Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1117 Қаулысы
Ескерту. 3, 4, 5-тармақтарын қоспағанда, күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1005 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2004 жылғы 29 қыркүйектегi N 1449 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi туралы ереже;
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.01.2013 № 66 қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.01.2013 № 66 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрiне екі вице-министрi болуға рұқсат берiлсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.02.27 N 134 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру жөнiндегі функциялары берiле отырып, Медициналық қызметтiң сапасын бақылау комитеті құрылсын.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінiң Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетi оған және фармацевтика және медицина өнеркәсiбiн реттеудi қоспағанда, қайта ұйымдастырылатын Комитеттiң функцияларын бере отырып, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Фармация комитетi болып қайта құрылу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
5. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерi Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерi болып қайта құрылу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
6. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) 2004 жылғы 1 желтоқсанға дейiнгі мерзiмде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінiң Медициналық қызметтiң сапасын бақылау комитетi туралы ереженiң жобасын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
2) ведомстволардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1117 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі туралы
ереже

Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1117
Сноска. Утратило силу за исключением пунктов 3, 4, 5 постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1005.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года N 1449 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан;
2) исключен постановлением Правительства РК от 31.01.2013 № 66 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.01.2013 № 66 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
2. Разрешить Министру здравоохранения Республики Казахстан иметь двух вице-министров.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 февраля 2006 года N 134.
3. Образовать Комитет по контролю за качеством медицинских услуг с передачей ему функции Министерства здравоохранения Республики Казахстан по осуществлению контроля за соблюдением стандартов в области здравоохранения.
4. Реорганизовать Комитет фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан путем преобразования в Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан с передачей ему функций реорганизуемого Комитета, за исключением регулирования фармацевтической и медицинской промышленности.
5. Реорганизовать территориальные подразделения Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан путем преобразования в территориальные подразделения Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
6. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) в срок до 1 декабря 2004 года разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проект положения о Комитете по контролю за качеством медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) обеспечить государственную регистрацию ведомств в органах юстиции.
7. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1117
Положение
о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан

Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.01.2013 № 66 қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) азаматтардың денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналымы, медициналық қызметтердің сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.03.2014 № 263 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігін мынадай ведомстволары бар:
1) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен;
2) Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті;
3) Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің орналасқан жері: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс.
10. Министрліктің толық атауы – «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі» мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің құрылтай құжаты болып табылады.

Сноска. Положение в редакции постановления Правительства РК от 31.01.2013 № 66.
1. Общие положения
1. Министерство здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 26.03.2014 № 263.
2. Министерство здравоохранения Республики Казахстан имеет ведомства:
1) исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
2) Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности;
3) Комитет оплаты медицинских услуг.
3. Министерство здравоохранения Республики Казахстан осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство здравоохранения Республики Казахстан является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Министерство здравоохранения Республики Казахстан вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство здравоохранения Республики Казахстан имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Министерство здравоохранения Республики Казахстан по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Министра здравоохранения Республики Казахстан и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства здравоохранения Республики Казахстан утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение Министерства: 010000, город Астана, Есильский район, ул. Орынбор, дом 8, Дом министерств, 5 подъезд.
10. Полное наименование Министерства - государственное учреждение "Министерство здравоохранения Республики Казахстан".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

12. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне Министрліктің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Министрліктің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің миссиясы: мемлекеттік саясатты тиімді қалыптастыру және іске асыру, денсаулық сақтау саласында қызмет көрсетуді салааралық үйлестіру мен мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру жолымен Қазақстан азаматтарының денсаулығын жақсарту.
15. Міндеттері:
1) азаматтардың денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызмет көрсету сапасын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты жүргізу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың мемлекет кепілдік берген көлем шегінде тегін медициналық көмек алуын қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
3) халықты және денсаулық сақтау ұйымдарын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен қамтамасыз етуді ұйымдастыру.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен.
16. Функциялары:
Орталық аппараттың функциялары:
1) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін әзірлеу;
2) денсаулық сақтау саласындағы бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру;
3) денсаулық сақтау, оның ішінде медицина және фармацевтика ғылымы және медициналық және фармацевтикалық білім беру саласындағы, сондай-ақ арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
4) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми әзірлемелердің басымдықтарын айқындау;
5) денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру;
6) медициналық көмекті ұйымдастыру;
7) медицина және фармацевтика ғылымын дамытуды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау саласындағы ғылыми қызметті үйлестіру;
8) өз құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық, құқықтық актілерді және есепке алу мен есептілік құжаттамасының нысандарын әзірлеу және бекіту;

