Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 Қаулысы.
"Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 5) тармақшасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.11.2023 № 1005 қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамы бекітілсін.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 20 сәуірдегі
№ 429 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2021 № 603 қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия (бұдан әрі - ЖҒТК) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы алқалы орган болып табылады.
2. ЖҒТК-ны Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі (бұдан әрі - төраға) басқарады, оның ғылым саласындағы уәкілетті органның бірінші басшысы тұлғасындағы орынбасары болады.
ЖҒТК-ның төрағасы ЖҒТК қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, оның жұмысын жоспарлайды және қабылданатын шешімдердің сапасы мен тиімділігін арттыруға бағытталған іс-шараларды айқындайды.
3. ЖҒТК құрамы Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелері, мемлекеттік органдардың басшылары, жетекші ғалымдар, білімнің әртүрлі салаларының сарапшылары, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық даму институттарының, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің және ғылыми қоғамдық бірлестіктердің өкілдері қатарынан қалыптастырылады және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітіледі.
Ғылым саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган жұмыс органы ЖҒТК-ның болып табылады.
4. ЖҒТК өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін және осы ережені басшылыққа алады.

О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429.
В целях реализации подпункта 5) статьи 3 Закона Республики Казахстан "О науке" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 15.11.2023 № 1005.
1. Создать Высшую научно-техническую комиссию при Правительстве Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые:
1) положение о Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан;
2) состав Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2011 года № 429
Положение о Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2021 № 603.
1. Высшая научно-техническая комиссия при Правительстве Республики Казахстан (далее - ВНТК) является коллегиальным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. ВНТК возглавляет Премьер-Министр Республики Казахстан (далее - председатель), который имеет заместителя в лице первого руководителя уполномоченного органа в области науки.
Председатель ВНТК осуществляет общее руководство деятельностью ВНТК, планирует его работу и определяет мероприятия, направленные на повышение качества и эффективности принимаемых решений.
3. Состав ВНТК формируется из числа членов Правительства Республики Казахстан, руководителей государственных органов, ведущих ученых, экспертов различных отраслей знаний, представителей национальных управляющих холдингов, национальных институтов развития, национальных холдингов, национальных компаний, субъектов частного предпринимательства и научных общественных объединений и утверждается постановлением Правительства Республики Казахстан.
Рабочим органом ВНТК является уполномоченный государственный орган в области науки.
4. В своей деятельности ВНТК руководствуется Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О науке", актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и настоящим Положением.

2-тарау. Негізгі міндеттер
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2021 № 603 қаулысымен.
5. ЖҒТК-ның міндеттері:
1) ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық қызметті дамытуға бағытталған стратегиялық міндеттер мен басымдықтарды қалыптастыру;
2) ғылым бағыттары бойынша басым іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулерді айқындау;
3) Ұлттық ғылыми кеңестердің ұсыныстарын қарау;
4) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде қалыптастырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды қоспағанда, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметке мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру көлемін айқындау және ғылымды дамытудың басым бағыттары бойынша бөлу, сондай-ақ ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды қаржыландыру көлемін айқындау;
5) Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың басым бағыттарына сәйкес Ұлттық ғылыми кеңестердің ұсынымдары негізінде гранттық қаржыландырудың негізгі бағыттары мен көлемін бекіту;
6) бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру бойынша ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаларға және іргелі ғылыми зерттеулерді қаржыландыруға арналған өтінімдерді мақұлдау;
7) ғылым саласына шетелдiк инвестицияларды тарту бойынша ұсынымдар тұжырымдау;
8) мемлекеттік ғылыми-техникалық және инновациялық саясатты іске асыру кезінде ғылым, білім беру, және өндіріс салаларының өзара іс-қимылын қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстар тұжырымдау;
9) Ғылым жөніндегі жыл сайынғы ұлттық баяндаманы қарау болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2021 № 603 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.05.2022 № 329 қаулысымен.
3-тарау. ЖҒТК құзыреті
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2021 № 603 қаулысымен.
6. ЖҒТК-ның мынадай құқықтары бар:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік ғылыми, ғылыми-техникалық саясатты қалыптастыру мен жүзеге асыру мәселелері жөнінде, мемлекеттік инновациялық және өнеркәсіптік саясатты қалыптастыру проблемалары жөнінде ұсыныстар енгізу;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп беретін мемлекеттік органдардан қажетті материалдар мен құжаттарды сұрату және алу;
3) ұлттық ғылыми және ғылыми-техникалық саясаттың мәселелері жөніндегі ұсыныстарды зерделеу және әзірлеу үшін жұмыс топтары мен секцияларды құру;
4) мыналарды:
ғылым саласындағы уәкілетті мемлекеттік органды және басқа салалық мемлекеттік органдарды орындалған ғылыми зерттеулердің нәтижелері туралы;
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясын, ғылыми-техникалық дамудағы әлемдік трендтер және нақты бағыттар бойынша озық ғылыми зерттеулер жүргізуге елдің әлеуетті мүмкіндіктері туралы, сондай-ақ Ғылым туралы ұлттық баяндамаға енгізілетін ұсыныстар туралы ұлттық және салалық академияларды;
қызметтерінің нәтижелері және Қазақстан Республикасында ғылыми, ғылыми-техникалық қызметті жетілдіру, ұлттық инновациялық жүйені дамыту жөнінде ұсынымдары және туралы Ұлттық ғылыми кеңестерді, Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығын тыңдау.

