"2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес:
кiрiстер бойынша - 847823861 мың теңге сомасында;
алынған ресми трансферттер бойынша - 69870048 мың теңге;
кредиттердi қайтару бойынша - 16612646 мың теңге;
шығындар бойынша - 977897923 мың теңге;
кредиттер бойынша - 49071632 мың теңге;
республикалық бюджет тапшылығының шектi мөлшерi - 92663000 мың теңге, немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң болжамды көлемiне 1,8 процент болатын 2004 жылға арналған республикалық бюджет атқаруға қабылдансын. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 694  қаулысымен .
2. Қoca берiлiп отырған 2-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобаларды iске асыруға бағытталған 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк даму бағдарламаларының тiзбесi бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi:
1) 2004 жылғы 17 ақпанға дейiнгi мерзiмде "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2004-2006 жылдарға арналған индикативтiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926  қаулысына  мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар мен инвестициялық жобалар тiзбелерiн нақтылау бөлiгiнде өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы шешiмнiң жобасын заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
2) 2004 жылғы 1 ақпанға дейiнгi мерзiмде республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеудi және оларға сараптамалар жүргiзудi қаржыландыру тәртiбiн бекiту туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
3) 2004 жылғы 1 наурызға дейiнгi мерзiмде техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу және оларға сараптамалар жүргiзу республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын республикалық инвестициялық жобалардың тiзбесiн бекiту туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
4) 2004 жылғы 15 қаңтарға дейiнгi мерзiмде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне шағын қалаларды, соның iшiнде экономикасы күйзелiске ұшыраған қалаларды дамытуға қаражат бөлу туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi 2003 жылғы 20 желтоқсанға дейiнгi мерзiмде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне полицияның учаскелiк инспекторларының ақшалай ризығын ұлғайтуға және оларды материалдық-техникалық жарақтандыруға қаражат бөлу туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.

О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к исполнению республиканский бюджет на 2004 год по:
доходам в сумме 847 823 861 тысячи тенге;
полученным официальным трансфертам - 69 870 048 тысяч тенге;
возврату кредитов - 16 612 646 тысячи тенге;
затратам - 977 897 923 тысячи тенге;
кредитам - 49 071 632 тысяч тенге;
с предельным размером дефицита республиканского бюджета - 92663000 тысяч тенге, или 1,8 процента к прогнозируемому объему валового внутреннего продукта страны согласно приложению 1.  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 694 .
2. Утвердить прилагаемый перечень республиканских бюджетных программ развития на 2004 год, направленных на реализацию инвестиционных проектов, согласно приложению 2.
3. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан:
1) в срок до 17 февраля 2004 года в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения о внесении изменений и дополнений в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926 "Об Индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы" в части уточнения перечней государственных и отраслевых (секторальных) программ и инвестиционных проектов;
2) в срок до 1 февраля 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения об утверждении порядка финансирования разработки и проведения экспертиз технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов;
3) в срок до 1 марта 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения об утверждении перечня республиканских инвестиционных проектов, разработка и проведение экспертиз технико-экономических обоснований которых осуществляются за счет средств республиканского бюджета;
4) в срок до 15 января 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения о распределении средств областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие малых городов, в том числе с депрессивной экономикой.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в срок до 20 декабря 2003 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения о распределении средств областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение денежного довольствия и материально-техническое оснащение участковых инспекторов полиции.

5. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi:
1) мыналарға:
су берумен байланысты емес республикалық су шаруашылығы объектiлерiн пайдалануға;
шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтiк құрылыстардың апатты учаскелерiн күрделi жөндеу мен қалпына келтiруге бағытталған қаражатты бөлу туралы шешiмдi әзiрлесiн және бекiтсiн;
2) 2004 жылғы 1 ақпанға дейiнгi мерзiмде:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеу;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеу;
өндiрiлетiн ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға қаражат төлеу;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су жеткiзу жөнiнде көрсетiлетiн қызметтер құнын субсидиялау;
екiншi деңгейдегi банкiлер ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау;
ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлерi мен топтарының тектiк қорын сақтау мен қалпына келтiруге қаражат төлеу;
астықты және оны сақтау мен тасымалдау жөнiндегi қызметтер көрсетудi мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыру және жүргiзу; <*>
республика меншiгiне жататын ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен алынатын ауыз суды беру бойынша қызметтер көрсету құнын субсидиялау;
көктемгi егiс және жиын-терiм жұмыстарын жүргiзудi ұйымдастыруға жергiлiктi атқарушы органдарға кредит беру;
сондай-ақ, сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу тәртiбiн де көздейтiн лизингтiк негiзде ауыл шаруашылығы техникасымен қамтамасыз етуге кредит беру;
ауылдық кредиттiк серiктестiктерi жүйесi арқылы ауыл шаруашылығы өндiрiсiне кредит беру;
сондай-ақ, сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу тәртiбiн көздейтiн ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi кәсiпорындар үшiн жабдықтар лизингiне кредит беру ережелерiн әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
мал шаруашылығы өнiмiн мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыру және жүргiзу; <*>
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.03.27. N 371  қаулысымен .
6. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы, Бiлiм және ғылым, Денсаулық сақтау министрлiктерi Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiмен келiсiм бойынша 2004 жылғы 1 ақпанға дейiнгi мерзiмде 2-қосымшаға сәйкес заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген, ауыз сумен қамтамасыз ету, гидротехникалық құрылыстар, бiлiм беру және денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және қайта жөндеуге бағытталған инвестициялық жобалар бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды бекiту туралы шешiмдердi бекітсін.

5. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) разработать и утвердить решения о распределении средств, направленных на:
эксплуатацию республиканских водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды;
капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений;
2) в срок до 1 февраля 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан Правила:
выплаты средств на поддержку развития семеноводства;
выплаты средств на поддержку развития племенного животноводства;
выплаты средств на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
субсидирования стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств;
выплаты средств на сохранение и восстановление генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных;
организации и проведения государственных закупок зерна и услуг по его хранению и перевозке
субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, находящимися в республиканской собственности;
кредитования местных исполнительных органов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ;
кредитования обеспечения сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе, предусматривающие также порядок возмещения ставки вознаграждения (интереса);
кредитования сельскохозяйственного производства через систему сельских кредитных товариществ;
кредитования лизинга оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции, предусматривающие также порядок возмещения ставки вознаграждения (интереса);
организации и проведения государственных закупок животноводческой продукции.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 марта 2004 г.  N 371  .
6. Министерствам сельского хозяйства, образования и науки, здравоохранения Республики Казахстан по согласованию с Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан в срок до 1 февраля 2004 года утвердить решения о закреплении утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документации по инвестиционным проектам согласно приложению 2, направленным на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения, гидротехнических сооружений, образования и здравоохранения.

7. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi:
1) 2004 жылғы 15 қаңтарға дейiнгi мерзiмде "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының теңгерiмiнен берiлген жалпы білiм беру оқу орындарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге 2004 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне қаражат бөлу туралы шешiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
2) заңнамада белгiленген тәртiппен 2004 жылғы 1 шiлдеге дейiнгi мерзiмде "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы бекiткен нысан бойынша жасалған әскери тасымалдар жөнiндегi оның шығындарын өтеу жөнiндегi кредиторлық берешек тiзiлiмiнiң негiзiнде 024 "Мемлекетаралық әскери тасымалдар жөнiндегi өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау" республикалық бюджеттiк бағдарламасы бойынша "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңда көзделген қаражат шегiнде "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының алдындағы кредиторлық берешектi өтесiн. "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының есеп шотына қаражат аудару үшiн "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамына мемлекеттiк қайта тiркеу туралы куәлiктердің, дебиторлық берешектi толығымен жазып есептi қаржы жылының бухгалтерлiк теңгерiмi мен айналым теңгерiмiнiң, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржылық бақылау комитетiнiң "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны көрсеткен мемлекетаралық әскери тасымалдар жөнiндегi қызметтер көрсетуiнiң құнын тексеру актiлерiнiң және Қазақстан Республикасының аумағы бойынша мемлекетаралық әскери тасымалдарды жүзеге асыруды растайтын "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны мен Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi арасындағы салыстыру актiлерiнiң көшiрмелерiн қоса бере отырып, "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының әскери тасымалдар шығындарын өтеу жөнiндегi кредиторлық берешектiң тiзiлiмiн жасасын. <*>
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.06.15. N 653  қаулысымен .
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) 2004 жылғы 1 шiлдеге дейiнгi мерзiмде "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  45-бабына  сәйкес ұйымдар тiзбесi мен берешек көлемiн айқындау туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;

7. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
1) в срок до 15 января 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты решений о распределении средств областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год на обеспечение функционирования общеобразовательных учебных заведений, переданных с баланса закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казахстан темiр жолы";
2) в установленном законодательством порядке в срок до 1 июля 2004 года на основании реестра кредиторской задолженности по возмещению затрат акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" по воинским перевозкам, составленного по форме, утвержденной им, погасить кредиторскую задолженность перед акционерным обществом "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" в пределах средств, предусмотренных в  Законе  "О республиканском бюджете на 2004 год" по республиканской бюджетной программе 024 "Выполнение обязательств прошлых лет по межгосударственным воинским перевозкам". Для перечисления средств на расчетный счет акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" составить реестр кредиторской задолженности по возмещению затрат акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" по воинским перевозкам с приложением копий свидетельств о государственной перерегистрации Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" в акционерное общество "Национальная компания "Казакстан темiр жолы", бухгалтерского баланса и оборотного баланса за отчетный финансовый год с расшифровкой дебиторской задолженности, акта проверки Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан стоимости оказанных Республиканскому государственному предприятию "Казакстан темiр жолы" услуг по межгосударственным воинским перевозкам и актов сверок между Республиканским государственным предприятием "Казакстан темiр жолы" и Министерством внутренних дел Республики Казахстан, подтверждающих осуществление межгосударственных воинских перевозок по территории Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 7 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2004 года  N 653 .
8. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в срок до 1 июля 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения об определении перечня организаций и объемов задолженности в соответствии со статьей 45  Закона  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год";

2) ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 25 күнiне дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне инвестициялық жобалар бөлiнiсiнде 2-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттiк даму бағдарламаларының атқарылуы туралы ақпарат ұсынып отырсын.
9. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгі 2004 жылғы 15 қаңтарға дейiнгi мерзiмде 2004 жылға арналған республикалық бюджетте:
1) мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының үлгi штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге;
2) жаңадан iске қосылатын бiлiм беру объектiлерiн ұстауға;
3) патронат тәрбиешiлерге берiлген баланы (балаларды) асырауға арналған ақшалай қаражат төлеуге;
4) жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында оқитын, есту және көру қабiлетi бұзылған мүгедек балаларды сурдо- және тифлоқұралдармен қамтамасыз етуге көзделген мақсатты трансферттердi Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн тәртiпке және тiзбеге сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
10. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен бiрлесiп, 2004 жылғы 15 қаңтарға дейiнгi мерзiмде 2004 жылға арналған республикалық бюджетте орта кәсiптiк оқу орындарында жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде оқитын студенттер стипендияларының мөлшерiн ұлғайтуға көзделген қаражатты облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
11. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi 2004 жылғы 15 қаңтарға дейiнгi мерзiмде 2004 жылға арналған республикалық бюджетте жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға көзделген қаражатты облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
11-1. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi екi апта мерзiмде мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерiн салуға мақсатты инвестициялық трансферттердiң бөлiнуi және оларды облыстық бюджеттердiң, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiнiң пайдалану тәртiбi туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн. <*>
Ескерту. 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 694  қаулысымен .

2) ежемесячно, в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным, представлять в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан информацию об исполнении республиканских бюджетных программ развития согласно приложению 2 в разрезе инвестиционных проектов.
9. Министерству образования и науки Республики Казахстан в срок до 15 января 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения о распределении областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы целевых трансфертов, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год:
1) на обеспечение содержания типовых штатов государственных организаций образования;
2) на содержание вновь вводимых объектов образования;
3) на выплату денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного (переданных) патронатным воспитателям;
4) на обеспечение, сурдо- и тифлосредствами детей-инвалидов с нарушениями слуха и зрения, обучающихся в специализированных организациях образования, финансируемых из местного бюджета, согласно порядку и перечню, утверждаемым Правительством Республики Казахстан.
10. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан в срок до 15 января 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения о распределении областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год, на увеличение размера стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
11. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в срок до 15 января 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения о распределении областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год, на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения.
11-1. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан в двухнедельный срок разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения о распределении и порядке использования целевых инвестиционных трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда.  <*>
Сноска. Постановление дополнено новым пунктом 11-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 694 .

11-2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiмен бiрлесiп екi апта мерзiмде Тұрғын үй саясатын iске асыру шеңберiнде тұрғын үй салу үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға нөлдiк сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша кредит беру ережесiн әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.<*>
Ескерту. 11-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 694  қаулысымен .
12. Жергiлiктi атқарушы органдар тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн көрсетуге арналған қосымша шығыстардың қаражатын мынадай мақсаттарға бағыттасын:
1) заңнамаға сәйкес амбулаториялық емделу кезiнде онкологиялық, психоневрологиялық, жұқпалы, терi-венерологиялық аурулармен, туберкулезбен (республикалық бюджет қаражаты есебiнен сатып алынатын туберкулезге қарсы препараттарды қоспағанда), алкоголизммен, нашақорлықпен ауыратындарды, терапевтiк және хирургиялық аурулармен ауыратын балаларды, сондай-ақ бiр жасқа дейiнгi балаларды дәрiмен қамтамасыз ету;
2) гемофилиямен ауыратын балаларды қан ұйыту факторларымен қамтамасыз ету;
3) жүктi әйелдердi жатыр iшiндегi инфекциясына, шарананың өсiп жетiлуiндегi туабiттi ауытқуларына, жыныстық жолмен берiлетiн инфекцияларға тексерудi қамтамасыз ету;
4) тұрақты көмек көрсететiн ауылдық денсаулық сақтау ұйымдарында ауруларды дәрi-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету;
5) жалпы бiлiм беретiн мектептердiң 9-10 сыныптарының оқушылары және кәсiптiк мектептер мен колледждерде оқитын жастардың есiрткi және психотроптық заттарды пайдалануы мәнiне зерттеу жүргізу;
6) онкодиспансерлердi қуық асты безiнiң обырын ерте диагностикалауға арналған жабдықтармен жарақтандыру.
13. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi (келiсiм бойынша) 2004 жылғы 1 наурызға дейiнгi мерзiмде Астана қаласында орталық мемлекеттiк органдардың және мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерi үшiн тұрғын үй салуға және сатып алуға үлестiк қатысуға бөлiнетiн қаражатты пайдалану туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
14. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық резервтep жөнiндегi агенттiгi 2004 жылғы 1 ақпанға дейiнгi мерзiмде Мемлекеттiк материалдық резервтiң дизель отынының нормативтен тыс қорын сатып алу ережесiн бекiту туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
15. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы (келiсiм бойынша) 2004 жылғы 1 наурызға дейiнгi мерзiмде 009 "Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркін жаңарту" деген республикалық бюджеттiк бағдарламаны iске асыру мақсатында мемлекеттiк органдардың тiзбесi мен сатып алынатын техниканың санын бекiту туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.

11-2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан в двухнедельный срок разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан Правила кредитования местных исполнительных органов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) для строительства жилья в рамках  реализации жилищной политики.  <*>
Сноска. Постановление дополнено новым пунктом 11-2 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 694 .
12. Местным исполнительным органам дополнительные средства расходов на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи направить на следующие цели:
1) лекарственное обеспечение больных онкологическими, психоневрологическими, инфекционными, дерматовенерологическими заболеваниями, туберкулезом (за исключением противотуберкулезных препаратов, приобретаемых за счет средств республиканского бюджета), алкоголизмом, наркоманией, детей больных терапевтическими и хирургическими заболеваниями, а также детей до одного года при амбулаторном лечении в соответствии с законодательством;
2) обеспечение факторами свертывания крови детей, больных гемофилией;
3) обследование беременных на внутриутробные инфекции, врожденные аномалии развития плода, инфекции, передаваемые половым путем;
4) обеспечение лекарственными средствами больных в сельских организациях здравоохранения, оказывающих стационарную помощь;
5) проведение исследования на предмет потребления наркотических и психотропных веществ учащимися 9-10 классов общеобразовательных школ и обучающейся молодежи в профессиональных школах и колледжах;
6) оснащение онкодиспансеров оборудованием для ранней диагностики рака предстательной железы.
13. Агентству Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию) в срок до 1 марта 2004 года разработать порядок и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения об использовании средств, выделяемых на долевое участие в строительстве и приобретение жилья для работников центральных государственных органов и государственных учреждений в городе Астане.
14. Агентству Республики Казахстан по государственным материальным резервам в срок до 1 февраля 2004 года разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения об утверждении Правил закупа сверхнормативных запасов дизельного топлива государственного материального резерва.
15. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в срок до 1 марта 2004 года в целях реализации республиканской бюджетной программы 009 "Обновление парка автомашин для государственных органов" разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения об утверждении перечня государственных органов и количества приобретаемой техники.

16. Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Қостанай және Павлодар облыстарының әкiмдерi 2004 жылғы 1 ақпанға дейiнгi мерзiмде тиiстi келiсiмдердi жасаса отырып, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, заңнамада белгiленген тәртiппен "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  21-бабына  сәйкес борышты өтеудi қамтамасыз етсiн.
17. Жергiлiктi атқарушы органдар 2004 жылғы 1 ақпанға дейiнгi мерзiмде 2-қосымшада көзделген бiлiм беру және денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және қайта жөндеуге арналған конкурстық рәсiмдердi заңнамада белгiленген тәртiппен жариялауды қамтамасыз етсiн.
18. Алматы қаласының әкiмi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, Бiлiм және ғылым, Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiктерiмен келiсiм бойынша 2004 жылғы 15 наурызға дейiнгi мерзiмде республикалық бюджеттен Алматы қаласының денсаулық сақтау және бiлiм беру объектiлерiн сейсмикалық күшейту үшiн көзделген қаражатты бөлу туралы шешiмдердi бекiтсiн.
19. Орталық атқарушы органдар Қазақстан Республикасының Үкiметiне 2004 жылғы 1 ақпанға дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру туралы ұсыныстар енгiзсiн.
20. Құпия.
21. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1260 қаулысына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының
2004 жылға арналған республикалық бюджеті
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.04.10. N 402  қаулысымен .(бұл өзгеріс 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді)
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.05.24. N 574   қаулысымен .
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 694  қаулысымен .
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 шілдедегі  N 806 , 2004 жылғы 2 тамыздағы  N 813 , 2004 жылғы 11 тамыздағы  N 837 , 2004.10.14. N  1051 ,
2004.11.30. N  1242 , 2004.12.20. N  1331 , 2004.12.24. N  1366 1369 қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының
2004 жылға арналған республикалық бюджеті
___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                         Сомасы,
Сыныбы                                                мың теңге
Ішкi сыныбы
Ерекшелiгi
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
Түсімдер                                       934306555
І. Кірістер                                  847823861

16. Акимам Актюбинской, Западно-Казахстанской, Костанайской и Павлодарской областей совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить погашение долга в соответствии со статьей 21  Закона  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", заключив в срок до 1 февраля 2004 года соответствующие соглашения.
17. Местным исполнительным органам в срок до 1 февраля 2004 года обеспечить объявление в установленном законодательством порядке конкурсных процедур на строительство и реконструкцию объектов образования и здравоохранения, предусмотренных в приложении 2.
18. Акиму города Алматы по согласованию с министерствами здравоохранения, образования и науки, экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан в срок до 15 марта 2004 года утвердить решения о распределении средств из республиканского бюджета, предусмотренных для сейсмоусиления объектов здравоохранения и образования города Алматы.
19. Центральным исполнительным органам в срок до 1 февраля 2004 года внести в Правительство Республики Казахстан предложения о приведении в соответствие с настоящим постановлением ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан.
20. Секретно.
21. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2003 года N 1260
Республиканский бюджет Республики Казахстан на 2004 год  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 апреля 2004 г.  N 403  (вступает в силу с 1 января 2004 г.); от 24 мая 2004 г.  N 574 ; в новой редакции - от 23 июня 2004 года  N 694  ; от 30 июля 2004 г.  N 806   ; от 2 августа 2004 г.  N 813  ; от 11 августа 2004 г.  N 837  ; от
14 октября 2004 г.  N 1051  ; от 30 ноября 2004 г.  N 1242  ; от 20 декабря 2004 г.  N 1331 ; от 24 декабря 2004 года  N 1366 ; от 24 декабря 2004 года  N 1369
____________________________________________________________________
Категория       |                                    |
Класс         |           Наименование             |  Сумма,
Подкласс   |                                    |тыс. тенге
Специфика|                                    |
-------------------------------------------------------------------
1       |                 2                  |    3
-------------------------------------------------------------------
Поступления                              934306555
I. Доходы                                847823861

1         Салық түсiмдері                                763504877
01     Табыс салығы                                   331858815
1     Корпоративтік табыс салығы                     331858815
01  Резидент заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтiк табыс салығы                     219105185
02  Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын        13390932
корпоративтiк табыс салығы
03  Резидент заңды тұлғалардан алынатын, төлем       3357126
көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс салығы
04  Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын,       23579616
төлем көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс
салығы
05  Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілеген    53283956
тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдары - заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс
салығы
06  Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген      383000
тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдарының
төлем көзiнен ұсталатын, резидент заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс
салығы
07  Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген    18759000
тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдарының
төлем көзiнен ұсталатын, резидент емес заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс
салығы
05     Тауарларға, жұмыстарға және қызметтер      382506345
көрсетуге салынатын iшкi салықтар
1     Қосылған құн салығы                             249515551
01  Қазақстан Республикасының аумағында             56486609
өндiрiлген тауарларға, орындалған
жұмыстарға және көрсетiлген қызметтерге
салынатын қосылған құн салығы
02  Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын     109468712
және импортталатын тауарларға салынатын
қосылған құн салығынан басқа, Қазақстан
Республикасының аумағына импортталатын
тауарларға салынатын қосылған құн салығы
04  Резидент емес үшiн қосылған құн салығы          14950604
05  Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын      65402110
және импортталатын тауарларға салынатын
қосылған құн салығы
06  Ресей Федерациясы аумағынан шығарылатын және    2054681
импортталатын тауарларға салынатын қосылған
құн салығынан басқа, Қазақстан Республикасы
аумағына импортталатын тауарлардың кедендiк
құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесін.
де жете есептелген қосылған құн салығы
07  Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын       1152835
және импортталатын тауарлардың кедендiк
құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген қосылған
құн салығы

1                Налоговые поступления                    763504877
01             Подоходный налог                         331858815
1           Корпоративный подоходный налог           331858815
01        Корпоративный подоходный налог с
юридических лиц-резидентов               219105185
02        Корпоративный подоходный налог с
юридических лиц-нерезидентов              13390932
03        Корпоративный подоходный налог
с юридических лиц-резидентов,
удерживаемый у источника выплаты           3357126
04        Корпоративный подоходный налог с
юридических лиц-нерезидентов,
удерживаемый у источника выплаты          23579616
05        Корпоративный подоходный налог с
юридических лиц-организаций сырьевого
сектора по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан       53283956
06        Корпоративный подоходный налог с
юридических лиц-резидентов,
удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора по
перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан         383000
07        Корпоративный подоходный налог с
юридических лиц-нерезидентов,
удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора по
перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан       18759000
05             Внутренние налоги на товары, работы
и услуги                                 382506345
1           Налог на добавленную стоимость           249515551
01        Налог на добавленную стоимость на
произведенные товары, выполненные
работы и оказанные услуги на
территории Республики Казахстан           56486609
02        Налог на добавленную стоимость на
товары, импортируемые на территорию
Республики Казахстан, кроме налога
на добавленную стоимость на товары,
происходящие и импортируемые с
территории Российской Федерации          109468712
04        Налог на добавленную стоимость за
нерезидента                               14950604
05        Налог на добавленную стоимость на
товары, происходящие и импортируемые
с территории Российской Федерации         65402110
06        Налог на добавленную стоимость,
доначисленный в результате проведения
независимой экспертизы таможенной
стоимости товаров, импортируемых на
территорию Республики Казахстан,
кроме налога на добавленную стоимость
на товары, происходящие и
импортируемые с территории Российской
Федерации                                  2054681
07        Налог на добавленную стоимость,
доначисленный в результате проведения
независимой экспертизы таможенной
стоимости товаров, происходящих и
импортируемых с территории Российской
Федерации                                  1152835

