздер "алпыстан жетпіске дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) мынадай мазмұндағы 357-5-баппен толықтырылсын:
"357-5-бап. Лицензиарға лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны қайтармау
Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданылуы тоқтатылған кезде лицензиаттың он жұмыс күні ішінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны лицензиарға қайтармауы -
жеке тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің онға дейінгі, лауазымды адамдарға - жиырмаға дейінгі, заңды тұлғаларға - екі жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";

4) часть первую статьи 541 после цифр "357-4," дополнить цифрами "357-5,";
5) в части первой статьи 636:
в подпункте 1):
абзац двадцать шестой после цифр "357-3," дополнить цифрами "357-5,";
абзац двадцать седьмой после цифр "357-1," дополнить цифрами "357-5,";
абзац двадцать девятый после цифр "357-4," дополнить цифрами "357-5,";
абзац тридцатый после цифр "357-3," дополнить цифрами "357-5,";
в подпункте 3):
слова ", осуществляющие контроль за проведением валютных операций" исключить;
после цифр "357-1" дополнить цифрами ", 357-5".
4. В  Кодекс  Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, cт. 168; 2002 г., N 6, cт. 73, 75; N 19-20, cт. 171; 2003 г., N 1-2, cт. 6; N 4, cт. 25; N 11, cт. 56; N 15, cт. 133, 139; N 21-22, cт. 160; N 24, cт. 178; 2004 г., N 5, cт. 30; N 14, cт. 82; N 20, cт. 116; N 23, cт. 140, 142; N 24; cт. 153; 2005 г., N 7-8, cт. 23; N 21-22, cт. 86, 87; N 23, cт. 104; 2006 г., N 1, cт. 4, 5; N 3, cт. 22; N 4, cт. 24; N 8, cт. 45, 46; N 10, cт. 52; N 11, cт. 55; N 12, cт. 77, 79; N 13, cт. 85; N 16, cт. 97, 98, 103;  Закон  Республики Казахстан от 11 декабря 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 22 декабря 2006 г. и "Казахстанская правда" 26 декабря 2006 г.):
1) подпункт 2) пункта 1 статьи 121 изложить в следующей редакции:
"2) оказание услуг по дошкольному воспитанию и обучению; начальному, основному, среднему, общему образованию; начальному, среднему, высшему и послевузовскому профессиональному образованию, осуществляемых по соответствующим лицензиям на право ведения данных видов деятельности, и дополнительному общему и профессиональному образованию;";
2) в пункте 2 статьи 227:
абзац восьмой подпункта 1) исключить;
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) услуги по межбанковскому клирингу;";
3) подпункт 6) пункта 4 статьи 371 изложить в следующей редакции:
"6) лицензируемые, за исключением:
медицинской, врачебной; деятельности в области ветеринарии: производства и реализации препаратов ветеринарного назначения; реализации лекарственных средств, биологических препаратов для ветеринарных целей; ветеринарно-санитарной экспертизы продуктов и сырья животного происхождения; ветеринарной лечебно-профилактической деятельности;
эксплуатации, ремонта и строительства систем газификации жилых и коммунально-бытовых объектов;
монтажа, наладки и технического обслуживания средств охранной сигнализации;
монтажа, ремонта и технического обслуживания пассажирских лифтов;
изготовления, оптовой и розничной реализации лекарственных средств;
проектно-изыскательских, экспертных, строительно-монтажных работ, работ по производству (выпуску) строительных материалов, изделий и конструкций (за исключением сертифицируемых);
розничной реализации алкогольной продукции;
оказания услуг в сфере информатизации и связи, деятельности по организации телевизионного и (или) радиовещания, проектирования, строительства общереспубликанских магистральных, международных линий связи;
перевозки пассажиров речным транспортом;
производства землеустроительных, топографо-геодезических и картографических работ;
производства и ремонта средств измерений;
археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры;
деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов);
образовательной деятельности:
дошкольных и внешкольных организаций;
юридических лиц, реализующих специализированные и специальные образовательные программы;
юридических лиц, реализующих основные образовательные программы начального общего, основного общего или среднего общего, начального профессионального образования, в том числе по профессиям, среднего профессионального, высшего профессионального, послевузовского профессионального образования, в том числе по специальностям;
юридических лиц, реализующих духовные образовательные программы;
осуществления охранной деятельности физическими и юридическими лицами;
производства, передачи и распределения электрической и тепловой энергии, проектирования и эксплуатации электрических станций, электрических сетей и подстанций;
проектирования и эксплуатации горных, нефтехимических, химических, нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатации объектов хранения газа, нефти и нефтепродуктов, магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов;

4) 541-баптың бірінші бөлігіндегі»"357-4," деген цифрлардан кейін "357-5," деген цифрлармен толықтырылсын;
5) 636-баптың бірінші бөлігінде:
1) тармақшада:
жиырма алтыншы абзацтағы "357-3," деген цифрлардан кейін "357-5," деген цифрлармен толықтырылсын;
жиырма жетінші абзацтағы "357-1," деген цифрлардан кейін "357-5," деген цифрлармен толықтырылсын;
жиырма тоғызыншы абзацтағы "357-4," деген цифрлардан кейін "357-5," деген цифрлармен толықтырылсын;
отызыншы абзацтағы "357-3," деген цифрлардан кейін "357-5," деген цифрлармен толықтырылсын;
3) тармақшада:
"валюталық операциялар жүргізуге бақылауды жүзеге асыратын"
деген сөздер алып тасталсын;
"357-1-баптар" деген сөздер "357-1, 357-5-баптар" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексіне) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжаттар; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 133, 139-құжаттар; N 21-22, 160-құжат; N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 14, 82-құжат; N 20, 116-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 4, 5-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45, 46-құжаттар; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 77, 79-құжаттар; N 13, 85-құжат; N 16, 97, 98, 103-құжаттар; 2006 жылғы 22 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 26 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 121-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қызметтің осы түрлерін жүргізу құқығына тиісті лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту; бастауыш, негізгі, орта, жалпы білім беру; бастауыш, орта, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білім беру және қосымша жалпы және кәсіптік білім беру жөніндегі қызмет көрсетуден;";
2) 227-баптың 2-тармағында:
1) тармақшаның сегізінші абзацы алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) банкаралық клиринг бойынша қызмет көрсету;";
3) 371-баптың 4-тармағының 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) мыналарды:
медициналық, дәрігерлік қызметті; ветеринария саласындағы қызметті: ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру мен өткізуді; ветеринариялық мақсаттарға арналған дәрілік заттарды, биологиялық препараттарды өткізуді; жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарға ветеринариялық-санитарлық сараптама жүргізуді; ветеринариялық емдеу-профилактикалық қызметті;
тұрғын үй және коммуналдық-тұрмыстық объектілерді газбен жабдықтау жүйелерін пайдалануды, жөндеуді және салуды;
күзет белгісі құралдарын монтаждауды, жөнге келтіруді және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
жолаушы лифтілерін монтаждауды, жөндеуді және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
дәрілік заттарды дайындауды, көтерме және бөлшек саудада сатуды;
жобалау-іздестіру, сараптау, құрылыс-монтаждау жұмыстарын, құрылыс материалдарын, бұйымдары мен конструкцияларын (сертификатталатындарын қоспағанда) өндіру (шығару) жөніндегі жұмыстарды;
алкоголь өнімдерін бөлшек саудада сатуды;
ақпараттандыру мен байланыс, телевизия және (немесе) радио хабарларын таратуды ұйымдастыру жөніндегі қызмет, жалпыреспубликалық магистральдық, халықаралық байланыс желілерін жобалау, салу саласында қызметтер көрсетуді;
жолаушыларды өзен көлігімен тасымалдауды;
жерге орналастыру, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізуді;
өлшеу құралдарын жасауды және жөндеуді;
тарих және мәдениет ескерткіштеріне археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын;
пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті;
мыналардың:
мектепке дейінгі және мектептен тыс ұйымдардың;
мамандандырылған және арнаулы білім беру бағдарламаларын іске асыратын заңды тұлғалардың;
жалпы бастауыш, негізгі жалпы немесе жалпы орта, кәсіптік бастауыш, оның ішінде кәсіптер бойынша, кәсіптік орта, кәсіптік жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік, оның ішінде мамандықтар бойынша негізгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын заңды тұлғалардың;
рухани білім беру бағдарламаларын іске асыратын заңды тұлғалардың білім беру қызметін;
жеке және заңды тұлғалардың күзет қызметін жүзеге асыруын;
электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді және таратуды, электр станцияларын, электр желілері мен шағын станцияларды жобалауды және пайдалануды;
тау-кен, мұнай-химия, химия, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау мен пайдалануды, газ, мұнай және мұнай өнімдерін сақтау объектілерін, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануды;

проектирования, изготовления, монтажа, ремонта химического, бурового, нефтегазопромыслового, геологоразведочного, горно-шахтного, металлургического, энергетического оборудования, взрывозащищенного электротехнического оборудования, подъемных сооружений, а также котлов с рабочим давлением выше 0,7 кг/см 2  и температурой теплоносителя выше 115 0 С, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением выше 0,7 2  кг/см (за исключением проектирования, изготовления, монтажа, ремонта оборудования, используемого в технологическом процессе основного лицензируемого вида деятельности);
приемки, взвешивания, сушки, очистки, хранения и отгрузки зерна;
осуществления розничной торговли и предоставления услуг за наличную иностранную валюту;
всех видов деятельности по технической защите государственных секретов:
разработки, производства, ремонта и сервисного обслуживания технических средств защиты государственных секретов;
монтажа, установки, обслуживания технических средств защиты государственных секретов.";
4) в пункте 3 статьи 530 слова "отозваны или" и "отзыва или" исключить.
5. В  Таможенный  кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 7-8, cт. 40; N 15, cт. 139; 2004 г., N 18, cт. 106; 2005 г., N 11, cт. 43; N 21-22, cт. 86; 2006 г., N 3, cт. 22; N 11, cт. 55;  Закон  Республики Казахстан от 11 декабря 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 22 декабря 2006 г. и "Казахстанская правда" 26 декабря 2006 г.):
1) в пункте 3 статьи 64 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
2) статью 67 изложить в следующей редакции:
"Статья 67. Лишение лицензии на осуществление деятельности
в качестве таможенного перевозчика
Основаниями для лишения лицензии являются:
1) лишение лицензии на перевозку товаров, выданной соответствующим уполномоченным государственным органом;
2) выдача лицензии на основе недостоверных сведений, представленных таможенным перевозчиком;
3) несоблюдения условий, определенных настоящей главой;
4) неустранение причин, по которым действие лицензии ранее было приостановлено, в течение срока, установленного статьей 66 настоящего Кодекса.";
3) в подпунктах 1) и 2) пункта 1 статьи 70 слово "отзыва" заменить словом "лишения";

химиялық, бұрғылау, мұнай-газ кәсіпшілігі, геологиялық-барлау, тау-кен-шахта, металлургия, энергетика жабдықтарын, жарылыстан қорғалған электр-техникалық жабдықтарды, көтергіш құрылғыларды, сондай-ақ жұмыс қысымы 0,7 кг/см 2 -ден жоғары және жылу тасығыш температурасы 115 0 С болатын қазандықтарды, 0,7 кг/см 2 -ден жоғары қысыммен жұмыс істейтін ыдыстар мен құбырларды жобалауды, жасауды, монтаждауды, жөндеуді (негізгі лицензияланатын қызмет түрінің технологиялық процесінде пайдаланылатын жабдықты жобалауды, жасауды, монтаждауды, жөндеуді қоспағанда);
астық қабылдауды, өлшеуді, кептіруді, тазартуды, сақтауды және тиеуді;
қолма-қол шетел валютасына бөлшек сауданы жүзеге асыруды және қызмет көрсетуді;
мемлекеттік құпияларды техникалық қорғау жөніндегі қызметтің барлық түрлерін:
мемлекеттік құпияларды қорғаудың техникалық құралдарын әзірлеуді, жасауды, жөндеуді және оларға сервистік қызмет көрсетуді;
мемлекеттік құпияларды қорғаудың техникалық құралдарын монтаждауды, орнатуды, оларға қызмет көрсетуді қоспағанда, лицензияланатын қызмет түрлеріне қолданылмайды.";
4) 530-баптың 3-тармағындағы "кері қайтарып алынған немесе" деген сөздер алып тасталсын.
5. 2003 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Кеден кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 7-8, 40-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат; 2005 ж., N 11, 43-құжат; N 21-22, 86-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 11, 55-құжат; 2006 жылғы 22 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 26 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 64-баптың 3-тармағындағы "қайтарып алынған немесе тоқтатылған" деген сөздер "одан айырылған немесе ол тоқтатылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 67-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"67-бап. Кедендік тасымалдаушы ретіндегі қызметті жүзеге
асыруға арналған лицензиядан айыру
Лицензиядан айыру үшін:
1) тиісті уәкілетті мемлекеттік орган тауарларды тасымалдауға берген лицензиядан айыру;
2) кедендік тасымалдаушы табыс еткен дұрыс емес мәліметтер негізінде лицензия беру;
3) осы тарауда айқындалған шарттардың сақталмауы;
4) лицензияның қолданылуы бұрын тоқтатыла тұрған себептердің осы Кодекстің 66-бабында белгіленген мерзім ішінде жойылмауы негіз болып табылады.";
3) 70-баптың 1-тармағының 1) және 2) тармақшаларындағы "лицензия кері қайтарып алынғанда" деген сөздер "лицензиядан айырылғанда" деген сөздермен ауыстырылсын;

4) в подпункте 5) пункта 2 статьи 88 слова "или свободного склада, выдаваемой" заменить словами "и решения на учреждение свободного склада, выдаваемых";
5) статью 107 изложить в следующей редакции:
"Статья 107. Лишение лицензии на учреждение склада
временного хранения
Основаниями для лишения лицензии являются:
1) представление заведомо недостоверных сведений;
2) неисполнение лицензиатом требований, содержащихся в лицензии;
3) неустранение причин, по которым действие лицензии было ранее приостановлено;
4) запрещение судом лицензиату заниматься деятельностью по оказанию услуг склада временного хранения.";
6) в подпункте 1) пункта 1 статьи 108 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
7) статью 139 изложить в следующей редакции:
"Статья 139. Лишение лицензии на учреждение таможенного склада
Основаниями для лишения лицензии являются:
1) представление заведомо недостоверных сведений;
2) неисполнение лицензиатом требований, содержащихся в лицензии;
3) неустранение причин, по которым действие лицензии было ранее приостановлено;
4) запрещение судом лицензиату заниматься деятельностью по оказанию услуг таможенного склада.";
8) в подпункте 1) пункта 1 статьи 140 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
9) статью 146 изложить в следующей редакции:
"Статья 146. Решение на учреждение магазина беспошлинной
торговли
1. Магазин беспошлинной торговли учреждается казахстанским лицом после получения решения, выдаваемого уполномоченным органом по вопросам таможенного дела по форме, установленной им.
2. Уполномоченный орган по вопросам таможенного дела обеспечивает опубликование информации о действующих магазинах беспошлинной торговли, в том числе с использованием информационных технологий.";
10) в статье 147:
в заголовке слово "лицензии" заменить словом "решения";
в пункте 1:
в абзаце первом слово "лицензии" заменить словом "решения";
в подпункте 1) слово "лицензии" заменить словом "решения";
подпункт 4) исключить;
в пункте 2 слово "лицензиат" заменить словами "владелец магазина беспошлинной торговли";
11) статью 148 изложить в следующей редакции:
"Статья 148. Приостановление действия решения на учреждение
магазина беспошлинной торговли
1. В случаях неисполнения владельцем магазина беспошлинной торговли своих обязанностей и требований, предъявляемых к деятельности магазина беспошлинной торговли, действие решения может быть приостановлено по решению уполномоченного органа по вопросам таможенного дела на срок до шести месяцев с указанием причины приостановления.

