Қазақстан Республикасында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережесін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 1315 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.12.2014 № 1315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Есiрткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-әрекет шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шілдедегi Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында 2000-2001 жылдарға арналған нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестегi мемлекеттiк бағдарлама туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 395 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасында есiрткi құралдары психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру ережесi (бұдан әрi - Ереже);
2)  Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
3) құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар өнiмдердiң транзитiне Рұқсаттар нысандары бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.09.18 N 947, 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiн мынадай өзгерiс пен толықтыру енгiзiлсiн:
1) "Мемлекеттiк өкiмет пен басқару органдары лауазымды адамдарының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 15 қаңтардағы N 35 қаулысына:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында Рұқсат беру жүйесi туралы ережедегi:
8 және 12-тармақтарындағы "есiрткiлi заттар" деген сөздер алынып тасталсын;
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.06.12 N 578 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комитеті 2001 жылғы 1 маусымға дейін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен лицензиаттар қызметін осы қаулыда көзделген талаптарға сәйкес келтіру жөнінде шаралар қабылдасын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.01.30 N 151, 2001.02.16 N 247 Қаулыларымен.

Об утверждении Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 1315
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.12.2014 № 1315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" и в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 395 "О Государственной программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2000-2001 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан (далее - Правила);
2)  (исключен постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования);
3) формы Разрешений на транзит продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры.
Сноска. В приложения к формам государственных лицензий внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 мая 2001 г. N  695 от 18 сентября 2003 года N  947.
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнение:
1) в  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 января 1993 года N 35 "О дополнительных мерах по обеспечению безопасности должностных лиц органов государственной власти и управления":
в Положении о разрешительной системе в Республике Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пунктах 8 и 12 слова "наркотикосодержащих" исключить;
2)  (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 12.06.2008  N 578 (порядок введения в действие см.  п.3).
3. Комитету по борьбе с наркоманией и наркобизнесом Министерства юстиции Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, до 1 июня 2001 года принять меры по приведению деятельности лицензиатов в соответствие с требованиями, предусмотренными настоящим постановлением.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 16 февраля 2001 г. N 247

3-1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комитетіне 2001 жылғы 1 маусымға дейін есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке уақытша рұқсаттар беру құқығы берілсін.
Ескерту. Қаулы 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2001.02.16 N 247 Қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2000 жылғы 10 қарашадағы
N 1693 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасында есiрткi құралдары,
психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын
мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру
Ережесi
Ескерту. Мәтiндегi "Қазақстан Республикасының Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi агенттiгi (әрi қарай - Агенттiк)", "Агенттiк", "Агенттiгiмен", "Қазақстан Республикасының Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегі агенттiгiмен", "Қазақстан Республикасының Нашақорлыққа және есірткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi агенттігiне" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi комитетi (әрi қарай - Комитет)", "Комитет", "Комитетiмен", "Комитет", "Комитетiне", "Комитетінiң", "Комитетпен", "Комитетiне" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2001.01.30 N 151 Қаулысымен.
Ескерту. Мәтіндегi: "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi", "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгінің", "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiмен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi", "Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің", "Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiмен" деген сөздермен, "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi" деген сөздермен, "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi", "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiмен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi", "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгінің", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен" деген сөздермен, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кiрiс министрлiгiмен", "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттiгiмен", "Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2003.09.03 N 893 қаулысымен.
Ескерту. Мәтiндегi "Кедендiк бақылау агенттiгiмен", "Кедендiк бақылау агенттiгi" деген сөздер "Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетiмен", "Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2006.01.13 N 38 Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Есiрткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңына және Қазақстан Республикасының есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын реттейтiн өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерiне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарға сәйкес әзiрлендi.
Ереже есiрткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымына мемлекеттiк бақылауды (бұдан әрi - мемлекеттiк бақылау), сондай-ақ заңсыз айналымнан алынып қойылған заттар мен құралдарды бақылауды жүзеге асыру тәртiбiн белгiлейдi.
Құрамында есiрткi құралдар, психотроптық заттар бар өсiмдiктердi өсiруге, жинауға және дайындауға, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 9 наурыздағы N 186  қаулысының 1-қосымшасына сәйкес Есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар тiзiмiнiң I, II, III және IV кестелерiне (бұдан әрi - Тiзiмнiң I, II, III, IV кестелерi) енгiзiлген құралдар мен заттарды жасауға, өндiруге, ұқсатуға, әкелуге, әкетуге, транзиттеуге, тасымалдауға, жөнелтуге, сатып алуға, сақтауға, бөлуге, сатуға, жоюға, медициналық, ғылым және оқу мақсаттарында, сарапшылық қызметте және криминалистiк зерттеулер жүргiзуде пайдалануға мемлекеттiк бақылау жүзеге асырылады. <*> Қараныз Z980279
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.09.18. N 947  қаулысымен.
2. Есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар
айналымын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыратын органдар
2. Мемлекеттiк бақылаудың негiзгi бағыттары мен нысандарын айқындауды Қазақстан Республикасының Yкiметi жүзеге асырады.
3. Мемлекеттiк бақылауды ұйымдастыруды және үйлестiрудi Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөнiндегi комитеті (бұдан әрi - Комитет) мына мүдделi мемлекеттiк органдармен:
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасымен;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiмен;
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiмен;
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiмен;
Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiмен;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетiмен;
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен;
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен;
Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігімен;
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігімен бiрлесiп, олардың құзыретi шегiнде жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкiметiнiң 2001.05.23 N 695, 2004.03.03 N 261, 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.

3-1. Предоставить Комитету по борьбе с наркоманией и наркобизнесом Министерства юстиции Республики Казахстан право выдачи временных разрешений на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, до 1 июня 2001 года.
Сноска. Дополнено пунктом 3-1 - в редакции постановления Правительства РК от 16 февраля 2001 г.  N 247.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2000 года N 1693
Правила
осуществления государственного контроля
над оборотом наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в Республике Казахстан
Сноска. В тексте Правил и формах государственных лицензий заменены слова - постановлением Правительства РК от 30 января 2001 г.  N 151 . В тексте Правил заменены слова - постановлением Правительства РК от 3 сентября 2003 г.  N 893 . В   пунктах 3, 9, подпунктах 4) и 6) пункта 80 и приложениях 1, 4, 5, 6, 7 и 8 слова "наркоманией и наркобизнесом Министерства юстиции" заменить словами "наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел" - постановлением Правительства РК от 3 марта 2004 г.  N 261 ; внесены изменения - от 13 января 2006 года N 38 .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Конституцией Республики Казахстан,  Законом Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регулирующими оборот наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Правила определяют порядок осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (далее - государственного контроля), а также контроля за изъятыми веществами и средствами из незаконного оборота.
Государственный контроль осуществляется за культивированием, сбором и заготовкой растений, содержащих наркотические средства, психотропные вещества, разработкой, производством, переработкой, ввозом, вывозом, транзитом, перевозкой, пересылкой, приобретением, хранением, распределением, реализацией, уничтожением, использованием в медицинских, научных и учебных целях, экспертной деятельностью и проведением криминалистических исследований средств и веществ, включенных в таблицы I, II, III и IV Списка наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, согласно приложению 1 к  постановлению Правительства Республики Казахстан от 9 марта 1998 года N 186 (далее - таблица I, II, III, IV Списка). См. Z980279
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2003 года N  947 .
2. Органы, осуществляющие государственный контроль
над оборотом наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров
2. Определение основных направлений и форм государственного контроля осуществляется Правительством Республики Казахстан.
3. Организацию и координацию проведения государственного контроля осуществляет Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Комитет) совместно со следующими заинтересованными государственными органами в пределах их компетенции:
Генеральная Прокуратура Республики Казахстан;
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
Министерство образования и науки Республики Казахстан;
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан;
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
Министерство юстиции Республики Казахстан;
Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан;
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан;
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.05.2001 N 695; от 24.11.2010 № 1246 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).

3. Есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырудың нысандары мен тәртiбi
4. Бiрiккен Ұлттар Ұйымының 1961 жылғы "Есiрткi құралдары туралы", 1971 жылғы "Психотроптық заттар туралы", 1988 жылғы "Есiрткi құралдарының және психотроптық заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес туралы" конвенцияларының (бұдан әрi - БҰҰ Конвенцияларының) талаптарына сәйкес есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымын мемлекеттiк бақылаудың негiзгi нысандары мыналар болып табылады:
1) квоталау:
есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға халықаралық квота - БҰҰ-ның Есiрткiлердi бақылау жөнiндегi халықаралық комитетi (бұдан әрi - БҰҰ ЕБХК) Конвенцияларға мүше елдер үшiн жыл сайын осы елдердiң үкiметтерi ұсынатын есiрткi құралдарының, психотроптық заттарға, прекурсорларға қажеттiлiк есебi негiзiнде бекiтетiн олардың мөлшерi;
есiрткi құралдарына және психотроптық заттарға, прекурсорларға мемлекеттiк квотаны (Қазақстан Республикасының қажеттiлiк нормасы) Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi және бекiтедi және халықаралық шарттарға сәйкес есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға қажеттiлiк есебi шегiнде олардың айналымы жүзеге асырылатын есеп негiзiнде Қазақстан Республикасы үшiн халықаралық квотаны БҰҰ ЕБХК-iнiң бекiтуiне жiберiледi. <*>
2) бөлу:
есiрткi құралдарын және психотроптық заттарды бөлу - бұл республиканың iшкi рыногын көрсетiлген құралдармен қамтамасыз етуге бағытталған және бөлiнген квоталар шегiнде әртүрлi ведомстволардың кәсiби қызметiн жүзеге асыруға кепiлдiк беретiн iс-шаралар.
Тiзiмнiң ІІ кестесiндегi есiрткi құралдары, психотроптық заттар бөлуге жатады.
Бөлудi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тиiстi шешiмi негiзiнде Агенттiк жүзеге асырады.
Есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды бөлудiң негiзгi қағидаттары кәсiпорындар мен ұйымдардың қалыпты қызметi үшiн қажет, бiрақ олардың 6 айлық қорынан аспайтын мөлшерде, осы құралдарға аймақтардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыру болып табылады.
Бөлу:
қамтамасыз ету нормативiнен;
тұтыну нормативiнен тұрады.
Қамтамасыз ету нормативтерi отандық өндiрушi кәсiпорындар мен әкелудi жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшiн бекiтiледi.
Келесi күнтiзбелiк жылға қамтамасыз ету нормативтерiн есептеу мен бекiту есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды өндiру және оларды көтерме сату жөнiндегi қызметке лицензиясы бар заңды тұлғалардың өтiнiштерi негiзiнде Комитет белгілейтін тәртіппен жүргiзiледi. Келесi күнтiзбелiк жылда қызметтi жүзеге асыруға қажеттi есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың тiзбесi мен мөлшерi бар өтiнiштер тұтынушылармен жасалған мемлекеттiк сатып алу туралы шарттардың көшiрмелерi қоса берiлiп, Агенттiкке ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешiктiрiлмей табыс етiледi.
Отандық өндiрушi кәсiпорындар өндiретiн және Қазақстан Республикасының аумағына келесi күнтiзбелiк жылғы әкелiнетiн Тiзiмнiң II кестесiндегi есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың тiзбесi мен мөлшерi көрсетiлген жазба қызметi есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымымен байланысты болатын көрсетiлген ұйымдар лицензиясының қосымшасына ағымдағы жылдың 1 желтоқсанына дейiн енгiзiледi.
Құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар өнiмнiң белгілі бiр мөлшерлерiн әкелуге рұқсат (бұдан әрi - Рұқсат) (1-қосымша) заңды тұлғаға қатаң бақылауда болатын есiрткi құралдары, психотроптық заттар айналымы саласында қызметтi жүзеге асыруға құқық беретiн лицензияның қосымшасында көрсетiлген қамтамасыз ету нормативтерi негiзiнде ресiмделедi.
Тұтыну нормативтерi:
қызметi лицензиялануға жататын нақты тұтынушы ұйымдар (емдеу-профилактикалық, дәрiхана, мал дәрiгерлiк, оқу және ғылыми-зерттеу ұйымдары және басқалары) үшiн нормативтерi көрсетiле отырып, республиканың әкiмшілік-аумақтық бiрлiктерi;
Тiзiмнiң II кестесiндегi есiрткi құралдары, психотроптық заттар айналымы саласындағы қызметтi лицензиясыз жүзеге асыратын мүдделi министрлiктер мен ведомстволар, ұйымдар (сарапшылық, криминалистiк және жедел-iздестiру қызметi) үшiн бекiтiледi.
Есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды тұтыну есебiн жоғарыда аталған қызметтi жүзеге асыратын органдар жыл сайын жоғары тұрған ұйымға өтiнiмдер беру арқылы табыс етедi, ал содан соң жинақталған өтiнiмдi жоғары тұрған орган ағымдағы жылдың 1 сәуiрiне дейiн тиiсiнше Агенттiкке табыс етедi.
Агенттiк тұтыну нормативтерiнiң негiздiлiгiн тексередi, Қазақстан Республикасының тұтастай қажеттiлiгiн есептейдi және оны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiпте бекiту үшiн Үкiметке енгiзедi.
Есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды тұтынудың республикалық нормативiн Агенттiк заңды тұлғалардың арасында олар үшiн қамтамасыз ету нормативтерiн бекiту арқылы бөледi.
Қызметтi лицензиясыз жүзеге асыратын ұйымдардың (сарапшылық, криминалистiк және жедел-iздестiру қызметi) тұтыну нормативтерiн аймақтық және республикалық деңгейдегi ұйымдар үшiн тиiстi министрлiктермен келiсiм бойынша Агенттiк бекiтедi;

3. Формы и порядок осуществления государственного
контроля над оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
4. В соответствии с требованиями Конвенций Организации Объединенных Наций "О наркотических средствах" 1961 года, "О психотропных веществах" 1971 года, "О борьбе против незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ" 1988 года (далее - Конвенции ООН) основными формами государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров являются:
1) квотирование:
международная квота на наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры - количество наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров, ежегодно утверждаемых Международным комитетом по контролю над наркотиками ООН (далее - МККН ООН) для стран - участников Конвенций на основании расчета потребности в них, представляемого правительством этих стран.
Государственная квота (норма потребности Республики Казахстан) на наркотические средства и психотропные вещества, прекурсоры устанавливается и утверждается Правительством Республики Казахстан и направляется в соответствии с международными договорами на утверждение международной квоты для Республики Казахстан МККН ООН на основании расчета потребности в наркотических средствах, психотропных веществах, в пределах которых осуществляется их оборот;
2) распределение:
распределение наркотических средств и психотропных веществ - это мероприятия, направленные на обеспечение внутреннего рынка республики указанными средствами и гарантирующие осуществление профессиональной деятельности различных ведомств в рамках выделенных квот.
Распределению подлежат наркотические средства, психотропные вещества таблиц Списка
Распределение осуществляет Комитет на основании соответствующего решения Правительства Республики Казахстан.
Основными принципами распределения наркотических средств и психотропных веществ является удовлетворение потребностей регионов в данных средствах в количествах, необходимых для нормальной деятельности предприятий и организаций, но не более 6-месячного их запаса.
Распределение состоит из:
норматива обеспечения;
норматива потребления.
Нормативы обеспечения утверждаются для отечественных предприятий-производителей и юридических лиц, осуществляющих ввоз.
Расчет и утверждение нормативов обеспечения на следующий календарный год производится на основании заявлений юридических лиц, имеющих лицензию на деятельность по производству наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и их оптовую реализацию, в порядке, определяемом Комитетом. Заявления, содержащие перечень и количество наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, необходимых для осуществления деятельности в следующем календарном году, с приложением копий договоров с потребителями о государственных закупках, представляются в Комитет не позднее 1 ноября текущего года.
Запись с указанием перечня и количества наркотических средств, психотропных веществ таблиц Списка, которые будут произведены на отечественных предприятиях-производителях и ввезены на территорию Республики Казахстан на следующий календарный год, вносится в приложение к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, указанных организаций до 1 декабря текущего года.
Разрешение на ввоз определенного количества продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры (далее - Разрешение) (приложение 1) оформляется юридическому лицу на основании нормативов обеспечения, указанных в приложении к лицензии на право осуществления деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, находящихся под строгим контролем.
Нормативы потребления утверждаются для:
административно-территориальных единиц республики с указанием нормативов для конкретных организаций-потребителей (лечебно-профилактических, аптечных, ветеринарных, учебных и научно-исследовательских организаций и др.), деятельность которых подлежит лицензированию;
заинтересованных министерств и ведомств, организаций, которые осуществляют деятельность в сфере обращения наркотических средств, психотропных веществ таблиц Списка без лицензирования (экспертной, криминалистической и оперативно-розыскной деятельности).
Расчеты потребления наркотических средств, психотропных веществ представляются ежегодно органами, осуществляющими вышеназванную деятельность, путем подачи заявок в вышестоящую организацию, а затем, соответственно, обобщенная заявка представляется вышестоящей организацией в Комитет до 1 апреля текущего года.
Комитет проверяет обоснованность заявок нормативов потребления, производит расчет потребности Республики Казахстан в целом и вносит его для утверждения в Правительство в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Республиканский норматив потребления наркотических средств, психотропных веществ распределяется Комитетом между юридическими лицами путем утверждения нормативов обеспечения для них.
Норматив потребления организациями, осуществляющими деятельность без лицензий (экспертную, криминалистическую и оперативно-розыскную деятельность), утверждается для организаций регионального и республиканского уровня Комитетом по согласованию с соответствующим министерством;

3) есепке алу және есеп беру:
Агенттiк БҰҰ ЕБХК-iне:
Қазақстан Республикасының есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға қажеттiлiгiн жылдық есептерiн;
есiрткi құралдардың, психотроптық заттардың және прекурсорлардың жұмсалуы туралы тоқсандық есептерiн;
өндiру, дайындау, тұтыну, қорлары мен тәркiлеу туралы жылдық статистикалық деректердi табыс етедi.
Қазақстан Республикасында кез келген мақсаттар үшiн есiрткi құралдарын және психотроптық заттарды өндiрудің және әкелудiң (әкетудiң) жиынтық деректерi Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулысымен бекiтiлген мемлекеттiк квотадан аспайды.
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметке лицензиясы бар заңды тұлғалар:
тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне белгіленген нысан бойынша лицензиар органға бақылаудағы заттардың айналымы туралы есеп ұсынады (4-қосымша);
Тізімнің II, III, IV кестелеріне енгізілген есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар санының, жай-күйінің өзгеруіне байланысты кез келген операцияларды арнайы журналға тіркейді. Есепке алу журналының беттері нөмірленіп, тігіліп, мөрмен және Комитеттің жауапты адамының қолымен расталады (9-қосымша). Журнал толық толғанға дейін жүргізіледі және оған соңғы жазба түсірілген күннен бастап он жыл бойы сақтайды;
әрбір айдың 1-күніндегі жағдай бойынша өздерінің иелігіндегі есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға түгендеу жүргізеді. Нақты саны кітаптағы қалдықпен салыстырылады және салыстырып тексеру актісінде көрсетіледі (10-қосымша). Нәтижелердің алшақтығы немесе сәйкес болмауы туралы ақпарат салыстырып-тексеру актісі жасалған сәттен бастап үш күн мерзімде лицензиар мемлекеттік органның назарына жеткізіледі;
есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың кірісі мен жұмсалуына қатысты барлық құжаттарды (шот-фактуралар, жүк құжаттар, сенімхаттар және өзгелер) осы құжаттаманың толық сақталуына кепілдік беретін жағдайларда кәсіпорында олардың сақталуына жауапты адамда сақтайды.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.01.23 N 79, 2003.09.18. N 947, 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
5. Көрсетiлген мемлекеттiк квоталарға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi Агенттiк мүдделi министрлiктердiң немесе ведомстволардың ұсынысы бойынша жүзеге асырады.
Есiрткi құралдары мен психотроптық заттардың айналымымен байланысты қызмет түрлерiне лицензия иелерi заңды тұлғалар осы Ережеде белгiленген нысан мен тәртiпте мынадай нысандар бойынша:
әкелу (әкету) жүзеге асырылған мемлекеттердi көрсете отырып әрбiр өндiрiлген, дайындалған, әкелiнген (әкетiлген) есiрткi құралдарының немесе психотроптық заттардың мөлшерi туралы тоқсандық есептердi;
Тiзiмнің III кестесiне енгiзiлген өсiрiлген немесе ұқсатылған өсiмдiктердiң мөлшерiн, әрбiр өндiрiлген, дайындалған, әкелiнген (әкетiлген), сатылған не пайдаланылған есiрткi құралдарының және психотроптық заттардың және прекурсорлардың мөлшерiн, сондай-ақ есiрткi құралдарының және психотроптық заттар қорларының есеп беретiн жылдың 31 желтоқсандағы жағдай бойынша мөлшерiн көрсете отырып, өткен күнтiзбелiк жыл iшiндегi қызмет туралы есептi табыс етуге мiндетті.
Есептер деректерiнiң негiзiнде әрбiр аймақ бойынша және әрбiр заңды тұлға бойынша тұтыну нормативтерi белгiленедi.
Мемлекеттiк квоталарда белгiленген шектерде өсiмдiктердi өсiру, өндiру туралы, есiрткi құралдарын және психотроптық заттарды дайындау туралы, әкелу (әкету), сату туралы не пайдалану туралы жыл iшiндегi жиынтық деректер осы Ережеде белгiленген нысан мен тәртiпте табыс етiледi.

3) учет и отчетность:
Комитет представляет в МККН ООН:
годовые исчисления потребностей Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах;
ежеквартальные отчеты о расходе наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
годовые статистические данные о производстве, изготовлении, потреблении, запасах и конфискации.
Суммарные данные на производство и ввоз (вывоз) наркотических средств, психотропных веществ в Республике Казахстан для любых целей не могут превышать государственных квот, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан.
Юридические лица, имеющие лицензию на деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
ежеквартально, к 5 числу следующего за отчетным периодом, представляют органу-лицензиару отчет об обороте подконтрольных веществ по установленной форме (приложение 4);
регистрируют в специальном журнале любые операции, связанные с изменением количества, состояния наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, включенных в таблицы II, III, IV Списка. Страницы журнала учета пронумеровываются, прошнуровываются, заверяются печатью и подписью ответственного лица Комитета (приложение 9). Журнал ведется до полного заполнения и хранится в течение десяти лет со дня последней записи в нем;
проводят инвентаризацию наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, находящихся в их распоряжении по состоянию на 1 число каждого месяца. Фактическое количество сверяется с книжным остатком и отражается в акте сверки (приложение 10). Информация об имеющихся расхождениях или несоответствии результатов в трехдневный срок с момента составления акта сверки доводится до сведения государственного органа-лицензиара;
хранят все документы, касающиеся прихода и расходования наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (счета-фактуры, накладные, доверенности и прочие) на предприятии у лица, ответственного за их хранение, в условиях, гарантирующих полную сохранность данной документации.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.01.2002 N 79; от 18.09.2003 N 947; от 24.11.2010  № 1246(вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
5. Внесение изменений и дополнений в указанные государственные квоты осуществляется Комитетом по представлению заинтересованного министерства или ведомства.
Юридические лица, владельцы лицензий на виды деятельности, связанные с оборотом наркотических средств и психотропных веществ, обязаны представлять отчеты по форме и в порядке, установленном данными Правилами по следующим формам:
квартальные отчеты о количестве каждого произведенного, изготовленного, ввезенного (вывезенного) наркотического средства или психотропного вещества с указанием государств, из которых осуществлен ввоз (вывоз);
отчет о деятельности за истекший календарный год с указанием количества выращенных или переработанных растений, включенных в таблицу III Списка, количества каждого произведенного, изготовленного, ввезенного (вывезенного), реализованного либо использованного наркотического средства, психотропного вещества и прекурсоров, а также количества запасов наркотических средств и психотропных веществ по состоянию на 31 декабря отчетного года.
На основании данных отчетов определяются нормативы потребности по каждому региону и по каждому юридическому лицу.
Итоговые данные за год о культивировании растений, производстве, об изготовлении, о ввозе (вывозе), реализации либо об использовании наркотических средств и психотропных веществ, в пределах установленных государственных квот, представляются в форме и порядке, которые определены настоящими Правилами.

6. Агенттiк есеп беретiн кезеңнен кейiнгi айдың 25-iне қарай қатаң бақылауға жататын есiрткi құралдарымен, психотроптық заттармен жұмыс iстеуге құқығы бар жұмыс iстейтiн заңды тұлғалардың саны туралы есептi жасайды.
7. Мүдделi мемлекеттiк органдар бекiтiлген ведомстволық немесе ведомствоаралық жоспарларға сәйкес жылына бiр рет Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiпте шаралар қабылдау үшiн меншiк нысандарына қарамастан заңды тұлғаларда Тiзiмге енгiзiлген есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы тәртiбiнiң сақталуына бөлек не бiрлескен тексерулердi жүзеге асырады.
8. Тексеру жүргiзу кезiнде уәкiлеттi мемлекеттiк органдар өздерiнiң құзыретi шегiнде:
1) есiрткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымына байланысты қызметтi жүзеге асыратын заңды тұлғалардан есiрткi құралдарымен, психотроптық заттар мен прекурсорлардың сапасын сипаттайтын техникалық құжаттаманы, сондай-ақ оларға сараптама жүргiзу үшiн аталған өнiмнiң техникалық негiзделген мөлшердегi үлгiлерiн алуға;
2) есiрткi құралдарымен, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласында анықталған кемшiлiктердi жою туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес нұсқамалар беруге;
3) бекiтiлген стандарттар мен нормативтiк құжаттама, сондай-ақ лицензиялау шарттары болмаған немесе бұзылған жағдайда заңды тұлғалар мен құрылымдық бөлiмшелердiң өндiрiстiк қызметiн тоқтата тұруға;
4) есiрткi құралдарымен, психотроптық заттар мен және прекурсорлардың айналымын реттейтiн заңнаманы және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi бұзғандығы үшiн заңды және жеке тұлғаларды жауапқа тарту жөнiнде тиiстi органдарға ұсыныстар енгiзуге;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкiлеттiктi жүзеге асыруға құқылы.
9. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөнiндегi комитеті:
1) Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттік бақылауды жүргiзу жөнiндегi қызметiн үйлестірудi;
2) денсаулық сақтау жүйесіндегі есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына байланысты: тасымалдау, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою қызметі түрлерінен басқа есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына байланысты қызметтiң барлық түрiн уәкiлетті мемлекеттiк органдармен олардың құзыретi шегiнде келiсiмге отырып лицензиялауды, сондай-ақ белгiленген квоталар шегiнде есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды әкелудi (әкетудi) және оларды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуді реттеудi (Рұқсат бередi) (бұдан әрi - әкелуге (әкетуге) Рұқсат (сертификат);

6. Комитет ежеквартально к 25 числу следующего за отчетным периодом месяца составляет отчет о количестве функционирующих юридических лиц, имеющих право работы с наркотическими средствами, психотропными веществами, подлежащими строгому контролю.
7. Заинтересованные государственные органы в соответствии с утвержденными ведомственными или межведомственными планами один раз в год осуществляют раздельные либо совместные проверки соблюдения порядка оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, включенных в таблицы Списка, у юридических лиц независимо от форм собственности для принятия мер в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
8. При проведении проверок уполномоченные государственные органы в пределах своей компетенции вправе:
1) получать от юридических лиц, осуществляющих деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, техническую документацию, характеризующую качество наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также образцы указанной продукции в технически обоснованных количествах для проведения их экспертизы;
2) выдавать предписания об устранении выявленных недостатков в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) приостанавливать производственную деятельность юридических лиц и структурных подразделений при отсутствии или нарушении утвержденных стандартов и нормативной документации, а также условий лицензирования;
4) вносить в соответствующие органы предложения по привлечению к ответственности юридических и физических лиц за нарушение законодательных и иных нормативных правовых актов, регулирующих оборот наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
5) осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
9. Комитет осуществляет:
1) координацию деятельности государственных органов Республики Казахстан по проведению государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
2) лицензирование всех видов деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров по согласованию с уполномоченными государственными органами в пределах их компетенции, кроме видов деятельности, связанных с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения: перевозка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение, также осуществляет регулирование ввоза/вывоза наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в пределах установленных квот и их транзита через территорию Республики Казахстан (выдает Разрешение (далее - Разрешение на ввоз/вывоз (Сертификат);

3) мемлекеттiк бақылау саласында Қазақстан Республикасының заңнамасының қолданып практикасын қорытады және оны жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзудi жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақ өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2001.05.23. N 695
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.09.03. N 893  қаулысымен.
Ескерту. 9-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.09.18. N 947
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақ өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2004.03.03. N 261  қаулысымен.
10. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келiсiм бойынша):
1) есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымы саласында Қазақстан Республикасы Конституциясыныңзаңнамасы мен Президентi жарлықтарының және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердiң дәл және бiрыңғай қолданылуын, олардың заңсыз айналымына және оларды терiс пайдалануға қарсы iс-қимылдарды қадағалауды жүзеге асырады;
2) жедел-iздестiру қызметiн, анықтау мен тергеудi жүзеге асыратын басқа да құқық қорғау органдарымен заңдылық пен құқық тәртiбiн қамтамасыз етуде өзара iс-қимыл жасайды және олардың есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымы саласындағы қызметiн, олардың заңсыз айналымына және оларды терiс пайдалануға қарсы iс-қимылдарын үйлестiредi.
11. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша):
1) ұлттық қауiпсiздiк органдарының есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына және оларды терiс пайдалануға қарсы iс-қимыл саласындағы стратегиясын әзiрлейдi және қызметiнiң тактикасын белгiлейдi;
2) есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды өткiзу, дайындау, ұқсату, тасымалдау, жөнелту мақсатында контрабандалық алып өтудiң, заңсыз сатып алудың немесе сақтаудың не өткiзудiң алдын алады, анықтайды, жолын кеседi және фактiлерiн тексередi және осы мақсаттарда жедел-iздестiру шараларын жүзеге асырады;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Шекара қызметiнiң есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымының Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзiлуi жолын кесуге бағытталған арнайы бақылау iс-шараларын жүргiзу жөнiндегi қызметiне басшылықты жүзеге асырады;
4) ұлттық қауіпсіздік органдарының тергеу және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуі, сондай-ақ Қазақстан Республикасы ҰҚК шекара әскерiнiң кинологиялық қызметi үшiн есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға қажеттiлiк нормасын айқындайды және заңнамада белгiленген тәртiппен бекiту үшiн оларды табыс етедi.
12. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi:

3) обобщение практики применения законодательства Республики Казахстан в области государственного контроля и внесение предложений по его совершенствованию.
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 23 мая 2001 г.  N 695 ; от 3 сентября 2003 г.   N 893 ; от 18 сентября 2003 года N  947 .
10. Генеральная Прокуратура Республики Казахстан (по согласованию):
1) осуществляет надзор за точным и единообразным применением Конституциизаконов и указов Президента Республики Казахстан и иных  нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
2) взаимодействует с другими государственными правоохранительными органами, осуществляющими оперативно-розыскную деятельность, дознание и следствие, в обеспечении законности и правопорядка и координирует их деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими.
11. Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию):
1) разрабатывает стратегию и определяет тактику деятельности органов национальной безопасности в сфере противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и злоупотреблению ими;
2) предупреждает, выявляет, пресекает и расследует факты контрабандного перемещения, незаконного приобретения или хранения в целях сбыта, изготовления, переработки, перевозки, пересылки либо сбыта наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и в этих целях осуществляет оперативно-розыскные мероприятия;
3) осуществляет руководство деятельностью Пограничной Службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по проведению специальных контрольных мероприятий, направленных на пресечение незаконного оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров через государственную границу Республики Казахстан;
4) определяет нормы потребности органов национальной безопасности в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах для проведения следственных и оперативно-розыскных мероприятий, а также для кинологической службы пограничных войск КНБ Республики Казахстан и представляет их для утверждения в установленном законодательством порядке.
12. Министерство внутренних дел Республики Казахстан:

1) есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы, олардың заңсыз айналымы және оларды терiс пайдалануға қарсы iс-қимыл саласында қылмыстар мен әкiмшiлiк құқық бұзушылықтардың алдын алуға, анықтауға, жолын кесуге бағытталған iшкi iстер органдарының қолданылып жүрген заңнамада көзделген ұйымдастырушылық және қызметiн реттейтiн арнайы бақылау iс-шараларын жүзеге асырады;
2) "Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңына (бұдан әрi - Заң) сәйкес есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына байланысты қызметтi лицензиялау жөнiндегi бiлiктiлiк талаптарына объектiлер мен заңды тұлғалар қызметкерлерiнiң сәйкестiгiн тексерудi, сондай-ақ меншiк нысанына қарамастан, есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымы үшiн пайдаланылатын кез келген үй-жайлардың сәйкестiгiн тексерудi жүргiзедi;
3) iшкi iстер органдары жедел-криминалистiк бөлiмшелердiң есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға криминалистiк зерттеулер жүргiзуiне мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
4) құрамында Тiзiмге енгiзiлген есiрткiсi бар өсiмдiктер өсiрiлетiн жер учаскелерiне тексеру жүргiзедi, сондай-ақ оларды жою мақсатында арнайы құрылған бөлiмшелермен iс-шаралар жүргiзедi;
5) iшкі iстер органдарының тергеу және жедел-iздестiру iс-шараларын жүргiзуi үшiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасының IIМ кинология қызметi үшiн есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға қажеттiлiк нормаларын белгiлейдi және оларды заңнамада белгiленген тәртiпте бекiту табыс етедi.
6) есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына, олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға
қарсы iс-әрекетке байланысты заңнаманы талдауды және жетілдiрудi жүзеге асырады; <*>
7) есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар
айналымына байланысты Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын дайындауды және жасауды қамтамасыз етедi. <*>
ЕСКЕРТУ. 12-тармақ өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2004.03.03. N 261  қаулысымен.
13. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі:
1) <*>
2) <*>
3) <*>
4) есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына байланысты мәселелер бойынша стандарттау және сертификаттау саласында қызметтi үйлестiредi және халықаралық талаптарға оның сәйкес келуiн қамтамасыз етедi;

1) осуществляет предусмотренные действующим законодательством, регламентирующим организацию и деятельность органов внутренних дел, специальные контрольные мероприятия, направленные на предупреждение, выявление, пресечение преступлений и административных правонарушений в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
2) проводит в соответствии с  Законом Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" (далее - Закон) проверки соответствия требованиям объектов и персонала юридических лиц квалификационным требованиям по лицензированию деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также проверки соответствия помещений независимо от форм собственности, используемых для оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
3) осуществляет контроль за проведением криминалистических исследований наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров оперативно-криминалистическими подразделениями органов внутренних дел;
4) производит осмотр земельных участков, на которых культивируются наркотикосодержащие растения, внесенные в таблицу Списка, а также проводят мероприятия в целях их уничтожения специально созданными подразделениями;
5) определяет нормы потребности органов внутренних дел в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах для проведения следственных и оперативно-розыскных мероприятий, а также для кинологической службы МВД Республики Казахстан и представляет их для утверждения в установленном законодательством порядке;
6) осуществляет анализ и совершенствование законодательства, связанного с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействием их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
7) обеспечивает подготовку и заключение международных договоров Республики Казахстан, связанных с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
Сноска. В пункт 12 внесены изменения постановлением Правительства РК от 03.03.2004 N 261.
13. Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан:
1) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2003 N 893;
2) исключен постановлением Правительства РК от 23.05.2001 N 695;
4) координирует деятельность и обеспечивает ее соответствие международным требованиям в области стандартизации и сертификации по вопросам, связанным с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;

5) құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар өнiмдi импорттауға байланысты мәселелер бойынша тауарлар импортын реттеу мен шектеу жөніндегi шараларды әзiрлейдi;
6)  <*>
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкiметiнiң 2001.05.23 N 695, 2003.09.03 N 893, 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
13-1. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі:
өнеркәсіп саласында пайдалану үшін есірткі құралдарын психотроптық заттарды және прекурсорларды тұтынудың нормаларын қорытады және белгілейді және оларды белгіленген тәртіппен Комитетке ұсынады;
өз құзыретінің шегінде есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар өндірісінің, сондай-ақ құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлары бар шикізаттарды өңдеу саласына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.
Ескерту. 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкiметiнiң 2001.05.23 N 695 Қаулысымен, өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
14. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi:
1) ғылыми-зерттеу ғылыми және бiлiм беру мекемелерi есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына байланысты өз қызметiн жүзеге асырған кезде қызметiне мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
2) есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды ғылыми, ғылыми-зерттеу және оқу мақсаттарында пайдалану туралы статистикалық есептердi белгiленген мерзiмдерде Агенттiкке табыс етедi;
3) ғылыми, ғылыми-зерттеу және оқу мекемелерiнiң есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға қажеттiлiк нормасын белгiлейдi және заңнамада белгiленген тәртiпте бекiту үшiн оларды ұсынады.
15. Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi:
1) қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану және молайту саласында мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру тәртiбiмен құрамында есiрткiсi бар өсiмдiктердiң өсетiн жерi, өсiру, жинау және дайындау мәселелерi бойынша қорытынды бередi;
2) құрамында есiрткiсi бар өсiмдiктерге байланысты мәселелер бойынша қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану және молайту саласында мемлекеттiк зерттеулер бағдарламаларын әзiрлейдi және бекiтедi;

5) вырабатывает меры по регулированию и ограничению импорта товаров по вопросам, связанным с импортом продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры;
6) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2003 N 893.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.05.2001 N 695; от 03.09.2003 N 893; от 24.11.2010  № 1246(вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
13-1. Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан:
обобщает и определяет нормы потребности в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах для использования в промышленной отрасли и представляет их в Комитет в установленном порядке;
осуществляет государственный контроль в пределах своей компетенции в сфере производства наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также переработки сырья, содержащего наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры.
Сноска. Правила дополнены пунктом 13-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 23.05.2001 N 695; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.11.2010 № 1246 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
14. Министерство образования и науки Республики Казахстан:
1) осуществляет государственный контроль за деятельностью научно-исследовательских, научных и образовательных учреждений при осуществлении ими деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
2) представляет в Комитет в установленные сроки статистические отчеты об использовании наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в научных, научно-исследовательских и учебных целях;
3) определяет нормы потребления научными, научно-исследовательскими и учебными учреждениями наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и представляет их для утверждения в установленном законодательством порядке.
15. Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан:
1) в порядке осуществления государственного контроля в области охраны окружающей среды, рационального использования и воспроизводства природных ресурсов дает заключения по вопросам произрастания, культивирования, сбора и заготовки наркотикосодержащих растений;
2) разрабатывает и утверждает программы государственных исследований в области охраны окружающей среды, рационального использования и воспроизводства природных ресурсов по вопросам, связанным с наркотикосодержащими растениями;

3) құрамында есiрткiсi бар өсiмдiктерге байланысты мәселелер бойынша табиғат пайдалануға рұқсат бередi;
4) есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды жою, көму кезiнде қоршаған ортаға әсер ету нормативтерiн өз құзыретi шегiнде бекiтедi немесе келiседi.
16. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi:
1) есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды мал дәрiгерлiкте, сондай-ақ жануарларды аулау үшiн пайдалану шарттары мен тәртібінің сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
2) мал дәрiгерлiк және жануарларды аулау үшiн есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға қажеттiлiк нормаларын белгiлейдi және заңнамада белгiленген тәртiпте бекiту үшiн Агенттiкке ұсынады;
3) өсiмдiктердегi есiрткi компоненттерiнiң деңгейiн жоғарылатуға бағытталған селекциялық жұмыстарды болдырмау мақсатында тұқым өсiру саласында бақылауды жүзеге асырады;
4) есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдалану туралы статистикалық есептердi белгiленген мерзiмдерде Агенттiкке табыс етедi;
5) жабайы өсетін зығыр мен құрамында есiрткiсi бар басқа да өсiмдiктердiң таралуын оқшаулау мен шектеу жөнiнде iс-шараларды жүргiзуге бақылауды жүзеге асырады.
17. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi:
1) есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және
прекурсорлардың айналымы саласында сот-сараптама мекемелерi  жүргiзетiн ғылыми-зерттеу жұмыстарына басшылық етедi; <*>
2) есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын, олардың заңсыз айналымын және оларды терiс пайдалануға қарсы iс-қимылды реттейтiн нормативтiк құқықтық кесiмдерге құқықтық сараптаманы жүзеге асырады;
3) <*>
4) Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын бақылау саласындағы нормативтiк құқықтық кесiмдерiне Қазақстан Республикасы Президентi мен Yкiметiнiң тапсырмасы бойынша ресми түсiндiрме берудi жүзеге асырады;
5) сот-сараптама қызметiн ұйымдастырады және есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға сот сараптамасы мемлекеттiк органдарының сараптамалар жүргiзуiне мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
6) мемлекеттiк тiркеу саласында заңды тұлғаларды тiркеудi және есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға байланысты қызметпен айналысатын заңды тұлғаларды есепке алуды заңды тұлғаларды бiрыңғай мемлекеттiк тiркелiм құрамында жүргiзудi жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 17-тармақ өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2004.03.03. N 261  қаулысымен.

3) выдает разрешения на природопользование по вопросам, связанным с наркотикосодержащими растениями;
4) утверждает или согласовывает в пределах своей компетенции нормативы воздействия на охрану окружающей среды при уничтожении, захоронении наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
16. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) осуществляет государственный контроль за соблюдением условий и порядка использования наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в ветеринарии, а также для отлова животных;
2) определяет нормы потребности в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах для ветеринарии и отлова животных и представляет в Комитет для утверждения в установленном  законодательством порядке;
3) осуществляет контроль в области семеноводства с целью предотвращения селекционных работ, направленных на повышение уровня наркотических компонентов в растениях;
4) представляет в Комитет в установленные сроки статистические отчеты об использовании наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
5) осуществляет контроль за проведением мероприятий по локализации и ограничению распространенности дикорастущей конопли и других наркотикосодержащих растений.
17. Министерство юстиции Республики Казахстан:
1) руководит научно-исследовательской работой, проводимой судебно-экспертными учреждениями в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
2) осуществляет правовую экспертизу нормативных правовых актов, регламентирующих оборот наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
3) (исключен)
4) осуществляет официальное разъяснение нормативных правовых актов Правительства Республики в сфере контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров по поручению Президента и Правительства Республики Казахстан;
5) организует судебно-экспертную деятельность и осуществляет государственный контроль за производством экспертиз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров государственными органами судебной экспертизы;
6) в сфере государственной регистрации осуществляет регистрацию юридических лиц и ведение в составе единого государственного регистра юридических лиц учета юридических лиц, занимающихся деятельностью, связанной с наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами.   <*>
Сноска. В пункт 17 внесены изменения -   постановлением Правительства РК от 3 марта 2004 г.  N 261 .

18. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi:
1) есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы заңсыз айналымының жолын кесудi қамтамасыз етедi;
2) Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткiзiлетiн құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар тауарларға қатысты кеден ережелерi мен салық заңнамасының бұзылуын анықтайды;
3) есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымы туралы мәлiметтерге қатысты бөлiгiнде Қазақстан Республикасының сыртқы сауда кеден статистикасын және арнайы кеден статистикасын жүргiзедi;
4) кеден органдарының жедел-iздестiру қызметiн жүргiзуi, сондай-ақ Қазақстан Республикасы кеден органдары кинологиялық қызметi үшiн есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға қажеттiк нормаларын белгiлейдi және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiпте бекiту үшiн оларды ұсынады.
19. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Көлiктiк бақылау комитетi:
Қазақстан Республикасының аумағында заңды және жеке тұлғалардың темiр жол, автомобиль, су көлiгi және байланыс құралдарының жұмыс iстеу тәртiбiн айқындайтын Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерiн сақтауын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады және есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымын реттеу бөлiгiнде олардың заңсыз айналымына және оларды терiс пайдалануға жол бермеу жөнiнде өз құзыретi шегiнде шаралар қабылдайды.
20. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi:
1) дәрi-дәрмек құралдары, оның iшiнде құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар құралдар айналымының тәртiбiн белгiлейтiн нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлейдi;
2) Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн және Қазақстан Республикасы аумағына әкелiнетiн, оның iшiнде құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар дәрi-дәрмек құралдарының сапасына, тиiмдiлiгiне, қауiпсiздiгiне мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
3) дәрi-дәрмек құралдарын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырады, дәрi-дәрмек құралдарының, оның iшiнде құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар дәрi-дәрмек құралдарының Мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзедi;
4) медициналық мекемелердегi есiрткi дәрi-дәрмек құралдарын тұтынудың тiзбесi мен нормаларын белгілейдi және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiпте бекiту үшiн оларды Агенттiкке ұсынады;

18. Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан:
1) обеспечивает пресечение незаконного оборота через таможенную границу Республики Казахстан наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров;
2) выявляет нарушения таможенных правил и налогового законодательства Республики Казахстан, относящегося к товарам, перемещаемым через таможенную границу Республики Казахстан, содержащим наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры;
3) ведет таможенную статистику внешней торговли и специальной таможенной статистики Республики Казахстан в части, касающейся сведений об обороте наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
4) определяет нормы потребности таможенных органов в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах для осуществления оперативно-розыскной деятельности, а также для кинологической службы таможенных органов Республики Казахстан и представляет их для утверждения в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
19. Комитет транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
осуществляет государственный контроль на территории Республики Казахстан за соблюдением юридическими и физическими лицами законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан, определяющих порядок функционирования железнодорожного, автомобильного, водного транспорта и средств связи, и при выявлении нарушений в части регулирования оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров принимает в пределах своей компетенции меры по недопущению их незаконного оборота и злоупотребления ими.
20. Министерство здравоохранения Республики Казахстан:
1) разрабатывает нормативные правовые акты, определяющие порядок обращения лекарственных средств, в т.ч. содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры;
2) осуществляет государственный контроль над качеством, эффективностью, безопасностью лекарственных средств, производимых в Республике Казахстан и ввозимых на территорию Республики Казахстан, в т.ч. содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры;
3) осуществляет государственную регистрацию лекарственных средств, ведет Государственный реестр лекарственных средств, в т.ч. содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры;
4) определяет перечень и нормы потребления наркотических лекарственных средств в медицинских учреждениях и представляет их для утверждения Агентству в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;

5) есiрткi дәрi-дәрмек құралдарының медициналық мекемелердегi қозғалысының тәртiбiн белгiлейдi және есепке алуды жүзеге асырады;
6) есiрткi құралдарын терiс пайдаланатын адамдарды куәландыруға байланысты алдын алу, сауықтыру және бастапқы iс-қимылдарды жүзеге асыру саласында медициналық мекемелердiң қызметiн ұйымдастыруды және оларға басшылық етудi жүзеге асырады, Қазақстан Республикасының Iшкі iстер министрлiгiмен жоғарыда аталған мәселелер бойынша өзара iс-қимыл жасайды.
7) денсаулық сақтау жүйесіндегі есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына байланысты: тасымалдау, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою қызметі түрлерін лицензиялауды жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 20-тармақ өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2001.05.23. N 695 қаулысымен.
21. Жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдар:
1) нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң аймақтық бағдарламаларын әзiрлеудi, бекiтудi және iске асыруды жүзеге асырады, аталған бағдарламаларды жергiлiктi бюджет қаражатынан iске асыруға қажеттi қаржыландыруды, сондай-ақ есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымы, олардың заңсыз айналымы және оларды терiс пайдалануға қарсы iс-қимыл саласында инвестициялар, техникалық және өзге де көмек тартуды жүзеге асырады;
2) нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi аймақтық комиссиялар құрады, олардың қызметiн ұйымдастырады;
3) есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыратын жергiлiктi мемлекеттiк органдардың өзара iс-қимылын өз құзыретi шегiнде үйлестiрудi және ұйымдастыруды жүзеге асырады.
4. Есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметтi лицензиялау
Ескерту. 4-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24.  N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және аумағынан әкетуге қойылатын бiлiктiлiк талаптары
43. Жалпы ережелер:
1) Тiзiмнiң I, II, III және IV кестелерiне енгiзiлген есiрткi құралдарын, психотроптық заттармен прекурсорларды Қазақстан Республикасына әкелудi және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетудi заңнамада белгiленген тәртiпте, бекiтiлген квоталар шегiнде және Қазақстан Республикасының халықаралық мiндеттемелерiн ескере отырып, Комитет Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiнің келiсiмі бойынша берген осы қызмет түрiне лицензиясы бар заңды тұлғалар жүзеге асырады;

5) определяет порядок и осуществляет учет движения наркотических лекарственных средств в медицинских учреждениях;
6) осуществляет организацию и руководство деятельностью медицинских учреждений в сфере профилактики, реабилитации и осуществления первоначальных действий, связанных с освидетельствованием лиц, злоупотребляющих наркотиками, взаимодействует с Министерством внутренних дел Республики Казахстан по вышеперечисленным вопросам.
7) осуществляет лицензирование видов деятельности, связанных с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения: перевозка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение.
Сноска. В пункт 20 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 мая 2001 г. N 695.
21. Местные представительные и исполнительные органы:
1) осуществляют разработку, утверждение и реализацию региональных программ борьбы с наркоманией и наркобизнесом, обеспечивают необходимое финансирование реализации названных программ из средств местного бюджета, а также привлечение инвестиций, технической и иной помощи в сферу оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
2) образуют региональные комиссии по борьбе с наркоманией и наркобизнесом, организуют их деятельность;
3) в пределах своей компетенции осуществляют координацию и организацию взаимодействия местных государственных органов, осуществляющих государственный контроль над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
4. Лицензирование деятельности в сфере оборота наркотических
средств, психотропных веществ и прекурсоров
Сноска. Глава 4 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N 735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
5. Квалификационные требования, предъявляемые к ввозу на
территорию и вывозу с территории Республики Казахстан
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
43. Общие положения:
1) ввоз в Республику Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, включенных в таблицы I, II, III и IV Списка, осуществляется юридическими лицами, имеющими лицензию на данный вид деятельности, выданную Комитетом по согласованию с Министерством здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, в пределах утвержденных квот и с учетом международных обязательств Республики Казахстан;

2) лицензияда Тiзiмнiң I, II, III және IV кестелерiне әкелiнетiн (әкетiлетiн) есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың қолданылу мерзiмi, мөлшерi, әкелу (әкету) бiр топтаманың немесе бiрнеше топтаманың көмегiмен жүзеге асырылатыны көрсетiледі. Егер әкелу (әкету) лицензияда көрсетілген мерзімде жүзеге асырылмаса, лицензияның күші жойылады.
Ескерту. 43-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
44. Әкелуге және әкетуге қойылатын талаптар:
1) <*>
2) әкелуге (әкетуге) Рұқсат алу үшiн өтiнiш берушi Агенттiкке мынадай құжаттарды табыс етедi:
өтiнiш (5-қосымша);
беруге келiсiм-шарттың көшiрмесi;
комиссия шартының көшiрмесi (егер өтiнiш берушi ретiнде делдал болса);
тұтынушымен жасалған шарттың көшiрмесi;
есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына байланысты қызметтi жүзеге асыруға лицензияның көшiрмесi;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар дәрi-дәрмек құралдарын мемлекеттiк тiркеу туралы сараптау қорытындысы (дәрi-дәрмек құралдарын әкелiнген жағдайда);
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгінің келiсiм-хаты (дәрі-дәрмек құралдары болып табылмайтын прекурсорларды әкелу жағдайында);
2-1) Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың кеден одағына кірмейтін мемлекеттерден бақыланатын заттарды әкелген жағдайда өтініш беруші Импортқа (экспортқа) лицензия (бұдан әрі - Импортқа (экспортқа) лицензия) алу үшін Комитетке мынадай құжаттарды табыс етеді:
лицензия беру туралы өтініш (20-қосымша);
өтініштің электрондық көшірмесі;
сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмесі, қосымшалар және (немесе) оған толықтырулар;
салық органына есепке қойылғаны туралы құжаттың көшірмесі;
егер осындай қызмет түрі бірыңғай кеден аумағында лицензиялануы енгізілген тауарлардың айналымына қатысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияның көшірмесі;
құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды мемлекеттік тіркеу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің сараптамалық қорытындысы (дәрілік заттарды әкелген жағдайда);
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің келісім хаты (дәрілік заттар болып табылмайтын прекурсорларды әкелген жағдайда);
мемлекеттік баждың (лицензиялық алым) төленгенін растайтын құжат.
Импортқа (экспортқа) лицензия беру және оның телнұсқасын ресімдеу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Лицензияны бақылаудан алған кезде тиісті кеден органы 5 жұмыс күні ішінде өтініш берушіге оның жазбаша өтініші негізінде лицензияның орындалғаны туралы анықтама береді.
Лицензияның қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін лицензиат 15 күн ішінде Комитетке лицензияның орындалғаны туралы анықтама беруге міндетті.
Құжаттардың ұсынылған көшірмелерінің әрбір парағына өтініш берушінің қолы қойылып, мөрімен куәландырылуы тиіс немесе құжаттардың көшірмелері тігіліп, өтініш берушінің қолымен және мөрімен куәландырылуы тиіс.
Импортқа (экспортқа) лицензия өтініш беруші Тарап мемлекетінің заңнамасында көзделген тәртіппен және мөлшерде лицензия берілгені үшін алынатын мемлекеттік баждың (лицензиялық алымның) төленгенін растайтын құжатты ұсынғаннан кейін беріледі.

2) в лицензии указывается: срок ее действия, количество ввозимых (вывозимых) наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, включенных в таблицы I, II, III и IV Списка, будет ли ввоз (вывоз) осуществлен с помощью одной партии или же может быть осуществлен несколькими партиями. Если ввоз (вывоз) не осуществлен в срок, обозначенный в лицензии, лицензия аннулируется.
44. Требования, предъявляемые к ввозу и вывозу:
1) (исключен - N 893 от 3.09.2003 г.);
2) для получения Разрешения на ввоз/вывоз заявитель представляет в Комитет следующие документы:
заявление (приложение 5);
копию контракта на поставку;
копию договора комиссии (если в качестве заявителя выступает посредник);
копию договора с потребителем;
копию лицензии на осуществление деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
экспертное заключение Министерства здравоохранения Республики Казахстан о государственной регистрации лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры (в случае ввоза лекарственных средств);
письмо-согласование Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (в случае ввоза прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами);
2-1) для получения разовой Лицензии на импорт (экспорт) (далее  - Лицензия на импорт (экспорт) в случае ввоза подконтрольных веществ из государств, не входящих в таможенный союз Евразийского экономического сообщества, заявитель представляет в Комитет следующие документы:
заявление о выдаче лицензии (приложение 20);
электронную копию заявления;
копию внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему;
копию документа о постановке на учет в налоговом органе;
копию лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на единой таможенной территории;
экспертное заключение Министерства здравоохранения Республики Казахстан о государственной регистрации лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры (в случае ввоза лекарственных средств);
письмо-согласование Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (в случае ввоза прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами);
документ, подтверждающий уплату государственной пошлины (лицензионного сбора).
Выдача Лицензии на импорт (экспорт) и оформление ее дубликата осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При снятии лицензии с контроля соответствующий таможенный орган в течении 5 рабочих дней выдает заявителю на основании его письменного обращения справку об исполнении лицензии.
В течении 15 дней по истечении срока действия лицензии лицензиат обязан представлять в Комитет справку об исполнении лицензии.
Каждый лист представленных копий документов должен быть заверен подписью и печатью заявителя либо копии документов должны быть прошиты и заверены подписью и печатью заявителя.
Лицензия на импорт (экспорт) выдается после представления заявителем документа, подтверждающего уплату государственной пошлины (лицензионного сбора) в порядке и размере, которые предусмотрены законодательством государства Стороны, взимаемой за выдачу лицензии.

3) Агенттiк БҰҰ Конвенцияларында көзделген қосымша құжаттарды сұратып алуға құқылы.
Ескерту. 44-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.09.03 N 893, 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
45. Әкелуге (әкетуге) рұқсаттың қолданылу мерзімі алты айды құрайды. Импортқа (экспортқа) лицензия күнтізбелік жылға ресімделеді.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
46. Басқа заңды тұлғаның қызметтiң аталған түрiне лицензиясы болуына қарамастан, оған әкелуге (әкетуге) берiлген Рұқсатты/Импортқа (экспортқа) лицензияны беруге болмайды.
Ескерту. 46-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
47. Есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды және прекурсорларды әкелу (әкету) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасы мен кеден шекарасынан өткен кезде:
1) "есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке (есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелумен (әкетумен) айналысуға) лицензияны;
2) бақыланатын заттарды әкелуге (әкетуге) рұқсатты/Импортқа (экспортқа) лицензияны (1-қосымша);
3) кедендiк жүк декларациясын;
4) дайындаушы зауыттың сапа сертификатын көрсеткен ретте жүзеге асырылады.
Ескерту. 47-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкiметiнiң 2001.05.23 N 695, 2003.09.03 N 893, 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
48. Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуді (әкетуді) жүзеге асыру кезінде Әкелуге (әкетуге) рұқсаттың/Импортқа (экспортқа) лицензияның бланкілері тауардың нақты топтамасының түскені немесе жөнелтілгені туралы белгі қою және әкелу (әкету) бойынша операцияны аяқтау үшін кеден органдарына ұсынылады. Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке арналған лицензияның түпнұсқасы, сондай-ақ Әкелуге (әкетуге) рұқсаттың данасын/Импортқа (экспортқа) лицензияның нотариалдық куәландырылған көшірмесі жүктерді ресімдеу жүргізілетін кеден органдарына ұсынылады. Қызмет түріне арналған лицензияның көшірмесі және Әкелуге (әкетуге) рұқсаттың түпнұсқасы/Импортқа (экспортқа) лицензия алушы (жіберуші) елдің уәкілетті органына жіберіледі.

3) Комитет вправе затребовать дополнительные документы, предусмотренные Конвенциями ООН.
Сноска. Пункт 44 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 03.09.2003 N 893; от 24.11.2010 № 1246 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
45. Срок действия Разрешения на ввоз/вывоз составляет шесть месяцев. Лицензия на импорт (экспорт) оформляется на календарный год.
Сноска. Пункт 45 в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2010 № 1246 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
46. Выданное Разрешение на ввоз (вывоз)/Лицензия на импорт (экспорт) не может быть передано другому юридическому лицу независимо от наличия у него лицензии на указанный вид деятельности.
Сноска. Пункт 46 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.11.2010 № 1246 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
47. Ввоз (вывоз) наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров при пересечении государственной и таможенной границы Республики Казахстан осуществляется при предъявлении:
1) лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (на занятие ввозом (вывозом) наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров);
2) Разрешения на ввоз/вывоз/Лицензия на импорт (экспорт) (Сертификат) контролируемых веществ (приложение 1);
3) грузовой таможенной декларации;
4) сертификата качества завода-изготовителя.
Сноска. Пункт 47 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.05.2001 N 695; от 03.09.2003 N 893; от 24.11.2010  № 1246(вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
48. При осуществлении ввоза (вывоза) наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров бланки Разрешения на ввоз (вывоз)/Лицензии на импорт (экспорт) представляются в таможенные органы для отметки о фактическом поступлении или отправлении конкретной партии товара и завершения операции по ввозу (вывозу). Оригинал бланка лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также экземпляр Разрешения на ввоз (вывоз)/нотариально заверенная копия Лицензии на импорт (экспорт) представляются в таможенный орган, через который происходит оформление груза. Копия лицензии на вид деятельности и оригинал Разрешения на ввоз (вывоз)/Лицензии на импорт (экспорт) направляются в уполномоченный орган страны получателя (отправителя).

Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
49. Әкелудi (әкетудi) жүзеге асыратын заңды тұлға есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды нақты әкелу (әкету) туралы есептi екi данада жасайды (6-қосымша). Әкелу (әкету) жүргiзiлген кеден органы лауазымды адамының қол қоюымен және жеке нөмiрлi мөрiмен куәландырылған есептiң бiр данасы кеден бекетiнде қалдырылады, екiншiсi тауарларды әкелу (әкету) кезiнде Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы нақты алып өткеннен кейiн оған iшкi кеден құжатының көшiрмесi қоса тiркелiп, үш күнтiзбелiк тәулiк iшiнде Агенттiкке табыс етiледi.
50. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге әкелу және әкету кезiнде кедендiк ресiмдеу туралы ақпаратты ай сайын Агенттiкке жiберiп отырады.
51. Қазақстан Республикасында тiркелмеген құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар заттарды соның iшiнде дәрi-дәрмек құралдарын сараптамадан өткiзу және үлгiлер үшiн, клиникалық сынақтар жүргiзу үшiн тест-эталондарды әкелуге (әкетуге) Агенттiктiң рұқсаты бойынша жүргiзiледi (7-қосымша). Тест-эталондарды әкелуге (әкетуге) рұқсат алу үшiн өтiнiш берушi Агенттiкке мынадай құжаттарды табыс етедi:
1) өтiнiш (8-қосымша);
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң толық көлемде клиникалық сынақтар жүргiзу үшiн қажеттi дәрi-дәрмек препараттарының мөлшерiн көрсеткен келiсiм-хаты.
52. Қазақстан Республикасында тiркелмеген құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар дәрi-дәрмек құралдарын сараптамадан өткiзу және үлгiлер үшiн, клиникалық сынақтар жүргiзу үшiн тест-эталондарды әкелу (әкету) кеден шекарасынан өту кезiнде:
1) Агенттiктiң тест-эталондарды әкелуге/әкетуге рұқсатын (10- қосымша);
2) кедендiк жүк декларациясын;
3) дайындаушы зауыттың сапа сертификатын дәрi-дәрмектер үшiн көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
53. Қызметкерлер:
1) заңды тұлғаның басшысы әкелу (әкету) талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру жөнiнде дербес жауапты болады;
2) есірткі құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға рұқсат берілетін мамандықтар тізбесі заңнамада белгіленеді;
3) есiрткi құралдарына, психотроптық заттармен және прекурсорлармен жұмыс істеуге рұқсаты бар адамдардың тiзiмi тiзiмде көрсетiлген адамдарды тиiстi тексеруi туралы қорытынды беретін аумақтық iшкi iстер органдарымен келiсіледi (2-қосымша);

Сноска. Пункт 48 в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2010 № 1246 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
49. Юридическое лицо, осуществившее ввоз (вывоз), составляет отчет в двух экземплярах о фактическом ввозе (вывозе) наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров (приложение 6). Один экземпляр отчета, заверенного подписью и личной номерной печатью должностного лица таможенного органа, через который был произведен ввоз (вывоз), остается в таможенном органе, второй представляется в Комитет в течение трех календарных суток после фактического перемещения товаров через таможенную границу Республики Казахстан при ввозе (вывозе) с приложением к нему копии внутреннего таможенного документа.
50. Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан ежемесячно направляет в Комитет информацию о таможенном оформлении наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров при ввозе и вывозе за пределы территории Республики Казахстан.
51. Ввоз/вывоз тест-эталонов для проведения экспертиз и образцов средств (в том числе и лекарственных), незарегистрированных в Республике Казахстан, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, для проведения клинических испытаний проводится по разрешению Агентства (приложение 7). Для получения разрешения на ввоз/вывоз тест-эталонов заявитель представляет в Комитет следующие документы:
1) заявление (приложение 8);
2) письмо-согласование с Министерством здравоохранения Республики Казахстан с указанием количества лекарственного препарата, необходимого для проведения клинических испытаний в полном объеме.
52. Ввоз (вывоз) тест-эталонов для проведения экспертиз и образцов средств, незарегистрированных в Республике Казахстан, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, для проведения клинических испытаний при пересечении таможенной границы осуществляется при предъявлении:
1) Разрешения на ввоз/вывоз тест-эталонов Агентства;
2) грузовой таможенной декларации;
3) сертификата качества завода-изготовителя (для лекарственных средств).
53. Персонал:
1) персональную ответственность по осуществлению контроля над исполнением требований ввоза (вывоза) несет руководитель юридического лица;
2) перечень специальностей, которые имеют доступ к наркотическим средствам, психотропным веществам и прекурсорам, устанавливается законодательством;
3) список лиц, имеющих доступ к работе с наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, согласовывается с территориальным органом внутренних дел, которым дается заключение о соответствующей проверке лиц, указанных в списке (приложение 2);

4) есiрткi құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға рұқсат адамдарға нашақорлықпен, уытқұмарлықпен, созылмалы маскүнемдiкпен ауруының жоқтығы туралы, сондай-ақ олардың iшiнде жоғары қауiп көзiне байланысты кәсiби қызметтiң жекелеген түрлерiн орындауға жарамсыз деп танылған адамдардың жоқтығы туралы психиатр және нарколог дәрiгерлердiң қорытындыларын алуы тиiс (3-қосымша).
54. Нормативтiк-құқықтық қамтамасыз ету.
Әкелу немесе әкетудi жүзеге асыратын кәсiпорында қызметтің осы түрiн жүзеге асыруға мүмкiндiк беретiн тиiстi құжаттардың жинақтамасы болуға тиiс.
6. Есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар өндiруге қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 6-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24.  N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
7. Есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды сатуға қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 7-тарау   алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24.  N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Құрамында есiрткі құралдары психотроптық заттар және прекурсорлар бар дәрi-дәрмектiк өсiмдiктердi өсiруге қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 8-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24.  N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Бақылауға жататын есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды сақтау тәртiбiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 9-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24.  N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. Есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды жоюға қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 10-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24.  N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
11. Құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар өсiмдiктердi ұқсатуға қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 11-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Есiрткi, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдалануға қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 12-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24  N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

4) доступ к наркотическим средствам, психотропным веществам и прекурсорам должны получать только лица, в отношении которых имеются заключения врачей психиатра и нарколога об отсутствии у них заболеваний наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом, а также об отсутствии среди них лиц, признанных непригодными к выполнению отдельных видов профессиональной деятельности, связанной с источником повышенной опасности (приложение 3).
54. Нормативно-правовое обеспечение
Предприятие, осуществляющее ввоз или вывоз, должно иметь комплект соответствующих документов, позволяющих осуществлять данный вид деятельности.
6. Квалификационные требования, предъявляемые к производству
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Сноска. Глава 6 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
7. Квалификационные требования, предъявляемые к
реализации наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров
Сноска. Глава 7 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
8. Квалификационные требования, предъявляемые к культивированию
лекарственных растений, содержащих наркотические средства,
психотропные вещества и прекурсоры
Сноска. Глава 8 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
9. Квалификационные требования, предъявляемые
к порядку хранения наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю
Сноска. Глава 9 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
10. Квалификационные требования, предъявляемые
к порядку уничтожения наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
Сноска. Глава 10 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
11. Квалификационные требования, предъявляемые
к переработке растений, содержащих наркотические
средства, психотропные вещества и прекурсоры
Сноска. Глава 11 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
12. Квалификационные требования, предъявляемые
к использованию наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
Сноска. Глава 12 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).

13. Жаңа есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды әзiрлеуге қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 13-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
14. Есiрткi құралдардан, психотроптық заттардан және прекурсорлардан тұратын өсiмдiктердi жинауға және дайындауға қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 14-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
15. Есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды сатып алуға қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. 15-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
16. Есiрткi құралдарды, психотроптық заттарды және прекурсорларды жөнелту тәртiбiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 16-тарау алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
17. Есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитiне қойылатын бiлiктiлiк талаптар.
Ескерту. Бөліммен және 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 және 165 тармақтармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.09.18. N 947 қаулысымен.
154. Жалпы ережелер.
Есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген талаптарды сақтай отырып, Комитет берген Транзитке рұқсаттың негiзiнде жүзеге асырылады (13, 14, 15-қосымшалар).
Транзитке рұқсат - құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердi онда көрсетiлген мерзiмде бiр рет өткiзудi жүзеге асыруға рұқсат беретiн құжат және көлiк құралдары мен жүкке рұқсатсыз қол жеткiзуге жол бермеу және тиiстi қауiпсiздiк шараларын жүзеге асыру мақсатында кiру мен шығу пункттерiнде және басқа да кедендiк бақылау аймақтарында коммерциялық тасымалдаушылар мен тиiстi органдар арасындағы ынтымақтастықты қамтамасыз етуге негiз болады.
Транзитке рұқсатта мыналар көрсетiледi:
1) импорттаушы заңды тұлғаның деректерi;
2) экспорттаушы заңды тұлғаның деректерi;
3) соңғы жүк алушының деректерi;
4) Тiзiмнiң I, II, III және IV кестелерiне енгiзiлген құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердiң атауы және көлемi. Рұқсат құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар, келiсiм-шартқа енгiзiлген олардың атауларының санына қарамастан, өнiмдердiң бiр түрiне берiледi;

13. Квалификационные требования, предъявляемые
к разработке новых наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
Сноска. Глава 13 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
14. Квалификационные требования, предъявляемые к сбору и
заготовке растений, содержащих наркотические средства,
психотропные вещества и прекурсоры
Сноска. Глава 14 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
15. Квалификационные требования, предъявляемые
к приобретению наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
Сноска. Глава 15 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
16. Квалификационные требования, предъявляемые к порядку
пересылки наркотических средств, психотропных веществ
и прекурсоров
Сноска. Глава 16 исключена постановлением Правительства РК от 24 августа 2007 г. N  735 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
17. Квалификационные требования, предъявляемые
к транзиту наркотических средств, психотропных веществ
и прекурсоров через территорию Республики Казахстан  <*>
Сноска. Правила дополнены новым разделом - постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2003 года N  947 .
154. Общие положения
Транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров через территорию Республики Казахстан осуществляется на основании Разрешения на транзит, выданного Комитетом с соблюдением требований, установленных законодательством Республики Казахстан (приложения 131415).
Разрешение на транзит - документ, разрешающий осуществление одного перемещения продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры в указанный в нем срок, и служит основанием к обеспечению сотрудничества между коммерческими перевозчиками и соответствующими органами в пунктах въезда и выезда и других зонах таможенного контроля с целью недопущения несанкционированного доступа к транспортным средствам и грузу и осуществления соответствующих мер безопасности.
В Разрешении на транзит указываются:
1) данные юридического лица импортера;
2) данные юридического лица экспортера;
3) данные конечного грузополучателя;
4) название и объем продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, включенные в таблицы I, II, III и IV Списка. Разрешение выдается на один вид продукции, независимо от количества их наименований, включенных в контракт, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурcоры;

5) бағыты (экспорттаушы елден әкету және импорттаушы елге әкелу пункттерi көрсетiледi), көлiк түрi;
6) Транзитке рұқсаттың қолданылу мерзiмi. Егер құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердiң транзитi көрсетiлген мерзiмде жүзеге асырылмаса, онда рұқсаттың күшi жойылады.
155. Транзитке қойылатын талаптар.
Транзитке рұқсатты ресiмдеу үшiн өтiнiш берушi Комитетке мыналарды ұсынады:
1) белгiленген үлгiдегi өтiнiш (17-қосымша);
2) өтiнiш берушi ұйымның мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiгiнiң нотариальды расталған көшiрмесi;
3) өтiнiш берушi мемлекетiнiң қолданыстағы заңнамасына сәйкес өтiнiш берушi елiнiң мемлекеттiк органы есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке берген лицензияның не сертификаттың нотариальды расталған көшiрмесi;
4) сыртқы экономикалық қызметтiң тауар номенклатурасы бойынша кодтары көрсетiлген, транзитке жататын, құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар (табиғи және құндық тұрғысында) бар өнiмдердiң атауы мен көлемi;
5) өтiнiш берушiнiң тарапынан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес транзиттi жүзеге асыру кезiнде болуы мүмкiн авариялардан келген залалды өтеу туралы сақтандыру және басқа да қаржылық кепiлдiктердi не өзге де мiндеттемелердi ұсыну;
6) құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердi пайдаланудың нақты мақсаты туралы соңғы жүк алушының өтiнiшi қоса берiлетiн Қазақстан Республикасында бақылауға жататын құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердi жеткiзуге арналған келiсiм-шарттың нотариальды расталған көшiрмесi (16-қосымша);
7) төтенше жағдайларда мәлiмделген транзиттiк тасымалды жүзеге асыру кезiнде болуы мүмкiн аварияның салдарын жоюдың алдын алу және әрекет ету жүйесiнiң дайындығы туралы өтiнiш берушi елдiң құзыреттi ресми органының растамасы;
8) егер құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердi жүктi жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, осы жүктi қайта қабылдауға мiндеттемелер туралы жүктi жiберушiнiң растамасы;
9) тасымалдаудың нақты шарттарына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптауға және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының бұзылғаны анықталған жағдайда атқарушы органдардың басқа да қажеттi iс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтiру қажеттiгiне және/немесе жүктiң экспорттаушы мемлекетке қайтарылуына байланысты шығыстарды өтеу туралы өтiнiш берушiнiң pacтамасы.

5) маршрут (с указанием пунктов вывоза из экспортирующей страны и ввоза в импортирующую страну), вид транспорта;
6) срок действия Разрешения на транзит. Если транзит продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, не осуществлен в указанный срок, то Разрешение аннулируется.
155. Требования, предъявляемые к транзиту.
Для оформления Разрешения на транзит заявитель представляет в Комитет:
1) заявление установленного образца (приложение 17);
2) нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации организации-заявителя;
3) нотариально заверенную копию лицензии либо сертификата на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, выданных государственным органом страны заявителя, в соответствии с действующим законодательством государства заявителя;
4) наименование и объем продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры (в физическом и стоимостном выражении), подлежащей транзиту, с указанием кодов по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности;
5) представление со стороны заявителя страховых и других финансовых гарантий либо иных обязательств о возмещении ущерба, причиняемого возможной аварией при осуществлении транзита в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) нотариально заверенную копию контракта на поставку продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю в Республике Казахстан, к которому прилагается заявление конечного грузополучателя о точной цели использования продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры (приложение 16);
7) подтверждение компетентного официального органа страны заявителя о готовности системы предупреждения и действия в чрезвычайных ситуациях к ликвидации последствий возможной аварии при осуществлении заявляемой транзитной перевозки;
8) подтверждение грузоотправителя продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, об обязательствах принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам;
9) подтверждение заявителя о возмещении расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующего законодательства Республики Казахстан, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства и/или возвращением груза в государство экспорта.

156. Егер шет мемлекеттiң мемлекеттiк органы өтiнiш берушi болған жағдайда:
осы Ереженiң 155-тармағының 2), 3) тармақшаларында көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
келiсiм-шарт (осы Ереженiң 155-тармағының 6) тармақшасы) болмаған кезде бақылауға жататын құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердiң транзитiн жүзеге асыру қажеттiлiгiн негiздейтiн өзге де құжаттар ұсынылады.
157. Осы Ережеде белгiленген талаптар ұйымдастыру-құқықтық нысанына қарамастан, шетелдiктердi қоса, көрсетiлген өнiмдердiң транзитiн жүзеге асыратын барлық заңды тұлғаларға қолданылады.
158. Егер Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарда осы Ережеде көзделгеннен өзге ережелер белгiленсе, онда халықаралық шарттардың ережелерi қолданылады.
159. Транзитке берiлген рұқсатты басқа заңды тұлғаға беруге болмайды.
160. Құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердiң транзитiне рұқсат өтiнiш берушiге ол бiр транзиттiк операцияны жүзеге асыруы үшiн берiледi. Транзитке рұқсаттың қолданылу мерзiмi ұзартуға жатпайды.
161. Құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердiң транзитiне байланысты iс-қимылдар аяқталған соң транзиттi жүзеге асырған заңды тұлға Комитетке 10 күн мерзiмде транзиттiң аяқталғаны туралы есептi ұсынуы қажет.
162. Егер осы Ереженiң 155-тармағында көрсетiлген құжаттардың толық жинағы табыс етiлмеген болса, Транзитке рұқсат беруден бас тартылуы мүмкiн.
Транзитке рұқсат беруден бас тартылған кезде өтiнiш берушiге заңнамада белгiленген мерзiмде жазбаша түрде дәлелдi жауап берiледi.
163. Клиникалық сынақтар жүргізу үшін құрамында ecipткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрi-дәрмек құралдарының үлгiлерiне, сараптама жүргiзуге арналған тест-эталондардың транзитi Комитеттiң Рұқсаты бойынша жүргiзiледi. Транзитке Рұқсатты алу үшiн өтiнiш берушi Комитетке мынадай құжаттарды бередi:
1) өтiнiш (16-қосымша);
2) импорттаушы немесе экспорттаушы елдiң денсаулық сақтау органдарымен толық көлемде клиникалық сынақтар жүргізу үшiн қажеттi құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердiң санын немесе көлемiн көрсете отырып, келiсiм-хат.
164. Есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың, құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрi-дәрмек құралдарын сараптамадан өткiзу және үлгiлер үшiн, клиникалық сынақтар жүргiзу үшiн тест-эталондардың транзитiн кедендiк ресiмдеу:

156. В случае, если заявителем выступает государственный орган иностранного государства:
представление документов, указанных в подпунктах 2), 3) пункта 155 данных Правил, не требуется;
при отсутствии контракта (подпункт 6) пункта 155 данных Правил) представляются иные документы, обосновывающие необходимость осуществления транзита продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю.
157. Требования, установленные настоящими Правилами, распространяются на все юридические лица, независимо от организационно-правовой формы, включая иностранные, осуществляющие транзит указанной продукции.
158. Если международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, установлены иные правила, чем те, которые предусмотрены настоящими Правилами, то применяются правила международных договоров.
159. Выданное Разрешение на транзит не может быть передано другому юридическому лицу.
160. Разрешение на транзит продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, выдается заявителю для осуществления им одной транзитной операции. Срок действия Разрешения на транзит продлению не подлежит.
161. По завершению действий, связанных с транзитом продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, юридическому лицу, осуществившему транзит, необходимо представить в Комитет отчет о завершении транзита в 10-дневный срок.
162. В выдаче Разрешения на транзит может быть отказано, если не представлен полный комплект документов, указанный в пункте 155 настоящих Правил.
При отказе в выдаче Разрешения на транзит заявителю в установленный законодательством срок дается мотивированный ответ в письменном виде.
163. Транзит тест-эталонов для проведения экспертиз, образцов лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, для проведения клинических испытаний проводится по Разрешению Комитета. Для получения Разрешения на транзит Заявитель представляет в Комитет следующие документы:
1) заявление (приложение 16);
2) письмо-согласование с органами здравоохранения страны импортера или экспортера с указанием количества или объема продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, необходимые для проведения клинических испытаний в полном объеме.
164. Таможенное оформление транзита наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, тест-эталонов для проведения экспертиз и образцов лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, для проведения клинических испытаний осуществляется при предъявлении:

1) Комитет берген Тест-эталондар транзитiне рұқсатты;
2) кедендiк жүк декларациясын;
3) дайындаушы зауыттық сапа сертификатын көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
165. Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар транзиттiк өнiмдi Транзитке рұқсатта көрсетiлген Қазақстан Республикасының аумағындағы өткiзу пункттерi арқылы нақты әкелу немесе әкету туралы ақпаратты (есептi) тоқсан сайын Комитетке жiберiп отырады (18, 19-қосымшалар).
1-қосымша
ЕСКЕРТУ. 1-қосымша өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2004.03.03. N 261  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөніндегі комитеті Қазақстан Республикасына құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар белгілі бір мөлшерде өнім әкелуге (әкетуге)
N ____ Рұқсат (сертификат)
(беруге жатпайды, көшірмесі жарамсыз)
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге (әкетуге) рұқсат етілді:
___________________________________________________________________
(елдің, ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
-------------------------------------------------------------------
р/с  ! Кесте N,  ! Халықаралық    !  Саудалық   ! Өлшем  ! Мөлшері
! Тізімі,   ! патенттелмеген !  атауы      ! бірлігі!
! Позиция   ! атауы (ХПА)    !             !        !
! N         !                !             !        !
-------------------------------------------------------------------
1  !     2     !        3       !      4      !    5   !    6
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Әкелу (әкету) жүргізілетін кеден бекеті
___________________________________________________________________
Көрсетілген қаражаттар мыналар үшін пайдаланылады: ________________
___________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі: _______________________________
___________________________________________________________________
Төраға _______________________       қолы ________________________
Мөрі                                     200__ ж. "____"__________
2-қосымша
"Келісілді"                                   "Бекітілді"
АІІБ (ІІБ) ӘПҚ бастығы                           Бас директор
__________ ауданы (қаласы)                  ________________
_________________________                Заңды тұлғаның, филиалдың,
_________________________                     өкілдіктің атауы
_________________________
_________________________
Аты-жөні                                      Аты-жөні
200__ ж. "____"__________                200__ ж. "____"__________
Есірткі құралдарымен, психотроптық заттармен және прекурсорлармен жұмыс істеуге рұқсаты бар адамдардың
ТІЗІМІ
-------------------------------------------------------------------
NN!Аты-жөні!Туған жері!Үй мекен-жайы!Білімі, диплом!Лауазымы!Ескерту
!        ! мен күні !             !деректері     !        !
-------------------------------------------------------------------
1.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жауапты адамның қолы ________ Аты-жөні _______ 200__ жылғы "__"____
3-қосымша
"Келісілді"                                   "Келісілді"
Наркологиялық диспансердің                    Психоневрологиялық
бас дәрігері                              диспансердің бас дәрігері
_________________________
_________________________
_________________________
_________________________
Аты-жөні                                      Аты-жөні
200__ ж. "____"__________                 200__ ж. "____"_________
Есірткі құралдарымен, психотроптық заттармен және прекурсорлармен жұмыс істеуге рұқсаты бар адамдардың
ТІЗІМІ
-------------------------------------------------------------------
NN !   Аты-жөні   ! Туған жері ! Үй мекен-жайы ! Лауазымы ! Ескерту
!              ! мен күні   !               !          !
-------------------------------------------------------------------
1.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бас директор
___________     __________     200__ жылғы "__"______
Аты-жөні         қолы
4-қосымша
ЕСКЕРТУ. 4-қосымша өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2004.03.03. N 261  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөніндегі комитеті        200__ жылдың ___ есепті тоқсаны ішіндегі есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың қатаң бақылауға жататын айналымы туралы
Есеп
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
--------------------------------------------------------------------
N ! Атауы  !Жеткізуші!200_ жылғы!Есепті тоқсан !Есепті тоқсан !200__
р/!        !(заңды   !1 қаңтарға!ішіндегі кіріс!ішіндегі шығыс!жылғы
с !        !мекен-   !қалған    !---------------!-------------!1____
!        !жайы)    !қалдық    !Жеткі. !Бумалар!Сатып!Бумалар!қал.
!        !         !          !зуші   !(ампу. !алушы -!(ампу.ған
!        !         !          !(заңды !лалар) !ұйым   !лалар)!қал.
!        !         !          !мекен- !саны   !(заңды !саны  !
!        !         !          !жайы)  !       !мекен- !      !
!        !         !          !       !       !жайы)  !      !
--------------------------------------------------------------------
1!   2    !    3    !     4    !    5  !   6   !   7   !   8  ! 9
--------------------------------------------------------------------

1) разрешения на транзит тест-эталонов, выданного Комитетом;
2) грузовой таможенной декларации;
3) сертификата качества завода-изготовителя.
165. Комитет таможенного контроля Министерства финансов ежеквартально направляет в Комитет информацию (отчет) о фактическом ввозе или вывозе транзитной продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, через пункты пропуска на территорию Республики Казахстан, указанные в Разрешении на транзит (приложение 1819).
Приложение 1
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Разрешение N
(Сертификат)
(передаче не подлежит, копии не действительны)
на ввоз (вывоз) в Республику Казахстан определенного количества продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры
_________________________________________________________________________
наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, E-ml)
разрешено ввести (вывезти) на территорию Республики Казахстан из:
_________________________________________________________________________
название страны, организации, юридический адрес, телефон, факс, E-ml)
---------------------------------------------------------------------------
N ! Таблица N ! Международное   ! Торговое ! Единица   ! Количество
п/п! Списка,   ! непатентованное ! название ! измерения !
! N позиции ! название (МНН)  !          !           !
---------------------------------------------------------------------------
1 !     2     !         3       !     4    !      5    !      6
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз (вывоз)
__________________________________________________________________________
Указанные средства будут использованы для: _______________________________
__________________________________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:__________________________________________
__________________________________________________________________________
Председатель _________________________     Подпись _______________________
Печать                                     "____"__________ 200__г.
Приложение 2
"Согласовано"                                  "Утверждено"
Начальник САП РОВД (УВД)                       Генеральный директор
__________района (города)                      _________________________
_______________________                        наименование юридического
_______________________                        лица, филиала,
Ф.И.О.                                  представительства
"___"_______ 200___ года                       _________________________
Ф.И.О.
"___"____________ 200_года
Список
лиц, допущенных к работе с наркотическими средствами,                 психотропными веществами и прекурсорами
---------------------------------------------------------------------------
NN !   Ф.И.О.    ! Место и дата!Домашний!Образование,!Должность!Примечание
!             !   рождения  !  адрес !   данные   !         !
!             !             !        !  диплома   !         !
---------------------------------------------------------------------------
1.
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Подпись ответственного лица ____________  Ф.И.О. _____________
"____"__________ 200__год
Приложение 3
"Согласовано"                             "Согласовано"
Главный врач                              Главный врач
наркологического диспансера               психоневрологического диспансера
___________________________               ________________________________
___________________________               ________________________________
Ф.И.О.                                       Ф.И.О.
"____"__________ 200__ года               "____" _____________ 200___ года
Список
лиц, допущенных к работе с наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
---------------------------------------------------------------------------
NN !     Ф.И.О.        !Место и дата!Домашний адрес! Должность !Примечание
!                   !  рождения  !              !           !
---------------------------------------------------------------------------
1.
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Генеральный директор  __________   _____________   "___"______ 200__ года
Ф.И.О.       Подпись
Приложение 4
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Отчет
об обороте наркотических средств, психотропных веществ
и прекурсоров, подлежащих строгому контролю
за ____ отчетный квартал 200__ г.
___________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, E-mail)
---------------------------------------------------------------------------
N  ! Наименование ! Поставщик    !Остаток на   !Приход за отчетный квартал
п/п!              ! (юридический !01.01.200_ г.!--------------------------
!              ! адрес)       !             !Поставщик   ! Количество
!              !              !             !(юридический! упаковок
!              !              !             !адрес)      ! (ампул)
---------------------------------------------------------------------------
1 !      2       !       3      !      4      !     5      !     6
---------------------------------------------------------------------------

1. Есірткі
құралдары:
Жиыны:
2. Психотроптық
заттар:
Жиыны:
3. Прекурсорлар
Жиыны:
--------------------------------------------------------------------
Заңды тұлғаның басшысы
200__ жылғы "___"__________                  Қолы ___________
Мөрі
5-қосымша
ЕСКЕРТУ. 5-қосымша өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2004.03.03. N 261  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөніндегі комитеті
Өтініш
___________________________________________________________________
(ұйымның, заңды тұлғаның атауы, телефоны, факсі, Е-маil)
___________________________________________________________________
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар өнімді (керексізі сызып тасталсын) мыналардан әкелуге (әкетуге) рұқсат беруіңізді өтінемін:
___________________________________________________________________
(елдің, ұйымның, заңды тұлғаның атауы, телефоны, факсі, Е-маil)
-------------------------------------------------------------------
р/с    ! Кесте N,  ! Халықаралық    !  Саудалық  ! Өлшем  !Мөлшері
! Тізімі,   ! патенттелмеген !  атауы     ! бірлігі!
! Позиция   ! атауы (ХПА)    !            !        !
! N         !                !            !        !
-------------------------------------------------------------------
1   !     2     !        3       !      4     !    5   !    6
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Әкелу (әкету) жүргізілетін кеден бекеті
___________________________________________________________________
Көрсетілген қаражаттар мыналар үшін пайдаланылады: ________________
___________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі: _______________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлға басшысының қолы ______________________________________
Мөрі                                    200__ ж. "____"__________
6-қосымша
ЕСКЕРТУ. 6-қосымша өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2004.03.03. N 261  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөніндегі комитеті Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды нақты әкелу (әкету) туралы
Есеп

1. Наркотические
средства:
Итого:
---------------------------------------------------------------------------
2. Психотропные
вещества:
Итого:
--------------------------------------------------------------------------
3. Прекурсоры
Итого:
--------------------------------------------------------------------------
(Продолжение таблицы)
------------------------------------------------
Расход за отчетный квартал  ! Остаток на       !
----------------------------! 01. ___ 200__ г. !
Покупатель-  !Количество    !                  !
организация  !упаковок      !                  !
(юридический !(ампул)       !                  !
адрес)       !              !                  !
-----------------------------------------------!
7       !      8       !        9         !
-----------------------------------------------!
-----------------------------------------------!     -----------------------------------------------!
Руководитель
юридического лица ________   Подпись____________
"____"____________ 200___ г.
Печать
Приложение 5
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Заявление
От _______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, E-ml)
Прошу выдать разрешение на ввоз (вывоз) продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры (ненужное зачеркнуть) из:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(название страны, организации, юридический адрес, телефон, факс, E-mail)
---------------------------------------------------------------------------
N  ! Таблица N ! Международное   ! Торговое ! Единица   ! Количество
п/п! Списка,   ! непатентованное ! название ! измерения !
! N позиции ! название (МНН)  !          !           !
---------------------------------------------------------------------------
1 !     2     !         3       !     4    !      5    !      6
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз (вывоз)
__________________________________________________________________________
Указанные средства будут использованы для: _______________________________
__________________________________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:__________________________________________
__________________________________________________________________________
Подпись __________________________________________________________________
руководителя юридического лица
Печать                              "____"__________ 200__г.
Приложение 6
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Отчет
о фактическом ввозе (вывозе) наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров

1. Импорттаушының атауы __________________________________________
(ел, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
2. Экспорттаушының атауы _________________________________________
(ел, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
3. Әкелуге (әкетуге) сертификат N ___ 200__ жылғы "__"______берілді
__________________________________________________________________
(сертификат берген органның атауы)
4. Нақты әкелу (әкету) туралы мәлімет ____________________________
-------------------------------------------------------------------
N!Кесте N,!Халықаралық!Саудалық!Өлшем !Сертификатта!Мөлше-рі,!Алшақ.
р!Тізімі, !патенттел. !атауы   !бірлі.!көрсетілген !нақты    !тық
/!Позиция !меген атауы!        ! гі   !мөлшері     !әкелін.  !
с!N       !(ХПА)      !        !      !            !гені     !
-------------------------------------------------------------------
1 !   2   !     3     !    4   !   5  !     6      !    7    !  8
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
5. Әкелген (әкеткен) күні 200__ жылғы "___"__________
6. Әкелу (әкету) жүргізілген кеден бекеті
___________________________________________________________________
Кеден бекеті                                Әкелуді (әкетуді) жүзеге
жауапты адамының                            асырған заңды тұлға
қолы ___________                            қолы ________________
Мөрі                                        Мөрі
7-қосымша
ЕСКЕРТУ. 7-қосымша өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2004.03.03. N 261  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау күрес жөніндегі комитеті N ___________ Рұқсат
(беруге жатпайды және көшірмелері жарамсыз)
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
___________________________________________________________________
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар дәрі-дәрмек құралдарын клиникалық сынақтар жүргізу үшін сараптамалар өткізуге тест-эталондарды, Қазақстан Республикасында тіркелмеген үлгілерді әкелуге (әкетуге)
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасына әкелуге (әкетуге) рұқсат берілді:
___________________________________________________________________
(елдің, ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
-------------------------------------------------------------------
р/с  ! Кесте N,  ! Халықаралық    !  Саудалық   ! Өлшем  ! Мөлшері
! Тізімі,   ! патенттелмеген !  атауы      ! бірлігі!
! Позиция   ! атауы (ХПА)    !             !        !
! N         !                !             !        !
-------------------------------------------------------------------
1   !     2     !        3       !      4      !    5   !    6
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Әкелу (әкету) жүргізілетін кеден бекеті
___________________________________________________________________
Көрсетілген қаражаттар мыналар үшін пайдаланылады: ________________
___________________________________________________________________
Төраға _________________________          Қолы ____________________
Мөрі                                      200__ ж. "____"__________
8-қосымша
ЕСКЕРТУ. 8-қосымша өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2004.03.03. N 261  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөніндегі комитеті
Өтініш
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
___________________________________________________________________
Мыналардан құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар дәрі-дәрмек құралдарын (керексізі сызып тасталсын) клиникалық сынықтар жүргізу үшін сараптамалар өткізуге тест-эталондарды, Қазақстан Республикасында тіркелмеген үлгілерді әкелуге (әкетуге) рұқсат беруіңізді өтінемін:
___________________________________________________________________
(елдің, ұйымның атауы, заңды тұлғаның мекен-жайы, телефоны, факсі, Е-маil)
-------------------------------------------------------------------
р/с   ! Кесте N,  ! Халықаралық    !  Саудалық   ! Өлшем  ! Мөлшері
! Тізімі,   ! патенттелмеген !  атауы      ! бірлігі!
! Позиция   ! атауы (ХПА)    !             !        !
! N         !                !             !        !
-------------------------------------------------------------------
1  !     2     !        3       !      4      !    5   !    6
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Әкелу (әкету) жүргізілетін кеден бекеті
___________________________________________________________________
Көрсетілген қаражаттар мыналар үшін пайдаланылады: ________________
___________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі: _______________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлға басшысының қолы _______________________________________
Мөрі                             200__ ж. "____"__________
9-қосымша
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар мәндік-мөлшерлік есепке алынуға жататын өнімді есепке алу
Журналы
___________________________________________________________________
Кәсіпорын, ұйым
___________________________________________________________________
препараттың атауы, мөлшерленуі
-------------------------------------------------------------------
Айы !Айдың !       Кіріс         ! Ай     ! Шығыс  !   Шығыс
!1 -   !---------------------!ішіндегі!түрлері !-------------
!күніне!құжат!мөл.!құжат!мөл.!қалдығы.!        !1!2!3!4! 5! 6!
!қалдық!N-і  !шері!N-і  !шері!мен бар.!        ! ! ! ! !  !  !
!      !және !    !және !    !лығы    !        ! ! ! ! !  !  !
!      !күні !    !күні !    !        !        ! ! ! ! !  !  !
-------------------------------------------------------------------
1  !   2  !  3  !  4 !  5  !  6 !    7   !    8  !9!10!11!12!13!14
-------------------------------------------------------------------
Қаңтар
-------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
-------------------------------------------------------------------
! Әрбір       ! Шығыстардың     ! Ай        ! Нақты
---------------! түр бойынша ! барлық түрлері  ! соңындағы ! қалдық
7 ! 8 !және!31 ! ай ішіндегі ! бойынша барлығы ! қалдық    !
!   !т.б.!   ! шығыс       ! ай ішінде       !           !
-------------------------------------------------------------------
15!16 ! 17 ! 18!     19      !        20       !      21   !    22
-------------------------------------------------------------------
10-қосымша
Бекітемін
________________________
Ұйымның басшысы
200__ жылғы "___"_______
________________________
Ұйымның атауы
Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды тексеру
Кесімі
200__ жылдың _______________ айы үшін
--------------------------------------------------------------
N  !  Атауы         ! Өлшем бірлігі ! Айдың       !  Кірісі
р/с !                !               ! басындағы   !
!                !               ! қалдығы     !
--------------------------------------------------------------

1. Наименование импортера _______________________________________________
(страна, юридический адрес, телефон, факс E-ml)
2. Наименование экспортера ______________________________________________
(страна, юридический адрес, телефон, факс E-ml)
3. Сертификат на ввоз (вывоз) N___ выдан "____"__________ 200 __г.
_________________________________________________________________________
(наименование органа, выдавшего сертификат)
4. Сведения о фактическом ввозе/вывозе __________________________________
-------------------------------------------------------------------------
N  !Таблица  !Международное  !Торговое!Единица  !Количество,!Количество,
п/п!N Списка,!непатентованное!название!измерения!указанное в!фактически
!N позиции!название (МНН) !        !         !сертификате!ввезено/
!         !               !        !         !           !вывезено
-------------------------------------------------------------------------
1 !    2    !        3      !   4    !    5    !     6     !     7
-------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
-------------
Расхождение !
------------!
8       !
------------!
------------!
------------!
5. Дата ввоза (вывоза) "____"_______________ 200__года
6. Таможенный орган, через который произведен ввоз (вывоз)
______________________________________________________________________
Подпись __________________               Подпись ____________________
ответственного                           руководителя
лица таможенного органа                  юридического лица,
осуществившего ввоз (вывоз)
Печать                                   Печать
Приложение 7
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Разрешение N
(передаче не подлежит, копии не действительны)
на ввоз (вывоз) тест-эталонов для проведения экспертиз, образцов незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, для проведения клинических испытаний
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, Е-мl)
разрешено ввезти (вывезти) в/из Республики Казахстан:
__________________________________________________________________________
(название страны, организации, юридический адрес, телефон, факс, Е-мl)
---------------------------------------------------------------------------
N ! Таблица N ! Международное   ! Торговое ! Единица   ! Количество
п/п! Списка,   ! непатентованное ! название ! измерения !
! N позиции ! название (МНН)  !          !           !
---------------------------------------------------------------------------
1 !     2     !         3       !     4    !      5    !      6
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз (вывоз) __________________________________________________________________________
Указанные средства будут использованы для: _______________________________
__________________________________________________________________________
Председатель _______________        Подпись ________________
Печать                              "____"__________ 200__г.
Приложение 8
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Заявление
От ______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, адрес               электронной почты)
Прошу выдать разрешение на ввоз (вывоз) тест-эталонов для проведения экспертиз, образцов незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры для проведения клинических испытаний из:
__________________________________________________________________________
(ненужное зачеркнуть)
_________________________________________________________________________
(название страны, организации, юридический адрес, телефон, факс, Е-маil)
---------------------------------------------------------------------------
N ! Таблица N ! Международное   ! Торговое ! Единица   ! Количество
п/п! Списка,   ! непатентованное ! название ! измерения !
! N позиции ! название (МНН)  !          !           !
---------------------------------------------------------------------------
1 !     2     !         3       !     4    !      5    !      6
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз (вывоз)
__________________________________________________________________________
Указанные средства будут использованы для: _______________________________
__________________________________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:__________________________________________
__________________________________________________________________________
Подпись _____________________________
руководителя юридического лица
Печать                              "____"__________ 200__г.
Приложение 9
Журнал
учета продукции, содержащей наркотические средства,
психотропные вещества и прекурсоры, подлежащей предметно-
количественному учету
____________________________________
предприятие, организация
____________________________________
наименование препарата, дозировка
---------------------------------------------------------------------------
Месяц!Остаток!        Приход         !Всего  !Виды   !    Расход
!на 1-е !-----------------------!приход !расхода!---------------------
!число  !N док.!кол-!N док.!кол-!с ост. !       !1!2!3!4!5!6!7!8!и !31
!       !и дата!во  !и дата!во  !за мес.!       ! ! ! ! ! ! ! ! !тд!
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3  !  4 !   5  !  6 !   7   !   8   !9!1!1!1!1!1!1!1!17!18
!       !      !    !      !    !       !       ! !0!1!2!3!4!5!6!  !
---------------------------------------------------------------------------
Январь
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
-------------------------------------
Расход за!Всего за  !Ост. на!Факти-  !
месяц по !месяц по  !конец  !ческий  !
каждому  !всем видам!месяца !остаток !
виду     !расхода   !       !        !
-------------------------------------!
19   !    20    !   21  !   22   !
-------------------------------------!
-------------------------------------!
-------------------------------------!
Приложение 10
Утверждаю
_______________
Руководитель организации
"___"____________ 200__г.
______________________________________
Наименование организации
Акт
сверки наркотических средств, психотропных веществ
и прекурсоров за _____________ месяц 200 ___ года
--------------------------------------------------------------------------
N  !   Наименование   !  Единица  !  Остаток на начало  !    Приход
п/п !                  ! измерения !       месяца        !
--------------------------------------------------------------------------

1  !        2       !       3       !      4      !     5
--------------------------------------------------------------
______________________________________________________________
______________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------------
Шығысы ! Кітаптағы қалдығы ! Нақты қалдығы ! Нақты және
!                   !               ! кітаптағы
!                   !               ! қалдықпен
!                   !               ! арадағы айырма
--------------------------------------------------------------
6    !         7         !       8       !       9
--------------------------------------------------------------
Қорытынды _________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жауапты адам __________________________ лауазымы, қолы
Тексердім _____________________________ лауазымы, қолы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 10 қарашадағы
N 1693 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы  I шкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөніндегі комитеті
ҚР елтаңбасы
Есірткі құралдарының айналымына байланысты қызметке
Мемлекеттік лицензия
NS сериясы    N
Ескерту. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 10 қарашадағы
N 1693 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы  I шкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөніндегі комитеті
ҚР елтаңбасы Психотроптық заттар айналымына байланысты қызметке
Мемлекеттік лицензия
PY сериясы    N ___
Ескерту. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 10 қарашадағы
N 1693 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы  I шкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөніндегі комитеті
ҚР елтаңбасы Прекурсорлар айналымына байланысты қызметке
Мемлекеттік лицензия
P сериясы    N
Ескерту. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
11-қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі
ҚР елтаңбасы Есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымымен байланысты қызмет түрлеріне
Мемлекеттік лицензия
Ескерту. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
12-қосымша
Есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымымен байланысты қызмет түрлеріне мемлекеттік лицензияға қосымша
Ескерту. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.24 N 735 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
Түсі Қызыл                                          13-қосымша
"Транзит" микрошрифтiсiмен
бiрдей нөмiрлi 4 бланк                        1-лицензиатқа
2-экспорттаушы ел
3-импорттаушы ел
4-кеден органы
ҚР ЕЛТАҢБАСЫ
Құрамында есiрткi құралдары бар өнiмдердi
Қазақстан Республикасы арқылы
ТРАНЗИТКЕ РҰҚСАТ
N
NS сериясы

1 !        2         !     3     !          4          !       5
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
---------------------------------------------------------------------------
Расход   ! Остаток книжный ! Остаток фактический !  Разница между
!                 !                     !фактическим и книжным
!                 !                     !     остатком
---------------------------------------------------------------------------
6      !        7        !          8          !          9
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Заключение_________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Лицо ответственное ________________ должность, подпись
Проверил __________________________ должность, подпись
Цвет бледно-зеленый
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2000 года N 1693
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
ГЕРБ РК
Государственная лицензия
на деятельность, связанную с оборотом психотропных веществ
Сноска. Формы лицензии и приложения к ней исключены постановлением Правительства РК от 24.08.2007 N 735.
Цвет голубой                                           Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2000 года N 1693
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
ГЕРБ РК
Государственная лицензия
на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств
Сноска. Формы лицензии и приложения к ней исключены постановлением Правительства РК от 24.08.2007 N 735.
Цвет бледно-желтый                                     Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2000 года N 1693
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
ГЕРБ РК
Государственная лицензия
на деятельность, связанную с оборотом прекурсоров
Сноска. Формы лицензии и приложения к ней исключены постановлением Правительства РК от 24.08.2007 N 735.
Приложение 11
Сноска. Постановление дополнено приложением 11 - постановлением Правительства РК от 23 мая 2001 г.  N 695.
Цвет голубой
Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения
Герб РК
Государственная лицензия
на виды деятельности, связанные с оборотом
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Сноска. Формы лицензии и приложения к ней исключены постановлением Правительства РК от 24.08.2007 N 735.
Приложение 13
Цвет красный                                1 - лицензиату,
4 бланка с одинаковым номером               2 - страна экспортер
с микрошрифтом "ТРАНЗИТ"                    3 - страна импортер
4 - таможенный орган
Герб РК
Разрешение на транзит
через Республику Казахстан продукции,
содержащей наркотические средства N
Серия NS

1. Импорттаушының атауы __________________________________________
(елi, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, E-mail)
__________________________________________________________________
2. Экспорттаушының атауы _________________________________________
(елi, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, Е-mаil)
3. Есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке негiздемені растайтын лицензия (сертификат) туралы мәлiметтер: __________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(рұқсаттың N, берiлген күнi, қолданылу мерзiмi, лицензия (сертификат) берген органның деректері)
__________________________________________________________________
4. Соңғы жүк алушы _______________________________________________
5. Елiмiз арқылы транзитпен өтетiн өнімдер туралы мәлiметтер:
__________________________________________________________________
Р/с  Тiзімнің N    Халықаралық        Сауда атауы   Өлшем   Саны
N     кестесi,    патенттелмеген                   бiрлігi
N позиция        атауы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
6. Көлiк түрi, бағыты ____________________________________________
__________________________________________________________________
6.1. Транзит жүргiзiлетiн шекарадағы кеден органдары көрсетiледi 6.1.1. Қазақстан Республикасының аумағына транзиттiк өнiмдердi әкелу кезiндегi кеден органының атауы: ___________________________
__________________________________________________________________
6.1.2. Қазақстан Республикасының аумағынан транзиттiк өнiмдердi әкету кезiндегi кеден органының атауы: ___________________________
__________________________________________________________________
7. Көрсетілген құралдар мыналар үшiн пайдаланылады: ______________
__________________________________________________________________
Басшы ____________________________________
(Лицензия берген орган       (қолы)
басшысының Т.А.Ә.)
Рұқсаттың берілген күнi 200__ж. "___"_________
Рұқсатты қолданылу мерзiмi 200__ж. "___" __________       Мөр орны
N 0000000
Түсі Қызыл                                          14-қосымша
"Транзит" микрошрифтiсiмен
бiрдей нөмiрлi 4 бланк                        1-лицензиатқа
2-экспорттаушы ел
3-импорттаушы ел
4-кеден органы
ҚР ЕЛТАҢБАСЫ
Құрамында есiрткi құралдары бар өнiмдердi
Қазақстан Республикасы арқылы
ТРАНЗИТКЕ РҰҚСАТ
N
PV сериясы

1. Наименование импортера ________________________________________
(страна, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
2. Наименование экспортера________________________________________
(страна, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
3. Сведения о лицензии (сертификат), подтверждающие основания на
деятельность, связанную с оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров:____________________________
_______________________________________________________________
(N лицензии, дата выдачи, срок действия, данные органа,
выдавшего лицензию (сертификат)
_______________________________________________________________
4. Конечный грузополучатель
_______________________________________________________________
5. Сведения о продукции, следующей транзитом через страну:
__________________________________________________________________
N/N! Таблица    !Международное  !Торговое! Единица !Количество
! N Списка,  !непатентованное!название!измерения!
! N позиции  !название       !        !         !
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
6. Вид транспорта, маршрут________________________________________
__________________________________________________________________
6.1. С указанием таможенных органов на границе, через которые будет произведен транзит:
6.1.1. Наименование таможенного органа при ввозе транзитной
продукции на территорию Республики Казахстан:______________________
6.1.2. Наименование таможенного органа при вывозе транзитной
продукции с территории Республики Казахстан _______________________
7. Указанные средства будут использованы для:______________________ ___________________________________________________________________
Руководитель __________________________________
(подпись)
(Ф.И.О. руководителя органа,
выдавшего лицензию)
Дата выдачи разрешения "___"_____200__г.
Срок действия размещения "___"______200__г.      Место печати
N 0000000
Приложение 14
Цвет красный                                1 - лицензиату,
4 бланка с одинаковым номером               2 - страна экспортер
с микрошрифтом "ТРАНЗИТ"                    3 - страна импортер
4 - таможенный орган
Герб РК
Разрешение на транзит
через Республику Казахстан продукции,
содержащей психотропные вещества N
Серия PV

1. Импорттаушының атауы __________________________________________
(елi, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, E-mail)
__________________________________________________________________
2. Экспорттаушының атауы _________________________________________
(елi, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, Е-mаil)
3. Есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке негiздемені растайтын лицензия (сертификат) туралы мәлiметтер: __________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(рұқсаттың N, берiлген күнi, қолданылу мерзiмi, лицензия (сертификат) берген органның деректері)
__________________________________________________________________
4. Соңғы жүк алушы _______________________________________________
5. Елiмiз арқылы транзитпен өтетiн өнімдер туралы мәлiметтер:
__________________________________________________________________
Р/с  Тiзімнің N    Халықаралық        Сауда атауы   Өлшем   Саны
N     кестесi,    патенттелмеген                   бiрлігi
N позиция        атауы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
6. Көлiк түрi, бағыты ____________________________________________
__________________________________________________________________
6.1. Транзит жүргiзiлетiн шекарадағы кеден органдары көрсетiледi: 6.1.1. Қазақстан Республикасының аумағына транзиттiк өнiмдердi әкелу кезiндегi кеден органының атауы: ___________________________
__________________________________________________________________
6.1.2. Қазақстан Республикасының аумағынан транзиттiк өнiмдердi әкету кезiндегi кеден органының атауы: ___________________________
__________________________________________________________________
7. Көрсетілген құралдар мыналар үшiн пайдаланылады: ______________
__________________________________________________________________
Басшы ____________________________________
(Лицензия берген орган       (қолы)
басшысының Т.А.Ә.)
Рұқсаттың берілген күнi 200__ж. "___"_________
Рұқсаттың қолданылу мерзiмi 200__ж. "___" __________       Мөр орны
N 0000000
16-қосымша
Құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердi пайдаланудың нақты мақсаты туралы клиенттiң (соңғы жүк алушының) өтiнiшi
Бiз ________________________________________________________
(елi, атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, E-mail)
__________________________________________________________________
(елi, атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, E-mail)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар
(қажеттiсiнiң астын сызу)
мынадай өнiмге ___________________________________________________
құралдың немесе заттың аты
__________________________________________________________________
_______________________________________________________ мөлшерiнде
тапсырыс бердiк.
Осы өнiм тек _____________________________________________________
__________________________________________________________________
қолдану мақсатының нақты жазбасы
______________________________________ қолданылады.
Осымен бiз, жоғарыда аталған өнiм заңнамада рұқсат етiлген мақсаттарда ғана қолданылатындығын, клиентке осы өнiмдi қолданудың нақты мақсаттары көрсетiлген өтiнiштi ұсынған жағдайда ғана одан әрi сатылатынын немесе қандай да болмасын өзгеше берiлетiнiн растаймыз.
Заңды тұлға
басшысының қолы ________________
мөрi
200__ ж. "__"__________
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрлiгiнiң
Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне
қарсы күрес жөнiндегi комитетi
Өтiнiш
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, E-mail)
Қазақстан Республикасы арқылы құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнiмдердiң транзитiне, құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрi-дәрмектер құралдарының үлгiлерiне сараптамалар жүргiзуге арналған тест-эталондардың (керексiзi сызып тасталсын) транзитiне Рұқсат беруiңiздi өтiнемiн:
__________________________________________________________________
(елдiң, ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, Е-mаil)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(елдiң, ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, E-mail)
____________________________________________________________ үшін
(елдiң, соңғы жүк алушы ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, E-mail)
__________________________________________________________________
Р/с  Тiзімнің N    Халықаралық        Сауда атауы   Өлшем   Саны
N     кестесi,    патенттелмеген                   бiрлігi
N позиция        атауы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

1. Наименование импортера ________________________________________
(страна, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
2. Наименование экспортера________________________________________
(страна, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
3. Сведения о лицензии (сертификат), подтверждающие основания на
деятельность, связанную с оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров:____________________________
_______________________________________________________________
(N лицензии, дата выдачи, срок действия, данные органа,
выдавшего лицензию (сертификат)
_______________________________________________________________
4. Конечный грузополучатель
_______________________________________________________________
5. Сведения о продукции, следующей транзитом через страну:
__________________________________________________________________
N/N! Таблица    !Международное  !Торговое! Единица !Количество
! N Списка,  !непатентованное!название!измерения!
! N позиции  !название       !        !         !
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
6. Вид транспорта, маршрут________________________________________
__________________________________________________________________
6.1. С указанием таможенных органов на границе, через которые будет произведен транзит:
6.1.1. Наименование таможенного органа при ввозе транзитной
продукции на территорию Республики Казахстан:______________________
6.1.2. Наименование таможенного органа при вывозе транзитной
продукции с территории Республики Казахстан _______________________
7. Указанные средства будут использованы для:______________________ ___________________________________________________________________
Руководитель ______________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя органа,                      (подпись)
выдавшего лицензию)
Дата выдачи разрешения "___"_____200__г.
Срок действия размещения "___"______200__г.      Место печати
N 0000000
Приложение 16
Заявление клиента (конечного грузополучателя)о точной цели
использования продукции, содержащей наркотические средства,
психотропные вещества и прекурсоры
Мы ________________________________________________________
(страна, наименование, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
заказали у ______________________________________________________
(страна, наименование, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
_________________________________________________________________
следующую продукцию, содержащую наркотические средства,
психотропные                   нужное подчеркнуть
вещества, прекурсоры : __________________________________________
название средства или вещества
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
в количестве_____________________________________________________
Данная продукция будет применена исключительно для ______________
_________________________________________________________________
точное описание цели применения
Настоящим мы подтверждаем, что вышеназванная продукция будет применяться только в разрешенных законодательством целях, продаваться или же как-либо иначе передаваться дальше клиенту только при условии представления им такого же заявления с указанием точной цели применения данной продукции.
Подпись руководителя
юридического лица             ___________________________
печать
"___" _______200__г.
Приложение 17
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Заявление
От ________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
Прошу выдать Разрешение на транзит продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, транзит тест-эталонов для проведения экспертиз, образцов лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры (ненужное зачеркнуть) через Республику Казахстан из:
___________________________________________________________________
(название страны, организации, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
в _________________________________________________________________
(название страны, организации, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
для _______________________________________________________________
(страна, наименование организации - конечного грузополучателя,
юридический адрес, телефон, факс, E-mail)
__________________________________________________________________
N/N! Таблица    !Международное  !Торговое! Единица !Количество
! N Списка,  !непатентованное!название!измерения!
! N позиции  !название       !        !         !
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------

5. Көлiк түрi, бағыты ____________________________________________
5.1. Транзит жүргiзiлетiн шекарадағы кеден органдары көрсетiледi:
5.1.1. Қазақстан Республикасының аумағына транзиттiк өнiмдердi әкелу кезiндегi кеден органының атауы: ___________________________
__________________________________________________________________
5.1.2. Қазақстан Республикасының аумағынан транзиттiк өнiмдердi әкету кезiндегi кеден органының атауы: ___________________________
__________________________________________________________________
Қоса берiлiп отырған құжаттардың тiзiмi __________________________
__________________________________________________________________
Заңды тұлға
басшысының қолы ______________________
Мөрi         200 __ж. "__" ________
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрлiгiнiң
Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне
қарсы күрес жөнiндегi комитетi
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнімдердің транзиті туралы есеп
1. Импорттаушының атауы __________________________________________
(елi, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, E-mail)
__________________________________________________________________
2. Экспорттаушының атауы _________________________________________
(елi, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, Е-mаil)
3. Транзитке рұқсат 2000 ___ж."___________N _______берілді
__________________________________________________________________
(сертификат берген органның деректері) ________________
4. Өнімдердің нақты транзиті туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________
Р/с  Тiзімнің N    Халықаралық        Сауда атауы   Өлшем   Саны
N     кестесi,    патенттелмеген                   бiрлігi
N позиция        атауы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Қазақстан Республикасының аумағына транзиттiк өнiмдердi әкелген кезде шекарадан өткен күні 200 ___ ж. "__"______
6. Қазақстан Республикасының аумағына транзиттiк өнiмдердi әкелу жүзеге асырылған шекарадағы кеден органы: ________________________
__________________________________________________________________
Кеден органының
жауапты адамының қолы ______________________
Мөрi                     200 __ж. "__" ________
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрлiгiнiң
Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне
қарсы күрес жөнiндегi комитетi
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар өнімдердің транзиті туралы есеп

5. Вид транспорта, маршрут________________________________________
__________________________________________________________________
5.1. С указанием таможенных органов на границе, через которые будет произведен транзит:
5.1.1. Наименование таможенного органа при ввозе транзитной продукции на территорию Республики Казахстан:______________________
5.1.2. Наименование таможенного органа при вывозе транзитной
продукции с территории Республики Казахстан _______________________
Перечень прилагаемых документов:___________________________________
Подпись _________________________________
руководителя юридического лица
Печать    "___"______200__г.
Приложение 18
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Отчет
о транзите продукции, содержащей наркотические
средства, психотропные вещества и прекурсоры
1. Наименование импортера _______________________________________
(страна, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
2. Наименование экспортера ______________________________________
(страна, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
3. Разрешение на транзит N__ выдано "__"_______ 200__г.
__________________________________________________________________
(наименование органа, выдавшего сертификат)
4. Сведения о фактическом транзите продукции:
__________________________________________________________________
N/N! Таблица    !Международное  !Торговое! Единица !Количество
! N Списка,  !непатентованное!название!измерения!
! N позиции  !название       !        !         !
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
5. Дата пересечения границы при ввозе транзитной продукции на территорию Республики Казахстан "__"________ 200_года
6. Таможенный орган на границе,  через который осуществлен ввоз транзитной продукции на территорию Республики Казахстан:
___________________________________________________________________
Подпись ________________________
ответственного лица
таможенного органа
Печать                 "___"_____200__г.
Приложение 19
Комитет  по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Отчет
о транзите продукции, содержащей наркотические
средства, психотропные вещества и прекурсоры

1. Импорттаушының атауы __________________________________________
(елi, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, E-mail)
__________________________________________________________________
2. Экспорттаушының атауы _________________________________________
(елi, заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, Е-mаil)
3. Транзитке рұқсат 2000 ___ж."___________N _______берілді
__________________________________________________________________
(сертификат берген органның атауы) ____________________
4. Өнімдердің нақты транзиті туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________
Р/с  Тiзімнің N    Халықаралық        Сауда атауы   Өлшем   Саны
N     кестесi,    патенттелмеген                   бiрлігi
N позиция        атауы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Қазақстан Республикасының аумағына транзиттiк өнiмдердi әкету кезінде шекарадан өткен күні 200 ___ ж. "__"______
6. Қазақстан Республикасының аумағына транзиттiк өнiмдердi әкету жүзеге асырылған шекарадағы кеден органы: ________________________
__________________________________________________________________
Кеден органының
жауапты адамының қолы ______________________
Мөрi                     200 __ж. "__" ________
«Қазақстан Республикасында есірткі
құралдары, психотроптық заттар және
прекурсорлар айналымын мемлекеттік
бақылауды жүзеге асыру ережесін
бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 10 қарашадағы
№ 1693 қаулысына
20-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру
туралы өтініш
Ескерту. Қаулы 20-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖККАА бастап ЖЖЖЖККАА | дейін
3. Лицензия түрі
|ЭКСПОРТ
4.   жылғы «  »      №  келісімшарт
5. Өтініш беруші   |
6. Сатып алушы
7. Жеткізілетін ел    |
8. Сатып алушының елі |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарған елі |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚБТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
|
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі         Күні
Тауар жекелеген түрлерінің импортына лицензия беру туралы
өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖККАА бастап ЖЖЖЖККАА | дейін
3. Лицензия түрі
| ИМПОРТ
4.    жылғы « »     №  келісімшарт

1. Наименование импортера _______________________________________
(страна, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
2. Наименование экспортера ______________________________________
(страна, юридический адрес, телефон,
факс, E-mail)
3. Разрешение на транзит N__ выдано "__"_______ 200__г.
__________________________________________________________________
(наименование органа, выдавшего сертификат)
4. Сведения о фактическом транзите продукции:
__________________________________________________________________
N/N! Таблица    !Международное  !Торговое! Единица !Количество
! N Списка,  !непатентованное!название!измерения!
! N позиции  !название       !        !         !
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
5. Дата пересечения границы при вывозе транзитной продукции с территории Республики Казахстан "__"________ 200_года
6. Таможенный орган на границе, через который осуществлен вывоз транзитной продукции с территорию Республики Казахстан:
___________________________________________________________________
Подпись ________________________
ответственного лица
таможенного органа
Печать                          "___"_____200__г.
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2000 года № 1693
"Об утверждении Правил осуществления
государственного контроля над оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в Республике
Казахстан"
Заявление
о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров
Сноска. Постановление дополнено приложением 20 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2010 № 1246 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
1. Заявление
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ    |
3. Тип лицензии
|ЭКСПОРТ
4.Контракт
№             от
5. Заявитель    |
6. Покупатель
7. Страна назначения    |
8. Страна покупателя    |
9. Валюта контракта    |
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения    |
13. Количество
14. Единица
измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание    |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
Должность
Телефон
Подпись и печать             Дата
Заявление
о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров
1.Заявление
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ    |
З.Тип лицензии
| ИМПОРТ
4. Контракт
№             от

5. Өтініш беруші    |
6. Сатушы
7. Жөнелтетін ел    |
8. Сатушының елі  |
9. Келісімшарт валютасы   |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылатын елі |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
|
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі        Күні
«Қазақстан Республикасында есірткі
құралдары, психотроптық заттар және
прекурсорлар айналымын мемлекеттік
бақылауды жүзеге асыру ережесін
бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 10 қарашадағы
№ 1693 қаулысына
21-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына
лицензия беру туралы өтінішке қосымша
Ескерту. Қаулы 21-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
жылғы    « »    өтінішке қосымша
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлық парақтар № парақ
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі     Күні
«Қазақстан Республикасында есірткі
құралдары, психотроптық заттар және
прекурсорлар айналымын мемлекеттік
бақылауды жүзеге асыру ережесін
бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 10 қарашадағы
№ 1693 қаулысына
22-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына арналған лицензия
Ескерту. Қаулы 22-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.24 № 1246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
1. Лицензияның №
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖККАА бастап ЖЖЖЖККАА | дейін
3. Лицензияның типі
|ЭКСПОРТ
4.     жылғы « »      № келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Жеткізілетін ел |
8. Сатып алушының елі |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылатын елі |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
|

5. Заявитель    |
6. Продавец
7. Страна отправления    |
8. Страна продавца    |
9. Валюта контракта    |
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения    |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание    |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
Должность
Телефон
Подпись и печать             Дата
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2000 года № 1693
"Об утверждении Правил осуществления
государственного контроля над оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в Республике
Казахстан"
Приложение к заявлению о выдаче лицензии на экспорт
или импорт отдельных видов товаров
Сноска. Постановление дополнено приложением 21 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2010 № 1246 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
Приложение к заявлению №             от
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов      Лист №
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
Должность
Подпись и печать             Дата
Приложение 22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2000 года № 1693
"Об утверждении Правил осуществления
государственного контроля над оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в Республике
Казахстан"
Лицензия на экспорт отдельных видов товаров
Сноска. Постановление дополнено приложением 22 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2010 № 1246 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти
государства-участника таможенного союза
1. Лицензия №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ    |
3. Тип лицензии
|ЭКСПОРТ
4. Контракт
№             от
5. Заявитель    |
6. Покупатель
7. Страна назначения    |
8. Страна покупателя    |
9. Валюта контракта     |
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения    |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание    |