О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам приведения их в соответствие с Системой государственного планирования Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1308
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам приведения их в соответствие с Системой государственного планирования Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН  О внесении изменений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам приведения их в соответствие с
Системой государственного планирования Республики Казахстан
Статья 1. Внести изменения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных правонарушениях» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24, ст. 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; 2010 г., № 1-2, ст. 1, 4, 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 9, ст. 44; № 11, ст. 58; № 13, ст. 67; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112, 114; № 20-21, ст. 119; № 22, ст. 128, 130; № 24, ст. 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7, 9; № 2, ст. 19, 25, 26, 28; № 3, ст. 32; № 6, ст. 50; № 8, ст. 64; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111;№ 13, ст. 115, 116; № 14, ст. 117; № 16, ст. 128, 129; № 17, ст. 136; № 19, ст. 145; № 21, ст. 161; № 24, ст. 196; 2012 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 9, 11, 13, 14, 16; № 3, ст. 21, 22, 25, 26, 27; № 4, ст. 32: № 5, ст. 35, 36; № 8, ст. 64; № 10, ст. 77; № 12, ст. 84, 85; № 13, ст. 91; № 14, ст. 92, 93, 94; № 15, ст. 97):
в пункте 1 статьи 310-1:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
«10) отказа физических и юридических лиц от представления данных о племенных животных, приобретенных за счет бюджетных средств, для их регистрации в государственном регистре племенных животных;»;
абзац первый подпункта 11) изложить в следующей редакции:
«11) нарушение физическими и юридическими лицами порядка использования племенных животных, приобретенных в целях разведения за счет бюджетных средств, –».

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесімен сәйкестендіру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1308 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесімен сәйкестендіру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               С. Ахметов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесімен
сәйкестендіру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілеріне өзгерістер енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 68-құжат; №14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139-құжат; 140; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; №13, 53-құжат; №14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 139, 140-құжаттар; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; №16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., №1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20-құжат; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1, 4, 5-құжаттар; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 9, 44-құжат; № 11, 58-құжат; № 13, 67-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112, 114-құжаттар; № 20-21, 119-құжат; № 22, 128, 130-құжаттар; № 24, 143, 149-құжаттар; 2011 г., № 1, 2, 3, 7, 9-құжаттар; № 2, 19, 25, 26, 28-құжаттар; № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 13, 115, 116-құжаттар; № 14, 117-құжат; № 16, 128, 129-құжаттар; № 17, 136-құжат; № 19, 145-құжат; № 21, 161-құжат; № 24, 196-құжат; № 24, 196-құжат; 2012 г., № 1, 5-құжат; № 2, 9, 11, 13, 14, 16-құжаттар; № 3, 21, 22, 25, 26, 27-құжаттар; № 4, 32-құжат; № 5, 35 36-құжат; № 8, 64-құжат; № 10, 77-құжат; № 12, 84-құжат, 85; № 13, 91-құжат; № 14, 92, 93, 94-құжаттар; № 15, 97-құжат):
1) 310-1-баптың 1-тармағында:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«10) асыл тұқымды малдың мемлекеттік тізілімінде тіркеу үшін жеке және заңды тұлғалардың асыл тұқымды бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды мал туралы деректер беруден бас тартуы түрінде бұзуы;»;
11) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«11) жеке және заңды тұлғалардың асыл тұқымды бюджет қаражаты есебінен өсіру мақсатында сатып алынған асыл тұқымды малды пайдалану тәртібін бұзуы;».

2. В Земельный кодекс Республики Казахстан от 20 июня 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 13, ст. 99; 2005 г., № 9, ст. 26; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 11, ст. 55; № 12, ст. 79, 83; № 16, ст. 97; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 14, ст. 105; № 15, ст. 106, 109; № 16, ст. 129; № 17, ст. 139; № 18, ст. 143; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 15-16, ст. 64; № 21, ст. 95; № 23, ст. 114; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 13-14, ст. 62; № 15-16, ст. 76; № 17, ст. 79; № 18, ст. 84, 86; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 6, ст. 49, 50; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 13, ст. 114; № 15, ст. 120; 2012 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 9, 11; № 3, ст. 27; № 4, ст. 32; № 5, ст. 35; № 8, ст.64; № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 13 исключить;
2) подпункт 5) пункта 1 статьи 14 изложить в следующей редакции:
«5) проведение экспертизы проектов и схем республиканского значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;»;
3) в статье 14-1:
в пункте 1:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
«7) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель области;»;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) проведение экспертизы проектов и схем областного, городского, районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;»;
в пункте 2:
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
«16) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель города республиканского значения, столицы;»;
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
«18) проведение экспертизы проектов и схем, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;»;
в пункте 3:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
«7) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель районов, городов областного значения;»;
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
«10) проведение экспертизы проектов и схем городского, районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;»;
4) подпункт 1) пункта 1 статьи 15 исключить;
5) подпункт 1) пункта 1 статьи 16 исключить;
6) подпункт 3) статьи 17 исключить;
7) подпункт 3) статьи 18 исключить;
8) подпункт 15) пункта 1 статьи 48 изложить в следующей редакции:
«15) для строительства объектов, предусмотренных документами Системы государственного планирования Республики Казахстан, инвестиционных проектов, обеспечивающих государственные интересы и достижение общественно значимых целей;»;

2. Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 13, 99-құжат; 2005 ж., № 9, 26-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 79, 83-құжаттар; № 16, 97-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 14, 105-құжат; № 15, 106, 109-құжаттар; № 16, 129-құжат; № 17, 139-құжат; № 18, 143-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 15-16, 64-құжат; № 21, 95-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; №13-14, 62-құжат; № 15-16, 76-құжат; № 17, 79-құжат; № 18, 84, 86-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 49, 50-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 13, 114-құжат; № 15, 120-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 9,11-құжаттар; № 3, 27-құжат; № 4, 32-құжат; № 5, 35-құжат; № 8, № 14, 95-құжат: № 15, 97-құжат):
1) 13-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 14-баптың 1-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын республикалық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;»;
3) 14-1-бапта:
1-тармақта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) жерді аймақтарға бөлу жобаларын, облыстың жерін ұтымды пайдалану жөніндегі жобалар мен схемаларды әзірлеуді ұйымдастыру;»;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын облыстық, қалалық, аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;»;
2-тармақта:
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«16) жерді аймақтарға бөлу жобаларын, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жерін ұтымды пайдалану жөніндегі жобалар мен схемаларды әзірлеуді ұйымдастыру;»;
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«18) жерді пайдалану мен қорғау мәселелеріне қатысты жобалар мен схемалардың сараптамасын жүргізу;»;
3-тармақта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) жерді аймақтарға бөлу жобаларын, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жерін ұтымды пайдалану жөніндегі жобалар мен схемаларды әзірлеуді ұйымдастыру;»;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«10) жерді пайдалану және қорғау мәселелерін қозғайтын қалалық, аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;»;
4) 15-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
5) 16-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
6) 17-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
7) 18-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
8) 48-баптың 1-тармағының 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«15) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген объектілерді салу, мемлекеттік мүдделерді және қоғамдық маңызды мақсаттарға қол жеткізуді қамтамасыз ететін инвестициялық жобалар үшін;»;

9) пункт 2 статьи 49-2 изложить в следующей редакции:
«2. Основаниями для резервирования земель являются утвержденные в установленном порядке комплексные схемы градостроительного планирования территорий, генеральные планы населенных пунктов, проекты (схемы) прохождения автомобильных и железнодорожных дорог, документы Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
10) подпункт 5) пункта 2 статьи 84 изложить в следующей редакции:
«5) исполнение генеральных планов населенных пунктов в части строительства объектов, подпадающих под перечень исключительных случаев, установленных настоящей статьей, а также строительство объектов, предусмотренных документами Системы государственного планирования Республики Казахстан, за счет бюджетных средств.»;
11) часть четвертую пункта 2 статьи 122 изложить в следующей редакции:
«Перевод земель особо охраняемых природных территорий не допускается, за исключением случаев перевода в земли запаса для строительства и функционирования объектов туризма, предусмотренных документами Системы государственного планирования Республики Казахстан, водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, и только тех участков, на которых установлен режим ограниченной хозяйственной деятельности, а также для строительства объектов Государственной границы Республики Казахстан, их обустройства и содержания при отсутствии других вариантов возможного их размещения, при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.»;
12) пункт 4 статьи 143 исключить.
3. В Лесной кодекс Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 16, ст. 140; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 16, ст. 97; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 5, ст.43; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; № 16, ст. 129; 2012 г., № 3, ст.27; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 4) статьи 12 исключить;
2) в статье 13:
подпункт 2) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
3) подпункт 1) статьи 14 исключить;
4) подпункт 1) статьи 15 исключить;
5) подпункт 1) статьи 18 исключить;
6) статью 108 исключить.
4. В Водный кодекс Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 17, ст. 141; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 19, ст. 147; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 15; № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., №. 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; № 16, ст. 129; 2012 г., № 3, ст.27; № 14, ст. 92; № 15, ст. 97):

9) 49-2-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Аумақтарды қала құрылысы үшін жоспарлаудың белгіленген тәртіппен бекітілген кешенді схемалары, елді мекендердің бас жоспарлары, автомобиль жолдары мен темір жолдар өтуінің жобалары (схемалары), Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары жерді резервте қалдыру үшін негіздер болып табылады.»;
10) 84-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) осы бапта белгiленген ерекше жағдайлардың тiзбесiне жатқызылатын объектiлердің құрылысы бөлігінде елдi мекендердiң бас жоспарларын орындау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген объектiлерді бюджет қаражаты есебінен салу ерекше жағдайлар болып табылады.»;
11) 122-баптың 2-тармағының төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған кезде шаруашылық қызметтің шектеулі режимі белгіленген учаскелерді ғана, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген туризм объектілерінің, ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы ғимараттарының құрылысы және жұмыс істеуі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасының объектілерін салу, оларды жайластыру және күтіп-ұстау үшін ықтимал орналастырудың басқа жолдары болмаған кезде Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен босалқы жерге ауыстыру жағдайларын қоспағанда, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін ауыстыруға жол берілмейді.»;
12) 143-баптың 4-тармағы алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 16, 140-құжат, 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 16, 97-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; №6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):
1) 12-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 13-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 14-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 15-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
5) 18-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
6) 108-бап алып тасталсын.
4. Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 17, 141-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 19, 147-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 жыл № 2-3, 15-құжат; № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 16, 129-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):

1) пункт 3 статьи 33 изложить в следующей редакции:
«3. Государственные органы могут привлекать граждан и общественные объединения для осуществления мероприятий по рациональному использованию и охране водного фонда.»;
2) подпункт 12) статьи 35 исключить:
3) подпункт 2) пункта 1 статьи 37 исключить;
4) подпункт 3) статьи 38 исключить;
5) в статье 39:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) принимают участие в работе бассейновых советов и в бассейновом соглашении, вносят на рассмотрение бассейновых советов предложения по рациональному использованию и охране водных объектов, водоснабжению, водоотведению населенных пунктов, изучают рекомендации бассейновых советов, принимают меры по их реализации;»;
подпункты 5) и 6) исключить;
6) подпункт 3) пункта 2 статьи 40 изложить в следующей редакции:
«3) подготовку и реализацию бассейновых соглашений о восстановлении и охране водных объектов в пределах соответствующего бассейна;»;
7) подпункт 5) пункта 1 статьи 41 исключить;
8) пункт 3 статьи 42 изложить в следующей редакции:
«3. Подготовка бассейновых соглашений осуществляется на основе водохозяйственных балансов, схем комплексного использования и охраны водных объектов, документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, научных и проектных разработок.»;
9) пункт 2 статьи 122 изложить в следующей редакции:
«2. В целях предотвращения истощения, загрязнения и деградации малых водных объектов в бассейновых программах комплексного использования и охраны водных объектов местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы) отдельно предусматривается комплекс мероприятий по их защите и восстановлению.»;
10) подпункт 1) пункта 1 статьи 131 исключить;
11) подпункт 2) статьи 132 изложить в следующей редакции:
«2) разработка и финансирование документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, предусматривающих вопросы рационального использования и охраны водных объектов, водоснабжения и водоотведения населенных пунктов, и финансирование мероприятий в рамках данных документов;».
5. В Экологический кодекс Республики Казахстан от 9 января 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 1, ст. 1; № 20, ст. 152; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 11-12, ст. 55; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 16, ст. 129; № 21, ст. 161; 2012 г., № 3, ст.27; № 8, ст. 64; № 13, ст. 91; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):

1) 33-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Мемлекеттiк органдар су қорын ұтымды пайдалану мен қорғау жөнiндегi іс-шараларды жүзеге асыруға азаматтар мен қоғамдық бiрлестiктердi тартуы мүмкiн.»;
2) 35-баптың 12) тармақшасы алып тасталсын;
3) 37-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 38-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
5) 39-бапта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) бассейндік кеңестердің жұмысына және бассейндік келісімге қатысады, су объектілерін ұтымды пайдалану мен қорғау, елді мекендерді сумен жабдықтау, су бұру жөніндегі ұсыныстарды бассейндік кеңестердің қарауына енгізеді, бассейндік кеңестердің ұсынымдарын зерделейді, оларды іске асыру жөнінде шаралар қабылдайды;»;
5) және 6) тармақшалар алып тасталсын;
6) 40-баптың 2-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) тиiстi бассейн шегiнде су объектiлерiн қалпына келтiру мен қорғау туралы бассейндiк келiсiмдер дайындау және iске асыру;»;
7) 41-баптың 1-тармағының 5) тармақшасы алып тасталсын;
8) 42-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Бассейндiк келiсiмдердi дайындау су шаруашылығы баланстары, су объектiлерiн кешендi пайдалану мен қорғау схемалары, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, ғылыми және жобалық әзiрлемелер негiзiнде жүзеге асырылады.»;
9) 122-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Шағын су объектiлерiнiң сарқылуын, ластануын және азып-тозуын болғызбау мақсатында су объектiлерiн кешендi пайдалану мен қорғаудың бассейндiк бағдарламаларында және облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органдарының су объектiлерiн қорғау және қалпына келтiру жөнiндегi iс-шаралар кешенi жеке көзделедi.»;
10) 131-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
11) 132-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) су объектiлерiн ұтымды пайдалану мен қорғау, елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру мәселелерін көздейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жоспарлау жүйесiнiң құжаттарын әзірлеу мен қаржыландыру және осы бағдарламалар шеңберінде іс-шараларды қаржыландыру;».
5. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 1, 1-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж. № 11-12, 55-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 16, 129-құжат; № 21, 161-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 8, 64-құжат; № 13, 91-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):