4) 88-баптың 2-тармағының 5) тармақшасындағы "немесе еркін қойма құруға арналған лицензия" деген сөздер "құруға арналған лицензия және еркін қойма құруға арналған шешім" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 107-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"107-бап. Уақытша сақтау қоймасын құруға арналған
лицензиядан айыру
Лицензиядан айыру үшін:
1) көрінеу дұрыс емес мәліметтер беру;
2) лицензиаттың лицензиядағы талаптарды орындамауы;
3) лицензияның қолданылуы бұрын тоқтатыла тұрған себептердің жойылмауы;
4) соттың лицензиатқа уақытша сақтау қоймасы қызметтерін көрсету жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салуы негіз болып табылады.";
6) 108-баптың 1-тармағының 1) тармақшасындағы "лицензия қайтарылып алынған" деген сөздер "лицензиядан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 139-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"139-бап. Кеден қоймасын құруға арналған лицензиядан айыру
Лицензиядан айыру үшін:
1) көрінеу дұрыс емес мәліметтер беру;
2) лицензиаттың лицензиядағы талаптарды орындамауы;
3) лицензияның қолданылуы бұрын тоқтатыла тұрған себептердің жойылмауы;
4) соттың лицензиатқа кеден қоймасы қызметтерін көрсету жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салуы негіз болып табылады.";
8) 140-баптың 1-тармағының 1) тармақшасындағы "лицензия қайтарып алынған" деген сөздер "лицензиядан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) 146-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"146-бап. Бажсыз сауда дүкенін құруға арналған шешім
1. Бажсыз сауда дүкенін қазақстандық тұлға кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша осы орган беретін шешімді алғаннан кейін құрады.
2. Кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті орган жұмыс істеп жатқан бажсыз сауда дүкендері туралы, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдаланып отырып, ақпарат жариялауды қамтамасыз етеді.";
10) 147-бапта:
тақырыбындағы "лицензияны" деген сөз "шешімді" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақта:
бірінші абзацтағы "лицензияны" деген сөз "шешімді" деген сөзбен ауыстырылсын;
1) тармақшадағы "лицензия" деген сөз "шешім" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) тармақша алып тасталсын;
2-тармақтағы "лицензиат" деген сөз "бажсыз сауда дүкенінің иесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 148-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"148-бап. Бажсыз сауда дүкенін құруға арналған шешімнің
қолданылуын тоқтата тұру
1. Бажсыз сауда дүкенінің иесі өз міндеттерін және бажсыз сауда дүкенінің қызметіне қойылатын талаптарды орындамаған жағдайларда, шешімнің қолданылуы кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органның шешімі бойынша тоқтата тұру себептері көрсетіле отырып, алты айға дейінгі мерзімге тоқтатыла тұруы мүмкін.

2. При приостановлении действия решения помещение товаров под таможенный режим магазина беспошлинной торговли не допускается. Товары, помещенные под таможенный режим магазина беспошлинной торговли до приостановления действия решения, должны быть помещены под иной таможенный режим.
3. Действие решения возобновляется приказом руководителя уполномоченного органа по вопросам таможенного дела со дня принятия такого решения после устранения причин, по которым его действие было приостановлено.";
12) в статье 149:
в заголовке и тексте слова "лицензии", "Лицензия", "лицензию" заменить соответственно словами "решения", "Решение", "решение";
в пункте 1:
в подпункте 2) слово "лицензиатом" заменить словами "владельцем магазина беспошлинной торговли";
в подпункте 4) слово "лицензиату" заменить словами "владельцу магазина беспошлинной торговли";
пункт 3 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Отзыв решения действует со дня введения в действие приказа руководителя уполномоченного органа по вопросам таможенного дела об отзыве.";
в пункте 6 слово "ее" заменить словом "его";
13) в заголовке и тексте статьи 150 слова "лицензии", "Лицензия", "лицензию" заменить соответственно словами "решения", "Решение", "решение";
14) в подпункте 5) статьи 244 и подпункте 1) пункта 1 статьи 246 слово "лицензии" заменить словом "решения";
15) в статье 247:
в заголовке слово "Лицензия" заменить словом "Решение";
в пункте 1 слова "лицензии, выданной", "Такая лицензия" заменить соответственно словами "решения, выданного", "Такое решение";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Решение уполномоченного органа по вопросам таможенного дела об учреждении свободного склада оформляется по форме, установленной им.";
пункт 4 исключить;
16) в статье 248:
в заголовке и тексте слово "лицензии" заменить словом "решения";
подпункт 4) пункта 1 исключить;
в пункте 2 слово "лицензиат" заменить словами "владелец свободного склада";
17) статью 249 изложить в следующей редакции:
"Статья 249. Приостановление действия решения на учреждение
свободного склада
1. При несоблюдении владельцем свободного склада требований и обязанностей, установленных настоящим Кодексом, действие решения может быть приостановлено по решению уполномоченного органа по вопросам таможенного дела на срок до шести месяцев с указанием причины приостановления.
2. При приостановлении действия решения помещение товаров на свободный склад не допускается. Товары, помещенные на свободный склад до приостановления действия решения, должны быть перемещены под таможенным контролем на другой свободный склад либо помещены под иные таможенные режимы.

2. Шешімнің қолданылуын тоқтата тұру кезінде бажсыз сауда дүкенінің кедендік режиміне тауарларды орналастыруға жол берілмейді. Шешімнің қолданылуын тоқтата тұруға дейін бажсыз сауда дүкенінің кедендік режиміне орналастырылған тауарлар өзге кедендік режимге орналастырылуға тиіс.
3. Шешімнің қолданылуы оның қолданылуын тоқтата тұрудың себептері жойылғаннан кейін мұндай шешім қабылданған күннен бастап кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті орган басшысының бұйрығымен қайта жаңғыртылады.";
12) 149-бапта:
тақырыбындағы және мәтініндегі "лицензияны", "Лицензияны", "лицензиядағы", "лицензияның", "Лицензия" деген сөздер тиісінше "шешімді", "Шешімді", "шешімдегі", "шешімнің", "Шешім" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
2) тармақшадағы "лицензиат" деген сөз "бажсыз сауда дүкенінің иесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "лицензиатқа" деген сөз "бажсыз сауда дүкенінің иесіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ алып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Шешімді қайтарып алу кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті орган басшысының қайтарып алу туралы бұйрығы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданылады.";
13) 150-баптың тақырыбындағы және мәтініндегі "лицензияның", "лицензия", "лицензиясы" деген сөздер тиісінше "шешімнің", "шешім", "шешімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
14) 244-баптың 5) тармақшасындағы және 246-баптың 1-тармағының 1) тармақшасындағы "лицензия" деген сөз "шешім" деген сөзбен ауыстырылсын;
15) 247-бапта:
тақырыбындағы "лицензия" деген сөз "шешім" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "берген лицензия", "Мұндай лицензия" деген сөздер тиісінше "берген шешім", "Мұндай шешім" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органның еркін қойма құру туралы шешімі осы орган белгілеген нысан бойынша ресімделеді.";
4-тармақ алып тасталсын;
16) 248-бапта:
тақырыбындағы және мәтініндегі "лицензия" деген сөз "шешім" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтағы "лицензиат" деген сөз "еркін қойманың иесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
17) 249-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"249-бап. Еркін қойма құруға берілген шешімнің қолданылуын
тоқтата тұру
1. Еркін қойманың иесі осы Кодексте белгіленген талаптар мен міндеттерді сақтамаған жағдайда, шешімнің қолданылуы кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органның шешімі бойынша тоқтата тұру себептері көрсетіле отырып, алты айға дейінгі мерзімге тоқтатыла тұруы мүмкін.
2. Шешімнің қолданылуын тоқтата тұру кезінде тауарларды еркін қоймаға орналастыруға жол берілмейді. Шешімнің қолданылуы тоқтатыла тұрғанға дейін еркін қоймаға орналастырылған тауарлар кедендік бақылаумен басқа еркін қоймаға ауыстырылуға немесе өзге кедендік режимдерге орналастырылуға тиіс.

3. Действие решения возобновляется приказом руководителя уполномоченного органа по вопросам таможенного дела со дня принятия такого решения после устранения причин, по которым его действие было приостановлено.";
18) в статье 250:
в заголовке и тексте слова "лицензии", "Лицензия", "лицензию" заменить соответственно словами "решения", "Решение", "решение";
в пункте 1:
в подпункте 2) слово "лицензиатом" заменить словами "владельцем свободного склада";
в подпункте 4) слово "лицензиату" заменить словами "владельцу свободного склада";
в пункте 2:
слова "Решение об отзыве" заменить словом "Отзыв";
дополнить словами "и действует со дня принятия решения об отзыве";
пункты 3 и 4 исключить;
в пункте 6 слова "по истечении двух лет со дня вынесения решения об отзыве лицензии", "ее" заменить соответственно словами "в установленном порядке", "его";
19) в статье 251:
в заголовке и тексте слова "лицензии", "Лицензия", "лицензию" заменить соответственно словами "решения", "Решение", "решение";
в пункте 2 слова "Решение о прекращении" заменить словом "Прекращение";
20) подпункты 2) и 3) статьи 298 исключить;
21) статью 403 изложить в следующей редакции:
"Статья 403. Лишение лицензии на право осуществления
деятельности в качестве таможенного брокера
Основаниями для лишения лицензии являются:
1) представление заведомо недостоверных сведений;
2) неоднократное в течение года совершение административных правонарушений в сфере таможенного дела;
3) пользование услугами специалиста, не имеющего квалификационного аттестата, специалиста, квалификационный аттестат которого отозван, или специалиста, действие квалификационного аттестата которого приостановлено либо лишенного права заниматься этой деятельностью по решению суда;
4) неустранение причин, по которым действие лицензии было ранее приостановлено;
5) запрещение судом лицензиату заниматься деятельностью по оказанию брокерских услуг.";
22) в статье 404:
в подпункте 1) пункта 1 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
в части второй пункта 3 слово "отзывом" заменить словом "лишением";
23) в пункте 6 статьи 405 слово "отзыва" заменить словом "лишения".
6. В  Земельный  кодекс Республики Казахстан от 20 июня 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 13, cт. 99; 2005 г., N 9, cт. 26; 2006 г., N 1, cт. 5; N 3, cт. 22; N 11, cт. 55; N 12, cт. 79, 83; N 16, cт. 97):
пункт 2 статьи 150 дополнить словами "о лицензировании".

3. Шешімнің қолданылуы оның қолданылуын тоқтата тұру себептері жойылғаннан кейін мұндай шешім қабылданған күннен бастап кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті орган басшысының бұйрығымен қайта жаңғыртылады.";
18) 250-бапта:
тақырыбындағы және мәтініндегі "лицензияны", "лицензиядағы", "Лицензияны", "Лицензия", "лицензия", деген сөздер тиісінше "шешімді", "шешімдегі", "Шешімді", "Шешім", "шешім" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
2) тармақшадағы "лицензиат" деген сөз "еркін қойманың иесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "лицензиатқа" деген сөз "еркін қойманың иесіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"туралы шешім" деген сөздер алып тасталсын;
"ресімделеді" деген сөзден кейін "және қайтарып алу туралы шешім қабылданған күннен бастап қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
3 және 4-тармақтар алып тасталсын;
6-тармақтағы "лицензияны қайтарып алу туралы шешім шығарылған күннен бастап екі жыл өткеннен кейін" деген сөздер "белгіленген тәртіппен" деген сөздермен ауыстырылсын;
19) 251-бапта:
тақырыбындағы және мәтініндегі "лицензияның", "лицензия", "лицензияны" деген сөздер тиісінше "шешімнің", "шешім", "шешімді" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "тоқтату туралы шешім" деген сөздер "тоқтату" деген сөзбен ауыстырылсын;
20) 298-баптың 2) және 3) тармақшалары алып тасталсын;
21) 403-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"403-бап. Кеден брокері ретіндегі қызметті жүзеге асыру
құқығына арналған лицензиядан айыру
Лицензиядан айыру үшін:
1) көрінеу дұрыс емес мәліметтер беру;
2) кеден ісі саласында бір жылдың ішінде бірнеше рет әкімшілік құқық бұзушылық жасау;
3) біліктілік аттестаты жоқ маманның, біліктілік аттестаты қайтарып алынған маманның немесе біліктілік аттестатының қолданылуы сот шешімі бойынша тоқтатыла тұрған не бұл қызметпен айналысу құқығынан айырылған маманның қызметтерін пайдалану;
4) лицензияның қолданылуын бұрын тоқтата тұруға негіз болған себептердің жойылмауы;
5) соттың лицензиатқа брокерлік қызмет көрсету жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салуы негіз болып табылады.";
22) 404-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасындағы "лицензия қайтарып алынған" деген сөздер "лицензиядан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың екінші бөлігіндегі "лицензияны қайтарып алуға" деген сөздер "лицензиядан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын;
23) 405-баптың 6-тармағындағы "ол қайтарып алынған" деген сөздер "одан айырған" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 13, 99-құжат; 2005 ж., N 9, 26-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 79, 83-құжаттар; N 16, 97-құжат):
150-баптың 2-тармағындағы "заңдарына" деген сөз "лицензиялау туралы заңнамасына" деген сөздермен ауыстырылсын.

