2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың: 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
126-қосымша
Ескерту. 126-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтiк қорғау
және көшi-қон саласындағы уәкiлеттi органның
қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1119010 мың теңге (бір миллиард бiр жүз он тоғыз миллион он мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Электрондық төлқұжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы органдарының мемлекеттiк бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен ұсталатын қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөніндегi шаралар туралы" 2004 жылғы 29 қыркүйектегi N 1449  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң аумақтық органдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1132  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства труда и социальной защиты населения Республики, Казахстан согласно приложениям 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149;
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 126
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения"
на 2005 год
1. Стоимость: 1119010 тысяч тенге (один миллиард сто девятнадцать миллионов десять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года N 1449 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң орталық аппараты мен оның аумақтық органдарына жүктелген функциялардың тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн олардың қызметiн қамтамасыз ету. Ең төмен күнкөрiс деңгейiн ең төменгi мемлекеттiк стандарттар жүйесiнiң базалық индикаторы ретiнде анықтау әдiстемесiн, аурудың әр түрлi нозологиялық нысандары кезiнде медициналық-әлеуметтiк сараптама және мүгедектердi оңалту бойынша әдiстемелiк негiздер әзiрлеу. "Еңбек туралы" және "Еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру мақсатында мемлекеттiк еңбек инспекторларын бақылау-өлшеу құралдарымен, белгiлейтiн жабдықпен қамтамасыз ету. Халықтың көшi-қоны саласындағы тұжырымдамалар мен бағдарламалардың орындалуын қамтамасыз ету, бекiтiлген иммиграция квотасы шегiнде оралмандарды қабылдау мен оларды орналастыруды ұйымдастыру. Лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру үшiн, қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiптiк қызмет саласындағы бiлiм бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, машықтар мен дағдыларды жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық бөлiмшелерiн ұстау. Ең төмен күнкөрiс деңгейiн ең төмен мемлекеттік стандарттар жүйесiнiң базалық индикаторы ретiнде анықтау әдiстемесiн әзiрлеу жөніндегі консультациялық қызметтердi алу, олардың өзара байланысы және құрылымдық элементтерiнiң өзара бағыныстылығы. Аурудың әртүрлi нысандары кезiнде мүгедектердi медициналық-әлеуметтiк сараптау және оңалту мәселелерi бойынша әдiстемелiк негiздер әзiрлеу жөнiнде консультациялық қызметтер алу. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiн және Көшi-қон жөніндегі комитетiн қазiргi есептеу техникасымен техникалық жарақтандыру. Ұйымдарды "Еңбек туралы" және "Еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру мақсатында зиянды өндiрiстiк факторларды анықтау жөнiнде өлшеулер жүргiзу үшiн бақылау-өлшеу құралдары мен белгiлейтiн жабдықты сатып алу және өндiрiстегi жазатайым оқиғаларды зерттеп тексеру. Медициналық-әлеуметтiк сараптаманы сапалы жүргiзу үшiн медициналық жабдықтар мен құрал-саймандарды сатып алу. Мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгін арттыру. Ақпараттық жүйелердi сүйемелдеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и его территориальных органов для достижения эффективного выполнения возложенных функций. Разработка методики определения прожиточного минимума, как базового индикатора системы минимальных государственных стандартов, методологических основ по медико-социальной экспертизе и реабилитации инвалидов при различных нозологических формах болезни. Обеспечение государственных инспекторов труда контрольно-измерительными приборами, фиксирующим оборудованием в целях осуществления контроля за соблюдением в организациях Законов Республики Казахстан  "О труде"  и  "Об охране труда" . Выполнения концепций и программ в области миграции населения, организация, в пределах утвержденной квоты иммиграции, приема и обустройства оралманов. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата и территориальных подразделений Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан. Получение консультационных услуг по разработке методики определения прожиточного минимума, как базового индикатора системы минимальных государственных стандартов, их взаимосвязь и соподчинение структурных элементов. Получение консультационных услуг по разработке методологических основ по вопросам медико-социальной экспертизы и реабилитации инвалидов при различных формах болезни. Техническое оснащение территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Комитета по миграции современной вычислительной техникой. Приобретение контрольно-измерительных приборов и фиксирующего оборудования для проведения замеров по определению вредных производственных факторов в целях осуществления контроля за соблюдением в организациях Законов Республики Казахстан  "О труде" "Об охране труда"  и расследование несчастных случаев на производстве. Приобретение медицинского оборудования и инвентаря для качественного проведения медико-социальной экспертизы. Повышение профессиональной квалификации государственных служащих. Сопровождение информационных систем.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   001       Еңбек,
жұмыспен
қамту, халықты
әлеуметтiк
қорғау және
көшi-қон
саласындағы
уәкiлетті
органның
қызметiн қам-
тамасыз ету
2        001  Орталық       Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
органның      касы Еңбек және      бойы    Республи-
аппараты      халықты әлеуметтiк           касының
қорғау министрлiгi-          Еңбек және
нiң орталық аппара-          халықты
тын 173 бiрлiк кө-           әлеуметтік
лемiнде бекiтілген           қорғау ми-
штаттық кесте лимитi         нистрлiгi
шегiнде ұстау. Қыз-
меттiк көлiктi бе-
кiтiлген тиiстiлiк
нормативiне сәйкес
7 бiрлiк көлемiнде
ұстау және жалдау.
Техникалық қызмет-
термен 9 көшiрме,
5 факс аппараттарын
қамтамасыз ету.
3        002  Аумақтық      Министрлiктiң аумақ-  Жыл    Қазақстан
органдардың   тық органдарын 1398   бойы   Республи-
аппараттары   бiрлiк көлемiнде             касының
бекiтiлген штаттық           Еңбек және
кесте лимитi шегiнде         халықты
ұстау. Бекiтілген            әлеуметтiк
тиiстілік нормативiне        қорғау ми-
сәйкес 32 бiрлiк             нистрлiгi
қызметтік және 90
мамандырылған көлiктi
ұстау және жалдау.
37 көшiрме аппарат-
тарын техникалық
қызмет көрсетумен
қамтамасыз ету.
4        007  Мемлекеттiк   Бiлiктілiктi артты-  Жыл     Қазақстан
қызметшілер-  рудың бекiтiлген     бойы    Республи-
дiң білікті-  жоспарына сәйкес             касының
лігін арттыру мемлекеттiк қызмет-          Еңбек және
шілердiң біліктілі-          халықты
гiн арттыру, соның           әлеуметтiк
iшiнде мемлекеттік           қорғау ми-
тілдi оқыту жөнiн-           нистрлiгi
дегi қызметтерді
сатып алу. Білiк-
тіліктi арттыру
курстарынан өтетiн
мемлекеттiк қызмет-
шілердің орташа
жылдық саны - 394
адам.
5        009  Мемлекеттiк   Министрлiктiң орта-  Жыл     Қазақстан
органдарды    лық аппараты үшiн:   бойы    Республи-

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    001        Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
труда, заня-
тости, со-
циальной за-
щиты и миг-
рации насе-
ления
2          001  Аппарат      Содержание центрального  В те-  Министерство
центрального аппарата Министерства    чение  труда и
органа       труда и социальной защи- года   социальной
ты населения Республики         защиты
Казахстан в пределах            населения
утвержденного лимита            Республики
штатной численности в           Казахстан
количестве 173 единиц.
Содержание и аренда
служебного автотранспор-
та в количестве 7 еди-
ниц, согласно утверж-
денному нормативу поло-
женности. Обеспечение
техническим обслужива-
нием 9 копировальных
аппаратов, факсов - 5
единиц.
3          002  Аппараты     Содержание территориаль- В те-  Министерство
террито-     ных органов Министерства чение  труда и
риальных     в пределах утвержденного года.  социальной
органов      лимита штатной числен-          защиты
ности в количестве 1398         населения
единиц. Содержание и            Республики
аренда служебного авто-         Казахстан
транспорта в количестве
32 единиц и специализи-
рованного автотранспорта
в количестве 90 единиц,
согласно утвержденному
нормативу положенности.
Обеспечение техническим
обслуживанием 37 копиро-
вальных аппаратов.
4          007  Повышение    Приобретение услуг по    В те-  Министерство
квалификации повышению квалификации   чение  труда и
государст-   государственных служащих года.  социальной
венных слу-  согласно утвержденному          защиты
жащих        плану повышения квалифи-        населения
кации, в том числе обу-         Республики
чение государственному          Казахстан
языку. Среднегодовое
количество государствен-
ных служащих, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации - 394 человек.
5          009  Материально- Приобретение:            В те-  Министерство
техническое  для центрального аппара- чение  труда и
оснащение    та министерства:         года   социальной

материалдық-  1) 20 бiрлiк конди-          касының
техникалық    ционер; қағаз жою            Еңбек және
жарақтандыру  құралы - 1 бірлік.           халықты
министрлiктiң аумақ-         әлеуметтiк
тық органдары үшiн:          қорғау ми-
1) ұйымдық техника           нистрлiгi
(10 бiрлiк көшiрме
аппараты, 10 бірлік
факс);
2) мемлекеттiк еңбек
инспекторлары үшін
бақылау-өлшеу аспап-
тарын, белгiлейтiн
құрал-жабдық (16 дана
шу мен тербелiс
өлшегiшi, 16 дана
энергия ағыны тығыз-
дығын өлшегiш, 16
дана электрмагниттi
өрiс шиелiнiсiн
өлшегіш, 16 дана
спекторадиометр, 16
дана газ талдағыш,
16 дана бейнекамера,
16 дана фотоаппарат);
3) медициналық-әлеу-
меттiк сараптама
бөлiмдерi үшiн бiр-
лiгiнiң бағасы кемiнде
40 еселенген АЕК
(айлық есептiк көр-
сеткiш) тұратын меди-
циналық құрал-жабдық
пен аспаптар сатып
алу.
6        017  Ақпараттық    Техникалық қызмет    Жыл     Қазақстан
жүйелердiң    көрсетумен компью-   iшiнде  Республи-
жұмыс iстеуiн терлер мен принтер-          касының
қамтамасыз    лердi қамтамасыз             Еңбек және
ету және      ету. Шығыс материал-         халықты
мемлекеттік   дарын, қосалқы бөл-          әлеуметтiк
органдарды    шектер мен 9 дана            қорғау ми-
ақпараттық-   компьютер және 4             нистрлiгi
техникалық    дана принтер есептеу
қамтамасыз    техникасын сатып алу.
ету           Көшi-қон жөнiндегi
комитеттiң Интернет
желiсiне қосылу мүм-
кiндiгi қызметi;
"Есеп" "Шығыстар
сметасының бухгал-
терлiк есебi", "Жа-
лақыны есепке алу"
жергiлiкті мiндетте-
рiн жүргізу. 36 ли-
цензия Business
Optimal Windows WS
Касперский антиви-
русы; 1 лицензия
Мiсrоsoft Offiсе SB
Еd 2003 Win 32.
Russiаn. OEM лицен-
зиялық бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне жүктелген функциялардың сапалы және уақытылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
127-қосымша
Ескерту. 127-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509 , 2005.11.24. N  1160  қаулыларымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Зейнетақы бағдарламасы"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 209038486 мың теңге (екi жүз тоғыз миллиард отыз сегiз миллион төрт жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының  13-бабы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  2-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тiркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты Әлеуметтiк қорғау Министрiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-Ө  бұйрығымен  бекiтiлген, "Орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар мен мемлекеттiк арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеудi ұйымдастырудың тәртiбi туралы нұсқаулық".

государст-   1) кондиционеры - 20            защиты
венных орга- единиц;                         населения
нов          уничтожитель бумаги - 1         Республики
единица.                        Казахстан
для территориальных ор-
ганов министерства:
1) организационной тех-
ники (копировальный
аппарат - 10 единиц,
факс - 10 единиц);
2) контрольно-измери-
тельных приборов, фик-
сирующего оборудования
для государственных
инспекторов труда (изме-
ритель шума и вибрации -
16 штук, измеритель
плотности потока энергии
- 16 штук, измеритель
напряженности электро-
магнитного поля - 16
штук, измеритель напря-
женности электростатис-
тического поля - 16
штук, спекторадиометр -
16 штук, газоанализатор
- 16 штук, видеокамера
- 16 штук, фотоаппарат
- 16 штук);
3) медицинского оборудо-
вания и инструментов для
отделов медико-социаль-
ной экспертизы, стоимос-
тью менее 40-кратного
МРП (месячный расчетный
показатель) за единицу.
6          017  Обеспечение  Обеспечение техническим  В те-  Министерство
функциониро- обслуживанием компьтеров чение  труда и
вания инфор- и принтеров. Приобрете-  года   социальной
мационных    ние: расходных материа-         защиты
систем и     лов, комплектующих за-          населения
информа-     пасных частей, вычисли-         Республики
ционно-      тельной техники: компью-        Казахстан
техническое  теры 9 единиц, принтеры
обеспечение  4 единиц. Услуги доступа
государст-   к сети Интернет Комитета
венных       по миграции; сопровожде-
органов      ние локальных задач:
"Есеп" "Бухгалтерский
учет сметы расходов",
"Учет заработной платы".
Приобретение лицензион-
ных программных обеспе-
чений: антивирус Каспер-
ского Business Optimal
Windows WS - 36 лицен-
зий; Microsoft Office
SB Ed 2003 Win 32.
Russian. OEM - 1 лицензия
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Приложение 127
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
002 "Пенсионная программа"
на 2005 год
1. Стоимость: 209038486 тысяч тенге (двести девять миллиардов тридцать восемь миллионов четыреста восемьдесят шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 13  Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне";  статья 2  Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  приказ  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированный Министерством юстиции Республики Казахстан 26 марта 2001 года N 1432 "Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жасына байланысты әлеуметтiк қамсыздандыру бөлігінде мемлекет кепiлдiк берген мiндеттемелердi орындау, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтiк қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тағайындалған зейнетақы төлемдерiн жыл сайынғы зейнетақы мөлшерiн арттыруды ескере отырып уақытында төлеу, зейнеткерлiкке 1998 жылдың 1 қаңтарына дейiн шыққан азаматтардың зейнетақыларына үстемеақы төлеу жөнiндегi өткен жылдардың мiндеттемелерін орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   002       Зейнетақы
бағдарламасы
2        100  Ортақ зейне-  Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
тақыларды     касы Үкiметінiң      iшiнде. Республи-
төлеу         шешiмiне сәйкес зей-         касының
нетақы төлемдерiн            Еңбек және
және базалық зейнет-         халықты
ақы төлемiн уақытында        әлеуметтiк
жүзеге асыруалушылар-        қорғау
дың болжамды орташа          министрлiгi
жылдық саны 1641463
адам болады.
3        101  Семей ядролық Семей ядролық сынақ  Жыл     Қазақстан
сынақ полиго- полигонында ядролық  iшiнде. Республи-
нындағы ядро- сынақтар салдарынан          касының
лық сынақтар  зардап шеккен аза-           Еңбек және
салдарынан    маттардың, қайтыс            халықты
зардап шеккен болған азаматтардың          әлеуметтiк
азаматтардың  мұрагерлерiне зейне-         қорғау ми-
зейнетақыла-  тақыға үстемеақы             нистрлiгi.
рына үстеме-  төлеу. Алушылардың
ақылар        болжамды саны - 368
адам.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: зейнеткерлік жасына жеткен адамдарды ай сайынғы табыспен қамтамасыз ету, зейнетақыларына үстемеақы төлеу жөнiндегi өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
128-қосымша
Ескерту. 128-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.11.24. N  1160  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение гарантированных государством обязательств в части социального обеспечения по возрасту, социальная защита отдельных категорий граждан, пострадавших в вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата, назначенных в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" пенсионных выплат с учетом ежегодного повышения размеров пенсий, выполнение обязательств прошлых лет перед гражданами, вышедшими на пенсию до 1 января 1998 года по выплате надбавок к пенсиям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    002        Пенсионная
программа
2          100  Выплаты      В соответствии с реше-   В те-  Министерство
солидарных   нием Правительства Рес-  чение  труда и
пенсий       публики Казахстан своев- года   социальной
ременное осуществление          защиты
пенсионных выплат и ба-         населения
зовой пенсионной выплаты.       Республики
Прогнозируемая среднегодовая    Казахстан
численность получателей
составит 1641463
человек.
3          101  Надбавки к   Выплата надбавок к пен-  В те-  Министерство
пенсиям      сиям граждан, проживав-  чение  труда и
граждан,     ших в зонах радиацион-   года   социальной
пострадавших ного риска и пострадав-         защиты
вследствие   ших вследствие ядерных          населения
ядерных ис-  испытаний на Семипала-          Республики
пытаний на   тинском испытательном           Казахстан
Семипалатин- ядерном полигоне.
ском испы-   Прогнозируемая числен-
тательном    ность получателей -
ядерном      368 человек.
полигоне
--------------------------------------------------------------------------
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 ; от 24 ноября 2005 года N  1160 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение ежемесячным доходом лиц, достигших пенсионного возраста, выполнение обязательств прошлых лет по выплате надбавок к пенсиям.
Приложение 128
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
003 "Государственные социальные пособия"
на 2005 год

