2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
383, 384, 385, 386, 387, 388-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгiнің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
383-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк қызмет саласындағы уәкiлеттi органның
қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 349082 мың теңге (үш жүз қырық тоғыз миллион сексен екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттік қызмет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет iстерi жөніндегi агенттiгi мәселелерi" N 280  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Мемлекеттік әкiмшілік қызметшілердi аттестациядан өткiзу ережелерiн бекіту туралы" 2000 жылғы 21 қарашадағы N 327  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің "Мемлекеттiк қызмет өткеру туралы ережелерін бекiту туралы" 2000 жылғы 10 наурыздағы N 357  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгінің облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы тәртіптік кеңестерi және Қазақстан Республикасы Президентiнің кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 30 маусымдағы N 1598  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Қызмет телефондары және мемлекеттік органдардың аппараттарын орналастыру үшін алаң нормалары туралы" 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бюджеттен қаржыланатын ұйымдардың электроэнергияны тұтыну, жылу, ыстық және суық су және басқа да коммуналдық қызметтi пайдалану нормативтерi туралы" 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1998 жылғы 11 қарашадағы "Мемлекеттiк қызметшілердi даярлаудың қайта даярлаудың және біліктiлігiн арттырудың жекелеген мәселелерi N 1156  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарына көлiк қызметiн көрсету үшін қызметтік жеңіл автокөліктермен пайдалануды реттеу туралы" 1999 жылғы 27 мамырдағы
N 663  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегi "Мемлекеттiк бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерi қызметкерлерінің және де Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасы шегіндегi қызметтiк iссапарлары туралы Ереженi бекіту туралы" N 1428  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 13 қарашадағы "Мемлекеттік қызметшілердi оқыту тұжырымдамасы" N 1706  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы согласно приложениям  383 384 385 386 387 388 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 383
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в сфере государственной службы"
на 2006 год
1. Стоимость:  349082 тысячи тенге (триста сорок девять миллионов восемьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 280 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 327 "Об утверждении Правил проведения аттестации административных государственных служащих";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 1598 "О дисциплинарных советах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах Астане и Алматы и внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 1998 года N 1156 "Отдельные вопросы подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік қызметінің деңгейiн және мемлекеттік қызметшілердің кәсiби дәрежесiн арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттік қызметті, сыбайлас жемқорлықтың алдын алу, мемлекеттік қызметшілердің Ар-намыс кодексiн сақтауы, мемлекет саясат саласындағы, мемлекеттiк қызмет саласындағы бiрыңғай мемлекеттік саясатты жүргізу сапасын арттыру бойынша жұмыстарды қамтамасыз ету; мемлекеттік қызмет заңнамасын жетiлдiру, мемлекеттiк қызметшілердің оқуын және кәсiби қайта даярлаудан өтуiн ұйымдастыру, мемлекеттік органдар ұсынатын мемлекеттік қызметтердің сапасын арттыру бойынша ұсыныстар енгiзу, мемлекеттік қызмет жүйесiнiң ашықтығы мен есеп беруiн қамтамасыз ету, кәсiби мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсiби дәрежесiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Мемле-
кеттік
қызмет
саласын-
дағы
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігінің
штаттық саны лимитіне
сәйкес 49 бiрлік
көлемінде бекiтілген
орталық аппаратын
ұстау және оның
қызметiн қамтамасыз
ету.
Iске асыру мерзiмі -
қаңтар-желтоқсан.
Орталық аппарат үшін
бекітілген лимитке
сәйкес 4 қызмет
автомашинасын ұстау,
келісім-шарттар
жасасу, байланыс
қызметi, басқа да
тауарлар сатып алу,
бланкілік өнімдер
дайындау ақысын
төлеу. Іске асыру
мерзiмі -
қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік қызметтi
жүзеге асыру үшін нормативтік құқықтық базаны жетiлдiру жөнінде ұсыныстар әзiрлеу.
Iске асыру мерзімi -
Қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік органдар
мемлекеттік қызмет
саласында заңнаманың
сақталуына тексеру
жүргізу. Iске асыру
мерзiмі - қаңтар-
желтоқсан.
Мемлекеттік қызметші-
лерге еңбек ақы төлеу,
оларды әлеуметтiк-
құқықтық қорғау жүйесiн жетiлдіру жөнінде ұсыныстар әзiрлеу.
Iске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік қызмет
кадрларының жай-күйiне
мониторинг жүргізу.
Iске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік қызмет
персонаждары және
әкiмшілік мемлекеттік
қызметшi лауазымдарын
атқару үшін кадрлар
резервi бойынша
республикалық деректер
базасын қалыптастыру. Iске асыру мерзімі
- қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік органдар-
дың мемлекеттік
қызметшілердi даярлау,
қайта даярлау және
олардың біліктілігін
көтеру мәселелері
жөніндегі қызметін
үйлестіру.
Iске асыру мерзiмі -
қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік қызметші-
лердің құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған жағдайларда оларға кеңес беру. Iске асыру мерзімі
- қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік қызметтi
жетiлдiру және оның
тиiмділігін арттыру
саласында мемлекеттік
бағдарламалар әзірлеу-
ге және оны іске асыруға қатысу.
Іске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігінің
алқасын өткізу.
Iске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
жөнiн-
дегі
агент-
тігi
3

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  повышение престижа государственной службы и профессионализма государственных служащих.
5. Задачи бюджетной программы:  организация работы по повышению качества государственных услуг, профилактике коррупционных правонарушений, соблюдению государственными служащими Кодекса чести, проведению единой государственной политики в сфере государственной службы; совершенствование законодательства государственной службы; организация обучения и профессиональной переподготовки государственных служащих; внесение предложений по повышению качества государственных услуг, предоставляемых государственными органами; обеспечение открытости и подотчетности системы государственной службы; повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в сфере
государст-
венной
службы
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание и
обеспечение
деятельности
центрального
аппарата Агентства Республики
Казахстан по делам государ-
ственной
службы,
согласно
утвержденному
лимиту штатной
численности в
количестве 49 единиц. Срок
реализации - январь-декабрь.
Содержание
служебных
автомашин,
исходя из
утвержденного
лимита в
количестве 4
единиц, заключение договоров и оплата услуг по
связи, приобре-
тению прочих
товаров, изготовлению
бланочной продукции для центрального
аппарата. Срок
реализации -
январь-декабрь.
Разработка предложений по совершен-
ствованию нормативной правовой базы для осуществления деятельности государственной службы. Срок реализации - январь-декабрь. Проведение
проверок в
государственных
органах по
соблюдению
законодатель-
ства в сфере
государственной службы. Срок реализации -  январь-декабрь.