2      Акциздер                                          8070527
29  Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген,
газ конденсатын қоса алғанда, шикі мұнай          716497
41  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       45000
латын спирттiң барлық түрi
42  Қазақстан Республикасының аумағына                208944
импортталатын арақ
43  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       36910
латын күшті ликер-арақ өнімдері және басқа да
күштi алкогольді сусындар
44  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       92796
латын шараптар
45  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       42715
латын коньяк
46  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.        1507
латын шампан шараптары
47  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.      878622
латын сыра
48  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.         705
латын, градусы аз ликер-арақ бұйымдары және
этил спиртінің көлемдік үлесі 12-ден 30
процентке дейінгі басқа да әлсіз алкогольді
ішімдіктер
49  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.        803
латын бекіре және албырт балықтардың уылдырығы
50  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.      336352
латын темекi бұйымдары
55  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.     1214496
латын жеңiл автомобильдер (мүгедектерге
арнайы арналған, қолмен басқарылатын
автомобильдерден басқа)
60  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.     4382238
латын бензин (авиациялықты қоспағанда)
81  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.      112942
латын жеңіл автомобильдердің (мүгедектерге
арнайы арналған, қолмен басқарылатын
автомобильдерден басқа) кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген акциздер
3     Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны     124513614
үшін түсетiн түсiмдер
02  Үстеме пайда салығы                              1260520
05  Бонустар                                         9570400
06  Роялти                                          86593806
08  Жасалған келiсiмшарттар бойынша өнiмді           1283976
бөлгендегі Қазақстан Республикасының үлесi
09  Радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем     4887042
10  Кеме қатынайтын су жолдарын пайдаланғаны           65315
үшiн төлем
11  Жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлем        152006
13  Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын         29819
табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшiн төлем
26  Шикiзат секторы ұйымдарынан (Қазақстан          12900906
Республикасының Үкiметi белгiлеген тiзбе
бойынша заңды тұлғалардан) түсетiн роялти
28  Шикiзат секторы ұйымдарының (Қазақстан           7769824
Республикасының Үкiметi белгiлеген тiзбе
бойынша заңды тұлғалардың) жасалған
келiсiмшарттар бойынша өнiмді бөлгендегі
Қазақстан Республикасының үлесі
4     Кәсiпкерлік және кәсiби қызметтi жүргiзгенi      406653
үшiн алынатын алымдар
06  Жергілікті маңызы бар ақылы мемлекеттік           283368
автомобиль жолдарымен жүргені үшін алынатын
алымнан басқа, Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүргенi
үшiн алынатын алым
12  Радиоэлектрондық құралдарды және жоғары            51307
жиiлiктi қондырғыларды мемлекеттік тіркеу
үшiн алым
13  Телевизиялық және радио хабарын тарататын          31234
ұйымдарға радиожиiлiк өрісін пайдалануға
рұқсат бергені үшін алым
15  Теңiз, өзен және шағын көлемдi кемелердi            6294
мемлекеттiк тiркеу үшiн алым
16  Дәрi-дәрмектердi мемлекеттiк тiркеу үшiн           22424
алым
17  Азаматтық әуе кемелерiн мемлекеттік тiркеу          1408
үшiн алым
19  Республикалық маңызы бар ортақ пайдаланудағы       10618
автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде
сыртқы (көрнекi) жарнамалар орналастырғаны
үшiн төлем
06     Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға   46891522
салынатын салықтар

2           Акцизы                                     8070527
29        Сырая нефть, включая газовый
конденсат, произведенная на
территории Республики Казахстан             716497
41        Все виды спирта, импортируемые на
территорию Республики Казахстан              45000
42        Водка, импортируемая на территорию
Республики Казахстан                        208944
43        Крепкие ликероводочные изделия и
прочие крепкоалкогольные напитки,
импортируемые на территорию
Республики Казахстан                         36910
44        Вина, импортируемые на территорию
Республики Казахстан                         92796
45        Коньяк, импортируемый на территорию
Республики Казахстан                         42715
46        Шампанские вина, импортируемые на
территорию Республики Казахстан               1507
47        Пиво, импортируемое на территорию
Республики Казахстан                        878622
48        Слабоградусные ликероводочные изделия
и прочие слабоалкогольные напитки с
объемной долей этилового спирта
от 12 до 30 процентов, импортируемые
на территорию Республики Казахстан             705
49        Икра осетровых и лососевых рыб,
импортируемая на территорию
Республики Казахстан                           803
50        Табачные изделия, импортируемые на
территорию Республики Казахстан             336352
55        Легковые автомобили (кроме
автомобилей с ручным управлением,
специально предназначенных для
инвалидов), импортируемые на
территорию Республики Казахстан            1214496
60        Бензин (за исключением авиационного),
импортируемый на территорию
Республики Казахстан                       4382238
81        Акцизы, доначисленные в результате
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости легковых
автомобилей (кроме автомобилей с
ручным управлением, специально
предназначенных для инвалидов),
импортируемых на территорию
Республики Казахстан                        112942
3           Поступления за использование
природных и других ресурсов              124513614
02        Налог на сверхприбыль                      1260520
05        Бонусы                                     9570400
06        Роялти                                    86593806
08        Доля Республики Казахстан по разделу
продукции по заключенным контрактам        1283976
09        Плата за использование
радиочастотного спектра                    4887042
10        Плата за пользование судоходными
водными путями                               65315
11        Плата за пользование животным миром         152006
13        Плата за использование особо
охраняемых природных территорий
республиканского значения                    29819
26        Роялти от организаций сырьевого
сектора (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан)                     12900906
28        Доля Республики Казахстан по разделу
продукции по заключенным контрактам
от организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан)                     7769824
4           Сборы за ведение предпринимательской
и профессиональной деятельности            406653
06        Сбор за проезд автотранспортных
средств по территории Республики
Казахстан, кроме сбора за проезд по
платным государственным автомобильным
дорогам местного значения                   283368
12        Сбор за государственную регистрацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств                    51307
13        Сбор за выдачу разрешения на
использование радиочастотного спектра
телевизионным и радиовещательным
организациям                                 31234
15        Сбор за государственную регистрацию
морских, речных и маломерных судов            6294
16        Сбор за государственную регистрацию
лекарственных средств                        22424
17        Сбор за государственную регистрацию
гражданских воздушных судов                   1408
19        Плата за размещение наружной
(визуальной) рекламы в полосе отвода
автомобильных дорог общего пользования
республиканского значения                    10618
06             Налоги на международную торговлю и
внешние операции                          46891522

1     Кеден төлемдерi                                  40938015
01  Кеден бажының бірыңғай ставкасын қолданумен     34524664
жеке тұлғалардан өндіріп алынатын әкелінетін
тауарларға салынатын кеден баждарын қоспағанда,
әкелiнетiн тауарларға салынатын кеден баждары
02  Әкетiлетiн тауарларға салынатын кеден баждары    5665469
03  Әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құнына            679542
тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген кедендiк баждар
04  Кеден бажының бірыңғай ставкасын енгізу            68340
нәтижесінде жеке тұлғалардан өндіріп алынатын
әкелінетін тауарларға салынатын кеден баждары
2     Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын    5953507
басқа да салықтар
01  Кедендік бақылауды және кедендік рәсімдерді      5953507
жүзеге асырудан түсетін түсімдер
07      Басқа да салықтар                              150012
1     Басқа да салықтар                                  150012
09  Республикалық бюджетке түсетiн басқа да           150012
салық түсiмдері
08     Заңдық мәндi іс-әрекеттердi жасағаны үшiн     2098183
және (немесе) оған уәкiлеттiгi бар мемлекеттiк
органдардың немесе лауазымды адамдардың
құжаттар бергенi үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
1     Мемлекеттiк баж                                   2098183
01  Консулдық алым                                   2092914
13  Апостиль қойғаны үшiн мемлекеттiк баж               5269
2         Салыққа жатпайтын түсiмдер                       74055890
01     Кәсiпкерлiк қызмет пен меншiктен түсетiн     54208467
кiрiстер
1     Ведомстволық кәсiпорындардың тауарлар мен         463874
қызметтердi пайдамен сатудан түсетiн iс
жүзiндегi пайдасы
01  Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар            463874
пайдасының үлесi
2     Заңды тұлғалардан және қаржы мекемелерiнен      50757010
түсетiн салыққа жатпайтын түсiмдер
01  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң          16500000
кiрiсiнен түсетiн түсiмдер
02  Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң депозиттерi    1500000
бойынша алынған сыйақылар (мүдделер)
03  Республикалық меншiк болып табылатын             3738564
акциялардың пакеттерiне дивидендтердің түсімі
04  Мемлекеттiң сыртқы заемдар қаражатын екiншi         5285
деңгейдегi банктер шоттарына орналастырудан
түсетін сыйақылар (мүдделер)
11  Жер қойнауы туралы ақпараттың пайдалануға         105911
берiлгенi үшiн ақы
26  Әскери полигондарды пайдаланғаны үшiн            3803250
жалгерлiк төлемнен түсетін түсiмдер
27  "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін
жалгерлік төлемнен түсетін түсімдер             24894000
28  Республикалық меншiк мүлкiн жалға беруден         210000
түсетiн түсiмдер
3     Кәсiпкерлік қызмет пен меншіктен түсетiн басқа   2987583
да кiрiстер
01  Ауыл шаруашылық және орман алқаптарын ауыл        400621
және орман шаруашылықтарын жүргiзуге
байланысты емес мақсаттарға пайдалану үшiн
алған кезде ауыл шаруашылығы және орман
шаруашылығы өндiрiстерiнiң зияндарын өтеуден
түсетiн түсiмдер
02  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын          75000
мемлекеттiк мекемелер көрсететiн қызметтердi
сатудан түсетiн түсiмдер
05  Қалааралық және халықаралық байланыс             2511962
қызметін ұсынғанынан түсетін түсімдер
02     Әкiмшiлiк алымдар мен төлемдер, коммерциялық   88602
емес және iлеспе саудадан алынатын кiрiстер
3     Коммерциялық емес және iлеспе саудадан             88602
алынатын басқа да төлемдер мен кiрiстер
03  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын          12379
мемлекеттiк мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттiк сатып алуды өткiзуден түсетiн
ақшаның түсiмi
05  Тәркiленген мүлiктi, белгiленген тәртiппен         76223
республикалық меншiкке өтеусiз өткен мүлiкті,
оның iшiнде кедендiк бас тарту режимiнде
мемлекеттiң пайдасына ресiмделген тауарлар
мен көлiк құралдарын сатудан түсетін түсімдер

1           Таможенные платежи                        40938015
01        Таможенные пошлины на ввозимые
товары, за исключением таможенных
пошлин на ввозимые товары, взимаемых
с физических лиц с применением единой
ставки таможенной пошлины                 34524664
02        Таможенные пошлины на вывозимые
товары                                     5665469
03        Таможенные пошлины, доначисленные в
результате проведения независимой
экспертизы таможенной стоимости
ввозимых товаров                            679542
04        Таможенные пошлины на ввозимые
товары, взимаемые с физических лиц,
в результате введения единой ставки
таможенной пошлины                           68340
2           Прочие налоги на международную
торговлю и операции                        5953507
01        Поступления от осуществления
таможенного контроля и таможенных
процедур                                   5953507
07             Прочие налоги                               150012
1           Прочие налоги                               150012
09        Прочие налоговые поступления в
республиканский бюджет                      150012
08             Обязательные платежи, взимаемые за
совершение юридически значимых
действий и (или) выдачу документов
уполномоченными на то
государственными органами или
должностными лицами                        2098183
1           Государственная пошлина                    2098183
01        Консульский сбор                           2092914
13        Государственная пошлина за
проставление апостиля                         5269
2                Неналоговые поступления                   74055890
01             Доходы от предпринимательской
деятельности и собственности              54208467
1           Фактическая прибыль ведомственных
предприятий от реализации товаров
и услуг с прибылью                          463874
01        Доля прибыли республиканских
государственных предприятий                 463874
2           Неналоговые поступления от юридических
лиц и финансовых учреждений               50757010
01        Поступления от дохода Национального
Банка Республики Казахстан                16500000
02        Вознаграждения (интересы), полученные
по депозитам Правительства Республики
Казахстан                                  1500000
03        Поступление дивидендов на пакеты
акций, являющихся республиканской
собственностью                             3738564
04        Вознаграждения (интересы) за
размещение средств государственных
внешних займов на счетах в банках
второго уровня                                5285
11        Плата за предоставление в пользование
информации о недрах                         105911
26        Поступления арендной платы за
пользование военными полигонами            3803250
27        Поступления арендной платы за
пользование комплексом "Байконур"         24894000
28        Поступления от аренды имущества
республиканской собственности               210000
3           Прочие доходы от предпринимательской
деятельности и собственности               2987583
01        Поступления от возмещения потерь
сельскохозяйственного и
лесохозяйственного производства при
изъятии сельскохозяйственных и лесных
угодий для использования их в целях,
не связанных с ведением сельского и
лесного хозяйства                           400621
02        Поступления от реализации услуг,
предоставляемых государственными
учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета                     75000
05        Поступления за предоставление услуг
междугородней и международной связи        2511962
02             Административные сборы и платежи,
доходы от некоммерческих и
сопутствующих продаж                         88602
3           Прочие платежи и доходы от
некоммерческих и сопутствующих
продаж                                       88602
03        Поступления денег от проведения
государственных закупок, организуемых
государственными учреждениями,
финансируемыми из республиканского
бюджета                                      12379
05        Поступления от реализации
конфискованного имущества, имущества,
безвозмездно перешедшего в
установленном порядке в
республиканскую собственность, в том
числе товаров и транспортных средств,
оформленных в таможенном режиме
отказа в пользу государства                  76223

03     Айыппұлдар мен санкциялардан түсетiн түсiмдер  1552030
1     Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсетiн          1552030
түсiмдер
01  Орталық мемлекеттiк органдар, олардың аумақтық    909509
бөлiмшелерi салатын әкiмшiлiк айыппұлдар мен
санкциялар
06  Атқарушылық санкция                                83420
07  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi               275
белгiлеген экономикалық нормативтердi және
статистикалық есептiлiктi берудiң мерзiмдерiн
бұзғаны үшiн екiншi деңгейдегi банктерге
қолданылатын санкциялар сомаларының түсiмi
09  Салық заңнамасы нормаларын уақытылы                 1743
орындамағаны үшiн банктерден немесе банк
операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдардан өсiмпұл және айыппұл
сомаларының түсуi
12  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын          40385
мемлекеттiк мекемелер салатын басқа да
санкциялар мен айыппұлдар
16  Монополияға қарсы заңдарды бұзу нәтижесінде       516698
алынған аударылған кірістер
04     Кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)        2488785
1     Заңды тұлғаларға республикалық бюджеттен         1413220
кредиттер бергенi үшiн алынған сыйақылар
(мүдделер)
01  Лизингтi ұйымдастыру бағдарламасының              379859
шеңберiнде берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделep)
03  АДБ бағдарламалық заемы шеңберiнде                190842
ауылшаруашылық секторы үшiн берiлген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
04  "Эксимбанк Қазақстан" АҚ-на инвестициялық           4037
жобаларды қаржыландыру үшін берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
05  Малшаруашылық өнімдерін шығаруға және              96000
сатып алуға берілген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
06  Басқа да кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)   713249
08  Өнім өңдеу кәсіпорындары үшін жабдық лизингі       22000
шеңберінде берілген кредиттер бойынша сыйақы
(мүдделер)
09  Ауылдық кредиттік серіктестері жүйесі арқылы        7233
ауыл шаруашылығы өндірісінің кредиттері бойынша
сыйақылар (мүдделер)
2     Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаржы             9035
агенттерi арқылы жеке тұлғаларға республика.
лық бюджеттен берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
01  Тұрғын үй құрылысы және тұрғын үй сатып алу         9035
бағдарламасының шеңберiнде берiлген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
3     Жергілікті атқарушы органдарға республикалық      363103
бюджеттен берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
03  Басқа да мақсаттарға берілген кредиттер бойынша   363103
сыйақылар (мүдделер)
4     Заңды тұлғаларға үкіметтiк сыртқы заемдардың      304147
қаражаты есебiнен республикалық бюджеттен
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01  Техникалық көмек жобасын iске асыру үшiн            2177
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
03  Шағын және орта бизнестi қолдау жобасын iске      100597
асыру үшiн берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
04  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi         11277
қолдау жобасын iске асыру үшiн берiлген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
05  Мұнай саласына техникалық көмек көрсету            39712
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
06  Астана қаласында халықаралық әуежай салу          116385
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
07  Жерді суландыру және дренаж жүйелерін              33999
жетiлдiру жобасын iске асыру үшiн берiлген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
5     Жергiлiктi атқарушы органдарға үкiметтiк          198736
сыртқы заемдардың қаражаты есебiнен
республикалық бюджеттен берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
01  Қала көлiгiн дамыту жобасын iске асыру үшiн       167573
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
02  Атырау қаласын сумен жабдықтау және оның           31163
санитариясы жобасын iске асыру үшiн берiлген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
6     Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттiк кепiлдiктер     40580
бойынша талаптар бойынша сыйақылаp (мүдделер)
01  Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттiк                 40580
кепiлдiктердің талаптары бойынша
сыйақылаp (мүдделер)
7     Шет мемлекеттердiң үкіметтеріне берілген          159964
сыртқы кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделеp)
01  Шет мемлекеттердің үкіметтеріне берілген          159964
сыртқы кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)

03             Поступления по штрафам и санкциям          1552030
1           Поступления по штрафам и санкциям          1552030
01        Административные штрафы и санкции,
взимаемые центральными
государственными органами, их
территориальными подразделениями            909509
06        Исполнительская санкция                      83420
07        Поступление сумм санкций, применяемых
к банкам второго уровня за нарушение
экономических нормативов и сроков
предоставления статистической
отчетности, установленных
Национальным Банком Республики
Казахстан                                     275
09        Поступление от банков или организаций,
осуществляющих отдельные виды
банковских операций, сумм пени и
штрафов за несвоевременное исполнение
норм налогового законодательства              1743
12        Прочие санкции и штрафы, взимаемые
государственными учреждениями,
финансируемыми из республиканского
бюджета                                      40385
16        Поступления доходов, полученные в
результате нарушения антимонопольного
законодательства                            516698
04             Вознаграждения (интересы) по кредитам      2488785
1           Вознаграждения (интересы), полученные
за предоставление кредитов из
республиканского бюджета юридическим
лицам                                      1413220
01        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным в рамках программы
организации лизинга                         379859
03        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным в рамках
программного займа АБР для
сельскохозяйственного сектора               190842
04        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным АО "Эксимбанк
Казахстан" для финансирования
инвестиционных проектов                       4037
05        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным на производство
животноводческой продукции и ее
закуп                                        96000
06        Вознаграждения (интересы) по прочим
кредитам                                    713249
08        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным в рамках лизинга
оборудования для предприятий по
переработке продукции                        22000
09        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным на
сельскохозяйственное производство
через систему сельских кредитных
товариществ                                   7233
2           Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным из
республиканского бюджета физическим
лицам через финансовых агентов
Правительства Республики Казахстан            9035
01        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным в рамках программы
жилищного строительства и
приобретения жилья                            9035
3           Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным из
республиканского бюджета местным
исполнительным органам                      363103
03        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным на иные цели             363103
4           Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным из республиканского
бюджета за счет средств
правительственных внешних займов
юридическим лицам                           304147
01        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным для реализации
проекта технической помощи                    2177
03        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным для реализации
проекта поддержки малого и среднего
бизнеса                                     100597
04        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным для реализации
проекта постприватизационной
поддержки сельского хозяйства                11277
05        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным для реализации
проекта технической помощи нефтяной
отрасли                                      39712
06        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным для реализации
проекта строительства международного
аэропорта в городе Астане                   116385
07        Вознаграждения (интересы) по
кредитам, выданным для реализации проекта
усовершенствования ирригационных и
дренажных систем                             33999
5           Вознаграждения (интересы) по кредитам,
выданным из республиканского бюджета
за счет средств правительственных
внешних займов местным исполнительным
органам                                     198736
01        Вознаграждения (интересы) по кредитам,
выданным для реализации проекта
развития городского транспорта              167573
02        Вознаграждения (интересы) по кредитам,
выданным для реализации проекта
водоснабжения и санитарии города
Атырау                                       31163
6           Вознаграждения (интересы) по
оплаченным юридическими лицами
требованиям по государственным
гарантиям                                    40580
01        Вознаграждения (интересы) по
оплаченным юридическими лицами
требованиям по государственным
гарантиям                                    40580
7           Вознаграждения (интересы) по внешним
кредитам, выданным правительствам
иностранных государств                      159964
01        Вознаграждения (интересы) по внешним
кредитам, выданным правительствам
иностранных государств                      159964

05     Салыққа жатпайтын басқа да түсімдер           15718006
1     Салыққа жатпайтын басқа да түсімдер               15718006
02  Қосымша және үстеме баждарды бөлу кезiндегi        24837
Қазақстан Республикасының үлесi
04  Заңсыз алынған мүлікті еркімен тапсырудан            600
немесе өндіріп алудан немесе мемлекеттiк
функцияларды орындауға уәкiлеттiк берiлген
тұлғаларға немесе оларға теңестiрiлген
тұлғаларға заңсыз көрсетілген қызметтердiң
құнынан алынатын сомалардың түсiмі
06  Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың         128157
тамақтың, заттай мүлiктiң және коммунал.
дық-тұрмыстық, емдеу-алдын алу қызметтерiнiң
құнын, мемлекетке, түзеу мекемесiне келтірілген
залалды, қашып кетуге жол бермеуге байланысты
қосымша шығындарды өтеуi
09  Республикалық бюджетке түсетiн салыққа          15275866
жатпайтын басқа да түсiмдер
23  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын          75834
мемлекеттiк мекемелердiң дебиторлық,
депоненттiк берешегiнiң түсуi
25  Бұрын республикалық бюджеттен алынған,            212712
пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
3         Капиталмен жасалған операциялардан алынатын     10263094
кiрiстер
01     Негiзгi капиталды сату                          1043644
1     Негiзгi капиталды сату                            1043644
04  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын          43644
мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген мүлiктi
сатудан түсетiн түсiмдер
06  Қару-жарақ пен әскери техниканы сатудан          1000000
түсетiн түсiмдер
02     Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату            9219300
1     Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату              9219300
02  Нормативтен тыс қорларды сатудан түсетін         3719300
түсімдер
03  Мемлекеттiк ресурстардан астық сатудан түсетiн   5500000
түсiмдер
03     Жердi және материалдық емес активтердi сату       150
1     Жердi және материалдық емес активтердi сату          150
02  Материалдық емес активтердi сату                     150
II. Алынған ресми трансферттер                69870048
4        Алынған ресми трансферттер                    69870048
01     Төмен тұрған мемлекеттiк басқару              69870048
органдарынан алынатын трансферттер
2     Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы       69870048
қалаларының бюджеттерiнен алынатын трансферттер
06  Атырау облысының облыстық бюджетiнен алынатын   25865709
бюджеттiк алу
13  Маңғыстау облысының облыстық бюджетiнен         10139127
алынатын бюджеттiк алу
17  Алматы қаласының бюджетiнен алынатын бюджеттiк  32061122
алу
18  Астана қаласының бюджетiнен алынатын бюджеттiк   1804090
алу
III. Кредиттердi қайтару                      16612646