1) подпункт 5) статьи 16 исключить;
2) в статье 17:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) проводит единую государственную экологическую политику в области охраны окружающей среды;»;
подпункт 1-1) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) разрабатывает целевые показатели качества окружающей среды;»;
подпункт 7) исключить;
подпункт 32) изложить в следующей редакции:
«32) участвует в согласовании бассейновых схем комплексного использования и охраны водных объектов, подготовке бассейновых соглашений, разработке бассейновых программ по использованию, воспроизводству и охране водных объектов, а также в реализации бассейнового принципа управления водными ресурсами в пределах своей компетенции;»;
3) подпункт 1) статьи 19 исключить;
4) в статье 20:
подпункт 1) исключить;
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
«18) разрабатывают и согласовывают с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды проекты по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов.»;
5) в статье 24:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Целевые показатели качества окружающей среды устанавливаются в документах Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
«3) нормирование качества окружающей среды с учетом социально-экономических условий, документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, а также необходимости сохранения экосистем, генетического фонда растительного и животного мира.»;
6) в статье 47:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«2) проекты программных документов Системы государственного планирования Республики Казахстан с сопровождающими их материалами оценки воздействия на окружающую среду;»;
части вторую и третью пункта 3 изложить в следующей редакции:
«Проекты программных документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемые центральными государственными органами, относятся к I категории.
Проекты программных документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, разрабатываемых органами местного государственного управления, относятся ко II категории.»;
7) в статье 98:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Мероприятия по охране окружающей среды, финансируемые из бюджетов различных уровней, определяются в соответствии с направлениями, устанавливаемыми документами Системы государственного планирования Республики Казахстан, стратегическими планами государственных органов, а также решениями Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и местных представительных органов.»;

1) 16-баптың 5) тармақшасы алып тасталсын;
2) 17-бапта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) қоршаған ортаны қорғау саласында бiртұтас мемлекеттiк экологиялық саясатты жүргiзедi;»;
1-1) тармақша алып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткiштерін әзiрлейдi;»;
7) тармақша алып тасталсын;
32) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«32) су объектiлерiн кешендi пайдалану мен қорғаудың бассейндiк схемаларын келiсуге, бассейндiк келiсiмдердi дайындауға, су объектiлерiн пайдалану, молықтыру және қорғау жөнiнде бассейндiк бағдарламалар әзiрлеуге, сондай-ақ өз құзыретi шегiнде су ресурстарын басқарудың бассейндiк принципiн iске асыруға қатысады;»;
3) 19-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 20-бапта:
1) тармақша алып тасталсын;
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«18) парниктік газдар шығарындыларын азайту мен сіңіру жөніндегі жобаларды әзірлейді және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келіседі.»;
5) 24-бапта:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткiштерi Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында белгiленедi.»;
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) әлеуметтiк-экономикалық жағдайларды, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, сондай-ақ экожүйенi, өсімдіктер мен жануарлар дүниесiнiң гендiк қорын сақтау қажеттiгiн ескерiле отырып, қоршаған орта сапасының нормалануын қамтамасыз етуге тиiс.»;
6) 47-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) қоршаған ортаға әсерді бағалаудың оларға ілеспе материалдарымен бірге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің бағдарламалық құжаттарының жобалары;»;
3-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«Іске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкеп соғуы мүмкiн орталық мемлекеттік органдар әзірлейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің бағдарламалық құжаттарының, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтік-техникалық және нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың жобалары I санатқа жатады.
Жергілікті мемлекеттік басқару органдары әзірлейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің бағдарламалық құжаттарының, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтік-техникалық және нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың жобалары II санатқа жатады.»;
7) 98-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Әртүрлi деңгейдегi бюджеттерден қаржыландырылатын қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi iс-шаралар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларында белгiленетiн бағыттарға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және жергiлiктi өкiлетті органдардың шешiмдерiне сәйкес айқындалады.»;

пункты 2 и 3 исключить;
8) пункт 10 статьи 174 изложить в следующей редакции:
«10. Мероприятия по воспроизводству природных ресурсов, оздоровлению окружающей среды, медицинской помощи населению разрабатываются и осуществляются дифференцированно в соответствии с документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
9) пункт 1 статьи 178 изложить в следующей редакции:
«1. На территории зон чрезвычайной экологической ситуации и экологического бедствия, а также на прилегающих к ним территориях в рамках документов Системы государственного планирования Республики Казахстан проводятся специальные наблюдения и исследования за состоянием окружающей среды и здоровья населения.»;
10) подпункт 1) пункта 2 статьи 184 изложить в следующей редакции:
«1) финансирование экологического образования в организациях образования (учебно-методических работ и мероприятий по экологическому образованию и просвещению, повышению квалификации специалистов) в рамках документов Системы государственного планирования Республики Казахстан;»;
11) подпункт 8) пункта 1 статьи 186 изложить в следующей редакции:
«8) исследования, связанные с разработкой целевых показателей качества окружающей среды;»;
12) подпункт 6) статьи 246 исключить;
13) статью 312 исключить.
6. В Трудовой кодекс Республики Казахстан от 15 мая 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 9, ст. 65; № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 8, ст. 44; № 9-10, ст. 50; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84; № 24, ст. 122, 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 48; № 24, ст. 146, 148; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 11, ст. 102; № 16, ст. 128; 2012 г., № 3, ст. 26; № 4, ст. 32; № 5, ст.41; № 6, ст. 45; № 13, ст. 91; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 15 исключить;
2) подпункт 14) статьи 16 исключить;
3) подпункт 7) статьи 145 изложить в следующей редакции:
«7) межрегиональное перераспределение рабочей силы в соответствии с программными документами Системы государственного планирования Республики Казахстан;»;
4) подпункт 2) статьи 306 исключить.
7. В Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 20-21, ст. 89; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 32; № 15, ст. 71; № 24, ст. 149, 152; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 21; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 17, ст. 136; № 21, ст. 161; 2012 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 26; № 4, ст. 32; № 8, ст. 64; № 12, ст. 83; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):

2 және 3-тармақтар алып тасталсын;
8) 174-баптың 10-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Табиғи ресурстарды молайту, қоршаған ортаны сауықтыру, халыққа медициналық көмек көрсету жөнiндегi iс-шаралар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес сараланған түрде әзiрленедi және жүзеге асырылады.»;
9) 178-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Төтенше экологиялық жағдай және экологиялық зiлзала аймақтары аумағында, сондай-ақ оларға iргелес жатқан аумақтарда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау құжаттарының шеңберiнде қоршаған ортаның және халық денсаулығының жай-күйiне арнайы бақылаулар мен зерттеулер жүргiзiледi.»;
10) 184-баптың 2-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарының шеңберiнде бiлiм беру ұйымдарында экологиялық бiлiм берудi (экологиялық бiлiм беру мен ағарту, мамандардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi оқу-әдiстемелiк жұмыстар мен iс-шараларды) қаржыландыруды;»;
11) 186-баптың 1-тармағының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткiштерiн әзiрлеуге байланысты зерттеулер;»;
12) 246-баптың 6) тармақшасы алып тасталсын;
13) 312-бап алып тасталсын.
6. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек  кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 9, 65-құжат; № 19, 147-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 9-10, 50-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 122, 134-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 48-құжат; № 24, 146, 148-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 16, 128-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 4, 32-құжат; № 5, 41-құжат; № 6, 45; № 13, 91-құжат; № 14, 92, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 15-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 16-баптың 14) тармақшасы алып тасталсын;
3) 145-баптың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің бағдарламалық құжаттарына сәйкес жұмыс күшін өңіраралық қайта бөлуге;»;
4) 306-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын.
7. Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 2009 жыл № 20-21, 89-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 32-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149, 152-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 21-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 17, 136-құжат; № 21, 161-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 26-құжат; № 4, 32-құжат; №8, 64-құжат; № 12, 3-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):

1) подпункт 27-1) статьи 6 исключить;
2) подпункт 37) пункта 1 статьи 7 исключить;
3) подпункт 8) статьи 8 исключить;
4) в статье 9:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 2) пункта 2 исключить;
5) подпункт 1) статьи 10 изложить в следующей редакции:
«1) реализуют государственную политику в области здравоохранения;»;
6) подпункт 2) пункта 1 статьи 11 исключить;
7) пункт 2 статьи 148 изложить в следующей редакции:
«2. Санитарно-противоэпидемические (профилактические)мероприятия подлежат включению в разрабатываемые стратегические планы центральных государственных органов, финансируемых из республиканского бюджета.».
8. В Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье» (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 13-14, ст. 348; 1994 г., № 8, ст. 140; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст. 184; № 21, ст. 274; 1998 г., № 24, ст. 432; 1999 г., № 8, ст. 247; № 23, ст. 924; 2004 г., № 24, ст. 150; 2007 г., № 20, ст. 152; 2011 г., № 16, ст. 129; 2012 г., № 4, ст. 32; № 8, ст. 64):
часть вторую статьи 22 изложить в следующей редакции:
«Экологическое оздоровление и социально-экономическое развитие казахстанской части Приаралья осуществляются на основе конкретных проектов, документов Системы государственного планирования Республики Казахстан с учетом требований настоящего Закона.».
9. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 1992 года «Об охpане и использовании объектов истоpико-культуpного наследия» (Ведомости Веpховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 15, ст. 364; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 2, ст. 18; № 17, ст. 139; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 15, ст. 97):
подпункт 1) статьи 19 изложить в следующей редакции:
«1) реализует государственную политику в области охраны и использования памятников истории и культуры;».
10. В Закон Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите гpаждан, постpадавших вследствие ядеpных испытаний на Семипалатинском испытательном ядеpном полигоне» (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 23, ст. 560; 1994 г., № 8, ст. 140; № 20, ст. 252; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 184; 1998 г., № 24, ст. 432; 1999 г., № 8, ст. 247; № 23, ст. 923; 2007 г., № 10, ст. 69; 2012 г., № 4, ст. 32; № 8, ст. 64):

1) 6-баптың 27-1) тармақшасы алып тасталсын;
2) 7-баптың 1-тармағының 37) тармақшасы алып тасталсын;
3) 8-баптың 8) тармақшасы алып тасталсын;
4) 9-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
5) 10-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;»;
6) 11-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
7) 148-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Санитариялық-эпидемияға қарсы (профилактикалық) іс-шаралар республикалық бюджеттен қаржыландырылатын орталық мемлекеттік органдардың әзірленіп жатқан стратегиялық жоспарларына енгізілуге жатады.».
8. «Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 13-14, 348-құжат; 1994 ж., № 8, 140-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; № 21, 274-құжат; 1998 ж., № 24, 432-құжат; 1999 ж., № 8, 247-құжат; № 23, 924-құжат; 2004 ж., № 24, 150-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2011 ж., № 16, 129-құжат; 2012 г., № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат):
22-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Арал өңірінің Қазақстан бөлігін экологиялық сауықтыру мен әлеуметтік-экономикалық дамыту нақты жобалардың және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарының негізінде, осы Заңның талаптары ескеріле отырып жүзеге асырылады.».
9. «Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 15, 364-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 17, 139-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
19-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау және пайдалану саласында мемлекеттік саясатты іске асырады;».
10. «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 г., № 23, 560-құжат; 1994 ж., № 8, 140-құжат; № 20, 252-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 24, 432-құжат; 1999 ж., № 8, 247-құжат; № 23, 923-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат):

1) часть третью преамбулы изложить в следующей редакции:
«Ликвидация этих последствий требует осуществления комплекса мер по лечению, оздоровлению, реабилитации, социальной защите населения и социально-экономическому развитию территории.»;
2) абзац пятый статьи 19 исключить.
11. В Закон Республики Казахстан от 21 сентябpя 1994 года «О транспорте в Республике Казахстан» (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 15, ст. 201; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 447; 2001 г., № 23, ст. 309, 321; № 24, ст. 338; 2003 г, № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110; № 23, ст. 142; 2005 г., № 15, ст. 63; 2006 г., № 3, ст. 22; № 14, ст. 89; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 17-18, ст. 114; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 14; № 3, ст. 21; № 14, ст. 92, 96; № 15, ст. 97):
абзац пятый части второй статьи 6 изложить в следующей редакции:
«формирование и проведение инвестиционной, научно-технической и социальной политики;».
12. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «Об органах внутренних дел Республики Казахстан» (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст. 184; 1998 г., № 17-18, ст. 225; № 23, ст. 416; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233, 247; № 23, ст. 920; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 13-14, ст. 174; № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; № 23, ст. 309; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 154, 155; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; 2008 г., № 15-16, ст. 61; 2009 г., № 8, ст. 44; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 27; № 7, ст. 28, 32, 41; № 8, ст. 41; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 25; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 3, ст. 26; № 4, ст. 32; № 5, ст. 35; № 8, ст. 64; № 15, ст. 97):
1) подпункт 3) статьи 5-1 исключить;
2) подпункт 12) пункта 1 статьи 5-3 исключить;
3) подпункт 2) статьи 6-1 исключить;
4) в статье 10:
подпункты 33), 34) и 35) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«33) участвовать в разработке и реализации совместно с государственными органами государственной политики в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;

1) кіріспенің үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл зардаптарды жою халықты емдеу, сауықтыру, денсаулығын қалпына келтіру, әлеуметтік қорғау және аумақты әлеуметтік-экономикалық дамыту жөніндегі кешенді шаралардың жүзеге асырылуын талап етеді.»;
2) 19-баптың бесінші абзацы алып тасталсын.
11. «Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы» Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңына (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., № 15, 201-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 186-құжат; 1998 ж., № 24, 447-құжат; 2001 ж., № 23, 309, 321-құжаттар, № 24, 338-құжат; 2003 ж, № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 15, 63-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 14, 89-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 17-18, 114-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 14-құжат; № 3, 21-құжат; № 14, 92, 96-құжаттар; № 15, 97-құжат):
6-баптың екінші бөлігінің бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«инвестициялық, ғылыми-техникалық және әлеуметтiк саясатты қалыптастыру және жүргiзу;».
12. «Қазақстан Республикасының Iшкi iстер органдары туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; №12, 184-құжат; 1998 ж., № 17-18, 225-құжат; № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233, 247-құжаттар; № 23, 920-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 13-14, 174-құжат; № 17-18, 245-құжат; № 20, 257-құжат; № 23, 309-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 12, 82-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 154, 155-құжаттар; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 15-16, 61-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 27-құжат; № 7, 28, 32, 41-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжат; № 2, 25-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 4, 32-құжат; № 5, 35-құжат; № 8, 64-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-1-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 5-3-баптың 1-тармағының 12) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-1-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-бапта:
1-тармақтың 33), 34) және 35) тармақшалары мынадай редакцияда  жазылсын:
«33) мемлекеттiк органдармен бiрлесе отырып есiрткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет жасау саласындағы мемлекеттiк саясатты әзiрлеуге және iске асыруға қатысуға;