Разработка
предложений по
совершен-
ствованию
системы оплаты
труда,
социально-
правовой защиты
государственных служащих. Срок реализации
январь-декабрь.
Проведение
мониторинга
состояния
кадров госу-
дарственной
службы. Срок
реализации - январь-декабрь.
Формирование республи-
канской базы данных по персоналу государственной
службы и кадрового резерва для занятия должностей администра-
тивных госу-
дарственных служащих. Срок
реализации - январь-декабрь.
Координация деятельности
государственных
органов по вопросам   подготовки,
переподготовки
и повышения квалификации государственных
служащих. Срок реализации - январь-декабрь. Консультация государственных
служащих в случаях нарушений их прав и законных
интересов. Срок
реализации -
январь-декабрь.
Участие в
разработке
реализации
государственных
программ в
области
совершенство-
вания и повышения эффективности государственной
службы. Срок реализации - январь-декабрь.
Проведение коллегий Агентства Республики Казахстан
по делам государственной
службы. Срок
реализации - январь-декабрь.
январь-
декабрь
Агентство Республики
Казахстан
по делам
государствен-
ной службы
3

002
Аумақтық
орган-
дардың
аппа-
раттары
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігінің
штаттық саны лимитiне
сәйкес 204 бірлік
көлемiнде бекiтілген аумақтық органдарын
ұстау және оның
қызметін қамтамасыз
ету.
Iске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан
Мемлекеттік органдар
мемлекеттік қызмет
саласында заңнаманың
сақталуына тексеру
жүргізу.
Iске асыру мерзімі
- қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік
қызметшілерге еңбек
ақы төлеу, оларды
әлеуметтік-құқықтық
қорғау жүйесін
жетілдіру жөнiнде
ұсыныстар әзiрлеу.
Iске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан.
Орталық мемлекеттік
органдардың жергілікті
атқарушы және аумақтық
бөлiмшелерінде
мемлекеттік қызмет
кадрларының жай-күйіне
мониторинг жүргiзу
(бұдан әрi - жергілікті мемлекеттік
органдар).
Iске асыру мерзiмі -
қаңтар-желтоқсан.
Жергілікті мемлекеттік
органдар мемлекеттiк
қызмет персоналдары
және мемлекеттік
қызметтің кадрлар
резервi бойынша
деректер базасын
қалыптастыру.
Iске асыру мерзімi -
қаңтар-желтоқстан.
Жергіліктi мемлекеттік
органдардың
мемлекеттік
қызметшілердi даярлау,
қайта даярлау және
олардың бiліктілігін
көтеру мәселелерi
жөніндегі қызметін
үйлестіру.
Іске асыру мерзiмі
- қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік қызметші-
лердің құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған жағдайларда оларға кеңес беру.
Iске асыру мерзiмі
- қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік қызметті
жетiлдiру және оның
тиімділігін арттыру
саласында мемлекеттік
бағдарламалар
әзірлеуге және оны
іске асыруға қатысу.
Iске асыру мерзiмі -
қаңтар-желтоқсан.
Тәртіптілік істері
бойынша отырыстар
өткізу.
Iске асыру мерзiмі -
қаңтар-желтоқсан.
Көшпелі семинарлар
өткізу мен азаматтар-
ды қабылдау.
Iске асыру мерзiмі -
қаңтар-желтоқсан.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
жөнiн-
дегі
агент-
тігi
4
007
Мемле-
кеттiк
қызмет-
шілердің
білік-
тiлігін
арттыру
Мемлекеттік қызметші-
лердің біліктілігін арттыру бойынша қызметтердi мына тақырыптар бойынша сатып алу:
мемлекеттік қызметті
құқықтық қамтамасыз
ету және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы
күресті күшейту
шараларын қамтамасыз
ету және Қазақстан
Республикасы мемлекет-
тік қызметшілерiнің арын сақтау мәселелерi. Оқу мерзімі - маусым-шілде.
Мемлекеттiк қызметті
жетілдiру мәселелерi.
Оқу мерзімі
- қыркүйек-қазан
Мемлекеттік тіліне
оқыту. Оқу мерзімі -
сәуір-қараша.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
жөнiн-
дегі
агент-
тігi
5
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
материал-
дық-тех-
никалық
жарақ-
тандыру
Жиһаздар, ауа
баптағыштар, мұздатқыштар,
телевизор, сейф,
креслолар, сөрелер,
өрт-сөндiру құралдарын, бақылау
өлшеу қондырғыларын
сатып алу.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
жөнiн-
дегі
агент-
тігi
7

002
Аппараты
территори-
альных
органов
Содержание и обеспечение
деятельности территориальных
органов Агентства Республики
Казахстан по
делам государс-
твенной службы,
согласно утвержденному лимиту штатной численности в количестве 204 единиц. Срок
реализации - январь-декабрь.
Проведение     проверок в государственных органах по
соблюдению
законодатель-
ства в сфере
государственной
службы. Срок
реализации -
январь-декабрь.
Разработка
предложений по
совершенство-
ванию системы оплаты труда,
социально-
правовой защиты
государственных
cлужащих. Срок
реализации -
январь-декабрь.
Проведение
мониторинга
состояния
кадров
государственной
службы местных
исполнительных
и территориаль-
ных подраз-
делений
центральных
государственных
органов (далее
- местные госу-
дарственные
органы). Срок
реализации -
январь-декабрь.
Формирование
базы данных по
персоналу
государственной
службы и кадро-
вый резерв государственной
службы местных
государственных
органов. Срок
реализации -
январь-декабрь.
Координация
деятельности
местных
государственных
органов по
вопросам
подготовки, переподготовки
и повышения квалификации
государственных
служащих. Срок
реализации -
январь-декабрь.Консультация государственных
служащих в случаях нарушений их
прав и законных интересов. Срок
реализации - январь-декабрь.Участие в разработке
реализации государственных
программ в области совер-
шенствования и повышения эффективности государственной службы. Срок реализации - январь-декабрь. Проведение заседаний по дисциплинарным делам. Срок
реализации - январь - декабрь. Проведение выездных семинаров и приемов граждан. Срок реализации - январь-декабрь.
январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
4
007
Повышение
квалификации
госу-
дарственных
служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государствен-
ных служащих
по темам:
вопросы
правового
обеспечения
государственной
службы и
обеспечения
мер по усилению
борьбы с
коррупцией и
соблюдения
чести госу-
дарственных
служащих
Республики
Казахстан.
Срок обучения - июнь-июль. Вопросы совершенство-
вания госу-
дарственной службы. Срок обучения - сентябрь-
октябрь. Обучение государствен-
ному языку. Срок реализа-
ции - апрель-
ноябрь.
январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
5
009
Материально-техническое оснащение    государст-
венных органов
Приобретение мебели, кон-
диционеров, холодильников,
телевизора,
сейфа, кресел,
стеллажей,
средств пожаро-
тушения,
контрольно-
измерительных
приборов.
январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
6

017
Ақпа-
раттық
жүйелер-
дiң жұмыс
iстеуiн қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттiк
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Орталық аппарат үшін
есеп техникалары мен
құралдарын сатып алу.
Іске асыру мерзімі
- қаңтар-желтоқсан.
"1С Бухгалтерия"
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу.
Iске асыру мерзiмі -
ақпан-наурыз.
Жиынтық және қосымша
құрал-жабдықтар,
шығыс материалдарын
сатып алу.
Iске асыру мерзімі -
- қаңтар-желтоқсан.
Есептік техника мен
құралдарға жүйелi
техникалық қызмет
көрсету.
Iске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқстан.
Интернет пен электрон-
дық пошта жүйесiне кiру қызметi.
Iске асыру мерзiмі -
қаңтар-желтоқсан.
Бағдарламалық
өнімдердi, ақпараттық
жүйелердi және
мiндеттердi қолдау.
Iске асыру мерзiмі -
қаңтар-желтоқстан.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
жөнiн-
дегі
агент-
тігi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтижелер: соның негiзiнде мемлекеттік органдар сапалық стандартын жасайтын, мемлекеттік қызмет көрсетудiң негізiн қалаушы жоба жасау; Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгiнің ең кемi 2 коллегиясын өткізу; мемлекеттiк қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамаларының орындалуы бойынша мемлекеттiк органдарда ең кемi 5000 рет тексеру өткізу; аумақтық органдардың қызметкерлерінің кәсiби деңгейiн жоғарылату; мемлекеттік тiлге 150 адамды оқыту, соның ішінде аумақтық органдарда 122 адам; сатып алу: 1 жиһаз жиынтығын, 1 телевизор, 1 сейф, 17 тоңазытқыш, 7 ауа баптағыш, 30 кресло, 14 сөрелер; сатып алу: көшпелi компьютер, 50 компьютер, 50 принтер, 50 үздiксіз қорек көздерi.
Түпкi нәтижелер: азаматтардың шағымдары мен талаптарын қысқарту; мемлекеттік қызметтің кәсiби-оқыған персоналы деңгейi жоғарылайды; республика мемлекеттік қызметшілерi арасында сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық саны қысқарады; рұқсат беру және өзге де құжаттарды беру кезiнде төрешілдiк пен сөзбұйдалық айтарлықтай қысқарады; республика мемлекеттiк қызметшілерi арасында сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық саны қысқаруы.
Қаржы-экономикалық нәтиже: орталық аппараттың 1 мемлекеттік қызметшісiн ұстау - жылына 1489,0 мың теңге; аумақтық органдардың бiр мемлекеттік қызметшiсiн ұстау жылына - 1199,5 мың теңге; 1 мемлекеттік қызметшінің бiліктілігiн жоғарылатуға орташа шығындар - 12,8 мың теңге; 1 мемлекеттік қызметшінi мемлекеттік тiлге оқыту бойынша орташа шығындар - 4,6 мың теңге.
Уақтылығы: мемлекеттік органға жүктелген функцияларды мерзiмінде орындау.

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и информацион-
но-техничес-кое обеспе-
чение госу-
дарственных органов
Приобретение вычислительной техники и
оборудования
для централь-
ного аппарата.
Срок реализации
- январь-июнь.
Приобретение
программного
обеспечения "1С Бухгал-
терия". Срок реализации -
февраль-март.
Приобретение
комплектующих
и запасных
частей,
расходных
материалов.
Срок
реализации -
январь-декабрь.
Системно-
техническое
обслуживание
средств
вычислительной
техники и
оборудования.
Срок реали-
зации -
январь-декабрь.
Услуги доступа к сети Интернет
и электронной
почты. Срок
реализации -
январь-декабрь.
Сопровождение
программных
продуктов,
информацион-
ных систем и
локальных
задач. Срок
реализации -
январь-декабрь.
январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: разработка проекта основополагающих стандартов государственных услуг, на основе которого государственные органы разработают отраслевые стандарты; проведение не менее 2 коллегий Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы; проведение не менее 5000 проверок деятельности государственных органов по вопросам соблюдения законодательства о   государственной службе и   антикоррупционного законодательства; повышение профессионального уровня специалистов территориальных органов 48 человек; обучение государственному языку   150 человек, в том числе территориальных органов - 122 человек; приобретение: 1   комплекта мебели, 1 телевизора, 1 сейфа, 17 холодильников, 7 кондиционеров, 30 кресел, 14 стеллажей; приобретение: переносного компьютера, 50   компьютеров, 50 принтеров, 50 источников бесперебойного питания.
Конечный результат: сокращение жалоб и претензий граждан; повысится уровень профессиональной подготовки персонала государственной службы; существенно сократится бюрократизм и волокита при выдаче разрешительных и иных документов; сокращение коррупционных правонарушений среди государственных служащих республики. Финансово-экономический результат: затраты на содержание одного государственного служащего центрального аппарата - 1489,0 тыс. тенге в год; затраты на содержание одного государственного служащего территориальных органов - 1199,5 тыс. тенге в год; средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 12,8 тысяч тенге; средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 4,6 тысяч тенге.
Своевременность: своевременное выполнение функций, возложенных на государственный орган.

Сапасы: мемлекеттiк стандарттар негізiнде, мемлекеттiк қызмет көрсетудің сапасы жақсаруы; қазiргi кездегi экономикалық жағдайға сәйкес кәсiби мемлекеттік қызмет талаптарына сай мемлекеттік қызметтің кәсiби деңгейiн жоғарылату; мемлекеттік тiлдi оқыған мамандар үлесi жұмыс iстейтіндердің жалпы санының орталық аппаратта 60%-ын, аумақтық органдарда 60%-ын, кәсiби бiлiм деңгейiн арттырғандар аумақтық органдарда 23,5%-ын құрайды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
384-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын ақпараттандыру
және тестілеу жүйесiнiң жұмыс iстеуi"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 83578 мың теңге (сексен үш миллион бес жүз жетпiс сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; "Мемлекеттiк әкімшiлiк қызметшілердi аттестациядан өткiзу Ережелерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 20 қаңтардағы N 327  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Қызмет телефондары және мемлекеттік органдардың аппараттарын орналастыру үшін алаң нормалары туралы" 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Бюджеттен қаржыланатын ұйымдардың электроэнергияны тұтыну, жылу, ыстық және суық су және басқа да коммуналдық қызметті пайдалану нормативтерi туралы" 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1998 жылғы 11 қарашадағы "Мемлекеттік қызметшілердi даярлаудың, қайта даярлаудың және біліктілігін арттырудың жекелеген мәселелерi"
N 1156  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарына көлік қызметін көрсету үшiн қызметтік жеңiл автокөлiктерін пайдалануды реттеу туралы" N 663  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 12 қаңтардағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттігінің Ақпарат және тестілеу мемлекеттiк мекемесінің мәселелерi" N 50  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегi "Мемлекеттік бюджеттен қаржыланатын мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерінің, және де Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасы шегіндегi қызметтік іссапарлары туралы Ереженi бекіту туралы" N 1428  қаулысы .

