2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Статистика агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
417 418 419 420 421 422-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiнiң 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
417-ҚОСЫМША
606 - Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Статистика саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 4 334 700 мың теңге (төрт миллиард үш жүз отыз төрт миллион жеті жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы  Заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгiнің Ақпараттық-есептеу орталығы" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының жекелеген мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 1 шілдедегi N 910  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1460  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiнің Алматы қаласынан Астана қаласына көшiру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 14 наурыздағы N 159  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiн Алматы қаласынан Астана қаласына көшiру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 781  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық даму жағдайы мен үрдiсiн сипаттайтын бiрыңғай статистикалық ақпараттық жүйенің жұмыс iстеуiн жетiлдiрудi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : 1) мемлекеттiк саясатты жүргiзу және мемлекеттiк статистиканы басқару;
2) ғылыми әдiснама және халықаралық стандарттар негiзiнде бiрыңғай статистикалық ақпараттық жүйенің жұмыс iстеуiн және жетілдiрудi қамтамасыз ету;

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Агентство Республики Казахстан по статистике)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Агентства Республики Казахстан по статистике согласно приложениям  417 418 419 420 421 422 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 417
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области статистики"
на 2007 год
1. Стоимость:  4 334 700 тысяч тенге (четыре миллиарда триста тридцать четыре миллиона семьсот тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О государственной статистике";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1999 года N 910 "Об отдельных вопросах Республиканского государственного предприятия "Информационно-вычислительный центр Агентства Республики Казахстан по статистике";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1460 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по статистике";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2006 года N 159 "Об утверждении Плана мероприятий по передислокации Агентства Республики Казахстан по статистике из города Алматы в город Астану";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 781 "О передислокации Агентства Республики Казахстан по статистике из города Алматы в город
Астану".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение функционирования и совершенствование единой статистической информационной системы, характеризующей состояние и тенденции социально-экономического развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  1) проведение государственной политики и руководство государственной статистикой;
2) обеспечение функционирования и совершенствования единой статистической информационной системы на основе научной методологии и международных стандартов;

3) мемлекеттiк, коммерциялық құпияларды сақтауды және бастапқы статистикалық ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету;
статистикалық көрсеткiштердің тұтастығын, дұрыстығын және жеткiлiктiлiгiн қамтамасыз ету;
5) елде болып жатқан экономикалық және әлеуметтiк процестер мен олардың даму үрдiстерiн жан-жақты және шынайы зерделеу, қорыту және талдау;
6) өзiнің қызметтiк мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiптiк шеберлiгін жетiлдiру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарға сәйкес кәсiптiк қызмет саласында бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, iскерлiктi және кәсiби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Статистика саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз eту
2
001
Орталық органның аппараты
Статистикалық қызметтi жүзеге асыратын мемлекеттiк органдардың статистикалық қызметiн үйлестiру;
Статистикалық әдiснаманы әзiрлеу;
Статистика агенттiгi Статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес жалпымемлекеттiк статистикалық байқаулар жүргiзу;
Жиынтық статистикалық ақпаратқа қол жетімдiлiктi қамтамасыз ету және тарату;
Шет елдермен және халықаралық ұйымдармен статистика саласындағы ынтымақтастықты жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгін Алматы қаласынан Астана қаласына көшіру;
Қазақстан Республикасында алдағы болатын кезектi ұлттық халық санағын жүргiзуге дайындық iс-шаралары.
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
3
002
Аумақтық органдардың аппараттары
Статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар жүргізу; өңiрлiк деңгейде жиынтық статистикалық ақпаратқа қол жетiмдiлiкті қамтамасыз ету және тарату;
Қазақстан Республикасында алдағы болатын кезектi ұлттық халық санағын жүргізуге дайындық iс-шаралары.
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
4
007
Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктілігін арттыру
Мемлекеттiк қызметшілердің бiлiктілігін арттыру бойынша көрсетiлетiн мына бағыттағы қызметтердi сатып алу:
1) экономикалық статистика;
2) әлеуметтiк статистика;
3) демографиялық және экологиялық статистика.
Мемлекеттiк және ағылшын тiлдерiне оқыту.
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
5
008
Мемлекеттiк органдардың ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделi жөндеу
Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгінің аумақтық  органдарының әкiмшілiк үйлерiне күрделi жөндеу жүргізу.
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
6

3) обеспечение сохранности государственных, коммерческих тайн и конфиденциональности первичной статистической информации;
4) обеспечение целостности, достоверности и достаточности статистических показателей;
5) всестороннее и объективное изучение, обобщение и анализ происходящих в стране экономических и социальных процессов и тенденций их развития;
6) обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6 План мероприятий по реализации бюджетной программы:
№N
п/п
Код
про-
граммы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение деятельности
уполномочен-
ного органа в области статистики
2
001
Аппарат центрального органа
Координация
статисти-
ческой
деятельности  государст-
венных
органов,
осуществляющих
статистическую
деятельность;
разработка
статистической
методологии;
проведение
общегосударс-
твенных
статистических
наблюдений в
соответствии с
Планом статистических
работ;
обеспечение
доступности и
распростране-
ние сводной
статистической
информации;
осуществление
сотрудничества
в области
статистики с
зарубежными
странами и
международными
организациями;
передислокация
Агентства
Республики
Казахстан по
статистике из
города Алматы
в город
Астану;
подготови-
тельные меры к
проведению
предстоящей
очередной
национальной
переписи
населения в
Республике
Казахстан.
В тече-
ние   года
Агентство Республики
Казахстан по
статистике
3
002
Аппараты территори-
альных
органов
Проведение
общегосударс-
твенных
статистических
наблюдений в
соответствии с
Планом статистических
работ;
обеспечение
доступности и
распростране-
ние сводной
статистической
информации на
региональном
уровне;
подготови-
тельные меры
к проведению
предстоящей
очередной
национальной
переписи
населения в
Республике
Казахстан.
В тече-
ние   года
Агентство Республики
Казахстан по
статистике
4
007
Повышение
квалифика-
ции государ-
ственных
служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государствен-
ных служащих
по следующим
направлениям:
1) экономи-
ческая
статистика;
2) социальная
статистика;
3) демогра-
фическая и
экологическая
статистики.
Обучение
государствен-
ному и англий-
скому языкам.
В
тече-
ние
года
Агентство Республики
Казахстан по
статистике
5
008
Капитальный
ремонт
зданий, помещений и
сооружений государст-
венных органов
Проведение
капитального
ремонта   в
администра-
тивных
зданиях
территори-
альных
органов
Агентства
Республики
Казахстан по
статистике
В
тече-
ние
года
Агентство Республики
Казахстан по
статистике
6