05             Прочие неналоговые поступления            15718006
1           Прочие неналоговые поступления            15718006
02        Доля Республики Казахстан при
распределении дополнительной и
добавочной пошлин                            24837
04        Поступление сумм от добровольной
сдачи или взыскания незаконно
полученного имущества или стоимости
незаконно предоставленных услуг
лицам, уполномоченным на выполнение
государственных функций, или лицам,
приравненным к ним                             600
06        Возмещение осужденными к лишению
свободы стоимости питания, вещевого
имущества и коммунально-бытовых,
лечебно-профилактических услуг,
ущерба, причиненного государству,
исправительному учреждению,
дополнительных затрат, связанных
с пресечением побега                        128157
09        Прочие неналоговые поступления в
республиканский бюджет                    15275866
23        Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных
учреждений, финансируемых из
республиканского бюджета                     75834
25        Возврат неиспользованных средств,
ранее полученных из республиканского
бюджета                                     212712
3                Доходы от операций с капиталом            10263094
01             Продажа основного капитала                 1043644
1           Продажа основного капитала                 1043644
04        Поступления от продажи имущества,
закрепленного за государственными
учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета                     43644
06        Поступления от реализации вооружения
и военной техники                          1000000
02             Продажа товаров из государственных
запасов                                    9219300
1           Продажа товаров из государственных
запасов                                    9219300
02        Поступления от реализации
сверхнормативных запасов                   3719300
03        Поступления от реализации зерна из
государственных ресурсов                   5500000
03             Продажа земли и нематериальных
активов                                        150
1           Продажа земли и нематериальных
активов                                        150
02        Продажа нематериальных активов                 150
II. Полученные официальные
трансферты                                69870048
4                Полученные официальные трансферты         69870048
01             Трансферты из нижестоящих органов
государственного управления               69870048
2           Трансферты из областных бюджетов,
бюджетов городов Астаны и Алматы          69870048
06        Бюджетное изъятие из областного
бюджета Атырауской области                25865709
13        Бюджетное изъятие из областного
бюджета Мангистауской области             10139127
17        Бюджетное изъятие из бюджета
города Алматы                             32061122
18        Бюджетное изъятие из бюджета
города Астаны                              1804090
III. Возврат кредитов                     16612646

5        Кредиттерді қайтару                            16612646
01     Iшкi кредиттерді қайтару                      13549419
1     Заңды тұлғаларға республикалық бюджеттен         5103491
берілген кредиттердi қайтару
01  Лизингтi ұйымдастыру бағдарламасы шеңберiнде     1123587
берiлген кредиттердi қайтару
02  Төлемге қабiлетсiз кәсiпорындарды сауықтыруға     332131
және оңалтуға "Медетшi қор" РМК-ға берiлген
кредиттердi қайтару
03  Тиiмдiлігі жоғары инвестициялық жобаларды          94312
қаржыландыру үшiн "Эксимбанк Қазақстан"
АҚ-на берiлген кредиттерді қайтару
04  "Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры"            8000
АҚ-на берiлген орталықтандырылған
(директивалық) кредиттердi қайтару
05  Ретроактивтiк кредит беру негiзiнде берiлген       50331
кредиттерді қайтару
06  Ауылдық кредит серiктестiктерiнiң жүйесi          320670
арқылы ауыл шаруашылық өндiрiсiне берiлген
кредиттердi қайтару
08  Директивалық кредиттер бойынша мерзiмi өткен      203135
берешектi қайтару
09  Iшкi республикалық есептеме нәтижелерi бойынша     50566
берiлген кредиттер бойынша мерзімі өткен
берешектi қайтару
10  Меншiктi айналым қаражатын толықтыруға               701
берiлген кредиттер бойынша мерзiмi өткен
бepeшекті қайтару
11  Экономиканы қайта құру қорының қаражаты            40016
есебiнен берiлген кредиттердi қайтару
14  АДБ-нiң бағдарламалық заемы шеңберiнде            929669
ауыл шаруашылығы секторына берiлген
кредиттердi қайтару
15  Басқа да кредиттерді қайтару                     1950373
2     Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң қаржы           150854
агенттерi арқылы жеке тұлғаларға
республикалық бюджеттен берілген кредиттердi
қайтару
01  Мемлекеттік білім беру несиелерін қайтару          46354
03  Тұрғын үй құрылысы және тұрғын үй сатып алу       104500
бағдарламасы шеңберiнде берiлген кредиттердi
қайтару
3     Жергiлiктi атқарушы органдарға республикалық     6821300
бюджеттен берiлген кредиттердi қайтару
01  Көктемгi егіс және егін жинау жұмыстарын         5500000
ұйымдастыруға берілген кредиттерді қайтару
02  Кассалық алшақтықты жабуға берiлген               600000
кредиттердi қайтару
07  Басқа да мақсаттарға берілген несиелерді          721300
қайтару
4     Заңды тұлғаларға үкiметтiк сыртқы заемдардың      938539
қаражаты есебінен республикалық бюджеттен
берiлген кредиттердi қайтару
01  Техникалық көмек жобасын iске асыру үшiн           11756
берiлген кредиттердi қайтару
03  Шағын және орта бизнестi қолдау жобасын iске      337900
асыру үшiн берiлген кредиттердi қайтару
04  Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі        365448
қолдау жобасын іске асыру үшін берілген
несиелерді қайтару
05  Мұнай саласына техникалық көмек көрсету           196386
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттердi
қайтару
07  Жерді суландыру және дренаж жүйелерiн              27049
жетiлдiру жобасын iске асыру үшiн берiлген
кредиттерді қайтару
5     Жергiлiктi атқарушы органдарға үкiметтiк          535235
сыртқы қарыздардың қаражаты есебiнен
республикалық бюджеттен берiлген кредиттерді
қайтару
01  Қала көлiгiн дамыту жобасын iске асыру үшiн       535235
берiлген кредиттердi қайтару
02     Төленген мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша     2294998
талаптарды қайтару
1     Төленген мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша         2294998
талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
01  Төленген мемлекеттік кепiлдiктер бойынша         2261309
талаптарды қайтару
02  Бюджеттік несиелер, сондай-ақ мемлекеттік        33689
кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға
бағытталған бюджеттік қаржылар бойынша
берешекті өтеу есебіне мемлекет пайдасына
алынған не өндіріп алынған мүлікті сатудан
түсетін түсімдер

5                Возврат кредитов                          16612646
01             Возврат внутренних кредитов               13549419
1           Возврат кредитов, выданных из
республиканского бюджета юридическим
лицам                                      5103491
01        Возврат кредитов, выданных в рамках
программы организации лизинга              1123587
02        Возврат кредитов, выданных РГП
"Реабилитационный фонд" на санацию и
реабилитацию неплатежеспособных
предприятий                                 332131
03        Возврат кредитов, выданных АО
"Эксимбанк Казахстан" для
финансирования высокоэффективных
инвестиционных проектов                      94312
04        Возврат централизованных (директивных)
кредитов, переданных АО "Фонд
финансовой поддержки сельского
хозяйства"                                    8000
05        Возврат кредитов, выданных на основе
ретроактивного кредитования                  50331
06        Возврат кредитов, выданных на
сельскохозяйственное производство
через систему сельских кредитных
товариществ                                 320670
08        Возврат просроченной задолженности по
директивным кредитам                        203135
09        Возврат просроченной задолженности по
кредитам, выданным по результатам
внутриреспубликанского зачета                50566
10        Возврат просроченной задолженности по
кредитам, выданным на пополнение
собственных оборотных средств                  701
11        Возврат кредитов, выданных за счет
средств Фонда преобразования
экономики                                    40016
14        Возврат кредитов, выданных в рамках
программного займа АБР для
сельскохозяйственного сектора               929669
15        Возврат прочих кредитов                    1950373
2           Возврат кредитов, выданных из
республиканского бюджета физическим
лицам через финансовых агентов
Правительства Республики Казахстан          150854
01        Возврат государственных
образовательных кредитов                     46354
03        Возврат кредитов, выданных в рамках
программы жилищного строительства и
приобретения жилья                          104500
3           Возврат кредитов, выданных из
республиканского бюджета местным
исполнительным органам                     6821300
01        Возврат кредитов, выданных на
организацию проведения
весенне-полевых и уборочных работ          5500000
02        Возврат кредитов, выданных на
покрытие кассового разрыва                  600000
07        Возврат кредитов, выданных на иные
цели                                        721300
4           Возврат кредитов, выданных из
республиканского бюджета за счет
средств правительственных внешних
займов юридическим лицам                    938539
01        Возврат кредитов, выданных для
реализации проекта технической помощи        11756
03        Возврат кредитов, выданных для
реализации проекта поддержки малого
и среднего бизнеса                          337900
04        Возврат кредитов, выданных для
реализации проекта постприватизационной
поддержки сельского хозяйства               365448
05        Возврат кредитов, выданных для
реализации проекта технической помощи
нефтяной отрасли                            196386
07        Возврат кредитов, выданных для
реализации проекта усовершенствования
ирригационных и дренажных систем             27049
5           Возврат кредитов, выданных из
республиканского бюджета за счет
средств правительственных внешних
займов местным исполнительным органам       535235
01        Возврат кредитов, выданных для
реализации проекта развития городского
транспорта                                  535235
02             Возврат требований по оплаченным
государственным гарантиям                  2294998
1           Возврат юридическими лицами требований
по оплаченным государственным
гарантиям                                  2294998
01        Возврат требований по оплаченным
государственным гарантиям                  2261309
02        Поступления от реализации имущества,
полученного или взысканного в пользу
государства в счет погашения
задолженности по бюджетным кредитам,
а также бюджетным средствам,
направленным на исполнение
обязательств по государственным
гарантиям                                    33689

04     Сыртқы кредиттерді қайтару                     768229
1     Шет мемлекеттердiң үкiметтеріне берiлген          768229
сыртқы кредиттердi қайтару
01  Шет мемлекеттердiң үкiметтерiне берiлген          768229
сыртқы кредиттердi қайтару
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Функционалдық топ                                         Сомасы,
Ішкі функция                                            мың теңге
Әкімші                  Атауы
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
____________________________________________________________________
1                    2                               3
____________________________________________________________________
Шығыстар                                     1026969555
IV. Шығындар                                  977897923
01         Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер          63304256
көрсету
01        Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын      13448149
орындайтын өкілді, атқарушы және басқа
органдар
101     Қазақстан Республикасы Президентінiң               932789
Әкiмшілігі
001  Мемлекет Басшысының қызметінің жұмыс             740684
істеуін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        727953
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            1537
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық       675
жарақтандыру
100 "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы               10519
өкілдіктің аппараты
002  Мемлекеттiң iшкi және сыртқы саясатының           58275
стратегиялық аспектілерiн болжамды-талдамалық
жағынан қамтамасыз ету
003  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының            133830
сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы
пайдалану
102     Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            2656902
Шаруашылық басқармасы
001  Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            2645466
қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                       1943404
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            3266
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық    509379
жарақтандыру
010 Астана қаласының жаңа әкімшілік орталығына       189417
көшіру
002  Заң жобалары мониторингінің автоматтан.           11436
дырылған жүйесін құру
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң       614128
Кеңсесi
001  Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң       614128
қызметін қамтамасыз ету

04             Возврат внешних кредитов                    768229
1           Возврат внешних кредитов, выданных
правительствам иностранных государств       768229
01        Возврат внешних кредитов, выданных
правительствам иностранных государств       768229
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Функциональная группа                                   !   Сумма,
Подфункция                                            ! тыс.тенге
Администратор               Наименование            !
Программа                                       !
Подпрограмма
-------------------------------------------------------------------
1                             2               !     3
-------------------------------------------------------------------
Расходы                             1026969555
IV. Затраты                          977897923
01                   Государственные услуги общего
характера                             63304256
01                 Представительные, исполнительные и
другие органы, выполняющие общие
функции государственного управления   13448149
101              Администрация Президента
Республики Казахстан                    932789
001          Обеспечение деятельности Главы
государства                             740684
001       Аппарат центрального органа             727953
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  1537
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                    675
100       Аппарат специального
представительства на космодроме
"Байконур"                               10519
002          Прогнозно-аналитическое обеспечение
стратегических аспектов внутренней
и внешней политики государства           58275
003          Обеспечение сохранности архивного
фонда, печатных изданий и их
специальное использование               133830
102              Хозяйственное управление Парламента
Республики Казахстан                   2656902
001          Обеспечение деятельности Парламента
Республики Казахстан                   2645466
001       Аппарат центрального органа            1943404
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  3266
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                 509379
010       Передислокация в новый
административный центр города
Астаны                                  189417
002          Создание автоматизированной системы
мониторинга законопроектов               11436
104              Канцелярия Премьер-Министра
Республики Казахстан                    614128
001          Обеспечение деятельности
Премьер-Министра Республики
Казахстан                               614128

001 Орталық органның аппараты                        529475
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            1692
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,             79946
үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттiк органдарды материалдық-
техникалық жарақтандыру                           3015
106     Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық           22517
001  Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің                 22517
қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                         20917
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             140
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      1460
жарақтандыру
637     Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi   74091
001  Қазақстан Республикасының Конституциялық          74091
Кеңесiнің қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                         71200
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             236
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      2655
жарақтандыру
690     Қазақстан Республикасының Орталық сайлау        3573768
комиссиясы
001  Сайлау өткiзуді ұйымдастыру                     1660568
001 Орталық органның аппараты                         68753
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             239
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      1253
жарақтандыру
100 Сайлау өткізу                                   1590323
002  "Сайлау" автоматтандырылған ақпараттық          1913200
жүйесін құру
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс         5573954
басқармасы
001  Мемлекет Басшысының, Премьер-Министрдің және    5175766
мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды
тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                       3981512
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             630
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық    896100
жарақтандыру
010 Астана қаласының жаңа әкімшілік орталығына       197524
көшу
100 Ессентуки қаласындағы "Қазақстан"                100000
санаторийін жарақтандыру, жөндеу және
кредиторлық берешегін өтеу
009  Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн   398188
жаңарту
02        Қаржылық қызмет                                26652563
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi    16804090
001  Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның     12882350
атқарылуына бақылауды қамтамасыз ету

001       Аппарат центрального органа             529475
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  1692
008       Капитальный ремонт зданий,
помещений и сооружений
государственных органов                  79946
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   3015
106              Национальный центр по правам
человека                                 22517
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного по правам человека       22517
001       Аппарат центрального органа              20917
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   140
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   1460
637              Конституционный Совет Республики
Казахстан                                74091
001          Обеспечение деятельности
Конституционного Совета Республики
Казахстан                                74091
001       Аппарат центрального органа              71200
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   236
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   2655
690             Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан                   3573768
001          Организация проведения выборов         1660568
001       Аппарат центрального органа              68753
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   239
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   1253
100       Проведение выборов                     1590323
002          Создание автоматизированной
информационной системы "Сайлау"        1913200
694             Управление Делами Президента
Республики Казахстан                   5573954
001          Обеспечение деятельности Главы
государства, Премьер-Министра и
других должностных лиц
государственных органов                5175766
001       Аппарат центрального органа            3981512
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   630
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                 896100
010       Передислокация на новый
административный центр города
Астаны                                  197524
100       Оснащение, ремонт и погашение
кредиторской задолженности
санатория "Казахстан" в городе
Ессентуки                               100000
009          Обновление парка автомашин для
государственных органов                 398188
02                 Финансовая деятельность               26652563
217             Министерство финансов Республики
Казахстан                             16804090
001       Обеспечение исполнения и контроля
за исполнением государственного
бюджета                               12882350

001 Орталық органның аппараты                       1179613
002 Аумақтық органдардың аппараттары               10656599
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін           40388
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,            420731
үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық    353283
жарақтандыру
100 Төлем жүйелерінің қызметтері мен                 231736
телекоммуникациялық қызмет көрсетулерге ақы
төлеу
002  Инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру     19529
003  Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу         75204
004  Акциздік және есептеу-бақылау маркаларын         110000
басып шығару
005  Жекелеген негіздемелері бойынша республикалық     80000
меншікке түскен мүлікті бағалау, сақтау
және сату
007  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі        1696946
органдарының ақпараттық жүйелерін құру және
дамыту
100 Қазынашылықтың ақпараттық жүйесін құру           546705
101 Ақпараттық жүйелерді, жалпы мақсаттағы           981477
телекоммуникацияларды және салық
әкімшілігі жүйелерін құру және дамыту
102 Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің      168764
ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
016  Жекешелендiру, мемлекеттік мүлiктi басқару,      466552
жекешелендiруден кейiнгi қызмет, және
осымен әрі кредит беруге байланысты дауларды
реттеу, кредиттер мен мемлекеттік
кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындау
есебiнен алынған немесе өндiрiп алынған мүлiктi
есепке алу, сақтау
017  "Министрлік үйі" ғимаратын күтіп ұстау және      186338
сақтандыру
019  Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша           49764
бағамдық айырманы төлеу
021  Бюджеттің атқарылуы мен мемлекеттік меншікті     950087
басқару бойынша ақпараттық жүйелердің жұмыс
істеуін қамтамасыз ету
100 Мемлекеттік меншік тізілімін жүргізудің           90098
ақпараттық жүйесін сүйемелдеу
101 Қазынашылықтың ақпараттық жүйесін сүйемелдеу     212524
102 Ақпараттық жүйелерді, жалпы мақсаттағы           647465
телекоммуникацияларды және салық әкімшілігі
жүйелерін сүйемелдеу
022  Елдің экономикалық қауіпсіздігін қамтамасыз       72300
ету үшін қажетті, сондай-ақ қоғамдық және
әлеуметтік мәні бар мүлікті сатып алу
023  Акцияларының мемлекеттік пакеттері республика.   213030
лық меншіктегі акционерлік қоғамдардың
жарғылық капиталдарының ең төменгі мөлшерін
қамтамасыз ету
024  Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша          1990
сыйлықақылар төлеу
406     Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау        97650
жөніндегі есеп комитетi
001  Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды      87973
қамтамасыз ету

001       Аппарат центрального органа            1179613
002       Аппараты территориальных органов      10656599
007       Повышение квалификации
государственных служащих                 40388
008       Капитальный ремонт зданий,
помещений и сооружений
государственных органов                 420731
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                 353283
100       Оплата услуг платежных систем и
телекоммуникационных услуг              231736
002          Осуществление аудита инвестиционных
проектов                                 19529
003          Проведение процедур ликвидации
и банкротства                            75204
004          Печатание акцизных и учетно-
контрольных марок                       110000
005          Оценка, хранение и реализация
имущества, поступившего в
республиканскую собственность по
отдельным основаниям                     80000
007          Создание и развитие информационных
систем органов Министерства финансов
Республики Казахстан                   1696946
100       Создание информационной системы
Казначейства                            546705
101       Создание и развитие информационных
систем, телекоммуникаций общего
назначения и систем налогового
администрирования                       981477
102       Создание и развитие информационных
систем Министерства финансов
Республики Казахстан                    168764
016          Приватизация, управление
государственным имуществом,
постприватизационная деятельность и
регулирование споров, связанных с этим
и кредитованием, учет, хранение
имущества, полученного или взысканного
в счет исполнения обязательств по
кредитам и государственным гарантиям    466552
017          Содержание и страхование здания
"Дом Министерств"                       186338
019          Выплата курсовой разницы по льготным
жилищным кредитам                        49764
021          Обеспечение функционирования
информационных систем по исполнению
бюджета и управлению государственной
собственностью                          950087
100       Сопровождение информационной
системы ведения реестра
государственной собственности            90098
101       Сопровождение информационных систем
Казначейства                            212524
102       Сопровождение информационных
систем, телекоммуникаций общего
назначения и систем налогового
администрирования                       647465
022          Приобретение имущества, необходимого
для обеспечения экономической
безопасности страны, а также имеющего
общественное и социальное значение       72300
023          Обеспечение минимального размера
уставных капиталов акционерных
обществ, государственные пакеты акций
которых находятся в республиканской
собственности                           213030
024          Выплата премий по вкладам в жилищные
строительные сбережения                   1990
406              Счетный комитет по контролю за
исполнением республиканского бюджета     97650
001          Обеспечение контроля за
исполнением республиканского бюджета     87973

001 Орталық органның аппараты                         87323
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             300
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық       350
жарақтандыру
002  Қаржы бақылау объектiлерi бойынша деректердің
ақпараттық базасын құру және дамыту                9677
610     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу  147740
жөнiндегi агенттiгi
001  Мемлекеттiк сатып алу саласындағы уәкілетті       98777
органның қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                         95447
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             330
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      3000
жарақтандыру
002  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу   48963
жөнiндегі агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн
құру
619     Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау      9603083
агенттiгi
001  Кеден ісі саласындағы уәкілетті органның        6508290
қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                       1955185
002 Аумақтық органдардың аппараттары                2899752
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін           12668
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,            255058
үй-жайларын және құрылыстарды күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық   1327309
жарақтандыру
101 Кинология орталығы                                37318
102 Кедендік сараптама жүргізу                        21000
002  "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн дамыту        256513
004  Кедендiк бақылау және кедендік инфрақұрылым     2821350
объектілерін салу
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес   16930
03        Сыртқы саяси қызмет                            14543636
201     Қазақстан Республикасының Ішкі iстер              13967
министрлiгi
002  Елдің қоғамдық тәртіп саласындағы саяси           13967
мүдделерін қамтамасыз ету
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер         14460369
министрлiгi
001  Сыртқы саяси қызметті қамтамасыз ету            7508401
001 Орталық органның аппараты                        561004
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             956
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық    687724
жарақтандыру
010 Астана қаласының жаңа әкімшілік орталығына        77083
көшу
100 Органдардың басқа елдердегі аппараттары         6181634
(елшіліктер, өкілдіктер, дипломатиялық
миссиялар)
002  Халықаралық ұйымдарға және басқа да             1588665
халықаралық органдарға қатысу
100 Халықаралық ұйымдарға қатысу                    1235010
101 ТМД-ның жарғылық және басқа да органдарына       331102
қатысу
102 Қазақстан Республикасының Еуразиялық              15595
экономикалық қоғамдастығы жанындағы
Тұрақты өкілінің аппаратын ұстау
103 ТМД терроризмге қарсы орталығындағы және           6958
ТМД Экономикалық Кеңесі жанындағы
экономикалық мәселелер жөніндегі комиссияда
Қазақстан Республикасының өкілдерін ұстау
003  Мемлекеттiк шекараны делимитациялау және         193082
демаркациялау
004  Қазақстан Республикасының Сыртқы істер          2560190
министрлігі объектілерін салу және қайта
жаңарту

001       Аппарат центрального органа              87323
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   300
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                    350
002          Создание и развитие информационной
базы данных по объектам финансового
контроля                                  9677
610              Агентство Республики Казахстан по
государственным закупкам                147740
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
государственных закупок                  98777
001       Аппарат центрального органа              95447
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   330
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   3000
002          Создание информационных систем
Агентства Республики Казахстан по
государственным закупкам                 48963
619              Агентство таможенного контроля
Республики Казахстан                   9603083
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в сфере
таможенного дела                       6508290
001       Аппарат центрального органа            1955185
002       Аппараты территориальных органов       2899752
007       Повышение квалификации
государственных служащих                 12668
008       Капитальный ремонт зданий,
помещений и сооружений
государственных органов                 255058
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                1327309
101       Кинологический центр                     37318
102       Проведение таможенной экспертизы         21000
002          Развитие таможенной информационной
системы "ТАИС"                          256513
004          Строительство объектов таможенного
контроля и таможенной инфраструктуры   2821350
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом     16930
03                 Внешнеполитическая деятельность       14543636
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                     13967
002          Обеспечение политических интересов
страны в области общественного
порядка                                  13967
204              Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                  14460369
001          Обеспечение внешнеполитической
деятельности                           7508401
001       Аппарат центрального органа             561004
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   956
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                 687724
010       Передислокация на новый
административный центр города
Астаны                                   77083
100       Аппараты органов в других странах
(посольства, представительства,
дипломатические миссии)                6181634
002          Участие в международных
организациях и других международных
органах                                1588665
100       Участие в международных
организациях                           1235010
101       Участие в уставных и других
органах СНГ                             331102
102       Содержание аппарата Постоянного
представителя Республики
Казахстан при Евразийском
экономическом сообществе                 15595
103       Содержание представителей
Республики Казахстан в
Антитеррористическом центре СНГ
и в Комиссии по экономическим
вопросам при Экономическом
Совете СНГ                                6958
003          Делимитация и демаркация
государственной границы                 193082
004          Строительство и реконструкция
объектов Министерства иностранных
дел Республики Казахстан               2560190