12. Финансирование деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан осуществляется из республиканского бюджета.
13. Министерству здравоохранения Республики Казахстан запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства.
Если Министерству здравоохранения Республики Казахстан законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права
и обязанности Министерства
14. Миссия Министерства здравоохранения Республики Казахстан: улучшение здоровья граждан Казахстана путем эффективного формирования и реализации государственной политики, осуществления межотраслевой координации и государственного регулирования предоставления услуг в области здравоохранения.
15. Задачи:
1) проведение государственной политики в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг;
2) организация обеспечения в соответствии с законодательством Республики Казахстан получения гражданами бесплатной медицинской помощи в пределах гарантированного государством объема;
3) организация обеспечения населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
16. Функции:
Функции центрального аппарата:
1) разработка системы государственного планирования в области здравоохранения;
2) реализация совместных международных проектов в области здравоохранения;
3) осуществление международного сотрудничества в области здравоохранения, в том числе медицинской и фармацевтической науки и медицинского и фармацевтического образования, а также в сфере предоставления специальных социальных услуг;
4) определение приоритетов научных разработок в области здравоохранения;
5) разработка и реализация программ в области здравоохранения;
6) организация медицинской помощи;
7) обеспечение развития медицинской и фармацевтической науки и координации научной деятельности в области здравоохранения;
8) разработка и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых, правовых актов и форм учетной и отчетной документации в области здравоохранения;

9) денсаулық сақтау саласындағы мониторингті жүзеге асыру;
10) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін үйлестіру;
11) денсаулық сақтау саласындағы электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді құру және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету, оларға жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы заңнамасына сәйкес қол жеткізуін ұйымдастыру;
12) ведомстволық медициналық қызметтері бар мемлекеттік органдардың ведомстволық медициналық ақпараттық жүйелерінің техникалық параметрлерін, сондай-ақ электрондық ақпараттық ресурстарының мазмұнын келісу;
13) профилактиканың, диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістерін енгізу;
14) жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен денсаулық сақтау саласындағы қызметтің түпкі нәтижелеріне қол жеткізуге бағытталған меморандумдар (келісімдер) жасасу;
15) салааралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
16) медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандарттарын әзірлеу және бекіту;
17) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығарындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру тәртібін айқындау;
18) iргелі және қолданбалы сипаттағы ғылыми әзірлемелердің басымдықтарын қалыптастыру, денсаулық сақтау саласында ғылыми қолдауды үйлестіру, медицина ғылымының тұжырымдамасын әзірлеу;
19) консультациялық-кеңесші және сарапшылық комиссиялар құру;
20) Интернатура және резидентура туралы ережелерді бекіту;
21) интернатура, резидентураның клиникалық мамандықтарының тізбесін бекіту;
22) босандыру мекемелерінде, балалар емханаларында, медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету мекемелерiнде «қатер» тобындағы балаларды барынша ерте анықтау үшiн скрининг ұйымдастыру және анықталған «қатер» тобындағы және мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларға жіберу тәртібін айқындау;
23) дене және (немесе) психикалық кемiстiктерi бар балалардың әртүрлi ауруларының түрлерiн диагностикалауды, емдеудi ұйымдастыру тәртiбiн айқындау;
24) әлеуметтік қызметкерлерге қойылатын біліктілік талаптары мен оларды аттестаттау тәртібін әзірлеу және халықты әлеуметтік қорғау және білім беру саласындағы уәкілетті органдармен келісім бойынша бекіту, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын әзірлеу;

9) осуществление мониторинга в области здравоохранения;
10) координация деятельности субъектов здравоохранения;
11) создание и обеспечение функционирования электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в области здравоохранения, организация доступа к ним физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере информатизации;
12) согласование технических параметров ведомственных медицинских информационных систем, а также содержания электронных информационных ресурсов государственных органов, имеющих ведомственные медицинские службы;
13) внедрение новых методов профилактики, диагностики, лечения и медицинской реабилитации;
14) заключение меморандумов (соглашений) с руководителями местных исполнительных органов, направленных на достижение конечных результатов деятельности в области здравоохранения;
15) осуществление межотраслевого сотрудничества;
16) разработка и утверждение стандартов организации оказания  медицинской помощи;
17) определение порядка выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований;
18) формирование приоритетов научных разработок фундаментального и прикладного характера, координация научного сопровождения в области здравоохранения, разработка концепции медицинской науки;
19) создание консультативно-совещательных и экспертных комиссий;
20) утверждение положений об интернатуре и резидентуре;
21) утверждение перечня клинических специальностей интернатуры, резидентуры;
22) определение порядка организации скрининга для максимально раннего выявления детей группы "риска" в родовспомогательных учреждениях, детских поликлиниках, учреждениях первичной медико-санитарной помощи и направления выявленных детей группы "риска" и с ограниченными возможностями в психолого-медико-педагогические консультации;
23) определение порядка организации диагностики, лечения различных видов патологии детей с физическими и (или) психическими недостатками;
24) разработка и по согласованию с уполномоченными органами в области социальной защиты населения и образования утверждение квалификационных требований к социальным работникам и порядка их аттестации, а также стандартов оказания специальных социальных услуг в области здравоохранения;

25) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 833 қаулысымен;
26) саламатты өмір салтын қалыптастыру және дұрыс тамақтануды үйлестіру және әдістемелік басшылық;
27) денсаулық сақтау саласындағы салалық көтермелеу жүйесін және құрметті атақтар беру тәртібін әзірлеу мен бекіту;
28) денсаулық сақтау саласындағы кадрларға қажеттілікті айқындау;
29) денсаулық сақтау саласында ведомстволық статистикалық қадағалауды қамтамасыз ету;
30) медицина және фармацевтика мамандықтары бойынша даярлауға, сондай-ақ денсаулық сақтау саласында медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру мен қайта даярлау бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру;
31) денсаулық сақтау саласында медицина және фармацевтика кадрларын даярлауды, біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды ұйымдастыру;
32) денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының басшыларын тағайындауға келісу;
33) ведомстволық бағыныстағы денсаулық сақтау ұйымдарының, оның ішінде медициналық және фармацевтикалық білім беру және ғылыми ұйымдардың қызметіне басшылықты жүзеге асыру, басшыларды және олардың орынбасарларын қызметке тағайындау және қызметтен босату;
34) Этика мәселелері жөніндегі орталық комиссияның құрамын және ережесін бекіту;
35) бiлiм беру саласындағы уәкiлеттi органмен бiрлесiп, «қатер» тобындағы балаларды ерте анықтау мәселелерi бойынша жалпы практика дәрiгерлерiн, педиатрлар мен орта буындағы медицина қызметкерлерiн даярлауды қамтамасыз ету;
36) халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттіліктеріне талдау жүргізуді қамтамасыз ету;
37) арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсыну бойынша мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
38) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
39) арнайы әлеуметтік қызметтер ұсыну саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
40) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
41) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын жарақтандыру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру;
42) өз құзыреті шегінде электрондық қызметтер көрсету;
43) жеке және заңды тұлғалардың денсаулық сақтау мәселелері жөніндегі өтініштерін қарау;
44) халық арасында денсаулық сақтау мәселелері жөніндегі түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру;
45) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми жобаларының және бағдарламалардың ғылыми-медициналық сараптамасын, ғылыми-медициналық әзірлемелерді жүзеге асыру;
46) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен;
47) жеке және заңды тұлғалармен, халықты әлеуметтік қорғау және білім беру саласындағы уәкілетті органдармен және басқа да мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл;

25) исключен постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 833;
26) координация и методическое руководство формирования здорового образа жизни и здорового питания;
27) разработка и утверждение отраслевой системы поощрения и порядка присвоения почетных званий в области здравоохранения;
28) определение потребности в кадрах в области здравоохранения;
29) обеспечение ведомственного статистического наблюдения в области здравоохранения;
30) размещение государственного образовательного заказа на подготовку по медицинским и фармацевтическим специальностям, а также повышению квалификации и переподготовке медицинских и фармацевтических кадров в области здравоохранения;
31) организация подготовки, повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров в области здравоохранения;
32) согласование назначения руководителей местных органов государственного управления здравоохранением;
33) осуществление руководства деятельностью подведомственных организаций здравоохранения, в том числе организаций медицинского и фармацевтического образования и науки, назначение и освобождение руководителей и их заместителей;
34) утверждение состава и Положения Центральной комиссии по вопросам этики;
35) обеспечение совместно с уполномоченным органом в области образования подготовки врачей общей практики, педиатров и средних медицинских работников по вопросам раннего выявления детей группы "риска";
36) обеспечение проведения анализа потребностей населения в специальных социальных услугах;
37) обеспечение ведения мониторинга по предоставлению специальных социальных услуг;
38) реализация государственной политики в области здравоохранения;
39) реализация государственной политики в сфере предоставления специальных социальных услуг;
40) осуществление взаимодействия с общественными объединениями по реализации государственной политики в области здравоохранения;
41) осуществление мероприятий по оснащению государственных организаций здравоохранения;
42) оказание в пределах своей компетенции электронных услуг;
43) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам здравоохранения;
44) организация разъяснительной работы среди населения по вопросам охраны здоровья;
45) осуществление научно-медицинской экспертизы научных проектов и программ, научно-медицинских разработок в области здравоохранения;
46) исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538;
47) взаимодействие с физическими и юридическими лицами, уполномоченными органами в области социальной защиты населения и образования и другими государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;

48) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 833 қаулысымен;
49) медициналық айықтырғыштардағы адамдарды ұстауды бақылауды жүзеге асыру;
50) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасына ішкі бақылауды жүзеге асыру;
51) мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде тұтынушылардың құқықтарын қорғауды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру;
52) дәрілік заттарды ұтымды пайдалану мәселелері жөніндегі формулярлық комиссия қызметінің ережесі мен тәртібін бекіту;
53) төтенше жағдайлар кезінде халықтың ауруларының алдын алу және оларды емдеу жөніндегі ведомстволық бағынысты ұйымдардың дайындығын қамтамасыз ету.
Ведомстволардың функциялары:
1) - 8) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен;
9) өз құзыреті шегінде жобалардың мемлекеттік сараптамасына қатысу;
10) - 11) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен;
12) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін тоқтата тұру;
13) лицензиялауға жататын қызметтердің түрлеріне лицензия берумен байланысты қызметті өз құзыреті шегінде жүзеге асыру және лицензиаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауына мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету;
14) - 26) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен;
27) әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес әкімшілік жазалар қолдану;
28) медициналық қызметтер көрсету, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласында бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
29) адамның ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) тіндерін, қан мен оның компоненттерін Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуді және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуді лицензиялау;
30) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы (оның ішінде тіркелмегендерін) ізгілік көмек немесе төтенше жағдайлар кезіндегі көмек ретінде Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беруді жүзеге асыру;
31) фармакологиялық және дәрілік заттарды клиникаға дейінгі (клиникалық емес) және клиникалық зерттеулерді, сондай-ақ медициналық технологияларды клиникалық зерттеулерді жүргізуге рұқсаттар беру;
32) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, олардың тіркеу деректеріне өзгерістер енгізу, мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алу, Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімін жүргізу;

48) исключен постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 833;
49) осуществление контроля за содержанием лиц, находящихся в медицинских вытрезвителях;
50) осуществление внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг в области здравоохранения;
51) осуществление в пределах своей компетенции защиты прав потребителей при оказании государственных услуг;
52) утверждение положения и порядка деятельности формулярной комиссии по вопросам рационального использования лекарственных средств;
53) обеспечение готовности подведомственных организаций по предупреждению и лечению заболеваний населения при чрезвычайных ситуациях.
Функции ведомств:
1) - 8) исключены постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
9) участие в государственной экспертизе проектов в пределах своей компетенции;
10) - 11) исключены постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
12) приостановление деятельности или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
13) осуществление в пределах своей компетенции деятельности, связанной с выдачей лицензии на виды деятельности, подлежащие лицензированию, и обеспечение государственного контроля за соблюдением лицензиатами законодательства Республики Казахстан;
14) - 26) исключены постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
27) рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
28) реализация государственной политики в области контроля за оказанием медицинских услуг и контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
29) лицензирование ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов;
30) осуществление выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники (в том числе незарегистрированных) в качестве гуманитарной помощи или помощи при чрезвычайных ситуациях;
31) выдача разрешений на проведение доклинических (неклинических) и клинических исследований фармакологических и лекарственных средств, а также клинических исследований медицинских технологий;
32) государственная регистрация, перерегистрация, внесение изменений в регистрационное досье, отзыв решения о государственной регистрации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, ведение Государственного реестра лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;

33) жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге қойылатын талаптарға денсаулық сақтау субъектісінің сәйкестігін айқындау;
34) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фармакопеясын әзірлеу және бекіту;
35) азаматтардың көрсетілетін медициналық көмектің деңгейі мен сапасына қанағаттанушылық дәрежесін айқындау;
36) денсаулық сақтау саласында біліктілік емтихандарын өткізуді ұйымдастыру;
37) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдар мен білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттауды ұйымдастыру және өткізу;
38) денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларын және олардың орынбасарларын (медициналық білімі бар) кәсіптік құзыреттілікке аттестаттауды жүргізу;
39) денсаулық сақтау саласында мамандарды, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық, сот-психиатриялық және сарапшыларды кәсіптік құзыреттілікке аттестаттау;
40) денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеуді ұйымдастыру және жүргізу;
41) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізуі үшін жеке тұлғаларды аккредиттеу;
42) аккредиттелген субъектілер мен денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сарапшылардың дерекқорын қалыптастыру;
43) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.11.2013 N 1297 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
44) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.11.2013 N 1297 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
45) медициналық қызметтердi, профилактика, диагностика, емдеу мен медициналық оңалту әдiстерi мен құралдарын, дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, тамаққа қосылатын биологиялық белсендi қоспаларды жарнамалауға рұқсат беру;
46) дәрілік заттардың және мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары көрсететін медициналық қызметтердің бағаларын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру;
47) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттарды, медициналық және фармацевтикалық қызметпен айналысу жөніндегі лицензиялау ережелерінің сақталуын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібін бақылау;
48) профилактиканың, диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістерінің енгізілуін бақылау;
49) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына мемлекеттік бақылау;

