2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіментінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгінiң;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
55-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Төтенше жағдайлардың алдын алу, жою және мемлекеттiк
материалдық резерв жүйесiн басқару саласындағы уәкiлеттi
органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 4382661 мың теңге (төрт миллиард үш жүз сексен екi миллион алты жүз алпыс бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерiнің мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы Заңының  13-бабы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi  Заңы ; "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "Авариялық құтқару қызметтерi және құтқарушылардың мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы  Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы  Заңы ;
"Төтенше жағдайлар жөніндегi республикалық автоматтандырылған ақпараттық-басқару жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1994 жылғы 11 қазандағы N 1159  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерiнің нысандық және арнайы киiм-кешектерінің үлгiлерi мен тиесілілiгi нормаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 15 қаңтардағы
N 13  қаулысы ; "Төтенше жағдайлар саласында білімдi насихаттау, халықты және мамандарды оқытып-үйрету, хабардар ету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 50  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнің мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1112  қаулысы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы өзара әрекеттестiк туралы келiсiм" ТМД Үкiметi Басшылары Кеңесiнің 1993 жылғы 22 қаңтардағы  Келiсiмi .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан согласно приложениям 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 55
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области предупреждения, ликвидации чрезвычайных ситуаций
и управления системой государственного материального
резерва" на 2006 год
1. Стоимость:  4382661 тысяча тенге (четыре миллиарда триста восемьдесят два миллиона шестьсот шестьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей"; Закон  Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности";  Закон  Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей";  Закон  Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О Гражданской обороне";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года N 453 "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год";  Закон  Республики Казахстан от 28 февраля 2004 года N 528 "О безопасности и охране труда";  постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 года N 1159 "О создании республиканской автоматизированной информационно-управляющей системы по чрезвычайным ситуациям";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 13 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного и специального обмундирования сотрудников органов противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 50 "Об утверждении Правил информирования, пропаганды знаний, обучения населения и специалистов в области чрезвычайных ситуаций";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";  Соглашение  Совета глав правительств СНГ "Соглашение о взаимодействии в области предупреждения и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" от 22 января 1993 года.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : төтенше жағдайлардың алдын алу, жою саласындағы жүктелген функцияларды тиiмдi орындаудың жетiстiктерi үшiн уәкiлеттi органның қызметiн ұйымдастыру және мемлекеттiк материалдық резервтi құру мен дамытуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы арнайы орындаушылық және рұқсат беру функцияларын жүзеге асыру, мемлекеттік материалдық резервтер, өрт және өнеркәсiптiк қауiпсіздiк саласындағы мемлекеттiк бақылау және қадағалау, өнеркәсiпте, тау-кен қадағалау және Азаматтық қорғаныс iс-шараларын орындауды қадағалау, өрт сөндiрудi ұйымдастыру; кәсiби қызмет саласында өздерінің лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарын және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiруге сәйкес бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білiм беру, шеберлiгi мен дағдыларын жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Төтенше
жағдай-
лардың
алдын алу,
жою және
мемлекеттік
материалдық
резерв
жүйесiн
басқару
саласындағы
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Төтенше жағдайлардың
алдын алу, жою
саласында бiрыңғай
мемлекеттік саясат
жүрізудің тиiмділігін
арттыру және
мемлекеттік материалдық
резервті қалыптастыру
мен дамытуды қамтамасыз
ету үшін орталық
органның аппаратында
198 штаттық бiрлікті
ұстау. Ресей
Федерациясы Төтенше
жағдайлар министрлі-
гінің Азаматтық қорғаныс академиясында оқитын тыңдаушылардың және олардың отбасы-
ларының белгіленген
орынға бару және керi қайту транспорттық шығындарын қамтамасыз ету. Өрт және өнеркәсіптік қауіпсіз-
дік саласындағы нормативтік құжаттарды,
оның iшiнде:
стандарттарды,
ережелерді, нұсқауларды,
басшылықтар мен
ұсынымдарды әзiрлеу
жөнiнде қызмет
көрсетудi төлеу.
Жыл
iшiнде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағдай-
лар
минис-
трлігі,
мемле-
кеттік
матери-
алдық
ре-
зервтер
коми-
тетi,
Төтенше
жағдай-
лар
сала-
сындағы
мемле-
кеттік
бақылау
және
қада-
ғалау
коми-
теті
3
002
Аумақтық
органдардың
аппараттары
Төтенше жағдайлардың
алдын алу, жою
саласындағы жүктелген
мiндеттердi тиiмдi
орындау үшін аумақтық
органдардың аппаратында
3812 штаттық бiрлікті
ұстау. Мемлекеттік
органдардың дер кезiнде
мән беруi және жедел
әзiрлігі үшін
материалдық-техникалық
базаны нығайту және
дамыту, оның iшiнде:
кондиционерлер,
бейнекамералар,
цифрлы фотоаппараттар,
теледидарлар, сейфтер,
радиостансалар, байланыс пультін,
ұтқыр іске қосу
қондырғыларына арналған
электр агрегатын,
"Айком" радиостансия-
сына ЗИП, тоңазытқыштар,
жылуды есептеу аспабын,
бейнемонтаж платасын,
кепілдi қуат беру
блогын, дублексті
сүзгілер, автоматты
тюнерлер, кинопроектор,
автоматты анықтамалық
қондырғы, көшіру
аппараттарын,
бейнемагнитофондар,
факсимильдi аппараттар,
ажыратылатын
объективтер жиынтығын,
цифрлау платасын сатып
алу.
Алматы облысының
Төтенше жағдайлар
департаментiнің
Талдықорған қаласына
көшіруге байланысты
әкiмшілік ғимарат және
пәтер сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағдай-
лар
минис-
трлігі мен
Төтенше
жағдай-
лар
сала-
сындағы
мемле-
кеттік
бақылау
және
қада-
ғалау
коми-
тетінің
аумақ-
тық
орган-
дары
4

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  организация деятельности уполномоченного органа для достижения эффективного выполнения возложенных функций в области предупреждения, ликвидации чрезвычайных ситуаций и формирования государственного материального резерва.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление специальных исполнительных и разрешительных функций в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, государственного материального резерва, государственный контроль и надзор в области обеспечения пожарной и промышленной безопасности, надзор за безопасным ведением работ в промышленности, горный надзор и надзор за выполнением мероприятий Гражданской обороны, организация тушения пожаров; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
предупреж-
дения, лик-
видации
чрезвычайных
ситуаций и
управления
системой
государст-
венного ма-
териального
резерва
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание аппарата
центрального органа
в количестве 98
штатных единиц для
повышения эффектив-
ности проведения
единой государст-
венной политики в
области предупреж-
дения, ликвидации
чрезвычайных ситуа-
ций и обеспечение
формирования госу-
дарственного мате-
риального резерва.
Обеспечение транс-
портных расходов к
месту назначения и
обратно слушателей,
обучающихся в Ака-
демии гражданской
защиты Министерства
чрезвычайных ситуа-
ций Российской Фе-
дерации, и членов
их семей.
Оплата услуг по
разработке норма-
тивных документов
в области пожарной
и промышленной
безопасности, в том
числе: стандарты,
правила, инструк-
ции, положения,
руководства и реко-
мендации.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан,
Комитет по
государствен-
ным материаль-
ным резервам,
Комитет по
государствен-
ному контролю
и надзору
в области
чрезвычайных
ситуаций
Министерства
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
Содержание аппарата
территориальных ор-
ганов в количестве
3812 единиц для
эффективного выпол-
нения возложенных
функций в области
предупреждения,
ликвидации чрезвы-
чайных ситуаций.
Развитие и укрепле-
ние материально-
технической базы,
приобретение:
кондиционеров,
видеокамер, цифро-
вых фотоаппаратов,
телевизоров, сей-
фов, радиостанций,
пульта связи,
электроагрегата для
мобильных пусковых
установок, ЗИП к
радиостанции "Ай-
ком", холодильни-
ков, прибора учета
тепла, плата видео-
монтажа, блока
гарантированного
питания, дублексных
фильтров, автомати-
ческих тюнеров,
кинопроектора,
справочной автома-
тической установки,копировальных аппа-
ратов, видеомагни-
тофонов, факсимиль-
ных аппаратов, ком-
плекта съемных
объективов, плата
оцифровки для свое-
временного реагиро-
вания и оперативной
готовности государ-
ственных органов.
Обеспечение админи-
стративным зданием
и  жильем сотрудни-
ков Департамента по
чрезвычайным ситуа-
циям Алматинской
области в связи с
передислокацией в
г. Талдыкорган
В те-
чение года
Территориаль-
ные органы
Министерства
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан,
Комитета по
государтвенно-
му контролю и
надзору
в области
чрезвычайных
ситуаций
Министерства
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан.
4

007
Мемлекеттiк
қызметшi-
лердiң
білікті-
лiгiн
арттыру
"Төтенше жағдайлар
саласындағы мемлекеттік
бақылау және қадағалау"
тақырыбы бойынша
мемлекеттік қызметшілердің
біліктілігін арттыру
жөнiндегі қызмет
көрсетулерді сатып
алу. Мемлекеттік және
ағылшын тiлдерiн оқыту.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағдай-
лар
минис-
трлігі
5
008
Мемлекеттiк органдардың
ғимарат-
тарын,
үй-жай-
лары мен
құрылыс-
тарын
күрделi
жөндеу
Ғимараттар мен
құрылыстарды
күрделi жөндеу жөнiнде
жұмыстарды төлеу, оның
iшiнде:
1) Қызылорда облысы
Төтенше жағдайлар
департаментiнің
әкiмшілік ғимаратын;
2) Атырау облысы
Төтенше жағдайлар
департаментінің
әкімшілік ғимаратын;
3) Павлодар ауданы
Рождественка селосындағы Павлодар облысы Төтенше жағдайлар департаментi-
нің ұзақ сақтауға арналған материалдық- техникалық қоймасының үй-жайларын және сақтау орындарын;
4) Алматы қаласы
Төтенше жағдайлар
департаментінің
әкiмшілік ғимаратын;
5) Қарағанды облысы
Төтенше жағдайлар  департаментінің әкімшілік ғимаратын;
6) Ақтөбе облысы
Төтенше жағдайлар
департаментінің әкімшілік ғимаратын;
7) Оңтүстік Қазақстан
облысы Мемлекеттік
бақылау және қадағалау
басқармасын;
8) Жамбыл облысы
Төтенше жағдайлар
департаментiнің
әкiмшілік ғимаратын;
9) Астана қаласы
Төтенше жағдайлар
департаментiнің
әкiмшілік ғимаратын;
10) Талдықорған
қаласының әкiмшілік
ғимаратын.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағдай-
лар
минис-
трлігі
мен
төтенше
жағдай-
лар
сала-
сындағы
мемле-
кеттік
бақылау
және
қада-
ғалау
коми-
теті
аумақ-
тық
орган-
дары
6
009
Мемлекеттiк
органдарды
материал-
дық-техни-
калық
жарақ-
тандыру
Жедел әзiрлiкті арттыру
және қабылданатын
шешiмдердің сапасын
жақсарту үшін мемлекеттік
органдардың
материалдық-техникалық
базасын нығайту және
дамыту, оның ішінде:
автобус, Нива
автомобилін; ГАЗ 3110,
ГАЗ 33023, УАЗ, Нива
21213, Тойота-Хайяс
шағын автобусын, АШ-5
ГАЗ 3221 автомобилiн;
МИ 171 тікұшағын;
кондиционерлер;
жабдықтар, оның ішінде:
шуыл генераторларын,
желілік сүзгілер; офис
жиһаздарын, байланыс
құралдарын; ұйымдастыру
техникасын, оның
ішінде: көшіру
аппараттарын,
факсимильді аппараттар,
цифрлы шағын баспахана,
қатты дискiге телефон
сөйлесулерiн жазу
қондырғысын,
оверхед-проекторын,
сыртқы бейне бақылау
камерасын, бейне
бақылау жүйесiн;
электр жабдықтарын,
оның ішінде:
аккумулятор
реаниматорын,
аккумулятор батареясын,
электр-генераторын;
тағы басқа жабдықтарды
(дозиметрлер-
радиометрлер, гамма
сәуле шығарудың сигнал
беруші индикаторын,
гидравликалық
көтергіштер, жел беруге
арналған сорғы) сатып
алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағдай-
лар
минис-
трлігі
мен
аумақ-
тық орган-
дары,
мемле-
кеттік
матери-
алдық
ре-
зервтер
коми-
тетi,
Төтенше
жағдай-
лар
сала-
сындағы
мемле-
кеттік
бақылау
және
қада-
ғалау
коми-
теті
мен
аумақ-
тық
орган-
дары
7

007
Повышение
квалификации
государст-
венных слу-
жащих
Приобретение услуг по повышению квали-
фикации государст-
венных служащих по
теме:
"Государственный
контроль и надзор
в области чрезвы-
чайных ситуаций".
Срок реализации
II-III квартал.
Обучение государст-
венному и английс-
кому языкам.
Срок реализации
II-IV квартал.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан.
5
008
Капитальный
ремонт зда-
ний, помеще-
ний и госу-
дарственных
органов
Оплата работ по
капитальному ремонту зданий и
сооружений
в том числе:
1) административно-
го здания Департа-
мента по чрезвычай-
ным ситуациям Кзыл-
ординской области;
2) административно-
го здания Департа-
мента по чрезвычай-
ным ситуациям Аты-
рауской области;
3) помещений и хра-
нилищ материально-
технического склада
длительного хране-
ния Департамента по
чрезвычайным ситуа-
циям Павлодарской
области, по адресу
Павлодарский район
с. Рождественка;
4) административно-
го здания Департа-
мента по чрезвычай-
ным ситуациям
города Алматы;
5) административно-
го здания Департа-
мента по чрезвычай-
ным ситуациям Кара-
гандинской области;
6) административно-
го здания Департа-
мента по чрезвычай-
ным ситуациям Актю-
бинской области;
7) Управление госу-
дарственного конт-
роля и надзора
Южно-Казахстанской
области;
8) административно-
го здания Департа-
мента по чрезвычай-
ным ситуациям Жам-
былской области;
9) административно-
го здания Департа-
мента по чрезвычай-
ным ситуациям г.
Астана;
10) административ-
ного здания г. Тал-
дыкорган
В те-
чение
года
Территориаль-
ные органы
Министерства
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан,
Комитета по
государствен-
ному контролю
и надзору
Министерства
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан.
6
009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных орга-
нов
Развитие и укрепле-
ние материально-
технической базы
государственных
органов, приобрете-
ние: автобуса,
автомобили Нива,
Газ 3110, Газ
33023, Уаз, Нива
21213, микроавтобус
Тойота - Хайяс,
автомобиль АШ-5
ГАЗ 3221; вертолет
МИ 17; кондиционе-
ры, оборудование,
в том числе: генератор шума,
фильтры сетевые;
офисная мебель, средства связи,
оргтехника,
в том числе: копи-
ровальные аппараты,
факсимильные аппа-
раты, цифровая
мини-типография,
устройство записи
телефонных перего-
воров на жесткий
диск, оверхед-
проектор, камера
наружного видеонаб-
людения, система
видеоконтроля;
электрооборудова-
ние, в том числе:
реаниматор аккуму-
ляторов, аккумуля-
торная батарея,
электрогенератор;
прочее оборудование
(дозиметры - радио-
метры, сигнализатор
- индикатор гамма-
излучения, подъем-
ники гидравличес-
кие, насос для под-
качки) для повыше-
ния оперативной
готовности и улуч-
шения качества при-
нимаемых решений.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные орга-
ны, Комитет по
государствен-
ному материа-
льному резер-
ву, Комитет по
государствен-
ному контролю
и надзору и
его террито-
риальные орга-
ны.
Территориаль-
ные органы
Министерства
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан
7

017
Ақпараттық
жүйелердiң
жұмыс
iстеуiн
қамтамасыз
ету және
мемлекеттік
органдарды
ақпараттық-
техникалық
қамтамасыз
ету
Шығыс материалдарын
сатып алу. Интернет
жүйесiне кірiп жұмыс
iстеу қызметтері.
Есептеу техникасы
құралдарына техникалық
қызмет көрсету.
Ақпараттық жүйелерді
сүйемелдеу. Лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз ету
бағдарламаларын орнату
және сүйемелдеу.
Әкiмшілiк ету. Есептеу
техникасы мен
лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз ету
бағдарламаларын сатып
алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағдай-
лар
минис-
трлігі
мен аумақ-
тық
орган-
дары,
мемле-
кеттік
матери-
алдық
ре-
зервтер
коми-
тетi,
Төтенше
жағдай-
лар
сала-
сындағы
мемле-
кеттік
бақылау
және
қада-
ғалау
коми-
теті
мен
аумақ-
тық
орган-
дары
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
а) өрт қауiпсiздiгi саласында 5 нормативтік құжатты, өнеркәсiптік қауiпсіздiк саласында 30 нормативтiк құжатты (мемлекеттiк стандарттар, ережелер мен ұсынымдар) бекiту; 80 мың шаруашылық жүргiзу объектiлерiне өрт-техникалық тексерiстер жүргiзу, салынып жатқан және қайта жаңғыртылған ғимараттардың 6 мың жобасын қарау, бұқаралық ақпарат құралдарында 850 сөйлеген сөздердi жариялау.
б) - 42 адамның кәсiби деңгейiн арттыру, оның iшiнде: 32 адам аумақтық органдардан;
- 110 адамды мемлекеттiк тiлге оқыту, оның ішінде: 74 адам аумақтық органдардан;
- 36 адамды ағылшын тiлiне оқыту.
Түпкiлiктi нәтиже:
а) төтенше жағдайлар оқиғасын азайту және барынша азайту, оның ішінде: төтенше жағдайлардан күтілетін материалдық залалды 2-3%-ға азайту, зардап шеккендер мен қаза болғандардың санын 3-4%-ға азайту, құтқарылғандардың санын 5-6%-ға арттыру жөнінде iс-шаралар өткiзу;
б) мемлекеттік қызметшілердің кәсiби деңгейiн 30%-ға арттыру қажеттiгiн қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметшілердi мемлекеттік тiлге оқытуды 36%-ға және ағылшын тiлiне оқытуды 12%-ға арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
1) жылына бiр маманды ұстауға - 1052,9 мың теңге;
2) өнеркәсiптік қауіпсіздiк саласында 49 100 мың теңге сомаға, өрт қауiпсiздiгi саласында 7650,0 мың теңге сомаға нормативтiк құжаттарды әзiрлеу;
3) бiр мемлекеттiк қызметшiнiң бiлiктілiгiн арттыруға жұмсалатын орташа шығын - 11 мың теңге;
4) бiр мемлекеттік қызметшіге мемлекеттiк тiлдi үйрету үшiн жұмсалатын орташа шығын - 9 мың теңге;
5) бiр мемлекеттiк қызметшіге ағылшын тiлiн үйрету үшін жұмсалатын орташа шығын - 13 мың теңге жұмсалады.
Сапасы:
а) адами факторға, зардап шеккендер мен қаза болғандардың санына. сондай-ақ өндiрiстiк объектілер мен жеке меншiк секторлардағы өрттердің, табиғи апаттардың нәтижесiнде келтiрiлген материалдық шығындарға байланысты төтенше жағдайлар санының өсуiн 100% ұстау; б) қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сай мемлекеттік қызметтердің кәсiби талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшiлердің кәсiби деңгейiн; мемлекеттiк тiлдi оқып-үйрену курсын бiтiргеннен кейiн мемлекеттік тiл бойынша iс жүргiзуге көшкен мемлекеттiк қызметшiлердің үлесiн 3%-ға, ағылшын тiлiн оқып-үйрену курсын бiтiргеннен кейiн ағылшын тiлiнде құжаттармен жұмыс iстейтiн мемлекеттік қызметшiлердің үлесiн 2%-ға арттыру.
Уақтылығы:
- дер кезiнде мән беру, белгіленген регламент аясында төтенше жағдайлардың алдын алу, жою;
- жасалынған келiсiм-шарттарға сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
56-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды
жоюды ұйымдастыру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Приобретение рас-
ходных материалов.
Услуги доступа к
сети Интернет.
Системно-техничес-
кое обслуживание
средств вычисли-
тельной техники.
Сопровождение
информационных
систем. Установка
и сопровождение
лицензионных прог-
раммных продуктов.
Администрирование.
Приобретение вычис-
лительной техники и
лицензионных прог-
раммных продуктов.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные орга-
ны, Комитет по
государствен-
ному материа-
льному резер-
ву, Комитет по
государствен-
ному контролю
и надзору и его террито-
риальные
органы.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
а) утверждение 5 нормативных документов в области пожарной безопасности, 30 нормативных документов в области промышленной безопасности (государственных стандартов, правил и рекомендаций).
Проведение пожарно-технического обследования 80 тысяч объектов хозяйствования, рассмотрение 6 тысяч проектов, строящихся и реконструируемых зданий, опубликование 850 выступлений в средствах массовой информации;
б) - повышение профессионального уровня 42 человека, в том числе: территориальных органов 32 человека;
- обучение государственному языку 110 человек, в том числе: территориальных органов 74 человека;
- обучение английскому языку 36 человек.
Конечный результат:
а) проведение мероприятий по снижению и минимизации случаев чрезвычайных ситуаций, в том числе: снижение ожидаемого материального ущерба от чрезвычайных ситуаций на 2-3 %, снижение количества пострадавших и погибших на 3-4 %, увеличение количества спасенных на 5-6 %;
б) обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 30 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 36 % и в обучении английскому языку государственных служащих на 12 %.
Финансово-экономический результат:
1) содержание одного специалиста в год - 1052,9 тыс. тенге;
3) разработка нормативных документов в области промышленной безопасности на сумму 49 100 тыс. тенге, в области пожарной безопасности на сумму 7650,0 тыс. тенге;
4) средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 11 тыс. тенге;
5) средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 8,5 тыс. тенге;
6) средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - 13 тыс. тенге.
Качество:
а) 100 % сдерживание роста количества чрезвычайных ситуаций связанных с человеческим фактором, количества погибших и пострадавших, а также материального ущерба в результате пожаров, стихийных бедствий как на производственных объектах, так и в частном секторе;
б) повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 3 %; доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 2 %; доля государственных служащих, которые назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации - 2 %.
Своевременность: своевременное реагирование, предупреждение, ликвидация чрезвычайных ситуаций в рамках установленного регламента; в соответствии с заключаемыми договорами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 56
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Организация ликвидации чрезвычайных ситуаций природного
и техногенного характера" на 2006 год

1. Құны : 14372999 мың теңге (он төрт миллиард үш жүз жетпiс екi миллион тоғыз жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегi  Заңы ; "Өрт қауіпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "Авариялық-құтқару қызметi және құтқарушылардың мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы  Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы  Заңы ; "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "28237, 52859 және 68303 әскери бөлімдерiн Қазақстан Республикасы Азаматтық қорғаныс штабына бағындыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 6 сәуiрдегi N 264  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегi агенттігiнiң мемлекеттік мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 15 наурыздағы N 400  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнің Республикалық дағдарыс орталығын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 13 қаңтардағы N 40  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнің мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1112  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : төтенше жағдайлар қаупi төнген және туындаған кезде Қазақстан Республикасының халқын, шаруашылық объектiлерiн және аумағын қорғау, төтенше жағдайларға дер кезiнде ден қою, төтенше жағдайлар туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу, ұдайы дайындықта тұратын авариялық-құтқару күштерiн және төтенше жағдайларды жою құралдарын қалыпты және үздiксiз басқаруды қамтамасыз ету. Селдiң, қар көшкiнiнiң, сырғыманың (лай көшкінін), опырылудың алдын алу және олардың зардаптарын жою, сел және жер сілкінісі құбылыстарын болжау, селден қорғау құрылыстарының пайдаланылуын, сел жүру қаупi бар объектілерге және сел ағындарына мониторинг пен бақылауды, қауiптi табиғи құбылыстардың (сел ағынының, қар көшкiнiнің, сырғыманың, опырылудың, жер сiлкінісiнің) әсерiнен Қазақстан Республикасы халқының, шаруашылық объектiлерi мен жерлерiнің сенiмдi қорғалуын қамтамасыз ету, олардың зардаптарын жоюды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысу. Республикалық жедел-құтқару жасағының, жедел-құтқару қызметтерiнің, әскери бөлiмдердің, өңiрлiк аэромобильдi авариялық-құтқару жасақтарының, "Қазселденқорғау" мемлекеттiк мекемесінің, өртке қарсы қызметтің мемлекеттiк мекемелерінің табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде және оларды жою барысында қалыпты жұмыс iстеуi үшін оларды қажеттi жабдықпен, автокөлiкпен, керек-жарақпен жарақтандыру. Құтқару бөлiмшелерiн төтенше жағдайлар аймақтарындағы авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізуге, трансшекаралас сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде өзара iс-қимылдарды ұйымдастыруға оқыту (үйрету), Өрт қауіпсіздiгі, өрттердің алдын алу және оларды жою, шаруашылық ету объектiлерi мен тұрғын үйлердің өртке қарсы қорғалуын арттыру саласындағы жұмысты жетiлдiру. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар кезiнде халыққа жедел көмек көрсету. Төтенше жағдайлардан зардап шеккен халықтың тыныс-тiршiлiгiн қамтамасыз етуге арналған тыныс-тiршілiктi қамтамасыз ету және материалдық құралдар қорларын құру.

1.  Стоимость: 14372999 тысяч тенге (четырнадцать миллиардов триста семьдесят два миллиона девятьсот девяносто девять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности";  Закон  Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей";  Закон  Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О Гражданской обороне";  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год";  постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 264 "О подчинении воинских частей 28237, 52859, 68303 штабу Гражданской обороны Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2000 года N 400 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 января 2001 года N 40 "О создании государственного учреждения "Республиканский кризисный центр" Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  защита населения, хозяйственных объектов и территории Республики Казахстан при угрозе и возникновении чрезвычайных ситуаций, своевременное реагирование на чрезвычайные ситуации, прием и обработка информации о чрезвычайных ситуациях, обеспечение устойчивого и непрерывного управления аварийно-спасательными силами постоянной готовности и средствами ликвидации чрезвычайных ситуаций. Предупреждение селей, снежных лавин, оползней, обвалов и ликвидация их последствий, прогнозирование селевых явлений и землетрясений, обеспечение эсплуатации селезащитных сооружений, мониторинга и контроля над селеопасными объектами и селевыми потоками, надежной защиты населения, хозяйственных объектов и земель Республики Казахстан от воздействия опасных природных явлений (селевые потоки, снежные лавины, оползни, обвалы, сильные землетрясения), участие в организации и проведении ликвидации их последствий.
Усовершенствование работы в области пожарной безопасности, предупреждения и ликвидации пожаров, повышению противопожарной защиты объектов хозяйствования и жилых домов. Оперативное оказание помощи населению в условиях чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi :   бейбiт уақыттағы төтенше жағдайлар кезiндегi iс-қимылдарға жоғары дайындықты, апат аймақтарына және берiлген әскери тапсырмалар орындалатын аймақтарға авариялық-құтқару күштерінің жылдам ден қоюы әрi дер кезінде солай қарай жылжуын қамтамасыз ету, төтенше жағдайлардың зардаптарын жою бойынша iздестiру-құтқару жұмыстарын және басқа да шұғыл жұмыстарды жедел жүргізу, жетуге қиын аймақтарда, аса күрделi объектiлерде құтқару және iздестiру-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру әрi жүргiзу, дүлей апаттардың, авариялардың және апаттардың салдарынан зардап шегушiлерге шұғыл көмек көрсету, радиомобильдік, радиотелефондық, транктік, спутниктiк байланыс түрлерi арқылы төтенше жағдайлар туралы ақпаратты дер кезiнде және тұрақты қабылдау, алынған ақпаратты жедел өңдеу, авариялық-құтқару күштерi мен төтенше жағдайлар басқарылатын пунктте жедел қызметкерлердің тәулiк бойы кезекшілігiн қамтамасыз ету, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы мемлекеттiк басқару органдарымен үздіксіз және тиiмдi байланысты қамтамасыз ету. Республикалық жедел-құтқару жасақтарының, өңiрлiк аэромобильдi жедел-құтқару жасақтарының, жедел-құтқару қызметтерінің тиiмдi қызметiн қамтамасыз ету, әскери бөлiмдердің қалыпты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету. Бақылау және хабар беру қызметтерінің жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, селден қорғау құрылыстарына ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргiзу, аэрошолу жұмыстары, мұздық көлдердi ағыту бойынша алдын алу жұмыстары, қар көшкiндерінің алдын алу мақсатында оларды түсiруге байланысты жару жұмыстары, жер сiлкiнiстерiне байланысты қысқа мерзiмдi болжаулар жасау және сел жүру қаупi бар объекттер бассейндерінің гидрометеорологиялық сипаттамаларын анықтау бойынша ғылыми-болжау жұмыстары, бақылау және хабар беру бекеттерiн ұстау. Күрделi климаттық және географиялық жағдайларда, аса күрделi объекттерде құтқару бөлiмшелерiнің практикалық оқу-жаттығуларын ұйымдастыру және өткізу, дүлей апаттардың, авариялардың және апаттардың салдарынан зардап шегушілерге шұғыл көмек көрсету жөнiнде сабақтар ұйымдастыру және өткізу, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың зардаптарын жою кезінде авариялық-құтқару сайманын қалай қолдану керектiгiн үйрету. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде оларға дер кезінде ден қою үшiн тiкұшақтарды тиiмдi әрi ұтымды пайдалану. Авариялық-құтқару сайманымен, жабдықпен, керек-жарақпен және автомобиль техникасымен қамтамасыз ету, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың зардаптарын жою бойынша тиiмдi қызмет iстеу үшін өртке қарсы қызметтің материалдық-техникалық базасын дамыту және нығайту.. Шатырлы лагерь құруға арналған материалдық құралдарды сатып алу.

5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение высокой готовности к действиям в чрезвычайных ситуациях мирного времени, быстрое реагирование, своевременное выдвижение аварийно-спасательных служб в районы бедствия и районы выполнения поставленных боевых задач, оперативное проведение поисково-спасательных и других неотложных работ по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, организация и проведение спасательных и поисково-спасательных работ в труднодоступных районах, на объектах повышенной сложности, оказание неотложной помощи пострадавшим в результате стихийных бедствий, аварий и катастроф, своевременный и стабильный прием информации о чрезвычайных ситуациях посредством радиомобильной, радиотелефонной, транковой, спутниковой видами связи, оперативная обработка полученной информации, обеспечение круглосуточного дежурства оперативных работников на пункте управления аварийно-спасательными силами и чрезвычайными ситуациями, обеспечение непрерывной и эффективной связи с органами государственного управления в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
Обеспечение эффективной деятельности Республиканского оперативно-спасательного отряда, региональных аэромобильных оперативно-спасательных отрядов, оперативно-спасательных служб, устойчивое функционирование воинских частей. Обеспечение функционирования служб наблюдения и оповещения, проведение текущего ремонта селезащитных сооружений, аэровизуальные работы, превентивные работы по опорожнению моренных озер, взрывные работы по профилактическому спуску снежных лавин, научно-прогнозная работа по обеспечению краткосрочных прогнозов землетрясений и определению гидрометеорологических характеристик бассейнов селеопасных объектов, содержание постов наблюдения и оповещения. Организация и проведение практических занятий и тренировок спасательных подразделений в сложных климатических и географических условиях, на объектах повышенной сложности, организация и проведение занятий по оказанию неотложной помощи пострадавшим в результате стихийных бедствий, аварий и катастроф, обучение пользованию аварийно-спасательным инструментом при ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Эффективная и рациональная эксплуатация вертолетов для своевременного реагирования при возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Табиғи және
техногендiк
сипаттағы
төтенше
жағдайларды
жоюды
ұйымдастыру
2
100
Респуб-
ликалық
жедел
құтқару
жасағы
"Республикалық жедел-
құтқару жасағы"
мемлекеттік мекемесін
ұстау (штат саны - 56
бірлік). Автокөлік сатып алу, оның ішінде:
тіркемесі бар қарда
жүретін "Тайга" көлігі,
жол талғамайтын Нива-
Марш автомобилі;
сүңгуір жарақтары;
радиобайланыс құралдары;
төтенше жағдайларды жоюға уақытында ден
қоюға арналған
авариялық-құтқару
саймандары мен
жабдықтары. РЖҚЖ ММ
базасын күрделі жөндеу.
Жыл
iшiн-
де,
І-ІІІ
тоқсан
Респуб-
ликалық
жедел-
құтқару
отряды
мемле-
кеттік
меке-
месі
3
101
Әскери
бөлiмдер
Әскери бөлімдерді ұстау
(штат саны - 1202
бiрлік, оның ішінде
мерзімді қызметтегі
929 әскери қызметшi).
Ұдайы жауынгерлік
дайындықты қамтамасыз
ету үшін сатып алу,
оның ішінде: кунгі
бар ГАЗ, жүк Камазы
43118, автокран 25,
Камаз 4208 автобусы, Камаз базасында ж/к 25 тонналық автокран, ж/к 4 тонналық жүк тиеуiш;
радиобайланыс құралдары;
компьютерлер;
авариялық-құтқару
құрал-жабдықтары;
автокөлікке қызмет
көрсетуге арналған
жабдықтар; электр
станциялар; ұйымдастыру
техникасы; коммуналдық
жылыту және тұрмыстық
жабдықтар; медициналық
жабдық; террорлық
әрекеттердің зардаптарын жоюға
арналған шатырлар.
Төтенше жағдайлар
кезiнде зардап шеккен
халыққа шатырлы лагерь
орнату үшін жедел
резерв сатып алу:
автокөлік, оның ішінде:
Нива, Камаз жүкті өзi
түсiретiн машинасы
(самосвалы), Камаз
негізiнде жасалған
отын құйғыш, тент
тартылған бортты
тiркеме, Камаз (6*6),
Камаз негізiнде
жасалған изометриялық
рефрижератор, Газ
негізiнде жасалған
автоцистерна, "Тазасу"
су тазарту қондырғысы
орнатылған автомашина,
Камаз негізiнде
жасалған өрт сөндiру
машинасы, Камаз, Газ
негізiнде жасалған
ассензиондық вакуумдық
машина.
Қарағанды қаласында N 52859 әскери бөлімнің
үй-жайларын (үйлер мен
ғимараттарын) күрделі
жөндеу.
Жыл
бойы
28237,
68303,
52859
Әскери
бөлiм-
дерi
мемле-
кеттiк
меке-
мелерi
4
102
Аэроұтқыр
өңiрлiк
жедел-
құтқару
жасақтары
Аэромобильдi өңiрлік
жедел-құтқару
жасақтарын (штат саны -
168 бiрлiк) ұстау:
Орталық өңiрлік
жедел-құтқару
жасағы (штат саны - 40
бiрлік), Батыс өңiрлік
жедел-құтқару жасағы
(штат саны - 32 бiрлік), Шығыс өңiрлік
жедел-құтқару жасағы
(штат саны - 32
бiрлік), Оңтүстік
өңiрлік жедел-құтқару
жасағы (штат саны - 32
бiрлік).
Тыныс-тіршілікті қамтамасыз ету құралдары; ұйымдастыру техникасы; авариялық-
құтқару құрал-
жабдықтары; автокөлік, оның iшінде: Соболь негізiнде жасалған кинологиялық қызмет автомобилi, УАЗ 3909, Нива-Марш, Газель, "Пегас" ауа жастықшасы бар кеме, Камаз базасында авариялық құтқару машинасы; сүңгуiр жарағы; аспалы
радиостанциялар;
іздестіру-құтқару
жұмыстарын жүргiзуге
арналған иiсшіл ит.
ОӨАЖҚЖ әкімшілік
ғимаратын күрделi
жөндеу.
Жыл
бойы
Орталық
өңiрлiк
жедел-
құтқару
отряды,
Батыс
өңiрлiк
жедел-
құтқару
отряды,
Шығыс
өңiрлiк
жедел-
құтқару
отряды,
Сол-
түстік
өңiрлiк
жедел-
құтқару
отряды,
Оң-
түстік
өңiрлiк
жедел-
құтқару
отряды
мемле-
кеттік
меке-
мелері
5

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
ли-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Организация
ликвидации
чрезвычайных
ситуаций
природного и
техногенного
характера
2
100
Республикан-
ский опера-
тивно-спаса-
тельный
отряд
Содержание государст-
венного учреждения
"Республиканский опе-
ративно-спасательный
отряд" (штатная чис-
ленность - 56 единиц). Приобретение: авто-
транспорта, в том
числе: снегоход
"Тайга" с прицепом,
автомобиль повышенной
проходимости Нива-
Марш; водолазного
снаряжения, средства
радиосвязи, аварийно-
спасательные инстру-
менты и оборудование
- для своевременного
реагирования и ликви-
дации чрезвычайных
ситуаций.
Капитальный ремонт
базы ГУ РОСО.
В те-
чение
года,
I-III
квар-
тал
Государст-
венное
учреждение
"Республи-
канский
оперативно-
спасатель-
ный отряд"
3
101
Воинские
части
Содержание воинских
частей (штатная чис-
ленность - 1202 еди-
ниц, в том числе 929
единиц военнослужащих
срочной службы).
Приобретение авто-
транспорта: грузовой
Газ с кунгом, грузо-
вой Камаз 43118,
автокран 25т, автобус
Камаз 4208, автокран на базе Камаз г/п 25 тонн, погрузчик г/п 4 тонны; средств
радиосвязи, компью-
теры, аварийно-спаса-
тельный инструмент и
оборудование, обору-
дование для обслужи-
вания автотранспорта,
электростанции, орг-
техника, коммунально-
отопительное и быто-
вое оборудование,
медицинское оборудо-
вание, палатки - для
ликвидации последст-
вий террористических
актов и обеспечение
постоянной боевой
готовности.
Приобретение опера-
тивного резерва для
развертывания пала-
точного лагеря для
пострадавшего населе-
ния при чрезвычайных
ситуациях:
автотранспорта, в том
числе: Нива, Камаз
самосвал, топливозап-
равщик на базе Камаз,
прицеп бортовой тен-
тованный, Камаз
(6*6), рефрижератор
изометрический на базе Камаз,
автоцистерна на
базе Газ, автомашина
с установкой по
очистке воды "Таза-
су", пожарная машина
на базе Камаз, ассен-
зионная вакуумная
машина на базе Газ.
Капитальный ремонт
помещений (зданий и
сооружений) воинской
части N 52859 в г.
Караганде.
В те-
чение
года
Государст-
венные уч-
реждения
Войсковые
части 28237,
68303, 52859
102
Аэромобиль-
ные региона-
льные
оперативно-
спасательные
отряды
Содержание аэромоби-
льных региональных
оперативно-спасатель-
ных отрядов (штатная
численность - 168
единиц).
Приобретение:
средств жизнеобеспе-
чения, оргтехники,
аварийно-спасательных
инструментов и обору-
дования, автотранс-
порта, в том числе:
автомобиля кинологи-
ческой службы на базе
Газель "Соболь", Уаз
3909, Нива-Марш,
Газель, судно на воздушной подушке "Пегас", аварийно-спасательная машина на базе Камаз; водолазного
снаряжения, радио-
станций носимых,
поисковой собаки -
для проведения поис-
ковых и аварийно-
спасательных работ.
Капитальный ремонт
административного
здания ГУ ЦРАОСО.
В те-
чение
года
Государст-
венные уч-
реждения
Центральный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд,
Западный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд,
Восточный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд,
Северный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд,
Южный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд.
5

103
Республи-
калық
дағдарыс
орталығы
"Республикалық дағдарыс
орталығы" мемлекеттік
мекемесiн ұстау (штат
саны - 25 бiрлiк).
Ақпаратты уақытында
және сапалы қабылдау
және жедел өңдеу үшін
спутниктік терминал;
100 нөмiрге арналған
шағын (мини) АТС;
ғарыштық мониторинг
жабдығы, оның ішінде:
сервер жиынтығы,
компьютерлер (деректер
қоры машинасы),
компьютерлер
(графикалық станция),
Note-books, қабырға
экраны, ағынды принтер,
үй-жайға арналған
кондиционерлер, А3
сканері; пейджинг
станциясы; ұйымдастыру
техникасы, оның
ішінде: жазық экранды LG теледидары, факсимильдi аппарат,
НР Lаser Jet 4200
ррm/1200*1200 принтерi,
көшiру аппараты,
компьютерлер
(стандартты базалық
жиынтығы), сервер,
цифрлы фотокамера;
құрылыс аспа сатылары;
шаңсорғыш.
Жыл
бойы
Респуб-
ликалық
дағ-
дарыс
орта-
лығы
мемле-
кеттік
меке-
месі
6
104
Қазсел-
денқорғау
"Қазселденқорғау" ММ
ұстау (штат саны - 540
бiрлiк).
1) Алматы, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарында он жетi гидротехникалық
құрылысқа, гидрология-
лық бекетке, диспетчер-
лік пунктке, сейсми-
калық полигонға және бөгенге ағымдағы жөндеу
жұмыстарын жүргiзу,
бақылау және хабар
беру бекеттерiн ұстау,
аэрошолу жұмыстары,
мұздық көлдердi ағыту
бойынша алдын алу
жұмыстары, жер
сілкіністерінің қысқа
мерзімді болжауларын
жасау бойынша
ғылыми-болжау
жұмыстарын жүргізу,
қар көшкiндерiн сел
тасқындары мен
сырғымаларды (лай
көшкiндерін) алдын ала
түсiру бойынша жару
жұмыстары.
2) сел жүру қаупi бар
объектілерге мониторинг
және бақылау жасау үшін
геодезиялық,
гидрометеорологиялық
аспаптар (жауын-шашын
өлшегіш, ағын жылдамдығын өлшегіш,
психрометр) сатып алу;
байланыс құралдары мен
жабдықтары, оның
iшiнде: репитер,
стационарлық УКВ
байланыс радиостанциясы,
аспалы УКВ байланыс
радиостанциясы, ақпарат
қабылдауға арналған
телефон желісi жабдығы;
құрылыс техникасы және
автокөлік, экскаватор,
бульдозер, дәнекерлеу
агрегаты, Камаз 55111
(жүктi өзі түсiретiн
машина), автожөндеу
шеберханасы, ТС500
дәнекерлеу аппараты,
ВАЗ 21213 Нива, алынған
ақпараттарды өңдеу
үшін ұйымдастыру
техникасы және
жабдықтар, көшiру
аппараты, компьютерлер,
принтерлер, ноутбуктар,
факсимильдi аппараттар,
бейнекамералар,
фотокамералар,
теледидар, Турая
спутниктік телефоны,
серверлер, түсті
плоттер, офистік
сканерлер, проектор;
сейсмикалық желiге
арналған жабдық, оның
iшінде: PMD DAD 6102
деректер жинақтау
жүйесi, 3 компонентті
РМD-223 сейсмометрi.
Астана қаласына орын
ауыстырған қызметкер-
лердi пәтермен
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Қаз-
селден-
қорғау
мем-
лекет-
тiк
меке-
месi
7
105
Төтенше
жағдай-
лардың
алдын
алуды және
жоюды
қамтамасыз
ету үшiн
арнайы
техникалық
жабдық-
тардың
дайындығын
ұйымдастыру
Авиациялық техникаға
отын құюға және оған
техникалық қызмет
көрсетуге жанар-
жағармай материалдарын сатып алу; жанар-
жағармай сақтау үшiн көрсетілген қызметтердi
төлеу; авиациялық техниканы ұстау және оған техникалық қызмет
көрсету, оны орналас-
тыру; авиатехникаға әуежай және жер арқылы қызмет көрсету; 2 тікұшақты күрделі жөндеу бойынша
кредиторлық берешекті
өтеу.
Қаң-
тар-
қазан
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
төтенше жағ-
дайлар
минис-
трлігі
8

103
Республикан-
ский кризис-
ный центр
Содержание государст-
венного учреждения
"Республиканский кри-
зисный центр" (штат-
ная численность - 25
единиц).
Приобретение: спутни-
ковый терминал, Мини
АТС на 100 номеров;
оборудование косми-
ческого мониторинга,
в том числе: сервер
в комплекте, компью-
теры (машина база
данных, компьютеры
(графическая
станция), Note-books,
настенный экран,
принтеры струйные,
кондиционеры для по-
мещения, сканер A3;
пейджинговая станция;
оргтехника, в том
числе: телевизоры LG
с плоским экраном,
факсимильный аппарат,
принтер HP Laser Jet
4200 ppm/1200*1200,
копировальный аппа-
рат, компьютеры
(стандартная базовая
комплектация),
сервер, цифровая
фотокамера, леса
строительные, пылесос
- для своевременного
и качественного
приема оперативной
обработки информации.
В те-
чение
года,
I-III
квар-
тал
Государст-
венное
учреждение
"Республи-
канский
кризисный
центр"
6
104
Казселеза-
щита
Содержание ГУ
"Казселезащита"
(штатная численность
в количестве 540
единиц).
1) проведение текуще-
го ремонта семнадцати
гидротехнических
сооружений, гидроло-
гических постов, дис-
петчерских пунктов,
сейсмополигонов и
плотин в Алматинской,
Восточно-Казахстанс-
кой, Южно-Казахстанс-
кой областях, содер-
жание постов наблюде-
ния и оповещения,
аэровизуальные рабо-
ты, превентивные
работы по опорожнению
моренных озер,
научно-прогностичес-
кие работы по обеспе-
чению краткосрочных
прогнозов землетрясе-
ний, взрывные работы
по профилактическому
спуску снежных лавин
и по селевым потокам,
оползням.
2) приобретение гео-
дезических, гидроме-
теорологических при-
боров (осадкомер,
измеритель скорости
потока, психрометр);
средства связи и обо-
рудования, в том
числе: репитер,
радиостанции УКВ
связи стационарные,
радиостанции УКВ
связи носимые, обору-
дование телефонной
сети; строительной
техники и автотранс-
порта: в том числе:
экскаватор, бульдозе-
ры, сварочные агрега-
ты, Камаз 55111 (самосвал),
авторемонтная-
мастерская, сварочные
аппараты ТС 500,
автотранспорт Ваз
21213 Нива;
оргтехника и оборудо-
вание: копировальные
аппараты, компьютеры,
принтеры, ноутбуки,
факсимильные аппара-
ты, видеокамеры,
фотокамеры, телевизо-
ры, спутниковые теле-
фоны Турая, серверы,
плоттер цветной, ска-
неры офисные, проек-
тор; оборудование для
сейсмической сети, в
том числе: система
сбора данных PMD DAD
6102, 3-х компонент-
ный сейсмометр PMD -
223 - для мониторинга
и контроля над селе-
опасными объектами.
Обеспечение жильем
передислоцированных
сотрудников в г.
Астане.
В те-
чение
года,
I-
квар-
тал
Государст-
венное
учреждение
"Казселе-
защита"
7
105
Организация
готовности
специальных
технических
средств для
обеспечения
предупрежде-
ния и
ликвидации
чрезвычайных
ситуаций
Приобретение горюче-
смазочных материалов
для заправки и техни-
ческого обслуживания
авиационной техники
и их хранение;
содержание и техни-
ческое обслуживание и
базирование авиацион-
ной техники;
аэропортовое и
наземное обслуживание
авиатехники;
погашение
кредиторской задол-
женности по капиталь-
ному ремонту 2-х
вертолетов.
ян-
варь-
ок-
тябрь
Министерство по чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
8

106
"Қазқұт-
қару"
бөлiмшесi
құтқару-
шыларының
жыл сайынғы
республи-
калық
(халықа-
ралық)
жиын-семи-
нарын
өткiзу
Жыл сайынғы
құтқарушылардың
"Қазқұтқару" жиын
семинарын өткізудi
қамтамасыз ету, оның
ішінде: жөнiнде
iс-шараларды қамтамасыз
ету, оның iшiнде: кеңсе
тауарларын, жанар-жағармай
материалдарын, жиын
семинарға қатысушылар-
дың тамағын сатып алу, байланыс арналарын (қосу, ажырату) орнату бойынша қызметтер, вымпелдар, дипломдар, грамоталар, бейдждер жасау, жүлделер сатып алу, жүлделер мен кубокторға жазу түсiру, фото және
бейне материалдарды
жасау.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
төтенше жағ-
дайлар
минис-
трлігі
9
107
Өрт
сөндiру
қызметi
"Өрт сөндiру қызметi
және авариялық-құтқару
жұмыстары" мемлекеттік
мекемесiн ұстау (штат
саны - 15200 бiрлік).
Ақпаратты өңдеуге және
өртті жедел жоюға
активтер сатып алу:
компьютерлер - 20
бiрлік; автокөлік 122
бiрлік, оның ішінде:
Land Cruiser 100 VX
автомобилi - 1 бiрлiк,
Урал негізінде жасалған
АЦ-5-40 автоцистернасы
- 45 бiрлік, ЗИЛ
негізiнде жасалған
АЦ-2, 5-40
автоцистернасы - 50
бiрлік, F-54-HLA
телескопиялық көтергіш
- 3 бiрлік, Камаз
негізiнде жасалған
АСА-20 авариялық-
құтқару автомобилi - 6 бiрлік, Нива негізiнде жасалған жедел жеңiл машинасы - 17 бiрлiк; жабдық - 2010 бiрлік, оның ішінде: сығылған ауада жұмыс істейтiн MSA AUER BD Соmpkt-S
аппараты - 1000 бiрлік,
стационарлы ауа
компрессоры - 10
бiрлік, демалу
аппаратына 6 литрлі
композициялық баллон -
1000 бiрлiк, сынақ жабдығы: "Жануы қиын материалдар мен керамика құбырлар топтарын анықтау" қондырғысы, көбiк жиiлiгiн анықтау қондырғысы, "жалындауды" анықтау қондырғысы, (еден) қондырғысы, "шахта пешi" қондырғысы, "жалын анықтау" қондырғысы, "уыттылық" қондырғысы, "түтiн" қондырғысы, "Жанбайтын материалдар топтарын анықтау" қондырғысы, "Бузенка" қондырғысы, "Маталар" қондырғысы. Бағдарламалық
қамтамасыз ететiн
1-С-Бухгалтерия және
"Заң" деректер базасы
лицензиялық
бағдарламаларын
(ақпараттандыруға
арналған шығыстар шеңберiнде) сатып алу.
Алматы қаласы өрт сөндiру бөлімінің,
Қазығұрт ауданының
Қазығұрт селосындағы
13 өрт сөндiру
бөлімінің, Шардара
ауданының Шардара
қаласындағы 15 өрт
сөндіру бөлімінің,
Бәйдібек ауданының
Шаян селосындағы 10
өрт сөндiру бөлімінің,
Сарыағаш ауданындағы
215 өрт сөндiру
бөлімінің, Төле би
ауданының Ленгер
қаласындағы 5 өрт
сөндiру бөлімінің
ғимараттарына күрделі
жөндеу жүргізу.
Алматы қаласы өрт
сөндiру бөлiмнің;
Солтүстік Қазақстан
облысы филиалы
бөлiмшелерінің;
Алматы облысындағы 6,
22, 9, 13, 27, 24, 31,
32, 33 өрт сөндiру
бөлімдерінiң; Қызылорда
қаласындағы 11, 12 өрт
сөндiру бөлімінің;
Ақтөбе қаласындағы
филиал бөлiмшесінің
жобалау-сметалық
құжаттамаларын әзiрлеу.
Жыл
бойы
Өрт
сөндiру
және
жедел-
құтқару
қыз-
меттерi
мемле-
кеттік меке-
месi
10

106
Проведение
ежегодного
республикан-
ского (меж-
дународного)
сбора-семи-
нара подраз-
деления
"Казспас"
Обеспечение проведе-
ния ежегодного сбора-
семинара спасателей
"Казспас", в том
числе: приобретение
прочих и канцелярских
товаров, горюче-сма-
зочных материалов,
обеспечение питанием
участников сбора-
семинара, услуги по
установлению (подклю-
чению, отключению)
каналов связи, изго-
товлению вымпелов,
дипломов, грамот,
бейджей, приобретение
призов, гравировка
надписей на призах и
кубков, изготовление
фото- и видеоматериа-
лов.
II
квар-
тал
Министерство по чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
9
107
Пожарные
службы
Содержание государст-
венного учреждения
"Служба пожаротушения
и аварийно-спасатель-
ных работ" (штатная
численность - 15200 единиц).
Приобретение: компью-
теров, автотранспор-
та, в том числе:
автомобиля Land
Cruiser 100 VX,
автоцистерны АЦ-5-40
на базе Урал, авто-
цистерны АЦ-2,5-40
на базе Зил, телеско-
пического подъемника
F-54-HLA, аварийно-
спасательных автомо-
билей АСА-20 на базе
Камаз, автомобилей
оперативно-легковых
на базе Нива; обору-
дования, в том числе:
аппаратов на сжатом
воздухе MSA AUER BD
Compkt-S, компрессо-
ров воздушных стацио-
нарных, композицион-
ных баллонов к дыха-
тельному аппарату 6л
- для обработки
информации и опера-
тивной ликвидации
пожаров, испытательное оборудование: установка "Определение группы трудногорючих материалов и керамической трубы", установка определения кратности пены, установка на определение "воспламеняемости", установка (полы), установка "шахтная печь", установка "распределитель пламени", установка "токсичность", установка "дым", установка "Определение группы негорючих материалов", установка "Бузенка", установка "Ткани".
Приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения 1-С-Бух-
галтерия, база данных
"Закон" (в рамках
расходов на информа-
тизацию).
Капитальный ремонт
здания ПЧ г. Алматы,
ПЧ-13 с. Казыгурт,
Казыгуртского района;
ПЧ-15 г. Шардара,
Шардаринского района;
ПЧ-10 с. Шаян Байди-
бекского района;
ОП-215 Сарыагашского
района; ПЧ-5 г.
Ленгер, Толебийского
района.
Разработка проектно-
сметной документации,
в том числе: ПЧ г.
Алматы; подразделе-
ний филиала СКО; ПЧ-
6, 22, 9, 13, 27, 24, 31, 32, 33
Алматинской области;
СПЧ-11, 12 в г. Кызылорда, под-
разделение филиала
Актюбинской области.
в те-
чение
года
Государст-
венное
учреждение
"Служба
пожаротуше-
ния и
аварийно-
спасательных
работ"
10

108
Жедел
құтқару
қызметі
Жедел-құтқару
жасақтарын ұстау
(штат саны - 285
адам). Автокөлік сатып
алу, оның iшiнде:
Газель (медициналық
жабдығы бар
жиынтығымен),
Нива-Шевроле, Газель
жедел машинасы, толық
жетекті Газель 27057,
арнайы радиобайланыс
автомобилі; медициналық
жабдық, авариялық-
құтқару жабдығы; "Холматро" авариялық құтқару құралы судан құтқару жабдығы; қорғану құралдары; радиобайланыс құралдары, электр
жабдықтары, ұйымдастыру
техникасы (бейне және
фотоаппаратура, компьютерлер),
шатырлар, судан құтқару
жұмыстары үшін 8
орынды резина қайық.
Бағдарламалық
қамтамасыз ететін
1-С-Бухгалтерия
бағдарламасын
(ақпараттандыруға
арналған шығыстар
шеңберінде) сатып алу.
"Тараз қаласының
жедел-құтқару
қаласындағы жасағы"
мемлекеттік мекемесінің
ғимаратына күрделi
жөндеу жүргізу;
"Орал қаласының
жедел-құтқару жасағы"
мемлекеттік мекемесiнің
ғимаратына күрделi
жөндеу жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше жағ-
дайлар
минис-
трлi-
гiнің
Ақтөбе
қала-
сындағы
"Жедел-
құтқару
отряды" мемле-
кеттік
меке-
месi,
Екі-
бастұз
қала-
сындағы
Жедел-
құтқару
меке-
месі,
Қара-
ғанды
қала-
сындағы
"Жедел-
құт-
қару
отряды"
мемле-
кеттік
меке-
месі,
Қызыл-
орда
қала-
сындағы
"Жедел-
құт-
қару
отряды"
мемле-
кеттік
меке-
месі,
Пав-
лодар
қала-
сындағы
"Жедел-
құт-
қару
отряды"
мемле-
кеттік
меке-
месі,
Орал
қала-
сындағы
"Жедел-
құт-
қару
отряды"
мемле-
кеттік
меке-
месі,
Шымкент
қала-
сындағы
жедел-
құт-
қару
отряды
мемле-
кеттік
меке-
месі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- 1000 адамға арналған шатырлы қалашықты құру (тасымалдау, мүлiктердi жеткізiп беру, зардап шеккен халықты орналастыру);
- жыл сайынғы республикалық (халықаралық) "Қазқұтқару" жиын семинарын өткiзу, саны 312 құтқарушының тамағын қамтамасыз ету;
Астана қаласына ауыстырылған 25 қызметкердi үймен қамтамасыз ету. Түпкілікті нәтиже:
төтенше жағдайларды азайту және төмендету бойынша iс-шараларды өткiзу, оның ішінде: төтенше жағдайлардан ықтимал материалдық зиянды 2-3%-ға, зардап шеккендердің және қаза болғандардың санын 3-4%-ға, құтқарылғандардың санын 5-6%-ға арттыру.
Сапасы:
адами фактормен байланысты төтенше жағдайлар санының өсуiн, қаза болғандар мен зардап шеккендердiң санын, сондай-ақ өндiрiстiк объекттерде, сол сияқты жеке секторларда өрт, дүлей зiлзаланың нәтижесiнде материалдық зияндардың көлемiн 100%-ға азайту.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
жылына бiр маманды ұстау - 803,9 мың теңге;
семинарға қатысушы бiр құтқарушыны 10 күннің ішінде орташа қамтамасыз ету - 24,0 мың теңге.
Уақтылығы:
Белгiленген регламент шегiнде төтенше жағдайларға уақытында ден
қою, алдын алу, жою.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
57-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Төтенше жағдайлардан қорғау объектiлерiн салу
мен қайта жаңарту"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

108
Оперативно-
спасательные
службы
Содержание оператив-
но-спасательных
отрядов (штатная
численность - 285
единиц).
Приобретение: авто-
транспорта, в том
числе: Газель (с
комплектом медицинс-
кого оборудования),
Нива-Шевроле,
оперативная машина
Газель, Газель 27057
полноприводная, авто-
мобиль специальной
радиосвязи; медицинс-
кого оборудования,
аварийно-спасательно-
го оборудования, аварийно-спасательный инструмент "Холматро",
водно-спасательного
оборудования, средств
защиты, средств
радиосвязи, электро-
оборудования, оргтех-
ники (видео-фотоаппа-
ратура, компьютеры),
палаток, лодки надув-
ной 8-местной - для
оперативно-спасатель-
ных работ.
Приобретение програм-
много обеспечения 1С-
Бухгалтерия (в рамках
расходов на информа-
тизацию).
Капитальный ремонт
здания ГУ "Оператив-
но-спасательный отряд
г. Тараз"; капиталь-
ный ремонт "Оператив-
но-спасательный отряд
г. Уральск".
в те-
чение
года
Государст-
венные
учреждения
"Оперативно-спасательный
отряд города
Актобе",
"Оперативно-спасательный
отряд города
Екибастуза","Оперативно-спасательный
отряд города
Караганды",
"Оперативно-спасательный
отряд города
Кызылорды",
"Оперативно-спасательный
отряд города
Павлодара",
"Оперативно-спасательный
отряд города
Тараза",
"Оперативно-спасательный
отряд города
Уральска",
"Оперативно-спасательный отряд города
Шымкента"
Министерства
по чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- развертывание палаточного городка на 1000 человек (перевозка, доставка имущества, обустройство пострадавшего населения);
- проведение ежегодного республиканского (международного) сбора-семинара "Казспас", обеспечение питанием участников в количестве 312 спасателей;
- обеспечение жильем 25 сотрудников передислоцированных в г. Астана.
Конечные результаты:
проведение мероприятий по снижению и минимизации случаев чрезвычайных ситуаций, в том числе: снижение ожидаемого материального ущерба от чрезвычайных ситуаций на 2-3 %, снижение количества пострадавших и погибших на 3-4 %, увеличение количества спасенных на 5-6 %.
Качество:
100 % сдерживание роста количества чрезвычайных ситуаций связанных с человеческим фактором, количества погибших и пострадавших, а также материального ущерба в результате пожаров, стихийных бедствий как на производственных объектах, так и в частном секторе.
Финансово-экономический результат:
- содержание одного специалиста в год - 803,9 тыс. тенге;
- средняя обеспеченность одного спасателя-участника семинара в течение 10 дней - 24,0 тыс. тенге.
Своевременность:
своевременное реагирования, предупреждения, ликвидация чрезвычайных ситуаций в рамках установленного регламента.
ПРИЛОЖЕНИЕ 57
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Строительство и реконструкция объектов защиты от
чрезвычайных ситуаций" на 2006 год

1. Құны : 1243420 мың теңге (бiр миллиард екi жүз қырық үш миллион төрт жүз жиырма мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi :   "Өрт қауiпсіздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "Төтенше жағдайлардың алдын алудың және оларды жоюдың мемлекеттiк жүйесiн дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1383  қаулысы .
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының аумағын табиғи және техногендiк сипаттағы қауiп-қатерлерден қорғау, сондай-ақ төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласында мамандар даярлаудың бiлiм беру деңгейiн арттыру.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының аумағын болуы ықтимал төтенше жағдайлардан; төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласында бiлiктiлiгi жоғары мамандар даярлау қорғауды қамтамасыз ету жағдайын жасау.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Төтенше
жағдай-
лардан
қорғау
объектi-
лерiн салу
мен қайта
жаңарту
Инвестициялық жобаларды
мына iс-шаралар
бойынша, заңнамада
белгіленген тәртiппен
бекітілген
жобалау-сметалық
құжаттамаға
сәйкес iске асыру:
1) заңнамада белгiленген тәртiппен
бекiтілген
жобалау-сметалық
құжаттамаға сәйкес
Астана қаласын
Есіл өзенінің су
тасқынынан қорғау
құрылыс кешенін салу
(2004 ж. 31 тамыздағы
N 7-386/2004 сараптау
қорытындысы);
2) Астана қаласында 6
автомобильге арналған
өрт сөндiру депосын
салу (2003 жылғы 12
қыркүйектегi
N 17-318/23 сараптау
қорытындысы);
3) ҚР ТЖМ Көкшетау техникалық институтының оқу кешенiн салу" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзiрлеу (28.07.2005 жылғы N 2-484/05 мемлекеттiк сараптама қорытындысы)
Жыл
бойы
Қазсел-
денқор-
ғау
мемле-
кеттiк
меке-
месi
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

1.  Стоимость: 1243420 тысяч тенге (один миллиард двести сорок три миллиона четыреста двадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности";  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1383 "О программе развития государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций на 2004-2010 годы".  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  защита территории Республики Казахстан от опасностей природного и техногенного характера, а также повышение образовательного уровня подготовки специалистов в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
5. Задачи бюджетной программы:  создание условий, обеспечивающих защиту территории Республики Казахстан от возможных чрезвычайных ситуаций; подготовка высокопрофессиональных специалистов в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
защиты от
чрезвычайных
ситуаций
Реализация инвести-
ционных проектов,
в соответствии
с утвержденной в
установленном зако-
нодательством
порядке проектно-
сметной документа-
цией, на мероприя-
тия по:
1) строительству
комплекса сооруже-
ний для защиты г.
Астана от затопле-
ния паводковыми
водами реки Есил
(экспертное заклю-
чение N 7-386/2004
от 31.08.2004 г.);
2) строительству
пожарного депо на
6 автомобилей в г.
Астане (экспертное
заключение N 17-
318/23 от 12.09.
2003 года);
3) "разработка проектно-сметной документации по проекту "Строительство учебного комплекса Кокшетауского технического института МЧС РК" (заключение госэкспертизы от 28.07.2005 года N 2-484/05).
январь-декабрь
Министерство по чрезвы-
чайным ситуациям Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- Астана қаласын Есiл өзенінің су тасқынынан қорғауға арналған объектілер кешенiн салу (орындалған жұмыстардың жалпы көлемiнің 9,14%-ы);
- Астана қаласында 2006 жылы 6 автомобильге арналған өрт сөндiру депосын салу (орындалған жұмыстардың жалпы көлемінің 49,9%-ы);
- 2900 бiрлiкке арналған "ҚР ТЖМ Көкшетау техникалық институтының оқу кешенiн салу" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзiрлеу.
Түпкiлiктi нәтиже: Аумақтарды табиғи және техногендiк сипаттағы қауiп-қатерлерден қорғауға арналған объектiлердi, сондай-ақ оқу процесiн өткiзу жөнiндегi тиiстi жағдайларды қамтамасыз ету үшiн ҚР ТЖМ Көкшетау техникалық институтының оқу кешенiн пайдалануға беру.
Уақтылығы: жұмыс өндiрiсінің кестесiне және жасалған келiсiм-шартқа сай.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сай.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2006 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1236 қаулысына
58-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Өрт қауiпсiздiгi саласында сынақтарды талдау және жүргiзу"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 9904 мың теңге (тоғыз миллион тоғыз жүз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : өрт қауiпсiздiгi саласындағы ғылыми-техникалық және нормативтiк-құқықтық базаны дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының заңнамасына, өрт қауiпсiздiгi жөнiндегi нормативтiк-құқықтық актiлерге сәйкес мемлекеттiк стандарттарды, сондай-ақ өрт сөндiрумен күрес тәжiрибесiнің негiзiнде, заттар, материалдар, технологиялық рәсiмдер, бұйымдар, құрастырмалар, үйлер мен ғимараттар өрт қауiпсiздiгiнің бағаларын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзі-
мі
Жауап-
ты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Өрт қауiп-
сiздiгi
саласында
сынақтарды
талдау
және
жүргiзу
Өрт қауiпсіздiгi
саласында сынақтар
мен зерттеулердi
жүргізу жөнінде қызметтер көрсетудi сатып алу:
- жобалауға норма-
тивтiк құжаттарды,
өрт сөндiру автома-
тикасы мен жабдық-
тардың техникалық
құралдарын монтаждау
және пайдалану,
сондай-ақ өрт қауiп-
сiздiгi саласындағы
қолданыстағы халық-
аралық стандарттар-
мен үйлесуiн ескере
отырып, оларды
сынаудың әдiстерiн
айқындау;
- өрт қауiпсіздiгi
саласында қолданыс-
тағы халықаралық
стандарттарға
сәйкес нормативтiк-
құқықтық құжаттарды
әзiрлеу жөнiнде:
1. "Болат құрастыр-
малар үшiн өрттен
қорғану құрамдары.
Жалпы талаптар";

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- строительство комплекса объектов для защиты г. Астана от затопления паводковыми водами реки Есил (9,14 % от объема выполненных работ);
- строительство пожарного депо на 6 автомобилей в г. Астане в 2006 году (49,9 % от объема выполненных работ);
- разработка проектно-сметной документации по проекту "Строительство учебного комплекса Кокшетауского технического института МЧС РК" на 2900 единиц.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для защиты территории от опасностей природного и техногенного характера, а также учебного комплекса Кокшетауского технического института МЧС РК для обеспечения надлежащих условий по проведению учебного процесса.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 58
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Анализ и проведение испытаний в области
пожарной безопасности" на 2006 год
1. Стоимость:  9904 тысячи тенге (девять миллионов девятьсот четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие научно-технической и нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.
5. Задачи бюджетной программы:  разработка государственных стандартов по пожарной безопасности в соответствии с законодательством Республики Казахстан, нормативными-правовыми актами по пожарной безопасности, а также на основе опыта борьбы с пожарами, оценки пожарной опасности веществ, материалов, технологических процессов, изделий, конструкций, зданий и сооружений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Анализ и
проведение
испытаний
в области
пожарной
безопасности
Приобретение услуг по проведению испытаний и исследований в области пожарной безопасности: - по разработке
нормативных документов
(государствен-
ных стандартов,
методических рекомендаций) на проектиро-
вание, монтаж и эксплуатацию технических средств пожар-
ной автоматики и оборудова-
ния, огне-
тушащих
веществ, огне-
защитных материалов,
а также определение методов их испытаний с учетом гармо-
низации с  действующими международными стандартами в области пожарной безопасности; - по разработке
нормативных документов в   соответствии с действующими международными стандартами в области пожарной безопасности: 1. "Огне-
защитные сос-
тавы для стальных   конструкций.    Общие требования";

2. "Өрттен қорғану
тиiмдiлігін айқындау
әдiстерi";
3. "Ағаштан және
соның негізінде
жасалған материалдар
үшін өрттен қорғау
құрамдары және
заттар. Жалпы талаптар. Сынау әдістері. Жіктеме";
4. "Резервуарларда-
ғы мұнай және мұнай
өнімдерінің аралық
қабаттарын сөндіру
үшін көбіктендіргіш-
тер. Жалпы техника-
лық жағдайлар";
5. "Өрт сөндіру
техникасы. Көбікті
өрт сөндіру қондыр-
ғылары. Резервуарлар
-дың аралық қабат-
тарын сөндіру үшін
төмен шамадағы көбік
генераторлары. Жалпы
техникалық талаптар.
Сынау әдістері";
6. "Өрт сөндіруші-
лердің арнайы қорға-
ныш аяқ киімі.
Жалпы техникалық
талаптар. Сынау
әдістері";
7. "Өрт сөндіру тех-
никасы. Өрт сөндіру-
шілердің қолды қор-
ғауға арналған жеке
құралдары. Жалпы
техникалық талаптар.
Сынау әдістері";
8. "Өрт сөндіру
техникасы. Өрт сөн-
дірушілердің тыныс
алу органдарын
қорғайтын жеке
құралдар. Жалпы
техникалық талаптар.
Сынау әдістері".
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Рес-
публи-
касы-
ның
төтен-
ше
жағ-
дайлар
жөнiн-
де
минис-
трлiгi
7.   Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  тікелей нәтиже: 5 сынақ пен зерттеулер жүргізу және өрттерді анықтау және сөндірудің, құтқару құрылғылары мен жеке қорғану құралдарының автоматтық жүйелері сынақтарының жалпы техникалық талаптары мен әдістерін реттейтін 8 нормативтік құжаттарын әзірлеу.
Түпкiлiктi нәтиже: өрт қауiпсiздiгi саласында нормативтiк-құқықтық базаны жетiлдiру және дамыту.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi:
мемлекеттiк стандарттағы бiр нормативтiк-техникалық құжаттың сараптамасы - 24 мың теңге;
бiр нормативтiк-техникалық құжатты мемлекеттiк тiлге аударудың рецензиясы - 33,5 мың теңге;
бiр стандартты әзiрлеу кезiнде сынақтар мен зерттеулердің орташа құны - 1238,0 мың теңге.
Сапасы: республикада шығарылатын және Қазақстан рыногына әкелiнетiн сынақ үлгiлерiнің, бұйымдардың және өнiмдердің өрт қауiпсiздiгi көрсеткiштерiн анықтау бойынша қойылған мiндеттердi 100% iске асыру.
Уақытылығы: сынақтар мен зерттеулердің нәтижелерiн белгiленген мерзiмде беру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
59-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 227650 мың теңге (екi жүз жиырма жетi миллион алты жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Өрт қауіпсіздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңы ; "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 15 ақпандағы N 243  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1112  қаулысы .

2. "Методы определения
огнезащитной эффективности";
3. "Огне-
защитные составы и вещества для древесины и материалов на ее основе. Общие требования. Методы испытаний. Классификация";4. "Пенообразо-
ватели для подслойного тушения пожаров
нефти и нефте-
продуктов в резервуарах. Общие технические условия";
5. "Пожарная техника. Установки пенного пожаро-
тушения.
Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования.
Методы испытаний";
6. "Специальная
защитная обувь пожарных. Общие
технические требования. Методы испытаний";
7. "Пожарная техника. Средства индивидуальной защиты рук пожарных. Общие
технические требования. Методы испытаний";
8. "Техника пожарная. Лицевые части средств инди-
видуальной защиты органов дыхания пожарных. Общие техни-
ческие требования. Методы испытаний".
В те-
чение
года
Министерство
по чрез-
вычайным
ситуациям
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  прямой результат: проведение 5 испытаний и исследований и разработка 8 нормативных документов, регламентирующих общие технические требования и методы испытаний автоматических систем обнаружения и тушения пожаров, спасательных устройств и средств индивидуальной защиты.
конечный результат:
совершенствование и развитие нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.
финансово-экономический результат:
- экспертиза одного нормативно-технического документа в Госстандарте - 24 тыс. тенге;
- рецензия перевода одного нормативно-технического документа на государственный язык - 33,5 тыс. тенге;
- средняя стоимость испытаний и исследований при разработке одного стандарта - 1238,0 тыс. тенге.
Качество: 100 % реализация поставленных задач по определению показателей пожарной опасности опытных образцов, изделий и продукции, производимых в Республике и поставляемых на рынок Казахстана.
Своевременность: предоставление результатов испытаний и исследований в установленные сроки.
ПРИЛОЖЕНИЕ 59
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Подготовка специалистов с высшим профессиональным
образованием" на 2006 год
1. Стоимость:  227650 тысяч тенге (двести двадцать семь миллионов шестьсот пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности";  Закон  Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Закон  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 243 "О реорганизации республиканского государственного казенного предприятия "Кокшетауский технический институт";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : өрт қауiпсiздiгi саласында мекемелерге жоғары бiлiктi мамандар даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : 051001 "Өрт қауіпсiздiгi" мамандығы бойынша жоғары кәсiби бiлiмi бар инженерлер санын барынша көбейту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Жоғары
кәсіптік
білімді
мамандар
даярлау
Штаттық саны 120
бiрлiктен тұратын
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігінің
"Көкшетау техникалық
институты" мемлекеттік
мекемесiн ұстау.
Активтердi сатып алу:
асханаға арналған
жабдықтар мен мүкаммал
(инвентарь);
оқу-зертханалық
жабдықтар; оқу-білім
беру қызметiн өткізуге
арналған оқу әдебиеті,
оқу, әдiстемелік және
ғылыми-зерттеу қызметін
қоса алғандарды білім
беру қызметiн жүзеге
асыру.
Тыңдаушыларды азық-түлікпен,
киiм-кешекпен және
стипендиямен
қамтамасыз ету,
ғимараттарды, үй-жайларды,
жабдықтарды және
басқа да негізгi
құралдарды ағымдағы
жөндеу.
Көкшетау техникалық институты жатақханасының ғимаратын мемлекеттiк сараптамадан өткен сметалық құжаттамаға сәйкес күрделi жөндеу жүргiзу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағ-
дайлар
жөнiн-
дегі
минис-
трлi-
гінiң
Көкше-
тау
инсти-
туты
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: тыңдаушыларды оқытудың жылдық орташа саны - 471 бiрлік, "Өрт қауiпсiздiгi" мамандығы бойынша жоғары білімi бар мамандар шығару - 190 бiрлiк.
Түпкіліктi нәтиже: өрт қауiпсiздігі саласындағы жұмыс орындарын жоғары бiлiктi мамандармен толтыруды барынша ұлғайту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр студентті оқытудың орташа құны жылына 483,4 мың теңге.
Сапасы: мемлекеттік жалпыға бiрдей міндеттi бiлiм беру стандартының талаптарына сәйкес 051001 "Өрт қауіпсіздiгi" (академиялық дәреже - бакалавриат) мамандығы бойынша мамандар шығару.
Уақтылығы: өрт қауiпсiздiгi саласындағы жұмыс орындарын жоғары бiлiктi мамандармен уақытында толтыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
60-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк органдар мен мекемелер мамандарын төтенше
жағдай ахуалында iс-әрекет жасауға даярлау"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение высококвалифицированными специалистами в области пожарной безопасности подразделений пожарной службы.
5. Задачи бюджетной программы:  максимально увеличить количество подготовленных инженеров с высшим профессиональным образованием по специальности 051001 "Пожарная безопасность".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Подготовка
специалистов
с высшим
профессио-
нальным об-
разованием
Содержание государст-
венного учреждения
"Кокшетауский техни-
ческий институт"
Министерства по чрез-
вычайным ситуациям
Республики Казахстан
со штатной численнос-
тью 120 единиц.
Приобретение активов: оборудование и инвен-
тарь для столовой;
учебно-лабораторное
оборудование, учебная
литература; осуществ-
ление образовательной
деятельности, включая
учебную, методическую
и научно-исследовате-
льскую деятельность.
Обеспечение слушателей
продовольствием, веще-
вым обмундированием и выплатой стипендий,
текущий ремонт зданий,
помещений, оборудова-
ния и других основных
средств.
Проведение капитального ремонта здания общежития Кокшетауского технического института согласно сметной документации, прошедшей государственную экспертизу.
В те-
чение
года
Кокшетау-
ский тех-
нический институт
Министер-
ства по
чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
обучение среднегодового количества слушателей - 471 единица; выпуск специалистов с высшим образованием по специальности "Пожарная безопасность" - 190 единиц.
конечный результат: максимальное заполнение рабочих мест в области пожарной безопасности высококвалифицированными специалистами.
Финансово-экономический результат:
средняя стоимость обучения одного студента в год 483,4 тыс. тенге.
Качество: выпуск специалистов в соответствии с требованиями государственного общеобязательного стандарта образования по специальности 051001 "Пожарная безопасность" (академическая степень - бакалавриат).
Своевременность: согласно утвержденному графику подготовки кадров.
ПРИЛОЖЕНИЕ 60
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1236
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Подготовка специалистов государственных органов и
учреждений к действиям в условиях чрезвычайной
ситуации" на 2006 год

1. Құны :   10514 мың теңге (он миллион бес жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегi  Заңы ; "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1112  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы басшы құрам мен мамандардың кәсiби деңгейiн көтеру; азаматтық қорғаныс әскерлерi үшiн бiлiктi офицерлер кадрларын және төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою бiрыңғай мемлекеттік жүйесi үшiн жоғары біліктi мамандар дайындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою бiрыңғай мемлекеттік жүйесi үшiн азаматтық қорғаныс әскерлерi мен бiлiктілiгi жоғары мамандар үшiн офицерлер кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру, басшы құрамды, төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, елiміздің азаматтық қорғанысы саласындағы қызметті жүзеге асыратын орталық және жергiлікті атқарушы органдардың, өзге ұйымдардың мамандарын даярлау және қайта даярлау, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгінің аумақтық органдарына, республиканың басқа да ұйымдарына әдiстемелiк жағынан көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Мемлекеттiк
органдар
мен
мекемелер
мамандарын
төтенше
жағдай
ахуалында
iс-әрекет
жасауға
даярлау
Төтенше жағдайлардың
алдын алу және оларды
жою саласында кадрлар
даярлау жөнiнде қызмет
көрсетулердi
(жұмыстарды) сатып
алу және ұстау.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағ-
дайлар
жөнiн-
дегі
минис-
трлiгі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: 47 санат бойынша оқу бағдарламасында төтенше жағдайлар мен азаматтық қорғаныс бойынша 62 тақырып көзделген, оқу курстары бiр аптадан (42 оқу сағатынан) тұрады.
Түпкiліктi нәтиже: төтенше жағдайлар мен азаматтық қорғаныс саласында 1500 мемлекеттік қызметшінің бiлімi мен дағдысының деңгейiн арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: топты бiр жыл бойы оқытудың орташа құны - 8756 теңге, оқытудың бiр сағатының құны - 199 теңге.
Сапасы: мемлекеттiк қызметшілердің орындаған жұмыстарының тиiмдiлiгi мен сапасын 100%-ға арттыру.
Уақтылығы: кадрларды даярлау және қайта даярлау бекiтілген кестеге сай.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
61-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк материалдық резервтi қалыптастыру және сақтау"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  10514 тысяч тенге (десять миллионов пятьсот четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  оказание содействия в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера по повышению профессионального уровня руководящего состава и специалистов; по подготовке квалифицированных офицерских кадров для войск гражданской обороны и специалистов высшей квалификации для единой государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Подготовка
специалистов
государст-
венных ор-
ганов и
учреждений
к действиям
в условиях
чрезвычайной
ситуации
Приобретение услуг
(работ) по подготовке
кадров в области пре-
дупреждения и ликвида-
ции чрезвычайных
ситуаций
сог-
ласно
утвер-
жден-
ному
графи-
ку
Министер-
ство
Республики
Казахстан
по чрезвы-
чайным
ситуациям
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
обучение государственных служащих по 47 категориям, программа обучения предусматривает 62 темы по чрезвычайным ситуациям и гражданской обороне, курсы обучения составляет одну неделю (42 учебных часа).
Конечный результат: повышение уровня знаний и навыков 1500 государственных служащих в области чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость обучения группы в год - 8756 тенге, стоимость одного часа обучения - 199 тенге.
Качество: 100 % повышение эффективности и качество выполненных работ государственных служащих.
Своевременность: согласно утвержденному графику подготовки и переподготовки кадров.
ПРИЛОЖЕНИЕ 61
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1236
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Формирование и хранение государственного
материального резерва" на 2006 год

1. Құны : 4824501 мың теңге (төрт миллиард сегiз жүз жиырма төрт миллион бес жүз бiр мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк материалдық резерв туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы  Заңы ; "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "Мемлекеттiк материалдық резервтің материалдық құндылықтармен операция жасау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2002 жылғы 21 ақпандағы N 237  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1112  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтауды әрi олардың жұмсалмауын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттік материалдық резерв материалдық құндылықтар қорын қалыптастыру; сақтау режимiнiң талаптарын орындай отырып, мемлекеттiк материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сапасы жағынан да, саны жағынан да сақталуын және жұмсалмауын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Мемлекеттік
материалдық
резервтi
қалыптас-
тыру және
сақтау
2
100
Мемлекеттік
материалдық
резервтi
қалып-
тастыру
Мемлекеттік материалдық
резервтің материалдық
құндылықтарын жаңарту;
мемлекеттік материалдық
резервтің материалдық
құндылықтар қорларын
сақтау нормаларына
дейін жеткізу;
төтенше жағдайларды
жоюға арналған тауарлар
мен материалдар
номенклатурасын қалыптастыру үшін
материалдық құндылықтар
сатып алу, жұмылдыру
резервiн материалдық
құндылықтарын сатып алу. Жер сiлкiнiсiнiң салдарын жою мақсатында Иран Ислам Республикасы үшiн 2003 жылы жүргiзiлген мемлекеттiк және жұмылдыру резервтерiнен материалдық құндылықтарды шығаруға жұмсалған шығындарды өтeу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағ-
дайлар
жөнiн-
дегі
минис-
трлiгі-
нің
Мемле-
кеттік
мате-
риалдық
резерв-
тер
коми-
теті
3
101
Мемлекеттік
материалдық
резервтi
қалып-
тастыру
Мемлекеттік материалдық
резервтің материалдық
құндылықтарын ведомстволық бағынысты
ұйымдар мен сақтау
пункттерiнде сақтауды
жүзеге асыру, сондай-ақ
мемлекеттік материалдық
резервтiң материалдық
құндылықтарының сақталуын қамтамасыз
ету үшін оларды
бүтіндеудi, ауыстыруды,
бағалауды, сертификат-
тауды және сақтауды жүзеге асыру.
Мемлекеттік
материалдық резервтің
материалдық
құндылықтарын
жұмылдыруға байланысты
мiндеттерi бар ұйымдарда сақтау мен
ұстауды жүзеге асыру.
Өткен жылдардағы
кредиторлық берешегін
өтеу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағ-
дайлар
жөнiн-
дегі
минис-
трлiгі-
нің
Мемле-
кеттік
мате-
риалдық
резерв-
тер
коми-
теті
4

1.  Стоимость: 4824501 тысяча тенге (четыре миллиарда восемьсот двадцать четыре миллиона пятьсот одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "О государственном материальном резерве";  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2002 года N 237 "Об утверждении Правил оперирования материальными ценностями государственного материального резерва";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение сохранности и неприкосновенности материальных ценностей государственного материального резерва в соответствии с утвержденной номенклатурой.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение освежения товаров государственного материального резерва в соответствии с утвержденной номенклатурой; обеспечение качественной и количественной сохранности и неприкосновенности материальных ценностей государственного материального резерва с соблюдением требований режима хранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Формирование
и хранение
государст-
венного ма-
териального
резерва
2
100
Формирование
государст-
венного ма-
териального
резерва
Оперирование материа-
льных ценностей госу-
дарственного материа-
льного резерва;
доведение запасов
товарно-материальных
ценностей государст-
венного материального
резерва до нормы хра-
нения; приобретение
материальных ценностей
для формирования
номенклатуры товаров
и материалов, предназ-
наченных для ликвида-
ции чрезвычайных
ситуаций, приобретение
материальных ценностей
мобилизационного
резерва. Возмещение затрат на выпуск, материальных ценностей из государственного и мобилизационного резервов, произведенных в 2003 году для Исламской Республики Иран с целью ликвидации последствий землетрясения.
В те-
чение
года
Комитет по
государст-
венным
материаль-
ным
резервам
Министер-
ства
Республики
Казахстан
по чрезвы-
чайным
ситуациям.
3
101
Хранение
государст-
венного ма-
териального
резерва
Осуществление хранения
материальных ценностей
государственного мате-
риального резерва в
подведомственных орга-
низациях и пунктах
хранения, а также
осуществление инвента-
ризации, перемещения,
оценки, сертификации
и хранения материаль-
ных ценностей государ-
ственного материально-
го резерва для обеспе-
чения их сохранности.
Осуществление хранения
и содержания материа-
льных ценностей госу-
дарственного материа-
льного резерва в орга-
низациях, имеющих мо-
билизационные задания.
Погашение кредиторской
задолженности, возник-
шей в результате ее
передачи от Министер-
ства энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
в 2001 году, а также в
результате перемещения
материальных ценностей
государственного мате-
риального резерва.
В те-
чение
года
Комитет по
государст-
венным
материаль-
ным
резервам
Министер-
ства
Республики
Казахстан
по чрезвы-
чайным
ситуациям.
4

103
Сақтау
пункттерiн
күрделi
жөндеу
Мемлекеттiк материалдық
резервтің материалдық
құндылықтар қорларын
сақтауды жүзеге
асыратын ведомстволық
бағынысты ұйымдардың
өндiрiстік қуаттарын
күрделi жөндеуден
өткізу
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағ-
дайлар
жөнiн-
дегі
минис-
трлiгі-
нің
Мемле-
кеттік
мате-
риалдық
резерв-
тер
коми-
теті
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : құпия.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
62-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Төтенше жағдайлар саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 90096 мың теңге (тоқсан миллион тоқсан алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының аумағындағы төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегi шаралар туралы" 2004 жылғы 19 наурыздағы N 451  өкiмі ; "Қазақстан Республикасының Ғылым туралы" 2001 жылғы 9 шілдедегi  Заңы ; "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықтың және  табиғи-шаруашылық жүргізушi объектiлердің қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi :   - Алматы қаласының аумағы үшін сейсмикалық мониторингтiң жаңа бiрегей ұңғымалық жүйесiн әзiрлеу және енгізу;
- төтенше жағдайлар саласындағы жаңа геофизикалық материалдар алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Төтенше
жағдайлар
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
"Алматы қаласының
сейсмикалық
кауiптілігінiң тереңдік
ұңғымалық сейсмикалық
мониторингі саласын
зерттеу" тақырыбы
бойынша ғылыми
зерттеулер жүргізу үшін
қызмет көрсетулердi
сатып алу. Мемлекеттік
ғылыми зерттеу
сараптамасын жүргізу
бойынша қызмет
көрсетудi төлеу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Төтенше
жағ-
дайлар
жөнiн-
дегі
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- өңiрдің сейсмикалығын және оның тереңдiк құрылысын зерттеу (шағын сейсмикалықты, қалалық жарылым аймақтарын зерттеу);
- тереңдiкте бақылаудың жаңа әдiстерiн әзiрлеу;
- мониторингтің тереңдiк және жер беттілік жүйесi үшiн бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу;
- деректердi өңдеудің компьютерлiк бағдарламаларын әзiрлеу;
- тереңдiк мониторинг жөнiнде деректер базасын құру;
- Алматы қаласын шағын сейсмикалық аудандарға бөлу үшiн деректердi өңдеу;
- сейсмикалық тереңдік мониторинг деректерiн республикалық жер сілкіністерін болжау желiсiне бейiмдеу және енгізу.
Түпкiлiктi нәтиже: Алматы қаласын шағын сейсмикалық аудандарға бөлу мiндеттерiн шешу үшiн жаңа бiрегей геофизикалық материалдар арқылы ескерту қызметтерiне мәлiметтер беру.

103
Капитальный
ремонт
пунктов
хранения
Проведение капитально-
го ремонта производст-
венных мощностей под-
ведомственных органи-
заций, осуществляющих
хранение материальных
ценностей государст-
венного материального
резерва.
В те-
чение
года
Комитет по
государст-
венным
материаль-
ным
резервам
Министер-
ства
Республики
Казахстан
по чрезвы-
чайным
ситуациям.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  секретно.
ПРИЛОЖЕНИЕ 62
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Прикладные научные исследования в области чрезвычайных
ситуаций" на 2006 год
1. Стоимость:  90096 тысяч тенге (девяносто миллионов девяносто шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   распоряжение  Президента Республики Казахстан N 451 от 19 марта 2004 года "О мерах по предотвращению чрезвычайных происшествий на территории Республики";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  3акон  Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение безопасности населения и природно-хозяйственных объектов.
5. Задачи бюджетной программы:  - разработка и внедрение новой уникальной скважинной системы сейсмического мониторинга для территории города Алматы;
- получение новых геофизических материалов в области чрезвычайных ситуаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Прикладные
научные
исследования
в области
чрезвычайных
ситуаций
Приобретение услуг
по проведению науч-
ных исследований по
теме: "Исследования
в области глубинно-
го скважинного
сейсмического мони-
торинга сейсмичес-
кой опасности
г. Алматы".
Оплата услуг по
проведению государ-
ственной научно-
исследовательской
экспертизы.
В те-
чение
года
Министер-
ство по
чрезвычай-
ным ситуа-
циям
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- исследование сейсмичности региона и его глубинного строения (исследования микросейсмичности, городских зон разломов);
- разработка новых методов глубинных наблюдений;
- разработка программного обеспечения для глубинных и наземных систем мониторинга;
- разработка компьютерных программ обработки данных;
- создание базы данных по глубинному мониторингу;
- обработка данных для микросейсморайонирования г. Алматы;
- адаптация и внедрение данных глубинного сейсмического мониторинга в республиканскую сеть прогнозирования землетрясений.
Конечный результат:
- передача данных в службы предупреждения посредством уникальных геофизических материалов для решения задач микросейсморайонирования города Алматы.

Қаржы-экономикалық нәтиже: Алматы қаласының сейсмикалық қауiптілігінің тереңдiк ұңғымалық сейсмикалық мониторингi саласында ғылыми зерттеу жүргiзу жөнiндегi шығындар - 90096,0 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған келiсiм-шарттарға сәйкес жыл ішінде.
Сапасы: төтенше жағдайлар саласында жаңа бiрегей геофизикалық материалдар алу арқылы Алматы қаласының халқы мен табиғи-шаруашылық жүргізу объектілерінің 100% қауіпсіздігін қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: расходы по проведению научных исследований в области глубинного скважинного сейсмического мониторинга сейсмической опасности г. Алматы - 90096,0 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: 100 % обеспечение безопасности населения и природно-хозяйственных объектов г. Алматы с помощью новых уникальных геофизических материалов в области чрезвычайных ситуаций.