7. В  Лесной  кодекс Республики Казахстан от 8 июля 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 16, cт. 140; 2004 г., N 23, cт. 142; 2006 г., N 3, cт. 22; N 16, cт. 97):
1) в подпункте 4) статьи 41 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
2) в статье 89:
в заголовке слова "и по распиловке круглого леса" исключить;
слова ", и работы по распиловке круглого леса" исключить.
8. В  Водный  кодекс Республики Казахстан от 9 июля 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 17, cт. 141; 2004 г., N 23, cт. 142; 2006 г., N 1, cт. 5; N 3, cт. 22; N 15, cт. 95):
1) в пункте 7 статьи 23 слова "лицензии и" исключить;
2) в подпункте 6) пункта 1 статьи 37, подпункте 6) пункта 2 статьи 40, подпункте 2) пункта 1 статьи 51 слова "лицензии или" исключить, слова "виды деятельности по специальному водопользованию" заменить словами "специальное водопользование";
3) в подпункте 6) пункта 3 статьи 49 слова "лицензиями и" исключить;
4) в пункте 3 статьи 64 слова "лицензии или" исключить;
5) в пунктах 2 и 3 статьи 75 слова "лицензии или" исключить;
6) статью 66 изложить в следующей редакции:
"Статья 66. Специальное водопользование
1. К специальному водопользованию относится пользование поверхностными и подземными водными ресурсами непосредственно из водного объекта с изъятием или без изъятия для удовлетворения питьевых и коммунально-бытовых нужд населения, потребностей в воде сельского хозяйства, промышленности, энергетики, рыбоводства и транспорта, а также для сброса промышленных, коммунально-бытовых, дренажных и других сточных вод с применением следующих сооружений и технических устройств:
стационарных, передвижных и плавучих сооружений по механическому и самотечному забору воды из поверхностных и морских вод;
водоотводящих сооружений, предназначенных для сброса в поверхностные и морские воды промышленных, коммунально-бытовых, коллекторно-дренажных, ливневых и других сточных вод;
сооружений для отведения сточных вод на поля орошения, испарения, фильтрации и на рельеф местности;
плотин и других водоподпорных и водорегулирующих сооружений (в том числе временных перегораживающих сооружений);
гидравлических электростанций;
водохозяйственных сооружений тепловых и атомных электростанций, предназначенных для водоснабжения, сброса отработанных вод, а также для охлаждения вод;
оросительных, обводнительных, оросительно-обводнительных и осушительных систем;
водозаборных сооружений, оборудованных насосными установками и другими водоподъемными средствами для извлечения подземных вод и иных целей, в том числе производства осушительных, водопонизительных и природоохранных мероприятий, оказывающих влияние на состояние подземных вод;
водосбросных сооружений (скважин, колодцев, шахт), предназначенных для сброса сточных и других вод в недра;
водоотводящих сооружений эксплуатируемых горных выработок, предназначенных для извлечения из шахт, карьеров, штолен, разрезов;
самоизливающих скважин, шахтных колодцев, каптажей источников и других малых сооружений для извлечения подземных вод, работающих без принудительного понижения уровня воды;
поглощающих скважин и колодцев для сброса промышленных, коммунально-бытовых, дренажных и других сточных вод, технологических растворов в подземные водоносные горизонты и пустоты горных пород;
нагнетающих скважин для поддержания пластового давления при разработке углеводородного сырья и подземного выщелачивания при добыче месторождений твердых полезных ископаемых;
других технических устройств, влияющих на состояние вод.

7. 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 16, 140-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 16, 97-құжат):
1) 41-баптың 4) тармақшасындағы "лицензияның кері қайтарылып алынуы" деген сөздер "лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 89-бапта:
тақырыбындағы "және бөрене кесу жөніндегі" деген сөздер алып тасталсын;
"және бөрене кесу жөніндегі жұмыстар" деген сөздер алып тасталсын.
8. 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 17, 141-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; N 15, 95-құжат):
1) 23-баптың 7-тармағындағы "лицензия және" деген сөздер алып тасталсын;
2) 37-баптың 1-тармағының 6) тармақшасындағы, 40-баптың 2-тармағының 6) тармақшасындағы, 51-баптың 1-тармағының 2) тармақшасындағы "лицензия немесе", "лицензияның немесе" деген сөздер алып тасталсын, "арнайы су пайдалану жөніндегі қызметтің түрлеріне", "арнайы су пайдалану қызметінің түрлеріне" деген сөздер "арнайы су пайдалануға" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 49-баптың 3-тармағының 6) тармақшасындағы "лицензияларды және" деген сөздер алып тасталсын;
4) 64-баптың 3-тармағындағы "лицензия немесе" деген сөздер алып тасталсын;
5) 75-баптың 2-тармағының 6) тармақшасындағы және 3-тармағындағы "лицензияны немесе" деген сөздер алып тасталсын;
6) 66-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"66-бап. Арнайы су пайдалану
1. Халықтың ауыз су және коммуналдық-тұрмыстық мұқтажын, ауыл шаруашылығының, өнеркәсіптің, энергетиканың, балық шаруашылығының және көліктің суға деген қажеттіктерін қанағаттандыру үшін, сондай-ақ өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, сорғыту және басқа да ағынды суларды ағызу үшін мынадай құрылыстар мен техникалық құрылғыларды:
суды жер үсті және теңіз суларынан механикалық және өз бетімен ағызу жолымен алу жөніндегі стационарлық, жылжымалы және жүзбелі құрылыстарды;
жер үсті және теңіз суларына өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, коллекторлық-сорғыту, нөсер және басқа да ағынды суларды ағызуға арналған су бұру құрылыстарын;
ағынды суларды суармалау, булану, сүзгілеу алқаптарына және жергілікті рельефке бұруға арналған құрылыстарды;
бөгеттерді және басқа да суды тежейтін және суды реттейтін құрылыстарды (оның ішінде уақытша бөгеу құрылыстарын);
гидравликалық электр станцияларын;
сумен жабдықтауға, пайдаланылған суды ағызуға, сондай-ақ суды суытуға арналған жылу және атом электр станцияларының су шаруашылығы құрылыстарын;
суармалау, суландыру, суармалау-суландыру және құрғату жүйелерін;
жер асты суларын алу және өзге де мақсаттар үшін, оның ішінде жер асты суларының жай-күйіне әсер ететін құрғату, су деңгейін төмендету және табиғат қорғау іс-шараларын жүргізу үшін сорғы қондырғыларымен және басқа да суды көтеру құралдарымен жабдықталған су тарту құрылыстарын;
ағынды суларды және басқа да суды жер қойнауына ағызуға арналған су ағызу құрылыстарын (ұңғылар, құдықтар, шахталар);
шахталардан, карьерлерден, штольнялардан, разрездерден алу үшін пайдаланылатын тау-кен қазындыларының су бұру құрылыстарын;
су деңгейін мәжбүрлі төмендетпей жұмыс істейтін, жер асты суларын алуға арналған өздігінен шығатын ұңғыларды, шахта құдықтарын, шегендеу көздерін және басқа да шағын құрылыстарды;
өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, сорғыту және басқа да ағынды суларды, технологиялық ерітінділерді жер асты су тұтқыш жиектерге және тау-кен жыныстары қуыстарына ағызуға арналған сіңіргіш ұңғылар мен құдықтарды;
көмірсутегі шикізатын өндіру кезінде қыртыс қысымын сақтауға және қатты пайдалы қазбалардың кен орнын игеру кезінде жер астын шаймалауға арналған айдауыш ұңғыларды;
судың жай-күйіне әсер ететін басқа да техникалық құрылғыларды қолдана отырып, тікелей су объектісінен алып немесе алмай, жер үсті және жер асты су ресурстарын пайдалану арнайы су пайдалануға жатады.

2. Специальное водопользование осуществляется физическими и юридическими лицами на основании разрешения исключительно для определенных в нем целей и не должно нарушать права и законные интересы других лиц и причинять вред окружающей среде.
3. Использование из части недр хозяйственно-питьевых и производственно-технических подземных вод с лимитами изъятия от пятидесяти до двух тысяч кубических метров в сутки осуществляется на основании разрешения, выданного уполномоченным органом в области использования и охраны водного фонда в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
4. Не требуются разрешения на специальное водопользование при использовании следующих водозаборных сооружений: шахтных и трубчатых фильтровых колодцев глубиной до двадцати метров, а также каптажных сооружений, работающих без принудительного понижения уровня с изъятием воды во всех случаях не более пятидесяти кубических метров в сутки из первого от поверхности водоносного горизонта, не используемого для централизованного водоснабжения.";
7) в подпункте 7) статьи 72 слова "лицензией и (или)" исключить;
8) статью 76 исключить;
9) в части второй пункта 1 статьи 92 слово "лицензии" заменить словом "разрешения".
9. В  Закон  Республики Казахстан от 2 июля 1992 г. "Об охране и использовании историко-культурного наследия" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 15, cт. 363; 1995 г., N 20, cт. 120; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 23, cт. 142):
в статье 34:
дополнить частью третьей следующего содержания:
"Работы по ремонту, реставрации памятников истории и культуры производятся специализированными научно-реставрационными организациями, другими организациями и гражданами на основании лицензии, выдаваемой уполномоченным органом по охране и использованию историко-культурного наследия.";
в части третьей:
слова "ремонту, реставрации," исключить;
слова "лицензии на право занятия деятельностью и (или) специального разрешения, выдаваемых" заменить словами "специального разрешения, выдаваемого".
10. В  Закон  Республики Казахстан от 15 сентября 1994 г. "Об оперативно-розыскной деятельности" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 13-14, cт. 199; 1995 г., N 24, cт. 167; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 14, cт. 275; 1998 г., N 24, cт. 436; 2000 г., N 3-4, cт. 66; 2001 г., N 8, cт. 53; N 17-18, cт. 245; 2002 г., N 4, cт. 32; N 15, cт. 147; N 17, cт. 155; 2004 г., N 18, cт. 106; N 23, cт. 142; N 24, cт. 154; 2005 г., N 13, cт. 53):
в абзаце шестом пункта 2 статьи 10 слова "разрешений на занятие частной детективной и" заменить словами "лицензий на занятие".

2. Арнайы су пайдалануды жеке және заңды тұлғалар рұқсаттың негізінде сонда айқындалған мақсаттар үшін ғана жүзеге асырады және басқа тұлғалардың құқықтары мен заңды мүдделерін бұзбауға және қоршаған ортаға зиян келтірмеуге тиіс.
3. Жер қойнауы бөлігінен алу лимиті тәулігіне елуден екі мың текше метрге дейінгі шаруашылық-ауыз су және өндірістік-техникалық жер асты суларын пайдалану Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті орган берген рұқсаттың негізінде жүзеге асырылады.
4. Мынадай су тарту құрылыстарын: шахталы және тереңдігі жиырма метрге дейінгі құбырлы сүзгілі құдықтар, сондай-ақ орталықтандырылған сумен жабдықтау үшін пайдаланылмайтын су тұтқыш жиектің бірінші беткейінен барлық жағдайда деңгейін мәжбүрлі төмендетпей тәулігіне елу текше метрден аспайтын су алып жұмыс істейтін шегендеу құрылыстарын пайдаланған кезде арнайы су пайдалануға рұқсат талап етілмейді.";
7) 72-баптың 7) тармақшасындағы "лицензияда және (немесе)" деген сөздер алып тасталсын;
8) 76-бап алып тасталсын;
9) 92-баптың 1-тармағының екінші бөлігіндегі "лицензия" деген сөз "рұқсат" деген сөзбен ауыстырылсын.
9. "Тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., N 15, 363-құжат; 1995 ж., N 20, 120-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 23, 142-құжат):
34-бапта:
бірінші бөліктің екінші сөйлемі жаңа абзацтан жазылып, екінші бөлік болып есептелсін және мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Тарих және мәдениет ескерткіштерін жөндеу, реставрациялау жөніндегі жұмыстарды тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану жөніндегі уәкілетті орган беретін лицензия негізінде мамандандырылған ғылыми-реставрациялық ұйымдар, басқа да ұйымдар мен азаматтар жүргізеді.";
екінші бөлікте:
"жөндеу, реставрациялау," деген сөздер алып тасталсын;
", осы қызметпен айналысуға құқық беретін лицензиялар және (немесе) арнайы рұқсат" деген сөздер "арнайы рұқсат" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. "Жедел-іздестіру қызметі туралы" 1994 жылғы 15 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., N 13-14, 199-құжат; 1995 ж., N 24, 167-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 14, 275-құжат; 1998 ж., N 24, 436-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 17-18, 245-құжат; 2002 ж., N 4, 32-құжат; N 15, 147-құжат; N 17, 155-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат; N 23, 142-құжат; N 24, 154-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат):
10-баптың 2-тармағының алтыншы абзацындағы "жеке детективтік және күзет қызметімен айналысуға рұқсат" деген сөздер "күзет қызметімен айналысуға лицензиялар" деген сөздермен ауыстырылсын.

11. В  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 1995 г. "О Национальном Банке Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, cт. 23; N 12, cт. 88; N 15-16, cт. 100; N 23, cт. 141; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, cт. 184; N 11-12, cт. 262; N 19, cт. 370; 1997 г., N 13-14, cт. 205; N 22, cт. 333; 1998 г., N 11-12, cт. 176; 1999 г., N 20, cт. 727; 2000 г., N 3-4, cт. 66; N 22, cт. 408; 2001 г., N 8, cт. 52; N 10, cт. 123; 2003 г., N 15, cт. 138, 139; 2004 г., N 11-12, cт. 66; N 16, cт. 91; N 23, cт. 142; 2005 г., N 14, cт. 55; N 23, cт.  104; 2006 г., N 4, cт. 24; N 13, cт. 86):
1) в статье 8:
в подпункте д-1):
слова "межбанковский клиринг; выпуск платежных карточек;" исключить;
слова "выпуска чековых книжек" заменить словами "осуществления межбанковского клиринга, выпуска и использования платежных карточек и чековых книжек";
в подпункте и-1) слова "проведение валютных операций," исключить;
в подпункте и-2) слова "на: инкассацию банкнот, монет и ценностей; межбанковский клиринг; выпуск платежных карточек" заменить словами "на инкассацию банкнот, монет и ценностей";
2) подпункт е) статьи 15 изложить в следующей редакции:
"е) принятие решений о выдаче, приостановлении действия и лишении лицензии на проведение инкассации банкнот, монет и ценностей;";
3) в подпункте г) статьи 56 слова "валютных операций," исключить.
12. В  Закон  Республики Казахстан от 28 июня 1995 г. "О нефти" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 11, cт. 76; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 11, cт.  150; 1999 г., N 21, cт. 787; 2003 г., N 6, cт. 34; N 11, cт. 56; 2004 г., N 22, cт. 131; N 23, cт. 142; 2005 г., N 16, cт. 70; 2006 г., N 16, cт. 99):
1) в пункте 4 статьи 8-2 слова "соответствующего разрешения" заменить словами "соответствующей лицензии";
2) в пункте 2 статьи 36-3:
в первом предложении слова "письменного разрешения" заменить словом "лицензии";
во втором предложении слово "разрешения" заменить словом "лицензии".
13. В  Закон  Республики Казахстан от 31 августа 1995 г. "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 15-16, cт.  106; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, cт. 184; N 15, cт. 281; N 19, cт. 370; 1997 г., N 5, cт. 58; N 13-14, cт. 205; N 22, cт. 333; 1998 г., N 11-12, cт. 176; N 17-18, cт. 224; 1999 г., N 20, cт. 727; 2000 г., N 3-4, cт. 66; N 22, cт. 408; 2001 г., N 8, cт. 52; N 9, cт. 86; 2002 г., N 17, cт. 155; 2003 г., N 5, cт. 31; N 10, cт. 51; N 11, cт. 56, 67; N 15, cт. 138, 139; 2004 г., N 11-12, cт. 66; N 15, cт. 86; N 16, cт. 91; N 23, cт. 140; 2005 г., N 7-8, cт. 24; N 14, cт. 55, 58; N 23, cт. 104; 2006 г., N 3, cт. 22; N 4, cт. 24; N 8, cт. 45; N 11, cт. 55; N 16, cт. 99):

11. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 23-құжат; N 12, 88-құжат; N 15-16, 100-құжат; N 23, 141-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 11-12, 262-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 10, 123-құжат; 2003 ж., N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 4, 24-құжат; N 13, 86-құжат):
1) 8-бапта:
д-1) тармақшада:
"банкаралық клиринг; төлем карточкаларын шығару;" деген сөздер алып тасталсын;
"чек кітапшаларын шығару" деген сөздер "банкаралық клирингті жүзеге асыру, төлем карточкалары мен чек кітапшаларын шығару және пайдалану" деген сөздермен ауыстырылсын;
и-1) тармақшадағы "валюталық операциялар жүргізуге," деген сөздер алып тасталсын;
и-2) тармақшадағы "ұйымдарға: банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялауға; банкаралық клирингке; төлем карточкаларын шығаруға" деген сөздер "ұйымдарға банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялауға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 15-баптың е) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"е) банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялауды жүргізуге лицензия беру, оның қолданылуын тоқтата тұру және лицензиядан айыру туралы шешімдер қабылдау;";
3) 56-баптың г) тармақшасындағы "валюталық операцияларды," деген сөздер алып тасталсын.
12. "Мұнай туралы" 1995 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 11, 76-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 11, 150-құжат; 1999 ж., N 21, 787-құжат; 2003 ж., N 6, 34-құжат; N 11, 56-құжат; 2004 ж., N 22, 131-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 16, 70-құжат; 2006 ж., N 16, 99-құжат):
1) 8-2-баптың 4-тармағындағы "рұқсаты" деген сөз "лицензиясы" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 36-3-баптың 2-тармағында:
бірінші сөйлемдегі "жазбаша рұқсаты" деген сөздер "лицензиясы" деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші сөйлемдегі "рұқсат" деген сөз "лицензия" деген сөзбен ауыстырылсын.
13. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 15-16, 106-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 15, 281-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 5, 58-құжат; N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 9, 86-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 5, 31-құжат; N 10, 51-құжат; N 11, 56, 67-құжаттар; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 15, 86-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 140-құжат; 2005 ж., N 7-8, 24-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45-құжат; N 11, 55-құжат; N 16, 99-құжат):

1) пункт 6 статьи 8 дополнить подпунктами 3-1) и 3-2) следующего содержания:
"3-1) выпуском, реализацией и распространением платежных карточек и чековых книжек;
3-2) осуществлением межбанковского клиринга (сбора, сверки, сортировки и подтверждения платежей, а также проведения их взаимозачета и определения чистых позиций участников клиринга - банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций);";
2) в подпункте 4) пункта 2 статьи 20 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
3) в абзаце третьем подпункта г-1) пункта 1 статьи 24 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
4) в статье 30:
подпункты 10) и 11) пункта 2 исключить;
в части второй пункта 5 и части четвертой пункта 6 цифры "9) - 12)" заменить словами "9) и 12)";
в пункте 7 слова "операций, предусмотренных подпунктами 10) - 12)" заменить словами "операции, предусмотренной подпунктом 12)";
5) в статье 47 слова "отзыв", "об отзыве", "отзыва" заменить соответственно словами "лишение", "о лишении", "лишения";
6) в статье 48:
в заголовке слово "отзыва" заменить словом "лишения";
в абзаце первом пункта 1 слово "отзыв" заменить словом "лишение";
пункт 1-1 изложить в следующей редакции:
"1-1. Банк, не являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, лишается лицензии на прием депозитов, открытие и ведение банковских счетов физических лиц.";
в пункте 2 слово "отзывает" заменить словом "лишает";
7) в пункте 1 статьи 48-1 слова "у которого отозваны" заменить словом "лишенный";
8) в абзаце четвертом пункта 6 статьи 57 слова "отозвать лицензию банка" заменить словами "лишить банка лицензии";
9) в пункте 3 статьи 67 слова "отозвать выданную лицензию" заменить словами "лишить лицензии";
10) в подпункте б) статьи 70 слово "отзывом" заменить словом "лишением";
11) в статье 72:
в пункте 1 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
в части второй пункта 2 слова "лицензии банка на проведение банковских операций отзываются" заменить словами "банк лишается лицензии на проведение банковских операций".
14. В  Закон  Республики Казахстан от 20 декабря 1995 г. "Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, cт. 148; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 23, cт. 321; N 24, cт. 338; 2002 г., N 15, cт. 147; 2003 г., N 10, cт. 54; 2004 г., N 23, cт. 142; 2005 г., N 7-8, cт. 23):
1) в статье 1:
в части второй слова "и лицензию на выполнение воздушных перевозок пассажиров, багажа, грузов и почты и (или) авиационных работ" исключить;
в части двадцать восьмой слова "или лицензию, выданные" заменить словом ", выданное";
2) статью 71 исключить.
15. В  Закон  Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, cт. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, cт. 79; N 12, cт. 184; 1998 г., N 17-18, cт. 225; N 23, cт. 416; N 24, cт. 436; 1999 г., N 8, cт. 233, 247; N 23, cт. 920; 2000 г., N 3-4, cт. 66; 2001 г., N 13-14, cт. 174; N 17-18, cт. 245; N 20, cт. 257; N 23, cт. 309; 2002 г., N 17, cт. 155; 2003 г., N 12, cт. 82; 2004 г., N 23, cт. 142; N 24, cт. 154, 155; 2006 г., N 1, cт. 5; N 3, cт. 22):
в подпункте 33) пункта 1 статьи 11:
в абзаце первом слова "стрелковых тиров и стендов" заменить словами "и функционирование стрелковых тиров и стендов, штемпельно-граверных предприятий";
абзац второй дополнить словами ", а также приобретения, хранения, перевозки, ввоза, вывоза сильнодействующих ядовитых веществ".
16. В  Закон  Республики Казахстан от 23 декабря 1995 г. "Об ипотеке недвижимого имущества" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, cт. 165; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, cт. 205; 2000 г., N 18, cт. 336; 2003 г., N 11, cт. 67; 2005 г., N 23, cт. 104):

1) 8-баптың 6-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1) және 3-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"3-1) төлем карточкалары мен чек кітапшаларын шығару, сату және тарату;
3-2) банкаралық клирингті (төлемдерді жинауды, салыстырып тексеруді, сұрыптауды және растауды, сондай-ақ олардың өзара есепке жатқызуын жүргізуді және клирингке қатысушылардың - банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың таза позицияларын айқындауды) жүзеге асыру;";
2) 20-баптың 2-тармағының 4) тармақшасындағы "қаржы ұйымының лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "қаржы ұйымын лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 24-баптың 1-тармағы г-1) тармақшасының үшінші абзацындағы "қаржы ұйымының лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "қаржы ұйымын лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 30-бапта:
2-тармақтың 10) және 11) тармақшалары алып тасталсын;
5-тармақтың екінші бөлігіндегі және 6-тармақтың төртінші бөлігіндегі "9)-12)" деген цифрлар "9) және 12)" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "10)-12) тармақшаларында көзделген операцияларды" деген сөздер "12) тармақшасында көзделген операцияны" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 47-баптағы "оны қайтарып алуға", "рұқсатты қайтарып алуға", "лицензиясын (лицензияларын) қайтарып алу", "лицензиясын (лицензияларын) қайтарып алғаннан", "лицензия қайтарып алынғаннан", "лицензияны кері қайтарып алу", "лицензияны қайтарып алу" деген сөздер тиісінше "одан айыруға", "рұқсаттан айыруға", "лицензиясынан (лицензияларынан) айыру", "лицензиясынан (лицензияларынан) айырғаннан", "лицензиядан айырғаннан", "лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 48-бапта:
тақырыбындағы "оны қайтарып алу" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың бірінші абзацындағы "оны қайтарып алу" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1-1. Депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылмайтын банк депозиттер қабылдауға, жеке тұлғалардың банк шоттарын ашуға және жүргізуге арналған лицензияларынан айырылады.";
2-тармақтағы "оны қайтарып алады" деген сөздер "одан айырады" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 48-1-баптың 1-тармағындағы "лицензиясы қайтарылып алынған" деген сөздер "лицензиясынан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 57-баптың 6-тармағының төртінші абзацындағы "банктің лицензиясын қайтарып алуға" деген сөздер "банкті лицензиясынан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) 67-баптың 3-тармағындағы "лицензияны қайтарып алуға" деген сөздер "лицензиядан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 70-баптың б) тармақшасындағы "лицензияларды қайтарып алуға" деген сөздер "лицензиялардан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 72-бапта:
1-тармақтағы "лицензияларын қайтарып алу" деген сөздер "лицензияларынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың екінші бөлігіндегі "банктің банк операцияларын жүргізуге берілген лицензияларын қайтарып алады" деген сөздер "банк операцияларын жүргізуге берілген лицензияларынан банк айырылады"
деген сөздермен ауыстырылсын.
14. "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 1995 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 148-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 23, 321-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2003 ж., N 10, 54-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат):
1) 1-бапта:
екінші бөліктегі "және жолаушылардың, жүктің, теңдеме жүк пен почтаның әуе тасымалдарын және (немесе) авиациялық жұмыстарды орындауға лицензиясы" деген сөздер алып тасталсын;
жиырма сегізінші бөліктегі "немесе лицензиясы" деген сөздер алып тасталсын;
2) 71-бап алып тасталсын.
15. "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар; N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 13-14, 174-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; N 23, 309-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 12, 82-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 154, 155-құжаттар; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат):
11-баптың 1-тармағы 33) тармақшасында:
бірінші абзацтағы "атыс тирлері мен стендтерін ашуға" деген сөздер "атыс тирлері мен стендтерін, штемпель-граверлік кәсіпорындарды ашуға және олардың жұмыс істеуіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "әкетудің" деген сөзден кейін ", сондай-ақ күшті әсер ететін улы заттарды сатып алудың, сақтаудың, тасымалдаудың, әкелудің, әкетудің" деген сөздермен толықтырылсын.
16. "Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 24, 165-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; 2000 ж., N 18, 336-құжат; 2003 ж., N 11, 67-құжат; 2005 ж., N 23, 104-құжат):

1) в пункте 3 статьи 5-2 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
2) в статье 5-4:
в подпункте 2) пункта 4 слово "отзыв" заменить словом "лишение";
в части первой пункта 5 слово "отзывает" заменить словом "лишает".
17. В  Закон  Республики Казахстан от 26 января 1996 г. "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, cт. 179; N 14, cт. 274; 1998 г., N 24, cт. 443; 1999 г., N 6, cт. 191; 2001 г., N 15-16, cт. 224; 2003 г., N 23, cт. 169):
1) в статье 3 слово "экспортоориентированных" исключить;
2) в статье 14:
слово "действующим" исключить;
дополнить словами "о лицензировании".
18. В  Закон  Республики Казахстан от 18 июня 1996 г. "Об экспортном контроле" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, cт. 240; 2000 г., N 20, cт. 377; 2003 г., N 18, cт. 143; 2004 г., N 23, cт. 142):
в части шестой статьи 7 слова "отозвать или" исключить.
19. В  Закон  Республики Казахстан от 5 июля 1996 г. "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 11-12, cт. 263; 1998 г., N 23, cт. 416; 1999 г., N 4, cт. 101; 2000 г., N 6, cт. 145; 2003 г., N 14, cт. 112; 2004 г., N 11-12, cт. 67; N 23, cт. 142; 2006 г., N 1, cт. 5):
в абзаце одиннадцатом части второй статьи 11 слова "и выдает лицензии" исключить.
20. В  Закон  Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. "О безопасности дорожного движения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 14, cт. 273; 2001 г., N 24, cт. 338, 2003 г., N 10, cт. 54; N 12, cт. 82; 2004 г., N 23, cт. 142; 2005 г., N 7-8, cт. 23; 2006 г., N 1, cт. 5):
1) абзац двенадцатый статьи 5 исключить;
2) абзац восьмой статьи 7 изложить в следующей редакции:
"лицензирование деятельности по подготовке, переподготовке водителей транспортных средств;";
3) статью 9 исключить.
21. В  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 1996 г. "О пожарной безопасности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 18, cт. 368; 1998 г., N 23, cт. 416; 1999 г., N 20, cт. 728; N 23, cт. 931; 2000 г., N 6, cт. 142; 2002 г., N 17, cт. 155; 2003 г., N 14, cт. 112; N 24, cт. 177; 2004 г., N 23, cт. 142; 2006 г., N 3, cт. 22):

1) 5-2-баптың 3-тармағындағы "кері қайтарып алу" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 5-4-бапта:
4-тармақтың 2) тармақшасындағы "кері қайтарып алу" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың бірінші бөлігіндегі "оны кері қайтарып алады" деген сөздер "одан айырады" деген сөздермен ауыстырылсын.
17. "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" 1996 жылғы 26 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 1, 179-құжат; N 14, 274-құжат; 1998 ж., N 24, 443-құжат; 1999 ж., N 6, 191-құжат; 2001 ж., N 15-16, 224-құжат; 2003 ж., N 23, 169-құжат):
1) 3-баптағы "экспортқа бағдарланған" деген сөздер алып тасталсын;
2) 14-баптағы "қолданылып жүрген заңдарына" деген сөздер "лицензиялау туралы заңнамасына" деген сөздермен ауыстырылсын.
18. "Экспорттық бақылау туралы" 1996 жылғы 18 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 240-құжат; 2000 ж., N 20, 377-құжат; 2003 ж., N 18, 143-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
7-баптың алтыншы бөлігіндегі "оны кері қайтарып алуға немесе" деген сөздер алып тасталсын.
19. "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 11-12, 263-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 4, 101-құжат; 2000 ж., N 6, 145-құжат; 2003 ж., N 14, 112-құжат; 2004 ж., N 11-12, 67-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат):
11-баптың екінші бөлігінің он бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"төтенше жағдайларды жою кезінде құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілерді аттестаттауды өткізеді;".
20. "Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы" 1996 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 14, 273-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат; 2003 ж., N 10, 54-құжат; N 12, 82-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат):
1) 5-баптың он екінші абзацы алып тасталсын;
2) 7-баптың сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, қайта даярлау жөніндегі қызметті лицензиялау;";
3) 9-бап алып тасталсын.
21. "Өрт қауіпсіздігі туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 18, 368-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 20, 728-құжат; N 23, 931-құжат; 2000 ж., N 6, 142-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 14, 112-құжат; N 24, 177-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):