34) анализировать состояние и тенденции развития наркоситуации в Республике Казахстан;
35) координировать деятельность региональных комиссий по борьбе с наркоманией и наркобизнесом;».
13. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года «О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 11-12, ст. 263; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 4, ст. 101; 2000 г., № 6, ст. 145; 2003 г., № 14, ст. 112; 2004 г., № 11-12, ст. 67; № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 8, ст. 52; № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 2-3, ст. 9; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст.102; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) абзац третий статьи 10 исключить;
2) абзац восемнадцатый статьи 11 исключить.
14. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 1996 года «О безопасности дорожного движения» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 14, ст. 273; 2001 г., № 24, ст. 338; 2003 г., № 10, ст. 54; № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; 2008 г., № 13-14, ст. 54; № 23, ст. 114; 2009 г., № 23, ст. 100; 2010 г., № 24, ст.146; 2011 г., № 1, ст.7; № 2, ст.25; № 11, ст. 102; № 12, ст.111; № 8, ст. 64; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) абзац четвертый статьи 6 исключить;
2) абзац третий статьи 7 исключить;
3) в статье 8:
абзац второй пункта 1 исключить;
абзац третий пункта 2 исключить;
4) статью 11 исключить.
15. В Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года «О пожарной безопасности» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 18, ст. 368; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 20, ст. 728; № 23, ст. 931; 2000 г., № 6, ст. 142; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 14, ст. 112; 2003 г., № 24, ст. 177; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст.152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2010 г., № 13, ст. 67; 2011 г., № 1, ст. 2,3; № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 8, ст. 64; № 15, ст. 97):
абзац третий статьи 5 исключить.
16. В Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 8, ст. 84; 1999 г., № 13, ст. 431; № 23, ст. 921; 2001 г., № 15-16, ст. 228; 2002 г., № 6, ст. 71; 2003 г., № 11, ст. 67; 2004 г., № 14, ст. 82; № 17, ст. 101; № 23, ст. 142; 2006 г., № 16, ст. 103; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 15, ст. 106, 108; № 18, ст. 143; 2009 г., № 11-12, ст. 54; № 18, ст. 84; № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 52; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 6, ст.50; № 10, ст. 86; № 11, ст. 102; № 16, ст. 128, 129; 2012 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 21; № 4, ст. 32; № 5, ст. 41; № 15, ст.97):

34) Қазақстан Республикасындағы нашақорлық ахуалының жай-күйi мен даму үрдiсiн талдауға;
35) нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi өңірлік комиссиялардың қызметiн үйлестiрiп отыруға;».
13. «Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 11-12, 263-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 4, 101-құжат; 2000 ж., № 6, 145-құжат; 2003 ж., № 14, 112-құжат; 2004 ж., № 11-12, 67-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 8, 52-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 10-баптың үшінші абзацы алып тасталсын;
2) 11-баптың он сегізінші абзацы алып тасталсын.
14. «Жол жүрiсi қауiпсiздiгi туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шiлдедегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 14, 273-құжат; 2001 ж., № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; № 12, 82-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж, № 7-8, 23-құжат; 2006 ж, № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж, № 2, 18-құжат; 2008 ж., № 13-14, 54-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 2, 25-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 8, 64-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 6-баптың төртінші абзацы алып тасталсын;
2) 7-баптың үшінші абзацы алып тасталсын;
3) 8-бапта:
1-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
2-тармақтың үшінші абзацы алып тасталсын;
4) 11-бап алып тасталсын.
15. «Өрт қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 18, 368-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 20, 728-құжат; № 23, 931-құжат; 2000 ж., № 6, 142-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 14, 112-құжат; 2003 ж., № 24, 177-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 13, 67-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат; № 15, 97-құжат):
5-баптың үшінші абзацы алып тасталсын.
16. «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 8, 84-құжат; 1999 ж., № 13, 431-құжат; № 23, 921-құжат; 2001 ж., № 15-16, 228-құжат; 2002 ж., № 6, 71-құжат; 2003 ж., № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 14, 82-құжат; № 17, 101-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 16, 103-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 15, 106, 108-құжаттар; № 18, 143-құжат; 2009 ж., № 11-12, 54-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 52-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 10, 86-құжат; № 11, 102-құжат; № 16, 128,129-құжаттар; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 21-құжат; № 4, 32-құжат; № 5, 41-құжат; № 15, 97-құжат):

1) подпункт 1) статьи 10-1 изложить в следующей редакции:
«1) разрабатывает и реализует основные направления государственной политики в сфере жилищных отношений;»;
2) подпункт 3) статьи 10-2 изложить в следующей редакции:
«3) разрабатывает и вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по совершенствованию государственной политики в сфере жилищных отношений;»;
3) в статье 10-3:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
4) в статье 10-4:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить.
17. В Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года «О Гражданской обороне» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 9, ст. 93; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 4, ст. 101; 2000 г., № 6, ст. 142; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 16, ст. 104; 2007 г., № 10, ст. 69; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 15, ст. 97):
1) абзац третий статьи 18 изложить в следующей редакции:
«разрабатывает основные направления государственной политики в сфере гражданской обороны;»;
2) абзац пятый статьи 19 исключить.
18. В Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года «О языках в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 202; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 10, ст. 52; 2007 г., № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 3, ст. 25; № 15, ст. 97):
1) часть вторую статьи 23 изложить в следующей редакции:
«Развитие языков обеспечивается документами Системы государственного планирования Республики Казахстан, предусматривающими приоритетность государственного языка и поэтапный переход делопроизводства на казахский язык.»;
2) подпункт 2) статьи 25 исключить;
3) подпункт 1) статьи 25-2 исключить;
4) подпункт 1) статьи 25-3 исключить.
19. В Закон Республики Казахстан от 23 апреля 1998 года «О радиационной безопасности населения» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 5-6, ст. 48; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 24, ст. 148; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102):
1) абзац пятый статьи 4 исключить;
2) в статье 6:
подпункт 3) части первой исключить;
подпункт 1) части второй исключить.
20. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О племенном животноводстве» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 16, ст. 220; 2001 г., № 23, ст. 318; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст.16; № 15, ст. 97):

1) 10-1-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тұрғын үй қатынастары саласында мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлейді және іске асырады;»;
2) 10-2-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) тұрғын үй қатынастары саласында мемлекеттік саясатты жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлейді және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді;»;
3) 10-3-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-4-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын.
17. «Азаматтық қорғаныс туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 9, 93-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 4, 101-құжат; 2000 ж., № 6, 142-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 16, 104-құжат;2007 ж., № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 18-баптың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыттарын әзiрлейдi;»;
2) 19-баптың бесінші абзацы алып тасталсын.
18. «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шiлдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 202-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 19, 147-құжат; № 20, 152-құжат; 2008ж., № 20, 89-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 3, 25-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 23-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Тiлдiң дамуы мемлекеттiк тiлдiң басымдығын және iс қағаздарын жүргiзудi қазақ тiлiне кезең-кезеңмен көшiрудi көздейтiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жоспарлау жүйесінің құжаттарымен қамтамасыз етiледi.»;
2) 25-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 25-2-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 25-3-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
19. «Халықтың радиациялық қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 23 сәуiрдегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 5-6, 48-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 24, 148-құжат; 2011 ж., № 1, 2,7-құжаттар; № 11, 102-құжат):
1) 4-баптың бесінші абзацы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
бірінші бөліктің 3) тармақшасы алып тасталсын;
екінші бөліктің 1) тармақшасы алып тасталсын.
20. «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., № 16, 220-құжат; 2001 ж., № 23, 318-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат; № 15, 97-құжат):

1) в подпункте 2) статьи 11:
абзацы второй и третий исключить;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«порядка использования физическими и юридическими лицами племенных животных, приобретенных за счет бюджетных средств;»;
2) в статье 13:
подпункт 2) исключить;
подпункт 17) изложить в следующей редакции:
«17) определяет породный, качественный и количественный состав племенных животных-производителей в племенных центрах совместно с научными организациями;»;
подпункт 24) изложить в следующей редакции:
«24) разрабатывает порядок использования физическими и юридическими лицами племенных животных, приобретенных за счет бюджетных средств;»;
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
«27) разрабатывает порядок субсидирования развития племенного животноводства;»;
3) подпункт 1) статьи 14 исключить;
4) в статье 16:
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) осуществлять государственный контроль за состоянием селекционной и племенной работы, ее учета и отчетности у субъектов в области племенного животноводства, физических и юридических лиц, получивших субсидии за счет бюджетных средств;»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) осуществлять государственный контроль за порядком использования физическими и юридическими лицами племенных животных, приобретенных за счет бюджетных средств;»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Акты государственных инспекторов по племенному животноводству в пределах их компетенции обязательны для исполнения субъектами в области племенного животноводства, физическими и юридическими лицами, получившими субсидии за счет бюджетных средств.»;
5) в статье 16-3:
часть первую изложить в следующей редакции:
«Племенная продукция (материал), принадлежащая субъектам в области племенного животноводства, физическим и юридическим лицам, получившим субсидии за счет бюджетных средств, подлежит государственному учету.»;
часть пятую изложить в следующей редакции:
«Физические и юридические лица только в случае приобретения племенных животных за счет бюджетных средств представляют отчет местному исполнительному органу района, города областного значения для включения имеющихся племенных животных в государственный регистр племенных животных.»;
6) пункт 1 статьи 16-4 изложить в следующей редакции:
«1. Государственная поддержка племенного животноводства осуществляется за счет бюджетных средств.»;
7) часть третью пункта 4 статьи 18 изложить в следующей редакции:
«Племенные и селекционные животные, приобретенные физическими и юридическими лицами за счет бюджетных средств, используются в порядке, утвержденном Правительством Республики Казахстан.»;

1) 11-баптың 2) тармақшасында:
екінші және үшінші абзацтары алып тасталсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«жеке және заңды тұлғалардың бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды малды пайдалану тәртібін;»;
2) 13-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
17) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«17) ғылыми ұйымдармен бірлесе отырып, асыл тұқымдық орталықтардағы асыл тұқымды тұқымдық малдың тұқымдық, сапалық және сандық құрамын айқындайды;»;
24) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«24) жеке және заңды тұлғалардың бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды малды пайдалану тәртібін әзірлейді;»;
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«27) асыл тұқымды мал шаруашылығын субсидиялау тәртібін әзірлейді;»;
3) 14-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 16-бапта:
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердегі, бюджет қаражаты есебінен субсидия алған жеке және заңды тұлғалардағы селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың жай-күйіне, оны есепке алуға және оның есептілігіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға;»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын: «4) бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды малды жеке және заңды тұлғалардың пайдалануы тәртібіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға;»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлардың өз құзыретi шегiндегі актілерiн асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлердiң, бюджет қаржысы есебінен субсидия алған жеке және заңды тұлғалардың орындауы мiндеттi.»;
5) 16-3-бапта:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлерге, бюджет қаражаты есебінен субсидия алған жеке және заңды тұлғаларға тиесілі асыл тұқымды өнiм (материал) мемлекеттік есепке алуға жатады.»;
бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жеке және заңды тұлғалар асыл тұқымды малды бюджет қаражаты есебінен сатып алған жағдайда ғана қолда бар асыл тұқымды малын асыл тұқымды малдың мемлекеттiк тiркелiмiне енгiзу үшін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына есеп береді.»;
6) 16-4-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттiк қолдау бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.»;
7) 18-баптың 4-тармағының үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджет қаражаты есебінен жеке және заңды тұлғалар алған асыл тұқымды мал Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тәртіппен пайдаланылады.»;

8) абзац третий статьи 24 изложить в следующей редакции:
«совершенствование генетического потенциала племенных животных, в том числе пород с ограниченным генофондом, в соответствии с достижениями науки;»;
9) абзац третий статьи 25 изложить в следующей редакции:
«совершенствование генетического потенциала племенных животных в соответствии с достижениями науки;»;
10) пункт второй статьи 26 изложить в следующей редакции:
«2. Породный, качественный и количественный состав производителей в племенных центрах определяется уполномоченным органом совместно с научными организациями в зависимости от региональной специализации, породной районированности и с учетом потребностей Республики Казахстан в семени для проведения искусственного осеменения.»;
11) подпункт 3) статьи 28-1 изложить в следующей редакции:
«3) совершенствование генетического потенциала птиц, в том числе с ограниченным генофондом, в соответствии с достижениями науки;».
21. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года «О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 17-18, ст. 221; 2000 г., № 6, ст. 141; 2002 г., № 10, ст. 106; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 5-6, ст. 30; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; 2011 г., № 1, ст. 2; № 9, ст. 81; № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст.32; № 15, ст. 97):
1) в пункте 3 статьи 5:
подпункт 1) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) содействует органам здравоохранения по регулированию деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и злоупотребления ими, в организации медико-социальной помощи лицам, больным наркоманией и токсикоманией, и обеспечении гарантии прав и свобод граждан при ее оказании;»;
подпункт 17) изложить в следующей редакции:
«17) осуществляет анализ состояния и тенденций развития наркоситуации в Республике Казахстан;»;
2) пункт 1 статьи 25 изложить в следующей редакции:
«1. Организация противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и злоупотреблению ими осуществляется на основе действующих нормативных правовых актов.».
22. В Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года «О Национальном архивном фонде и архивах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 24, ст. 435; 2001 г., № 21-22, ст. 286; 2003 г., № 10, ст. 53; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 8, ст. 55; 2009 г., № 11-12, ст. 53; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 48; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 15, ст. 97):
в статье 18:

8) 24-баптың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«асыл тұқымды малдың, соның iшiнде шектеулi тектiк қоры бар тұқымдардың тектiк әлеуетiн ғылым жетiстiктерiне сәйкес жетiлдiру;»;
9) 25-баптың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«асыл тұқымды малдың тектiк әлеуетiн ғылым жетiстiктерiне сәйкес жетілдіру;»;
10) 26-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Малды асылдандырушы орталықтардағы тұқымдық малдың тұқым, сапалық және сандық құрамын уәкілетті орган ғылыми ұйымдармен бiрлесе отырып, өңірлік мамандануға, тұқымдық жерсiндiрiлуiне қарай және Қазақстан Республикасының аналық малды қолдан ұрықтандыруды өткiзуге арналған ұрыққа деген қажеттiлiктерiн ескере отырып, белгiлейдi.»;
11) 28-1-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) ғылым жетістіктеріне сәйкес асыл тұқымды, оның ішінде гендік қоры шектеулі құстардың тектік әлеуетін жетілдіру;».
21. «Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 17-18, 221-құжат; 2000 ж., № 6, 141-құжат; 2002 ж., № 10, 106-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 5-6, 30-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 9, 81-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-баптың 3-тармағында:
1) тармақша алып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) денсаулық сақтау органдарына есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың шектен тыс пайдаланылуы саласындағы қызметтi реттеу жөнiнде нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтiк көмек көрсетудi ұйымдастыруға және көмек көрсету кезiнде азаматтардың құқықтары мен бостандықтарына кепiлдiк берiлуiн қамтамасыз етуге жәрдемдеседi;»;
17) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«17) Қазақстан Республикасындағы нашақорлық ахуалдың дамуының жай-күйi мен үрдiстерiн талдауды жүзеге асырады;»;
2) 25-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлардың заңсыз айналымына және олардың терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл ұйымдастыру қолданыстағы нормативтік құқықтық актілердің негiзiнде жүзеге асырылады.».
22. «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 24, 435-құжат; 2001 ж., № 21-22, 286-құжат; 2003 ж., № 10, 53-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 8, 55-құжат; 2009 ж., № 11-12, 53-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 48-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 15, 97-құжат):
18-бапта:

подпункт 4) пункта 2 исключить;
подпункт 5) пункта 3 исключить.
23. В Закон Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года «О карантине растений» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 2-3, ст. 34; № 23, ст. 931; 2002 г., № 4, ст. 30; 2003 г., № 15, ст. 121; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2009 г., № 18, ст. 84, 85; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г, № 1, ст. 2, 3; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
подпункт 3) статьи 6-1 исключить.
24. В Закон Республики Казахстан от 15 марта 1999 года «О государственных секретах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 4, ст. 102; 2001 г., № 8, ст. 53; 2002 г., № 15, ст. 147; 2004 г., № 6, ст. 41; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст.67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 24, ст. 122, 128; 2010 г., № 3-4, ст.11; № 7, ст.32; 2011 г., № 1, ст.7; № 11, ст.102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 8, ст. 63):
1) подпункт 1) статьи 5 изложить в следующей редакции:
«1) определяет единую политику в области защиты государственных секретов;»;
2) в статье 7:
подпункт 5) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) определяет порядок материально-технического и финансового обеспечения работ по защите государственных секретов;»;
3) в статье 8:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) координирует деятельность органов защиты государственных секретов в интересах разработки и выполнения нормативных и методических актов по защите государственных секретов;»;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) разрабатывает порядок материально-технического и финансового обеспечения работ по защите государственных секретов;»;
4) подпункт 8) статьи 10 изложить в следующей редакции:
«8) участвуют в материально-техническом и финансовом обеспечении работ по защите государственных секретов;»;
5) пункт 1 статьи 36 изложить в следующей редакции:
«1. Финансирование деятельности государственных органов и бюджетных организаций, их структурных подразделений по защите государственных секретов осуществляется за счет средств республиканского и местных бюджетов, а остальных организаций - за счет средств, получаемых от их основной деятельности при выполнении работ, связанных с использованием сведений, составляющих государственные секреты.»;
25. В Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 года «О противодействии терроризму» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 19, ст. 649; 2002 г., № 4, ст. 32; 2004 г., № 23, ст. 142; 2009 г., № 15-16, ст. 71; № 19, ст. 88; 2010 г., № 7, ст. 32; 2011 г., № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст.32):
подпункт 4) пункта 4 статьи 4 исключить.