005  Шетелдік іссапарлар                              571906
008  Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы,     87449
инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын
қамтамасыз ету
009  Қазақстан Республикасының дипломатиялық         1950676
өкілдіктерін орналастыру үшін шетелдегі
қозғалмайтын мүлік объектілерін сатып алу
және салу
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және          69300
сауда министрлігі
021  Қазақстан Республикасының Біртұтас                69300
экономикалық кеңістікті қалыптастыруға
қатысу үлесі
04        Іргелі ғылыми зерттеулер                        3705433
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым      3705433
министрлігі
002  Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер        3669553
100 Іргелі қолданбалы ғылыми зерттеулер             1829445
101 Қолданбалы ғылыми зерттеулер                    1325108
102 Ғылыми-техникалық сараптама                       15000
103 Ғылым қоры арқылы бастамалық және                500000
тәуекелдік ғылыми зерттеулерді жүргізу
007  Мемлекеттік сыйлықтар және стипендиялар           35880
05        Жоспарлау және статистикалық қызмет             3508565
220     Қазақстан Республикасының Экономика және         918469
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
001  Стратегиялық, индикативтік және бюджеттік        395713
жоспарлау саласында уәкілетті органының
жұмысын қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        379777
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             936
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды                            15000
материалдық-техникалық жарақтандыру
002  Мемлекеттiк басқарудың ахуалдық жүйесiн құру     184000
003  Қазақстан Республикасы Экономика және            122901
бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнің
ақпараттық жүйесін құру
005  Жұмылдыру әзірлігі                                19113
010  Қазақстан Республикасының егемен кредиттік        22156
рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша
халықаралық рейтингілік агенттіктерімен өзара
іс-қимыл жасау
011  Әлеуметтік-экономикалық дамудың талдамалық       173086
зерттеулері
100 Халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлескен           53246
талдамалық зерттеулер жүргізу
101 Экономика және мемлекеттік қаржы                 119840
саласындағы талдамалық зерттеулер
013  Қазақстан Республикасының индустриялық-            1500
инновациялық дамуы стратегиясын іске
асыру барысында сыртқы бағалау жүргізу
606     Қазақстан Республикасының Статистика            2590096
жөніндегі агенттігi
001  Статистика саласындағы уәкілетті органның       1338114
қызметін қамтамасыз ету

005          Заграничные командировки                571906
008          Обеспечение специальной,
инженерно-технической и физической
защиты дипломатических
представительств за рубежом              87449
009          Приобретение и строительство
объектов недвижимости за рубежом
для размещения дипломатических
представительств Республики
Казахстан                              1950676
233             Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                     69300
021          Долевое участие Республики Казахстан
в формировании Единого экономического
пространства                             69300
04                 Фундаментальные научные
исследования                           3705433
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                   3705433
002          Фундаментальные и прикладные научные
исследования                           3669553
100       Фундаментальные научные
исследования                           1829445
101       Прикладные научные исследования        1325108
102       Научно-техническая экспертиза            15000
103       Проведение инициативных и
рисковых научных исследований
через Фонд науки                        500000
007          Государственные премии и стипендии       35880
05                 Планирование и статистическая
деятельность                           3508565
220              Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан       918469
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
стратегического, индикативного и
бюджетного планирования                 395713
001       Аппарат центрального органа             379777
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   936
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  15000
002          Создание ситуационной системы
государственного управления             184000
003          Создание информационных систем
Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан       122901
005          Мобилизационная подготовка               19113
010          Взаимодействие с международными
рейтинговыми агентствами по
вопросам пересмотра суверенного
кредитного рейтинга Республики
Казахстан                                22156
011          Аналитические исследования
социально-экономического развития       173086
100       Совместные аналитические
исследования с международными
финансовыми организациями                53246
101       Аналитические исследования в области
экономики и государственных финансов    119840
013          Проведение внешней оценки хода
реализации Стратегии индустриально-
инновационного развития Республики
Казахстан                                 1500
606              Агентство Республики Казахстан по
статистике                             2590096
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
статистики                             1338114

001 Орталық органның аппараты                        242447
002 Аумақтық органдардың аппараттары                1051620
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            6029
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,             35725
үй-жайларын және құрылыстарды күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      2293
жарақтандыру
002  Республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы   1199966
туралы ақпараттық-статистикалық
деректер базасын құру
003  Мемлекеттік статистика органдарының ақпараттық    30060
жүйелерiн құру
004  Мемлекеттiк статистика саласындағы қолданбалы     21956
ғылыми зерттеулер
06        Жалпы кадрлық мәселелер                          161001
608     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет     161001
iстерi жөнiндегi агенттiгi
001  Мемлекеттiк қызмет саласындағы уәкілетті         115749
органның қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                         44299
002 Аумақтық органдардың аппараттары                  67251
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             984
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      3215
жарақтандыру
002  Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын        45252
ақпараттандыру және тестілеу жүйесiнiң
жұмыс iстеуi
09        Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер   1284909
603     Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және   1284909
байланыс жөніндегі агенттігі
001  Ақпараттандыру және байланыс саласындағы         171177
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                         76209
002 Аумақтық органдардың аппараттары                  73530
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             435
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     21003
жарақтандыру
003  Ақпараттандыру және байланыс саласындағы          26400
қолданбалы ғылыми зерттеулер
005  Мемлекеттік деректер базаларын құру              243433
007  Мемлекеттік органдардың электрондық құжат         92995
айналымның бірыңғай жүйесін құру
008  Мемлекеттік органдардың ақпараттық               249901
инфрақұрылымын құру
009  Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың
жай-күйінің мониторинг жүйесін құру               10966
010  Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің             72207
жұмыс істеуін қамтамасыз ету
011  Мемлекеттік қаржының біріктірілген ақпараттық
жүйесін құру                                     244320
012  Әлеуметтік-экономикалық дамудың мониторинг        23510
жүйесін құру
015  Ақпарат және байланыс объектілерін салу және     150000
қайта жаңарту

001       Аппарат центрального органа             242447
002       Аппараты территориальных органов       1051620
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  6029
008       Капитальный ремонт зданий, помещений
и сооружений государственных органов     35725
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   2293
002          Создание информационно-
статистических баз данных о
социально-экономическом положении
республики                             1199966
003          Создание информационных систем
органов государственной статистики       30060
004          Прикладные научные исследования в
области государственной статистики       21956
06                 Общие кадровые вопросы                  161001
608              Агентство Республики Казахстан по
делам государственной службы            161001
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в сфере
государственной службы                  115749
001       Аппарат центрального органа              44299
002       Аппараты территориальных органов         67251
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   984
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   3215
002          Функционирование системы
информатизации и тестирования кадров
государственной службы республики        45252
09                 Прочие государственные услуги общего
характера                              1284909
603              Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                 1284909
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
информатизации и связи                  171177
001       Аппарат центрального органа              76209
002       Аппараты территориальных органов         73530
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   435
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  21003
003          Прикладные научные исследования в
области информатизации и связи           26400
005          Создание государственных баз данных     243433
007          Создание единой системы электронного
документооборота государственных
органов                                  92995
008          Создание информационной
инфраструктуры государственных
органов                                 249901
009          Создание системы мониторинга
состояния информационно-
телекоммуникационных ресурсов            10966
010          Обеспечение функционирования
межведомственных информационных
систем                                   72207
011          Создание интегрированной
информационной системы
государственных финансов                244320
012          Создание системы мониторинга
социально-экономического развития        23510
015          Строительство и реконструкция
объектов информатизации и связи         150000

02         Қорғаныс                                       50570733
01        Әскери мұқтаждар                               46166504
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi 44793653
001  Қарулы Күштердің жеке құрамын, қару-жарақта.   27873551
рын, әскери және өзге техникаларын, жабдық.
тарын, жануарларын және инфрақұрылымын ұстау
001 Орталық органның аппараты                        468883
100 Жеке құрамды ұстау                             19635018
101 Қару-жарақ, әскери және өзге техниканы ұстау    2737217
102 Инфрақұрылымды ұстау                            5032433
002  Қарулы Күштер қызметінің негізгі түрлерін       6424296
қамтамасыз ету
100 Жауынгерлік кезекшілікті қамтамасыз ету          448408
101 Жауынгерлік дайындықты қамтамасыз ету           1512564
102 Арнайы қызметті қамтамасыз ету                  1765100
106 Сыртқы саясат мүдделерін қамтамасыз ету          516207
107 Жұмылдыру әзірлігін қамтамасыз ету               119606
108 Әскери басқару органдарының әкімшілік-басқару   2062411
функцияларын қамтамасыз ету
003  Қарулы Күштердің ақпараттық жүйелерін құру       446649
004  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту          2666194
100 Қорғаныс министрлігі объектілерін салу және     1520364
қайта жаңарту
101 Инфрақұрылымның дамуын қамтамасыз ету үшін      1145830
іс шаралар
006  Қару-жарақ, әскери және өзге де техниканы,      6123095
байланыс жүйелерін жаңғырту, сатып алу
және қалпына келтіру
100 Қару-жарақты, әскери және өзге техниканы,       3953830
байланыс жүйелерін жаңғырту, сатып алу
және қалпына келтіру
101 Полигондарды жалға беру туралы                  2169265
мемлекетаралық келісім-шартына сәйкес
қару-жарақ пен әскери техниканы жеткізу
және жөндеу
008  Қорғаныстық сипатындағы қолданбалы ғылыми         82858
зерттеулер мен тәжірибелі-конструкторлық
жұмыстар
015  Әскерге шақырылғанға дейінгілерді әскери-        189590
техникалық мамандықтар бойынша дайындау
016  Қарулы Күштерді материалдық-техникалық           884835
қамтамасыз ету
100 Медицина бағытындағы жабдықтарды сатып алу       250000
101 Тылға қажетті мүліктерді, тәрбиелеу мен          189892
оқытудың техникалық жабдықтарын сатып алу
102 Арнайы және айрықша жабдықтарды сатып алу        220000
103 Өртке қарсы қорғау мүліктерін сатып алу          224943
017  ТМД қатысушы-мемлекеттерiнің сыртқы              102585
шекараларын қорғау мүддесiндегі шекара
әскерлерi мен жүктерін қамтамасыз ету
үшін мемлекетаралық әскери тасымалдаулар
678     Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы   1372851
001  Қорғалатын адамдардың қауiпсiздiгiн             1196351
қамтамасыз етуге және салтанатты рәсiмдерді
орындауға қатысу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      5215
жарақтандыру

02                   Оборона                               50570733
01                 Военные нужды                         46166504
208              Министерство обороны Республики
Казахстан                             44793653
001          Содержание личного состава,
вооружения, военной и иной техники,
оборудования, животных и
инфраструктуры Вооруженных Сил        27873551
001       Аппарат центрального органа             468883
100       Содержание личного состава            19635018
101       Содержание вооружения, военной и
иной техники, оборудования,
животных                               2737217
102       Содержание инфраструктуры              5032433
002          Обеспечение основных видов
деятельности Вооруженных Сил           6424296
100       Обеспечение боевого дежурства           448408
101       Обеспечение боевой подготовки          1512564
102       Обеспечение специальной
деятельности                           1765100
106       Обеспечение внешнеполитических
интересов                               516207
107       Обеспечение мобилизационной
подготовки                              119606
108       Обеспечение административно-
управленческих функций органов
военного управления                    2062411
003          Создание информационных систем
Вооруженных Сил                         446649
004          Развитие инфраструктуры Вооруженных
Сил                                    2666194
100       Строительство и реконструкция
объектов Министерства обороны          1520364
101       Мероприятия по обеспечению развития
инфраструктуры                         1145830
006          Модернизация, приобретение и
восстановление вооружения, военной
и иной техники, систем связи           6123095
100       Модернизация, приобретение и
восстановление вооружения, военной
и иной техники, системы связи           3953830
101       Поставка и ремонт вооружения и
военной техники в соответствии с
межгосударственными договорами об
аренде полигонов                       2169265
008          Прикладные научные исследования и
опытно-конструкторские работы
оборонного характера                     82858
015          Подготовка допризывников по
военно-техническим специальностям       189590
016          Материально-техническое обеспечение
Вооруженных Сил                         884835
100       Приобретение оборудования
медицинского назначения                 250000
101       Приобретение имущества тылового
назначения, технических средств
воспитания и обучения                   189892
102       Приобретение специального и особого
оборудования                            220000
103       Приобретение имущества
противопожарной защиты                  224943
017          Межгосударственные воинские
перевозки пограничных войск и
грузов для их обеспечения в
интересах охраны внешних границ
государств-участников СНГ               102585
678              Республиканская гвардия Республика
Казахстан                              1372851
001          Участие в обеспечении безопасности
охраняемых лиц и выполнении
церемониальных ритуалов                1196351
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   5215

100 Орталық аппарат                                   67760
101 Әскери бөлімдер                                  1015536
102 Әскери және өзге техниканы жаңғырту және         107840
сатып алу
002  Республикалық ұлан объектілерінің құрылысын      176500
салу
02        Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды          4404229
ұйымдастыру
308     Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар     4404229
жөнiндегi агенттiгi
001  Төтенше жағдайларды ескерту және жою            1227969
саласындағы уәкілетті органның қызметін
қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        196381
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 805389
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            2884
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,            128992
үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     94323
жарақтандыру
002  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше       2012486
жағдайларды жоюды ұйымдастыру
100 Республикалық жедел құтқару жасағы               131317
101 Әскери бөлімдер                                  691359
102 Аэромобильді өңірлік жедел-құтқару жасақтары     206919
103 Республикалық дағдарыс орталығы                   87830
104 Қазселденқорғау                                  646154
105 Төтенше жағдайларды ескерту және жоюды           224707
қамтамасыз ету үшін арнайы техникалық
жабдықтардың дайындығын ұйымдастыру
106 "Қазқұтқару" бөлімшесі құтқарушыларының жыл        1500
сайынғы республикалық (халықаралық)
жиын-семинарларын өткізу
109 Метеостанция - 3 объекті сақтау қамтамасыз ету   22700
003  Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу,   845900
қайта жаңарту
004  Өрт қауiпсiздiгi саласында сынақтарды талдау       7026
және жүргiзу
005  Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар       31390
жөніндегі агенттігінің ақпараттық жүйелерін
құру
007  Мемлекеттік органдар мен мекемелер мамандарын      9458
төтенше жағдай ахуалында іс-әрекет жасауға
дайындау
010  Биік ғимараттар үшін өрт автосатыларын сатып     270000
алуға Астана қаласының бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
03         Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік               94820995
01        Құқық қорғау қызметі                           28663807
201     Қазақстан Республикасының Ішкі iстер           25430003
министрлiгi
001  Республикалық деңгейде қоғамдық тәртiптi       19900547
қорғау және қоғамдық қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету

100       Центральный аппарат                      67760
101       Воинские части                         1015536
102       Модернизация и приобретение
военной и иной техники                  107840
002          Строительство объектов
Республиканской гвардии                 176500
02                 Организация работы по чрезвычайным
ситуациям                              4404229
308              Aгентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям              4404229
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
предупреждения и ликвидации
чрезвычайных ситуаций                  1227969
001       Аппарат центрального органа             196381
002       Аппараты территориальных органов        805389
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  2884
008       Капитальный ремонт зданий,
помещений и сооружений
государственных органов                 128992
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  94323
002          Организация ликвидации чрезвычайных
ситуаций природного и техногенного
характера                              2012486
100       Республиканский оперативно-
спасательный отряд                      131317
101       Воинские части                          691359
102       Аэромобильные региональные
оперативно-спасательные отряды          206919
103       Республиканский кризисный центр          87830
104       Казселезащита                           646154
105       Организация готовности специальных
технических средств для обеспечения
предупреждения и ликвидации
чрезвычайных ситуаций                   224707
106       Проведение ежегодного
республиканского (международного)
сбора-семинара спасателей
подразделения "Казспас"                   1500
109       Обеспечение сохранности объекта
Метеостанция - 3                         22700
003          Строительство и реконструкция
объектов защиты от чрезвычайных
ситуаций                                845900
004          Анализ и проведение испытаний
в области пожарной безопасности           7026
005          Создание информационных систем
Агентства Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям                31390
007          Подготовка специалистов
государственных органов и учреждений
к действиям в условиях чрезвычайной
ситуации                                  9458
010          Целевые трансферты бюджету города
Астаны на приобретение пожарной
автолестницы для высотных зданий        270000
03                   Общественный порядок и безопасность   94820995
01                 Правоохранительная деятельность       28663807
201              Министерства внутренних дел
Республики Казахстан                  25430003
001          Охрана общественного порядка и
обеспечение общественной
безопасности на республиканском
уровне                                19900547

001 Орталық органның аппараты                       1252339
002 Аумақтық органдардың аппараттары                8791472
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,            147208
үй-жайларын және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық   1156634
жарақтандыру
100 Ішкі әскерлер комитеті                           188935
101 Автокөліктік қызмет көрсету мекемесі             205003
102 Әскери және арнайы мүлік базарлары                51663
103 Кинология орталығы                                37529
104 "Сұңқар" арнайы мақсаттағы бөлімшесі             131212
105 Жедел-іздестіру қызметі                         2043941
106 Дипломатиялық өкілдіктерді қорғау                347754
107 Ішкі әскерилердің құрамалары мен бөлімдері      5546857
003  Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың          102378
құқықтары мен бостандықтарын қорғауды
қамтамасыз ету
100 Қылмыстық процеске қатысатын адамдарды            20000
мемлекеттік қорғау
101 Қылмыстық процеске қатысушылардың іс               7378
жүргізу шығындарын өтеу
102 Тергеу кезінде адвокаттардың заңдық көмек         75000
көрсетуі
004  Арнайы және әскери тасымалдар                     50906
006  Қазақстан Республикасы азаматтарының             435150
паспорттары мен жеке куәлiктерiн дайындау
007  Қоғамдық тәртіп және қоғамдық қауіпсіздік        205600
объектілерінің құрылысын салу, қайта жаңарту
008  Ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелерін     114636
құру
009  3-мемлекеттік жоба                               327000
015  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің    729475
басқа да көріністеріне қарсы күрес
016  Жүргiзушi куәлiктерiн, көлiк құралдарын         1732097
мемлекеттiк тiркеу үшiн қажет құжаттарды және
нөмiр белгiлерiн дайындау
017  Қазақстан Республикасы Iшкi iстер                750000
министрлiгiнiң iшкi әскерлерi әскери
бөлiмдерiнiң жауынгерлiк дайындығын арттыру
018  Қазақстан Республикасына келетін шетелдік         11000
азаматтарды көші-қон карточкалармен
қамтамасыз ету
022  Ішкі істер органдарының қызметкерлеріне          180000
тұрғын үй салу
023  Учаскелік полиция инспекторларын техникалық-     716000
материалдық жабдықтау және ақшалай үлестің
ұлғаюына облыстық бюджеттерге, Астана және
Алматы қалалық бюджеттеріне берілетін мақсатты
трансферттер

001       Аппарат центрального органа            1252339
002       Аппараты территориальных органов       8791472
008       Капитальный ремонт зданий,
помещений и сооружений
государственных органов                 147208
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                1156634
100       Комитет внутренних войск                188935
101       Учреждение автотранспортного
обслуживания                            205003
102       Базы военного и специального
имущества                                51663
103       Кинологический центр                     37529
104       Подразделение специального
назначения "Сункар"                     131212
105       Оперативно-розыскная деятельность      2043941
106       Охрана дипломатических
представительств                        347754
107       Соединения и части внутренних
войск                                  5546857
003          Обеспечение защиты прав и свобод
лиц, участвующих в уголовном
процессе                                102378
100       Государственная защита лиц,
участвующих в уголовном процессе         20000
101       Возмещение процессуальных издержек
участвующим в уголовном процессе          7378
102       Оказание юридической помощи
адвокатами на следствии                  75000
004          Специальные и воинские перевозки         50906
006          Изготовление паспортов и
удостоверений личности граждан
Республики Казахстан                    435150
007          Строительство, реконструкция
объектов общественного порядка и
безопасности                            205600
008          Создание информационных систем
органов внутренних дел                  114636
009          Государственный проект 3                327000
015          Борьба с терроризмом и иными
проявлениями экстремизма и
сепаратизма                             729475
016          Изготовление водительских
удостоверений, документов, номерных
знаков для государственной
регистрации транспортных средств       1732097
017          Повышение боеготовности воинских
частей внутренних войск Министерства
внутренних дел Республики Казахстан     750000
018          Обеспечение миграционными карточками
иностранных лиц, прибывающих в
Республику Казахстан                     11000
022          Строительство жилого дома для
сотрудников органов внутренних дел      180000
023          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на увеличение денежного
довольствия и материально-техническое
оснащение участковых инспекторов
полиции                                 716000

104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес   175214
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі       40400
014  Алматы қаласында 1800 орындық тергеу изоляторын    40400
салу
618     "Қазақстан Республикасының Экономикалық және     3193404
сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi
агенттiгi (қаржы полициясы)
001  "Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа   3086251
қарсы күрес жөнiндегi уәкiлетті органның қызметін
қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        329152
002 Аумақтық органдардың аппараттары                2465056
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктігін арттыру      7617
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,            100000
үй-жайларын және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық    145000
жарақтандыру
100 Қаржы полициясы органдарының жедел-іздестіру      39426
қызметі
002  Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың           21563
құқықтары мен бостандықтарын қорғауды
қамтамасыз ету
100 Қылмыстық процеске қатысатын адамдарды              750
мемлекеттік қорғау
101 Қылмыстық процеске қатысушылардың іс              16500
жүргізу шығындарын өтеу
102 Тергеу кезінде адвокаттардың заңдық көмек          4313
көрсетуі
003  Қазақстан Республикасы Экономикалық және          80647
сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес
жөніндегі агенттігінің бірыңғай автоматтандырылған
ақпараттық теле-коммуникациялық жүйесін құру
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес    4943
02        Құқықтық қызмет                                  165425
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі     165425
005  Сотта адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі     114967
006  Құқықтық насихат                                  20000
008  Әділет органдарында ақпараттық жүйе құру          30458
03        Сот қызметі                                     8005722
501     Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты          8005722
001  Сот жүйесі органдарының қызметін қамтамасыз ету 7792503
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру    1392
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,            150000
үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     16084
жарақтандыру
010 Астана қаласының жаңа әкімшілік орталығына көшу   43760
100 Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының қызметін  563579
қамтамасыз ету
101 Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты            72713
жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің
аппараты
102 Облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы  1186024
әкімшілер

104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом    175214
221              Министерство юстиции Республики
Казахстан                                40400
014          Строительство следственного изолятора
в городе Алматы на 1800 мест             40400
618              Агентство Республики Казахстан по
борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция)     3193404
001          Обеспечение деятельности уполномочен-
ного органа по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью          3086251
001       Аппарат центрального органа             329152
002       Аппараты территориальных органов       2465056
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  7617
008       Капитальный ремонт зданий, помещений
и сооружений государственных органов    100000
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                 145000
100       Оперативно-розыскная деятельность
органов финансовой полиции               39426
002          Обеспечение защиты прав и свобод
лиц, участвующих в уголовном
процессе                                 21563
100       Государственная защита лиц,
участвующих в уголовном процессе           750
101       Возмещение процессуальных издержек
лицам, участвующим в уголовном процессе  16500
102       Оказание юридической помощи
адвокатами на следствии                   4313
003          Создание единой автоматизированной
информационно-телекоммуникационной
системы Агентства Республики Казахстан
по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью              80647
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом      4943
02                 Правовая деятельность                   165425
221              Министерство юстиции Республики
Казахстан                               165425
005          Оказание юридической помощи
адвокатами в суде                       114967
006          Правовая пропаганда                      20000
008          Создание информационной системы
органов юстиции                          30458
03                 Судебная деятельность                  8005722
501              Верховный Суд Республики Казахстан     8005722
001          Обеспечение деятельности органов
судебной системы                       7792503
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  1392
008       Капитальный ремонт зданий, помещений
и сооружений государственных органов    150000
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  16084
010       Передислокация на новый
административный центр города Астаны     43760
100       Обеспечение деятельности Верховного
Суда Республики Казахстан               563579
101       Аппарат Комитета по судебному
администрированию при Верховном
Суде Республики Казахстан                72713
102       Администраторы в областях, городах
Астане и Алматы                        1186024

