Қосылған құнға салынатын салығы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша Мемлекеттік кіріс министрлігі белгілеген тәртіппен төленетін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес босатылғандарды қоспағанда, ауыл шаруашылығы өндірісінде пайдаланылатын импортталған тауарлардың, сондай-ақ импортталған жабдықтардың, шикізаттардың, материалдардың, қосалқы бөлшектердің, дәрі-дәрмектердің тізбесін бекіту туралы <*>
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 сәуiрдегi N 558 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.03.19. N 269 қаулысымен.
"Салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 31 желтоқсандағы Заңын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса беріліп отырған Қосылған құнға салынатын салығы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша Мемлекеттік кіріс министрлігі белгілеген тәртіппен төленетін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес босатылғандарды қоспағанда, ауыл шаруашылығы өндірісінде пайдаланылатын импортталған тауарлардың, сондай-ақ импортталған жабдықтардың, шикізаттардың, материалдардың, қосалқы бөлшектердің, дәрі-дәрмектердің тізбесі бекітілсін.
ЕСКЕРТУ. Атауы мен 1-тармағы өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.08.25. N 1240 қаулысымен.
2. Мыналардың:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Кеден комитетiнiң келiсiмi бойынша Мемлекеттiк салық комитетi белгiлеген тәртiппен қосылған құнға салынатын салық төленетiн импортталатын жабдықтар мен медикаменттердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 наурыздағы N 331 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 12, 94-құжат);
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 наурыздағы N 331 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 11 қарашадағы N 1368 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 45, 440-құжат) күшi жойылған деп танылсын.
3. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 12 сәурдегі
N 558 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда берiлген - ҚРҮ-нiң 1997.06.12. N 959 , 265-268-жолдармен толықтырылды - 1997.11.18. N 1605 , Қосымша өзгердi - 1998.09.17. N 917 , 1999.08.25. N 1240 , 2000.01.24. N 118 - Бұл қаулыны қарау қажет. 2000.03.16. N 406 , 1-1 - 1-9-жолдармен толықтырылды - 2000.07.03. N 1008 , Қосымша өзгерді - 2001.09.07. N 1166 , 2001.10.05. N 1289 , 234-1 жолмен толықтырылды - 2002.03.07. N 281 , Қосымша өзгерді - 2002.05.31. N 604 , 2002.07.30. N 851 қаулыларымен.
Қосылған құнға салынатын салығы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша Мемлекеттік кіріс министрлігібелгілеген тәртіппен төленетін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес босатылғандарды қоспағанда, ауыл шаруашылығы өндірісінде пайдаланылатын импортталған тауарлардың, сондай-ақ импортталған жабдықтардың, шикізаттардың, материалдардың, қосалқы бөлшектердің, дәрі-дәрмектердің
тізбесі
____________________________________________________________________  N  |                                            |
р/с |                   Атауы                    |   ТН СЭҚ коды
_____|____________________________________________|_________________

Об утверждении перечня импортируемых товаров, используемых в сельскохозяйственном производстве, а также импортируемых оборудования, сырья, материалов, запасных частей, медикаментов, за исключением освобожденных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", по которым налог на добавленную стоимость уплачивается в порядке, устанавливаемом Министерством государственных доходов по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года N 558. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 марта 2003 г. N 269
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 25 августа 1999 г. N 1240 P991240_ .
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. Z960061_ "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень импортируемых товаров, используемых в сельскохозяйственном производстве, а также импортируемых оборудования, сырья, материалов, запасных частей, медикаментов, за исключением освобожденных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", по которым налог на добавленную стоимость уплачивается в порядке, устанавливаемом Министерством государственных доходов по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 августа 1999 г. N 1240 P991240_ .
2. Признать утратившими силу:
постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 1996 г. N 331 P960331_ "Об утверждении перечня импортируемого оборудования и медикаментов, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается в порядке, устанавливаемом Государственным налоговым комитетом по согласованию с Министерством финансов и Таможенным комитетом Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 12, ст. 94);
постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 1996 г. N 1368 P961368_ "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 1996 г. N 331" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 45, ст. 440).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 1997 г. N 558
Перечень
импортируемых товаров, используемых в сельскохозяйственном производстве, импортируемых оборудования, сырья, материалов, запасных частей, медикаментов, за исключением освобожденных в соответствии с Законом Республики Казахстан  "О налогах и других обязательных платежам в бюджет", по которым налог на добавленную стоимость уплачивается в порядке, устанавливаемом Министерством государственных доходов по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан
Сноска. Перечень - в редакции постановления Правительства РК от 12 июня 1997 г. N 959 P970959_ . Внесены изменения постановлениями Правительства РК от 18 ноября 1997 г. N 1605 P971605_ ; от 17 сентября 1998 г. N 917  P980917_   ; от 25 августа 1999 г. N 1240  Р991240_   ; от 24 января 2000 г. N 118 (порядок вступления в силу см. ст. 2 этого постановления)  P000118_   ; от 16 марта 2000 г. N 406  Р000406_   ; постановлением Правительства РК от 3 июля 2000 года N 1008  P001008_   ; от 7 сентября 2001 г. N 1166  P011166_   ; от 5 октября 2001 г. N 1289  Р011289_   ; от 7 марта 2002 г. N 281  P020281_   ; от 31 мая 2002 г. N 604  Р020604_   ; от 30 июля 2002 года № 851  P020851_   .
--------------------------------------------------------------------
N !                        Наименование           !   Код ТН ВЭД
п/п!                                               !
--------------------------------------------------------------------

1  |                     2                      |        3
_____|____________________________________________|_________________
1
Ескерту:  Тауарлар номенклатурасы код арқылы да, тауарлар
атауы арқылы да айқындалады.
1-1| Таза тұқымды (таза қанды) жылқылар
| асыл тұқымды малдар                        |0101 11 000
1-2| Таза тұқымды (таза қанды) ірі қара мал     |
| асыл тұқымды малдар                        |0102 10
1-3| Таза тұқымды (таза қанды) шошқалар         |
| асыл тұқымды малдар                        |0103 10 000
1-4| Таза тұқымды (таза қанды) қойлар           |
| асыл тұқымды малдар                        |0104 10 100
1-5| Таза тұқымды (таза қанды) ешкілер          |
| асыл тұқымды малдар                        |0104 20 100
1-6| Асыл тұқымды балапандар (тарау тектері     |0105 11,
| және аналық жүйелері): үй құстары мекиендері;0105 11 110,
| үй құстарының басқа да балапандары;        |0105 11 190,
| үй құстарының басқа да                     |
| тектегі мекиендері;                        |0105  11 910,
| үй құстарының                              |
| басқа да түрлері;                          |0105 11 990,
| күркетауықтар;                             |0105 12 000,
| үй құстары (тауықтарды қоспағанда);        |0105 19,
| қаздар                                     |0105 19 200
1-7| Инкубацияға арналған құс жұмыртқалары      |0407 00-ден
1-8| Бұқаның ұрығы                              |0511 10 000
1-9| Ірі қара малдың іштегі төлдері             |0511 99 500
2 |Тұқымдық картоп                             |0701 10 000-нан
3 |Тұқымдық қатты бидай*                       |1001 10 100-ден
4 |Тұқымдық жұмсақ бидай*                      |1001 90 910
5 |Тұқымдық арпа, сыра қайнататын тұқымдық     |1003 00-ден
|арпа, сыра қайнататын арпа*                 |
6 |Тұқымдық сұлы                               |1004 00 000-ден
7 |Тұқымдық жүгерi                             |1005 10-нан
8 <*>
9 <*>
10 |Қант қызылшасының тұқымы                    |1209 11 000
11 |Пияздың, асханалық қызылшаның, капустаның,  |1209 91-ден
|сәбiздiң, томаттың, түстi капустаның        |
|тұқымы*                                     |
12 <*>                                          |
13 |Баклажанның, шомырдың, қиярдың, шалғамның,  |1209 91 900-ден
|бұрыштың, аз таралған дақылдардың тұқымы*   |
14 |Құлмақтың дәнi, жас немесе кептiрiлген,     |1210 (121020
|ұсатылған немесе ұсатылмаған, ұнтақ түрiнде |900-ден басқа)
|немесе таблетке түрiнде, лупилин            |
15 |Фармацевтикалық өнімдердің өндірісінде      |1302 20-дан
|пайдалануға жататындарды қоспағанда,пектинді|
|заттар, пектинаттар және пектаттар*         |
16 |Фармацевтикалық өнімдердің өндірісінде      |1302 31 000-ден
|пайдалануға жататындарды қоспағанда,        |
|агар-агар*                                  |
17 |Қант хош иiстi немесе бояғыш қоспасыз       |1701 11
|шикiзат, тросниктiк                         |

1  !                            2                  !       3
--------------------------------------------------------------------
1-1 Лошади чистопородные (чистокровные)
племенные животные                              0101 11 000
1-2 Крупный рогатый скот чистопородные
(чистокровные) племенные животные               0102 10
1-3 Свиньи чистопородные (чистокровные)
племенные животные                              0103 10 000
1-4 Овцы чистопородные (чистокровные)
племенные животные                              0104 10 100
1-5 Козы чистопородные (чистокровные)
племенные животные                              0104 20 100
1-6 Цыплята племенного разведения
(прародительские и материнские линии):          0105 11,
несушки домашних птиц;                          0105 11 110,
прочие цыплята домашних птиц;                   0105 11 190,
прочие линии несушек домашних птиц;             0105 11 910,
прочие виды домашней птицы; индейки;            0105 11 990,
птица домашняя (кроме кур);                     0105 12 000,
гуси живые                                      0105 19,
0105 19 200
1-7 Яйца птиц для инкубирования                     из 0407 00
1-8 Сперма бычья                                    0511 10 000
1-9 Эмбрионы крупного рогатого скота                0511 99 500
2  Картофель семенной                               070110000
3  Пшеница твердая семенная                        из 100110100
4  Пшеница мягкая семенная                         из 100190910
5  Ячмень семенной, ячмень пивоваренный семенной,
ячмень пивоваренный                             из 100300
6  Овес семенной                                   из 100400000
7  Кукуруза семенная                                100510
10 Семена сахарной свеклы                           120911000
11 Семена лука, столовой свеклы, капусты, моркови,
томатов, цветной капусты                        из 120991
13 Семена баклажан, редьки, огурцов, редиса, перца,
малораспространенных культур                    из 120991900
14 Шишки хмеля, свежие или сушеные, дробленые или
недробленые, в порошкообразном виде или в форме
таблеток; лупулин                                1210 (кроме
121020900)
15 Пектиновые вещества, пектинаты и пектаты,
кроме подлежащих использованию в производстве
фармацевтической продукции*                         из 130220
16 Агар-агар, кроме подлежащего использованию
в производстве фармацевтической продукции*          из 130231000
17 Сахар - сырец без ароматических или красящих
добавок, тростниковый                            170111

18 |Глюкоза - жемiс-жидек қоспалары*            |1702-ден
19 |Крахмал сiрнесi*                            |1703-ден
20 |Какао - бұршақ, бүтiн немесе ұсатылған,     |1801 00 000
|шикi немесе қуырылған                       |
21 |Какаоны алмастырғыш - майлар (шоклин,       |21-ден
|аккамель және басқалары)*                   |
22 |Басқа да экстраттар, эссенциялар және       |2101 11 190
|концентраттар                               |
23 |Бөлшек сатуға арналып өлшенгеннен басқа құс |2309 90-нан
|азығын толықтыруға теңдестiруге арналған    |
|өнiмдер*                                    |
24 |Темекi шикiзаты, бөлшек сатуға арналып      |2401 10-нан,
|өлшенгеннен басқа*                          |2401 20-дан
24-1|Кремнийлi құм және кварц құмы               |250510000
24-2|Бентониттi саз                              |250810000
24-3|Периклаз ұнтағы*                            |251990300-ден
24-4|Хромиттіпериклаз қоспасы ХПҚ*               |2519909900-ден
25 |Титан тотығын алуға жарамды қож             |2619 00 930
25-1|Құю коксы*                                  |270400900-ден
25-2|Металдарды өңдеуге арналған құралдар        |
|(нысандарға жағатын майлар, коррозияға қарсы|
|майлар)                                     |271000940
25-3|Кремний*                                    |280469000-ден
26 |РЛ 68 титан тотығы*                         |2823 00 000-ден
27 |Натрий нитридi                              |283410000
28 |Натрий силикаты*                            |283919000-ден
29 |КNО-3 калий селитрасы                       |283920000
29-1|Гексохлоритан*                              |90319900-ден
30 |Медицинада қолдануға жататындарды қоспағанда|2918 11 000-ден
|сүт және лимон қышқылы*                     |2918 14 000-ден
31 |2,4 Д техникалық өнiм*                      |2918 90 000-ден
32 |Диметиламин*                                |2921 11 100-ден
33 |Ципенметрин, бромоксинил октанат эфирi*     |2926 90-нан
34 |Тек қана азот гетероатом бар гетероциклдi   |
|қосылыстар, нуклеин қышқылдары және         |2933-тен,
|олардың тұздары, Медицинада немесе          |2934-тен
|фармацевтикалық өнімдерді өндіруге пайдала. |
|нуға жататындарды қоспағанда                |
35 <*>                                          |
36 <*>                                          |
37 |Табиғи немесе синтезделген глюкозидтер,     |2938-ден
|олардың тұздары, қарапайым және күрделi     |
|эфирлер: және басқа туындылары, медицина    |
|пайдалануға жататындарды қоспағанда         |
38-45 <*>                                       |
46 |Азотты минералды тыңайтқыштар*              |3102-ден
47 <*>

18 Глюкозо-фруктовые смеси                          из 1702
19 Патока крахмальная                               из 1703
20 Какао-бобы, целые или дробленные, сырые или
жареные                                          180100000
21 Заменители какао - масла (шоклин, аккомель и
т.д.)                                           из 21
22 Прочие экстракты, эссенции и концентраты        210111190
23 Продукты для дополнения (сбалансирования)
кормов для птиц, кроме расфасованных для
розничной продажи                              из 230990
24 Табачное сырье, кроме расфасованного для
розничной продажи                              из 240110,
из 240120
24-1 Песок кремнистый и песок кварцевый           250510000
24-2 Глина бентонитовая                           250810000
24-3 Порошок периклазовый*                      из 251990300
24-4 Смесь хромитопериклазовая СХП*             из 251990900
25   Шлак, пригодный для извлечения из него
оксида титана                               261900930
25-1 Кокс литейный*                              из 270400900
25-2 Составы для обработки металлов (масла для
смазывания форм, антикоррозийные масла)     271000940
25-3 Кремний*                                  из 280469000
26 Оксид титана РЛ 68                          из 282300000
27 Нитрит натрия                                  283410000
28 Силикат натрия*                             из 283919000
29 Селитра калиевая KNO 3                         283920000
29-1   Гексохлоритан*                          из 290319900
30 Кислота молочная и лимонная, кроме подлежащей
использованию в медицине*                    из 291811000
из 291814000
31 2,4 Д технический продукт                    из 291890000
32 Диметиламин                                  из 292111100
33 Циперметрин, бромоксинил октанат эфир        из 292690
34 Соединения гетероциклические, содержащие лишь
гетероатом (ы) азота; нуклеиновые кислоты и их
соли, кроме подлежащих использованию в медицине
или производстве фармацевтической продукции* из 2933, из 2934
37 Гликозиды, природные или синтезированные, их
соли, простые и сложные эфиры и прочие
производные, кроме подлежащих использованию
в медицине                                      из 2938
46 Азотные минеральные удобрения                   из 3102