2-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын.
23. «Өсімдіктер карантині туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 2-3, 34-құжат; № 23, 931-құжат; 2002 ж., № 4, 30-құжат; 2003 ж., № 15, 121-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
6-1-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын.
24. «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 15 наурыздағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 4, 102-құжат; 2001 ж., № 8, 53-құжат; 2002 ж., № 15, 147-құжат; 2004 ж., № 6, 41-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 24, 122, 128-құжаттар; 2010 ж., № 3-4, 11-құжат; № 7, 32-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 жылғы № 8, 63-құжат):
1) 5-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мемлекеттік құпияларды қорғау саласында бірыңғай саясатты белгілейді;»;
2) 7-бапта:
5) тармақша алып тасталсын:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жұмыстарды материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз ету тәртібін белгілейді;»;
3) 8-бапта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі нормативтік және әдістемелік актілерді әзірлеу мен орындау мүдделерін көздеп мемлекеттік құпияларды қорғау органдарының қызметін үйлестіреді;»;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жұмыстарды материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз ету тәртібін әзірлейді;»;
4) 10-баптың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жұмыстарды материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз етуге қатысады;»;
5) 36-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Мемлекеттік органдар мен бюджеттік ұйымдардың, олардың құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен, ал қалған ұйымдарда - мемлекеттік құпиялар болып табылатын мәліметтерді пайдалануға байланысты жұмыстарды орындау кезінде олардың негізгі қызметінен алынатын қаражаттың есебінен жүзеге асырылады.».
25. «Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 19, 649-құжат; 2002 ж., № 4, 32-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2009 ж., № 15-16, 71-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат):
4-баптың 4-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын.

26. В Закон Республики Казахстан от 19 июля 1999 года «О субсидиях и компенсационных мерах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 20, ст. 732; 2006 г., № 1, ст. 3; 2010 г., № 15, ст. 71; 2011 г., № 11, ст. 102):
подпункт 5) пункта 2 статьи 7 изложить в следующей редакции:
«5) число предприятий, использующих субсидии из государственного бюджета;».
27. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О средствах массовой информации» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст. 771; 2001 г., № 10, ст. 122; 2003 г., № 24, ст. 175; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 12, ст. 77; 2007 г., № 12, ст. 88; 2009 г., № 2-3, ст. 7; № 15-16, ст. 74; 2010 г., № 5, ст. 23; № 22, ст. 130; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст.13; № 3, ст.25; № 15, ст. 97):
подпункт 10) статьи 4-3 исключить.
28. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст. 773; 2001 г., № 13-14, ст. 170; 2003 г., № 4, ст. 24; № 18, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 61; 2007 г., № 9, ст. 67; № 17, ст. 140; № 19, ст. 147; 2009 г., № 24, ст. 122, 126; 2010 г., № 24, ст. 148; 2011 г., № 11, ст. 102; № 20, ст. 158; 2012 г., № 5, ст. 36; № 13, ст. 91):
в пункте 1 статьи 5:
подпункт 1) исключить;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
«8) координация формирования и размещения государственного заказа по подготовке, переподготовке и повышении квалификации государственных служащих;».
29. В Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 24, ст. 1065; 2003 г., № 15, ст. 129; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 77; № 18, ст. 84; № 23, ст. 111; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 3, ст.25; № 8, ст.64; № 12, ст. 84; № 15, ст. 97):
1) статью 5 исключить;
2) часть первую пункта 1 статьи 9 изложить в следующей редакции:
«1. Физическое воспитание детей дошкольного возраста, учащихся общеобразовательных и профессиональных школ, колледжей, лицеев, студентов высших учебных заведений осуществляется в режиме учебного и продленного дня, во внеучебное время и самостоятельно в соответствии с учебными планами, санитарными правилами и гигиеническими нормативами.»;

26. «Субсидиялар және өтем шаралары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 20, 732-құжат; 2006 ж., № 1, 3-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат):
7-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) мемлекеттiк бюджеттен субсидияларды пайдаланатын кәсiпорындар санына;».
27. «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 21, 771-құжат; 2001 ж., № 10, 122-құжат; 2003 ж., № 24, 175-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 12, 77-құжат; 2007 ж., № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 7-құжат; № 15-16, 74-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 22, 130-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 13-құжат; № 3, 25-құжат; № 15, 97-құжат):
4-3-баптың 10) тармақшасы алып тасталсын.
28. «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 21, 773-құжат; 2001 ж., № 13-14, 170-құжат; 2003 ж., № 4, 24-құжат; № 18, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 61-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 17, 140-құжат; № 19, 147-құжат; 2009 ж., № 24, 122, 126-құжаттар; 2010 ж., № 24, 148-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 20, 158-құжат; 2012 ж., № 5, 36-құжат; № 13, 91-құжат):
5-баптың 1-тармағында:
1) тармақша алып тасталсын;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру бойынша мемлекеттiк тапсырысты қалыптастыру мен орналастыруды үйлестiру;».
29. «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 24, 1065-құжат; 2003 ж., № 15, 129-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 77-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 111-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1,
2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 3, 25-құжат; № 8, 64-құжат; № 12, 84-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-бап алып тасталсын;
2) 9-баптың 1-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Мектеп жасына дейiнгi балалардың, жалпы бiлiм беретiн және кәсiптiк мектептер, колледждер, лицейлер оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерiнiң дене тәрбиесi оқу және ұзартылған күн режимiнде, оқу жоспарларына, санитариялық ережелер мен гигиеналық нормативтерге сәйкес сабақтан тыс уақытта және дербес жүзеге асырылады.»;

3) пункт 2 статьи 10 изложить в следующей редакции:
«2. Создание материальной базы, ее использование, финансирование, обеспечение специалистами для организации индивидуальных и коллективных физкультурно-спортивных занятий работников, членов их семей определяются коллективными договорами, документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
4) статью 20 изложить в следующей редакции:
«статья 20. Научно-методическое обеспечение спортивной
деятельности
В рамках реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан совместно с заинтересованными юридическими лицами проводит научные исследования по проблемам физической культуры и спорта, разрабатывает научно-методические рекомендации и программы, направленные на развитие массового спорта среди различных слоев населения и достижения высших спортивных результатов, привлекает на контрактной основе ведущих отечественных и иностранных специалистов в области физической культуры и спорта, медицины, биологии и психологии к научно-методическому обеспечению национальных сборных команд Республики Казахстан.»;
5) пункт 11 статьи 23 исключить;
6) подпункт 1) пункта 1 статьи 23-1 исключить.
30. В Закон Республики Казахстан от 7 декабря 2000 года «О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 21, ст. 382; 2003 г., № 15, ст. 139; 2005 г., № 7-8, ст. 22; 2007 г., № 14, ст. 102; 2011 г., № 4, ст. 37; № 16, ст. 128; 2012 г., № 12, ст. 87; № 13, ст. 91):
части вторую и третью пункта 6 статьи 8 изложить в следующей редакции:
«Промежуточные жилищные и предварительные жилищные займы предоставляются участникам жилищного строительства в рамках реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан за счет средств долгосрочных бюджетных кредитов или долгосрочных бюджетных кредитов и средств жилищного строительного сберегательного банка.
Ставка вознаграждения по промежуточному жилищному и предварительному жилищному займам, предоставляемым участникам жилищного строительства в рамках реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан за счет средств долгосрочных бюджетных кредитов или долгосрочных бюджетных кредитов и средств жилищного строительного сберегательного банка, устанавливается в соответствии с кредитным договором.».
31. В Закон Республики Казахстан от 13 декабря 2000 года «О детских деревнях семейного типа и Домах юношества» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 21, ст. 385; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 20, ст. 152; 2009 г., № 17, ст. 81; 2011 г., № 21, ст. 173):
пункт 1 статьи 36 исключить.

3) 10-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қызметкерлердiң, олардың отбасы мүшелерiнiң жеке және ұжымдық дене шынықтыру-спорт сабақтарын ұйымдастыру үшiн материалдық база жасау, оны пайдалану, қаржыландыру, мамандармен қамтамасыз ету ұжымдық шарттармен және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарымен айқындалады.»;
4) 20-баптың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын iске асыру шеңберiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi мүдделi заңды тұлғалармен бiрлесе отырып дене шынықтыру мен спорт проблемалары бойынша ғылыми зерттеулер жүргiзедi, халықтың әртүрлi топтары арасында бұқаралық спортты дамытуға және жоғары спорттық нәтижелерге жетуге бағытталған ғылыми-әдiстемелiк ұсыныстар мен бағдарламалар жасайды, келiсiмшарт негiзiнде дене шынықтыру мен спорт, медицина, биология және психология саласындағы жетекшi отандық және шетелдік мамандарды Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командаларын ғылыми-әдiстемелiк жағынан қамтамасыз етуге тартады.»;
5) 23-баптың 11-тармағы алып тасталсын;
6) 23-1-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
30. «Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 г., № 21, 382 құжат; 2003 ж., № 15, 139 құжат; 2005 ж., № 7-8, 22 құжат; 2007 ж., № 14, 102 құжат; 2011 ж., № 4, 37 құжат; № 16, 128 құжат; 2012 ж., № 12, 87-құжат; № 13, 91-құжат):
8-баптың 6-тармағының екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«Аралық тұрғын үй және алдын ала тұрғын үй заемдары ұзақ мерзiмдi бюджеттiк кредиттер қаражатының немесе ұзақ мерзiмдi бюджеттiк кредиттер мен тұрғын үй құрылыс жинақ банкі қаражатының есебiнен тұрғын үй құрылысының қатысушыларға Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын іске асыру шеңберінде беріледі.
Ұзақ мерзiмдi бюджеттiк кредиттер қаражатының немесе ұзақ мерзiмдi бюджеттiк кредиттер мен тұрғын үй құрылыс жинақ банкі қаражатының есебiнен тұрғын үй құрылысының қатысушыларын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын іске асыру шеңберінде берілетін аралық тұрғын үй және алдын ала тұрғын үй заемдары бойынша сыйақы мөлшерлемесі кредиттік шартқа сәйкес белгіленеді.».
31. «Отбасы үлгiсiндегi балалар ауылы және жасөспiрiмдер үйлерi туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 21, 385-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 17, 81-құжат; 2011 ж., № 21, 173-құжат):
36-баптың 1-тармағы алып тасталсын.

32. В Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года «О государственном оборонном заказе» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 2, ст. 15; 2004 г., № 23, ст. 142; 2009 г., № 17, ст. 78; 2011 год, № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 5, ст. 41):
пункт 1 статьи 4 изложить в следующей редакции:
«1. Проект оборонного заказа разрабатывается и формируется уполномоченным органом по заявкам государственных заказчиков на основе документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в области обеспечения обороны и безопасности страны, а также с учетом международных договоров и обязательств Республики Казахстан при формировании республиканского бюджета на соответствующий плановый период в пределах установленных расходов на эти цели.».
33. В Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года «О зерне» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 2, ст. 12; № 15-16, ст. 232; 2003 г., № 19-20, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 18, ст. 145; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 89; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст.14; № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
1) в статье 5:
подпункт 1) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) определяет политику государственной поддержки производства зерна, благоприятные условия для привлечения инвестиций и принимает иные меры по развитию зернового рынка и поддержанию его стабильности;»;
2) подпункт 9) статьи 6 исключить;
3) подпункт 1) пункта 1 статьи 6-1 исключить.
34. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 17; № 9, ст. 86; № 24, ст. 338; 2002 г., № 10, ст. 103; 2004 г., № 10, ст. 56; № 17, ст. 97; № 23, ст. 142; № 24, ст. 144; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 13, ст. 86, 87; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 99; № 18, ст. 113; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 17, ст. 139; № 20, ст. 152; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114, 124; 2009 г., № 2-3, ст. 9; № 24, ст. 133; 2010 г., № 1-2, ст. 2; № 5, ст. 23; № 7, ст. 29, 32; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 3, 7; № 2, ст. 28; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; № 13, ст. 115; № 15, ст. 118; № 16, ст. 129; 2012 г., № 2, ст. 11; № 3, ст. 21; № 5, ст. 35; № 8, ст. 64; № 14, ст. 92):

32. «Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 2, 15-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2009 ж., № 17, 78-құжат; 2011 ж, № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 5, -құжат 41-құжат):
4-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Уәкілетті орган қорғаныстық тапсырыстың жобасын мемлекеттік тапсырыс берушілердің өтінімдері бойынша елдің қорғанысы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарының негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен міндеттемелерін ескере отырып, тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде осы мақсаттарға белгіленген шығыстар шегінде әзірлейді және қалыптастырады.».
33. «Астық туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 2, 12-құжат; № 15-16, 232-құжат; 2003 ж., № 19-20, 148-құжат. 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 13-14-құжаттар, 58-құжат; № 20, 89-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., №-құжат 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 14-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-бапта:
1) тармақша алып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) астық өндiрудi мемлекеттiк қолдау саясатын анықтайды, инвестициялар тарту үшiн қолайлы жағдайлар қалыптастырады және астық нарығын дамыту мен оның тұрақтылығын қолдау жөнiнде өзге де шараларды қолданады;»;
2) 6-баптың 9) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-1-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
34. «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 3, 17-құжат; № 9, 86-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 10, 103-құжат; 2004 ж., № 10, 56-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 142-құжат; № 24, 144-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 13, 86, 87-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 99-құжат; № 18, 113-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 14-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 17, 139-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114, 124-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 24, 133-құжат; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 29, 32-құжаттар; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 3, 7-құжаттар; № 2, 28-құжат; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 13, 115-құжат; № 15, 118-құжат; № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 2, 11-құжат; № 3, 21-құжат; № 5, 35-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 92-құжат):