103 Жергілікті соттар                               5758951
002  Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының    82958
бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесін құру
004  Судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету           130000
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес     261
04        Заңды және құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету     4722365
жөніндегі қызмет
502     Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы     4722365
001  Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға  4515879
тәуелді актілердің дәлме-дәл және бірізді
қолданылуына жоғары қадағалауды іске асыру
001 Орталық органның аппараты                        310936
002 Аумақтық органдардың аппараттары                3425556
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін           34000
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,             87261
үй-жайлары құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     36475
жарақтандыру
100 Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының      149056
Құқықтық статистика және арнайы есеп жөніндегі
комитетінің аппараты
101 Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының      472595
Құқықтық статистика және арнайы есеп жөніндегі
комитетінің аумақтық органдарының аппараттары
002  Қылмыстық және жедел есеп жүргiзу жөніндегі        1750
мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл
003  Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының   202110
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің ақпараттық жүйесiн құру
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес    2626
05        Жеке тұлғаның, қоғамның және мемлекеттің       36289966
қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі қызмет
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің       240694
Кеңсесі
002  Мемлекеттік органдарда ақпараттық қауіпсіздікті   28257
ұйымдастыру және қамтамасыз ету
100 Мемлекеттік органдарда ақпаратты техникалық       22257
қорғауды ұйымдастыру жөніндегі орталық
101 Ақпарат қауіпсіздігі саласында мамандарды          6000
даярлау және біліктілігін арттыру орталығы
003  Мемлекеттiк мекемелерді фельдъегерлік байланыс.  212437
пен қамтамасыз ету
410     Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк   34570105
комитеті
001  Ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету            30703485
002  Ұлттық қауіпсіздік жүйесін дамыту бағдарламасы  3866620
680     Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет      1479167
қызметі
001  Мемлекет басшылары мен жекелеген лауазымды      1129167
тұлғалардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
002  Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет       350000
қызметі объектілерін салу және қайта жаңарту

103       Местные суды                           5758951
002          Создание единой автоматизированной
информационно-аналитической системы
органов судебной системы Республики
Казахстан                                82958
004          Обеспечение жильем судей                130000
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом       261
04                 Деятельность по обеспечению
законности и правопорядка              4722365
502              Генеральная прокуратура Республики
Казахстан                              4722365
001          Осуществление высшего надзора за
точным и единообразным применением
законов и подзаконных актов в
Республике Казахстан                   4515879
001       Аппарат центрального органа             310936
002       Аппараты территориальных органов       3425556
007       Повышение квалификации
государственных служащих                 34000
008       Капитальный ремонт зданий, помещений
и сооружений государственных органов     87261
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  36475
100       Аппарат Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики
Казахстан                               149056
101       Аппараты территориальных органов
Комитета по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан        472595
002          Межгосударственное информационное
взаимодействие по ведению
криминального и оперативного учетов       1750
003          Создание информационной системы
Комитета по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан        202110
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом      2626
05                 Деятельность по обеспечению
безопасности личности, общества и
государства                           36289966
104              Канцелярия Премьер-Министра
Республики Казахстан                    240694
002          Организация и обеспечение
информационной безопасности в
государственных органах                  28257
100       Центр по организации технической
защиты информации в государственных
органах                                  22257
101       Центр подготовки и повышения
квалификации специалистов в области
информационной безопасности               6000
003          Обеспечение фельдъегерской связью
государственных учреждений              212437
410              Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан                  34570105
001          Обеспечение национальной
безопасности                          30703485
002          Программа развития системы
национальной безопасности              3866620
680              Служба охраны Президента
Республики Казахстан                   1479167
001          Обеспечение безопасности глав
государств и отдельных должностных
лиц                                     1129167
002          Строительство и реконструкция
объектов Службы охраны Президента
Республики Казахстан                    350000

06        Қылмыстық-атқару жүйесі                        13850906
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі   13850906
003  Сотталғандарды ұстау                           10462774
004  Қылмыстық-атқару жүйесі объектілерін салу       1300220
және қайта жаңарту
009  Қылмыстық-атқару жүйесінің ақпараттық             37237
жүйесін құру
011  Түзету мекемелерінде СПИД індетіне қарсы           3000
іс-әрекет
012  Тергеу-тұтқынға алынған адамдарды ұстау         2044450
013  Тергеу изоляторларында СПИД iндетiне қарсы
iс-қимыл                                          3225
09        Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік                3122804
саласындағы басқа да қызметтер
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі    3122804
001  Мемлекеттің қызметін құқықтық қамтамасыз ету    2820813
001 Орталық органның аппараты                       1089516
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 978177
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            3741
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,             16000
үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      7200
жарақтандыру
100 Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аппараты     142602
101 Қылмыстық-атқару жүйесінің аумақтық              583577
органдарының аппараттары
002  Сот сараптамаларын жүргiзу                       280076
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес   21915
04         Бiлiм беру                                     36348617
02        Жалпы бастауыш, жалпы негізгі,                  6715629
жалпы орта білім беру
215     Қазақстан Республикасының Көлік және             715830
коммуникациялар министрлігі
017  "Қазақстан темір жолы" ҰК" АҚ балансына          715830
берілген жалпы білім беретін орындарының жұмыс
істеуін қамтамасыз етуге Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне, облыстық
бюджеттеріне берілетін мақсатты трансферттер
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым      5268493
министрлігі
009  Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу           805823
010  Балалар мен жасөспірімдерді қосымша              536408
дамытудың білім беру бағдарламаларын
қамтамасыз ету
016  Мүмкіндігі шектеулі балалар үшін арнайы білім     53261
беру бағдарламаларын қамтамасыз ету
028  Жалпы орта білім беретін мемлекеттік            2731921
мекемелердің үлгі штаттарын ұстауды
қамтамасыз етуге облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін мақсатты трансферттер
029  Жаңадан пайдалануға берілетін білім беру        1141080
объектілерін ұстауға облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін мақсатты трансферттер
613     Қазақстан Республикасының Туризм және спорт      731306
жөнiндегі агенттігі
002  Білім беру объектілерін салу және қайта жаңарту  275160
008  Спортта дарындылық көрсеткен балаларды оқыту     456146
және тәрбиелеу
100 Спортқа дарынды балаларға арналған               348266
мектеп-интернаттар
101 Олимпиадалық резерв және жоғары спорттық         107880
шеберлік мектептерінің жұмыс істеуін
қамтамасыз ету

06                 Уголовно-исполнительная система       13850906
221              Министерство юстиции Республики
Казахстан                             13850906
003          Содержание осужденных                 10462774
004          Строительство и реконструкция
объектов уголовно-исполнительной
системы                                1300220
009          Создание информационной системы
уголовно-исполнительной системы          37237
011          Противодействие эпидемии СПИДа в
исправительных учреждениях                3000
012          Содержание следственно-арестованных лиц 2044450
013          Противодействие эпидемии СПИДа в
следственных изоляторах                   3225
09                 Прочие услуги в области
общественного порядка и безопасности   3122804
221              Министерство юстиции Республики
Казахстан                              3122804
001          Правовое обеспечение деятельности
государства                            2820813
001       Аппарат центрального органа            1089516
002       Аппараты территориальных органов        978177
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  3741
008       Капитальный ремонт зданий, помещений
и сооружений государственных органов     16000
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   7200
100       Аппарат Комитета уголовно-
исполнительной системы                  142602
101       Аппараты территориальных органов
уголовно-исполнительной системы         583577
002          Проведение судебных экспертиз           280076
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом     21915
04                   Образование                           36348617
02                 Начальное общее, основное общее,
среднее общее образование              6715629
215              Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан       715830
017          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Алматы
и Астаны на обеспечение
функционирования общеобразовательных
учебных заведений, переданных
с баланса АО "НК "Казахстан темiр
жолы"                                   715830
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                   5268493
009          Обучение и воспитание одаренных
детей                                   805823
010          Обеспечение образовательных программ
дополнительного развития детей и
юношества                               536408
016          Обеспечение специальных
образовательных программ для детей
с ограниченными возможностями            53261
028          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение содержания
типовых штатов государственных
учреждений общего среднего
образования                            2731921
029          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов образования          1141080
613              Агентство Республики Казахстан
по туризму и спорту                     731306
002          Строительство и реконструкция
объектов образования                    275160
008          Обучение и воспитание одаренных
в спорте детей                          456146
100       Республиканские школы-интернаты
для одаренных в спорте детей            348266
101       Обеспечение функционирования школ
олимпийского резерва и высшего
спортивного мастерства                  107880

04        Орта кәсіби білім беру                          1798053
201     Қазақстан Республикасының Ішкі істер             370854
министрлігі
010  Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау           370854
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi   397420
010  Орта кәсiптiк білiмдi мамандар даярлау           397420
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі      96827
010  Орта кәсiптiк білiмдi мамандар даярлау            96827
225     Қазақстан Республикасының Білім және             710496
ғылым министрлігі
010  Орта кәсiптiк білiмдi мамандар даярлау           519963
032  Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік      190533
тапсырысы негізінде орта кәсіби оқу орындарында
оқитын студенттерге стипендиялардың мөлшерін
ұлғайту үшін облыстық бюджеттерге, Астана және
Алматы қалалық бюджеттеріне берілетін мақсатты
трансферттер
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау       117946
министрлiгi
002  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау            89473
034  Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік       28473
тапсырысы негізінде орта кәсіби оқу орындарында
оқитын студенттерге стипендиялардың мөлшерін
ұлғайту үшін облыстық бюджеттерге, Астана және
Алматы қалалық бюджеттеріне берілетін мақсатты
трансферттер
613     Қазақстан Республикасының Туризм және            104510
спорт жөніндегі агенттігі
003  Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау           104510
05        Қосымша кәсіби білім беру                        453290
201     Қазақстан Республикасының Ішкi iстер              60125
министрлігі
011  Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта        60125
даярлау
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
министрлігі                                       24772
007  Дипломатиялық қызмет органдары үшін мемлекеттік   24772
қызметшілерді қайта даярлау
225     Қазақстан Республикасының Білім және              40878
ғылым министрлігі
023  Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы кадрлардың   40878
біліктілігін арттыру және қайта даярлау
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау       222997
министрлiгi
014  Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары            222997
кадрларының біліктілігін арттыру және
қайта даярлау

04                 Среднее профессиональное образование   1798053
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                    370854
010          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           370854
208              Министерство обороны Республики
Казахстан                               397420
010          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           397420
221              Министерство юстиции Республики
Казахстан                                96827
007          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием            96827
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    710496
013          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           519963
032          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на увеличение размера
стипендий студентам, обучающимся в
средних профессиональных учебных
заведениях на основании
государственного заказа местных
исполнительных органов                  190533
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                    117946
002          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием            89473
034          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на увеличение размера
стипендий студентам, обучающимся в
средних профессиональных учебных
заведениях на основании
государственного заказа местных
исполнительных органов                   28473
613              Агентство Республики Казахстан по
туризму и спорту                        104510
003          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           104510
05                 Дополнительное профессиональное
образование                             453290
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                     60125
011          Повышение квалификации и
переподготовка кадров                    60125
204              Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                     24772
007          Переподготовка государственных
служащих для органов
дипломатической службы                   24772
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                     40878
023          Повышение квалификации и
переподготовка кадров
государственных организаций
образования                              40878
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                    222997
014          Повышение квалификации и
переподготовка кадров
государственных организаций
здравоохранения                         222997

501     Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты            51142
003  Судьялар мен сот жүйесіндегі қызметкерлердің
бiлiктiлiгiн дайындау мен арттыру                 51142
608     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет      53376
iстерi жөнiндегi агенттiгi
004  Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау  53376
және бiлiктiлiгiн арттыру
06        Жоғарғы және жоғарғы оқу орнынан               17313695
кейін кәсіби білім беру
201     Қазақстан Республикасының Ішкi iстер            1044480
министрлігі
012  Жоғары кәсіби білімді мамандарды даярлау        1044480
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгі    178008
015  Жоғары кәсiби білiмдi мамандарды даярлау        178008
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi  3067341
011  Жоғары және жоғарғы оқу орнынан кейінгі         3067341
кәсіби білімді мамандар даярлау
100 Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіби   1875916
білімді мамандар даярлау
101 Полигондарды жалға беру туралы мемлекетаралық   1191425
келісім-шартына сәйкес мамандарды даярлау
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым     10885918
министрлiгi
020  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі         10868336
кәсіптік білімді мамандар даярлау
100 Мемлекеттік білім беру гранты бойынша           7294183
мамандар даярлау
101 Жоғары оқу орындарының студенттерін             1304500
стипендиямен қамтамасыз ету
102 Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрлар         352040
даярлау
103 Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды       462172
стипендиямен қамтамасыз ету
104 Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық                 226899
консерваториясында мамандар даярлау
105 Қазақстан Республикасының Білім және ғылым       349477
министрлігінің жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында офицерлер даярлау
106 "Болашақ" бағдарламасы шеңберінде шетелдегі      408233
жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
107 Мемлекеттік жоғары оқу орындарын күрделі жөндеу  416079
108 Студенттердің жоғары оқу орындарында оқуды        32053
аяқтауы
109 Жоғары оқу орындарында оқу аяқтайтын               2700
студенттерді стипендиямен қамтамасыз ету
110 Жоғары оқу орындарының үшін оқулықтарды сатып     20000
алу және даярлау
021  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлауда          17582
мемлекеттік кредит беруді ұйымдастыру
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау      1842173
министрлiгi
003  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі          1842173
кәсіптік білімді мамандар даярлау
100 Мемлекеттік білім беру гранты бойынша            943634
мамандар даярлау
101 Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау        23780
министрлігінің жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында офицерлер даярлау
102 Жоғары оқу орындарының студенттерін              167670
стипендиямен қамтамасыз ету

501              Верховный Суд Республики Казахстан       51142
003          Подготовка и повышение квалификации
судей и работников судебной
системы                                  51142
608              Агентство Республики Казахстан по
делам государственной службы             53376
004          Подготовка, переподготовка и
повышение квалификации
государственных служащих                 53376
06                 Высшее и послевузовское
профессиональное образование          17313695
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                   1044480
012          Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием          1044480
208              Министерство обороны Республики
Казахстан                              3067341
011          Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                           3067341
100       Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                           1875916
101       Подготовка специалистов в
соответствии с межгосударственными
договорами об аренде полигонов         1191425
221              Министерство юстиции Республики
Казахстан                              178008
015          Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием          178008
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                  10885918
020          Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                          10868336
100       Подготовка специалистов по
государственным образовательным
грантам                                7294183
101       Стипендиальное обеспечение
студентов высших учебных заведений     1304500
102       Подготовка научных и научно-
педагогических кадров                   352040
103       Стипендиальное обеспечение научных и
научно-педагогических кадров            462172
104       Подготовка кадров в Казахской
национальной консерватории имени
Курмангазы                              226899
105       Подготовка офицеров запаса на
военных кафедрах высших учебных
заведений Министерства образования
и науки Республики Казахстан            349477
106       Подготовка специалистов в высших
учебных заведениях за рубежом
в рамках программы "Болашак"            408233
107       Капитальный ремонт государственных
высших учебных заведений                416079
108       Доучивание студентов в высших
учебных заведениях                       32053
109       Стипендиальное обеспечение
студентов, доучивающихся в высших
учебных заведениях                        2700
110       Подготовка и приобретение учебной
литературы для высших учебных
заведений                                20000
021          Организация государственного
кредитования подготовки специалистов
с высшим профессиональным
образованием                             17582
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                   1842173
003          Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                           1842173
100       Подготовка специалистов по
государственным образовательным
грантам                                 943634
101       Подготовка офицеров запаса на
военных кафедрах высших учебных
заведений Министерства
здравоохранения Республики Казахстан     23780
102       Стипендиальное обеспечение студентов
высших учебных заведений                167670

103 Ғылыми кадрлар даярлау                            25936
104 Ғылыми кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету      62605
105 Мемлекеттік жоғары оқу орындарын күрделі жөндеу  296776
106 Студенттердің жоғары оқу орындарында оқуды       271187
аяқтауы
107 Жоғары оқу орындарында оқу аяқтайтын              50585
студенттерді стипендиямен қамтамасыз ету
308     Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар      148510
жөнiндегi агенттiгi
006  Жоғары кәсіптік білімді мамандар даярлау         148510
618     Қазақстан Республикасының Экономикалық және      147265
сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес
жөніндегі агенттігі (қаржы полициясы)
004  Жоғары кәсіптік білімді мамандар даярлау         147265
09        Білім беру саласындағы өзге де қызметтер       10067950
201     Қазақстан Республикасының Ішкi iстер              76400
министрлігі
013  Жоғары білім беру объектілерін салу және          76400
қайта жаңарту
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым      9988782
министрлiгi
001  Білім және ғылым саласындағы уәкілетті           324940
органның қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        266323
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             822
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      9758
жарақтандыру
100 Ғылыми кадрларды аттестациялау                    24177
101 Білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттау      23860
және аралық аттестаттау жүргізу кезінде білім
алушыларды тестілеуді ұйымдастыру
008  Білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу       317739
әдістемелік кешендерін әзірлеу және тәжірибеден
өткізу, білім беру саласында қызмет көрсететін
республикалық ұйымдар және шетелдегі қазақ
диаспорасы үшін оқу әдебиетін шығару және
жеткізу
011  Білім беру және ғылым объектілерін салу және    1377840
қайта жаңарту
012  Білім беру объектілерін салуға және құруға      5920000
облыстық бюджеттерге, Алматы қалалық бюджетіне
берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер
014  Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми          86245
зерттеулер
017  Мәдениет пен өнер саласында үздiксiз оқуды       903924
қамтамасыз ету
022  Бiлiм беру жүйесін ақпараттандыру                 80297
025  Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету     91269
және білім беру қызметтерінің сапасын талдау
027  Бірыңғай ұлттық тестілеу жүйесін жасау           385344
031  Білім беру объектілерін сейсмотұрақтылығын       500000
күшейту үшін Алматы қалалық бюджетіне
берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер

103       Подготовка научных кадров                25936
104       Стипендиальное обеспечение научных
кадров                                   62605
105       Капитальный ремонт государственных
высших учебных заведений                296776
106       Доучивание студентов в высших
учебных заведениях                      271187
107       Стипендиальное обеспечение
студентов, доучивающихся в высших
учебных заведениях                       50585
308              Агентство Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям                  148510
006          Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием           148510
618              Агентство Республики Казахстан
по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью
(финансовая полиция)                    147265
004          Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием           147265
09                 Прочие услуги в области
образования                           10067950
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                     76400
013          Строительство и реконструкция
объектов образования                     76400
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                   9988782
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
образования и науки                     324940
001       Аппарат центрального органа             266323
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   822
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   9758
100       Аттестация научных кадров                24177
101       Организация тестирования обучающихся
при проведении государственной
аттестации организаций образования и
промежуточной аттестации обучающихся     23860
008          Разработка и апробация учебников и
учебно-методических комплексов для
организаций образования, издание и
доставка учебной литературы для
республиканских организаций,
предоставляющих услуги в области
образования, и казахской диаспоры
за рубежом                              317739
011          Строительство и реконструкция
объектов образования и науки           1377840
012          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам, бюджету города
Алматы на строительство и
реконструкцию объектов образования     5920000
014          Прикладные научные исследования
в области образования                    86245
017          Обеспечение непрерывного обучения
в области культуры и искусства          903924
022          Информатизация системы образования       80297
025          Методологическое обеспечение системы
образования и анализ качества
образовательных услуг                    91269
027          Создание единой национальной системы
тестирования                            385344
031          Целевые инвестиционные трансферты
бюджету города Алматы для
сейсмоусиления объектов образования     500000

104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    1184
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау         2768
министрлiгi
015  Медициналық білім беру жүйесін әдістемелік         2768
қамтамасыз ету
05         Денсаулық сақтау                               30059332
01        Кең бейінді ауруханалар                         1266889
201     Қазақстан Республикасының Ішкi iстер             185644
министрлігі
014  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының  185644
қызметкерлерiн және олардың отбасы
мүшелерiн емдеу
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi  1033720
012  Әскери қызметшiлердi және олардың отбасы        1033720
мүшелерін емдеу
678     Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы     47525
003  Әскери қызметшілерді және олардың отбасы          47525
мүшелерін емдеу
02        Халықтың денсаулығын қорғау                     3214322
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым       107696
министрлiгi
019  Балаларды оңалту                                 107696
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық             2259803
сақтау министрлігі
006  Республикалық деңгейде халықтың                 1999709
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
100 Эпидемиялардың алдын алу                          61568
101 Атырау, Арал теңізі, Ақтөбе, Орал,               829713
Талдықорған, Маңғыстау, Шымкент, Қызылорда,
Жамбыл, Шалқар тырысқаққа қарсы станциялар
102 Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық         84591
станциясы
103 Көліктегі санитарлық-эпидемиологиялық            152041
сараптаманың өңірлік орталықтары
104 СПИД-тың алдын алу және оған қарсы күрес          46368
жүргізу жөніндегі республикалық орталық
105 Халықты иммунды алдын алуын жүргізу үшін         825428
вакциналарды және басқа да медициналық
иммунобиологиялық препараттарды
орталықтандырылған сатып алу
007  Қан өндірісі және оның компоненттері мен         246380
препараттары
008  Арнайы медицина резервін сақтау                   13714
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс          846823
басқармасы
003  Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-       20441
эпидемиологиялық салауаттылығы
004  Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық   826382
көмек көрсету
03        Мамандандырылған медициналық көмек              9472865
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау      9472865
министрлігі
010  Жоғары мамандандырылған медициналық көмек       4226867
көрсету
011  Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған     905861
және санитарлық-сауықтыру медициналық көмек
көрсету

104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом      1184
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                      2768
015          Методологическое обеспечение системы
медицинского образования                  2768
05                   Здравоохранение                       30059332
01                 Больницы широкого профиля              1266889
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                    185644
014          Лечение военнослужащих, сотрудников
правоохранительных органов и членов
их семей                                185644
208              Министерство обороны Республики
Казахстан                              1033720
012          Лечение военнослужащих и членов их
семей                                  1033720
678              Республиканская гвардия Республики
Казахстан                                47525
003          Лечение военнослужащих и членов их
семей                                    47525
02                 Охрана здоровья населения              3214322
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    107696
019          Реабилитация детей                      107696
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                   2259803
006          Санитарно-эпидемиологическое
благополучие населения на
республиканском уровне                 1999709
100       Предупреждение эпидемий                  61568
101       Противочумные станции Атырауская,
Араломорская, Актюбинская, Уральская,
Талдыкорганская, Мангистауская,
Шымкентская, Кызылординская,
Жамбылская, Шалкарская                  829713
102       Республиканская санитарно-
эпидемиологическая станция               84591
103       Региональные центры санитарно-
эпидемиологической экспертизы на
транспорте                              152041
104       Республиканский центр по
профилактике и борьбе со СПИДом          46368
105       Централизованный закуп вакцин и
других медицинских
иммунобиологических препаратов для
проведения иммунопрофилактики
населения                               825428
007          Производство крови, ее компонентов
и препаратов                            246380
008          Хранение специального медицинского
резерва                                  13714
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                    846823
003          Санитарно-эпидемиологическое
благополучие населения на
республиканском уровне                   20441
004          Оказание медицинской помощи
отдельным категориям граждан            826382
03                 Специализированная медицинская
помощь                                 9472865
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                   9472865
010          Оказание высокоспециализированной
медицинской помощи                     4226867
011          Оказание специализированной и
санаторно-оздоровительной
медицинской помощи больным
туберкулезом                            905861