Качество: улучшение качества государственных услуг, на основе государственных стандартов; повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы в соответствии с современными экономическими условиями. Доля специалистов, прошедших обучение государственному языку от общего количества работающих в центральном аппарате - 60 %, в территориальных управлениях - 60 %, повысивших уровень профессионального образования в территориальных управлениях - 23,5 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 384
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы 002
"Функционирование системы информатизации и тестирования
кадров государственной службы республики"
на 2006 год
1. Стоимость:  83578 тысяч тенге (восемьдесят три миллиона пятьсот семьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ  Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 327 "Об утверждении Правил проведения аттестации административных государственных служащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 января 2000 года N 50 "Вопросы государственного учреждения "Центр информации и тестирования Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы";   постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік қызметшілердің құрамы мен кадрлық резерві жөніндегі деректерді жаңарту, барлық облыс орталықтарында және Астана, Алматы қалаларында мемлекеттік қызметшілерді тестiлеудi және аттестациялауды қамтамасыз ету; ақпараттық қорғауды қамтамасыз ету, ақпараттық Web-сайтты әкімшілендіру.
5.   Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   кадрларды басқарудың ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін және оның бұдан әрі жетілуін қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметшілерді тестілеуді және аттестациялауды өткізу, 17 өңірлік орталықтарда жергілікті және желілік инфрақұрылымдарды техникалық қолдау және алып жүру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Респуб-
ликаның
мемле-
кеттiк
қызмет кадрларын
ақпарат-
тандыру
және
тестілеу
жүйесінің
жұмыс
істеуі
Тестiлеу орталықтарын
ұстау штаттағы және
штаттан тыс қызметкер-
лерге жалақы төлеу, телекоммуникация
қызметтеріне ақы
төлеу, есептеу
техникалық құралдарына
техникалық қызмет
көрсету, бос лауазым-
дарға орналасу үшін кемі 50000 ықтимал кандидаттарды уақыты-
лы тестілеуден өткізу үшін 17 өңірлік орталықтарды материал-
дық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ аттестация-
лау бойынша кемі 30000 мемлекеттік
қызметшіні тестілеуден
өткізу.
2006 жыл
аралы-
ғында
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
жөнiн-
дегі
агент-
тігi,
Ақпарат
және
тестілеу
орталығы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: сатып алу: 10 серверлер, 100 жұмыс станцияларын, 10 принтерлер, 10 экранаралық қорғау экрандарын, 10 маршрутизаторлар, 10 қоректендiру көздерiн, 1 көшiрме аппаратын, 18 ауа баптағыштарын, 35 материалды емес активтердi.
Түпкi нәтиже: орталықтардың өткiзу қабiлетi артады, ол жылына кемi 80 000 адамды тестілеуден өткізуге мүмкіндік бередi. Республиканың барлық азаматтары кез-келген облыс орталығындағы тестілеу арқылы бос мемлекеттік әкiмшілік қызметшілер лауазымдарына орналасу үшін конкурсқа қатысуға тең қолдану мүмкіндігіне ие болады.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет iстерi агенттiгiнiң қызметтерiн ақпараттық және техникалық қолдау, мемлекеттік қызметшілердің тестiлеуден және аттестациялаудан өтуiн қамтамасыз ету, мемлекеттiк органдар кадрлық қызметтерін бiрыңғай ақпараттық ортаға бiріктіру, өңiрлiк орталықтардың жергілікті желілерiн бiр гетерогендi көлiк құралына бiрiктіру, ИСУК жүйесiнiң электронды қызмет көрсетуiнің бiрыңғай нысанын әзiрлеу және ұсыну.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  формирование и постоянное обновление данных по составу и кадровому резерву госслужащих, обеспечение тестирования и аттестации госслужащих во всех областных центрах и в г.г. Алматы, Астане; обеспечение защиты информации, администрирование информационного Web-сайта.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение функционирования информационной системы управления кадрами и ее дальнейшего совершенствования, проведение тестирования и аттестации государственных служащих, техническая поддержка и сопровождение локальных и сетевых инфраструктур в 17 региональных центрах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Функциониро-
вание сис-
темы инфор-
матизации и
тестирования
кадров госу-
дарственной
службы
республики
Содержание
центров тести-
рования, оплата
труда штатных
и внештатных
сотрудников,
оплата теле-
коммуникационных услуг, техничес-
кое обслуживание
средств
вычислительной
техники,
материально-
техническое
обеспечение 17
региональных
центров для
своевременного
проведения
тестирования не
менее 50000
потенциальных
кандидатов на
занятие
вакантных
должностей, а
также проведение
тестирования не менее 30000
государственных
служащих по
аттестации.
в тече-
ние
2006
года
Агентство Республики
Казахстан по
делам госу-
дарственной
службы, Центр
информации и
тестирования
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: приобретение: 10 серверов, 100 рабочих станций, 10 принтеров, 10 межсетевых защитных экранов, 10 маршрутизаторов, 10 источников питания, 1 копировального аппарата, 18 кондиционеров, 35 единиц нематериальных активов.
Конечный результат: увеличится пропускная способность центров, что позволит проводить тестирование не менее 80000 человек в год. Все граждане республики получат равный доступ к участию в конкурсе на занятие вакантной административной должности через тестирование из любого областного центра. Информационная и техническая поддержка деятельности Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, обновление компьютерного парка и операционных систем, создание единой информационной системы кадровой службы, объединение локальных сетей региональных центров в одну гетерогенную транспортную среду, разработка и предоставление унифицированного формата электронных услуг системы ИСУК.

Қаржы-экономикалық нәтиже: бос мемлекеттік әкiмшілік қызметшілер лауазымдарға орналасу үшін конкурс бойынша және аттестациялау бойынша бiр тестiлеуден өткiзудің құны 1044,72 теңгенi құрайды.
Уақтылығы: орталықтардың өндiрiстiк әлеуетi барлық 17 орталықта кез-келген уақытта бiр мезгілде жергілікті және қашықтан тестiлеудi жүргiзуге мүмкiндiк бередi.