1) в пункте 1 статьи 6:
подпункт 2) исключить;
подпункт 11) исключить;
2) подпункты 16) и 16-1) пункта 1 статьи 27 исключить;
3) в пункте 1 статьи 31:
подпункт 1-4) изложить в следующей редакции:
«1-4) утверждает бюджетные программы администраторов бюджетных программ, финансируемых из бюджета района (города областного значения)»;
подпункт 13) исключить;
подпункт 14-2) исключить;
4) подпункт 4-1) пункта 1 статьи 35 изложить в следующей редакции:
«4-1) вправе при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима, вынести на обсуждение собрания (схода) местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района (города областного значения) в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;».
35. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 18; 2004 г., № 2, ст. 10; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 17-18, ст. 76; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 15, ст. 106; № 20, ст. 152; 2009 г., № 1, ст. 4; № 9-10, ст. 50; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 8, ст. 41; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21; № 10, ст. 86; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 16, ст. 128; 2012 г., № 2, ст. 11, 14; № 5, ст. 35; № 8, ст. 64; № 13, ст. 91; № 15, ст. 97):
1) в пункте 2 статьи 6:
подпункт 3) исключить;
подпункт 9-4) изложить в следующей редакции:
«9-4) разрабатывать и утверждать типовые положения о районных (городских) и региональных комиссиях по вопросам занятости населения;»;
2) подпункт 1) статьи 7 исключить;
3) подпункт 10) пункта 1 статьи 8 изложить в следующей редакции:
«10) реализовывать специальные мероприятия, обеспечивающие содействие занятости целевым группам.»;
4) пункт 3 статьи 10 изложить в следующей редакции:
«3. Частные агентства занятости взаимодействуют с государственными органами, работодателями по вопросам трудоустройства, создания рабочих мест.»;
5) абзац четвертый части второй пункта 1 статьи 11 изложить в следующей редакции:
«работающих на должностях руководителей и преподавателей с высшим образованием с подтвержденными документами в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в высших учебных заведениях, развитие которых предусмотрено документами Системы государственного планирования Республики Казахстан в области индустриально-инновационного развития.»;

1) 6-баптың 1-тармағында:
2) тармақша алып тасталсын;
11) тармақша алып тасталсын;
2) 27-баптың 1-тармағының 16) және 16-1) тармақшалары алып тасталсын;
3) 31-баптың 1-тармағында:
1-4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1-4) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларын бекітеді;»;
13) тармақша алып тасталсын;
14-2) тармақша алып тасталсын;
4) 35-баптың 1-тармағының 4-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4-1) стратегиялық жоспарды және (немесе) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының (жиынының) талқылауына Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды шығаруға құқылы;».
35. «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., №3, 18-құжат; 2004 ж., № 2, 10-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; № 17-18, 76-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжаттар; № 3, 20-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 15, 106-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 1, 4-құжат; № 9-10, 50-құжат; №18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 8, 41-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21-құжат; № 10; 86-құжат; № 11 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 16, 128-құжат; 2012 ж., № 2, 11, 14-құжаттар; № 5, 35-құжат; № 8, 64-құжат; № 13, 91-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 6-баптың 2-тармағында:
3) тармақша алып тасталсын;
9-4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9-4) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) және өңірлік комиссиялар туралы үлгі ережелерді әзірлеуге және бекітуге;»;
7-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 8-баптың 1-тармағының 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«10) нысаналы топтардың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесудi қамтамасыз ететін арнайы iс-шараларды iске асыруға мiндеттi.»;
4) 10-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Жеке жұмыспен қамту агенттiктерi жұмысқа орналастыру, жұмыс орындарын құру мәселелерi бойынша мемлекеттiк органдармен, жұмыс берушiлермен өзара iс-қимыл жасайды.»;
5) 11-баптың 1-тармағы екінші бөлігінің төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«индустриалдық-инновациялық даму саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарда дамыту көзделген жоғары оқу орындарында басшылар және жоғары білімді оқытушылар лауазымдарында жұмыс iстейтiн, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен расталған құжаттары бар;»;

6) статью 12 исключить.
36. В Закон Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 13-14, ст. 175; 2002 г., № 4, ст. 33; 2003 г., № 23, ст. 168; 2004 г, № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 17, ст. 139; 2008 г., № 13-14, ст. 57; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст.111; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) подпункт 4) пункта 3 статьи 9 исключить;
2) в статье 11:
подпункт 1) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) реализует государственную политику в области туристской деятельности, туризма и туристской индустрии;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) осуществляет межотраслевую и межрегиональную координацию в области туристской деятельности, взаимодействие с отечественными, зарубежными и международными туристскими, общественными и другими организациями и лицами, осуществляющими туристскую деятельность, независимо от форм собственности в области туристской деятельности;»;
3) подпункты 2) и 3) статьи 12 исключить;
4) в статье 26:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Уполномоченный орган совместно с заинтересованными министерствами и другими исполнительными органами организует обеспечение защиты и безопасности туристов.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Акимат области (города республиканского значения, столицы) организует обеспечение защиты и безопасности туристов.».
37. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 243; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 6, ст. 10; № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 23, ст. 144; № 24, ст. 148; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 21, ст. 97; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 3, ст. 21, 27; № 4, ст. 32; № 8, ст. 64; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) пункта 2 статьи 3 изложить в следующей редакции:
«2) составлении обоснований, прогнозов, документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в области архитектуры, градостроительства и строительства;»;
2) в статье 19:
подпункт 2) исключить;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) руководит деятельностью и осуществляет координацию действий министерств, других центральных исполнительных органов, а также местных исполнительных органов при проведении государственной политики в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;»;

6) 12-бап алып тасталсын.
36. «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 13-14, 175-құжат 2002 ж., № 4, 33-құжат; 2003 ж., № 23, 168-құжат; 2004 ж, № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 17, 139-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 9-баптың 3-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 11-бапта:
1) тармақша алып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) туристік қызмет, туризм мен туристік индустрия саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) туристік қызмет саласындағы салааралық және өңіраралық үйлестіруді, жоспарларын үйлестіруді, туристік қызмет саласындағы меншік нысандарына қарамастан, отандық, шетелдік және халықаралық туристік, қоғамдық және басқа да ұйымдар мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалармен өзара іс-қимыл жасасуды жүзеге асырады;»;
3) 12-баптың 2) және 3) тармақшалары алып тасталсын;
4) 26-бапта:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Уәкiлеттi орган мүдделi министрлiктермен және басқа да атқарушы органдармен бiрлесiп туристердi қорғауды және олардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуді ұйымдастырады.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) әкімдігі туристердi қорғауды және олардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуді ұйымдастырады.».
37. «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 243-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 6, 10-құжат; № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 23, 144-құжат; № 24 148-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 3, 21-құжат; 27; № 4, 32-құжат; № 8, 84-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):
1) 3-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсн:
«2) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы негiздемелердi, болжамдарды, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын жасау;»;
2) 19-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу кезiнде министрлiктердiң, басқа да орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiне басшылық етедi және олардың iс-қимылын үйлестiрудi жүзеге асырады;»;

3) подпункт 2) статьи 20 исключить;
4) подпункт 2) статьи 21 изложить в следующей редакции:
«2) утверждение представляемых акиматом области комплексных схем градостроительного планирования территории подведомственных административно-территориальных единиц (проектов районной планировки);»;
5) в статье 22:
подпункт 3) пункта 1-1) исключить;
подпункт 2) пункта 2) исключить;
6) подпункт 2) статьи 23-1 изложить в следующей редакции:
«2) утверждение градостроительных проектов, а также схем инженерного обеспечения и коммуникаций.»;
7) подпункт 2-1) пункта 1 статьи 24 изложить в следующей редакции:
«2-1) организация разработки и представление в Правительство Республики Казахстан на утверждение проектов комплексных схем градостроительного развития территории области (проектов районной планировки области), а также генеральных планов городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей, одобренных областным маслихатом;»;
8) в статье 25:
подпункт 5) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«5) представление на утверждение городскому маслихату градостроительной документации;»;
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«3) представление в соответствии со статьями 21 и 22 настоящего Закона на утверждение соответствующим маслихатам градостроительной документации, а также правил застройки, благоустройства и инженерного обеспечения территории города;»;
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«3) представление в соответствии со статьями 21 и 22 настоящего Закона на утверждение соответствующим маслихатам градостроительной документации, а также правил застройки, благоустройства и инженерного обеспечения территории города;»;
9) подпункт 3) пункта 3 статьи 42 изложить в следующей редакции:
«3) координирует межрегиональные и межотраслевые государственные интересы по социально-экономическому и хозяйственному развитию через осуществление архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.».
38. В Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «Об автомобильных дорогах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 246; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 14, ст. 89; № 24, ст. 148; 2007 г., № 16, ст. 129; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 24, ст. 146; 2011 г., № 5, ст. 43; № 15, ст. 125; 2012 г., № 14, ст. 92):
1) подпункт 4) статьи 11 исключить;
2) в статье 13:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 1-1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;

3) 20-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 21-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) облыс әкiмдiгi ұсынатын ведомстволық бағыныстағы әкiмшiлiк-аумақтық бірліктер аумағының қала құрылысын жоспарлаудың (аудандық жоспарлау жобаларының) кешендi схемаларын бекiту;»;
5) 22-бапта:
1-1-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
6) 23-1-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) қала құрылысы жобаларын, сондай-ақ инженерлік қамтамасыз ету және коммуникациялар схемаларын бекіту кіреді.»;
7) 24-баптың 1-тармағының 2-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2-1) облыс аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларының жобаларын (облыстың аудандық жоспарлау жобаларын), сондай-ақ облыстық мәслихатта мақұлданған, халқының есепті саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларын әзірлеуді ұйымдастыру және оларды Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуіне ұсыну;»;
8) 25-бапта:
1-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) қала құрылысы құжаттамасын қалалық мәслихаттың бекітуіне ұсыну;»;
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) осы Заңның 21 және 22-баптарына сәйкес қала құрылысы құжаттамасын, сондай-ақ қала аумағында құрылыс салудың, оны абаттандыру мен инженерлік жағынан қамтамасыз етудің ережелерін тиісті қалалық мәслихаттың бекітуіне ұсыну;»;
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) осы Заңның 21 және 22-баптарына сәйкес қала құрылысы құжаттамасын, сондай-ақ қала аумағында құрылыс салудың, оны абаттандыру мен инженерлік жағынан қамтамасыз етудің ережелерін тиісті қалалық мәслихаттың бекітуіне ұсыну;»;
9) 42-баптың 3-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiн жүзеге асыру арқылы әлеуметтiк-экономикалық және шаруашылық даму жөніндегi аймақаралық және салааралық мемлекеттiк мүдделердi үйлестiредi.».
38. «Автомобиль жолдары туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 246-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 14, 89; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 16, 29-құжат; 2008 ж., № 15-16, 6-құжат 4; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат; № 15, 125-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат):
1) 11-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 13-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
1-1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;

3) пункт 1 статьи 14 изложить в следующей редакции:
«1. Планирование развития автомобильных дорог осуществляется государственными органами, управляющими хозяйственных и частных автомобильных дорог в соответствии с документами Системы государственного планирования Республики Казахстан. Планирование развития улично-дорожной сети населенных пунктов осуществляется соответствующими местными исполнительными органами.».
39. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года «О железнодорожном транспорте» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 23, ст. 315; 2003 г., № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110; № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 87; № 14, ст. 89; № 16, ст. 99; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 14; № 15, ст. 97):
1) пункт 4 статьи 6 изложить в следующей редакции:
«4. Национальная железнодорожная компания осуществляет строительство, содержание и модернизацию магистральной железнодорожной сети.
Строительство новых магистральных путей осуществляется по решению Правительства Республики Казахстан.»;
2) в статье 14:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
подпункт 2) пункта 3 исключить.
40. В Закон Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 2, ст. 16; 2004 г., № 20, ст. 116; № 23, ст. 142; 2005 г., № 11, ст. 36; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г, № 9, ст. 67; № 18, ст. 143; 2009 г., № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; № 12, ст. 111; 2012 г., № 8, ст. 64; № 14, ст. 95, 96; № 15, ст. 97):
подпункт 2) пункта 3 статьи 4 изложить в следующей редакции:
«2) разработка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, регулирующих отношения, возникающие в сфере торгового мореплавания;».
41. В Закон Республики Казахстан от 12 марта 2002 года «О пчеловодстве» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 5, ст. 55; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; 2011 г., № 11, ст. 102; № 12, ст. 111):
подпункт 2) статьи 14 исключить.
42. В Закон Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной безопасности на опасных производственных объектах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 7-8, ст. 77; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 9, ст. 44; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 1, ст. 5; № 15, ст. 97):
подпункт 2) статьи 6 исключить.

3) 14-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Автомобиль жолдарын дамыту iсiн жоспарлауды мемлекеттiк органдар, шаруашылық және жеке меншiк автомобиль жолдарының басқарушылары Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес жүзеге асырады. Елді мекендердiң көше-жол желiсiн дамыту iсiн жоспарлауды тиiстi жергiлiктi атқарушы органдар жүзеге асырады.».
39. «Темір жол көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 23, 315-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 87-құжат; № 14, 89-құжат; № 16, 99-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 14-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 6-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Ұлттық темiр жол компаниясы магистральдық темiр жол желiсiн салуды, күтiп ұстауды және жаңғыртуды жүзеге асырады.
Жаңа магистралдық жолдар салу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша жүзеге асырылады.»;
2) 14-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын.
40. «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 2, 16-құжат; 2004 ж., № 20, 116-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 11, 36-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж, № 9, 67-құжат; № 18, 143-құжат; 2009 ж., № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат;  № 12, 111-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 95, 96-құжаттар; № 15, 97-құжат):
4-баптың 3-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) сауда мақсатында теңiзде жүзу саласында туындайтын қатынастарды реттейтiн заң актiлерi мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлердің жобаларын әзiрлеу;».
41. «Бал ара шаруашылығы туралы» 2002 жылғы 12 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 5, 55-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат):
14-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын.
42. «Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 сәуірдегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 7-8, 77-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 9, 44-құжат; 2011 г., № 1, 2, 7-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 15, 97-құжат):
6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын.