012  Ана мен баланы қорғау                            880817
013  Халықты аурудың жекелеген түрлері бойынша       3459320
дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету
100 Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына       795901
қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
101 Диабет ауруларын диабетке қарсы                 1265112
препараттарымен қамтамасыз ету
102 Онкологиялық ауруларды химия                     834431
препараттарымен қамтамасыз ету
103 Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек            425018
құралдарымен, диализаторлармен, шығыс
материалдарымен және бүйрегі
трансплантацияланғаннан кейінгі ауруларды
дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
104 Лейкемиямен ауыратын балаларды дәрі-дәрмек       138858
препараттарымен қамтамасыз ету
09        Денсаулық сақтау саласындағы өзге де           16105256
қызметтер
201     Қазақстан Республикасының Ішкі істер              30000
министрлігі
021  Денсаулық сақтау объектілерін салу және           30000
қайта жаңарту
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау     16050802
министрлігі
001  Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті           677664
органның қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        270771
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 290561
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            1598
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,            74959
үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды                            39775
материалдық-техникалық жарақтандыру
005  Денсаулық сақтау объектілерін салуға және       4022600
қайта жаңартуға облыстық бюджеттерге
берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер
009  Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы         1122695
ғылыми зерттеулер
016  Денсаулық сақтау объектілерін салу және         6838780
қайта жаңарту
017  Сот-медицина сараптамасы                         623056
018  Денсаулық сақтау саласында тарихи мұра             6110
құндылықтарын сақтау
019  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін          35713
құру
021  Салауатты өмір салтын насихаттау                  24107
022  Көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасын     175494
талдау мен бағалау
023  Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық           250000
сақтауды ұтқыр және телемедицинаны дамыту
024  Денсаулық сақтау объектілерін жөндеуге            57400
Жамбыл облыстық бюджетіне берілетін мақсатты
трансферттер
027  Жаңадан пайдалануға берілетін денсаулық сақтау   438887
объектілерін ұстауға облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін мақсатты трансферттер
029  Арал және Қазалы аудандарының халқына            122251
тегін медициналық көмектің кепілді көлемін
көрсету үшін Қызылорда облыстық бюджетіне
берілетін мақсатты трансферттер
032  Денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақты.   500000
лығын күшейту үшін Алматы қалалық бюджетіне
берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер
033  Шалқар ауданының халқына тегін медициналық        17122
көмектің кепілді көлемін көрсету үшін Ақтөбе
облыстық бюджетіне берілетін мақсатты
трансферттер
054  Жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау          1138300
ұйымдарын жарақтандыру үшін медициналық
жабдықтарын орталықтандырылған сатып алу

012          Охрана материнства и детства            880817
013          Лекарственное обеспечение населения
по отдельным видам заболеваний         3459320
100       Обеспечение больных туберкулезом
противотуберкулезными препаратами       795901
101       Обеспечение больных диабетом
противодиабетическими препаратами      1265112
102       Обеспечение онкологических больных
химиопрепаратами                        834431
103       Обеспечение больных с почечной
недостаточностью лекарственными
средствами, диализаторами,
расходными материалами и больных
после трансплантации почек
лекарственными средствами               425018
104       Обеспечение детей, больных
лейкемией, лекарственными
препаратами                             138858
09                 Прочие услуги в области
здравоохранения                       16105256
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                     30000
021          Строительство и реконструкция
объектов здравоохранения                 30000
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                  16050802
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
здравоохранения                         677664
001       Аппарат центрального органа             270771
002       Аппараты территориальных органов        290561
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  1598
008       Капитальный ремонт зданий, помещений
и сооружений государственных органов     74959
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  39775
005          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам на строительство
и реконструкцию объектов
здравоохранения                        4022600
009          Прикладные научные исследования в
области здравоохранения                1122695
016          Строительство и реконструкция
объектов здравоохранения               6838780
017          Судебно-медицинская экспертиза          623056
018          Хранение ценностей исторического
наследия в области здравоохранения        6110
019          Создание информационных систем
здравоохранения                          35713
021          Пропаганда здорового образа жизни        24107
022          Анализ и оценка качества
предоставляемых медицинских услуг       175494
023          Развитие мобильной и телемедицины в
здравоохранении аульной (сельской)
местности                               250000
024          Целевые трансферты областному
бюджету Жамбылской области на
ремонт объектов здравоохранения          57400
027          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов здравоохранения       438887
029          Целевые трансферты областному
бюджету Кызылординской области для
оказания гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
населению Аральского и Казалинского
районов                                 122251
032          Целевые инвестиционные трансферты
бюджету города Алматы для
сейсмоусиления объектов
здравоохранения                         500000
033          Целевые трансферты областному
бюджету Актюбинской области для
оказания гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
населению Шалкарского района             17122
054          Централизованный закуп медицинского
оборудования для оснащения
организаций здравоохранения
на местном уровне                      1138300

104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес     623
694     Қазақстан Республикасы Президентінің              24454
Іс басқармасы
005  Медициналық ұйымдарды техникалық және             24454
ақпараттық қамтамасыз ету
06         Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтік      238595551
көмек
01        Әлеуметтік қамтамасыз ету                     217340631
213     Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты  217095949
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
002  Зейнетақы бағдарламасы                        171212599
100 Ортақ зейнетақыларды төлеу                    170560599
101 Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық        652000
сынақтар салдарынан зардап шеккен
азаматтардың зейнетақыларына үстеме ақылар
003  Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар            38921349
100 Мүгедектігі бойынша                            21967923
101 Асыраушысынан айрылуына байланысты             16445851
102 Жасы бойынша                                     507575
004  Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар                 5576090
100 ҰОС мүгедектері                                 1213631
101 ҰОС қатысушылары                                1915026
102 ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдар         1191504
103 ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдар         738330
104 ҰОС қаза болған жауынгерлердің жесірлері         154833
105 Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдері        324554
(күйеулері)
106 Совет Одағының батырлары, Социалистік Еңбек       38212
ерлері, Даңқ ордені үш дәрежесімен, үш
дәрежелі Еңбек Даңқ ордендерінің иегерлері
006  Жер астындағы және ашық тау-кен жұмыстарында,   1385911
еңбектің ерекше зиянды және ерекше ауыр
жағдайында жұмыс істеген адамдарға мемлекеттік
арнайы жәрдемақылар
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым       244682
министрлiгi
030  Патронат тәрбиешілерге берілген баланы           244682
(балаларды) ұстауға ақшалай қаражатты төлеу
үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне берілетін мақсатты
трансферттер
02        Әлеуметтік көмек                                7325791
213     Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты    6736842
әлеуметтік қорғау министрлігі
005  Жерлеуге берілетін жәрдемақы                    1624167
100 Зейнеткерлерді, ҰОС қатысушыларымен             1282492
мүгедектерін жерлеуге берілетін жәрдемақы
101 Жер астындағы және ашық тау-кен жұмыстарында,    341675
еңбектің ерекше зиян және ерекше ауыр
жағдайларындағы жұмыстарда жұмыс істеген,
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар және
мемлекеттік арнайы жәрдемақылар алушыларды
жерлеуге берілетін жәрдемақы
007  Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік      3080948
жәрдемақылар
008  Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар     197077
салдарынан зардап шеккен зейнеткерлерге,
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
009  Мүгедектер мен ардагерлерді оңалту және          778795
әлеуметтік қорғау
100 Протездеу жөнінде медициналық қызметтер          436261
көрсету және протездік-ортопедиялық
бұйымдарымен қамтамасыз ету
101 Мүгедектерді сурдоқұралдармен және               235672
сурдокөмекпен қамтамасыз ету
102 Мүгедектерді тифлоқұралдармен қамтамасыз ету      36000

104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом       623
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                     24454
005          Техническое и информационное
обеспечение медицинских организаций      24454
06                   Социальное обеспечение и социальная
помощь                               238595551
01                 Социальное обеспечение               217340631
213              Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                            217095949
002          Пенсионная программа                 171212599
100       Выплаты солидарных пенсий            170560599
101       Надбавки к пенсиям граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне          652000
003          Государственные социальные пособия    38921349
100       По инвалидности                       21967923
101       По случаю потери кормильца            16445851
102       По возрасту                             507575
004          Специальные государственные пособия    5576090
100       Инвалиды ВОВ                           1213631
101       Участники ВОВ                          1915026
102       Лица, приравненные к инвалидам ВОВ     1191504
103       Лица, приравненные к участникам ВОВ     738330
104       Вдовы воинов, погибших в ВОВ            154833
105       Жены (мужья) умерших инвалидов ВОВ      324554
106       Герои Советского Союза, Герои
Социалистического труда, кавалеры
орденов Славы трех степеней, Трудовой
Славы трех степеней                      38212
006          Государственные специальные пособия
лицам, работавшим на подземных и
открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда                        1385911
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    244682
030          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на выплату денежных средств
на содержание ребенка (детей),
переданного (переданных) патронатным
воспитателям                            244682
02                 Социальная помощь                      7325791
213              Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                              6736842
005          Пособие на погребение                  1624167
100       Пособие на погребение пенсионеров,
участников и инвалидов ВОВ             1282492
101       Пособие на погребение получателей
государственных социальных пособий
и государственных специальных
пособий, работавших на подземных и
открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда                         341675
007          Единовременные государственные
пособия в связи с рождением ребенка    3080948
008          Единовременные государственные
денежные компенсации пенсионерам,
получателям государственных
социальных пособий, пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском ядерном полигоне        197077
009          Реабилитация и социальная защита
инвалидов и ветеранов                   778795
100       Предоставление медицинских услуг
по протезированию и обеспечение
протезно-ортопедическими изделиями      436261
101       Обеспечение сурдосредствами и
сурдопомощью инвалидов                  235672
102       Обеспечение тифлосредствами
инвалидов                                36000

103 Мүгедектер мен ардагерлерді оңалту                70862
010  Ақталған азаматтар-жаппай саяси қуғын-сүргін     854119
құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы
011  Қаза болған, қайтыс болған әскери                  1736
қызметшілердің ата-аналарына, асырап
алушыларына, қамқоршыларына біржолғы төлемдер
019  Арал және Қазалы аудандарының халқына атаулы     156800
әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуге
Қызылорда облысының бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
021  Шалқар ауданының халқына атаулы әлеуметтік        43200
мемлекеттік көмек көрсетуге Ақтөбе облыстық
бюджетіне берілетін мақсатты трансферттер
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым       112165
министрлігі
026  Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын           112165
мамандандырылған білім беру ұйымдарында
оқитын мүгедек балаларды сурдо- және
тифлоқұралдармен қамтамасыз етуге облыстық
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне берілетін мақсатты трансферттер
603     Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және    476784
байланыс жөніндегі агенттігі
018  Қалалық телекоммуникациялық желілердің           476784
абоненттері болып табылатын, әлеуметтік
қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік
төлем тарифінің көтерілуіне өтемақыға облыстық
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне берілетін мақсатты трансферттер
09        Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз    13929129
ету салаларындағы өзге де қызметтер
213     Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты    6843978
әлеуметтік қорғау министрлігі
001  Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік    886058
қорғау саласындағы уәкілетті органның
қызметіне қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        140655
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 687515
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктігін арттыру      3268
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     54620
жарақтандыру
012  Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми      30000
зерттеулер
013  Зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуді         4666862
қамтамасыз ету
014  Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша     51120
ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету
015  Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың 165861
ақпараттық жүйесін дамыту
016  Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған               830000
жағдайда, сот мемлекетке жүктеген, өмірі мен
денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
020  Мемлекеттік қызметшілердің жалақысына қосылатын  214077
сауықтыруға арналған материалдық көмекті және
экологиялық үстемеақыларды төлеу үшін
Қызылорда облыстық бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
605     Қазақстан Республикасының Көші-қон және         7085151
демография жөніндегі агенттігі
001  Көші-қон және демография саласындағы             104999
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету

103       Реабилитация инвалидов и ветеранов       70862
010          Единовременная денежная компенсация
реабилитированным гражданам-жертвам
массовых политических репрессий         854119
011          Единовременные выплаты родителям,
усыновителям, опекунам погибших,
умерших военнослужащих                    1736
019          Целевые трансферты областному
бюджету Кызылординской области для
оказания государственной адресной
социальной помощи населению
Аральского и Казалинского районов       156800
021          Целевые трансферты областному
бюджету Актюбинской области для
оказания государственной адресной
социальной помощи населению
Шалкарского района                       43200
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    112165
026          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на обеспечение сурдо- и
тифлосредствами детей-инвалидов,
обучающихся в специализированных
организациях образования,
финансируемых из местного бюджета       112165
603              Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                  476784
018          Целевые трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на компенсацию повышения
тарифа абонентской платы за телефон
социально защищаемым гражданам,
являющимся абонентами городских
сетей телекоммуникаций                  476784
09                 Прочие услуги в области социальной
помощи и социального обеспечения      13929129
213              Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                              6843978
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
труда, занятости, социальной защиты
населения                               886058
001       Аппарат центрального органа             140655
002       Аппараты территориальных органов        687515
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  3268
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  54620
012          Прикладные научные исследования в
области охраны труда                     30000
013          Обеспечение выплаты пенсий и
пособий                                4666862
014          Информационно-аналитическое
обеспечение по базе занятости и
бедности                                 51120
015          Развитие информационной системы
Государственного центра по выплате
пенсий                                  165861
016          Возмещение за вред, причиненный
жизни и здоровью, возложенное судом
на  государство, в случае
прекращения деятельности
юридического лица                       830000
020          Целевые трансферты областному
бюджету Кызылординской области для
выплаты материальной помощи на
оздоровление и экологических
надбавок к заработной плате
государственных служащих                214077
605              Агентство Республики Казахстан по
миграции и демографии                  7085151
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
миграции и демографии                   104999

001 Орталық органның аппараты                         31586
002 Аумақтық органдардың аппараттары                  72158
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             735
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық       520
жарақтандыру
002  Оралмандарды тарихи отанынан қоныстандыру және  6973798
әлеуметтік қорғау
100 Оралмандарды уақытша орналастыру орталығы         13519
101 Оралмандардың көшіп келуі және әлеуметтік       1678301
қорғалуы
102 Оралмандарды тұрғын үймен қамтамасыз ету        5281978
003  Қазақстан Республикасы Көші-қон және               6354
демография жөніндегі агенттігінің ақпараттық
жүйесін құру
07         Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы              28515089
01        Тұрғын үй шаруашылығы                           8822000
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі     1500000
053  "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі"    1500000
АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және        7322000
сауда министрлігі
025  Мемлекеттік коммуналдық тұрғын-үй қорының       6400000
тұрғын үйін салуға облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер
026  Тұрғын үй салу үшін жобалау-сметалық             522000
құжаттамасын әзірлеуге Астана қаласының
бюджетіне берілетін мақсатты инвестициялық
трансферттер
033  Атырау қаласында тұрғын үйлер салу үшін          400000
Атырау облысының бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
02        Коммуналдық шаруашылық                          3432130
231     Қазақстан Республикасының Энергетика және        150000
минералдық ресурстар министрлігі
048  Күзгі-қысқы маусымда өңірді электр энергиясымен  150000
қамтамасыз ету үшін Жамбыл облысының бюджетіне
берілетін мақсатты трансферттер
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда  3282130
министрлігі
028  Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту       3082130
үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
037  Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдау        200000
үшін Қарағанды облысының бюджетіне
берілетін мақсатты трансферттер
03        Сумен жабдықтау                                 3906649
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда  3906649
министрлігі
024  Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға облыстық       3682649
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне берілетін мақсатты инвестициялық
трансферттер
004 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру      2611987
005 Ішкі көздер есебінен жобаны іске асыру          1070662
036  Сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға Атырау        224000
облысының бюджетіне берілетін мақсатты
трансферттер
04        Елді мекендерді көркейту                       12354310
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және       12354310
сауда министрлігі
029  Қалалар мен елді мекендерді көркейтуді         12354310
дамытуға арналған облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер
08         Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық        19034101
кеңістік

001       Аппарат центрального органа              31586
002       Аппараты территориальных органов         72158
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   735
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                    520
002          Переселение на историческую родину
и социальная защита оралманов          6973798
100       Центр временного размещения
оралманов                                13519
101       Переселение и социальная защита
оралманов                              1678301
102       Обеспечение жильем оралманов           5281978
003          Создание информационной системы
Агентства Республики Казахстан по
миграции и демографии                     6354
07                   Жилищно-коммунальное хозяйство        28515089
01                 Жилищное хозяйство                     8822000
217              Министерство финансов
Республики Казахстан                   1500000
053          Увеличение уставного капитала АО
"Жилищный строительный сберегательный
банк Казахстана"                       1500000
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                   7322000
025          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство
жилья государственного коммунального
жилищного фонда                        6400000
026          Целевые инвестиционные трансферты
бюджету города Астаны на разработку
проектно-сметной документации на
строительство жилья                     522000
033          Целевые инвестиционные трансферты
областному бюджету Атырауской
области на строительство жилья
в городе Атырау                         400000
02                 Коммунальное хозяйство                 3432130
231              Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан           150000
048          Целевые трансферты областному
бюджету Жамбылской области для
обеспечения региона электроэнергией
в осенне-зимний период                  150000
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                   3282130
028          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
коммунального хозяйства                3082130
037          Целевые трансферты областному
бюджету Карагандинской области на
поддержание инфраструктуры города
Приозерска                              200000
03                 Водоснабжение                          3906649
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                   3906649
024          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие
системы водоснабжения                  3682649
004       Реализация проекта за счет внешних
займов                                 2611987
005       Реализация проекта за счет
внутренних источников                  1070662
036          Целевые трансферты областному
бюджету Атырауской области на
ремонт системы водоснабжения            224000
04                 Благоустройство населенных
пунктов                               12354310
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                  12354310
029          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие
благоустройства городов и
населенных пунктов                    12354310
08                   Культура, спорт, туризм и
информационное пространство           19034101

01        Мәдениет саласындағы қызмет                     7650188
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым         4697
министрлігі
003  Ғылыми-мәдени құндылықтарды сақтау                 4697
235     Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі  7645491
002  Мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми           116587
зерттеулер
003  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау               469734
101     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi   10485
004   Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау                10485
004  Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды       279978
қамтамасыз ету
100 Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды        67628
қамтамасыз ету
101 Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін қалпына        212350
келтіру
005  Ұлттық фильмдер шығару                          1806795
006  Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету             83150
100 Мұрағат құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету     44150
101 Қазақстан Республикасында мұрағат ісін дамыту     39000
007  Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шараларды      195000
өткізу
012  Театр-концерт ұйымдарының жұмысын               1269762
қамтамасыз ету
014  Мәдениет объектілерін дамытуға облыстық         3410000
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне берілетін мақсатты инвестициялық
трансферттер
015  Мәдени объектілерін салу және қайта жаңарту        4000
02        Спорт және туризм                               2554592
613     Қазақстан Республикасының Туризм және спорт     2554592
жөніндегі агенттігі
001  Туризм, спорт және дене шынықтыру саласындағы     60584
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                         57921
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру     375
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      2288
жарақтандыру
004  Туристік және спорт объектілерін салу және       212800
қайта жаңарту
005  Жоғары жетістіктер спорты                       2195593
006  Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру        34028
007  Мемлекеттік сыйлықтар                               153
009  Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту       47534

01                 Деятельность в области культуры        7650188
101              Администрация Президента Республики
Казахстан                                10485
004          Хранение историко-культурных ценностей   10485
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                      4697
003          Хранение научно-исторических
ценностей                                 4697
235              Министерство культуры Республики
Казахстан                              7645491
002          Прикладные научные исследования в
области культуры                        116587
003          Хранение историко-культурных
ценностей                               469734
004          Обеспечение сохранности памятников
историко-культурного наследия           279978
100       Обеспечение сохранности памятников
историко-культурного наследия            67628
101       Восстановление памятников
историко-культурного наследия           212350
005          Производство национальных фильмов      1806795
006          Обеспечение сохранности архивного
фонда                                    83150
100       Обеспечение сохранности архивных
документов                               44150
101       Развитие архивного дела в Республике
Казахстан                                39000
007          Проведение социально значимых и
культурных мероприятий                  195000
012          Обеспечение функционирования
театрально-концертных организаций      1269762
014          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие объектов
культуры                               3410000
015          Строительство и реконструкция
объектов культуры                         4000
02                 Спорт и туризм                         2554592
613              Агентство Республики Казахстан
по туризму и спорту                    2554592
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
туризма, спорта и физической
культуры                                 60584
001       Аппарат центрального органа              57921
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   375
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   2288
004          Строительство и реконструкция
объектов туризма и спорта               212800
005          Спорт высших достижений                2195593
006          Формирование туристского имиджа
Казахстана                               34028
007          Государственные премии                     153
009          Развитие национальных и массовых
видов спорта                             47534

104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    3900
03        Ақпараттық кеңістік                             8460346
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым       288989
министрлігі
006  Ғылыми, ғылыми-техникалық және                   288989
ғылыми-педагогикалық ақпараттық қол жетімділігін
қамтамасыз ету
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау         3292
министрлігі
020  Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттың жалпыға    3292
қол жетімділігін қамтамасыз ету
235     Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі   235955
013  Ақпараттың жалпыға қол жетімділігін              235955
қамтамасыз ету
236     Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлігі   7870535
001  Ақпарат саласындағы уәкілетті органның           229022
қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                         98813
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 125083
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру     601
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      4225
жарақтандыру
002  Баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету        18159
003  Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу         6907831
100 Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік        853881
ақпараттық саясат жүргізу
101 Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік  6013650
ақпараттық саясат жүргізу
102 Салық заңнамасын насихаттау                       35000
103 Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй              5300
құрылысының 2005-2007 жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасын насихаттау
004  Мемлекеттік сыйлықтар мен стипендиялар            38750
005  Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып     608592
шығару
006  Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келісім       59964
саласында мемлекеттік саясатты жүргізу
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    8217
694     Қазақстан Республикасы Президентінің              61575
Іс басқармасы
006  Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу             61575
09        Мәдениетті, спортты және ақпараттық кеңістікті   368975
ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
235     Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі   368975
001  Мәдениет саласындағы уәкілетті органның          133297
қызметін қамтамасыз ету

104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом      3900
03                 Информационное пространство            8460346
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    288989
006          Обеспечение доступности научной,
научно-технической и научно-
педагогической информации               288989
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                      3292
020          Обеспечение общедоступности
информации в области здравоохранения      3292
235              Министерство культуры Республики
Казахстан                               235955
013          Обеспечение общедоступности
информации                              233955
236              Министерство информации Республики
Казахстан                              7870535
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
информации                              229022
001       Аппарат центрального органа              98813
002       Аппараты территориальных органов        125083
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   601
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  4525
002          Обеспечение сохранности архива
печати                                   18159
003          Проведение государственной
информационной политики                6907831
100       Проведение государственной
информационной политики через
газеты и журналы                        853881
101       Проведение государственной
информационной политики через
телерадиовещание                       6013650
102       Пропаганда налогового
законодательства                         35000
103       Пропаганда Государственной
программы жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2005-2007
годы                                      5300
004          Государственные премии и стипендии       38750
005          Издание социально важных видов
литературы                              608592
006          Проведение государственной политики
в области внутриполитической
стабильности и общественного
согласия                                 59964
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом      8217
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                     61575
006          Проведение государственной
информационной политики                  61575
09                 Прочие услуги по организации
культуры, спорта и информационного
пространства                            368975
235              Министерство культуры Республики
Казахстан                               368975
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
культуры                                133297

001 Орталық органның аппараты                        122690
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру     607
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     10000
жарақтандыру
008  Мемлекет қайраткерлерінің бейнесін мәңгі           7600
есте сақтау
009  Жастар саясатын жүргізу                          140571
010  Мемлекеттік және басқа да тілдерді дамыту         80767
011  Мемлекеттік сыйлықтар мен стипендиялар             2748
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    3992
09         Отын-энергетика кешені және жер қойнауын       24941733
пайдалану
01        Отын және энергетика                           12971176
231     Қазақстан Республикасының Энергетика және      12971176
минералдық ресурстар министрлігі
002  Мұнай газ жобалары бойынша пайдалану құқығы      525622
мердігерге берілуі тиіс мемлекеттік мүліктің
есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету
100 Капитал мұнайгаз                                  14340
101 Мұнайгаз саласы кәсіпорындарының мүліктік        511282
кешенін сатып алу және бағалау
004  Жылу-энергетика кешені, мұнай-химия және         498000
минералдық ресурстар саласындағы
технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
005  Қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану   586568
реакторын құру
006  Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық              908105
университетінде ауыр иондарды жеделдету
негізінде пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенін құру
008  Уран кеніштерін тұмшалау және жою, техногендік   673607
қалдықтарды көму
009  Қарағанды көмір бассейнінің шахталарын жабу      533499
010  Жылу-энергетика кешенін дамыту                    98530
100 2020 жылға дейінгі перспективаға Қазақстан        34630
Республикасы мен Ресей Федерациясының бірлескен
жылу-энергетикалық балансын әзірлеу
101 Көмір саласының халықаралық стандартқа көшуін      4200
қамтамасыз ету
102 Электроэнергетика және мұнай өңдеу саласында      24700
нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу
103 Өнеркәсіптің мұнай-химиялық саласын дамыту        20000
және құру
104 Энергияны үнемдеу бағдарламасын әзірлеу           15000
011  Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету         298245
017  Өздігінен төгіліп жатқан ұңғымаларды жою         717000
және тұмшалау
018  Мұнай операцияларын жүргізу, сондай-ақ           500000
көмірсутегін тасымалдау, қайта өңдеу және
өткізу кезіндегі келісімшарттарда мемлекет
мүддесін білдіру
020  Ақшабұлақ-Қызылорда қаласы газ құбырын салу     3390000
025  Семей ЖЭО активтерін сатып алу үшін Шығыс        242000
Қазақстан облысының бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
033  Амангелді газ кен орындары топтарын игеру       4000000

001       Аппарат центрального органа             122690
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   607
009       Материально-техническое оснащение
государственных органом                  10000
008          Увековечение памяти деятелей
государства                               7600
009          Проведение молодежной политики          140571
010          Развитие государственного и других
языков                                   80767
011          Государственные премии и стипендии        2748
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом      3992
09                   Топливно-энергетический комплекс и
недропользование                      24941733
01                 Топливо и энергетика                  12971176
231              Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан                             12971176
002          Обеспечение ведения учета
государственного имущества, право
пользования которым подлежит
передаче подрядчикам по нефтегазовым
проектам                                525622
100       Капиталнефтегаз                          14340
101       Приобретение и оценка имущественного
комплекса предприятий нефтегазовой
отрасли                                 511282
004          Прикладные научные исследования
технологического характера в области
топливно-энергетического комплекса,
нефтехимии и минеральных ресурсов       498000
005          Создание Казахстанского
термоядерного материаловедческого
реактора Токамак                        586568
006          Создание в Евразийском национальном
университете им. Л.Н. Гумилева
междисциплинарного научно-
исследовательского комплекса на базе
ускорителя тяжелых ионов                908105
008          Консервация и ликвидация урановых
рудников, захоронение техногенных
отходов                                 673607
009          Закрытие шахт Карагандинского
угольного бассейна                      533499
010          Развитие топливно-энергетического
комплекса                                98530
100       Разработка совместного топливно-
энергетического баланса Республики
Казахстан и Российской Федерации на
перспективу до 2020 года                 34630
101       Обеспечение перехода угольной
отрасли на международные стандарты        4200
102       Разработка нормативно-технической
документации в области
электроэнергетики и нефтедобычи          24700
103       Развитие и создание нефтехимической
отрасли промышленности                   20000
104       Разработка программы
энергосбережения                         15000
011          Обеспечение радиационной
безопасности                            298245
017          Ликвидация и консервация
самоизливающихся скважин                717000
018          Представление интересов государства
в контрактах на проведение нефтяных
операций, а также при
транспортировке, переработке и
реализации углеводородов                500000
020          Строительство газопровода
Акшабулак - город Кызылорда            3390000
025          Целевые трансферты областному
бюджету Восточно-Казахстанской
области на выкуп активов
Семипалатинской ТЭЦ                     242000
033          Освоение Амангельдинской группы
месторождений газа                     4000000

02        Жер қойнауын пайдалану                          1621283
231     Қазақстан Республикасының Энергетика және       1621283
минералдық ресурстар министрлігі
003  Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы     83869
қолданбалы ғылыми зерттеулер
012  Геологиялық ақпаратты түзу                        68292
013  Мемлекеттiк геологиялық зерделеу                 866508
100 Аймақтық және геологиялық түсіру жұмыстары       383900
101 Іздестіру-бағалау жұмыстары                      326263
102 Іздестіру-барлау жұмыстары                       156345
014  Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану           542504
мониторингi
100 Минералдық-шикізат базасы және жер қойнауын       62100
пайдалану мониторингі
101 Жер асты сулары және қауіпті геологиялық         480404
процестер мониторингі
015  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар      30110
туралы ақпараттық жүйенi дамыту
016  Жер қойнауын пайдалану саласында лицензиялық      30000
және келiсiмшарт ережелерінiң орындалу
мониторингінің ақпараттық-коммуникациялық
жүйесін құру
09        Отын-энергетика кешені және жер қойнауын       10349274
пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі      484000
039  Жойылған шахталардың қызметкерлерiнiң            484000
денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу
жөнiндегi "Қарағанды көмiр шахтасы" мiндетте.
мелерін орындау
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым       184146
министрлігі
024  Сейсмологиялық ақпарат мониторингі               184146
231     Қазақстан Республикасының Энергетика және       9129611
минералдық ресурстар министрлiгi
001  Энергетика және минералдық ресурстар саласындағы 531306
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппаратты                       343507
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 178119
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру    1790
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық      7890
жарақтандыру
019  "Қарағанды шахталарды тарату" РМБК берілген,     147941
жабылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына
келтірілген зиянды өтеу
024  Жылу-энергетика жүйесін дамыту үшін облыстық    8448280
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне берілетін мақсатты инвестициялық
трансферттер

02                 Недропользование                       1621283
231              Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан                              1621283
003          Прикладные научные исследования
в области геологии использования
недр                                     83869
012          Формирование геологической
информации                               68292
013          Государственное геологическое
изучение                                866508
100       Региональные и геологосъемочные
работы                                  383900
101       Поисково-оценочные работы               326263
102       Поисково-разведочные работы             156345
014          Мониторинг недр и недропользования      542504
100       Мониторинг минерально-сырьевой базы
и недропользования                       62100
101       Мониторинг подземных вод и опасных
геологических процессов                 480404
015          Развитие информационной системы о
недрах и недропользователях              30110
016          Создание информационно-
коммуникационной системы мониторинга
исполнения лицензионных и
контрактных условий в сфере
недропользования                         30000
09                 Прочие услуги в области
топливно-энергетического комплекса и
недропользования                      10349274
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                               484000
039          Исполнение обязательств
"Карагандашахтуголь" по возмещению
ущерба, нанесенного здоровью
работников ликвидированных шахт         484000
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    184146
024          Мониторинг сейсмологической
информации                              184146
231              Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан                              9129611
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в сфере
энергетики и минеральных ресурсов       531306
001       Аппарат центрального органа             343507
002       Аппараты территориальных органов        178119
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  1790
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                   7890
019          Возмещение ущерба работникам
ликвидированных шахт, переданных
в РГСП "Карагандаликвидшахт"            147941
024          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
теплоэнергетической системы            8448280

104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    2084
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда   551517
министрлiгi
003  Мырғалымсай кен орны кенiштерiн жою              551517
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және        65536444
қоршаған ортаны қорғау
01        Ауыл шаруашылығы                               34122916
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы     31805856
министрлiгi
002  Жердің мелиоративтік жай-күйін сақтау және       142232
жақсарту
100 Гидрогеология - мелиоративтік экспедициялар      130244
101 "Қазагромелиосу шаруашылығы" республикалық        11988
әдістемелік орталығы
003  Өсімдіктерді қорғау                             2723044
100 Сортаңданған (бүлінген) алаңдарды анықтау және  2507504
аса қауіпті зиянды организмдерге қарсы
күрес жүргізу
101 Фитосанитариялық диагностика және болжамдау      215540
республикалық әдістемелік орталығы
004  Өсімдіктер карантині                             668734
100 Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік        54046
мекемелер
101 Карантиндік зиянкестердің, өсімдік ауруларының   614688
және арамшөптердің таралу ошақтарын анықтау,
оқшаулау және жою
005  Тұқымдық және көшет материалының сорттық         148008
және себу сапаларын анықтау
006  Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттік қолдау   7095962
100 Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға             911013
101 Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға 1289047
102 Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының       1000000
шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға
103 Ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша    393807
сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге
104 Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су     553883
жеткізу жөнінде көрсетілетін қызметтер құнын
субсидиялауға
105 Ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдейтін               19132
кәсіпорындар үшін жабдықтар лизингі бойынша
сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге
106 Өсімдік шаруашылығындағы сақтандыруды қолдауға  2000000
107 Екінші деңгейдегі банктер ауыл шаруашылығы       830783
өнімін өңдейтін кәсіпорындарға олардың айналым
қаражатын толықтыруға беретін кредиттер
бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға
108 Ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және       98297
жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлері мен
топтарының тектік қорын сақтау мен қалпына
келтіруге
011  Техникалық құжаттаманы және ауыл шаруашылығы     250000
машиналарының тәжірибелік үлгілерін,
бөлшектері мен тораптарын әзірлеу
013  Ауыл шаруашылық дақылдарының сорттарын           472691
сынақтан өткізу
014  Жерді суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру   66303
016 Жобаны республикалық бюджеттен бірлесіп           66303
қаржыландыру есебінен іске асырылады
016  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiн           5638
қолдау
006 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру         5638
018  Жұқпалы аурулардан сақтануды қамтамасыз ету     3541678
100 Ветеринариядағы мониторинг, референция,           81807
зертханалық диагностика және әдіснама
ұлттық орталығы

104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом      2084
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                    551517
003          Ликвидация рудников Миргалимсайского
месторождения                           551517
10                   Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство и охрана окружающей среды   65536444
01                 Сельское хозяйство                    34122916
212              Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                  31805856
002          Сохранение и улучшение
мелиоративного состояния земель         142232
100       Гидрогеологомелиоративные
экспедиции                              130244
101       Республиканский методический центр
"Казагромелиоводхоз"                     11988
003          Защита растений                        2723044
100       Выявление заселенных (зараженных)
площадей и борьба с особо опасными
вредными организмами                   2507504
101       Республиканский методический центр
фитосанитарной диагностики и
прогнозов                               215540
004          Карантин растений                       668734
100       Государственные учреждения по
карантину растений                       54046
101       Выявление, локализация и ликвидация
очагов распространения карантинных
вредителей, болезней растений и
сорняков                                614688
005          Определение сортовых и посевных
качеств семенного и посадочного
материала                               148008
006          Государственная поддержка развития
сельского хозяйства                    7095962
100       Поддержка развития семеноводства        911013
101       Поддержка развития племенного
животноводства                         1289047
102       Поддержка повышения урожайности и
качества производимых
сельскохозяйственных культур           1000000
103       Возмещение ставки вознаграждения
(интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники,
осуществляемому за счет средств
республиканского бюджета                393807
104       Субсидирование стоимости услуг по
доставке воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям                    553883
105       Возмещение ставки вознаграждения
(интереса) по лизингу оборудования
для предприятий по переработке
сельскохозяйственной продукции           19132
106       Поддержка страхования в
растениеводстве                        2000000
107       Субсидирование ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым
банками второго уровня предприятиям
по переработке сельскохозяйственной
продукции на пополнение их оборотных
средств                                 830783
108       Сохранение и восстановление
генофонда малочисленных и исчезающих
пород, типов и линий
сельскохозяйственных животных            98297
011          Разработка технической документации
и опытных образцов
сельскохозяйственных машин,
комплектующих и узлов                   250000
013          Сортоиспытание сельскохозяйственных
культур                                 472691
014          Усовершенствование ирригационных и
дренажных систем                         66303
016       Реализация проекта за счет
софинансирования из республиканского
бюджета                                  66303
016          Постприватизационная поддержка
сельского хозяйства                       5638
006       Реализация гранта за счет внутренних
источников                                5638
018          Обеспечение эпизоотического
благополучия                           3541678
100       Национальный центр мониторинга,
референции, лабораторной диагностики
и методологии в ветеринарии              81807

101 Жануарлар ауруының диагностикасы                1235871
102 Эпизоотияға қарсы шаралар                       2074000
103 Жануарлар мен құстардың қауіпті жұқпалы          150000
ауруларының ошақтарын жою
020  Азық-түлік қауіпсіздігін және жұмылдыру         7103253
қажеттіліктерін қамтамасыз ету
100 Мемлекеттік ресурстарға астықты сатып алу       6208382
101 Мемлекеттік астық резервін азықтық астыққа       894871
ауыстыру және сақтау
021  Ауыл шаруашылығы өндірісін агрохимиялық және     299566
агроклиматтық қамтамасыз ету
100 Топырақтың химиялық құрамын агрометеорология.    207307
лық қамтамасыз ету және анықтау
101 Агрохимиялық қызметтің республикалық              92259
ғылыми-әдістемелік орталығы
042  Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы қолданбалы   1568209
ғылыми зерттеулер
043  Ауыл шаруашылығын институционалды дамыту        7512317
100 Ауыл шаруашылығы өндірісінің несие               121000
жүйесін ұйымдастыру
101 Ауыл шаруашылығы өндірісіне техникалық          4805564
қызмет көрсету жөніндегі инфрақұрылымды
ұйымдастыру
102 Өндіріс пен астық рыногын дамытуды қолдау         85573
103 Мал шаруашылығы өнімін өндіруді, өңдеуді        2500000
және іске асыруды дамытуды қолдау
046  Агроөнеркәсiптiк кешен саласының дамуын          147527
нормативтiк-әдiстемелiк қамтамасыз ету
047  Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен     55906
жүретін ауыл шаруашылық, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін
мемлекеттік есепке алу және тіркеу
055  Аграрлық ғылым саласындағы мемлекеттік сыйлықтар    414
056  Қазақстанның ауыл шаруашылығы өнімдерінің          4374
бәсекеге қабілеттілігін арттыру
006 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру         4374
614     Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын       2042262
басқару жөніндегi агенттiгi
001  Жер ресурстарын мемлекеттік басқаруды            506678
қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                         36556
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 450870
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру    2480
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     16772
жарақтандыру
002  Жер қатынастарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету  1077796

101       Диагностика заболеваний животных       1235871
102       Противоэпизоотия                       2074000
103       Ликвидация очагов острых
инфекционных заболеваний животных
и птиц                                  150000
020          Обеспечение продовольственной
безопасности и мобилизационных нужд    7103253
100       Закуп зерна в государственные
ресурсы                                6208382
101       Хранение и перемещение зерна
государственного резерва
продовольственного зерна                894871
021          Агрохимическое и агроклиматическое
обеспечение сельскохозяйственного
производства                            299566
100       Агрометеорологическое обеспечение и
определение химического состава почв    207307
101       Республиканский научно-методический
центр агрохимической службы              92259
042          Прикладные научные исследования в
области агропромышленного комплекса    1568209
043          Институциональное развитие сельского
хозяйства                              7512317
100       Организация системы кредитования
сельскохозяйственного производства      121000
101       Организация инфраструктуры по
техническому обслуживанию
сельскохозяйственного производства     4805564
102       Поддержка производства и развитие
рынка зерна                              85753
103       Поддержка производства, переработки
и реализации животноводческой
продукции                              2500000
046          Нормативно-методическое обеспечение
развития отраслей агропромышленного
комплекса                               147527
047          Государственный учет и регистрация
тракторов, прицепов к ним,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов                       55906
055          Государственные премии в области
аграрной науки                             414
056          Повышение конкурентоспособности
сельскохозяйственной продукции
Казахстана                                4374
006       Реализация гранта за счет внутренних
источников                                4374
614              Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами        2042262
001          Обеспечение государственного
управления земельными ресурсами         506678
001       Aппарат центрального органа              36556
002       Аппараты территориальных органов        450870
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  2480
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  16772
002          Обеспечение осуществления земельных
отношений                              1077796

100 Жерге орналастыруды жүргізу                       92535
101 Жер-Кадастрлық жұмыстар                          968629
102 Жер мониторингін жүргізу                          16632
003  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған   420582
ақпараттық жүйесiн құру
006  Жер ресурстарын басқару саласындағы қолданбалы    37206
ғылыми зерттеулер
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          274798
басқармасы
010  Мемлекеттік бюджеттің алдындағы міндеттемелерді  274798
өтеу үшін "Күйгенжар" АҚ жарғылық капиталын
ұлғайту
02        Су шаруашылығы                                 17571988
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы     17571988
министрлiгi
023  Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану       91251
100 Су ресурстарын қорғау және пайдалану саласында    80711
кестелерін, су шаруашылығы баланстарын және
нормативтік әзірлеу
101 Мемлекеттік су кадастрын жасау                    10540
025  Су ресурстарын басқару және жерлерді қалпына     773035
келтіруді жетілдіру
004 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру       110557
016 Жобаны республикалық бюджеттен бірлесіп          662478
қаржыландыру есебінен іске асырылады
027  Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал      3144466
теңізінің солтүстік бөлігін сақтау
004 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру      2478970
016 Жобаны республикалық бюджеттен бірлесіп          665496
қаржыландыру есебінен іске асырылады
028  Арал теңізі өңірінің елді мекендерін сумен       627402
жабдықтау және санитариясы
004 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру       456077
016 Жобаны республикалық бюджеттен бірлесіп          171325
қаржыландыру есебінен іске асырылады
029  Ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу және     8468120
қайта жаңарту
100 Ауылдық елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау    5460000
объектілерін салу және қайта жаңарту
101 Сумен жабдықтау жүйелерін салу және қайта       3008120
жаңарту
031  Гидротехникалық құрылысты қайта жаңарту         2332140
033  Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау           388
және өнеркәсіп ағындыларын тазарту
006 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру          388
034  Су берумен байланысы жоқ республикалық су        935600
шаруашылығы объектілерін пайдалану
035  "Қазалыны (Жаңа Қазалы) сумен жабдықтау"          28365
жобасы шеңберінде қайта жаңартуды жүргізу
006 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру        28365
048  Қаратал суару жүйесінің магистралдық арналары     57391
мен коллекторлық-дренаждық желісін жөндеуге
Алматы облысының бюджетіне берілетін мақсатты
трансферттер
049  Республика меншігіне жататын ауыз сумен          456472
жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын
сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық
жүйелерінен алынатын ауыз суды беру
бойынша қызметтер құнын субсидиялау
052  Ауыл аумақтарын сумен жабдықтауды және кәріз      79796
желісін дамыту
016 Жобаны республикалық бюджеттен бірлесіп           79796
қаржыландыру есебінен іске асырылады
053  Қарағанды облысының ауылдарын сумен жабдықтау    142692
004 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру       102109
016 Жобаны республикалық бюджеттен бірлесіп           40583
қаржыландыру есебінен іске асырылады
054  Шаруашылық арналар мен гидромелиоративтік        434870
құрылыстардың апатты учаскелерін күрделі
жөндеу және қалпына келтіру

100       Проведение землеустройства               92535
101       Земельно-кадастровые работы             968629
102       Ведение мониторинга земель               16632
003          Создание автоматизированной
информационной системы
Государственного земельного кадастра    420582
006          Прикладные научные исследования в
области управления земельными
ресурсами                                37206
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                    274798
010          Увеличение уставного капитала АО
"Куйгенжар" для погашения
обязательств перед государственным
бюджетом                                274798
02                 Водное хозяйство                      17571988
212              Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                  17571988
023          Охрана и рациональное использование
водных ресурсов                          91251
100       Разработка схем, водохозяйственных
балансов и нормативов в области
охраны и использования водных
ресурсов                                 80711
101       Составление государственного
водного кадастра                         10540
025          Совершенствование управления водными
ресурсами и восстановление земель       773035
004       Реализация проекта за счет внешних
займов                                  110557
016       Реализация проекта за счет
софинансирования из республиканского
бюджета                                 662478
027          Регулирование русла реки Сырдарья и
сохранение северной части Аральского
моря                                   3144466
004       Реализация проекта за счет внешних
займов                                 2478970
016       Реализация проекта за счет
софинансирования из республиканского
бюджета                                 665496
028          Водоснабжение и санитария населенных
пунктов региона Аральского моря         627402
004       Реализация проекта за счет внешних
займов                                  456077
016       Реализация проекта за счет
софинансирования из республиканского
бюджета                                 171325
029          Строительство и реконструкция
объектов питьевого водоснабжения       8468120
100       Строительство и реконструкция
объектов питьевого водоснабжения
сельских населенных пунктов            5460000
101       Строительство и реконструкция систем
водоснабжения                          3008120
031          Реконструкция гидротехнических
сооружений                             2332140
033          Охрана подземных вод и очистка
промышленных стоков в городе
Усть-Каменогорске                          388
006       Реализация гранта за счет внутренних
источников                                 388
034          Эксплуатация республиканских
водохозяйственных объектов,
не связанных с подачей воды             935600
035          Проведение реконструкции в рамках
проекта "Водоснабжение Казалинска
(Новоказалинска)"                        28365
006       Реализация гранта за счет внутренних
источников                               28365
048          Целевые трансферты областному
бюджету Алматинской области на
ремонт магистральных каналов и
коллекторно-дренажной сети на
Каратальской системе орошения            57391
049          Субсидирование стоимости услуг по
подаче питьевой воды из особо важных
групповых систем водоснабжения,
являющихся безальтернативными
источниками питьевого водоснабжения,
находящимися в республиканской
собственности                           456472
052          Развитие водоснабжения и канализации
сельских территорий                      79796
016       Реализация проекта за счет
софинансирования из республиканского
бюджета                                  79796
053          Сельское водоснабжение Карагандинской
области                                 142692
004       Реализация проекта за счет внешних
займов                                  102109
016       Реализация проекта за счет
софинансирования из республиканского
бюджета                                  40583
054          Капитальный ремонт и восстановление
особо аварийных участков
межхозяйственных каналов и
гидромелиоративных сооружений           434870

03        Орман шаруашылығы                               1547121
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы      1547121
министрлігі
036  Ормандардың сақталуын және тұрақты дамуын       1538588
қамтамасыз ету
100 Қазақ мемлекеттік республикалық орман             35304
дақылдарының тұқымын дайындайтын мекеме
101 Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығы        42561
102 Тұрақты орман дақылдарының тұқымын дайындайтын    10557
базасын қалыптастыру
103 Орман-аң аулауды орналастыру және орман          205804
шаруашылығын жобалау, орман және жануарлар
дүниесі саласындағы есепке алу және биологиялық
сараптама
104 Астана қаласының жасыл желекті                   738540
санитарлық-қорғау аймағы
105 Орманды әуеден қорғау                            505822
044  Ормандарды сақтау және республиканың орманды       8533
аумақтарын көбейту
006 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру         8533
04        Балық шаруашылығы                                629306
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы       629306
министрлігі
037  Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және     71171
оның кадастры
038  Балық ресурстарын молайту                        558135
05        Қоршаған ортаны қорғау                          5611994
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы      2174168
министрлігі
039  Батыс Тянь-Шань биоәралуандығын сақтау            16201
006 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру        16201
040  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және        1789192
жануарлар дүниесін сақтау мен дамытуды
қамтамасыз ету
100 Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар               1699192
101 Киіктің санын қалпына келтіру                     90000
041  Нұра-Есіл өзендері алабының қоршаған             368775
ортасын оңалту және басқару
004 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру       170496
016 Жобаны республикалық бюджеттен бірлесіп          198279
қаржыландыру есебінен іске асырылады
234     Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны       3326178
қорғау министрлігі
001  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті    1042470
органның қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        166052
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 492270
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            2030
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,             13628
үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық    368490
жарақтандыру
002  Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу         10000
003  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми        171175
зерттеулер
004  Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу         618000
және қайта жаңарту
005  Қоршаған ортаны қорғау объектілерін қалпына       62196
келтіру
006 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру        62196
007  Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық жүйесін      41048
құру және дамыту
005 Ішкі көздер есебінен жобаны іске асыру            34916
006 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру         6132
008  Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу      522399
009  Қоршаған ортаны қорғау үшін облыстық бюджеттер.  858890
ге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          111648
басқармасы
007  Ормандар мен жануарлар әлемін күзету, қорғау,    111648
молайту
09        Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және         6053119
қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге
де қызметтер
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы      5075491
министрлiгi
001  Агроөнеркәсіптік кешен, орман және су           4953765
шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның
қызметін қамтамасыз ету