Сапасы: мемлекеттiк қызметке түсу кезiнде тестiлеуден өтуге, сондай-ақ аттестациялау бойынша барлық ниет бiлдiргендердi 100% қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
385-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк басқару және мемлекеттiк қызмет
саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 6000 мың теңге (алты миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегi "Ғылым туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттік қызмет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 23 ақпанындағы "Республикалық бюджеттің қаражаты есебiнен орындалатын қолданбалы-ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен iске асырудың кейбiр мәселелерi"
N 145  Қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4 Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік органдар  жұмыстарының сапасы мен әсерiн зерттеу және бағалау жүргізу арқылы мемлекеттiк қызметтi тұтынушылардың қанағаттану деңгейiн және мемлекеттік қызметшілер жұмыстарының тиімділігін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу, мемлекеттiк қызмет саласында қатынастарды реттейтін нормативтік-құқықтық актілерге өзгерістер енгізу, мемлекеттік органдар көрсететiн қызметтің қазiргi жағдайын талдау, мемлекеттік қызметтiң сапасын жоғарылату бойынша ұсыныстар жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемле-
кеттiк
басқару
және
мемле-
кеттiк
қызмет
сала-
сындағы
қолдан-
балы ғылыми
зерттеу-
лер
"Мемлекеттік
қызметтер көрсету
кезiндегі әкімшілік
кедергiлерді анықтау
бойынша зерттеу
жүргізу" тақырыбында
мемлекеттік қызмет
саласында қолданбалы
зерттеулер өткізу.
Ғылыми-техникалық
сараптама жүргізу
бойынша көрсетілген
қызметтерге ақы төлеу
жыл
аралы-
ғында
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
жөнiн-
дегі
агент-
тігi

Финансово-экономический результат: стоимость проведения одного тестирования по конкурсу на занятие вакантной должности и по аттестации составит 1044,72 тенге.
Своевременность: производственный потенциал центров позволит производить локальное и дистанционное тестирование в любое время во всех 17 центрах одновременно.
Качество: 100 % удовлетворение всех желающих в тестировании при поступлении на государственную службу, а также по аттестации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 385
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Прикладные научные исследования в области
государственного управления и государственной службы"
на 2006 год
1. Стоимость:  6000 тысяч тенге (шесть миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  повышение уровня удовлетворенности потребителей государственных услуг и эффективности работы государственных служащих через проведение исследований и оценки качества и эффективности работы государственных органов.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение прикладных научных исследований; внесение изменений в нормативные-правовые акты, регулирующие отношения в сфере государственной службы; анализ современного состояния предоставляемых услуг государственными органами; выработка предложений по повышению качества государственных услуг.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Прикладные
научные
исследования
в области
государст-
венного
управления и
государст-
венной
службы
Проведение прикладных научных исследований в сфере госу-
дарственной службы по теме:
"Исследование
по изучению
администра-
тивных барьеров
при оказании
государственных
услуг". Оплата
услуг по
проведению
научно-
технической экспертизы.
в те-
чение
года
Агентство Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Түпкі нәтижелер: мемлекеттiк қызмет көрсетудің мемлекеттiк стандарттарын жасау бойынша ұсыныстар.
Түпкi нәтижелер: мемлекеттiк қызметтердің бағасы төмендеуi, халыққа қызмет көрсету орталықтарының жұмыстарын жетiлдiру, тренингтер өткізiлгеннен кейiн тұтынушылардың пікірі негізінде бағалау жүйесiн енгізген мемлекеттік органдар санының 0-ден 50% дейін (яғни кемi 12-ден 6) артуы; мемлекеттiк органдар мөлдiрлігінің орта есеппен 15% (65%-дан 80% дейiн) артуы; уақытылы қаралған құжаттардың саны 20% (75%-дан 95% дейiн) артуы.
Қаржы-экономикалық нәтиже: тақырыпты зерттеу бойынша шығындар 6000 мың теңге.
Уақтылығы: жасалынатын келiсім-шарттар негізiнде.
Сапасы: жасалынған стандарттар негізінде мемлекеттiк қызметтер сапасы жоғарылауына мемлекеттік органдар мен халыққа қызмет көрсету орталықтарының клиенттерге қызмет уақытының қысқаруына алып келетiн қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
386-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк қызметшілердi даярлау, қайта даярлау және
бiлiктiлiгiн арттыру"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 494977 мың теңге (төрт жүз тоқсан төрт миллион тоғыз жүз жетпiс жетi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 8 шілдедегi N 1611  Жарлығымен  бекiтілген Қазақстан Республикасы Президентiнің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы туралы Ережесi; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының кадрларын даярлау, қайта даярлау және біліктiлiгiн арттыруды одан әрi жетілдiру жөніндегi шаралар туралы" 2005 жылғы 31 мамырдағы N 1583  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Мемлекеттік қызметшілердi даярлау және бiліктілігін арттыруды одан әрi жетiлдiру туралы" 1998 жылғы 18 қыркүйектегi N 4075  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Мемлекеттiк қызметшілердi даярлау, қайта даярлау және біліктiлiгiн арттырудың жекелеген мәселелері" 1998 жылғы 11 қарашадағы N 1156  Қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қызмет телефондары және мемлекеттік органдардың аппараттарын орналастыру үшін алаң нормалары туралы" 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Бюджеттен қаржыланатын ұйымдардың электроэнергияны тұтыну, жылу, ыстық су және басқа да коммуналдық қызметті пайдалану нормативтерi туралы" 1998 жылғы 2 қарашадағы
N 1118  қаулысы ; Үкiметтiң "Мемлекеттік бюджеттен қаржыланатын мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерінің, және де Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасы шегiндегi қызметтік iссапарлары туралы Ереженi бекiту туралы" 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1428  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарына көлiк қызметiн көрсету үшін қызметтік жеңiл автокөлiктерiн пайдалануды реттеу туралы" 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: предложения по разработке государственных стандартов предоставления государственных услуг.
Конечный результат: снижение стоимости государственных услуг; совершенствование работы центров обслуживания населения; рост количества государственных органов, внедривших систему оценки на основе мнения потребителей после проведения тренингов с 0 до 50 % (то есть по крайней мере в 6 из 12); повышение прозрачности государственных органов в среднем на 15 % (с 65 % до 80 %); повышение количества вовремя рассмотренных документов на 20 % (с 75 % до 95 %).
Своевременность: в соответствии с заключаемыми договорами.
Финансово-экономический результат: затраты по теме составляют 6000 тысяч тенге.