43. В Закон Республики Казахстан от 24 июня 2002 года «О комплексной предпринимательской лицензии (франчайзинге)» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 12, ст. 117):
1) подпункт 1) пункта 1 статьи 5 исключить;
2) часть вторую статьи 22 исключить.
44. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений» Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 13-14, ст. 140; 2004 г., № 17, ст. 98; № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; 2009 г., № 18, ст. 84, 85; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г, № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) подпункт 1) пункта 1 статьи 6 исключить.
45. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О геодезии и картографии» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 13-14, ст. 141; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2007 г., № 2, ст. 18; 2011 г, № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 15, ст. 97):
подпункт 1-1) статьи 6 исключить.
46. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 15, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 20, ст. 152; 2008 г., № 24, ст. 129; 2009 г., № 18, ст. 84, 86; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 16; № 8, ст.64; № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) подпункт 3) статьи 8 исключить.
47. В Закон Республики Казахстан от 11 июля 2002 года «О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 16, ст. 152; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 20, ст. 152; 2009 г., № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 11, ст. 102):
1) подпункт 1) статьи 4 исключить;
2) подпункт 2-1) статьи 6 исключить;
3) подпункт 2) статьи 7 исключить;
4) в статье 8:
подпункты 1), 1-1) и 2) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«1) разрабатывают положение об отделении социальной помощи на дому детям с ограниченными возможностями из числа инвалидов; создают отделения социальной помощи на дому;».

43. «Кешенді кәсіпкерлік лицензия (франчайзинг) туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 24 маусымдағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 12, 117-құжат):
1) 5-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
2) 22-баптың екінші бөлігі алып тасталсын.
44. «Өсімдіктерді қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 13-14, 140-құжат; 2004 ж., № 17, 98-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж, № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
6-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
45. «Геодезия және картография туралы» 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 13-14, 141-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2007 г., № 2, 18-құжат; 2011 ж, № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
6-баптың 1-1) тармақшасы алып тасталсын.
46. «Ветеринария туралы» 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 15, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат, 86; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 8-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын.
47. «Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 16, 152-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат):
1) 4-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-баптың 2-1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 7-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 8-бапта:
1-тармақтың 1), 1-1) және 2) тармақшалары алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мүгедектер есебінен кемтар балаларға үйде әлеуметтiк көмек көрсету бөлiмшесi туралы ереже әзiрлейдi; үйде әлеуметтiк көмек көрсету бөлiмшелерiн құрады;».

48. В Закон Республики Казахстан от 8 августа 2002 года «О правах ребенка в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 17, ст. 154; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 9, ст. 67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 72; № 17, ст. 81; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 22, ст. 130; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 17, ст. 136: № 21, ст.173; 2012 г.,.№ 15, ст. 97):
1) подпункт 1) пункта 3 статьи 7 исключить;
2) подпункт 2) статьи 51 исключить.
49. В Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 1-2, ст. 1; 2004 г., № 23, ст. 142; 2009 г., № 11-12, ст. 53; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 12, ст. 111; № 15, ст. 118; 2012 г., № 8, ст. 64; № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
подпункт 1) статьи 4 исключить.
50. В Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст. 16; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 92; № 15, ст. 97):
1) в статье 5:
подпункт 3) исключить;
подпункт 7) исключить;
2) в пункте 1 статьи 6:
подпункт 1) исключить;
подпункт 23) изложить в следующей редакции:
«23) организует подготовку и повышение квалификации кадров апробаторов и семенных экспертов;»;
3) подпункты 2) и 9) статьи 6-1 исключить.
51. В Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О почте» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст. 17; № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 16, ст. 99; 2009 г., № 2-3, ст. 18; 2010 г., № 15, ст. 71; 2011 г., № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 5, ст. 35; № 13, ст. 91):
подпункт 1) пункта 1 и подпункт 3) пункта 2 статьи 8 исключить.
52. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 15, ст. 134; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 15, ст. 97):
подпункты 1), 4) пункта 1 и подпункт 8) пункта 2 статьи 14 исключить.

48. «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы» 2002 жылғы 8 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 17, 154-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 72-құжат; № 17, 81-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 22, 130-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 17, 136-құжат: № 21, 173-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 7-баптың 3-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
2) 51-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын.
49. «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 1-2, 1-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2009 ж., № 11-12, 53-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 12, 111-құжат; № 15, 118-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
4-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
50. «Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 3, 16-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 г., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-бапта:
3) тармақша алып тасталсын;
7) тармақша алып тасталсын;
2) 6-баптың 1-тармағында:
1) тармақша алып тасталсын;
23) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«23) сынаудан өткiзушiлер мен тұқым сарапшылары кадрларын даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастырады;»;
3) 6-1-баптың 2) және 9) тармақшалары алып тасталсын.
51. «Почта туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 3, 17-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 16, 99-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 13, 91-құжат):
8-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы және 2-тармағының 3) тармақшасы алып тасталсын.
52. «Автомобиль көлiгi туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің жаршысы, 2003 жыл., № 15, 134-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
14-баптың 1-тармағының 1), 4) тармақшалары және 2-тармақтың 8) тармақшасы алып тасталсын.

53. В Закон Республики Казахстан от 14 октября 2003 года «О профилактике йододефицитных заболеваний» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 19-20, ст. 149; 2006 г., № 1, ст. 5; 2007 г., № 4, ст. 26; 2011 г., № 11, ст. 102; 2012 г., № 14, ст. 92):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) в статье 6:
подпункт 2) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) осуществляет межотраслевую координацию, а также взаимодействие с общественными организациями в области профилактики йододефицитных заболеваний;»;
3) подпункт 1) пункта 1 и подпункт 1) пункта 2 статьи 8 исключить.
54. В Закон Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года «О государственной правовой статистике и специальных учетах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 24, ст. 176; 2005 г., № 5, ст. 5; 2009 г., № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 3; № 11, ст. 102; № 23,ст. 178):
подпункты 7) и 10) статьи 6 исключить.
55. В Закон Республики Казахстан от 10 марта 2004 года «Об обязательном страховании в растениеводстве» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 5, ст. 26; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 16, ст. 100; 2007 г., № 8, ст. 52; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 13, ст. 91; № 15, ст. 97):
1) подпункт 3) статьи 4 изложить в следующей редакции:
«3) содействие в повышении эффективности государственной поддержки растениеводства.»;
2) подпункт 1) статьи 4-1 исключить;
3) подпункт 2) пункта 2 статьи 5 исключить.
56. В Закон Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 6, ст. 44; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 23, ст. 141; 2009 г., № 17, ст. 80; № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 15, ст. 71; 2011 г., № 2, ст. 26; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст. 11, 14; № 15, ст. 97):
подпункты 2) и 3) статьи 6 исключить.
57. В Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 15, ст. 88; 2006 г., № 3, ст. 22; № 23, ст. 141; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 18, ст. 143; № 20, ст. 152; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; № 11, ст.102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):

53. «Йод тапшылығы ауруларының алдын алу туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 14 қазандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 19-20, 149-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; 2007 ж., № 4, 26-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) йод тапшылығы ауруларының алдын алу саласындағы салааралық үйлестiрудi, сондай-ақ қоғамдық ұйымдармен өзара ic-қимылды жүзеге асырады;»;
3) 8-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы және 2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын.
54. «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 24, 176-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; 2009 ж., № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 3-құжат; № 11, 102-құжат; № 23, 178-құжат):
6-баптың 7) және 10) тармақшалары алып тасталсын.
55. «Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 5, 26-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 16, 100-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 13, 91-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 4-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) өсiмдiк шаруашылығын мемлекеттiк қолдау тиiмдiлiгiн арттыруға жәрдемдесу болып табылады.»;
2) 4-1-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 5-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
56. «Сауда қызметін реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 6, 44-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 23, 141-құжат; 2009 ж., № 17, 80-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 2, 26-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 11, 14-құжаттар; № 15, 97-құжат):
6-баптың 2) және 3) тармақшалары алып тасталсын.
57. «Iшкi су көлiгi туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 15, 88-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 23, 141-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 18, 143-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):

1) подпункт 2) статьи 8 исключить;
2) подпункт 1) пункта 1 статьи 9 исключить.
58. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2004 года «О государственной молодежной политике в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 16, ст. 95; 2007 г., № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2010 г., № 22, ст. 130; 2011 г., № 6, ст. 49; № 11, ст. 102):
1) в статье 4:
подпункт 2) пункта 1 исключить;
подпункт 3) пункта 2 исключить;
подпункт 2) пункта 3 исключить;
подпункт 1) пункта 4 исключить;
подпункт 2) пункта 5 исключить;
2) подпункт 2) пункта 1 статьи 8 исключить;
3) подпункт 4) пункта 4 статьи 9 исключить;
4) пункт 1 статьи 10 исключить;
5) часть вторую пункта 2 статьи 13 изложить в следующей редакции:
«Расчетный объем финансовых средств определяется с учетом материальных и финансовых ресурсов, необходимых для реализации государственной молодежной политики в соответствии с законодательством Республики Казахстан.»;
6) часть вторую пункта 3 статьи 14 изложить в следующей редакции:
«Молодежные организации вправе сотрудничать с государственными органами в целях выполнения определенных работ, оказания услуг в области государственной молодежной политики, а их уполномоченные представители - входить в состав консультативно-совещательных органов по реализации государственной молодежной политики. Для реализации указанных целей могут формироваться консультативно-совещательные органы.»;
7) пункт 2 статьи 16 изложить в следующей редакции:
«2. Государственные органы в соответствии со своей компетенцией организуют научные исследования по проблемам государственной молодежной политики в Республике Казахстан. Указанные исследования осуществляются на долговременной основе.».
59. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об электроэнергетике» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 102; 2006 г., № 3, ст. 22; № 7, ст. 38; № 13, ст. 87; № 24, ст. 148; 2007 г., № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 13-14, ст. 62; № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 16, ст. 129; 2012 г., № 3, ст. 21; № 12, ст. 85; № 14, ст. 92; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 4 исключить;
2) подпункт 2) статьи 5 исключить;
3) подпункт 7) пункта 11 статьи 6 изложить в следующей редакции:
«7) организовывать разработку нормативно-методических актов, правовых и экономических механизмов энергосбережения;».

1) 8-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 9-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
58. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы» 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 16, 95-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2010 ж., № 22, 130-құжат; 2011 г., № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат):
1) 4-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
5-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 8-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 9-баптың 4-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-баптың 1-тармағы алып тасталсын;
5) 13-баптың 2-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаржы қаражатының есептiк көлемi Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттiк жастар саясатын iске асыру үшiн қажеттi материалдық және қаржылық ресурстарды есепке ала отырып айқындалады.»;
6) 14-баптың 3-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жастар ұйымдары мемлекеттiк жастар саясаты саласындағы белгiлi бiр жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету мақсатында мемлекеттiк органдармен ынтымақтасуға, ал олардың уәкiлеттi өкiлдерi мемлекеттiк жастар саясатын iске асыру жөнiндегi консультациялық-кеңесшi органдардың құрамына кiруге құқылы. Аталған мақсаттарды iске асыру үшiн консультациялық-кеңесшi органдар құрылуы мүмкiн.»;
7) 16-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мемлекеттiк органдар өз құзыретiне сәйкес Қазақстан Peспубликасындағы мемлекеттік жастар саясатының проблемалары бойынша ғылыми зерттеулер ұйымдастырады. Аталған зерттеулер ұзақ мерзiмдік негiзде жүзеге асырылады.».
59. «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 17, 102-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 7, 38-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 7, 38-құжат; № 13, 87-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 13-14, 62-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 16, 129-құжат; 2012 ж., № 3, 21-құжат; № 12, 85-құжат; № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 4-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-баптың 11-тармағының 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) энергияны үнемдеудің нормативтiк-әдiстемелiк актiлерiн, құқықтық және экономикалық тетiктерiн әзiрлеудi ұйымдастыруға;».

60. В Законе Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «О профилактике правонарушений среди несовершеннолетних и предупреждении детской безнадзорности и беспризорности» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 18, ст. 105; 2007 г., № 9, ст. 67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 72; 2010 г., № 8, ст. 41; № 22, ст. 130, № 24, ст. 149, 152; 2011 г., № 11, ст. 102; 2012 г., № 3, ст. 26):
1) подпункт 5) статьи 7 исключить;
2) подпункт 1) пункта 1 статьи 8 изложить в следующей редакции:
«1) утверждают и контролируют исполнение местных бюджетов в части расходов на профилактику правонарушений, безнадзорности и беспризорности среди несовершеннолетних;»;
3) подпункт 1) пункта 1 статьи 18 исключить.
61. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 18, ст. 107; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 1, ст. 4; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 21, ст. 161; 2012 г., № 3, ст. 27; № 15, ст. 97):
1) подпункт 4) статьи 8 исключить;
2) подпункт 2) статьи 9 исключить;
3) в статье 10:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
4) пункт 3 статьи 12 исключить;
5) подпункт 6) пункта 1 статьи 22 изложить в следующей редакции:
«6) обоснования мер по сохранению биологического разнообразия и по охране, воспроизводству и использованию животного мира;».
62. В Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года «О техническом регулировании» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 21, ст. 124; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 92; № 24, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 17, ст. 80; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 26; № 11, ст. 102; 2012 г., № 5, ст. 41; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 4) статьи 6 исключить;
2) подпункт 4) части первой статьи 7 исключить;
3) подпункт 7) статьи 8 изложить в следующей редакции:
«7) подготовку и реализацию планов по разработке стандартов и иных документов и их гармонизации с международными нормами и требованиями»;
4) подпункт 3) пункта 2 статьи 11 изложить в следующей редакции:

60. «Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың профилактикасы мен балалардың қадағалаусыз және панасыз қалуының алдын алу туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 18, 105-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 72-құжат; 2010 ж., № 8, 41-құжат; № 22, 130-құжат, № 24, 149,152-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат):
1) 7-баптың 5) тармақшасы алып тасталсын;
2) 8-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың, қадағалаусыз және панасыз қалудың профилактикасына арналған жергiлiктi бюджеттердiң шығыс бөлiгiнiң атқарылуын бекiтедi және бақылайды;»;
3) 18-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
61. «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 18, 107-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 21, 161-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 8-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 9-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 10-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 12-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
5) 22-баптың 1-тармағының 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«6) биологиялық саналуандылықты сақтау жөнiндегi шараларды және жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану жөнiндегi негiздеу;».
62. «Техникалық реттеу туралы» 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 21, 124-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 15, 92-құжат; № 24, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 17, 80-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 26-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 5, 41-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):
1) 6-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 7-баптың бірінші бөлігінің 4) тармақшасы алып тасталсын;
3) 8-баптың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) стандарттар мен өзге де құжаттарды әзiрлеу және оларды халықаралық нормалармен және талаптармен үйлестiру жөнiндегi жоспарларды дайындауды және iске асыруды;»;
4) 11-баптың 2-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