48 |Калийлi тыңайтқыштар                        |3104*
49 |Карналлит, сильвин және басқа табиғи калий  |3104 10 000
|тұздары                                     |
49-1|Калий хлоридi                               |310420500
50 <*>
51 |Тағамдық бояғыштар*                         |3203-тен;3204-тен
51-1|Өзге бояулар мен сырлар*                    |320820900-ден
51-2|Сыр-бояу өнiмдерi                           |320820990
52 |Бояулар (эмальдарды қоса алғанда) жасауда   |
|пайдаланылатын, сұйық немесе қоймалжың      |
|сусыз ортада бытырап шашылатын пигменттер   |
|(металл ұнтақтар мен үлпектердi қоса        |
|алғанда; басылған фольга;                   |
|бояғыштар және өзге бояғыш                  |
|заттар                                      |3212 10 - 3212
90 390 <*>
53 |Жұпар иiстi заттардың қоспасы, тамақ өнеркә.|3302 10
|сібі немесе сусындар өндірісі үшін          |
|пайдаланылатын осындай бiр немесе бiрнеше   |
|заттың негiзiнде алынған                    |
|қоспалар (спирттi ерiтiндiлердi қоса)       |
54 |Нонилфенол*                                 |3402-ден
55 |ФЛГ сопрофолол, 860 Р сопрофоры, 60 ааскасы*|3402 19 000-ден
56 |Желатин                                     |3503-тен
57 |Ферменттер (энзимдер), басқа жерлерде       |3507
|аттары аталмаған ферменттiк дәрi-дәрмектер  |
57-1| Күюге қарсы паста*                         |380130000-ден
58 |432 көбiк өшiргiш, 454 көбiк өшiргiш*       |3804 00 100-ден
59 |Инсектицидтер                               |3808 10
60 |Фунгицидтер                                 |3808 20
61 |Гирбецидтер*                                |3808 30-дан
62 |Өсiмдiктердiң өнуiне қарсы заттар           |3808 30 300
63 |Өсiмдiктердiң өсуiн реттеушiлер             |3808 30 900
64 |Уытсыздандырушы дәрiлер                     |3808 40
65 |ГХЛ Прокселi*                               |3808 90 900-ден
66 |Құю нысандары немесе стержень өндiрiсiнде   |
|пайдаланылатын, дайын, тұтқыр заттар        |382410000
66-1|Төмен және жоғары қысымды полиэтилен*       |390110900-ден
67 |Пластмассадан iстелген түтiктер, түтiкше.   |3917
|лер, шлангiлер және фитингiлер (мысалы,     |
|қосылыстар, иiндер, фланцылар)              |
67-1|Электр тізбектеріне арналған магистральдік, |3925 90 200
|арналық және кабельдік науалар              |
68-72 <*>
73 |Ыстылған резеңке жiп және арқан             |4007 00 000
73-1| Резинатехникалық бұйымдар (нысанды емес)*  |400829900
73-2|Азаматтық авиация үшін мөлшері              |
|бойынша кесілген пішінді профильдер         |4008 29 100
74 |Фитингiсiз және фитингiлi (мысалы, қосы.    |4009
|лыстармен, иiндi түтiктермен, фланстармен)  |
|түтiктер, шлангiлер және ысытылған резеңке  |
|жеңдер (қатты резеңкеден басқасы)           |
75 |Транспортер ленталары немесе қозғалтқыш     |4010
|белдiктер немесе ысытылған резеңкеден       |
|iстелген бельтинг (белдiктерге арналған     |
|резеңкеленген мата)                         |

48 Калийные удобрения                              из 3104
49 Карналлит, сильвин и прочие природные соли калия 310410000
49-1 Хлорит калия                                  310420500
51 Красители пищевые                               из 320300,
из 3204
51-1 Краски и лаки прочие*                         из 320820900
51-2 Лакокрасочная продукция                       320890990
52 Пигменты (включая металлические порошки и
хлопья), диспергированные в неводных средах,
жидкие или пастообразные, типа используемых
при производстве красок (включая эмали);
фольга для тиснения; красители и прочие красящие
вещества розничной продажи                 3212 10 - 3212 90 390
53 Смеси душистых веществ и смеси (включая
спиртовые растворы), получаемые на основе одного
или более таких веществ, используемые для пищевой
промышленности или производства напитков        330210
54 Нонилфенол                                      из 3402
55 Сопрофолол ФЛГ, сопрофор 860 Р, ааска 60        из 340219000
56 Желатин                                         из 3503
57 Ферменты (энзимы); ферментные препараты, в
другом месте не поименованные                   3507
57-1 Паста противопригарная*                       из 380130000
58 Пеногаситель 432, пеногаситель 454              из 380400100
59 Инсектициды                                     380810
60 Фунгициды                                       380820
61 Гербициды                                       из 380830
62 Противовсходовые средства                       380830300
63 Регуляторы роста растений                       380830900
64 Средства дезинфицирующие                        380840
65 Проксель ГХЛ                                    из 380890900
66 Вещества связующие готовые, используемые
в производстве литейных форм или стержней       382410000
66-1   Полиэтилен низкого и высокого давления*     из 390110900
67 Трубы, трубки и шланги и их фитинги (например,
соединения, колена, фланцы), из пластмасс       3917
67-1 Магистральные, канальные и кабельные желоба
для электрических цепей                       3925 90 200
73 Вулканизированные резиновые нити и корд         400700000
73-1 Резинотехнические изделия (неформовые)*       из 400829900
73-2 Профили фасонные, нарезанные по
размеру, для гражданской авиации              4008 29 100
74 Трубы, шланги и рукава из вулканизованной резины
(кроме твердой резины), без фитингов или с
фитингами (например, соединениями, коленчатыми
трубками, фланцами)                             4009
75 Ленты транспортерные или ремни приводные или
бельтинг (прорезиненная ткань для ремней), из
вулканизованной резины                          4010

75-1 |Резинатехникалық бұйымдар                   |401691000
75-2 |Резинатехникалық бұйымдар, резиналық бекiтiл|
|ген манжеттер                               |401693100
75-3 |Кожух, амортизаторлар, ұштамалар, көпшiктер*|401699580-нен
75-4 |8701-8705 тауарлы позициялы моторлы көлiк   |
|құралдарына арналған қатты резинадан басқа, |
|ауамен сығымдалған резинадан жасалған       |
|бұйымдар*                                   |401699880-нен
75-5 |Бандаж*                                     |401700990-нан
75-6 |Желiмделген фанера*                         |441213900-ден
75-7 |Проксинт-жасанды талшықтарынан жасалған     |
|ине өтетiн талшық*                          |560210190-нан
75-8 |Қаптамалы винилистерi*                      |590310100-ден
75-9 |Сынарлас винилистерi*                       |590320900-ден
75-10|Мақта-матадан жасалған брезент*             |630611000-нан
75-11|Ысқылауға, ұштауға, жылтыратуға, қиыстыра   |
|келтiруге немесе кесуге арналған әдiптеусiз |
|ысқылау шеңберi мен соған ұқсас бұйымдар,   |
|қайрайтын тастар, қайрақтар, қолмен ұштауға |
|арналған тастар және олардың табиғи         |
|тастардан жасалған табиғи агломерленген     |
|немесе жасанды осындылардан немесе керамика.|
|жасалған, басқа да материалдардан жасал.    |
|ған детальдардың жиынтығындағы немесе бұл   |
|детальдарсыз бөлiктерi                      |6804
75-12|Абсоцементтi түтiктер*                      |681130000-нан
76 -91 <*>
92   |Фрикциялық материалдар немесе олардан       |6813
|iстелген бұйымдар (мысалы, табақтар,        |
|рулондар, ленталар, сегменттер, дискiлер,   |
|шайбалар, прокладкалар), тежегiштерге,      |
|тiркегiштерге немесе сондай құрылғыларға    |
|пайдаланылатын, асбест, басқа да минералды  |
|заттар немесе целлюлозалар, негiзiнде,      |
|тоқыма немесе басқа материалдармен бiрiгiп  |
|не оларсыз пайдаланылатын құрастырылмаған   |
|материалдар                                 |
92-1 |П-89, 90, 91-1-2 магнийлi тотықты кiрпiш,   |
|ПХСС-1                                      |
|периклазды кiрпiшi*                         |690210000-нан
92-2 |Динас, электр-династы кiрпiш*               |690220100-ден
92-3 |Саз кірпіш*                                 |690220910-нан
92-4 |Өзге де отқа төзiмдi керамикалық бұйымдар:  |
|реторталар, тигельдер, муфельдер, ендiрмелер|
|тығындар*                                   |690390100-ден
93 |Жарықшақсыз шыны (шыңдалған) немесе көп     |7007
|қабатты шыныны қоса алғанда                 |
93-1 |1-сыныпты, санатты, Л3 құйма шойыны*        |720110110-нан
93-2 |Л-6 маркалы, Б сыныпты, 2-санатты,          |
|МЕМСТ 4832-80 құйма шойыны                  |720110190
93-3 |ПЛ 1 маркалы, А сыныпты, 1-санатты,         |
|МЕМСТ 805-80 қайта жасалған шойын           |720110300

75-1 Резинотехнические изделия                     401691000
75-2 Резинотехнические изделия, манжеты
резиноармированные                            401693100
75-3 Кожух, амортизаторы, наконечники, подушки*    из 401699580
75-4 Изделия из вулканизированной резины, кроме
твердой резины для моторных транспортных средств
товарных позиций 8701-8705*                   из 401699880
75-5 Бандаж*                                       из 401700990
75-6 Фанера клееная*                               из 441213900
75-7 Иглопробивное волокно из синтетических
волокон - Проксинт*                           из 560210190
75-8 Винилискожа обивочная*                        из 590310100
75-9 Дублированная винилискожа*                    из 590320900
75-10 Брезент из хлопчатобумажной ткани*           из 630611000
75-11 Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и
аналогичные изделия без обрамления,
предназначенные для шлифовки, заточки, полировки,
подгонки или резания, камни для ручной заточки
или полировки и их части из природного камня, из
агломерированных природных или искусственных
абразивов или из керамики, в сборе с деталями из
других материалов или без этих деталей        6804
75-12 Трубы асбоцементные*                       из 6811 30 000
92 Фрикционные материалы и изделия из них (например,
листы, рулоны, ленты, сегменты, диски, шайбы,
прокладки) несмонтированные, используемые для
тормозов, сцеплений или аналогичных устройств на
основе асбеста, других минеральных веществ или
целлюлозы, совместно с текстилем или другими
материалами либо без них                         6813
92-1 Кирпич магнезитовый П-89, 90, 91-1-2,
кирпич периклазовый ПХСС-1*                  из 690210000
92-2 Кирпич динасовый, электродинасовый*          из 690220100
92-3 Кирпич шамотный*                             из 690220910
92-4 Прочие огнеупорные керамические изделия:
реторты, тигели, муфели, насадки, заглушки*  из 690390100
93 Стекло безопасное, включая стекло упрочненное
(закаленное) или многослойное                  7007
93-1 Чугун литейный Л3, категория, класс 1*       из 720110110
93-2 Чугун литейный марки Л-6, класс Б,
категория 2 ГОСТ 4832-80                     720110190
93-3 Чугун передельный марки ПЛ 1, класс А,
категории 1, ГОСТ 805-80                     720110300

93-4 |Қайта жасалған фосфорлы шойын               |720120000
93-5 |1-санатты, 1-сыныпты қайта жасалған шойын   |720150100
93-6 |Хромникельдi шойын*                         |720150900-ден
93-7 |МЕМСТ 4755-91 ферромарганецi, ФМН 70        |
|орташа көмiр тектi, ФМН 78 жоғары көмiр тектi*|720211800-ден
93-8 |ФС 45, МЕМСТ 1415-93 ферросилиций*          |720229000-нан
93-9 |ФСМн ферросиликомарганеці                   |720230000
93-10|Ферроникель                                 |720260000
93-11|Феррованадий                                |720292000
93-12|Ферромагний 611*                            |720299800-ден
93-13|Ыстықтай басылған құрастыру қаңылтыры,      |
|бедерленген*                                |720840900-ден
93-14|Қалыңдығы 20 мм-ден аса ыстықтай басылған   |
|құрастыру қаңылтыры*                        |720851300-ден
93-15|Қалыңдығы 16, 18, 20 мм ыстықтай басылған   |
|құрастыру қаңылтыры*                        |720851500-ден
93-16|Қалыңдығы 12, 14 мм ыстықтай басылған       |
|құрастыру қаңылтыры*                        |720851990-нан
93-17|Қалыңдығы 5, 6, 7, 8, 10 мм ыстықтай басылған
|құрастыру қаңылтыры*                        |720852990-нан
93-18|Қалыңдығы 3, 3,9-4 мм ыстықтай басылған     |
|құрастыру қаңылтыры*                        |720853900-ден
93-19|Қалыңдығы 2, 2,5 мм ыстықтай басылған       |
|құрастыру қаңылтыры*                        |720854100-ден
93-20|Қалыңдығы 3 мм, суарылған құрастыру         |
|қаңылтыры*                                  |720925000-нан
93-21|Қалыңдығы 1,4, 1,5, 2, 2,5, 3 мм суарылған  |
|құрастыру қаңылтыры*                        |720926900-ден
93-22|Қалыңдығы 0,5, 0,8, 1 мм суықтай басылған   |
|құрастыру қаңылтыры*                        |720927900-ден
93-23|Қалыңдығы 5 мм және одан да көп қабаттама*  |721114900-ден
93-24|Қалыңдығы 4 мм қабаттама*                   |721119900-ден
93-25|СТ-10, СТ-15, СТ-20 шеңберлi қиылған диаметрi|
|80 мм-ден 250 мм-ге дейiн көмiртектi болаттан|
|жасалған ыстықтай апталған темiр шыбықтар*   |721499310-нан
93-26|Шеңбер диаметрi 80 мм-ден 6 мм-ге дейiн көмiр|
|тектi болаттан жасалған ыстықтай апталған   |
|темiр шыбықтар*                             |721499390-нан
93-27|0,25% дейiн көмiртегiден тұратын көмiр текті|
|болаттан жасалған ыстықтай апталған алты қыр|721499500-ден
93-28|СТ-30, 35, 40, 45, 50 шеңберлi қиылған      |
|диаметрi 80 мм-ден                          |
|250 мм-ге дейiнгi көмiр тектi болаттан жасалған
|ыстықтай апталған темiр шыбықтар*           |721499610-нан
93-29|СТ-20, 30, 35, 40, 45, 50 шеңберлi диаметрi |