Глава 2. Основные задачи
Сноска. Заголовок главы 2 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2021 № 603.
5. Задачами ВНТК являются:
1) формирование стратегических задач и приоритетов, направленных на развитие научной, научно-технической и инновационной деятельности;
2) определение приоритетных фундаментальных и прикладных научных исследований по направлениям науки;
3) рассмотрение предложений Национальных научных советов;
4) определение и распределение по приоритетным направлениям развития науки объемов финансирования из государственного бюджета на научную и (или) научно-техническую деятельность, за исключением научных, научно-технических проектов и программ, формируемых в рамках государственного оборонного заказа, а также определение объемов финансирования коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности;
5) утверждение основных направлений и объемов грантового финансирования на основании рекомендаций национальных научных советов в соответствии с приоритетными направлениями развития науки Республики Казахстан;
6) одобрение заявок на научные, научно-технические программы по программно-целевому финансированию и на финансирование фундаментальных научных исследований;
7) выработка рекомендаций по привлечению иностранных инвестиций в сферу науки;
8) выработка предложений по обеспечению взаимодействия науки, образования и производства при реализации государственной научно-технической и инновационной политики;
9) рассмотрение ежегодного Национального доклада по науке.
Сноска. Пункт 5 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2021 № 603; с изменением, внесенным от 25.05.2022 № 329.
Глава 3. Компетенция ВНТК
Сноска. Заголовок главы 3 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2021 № 603.
6. ВНТК имеет право:
1) вносить предложения Правительству Республики Казахстан по вопросам формирования и реализации государственной научной, научно-технической политики, по проблемам формирования государственной инновационной и промышленной политики;
2) запрашивать и получать от государственных органов, подотчетных Правительству Республики Казахстан, необходимые материалы и документы;
3) создавать рабочие группы и секции для изучения и выработки предложений по вопросам национальной научной и научно-технической политики;
4) заслушивать:
уполномоченный орган в области науки и другие отраслевые государственные органы о результатах выполненных научных исследований;
Национальную академию наук Республики Казахстан, национальные и отраслевые академии о мировых трендах в научно-техническом развитии и потенциальных возможностях страны на проведение передовых научных исследований по конкретным направлениям, а также о предложениях по включению в Национальный доклад о науке;
Национальные научные советы, Национальный центр государственной научно-технической экспертизы о результатах их деятельности, и рекомендациях по совершенствованию научной, научно-технической деятельности в Республике Казахстан, развитию национальной инновационной системы.

4-тарау. ЖҒТК жұмысын ұйымдастыру
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2021 № 603 қаулысымен.
7. ЖҒТК-ның отырысы қажеттілігіне қарай, бірақ кемінде жылына екі рет өткізіледі.
Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары атқарады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
8. Жұмыс органы ЖҒТК жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде ЖҒТК отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар ЖҒТК отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса ЖҒТК мүшелеріне жіберілуі тиіс.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
9. ЖҒТК отырысы өткізілгеннен кейін Кеңес хатшысы хаттама ресімдейді. Хатшы ЖҒТК мүшесі болып табылмайды.
Ескерту. Ереже 9-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
10. ЖҒТК шешімдері ашық дауыс беру арқылы немесе сырттай дауыс беру тәртібімен (төтенше жағдай режимі жарияланған кезде немесе төтенше жағдайлар мен олардың салдарын жою кезінде, шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин енгізілген кезеңде, шұғыл сипаттағы мәселелер бойынша) қабылданады және оларға ЖҒТК мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен өткізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
ЖҒТК мүшелерiнiң ерекше пiкiр білдіруге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және дауыс беру парағына қоса берілуі тиiс.
ЖҒТК отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтары негізінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, ЖҒТК хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын ЖҒТК мүшелеріне келісу үшін жібереді.
ЖҒТК мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.
Ескерту. Ереже 10-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2021 № 603 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 846 қаулысымен.
11. Дауыс беру парақтарымен қоса, ЖҒТК материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды ЖҒТК-нің жұмыс органы жүзеге асырады.

Глава 4. Организация работы ВНТК
Сноска. Заголовок главы 4 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2021 № 603.
7. Заседания ВНТК проводятся по мере необходимости, но не реже двух раз в год.
В случае отсутствия председателя, его функции выполняет заместитель.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
8. Рабочий орган осуществляет организационно-техническое обеспечение работы ВНТК, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания ВНТК, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам ВНТК за три рабочих дня до проведения заседания ВНТК с приложением проекта протокола.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
9. После проведения заседания ВНТК секретарь ВНТК оформляет протокол. Секретарь не является членом ВНТК.
Сноска. Положение дополнено пунктом 9 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
10. Решения ВНТК принимаются открытым голосованием или в порядке заочного голосования (при объявлении режима чрезвычайного положения или ликвидации чрезвычайных ситуаций и их последствий, на период введения ограничительных мероприятий, в том числе карантина, по вопросам срочного характера) и считаются принятыми, если за них подано простое большинство голосов от общего количества членов ВНТК. Голосование проводится путем заполнения листа голосования по форме согласно приложению к настоящему Положению. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены ВНТК имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к листу голосования.
По результатам проведения заседаний ВНТК и на основании листов голосования в течение 5 (пять) рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь ВНТК направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам ВНТК для согласования.
Члены ВНТК после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.
Сноска. Положение дополнено пунктом 10 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329; в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2021 № 603; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.10.2022 № 846.
11. Учет и хранение материалов и протокольных решений ВНТК с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган ВНТК.

Ескерту. Ереже 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен; орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 846 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің жанындағы Жоғары
ғылыми-техникалық комиссия
туралы ережеге
қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия мүшеcінің дауыс беру парағы
Ескерту. Ереже қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 846 қаулысымен.
___________________________________________________________________
Т.А.Ә. (бар болса), лауазымы/атағы
отырыс №________ күні: ________
Мәселенің
Мәселенің мазмұны
Шешім жобасы
Комиссия мүшесінің шешімі
қолдаймын
қолдамаймын
ерекше пікір
(егер шешім қолдау тапса, толтырылмайды)
1
2
3
4
5
6
1.
____________________________
Қолы
Ескертпе: Комиссия отырысында тікелей толтырылады және дауыс беру нәтижелерін есепке алу үшін хатшыға беріледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 20 сәуірдегі
№ 429 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.11.2023 № 1005 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.03.2024 № 218 қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға.
2. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі, төрағаның орынбасары.
3. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің төрағасы, хатшы.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары.
5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі.
6. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі.
7. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары.
8. Қазақстан Республикасы Президентінің ғылым және инновациялар мәселелері жөніндегі көмекшісі (келісу бойынша).
9. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі.
10. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі.
11. Қазақстан Республикасының Еңбек жəне халықты əлеуметтік қорғау министрі.
12. Қазақстан Республикасының Көлік министрі.
13. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі.
14. Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі.
15. Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі.
16. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі.
17. Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі.
18. Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрі.
19. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі.
20. Қазақстан Республикасының Қаржы министрі.

Сноска. Положение дополнено пунктом 11 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329; в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 846.
Приложение к Положению о
Высшей научно-технической
комиссии при Правительстве
Республики Казахстан
Сноска. Положение дополнено приложением в соответствии с постановлением Правительства РК от 26.10.2022 № 846.
Форма
Лист голосования
члена Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии), должность/звание
заседание №____ дата: ___________
№ вопроса
Содержание вопроса
Проект решения
Решение члена Комиссии
поддерживаю
не поддерживаю
особое мнение
(не заполняется, если решение поддерживается)
1
2
3
4
5
6
1.
____________________
Подпись
Примечание: заполняется непосредственно на заседании Комиссии и передается секретарю для учета результатов голосования.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2011 года № 429
Состав Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан
Сноска. Состав - в редакции постановления Правительства РК от 15.11.2023 № 1005; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.03.2024 № 218.
1. Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель.
2. Министр науки и высшего образования Республики Казахстан, заместитель председателя.
3. Председатель Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, секретарь.
4. Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр национальной экономики Республики Казахстан.
6. Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан.
7. Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан.
8. Помощник Президента Республики Казахстан по вопросам науки и инноваций (по согласованию).
9. Министр сельского хозяйства Республики Казахстан.
10. Министр здравоохранения Республики Казахстан.
11. Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
12. Министр транспорта Республики Казахстан.
13. Министр обороны Республики Казахстан.
14. Министр промышленности и строительства Республики Казахстан.
15. Министр просвещения Республики Казахстан.
16. Министр культуры и информации Республики Казахстан.
17. Министр торговли и интеграции Республики Казахстан.
18. Министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
19. Министр туризма и спорта Республики Казахстан.
20. Министр финансов Республики Казахстан.

21. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі.
22. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі.
23. Қазақстан Республикасының Энергетика министрі.
23-1. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі.
24. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісу бойынша).
25. Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісу бойынша).
26. Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша).
27. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
28. "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
29. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша).
30. "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
31. Жұмағұлов Бақытжан Тұрсынұлы – "Қазақстан Республикасының Ұлттық инженерлік академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісу бойынша).
32. Здоровец Максим Владимирович – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Астана қаласы бойынша филиалының басшысы, физика-математика ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша).
33. Құлекеев Жақсыбек Әбдірахметұлы – "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Директорлар кеңесінің төрағасы (келісу бойынша).
34. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.03.2024 № 218 қаулысымен.
35. Медеу Ахметқал Рахметуллаұлы – "География және су қауіпсіздігі институты" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы, география ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
36. Пя Юрий Владимирович – "University Medical Center" корпоративтік қорының басқарма төрағасы, медицина ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
37. Сыдықов Ерлан Бәтташұлы – "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының басқарма төрағасы – ректоры, тарих ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 сәуірдегі
N 429 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 ж. 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж.,№ 57, 551-құжат).

21. Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
22. Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
23. Министр энергетики Республики Казахстан.
23-1. Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
24. Заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию).
25. Депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию).
26. Депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию).
27. Председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию).
28. Председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию).
29. Президент некоммерческого акционерного общества "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан" (по согласованию).
30. Председатель правления акционерного общества "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (по согласованию).
31. Жумагулов Бакытжан Турсынович – президент республиканского общественного объединения "Национальная инженерная академия Республики Казахстан" (по согласованию).
32. Здоровец Максим Владимирович – руководитель филиала по городу Астане республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики" Министерства энергетики Республики Казахстан, кандидат физико-математических наук (по согласованию).
33. Кулекеев Жаксыбек Абдрахметович – председатель Совета директоров некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" (по согласованию).
34. Исключен постановлением Правительства РК от 20.03.2024 № 218.
35. Медеу Ахметкал Рахметуллаевич – председатель правления акционерного общества "Институт географии и водной безопасности", доктор географических наук (по согласованию).
36. Пя Юрий Владимирович – председатель правления корпоративного фонда "University Medical Center", доктор медицинских наук (по согласованию).
37. Сыдыков Ерлан Батташевич – председатель правления – ректор некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева", доктор исторических наук (по согласованию).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2011 года № 429
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946 "Об образовании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 57, ст. 551).

2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 3 шілдедегі № 1010 қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 наурыздағы № 357 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 жылғы, № 11, 119-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 3 сәуірдегі № 397 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 10, 98-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 1 шілдедегі № 712 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 21, 221-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 20 желтоқсандағы № 1333 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 45, 454-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 мамырдағы № 489 қаулысы.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 27 тамыздағы № 876 қаулысы.
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 ақпандағы № 207 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 9, 115-құжат).
10. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 2 тамыздағы № 820 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 29, 382-құжат).
11. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы № 1186 қаулысы.
12. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі № 362 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 16, 197-құжат).

2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2000 года № 1010 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2001 года № 357 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 11, ст. 119).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года № 397 "О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 98).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2002 года № 712 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 21, ст. 221).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2002 года № 1333 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 45, ст. 454).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2003 года № 489 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2003 года № 876 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946".
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2004 года № 207 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 9, ст. 115).
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2004 года № 820 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 29, ст. 382).
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года № 1186 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946".
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года № 362 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 16, ст. 197).

13. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 815 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 33, 352-құжат).
14. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қаңтардағы № 63 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 2, 27-құжат).
15. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1340 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 50, 619-құжат).
16. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 29 тамыздағы № 795 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 35, 390-құжат).
17. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 25 шілдедегі № 1139 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 34, 325-құжат).
18. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 мамырдағы № 411 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 32, 260-құжат).
19. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы № 1946 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 ақпандағы № 168 қаулысы.

13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 815 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 33, ст. 352).
14. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2007 года № 63 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 27).
15. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1340 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 50, ст. 619).
16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2008 года № 795 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 35, ст. 390).
17. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2009 года № 1139 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 34, ст. 325).
18. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2010 года № 411 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 32, ст. 260).
19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2011 года № 168 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946".