«3) подготовка предложений по разработке технических регламентов и национальных стандартов.»;
5) пункт 2 статьи 22 изложить в следующей редакции:
«2. Разработка национальных классификаторов технико-экономической информации проводится в соответствии с планами работ по национальной стандартизации.»;
статью 25 изложить в следующей редакции:
« Статья 25. Планирование работ по государственной
стандартизации
1. Планы работ по стандартизации на основании предложений государственных органов, технических комитетов по стандартизации, физических и юридических лиц Республики Казахстан с учетом приоритетных направлений в отраслях экономики Республики Казахстан утверждаются в порядке, установленном уполномоченным органом.
2. При разработке планов работ по государственной стандартизации учитываются требования, установленные нормативными правовыми актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, планы социального и экономического развития Республики Казахстан и научно-исследовательских работ, годовых и долгосрочных государственных и отраслевых научно-технических программ.
3. Утвержденные планы работ по государственной стандартизации публикуются в официальных печатных изданиях и информационной системе общего пользования.
4. Порядок разработки планов государственной стандартизации устанавливается уполномоченным органом.».
63. В Закон Республики Казахстан от 7 января 2005 года «Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан» Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 1-2, ст. 1; 2007 г., № 9, ст. 67; 2008 г., № 6-7, ст. 27; 2010 г., № 7, ст. 32; № 10, ст. 48; 2011 г., № 1, ст. 7; № 5, ст. 43; № 8, ст. 64; № 11 ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 5, ст. 41):
1) подпункт 6) пункта 1 статьи 4 изложить в следующей редакции:
«6) разработку и реализацию единой военно-технической политики Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований;»;
2) подпункт 2) пункта 2 статьи 5 изложить в следующей редакции:
«2) утверждает Военную доктрину Республики Казахстан, планы строительства и развития Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований;»;
3) подпункт 2) статьи 7 исключить;
4) в пункте 2 статьи 22:
подпункт 11) исключить;
подпункт 16-5) изложить в следующей редакции:
«16-5) организует реализацию проектов в области создания космической техники и технологий военного назначения;»;
5) подпункт 1) пункта 2 статьи 26 изложить в следующей редакции:

«3) техникалық регламенттер мен ұлттық стандарттарды әзiрлеу жөнiнде ұсыныстар дайындау жатады.»;
5) 22-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Техникалық-экономикалық ақпараттың ұлттық жiктеуiштерiн әзiрлеу ұлттық стандарттау жөнiндегi жұмыс жоспарларына сәйкес жүргiзiледi.»;
6) 25-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«25-бап. Мемлекеттiк стандарттау жөнiндегi жұмыстарды жоспарлау       1. Қазақстан Республикасы экономикасының салаларындағы басым бағыттарды ескере отырып, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының, стандарттау жөнiндегi техникалық комитеттерiнiң, жеке және заңды тұлғаларының ұсыныстары негізiндегi стандарттау жөнiндегi жұмыстардың жоспарлары уәкiлеттi орган белгілеген тәртiппен бекiтiледi.
2. Мемлекеттiк стандарттау жөнiндегi жұмыстардың жоспарларын әзiрлеген кезде Қазақстан Республикасының Президентi мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiнде белгiленген талаптар, Қазақстан Республикасының әлеуметтiк және экономикалық дамуының жоспарлары мен ғылыми-зерттеу жұмыстары, жылдық және ұзақ мерзімдi мемлекеттiк және салалық ғылыми-техникалық бағдарламалар ескерiледi.
3. Мемлекеттiк стандарттау жөнiндегi жұмыстардың бекiтiлген жоспарлары уәкiлеттi органның ресми баспа басылымдарында және ортақ пайдаланылатын ақпараттық жүйеде жарияланады.
4. Мемлекеттiк стандарттау жоспарларын әзiрлеу тәртiбiн уәкiлеттi орган белгілейді.».
63. «Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 1-2, 1-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат; № 10, 48-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 5, 43-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 5, 41-құжат):
1) 4-баптың 1-тармағының 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын: «6) Қарулы Күштердiң, басқа да әскерлер мен әскери құрамалардың бiрыңғай әскери-техникалық саясатын әзiрлеуді және iске асыруды;»;
2) 5-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасының Әскери доктринасын, Қарулы Күштердiң, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың құрылысы мен даму жоспарын бекiтеді;»;
7-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
22-баптың 2-тармағында:
11) тармақша алып тасталсын;
16-5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«16-5) әскери мақсаттағы ғарыш техникасы мен технологияларын жасау саласындағы жобаларды іске асыруды ұйымдастырады.»;
5) 26-баптың 2-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

«1) участвуют в разработке плана применения Вооруженных Сил;».
64. В Закон Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 7-8, ст. 18; 2006 г., № 15, ст. 92; 2007 г., № 2, ст. 18; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) подпункт 13) статьи 1 исключить;
2) подпункт 2) статьи 6 исключить;
3) подпункт 2) пункта 1 статьи 7 исключить;
4) в статье 10:
подпункты 1) и 2) пункта 1 исключить;
подпункты 1) и 8) пункта 2 исключить;
5) в статье 11:
подпункты 1) и 2) пункта 1 исключить;
подпункты 1) и 2) пункта 2 исключить;
6) пункт 2 статьи 17 изложить в следующей редакции:
«2. Реабилитация инвалидов осуществляется в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, определяемой на основе заключения медико-социальной экспертизы.»;
7) статью 18 исключить;
8) подпункт 1) пункта 4 статьи 36 изложить в следующей редакции:
«1) внесения предложений в центральные и местные исполнительные органы по обеспечению защиты прав и законных интересов инвалидов;».
65. В Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 13, ст. 52; 2007 г., № 5-6, ст. 42; № 18, ст. 145; 2008 г., № 23, ст. 124; 2009 г., № 17, ст. 82; № 24; ст. 129; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 2, ст. 26; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст. 16; № 14, ст. 94; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) в статье 6:
в пункте 1:
подпункт 2) исключить;
абзац второй подпункта 8) изложить в следующей редакции:
«развития агропромышленного комплекса;»;
подпункты 2) и 8) пункта 2 исключить;
3) в статье 7:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
в пункте 2:
подпункт 1) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) разработка предложений по государственной поддержке субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с настоящим Законом и другими нормативными правовыми актами в данной сфере;»;
в пункте 4:
подпункт 1) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) осуществление государственной поддержки субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с настоящим Законом, программами и другими нормативными правовыми актами в данной сфере;»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) проведение мониторинга развития сельских территорий;»;

«1) Қарулы Күштерді қолдану жоспарын әзірлеуге қатысады;».
64. «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 7-8, 18-құжат; 2006 ж., № 15, 92-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 1-баптың 13) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 7-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-бапта:
1-тармақтың 1) және 2) тармақшалары алып тасталсын;
2-тармақтың 1) және 8) тармақшалары алып тасталсын;
5) 11-бапта:
1-тармақтың 1) және 2) тармақшалары алып тасталсын;
2-тармақтың 1) және 2) тармақшалары алып тасталсын;
6) 17-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мүгедектердi оңалту медициналық-әлеуметтiк сараптама негiзiнде анықталатын мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылады.»;
7) 18-бап алып тасталсын;
8) 36-баптың 4-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға мүгедектердiң құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету жөнiнде ұсыныстар енгізу;».
65. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 13, 52-құжат; 2007 ж., № 5-6, 42-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2009 ж., № 17, 82-құжат; № 24; 129-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 2, 26-құжат; № 11, 102-құжат; № 2, 16-құжат; № 14, 94-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
1-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
8) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«агроөнеркәсiптiк кешенін дамытудың;»;
2-тармақтың 2) және 8) тармақшалары алып тасталсын;
3) 7-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақта:
1) тармақша алып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерiн осы Заңға және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттiк қолдау жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;»;
4-тармақта:
1) тармақша алып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) агроөнеркәсiптiк кешен субъектілерiн осы Заңға, бағдарламаларға және осы саладағы басқа да нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес мемлекеттiк қолдауды жүзеге асыру;»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) ауылдық аумақтарды дамытудың мониторингін жүргізу;»;

абзац второй подпункта 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
«по развитию агропромышленного комплекса и сельских территорий;»;
4) подпункт 2) пункта 3 статьи 9 изложить в следующей редакции:
«2) документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
5) пункт 3 статьи 11 исключить;
6) подпункт 1) пункта 2 статьи 18 исключить;
7) подпункт 4) пункта 2 статьи 19-1 исключить.
66. В Закон Республики Казахстан от 31 января 2006 года «О частном предпринимательстве» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 3, ст. 21; № 16, ст. 99; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 17, ст. 136; 2008 г., № 13-14, ст. 57, 58; № 15-16, ст. 60; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 11-12, ст. 54; № 15-16, ст. 74, 77; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97; № 24, ст. 125, 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29; № 15, ст. 71; № 22, ст. 128; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 26; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) подпункты 20) и 22) статьи 14 исключить;
2) в статье 15:
подпункт 2) исключить;
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
«13) создает условия для участия малого предпринимательства в реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в сфере инновационного, инвестиционного и индустриального развития;»;
3) подпункт 1) статьи 16 исключить;
4) в статье 17:
подпункты 3) и 4) исключить;
5) абзац второй пункта 3 статьи 18 исключить;
6) статью 20 исключить.
67. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 16, ст. 96; 2007 г., № 1, ст. 4; 2008 г., № 21, ст. 95; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 13, ст. 114; 2012 г., № 3, ст. 27; № 15, ст. 97):
1) абзац четвертый подпункта 4) статьи 7 исключить;
2) подпункт 8) статьи 8 исключить;
3) подпункт 1) статьи 9 изложить в следующей редакции:
«1) подготавливают и представляют в уполномоченный орган предложения по перечню объектов государственного природно-заповедного фонда, развитию системы особо охраняемых природных территорий и экологических сетей;»;
4) подпункт 1) пункта 2 статьи 10 изложить в следующей редакции:

5-тармақтың 1) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«агроөнеркәсiптiк кешенін және ауылдық аумақтарды дамыту жөнiнде;»;
4) 9-баптың 3-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес көзделген бағыттар бойынша қаржыландырылады.»;
5) 11-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
6) 18-баптың 2-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
7) 19-1-баптың 2-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын.
66. «Жеке кәсiпкерлiк туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 31 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 3, 21-құжат; № 16, 99-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 17, 136-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 60-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 18, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 11-12, 54-құжат; № 15-16, 74, 77-құжаттар; № 17, 82-құжат; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97-құжат; № 24, 125, 134-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат; № 15, 71-құжат; № 22, 128-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 26-құжат; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 14-баптың 20) және 22) тармақшалары алып тасталсын;
2) 15-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«13) шағын кәсiпкерлiктiң инновациялық, инвестициялық және индустриялық дамудың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын iске асыруға қатысуы үшiн жағдайлар жасайды;»;
3) 16-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 17-бапта:
3) және 4) тармақшалары алып тасталсын;
5) 18-баптың 3-тармағының екінші абзацы алып тасталсын;
6) 20-бап алып тасталсын.
67. «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 16, 96-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; 2008 ж., № 21, 95-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 13, 114-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 7-баптың 4) тармақшасының төртінші абзацы алып тасталсын;
2) 8-баптың 8) тармақшасы алып тасталсын;
3) 9-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жүйесi мен экологиялық желiлердi дамыту бойынша ұсыныстар әзiрлейдi және оларды уәкiлеттi органға табыс етедi;»;
4) 10-баптың 2-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

«1) вносят в уполномоченный орган предложения по перечню объектов государственного природно-заповедного фонда республиканского значения, развитию системы особо охраняемых природных территорий и экологических сетей, созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения;»;
5) подпункты 1) и 2) пункта 1 статьи 13 изложить в следующей редакции:
«1) вносить предложения в уполномоченный орган и участвовать в подготовке перечней объектов государственного природно-заповедного фонда, естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий, разработке нормативных правовых актов в области особо охраняемых природных территорий;
2) проводить в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, общественную экологическую экспертизу проектов в области особо охраняемых природных территорий и экологических сетей;»;
6) статью 21 исключить;
7) пункт 2 статьи 23 изложить в следующей редакции:
«2. Изъятие земель особо охраняемых природных территорий не допускается.
Перевод земель особо охраняемых природных территорий не допускается, за исключением случаев перевода в земли запаса для строительства и функционирования объектов туризма, предусмотренных документами Системы государственного планирования Республики Казахстан, водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, и только тех участков, на которых установлен режим ограниченной хозяйственной деятельности, а также для строительства объектов Государственной границы Республики Казахстан, их обустройства и содержания при отсутствии других вариантов возможного их размещения, при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.»;
8) пункт 2 статьи 27 изложить в следующей редакции:
«2. Данные государственного кадастра особо охраняемых природных территорий являются основой формирования экологической сети и используются при планировании рационального использования земель и размещения производительных сил регионов с учетом сохранения биологического разнообразия, уникальных природных ландшафтов.»;
9) подпункт 1) статьи 35 исключить.
68. В Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 24, ст. 147; 2008 г., № 23, ст. 124; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 49; № 15, ст. 71; № 24, ст. 149; 2011 г., № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст. 13; № 3, ст. 25; № 15, ст. 97):

«1) республикалық маңызы бар мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен экологиялық желiлер жүйесiн дамыту, республикалық және жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөнiндегi ұсыныстарды уәкiлеттi органға енгiзедi;»;
5) 13-баптың 1-тармағының 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) уәкiлеттi органға ұсыныстар енгiзуге және мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбелерiн, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөнiндегi жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негiздемелердi дайындауға, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеуге қатысуға;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен экологиялық желiлер саласындағы жобаларға қоғамдық экологиялық сараптама жүргiзуге;»;
6) 21-бап алып тасталсын;
7) 23-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін алып қоюға жол берілмейді.
Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған кезде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген шаруашылық қызметтің шектеулі режимі белгіленген учаскелерді, туризм объектілерінің, ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы ғимараттарының құрылысы және жұмыс істеуі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасының объектілерін салу, оларды жайластыру және күтіп-ұстау үшін ықтимал орналастырудың басқа жолдары болмаған кезде Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен босалқы жерге ауыстыру жағдайларын қоспағанда, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін ауыстыруға жол берілмейді.»;
8) 27-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мемлекеттiк кадастрының деректерi экологиялық желiнi қалыптастыруға негiз болып табылады және биологиялық саналуандықты, бiрегей табиғи ландшафтарды сақтауды ескере отырып, жерлердi ұтымды пайдалану мен өңiрлердiң өндiргiш күштерiн орналастыруды жоспарлау кезiнде пайдаланылады.»;
9) 35-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
68. «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 24, 147-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 49-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 13-құжат; № 3, 25-құжат; № 15, 97-құжат):

1) подпункты 2) и 9) статьи 6 исключить;
2) в статье 7:
подпункт 1) исключить;
подпункт 24) изложить в следующей редакции:
«24) осуществляет взаимодействие с общественными организациями по вопросам развития культуры;»;
подпункт 26) исключить;
3) подпункт 1) статьи 8 исключить;
4) пункт 5-1 статьи 16 исключить.
69. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 13; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 15, ст. 118; 2012 г., № 2, ст. 13; № 8, ст. 64; № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 1) статьи 5 изложить в следующей редакции:
«1) разработка основных направлений приоритетного развития, а также государственной политики;»;
2) в статье 6:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) организация разработки инвестиционных проектов в сфере информатизации, реализация основных направлений и приоритетов развития и совершенствования сферы информатизации, повышение ее качества, доступности и устойчивости функционирования;»;
подпункты 9) и 10) изложить в следующей редакции:
«9) разработка и утверждение нормативных правовых актов в сфере информатизации, в том числе порядка формирования и функционирования национальных электронных информационных ресурсов и национальных информационных систем, информационно-коммуникационных сетей, порядка проведения аудита информационных систем, инвестиционных проектов в сфере информатизации, а также по вопросам центров обслуживания населения;
10) совершенствование системы привлечения инвестиций и механизмов стимулирования разработки и реализации инвестиционных проектов в сфере информатизации;».
70. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О безопасности химической продукции» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 134; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102):
1) подпункт 3) статьи 7 исключить;
2) подпункт 10) статьи 8 исключить.
71. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 128; 2010 г., № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 8, ст. 64):
1) подпункт 2) статьи 6 исключить;
2) подпункты 14) и 23) статьи 9 исключить.