009
Мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Статистика жүйесiнің органдарын материалдық-техникалықжарақтандыруды қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгінің Алматы қаласынан Астана қаласына көшiрiлетiн  қызметкерлерi үшiн жаңа тұрғын үйлер сатып алу;
"Министрлiктер үйi" жаңа әкiмшiлiк үйiне жиһаз сатып алу және жасау.
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
7
017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Статистика органдары ақпараттық жүйелерiнiң жұмыс iстеуi және  сүйемелдеу;
Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгін Алматы қаласынан Астана қаласына көшірудің екiнші кезеңiнің iс-шаралары.
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: статистикалық ақпараттық жүйенің жұмыс iстеуi және оның жетiлдiрiлуi; кәсiби деңгейiн арттыру - 642 адам, мемлекеттiк тiлге оқыту - 1529 адам;
ағылшын тiлiне оқыту - 30 адам.
Түпкілiктi нәтиже: барлық жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық даму жағдайы мен үрдiсiн сипаттайтын статистикалық деректерге деген қажеттiлiктерiн қанағаттандыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
бiр мемлекеттiк қызметшiнiң бiлiктiлiгiн арттыруға жұмсалатын орташа шығындар - 9,4 мың теңге;
бiр мемлекеттiк қызметшiнi мемлекеттiк тiлге оқытуға жұмсалатын орташа шығындар - 12,4 мың теңге;
бiр мемлекеттiк қызметшiнi ағылшын тiлiне оқытуға жұмсалатын орташа шығындар - 9,4 мың теңге.
Уақтылығы: iс-шараларды iске асыру мерзiмдерiне сәйкес жыл бойына.
Сапасы: қызметкерлердi оқыту, олардың еңбек жағдайын жақсарту және халықаралық статистикалық стандарттарды енгiзу негiзiнде статистикалық деректердің сапасын арттыру; қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттiк қызметшiлер бiлiктiлiгiнің кәсiби деңгейiн арттыру, олардың нәтижелерi бойынша: мемлекеттiк тілдi оқығаннан кейiн iс қағаздарын мемлекеттiк тiлде жүргiзетiн мемлекеттiк қызметшiлердің үлесi - 4 пайызға, ағылшын тiлiне оқығаннан кейiн ағылшын тiлiндегi құжаттармен жұмыс iстейтiн мемлекеттiк қызметшілердің үлесi - 4 пайызға, бiлiктiлiгiн арттыру курстарынан өткеннен кейiн жоғары лауазымдарға тағайындалатын мемлекеттiк қызметшiлердің үлесi - 5 пайызға артады деп жорамалданады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
418-ҚОСЫМША
606 - Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Статистикалық ақпаратты өңдеу және тарату"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

009
Материально-
техническое
оснащение
государ-
ственных
органов
Обеспечение
материально-
техническим
оснащением
органов
системы
статистики;
приобретение
нового жилья
для работников
Агентства
Республики
Казахстан по
статистике из
города Алматы
в город
Астану;
приобретение и
изготовление
мебели в новое
административ-
ное здание
"Дом
министерств".
В тече-
ние
года
Агентство Республики
Казахстан по
статистике
7
017
Обеспечение функциониро-
вания инфор-
мационных систем и информацион-
но-техни-
ческое обеспечение государст-
венных органов
Функциони-
рование и
сопровождение
информационных
систем органов
статистики;
мероприятия второго этапа
передислокации
Агентства
Республики
Казахстан
из города
Алматы в город
Астану.
В
тече-
ние
года
Агентство Республики
Казахстан по
статистике
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: функционирование статистической информационной системы и ее совершенствование; повышение профессионального уровня - 642 человек; обучение государственному языку - 1529 человек; обучение английскому языку - 30 человек.
Конечный результат: удовлетворение потребностей физических и юридических лиц в статистических данных, характеризующих состояние и тенденции социально-экономического развития Республики Казахстан.
Финансово экономический результат:
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 9,4 тыс. тенге;
средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 12,4 тыс. тенге;
средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - 9,4 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии со сроками реализации мероприятий.
Качество: повышение качества статистических данных на основе обучения персонала, улучшения условий их труда и внедрения международных статистических стандартов; повышение профессионального уровня квалификации государственных служащих, в соответствии с современными экономическими условиями, по результатам которого предполагается: 4 процента - доля государственных служащих, которые после прохождения обучения государственному языку перейдут на делопроизводство на государственном языке; 4 процента - доля государственных служащих, которые после обучения английскому языку будут работать с документами на английском языке; 5 процентов - доля государственных служащих, которые после прохождения курсов повышения квалификации будут претендовать на занятие вышестоящих должностей.
ПРИЛОЖЕНИЕ 418
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Обработка и распространение статистической информации"
на 2007 год

