Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 3 сәуірдегі N 397 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.20 № 429 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 3 сәуiрдегi
N 397 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. <*>
Ескерту. 1-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.02.20. N  110 (2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк терминологиялық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 21 сәуiрдегi N 367  қаулысына (Қазақстан Республикасының  ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 12, 98-құжат):
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк терминологиялық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Құл-Мұхаммед                - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы               Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрi, төраға
Хұсайын                     - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Көбей Шахметұлы               және ғылым министрлiгi
А.Байтұрсынов атындағы Тiл
бiлiмi институтының директоры,
төрағаның орынбасары
Нұрмаханов                  - Қазақстан Республикасының
Арыстанбек Нұрмаханұлы        Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi Тiлдердi
дамыту жөнiндегi
департаментiнiң директоры,
хатшы
Абдрахманов                 - "Егемен Қазақстан" республикалық
Сауытбек                      газетi" ашық акционерлiк
қоғамының президентi
(келiсiм бойынша)
Кәрібайұлы                  - Қазақстан Республикасының
Жандар                        Парламентi Сенатының депутаты
(келiсiм бойынша)
Тұяқбаев                    - Қазақстан Республикасы
Төрегелді Рахманбердіұлы      Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Бақылау және құжаттамалық
қамтамасыз ету бөлiмiнiң
сектор меңгерушiсi
Юсуп                        - Қазақстан Республикасы
Кеңес Сләмханұлы              Президентiнiң Әкiмшiлiгi
Баспасөз қызметiнiң
бас сарапшысы (келiсiм бойынша);
мынадай жол:
"Сапарғалиев                - Қазақстан Республикасының Ғылым
Ғайрат Сапарғалиұлы           министрлiгi - Ғылым академиясы
Құқықтану институтының
директоры"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Сапарғалиев                - Қазақ академиялық
Ғайрат Сапарғалиұлы           университетiнiң
кафедра меңгерушiсi (келiсiм
бойынша)";
көрсетiлген құрамнан: Өмiрзақ Айтбаев, Жабайхан Мүбәракұлы Әбділдин, Сарқыт Қалымұлы Әлiсжанов, Назарбай Блиев, Ерболат Дербiсәлiұлы Дәленов, Еділ Ерғожаұлы Ерғожин, Жәдiгер Зарлықұлы Есқожин, Мырзатай Жолдасбекұлы Жолдасбеков, Уәлихан Қалижанов, Байынқол Қалиев, Махмұт Базарқұлұлы Қасымбеков, Шерхан Мұртаза, Әбдiмәлiк Нысанбайұлы Нысанбаев, Әлия Әдейханқызы Сапарбекова, Алтынбек Сәрсенбайұлы Сәрсенбаев, Мырзатай Серғалиев, Ербол Шәймерденұлы Шәймерденов шығарылсын.

О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года № 397. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2011 № 429.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно перечню.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2002 года N 397
Изменения и дополнения, которые вносятся в
некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1.  (Пункт утратил силу - постановлением Правительства РК от 20 февраля 2006 года N  110 (вводится в действие с 1 января 2006 года).
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 367   P980367_   "О Государственной терминологической комиссии при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 12, ст. 98):
в приложении к указанному постановлению:
ввести в состав Государственной терминологической комиссии при Правительстве Республики Казахстан:
Кул-Мухаммеда                - Министра культуры, информации и
Мухтара Абрарулы               общественного согласия
Республики Казахстан,
председателем
Хусаина                      - директора Института языкознания
Кобея Шахметовича              имени А. Байтурсынова
Министерства образования и науки
Республики Казахстан,
заместителем председателя
Нурмаханова                  - директора Департамента по
Арыстанбека Нурмахановича      развитию языков Министерства
культуры, информации и
общественного согласия
Республики Казахстан, секретарем
Абдрахманова                 - президента открытого
Сауытбека                      акционерного общества
"Республиканская газета "Егемен
Казакстан" (по согласованию)
Карибайулы                   - депутата Сената Парламента
Жандара                        Республики Казахстан (по
согласованию)
Туякбаева                    - заведующего сектором Отдела
Торегельды Рахманбердиевича    контроля и документационного
обеспечения Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан
Юсупа                        - главного эксперта Пресс-службы
Кенеса Слямханулы              Президента Республики Казахстан
(по согласованию);
строку:
"Сапаргалиев                 - директор Института правоведения
Гайрат Сапаргалиевич           Министерства науки - Академии
наук Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Сапаргалиев                 - заведующий кафедрой Казахского
Гайрат Сапаргалиевич           академического университета (по
согласованию)";
вывести из указанного состава: Айтбаева Омирзака, Абдильдина Жабайхана Мубараковича, Алисжанова Саркыта Калымовича, Блиева Назарбая, Даленова Ерболата Дербисалиевича, Ергожина Едиля Ергожаевича, Есхожина Жадигера Зарлыковича, Жолдасбекова Мырзатая Жолдасбековича, Калижанова Уалихана, Калиева Байынкола, Касымбекова Махмуда Базаркуловича, Муртаза Шерхана, Нысанбаева Абдималика Нысанбаевича, Сапарбекову Алию Адейхановну, Сарсенбаева Алтынбека Сарсенбаевича, Сергалиева Мырзатая, Шаймерденова Ербола Шаймерденовича.

3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттік ономастикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 21 сәуiрдегi N 368  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 12, 99-құжат):
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк ономастикалық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Нұрмаханов                   - Қазақстан Республикасының
Арыстанбек Нұрмаханұлы         Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi Тiлдердi
дамыту жөнiндегi
департаментiнiң директоры,
хатшы
Әбдiлдин                     - Қазақстан Республикасының
Жабайхан Мүбәракұлы            Парламентi Сенатының депутаты
(келiсiм бойынша)
Керiмбаев                    - Қожа Ахмет Йассауи атындағы
Есенгелдi                      Халықаралық қазақ-түрiк
университетiнiң профессоры
(келiсiм бойынша)
Қалиұлы                      - Қазақстан Республикасының
Жекен                          Парламентi Мәжiлiсiнiң депутаты
(келiсiм бойынша)
Мұртаза                      - Қазақстан Республикасының
Шерхан                         Парламентi Мәжiлiсiнiң депутаты
(келiсiм бойынша)
Нұрғалиев                    - Л.Гумилев атындағы Еуразия
Рымғали                        мемлекеттiк университетiнiң
кафедра меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)
Оразалинов                   - Қазақстан Республикасының
Сұлтан Шәріпұлы                Әдiлет министрлiгi Құқықтық
насихат, мемлекеттiк тiл және
жұртшылықпен байланыс
департаментiнiң директоры;
мынадай жолдар:
"Құл-Мұхаммед                - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы                Парламентi Сенаты
Әлеуметтiк-мәдени даму
комитеттiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Әбдірахманов                 - Қазақстан Республикасының Ғылым
Сләмқұл Әбдірахманұлы          министрлiгi - Ғылым академиясы
География институтының аға
ғылыми қызметкерi
Жанұзақов                    - Қазақстан Республикасының
Телқожа                        Ғылым министрлiгi - Ғылым
академиясы А.Байтұрсынов
атындағы Тiл бiлiмi
институтының бас ғылыми
қызметкерi"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Құл-Мұхаммед                - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы                Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрi, төраға
Әбдірахманов                 - Қазақстан Республикасының Білім
Сләмқұл Әбдірахманов           және ғылым министрлiгi
География институтының зертхана
меңгерушiсi
Жанұзақов                    - Қазақстан Республикасының
Телқожа                        Бiлiм және ғылым министрлiгi
А.Байтұрсынов атындағы Тiл
бiлiмi институтының бас ғылыми
қызметкерi";
көрсетiлген құрамнан: Амангелдi Әбдiрахманұлы Айталы, Төлеубек Жұмагелдiұлы Алпысбаев, Ерлан Мұхтарұлы Арын, Әбдiжәлел Қошқарұлы Бәкiр, Қадыржан Жұмабайұлы Жолдыбаев, Георгий Владимирович Ким, Дихан Қамзабекұлы, Дүйсен Қорабайұлы Қасейiнов, Манаш Қабашұлы Қозыбаев, Нұрлан Мiрқасымұлы Оразалин, Бақыт Сағындықұлы Оспанов, Олег Григорьевич Рябченко, Алтынбек Сәрсенбайұлы Сәрсенбаев, Ақселеу Сланұлы Сейдiмбек, Көбей Шахметұлы Хұсайынов, Ербол Шәймерденұлы Шәймерденов, Иван Павлович Щеголихин шығарылсын.

3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 368   P980368_   "О Государственной ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 12, ст. 99):
в приложении 1 к указанному постановлению:
ввести в состав Государственной ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан:
Нурмаханова                  - директора Департамента по развитию
Арыстанбека Нурмахановича      языков Министерства культуры,
информации и общественного согласия
Республики Казахстан, секретарем
Абдильдина                   - депутата Сената Парламента
Жабайхана Мубараковича         Республики Казахстан
(по согласованию)
Керимбаева Есенгельди        - профессора Международного казахско-
турецкого университета имени Кожа
Ахмета Яссауи (по согласованию)
Калиулы Жекена               - депутата Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по
согласованию)
Муртаза Шерхана              - депутата Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по
согласованию)
Нургалиева Рымгали           - заведующего кафедрой Евразийского
государственного университета имени
Л. Гумилева (по согласованию)
Оразалинова                  - директора Департамента правовой
Султана Шариповича             пропаганды, государственного языка и
связей с общественностью
Министерства юстиции Республики
Казахстан;
строки:
"Кул-Мухаммед                - Председатель Комитета по социально-
Мухтар Абрарулы                культурному развитию Сената
Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Абдрахманов                  - старший научный сотрудник Института
Слямкул Абдрахманович          географии Министерства науки -
Академии наук Республики Казахстан
Жанузаков                    - главный научный сотрудник Института
Телкожа                        языкознания имени А. Байтурсынова
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Кул-Мухаммед                - Министр культуры, информации и
Мухтар Абрарулы                общественного согласия Республики
Казахстан, председатель
Абдрахманов                  - заведующий лабораторией Института
Слямкул Абдрахманович          географии Министерства образования и
науки Республики Казахстан
Жанузаков                    - главный научный сотрудник Института
Телкожа                        языкознания имени А. Байтурсынова
Министерства образования и науки
Республики Казахстан";
вывести из указанного состава: Айталы Амангельды Абдрахмановича, Алпысбаева Толеубека Жумагельдиновича, Арына Ерлана Мухтаровича, Бакира Абдижалела Кошкаровича, Жолдыбаева Кадиржана Жумабаевича, Кима Георгия Владимировича, Камзабекулы Дихана, Касеинова Дюсена Курабаевича, Козыбаева Манаша Кабашевича, Оразалина Нурлана Миркасымовича, Оспанова Бахыта Сагындыковича, Рябченко Олега Григорьевича, Сарсенбаева Алтынбека Сарсенбаевича, Сейдимбекова Акселеуа Слановича, Кусаинова Кобея Шахметовича, Шаймерденова Ербола Шаймерденовича, Щеголихина Ивана Павловича.

4. <*>
Ескерту. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14.  N 807 қаулысымен.
5. <*>
Ескерту. 5-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.09.01. N 922   қаулысына .
6. <*>
Ескерту. 6-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.02.03. N 99   қаулысына .
7. "Қазақстан Республикасының Үкiметi жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 желтоқсандағы N 1946  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 57, 551-құжат):
көрсетiлген қаулыға 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұхаметжанов                - Қазақстан Республикасы
Бауыржан Әлiмұлы              Премьер-Министрiнiң
орынбасары, төраға
Беркiмбаева                 - Қазақстан Республикасының
Шәмша Көпбайқызы              Бiлiм және ғылым министрi,
төрағаның орынбасары
Могильный                   - Қазақстан Республикасының
Валерий Валентинович          Бiлiм және ғылым министрлiгi
Ғылым департаментiнiң
директоры, хатшы
Есiмов                      - Қазақстан Республикасының
Ахметжан Смағұлұлы            Ауыл шаруашылығы министрi
Зверьков                    - Қазақстан Республикасының
Вадим Павлович                Сыртқы iстер министрлiгi
Инвестициялар жөнiндегi
комитетiнiң төрағасы
Қарағұсова                  - Қазақстан Республикасының
Гүлжан Жанпейісқызы           Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрі
Қожамқұлов                  - Қазақстан Республикасының
Төлеген Әбдiсағиұлы           Бiлiм және ғылым министрлiгi
Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
университетiнiң ректоры
Мусин                       - Қазақстан Республикасы Премьер-
Ерік Мазанұлы                 Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтiк-
мәдени даму бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Мұтанов                     - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Ғалымқайыр Мұтанұлы           және ғылым бiрiншi вице-министрi
Оразбақов                   - Қазақстан Республикасының
Ғалым Ізбасарұлы              Экономика және сауда
вице-министрi
Рақымбеков                  - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Боран Ғизатұлы                бiрiншi вице-министрi
Шнейдмюллер                 - Қазақстан Республикасының Көлiк
Владимир Викторович           және коммуникациялар бірінші
вице-министрi;
мынадай жолдар:
"Досқалиев                  - Қазақстан Республикасының
Жақсылық Ақмырзаұлы           Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi
агенттiгiнiң төрағасы
Школьник                    - Қазақстан Республикасы Премьер-
Владимир Сергеевич            Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрi
Бектұрғанов                 - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Нұралы Сұлтанұлы              және ғылым министрi
Рябченко                    - Қазақстан Республикасының
Олег Григорьевич              Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм вице-министрi
Келімбетов                  - Қазақстан Республикасы
Қайрат Нематұлы               Стратегиялық жоспарлау жөнiндегi
агенттiгiнiң төрағасы
Ерғожин                     - Қазақстан Республикасы Бiлiм
Еділ Ерғожаұлы                және ғылым вице-министрi"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Досқалиев                  - Қазақстан Республикасының
Жақсылық Ақмырзаұлы           Денсаулық сақтау министрi
Школьник                    - Қазақстан Республикасының
Владимир Сергеевич            Энергетика және минералдық
ресурстар министрi
Бектұрғанов                 - Қазақстан Республикасының
Нұралы Сұлтанұлы              Бiлiм және ғылым вице-министрi
Рябченко                    - Қазақстан Республикасының
Олег Григорьевич              Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм бiрiншi вице-министрi
Келiмбетов                  - Қазақстан Республикасының
Қайрат Нематұлы               Қаржы бiрiншi вице-министрi
Ерғожин                     - Қазақстан Республикасының
Едiл Ерғожаұлы                Бiлiм және ғылым министрлiгi
А.Б.Бектұров атындағы Химия
ғылымдары институтының
директоры";
көрсетiлген құрамнан: Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетов, Мелiс Құдысұлы Әбсәметов, Нұртай Әбiқайұлы Әбiқаев, Әлихан Мұхамедияұлы Бәйменов, Талғат Советбекұлы Донақов, Рүстем Қабидоллаұлы Жоламан, Жақсылық Әбдiрахметұлы Құлекеев, Кәрiм Қажымқанұлы Мәсiмов, Сауат Мұхаметбайұлы Мыңбаев, Көпжасар Нәрiбайұлы Нәрiбаев шығарылсын.

4.  (Утратил силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года  N 807 ).
5.  (Пункт 5 утратил силу - от 1 сентября 2004 года  N 922 ).
6.  (Пункт 6 утратил силу - постановлением Правительства РК от 3 февраля 2005 г.  N 99 )
7. В постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года N 1946   P991946_   "Об образовании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 57, ст. 551):
в приложении 2 к указанному постановлению:
в состав Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан ввести:
Мухамеджанова               - Заместителя Премьер-Министра
Бауржана Алимовича            Республики Казахстан, председателем
Беркимбаеву                 - Министра образования и науки
Шамшу Копбаевну               Республики Казахстан, заместителем
председателя
Могильного                  - директора Департамента науки
Валерия Валентиновича         Министерства образования и науки
Республики Казахстан, секретарем
Есимова                     - Министра сельского хозяйства
Ахметжана Смагуловича         Республики Казахстан
Зверькова                   - Председателя Комитета по
Вадима Павловича              инвестициям Министерства
иностранных дел Республики
Казахстан
Карагусову                  - Министра труда и социальной защиты
Гульжан Джанпеисовну          населения Республики Казахстан
Кожамкулова                 - ректора Казахского национального
Толегена Абдисагиевича        университета им. Аль-Фараби
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Мусина                      - заведующего Отделом социально-
Ерика Мазановича              культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан
Мутанова                    - первого вице-Министра образования и
Галимкаира Мутановича         науки Республики Казахстан
Оразбакова                  - вице-Министра экономики и торговли
Галыма Избасаровича           Республики Казахстан
Рахимбекова                 - первого вице-Министра юстиции
Борана Гизатовича             Республики Казахстан
Шнейдмюллера                - первого вице-Министра транспорта и
Владимира Викторовича         коммуникаций Республики Казахстан;
строки:
"Доскалиев                  - Председатель Агентства Республики
Жаксылык Акмурзаевич          Казахстан по делам здравоохранения
Школьник                    - Заместитель Премьер-Министра
Владимир Сергеевич            Республики Казахстан - Министр
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Бектурганов                 - Министр образования и науки
Нуралы Султанович             Республики Казахстан
Рябченко                    - вице-Министр культуры, информации и
Олег Григорьевич              общественного согласия Республики
Казахстан
Келимбетов                  - Председатель Агентства по
Кайрат Нематович              стратегическому планированию
Республики Казахстан
Ергожин                     - вице-Министр образования и науки
Едил Ергожаевич               Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Доскалиев                  - Министр здравоохранения Республики
Жаксылык Акмурзаевич          Казахстан
Школьник                    - Министр энергетики и минеральных
Владимир Сергеевич            ресурсов Республики Казахстан
Бектурганов                 - вице-Министр образования и науки
Нуралы Султанович             Республики Казахстан
Рябченко                    - первый вице-Министр культуры,
Олег Григорьевич              информации и общественного
согласия Республики Казахстан
Келимбетов                  - первый вице-Министр финансов
Кайрат Нематович              Республики Казахстан
Ергожин                     - директор Института химических наук
Едил Ергожаевич               имени А.Б. Бектурова Министерства
образования и науки Республики
Казахстан";
вывести из указанного состава: Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича, Абсаметова Малиса Кудысовича, Абыкаева Нуртая Абыкаевича, Байменова Алихана Мухамедьевича, Донакова Талгата Советбековича, Жоламана Рустема Кабидоллаевича, Кулекеева Жаксылыка Абдрахметовича, Масимова Карима Кажимкановича, Мынбаева Сауата Мухаметбаевича, Нарибаева Копжасара Нарибаевича.

8. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы Дiни бiрлестiктермен байланыстар жөнiндегi кеңестiң ережесi мен құрамын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 шiлдедегi N 1140  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 31, 387-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы Дiни бiрлестiктермен байланыстар жөнiндегi кеңестiң құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұхаметжанов                - Қазақстан Республикасы
Бауыржан Әлiмұлы              Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға
Құл-Мұхаммед                - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы               Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрi, төрағаның
орынбасары
Байқадамов                  - Қазақстан Республикасы
Болат Кенжекешұлы             Президентiнiң Әкiмшiлiгi
Ішкі саясат бөлiмi
меңгерушiсiнiң орынбасары
(келiсiм бойынша)
Елекеев                     - Қазақстан Республикасының
Ирак Қасымұлы                 Әдiлет вице-министрi
Шәмшидинова                 - Қазақстан Республикасының
Күләш Ноғайқызы               Бiлiм және ғылым вице-министрi
Жұмақанов                   - Қазақстан Республикасының
Владимир Зейноллаұлы          Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң
департаментi бастығы (келiсiм
бойынша);
көрсетiлген құрамнан: Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетов, Әшiмжан Сүлейменұлы Ахметов, Серiк Сағымбайұлы Бейсеков, Алтынбек Сәрсенбайұлы Сәрсенбаев, Әнуар Құрманбайұлы Толқаншынов шығарылсын.
9. "Жастар iсi жөнiндегi кеңестi құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 31 шілдедегi N 1165  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 31, 396-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жастар iсi жөнiндегi кеңестiң құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұхаметжанов               - Қазақстан Республикасы Премьер-
Бауыржан Әлiмұлы             Министрiнiң орынбасары, төраға
Құл-Мұхаммед               - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы              Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрi, төрағаның
орынбасары
Алтынбаев                  - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Қапашұлы              Қорғаныс министрi
Беркімбаева                - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Шәмша Көпбайқызы             және ғылым министрi
Жағанова                   - Қазақстан Республикасы Көшi-қон
Алтыншаш                     және демография жөнiндегi
Қайыржанқызы                 агенттiгiнiң төрайымы
Досқалиев                  - Қазақстан Республикасының
Жақсылық Ақмырзаұлы          Денсаулық сақтау министрi
Қарағұсова                 - Қазақстан Республикасының Еңбек
Гүлжан Жанпейісқызы          және халықты әлеуметтiк қорғау
министрi
Құдайбергенов              - Алматы қаласы Жастар саясатын
Арман Білімұлы               дамыту мемлекеттiк қорының
директоры (келiсiм бойынша)
Смайылов                   - Қазақстан Республикасының
Әлихан Асханұлы              Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң
төрағасы
Сүлейменов                 - Қазақстан Республикасының Iшкi
Қайырбек Шошанұлы            iстер министрi
Тұрлыханов                 - Қазақстан Республикасының Туризм
Дәулет Болатұлы              және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң
төрағасы;
мынадай жол:
"Кәлетаев                  - Қазақстан Республикасының
Жархан Аманұлы               Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi жастар
саясаты бөлiмiнiң бастығы,
атқарушы хатшы"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Кәлетаев                  - Қазақстан Республикасының
Дархан Аманұлы               Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi жастар
саясаты департаментiнiң
директоры, атқарушы хатшы";
көрсетiлген құрамнан: Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетов, Алтынбек Сәрсенбайұлы Сәрсенбаев, Нұралы Сұлтанұлы Бектұрғанов, Әмiр Мыңжасарұлы Айсауытов, Данат Жанатайұлы Жанатаев, Сансызбай Елеусiзұлы Жолдасбаев, Мұхит Кәрiмұлы Ізбанов, Қазы Қараменұлы Құсайынов, Марат Серәлiұлы Нағыманов, Евгений Сергеевич Никитинский, Татьяна Ивановна Слажнева, Иван Иванович Отто, Әдiлхан Әбдiрахманұлы Өмiрбаев шығарылсын.

8. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2000 года N 1140   P001140_   "Об утверждении Положения и состава Совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 31, ст. 387) следующие изменения:
ввести в состав Совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
Мухамеджанова               - Заместителя Премьер-Министра
Бауржана Алимовича            Республики Казахстан, председателем
Кул-Мухаммеда               - Министра культуры, информации  и
Мухтара Абрарулы              общественного согласия Республики
Казахстан, заместителем председателя
Байкадамова                 - заместителя заведующего Отделом
Болата Кенжекешевича          внутренней политики Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Елекеева                    - вице-Министра юстиции Республики
Ирака Касымовича              Казахстан
Шамшидинову                 - вице-Министра образования и науки
Куляш Ногаевну                Республики Казахстан
Жумаканова                  - начальника Департамента Комитета
Владимира Зейнолловича        национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию);
вывести из указанного состава: Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича, Ахметова Ашимжана Сулейменовича, Бейсекова Серика Сагымбаевича, Сарсенбаева Алтынбека Сарсенбаевича, Толканчинова Ануара Курманбаевича.
9. В постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 1165   P001165_   "О создании Совета по делам молодежи" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 31, ст. 396):
ввести в состав Совета по делам молодежи при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
Мухамеджанова               - Заместителя Премьер-Министра
Бауыржана Алимовича           Республики Казахстан, председателем
Кул-Мухаммеда               - Министра культуры, информации и
Мухтара Абрарулы              общественного согласия Республики
Казахстан, заместителем
председателя
Алтынбаева                  - Министра обороны Республики
Мухтара Капашевича            Казахстан
Беркимбаеву                 - Министра образования и науки
Шамшу Копбаевну               Республики Казахстан
Джаганову                   - Председателя Агентства Республики
Алтыншаш Каиржановну          Казахстан по миграции и демографии
Доскалиева                  - Министра здравоохранения
Жаксылыка Акмурзаевича        Республики Казахстан
Карагусову                  - Министра труда и социальной защиты
Гульжану Джанпеисовну         населения Республики Казахстан
Кудайбергенова              - директора Государственного фонда
Армана Билимовича             развития молодежной политики города
Алматы (по согласованию)
Смаилова                    - Председателя Агентства Республики
Алихана Асхановича            Казахстан по статистике
Сулейменова                 - Министра внутренних дел Республики
Каирбека Шошановича           Казахстан
Турлыханова                 - Председателя Агентства Республики
Даулета Болатовича            Казахстан по туризму и спорту;
строку:
"Калетаев                   - начальник отдела молодежной политики
Дархан Аманович               Министерства культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан, исполнительный секретарь"
изложить в следующей редакции:
"Калетаев                   - директор Департамента молодежной
Дархан Аманович               политики Министерства культуры,
информации и общественного согласия
Республики Казахстан, исполнительный
секретарь";
вывести из указанного состава: Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича, Сарсенбаева Алтынбека Сарсенбаевича, Бектурганова Нуралы Султановича, Айсаутова Амира Мынжасаровича, Жанатаева Даната Жанантаевича, Жолдасбаева Сансызбая Илеусизовича, Избанова Мухита Каримовича, Кусаинова Казый Караменовича, Нагуманова Марата Сералиевича, Никитинского Евгения Сергеевича, Слажневу Татьяну Ивановну, Отто Ивана Ивановича, Умербаева Адилхана Абдрахмановича.

10. "Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегі ұлттық комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 7 тамыздағы N 1210  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 34, 413-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi ұлттық комиссиясының құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Сүлейменов                 - Қазақстан Республикасының
Олжас Омарұлы                ЮНЕСКО жанындағы Тұрақты Өкiлi,
төрағаның орынбасары (келiсiм
бойынша)
Беркiмбаева                - Қазақстан Республикасының
Шәмша Көпбайқызы             Бiлiм және ғылым министрi,
төрағаның орынбасары
Құл-Мұхаммед               - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы              Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрi
Мұтанов                    - Қазақстан Республикасының
Ғалымқайыр Мұтанұлы          Бiлiм және ғылым бiрiншi
вице-министрi
Қожамқұлов                 - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Төлеген Әбдiсағиұлы          университетiнiң ректоры (келiсiм
бойынша)
Хұсайынова                 - Астана қаласы Мемлекеттiк орыс
Априза Хұсайынқызы           драма театрының директоры
(келiсiм бойынша);
мынадай жолдар:
"Тасмағамбетов             - Қазақстан Республикасы Премьер-
Иманғали Нұрғалиұлы          Министрiнiң орынбасары, төраға
Қасейiнов                  - Қазақстан Республикасының
Дүйсен Қорабайұлы            Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi Мәдениет
комитетiнiң төрағасы"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Тасмағамбетов             - Қазақстан Республикасының
Иманғали Нұрғалиұлы          Премьер-Министрi, төраға
Қасейiнов                  - Қазақстан Республикасының
Дүйсен Қорабайұлы            Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм вице-министрi";
көрсетiлген комиссияның құрамнан: Нұралы Сұлтанұлы Бектұрғанов, Ақмарал Хайдарқызы Арыстанбекова, Әшiмжан Сүлейменұлы Ахметов, Көпжасар Нәрібайұлы Нәрiбаев, Валерий Васильевич Тарасов шығарылсын.
11. "Туризм жөнiндегi үйлестiру кеңесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1631  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж. N 44-45, 534-құжат):
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
Туризм жөнiндегi үйлестiру кеңесiнің құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұхаметжанов               - Қазақстан Республикасы Премьер-
Бауыржан Әлiмұлы             Министрiнiң орынбасары, төраға
Алшанов                    - Халықаралық қоғамдық академияның
Рахман Алшанұлы              ректоры (келiсiм бойынша)
Несiпбаев                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Құрманбек Кеңесұлы           қауiпсiздiк комитетiнің Бас
штабы бастығының орынбасары -
Шекара қызметі шекаралық бақылау
басқармасының бастығы
(келiсiм бойынша)
Дүйсенғалиев               - Дүниежүзiлiк туристiк ұйымы
Тимур Талашұлы               Iскерлiк кеңесiнiң мүшесi
(келiсiм бойынша)
Закирьянов                 - Қазақстан Республикасы Спорт және
Қайрат Хайроллаұлы           туризм академиясының ректоры
(келiсiм бойынша)
Казанцев                   - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Павел Олегович               жанындағы Кәсiпкерлiктi дамыту
жөнiндегi комиссияның мүшесi,
Астана қаласы Кәсiпкерлердiң
құқықтарын қорғау жөнiндегi
қауымдастығының президентi
Мұсаев                     - Қазақстан Республикасының Iшкi
Өмiрбай Көпбайұлы            iстер министрлiгi Көшi-қон
полициясы департаментi
бастығының орынбасары
Ысқақов                    - Қазақстан Республикасының Табиғи
Нұрлан Әбдiлдаұлы            ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау вице-министрi
Шамсутдинова               - "Қазақстан тұтынушыларының
Светлана Юрьевна             ұлттық лигасы" республикалық
қорының президентi
Белоног                    - Қазақстан Республикасының
Анатолий Александрович       Денсаулық сақтау вице-министрi,
Қазақстан Республикасының Бас
мемлекеттік санитарлық дәрiгерi
Шнейдмюллер                - Қазақстан Республикасының Көлiк
Владимир Викторович          және коммуникациялар бiрiншi
вице-министрi;
мынадай жол:
"Уәлиев                    - Қазақстандық Туристік
Қазбек Шәкiмұлы              ассоциацияның вице-президентi"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәлиев                    - Қазақстан Республикасы Алпинизм
Қазбек Шәкiмұлы              ұлттық қорының президентi
(келiсiм бойынша)";
көрсетiлген комиссияның құрамынан: Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетов, Әбдiқалық Зәкiрұлы Нәлiбаев шығарылсын.

10. В постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2000 года N 1210   P001210_   "О Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 34, ст. 413):
ввести в состав Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО, утвержденной указанным постановлением:
Сулейменова                 - постоянного Представителя Республики
Олжаса Омаровича              Казахстан при ЮНЕСКО, заместителем
председателя (по согласованию)
Беркимбаеву                 - Министра образования и науки
Шамшу Копбаевну               Республики Казахстан, заместителем
председателя
Кул-Мухаммеда Мухтара       - Министра культуры, информации и
Абрарулы                      общественного согласия Республики
Казахстан
Мутанова                    - первого вице-Министра образования и
Галымкаира Мутановича         науки Республики Казахстан
Кожамкулова                 - ректора Казахского национального
Толегена Абдысагиевича        университета им. Аль-Фараби
(по согласованию)
Хусаинову                   - директора Государственного русского
Апризу Хусаиновну             драматического театра города Астаны
(по согласованию);
строки:
"Тасмагамбетов              - Заместитель Премьер-Министра
Имангали Нургалиевич          Республики Казахстан, председатель
Касеинов                    - Председатель Комитета культуры
Дюсен Курабаевич              Министерства культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Тасмагамбетов              - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Имангали Нургалиевич          председатель
Касеинов                    - вице-Министр культуры, информации и
Дюсен Курабаевич              общественного согласия Республики
Казахстан";
вывести из состава указанной комиссии: Бектурганова Нуралы Султановича, Арыстанбекову Акмарал Хайдаровну, Ахметова Ашимжана Сулейменовича, Нарибаева Копжасара Нарибаевича, Тарасова Валерия Васильевича.
11. В постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1631   P001631_   "Об образовании Координационного совета по туризму" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 44-45, ст. 534):
в приложении к указанному постановлению:
ввести в состав Координационного совета по туризму:
Мухамеджанова               - Заместителя Премьер-Министра
Бауржана Алимовича            Республики Казахстан, председателем
Алшанова                    - ректора Международной общественной
Рахмана Алшановича            Академии (по согласованию)
Несипбаева                  - заместителя начальника Главного
Курманбека Кенесовича         штаба - начальника управления
пограничного контроля Пограничной
службы Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
Дуйсенгалиева               - члена Делового Совета Всемирной
Тимура Талашевича             Туристской Организации
(по согласованию)
Закирьянова                 - ректора Академии спорта и туризма
Кайрата Хайруллиновича        Республики Казахстан
(по согласованию)
Казанцева                   - члена Комиссии по развитию
Павла Олеговича               предпринимательства при
Правительстве Республики Казахстан,
президента Ассоциации по защите прав
предпринимателей города Астаны
Мусаева                     - заместителя начальника Департамента
Умербая Купбаевича            миграционной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Искакова                    - вице-Министра природных ресурсов и
Нурлана Абдильдаевича         охраны окружающей среды Республики
Казахстан
Шамсутдинову                - президента Республиканского фонда
Светлану Юрьевну              "Национальная лига потребителей
Казахстана"
Белоног Анатолия            - вице-Министра здравоохранения
Александровича                Республики Казахстан, главного
государственного санитарного врача
Республики Казахстан
Шнейдмюллер                 - первого вице-Министра транспорта и
Владимира Викторовича         коммуникаций Республики Казахстан;
строку:
"Валиев                     - вице-президент Казахстанской Туристской
Казбек Шакимович              Ассоциации";
изложить в следующей редакции:
"Валиев                     - президент Национального фонда
Казбек Шакимович              альпинизма Республики Казахстан
(по согласованию)";
вывести из состава указанной комиссии: Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича, Налибаева Абдукалыка Закировича.

12. <*>
Ескерту. 12-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.01.29. N 108   қаулысымен .
13. "Қазақстан Республикасында орнатылатын ескерткiштер мен монументтер жөнiндегi мемлекеттiк комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 1 наурыздағы N 311  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 9, 97-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында орнатылатын ескерткiштер мен монументтер жөнiндегi мемлекеттiк комиссия құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Құл-Мұхаммед            - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы           Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрі, комиссия
төрағасының орынбасары
Тiлеухан                - Қазақстан Республикасының
Бекболат Қанайұлы         Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi Мәдениет
комитетiнiң төрағасы, комиссияның
хатшысы
Алдажұманов             - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Қайдар Сейсенбайұлы       ғылым министрлiгiнiң Ш. Уәлиханов
атындағы Тарих және этнология
институты директорының мiндетiн
атқарушы
Есдәулет                - Қазақстан Республикасы
Ұлықбек Оразбайұлы        Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмiнiң
сектор меңгерушiсi;
мынадай жол:
"Тасмағамбетов          - Қазақстан Республикасы
Иманғали Нұрғалиұлы       Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Тасмағамбетов          - Қазақстан Республикасының
Иманғали Нұрғалиұлы       Премьер-Министрi, төраға";
көрсетiлген құрамнан: Алтынбек Сәрсенбайұлы Сәрсенбаев, Дүйсен Қорабайұлы Қасейiнов, Төлеген Сәбитұлы Досмағамбетов, Манаш Қозыбайұлы Қозыбаев шығарылсын.
14. "Махамбет Өтемiсовтiң 200 жылдық мерейтойын дайындау және өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 13 тамыздағы N 1057  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 29, 373-құжат):
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
Махамбет Өтемiсовтiң 200 жылдық мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi республикалық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мусин                 - Қазақстан Республикасы
Ерiк Мазанұлы           Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Беркiмбаева           - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Шәмша Көпбайқызы        және ғылым министрi
Тоқаев                - Қазақстан Республикасының
Қасымжомарт Кемелұлы    Мемлекеттiк хатшысы - Қазақстан
Республикасының Сыртқы iстер министрi
Шнейдмюллер           - Қазақстан Республикасының Көлік
Владимир Викторович     және коммуникациялар бірінші
вице-министрі
Алдажұманов           - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Қайдар Сейсенбайұлы     ғылым министрлiгiнiң Ш. Уәлиханов
атындағы Тарих және этнология
институты директорының мiндетiн
атқарушы;
мынадай жол:
"Тасмағамбетов        - Қазақстан Республикасы
Иманғали Нұрғалиұлы     Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Тасмағамбетов        - Қазақстан Республикасының
Иманғали Нұрғалиұлы     Премьер-Министрi, төраға";
көрсетiлген құрамнан: Рүстем Қабидуллаұлы Жоламан, Нұралы Сұлтанұлы Бектұрғанов, Ерлан Әбiлфайызұлы Ыдырысов, Кәрiм Қажымқанұлы Мәсiмов, Манаш Қабашұлы Қозыбаев шығарылсын.

12.  (Пункт 12 утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 января 2004 г.  N 108 )
13. В постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2001 года N 311   P010311_   "Об образовании Государственной комиссии по памятникам и монументам, сооружаемым в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 9, ст. 97):
ввести в состав Государственной комиссии по памятникам и монументам, сооружаемым в Республике Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
Кул-Мухаммеда               - Министра культуры, информации и
Мухтара Абрарулы              общественного согласия Республики
Казахстан, заместителем председателя
комиссии
Тлеухана                    - Председателя Комитета культуры
Бекболата Канаевича           Министерства культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан, секретарем комиссии
Алдажуманова                - исполняющего обязанности директора
Кайдара Сейсенбаевича         Института истории и этнологии имени
Ч. Валиханова Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Есдаулета                   - заведующего сектором Отдела социально-
Улыкбека Оразбаевича          культурного развития Канцелярии
Премьера-Министра Республики Казахстан;
строки:
"Тасмагамбетов              - Заместитель Премьер-Министра
Имангали Нургалиевич          Республики Казахстан, председатель"
изложить в следующей редакции:
"Тасмагамбетов              - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Имангали Нургалиевич          председатель";
вывести из указанного состава: Сарсенбаева Алтынбека Сарсенбаевича, Касеинова Дюсена Корабаевича, Досмагамбетова Тулегена Сабитовича, Козыбаева Манаша Козыбаевича.
14. В постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2001 года N 1057   P011057_   "О подготовке и проведении 200-летнего юбилея Махамбета Утемисова" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 29, ст. 373):
в приложении 1 к указанному постановлению:
ввести с состав Республиканской комиссии по подготовке и проведению 200-летнего юбилея Махамбета Утемисова:
Мусина                      - заведующего Отделом социально-
Ерика Мазановича              культурного развития Канцелярии
Премьера-Министра Республики Казахстан;
Беркимбаеву                 - Министра образования и науки Республики
Шамшу Копбаевну               Казахстан
Токаева                     - Государственного секретаря Республики
Касымжомарта Кемелевича       Казахстан - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
Шнейдмюллера Владимира      - первого вице-Министра транспорта и
Викторовича                   коммуникаций Республики Казахстан
Алдажуманова                - исполняющего обязанности директора
Кайдара Сейсенбаевича         Института истории и этнологии имени
Ч. Валиханова Министерства образования
и науки Республики Казахстан;
строки:
"Тасмагамбетов              - Заместитель Премьер-Министра
Имангали Нургалиевич          Республики Казахстан, председатель";
изложить в следующей редакции:
"Тасмагамбетов              - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Имангали Нургалиевич          председатель";
вывести из указанного состава: Жоламана Рустема Кабидуллаулы, Бектурганова Нуралы Султановича, Идрисова Ерлана Абильфаизовича, Масимова Карима Кажымкановича, Козыбаева Манаша Кабашевича.

15. "Орталық Азия елдерiнiң жазғы арнайы олимпиадалық ойындарын өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 17 тамыздағы N 1077  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 29, 379-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Орталық Азия елдерiнiң жазғы арнайы олимпиадалық ойындарына дайындық пен оны өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұхаметжанов            - Қазақстан Республикасы
Бауыржан Әлiмұлы          Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға
Рожков                  - Қазақстан Республикасының ұлттық
Максим Васильевич         штаттық командалары мен спорттық
резерв дирекциясының мүгедектер
спорты жөнiндегi мемлекеттiк
жаттықтырушысы (келiсiм бойынша)
Шнейдмюллер             - Қазақстан Республикасының Көлiк
Владимир Викторович       және коммуникациялар бiрiншi
вице-министрi;
көрсетiлген комиссияның құрамнан: Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетов, Әбдiқалық Зәкiрұлы Нәлiбаев, Алефтина Александровна Фукс шығарылсын.
16. "Кенесары ханның 200 жылдық мерейтойын мерекелеуге дайындық туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 12 қарашадағы N 1440  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 39, 503-құжат):
көрсетiлген қаулығы қосымшада:
Кенесары ханның 200 жылдық мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi республикалық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұхаметжанов          - Қазақстан Республикасы
Бауыржан Әлiмұлы        Премьер-Министрiнiң орынбасары, төраға
Беркiмбаева           - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Шәмша Көпбайқызы        және ғылым министрi
Алдажұманов           - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Қайдар Сейсенбайұлы     ғылым министрлiгiнiң Ш. Уәлиханов
атындағы Тарих және этнология
институты директорының мiндетiн
атқарушы (келiсiм бойынша);
көрсетiлген құрамнан: Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетов, Нұралы Сұлтанұлы Бектұрғанов, Манаш Қабашұлы Қозыбаев шығарылсын.
17. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2002 жылды Денсаулық жылы деп жариялау туралы" 2001 жылғы 30 желтоқсандағы Жарлығын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 18 қаңтардағы N 59  қаулысына :
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Денсаулық жылын өткiзу жөнiндегi мемлекеттiк комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұхаметжанов           - Қазақстан Республикасы
Бауыржан Әлiмұлы         Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға
Мусин                  - Қазақстан Республикасы Премьер-
Ерік Мазанұлы            Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтiк-
мәдени даму бөлiмiнiң меңгерушiсi
Тұтқышев               - Қазақстан Республикасының
Бексұлтан Серiкбайұлы    Парламентi Сенатының депутаты
(келiсiм бойынша);
көрсетiлген құрамнан: Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетов, Рүстем Қабидоллаұлы Жоламан шығарылсын.

15. В постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2001 года N 1077   P011077_   "О проведении Летних специальных Олимпийских игр стран Центральной Азии" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 29, ст. 379):
ввести в состав Организационного комитета по подготовке и проведению Летних специальных Олимпийских игр стран Центральной Азии, утвержденный указанным постановлением:
Мухамеджанова               - Заместителя Премьер-Министра
Бауржана Алимовича            Республики Казахстан, председателем
Рожкова                     - Государственного тренера по
Максима Васильевича           инвалидному спорту Дирекции штатных
национальных команд и спортивного
резерва Республики Казахстан
(по согласованию)
Шнейдмюллера                - первого вице-Министра транспорта и
Владимира Викторовича         коммуникаций Республики Казахстан;
вывести из состава указанной комиссии: Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича, Налибаева Абдыкалыка Закировича, Фукс Алефтину Александровну.
16. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2001 года N 1440   P011440_   "О подготовке празднования 200-летнего юбилея хана Кенесары" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 39, ст. 503):
в приложении к указанному постановлению:
ввести в состав Республиканской комиссии по подготовке и проведению 200-летнего юбилея хана Кенесары:
Мухамеджанова               - Заместителя Премьер-Министра
Бауржана Алимовича            Республики Казахстан, председателем
Беркимбаеву                 - Министра образования и науки Республики
Шамшу Копбаевну               Казахстан
Алдажуманова                - исполняющего обязанности директора
Кайдара Сейсенбаевича         Института истории и этнологии имени
Ч. Валиханова Министерства образования
и науки Республики Казахстан
(по согласованию);
вывести из указанного состава: Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича, Бектурганова Нуралы Султановича, Козыбаева Манаша Кабашевича.
17. В постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2002 года N 59   P020059_   "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 30 декабря 2001 года "Об объявлении 2002 года Годом здоровья":
ввести в состав Государственной комиссии по проведению Года здоровья, утвержденной указанным постановлением:
Мухамеджанова               - Заместителя Премьер-Министра
Бауржана Алимовича            Республики Казахстан, председателем;
Мусина                      - заведующего Отделом социально-
Ерика Мазановича              культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан;
Туткушева                   - депутата Сената Парламента Республики
Бексултана Серикпаевича       Казахстан (по согласованию);
вывести из состава: Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича, Жоламана Рустема Кабидулловича.

18. "Ғабит Мүсiреповтiң туғанына 100 жыл толу мерейтойына дайындық және оны өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 19 қаңтардағы N 63  қаулысына :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
Ғабит Мүсiреповтiң туғанына 100 жыл толу мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi республикалық комиссияның құрамына  мыналар енгiзiлсiн:
Беркiмбаева            - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Шәмша Көпбайқызы         және ғылым министрi
Тоқаев                 - Қазақстан Республикасының
Қасымжомарт Кемелұлы     Мемлекеттiк хатшысы - Қазақстан
Республикасының Сыртқы iстер министрi
Алдажұманов            - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Қайдар Сейсенбайұлы      ғылым министрлiгiнiң Ш. Уәлиханов
атындағы Тарих және этнология
институты директорының мiндетiн
атқарушы
мынадай жол:
"Тасмағамбетов         - Қазақстан Республикасы
Иманғали Нұрғалиұлы      Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Тасмағамбетов         - Қазақстан Республикасының
Иманғали Нұрғалиұлы      Премьер-Министрi, төраға";
көрсетiлген құрамнан: Нұралы Сұлтанұлы Бектұрғанов, Ерлан Әбiлфайызұлы Ыдырысов, Манаш Қабашұлы Қозыбаев шығарылсын.
19. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң заң жобалау қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 қыркүйектегi N 1376  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 40, 455-құжат):
1-тармақта:
көрсетілген қаулымен бекітілген Заң жобалау қызметi мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұтанов               - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Ғалымқайыр Мұтанұлы     және ғылым бiрiншi вице-министрi
Мырзадинов            - Қазақстан Республикасының Iшкi
Ерғали Серiкбайұлы      iстер вице-министрi;
көрсетiлген құрамнан: Иван Иванович Отто, Бақытжан Тұрсынұлы Жұмағұлов шығарылсын.
20. "Қазақстан Республикасында жерүстi телерадио хабарларын тарату құқығын алуға конкурстар өткiзу жөнiндегi комиссияны құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 ақпандағы N 203 қаулысына:
1-тармақта:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында жерүстi телерадио хабарларын тарату құқығын алуға конкурстар өткiзу жөнiндегi комиссияның құрамына енгiзiлсiн:
Сырғабаев              - Қазақстан Республикасының Көлiк
Азамат Маратұлы          және коммуникациялар министрлiгi
Байланыс және ақпараттандыру
жөнiндегi комитетiнің төрағасы
көрсетiлген құрамнан Асқар Қуанышұлы Жұмағалиев шығарылсын.
21. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым академиясының қызметiн жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу үшiн ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 1688  қаулысына :
Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым академиясының қызметiн жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу үшiн ведомствоаралық комиссияның құрамына енгiзiлсiн:
Бектұрғанов            - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Нұралы Сұлтанұлы         және ғылым вице-министрi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 3 сәуiрдегi
N 397 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған кейбір шешімдерінің тiзбесі

18. В постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2002 года N 63   P020063_   "О подготовке и проведении 100-летнего юбилея со дня рождения Габита Мусрепова":
в приложении к указанному постановлению:
ввести в состав Республиканской комиссии по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со дня рождения Габита Мусрепова:
Беркимбаеву                 - Министра образования и науки
Шамшу Копбаевну               Республики Казахстан
Токаева                     - Государственного секретаря Республики
Касымжомарта Кемелевича       Казахстан - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
Алдажуманова                - исполняющего обязанности директора
Кайдара Сейсенбаевича         Института истории и этнологии
имени Ч. Валиханова
Министерства образования и науки
Республики Казахстан;
строку:
"Тасмагамбетов              - Заместитель Премьер-Министра
Имангали Нургалиевич          Республики Казахстан, председатель";
изложить в следующей редакции:
"Тасмагамбетов              - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Имангали Нургалиевич          председатель";
вывести из указанного состава: Бектурганова Нуралы Султановича, Идрисова Ерлана Абильфаизовича, Козыбаева Манаша Кабашевича.
19. В постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1376   P001376_   "О мерах по совершенствованию законопроектной деятельности Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 40, ст. 455):
в пункте 1:
ввести в состав Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности, утвержденной указанным постановлением:
Мутанова                    - первого вице-Министра образования и
Галымкаира Мутановича         науки Республики Казахстан
Мерзадинова                 - вице-Министра внутренних дел Республики
Ергали Серикпаевича           Казахстан;
вывести из указанного состава: Отто Ивана Ивановича, Жумагулова Бахытжана Турсыновича.
20. В постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2002 года N 203   P020203_   "О создании Комиссии по проведению конкурсов на получение права на наземное телерадиовещание в Республике Казахстан":
в пункте 1:
ввести в состав Комиссии по проведению конкурсов на получение права на наземное телерадиовещание в Республике Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
Есенгараева                 - Председателя Комитета по связи и
Аскара Батылхановича          информации Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан;
вывести из указанного состава: Жумагалиева Аскара Куанышевича.
21. В постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2001 года N 1688   P011688_   "О создании Межведомственной комиссии для выработки предложений по совершенствованию деятельности Национальной академии наук Республики Казахстан":
ввести в состав Межведомственной комиссии для выработки предложений по совершенствованию деятельности Национальной академии наук Республики Казахстан:
Бектурганова                - вице-Министра образования и науки
Нуралы Султановича            Республики Казахстан.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2002 года N 397
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. "Мұхтар Әуезовтiң туғанына 100 жыл толуына әзiрлену және оны өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 19 шiлдедегі N 810 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1994 ж., N 30, 340-құжат).
2. "Түркiстан қаласының 1500 жылдық мерейтойын мерекелеуге әзірлік туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1996 жылғы 10 маусымдағы N 721  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 27, 236-құжат).
3. "ІІ Орталық Азия ойындарын өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 1 қарашадағы N 1341 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 45, 431-құжат).
4. "1997 жылды Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу жылы деп жариялау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 20 қаңтардағы N 86  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 1, 16-құжат).
5. "М. Әуезовтың туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу жөнiндегi Республикалық штаб туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 6 ақпандағы N 164  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 6, 45-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 сәуiрдегi N 474  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 14, 109-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 7 шiлдедегi N 1067 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 5 тамыздағы N 1217  қаулысы .
8. "Мұхтар Әуезовтiң туғанына 100 жыл толуына арналған негiзгi мерейтойлық шараларды өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 4 қыркүйектегi N 1322  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 41, 384-құжат).
9. "21 ғасыр - ядролық қарудан азат әлемге бет алу" халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы шеңберiнде әлемнiң жетекшi саяси қайраткерлерiнiң кездесуiн өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 тамыздағы N 1033 қаулысы.
10. "Қазақстан әйелдерiнiң III Форумын өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкаметiнiң 2001 жылғы 3 қазандағы N 1277  қаулысы .

1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля 1994 года N 810 "О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 30, ст. 340).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июня 1996 года N 721  P960721_ "О подготовке празднования 1500-летнего юбилея города Туркестана" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 27, ст. 236).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 года N 1341 "О проведении II Центральноазиатских игр" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 45, ст. 431).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 1997 года N 86  P970086_ "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан "Об объявлении 1997 года Годом общенационального согласия и памяти жертв политических репрессий" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 1, ст. 16).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 1997 года N 164  P970164_ "О Республиканском штабе по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 6, ст. 45).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 1997 года N 474  P970474_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 14, ст. 109).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 1997 года N 1217  P971217_ "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 1997 года N 1067".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1997 года N 1322  P971322_ "О проведении основных юбилейных мероприятий, посвященных 100-летию со дня рождения Мухтара Ауэзова" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 41, ст. 384).
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2001 года N 1033 "О проведении встречи ведущих мировых политических деятелей в рамках международной научно-практической конференции "21 век - навстречу миру, свободному от ядерного оружия".
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2001 года N 1277  P011277_ "О проведении III Форума женщин Казахстана".