03                 Лесное хозяйство                       1547121
212              Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                   1547121
036          Обеспечение сохранения и устойчивого
развития лесов                         1538588
100       Казахское государственное
республиканское лесосеменное
учреждение                               35304
101       Сандыктауское учебно-
производственное лесное хозяйство        42561
102       Формирование постоянной лесосеменной
базы                                     10557
103       Лесоохотоустройство и
лесохозяйственное проектирование,
учет и биологическое обоснование в
области лесов и животного мира          205804
104       Санитарно-защитная зеленая зона
города Астаны                           738540
105       Авиаохрана леса                         505822
044          Сохранение лесов и увеличение
лесистости территории республики          8533
006       Реализация гранта за счет внутренних
источников                                8533
04                 Рыбное хозяйство                        629306
212              Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                    629306
037          Государственный учет и кадастр
рыбных ресурсов                          71171
038          Воспроизводство рыбных ресурсов         558135
05                 Охрана окружающей среды                5611994
212              Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                   2174168
039          Сохранение биоразнообразия Западного
Тянь-Шаня                                16201
006       Реализация гранта за счет внутренних
источников                               16201
040          Обеспечение сохранения и развития
особо охраняемых природных
территорий и животного мира            1789192
100       Особо охраняемые природные
территории                             1699192
101       Восстановление численности сайги         90000
041          Реабилитация и управление окружающей
средой бассейна рек Нура-Ишим           368775
004       Реализация проекта за счет внешних
займов                                  170496
016       Реализация проекта за счет
софинансирования из республиканского
бюджета                                 198279
234              Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан                   3326178
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
охраны окружающей среды                1042470
001       Аппарат центрального органа             166052
002       Аппараты территориальных органов        492270
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  2030
008       Капитальный ремонт зданий, помещений
и сооружений государственных органов     13628
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                 368490
002          Проведение государственной
экологической экспертизы                 10000
003          Научные исследования в области
охраны окружающей среды                 171175
004          Строительство и реконструкция
объектов охраны окружающей среды        618000
005          Реабилитация объектов охраны
окружающей среды                         62196
006       Реализация гранта за счет внутренних
источников                               62196
007          Создание и развитие информационной
системы охраны окружающей среды          41048
005       Реализация проекта за счет внутренних
источников                               34916
006       Реализация гранта за счет внутренних
источников                                6132
008          Проведение наблюдений за состоянием
окружающей среды                        522399
009          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на охрану окружающей
среды                                   858890
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                    111648
007          Охрана, защита, воспроизводство
лесов и животного мира                  111648
09                 Прочие услуги в области сельского,
водного, лесного, рыбного хозяйства
и охраны окружающей среды              6053119
212              Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                   5075491
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
агропромышленного комплекса, лесного
и водного хозяйства                    4953765

001 Орталық органның аппараты                        412890
002 Аумақтық органдардың аппараттары                4169212
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін           14219
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық    357444
жарақтандыру
045  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы          120000
министрлігінің ақпараттық-маркетингтік
жүйесін құру
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    1726
614     Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын        977628
басқару жөніндегi агенттiгi
004  Топографо-геодезиялық және картографиялық өнім.  377628
дерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
005  Республикалық картографиялық фабриканы салу      600000
11         Өнеркәсiп және құрылыс                          1597509
01        Өнеркәсіп                                       1340137
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда  1340137
министрлiгi
006  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми        554021
зерттеулер
031  "Қазақстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)  786116
"ҰК" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
100 "Қазақстан инжиниринг" ҰК" АҚ жарғылық           141000
капиталын ұлғайту
101 Мемлекеттік бюджет алдындағы қорғаныс            645116
өнеркәсібі мекемелері директивалық кредиттік
берешектерін өтеуге жарғылық капиталды ұлғайту
02        Құрылыс                                          167225
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда   167225
министрлiгi
005  Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми             24000
зерттеулер
014  Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі       143225
саласындағы нормативтік-техникалық
құжаттарды жетілдіру
09        Өнеркәсіп және құрылыс саласындағы өзге де       90147
қызметтер
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда    90147
министрлігі
008  Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету                 90147
12         Көлiк және байланыс                            88227937
01        Автомобиль көлігі                              53935153
215     Қазақстан Республикасының Көлiк және           53935153
коммуникациялар министрлiгi
002  Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын     31609259
дамыту
004 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру      9891414
005 Ішкі көздер есебінен жобаны іске асыру         11050324
016 Жобаны республикалық бюджеттен бірлесіп        10667521
қаржыландыру есебінен іске асырылады
003  Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, 10421429
орташа және ағымды жөндеу, ұстау, көгалдан.
дыру, диагностика және аспаптық құралдармен
тексеру
028  Көлік жүйесін дамытуға Астана және Алматы      10578780
қалаларының бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
029  Автокөлік жолдарын жөндеуге Алматы қалалық      1303670
бюджетіне берілетін мақсатты трансферттер
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі       22015
014  Семей қаласында Ертіс өзені арқылы көпір салу     22015
жобасының шеңберінде Шығыс Қазақстан
облысының бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер

001       Аппарат центрального органа             412890
002       Аппараты территориальных органов       4169212
007       Повышение квалификации
государственных служащих                 14219
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                 357444
045          Создание информационно-маркетинговой
системы Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан          120000
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом      1726
614              Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами         977628
004          Обеспечение топографо-геодезической
и картографической продукцией и ее
хранение                                377628
005          Строительства Республиканской
картографической фабрики                600000
11                   Промышленность и строительство         1597509
01                 Промышленность                         1340137
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                   1340137
006          Прикладные научные исследования
технологического характера              554021
031          Увеличение уставного капитала
АО "НК "Казахстан инжиниринг"
(Kazakhstan Engineering)"               786116
100       Увеличение уставного капитала
АО "НК "Казахстан инжиниринг"           141000
101       Увеличение уставного капитала для
погашения задолженности по
директивным кредитам предприятий
оборонной промышленности перед
государственным бюджетом                645116
02                 Строительство                           167225
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                    167225
005          Прикладные научные исследования
в области строительства                  24000
014          Совершенствование нормативно-
технических документов в сфере
архитектурной, градостроительной и
строительной деятельности               143225
09                 Прочие услуги в сфере промышленности
и строительства                          90147
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                     90147
008          Обеспечение хранения информации          90147
12                   Транспорт и связь                     88227937
01                 Автомобильный транспорт               53935153
215              Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан     53913138
002          Развитие автомобильных дорог на
республиканском уровне                31609259
004       Реализация проекта за счет внешних
займов                                 9891414
005       Реализация проекта за счет
внутренних источников                 11050324
016       Реализация проекта за счет
софинансирования из республиканского
бюджета                                10667521
003          Капитальный, средний и текущий
ремонт, содержание, озеленение,
диагностика и инструментальное
обследование автодорог
республиканского значения             10421429
028          Целевые инвестиционные трансферты
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
транспортной инфраструктуры           10578780
029          Целевые трансферты бюджету города
Алматы на ремонт автомобильных
дорог                                  1303670
217               Министерство финансов
Республики Казахстан                     22015
014          Целевые инвестиционные трансферты
областному бюджету Восточно-
Казахстанской области в рамках
проекта строительства моста через
реку Иртыш в городе Семипалатинске       22015

02        Байланыс жүйелері                               5619230
603     Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру        5619230
және байланыс жөніндегі агенттігі
002  Радиожелілік өрісінің және радиоэлектрондық      324950
құралдардың мониторинг жүйесін құру
006  Радиожелілік өрісінің және радиоэлектрондық      82818
құралдардың мониторинг жүйесін техникалық
сүйемелдеу
013  Ауыл аумақтарының пошта-жинақ жүйесін дамыту     400000
017  Әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі     2511962
ауылдағы байланыс операторларының
залалдарына төлемақы
019  "Қазақтелеком" АҚ қалааралық және халықаралық   2299500
байланыс қызметтерін көрсетулерді ұсынуға
эксклюзив құқығының жойылғаны себепті
шығындарын өтеу
03        Су көлігі                                       1570149
215     Қазақстан Республикасының Көлік және            1570149
коммуникациялар министрлігі
005  Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын       772797
қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау
020  Су көлігі инфрақұрылымын дамыту                  797352
04        Әуе көлігі                                     17297370
215     Қазақстан Республикасының Көлік және           17297370
коммуникациялар министрлігі
006  Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту               14397941
004 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру      9723145
005 Ішкі көздер есебінен жобаны іске асыру          1516000
016 Жобаны республикалық бюджеттен бірлесіп         3158796
қаржыландыру есебінен іске асырылады
019  Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау         300000
025  Мемлекеттік бюджет алдында                      2599429
"Астана халықаралық әуежайы" АҚ міндеттерін
өтеу үшін жарғылық капиталын ұлғайту
05        Темір жол көлігі                                8102500
215     Қазақстан Республикасының Көлік және            8102500
коммуникациялар министрлігі
008  Темір жол көлігі инфрақұрылымын дамыту          8102500
09        Көлік және байланыс саласындағы                 1703535
өзге де қызметтер
215     Қазақстан Республикасының Көлік және            1703535
коммуникациялар министрлігі
001  Көлік және коммуникациялар саласындағы          1032034
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        390624

02                 Системы связи                          5619230
603              Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                 5619230
002          Создание системы мониторинга
радиочастотного спектра и
радиоэлектронных средств                324950
006          Техническое сопровождение системы
мониторинга радиочастотного спектра
и радиоэлектронных средств               82818
013          Развитие почтово-сберегательной
системы сельских территорий             400000
017          Компенсации убытков операторов
сельской связи по предоставлению
универсальных услуг связи              2511962
019          Компенсация убытков АО
"Казахтелеком" за отмену
эксклюзивного права на
предоставление услуг междугородней
и международной связи                  2299500
03                 Водный транспорт                       1570149
215              Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан      1570149
005          Обеспечение водных путей в
судоходном состоянии и содержание
шлюзов                                  772797
020          Развитие инфраструктуры водного
транспорта                              797352
04                 Воздушный транспорт                   17297370
215              Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан     17297370
006          Развитие инфраструктуры воздушного
транспорта                            14397941
004       Реализация проекта за счет внешних
займов                                 9723145
005       Реализация проекта за счет
внутренних источников                  1516000
016       Реализация проекта за счет
софинансирования из республиканского
бюджета                                3158796
019          Субсидирование регулярных внутренних
авиаперевозок                           300000
025          Увеличение уставного капитала АО
"Международный аэропорт Астана" для
погашения обязательств перед
государственным бюджетом               2599429
05                 Железнодорожный транспорт              8102500
215              Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан      8102500
008          Развитие инфраструктуры
железнодорожного транспорта            8102500
09                 Прочие услуги в сфере транспорта
и связи                                1703535
215              Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан      1703535
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
транспорта и коммуникаций              1032034
001       Аппарат центрального органа             390624

002 Аумақтық органдардың аппараттары                 602555
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            3249
арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,              8500
үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     27106
жарақтандыру
010  Көлік және коммуникациялар саласындағы           121200
қолданбалы ғылыми зерттеулер
016  "Байқоңыр" кешенінің жалға алынған                 8046
мүлкінің есебі
021  Қазақстан Республикасының ғарышкер                14029
үміткерлерін дайындау
024  Мемлекетаралық әскери тасымалдаулар бойынша      308282
өткен жылғы міндеттемелерді орындау
027  Көлік деректері базасының ақпараттық               7669
талдамалық жүйесін құру
030  "Transport tower" әкімшілік-технологиялық        212275
кешені ғимаратын күтіп-ұстау
13         Басқалар                                       55091851
01        Экономикалық қызметтерді реттеу                  628769
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда   628769
министрлiгi
007  Стандарттау, сертификаттау, метрология және       10000
сапа жүйесi саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
009  Астана қаласындағы эталондық орталықты салу      200000
010  Стандарттардың мемлекеттік қорының ақпараттық      7591
жүйесін дамыту
013  Стандарттау, метрология және сертификаттау       375560
жүйесін жетілдіру
015  Стандарттау, метрология және сертификаттау        17118
саласындағы ақпараттық жүйені құру және дамыту
017  Экспорттық бақылаудың ақпараттық жүйесін          18500
дамыту
02        Ауа-райын болжау қызметтері                     1032627
234     Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны       1032627
қорғау министрлiгi
006  Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу         1032627
03         Кәсіпкерлік қызметті қолдау және                1883511
бәсекелестікті қорғау
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда   913587
министрлiгi
011  Шағын кәсіпкерлікті қолдау                       159120
012  Қазақстан Республикасында кәсіпкерлікті            4467
қолдау жөніндегі ақпараттық жүйені дамыту
032  "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ             750000
жарғылық капиталын ұлғайту
620     Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды  969924
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгi
001  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiн     865560
реттеуді, бақылауды қамтамасыз ету және
бәсекелестікті дамыту

002       Аппараты территориальных органов        602555
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  3249
008       Капитальный ремонт зданий, помещений
и сооружений государственных органов      8500
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  27106
010          Прикладные научные исследования
в области транспорта и коммуникаций     121200
016          Учет арендованного имущества
комплекса "Байконур"                      8046
021          Подготовка кандидатов в космонавты
Республики Казахстан                     14029
024          Выполнение обязательств прошлых лет
по межгосударственным воинским
перевозкам                              308282
027          Создание информационной
аналитической системы транспортной
базы данных                               7669
030          Содержание здания административно-
технологического комплекса
"Transport Тower"                       212275
13                   Прочие                                55091851
01                 Регулирование экономической
деятельности                            628769
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                    628769
007          Прикладные научные исследования в
области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем
качества                                 10000
009          Строительство эталонного центра
в городе Астане                         200000
010          Развитие информационной системы
Государственного фонда стандартов         7591
013          Совершенствование системы
стандартизации, метрологии и
сертификации                            375560
015          Создание и развитие информационной
системы в сфере стандартизации,
метрологии и сертификации                17118
017          Развитие информационной системы
экспортного контроля                     18500
02                 Службы прогноза погоды                 1032627
234              Министерство охраны окружающей
среды Республики Казахстан             1032627
006          Ведение гидрометеорологического
мониторинга                            1032627
03                 Поддержка предпринимательской
деятельности и защита конкуренции      1883511
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                    913587
011          Поддержка малого предпринимательства    159120
012          Развитие информационной системы по
поддержке предпринимательства
в Республике Казахстан                    4467
032          Увеличение уставного капитала
АО "Фонд развития малого
предпринимательства"                    750000
620              Агентство Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий
и защите конкуренции                    969924
001          Обеспечение регулирования, контроля
деятельности субъектов естественной
монополии и развитие конкуренции        865560

001 Орталық органның аппараты                        626961
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 220198
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін            1401
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     17000
жарақтандыру
002  Монополистер қызметінің мониторингі бойынша      104364
электрондық деректер базасын құру
09        Өзге де                                        51546944
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы істер           397512
министрлігі
006  Өкілдік шығындар                                 397512
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі     9473950
010  Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше       9428000
жағдайларды жою және өзге де күтпеген
шығыстар үшін Қазақстан Республикасы
Үкіметінің резерві
025  Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорын құру      45950
220     Қазақстан Республикасының Экономика және       15359696
бюджеттік жоспарлау министрлігі
004  Республикалық инвестициялық жобалардың техни.    303000
калық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және
сараптама жасау
006  "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ жарғылық          10651333
капиталын ұлғайту
012  "Маркетингілік-талдау зерттеулер орталығы"      1222890
АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
014  Ауылдық (селолық) округтік әкімдік аппараттарын 2882473
ұстауға облыстық бюджеттерге берілетін
мақсатты трансферттер
015  Шағын қалаларды дамытуға, сонымен қатар          300000
экономикасы тоқырауға ұшыраған шағын
қалаларды дамытуға облыстық бюджеттерге
берілетін мақсатты трансферттер
221     Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi     230913
010  Сот шешімдері бойынша Қазақстан Республикасы     230913
Үкіметінің, орталық мемлекеттік органдардың
және олардың аумақтық бөлімшелерінің
міндеттемелерін өтеу үшін резерв
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда 13152959
министрлiгi
001  Индустрия және сауда саласындағы уәкілетті       888117
органдардың қызметін қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                        421375
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 173820
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін          21353
арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық     64569
жарақтандыру
100 Шет елдегі сауда өкілдіктерінің қызметін          63176
қамтамасыз ету
101 Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі    143642

001       Аппарат центрального органа             626961
002       Аппараты территориальных органов        220198
007       Повышение квалификации
государственных служащих                  1401
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  17000
002          Создание электронной базы данных по
мониторингу деятельности монополистов   104364
09                 Прочие                                51546944
204              Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                    397512
006          Представительские затраты               397512
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                              9473950
010          Резерв Правительства Республики
Казахстан для ликвидации
чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера и иных
непредвиденных расходов                9428000
025          Создание Государственного фонда
социального страхования                  45950
220              Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан     15359696
004          Разработка и экспертиза технико-
экономических обоснований
республиканских инвестиционных
проектов                                303000
006          Увеличение уставного капитала
АО "Банк Развития Казахстана"         10651333
012          Увеличение уставного капитала
АО "Центр маркетингово-аналитических
исследований"                          1222890
014          Целевые трансферты областным
бюджетам на содержание аппаратов
акимов аульных (сельских) округов      2882473
015          Целевые трансферты областным
бюджетам на развитие малых городов,
в том числе с депрессивной
экономикой                              300000
221              Министерство юстиции Республики
Казахстан                               230913
010          Резерв для погашения обязательств
Правительства Республики Казахстан,
центральных государственных органов
и их территориальных подразделений
по решениям судов                       230913
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                  13152959
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
индустрии и торговли                    888117
001       Аппарат центрального органа             421375
002       Аппараты территориальных органов        173820
007       Повышение квалификации
государственных служащих                 21535
009       Материально-техническое оснащение
государственных органов                  64569
100       Обеспечение деятельности торговых
представительств за рубежом              63176
101       Вступление Казахстана во Всемирную
торговую организацию                    143642

016  Жаңа технологияларды құру және дамыту             71842
018  Қазақстан Республикасының инновациялық          1600000
инфрақұрылымын қалыптастыру
019  "Қазақстан келісім-шарт агенттігі" АҚ             93000
жарғылық капиталын ұлғайту
023  "Ұлттық инновациялық қор" АҚ жарғылық          10500000
капиталын ұлғайту
308     Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар      408300
жөніндегі агенттігі
011  Жер сілкінісі салдарынан зардап шеккен           408300
объектілерді жөндеу үшін Жамбыл облыстық
бюджетіне берілетін мақсатты трансферттер
608     Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет    1000000
істері жөніндегі агенттігі
005  Мемлекеттік органдардың және мемлекеттік        1000000
мекемелердің қызметкерлеріне тұрғын үй салуға
және сатып алуда үлестік қатысуға Астана
қаласының бюджетіне берілетін мақсатты
трансферттер
617     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк           6461948
материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгi
001  Мемлекеттік материалдар резерві жүйесін           42746
басқаруды қамтамасыз ету
001 Орталық органның аппараты                         42450
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін             296
арттыру
002  Мемлекеттiк материалдық резервтi қалыптастыру   6143315
және сақтау
100 Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру   1626017
101 Мемлекеттік материалдық резервті сақтау          404125
102 Рынокқа реттеуші әрекет жасау үшін              3719300
мемлекеттік материалдар резервінің үстеме
нормативтік қорларын қалыптастыру
103 Сақтау пункттерін күрделі жөндеу                 393873
003  Жұмылдыру резервiн қалыптастыру және сақтау      275887
100 Жұмылдыру резервін қалыптастыру                  100000
101 Жұмылдыру резервін сақтау                        175887
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс         5061666
басқармасы
008  Қазақстан Республикасы Президентiнің Іс         5061666
басқармасының объектiлерiн салу және қайта
жаңарту
14         Борышқа қызмет көрсету                         37548987
01        Борышқа қызмет көрсету                         37548987
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi    37548987
013  Үкiметтiк қарызды қамтамасыз ету               37548987
100 Займдар бойынша сыйақыларды (мүдделерді)       37058987
төлеу
101 Займдарды орналастырғаны үшін комиссиялық        490000
төлем

016          Создание и развитие новых технологий     71842
018          Формирование инновационной
инфраструктуры Республики Казахстан    1600000
019          Увеличение уставного капитала АО
"Казахстанское контрактное агентство"    93000
023          Увеличение уставного капитала АО
"Национальный инновационный фонд"     10500000
308              Агентство Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям                  408300
011          Целевые трансферты областному
бюджету Жамбылской области на ремонт
объектов, пострадавших в результате
землетрясения                           408300
608              Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы        1000000
005          Целевые трансферты бюджету города
Астаны на долевое участие в
строительстве и приобретение жилья
для работников государственных
органов и государственных учреждений   1000000
617              Агентство Республики Казахстан по
государственным материальным
резервам                               6461948
001          Обеспечение управления системой
государственного материального
резерва                                  42746
001       Аппарат центрального органа              42450
007       Повышение квалификации
государственных служащих                   296
002          Формирование и хранение
государственного материального
резерва                                6143315
100       Формирование государственного
материального резерва                  1626017
101       Хранение государственного
материального резерва                   404125
102       Формирование сверхнормативных
запасов государственного
материального резерва для оказания
регулирующего воздействия на рынок     3719300
103       Капитальный ремонт пунктов хранения     393873
003          Формирование и хранение
мобилизационного резерва                275887
100       Формирование мобилизационного
резерва                                 100000
101       Хранение мобилизационного резерва       175887
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                   5061666
008          Строительство и реконструкция
объектов Управления делами
Президента Республики Казахстан        5061666
14                   Обслуживание долга                    37548987
01                 Обслуживание долга                    37548987
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                             37548987
013          Обслуживание правительственного
долга                                 37548987
100       Выплата вознаграждений (интересов)
по займам                             37058987
101       Выплата комиссионных за размещение
займов                                  490000

15         Ресми трансферттер                            143704788
01        Ресми трансферттер                            143704788
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi   143704788
066  Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға            9309670
берiлетiн ресми трансферттер
400  Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру        134395118
V. Кредиттep                                   49071632
01         Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету    271812
02        Қаржылық қызмет                                  271812
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі      271812
006  Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын         271812
сатып алу
04         Бiлiм беру                                      4834068
06        Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі          4834068
кәсіби білім беру
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым      4680853
министрлiгi
015  Жоғары кәсіби білімді мамандарды даярлауда      4680853
мемлекеттік білім беруді кредиттеу
100 Мемлекеттік білім беру кредиті бойынша          4630453
мамандар даярлау
101 Мемлекеттік студенттік кредиттер ұсыну            50400
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау       153215
министрлігі
004  Жоғары кәсіптік білімді мамандар даярлауда       153215
мемлекеттік білім беруді кредиттеу
100 Мемлекеттік білім беру кредиті бойынша           152152
мамандар даярлау
101 Мемлекеттік студенттік кредиттер ұсыну             1063
07         Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы              13566400
01        Тұрғын үй шаруашылығы                          12460000
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және       12460000
сауда министрлігі
002  Тұрғын үй салуға облыстық бюджеттерге,         12460000
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
кредиттер беру
03        Сумен жабдықтау                                 1106400
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi     1106400
009  Алматы қаласын сумен жабдықтау және             1106400
суды бұру жобасын кредиттеу
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және        10742132
қоршаған ортаны қорғау

15                   Официальные трансферты               143704788
01                 Официальные трансферты               143704788
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                            143704788
066          Официальные трансферты,
передаваемые из республиканского
бюджета в Национальный фонд            9309670
400          Субвенции областным бюджетам         134395118
V. Кредиты                            49071632
01                   Государственные услуги общего
характера                               271812
02                 Финансовая деятельность                 271812
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                               271812
006          Приобретение акций международных
финансовых организаций                  271812
04                   Образование                            4834068
06                 Высшее и послевузовское
профессиональное образование           4834068
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                   4680853
015          Государственное образовательное
кредитование подготовки специалистов
с высшим профессиональным
образованием                           4680853
100       Подготовка специалистов по
государственным образовательным
кредитам                               4630453
101       Предоставление государственных
студенческих кредитов                    50400
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                    153215
004          Государственное образовательное
кредитование подготовки специалистов
с высшим профессиональным
образованием                            153215
100       Подготовка специалистов по
государственным образовательным
кредитам                                152152
101       Предоставление государственных
студенческих кредитов                     1063
07                   Жилищно-коммунальное хозяйство        13566400
01                 Жилищное хозяйство                    12460000
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                  12460000
002          Кредитование областных бюджетов,
бюджетов городов Астаны и Алматы
на строительство жилья                12460000
03                 Водоснабжение                          1106400
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                              1106400
009          Кредитование проекта водоснабжения
и водоотведения города Алматы          1106400
10                   Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство и охрана окружающей среды   10742132