93-4 Чугун передельный фосфористый                720120000
93-5 Чугун передельный, категория 1, класс 1      720150100
93-6 Чугун хромоникелевый*                        из 720150900
93-7 Ферромарганец ГОСТ 4755-91,
среднеуглеродистый ФМН70,
высокоуглеродистый ФМН 78*                   из 720211800
93-8 Ферросилиций ФС 45, ГОСТ 1415-93*            из 720229000
93-9 Ферросиликомарганец ФСМн                     720230000
93-10 Ферроникель                                 720260000
93-11 Феррованадий                                720292000
93-12 Ферромагний 611*                            из 720299800
93-13 Лист конструкционный горячекатаный рифленый* из 720840900
93-14 Лист конструкционный горячекатаный
толщиной более 20 мм*                       из 720851300
93-15 Лист конструкционный горячекатаный
толщиной 16, 18, 20 мм*                     из 720851500
93-16 Лист конструкционный горячекатаный
толщиной 12, 14 мм*                         из 720851990
93-17 Лист конструкционный горячекатаный
толщиной 5, 6, 7, 8, 10 мм*                 из 720852990
93-18 Лист конструкционный горячекатаный
толщиной 3, 3,9-4 мм*                       из 720853900
93-19 Лист конструкционный горячекатаный
толщиной 2, 2,5 мм*                         из 720854100
93-20 Лист конструкционный холоднокатаный
толщиной 3 мм*                              из 720925000
93-21 Лист конструкционный холоднокатаный
толщиной 1,4, 1,5, 2, 2,5, 3 мм*            из 720926900
93-22 Лист конструкционный холоднокатаный
толщиной 0,5, 0,8, 1 мм*                    из 720927900
93-23 Полоса толщиной от 5 мм и более*            из 721114900
93-24 Полоса толщиной 4 мм*                       из 721119900
93-25 Прутки горячекатаные из углеродистой стали
круглого сечения диаметром от 80 мм до 250
мм СТ-10, СТ-15, СТ-20*                     из 721499310
93-26 Прутки горячекатаные из углеродистой стали
круглого сечения диаметром от 80 мм до 600 мм* из 721499390
93-27 Шестигранник горячекатаный из углеродистой
стали с содержанием углерода до 0,25%        из 721499500
93-28 Прутки горячекатаные из углеродистой стали
круглого сечения диаметром от 80 мм до 250
мм СТ-30, 35, 40, 45, 50*                    из 721499610
93-29 Прутки горячекатаные из углеродистой стали

|80 мм-ден 600 мм-ге дейiнгi көмiр тектi болаттан
|жасалған ыстықтай апталған темiр шыбықтар*  |721499690-нан
93-30|0,25% дейiн және одан да көп көмiртегiден   |
|тұратын ыстықтай апталған көмiр тектi болаттан
|жасалған алты қыр                           |721499800-ден
93-31|Көмiртектi автоматты болаттан жасалған      |
|ыстықтай апталған темiр шыбықтар*           |721510000-нан
93-32|СТ-20 тiк бұрышты кесiлген суықтай тартылған|
|сорты болат шыбықтар                        |721550110
93-33|СТ-20 шеберлi қиылған суықтай тартылған     |
|болат шыбықтар*                             |721550190-нан
93-34|Шеңберлi қиылған СТ-30, -35, -40, -45 сортты|
|суықтай тартылған темiр шыбықтар*           |721550300-ден
93-35|3ПС 63/63/6 маркалы бұрыштама болат*        |721650100-ден
93-36|Диаметрi 6 мм болат сым*                    |721710390-нан
94 |көмiртектi, 0,6 мас% немесе одан көп        |7217 90 900
|көмiрсутегi бар болаттан iстелген сым       |
94-1 |Тез кесетiн болаттан жасалған ыстықтай басылған
|темiр шыбықтар*                             |722810100-ден
94-2 |Аспаптық болаттан жасалған ыстықтай         |
|басылған темiр шыбықтар*                    |722830200-ден
94-3 |Диаметрi 80 мм-ден астам легирленген болаттан
|жасалған ыстықтай басылған шыбықтар*        |722830610-нан
94-4 |СВ08Г2С диаметрi 1,2, 1,6 мм. дәнекерлiк сым* 722920000-нан
95 |Мұнай және газ құбырлары                    |7304 21 000-7304
|29190, 7305 20,
|7306 20 000
96 |Мұнай және газ скважиналарын бұрғылауға     |7304 10,7305 11
|000-
|арналған орама құбырлар, компрессорлық      |7305 19 000,7306
|10
|насос және бұрғылау құбырлары               |
96-1 |Антенналық діңгектер*                       |7308 20 000-ден
96-2 |Шх15 шарикподшипниктi суықтай тартылған,    |
|суықтай тартылған түтiктер*                 |730431990-нан
96-3 |Ыстықтай басылған жiксiз болат түтiктер*    |730439910-нан
96-4 |Мөлшерi 40/25/1,5 40/40/2 электрмен         |
|дәнекерленетiн қабырғасы жұқа тiк бұрышты   |
|қиылған түтiктер                            |730660310-нан
96-5 |40/40/2,5 мөлшерлi электрмен дәнекерленетiн |
|қабырғасы жұқа тiк бұрышты қиылған түтiктер |730660390-нан
96-6 |Зәкiр шынжыры*                              |731582-ден
96-7 |Ыстықтай иiлген серiппелер, рессоралар      |732020200
96-8 |Суықтай иiлген ширатылған созуға арналған   |
|серiппелер*                                 |732020850-ден
96-9 |Серiппе қалбырлары*                         |732090900-ден
96-10|Ыстық табаншалар*                           |732690930-дан
96-11|Қатырма, бұрыштамалар, коллектор, айырғыш.  |
|тар тұтқалар, кронштейн қақпағы, iлмек,     |
|тiзе, алдыңғы                               |
|тiрек, шарнирлер, шестернялар, чекалар*     |732690970-ден

круглого сечения диаметром от 80 мм до 600
мм СТ-20, 30, 35, 40, 45, 50*                из 721499690
93-30 Шестигранник из горячекатаной углеродистой
стали с содержанием углерода 0,25% и более*  из 721499800
93-31 Прутки горячекатаные из углеродистой
автоматной стали*                            из 721510000
93-32 Прутки сортовой холоднотянутой стали
прямоугольного сечения СТ-20                 721550110
93-33 Прутки из сортовой холоднотянутой стали
СТ-20 круглого сечения*                      из 721550190
93-34 Прутки из сортовой холоднотянутой стали
круглого сечения СТ-30, 35, 40, 45*          из 721550300
93-35 Сталь угловая марки 3ПС 63/63/6*             из 721650100
93-36 Проволока стальная диаметром 6 мм*           из 721710390
94 Проволока из углеродистой стали прочая,         721790900
содержащая 0,6 мас.% или более углерода
94-1 Прутки из быстрорежущей стали
горячекатаные*                                 из 722810100
94-2 Прутки горячекатаные из инструментальной
стали*                                         из 722830200
94-3 Прутки горячекатаные из легированной стали
диаметром более 80 мм*                         из 722830610
94-4 Проволока сварочная диаметром 1,2, 1,6 мм
СВ08Г2С*                                       из 722920000
95 Трубы для нефте- и газопроводов       7304 21 000 - 7304 29 190,
7305 20,7306 20 000
96 Трубы обсадные, насосно-компрессорные и бурильные
для бурения нефтяных или газовых скважин  7304 10, 7305 11 000 -
7305 19 000,7306 10
96-1 Антенные мачты*                         из 7308 20 000
96-2 Трубы холоднодеформированные,
холоднотянутые шарикоподшипниковые Шх15*       из 730431990
96-3 Трубы стальные бесшовные горячекатаные*        из 730439910
96-4 Трубы электросварные тонкостенные
прямоугольного сечения размером 40/25/1,5
40/40/2*                                       из 730660310
96-5 Трубы электросварные тонкостенные
прямоугольного сечения размером 40/40/2,5*     из 730660390
96-6 Цепь якорная*                                  из 731582
96-7 Пружины горячей навивки, рессоры               732020200
96-8 Пружины холодной навивки спиральные, на
растяжение*                                    из 732020850
96-9 Оболочки пружинные*                            из 732090900
96-10 Горячие штамповки*                            из 732690930
96-11 Сухарь, угольники, коллектор, вилки, рычаги,
крышка кронштейна, ушко, чашка, упор передний,
шарниры, шестерни, чека*                      из 732690970

96-12|Қалыңдығы 10-12 мм М1 мыс қаңылтыр*         |740919000-нан
96-13|Мыс түтiкшелер                              |741110110
96-14|М1 60/10 мыс түтік*                         |741110110-нан
96-15|Тазартылмаған никель                        |750210000
96-16|Диаметрi 5-9 мм Х20Н80, Х15Н60 никромы*     |750522000-нан
96-17|Бастапқы алюминий қорытпалары               |760120100
96-18|Қайталама алюминий қорытпалары              |760120910
96-19|Телекоммуникациялар желiлерiне арналған әуе |
| сымдары                                    |7614-тең
97 <*>                                          |
|олардың қара металдан жасалған бөлiктерi    |
98 |Құрамында 99,8 мас.% магний бар өңделмеген  |8104 11 000
|магний                                      |
99   |Жұмыс iстейтiн бөлiгi табиғи және синтетика.|
|лық алмастан жасалған жұмыс бөлiгiмен ауыс. |
|палы құрал, өзгелерi                        |820790100
100  |Титан-кобальт және вольфрам-кобальт кесу    |
|құралдары үшiн қатты қорытпалы пластиналар* |820900800-ден
|қондырғылар және олардың бөлiктерi          |
101 |Бумен және сумен iстейтiн қазандықтар және  |8402
|барлық үлгiдегi бу қазандықтары (әрi төмен  |
|қысымдағы бу өндiре алатын орталықтан       |
|жылытылатын су қазандықтарынан басқа); бу   |
|жылытқыштары бар су қазандықтары (8402      |
|90 000-ден басқа)                           |
102 <*>
|тауар позициясында көрсетiлген              |
|қазандықтардан басқа                        |
103 |8402 немесе 8403 тауарлық позициядағы       |8404
|қазандарды пайдалануға арналған қосалқы     |
|жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, қатты    |
|қыздырғыштар, күйе кетiргiштер, газ рекупе. |
|раторлары) булы-сулы және басқа булы күш    |
|беретiн қондырғылар                         |
104 |Тазартқыш қондырғылары бар немесе жоқ газ   |8405
|генераторлары, немесе бу генераторлары,     |
|тазартқыш қондырғылары бар немесе жоқ       |
|ацетилендi және соған ұқсас генераторлар    |
105 |Су буымен және басқа да жұмыс денелерiмен   |8406
|жұмыс iстейтiн турбиналар                   |
106 |Ауыл шаруашылығы машиналарында, тракторлар. |
|да, ұшу аппараттарында, электр генераторлар.|
|да, компрессорларда пайдаланылуға жататын   |
|айналмалы немесе қайталап түсетiн           |8407-ден
|қозғалысты поршеньдi ұшқындап от алатын     |
|iштен жану двигательдерi*.                  |
107 |Ауыл шаруашылығы машиналарында, локомотивтер|
|де, тракторларда, кемелерде, электр станция.|
|ларында пайдаланылуға жататын,              |
|қысқанда жалын шығаратын поршеньдi iштен    |8408-ден
|жану двигательдер (дизельдер және жартылай  |
|дизельдер)*                                 |
108 |Арнайы немесе негiзiнен ұшқындап жанатын    |8409 91 000-ден
|авиациялық iштен жану двигательдерiне       |
|арналған арнайы белгiленген бөлшектер*      |

96-12 Лист медный М 1 толщиной 10-12 мм*            из 740919000
96-13 Трубки медные*                                из 741110110
96-14 Труба медная М 1 60/10*                       из 741110110
96-15 Никель нелегированный                            750210000
96-16 Нихром Х20Н80, Х15Н60 диаметром 5-9 мм*       из 750522000
96-17 Сплавы алюминия первичного                       760120100
96-18 Сплавы алюминия вторичного                       760120910
96-19 Провода воздушные для сети телекоммуникаций*  из 7614
98  Магний необработанный, содержащий не менее 99,8
мас.% магния                                       810411000
99  Инструмент сменный, прочий, с рабочей
частью из природного и синтетического алмаза       820790100
100 Твердосплавные пластины для режущих
инструментов титано-кобальтовые и
вольфрамокобальтовые*                           из 820900800
101 Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы
(кроме водяных котлов центрального отопления,
способных также производить пар низкого
давления); водяные котлы с пароперегревателем
(кроме 840290000)                               8402
103 Вспомогательное оборудование для использования
с котлами товарной позиции 8402 или 8403
(например, экономайзеры, перегреватели,
сажеудалители, газовые рекуператоры),
конденсаторы для пароводяных или других
паровых силовых установок                       8404
104 Газогенераторы или генераторы водяного газа с
очистительными установками или без них;
генераторы ацетиленовые и аналогичные
газогенераторы с очистительными установками или
без них                                         8405
105 Турбины на водяном паре и турбины паровые прочие  8406
106 Двигатели внутреннего сгорания с искровым
зажиганием, с вращающимся или
возвратно-поступательным движением поршня,
подлежащие использованию в сельскохозяйственных
машинах, тракторах, летательных аппаратах,
электрогенераторах, компрессорах                из 8407
107 Двигатели внутреннего сгорания поршневые с
воспламенением от сжатия (дизели или полудизели),
подлежащие использованию в сельскохозяйственных
машинах, локомотивах, тракторах, судах,
электоростанциях*                               из 8408
108 Части, предназначенные исключительно или главным
образом для поршневых двигателей внутреннего
сгорания с искровым зажиганием авиационных
двигателей                                      из 840991000