Качество: проведение прикладных научных исследований, что приведет к повышению качества государственных услуг на основе разработанных стандартов, сокращению времени на обслуживание клиентов государственных органов и центров обслуживания населения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 386
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Подготовка, переподготовка и повышение квалификации
государственных служащих"
на 2006 год
1.  Стоимость: 494977 тысяч тенге (четыреста девяносто четыре миллиона девятьсот семьдесят семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Положение  об Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 8 июля 2005 года N 1611;  Указ  Президента Республики Казахстан от 31 мая 2005 года N 1583 "О мерах по дальнейшему совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров государственных органов Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075 "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 1998 года N 1156 "Отдельные вопросы подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасын мемлекеттік қызметінің жоғары кәсiби кадрларымен, дипломатиялық қызмет персоналымен, судьяларымен, сот жүйесi және прокуратура органдарына қызметкерлерiмен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi :   Қазiргi заманның талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметшілердің біліктілiгiн арттыру және кадрларды қайта даярлау жүйесiн оңтайландыру, мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік және жергiлiктi басқарудың кадрлық саясаты саласында ғылыми зерттеулердi жүргiзу, мемлекеттік қызметке мамандарды даярлауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары мен облыстағы аймақтық орталықтардың әдiстемелiк басшылығын қамтамасыз ету және қызметтерiн үйлестiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Мемле-
кеттік
қызмет-
шiлердi
даярлау,
қайта
даярлау
және
білік-
тілігін
арттыру
Мемлекеттік
қызметшілердi үш
бағыт:
- мемлекеттік қызмет;
- дипломатиялық
қызмет;
- судьялар және сот
жүйесінің қызметкер-
лері
бойынша даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгін арттыру.
Жүзеге асыру мерзiмі:
қаңтар-желтоқсан.
Халықаралық
стандарттарға
барынша жақындатылған
оқу жоспары бойынша
кредиттік және желілік
жүйелерiнің талдауы
негізінде магистрлерді
даярлау.
Жүзеге асыру мерзiмі:
қаңтар-желтоқсан.
Басшылық лауазымға
ауыстырылған және
мемлекеттік қызметке
жаңадан қабылданған
азаматтар үшін
6-апталық және 2
апталық қайта даярлау
курстарын жүргізу.
Жүзеге асыру мерзiмі:
қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттік басқару,
сот және дипломатиялық
саланың өзекті
мәселелерi бойынша
мемлекеттік
қызметшiлердің
бiлiктілігін арттыру
бойынша 1-2 апталық
семинарлар өткізу.
Жүзеге асыру мерзiмі:
қаңтар-желтоқсан.
Еуропаның дамыған
елдерiнің мемлекеттік
басқару жүйесiнің
жұмыс тәжiрибесімен
және Қазақстан
Республикасының
шетелдік өкілдіктері
мекемелерiнің
қызметімен танысу
мақсатында тыңдаушылар
және профессор-
оқытушылардың құрамы
үшiн стажировкаларды
ұйымдастыру.
Жүзеге асыру мерзiмі:
шілде-қараша.
Халықаралық
ынтымақтастықты
дамыту, мемлекеттік
басқаруды жетiлдiру
мәселелерiнің көп
аспектілi шешімдерiн
қабылдау мақсатында
ғылыми конференциялар
мен семинарларды,
дөңгелек үстелдерді
ұйымдастыру және
өткiзу. Академияның
біліктілікті арттыру
халықаралық
семинарларына
лекторларды,
сондай-ақ Франция,
Германия, Киев,
Москвадан шетел
сарапшыларын шақыру.
Жүзеге асыру мерзiмі:
наурыз-желтоқсан.
"Қазақстан
Республикасындағы
қазіргі саяси жағдай"
мониторингі,
"Қазақстанның
оңтүстiк өңіріндегі,
әлеуметтік-саяси
және дiни жағдай"
атты мониторингi,
"Қазақстан
Республикасының
экологиялық
қауіпсіздiгі" атты
мониторингі тақырыптары бойынша
социологиялық
зерттеулерді жүргізу.
Жүзеге асыру мерзiмі:
қаңтар, мамыр, қыркүйек.
"Қазақстанның тұрақты
дамуындағы мемлекеттік
басқару мен
мемлекеттік қызметтiң
рөлі" атты ғылыми
жобасын жасау.
Жүзеге асыру мерзiмі:
сәуір-маусым.
Ғылыми монографияны,
ғылыми мақалалар
жинағын, ғылыми-талдау
журналын басып шығару.
Жүзеге асыру мерзiмі:
наурыз-желтоқсан.
Сот жүйесi мен әділ
сот, сыртқы саясат
және дипломатия, адам
ресурстарын басқару
саласындағы фундаменталды және
қолданбалы ғылыми
зерттеулер жүргiзу.
Жүзеге асыру мерзiмі:
қаңтар-желтоқсан.
Негізгі құралдарды
және материалды емес
активтерді сатып алу.
жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
жөнiн-
дегі
агент-
тігi
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентінің
жанын-
дағы
Мемле-
кеттік
басқару
ака-
демиясы

3. Источника финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение Республики Казахстан высокопрофессиональными кадрами государственной службы; персонала дипломатической службы, судей, работников судебной системы и органов прокуратуры.
5. Задачи бюджетной программы:  оптимизация системы повышения квалификации государственных служащих и переподготовка кадров в соответствии с современными требованиями, проведение научных исследований в области государственной службы и кадровой политики государственного и местного управления, координация деятельности и обеспечение методического руководства учебных заведений Республики Казахстан и региональных центров в областях, осуществляющих подготовку специалистов для государственной службы, подготовку и повышение квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Подготовка,
перепод-
готовка и
повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Подготовка,
переподготовка
и повышение
квалификации
государственных
служащих по
трем
направлениям:
- государст-
венная служба;
- диплома-
тическая служба;
- судьи и
работники
судебной систе-
мы.
Срок реали-
зации: январь-
декабрь.
Подготовка
магистров на
основе синтеза
кредитной и
линейной систем
обучения, по
учебным планам,
максимально
приближенным к
международным
стандартам.
Срок реали-
зации: январь-
декабрь.
Проведение
6-недельных и
2-недельных
курсов пере-
подготовки
государствен-
ных служащих,
переведенных на
руководящую
должность, и
впервые принятых
на государствен-
ную службу. Срок
реализации:
январь-декабрь.
Проведение
1-2-недельных
семинаров по
повышению
квалификации
государственных
служащих по
актуальным
темам госу-
дарственного
управления,
судебной и
дипломатической
сфер. Срок
реализации:
январь-декабрь.
Организация
стажировок для
слушателей и
профессорско-
преподаватель-
ского состава,
с целью
знакомства с
опытом работы
системы госу-
дарственного
управления
развитых
европейских
стран, функцио-
нированием
учреждений
загранпредста-
вительств
Республики
Казахстан.
Срок реализации:
июль-ноябрь.
Проведение
и организация
научных
конференций
и семинаров,
круглых столов,
с целью разви-
тия между-
народного
сотрудничества,
много аспектных
решений проблемы
совершенст-
вования госу-
дарственного
управления.
Приглашение
лекторов на
международные
семинары
повышения
квалификации
Академии, а
также зарубежных
экспертов из
Франции,
Германии,
Киева, Москвы.
Срок реализации:
март-декабрь.
Проведение
социологических
исследований по
темам:
Мониторинг
"Современная
политическая
ситуация в
Республике
Казахстан";
Мониторинг
"Социально-
политическая и
религиозная
ситуация в
южных регионах
Казахстана";
Мониторинг
"Экологическая
безопасность в
Республике
Казахстан".
Срок реализации:
январь, май,
сентябрь.
Разработка
научного проекта
"Роль госу-
дарственного
управления и
госслужбы в
устойчивом
развитии
Казахстана".
Срок реализации:
апрель-июнь.
Издание научной
монографии,
сборника
научных статей,
научно-анали-
тического
журнала. Срок
реализации:
март-декабрь.
Проведение
фундаментальных
и прикладных
научных
исследований в
области судебной
системы и
правосудия,
внешней политики
и дипломатии,
управления
человеческими
ресурсами.
Срок реализации:
январь-декабрь.
Приобретение
основных средств
и нематериальных
активов.
В тече-
ние
года
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
Академия
государ-
ственного
управления
при Прези-
денте
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
магистратураға "Мемлекеттiк және жергiлiктi басқару" мамандығы бойынша қабылдау 60 адамды, "Юриспруденция" мамандығы бойынша қабылдау 50 адамды, "Халықаралық қатынастар" мамандығы бойынша қабылдау 25 адамды құрайды.
Аспирантураға "Мемлекеттік және жергілікті басқару" мамандығы бойынша қабылдау 30 адамды құрайды.
Мемлекеттік қызметшілердің жылдық орташа саны қайта даярлау бағдарламасы бойынша 500-ден кем емес адамды және бiлiктіліктi арттыру бағдарламасы бойынша 1500-2000 адамды құрайды.
Магистратура бағдарламасының 30 тыңдаушысы үшін 30 күндiк Ольстор университетінде (Ұлыбритания) халықаралық стажировкаларды ұйымдастыру.
Семинарлар, дөңгелек үстелдер, 150 адамнан 3 секция бойынша
3 конференция өткiзу;
Халықаралық сарапшыларды шақыру: Франция, Германиядан - 5 адам., Киевтен - 2 адам., Москвадан - 3 адам., Ташкенттен - 1 адам., Бiшкектен -1 адам.
1 ғылыми монографияны, 2 ғылыми мақаланы, 12 ғылыми-талдау журналын басып шығару.
Негiзгi құралдары және материалды емес активтердi сатып алу: 3-тен кем емес лингафонды құрал-жабдық; 2 бiрліктен кем емес автокөлiк; 90 бiрлiктен кем емес лицензиялы оқу бағдарламалар.
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілерi, дипломатиялық қызмет персоналы, судьялар, сот жүйесінің қызметкерлерінің бiлiктілiгiн арттыру жалпы қажеттiліктің 45%-60% құрайды.
Мемлекеттiк қызметшілердi магистратура және аспирантура бағдарламалары бойынша даярлау жалпы қажеттіліктің 35%-60% құрайды.
Компьютерлiк құрал-жабдықтармен 60% және оқу процесiне қажетті құрал-жабдықтарды 65% жеткізудi қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 2006-2008 жылдарға жинақталған бiр магистрант пен аспирантын орташа айлық стипендиясы 50 000 теңгені, бiр мемлекеттiк қызметшінің біліктілігін арттыру бойынша орташа шығындар 38,8 мың теңгені, бiр мемлекеттік қызметшінi қайта даярлау бойынша орташа шығындар 27,9 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: оқуды бiтірген мемлекеттік қызметшiлердің саны - 90 магистрант.
Сапасы: мемлекеттік қызметшілерге жүктелген қызметтердi сапалы орындауын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына жүктелетін мақсаттар мен міндеттерге қол жеткiзу үшін белгiленген мерзiмдердi ескере отырып, іс-шараларды толық мөлшерде 100% сапалы орындау. Академияны бiтірушiлердің сапалы дайындығын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
387-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттік қызметшiлердiң шетелдерде бiлiктiлiгiн арттыру"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
прием в магистратуру по специальностям:
"Государственное и местное управление" - 60 человек;
"Юриспруденция" - 50 человек;
"Международные отношения" - 25 человек.
прием в аспирантуру по специальности:
"Государственное и местное управление" - 30 человек;
среднегодовой контингент обучаемых госслужащих по программам: переподготовки - не менее 500 чел., повышения квалификации - 1500-2000 человек.
Организация международных стажировок для 30 слушателей программы магистратуры, на 30 дней в Ольсторском университете (Великобритания); проведение семинаров, круглых столов, 3 конференций по 3 секции по 150 человек; Приглашение международных экспертов из Франции, Германии - 5 чел., из г. Киева - 2 чел., из г. Москвы - 3 чел., из г. Ташкента - 1 чел., из г. Бишкек - 1 чел.
Издание научной монография - 1, сборника научных статей - 2, научно-аналитического журнала - 12.
Приобретение оборудования и нематериальных активов: лингафонное оборудование - не менее 3 компл.; легковые автомобили - не менее 2 ед., лицензионные учебные программы - не менее 90 ед.
Конечные результаты:
обеспечение потребности в повышении квалификации и переподготовки государственных служащих государственных органов, персонала дипломатической службы, судей, работников судебной системы от общей потребности на 45 % - 60 %. Обеспечение потребности в подготовке по программам магистратуры и аспирантуры государственных служащих от общей потребности на
35 % - 65 %.
доведение уровня обеспеченности компьютерным оборудованием до 60 % и оборудования, необходимого для учебного процесса, до 65 %.
Финансово-экономический результат: среднемесячный размер стипендии одного магистранта и аспиранта набора 2006-2008 года составляет - 50 тыс. тенге, средние расходы на повышение квалификации одного госслужащего составляют 38,8 тыс. тенге; средние расходы на переподготовку одного госслужащего - 27,9 тыс. тенге.
Своевременность:
фактическое количество государственных служащих, завершивших обучение 90 магистрантов.
Качество: обеспечение качественного выполнения государственными служащими возложенных на них функций.
100 % качественное выполнение мероприятий в полном объеме с учетом установленных сроков для достижения цели и задач, возложенных на Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
Улучшение качественной подготовки выпускников Академии.