1) подпункт 3) части первой статьи 9-1 исключить;
2) в статье 23:
в заголовке слова "Лицензирование и" исключить;
слова "Лицензирование и" исключить;
слово "осуществляются" заменить словом "осуществляется".
22. В  Закон  Республики Казахстан от 21 января 1997 г. "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 1-2, cт. 7; N 13-14, cт. 205; 1998 г., N 14, cт. 198; N 17-18, cт. 225; 2000 г., N 22, cт. 408; 2001 г., N 8, cт. 52; N 17-18, cт. 240; N 24, cт. 338; 2002 г., N 17, cт. 155; 2003 г., N 4, cт. 26; N 11, cт. 67; 2004 г., N 6, cт. 42; N 23, cт. 142; 2005 г., N 14, cт. 57; 2006 г., N 1, cт. 4; N 3, cт. 22, N 4, cт. 24; N 13, cт. 86, N 15, cт. 95):
1) пункт 5 статьи 9 изложить в следующей редакции:
"5. Реабилитационный и конкурсный управляющие должны быть отстранены от управления делами и имуществом должника в таком же порядке, в каком назначены для осуществления указанных функций, в случае приостановления действия лицензии.
Лишение лицензии осуществляется в судебном порядке.";
2) пункт 3 статьи 41-1 изложить в следующей редакции:
"3. Администратор внешнего наблюдения должен быть отстранен от управления делами и имуществом должника в таком же порядке, в каком назначен для осуществления указанных функций, в случае приостановления действия лицензии.
Лишение лицензии осуществляется в судебном порядке.".
23. В  Закон  Республики Казахстан от 27 марта 1997 г. "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 6, cт. 69; 1998 г., N 24, cт. 436; 2000 г., N 8, cт. 187; 2004 г., N 11-12, cт. 67; N 23, cт. 142; 2006 г., N 1, cт. 5):
в пункте 2 статьи 12 слово "лицензии" заменить словом "свидетельства".
24. В  Закон  Республики Казахстан от 14 апреля 1997 г. "Об использовании атомной энергии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, cт. 83; 2004 г., N 23, cт. 142):
1) абзац третий пункта 1 статьи 5 изложить в следующей редакции:
"выполнение работ и предоставление услуг, связанных с использованием атомной энергии, за исключением деятельности аккредитованных в системе технического регулирования испытательных лабораторий, использующих источники ионизирующего излучения ниже уровня изъятия;";
2) статью 11 дополнить словами "о лицензировании".
25. В  Закон  Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, cт. 186; 1998 г., N 24, cт. 437; 1999 г., N 8, cт. 237; N 23, cт. 925; 2001 г., N 17-18, cт. 245; N 20, cт. 257; 2002 г., N 1, cт. 1; N 23-24, cт. 198; 2003 г., N 1-2, cт. 9; N 11, cт. 56; N 15, cт. 139; N 21-22, cт. 160; 2004 г., N 11-12, cт. 66; N 23, cт. 140, 142; 2005 г., N 7-8, cт. 19; N 11, cт. 39; N 14, cт. 55, 58; N 23, cт. 104; 2006 г., N 3, cт. 22; N 8, cт. 45; N 12, cт. 69;  Закон  Республики Казахстан от 11 декабря 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" 22 декабря 2006 г. и "Казахстанская правда" 26 декабря 2006 г.):

1) 9-1-баптың бірінші бөлігінің 3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 23-бапта:
тақырыбындағы "лицензиялау және" деген сөздер алып тасталсын;
"лицензиялау және" деген сөздер алып тасталсын.
22. "Банкроттық туралы" 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 1-2, 7-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 14, 198-құжат; N 17-18, 225-құжат; 2000 ж., N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 4, 26-құжат; N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 57-құжат; 2006 ж., N 1, 4-құжат; N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 13, 86-құжат; N 15, 95-құжат):
1) 9-баптың 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Оңалтушы және конкурстық басқарушылар лицензияның қолданылуы тоқтатыла тұрған жағдайда, борышкердің істерін және мүлкін басқаруға қандай тәртіппен тағайындалған болса, аталған функцияларды жүзеге асырудан сондай тәртіппен шеттетілуге тиіс.
Лицензиясынан айыру сот тәртібімен жүзеге асырылады.";
2) 41-1-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Сырттай байқау әкімшісі лицензияның қолданылуы тоқтатыла тұрған жағдайда, борышкердің істерін және мүлкін басқаруға қандай тәртіппен тағайындалған болса, аталған функцияларды жүзеге асырудан сондай тәртіппен шеттетілуге тиіс.
Лицензиясынан айыру сот тәртібімен жүзеге асырылады.".
23. "Авариялық-құтқару қызметі және құтқарушылардың мәртебесі туралы" 1997 жылғы 27 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 6, 69-құжат; 1998 ж., N 24, 436-құжат; 2000 ж., N 8, 187-құжат; 2004 ж., N 11-12, 67-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат):
12-баптың 2-тармағындағы "лицензиялар" деген сөз "куәліктер" деген сөзбен ауыстырылсын.
24. "Атом энергиясын пайдалану туралы" 1997 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 83-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) 5-баптың 1-тармағының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"иондандырушы сәуле көздерін алу деңгейінен төмен пайдаланатын сынақ зертханаларын техникалық реттеу жүйесінде аккредиттелген қызметті қоспағанда, атом энергиясын пайдалануға байланысты жұмыстарды атқару мен қызметтер көрсету;";
2) 11-баптағы "заңдарында" деген сөз "лицензиялау туралы заңнамасында" деген сөздермен ауыстырылсын.
25. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат; N 23, 925-құжат; 2001 ж., N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 1, 1-құжат; N 23-24, 198-құжат; 2003 ж., N 1-2, 9-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 139-құжат; N 21-22, 160-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат; N 11, 39-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 8, 45-құжат; N 12, 69-құжат; 2006 жылғы 22 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 26 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):

1) часть первую статьи 39 дополнить словами "о лицензировании";
2) в подпункте 4) пункта 2 статьи 40 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
3) в статье 42:
подпункт 4) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"4) приостанавливать действие либо лишать лицензии.";
в пункте 1-4 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
4) в пункте 3 статьи 42-6 слова "отозвать выданную лицензию" заменить словами "лишить выданной лицензии";
5) в статье 45-2:
в подпункте 2) пункта 1 слово "отзывом" заменить словом "лишением";
в части второй пункта 3 слова "с отзывом", "об отзыве" заменить соответственно словами "с лишением", "о лишении";
в части первой пункта 4 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
в пункте 4-1 слова "у которого отозваны лицензии" заменить словами "лишенный лицензии";
6) в абзаце втором части второй пункта 2 статьи 49-3 слова "отозвать лицензию накопительного пенсионного фонда" заменить словами "лишить лицензии накопительный пенсионный фонд".
26. В  Закон  Республики Казахстан от 14 июля 1997 г. "О нотариате" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, cт. 206; 1998 г., N 22, cт. 307; 2000 г., N 3-4, cт. 66; 2001 г., N 15-16, cт. 236; N 24, cт. 338; 2003 г., N 10, cт. 48; N 12, cт. 86; 2004 г., N 23, cт. 142; 2006 г., N 11, cт. 55):
по всему тексту слова "отзыва", "отзыву", "Отзыв", "отзыве", "об отзыве" заменить соответственно словами "лишения", "лишению", "Лишение", "лишении", "о лишении".
27. В  Закон  Республики Казахстан от 12 ноября 1997 г. "О судебной экспертизе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 21, cт. 276; 2000 г., N 6, cт. 141; 2001 г., N 21-22, cт. 281; 2004 г., N 23, cт. 142; N 24, cт. 153; 2005 г., N 10, cт. 32; 2006 г., N 13, cт. 86):
1) абзац седьмой статьи 1 исключить;
2) пункт 1 статьи 17 изложить в следующей редакции:
"1. Лицензирование судебно-экспертной деятельности осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о лицензировании.".
28. В  Закон  Республики Казахстан от 5 декабря 1997 г. "Об адвокатской деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 22, cт. 328; 2001 г., N 15-16, cт. 236; 2003 г., N 11, cт. 65; 2004 г., N 23, cт. 142):
1) в части второй пункта 2 статьи 9 слово "отзыве" заменить словом "лишении";
2) в заголовке и тексте статьи 12 слова "Отзыв", "отзыв", "об отзыве" заменить соответственно словами "Лишение", "лишение", "о лишении";
3) в подпункте 11) пункта 1 статьи 21 и подпункте 8) пункта 2 статьи 24 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
4) в статье 31:
в подпункте 1) пункта 1 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
в пункте 2 слово "отзыв" заменить словом "лишение".
29. В  Закон  Республики Казахстан от 24 марта 1998 г. "О нормативных правовых актах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 2-3, cт. 25; 2001 г., N 20, cт. 258; 2002 г., N 5, cт. 50; 2004 г., N 5, cт. 29; N 13, cт. 74; 2005 г., N 17-18, cт. 73; 2006 г., N 3, cт. 22):
статью 36 дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Нормативные правовые акты, которыми утверждаются квалификационные требования, правила лицензирования видов деятельности и перечни отдельных товаров, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию, не могут быть введены в действие до истечения двадцатиоднодневного срока после официального опубликования этих актов.".
30. В  Закон  Республики Казахстан от 20 ноября 1998 г. "Об аудиторской деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 22, cт. 309; 2000 г., N 22, cт. 408; 2001 г., N 1, cт. 5; N 8, cт. 52; 2002 г., N 23-24, cт. 193; 2003 г., N 11, cт. 56; N 12, cт. 86; N 15, cт. 139; 2004 г., N 23, cт. 138; 2005 г., N 14, cт. 58; 2006 г., N 8, cт. 45):

1) 39-баптың бірінші бөлігіндегі "заңдарында" деген сөз "лицензиялау туралы заңнамасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 40-баптың 2-тармағының 4) тармақшасындағы "қаржы ұйымының лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "қаржы ұйымын лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 42-бапта:
1-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) лицензияның қолданылуын тоқтата тұруға не одан айыруға құқылы.";
1-4-тармақтағы "оны уәкілетті органның қайтарып алуына" деген сөздер "уәкілетті органның одан айыруына" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 42-6-баптың 3-тармағындағы "лицензияны қайтарып алуға" деген сөздер "лицензиядан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын;
45-2-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасындағы "қоры лицензияларының кері қайтарылып алынуына" деген сөздер "қорын лицензияларынан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың екінші бөлігіндегі "лицензияны кері қайтарып алуға", "оның лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер тиісінше "лицензиядан айыруға", "оны лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың бірінші бөлігіндегі "қорының лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "қорын лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-1-тармақтағы "Лицензиясы кері қайтарып алынған" деген сөздер "Лицензиясынан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 49-3-баптың 2-тармағы екінші бөлігінің екінші абзацындағы "қорының лицензиясын осы Заңның 42-бабы 1-4-тармағының негізінде кері қайтарып алуға" деген сөздер "қорын осы Заңның 42-бабы 1-4-тармағының негізінде лицензиясынан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын.
26. "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 206-құжат; 1998 ж., N 22, 307-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 15-16, 236-құжат; N 24, 338-құжат; 2003 ж., N 10, 48-құжат; N 12, 86-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 11, 55-құжат):
бүкіл мәтін бойынша "лицензиясы кері қайтарылып алынғандықтан", "лицензияны кері қайтарып алу", "Нотариус лицензиясын кері қайтарып алу", "нотариус лицензиясы кері қайтарылып алынады", "Лицензия кері қайтарылып алынған", "кері қайтарып алу", "нотариустардың лицензияларын кері қайтарып алу" деген сөздер тиісінше "лицензиясынан айырылғандықтан", "лицензиясынан айыру", "Нотариусты лицензиясынан айыру", "нотариус лицензиясынан айырылады", "Лицензиясынан айырылған", "одан айыру", "нотариустарды лицензияларынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын.
27. "Сот сараптамасы туралы" 1997 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 21, 276-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 21-22, 281-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 10, 32-құжат; 2006 ж., N 13, 86-құжат):
1) 1-баптың жетінші абзацы алып тасталсын;
2) 17-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сот-сараптама қызметін лицензиялау Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.".
28. "Адвокаттық қызмет туралы" 1997 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 22, 328-құжат; 2001 ж., N 15-16, 236-құжат; 2003 ж., N 11, 65-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) 9-баптың 2-тармағының екінші бөлігіндегі "лицензияларын кері қайтарып алу" деген сөздер "лицензияларынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 12-баптың тақырыбындағы және мәтініндегі "Лицензияны кері қайтарып алу", "адвокаттың лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "Лицензиядан айыру", "адвокатты лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 21-баптың 1-тармағының 11) тармақшасындағы және 24-баптың 2-тармағының 8) тармақшасындағы "адвокат лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "адвокатты лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 31-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасындағы "лицензия кері қайтарылып алынған" деген сөздер "лицензиясынан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "адвокат лицензиясын кері қайтарып алуға" деген сөздер "адвокатты лицензиясынан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын.
29. "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 2-3, 25-құжат; 2001 ж., N 20, 258-құжат; 2002 ж., N 5, 50-құжат; 2004 ж., N 5, 29-құжат; N 13, 74-құжат; 2005 ж., N 17-18, 73-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
36-бап мынадай редакциядағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
4-1. Біліктілік талаптарын, қызмет түрлерін лицензиялаудың ережелерін және экспорты мен импорты лицензиялануға тиіс жекелеген тауарлар тізбелерін бекітетін нормативтік құқықтық актілер осы актілер ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күндік мерзім өткенге дейін қолданысқа енгізіле алмайды.".
30. "Аудиторлық қызмет туралы" 1998 жылғы 20 қарашадағы
Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 22, 309-құжат; 2000 ж., N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 5-құжат; N 8, 52-құжат; 2002 ж., N 23-24, 193-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; N 12, 86-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 23, 138-құжат; 2005 ж., N 14, 58-құжат; 2006 ж., N 8, 45-құжат):

1) по всему тексту слова "об отзыве", "Отзыв", "отзыва", "отзыве" заменить соответственно словами "о лишении", "Лишение", "лишения", "лишении";
2) в подпункте 6) статьи 7 слова "отзыве, приостановлении" заменить словами "приостановлении, лишении";
3) в части второй пункта 6 статьи 9 слова "у которой", "отозвана лицензия", "об отзыве" заменить соответственно словами "которая", "лишена лицензии", "о лишении";
4) в подпункте 3) пункта 1 статьи 12 слова "у десяти", "отозваны" заменить соответственно словами "десять", "лишены";
5) в статье 16:
в абзаце первом пункта 3 слова "уполномоченным органом" исключить;
в пункте 6 слова "у которой", "отозвана лицензия" заменить соответственно словами "которая", "лишена лицензии".
31. В  Закон  Республики Казахстан от 30 декабря 1998 г. "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 24, cт. 448; 2002 г., N 4, cт. 34; 2004 г., N 23, cт. 140, 142):
1) пункт 3 статьи 10 изложить в следующей редакции:
"3. Лицензии на осуществление разработки, производства, ремонта, торговли, коллекционирования, экспонирования оружия и патронов к нему являются генеральными, выдаваемыми без ограничения срока, и действуют на всей территории Республики Казахстан.
Лицензии выдаются как на несколько видов деятельности с учетом единого технологического комплекса, так и на отдельные виды.
Лицензия на приобретение оружия и патронов к нему является разовой и действует на всей территории Республики Казахстан.";
2) статью 11 изложить в следующей редакции:
"Статья 11. Приостановление действия и лишение лицензии
Основанием для приостановления действия лицензии является неисполнение требований, предусмотренных настоящим Законом и законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Лишение лицензии осуществляется в судебном порядке.";
3) в абзаце третьем подпункта 1) статьи 20 слово "аннулирования" заменить словом "лишения";
4) часть первую статьи 21 дополнить словами "Республики Казахстан о лицензировании";
5) подпункты 2) и 7) статьи 28 исключить;
6) абзацы второй и третий подпункта 3) пункта 1 статьи 29 изложить в следующей редакции:
"право разработки, производства, ремонта, торговли, приобретения, коллекционирования, экспонирования огнестрельного гражданского и служебного оружия и патронов к нему, холодного оружия, а также газового оружия и патронов к нему;
право разработки, производства, торговли, приобретения гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;".
32. В  Закон  Республики Казахстан от 15 марта 1999 г. "О государственных секретах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 4, cт. 102; 2001 г., N 8, cт. 53; 2002 г., N 15, cт. 147; 2004 г., N 6, cт. 41):
подпункт 3) статьи 9 изложить в следующей редакции:
"3) осуществляют лицензирование деятельности в области средств криптографической защиты информации и специальных технических средств для проведения оперативно-розыскных мероприятий в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании;".