1. Құны: 52025875 мың теңге (елу екi миллиард жиырма бес миллион сегiз жүз жетпiс бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының  2-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау Министрiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-Ө  бұйрығымен  бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тiркелген "Орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар мен мемлекеттiк арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеудi ұйымдастырудың тәртiбi туралы нұсқаулық".
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жасына байланысты, мүгедектiгі, асыраушысынан айырылуы бойынша әлеуметтік қамсыздандыру бөлiгiнде мемлекет кепiлдiк берген мiндеттемелердi Заңда белгіленген мөлшерлерде қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды уақытында төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   003       Мемлекеттік
әлеуметтік
жәрдемақылар
2        100  Мүгедектiгi   Мемлекеттік әлеу-    Жыл     Қазақстан
бойынша       меттік жәрдемақы-    iшiнде. Республи-
ларды уақытында              касының
төлеу. Мүгедектiгі           Еңбек және
бойынша мемлекеттiк          халықты
әлеуметтік жәрдемақы         әлеуметтiк
алушылардың болжамды         қорғау ми-
орташа жылдық саны           нистрлiгi.
400548 адам.
3        101  Асыраушысынан Асыраушысынан айрылу Жыл     Қазақстан
айрылуына     жағдайы бойынша мем- iшiнде. Республи-
байланысты    лекеттiк әлеуметтік          касының
жәрдемақы алушылар-          Еңбек және
дың болжамды орташа          халықты
жылдық саны 244529          әлеуметтiк
адам.                        қорғау ми-
нистрлiгі.

1. Стоимость: 52025875 тысяч тенге (пятьдесят два миллиарда двадцать пять миллионов восемьсот семьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 2  Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  приказ  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированный Министерством юстиции Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 1432, "Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение гарантированных государством обязательств в части социального обеспечения по возрасту, инвалидности, потери кормильца в установленных Законом размерах.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата государственных социальных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    003        Государст-
венные
социальные
пособия
2          100  По инвалид-  Своевременная выплата    В те-  Министерство
ности        государственных социаль- чение  труда и
ных пособий. Прогнози-   года   социальной
руемая среднегодовая            защиты
численность получателей         населения
государственных социаль-        Республики
ных пособий по инвалид-         Казахстан
ности составит 400548
человек.
3          101  По случаю    Своевременная выплата    В те-  Министерство
потери       государственных социаль- чение  труда и
кормильца    ных пособий. Прогнози-   года   социальной
руемая среднегодовая            защиты
численность получателей         населения
государственных социаль-        Республики
ных пособий по случаю           Казахстан
потери кормильца соста-
вит 244529 человек.

4        102  Жасы бойынша  Жасына байланысты    Жыл     Қазақстан
мемлекеттiк әлеу-    iшiнде. Республи-
меттік жәрдемақы             касының
алушылардың болжамды         Еңбек және
орташа жылдық саны           халықты
13 830 адам болады.          әлеуметтік
қорғау ми-
нистрлiгi.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мүгедектердi, асыраушысынан айрылған отбасыларды және қартаң жастағы азаматтарды ай сайынғы табыспен қамтамасыз ету. Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушылардың болжамды орташа жылдық саны 658907 адам болады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
129-қосымша
Ескерту. 129-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.11.24. N  1160  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 24315980 мың теңге (жиырма төрт миллиард үш жүз он бес миллион тоғыз жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексiнiң  50-бабы , "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуiрдегі Заңының  2-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; "Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақыны тағайындаудың және төлеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 161  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды уақытында төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________

4          102  По возрасту  Своевременная выплата    В те-  Министерство
государственных социаль- чение  труда и
ных пособий. Прогнози-   года   социальной
руемая среднегодовая            защиты
численность получателей         населения
государственных социаль-        Республики
ных пособий по возрасту         Казахстан
составит 13 830 человек.
--------------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2005 года N  1160 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение ежемесячным доходом инвалидов, семей, потерявших кормильца, и граждан пожилого возраста. Прогнозируемая среднегодовая численность получателей государственных социальных пособий составит 658907 человек.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2005 года N  1160 .
Приложение 129
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
004 "Специальные государственные пособия"
на 2005 год
1. Стоимость: 24315980 тысяч тенге (двадцать четыре миллиарда триста пятнадцать миллионов девятьсот восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 50  Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  статья 2  Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 161 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка отдельных категорий граждан.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата специальных государственных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------

1   004       Арнайы
мемлекеттiк
жәрдемақылар
2        100  ҰОС           Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
мүгедектерi   жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
тында төлеу. ҰОС             касының
мүгедектерiнiң бол-          Еңбек және
жамды орташа жылдық          халықты
саны 10570 адам              әлеуметтiк
болады.                      қорғау ми-
нистрлігі.
3        101  ҰOC           Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
қатысушылары  жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
тында төлеу. ҰOC             касының
қатысушыларының бол-         Еңбек және
жамды орташа жылдық          халықты
саны 22819 адам              әлеуметтiк
болады.                      қорғау ми-
нистрлігі.
4        102  ҰOC мүгедек-  Арнаулы мемлекеттік  Жыл     Қазақстан
терiне теңес- жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
тiрiлген      тында төлеу. ҰOC             касының
адамдар       мүгедектерiне теңес-         Еңбек және
тірілген адамдардың          халықты
болжамды орташа              әлеуметтiк
жылдық саны 18512            қорғау ми-
адам болады.                 нистрлігі.
5        103  ҰОС қатысу-   Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
шыларына      жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
теңестiрiлген тында төлеу. ҰОС             касының
адамдар       қатысушыларына те-           Еңбек және
ңестірілген адамдар-         халықты
дың болжамды орташа          әлеуметтiк
жылдық саны 28100            қорғау ми-
адам болады.                 нистрлігі.
6        104  ҰOC қаза      Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
болған жауын- жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
герлердің     тында төлеу. Қайтыс          касының
жесiрлерi     болған ҰOC мүгедек-          Еңбек және
терiнiң әйелдерiнiң          халықты
(күйеулерi) болжамды         әлеуметтiк
орташа жылдық саны           қорғау ми-
3800 адам болады.            нистрлігі.
7        105  Қайтыс болған Арнаулы мемлекеттік  Жыл     Қазақстан
ҰОС мүгедек-  жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
терiнiң       тында төлеу. Қайтыс          касының
әйелдерi      болған ҰОС мүгедек-          Еңбек және
(күйеулерi)   терiнiң әйелдерiнiң          халықты
(күйеулерi) болжамды         әлеуметтік
орташа жылдық саны           қорғау ми-
22288 адам болады.           нистрлiгi.
8        106  Совет Одағы-  Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
ның батырла-  жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
ры, Социалис- тында төлеу. Совет           касының
тiк Еңбек ер- Одағының Батырлары,          Еңбек және
лерi, Даңқ    Социалистiк Еңбек            халықты
орденi үш     Ерлерi, Даңқ орденi-         әлеуметтiк
дәрежесiмен,  нiң үш дәрежесiнiң,          қорғау ми-
үш дәрежелi   Еңбек даңқы орденi-          нистрлігі.
Еңбек Даңқы   нiң үш дәрежесi ие-
ордендерiнiң  герлерiнiң болжамды
иегерлерi     орташа жылдық саны
343 адам болады.

1    004        Специальные
государст-
венные посо-
бия
2          100  Инвалиды ВОВ Своевременная выплата    В те-  Министерство
специальных государст-   чение  труда и
венных пособий.          года   социальной
Прогнозируемая среднего-        защиты
довая численность инва-         населения
лидов ВОВ составит 10570        Республики
человек.                        Казахстан
3          101  Участники    Своевременная выплата    В те-  Министерство
ВОВ          специальных государст-   чение  труда и
венных пособий.          года   социальной
Прогнозируемая среднего-        защиты
довая численность участ-        населения
ников ВОВ составит 22819        Республики
человек.                        Казахстан
4          102  Лица, при-   Своевременная выплата    В те-  Министерство
равненные к  специальных государст-   чение  труда и
инвалидам    венных пособий.          года   социальной
ВОВ          Прогнозируемая среднего-        защиты
довая численность лиц,          населения
приравненных к инвалидам        Республики
ВОВ, составит 18512             Казахстан
человек.
5          103  Лица, при-   Своевременная выплата    В те-  Министерство
равненные    специальных государст-   чение  труда и
к участникам венных пособий.          года   социальной
ВОВ          Прогнозируемая среднего-        защиты
довая численность лиц,          населения
приравненных к участни-         Республики
кам ВОВ, составит 28100         Казахстан
человек.
6          104  Вдовы вои-   Своевременная выплата    В те-  Министерство
нов, погиб-  специальных государст-   чение  труда и
ших в ВОВ    венных пособий.          года   социальной
Прогнозируемая среднего-        защиты
довая численность вдов          населения
воинов, погибших в ВОВ,         Республики
составит 3800 человек.          Казахстан
7          105  Жены (мужья) Своевременная выплата    В те-  Министерство
умерших ин-  специальных государст-   чение  труда и
валидов ВОВ  венных пособий.          года   социальной
Прогнозируемая среднего-        защиты
довая численность жен           населения
(мужей) умерших инвали-         Республики
дов ВОВ составит 22288          Казахстан
человек.
8          106  Герои Совет- Своевременная выплата    В те-  Министерство
ского Союза, специальных государст-   чение  труда и
Герои Социа- венных пособий.          года   социальной
листического Прогнозируемая среднего-        защиты
труда, кава- довая численность Героев        населения
леры орденов СССР, Героев Соц.труда,         Республики
Славы трех   кавалеров орденов Славы         Казахстан
степеней,    трех степеней, трудовой
Трудовой     Славы трех степеней сос-
Славы трех   тавит 343 человек.
степеней

9        107  ЧАЭС оқиға-   Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
сында апат    жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
салдарын      тында төлеу. Қаза            касының
жою кезiнде   тапқан (қайтыс бол-          Еңбек және
қаза болған   ған, хабарсыз кеткен)        халықты
(қайтыс бол-  әскери қызметшілер-          әлеуметтiк
ған, хабар    дiң, iшкi iстер              қорғау ми-
ошарсыз кет-  органдары қмзметкер-         нистрлiгi.
кен), әскери  лерiнiң және ЧАЭС
қызметкер-    апаттың салдарын жою
лерiнiң, iшкi кезiнде қаза тапқан
iстер орган-  адамдардың отбасыла-
дары қызмет-  рының болжамды орташа
керлерiнің    жылдық саны 17945
және қаза     адам болады.
болған адам-
дардың отба-
сылары
10       108  Ұлы отан      Арнаулы мемлекеттік  Жыл     Қазақстан
соғысы жыл-   жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
дарындағы тыл тында төлеу. Ұлы             касының
еңбекшілерi   Отан соғысы жылда-           Еңбек және
рында тылдағы жан            халықты
қиарлық еңбегі мен           әлеуметтiк
мiнсiз әскери қыз-           қорғау ми-
метi үшiн КСР Ода-           нистрлiгi.
ғының ордендерiмен
және медальдарымен
марапатталған адамдар
мен сондай-ақ 1941
жылғы 22 маусымнан
1945 жылғы 9 мамырды
қоса алғанда кемiнде
6 ай жұмыс істеген
(қызмет өткерген)
және Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылдағы
қажырлы еңбегi мен
мiнсiз әскери қызметi
үшiн бұрынғы КСР
Одағының ордендерiмен
және медальдарымен
марапатталмаған
адамдардың болжамды
орташа жылдық саны
118149 адам болады.
11       109  Көшiру күнi   Арнаулы мемлекеттік  Жыл     Қазақстан
құрсақта      жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
болған бала-  тында төлеу. Қоныс           касының
ларды қоса    аудару күнiнде құр-          Еңбек және
алғанда       сақта болған бала-           халықты
Қазақстан     ларын қоса, оқшаулау         әлеуметтiк
Республика-   және көшiру аймағынан        қорғау ми-
сына шеттету  Қазақстан Республи-          нистрлiгі.
және қоныс    касына қоныстанған
аудару айма-  ЧАЭС апаттың салдарын
ғынан көшi-   жоюға қатысушылардың
рiлген ЧАЭС   болжамды орташа
жылдық саны 940 адам
болады.
12       110  I және II     Арнаулы мемлекеттік  Жыл     Қазақстан
топтағы       жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
мүгедектер    тында төлеу. I және          касының
II топ мүгедектердiң,        Еңбек және
соның ішiнде 16              халықты
жастан 18 жасқа              әлеуметтiк
дейiнгi мүгедек бала-        қорғау ми-
лардың, болжамды             нистрлігі.
орташа жылдық саны
283879 адам болады.
13       111  III топтағы   Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
мүгедектер    жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
тында төлеу. III топ         касының
мүгедектерiнiң, соның        Еңбек және