33) определение соответствия субъекта здравоохранения требованиям к оказанию высокоспециализированной медицинской помощи;
34) разработка и утверждение Государственной фармакопеи Республики Казахстан;
35) определение степени удовлетворенности граждан уровнем и качеством оказываемой медицинской помощи;
36) организация проведения квалификационных экзаменов в области здравоохранения;
37) организация и проведение государственной аттестации научных организаций и организаций образования в области здравоохранения;
38) проведение аттестации на профессиональную компетенцию руководителей местных органов государственного управления здравоохранением, республиканских организаций здравоохранения и их заместителей (имеющих медицинское образование);
39) проведение аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения, в том числе судебно-медицинских, судебно-наркологических, судебно-психиатрических экспертов;
40) организация и проведение аккредитации субъектов здравоохранения;
41) аккредитация физических лиц для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения;
42) формирование банка данных аккредитованных субъектов и независимых экспертов в области здравоохранения;
43) исключен постановлением Правительства РК от 30.11.2013 № 1297 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования);
44) исключен постановлением Правительства РК от 30.11.2013 № 1297 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования);
45) выдача разрешений на рекламу лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, биологически активных добавок к пище;
46) осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства и медицинские услуги, оказываемые государственными организациями здравоохранения;
47) контроль за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской и фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения;
48) контроль за внедрением новых методов профилактики, диагностики, лечения и медицинской реабилитации;
49) государственный контроль в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;

50) медициналық қызметтердiң, дәрiлiк заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың жарнамасын бақылау;
51) дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу және қамтамасыз ету бойынша Бiрыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрiлiк заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тiзiмiн айқындау;
52) халықаралық және шетелдiк фармакопеялардың стандарттарын, фармакопеялық мақалаларды (монографияларды) және шетел мемлекеттерiнiң дәрiлiк заттарына, медициналық мақсаттағы бұйымдарына және медициналық техникасына арналған стандарттау жөнiндегi басқа да нормативтiк құжаттарды тану;
53) медициналық көмек көрсетудің барлық деңгейлерінде дәрілік заттардың ұтымды тағайындалуын бақылау;
54) денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық техниканың тиімді пайдаланылуын бақылау;
55) дәстүрлі медицина халық медицинасы (емшілік) қызметтерін көрсету субъектілерінің қызметін бақылау;
56) әкiмшiлендiрiлетiн бюджеттiк бағдарламалар бойынша медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі – ТМККК) көрсету бойынша медициналық қызметтерге ақы төлеу;
57) ТМККК шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру және шығыстарды жоспарлау әдістемесін айқындау;
58) медициналық қызметтердің тиімділігін, толықтығын және стандарттарға сәйкестігін көрсететін индикаторларды пайдалана отырып, ТМККК шеңберінде медициналық қызмет көрсететін денсаулық сақтау субъектілері қызметінің тиімділігін бағалауға бірыңғай тәсілдерді әзірлеу;
59) республикалық бюджет қаражатынан ТМККК көрсету бойынша қызметті ұсынушыларды таңдауды ұйымдастыру;
60) республикалық бюджет қаражатының есебінен ТМККК көлемін көрсету жөніндегі шығындарды өтеуді жүзеге асыру;
61) ТМККК шеңберінде медициналық қызметтердің сапасына сыртқы сараптаманы жүзеге асыру;
62) ұйымның медициналық көмекті тиімді басқаруын және ТМККК көрсету кезінде ресурстарды пайдалануын бағалау және мониторингі;
63) ТМККК шеңберінде жұмыстың түпкілікті нәтижесіне қол жеткізуге бағдарланған медициналық ұйымдар қызметкерлерінің уәждемесінің жүйесін бағалауды жүргізу;
64) Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде ТМККК қамтамасыз ету мен кеңейтуге нысаналы ағымдағы трансферттерді қоса алғанда іске асырылатын бағдарламалар мен бағыттардың енгізілуі мен орындалуын бақылауды, үйлестіруді және мониторингін жүзеге асыру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 833; 03.10.2013 N 1046; 30.11.2013 N 1297 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 31.12.2013 № 1538; 26.03.2014 № 263 қаулыларымен.

50) контроль за рекламой медицинских услуг, лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
51) определение списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения, закупаемых у единого дистрибьютора по закупу и обеспечению лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения;
52) признание стандартов международных и иностранных фармакопей, а также фармакопейных статей (монографий) и других нормативных документов по стандартизации на лекарственные средства, изделия медицинского назначения и медицинскую технику иностранных государств;
53) контроль за рациональным назначением лекарственных средств на всех уровнях оказания медицинской помощи;
54) контроль за эффективным использованием медицинской техники в организациях здравоохранения;
55) контроль за деятельностью субъектов оказания услуг традиционной медицины, народной медицины (целительства);
56) оплата медицинских услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - ГОБМП) по администрируемым бюджетным программам;
57) разработка методики формирования тарифов и планирования затрат на медицинские услуги, оказываемые в рамках ГОБМП;
58) разработка единых подходов к оценке эффективности деятельности субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках ГОБМП, с использованием индикаторов, отражающих эффективность, полноту и соответствие медицинских услуг стандартам;
59) организация выбора поставщика услуг по оказанию ГОБМП из средств республиканского бюджета;
60) осуществление возмещения затрат по оказанию ГОБМП из средств республиканского бюджета;
61) осуществление внешней экспертизы качества медицинских услуг в рамках ГОБМП;
62) оценка и мониторинг за эффективным управлением организацией медицинской помощи и использованием ресурсов при оказании ГОБМП;
63) проведение оценки системы мотивации работников медицинских организаций, ориентированной на достижение конечного результата работы в рамках ГОБМП;
64) осуществление контроля, координации и мониторинга за внедрением и исполнением программ и направлений, реализуемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения, включая целевые текущие трансферты на обеспечение и расширение ГОБМП.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 26.08.2013 № 833; от 03.10.2013 № 1046; от 30.11.2013 № 1297 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования); от 31.12.2013 № 1538; от 26.03.2014 № 263.

17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде орындау үшін міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдау;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, өзге ұйымдардан және лауазымды тұлғалардан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу;
3) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. Министрліктің қызметін ұйымдастыру
18. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне басшылықты Министрлікке жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Министр жүзеге асырады.
19. Министрді Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Министрдің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. Министрдің өкілеттігі:
1) денсаулық сақтау саласындағы саясатты қалыптастырады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді қамтамасыз етеді;
3) өз орынбасарларының өкілеттіліктерін айқындайды;
4) ведомствоның құзыретін және өзге мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл тәртібін айқындайды;
5) Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді қабылдайды;
6) Қазақстан Республикасының Парламентінде, өзге де мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Министрлікті білдіреді;
7) Министрліктің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын бекітеді;
8) регламенттерді және мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекітеді;
9) ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарының қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
10) оның құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Министр болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Министр өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн Казақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес айқындайды.
23. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын жауапты хатшы басқарады.
4. Министрліктің мүлкi
24. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
Министрліктің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

17. Права и обязанности:
1) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, иных организаций и должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Министерства
18. Руководство Министерством здравоохранения Республики Казахстан осуществляет Министр, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.
19. Министр назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
20. Министр имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия Министра:
1) формирует политику в сфере здравоохранения;
2) обеспечивает межотраслевую координацию в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
3) определяет полномочия своих заместителей;
4) определяет компетенцию и порядок взаимодействия ведомства с иными государственными органами;
5) в пределах компетенции Министерства принимает нормативные правовые акты;
6) представляет Министерство в Парламенте Республики Казахстан, иных государственных органах и организациях;
7) утверждает стратегические и программные документы Министерства;
8) утверждает регламенты и стандарты оказания государственных услуг;
9) осуществляет руководство деятельностью подведомственных организаций здравоохранения;
10) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий Министра в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Министр определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
23. Аппарат Министерства здравоохранения Республики Казахстан возглавляет ответственный секретарь, назначаемый на должность и освобождаемый от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Министерства
24. Министерство здравоохранения Республики Казахстан может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

25. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне бекiтiлген мүлік республикалық меншiкке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Министрлік өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату
27. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi 1. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар:
Ескерту. 1-кіші бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 833; 16.09.2013 N 959; 10.10.2013 N 1076; 31.12.2013 № 1538; 13.06.2014 № 653 қаулыларымен.
1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.05.2014 № 501 қаулысымен.
2. Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты.
3. Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты.
4. С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті.
5. Қарағанды мемлекеттік медицина университеті.
6. Денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығы.
7. Салауатты өмір салтын қалыптастыру проблемалары ұлттық орталығы.
8. Тері-венерология ғылыми-зерттеу институты.
9. Акушерия, гинекология және перинатология ғылыми орталығы.
10. Семей қаласының мемлекеттік медицина университеті.
11. Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы.
12. Қоғамдық денсаулық сақтау жоғары мектебі.
13. Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы.
14. Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты.
15. Трансфузиология ғылыми-өндірістік орталығы.
16. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен.
17. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен.
18. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.06.2014 № 653 қаулысымен.
19. Республикалық санитариялық авиация орталығы.
20. «Республикалық психиатрия, психотерапия және наркология ғылыми-практикалық орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
21. Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы.
2. Қазыналық кәсіпорындар:
Ескерту. 2-кіші бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.07.2013 N 668; 26.08.2013 № 833; 16.09.2013 N 959; 20.12.2013 N 1366; 31.12.2013 № 1538; 17.04.2014 N 367 қаулыларымен.
1. Республикалық жіті бақыланатын мамандандырылған үлгідегі психиатриялық аурухана жанындағы емдеу-еңбек шеберханасы.

25. Имущество, закрепленное за Министерством здравоохранения Республики Казахстан, относится к республиканской собственности.
26. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Министерства
27. Реорганизация и упразднение Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций,
находящихся в ведении Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и его ведомств
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 26.08.2013 № 833; от 16.09.2013 № 959; от 10.10.2013 № 1076; от 20.12.2013 № 1366; от 31.12.2013 № 1538.
1. Государственные предприятия на праве хозяйственного ведения:
1. Исключена постановлением Правительства РК от 16.05.2014 № 501.
2. Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии.
3. Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней.
4. Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова.
5. Карагандинский государственный медицинский университет.
6. Республиканский центр развития здравоохранения.
7. Национальный центр проблем формирования здорового образа жизни.
8. Научно-исследовательский кожно-венерологический институт.
9. Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии.
10. Государственный медицинский университет города Семей.
11. Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
12. Высшая школа общественного здравоохранения.
13. Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия.
14. Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии.
15. Научно-производственный центр трансфузиологии.
16. исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
17. исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
18. Исключена постановлением Правительства РК от 13.06.2014 № 653.
19. Республиканский Центр санитарной авиации.
20. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психиатрии, психотерапии и наркологии".
21. "Республиканский центр электронного здравоохранения".
2. Казенные предприятия:
1. Лечебно-трудовая мастерская при Республиканской психиатрической больнице специализированного типа с интенсивным наблюдением.

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Шаруашылық басқармасы.
3. Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті.
4. Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы.
5. Радиациялық медицина және экология ғылыми-зерттеу институты.
6. Республикалық қан орталығы.
7. Республикалық орта медицина және фармацевтика қызметкерлерін даярлау және қайта даярлау колледжі.
8. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.07.2013 N 668 қаулысымен.
9. «Алатау» балалар клиникалық санаторийі.
10. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.04.2014 N 367 қаулысымен.
11. Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтік проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығы.
12. Еңбек гигиенасы мен кәсіби аурулар ұлттық орталығы.
13. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.09.2013 N 959 қаулысымен.
14. Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь.
15. Қазақстан Республикасының туберкулез проблемалары ұлттық орталығы.
16. Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпиталь.
17. «Балбұлақ» республикалық балаларды оңалту орталығы.
18. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.12.2013 N 1366 қаулысымен.
19. «Бурабай» республикалық оңалту орталығы».
20. Сот медицинасы орталығы.
21 - 40. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен.
3. Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
Ескерту. 3-бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.05.2013 N 516; 26.08.2013 № 833 қаулыларымен.
1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 833 қаулысымен.
2. «СК-Фармация».
4. Акцияларының мемлекеттік пакеттері Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне иелік етуге және пайдалануға берілген акционерлік қоғамдар
1. Ұлттық ғылыми медициналық орталық.
2. Астана медицина университеті.
3. «Құрмет белгісі» орденді Қазақ көз аурулары ғылыми-зерттеу институты.
4. Академик Б.О. Жарбосынов атындағы Урология ғылыми орталығы.
5. А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы.
6. «ҚазМедТех».
Ведомстволардың қарамағындағы аумақтық органдардың тiзбесi 1. Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің аумақтық департаменттері
Ескерту. 1-бөлім алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен.
2. Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті.

2. Хозяйственное управление Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Западно-Казахстанский государственный медицинский университет имени Марата Оспанова.
4. Научный центр педиатрии и детской хирургии.
5. Научно-исследовательский институт радиационной медицины и экологии.
6. Республиканский центр крови.
7. Республиканский колледж по подготовке и переподготовке средних медицинских и фармацевтических работников.
8. Исключена постановлением Правительства РК от 02.07.2013 № 668.
9. Детский клинический санаторий "Алатау".
10. Исключена постановлением Правительства РК от 17.04.2014 № 367.
11. Республиканский научно-практический центр медико-социальных проблем наркомании.
12. Национальный центр гигиены труда и профессиональных заболеваний.
13. Исключена постановлением Правительства РК от 16.09.2013 № 959.
14. Республиканский клинический госпиталь для инвалидов Великой Отечественной войны.
15. Национальный центр проблем туберкулеза Республики Казахстан.
16. Центральный клинический госпиталь для инвалидов Великой Отечественной войны.
17. Республиканский детский реабилитационный центр "Балбулак".
18. Исключена постановлением Правительства РК от 20.12.2013 № 1366.
19. Республиканский центр реабилитации "Бурабай".
20. Центр судебной медицины.
21 - 40. Исключены постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
3. Товарищество с ограниченной ответственностью
Сноска. Раздел 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 25.05.2013 № 516; от 26.08.2013 № 833.
1. Исключен постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 833.
2. СК-Фармация.
4. Акционерные общества, государственные пакеты
акций которых переданы во владение и пользование
Министерству здравоохранения Республики Казахстан
1. Национальный научный медицинский центр.
2. Медицинский университет Астана.
3. Казахский орден "Знак Почета" научно-исследовательский институт глазных болезней.
4. Научный центр урологии имени академика Б.У. Джарбусынова.
5. Национальный научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова.
6. "КазМедТех".
Перечень территориальных органов,
находящихся в ведении ведомств 1. Территориальные департаменты Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора
Сноска. Раздел 1 исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
2. Территориальные департаменты Комитета контроля
медицинской и фармацевтической деятельности
1. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по г. Астана.
2. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по г. Алматы.

3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті.
3. Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаменттері
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті.

3. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области.
4. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области.
5. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области.
6. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области.
7. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области.
8. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области.
9. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области.
10. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области.
11. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области.
12. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области.
13. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области.
14. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области.
15. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области.
16. Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области.
3. Территориальные департаменты Комитета оплаты
медицинских услуг
1. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по г. Астана.
2. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по г. Алматы.

3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті.
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тiзбесi
Ескерту. Тізімге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен.
1. Қазақ республикалық лепрозорийі.
2. Жіті бақыланатын мамандандырылған үлгідегі республикалық психиатриялық аурухана.
3. ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі республикалық орталық.
4. Республикалық арнайы медициналық қамтамасыз ету орталығы.
5 - 13. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1538 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1117 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
қарамағындағы ұйымдардың тізбесі

3. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области.
4. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области.
5. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области.
6. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области.
7. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области.
8. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области.
9. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области.
10. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области.
11. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области.
12. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области.
13. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области.
14. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области.
15. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области.
16. Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении
Министерства и его ведомств
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1538.
1. Казахский республиканский лепрозорий.
2. Республиканская психиатрическая больница специализированного типа с интенсивным наблюдением.
3. Республиканский центр по профилактике и борьбе со СПИД.
4. Республиканский центр специального медицинского обеспечения.
5 - 13. Исключены постановлением Правительства РК от 31.12.2013№ 1538.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1117
Перечень организаций,
находящихся в ведении Министерства здравоохранения
Республики Казахстан

Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.01.2013 № 66 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1117 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 40, 508-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнің "Қазақстанның денсаулық сақтауы" журналының баспа үйі" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 10 қаңтардағы N 20 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 1, 6-құжат) 3-тармағының 3) тармақшасы.
3. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетiнiң "Ақтөбе обаға қарсы күрес станциясы" және "Шымкент обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттiк мекемелерiн қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 366 қаулысы 4-тармағының 2) тармақшасы.
4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Шаруашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 мамырдағы N 500 қаулысы 5-тармағының 2) тармақшасы.
5. "Республикалық клиникалық психиатриялық аурухана" республикалық мемлекеттiк мекемесiнiң жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 22 мамырдағы N 553 қаулысының 3-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөнiндегі агенттігінің Республикалық қатаң бақылаудағы психиатриялық ауруханасы" мемлекеттiк мекемесiн қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 17 шілдедегi N 795 қаулысымен бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне енгізілетiн өзгерiстердiң 3-тармағы.
7. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң "Дәрi-дәрмек" дәрілiк құралдар орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 2 қазандағы N 1081 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 33, 354-құжат) 6-тармағының 2) тармақшасы.
8. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465 қаулысына өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 3 ақпандағы N 123 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 5, 57-құжат).

Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 31.01.2013 № 66 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1117
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465 "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 40, ст. 508).
2. Подпункт 3) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 10 января 2002 года N 20 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Издательский дом журнала "Здравоохранение Казахстана" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 1, ст. 6).
3. Подпункт 2) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 366 "О реорганизации государственных учреждений Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан "Актюбинская противочумная станция" и "Шымкентская противочумная станция".
4. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2002 года N 500 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Хозяйственное управление Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
5. Пункт 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2002 года N 553 "Отдельные вопросы Республиканского государственного учреждения "Республиканская клиническая психиатрическая больница".
6. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2002 года N 795 "О переименовании государственного учреждения "Республиканская психиатрическая больница строгого наблюдения Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения".
7. Подпункт 2) пункта 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2002 года N 1081 "Отдельные вопросы Республиканского государственного казенного предприятия "Центр лекарственных средств "Дарi-дармек" Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 33, ст. 354).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2003 года N 123 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 5, ст. 57).

9. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінiң "Ақмола мемлекеттiк медицина академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 14 наурыздағы N 249 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 10, 123-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
10. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөнiндегi агенттігінің "Денсаулық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 мамырдағы N 463 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 21-22, 210-құжат) 4-тармағының 2) тармақшасы.
11. "Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 19 маусымдағы N 577 қаулысы.
12. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң "Республикалық клиникалық аурухана" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 29 қыркүйектегі N 989 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 39, 403-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
13. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 7 қарашадағы N 1111 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 43, 454-құжат).

9. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2003 года N 249 "О переименовании Республиканского государственного казенного предприятия "Акмолинская государственная медицинская академия" Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 10, ст. 123).
10. Подпункт 2) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 463 "О переименовании Республиканского государственного казенного предприятия "Денсаулык" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 21-22, ст. 210).
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2003 года N 577 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465".
12. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2003 года N 989 "О переименовании Республиканского государственного предприятия "Республиканская клиническая больница" Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 39, ст. 403).
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2003 года N 1111 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 43, ст. 454).