1) бүкіл мәтін бойынша "оны кері қайтарып алу", "лицензиясы кері қайтарып алынған", "лицензиясын кері қайтарып алу", "кері қайтарып алуды", "оларды алқалы басқару органдарының шешімімен кері шақырып алу", "Лицензия кері қайтарып алынған", "лицензияны кері қайтарып алу" деген сөздер тиісінше "одан айыру", "лицензиясынан айырылған", "лицензиясынан айыру", "лицензиясынан айыруды", "алқалы басқару органдарының шешімімен олардан айыру", "Лицензиядан айырылған", "лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 7-баптың 6) тармақшасындағы "оны кері қайтарып алу, қолданылуын тоқтата тұру" деген сөздер "оның қолданылуын тоқтата тұру, одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 9-баптың 6-тармағының екінші бөлігіндегі "лицензиясы кері қайтарып алынған", "лицензиясын кері қайтарып алу туралы" деген сөздер тиісінше "лицензиясынан айырылған", "лицензиясынан айыру туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 12-баптың 1-тармағының 3) тармақшасындағы "ұйымның", "лицензиясы кері қайтарып алынса" деген сөздер тиісінше "ұйым", "лицензиясынан айырылса" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 16-бапта:
3-тармақта:
бірінші абзацтағы "Лицензияны уәкілетті орган" деген сөздер алып тасталсын;
2) тармақшадағы "кері қайтарып алуды жүзеге асырады" деген сөздер "лицензияны кері қайтарып алу жүзеге асырылады" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "лицензиясы кері қайтарылып алынған" деген сөздер "лицензиясынан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын.
31. "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 24, 448-құжат; 2002 ж., N 4, 34-құжат; 2004 ж.,  N 23, 140, 142-құжаттар):
1) 10-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қару мен оның патрондарын жасауға, өндіруге, жөндеуге, сатуға, коллекциялауға, экспонаттауға берілген лицензиялар мерзімі шектелмей берілетін бас лицензиялар болып табылады және Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында қолданылады.
Лицензиялар бірыңғай технологиялық кешенді ескере отырып, бірнеше қызмет түрлеріне де, сол сияқты жекелеген қызмет түрлеріне де беріледі.
Қару мен оның патрондарын иемденіп алуға лицензия біржолғы болып табылады және Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында қолданылады.";
2) 11-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"11-бап. Лицензияның қолданылуын тоқтата түру және одан айыру
Осы Заңда және Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген талаптарды орындамау лицензияның қолданылуын тоқтата тұруға негіз болып табылады.
Лицензиядан айыру сот тәртібімен жүзеге асырылады.";
3) 20-баптың 1) тармақшасының үшінші абзацындағы "рұқсаттардың күші белгіленген тәртіппен жойылғанда" деген сөздер "рұқсаттардан белгіленген тәртіппен айырылғанда" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 21-баптың бірінші бөлігіндегі "қолданылып жүрген заңдарға" деген сөздер "Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы қолданыстағы заңнамасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 28-баптың 2) және 7) тармақшалары алып тасталсын;
6) 29-баптың 1-тармағы 3) тармақшасының екінші және үшінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтық және қызметтік атыс қаруы мен оның патрондарын, суық қаруды, сондай-ақ газды қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, иемденіп алу, коллекциялау, экспонаттау құқығына;
азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, иемденіп алу құқығына;".
32. "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 4, 102-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2004 ж., N 6, 41-құжат):
9-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары мен жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнаулы техникалық құралдар саласындағы қызметті лицензиялауды жүзеге асырады;".

33.  Исключен - Законом РК от 27 июля 2007 года   N 320 (порядок введения в действие см.  ст.2 ).
34. В  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 1999 г. "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 20, cт. 720; 2004 г., N 5, cт. 27; N 23, cт. 140, 142;  Закон  Республики Казахстан от 11 декабря 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 22 декабря 2006 г. и "Казахстанская правда" 26 декабря 2006 г.):
1) подпункт 9) пункта 3 статьи 3 исключить;
2) подпункт 6) пункта 2 статьи 4 исключить;
3) в части второй пункта 3 статьи 5 слова "до шестидесяти процентов" исключить;
4) пункт 6 статьи 15 изложить в следующей редакции:
"6. Лицензированию подлежат отдельные виды деятельности, связанные с производством и оборотом этилового спирта и алкогольной продукции, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании.";
5) статью 18 исключить;
6) статью 20 изложить в следующей редакции:
"Статья 20. Лишение лицензии
Лишение лицензии на виды деятельности, связанные с производством и оборотом этилового спирта и алкогольной продукции, осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях.".
35. В  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 1999 г. "О физической культуре и спорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 24, cт. 1065; 2003 г., N 15, cт. 129; 2004 г., N 23, cт. 142; 2006 г., N 3, cт. 22; N 13, cт. 86):
1) подпункт 13) статьи 23 изложить в следующей редакции:
"13) осуществляет лицензирование деятельности республиканских и региональных общественных объединений, союзов, ассоциаций (федераций), осуществляющих деятельность по физической культуре и спорту, физических и юридических лиц по оказанию физкультурно-оздоровительных, спортивных услуг на спортивных сооружениях высшей категории, а также аккредитацию республиканских общественных объединений, осуществляющих деятельность по физической культуре и спорту;";
2) подпункт 13) пункта 1 статьи 23-1 изложить в следующей редакции:
"13) осуществляет лицензирование деятельности физкультурно-оздоровительных, спортивных клубов, центров, секций и других организаций, осуществляющих физкультурно-оздоровительную и спортивную деятельность, юридических и физических лиц по оказанию физкультурно-оздоровительных, спортивных услуг на спортивных сооружениях первой, второй и третьей категорий, местных общественных объединений, союзов, ассоциаций (областных федераций), осуществляющих деятельность по физической культуре и спорту.".

33. (алып тасталды)
Ескерту. 33-тармағы алып тасталды - Қазақстан Республикасының 2007.07.27. N 320 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-баптан қараңыз) Заңымен.
34."Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 20, 720-құжат; 2004 ж., N 5, 27-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; 2006 жылғы 22 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 26 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 3-баптың 3-тармағының 9) тармақшасы алып тасталсын;
2) 4-баптың 2-тармағының 6) тармақшасы алып тасталсын;
3) 5-баптың 3-тармағының екінші бөлігінде "отыз проценттен алпыс процентке дейінгі" деген сөздер "отыз проценттен басталатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 15-баптың 6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуіне және айналымына байланысты жекелеген қызмет түрлері Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес лицензиялануға тиіс";
5) 18-бап алып тасталсын;
6) 20-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"20-бап. Лицензиядан айыру
Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуіне және айналымына байланысты қызмет түрлеріне берілген лицензиядан айыру Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.".
35. "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 24, 1065-құжат; 2003 ж., N 15, 129-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 13, 86-құжат):
1) 23-баптың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) дене шынықтыру және спорт жөніндегі қызметті жүзеге асыратын республикалық және өңірлік қоғамдық бірлестіктердің, одақтардың, қауымдастықтардың (федерациялардың), жоғары санаттағы спорт ғимараттарында дене шынықтыру-сауықтыру, спорт қызметтерін көрсету жөніндегі жеке және заңды тұлғалардың қызметін лицензиялауды, сондай-ақ дене шынықтыру және спорт жөніндегі қызметті жүзеге асыратын республикалық қоғамдық бірлестіктерді аккредиттеуді жүзеге асырады;";
2) 23-1-баптың 1-тармағының 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) дене шынықтыру-сауықтыру және спорт қызметін жүзеге асыратын дене шынықтыру-сауықтыру, спорт клубтарының, орталықтарының, секцияларының және басқа да ұйымдардың, бірінші, екінші және үшінші санаттардағы спорт ғимараттарында дене шынықтыру-сауықтыру, спорт қызметтерін көрсету жөніндегі жеке және заңды тұлғалардың, дене шынықтыру және спорт жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жергілікті қоғамдық бірлестіктердің, одақтардың, қауымдастықтардың (облыстық федерациялардың) қызметін лицензиялауды жүзеге асырады;".

36. В  Закон  Республики Казахстан от 19 октября 2000 г. "Об охранной деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., N 14-15, cт. 281; 2002 г., N 4, cт. 34; N 17, cт. 155; 2004 г., N 23, cт. 142):
1) подпункт 3) статьи 14 исключить;
2) в части второй пункта 3 статьи 17-1 слова "отозвать лицензию" заменить словами "лишить лицензиата лицензии";
3) в статье 21 слова "об отзыве или приостановлении действия" заменить словами "о приостановлении действия или лишении".
37. В  Закон  Республики Казахстан от 30 ноября 2000 г. "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., N 20, cт. 381; 2001 г., N 24, cт. 338; 2003 г., N 3, cт. 19; N 10, cт. 54; 2004 г., N 23, cт. 142):
часть вторую пункта 2 статьи 9 после слов "руководителем юридического лица" дополнить словами "либо уполномоченным им лицом".
38. В  Закон  Республики Казахстан от 18 декабря 2000 г. "О страховой деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., N 22, cт. 406; 2003 г., N 11, cт. 56; N 12, cт. 85; N 15, cт. 139; 2004 г., N 11-12, cт. 66; 2005 г., N 14, cт. 55, 58; N 23, cт. 104; 2006 г., N 3, cт. 22; N 4, cт. 25; N 8, cт. 45; N 13, cт. 85; N 16, cт. 99):
1) в абзаце втором части второй пункта 8 статьи 20 слова "отозвать лицензию страховой (перестраховочной) организации" заменить словами "лишить лицензии страховую (перестраховочную) организацию";
2) в подпункте 4) пункта 2 статьи 34 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
3) в подпункте 10) пункта 8 статьи 37 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
4) в подпункте 16) статьи 43 слово "отзыве" заменить словом "лишении";
5) в подпункте 3) пункта 2 статьи 53-3 слово "отзыв" заменить словом "лишение";
6) в статье 55:
в заголовке слово "Отзыв" заменить словом "Лишение";
в абзаце первом пункта 1 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
в пункте 1-1 слова "Лицензия страховой организации может быть отозвана" заменить словами "Страховая организация может быть лишена лицензии";
в пункте 2 слова "об отзыве", "отзыва" заменить соответственно словами "о лишении", "лишения";
в пункте 3 слова "у которой отозваны лицензии" заменить словами "которая лишена лицензии";
в пункте 4 слова "у которого отозвана лицензия" заменить словами "который лишен лицензии";
7) в заголовке и тексте статьи 56 слова "отзыва", "об отзыве" заменить соответственно словами "лишения", "о лишении";
8) в статье 60:
в заголовке слово "Отзыв" заменить словом "Лишение";
в абзаце первом пункта 1 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
в пункте 2:
в первом предложении слова "об отзыве", "отзыва" заменить соответственно словами "о лишении", "лишения";
во втором предложении слова "Лицензия считается отозванной" заменить словами "Лицензиат считается лишенным лицензии";
9) в пункте 6 статьи 69 слова "отзывом", "об отзыве" заменить соответственно словами "лишением", "о лишении".
39. В  Закон  Республики Казахстан от 16 января 2001 г. "О некоммерческих организациях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 1, cт. 8; N 24, cт. 338; 2003 г., N 11, cт. 56; 2004 г., N 5, cт. 30; N 10, cт. 56; 2005 г., N 13, cт. 53; 2006 г., N 8, cт. 45; N 15, cт. 95):
в пункте 6 статьи 22 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении".
40. В  Закон  Республики Казахстан от 19 января 2001 г. "О зерне" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 2, cт. 12; N 15-16, cт. 232; 2003 г., N 19-20, cт. 148; 2004 г., N 23, cт. 142; 2006 г., N 1, cт. 15):

36. "Күзет қызметі туралы" 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., N 14-15, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 34-құжат; N 17, 155-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) 14-баптың 2) тармақшасындағы "күзету" деген сөзден кейін "түрінде жүзеге асырылады" деген сөздермен толықтырылып, 3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 17-1-баптың 3-тармағының екінші бөлігіндегі "лицензияны сот тәртібімен кері қайтарып алуға" деген сөздер "лицензиатты лицензиядан сот тәртібімен айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 21-баптағы"лицензияларды кері қайтарып алу немесе олардың қолданылуын тоқтата тұру" деген сөздер "лицензиялардың қолданылуын тоқтата тұру немесе олардан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын.
37. "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" 2000 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., N 20, 381-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат; 2003 ж., N 3, 19-құжат; N 10, 54-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
9-баптың 2-тармағының екінші бөлігіндегі "басшысы" деген сөзден кейін "немесе ол уәкілеттік берген адам" деген сөздермен толықтырылсын.
38. "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., N 22, 406-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; N 12, 85-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; 2005 ж., N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 25-құжат; N 8, 45-құжат; N 13, 85-құжат; N 16, 99-құжат):
1) 20-баптың 8-тармағы екінші бөлігінің екінші абзацындағы "ұйымының лицензиясын осы Заңның 55-бабының 1-тармағы 1) тармақшасының негізінде кері қайтарып алуға" деген сөздер "ұйымын осы Заңның 55-бабының 1-тармағы 1) тармақшасының негізінде лицензиясынан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 34-баптың 2-тармағының 4) тармақшасындағы "қаржы ұйымының лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "қаржы ұйымын лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 37-баптың 8-тармағының 10) тармақшасындағы "лицензиясы заңнамада белгіленген тәртіпке сәйкес кері қайтарып алынған", "лицензия кері қайтарып алынған" деген сөздер "заңнамада белгіленген тәртіппен лицензиясынан айырылған", "лицензиядан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 43-баптың 16) тармақшасындағы "лицензияларды кері қайтарып алу" деген сөздер "лицензиялардан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 53-3-баптың 2-тармағының 3) тармақшасындағы "лицензияны кері қайтарып алуды" деген сөздер "лицензиядан айыруды" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 55-бапта:
тақырыбындағы "брокерінің лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "брокерін лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың 6) тармақшасындағы "лицензияны кері қайтарып алу" деген сөздер "лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1-1. Сақтандыру ұйымы сақтандырудың барлық сыныптары бойынша да, жекелеген сыныптары бойынша да лицензиясынан айырылуы мүмкін.";
2-тармақтағы "Кері қайтарып алу", "оны кері қайтарып алудың" деген сөздер тиісінше "Лицензиядан айыру", "одан айырудың" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "Лицензиясы кері қайтарып алынған" деген сөздер "Лицензиясынан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы "Лицензиясы кері қайтарып алынған" деген сөздер "Лицензиясынан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 56-баптың тақырыбындағы және мәтініндегі "брокерінің лицензиясын қайтарып алудың", "брокерінің лицензияларын кері қайтарып алу", "Лицензияны кері қайтарып алу", "Лицензия кері қайтарылып алынған", "лицензияны кері қайтарып алу" деген сөздер тиісінше "брокерін лицензиясынан айырудың", "брокерін лицензияларынан айыру", "Лицензиядан айыру", "Лицензиядан айырған", "лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 60-бапта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Актуарийді лицензиясынан айыру";
1-тармақтың 5) тармақшасындағы "лицензияны кері қайтарып алу" деген сөздер "лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
бірінші сөйлемдегі "Лицензияны кері қайтарып алу", "оны қайтарып алудың" деген сөздер тиісінше "Лицензиядан айыру", "одан айырудың" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші сөйлемдегі "лицензия кері қайтарылып алынған" деген сөздер "лицензиат лицензиясынан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) 69-баптың 6-тармағындағы "лицензияны кері қайтарып алуына", "оның лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер тиісінше "лицензиясынан айыруына", "оны лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын.
39. "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" 2001 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 1, 8-құжат; N 24, 338-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 10, 56-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат; 2006 ж., N 8, 45-құжат; N 15, 95-құжат):
22-баптың 6-тармағындағы "адвокаттың лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "адвокатты лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын.
40. "Астық туралы" 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 2, 12-құжат; N 15-16, 232-құжат; 2003 ж., N 19-20, 148-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат):