1. Құны : 943999 мың теңге (тоғыз жүз қырық үш миллион тоғыз жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi "Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттік кәсiпорнының жекелеген мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 1 шілдедегi N 910  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттігiнің, "Қазпатент" және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгінің Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнің "Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1552  қаулысы ; "Жалпымемлекеттiк статистикалық байқаулар жүргiзу және мемлекеттiк органдарды статистикалық және талдау материалдарымен қамтамасыз ету тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 2 қарашадағы N 1164  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 71  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость:  943999 тысяч тенге (девятьсот сорок три миллиона девятьсот девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О государственной статистике";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1999 года N 910 "Об отдельных вопросах Республиканского государственного предприятия "Информационно-вычислительный центр Агентства Республики Казахстан по статистике";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 ноября
1997 года N 1552 "Вопросы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, создания республиканских государственных предприятий "Казпатент" и "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2002 года N 1164 "Об утверждении Правил
проведения общегосударственных статистических наблюдений и обеспечения государственных органов статистической и аналитической информацией";  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года N 71 "Об утверждении Программы совершенствования государственной статистики Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : статистикалық ақпаратты сапалы өңдеу және жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының жай-күйi мен үрдiстерiн сипаттайтын статистикалық деректерге деген қажеттiлiктерiн қанағаттандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : 1) мемлекеттiк органдарды статистикалық және талдамалы ақпаратпен қамтамасыз ету; барлық жеке және заңды тұлғалардың жиынтық статистикалық деректерге деген қажеттiлiгiн қанағаттандыру, статистикалық деректердi өңiрлiк және республикалық деңгейлерде енгізу және өңдеудi қамтамасыз ету;

4. Цель бюджетной программы:  качественная обработка статистической информации и удовлетворение физических и юридических лиц в статистических данных, характеризующих состояние и тенденции социально-экономического развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  1) обеспечение государственных органов  статистической и аналитической информацией; удовлетворение потребностей физических и юридических лиц в сводных статистических данных, обеспечение ввода и обработки статистических данных на региональном и республиканском уровнях;

2) мемлекеттiк статистика органдарына ақпарат табыс ететiн жеке және заңды тұлғаларды статистикалық нысандардың бланкiлерiмен және оларды толтыру жөнiндегi нұсқаулықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Статистикалық ақпаратты өңдеу және тарату
Статистикалық деректердi өңiрлік және республикалық деңгейлерде енгiзу және өңдеу;
статистикалық құралдарды көбейту және жiберу;
статистикалық жарияланымдарды өңiрлік және республикалық деңгейлерде дайындап шығару, көбейту және тарату;
талдамалы жұмыстар жүргiзу;
статистика салалары бойынша iрiктеп зерттеулер жүргізу;
сыныптауыштарды аудару;
сапа менеджментiнің екi жүйесiн енгізу.
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: статистикалық есептiлiк көрсеткiштерiн 100% енгiзу және өңдеу. Статистикалық нысандар мен нұсқаулықтарды, жарияланымдарды республикалық және өңiрлiк деңгейлерде дайындау. Талдамалы жұмыстар жүргiзу. Статистикалық жұмыстар жоспарында көзделген статистикалық байқаулар жүргiзу.
Түпкi нәтиже: пайдаланушыларды статистикалық және талдамалы ақпаратпен қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: ақпараттық жүйенi пайдаланушылар санын жыл ішінде 10%-ға өсiру.
Уақтылығы: пайдаланушыларды статистикалық және талдамалы ақпаратпен Статистикалық жұмыстар жоспарында көзделген мерзімдерде, сондай-ақ iс-шараларды iске асыру мерзiмдерiнде қамтамасыз ету.
Сапасы: статистикалық ақпараттың релеванттығын пайдаланушылардың қажеттiлiгiн есепке алу жолымен көтеру.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
419-ҚОСЫМША
606 - Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйесiн құру"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 260300 мың теңге (екi жүз алпыс миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзі : Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексi , "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 71  қаулысы .

2) обеспечение физических и юридических лиц, предоставляющих информацию органам государственной статистики, бланками статистических форм и инструкциями по их заполнению.
6 План мероприятий по реализации бюджетной программы:
№N
п/п
Код
про-
граммы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Обработка и
распростра-
нение стати-
стической
информации
Ввод и
обработка
статисти-
ческих данных
на региональ-
ном и респуб-
ликанском
уровнях;
тиражирование
и рассылка
статисти-
ческого инст-
рументария;
изготовление,
тиражирование
и распрост-
ранение
статисти-
ческих
публикаций на
региональном
и республи-
канском
уровнях;
проведение
аналитических
работ;
проведение
выборочных
обследований  по отраслям
статистики;
перевод
классифи-
каторов;
внедрение
двух систем
менеджмента
качества.
В тече-
ние
года
Агентство Республики
Казахстан   по
статистике
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: ввод и обработка 100 % показателей статистической отчетности. Изготовление статистических форм и инструкций, публикаций на республиканском и региональном уровнях. Проведение аналитических работ. Проведение статистических наблюдений, предусмотренных Планом статистических работ.
Конечный результат: обеспечение пользователей статистической и аналитической информацией.
Финансово-экономический результат: увеличение пользователей информационной системы на 10  в течение года.
Своевременность: обеспечение пользователей статистической и аналитической информацией в сроки, предусмотренные Планом статистических работ, а также сроками реализации мероприятий.
Качество: повышение релевантности статистической информации путем учета потребностей пользователей.
ПРИЛОЖЕНИЕ 419
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Создание информационных систем органов
государственной статистики" на 2007 год
1. Стоимость:  260300 тысяч тенге (двести шестьдесят миллионов триста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс Республики Казахстан,  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года N 71 "Об утверждении Программы совершенствования государственной статистики Республики Казахстан на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : статистикалық өндiрiстің тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйелерiн құру, статистикалық ақпаратты жинаудың, өңдеудiң және ұсынудың қазiргi заманғы автоматтандырылған әдiстерiн енгiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйесiн құру
1. "Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнің статистикалық және  талдамалы ақпаратын бiрыңғай Интернет-портал арқылы тарату" ақпараттық қосалқы жүйесiн құру:
- Интернет-порталға техникалық тапсырма әзiрлеу (маусым);
- республикалық және өңiрлiк деңгейдегі cұpaулap үшін статистикалық деректер базасы прототипiнiң дизайны және әзiрлеу.
2. "Әлеуметтік статистикаға арналған тiркелiм" ақпараттық қосалқы жүйесiн құру:
- есептеу техникасын, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу (ақпан-наурыз):
ДББЖ серверi, бағдарламалық қамтамасыз ету сервері, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету, жұмыс станциялары (компьютерлер);
- ақпараттық қосалқы жүйенi құру және енгізу бойынша жұмыстар мен қызметтердi сатып алу (сәуiр-қараша);
- деректер базасының прототипiн құру (сәуiр-мамыр);
- қосалқы жүйе модульдерінің дизайны және әзiрлеу (маусым-тамыз);
- жобалық құжаттамаларды әзiрлеу (қыркүйек);
- қосалқы жүйе прототипiне шолу (қазан-қараша);
- мамандарды оқыту (желтоқсан).
3. "Бастапқы статистикалық ақпарат қоймасы" ақпараттық қосалқы жүйесiн құру:
- есептеу техникасын, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу (ақпан-наурыз):
- ДББЖ сервері, бағдарламалық қамтамасыз ету сервері, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету, жұмыс станциялары (компьютерлер);
- деректер базасының прототипiн құру (сәуiр-мамыр);
- ақпараттық қосалқы жүйе модульдерiнің дизайны және әзiрлеу (маусым-тамыз);
- жобалық құжаттамаларды әзiрлеу (қыркүйек);
- ақпараттық қосалқы жүйе прототипiне шолу (қазан-қараша);
- мамандарды оқыту (желтоқсан).
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: "Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнің статистикалық және талдамалы ақпаратын бiрыңғай Интернет-портал арқылы тарату", "Әлеуметтiк статистикаға арналған тiркелiм", "Бастапқы статистикалық ақпарат қоймасы" ақпараттық қосалқы жүйесiн құруды қамтамасыз ету.
Түпкi нәтиже: статистикалық ақпаратты пайдаланушыларды электрондық түрмен жедел қамтамасыз ету, тұрғын үйге баға мониторингiн жүзеге асыру мүмкiндігі, деректердi жинау, өңдеу, және тарату тәртiбiн автоматтандыру есебiнен статистикалық деректер сапасын көтеру (деректердi жаңартуды толық және өз уақтысында қамтамасыз ету).
Қаржы-экономикалық нәтиже: Республикалық және өңiрлiк деңгейдегi ақпараттық жүйелердi бiрiктiретiн бiрыңғай Интернет-портал әзiрлеу, мемлекеттiк органдар сияқты, барлық статистикалық ақпаратты пайдаланушыларға сұраулардың орындалуы және жауаптардың дайындалуының өз уақтысында жүзеге асырылуына көмектеседi.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  повышение эффективности статистического производства.
5. Задачи бюджетной программы:  создание информационных систем органов государственной статистики, внедрение современных автоматизированных методов сбора, обработки и представления статистической информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
№N
п/п
Код
про-
граммы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Создание
информаци-
онных систем
органов
государст-
венной
статистики
1. Создание
информаци-
онной
подсистемы
"Распрост-
ранение
статис-
тической и
аналитической
информации
Агентства
Республики
Казахстан по
статистике и
его террито-
риальных
подразделений
через единый
Интернет-
портал":
- разработка
Технического
задания на
Интернет-
портал
(июнь);
- дизайн и
разработка
прототипа
статисти-
ческих баз
данных для
запросов на
республи-
канском и
региональном
уровнях
(декабрь).
2. Создание
информаци-
онной
подсистемы
"Регистр для
социальной
статистики":
- приобре-
тение вычис-
лительной
техники,
лицензионного
программного
обеспечения
(февраль-
март):
сервер СУБД,  сервер
приложений,
лицензионное
программное
обеспечение,
рабочие
станции;
- создание
прототипа
базы данных
(апрель-май);
- дизайн и
разработка
модулей
информаци-
онной
подсистемы
(июнь-
август);
- разработка
проектной
документации
(сентябрь);
- обзор
прототипа
информаци-
онной
подсистемы
(октябрь-
ноябрь);
- обучение
специалистов
(декабрь).
3. Создание
информаци-
онной
подсистемы
"Хранилище
первичной
статисти-
ческой
информации":
- приобре-
тение вычис-
лительной
техники,
лицензионного
программного  обеспечения
(февраль-
март); сервер
СУБД, сервер
приложений
лицензионное  программное
обеспечение,
рабочие
станции;
- создание
прототипа
базы данных
(апрель-май);
- дизайн и
разработка
модулей
информаци-
онной
подсистемы
(июнь-
август);
- разработка
проектной
документации
(сентябрь);
- обзор
прототипа
информаци-
онной
подсистемы
(октябрь-
ноябрь);
обучение
специалистов
(декабрь).
В тече-
ние
года
Агентство Республики
Казахстан   по
статистике
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение создания информационных подсистем "Распространение статистической и аналитической информации Агентства Республики Казахстан по статистике и его территориальных подразделений через единый Интернет-портал", "Регистр для социальной статистики", "Хранилище первичной статистической информации".
Конечный результат: оперативное обеспечение пользователей статистической информацией в электронном виде, возможность осуществления мониторинга цен на жилье, повышение качества статистических данных за счет автоматизации процедур сбора, обработки и распространения данных (обеспечение полноты и своевременности обновления данных).
Финансово-экономический результат: разработка единого Интернет-портала, который будет объединять информационные системы республиканского и регионального уровня, позволит осуществлять своевременное исполнение запросов и подготовки ответов, как государственным органам, так и всем пользователям статистической информации.

"Әлеуметтiк статистикаға арналған тiркелiм" ақпараттық қосалқы жүйесiн құру үй шаруашылықтары мен олардың тұрғын үй жағдайына тiкелей немесе жанама қатысы бар бастапқы деректердi жинау, өңдеу және тарату жөнiндегi мiндеттердi шешуге мүмкіндiк бередi. Жобаны iске асыру үй шаруашылықтарын iрiктеудi оңтайландыруға жағдай жасайды. Қазiргi уақытта үй шаруашылықтарын зерттеуге жұмсалатын шығын 155 млн. теңгенi құрайды. Желiнi 30%-ға қысқарту арқылы жылына 50 млн. теңге үнемдеуге болады. Қазақстан Республикасы жергiлiктi атқарушы органдардың шығындары да қысқарады, себебi олар "Әлеуметтiк статистикаға арналған тiркелiм" ақпараттық қосалқы жүйесiне кiру мүмкiндiгiне ие болады (Қазақстан Республикасы бойынша 17 млн. теңгеге). Оларға анықтамалықтар, өз бағдарламаларын және т.б. құру қажет болмайды. Сонымен бiрге барлық жергiлiктi атқарушы органдардың деректерi салыстырылымды болады, яғни республика бойынша жиынтық деректердi құру кезiнде ақпаратты қайта кодтауға қосымша шығын талап етiлмейдi. "Әлеуметтiк статистикаға арналған тiркелiм" ақпараттық қосалқы жүйесiн кезектi ұлттық халық санағында пайдаланудың нәтижесi 300 млн. теңгенi құрайды, өйткенi 50 мың есепші 15 мың теңге айлықақымен 4 айға аз жұмыс iстейтiн болады.
"Бастапқы статистикалық ақпарат қоймасы" ақпараттық қосалқы жүйесiн құру бастапқы статистикалық ақпаратты терең өңдеудi жүзеге асыруға мүмкiндiк бередi және ақпараттық-талдамалы мiндеттердің кең ауқымын шешуге мүмкiндiк бередi. Қосымша статистикалық байқаулар жүргiзуге жұмсалатын шығындардың болжалды жиынтық қысқаруы "Бастапқы статистикалық ақпарат қоймасы" ақпараттық қосалқы жүйесiн пайдаланудың алғашқы үш жылында (2008-2010жж.) 322,4 млн.теңгенi құрайды. "Бастапқы статистикалық ақпарат қоймасы" ақпараттық қосалқы жүйенi құруға 211,625 млн. теңге жұмсалатын болса, мемлекеттiк бюджет қаражатының қорытынды үнемi 110,7 млн. теңгенi құрайды.
Уақтылығы:
Сапасы: осы жоба Қазақстан Республикасы мемлекеттiк стандарттар талабына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
420-ҚОСЫМША
606 - Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiк статистика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 15907 мың теңге (он бес миллион тоғыз жүз жетi мың теңге).

Создание информационной подсистемы "Регистр для социальной статистики" позволит решить задачи по сбору, обработке и распространению первичных данных, имеющих прямое или косвенное отношение к домашним хозяйствам и их жилищным условиям. Реализация проекта позволит оптимизировать выборки домашних хозяйств. В настоящее время затраты на обследования домашних хозяйств составляют 155 млн. тенге. Сокращение сети на 30  даст экономию - 50 млн. тенге в год. Сократятся затраты местных исполнительных органов Республики Казахстан на ведение первичного учета жилищного фонда, т.к. они получат доступ к информационной подсистеме "Регистр для социальной статистики" (на 17 млн.тенге по Республике Казахстан). Им не потребуется создавать справочники, собственные программы и т.д. При этом данные всех местных исполнительных органов Республики Казахстан будут сопоставимы, т.е. не потребуется дополнительных затрат на перекодировку информации при формировании сводных данных по Республике Казахстан. Эффект от использования информационной подсистемы "Регистр для социальной статистики" в очередной национальной переписи населения составит 300 млн. тенге, т.к. 50 тысяч счетчиков с оплатой 15 тысяч тенге будут работать на 4 месяца меньше.
Создание информационной подсистемы "Хранилище первичной статистической информации" позволит осуществлять глубокую переработку первичной статистической информации и позволит решать широкий спектр информационно-аналитических задач. Прогнозируемое суммарное сокращение затрат на проведение дополнительных статистических наблюдений в первые три года (2008-2010 гг.) эксплуатации информационной подсистемы "Хранилище первичной статистической информации" составит 322,4 млн.тенге. При затратах на создание информационной подсистемы "Хранилище первичной статистической информации" - 211,625 млн. тенге итоговая экономия средств государственного бюджета составит 110,7 млн.тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с установленными сроками реализации мероприятий.
Качество: данные проекты соответствуют требованиям государственных стандартов Республики Казахстан на автоматизированные системы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 420
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Прикладные научные исследования в области
государственной статистики"
на 2007 год
1. Стоимость:  15907 тысяч тенге (пятнадцать миллионов девятьсот семь тысяч тенге).

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы  Заңы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 71  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О государственной статистике";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года N 71 "Об утверждении Программы совершенствования государственной статистики Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : статистиканың халықаралық ұсынымдар мен стандарттардың ұлттық деңгейге бейiмделген әдiснамасы мен әдiстемесiн әзiрлеу және енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : статистиканың әр түрлi салаларында әдiснамалар әзiрлеу бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Мемлекеттiк статистика саласындағы қолданбалы ғылыми  зерттеулер
8 жаңа тақырып бойынша мемлекеттiк статистиканы қалыптастыру әдiснамасы саласында ғылыми зерттеулер жүргізу, соның iшiнде: 1) Халықаралық статистикалық сыныптамалардың жаңа жүйесiне өтудің ғылыми-негізделген ұсынымдары;
2) Еңбек құны индексiнде жұмыс күнiн ұстау бойынша құрылымдық айналмалы шығындарды анықтауға арналған ғылыми-негiзделген тәсiлдердi әзiрлеу;
3) Еңбек өнiмдiлiгінің көрсеткіштерiн құру жөнiндегі халықаралық қағидаттарды талдау және енгізу;
4) Қазақстандағы туризмнің бизнес-үрдiсiнің дамуын талдаудағы және болжаудағы авторегрессиялық үлгілер;
5) ЭҚЖС-ға сәйкес құрылыстың жалпы өнiмiн құруға әдiстемелiк тәсiлдердi енгізу;
6) Әлемдiк практикаға сәйкес көлiк статистикасы көрсеткiштерiн жетiлдiру бойынша ғылыми-әдiснамалық негiздер құру;
7) Халықаралық стандарттар негізiнде ақпараттық қоғам статистикасын құрудың ғылыми тәсiлдерiн әзiрлеу бойынша зерттеулер;
8) Балық аулау және балық өсiру өнiмдерiне баға индексiн құруға ғылыми негiзделген әдiстемелік тәсiлдер әзiрлеу.
Мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптама жүргізу жөнiндегi қызметке ақы төлеу.
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: 8 тақырып бойынша мемлекеттік статистиканы жетiлдiру жөнінде қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу жаңа құралдарды енгізуге, статистикалық деректердің сапасын арттыруға және олардың халықаралық деңгейде салыстырымдылығын арттыруға мүмкiндiк туғызатын болады.
Түпкi нәтиже: ғылыми негiзделген, соның iшінде халықаралық статистикалық сыныптамалардың жаңа жүйесiне көшу, салалық статистика мен ҰШЖ-ның статистикалық көрсеткiштерiн енгiзу және жетiлдiру бойынша әдiстемелер жасау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізудің орташа құны 1988,4 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: iс-шараларды белгiленген мерзiмдерiне сәйкес жыл бойына.
Сапасы: әдiснамалық әзiрлемелер халықаралық стандарттарды енгiзудi және олардың ұлттық деңгейге бейiмделуiн жеделдетедi, статистикалық деректердің сапасын арттыруға мүмкiндiк бередi, мемлекеттiк басқару органдарын, сондай-ақ қалың жұртшылықты ақпараттық қамтамасыз етудi жақсартады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
421-ҚОСЫМША
606 - Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығы санағын жүргiзу"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

4. Цель бюджетной программы:  разработка и внедрение методологии и методики статистики с адаптацией международных рекомендаций и стандартов на национальном уровне.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение прикладных научных исследований по разработке методологий в различных отраслях статистики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
№N
п/п
Код
про-
граммы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Прикладные
научные
исследования
в области
государст-
венной
статистики
Проведение
научных ис-
следований в
области
методологии
формирования
государствен-
ной статис-
тики по 8
новым темам,
в том числе:
1) Научно-
обоснованные
рекомендации
по переходу
на новую
систему
международных
статисти-
ческих клас-
сификаций;
2) Разработка
научно-
обоснованных  подходов для
определения
структурных
переменных
затрат по
содержанию
рабочей силы
в индексе
стоимости
труда;
3) Анализ и
внедрение
международных
принципов по
формированию
показателей
производи-
тельности
труда;
4) Авто-
регрессионные
модели в
анализе и
прогнозиро-
вании
развития
бизнес-
тенденций
туризма в
Казахстане;
5) Внедрение
методических
подходов к
формированию
валовой
продукции
строительства
в соответс-
твии с ОКЭД;
6) Создание
научно-
методоло-
гических
основ по
совершенст-
вованию
показателей
статистики
транспорта в
соответствии  с мировой
практикой;
7) Исследо-
вания по
разработке
научных
подходов
формирования
статистики
информацион-
ного общества
на основе
международных
стандартов;
8) Разработка
научно-
обоснованных
методических
подходов к
построению
индекса цен
на продукцию
рыболовства и
рыбоводства.
Оплата услуг
по проведению
государст-
венной
научно-
технической
экспертизы.
В тече-
ние
года
Агентство Республики
Казахстан   по
статистике
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: прикладные научные исследования по совершенствованию методологии государственной статистики по 8 темам будут способствовать внедрению нового инструментария, повышению качества статистических данных и сопоставимости их на международном уровне.
Конечный результат: создание научно-обоснованных методик, в том числе по переходу на новую систему международных статистических классификаций, внедрению и совершенствованию статистических показателей отраслевой статистики и СНС.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме составляет 1988,4 тыс. тенге;
Своевременность: в течение года в соответствии с установленными сроками реализации мероприятий.
Качество: методологические разработки ускорят внедрение международных стандартов и их адаптацию на национальном уровне, позволят повысить качество статистических данных, улучшат информационное обеспечение органов государственного управления, а также широкой общественности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 421
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Проведение сельскохозяйственной переписи"
на 2007 год

1. Құны : 655297 мың теңге (алты жүз елу бес миллион екi жүз тоқсан жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы  Заңы ; "Агpoөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасында бiрiншi ұлттық ауыл шаруашылық санағын жүргізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 24 сәуірдегі N 463  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiрінші ұлттық ауыл шаруашылық санағына дайындық, жүргізу және материалдарын өңдеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 2 маусымдағы N 830  қаулысы ; "Республикалық бiрiншi ұлттық ауыл шаруашылығы санағына жәрдемдесу комиссиясын құру, Бірінші ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу жөніндегі iс-шаралар жоспарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 15 ақпандағы N 247 қаулысының күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 10 қарашадағы N 1119  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері : pеспубликалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ауыл шаруашылығы өндiрiсiнің негiзгi сипаттамалары бойынша жиынтық деректер алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : 1) барлық ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлердің толық сапалық сипаттамасын алу;

1. Стоимость:  655297 тысяч тенге (шестьсот пятьдесят пять миллионов двести девяносто семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О государственной статистике";  Закон  Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года N 463 "О проведении первой национальной сельскохозяйственной переписи в
Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2000 года N 830 "О подготовке, проведении и обработке материалов первой национальной сельскохозяйственной переписи в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2005 года N 1119 "О республиканской комиссии содействия первой национальной сельскохозяйственной переписи в Республике Казахстан на 2005-2008
годы, утверждении Плана мероприятий по проведению первой национальной сельскохозяйственной переписи в Республике Казахстан на 2005-2008 годы и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 247".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  получение совокупных данных по основным характеристикам сельскохозяйственного производства.
5. Задачи бюджетной программы:  1) получение полной качественной характеристики всех сельскохозяйственных товаропроизводителей;

2) қазақстандық ауыл шаруашылығы статистикасының халықаралық стандарттармен салыстырымдылығын қамтамасыз ету;
3) Ауыл шаруашылығы санақ деректерiнің қоры негiзiнде ауыл шаруашылығы бойынша қолда бар ақпаратты пайдалануды оңтайландыру;
4) жиналған статистикалық деректердi сапалы өңдеу мен талдауды және оларға пайдаланушылардың қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Ауыл шаруашылығы санағын жүргiзу
Санақ аралығы кезеңдерiнде бағалауды әзiрлеу кезiнде базистiк шама ретiнде пайдаланылатын ауыл шаруашылығының негізгі сипаттамалары бойынша жиынтық деректер алу;
ауыл шаруашылығының бұдан кейiнгі iрiктеме зерттеулерiн жүргізу үшiн байқау объектілерiнің бас жиынтығын әзiрлеу шаруашылық жүргізушi шағын бiрлiктер (жеке тұлғалар) және шаруашылықтың құрылымдық белгiлерi бар топтамалар туралы деректер алу;
ауыл шаруашылығы санағының екiншi кезеңiн жүргiзу;
бiрiншi және екiншi кезеңдердің алынған деректерiн өңдеу және жариялау.
Жыл iшiнде
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: ауыл шаруашылығы санағының екiншi кезеңiн жүргiзу.
Түпкi нәтиже: "ауыл шаруашылығы" саласын сипаттайтын жиынтық көрсеткіштер алу:
ауыл шаруашылығы жануарларының саны, олардың жыныс-жас және тұқымдық құрамы, ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстарын ұстауға арналған қора-жайлар, ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтары, машина-трактор станциялары, жөндеу шеберханалары және басқалары, мал шаруашылығы кешендерi мен құс фабрикалары, ауыл шаруашылығы өнiмдерi мен мұнай өнiмдерiн сақтауға арналған құрылыстар, ғимараттар және тоңазытқыштар, ауыл шаруашылығы өнiмiн өңдейтiн кiшiгiрiм цехтар;
Ауыл шаруашылығы санақ аралығындағы кезеңдерде бағалауды әзiрлеу кезiнде базистiк шама ретiнде пайдаланылатын ауыл шаруашылығының негiзгi сипаттамалары бойынша бастапқы деректердi алу, сондай-ақ кейiнгi ауыл шаруашылығының iрiктемелi зерттеулерiн жүргiзу үшiн ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрумен де, сол сияқты өңдеумен және сақтаумен де айналысатын барлық тауар өндiрушiлердің негiзгi жиынтығын құру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Ауыл шаруашылығы санағының дерекқоры ауыл шаруашылығы санақ аралығындағы кезеңдерде бағалауды әзiрлеу кезiнде базистiк шама ретiнде және статистикалық тiркелiмдi, ауыл шаруашылығы құрамаларының тiркелiмдерiн жаңғырту үшiн пайдаланылатын болады.
Уақтылығы: iс-шараларды iске асыру мерзiмдерiне сәйкес жыл бойына.
Сапасы: елдің азық-түлiк ресурстарын қалыптастыруда ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушілердің әрбiр санаттары рөлiнің даму жағдайы мен үрдiстерi туралы ақпарат сапасын арттыруға мүмкiндiк жасайды. Ауыл шаруашылығы саласы туралы толық сандық және сапалық ақпарат алу мүмкiндiгi бар.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
422-ҚОСЫМША
606 - Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2) обеспечение сопоставимости казахстанской сельскохозяйственной статистики с международными стандартами;
3) оптимизация на базе данных сельскохозяйственной переписи использования существующей информации по сельскому хозяйству;
4) обеспечение качественной обработки и анализа полученных статистических данных и доступа к ним пользователей.
6 План мероприятий по реализации бюджетной программы:
№N
п/п
Код
про-
граммы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Проведение
сельско-
хозяйствен-
ной переписи
Получение
совокупных
данных по
основным
характериc-
тикам
сельского
хозяйства,
которые будут
использоваться
в качестве
базисных
величин при
разработке
оценок в
периоды между
переписями;
разработка
генеральной
совокупности
объектов
наблюдения
для проведения
последующих
сельскохо-
зяйственных
выборочных
обследований;
получение
данных о малых
хозяйствующих
единицах
(физических
лицах) и
группировок
структурных
признаков
хозяйств;
проведение
второго этапа
сельскохо-
зяйственной
переписи;
обработка и
публикация
полученных
данных первого
и второго
этапов.
В те-
чение
года
Агентство Республики
Казахстан   по
статистике
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: проведение второго этапа сельскохозяйственной переписи.
Конечный результат: получение совокупных показателей, характеризующих отрасль "сельское хозяйство":
численность сельскохозяйственных животных, их половозрастной и породный состав, помещения для содержания сельскохозяйственных животных и птицы, сельскохозяйственная техника и оборудование, машинно-тракторные станции, ремонтные мастерские и другие животноводческие комплексы и птицефабрики, постройки, сооружения и холодильники для хранения сельскохозяйственной продукции и нефтепродуктов, мини-цеха по переработке сельскохозяйственной продукции;
получение первичных данных по основным характеристикам сельского хозяйства, которые будут использоваться в качестве базисных величин при разработке оценок в периоды между сельскохозяйственными переписями, а также создание генеральной совокупности всех товаропроизводителей, занимающихся как производством, так и переработкой и хранением сельскохозяйственной продукции для проведения последующих сельскохозяйственных выборочных обследований.
Финансово-экономический результат: базы данных сельскохозяйственной переписи используются в качестве базисных величин при разработке оценок в периоды между сельскохозяйственными переписями и для актуализации статистического регистра, регистра сельхозформирований.
Своевременность: в течение года в соответствии со сроками реализации мероприятий.
Качество: способствует повышению качества информации о состоянии и тенденциях развития роли каждой категории сельскохозяйственных товаропроизводителей в формировании продовольственных ресурсов страны. Возможность получения полной количественной и качественной информации о сельскохозяйственной отрасли.
ПРИЛОЖЕНИЕ 422
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках
электронного правительства"
на 2007 год

1. Құны : 14000 мың теңге (он төрт миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы  Заңы ; "Жалпымемлекеттiк статистикалық байқаулар жүргiзу және мемлекеттiк органдарды статистикалық және талдау материалдарымен қамтамасыз ету тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 2 қарашадағы N 1164  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетілдiрудің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Pecпубликасы Үкiметiнің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 71  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсiздiктi төмендетудің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2006 жылғы 13 қазандағы N 995  қаулысы .

1. Стоимость:  14000 тысяч тенге (четырнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О государственной статистике";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2002 года N 1164 "Об утверждении Правил проведения общегосударственных статистических наблюдений и обеспечения государственных органов статистической и аналитической информацией";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года N 71 "Об утверждении Программы совершенствования государственной статистики Республики Казахстан на 2006-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 995 "Об утверждении Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на 2007-2009 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықтың компьютерлiк сауатсыздығын жою.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : халықтың компьютерлiк сауаттылық деңгейiн анықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамыту
Yй шаруашылықтарына ірiктеме зерттеулер жүргізу (маусым-шілде);
зерттеу нәтижелерiн жариялау (қазан-қараша).
Жыл бойына
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: статистиканың жаңа саласын - ақпараттық қоғам статистикасын құру.
Түпкi нәтиже: Интернет желiсiн пайдаланушылардың негiзгi көрсеткiштерi мониторингiн жүргiзу:
пайдаланушылардың жалпы саны тұтастай Қазақстан Республикасы бойынша, қала және ауылға бөлiнген облыстар бойынша;
ақпараттық-коммуникациялық технологияларға қол жеткiзу (компьютердi және Интернеттi пайдалану орны және жиiлігi);
Интернеттi пайдаланушыларды жыныс-жас сипаттамасы бойынша бөлу;
пайдаланушыларды бiлiм деңгейi және компьютерлiк сауаттылық деңгейi бойынша бөлу;
негiзгi қол жеткiзу пункттерi және желге қосылу үшiн пайдаланылатын жабдық;
Интернет желiсiн пайдаланудың негiзгi мақсаттары және Интернет желiсiндегi ең көп талап етiлетiн қызметтер;
Интернет-коммерция көрсеткiштерi (Интернет арқылы тапсырыс берiлген қызметтер мен тауарлардың құрылымы);
Интернеттi пайдалану кезiнде туындайтын негiзгi проблемалар.
Қаржы-экономикалық нәтиже: компьютерлiк сауаттылық деңгейiн анықтау және халықты Интернет қызметiмен қамтамасыз ету. Бұл зерттеу алғашқы рет жүргiзiлiп отыр.
Уақтылығы: шараларды iске асыру мерзiмi сәйкес жыл бойына.
Сапасы: Ұйғарынды ақпарат 21 000 үй шаруашылықтарын зерттеу барысында алынған бастапқы ақпаратты қорытындылау және тарату негiзiнде қалыптастырылады.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  ликвидация компьютерной неграмотности населения.
5. Задачи бюджетной программы:  определение уровня компьютерной грамотности населения.
6.   План мероприятий по реализации бюджетной программы:
№N
п/п
Код
про-
граммы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Развитие
челове-
ческого
капитала в
рамках
электронного правитель-
ства
Проведение
выборочных
обследований
домашних
хозяйств
(июнь-июль);
публикация
результатов
обследований
(октябрь-
ноябрь).
В те-
чение
года
Агентство Республики
Казахстан   по
статистике
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: формирование новой отрасли статистики - статистики Информационного общества.
Конечный результат: проведение мониторинга основных показателей пользователей сети Интернет:
общее количество пользователей в целом по Республике Казахстан, по областям с разбивкой на город и село;
доступ к информационно-коммуникационным технологиям (место и частота использования компьютера и Интернета);
распределение пользователей Интернет по половозрастным характеристикам;
распределение пользователей по уровню образования и уровню компьютерной грамотности;
основные пункты доступа и оборудование используемое для подключения к сети;
основные цели использования сети и наиболее востребованные услуги Интернет;
показатели Интернет-коммерции (структура услуг и товаров, которые заказывали через Интернет);
основные проблемы, которые возникают при использовании Интернет.
Финансово-экономический результат: определение уровня компьютерной граммотности и обеспеченности населения услугами Интернет. Данное исследование проводится впервые.
Своевременность: в течение года в соответствии со сроками реализации мероприятий.
Качество: выходная информация формируется на основании обобщения и распространения первичной информации, полученная в ходе обследования 21 000 домашних хозяйств.