1) 6-баптың 2) және 9) тармақшалары алып тасталсын;
2) 7-бапта:
1) тармақша алып тасталсын;
24) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«24) қоғамдық ұйымдармен мәдениетті дамыту мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асырады;»;
26) тармақша алып тасталсын;
3) 8-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 16-баптың 5-1-тармағы алып тасталсын.
69. «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 13-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 15, 118-құжат; 2012 ж., № 2, 13-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) басым дамудың, сондай-ақ мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлеу;»;
2) 6-бапта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) ақпараттандыру саласындағы инвестициялық жобалар әзірлеуді ұйымдастыру, ақпараттандыру саласын дамыту мен жетілдірудің негізгі бағыттары мен басымдықтарын іске асыру, оның сапасын, қолжетімділігін және жұмыс істеуінің орнықтылығын арттыру;»;
9) және 10) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«9) ақпараттандыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, оның ішінде ұлттық электрондық ақпараттық ресурстар мен ұлттық ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді қалыптастыру және олардың жұмыс істеу тәртібін, ақпараттық жүйелерге, ақпараттандыру саласындағы инвестициялық жобаларға аудит жүргізу тәртібін, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтарының мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту;
10) инвестициялар тарту жүйесін және ақпараттандыру саласындағы инвестициялық жобаларды әзірлеуді және іске асыруды ынталандыру тетіктерін жетілдіру;».
70. «Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, т. 134-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат):
1) 7-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 8-баптың 10) тармақшасы алып тасталсын.
71. «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 16, 128-құжат; 2010 ж., № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 8, 64-құжат):
1) 6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 9-баптың 14) және 23) тармақшалары алып тасталсын.

72. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О безопасности пищевой продукции» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 133; 2009 г., № 18, ст. 86; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 16):
1) подпункт 4) статьи 5 исключить;
2) в статье 6:
абзац седьмой пункта 1 исключить;
подпункт 4) пункта 3 исключить.
73. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 135; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 87; № 21, ст. 97; № 24, ст. 128; 2009 г., № 2-3, ст. 21; № 9-10, ст. 47, 49; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 78, 82; № 24, ст. 129, 133; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 29; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 108; № 24, ст. 146; 2011 г., № 2, ст. 26; № 4, ст. 37; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; № 13, ст. 115; № 20, ст. 151; № 21, ст. 161, 171; 2012 г., № 2, ст. 11; № 3, ст. 22; № 6, ст. 43; № 8, ст. 64; № 12, ст. 83; № 13, ст. 91; № 14, ст. 92, 94; № 15, ст. 97):
подпункт 1) статьи 14 изложить в следующей редакции:
«1) осуществляет международное сотрудничество по вопросам государственных закупок;».
74. В Закон Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 20, ст. 151; 2008 г., № 23, ст. 124; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 16, ст. 128; № 18, ст. 142; 2012 г., № 2, ст. 11; № 4, ст. 32; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 4 исключить;
2) подпункт 2) статьи 5 изложить в следующей редакции:
«2) реализует единую государственную политику в области образования, осуществляет межотраслевую координацию, разрабатывает и реализует международные программы в области образования и науки;»;
3) в статье 6:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
подпункт 1) пункта 3 исключить;
подпункт 1) пункта 4 исключить.
75. В Закон Республики Казахстан от 20 октября 2008 года «Об Ассамблее народа Казахстана» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 17-18, ст. 70; 2010 г., № 11, ст. 59):
в пункте 4 статьи 9:
подпункт 2) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) утверждение плана работы Ассамблеи и первоочередных мероприятий по развитию Ассамблеи на среднесрочную перспективу;».

72. «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 133-құжат; 2009 ж., № 18, 86-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат):
1) 5-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
1-тармақтың жетінші абзацы алып тасталсын;
3-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын.
73. «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 жыл, № 17, 135-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 20, 87-құжат; № 21, 97-құжаттар; № 24, 128-құжат; 2009 ж., № 2-3, 21-құжат; № 9-10, 47, 49-құжаттар; № 15-16, 74-құжат; № 17, 78-құжат, 82; № 24, 129, 133-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28, 29-құжаттар; № 15, 71-құжат; № 17-18, 108-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 2, 26-құжат; № 4, 37-құжат; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 13, 115-құжат; № 20, 151-құжат; № 21, 161, 171-құжаттар; 2012 ж., № 2, 11-құжат; № 3, 22-құжат; № 6, 43-құжат; № 8, 64-құжат; № 12, 83-құжат; № 13, 91-құжат; № 14, 92, 94-құжаттар; № 15, 97-құжат):
14-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;»;
74. «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 20, 151-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 16, 128-құжат; № 18, 142-құжат; 2012 ж., № 2, 11-құжат; № 4, 32-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 4-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 5-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) білім беру саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асырады, салааралық үйлестіруді жүзеге асырады, білім беру және ғылым саласындағы халықаралық бағдарламаларды әзірлейді және іске асырады;»;
3) 6-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын.
75. «Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қазандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 17-18, 70-құжат; 2010 ж., № 11, 59-құжат):
9-баптың 4-тармағында:
2) тармақша алып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Ассамблеяның жұмыс жоспарын және Ассамблеяның орта мерзімдік перспективаға арналған даму жөніндегі бірінші кезектегі іс-шараларын бекіту;».

76. В Закон Республики Казахстан от 4 мая 2009 года «О товарных биржах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 9-10, ст. 46; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст.111; 2012 г., № 10, ст. 77; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 3 исключить;
2) подпункт 1) статьи 4 исключить.
77. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2009 года «О поддержке использования возобновляемых источников энергии» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 13-14, ст. 61; 2011 г., № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) в пункте 2 статьи 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) утверждение и реализацию плана размещения объектов по использованию возобновляемых источников энергии;»;
подпункт 3) исключить;
2) подпункт 2) статьи 5 исключить;
3) в статье 6:
подпункт 2) исключить;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) утверждает план размещения объектов по использованию возобновляемых источников энергии;»;
4) подпункты 1) и 2) статьи 7 исключить;
5) в статье 8:
подпункт 1) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) резервируют и предоставляют земельные участки для строительства объектов по использованию возобновляемых источников энергии в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан и планом их размещения.».
78. В Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года «О профилактике бытового насилия» (Ведомости Парламента РК, 2009 г., № 23, ст. 114):
1) подпункт 2) статьи 6 исключить;
2) в статье 7:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
3) подпункт 2) статьи 9 исключить;
4) подпункт 1) статьи 10 исключить.
79. В Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года «О беженцах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 23, ст. 116; 2010 г., № 24, ст.149; 2012 г., № 8, ст. 64):
1) подпункт 4) статьи 6 изложить в следующей редакции:
«4) разрабатывает и реализует нормативные правовые акты по вопросам беженцев;»;
2) подпункт 2) пункта 1 статьи 7 исключить.
80. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года «О государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 24, ст. 123; 2011 г., № 11, ст. 102):

76. «Тауар биржалары туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 мамырдағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 9-10, 46-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; №12, 111-құжат; 2012 ж., № 10, 77-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 3-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 4-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
77. «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы» 2009 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 13-14, 61-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 жылғы 24 шілдедегі «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 10 шілдедегі «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне техникалық реттеу және метрология мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Заңы):
1) 3-баптың 2-тармағында:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін орналастыру жоспарын бекіту және іске асыру;»;
3) тармақша алып тасталсын;
2) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін орналастыру жоспарын бекітеді;»;
4) 7-баптың 1) және 2) тармақшарлары алып тасталсын;
5) 8-бапта:
1) тармақша алып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін салу үшін Қазақстан Республикасының жер заңнамасына және оларды орналастыру жоспарына сәйкес жер учаскелерін резервке алады және береді.».
78. «Тұрмыстық зорлық-зомбылық профилактикасы туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 23, 114-құжат):
1) 6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 7-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 9-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
79. «Босқындар туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 23, 116-құжат; 2010 ж., № 24, 149-құжат; № 8, 64-құжат):
1) 6-баптың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) босқындар мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және іске асырады;»;
2) 7-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
80. «Ерлер мен әйелдердің тең құқықтарының және тең мүмкіндіктерінің мемлекеттік кепілдіктері туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 24, 123-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; ):

1) подпункт 3) статьи 3 исключить;
2) подпункт 2) статьи 6 исключить;
3) подпункт 2) статьи 7 исключить;
4) подпункт 1) статьи 8 исключить.
81. В Закон Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 5, ст. 22; № 15, ст. 71; 2011 г., № 11, ст. 102; 2012 г., № 14, ст. 95):
подпункт 6) статьи 12 исключить.
82. В Закон Республики Казахстан» от 29 апреля 2010 года «О профилактике правонарушений» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 8, ст. 40; № 24, ст. 149; 2012 г., № 3, ст. 26; № 5, ст. 41):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) в статье 6:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
3) подпункты 1) и 1-1) статьи 7 исключить;
4) подпункт 1) статьи 8 исключить;
5) подпункт 1) статьи 9-1 исключить;
6) подпункт 3) статьи 12 исключить;
7) подпункт 4) статьи 13 исключить;
8) подпункт 1) статьи 15 исключить;
9) подпункт 4) пункта 3 статьи 18 изложить в следующей редакции:
«4) рассмотрение хода реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в области профилактики правонарушений;»;
10) статью 22 исключить.
83. В Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 12, ст. 60; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст.11, 14; № 3, ст. 21; № 4, ст. 30; № 6, ст. 46; № 8, ст. 64; № 11, ст. 80; № 15, ст. 97):
пункт 1 статьи 123 изложить в следующей редакции:
«1. Государственный кадастр месторождений и проявлений полезных ископаемых ведется уполномоченным органом по изучению и использованию недр в целях обеспечения разработки геологического изучения недр, комплексного использования месторождений, а также решения других задач.».
84. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О правоохранительной службе» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 1, ст. 4; № 19, ст. 145; 2012 г., № 3, ст. 26; № 5, ст. 41;№ 8, ст. 64):
1) подпункт 3) пункта 2 статьи 30 изложить в следующей редакции:
«3) в связи с поступлением на учебу в организации образования правоохранительных органов, обучением в рамках государственного заказа по подготовке государственных служащих - с освобождением от занимаемой штатной должности, а также при назначении на должность после окончания организации образования;»;

1) 3-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 7-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 8-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
81. «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 5, 22-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 14, 95-құжат):
12-баптың 6) тармақшасы алып тасталсын.
82. «Құқық бұзушылық профилактикасы туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 сәуірдегі Заңына (Қазақстан Республикасының Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 8, 40-құжат; № 24, 149-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 5, 41-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 7-баптың 1) және 1-1) тармақшалары алып тасталсын;
4) 8-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
5) 9-1-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
6) 12-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
7) 13-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
8) 15-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
9) 18-баптың 3-тармағының 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) құқық бұзушылық профилактикасы саласында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарының іске асырылу барысын қарау;»;
10) 22-бап алып тасталсын.
83. «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 12, 60-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 11, 14-құжаттар; № 3, 21-құжат; № 4, 30-құжат; № 6, 46-құжат; № 6, 46-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 80-құжат; № 15, 97-құжат):
123-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Пайдалы қазбалар кен орындарының және көрініс-белгілерінің мемлекеттік кадастрын жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті орган жер қойнауын геологиялық зерттеу, кен орындарын кешенді пайдалануды қамтамасыз ету, сондай-ақ басқа да міндеттерді шешу мақсатында жүргізеді.».
84. «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2011 ж., № 1, 4-құжат; № 19, 145-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 5, 41-құжат; № 8, 64-құжат):
1) 30-баптың 2-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарына оқуға түсуiне, мемлекеттік қызметшілерді даярлау жөніндегі мемлекеттік тапсырыс шеңберінде оқуына байланысты – атқаратын штаттық лауазымынан босатыла отырып, сондай-ақ білім беру ұйымын бiтiргеннен кейін лауазымға тағайындалған кезде;»;

2) подпункт 3) статьи 44 изложить в следующей редакции:
«3) обучения в рамках государственного заказа по подготовке государственных служащих.»;
3) пункт 9 статьи 75 изложить в следующей редакции:
«9. Сотрудникам, поступившим в организации образования в рамках государственного заказа по подготовке государственных служащих, предоставляется учебный отпуск без сохранения денежного довольствия с освобождением от занимаемой должности и оставлением в кадрах правоохранительного органа.».
85. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О национальной безопасности Республики Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2012 г., № 1, ст. 3; № 8, ст. 64; № 10, ст.77; №14, ст. 94):
подпункт 5) статьи 10 изложить в следующей редакции:
«5) утверждает Стратегию национальной безопасности Республики Казахстан;».
86. В Закон Республики Казахстан от 9 января 2012 года «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2012 г., № 2, ст. 10):
1) в статье 4:
подпункт 2) исключить;
подпункт 4) исключить;
2) подпункт 4) статьи 5 исключить;
3) в статье 6:
подпункт 3) исключить;
подпункт 5) исключить;
4) подпункт 3) статьи 7 исключить;
5) подпункт 8) статьи 8 исключить;
6) подпункт 2) пункта 2 статьи 10 исключить.
87. В Закон Республики Казахстан от 13 января 2012 года «Об энергосбережении и повышении энергоэффективности» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2012 г., № 3, ст. 20):
1) подпункт 16) статьи 4 исключить;
2) подпункт 8) статьи 5 исключить;
3) подпункт 1) статьи 19 изложить в следующей редакции:
«1) пропаганды эффективного использования энергетических ресурсов;».
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

2) 44-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) мемлекеттік қызметшілерді даярлау жөніндегі мемлекеттік тапсырыс шеңберінде оқып жатқан жағдайларда құқық қорғау қызметін өткере алады.»;
3) 75-баптың 9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Мемлекеттік қызметшілерді даярлау жөніндегі мемлекеттіктапсырыс шеңберінде білім беру ұйымдарына түскен қызметкерлерге ақшалай үлесі сақталмай, атқарып жүрген лауазымынан босатыла және құқық қорғау органдары кадрында қалдырыла отырып, оқу демалысы беріледі.».
85. «Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 ж., № 1, 3-құжат; № 8, 64-құжат; № 10, 77-құжат; № 14, 94-құжат):
10-баптың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздігі стратегиясын бекітеді;».
86. «Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 ж., № 2, 10-құжат):
1) 4-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
4) тармақша алып тасталсын;
2) 5-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-бапта:
3) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша алып тасталсын;
4) 7-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
5) 8-баптың 8) тармақшасы алып тасталсын;
6) 10-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
87. «Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 13 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 жылғы № 3, 20-құжат):
1) 4-баптың 16) тармақшасы алып тасталсын;
2) 5-баптың 8) тармақшасы алып тасталсын;
3) 19-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) энергетикалық ресурстарды тиімді пайдалануды насихаттау;».
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті