Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 26 наурыздағы № 26 шешімі
Еуразиялық экономикалық одағының Кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 11-бабының 17-тармағына, 105-бабының 2 және 5-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының ақпараттық жүйелерін пысықтау қажеттілігіне байланысты Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының шешімдеріне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2024 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
2024 жылғы 26 наурыздағы
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
№ 26-шешіміне тіркелген
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2023 жылғы 30 мамырдағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 73 "Транзиттік декларацияның нысанын және оны толтыру тәртібін бекіту туралы, сондай-ақ Кеден одағы комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының кейбір шешімдерін өзгерту және күші жойылды деп тану туралы" шешімінің 6-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 2023 жылғы 30 мамырдағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 74 "Транзиттік декларацияның құрылымы мен форматы және Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 4-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 2023 жылғы 30 мамырдағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 75 "Тауарларға арналған декларацияның құрылымы мен форматы және тауарларға арналған декларацияны түзету және Кеден одағы комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 5-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 2023 жылғы 30 мамырдағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 76 "Кедендік құн декларациясының құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 2023 жылғы 30 мамырдағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 77 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2024 года № 26
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 17 статьи 11, пунктами 2 и 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и в связи с необходимостью доработки информационных систем таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 апреля 2024 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 марта 2024 г. № 26
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
1. В пункте 6 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 73 "Об утверждении формы транзитной декларации и порядка ее заполнения, а также об изменении и признании утратившими силу некоторых решений Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".
2. В пункте 4 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 74 "О структуре и формате транзитной декларации и внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".
3. В пункте 5 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 75 "О структуре и формате декларации на товары и корректировки декларации на товары и внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".
4. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 76 "О внесении изменений в структуру и формат декларации таможенной стоимости" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".
5. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 77 "О признании утратившими силу некоторых решений Коллегии Евразийской экономической комиссии" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".

6. 2023 жылғы 20 маусымдағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 82 "Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. 2023 жылғы 5 шілдедегі Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 88 "Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуір" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуір" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. 2023 жылғы 18 шілдедегі Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 107 "Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуір" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуір" деген сөздермен ауыстырылсын.
9. 2023 жылғы 15 тамыздағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 115 "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелуге болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. 2023 жылғы 15 тамыздағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 116 "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына автомобиль көлігімен әкелуге болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
11. 2023 жылғы 15 тамыздағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 117 "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелуге болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
12. 2023 жылғы 15 тамыздағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 118 "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелуге болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
13. 2023 жылғы 22 тамыздағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 124 "2010 жылғы 20 қыркүйектегі Кеден одағы комиссиясының № 378-шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 2-тармағының екінші абзацындағы "2024 жылғы 1 сәуір" деген сөздер "2025 жылғы 1 сәуір" деген сөздермен ауыстырылсын.

6. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 г. № 82 "О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".
7. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 июля 2023 г. № 88 "О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары" слова "1 апреля 2024 г." заменить словами "1 апреля 2025 г.".
8. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июля 2023 г. № 107 "О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары" слова "1 апреля 2024 г." заменить словами "1 апреля 2025 г.".
9. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 115 "О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".
10. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 116 "О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза автомобильным транспортом" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".
11. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 117 "О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".
12. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 118 "О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом" слова "с 1 апреля 2024 г." заменить словами "с 1 апреля 2025 г.".
13. В абзаце втором пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 августа 2023 г. № 124 "О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378" слова "1 апреля 2024 г." заменить словами "1 апреля 2025 г.".