ПРИЛОЖЕНИЕ 387
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Повышение квалификации государственных служащих за рубежом"
на 2006 год

1. Құны : 231161 мың теңге (екi жүз отыз бiр миллион бiр жүз алпыс бiр мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 10 наурыздағы "Мемлекеттiк қызмет өткеру туралы Ереженi бекiту туралы" N 357  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерiн қайта даярлау және олардың біліктiлiгiн арттыру ережесiн бекіту туралы" N 1457  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : республиканың мемлекеттiк қызметін жетiлдiру үшін перспективалы кадрларды даярлау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : 1) алдыңғы қатардағы тәжiрибенi үйрену және қосымша кәсiби бiлім алу үшін шетелдiк iлгерi университеттер мен ғылыми орталықтарға мемлекеттік қызметшілердi жiберу;
2) әлемдік тәжiрибенi үйрену және бiлiктілікті арттыру үшiн өз қызметкерлерiн жiбере алатын мемлекеттік органдарға жағдай жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Мемле-
кеттiк
қызмеші-
лердiң
шетел-
дерде
бiлiктi-
лiгiн
арттыру
Мемлекеттік
қызметшілерді алдыңғы
қатарлы шетелдiк бiлім
беру орталықтарында:
АҚШ, Ұлыбритания,
Франция, Германия,
Сингапур, Ресей,
Голландияда оқыту.
Экономика, құқық,
мемлекеттік әкімшілендіру
салаларында
бiлімдерін кеңейту,
сонымен қатар
еуропаның басқару
органдарының қызметін
ұйымдастырудың
тәжірибесімен және
мемлекеттiк қызметтерді ұсынудың
әдістерімен танысу.
2006
жылдың
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
агент-
тігi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: шетелдік ілгері университеттер мен ғылыми орталықтарында 140-тан кем емес мемлекеттік қызметшінің білім алуы.
Түпкiлікті нәтиже: шетелдік ілгерi университеттер мен ғылыми орталықтарында білім алған 140-тан кем емес мемлекеттік қызметші республиканың мемлекеттік қызметiн жетiлдіруге өз үлесін қосады.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр мемлекеттік қызметшiнi оқытуға жұмсалатан шығын 1651,1 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: жасалатын шарттарға сәйкес.
Сапасы: мемлекеттiк қызметшілерi оқытылған 90% кем емес мемлекеттiк органдар мамандарды даярлау сапасына қанағаттандырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
388-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк
органдар орталық аппараттарының жас мамандары үшiн жатақхана салу"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  231161 тысяча тенге (двести тридцать один миллион сто шестьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1457 "Об утверждении Правил переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  подготовка перспективных кадров для совершенствования государственной службы республики.
5. Задачи бюджетной программы:  1) направить государственных служащих в лучшие зарубежные университеты и научные центры для изучения передового мирового опыта и получения дополнительных профессиональных знаний;
2) создать условия, при которых государственные органы могли бы направить своих сотрудников для изучения мирового опыта и   повышения квалификации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
за рубежом
Обучение
государственных
служащих в
ведущих
зарубежных
образовательных
центрах в
следующих
странах: США,
Великобритания,
Франция,
Германия,
Сингапур,
Россия,
Голландия.
Расширение
знаний в области
экономики,
права, госу-
дарственного
администриро-
вания, а также
ознакомление с
европейским
опытом орга-
низации дея-
тельности
органов
управления и
методами пре-
доставления
государственных
услуг.
в те-
чение
2006
года
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: не менее 140   государственных служащих пройдут обучение в   лучших зарубежных университетах и научных центрах.
Конечный результат: не менее 140 государственных служащих, прошедшие обучение в лучших зарубежных университетах и научных центрах, будут вносить свой вклад для совершенствования государственной службы республики.
Финансово-экономический результат: затраты на обучение одного государственного служащего составляют 1651,1 тысяч тенге.
Своевременность: в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: не менее 90 % государственных органов, государственные служащие которых пройдут обучение будут удовлетворены качеством подготовки специалистов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 388
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Строительство общежития для молодых специалистов
центральных аппаратов государственных органов,
содержащихся за счет республиканского бюджета"
на 2006 год

1. Құны : 100000 мың теңге (бiр жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттік қызмет туралы"  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік қызметшілердің тұрмыс сапасын көтеру, олардың әлеуметтік әл-ауқатын қамтамасыз ету және мемлекеттік басқарма қызметкерлерiнiң жұмысқа деген жiгерiн ынталандыратын жағдайлар жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi :   мемлекеттiк қызметшілердің тұрмыс сапасын көтеру үшін инфрақұрылымды қалыптастыру жолымен өмiр сүру жағдайын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Республи-
калық
бюджет
есебiнен
ұсталатын
мемле-
кеттік
органдар
орталық
аппарат-
тарының,
жас мамандары
үшін
жатақхана
салу
Республикалық бюджет
есебiнен ұсталатын
мемлекеттік органдары
орталық аппараттарының жас
мамандары үшiн
жатақхана салу
жобалау-сметалық
құжаттамаларын әзiрлеу
жұмыстарын әзірлеу
және олар бойынша
мемлекеттік сараптама
жүргізу.
2006
жылдың
1, 2
тоқсан-
дары
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мемле-
кеттiк
қызмет
iстерi
жөнін-
дегі
агент-
тігi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер
Тiкелей нәтиже: мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өтiп бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамалар.
Түпкi нәтиже: мемлекеттік органдардың орталық аппараттарының жас мамандарын әлеуметтiк қорғау және олардың әлеуметтiк жағдайын қамтамасыз ету мақсатында объекттердi пайдалануға енгізу.
Уақтылығы: жасалған шарттарға, жұмыс жоспар-графигiне сәйкес.
Сапасы: ҚР СНжЕ, МС және ТШ сәйкес.

1. Стоимость:  100000 тысяч тенге (сто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  повышение качества жизни государственных служащих, обеспечение их социального благополучия и создание условий, стимулирующих трудовые усилия работников государственного управления.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий проживания путем формирования инфраструктуры для повышения качества жизни государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Строитель-
ство
общежития
для молодых
специалистов
центральных
аппаратов
государст-
венных
органов,
содержащихся
за счет
республи-
канского
бюджета
Разработка и
проведение
государствен-
ной вневедом-
ственной
экспертизы
проектно-
сметной
документации
проекта по
строительству
общежития для
молодых
специалистов
центральных
аппаратов
государствен-
ных органов,
содержащихся
за счет рес-
публиканского
бюджета.
1, 2
квар-
талы
2006
года
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: утвержденная проектно-сметная документация, прошедшая государственную вневедомственную экспертизу.
Конечный результат: ввод в   эксплуатацию объектов в   целях социальной поддержки молодых специалистов центральных аппаратов   государственных органов и обеспечение их социального благополучия.
Своевременность: согласно   плану-графику работ, в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно СНиПов, ГОСТов и ТУ   РК.