108-1|Азаматтық авиация үшін тарту күші           |
|44 кН-нан астам, бірақ 132 кН-нан           |
|аспайтын турбореактивтік                    |
| қозғалтқыштар                              |8411 12 130
108-2|Азаматтық авиация үшін қуаты                |
|5000 кВт-тан аспайтын өзге газ              |
|турбиналары                                 |8411 81 100
108-3|Азаматтық авиация үшін турбореактивтік      |
|және турбовинттік қозғалтқыштардың          |
|бөлшектері                                  |8411 91 100
108-4|Азаматтық авиация үшін күш                  |
|қондырғылары және желілік әрекеттегі        |
|гидравликалық қозғалтқыштар                 |
|(цилиндрлер)                                |8412 21 100
108-5|Азаматтық авиация үшін қозғалтқыштар        |
|мен күш қондырғыларының бөлшектері          |8412 90 100
109 <*>                                          |
110 |Шығындарды өлшейтiн өлшеуiштерi бар немесе  |8413-ден
|май құю станцияларында және гараждарда пай. |
|далануға арналғандарды, көлік құралдарына   |
|арналғандарды қоспағанда, олары жоқ сұйықтар|
|насостары, сұйықтарды көтергiштер           |
110-1|Азаматтық авиация үшін вакуумдық            |
|сорғылар                                    |8414 10 100
111 |Роторлы, поршеньдi, насостар, жылжымалы     |8414 10 300
|қалақтары бар роторлы насостар, молекулярлы |
|(вакуумды) насостар және Рутс типтi насостар|
112 |Минутына 2 текше метрден артық шығын        |8414 40 900
|келтiре отырып сүйрелетiн дөңгелектi        |
|шассилi ауа компрессорлары                  |
112-1|Азаматтық авиация үшін желдеткіштер         |8414 59 100
113 |Бiлiктi желдеткiштер                        |8414 59 300
114 |Ортадан тепкiш желдеткiштер                 |8414 59 500
115 |Көлденеңiнiң ең үлкен мөлшерi 120 см-ден    |8414 60 000
|артық емес тартпалы шкафтар                 |
116 |Бiр сатылы тартпалы шкафтар                 |8414 80 210-нан
117 |Вакуумды және ауа соратын бiр вальды насос. |8414 80 600-ден
|тар*                                        |
117-1|ЦТК-275/9 көп сатылы турбокомпрессордың     |
|бөлiктерi*                                  |841490900-ден
118 |Кабинеттерде, үйлерде, автомобильдерде      |8415 81 90-нан
|орнатуға жататындардан басқа, двигателi және|8415 82 800
|ауаның температурасы мен ылғалдылығын       |8415 90 100
|өзгертуге арналған приборлары бар желдеткiш.|8415 90 900
|термен жабдықталған ауаны тазалайтын,       |
|ылғалдылық жекеше реттелмейтiн              |
|қондырғылар*                                |
119 |Сұйық отынға арналған, ыдыратылған қатты    |8416
|отынға немесе газға арналған шiлтерлер;     |
|механикалық отындар, механикалық торлар,    |
|жел тартқыштар, күл алғыштар, тағы басқа    |
|осындай құралдар                            |
120 |Өнеркәсiптiк немесе лабораториялық пештер   |8417
|мен камералар, соның iшiнде қоқыс жағатын,  |
|электрлiк емес пештер                       |
121 |Жеке есiктерi бар құрастырылған тоңазытқыш- |8418 10
|мұздатқыштар                                |
122 <*>
123 |Сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тiк        |8418 40
|үлгiдегi мұздатқыш шкафтар                  |
124 |Тоңазытқыш витриналар мен сөрелер           |8418 60
|(тоңазытқыш агрегаты немесе буландырғышы    |
|бар)                                        |
125 |Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтары, жылу  |8418 61
|насостары; жылу алмастырғыш ретiнде конден. |
|саторы бар компрессор үлгiсiндегi           |
126 |Басқалары                                   |8418 69
127 |Температураны өзгерту, жылыту, пiсiру,      |8419 11 000,
|тазарту, тазалау, тазалап өңдеу, пастери.   |8419 19000,
|зациялау, буландыру, кептiру, бумен өңдеу,  |8419 31 000-8419
|конденсациялау немесе салқындату арқылы     |81100,
|материалдарды өңдеуге арналған электрмен    |8419 89 - 8419
|жылытатын және электрмен жылытылмайтын      |90 950
|өнеркәсiптiк және лабораториялық жабдықтар, |
|тұрмыстық мақсатқа пайдаланылатын машиналар |
|мен жабдықтардан басқа; электрсiз жұмыс     |
|iстейтiн су жылытатын қондырғылар;          |
128 |Каландырлар және басқа да бiлiктi (роликтi) |8420 10
|машиналар (металл мен шыны өңдеуге          |
|арналған машиналардан басқа)                |
129 |Орталықтан тепкіш кептіргіштерді қоса алған.|8421-ден
|да, центрифугалар (медициналық немесе       |
|фармацевтикалық мақсаттар үшін лабораторияда|
|пайдаланылатын үлгілерді қоспағанда);       |
|медициналық немесе фармацевтикалық мақсаттар|
|үшін пайдалануға жататындарды қоспағанда,   |
|сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе    |
|тазалауға арналған агрегаттар*              |

108-1 Двигатели турбореактивные для
гражданской авиации тягой более
44 кН, но не более 132 кН                     8411 12 130
108-2 Турбины газовые прочие мощностью
не более 5000 кВт для гражданской
авиации                                       8411 81 100
108-3  Части турбореактивных и турбовинтовых
двигателей для гражданской авиации            8411 91 100
108-4  Силовые установки и двигатели
гидравлические линейного действия
(цилиндры) для гражданской авиации            8412 21 100
108-5  Части двигателей и силовых установок
для гражданской авиации                       8412 90 100
110 Насосы жидкостные с расходомерами или без них,
за исключением предназначенных для использования
на заправочных станциях и в гаражах, а также
предназначенных для транспортных средств*;
подъемники жидкостей                            из 8413
110-1 Насосы вакуумные для гражданской
авиации                                         8414 10 100
111 Насосы роторные поршневые, насосы роторные со
скользящими лопастями, насосы молекулярные
(вакуумные) и насосы типа Рутс                  841410300
112 Компрессоры воздушные на колесных шасси,
передвижные с расходом более 2 куб.м в мин.     841440900
112-1  Вентиляторы для гражданской авиации          8414 59 100
113 Вентиляторы осевые                              841459300
114 Вентиляторы центробежные                        841459500
115 Шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер
которых не более 120 см                         841460000
116 Шкафы вытяжные одноступенчатые               из 841480210
117 Насосы вакуумные и воздушные одновальные     из 841480600
117-1 Части многоступенчатого турбокомпрессора
ЦТК-275/9*                                 из 841490900
118 Установки для кондиционирования воздуха,     из 84158190
оборудованные вентилятором с двигателем и    из 841582800,
приборами для изменения температуры и влажности 841590100,
воздуха; кондиционеры, в которых влажность не   841590900
регулируется отдельно, кроме подлежащих
установке в кабинетах, домах, автомобилях*
119 Горелки топочные для жидкого топлива,
распыленного твердого топлива или для газа;
топки механические, включая их механические
колосниковые решетки, механические
золотоудалители и аналогичные устройства          8416
120 Печи и камеры, промышленные или лабораторные,
включая мусоросжигательные печи, неэлектрические  8417
121 Комбинированные холодильники-морозильники с
раздельными наружными дверьми                     841810
123 Морозильные шкафы вертикального типа емкостью
не более 900 литров                               841840
124 Холодильные витрины и прилавки (c холодильным
агрегатом или испарителем)                        841850
125 Оборудование холодильное и морозильное прочее;
тепловые насосы; компрессионного типа с
конденсатором в качестве теплообменника           841861
126 Прочее                                            841869
127 Машины, оборудование промышленное и
лабораторное с электрическим и неэлектрическим
нагревом для обработки материалов процессами,
использующими изменение температуры, такими как
нагрев, варка, дистилляция, ректификация,
стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка,
выпаривание, конденсирование или охлаждение, за
исключением машин и оборудования, используемых в
бытовых целях; водонагревательные безынерционные,
неэлектрические                       8419 11 000, 8419 19 000,
8419 31 000 - 8419 81 100,
8419 89 - 8419 90 950
128 Каландры и другие валковые (роликовые) машины
(кроме машин для обработки металла или стекла)    842010
129 Центрифуги (кроме типа используемых в
лабораториях для медицинских или фармацевтических
целей), включая центробежные сушилки;
агрегаты для фильтрования или очистки жидкостей
или газов, кроме подлежащих использованию для
медицинских или фармацевтических целей*          из 8421

129-1|Жасанды тоқыма материалдарынан жасалған     |
|сүзгiлер мен сүзгілiк элементтер*           |842131900-ден,
|                                            |842199000-нан
130 |Ыдыс жуатын машиналар (тұрмыстықтан басқа); |8422 11 000-8422
|бөтелкелер мен немесе басқа да ыдыстар жууға|90 900
|және кептiруге арналған жабдықтар; бөтел.   |
|келер, шыны сауыттар толтыруға және қақпағын|
|жабуға, жәшiктердiң, қаптардың және басқа да|
|ыдыстардың аузын жабуға, сондай-ақ          |
|жапсырма қағазын желiмдеуге арналған        |
|жабдықтар, зат салуға немесе орауға арналған|
|(жылу ұстағыш материалдармен тауар орайтын  |
|жабдықтарды қоса) басқа да жабдықтар;       |
|сусындарды газ араластыруға арналған        |
|жабдықтар                                   |
131 <*>                                          |
132 |Пульверизаторлар мен соған ұқсас құрылғылар |8424 20 000
133 |Құм немесе бу себелейтiн машиналар және     |8424 30
|осыған ұқсас бүрку аппараттары              |
134 |Ауыл шаруашылығы мен бау-бақша өсiруге      |8424 81
|арналған басқа да шашыратқыш және           |
|тозаңдатқыш аппараттар                      |
135 |Басқалар                                    |8424 89
136 |Көтергiш тальдар мен көтергiштер, скиптi    |8425-тен
|көтергiштерден басқа, лебедкалар мен        |
|кабестандар, домкраттар, автомобильдерге    |
|арналған жылжымалыларды қоспағанда*         |
137 |Кеменiң деррик - крандары; кабель-крандарды |8426-дан
|қоса алғанда, әртүрлi үлгiдегi көтергiш фер.|
|малар, портальды жүк тиегіштер және 5-тен 20|
|тоннаға дейін жүк көтеретін электрлі көпір  |
|крандарын, 5-тен 20 тоннаға дейін жүк көтере|
|тін электрлі тағанды крандарды, КамАЗ жүк   |
|автомобильдерінің базасындағы 10-нан 25     |
|тоннаға дейін жүк көтеретін көтергiш крандар|
|ды қоспағанда, көтергіш кранмен жарақтанды. |
|рылған автомобиль-шеберханалар*             |
|формалар; бiр орнында тұратын транспор.     |
|терлер мен көтергiш краны бар автомобиль-   |
|шеберханалар*                               |
138 |Арнайы қысқышы бар автотиеуiштер;           |8427
|көтергiш немесе тиеу-түсiру жабдықтарымен   |
|жарақтандырылған басқа да автожүктиегiштер  |
139 |Жүк көтеруге, орналастыруға, тиеуге немесе  |8428
|түсiруге арналған машиналар мен құрылғылар  |
|(мәселен, лифтiлер, эскалаторлар,           |
|конвейерлер, аспалы жолдар), басқалары      |
140 |Бұрылатын күрегі бар өздігінен жүретін      |8429-дан
|бульдозерлер, автогрейдерлер мен жол жоспар.|
|лаушылар, скреперлер, механикалық күректер, |
|бір шөмішті тиегіштер, нығыздаушы машиналар,|
|жол таптаушылар*                            |
141 |Топырақты, сондай-ақ пайдалы қазбалар мен   |8430-дан
|рудаларды орнын ауыстыруға, қазуға, игеруге,|
|нығыздауға, таптауға,қазып алуға және бұрғы.|
|лауға арналған машиналар мен өзге де механи.|
|зм дер; тiреуiштер қағуға және суырып алуға |
|арналған жабдықтар, соқалы және роторлы     |
|қар тазартқыштар                            |
142 |Шөмiштер, грейферлер, қармап алғыштар және  |8431 41 000
|ожаулар                                     |

129-1 Фильтры и фильтроэлементы из
искусственных текстильных материалов*          из 842131900,
из 842199000
130 Машины посудомоечные (кроме бытовых), оборудование
для мойки или сушки бутылок или других емкостей;
оборудование для заполнения, закупорки бутылок,
банок, закрывания ящиков, мешков или других
емкостей, для опечатывания их или этикетирования;
оборудование для герметичной укупорки колпачками
(крышками) бутылок, банок, туб (тюбиков) и
аналогичных емкостей; оборудование для упаковки
или обертки (включая оборудование, обертывающее
товар с термоусадкой упаковочного материала)
прочее; оборудование для газирования
напитков                           8422 11 000 - 8422 90 900
132 Пульверизаторы и аналогичные устройства         842420000
133 Машины пескоструйные или пароструйные и
аналогичные разбрызгивающие аппараты            842430
134 Устройства для разбрызгивания и распыления
прочие, для сельского хозяйства или садоводства 842481
135 Прочие                                          842489
136 Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых
подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты,
кроме переносных для автомобилей*               из 8425
137 Судовые деррик - краны; краны подъемные разных
типов, включая кабель - краны; фермы подъемные
подвижные, погрузчики портальные и автомобили -
мастерские, оснащенные подъемным краном, кроме
кранов мостовых электрических с грузоподъемностью
от 5 до 20 тонн, кранов козловых электрических с
грузоподъемностью от 5 до 20 тонн, кранов
автомобильных с грузоподъемностью от 10 до 25 тонн
на базе грузовых автомобилей КамАЗ*              из 8426
138 Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие
автопогрузчики, оснащенные подъемным или
погрузочно-разгрузочным оборудованием             8427
139 Машины и устройства для подъема, перемещения,
погрузки или разгрузки (например, лифты,
эскалаторы, конвейеры, канатные дороги), прочие   8428
140 Бульдозеры самоходные с поворотным отвалом,
автогрейдеры и планировщики, скреперы, механические
лопаты, одноковшовые погрузчики, трамбовочные
машины, дорожные катки*                         из 8429
141 Машины и механизмы прочие для перемещения,
разработки, трамбования, уплотнения, выемки
или бурения грунта, полезных ископаемых или руд;
оборудование для забивки и извлечения свай;
снегоочистители плужные и роторные              из 8430
142 Ковши, грейферы, захваты и черпаки              843141000

143 |Бульдозерлердің бұрылатын күректері         |8431 42 000-ден
144 |Топырақты әзiрлеуге және өңдеуге арналған   |8432
|ауыл шаруашылығы, бау-бақша, орман шаруа.   |
|шылығы машиналары, көгалдар мен спорт       |
|алаңдарына арналған таптауыштар             |
145 |Ауыл шаруашылық дақылдарын жинауға          |8433-тен
|арналған машиналар мен механизмдер; сабанға |
|немесе пiшендi байлап-буғыштар,нығыздауыш.  |
|тар; көгал шалғылары; 8437 тауар позициясы  |
|өнiмдерiнен басқа, жұмыртқа, жемiс және бас.|
|қа да ауыл шаруашылық өнiмдерiн тазалауға,  |
|сорттауға және сұрыптауға арналған машиналар|
146 |Сауын қондырғылары мен аппараттары, ауыл    |8434
|шаруашылығы мен өнеркәсiпте сүт өңдеуге     |
|және ұқсатуға арналған жабдықтар            |
147 |Шарап жасауға, сидра, жемiс шырындарын      |8435
|және басқа сусындар өндiру үшiн пайдаланы.  |
|латын нығыздауыштар, ұнтақтаушы және        |
|осыған ұқсас машиналар                      |
148 |Ауыл шаруашылығына, бау-бақшаға, орман      |8436
|шаруашылығына, құс шаруашылығына және       |
|омарташылыққа арналған жабдықтар, соның     |
|iшiнде механикалық немесе жылытқыш          |
|құрылғылары бар тұқым көктетуге арналған    |
|жабдықтар, басқалары; құс шаруашылығына     |
|арналған инкубаторлар мен брудерлер         |
149 |Тұқымды, астық пен бұршақ дәндi дақылдарды  |8437
|тазалауға, сорттауға және егуге арналған    |
|машиналар; ұн өнеркәсiбiне арналған         |
|жабдықтар және ауыл шаруашылық фермаларында |
|пайдаланылатын машиналардан басқа, дәндi    |
|және құрғақ бұршақ тұқымдастарын өңдеуге    |
|арналған басқа да жабдықтар                 |
150 |Мал мен өсiмдiк тектi тоңмай мен майлардың  |8438
|топтасын айыруға немесе тазалауға арналған  |
|жабдықтардан басқа жерлерде аталмаған       |
|азық-түлiк өнiмдерiн немесе сусындарды      |
|өнеркәсiпте жасауға арналған басқа да       |
|жабдықтар                                   |
151 |Қағаз массасын, талшықты целлюлоза материал.|8439
|дар шығаруға немесе қағаз бен қатырма       |
|қағаз өндiруге және өңдеуге арналған        |
|жабдықтар                                   |
152 |Кiтап түптейтiн, соның iшiнде кiтапшалар    |8440
|жасайтын машиналар мен жабдықтар            |
153 |Қағаз массасынан, қағаз бен қатырма қағаз.  |8441
|дан бұйымдар жасауға арналған өзге де       |
|жабдықтар, соның iшiнде қағаз бен қағаздың  |
|барлық түрлерiн кесуге арналған машиналарды |
|қоса, басқалары                             |
154 |Машиналар, аппаратура мен жабдықтар қарiп   |8442
|құюға немесе қарiп теруге арналған, баспа   |
|блоктарын, пластиналар, цилиндрлар және     |
|басқа да баспахана элементтерiн әзiрлеуге   |

143 Отвалы бульдозеров поворотные                  из 8431 42 000
144 Машины сельскохозяйственные, садовые или
лесохозяйственные для подготовки и обработки
почвы; катки для газонов или спортплощадок        8432
145 Машины и механизмы для уборки
сельскохозяйственных культур, включая пресс-
подборщики, прессы для соломы или сена;
газонокосилки; машины для очистки,
сортировки или выбраковки яиц, плодов или других
сельскохозяйственных продуктов, кроме продуктов
товарной позиции 8437                             из 8433
146 Установки и аппараты доильные, оборудование для
обработки и переработки молока                    8434
147 Прессы, дробилки и аналогичные машины для
виноделия, производства сидра, фруктовых соков
или аналогичных напитков                          8435
148 Оборудование для сельского хозяйства, садоводства,
лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства,
включая оборудование для проращивания семян с
механическими или нагревательными устройствами,
прочее, инкубаторы для птицеводства и брудеры     8436
149 Машины для очистки, сортировки или калибровки
семян, зерна или сухих бобовых культур;
оборудование для мукомольной промышленности или
другое оборудование для обработки зерновых и сухих
бобовых культур, кроме машин, используемых на
сельскохозяйственных фермах                       8437
150 Оборудование для промышленного приготовления или
производства пищевых продуктов или напитков, в
другом месте не поименованное, кроме оборудования
для экстрагирования или приготовления жировых или
твердых растительных жиров или масел              8438
151 Оборудование для производства массы из волокнистых
целлюлозных материалов или для изготовления или
отделки бумаги или картона                        8439
152 Оборудование переплетное, включая брошюровочные
машины                                            8440
153 Оборудование для производства изделий из
бумажной массы, бумаги или картона, включая
резательные машины всех типов, прочее             8441
154 Машины, аппаратура и оснастка (кроме станков

|немесе жасауға арналған (8456-дан 8465-ке   |
|дейiнгi тауар позицияларында көрсетiлген    |
|станоктардан басқа); баспахана ғарiптерi,   |
|блоктары, пластиналар, цилиндрлер және      |
|басқа да баспахана элементтерi;             |
|блоктар, пластиналар, цилиндрлер және       |
|баспа мақсаттары үшiн жасалған              |
|литографиялық тастар (мәселен, ұшталған,    |
|тегiстелген немесе ажарланған)              |
155 |Офсеттiк басуға арналған рулонды машиналар  |8443 11 000
156 |Қағаздарды берiп түру арқылы басуға         |8443 19-дан
|арналған, көлемi 29.7х42 см-ден артық       |
|қағаздарды қабылдайтын офсеттiк басуға      |
|арналған машиналар*                         |
157 |Офсеттiк басуға арналған басқа да машиналар |8443 19 900
158 |Жасанды тоқыма материалдарды созуға,        |8444
|тоқуға, бояуға және қиюға арналған          |
|машиналар                                   |
159 |Тоқыма материалдар мен талшықтарды өңдеуге  |8445
|арналған машиналар; жiп иiру, тоқу, орау,   |
|және басқа да, тоқыма жiбiн жасауға         |
|арналған жабдықтар; орау немесе иiру машина.|
|лары (соның iшiнде арнайы иiру машиналары)  |
|және 8446 және 8447 тауар позицияларында    |
|көрсетiлген, жiптi машиналарда пайдалану    |
|үшiн әзiрлейтiн машиналар                   |
160 |Тоқыма станоктар                            |8446
161 |Трикотаж, тоқу-тiгу, торғын, шiлтер, кесте  |8447
|тоқу үшiн қолданылатын тоқыма, кеттель      |
|машиналар, жапсырма жасау, тор тоқу, зат    |
|жапсарларын әдiптеу үшiн пайдаланылатын     |
|машиналар                                   |
162 |Бөлек ораммен немесе үлгiмен шұға, киiз     |8449 00 000
|және фетр немесе тоқылмаған материалдар     |
|өндiруге немесе әрлеу үшiн қолданылатын     |
|жабдықтар, соның iшiнде фетр қалпақтар,     |
|тiгуге арналған жабдықтар, қалпақтар        |
|жасауға арналған қалып                      |
163 |Кір сығатын құрылғымен жарақтандырылған     |8450-ден
|машиналарды қоса алғанда, кір жуатын орындар|
|ға арналған кір жуатын машиналар*           |
163-1|Сығу жабдығымен жарақтандырылған            |8450 90 000-ден
|машинаны қоса алғанда, кір жуатын тұрмыстық |
|машиналарға арналған                        |
|бөліктер*                                   |
164 |Кiр жууға, тазалауға, сығуға, кептiруге,    |8451
|үтiктеуге, нығыздауға (материалдарды қызды. |
|руға арналған престердi қоса), ағартуға,    |
|бояуға, аппретура жасауға, әрлеуге,         |
|жамылғы көмкеруге және жiп, тоқыма материал.|
|дар, дайын тоқыма бұйымдар бояуға арналған  |
|жабдықтар (8450 тауар позициясында          |
|көрсетiлген машиналардан басқа) немесе      |
|линолеум секiлдi еден жамылғыларын өндiруге |
|пайдаланылатын тоқыма немесе басқа да       |
|негiзi паста жағатын машиналар; тоқыма      |
|материалдарын орайтын, тарқататын, иетiн,   |
|қиятын және немесе тесетiн машиналар        |
|(тұрмыстық үтiктеу машиналарынан басқа)     |
165 |8440 тауар позициясының түптейтiн,          |
|кiтапшалар жасайтыннан басқа, тiгiн машина. |
|лар: автоматтық                             |8452 21 000
|     басқалар                               |8452 29 000
166 |Терi мен былғары әзiрлеуге, илеуге немесе   |8453
|өңдеуге арналған, былғары аяқ киiм және     |
|терi мен былғарыдан тiгiлген басқа да       |
|бұйымдар жасауға және жөндеуге арналған     |
|тiгiн машиналарынан басқа жабдықтар         |
167 |Металлургияда және құю өндiрiсiнде пайда.   |8454
|ланылатын конвертерлер, құю шөмiштерi,      |
|текшелеп қоюшылар және құю машиналары       |
168 <*>
169 |Лазер, және басқа да жарық фотонды          |8456
|сәулелi, ультрадыбыстық, электр разрядтық,  |
|электрхимиялық және электрон сәулелiк,      |
|ионды сәулелiк немесе плазмалық өңдеудiң    |
|көмегiмен материалды алып тастау жолымен    |
|кез-келген материалдарды өңдеуге арналған   |
|станоктар                                   |
170 |Өңдеу орталықтары, металдарды өңдеуге       |8457
|арналған бiр тұғырлы және көп тұғырлы       |
|агрегат станоктары                          |
171 <*>
|мақсатты токарьлық станоктарды қоса)        |
172 |8458 тауар позициясында көрсетiлген         |8459
|токарьлық станоктардан басқа, металл кесетiн|
|(желiлiк құрылысты агрегат станоктарын қоса |
|алғанда), бұрғылайтын, қашап өңдейтiн,      |
|фрезерлiк, сыртқы және iшкi оймаларды       |
|металды ойып алу жолымен жасауға арналған   |
|станоктар                                   |
173 |8461 тауар позициясында көрсетiлген тiс     |8460
|ою, тiс тегiстеу және тiс өңдеу станок.     |
|тарынан басқа, сыдыру-тегiстеу, қайрау,     |
|тегiстеу,хонингтеу, ысқылау, жылтырату      |
|станоктары және металдар мен металл-қыш     |
|материалдарды абразивтер және жылтыратушы   |
|құралдардың көмегiмен шеңберлеп тегiстеу,   |
|басқа да тазалап өңдеу операцияларын        |
|жасауға арналған станоктар                  |
174 |Бойлап-сүргiлеу, көлденең сүргiлеу, уату,   |8461
|созу, тiс ою, тiс тегiстеу және тiс өңдеу,  |
|аралау, кесу станоктары және басқа да       |
|металды және қыш-металдарды өңдеуге         |
|арналған, басқа жерлерде аталмаған станоктар|
175 |Металдарды көлемдi қалыптармен, соғу немесе |8462
|штамптау арқылы өңдеуге арналған машиналар  |
|(престердi қоса алғанда); ию, көмкеру,      |
|түзеу, кесу, тесу немесе шабу машиналары    |
|(престердi қоса алғанда); басқа жерде       |
|аттары аталмаған металл немесе металл       |
|карбидiн өңдеуге арналған басқа да престер  |
176 |Металдарды немесе металл-қыш материалдарды  |8463
|(пластикалық өзгерту әдiсiмен) материалды   |
|алмай өңдеуге арналған станоктар (машиналар)|
|және басқалар                               |
177 |Тастарды қышты, бетонды, асбесцементтi      |8464
|немесе осындай материалдарды өңдеуге немесе |
|шыныларды салқындату әдiсiмен өңдеуге       |
|арналған станоктар                          |
178 |Ағашты, пробканы, сүйектi, эбониттi, қатты  |8465
|пластмассалар немесе сондай қатты материал. |
|дарды өңдеуге арналған станоктар (шеге қағу,|
|бекiту, желiмдеу немесе құрастырудың басқа  |
|да түрлерiне арналған станоктар)            |
179 |8515 тауар позициясына жатпайтын кесуге     |8468
|жарамды немесе жарамсыз, жұмсақ және қатты  |
|дәнекерлеу не пiсiру арқылы дәнекерлеуге    |
|арналған жабдықтар мен аппараттар; газбен   |
|жұмыс iстейтiн сыртқы термоөңдеуге арналған |
|машиналар мен аппараттар                    |
180 |Касса аппараттары                           |8470 50 000
181 |Есептеу машиналары мен олардың блоктары;    |
|магниттік немесе оптикалық санағыш          |
|құрылғылар, деректерді кодталған нысанда    |
|ақпаратты таратқыштарға көшіруге арналған   |8471

товарных позиций 8456 - 8465), для шрифтоотливки
или набора шрифта, для подготовки или изготовления
печатных блоков, пластин, цилиндров или других
типографских элементов; типографские шрифты, блоки,
пластины, цилиндры и другие типографские элементы;
блоки, пластины, цилиндры и литографские камни,
подготовленные для печатных целей (например,
обточенные, шлифованные или полированные)         8442
155 Машины для офсетной печати рулонные               844311000
156 Машины для офсетной печати с листовой подачей
новые, принимающие листы размером более
29,7 х 40,2 см                                 из 844319
157 Машины для офсетной печати прочие                 844319900
158 Машины для экструдирования, вытягивания,
текстурирования или резания искусственных
текстильных материалов                            8444
159 Машины для подготовки текстильных волокон;
прядильные, тростильные или крутильные и другое
оборудование для изготовления текстильной пряжи;
кокономотальные или мотальные (включая
уточномотальные) машины, подготавливающие пряжу
для использования ее на машинах, товарной
позиции 8446 или 8447                             8445
160 Станки ткацкие                                    8446
161 Машины трикотажные, вязально-пошивные, для
получения позументной нити, тюля, кружев,
вышивания, плетения тесьмы или сетей и
тафтинговые машины                                8447
162 Оборудование для производства или отделки войлока
и фетра или нетканых материалов в куске или по
форме, включая оборудование для производства
фетровых шляп, болванки для изготовления шляп     844900000
163 Машины стиральные для прачечных, включая машины,
оснащенные отжимным устройством*                  из 8450
163-1 Части для машин стиральных бытовых, включая
машины, оснащенные отжимным устройством*      из 8450 90 000
164 Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450)
для промывки, чистки, отжима, сушки, глажения,
прессования (включая прессы для термофиксации
материалов), беления, крашения, аппретирования,
отделки, нанесения покрытия или пропитки
текстильной пряжи, материалов или готовых
текстильных изделий и машины для нанесения пасты
на текстильную или другую основу, используемые
в производстве напольных покрытий, таких как
линолеум; машины для наматывания, разматывания,
складывания, разрезания или прокалывания
текстильных материалов (кроме машин гладильных
бытовых)                                          8451
165 Машины швейные, кроме переплетных, брошюровочных,
товарной позиции 8440 автоматические              845221000
прочие                                            845229000
166 Оборудование для подготовки, дубления или
обработки шкур или кож или для изготовления или
ремонта кожаной обуви или прочих изделий из шкур
или кож, кроме швейных машин                      8453
167 Конвертеры, литейные ковши, изложницы и машины
литейные, используемые в металлургии или
литейном производстве                             8454
169 Станки для обработки любых материалов путем
удаления материала с помощью лазерного или
другого светового или фотонного луча,
ультразвуковых, злектроразрядных,
злектрохимических, злектроннолучевых,
ионнолучевых или плазменнодуговых процессов       8456
170 Центры обрабатывающие, станки агрегатные
однопозиционные и многопозиционные, для
обработки металла                                 8457
172 Станки металлорежущие (включая агрегатные
станки линейного построения) для сверления,
растачивания, фрезерования, нарезания наружной
или внутренней резьбы путем удаления металла,
кроме токарных станков (включая токарные
многоцелевые станки) товарной позиции 8458        8459
173 Станки обдирочно-шлифовальные, заточные,
шлифовальные, хонинговальные, притирочные,
полировальные и для выполнения других операций
чистовой обработки металлов или металлокерамики
при помощи абразивных кругов, абразивов и
полирующих средств, кроме зуборезных,
зубошлифовальных или зубоотделочных станков
товарной позиции 8461                             8460
174 Станки продольнострогальные,
поперечнострогальные, долбежные, протяжные,
зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные,
пильные, отрезные и другие станки для обработки
металлов или металлокерамики посредством удаления
материала режущим инструментом, в других местах
не поименованные                                  8461
175 Машины (включая прессы) для обработки металлов
объемной штамповкой, ковкой или штамповкой;
машины для обработки металлов (включая прессы)
гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные,
дыропробивные или вырубные; прессы для обработки
металлов или карбидов металлов, не поименованные
выше                                              8462
176 Станки (машины) для обработки металлов или
металлокерамики без удаления материала (для
обработки методами пластической деформации)
прочие                                            8463
177 Станки для обработки камня, керамики, бетона,
асбоцемента или аналогичных материалов или для
холодной обработки стекла                         8464
178 Станки (включая станки для забивания гвоздей,
скрепок, склеивания или других видов сборки)
для обработки дерева, пробки, кости, эбонита,
твердых пластмасс или аналогичных твердых
материалов                                        8465
179 Оборудование и аппараты для пайки, в том числе
тугоплавким припоем, или сварки, пригодные или
не пригодные для резки, не включенные в
товарную позицию 8515; машины и аппараты для
поверхностной термообработки, работающие на газе  8468
180 Аппараты кассовые                                 847050000
181 Вычислительные машины и их блоки; магнитные или
оптические считывающие устройства, машины для
переноса данных на носители информации в кодированной
форме и машины для обработки подобной информации, 8471 (кроме

|машиналар мен басқа жерде аты аталмаған     |(8471 30 000-
|осындай ақпаратты өңдеуге арналған машиналар|ден басқа)
182-185 <*>
186 |Почта хат-хабарларын сорттауға, жинап       |8472 30 000
|қоюға немесе конвертке салуға немесе оларды |
|байлауға арналған машиналар; почта хат-     |
|хабарларын ашуға, жабуға немесе жапсыруға   |
|арналған машиналар және почта маркiлерiн    |
|желiмдеуге немесе өшiруге арналған          |
|машиналар                                   |
187 |Басқа да кеңсе жабдықтары                   |8472 90
188 |8471 тауар позициясындағы машиналардың      |8473 30
|бөлшектерi және олардың керек-жарақтары     |
189 |қатты күйiндегi топырақты, тасты, рудалар   |8474
|немесе басқа да минералдық қазбаларды       |
|(соның iшiнде ұнтақ немесе қоймалжың)       |
|сұрыптауға, жууға, ұсатуға, үгуге, қосуға   |
|немесе араластыруға арналған жабдықтар; қат.|
|ты минералды отындарды, қыш құрамдарды,     |
|қатпаған цементтi, гипс материалдары немесе |
|ұнтақ немесе қоймалжың күйiндегi басқа да   |
|минералдық заттарды тиiстi өңдеуге,         |
|қоспалау, қалыптау немесе құюға арналған    |
|жабдықтар; құмнан iстелген құю қалыптарын   |
|жасауға арналған қалыптау машиналары        |
190 |Электр немесе электрон шамдарын, түтiкше.   |8475
|лердi немесе электронды-сәулелi түтiкшелердi|
|немесе шыны колбалардағы газ ажыратқыш      |
|шамдарды құрастыруға арналған машиналар;    |
|шыныны немесе шыны бұйымдарды жасауға       |
|немесе ыстық күйiнде өңдеуге арналған       |
|машиналар                                   |
191 |Резеңкенi немесе пластмассаны өңдеуге       |8477
|арналған немесе осы материалдардан өнiм     |
|өндiруге арналған, басқа жерде аталмаған    |
|жабдықтар                                   |
192 |Темекi дайындауға және жасауға арналған     |8478 10 000
|басқа жерде айтылмаған жабдықтар            |
193 |Басқа жерде аталмаған арнайы мақсаттағы     |8479
|машиналар мен механикалық құрылғылар        |
194 |Опоктар мен пiшiндер; құю табандықтары; құю |8480
|модельдерi; металдарды, металл карбид.      |
|терiн, шыныны, минерал материалдарды,       |
|резеңке немесе пластмассаларды құюға        |
|арналған қалыптар (пiшiндерден басқа)       |
194-1|Гидробөлгiштер*                             |848120100-ден
194-2|Темiр жол көлiгiнiң жылжымалы және жүк тарту|
|құрамында пайдаланылатындарынан басқа,      |
|шариктi подшипниктер, өзгелерi*             |848210900-ден
195 |Конус сыналары бар роликтi сепараторлы      |8482 20 000-ден
|подшипниктер, роликтi iшкi конус            |
|құрсауларды қоса алғанда, темір жол көлігі. |
|нің жылжымалы және тарту құрамында пайдала. |
|натындарды қоспағанда*                      |
196 |Сфера тәрiздiк роликтi подшипниктер, темір  |8482 30 000-ден
|жол көлігінің жылжымалы және тарту құрамында|
|пайдаланатындарды қоспағанда,*              |
197 |Ине тәрiздi роликтерi бар подшипниктер      |8482 40 000
198 |Цилиндр тәрiздi роликтерi бар басқа         |8482 50 000-ден
|подшипниктер, темір жол көлігінің жылжымалы |
|және тарту құрамында пайдаланатындарды      |
|қоспағанда*                                 |
199 |Шариктi-роликтi подшипниктердi қоса алғанда,|8482 80 000-ден
|басқалары, темір жол көлігінің жылжымалы    |
|және тарту құрамында пайдаланатындарды      |
|қоспағанда*                                 |
200 |Шариктер, ине тәрiздi роликтер және роликтер|8482 91
201 |Бiрнеше элементтерден құрастырылған (құрама)|8483 10 300
|иiндi бiлiктер                              |

в другом месте не поименованные                   8471 30 000)
182-185-1 (исключены - N 406 от 16.03.2000 г.)
186 Машины для сортировки, складывания, или укладки
в конверты, или перевязывания почтовой
корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания
или запечатывания почтовой корреспонденции и
машины для наклеивания или гашения почтовых марок 847230000
187 Прочее конторское оборудование                    847290
188 Части и принадлежности машин товарной позиции   8471                                                                847330
189 Оборудование для сортировки, промывки,
измельчения, размалывания, смешивания или
перемешивания грунта, камня, руд или других
минеральных ископаемых в твердом (в том числе
порошкообразном или пастообразном) состоянии;
оборудование для агломерации, формовки или
отливки твердого минерального топлива,
керамических составов, незатвердевшего цемента,
гипсовых материалов или других минеральных
веществ в порошкообразном или пастообразном
состоянии; машины формовочные для изготовления
литейных форм из песка                            8474
190 Машины для сборки электрических или электронных
ламп, трубок или электроннолучевых трубок или
газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машины
для изготовления или горячей обработки стекла
или стеклянных изделий                            8475
191 Оборудование для обработки резины или пластмасс
или для производства продукции из этих
материалов, в другом месте не поименованное       8477
192 Оборудование для подготовки или приготовления
табака, в другом месте не поименованное           847810000
193 Машины и механические устройства специального
назначения, в другом месте не поименованные       8479
194 Опоки и изложницы; литейные поддоны; литейные
модели; формы (кроме изложниц) для литья металлов,
металлических карбидов, стекла, минеральных
материалов, резины или пластмасс                  8480
194-1 Гидрораспределители*                          из 848120100
194-2 Подшипники шариковые, прочие, кроме
используемых на подвижном и тяговом составе
железнодорожного транспорта*                 из 848210900
195 Подшипники роликовые конические, включая
внутренние конические кольца с сепаратором и
роликами в сборе, кроме используемых на подвижном и
тяговом составе железнодорожного транспорта*    из 848220000
196 Подшипники роликовые сферические, кроме
используемых на подвижном и тяговом составе
железнодорожного транспорта*                    из 848230000
197 Подшипники роликовые игольчатые                    848240000
198 Подшипники с цилиндрическими роликами прочие,
кроме используемых на подвижном и тяговом
составе железнодорожного транспорта*            из 848250000
199 Подшипники, включая комбинированные шарико -
роликовые, прочие, кроме используемых на
подвижном и тяговом составе железнодорожного
транспорта*                                     из 848280000
200 Шарики, игольчатые ролики и ролики                 848291
201 Валы коленчатые, собранные из нескольких
элементов (составные)                             848310300

201-1|Кардан бiлiктер                             |848310410-нан
202 |Трансмиссия бiлiктерi (жұдырық бiлiктер     |8483 10 900
|мен иiндi бiлiктердi қоса алғанда) және     |
|басқа кривошиптер                           |
203 |Iшiне шариктi және роликтi подшипниктер     |8483 20
|орнатылған подшипниктер корпустары          |
204 |Шариктi және роликтi подшипниктерге         |8483 30 310
|арналған подшипниктер корпустары            |
204-1|Азаматтық авиация үшін біліктермен          |
|жиналған тісті берілістер мен тісті         |
|доңғалақтар                                 |8483 40 100
205 |Бiлiктермен бiрге құралған жиынындағы       |8483 50 910
|тiстi берiлiстер және тiстi дөңгелектер     |
206 |Берiлiс қораптары және басқа берiлiс        |8483 40 930
|механизмдерi                                |
207 |Маховиктер мен шкивтер, полиспастарды       |8483 50
|қоса алғанда                                |
208 |Муфталар, топсалы жалғамалар (әмбебап ГУК   |8483 60
|топсаны қоса алғанда, кардандар)            |
209 |Электр двигательдерi мен генераторлары,     |8501
|(электрогенераторлық қондырғылардан басқа)  |
210 |Электрогенераторлық қондырғылар және        |8502
|айналмалы электр өзгерткiштер               |
211 |Тек қана немесе негiзiнен 8501 немесе 8502  |8503 00
|тауар позицияларындағы машиналарға          |
|арналған бөлшектер                          |
212 |Өлшеу трансформаторлары; түзеткіштер;       |8504 10 910,
|инвенторлар;                                |8504 32 300,
|индуктивтілік катушкалары мен               |8504 40 940-
|дросселдер*                                 |8504 50
212-1|Қуаты 1600 кВА электрлi трансформаторлар*   |850422100-ден
212-2|Кернеу өзгерткiштерi*                       |850440990-нан
212-3| Алып тасталды - ҚРҮ-нің 2002.07.30. N 851 қаулысымен . 212-4|Шансорғыштарға арналған бөлшектер           |850990100-ден
212-5|Қорғасынды аккумуляторлар: күштi, сұйық     |
|электролитпен жұмыс                         |
|iстейтiн, басқалары; тұрақты                |850990100,
|                                            |850720390,
|                                            |850720890-нан
212-6|Кадмий-никельдi күш аккумуляторлары;        |850730930,
|басқалары                                   |850730980
212-7|Азаматтық авиация үшін статистикалық        |
|түрлендіргіштер                             |8504 40 100
213 |Iштен жану двигательдерiн ұшқыннан немесе   |8511
|жанғыш қоспаларды қысу арқылы тұтандыруға   |
|және iске қосуға арналған электр жабдықтары |
|(мысалы, магнето, тұтату тиегi, тұтандыру   |
|шырақтары, қыздыру шырақтары, стартерлер);  |
|осы двигательдермен бiрге пайдаланатынға    |
|ұқсас генераторлар (тұрақты және айнымалы   |
|токтың) мен айырғыштар                      |
214 |Электр жарығын беру және сигнализациялық    |8512
|жабдықтар (8539 тауар позициясындағы        |
|бұйымдардан басқа), велосипедтерде немесе   |
|автомобильдерде пайдаланылатын шыны         |
|тазалауыштар, мұздануға және булануға       |
|қарсы жабдықтар                             |
215 |Өнеркәсiптiк немесе лабораториялық электр   |8514
|пештерi мен камералары (индукциялық және    |
|диэлектрлiк қыздыру пештерi қоса алғанда);  |
|қыздырып өңдеуге арналған өнеркәсiптiк      |
|немесе лабораториялық, индукциялық немесе   |
|басқа да диэлектрлiк жылыту жабдықтары      |
216 |Электрлiк (соның iшiнде газды электрмен     |8515
|қыздыру арқылы), лазерлiк немесе басқа да   |
|жарық және фотондық, ультрадыбыстық,        |
|электронды-сәулелi, магниттi-импульстi      |
|немесе плазмалы-доғалы және басқа қиын      |
|балқитын дәнекермен немесе пiсiруге         |
|арналған машиналар мен аппараттар, оның     |
|кесу операцияларын атқара алатындығына      |
|не атқара алмайтындығына қарамастан;        |
|металдар мен металл керамикаларды ыстық     |
|күйiнде тозаңдатуға арналған машиналар      |
|мен аппараттар                              |
217 |Сым арқылы байланысқа арналған электрлiк    |8517 21 000 -
|телеграф аппараттары және жеткiзгiш жиiлiк. |8517 90
|тегi сым байланыстары жүйесiне немесе сандық|
|сым жүйесiне арналған аппараттарды қоса     |
|алғанда шкафтар, жәшіктер, телефон қораптары|
|таратқыш шкафтар, тіреулер*;                |

201-1 Валы карданные*                               из 848310410
202 Валы трансмиссионные (включая кулачковые и
коленчатые) и кривошипы прочие                    848310900
203 Корпуса подшипников со встроенными шариковыми
или роликовыми подшипниками                       848320
204 Корпуса подшипников для шариковых и роликовых
подшипников                                       848330310
204-1 Зубчатые передачи и зубчатые колеса
в сборе с валами для гражданской авиации          8483 40 100
205 Зубчатые передачи и зубчатые колеса в сборе с
валами                                            848340910
206 Коробки передач и другие передаточные механизмы   848340930
207 Маховики и шкивы, включая полиспасты              848350
208 Муфты и шарнирные муфты (включая универсальные
шарниры Гука, карданы)                            848360
209 Двигатели и генераторы электрические (кроме
электрогенераторных установок)                    8501
210 Электрогенераторные установки и вращающиеся
электрические преобразователи                     8502
211 Части, предназначенные исключительно или в
основном для машин товарной позиции 8501 или 8502 850300
212 Измерительные трансформаторы; выпрямители;        8504 10 910,
инверторы; катушки индуктивности и дроссели*     8504 32 300,
8504 40 940-
8504 50
212-1 Трансформаторы электрические мощностью
1600 кВА*                                       из 850422100
212-2 Преобразователи напряжения*                     из 850440990
212-3 (исключена - постановлением Правительства
Республики Казахстан от 30 июля 2002 года
№ 851  P020851_   )
212-4 Части для пылесосов*                            из 850990100
212-5  Аккумуляторы свинцовые: силовые,
работающие с жидким электролитом, прочие;
стационарные                                   850720310,
850720390,
из 850720890
212-6  Аккумуляторы кадмий-никелевые: силовые;        850730930,
прочие                                         850730980
212-7 Преобразователи статистические для
гражданской авиации                               8504 40 100
213 Электрооборудование для зажигания или пуска
двигателей внутреннего сгорания с воспламенением
от искры или от сжатия горючей смеси (например,
магнето, катушки зажигания, свечи зажигания,
свечи накаливания, стартеры); генераторы
(например, постоянного и переменного тока) и
прерыватели, типа используемых вместе с такими
двигателями                                       8511
214 Оборудование электроосветительное или
сигнализационное (кроме изделий товарной
позиции 8539), стеклоочистители,
антиобледенители и противозапотеватели,
используемые на велосипедах или автомобилях       8512
215 Печи и камеры промышленные или лабораторные
электрические (включая индукционные или печи
диэлектрического нагрева); промышленное или
лабораторное оборудование для термической
обработки индукционное или диэлектрического
нагрева прочее                                    8514
216 Машины и аппараты для электрической (в том числе
с электрическим нагревом газа), лазерной или
другой световой или фотонной, ультразвуковой,
электроннолучевой, магнитно-импульсной или
плазменно-дуговой и другой пайки тугоплавким
припоем или сварки независимо от того, могут
ли они выполнять операции резания или нет;
машины и аппараты электрические для горячего
напыления металлов или металлокерамики            8515
217 Аппараты электрические телеграфные для
проводной связи, включая аппараты для систем
проводной связи на несущей частоте или для
цифровых проводных систем                 8517 21 000 - 8517 90
шкафы, ящики, короба телефонные,
распределительные шкафы, стойки*

217-1|Магнитті дискілер                           |8523 20
217-2|Күйтабақтар, таспалар және дыбыс            |8524-тен
|жазуға немесе осыған ұқсас жазбаларға арнал.|
|ған басқа да таратқыштар, жазылғандар*      |
217-3|Өзіне қабылдау құрылғысын қамтитын          |8525 20
|беруші аппаратура                           |
218 |Радиолокациялық, радионавигациялық және     |8526
|қашықтықтан басқару радиоаппаратурасы       |
218-1|Радиотелефондық, радиотелеграфтық           |
|байланысқа немесе радиохабарларына арналған,|
|дыбысты жазатын немесе дыбысты шығаратын    |8527 19 000,
|аппаратурамен бір корпуста бірге немесе бөлек|8527 21,
|орналастырылған қабылдау аппаратурасы       |8527 90 100,
|                                            |8527 90 990
219 |Антенналар және барлық үлгілердегі антенна. |
|лық бейнелегіштер; осы бұйымдармен бірге    |
|пайдаланылатын бөліктер                     |8529 10
219-1| Ғимараттарда пайдаланылатын, өрт қауіпсізді|
|гін қамтамасыз етуге немесе сындырудан қор. |
|ғауға арналған электрлі дабылқаққыш құрылғы.|
|лары*                                       |8531 10 300 219-2|Коммутацияға немесе электр тізбектерін қорғ.|
|ауға арналған немесе электр тізбектеріне не.|
|месе 1000 В-тен артық кернеудегі электр тіз.|
|бегіне қосуға арналған электр аппаратурасы  |
|(мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар, |
|бөлгіштер, сақтандырғыштар, жай тартқыштар, |
|кернеуді шектегіштер, кернеудің             |8535
|секірмелілігін тежегіштер, байланыстырғыш   |(8535 29 000
|қораптар, ток қабылдаушылар, ток алушылар)  |-ден басқа)
219-3|Ажыратқыштар, қосқыштар, клавиштi           |
|қосқыштардың блоктары, түйiстiргiштер*      |853650900-ден 219-4|Коммутацияға электрлi немесе электр         |
|шынжырларын қорғауға арналған немесе электр |
|шынжырларына немесе электр шынжырларында    |
|қосуға арналған электрлi аппаратура; басқа  |
|құрылғылар                                  |853690
219-5|Электр тогын басқару немесе бөлуге арналған |8535
|немесе 8536 тауар позициясының екi немесе одан|
|көп құрылғылармен жабдықталған, оның ішiнде |
|кернеуі 1000 В аспайтын кернеуi 8517 тауарлы|
|позициясының коммутациялық құрылғыларынан   |
|басқа, 90 тобының аспаптарын немесе         |
|құрылғыларын аспаптарын және басқарудың     |
|сандық аппараттарын қамтитын пульттер, панелдер,|
|консольдар, үстелдер, электр аппаратурасына |
|арналған бөлу калкандары мен негiздемелер,  |
|басқалар                                    |853710
220 |Пульттер, панельдер, консолдар, столдар,    |
|таратқыш қалқандар және 8537 тауар позиция. |
|сының бұйымдарына арналған, бірақ тиісті ап.|

217-1 Диски магнитные                                 8523 20
217-2 Пластинки, ленты и другие носители для записи
звука или аналогичных записей, записанные*      из 8524
217-3 Аппаратура передающая, включающая в себя
приемное устройство                             8525 20
218 Аппаратура радиолокационная, радионавигационная
и радиоаппаратура дистанционного управления       8526
218-1. Аппаратура приемная для радиотелефонной,
радиотелеграфной связи или радиовещания,      8527 19 000,
совмещенная или не совмещенная в одном корпусе 8527 21,
со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей  8527 90 100,
аппаратурой; прочая                            8527 90 990
219   Антенны и антенные отражатели всех типов;
части, используемые вместе с этими изделиями     8529 10
219-1 Устройства электрические сигнализационные для
обеспечения пожарной безопасности или защиты от взлома,
используемые в зданиях*                          8531 10 300
219-2 Аппаратура электрическая для коммутации или защиты
электрических цепей или для подсоединений к
электрическим цепям или в электрических цепях (например,
выключатели, переключатели, прерыватели, предохранители,
молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков
напряжения, соединительные коробки,              8535 (кроме
токоприемники, токосъемники) на напряжение       8535 29 000)
более 1000 В
219-3 Выключатели, переключатели, блоки
клавишных переключателей, контакторы*           из 853650900
219-4 Аппаратура электрическая для коммутации
или защиты электрических цепей или для
присоединения к электрическим цепям или в
электрических цепях; устройства прочие          853690
219-5 Пульты, панели, консоли, столы,
распределительные щиты и основания для
электрической аппаратуры прочие,
оборудованные двумя или более устройствами
товарной позиции 8535 или 8536 для
управления или распределения электрического
тока, в том числе включающие в себя приборы
или устройства группы 90 и цифровые
аппараты управления, кроме коммутационных
устройств товарной позиции 8517 на
напряжение не более 1000 В                      853710
220   Пульты, панели, консоли, столы, распределительные
щиты и основания прочие для изделий товарной позиции
8537, но не укомплектованные соответствующей

|паратурамен жинақталмаған басқа негіздер    |8538 10 000
220-1|Жарық беру аппаратурасы                     |853929920
220-2|Микропроцессорлық пластикалық карточкалар   |854212000-нан
220-3|Теледидар хабарларын тарату түтiкшелерi;    |
|электрондық-оптикалық өзгерткiштер және     |
|бейненiң анықтығын күшейткiштерi, басқа да  |
|фотокадты түтiкшелер                        |
220-4|Термокатоды бар электронды лампалар мен     |
|түтiкшелер, суық катодпен немесе фотокатодпен|
|(мысалы, вакуумды немесе бу немесе газ      |
|толтырылған лампалар мен түтiктер, сынаптық |
|түзеткiштерге арналған лампалар мен түтiктер|
|және электронды сәулелендiру түтiктерi, теле|
|дидар хабарын тарату түтiктерi)             |8540
220-5|Диодтар, транзисторлар мен осындай жартылай |
|өткiзгiш аспаптар; фотосезiмтал жартылай өт.|
|кiзгiш аспаптар, жиналған немесе жиналмаған |
|модульде, фотогальваникалық элементтер, мон.|
|таждалған немесе монтаждалмаған панелдерде; |
|сәулелендіргіш диодтар; жинақтамадағы пьезо.|
|электрикалық криссталдар                    |8541
220-6|Электрондық интегралды және микрожинақтау   |
|жүйелерi                                    | 8542
221 |Басқа жерде аттары аталмаған, жеке қызметi  |8543
|бар электр машиналары мен сигнал беру       |
|аппаратуралары                              |
222-1|80-В-тан аспайтын кернеуге арналған электр  |
|өткізгіштер, басқа жалғастырғыш тетіктермен |
|жарақтандырылған және телекоммуникацияларда |8544 41 100
|қолданылатын басқалары                      |8544 49 200
222 |Коаксиальдi кабельдер және басқа            |8544 20 000
222-2|Автосымдар*                                 |854441900-ден
|коаксиальдi электр өткiзгiштер              |
223 |Талшықты-оптикалық кабельдер                |8544 70 000
223-1| Кабель өткiзгiш өнiм                       |854459800
224 |Пештерде пайдаланылатын электродтар         |8545 11 00
|Электролиттi құрылғыларға арналған          |
|электродтар                                 |8545 19 100
224-1|Графиттелген электродтар*                   |854511009-дан
225 |Темiржолдар мен трамвай жолдарын жөндеуге   |8604 00 000
|немесе техникалық қызмет көрсетуге          |
|арналған өзi жүретiн немесе өздiгiнен       |
|жүрмейтiн көлiк құралдары (мысалы,          |
|вагон-шеберханалар, крандар, шпал төсеу     |
|машиналары, жол түзету машиналары,          |
|бақылау-өлшеу вагондары және жол қарауға    |
|арналған көлiк құралдары)                   |
226 -228 <*>                                      |
227 |Қуатты 4 кВт-тан артық емес, жанында        | 8701-ден
|жүретін жүргізуші басқаратындарды,          |
|сондай-ақ шынжыр табанды                    |
|тракторларды қоспағандағы, тракторлар       |
|(тауарлық айқындамасы 8709                  |
|тракторлардан басқа)                        |
229 |Жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдауға   |8705
|пайдаланылатындарынан басқа, арнайы         |
|мақсаттағы автомобильдер (мысалы, авариялық |
|жөндеуге арналған жүк автомобильдерi,       |
|автокрандар, өрт сөндiру автомобильдерi,    |
|техникалық көмек, автобетонараластырғыштар, |
|жолдарды тазалауға арналған автомашиналар,  |
|автожуусуарғыш машиналар, автошеберханалар, |
|рентген қондырғылары бар автомобильдер)     |
230 |8705 тауар позициясындағы автомобильдерге   |8706-дан
|арналған двигатель орнатылған шассилер      |

аппаратурой                                     8538 10 000
220-1 Осветительная аппаратура                        853929920
220-2 Микропроцессорные пластиковые карточки          из 854212000
220-3 Трубки телевизионные передающие;
преобразователи электронно-оптические и
усилители яркости изображения, трубки
фотокатодные прочие                             854020
220-4 Лампы и трубки электронные с термокатодом,
холодным катодом или фотокатодом
(например, вакуумные или паро- или
газонаполненные лампы и трубки, лампы и
трубки для ртутных выпрямителей и
электроннолучевые трубки, телевизионные
трубки передающие)                              8540
220-5 Диоды, транзисторы и аналогичные
полупроводниковые приборы;
фоточувствительные полупроводниковые
приборы, включая фотогальванические
элементы, собранные или не собранные в
модули, вмонтированные или не
вмонтированные в панели; светоизлучающие
диоды; пьезоэлектрические кристаллы в сборе     8541
220-6 Схемы электронные интегральные и
микросборки                                     8542
221 Машины электрические и аппаратура, имеющие
индивидуальные функции, в другом месте не
поименованные                                     8543
222 Кабели коаксиальные и другие коаксильные
электрические проводники                          854420000
222-1 Проводники электрические на напряжение не более 80 В
прочие, оснащенные соединительными деталями     8544 41 100,
и прочие, используемые в телекоммуникации       8544 49 200
222-2 Автопровода*                                    из 854441900
223 Кабели волоконно-оптические                       854470000
223-1 Кабельнопроводниковая продукция                 854459800
224 Электроды используемые в печах                    85451100
Электроды для злектролитических установок         854519100
224-1 Электроды графитированные*                      из 854511009
225 Транспортные средства самоходные или
несамоходные, предназначенные для ремонта или
технического обслуживания железнодорожных или
трамвайных путей (например, вагоны - мастерские,
краны, шпалоподбивочные машины, путерихтовочные
машины, контрольно-измерительные вагоны и
транспортные средства для осмотра пути)...        860400000
227 Тракторы (кроме тракторов товарной позиции
8709), за исключением управляемых рядом
идущим водителем, мощностью не более 4 кВт,
а также тракторов гусеничных                      из 8701
229 Автомобили специального назначения, кроме
используемых для перевозки пассажиров или грузов
(например автомобили грузовые для аварийного
ремонта, автокраны, пожарные автомобили,
технической помощи, автокраны, пожарные
автомобили, автобетономешалки, автомобили для
уборки дорог, автополивомоечные машины,
автомастерские, автомобили с рентгеновскими
установками)                                      8705
230 Шасси с установленными двигателями для
автомобилей товарной позиции 8705                из 8706

231  |Трактор кабинасын жылытқыштар, амортизаторлар 870829900-ден
232  |Тракторға арналған трансмиссиялар*          |870850900-ден
233  |Каток бiлiгi, дөңгелек бiлiгi, қолтық бiлiгi,870820990-нан
|шынжыр табанның буын саусағы*               |
234  |Тракторға арналған радиаторлар*             |870891900-ден
234-1|ТМД елдерінде шығарылған, шығарылған күнінен|8802 11 100-ден,
|бастап пайдалануда 15 жылдан көп емес болған;|8802 12
|ТМД-ға кірмейтін елдерде шығарылған,        |100-ден,
|шығарылған күнінен бастап пайдалануда 10    |8802 20 100-ден,
|жылдан көп емес болған азаматтық тікұшақтар |8802 30 100-ден,
|мен ұшақтар                                 |8802 40 100-ден
234-2|Азаматтық авиация үшін шассилер және        |
|олардың бөлшектері                          |8803 20 100,
234-3|Азаматтық авиация үшін ұшақтардың           |
|басқа бөлшектері                            |8803 30 100
235 <*>                                           |
236 |Су астында суретке түсiруге және аэрофото.  |9006 30 000
|суретке түсiруге, iшкi органдарды медици.   |
|налық және хирургиялық тұрғыда тексеруге    |
|арналған фотокамералар; сот медицинасында   |
|және криминалистакада пайдаланылатын        |
|объектiлердi қатар түсiруге арналған        |
|фотокамералар                               |
236-1|Кинематографиялықтан басқа, бейнелеу        |9008 10 000
|проекторлары                                |9008 30 000-ден
237 |Фотолабораторияларға (кинолабораторияларды  |9010 50
|қоса арналған аппаратура мен жабдықтар,     |
|басқалары; негатоскоптар                    |
238 |Фото пленкаларды (кинопленкаларды)          |9010 10 000-ден
|немесе рулондағы қағаздарды немесе          |
|рулондардағы фотоқағаздар, автоматты түрде  |
|шығаруға арналған аппаратура және жабдық    |
239 |Күрделi оптикалық микроскоптар (ықшам       |9011-ден
|фотосуреттерге, ықшам киносуреттерге және   |
|ықшам проекциялауға арналған микроскоптарды |
|қоса алғанда), медицинада пайдалануға жата. |
|тындарды қоспағанда                         |
240 |Оптикалық микроскоптардан; басқа микроскоп. |9012
|тар, дифракциялық аппараттар                |
241 |Бағытты анықтауға арналған компастар        |9014 10
242 |Аэронавигацияға немесе ғарыштық навигацияға |9014 20
|арналған аспаптар мен құрал-саймандар       |
|(компастардан бөлек)                        |
243 |Басқа да аспаптар мен құрал-саймандар       |9014 80 000
244 |Топографиялық (фотограметриялықты қоса      |9015
|алғанда), гидрографиялық, океанографиялық,  |
|гидрологиялық, метеорологиялық немесе       |
|геофизикалық, компастардан басқа аспаптар   |
|мен құрал-саймандар; алыстан өлшеу аспаптары|
245-247 <*>                                      |
248 |Басқа да демалу аппаратуралары және газ     |9020 00-ден
|маскiлерi, қорғаныш маскiлерiнен басқа,     |
|механикалық бөлшектерi және ауыспалы        |
|фильтрлерi жоқ, медицинада пайдалануға      |
|жатпайтын                                   |
249-251 <*>                                      |
252 |Альфа, - бета, - гамма сәулелерiн пайдала.  |9022 19 000
|нуға негiзделген аппаратура, рентгенография.|
|лық және радиотерапевтiк аппаратураны қоса  |
|алғанда                                     |
253 <*>                                          |
254 |Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық   |9022 29 000-ден
|немесе мал дәрігерлік пайдалану үшін арнал. |
|маған, альфа-, бета- немесе гамма-сәулелену.|
|ге пайдалануға негізделген басқа да аппара. |
|тура*                                       |
255 |Көрсетілген мақсаттарға пайдаланылатын      |9022 90-нан
|аппаратураға бөліктер мен жабдықтарды қоса  |
|алғанда, медициналық, хирургиялық, стомато. |
|логиялық немесе мал дәрігерлік пайдалануға  |
|арналғандарды қоспағанда, басқа да          |
|аппаратура                                  |
256 |Материалдардың (мысалы, металдардың, ағаш   |9024
|сүректерiнiң, тоқыма, материалдарының,      |
|қағаздың, пластмассаның) қаттылығын,        |
|төзiмдiлiгiн, созылғыштығын және тығыз.     |
|дығын, икемдiлiгiн және басқа механикалық   |
|қасиеттерiн сынауға арналған машиналар мен  |
|аспаптар                                    |
257 |Жазатын құрылғысы бар немесе жазатын құрыл. |9025-тен
|ғысыз ареометрлер мен сұйыққа батырған кезде|
|жұмыс істейтін осындай аспаптар, термометр. |
|лер (ауруханалықты немесе мал дәрігерлікті  |
|қоспағанда), пирометрлер, барометрлер,гигро.|
|метрлер және психометрлер, осы аспаптардың  |
|кез келген комбинациялары*                  |
258 |9014, 9015, 9028 және 9032 тауар позиция.   |9026
|сындағы құрал-саймандар мен аппаратуралар.  |
|дан басқа, сұйықтардың немесе газдардың     |
|шығысын, деңгейiн, қысымын және басқа       |
|айнымалы сипаттамасын өлшеуге немесе        |
|бақылауға арналған аспаптар мен аппарату.   |
|ралар (мысалы, шығыс өлшегiштерi, деңгей    |
|көрсеткiштерi, манометрлер, жылу            |
|өлшегiштерi)                                |
259 |Физикалық және химиялық талдауға арналған   |9027-ден
|медицинада пайдалануға арналған аспаптар мен|
|аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефракто.|
|метрлер, спектрометрлер, газ немесе түтiн   |
|талдауыштар); тұтқырлығын, кеуектiлiгiн,    |
|кеңеюiн, беткi жағының созылғыштығын және   |
|т.с.с. өлшеп, бақылауға арналған аспаптар   |
|мен аппаратура; жылу, дыбыс немесе жарық    |
|мөлшерiн өлшеуге не тексеруге арналған      |
|аспаптар мен аппаратура (экспонометрдi қоса |
|алғанда) микротомдар*                       |
259-1|Сезімталдық шегі номинальдық токтың 0,05%-  |
|нен аспайтын электрондық, микропроцессорлық |

231 Отопители кабин трактора, амортизаторы*          из 870829900
232 Трансмиссии для трактора*                        из 870850900
233 Ось катка, ось ролика, ось коленчатая, палец
звена гусеницы*                                  из 870870990
234 Радиаторы для трактора*                          из 870891900
234-1 Вертолеты и самолеты гражданские,              из 8802 11 100
производства стран СНГ, находящиеся в            из 8802 12 100
эксплуатации не более 15 лет с даты              из 8802 20 100
выпуска;                                         из 8802 30 100
производства стран, не входящих в СНГ,           из 8802 40 100
находящиеся в эксплуатации не более
10 лет с даты выпуска
234-2 Шасси и их части для гражданской
авиации                                           8803 20 100
234-3 Части самолетов прочие, для гражданской
авиации                                           8803 30 100
236 Фотокамеры, специально предназначенные для
подводной съемки, аэрофотосъемки или для
медицинского или хирургического обследования
внутренних органов; камеры, позволяющие
проводить сличение, для судебных или
криминалистических целей                          900630000
236-1 Проекторы изображений, кроме
кинематографических                          из 9008 10 000-
9008 30 000
237 Аппаратура и оборудование для фотолабораторий
(включал кинолаборатории), прочие; негатоскопы    901050
238 Аппаратура и оборудование для автоматического
проявления фотопленок (кинопленки) или бумаги в
рулонах или для автоматической печати на
фотобумагу в рулонах                           из 901010000
239 Микроскопы оптические сложные, включая микроскопы
для микрофотосъемки, микрокиносъемки или
микропроецирования, кроме подлежащих использованию в
медицине*                                         из 9011
240 Микроскопы, кроме оптических; аппараты
дифракционные                                     9012
241 Компасы для определения направления               901410
242 Приборы и инструменты для аэронавигации или
космической навигации (отличные от компасов)      901420
243 Приборы и инструменты прочие                      901480000
244 Приборы и инструменты топографические (включая
фотограметрические), гидрографические,
океанографические, гидрологические,
метеорологические или геофизические, кроме
компасов; дальномеры                              9015
248 Аппаратура дыхательная прочая и газовые маски,
кроме защитник масок, без механических деталей
и сменных фильтров, не подлежащие использованию в
медицине*                                         из 902000
252 Аппаратура, основанная на использовании альфа-,
бета- или гамма- излучений, включая аппаратуру
рентгенографическую или радиотерапевтическую      902219000
254 Прочая аппаратура, основанная на использовании
альфа-, бета- или гамма-излучений, не
предназначенная для медицинского, хирургического,
стоматологического или ветеринарного
использования*                                   из 902229000
255 Прочая аппаратура, кроме предназначенной для
медицинского, хирургического, стоматологического
или ветеринарного использования, включая части и
принадлежности к аппаратуре, используемой в указанных
целях*                                            из 902290
256 Машины и приборы для испытаний на твердость,
прочность, растяжение и сжатие, эластичность или
другие механические свойства материалов (например,
металлов, древесины, текстильных материалов,
бумаги, пластмасс)                                9024
257 Ареометры и аналогичные приборы, действующие при
погружении в жидкость, термометры (кроме
больничных или ветеринарных), пирометры, барометры,
гигрометры и психрометры, с записывающим
устройством или без записывающего устройства,
любые комбинации этих приборов*                  из 9025
258 Приборы или аппаратура для измерения или контроля
расхода, уровня, давления, и других переменных
характеристик жидкостей или газов (например,
расходометры, указатели уровня, манометры,
тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной
позиции 9014, 9015, 9028 или 9032                 9026
259 Не предназначенные для использования в медицине
приборы и аппаратура для физического или
химического анализа (например, поляриметры,
рефрактометры, спектрометры, газо- или
дымоанализаторы); приборы и аппаратура для
измерения или контроля вязкости, пористости,
расширения, поверхностного натяжения или
аналогичные; приборы и аппараты для измерения или
контроля количества тепла, звука или света
(включая экспонометры); микротомы*                из 9027
259-1 Счетчики электроэнергии электронные, микропроцессорные
с порогом чувствительности не более 0,05% от номинального

|электр энергиясын есептегіштер, электр энер.|9028 30-
|гиясының есептегіштеріне арналған бөлшектер |9028 90-нан
|мен керек-жарақтар*                         |
260 <*>                                          |
261 |Осцилоскоптар, спектрометрлер, 9028 тауар   |9030
|позициясындағы өлшеу аспаптарынан басқа,    |
|электрлiк шамаларды өлшеуге және бақылауға  |
|арналған басқа да аспаптар мен аппараттар;  |
|альфа-, бета-, гамма-, рентгендiк,          |
|ғарыштық және басқа да иондаушы             |
|сәулелердi табуға және оларды өлшеуге       |
|арналған аспаптар мен аппаратура            |
262 |Осы топтың басқа жерлерiнде аты аталмаған   |9031
|өлшеу немесе бақылау аспаптары,             |
|құрылғылар мен машиналар; кескiндеу проек.  |
|торлары                                     |
263 |Автоматты реттеуге және басқаруға арналған  |9032
|аспаптар мен аппаратура                     |
263-1| Отырғыш көпшiгi, таяныш*                   |940120000-нан
264 <*>
265 |Металдардың бетiн өңдеуге арналған          |3810 10 000
|препараттар: бояу балқитын ұстатқышпен      |
|дәнекерлеуге арналған немесе металдан       |
|тұратын және басқа да материалдарды         |
|дәнекерлеуге арналған ұнтақтар мен          |
|пасталар                                    |
266 |Күрделi органикалық, басқа жерде            |3814 00
|аталмаған езгiштер мен қосқыштар:           |
|бояуларды немесе лактердi кетiруге          |
|арналған дайын құрамдар                     |
|                                            |
267 |Теледидарлардың пластмассалық               |3901-3914-тен
|бөлiктерiн өндiруге арналған полимер*       |(3902, 3909
|                                            |10 000
|                                            |қоспағанда)
|                                            |
268 |Теледидарлар шығаруға арналған              |8529 90
|жинақтаушылар
Тауарлар номенклатурасы код арқылы да, тауарлар атауы
арқылы да айқындалады.

тока, части и                                   из 9028 30-
принадлежности для счетчиков электроэнергии*       9028 90
261 Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы
и аппаратура для измерения или контроля
электрических величин, кроме измерительных
приборов товарной позиции 9028; приборы и
аппаратура для обнаружения или измерения альфа-,
бета-гамма-, рентгеновского, космического или
прочих ионизирующих излучений                     9030
262 Измерительные или контрольные приборы,
устройства и машины, в другом месте данной
группы не поименованные; проекторы профильные     9031
263 Приборы и аппаратура для автоматического
регулирования или управления                      9032
263-1 Подушка сиденья, подлокотник*               из 940120000
265 Препараты для травления металлических          3810 10 000
поверхностей; порошки и пасты для пайки
тугоплавким  припоем или для сварки,
состоящие из металла и прочих материалов
266  Растворители и разбавители сложные            3814 00
органические, в другом месте не
поименованные; готовые составы для
удаления красок или лаков
267  Полимер для производства пластмассовых   из 3901-39l4
частей телевизоров                       (кроме 3902,
3909 10 000)
268  Комплектующие для производства              8529 90
телевизоров
--------------------------------------------------------------------
Сноска. Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.