9          107  Семьи погиб- Своевременная выплата    В те-  Министерство
ших (умер-   специальных государст-   чение  труда и
ших), про-   венных пособий.          года   социальной
павших без   Прогнозируемая среднего-        защиты
вести)       довая численность семей         населения
военнослужа- погибших (умерших, про-         Республики
щих, сотруд- павших без вести) военно-       Казахстан
ников орга-  служащих, сотрудников
нов внутрен- органов внутренних дел и
них дел и    лиц, погибших при ликви-
лиц, погиб-  дации последствий ката-
ших при лик- строфы на ЧАЭС, составит
видации пос- 17945 человек.
ледствий
катастрофы
на ЧАЭС
10         108  Труженики    Своевременная выплата    В те-  Министерство
тыла в годы  специальных государст-   чение  труда и
Великой Оте- венных пособий.          года   социальной
чественной   Прогнозируемая среднего-        защиты
войны        довая численность лиц,          населения
награжденных орденами           Республики
и медалями бывшего Союза        Казахстан
ССР за самоотверженный
труд и безупречную воин-
скую службу в тылу в
годы Великой Отечествен-
ной войны, а также лиц,
проработавших (прослу-
живших) не менее 6 меся-
цев с 22 июня 1941 года
по 9 мая 1945 года и не
награжденных орденами и
медалями бывшего Союза
ССР за самоотверженный
труд и безупречную воин-
скую службу в тылу в
годы Великой Отечествен-
ной войны, составит
118149 человек.
11         109  Участники    Своевременная выплата    В те-  Министерство
ликвидации   специальных государст-   чение  труда и
последствий  венных пособий.          года   социальной
катастрофы   Прогнозируемая среднего-        защиты
на ЧАЭС,     довая численность участ-        населения
эвакуирован- ников ликвидации послед-        Республики
ных из зон   ствий катастрофы на             Казахстан
отчуждения   ЧАЭС, эвакуированных из
и отселения  зон отчуждения и отселе-
в Республику ния в Республику Казах-
Казахстан,   стан, включая детей,
включая де-  которые на день эвакуа-
тей, которые ции находились во внутри-
на день эва- утробном состоянии, сос-
куации нахо- тавит 940 человек.
дились во
внутриутроб-
ном состоя-
нии
12         110  Инвалиды     Своевременная выплата    В те-  Министерство
I и II групп специальных государст-   чение  труда и
венных пособий.          года   социальной
Прогнозируемая среднего-        защиты
довая численность инва-         населения
лидов I и II групп, в           Республики
том числе детей-инвали-         Казахстан
дов с 16 до 18 лет, сос-
тавит 283879 человек.
13         111  Инвалиды III Своевременная выплата    В те-  Министерство
группы       специальных государст-   чение  труда и
венных пособий.          года   социальной
Прогнозируемая среднего-        защиты
довая численность инва-         населения
лидов III группы, в том         Республики
числе детей-инвалидов с         Казахстан

iшiнде 16 жастан 18          халықты
жасқа дейiнгi мүгедек        әлеуметтік
балалардың, болжамды         қорғау ми-
орташа жылдық саны           нистрлiгi.
136872 адам болады.
14       112  16 жасқа      Арнаулы мемлекеттік  Жыл     Қазақстан
дейiнгi мү-   жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
гедек балалар тында төлеу. 16              касының
жасқа дейiнгi мүге-          Еңбек және
дек-балалардың бол-          халықты
жамды орташа жылдық          әлеуметтік
саны 44071 адам              қорғау ми-
болады.                      нистрлiгi.
15       113  "Алтын алқа", Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
"Күмiс алқа"  жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
белгілерiмен  тында төлеу. "Алтын          касының
марапатталған алқа", "Күмiс алқа"          Еңбек және
немесе бұрын  белгiлерiмен мара-           халықты
"Батыр-ана"   патталған немесе             әлеуметтiк
атағын алған  бұрын "Батыр ана"            қорғау ми-
және "Ана     атағын алған және            нистрлiгi.
даңқы" орде-  "Ана Даңқы" орденiмен
нiмен мара-   марапатталған көп
патталған көп балалы аналардың
балалы аналар болжамды орташа
жылдық саны 119193
адам болады.
16       114  Төрт немесе   Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
одан да көп   жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
бiрге тұра-   тында төлеу. Кәме-           касының
тын кәмелетке летке толмаған,              Еңбек және
толмаған      бiрге тұратын төрт           халықты
балалары бар  немесе одан да көп           әлеуметтік
көп балалы    балалары бар көп             қорғау ми-
отбасылар     балалы отбасылардың          нистрлігі.
болжамды орташа
жылдық саны 181872
адам болады.
17       115  Мүгедектiгi   Арнаулы мемлекеттік  Жыл     Қазақстан
бар немесе    жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
зейнеткер     тында төлеу. Мүге-           касының
болып табы-   дектігі бар немесе           Еңбек және
латын жаппай  зейнеткер болып та-          халықты
саяси қуғын-  былатын саяси қуғын-         әлеуметтiк
сүргін        сүргiн құрбандарының         қорғау ми-
құрбандары    болжамды орташа              нистрлiгi.
жылдық саны 58858
адам болады.
18       116  Қазақстан     Арнаулы мемлекеттiк  Жыл     Қазақстан
Республикасы  жәрдемақыларды уақы- iшiнде. Республи-
алдында       тында төлеу. Қазақ-          касының
ерекше еңбек  стан Республикасы            Еңбек және
сiңiргенi     алдында сiңiрген             халықты
үшiн зей-     ерекше еңбегі үшін           әлеуметтiк
нетақы та-    зейнетақы тағайын-           қорғау ми-
ғайындалған   далған адамдардың            нистрлігі.
тұлғалар      болжамды орташа
жылдық саны 2824
адам болады.
___________________________________________________________________

16 до 18 лет, составит
136872 человек.
14         112  Дети-инвали- Своевременная выплата    В те-  Министерство
ды до 16 лет специальных государст-   чение  труда и
венных пособий.          года   социальной
Прогнозируемая среднего-        защиты
довая численность детей-        населения
инвалидов до 16 лет сос-        Республики
тавит 44071 человек.            Казахстан
15         113  Многодетные  Своевременная выплата    В те-  Министерство
матери, на-  специальных государст-   чение  труда и
гражденные   венных пособий.          года   социальной
подвесками   Прогнозируемая среднего-        защиты
"Алтын ал-   довая численность много-        населения
ка", "Кумис  детных матерей, награж-         Республики
алка" или    денных подвесками "Алтын        Казахстан
получившие   алка", "Кумис алка" или
ранее звание получивших ранее звание
"Мать-герои- "Мать-героиня" и награж-
ня" и наг-   денных орденом "Материн-
ражденные    ская слава", составит
орденом      119193 человек.
"Материнская
слава"
16         114  Многодетные  Своевременная выплата    В те-  Министерство
семьи, имею- специальных государст-   чение  труда и
щие четырех  венных пособий.          года   социальной
и более      Прогнозируемая среднего-        защиты
совместно    довая численность много-        населения
проживающих  детных семей, имеющих           Республики
несовер-     четырех и более совмест-        Казахстан
шеннолетних  но проживающих несовер-
детей        шеннолетних детей,
составит 181872 человек.
17         115  Жертвы поли- Своевременная выплата    В те-  Министерство
тических     специальных государст-   чение  труда и
репресий,    венных пособий.          года   социальной
имеющие      Прогнозируемая среднего-        защиты
инвалидность довая численность жертв         населения
или являю-   политических репрессий,         Республики
щиеся пен-   имеющих инвалидность или        Казахстан
сонерами     являющихся пенсионерами,
составит 58858 человек.
18         116  Лица, кото-  Своевременная выплата    В те-  Министерство
рым назна-   специальных государст-   чение  труда и
чены пенсии  венных пособий.          года   социальной
за особые    Прогнозируемая среднего-        защиты
заслуги      довая численность лиц,          населения
перед Рес-   которым назначены пенсии        Республики
публикой     за особые заслуги перед         Казахстан
Казахстан    Республикой Казахстан,
составит 2824 человек.
--------------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2005 года N  1160 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: азаматтардың жекелеген санаттарын ай сайынғы қосымша табыспен қамтамасыз ету. Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы алушылардың болжамды орташа жылдық саны 1071035 адам болады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
130-қосымша
Ескерту. 130-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.11.24. N  1160  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1629334 мың теңге (бiр миллиард алты жүз жиырма тоғыз миллион үш жүз отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының  6-бабы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  8-бабы ; "Жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға мемлекеттiк арнаулы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегі Заңының  7-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi Заң күшi бар Жарлығының  11-бабы ; Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау Министрiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-б  бұйрығымен  бекiтiлген, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тiркелген "Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар мен мемлекеттiк арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеудi ұйымдастырудың тәртiбi туралы нұсқаулық".
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қосымша әлеуметтiк көмек.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: зейнеткерлердi, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушыларды, жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген мемлекеттiк арнаулы жәрдемақы алушыларды жерлеуге арналған жәрдемақыларды уақытылы төлеу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение дополнительным ежемесячным доходом отдельных категорий граждан. Прогнозируемая среднегодовая численность получателей специальных государственных пособий составит 1071035 человек.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2005 года N  1160 .
Приложение 130
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
005 "Пособие на погребение"
на 2005 год
1. Стоимость: 1629334 тысячи тенге (один миллиард шестьсот двадцать девять миллионов триста тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 6  Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан";  статья 8  Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";  статья 7  Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  статья 11  Указа Президента Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247, имеющего силу Закона, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра", утвержденная  приказом  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 1432.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: дополнительная социальная помощь.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата пособия на погребение пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны, получателей государственных социальных пособий, получателей государственных специальных пособий, работавших на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   005       Жерлеуге
берiлетiн
жәрдемақы
2        100  Зейнеткер-    Зейнеткерлердi, Ұлы  Жыл     Қазақстан
лердi, ҰОС    Отан соғысының қаты- iшiнде. Республи-
қатысушы-     сушылары мен мүге-           касының
лары мен      дектерiн жерлеуге            Еңбек және
мүгедектерiн  арналған әлеуметтік          халықты
жерлеуге      жәрдемақыларды               әлеуметтiк
берілетiн     уақытылы төлеу.              қорғау ми-
жәрдемақы                                  нистрлiгi.
3        101  Жер астындағы Мемлекеттік әлеу-    Жыл     Қазақстан
және ашық     меттік жәрдемақы     iшiнде. Республи-
тау-кен жұ-   алушыларды, жер              касының
мыстарында    асты және ашық кен           Еңбек және
ерекше зиянды жұмыстарында, еңбек          халықты
және ерекше   жағдайлары ерекше            әлеуметтік
ауыр еңбек    зиянды және ерекше           қорғау ми-
жағдайларын-  ауыр жұмыстарда іс-          нистрлiгi.
дағы жұмыс-   теген мемлекеттiк
тарда жұмыс   арнаулы жәрдемақы
істеген,      алушыларды жерлеуге
мемлекеттік   арналған әлеуметтік
әлеуметтiк    жәрдемақыларды
жәрдемақылар  уақытылы төлеу.
және мемле-
кеттiк арнайы
жәрдемақылар
алушыларды
жерлеуге
берілетін
жәрдемақы
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қайтыс болуына байланысты зейнеткерлердi, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы, жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген, мемлекеттiк арнаулы жәрдемақы алушы адамдарды әлеуметтiк қолдау. Жерлеуге жәрдемақы алушылардың болжамды орташа жылдық саны 101161 адам болады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
131-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жер астындағы және ашық тау-кен жұмыстарында, еңбектiң
ерекше зиянды және ерекше ауыр жағдайында жұмыс iстеген
адамдарға мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    005        Пособие на
погребение
2          100  Пособие на   Своевременная выплата    В те-  Министерство
погребение   пособия на погребение    чение  труда и
пенсионеров, пенсионеров, участников  года   социальной
участников   и инвалидов Великой Оте-        защиты
и инвалидов  чественной войны.               населения
ВОВ                                          Республики
Казахстан
3          101  Пособие на   Своевременная выплата    В те-  Министерство
погребение   пособия на погребение    чение  труда и
получателей  получателей государст-   года   социальной
государст-   венных социальных посо-         защиты
венных со-   бий, получателей госу-          населения
циальных     дарственных специальных         Республики
пособий и    пособий, работавших на          Казахстан
государст-   подземных и открытых
венных       горных работах, на ра-
специальных  ботах с особо вредными
пособий,     и особо тяжелыми усло-
работавших   виями труда.
на подземных
и открытых
горных рабо-
тах, на ра-
ботах с осо-
бо вредными
и особо тя-
желыми усло-
виями труда
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка в связи со смертью пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны, получателей государственных социальных пособий, получателей государственных специальных пособий, работавших на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда. Прогнозируемая среднегодовая численность получателей пособий на погребение составит 101161 человек.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2005 года N  1160 .
Приложение 131
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
006 "Государственные специальные пособия лицам, работавшим
на подземных и открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда"
на 2005 год

1. Құны: 1669150 мың теңге (бip миллиард алты жүз алпыс тоғыз миллион бiр жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Жерасты, ашық кен жұмыстарында жұмыс жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнаулы жәрдемақылар туралы" 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңының  2-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тiркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрінің "Орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар мен мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды тағайындауды және төлеудi ұйымдастырудың тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-ө  бұйрығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға мемлекеттiк арнаулы жәрдемақылар төлеу жөнiндегi мемлекет кепiлдiк ететiн мiндеттемелердi, Заңдарда белгiленген мөлшерде қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген стажы бар және жәрдемақы алу құқығын алған адамдарға жәрдемақыны уақытында төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   006       Жер астындағы Жерасты, ашық кен    Жыл     Қазақстан
және ашық     жұмыстарында, еңбек  бойы.   Республи-
тау-кен       жағдайлары ерекше            касының
жұмыстарында  зиянды және ерекше           Еңбек және
еңбектiң      ауыр жұмыстарда              халықты
ерекше зиянды iстеген стажы бар            әлеуметтiк
және ерекше   адамдарға жәрдема-           қорғау ми-
ауыр жағда-   қыны уақытында               нистрлiгi.
йында жұмыс   төлеу. Жәрдемақы
iстеген       алушылардың болжамды
адамдарға     орташа жылдық саны
мемлекеттiк   17906 адамды құрайды.
арнайы
жәрдемақылар
___________________________________________________________________

1. Стоимость: 1669150 тысяч тенге (один миллиард шестьсот шестьдесят девять миллионов сто пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 2  Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  приказ  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированный Министерством юстиции Республики Казахстан 26 марта 2001 года N 1432, "Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение гарантированных государством обязательств по выплате государственных специальных пособий лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда, в установленных Законом размерах.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата пособий лицам, выработавшим стаж на подземных, открытых, горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда и получившим право на пособие.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    006        Государст-   Своевременная выплата    В те-  Министерство
венные спе-  пособий лицам, вырабо-   чение  труда и
циальные     тавшим стаж на подзем-   года   социальной
пособия ли-  ных, открытых, горных           защиты
цам, рабо-   работах, на работах с           населения
тавшим на    особо вредными и особо          Республики
подземных и  тяжелыми условиями тру-         Казахстан
открытых     да. Прогнозируемая
горных ра-   среднегодовая числен-
ботах, на    ность получателей посо-
работах с    бий составит 17906 чело-
особо вред-  век.
ными и особо
тяжелыми
условиями
труда
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жерасты, ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген стажы бар адамдарға жәрдемақының уақытында төленуiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
132-қосымша
Ескерту. 132-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Бала тууға байланысты бiржолғы мемлекеттік жәрдемақылар"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3622775 мың теңге (үш миллиард алты жүз жиырма екi миллион жетi жүз жетпiс бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Бала тууына байланысты берiлетiн бiржолғы мемлекеттiк жәрдемақы төлеудiң ережесiн бекiту туралы" 2003 жылғы 25 ақпандағы N 200  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бала тууына байланысты отбасыларға әлеуметтiк қолдау жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бала тууына байланысты он бес еселенген айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде бiржолғы мемлекеттік жәрдемақы төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   007       Бала тууға    Бала тууына байла-   Жыл     Қазақстан
байланысты    нысты берілетін      бойы.   Республи-
бiржолғы      бiржолғы мемлекеттік         касының
мемлекеттiк   жәрдемақы төлемiн            Еңбек және
жәрдемақылар  уақытында қамтамасыз         халықты
ету. Бала тууына             әлеуметтiк
байланысты бiржолғы          қорғау ми-
мемлекеттік жәрдемақы        нистрлігі.
алушылардың болжамды
орташа жылдық саны
248 731 адамды
құрайды.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение своевременной выплаты пособий лицам, выработавшим стаж на подземных, открытых, горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
Приложение 132
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
007 "Единовременные государственные пособия
в связи с рождением ребенка"
на 2005 год
1. Стоимость: 3622775 тысяч тенге (три миллиарда шестьсот двадцать два миллиона семьсот семьдесят пять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2003 года N 200 "Об утверждении Правил выплаты единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка семей в связи с рождением ребенка.
5. Задачи бюджетной программы: выплата единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    007        Единовремен- Обеспечение своевремен-  В те-  Министерство
ные государ- ной выплаты государст-   чение  труда и
ственные по- венных пособий в связи с года   социальной
собия в      рождением ребенка. Прог-        защиты
связи с      нозируемая среднегодовая        населения
рождением    численность получателей         Республики
ребенка      единовременного государ-        Казахстан
ственного пособия в свя-
зи с рождением ребенка
составит 248 731 чело-
век.
--------------------------------------------------------------------------
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: елдегi демографиялық жағдайдың жақсаруы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
133-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар
салдарынан зардап шеккен зейнеткерлерге, мемлекеттiк
әлеуметтiк жәрдемақы алушыларға бiржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақылар"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 194475 мың теңге (бiр жүз тоқсан төрт миллион төрт жүз жетпiс бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының  12-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: зейнеткерлерге, мемлекеттiк әлеуметтік жәрдемақы алушыларға, Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендерге қосымша әлеуметтiк көмек.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендерге, зейнеткерлерге, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар алушыларға ақшалай өтемақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   008       Семей ядролық Бiржолғы ақшалай     Жыл     Қазақстан
полигонындағы өтемақы төлемдерi    iшiнде. Республи-
ядролық       бойынша өткен жыл-           касының
сынақтар      дардың берешегiн             Еңбек және
салдарынан    өтеу. Зейнеткер-             халықты
зардап шеккен лерге, мемлекеттiк           әлеуметтiк
зейнеткерлер- әлеуметтiк жәрдема-          қорғау ми-
ге, мемлекет- қылар алушыларға             нистрлiгi.
тік әлеумет-  бiржолғы мемлекеттiк
тiк жәрдемақы ақшалай өтем ақылар
алушыларға    төлеу. Бiржолғы
бiржолғы      мемлекеттік ақшалай
мемлекеттік   өтемақы алушылардың
ақшалай       болжамды орташа
өтемақылар    жылдық саны 14446
адам болады.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение демографической ситуации в стране.
Приложение 133
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
008 "Единовременные государственные денежные компенсации пенсионерам,
получателям государственных социальных пособий, пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном полигоне"
на 2005 год
1. Стоимость: 194475 тысяч тенге (сто девяносто четыре миллиона четыреста семьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 12  Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: дополнительная социальная помощь пенсионерам, получателям государственных социальных пособий, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном испытательном полигоне.
5. Задачи бюджетной программы: выплата денежной компенсации пенсионерам, получателям государственных социальных пособий, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном испытательном полигоне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    008        Единовремен- Погашение задолженности  В те-  Министерство
ные государ- прошлых лет по выплате   чение  труда и
ственные     единовременных денежных  года   социальной
денежные     компенсаций. Выплата            защиты
компенсации  единовременных денежных         населения
пенсионерам, компенсаций пенсионерам,        Республики
получателям  получателям государст-          Казахстан
государст-   венных социальных посо-
венных со-   бий. Прогнозируемая
циальных     среднегодовая числен-
пособий,     ность получателей едино-
пострадав-   временной денежной ком-
шим вслед-   пенсации составит 14446
ствие ядер-  человек.
ных испы-
таний на
Семипалатин-
ском ядерном
полигоне
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: зейнеткерлердi, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушыларды, Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендердi әлеуметтiк қолдау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
134-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Ақталған азаматтарға-жаппай саяси қуғын-сүргiн
құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 807209 мың теңге (сегiз жүз жетi миллион екi жүз тоғыз мың теңгe).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Жаппай саяси қуғын-сүргiн құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуiрдегi Заңының  22-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жаппай саяси қуғын-сүргінге ұшыраған азаматтарды әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақталған азаматтар-жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына берiлетiн бiржолғы ақшалай өтемақы төлемдерiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   010       Ақталған      Ақталған азаматтар   Жыл     Қазақстан
азаматтарға-  - жаппай саяси       iшiнде. Республи-
жаппай саяси  қуғын-сүргiн құр-            касының
қуғын-сүргін  бандарына берiлетін          Еңбек және
құрбандарына  бiржолғы ақшалай             халықты
бiржолғы      өтемақы төлемдерiн           әлеуметтiк
ақшалай       қамтамасыз ету.              қорғау ми-
өтемақы       Бiржолғы ақшалай             нистрлiгi.
өтемақы алушылардың
болжамды орташа
жылдық саны 35832
адам болады.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ақталған азаматтар - жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарына берiлетiн бiржолғы ақшалай өтемақы төлемдерi жөнiндегi мемлекеттiң мiндеттемелерiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
135-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшілердің
ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына
бiржолғы төлемдер"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка пенсионеров, получателей государственных социальных пособий, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном испытательном полигоне.
Приложение 134
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Единовременная денежная компенсация реабилитированным
гражданам-жертвам массовых политических репрессий"
на 2005 год
1. Стоимость: 807209 тысяч тенге (восемьсот семь миллионов двести девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 22  Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка граждан, подвергшихся массовым политическим репрессиям.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выплат единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам-жертвам массовых политических репрессий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    010        Единовремен- Обеспечение выплат еди-  В те-  Министерство
ная денежная новременной денежной     чение  труда и
компенсация  компенсации реабилитиро- года   социальной
реабилитиро- ванным гражданам-жертвам        защиты
ванным граж- массовых политических           населения
данам-жерт-  репрессий.                      Республики
вам массовых Прогнозируемая среднего-        Казахстан
политических довая численность полу-
репрессий    чателей единовременной
денежной компенсации
составит 35832 человек.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение обязательств государства по выплате единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам-
жертвам массовых политических репрессий.
Приложение 135
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
011 "Единовременные выплаты родителям, усыновителям,
опекунам погибших, умерших военнослужащих"
на 2005 год

1. Құны: 1854 мың теңге (бiр миллион сегiз жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берiлетiн бiржолғы төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 13 желтоқсандағы N 284  Жарлығы ; "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берiлетiн бiржолғы төлемдердi жүзеге асыру ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 15 қаңтардағы N 80  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарын, асырап алушыларын, қамқоршыларын әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берiлетiн бiржолғы ақшалай төлемдердi уақытында жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   011       Қаза болған,  Қаза тапқан, қайтыс  Жыл     Қазақстан
қайтыс болған болған әскери қыз-   iшiнде. Республи-
әскери қыз-   метшiлердiң ата-             касының
метшiлердiң   аналарына, асырап            Еңбек және
ата-аналары-  алушыларына, қамқор-         халықты
на, асырап    шыларына төлемдi             әлеуметтiк
алушыларына,  ұйымдастыру шығыс-           қорғау ми-
қамқоршыла-   тарын ескере отырып,         нистрлiгi.
рына бiржолғы ақшалай қаражатты
төлемдер      олардың жеке шотта-
рына аудару жолымен
төлеу. Алушылардың
болжамды саны 21
адам.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына әлеуметтiк қолдау мақсатында бiржолғы төлемдердi уақытылы жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
136-қосымша
Ескерту. 136-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Еңбектi қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1854 тысячи тенге (один миллион восемьсот пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1999 года N 284 "О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 января 2000 года N 80 "Об утверждении Правил осуществления единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка родителей, усыновителей, опекунов погибших, умерших военнослужащих.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление своевременных денежных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    011        Единовремен- Выплата денежных средств В те-  Министерство
ные выплаты  путем перечисления на    чение  труда и
родителям,   лицевые счета родителям, года   социальной
усыновите-   усыновителям, опекунам          защиты
лям, опеку-  погибших, умерших военно-       населения
нам погиб-   служащих с учетом расхо-        Республики
ших, умерших дов на организацию вып-         Казахстан
военнослу-   латы.
жащих        Прогнозируемое количество
получателей составит 21
человек.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное осуществление единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих в целях социальной поддержки.
Приложение 136
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
012 "Прикладные научные исследования в области охраны труда"
на 2005 год

1. Құны: 44638 мың теңге (қырық төрт миллион алты жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттік  кодексi ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  6-бабы ; "Еңбек қауiпсiздігі және еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 27 ақпандағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау жүйесiн жетiлдiру үшiн нормативтiк-құқықтық базамен қамтамасыз ету, еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау жөнiндегi салааралық актiлердi әзiрлеу, еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау проблемалары бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу. Компьютерлермен және ұйымдастыру техникасымен, физикалық факторларды өлшеу жөніндегі жабдықтармен (аспаптармен) қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау проблемалары бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу, еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау жүйесiн жетiлдiру үшiн нормативтiк құқықтық базаны қамтамасыз ету. Компьютерлермен және ұйымдастыру техникасымен, физикалық факторларын өлшеу жөнiндегi жабдықтармен (аспаптармен) қамтамасыз ету, еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау жөнiндегi салааралық актiлердi әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   012       Еңбектi       Еңбек қауiпсiздiгi   Жыл     Қазақстан
қорғау        және еңбектi қорғау  iшiнде. Республи-
саласындағы   жүйесiн жетiлдiру            касының
қолданбалы    үшiн нормативтiк             Еңбек және
ғылыми        құқықтық базаны              халықты
зерттеулер    қамтамасыз ету, еңбек        әлеуметтiк
қауiпсiздiгi және            қорғау ми-
еңбектi қорғау               нистрлiгi.
жөнiндегi салааралық
актiлердi әзiрлеу,
еңбек қауiпсiздiгi
және еңбектi қорғау
проблемалары жөнiн-
дегi 4 тақырып
бойынша қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргiзу. Мемлекеттiк
ғылыми-техникалық
сараптау өткiзу
жөнiнде көрсетілген
қызметтерге ақы төлеу.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және және
халықты әлеуметтік
қорғау министрлiгiнiң
бұйрығымен бекiтiлген
сатып алынатын жаб-
дықтардың тiзбесiне
сәйкес Қазақстан Рес-
публикасы Еңбек және
халықты әлеуметтiк
қорғау министрлігі-
нiң Еңбектi қорғау
жөнiндегі республи-
калық ғылыми-зерттеу
институтын субсидиялау.
___________________________________________________________________

1. Стоимость: 44638 тысяч тенге (сорок четыре миллиона шестьсот тридцать восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  статья 6  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статья 5  Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2004 года "О безопасности и охране труда";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение нормативно-правовой базой для совершенствования системы безопасности и охране труда, разработка межотраслевых актов по безопасности и охране труда, проведение прикладных научных исследований по проблемам безопасности и охраны труда. Обеспечение компьютерами и оргтехникой, оборудованием (приборы) по измерению физических факторов.
5. Задачи бюджетной программы: проведение прикладных научных исследований по проблемам безопасности и охраны труда, обеспечение нормативно-правовой базой для совершенствования системы безопасности и охране труда. Обеспечение компьютерами и оргтехникой, оборудованием (приборы) по измерению физических факторов, разработка межотраслевых актов по безопасности и охране труда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    012        Прикладные   Обеспечение нормативно-  В те-  Министерство
научные      правовой базой для со-   чение  труда и
исследования вершенствования системы  года   социальной
в области    безопасности и охране           защиты
охраны труда труда, разработка меж-          населения
отраслевых актов по бе-         Республики
зопасности и охране тру-        Казахстан
да, проведение приклад-
ных научных исследований
по проблемам безопаснос-
ти и охраны труда по 4
темам.
Оплата услуг по проведе-
нию государственной
научно-технической
экспертизы.
Субсидирование Республи-
канского научно-исследо-
вательского института по
охране труда Министерства
труда и социальной защиты
населения Республики Ка-
захстан согласно перечня
приобретаемого оборудова-
ния, утверждаемого прика-
зом Министерства труда и
социальной защиты населе-
ния Республики Казахстан.
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: еңбек қауiпсiздігі және еңбектi қорғау жүйесiн жетiлдiру үшiн нормативтiк-құқықтық базамен қамтамасыз ету, еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау жөнiндегi салааралық актiлердi әзiрлеу, еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау проблемалары бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулердi жүргізу, (ЕҚРҒЗИ) зертханалық корпусының жобалау-iздестiру жұмыстарын жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
137-қосымша
Ескерту. 137-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеудi қамтамасыз ету"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6163020 мың теңге (алты миллиард бiр жүз алпыс үш миллион жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  1-бабы ; Қазақстан Республикасының "Мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуiрдегi  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттiк орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнын құру туралы" 1997 жылғы 4 маусымдағы N 926  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеудiң, ұстап қалудың және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы азаматтарына Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықта әлеуметтiк жеке код берудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 16 қыркүйектегі N 1342  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тiркелген "Орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар мен мемлекеттiк арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеудi ұйымдастырудың тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-ө  бұйрығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: зейнетақылар мен жәрдемақылар, сондай-ақ басқа да әлеуметтiк төлемдердi төлеу жөнiндегi мемлекеттiк мiндеттемелердi орындаумен байланысты қызметтер ұсыну.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение нормативно-правовой базой для совершенствования системы безопасности и охране труда, разработка межотраслевых актов по безопасности и охране труда, проведение прикладных научных исследований по проблемам безопасности и охраны труда, проведение проектно-изыскательных работ лабораторного корпуса РНИИОТ.
Приложение 137
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
013 "Обеспечение выплаты пенсий и пособий"
на 2005 год
1. Стоимость: 6163020 тысяч тенге (шесть миллиардов сто шестьдесят три миллиона двадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 1  Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 года N 926 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года N 245 "Об утверждении правил исчисления удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1997 года N 1342 "Об утверждении Порядка присвоения социального индивидуального кода гражданам Республики Казахстан в Государственном центре по выплате пенсий";  приказ  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированный Министерством юстиции Республики Казахстан от 26 марта N 1432, "Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсии, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: представление услуг, связанных с выполнением государственных обязательств по выплате пенсий и пособий, а также других социальных выплат.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: зейнетақылар мен жәрдемақылар, сондай-ақ басқа да әлеуметтiк төлемдерді төлеудi қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының барлық азаматтарына әлеуметтiк жеке кодтаp беру; мiндеттi зейнетақы жарналарының есебiн жүргiзу және оларды жинақтаушы зейнетақы қорларына аудару; зейнетақылар және жәрдемақылар алушылардың бiрыңғай орталықтандырылған базасын жүргiзу, әлеуметтiк сақтандыру бойынша аударымдар мен төлемдердi транзиттеу және есебiн жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   013       Зейнетақылар  Зейнетақыларды;      Жыл     Қазақстан
мен жәрдема-  мемлекеттiк әлеу-    бойы.   Республи-
қыларды тө-   меттік жәрдемақы-            касының
леудi қам-    ларды; арнаулы мем-          Еңбек және
тамасыз ету   лекеттік жәрдемақы-          халықты
ларды; жерлеуге              әлеуметтiк
арналған жәрдемақы-          қорғау ми-
ларды; жерасты, ашық         нистрлiгi,
кен жұмыстарында,            "Қазақстан
еңбек жағдайлары             Республи-
ерекше ауыр жұмыс-           касының
тарда iстеген адам-          Еңбек және
дарға берiлетiн              халықты
арнаулы мемлекеттiк          әлеуметтiк
жәрдемақыларды;              қорғау
зейнеткерлерге, мем-         министр-
лекеттiк әлеуметтiк          лігінiң
жәрдемақы алушыларға,        Зейнетақы
Семей ядролық сынақ          төлеу
полигонындағы ядролық        жөнiндегi
сынақтардан зардап           мемлекет-
шеккен азаматтарға           тiк орта-
берілетiн бiржолғы           лығы" РМҚК.
мемлекеттiк ақшалай
өтемақылар; бала
тууына байланысты
берілетiн бiржолғы
мемлекеттiк жәрдема-
қыларды төлеу;
ақталған азаматтар -
саяси қуғын сүргiн
құрбандарына беріле-
тiн ақшалай өтемақы
төлемдерiн қамтама-
сыз ету; өткен жыл-
дардың мiндеттемеле-
рiн орындау;
Зейнетақы және жәр-
демақы тағайындау
үшiн алушылардың
iс-қағаздар макетін
қалыптастыру. Қазақ-
стан Республикасының
барша азаматтарына
әлеуметтiк жеке код
беру.
Мiндетті зейнетақы
жарналарының есебiн
жүргiзу және
транзиттеу.
Әлеуметтік сақтандыру
бойынша аударымдар
мен төлемдердiң
дербестендiрiлген
есебiн жүргізу және
транзиттеу.
Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек
тағайындау үшiн
зейнетақы және жәр-
демақы мөлшерлерi
туралы ақпарат беру.
Жинақтаушы зейнетақы
қорларына қате ауда-
рылған төлемдер мен
мiндеттi зейнетақы
жарналары туралы
ақпаратпен қамтама-
сыз ету. Қазақстан
Республикасы Еңбек
және халықты әлеу-
меттiк қорғау мини-
стрiнiң бұйрығымен
бекiтілген тiзбеге
сәйкес көрсетілетiн
қызметтер шеңберiнде
тұрмыстық және кеңсе
техникасын, жиhаз,
бағдарламалық қамта-
масыз ету "Базалық
зейнетақы төлемi" -
1 жиынтық, сатып алу.
___________________________________________________________________

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выплаты пенсий и пособий, а также других социальных выплат; присвоение социально-индивидуальных кодов всем гражданам Республики Казахстан; учет и перевод обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды; ведение единой централизованной базы получателей пенсий и пособий, ведение учета и транзит отчислений и выплаты по социальному страхованию.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    013        Обеспечение  Обеспечение выплаты пен- В те-  Министерство
выплаты      сий и базовой пенсионной чение  труда и
пенсий и     выплаты; государственных года   социальной
пособий      социальных пособий; спе-        защиты
циальных государственных        населения
пособий; пособий на пог-        Республики
ребение; государственных        Казахстан,
специальных пособий ли-         РГКП "Госу-
цам, работавшим на под-         дарственный
земных и открытых горных        центр по
работах, на работах с           выплате пен-
особо вредными и особо          сий Минис-
тяжелыми условиями тру-         терства труда
да; единовременные госу-        и социальной
дарственные денежные            защиты
компенсации пенсионерам,        населения
получателям государст-          Республики
венных социальных посо-         Казахстан"
бий, пострадавшим вслед-
ствие ядерных испытаний
на Семипалатинском ядер-
ном полигоне; выплата
единовременных государ-
ственных пособий, в свя-
зи с рождением ребенка;
денежная компенсация
реабилитированным граж-
данам-жертвам массовых
политических репрессий;
выполнение обязательств
прошлых лет.
Формирование макета дел
получателей для назна-
чения пенсий и пособий.
Присвоение социально-
индивидуальных кодов
всем гражданам Респуб-
лики Казахстан.
Учет и транзит обяза-
тельных пенсионных взно-
сов.
Ведение персонифициро-
ванного учета и транзит
отчислений и выплат по
социальному страхованию.
Предоставление информа-
ции о размерах пенсий и
пособий для назначения
государственной адресной
социальной помощи.
Обеспечение информацией
о перечисленных ошибоч-
ных платежах и обяза-
тельных пенсионных взно-
сах в накопительные пен-
сионные фонды.
Приобретение в рамках
оказываемых услуг быто-
вой и организационной
техники, мебели, програм-
много обеспечения "Базовая
пенсионная выплата" - 1
комплект, в соот-
ветствии с перечнем
утвержденным приказом
Министра труда и со-
циальной защиты населе-
ния Республики Казах-
стан.
--------------------------------------------------------------------------
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: зейнетақылар мен жәрдемақылардың толық және уақытылы төленуiн қамтамасыз ету. Мiндеттi зейнетақы жарналарының есебiн жүргiзу және оларды уақытылы аудару. Әлеуметтiк сақтандыру жөнiндегi аударымдар мен төлемдердiң есебiн жүргізу және транзиттеу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
138-қосымша
Ескерту. 138-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жұмыспен қамту және кедейшiлiк базасы бойынша
ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 49239 мың теңге (қырық тоғыз миллион екі жүз отыз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының  4 ,   6 ,   12-баптары ; "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегі  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 24 желтоқсандағы N 1686 қаулысы; "Қазақстан Республикасында кедейлiктi төмендету жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 наурыздағы N 296  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1132  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жұмыссыздық, кедейлiк деңгейiн төмендету мақсатымен еңбек рыногы, жұмыспен қамту жөнiнде мониторинг ұйымдастыруда мемлекеттiк саясатты icкe асыру, республиканың аз қамтамасыз етiлген азаматтарына атаулы әлеуметтiк көмек көрсету туралы ақпаратты өңдеу және қорытындылау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы атаулы әлеуметтiк көмек көрсету туралы ақпаратты жинау, өңдеу, талдау және дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий и пособий. Учет и своевременный перевод обязательных пенсионных взносов. Учет и транзит отчислений и выплат по социальному страхованию.
Приложение 138
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
014 "Информационно-аналитическое обеспечение
по базе занятости и бедности"
на 2005 год
1. Стоимость: 49239 тысяч тенге (сорок девять миллионов двести тридцать девять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья  4__ 6__ 12_  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения";  Закон  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2003 года N 296 "Об утверждении Программы по снижению бедности в Республике Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация государственной политики в организации мониторинга по рынку труда, занятости с целью снижения уровня безработицы, бедности, анализа и обобщения информации об оказании государственной адресной социальной помощи малообеспеченным гражданам республики.
5. Задачи бюджетной программы: сбор, обработка, анализ и подготовка информационно- аналитического материала в области труда, занятости и социального обеспечения населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------

1   014       Жұмыспен      Жұмыспен қамту       Жыл     Қазақстан
қамту және    базасы бойынша бағ-  бойы.   Республи-
кедейшiлiк    дарламалық - қолдан-         касының
базасы        балы шағын жүйенi            Еңбек және
бойынша       қолдау:                      халықты
ақпараттық-   - өңiрлердiң, мини-          әлеуметтік
талдамалық    стрлiктер мен ведом-         қорғау ми-
қамтамасыз    ствалардың ақпарат-          нистрлігі.
ету           тары негiзiнде
жұмыспен қамту дерек-
қорларын өзектендiру;
- республикадағы
еңбек рыногының
жай-күйi бойынша
ақпараттық талдау ма-
териалдарын дайындау;
Шетелдiк жұмыс күшiн
әкелу және жұмыс
берушiлердiң берiлген
рұқсаттар бойынша
шарттарды орындау
мониторингi:
- басқа елдердiң
мамандарын тартатын
жұмыс берушiлердiң
өңiрлер, қызмет түр-
лерi бойынша дерек-
қорларын қолдау;
- өтiніштер мен олар
бойынша берiлген
рұқсаттар дерекқоры;
- шетелдiк мамандар-
дың дербес есебiнiң
базасы; Қазақстан
Республикасында қайта
оқытылған азаматта-
рының санына қосымша
жұмыс орындары туралы
дерекқор.
Атаулы әлеуметтік
көмек бойынша бағ-
дарламалық - қолдан-
балы шағын жүйенi
қолдау:
- атаулы әлеуметтiк
көмек алушылардың
өңiрлiк базасына
iлесу;
- республикада кедей-
лікті төмендету
жөнiндегi бағдарла-
маны iске асыру
жөнiндегi материалдар
бойынша ақпарат
дайындау.
Басқа да активтердi
сатып алу: (серверлiк
қосымшалар үшiн, оны
платформа ретiнде
пайдаланатын, опера-
ция жүйесi; оқшау
жүйедегі ақауларды
басқару және анықтау
үшін бағдарламалық
қамтамасыз ету;
вирусты қосымшалардан
қорғану үшiн антиви-
рустық бағдарламалық
қамтамасыз ету;
(қосымша модульдерi
бар) кәсiптiк офистiк
пакет).
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: орталық және өңiрлiк органдарды жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы ақпараттық-талдау материалдарымен қамтамасыз ету; жұмыспен қамту және кедейлiк жөнiндегi қолданыстағы базаны ұлғайту, бағдарламалық-қолданбалы жүйенi жетiлдiру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
139-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың
ақпараттық жүйесiн дамыту"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 165000 мың теңге (бiр жүз алпыс бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Заңы ; "Мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуiрдегi  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы .

1    014        Информацион- Сопровождение, поддержка В те-  Министерство
но-аналити-  программно-прикладной    чение  труда и
ческое обес- подсистемы по базе заня- года   социальной
печение по   тости:                          защиты
базе заня-   - актуализация баз дан-         населения
тости и бед- ных занятости на базе           Республики
ности        информации регионов,            Казахстан
министерств и ведомств.
- подготовка информа-
ционно-аналитического
материала по состоянию
рынка труда в республи-
ке.
Мониторинг за ввозом
иностранной рабочей си-
лы и выполнением работо-
дателей условий по вы-
данным разрешениям:
- поддержание баз данных
работодателей, привле-
кающих специалистов дру-
гих стран, по регионам,
видам деятельности;
- база данных заявлений
и выданных по ним разре-
шений;
- база персонального
учета иностранных спе-
циалистов;
- база данных о дополни-
тельных рабочих местах,
числе переобученных
граждан Республики Ка-
захстан.
Сопровождение, поддержка
программно-прикладной
подсистемы по государст-
венной адресной социаль-
ной помощи:
- сопровождение регио-
нальной базы получателей
государственной адресной
социальной помощи;
- подготовка информации
по аналитическим мате-
риалам по реализации
программы по снижению
бедности в республике.
Приобретение прочих ак-
тивов, в рамках оказы-
ваемых услуг (операцион-
ная система для сервер-
ных приложений, исполь-
зующих ее в качестве
платформы; программное
обеспечение для управле-
ния и выявления неисправ-
ностей в локальной сети;
- антивирусное программ-
ное обеспечение для за-
щиты от вирусных прило-
жений; профессиональный
офисный пакет с дополни-
тельным модулями).
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение центральных и региональных органов информационно-аналитическими материалами в области труда, занятости и социального обеспечения населения; расширение существующей базы по занятости и бедности, совершенствование программно-прикладной системы.
Приложение 139
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
015 "Развитие информационной системы
Государственного центра по выплате пенсий"
на 2005 год
1. Стоимость: 165000 тысяч тенге (сто шестьдесят пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың ақпараттық жүйесiн дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың ақпараттық жүйесiн дамыту; мiндеттi әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтiк төлемдердiң аударылуын жүзеге асыру, әлеуметтік аударымдар мен төлемдердiң дербестендiрiлген, орталықтандырылған есебiн жүргiзу, техникалық құралдармен жарақтандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   015       Зейнетақы     310 дана көлемінде   Жыл     Қазақстан
төлеу         компьютерлер сатып   iшiнде. Республи-
жөнiндегi     алу. Әлеуметтік сақ-         касының
мемлекеттік   тандыру жүйесi               Еңбек және
орталықтың    деректер базасын             халықты
ақпараттық    орналастыру үшiн             әлеуметтiк
жүйесiн       деректер сақтау              қорғау ми-
дамыту        жүйесiнiң 1 кешенiн          нистрлiгi.
сатып алу; әлеумет-
тiк сақтандыру
деректерi базасының
телекоммуникациялық
жүйесiн инсталляциялау
және икемдеу жөнiнде
қызметтер сатып алу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру бойынша аударымдар мен төлемдердiң дербестендiрiлген есебiн жүргiзу процесiн автоматтандыру. Әлеуметтiк аударымдарды Мемлекеттiк сақтандыру қорына уақытында аудару, алушыларға әлеуметтiк төлемдердiң толық және уақытында аударылуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
140-қосымша
Ескерту. 140-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Заңды тұлғаның қызметi тоқтатылған жағдайда, сот
мемлекетке жүктеген, адамның өмiрi мен денсаулығына
келтiрiлген зиянды өтеу"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие информационной системы Государственного центра по выплате пенсий.
5. Задачи бюджетной программы: развитие информационной системы Государственного центра по выплате пенсий; осуществление перевода обязательных социальных отчислений и социальных выплат, ведение персонифицированного, централизованного учета социальных отчислений и выплат, оснащение техническими средствами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    015        Развитие ин- Приобретение компьютеров В те-  Министерство
формационной в количестве 310 единиц. чение  труда и
системы Го-  Приобретение системы     года   социальной
сударствен-  хранилища данных для            защиты
ного центра  размещения базы данных          населения
по выплате   системы социального             Республики
пенсий       страхования 1 комплект;         Казахстан
приобретение услуг по
инсталляции и настройки
телекоммуникационной
сети базы данных со-
циального страхования.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: автоматизация процесса ведения персонифицированного учета отчислений и выплат по социальному страхованию. Своевременный перевод социальных отчислений в Фонд государственного страхования, обеспечение получателям полного и своевременного перевода социальных выплат.
Приложение 140
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
016 "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью,
возложенное судом на государство, в случае прекращения
деятельности юридического лица"
на 2005 год

1. Құны: 414500 мың теңге (төрт жүз он төрт миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 шiлдедегі Азаматтық Кодексiнiң  945-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттің мiндеттемелерiн орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке жүктеген өмiр мен денсаулыққа келтiрiлген зиянды өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   016       Заңды         Сот шешiмдерi        Жыл     Қазақстан
тұлғаның      бойынша төлемдердi   бойы.   Республи-
қызметi тоқ-  жүзеге асыру.                касының
татылған                                   Еңбек және
жағдайда, сот                              халықты
мемлекетке                                 әлеуметтiк
жүктеген,                                  қорғау ми-
адамның өмiрi                              нистрлігі.
мен денсау-
лығына кел-
тiрiлген
зиянды өтеу
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: заңды тұлға тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген өмiр мен денсаулыққа келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегi мемлекеттiң мiндеттемелерiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
141-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне Ұлы Отан соғысына
қатысушылар мен мүгедектерiне біржолғы көмек төлеу
үшiн берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1109618 мың теңге (бip миллиард бiр жүз тоғыз миллион алты жүз он сегiз мың теңге).

1. Стоимость: 414500 тысяч тенге (четыреста четырнадцать миллионов пятьсот тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 945  Гражданского кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года;  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств государства.
5. Задачи бюджетной программы: возмещение вреда, причиненного жизни и здоровью работников, возложенное судом на государство, в случае прекращения деятельности юридического лица.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    016        Возмещение   Осуществление выплат по  В те-  Министерство
за вред,     решениям судов           чение  труда и
причиненный                           года   социальной
жизни и                                      защиты
здоровью,                                    населения
возложенное                                  Республики
судом на                                     Казахстан
государство,
в случае
прекращения
деятельности
юридического
лица
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение обязательств государства по возмещению за вред, причиненный жизни и здоровью, в случае прекращения деятельности юридического лица.
Приложение 141
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
018 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы для выплаты
единовременной помощи участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны"
на 2005 год
1. Стоимость: 1109618 тысяч тенге (один миллиард сто девять миллионов шестьсот восемнадцать тысяч тенге).

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 60 жылдығын мерекелеуге дайындық және оны өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1173  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн әлеуметтік қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне біржолғы көмек төлемi мақсатында облыстық бюджеттердiң, Алматы және Астана қалаларының бюджеттерiн қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   018       Облыстық      Ұлы Отан соғысының   Жыл     Қазақстан
бюджеттерге,  қатысушылары мен     бойы.   Республи-
Астана және   мүгедектерiне бiр-           касының
Алматы қа-    жолғы көмек төлемi           Еңбек және
лаларының     үшiн облыстық бюд-           халықты
бюджеттерiне  жеттерге, Алматы             әлеуметтік
Ұлы Отан      және Астана қалала-          қорғау ми-
соғысына      рының бюджеттерiне           нистрлiгi.
қатысушылар   республикалық бюд-
мен мүгедек-  жеттен мақсатты
терiне бiр-   трансферттер бөлі-
жолғы көмек   нуін қамтамасыз ету.
төлеу үшiн
берілетiн
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне бiржолғы көмек төлемiн қамтамасыз ету.
* Ескерту: Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тізбeci, республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарлама паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1173 "Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению празднования 60-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная защита участников и инвалидов Великой Отечественной войны.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в целях выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    018        Целевые те-  Обеспечение выделения    В те-  Министерство
кущие транс- трансфертов из республи- чение  труда и
ферты об-    канского бюджета област- года   социальной
ластным бюд- ным бюджетам, бюджетам          защиты
жетам, бюд-  городов Астаны и Алматы         населения
жетам горо-  для выплаты единовремен-        Республики
дов Астаны и ной помощи участникам и         Казахстан
Алматы для   инвалидам Великой Оте-
выплаты      чественной войны.
единовремен-
ной помощи
участникам и
инвалидам
Великой Оте-
чественной
войны
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
* Примечание: Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.

141-1-қосымша
Ескерту. 141-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлiгі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
019 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне әлеуметтік қамсыздандыру
объектілерiн салуға және қайта жаңартуға берiлетін
нысаналы даму трансферттерi" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1500000 мың теңге (бip миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттік  Кодексi ; "Қазақстан Республикасында мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы Заңы; "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ардагерлердi, мүгедектер мен қарттарды әлеуметтiк қорғауымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне Астана қаласында Ардагерлерге, мүгедектер мен қарттарға арналған интернат-үйiн салуды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары*:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |     іске асыру     | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|     жөніндегі      |мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   019      Облыстық      Астана қаласының      2005   Қазақстан
бюджеттерге,  бюджетіне "2005      жылдың  Республика-
Астана және   жылға арналған       екінші  сының
Алматы        республикалық        жарты   Еңбек және
қалаларының   бюджет туралы"       жылдығы халықты
бюджеттеріне  Қазақстан Республи-          әлеуметтік
әлеуметтiк    касының Заңын іске           қорғау
қамсыздандыру асыру туралы"                министрлігі,
объектiлерiн  Қазақстан Республи-          Астана
салуға және   касы Үкіметінің              қаласының
қайта жаңар-  2004 жылғы 8 желтоқ-         әкімі
туға беріле-  сандағы N 1289
тін нысаналы  қаулысына 2-қосым-
даму          шаға сәйкес сомалар
трансферттері шегінде Астана
қаласында Ардагер-
лерге, мүгедектер
мен қарттарға арнал-
ған интернат-үйiнің
құрылысын бастауға
трансферттер аудару
(Meмлекеттік сарап-
таманың 2005 жылғы
10 наурыздағы
N 2-121/05
қорытындысы).
____________________________________________________________________

Приложение 141-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354 <*>
Сноска. Дополнено приложением 141-1 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов социального обеспечения"
на 2005 год
1. Стоимость: 1500000 тысяч тенге (один миллиард пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный Кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 21 июня 1991 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О программе реабилитации инвалидов на
2002-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение социальной защиты ветеранов, инвалидов и престарелых.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для осуществления строительства Дома-интерната для ветеранов, инвалидов и престарелых.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы*:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпро-
граммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам го-
родов Астаны
и Алматы на
строитель-
ство и ре-
конструкцию
объектов со-
циального
обеспечения
Перечисление
трансфертов
на развитие
бюджету горо-
да Астаны на
развитие со-
циальной сфе-
ры в пределах
сумм согласно
приложению 2  к постановле-
нию Прави-
тельства
Республики
Казахстан от
8 декабря
2004 года
N 1289 "О ре-
ализации За-
кона Респуб-
лики Казах-
стан "О рес-
публиканском  бюджете на
2005 год" на
начало строи-
тельства До-
ма-интерната
для ветера-
нов, инвали-
дов и преста-
релых в горо-
де Астане
(заключение
Государствен-
ной эксперти-
зы от 10 мар-
та 2005 года
N 2-121/05).
В течение
второгополу-
годия
2005
года
Министерствотруда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
аким
г. Астаны

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Астана қаласында Ардагерлерге, мүгедектер мен қарттарға арналған
интернат-үйiн салу жөнiндегі жұмыстар көлемiнiң мемлекеттiк
ведомстволық емес сараптамадан заңды тәртiппен өткен жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес орындалуы, нысанды пайдалануға беру.
*Ескерту: iске асыру жөнiндегi іс-шаралар тізбесi,
республикалық бюджеттен берілетін трансферттердi игеру шегіндегі
күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер
тиiсті жергiліктi бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
141-2-қосымша
Ескерту. 141-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
020 "Арал және Қазалы аудандарының халқына атаулы
әлеуметтiк көмек көрсету үшiн Қызылорда облыстық
бюджетiне берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 40000 мың теңге (қырық миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегі  Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қызылорда облысы Арал және Қазалы аудандарының халқын әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Арал және Қазалы аудандарының халқына атаулы әлеуметтік көмек көрсету мақсатында Қызылорда облыстық бюджетiн қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары*:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |(кіші бағдарламаны) | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|іске асыру жөніндегі|мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   20       Арал және     Арал және Қазалы      2005   Қазақстан
Қазалы        аудандарының халқына  жылдың Республика-
аудандарының  атаулы әлеуметтік     екінші сының
халқына       көмек көрсету үшін    жарты  Еңбек және
атаулы әлеу-  республикалық        жылдығы халықты
меттiк көмек  бюджеттен Қызылорда          әлеуметтік
көрсету үшін  облыстық бюджетiне           қорғау
Қызылорда     мақсатты трансферт-          министрлігі,
облыстық      тер бөлінуін                 Қызылорда
бюджетіне     қамтамасыз ету               облысының
берілетін                                  әкімі
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение объема работ по строительству Дома-интерната для ветеранов, инвалидов и престарелых в городе Астане в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в законодательном порядке государственную вневедомственную экспертизу, ввод в эксплуатацию объекта.
*Примечание: перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 141-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354  <*>
Сноска. Дополнено приложением 141-2 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Кызылординской
области для оказания государственной адресной социальной помощи
населению Аральского и Казалинского районов"
на 2005 год
1. Стоимость: 40000 тысяч тенге (сорок миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка населения Аральского и Казалинского районов Кызылординской области.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка областного бюджета Кызылординской области в целях оказания населению Аральского и Казалинского районов Кызылординской области государственной адресной социальной помощи.
6. План мероприятии по реализации бюджетной программы"*:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наимено-
вание
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпро-
граммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
20
Целевые те-
кущие транс-
ферты об-
ластному
бюджету Кы-
зылординской области для
оказания го-
сударствен-
ной адресной
социальной
помощи насе-
лению Араль-
ского и Ка-
залинского
районов
Обеспечение
выделения
трансфертов
из республи-
канского бюджета Кы-
зылординско-
му областно-
му бюджету
для оказания
адресной со-
циальной по-
мощи населе-
нию Аральс-
кого и Каза-
линского
районов
В
течение
второго
полуго-
дия 2005
года
Министерствотруда и со-
циальной за-
щиты населе-
ния
Республики
Казахстан,
аким Кызыл-
ординской
области

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Қызылорда облысының Арал және Қазалы аудандарының халқына
мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек көрсету.
*Ескертпе: iске асыру жөніндегі iс-шаралардың тiзбесi,
республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде
күтілетін нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер
тиісті жергіліктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында
көрсетiледі.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
141-3-қосымша
Ескерту. 141-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
021 "Шалқар ауданының халқына атаулы әлеуметтiк көмек
көрсету үшiн Ақтөбе облыстық бюджетiне берiлетiн
ағымдағы нысаналы трансферттер" республикалық
бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 20000 мың (жиырма миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының  1-9-баптары ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Ақтөбе облысы Шалқар ауданының халқын әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Шалқар ауданының халқына атаулы әлеуметтiк көмек көрсету мақсатында Ақтөбе облыстық бюджетiн қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары*:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |(кіші бағдарламаны) | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|іске асыру жөніндегі|мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   021      Шалқap        Шалқap ауданының      2005   Қазақстан
ауданының     халқына атаулы әлеу-  жылдың Республика-
халқына       меттік көмек көрсету  екінші сының Еңбек
атаулы        үшiн республикалық    жарты  және халықты
әлеуметтік    бюджеттен Ақтөбе     жылдығы әлеуметтік
көмек көрсету облыстық бюджетіне           қорғау
үшiн Ақтөбе   мақсатты трансферттер        министрлігі,
облыстық      бөлінуін қамтамасыз          Ақтөбе
бюджетіне     ету                          облысының
берiлетін                                  әкімі
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оказание государственной
адресной социальной помощи населению Аральского и Казалинского районов Кызылординской области.
*Примечание: перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 141-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354  <*>
Сноска. Дополнено приложением 141-3 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Актюбинской области
для оказания государственной адресной социальной помощи
населению Шалкарского района"
на 2005 год
1. Стоимость: 20000 тысяч тенге (двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка населения Шалкарского района Актюбинской области.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка областного бюджета Актюбинской области в целях оказания населению Шалкарского района государственной адресной социальной помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы*:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Целевые те-
кущие транс-
ферты об-
ластному
бюджету Ак-
тюбинской
области для  оказания го-
сударствен-
ной адресной
социальной
помощи насе-
лению Шал-
карского
района
Обеспечение
выделения
трансфертов из
республиканс-
кого бюджета
Актюбинскому
областному
бюджету для
оказания госу-
дарственной
адресной со-
циальной помо-
щи населению
Шалкарского
района.
В
течение
второго
полу-
годия
2005
года
Министерствотруда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
аким
Актюбинской
области

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Ақтөбе облысының Шалқар ауданының халқына мемлекеттік атаулы
әлеуметтiк көмек көрсету.
*Ескертпе: iске асыру жөніндегi iс-шаралардың тізбесi,
республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде
күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер
тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
142-қосымша
Ескерту. 142-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Халықты әлеуметтiк қорғаудың мемлекеттiк ұйымдары
кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау"
деген 022 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2051 мың теңге (екi миллион елу бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексі ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1132  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру үшiн, қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiптiк қызмет саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, машықтар мен дағдыларды жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы кадрлардың бiлiктiлiгін арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   022       Халықты       Халықты әлеуметтiк   Жыл     Қазақстан
әлеуметтік    қорғау саласындағы   бойы.   Республи-
қорғаудың     кадрлардың бiлiкті-          касының
мемлекеттік   лігiн арттыру бойынша        Еңбек және
ұйымдары      қызметтер сатып алу.         халықты
кадрларының   Біліктілікті арттыру         әлеуметтік
біліктiлігін  курстарынан өтетiн           қорғау ми-
арттыру және  кадрлардың орташа            нистрлігi.
оларды қайта  жылдық саны 200
даярлау       адам.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оказание государственной адресной социальной помощи населению Шалкарского района Актюбинской области.
*Примечание: Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 142
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
022 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций социальной защиты населения"
на 2005 год
1. Стоимость: 2051 тысяча тенге (два миллиона пятьдесят одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации кадров в области социальной защиты населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    022        Повышение    Приобретение услуг по    В те-  Министерство
квалификации повышению квалификации   чение  труда и
и перепод-   кадров в области со-     года   социальной
готовка кад- циальной защиты населе-         защиты
ров государ- ния.                            населения
ственных     Среднегодовое коли-             Республики
организаций  чество кадров, проходя-         Казахстан
социальной   щих курсы повышения
защиты насе- квалификации 200 чело-
ления        век.
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiң қазiргi заманғы экономикалық жағдайлары мен ресурстық мүмкiндiктерiне сәйкес, кәсіби қызмет талаптарына сай келетiн кадрларды сапалы оқытудың үйлесiмдi жүйесiн қалыптастыру және дамыту жолымен халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы кадрлардың кәсiби деңгейін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
143-қосымша
Ескерту. 143-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек
көрсетудi әдiснамалық қамтамасыз ету"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7144 мың теңге (жетi миллион бiр жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы Заңының 19, 35-баптары; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758  қаулысы , Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң 1998 жылғы 1 сәуiрдегi N 88-ө  бұйрығымен  бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 19 мамырда N 763 тiркелген "Қазақстан Республикасының халқына протездiк-ортопедиялық көмек берудiң тәртiбi туралы нұсқаулық".
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: протездеу және протездiк-ортопедиялық бұйымдарымен қамтамасыз ету бойынша әдiснамалық қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: нормативтiк құжаттарды әзiрлеу және мүгедектердiң оңалту және жүрiп-тұру жаңа жабдықтарын енгiзу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня кадров в области социальной защиты населения путем формирования и развития стройной системы качественного обучения кадров, которая отвечает требованиям профессиональной службы, в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства.
Приложение 143
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
023 "Методологическое обеспечение оказания инвалидам
протезно-ортопедической помощи"
на 2005 год
1. Стоимость: 7144 тысячи тенге (семь миллионов сто сорок четыре тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  19_ 35_  Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы", Инструкция "О порядке предоставления населению Республики Казахстан протезно-ортопедической помощи", утвержденная  приказом  Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 апреля 1998 года N 88-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 19 мая 1999 года N 763.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: методологическое обеспечение по протезированию и обеспечению протезно-ортопедическими изделиями.
5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение работ по разработке нормативных документов и внедрению новых средств реабилитации и передвижения инвалидов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------

1   023       Мүгедектерге  Протездеу және про-  Жыл     Қазақстан
протездiк-    тездiк-ортопедия-    бойы.   Республи-
ортопедиялық  лық көмектi, протез-         касының
көмек көрсе-  деу жөнiнде медици-          Еңбек және
тудi әдiсна-  налық қызметтер              халықты
малық қамта-  көрсетудi әдiстеме-          әлеуметтік
масыз ету     лiк қамтамасыз ету:          қорғау ми-
- протездiк-орто-            нистрлігі,
педиялық кәсiпорын-          "Экспери-
дар үшiн бұйымдардың         менталдық
жаңа түрлерiне тех-          протездеу
никалық құжаттама            республи-
әзiрлеу;                     калық
- протездiк-орто-            орталығы"
педиялық кәсiпорын-          РМҚК.
дар үшiн протездеу
және протез салу
саласында нормативтiк
құжаттар әзiрлеу;
- күрделi, ерекше
күрделi және қалыпты
емес зақымдануы бар
мүгедектердi протез-
деу жөнiндегi сынақ;
- тәжiрибе жұмыстарын
жүргізу, сондай-ақ
алғашқы протездеу;
- протездiк-ортопе-
диялық кәсiпорындар-
дың мамандарын про-
тездеуге және протез
салуға үйрету.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мүгедектердi протездеу және протездiк-ортопедиялық бұйымдармен, оның iшiнде жаңа технология бойынша жасалған протездермен қамтамасыз ету жөнiндегi медициналық қызметтер көрсетудi жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
144-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне Ұлы Отан соғысына
қатысушылар мен мүгедектерiнiң жол жүруiн қамтамасыз
ету үшiн берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 116602 мың теңге (бiр жүз он алты миллион алты жүз екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 60 жылдығын мерекелеуге дайындық және оны өткiзу жөнiндегі іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1173  қаулысы ; ТМД басшылары Кеңесiнiң Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына темiржол көлiгімен тегiн жүру құқығын беру туралы шешiмi.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн әлеуметтік қолдау.

1    023        Методологи-  Методологическое обеспе- В те-  Министерство
ческое обес- чение оказания протезно- чение  труда и
печение ока- ортопедической помощи и  года   социальной
зания инва-  медицинских услуг по            защиты
лидам про-   протезированию:                 населения
тезно-орто-  - разработка технической        Республики
педической   документации на новые           Казахстан,
помощи       виды изделий для протез-        РГКП "Рес-
но-ортопедических пред-         публиканский
приятий;                        центр экспе-
- разработка нормативных        риментального
документов в области            протезирова-
протезирования и проте-         ния"
зостроения для протезно-
ортопедических пред-
приятий;
- организация и проведе-
ние работ по внедрению
новых средств реабилита-
ции и передвижения инва-
лидов;
- проведение опытно-
экспериментальных работ
по протезированию инва-
лидов со сложными, особо
сложными и атипичными
формами увечья, а также
первичное протезирова-
ние;
- обучение протезирова-
нию и протезостроению
специалистов протезно-
ортопедических пред-
приятий.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение оказания медицинских услуг по протезированию и обеспечению протезно-ортопедическими изделиями инвалидов, в том числе протезами, изготовленными по новой технологии.
Приложение 144
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение проезда инвалидам
и участникам Великой Отечественной войны"
на 2005 год
1. Стоимость: 116602 тысячи тенге (сто шестнадцать миллионов шестьсот две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1173 "Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению празднования 60-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов"; Решение Совета глав СНГ о предоставлении участникам и инвалидам Великой Отечественной войны права на бесплатный проезд железнодорожным транспортом.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка участников и инвалидов Великой Отечественной войны.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне жеңiлдiктi жол жүру ақысын беру мақсатында облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне қаржылай көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   024       Облыстық      Облыстық бюджет-     Жыл     Қазақстан
бюджеттерге,  терге, Астана және   бойы.   Республи-
Астана және   Алматы қалаларының           касының
Алматы қа-    бюджеттерiне Ұлы             Еңбек және
лаларының     Отан соғысының               халықты
бюджеттерiне  мүгедектерi мен қа-          әлеуметтiк
Ұлы Отан      тысушыларына жылына          қорғау ми-
соғысына      бiр рет темiржол             нистрлiгi.
қатысушылар   көлiгiмен ТМД елдерi
мен мүгедек-  бойынша жүру құқығын
терiнiң жол   қамтамасыз ету үшiн
жүруiн қам-   Республикалық бюд-
тамасыз ету   жеттен трансферттер-
үшiн берiле-  дiң бөлiнуiн қамта-
тiн ағымдағы  масыз ету.
нысаналы
трансферттер
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне жылына ТМД елдерi бойынша бiр рет темiржол көлiгiмен жүру құқығын қамтамасыз ету.
* Ескертпе: iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi, республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
145-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жұмыспен қамтудың және кедейшiлiктiң
ақпараттық базасын дамыту"
деген 025 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 50000 мың теңге (елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексі ; Қазақстан Республикасының "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасындағы кедейлiктi төмендету жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" 2003 жылғы 26 наурыздағы N 296  қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в целях предоставления льготного проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    024        Целевые те-  Обеспечение выделения    В те-  Министерство
кущие транс- трансфертов из республи- чение  труда и
ферты об-    канского бюджета област- года   социальной
ластным бюд- ным бюджетам, бюджетам          защиты
жетам, бюд-  городов Астаны и Алматы         населения
жетам горо-  для обеспечения проезда         Республики
дов Астаны и один раз в год по стра-         Казахстан
Алматы на    нам СНГ железнодорожным
обеспечение  транспортом участникам и
проезда      инвалидам Великой Оте-
инвалидам и  чественной войны.
участникам
Великой Оте-
чественной
войны
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение проезда один раз в год по странам СНГ железнодорожным транспортом участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
* Примечание: Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 145
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
025 "Развитие информационной базы занятости и бедности"
на 2005 год
1. Стоимость: 50000 тысяч тенге (пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Закон  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения";  Закон  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2003 года N 296 "Об утверждении Программы по снижению бедности в Республике Казахстан на 2003- 2005 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: аз қамтамасыз етiлген отбасылардың деректер базасын құру, халықты әлеуметтiк қамсыздандыру деңгейiн, ұсынылатын әлеуметтiк қызметтер сапасын арттыруға жәрдемдесу, кедейлiк деңгейiнiң динамикасын бақылау арқылы органдардың халыққа мемлекеттiк, әлеуметтiк төлемдер төлеу мен көмек көрсету жөнiндегi жұмыстарының ұйымдастырылуын шүбәсiз жақсарту, халықты әлеуметтiк қамсыздандыру аясын кеңейту, кедейлiк деңгейiн төмендету, әлеуметтiк көмектiң атаулығын күшейту, жұмыссыздық деңгейiн төмендету, еңбек рыногындағы сұраныс пен ұсыныс динамикасын бақылау, кәсiптер мен мамандықтардың ұлғайтылған топтары бойынша, экономикалық қызмет түрлерi мен жекелеген өңiрлер бойынша еңбекке деген сұраныс пен ұсынысты ескере отырып, жұмысшыларға және мамандарға деген қажеттiлiктi болжау, әлеуметтiк қамсыздандыру жүйесiнде әлеуметтiк төлемдер мен аударымдардың бiрыңғай дербестендiрiлген есебiн жүргiзудiң және бақылаудың, жұмыспен қамту, кедейлiк және әлеуметтiк қорғау саласындағы ситуациялық үлгiлердi талдау, болжау және құрастыру үшiн ақпарат жасаудың бiрыңғай дербестендiрiлген жүйесiн құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Халықтың әлеуметтiк картасы", "Атаулы әлеуметтiк көмек", "Жұмыспен қамту", "Тұрғын үй субсидиялары" деректер базасының репликациялау және актуализациялау, есептеу техникасымен жарақтандыру, техникалық тапсырманы әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   025       Жұмыспен      Есептеу техникасын:  Жыл     Қазақстан
қамтудың      3 бiрлiк сервер, 18  бойы.   Республи-
және кедей-   дана - компьютер             касының
шіліктiң      сатып алу. Техника-          Еңбек және
ақпараттық    лық тапсырманы               халықты
базасын       әзiрлеу, "Халықтың           әлеуметтiк
дамыту        әлеуметтiк картасы",         қорғау ми-
"Атаулы әлеуметтiк           нистрлігі.
көмек", "Жұмыспен
қамту", "Тұрғын үй
субсидиялары" кіші
жүйелерiнiң деректер
базасының реплика-
циялау және актуа-
лизациялау жүйелерiн
құру.
___________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание базы данных малообеспеченных семей, содействие повышению уровня социального обеспечения населения, качества предоставляемых социальных услуг, несомненное улучшение организации работ органов с населением по оказанию им государственных, социальных выплат и помощи за счет отслеживания динамики уровня бедности, расширения охвата населения социальным обеспечением, снижения уровня бедности, усиление адресности социальной помощи, снижение уровня безработицы, отслеживание динамики спроса и предложения на рынке труда, прогноз потребности в рабочих и специалистах с учетом спроса и предложения труда по укрупненным группам профессий (занятий) и специальностей, по видам экономической деятельности и отдельным регионам, создание в системе социального обеспечения единой персонифицированной системы учета и контроля социальных выплат и отчислений, составления информации для анализа, прогнозирования и построения ситуационных моделей в сфере занятости, бедности и их социальной защиты.
5. Задачи бюджетной программы: репликация и актуализация базы данных "Социальная карта населения", "Адресная социальная помощь", "Занятость", "Жилищные субсидии", оснащение вычислительной техникой, разработка технического задания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    025        Развитие     Приобретение вычисли-    В те-  Министерство
информацион- тельной техники:         чение  труда и
ной базы     сервера - 3 единиц, ком- года   социальной
занятости и  пьютер - 18 единиц.             защиты
бедности     Разработка технического         населения
задания, создание систем        Республики
репликации и актуализа-         Казахстан
ции баз данных подсис-
тем: "Социальная карта
населения", "Адресная
социальная помощь", "За-
нятость", "Жилищные
субсидии".
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жеке тұлғалардың жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау органдарында тiркелуiн бiрыңғайландырумен, түрлi иерархиялық деңгейдегi осы органдардың құрылатын автоматтандырылған жүйелердiң жұмыс iстеуi мен өзара әрекеттесуі үшiн бiрыңғай ақпараттық кеңiстiк құруындағы, әлеуметтiк тұрғыдан маңызды мiндеттердi жүзеге асыру үшiн дұрыс және шынайы ақпарат беруiндегі өзара әрекеттестiктерiн қамтамасыз етумен байланысты проблемалардың шешiлуi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
146-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне мемлекеттiк мекемелер
мен қазыналық кәсiпорындардың бiрiншi және екiншi
разрядтағы жұмысшыларының лауазымдық айлықақыларын
(ставкаларын) есептеу үшiн коэффициенттердiң мөлшерiн
ұлғайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 026 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 365712 мың теңге (үш жүз алпыс бес миллион жеті жүз он екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы Конституциясының  28-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының  71-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттік қызметшi емес қызметкерлерi мен қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың бiрiншi және екiншi разрядтағы жұмысшыларын әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiне мемлекеттiк мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың бiрiншi және екiншi разрядтағы жұмысшыларының лауазымдық жалақыларын (ставкаларын) есептеу коэффициенттерiнiң мөлшерлерiн арттыруға арналған қаржылай қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: решения проблем, связанных с унификацией регистрации физических лиц в органах занятости и социальной защиты, с обеспечением взаимодействия между этими органами различных иерархических уровней, в создании единого информационного пространства для функционирования и взаимодействия создаваемых автоматизированных систем, в предоставлении достоверной и объективной информации для осуществления социально значимых задач.
Приложение 146
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
026 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размеров
коэффициентов для исчисления должностных окладов (ставок)
рабочих первого и второго разрядов государственных учреждений
и казенных предприятий"
на 2005 год
1. Стоимость: 365712 тысяч тенге (триста шестьдесят пять миллионов семьсот двенадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 28  Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года;  статья 71  Закона Республики Казахстан "О труде" от 10 декабря 1999 года;  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан N 41 от 11 января 2002 года "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и работников казенных предприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка рабочих первого и второго разрядов государственных учреждений и казенных предприятий.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы на увеличение размеров коэффициентов для исчисления должностного оклада (ставок) рабочим первого и второй разрядов государственных учреждений и казенных предприятий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------

1   026       Облыстық      Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
бюджеттерге,  касы Үкiметінiң      бойы.   Республи-
Астана және   шешiмiне сәйкес об-          касының
Алматы қа-    лыстық бюджеттерге,          Еңбек және
лаларының     Астана және Алматы           халықты
бюджеттерiне  қалаларының бюджет-          әлеуметтiк
мемлекеттік   терiне мемлекеттік           қорғау ми-
мекемелер мен мекемелер мен қазы-          нистрлiгi.
қазыналық кә- налық кәсiпорындар-
сiпорындардың дың бiрiншi және
бiрiншi және  екiншi разрядтағы
екiншi раз-   жұмысшыларының ла-
рядтағы жұ-   уазымдық жалақыларын
мысшыларының  (ставкаларын)
лауазымдық    есептеу коэффициент-
айлықақыларын терiнiң мөлшерлерiн
(ставкаларын) арттыруға республи-
есептеу үшiн  калық бюджеттен
коэффициент-  қаржы бөлiнуiн
тердiң мөлше- қамтамасыз ету.
рiн ұлғайтуға
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың бiрiншi және екiншi разрядтағы жұмысшыларын әлеуметтiк қолдау. Iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi, республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiндегi күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
147-қосымша
Ескерту. 147-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509 , 2005.11.24. N  1160  қаулыларымен.
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру
және әлеуметтік қорғау"
деген 027 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 11382902 мың теңге (он бiр миллиард үш жүз сексен екi миллион тоғыз жүз екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Халықтың көші қоны туралы" 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының  29-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Республикалық бюджеттен оралмандар үшін бөлінген қаражаттарды нысаналы пайдалану туралы ережені бекіту туралы" 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1194  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: 2005 жылға арналған оралмандардың көшіп келу квотасы бойынша өзінің тарихи отанына қайтып оралған этникалық қазақтарды жайластыру жолымен демографиялық ахуалды жақсарту және Қазақстан Республикасы халқының санын өсіру.

1    026        Целевые те-  Обеспечение выделения    В те-  Министерство
кущие транс- средств из республикан-  чение  труда и
ферты об-    ского бюджета областным  года   социальной
ластным бюд- бюджетам, бюджетам горо-        защиты
жетам, бюд-  дов Астаны и Алматы на          населения
жетам горо-  увеличение размеров             Республики
дов Астаны и коэффициентов для исчис-        Казахстан
Алматы на    ления должностного окла-
увеличение   да (ставок) рабочим пер-
размеров     вого и второго разрядов
коэффициен-  государственных учрежде-
тов для ис-  ний и казенных предприя-
числения     тий, согласно решению
должностных  Правительства Республики
окладов      Казахстан.
(ставок)
рабочих пер-
вого и вто-
рого разря-
дов государ-
ственных
учреждений
и казенных
предприятий
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка рабочих первого и второго разрядов государственных учреждений и казенных предприятий.
Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 147
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
027 "Переселение на историческую родину
и социальная защита оралманов"
на 2005 год
1. Стоимость: 11382902 тысячи тенге (одиннадцать миллиардов триста восемьдесят два миллиона девятьсот две тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 29  Закона Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1194 "Об утверждении Положения о целевом использовании средств, выделяемых из республиканского бюджета для оралманов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение демографической ситуации и рост численности населения Республики Казахстан путем обустройства этнических казахов, возвращающихся на свою историческую родину по квоте иммиграции оралманов на 2005 год.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: оралмандарды көшіруді және әлеуметтік қорғауды ұйымдастыру, сондай-ақ 2005 жылға арналған оралмандардың көшіп келу квотасы бойынша келген оралмандар отбасын және 1993-1998 жылдары көшіп келу квотасына енгізілген және тұрғын үймен қамтамасыз етілмеген оралмандардың отбасыларын тұрғын үймен қамтамасыз ету. Өткен жылдар мiндеттемелерiн өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   027       Оралмандарды
тарихи отанына
қоныстандыру
және әлеумет-
тік қорғау
2        100  Оралмандарды  2005 жылға арналған  Жыл     Қазақстан
уақытша       көшіп келу квотасы   бойы.   Республи-
орналастыру   бойынша келген орал-         касының
орталығы      мандардың 15000              Еңбек және
отбасын бейімделу ке-        халықты
зеңінде орналастыру.         әлеуметтік
қорғау ми-
нистрлігі
3        101  Оралмандардың Республикалық        Жыл     Қазақстан
көшіп келуі   бюджеттен оралмандар бойы.   Республи-
және әлеумет- үшін бөлінген                касының
тік қорғалуы  қаражат:                     Еңбек және
1) отбасының басшы-          халықты
сына - 15 АЕК мөлше-         әлеуметтік
рінде және отбасы            қорғау ми-
мүшелеріне - 10 АЕК          нистрлігі
мөлшерінде 2005 жылға
арналған көшiп келу
квотасы бойынша келген
оралмандарға және орал-
мандардың 2004 жылға
арналған көшiп келу
квотасына енгiзiлген,
бiрақ 2005 жылы келген
81 оралманға біржолғы
жәрдемақы төлеуге;
2) 2005 жылға арнал-
ған оралмандардың
көшіп келу квотасы
бойынша шет мемле-
кеттерден оралман-
дардың 70 отбасын
түпкілікті тұрғылықты
жеріне дейін ұйымдас-
қан түрде көшіруге
және олардың мүлкін
апаруға жұмсалады.
Иран Ислам
Республикасы - 2
рейс, Түрiк Респуб-
ликасы - 6 рейс;
3) Қазақстан Респуб-
ликасына жақын шет
елдерден, Қытай және
Монғолиядан Қазақ-
стан Республикасының
заңнамасында бекi-
тiлген көшiп келу
квотасына сәйкес
ұйымдасқан түрде
көшiруден тыс 14930
оралмандар отбасының
көлiк шығындарының
(жолақысы және мүлкін
әкелу) орнын толтыру.
Әр оралманның жола-
қысына - 10 АЕК-тен
аспайтын, оралман
отбасының мүлкiн
әкелуiне жұмсалатын
шығынды 50 АЕК-тен
аспайтын мөлшерде

5. Задачи бюджетной программы: организация переселения и социальная защита оралманов, а также обеспечение жильем семей оралманов, прибывших по квоте иммиграции оралманов на 2005 год, и семей оралманов, включенных в квоту иммиграции на 1993-1998 годы и не обеспеченных жильем. Возмещение обязательств прошлых лет.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2005 года N  1160 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    027        Переселение
на истори-
ческую ро-
дину и со-
циальная
защита
оралманов
2          100  Центр вре-   Размещение 15000 семей   В те-  Министерство
менного раз- оралманов, прибывших по  чение  труда и
мещения      квоте иммиграции на 2005 года   социальной
оралманов    год, на период адапта-          защиты
ции.                            населения
Республики
Казахстан
3          101  Переселение  Средства, выделяемые из  В те-  Министерство
и социальная республиканского бюджета чение  труда и
защита орал- для оралманов, направ-   года   социальной
манов        ляются на:                      защиты
1) выплату единовремен-         населения
ных пособий главе семьи         Республики
- в размере 15 МРП и            Казахстан
членам семей - в размере
10 МРП оралманам,
прибывшим по квоте
иммиграции на 2005 год,
и 81 оралману, включенному
в квоту иммиграции оралманов
на 2004 год, но прибывшему
в 2005 году;
2) организованное пере-
селение 70 семей орал-
манов и провоз их иму-
щества из иностранных
государств по квоте
иммиграции оралманов на
2005 год до конечного
места жительства. Ислам-
ская Республика Иран -
2 рейса, Турецкая Рес-
публика - 6 рейсов;
3) возмещение транспорт-
ных расходов (проезд и
провоз имущества) 14930
семьям оралманов, пере-
селившихся в Республику
Казахстан из стран ближ-
него зарубежья, Китая и
Монголии вне организо-
ванного переселения по
квоте, установленной
законодательством Рес-
публики Казахстан.
Оплата проезда каждого
оралмана - в размере не
более 10 МРП, оплата
затрат на провоз иму-
щества семьи оралмана
- не более 50 МРП;
Возмещение транспортных
расходов за проезд 1188
оралманам и оплата
провоза имущества 408
семьям оралманов,
включенным в квоту
иммиграции оралманов

төлеу; 1998, 2001-2004
жылдарға арналған
оралмандардың көшiп
келу квотасына енгiзiл-
ген, бiрақ 2005 жылы
келген 1188 оралманның
жол жүргенi үшiн көлiк-
тiк шығыстарды өтеу
және 408 оралмандар от-
басының мүлкiн әкелуге
ақы төлеу;
4) оралмандарды
тұрғылықты жерiне
дейiн баратын жолында
азық-түлiкпен және
дәрi-дәрмекпен
қамтамасыз ету;
5) оралмандарға құжат
берудi AEК-тің 20%-ы
мөлшерiнде (Қазақстан
Республикасы азаматы-
ның жеке куәлiгi)
және АЕК-тiң 0,03%-ы
мөлшерiнде ("оралман"
мәртебесiн алу
жөнiндегi куәлігі)
төлеу;
6) банк қызметтерiн
төлеуге жұмсалады.
4        102  Оралмандарды  2005 жылға арналған  Жыл     Қазақстан
тұрғын үймен  квота бойынша келген бойы.   Республи-
қамтамасыз    оралмандардың 15000          касының
ету           отбасын және 1993-           Еңбек және
1998 жылдары көшiп           халықты
келу квотасына ен-           әлеуметтік
гiзiлген және тұрғын         қорғау ми-
үймен қамтамасыз             нистрлiгi.
етiлмеген оралман-
дардың 8619 отбасын
және оралмандардың
2004 жылға арналған
көшiп келу квотасына
енгiзiлген 66 оралманды
Қазақстан Республи-
касы Yкiметiнiң
шешiмiне сәйкес
отбасының бiр мүшесiне
жүз еселенген айлық
есептiк көрсеткіш
есебiнен тұрғын үймен
қамтамасыз ету, банк
қызметін төлеу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: 2005 жылы келетiн оралмандар отбасы - 15000, оның iшiнде ұйымдасқан түрде келетiнi - 70, өз бетiнше келетiнi - 14930; ұйымдасқан түрде қоныс аудару бойынша көлiк шығындарының орнын толтыру және өз бетiнше келгендердiң көлiк шығындарын өтеу; оралмандардың 1998, 2001-2004 жылдарға арналған көшiп келу квотасына енгiзiлген, бiрақ 2005 жылы келген 1188 оралманның жол жүргенi үшін көлiктiк шығыстарды өтеу және 408 оралмандар отбасының мүлкiн әкелуге ақы төлеу; оралмандардың 2005 жылға арналған көшiп келу квотасына енгiзілген оралмандарға және оралмандардың 2004 жылға арналған көшiп келу квотасына енгiзiлген, бiрақ 2005 жылы келген 81 оралманға, сондай-ақ 2005 жылға арналған оралмандардың көшiп келу квотасы бойынша келген оралмандардың 15000 отбасын және 1993-1998 жылдары көшiп келу квотасына енгiзiлген және тұрғын үймен қамтамасыз етілмеген 8619 оралманды және оралмандардың 2004 жылға арналған көшiп келу квотасына енгiзілген 66 оралманды тұрғын үймен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
148-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң көшi-қон және
демография жөнiндегі ақпараттық жүйесiн құру"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

на 1998, 2001-2004 годы,
но прибывшим в 2005 году.
4) обеспечение оралманов
продуктами питания и
лекарственными средства-
ми в пути следования до
места жительства;
5) оплату документирова-
ния оралманов в размере
20% от МРП (удостовере-
ние личности гражданина
Республики Казахстан) и
0,03% от МРП (удостове-
рение на получение ста-
туса "оралман");
6) оплату банковских
услуг.
4          102  Обеспечение  Обеспечение жильем 15000 В те-  Министерство
жильем орал- семей оралманов, прибыв- чение  труда и
манов        ших по квоте иммиграции  года   социальной
оралманов на 2005 год, и        защиты
8619 оралманов, включен-        населения
ных в квоту иммиграции          Республики
на 1993-1998 годы,              Казахстан
и 66 оралманам,
включенным в квоту
иммиграции оралманов
на 2004 годи не
обеспеченных жильем, из
расчета сто кратного ме-
сячного расчетного пока-
зателя на одного члена
семьи в соответствии с
решением Правительства
Республики Казахстан,
оплата банковских услуг.
--------------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2005 года N  1160 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: прибытие семей оралманов в 2005 году - 15000, в том числе прибывающих организованно - 70, самостоятельно - 14930; возмещение транспортных расходов - по организованному переселению и компенсаций по транспортным расходам, прибывающим самостоятельно; возмещение транспортных расходов за проезд 1188 оралманам и оплата провоза имущества 408 семьям оралманов, включенным в квоту иммиграции оралманов на 1998, 2001-2004 годы, но прибывшим в 2005 году; обеспечение своевременности выплаты единовременных пособий оралманам, включенным в квоту иммиграции оралманов на 2005 год, и 81 оралману, включенному в квоту иммиграции оралманов на 2004 год, но прибывшим в 2005 году, а также обеспечение жильем 15000 семей оралманов, прибывающих по квоте иммиграции оралманов на 2005 год, и 8619 оралманов, включенных в квоту иммиграции на 1993-1998 годы и 66 оралманов, включенных в квоту иммиграции оралманов на 2004 год, и не обеспеченных жильем.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2005 года N  1160 .
Приложение 148
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
028 "Создание информационной системы Министерства труда
и социальной защиты населения Республики Казахстан
по миграции и демографии"
на 2005 год

1. Құны: 6354 мың теңге (алты миллион үш жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; Қазақстан Республикасының "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1132  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ақпараттандыруды қазiргi заман деңгейіне жеткiзуге бағытталған кешендi ақпараттандыру өткiзу, сонымен қатар есептеу техника құралдарымен жарақтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Оралмандар бойынша (Салық комитетiнiң "Салық төлеушiлер және салық салу объектiлерiнiң тiзiлiмi (СТ және COT) жүйесiн енгiзу жөніндегі талаптарын ескере отырып) деректер банкiн дамыту үшiн қосымша лицензиялар сатып алу, "Оралман" деректер базасын дамыту, есептеу техникасын сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   028       Қазақстан     "Оралман" деректер   Жыл     Қазақстан
Республикасы  базасын дамыту, 16   бойы    Республи-
Еңбек және    лицензия-лицеизия-           касының
халықты әлеу- лық бағдарламалық            Еңбек және
меттiк қорғау қамтамасыз етудi             халықты
министрлiгi-  сатып алу, техника-          әлеуметтік
нiң көшi-қон  лық құралдар, оның           қорғау ми-
және демогра- iшiнде: 26 комплект          нистрлігі
фия жөнiндегi компьютерлер, 23
ақпараттық    дана принтер мен 1
жүйесiн құру  дана сканер сатып
алу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: - қолданыстағы "Оралман" Деректер Базасын басқа мемлекеттiк органдарда әзiрленген деректер базасымен үйлестiру;
- берiлетін деректердiң қате болу мүмкiндігін жою; оларды қорғау мен сақтауды жүзеге асыру;
- ҚР ЕХӘҚМ Көшi-қон жөнiндегі комитетiнiң жұмысының өнiмдiлiгiн айтарлықтай арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
149-қосымша
213 - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетiне
бюджет саласы қызметкерлерiнiң жалақысына экологиялық
үстемеақыларды төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы
трансферттер"
деген 029 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 6354 тысячи тенге (шесть миллионов триста пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение комплексной информатизации, направленной на достижение современного уровня информатизации, а также оснащение средствами вычислительной техники.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение дополнительных лицензий для развития банка данных по оралманам (с учетом требований Налогового комитета по внедрению системы "Реестр налогоплательщиков и объектов налогооблажения" (РН и ОН), развитие базы данных "Оралман", закуп вычислительной техники.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    028        Создание ин- Приобретение лицензион-  В те-  Министерство
формационной ного программного обес-  чение  труда и
системы Ми-  печения - 16 лицензий,   года   социальной
нистерства   развитие базы данных            защиты
труда и со-  "Оралман", приобретение         населения
циальной     технических средств, в          Республики
защиты насе- том числе: компьютеры 26        Казахстан
ления Рес-   комплектов, принтеры -
публики Ка-  23 штук и сканер - 1
захстан по   штука.
миграции и
демографии
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: - совмещение существующей Базы Данных "Оралман" с базами данных, разрабатываемых в других государственных органах;
- исключение возможности ошибки передаваемых данных; осуществление их защиты и сохранности;
- значительное повышение производительности работы Комитета по миграции МТСЗН РК.
Приложение 149
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
029 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Восточно-Казахстанской области для выплаты экологических надбавок
к заработной плате работников бюджетной сферы"
на 2005 год

1. Құны: 67200 мың теңге (алпыс жетi миллион екi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттік  кодексi ; Қазақстан Республикасының "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" 1992 жылғы 13 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экологиялық күйзелiс салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: бюджет саласы қызметкерлерiнiң жалақысына экологиялық үстемеақы төлеу мақсатында Шығыс-Қазақстан облыстық бюджетiн қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |    Бағдарламаны    | Іске  |  Жауапты
п/п|дар-|бағ- |бағдарлама-|     іске асыру     | асыру | орындау-
|лама|дар- |  лардың   |     жөніндегі      |мерзімі|  шылар
|коды|лама |  атауы    |     іс-шаралар     |       |
|    |коды |           |                    |       |
___________________________________________________________________
1    2    3        4               5              6         7
___________________________________________________________________
1   029       Шығыс Қазақ-  Бюджет саласы қыз-   Жыл     Қазақстан
стан облысы-  меткерлерiнiң жала-  бойы    Республи-
ның облыстық  қысына экологиялық           касының
бюджетiне     үстемеақы төлеу              Еңбек және
бюджет саласы мақсатында Шығыс-            халықты
қызметкерле-  Қазақстан облыстық           әлеуметтiк
рiнiң жалақы- бюджетiне республи-          қорғау ми-
сына эколо-   калық бюджеттен              нистрлiгi
гиялық үсте-  трансферттер бөлiнуiн
меақыларды    қамтамасыз ету.
төлеуге
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бюджет саласы қызметкерлерiнiң жалақысына экологиялық үстемеақы төлеу.

1. Стоимость: 67200 тысяч тенге (шестьдесят семь миллионов двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная защита граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка областного бюджета Восточно-Казахстанской области в целях выплаты экологических надбавок к заработной плате работников бюджетной сферы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !    (подпрограмм)       !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !           5            !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    029        Целевые те-  Обеспечение выделения    В те-  Министерство
кущие транс- трансфертов из республи- чение  труда и
ферты об-    канского бюджета Восточ- года   социальной
ластному     но-Казахстанскому об-           защиты
бюджету Вос- ластному бюджету для            населения
точно-Казах- выплаты экологических           Республики
станской об- надбавок к заработной           Казахстан
ласти для    плате работников бюджет-
выплаты      ной сферы.
экологичес-
ких надбавок
к заработной
плате работ-
ников бюд-
жетной сферы
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выплата экологических надбавок к заработной плате работников бюджетной сферы.