О республиканском бюджете на 2015-2017 годы
Закон Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 259-V ЗРК.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего Закона см. ст.30
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2015–2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 806 766 099 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 012 966 049 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 151 440 677 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 758 247 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 632 601 126 тысяч тенге;
2) затраты – 6 805 804 245 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 77 386 247 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 190 765 812 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 379 565 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 181 292 385 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 182 652 385 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 360 000 тысяч тенге;
5) дефицит – -1 257 716 778 тысяч тенге, или 3 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 257 716 778 тысяч тенге.
Сноска. Статья 1 в редакции Закона РК от 30.11.2015 № 425-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 2.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 26 568 354 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 5 136 648 тысяч тенге.
Сноска. Статья 2 в редакции Закона РК от 30.11.2015 № 425-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 3.Утвердить объемы поступлений в бюджет на 2015 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4.
Статья 4.Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации доходов единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании";

2015 - 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2014 жылғы 28 қарашадағы № 259-V ҚРЗ.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заң 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
1-бап. 2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 806 766 099 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 012 966 049 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 151 440 677 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 9 758 247 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 632 601 126 мың теңге;
2) шығындар – 6 805 804 245 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 77 386 247 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 190 765 812 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 379 565 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 181 292 385 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 182 652 385 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1 360 000 мың теңге;
5) тапшылық – -1 257 716 778 мың теңге немесе елдің ішкі жалпы өнімінің 3 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 257 716 778 мың теңге.
Ескерту. 1-бап жаңа редакцияда - ҚР 30.11.2015 № 425-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшін 26 568 354 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 5 136 648 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.
Ескерту. 2-бап жаңа редакцияда - ҚР 30.11.2015 № 425-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2015 жылға арналған бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есептелетiн болып белгiленсiн:
1) бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың кiрiстер сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың кiрiстер сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ бұрын автомобиль жолдарын пайдаланушылардың Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады;

3) по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" – задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
4) по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" – задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Статья 5.Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
Статья 6.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 168 538 087 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 60 683 258 тысяч тенге;
Мангистауской – 16 725 915 тысяч тенге;
города Алматы – 83 656 400 тысяч тенге;
города Астаны – 7 472 514 тысяч тенге.
Статья 7.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Карагандинской, Костанайской и Мангистауской областей в сумме 447 957 тысяч тенге в связи с передачей расходов на содержание учебных центров департаментов внутренних дел областей на республиканский бюджет.
Статья 8.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Алматинской, Актюбинской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей в сумме 528 380 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10–11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования.
Сноска. Статья 8 в редакции Закона РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 9.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 702 000 000 тысяч тенге.
Статья 10. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 755 286 663 тысяч тенге на цели, определенные Указом Президента Республики Казахстан.
Распределение и (или) порядок использования целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.

3) "Өндiрушiлер көтерме саудада өткізетін, өзi өндiретiн бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда)" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
4) "Өндiрушiлер көтерме саудада өткізетін, өзi өндiретiн дизель отыны" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.
5-бап. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
6-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемi 168 538 087 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 60 683 258 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 16 725 915 мың теңге;
Алматы қаласынан – 83 656 400 мың теңге;
Астана қаласынан – 7 472 514 мың теңге.
7-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Қарағанды, Қостанай және Маңғыстау облыстарының облыстық бюджеттерінен республикалық бюджетке облыстардың ішкі істер департаменттерінің оқу орталықтарын күтіп-ұстауға арналған шығыстарды беруге байланысты 447 957 мың теңге сомасында трансферттер түсiмдері көзделсін.
8-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының облыстық бюджеттерінен жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында 10-11 сыныптар үшін білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 528 380 мың теңге сомасында трансферттер түсiмдері көзделсін.
Ескерту. 8-бап жаңа редакцияда - ҚР 11.03.2015 № 290-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 1 702 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
10-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында айқындалған мақсаттарға нысаналы трансферт 755 286 663 мың теңге сомасында көзделсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансфертті бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Статья 10 в редакции Закона РК от 30.11.2015 № 425-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 11.Установить с 1 января 2015 года:
1) минимальный размер заработной платы – 21 364 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты – 11 182 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 23 692 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 982 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 21 364 тенге.
Статья 12.Установить выплату с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов.
Сноска. Статья 12 в редакции Закона РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 13.Установить с 1 января 2015 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 14.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в сумме 904 371 171 тысячи тенге, в том числе:
Акмолинской – 59 210 424 тысячи тенге;
Актюбинской – 19 926 241 тысяча тенге;
Алматинской – 102 811 145 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 86 527 329 тысяч тенге;
Жамбылской – 95 371 591 тысяча тенге;
Западно-Казахстанской – 36 203 569 тысяч тенге;
Карагандинской – 33 833 329 тысяч тенге;
Кызылординской – 83 180 589 тысяч тенге;
Костанайской – 58 910 235 тысяч тенге;
Павлодарской – 14 477 485 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 58 719 253 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской – 255 199 981 тысяча тенге.
Статья 15.Распределение и (или) порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2015 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
2) поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013–2020 годы "Агробизнес-2020";

Ескерту. 10-бап жаңа редакцияда - ҚР 30.11.2015 № 425-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-бап. 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi – 21 364 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi – 11 182 теңге;
3) зейнетақының ең төменгi мөлшерi – 23 692 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 1 982 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн есептеу үшiн ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 21 364 теңге болып белгiленсiн.
12-бап. 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеу белгіленсін.
Ескерту. 12-бап жаңа редакцияда - ҚР 11.03.2015 № 290-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
13-бап. 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
14-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар көлемi 904 371 171 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 59 210 424 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 19 926 241 мың теңге;
Алматы облысына – 102 811 145 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 86 527 329 мың теңге;
Жамбыл облысына – 95 371 591 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 36 203 569 мың теңге;
Қарағанды облысына – 33 833 329 мың теңге;
Қызылорда облысына – 83 180 589 мың теңге;
Қостанай облысына – 58 910 235 мың теңге;
Павлодар облысына – 14 477 485 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 58 719 253 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына – 255 199 981 мың теңге.
15-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне:
1) дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығу жүргізуге;
2) Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға;

2-1) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
3) выплату государственной адресной социальной помощи;
4) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
5) оказание социальной защиты и помощи населению;
6) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
7) поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса-2020";
8) реализацию текущих мероприятий в моногородах;
9) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
10) изъятие земельных участков для государственных нужд;
11) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
12) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
13) исключен Законом РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015);
14) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
15) исключен Законом РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015);
16) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
17) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
18) апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
19) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
20) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
21) исключен Законом РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015);
22) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
23) исключен Законом РК от 30.11.2015 № 425-V (вводится в действие с 01.01.2015);
23-1) поддержку частного предпринимательства в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020";
24) обеспечение иммунопрофилактики населения;
25) проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);

2-1) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
5) халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге;
6) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
7) "Бизнестiң жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға;
8) моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға;
9) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
10) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
11) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
12) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
13) алып тасталды - ҚР 11.03.2015 № 290-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
14) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
15) алып тасталды - ҚР 11.03.2015 № 290-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
16) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
17) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
18) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға;
19) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
20) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
21) алып тасталды - ҚР 11.03.2015 № 290-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
22) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
23) алып тасталды - ҚР 30.11.2015 № 425-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
23-1) "Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
24) халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге;
25) профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);

26) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
27) содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
28) содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
29) содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
30) организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
31) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
32) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Статья 15 с изменениями, внесенным Законами РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 30.11.2015 № 425-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 16.Распределение и (или) порядок использования средств, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
2) разработка профессиональных стандартов.
Сноска. Статья 16 в редакции Закона РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 17.Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
4) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
Сноска. Статья 17 в редакции Закона РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 18.Распределение сумм кредитов областным бюджетам на содействие развитию предпринимательства в моногородах на 2015 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 19.Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию Дорожной карты занятости-2020 определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.

26) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
27) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
28) жергiлiктi атқарушы органдардың сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауы iстерi жөнiндегi штат санын ұстауға;
29) жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
30) елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;
31) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
32) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды сатып алуға 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және (немесе) оларды пайдаланудың тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
Ескерту. 15-бапқа өзгерістер енгізілді - ҚР 11.03.2015 № 290-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2015 № 425-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңдарымен.
16-бап. Мынадай:
1) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау;
2) кәсіптік стандарттарды әзірлеу бағыттары бойынша іске асырылатын қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 16-бап жаңа редакцияда - ҚР 11.03.2015 № 290-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
17-бап. Мынадай:
1) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау;
4) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу бағыттары бойынша іске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 17-бап жаңа редакцияда - ҚР 11.03.2015 № 290-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-бап. Облыстық бюджеттерге моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 2015 жылға кредиттер сомаларын бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
19-бап. Жұмыспен қамту-2020 жол картасын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.

Статья 20.Распределение средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2015 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 21.Распределение средств по базовому финансированию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 22.Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2015 год в сумме 322 134 421 тысячи тенге.
Сноска. Статья 22 в редакции Закона РК от 30.11.2015 № 425-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 23.Учесть, что в составе затрат Министерства национальной экономики Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 11 618 838 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 2 279 747 тысяч тенге.
Статья 24.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год 340 056 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Сноска. Статья 24 в редакции Закона РК от 30.11.2015 № 425-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 25.Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2015 году в размере 120 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 25 в редакции Закона РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 26.Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2015 года в размере 8 200 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 26 в редакции Закона РК от 30.11.2015 № 425-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 27.Установить лимит предоставления поручительств государства в 2015 году в размере 182 560 000 тысяч тенге.
Статья 28. Установить лимит государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан в 2015 году в размере 1 148 280 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 28 в редакции Закона РК от 11.03.2015 № 290-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 29.Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.

20-бап. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2015 жылға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
21-бап. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру бойынша қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
22-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылға арналған резервi 322 134 421 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Ескерту. 22-бап жаңа редакцияда - ҚР 30.11.2015 № 425-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
23-бап. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлiгi шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 2 279 747 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 11 618 838 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
24-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 340 056 мың теңге көзделсiн.
Ескерту. 24-бап жаңа редакцияда - ҚР 30.11.2015 № 425-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
25-бап. 2015 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн беру лимитi 120 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
Ескерту. 25-бап жаңа редакцияда - ҚР 11.03.2015 № 290-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
26-бап. 2015 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 8 200 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
Ескерту. 26-бап жаңа редакцияда - ҚР 30.11.2015 № 425-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-бап. 2015 жылы мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимитi 182 560 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
28-бап. 2015 жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиті 1 148 280 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
Ескерту. 28-бап жаңа редакцияда - ҚР 11.03.2015 № 290-V Заңымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
29-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.
Статья 30.Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2015 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2015 - 2017 годы"
от 28 ноября 2014 года № 259-V ЗРК
Республиканский бюджет на 2015 год

2015 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
30-бап. Осы Заң 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
"2015 - 2017 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 259-V Заңына
1-қосымша
2015 жылға арналған республикалық бюджет

4 896 667
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
8 061 610
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития
7 939 530
002
Капитальные расходы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
122 080
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
2 344 379
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий
1 365 762
003
Капитальные расходы государственных организаций в области культуры, спорта, религий и архивного дела
663 169
004
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
313 868
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
1 580
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 602 868
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 574 811
002
Капитальные расходы Министерства энергетики Республики Казахстан
28 057
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
9 951 490
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, связи, информатизации и информации, координации и контроля космической деятельности
8 605 249
062
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
1 310 382
080
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства
24 959
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
10 900
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
57 963 643
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и управления земельными ресурсами

4 896 667
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
8 061 610
001
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
7 939 530
002
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің күрделі шығыстары
122 080
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
2 344 379
001
Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 365 762
003
Мәдениет, спорт, дін және мұрағат ісі саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары
663 169
004
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
313 868
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
1 580
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 602 868
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 574 811
002
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің күрделі шығыстары
28 057
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
9 951 490
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, байланысты, ақпараттандыруды және ақпаратты дамыту, ғарыш қызметін үйлестіру және бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
8 605 249
062
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
1 310 382
080
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
24 959
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
10 900
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
57 963 643
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жер ресурстарын басқару саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

25 487 458
002
Капитальные расходы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
403 941
003
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства национальной экономики Республики Казахстан
1 671 236
004
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
11 453 057
005
Проведение оценки реализации бюджетных инвестиций
89 169
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
3 811 889
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
634 317
008
Услуги по совершенствованию мобилизационной подготовки и мобилизации
58 014
009
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий
86 840
010
Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан
447 745
012
Услуги по обеспечению проведения Астанинского экономического форума
311 220
013
Развитие информационных систем в сфере экономики, государственного планирования и анализа
163 270
014
Услуги по сбору, обработке и распространению статистических данных
1 782 384
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
1 534 953
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
429 177
070
Реализация Страновой программы по укреплению сотрудничества между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
694 898
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
8 904 075
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 177 981
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 016 299
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров органов финансового контроля
65 325
004
Исследование финансовых нарушений
42 829
006
Создание интегрированной информационной системы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
53 528
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
12 504 565
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям

25 487 458
002
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің күрделі шығыстары
403 941
003
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 671 236
004
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
11 453 057
005
Бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу
89 169
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
3 811 889
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
634 317
008
Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды жетілдіру жөніндегі қызметтер
58 014
009
Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобаларды сараптау және бағалау
86 840
010
Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша халықаралық рейтингтік агенттіктерімен өзара іс-қимыл
447 745
012
Астана экономикалық форумын өткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
311 220
013
Экономика, мемлекеттік жоспарлау және талдау саласындағы ақпараттық жүйелерді дамыту
163 270
014
Статистикалық деректерді жинау, өңдеу және тарату жөніндегі қызметтер
1 782 384
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
1 534 953
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
429 177
070
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасында ынтымақтастықты нығайту жөніндегі Елдік бағдарламаны іске асыру
694 898
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
8 904 075
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 177 981
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 016 299
003
Қаржылық бақылау органдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
65 325
004
Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу
42 829
006
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру
53 528
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
12 504 565
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл

4 221 137
008
Методологическое обеспечение в области образования и науки
2 958 210
009
Обучение и воспитание одаренных детей
21 953 854
010
Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения
907 415
O1l
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
68 041 545
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования
62 425 059
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
87 800 778
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования
8 780 913
028
Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы "Болашак"
14 895 440
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования
2 225 479
035
Капитальные расходы организаций образования
4 579 217
036
Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан
160 000
049
Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
43 299
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
129 921
052
Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
5 170 651
057
Услуги по обеспечению деятельности АО "Холдинг "Кәсіпқор"
471 324
060
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
18 528 877
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
14 748 099
063
Выплата премий по вкладам в образовательные накопления
3 995
064
Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев Университет"
16 471 289
065
Оплата услуг оператору Государственной образовательной накопительной системы
37 860
068
Подготовка и повышение квалификации руководителей (топ-менеджеров) вузов Республики Казахстан на базе АОО "Назарбаев Университет"
231 726
074
Модернизация технического и профессионального образования
703 395
085
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования

4 221 137
008
Ғылым және білім беру салаларында әдіснамалық қамтамасыз ету
2 958 210
009
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
21 953 854
010
Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу
907 415
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
68 041 545
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi
62 425 059
020
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
87 800 778
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
8 780 913
028
"Болашақ" бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
14 895 440
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
2 225 479
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
4 579 217
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
160 000
049
Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру
43 299
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
129 921
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу
5 170 651
057
"Кәсіпқор" холдингі" АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
471 324
060
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-на нысаналы салым
18 528 877
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 748 099
063
Білім беру жинақтарына салымдар бойынша сыйлықақылар төлеу
3 995
064
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
16 471 289
065
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметтеріне ақы төлеу
37 860
068
"Назарбаев Университеті" ДБҰ базасында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының басшыларын (топ-менеджерлерін) даярлау және біліктіліктерін арттыру
231 726
074
Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту
703 395
085
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

3 667 357
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
1 155 545
090
Оплата услуг оператору по подушевому финансированию
14 670
092
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
22 911 569
093
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования
2 089 282
095
Целевые текущие трансферты бюджету Кызылординской области на обеспечение деятельности организаций образования города Байконур с казахским языком обучения
982 151
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
29 667 885
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
603 800
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов
143 691
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
906 561
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
27 449 182
007
Строительство и реконструкция объектов образования
564 651
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
12 298 765
005
Обучение и воспитание одаренных детей
3 678 044
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
1 689 051
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и спорта
18 698
027
Подготовка кадров в области культуры и искусства
6 414 705
028
Капитальные расходы организаций образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства
491 828
029
Строительство, реконструкция объектов образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства
6 439
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
55 828
048
Переподготовка и повышение квалификации кадров в области технического регулирования и метрологии, в космической отрасли
55 828
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
269 203
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия, в сфере предпринимательства, жилищного хозяйства

3 667 357
089
Облыстық бюджеттерге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 155 545
090
Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөнінде көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
14 670
092
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-на нысаналы салым
22 911 569
093
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 089 282
095
Қызылорда облысының бюджетіне Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде оқытатын білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
982 151
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
29 667 885
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
603 800
004
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
143 691
005
Денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
906 561
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
27 449 182
007
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
564 651
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
12 298 765
005
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
3 678 044
006
Техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 689 051
007
Мәдениет және спорт саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
18 698
027
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
6 414 705
028
Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
491 828
029
Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын білім беру объектілерін салу, реконструкциялау
6 439
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
55 828
048
Техникалық реттеу және метрология саласында, ғарыш саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
55 828
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
269 203
017
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы, кәсіпкерлік, тұрғын үй шаруашылығы саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау

269 203
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1 018 934
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов
1 018 934
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
1 636 868
003
Услуги по повышению квалификации государственных служащих с привлечением иностранных преподавателей
88 483
004
Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих
1 548 385
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
189 693
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
189 693
5
Здравоохранение
656 923 913
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
4 151 725
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
4 151 725
208
Министерство обороны Республики Казахстан
4 784 648
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
4 784 648
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
509 742
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
509 742
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
609 650 364
009
Хранение специального медицинского резерва
37 250
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
311 233 193
01l
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
240 475 761
012
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения
398 269
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения
981 169
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения
35 363 661
015
Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан
1 115 542
016
Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне
2 447 965
019
Создание информационных систем здравоохранения
1 682 361
020
Реформирование системы здравоохранения
5 475 557
021
Внедрение международных стандартов в области больничного управления

269 203
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
1 018 934
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру
1 018 934
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
1 636 868
003
Шетелдік оқытушыларды тарта отырып, мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
88 483
004
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру
1 548 385
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
189 693
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
189 693
5
Денсаулық сақтау
656 923 913
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
4 151 725
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
4 151 725
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
4 784 648
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
4 784 648
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
509 742
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
509 742
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
609 650 364
009
Арнайы медицина резервін сақтау
37 250
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
311 233 193
011
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
240 475 761
012
Алматы қаласының бюджетіне сейсмикалық күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
398 269
013
Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
981 169
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттерi
35 363 661
015
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл
1 115 542
016
Республикалық деңгейдегі мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 447 965
019
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру
1 682 361
020
Денсаулық сақтау жүйесін реформалау
5 475 557
021
Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу

044
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
26 752 512
045
Разработка профессиональных стандартов
69 184
046
Обзор состояния рынка труда и модернизация политики занятости Республики Казахстан с учетом перспектив развития экономики
132 850
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии с приоритетами социальной модернизации
79 000
049
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
5 732 175
050
Целевые текущие трансферты областному бюджету Жамбылской области на содержание вновь вводимого объекта социального обеспечения
416 896
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
137 752 292
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
61 357
004
Разработка обоснований инвестиций по твердо-бытовым отходам
61 357
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
1 499 548
021
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
1 499 548
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
136 191 387
020
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
150 000
023
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
39 492 954
027
Разработка обоснований инвестиций
523 438
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения
40 932 653
030
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
4 731 529
031
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 080 248
032
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
20 604 415
033
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
3 300 945
061
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций

044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
26 752 512
045
Кәсіби стандарттарды әзірлеу
69 184
046
Экономиканың даму перспективаларын ескере отырып, Қазақстан Республикасының еңбек нарығының жағдайын шолу және жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
132 850
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
79 000
049
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 732 175
050
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қамсыздандыру объектісін күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
416 896
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
137 752 292
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
61 357
004
Қатты тұрмыстық қалдықтар бойынша инвестиция негіздемелерін әзірлеу
61 357
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
1 499 548
021
Облыстық бюджеттерге мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 499 548
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
136 191 387
020
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу
150 000
023
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
39 492 954
027
Инвестиция негіздемелерін әзірлеу
523 438
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
40 932 653
030
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 731 529
031
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 080 248
032
Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
20 604 415
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 300 945
061
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi

3 910 179
063
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
488 159
064
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов для переселения жителей из зон обрушения
1 729 724
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда
95 115
075
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
16 012 114
078
Оплата услуг поверенному агенту по исполнению поручения в рамках модернизации строительства систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
304 131
090
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
835 783
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
105 873 813
101
Администрация Президента Республики Казахстан
169 496
004
Хранение историко-культурных ценностей
169 496
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
3 505 620
003
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям
14 376
006
Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации
2 495 423
040
Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан
995 821
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
53 586 630
008
Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
671 600
009
Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа
27 966
010
Обеспечение доступа к информации в публичных библиотеках республиканского значения
1 228 079
011
Производство национальных фильмов
6 577 935
012
Проведение социально значимых и культурных мероприятий
3 628 063
013
Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций
8 841 605
014
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия
2 612 978
015
Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
430 490
016
Развитие спорта высших достижений
14 274 268
017
Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия
358 982
018
Издание социально-важных видов литературы
914 944
019
Обеспечение сохранности архивных документов и архива печати

3 910 179
063
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
488 159
064
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын-үй құрылысына нысаналы даму трансферттері
1 729 724
071
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттері
95 115
075
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
16 012 114
078
Жылу, -сумен қамтамасыз ету және су бұру жүйелерінің құрылысын жаңғырту шеңберінде берілген тапсырмаларды орындау бойынша сенімді агентке қызметтерінің ақысын төлеу
304 131
090
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттері
835 783
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
105 873 813
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
169 496
004
Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
169 496
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
3 505 620
003
Ғылыми-тарихи құндылықтарға қолжетімділікті қамтамасыз ету
14 376
006
Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету
2 495 423
040
Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу
995 821
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
53 586 630
008
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін қалпына келтіру, салу
671 600
009
Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу
27 966
010
Республикалық маңызы бар көпшілік кітапханаларда ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету
1 228 079
011
Ұлттық фильмдер шығару
6 577 935
012
Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу
3 628 063
013
Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 841 605
014
Тарихи-мәдени мұраларды сақтауды қамтамасыз ету
2 612 978
015
Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
430 490
016
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
14 274 268
017
Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу
358 982
018
Әлеуметтiк маңызы бар әдебиет түрлерiн басып шығару
914 944
019
Мұрағат құжаттары мен баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету

235 446
053
Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
9 752 601
054
Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
562 578
055
Ликвидация и консервация нефтегазовых скважин
198 783
056
Обеспечение повышения энергоэффективности
260 443
081
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
6 221 068
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
164 302 786
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
150 815 230
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства и природопользования
10 684 870
074
Капитальные расходы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
34 800
201
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
942 905
212
Научные исследования и мероприятия в области агропромышленного комплекса и природопользования
4 468 413
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
9 553 925
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности
8 829 016
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
16 130 530
220
Строительство объектов в сфере ветеринарии
58 222
224
Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель
293 822
225
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
18 879 834
227
Возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства
9 470 158
228
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 - 2020 годы "Агробизнес-2020"
20 649 715
229
Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики
679 083
230
Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
12 797 642
233
Совершенствование системы планирования, мониторинга, сохранения и эффективного использования природных ресурсов
43 161
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль Государственной границы Республики Казахстан

235 446
053
Өңірлік жұмыстар, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру-барлау жұмыстары
9 752 601
054
Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану, жерасты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi
562 578
055
Мұнай-газ ұңғымаларын жою және консервациялау
198 783
056
Энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
260 443
081
Облыстық бюджеттерге елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 221 068
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
164 302 786
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
150 815 230
001
Ауыл шаруашылығы және табиғатты пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару
10 684 870
074
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күрделі шығыстары
34 800
201
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
942 905
212
Агроөнеркәсіптік кешен және табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер мен іс-шаралар
4 468 413
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9 553 925
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
8 829 016
216
Ветеринариялық іс-шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
16 130 530
220
Ветеринария саласында объектілер салу
58 222
224
Суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингі және оны бағалау
293 822
225
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
18 879 834
227
Ауыл шаруашылығын қолдауға берiлетiн кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу
9 470 158
228
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 649 715
229
Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту
679 083
230
Орман шаруашылығын басқару, орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтауды және дамытуды қамтамасыз ету
12 797 642
233
Табиғи ресурстарды жоспарлау, мониторингтеу, сақтау және тиімді пайдалану жүйесін жетілдіру
43 161
234
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері

2 291 532
235
Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений
19 965 053
237
Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
836 281
238
Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений
10 275 663
239
Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных
847 827
240
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов
1 333 755
243
Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура и Ишим
469 210
244
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
1 279 813
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
3 943 519
015
Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)
20 809
017
Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды
869 628
018
Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
1 370 119
019
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
1 253 134
023
Ликвидация природных и техногенных загрязнений
177 761
024
Развитие системы гидрометеомониторинга Щyчинcкo-Бopoвcкoй курортной зоны
178 190
025
Районирование территории Казахстана по климатическим характеристикам
13 174
034
Реализация Концепции по переходу к "зеленой экономике" и Программы партнерства "Зеленый Мост"
60 704
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
8 933 987
035
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3 087 592
036
Формирование сведений государственного земельного кадастра
2 842 076
037
Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение
2 505 316
076
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель
499 003
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
610 050
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
610 050
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность

2 291 532
235
Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
19 965 053
237
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
836 281
238
Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету
10 275 663
239
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және өсімін молайту
847 827
240
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 333 755
243
Нұра және Есіл өзендері бассейнінің қоршаған ортасын оңалту және басқару
469 210
244
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен саласындағы бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 279 813
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
3 943 519
015
Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу
20 809
017
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
869 628
018
Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
1 370 119
019
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 253 134
023
Табиғи және техногенді ластануларды жою
177 761
024
Щучье-Бурабай курорттық аймағының гидрометеомониторинг жүйесін дамыту
178 190
025
Қазақстан Республикасының аумағын климаттық ерекшеліктер бойынша аудандастыру
13 174
034
"Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі тұжырымдаманы және "Жасыл көпір" серіктестік бағдарламасын іске асыру
60 704
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
8 933 987
035
Облыстық бюджеттерге баламасыз ауыз сумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 087 592
036
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру
2 842 076
037
Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
2 505 316
076
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
499 003
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
610 050
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту
610 050
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі

13 893 131
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
799 947
027
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк"
152 087
029
Прикладные научные исследования технологического характера
647 860
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
7 315 676
057
Прикладные научные иследования технологического характера в области промышленности
1 759 116
058
Обеспечение хранения информации
352 186
059
Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления "Производительность-2020"
299 214
060
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры
4 905 160
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
5 777 508
038
Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
5 143 282
077
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля
634 226
12
Транспорт и коммуникации
493 783 112
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
493 783 112
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
303 846 601
004
Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения
41 000 000
005
Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
635 439
006
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры
55 546 932
007
Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог
1 974 161
008
Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
5 198 679
009
Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания "река-море"
103 514
010
Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта
62 868
012
Строительство и реконструкция инфраструктуры воздушного транспорта
2 545 493
013
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
960 429
014
Обеспечение первоначальной подготовки пилотов
144 868
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
22 087 987
018
Содержание здания административно-технологического комплекса "Transport tower"

13 893 131
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
799 947
027
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймаққа инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және оны дамыту жөніндегі қызметтер
152 087
029
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
647 860
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
7 315 676
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 759 116
058
Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету
352 186
059
"Өнімділік-2020" бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
299 214
060
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
4 905 160
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
5 777 508
038
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
5 143 282
077
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
634 226
12
Көлiк және коммуникация
493 783 112
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
493 783 112
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
303 846 601
004
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
41 000 000
005
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
635 439
006
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
55 546 932
007
Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 974 161
008
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп-ұстау
5 198 679
009
Ішкi суларда жүзетiн "өзен-теңiз" кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
103 514
010
Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
62 868
012
Әуе көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
2 545 493
013
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
960 429
014
Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету
144 868
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
22 087 987
018
"Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын күтіп-ұстау

420 542
020
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 617 835
022
Услуги по обучению населения в рамках "электронного правительства"
97 157
023
Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна"
16 948 688
024
Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем
10 006 731
026
Услуги по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий
53 800
028
Развитие "электронного правительства"
984 872
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны Алматы на строительство специализированных центров обслуживания населения
1 499 020
030
Создание информационной системы мобильного Правительства Республики Казахстан
957 078
033
Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
7 010 726
034
Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
408 262
036
Сопровождение системы управления и мониторинга сетей операторов связи
3 858 575
038
Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан
149 429
041
Сопровождение системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей
229 683
042
Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса "Байконур", не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией
153 000
044
Оплата услуг банкам-агентам по обслуживанию бюджетного кредита в рамках межправительственного соглашения
12 397
045
Обеспечение управления космическими аппаратами
1 821 947
046
Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него
85 908
047
Создание космической системы научно-технологического назначения
1 369 647
076
Прикладные научные исследования в области космической деятельности, транспорта коммуникаций
790 000
207
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта по приобретению подвижных составов
3 700 844
208
Оплата услуг по обеспечению полета космонавта Республики Казахстан на Международную космическую станцию
5 500 000
13
Прочие
667 480 879
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
1 022 784
006
Представительские затраты
1 022 784
217
Министерство финансов Республики Казахстан
400 105 702

420 542
020
Облыстық бюджеттерге көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
3 617 835
022
"Электрондық үкiмет" шеңберiнде халықты оқыту бойынша қызметтер
97 157
023
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының жеке және заңды тұлғаларға "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi қызметiн ұйымдастыру
16 948 688
024
Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
10 006 731
026
Орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдардың ақпараттық технологияларды қолдану қызметiнiң тиiмдiлiгiне бағалау жүргiзу жөнiнде қызметтер көрсету
53 800
028
"Электрондық үкiметті" дамыту
984 872
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 499 020
030
Қазақстан Республикасы мобильдiк Үкiметi ақпараттық жүйесiн құру
957 078
033
Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерiн ұсыну бойынша залалдарын субсидиялау
7 010 726
034
Радиожиiлiк спектрiнiң және радиоэлектрондық құралдардың мониторингi жүйесiн техникалық сүйемелдеу
408 262
036
Байланыс операторларының басқару жүйесiн және желiлердiң мониторингiн сүйемелдеу
3 858 575
038
Қазақстан Республикасының орбиталық-жиiлiк ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестiру
149 429
041
Ақпараттық-коммуникациялық желiлердiң мониторингi жүйесiн сүйемелдеу
229 683
042
"Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясының жалдайтын құрамда кірмейтін объектілерін кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру
153 000
044
Үкіметаралық келісім шеңберінде бюджеттік кредитке қызмет көрсету бойынша агент банктердің көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
12 397
045
Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
1 821 947
046
"Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясы жалдайтын құрамға кірмеген және ол құрамнан шығарылған объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету
85 908
047
Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін құру
1 369 647
076
Ғарыш қызметі, көлiк және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
790 000
207
Жылжымалы құрамды сатып алу бойынша жобаларды іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға Алматы қаласы бюджетін дамытуға арналған нысаналы трансферттер
3 700 844
208
Халықаралық ғарыш станциясының Қазақстан Республикасы ғарышкерінің ұшуын қамтамасыз ету бойынша қызметті төлеу
5 500 000
13
Басқалар
667 480 879
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
1 022 784
006
Өкілдік шығындар
1 022 784
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
400 105 702

010
Резерв Правительства Республики Казахстан
322 134 421
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
15 343 217
044
Погашение простых векселей
6 520 943
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
153 700
076
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
55 953 421
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 136 112
030
Исследования в области энергетики
26 500
031
Ведение гидрометеорологического мониторинга
4 109 612
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
13 017 854
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 793 833
063
Исследования в области индустриально-инновационного развития Республики Казахстан
1 084 121
064
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
1 008 873
065
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
138 086
066
Услуги по сопровождению Государственной программы по индустриально-инновационному развитию
156 970
067
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
3 018 503
068
Предоставление инновационных грантов
676 995
069
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
277 795
071
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
3 948 974
072
Стратегия повышения отраслевой конкурентоспособности Казахстана
128 100
073
Содействие развитию местного содержания
785 604
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
248 448 368
041
Формирование и хранение государственного материального резерва
11 618 838
043
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
2 378 932
044
Оплата услуг оператора и финансового агента, оказываемых в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
720 000
045
Информационное обеспечение предпринимателей
552 874
046
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен

010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
322 134 421
038
"Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
15 343 217
044
Жай вексельдерді өтеу
6 520 943
046
"Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі
153 700
076
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
55 953 421
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 136 112
030
Энергетика саласындағы зерттеулер
26 500
031
Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу
4 109 612
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
13 017 854
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
1 793 833
063
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуы саласындағы зерттеулер
1 084 121
064
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
1 008 873
065
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
138 086
066
Индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
156 970
067
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
3 018 503
068
Инновациялық гранттар беру
676 995
069
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инвестициялар тартуы, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
277 795
071
Алматы қаласының бюджетіне "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 948 974
072
Қазақстанның салалық бәсекеге қабілеттілігін арттыру стратегиясы
128 100
073
Жергілікті қамтуды дамытуға жәрдемдесу
785 604
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
248 448 368
041
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және сақтау
11 618 838
043
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту
2 378 932
044
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерге ақы төлеу
720 000
045
Кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
552 874
046
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

16 275
047
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
34 984 300
051
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
17 877 760
052
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
11 762 306
053
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию текущих мероприятий в моногородах
6 662 684
054
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
7 424 292
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
401 519
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
154 048 588
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
750 059
008
Строительство и реконструкция объектов Управления делами Президента Республики Казахстан
750 059
14
Обслуживание долга
296 545 668
217
Министерство финансов Республики Казахстан
296 545 668
013
Обслуживание правительственного долга
296 545 668
15
Трансферты
904 371 171
217
Министерство финансов Республики Казахстан
904 371 171
400
Субвенции областным бюджетам
904 371 171
III Чистое бюджетное кредитование
77 386 247
Бюджетные кредиты
190 765 812
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 346 043
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
10 346 043
039
Кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
10 346 043
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
100 848 351
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
100 848 351
072
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья
40 848 351
074
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на реконструкцию и строительство систем тепло- водоснабжения и водоотведения
60 000 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
68 695 362

16 275
047
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне "Бизнестiң жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 984 300
051
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
17 877 760
052
Облыстық бюджеттерге Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
11 762 306
053
Облыстық бюджеттерге моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 662 684
054
Облыстық бюджеттерге моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 424 292
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
401 519
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
154 048 588
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
750 059
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
750 059
14
Борышқа қызмет көрсету
296 545 668
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
296 545 668
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
296 545 668
15
Трансферттер
904 371 171
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
904 371 171
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру
904 371 171
III. Таза бюджеттік кредиттеу
77 386 247
Бюджеттік кредиттер
190 765 812
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 346 043
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
10 346 043
039
Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беру
10 346 043
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
100 848 351
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
100 848 351
072
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру
40 848 351
074
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
60 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68 695 362

392 600
014
Услуги по сбору, обработке и распространению статистических данных
1 507 305
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
464 018
070
Реализация Страновой программы по укреплению сотрудничества между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
159 134
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
52 300 000
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 428 604
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 239 143
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров органов финансового контроля
65 325
004
Исследование финансовых нарушений
120 160
005
Капитальные расходы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
3 976
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
13 046 016
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям
11 212 678
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
815 975
007
Проведение научных исследований и разработка научно-прикладных методик
30 000
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и поддержка реформы государственной службы в области служебной этики, защиты меритократии и предупреждения коррупции
755 725
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
231 638
637
Конституционный Совет Республики Казахстан
402 167
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
362 527
002
Капитальные расходы Конституционного Совета Республики Казахстан
39 640
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
14 305 587
001
Организация проведения выборов
550 509
002
Проведение выборов
13 755 078
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
26 066 247
001
Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов
24 639 550
017
Капитальные расходы Управления делами Президента Республики Казахстан
992 791
024
Капитальные расходы подведомственных организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
433 906
2
Оборона
497 186 778

392 600
014
Статистикалық деректерді жинау, өңдеу және тарату жөніндегі қызметтер
1 507 305
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
464 018
070
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасында ынтымақтастықты нығайту жөніндегі Елдік бағдарламаны іске асыру
159 134
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
52 300 000
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 428 604
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 239 143
003
Қаржылық бақылау органдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
65 325
004
Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу
120 160
005
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің күрделі шығыстары
3 976
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
13 046 016
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл
11 212 678
002
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің күрделі шығыстары
815 975
007
Ғылыми зерттеулер жүргізу және ғылыми-қолданбалы әдістемелер әзірлеу
30 000
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және қызметтік этика, меритократияны қорғау және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу саласында мемлекеттік қызмет реформасын қолдау
755 725
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер
231 638
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi
402 167
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету
362 527
002
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің күрделі шығыстары
39 640
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
14 305 587
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
550 509
002
Сайлау өткізу
13 755 078
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
26 066 247
001
Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 639 550
017
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының күрделі шығыстары
992 791
024
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының күрделі шығыстары
433 906
2
Қорғаныс
497 186 778

36 677 639
016
Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне
1 864 481
020
Реформирование системы здравоохранения
11 272 827
021
Внедрение международных стандартов в области больничного управления
1 951 506
022
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне
7 560 522
024
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
2 559 009
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
34 240 047
018
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
13 432 397
019
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения
19 868 118
063
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
484 871
066
Прикладные научные исследования в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
454 661
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
11 133 111
003
Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне
220 795
004
Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан
10 420 361
005
Техническое и информационное обеспечение медицинских организаций
97 748
016
Капитальные расходы медицинских организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
394 207
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 885 461 167
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
1 885 461 167
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан
1 586 517 263
028
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
395 602
029
Специальные государственные пособия
102 648 897
030
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан
45 474
031
Государственные пособия семьям, имеющим детей
91 145 465
032
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи
89 264
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет

36 677 639
016
Республикалық деңгейдегі мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 864 481
020
Денсаулық сақтау жүйесін реформалау
11 272 827
021
Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу
1 951 506
022
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 560 522
024
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-на нысаналы салым
2 559 009
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
34 240 047
018
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
13 432 397
019
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
19 868 118
063
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
484 871
066
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
454 661
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
11 133 111
003
Республикалық деңгейде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
220 795
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету
10 420 361
005
Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету
97 748
016
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
394 207
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 885 461 167
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
1 885 461 167
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру
1 586 517 263
028
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
395 602
029
Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
102 648 897
030
Азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
45 474
031
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
91 145 465
032
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
89 264
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

563 703
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
106 862
035
Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне
133 411
036
Услуги по повышению квалификации кадров социально-трудовой сферы
30 179
037
Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности
278 235
038
Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий
27 677 372
042
Оказание протезно-ортопедической и сурдологической помощи на республиканском уровне
224 656
043
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению
5 335 678
044
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
69 864 814
045
Разработка профессиональных стандартов
106 797
047
Создание информационной системы "Карта доступности объектов для инвалидов"
201 979
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии c приоритетами социальной модернизации
95 516
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
210 606 681
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
2 000 000
021
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
2 000 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
208 606 681
020
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
150 000
023
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
52 729 642
027
Разработка обоснований инвестиций
572 214
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения
50 383 000
030
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
15 000 000
031
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 100 000
032
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
37 932 000
033
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов

563 703
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
106 862
035
Республикалық деңгейдегі әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары
133 411
036
Әлеуметтік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер
30 179
037
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
278 235
038
Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
27 677 372
042
Республикалық деңгейде протездік-ортопедиялық және сурдологиялық көмек көрсету
224 656
043
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 335 678
044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
69 864 814
045
Кәсіби стандарттарды әзірлеу
106 797
047
"Мүгедектерге арналған объектілерге қолжетімділік картасы" ақпараттық жүйесін құру
201 979
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
95 516
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
210 606 681
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
2 000 000
021
Облыстық бюджеттерге мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
208 606 681
020
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерінде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу
150 000
023
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
52 729 642
027
Инвестиция негіздемелерін әзірлеу
572 214
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
50 383 000
030
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 000 000
031
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
9 100 000
032
Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
37 932 000
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

11 274 412
042
Расходы на новые инициативы
24 180 424
044
Погашение простых векселей
6 917 796
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
211 856
076
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
283 337 996
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
14 857 105
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 162 781
030
Исследования в области энергетики
87 419
031
Ведение гидрометеорологического мониторинга
4 075 362
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
15 281 948
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 547 017
063
Исследования в области индустриально-инновационного развития Республики Казахстан
866 927
064
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
1 200 231
065
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
138 086
066
Услуги по сопровождению Государственной программы по индустриально-инновационному развитию
286 212
067
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
3 259 636
068
Предоставление инновационных грантов
5 047 099
069
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
45 504
071
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
1 297 632
073
Содействие развитию местного содержания
593 604
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
286 777 543
041
Формирование и хранение государственного материального резерва
8 982 659
043
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
2 219 456
044
Оплата услуг оператора и финансового агента, оказываемых в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020"
720 000
045
Информационное обеспечение предпринимателей
580 000
046
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен

11 274 412
042
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
24 180 424
044
Жай вексельдерді өтеу
6 917 796
046
"Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасына (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" қатысушыларды сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі
211 856
076
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
283 337 996
089
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 857 105
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 162 781
030
Энергетика саласындағы зерттеулер
87 419
031
Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу
4 075 362
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
15 281 948
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
2 547 017
063
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуы саласындағы зерттеулер
866 927
064
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
1 200 231
065
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
138 086
066
Индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
286 212
067
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
3 259 636
068
Инновациялық гранттар беру
5 047 099
069
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инвестициялар тартуы, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
45 504
071
Алматы қаласының бюджетіне "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 297 632
073
Жергілікті қамтуды дамытуға жәрдемдесу
593 604
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
286 777 543
041
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және сақтау
8 982 659
043
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту
2 219 456
044
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерге ақы төлеу
720 000
045
Кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
580 000
046
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

19 766
047
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
28 300 000
051
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
15 546 000
052
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
15 000 000
053
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию текущих мероприятий в моногородах
8 700 000
054
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
12 583 091
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
588 000
065
Целевой перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
173 538 571
069
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на погашение принятых обязательств уполномоченной организацией акимата города Астаны перед АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
20 000 000
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
1 294 709
008
Строительство и реконструкция объектов Управления делами Президента Республики Казахстан
1 294 709
14
Обслуживание долга
344 664 973
217
Министерство финансов Республики Казахстан
344 664 973
013
Обслуживание правительственного долга
344 664 973
15
Трансферты
836 882 948
217
Министерство финансов Республики Казахстан
836 882 948
400
Субвенции областным бюджетам
836 882 948
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
III. Чистое бюджетное кредитование
172 028 943
Бюджетные кредиты
250 061 193
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
31 155 263
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
31 155 263
039
Кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
31 155 263
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
130 000 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
130 000 000
072
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья
30 000 000
074
Кредитование АО "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства" для проведения модернизации систем тепло-, водоснабжения и водоотведения

19 766
047
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне "Бизнестiң жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
28 300 000
051
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 546 000
052
Облыстық бюджеттерге Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 000 000
053
Облыстық бюджеттерге моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 700 000
054
Облыстық бюджеттерге моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
12 583 091
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
588 000
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
173 538 571
069
Астана қаласының бюджетіне Астана қаласы әкімдігі уәкілетті ұйымының "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ алдында қабылданған міндеттемелерін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 000 000
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
1 294 709
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
1 294 709
14
Борышқа қызмет көрсету
344 664 973
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
344 664 973
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
344 664 973
15
Трансферттер
836 882 948
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
836 882 948
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар
836 882 948
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімшісі
Бағдарлама
III. Таза бюджеттік кредиттеу
172 028 943
Бюджеттік кредиттер
250 061 193
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
31 155 263
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
31 155 263
039
Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беру
31 155 263
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
130 000 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
130 000 000
072
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру
30 000 000
074
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жаңғыртуды жүргізу үшін "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" АҚ-ға кредит беру

030
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан
031
Государственные пособия семьям, имеющим детей
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2015 - 2017 годы"
от 28 ноября 2014 года № 259-V ЗРК
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства

030
Азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
031
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
"2015 - 2017 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 259-V ҚРЗ Заңына
6-қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медциналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету