"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биржа саудасы және кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 17 қаңтардағы № 10-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған, қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биржа саудасы және кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 17 қаңтардағы
№ 10-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам биржевой торговли и предпринимательства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 января 2025 года № 10-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам биржевой торговли и предпринимательства" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 января 2025 года № 10-р
Перечень

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биржа саудасы және кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілерді сапалы, уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам биржевой торговли и предпринимательства"
п/п
Наименование правового акта Форма правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 428 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
БҚДА (келісу бойынша)
2025 жылғы ақпан
А.С. Исаков
2.
Әлеуметтік маңызы бар биржалық тауарлардың тізбесіне енгізілген биржалық тауарлармен сауданы жүзеге асыратын тауар биржаларын конкурстық негізде айқындау және оларға өлшемшарттар белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
3.
"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2025 жылғы ақпан
Ә.С. Қуантыров
4.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2025 жылғы ақпан
Е.Қ. Тасжүреков
5.
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2025 жылғы ақпан
Е.Қ. Ақкенженов
6.
"Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭТРМ
2025 жылғы ақпан
М.Т. Ошурбаев
7.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 және 2019 жылғы 1 шілдедегі № 46 Жарлықтарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 497 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
8.
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2025 жылғы ақпан
О.С. Сапарбеков
9.
Электрондық сауда алаңдарында тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
10.
Резервтік және кепілдік беру қорларын қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
11.
Әлеуметтік маңызы бар биржалық тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
12.
Биржалық тауарлар тізіміне тауарларды қосу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
13.
Тауар биржасының мүшелері үшін кіру жарналарының, биржалық сауда-саттыққа қатысқаны үшін төлемдердің және брокерлер комиссияларының ең жоғары мөлшерін белгілеу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
14.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 428 "О некоторых вопросах Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
АЗРК
(по согласованию)
февраль 2025 года
Исаков А.С.
2.
Об определении на конкурсной основе товарных бирж, осуществляющих торговлю биржевыми товарами, включенными в перечень социально значимых биржевых товаров, и установлении критериев к ним
постановление Правительства Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИД
февраль 2025 года
Куантыров А.С.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
февраль 2025 года
Тасжуреков Е.К.
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
февраль 2025 года
Аккенженов Е.К.
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭПР
февраль 2025 года
Ошурбаев М.Т.
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 497 "О мерах по реализации Указов Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 и от 1 июля 2019 года № 46 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А
8.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
февраль 2025 года
Сапарбеков О.С.
9.
Об утверждении Правил проведения закупок товаров, работ и услуг на электронных торговых площадках
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
10.
Об утверждении Правил формирования и использования резервного и гарантийного фондов
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
11.
Об утверждении перечня социально значимых биржевых товаров
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
12.
Об утверждении Правил включения товаров в перечень биржевых товаров
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
13.
Об установлении максимальных размеров вступительных взносов для членов товарной биржи, платежей за участие в биржевых торгах и комиссий брокеров
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
14.

"Биржалық тауарлардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 142 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
15.
Инвесторлар тізілімін қалыптастыру, жүргізу мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы ақпан
Ә.С. Қуантыров
16.
"Биржа саудасының қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 30 наурыздағы № 280 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
17.
"Тауар биржалары мәмілелері бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларын және Тауар биржасы клирингтік орталығының аппараттық-бағдарламалық кешеніне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 729 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
18.
"Қазақстан Республикасының тауар биржалары туралы заңнамасының сақталуының тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 5 наурыздағы № 128 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
СИМ ҰЭМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова, Б.Ә. Құдайбергенов
19.
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы ақпан
А.Б. Қасенов
20.
"Тауар биржаларының қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2019 жылғы 3 қыркүйектегі № 31 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
21.
"Монополиялық тұрғыдан жоғары (төмен) деп танылмайтын тауар биржаларында және электрондық сауда алаңдарында тиісінше өткізілген сауда-саттық барысында қалыптасқан биржалық тауарлардың бағасын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 94 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
БҚДА (келісу бойынша), ҰЭМ
2025 жылғы ақпан
Е.И. Әлжан
22.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 142 "Об утверждении перечня биржевых товаров"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
15.
Об утверждении порядка формирования, ведения и использования реестра инвесторов
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
февраль 2025 года
Куантыров А.С.
16.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 280 "Об утверждении Правил биржевой торговли"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
17.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 729 "Об утверждении Правил осуществления клиринговой деятельности по биржевым сделкам и Требований к аппаратно-программному комплексу клирингового центра товарной биржи"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
18.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 марта 2016 года № 128 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о товарных биржах"
совместный приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МТИ,
МНЭ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.,
Кудайбергенов Б.А.
19.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
февраль 2025 года
Касенов А.Б.
20.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 3 сентября 2019 года № 31 "Об утверждении Квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, к деятельности товарных бирж"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
21.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 18 декабря 2019 года № 94 "Об утверждении Правил определения цены на биржевые товары, сложившейся в ходе надлежаще проведенных торгов на товарных биржах и электронных торговых площадках, не признаваемой монопольно высокой (низкой)"
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК
(по согласованию)
февраль 2025 года
Альжан Е.И.
22.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
ЦДИАӨМ
2025 жылғы ақпан
Д.А. Мун
23.
"Тауар биржасының монополияға қарсы органға есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 5 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
БҚДА (келісу бойынша)
2025 жылғы ақпан
Е.И. Әлжан
24.
"Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 2 сәуірдегі № 6 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
БҚДА (келісу бойынша)
2025 жылғы наурыз
Е.И. Әлжан
25.
"Қаржы мониторингі субъектілерінің қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпаратты беру қағидаларын және күдікті операцияны айқындау белгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 13 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы ақпан
Ұ.Е. Раисов
26.
"Тауар биржасы үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының 2022 жылғы 28 ақпандағы № 16 және Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2022 жылғы 28 ақпандағы № 2 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының және Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бірлескен бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша),
БҚДА (келісу бойынша)
2025 жылғы ақпан
Ұ.Е. Раисов, Е.И. Әлжан
27.
"Прокурорлық қадағалауды ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 32 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2025 жылғы ақпан
Ж.Ж. Өмірәлиев
28.

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
февраль 2025 года
Мун Д.А.
23.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 5 "Об утверждении Правил представления товарной биржей отчетов антимонопольному органу"
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК
(по согласованию)
февраль 2025 года
Альжан Е.И.
24.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 апреля 2021 года № 6 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж"
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК
(по согласованию)
март 2025 года
Альжан Е.И.
25.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 22 февраля 2022 года № 13 "Об утверждении Правил представления субъектами финансового мониторинга сведений и информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, и признаков определения подозрительной операции"
приказ Председателя Агентства по финансовому мониторингу Республики Казахстан
АФМ
(по согласованию)
февраль 2025 года
Раисов У.Е.
26.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 28 февраля 2022 года № 16 и Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 2 "Об утверждении Требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для товарной биржи"
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу и Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АФМ (по согласованию),
АЗРК (по согласованию)
февраль 2025 года
Раисов У.Е.,
Альжан Е.И.
27.
О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 января 2023 года № 32 "О некоторых вопросах организации прокурорского надзора"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
февраль 2025 года
Умиралиев Ж.Ж.
28.

"Кепілдік беру және сақтандыру қорларын қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 251 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы ақпан
А.Ә. Бижанова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
БҚДА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі;
ҚМА – Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі;
ЭТРМ – Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі.

О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 251 "Об утверждении Правил формирования и использования гарантийного и страхового фондов"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
февраль 2025 года
Бижанова А.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
АЗРК – Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан;
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу;
МПС– Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.