1) часть вторую пункта 2 статьи 13 дополнить словами "о лицензировании";
2) в подпункте 4) пункта 3 статьи 24-1 слово "отзыве" заменить словом "лишении";
3) в статье 27:
в заголовке слова "Основания для отзыва" заменить словом "Лишение";
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:
"Основаниями для лишения лицензии являются:";
часть вторую исключить;
4) в пункте 3 статьи 33 слова "уполномоченный орган", "вносит предложение об отзыве лицензии и" заменить соответственно словами "лицензиат", "лишается лицензии и уполномоченный орган".
41. В  Закон  Республики Казахстан от 23 января 2001 г. "О занятости населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 3, cт. 18; 2004 г., N 2, cт. 10; 2005 г., N 7-8, cт. 19; N 17-18, cт. 76; 2006 г., N 3, cт. 22; N 10, cт. 52):
1) в подпункте 7) пункта 2 статьи 4 слова "привлечением иностранной рабочей силы, а также" исключить;
2) в подпункте 5) пункта 2 статьи 6:
слова "и отзывать", "привлечением иностранной рабочей силы, а также" исключить;
дополнить словами "о лицензировании";
3) в части первой пункта 4 статьи 10:
слова "привлечением иностранной рабочей силы, а также" исключить;
слова "осуществления такого вида" заменить словами "занятия таким видом";
дополнить словами "о лицензировании";
4) в пункте 5 статьи 11 слова "привлечением иностранной рабочей силы и" исключить.
42. В  Закон  Республики Казахстан от 13 июня 2001 г. "О туристской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 13-14, cт. 175; 2002 г., N 4, cт. 33; 2003 г., N 23, cт. 168; 2004 г., N 23, cт. 142; 2006 г., N 3, cт. 22):
1) в подпункте 3) пункта 3 статьи 9:
слова "и сертификации услуг туристской индустрии" заменить словами "в области туристской деятельности";
дополнить словами "о лицензировании";
2) подпункт 9) статьи 11 изложить в следующей редакции:
"9) совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования регулирует вопросы стандартизации;";
3) в статье 15:
подпункт 4) пункта 2 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Лишение лицензии осуществляется в судебном порядке.";
4) статью 16 изложить в следующей редакции:
"Статья 16. Стандартизация в области туристской деятельности
Обязательные требования государственных стандартов, установленных уполномоченным органом в области технического регулирования, определяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";

1) 13-баптың 2-тармағының екінші бөлігіндегі "заңдарында" деген сөз "лицензиялау туралы заңнамасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 24-1-баптың 3-тармағының 4) тармақшасындағы "кері қайтарып алу" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 27-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"27-бап. Астық сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру
құқығына лицензиядан айыру
Мыналар:
1) лицензиаттың біліктілік талаптарын бұзуы;
2) лицензиаттың өзі жүзеге асыруға лицензия алған қызмет түрімен айналысуына соттың тыйым салуы;
3) лицензиар лицензияның қолданылуын тоқтата тұрған себептердің жойылмауы;
4) лицензия алған кезде лицензиаттың көрінеу жалған ақпарат беруі лицензиядан айыруға негіз болып табылады.";
4) 33-баптың 3-тармағындағы "уәкілетті орган заңдарда белгіленген тәртіппен лицензияны кері қайтарып алу туралы ұсыныс енгізеді және" деген сөздер "лицензиат заңнамада белгіленген тәртіппен лицензиясынан айырылады және уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын.
41. "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 3, 18-құжат; 2004 ж., N 2, 10-құжат; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат; N 17-18, 76-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 10, 52-құжат):
1) 4-баптың 2-тармағының 7) тармақшасындағы "шетелдік жұмыс күшін тартуға, сондай-ақ" деген сөздер алып тасталсын;
2) 6-баптың 2-тармағының 5) тармақшасында:
"шетелдік жұмыс күшін тартуға, сондай-ақ", "және кері қайтарып алуға" деген сөздер алып тасталсын;
"заңдарында" деген сөз "лицензиялау туралы заңнамасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 10-баптың 4-тармағының бірінші бөлігінде:
"шетелдік жұмыс күшін тартуға, сондай-ақ" деген сөздер алып тасталсын;
"түрін жүзеге асыруға" деген сөздер "түрімен айналысуға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының" деген сөздерден кейін "лицензиялау туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
4) 11-баптың 5-тармағындағы "Шетелдік жұмыс күшін тартуға және" деген сөздер алып тасталсын.
42. "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 13-14, 175-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; 2003 ж., N 23, 168-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
1) 9-баптың 3-тармағының 3) тармақшасында:
"заңдарына" деген сөз "лицензиялау туралы заңнамасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"туристік индустрияның қызмет көрсетулерін стандарттау және сертификаттау" деген сөздер ", туристік қызмет саласындағы стандарттау" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 11-баптың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп стандарттау мәселелерін реттейді;";
3) 15-бапта:
2-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Лицензиядан айыру сот тәртібімен жүзеге асырылады.";
4) 16-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"16-бап. Туристік қызмет саласындағы стандарттау
Техникалық реттеу саласындағы уәкілетті орган белгілеген мемлекеттік стандарттардың міндетті талаптары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындалады.";

5) в подпункте 3) пункта 2 статьи 17 слова ", о наличии сертификата на туристские услуги" исключить.
43. В  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 2001 г. "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 17-18, cт. 243; 2004 г., N 23, cт. 142; 2005 г., N 6, cт. 10; N 7-8, cт. 19, 2006 г., N 1, cт. 5; N 3, cт. 22; N 15, cт. 95;  Закон  Республики Казахстан от 11 декабря 2006 г. "О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 декабря 2006 г. и "Казахстанская правда" 26 декабря 2006 г.):
1) подпункт 10) статьи 20 исключить;
2) в статье 32:
в пункте 1:
часть первую после слова "конструкций" дополнить словами "(за исключением сертифицируемой продукции)";
часть вторую исключить;
пункт 3 исключить;
абзац первый пункта 4 дополнить словами "в форме отчета".
44. В  Закон  Республики Казахстан от 15 декабря 2001 г. "О государственном регулировании гражданской авиации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 23, cт. 320; 2004 г., N 23, cт. 142; 2005 г., N 7-8, cт. 23):
1) в подпункте 14) статьи 1 слово "лицензии" заменить словом "сертификата";
2) подпункт 4) статьи 4 исключить;
3) подпункт 7) пункта 1 статьи 5 исключить;
4) в части первой пункта 2 статьи 6 слова "и соответствующей лицензии, выдаваемых" заменить словами "аэропорта, выдаваемого";
5) в части первой статьи 8 слова "и лицензию на осуществление международных и (или) внутренних воздушных перевозок" заменить словом "аэропорта";
6) статью 9 исключить;
7) в части третьей пункта 2 статьи 14 слово "лицензии" заменить словом "сертификата".
45. В  Закон  Республики Казахстан от 18 марта 2002 г. "Об органах юстиции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 6, cт. 67; 2004 г., N 23, cт. 142; N 24, cт. 154; 2005 г., N 7-8, cт. 23; 2006 г., N 3, cт. 22; N 10, cт. 52; N 13, cт. 86):
в пункте 1 статьи 19:
в подпункте 1) слова "отзыв, приостановление и прекращение" заменить словами "приостановление и прекращение (за исключением лишения)";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) лицензирование отдельных видов деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании;".

5) 17-баптың 2-тармағының 3) тармақшасындағы ", туристік қызмет көрсетуге сертификаттың болуы туралы" деген сөздер алып тасталсын.
43. "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 17-18, 243-құжат; 2004 ж., 23, 142-құжат; 2005 ж., N 6, 10-құжат; N 7-8, 19-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат, N 15, 95-құжат; 2006 жылғы 23 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 26 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 20-баптың 10) тармақшасы алып тасталсын;
2) 32-бапта:
1-тармақта:
бірінші бөлік "конструкцияларын" деген сөзден кейін "(сертификатталатын өнімдерді қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлік алып тасталсын;
3-тармақ алып тасталсын;
4-тармақтың бірінші абзацындағы "лицензиарға" деген сөзден кейін "есеп беру нысанында" деген сөздермен толықтырылсын.
44. "Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 23, 320-құжат; 2004 ж., N 23; 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат):
1) 1-баптың 14) тармақшасындағы "лицензияның" деген сөз "сертификаттың" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 4-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
3) 5-баптың 1-тармағының 7) тармақшасы алып тасталсын;
4) 6-баптың 2-тармағының бірінші бөлігіндегі "пайдаланушы сертификаты және тиісті лицензиясы" деген сөздер "әуежай пайдаланушы сертификатының" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 8-баптың бірінші бөлігіндегі "пайдаланушы сертификаты мен халықаралық және (немесе) ішкі әуе тасымалдарын жүзеге асыруға лицензиясы" деген сөздер "әуежай пайдаланушы сертификаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 9-бап алып тасталсын;
7) 14-баптың 2-тармағының үшінші бөлігіндегі "Лицензияның", "лицензияның" деген сөздер "Сертификаттың", "сертификаттың" деген сөздермен ауыстырылсын.
45. "Әділет органдары туралы" 2002 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 6, 67-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 154-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 10, 52-құжат; N 13, 86-құжат):
19-баптың 1-тармағында:
1) тармақшадағы "оларды қайтарып алу, тоқтата тұру және тоқтату" деген сөздер "оларды тоқтата тұру және тоқтату (олардан айыруды қоспағанда)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес жекелеген қызмет түрлерін лицензиялау;".

46. В  Закон  Республики Казахстан от 3 июля 2002 г. "О защите растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 13-14, cт. 140; 2004 г., N 17, cт. 98; N 23, cт. 142; 2006 г., N 1, cт. 5; N 3, cт. 22):
1) в подпункте 3-1) пункта 1 статьи 6 слова "и утверждение" исключить;
2) статью 12 дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Количество пестицидов (ядохимикатов), ввозимых для регистрационных, производственных испытаний и научных исследований, определяется уполномоченным органом.";
3) статьи 14 и 19-4 изложить в следующей редакции:
"Статья 14. Лицензирование деятельности в области защиты растений
Лицензирование деятельности в области защиты растений осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании.";
"Статья 19-4. Контроль за соблюдением лицензионных правил
Контроль за соблюдением лицензионных правил проводится в период осуществления лицензируемой деятельности периодичностью не более двух раз в год и продолжительностью не более двух дней.".
47. В  Закон  Республики Казахстан от 3 июля 2002 г. "О геодезии и картографии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 13-14, cт. 141; 2004 г., N 23, cт. 142; 2005 г., N 7-8, cт. 23):
в подпункте 8) статьи 6 слова ", геодезических и картографических" исключить.
48. В  Закон  Республики Казахстан от 10 июля 2002 г. "О ветеринарии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 15, cт. 148; 2004 г., N 23, cт. 142; 2005 г., N 7-8, cт. 23; 2006 г., N 1, cт. 5; N 3, cт. 22):
статью 12 изложить в следующей редакции:
"Статья 12. Лицензирование деятельности в области ветеринарии
Лицензирование деятельности в области ветеринарии осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о лицензировании.".
49. В  Закон  Республики Казахстан от 3 июня 2003 г. "О Фонде гарантирования страховых выплат" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 11, cт. 63; 2005 г., N 14, cт. 55; 2006 г., N 4, cт. 25):
1) в подпункте 2) статьи 6 слово "отзыв" заменить словом "лишение";
2) в статье 7 слово "отзыва" заменить словом "лишения".
50. В  Закон  Республики Казахстан от 4 июня 2003 г. "О системе здравоохранения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 11, cт. 70; 2004 г., N 23, cт. 142; 2006 г., N 3, cт. 22; N 15, cт. 92):

46. "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 13-14, 140-құжат; 2004 ж., N 17, 98-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат):
1) 6-баптың 1-тармағының 3-1) тармақшасындағы "мен бекіту" деген сөздер алып тасталсын;
2) 12-бап мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Тіркеу, өндірістік сынақтар мен ғылыми зерттеулер үшін әкелінген пестицидтердің (улы химикаттардың) көлемін уәкілетті орган айқындайды.";
3) 14 және 19-4-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"14-бап. Өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті лицензиялау
Өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті лицензиялау Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.";
"19-4-бап. Лицензиялық ережелердің сақталуын бақылау
Лицензиялық ережелердің сақталуын бақылау лицензияланатын қызметті жүзеге асыру кезеңінде мерзімділігі жылына екі реттен және ұзақтығы екі күннен аспайтындай етіп жүргізіледі.".
47. "Геодезия және картография туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 13-14, 141-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат):
6-баптың 8) тармақшасындағы ", геодезиялық және картографиялық жұмыстарды" деген сөздер "жұмыстарын" деген сөзбен ауыстырылсын.
48. "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 15, 148-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат):
12-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"12-бап. Ветеринария саласындағы қызметті лицензиялау
Ветеринария саласындағы қызметті лицензиялау Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.".
49. "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 11, 63-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; 2006 ж., N 4, 25-құжат):
1) 6-баптың 2) тармақшасындағы "қайтарып алуды" деген сөздер "одан айыруды" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 7-баптағы "лицензияны кері қайтарып алғанға" деген сөздер "лицензиясынан айырылғанға" деген сөздермен ауыстырылсын.
50. "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2003 жылғы 4 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 11, 70-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 15, 92-құжат):

1) в подпункте 12) статьи 7-1 слова "а также физическими и юридическими лицами, деятельность которых распространяется за пределы одной области (города республиканского значения, столицы)," исключить;
2) в абзаце втором подпункта 11-1) пункта 2 статьи 8 слова ", а также физическими и юридическими лицами, деятельность которых распространяется за пределы одной области (города республиканского значения, столицы)" исключить;
3) в подпункте 5) пункта 2 статьи 9-1 слова "и отзыве" заменить словом ", лишении";
4) статью 10 дополнить словами "о лицензировании";
5) в пункте 3 статьи 11 слово ", лицензирования" исключить;
6) пункт 3 статьи 33 исключить;
7) подпункт 6) пункта 3 статьи 36 исключить.
51. В  Закон  Республики Казахстан от 12 июня 2003 г. "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 12, cт. 88; 2004 г., N 23, cт. 142;  Закон  Республики Казахстан от 11 декабря 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 22 декабря 2006 г. и "Казахстанская правда" 26 декабря 2006 г.):
в статье 10:
в заголовке слово "отзыв" заменить словом "лишение";
в пункте 2 слова "Лицензия", "может быть отозвана", "о лицензировании" заменить соответственно словами "Лишение лицензии", "осуществляется", "об административных правонарушениях".
52. В  Закон  Республики Казахстан от 2 июля 2003 г. "О рынке ценных бумаг" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 14, cт. 119; 2004 г., N 16, cт. 91; N 23, cт. 142; 2005 г., N 7-8, cт. 24; N 14, cт. 58; N 23, cт. 104; 2006 г., N 3, cт. 22; N 4, cт. 24; N 8, cт. 45; N 10, cт. 52; N 11, cт. 55):
1) в подпункте 12) пункта 2 статьи 3 слова "и возобновляет действие лицензий, а также отзывает их" заменить словами ", возобновляет действие и лишает лицензий";
2) в статье 51:
в заголовке слово "Отзыв" заменить словом "Лишение";
в пункте 4:
в абзаце первом слова "отозвать лицензию" заменить словами "лишить лицензии";
часть вторую исключить;
в пункте 5 слова "законодательными актами Республики Казахстан" заменить словами "законодательством Республики Казахстан о лицензировании";
в пункте 6 слово "отзыве" заменить словом "лишении";

1) 7-1-баптың 12) тармақшасындағы ", сондай-ақ қызметі бір облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) шегінен тыс жерлерде таралатын жеке және заңды тұлғалар" деген сөздер алып тасталсын;
2) 8-баптың 2-тармағының 11-1) тармақшасындағы ", сондай-ақ қызметі бір облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) шегінен тыс жерлерде таралатын жеке және заңды тұлғалар" деген сөздер алып тасталсын;
3) 9-1-баптың 2-тармағының 5) тармақшасындағы "және медициналық қызметті жүзеге асыру лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер ", медициналық қызметті жүзеге асыру лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 10-баптағы "заңдарында" деген сөз "лицензиялау туралы заңнамасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 11-баптың 3-тармағындағы ", лицензиялау" деген сөз алып тасталсын;
6) 33-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
7) 36-баптың 3-тармағының 6) тармақшасы алып тасталсын.
51. "Темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 2003 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 12, 88-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 жылғы 22 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 26 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
10-бапта:
тақырыбындағы "оны кері қайтарып алу" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "лицензия", "лицензиялау туралы", "кері қайтарып алынуы мүмкін" деген сөздер тиісінше "лицензиядан айыру", "әкімшілік құқық бұзушылық туралы", "жүзеге асырылады" деген сөздермен ауыстырылсын.
52. "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 14, 119-құжат; 2004 ж., N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 24-құжат; N 14, 58-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат):
1) 3-баптың 2-тармағының 12) тармақшасындағы "және қайта жаңғыртады, сондай-ақ оларды қайтарып алады" деген сөздер ", қайта жаңғыртады және лицензиялардан айырады" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 51-бапта:
тақырыбындағы "Лицензияны кері қайтарып алу" деген сөздер "Лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
4) тармақшадағы "лицензияны қайтарып алуға" деген сөздер "лицензиядан айыруға" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлік алып тасталсын;
5-тармақтағы "заң актілерінде" деген сөздер "лицензиялау туралы заңнамасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "оны кері қайтарып алу" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;

3) в подпункте 5) пункта 2 статьи 54 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
4) в пункте 4 статьи 68 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
5) в подпункте 6-1) пункта 1 статьи 93 слово "отзыве" заменить словом "лишении";
6) в подпункте 2) пункта 1 статьи 99 слова "отзыва у" заменить словом "лишения";
7) в подпункте 5) пункта 2 статьи 102 слово "отзыв" заменить словом "лишение";
8) в подпункте 3) статьи 106 слово "отзыве" заменить словом "лишении".
53. В  Закон  Республики Казахстан от 4 июля 2003 г. "Об автомобильном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 15, cт. 134; 2004 г., N 23, cт. 142; 2005 г., N 7-8, cт. 19; 2006 г., N 3, cт. 22):
1) подпункт 7) статьи 13 дополнить словами "о лицензировании";
2) в подпункте 2) пункта 1 статьи 19-6 слово ", лицензиями" исключить.
54. В  Закон  Республики Казахстан от 13 января 2004 г. "О лекарственных средствах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 2, cт. 8; N 23, cт. 142; 2006 г., N 3, cт. 22; N 15, cт. 92):
1) подпункт 19) статьи 6 изложить в следующей редакции:
"19) определяет порядок проведения независимой экспертизы;";
2) в статье 7:
в подпункте 10) слова "и отзывает лицензии" исключить;
подпункт 13) исключить;
3) в подпункте 5) пункта 2 статьи 8 слова "и отзывают лицензии" исключить;
4) статью 14 изложить в следующей редакции:
"Статья 14. Лицензирование видов фармацевтической деятельности
Лицензирование видов фармацевтической деятельности осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о лицензировании.".
55. В  Закон  Республики Казахстан от 5 июля 2004 г. "О связи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 14, cт. 81; 2006 г., N 3, cт. 22; N 15, cт. 95):
1) в статье 17:
пункт 2 дополнить словами "о лицензировании";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Лишение лицензии осуществляется в судебном порядке.";
2) в подпункте 5) пункта 10 статьи 28-4 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении".
56. В  Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 г. "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 15, cт. 87; 2005 г., N 23, cт. 104; 2006 г., N 3, cт. 22):
1) в подпункте 3) пункта 2 статьи 11 слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
2) в заголовке и абзаце первом статьи 13 слова "Отзыв", "об отзыве" заменить соответственно словами "Лишение", "о лишении".
57. В  Закон  Республики Казахстан от 7 июля 2004 г. "Об инвестиционных фондах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 16, cт. 90; 2006 г., N 16, cт.  103):
по всему тексту слова "отзыва", "отзыве", "(отзывом)" заменить соответственно словами "лишения", "лишении", "(лишением)".
58. В  Закон  Республики Казахстан от 13 апреля 2005 г. "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., N 7-8, cт. 18; 2006 г., N 15, cт. 92):
1) статью 1 дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) медико-социальное учреждение (организация) - дом-интернат, территориальный центр социального обслуживания или иная организация, предназначенные для постоянного или временного проживания в условиях стационара или дневного пребывания престарелых, инвалидов, в том числе инвалидов из числа психоневрологических больных, детей-инвалидов, нуждающихся в уходе и медицинском обслуживании;";
2) статью 24 дополнить пунктом 5 следующего содержания:

3) 54-баптың 2-тармағының 5) тармақшасындағы "қаржы ұйымының лицензиясын кері қайтарып алу" деген сөздер "қаржы ұйымын лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 68-баптың 4-тармағындағы "ол кері қайтарып алынған" деген сөздер "одан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 93-баптың 1-тармағының 6-1) тармақшасындағы "қайтарып алу" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 99-баптың 1-тармағының 2) тармақшасындағы "мүшесінен бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызметті жүзеге асыруға берілген лицензия кері қайтарып алынған" деген сөздер "мүшесін бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызметті жүзеге асыруға берілген лицензиясынан айырған" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 102-баптың 2-тармағының 5) тармақшасындағы "кері қайтарып алынуы" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 106-баптың 3) тармақшасындағы "кері қайтарып алу" деген сөздер "одан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын.
53. "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 15, 134-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
1) 13-баптың 7) тармақшасындағы "заңдарына" деген сөз "лицензиялау туралы заңнамасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 19-6-баптың 1-тармағының 2) тармақшасындағы ", лицензиялармен" деген сөз алып тасталсын.
54. "Дәрілік заттар туралы" 2004 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 2, 8-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 15, 92-құжат):
1) 6-баптың 19) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"19) тәуелсіз сараптама жүргізу тәртібін айқындайды;";
2) 7-бапта:
10) тармақшадағы ", оларды кері қайтарып алады" деген сөздер алып тасталсын;
13) тармақша алып тасталсын;
3) 8-баптың 2-тармағының 5) тармақшасындағы "және кері қайтарып алады" деген сөздер алып тасталсын;
4) 14-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"14-бап. Фармацевтикалық қызмет түрлерін лицензиялау
Фармацевтикалық қызмет түрлерін лицензиялау Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.".
55. "Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 14, 81-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 15, 95-құжат):
1) 17-бапта:
2-тармақтағы "заңдарына" деген сөз "лицензиялау туралы заңнамасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Лицензиядан айыру сот тәртібімен жүзеге асырылады.";
2) 28-4-баптың 10-тармағының 5) тармақшасындағы "лицензияны кері қайтарып алу" деген сөздер "лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын.
56. "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 15, 87-құжат; 2005 ж., N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
1) 11-баптың 2-тармағының 3) тармақшасындағы "лицензияны қайтарып алу" деген сөздер "лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 13-баптың тақырыбындағы және 5) тармақшасындағы "бюроның лицензиясын қайтарып алу" деген сөздер "бюроны лицензиясынан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын.
57. "Инвестициялық қорлар туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 16, 90-құжат; 2006 ж., N 16, 103-құжат):
бүкіл мәтін бойынша "қайтарып алған", "қайтарып алынғаны", "лицензиясы қайтарып алынса", "лицензияны қайтарып алған", "қайтарып алынған", "(қайтарып алынуына)", "лицензиясы қайтарып алынған" деген сөздер тиісінше "одан айырған", "одан айырылғаны", "лицензиясынан айырылса", "лицензиядан айырған", "одан айырылған", "(одан айырылуына)", "лицензиясынан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын.
58. "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., N 7-8, 18-құжат; 2006 ж., N 15, 92-құжат):
1) 1-бап мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) медициналық-әлеуметтік мекеме (ұйым) - күтім мен медициналық қызмет көрсетуге мұқтаж қарттардың, мүгедектердің, оның ішінде психоневрологиялық аурулар қатарындағы мүгедектердің, мүгедек балалардың стационарда немесе күндіз болу жағдайында тұрақты немесе уақытша тұруына арналған интернат-үй, әлеуметтік қызмет көрсететін аумақтық орталық немесе өзге де ұйым;";
2) 24-бап мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:

"5. Право на занятие деятельностью по предоставлению социального обслуживания в медико-социальных учреждениях (организациях) предоставляется лицам при наличии соответствующей лицензии, выдаваемой местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы).".
59. В  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2006 г. "О частном предпринимательстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 3, cт. 21; N 16, cт. 99;  Закон  Республики Казахстан от 11 декабря 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 22 декабря 2006 г. и
"Казахстанская правда" 26 декабря 2006 г.):
статью 34 изложить в следующей редакции:
"Статья 34. Лицензирование отдельных видов частного
предпринимательства
Лицензирование отдельных видов частного предпринимательства осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании.".
60. В  Закон  Республики Казахстан от 20 февраля 2006 г. "О секьюритизации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 4, cт. 23):
в части третьей пункта 3 статьи 10 и части второй пункта 8 статьи 12 слова "отзыва, приостановления действия" заменить словами "приостановления действия, лишения".
61. В  Закон  Республики Казахстан от 7 июля 2006 г. "Об обязательном гарантировании депозитов, размещенных в банках второго уровня Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 14, cт. 90):
1) в подпункте 7) пункта 2 статьи 5 и пункте 3 статьи 12 слова "отзыва у" заменить словом "лишения";
2) в статье 15:
в подпункте 1) пункта 1 слова "отзыв у" заменить словом "лишение";
в подпункте 1) пункта 2 слова "отзыве у", "об отзыве" заменить соответственно словами "лишении", "о лишении";
в пункте 4:
в части второй слова ", кроме случаев исключения банка в связи с его принудительной ликвидацией и принудительной реорганизацией" заменить словами "по основаниям, установленным подпунктами 1), 3) пункта 2 настоящей статьи";
часть третью изложить в следующей редакции:
"При исключении банка-участника из системы обязательного гарантирования депозитов по основаниям, указанным в подпунктах 2) (кроме случая принудительной ликвидации банка-участника) и 4) пункта 2 настоящей статьи, банк, исключенный из системы, обязан возвратить депозиты в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.".

"5. Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсету жөніндегі қызметпен айналысу құқығы тұлғаларға облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары беретін тиісті лицензиясы болған кезде беріледі.".
59. "Жеке кәсіпкерлік туралы" 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 3, 21-құжат; N 16, 99-құжат; 2006 жылғы 22 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 26 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
34-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"34-бап. Жеке кәсіпкерліктің жекелеген түрлерін лицензиялау
Жеке кәсіпкерліктің жекелеген түрлерін лицензиялау Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.".
60. "Секьюритилендіру туралы" 2006 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 4, 23-құжат):
1) 10-баптың 3-тармағының үшінші бөлігіндегі "лицензиясын кері қайтарып алынған, оның қолданылуы тоқтатыла тұрған" деген сөздер "лицензиясының қолданылуы тоқтатыла тұрған, ол лицензиясынан айырылған" деген сөздермен, 12-баптың 8-тармағының екінші бөлігіндегі "лицензиясы кері қайтарып алынған, оның қолданылуы тоқтатыла тұрған" деген сөздер "лицензиясының қолданылуы тоқтатыла тұрған, ол лицензиясынан айырылған" деген сөздермен ауыстырылсын.
61. "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде орналастырылған депозиттерге міндетті кепілдік беру туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 14, 90-құжат):
1) 5-баптың 2-тармағының 7) тармақшасындағы, "қатысушы банктен", "лицензиясын қайтарып алу" деген сөздер тиісінше "қатысушы банкті", "лицензиясынан айыру" деген сөздермен, 12-баптың 3-тармағындағы "Қатысушы банктен", "лицензия қайтарып алынған" деген сөздер тиісінше "Қатысушы банкті", "лицензиясынан айырған" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 15-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасындағы "қатысушы банктен", "лицензиясын қайтарып алуы" деген сөздер тиісінше "қатысушы банкті", "лицензиясынан айыруы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың 1) тармақшасындағы "қатысушы банктен", "лицензияны қайтарып алған", "лицензияны қайтарып алу" деген сөздер тиісінше "қатысушы банкті", "лицензиясынан айырған", "лицензиядан айыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
екінші бөліктегі "Банкті мәжбүрлеп таратуға және мәжбүрлеп қайта ұйымдастыруға байланысты шығару жағдайларын қоспағанда," деген сөздер "Осы баптың 2-тармағының 1), 3) тармақшаларында белгіленген негіздер бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы баптың 2-тармағының 2) тармақшасында (қатысушы банкті мәжбүрлеп тарату жағдайынан басқа) және 4) тармақшасында көрсетілген негіздер бойынша қатысушы банкті депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінен шығарған кезде жүйеден шығарылған банк Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес депозиттерді қайтарып беруге міндетті.".

62. В  Закон  Республики Казахстан от 7 июля 2006 г. "О долевом участии в жилищном строительстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 16, cт. 101):
в подпункте 5) статьи 4 слова "отзывает", "лицензию" заменить соответственно словами "лишает", "лицензии".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие по истечении шести месяцев со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

62. "Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж. N 16, 101-құжат):
4-баптың 5) тармақшасындағы "лицензиясын сот тәртібімен береді, тоқтатады немесе кері қайтарып алады" деген сөздер "лицензиясын береді, оның қолданылуын тоқтата тұрады немесе сот тәртібімен одан айырады" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап алты ай өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті