Көлiкте қауiпсiздiктi және терроризмге қарсы іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы ереженi бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 16 сәуір N 440. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қазандағы N 1586 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.10.13 N 1586 Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы өзгертілді - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .
Көлiк кешенiнiң қауiпсiз жұмысын қамтамасыз етудiң тиiмділігiн арттыру және терроризмге қарсы іс-қимыл жасауды, көлiк қызметiне заңсыз араласу әрекеттерiнiң алдын алу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді: <*>
Ескерту. Кіріспе толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .
1. Қоса берiлiп отырған Көлiкте қауiпсiздiктi және терроризмге қарсы іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы ереже бекiтiлсiн. <*>
Ескерту. 1-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .
2. "Көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 28 сәуiрдегi N 391 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 13, 109-құжат) 1, 2-тармақтарының күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 16 сәуірдегi
N 440 қаулысымен
бекiтiлген
Көлiкте қауiпсiздiктi және терроризмге қарсы іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы
ЕРЕЖЕ <*>
Ескерту. Тақырыбы өзгертілді - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .
Осы Ереже Көлiкте қауіпсiздiктi және терроризмге қарсы іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету жөнiндегi үйлестiру кеңесi қызметiнің мiндеттерiн, функцияларын, құқықтық және ұйымдық негiздерiн анықтайды. <*>
Ескерту. Кіріспе толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .
1. Жалпы ережелер
1. Көлiкте қауiпсiздiктi және терроризмге қарсы іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету жөнiндегi үйлестiру кеңесi (бұдан әрi - Үйлестiру кеңесi) Қазақстан Республикасының көлiк қызметiне заңсыз араласу әрекеттерiн тиiмдi алдын алу, жолаушылар мен жүктердi тасымалдау қауiпсiздiгiн және терроризмге қарсы іс-қимыл жасауды ұйымдастыруды, көлiкте қауiпсiздiктi қамтамасыз ететiн мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдарды үйлестіру және олардың өзара iс-қимылдарын қамтамасыз ету мақсатында құрылған. <*>
Ескерту. 1-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .

Об утверждении Положения о Координационном совете по обеспечению безопасности и противодействия терроризму на транспорте
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2002 года N 440. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2009 года N 1586
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.10.2009 N 1586.
Сноска. Заголовок с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .
В целях повышения эффективности обеспечения безопасной работы транспортного комплекса и противодействия терроризму, предупреждения незаконных актов вмешательства в деятельность транспорта Правительство Республики Казахстан постановляет: <*>
Сноска. Преамбула с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .
1. Утвердить прилагаемое Положение о Координационном совете по обеспечению безопасности и противодействия терроризму на транспорте. <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .
2. Признать утратившими силу пункты 1, 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 1998 года N 391   "Вопросы обеспечения безопасности На транспорте" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 13, ст. 109).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 апреля 2002 года N 440
Положение
о Координационном совете по обеспечению
безопасности и противодействия терроризму на транспорте <*>
Сноска. Заголовок с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .
Настоящее Положение определяет задачи, функции, правовые и организационные основы деятельности Координационного совета по обеспечению безопасности и противодействия терроризму на транспорте. <*>
Сноска. Преамбула с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .
1. Общие положения
1. Координационный совет по обеспечению безопасности и противодействия терроризму на транспорте (далее - Координационный совет) образован в целях эффективного предупреждения незаконных актов вмешательства в деятельность транспорта Республики Казахстан, обеспечения безопасности и противодействия терроризму перевозок пассажиров и грузов организации противодействия терроризму, координации и взаимодействия государственных органов и иных организаций, обеспечивающих безопасность на транспорте. <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .

2. Үйлестiру кеңесi Қазақстан Республикасы Үкiметiнің жанындағы консультативтiк-кеңесші орган болып табылады.
3. Үйлестiру кеңесi өз қызметiн Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Үйлестiру кеңесінің негiзгi мiндетi, функциялары және құқықтары
4. Көлiкте қауiпсiздiктi қамтамасыз ету және терроризмді болдырмау мәселелерi бойынша ұсынымдар мен шешiмдердi дайындау Үйлестiру кеңесiнің негiзгi мiндетi болып табылады. <*>
Ескерту. 4-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .
5. Үйлестiру кеңесiнің функциялары:
1) көлiктегi қауiпсiздiктiң жай-күйiн талдау және көлiкте қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi мемлекеттiк, салалық және аймақтық бағдарламалар мен iс-шараларды әзiрлеуге және iске асыруға жәрдемдесу;
2) жолаушылар мен жүктердi тасымалдау қауiпсiздiгін қамтамасыз ету, көлiк қызметiне заңсыз араласу әрекеттерiнің алдын алу, оларды анықтау және тыю жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу.
3) көлiктегi қауiпсiздiк және терроризмге қарсы iс-қимыл жасау саласындағы ахуалды және проблемаларды талдау, оларды тиiмдi шешу жөніндегi iс-шараларды әзiрлеу; <*>
4) Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық кесімдерінің , халықаралық шарттар мен келiсiмдердің негiзінде көлiкте террористiк актiлердi болдырмау және олардың алдын алу жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу; <*>
5) қару-жарақ , оқ-дәрi, радиоактивтi , жарылғыш, есiрткi және психотроптық заттарды, жалпы алғанда қауiптi жүктердi көліктің   барлық түрлерiмен   тасымалдау кезінде, оның iшінде олардың заңсыз жылжу жағдайлары бойынша заңнамамен қауiпсiздiктің талап етiлетін деңгейiн қамтамасыз ететiн құқықтық және экономикалық тетiктер бойынша ұсынымдарды әзiрлеу. <*>
Ескерту. 5-тармақ 3,4,5-тармақшалармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .
6. Үйлестiру кеңесiнiң мынаған құқығы бар:
1) көлiкте қауіпсiздiктiң жай-күйiн арттыру жөнiндегi жұмыстар жоспарлары мен шараларды бекiту және түзету жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
2) белгiленген тәртiппен мемлекеттік органдар мен ұйымдардан көлiкте қауiпсiздiктi қамтамасыз ету және терроризмнің алдын алу мәселелерi бойынша олардың қызметiн көрсететiн қажеттi ақпарат сұрату; <*>
3) көлiкте қауiпсiздiктi арттыру мәселелерi бойынша заңнамалық және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын, сондай-ақ ынтымақтастық туралы халықаралық шарттарды әзiрлеуге заңнамада белгiленген тәртіппен қатысу;
4) өзiнiң мәжiлiстерiнде Yйлестiру кеңесi мүшелерiнiң және қызметтерi көлiкте қауiпсiздiктi қамтамасыз етумен байланысты ұйымдардың жауапты өкiлдерiнің баяндамалары мен есептерiн тыңдау;

2. Координационный совет является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. Координационный совет осуществляет свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Основная задача, функции и права Координационного совета
4. Основной задачей Координационного совета является подготовка рекомендаций и предложений по вопросам обеспечения безопасности и предотвращения терроризма на транспорте. <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .
5. Функциями Координационного совета являются:
1) анализ состояния безопасности на транспорте и содействие в разработке и реализации государственных, отраслевых и региональных программ и мероприятий по обеспечению безопасности на транспорте;
2) выработка предложений по обеспечению безопасности перевозок пассажиров и грузов, предупреждению, выявлению и пресечению незаконных актов вмешательства в деятельность транспорта;
3) анализ ситуации и проблем в области безопасности и противодействия терроризму на транспорте, разработка мероприятий по их эффективному решению;
4) выработка предложений по предотвращению и предупреждению террористических актов на транспорте на основе нормативных правовых актов Республики Казахстан, международных договоров и соглашений;
5) выработка рекомендаций по правовым и экономическим механизмам, обеспечивающим требуемый законодательством уровень безопасности при перевозке оружия , боеприпасов, радиоактивных , взрывчатых, наркотических и психотропных веществ, в целом опасных   грузов   всеми видами транспорта , в том числе и по случаям их незаконного перемещения.
6. Координационный совет имеет право:
1) разрабатывать предложения по утверждению и корректировке планов работ и мер по повышению состояния безопасности и предупреждению терроризма на транспорте;
2) запрашивать в установленном порядке у государственных органов и организаций необходимую информацию, отражающую их деятельность по вопросам обеспечения безопасности и предупреждению терроризма на транспорте;
3) в установленном законодательством порядке участвовать в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, а также международных договоров о сотрудничестве по вопросам повышения безопасности и предупреждению терроризма на транспорте;
4) заслушивать на своих заседаниях доклады и отчеты членов Координационного совета и ответственных представителей организаций, деятельность которых связана с обеспечением безопасности и предупреждению терроризма на транспорте;

5) көлiкте қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге қатысты мәселелер бойынша материалдарды дайындауға қатысу үшiн мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың басшылармен келiсе отырып, бiлiктi мамандарды тарту;
6) Үйлестiру кеңесiнiң қарауына жатқызылған мәселелердi әзiрлеу үшiн ғылыми-зерттеу ұйымдарын тарту.
Ескерту. 6-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .
3. Үйлестiру кеңесiнiң қызметiн ұйымдастыру
7. Үйлестiру кеңесiнiң құрамы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары мен мүдделi ұйымдарының өкiлдерiнен құралады және оны Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
8. Yйлестiру кеңесiнiң қызметiн Yйлестiру кеңесiнің мәжілiстерiнде төрағалық ететiн, оның жұмыс жоспарын бекiтетiн және Yйлестiру кеңесi қызметiнің нәтижелеріне жауапты болатын оның төрағасы басқарады. <*>
Yйлестiру кеңесiнің жұмысы екi бағыт бойынша жүргiзiледi:
1) көлiктегi пайдалану қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету;
2) көлiктегi терроризмге қарсы iс-қимыл жасау және оның алдын алу.
Yйлестiру кеңесінің мәжiлiстерiне сұрақтар дайындау, жұмыс бағыттары бойынша ұйымдық мәселелердi шешу Үйлестiру кеңесінің жұмысына жауапты жұмыс органдарына, тиiсiнше: Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне (келiсiм бойынша) жүктеледi.
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрi Үйлестiру кеңесiнiң төрағасы болып табылады. <*>
Ескерту. 8-тармақ өзгертілді - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .
9. Үйлестiру кеңесi өзiнiң жұмысын Үйлестiру кеңесiнiң мүшелерiмен келiсiлген және төрағасы бекiткен жоспарға сәйкес жүргiзедi.
10. Үйлестiру кеңесiнiң мәжiлiстерi қажеттiлiгiне қарай, бiрақ тоқсанына кемiнде бiр рет өткiзiледi және оған Үйлестiру кеңесi мүшелерінің жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысса, құқылы деп саналады.
11. Үйлестiру кеңесiнің шешiмдерi Үйлестiру кеңесi мүшелерiнiң жалпы санының жай көпшілiк даусымен қабылданады. Үйлестiру кеңесi мүшелерінің дауыстары тең болған жағдайда Төрағаның дауысы шешушi болып табылады.
Шешiмдер хаттамамен ресiмделедi және ұсынымдық сипатта болады.
12. Үйлестiру кеңесiнiң жұмысын ұйымдық-техникалық қамтамасыз етудi Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi мен Ұлттық қауіпсіздік комитеті жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 12-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.23. N 728 қаулысымен .

5) привлекать по согласованию с руководителями государственных органов и организаций квалифицированных специалистов для участия в подготовке материалов по вопросам, касающимся обеспечения безопасности и предупреждению терроризма на транспорте;
6) привлекать научно-исследовательские организации для разработки вопросов, относящихся к ведению Координационного совета. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .
3. Организация деятельности Координационного совета
7. Состав Координационного совета формируется из представителей государственных органов и заинтересованных организаций Республики Казахстан и утверждается Правительством Республики Казахстан.
8. Деятельностью Координационного совета руководит его председатель, который председательствует на заседаниях Координационного совета, утверждает план его работы и несет ответственность за результаты деятельности Координационного совета.
Работа Координационного совета ведется по двум направлениям:
1) обеспечение безопасной эксплуатации на транспорте;
2) противодействие и предупреждение терроризма на транспорте.
Подготовка вопросов на заседания Координационного совета, решение организационных вопросов по направлениям работы возлагаются на рабочие органы Координационного совета, ответственные за работу, соответственно: Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию).
Председателем Координационного совета является Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 8 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .
9. Координационный совет проводит свою работу в соответствии с планом, согласованным членами Координационного совета и утвержденным председателем.
10. Заседания Координационного совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал и считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Координационного совета.
11. Решения Координационного совета принимаются простым большинством голосов от общего количества членов Координационного совета. При равенстве голосов членов Координационного совета голос Председателя является решающим.
Решения оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
12. Организационно-техническое обеспечение работы Координационного совета осуществляет Министерство транспорта и коммуникаций и Комитет национальной безопасности Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 12 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2003 года N 728 .

4. Үйлестіру кеңесінің қызметін тоқтату
13. Үйлестіру кеңесі қызметінің тоқтатылуына мыналар негіз болып табылады:
1) Үйлестіру кеңесіне жүктелген міндеттердің орындалуы;
2) бұрын Үйлестіру кеңесіне жүктелген міндеттерді жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың немесе өзге консультативтік-кеңесші органның құрылуы;
3) Үйлестіру кеңесі міндетінің орындалуы мүмкін болмайтын не оның орындалуы орынсыз болатын өзге де жағдайлар.

4. Прекращение деятельности Координационного совета
13. Основаниями прекращения деятельности Координационного совета служат:
1) выполнение задачи, возложенной на Координационный совет;
2) создание государственных органов или иного консультативно-совещательного органа, осуществляющего задачи, которые ранее были возложены на Координационный совет;
3) иные обстоятельства, которые делают задачу Координационного совета невыполнимой либо ее исполнение нецелесообразным.